PDA

View Full Version : Ekonomski fakultet - Zagreb

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30

exception
15.01.2012., 16:32
Jesu istiniti napisi u novinama da ove godine nece upisivati nove studente na EFZG?

Mr.TamborineMan
15.01.2012., 18:02
postoji mogućnost, no nema službenih informacija

cinderella5
21.01.2012., 07:22
Bok ,ljudi ...Brzinsko pitanje za neke studente ekonomije.Ako bi se htjela baviti financijskom analizom tržišta (burza i slično) ili općenito istraživanjem financija koji smjer bi mi bilo dobro upisati? Nisam posve upućena u sve ovo pa ako je pitanje preopširno ili sam nešto negdje zbrljala ,slobodno ispravite.Unaprid tnx :D
Ako želiš teoretski dio ili znansveni dio onda uzmeš ekonomiju i onda se poslije na petoj godini opredijeliš za smjer ili sad na trećoj po novom, a ako želiš više praktični dio onda uzmeš prvo poslovnu ekonomiju i onda opet poslije biraš smjer. Budući da želiš financijske analize, burze i slično onda uzmeš smjer financije, a app ti je kombinacija menadžmenta i financija :)

Pozdrav, zanima me:
1. Ima li negdje popis zanimanja koja su vezana za ekonomiju, te kojima se može biti nakon završetka ekonomskog fakulteta?

2. Kako to otprilike izgleda na ekonomskom.

3. jesu ti stvarno samo brojevi i računanja.

GUGLAO SAM, ali mislim da bi mi vi koji idete na ekon. fakul. i koji ste ga već završili mogli pobliže objasniti.

Hvala
Ekonomija je dosta široko područje i možeš raditi dosta toga, sad ovisi što tebe najviše zanima :)
Prije sam puno više bila nezadvoljnija fakultetom, ali sad mogu reći da mi je baš drago što sam upisala ovaj fax. Istina ima nas puno, organizacija nije baš na razini, gužva..., ali se nakon nekog vremena navikneš i ne smeta ti to toliko.

Minnie_Mouse_
22.01.2012., 12:05
bok :)
ja sam studentica ekonomike poduzetništva u varaždinu.
dakle,sad na prvoj godini imam kolegij poslovnu etiku.
znam da i vi u zagrebu imate taj kolegij,također pod vodstvom profesora bebeka i njegovih asistenata.
pa me zanima,imam dvije grupe pitanja za predrok.. sad za par dana..
i sad,dali se te dvije grupe još uvijek ponavljaju svake godine?
dali ima više grupa?
bilo bi super ako ima nekog tko je imal prošle godine taj kolegij,pa samo da mi napiše čega se sjeća iz ispita ili predroka..
hvala :)

exception
24.01.2012., 19:17
Da li se diplomski za EFZG placa, ako da, koliko?

tipfeler
24.01.2012., 21:59
Ja bih molila pomoć oko statističkog zadatka!
Statistiku nikad u životu nisam imala niti u srednjoj niti na prvom faxu, al sad eto, na drugom faxu me zaskočila...

Malo prije sam postala ovaj problem na jedan drugi podforum, a onda se sjetih, pa tko će znati statistiku, ako nećete vi s ekonomskog :D

Uglavnom, za početak bi trebala da mi netko objasni definiciju KOEFICJENTA KONTINGENCIJE I HI KVADRATA? Onako, zdravo seljački za što nam služe i što pokazuju te dvije veličine?

A onda bi trebala malu pomoć oko tablica :D

VSS SSS NKV fi
POLJOPRIVREDA 7448 4345 3612 15405
GRAĐEVINARSTVO 8560 4353 3237 16150
OBRAZOVANJE 6179 4156 2903 13238
fj 22187 12854 9752 44793

uglavnom, imam odnos Prosječne netto plaće u poljoprivredi, građevinarstvu i obrazovanju u odnosu na stručnu spremu (VSS, SSS, NKV).

Uglavnom, meni HI KVADRAT ispada 160 pa me zanima jel to nekakva nerealna cifra jer sam malo googlala i uglavnom su cifre jako, jako male...0,05 i slično pa me ova moja brojčurda zbunila.

Koeficjent kontingencije mi ispada 0,6 pa me zanima šta mi taj broj (ako je uopće točan) govori vezano uz plaće u gorenavedene tri grane u odnosu na stručnu spremu?!

Ufff...al sam ga zakomplicirala...nadam se da će statističarima biti barem nešto od mojih pitanja jasno, pa bih bila jako, jako zahvalna ako bi mi itko mogao pomoći!
Ispit je za mjesec dana pa bi htjela razjasniti te pojmove i provjeriti tabele :)

Ajme, tablica mi se skroz poremetila...ispričavam se!
Morat ću smisliti kako da ju zakeljim tu na forum, a da to na nešto liči.

Nije velika...3 reda i 3 stupca al svejedno ne znam kako da ju tu prenesem?

Itko?! Molim vas pomagajteeee jer mi je rok za tjedan dana, a ne znam dal je to točno :(

Vesela Gljiva
25.01.2012., 08:25
Da li se diplomski za EFZG placa, ako da, koliko?

mislim da se ne plaća ako ga upišeš redovno nakon 4. godine.
Inače mislim da se plaća...neznam točno koliko...najbolje ti je pogledati na njihov stranicama :kava:

exception
26.01.2012., 10:32
Opcenito jel EFZG tezak fakultet, poslovna ekonomija? Zavrsavam srednju ekonomsku ali mi matematika nije bas draga. :)

Vesela Gljiva
26.01.2012., 20:04
Opcenito jel EFZG tezak fakultet, poslovna ekonomija? Zavrsavam srednju ekonomsku ali mi matematika nije bas draga. :)

onda si najebo :D

exception
26.01.2012., 22:46
Heh, pa nije valjda tako strasno, sve se moze naucit. Ti si prva godina? Koliko je zadnji na rang listi prosle godine imao bodova, ako se sjecas. Sto se tice placanja, na stranicama pise da samo odredeni broj studenata ne placa, a ostali placaju. Zar nije besplatno za sve tu prvu godinu? Da to nisu napisali samo ako im drzava nu uplati novce. Ako si ti prva godina, sigurno si polagala i PiG, jel tezak bio ispit, donosi 20 % pa bi ga mozda trebao pisati.

Vesela Gljiva
27.01.2012., 07:23
Heh, pa nije valjda tako strasno, sve se moze naucit. Ti si prva godina? Koliko je zadnji na rang listi prosle godine imao bodova, ako se sjecas. Sto se tice placanja, na stranicama pise da samo odredeni broj studenata ne placa, a ostali placaju. Zar nije besplatno za sve tu prvu godinu? Da to nisu napisali samo ako im drzava nu uplati novce. Ako si ti prva godina, sigurno si polagala i PiG, jel tezak bio ispit, donosi 20 % pa bi ga mozda trebao pisati.

Nije TAKO strašno :mig: može se, može se...ali ono...
da, prva. eh sad,... znam da je nakon ljetnog upisnog roka ostalo još slobodnih mjesta pa se održavao i jesenski rok tako da nemoraš imati baš toliko puno bodova. al možda bi bilo dobro imati oko 600 :kava:
znam što piše na stranicama, to su napisali ukoliko im država ne plati - onda studenti moraju iskeširat lovu. ali besplatno je za svakoga tko redovno upiše sveučilišni smjer.
Polagala sam PiG. Definitivno nije težak, ali treba ga dosta proći. Bila su neka pitanja iz ustava i svašta. tko nije učio, nije to mogao znati. i sjećam se da mi dosta toga nisu priznali :o majmuni jedni.... ako ti je ekonomija prvi izbor itekako ti se isplati polagati pig!

digiridan
27.01.2012., 08:17
Ajde nemojte prepadati ljude, matematika nije neki problem.

exception
27.01.2012., 18:53
Nije TAKO strašno :mig: može se, može se...ali ono...
da, prva. eh sad,... znam da je nakon ljetnog upisnog roka ostalo još slobodnih mjesta pa se održavao i jesenski rok tako da nemoraš imati baš toliko puno bodova. al možda bi bilo dobro imati oko 600 :kava:
znam što piše na stranicama, to su napisali ukoliko im država ne plati - onda studenti moraju iskeširat lovu. ali besplatno je za svakoga tko redovno upiše sveučilišni smjer.
Polagala sam PiG. Definitivno nije težak, ali treba ga dosta proći. Bila su neka pitanja iz ustava i svašta. tko nije učio, nije to mogao znati. i sjećam se da mi dosta toga nisu priznali :o majmuni jedni.... ako ti je ekonomija prvi izbor itekako ti se isplati polagati pig!

Hvala na odgovoru!:top: Stavit cu PiG pa kako bude, bude. Vidim da nosi 20 posto pa isplati se.

photofreak
31.01.2012., 16:56
pig je nešto najlakše što možeš polagati na maturi.pročitaj jednom onu knjigu po kojoj gimnazije rade (mislim da je benićeva) i ustav rh i na konju si.ja dobila 4 ko od šale,čak mi falilo bod-dva za 5.

dorrraa
02.02.2012., 10:03
Studenti, pomoć!!

Objava konačnih rezultata mature je 16.7.2012., a meni se pruža prilika da idem na jedan put od 15.7-4.8. Kada bi se mogli održati upisi na fakultet i može li to netko obaviti umjesto mene, odnosno mogu li ja bezbrižno na put??

da, zasto ne :) nekome koem vjerujes ostavis sve ono lozinku pin tan kaj vec treba i velis mu da ti provjeri kaj vec kako i kad.. moju frendicu je cak mama upisala na faks, odnosno bila na upisu umjesto nje tak daa.. nebi trebao biti problem

m.i.c.i.k.a
02.02.2012., 12:20
Molim dobre duse da mi pomognu u mom slucaju...zavrsila sam u rijeci preddiplomski sa 180ects. Sad bi upisala diplomski tu u zg. Zanima me ta razlika kad se polaze i da li moram na predavanja iz toga jer vecinu predmeta tih sam imala. Koliko kosta to polaganje razlike i da li imam sanse diplomski upisat vanredno uz posao? Koji smjerovi su najmanje trazeni? Jer nemam bas bajni prosjek Molim vas javite se u pp

bohem0
13.02.2012., 13:13
molim pomoć... da li mi može netko reći da li postoji mogućnost prebacivanja sa jednog drugog faksa na ekonomiju sada na semestru...

unaprijed hvala

Mr.TamborineMan
13.02.2012., 17:53
ovisno s kojeg faksa se prebacuješ, ako nije neka druga ekonomija sumnjam, ali najbolje ti je referadu nazvat

WilliamsF1
13.02.2012., 20:31
molim pomoć... da li mi može netko reći da li postoji mogućnost prebacivanja sa jednog drugog faksa na ekonomiju sada na semestru...

unaprijed hvala

teško, prilično sam siguran da ne, al nazovi referadu pa pitaj

inessa7
14.02.2012., 09:53
pozz ekipa... trebam pomoć... jel ima netko od vas na kompu materijale iz upravljačkog računovodstva, ali samo što se tiče troškova? neke zadatke, primjere... ja na svom faksu imam troškovno računovodstvo, a vidim da moja prof uzima materijale od Gulina, samo što zaboravi neke bitne podatke napisat pa ne možemo doć do rješenja :D..

bohem0
14.02.2012., 10:34
teško, prilično sam siguran da ne, al nazovi referadu pa pitaj

hmmmm.... probat ću nazvat referadu pa šta mi kažu... inače ja sam na matematici (inženjerska) na PMF-u u Zagrebu....

hvala

cro-marko
17.02.2012., 14:40
ljudi, može netko dati osvrt na smjer ekonomija - kakav je, mogućnost i brzina zaposlenja.. Sada sam 2. godina (među boljih studentima) i na poslovnoj, ali ozbiljno razmišljam o prebacivanju na ekonomiju... Hvala

mata000
20.02.2012., 21:39
pozz ekipa... trebam pomoć... jel ima netko od vas na kompu materijale iz upravljačkog računovodstva, ali samo što se tiče troškova? neke zadatke, primjere... ja na svom faksu imam troškovno računovodstvo, a vidim da moja prof uzima materijale od Gulina, samo što zaboravi neke bitne podatke napisat pa ne možemo doć do rješenja :D..

registriraj se na efzgforum pa onda odi na ovaj link: http://www.efzgforum.net/index.php/topic,11478.0.html

tu imaš mali milijun skripti, zadataka, starih ispita iz up. računovodstva

ljudi, može netko dati osvrt na smjer ekonomija - kakav je, mogućnost i brzina zaposlenja.. Sada sam 2. godina (među boljih studentima) i na poslovnoj, ali ozbiljno razmišljam o prebacivanju na ekonomiju... Hvala

ja sam na diplomskom sad upisao ekonomiju i mogu reći da je odlična!! konačno nešto realno i u praksi dokazivo, a ne sranja poput marketinga, turizma, organizacije ili menadžmenta. profesori puno bolji i kvalitetniji- sve u svemu, ekonomija na jednoj puno većoj razini.

e sad, kako je na 3. i 4. godini, stvarno ne znam, ali studenti koji završe taj smjer nemaju problema u pronalaženju posla...

Trina Moe
04.03.2012., 16:35
zna li možda netko je li se moguće prebaciti s ekonomskog fakulteta u bih na ekon. u zg? trenutno sam prva, ali razmišljam o svemu i svačemu trenutno pa tako i o mogućem prelasku na drugoj godini i zanimaju me uvjeti prebacivanja. kako ide s državnom, treba li polagat i to.

ona druga
04.03.2012., 16:59

unaprijed hvala

NE!!!

Nakon zavrsene ove akademske godine svakako DA
ali uz puno muke,razlikovnih kolegija i ostvarenih uvjeta
moje topla preporuka NE to raditi!!!

ona druga
04.03.2012., 17:32
Dragi moji/moje buduci i sadasnji studenti
vidim da ovdje imate puno pitanja vezanih za efzg
na koje vam nitko ne odgovara
pa evo da vam olaksam

http://www.efzgforum.net/

forum studenata ekonomskog fakulteta
tu cete pronaci sve odgovore na pitanja koja vas muce

bivsa studentica efzg:)

Bundesland
10.03.2012., 16:03
Jel prof. Škrtić još predaje?

nivea-krema
16.03.2012., 23:27
zanima me kolika je navala na poslovnu ekonomiju?? i ako mi neko moze reci nesto o tom faxu?

deisler
17.03.2012., 10:47
magistar struke na ekonomiji, koji je to ekvivalent nekome koji je zavrsio ekonomiju u njemackoj? kako bi to peveli u njemackoj?

White Russian
18.03.2012., 20:47
ja sam na diplomskom sad upisao ekonomiju i mogu reći da je odlična!! konačno nešto realno i u praksi dokazivo, a ne sranja poput marketinga, turizma, organizacije ili menadžmenta. profesori puno bolji i kvalitetniji- sve u svemu, ekonomija na jednoj puno većoj razini.

e sad, kako je na 3. i 4. godini, stvarno ne znam, ali studenti koji završe taj smjer nemaju problema u pronalaženju posla...

Pitanjce za tebe i za sve ostale upućene u diplomski studij ekonomije (znači, ne poslovne ekonomije) - imam završen preddiplomski studij jedne grane poslovne ekonomije od 180 ECTS, prosjek super, popis razlikovnih predmeta imam i prema starim listama ne bi trebalo biti poteškoća kod upisa, nije baš ni neka navala.

Problem je tome što bih morala upisati izvanredno pa me interesira koliko je to izvedivo na tom konkretnom studiju, uzevši u obzir obveze koje nameću profesori izvanrednim studentima i zahtjevnost kolegija, budući da se baš i ne bih mogla prečesto pojavljivati zbog posla?

I dodatno: kako se polažu predmeti razlike - usporedno kroz tu istu godinu ili imam jednu godinu samo za njih?

realistični
20.03.2012., 12:40
Pozdrav,

zanima me dali je moguće prebaciti se s Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru na EFZG. Trenutno sam na obnovi druge godine (poslovna ekonomija), imam još 2 ispita s druge godine, pa me zanima kakve su mi šanse da upišem treću godinu u Zagrebu i dali bi morao polagati neku razliku predmeta.

ona druga
28.03.2012., 15:50
Jel prof. Škrtić još predaje?

Da.
Mada nakon one afere neko vrijeme nije bila na predavanjima.
Meni jedna od boljih profesorica.

kikach1912
06.04.2012., 21:25
Pozdrav!

Zna li netko koja je stranica od ovog kolegija i gdje se može vidjeti tko može pristupiti kolokviju?:confused:

Leon Vž
08.04.2012., 17:38
koliko ce ih na kraju uzimat na poslovnu ekonomiju u Zagrebu?

prodigy002
09.04.2012., 19:25
Pozdrav raja svima, student sam 4 godine Ekonomskog fakulteta u Tuzli, u ovom zadnjem semestru slušam izborni predmet Multivarijaciona analiza koje predaje profesor iz Ekonomskog fakulteta u Zagrebu. Dobio sam pomalo nepristupačnu temu seminarskog rada pod nazivom "testiranje modela strukturnih jednadžbi" pa me interesuje da li je ko obrađivao ovu materiju ili je još bolje radio seminarski na tu temu, ukoliko mi može pomoći spreman sam i da platim. Pozdrav jos jednom!

jjjaaannnaaa
10.04.2012., 11:49
Bog , da li netko zna ovo. ako imam do 20% udjela u nekom poduzeću koristim netodu troška , a ako imam od 20 do 50 metodu udjela. e sad što se dogodi ako to poduzeće u kojem imam udjel , meni da još dionica, da li se metodom i tropška i udjela povećava ulaganja ili...

orGinaLna
10.04.2012., 15:59
Ima mozda netko primjere kolokvija , ispita iz upravljanja marketingom?

Ili bilo kakva pitanja, hitno je

:503:

**PM**

tri82810
11.04.2012., 13:52
koliko ih ove godine prima na EFZG i jel se minjaju predmeti tj.koji su predmeti na prvoj godini?

Mr.TamborineMan
12.04.2012., 11:28
http://www.efzg.unizg.hr/default.aspx?id=6969 upisne kvote

predmeti su isti

IHT
12.04.2012., 12:19
poz, već sam pito na efri, ali ništa za sada, pa da probam još i tu.

jel ima možda netko knjigu iz međunarodne ekonomije (grgić-bilas), treba mi samo 2.pitanje iz poglavlja 3, strana 214.

Nuria Monfort
12.04.2012., 20:47
Pozdrav svima :)

Evo ovako, sljedeće godine planiram upisati fakultet i negdje se na popisu našla i ekonomija. :D
Malo sam gledala opis studija na stranici faksa pa imam nekoliko pitanja.

Piše na stranici da su na poslovnoj ekonomiji prve dvije godine preddiplomskog studija zajedničke za sve smjerove, a da se smjer bira tek prilikom upisa u 3. godinu studija. Koji su smjerovi ponuđeni?
Kasnije za diplomski piše ovako: Prilikom upisa na diplomski sveučilišni studij "Poslovna ekonomija" studenti imaju mogućnost birati jedan od studijskih smjerova: Analiza i poslovno planiranje, Financije, Marketing, Menadžment, Menadžerska informatika, Računovodstvo i revizija, Trgovina ili Turizam.

Kad se onda bira smjer na poslovnoj ekomiji? Na upisu u treću godinu ili pri upisu diplomskog studija?
I bi li mi netko mogao reći koja je glavna razlika između ekonomije i poslovne ekonomije?
Kakva je matematika na faksu? Jel moguće savladati ju? Rekla bih da imam solidno znanje iz matematike jer nas stvarno drilaju u gimnaziji. Hoće mi biti teško budući da nisam išla u ekonomsku? Ajme, sto pitanja :cerek:
Ako je netko voljan reći mi što je izabrao i kako mu je na faksu, bila bih zahvalna. :)

voncroy
14.04.2012., 12:45
Kad se onda bira smjer na poslovnoj ekomiji? Na upisu u treću godinu ili pri upisu diplomskog studija?
I bi li mi netko mogao reći koja je glavna razlika između ekonomije i poslovne ekonomije?
Kakva je matematika na faksu? Jel moguće savladati ju? Rekla bih da imam solidno znanje iz matematike jer nas stvarno drilaju u gimnaziji. Hoće mi biti teško budući da nisam išla u ekonomsku? Ajme, sto pitanja :cerek:
Ako je netko voljan reći mi što je izabrao i kako mu je na faksu, bila bih zahvalna. :)

Smjer biraš na upisu u petu, tj. na diplomski. Ovo su vjerojatno stari podatci, jer se prije birao na upisu u treću ili se jednostavno misli na to da od treće kreću izborni predmeti, a oni su podijeljeni prema katedrama od kojih većina ima svoj smjer.

Razlika je u osnovi ta da je ekonomija teorija, a poslovna ekonomija praksa, pa ako te više zanima biti ekonomski teoretičar, onda "obična", a poslovna ako bi više htjela biti marketingaš, financijaš ili štoveć. Prve dvije godine su ti na oba studija jednake, tako da se možeš prebaciti s jednog na drugi i na početku druge i na početku treće.

Matematika nije teška. Teža je ekonomistima nego gimnazijalcima, isto kao što je npr. računovodstvo teže gimnazijalcima nego ekonomistima. Osobno sam išao u Opću i moj je dojam da se sve to da riješiti. Bez brige.

U osnovi bih ti faks preporučio ako je to ono što želiš jer će ti se svidjeti, bez obzira na to što itko drugi kaže. Ako to upisuješ iz rezerve, onda bolje nemoj. Nije težak faks i sve ćeš davati, ali sumnjam da će ti se s vremenom svidjeti. Ima puno ljudi s tim problemom.
Valjda je nešto bilo od pomoći. :D

Nuria Monfort
14.04.2012., 14:41
Smjer biraš na upisu u petu, tj. na diplomski. Ovo su vjerojatno stari podatci, jer se prije birao na upisu u treću ili se jednostavno misli na to da od treće kreću izborni predmeti, a oni su podijeljeni prema katedrama od kojih većina ima svoj smjer.

Razlika je u osnovi ta da je ekonomija teorija, a poslovna ekonomija praksa, pa ako te više zanima biti ekonomski teoretičar, onda "obična", a poslovna ako bi više htjela biti marketingaš, financijaš ili štoveć. Prve dvije godine su ti na oba studija jednake, tako da se možeš prebaciti s jednog na drugi i na početku druge i na početku treće.

Matematika nije teška. Teža je ekonomistima nego gimnazijalcima, isto kao što je npr. računovodstvo teže gimnazijalcima nego ekonomistima. Osobno sam išao u Opću i moj je dojam da se sve to da riješiti. Bez brige.

U osnovi bih ti faks preporučio ako je to ono što želiš jer će ti se svidjeti, bez obzira na to što itko drugi kaže. Ako to upisuješ iz rezerve, onda bolje nemoj. Nije težak faks i sve ćeš davati, ali sumnjam da će ti se s vremenom svidjeti. Ima puno ljudi s tim problemom.
Valjda je nešto bilo od pomoći. :D

Jasnije je. :D

Ma, zbunilo me to biranje smjerova jer je nekako konfuzno napisano. Znači, ako upišem odmah na početku poslovnu ekonomiju, prve dvije godine učim isto što i oni koji su samo ekonomiju, a kasnije biram izborne predmete? Jesam dobro shvatila? :D

A što se tiče samog faksa... cijeli sam svoj život željela upisati hrvatski (+ još nešto na Filozofskom) i što se više bliži kraj srednje škole, to me manje sve to skupa privlači. :o
Ekonomija mi je, recimo, bila oduvijek zanimljiva, ali tek sam u zadnje vrijeme počela razmišljati o njoj kao o fakultetu koji bih mogla upisati.

Sve u svemu, imam još nešto manje od godinu dana da odlučim što ću i kako ću, ali nije loše informirati se na vrijeme. :zubo:

Puno hvala na informacijama :cerek:

voncroy
17.04.2012., 14:16
Ma, zbunilo me to biranje smjerova jer je nekako konfuzno napisano. Znači, ako upišem odmah na početku poslovnu ekonomiju, prve dvije godine učim isto što i oni koji su samo ekonomiju, a kasnije biram izborne predmete? Jesam dobro shvatila? :D

Imaš i na "običnoj" ekonomiji izborne od treće godine, razlika je u obaveznim. Npr. na poslovnoj peti semestar izgleda: Monetarna politika + Poslovna statistika + Menadžment + tri izborna, a na "običnoj" Monetarna politika + Demografija + Ekonometrija + tri izborna. S tim da su izborni iz iste "košarice". Ali ništa s čim bi se već sad trebala zamarati jer, da, prve dvije godine su potpuno iste. :D

Nema na čemu, možebitno buduća kolegice.

volume3d
18.04.2012., 21:43
Da li netko zna koji profesori jos uvijek primaju studente za zavrsni rad ? Nije valjda da su svi popunili kvote? :) /naravno ne zanimaju me neki ekstremni od kojih svi bježe/ ...Vec sam poslao par mailova, i svi kazu da su popunjeni

rajkofrajkovic
16.05.2012., 18:55
Pozdrav svima.

Ove godine završavam preddiplomski studij u Osijeku, te mi je u planu upis na diplomski u Zg.
Znam da ću ići razlikovnu godinu i da moram platiti.

Zanima me koji smjer upisati?
Tipični sam student ekonomije koji ne ide na predavanja i ne uči :), pa ako netko ima kakav savjet koji smjer upisati, neka podjeli svoje mišljenje.

Gledao sam upise prošle godine i vidim da na smjer Ekonomija i nije neka navala, a s obzirom da mi je prosjek ispod 3 i da želim biti redovan zanima me zašto je tomu tako.

Ventolin11
17.05.2012., 22:31
Pozdrav!

Imam nekoliko pitanju u vezi upisa na Ekonomski fakultet u Zagrebu pa bih molio pomoć.
Iduće godine trebam upisati fakultet i zanima me kolika je zapravo ekonomija u Zagrebu sada tražena odnosno ima li puno prijava ili uvijek ostane mjesta?!
Zanima me još kakve su šanse upisa na Ekonomski fakultet odnosno je li se prosječan učenik(prosjek između 3 i 4 u gimnaziji) "ne treba brinuti" oko upisa?(pretpostavka da je državna matura odrađena solidno)
Znam da je možda malo rano ipak ima još cijela godina pa se svašta može promijeniti, ali zanima me okvirno jer ipak trebam sigurno znati na što se potpuno opredijeliti.
Unaprijed hvala!

averiz
18.05.2012., 09:34
Kad sam ja išao na prijemni- iz matematike su bili zadaci skoro iste težine kao za FER, a sad B razina- i to samo 10 posto.???????

photofreak
23.05.2012., 18:39
koliko je ects bodova potrebno za upis parcijale?

dancin_ninja
23.05.2012., 19:00
koliko je ects bodova potrebno za upis parcijale?

18

jezzz1
01.06.2012., 14:46
Ćao ljudi, meni je ove godine na 1. mjestu poslovna ekonomija u Zg-u, ali me strah malo da neću upast pa sam na 2. mjesto stavila poslovnu ekonomiju u Splitu.. Zanima me ako ne upadnem u Zg i upišem u Splitu, oću li se moć nakon 1. godine iz Splita prebacit u Zagreb? (naravno ak ću imat dobar prosjek itd.)

digiridan
01.06.2012., 14:49
Koliko se sjećam u Splitu je bilo 3-2 a u ZG 4+1, tako da ćeš vjerovatno imat neke razlike. Ipak, nisam 100% sigurna za Split, svakako provjeri na stranicama faksa.

Cleary
01.06.2012., 17:00
Trebao bih imati 650 bodova minimalno na maturi. Jel to dosta za upis na poslovnu ekonomiju? :)

Maky993
01.06.2012., 19:13
Trebao bih imati 650 bodova minimalno na maturi. Jel to dosta za upis na poslovnu ekonomiju? :)

Prošle godine je zadnji upao sa 701 bodom. :mig:

Cleary
01.06.2012., 19:38

:503:

A ništa, vidjet ćemo što će biti, možda i skupim 700 bodova, možda ove godine budu i općenito lošije riješena matura i tako. :(

Inače, gdje se to može vidjeti?

Petar19990
03.06.2012., 11:52
Postao sam već na jednu drugu temu, al sam sad skužio da sam možda prvo trebao ovdje...
Završio sam jedan drugi fakultet, ali sam nakon 5 godina shvatio da me to baš i ne zanima. E sad, htio bih upisati poslovnu ekonomiju izvanredno jer planiram istovremeno i raditi, a to me stvarno zanima... jel moguće istovremeno kombinirati taj studij i posao? Koliko je faks težak i koliko ga se isplati upisivati (s obzirom na traženje posla jednoga dana)?

druid0
03.06.2012., 17:23
Koliko prosjecno ucite ekonomisti :D ?

sunshine*
04.06.2012., 00:57
organizacija faksa koma. najlakši premeti zakomplicirani do bola nakon efere index. sve postroženo :/ ... treba se itekako pomučit za prolaz uopće

freshica
04.06.2012., 10:43
Nemojte upisivati ovaj faks ako ste od nekoga čuli da je lagano. Jer nije. Mene zanima ekonomija pa se mučim za prolaz :504:
A koliko se u prosjeku uči za ispit ovisi koliko ti leži gradivo. Ja sam se npr. sa matematikom krvnički namučila :D

Petar19990
04.06.2012., 11:14

jel se to odnosi na redovne studente ili?

Maky993
04.06.2012., 16:17
jel se to odnosi na redovne studente ili?

Da.

Petar19990
05.06.2012., 15:34
Da.

A znaš li možda koliko je bilo za izvanredne?

lena96
08.06.2012., 22:08
Ovako,studiram ekonomiju u Osijeku (3.godina) i htjela bi se prebaciti u Zagreb. Znam da moram polagati razlikovne predmete, ali me zanima kakve su procedure oko prebacivanja? Kada se okvirno upisuje razlikovna godina? I kakva je procedura oko prijave u dom? Molila mi da mi odgovori neka dobra duša

Dumber
08.06.2012., 22:17
Ovako,studiram ekonomiju u Osijeku (3.godina) i htjela bi se prebaciti u Zagreb. Znam da moram polagati razlikovne predmete, ali me zanima kakve su procedure oko prebacivanja? Kada se okvirno upisuje razlikovna godina? I kakva je procedura oko prijave u dom? Molila mi da mi odgovori neka dobra duša

Prijavljuješ se na upisima za diplomski. Kad prođe rangiranje, onda se upisuje godina, tj. upisuješ razliku.

Razlika je prošle godine bila 9.000, koliko će biti ove, nitko ne zna, do zadnjeg trena.

U dom se prijavljuješ normalno, samo se nećeš moći useliti prije nego se upišeš na diplomski, i doneseš index na uvid.

jezzz1
12.06.2012., 21:30
e, jel zna neko mozda koji se prosjek treba imat ako se kanis prebacit iz nekog drugog grada u zg? il kak to vec ide..?

Dumber
12.06.2012., 21:39
e, jel zna neko mozda koji se prosjek treba imat ako se kanis prebacit iz nekog drugog grada u zg? il kak to vec ide..?

Iskreno, ako se želiš prebaciti, naći ćeš sam podatke. Sorry, kad sam ja tražila za prebacivanje, nitko ništa nije pisao o tome, sama sam tražila gdje i što.

S određenim godinama i stupnjem obrazovanja bi i sam trebao znati gdje tražiti i što.

HINT: Stranica faksa.

party rock
16.06.2012., 18:26
ove cu godine upisat ekonomiju,pa me zanima vezano za ispitne rokove,tj ove tzv "izvanredne" ispitne rokove.Vidio sam da se u prvom semestru sve moze rijesiti vec sredinom prosinca,a u drugom semestru ja mislim da su negdje krajem travnja ako se ne varam.sad me zanima,ako student polozi sve na tin rokovima,triba li ponovo ic na one redovne rokove ili je gotov,znaci ako polozi sve ove u drugom semetru do petog miseca,jel to znaci da je onda gotov sa davanjem te godine i da vec u 5 misecu moze ic ca ili triba ic i polagat i ove u 6 i 7 misecu.

Dumber
16.06.2012., 19:52
Ne ide to tako. Ispite ne mozes polagati dok ih do kraja ne odslusas.

Mr.TamborineMan
17.06.2012., 20:32
ove cu godine upisat ekonomiju,pa me zanima vezano za ispitne rokove,tj ove tzv "izvanredne" ispitne rokove.Vidio sam da se u prvom semestru sve moze rijesiti vec sredinom prosinca,a u drugom semestru ja mislim da su negdje krajem travnja ako se ne varam.sad me zanima,ako student polozi sve na tin rokovima,triba li ponovo ic na one redovne rokove ili je gotov,znaci ako polozi sve ove u drugom semetru do petog miseca,jel to znaci da je onda gotov sa davanjem te godine i da vec u 5 misecu moze ic ca ili triba ic i polagat i ove u 6 i 7 misecu.

Redovni rokovi su 2. i 6. mjesec. Na prvoj godini ne postoje izvanredni rokovi, barem nisu nama dali da se prijavimo na njih. Eventualno možeš slati zamolbu, ali ne možeš izaći na ispit ukoliko nisi odslušao kolegij i imaš potpis u indeksu.

Gilach
18.06.2012., 09:07
Izvanredni rokovi su samo za apsolvente. Redovni rokovi su 2., 6. i 9. mjesec + što u 9. se zna dogoditi da organiziraju još jedan, tzv. dekanski rok za one koji imaju najviše 2-3 nepoložena ispita.

volume3d
19.06.2012., 19:41
organizacija faksa koma. najlakši premeti zakomplicirani do bola nakon efere index. sve postroženo :/ ... treba se itekako pomučit za prolaz uopće

Nemojte upisivati ovaj faks ako ste od nekoga čuli da je lagano. Jer nije. Mene zanima ekonomija pa se mučim za prolaz :504:
A koliko se u prosjeku uči za ispit ovisi koliko ti leži gradivo. Ja sam se npr. sa matematikom krvnički namučila :D

potpuno se slazem, neki totalno nebitni izborni kolegiji toliko zakomplicirani sa raznoraznim uvjetima, radovima, literaturom za ucenje.......neki profesori zive u svom znanstvenom svijetu i sastavljaju ispite kao da pišeš neki ispit na doktorskom studiju (ponekad se da naštrebati, al ne vidiš poantu učenja tako kompliciranih stvari kad vecina ne zna neke osnove toga o čemu moraš sve 'znati' )

Netko ti je vec napisao da je izvanredni rok samo za apsolvente...znaci kad odslusas 8. semestar tek onda mozes izlaziti na njih.......Zadnji put kada je izvanredni rok bio 'dostupan' i nama ne-apsolventima je bilo 2008.g u 4. mjesecu ...... naravno tada su bile one pizdarije sa ljetnim školama, rokovi su nam bili zbog ljetne toliko u banani (sto se tice tajminga i vremena izmedju 2 roka) pa su valjda imali potrebu dati nam jos jedan rok....

Izvanredni rokovi su samo za apsolvente. Redovni rokovi su 2., 6. i 9. mjesec + što u 9. se zna dogoditi da organiziraju još jedan, tzv. dekanski rok za one koji imaju najviše 2-3 nepoložena ispita.

mozes na dekanski i ako imas 10 ispita, ne samo 2,3 :)

Na ovom fakultetu ima brdo profesora, ispiti nisu uvijek na razini katedre sto daje nekim profesorima puno prostora za manevriranje i izmisljanje kojekakvih debilnih nacina rada, nova knjiga svake godine, open book ispiti (nikakva knjiga ti ne pomaze), kompletno drugaciji nacin rada nego drugi sa te katedre...kad se obratis nekome drugome na katedri za pomoc oko nečega nemaju pojma jer oni ne rade to tako........Slazem se sa komentarom gore, da je nakon one akcije Index na faxu sve puno teže........

MrLuka289
26.06.2012., 12:32
Zanima me smjer ekomija,ove godine redovno primaju 60 osoba.

Sad da li ja sa prosjekom oko 4.8 sve 4 god srednje,100 % niza mat te Hrv i Eng visa oko 65 % dali ce mi biti dovoljno za upis, te oko 65% mi je i pig.

Koliko cu negdje imati bodova jer nisam bas siguran kako se to izracunava te koliki je bodovni prag bio proslih godina

Hvala na odgovoru

Luka

Catalyst Group
27.06.2012., 22:53
Pitanje - Nakon diplome na ekonomiji (dipl. oec.) po starom programu, odnosno novom (mag. oec.) dobiva se titula master of business economics - M. Econ.

Zanima me kako se titula sveučilišnog specijaliste (univ. spec. oec) nakon završenog specijalističkog poslijediplomskog studija prevodi na engleski?

M. Spec.? Kako to eventualno prevesti?

Koliko sam upućen, ne postoji adekvatan prijevod. Što onda staviti u CV?

Catalyst Group
29.06.2012., 10:37
Bilo tko? :ne zna:

digiridan
29.06.2012., 11:16
http://en.wikipedia.org/wiki/Specialist_degree
možda ti ovo nešto pomogne, meni osobno te titule još nisu 100% sjele ni na hrvatskom :D
Eh, kad se sjetim kad sam bila mlada i kad se manje kompliciralo :D

ctype
02.07.2012., 13:32
zanima me ako netko ne uspije upisati poslovnu ekonomiju u zagrebu te upise ekonomiju (onu koja prima 60 ljudi) ... da li se moze nakon godinu dana prebaciti te da ili se u tom slucaju treba polagati nekakva razlika ? :confused:

tinna_3
02.07.2012., 14:10
ekonomija mi je 3. izbor :) zanima me ako ima netko tko već studira na ovom faksu da kaže koliko je faks težak, treba li puno učiti, ima li se vramena za izlaske, i tako, neke najosnovnije stvari... :D

205 Dubrava
02.07.2012., 14:37
zanima me ako netko ne uspije upisati poslovnu ekonomiju u zagrebu te upise ekonomiju (onu koja prima 60 ljudi) ... da li se moze nakon godinu dana prebaciti te da ili se u tom slucaju treba polagati nekakva razlika ? :confused:

Isti k... prve 3 godine. Ak upadneš tak, istjeraj te 3 godine i onda se prebaci.

angelina333
03.07.2012., 21:43
ekonomija mi je 3. izbor :) zanima me ako ima netko tko već studira na ovom faksu da kaže koliko je faks težak, treba li puno učiti, ima li se vramena za izlaske, i tako, neke najosnovnije stvari... :D
sve je stvar volje i organizacije. meni je faks uvijek na zadnjem mjestu, slobodna aktivnost pa nikkak da ga završim :rolleyes:

diamondgirl
04.07.2012., 17:15
može li mi netko objasniti kako funkcionira parcijala?
1. sam godina i fale mi još 3 predmeta za uvjet (uzdajem se u 9.mjesec).
sad,ako stvari krenu po zlu,ja upisivam opet 1.godinu i dopis predmeta s 2.godine?
smijem li izlaziti na ispite s 2.godine (i predrokove i kolokvije) ukoliko ne položim sve s 1.? ili mogu to paralelno na rokovima u 2.mjesecu polagat...

kako onda ide s upisom 3.godine?ne mogu ju upisati dok ne riješim sve s 1.?

unaprijed hvala na odgovorima

p.s.stručni sam,redovni

maya1989
04.07.2012., 18:41
sveukupno moras imat 60 bodova, sto znaci oni predmeti koji su ti ostali iz prve i ostatak iz druge. One predmete koje ne uspijes upisat upisujes slijedece godine itd. uvijek si parcijala do kraja. osim ako jedne godine ne upises cistu, npr umijesto parcijale trece upises cistu drugu ali to ti bas i nema puno smisla jer bi onda u cijeloj godini imala samo onaj ostatak koji nisi upisala kad si upisala parcijalu druge

ali mislim da nebi trebala imat problema jer 3 predmeta nije puno a mozes prenjeti 15 bodova tako da nije neki bed. sta ti je ostalo?

diamondgirl
04.07.2012., 18:48
ali mislim da nebi trebala imat problema jer 3 predmeta nije puno a mozes prenjeti 15 bodova tako da nije neki bed. sta ti je ostalo?

na stručnom smijem 12 prenijet (2 od 6 ECTS ili 1 od 6 ECTS i 2 od 3 ECTS).
a ova 3 moram dati za uvjet,s tim da skroz druga 2 prenosim.u tom je kvaka :p

za 9. mi je gosp.matematika,posl.planiranje i poduzetništvo

maya1989
04.07.2012., 19:05
sorry izostavila sam strucni ali mislim sve ti je na istu foru, a ova druga dva koja mislis prenjet dali su teza od ova tri

diamondgirl
04.07.2012., 19:09
sorry izostavila sam strucni ali mislim sve ti je na istu foru, a ova druga dva koja mislis prenjet dali su teza od ova tri

pa da..statistika i računovodstvo..
baš sam demotivirana

maya1989
04.07.2012., 19:17
ma nemoj biti to ti nije neki bed samo treba sjest. nemoj se lako predavati da ti nebi poslije bilo zao u smislu mogla si a nisi.. ako ti treba objasnit stat ili nesto drugo slobodno javi

diamondgirl
04.07.2012., 20:06
ma nemoj biti to ti nije neki bed samo treba sjest. nemoj se lako predavati da ti nebi poslije bilo zao u smislu mogla si a nisi.. ako ti treba objasnit stat ili nesto drugo slobodno javi

hvala puno :)

TheTina
04.07.2012., 20:58
kakva je točno razlika između ekonomije i poslovne ekonomije? kaj je bolje upisati?

maya1989
04.07.2012., 22:14
razlika ti je u tome sto je ekonomija kao sa znanstvenog stajalista prve dvije godine slusas isto ko i ovi s poslovne ekonomija i onda se odvajate kao proucavate ekonomiju kao znanost dok poslovna ekonomija je bazirana na tome kako ju primjeniti u poslu i tamo ljudi biraju smjerove financije, racunovodstvo, marketing, trgovina, turizam...

ako imas ambicije proucavat ekonomiju kao znanost i sa znanstvenog aspekta upises ekonomiju, a ako se zelis stec znanja i iskustva u primjeni ekonomije u praksi tj biznisu za razlicite smjerove to je poslovna ekonomija i to ti je ono sto ekipa upisuje u vecini

lovesheep
05.07.2012., 22:45
Pozdrav, prebacujem se s prava, točnije upisujem nanovo, efzg je jedna od mogućnosti. Zanima me koliko u prosjeku učite vi koji redovno rješavate godinu? Može li se i koliko toga kolokvirati? Imate li usmene za sve? Koliko okvirno spremate ispit/ kolokvij? Hvala

marinazubak
06.07.2012., 01:19
Pozdrav svima :D
trebala bih savjet...naime prema do sadašnjim rezultatima primljena sam na poslovnu i ovu opću ekonomiju, kao i na novinarstvo. I ne mogu se odlučiti što upisati. Sviđaju se mi i jedno i drugo tako da mi je izbor jednak. Za novinarstvo na FPZG sam čula da je teška sprdačina, jednostavno prelagan, a s obzirom na moju ambicioznost ne bih voljela da do kraja fax-a postanem debil :S također, obožavam ekonomiju, završila sam ekonomsku školu i recimo da bih se mogla naći u tim vodama...samo što kad završim? posla nigdje :S
Inače, oduvijek sam bila odlična učenica i volim učiti, ako se to ikako može voljeti :D I što na kraju? imate kakve savjete, iskustva, pričice za podijeliti? hvala hvala hvala hvala :ne zna:

digiridan
06.07.2012., 07:20
Ni jedan fakultet nije "teška sprdačina, jednostavno prelagan", ali to ćeš već uvidjet :D

galaxy20
06.07.2012., 09:25
Pozdrav.
Mislila sam ove godine upisati efzg, te me zanima da li je netko od maturanata dobio dodatnih 20 bodova za: "Znanje drugog stranog jezika vrednuje se isključivo ukoliko ga je kandidat učio u srednjoj školi u trajanju od najmanje 3 godine/razreda, a odnosi se na: engleski, njemački, ruski, francuski, talijanski i španjolski jezik", a da je u srednjoj školi učio samo jedan strani jezik. Konkretno ja sam 4 godine učila samo engleski, tako da mi baš nije jasno kako sam dobila tih 20 bodova. :ne zna:

Također, prema trenutnim rezultatima upala sam na poslovnu ekonomiju, nalazim se oko 400-tog mjesta, te me zanima koliko je velika mogućnost da možda neću upasti s obzirom da se prima 680 studenata? Znam, glupo pitanje, ali kada sam prije dvije godine upisivala bilo je malo drugačije :D

Nadam se ima ovdje neki maturant da mi odgovori na par nedoumica i da nisam na krivu temu stavila pitanje :mig:
Tnx

maya1989
06.07.2012., 11:05
Pozdrav, prebacujem se s prava, točnije upisujem nanovo, efzg je jedna od mogućnosti. Zanima me koliko u prosjeku učite vi koji redovno rješavate godinu? Može li se i koliko toga kolokvirati? Imate li usmene za sve? Koliko okvirno spremate ispit/ kolokvij? Hvala

uci se par dana prije kolokvija moze se kolokvirat sve. ako ti se bas neda moze se desit da ti ostane 2 ispita za rok nis strasno. usmene nemamo za vecinu predmeta iako kazu usmeni je tad i tad to podrazumijeva kao upis ocjena samo, jedino ak oces mozes odg za ocjenu vise..

trica dinara
06.07.2012., 12:47
Moze mi netko reci koje su razlike između redovnog i izvanrednog studija? Ovo za iksice itd. Znam, al me zanima sve oko faksa, malo opsirnije pa ako je netko voljan napisat.. Fala ;)

ivance1992
06.07.2012., 14:53
@trica dinara Ja studiram vanredno i to sa iksicom zapravo i je jedina razlika, hehe.
Nemamo nikakvih posebnih prava, npr. izlasci na ispit prije nego što smo odslušali taj predmet, ispitni rokovi u 4. mj. i sl.
U potpunosti sve isto kao i redovni.
Jedino su nam predavanja navečer pa ako radiš ili voliš duže spavat, to će ti bit super, hehe.

robertinho24
06.07.2012., 15:05
Pozdrav.
Mislila sam ove godine upisati efzg, te me zanima da li je netko od maturanata dobio dodatnih 20 bodova za: "Znanje drugog stranog jezika vrednuje se isključivo ukoliko ga je kandidat učio u srednjoj školi u trajanju od najmanje 3 godine/razreda, a odnosi se na: engleski, njemački, ruski, francuski, talijanski i španjolski jezik", a da je u srednjoj školi učio samo jedan strani jezik. Konkretno ja sam 4 godine učila samo engleski, tako da mi baš nije jasno kako sam dobila tih 20 bodova. :ne zna:

Također, prema trenutnim rezultatima upala sam na poslovnu ekonomiju, nalazim se oko 400-tog mjesta, te me zanima koliko je velika mogućnost da možda neću upasti s obzirom da se prima 680 studenata? Znam, glupo pitanje, ali kada sam prije dvije godine upisivala bilo je malo drugačije :D

Nadam se ima ovdje neki maturant da mi odgovori na par nedoumica i da nisam na krivu temu stavila pitanje :mig:
Tnx

eto ja sam maturant,izravni sam ti konkurent. he-he.
sam kaj sam ja malo iznad tebe,340.
tih 20bodova me jako nervira,jer smjer tipa upravni referent u svom programu ima 3 jezika ( eng njem i tal) i nisam ja kriv sto idem za smjer ekonomista i gdje ucim sam eng ( i njem al samo prva 2 razreda). a vidimo po rang listama da tih 20 bodova automatski znaci 100-150 mjesta gore.
nisam dobio nikakve dodatne bodove,cisto prsjek i matura i evo me tu gdje jesam. u tvom slucaju il se desila nekakva greska il si mozda imala neka druga 'postignuca' tipa drzavna natjecanja ili nes u tom stilu.
a kaj se tice ovog dal upadas. pa trebala bi,s obzirom da ce se neko od ovih koji su ispred tebe prebacit na druge faxeve al isto tak ce i jos neko doc ispred teeb ko ima vise bodova a jos nije stavio efzg pod izbore. u svakom slucaju mislim da se neces maknut dolej za 250 mjesta i da cemo bit kolege:D
:kava:

maya1989
06.07.2012., 16:15
Moze mi netko reci koje su razlike između redovnog i izvanrednog studija? Ovo za iksice itd. Znam, al me zanima sve oko faksa, malo opsirnije pa ako je netko voljan napisat.. Fala ;)

osim iksice redovni student ima pravo na besplatno dopunsko osiguranje, pravo na rad preko student servisa i pravo na studentski pokaz koji je bio besplatan sad je 120 kn, ugl ako ne radis redovno, nemas djecu ili dr obaveze bolja opcija je redovni vise dobijas

lovesheep
06.07.2012., 16:40
uci se par dana prije kolokvija moze se kolokvirat sve. ako ti se bas neda moze se desit da ti ostane 2 ispita za rok nis strasno. usmene nemamo za vecinu predmeta iako kazu usmeni je tad i tad to podrazumijeva kao upis ocjena samo, jedino ak oces mozes odg za ocjenu vise..

Hvala! :mig:

tia004
07.07.2012., 12:32
Bok!! Htjela bi upisat stručni studij poslovne ekonomije smjer financije i računovodstvo...procitala sam da traje 3 godine al nisam nigdje nasla da ima poslije toga diplomski...zanima me da li ima poslije diplomski i koliko traje???

zephyr89
08.07.2012., 21:27
Pozdrav svima :D
trebala bih savjet...naime prema do sadašnjim rezultatima primljena sam na poslovnu i ovu opću ekonomiju, kao i na novinarstvo. I ne mogu se odlučiti što upisati. Sviđaju se mi i jedno i drugo tako da mi je izbor jednak. Za novinarstvo na FPZG sam čula da je teška sprdačina, jednostavno prelagan, a s obzirom na moju ambicioznost ne bih voljela da do kraja fax-a postanem debil :S također, obožavam ekonomiju, završila sam ekonomsku školu i recimo da bih se mogla naći u tim vodama...samo što kad završim? posla nigdje :S
Inače, oduvijek sam bila odlična učenica i volim učiti, ako se to ikako može voljeti :D I što na kraju? imate kakve savjete, iskustva, pričice za podijeliti? hvala hvala hvala hvala :ne zna:

Preporučujem ti da upišeš Ekonomiju, jer novinarstvom se možeš baviti i bez završenog fakulteta :mig:. E sad, između Opće i Poslovne Ekonomije, ja ti ipak preporučujem Poslovnu. Imaš veći izbor smjerova koje možeš upisati i poslova kojima se možeš baviti. Isto tako, ako ti se sviđaju neki predmeti koji se slušaju na Ekonomiji kao obvezni, uvijek ih možeš upisati kao izborne na Poslovnoj.

Faks nije toliko težak, koliko ćeš stalno morati nešto raditi. Iz svakog predmeta ćeš imati neke seminare, prezentacije, grupne radove, zadaće tako da je ponekad teško sve stići kad iz 5 predmeta imaš osim kolokvija još i dodatne radove koji se najčešće grupno rade (dodatno živciranje), s tim da će ti se znati dogoditi da u jednom tjednu imaš 3 kolokvija. Najvažnije je da budeš organizirana i redovno učiš, a budući da si odlična učenica i zanima te Ekonomija, ne bi trebala imati nikakvih problema pri polaganju ispita.:)

thirsty
09.07.2012., 01:33
Vidim na postani-student da se Bachelor Degree in Business sada dijeli na redovni i izvanredni i da samo pod izvanredni piše "participacija 28.000,00". Znači li to da je ove godine redovni BDiB besplatan?

zephyr89
09.07.2012., 08:57
http://web.efzg.hr/dok//UMS//BDiB%202012_13%20eng%20w.pdf

Evo, tu imaš sve informacije. Plaća se jednaka cijena i za izvanrednog i redovnog....

marinazubak
09.07.2012., 10:39
Preporučujem ti da upišeš Ekonomiju, jer novinarstvom se možeš baviti i bez završenog fakulteta :mig:. E sad, između Opće i Poslovne Ekonomije, ja ti ipak preporučujem Poslovnu. Imaš veći izbor smjerova koje možeš upisati i poslova kojima se možeš baviti. Isto tako, ako ti se sviđaju neki predmeti koji se slušaju na Ekonomiji kao obvezni, uvijek ih možeš upisati kao izborne na Poslovnoj.

Faks nije toliko težak, koliko ćeš stalno morati nešto raditi. Iz svakog predmeta ćeš imati neke seminare, prezentacije, grupne radove, zadaće tako da je ponekad teško sve stići kad iz 5 predmeta imaš osim kolokvija još i dodatne radove koji se najčešće grupno rade (dodatno živciranje), s tim da će ti se znati dogoditi da u jednom tjednu imaš 3 kolokvija. Najvažnije je da budeš organizirana i redovno učiš, a budući da si odlična učenica i zanima te Ekonomija, ne bi trebala imati nikakvih problema pri polaganju ispita.:)

Joooooooooooj hvala ti puno puno, nekako sam i ja više za tu ekonomiju, ali strah od besposlice me zeza, pa eto :P
:mig:

marinazubak
09.07.2012., 10:41
Pozdrav.

Tnx

Ma upast ćeš, nemaš frke :D
I ja sam konkurentica, tu negdje oko 250-og mjesta i iskreno se nadam da ću upasti... možda čak i budemo kolegice :) :mig:

zephyr89
09.07.2012., 11:26
Danas se teško zaposliti sa bilo kojim faksom. Dok ti završiš fakultet situacija bi se i mogla promijeniti. :)

Evo za utjehu ti mogu reći da osobe koje poznajem, a redovno su dale sve ispite, su bez problema pronašle posao. Sa Ekonomijom je veliki problem što je godinama imala prevelike upisne kvote i zbog toga svi smatraju kako je to prelagan fakultet i da ga svi mogu završiti, no nema baš toliko mnogo osoba koje u roku sve daju.

Evo npr. od nas 6 što smo se još iz srednje škole znali i upisali Ekonomiju, nas dvije smo ostale redovne do 4. godine. Isto tako smo na 1.godini, bili u grupi (po prezimenima su poredane) od 120 ljudi, da bi se na 2. dvije grupe od 120 ljudi spojile u jednu. Na 4. godini nas u predavačkoj ima oko 80.
Istina da ima previše ekonomista na burzi, ali isto tako nas je i najviše zaposlenih. :)

marinazubak
09.07.2012., 12:12
Danas se teško zaposliti sa bilo kojim faksom. Dok ti završiš fakultet situacija bi se i mogla promijeniti. :)

Evo za utjehu ti mogu reći da osobe koje poznajem, a redovno su dale sve ispite, su bez problema pronašle posao. Sa Ekonomijom je veliki problem što je godinama imala prevelike upisne kvote i zbog toga svi smatraju kako je to prelagan fakultet i da ga svi mogu završiti, no nema baš toliko mnogo osoba koje u roku sve daju.

Evo npr. od nas 6 što smo se još iz srednje škole znali i upisali Ekonomiju, nas dvije smo ostale redovne do 4. godine. Isto tako smo na 1.godini, bili u grupi (po prezimenima su poredane) od 120 ljudi, da bi se na 2. dvije grupe od 120 ljudi spojile u jednu. Na 4. godini nas u predavačkoj ima oko 80.
Istina da ima previše ekonomista na burzi, ali isto tako nas je i najviše zaposlenih. :)

ajoj, hvala na ovim lijepim utješnim rječima :D
nadam se da ću tvojim stopama i da ću izdržat do kraja :lux:

Hollow Moon
09.07.2012., 19:19
može meni netko dati savjet što da upišem..znači dvoumim se između poslovne ekonomije i učiteljskog studija s engleskim jezikom. već sam pitala na jednoj drugoj temi ali nisam dobila odgovor. nijedan od ta 2 studija mi nisu bili 1.izbor pa mi je baš teško odlučiti...

zephyr89
09.07.2012., 20:21
Što ti je bio 1. izbor?

Hollow Moon
09.07.2012., 20:32
engleski jezik i informacijske znanosti

zephyr89
09.07.2012., 21:35
Hm.... Onda možda prije Učiteljski s engleskim. On mi je nekako srodniji sa Filozofskim i tvojim prvobitnim izborom.

Hollow Moon
09.07.2012., 21:53
istina...trenutno mi je ispred ekonomije. samo mislim da s ekonomijom ima nekako više mogućnosti.. možeš mi molim te malo reći o tome jel težak faks i kakva je matematika na ekonomiji? vjerojatno ću na kraju upisati učiteljski ali htjela bi ispitati sve mogućnosti :)

zephyr89
09.07.2012., 22:47
Faks nije težak, ali nije ni toliko lagan. Mora se dosta raditi.

Na 1. godini ćeš čak i najmanje morati jer imaš manje predmeta (4 + tjelesni), i nisu neki štreberski kao npr. (Matematika, Statistika, Mikroekonomija...). Ako si išla u gimnaziju bit će ti dosta lakše što se Matematike tiče. Nju bi obavezno trebala kolokvirati jer je ispit puno teži. Općenito na svakoj godini imaš neke predmete koji ti trebaju biti prioritet za kolokvirati jer u ispit ulazi više literature koja se često na predavanjima neće stići obraditi.
Što se matematičkog gradiva tiče, tu ćete raditi matrice, derivacije, integrale (ništa sad posebno teško) i financijsku matematiku. Uglavnom, i da nisi neki matematičar, ako redovno ideš na predavanja i vježbe, slušaš i izvježbaš sve zadatke koje radite preko sata, sa kolokviranjem ne bi trebala imati problema.

Faks je orgaiziran kao 4 + 1, tako da ćeš biti prisiljena slušati mnoge predmete koji te uopće ne zanimaju, ali isto tako ćeš se sigurno pronaći u nečemu čime bi se u budućnosti mogla baviti. Recimo neki od obveznih predmeta su ti: Marketing, Turizam, Računovodstvo, Poslovne financije, Menadžment, Mikroekonomija, Statistika, Makroekonomija, Informatika... znači stvarno široko područje i u jednom bi se zasigurno mogla naći.

Recimo, ako voliš Matematiku i Statistiku i općenito kvantitativne predmete, imaš dosta i obveznih i izbornih sa te katedre ili npr. ako si malo kreativniji tip, voliš timski rad i rješavanje nekih praktičnih slučajeva onda bi ti se svidjeli predmeti poput Marketinga i Menadžmenta.
Ako voliš Informatiku, tu imaš predmete poput Poslovnih informacijskih sustava, Informatike, Baze podataka itd. itd.

Tu su još Financije, Računovodstvo.... Ima toga puno. :)

Dobra strana je što ima, kako bi se reklo, za svakoga ponešto, a loša što si zbog toga 4 godine prisiljen slušati predmete koji te baš i ne zanimaju.

Evo, nadam se da sam ti barem malo pomogla. Ako te još nešto zanima, slobodno pitaj :)

Leleonista
09.07.2012., 23:23
sveučilišni ili stručni studij poslovne ekonomije?

Hollow Moon
10.07.2012., 09:13
hvala ti puno!! stvarno hvala! još ću razmisliti ova 2 dana... valjda ću donijeti dobru odluku! :)

marilyn94
10.07.2012., 09:27
Koliko sam shvatila, prijašnjih je godina na popisu dokumenata potrebnih za upis bila stavljena i neka uplatnica. Ove godine ne stranicama fakulteta ništa ne piše u vezi uplatnice nego da se upisni materijal kupuje u skriptarnici na faksu. Ne znam je li itko prije bio postavio ovakvo pitanje, trudila sam se naći neki odgovor prije, ali previše je stranica. :D
Hvala unaprijed :)

zephyr89
10.07.2012., 09:30
Sveučilišni :)

Sa tim materijalima za upis koje kupiš u skriptarnici ti dođe i uplatnica....

party rock
10.07.2012., 22:43
jel se index sa predmetima dobiva odma na upisima ili kad pocmu predavanja?

maya1989
10.07.2012., 23:07

kad pocnu predavanja

paloma26
11.07.2012., 00:36
zna li iko kad se uplaćuju školarine za prvu godinu? pri upisu ili kasnije i može li se na rate?

nivea-krema
11.07.2012., 00:39
bok, ove godine upisujem strucni studij poslovne ekonomije, ako ima netko da to studira pa bih zamolila da mi kazete koji je smjer najbolji za odabrati od ova tri: trgovinsko poslovanje, turisticko poslovanje, racunovodstvo i financije.?? i ako mi netko moze reci o strucnom studiju nesto.

maya1989
11.07.2012., 15:39
zna li iko kad se uplaćuju školarine za prvu godinu? pri upisu ili kasnije i može li se na rate?

kod upisa moras imat uplatnicu na kojoj pise da si uplatila odredeni iznos, dakle kad predajes indeks, formulare itd predajes i primjerak uplatnice, upisni materijal kupujes u skriptarnici na faksu mislim da kosta za prvu godinu 500 kuna jer dobijes i indeks. i da nazalost placa se sve odjednom. nema rata. jbg

maya1989
11.07.2012., 15:40
bok, ove godine upisujem strucni studij poslovne ekonomije, ako ima netko da to studira pa bih zamolila da mi kazete koji je smjer najbolji za odabrati od ova tri: trgovinsko poslovanje, turisticko poslovanje, racunovodstvo i financije.?? i ako mi netko moze reci o strucnom studiju nesto.
mislim da ti je bolje da odes na efzg forum i tamo nades topic strucni studij pa procitaj sta ljudi pisu ili tamo postavi pitanje

maya1989
11.07.2012., 15:44

sorry mozda nisam dobro skuzila indeks dobijes na faksu moras ga kupit zajedno sa upisnim materijalom zatim ga popunis ime prezime bla bla i predas sa svim papirima na upisu, zatim ga oni ovjeravaju lupe zig i podizes na pocetku godine odnosno kad pocnu predavanja

paloma26
11.07.2012., 16:54
zvala sam na faks, rekli su mi da mogu pisati molbu za plaćanje na rate prije upisa, najbolje dan prije i molba se automatski rješava. uz nju je potrebno priložiti i neke dokumente na temelju kojih se piše molba. eto :)
hvala

crogunners
12.07.2012., 00:12
može li mi netko objasniti koja je razlika između ovog, ovako piše na postani student, ima ove četiri vrste za upisati:
Poslovna ekonomija:240 bodova, 4 godine, redovni preddiplomski sveučilišni studij
Poslovna ekonomija:180 bodova, 3 godine, redovni stručni studij
Poslovna ekonomija:180 bodova, 3 godine, izvanredni stručni studij
Poslovna ekonomija:240 bodova, 4 godine, izvanredni preddiplomski sveučilišni studij

zephyr89
12.07.2012., 12:01
može li mi netko objasniti koja je razlika između ovog, ovako piše na postani student, ima ove četiri vrste za upisati:
Poslovna ekonomija:240 bodova, 4 godine, redovni preddiplomski sveučilišni studij
Poslovna ekonomija:180 bodova, 3 godine, redovni stručni studij
Poslovna ekonomija:180 bodova, 3 godine, izvanredni stručni studij
Poslovna ekonomija:240 bodova, 4 godine, izvanredni preddiplomski sveučilišni studij

Evo, na ovom linku imaš objašnjenu razliku između sveučilišnog i stručnog studija - http://mojamatura.net/faq/177-pitanja-studiji/1306-razlika-izmedu-sveucilisnih-i-strunih-studija

Što se tiče ovog redovan/izvanredan studij, pod izvanredan studij se podrazumijeva da ćeš uz studiranje i raditi tako da nemaš studentska prava (iksica, zdravstveno osiguranje, pravo na smještaj u domu, natječaj za stipendije itd.), znači sam snosiš troškove studiranja. Ako si redovan student to uključuje da imaš pravo na sve ovo navedeno...

mala_sany
12.07.2012., 14:05
pozz, dali je 1. godina poslovna ekonomija, stručni studij, redovno svima besplatna ili...?? ljudi koji studiraju već su uvjereni da je, zovem faks al mi se nitko ne javlja :/ :503:

MARILYNN
12.07.2012., 22:29
je ako prvi puta upisuješ faks redovno.
to cu i ja upisati :mig:
vidimo se :D

trica dinara
13.07.2012., 13:16
Koje uslove treba ispunit da bi se sa izvanrednog prebacio na redovni nakon prve godine?

Evelyn23
13.07.2012., 17:02
Meni fali jako malo da se upišem na redovnu poslovnu ekonomiju..a na izvanrednoj sam među prvih 10. Mogu li se nakon prve godine prebaciti na redovno? I ako mogu, koje uvjete moram ispuniti za to?

Na bachelor degree in business sam isto među prvima..ali na tome godina košta 28 000, i ništa baš ne mogu i naći o tome.. Samo sam jednom naletjela na komentar da je to bezveze ...i da ne vrijedi to upisivat..pa molim nekoga tko nešto zna o tome smjeru ili ga studira da napiše svoje dojmove..
Unaprijed hvala :)

mala_sany
13.07.2012., 17:06
je ako prvi puta upisuješ faks redovno.
to cu i ja upisati :mig:

bila sam dvije godine redovno na pravu, al brijem da to nema veze, ha? :ne zna:

zephyr89
13.07.2012., 18:56
Koje uslove treba ispunit da bi se sa izvanrednog prebacio na redovni nakon prve godine?

Mislim da je jedini uvjet prosjek. Sad nisam sigurna koliki bi trebao biti, ali jako visok. Sigurno ne manji od 4.5...

Evelyn23
14.07.2012., 03:19
Znači 100% je moguće prebacivanje? Kada bi se bar netko javio tko se je možda već prebacivao pa da nam kaže koji treba biti prosjek :/

kike_
14.07.2012., 08:04
što sve treba donjeti na upise?

mala_sany
14.07.2012., 12:00
što sve treba donjeti na upise?

Za upis potrebno je priložiti sljedeće dokumente:

Domovnicu (originalnu i presliku);
Rodni list (originalan i presliku);
Završnu (maturalnu) svjedodžbu (originalnu i presliku);
Tri fotografije veličine 4 × 6 cm; te
Komplet upisnog materijala (kupuje se u Skriptarnici Ekonomskog fakulteta - Zagreb).

paloma26
14.07.2012., 17:48
je li završna (maturalna) svjedodžba svjedodžba od državne mature ili nešto drugo?

inny82
15.07.2012., 13:43
pozdrav,imam jedno pitanje;Ministar Jovanović je rekao da je za redovite prva godina potpuno besplatna.Išla sam na stranicu efzg-a i tamo piše da 50% brucoša plaća punu participaciju
6 500 kn, 40% njih plaća od 23.90kn - 6 500kn, a 10% ih ništa ne plaća.Znači,ipak će ovih 50% u koje spadam i ja morati platiti 6500kn ili ne?helppp

Cleary
15.07.2012., 14:18
Neće.

MARILYNN
15.07.2012., 17:41
bila sam dvije godine redovno na pravu, al brijem da to nema veze, ha? :ne zna:

Hej, to ti stvarno ne bih znala :confused:
Moja sestra je išla vanredno pa ove godine upisuje redovno prvi put TTF i ne plaća...
Mislim da ni ti onda ne plaćaš. Za svaki slučaj nazovi sutra EFZG pa pitaj :mig:
:) Pozzz

Sailor Venus
16.07.2012., 00:24
jel izvanrednima trebaju potpisi i mora li se ic na bas sva predavanja? i imaju li izvanredni tjelesni? :p
jel moze netko napisat raspored za redovne, imam dojam da se provede cijeli dan na faksu -.-
i jos jedno pitanje, ako sam se ispisala s faksa nakon 2 godine i upisem se na ekonomiji kao redovni, placam li onda godinu?
sori, znam da je puno pitanja, al od svakoga cujem drugacije ili ne znaju :( hvala hvalaaaa:))

Evelyn23
16.07.2012., 00:24
Za bachelor degree in business piše da je to preddiplomski..a za diplomske kaže da postoje samo od ekonomije i poslovne ekonomije...jel onda ovi s BDIB-a idu na te diplomske ili?

party rock
16.07.2012., 01:56
jel triba na upisima uz original nosit ovjerene kopije ili ne?

mala_sany
16.07.2012., 09:53
jel izvanrednima trebaju potpisi i mora li se ic na bas sva predavanja? i imaju li izvanredni tjelesni? :p
jel moze netko napisat raspored za redovne, imam dojam da se provede cijeli dan na faksu -.-
i jos jedno pitanje, ako sam se ispisala s faksa nakon 2 godine i upisem se na ekonomiji kao redovni, placam li onda godinu?
sori, znam da je puno pitanja, al od svakoga cujem drugacije ili ne znaju :( hvala hvalaaaa:))

to i mene zanima za plaćanje, a na faksu se nitko ne javlja :/

MARILYNN
16.07.2012., 11:25
jel triba na upisima uz original nosit ovjerene kopije ili ne?

ako ti pise original i preslika to znaci da ne treba ovjerena kopija jer za sta ti onda koristi taj original koji dajes na uvid...

to i mene zanima za plaćanje, a na faksu se nitko ne javlja :/

cure ne bih htjela da me zamrzite, ali ako ste vec bile redovni studenti to znaci da NE upisujete prvi puta redovno faks, sto znaci da biste morale platiti prvu godinu.
Imate broj na postani student na naslovnoj stranici u desnom kutu, prije nego sto se prijavite. nazovite pa pitajte tocno. mozda grijesim :) pozzzzz

mala_sany
16.07.2012., 11:43
cure ne bih htjela da me zamrzite, ali ako ste vec bile redovni studenti to znaci da NE upisujete prvi puta redovno faks, sto znaci da biste morale platiti prvu godinu.
Imate broj na postani student na naslovnoj stranici u desnom kutu, prije nego sto se prijavite. nazovite pa pitajte tocno. mozda grijesim :) pozzzzz

da, to i ja mislim.. sad me zanima kada moram platit i dali se može na rate, zovem faks i lik mi kaže da nema zeleno svjetlo za govorit o ratama :503: :ne zna:

MARILYNN
16.07.2012., 11:57
kakav lik -.- znas ponesi ti 7 000 za svaki slucaj da imas xD pa kad ce vam reci ako ne dns, jos 3 dana do upisa :confused:

mala_sany
16.07.2012., 12:01
kakav lik -.- znas ponesi ti 7 000 za svaki slucaj da imas xD pa kad ce vam reci ako ne dns, jos 3 dana do upisa :confused:

pošto sam planirala upisat besplatno, 7000 kn mi neće past s neba, napsat ću im molbu pa kud puklo da puklo :D vidimo se :)

MARILYNN
16.07.2012., 12:28
pošto sam planirala upisat besplatno, 7000 kn mi neće past s neba, napsat ću im molbu pa kud puklo da puklo :D vidimo se :)

drzim ti fige! :mig:

Brlj4
16.07.2012., 18:22
Vidim da ima nekih koji znaju iz prve ruke pa da priupitam na pravom mjestu za par informacija o izvanrednim studentima.

Naime, zanima me koliko je uopće mogućše studirati izvanredno uz rad? Vidim da je tu netko napomenuo da su predavanja uglavnom popodne - navečer. Jesu li obavezna i za izvanredne studente? Pregledavam stranicu fakulteta već sat vremena i nigdje konkretnih informacija o tome.

nivea-krema
16.07.2012., 22:41
zanima me dali se redovan strucni studij placa 6.500 kn, isto kao i izvanredan?
cula sam da se placa ali na stranicama fakulteta nisam nista nasla u vezi toga.

MARILYNN
16.07.2012., 22:44
nemoj me plašiti!!! di si čula da se plaća?? :503:
pa to je redovni faks šta je sad tooo neeee :confused:

nivea-krema
16.07.2012., 22:46
a to mi je rekla jedna cura iz skole da se strucni redovan isto placa zato sto je strucni, a to je kao drukcije od sveucilisnog. a sad ja neznam tocno. zato pitam ako ima neko tu da je redovan strucni, pa neka kaze :)

MARILYNN
16.07.2012., 22:47
ja ću poludjeti :(
ima li itko dA nam to kaže...:confused:
onda odoh vanredno :ne zna:

a to mi je rekla jedna cura iz skole da se strucni redovan isto placa zato sto je strucni, a to je kao drukcije od sveucilisnog. a sad ja neznam tocno. zato pitam ako ima neko tu da je redovan strucni, pa neka kaze :)

plaća se,da. :ne zna: zašto je takva odredba ja ne znam, kao redovno, a opet plaćaš :durica

exception
16.07.2012., 23:21
Koliko je bodova bila granica za upad na poslovnu ekononiju tj. koliko je 680. imao bodova?

tea321
17.07.2012., 00:02
Koliko je bodova bila granica za upad na poslovnu ekononiju tj. koliko je 680. imao bodova?
zadnji je imao 673,8
:)

diogena
17.07.2012., 00:36
je li završna (maturalna) svjedodžba svjedodžba od državne mature ili nešto drugo?

ovo i mene zanima

zadnji je imao 673,8

i taj plaća 6500 kn ili?

Cleary
17.07.2012., 01:03
i taj plaća 6500 kn ili?

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE. :503::503:

Pa koliko ljudima treba objašnjavat? :o

nivea-krema
17.07.2012., 01:15
ima neko da upisuje izvanredno strucni??

mala_sany
17.07.2012., 08:27
plaća se,da. :ne zna: zašto je takva odredba ja ne znam, kao redovno, a opet plaćaš :durica

od kud ti da se plaća? pa ne plaća se, imam frendicu koja je prošle godine upisala i nije niš platila, jedino ovakvi poput mene, al i to nije sigurno :D

Grizem
17.07.2012., 08:40
Daj nek mi samo netko odgovori tko zna , SIGURNO.

Plaća li se išta za BDiB ( redovni)? zvala sam fax prekinuli su haha.
Jer su među Upisi 2012/2013 naglasili "Napomena: Studentska participacija za strane državljane iznosi 16.500,00 kn, dok participacija za BDIB-a studij iznosi 28.000,00 kn, dokaz o izvršenoj uplati studenti su dužni priložiti prilikom upisa." A zapravo na postani-student.hr piše za redovni da nema participacija, a za izvanredni BDiB piše 28.000

I ovi što pričaju da se plaća poslovna ekonomija, ne plaća se, nema veze što je stručni. Dobro sam se raspitala o tom faxu jer mi je bio prvi izbor, zato NE PLAĆA se redovni. Amen.

MARILYNN
17.07.2012., 11:21
zod kud ti da se plaća? pa ne plaća se, imam frendicu koja je prošle godine upisala i nije niš platila, jedino ovakvi poput mene, al i to nije sigurno :D

isla sam na stranicu EFZG-a i tamo je pisalo pod studentske participacije, redovni i izvanredni studenti placaju 6.500kn pa to mozes shvatiti kako god hoces :\
upravo ste mi uljepsale dan :P hhh

mala_sany
17.07.2012., 13:10
i dal zna netko koliko je upisnina plus indeks i to sve šta trebamo?

zoomzoom888
17.07.2012., 13:44
kakva je odluka ministarstva za participaciju redovnih na diplomskom studiju?

zephyr89
17.07.2012., 15:03
i dal zna netko koliko je upisnina plus indeks i to sve šta trebamo?

Upisni materijali + indeks = 500kn

Morreira
17.07.2012., 18:28
jel netko zna kad idem na upise za izvanredno da li moram odmah platiti 6.500 kuna ili mogu u ratama?

Morreira
17.07.2012., 18:49
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE. :503::503:

Pa koliko ljudima treba objašnjavat? :o

Redoviti studenti preddiplomskog sveučilišnog studija “Poslovna ekonomija” u akademskoj 2012./2013. godini studentsku participaciju plaćaju prema ostvarenom uspjehu na pojedinog rang listi studija kako slijedi:
- prvih 68 rangiranih studenata (10%) u potpunosti se oslobađa studentske participacije,
- za sljedećih 272 rangiranih studenata (40%) utvrđuje se linearna uplata studentske participacije od 23,90 do 6.500 kuna,
- preostalih 340 rangiranih studenata (50%) plaća punu studentsku participaciju u iznosu od 6.500 kuna.

Cleary
17.07.2012., 19:10
Redoviti studenti preddiplomskog sveučilišnog studija “Poslovna ekonomija” u akademskoj 2012./2013. godini studentsku participaciju plaćaju prema ostvarenom uspjehu na pojedinog rang listi studija kako slijedi:
- prvih 68 rangiranih studenata (10%) u potpunosti se oslobađa studentske participacije,
- za sljedećih 272 rangiranih studenata (40%) utvrđuje se linearna uplata studentske participacije od 23,90 do 6.500 kuna,
- preostalih 340 rangiranih studenata (50%) plaća punu studentsku participaciju u iznosu od 6.500 kuna.

:facepalm:

Ne. Ta je odluka donesena prije odluke ministarstva da brucoši koji prvi puta upisuju ne plaćaju. :kava:

tinna_3
17.07.2012., 23:28
postoji li ovdje netko tko sad upisuje poslovnu ekonomiju-stručni? moramo li mi na upisima birati neki od smjerova studija ili je to sve isto? :ne zna:
ovo mi je bio tek 5. izbor pa nisam baš upućena :(

diogena
17.07.2012., 23:38
postoji li ovdje netko tko sad upisuje poslovnu ekonomiju-stručni? moramo li mi na upisima birati neki od smjerova studija ili je to sve isto? :ne zna:
ovo mi je bio tek 5. izbor pa nisam baš upućena :(

koliko znam prva godina je ista i stručnom i sveučilišnom, kasnije biraš smjer. Ja sutra upisivam sveučilišnu,al ne znam je l na upis nosim potvrdu o položenoj državnoj maturi ili završnu svjedodžbu od ranije - jer sam stari maturant

tinna_3
17.07.2012., 23:46
koliko znam prva godina je ista i stručnom i sveučilišnom, kasnije biraš smjer. Ja sutra upisivam sveučilišnu,al ne znam je l na upis nosim potvrdu o položenoj državnoj maturi ili završnu svjedodžbu od ranije - jer sam stari maturant

pa ja se nadam da je ista jer se nakon 1. god planiram prebaciti na sveučilišnu.
ma ja više stvarno nez što trebamo sve donijet, znam samo da moramo imati originale i preslike. ponijet ću sve dokumente koje imam pa valjda bude dobro prošlo.

MrLuka289
18.07.2012., 07:13
zanima me dali rodni list i domovnica mogu biti stariji od 6 mj jer moram inace u drugi grad ici po njih..Hvala na odgovoru :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

mala_sany
18.07.2012., 07:42
zanima me dali rodni list i domovnica mogu biti stariji od 6 mj jer moram inace u drugi grad ici po njih..Hvala na odgovoru :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

ne piše nigdje da ne smiju bit stariji, tak da valjda može i to....

Morreira
18.07.2012., 11:15
Jel mi molim vas moze netko reci dali se izvanredno mora odjednom platiti ili moze u ratama? hitno je a zvao sam referedu i ne javljaju mi se

Ljubičica13
18.07.2012., 11:44
Jel mi molim vas moze netko reci dali se izvanredno mora odjednom platiti ili moze u ratama? hitno je a zvao sam referedu i ne javljaju mi se

heeej,možeš na rate samo moraš otiću kod njih u skriptarnicu i kupiti zamolbu njihovu(košta 30kn),napisati je i dostaviti im potrebnu dokumentaciju(ako su ti primanja roditelja mala,ako imaš još brata ili sestru da se školuju..itd..)i onda im predati i oni će ti odobriti na rate...s tim da prvu ratu moraš odmah uplatiti ;)

Morreira
18.07.2012., 12:13
heeej,možeš na rate samo moraš otiću kod njih u skriptarnicu i kupiti zamolbu njihovu(košta 30kn),napisati je i dostaviti im potrebnu dokumentaciju(ako su ti primanja roditelja mala,ako imaš još brata ili sestru da se školuju..itd..)i onda im predati i oni će ti odobriti na rate...s tim da prvu ratu moraš odmah uplatiti ;)

jel to moram prije upisa ili mogu i na dan upisa ?

jopaler
18.07.2012., 12:14
Molim vas za hitan odgovor!! Ljudi koji upisuju stručni studij ekonomije kao REDOVNI studenti, a prije su vec bili na faxu redovni studenti uz potrporu ministarstva dali sad imaju pravo na besplatan upis ili ne?? i ako nemaju pravo....na koliko rata odobravaju plačanje i sta treba priložiti sve?? hvala

Ljubičica13
18.07.2012., 12:15
jel to moram prije upisa ili mogu i na dan upisa ?

ja sam ih zvala i rekli su mi da dođem pola sata prije upisa sa molbom u sobu 5.. pa će valjda u tih pola sata to sve odobriti..nadam se

Morreira
18.07.2012., 12:20
ja sam ih zvala i rekli su mi da dođem pola sata prije upisa sa molbom u sobu 5.. pa će valjda u tih pola sata to sve odobriti..nadam se

ok puno ti hvala :)

Marvelous Soul
18.07.2012., 14:31
Zovem već dva-tri dana faks, ali nitko se ne javlja! Na stranici također ne mogu ništa naći! :503:

Upisala sam stručni izvanredni i ne znam jel moram školarinu odmah uplatiti ili kasnije.

Ima li tko kakve informacije?

mala_sany
18.07.2012., 14:33
Molim vas za hitan odgovor!! Ljudi koji upisuju stručni studij ekonomije kao REDOVNI studenti, a prije su vec bili na faxu redovni studenti uz potrporu ministarstva dali sad imaju pravo na besplatan upis ili ne?? i ako nemaju pravo....na koliko rata odobravaju plačanje i sta treba priložiti sve?? hvala

nitko ti to ne zna, i ja sam u istoj situaciji, prvo su mi na faksu rekli da moram, kasnije mi je jedan profesor rekao da ne moram, i da sutra odem tamo i pravim se luda jer ni oni sami ne znaju šta trebaju a šta ne, tako da ja idem na sreću sutra :)

Ventolin11
18.07.2012., 18:17
Može li netko odgovoriti koliko je bodova imao posljednji na "Ekonomiji" i na "Poslovnoj ekonomiji."

Unaprijed hvala.

Cleary
18.07.2012., 18:35
673,8

kike_
18.07.2012., 19:50
danas na upisima su nam uzeli indekse.. zna li netko kad cemo ih dobiti nazad??

hala
18.07.2012., 19:55
Ima li netko da je danas bio na upisu,
može li se doma ispuniti bar dio formulara, zalijepiti slike itd.?

marinazubak
19.07.2012., 10:24
danas na upisima su nam uzeli indekse.. zna li netko kad cemo ih dobiti nazad??

početkom 9. mjeseca, tako su bar nama rekli :D

mala_sany
19.07.2012., 13:13
Ima li netko da je danas bio na upisu,
može li se doma ispuniti bar dio formulara, zalijepiti slike itd.?

može, ali svejedno ćeš morat čekat tamo da predaš, a imaš dovoljno vremena tamo za ispunjavanje :)

NinaZgg
22.07.2012., 18:55
Upisala sam poslovnu ekonomiju izvanredni sveučilišni studij. Radim pa me zanima koliko često budu predavanja za vanredne studente i na koliko ih se mora doć?

Ventolin11
23.07.2012., 13:32
Piše da je za "Poslovnu ekonomiju" upisna kvota za državljane RH 9. Jel to znači da je ostalo još 9 mjesta u prvom roku i to se popunjava na drugom?

Unaprijed hvala!

bling
24.07.2012., 14:43
Za izvanredne predavanju su uglavnom svaki dan od 17-21h...zapravo ne moras ti uopce dolazit,jer izvanredni ne trebaju potpis u index ali neki profesori zahtjevaju određen broj dolazaka da bi mogao izaci na kolokvij.Preporučam da dolazis i polazes preko kolokvija jer su neki predmeti laksi za polozit.

Sent from my Samsung Galaxy S2

NinaZgg
25.07.2012., 10:05
Za izvanredne predavanju su uglavnom svaki dan od 17-21h...zapravo ne moras ti uopce dolazit,jer izvanredni ne trebaju potpis u index ali neki profesori zahtjevaju određen broj dolazaka da bi mogao izaci na kolokvij.Preporučam da dolazis i polazes preko kolokvija jer su neki predmeti laksi za polozit.

Sent from my Samsung Galaxy S2

-- Da li znaš koji su to profesori i o kojem broju dolazaka se radi? Radim u smjenama pa će mi biti nezgodno..

RaNdOmGuY
01.08.2012., 00:00
Ljudi vi što ste upisali jel možete reć s koliko ste prosječno prolazili u srednjoj i koliko su bitne te ocijene u odnosu na maturu.Jel nekih 4.2,3 u redu imat?

Mr.TamborineMan
01.08.2012., 10:08
prolazio sam sa 3.9, ali matura ti je bitnija jer nosi više bodova

Jeguljica
01.08.2012., 11:40
Pitanjce jedno.
Gdje se mogu vidjeti liste upisanih brucoša?Ja to nigdje ne pronalazim a hitno mi treba.

Nuria Monfort
01.08.2012., 13:51
prolazio sam sa 3.9, ali matura ti je bitnija jer nosi više bodova

Jesi pisao A ili B razinu matematike i koliko si dobio iz nje? I jesi na poslovnoj ekonomiji ili običnoj? :zubo:

RaNdOmGuY
01.08.2012., 17:49
Jesi pisao A ili B razinu matematike i koliko si dobio iz nje? I jesi na poslovnoj ekonomiji ili običnoj? :zubo:

E da to me isto zanima,ja bi najvjerojatnije uzeo matematiku B razinu jer mi ona stvarno ne ide al B razina je dosta lagana koliko vidim.Jel to neki veliki hendikep?Mislim trazi se B razina koliko ja znam pa mi nije jasno jeli ima neku prednost onaj koji polozi A

d_a_i_s_y
01.08.2012., 17:56
Kako onda planiraš na faksu polagati ispite poput matematike, statistike, računovodstva, poslovnih financija i sl. ako ti ne ide matematika? :ne zna:

RaNdOmGuY
02.08.2012., 00:29
Kako onda planiraš na faksu polagati ispite poput matematike, statistike, računovodstva, poslovnih financija i sl. ako ti ne ide matematika? :ne zna:

Ne kažem da ne znam ništa,imam ju 3 u teškoj gimnaziji ali bi rađe uzeo B razinu ako mi to neće bit neki hendikep.Uopće mi nije jasno ako traže B razinu kako gledaju na one koji su položili A pa ako možeš objasnit bio bih zahvalan :))

d_a_i_s_y
02.08.2012., 17:39
Ne znam, kad sam ja išla nije bilo državne mature, valjda netko zna pa će ti reći. :ne zna: ili da pitaš na nekoj drugoj temi o državnoj maturi (ako takva postoji) ili sl.

Nuria Monfort
02.08.2012., 17:48

Nisi meni postavila pitanje, ali da odgovorim. Ja imam 4 iz matematike sva 3 razreda u općoj gimnaziji (sad ću 4. razred) i mislim da je solidno znam. Da sam je više vježbala, bez problema bih imala 5 i to kod profesora koji ne poklanja ocjene. Strah me uzeti višu razinu matematike jer sam pomalo paničar pa razmišljam o tome što ako padnem i sl. Nisam još sigurna, možda ću uzeti i višu razinu, ovisno o tome koliko ću izbornih uzeti.

Imam dojam da se nije potrebno nećkati s višom razinom jer se ipak politika&gospodarstvo i prosjek ocjena iz srednje najviše boduju (a imam vrlo visok prosjek). A i strani jezik ću pisati višu razinu iako EFZG traži nižu pa planiram time "nadoknaditi" matišu.

Nekad me živcira što sam ziheraš. :rofl:

A što se tiče statistike, poslovnih financija i ostalih predmeta... pa ako ću upisati ekonomiju, učit ću i položiti. Ako su mogli svi prije mene, moći ću i ja. :mig:

@RaNdOmGuY

Ako polažeš B razinu onda ti se rezultat dijeli sa 1.6. Dakle, ti si riješio na primjer B razinu s 80%, a na faksu ti se gleda B razina 10% (100 bodova). Po računu ćeš dobiti 80%/1.6*100bodova=50 bodova. A ako rješiš višu sa 60% i ideš na isti taj faks gledat će ti se 80%*100bodova=80 bodova.

Nadam se da sam bila jasna. :zubo:

Uglavnom, probaj riješiti testove više razine s prijašnjih matura i testove s niže razine pa usporedi gdje imaš više bodova. Tako ću i ja pa ću vidjeti što i kako ću prijaviti. :)

aragorn27
02.08.2012., 18:31
Ljudi vi što ste upisali jel možete reć s koliko ste prosječno prolazili u srednjoj i koliko su bitne te ocijene u odnosu na maturu.Jel nekih 4.2,3 u redu imat?

evo da ti ja napisem, a i svima drugima..

poslovna ekonomija redovno (predpostavljam da na to ciljas), zadnji uznad crte odnosno 680-ti je imao 673,8 bodova..

ja sam se upisao bez ikakvih problema, bio sam oko 400. mjesta a ukupni prosjek srednje skole mi je bio 3,83..
sa svojih npr 4.2 to je 380 bodova sto je odlicno, vjeruj mi..
700 bodova je neka psiholska granica sigurnosti, uzmi papir i olovku i pogledaj si oces li moci do toga..

ovak jos jedan savijet.. bez obzira imate li ili ne 5 iz matematike idite na NIZU razinu!!
jer evo vam zdrava logika:

uz puno priprema instrukcija i patnji i muke, racunajte si 35% maksimalno ako cete pisat visu razinu (osim ako niste ekspert neki.. molim za one koji me imaju namjeru ispravljat nek pogledaju statistike ovogdišnjih rezultata i prosjeke ocjena na ncvvo, hvala) sto je 35 bodova za upis..
sad, ako umete nizu razinu uz 50% manje truda zalaganja i rada (naravno ne zelim rec da netreba nista radit) mozete ostvarit 80% na ispitu bez poteškoća, sto se dijeli sa 1,6 sto iznosi 50 bodova za upis..
zakljucak!
ne patite se s matematikom ako niste maher teski! razlozi su jasni..
bolje 80% nize uz manje truda i brige nego 35% vise uz patnje i patnje..
jer razlika izmedu tezine testova je nesrazmjerna!

RaNdOmGuY
02.08.2012., 18:51
Hvala vam svima :) Ma uzimam nižu matematike a engleski kojeg super znam višu.. Prosjek oko 4.2,ma bit ce to ok

Nuria Monfort
02.08.2012., 18:53
evo da ti ja napisem, a i svima drugima..

poslovna ekonomija redovno (predpostavljam da na to ciljas), zadnji uznad crte odnosno 680-ti je imao 673,8 bodova..

ja sam se upisao bez ikakvih problema, bio sam oko 400. mjesta a ukupni prosjek srednje skole mi je bio 3,83..
sa svojih npr 4.2 to je 380 bodova sto je odlicno, vjeruj mi..
700 bodova je neka psiholska granica sigurnosti, uzmi papir i olovku i pogledaj si oces li moci do toga..

ovak jos jedan savijet.. bez obzira imate li ili ne 5 iz matematike idite na NIZU razinu!!
jer evo vam zdrava logika:

uz puno priprema instrukcija i patnji i muke, racunajte si 35% maksimalno ako cete pisat visu razinu (osim ako niste ekspert neki.. molim za one koji me imaju namjeru ispravljat nek pogledaju statistike ovogdišnjih rezultata i prosjeke ocjena na ncvvo, hvala) sto je 35 bodova za upis..
sad, ako umete nizu razinu uz 50% manje truda zalaganja i rada (naravno ne zelim rec da netreba nista radit) mozete ostvarit 80% na ispitu bez poteškoća, sto se dijeli sa 1,6 sto iznosi 50 bodova za upis..
zakljucak!
ne patite se s matematikom ako niste maher teski! razlozi su jasni..
bolje 80% nize uz manje truda i brige nego 35% vise uz patnje i patnje..
jer razlika izmedu tezine testova je nesrazmjerna!

:s :s :s

Evo zašto mislim da neću pisati višu razinu matiše. :zubo: A i prosjek mi je zvjerski (4.7) pa sam matematiku nadoknadila. :rofl:

d_a_i_s_y
02.08.2012., 19:10
Nisi meni postavila pitanje, ali da odgovorim. Ja imam 4 iz matematike sva 3 razreda u općoj gimnaziji (sad ću 4. razred) i mislim da je solidno znam. Da sam je više vježbala, bez problema bih imala 5 i to kod profesora koji ne poklanja ocjene. Strah me uzeti višu razinu matematike jer sam pomalo paničar pa razmišljam o tome što ako padnem i sl. Nisam još sigurna, možda ću uzeti i višu razinu, ovisno o tome koliko ću izbornih uzeti.

Imam dojam da se nije potrebno nećkati s višom razinom jer se ipak politika&gospodarstvo i prosjek ocjena iz srednje najviše boduju (a imam vrlo visok prosjek). A i strani jezik ću pisati višu razinu iako EFZG traži nižu pa planiram time "nadoknaditi" matišu.

Nekad me živcira što sam ziheraš. :rofl:

A što se tiče statistike, poslovnih financija i ostalih predmeta... pa ako ću upisati ekonomiju, učit ću i položiti. Ako su mogli svi prije mene, moći ću i ja. :mig:

Dečko je napisao da mu matematika stvarno ne ide
E da to me isto zanima,ja bi najvjerojatnije uzeo matematiku B razinu jer mi ona stvarno ne ide
što sam ja protumačila kao da ima problema i da se vjerojatno mora pomučiti malo sa njom. Pa mi nije bilo logično da on onda ide upisati faks na kojem ima ponešto matematike. Nije da prevladava matematika, ali isto nije ni da je uopće nema.
Ja sam na prijemnom od svega najbolje riješila matematiku pa sam se na 1.godini pomučila sa njom, doduše ne zbog neznanja, nego zbog glupog sistema bodovanja.
Ne znam zašto si se pronašla u mom postu ako ti matematika ne stvara problem i imaš dobar prosjek. :ne zna:
Ti nemaš briga oko faksa nikakve :mig:

Nuria Monfort
02.08.2012., 20:29
Ma samo sam željela reći zašto vjerojatno neću pisati višu. Čisto zato što se ne želim kockati. :)

Sve 5, slažemo se. :five:

blekky7
02.08.2012., 23:50
Bok svima! Mene zanima koliko je smjer kojeg ste izabrali (marketing, menadžment, turizam itd.) bitan pri traženju posla. Nemojte mi molim vas filozofirati o ekonomiji i zaposlenju jer to već znam, nego me čisto zanima koliko je smjer kojeg ste izabrali (ne)bitan ili možda ograničavajući pri traženju posla (npr. netko tko je završio marketing ne može raditi u turizmu?? itd)?

Hvala lijepo :)

hamstercat
03.08.2012., 10:48
nevezano za vasu strku sa visom nizom razinom jer se u to nekuzim. samo jedna stvar nemoje upisivat ekonomiju zato sto mislite da je lagana ili zato sto ste imali dobre ocjene iz matematike jer 90 posto osoba koje znam isli su na sve teze kolegije na instrukcije matematika,statistika i poslovne financije ako se neda preko kolokvija su instrukcije pod obavezno i jako ih je tesko dat. to koje ste ocjene imali u srednjoj osim za upis uopce nije bitno.ja sam cijelu gimanziju imala 2 iz matematike,a sad mi je ostalo par ispita za zarsit 4 godinu. ako namjeravate na ekonomiju pripremite se na rad i zapnite od pocetka. ;) smjer koji je zavrsen prilikom trazenja posla bitan je ako u natjecanju izricito traze menadzera, marketinskog strucnjaka ,itd. Naravno da racunovoda nemoze radit u financijama npr.

RaNdOmGuY
03.08.2012., 16:39
Našao sam ovdje neke liste za fakultete i sad vidim pod ekonomski da manje više svi imaju nekih 20 bodova za posebna dostignuća? Jel to neka muljaža ili?Što se sve smatra posebnim dostignućem? btw. evo link za one koji upisuju faks da vide malo http://drzavna-matura.com/index.php?PHPSESSID=f00c5ffae835770de146e560001d11 d3&page=rang_liste_fakulteta_2011_sveuciliste_u_zagre bu

kike_
04.08.2012., 15:56
Našao sam ovdje neke liste za fakultete i sad vidim pod ekonomski da manje više svi imaju nekih 20 bodova za posebna dostignuća? Jel to neka muljaža ili?Što se sve smatra posebnim dostignućem? btw. evo link za one koji upisuju faks da vide malo http://drzavna-matura.com/index.php?PHPSESSID=f00c5ffae835770de146e560001d11 d3&page=rang_liste_fakulteta_2011_sveuciliste_u_zagre bu

tih 20 bodova na ekonomiji smo dobili ako smo ucili 2 strana jezika u srednjoj skoli...

upisala sam ove godine ekonomiju... prosjek u skoli 4.0.. pisala sam i visu matematiki i visi engleski... iz matematike sam imala 2-3 u srednjoj a visu razinu napisala za 4.. ne znam zasto vam je toliko nemoguca ta visa.. uz malo truda nije ju tesko napisati za vise od 60% sto automatski nosi vise bodova nego niza 100%..

pollq
04.08.2012., 21:49
Zanima me da mi odgovorite oće li mi biiti teška ekonomija ako sam imao 2,3 iz matiše u gimnaziji u kojoj se ne poklanjaju ocjene?

Perestrojka
05.08.2012., 10:02
Bok! Zanima me je li ovaj stručni studij poslovne ekonomije što traje 6 semestara ono što je prije bilo stručni specijalistički i trajalo je 5 semestara?
Konkretno me zanima Turističko poslovanje, izgleda mi dosta zanimljivo. Ima li netko da to studira i da napiše nekoliko info?
Gdje se može pogledati hodogram studija? Na isvu još postoji onaj studij od 5 semestara, nema ovog od 6 semestara, a na stranici efzg ne mogu pronaći plan studija
Hvala!

hamstercat
05.08.2012., 10:28
ako si imo 2,3 neces imat problema ako si stvarno ucio u gimanziji. ali savjet je ako nisi posebno nadaren za matematiku da sve predmeta sa brojevima matematika,statistika,poslovne financije itd sve da ides na predavanja,vjezbe, demonstrature i instrukcije jer ima kvaka na ispitima koje ti instruktor kaze odma ,a na kolokviju ili ispitu ces blejat u to. ekonomija praktici u svemu ima grafove i matematiku, ja sam ponovo cu rec u tezoj gimanziji imala 2 iz matematike i prezivjela sam. 5 ispita do kraja 4 godine, nadajmo se da ce bit peta ;) p.s. da pripomenem da imam poteskoca u ucenju dakle ako sam mogla ja , mogu i drugi upornost je bitna! i ne zekati se sa rokovima , lako se dode do komisijskog 8 puta ;)

NinaZgg
05.08.2012., 13:34
http://www.facebook.com/poslovnaekonomija.efzg

evo link od fb stranice na kojoj žele skupit buduće i sadašnje studente poslovne ekonomije u zagrebu. uključite se, ništa nećete izgubit, a tamo možda pokupite dobre informacije ili upoznate svoje kolege.

Mr.TamborineMan
08.08.2012., 20:24

znam da malo kasnim, pisao sam A razinu (56% ljetni rok, prva generacija)
na poslovnoj sam

photofreak
14.08.2012., 02:55
Bok! Zanima me je li ovaj stručni studij poslovne ekonomije što traje 6 semestara ono što je prije bilo stručni specijalistički i trajalo je 5 semestara?
Konkretno me zanima Turističko poslovanje, izgleda mi dosta zanimljivo. Ima li netko da to studira i da napiše nekoliko info?
Gdje se može pogledati hodogram studija? Na isvu još postoji onaj studij od 5 semestara, nema ovog od 6 semestara, a na stranici efzg ne mogu pronaći plan studija
Hvala!

ja sam to upisala.
sistem je 3 god preddiplomskog + 2 god diplomskog.
prva godina je svima ista (svim smjerovima stručnog studija - turizam,trgovina,rif),a na 2. se opredjeljuješ.
ovaj sistem je počeo funkcionirati tek u prošloj akademskoj godini 2011./2012.,pa zato stranice kaskaju s informacijama.ako što trebaš još,samo pitaj ;)

fifi volim te
14.08.2012., 12:10
Kada brucoši mogu očekivati rasporede predavanja ,profesora i slično?

photofreak
14.08.2012., 23:34
Kada brucoši mogu očekivati rasporede predavanja ,profesora i slično?

pred sam početak predavanja,3-4 dana prije..
navikni se da je na našem faksu sve u zadnji čas,ali stvarno! :503:

Aeternus
18.08.2012., 13:04
Dobio sam dom Lašćinu, tražim cimera, ako ima koga nek se javi. Sad sam prva godina.

nnd
19.08.2012., 14:25
ima li netko tko studira Bachelor degree in business?

zanima me par pitanja :)

Perestrojka
20.08.2012., 08:00
ja sam to upisala.
sistem je 3 god preddiplomskog + 2 god diplomskog.
prva godina je svima ista (svim smjerovima stručnog studija - turizam,trgovina,rif),a na 2. se opredjeljuješ.
ovaj sistem je počeo funkcionirati tek u prošloj akademskoj godini 2011./2012.,pa zato stranice kaskaju s informacijama.ako što trebaš još,samo pitaj ;)

Imaš pp :)

nikey
20.08.2012., 08:23
bok ekipa!

zanima me stručni studij, pošto je sveučilišni, može li se s privatnih visokih škola prebaciti na njega, tj. zadnje 2god završiti tamo?

tinna_3
21.08.2012., 20:18
zna li tko kad će biti ono neko uvodno predavanje na faksu za nas brucoše?? Na upisima su rekli negdje sredinom 9. mj?? :ne zna:

zephyr89
21.08.2012., 22:37
zna li tko kad će biti ono neko uvodno predavanje na faksu za nas brucoše?? Na upisima su rekli negdje sredinom 9. mj?? :ne zna:

To ti bude tjedan dana prije redovnog početka akademske godine.

photofreak
23.08.2012., 01:21
bok ekipa!

zanima me stručni studij, pošto je sveučilišni, može li se s privatnih visokih škola prebaciti na njega, tj. zadnje 2god završiti tamo?

nisam sigurna koliko to prihvaćaju,znam da zšem-ovcima u pravilu odbijaju molbe.ne znam konkretan razlog.zovi referadu i raspitaj se

nivea-krema
25.08.2012., 03:01
bok!
zanima me strucni studij, pise da traje 6 semestara odnosno 3 godine, neki kazu da je 3+2, ali neki mi kazu da je samo 3 godine i da se nakon toga nemoze nista dalje. sad me zanima sto je zapravo tocno. i zanima me smjer racunovodstvo i financije, ako ima netko da studira pa da mi kaze nesto ukratko o tome.

zephyr89
25.08.2012., 10:14
bok!
zanima me strucni studij, pise da traje 6 semestara odnosno 3 godine, neki kazu da je 3+2, ali neki mi kazu da je samo 3 godine i da se nakon toga nemoze nista dalje. sad me zanima sto je zapravo tocno. i zanima me smjer racunovodstvo i financije, ako ima netko da studira pa da mi kaze nesto ukratko o tome.

Stručni studij ti traje samo 3 godine, nema diplomskog. To možeš provjeriti i na stranici faksa. Postoji samo diplomski sveučilišni studij i on traje 1 godinu. Ako ga želiš upisati kad završiš stručni studij, prvo ćeš morati upisat razliku predmeta sveučilišnog i stručnog. Tek kad položiš te razlike predmeta, možeš upisati diplomski studij sa smjerom Računovodstvo i revizija ili nekim drugim ukoliko promijeniš afinitete. Sad ti nisam sigurna koje sve predmete kao razliku moraš položiti, ali ovo je sigruno da nema diplomskog od 2 godine, to znam jer u grupi imam ljude koji su se prebacivali sa stručnog kako bi mogli diplomski upisati.

nivea-krema
25.08.2012., 18:14
Stručni studij ti traje samo 3 godine, nema diplomskog. To možeš provjeriti i na stranici faksa. Postoji samo diplomski sveučilišni studij i on traje 1 godinu. Ako ga želiš upisati kad završiš stručni studij, prvo ćeš morati upisat razliku predmeta sveučilišnog i stručnog. Tek kad položiš te razlike predmeta, možeš upisati diplomski studij sa smjerom Računovodstvo i revizija ili nekim drugim ukoliko promijeniš afinitete. Sad ti nisam sigurna koje sve predmete kao razliku moraš položiti, ali ovo je sigruno da nema diplomskog od 2 godine, to znam jer u grupi imam ljude koji su se prebacivali sa stručnog kako bi mogli diplomski upisati.
aha a koliko dugo traje polaganje razlike predmeta? negdje sam cula da traje godinu dana, ali ako neko zna iz pouzdanih izvora molim da mi kaze.

photofreak
27.08.2012., 02:03

ovo nije točno.
od prošle godine je uveden diplomski u trajanju od 2 godine.koji se,naravno, upisuje nakon završene 3 godine preddiplomskog

zephyr89
27.08.2012., 08:18
Nisam čula za to. Znam da su sa mnom ljudi u grupi slušali razliku predmeta kako bi mogli upisati diplomski. Zašto onda ništa o tome ne piš na stranici faksa?
Kad odeš na "Studije" piše samo da ima Diplomski sveučilišni u trajanju od 1 godine, također i na upisima 2012/13. za diplomski piše samo ovaj sveučilišni. Stručni se nigdje ne spominje.

Nivea - najbolje ti je onda nazvati referadu i pitati.

photofreak
28.08.2012., 01:42
Nisam čula za to. Znam da su sa mnom ljudi u grupi slušali razliku predmeta kako bi mogli upisati diplomski. Zašto onda ništa o tome ne piš na stranici faksa?
Kad odeš na "Studije" piše samo da ima Diplomski sveučilišni u trajanju od 1 godine, također i na upisima 2012/13. za diplomski piše samo ovaj sveučilišni. Stručni se nigdje ne spominje.

Nivea - najbolje ti je onda nazvati referadu i pitati.

ne znam zašto ne piše.nisu baš najažurniji što se tiče informacija.ali garantiram da je stručni sad ustrojen 3+2.prof.sisek nije prestajao trubit o tome na svojim predavanjima iz osnova ekonomije.naime,on je nadležan za stručni.

od prošle,pa sve buduće generacije će tako upisivati,a ovi što su sad pri kraju s 5.semestrom po starom programu imaju mogućnost pisat nekakve dodatne radove,seminare ili nešto sl. kako bi mogli i oni diplomirati kao što će npr.moja generacija.

Tinkerbell00
28.08.2012., 10:43
..ljudi, kaj ako se ne izađe na komisiju (4.put?)..a ispit je prijavljen??

photofreak
28.08.2012., 23:36
..ljudi, kaj ako se ne izađe na komisiju (4.put?)..a ispit je prijavljen??

gubiš rok,ali mislim da ti dopuštaju još 1 izlazak iza osmog puta jer nisi izašla pred komisiju na 4.roku.

tinna_3
29.08.2012., 12:34
e ljudi, znate li dal mi koji smo na stručnom imamo predavanja na faksu ili u kampusu na borongaju??

Tinkerbell00
29.08.2012., 22:10
..Na Borongaju.. barem ja tako imam, a ja sam stručni..

nivea-krema
30.08.2012., 01:36
moze li mi ko reci koliko je vremenski udaljen ekonomski fakultet od tog kampusa na borongaju.
nisam iz zg, ali ove godine krecem na faks, i nisam znala za taj kampus, pa ako mi neko moze nesto vise reci.

Tinkerbell00
30.08.2012., 14:46
Nekih 20 minuta, ovisi kako mislis ici s kampusa na efzg ili obrnuto.. Dal mislis ici tramvajem, ili sa kampusa busem, pa do kvatrica i onda jos na tramvaj :D s tim da ti bus ide svakih 20 minuta pa ako zakasnis, ehh..
Ako si strucni studij, onda ces imat predavanja na kampusu, a tjelesni na efzg..

nivea-krema
30.08.2012., 15:43
Nekih 20 minuta, ovisi kako mislis ici s kampusa na efzg ili obrnuto.. Dal mislis ici tramvajem, ili sa kampusa busem, pa do kvatrica i onda jos na tramvaj :D s tim da ti bus ide svakih 20 minuta pa ako zakasnis, ehh..
Ako si strucni studij, onda ces imat predavanja na kampusu, a tjelesni na efzg..

ahaa znaci nije daleko, jer sam ja trazila stan blizu ekonomskog fakulteta, ja uopce nisam znala da cu imat predasvanja na borongaju, nitko mi nista nije rekao, pa sad neznam di cu se snaci.

Tinkerbell00
30.08.2012., 16:12
..ma nije ti daleko, možeš i travajem pa na bus i dodješ točno ispred kampusa ili pješke prećicom pa dvije stanice busom :)
ma snaći ćeš se, nije nikakav problem... i navikni se da ništa nećeš znati jer na tom faxu ne možeš niš ni saznat..sve saznaš u zadnji čas ili prekasno :503: :D

nivea-krema
30.08.2012., 16:24
..ma nije ti daleko, možeš i travajem pa na bus i dodješ točno ispred kampusa ili pješke prećicom pa dvije stanice busom :)
ma snaći ćeš se, nije nikakav problem... i navikni se da ništa nećeš znati jer na tom faxu ne možeš niš ni saznat..sve saznaš u zadnji čas ili prekasno :503: :D

aha ok hvala ti, da nema ovog foruma ja nebi znala di su mi predavanja :P
nemogu vjerovati da je cijeli taj fakultet skroz neorganiziran.

digiridan
30.08.2012., 17:37
Svakako prati i forum faksa :)
Nisam nikad bila na tom kampusu, ali ako bus ide sa Kvatrića - nadam da ti je stan tamo negdje :)

tinna_3
30.08.2012., 21:37
..Na Borongaju.. barem ja tako imam, a ja sam stručni..

eee, a dal mi baš sva predavanja, osim tjelesnog, imamo na Borongaju?? nitko na upisima uopće nije to spomenuo :503::ne zna:

photofreak
31.08.2012., 00:30
eee, a dal mi baš sva predavanja, osim tjelesnog, imamo na Borongaju?? nitko na upisima uopće nije to spomenuo :503::ne zna:

da,ako si stručni.
sva predavanja su tamo,osim što se dio informatike u 2.semestru održava na kennedyju.

Deh
31.08.2012., 08:17
Pozdrav svima!

Ujedno isprika ako je off-topic, ali zanima me koja je cijena pisanja seminarskog rada, npr iz računovodstva? Klasični seminar, 15ak strana..

hvala i pozdrav!

Fashion Barbie
31.08.2012., 08:46
Pozdrav svima!

Ujedno isprika ako je off-topic, ali zanima me koja je cijena pisanja seminarskog rada, npr iz računovodstva? Klasični seminar, 15ak strana..

hvala i pozdrav!

Ovo pitanje postavi na ovu temu: http://www.forum.hr/showthread.php?t=487649. LP

tinna_3
31.08.2012., 13:41
da,ako si stručni.
sva predavanja su tamo,osim što se dio informatike u 2.semestru održava na kennedyju.

hah, a dobro :504:
hvala na odgovorima :mig:

fakEEE
31.08.2012., 16:41
Razlika izmedu ekonomije i poslovne ekonomije jest u cemu ?
Koja smjer ima vece sanse i sire horizonte za kasnije zaposljavanje ?
Kolika je upisna kvota za jedan i drugi smjer, te na koji je opcenito lakse upasti ?
Trebao bih izabrat jedan od ta 2 smjera, a zaista nisam pametan sto uciniti :ne zna:

Mr.TamborineMan
31.08.2012., 19:20
isti su ti predmeti prve 2 godine, onda se ekonomija malo više bazira na teoriji
jednako su u banani
60 za ekonomiju, 680 poslovna (+200 vanredno)

zephyr89
31.08.2012., 22:02
Razlika izmedu ekonomije i poslovne ekonomije jest u cemu ?
Koja smjer ima vece sanse i sire horizonte za kasnije zaposljavanje ?
Kolika je upisna kvota za jedan i drugi smjer, te na koji je opcenito lakse upasti ?
Trebao bih izabrat jedan od ta 2 smjera, a zaista nisam pametan sto uciniti :ne zna:

Na Ekonomiji proučavš ekonomiju kao znanost, dok na Poslovnoj ekonomiji učiš kako je primjeniti u poslovanju. Prve dvije godine se slušaju isti predmeti zato što tada obrađuju pravi ekonomski predmeti poput: Osnova ekonomije, Mikroekonomije, Makroekonomije, Međunarodne ekonomije, imaš i Statistiku Matematiku itd. Znači više je orijentirana na kvantitativne elemente ekonomije. Na Ekonomiji nastavljas u tom stilu i na višim godinama, dok se u Poslovnoj dobivaju predmeti poput Marketinga, Menadžmenta i varijacija tih predmeta. Recimo na Ekonomiji je obvezni predmet na 3.godini Ekonometrija, dok je na Poslovnoj eventualno možeš slušati kao izborni.

Ako završiš Ekonomiju onda se baviš nekim analitičkim, kvantitativnim poslovima i istraživanjima npr. u Ekonomskom institutu.

photofreak
02.09.2012., 01:41
hah, a dobro :504:
hvala na odgovorima :mig:

nemoj da ti bude krivo.borongaj je super.
imaš,po meni,najbolju menzu u gradu.
predavanja su uglavnom od 9 do 14 h.stanke traju od 15 min,pa do čak 45 min.
i da,imaš predavanja samo 3 dana u tjednu...
ne bude toliko loše ;)

obicna
02.09.2012., 17:50
ovdje imate upute do kampusa:http://www.efzg.unizg.hr/default.aspx?id=20
na dnu stranice :)

tinna_3
02.09.2012., 18:36
nemoj da ti bude krivo.borongaj je super.
imaš,po meni,najbolju menzu u gradu.
predavanja su uglavnom od 9 do 14 h.stanke traju od 15 min,pa do čak 45 min.
i da,imaš predavanja samo 3 dana u tjednu...
ne bude toliko loše ;)

ti si na stručnom?
samo 3 puta tjedno?? :eek::eek: o, pa sto je super :D