PDA

View Full Version : Ekonomski fakultet - Zagreb

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

tanjaaaa
27.09.2007., 18:36
da li mogu prenijeti na višu godinu predmet na koji nisam nikad izašla

user_name
27.09.2007., 18:41
Što znače kratice poput ABR-ČAJ u satnici fakulteta i kako mogu znati kojoj grupi pripadam?

jel se to neko zajebava? :visi:

Goldstein
27.09.2007., 20:12
prvo, nauči se čitati i shvaćati cjelinu
davno sam ju ja shvatio..mislim da ti nisi

a ne vaditi rečenicu po rečenicu iz konteksta
zašto?jedino ti tako mogu točno opisati na što mislim, da izbjegnem glupa pitanja

tvoja ideja je da na prijemnom bude gradivo sa faksa? aha! kako se prije toga nisam sjetila?! daj da ti nacrtam nešto. u hrvatskom školstvu jedina srednja škola koja ne daje stručnu spremu, nego priprema za daljnje školovanje na nekom od fakulteta jest gimnazija. prema tome, na prijemnom ne bi trebalo biti nešto što se u gimnaziji ne uči. jasno? iznimka su akademije i npr. arhitektura, gdje se ispituje sklonost prema nečemu ili nadarenost. ili, kao što je bilo na ovom prijemnom na ekonomskom fakultetu, gdje se ispitivala opća kultura, ne bi li se bar malo osigurali da ne upisuju totalne degenerike koji znaju samo nabubati hrpu gradiva. a šta bi ti htio, da se ispituje nadarenost u računovodstvu? da, potrebni su takvi neizmjerni talenti, da se to nikako ne može savladati bez da se 4 godine priprema u srednjoj ekonomskoj školi.
ah, jadni mi gimnazijalci, kad počnemo učiti taj bauk od ekonomskih predmeta, sve ćemo se razbježati po faksu, i tražiti od kolega ekonomista rame za plakanje.
prelistaj moje postove na ovoj temi..neda mi se prepisivat

zatim, o kakvim poslodavcima ti pričaš, to ti je nakon faksa, znaš?
primjer?na vašoj razini?

uostalom, dobro ti je rekla kolegica; bitno je upisat i završit faks, a onda kad imaš diplomu potpuno je svejedno iz koje srednje škole si došao.
NEMOJ ME JEBAT!

probaj naći negdje podatak koliko ljudi iz koje srednje škole upiše ekonomski fakultet, i koliko ljudi ga završi.
aj mi ga ti nađi -.-

ti mene uopće ne razumiješ, ne smatram ja da su gimnazijalci bolji za studente ekonomije od ekonomista, niti da su ekonomisti gori. ne, ja smatram da to nema nikakve veze, bitno je da si upao na prijemnom, pa bio ti iz ekonomske, gimnazije, tehničke, prometne, ili šta ja znam koje srednje škole. ali, ovo što neki isfrustrirani ekonomisti pokušavaju ovdje dokazati jednostavno nema veze s zdravim razumom.
ovo dokazuje da neznaš uopće o čem se svađaš samnom

iako ti je već netko odgovorio, samo da ponovim: ČINJENICE, dragi moj, samo činjenice.
ajde ju onda dokaži!bodovni prag je za ekonomske 50 bodova, kaj je za gimnazije puno veći?(želim prosjek, a ne prvu ili četvrtu)

ne potkopavaj samog sebe. evo da ti nacrtam:

ekonomisti(općenito, čast iznimkama): po završetku osnovne imaju neki određeni broj bodova, vrlo vjerovatno nedovoljan za upis gimnazije --> upisuju srednju ekonomsku --> tamo sve 4 godine uče hrvatski, matematiku, zemljopis, 1 godinu politiku i gospodarstvo --> skupe određeni broj bodova, odu na prijemni, koji generalno lošije riješe od gimnazijalaca

gimnazijalci(općenito, čast iznimkama): po završetku osnovne imaju neki određeni broj bodova, dovoljan za upis gimnazije --> upisuju gimnaziju --> tamo sve 4 godine uče hrvatski, matematiku, zemljopis, 1 godinu politiku i gospodarstvo --> skupe određeni broj bodova, odu na prijemni, koji generalno bolje riješe od ekonomista

JA->imam bodove za ekonomsku i gimnaziju, odlučim se za ekonomsku jer me to interesira i onda jedva upadnem na faks
zašto si navela samo predmete koji se poklapaju?(ps.nemamo politiku i gospodarstvo, samo gospodarstvo)

gimnazije relativno daju bolje obrazovanje od ekonomskih škola, i zato na prijemnom bolji budu gimnazijalci.
NEMOJ ME JEBAT! zato mi imamo bolje stručno znanje!vidiš vraga

a kako bi to bili bolji iz informatike, pa uči se to i u gimnaziji.
znam, al navodno je kod nas teže, tako su me barem tješili profesori pred kraj srednje

e, pa super ti je ta tvoja ekonomska. znaš, postaješ stvarno smiješan, zašto si to radiš? daj samo pogledaj svoj prvi citat sa sjekirom, pa usporedi s ovim
nisi mi odgovorila na pitanje, ko će mi posao dat sa srednjom ekonomskom, budi realna bog te jebo...ekonomska škola se na burzi rada cijeni isto kolko i gimnazija (odnosno osnovna, isti kurac)..ja nesmijem primjer dat?

pa studiraj ono što te zanima
i hoću, bez brige...

niti me je briga
nemoj tako plakat ću :s

na fakultet se može upisati svatko
teoretski može, ali mi pričamo o većini..kolko se ekonomista upisalo na ekonomski faks, iz moje škole reći ću ti oko 20ak, brucoša ima preko 2000 pa računaj

ne znam ti ja koja je to škola.
aha, znači upoznata si samo sa šmokljanskim gimnazijama, to ti je škola u koju ide ološ, moj prijatelj je nakupio 200tinjak bodova na prijemnom i 120 od ocijena

i totalno si jadan s tim "gimnazijalce na križeve", vidi se da si isfrustriran
šta govoriš:rofl: dobro to je zajebancija.nisam isfrustriran al mi je žao kolega iz školskih klupa koji sad delaju po dućanima ili čekaju bolje sutra zbog finih guzica iz gimnazije

Goldstein
27.09.2007., 20:18
zaključak:
ekonomisti i gimnazijalci su isti kurac u prosjeku...jedina razlika je u tome kaj su ekonomisti ranije odabrali struku, za nagradu su izvisili na upisima.
kratka i jasna teorija protiv koje nisam čuo ni jedan kvalitetan argument, snaći ćete se svi na faksu u to sam prilično siguran, ali pola mojih kolega iz školskih klupa će ostati nezaposleni ili sa šugavim poslovima jer se nisu mogli dalje obrazovat...u nekim stvarima sam pretjero, ima pun kurac ekonomista koji su džabe išli u tu školu, ali ja i moji drugari smo nekog kurca tamo naučili

pozdrav maisie i nastasji, povlačim se iz rasprave

Renault F1
27.09.2007., 20:41
šta govoriš:rofl: dobro to je zajebancija.nisam isfrustriran al mi je žao kolega iz školskih klupa koji sad delaju po dućanima ili čekaju bolje sutra zbog finih guzica iz gimnazije

Ne. Nisu se mogli upisati jer nisu primili knjigu u ruke, a ne zbog finih guzica u gimnazijama.

LaaLaaa
27.09.2007., 20:55
ako ista mrzim onda je to raprava gimnazija vs. ekonomija...halooooo!!!!!!jel to stvarno toliko bitno???na fax-u ste ionako svi kolege i svi jednaki..radite u timu, suradjujete, konzultirate, pomazete jedni drugima...blabla..
da ne pricam o onim zabavnijim stvarima :rolleyes:

LostForever
27.09.2007., 21:40
Prika, pa jesam ti napisala? Nisi vidio ili ne kužiš?

Sorry, nisam vidio.:kiss: :) :o :o

FreshPower
28.09.2007., 08:28
Sricu ne volim - bahat, arogantan, prgav i zapravo prica stvari koje svatko sa zrncem soli u glavi zna. Najmanje me dojmio od svih, dapače, jedva sam čekala da prođe taj kolegij. Hrpa gluposti i samohvale. :flop:

nisam ga slusao na faxu vec po tv i ono sto sam nacuo na faxu te procitao 2-3 njegove knjige i potpuno bi se slozio s ovim. obicni zastarjel iinformaticar (kao pola te katedre na faxu) samo sto se ovaj zbog izgleda i svojedobno reklama za vip uspio progurati kao strucnjak.

da ne bi netk okrivo shvatio, ovo je samo moje misljenje

kendi_99
28.09.2007., 08:29
dokad se mogu upisat redovni studenti koji su pali godinu, dakle upisat istu godinu ponovo???

Jelica Izjelica
28.09.2007., 08:32
:top: apsolutno se slažem. mislim da je jedina osoba koja ga hvali i preporuča - on sam.

FreshPower
28.09.2007., 08:32
Da, zbilja je pun sebe, hvali se da je svjetski priznat stručnjak, a njegov kolegij se sastojao u tome da nas je "učio" izraditi pp prezentaciju!:rofl:

Zar je to potrebno ljudima koji su prije toga prošli 17 godina školovanja? Pa da bi došli tu gdje jesu, minimum informatičkog znanja su pp prezentacije. Baš me zanima koliko su ga za to platili? Presmiješan je bio kada se posvađao s prof. Lekom zbog organizacijskog propusta oko dvorane (dok je prof. Leko cijelo vrijeme bio izrazito kulturan) i divljački vikao kako je to zadnji put da predaje za MBA. :rofl: Da bar :rolleyes:

izderavao se na prof. Vladu Leku (onog koji predaje fit na 3. god. faxa?)
ajme bruke, valjda ga je ovaj promatrao kao vjevericu koja histericno skace oko njega.
Leko je jedini prof kojeg je bilo moguce bez zjevanja slustai ujutro od 8.15 is a jednom pauzom od kojih 15 minuta do podne. tip pun informacija, zanimljiv (cak šarmantan) bez pretencioznih pp prezentacija, jednostavno izleganje strucnjaka koji zna sto prica.

FreshPower
28.09.2007., 08:38
Hm, ne znam, kod mene na FER-u Tipuric drzi jedan predmet, ispit je isti kao na ekonomiji (Menadzersko odlucivanje). Uglavnom, covjek mi nije djelovao niti kao sposoban predavac, a cijelo gradivo (imali smo isti ispit kao i njegovi na ekonomiji) se da naučit putem od FER-a do EFZG-a. Krajnje neozbiljno, barem za neke koji su završili ozbiljan fakultet. No flame intended.

ti pricas o PDS-u ili o DDS?
na ekonomskom tipuric na DDS-u predaje Teorije odlucivanja (a menadzersko odlucivanje je dio teorija odlucivanja) i strateski management koji je izborni.

slusao sam i polagao teorije odlucivanja koje se polazu tako da se dolazi na seminare (pozeljn oi predavanja) gdje se rade razni casovi i kroz to skupljaju neki bodovi, usput se polazu 3 kolokvija (na jednosemestralnom predmetu) ili izlazi na predrok ako se polozi bar jedan kolokvij. Ocjena je zbroj bodaova sa sem/pred i kolokvija - ne bi rekao da je neozbiljno, kolik ogod da s emeni njegov sustav nije cinio pravedan, a jos manje mislim da se toliko truda i tri kolokvija rijese putem od fera do ekonomije. ozda ti je netko prosuo spiku da je isti predmet kao na ekonomiji :rolleyes:

Jelica Izjelica
28.09.2007., 10:00
Da, na tog Leku - pristojnog i korektnog profesora i čovjeka je Srića vikao i to zato jer je čovjek htio uvesti svoje Postdiplomce u dvoranu koju je rezervirao po svim pravilima fakulteta. Srića nije ni provjerio možemo li mi uopće zauzeti tu dvoranu, ali se nije dao ni istjerati.

Big Al
28.09.2007., 15:16
u ponedeljak... može neko reći kada da i gdje dođem na onaj 1.sat(ogledni il šta), ja sam viša i na Š prezime??

Glamdring
28.09.2007., 15:36
instrukcije iz matematike i gospodrske matematike

studentica pmf-a

098 998 4215

ivana:)

user_name
28.09.2007., 15:40
instrukcije iz matematike i gospodrske matematike

studentica pmf-a

098 998 4215

ivana:)

jel zgodna? i jel ima decka? :zubo: :bonk:

LaaLaaa
28.09.2007., 16:26
u ponedeljak... može neko reći kada da i gdje dođem na onaj 1.sat(ogledni il šta), ja sam viša i na Š prezime??

u ponedjeljak u 16 sati je grupa RAK-ŽUŽIĆ ako se prezivas na Š onda tu pripadas..odvija se u kongresnoj to ti je kad udjes na fax ides po stepenicama i s lieve strane velika dvorana..bit ce tamo puno studenata..nemzes fulat..:top:

Big Al
28.09.2007., 16:29
u ponedjeljak u 16 sati je grupa RAK-ŽUŽIĆ ako se prezivas na Š onda tu pripadas..odvija se u kongresnoj to ti je kad udjes na fax ides po stepenicama i s lieve strane velika dvorana..bit ce tamo puno studenata..nemzes fulat..:top:

Jako puno hvala!! :) :kiss:

LaaLaaa
28.09.2007., 16:30
dokad se mogu upisat redovni studenti koji su pali godinu, dakle upisat istu godinu ponovo???

mislim da do 15.10..jedino ako namjeravas upisat parcijalu moras molbu predat do 1.10..

LaaLaaa
28.09.2007., 16:33
Jako puno hvala!! :) :kiss:

nema na cemu..volim brucose!!!!:cerek: :D

sandro.m
28.09.2007., 22:37
ti pricas o PDS-u ili o DDS?
na ekonomskom tipuric na DDS-u predaje Teorije odlucivanja (a menadzersko odlucivanje je dio teorija odlucivanja) i strateski management koji je izborni.

slusao sam i polagao teorije odlucivanja koje se polazu tako da se dolazi na seminare (pozeljn oi predavanja) gdje se rade razni casovi i kroz to skupljaju neki bodovi, usput se polazu 3 kolokvija (na jednosemestralnom predmetu) ili izlazi na predrok ako se polozi bar jedan kolokvij. Ocjena je zbroj bodaova sa sem/pred i kolokvija - ne bi rekao da je neozbiljno, kolik ogod da s emeni njegov sustav nije cinio pravedan, a jos manje mislim da se toliko truda i tri kolokvija rijese putem od fera do ekonomije. ozda ti je netko prosuo spiku da je isti predmet kao na ekonomiji :rolleyes:

Ako je isti pismeni za ekonomiste i feorvce, onda ocito nista nije prosuto? Samo su neki naviknuti na teze ispite, a neki na lakse. U odnosu na ostale ispite na FER-u, ovo je bilo za tramvaj.

socijala tisno
28.09.2007., 23:27
ljudi može ko napisat koliko je bodova ima zadnji koji je upa s plaćanjem na prijemnom za efzg.aj pliz da ne tražin

Orange Boy
29.09.2007., 00:18
zaključak:
ekonomisti i gimnazijalci su isti kurac u prosjeku...jedina razlika je u tome kaj su ekonomisti ranije odabrali struku, za nagradu su izvisili na upisima.
kratka i jasna teorija protiv koje nisam čuo ni jedan kvalitetan argument, snaći ćete se svi na faksu u to sam prilično siguran, ali pola mojih kolega iz školskih klupa će ostati nezaposleni ili sa šugavim poslovima jer se nisu mogli dalje obrazovat...u nekim stvarima sam pretjero, ima pun kurac ekonomista koji su džabe išli u tu školu, ali ja i moji drugari smo nekog kurca tamo naučili

pozdrav maisie i nastasji, povlačim se iz rasprave

da prekrasna je to nagrada, kada učiš, trudiš se i na kraju izvisiš, a odavno smo odabrali struk jer nas zainma, ja sam isto tako imao bodove za gimnaziju, ali koji k ću tam ako znam šta hoću, odabrao sam ekonomsku, is ada će ispast da je to greška jer ako želim naekonomski morma završit gimnaziju, ono koji k WTF?, valjda s nekim razlogom postoje srednje ekonomske škole... a i nemojte mislit da je tak laka ekonosmka, kada 4 sata pišeš jednu zadaću, kada moraš plaćat neznam kolko kuna za fotokopiranje praznih naloga i ostalih papira, kada ako propustiš neš, padaš odmah ako ne nadoknadiš odmah, nema tu srca, ako ne pratiš, onda padneš, da je lako, svi bi išli tam, ali nije, pošteno se mi primimo knjige pošteno se namučimo za sve i onda nas shebu na upisu....logike nema...

Renault F1
29.09.2007., 00:47
Niko vas ne shebe na upisu. Ko što smo već nekoliko puta rekli - sve je stvar pojedinca. Ako ti učiš, trudiš se, pišeš zadaće itd., upisat ćeš faks bez pol frke.
Ako ne uspiješ upisati ekonomiju onda se zbilja nemaš kaj žaliti jer si idiot. I to prvenstveno zato šta je uvjet za upisati ekonomiju da budeš pismen. Ne direktno na redovni u ZG, ali u Koprivnici ili izvanredno se upiše ko niš.

LaaLaaa
29.09.2007., 08:20
I to prvenstveno zato šta je uvjet za upisati ekonomiju da budeš pismen.

kolega dragi...ajd pojasni koga se tu tocno vrijedja???

LostForever
29.09.2007., 09:07
Mi iz ekonomske nismo uopće zakinuti. Ja sam iz ekonomske pa sam se bez problema upisao na prvom roku. Išao sam i na pripreme. Dobro, možda sam ja ipak bio najveći štreber u razredu...

LostForever
29.09.2007., 09:07
Kad se dobije ona iksica?

LaaLaaa
29.09.2007., 10:39
Kad se dobije ona iksica?

lijepo otidji na fax..i tamo na hodnicima su ti sve moguce upute..
povrstano abecednim redom, ko,di..sve ti pise na porti..pitaj tamo u ponedjeljak..

Shady lady
29.09.2007., 10:56
Hej, imam samo nekoliko pitanja za vas pa bih vas molila da mi odgovorite.....Prvo, koliko su otprilike velike grupe na fakultet? Postoji li koji profesor s kojim bi trebala biti na oprezu? Ovo pitanje će se ćiniti malo glupo ali eto: Budem li imala puno problema sa tjelesnim jer sam u srednjoj bila oslobođena(tlak...), a sada ne mislim tražiti oslobađane( kod nas se priča da ne moraš uopće hodati na tzk pa dobiješ potpis? I zadnje, da li je društvo na fakultetu dobro( kakvi su inače ljudi tamo? Molim vas pomozite.....

LaaLaaa
29.09.2007., 11:30
Hej, imam samo nekoliko pitanja za vas pa bih vas molila da mi odgovorite.....Prvo, koliko su otprilike velike grupe na fakultet? Postoji li koji profesor s kojim bi trebala biti na oprezu? Ovo pitanje će se ćiniti malo glupo ali eto: Budem li imala puno problema sa tjelesnim jer sam u srednjoj bila oslobođena(tlak...), a sada ne mislim tražiti oslobađane( kod nas se priča da ne moraš uopće hodati na tzk pa dobiješ potpis? I zadnje, da li je društvo na fakultetu dobro( kakvi su inače ljudi tamo? Molim vas pomozite.....

kao prvo nemoj biti toliko ogorcena...haloooo..zapocinje ti studentski zivot..ima tu jakooo punoooo dobrih stvari..aha,aha..:D
e sad, grupe su ti cca 150 ljudi..prvih tjedan,dva sjedit cete po podu, na prozorima ili preko puta fax-a na kavi :mig: (sala za ovo zadnje,treba ici na predavanja..da..da):D
postoji li prof. s kojim treba oprezno???..NE..ima samo onih koje je pozeljno zaobici..pogledaj satnicu, pa napisi koje si dobila preofesorcice..pa cu ti rec nesto o njima..
tjelesni..puff..mozes se oslobodit..ako imas razlog i pravo..oslobodi se..ko i u srednjoj..jer tzk na fax-u je koma..nepotrebno..mada mozes birati, ima dosta aktivnosti na koje mozes ici tipa:klizanje,plivanje,planinarenje,teretana..sve ce vam to reci na prvom satu u dvorani..al oslobodi se :) radje se privatno bavi nekom aktivnoscu...zdravlja radi :D
a drustvo..ovisi..kakvo drustvo trazis/zelis...eto

Amika_cro
29.09.2007., 11:52
znali netko kakva je ekipa profesora, što mi je seku zatekla? (izgleda da se ja više od nje informiram :rolleyes: )

tomić
lizačić
neralić
dragićević
letunić
panian
rich
lukać
pažanin
božina
majstorović

valjda sam sve pohvatala :zubo: hvala

nitko mi neće odgovorit :tuzni:

ivan-25
29.09.2007., 12:13
aj ti ferovac ne seri...davao sam instrukcije ferovcima iz matematike jos dok sam bio na faxu prva i druga godina, tako da mogu rec da vi niste bogom dani za spas hrvataskog gospodarstva....

a kao drugo, ak ima ko od vas tu sa ekonomije, ko bi mi mogao rec sta o prof. lazibatu s ekonomije, jer planiram upisat kod njega PDS upravljanje kvalitetom....hvala

Shady lady
29.09.2007., 12:19
E puno ti hvala....evo popis profesora( sad ću napisati sva imena koja pišu za moju grpu na satnici): Nada Pleli, Maja Resman, Nikola Vlahović, Vojmir Franičević,Zvonimir Slakoper, Constanza Lizačić, Katarina Ćurko, Josip Štajfer...Koji su dobri, a koji ne...Veliš za tzk bolje da se oslobodim, a za slučaj da ne koju bi mi aktivnost preporučila? Hvala unaprijed1

zeljac
29.09.2007., 12:26
E puno ti hvala....evo popis profesora( sad ću napisati sva imena koja pišu za moju grpu na satnici): Nada Pleli, Maja Resman, Nikola Vlahović, Vojmir Franičević,Zvonimir Slakoper, Constanza Lizačić, Katarina Ćurko, Josip Štajfer...Koji su dobri, a koji ne...Veliš za tzk bolje da se oslobodim, a za slučaj da ne koju bi mi aktivnost preporučila? Hvala unaprijed1

oprosti mi ako sirim dezinformacije :zubo: jer sam sad upisala prvu godinu isto kao i ti, ali ja nisam bas cula najbolje za slakopera i stajfera...pozitivno je sto sam cula da su im kolokviji u redu pa se probaj tu potruditi :) a mozda i ja pricam gluposti :p kako god ne daj se uplasiti.

ja bih isto trebala malu pomoc pa ako mi netko moze natuknut nesto za Kovacevica, Pejic-Bach, Horak, Bozina, Stimac, Horvatic, Lovric, Lizacic.hvala :kiss:

2cool4school
29.09.2007., 12:39
Slakoper je debil, to je neupitno, ali kolokviji su lagani, mozes nauciti sve iz skripte, a sta ne znas, prepisati, tako da je to po meni ok, i nema usmenog.

Franicevica se rjesavaj odmah, odi kod kolakovica ili kod siseka.

belona
29.09.2007., 12:50
Može iskustva s:
Osnove ekonomije - prof. dr. sc. Mirjana Dragičević
Matematika - prof. dr. sc. Luka Neralić
Informatika - prof. dr. sc. Katarina Ćurko
Trgovačko pravo - doc. dr. sc. Hana Horak
Poslovna etika - prof. dr. sc. Borna Bebek
Osnove gospodarstva Hrvatske - prof. dr. sc. Vladimir Čavrak
Organizacija i menadžment - prof. dr. sc. Lovorka Galetić
Osnove poduzetništva - prof. dr. sc. Marko Kolaković ili prof. dr. sc. Marica Škrtić (još se ne zna koji od njih dvoje) ?

Konkretno me interesira jel su ti profesori fer, jel kod njih vrijedi ono-ako znaš prolaziš ispit ili prolaz ovisi o tome na koju su nogu ustali to jutro, jel traže puno od studenta i da li i oni daju studentu toliko koliko od njega traže, kakvi su na predavanjima-znaju li interesantnu temu svojim načinom predavanja učiniti dosadnom ili obrnuto...

Zahvaljujem... :s
(Inače, kod nas (PMSP) nema prebacivanja jer nema drugih prof.)

LostForever
29.09.2007., 13:15
lijepo otidji na fax..i tamo na hodnicima su ti sve moguce upute..
povrstano abecednim redom, ko,di..sve ti pise na porti..pitaj tamo u ponedjeljak..

Thanks!:)

LostForever
29.09.2007., 13:23
A kakav je tjelesni, jel se treba nositi oprema, i jel se treba nositi oprema već prvi put...? Kakva oprema?

LaaLaaa
29.09.2007., 13:25
nitko mi neće odgovorit :tuzni:

stvarno neznam nista konkretno o njima, nazalost..:(

samo znam za richa.. on je najbolji asistent..cak mi je poslao prosle godine mail s cestitkom za bozic..super je on

LaaLaaa
29.09.2007., 13:36

ovako:o pleli sam vec pisala pogledaj stranicu.dvije prije...a za ostale ti neznam bas nista..tu i tamo koju glasinu..al ne volim davat ne pouzdane informacije pa bolje šutim...

sto se aktivnosti tice..postoje ti ogranicena mjesta tako da se odmah prvi tj. trebas zapisat ako nesto zelis...moje frendice su isle na klizanje i bilo im je super..ako to volis..cak treba nesto manje potpisa skupit od ostalih akt..ja sam ostala u dvorani 11 plusica trebas za potpis, 3 puta smije izostat..prvo se trci 15 min,pa razgibava..i onda sto zelis..ja sam isla na aeorobic,mozes jos odbojku, kosarku, badminton...nije tako strasno osim sto ima glupih i dosadnih demosa koji se jakoooo preseravaju i ponasaju ko da su popili citavu pamet svijeta...eeh..necu se prisjecivat...ostala sam u dvorani jer mi se jedino to poklapalo s satnicom..moras o svemu vodit racuna...al sve ces saznat prvi sat..

LaaLaaa
29.09.2007., 13:44
Može iskustva s:
Osnove ekonomije - prof. dr. sc. Mirjana Dragičević
Matematika - prof. dr. sc. Luka Neralić
Informatika - prof. dr. sc. Katarina Ćurko
Trgovačko pravo - doc. dr. sc. Hana Horak
Poslovna etika - prof. dr. sc. Borna Bebek
Osnove gospodarstva Hrvatske - prof. dr. sc. Vladimir Čavrak
Organizacija i menadžment - prof. dr. sc. Lovorka Galetić
Osnove poduzetništva - prof. dr. sc. Marko Kolaković ili prof. dr. sc. Marica Škrtić (još se ne zna koji od njih dvoje) ?

znam samo da je Galeticka ok...ja sam ju imala..zena je poprilicno normalna..ima u interesu da svi cim prije poloze njen predmet...
i Škrticku sam imala iz poduzetnistva..iskreno do upisa ocjene nisam znala kak izgleda..al kolokviras bezproblema, dva kolokvija..svaki ima 40 pitanja, pise se 20 min..ili ispit 80 pitanja i pise se 40 min..malo premalo vremena..ali stigne se jer su pitanja na zaokruzivanje...dovoljno je jednom procitat knjigu i ici na sve seminare,tamo se puno nauci..eto..

LaaLaaa
29.09.2007., 13:47
A kakav je tjelesni, jel se treba nositi oprema, i jel se treba nositi oprema već prvi put...? Kakva oprema?

ne moras prvi put nosit opremu...bit ce samo informativno u dvorani..sve ces tamo saznati...
od opreme imas sto zelis...nema nekih preopisanih pravila...

Renault F1
29.09.2007., 13:49
kolega dragi...ajd pojasni koga se tu tocno vrijedja???

One koji ni na koji način ne uspiju upisati. Jer OK, redovno na ZG nije baš jednostavno. Treba se čovjek pomučiti s prijemnim. Ali za izvanredno ili Koprivnicu je dovoljno preći minimalni prag od 300 bodova na prijemnom i upali ste.
A onaj tko to ne može zbilja ne treba ići na faks.

sandro.m
29.09.2007., 14:01
aj ti ferovac ne seri...davao sam instrukcije ferovcima iz matematike jos dok sam bio na faxu prva i druga godina, tako da mogu rec da vi niste bogom dani za spas hrvataskog gospodarstva....

:top: :rofl:

Shady lady
29.09.2007., 14:02
Kolko sam skužila trebala bi promjeniti franičevića, pa se to uopće može??!! Kako??!! Da i kaj se društva tiče, npr. moj frend veli da su na medicini svi pristupačni i ljubazni, pa neznam što da očekujem ovdje?

LaaLaaa
29.09.2007., 14:23
Kolko sam skužila trebala bi promjeniti franičevića, pa se to uopće može??!! Kako??!! Da i kaj se društva tiče, npr. moj frend veli da su na medicini svi pristupačni i ljubazni, pa neznam što da očekujem ovdje?
prvo pitas franicevica dal te pusti i prof. kojeg zelis dal te primi..onda pises neku molbu..i blabla...sve se s njima dogovoris na konzultacijama..al to moras obavit odmah prvi tjedan..

pristupacnost i ljubaznost :lol: :bonk: :B :cice: :top: :rofl:
stara moja ovo je ekonomija 10 000 studenata..ah..vidjet ces..al da ima pristupacnih i ljubaznih..ja sam mi primjer :D

Shady lady
29.09.2007., 14:30
Nema pristupačnih i ljubaznih....:confused: :confused: Sad sam u bedu.....Na konzultacijama....pa za to postoji neki termin ili? To je neka molba koja se da kupiti u skriptarnici ili ja baš trebam pisati...

belona
29.09.2007., 14:35
znam samo da je Galeticka ok...ja sam ju imala..zena je poprilicno normalna..ima u interesu da svi cim prije poloze njen predmet...
i Škrticku sam imala iz poduzetnistva..iskreno do upisa ocjene nisam znala kak izgleda..al kolokviras bezproblema, dva kolokvija..svaki ima 40 pitanja, pise se 20 min..ili ispit 80 pitanja i pise se 40 min..malo premalo vremena..ali stigne se jer su pitanja na zaokruzivanje...dovoljno je jednom procitat knjigu i ici na sve seminare,tamo se puno nauci..eto..

Puno hvala...

Ignoramus
29.09.2007., 16:34
ljudi može ko napisat koliko je bodova ima zadnji koji je upa s plaćanjem na prijemnom za efzg.aj pliz da ne tražin

800 i neka sića

LaaLaaa
29.09.2007., 16:48
Nema pristupačnih i ljubaznih....:confused: :confused: Sad sam u bedu.....Na konzultacijama....pa za to postoji neki termin ili? To je neka molba koja se da kupiti u skriptarnici ili ja baš trebam pisati...

ma nema bed...bit ce sve ok..vjeruj mi...naci ces ekipu...
svaki profesor ima svoje konzultacije u odredjenom danu i vremenu..otidjes kod njega i sve se dogovoris.. www.efzgforum.net na tom forumu mozes saznati sve o profesorima i sve vezano uz fax...malo prosurfaj... :)

Shady lady
29.09.2007., 16:58
Thnx, baš si srce....

1 od 2 bedaka
30.09.2007., 10:13
niko me nije doživio.... jel se moguće prebacit u neku drugu grupu? jer vidim da se naglašava da nema tog al tak je bilo i na feru i medicini pa se ljudi prebacuju ak nađu nekog iz te druge grupe... il je to šema visiš na faxu danonoćno, daviš ih sve, i na kraju ostaneš jadan u istoj grupi...

Jelica Izjelica
30.09.2007., 10:49
:rofl:

LaaLaaa
30.09.2007., 11:08
niko me nije doživio.... jel se moguće prebacit u neku drugu grupu? jer vidim da se naglašava da nema tog al tak je bilo i na feru i medicini pa se ljudi prebacuju ak nađu nekog iz te druge grupe... il je to šema visiš na faxu danonoćno, daviš ih sve, i na kraju ostaneš jadan u istoj grupi...

ti bi potpuno zamjenio grupu ili bi se samo prebacio iz nekih predmeta kod drugog profesora????ako ovo prvo onda:
moja kolegica se prebacila s njemacke u englesku grupu...tako da mozes...mislim da se to rjesava u referadi jer oni to vode s studomatom i tim stvarima...mozda ces imat malih problema..jer te na pocetku nece biti na svim popisima u grupi u koju se namjeravas prebaciti..al i to lako središ..otidjes do tajnice katedre..(svaka katedra ima svoju tajnicu) i ona sve sredi..
i jos nesto, napravi to cim prije..zapocni s postupkom vec sutra.. :w

anchika
30.09.2007., 11:27
evo ovak..imam pitanje..tj. par njih

naime..kad kažem da sam upisala ekonomiju dosta ljudi okrene očima i kažu "fax-tečaj". E pa sad mene zanima kolko tu ima istine, koliko treba učiti dnevno,da li se može zalomiti i da po par dana ništa niti ne takneš, a da na kraju prolaziš dosta dobro (tj.da se sve stigne), kolko u principu imaš vremena za sebe i da li je potrebno biti na svakom predavanju i vježbama?...

VELIKO HVALA SVIMA

LostForever
30.09.2007., 11:29
Moram predat za pokaz u referadu koja sutra radi do 15 i 30, a predstavljanje mi počinje u 16h. Moram negdje podignut iksicu i najbolje je da to sutra sve napravim, ali onda ću morat pola sata čekat... Jel treba kakav pribor nosit sutra? A inače- bilježnice, knjige...? Kaj ćemo 3 sata radit na matematici?!

LaaLaaa
30.09.2007., 11:36
Moram predat za pokaz u referadu koja sutra radi do 15 i 30, a predstavljanje mi počinje u 16h. Moram negdje podignut iksicu i najbolje je da to sutra sve napravim, ali onda ću morat pola sata čekat... Jel treba kakav pribor nosit sutra? A inače- bilježnice, knjige...? Kaj ćemo 3 sata radit na matematici?!

sutra nemas predavanja..pogledaj ovo: http://www.efzg.hr/default.aspx?id=8268 :)
to je samo informativno u kongresnoj dvorani...dekan ce vam zazelit dobrodoslicu i idete doma!!!

LaaLaaa
30.09.2007., 11:42
evo ovak..imam pitanje..tj. par njih

naime..kad kažem da sam upisala ekonomiju dosta ljudi okrene očima i kažu "fax-tečaj".

:bonk: :lol:
ima jako zgodnih viceva o ekonomistima :D

al nemoj se ljutit nemogu ovo komentirat..jer ako pocnem pisat o tome nece biti kraja...ajmo radje na kavu..

crna dalia
30.09.2007., 11:51
Ja sam jednom čak doživjela da mi cura koja radi na placu kao prodavačica kaže kako ona jako dobro zna kako se polažu ispiti na Ekonomiji.
Kaže: "Na Ekonomiji samo dođeš na konzultacije, pokucaš na vrata, kažeš dobar dan i upišeš ocjenu u indeks. Imam ja frendove na tom faksu pa znam iz prve ruke".
Ne znam samo zašto ona do sad nije postala diplomirani ekonomist... :misli:

anchika
30.09.2007., 12:04
:bonk: :lol:
ima jako zgodnih viceva o ekonomistima :D

al nemoj se ljutit nemogu ovo komentirat..jer ako pocnem pisat o tome nece biti kraja...ajmo radje na kavu..

:top: kava...vrlo rado... :D

hehe,kad ćemo onda? Koja si ti godina?

Dajte malo pomagajte...Mene je već počelo šarafit u trbuhu:(

LaaLaaa
30.09.2007., 12:50
Mene je već počelo šarafit u trbuhu:(

zasto???
ma ajde,ajde..to je normalno, sve ce biti ok,vidjet ces...
a ako ces napocetku trebat nekog za kavu..tu sam!!!!:)
pokazem ti gdje ju je najbolje popit oko fax-a :mig:

LaaLaaa
30.09.2007., 13:02
Ja sam jednom čak doživjela da mi cura koja radi na placu kao prodavačica kaže kako ona jako dobro zna kako se polažu ispiti na Ekonomiji.
Kaže: "Na Ekonomiji samo dođeš na konzultacije, pokucaš na vrata, kažeš dobar dan i upišeš ocjenu u indeks. Imam ja frendove na tom faksu pa znam iz prve ruke".
Ne znam samo zašto ona do sad nije postala diplomirani ekonomist... :misli:
:lol:
smijesno je to...al sto vise reci nego lovacke price..
htjela bi upoznat te ljude koji samo pokucaju i dobiju ocjenu..al to je ne moguce..jer ne postoje..

anchika
30.09.2007., 13:57
zasto???
ma ajde,ajde..to je normalno, sve ce biti ok,vidjet ces...
a ako ces napocetku trebat nekog za kavu..tu sam!!!!:)
pokazem ti gdje ju je najbolje popit oko fax-a :mig:

Hehe:)
Dogovoreno
fino u utorak na faxu budi uočljiva :D :mig:

user_name
30.09.2007., 14:05
Hehe:)
Dogovoreno
fino u utorak na faxu budi uočljiva :D :mig:

ocu i ja na kavu :cry:
necu biti pale sam na svijetu kad dodem na faks :D

anchika
30.09.2007., 14:09
ocu i ja na kavu :cry:
necu biti pale sam na svijetu kad dodem na faks :D

Koja si grupa?

user_name
30.09.2007., 14:11
Koja si grupa?

ma ja sam izvanredni, vi ste svi vjerojatno redovni...
a zadnja sam grupa, ona kaj u 4 ima uvodno predavanje..

anchika
30.09.2007., 14:14
ma ja sam izvanredni, vi ste svi vjerojatno redovni...
a zadnja sam grupa, ona kaj u 4 ima uvodno predavanje..

Ahaaaaaa...a dobro onda...
Niš, javi se na pm ak ti dođe da odemo svi skupa na kavu ;)

user_name
30.09.2007., 14:15
i Laalaaa-u bi zamolio da mi odgovori kad dode online...
rekla si da te mozemo pitat za profesore, pa eto:

Višnja Vojvodić-Rosenzweig
Jasminka Pecotić Kaufman
Diana Holetić
Krešimir Rich
Đuro Medić
Mario Spremić
Silvija Vlah

hvala unaprijed :w

zeljac
30.09.2007., 14:25
i ja bih malo dosadjivala Laali, ako mi moze pomoci u vezi ovih profesora :mig:

Branko Kovacevic
Hana Horak
Sonja Stimac
Marta Bozina
Lovric
Horvatic
Pejic Bach

hvala :kiss:

maki_xxl12
30.09.2007., 14:28
pa u kojim ste vi grupama?meni je sutra u 12..
kad dobivamo iksice i gdje to?

LaaLaaa
30.09.2007., 14:34
Višnja Vojvodić-Rosenzweig-neznam
Jasminka Pecotić Kaufman-neznam
Diana Holetić-neznam
Krešimir Rich-najbolji asistent iz informatike
Đuro Medić-daj pogledaj par stranica iza, vec sam pisala o njemu
Mario Spremić-neznam
Silvija Vlah-bila mi je asistentica iz matematike, dobra je cura..zna objasnit..

eto, nisam ti bas od pomoci :rolleyes:
ajd mi reci koje dane i u koliko sati imas predavanja iz osnova-medic....ponovo bi ga slusala :D

maki_xxl12
30.09.2007., 14:41
LaaLaa,a kad dobivamo iksice i gdje?

LaaLaaa
30.09.2007., 14:43
i ja bih malo dosadjivala Laali, ako mi moze pomoci u vezi ovih profesora :mig:

Branko Kovacevic
Hana Horak
Sonja Stimac
Marta Bozina
Lovric
Horvatic
Pejic Bach

hvala :kiss:

ne volim pisat o profesorima koje nisam imala jer :ne zna:
pa da ne dobijes krivi info.
al pogledaj si na http://www.efzgforum.net/viewtopic.php?t=3543&postdays=0&postorder=asc&start=0 sigurno nesto pise...

LaaLaaa
30.09.2007., 14:47
LaaLaa,a kad dobivamo iksice i gdje?

pise nesto po hodnici na fax-u..nisam citala..pogledaj sutra..
abecednim redom ste razvrstani pa neki podizu na porti, neki u dvorani..
sve pise na oglasnoj ploci..

maki_xxl12
30.09.2007., 14:49
pise nesto po hodnici na fax-u..nisam citala..pogledaj sutra..
abecednim redom ste razvrstani pa neki podizu na porti, neki u dvorani..
sve pise na oglasnoj ploci..

hvala...

user_name
30.09.2007., 14:56
eto, nisam ti bas od pomoci :rolleyes:
ajd mi reci koje dane i u koliko sati imas predavanja iz osnova-medic....ponovo bi ga slusala :D

nasao sam o Medicu :eek:
al neda mi se mijenjat profesore, i sigurno su komplikacije, a imam dosta posla i izvan faksa...
ovako, medic ti ima predavanje srijedom od 16-18 u D3, a za vjezbe iz osnova jos ne pise tko ce to drzat :ne zna:

hvala na pomoci anyway :kiss:

LaaLaaa
30.09.2007., 15:09
vjezbe sigurno vodi umisljeni cijanovic..
mozda tebi medic nece biti problem..mozda je bolji kad su u pitnju izvanredni..a mozda ti se i svidi njegov dijalekt :mig:

thx..i vjerojatno se vidimo koju srijedu :)

user_name
30.09.2007., 15:11
vjezbe sigurno vodi umisljeni cijanovic..
mozda tebi medic nece biti problem..mozda je bolji kad su u pitnju izvanredni..a mozda ti se i svidi njegov dijalekt :mig:

thx..i vjerojatno se vidimo koju srijedu :)

vidimo se mozda :)
a kakav mu je dijalekt? i didn't get your point..

LaaLaaa
30.09.2007., 16:10
ma zezam se...
njemu su cak predavanja zanimljiva...bar se trudi ako nista drugo, za razliku od drugih prof. :top:

nor@
30.09.2007., 21:46
Ajde da i ja barem malo pomognem - imala sam na prvoj godini Pejić Bach i to ti je najbolja profa na katedri za informatiku.

Super objasni, imaš predrok za koji učiš samo sa njenih predavanja. Uzmi si kod nje seminar - to ti je ocjena više

user_name
30.09.2007., 22:21
i ovdje cu pitati, pa ako ima koja dobra dusa da mi pomogne...
koji smjer na ekonomskom je teoretski najblizi poduzetnistvu?
npr. ako teoretski namjeravas poslije voditi malu firmu?
jasno mi je da se to najvise uci u hodu i kasnije na samom poslu, ali zanima me koji je smjer teoretski najblizi tome?

pretpostavljam Management, ili Analiza i poslovno planiranje?

belona
30.09.2007., 22:29
jasno mi je da se to najvise uci u hodu i kasnije na samom poslu, ali zanima me koji je smjer teoretski najblizi tome?

Najbliže tome, odnosno točno to ti je novi studij koji je efzg otvorio zajedno s foijem - Poslovanje malih i srednjih poduzeća ilitiga Ekonomika poduzetništva. :D

user_name
30.09.2007., 22:33
Najbliže tome, odnosno točno to ti je novi studij koji je efzg otvorio zajedno s foijem - Poslovanje malih i srednjih poduzeća ilitiga Ekonomika poduzetništva. :D

a to je u varazdinu, ili? zato jer to u zagrebu nisam nigdje ni vidio...
a od onih standardnih 8 smjerova?
ah, sad je vec kasno jel? :D :visi:

belona
30.09.2007., 22:47
a to je u varazdinu, ili? zato jer to u zagrebu nisam nigdje ni vidio...
a od onih standardnih 8 smjerova?
ah, sad je vec kasno jel? :D :visi:

Da, u Vž. Od onih 8, ona 2 koja si naveo...

Kako iza studija stoji Ekonomski fakultet u Zagrebu, je li bolje ići studirati ekonomiju u Zagreb ili je bolje izabrati novi fakultet u Varaždinu, pitali smo (http://www.mnovine.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=5224&Itemid=61) dr. sc. Darka Tipurića, dekana:

- Svi oni koji imaju ambicije postati i raditi u malom i srednjem poduzetništvu kao poduzetnici razvijajući se izvan svijeta velikih korporacija, dakle, koji ne žele postati funkcijski specijalisti iz područja marketinga, financija, računovodstva, studij poduzetništva za njih može biti dobar studij. Razlika je u, dakle, osobnom izboru koji je, doduše, teško nekome učiniti s 18 godina. No mi ćemo omogućiti nakon trogodišnjeg studija protočnost, to znači da će svi koji završe prvostupnički studij u Varaždinu imati mogućnost nastavka studija na ekonomskom fakultetu u Zagrebu. Tehnički vam još ne mogu objasniti detalje, ali vam jamčim kao dekan da će ta protočnost postojati. Istodobno ćemo pokušati razviti magistarski studij, dakle, dvogodišnji studij poduzetništva nakon ove tri godine, ovdje u Varaždinu.

Dakle, moj savjet je, ako netko želi postati ekspert iz područja marketinga, financija, teorijske ekonomije, računovodstva, neka ide u Zagreb, a za sve one koji se žele orijentirati na malo i srednje poduzetništvo, i još uvijek nemaju točnu viziju što će postati, savjetujem da se prijave na prijamni ispit ovdje u Varaždinu i nakon tri godine nastave studij u Zagrebu ili ovdje u Varaždinu, rekao je dr. Tipurić.

LaaLaaa
30.09.2007., 22:53

ti bi htio znati sve prije vremena :B

rekli bi oboje kao i bilo koji drugi smjer..budimo realni..
al ako bas hoces:
management-osposobljava za uspijesno upravljanje i vodjenje poduzeca,raznih obrazovnih ustanova,vladinih institucija i sl...rjesavanje problema organizacije, projektiranje org,struktuiranje...pa sad imas razlicite funkcije i razine..blablaa..
AIPP-ocjenjivanje stanja pod. poslovno planiranje, analiticki poslovi..blabla..ma siroko ti to podrucje..kao i spektar poslova..
ajde strpi se malo, uskoro ces sve naucit..i saznat za tri godine koji je pravi smjer za tebe... :D

neka mi oproste kolege na ovom sirovom,povrsnom objasnjenju :rolleyes:

user_name
30.09.2007., 22:55
Da, u Vž. Od onih 8, ona 2 koja si naveo...

Kako iza studija stoji Ekonomski fakultet u Zagrebu, je li bolje ići studirati ekonomiju u Zagreb ili je bolje izabrati novi fakultet u Varaždinu, pitali smo (http://www.mnovine.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=5224&Itemid=61) dr. sc. Darka Tipurića, dekana:

- Svi oni koji imaju ambicije postati i raditi u malom i srednjem poduzetništvu kao poduzetnici razvijajući se izvan svijeta velikih korporacija, dakle, koji ne žele postati funkcijski specijalisti iz područja marketinga, financija, računovodstva, studij poduzetništva za njih može biti dobar studij. Razlika je u, dakle, osobnom izboru koji je, doduše, teško nekome učiniti s 18 godina. No mi ćemo omogućiti nakon trogodišnjeg studija protočnost, to znači da će svi koji završe prvostupnički studij u Varaždinu imati mogućnost nastavka studija na ekonomskom fakultetu u Zagrebu. Tehnički vam još ne mogu objasniti detalje, ali vam jamčim kao dekan da će ta protočnost postojati. Istodobno ćemo pokušati razviti magistarski studij, dakle, dvogodišnji studij poduzetništva nakon ove tri godine, ovdje u Varaždinu.

Dakle, moj savjet je, ako netko želi postati ekspert iz područja marketinga, financija, teorijske ekonomije, računovodstva, neka ide u Zagreb, a za sve one koji se žele orijentirati na malo i srednje poduzetništvo, i još uvijek nemaju točnu viziju što će postati, savjetujem da se prijave na prijamni ispit ovdje u Varaždinu i nakon tri godine nastave studij u Zagrebu ili ovdje u Varaždinu, rekao je dr. Tipurić.

hvala na informacijama :kiss:
ali ionako imam drugih obaveza u zagrebu tako da ne bi ni mogao u varazdin :(
i malo sam citao stari program na stranicama od faksa, da... to su ta dva smjera, s tim da mi se Analiza i poslovno planiranje cini cak kao izbor koji je malo "blizi" tome...

belona
30.09.2007., 22:58
hvala na informacijama :kiss:
ali ionako imam drugih obaveza u zagrebu tako da ne bi ni mogao u varazdin :(
i malo sam citao stari program na stranicama od faksa, da... to su ta dva smjera, s tim da mi se Analiza i poslovno planiranje cini cak kao izbor koji je malo "blizi" tome...

Nema na čemu... :mig:

user_name
30.09.2007., 23:07
ti bi htio znati sve prije vremena :B

nije da hocu sve znati prije vremena i da trcim pred rudo...
4. sam godina na drugom faksu, a sad sam ekonomiju upisao izvanredno jer manje-vise vec znam kaj hocu od zivota, a to je to...
i zato pitam vas sa ekonomije cisto informativno jer me zanima, a vi ste upucenije/upuceniji od mene... jasno da cu sve saznati na vrijeme, ali normalno je da me zanima prije vremena...

LaaLaaa
30.09.2007., 23:35
jasno da cu sve saznati na vrijeme, ali normalno je da me zanima prije vremena...

yop..najnormalnije...ajmeee nisi me valjda krivo shvatio..nisam ni najmanje nista lose mslila... :rolleyes:

dJ_rush1
01.10.2007., 09:59
Ne,uopce nisam zaspao prvi dan :zubo: Moze li mi tko reci sta je bilo zanimljivog prvog dana,o cemu se pricalo i tako to :)

loara
01.10.2007., 14:23
dns nista zanimljivo, predstavio se dekan i profesori (oni koji ti pisu u indexu) i rekli nest o svom predmetu... sve u svemu nista posebno

liar
01.10.2007., 18:44
Da se malo prišmajhlam ovdje... Jel netko zna nešto pobliže o Upravljanju marketinškom komunikacijom, što vodi Tanja Kesić?
Hvala unaprijed. :)

FreshPower
01.10.2007., 20:38
Ako je isti pismeni za ekonomiste i feorvce, onda ocito nista nije prosuto? Samo su neki naviknuti na teze ispite, a neki na lakse. U odnosu na ostale ispite na FER-u, ovo je bilo za tramvaj.

o kojem kolegiju tocno govoris i kakav je taj pismeni.
jas am gore napisao kako sam polagao taj ispit.... ne bi rekao da se to polaze iz tramvaja, makar i napredni ferovac. osim ako se citav semestar voza po tramvaju

F.C.B.
02.10.2007., 00:13
koji su uvjeti za upis na pds na efzgu?

Belzebub
02.10.2007., 07:53
koji su uvjeti za upis na pds na efzgu?

Prosjek iznad 3.5 (ako je 3.0-3.5 treba preporuka 2 profesora sa dodiplomskog), CV i lova :D I onda se skupljaju prijave (prednost imaju diplomanti sa Ekonomskog fakulteta) i objavi se lista primljenih sa rokovima uplate školarine.

decec
02.10.2007., 08:00
Jel se dobije titula magistra još uvijek, pošto pričaju da bi ukinuli tu titulu radi bolonjaca?

I kad se uplaćuje prvih 3000 eura, prije početka prvog semestra ili prije početka nultog semestra (predavanja za neekonomiste-razlike) koji košta još 800 eura?

Jelica Izjelica
02.10.2007., 08:14
mislim da se nije dogodilo da netko nije primljen.

kako to misliš da će ukinuti titutlu magistra? čime će ju zamijeniti? samo fali da nam titule ukinu da bi netko s 4 godine fakulteta bio magistar.:rofl:

sandro.m
02.10.2007., 09:00
o kojem kolegiju tocno govoris i kakav je taj pismeni.
jas am gore napisao kako sam polagao taj ispit.... ne bi rekao da se to polaze iz tramvaja, makar i napredni ferovac. osim ako se citav semestar voza po tramvaju

Sve ti pise gore. Kolegiji su Informaticko pravo i Menadzersko odlucivanje.
U najmanju ruku sprdnja prema ostalim kolegijima na FER-u. Ispit je isti kao i za ekonomiste i piše se skupa s ekonomistima.

Jelica Izjelica
02.10.2007., 09:23
Onda se upisi na PDS na Feru pa ces moci uzivati u svoj tezini studiranja na koju si navikao i nista ti nece biti sprdnja. Jednako tako bi ti bili zahvalni da se ne sprdaš s našim faksom i PDS-om jer si svoj sam izabrao pa u njemu uživaj i dopusti nama isto.

F.C.B.
02.10.2007., 10:44

kako to misliš da će ukinuti titutlu magistra? čime će ju zamijeniti? samo fali da nam titule ukinu da bi netko s 4 godine fakulteta bio magistar.:rofl:

tako sam i ja cuo da rijetko tko bude odbijen... zar primaju i ove koji imaju prosjek ispod 3.0? :) nije valjda da je samo lova bitna? makar na ekonomiji me to nebi iznenadilo...

decec
02.10.2007., 11:27

univ. spec. oecc.
sveučilišni specijalist ekonomije

To je sad predloženo Saboru koji će to i izglasati, tako da se ujednači nazivlje s Bolonjcima, ljudi sa VSS (koji su završili postarom programu) će biti ekvivalentni s mag.ekonomije ili mag.inženjer. Izuzetak su dr.med, dr.vet.med. i dr.stom.

A ljudi sa specijalističkim magisterijim o kojem je u ovoj temi riječ će biti univ.spec.oecc. i to ide iza imena, ništa od magistra.

Lalaloo
02.10.2007., 12:35
Bok, ekonomisti, FER - ovci i drugi,

da vam se i ja pridružim. U tijeku mi je upis na poslijediplomski specijalistički studij u Rijeci. Uglavnom, svi znanstveni magisteriji u RH su ukinuti (osim medicine, strojarstva ili elektrotehnike ili tako nešto, da sad nešto krivo ne napišem). Tako da je sada u ponudi samo jednogodišnji specijalistički studij koji se upiše nakon 4 godine faxa. Što se tiče konkretno ekonomije, u ZG PDS košta 6.000 eura, u Rijeci 20.000 kn ili 3.000 eura, znači za pola cijene dobijete istu titulu. A titula je spec. dipl. oecc. tako piše na pravilniku za fax u Rijeci, vjerujem da u ZG nije ništa drukčije.

Jelica Izjelica
02.10.2007., 12:39
nisam završila stručni, već znanstveni MBA koji traje dvije godine, dok stručni traju samo jednu. Po tome ja nisam univ. spec. oecc. već..?

snupy
02.10.2007., 12:56
magistar zananosti ako si isla po starom programu

LadyZg
02.10.2007., 12:57
Kad sam ja upisivala PDS na Ekonomiji bila je lista čekanja i crta se pomicala. Kakav su prosjek imali oni koji nisu primljeni zaista ne znam.
Prvu ratu smo morali odmah platiti pri upisivanju, a ostale 3 početkom svakog novog semestra.
Nama koji smo magistrirali po starom nitko neće uzeti titulu niti nas izjednačiti sa novim magistrantima...mi ostajemo mr.sc. a oni budu mr.ekonomije (ono što je prije bilo stručni magisterij, trajalo 1 godinu i nije se mogao nastabiti doktorski studij). Jedino je razlika u tome što ako se mi do 2010. odlučimo za doktorski studij trajat će nam 2 godine, a njima 3...dakle u konačnici do doktorata opet treba 8 godina.

decec
02.10.2007., 13:52
nisam završila stručni, već znanstveni MBA koji traje dvije godine, dok stručni traju samo jednu. Po tome ja nisam univ. spec. oecc. već..?

Pa valjda znaš što ti piše u diplomi, pretpostavljam da si mr.sc. i ta titula ti ide ispred imena, jer je znanstvena.

Stručna titula mr.spec. (stara) je u pravilu trebala ići iza imena, jer to nije znanstveni magisterij, a sad će tu titulu ukinuti i zamijeniti sa spec. oecc. pa mislim da nitko neće ni skužit da je dotični s takvom titulom zavšrio postdiplomski i bojim se da će izgledati kao da ima nekakvu višu.
Nadam se da mr.spec. ipak neće biti ukinuto. :kava:

FreshPower
02.10.2007., 14:24
Sve ti pise gore. Kolegiji su Informaticko pravo i Menadzersko odlucivanje.
U najmanju ruku sprdnja prema ostalim kolegijima na FER-u. Ispit je isti kao i za ekonomiste i piše se skupa s ekonomistima.

jos kad bi odgovarao ono sto pitam :drama:
gdje pise je li taj predmet na dds-u ili na pds-u?
ja pricam o dds-u i tipuric na dds-u na ekonomiji ne drzi niti jedan od predmeta koje si naveo, ustvari brijem ni na pds-u: evo linka: http://www.efzg.hr/default.aspx?id=577

imas i sliku pa mi reci jel o istom tipuricu pricamo?
btw nije me nicim zaduzio da ga branim tu, naprotiv, vec ne volim da se pljuje po ekonomistima ovako jadno. koliko god da misica studiralo na nasem faxu :zubo: ili ste mozda ljubmorni :rofl:

Izolda
02.10.2007., 17:12
Jeste li već imali koje vježbe? Nama se na vježbama iz trgovačkog prava nitko nije pojavio (po rasporedu su vježbe bile prije predavanja), dok sam na forumu studenata ekonomije pročitala da su danas već imali vježbe iz matematike??

:ne zna:

user_name
02.10.2007., 18:40
Jeste li već imali koje vježbe? Nama se na vježbama iz trgovačkog prava nitko nije pojavio (po rasporedu su vježbe bile prije predavanja), dok sam na forumu studenata ekonomije pročitala da su danas već imali vježbe iz matematike??

:ne zna:

majku im neorganiziranu :Sex:
da nam to nisu mogli rec jucer na predstavljanju...
pretpostavljam da smo u istoj grupi... uglavnom, bezveze smo dolazili..
cuo sam da prva dva tjedna nemamo vjezbe iz nicega? jel to tocno? ako zna tko...

2cool4school
02.10.2007., 18:49
Nema vjezbi i seminara prvi tjedan a mozda dva, a mozda i vise, reci ce vam profesor. Ako su vam na rasporedu vjezbe/seminar, a jos niste imali predavanje iz tog kolegija, ne morate dolaziti.

1 od 2 bedaka
02.10.2007., 18:50
iz mat imamo vjezbe, a inf se prijavljuju te grupe za vjezbe od 9. do 12.10. ak sam dobro zapamtila u 9 ujutro..

Izolda
02.10.2007., 18:55
pretpostavljam da smo u istoj grupi... uglavnom, bezveze smo dolazili..
cuo sam da prva dva tjedna nemamo vjezbe iz nicega? jel to tocno? ako zna tko...

Ja sam upisala izvanredno i moj raspored je zadnji. Prezivam se sa Š.
Tako sam i ja čula za prva dva tjedna.
Znači ti si bio danas u 15h na trgovačkom pravu ili?

:zvrko:

Izolda
02.10.2007., 18:59
iz mat imamo vjezbe, a inf se prijavljuju te grupe za vjezbe od 9. do 12.10. ak sam dobro zapamtila u 9 ujutro..

A što se prijavljuje? Daj mi molim te reci... Vidjela sam danas te obavijesti za informatiku na vratima, ali nisam imala vremena proučiti o čemu je riječ.

Što je onda s onim terminima za vježbe iz informatike, koje imamo po abecednom redu već u rasporedu?

Izolda
02.10.2007., 19:03
Evo sama sam našla odgovor na svoje pitanje! :bonk:

Znači, prijave za vježbe iz informatike, info: http://www.efzg.hr/default.aspx?id=5939

user_name
02.10.2007., 19:19
Ja sam upisala izvanredno i moj raspored je zadnji. Prezivam se sa Š.
Tako sam i ja čula za prva dva tjedna.
Znači ti si bio danas u 15h na trgovačkom pravu ili?

:zvrko:

i ja sam izvanredni, isto zadnja grupa...
:D :bonk: da, i ja sam bio na trgovackom pravu danas, s tim da nisam iz zagreba, nego putujem, a oni tako :azdaja: :azdaja:
vise srece sutra :Pop:

Marco Materazzi
02.10.2007., 19:22
Nema vjezbi i seminara prvi tjedan a mozda dva, a mozda i vise, reci ce vam profesor. Ako su vam na rasporedu vjezbe/seminar, a jos niste imali predavanje iz tog kolegija, ne morate dolaziti.

kolega nije istina, ovo se možda važi za Prvi semestar, ali za drugi ne!
treba provjeriri svaki put.
u drugom sam semestru i ja tako mislio, kad ono Mira iz Mikro odradila prve sate, a ja na :kava: , zato sam i položio tek u 9 misecu;)

Big Al
02.10.2007., 20:00
Oće biti neko natjecanje u košarci 3na3 il tak neš? Jel bilo prošle godine?

sandro.m
02.10.2007., 20:15
Darko Tipuric, dekan EFZG-a. Ispit(i) se piše skupa s ekonomistima i potpuno je isti, kako se njihov kolegij zove raspitaj se (ili se prisjeti).

I inače, uživam u svom znanstvenom radu na FER-u i novcima koje mi on donosi, slobodno uživajte i vi u istome.
Ili se kao na onom drugom topicu raduj ako zarađuješ više nego ja. Na PM ti mogu poslat mjesecna netto primanja da ti uvećam slavlje, bez ikakve ironije.:closed:

Nymeria
02.10.2007., 20:51
E ajd nek mi netko kaže nešt o ovim profesorima,imam filing da sam dobila najgoru moguću kombinaciju
INFORMATIKA-Ivan Škoro i Zoroja
OSNOVE EKONOMIJE-Franičević i Letunić
TRGOVAČKO PRAVO- Štajfer i Slakoper
MATEMATIKA-Nada Pleli i Čeh

lost_56
02.10.2007., 21:49
Ej ljudi pliz helpajte malo! ja ne razmišljam, ono...već sam sigurna da ću vanredno na faks na ekonomiju, pa me jaako zanima kak je to?jeli tak bolje, koje su prednosti, nedostaci, jel moraš uopće na predavanja, il kad oćeš, kad polažeš ispite, jel dolaziš u šk uopće, kak učiš matematiku(milsim ak nisi na predavanjima ko će ti obajsnit)...........jel vidiš škole uopče?:eek: :eek: treba mi pomoć..........svi vi koji ste vanredno molim vas pomozite, sugurno znate kak mi je...........:s :s :s :s :s :s hvala..........

anchika
02.10.2007., 22:00
ekipo...kaj to onda sa vježbama? jel da ja sutra dolazim na vježbe informatiku, jel ima smisla uopće?... i ne razumijem šta je to s prijavama za info vježbe, kaj nismo mi već raspoređeni po grupama, tipa V1-2, V2-2 itd...

nor@
02.10.2007., 22:21
E ajd nek mi netko kaže nešt o ovim profesorima,imam filing da sam dobila najgoru moguću kombinaciju
INFORMATIKA-Ivan Škoro i Zoroja
OSNOVE EKONOMIJE-Franičević i Letunić
TRGOVAČKO PRAVO- Štajfer i Slakoper
MATEMATIKA-Nada Pleli i Čeh

Osnove se probaj prebaciti kod nekog drugog (npr. Kolakovic) da ti bude lakše. Iako ceš kod Franičevića dobiti dobru podlogu za kasnije (mikro i makro), ali ces se namuciti za ocjenu...

Pravo probaj riješiti preko kolokvija... Slakoper ima pitanja na zaokruživanje i za kolokvij su ti dosta one skripte iz žute skriptarnice.

Ove ostale nisam imala :)

Inverso
02.10.2007., 23:03
Zanima me konkretno kakav je smjer Strategija i korporativno upravljanje koji vode Tipurić/Galetić? Naime, tijekom studija na EFZG-u nisam polagala ispite niti kod Tipurića niti kod Galetićke. :ne zna:
Znači kakvi su kao predavači, ali i kao ocjenjivači.
I kakva je težina tog PDS-a u odnosu na ostale smjerove PDS-a na EFZG-u?
Hvala.

Izolda
03.10.2007., 06:13
Anchika,

Na ovom linku ( http://www.efzg.hr/default.aspx?id=5939 ) si otvori u pdf-u plan vježbi za ak.god. 2007./2008.
Vježbe iz informatike počinju tek 15.10.

Jelica Izjelica
03.10.2007., 08:29
Decec i Snupy, krivo ste me razumjeli, znam ja koju titulu sada imam, pitala sam koju bih titulu trebala dobiti ako mi ukinu ovu i daju neku novu "bolonjsku".

ribicaK
03.10.2007., 08:38
ej ljudi....imam i ja pitanjce, opet :)

ja sam izvanredni, dobro viša, al mislim da je to manje bitno... jel moram ic na prokleti tjelesni??? ne kuzim?? :confused:

anchika
03.10.2007., 08:47
Izolda,

TNX A LOT.. danas si mi dva sata zujanja uštedjela :s :s :s

1 od 2 bedaka
03.10.2007., 09:05
ova jedna cijela grupa ovaj tjedan ima vježbe iz mat, bez podjele, il će to bit predavanje kao il neš neam pojma, a mi imamo normalno - V1, V2.. vidjet ćemo danas...
kad je ono rolanje - tzk? ak je to subota ujutro ja odustajem od svega...
mi imamo predavanje iz osnova u pon, a vježbe u sub il kad već ... i kaj sad nećemo do 15. imat niš? ;)
btw, ovo s parkingom je debilno ...

lost_56
03.10.2007., 09:57
A mislim ono...meni nebi niko pomogao....a thanx ljudi...pravi ste.....:( :(

LaaLaaa
03.10.2007., 10:10
A mislim ono...meni nebi niko pomogao....a thanx ljudi...pravi ste.....:( :(

ja sam redovna pa ti nemogu pruzit najbolju pomoc..al mislim ako zivis u zg i ako radis nesto usput izvandredno studiranje je dobra opcija..vjerojatno nemoras na sva predavanja..mislim da postoji mogucnos ici na vjezbe,seminare,predavanja i kolokvirati ili ne ici pa samo pristupit ispitu..ako ti teze ide matka preporucujem da ides na pred. i vjezbe..ako nemozes radi posla ili cega vec..mozes ucit uz pomoc individualnih instrukcija ili imas skole, razne pripreme koji te pripreme po ispitnim zadacija..sve se moze, nekako..nije velik problem ako imas volje..
kao izvanredni mislim da mozes birat profesore..bar je tako bilo do sad...mozda su promjenili..neznam..skolarina je manja..imas pravo ako padnes godinu upisat nastavak..umjesto pada..ima nekih prednosti..
nedostatak nemas besplatan pokaz, x-icu, nemozes radi preko sc-a i gubis jos neka studentska prava..

Izolda
03.10.2007., 10:37
Izolda,

TNX A LOT.. danas si mi dva sata zujanja uštedjela :s :s :s

Ma no frx!! Pa jesmo kolegice sad ili ne!! :five:

FreshPower
03.10.2007., 11:27
Darko Tipuric, dekan EFZG-a. Ispit(i) se piše skupa s ekonomistima i potpuno je isti, kako se njihov kolegij zove raspitaj se (ili se prisjeti).

I inače, uživam u svom znanstvenom radu na FER-u i novcima koje mi on donosi, slobodno uživajte i vi u istome.
Ili se kao na onom drugom topicu raduj ako zarađuješ više nego ja. Na PM ti mogu poslat mjesecna netto primanja da ti uvećam slavlje, bez ikakve ironije.:closed:

lolčina

u slučaju da se ovim citiranim obraćaš meni

dobro se sjećam koji sam kolegij polagao kod tipurića kao i onaj koji sam mogao polagati (izborni)

samo te pitam jel pričaš o dds-u ili o pds-u znači dodiplomskom ili postdiplomskom... ne bi ti škodilo da malo temeljitije čitaš kad već tako žustro odgovaraš.
moja primanja su moj problem/radost kao i tvoj tvoj. osim ako ćemo se ženit :zubo: a nećemo :kava:

Jelica Izjelica
03.10.2007., 12:11
legendo :rofl:

box
03.10.2007., 12:12
ovako... zanima me zasto bi meni neki profesor npr. pleli mogla zagorcat zivot, bit uzasna prema meni i dr.? zar nisu ispiti svima slicni ako ne i isti? ne razumijem. svi mi govore da ju mijenjam. postoji li kod nje usmeni? pomagajte ljudi stvarno ne znam sta da radim!!!

decec
03.10.2007., 12:20
Decec i Snupy, krivo ste me razumjeli, znam ja koju titulu sada imam, pitala sam koju bih titulu trebala dobiti ako mi ukinu ovu i daju neku novu "bolonjsku".

Ne mogu ti ukinuti znanstvenu titulu, a trenutno nema ekvivalenta starom mr.sc.-u jer je to nešto između novog mag.struke i dr.sc.-a

Nymeria
03.10.2007., 12:42
tnx nor@

Krle
03.10.2007., 13:35
A kak je na marketingu. Koliko čujem dosta ljudi to upisuje.

1 od 2 bedaka
03.10.2007., 14:07
ni mene niko nije dozivio :( al vjerojatno je svima vec pun k pitanja... a kaj kad vlada opci kaos...

anchika
03.10.2007., 14:12
ni mene niko nije dozivio :( al vjerojatno je svima vec pun k pitanja... a kaj kad vlada opci kaos...

..kad je fux totalno neorganiziran....

lost_56
03.10.2007., 20:59
ja sam redovna pa ti nemogu pruzit najbolju pomoc..al mislim ako zivis u zg i ako radis nesto usput izvandredno studiranje je dobra opcija..vjerojatno nemoras na sva predavanja..mislim da postoji mogucnos ici na vjezbe,seminare,predavanja i kolokvirati ili ne ici pa samo pristupit ispitu..ako ti teze ide matka preporucujem da ides na pred. i vjezbe..ako nemozes radi posla ili cega vec..mozes ucit uz pomoc individualnih instrukcija ili imas skole, razne pripreme koji te pripreme po ispitnim zadacija..sve se moze, nekako..nije velik problem ako imas volje..
kao izvanredni mislim da mozes birat profesore..bar je tako bilo do sad...mozda su promjenili..neznam..skolarina je manja..imas pravo ako padnes godinu upisat nastavak..umjesto pada..ima nekih prednosti..
nedostatak nemas besplatan pokaz, x-icu, nemozes radi preko sc-a i gubis jos neka studentska prava..

e hvala ti, bar si neš pmogla,...aj ljudi ak je ko vanredan nek mi neš kažeee...pliz:s

LaaLaaa
03.10.2007., 21:38
ovako... zanima me zasto bi meni neki profesor npr. pleli mogla zagorcat zivot, bit uzasna prema meni i dr.? zar nisu ispiti svima slicni ako ne i isti? ne razumijem. svi mi govore da ju mijenjam. postoji li kod nje usmeni? pomagajte ljudi stvarno ne znam sta da radim!!!

iz matematike i statistike je ispit svima isti..bez obzira na profesora...
ima usmenog..al zbog previse studenata on je u obliku pismenog..

ispiti drugih predmeta ovise o profesoru..netkouvijek trazi vise, neko manje..
mislim da sam ti o pleli rekla svoje misljenje, a ti radi po svom i svojoj intuiciji..
katkad je najbolje slusat samog sebe... :D

Tomi87
03.10.2007., 22:16
Iz statistike Čizmić drži pravi usmeni i preluda je..Danas je na usmenom pustila možda 10 posto ljudi tak da vam nebi nju preporučio..Osim ak vam se da učit njene skripte od kojih 60 strana što i nije puno al moraš znat apsolutno sve i uz to formule napamet...

LostForever
03.10.2007., 22:27
Jel sigurno ne treba oprema za tjelesni na prvom satu?

anchika
03.10.2007., 22:43
Jel sigurno ne treba oprema za tjelesni na prvom satu?

Ne treba, najsigurnije :)

Gilach
04.10.2007., 06:43
e hvala ti, bar si neš pmogla,...aj ljudi ak je ko vanredan nek mi neš kažeee...pliz:s

Nisam vanredan pa ti ne mogu puno pomoc iz svog iskustva, no potrazi o izvanrednom studiranju na efzg forumu, tamo se ponesto pisalo o tome iako izgleda da na nasem faksu nitko nista ne zna i ne moze potvrditi 100% kad su organiziranost i komunikacija na nuli...

Evo ti link za efzg forum
www.efzgforum.net

mica_maca3
04.10.2007., 12:21
hej.. ovako ja sam izvanredni studen... hm.. ovako nadam se da ću ti bar malo pomoći... što se tiče ikakvih prava, zaboravi.. nemaš iksice, nema pokaza, nema zdrastvenog.. Pokaz i zdrastveno možeš dobiti ako se prijaviš na burzu ili ako se zaposliš.. S obzirom da smo sad bolonjci ako želiš izlaziti na kolokvije moraš biti prisutna na predavanjima i vježbama.. U principu sve ti je isto ko i redovnima samo što kažem ako ne želiš na kolokvij ne moraš doći ni na predavanja...
Kao izvanredni student imaš pravo studirati jednu godinu dvije akademske s tim da drugu ne plaćaš..
e sad, ak te još nešto zanima, pitaj..

jampra
04.10.2007., 13:02
Kao izvanredni student imaš pravo studirati jednu godinu dvije akademske s tim da drugu ne plaćaš..
e sad, ak te još nešto zanima, pitaj..[/QUOTE]

jel možeš taj dio molim te malo objasnit ne kužim baš,

mica_maca3
04.10.2007., 13:27
Pa ovako... Ti kad se upišeš kao izvanredni student, platiš 5500 kn i recimo nemaš uvijet od 50 ECTS bodova koji ti trebaju za upis druge tad možeš polagati ispite do 12 mjeseca. Ako ni do 15.12. ne daš uvijet možeš upisati parcijalu ili jednostavno produžiti godinu. Taj produžetak ti je do 30.09.iduće godine i to ne plaćaš. Do tog datuma moraš dati uvijet za upis druge godine... Sad sam ja otišla malo daleko..
Uglavnom ako nemaš uvijet za upis godine jednostavno odeš u referadu kažeš da želiš produžiti godinu s tim da ti ništa ne naplate i imaš još godinu dana vremena da daš sve ispite..
To ti je pravo studiranja jedne godine dvije akademske.. nadam se da si skužila... ak nisi probat ću opet.. :D

user_name
04.10.2007., 14:38
Pa ovako... Ti kad se upišeš kao izvanredni student, platiš 5500 kn i recimo nemaš uvijet od 50 ECTS bodova koji ti trebaju za upis druge tad možeš polagati ispite do 12 mjeseca. Ako ni do 15.12. ne daš uvijet možeš upisati parcijalu ili jednostavno produžiti godinu. Taj produžetak ti je do 30.09.iduće godine i to ne plaćaš. Do tog datuma moraš dati uvijet za upis druge godine... Sad sam ja otišla malo daleko..
Uglavnom ako nemaš uvijet za upis godine jednostavno odeš u referadu kažeš da želiš produžiti godinu s tim da ti ništa ne naplate i imaš još godinu dana vremena da daš sve ispite..
To ti je pravo studiranja jedne godine dvije akademske.. nadam se da si skužila... ak nisi probat ću opet.. :D

i kaj tak mozes svaku godinu? :eek: :eek:
ili to mozes iskoristit samo jednom u toku studiranja?

belona
04.10.2007., 15:04
Molila bih da netko tko ima iskustva s prof. Medićem iz Osnova podijeli to ovdje (dakle, ne rekla-kazala nego konkretno iskustvo). Puno hvala.

I ima li netko kojim slučajem ona neka pitanja iz prava za kolokvije kod prof. Horak (K. Dumančić-asistent)?

lost_56
04.10.2007., 20:18
Nisam vanredan pa ti ne mogu puno pomoc iz svog iskustva, no potrazi o izvanrednom studiranju na efzg forumu, tamo se ponesto pisalo o tome iako izgleda da na nasem faksu nitko nista ne zna i ne moze potvrditi 100% kad su organiziranost i komunikacija na nuli...

Evo ti link za efzg forum
www.efzgforum.net

hvala!!:top:

lost_56
04.10.2007., 20:21
hej.. ovako ja sam izvanredni studen... hm.. ovako nadam se da ću ti bar malo pomoći... što se tiče ikakvih prava, zaboravi.. nemaš iksice, nema pokaza, nema zdrastvenog.. Pokaz i zdrastveno možeš dobiti ako se prijaviš na burzu ili ako se zaposliš.. S obzirom da smo sad bolonjci ako želiš izlaziti na kolokvije moraš biti prisutna na predavanjima i vježbama.. U principu sve ti je isto ko i redovnima samo što kažem ako ne želiš na kolokvij ne moraš doći ni na predavanja...
e sad, ak te još nešto zanima, pitaj..

ej.....hvala.. znači ako imam posao dobivam zdravstveno i pokaz?... e a šta je kolokvij??:ne zna: ...........koja si ti godina?

Jacaline
04.10.2007., 21:46
... e a šta je kolokvij??:ne zna: .......

ovisi o kolegiju, ali najcesce svaki predmet ima 2-3 kolokvija,
npr. matematika je podjeljena u 3 kolokvija, otprilike svaki mjesec pises jedan, dakle gradivo je podjeljeno i ono sto si polozio nemoras opet uciti

svakako se isplati ici na kolokvije ako redovito dolazis na nastavu, puno je jednostavnije polozit nego cijelo gradivo odjednom na ispitu

lost_56
04.10.2007., 21:57
npr. matematika je podjeljena u 3 kolokvija, otprilike svaki mjesec pises jedan, dakle gradivo je podjeljeno i ono sto si polozio nemoras opet uciti

svakako se isplati ici na kolokvije ako redovito dolazis na nastavu, puno je jednostavnije polozit nego cijelo gradivo odjednom na ispitu

aha..ok...al ja ću vanredno ić pa...... šta onda?
:confused:

mica_maca3
05.10.2007., 07:23
i kaj tak mozes svaku godinu? :eek: :eek:
ili to mozes iskoristit samo jednom u toku studiranja?

da tak možeš svaku godinu.. :mig: e sad s obzirom da se na našem faksu stalno nekaj mjenja ne bi se čudila da i to ukinu...

mica_maca3
05.10.2007., 07:48
ej.....hvala.. znači ako imam posao dobivam zdravstveno i pokaz?... e a šta je kolokvij??:ne zna: ...........koja si ti godina?

da ako se zaposliš dobiješ zdrastveno i pokaz, ili odeš na burzu prijaviš se i kažeš tamo onoj teti da studiraš i da ti ne nudi nikakav posao, prijavom na burzu isto dobiješ zdrastveno i socijalni pokaz...

Što se tiče kolokvija to je mali test kojeg pišeš nakon završetka nekoliko poglavlja... :mig:

I izvanredni studenti mogu izlaziti na kolokvije ali uvijet ti je da budeš na predavanjima i vježbama:rolleyes: ... ukoliko želiš riješiti ispite preko kolokvija što je puno jednostavnije i nemaš toliko za učiti koliko za ispit, moraš dolaziti na predavanja..:kava: Kod nekih profesora imaš kvotu, recimo imaš 20 predavanja ti moraš biti na 10 njih da bi mogao izaći na kolokvij...
sve ovisi i profesorima...

lost_56
05.10.2007., 09:11
da ako se zaposliš dobiješ zdrastveno i pokaz, ili odeš na burzu prijaviš se i kažeš tamo onoj teti da studiraš i da ti ne nudi nikakav posao, prijavom na burzu isto dobiješ zdrastveno i socijalni pokaz...

Što se tiče kolokvija to je mali test kojeg pišeš nakon završetka nekoliko poglavlja... :mig:

I izvanredni studenti mogu izlaziti na kolokvije ali uvijet ti je da budeš na predavanjima i vježbama:rolleyes: ... ukoliko želiš riješiti ispite preko kolokvija što je puno jednostavnije i nemaš toliko za učiti koliko za ispit, moraš dolaziti na predavanja..:kava: Kod nekih profesora imaš kvotu, recimo imaš 20 predavanja ti moraš biti na 10 njih da bi mogao izaći na kolokvij...
sve ovisi i profesorima...

:) aha ok. ah......na kolokvije mogu zaboravit jer neću imat vremena za predavanja, a ok...:mig: hvala,...ak me šta još bude zanimalo pitat ću...:D

mica_maca3
05.10.2007., 09:43
samo daj, nema problema..:mig: ako te zanima koji profesor isto pitaj..:top:

anchika
05.10.2007., 11:10
mene zanima kakvi su kolkoviji kod matejaša, i kod kolakovića?
dal se stigne sve naučiti, dal se može dobit 5?

mica_maca3
05.10.2007., 11:24
matejaša nisam imala tako da ti ne mogu točno reći što da očekuješ.. čula sa da je profesor super i da je stvarno fer a da su mu ispiti lagani, znači vjerojatno i kolokviji...
a kolaković je legenda od čovjeka barem meni, i da kod njega možeš definitivno dobiti 5 samo moraš učiti... njegovi kolokviji samo prati predavanja i po njima uči...

anchika
05.10.2007., 12:24
hvala ti mucho mucho!:D

glo$$
05.10.2007., 12:25
hej! ako se nekome malo da prokomentirati profesore:
informatika - lončar, varga
matematika - šorić, posedel
pravo - pecotić-kaufman, šoljan
osnove ekonomije - medić, cvijanović (sta su oni stvarno tako grozni??)

i dal se moze ic u menzu s tuđom iksicom? zahvaljujem:)

frchkica
05.10.2007., 13:03
ekipa,kakvi su ovi profači...

VIŠNJA VOJVODIĆ-ROSENZWEIG

JASMINKA PECOTIĆ KAUFMAN

ĐURO MEDIĆ

MARIO SPERMIĆ

fala:top:

Vojvodicka ti je zakon...nemoj nju mjenjati...malo tu i tamo cugne,al dobra je za poloziti...
ovu drugu ne znam,nisam ju imala...
za Medica sam cula da je koma,mjenjaj na bilo koga...
A ovaj Spremic isto nije bas...kako kazu studneti...

Jedino sam Vojvodicku imala..i ok je bila..

frchkica
05.10.2007., 13:05
hej! ako se nekome malo da prokomentirati profesore:
informatika - lončar, varga
matematika - šorić, posedel
pravo - pecotić-kaufman, šoljan
osnove ekonomije - medić, cvijanović (sta su oni stvarno tako grozni??)

i dal se moze ic u menzu s tuđom iksicom? zahvaljujem:)

Jedino za Medica znam da ti je koma...
to si mjenjaj ako mozes...mada ja mislim da ti je sad vec i kasno malo...
probaj!Moras traziti dopustenje tog novog profeosra da se prebacis kod njega,ako ima mjesta u njegovoj dvorani...i naravno dopustenje Medica da te pusti :lol:

i mozes u menzu s tudjom iksicom dok te ne skuze...hehe..

frchkica
05.10.2007., 13:07
matejaša nisam imala tako da ti ne mogu točno reći što da očekuješ.. čula sa da je profesor super i da je stvarno fer a da su mu ispiti lagani, znači vjerojatno i kolokviji...
a kolaković je legenda od čovjeka barem meni, i da kod njega možeš definitivno dobiti 5 samo moraš učiti... njegovi kolokviji samo prati predavanja i po njima uči...

i ja sam to cula za obojicu...mada nije bas da je tako pljuga ispit kod bilo kojeg profesora...ono kao lagano je!!!
Isti ti je ispit kod svakog iz matise...samo svaki profesor ima druge kriterije...eto ga..
moj savjet DRZ'TE SE KOLOKVIJA!!!

frchkica
05.10.2007., 13:11

kolokvij=test....ukratko...seljacki receno!!!

anchika
05.10.2007., 15:09
jel zna netko jel istina da se kod matejaša s tri kolokvija riješim i usmenog?
e da...a horakica i strugar? :confused: kolokviji i predavanja mislim?

tnx

x-net2
05.10.2007., 20:02
Kolokviji i testovi na matematici i statistici su jedinstveni. Ako pogledate testove iz matematike vidjet ćete da su zadaci varijacije na temu. Nakon položenih kolokvija pristupa se usmenom (ali pismenom obliku) testa. On se sastoji od 5 grupa pitanja a) i b). a) nosi 12 bodova , a pretežito računski dio b) 8 bodova. To se jako teško pada jer Vojvodić - Rosenzweig je pustila jednog dečka na popravni usmeni kada je imao 14 bodova od 100 na tom testu.

mica_maca3
05.10.2007., 20:31
jel zna netko jel istina da se kod matejaša s tri kolokvija riješim i usmenog?
e da...a horakica i strugar? :confused: kolokviji i predavanja mislim?

tnx

za horakicu ne znam al čula sam da nije nešto posebno... mislim da kod nje nemaš kolokvija al nisam sigurna...
ali strugar je meni super bio.. mi nismo imali kolokvij ideš samo na ispit nakon što položiš praktični dio... za ispit naučiš 500 pitanja i to ti je to...

LostForever
05.10.2007., 21:21
Meni je profesor Horvatić super i da su bar svi profesori na faksu kao on. Volim mlađe, a i puno je normalniji od profesora iz matematike koje smo imali u srednjoj.

Zar ne da ne treba učiti iz skripti ako redovito učiš i vježbaš (bilo koji kolegij)?

mica_maca3
06.10.2007., 09:38
Zar ne da ne treba učiti iz skripti ako redovito učiš i vježbaš (bilo koji kolegij)?

ako si redovito na predavanjima i vježbama ne treba ti nikakva skripta.. za kolokvije ti je dosta da prođeš po predavanjima i samo se prisjetiš...

nastasja_st
06.10.2007., 11:20
e ovaj, sta od knjiga treba nabaviti za pravo, matisu, osnove i informatiku?
Ima li neko od starijih kome bi se dalo malo napisat koju skriptu, koju knjigu i tako, mislin iz cega je najbolje uciti?
(i za proc ali i za dobit bolju ocjenu)

anchika
06.10.2007., 11:59
e ovaj, sta od knjiga treba nabaviti za pravo, matisu, osnove i informatiku?
Ima li neko od starijih kome bi se dalo malo napisat koju skriptu, koju knjigu i tako, mislin iz cega je najbolje uciti?
(i za proc ali i za dobit bolju ocjenu)

to i mene zanima, iz čega učiti, planiram bit na svim predavanjima i vježbama..al ono, za dobit dobru ocjenu?

mica_maca3
06.10.2007., 13:41
Pravo:imate dvije knjige koje se stalno koriste i iz kojih je najbolje učiti. Prva knjiga je Tomić;Horak "Trgovačko pravo društva" (imate za kupiti u Mikroradu), izdanje 2006., a druga knjiga je Gorenc Vilim "Trgovačko pravo-ugovori". Te knjige su glavne i učeći po njima može se dobiti dobra ocijena. Ak vam se nedaju čitati knjige ima i skripta napravljena po knjizi koja je jako dobra i po njoj se može ispit proći.
Matematika: Za to postoji jedna knjiga, mislim da se zove "Osnovne metode matematičke ekonomije" ali ta knjiga apsolutno ništa ne znači ako ne pratiš predavanja, vježbe, demonstrature i ne vježbaš stalno.. Znači matiša se najlakše nauči na predavanju, tad je prolaz zagarantiran.
Osnove ekonomije:Ovak najglavnija knjiga, bez obzira kolika je, je od Samuelsona, dosta stvari je u njoj lijepo objašnjeno, za za zadatke postoji priručnik od Polovine i Medića koji je isto dobro napravljen i može se dobro iskoristiti.. Skripta ima ali nisu nešto pa preporučujem ili te dvije knjige ili redovita predavanja i vježbe.
Informatika:ovisi kojeg profesora imate ali najglavnija knjiga je Panian: Informatika za ekonomiste...
e sad postoji mali milijun skripti ali nijedna nije baš napravljena po toj knjizi. Ak vam se i neda na predavanja informatike uzmite tu knjigu, naučite ju i to je to.. E sad neki profesori traže da se iz te knjige uči za ispit a neki vam daju pitanja pa vi naučite neku skripticu i to je to..

Ima još pitanja? ...

nastasja_st
06.10.2007., 13:51
hvala puno, dakle ispada da samo treba ic na predavanja i vjezbe....
fala na informacijama!

anchika
06.10.2007., 13:59
"Te knjige su glavne i učeći po njima može se dobiti dobra ocijena."

Koliko dobra? :) sry ak sam dosadna, al ono--zbunjena sam si nekak. naučila sam na knjigu i bilježnicu, znaš kak je u srednjoj, sve ti daju na pladnju, skoro da ti vele i pitanja. pa mi je sve ovo jako novo i nepoznato. nitko me ne tjera... ;)

mica_maca3
06.10.2007., 14:03
da barem u prvom semestru. U drugom semestru će doći lakši predmeti osim statistike koji ne zahtjevaju toliko ni predavanja ni vježbe i za te predmete su dosta samo skripte.. Ali ovaj prvi semestar je zeznut i izdržat ćete tri mjeseca predavanja i vježbi... moja preporuka.. vjerujte mi... i da nema na čemu.. ak vas još kaj zanima samo pitajte..

mica_maca3
06.10.2007., 14:07
"Te knjige su glavne i učeći po njima može se dobiti dobra ocijena."

Koliko dobra? :) sry ak sam dosadna, al ono--zbunjena sam si nekak. naučila sam na knjigu i bilježnicu, znaš kak je u srednjoj, sve ti daju na pladnju, skoro da ti vele i pitanja. pa mi je sve ovo jako novo i nepoznato. nitko me ne tjera... ;)

Ma nisi dosadna. Meni ti je super odgovarati jer sam sve sama proučila, istraživala i drago mi je ako mogu drugima pomoći.
Koliko dobra ocijena? Hm. pa sad sve ti ovisi koliko ćeš učiti.. vjerujem da ti je važno da dobiješ dobru ocijenu pa ponekad moraš malo i zagrijati stolicu. ali vjeruj mi kod nekih predmeta i kod nekih profesora bit ćeš najsretnija ako imaš prolaz odnosno 2.
Neki profesori će ti i dati pitanja ili reći koji dio gradiva moraš naučiti za ispit ako ne prođeš recimo kolokvij.. Ali za dobiti dobru ocijenu, idi na nastavu, na kolokvije i možeš dobiti 5.

anchika
06.10.2007., 15:31
HVALA TI PUNO...eto zbilja je lijepo kad ti netko tak pomogne ...:s :kiss:

mica_maca3
06.10.2007., 15:34
ma nemaš frke uopće.. što god da te zanima samo pitaj.. :D:D

anchika
06.10.2007., 15:43
ma nemaš frke uopće.. što god da te zanima samo pitaj.. :D:D

onda ću pitati ;) koji smjer je najbolji na faxu..ja razmišljam o turizmu, managementu ili marketingu? ti si završila,jel?

M.C.Zag
06.10.2007., 15:51
glupo je pitati koji je najbolji smjer, odaberi ono kaj te zanima, najtrazeniji iz godine u godinu su financije, racunovodstvo i marketing...

mica_maca3
06.10.2007., 17:39
a da to ti je malo nezgodno reći koji je najbolji.. to ovisi koji tebe zanima... istina među lakšima su menadžment, marketing, turizam i trgovina..
ja sam još na faksu, nisam završila...

anchika
06.10.2007., 17:59
Aha, ok, hvala ti još jednom..ak bu kakvih pitanja, ja bum bila tolko slobodna pa pitala:D

maki_xxl12
07.10.2007., 13:28
Pozdrav svim forumašima!!
Ovako,brucoš sam na EF u Zg-u i dodijeljeni su mi ovi profesori:
MATEMATIKA-Dr. sc. Zrinka Lukač
TRGOVAČKO PRAVO-Prof. dr. sc. Deša Mlikotin-Tomić
OSNOVE EKONOMIJE-Prof. dr. sc. Mirjana Dragičević
INFORMATIKA-Prof. dr. sc. Vesna Bosilj-Vukšić
E sad,par pitanja vezano uz sve to:
Jeste imali iskustva s tim profesorima i kakvi su Vaši dojmovi o njima?
Kako je lako/teško proći na ispitu kod njih ako se uzme u obzir da se redovno uči,al ne pretjerano?
I posljednje,gdje doći do skripti/knjiga/radova za kolegije kod tih profesora-mislim,svi drže neke prezentacije-kao,ne trebate pisati a sve je bitno,a na njihovim stranicama nema tih predavanja??
Unaprijed,puno hvala

1 od 2 bedaka
07.10.2007., 17:26
do kad se moze prijavit za tzk a da nije dvorana, mi koji smo imali tzk prosli tjedan? da ne zavrsim u dvorani na kraju, to mi se fakat ne da... iiiii koja je procedura za prebacit se u neku grupu sam na vjezbe? mogu i dalje predavanja kod svog prof, a za vjezbe pitam tog nekog drugog- asistenta il kog?

gljivek
07.10.2007., 19:04
vec si trebao-la ic..klizanje se popuni prvi tjedan, aerobic isto...ides kad oces k profi...

1 od 2 bedaka
07.10.2007., 19:19
a kae s grupama koje nisu imale tzk još, i imat će tek drugi pon? oni tak nisu išli nikam brijem... a ja bi fitnesss al tad imam mat, a niš drugo ne bi ;) aa kemijat i kemijat, zajebancije previše aaaa :(

Jacaline
07.10.2007., 20:20
a kae s grupama koje nisu imale tzk još, i imat će tek drugi pon? oni tak nisu išli nikam brijem... a ja bi fitnesss al tad imam mat, a niš drugo ne bi ;) aa kemijat i kemijat, zajebancije previše aaaa :(

pa ako se još nisi upisala na fitness, bolje ti je da odes na konzultacije jel primaju samo 40tak ljudi

ja sam isto isla jednu godinu i to mi je od svega bilo najbezveznije, to i nije fitness to je vise bodybilding.... neces biti na biciklu, traci ili steperu i sl. ne radis uglevnom samo sa raznim spravama s utezima

meni je najbolje klizanje :mig:

Opuzenac
08.10.2007., 12:24
Pozdrav svima ..
citao sam ispocetka ovu temu ali nikakako nisam nasao odgovore na jedna od mojih pitanja .
Posto sam tek 4 srednje planiram upisat ekonosmki faklultet
koji se predmeti boduju na fakultetu u zagrebu i kako se boduje dakle ako biste mi mogli reci nacin pa da izracunam da vidim koliko imam.

Hvala vam unaprijed svima

Pozzzzzzzzzzzzz

belona
08.10.2007., 12:45
koji se predmeti boduju na fakultetu u zagrebu i kako se boduje dakle ako biste mi mogli reci nacin pa da izracunam da vidim koliko imam.

Evo, imaš ovdje (http://www.efzg.hr/default.aspx?id=6967)...

anchika
08.10.2007., 14:33
jesam ja dobro skužila da kod strugara nema kolokvija, nego samo ispit?

Opuzenac
08.10.2007., 15:36
Ako sam dobro shvatio kad izracunam bodove iz svih predmeta onda racunam prosjek sve 4 godine dakle ako sam prve dvije prosao sa 5 a zadnje dvije sa 4 onda je to 90 bodova ?

Hvala na pomoci oprostite ako sam dosadan :ne zna:

mica_maca3
08.10.2007., 20:15
jesam ja dobro skužila da kod strugara nema kolokvija, nego samo ispit?

Nema kolokvija, barem ga nije bilo, tj. ja nisam imala.. a sad vidjet ćeš...

Mata Hari
09.10.2007., 20:16
mene zanima ako netko ima saznanja mogu li se kolokvirati predmeti koje nismo riješili u prvoj godini preciznije matematika kod Plelice i statistika kod Erjavecke ako smo upisali parcijalu; svakako ću ić na konzultacije ali ako netko ima ranijih iskustava neka odgovori:s

Klaun
09.10.2007., 20:28
koliko studenata prima ekonomija bez plaćanja?

Mata Hari
09.10.2007., 20:56
kad sam se ja upisivala ja mislim da su primali 350

Mata Hari
09.10.2007., 20:57
al to je na visokoj na višoj ne znam

anjat
09.10.2007., 21:18
Brucoši, ajd help! Ova prijava za vježbe iz informatike.... di to i kak obavim?!:blush: zbunj...
i onak, čemu to kad su nas već posložili po grupama?!
joooj:rolleyes:

anchika
09.10.2007., 22:16
Dođi u vrijeme kad je ta tvoja grupa,pojavi se u toj i toj predavaoni (kak ti već piše po rasporedu), ponesi index za svaki slučaj, i onda će vas asistent prozivat i zapisivat u svoj comp, i od tad pa na dalje se moraš obavezno pojavljivat na tim vježbama inače nema predroka, tako su meni barem rekli, budem vidla sutra :D

Dasa Balkanac
09.10.2007., 22:44
jel moze netko od iskusnijih kolega nesto reci o usporedbi Belak-Rasic iz Osnova menadzmenta?kod koga je bolje?

Izolda
10.10.2007., 05:45
Dođi u vrijeme kad je ta tvoja grupa,pojavi se u toj i toj predavaoni (kak ti već piše po rasporedu), ponesi index za svaki slučaj, i onda će vas asistent prozivat i zapisivat u svoj comp, i od tad pa na dalje se moraš obavezno pojavljivat na tim vježbama inače nema predroka

To je točno. Ja sam bila jučer na svojim vježbama. S time da index obavezno ponesi i nemoj kasniti ;)

anjat
10.10.2007., 08:42
hm da, a meni su jučer bile vježbe iz info po rasporedu, no nisam došla. blaah. šta to znači sad? too late ili mogu to još obavit?
ne mogu bilo kad to obavit? samo baš na taj dan kad imam vjžebe po rasporedu?!
aaaaa..:confused:

mica_maca3
10.10.2007., 09:21
mislim da možeš još to obaviti s tim da se upišeš na vrata kabineta na listu.. al nisam sigurna provjeri...

mica_maca3
10.10.2007., 09:25
mene zanima ako netko ima saznanja mogu li se kolokvirati predmeti koje nismo riješili u prvoj godini preciznije matematika kod Plelice i statistika kod Erjavecke ako smo upisali parcijalu; svakako ću ić na konzultacije ali ako netko ima ranijih iskustava neka odgovori:s

ja sam jednom produžila godinu i išla sam normalno na kolokvije ali sam ja bila i na predavanjima.. sad kako funkcionira to s parcijalom iskreno ne znam, ali po pričanju starijih kolega čini mi se da ne puštaju iako trebao bi otići na konzultacije i pitati.. al mislim da postoji onaj princip, ako si već izlazio na ispite ne možeš višše na kolokvij... :ne zna:

box
10.10.2007., 15:14
ima tko iskustva sa franicevicem iz osnova ekonomije? hitno je.

2cool4school
10.10.2007., 20:38
ima tko iskustva sa franicevicem iz osnova ekonomije? hitno je.

Mjenjaj, iako sam cuo (vidio) da sisek i kolakovic vise ne primaju studente... tak da ne znam kog bi uzeo na tvom mjestu.

1 od 2 bedaka
10.10.2007., 21:13
... ja imam pitanje! pls!! ;) ... kom se treba prijavit za tzk, ja bi ono rolanje subotom, ko je glavni za to? il moram svojoj profi - to kao na konzultacije il ovak? jer na svom satu se nisam prijavila na niš i sad neam pojma...

Dasa Balkanac
10.10.2007., 21:20
odi na konzultacije kod profe pa nek ti kaze di se javis u kojem terminu pa kad dodjes na rolanje,valjda ce te tamo netko zapisat..

1 od 2 bedaka
10.10.2007., 22:30
ma znam, al konzultacije su bile već ovaj tjedan a brijem da je drugi već dosta kasno... jel mogu ja sutra uletit kod neke druge profe? il sam tak doć i tražit svoju?

Mata Hari
10.10.2007., 23:45
e mica maca hvala na odgovoru i ako smijem reći:LJUDI ponašate se ko mala djeca- prepiranje gimnazija ili ekonomska škola (ja sam završila ekonomsku i mislim da nismo u nikakvoj prednosti (osim možda malo računovodstvo), najvažnije je ići na vježbe i predavanja;naravno ne sva predavanja ona koja imaju smisla- matematika, statistika, engleski(vježbe), poduzetništvo(vježbe), organizacija(vježbe)-ako "pucate" na veće ocjene- bar što se tiče prve godine i proći ćete, neovisno jeste li završili ekonomsku ili ne); drugo netko je prije komentirao da je obrazovanje bolje u Splitu i Rijeci- a zašto onda svi dolaze u Zg studirati, slažem se da kradu koliko stignu što se tiče upisa u više godine, naravno ovo vrijedi za one koji su upisali faks sa plaćanjem;a osim toga u Rijeci kao što je to netko prije napiso NEMA prijamnog, i nemaju uvjeta što znači da mogu prebaciti predmete iz jednog cijelog semestra za sljedeću godinu, imaju neke zajebane profesore,ali obujam gradiva i kvaliteta kod nas je neupitna.
Samnom se sigurno neće složiti neki koji idu na faks tek tolko da ga završe pa se "zadovolje" i sa 2. Najvažnije je NE bit ljen jer zbog toga ja upisujem sad parcijalu.

mica_maca3
11.10.2007., 06:37
mata hari slažem se u potpunosti s tobom... ja sam recimo upisala ekonomiju jer to stvarno volim i meni je super na tom faksu... i s malo truda svašta se može napraviti... :D:D

box
11.10.2007., 19:44
Mjenjaj, iako sam cuo (vidio) da sisek i kolakovic vise ne primaju studente... tak da ne znam kog bi uzeo na tvom mjestu.

Nemoj me plasit. :eek: kakvo je tvoje iskustvo s njim?

vajča
11.10.2007., 20:00
Pozdrav ljudi, priznajem, ja sam padobranac tu tak da nisam čitala dal je možda već bilo postavljeno sljedeće pitanje.
Kaj mi možete reći o Đuri Mediću iz Osnova ekonomije?
Naime, ja studiram na FOI-u u suradnji s Ekonomskim fakultetom u Zagrebu, smjer Ekonomika poduzetništva, ak ste čuli za to, i Medić me ima te Osnove ekonomije. Izgleda mi prilično grozan (i dosadan), inzistira puno na štrebanju, pa bih pitala dal postoje kakve skripte za taj predmet i kakav je na ispitima?
Hvala unaprijed!

Mata Hari
11.10.2007., 22:11
ej ovako ja sam imala Medića; i reći ću ti iskreno nije zajeban on nego njegov asistent Cvijanović. Za prolaz preko kolokvija treba ti 61% s tim da računaš da će te pokrast za barem 3 boda ako ne i više. Toplo ti preporučujem da prođeš to preko kolokvija jer je ispit dosta težak;ja sam prošla iz 3. puta, a učila sam mjesec dana za to svaki dan po 6h. Uči iz priručnika i iz Samuelsona- tamo imaš crteže; skripta koliko znam ne postoji, a i da postoji neće ti puno pomoć(mislim da na nekoj stranici imaš Medićeva predavanja, tak da ne moraš na predavanja,a još manje na dosadne vježbe pomoglo)
I još nešto Cvijanović ne podnosi Medića, a kako Medić sastavlja pitanja za ispit i kolokvij, a ispravlja Cvijanović- koji odg. tumači na neki svoj "ludi" način zaista je teško odgovorit po njegovim(Cvijanovićevim) željama.
Pr. na ispitu je bilo pitanje:
Napisati sve o centralnoj banci- i cura piše ... to je banka "svih banaka"- to je prva rečenica u Samuelsonu u knjizi i Cvijanović kaže:"Ja se s tim ne slažem" i cura padne bezveze.
Al čula sam da je preko kolokvija kolko tolko OK ali ako se ne namjeravaš zajebavati preporučila bi ti da se prebaciš kod Kolakovića

belona
11.10.2007., 23:04
ej ovako ja sam imala Medića;
...
mislim da na nekoj stranici imaš Medićeva predavanja
...
Al čula sam da je preko kolokvija kolko tolko OK ali ako se ne namjeravaš zajebavati preporučila bi ti da se prebaciš kod Kolakovića
Mi nemamo mogućnost prebacivanja - prof. Medić je jedini koji dolazi predavati OE, ali mi niti nemamo tog njegovog asistenta nego jednu super asistenticu s FOIja :top: tak da ako je problem cijele te priče s Medićem u asistentu, problema za nas ne bi trebalo bit. :D
Jel zna možda netko gdje se ta njegova predavanja mogu skinuti?

2cool4school
12.10.2007., 00:47
Nemoj me plasit. :eek: kakvo je tvoje iskustvo s njim?

Hm... Godinu dana nakon prvog predavanja, i desetak ispitnih rokova, da nije ljetne skole, osnove bi do danas imalo polozeno 20ak ljudi iz grupe od 160. Mislim da ti to dovoljno govori. Ako volis izazove -> go ahead, ako ne, radije se prebaci.

vajča
12.10.2007., 13:08
Mi nemamo mogućnost prebacivanja - prof. Medić je jedini koji dolazi predavati OE, ali mi niti nemamo tog njegovog asistenta nego jednu super asistenticu s FOIja :top: tak da ako je problem cijele te priče s Medićem u asistentu, problema za nas ne bi trebalo bit. :D
Jel zna možda netko gdje se ta njegova predavanja mogu skinuti?

to i mene zanima gdje se da skinut to jer previše priča na satu da bih sve zapamtila! :misli:

belona a kaj ti studiraš sa mnom?

LaaLaaa
12.10.2007., 23:28
skripta za medica???? :misli:
nemaaa ljudi nema bar ne za efzg...
al nabavite sve njegove slide-ove...i od polovine..jako dobro moze posluziti..
ako ko treba :mig: :D

vajča
13.10.2007., 09:48
skripta za medica???? :misli:
nemaaa ljudi nema bar ne za efzg...
al nabavite sve njegove slide-ove...i od polovine..jako dobro moze posluziti..
ako ko treba :mig: :D

a kaj znači imaš ta njegova predavanja?
ti je to kaj koristilo?
kolokviji i ispiti se više temelje na tome kaj on predaje ili na nekim sitnicama iz knjige?

Mata Hari
13.10.2007., 17:15
Ak nemaš onog glupog cvijanovića mislim da ne bi trebalo bit problema; gle i ja sam čula različite priče o njemu, ne mogu reći da nikad nije bio loš prema nekom, ljudi pričaju svašta, ali ja ga kao takvog nisam doživjela prema meni je bio fer čak sam na kraju imala i 5(ali itekako zasluženo), ta njegova predavanja; neće ti bit dosta za 2, negdje sam skidala to al ne znam s koje stranice. Uči iz priručnika i uči sa razumjevanjem što znači da si pomogneš Samuelsonovom knjigom jer on ima dobro objašnjeno- grafove,... Priručnik je inače po meni jako dobar ali fali crteža

Mata Hari
13.10.2007., 17:26
www.MojFaks.com 10. stranica mislim da su to njegova (Medićeva) predavanja;prvo se morate ulogirat pa onda skidat skripte i predavanja,... ima korisnih stvari pa si pogledajte

lionkingBG
14.10.2007., 05:29
Zavrsio sam Ekonomski fakultet u Beogradu(po starom programu), pa me interesuje da li je kod vas za upis na Doktorske studije neophodno da se zavrsi master, ili mogu direktno da ih upisu studenti koji su zavrsili fax pre ovih bolonjskih sranja?
Znam da su kod vas izjednacena prava mastera i onih koji su diplomirali po starom programu. I kod nas je to isto uradjeno, ali nije omogucena direktna prohodnost na doktorske studije.

LaaLaaa
14.10.2007., 13:06
Zavrsio sam Ekonomski fakultet u Beogradu(po starom programu), pa me interesuje da li je kod vas za upis na Doktorske studije neophodno da se zavrsi master, ili mogu direktno da ih upisu studenti koji su zavrsili fax pre ovih bolonjskih sranja?
Znam da su kod vas izjednacena prava mastera i onih koji su diplomirali po starom programu. I kod nas je to isto uradjeno, ali nije omogucena direktna prohodnost na doktorske studije.

prvo magistarski studij onda doktorski studij :)
procitaj vise na : http://www.efzg.hr/default.aspx?id=7936

box
15.10.2007., 18:19
Je li tko bio na razmjeni studenata? Koliko dugo? Gdje? Kako se prijaviti za razmjenu?

bidasoa
15.10.2007., 19:10
Je li tko bio na razmjeni studenata? Koliko dugo? Gdje? Kako se prijaviti za razmjenu?

da to i mene zanima...iako sam tek maturantica
ali citala sam nedavno o AIESECU. ima tko kakva iskustva s tim? cula sam da se preko toga moze ic na medunarodnu razmjenu.

Mata Hari
17.10.2007., 13:55
jel mi neko može reć nešto o profesoru iz makro Boris Cota i njegovom asistentu Željku Bogdanu

Zdenko Hozntreger
17.10.2007., 15:06
Uci i sve ce biti ok!
Po prici sa efzgforuma, prof.je ok.

Osobno ti mogu reci za Zeljka (ddrzao mi seminare). Po meni je on medju top 5 asistenata, pa cak i nastavnog osoblja na faksu:top: :s
Budi na seminarima redovna, aktivna i da vidis veselja krajem semestra.

Napomenuo bih da se mnogima iz moje grupe i nije svidio njegov stil predavanja, meni je bilo ok

Mata Hari
17.10.2007., 16:54
e hvala svi su mi rekli da je katasrofa- asistent, a profesor cota mi se uopće nije svidio, al ak ti tak kažeš vjerovat ću na riječ hvala

i jel mi neko može nešto reć zanimaju me popusti na autobusnim kartama, kad sam kupovala kartu prošle godine žena mi je rekla da moram izraditi autotransovu iskaznicu i da ostvarujem popust 40% jer kak ti nema više kupovanja na indeks; a danas mi kaže da više popusti ne postoje jel zna netko zašto

2cool4school
17.10.2007., 21:13
Bogdan...isss, debil...

Big Al
18.10.2007., 09:41
Nada Pleli?:flop: ??

Nataša Erjavec i Draženka Čizmić?

mica_maca3
18.10.2007., 09:50
uh... ovo je bio pun pogodak.. strašno... pleli zahtjeva sve i svašta, ono što postoji i ne postoji, erjavec ono možda i može proći, čizmić.. hm... ima zločeste oči i nije baš nešto..

Big Al
18.10.2007., 09:54
uh... ovo je bio pun pogodak.. strašno... pleli zahtjeva sve i svašta, ono što postoji i ne postoji, erjavec ono možda i može proći, čizmić.. hm... ima zločeste oči i nije baš nešto..

bemti...

mogu ih promijeniti? (stručni s)

keana
18.10.2007., 10:34
Erjavec je očajan predavač :rigo:

isomiki
18.10.2007., 10:48
Da li kod vas na Ef u Zagrebu ima za kupiti kopije knjiga..npr:
Osnove ekonomije, Samuelson
Osnove marketinga: Kotler
Poslovna organizacija: Sikavica:rolleyes:

2cool4school
18.10.2007., 12:14
da u zutoj kopiraoni malo prije faxa.

isomiki
18.10.2007., 12:30
2

isomiki
18.10.2007., 12:31
da u zutoj kopiraoni malo prije faxa.
Radno vrijeme ili telefon..please da ne potegnem do tamo a ono ne radi..HVALA HVALA
Nisam nikada bila na ekonomskom fax pa malo više informacija..

mica_maca3
18.10.2007., 13:51
bemti...

mogu ih promijeniti? (stručni s)

mislim da da, al to moraš onda pod hitno s dobrim objašnjenjem

Gilach
18.10.2007., 14:03
Radno vrijeme ili telefon..please da ne potegnem do tamo a ono ne radi..HVALA HVALA
Nisam nikada bila na ekonomskom fax pa malo više informacija..

Imas te knjige u svim kopiraonama u Zvonimirovoj na potezu od faksa do Heinzelove. Ima 4-5 kopiraona i rade bar do 7 cini mi se...

Big Al
18.10.2007., 14:16
mislim da da, al to moraš onda pod hitno s dobrim objašnjenjem

može... glupi su?? :)

boseko
18.10.2007., 15:32
imam ja knjigu iz poslovne organizacije od sikavice

mica_maca3
19.10.2007., 07:23

hehe:D :D ... mislim da ti to baš ne bi prošlo, ali s obzirom da se 80% ljudi s faksa slaže s tom činjenicom .. probaj..:p

M.C.Zag
20.10.2007., 13:16
kaj nije mjenjanje profesora aktivno samo prva 2 tjedna?

2cool4school
20.10.2007., 13:34
kaj nije mjenjanje profesora aktivno samo prva 2 tjedna?

U principu da, ali to uvelike ovisi o samom profesoru, kod nekih se ne mozes uopce prebaciti, a kod drugih mozes i nakon mjesec dana.

The Whale
20.10.2007., 14:55

A ti si pametan. :rofl:

flirtatious
21.10.2007., 14:21
ljudi kakva su vam iskustva s prof. ŠORIĆ iz matematike ( Posedel iz vjezbi ) ?

Varga iz informatike i Pecotić Kaufman iz trgovackog prava?

flirtatious
21.10.2007., 14:25
Ak nemaš onog glupog cvijanovića mislim da ne bi trebalo bit problema; gle i ja sam čula različite priče o njemu, ne mogu reći da nikad nije bio loš prema nekom, ljudi pričaju svašta, ali ja ga kao takvog nisam doživjela prema meni je bio fer čak sam na kraju imala i 5(ali itekako zasluženo), ta njegova predavanja; neće ti bit dosta za 2, negdje sam skidala to al ne znam s koje stranice. Uči iz priručnika i uči sa razumjevanjem što znači da si pomogneš Samuelsonovom knjigom jer on ima dobro objašnjeno- grafove,... Priručnik je inače po meni jako dobar ali fali crteža

koji prirucnik??? mislis na OSNOVE EKONOMIJE od Medic/Polovina ?

Mata Hari
21.10.2007., 16:41
da priručnik osnove ekonomije medić- polovina; stavit ću sad ak nađem neka pitanja iz ispita

Mata Hari
21.10.2007., 16:44
Onaj pomoću Okunovog zakona imaš na strani 409. u priručniku da ga ne prepisujem
Rj. Odnos nezaposlenosti i realnog BDP-a je 1:2

7.5%-5.5%=2%
2% pada nezaposl. Uvjetuje 4% pada realnog BDP-a u odnosu na potencijalni.
4200 mlrd*4%= 168 mlrd
4200 mlrd- 168mlrd= 4032 mlrd
Stvarni BDP je 4032 mlrd

DEFINIRAJ:
• ukupni prihod
• realni i nominalni BDP
• monetarnu politiku
• glavne ciljeve monetarne politike
• posredne ciljeve monetarne politike
• instrumente monetarne politike
• poslovne cikluse(pogledaj kod Samuelsona on ti je to dobro objasnio)
• Fisherova jednadžba i pomoću njega riješiti zadatak (to ti je kod monetarizma 31. poglavlje) M*V= P*Q tj P*Q=BDP pa je M*V=GDP
• Transmisijski mehanizam str. 380 priručnik
• Oportunitetni trošak
• Monopol- sve
• Elastičnost potražnje- što je , formula, zadatak
• Ostalog se ne mogu sjetiti i bilo je dosta pitanja od proslih ispita
ZADATAK
… POMOĆU KUPNJE DRŽAVNIH OBVEZNICA NA OTVORENOM TRŽIŠTU U IZNOSU OD 50 MIL KN. AKO U TOJ SITUACIJI POSTOJE UVJETI ZA JEDNOSTAVNU MULTIPLIKACIJU DEPOZITNOG NOVCA I AKO JE NOVČANA MASA M1 BILA 4000 MIL. KN, GOTOVINA 1400MIL KN, A OBVEZNE REZERVE OR KOJE POSLOVNE BANKE DRŽE U CENTRALNOJ BANCI 800 MIL.KN IZRAČUNAJTE:
A) IZNOS NOVIH OBVEZNIH REZERVI (NOR) NA KRAJU PROCESA MULTIPLIKACIJE
B) IZNOS, ODNOSNO ZBROJ NOVIH DEPOZITA (ZND) NA KRAJU MULTIP.
C) NOVI IZNOS NOVČANE MASE (M*1) NA KRAJU MULTIPL.

ID=50 MIL
M1=4000 MIL
GOT=1400
OR=800
*D= M1- GOTOVINA
D= 4000- 1400
= 2600 MIL
* r= OR/ D
= 800/ 2600
* m.m=1/ r
= 1/0,3076

A) ZNR=ID