PDA

View Full Version : Proizvodi za privremeno bojanje kose - sprejevi, kolor šamponi, polutrajne boje...

.:kuYa:.
11.07.2005., 13:54
pitanje... :)
imam smedju kosu s plavim pramenovima i izrastom do pol glave... prirodna kosa mi je.. tak, kestenjasta.
u dm-u imaju one neke kolor sampone u vrecicama od palette-a kaj se meni jako nekak svidja i to boja neka tamno smedja :)

pitanje je kaj bu se dogodilo s mojom kosom ak ja to stavim, bum ispala u nekim zelenim tonovima iliiiii? pise da se ispire za nekih 6 pranja kaj bi kod mene bilo jedno tjedan i pol dana :D samo me muci kaj ak mi ostane neki zeleni ton na tim plavim pramenovima zauvijek ;)

fala

Kyra
11.07.2005., 14:13
E ne znam ti odgovorit, mogu ti samo reći da ja imam crvenu kosu (bojanu kolor šamponom, nikad farbom) i crvene pramenove (isto izvučene kolor šamponom), i da svakih 14 dana stavljam kolor šampon (naravno, crveni) i da mi nikad ne prekrije pramenove, već uvijek ih samo oživi a ostalu kosu izjednači (izrast i to).

A kako je sa smedjom, pojma nemam :D

Noemi
11.07.2005., 14:31
A da probas Casting od L'Oreala? Ima lijepa svijetlo smedja nijansa,Marmotte,i ispire se.

club delicious
11.07.2005., 14:50
Izrast će ti se pofarbat u smeđe, a pramenovi će ti se i dalje vidjet. Bolje pokrit najprije pramenove i onda farbat cijelu kosu. Ovo mi zvuči kao nešto što bi definitivno trebalo prepustit frizeru. Govorim iz vlastitog iskustva.

mrkvich
11.07.2005., 15:07
ja sam nekad koristila te kolor sampone od palette u vrecicama.crvene tonove.dobri su sam kaj se brzo ispiru pa boja s vremena na vrijeme postane onak...blah...pogotovo crvena,nema sjaja i sve je svijetlija i svijetlija.
al probaj nemas kaj izgubit:D

AFRODITA69
11.07.2005., 15:36
Kyra kaže:
E ne znam ti odgovorit, mogu ti samo reći da ja imam crvenu kosu (bojanu kolor šamponom, nikad farbom) i crvene pramenove (isto izvučene kolor šamponom), i da svakih 14 dana stavljam kolor šampon (naravno, crveni) i da mi nikad ne prekrije pramenove, već uvijek ih samo oživi a ostalu kosu izjednači (izrast i to).

A kako je sa smedjom, pojma nemam :D

ja isto imam crvenu kosu i cesto je farbam bas radi izrasta...ali kad stavim kolor sampon,sva kosa izgleda super,svjeze pofarbano a izrast isti!
meni ti kolor samponi nisu bas nekaj,oni su vise da za nijansu posvjetlis ili potamnis vec prirodno...a moja boja je precrvena da bi kolor sampon pofarbal izrast.tako da ja uvjek korisitm farbu.

club delicious
11.07.2005., 20:58
mrkvich kaže:
ja sam nekad koristila te kolor sampone od palette u vrecicama.crvene tonove.dobri su sam kaj se brzo ispiru pa boja s vremena na vrijeme postane onak...blah...pogotovo crvena,nema sjaja i sve je svijetlija i svijetlija.
al probaj nemas kaj izgubit:D

Sad si me sjetila....moram ovo napisat. Moja ex cimerica je jednom kupila tu Palette vrećicu koja košta 9kn (vidjela ja u DM) za njezinu kosu do pola ramena. Pofarbala se ona lijepo, a kad ono sva na mrlje. Pola glave crveno, a pola njena prirodna plava-karamel. Kad sam ja to vidjela htjela sam plakat. Plakat od nevjerice kako ljudi mogu biti tako jebeno škrti da potroše još 9kn za još jednu prokletu vrećicu farbe.
Jednostavno sam morala ovo napisat.
p.s. dotična inače pliva u lovi. NO COMMENT :horor:

mrkvich
11.07.2005., 23:08
ja sam uvijek kupovala po 2 vrechice tj 3 jer sam imala duzu kosu neko vrijeme.nisam htijela riskirat nes tak ko tvoja cimerica:D

chani
12.07.2005., 07:18
meni jako slabo primaji colorci, pa u zadnje vrijeme uzimam farbu, mada nikako mi kosa nece primit da bude onak jace crvena, vise ispadne tamniji mahagonij :D
ova tema me podsjetila da mi farba vec 3 mjeseca stoji u kupaoni i da bi bilo vrijeme da ju stavim
hm, mozda ovaj vikend

.:kuYa:.
12.07.2005., 12:07
a ma samo me zanimalo..... ja sam si nekak zamislila da bi mi se moglo dogodit da mi smedji dio moje kose ostane smedji a da plavi pramenovi fino dobiju maslinastozeleni ton :D ah well.. ne znam. tolko me privlace te vrecice u tom prokletom dm-u pa mi se sve cini da cu kad tad pokleknut :)

btw pise na njima da ak se ima duza kosa da trebaju 2. al pise i da bolje ne to stavljat na blajhanu kosu. al ja nemam bas te skroooz blajh bijele pramenove nego farbane, med nijansa neka... joooooj.

anyway, fala svima ;)

club delicious
12.07.2005., 18:52
mrkvich kaže:
ja sam uvijek kupovala po 2 vrechice tj 3 jer sam imala duzu kosu neko vrijeme.nisam htijela riskirat nes tak ko tvoja cimerica:D

E, Mrkvich, da je barem riskirala. Ali ona je škrtača, to je u genima!:no:

mrkvich
12.07.2005., 19:04
club delicious kaže:
E, Mrkvich, da je barem riskirala. Ali ona je škrtača, to je u genima!:no:

sad ima flekave gene na kosi:D

chrissy
12.07.2005., 19:31
Da, piše na toj boji da drži 6 pranja - meni nije nikad izdržala više od 3 pranja...

Jonna
12.07.2005., 20:23
Nemoj se zezati, odi frizeru. Znam iz vlastitog iskustva. Imala sam istu tu situaciju na glavi ko i ti pa sam pametna kupila smeđu boju i pofarbala se doma i ispala crna. To ne bi bilo tak i loše da se boja nije tako ispirala neravnomjerno pa su mi plavi pramenovi izvirivali. Ocaj,trebalo mi je 2 god da dođem do normalne boje kose. Nakon toga sam opet imala plavkaste pramenove i kad sam odlucila da ih vise neću na glavi otišla sam frizerki koja mi je prvo stavila nešto protiv toga da kosa ne pozeleni (imala sam sreću kad sam se sama farbala što uz crno nisam i zelena ispala) i da se ravnomjerno ispire boja, tek onda boju. Fantastično je, smeđa boja koju sam htjela i ne ispire se.

Jonna
12.07.2005., 20:28
E da zaboravi i preljev,svakak će ti se ispirati i bit ćeš više šarena nego lijepo pofarbana s tim da će ti u startu izrast biti jedne boje, a pramenovi druge

club delicious
12.07.2005., 22:36
Znate šta mene nevjerojatno nervira?! Kad sam pitala frizerku kako bi se ja sa svoje smeđe vratila na neku svjetlosmeđu, malo me zbunjeno gledala.... Ono, "a ne znaaaaam, možda s blajhanjem.... ma ja ću ti stavit svjetliju farbu i jači hidrogen...." Na karaju je ispalo da je izrast bio tamni, a jedan dio svjetli, jer ta svjetlija farba normalno nije posvjetlila tamniju farbu (bez blajha). Mislim, to je meni čisti kretenizam, pa išle su u školu za to, gad demit. A što je najgore s istim sam se odgovorom srela u tri razlličita salona. Tko je ovdje lud?

I sada ja ponekad naveče u krevetu razmišljam da jednomodem do neke pakleno popularno-skupe frizerke da me posvjetli, s nadom da neću ispast šarena na pruge.

mrkvich
12.07.2005., 23:07
chrissy kaže:
Da, piše na toj boji da drži 6 pranja - meni nije nikad izdržala više od 3 pranja...

meni je isto tak nes drzalo.jako se boja ispirala.a rucnik:eek: uzas.jos kaj mi je najgore bilo,kak sam probala tamno smedju tu boju, tjeme mi je poljubicastilo:horor: .otpali mi prsti kolko sam rifljala da ode dole.

tisina
14.07.2005., 22:48
Taj kolor sampon ti ej slican kao farba i tamno smeda boja ti ej skoro crna,I ne ispira s etako alko taj sampon vec ti ostaej na kosi mozez dobiti tamno smedu boju ali automacki prekrivas te pramenove,i teko da ce spostici ako bude szeljela kasniej tako svjetle pramenove je rje tamno smeda jako tamna boja i teskos e izlazi iz nje.

N emozes pozeljeniti ejr je 6 posto hidrogen upitanju ali mzoez dobiti amtirane pramenove bez sjaja.

Anson
16.07.2005., 21:26
moj savjet: odi frizerki

ja sam do prije 5 dana bila crna ko noc, a sad imam prekrasnu smedju kosu sa pramenovima i to sve skupa ima neki bakreni sjaj

:raspa:

Noemi
16.07.2005., 22:52
Anson kaže:
moj savjet: odi frizerki

ja sam do prije 5 dana bila crna ko noc, a sad imam prekrasnu smedju kosu sa pramenovima i to sve skupa ima neki bakreni sjaj

:raspa: :buum:

:tuzni:

:zubo:

Anson
17.07.2005., 13:22
Noemi kaže:
:buum:

:tuzni:

:zubo:

:B

vanili
13.12.2006., 05:48
Je li netko zna gdje da nađem kolor šampone svjetle nijanse,kao što je nekad bilo kod nas,a više ne viđam npr. Casting boja caramel ili Poly country onaj neki plavi skroz? Jel tko vidio kakvu zalihu negdje? :confused:

vanili
15.12.2006., 15:12
Kaj nitko ne koristi kolorce?:rolleyes:

Katrin
15.12.2006., 16:01
pisalo se nedavno po forumu kako kolor sampona vise skoro nigdje nema.

milkica
15.12.2006., 16:58
Ja kolorac tražim već mjesecima i ništa,na kraju sam se ofarbala sa bojom.:flop:

lianne
15.12.2006., 17:07
lorealov casting...drzi ga kozmo...nesto presavrseno :top:

milkica
15.12.2006., 19:41
Casting sam i tražila i rekli mi na par mjesta da se više ne proizvodi.Samo je dosta skup a meni trebaju 2 ili 3.Ali dosta dugo drži.

emergence
15.12.2006., 20:59
ima castinga i u nami

lianne
15.12.2006., 21:19
Casting sam i tražila i rekli mi na par mjesta da se više ne proizvodi.Samo je dosta skup a meni trebaju 2 ili 3.Ali dosta dugo drži.
jos se proizvodi,samo dosta ducana ga je(ne znam zasto)ozguralo s polica...sigurno ga drzi nama i kozmo...za ostalo ne znam...
2 su cisto dosta za dugu kosu(ja imala kosu do pupka i bilo mi je taman 2 bocice)...
i dode u kozmu oko 45 kn,sto je prihvatljiva cijena,a postojanost je odlicna,izrast se ne vidi(posto je to ton na ton bojenje) i kosa je fantasticna poslije njega...:top:

SPOT
13.08.2007., 21:11
Eto, imam neki neujednačen ton kose (na jednom mjestu se dosta vidi) i htjela bih to riješiti kolor šamponom (koji se ispire) ali u svim dućanima nude samo one vrećice od schwartzkopa koje nisu ni slične onom što se nekad nazivalo kolor šampon... ako netko zna za neki proizvod koji bi bio sličan lorealovom castingu ili poly country colors i gdje ga ima za kupiti u rijeci bila bih jako zahvalna. izgleda da su kolor šamponi izumrli?

Verona_V
14.08.2007., 08:28
Da,ti švarckopovi su očaj. Frendica mi se 'pofarbala' s tim i primilo joj se različito na ofarbanoj i neofarbanoj kosi. Ja sam jednom probala neki šatro crni s plavim odsjajem i nije mi uopće promjenio boju kose - ni za nijansu!

Al moja frizerka je znala smućkati farbu s vodom i još nečim (ili samo s vodom,nisam ziher) kad mi je trebalo neš takvo, to jest kad sam htjela posvijetliti cijelu kosu bez da ju cijelu poblajham , stavila mi je klasične pramenove,pa onda cijelu kosu s tim 'bućkurišem' i ispalo je prejebeno. Pramenovi se nisu kužili,a kosa mi je imala onaj efekt 'posvijetlila na suncu'.

Infidele
14.08.2007., 14:09
phyo - phytolumiere

SPOT
15.08.2007., 12:03
ja bih htjela potamniti ta mjesta jer su svjetlija od ostatka. jučer sam obišla dm i kozmo i nema ništa osim onih šugavih vrećica koje su čista laž.

marijana_punkrz
19.08.2007., 23:38
pa neznam mislim da je keune ima svoj color sampon...mozda sam se zajebala ali mislim...sad neznam kako je to...i postoji li to...ili je to preljev...

SPOT
21.08.2007., 19:29
pa neznam mislim da je keune ima svoj color sampon...mozda sam se zajebala ali mislim...sad neznam kako je to...i postoji li to...ili je to preljev...

kuene ima trajne farbe, a kolor šampona više na tržištu definitivno nema! za ono od schwarzkopa mi kaže teta u parfumeriji da je preljev, a izbor nijansi im je očajan i na mojoj kosi se ništa ne vidi kad to stavim.

*overprotected*
21.08.2007., 19:51
jedino imala iskustva sa palete color samponom...nis posebno al oke...imas ga u dm-u

mouse
22.08.2007., 11:32
Stavljala sam jednom kolor šampon i nikada mi se nije isprao...morala sam čekati da izraste!

Lain_Braindead
02.11.2007., 15:22
Imam dosta tamnu kosu (tamno smeđu) i htjela bih izvući par pramenova Stargazer polutrajnom bojom (kričavo žutom).
Neke prijateljice mi govore da to neće uspjeti jel mi je kosa pretamna. :rolleyes:

Pa sam htjela vidjeti jel tko pokušao sa tim bojama i kakvi su bili rezultati? :ne zna:

Inače te boje ne sadrže peroksid zato su me i privukle, jel ne se želim farbati.

tisina
02.11.2007., 16:46
Iskreno ne znam nista o tim bojama

patientia
03.11.2007., 18:29
Nisu li to sve boje koje imaju oznaku 2 na kutiji i ispiru se za 20 i nesto dana?

Sponza ri
03.11.2007., 23:50
ja neki dan kupila schwar...kolor sampon, platinasto plava boja. i to 2 komada, a uhvatilo mi se... nista, ali ama bas nista.. imam prirodno svjetlu,med plavu kosu al bas se nista ne vidi...

jagodica-bobica
04.11.2007., 12:01
ja neki dan kupila schwar...kolor sampon, platinasto plava boja. i to 2 komada, a uhvatilo mi se... nista, ali ama bas nista.. imam prirodno svjetlu,med plavu kosu al bas se nista ne vidi...

sponzo, ne moze ti to posvjetliti kosu, moze joj samo dati sjaj ili malo boje ako stavljas tamniju od svoj eprirodne ili trenutne boje. ja koristim vec dugo te njihove instant boje/samponcice i meni su super smedje nijanse

miss blondie
14.01.2008., 11:11
bok curke,

ovak, ovo je moj problem.
prirodno sam tamnoplava, po ljeti i suncu posvijetlim i do platinastog :D
kosa mi je inace sva u pramenovima (naturel) pa imam 5 nijansi na glavi
i svi su uvijek mislili da se farbam.
problem je nastao kad ove godine nisam na more otisla i kosa nije posvijetlila,
vec je (o uzasa) cak i malo potamnila pa sam trenutno svijetlo smedja :(

e sad, htjela bi se na sto blazi nacin posvijetlit za 2-3 nijanse, koliko vidim
onaj Švarckopf sprej se vise ne proizvodi a bome u zadnje vrijeme ne vidjam
ni polutrajne boje...

sa trajnima se bas nebih htjela farbat, frizer mi zasad nije opcija...
pomagajte cure :D:cerek:

sara87
15.01.2008., 14:23
ima nekoliko opcija.mozes kupiti trajnu boju pa je razrijediti malo sa vodom da ispadne kao prelijev i drzati ju oko 15 do 20 min.to ti je opcija ako uzmas boju i 12postotni hidrogen dodaj malo vode i drzi 15 do 20 min.ako uzmes 6ili9 postotni hidrogen onda samo krace drzi nemoj razrjedivati.ja bih ti preporucila ovu prvu opciju jer ako zelis biti 2 do 3 nijanse svijetlija je bolje da je jaci hidrogen s obzirom da si sada smeda.

miss blondie
16.01.2008., 08:48
uh ni slucajno ne bih htjela tako jaki hidrogen...
vidjela sam da su neke cure hvalile J.Fried (tak nekak) proizvode pa cu pogledat kaj oni nude

sara87
16.01.2008., 11:35
onda uzmi 6%ni pa ces vidjeti kak ce ispasti.

miss blondie
16.01.2008., 12:35
probat cu nekaj iskemijat pa javim :)

sara87
16.01.2008., 13:06
sretno!

miss blondie
17.01.2008., 09:17
Nisu li to sve boje koje imaju oznaku 2 na kutiji i ispiru se za 20 i nesto dana?

tocno te :)
prije ih je garnier imao, ali sad vise nemogu naci od nijednog proizvodjaca takve :(

Skittle
25.01.2008., 12:14
Meni nije jasno zašto više nema Castinga. Zna li netko kakav kvalitetni preljev (cijena nije važna) a da nije neko sranje iz DM-a?? :s

miss blondie
25.01.2008., 13:35
maltene dajem nagradu za informaciju o nekim polutrajnim bojama ;)

acraba
27.01.2008., 10:04
Inače te boje ne sadrže peroksid zato su me i privukle, jel ne se želim farbati.

Da, baš je bilo na TV-u o tome da su najbolje te polutrajne boje. One bi trebale izdržati najmanje 6 pranja, sad ovisi o tome kako često neko pere kosu, ako svaki dan, onda bi se svaki tjedan trebalo farbat. Ali izgleda da se nekima ne prima boja..

Innocent
06.02.2008., 15:33
nisam našla ni jednu sličnu temu ovdje, a zanimalo bi me, ako netko zna, naime,
imam dugu kosu ofarbanu u plavu noć i volim si još nadošpricat plave pramenove (plave, ne žute) i to sam uvijek radila annyerovim plavim sprejem kojeg više ne proizvode, a bio mi je zakon. oni sprejevi kaj klinci koriste za maškare i sl :p
zna li tkogod za neki sličan proizvod?
(pjene mi ne valjaju)

tonya
07.02.2008., 11:36
Ima u Frizeru, ali ne znam koja je marka.

Innocent
07.02.2008., 11:39
kaj je to Frizer? prvi put čujem :D

tonya
07.02.2008., 11:47
Frizer je trgovina frizerskom opremom, a i frizerski salon. Ja sam iz Osijeka, kod nas ima nekoliko njihovih frizerskih salona i, čini mi se, jedna trgovina.
Edit - malo sam gledala po imeniku, čini se da u Zg-u (pretpostavljam da si otamo) Frizera ipak nema. :( Ali sigurno ima sličnih trgovina frizerskom opremom gdje ćeš pronaći lakove u boji.
P.S. Jesi sigurna da annyerovih više nema? Meni se čini da sam ih negdje vidjela...

Innocent
07.02.2008., 12:41
joj, ak si vidjela, dja se sjeti, pliiiz!
kod nas ih nigdje nema, samo pjene u boji!
bila sam po nekim specijaliziranim duckasima i imaju neke majušne plave sprejeve, neka engleska firma, ali mi nisu dovoljno intenzivni, tj, ne vide se toliko na crnoj kosi. ali sad njih koristim. :(

Vox femmi
10.02.2008., 09:50
Ima annyerovih:)
Vidjela sam ih ne sjecam se u Metrou ili Getrou:D
Ja sam mami kupila onaj zlatni sa sljokicama jer joj je trebalo za neke ukrase.
Promjenili su ambalazu, sad je u nekim zutim bocicama.

Znam da je i mama trazila i nije mogla naci, a ja sam nasla od prve:D

Innocent
10.02.2008., 18:23
au, super, dobra vijest!
thnx, fakat su mi najbolji.

miss blondie
19.02.2008., 13:19
ali GDJE da nadjem polutrajne boje kad su ih sve povukli??? :(
neznam ni jednu firmu da ih ima na trzistu....

:nemozeprezalitigarnierpolutrajnesavrseneboje:

Lilit
19.02.2008., 19:19

a koje su to?
ja znam samo za ove da se ispiru
http://www.palette.schwarzkopf.com/uploads/pics/instant_color.jpg

ili se i ove ispiru? ali za ove pise da se ispiru za 24 pranja ali sam ja nekako skepticna jel zna netko? jel probao netko?
link (http://www.palette.schwarzkopf.com/products/color-shampoo/)
http://www.palette.schwarzkopf.com/uploads/pics/color_shampoo.jpg

patientia
19.02.2008., 19:44
Palette je imao polutrajne boje Country Colour ili tako nekako.

Noemi
19.02.2008., 20:54
meni se cini da se nista od tih boja nije ispiralo do kraja:(

keune ima direkt color, malo je trajniji od paletovih vrecica

Lilit
19.02.2008., 21:01
paletove vrecice se definitivno ispiru ali me zanima ovo drugo dal se ispire tj dal se vidi izrast kad pocne kosa rast?

Pafulja
20.02.2008., 10:41
evo preporuke!!!

probala sam keuneov direct color tamnosmeđu i, em se nije primila kako treba (držala sam i dulje od propisanog), em sam dobila takvu perut da je to bilo prestrašno. ispirala se brzinom kojom mi je voda prolazila kroz kosu. užas! barem meni.

sad sam probala boju, zapravo preljev bez amonijaka od colorflower-a, neka talijanska firma, i predobro je! boja je super sjajna, ne ispire se (6 puta sam otprilike prala i još se ništa ne vidi), nježno je za kosu, šampon i balzam koji su priloženi su toliko dobri da ću ih kupiti i posebno, mrak miriše. sve u svemu, oduševljena sam , a nisam puno očekivala.
kupila sam u frizerskom piboru u domjanićevoj za 44 kune. najtoplije preporučam!!!

Noemi
20.02.2008., 11:58
a hoce li se to isprati i nestati bez traga?
u biti me zanima moze li se preljevima odgojiti vlastita boja kose:misli:

Lakili
20.02.2008., 16:09
ja sam kupila country colors, bez amonijaka, navodno traje do 24 pranja, probat cu ju drugi tjedan........zadnji put sam se farbala s nekom slicnom, njem. marka, u 9 mj., nemam izrasta, kosa skroz zdrava samo nema bas sjaja pa sam ju odlucila ponovo malo osvjeziti

Lilit
20.02.2008., 16:42
ajde javi kakva bude country colors tj dal se ispire i dal se vidi izrast pliz :)
a ta neka njemacka, ne sjecas se koja? mozda je ima i kod nas...

Lakili
21.02.2008., 22:18
stvarno se ne sjecam te marke, kupila u nekom ducanu sa frizerskom opremom......cim se ofarbam javljam kako je.....samo ne znam kakvu boju kose ti imas i kakvu boju ces, i o tome valjda ovisi......

Lilit
21.02.2008., 22:21
imam svjetlo smedju i obojala bi se u neku tamno smedju ili smedju koja baca na ljubicastu, dopadaju mi se ove dvije na ovoj slici na dnu, ova skroz kratka tamno smedja i ova ispod na ljubicasto, tako nesto bi ali ove vrecice se isperu za tjedan dana a ja bi recimo mjesec da traje, bitno mi je samo da se ne vidi izrast nego da se postepeno ispire
http://www.palette.schwarzkopf.com/uploads/pics/instant_color.jpg

Lakili
21.02.2008., 22:27
to kad sam se farbala u 9. mj. stavila sam boju tamna cokolada ( prirodno sam srednje smedja), i ispalo je pretamno, skoro crno, koma, ali sto se boja vise ispirala bilo je ljepse, bez izrasta, i sad mi je opet kosa prirodne boje.....

bubu3333
23.02.2008., 21:56
Vidjela sam novi L'Orealov Casting u Muelleru...

ovchica
23.02.2008., 23:23
bok curke,

ovak, ovo je moj problem.
prirodno sam tamnoplava, po ljeti i suncu posvijetlim i do platinastog :D
kosa mi je inace sva u pramenovima (naturel) pa imam 5 nijansi na glavi
i svi su uvijek mislili da se farbam.
problem je nastao kad ove godine nisam na more otisla i kosa nije posvijetlila,
vec je (o uzasa) cak i malo potamnila pa sam trenutno svijetlo smedja :(

e sad, htjela bi se na sto blazi nacin posvijetlit za 2-3 nijanse, koliko vidim
onaj Švarckopf sprej se vise ne proizvodi a bome u zadnje vrijeme ne vidjam
ni polutrajne boje...

sa trajnima se bas nebih htjela farbat, frizer mi zasad nije opcija...
pomagajte cure :D:cerek:

A zašto recimo, ne bi probala šampon od Lusha "The Blonde" i onaj pakung za kosu "marylin"? To navodno pomaže prirodnim plavušama da ostanu plave. :ne zna:
Casting imaš u Mülleru u City center one. Tam mislim da imaš i druge vrste polutajnih boja.

wlatk
26.11.2008., 20:00
pozdrav :)
prvi puta bi se htjela upustiti u bojanje kolor šamponom, tj onim sadržajem instant vrećice ( švarckopf)
imam tamno smeđu - do crnu kosu i zanima me da li netko ima iskustva s bojanjem u crveno. kupila sam nešto tamniju crvenu - ali me zanima da li bi boja dobro obojala izrast i općenito koja bi bila boja.

eto, ako se nekome da savjetovati :mig:

Kaky
21.12.2008., 13:07
ja ti imam iskustva s tim. imam isto tako tamnosmeđu kosu i nedavno sam obojila kosu schwartzkopf preljevom - boja čokolada. Boja mi se jako svidjela, iako nije ispala čokoladna, nego svijetlosmeđa s prekrasnim crvenim odsjajem, tako da ti mogu preporučit palette schwartzkopf chocholate brown. Probaj ju, potpuno se ispere se nakon 4-6 pranja.

ivana manja
22.12.2008., 13:45
hello :)
gdje bi mogla kupiti boju za napravit ljubičaste pramenove, ali ne onako normalno ljubičaste nego ovak jača boja ili onak kako pankeri imaju jake boje... mrvičak tamnije nego ova boja šta ovaj smajlich hekla :hekla: :D

hvala unaprijed:mig:

NinaLady
22.12.2008., 15:25
hello :)
gdje bi mogla kupiti boju za napravit ljubičaste pramenove, ali ne onako normalno ljubičaste nego ovak jača boja ili onak kako pankeri imaju jake boje... mrvičak tamnije nego ova boja šta ovaj smajlich hekla :hekla: :D

hvala unaprijed:mig:

Imaš toga za kupiti u Avenue Mallu na nekom štandiću (mislim da je na 1. katu al nisam ziher točno)...

Niki2710
25.12.2008., 19:35
evo imam i ja pitanje.. inače sam prirodno smeđa (onako neka malo tamnija smeđa) i već duže vrijeme razmišljam o farbanju u crveno pošto imam zelene oči, blijedu put, pa reko malo nešto za promjenu. pa da li mi možete preporučiti nešto što se ispire nakon nekog vremena, tako ako mi se ne sviđa, podurat ću mjesec - dva dok se ne ispere i ponovo ne budem prirodna.. ovo bi mi bilo prvo farbanje, pa ne bi htjela odmah pravu farbu koristit.. u dosadašnjim postovima sam vidjela da mnogi koriste schwarzkopf palette, pa neznam da li da probam s tim? hvala!

žalfija
04.01.2009., 14:04
Probaj pallete u vraćici bez straha, to ti je najjeftinija opcija za prvo testiranje, možda samo na jednom pramenu, pa ako ti se svidi na cijelu kosu. Ja sam znala mami stavit po ljeti jednu vrećicu neke smeđe da joj se boja malo osvježi.
Također moja susjeda koja se baš farba u crveno, tim pallete u vrećici održava boju da se ne mora farbati svaki mjesec.

Od polutrajnih boja ja sam probala Color erbe i Biokap. Neznam u kojem si gradu, ali ovih boja na biljnoj bazi ima u ljekarnama, koštaju oko 50-60 kn, ne oštećuju kosu, postepeno se ispiru, meni su bile jako dobre, ali nisu prave farbe pa se nemoj razočarati ako rezultat ne bude jarka boja, za to ipak treba malo više kemije. :mig:

Niki2710
10.01.2009., 15:40
Probaj pallete u vraćici bez straha, to ti je najjeftinija opcija za prvo testiranje, možda samo na jednom pramenu, pa ako ti se svidi na cijelu kosu. Ja sam znala mami stavit po ljeti jednu vrećicu neke smeđe da joj se boja malo osvježi.
Također moja susjeda koja se baš farba u crveno, tim pallete u vrećici održava boju da se ne mora farbati svaki mjesec.

Od polutrajnih boja ja sam probala Color erbe i Biokap. Neznam u kojem si gradu, ali ovih boja na biljnoj bazi ima u ljekarnama, koštaju oko 50-60 kn, ne oštećuju kosu, postepeno se ispiru, meni su bile jako dobre, ali nisu prave farbe pa se nemoj razočarati ako rezultat ne bude jarka boja, za to ipak treba malo više kemije. :mig:

e, puno ti hvala :cerek:,budem probala te u biljnim ljekarnama, inače sam iz zg, tako da vjerujem da ću uspjet nać..

fango
13.01.2009., 07:57
.. moze kakva preporuka za potamniti crnu kosu (kratko sisano) .. probao sam keune tinta color regenerator, ali se brzo ispire .. ima stogod drugo na trzistu?

.. u biti ne bih se farbao, dolazi u obzir samo nesto kao ta color tinta od keune

unaprijed zahvalan!

squaw.
14.01.2009., 16:29
e mene zanima za color šampone..
koji su najbolji, dali ih uopce koristite?
imam prirodnu tamno smeđu,skoro pa crnu, i stavljala sam par puta one od palette ljubičaste ali se to meni niš ne skuži,već samo odsjaj..pa dali znate koji da je malo učinkovitiji..? :D

hannah25
16.01.2009., 19:07
kupila sam palette instant color,strah me stavit jer neki govore da je dobro,a neki ne.zanima me jel ostanu mrlje na jastuku ili na odjeći ili se boja ispire samo tijekom pranja

This Girl
17.01.2009., 16:06
imam svijetlo-smedu kosu, plave oci i svijetlu put... ugl htjela bi promijenu, al me malo trta, jer ne znam kak će to ispast XD. razmišljam o color šamponu. ima netko iskustva?

Uzurpatorica
06.02.2009., 20:06
http://www.schwarzkopfpalette.com/our-products/color-shampoo/

ja se ne sječam da sam ovo vidla kod nas.....u dm-u ili bilo gdje...
vi?

cvijetić
23.02.2009., 14:20
da li netko probao Phytolumiere.
razmišljam o tamno smeđoj varijanti...da li daju ikakav tomn i sjaj kosi?
da li je netko koristio?

doranitela
24.02.2009., 22:14
e ljudi imam pitanjee...
imam plavo-smeđu kosu....toe neka srednje zlatno plava tako nešto
uglavnom, svjetla je
mama mie rekla da mi da da stavim kolor šampon a meni se sviđaju oni čokoladni, ali što ako mi se ta boja neispere, jel to moguće?

Moki77
07.04.2009., 11:00
Pozdrav!
Pozvana sam na tulum na koji moramo doći maskirani i moja maska (ne želim sad otkrivati, nikad ne znaš tko sve čita) uključuje poznatu osobu sijede/srebrne kose. Je li moguće postići tako nešto nekim sredstvom, a da si ne uništim kosu i da sljedeći dan opet budem normalna brineta?

NinaLady
07.04.2009., 18:46
e ljudi imam pitanjee...
imam plavo-smeđu kosu....toe neka srednje zlatno plava tako nešto
uglavnom, svjetla je
mama mie rekla da mi da da stavim kolor šampon a meni se sviđaju oni čokoladni, ali što ako mi se ta boja neispere, jel to moguće?

Je, colour šamponi su kao blaga boja, nema garancije da će ti se puno isprati, to zapravo nema veze sa šamponom :kava:, radije probaj s nekim preljevom :top:

CruellaDeVil91
19.09.2009., 18:56
znate ono kako klinci u osnovnoj školi na kraju školske godine sprejevima oboje kosu nekako šareno i ludo... zanima me ima li tih sprejeva za kupiti i ovako, i kada se ne bliži ljeto? postoji li takav crni sprej i bijeli sprej? Gdje se može kupiti? koliko košta?

Desert Pop
31.01.2010., 15:38
Je, colour šamponi su kao blaga boja, nema garancije da će ti se puno isprati, to zapravo nema veze sa šamponom :kava:, radije probaj s nekim preljevom :top:

Nači.. moguće je s korištenjem trajno obojati kosu?

da bar :cerek:

ima neko neku preporuku koji je dobar, koji nije???

xXPaineXx
10.05.2010., 10:10
Da li netko zna gdje bi se mogle kupiti pjene za kosu u boji? Ne mislim na prirodne nijanse poput smedje, nego na one extremnije boje. Čula sam od frendice da ih se može kupiti u DM-u (Annyer) no neki dan sam bila tamo i ništa...

katari
10.05.2010., 18:31
e to i mene zanima , kopala sam po netu i sve kaj sam nasla je u srbiji :(

ovchica
10.05.2010., 19:09
Da li netko zna gdje bi se mogle kupiti pjene za kosu u boji? Ne mislim na prirodne nijanse poput smedje, nego na one extremnije boje. Čula sam od frendice da ih se može kupiti u DM-u (Annyer) no neki dan sam bila tamo i ništa...

U kozmu ima tih pjena ali to se dost brzo ispere kolko ja znam.

xXPaineXx
11.05.2010., 13:45
U kozmu ima tih pjena ali to se dost brzo ispere kolko ja znam.

Heh, baš ću onda jedan dan tamo svratiti. Btw: Znaš li možda od kojeg su proizvođača te pjene u Kozmu (jesu li isto od Annyera ili...) i koliko od prilike košta?

ovchica
11.05.2010., 14:08
Annyer i manje su od 20 kuna

xXPaineXx
11.05.2010., 14:32
Annyer i manje su od 20 kuna

Hvala ti :).

katari
11.05.2010., 21:17
isla ja danas vidit :D
u dm-u 17 kn imali su samo smeđu, srebrnu i mahagonij (sto se tice boja sve su mi lošiji)
u kozmu su 21 kn svih boja

angel08
23.05.2010., 08:51
kupila sam si color šampon , al piše da ne preporučaju korištenje šampona na izbjeljivanoj kosi ili na kosi s mnogo intenzivnih plavih pramenova.
Da li je ko probal stavit šampon na pramenove :) ?

Raven89
12.07.2010., 23:35
Pozdrav ljudi,
zanima me par stvari. Muško sam i imam kestenjastu kratku kosu. E sada me zanima kako bi ju mogao mrvicu, samo mrvicu posvjetliti. Nešto kao kada si na suncu pa ti posvijetli. Čisto za nijansu. Nemojte se smijati i muškarci se farbaju. Probao sam sa bojom za kosu, ali je preagresivna i ispao sam za 500 nijansi svjetlij. Da oprostite na izrazu ko peder. Sada me zanima jer sam čuo i čitao po forumima za kolor šampone. Možete mi reći jel postoji koji koji malo a opet ne previše posvijetli kosu. I da nije tako agresivan da moraš stavljati gas masku kada ga nanosiš ili još gore da ti izgrize oči od tih peroksida i kemija. Dakle cure (i dečki ako ih ima) savjetujte mi neki kolor šampon koji mislite da je dobar a opet da ne napravi čudovište od mene. Gdje ga ima za kupiti i koliko košta. Malo bi posvijetlio kosu, da bude svijetlo smeđa. Molim vas savjetujte, bio bih zahvalan. Sve najbolje, Andrija. ;-) hvala!

ana.m
04.10.2010., 21:34
...koji color šamon je bolji?
Vidim danas na tv prvo reklamu za neki novi L'oreal, a nakon toga Schwarzkopf. A ionako već neko vrijeme uopće ne zna koji kupiti i dvoumim se između te dvije marke. Dugo nisam bojala kosu doma, a sada zbog bebe nemam ba vremena za frizera. Farbam se u plavo (toplo, medenasto..mrzim narančasto i žuto)
E sada, kod ovo prvog reklamiraju da je sve nešto prirodno, da kosa ne ispada žuta...Je li netko možda isprobao?
Kod drugog reklamiraju da dobro prekriva sjede, oboje mi je važno. :confused:

MiaMao
03.12.2010., 21:18
mene takodjer zanima... kako je staviti tamniji preljev na svijetlo plavu kosu? kojom se brzinom ispire i da li se ispire?

TheEmpress
03.12.2010., 21:54
A ispire se, naravno da se ispire. Oni preljevi u vrećicama, kolor šamponi i sl. stvari se jako brzo ispiru. A boje bez amonijaka traju duže, do 30ak pranja. U principu se boja ispere skroz, eventualno bi mogao kakav odsjaj ostat, al s vremenom bi se trebala isprat cijela. To opet naravno, ovisi o kosi, jel... A na svijetliju kosu naravno da ispada svijetlije nego na tamnijoj kosi, mogla bi boja ispast nekak slično kao na pakiranju. Ako staviš ljubičasti preljev na svjetlu kosu, bit će ljubičast, ako ga staviš na tamnu kosu, vidjet će se samo odsjaj. To znam iz vlastitog iskustva, ja sam na tamnu kosu stavila ljubičasti preljev, imala sam drečavi ljubičasti odsjaj.

MiaMao
03.12.2010., 22:33
A ispire se, naravno da se ispire. Oni preljevi u vrećicama, kolor šamponi i sl. stvari se jako brzo ispiru. A boje bez amonijaka traju duže, do 30ak pranja. U principu se boja ispere skroz, eventualno bi mogao kakav odsjaj ostat, al s vremenom bi se trebala isprat cijela. To opet naravno, ovisi o kosi, jel... A na svijetliju kosu naravno da ispada svijetlije nego na tamnijoj kosi, mogla bi boja ispast nekak slično kao na pakiranju. Ako staviš ljubičasti preljev na svjetlu kosu, bit će ljubičast, ako ga staviš na tamnu kosu, vidjet će se samo odsjaj. To znam iz vlastitog iskustva, ja sam na tamnu kosu stavila ljubičasti preljev, imala sam drečavi ljubičasti odsjaj.

da,da znam to :)
te sam color sampone isprobala jednom davno i to na prirodnoj boji kose.
i sada bi mi pasalo da se to ispere za recimo mj dana skroz jer pretpostavljam da cu nakon nekog vremena htjeti opet u svijetlije,a to nije lak posao.

TheEmpress
03.12.2010., 23:46
Probaj radije s nekim preljevom u vrećici ili kolor šamponom, da ne bi bilo da se neće isprat. :zubo:

Željezna
06.12.2010., 14:14
Meni je Casting boja izdržala na kosi kao i svaka druga trajna boja :ne zna:

just me!
05.02.2011., 11:19
kakvi su zapravo ti kolor samponi, jel se to nanosi kao farba ili...
meni je jos uvijek moja prirodna boja, neka bakrenasto plava, htjela bih ili malo posvijetlit ili malo potamnit, samo da promijenim :cerek:, i uredu bi mi bilo da se ispire za par pranja
ali ne znam ni kako izgledaju ti kolor samp., ni kako se koriste, ni sta bih mogla ocekivat od njih...:confused:
hocu malo promjene, samo za par pranja, ne bih se farbala... help?

larlar
05.02.2011., 18:59
cure kakva su iskustva s palette color&gloss?
ja bi ovu
http://nypassage.com/images/palette_caramel_dazzle_6-0.jpg
pročitala sam jedan review strani da cura nije bila zadovoljna sa sjajem - točnije da ga nije bilo? :ne zna:

što je s garnierovim polutrajnim bojama -kod nas je ako se ne varam color&shine, zapadna europa i anglosaksonci imaju herbashine

http://www.garnier.com/herbashine/index.aspx

inače garnier ima stranicu za balkan, na kojoj uopće nema hrvatske, a ni stranica za srbiju ne radi - malo jadno za veliku firmu koja u hr već dugo posluje :flop: al ak su im farbe ok - zanemarit ću to :D

čula sam dobre stvari za country colors - al ne kužim da li se uopće proizvode i još važnije - ima li ih u HR (Muller, navodno?)

casting sam čitala da daje crveni odsjaj koji ne želim niti pod razno - al ak neko ima suprotna iskustva može preporuka za neku svjetlo - srednje smeđu nijansu?

Ime Mi Je Karme
28.04.2011., 18:04
cure kakva su iskustva s palette color&gloss?
ja bi ovu
http://nypassage.com/images/palette_caramel_dazzle_6-0.jpg
pročitala sam jedan review strani da cura nije bila zadovoljna sa sjajem - točnije da ga nije bilo? :ne zna:

što je s garnierovim polutrajnim bojama -kod nas je ako se ne varam color&shine, zapadna europa i anglosaksonci imaju herbashine

http://www.garnier.com/herbashine/index.aspx

inače garnier ima stranicu za balkan, na kojoj uopće nema hrvatske, a ni stranica za srbiju ne radi - malo jadno za veliku firmu koja u hr već dugo posluje :flop: al ak su im farbe ok - zanemarit ću to :D

čula sam dobre stvari za country colors - al ne kužim da li se uopće proizvode i još važnije - ima li ih u HR (Muller, navodno?)

casting sam čitala da daje crveni odsjaj koji ne želim niti pod razno - al ak neko ima suprotna iskustva može preporuka za neku svjetlo - srednje smeđu nijansu?

ja ti inace imam nekakvu tamno smedu kosu sa nekoliko svjetlijih pramenova,a uzela sam taj,jelte kolor sampon u crno plavoj boji. uopce nije doslo do promjene boje,dobro mozda za jednu nijansu samo i uz pomoc toga su mi se pramenovi bolje uklopili u ostatak kose,nije mi se jos ispralo (prala sam kosu dvaput od tada),dakle od tih kolor sampona bi trebala dobit samo odsjaj ili promjenu nijanse na tamnije,drugo ne ocekuj.

Yuna
06.08.2011., 09:51
Kaj je najbolje stavit, osim preljeva, na plavu farbanu kosu od crvenih nijansi a da nebude trajno?
Kažete da se ove boje ne isperu do kraja, a ja bi nešto da se skroz ispere nakon mjesec-dva. Preljev neću jer mi za moju kosu treba najmanje 10 onih paketića od Palette a to mi ispadne oko 100 kn što mi je too much. Pa bi rađe neki šampon ili pjenu koji su puno jeftiniji a učinak je isti.
A ove pjene u boji, jel se to ispere? Frendica mi je stavila par rozih pramenova prije par godina s tom od Annyera i veli da joj se nije ispralo 6 mjeseci :eek:

zanessa
08.08.2011., 13:25
imam kratku smeđu kosu. to mi je dosadilo i sada želim biti crna.
ne želim kosu farbati pravim bojama jer je već jako oštećena i tanka od silnih farbanja...
pokušala sam jednom staviti Palette crni preljev za kosu (oni što se prodaju u vrećicama). kupila sam samo jednu vrećicu jer sam mislila da će biti dovoljno za kratku kosu. figu, ništa mi se nije uhvatilo. samo mi je mrvicu potamnilo kosu (ako i toliko. ostala sam smeđa) i ispralo se za dva ili tri dana.
danas sam mislila kupiti dvije vrećice crnog preljeva jer jedna očito nije dovoljna, ali tražila sam malo na internetu i vidjela da se preljevi koriste samo za obnoviti sjaj i već postojeću boju kose. plus, na nekim forumima su se cure žalile da im se preljev ne hvata za kosu nimalo.
tražila sam nešto na biljnoj bazi, tipa crna kana za kosu, ali to u mom gradu očito ne postoji.

nikada nisam imala crnu kosu i sada želim probati nešto privremeno da vidim kako bi to izgledalo na meni. nešto što ne uništava kosu baš jako po mogućnosti, ali da je pretvori u crnu.
postoji li tako nešto? :D
ili imate neki savjet možda?

btw, živim u malom gradu, i glavne prodavaonice kozmetike su DM i Kozmo. tako da, molim vas nemojte mi savjetovati da kupim nešto što se može naći samo u zagrebu :(

hvala.

TheEmpress
08.08.2011., 13:50
Kane ima za kupit i u DMu i u Kozmu. Potraži malo, stoji skroz dolje na polici gdje su stvari za kosu, boje i to... Imaš cijelu temu o kaniranju, s receptima i svime, pa prolistaj malo.

zanessa
08.08.2011., 13:55
Kane ima za kupit i u DMu i u Kozmu. Potraži malo, stoji skroz dolje na polici gdje su stvari za kosu, boje i to... Imaš cijelu temu o kaniranju, s receptima i svime, pa prolistaj malo.

tražila sam. ima smeđa i mahagonij. nema crne. već mjesecima je tako. -.-'
znam sve o kaniranju. priej sam se kanirala sa mahagonij kanom.

TheEmpress
08.08.2011., 14:04
Hm, nemam pojma gdje bi ju još mogla nać onda. Probaj biljne ljekarne, ako imaš koju u blizini. Ako ništa, kod njih ćeš one biljne boje za kosu nać, jesu malo skuplje, al veliš da imaš kratku kosu znači da bi ti jedna bila dovoljna, ne moraš dvije kupovat.

Yuna
08.08.2011., 15:48
A nešto crveno ili naranđasto, a da nije trajno??

TheEmpress
10.08.2011., 20:29
Osim preljeva, ostaju ti polutrajne boje, al one obično prime puno tamnije nego na kutiji piše i ne ispiru se tak brzo baš, al to pak ovisi od boje do boje. Možeš napravit sama svoj preljev: boja koju inače koristiš za farbanje, smućkaš pola tube boje s pola hidrogena (možeš i 3% kupit pa stavit umjesto 6%) i isto tolko regeneratora dodaš. Samo pazi kad nanosiš, to ti poprilično rijetka smjesa ispadne. Ja sam to rukama nanosila i utrljavala na kosu. Daje kosi malo boje i lijep sjaj i ispire se jače nego kad se normalno pofarbaš. Barem se meni je.

leptirica 2
10.08.2011., 22:59
Da i ja dodam koju pametnu.Granierove farbe bez amonijaka(u rozim kutijama) drze jednako dugo kao prave trajne boje...tako da...tko ne zeli riskirat,radije neka uzme preljev:D
Inace,toplo prepoucam farbe bez amonijaka za osjetljivo vlasite:ne pecka i ne svrbi vlasiste kod farbanja,super stvar:top:

Yuna
11.08.2011., 11:55
Zaintrigrirale su me Schwartzkopf Country boje s trajanjem 8 pranja, ali sam pročitala da se ne ispiru skroz pa ipak ništa, preostaje mi samo preljev :(

FASHION GIRL
12.08.2011., 12:55
Cure, možete li staviti neke linkove od proizvođača tih preljeva ili šampona a koje recimo mogu naći u dm, kozmu ili plodinama a da se vide boje i da je naznačeno koja je nijansa??

Naime htjela bi promjenu ali da mi se ispere u roku mjesec dana najviše, i da ne ostane baš ništa od te korištene boje na kosi, čisto da vidim što meni najbolje pristaje.

Hvala

LittleBoots
16.08.2011., 16:10
Kupila sam ovu boju i htjela bi ju isbrobat, jedino me strah nekakvih alergijskih reakcija koje navode i pošto sam tu pročitala da polutrajne boje često ispadnu tamne. Ja ni ne želim ovako narančastu boju, samo želim na svoju svjetlo smeđu malo boje. Hoću li imati izrast i kako će se primiti? Ima netko iskustva s ovom bojom?

http://www.landyschemist.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/4/1/41juclsekfl._sl500_aa300_.jpg

LittleBoots
16.08.2011., 16:21
Meni nije jasno zašto više nema Castinga. Zna li netko kakav kvalitetni preljev (cijena nije važna) a da nije neko sranje iz DM-a?? :s

maltene dajem nagradu za informaciju o nekim polutrajnim bojama ;)

U Mulleru ima Garnierov preljev/polutrajna boja. Zove se Movida i ima ga u desetak nijansi :)

asdfgh
16.08.2011., 16:37
Kupila sam ovu boju i htjela bi ju isbrobat, jedino me strah nekakvih alergijskih reakcija koje navode i pošto sam tu pročitala da polutrajne boje često ispadnu tamne. Ja ni ne želim ovako narančastu boju, samo želim na svoju svjetlo smeđu malo boje. Hoću li imati izrast i kako će se primiti? Ima netko iskustva s ovom bojom?

http://www.landyschemist.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/4/1/41juclsekfl._sl500_aa300_.jpg

ja sam ju stavila prije nekih 3 tjedna, prije nego sam krenula na more da malo osvježim boju (nisam htjela trajnu) i jako sam zadovoljna. prala sam kosu svaki dan i nije se puno isprala boja. ne znam kako je sa svjetlijima, ja sam koristila crnu na svoju ionako tamnu kosu.

xena01
05.09.2011., 17:26
uporno ne mogu shvatit nešto.... da li boje bez amonijaka spadaju u polutrajne bolje ili trajne boje za kosu?
i u čemu je uopće stvar u tome bez amonijaka?
i što je to uopće ton na ton i preljev? znači shvaćam da postoje kolor šamponi, zatim polutrajne bolje i trajne bolje... ali ne znam u koju kategoriju od tih spadaju te bez amonijaka, pa biljne bolje, pa ti preljevi i to ton na ton?
nadam se da će se bar nekome dat odgvorit na ova moja glupava pitanja :D

asdfgh
07.09.2011., 21:13
boje bez amonijaka mogu biti i trajne i polutrajne.
pod preljev najčešće mislimo na 'boju' koja se ispire za 6-8 pranja.
pod polutrajne boje (koje zovemo i kolor šamponi) su one koje se ispiru za 20ak pranja.
stručna definicija ton-na-ton boje - link (http://www.garnier.hr/_hr/_hr/programmes/faq/answer.aspx?tpcode=PROGRAMMES%5EFAQ%5EHAIRCOLOR%5E HAIRCOLOR_T1%5EHAIRCOLOR_T1_Q3)
malo o biljnim bojama - link (http://www.femina.hr/clanak/index/r/2/c/731/se/ljepota_biljne-boje-za-kosu---prednosti-i-mane)

nadam se da sam pomogla. :mig:

TheEmpress
07.09.2011., 21:30
Te bez amonijaka su većinom polutrajne, ako i piše trajna gore. Mislim, čim nema amonijaka ili ga ima u manjim količinama, to se prije ispire.

xena01
11.09.2011., 21:46
znači... ako sam dobro shvatila, zapravo jedino kolor šamponi spadaju u polutrajne boje u tom pravom smislu riječi... jesam dobro shvatila?
jer ton na ton se ispire, kao i preljev i kao ove bez amonijaka, ali i dalje postoji izrast pa bi to onda bilo da je to trajno bojanje, ali samo puno manje agresivno...
jel dobro?
hvala :)

pink chocolate
18.09.2011., 21:00
ja imam pitanje haha, kad se ofarbam kolor šamponom hoće li mi se vratit prirodna boja kose kad se boja ispere >< ?

labrić
27.09.2011., 17:36
Gledala sam danas malo kolor sampone (zelim dati sjaj kosi, ne mijenjati boju)...i zapela mi je za oko bocica crne, neprozirna...Annyer ili Palette, nisam sigurna...naljepnice na bocicama su bile srebrna, crna i bezbojna... :D ...na bezbojnoj je pisalo nesto kao za sjaj i ucvrscivanje kose...zna li tko sto bi to moglo biti? :D

Shady Lane
25.10.2011., 12:31
pozdrav! možete li mi preporučiti neku pjenu, sprej ili šampon za kosu s bojom koja bi se isprala odmah nakon pranja? imam smeđu neobojanu kosu i htjela bih ju za halloween obojati u crno,ali ne bi da mi boja ostane duže od te jedne večeri. hvala :)

elmicaa
22.12.2011., 21:45
pozz..ovak,imam smedju kosu,i plave pramenovee..medjutim htjela sam da izraste moja boja kose,nista nisam radila godinu dana,ali nikad ..hehe i sad mi je pola-pola..ja bih da probam color sampon mozda neki svijetlo smedji,da ide na plavo..kako bi to islo na moju kosu?da li bi se pramenovi isticali posebno? :S

CiCkava
22.12.2011., 23:05
Postoji već tema koja sadrži kolor šampone pa prelistaj malo tamo možda nađeš nešto korisno.Evo ti link http://www.forum.hr/showthread.php?t=180664

evelyn
26.12.2011., 00:17
Da li je netko možda probao preljev od Hennaplus,kao postepeno se ispire do 8 pranja,da li se zaista skroz ispere i ne oštećuje ni malo??

neznaam
19.02.2012., 19:40
MOLIM VAS POMOZITE! imam prirodnu svijetlo smedju kosu,malo vuce na plavo.nikad se nisam farbala.sada bih htjela posvijetliti kosu da bude bas plava,onako prirodna plava boja,ne previse plava.moze li se to s color samponima? nekii kazu da se s color samponima ne moze uhvatiti da bude plava boja,ali meni je kosa tanka i jadna( xd ) mozda bi uspilo.sta vi mislite?

sanja123456
06.03.2012., 08:23
http://mystylebell.com/wp-content/uploads/2012/02/Angelina-Jolie-2012-Oscars.jpg

Zna li netko s kojom farbom bi se postigla ovakva boja kose (prirodno mi je kosa tamnija smeđa). Htjela bih neku polutrajnu boju za kosu, ne treba biti ona pretrajna jer nemam sijede i sl.
thx

verenna
07.03.2012., 22:50
da li su kolor šamponi štetni? pošto sam u fazi obnavljanja kose, ne želim se farbati ali moram nekako održavati izrast . Zanima me da li su štetni kolor šamponi trebam svjetlo smeđi . Gdje ga mogu nabaviti?

zhabica
25.04.2012., 18:00
Ja sam stavila Schwarzkopfov preljev u vrećici i kosa mi je manijakalno počela ispadati. Neka alternativni preljev?

fekica
05.06.2012., 21:51
Imam smedu kosu i voljela bih imati crvenu kosu, ali je (po rijecima frizera) -jako tesko odrzivo i zahtjevno. :503: A sad.. meni bi bilo ok da samo malo pocrvenim kosu (ne pramenovi, nego da samo dobije taj crveni dojam).. Po preporukama i primjerima mojih prijatelja , pjene su super. Ali opet, ja ne zelim da se odmah isperu, nego da traje do mjesrc dana. Ima li itko bilo kakvog iskustva sa pjenama? :( :ne zna:

mini-me1234
09.06.2012., 16:19
MOLIM VAS POMOZITE! imam prirodnu svijetlo smedju kosu,malo vuce na plavo.nikad se nisam farbala.sada bih htjela posvijetliti kosu da bude bas plava,onako prirodna plava boja,ne previse plava.moze li se to s color samponima? nekii kazu da se s color samponima ne moze uhvatiti da bude plava boja,ali meni je kosa tanka i jadna( xd ) mozda bi uspilo.sta vi mislite?

teško da ćeš s color šamponom uspjeti posvijetliti kosu. sad dolazi ljeto, kosa će ti ionako na moru posvijetliti sama od sebe, a mozes probat i one tretmane s medom doma, to bi ti moglo posvijetliti kosu par nijansa, pogotovo ako ju nisi farbala. ili ona fora s limunom, meni nije djelovala, ali tebi možda hoće. :)

neela7
02.09.2012., 15:55
Imam tamno tamno smeđu kosu, prije vise od pola godine sam se zadnji put sa palette vrećicama pofarbala u crno jer sam stvarno željela bit crnka, e sad sam izdovoljila sa crnom bojom sad bih htjela svjetlo smeđu pa me zanima jer itko to pokusao sa ovim vrecicama napravit, da cujem kakvi su rezultati. :)

BlackLotus
02.09.2012., 20:34
i ja tražim neki crni sprej/pjenu koji dobro pokriva, a ispire se skroz pri prvom pranju

help? :cerek:

ofarbat ću kosu u modro, pa će mi trebat za razgovor za posao. al ne želim modru uništit zbog glupog razgovora :brukica:

Aira
14.12.2012., 17:44
Imam tamnosmeđu kosu, nikad bojanu (osim kanom preko ljeta), a htjela bih si za probu obojati kosu u tamnoljubičastu. Vidjela sam da Palette ima nekoliko nijansi, ali zbunjuju me različiti nazivi, koja od njih će se primiti na tamnu kosu, a neće se dugo zadržati na kosi?

ftppuk
18.12.2012., 20:34
bok :-) imam kestenjasto smedu kosu, nikad farbanu ili bilo sta radeno osim sisanja i frizure.. pa malo za promjenu sam uzela Movida preljev, broj 27.. pa sam u uputama vidjela da pise "Intenzivni preljev Movida Vam garantira prirodnu boju koja traje 6-8 tjedana, vidljivog izrasta." Za oko mi je zapelo ovo "vidljivi izrast", pa se nadam da netko od vas ima iskustva s Movidom i da mi moze reci dali je taj izrast stvarno vidljiv ili se ipak ispire jednoliko? Jer sam na dosta mjesta citala da se ispire jednoliko, ali samo da budem sigurna prije nego sto krenem sa stavljanjem sveg tog na kosu. Hvala puno :-)

asdfgh
21.12.2012., 20:53
bok :-) ...)

Imaš na prethodonoj stranici. :o
Ukratko, meni se boja jednoliko ispirala.

Good evil
29.01.2013., 17:28
asdfgh, vidim da ti imas iskustva sa Movida kolorom..
ja bi htjela postići tamno tamno smeđu boju kose (moja trenutna kosa je netretirana i srednje smeđe boje) , dvoumim se dal bi mi se crna Movida onako isprala kroz 2-3 pranja pa bi dobila tamno smeđu nijansu? Vidjela sam da je br. 45 tamnosmeđa nijansa, al me brine da se ona ne posvijetli odmah za 2-3 pranja pa ću opet doć na istu nijansu svoje kose..
Imaš ideju kakvu oko tog? :misli:

I da, što je uopće Movida - color šampon ili polutrajna boja?
Koji su color šamponi uopće?? brkaju mi se svi ti proizvodi.
Preljev znam što je, tj. znam one Pallete u vrećici, nekad jako davno sam ih koristila. Jel color šampon sinonim za preljev ili :confused:

Rich girl
30.01.2013., 22:38
meni jako izblijedi boja na kosi kad se farbam sa farbama polutrajnim ali ipak farbam samo izrast jer je ne zelim ostetit. da li se i vama ispire boja po duzini?

asdfgh
04.03.2013., 20:22
asdfgh, vidim da ti imas iskustva sa Movida kolorom..
ja bi htjela postići tamno tamno smeđu boju kose (moja trenutna kosa je netretirana i srednje smeđe boje) , dvoumim se dal bi mi se crna Movida onako isprala kroz 2-3 pranja pa bi dobila tamno smeđu nijansu? Vidjela sam da je br. 45 tamnosmeđa nijansa, al me brine da se ona ne posvijetli odmah za 2-3 pranja pa ću opet doć na istu nijansu svoje kose..
Imaš ideju kakvu oko tog? :misli:

I da, što je uopće Movida - color šampon ili polutrajna boja?
Koji su color šamponi uopće?? brkaju mi se svi ti proizvodi.
Preljev znam što je, tj. znam one Pallete u vrećici, nekad jako davno sam ih koristila. Jel color šampon sinonim za preljev ili :confused:

Sorry što tek sad odgovaram - mislim da ti je za početak najbolja tamnosmeđa, jer je Movida boja ton na ton (6 - 8 tjedana) (http://www.garnier.hr/_hr/_hr/programmes/faq/answer.aspx?tpcode=PROGRAMMES%5EFAQ%5EHAIRCOLOR%5E HAIRCOLOR_T1%5EHAIRCOLOR_T1_Q3), a ne tipičan preljev koji se ispere za 6 - 8 pranja.

Moon Fairy
17.09.2013., 21:42
Doslovno ništa ne znam o color šamponima pa će svaka informacija dobro doći.:)
Imam svijetlo smeđu kosu; na suncu doduše ima onaj zlatni odsjaj, ne znam kako to točno opisati, jer imam bakreni podton, tako bar moja frizerka kaže :zubo:
E sad, ja bih htjela boju karamela (nešto ovakvo, možda malo tamnije http://www.schwarzkopf.com.hr/content/dam/sk/de/home/haarfarbe/braunes_haar/haarfarbe-caramel/haarfarbe-caramel-1-280x360.jpg) pa bi bilo super ako netko ima preporuku za color šampon te boje...:D Ili bar za ispitani brend, pa ću ja sama pokušati naći boju.