PDA

View Full Version : Operacija nosa

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

princess
23.02.2010., 13:35
bokić ljudi,evo mene :D
preživjela i ja jučer operaciju,danas iddem vadit tampone,prošlo je sve ok.,samo sad imam ogromne podljeve,sva sam natečena :eek:
pozz,a tebi Peljuga veliki kiss :cerek:

I? Kako ti nos izgleda? :cheer:

_reese_
23.02.2010., 13:38
U bolnici uvijek drže tampone 5 dana. Isto tako moraš ostati tamo dok ti to ne izvade, dok te privatnik torpedira doma odmah nakon šta malo dođeš k sebi nakon operacije. Drugačija je procedura...

Nije uvijek, ja sam bila u bolnici prosle godine u 9mj. (devijacija septuma) i vadili su mi tampone odma drugi, isto tak sam odma cim su mi izvadili tampone doma isla......

nika37
23.02.2010., 14:13
Dragaaaaa!
Baš sam mislila na tebe! :D
Super da je sve prošlo dobro! Jel boli?
Jesi već doma?

ej,ja došla doma još sinoć,ma ne boli me ništa osim malo glava,al sam koma sva u podljevima,desno oko mi se samo što nije zatvorilo od otekline,a uz to mi je jako crveno i stalno suzi,lijevi obraz natečen......:rolleyes:
al dobro je to što danas idem vadit tampone,pa ću moć bar normalno disat:D
kako si ti ?,kako tvoj oporavak?
a što se mo nosa tiče,izgleda da će bit super,al sad od tih oteklina nemogu puno toga reć :(
eto toliko od mene za sad,nemogu ni tipkat jer me oko izluđuje.....:p
pusa....

MALENA ST
24.02.2010., 08:37
ej,ja došla doma još sinoć,ma ne boli me ništa osim malo glava,al sam koma sva u podljevima,desno oko mi se samo što nije zatvorilo od otekline,a uz to mi je jako crveno i stalno suzi,lijevi obraz natečen......:rolleyes:
al dobro je to što danas idem vadit tampone,pa ću moć bar normalno disat:D
kako si ti ?,kako tvoj oporavak?
a što se mo nosa tiče,izgleda da će bit super,al sad od tih oteklina nemogu puno toga reć :(
eto toliko od mene za sad,nemogu ni tipkat jer me oko izluđuje.....:p
pusa....

i ja sam bila tako sva modra, natecena, kapci nabubreni...kupi brzo heparin i trackaj, stvarno ide brzo:)))
Imas jos i one homeopatske pikulice protiv sveg navedenog isto pomazu dosta....
izdrzi-za dobar rezultat se sve isplati:rolleyes:
brzo covjek zboravi ruzniji dio ove price a to je najvaznije;))

nika37
24.02.2010., 08:56
i ja sam bila tako sva modra, natecena, kapci nabubreni...kupi brzo heparin i trackaj, stvarno ide brzo:)))
Imas jos i one homeopatske pikulice protiv sveg navedenog isto pomazu dosta....
izdrzi-za dobar rezultat se sve isplati:rolleyes:
brzo covjek zboravi ruzniji dio ove price a to je najvaznije;))

hvala ti puno na savjetu:grli:,moram si nešto kupit,jer se bojim pogledat u ogledalo :eek:,valjda ne budem više bubrila :rofl:

lord nhl22
24.02.2010., 08:57
hvala ti puno na savjetu:grli:,moram si nešto kupit,jer se bojim pogledat u ogledalo :eek:,valjda ne budem više bubrila :rofl:

sto vise lezis to su sanse da nabubris vece,setaj malo i to splasnut ce ti onda......:top:

dianna
24.02.2010., 09:17
Imam pitanje: vi koji ste imali devijaciju, dali vam se ikad desilo krvarenje iz nosa iz čista mira???

lord nhl22
24.02.2010., 09:46
Imam pitanje: vi koji ste imali devijaciju, dali vam se ikad desilo krvarenje iz nosa iz čista mira???

nakon operacije??? malo detalja nebi skodilo

marinica009
24.02.2010., 09:48
mislim da su to gluposti, mlada sam imam 17 godina i mislim da bi ljudi trebali izgledati onakvi kako su i rodeni..svako je roden sa svojom manom i to ne treba mjenjati

dianna
24.02.2010., 09:56
nakon operacije??? malo detalja nebi skodilo

aha....ispričavam se :)

ne nakon operacije već prije svega, osjetim da teže udišem kroz nos i to već traje dulje vrijeme ali nisam još ništa poduzimala (planiram tek), i neki dan mi počne curit krv iz nosa iz čista mira.... jel to neki simptom devijacije ili šta ?

lord nhl22
24.02.2010., 11:13
aha....ispričavam se :)

ne nakon operacije već prije svega, osjetim da teže udišem kroz nos i to već traje dulje vrijeme ali nisam još ništa poduzimala (planiram tek), i neki dan mi počne curit krv iz nosa iz čista mira.... jel to neki simptom devijacije ili šta ?

ma mislim da to nema veze sa devijacijom....

nika37
24.02.2010., 12:23
sto vise lezis to su sanse da nabubris vece,setaj malo i to splasnut ce ti onda......:top:

tnx...a ja zalegla i samo bubrim :D,nego kak tvoj oporavak ?,jesi ti imao velike podljeve?

nika37
24.02.2010., 12:26
mislim da su to gluposti, mlada sam imam 17 godina i mislim da bi ljudi trebali izgledati onakvi kako su i rodeni..svako je roden sa svojom manom i to ne treba mjenjati

...sve je to individualno i zavisi od osobe,npr. ja sam imala komplex zbog svog nosa i već sam godinama planirala ovu operaciju :D,i nemožeš govorit u ničije ime,jer smo svi drugačiji......

lord nhl22
24.02.2010., 12:34
tnx...a ja zalegla i samo bubrim :D,nego kak tvoj oporavak ?,jesi ti imao velike podljeve?

ja nisam imao uopce podljeve,ja sam samo septum radio :D,ali znam decke iz moje sobe koji nisu mogli gledat

nika37
24.02.2010., 12:59
ja nisam imao uopce podljeve,ja sam samo septum radio :D,ali znam decke iz moje sobe koji nisu mogli gledat

..tak i ja jedva gledam :eek:

marincezg
24.02.2010., 17:22
ovo je predobro :top:,sad si sasvim druga osoba,baš mi je drago i svaka čast dr. jer je majstorski napravio posao :top:

bas si skroz druga osoba, svaka cast doktoru....

marincezg
24.02.2010., 17:39
bokić ljudi,evo mene :D
preživjela i ja jučer operaciju,danas iddem vadit tampone,prošlo je sve ok.,samo sad imam ogromne podljeve,sva sam natečena :eek:
pozz,a tebi Peljuga veliki kiss :cerek:

tek sad vidim sta me ceka......... idem 9.3. na oper. septuma, na Rebro.....
nadam se da ce biti sve ok.......

nika37
24.02.2010., 19:15

nije da nekog plašim,jer je sve individualno,a ja sam pokupila sve najgore,i da sad mislim šta mi je to sve trebalo,al tiješim se da ću valjda bit zadovoljna i bez kompleksa :D
sretno :mig:

Peljuga
25.02.2010., 12:52
Nikice, kako si danas?
Jel bolje?

curaspitanjem
25.02.2010., 16:32
jedna curka mi je vec poslala sliku, jos jednom hvala puno...
znam da sam dosadna al jel bi bili ljubazni pa stavljali jos slika? ili ako vam je bed ovako javno onda na pvt? puno hvala :)

nika37
25.02.2010., 17:00
Nikice, kako si danas?
Jel bolje?

ej draga :mig:
danas sam malo bolje,al i dalje otečena,ma nisam za prepoznat :eek:
u ponedjeljak skidam kalup,pa će do tad valjda sve bit ok :D
pusa :kiss:

Marija Mia
26.02.2010., 07:04
..tak i ja jedva gledam :eek:

draga, trk u DM kupit toplo hladne komprese, i hladit potiljak.. ja sam hladila potiljak prva dva dana i nisam ni malo poplavila!!

nika37
26.02.2010., 07:56
draga, trk u DM kupit toplo hladne komprese, i hladit potiljak.. ja sam hladila potiljak prva dva dana i nisam ni malo poplavila!!

....hvala draga :mig:,al mi je sad kasno,jer su mi počele prolazit otekline :D
vidjela sam na slici što si stavila da ti nisi imala podljeve a ni otekline,a mene kao da je kamion pregazio :eek:,stvarno nisam mogla gore izgledat,al tiješim se što se sve lagano povlači,a u ponedjeljak skidam kalup,pa će do tad biti valjda ok :mig:

nika37
26.02.2010., 08:08
e zaboravila sam pitat,kak ste čistili krastice u nosu,mislim s čim :p

MALENA ST
26.02.2010., 08:11
....hvala draga :mig:,al mi je sad kasno,jer su mi počele prolazit otekline :D
vidjela sam na slici što si stavila da ti nisi imala podljeve a ni otekline,a mene kao da je kamion pregazio :eek:,stvarno nisam mogla gore izgledat,al tiješim se što se sve lagano povlači,a u ponedjeljak skidam kalup,pa će do tad biti valjda ok :mig:

recite mi sta to treba stavit da se izbjegnu otekline??
Ja sam modrice"brisala" heparinom ali ih nisam izbjegla od pocetka- bila sam ajme majko!!!!
Mozda ce zvucati smjesno al ja sam ti Nikice pila normabel i nocu bi spavala ko klada-dizala bi se u podne, tako da su mi dani proletili....
Vidim da si budna u 8 sati pa ti zato govorim , meni je to bio odlican odmor-naspavala sam se ko nikada-cak i s tamponima.
Meni je nova operacija za 2 tjedna, ajme , ajme....

nika37
26.02.2010., 08:37
recite mi sta to treba stavit da se izbjegnu otekline??
Ja sam modrice"brisala" heparinom ali ih nisam izbjegla od pocetka- bila sam ajme majko!!!!
Mozda ce zvucati smjesno al ja sam ti Nikice pila normabel i nocu bi spavala ko klada-dizala bi se u podne, tako da su mi dani proletili....
Vidim da si budna u 8 sati pa ti zato govorim , meni je to bio odlican odmor-naspavala sam se ko nikada-cak i s tamponima.
Meni je nova operacija za 2 tjedna, ajme , ajme....

ja ti ništa ne pijem,pa sam zato i više budna neg naspavana,a spavanje na leđima mi nikako ne ide :rolleyes:,ja se sva smotam na stranu sam glavu držim ravno :lol:,ajmeeeee...patnja
držim ti fige za iduću operaciju :mig:

MALENA ST
26.02.2010., 08:58
ja ti ništa ne pijem,pa sam zato i više budna neg naspavana,a spavanje na leđima mi nikako ne ide :rolleyes:,ja se sva smotam na stranu sam glavu držim ravno :lol:,ajmeeeee...patnja
držim ti fige za iduću operaciju :mig:

Ja bi ti umocila stapic za usi u maslinovo ulje i onda lagano nosnice cistila;)))
Znaci i ostojic 7 dana drzi kalup! ja sam mislila da samo moj dr ima tu praksu, obicno drugi skidaju nakon 4 dana.

_reese_
26.02.2010., 09:09

I ja sam bila na Rebru u 9 mj. i sve je ispalo:top:, nista strasno, odma sam drugi dan doma isla (nisam iz Zg) tak da samo hrabro...ko te operira?

nika37
26.02.2010., 10:28
Ja bi ti umocila stapic za usi u maslinovo ulje i onda lagano nosnice cistila;)))
Znaci i ostojic 7 dana drzi kalup! ja sam mislila da samo moj dr ima tu praksu, obicno drugi skidaju nakon 4 dana.

da,da i Ostojić kalup drži 7 dana,samo tampone drži 24 sata :D
tnx. na savijetu i ja ću pokušat tak ko i ti sa štapićima u maslinovo ulje :mig:,al to ću počet kad skinem kalup,jer me još strah po tome prčkat :cerek:

Marija Mia
26.02.2010., 18:13
da,da i Ostojić kalup drži 7 dana,samo tampone drži 24 sata :D
tnx. na savijetu i ja ću pokušat tak ko i ti sa štapićima u maslinovo ulje :mig:,al to ću počet kad skinem kalup,jer me još strah po tome prčkat :cerek:

meni je reko kirurg da nista ne diram, da ce sve samo od sebe otpast..
pazi da si ne iscupas konce, bolje nemoj nis dirat :)
stavit cu sad neku novu slikicu noseka!! samo da nadjem neku prije :)

Marija Mia
26.02.2010., 18:25
ovo je jedna slika prije (ja sam ocito ovo lijevo xD )
http://yfrog.com/59dsc0073roj

a sad to izgleda nekak ovak (ovo je prije tjedan dana slikano) :
http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs278.ash1/20535_313343756554_660636554_4135378_2073097_n.jpg

a najnovija slika (new haircut :D)
http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs493.ash1/26955_322735056554_660636554_4165836_5353870_n.jpg
:)

nika37
26.02.2010., 18:35

http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs278.ash1/20535_313343756554_660636554_4135378_2073097_n.jpg

http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs493.ash1/26955_322735056554_660636554_4165836_5353870_n.jpg

sad si mi baš cute :mig:,moram primijetit i lijepa frizura :)
a najvažnije nosek je sad odličan :mig:
kiss :

marincezg
26.02.2010., 21:35
[QUOTE=_reese_;25266618]I ja sam bila na Rebru u 9 mj. i sve je ispalo:top:, nista strasno, odma sam drugi dan doma isla (nisam iz Zg) tak da samo hrabro...ko te operira?[/QUOT

operirati ce me dr. Duska Markov- Glavas, nadam se da ce sve dobro ispasti, idem na lokalnu i isti dan doma.......

HelloShitty
26.02.2010., 21:38
Je li netko od vas operirao/reducirao donje nosne skoljke i kakvi su rezultati?
Mislim prvenstveno na disanje i eventualne kasnije komplikacije (suhoca sluznice i ostalo)...

Ioannes
27.02.2010., 00:37
Pozdrav svima. Ja sam iz Osijeka te sam nedavno bio na pregledu nosa zato jer ne mgu disat kroz nos i imam konstantne upale grla. Narucen sam za operaciju 7.5. u nalazu pise "septoplastika te po potrebi turbinoplastika, devijacija septuma te hipertrofina donja nosna skoljka desno". Mene samo zanima da li u tu septoplastiku spada i ispravljanje nosa jer sam prije imao ravan nos sve dok nisam stradao od teniske loptice i sad imam grbu :D

nika37
27.02.2010., 08:13
Pozdrav svima. Ja sam iz Osijeka te sam nedavno bio na pregledu nosa zato jer ne mgu disat kroz nos i imam konstantne upale grla. Narucen sam za operaciju 7.5. u nalazu pise "septoplastika te po potrebi turbinoplastika, devijacija septuma te hipertrofina donja nosna skoljka desno". Mene samo zanima da li u tu septoplastiku spada i ispravljanje nosa jer sam prije imao ravan nos sve dok nisam stradao od teniske loptice i sad imam grbu :D

ja mislim da ispravljanje nosa spada u estetsku :ne zna:

princess
27.02.2010., 09:39

Ja ti mogu samo reći iz mog iskustva. Imala sam sličan problem kao ti, nos u krivo, devijacija...Operirala sam u bolnici, nisam imala pojma što će mi raditi. Samnom nitko nije lijepo sjeo i razgovarao. Prije operacije doktor je došao da me vidi i naš razgovor je tekao ovako: on-"želite li da vam nos i estetski napravim?" ja-"ne, samo vi napravite da ja normalno dišem, al da mi ostane moj nos." on-"dobro." i ode. Došla sestra po ure posli, dala mi nešto za smirenje, ošamutilo me, za par minuta su me odvezli u salu za operacije, osjetila hladno u ruci, brojala unazad od deset: "deset, deveeeet" i zaspala. Probudila se s tamponima u nosu, u bolničkoj sobi... Tako mi je bilo sljedećih 5 dana. (bez ikakvih bolova) 5-ti dan mi je neki drugi doktor skinuo tampone i dao dopuštenje da odem doma....napokon:trk:! Ja doma, pogled u ogledalo, nos i dalje kriv :confused: Ništa mi nije bilo jasno. Za jedno dva tjedna mi je bio pregled pa sam ga tamo pitala zašto mi je nos kriv, a on mi je vrlo kratko odgovorio da ja nisam htjela estetsku. Meni se podrazumijevalo da će ispravkom devijecije (devijacija je nekakvo zakrivljenje) ispraviti i krivi nos, ali to očito nije tako. Uglavom...ja i sad slabije dišem, a nos mi je iz dana u dan sve krivlji...tako da nemam blagog pojma što su oni meni uopće radili :ne zna:
Dobro popričaj sa svojim doktorom prije operacije, o svemu! Ja bar znam za sljedeću...dok ne saznam i posljednji detalj oko operacije neće mene nitko uspavati :mudri:

curaspitanjem
27.02.2010., 12:40

wow super prekrasna si! :)

dianna
27.02.2010., 13:59
Princes gdje si to radila u Osijeku ili??

Marija prvi link se nemože otvorit :ne zna:

princess
27.02.2010., 14:42
Princes gdje si to radila u Osijeku ili??

U Zadru, prije par godina.

curaspitanjem
28.02.2010., 12:45
Ja ti mogu samo reći iz mog iskustva. Imala sam sličan problem kao ti, nos u krivo, devijacija...Operirala sam u bolnici, nisam imala pojma što će mi raditi. Samnom nitko nije lijepo sjeo i razgovarao. Prije operacije doktor je došao da me vidi i naš razgovor je tekao ovako: on-"želite li da vam nos i estetski napravim?" ja-"ne, samo vi napravite da ja normalno dišem, al da mi ostane moj nos." on-"dobro." i ode. Došla sestra po ure posli, dala mi nešto za smirenje, ošamutilo me, za par minuta su me odvezli u salu za operacije, osjetila hladno u ruci, brojala unazad od deset: "deset, deveeeet" i zaspala. Probudila se s tamponima u nosu, u bolničkoj sobi... Tako mi je bilo sljedećih 5 dana. (bez ikakvih bolova) 5-ti dan mi je neki drugi doktor skinuo tampone i dao dopuštenje da odem doma....napokon:trk:! Ja doma, pogled u ogledalo, nos i dalje kriv :confused: Ništa mi nije bilo jasno. Za jedno dva tjedna mi je bio pregled pa sam ga tamo pitala zašto mi je nos kriv, a on mi je vrlo kratko odgovorio da ja nisam htjela estetsku. Meni se podrazumijevalo da će ispravkom devijecije (devijacija je nekakvo zakrivljenje) ispraviti i krivi nos, ali to očito nije tako. Uglavom...ja i sad slabije dišem, a nos mi je iz dana u dan sve krivlji...tako da nemam blagog pojma što su oni meni uopće radili :ne zna:
Dobro popričaj sa svojim doktorom prije operacije, o svemu! Ja bar znam za sljedeću...dok ne saznam i posljednji detalj oko operacije neće mene nitko uspavati :mudri:

nemoj se ljutit ali tu ti doktor apsolutno nista nije kriv! lijepo te pitao da li hoces da ti sredi nos ti si rekla da ne! i sad je on trebao procitati tvoje misli da si ti pod tim ipak mislila da zelis estetsku korekciju...
jbga kad se kod ovakvih stvari radi dobro promisli sto zelis i onda to tako reci i objasni...

dianna
28.02.2010., 12:50
Jel ima netko da je operirao nos u Osiječkoj bolnici???

Ioannes
28.02.2010., 14:21
Hvala svima na odgovorima...Problem je sto ne znam jos nikoga ko je operirao nos u Osjeckoj bolnici tako da nemam dovoljno informacija o tome. Sto se doktora tice operirat ce me dr. Dario Šoš. Citao sam o njemu na netu i lik ima svoju privatnu polikliniku za estetsku kirurgiju tu u Osijeku pa ce valjda to dobro odradit...:)

princess
28.02.2010., 16:18
nemoj se ljutit ali tu ti doktor apsolutno nista nije kriv! lijepo te pitao da li hoces da ti sredi nos ti si rekla da ne! i sad je on trebao procitati tvoje misli da si ti pod tim ipak mislila da zelis estetsku korekciju...
jbga kad se kod ovakvih stvari radi dobro promisli sto zelis i onda to tako reci i objasni...

Nitko se ne ljuti, dapače slažem se s tobom, to je bila moja greška. Trebala sam se informirati prije. Nisam znala da ispravak donje nosne predgrade spada u estetsku...ja sam to podrazumijevala pod ispravljanje devijacije. Kad me pitao želim li estetsku sam rekla ne jer sam u to vrijeme mislila da je estetska kad ti promijeni oblik nosa...tipa smanji, skine grbu, suzi itd..., a moj nos nije velik i lijep je, nepotrebno ga estetski mijenjati. Ipak... zar nije doktor tu da nam objasni neke stvari, ja nisam studirala medicinu da bi ih mogla znati. A samnom u toj bolnici nitko nije ništa pričao. Ka fol ti kažu da zoveš sestru ako ti što treba, a kad ti treba nigdi nikoga nema, nikad. Kad se sitim onog zavoja ispod nosa koji se toliko natopi krvlju da ti krv kapa preko usana...pa dizanja iz kreveta i traženja nekoga po odjelu da mi to promijeni... Srića da je drugi dan u smjenu došla sestra - jedna cura koju sam poznavala od prije...pa mi je donila rezervne zavoje i dala mi da ih sama minjam kad se napune krvlju... Tamo si kao artikal na pokretnoj traci...isti kao i onaj prije i onaj posli tebe. Zbog toga ovaj put idem kod privatnika na operaciju, plaćam, al bar pričaju samnom.

pantera0207
28.02.2010., 22:03
Je li netko od vas operirao/reducirao donje nosne skoljke i kakvi su rezultati?
Mislim prvenstveno na disanje i eventualne kasnije komplikacije (suhoca sluznice i ostalo)...

pozdrav svima.. vezano za skoljke ja sam ih operirala u prvoj operaciji zajedno sa devijacijom... nakon njih nemas nikakvih problema, mozda malo suhoca sluznice ali to je to.. znalo mi se dogoditi dA mi iznenada pocne krvariti nos ali i to je proslo.. proslo je vec 3god od te operacije i sve je ok. u međuvremenu sam imala jos jednu i sada 28.5 imam zadnju... pretpostavljam da se radi o alergiji cim su skloljke u pitanju pa si poslije operacije ispiri s fizikalnom i vise puta dnevno jer ce ti to sprijeciti ponovno bubrenje..

pantera0207
28.02.2010., 22:10
Jel ima netko da je operirao nos u Osiječkoj bolnici???

prijateljica je operirala devijaciju u Os bolnici i nakon 1god joj se pojavila kvrzica na nosu (ali dosta cudno, nije kao kad je kljukast nos vec kao da joj je netko ugurao komad stakla), poslije je isla popravljati u zg... u Os je uho-grlo-nos najlosiji odjel.. tako da ja ti nebi preporucila da ides tamo...

dianna
01.03.2010., 06:52
prijateljica je operirala devijaciju u Os bolnici i nakon 1god joj se pojavila kvrzica na nosu (ali dosta cudno, nije kao kad je kljukast nos vec kao da joj je netko ugurao komad stakla), poslije je isla popravljati u zg... u Os je uho-grlo-nos najlosiji odjel.. tako da ja ti nebi preporucila da ides tamo...

zašto misliš da je tamo najlošije ? :misli: ja sam čula za dr. Maksimovića da je najbolji specijalist tamo

MALENA ST
01.03.2010., 13:12
Nika-jesi skinula kalup?????
sto ti se cini-pisi, ako mozes aj slike na pm:mig:

nika37
01.03.2010., 18:23

jesam,jesam danas :jumping:
nos je savršen i sad mi tek nije žao pretrpljenog straha i muke :cerek:
samo što je sad još sve natečeno,al s vremenom će doć sve na svoje :mig:

nika37
02.03.2010., 09:10
....može li mi netko reći čime ukloniti mitesere s operiranog nosa,jer vidim da su mi se pojavili tam di je bio kalup :D
help please :s

MALENA ST
02.03.2010., 09:35
....može li mi netko reći čime ukloniti mitesere s operiranog nosa,jer vidim da su mi se pojavili tam di je bio kalup :D
help please :s

ne znam sta da ti kazem, ja sam ti s tim muku mucila mjesec dana, prvo miteseri pa onda cak i gnjojni...a nikad nikad s tenom nisam imala problema.
izdrzi, proci ce-koza jednostavno nije disala i to je to-7 dana je dug period:rolleyes:

nika37
02.03.2010., 10:25
ne znam sta da ti kazem, ja sam ti s tim muku mucila mjesec dana, prvo miteseri pa onda cak i gnjojni...a nikad nikad s tenom nisam imala problema.
izdrzi, proci ce-koza jednostavno nije disala i to je to-7 dana je dug period:rolleyes:

a joj,ni ja nikad nisam s tenom imala problema,i sad mi je to trn u oku,a ne mogu niš :D

BifidusNaturali
02.03.2010., 20:23
Ja sam isto mjesec dana imala pun nos prištića, sva sam osipana bila. A nikad u životu nisam imala prištiće, užas! I koža na nosu mi se abnormalno mastila. Čisti lice sa antiseptičkim tonikom protiv prištića i jednostavno moraš otrpjeti i čekati da ti se koža ponovo vrati u normalu.

lanika
03.03.2010., 07:25

Može i meni?

dianna
03.03.2010., 07:28
jel netko bio u osijeku na uho,grlo nos kod dr.maksimovića na operaciji nosa???

Marija Mia
03.03.2010., 08:25
Nika ocem i ja slikice :D
kaj se tice kože, meni je cijelo lice bilo suho od flastera, a nos mi se mastio :D.. proslo me za nekih tjedan dana, umivaj se cistom vodom (ne previse puta, nekih 3-4 puta dnevno).. i koristila sam Niveu.. i za tjedana dana sam bila ko nova :D

nika37
03.03.2010., 08:42
kaj se tice kože, meni je cijelo lice bilo suho od flastera, a nos mi se mastio :D.. proslo me za nekih tjedan dana, umivaj se cistom vodom (ne previse puta, nekih 3-4 puta dnevno).. i koristila sam Niveu.. i za tjedana dana sam bila ko nova :D

ma nisam se slikala još jer sam ja još natečena :eek:,a i sam korijen nosa je jako natečen:rolleyes:,a što se tiče umivanja i Nivee,ja se umivam u Heparinu :lol:,čini mi se da sam ja s modricama i oteklinama najgore prošla :D

pantera0207
03.03.2010., 19:12
zašto misliš da je tamo najlošije ? :misli: ja sam čula za dr. Maksimovića da je najbolji specijalist tamo

pa decko mi je bio na pregledu tamo i kako je imao vezu u bolnici pregledao ga je neko poznat i savjetovao mu da ide za zagreb... a kao sto sam napisala prethodno prijateljici se nakon 1god od operacije u Os (i to obcna devijacija) nos izdeformirao pa je isla na popravak (kako je ovaj u Zg rekao).. e da i kada je decko dosao u Zg doktor se cudio kako u Os od toliko strucnjaka nisu mogli ni pogoditi o cemu je rijec.. on je imao stalnih problema s grlom i ja sam mu rekla da je to od devijacije jer sam i ja vec operirala, a ovi iz Os dokt su mu htjeli vaditi krajnike na sto se ovaj u Zg slogirao.. tako da... znas ono svi imamo razlicita iskustva pa sad ti misli...

dianna
04.03.2010., 06:56
ne znam stvarno, ja znam jednu curu koja je prošle godine bila u osječkoj bolnici, imala devijaciju ali su joj i estetski sredili,i sve je ok bilo...ovisi kod kojeg doktora ideš

kod kojeg ste ti i dečko bili u Os?

miumiu
04.03.2010., 13:55
Hei bok, dali netko zna kad se mogu nositi cvike (za dioptriju) nakon operacije? Ja sam bila operirana prije cca. 3 mj. i jos uvijek imam ponekad koju oteklinu na nosu i malo mi je neugodno stavljat na nos bilo sta, osim produkta za lice. :)

Inace sam sa nosicem prezadovoljna! Operirana sam kod Prim. dr. Bastaic-a u privatnoj klinici u Zagrebu. :s

dianazd
04.03.2010., 20:53
Hei bok, dali netko zna kad se mogu nositi cvike (za dioptriju) nakon operacije? Ja sam bila operirana prije cca. 3 mj. i jos uvijek imam ponekad koju oteklinu na nosu i malo mi je neugodno stavljat na nos bilo sta, osim produkta za lice. :)

Inace sam sa nosicem prezadovoljna! Operirana sam kod Prim. dr. Bastaic-a u privatnoj klinici u Zagrebu. :s

Nakon mjesec dana možeš nositi naočale ...pozz

MALENA ST
05.03.2010., 11:39
ajte molim vas svi koji znate koje metode primjeniti i koje proizvode upotrijebiti kako bi se sprijecile te sanirale modrice, otekline pisite.
znam jedino za heparin a operacija pred vratima:w

anita j
05.03.2010., 12:04
To uopće nije nikakvo osuđivanje. Vama treba pomoć kao i svakoj osobi sa psihološkim problemom. Vi mislite da imate fizički problem, no problem je zapravo samo u vašim glavama.
Mislim... vi ne volite svoje tijelo i svoj izgled, zapravo ga prezirete do mjere da bi na sebi toliko toga mijenjali.
Postoji li išta žalosnije?

jao, jao, koji si ti jadnik.......:lol::lol: ne pada mi na pamet prezirat svoje tijelo, svoj izgled, kad izgledam super :rofl: očito si na ovu temu došao jer nemaš pametnijeg posla u životu.... de odi kopat kanale, nisi za niš bolje :lol:

nika37
05.03.2010., 14:11
ajte molim vas svi koji znate koje metode primjeniti i koje proizvode upotrijebiti kako bi se sprijecile te sanirale modrice, otekline pisite.
znam jedino za heparin a operacija pred vratima:w

meni je danas 11-ti dan od operacije i još uvijek sam plava,mažem se cijelo vrijeme heparinom,a sad dal šta pomaže nemam pojma :D
za druge preparate nemam pojma,dr. mi je rekao da su te sve kremice žali bože,da ne treba s ničim mazat,da će sve proć samo :D

kimy1
06.03.2010., 11:51
Pozdrav svima!
Evo meni je prošlo 3 tjedna od operacije.Radila sam samo estetsku, sve je prošlo u redu, ali moram priznat da nisam baš potpuno zadovoljna rezultatom. Znam da je još rano i da sve treba splasnut i sjest na svoje mjesto ali mene muči mala grbica koja je još vidljiva tamo gdje je i prije bila ( vidi se i iz profila a i sa svake strane nosa kad se gledam od naprijed i iz poluprofila). Nadam se da nisam takav pehist, da idem ravnat nos a onda dobijem malo manje kvrgav nos. Doktor kaže da je još rano za komentirat krajnji rezultat ali meni se nekako čini da će to tako i ostati. Inače sužavan mi je i vrh nosa i sa jedne strane na samom vrhu osjetim malu kvržicu koja je i vidljiva. Sve živo sam pretražila i nitko ne spominje da mu je nakon skidanja kalupa nos bio kvrgav. Baš sam si jadna zbog toga, imam osjećaj da je sve bilo uzalud! Jel još netko imao takvo iskustvo ili ste svi imali krasne, male, RAVNE noseke kad ste skinuli kalup?!

slatkostvorenje
06.03.2010., 15:35
pozdrav :mig:

Trebam informacije:

Dali je itko bio kod sljedećih doktora: Janjanin, Bilić (Rebro) i Badeković (Vinogradska)?

Idem na sekundarnu rinoplastiku i zanima me ima li itko iskustava s ijednim od ovih doktora? Malo me strah ponovo na operaciju, budući da mi je doktor :asshole: na prvoj uništio nos i dišem na škrge :visi:

CrnaMamba89
06.03.2010., 19:14
Bok svima,molim vas za jednu info,proslo je 8 dana od op,ocajna sam jer mi je nos veci nego prije,jako otecen i "debeo",samo mi recite,vi koji imate iskustva koliko treba da spadne otok toliko da mogu na ulicu izaci,jer ovako delujem strasnije nego prije. Dio gdje je grba bila je ooogroman,sirok gledano sa prednje strane,ne znam da li se meni cini da su oni to samo mrvicu smanjili ili koliko to izgleda ovako jako oteceno? Ne smijem na ulicu :( OCAJNA SAM ! OCAJNA! KOJA JE RAZLIKA NPR NEDELJU DANA POSLE ZAHVATA I DVE NEDELJE ILI TRI POSLE??? TO ME NAJVISE ZANIMA...HVALA SVIMA UNAPRED :(((((

miumiu
06.03.2010., 19:31
Nakon mjesec dana možeš nositi naočale ...pozz

Hvala draga! ;)

maia
06.03.2010., 21:23
evo ja se ovo ljeto spremam na operaciju,dev. septuma,a ja osjećam strašan pritisak u plućima kod prehlade,tj. kada mi je nos začepljen,imam osjećaj da ću se ugušiti i zato jedva čekam operaciju,jeli netko imao slično,zanima me hoće li to proći nakon operacije,nadam se da se više neću gušit:rolleyes:

nika37
07.03.2010., 17:09
evo mene opet,samo da nahvalim dr.Ostojića,jer je vrhunski majstor,nos mi je preeeeeeeeeeedivannnnnnn,i svi koji ste u dilemi kome dat u ruke svoje noseke slobodno kod dr. O,jer je stručnjak kakvog nema,znam da ispada reklama,al jednostavno ja sam morala.....:cerek:

Amy:D
07.03.2010., 22:10

ee gledala sma fokte nosa.bomeee tončić je dobro obavil posao. imala si baš veliki nos, sad ti je jako lijepo :D

i ja sam kod njega bila u 9.om mjesecu,al sam imala sitnu korekciju.

noćna dama
08.03.2010., 01:30
evo mene opet,samo da nahvalim dr.Ostojića,jer je vrhunski majstor,nos mi je preeeeeeeeeeedivannnnnnn,i svi koji ste u dilemi kome dat u ruke svoje noseke slobodno kod dr. O,jer je stručnjak kakvog nema,znam da ispada reklama,al jednostavno ja sam morala.....:cerek:

reci mi da li ti je sjeko misic ispod usne?Ja se toga najvise bojim...:eek:
Jako me zanima Ostojic,sve vise razmisljam o njemu kao mom doktoru.

Peljuga
08.03.2010., 08:21

Hej!
Jedva čekam neke slike!
Jako mi je drago što si tako zadovolja! :s

nika37
08.03.2010., 08:35
reci mi da li ti je sjeko misic ispod usne?Ja se toga najvise bojim...:eek:
Jako me zanima Ostojic,sve vise razmisljam o njemu kao mom doktoru.

da,da sijekao mi je mišić ispod usne,al se toga nemoraš bojat :D,mada me dr. prije operacije pitao dali želim da mi reže ili ne,ja sam htijela zbog mimike,jer kad sam pričala nos mi se mrdao,tj. zatezao :rolleyes:
nemaš se čega bojat,ionak si u anesteziji,a mislim da je gore štemanje nosa,od rezanja jednog mišića :D,mada prilikom oporavka se malo duže osijeća zatezanje iznad gornje usne,što je razumljivo s obzirom na gore navedeno rezanje :)
moja preporuka ti je dr. O :top:

nika37
08.03.2010., 08:37
Hej!
Jedva čekam neke slike!
Jako mi je drago što si tako zadovolja! :s

a moram se uslikat,kad uslikam stavim :D
pusaaaaa :grli:

i_v_a
08.03.2010., 08:44
[QUOTE=dianna;25364582]ne znam stvarno, ja znam jednu curu koja je prošle godine bila u osječkoj bolnici, imala devijaciju ali su joj i estetski sredili,i sve je ok bilo...ovisi kod kojeg doktora ideš

kod kojeg ste ti i dečko bili u Os?[/QUOTE

ja sam bila u osijeku prije par mjeseci i super sam zadovoljna,operirao me je doktor maleš,bio je jako ljubazan i pristupačan. Dr. šoš mi se nije čino takvim:D

i_v_a
08.03.2010., 08:48
zanima se iskustva onih koji su operirali nos prije koju godinu.kada vam je nos postigao konačan oblik,tj kada se prestao mjenjati i smanjivat,nakon koliko mjeseci?

MALENA ST
08.03.2010., 09:11
Pozdrav svima!
Evo meni je prošlo 3 tjedna od operacije.Radila sam samo estetsku, sve je prošlo u redu, ali moram priznat da nisam baš potpuno zadovoljna rezultatom. Znam da je još rano i da sve treba splasnut i sjest na svoje mjesto ali mene muči mala grbica koja je još vidljiva tamo gdje je i prije bila ( vidi se i iz profila a i sa svake strane nosa kad se gledam od naprijed i iz poluprofila). Nadam se da nisam takav pehist, da idem ravnat nos a onda dobijem malo manje kvrgav nos. Doktor kaže da je još rano za komentirat krajnji rezultat ali meni se nekako čini da će to tako i ostati. Inače sužavan mi je i vrh nosa i sa jedne strane na samom vrhu osjetim malu kvržicu koja je i vidljiva. Sve živo sam pretražila i nitko ne spominje da mu je nakon skidanja kalupa nos bio kvrgav. Baš sam si jadna zbog toga, imam osjećaj da je sve bilo uzalud! Jel još netko imao takvo iskustvo ili ste svi imali krasne, male, RAVNE noseke kad ste skinuli kalup?!

tako je bilo i meni i evo sad idem na reoperaciju-tada su mi samo raspali a sad ce ga bas lomiti-raditi osteotomiju.
jednostavno je hrskavica tako ragirala i nisam u korjenu imala nos kakav sam htjela, vrsak super , al korjen visok sa malim izbocenjem.
ne zelim te plasit al me podsjeca na moj slucaj:(

Lana zgb
08.03.2010., 22:32
pozdrav svima čitam pročitala sam sve forume vezane uz ovu temu od početka do kraja i zanima me dal bi netko mogao mi reći nešto o iskustvima sa dr uglešićem,ivkićem ili baudoin :s:s :)

Lana zgb
08.03.2010., 22:39
i da imala sam frakturu nosa i imam problema i zdravstvenih ali mene više muči ova estetska strana tako da bi mi dobro došli savjeti jer sam razmišljala o privatnicima al bi rađe prvo sve po bolnicama provjerila,tnx

noćna dama
09.03.2010., 00:11
da,da sijekao mi je mišić ispod usne,al se toga nemoraš bojat :D,mada me dr. prije operacije pitao dali želim da mi reže ili ne,ja sam htijela zbog mimike,jer kad sam pričala nos mi se mrdao,tj. zatezao :rolleyes:
nemaš se čega bojat,ionak si u anesteziji,a mislim da je gore štemanje nosa,od rezanja jednog mišića :D,mada prilikom oporavka se malo duže osijeća zatezanje iznad gornje usne,što je razumljivo s obzirom na gore navedeno rezanje :)
moja preporuka ti je dr. O :top:

Hvala ti na odgovoru,jednostavno mi grdo zvuci to "rezanje misica" :D

INY
09.03.2010., 16:46
Ja bi tribala operirat devijaciju septuma jer je dosta izražena, a kvaliteta života radi toga mi je nula, loše spavam, pri treningu se umaram grozno i imam osjećaj da ću ostat bez zraka, a svaka prehlada mi je sto puta izraženija.
Volila bi to napravit u Zagrebu, a ne u Splitu više radi moje neke fiks ideje o drljavosti Splitske bolnice, higijeni i "ljubaznosti" doktora. Neznam di bi to bilo dobro napravit u Zagrebu i koliko traje oporavak? Čula sam da se nakon 3 dana vade tamponi i da onda ostaju šavovi neko vrime...
Malo se i brinem oko izgleda nosa, kolike su šanse da mi nos izgleda gore i nesimetričnije nego sada, ipak je to slična vrsta operacija kao kod estetskog zahvata. Zato bi tila da me operira osoba koja je stručnjak i ima iskustva.
Privatno je zaista skupo, mislim da bi bilo ishitreno platit toliku cifru ako mi to može napravit jednako sposobna osoba u bolnici...
Ima li itko kakav prijedlog? Čula sam da dosta hvale bolnicu na Šalati..:rolleyes:

INY
09.03.2010., 16:52

A di je taj Ostojić, u kojem gradu? Jeli privatnik ili?

Lana zgb
09.03.2010., 17:45
ej ostojić ti je privatnik a neznam ni sama kakav je jer neki govore super a neki loše:ne zna:

Lana zgb
09.03.2010., 17:52
nika 37 baš me zanimaju slike pa daj stavi pliz kad ti se nosek oporavi:mig:

nika37
09.03.2010., 19:12
A di je taj Ostojić, u kojem gradu? Jeli privatnik ili?

Ostojić je u Zagrebu i privatnik je :mig:

nina0123456789
10.03.2010., 19:45
koliko treba čekat na kontrolu i operaciju kod Ostojića ?

nika37
10.03.2010., 21:20
koliko treba čekat na kontrolu i operaciju kod Ostojića ?

ne čeka se dugo,sve zavisi od dogovora,ja sam riješila sve u roku od mjesec dana :D

nina0123456789
12.03.2010., 13:26
thnx! nika37 kad ćemo vidjet slikice nosa? prije i poslije operacije? :-)

BLueSea
14.03.2010., 13:56
Ja sam odlučila za otprilike 6 mjeseci ići na operaciju nosa. Već sam se raspitala kod dr Tončića i sviđa mi se jer su bili stvarno ljubazni.
Imam pitanja za one koji su to već napravili:
1.Da li je dovoljno mjesec dana da nos normalno izgleda, bez oteklina etc(mislim mjesec dana nakon operacije)?
2.Da li se konzultacije plaćaju? Koliko?
3.Ja namjeravam malo podići vrh nosa. Negdje sam pročitala da su operacije nosa oko 8000 kn? Da li je to istina?

Hvala puno:)

nika37
14.03.2010., 15:03
Ja sam odlučila za otprilike 6 mjeseci ići na operaciju nosa. Već sam se raspitala kod dr Tončića i sviđa mi se jer su bili stvarno ljubazni.
Imam pitanja za one koji su to već napravili:
1.Da li je dovoljno mjesec dana da nos normalno izgleda, bez oteklina etc(mislim mjesec dana nakon operacije)?
2.Da li se konzultacije plaćaju? Koliko?
3.Ja namjeravam malo podići vrh nosa. Negdje sam pročitala da su operacije nosa oko 8000 kn? Da li je to istina?

Hvala puno:)

meni je danas 22 dana od operacije i još mi je natečen korijen nosa,a plavice iliti podljevi mi tek jučer nestali :D
konzultacije se plaćaju kod Ostojića 200 kn
sama operacija mene je došla 11 500 kn sa općom anestezijom :cerek:
8000 kn nije nigdje,mislim da je kod Tončića 10 000 ali u lokalno-potenciranoj

nina0123456789
14.03.2010., 16:01
planiram i ja kod Ostojića! :-)

znači konzultacije su 200 kn
operacija je 11500 kn (opća anestezija)
i koje još preglede trebam obavit i koliko platit?

nika37
14.03.2010., 17:07
planiram i ja kod Ostojića! :-)

znači konzultacije su 200 kn
operacija je 11500 kn (opća anestezija)
i koje još preglede trebam obavit i koliko platit?

ja sam radila sve pretrage preko dr. O,tako da sam morala vadit krv(3 bočice),nalaz interniste(EKG i ultrazvuk srca),slikala pluća,ja sam trebala i nalaz štitnjače jer imam problema s njom,i mislim da je to sve i to sam platila 1400 kn.,al ti to možeš sve napravit prek uputnice od svog dr.,ja nisam jer mi je ovak bilo puno brže a i u tajnosti :cerek:
eto,ak te još šta zanima slobodno pitaj :mig:
slike stavim kad spadne oteklina,jer mi je korijen nosa još uvijek natečen :D

BLueSea
14.03.2010., 18:43
Znači konzultacije + operacija 12000 kn.
Nika37 te pretrage si obavila sve u jednom danu?
I jel možeš sad nakon 22 dana van iz kuće ili još uvijek ne?
Opća anestezija je?

nika37
14.03.2010., 19:51
Znači konzultacije + operacija 12000 kn.
Nika37 te pretrage si obavila sve u jednom danu?
I jel možeš sad nakon 22 dana van iz kuće ili još uvijek ne?
Opća anestezija je?

da,sve u jednom danu,u tome i je prednost:D,plati pa se klati :rofl:,al stvarno super,sve ti dr. O dogovori i za čas sve napraviš :cerek:
ma ja ti idem po vani već dugo,ne kuži se to toliko dok se ne zabuljiš,a podljeve sam mazala korektorom tak da su se jako malo kužili naravno pred kraj :D
Ostojić ti sve operacije radi u općoj anesteziji,kaže tak mu je lakše,njemu a i pacijentu,ima super anesteziologicu i budiš se lagano bez mučnine,bar je kod mene tako bilo,eto toliko od mene :mig:

Lana zgb
14.03.2010., 21:42
da,sve u jednom danu,u tome i je prednost:D,plati pa se klati :rofl:,al stvarno super,sve ti dr. O dogovori i za čas sve napraviš :cerek:
ma ja ti idem po vani već dugo,ne kuži se to toliko dok se ne zabuljiš,a podljeve sam mazala korektorom tak da su se jako malo kužili naravno pred kraj :D
Ostojić ti sve operacije radi u općoj anesteziji,kaže tak mu je lakše,njemu a i pacijentu,ima super anesteziologicu i budiš se lagano bez mučnine,bar je kod mene tako bilo,eto toliko od mene :mig:

ej a ja imam strah malo od opće pa me zanima jesu te na infuziju uspavali ili na plin na usta:eek:

nika37
14.03.2010., 21:49
ej a ja imam strah malo od opće pa me zanima jesu te na infuziju uspavali ili na plin na usta:eek:

i ja sam se bojala opće :D,al nije strašno,uspavali su me na infuziju :cerek:

BLueSea
15.03.2010., 15:01

Hvala puno :)Ja sam mislila kod dr. Tončića. A di je taj dr. Ostojić u Zg-u?Ili?
I nakon koliko dana si išla van ?
Hvala puno Nika37.You are great:)

nika37
15.03.2010., 15:37
Hvala puno :)Ja sam mislila kod dr. Tončića. A di je taj dr. Ostojić u Zg-u?Ili?
I nakon koliko dana si išla van ?
Hvala puno Nika37.You are great:)

dr.Ostojić ti je isto u Zagrebu :mig:
isti dan ideš van,poslijepodne,i gle ja sam se odmah za dr. O odlučila jer je jako ljubazan i uz to on ti tampone iz nosa vadi nakon 24 sata,američki sistem :cerek:,jedini u HR vadi nakon 24 sata i to mi je bio jedan od razloga :),što sam se odlučila baš za njega :cerek:,inače sve pohvale doktoru i cijelom osoblju :mig:

nina0123456789
15.03.2010., 15:43
e, može jedno malo glupavo pitanje? - zanima me, to kad ti da anesteziju, kakav je osjećaj? jel ti se vrti? koliko to traje? il samo odjednom zaspeš? :-)

nika37
15.03.2010., 15:54
e, može jedno malo glupavo pitanje? - zanima me, to kad ti da anesteziju, kakav je osjećaj? jel ti se vrti? koliko to traje? il samo odjednom zaspeš? :-)

kad legneš na stol,onda ti upiknu u ruku iglu infuziju i kroz nju ti pomalo dodaju anestetik,ti za to vrijeme malo pričaš s anesteziologicom i više se ničeg ne sijećam,odjednom prekid,zaspala sam,nije mi se vrtilo ni niš,tek se sijećam buđenja u sobi,kad sam otvorila oči kraj mene su bile sestra i anesteziologica :D

BLueSea
15.03.2010., 16:10
dr.Ostojić ti je isto u Zagrebu :mig:
isti dan ideš van,poslijepodne,i gle ja sam se odmah za dr. O odlučila jer je jako ljubazan i uz to on ti tampone iz nosa vadi nakon 24 sata,američki sistem :cerek:,jedini u HR vadi nakon 24 sata i to mi je bio jedan od razloga :),što sam se odlučila baš za njega :cerek:,inače sve pohvale doktoru i cijelom osoblju :mig:

Pa mogla bi i ja onda kod toga :) Ima on stranicu na netu/mail?
Nakon koliko dana si mogla van iz kuće(mislim da se ne vidi da si imala operaciju)?

pantera0207
15.03.2010., 17:59
ne znam stvarno, ja znam jednu curu koja je prošle godine bila u osječkoj bolnici, imala devijaciju ali su joj i estetski sredili,i sve je ok bilo...ovisi kod kojeg doktora ideš

kod kojeg ste ti i dečko bili u Os?

e ovako dr. Maksimovic (mozda sam fulala koje slovo) mu je htio izvaditi krajnike umjesto devijacije.. ja nisam ni isla u Os od prve sam isla u Zg. Preporucila bih svakome prof. Mladinu na rebru i dok. Vuković.

e ja idem sad na operaciju i između ostalog ce mi raditi i korekciju, pa sad citam vase i svi ste spominjali da je potrebno neko duze vrijeme da produ modrice.. ja mislila tjedan dana i to je to.. planirala odmah poslije na more.. koliko dugo cu biti plava???

Samojedica
15.03.2010., 18:06
pozdrav svima.
Čitala sam gotovo sve no opet me muče vaša iskustva.
Imam oduvijek problema sa upalama sinusa.
Sada je došlo do krajnosti, česte gnojne upale, posebno u sinusima ispod očiju.:mad:, imam dosta veliki nivo tekućine.
Bolovi su jaki, glavobolje, zubi bole, čak mi su se bubnjići uvukli i nekada me i uši bole. Ukupno sam 21 dan na antibioticima i na inhalacijama ali čim izađem van na malo hladniji zrak kao da sam na početku.
Bila na sv.duhu, kod dr.Gudelja.
Imam izrazitu devijaciju spetuma zbog koje on tvrdi da mi se to sve i događa.
Trebam ići na operaciju gdje će mi koliko sam shvatila raditi rekonstrukciju hrskavice. No, upala je i dalje tu.
Da li netko ima iskustva - ide li se na operaciju i pod upalom??
I da li je netko išao na sv. duh kod dr. Gudelja??
I koliko je trajao oporavak...:(
Molim vas da mi pomognete savjetima.
Baš sam uplašena..

nika37
15.03.2010., 18:09
Pa mogla bi i ja onda kod toga :) Ima on stranicu na netu/mail?
Nakon koliko dana si mogla van iz kuće(mislim da se ne vidi da si imala operaciju)?

ima,ukucaj Ordinacija Ostojić pa će ti izbacit,ak ne nađeš ja ti pošaljem u inbox :mig:,ovdje nesmijem zbog reklamiranja :cerek:
a van sam mogla nakon 14 dana,al ono :eek:,al nije kod svih jednako,meni je skraćivao nos tak da mi je rezana kost,i ja sam imala jako puno modrica,podljeva,oteklina,bila sam horrorr :horor:

Lana zgb
16.03.2010., 01:59
Ja bi tribala operirat devijaciju septuma jer je dosta izražena, a kvaliteta života radi toga mi je nula, loše spavam, pri treningu se umaram grozno i imam osjećaj da ću ostat bez zraka, a svaka prehlada mi je sto puta izraženija.
Volila bi to napravit u Zagrebu, a ne u Splitu više radi moje neke fiks ideje o drljavosti Splitske bolnice, higijeni i "ljubaznosti" doktora. Neznam di bi to bilo dobro napravit u Zagrebu i koliko traje oporavak? Čula sam da se nakon 3 dana vade tamponi i da onda ostaju šavovi neko vrime...
Malo se i brinem oko izgleda nosa, kolike su šanse da mi nos izgleda gore i nesimetričnije nego sada, ipak je to slična vrsta operacija kao kod estetskog zahvata. Zato bi tila da me operira osoba koja je stručnjak i ima iskustva.
Privatno je zaista skupo, mislim da bi bilo ishitreno platit toliku cifru ako mi to može napravit jednako sposobna osoba u bolnici...
Ima li itko kakav prijedlog? Čula sam da dosta hvale bolnicu na Šalati..:rolleyes:

meni se čini da su najhvaljeniji dr poje(rebro) i dr uglešić(KBD),ja sam naručena na pregled kod obojice tako da ću vidjeti za kojeg ću se odlučit...

maria2009
16.03.2010., 10:44
Dragi moji,
( zasto ovo 'moji'?...jer vas citam od ljeta 2009.,ali nikako pusitit prstima da prenesu sta mi se u glavi mota :) )

Razmišljam o op nosa (od kad sam svjesna sebe i svog nosa) ali intenzivno vec godinu dana, i taman kroz ljeto sam nasla vremena polako isčitavati ovu temu... pa sam si uzela vremena i da ispišem sve doktore koje ste spominjali,i davala im + i/ili - ovisno o vašim iskustvima...
al jebemu,izgubila sam taj papir,pa mislim da cu morati ici od pocetka :kava:

U cijeloj priči je najjače da sam ljeto 2009. isfinancirala s novcima 'od nosa' :D
pa sad moram ponovo skupiti,al to ce biti ubitačno teško(jer sma na burzi),te bih htjela preko HZZO-a ili kako se ide to tak prek socijalnog?
MOLIM VAS JOS JEDNOM UKRATKO :cerek: ..jel postoji mogućnost ici samo raditi estetsku rinoplastiku i korekciju vrška u bolnicu (Zajcevu,dubravu,ili gdje vec) za nesto manje novce a da nije cca. 2000 eura? :(

ruku na srce, da mi vidite nos, skupili biste donacije u roku jednog dana za njega :D

p.s. sve koje ste stavile slike(ne znam vise imenovati),genijalne ste :mig:

pusa svima i veselim se vasim odgovorima:top:

dianna
16.03.2010., 13:37
cure stavljajte slikice , ohrabrite nas koji isto planiramo ga srediti :mig:

marincezg
16.03.2010., 15:22
pozdrav svima.
Čitala sam gotovo sve no opet me muče vaša iskustva.
Imam oduvijek problema sa upalama sinusa.
Sada je došlo do krajnosti, česte gnojne upale, posebno u sinusima ispod očiju.:mad:, imam dosta veliki nivo tekućine.
Bolovi su jaki, glavobolje, zubi bole, čak mi su se bubnjići uvukli i nekada me i uši bole. Ukupno sam 21 dan na antibioticima i na inhalacijama ali čim izađem van na malo hladniji zrak kao da sam na početku.
Bila na sv.duhu, kod dr.Gudelja.
Imam izrazitu devijaciju spetuma zbog koje on tvrdi da mi se to sve i događa.
Trebam ići na operaciju gdje će mi koliko sam shvatila raditi rekonstrukciju hrskavice. No, upala je i dalje tu.
Da li netko ima iskustva - ide li se na operaciju i pod upalom??
I da li je netko išao na sv. duh kod dr. Gudelja??
I koliko je trajao oporavak...:(
Molim vas da mi pomognete savjetima.
Baš sam uplašena..

evo da ti ja odgovorim,
i ja sam imala ceste upale sinusa, (povremeno me boljela ljeva strana cela) septum u ljevoj nosnici, i isto tako je tim povremenim upalama bio uzrok taj septum...
operirala sam septum prije 7 dana na rebru kod dr. Bilića,i mogu rec da je sve proslo super, malo me boljelo, bila sam na lokalnoj anastez, isti dan isla doma,tampone vadila nakon drugog dana, jos me malo boli vrh nosa, ali nemam nikakve podljeve a toga sam se najvise bojala...
i samo jos nesto dr.Bilic je inace djeciji doktor...
pod upalom se neide na operac.
SRETNO!!!!!

maria2009
16.03.2010., 16:30
Kad si mislim,imam tisuce pitanja,a sve si mislim da radim invalida od sebe
jer zelim estetski sredit nos (bitno da mi mama veli-da mom nosu nista ne fali :kava: ,
ali realno istina,imam i viška :rolleyes: )

Dakle,rinolastika+vršak nosa, gdje bi bilo najbolje srediti?
ako kome fali hrskavice i sl. doniram vam :cerek:

velka pusa i kako dianna(?) veli-dajte stavite slike prije i poslije, mislim,svaka cast iskustvu,
al nekako se sve zelimo usporediti sa vasim nosekima na fotkama......:)

(kljuke imaju prednost :mig: )

leeLoo*
16.03.2010., 19:37
bok svima,

evo da podjelim s vama svoja iskustva.
-danas mi je 35-i dan od operacije nosa
-bila sam kod Kinčla - cijena 13200 (uključuje i konzultacije); odlučila sam se za njega jer mi je ,,ulio'' dosta sigurnosti unatoč nekim komentarima na ovom forumu, nekako mi je ostavio dojam da je stručnjak u tome što radi
-radila sam korekciju nosne pregrade i vrška nosa (septorinoplastika endonazalno)
-operacija je bila pod općom anestezijom
-unatoč tome što je operacija trajala 3,5h (jer mi je nos bio slomljen i krivo je zarasao) nisam imala nikakvih bolova niti masnica nakon - čak je i doktor bio u šoku jer sam bila samo malo žuta oko očiju (mislim da je razlog tome možda i to što unatrag 5 mj pijem one vitamine za kožu, kosu i nokte od naturalwelth-a)
-tamponi su vađeni 5. dan, a ona zaštita s nosa je maknuta 10. dan
-malo više od mjesec dana nakon operacije profil izgleda odlčno i lijepo je ravan, vrlo prirodan i ne udara od lica
-vrh nosa i nosnice su i dalje povečani i nabubreni pa jedva čekam da splasnu te otekline
-nos čistim s kamilicom
-dobro dišem, neki konci su već ispali, a neki se vade kada prođe 2 mj nakon operacije

Lana zgb
16.03.2010., 19:54
Kad si mislim,imam tisuce pitanja,a sve si mislim da radim invalida od sebe
jer zelim estetski sredit nos (bitno da mi mama veli-da mom nosu nista ne fali :kava: ,
ali realno istina,imam i viška :rolleyes: )

Dakle,rinolastika+vršak nosa, gdje bi bilo najbolje srediti?
ako kome fali hrskavice i sl. doniram vam :cerek:

velka pusa i kako dianna(?) veli-dajte stavite slike prije i poslije, mislim,svaka cast iskustvu,
al nekako se sve zelimo usporediti sa vasim nosekima na fotkama......:)

(kljuke imaju prednost :mig: )

Hi maria...ovak pošto sam ja isto kao i ti pročitala forum jako detaljno od početka i u blokić zabilježila sve doktore koji su najhvaljeniji i na koje nije bilo pritužbi onda bi ti mogla reći da su to dr poje,dr uglešić,dr munitić,dr ivkić i dr lajtman...eto nadam se da sam ti pomogla:)

MALENA ST
16.03.2010., 19:58

ja u st. firule orl odjel vjerujem.
dr. tafra, cikojevic, roje i racic su vrhunski strucnjaci i ukoliko imas devijaciju sigurno ce ti ga i estetski popravit-al malo, ono da nemas orlovsku grbu...
mislim da bi svi trebali bit svjesni toga da u bilo kojoj bolnici ono sto vi ovdje pisete"usput mi ga estetski korigirat" je zbilja ono usput, oni obave ono zbog cega ste tu-tj. funkciju nosa, a ostalo naprave s puno manje paznje o detaljima i ukupnom izgledu nosa, npr. poraspat ce grbu, al nece suzavat vrsak nosa ili ga cijelog suzavat, mozda vam ga malo skrate.
mozda se na estetiku odnosi 10% operacije.
dakle ako zelite estetski divan nos idite kod privatnika i platite to jer im je to onda jedini cilj-napraviti lijepi nos tj nosic.

Lana zgb
16.03.2010., 22:10
ja u st. firule orl odjel vjerujem.
dr. tafra, cikojevic, roje i racic su vrhunski strucnjaci i ukoliko imas devijaciju sigurno ce ti ga i estetski popravit-al malo, ono da nemas orlovsku grbu...
mislim da bi svi trebali bit svjesni toga da u bilo kojoj bolnici ono sto vi ovdje pisete"usput mi ga estetski korigirat" je zbilja ono usput, oni obave ono zbog cega ste tu-tj. funkciju nosa, a ostalo naprave s puno manje paznje o detaljima i ukupnom izgledu nosa, npr. poraspat ce grbu, al nece suzavat vrsak nosa ili ga cijelog suzavat, mozda vam ga malo skrate.
mozda se na estetiku odnosi 10% operacije.
dakle ako zelite estetski divan nos idite kod privatnika i platite to jer im je to onda jedini cilj-napraviti lijepi nos tj nosic.

mislim da to nije baš tak:rolleyes: jer sam tu čitala da ljudi koji su bili u bolnici imaju nos sređen kako su htjeli jer sve ovisi dal ćeš ti to napomenut doktoru ili nećeš...i naravno kod koga ideš ovisi,a to nema veze sa privatnikom jer tebi niko neće napraviti nosić ako to nije moguće na tvom licu kaj nije možda tak?:)

Tia32
17.03.2010., 08:13
Bok!

Moram obaviti pregled i operaciju nosa i sinusa radi kronične upale sinusa i ne mogućnosti disanja na desnu nosnicu.Obzirom da sam malo čitala iskustva na topicu o operacijama preko HZZO i privatno,odlučila sam da ću ipak napraviti to u bolnici.
Odlučila sam se za doktora Jurlinu na Rebru,obzirom da ste njega najviše hvalili.
Pitanje za nekog tko zna zbog čega nije moguć pregled u ovoj godini ,sestra koju sam nazvala da se naručim mi je rekla da nazovem 2011.g. ,da ove godine više ne prima.Mogu kod dr.Bilića u 5.mj.
Jer naime prošle se godine u ovo vrijeme se moglo normalno naručiti kog njega sa čekanjem do 2-3 mj.
Da li da ipak idem kod tog Bilića,nije baš da ste ga nešto hvalili,ne bi htjela da problem ostane i da mi nos izgleda gore nego što je.

marincezg
17.03.2010., 10:59
Bok!

Moram obaviti pregled i operaciju nosa i sinusa radi kronične upale sinusa i ne mogućnosti disanja na desnu nosnicu.Obzirom da sam malo čitala iskustva na topicu o operacijama preko HZZO i privatno,odlučila sam da ću ipak napraviti to u bolnici.
Odlučila sam se za doktora Jurlinu na Rebru,obzirom da ste njega najviše hvalili.
Pitanje za nekog tko zna zbog čega nije moguć pregled u ovoj godini ,sestra koju sam nazvala da se naručim mi je rekla da nazovem 2011.g. ,da ove godine više ne prima.Mogu kod dr.Bilića u 5.mj.
Jer naime prošle se godine u ovo vrijeme se moglo normalno naručiti kog njega sa čekanjem do 2-3 mj.
Da li da ipak idem kod tog Bilića,nije baš da ste ga nešto hvalili,ne bi htjela da problem ostane i da mi nos izgleda gore nego što je.

ja znam da nije moguce ici na operc. ove god.( ako ides na opcu anest.) a ako ides na lokalnu onda dodjes na red za 1-2mj.
a za sami pregled bi trebala doc na red za 2-3mj. mozda si sestru krivo shvatila...
Mene je dr. Bilic operirao igrom slucaja, trebala je dr. Duska Markov, ali zadovoljna sam, polako mi se vracaju osijeti (septum u ljevoj nosnici)

pantera0207
17.03.2010., 17:04
bok svima,

evo da podjelim s vama svoja iskustva.
-danas mi je 35-i dan od operacije nosa
-bila sam kod Kinčla - cijena 13200 (uključuje i konzultacije); odlučila sam se za njega jer mi je ,,ulio'' dosta sigurnosti unatoč nekim komentarima na ovom forumu, nekako mi je ostavio dojam da je stručnjak u tome što radi
-radila sam korekciju nosne pregrade i vrška nosa (septorinoplastika endonazalno)
-operacija je bila pod općom anestezijom
-unatoč tome što je operacija trajala 3,5h (jer mi je nos bio slomljen i krivo je zarasao) nisam imala nikakvih bolova niti masnica nakon - čak je i doktor bio u šoku jer sam bila samo malo žuta oko očiju (mislim da je razlog tome možda i to što unatrag 5 mj pijem one vitamine za kožu, kosu i nokte od naturalwelth-a)
-tamponi su vađeni 5. dan, a ona zaštita s nosa je maknuta 10. dan
-malo više od mjesec dana nakon operacije profil izgleda odlčno i lijepo je ravan, vrlo prirodan i ne udara od lica
-vrh nosa i nosnice su i dalje povečani i nabubreni pa jedva čekam da splasnu te otekline
-nos čistim s kamilicom
-dobro dišem, neki konci su već ispali, a neki se vade kada prođe 2 mj nakon operacije

hej jel na ove vitamine mislis na cink od naturalwelth-a??? vidis, vidis, to bi stvarno moglo biti to s obzirom da je meni koza odlicna od toga... odlicno to sam vec pila znaci da nastavim i za operaciju?

Samojedica
17.03.2010., 20:26
evo da ti ja odgovorim,
i ja sam imala ceste upale sinusa, (povremeno me boljela ljeva strana cela) septum u ljevoj nosnici, i isto tako je tim povremenim upalama bio uzrok taj septum...
operirala sam septum prije 7 dana na rebru kod dr. Bilića,i mogu rec da je sve proslo super, malo me boljelo, bila sam na lokalnoj anastez, isti dan isla doma,tampone vadila nakon drugog dana, jos me malo boli vrh nosa, ali nemam nikakve podljeve a toga sam se najvise bojala...
i samo jos nesto dr.Bilic je inace djeciji doktor...
pod upalom se neide na operac.
SRETNO!!!!!

Hvala na odgovoru. Meni je otor. rekao da sam u bolnici cca 7 dana. Danas sam dobila nalaz CT sinusa i imam devijaciju septuma u desno. Na slici stvarno izgleda grozno:rolleyes:
Imam i zadebljanu sluznicu obostrano te u maksilarnim sinusima upalni sadržaj (a pila sam antibiotik 21 dan).
Već sam stvarno šašava od toga. Hvala bogu - glava me manje boli ali čim zahladi ispočetka:rolleyes:

HelloShitty
17.03.2010., 22:44
Bio sam prije tjedan dana na operaciji (septorinoplastika) na VMA u Beogradu kod dr. Bijelica, prema mnogima njihovog najboljeg ORL kirurga (na glasu je i kao odlican za estetske intervencije na nosu).

2-3 dana boravka u bolnici, sve skupa 7-8 dana gipsa na licu + tamponi, skoro bez otoka, disanje nesto bolje (nadam se da ce biti jos bolje), nos izravnat i vrsak malo podignut. Sve skupa oko 40000 dinara ili skoro pa tocno 400 eura. Naravno, anestezija je opca + sve sto ide s boravkom u bolnici (mjerenje temperature, tablete, obroci, vizite...).

Srecom, imao sam kod koga boraviti tamo tako da nisam imao nekih ekstra troskova na to osim karte za vlak.

Ako nekoga zanima vise, neka javi pa cu napisati na pm kako je sve proslo.

I, jedno pitanje. Doktor mi je rekao da koristim AD kapi (vitamini A+D), tj. da njima premazujem sluznicu nosa. Medjutim, zurio sam na vlak pa ih nisam kupio, a u nasim ljekarnama vele da ih nema. Zna li tko gdje se mogu kupiti (Zagreb)?

Tia32
19.03.2010., 06:25
ja znam da nije moguce ici na operc. ove god.( ako ides na opcu anest.) a ako ides na lokalnu onda dodjes na red za 1-2mj.
a za sami pregled bi trebala doc na red za 2-3mj. mozda si sestru krivo shvatila...
Mene je dr. Bilic operirao igrom slucaja, trebala je dr. Duska Markov, ali zadovoljna sam, polako mi se vracaju osijeti (septum u ljevoj nosnici)

Ne nisam krivo shvatila, jel sam poslala mail i odgovorila mi je da kod Jurlina nema termina za 1 pregled ,a da se za druge lječnike mogu naručiti u 7 i 8 mj.
Kod Bilića idem u 5.mj(na prvi pregled).
Hvala na odgovoru,zanima me samo još da li si radila još i kakvu korekciju ili samo devijaciju.

tweetee
19.03.2010., 08:27
Ne nisam krivo shvatila, jel sam poslala mail i odgovorila mi je da kod Jurlina nema termina za 1 pregled ,a da se za druge lječnike mogu naručiti u 7 i 8 mj.
Hvala na odgovoru,zanima me samo još da li si radila još i kakvu korekciju ili samo devijaciju.

Malo mi je to cudno da se vise ne moze na pregled kod Jurline jer je poznanica koja se prije nekih 10-15 dana narucivala kod njega na prvi pregled dobila termin krajem 8. mj. - naravno 2010.
Mozda da probas zvati telefonom za narudzbu pa da vidis hoces li dobiti drugaciji odgovor ili da odes na Rebro osobno (ne znam odakle si) se naruciti.
Moja preporuka ti je da cekas Jurlinu, on je jaaako strucan i ne mici se od njega! Mene je operirao i nema sanse da bih se ja odlucila za nekoga drugoga.

marincezg
19.03.2010., 11:04

nisam vise nikakvu korekciju radila osim devijacije, mada sam htjela da mi usput i "poraspa" na sredini nosa brijeg, (mali) ali je rekao da nebude...
Nisam vise htjela nista pitati, jer to u biti spada pod estetsku kirurgiju a mi se nismo nista prije dogovarali u vezi tog.
Vec sam pisala da sam trebala ici kod dr. Duske Markov, (na operac.) ona je rekla da ce mi to srediti (taj moj brijeg) usput, ali posto je njezina med.sestra zeznula stvar kod narucivanja, ja sam dospjela kod dr.Bilica.....
ipak mislim da sve zavisi od doktora do doktora sta ce usput napraviti...
Sretno!!!!

Leloo8888
21.03.2010., 22:55
Bok ekipa, evo još jedne nove:rolleyes:
čitam ove postove veoma pozorno, oči su mi otpale, jer već satima sjedim za kompom:rofl:
ugl, detaljnim proučavanjem odluka je pala, bit će dr. Tončić. No imam mali problem (naravo). Trebala bih ići što prije, jer sam alergična na prokletu ambroziju i zato ne mogu preko ljeta, jer mislim da mi operacija ne bi ništa pomogla dok mi je nos al ono totalka začepljen. Studiram, i ne bih baš trebala izostajati s predavanja, pa me zanima nakon koliko vremena smijem izaći van među ljude a da me ne gledaju kao izvanzemaljca:rofl::rofl:
Hvala puno:D

princess
22.03.2010., 09:23
Bok ekipa, evo još jedne nove:rolleyes:
čitam ove postove veoma pozorno, oči su mi otpale, jer već satima sjedim za kompom:rofl:
ugl, detaljnim proučavanjem odluka je pala, bit će dr. Tončić. No imam mali problem (naravo). Trebala bih ići što prije, jer sam alergična na prokletu ambroziju i zato ne mogu preko ljeta, jer mislim da mi operacija ne bi ništa pomogla dok mi je nos al ono totalka začepljen. Studiram, i ne bih baš trebala izostajati s predavanja, pa me zanima nakon koliko vremena smijem izaći van među ljude a da me ne gledaju kao izvanzemaljca:rofl::rofl:
Hvala puno:D

To sve ovisi od osobe do osobe i tipu operacije...al računaj minimalno 2 tjedna. Bar sam ja tako zaključila po svim postovima. Ja sam nakon prve operacije mogla van čim su mi skinuli tampone 5-ti dan jer nisam imala nikakve podljeve...jedino malo nos otečen...al sam isto stajala doma dok punti nisu pootpadali :D i nos malo splasnuo ...jedno 10tak dana.

Leloo8888
22.03.2010., 11:02
To sve ovisi od osobe do osobe i tipu operacije...al računaj minimalno 2 tjedna. Bar sam ja tako zaključila po svim postovima. Ja sam nakon prve operacije mogla van čim su mi skinuli tampone 5-ti dan jer nisam imala nikakve podljeve...jedino malo nos otečen...al sam isto stajala doma dok punti nisu pootpadali :D i nos malo splasnuo ...jedno 10tak dana.

Hvala ti puno:cerek:

cokoladna
22.03.2010., 13:38
e ljudi ja cula od dosta ljudi da je to nesto najgore u zivotu (operacija nosa), da je to takva nenormalna bol da je to strasno....
i dal znate, moze li se samo koza operirat, znaci visak uklonit, a ne kost?

Tia32
22.03.2010., 13:52
Malo mi je to cudno da se vise ne moze na pregled kod Jurline jer je poznanica koja se prije nekih 10-15 dana narucivala kod njega na prvi pregled dobila termin krajem 8. mj. - naravno 2010.
Mozda da probas zvati telefonom za narudzbu pa da vidis hoces li dobiti drugaciji odgovor ili da odes na Rebro osobno (ne znam odakle si) se naruciti.
Moja preporuka ti je da cekas Jurlinu, on je jaaako strucan i ne mici se od njega! Mene je operirao i nema sanse da bih se ja odlucila za nekoga drugoga.

U petak sam se naručila kod Poje 7.7.2010.,a za Jurlinu sa probala i mailom i zvala sam i svaki put su mi rekli da za ovu godinu nema termina za pregled.
Nije mi to nikako jasno jer preglaed traje 10 min,a ja bi tako kod njega.
Imam i poznanicu koja radi tamo kao sestra i ona mi je rekla da ne mogu kod njega,ali nitko ne govori iz kojeg razloga je odjedanput nemoguće doći do njega. Malo mi je predugo čekati 2011.g. da se tek naručim.
Kad sam se malo raspitivala rekli su mi da je Poje najbolji ,pa Jurlina i tek onda Bilić.Inaće čitala sam tvoje postove i zato sam se i odlučila za Jurlinu i hvala ti kaj si mi odgovorila.Da li si radila i korekciju i kako si zadovoljna?

Tia32
22.03.2010., 13:55
nisam vise nikakvu korekciju radila osim devijacije, mada sam htjela da mi usput i "poraspa" na sredini nosa brijeg, (mali) ali je rekao da nebude...
Nisam vise htjela nista pitati, jer to u biti spada pod estetsku kirurgiju a mi se nismo nista prije dogovarali u vezi tog.
Vec sam pisala da sam trebala ici kod dr. Duske Markov, (na operac.) ona je rekla da ce mi to srediti (taj moj brijeg) usput, ali posto je njezina med.sestra zeznula stvar kod narucivanja, ja sam dospjela kod dr.Bilica.....
ipak mislim da sve zavisi od doktora do doktora sta ce usput napraviti...
Sretno!!!!

Hvala ti !:)

tweetee
22.03.2010., 17:48
U petak sam se naručila kod Poje 7.7.2010.,a za Jurlinu sa probala i mailom i zvala sam i svaki put su mi rekli da za ovu godinu nema termina za pregled.
Nije mi to nikako jasno jer preglaed traje 10 min,a ja bi tako kod njega.
Imam i poznanicu koja radi tamo kao sestra i ona mi je rekla da ne mogu kod njega,ali nitko ne govori iz kojeg razloga je odjedanput nemoguće doći do njega. Malo mi je predugo čekati 2011.g. da se tek naručim.
Kad sam se malo raspitivala rekli su mi da je Poje najbolji ,pa Jurlina i tek onda Bilić.Inaće čitala sam tvoje postove i zato sam se i odlučila za Jurlinu i hvala ti kaj si mi odgovorila.Da li si radila i korekciju i kako si zadovoljna?

Mislim da neces pogrijesiti ni s dr. Poje, nemoj brinuti :top:, i on je dobar.
Jurlina je vjerojatno preopterecen tj. prebukiran za ovu godinu jer ima jaaako puno pacijenata i operira jaaaako ozbiljne i zafrknute stvari (onkoloske operacije).
I da te podsjetim, pokusaj odabrati termin operacije za hladnoga vremena (zimi), daklem ne po ljeti da si olaksas oporavak i sprijecis mogucnost komplikacija.
Sretno :)

Tia32
22.03.2010., 18:17
Mislim da neces pogrijesiti ni s dr. Poje, nemoj brinuti :top:, i on je dobar.
Jurlina je vjerojatno preopterecen tj. prebukiran za ovu godinu jer ima jaaako puno pacijenata i operira jaaaako ozbiljne i zafrknute stvari (onkoloske operacije).
I da te podsjetim, pokusaj odabrati termin operacije za hladnoga vremena (zimi), daklem ne po ljeti da si olaksas oporavak i sprijecis mogucnost komplikacija.
Sretno :)

A valjda će sve ispasti ok,planiram da će me možda( ako budem imala sreće)naručiti za operac. u 10.mj.Moram priznati da me je jako strah,nisam nikad u životu bila u bolnici i nisam nikad ništa operirala.Molim te ,samo mi reci što se tiče korekcije na nosu da li si zadovoljna(ako si radila),možda bi i to sredila ,ali malo me prpa kako ću ispasti:).
Hvala ti na svim odgovorima ,puno si mi pomogla.

tweetee
22.03.2010., 19:00
A valjda će sve ispasti ok,planiram da će me možda( ako budem imala sreće)naručiti za operac. u 10.mj.Moram priznati da me je jako strah,nisam nikad u životu bila u bolnici i nisam nikad ništa operirala.Molim te ,samo mi reci što se tiče korekcije na nosu da li si zadovoljna(ako si radila),možda bi i to sredila ,ali malo me prpa kako ću ispasti:).

Za operaciju narucuje casna sestra, barem je mene, i vidi koji prvi slobodan termin ce naci. Ako zelis neki drugi koji ti vise odgovara, pitaj je da li je moguce, osobito ako zelis kasniji termin jer je kasniji vjerojatno jos slobodan. Hocu reci, ne moras bespogovorno uzeti prvi koji ti ponudi nego vidi mozes li se dogovoriti za onaj koji tebi vise odgovara. Ona ce prolistati knjigu narudzbi pa cete skupa odabrati :mig:

Operacije se nemoj bojati, zbilja nije nista strasno, ja bih opet da trebam (a mozda i hocu :D jer bih jos neke stvari trebala korigirati - samo funkciju, nemam namjeru raditi estetiku). Pripremi se da neces moci disati kroz nos neko vrijeme dok ne izvade tampone i da ce te mozda boljeti grlo ako te pogrebu kod intubacije. Ali sve to brzo prodje i najbitnije ti je ne trpjeti bol (ako je bude uopce), odmarati, jesti i piti :mig:

Sto se estetske korekcije tice, nisam radila nikakve promjene pa to ne mogu komentirati. Meni je samo mrvicu (neprimjetno) podignuo vrsak i to zato jer je on zakljucio da treba zbog protoka zraka blabla. Nisam imala nikakvih podljeva ni sl., a vrsak mi je odmah poslije operacije bio dosta podignutiji nego sad (s vremenom se malo spustio kad je sve sjelo na mjesto i prestalo biti zategnuto) pa mi je nos automatski bio dosta uzi to prvo kratko vrijeme.

Ne pratim vise redovito ovu temu pa ne znam sto ti namjeravas raditi - zapravo ce to odluciti dr., a o tome ovisi kakav i koliko dug ce ti biti oporavak. Poje ce ti sigurno dobro napraviti estetiku, znam da radi i rekonstrukcije nosa u slucaju nekih bolesti pa se definitivno kuzi :top:

tweetee
22.03.2010., 19:15

Otorina koja je nekad bila na Salati preseljena je u novu zgradu na Rebru zajedno s pripadajucim otorincima prije cca 2 godine.
Kao sto si vec mogla procitati, od otorinaca sa Salate tj. Rebra preporuceni su primjerice Mladina (sef odjela), Jurlina i Poje. Jurlina, kako smo procitali, vise ne narucuje na prvi pregled ove godine. Mladina, kako smo takodjer ovdje citali, zna pacijente preusmjeravati na privatno.
U svakom slucaju, Rebro je za preporuku. Sam odjel je posve nov, cist, 1-2-krevetne sobe s kupaonom (twc) i tv pa je vrijeme koje gore provedes ugodno.

Lana zgb
22.03.2010., 19:25

ej ja sam isto naručena kod dr poje 30.6. i baš me zanima kad će biti prvi slobodni termin za operaciju nadam se da ne prekasno:rolleyes:

Tia32
23.03.2010., 17:03
ej ja sam isto naručena kod dr poje 30.6. i baš me zanima kad će biti prvi slobodni termin za operaciju nadam se da ne prekasno:rolleyes:

Pa kad si se naručila ,ja sam se naručila 19.03.2010. za 7.7.? Baš mi je drago,nadam se da će nam proći sve ok,možda dobijemo sličan termin ,pa završimo u sobi zajedno:).Ja bi voljela da dobijem termin u 10.mj. ,kažu da je tada najbolje.Jel ti isto operiraš devijaciju i hoćeš raditi i korekciju.Ja se još nisam odlučila ako mi predloži korekciju da li da se upustim i u to ili da samo riješim sadašnji problem.Malo me je strah konačnog rezultata.

Tia32
23.03.2010., 17:46
Za operaciju narucuje casna sestra, barem je mene, i vidi koji prvi slobodan termin ce naci. Ako zelis neki drugi koji ti vise odgovara, pitaj je da li je moguce, osobito ako zelis kasniji termin jer je kasniji vjerojatno jos slobodan. Hocu reci, ne moras bespogovorno uzeti prvi koji ti ponudi nego vidi mozes li se dogovoriti za onaj koji tebi vise odgovara. Ona ce prolistati knjigu narudzbi pa cete skupa odabrati :mig:

Operacije se nemoj bojati, zbilja nije nista strasno, ja bih opet da trebam (a mozda i hocu :D jer bih jos neke stvari trebala korigirati - samo funkciju, nemam namjeru raditi estetiku). Pripremi se da neces moci disati kroz nos neko vrijeme dok ne izvade tampone i da ce te mozda boljeti grlo ako te pogrebu kod intubacije. Ali sve to brzo prodje i najbitnije ti je ne trpjeti bol (ako je bude uopce), odmarati, jesti i piti :mig:

Sto se estetske korekcije tice, nisam radila nikakve promjene pa to ne mogu komentirati. Meni je samo mrvicu (neprimjetno) podignuo vrsak i to zato jer je on zakljucio da treba zbog protoka zraka blabla. Nisam imala nikakvih podljeva ni sl., a vrsak mi je odmah poslije operacije bio dosta podignutiji nego sad (s vremenom se malo spustio kad je sve sjelo na mjesto i prestalo biti zategnuto) pa mi je nos automatski bio dosta uzi to prvo kratko vrijeme.

Ne pratim vise redovito ovu temu pa ne znam sto ti namjeravas raditi - zapravo ce to odluciti dr., a o tome ovisi kakav i koliko dug ce ti biti oporavak. Poje ce ti sigurno dobro napraviti estetiku, znam da radi i rekonstrukcije nosa u slucaju nekih bolesti pa se definitivno kuzi :top:

Hvala ti punooooo:)

Lana zgb
23.03.2010., 19:14
Pa kad si se naručila ,ja sam se naručila 19.03.2010. za 7.7.? Baš mi je drago,nadam se da će nam proći sve ok,možda dobijemo sličan termin ,pa završimo u sobi zajedno:).Ja bi voljela da dobijem termin u 10.mj. ,kažu da je tada najbolje.Jel ti isto operiraš devijaciju i hoćeš raditi i korekciju.Ja se još nisam odlučila ako mi predloži korekciju da li da se upustim i u to ili da samo riješim sadašnji problem.Malo me je strah konačnog rezultata.

pa tak prije nešto više od tjedan dana...da 10.mj je:top:...ma najbolje ti je da sve odjednom riješiš kad već ideš...hihihihi možda se vidimo:)

Tia32
24.03.2010., 14:08
pa tak prije nešto više od tjedan dana...da 10.mj je:top:...ma najbolje ti je da sve odjednom riješiš kad već ideš...hihihihi možda se vidimo:)

Najbolje je da ti ideš prva tak da vidimo kako ćeš ti proći...hihhihii,da na vrijeme promjenim doktora:).
Ajde ako se sjetiš javi se poslje pregleda da vidim kad ideš na operaciju...
ako ne svejedno sretno i možda se vidimo...:))))

Normalboy
27.03.2010., 13:11
Poz svima,imam 18 god, novi sam na forumu ali već duže vrijeme razmišljam o operaciji nosa jer me sadašnji nos baca u depresiju.Imam prošireni vrh nosa pa me zanima vaša iskustva,ukratko kako su protekle vaše operacije.Ima dosta tema ali nema konkretna iskustva(ili ja nisam pročitao) molio bi ukratko i zanima me uspješnost operacije čega se najviše bojim(nije moja slika ali recimo radi se o tom,samo kod mene je to zadebljanje više istaknutije:
http://www.plasticsurgerypa.com/DisplayPages/admin/procedures/Images/Rhinoplasty_1.jpg ...
unaprijed hvala na odgovorima

nika37
27.03.2010., 21:06
e ljudi ja cula od dosta ljudi da je to nesto najgore u zivotu (operacija nosa), da je to takva nenormalna bol da je to strasno....
i dal znate, moze li se samo koza operirat, znaci visak uklonit, a ne kost?

kako mi je ovo promaklo :D
kao prvo nos ne boli ništa,i o kakvoj koži ti pričaš :ne zna:

curaspitanjem
28.03.2010., 00:17
Poz svima,imam 18 god, novi sam na forumu ali već duže vrijeme razmišljam o operaciji nosa jer me sadašnji nos baca u depresiju.Imam prošireni vrh nosa pa me zanima vaša iskustva,ukratko kako su protekle vaše operacije.Ima dosta tema ali nema konkretna iskustva(ili ja nisam pročitao) molio bi ukratko i zanima me uspješnost operacije čega se najviše bojim(nije moja slika ali recimo radi se o tom,samo kod mene je to zadebljanje više istaknutije:
http://www.plasticsurgerypa.com/DisplayPages/admin/procedures/Images/Rhinoplasty_1.jpg ...
unaprijed hvala na odgovorima

ovo je lijepo sreden nos! takvo nesto upravo i meni treba..nije toliko krumpirast moj nos, ali sam ja picajzla i zelim da bude savrsen :cerek:

pridruzujem se molbama :)

MALENA ST
30.03.2010., 09:58
bok ljudovi,
da se javim evo tri tjedna od operacije i ja sam prepre pre zadovoljna:s
oni koji prate znaju da mi je ovo druga operacija, uglavnom ovaj put mi je radjena osteotomija, potpuno lomljenje bocnih kostiju te rekonstrukcija hrskavicnog djela.
htjela bi vam dat savjet, nakon prve operacije-samo raspanje je bilo- izgledala sam prestrasno, ajme majko-sva modra, natecena grozno-uopce se nisam pripremila i zato sam se ovaj put dobro informirala i bila sam odlicna, blago ljubicasti podocnjaci, sve brzo proslo:))
Sto sam cinila???
Pila sam svaki dan tabletu cinka te C vitaamin u prahu, 7 dana prije operacije sam uzimala homeopatske ARNICA pikulice te jos 7 dana poslije.
modrice sam mazala LIOTON gelom, a 24 sata nakon opercije sam se trudila drzati gel-led malo na vratu, malo na potiljku malo oko ociju-po 5 min pa tako opet za sat vremena....
nakon sto se operirate, svi zelite sto prije doc u neku normalu a s ovim cete u 7 dana bit skroz ok, uopce vise ne stavljam ni puder ni korektor i mamm super nos:top:
pozzzz

kimy1
30.03.2010., 14:57
bok ljudovi,
oni koji prate znaju da mi je ovo druga operacija, uglavnom ovaj put mi je radjena osteotomija, potpuno lomljenje bocnih kostiju te rekonstrukcija hrskavicnog djela.
htjela bi vam dat savjet, nakon prve operacije-samo raspanje je bilo- izgledala sam prestrasno, ajme majko-sva modra, natecena grozno-uopce se nisam pripremila i zato sam se ovaj put dobro informirala i bila sam odlicna, blago ljubicasti podocnjaci, sve brzo proslo:))
Sto sam cinila???
Pila sam svaki dan tabletu cinka te C vitaamin u prahu, 7 dana prije operacije sam uzimala homeopatske ARNICA pikulice te jos 7 dana poslije.
modrice sam mazala LIOTON gelom, a 24 sata nakon opercije sam se trudila drzati gel-led malo na vratu, malo na potiljku malo oko ociju-po 5 min pa tako opet za sat vremena....
nakon sto se operirate, svi zelite sto prije doc u neku normalu a s ovim cete u 7 dana bit skroz ok, uopce vise ne stavljam ni puder ni korektor i mamm super nos:top:
pozzzz

Baš sam se pitala kako je sve prošlo.:confused: Drago mi je da je ovaj put ispalo sve kako treba i da ti je oporavak tako kratko trajao. Uživaj u novom nosiću! Pozz:)

Lana zgb
30.03.2010., 23:20
bok ljudovi,
Sto sam cinila???
pozzzz

e supeeeeeeeer,baš mi je drago...hvala na savjetima...e daj ak ti nije bed stavi slikice da vidimo...

pantera0207
31.03.2010., 18:51
I, jedno pitanje. Doktor mi je rekao da koristim AD kapi (vitamini A+D), tj. da njima premazujem sluznicu nosa. Medjutim, zurio sam na vlak pa ih nisam kupio, a u nasim ljekarnama vele da ih nema. Zna li tko gdje se mogu kupiti (Zagreb)?

ad kapi su kapi koje se koriste za djecu i stavljaju se u jelo zbog pojačanja apetita.. kao takve ne proizvode se uopce na pumpicu niti slicno pa ni ne postoji mogucnost ukapati ih... jesu li to sigurno te kapi ili??

HelloShitty
31.03.2010., 20:30
ad kapi su kapi koje se koriste za djecu i stavljaju se u jelo zbog pojačanja apetita.. kao takve ne proizvode se uopce na pumpicu niti slicno pa ni ne postoji mogucnost ukapati ih... jesu li to sigurno te kapi ili??
Da, to su. Znam za to ukapavanje kod djece, ali u ovom slucaju ih doktor svima preporuca za brze zarastanje i vlazenje nosa.
U svakom slucaju, nisam ih nasao ali sam nasao posebno A i posebno D vitamin pa to kombiniram.

nika37
01.04.2010., 18:13

nisu to kapi za pojačavanje apetita,neg za kosti protiv rahitisa,dijete dobiva vitamin D kao monovitaminski preparat, u cilju prevencije rahitisa (posljedice manjka D-vitamina) :kava:

eca
02.04.2010., 11:47
pozdrav za sve.ukljucila sam se na forum jer imam namjeru da operisem nos,imam blagu devijaciju koja se primjeti i htjela bih malo estetski promjeniti ali ne pretjerano.
s obzirom da sam iz sarajeva a kod nas je jedini dobar hirurg dr.karabeg koji je predsjednik udruženja plastičnih hirurga balkana,pa su mu stoga i cijene predsjedničke,razmišljala sam o dr.glumičiću,ustvari bila odlučila da kod njeg radim jer on radi u sarajevu 1 vikend u mjesecu ali ovdje vidim da ga niko niti hvali niti operise kod njega,pa ako iko ima kakvo iskustvo vezano za doticnog da podjeli...zahvaljujem

annastassija
02.04.2010., 13:23
mislim da to nije baš tak:rolleyes: jer sam tu čitala da ljudi koji su bili u bolnici imaju nos sređen kako su htjeli jer sve ovisi dal ćeš ti to napomenut doktoru ili nećeš...i naravno kod koga ideš ovisi,a to nema veze sa privatnikom jer tebi niko neće napraviti nosić ako to nije moguće na tvom licu kaj nije možda tak?:)

U poptpunosti se slažem,naprave ti ga prema tvom izgledu,obliku glave itd.. i mogu ga stvarno super napravit.

pantera0207
02.04.2010., 15:47
Najbolje je da ti ideš prva tak da vidimo kako ćeš ti proći...hihhihii,da na vrijeme promjenim doktora:).
Ajde ako se sjetiš javi se poslje pregleda da vidim kad ideš na operaciju...
ako ne svejedno sretno i možda se vidimo...:))))

hej curke evo idem ja kod Poje 28.5 pa mogu ja biti pokusni kunic... pa da znate da li da bjezite ili da jedva cekate.. inace narucivala sam se u 12mj za operaciju a narucena kraj 5...

dentist89
03.04.2010., 12:56
Evo ja ti mogu pomoći, jer sam i ja bila kod jednog jako dobrig kirurga i prezadovoljna sam (ime šaljem na pm). Mene je začudilo da sam ja bila jedina tamo iz Hrv...ljudi dolaze iz inozemstava kod njega ko ludi....Bilo je par cura iz Beča, Nekoliko njih iz Amerike, Slovenije,cura sa Kube, jedna iz Poljske...nisam mogla vjerovat da je on i vani tako poznat....

Uglavnom svi dolaze tu jer kažu da su u Hr puuuno jeftinije operacije...a doktori jednako stručni kao i vani.Sve u svemu ja sam jako zadovoljna, doktor jako drag (i zgodan, al nažalost zauzet),smještaj vrhunski...tamo mi je bilo ljepše nego kod kuće kako su nas mazili i pazili... osoblje puno pažnje prema pacijentima, a to ti je jako bitno....jer je mene takva panika ulovila prije op da sam htjela sve otkazat al oni su mi pomogli...i bilo bi mi žao da nisam išla na op...jer sam sada puno sretnija nego prije...

Kad smo već kod ljubaznosti osoblja...spomenula si doktora u Opatiji...ne želim ga imenovat, vjerovatno mislimo na istog....jednom sam prilikom sasvim slučajno bila kod njega jer živim blizu...prijateljica išla na dogovor....i tako mi je bio antipatičan, i neljubazan...ma užas...na kraju je i ona odustala...

Eto puno sreće! ;)

pozdrav! koji je to kirurg s kojim si bila prezadovoljna...? :)

Lana zgb
04.04.2010., 23:42
hej curke evo idem ja kod Poje 28.5 pa mogu ja biti pokusni kunic... pa da znate da li da bjezite ili da jedva cekate.. inace narucivala sam se u 12mj za operaciju a narucena kraj 5...

:top:...ajooooj to je fkt dugo al se nadam da se isplati...sreetno...

BLueSea
06.04.2010., 12:29
Ja namjeravam ići ili ovu zimu ili iduće ljeto.
Ići ću tek dok budem informirana o svemu.
A ići ću ili Ostojiću ili Tončiću.Koji su njihove plusovi? A koji minusi( nadam se da ih nema!)

Tia32
06.04.2010., 15:17

Super ,odmah nam javi kako je prošlo.Jel radiši estetiku ili samo funkciju?Pa kak si tak brzo došla na red...da li si kod njega išla i na prvi pregled..nisam čitala tvoje postove od prije ako si već pisala ,sorry.

žile
09.04.2010., 15:28
Pozdrav svima! imam problem i nadam se da će mi netko moći pomoći svojim iskustvom..operirala sam nos prije 17 dana.bio je povelik,sa vidljivom grbicom na gornjem dijelu.doktor je prije operacije rekao da će grbu izravnati,skratiti vrh nosa,i sve super.međutim,rezultatom operacije nikako nisam zadovoljna.nos je još uvijek jako bolan na dodir i taj donji dio je jako tvrd,pa pretpostavljam da je još uvijek otečeno,međutim,muči me to što izgleda prilično "krumpirasto",i dalje se ne može reći da mi je nos išta manji,samo je drugačijeg oblika nego prije.čini mi se i kao da jedna nosnica izgleda drugačije od druge što na slikama stvara dojam da nos "bježi" u stranu.Dali je itko poslije operacije imao ovakav slučaj i mogu li se nadati da će to još splasnuti,smanjiti se i doći u normalu?? nije to jedini problem..gornji dio nosa koji je bio grbav s jedne je strane ok,dok s druge pod prstima osjećam manju izbočinu,tj grbicu,koja nije jako vidljiva međutim ipak postoji i sve me to skupa baca u očaj...znam da je potreban duži period da se nos potpuno formira međutim s trenutnim stanjem nisam nimalo zadovoljna...ispričavam se na dužem postu i molim sve koji su imali slične iskustva nakon operacije da ih podijele sa mnom..da znam što mogu očekivati i čemu se nadati! puno zahvaljujem na odgovorima! :)

BLueSea
09.04.2010., 16:39
Pozdrav svima! imam problem i nadam se da će mi netko moći pomoći svojim iskustvom..operirala sam nos prije 17 dana.bio je povelik,sa vidljivom grbicom na gornjem dijelu.doktor je prije operacije rekao da će grbu izravnati,skratiti vrh nosa,i sve super.međutim,rezultatom operacije nikako nisam zadovoljna.nos je još uvijek jako bolan na dodir i taj donji dio je jako tvrd,pa pretpostavljam da je još uvijek otečeno,međutim,muči me to što izgleda prilično "krumpirasto",i dalje se ne može reći da mi je nos išta manji,samo je drugačijeg oblika nego prije.čini mi se i kao da jedna nosnica izgleda drugačije od druge što na slikama stvara dojam da nos "bježi" u stranu.Dali je itko poslije operacije imao ovakav slučaj i mogu li se nadati da će to još splasnuti,smanjiti se i doći u normalu?? nije to jedini problem..gornji dio nosa koji je bio grbav s jedne je strane ok,dok s druge pod prstima osjećam manju izbočinu,tj grbicu,koja nije jako vidljiva međutim ipak postoji i sve me to skupa baca u očaj...znam da je potreban duži period da se nos potpuno formira međutim s trenutnim stanjem nisam nimalo zadovoljna...ispričavam se na dužem postu i molim sve koji su imali slične iskustva nakon operacije da ih podijele sa mnom..da znam što mogu očekivati i čemu se nadati! puno zahvaljujem na odgovorima! :)

Jel nam možeš reći kod kojeg si ti to doktora bila ? Hvala

žile
09.04.2010., 16:45
nisam bila kod privatnika nego u bolnici.Bjelovarskoj.Tako da ne znam dali će to ikome pomoći..ali sva slična iskustva su dobrodošla,jer sam stvarno u bedu...pa samo da znam dali je itko imao sličnih komplikacija i kako su završile..

BLueSea
09.04.2010., 16:52
Ja nisam imala slična iskustva jer još nisam bila, ali ću ići. Možda ti netko sa foruma može pomoći. Ja nažalost ne mogu :( Možda da nazoveš tog doktora i pitaš ga dali to tako treba biti.

žile
09.04.2010., 17:22
ma već sam bila na pregledu,a njegovi su komentari "da će to sve biti super" i da njemu to sve dobro izgleda...:ne zna: imam osjećaj da mu je lakše tako nego priznati neku eventualnu pogrešku ako se dogodila...možda ja paničarim bez razloga i na kraju sve bude super,pa sam zato i pitala ovdje za iskustva drugih..

nika37
09.04.2010., 17:42

nemoj previše paničarit jer ti je tek 17 dana od operacije,sve je još jaaaako friško,meni je skoro 2 mj. od operacije,pa mi je vršak nosa još uvijek utrnut,još je prerano za brigu,nadam se da će ti sve naić,al mislim i uporno ću tvrdit da je najboljee ipak otić kod privatnika :mig:

Lana zgb
10.04.2010., 10:07
nemoj previše paničarit jer ti je tek 17 dana od operacije,sve je još jaaaako friško,meni je skoro 2 mj. od operacije,pa mi je vršak nosa još uvijek utrnut,još je prerano za brigu,nadam se da će ti sve naić,al mislim i uporno ću tvrdit da je najboljee ipak otić kod privatnika :mig:

neznam...mislim kužim da više vjeruješ da kad nekom platiš da će se bolje pobrinuti za tebe jer to u većini slučajeva i je istina,al masu tih kirurga u bolnici radi većinom privatno...koliko sam ja išla po pregledima i to kod ovih kaj su fkt dobri svaki od njih ima i svoju privatnu kliniku tak da to sve dođe na isto

nika37
10.04.2010., 15:06
neznam...mislim kužim da više vjeruješ da kad nekom platiš da će se bolje pobrinuti za tebe jer to u većini slučajeva i je istina,al masu tih kirurga u bolnici radi većinom privatno...koliko sam ja išla po pregledima i to kod ovih kaj su fkt dobri svaki od njih ima i svoju privatnu kliniku tak da to sve dođe na isto

puno ljudi je nezadovoljno učinjenim po bolnicama,ne kažem da i privatnik zezne,al puno više slučajeva je zeznuto upravo u bolnicama :kava:

Lana zgb
10.04.2010., 19:04
puno ljudi je nezadovoljno učinjenim po bolnicama,ne kažem da i privatnik zezne,al puno više slučajeva je zeznuto upravo u bolnicama :kava:

neznam,ma nema nam smisla oko toga raspravljati:mig:...nego sam te htjela pitati ako bi mogla na pm mi poslati imena nekih doktora i z bolnica ak znaš koji su a da su zeznuli il tak neš:rolleyes:...jer mi se približava operacija pa sam sve napetija:)

nika37
10.04.2010., 21:31
neznam,ma nema nam smisla oko toga raspravljati:mig:...nego sam te htjela pitati ako bi mogla na pm mi poslati imena nekih doktora i z bolnica ak znaš koji su a da su zeznuli il tak neš:rolleyes:...jer mi se približava operacija pa sam sve napetija:)

nemam pojma iskreno o imenima,ja sam išla privat. kod Ostojića i jako sam zadovoljna :mig:

Melodie
11.04.2010., 13:43
bok ljudovi,
Sto sam cinila???
pozzzz

Zdravo, vidim da si bila dva puta na operaciji i da si lomila bočne kosti. Naime ja još nisam bila, planiram još, kako i gdje, kod koga ali ću sigurno morati lomiti kosti jer imam širok nos pa me zanima jel se zbog lomljenja tih bočnih kostiju mora ići dva puta na operaciju ili se sve može obaviti u prvoj? Inače mi nije jasno zašto si išla dva puta :/.

Još nešto, većina ovdje kaže kako je zadovoljna Ostojićem, sada sam gledala njegove radove i ne sviđaju mi se previše, mislim profil je dobar što se tiče kosti ali ružno mi izgledaju većina prćastih noseva, nosnice kao da su previše u zraku. Neznam kako je vama naporavio ali meni nije ništa posebno.

BLueSea
11.04.2010., 15:59
Ja sam sad bila išla pogledat te slike kod Ostojića i meni se sviđa. Iz profila je super to napravio i vidim da dosta cura ide kod njega. Inače dok idete na pregled tj. prvi posjet...jel vam doktor pokaže kako bi to izgledalo otprilie nakon operacije ili o čemu pričate?

Inače (ne kažem da je to istina) ali ako je Fani bila na plastičnoj operaciji ,voljela bi da moj doktor napravi nos kao što je njezin:http://www.tportal.hr/ResourceManager/GetImage.aspx?imgId=20963&fmtId=20
a Ostojićevi radovi mi izgledaju kao da je on specijalist za to :)

nika37
11.04.2010., 19:03
Zdravo, vidim da si bila dva puta na operaciji i da si lomila bočne kosti. Naime ja još nisam bila, planiram još, kako i gdje, kod koga ali ću sigurno morati lomiti kosti jer imam širok nos pa me zanima jel se zbog lomljenja tih bočnih kostiju mora ići dva puta na operaciju ili se sve može obaviti u prvoj? Inače mi nije jasno zašto si išla dva puta :/.

Još nešto, većina ovdje kaže kako je zadovoljna Ostojićem, sada sam gledala njegove radove i ne sviđaju mi se previše, mislim profil je dobar što se tiče kosti ali ružno mi izgledaju većina prćastih noseva, nosnice kao da su previše u zraku. Neznam kako je vama naporavio ali meni nije ništa posebno.

vidim da nisi baš upućena u operaciju,za lomljenje bočnih kostiju se ne treba ić dva puta,sve se riješava u jednoj operaciji,neg zbog čega se javljam je dr.Ostojić
tj. njegovi radovi,jer sam ja kod njega radila nos,lomljene su mi i bočne kosti,i on ne radi prćaste noseve,već nos kakav se tebi sviđa tj. kakav bi najbolje odgovarao tvom licu :kava:

Lana zgb
11.04.2010., 20:34
Ja sam sad bila išla pogledat te slike kod Ostojića i meni se sviđa. Iz profila je super to napravio i vidim da dosta cura ide kod njega. Inače dok idete na pregled tj. prvi posjet...jel vam doktor pokaže kako bi to izgledalo otprilie nakon operacije ili o čemu pričate?

Inače (ne kažem da je to istina) ali ako je Fani bila na plastičnoj operaciji ,voljela bi da moj doktor napravi nos kao što je njezin:http://www.tportal.hr/ResourceManager/GetImage.aspx?imgId=20963&fmtId=20
a Ostojićevi radovi mi izgledaju kao da je on specijalist za to :)

joooooooj neznam svako ima svoj ukus nemoj me krivo shvatiti ,al da ti je od fani nos baš lijep to mi je teško za povjerovati:confused:...

Melodie
12.04.2010., 07:17
Ni meni se ne sviđa Fanin nos, premalen je, izgleda previše umjetan , možfa bi joj bio bolji samo malo veći jer joj oči izgledaju ko krofne.

E sad, molim vas da mi netko odgovori tko zna. Opet sam otišla na stranicu dr. Ostojića i slučakno pronašla ovu sliku: http://www.ordinacija-ostojic.hr/userfiles/image/OPERACIJE/NOS/6.JPG, ako bi to radili na meni, ja sigurno odustajem.

Pitanje: Ja imam , kao što sam rekla dosta širok nos, u profilu grbicu onda udubljenje pa vrh nosa okruklast. Na kraju sve izgleda kao krumpir blagorečeno, da imam veće oči ni ne bih išla na operaciju ali su mi male pa izgledam kao glavni glumci Avatara.

Znači, meni bi trebalo lomiti bočne kosti i tu grbicu pa nekako preoblikovati, e sad. da bi se to meni napravilo MORA LI SE KAO NA SLICI TO RADITI REZANJEM ISPOD USNE? Ili postoji drugi način, jer se toga bojim, ajd nos da mi mrcvare ali nema šanse da mi prčaju po ustim i režu.

Jel je tko imao ili ima sličan nos kao ja i kako ste to napravili?

Evo slike koja je identična mom nosu: http://img52.imageshack.us/img52/1603/yo20.jpg

A htjela bih da ovako izgleda-(možda još malo uže): http://img340.imageshack.us/img340/7188/yo1rr.jpg

Ajd molim vas da mi odgovorite na pitanje gore, hvala :)

BLueSea
12.04.2010., 09:57
Ni meni se ne sviđa Fanin nos, premalen je, izgleda previše umjetan , možfa bi joj bio bolji samo malo veći jer joj oči izgledaju ko krofne.

E sad, molim vas da mi netko odgovori tko zna. Opet sam otišla na stranicu dr. Ostojića i slučakno pronašla ovu sliku: http://www.ordinacija-ostojic.hr/userfiles/image/OPERACIJE/NOS/6.JPG, ako bi to radili na meni, ja sigurno odustajem.

Pitanje: Ja imam , kao što sam rekla dosta širok nos, u profilu grbicu onda udubljenje pa vrh nosa okruklast. Na kraju sve izgleda kao krumpir blagorečeno, da imam veće oči ni ne bih išla na operaciju ali su mi male pa izgledam kao glavni glumci Avatara.

Znači, meni bi trebalo lomiti bočne kosti i tu grbicu pa nekako preoblikovati, e sad. da bi se to meni napravilo MORA LI SE KAO NA SLICI TO RADITI REZANJEM ISPOD USNE? Ili postoji drugi način, jer se toga bojim, ajd nos da mi mrcvare ali nema šanse da mi prčaju po ustim i režu.

Evo slike koja je identična mom nosu: http://img52.imageshack.us/img52/1603/yo20.jpg

A htjela bih da ovako izgleda-(možda još malo uže): http://img340.imageshack.us/img340/7188/yo1rr.jpg

Ja mislim da sve operacije nosa tako izgledaju. I ja sam se u početku bojala ali nitko nije umro od toga tako da neču niti ja. Koliko ljudi je išlo na operacije više puta , pa su još uvijek tu, živi i sretni. A svejedno ti to ništa ne osjetiš, kad si pod općom anestezijom.

Moje pitanje je za Niku:) i sve druge koji su već bili na operaciji: O čemu razgovarate prvi put dok dođete k doktoru? Jel donesete slike i razg o tome kakav bi nos željeli ili što?

Hvala puno.

princess
12.04.2010., 11:28

Nadam se da se nećeš naljutiti...ali bilo bi dobro kad bi i pročitala cijeli tekst, a ne samo pogledala slike :) Evo ti dio teksta sa stranice Dr.Ostojića "Dodatno, treba izmjeriti septolabijalni kut (kut između nosa i gornje usnice) i ustanoviti postoji li pad vrška nosa prema dolje pri animaciji lica." Znači da se to ne radi svakome, nego samo pacijentima kojima pada vršak nosa dok razgovaraju. Probaj pričati i gledati se u ogledalo, ako ti nos ide prema dole onda vjerovatno spadaš u tu skupinu ljudi kojima se režu ta mišična vlakna. Opet ponavljam, ne mora značiti da će tebi to raditi, to ćeš znati nakon prvog pregleda kad ti uživo pogleda nos. Sve u svemu...i da moraš rezati...to uopće nije ništa strašno ni bolno, a niti se vidi poslije.

A ove dvije slike nosa...iskreno, meni se čini da je to potpuno isti nos :D Možda je moja percepcija kriva, al izgleda kao da je jedan nos slikan iz dva različita kuta i dvije različite udaljine. Prva slika je slikana iz veće blizine i više po sredini, a druga sa veće daljine i više sa strane... Vjerovatno već pišem bezveze pa bolje da stanem :blabla: :D

princess
12.04.2010., 11:44
a moram se uslikat,kad uslikam stavim :D
pusaaaaa :grli:

Jesi se uslikala više? :D :mig: Aj nam baci koju slikicu tu na temu...ili ako ti je neugodno pred svima...onda te molim :s :s :s :s da pošalješ bar meni na PM...ipak se ja mislim između 3 doktora...između kojih je i Dr.O, kako ga ti zoveš :top:, i kojega toliko hvališ...pa bi mi dobro došlo vidjeti nešto od njegovog nedavnog rada, a ne samo uvijek one jedne te iste slike sa njegove stranice... :cerek: tnx

BLueSea
12.04.2010., 12:29
Hvala princess i svima drugima koji znaju puno više od nas nekih. Ovaj forum je zakon :)
Ja sam našla još i ovo ako koga zanima:
http://zena.hr/clanak/ostalo_na_temu_zdravlja/plasticna_operacija_nosa_iz_prve_ruke_1_dio/2832
http://zena.hr/clanak/koza_i_tijelo/plasticna_operacija_iz_prve_ruke_2_dio/2896

Melodie
12.04.2010., 14:23
Nadam se da se nećeš naljutiti...ali bilo bi dobro kad bi i pročitala cijeli tekst, a ne samo pogledala slike :) Evo ti dio teksta sa stranice Dr.Ostojića "Dodatno, treba izmjeriti septolabijalni kut (kut između nosa i gornje usnice) i ustanoviti postoji li pad vrška nosa prema dolje pri animaciji lica." Znači da se to ne radi svakome, nego samo pacijentima kojima pada vršak nosa dok razgovaraju. Probaj pričati i gledati se u ogledalo, ako ti nos ide prema dole onda vjerovatno spadaš u tu skupinu ljudi kojima se režu ta mišična vlakna. Opet ponavljam, ne mora značiti da će tebi to raditi, to ćeš znati nakon prvog pregleda kad ti uživo pogleda nos. Sve u svemu...i da moraš rezati...to uopće nije ništa strašno ni bolno, a niti se vidi poslije.

A ove dvije slike nosa...iskreno, meni se čini da je to potpuno isti nos :D Možda je moja percepcija kriva, al izgleda kao da je jedan nos slikan iz dva različita kuta i dvije različite udaljine. Prva slika je slikana iz veće blizine i više po sredini, a druga sa veće daljine i više sa strane... Vjerovatno već pišem bezveze pa bolje da stanem :blabla: :D

To i je jedan te isti nos, prva je slika od prije a drugi operiran iako se tako možda ne čini. Moj je isti kao prva slika i htjela bih da je kao drugi ali još malo uži.

Meni se ne spušta nos uopće kad pričam a i vrh je ravan, kako bih rekla, nema onaj donji dio produžen. ,,ma nisam se naljutila nego uopće nisam čitala nego sam se odmah zaprepastila kada sam vidjela sliku.

Jel ima itko da ima barem malo sličan nos mojem pa me zanima kako je prošlo :).

(hvala na odgovoru :)

Melodie
12.04.2010., 14:40
Imam još koje pitanje. Molim vas da ako tko zna odgovori.

Naime, nisam iz Zagreba a trebala bih tamo ići na operaciju, dalje sam oko 200 km pa mi se ne isplati stalno putovati.

E sad, nakon operacije, koliko se ostane kod njih u sobi bolničkoj? Može se li ostati duže od predviđenog ili da im se plati duži boravak na odjelu, zbilja mi se ne isplati a i nemam novaca za zagrebačke hotele, neznam cijene ali pretpostavljam da su dosta skupi.

Može li mi netko reći nešto o tome? Hvala

Lana zgb
14.04.2010., 12:41
Imam još koje pitanje. Molim vas da ako tko zna odgovori.

Naime, nisam iz Zagreba a trebala bih tamo ići na operaciju, dalje sam oko 200 km pa mi se ne isplati stalno putovati.

E sad, nakon operacije, koliko se ostane kod njih u sobi bolničkoj? Može se li ostati duže od predviđenog ili da im se plati duži boravak na odjelu, zbilja mi se ne isplati a i nemam novaca za zagrebačke hotele, neznam cijene ali pretpostavljam da su dosta skupi.

Može li mi netko reći nešto o tome? Hvala

pa ako ćeš ići u bolnicu ostati ćeš otprilike 5-6 dana najviše kaj je po meni bolje za svaki slučaj ak ti neš krivo pođe:Pop:...a ak ideš privatno ideš isti ili mislim čak slijedeći dan doma kaj isto ima neke svoje prednosti...i tak:)

pantera0207
15.04.2010., 23:24
:top:...ajooooj to je fkt dugo al se nadam da se isplati...sreetno...

ma ne, nije to tako dugo evo samo sto nije doslo... hvala

pantera0207
15.04.2010., 23:30
Super ,odmah nam javi kako je prošlo.Jel radiši estetiku ili samo funkciju?Pa kak si tak brzo došla na red...da li si kod njega išla i na prvi pregled..nisam čitala tvoje postove od prije ako si već pisala ,sorry.

pa i nisam bas brzo dosla na red bila sam na pregledu u 11mj i tek za 7mj su mi zakazali... radim sada estetsku ali i funkcionalnu.. imala sam vec 2 operacije kod prof. Mladine, a kako cu sada stemati piramidu idem kod Poje s obzirom da je on bas za estetsku... tako su ga barem preporucili... naravno da cu javiti budete li jos aktivne na forumu...

ivy2206
16.04.2010., 16:25
nakon koliko dana skidate flaster nakon kaj vam skinu kalup?

Tia32
19.04.2010., 15:17
pa i nisam bas brzo dosla na red bila sam na pregledu u 11mj i tek za 7mj su mi zakazali... radim sada estetsku ali i funkcionalnu.. imala sam vec 2 operacije kod prof. Mladine, a kako cu sada stemati piramidu idem kod Poje s obzirom da je on bas za estetsku... tako su ga barem preporucili... naravno da cu javiti budete li jos aktivne na forumu...

Super ,javi kako je prošlo,pa vjerujem da ću biti na forumu,držim fige i sretnoooooooo;)

pantera0207
19.04.2010., 17:10
Super ,javi kako je prošlo,pa vjerujem da ću biti na forumu,držim fige i sretnoooooooo;)

naravno da javim:top: i hvala puno:)

pantera0207
19.04.2010., 17:16

u potpunosti se slazem s tobom, i ja sam bila kod doktora koji radi i privatno i kad sam pitala doktoricu svoju u cemu je razlika rekla je da je jedino u cekanju.. jer kad platis odmah si na redu a ovako cekas...

siam
19.04.2010., 21:46
u potpunosti se slazem s tobom, i ja sam bila kod doktora koji radi i privatno i kad sam pitala doktoricu svoju u cemu je razlika rekla je da je jedino u cekanju.. jer kad platis odmah si na redu a ovako cekas...

nije to baš tako nažalost... u bolnici doktori nemaju previše vremena za detalje zato jer rade na normu i operiraju više pacijenata dnevno.Znači, koncentracija im opada, umorni su i žuri im se jer ih se stalno požuruje budući da se mora odraditi operativni program za taj dan. U privatnoj praksi funkcioniraju sasvim drukčije, naspavani su, odmorni, rade bez žurbe i operiraju samo jednog pacijenta taj dan. Na moju beskrajnu žalost, znam što znači napraviti operaciju nosa u državnoj bolnici.

Lana zgb
19.04.2010., 22:48
nije to baš tako nažalost... u bolnici doktori nemaju previše vremena za detalje zato jer rade na normu i operiraju više pacijenata dnevno.Znači, koncentracija im opada, umorni su i žuri im se jer ih se stalno požuruje budući da se mora odraditi operativni program za taj dan. U privatnoj praksi funkcioniraju sasvim drukčije, naspavani su, odmorni, rade bez žurbe i operiraju samo jednog pacijenta taj dan. Na moju beskrajnu žalost, znam što znači napraviti operaciju nosa u državnoj bolnici.

okeeej...a da li se smije znati u kojoj si bolnici imala operaciju:rolleyes:...i jesi radila estetsku il kak...daj pričaj ak ti nije bed fkt me zanima pošto i ja idem za tri tjedna tak da me sve u vezi toga zanima...:trio::moli:

*alaja*
21.04.2010., 20:00
nisam bila kod privatnika nego u bolnici.Bjelovarskoj.Tako da ne znam dali će to ikome pomoći..ali sva slična iskustva su dobrodošla,jer sam stvarno u bedu...pa samo da znam dali je itko imao sličnih komplikacija i kako su završile..

nije da te plašim, ali operacijom nosa se ne može previše utjecati na veličinu...više na oblik... ko ima strašno veliki nos, mislim da niti ne može imati mali prčasti nosić,,,,
sigurno će ti još splasnuti, ali moje iskustvo je da mi je nos bio ljepši neposredno poslije operacije, kad je bio natečen, nego kasnije...sad je prošlo već godinu dana i moram ponovo pod nož:rolleyes:

Lana zgb
22.04.2010., 02:15
nije da te plašim, ali operacijom nosa se ne može previše utjecati na veličinu...više na oblik... ko ima strašno veliki nos, mislim da niti ne može imati mali prčasti nosić,,,,
sigurno će ti još splasnuti, ali moje iskustvo je da mi je nos bio ljepši neposredno poslije operacije, kad je bio natečen, nego kasnije...sad je prošlo već godinu dana i moram ponovo pod nož:rolleyes:

ajoooj pa zakaj moraš ponovo kaj se dogodilo,kaj ti se ne sviđa nos il kaj su neš krivo napravili

*alaja*
22.04.2010., 13:34
kad je bio natečen nos, bio je sav pravilan i lijepi, ali kad je splasnuo, kao da su se pojavile neke nepravilnosti i to od naprijed, kao da imam osmicu, gore je uži, pa širi, pa uži pa širi...a iz profila je ok.

MALENA ST
22.04.2010., 14:16
kad je bio natečen nos, bio je sav pravilan i lijepi, ali kad je splasnuo, kao da su se pojavile neke nepravilnosti i to od naprijed, kao da imam osmicu, gore je uži, pa širi, pa uži pa širi...a iz profila je ok.

Prijateljiceeeeeeeeee:mig:
Nisi ima rekla da ti nije radjena osteotomija vec samo raspanje i zbog toga to tako izgleda...dakle kad raspaju raspaju ono sto iz profila vidimo kao grbu-grbicu al ne diraju bocne strane i zato je taj oblik osmice ostao-na tom dijelu gdje je bila grba ostala je sirina bez visine tj grbe
pusa

Lana zgb
22.04.2010., 23:40

uff nije to dobro:rolleyes:...a kaj si radila privatno ili u bolnici...

lanika
23.04.2010., 07:55

Kod kojeg si doktora bila?

anita j
25.04.2010., 14:11
eh, pitanjce za cure koje su bile kod dr Tončića.
gdje se obavljaju pretrage prije operacije, koliko košta to i mogu li to napraviti običnim putem u svojoj bolnici? :mig:

Suza68
27.04.2010., 17:53
može li mi neko objasniti zašto se kod nekih operacija nosa rez radi u nosu a kod drugih ispod nosa i usnice. da li se možda privatnici i bolnice baš po tome razlikuju. zanima me da li netko zna kako radi dr. POJE na Rebru?:)

ellica:)
28.04.2010., 07:04
imam pitanje,u petak idem na pregled,nakon toga ide vadenje krvi itd.
ALI prije jedno 2mj sam eksperimentirala drogama,sto znaci da mi je jos u krvi.
hoce mi odbiti operaciju ako se nade sta?

princess
28.04.2010., 14:51
može li mi neko objasniti zašto se kod nekih operacija nosa rez radi u nosu a kod drugih ispod nosa i usnice. da li se možda privatnici i bolnice baš po tome razlikuju. zanima me da li netko zna kako radi dr. POJE na Rebru?:)

A joooooj...jesi bar pročitala zadnju stranicu ovog foruma....točnije ovu na kojoj smo sad :D Napisala sam to već...moj komentar #2655...kao odgovor na pitanje od Melodie. A o tome se i prije toga također pisalo. :eek:

princess
28.04.2010., 14:54
imam pitanje,u petak idem na pregled,nakon toga ide vadenje krvi itd.
ALI prije jedno 2mj sam eksperimentirala drogama,sto znaci da mi je jos u krvi.
hoce mi odbiti operaciju ako se nade sta?

Teško da će išta naći u krvi nakon 2 mjeseca. Jedino da ti idu provjeravati u korijenu kose, ali to je skupo i to nitko ni ne radi. Mislim da se ne trebaš bojati. :kava:

dianazd
28.04.2010., 19:15
Teško da će išta naći u krvi nakon 2 mjeseca. Jedino da ti idu provjeravati u korijenu kose, ali to je skupo i to nitko ni ne radi. Mislim da se ne trebaš bojati. :kava:

jesi bila na operaciji ???:mig:

princess
28.04.2010., 21:17
jesi bila na operaciji ???:mig:

Nisam još...ne mogu radi posla. Plan mi je krajem šestog - početkom sedmog mjeseca. Znam da je bolje kad je hladnije, al ne mogu prije, a neda mi se čekati sljedeću zimu... :mig:

Lana zgb
29.04.2010., 01:23

zato kaj postoji više tehnika po kojima rade,tj ovisi kako ko zna radit svoj posao,a većina ih reže jer ne znaju tu tehniku da iznutra rade,tj da nema vanjskih ožiljaka...

kiki11
29.04.2010., 07:37
prosla sam rinoplastiku prije mjesec i pol i imam osjecaj kao da je doticni doktor bio u zurbi i zezno me skroz pa eto molim sve koji su prosli sekundarnu operaciju nosa da napisu svoja iskustva jer ocito me ceka revizija.

kiki11
29.04.2010., 10:54
Haj,

Imam pregled krajem prvog mjeseca pa cemo vidit sto ce dr. reci.
Ja pod prstom osjecam kao nekakvu stepenicu u korjenu nosa-pa sad ne znam jel to povezano s onim problemom oko hrskavice.
Vidit cemo sve brzo-al mi je on inace rekao kako se operacija nova moze raditi najranije nakon 4 mjeseca.
Ne brinite, vidite da sam azurna...sve cu javiti:)
Nije mi svejedno ukoliko bude potrebna nova operacija, al sto je tu je..proci ce sve to a ja cu imat lijepi i funkcionalni nosic:top:

malena st
na forumu sam nova a s obzirom da imamo isti problem molim te posalji mi info za reoperaciju nosa
hvala
kiki11

lanika
29.04.2010., 14:13
prosla sam rinoplastiku prije mjesec i pol i imam osjecaj kao da je doticni doktor bio u zurbi i zezno me skroz pa eto molim sve koji su prosli sekundarnu operaciju nosa da napisu svoja iskustva jer ocito me ceka revizija.

Svima bi nam bila od velike pomoći da imenuješ "dotičnog" :)

princess
29.04.2010., 14:28
zato kaj postoji više tehnika po kojima rade,tj ovisi kako ko zna radit svoj posao,a većina ih reže jer ne znaju tu tehniku da iznutra rade,tj da nema vanjskih ožiljaka...

95% operacija se radi unutarnjom tehnikom (znači rezovi u nosu), ovih 5% se rade otvorenom tehnikom (rezovi ispod nosa), ALI ne zato jer doktor ne zna zatvorenu nego zbog toga što se otvorenom tehnikom operiraju neki teži slučajevi, gdje je operacija kompliciranija, i mora se maknuti koža sa cijeloga nosa da kirurg bolje vidi što radi. Citiram: „Otvorena“ tehnika je indicirana kod posebno teških deformacija vrška nosa ili višestruko prethodno operiranih ili traumatiziranih noseva, koje nije moguće uspješno uraditi „zatvorenim“ pristupom.

A što se tiče reza ispod gornje usne...već sam prije navela, da se radi osobama kojima se vršak nosa spušta pri mimici lica ili ti ga govoru...to nije vezano za samu tehniku (otvorena ili zatvorena) operacije nosa. :kava:

dianazd
29.04.2010., 15:51
Nisam još...ne mogu radi posla. Plan mi je krajem šestog - početkom sedmog mjeseca. Znam da je bolje kad je hladnije, al ne mogu prije, a neda mi se čekati sljedeću zimu... :mig:

ma ok je i tada :) mene je uhvatila ona najveća vrućina u 5 mj ali ne smeta ništa ...kod koga ćeš na kraju ići ?

Lana zgb
29.04.2010., 17:12
95% operacija se radi unutarnjom tehnikom (znači rezovi u nosu), ovih 5% se rade otvorenom tehnikom (rezovi ispod nosa), ALI ne zato jer doktor ne zna zatvorenu nego zbog toga što se otvorenom tehnikom operiraju neki teži slučajevi, gdje je operacija kompliciranija, i mora se maknuti koža sa cijeloga nosa da kirurg bolje vidi što radi. Citiram: „Otvorena“ tehnika je indicirana kod posebno teških deformacija vrška nosa ili višestruko prethodno operiranih ili traumatiziranih noseva, koje nije moguće uspješno uraditi „zatvorenim“ pristupom.

A što se tiče reza ispod gornje usne...već sam prije navela, da se radi osobama kojima se vršak nosa spušta pri mimici lica ili ti ga govoru...to nije vezano za samu tehniku (otvorena ili zatvorena) operacije nosa. :kava:

da valjda...meni je tak reklo više kirurga tak da sam ja sam ukratko prenijela...

Lana zgb
29.04.2010., 17:14

da fkt kod koga si bila baš sam se zainteresirala:rolleyes:...i kaj je privatno il u bolnici...

Suza68
29.04.2010., 18:14

tenks na odgovoru. Radi se o sljedećem kod mene. Moj sin 17 g. odlučio ove godine korigirati nos. podržavam ga u tome naručen je kod Poje slijedeći tjedan. bili i kod Glumičića no nismo još odlučili kod koga ćemo to obaviti.:)

princess
30.04.2010., 00:16
ma ok je i tada :) mene je uhvatila ona najveća vrućina u 5 mj ali ne smeta ništa ...kod koga ćeš na kraju ići ?

Vjerovala ili ne još se nisam odlučila :lol: Ostojić, Tončić ili Bastajić? Stvarno ne znam... :ne zna:

Mislim da ću znati kad uživo popričam sa svakim od njih. Što se tiča mailova, stvarno su svi lijepo odgovorili, i dosta različito ...kad ih vidim uživo i kad mi sve lijepo opširno objasne, odlučiti ću se za onog koji mi najviše "sjedne" :)

MALENA ST
30.04.2010., 08:22
malena st
na forumu sam nova a s obzirom da imamo isti problem molim te posalji mi info za reoperaciju nosa
hvala
kiki11

javi se na pm pa cu ti sve reci.....
uglavnom druga operacija prosla super i zbilja sam zadovoljna:top:

Lana zgb
30.04.2010., 11:25
tenks na odgovoru. Radi se o sljedećem kod mene. Moj sin 17 g. odlučio ove godine korigirati nos. podržavam ga u tome naručen je kod Poje slijedeći tjedan. bili i kod Glumičića no nismo još odlučili kod koga ćemo to obaviti.:)

za dr poje sam čula sve najbolje tako da mislim da s njim sigurno nećeš pogriješiti,a za glumičića se priča svašta, i dobro i loše tak da mislim da je bolje odabrati ono kaj je sigurno:mig:

Suza68
30.04.2010., 18:36
za dr poje sam čula sve najbolje tako da mislim da s njim sigurno nećeš pogriješiti,a za glumičića se priča svašta, i dobro i loše tak da mislim da je bolje odabrati ono kaj je sigurno:mig:

Malo sam odnosno u velikoj nedoumici no vidjet ću kad Poje ima termin za operaciju jer Glumičić nas naručio krajem 6 mj.da se radi o meni ne bi toliko komplicirala no ipak je u pitanju moje dijete i treba dobro razlučiti kome ga dati u ruke.:mig:

kiki11
01.05.2010., 20:41
Svima bi nam bila od velike pomoći da imenuješ "dotičnog" :)

evo kako stvari stoje!!Rijec je o dr.Ostojicu koji me je jako razocarao ne samo kao osoba nego kao i doktor!!Nos je totalno sfusan a on me uvjerava kako je super ispao..cim je skinut kalup primjetila sam da ide u krivo,odnosno da je na desnoj strani ostala kvrga..isto tako nije postivao moje zelje nego je radio na svoju ruku!!!skratio ga je i podigao previse...puno previse!!!nedavno sam bila kod njega na kontroli pa je i priznao da je ostala kvrga i uvjerava me kako se to moze ispraviti filerima na lijevoj strani tako da nos izgleda simetricno..kada sam ga upitala o podignutom vrsku odgovorio mi je da on tako radi noseve i da je to prevencija za mladoliki izgled u starim danima...tko je ovdje lud?!

u zaru ocaja odlucila sam da odem na konzultacije kod dr.Gulic (informirajuci se naokolo dobila sam upute da u njezinoj klinici rade vrhunski strucnjaci za sekundarnu rinoplastiku). E tamo me cekalo pravo iznenadjenje!!!Kada me je pregledala i kada sam joj rekla kod koga sam bila na operaciji rekla mi je da puno pacijenata od doticnog dr.dolazi kod nje na reviziju sa istim problemom..(isto nudi filere za popunjavanje) kaze da noseve stanca iste i da ih radikalno skracuje a kad otvori nos da je zatekne pravi "kupus" od nosa. Takodjer sve moje sumnje je potvrdila: zaostala grba, previse..jako previse podignut nos..i jako skracen.. iako je jos otecen kaze da bi mogao izgledati nakon oteklina jos podignutiji...ajme meni!!!Isto tako napominjem da sam joj pokazala i svoju fotku prije operacije i ona je bila blago receno iznenadjena katastrofom od nosa...

Eto ove informacije sam mogla i zadrzati za sebe ali stvarno bi bio grijeh ne upozoriti,pa nek onda svatko odluci u svoje ime

takoder,izuzetno mi je drago da su neke cure odusevljene njegovim radom!!!

Dobro razmislite kome se dajete u ruke!!

Nadam se da nikoga nisam uvrijedila...

Lana zgb
01.05.2010., 23:52
evo kako stvari stoje!!Rijec je o dr.Ostojicu koji me je jako razocarao ne samo kao osoba nego kao i doktor!!Nos je totalno sfusan a on me uvjerava kako je super ispao..cim je skinut kalup primjetila sam da ide u krivo,odnosno da je na desnoj strani ostala kvrga..isto tako nije postivao moje zelje nego je radio na svoju ruku!!!skratio ga je i podigao previse...puno previse!!!nedavno sam bila kod njega na kontroli pa je i priznao da je ostala kvrga i uvjerava me kako se to moze ispraviti filerima na lijevoj strani tako da nos izgleda simetricno..kada sam ga upitala o podignutom vrsku odgovorio mi je da on tako radi noseve i da je to prevencija za mladoliki izgled u starim danima...tko je ovdje lud?!

u zaru ocaja odlucila sam da odem na konzultacije kod dr.Gulic (informirajuci se naokolo dobila sam upute da u njezinoj klinici rade vrhunski strucnjaci za sekundarnu rinoplastiku). E tamo me cekalo pravo iznenadjenje!!!Kada me je pregledala i kada sam joj rekla kod koga sam bila na operaciji rekla mi je da puno pacijenata od doticnog dr.dolazi kod nje na reviziju sa istim problemom..(isto nudi filere za popunjavanje) kaze da noseve stanca iste i da ih radikalno skracuje a kad otvori nos da je zatekne pravi "kupus" od nosa. Takodjer sve moje sumnje je potvrdila: zaostala grba, previse..jako previse podignut nos..i jako skracen.. iako je jos otecen kaze da bi mogao izgledati nakon oteklina jos podignutiji...ajme meni!!!Isto tako napominjem da sam joj pokazala i svoju fotku prije operacije i ona je bila blago receno iznenadjena katastrofom od nosa...

Eto ove informacije sam mogla i zadrzati za sebe ali stvarno bi bio grijeh ne upozoriti,pa nek onda svatko odluci u svoje ime

ajme fkt strašno nema goreg nego odlučiti se za tako nešto i onda da ti se tako nešto dogodi na kraju,nadam se da će ti se na kraju sve dobro završiti,kad ideš na slijedeću operaciju

kiki11
02.05.2010., 12:36
ajme fkt strašno nema goreg nego odlučiti se za tako nešto i onda da ti se tako nešto dogodi na kraju,nadam se da će ti se na kraju sve dobro završiti,kad ideš na slijedeću operaciju

Na slijedecu operaciju mogu tek za cca. 6mj.. A do tada...Samo eto s obzirom na moje iskustvo, slijedece operacije me itekako strah...zapravo ne same operacije,nego rezultata!!!Iskustvo sa same operacije i nakon nje je vrlo pozitivno,budjenje iz anestezije je proslo dobro, vadjenje tampona (cega nas se dosta boji) bezbolno, ali skidanje kalupa sook!!!!:(

Zato jos jednom molim da oni koji su na zalost prosli sekundarnu rinoplastiku podijele iskustva s nama kojima se nije posrecilo...

SToni
02.05.2010., 13:57
Moram operirati devijaciju septuma, znači nikakva estetska operacija, čisto štemanje u kbc. Doktor kaže rutinska operacija nekih pola sata. Zanima me kojom tehnikom se ta operacija izvodi, da li se reže ispod usne ili to ide sa vanjske strane samo kroz nos. Anestezija je opća, da li nakon nje primam infuziju ili ne? Koliko dana stojim u bolnici? Da li ću i ja morati nositi nekakav kalup o kojem svi govore? Koliko dana ću morati držati tampone u nosu? Da li ću imati nekakve podljeve po licu? Ako hoću za koliko dana ću izgledati normalno kao prije?...

Noela112
02.05.2010., 14:28
@Kiki, više nas je takvih.
Nemoj misliti da su naši kirurzi najbolji + operiraju prekratko, tek tako.
Ja sam bila kod Glumičića.
Nije ništa bolji.Štanca noseve, podiže ih previše i nos gubi prirodan izgled.
Kad bi realno ocijenili nos naše Blanke, premalen je za njeno lice.
Samim time, nosnice dolaze do izražaja.
Možda bi netko sa stvarno velikim nosom nakon takve procedure bio zadovoljan rezultatima, ali ne i ja.

Upravo je problem naših kirurga što ne znaju napraviti nos koji se ljepše uklapa i pomaže harmoniji lica, a istodobno izgleda prirodno.
Osobno smatram da sam en face izgledala privlačnije i prirodnije, nego nakon meni nepotrebnog zahvata, na koji sam se brzopleto odlučila.:flop:
Jako je mnogo slučajeva da su ljudi nezadovoljni baš zato jer se pozornost skreće previše na nos, nos kao ukras lica itd.
Tko to želi?

Inače, ti si tek mjesec i pol od operacije. Nos će ti se mnogo mijenjati i transformirati, možda na kraju budeš zadovoljna.
Kako bilo, rješenje postoji. Iskreno, nisam sigurna da bi se "bacila" u ruke kojem domaćem kvazikirurgu na sekundarnu operaciju. Prva lekcija me previše koštala.
Svakako ću razmatrati reviziju za budućnost, ali ako treba spremna sam ići van Hrvatske, kod pravih specijalista, budući da se sekundarne procedure uvelike razlikuju od primarnih. Ima vremena.
Good luck.:)

kiki11
02.05.2010., 18:14
Možda bi netko sa stvarno velikim nosom nakon takve procedure bio zadovoljan rezultatima, ali ne i ja.

Upravo je problem naših kirurga što ne znaju napraviti nos koji se ljepše uklapa i pomaže harmoniji lica, a istodobno izgleda prirodno.
Osobno smatram da sam en face izgledala privlačnije i prirodnije, nego nakon meni nepotrebnog zahvata, na koji sam se brzopleto odlučila.:flop:
Jako je mnogo slučajeva da su ljudi nezadovoljni baš zato jer se pozornost skreće previše na nos, nos kao ukras lica itd.
Tko to želi?

Inače, ti si tek mjesec i pol od operacije. Nos će ti se mnogo mijenjati i transformirati, možda na kraju budeš zadovoljna.
Kako bilo, rješenje postoji. Iskreno, nisam sigurna da bi se "bacila" u ruke kojem domaćem kvazikirurgu na sekundarnu operaciju. Prva lekcija me previše koštala.
Svakako ću razmatrati reviziju za budućnost, ali ako treba spremna sam ići van Hrvatske, kod pravih specijalista, budući da se sekundarne procedure uvelike razlikuju od primarnih. Ima vremena.

Noela hvala ti na rijecima utjehe...
trenutno sam u doslovno analiziranju doktora za reviziju...Do sada sam, na osnovi foruma i konzultacija, odlucila da odem do dr.Ugljesic i Dr.Mladina oni su navodno jedni od "jacih" doktora za popravak..Takodjer rade privatno u jednoj poliklinici tako da nemoram lutati naokolo po bolnicama...
da barem mozemo vratiti vrijeme...da bar sam bila pametnija..ali sta je tu je!!!

dodi
02.05.2010., 18:55
hej kiki imas private message

lanika
03.05.2010., 07:52

A joj, sad me tek strah... Hvala ti što si podijelila ovo s nama!

Noela112
03.05.2010., 14:41
Prevencija za mladoliki izgled u starijim danima?:rolleyes:
Give me a break, kao da će nam sa 75 biti važno kakav nos imamo i kako će se uklapati na već ionako izborano lice.
Ja sam čitajući postove ovdje dobila dojam da je Ostojić dobar za noseve, zato sam i zažalila što ga nisam uzela u obzir umjesto Glumičića, ali ispada da su isti maheri.
Nedopustivo je da se kod nas ne primijenjuje kompjutorska simulacija prije operacije i da kirurzi furaju stil tiny nosića iz 70-ih i 80-ih.
Vjerojatno im je to lakše, nego voditi računa o prirodnosti.:flop:

Svima koji su u sličnoj situaciji i razmatraju sekundarnu operaciju, preporučila bih zaista dobronamjerno da se prvo malo smire od dojmova, da puste vremenu da napravi svoje i da ne uletavaju brzopleto sa odlukama o novoj operaciji.
Naravno da to ne znači da trebaju odustati i zadovoljiti se time, ali treba biti jako oprezan pri odabiru, jer sekundarne korekcije koje zahtijevaju hrskavične graftove, zato jer je "previše" napravljeno, su dakako puno teže od klasičnog skraćivanja nosa ili dovršavanja posla.

Na forumu je otvorena tema sekundarna opercija nosa (revizija), za one koji ne znaju, na kojoj su neke djevojke podijelile svoja iskustva.
Možda nekome u sličnoj situaciji bude od koristi da ih konzultira.:)

spagirl
03.05.2010., 16:17
pozdrav,
evo proslo je 5 dana od moje operacije,sve je dobro proslo,bez ikakvih bolova samo nelagoda zbog tampona u nosu koje su mi btw danas izvadili.nije nista bolilo samo tekucina koju stavljau u nos pece za grlo i jako je gorka.sto se tice podljeva oni su kartko trajali,sad imam samo zute podocnjake.za 4 dana idem skidat kalup i jedva cekam da vidim nos u punom obliku.pozz

lanika
04.05.2010., 11:24

Tko to želi?

Jesi ti naglasila Glumičiću TOČNO kakav nos želiš ili si se dala njemu u ruke da napravi nos po svom nahođenju?

Noela112
04.05.2010., 12:45
Jesi ti naglasila Glumičiću TOČNO kakav nos želiš ili si se dala njemu u ruke da napravi nos po svom nahođenju?

Uglavnom, ja sam rekla da ne želim drastičnu promjenu, nakon što me on uvjeravao da nitko to neće ni vidjeti. On će samo malčice spustiti nos i malo skratiti vršak. Problem jest, što sam bila lakomislena, jer sam na to pristala.
Ne mogu reći da je moj nos katastrofa, ali definitivno ne izgleda prirodno, kako bi trebao. Dakle, vršak je previše podignut.
Mislim da se takvi naštancani tipovi noseva ne bi smjeli više raditi, bez da se vodi računa o individualnosti lica.
Kontaktirala me i jedna cura iz Italije, koja ima isti problem, isto je nos kod njega radila.

Uglavnom, što je, tu je. Mislim da nikome nisam okaljala reputaciju, ali imam pravo reći kakva je situacija u mom slučaju i da nisam zadovoljna+ konzulacije mu traju jako kratko i nema kopmpjutorske simulacije.
Nos će vam biti nježniji...nedovoljno za mene.

Zato, prije bilo koje operacije razmislite i naglasite ono što želite, nemojte pasti na ono da će vam nos biti ljepši i pogledajte stil dotičnog kirurga.
Meni se njegov definitivno ne sviđa, a reklama definitivno nije sve.

Back on topic, pričajte o svojim friškijim iskustvima.:mig:

gelicakrk
05.05.2010., 10:30
javi se na pm pa cu ti sve reci.....
uglavnom druga operacija prosla super i zbilja sam zadovoljna:top:

Malena St,

Molim te reci gdje si bila na sekundarnoj rinoplastici! Meni je proslo puna 3 mjeseca, nos je previse skracen, podignut,vrsak izdeformiran udubljenja i ide u stranu, podebljan kao da imam samo vrsak nosa sva u panici i sokirana i ne mogu docekati razgovor da ce se upoce to moci ispraviti!
Tuzna i zalosna isla rjesiti samo devijaciju i bilo je govora da ce maknuti samo grbicu i da ce takav i ostati, a onda je uslijedio sok!
Svaka pomoc bi bila dobrodosla!

Lana zgb
05.05.2010., 15:28
baš mi je žao cure kaj vam operacije nisu dobro ispale,to je zadnje kaj očekuješ kad se odlučiš za tako nešto

tinolina_zg
05.05.2010., 21:58
drage moje,

Danas sam bila u vinogradskoj zog nosica. Prije 5 godina sam operirala kod dr. Bilica devijaciju septuma, no rezultat je ostao takav da mi sad nos ide ukoso na jednu stranu, na lijevu nosnicu ne disem jer je preuska i imam problema s time. na slikama da ne pricam :(, slikam samo jednu stranu lica jer se na drugoj vidi krivi nos,tragikomicno zaista... Uglavnom narucena sam kod dr. Kalogjere na pregled, zanima me tko ima iskustva s njim i sta mi mozete reci? I koliko dugo se ceka na operaciju u vinogradskoj?

princess
06.05.2010., 16:37
drage moje,

Danas sam bila u vinogradskoj zog nosica. Prije 5 godina sam operirala kod dr. Bilica devijaciju septuma, no rezultat je ostao takav da mi sad nos ide ukoso na jednu stranu, na lijevu nosnicu ne disem jer je preuska i imam problema s time. na slikama da ne pricam :(, slikam samo jednu stranu lica jer se na drugoj vidi krivi nos,tragikomicno zaista... Uglavnom narucena sam kod dr. Kalogjere na pregled, zanima me tko ima iskustva s njim i sta mi mozete reci? I koliko dugo se ceka na operaciju u vinogradskoj?

Meni je potpuno isto kao i tebi...umirala sam od smijeha kad sam čitala tvoj post i ono za slikanje samo na jednu stranu :rofl:

pantera0207
08.05.2010., 14:50

bila sam vec na dvije operacije u drzavnoj bolnici kod prof. Mladine koji ujedno radi i privatno.. tako da nemam pojma o cemu pricas.. Mladina je prije oper. imao vremena detaljno mi opisati sto ce mi raditi i u cemu je problem i sve ostalo.. probudila sam se i 1 i 2 put bez ikakih bolova za razliku od prijateljice koja je iste probleme rijesavala privatno... ona je umirala od bolova kao i njen decko koji je isto radio privano... a ovo sto pricas da privatno obavlja 1 oper. dnevno pa vjerojatno mu ni ne ostane vremena za vise.. a ni ne vidim kad se stigne naspavati kad radi pod normom u bolnici...
Kad god sam u bolnici i prođe on, uvijek stane, pruzi ruku i pita kako sam i to sve bez kulenovih seka, viskija i ostalih pizdarija...

ketamine
09.05.2010., 00:51
da se iznova reanimiram na forumu, posto je od moje op. proslo 7 mj. pa da realno sagledamo stvari. morati cu razocarati one koji prizeljkuju smanjenje oteklina u vrsku nosa,ne,vrsak nosa nije otecen-on ja takav kakavime ga je napravio vas dr. , i ja sam prije op. imao spicast i ravan nos no posto ga je ovaj podigao pomalo je deblji u vrsku ali zar nije to logicno obzirom da se od ostroga kuta nastoji dobiti zaobljeniji luk? eh sada u kolikoj mjeri to je vec druga prica..
druga stvar je sto se korijena tice,ukoliko osjecate oteknutu ''kost''-taj dio ostaje isti,kost je kost i ona ne otice,ona puca ili nepuca,gledajte to sa pozicije kao kada dobivate udarac u nogu,nakon splasnjavanja otekline na tom mjestu necete primjetiti odjednom udubinu,sve ostaje isto zar ne?prema tome,ukoliko je zadebljanje koze oteknuto,to ce splasnuti ,skoro neprimjetno,ali hoce. bit svega je biti realan prema sebi i ocekivanjima,nemojte gledati estetsku kirurgiju kao vanzemaljsku tehnologiju,na kraju krajeva to je obicna operacija,zar ne? iscjeljivanje,zarastanje,splasnuce oteklina i rezultati nakon nekoliko mjeseci jesu upravo onakvi kako je realno za ljudsko tijelo,nemojte ocekivati cuda.
uostalom,zivot nije bajka,neide uvijek sve onako kako smo si zamislili, a sitnicavost nije dobra osobina. nemojte da vas dijelici milimetra obeshrabruju i bacaju u ocaj,uostalom, bit svega je imati manje izrazen nos,a ne savrsen,zar ne?

BLueSea
09.05.2010., 08:58
pozdrav,
evo proslo je 5 dana od moje operacije,sve je dobro proslo,bez ikakvih bolova samo nelagoda zbog tampona u nosu koje su mi btw danas izvadili.nije nista bolilo samo tekucina koju stavljau u nos pece za grlo i jako je gorka.sto se tice podljeva oni su kartko trajali,sad imam samo zute podocnjake.za 4 dana idem skidat kalup i jedva cekam da vidim nos u punom obliku.pozz

Mozes nam jos reci kod kog si ti bila?:)

Btw Ketamine ja se nebi slozila s tobom jer ako das 10 000 kn ili vise za operaciju ocekujes super rezultate , a ne da ti naprave nesto bezveze.

spagirl
09.05.2010., 15:11
Mozes nam jos reci kod kog si ti bila?:)

Btw Ketamine ja se nebi slozila s tobom jer ako das 10 000 kn ili vise za operaciju ocekujes super rezultate , a ne da ti naprave nesto bezveze.

evo skinula i zadnji flaster,i nosic je jako lijep samo je jos jako otecen oko ociju i u sredini pa malo i izgledam ko svinja ali i to ce proci.bila sam kod dr kincla,cijena 1700 eura.pitaj ako te jos sta zanima.pozz

BLueSea
09.05.2010., 16:32
evo skinula i zadnji flaster,i nosic je jako lijep samo je jos jako otecen oko ociju i u sredini pa malo i izgledam ko svinja ali i to ce proci.bila sam kod dr kincla,cijena 1700 eura.pitaj ako te jos sta zanima.pozz

Ja sretna zbog tebe:)A nadam se da si i ti sretna.Ja idem tek iduce godine jer nemam sad vremena. A još ne znam kome.
Možeš još nešto reći o dr Kinclu...on u Zg-u ili?

Army_of_me
09.05.2010., 19:06
Ima li iko iskustva sa dr. glušcem ?

Ran'ia
10.05.2010., 04:48
Pozdrav svima,molim savjet ako je itko imao slično iskustvo :)

naime, gledano od naprijed imam lijep nosić,mali,uzak i vrh je sasvim lijep ali gledano iz profila je nekako špicast,s tim da ima mala grba na početku i izgleda nekako ružno iz profila,veliko, dok od naprijed izgleda malo.. zvuči čudno,ali tako je..
sad,da li se isplati ići na operaciju, dosta sam o tome razmišljala,jer bih htjela samo ispraviti tu grbicu na početku nosa i malo promijeniti izgled iz profila da ne bude ravan nego udubljen ali vrh ne bih htjela dirati niakako jer mislim da bi mi se onda promijenio i cjelokupan dojam lica.. znači, vrh i duljina isti, da li se isplati ići i mogu li imati povjerenja da će mi točno tako napraviti?

hvala

Ran'ia
10.05.2010., 05:53
molila bih ako bi netko bio ljubazan pa s ejavio da mu pošaljem par slika na pm,čisto da mi da savjet:D

mala_zg23
10.05.2010., 18:38
nisa m dugo pisala na ovoj temi ali uglavnom imala sam operaciju prije jedno godinu dana i najvažnije mi je bilo da mi maknu višak hrsakvice jer mi je vrh nosa previše bio zaobljen i onako ko loptica i naokon se smanjilo ali opet se vratilo djelomično kako je i bilo. zanima me što da napravim i da li je netko imao slično iskustvo?

Lana zgb
10.05.2010., 18:43
nisa m dugo pisala na ovoj temi ali uglavnom imala sam operaciju prije jedno godinu dana i najvažnije mi je bilo da mi maknu višak hrsakvice jer mi je vrh nosa previše bio zaobljen i onako ko loptica i naop se smanjilo ali imam osjećaj da se opet vratilo kako je i bilo. zanima me što da narpavim i da li je netko imao slično iskustvo?

kako to misliš,da ti se vratio na isto kao i prije operacije? ti si u vinogradskoj radila jelda?

mala_zg23
10.05.2010., 19:07
nisam u vinogradskoj radila, radila sam u merkuru. vratilo se tako što mi vrh nos ima okrugli oblik opet. uspoređivala sam slike prije operacije i slike mjesec dana nakon op i razlika je drastična.

leptiric3
10.05.2010., 20:04
Malo da prokomentiram postove.. Meni je bilo dovoljno pogledati slike prije/poslije op nosa kod Ostojića, vidi se da su svi preprčasti i da idu u zrak.

Ja sam prije godinu dana operirala nos kod prim. Munitića u Merkuru (Zg) i malo je reći da sam zadovoljna.

Ali, ono što mi smeta je to što se nos malo naginje u stranu. Nije jako, na prvi pogled se ne primijeti, ali ja bih to htjela izravnati. Je li netko od vas ravnao nos i kako je ispalo?

Tasha212
10.05.2010., 20:35
Ja sam 12.1. radila rinoplastiku, imala sam kvrgu blizu korjena nosa i nos mi je bio duguljast i špičast , nakon mjesec dana su mi nestali otoci oko očiju i splasnuo je korjen nosa ,tek sam mi je vršak poprimio normalan oblik bio je natečen dosta. Iako mi je doktor rekao da će tek kroz godinu dana te sve kosti sjesti na pravo mjesto , nos mi je sada ravan ,nema kvrge i skratio ga je ,skroz je "hollywood" !!! :) Radila sam u poliklinici Arcadia kod dr Ignatovskog ,jako sam zadovoljna prvenstveno svojim nosićem,a i sa osobljem u bolnici, super su bili prema meni,cijena je isto ok ,makar sam skoro odustala nakon svih pročitanih postova jer ima dosta nezadovoljnih pa me bilo ful strah, ali eto nije moglo bolje!!

Lana zgb
10.05.2010., 23:53
Malo da prokomentiram postove.. Meni je bilo dovoljno pogledati slike prije/poslije op nosa kod Ostojića, vidi se da su svi preprčasti i da idu u zrak.

Ja sam prije godinu dana operirala nos kod prim. Munitića u Merkuru (Zg) i malo je reći da sam zadovoljna.

Ali, ono što mi smeta je to što se nos malo naginje u stranu. Nije jako, na prvi pogled se ne primijeti, ali ja bih to htjela izravnati. Je li netko od vas ravnao nos i kako je ispalo?

daj mi pričaj kak ti je bilo ak možeš na pm jer ja sad u srijedu imam operaciju kod munitića:s

glavonja
11.05.2010., 07:25
pozdrav ekipo,
u četvrtak idem na operaciju nosa, ne estetsku, već mi je nos slomljen, pa me zanima nešto o tome?
recimo, koliko ostajem, kakav je i koliko dug oporavak(moram znat zbog bolovanja, nadam se što duže:D), je li istina da se ne smije pušit za vrijeme oporavka(prilika za prestat:top:) itd.??

zdravi i veseli bili

SToni
11.05.2010., 09:14
Sad ću ja realno opisati moje iskustvo operacije. Imao sam devijaciju septuma koja mi je sužavala lijevu nosnicu i time ometala ispravno disanje i izazivala česte glavobolje. Najobičnija
prehlada bi mi začepila nos na nekoliko mjeseci bla, bla, bla...
Uglavnom, doktor je rekao da će trebati ištemati tu devijaciju i da bi se većina mojih problema trebala riješiti sa time.
Zaprimljen sam u bolnicu...došao je dan operacije, srijeda...narkoza je bila neobično iskustvo ali vrlo ugodna. E sad dolazi teži dio, nos mi je bio natečen i začepljen sa tamponima, pritisak
u glavi je rastao do granica boli. Disanje samo na usta, svako malo gutanje zraka. Nisam imao nikakvih podljeva. Operiran sam u 11:00 i nisam spavao cijelo to popodne kao ni cijelu noć.
Neznam kako da to opišem osim kao najduža noć u mom životu. Ljudi oko mene, svi operirani, svaki hrče i proizvodi neke nenormalne zvukove, vani grmi i sijeva, bolnički krevet nikakav, jastuk
još gori, bol, pritisak u glavi, iz nosa curi krv. Pogledao bih na sat misleći da je već prošlo pola noći i onda vidim da je prošlo jedva sat vremena od prošlog gledanja na sat. Tu je bila moja greška
jer sam za bol uzeo brufen tabletu koja definitivno nije dorasla takvoj situaciji. Ujutro sam zatražio da mi daju voltaren kroz infuziju i on stvarno pomaže nekih 7-8 sati (ovo neka upamte oni koje
sve ovo čeka, voltaren kroz infuziju je jedini spas)
Kako se kod mene radilo o jednostavnom zahvatu (operacija je trajala 15-20min) doktor mi je taj dan, četvrtak, rekao da mogu ići doma, da ležim i da se odmaram i da dođem u u ponedjeljak
na vađenje tampona. Kad sam došao doma uspio sam se naspavati, pojesti nešto...Kad me je pustio voltaren ponovo su počeli bolovi u glavi no brufen tablete su sada bile dovoljne da to ublaže.
U četvrtak sam ih uzimao maximalno koliko sam mogao, svakih 4 sata, petak svakih 5 sati, subota svakih 6, u nedjelju svakih 8 sati. Znači situacija se sa svakim danom popravljala nabolje.
Iz ove perspektive gledano, prva noć je bila najgora, ovo ostalo samo malo neugodno.
Došao je ponedjeljak i vađenje tampona. Da pravo kažem jedva sam čekao da mi ih izvadi jer sam ih već u Subotu, kad su se otekline nosa počele polagano povlačiti, počeo osjećati kao strano tijelo.
Malo sam se pribojavao vađenja jer sam čuo za različita iskustva oko toga ali mislio sam da ja sigurno neću biti među ovim lošim iskustvima. Prije mene 2 djevojke i jedan čovjek izvadili tampone,
za 20 sekundi je sve bilo gotovo, kažu da ih ništa nije bolilo. To me smirilo. Došao je red i na mene.
Sjeo sam na stolicu, doktor mi gleda u desnu nosnicu i začuđeno pita da li je meni već netko vadio tampone jer ga on ne vidi :confused: Ja mu kažem da sam mu odmah dan nakon operacije rekao da se meni
čini da imam tampone samo u lijevoj nosnici jer kroz desnu povremeno mogu disat. On ništa ne odgovara, ponovo gleda i kaže, ok idemo vadit tampone. Počeo je vući tampon iz lijeve nosnice i kad je
došao do pola, sve je zapelo i počelo je bolit. Nije mogao vući sa ovim stezaljkama sa kojima je počeo i rekao je sestri da mu doda jače stezaljke. Meni su od bola već suze tekle u potocima i štrcale
prema doktoru. On kaže jebiga, zalipija se, događa se, bolit će te ali sad ga moramo izvadit. Pola tampona je vani a pola je zapelo. Naslonio je lijevu ruku na moje čelo a desnom je vukao tampon iz
moga nosa. To je išlo toliko teško da sam mislio da će mi se nos odvojiti od tijela. U bubnjićima sam čuo zvuk tampona kako mi prolazi kroz glavu. Kao u nekakvim svemirskim horor filmovima. Kad ga je
izvadio rekao je, dobro, sad ćemo izvadit i drugi :eek: I DRUGI!!! Počeo je čupati i taj drugi koji je također bio zaljepljen. Kad ga je izvukao pola ova druga polovina je izletjela vani skupa sa par dcl krvave,
sluzave, tople smjese. Sve skupa je trajalo sigurno nekakvih 3 min. Neprocjenjivo iskustvo neopisive boli. Bol koju sam osjećao definitivno je bila najveća koju sam ikad u životu osjetio, može se reći da
sam bio u stanju šoka. Doktor mi je nešto govorio a ja sam mu samo rekao da ga od boli uopće ne doživljavam i da mi sve to zapiše na papir. Izašao sam u čekaonicu, krv mi je išla iz lijeve nosnice još
15 minuta. Tek tad sam počeo dolaziti sebi. Iz ove perspektive gledano sve što sam osjećao do vađenja tampona činilo se kao dječja igra.
Neke stvari su mi čudne u svemu ovome, po rasporedu operacija trebao sam biti zadnji, a zvali su me drugog. Neznam tehniku operiranja ali po reakciji mog doktora u vezi nedostatka tampona u desnoj
nosnici stekao sam dojam da je tampon trebao biti u obje nosnice :confused: neznam da li tampone stavlja doktor ili neka druga osoba u operacijskoj sali, da li su mi zaboravili tamponirat desnu nosnicu, ili su
radili nekakvom drugom metodom. Sad se već pitam da li me je operirao moj doktor ili me je prepustio nekakvom specijalizantu da vježba na meni. Doktor je slabo razgovorljiv kad ga pitam o detaljima.
Ja pretpostavljam da je nos trebao biti kompletno zatvoren tako da zrak ne ulazi unutra. Možda sam dišući kroz desnu nosnicu isušio tampone koji su trebali ostati vlažni da se ne zaljepe.
Neznam, ali ubrzo je sve bilo gotovo. Za sat vremena me više ništa nije bolilo. Kao da se ništa nije ni dogodilo. Doktor je pregledom utvrdio da je operacija uspjela savršeno i da sigurno više neću imat
probleme sa glavoboljama i disanjem.
Eto, nisu sve operacije iste za svakoga. Da je meni netko ovo opisao sigurno bi puno bolje razmislio o operaciji i vjerojatno bi se opet odlučio na nju logikom da se ovakve stvari događaju samo nekom drugom :D
Kad zbrojimo sve, nije bilo tako loše. Malo neugode i 3 minute boli. Ali isplati se!

glavonja
11.05.2010., 09:56
ovo nisam trebao vidjet.ma meni je slomljen nos udarcem, pa da li netko ima takvo iskustvo?

SToni
11.05.2010., 17:37
ovo nisam trebao vidjet.ma meni je slomljen nos udarcem, pa da li netko ima takvo iskustvo?

Ne trebaš se bojat u najgorem slučaju te može bolit nekoliko minuta iako 90%
ljudi ne boli uopće. Ja sam rekao da je 3 ljudi ispred mene izvadilo tampone kao od šale. Meni su sigurno nešto krivo napravili jer sam od svih njih ja imao najlakšu operaciju.

ketamine
11.05.2010., 21:35
pozdrav ekipo,
u četvrtak idem na operaciju nosa, ne estetsku, već mi je nos slomljen, pa me zanima nešto o tome?
recimo, koliko ostajem, kakav je i koliko dug oporavak(moram znat zbog bolovanja, nadam se što duže:D), je li istina da se ne smije pušit za vrijeme oporavka(prilika za prestat:top:) itd.??

zdravi i veseli bili

slusaj,ja sam zapalio isti dan uvecer,nevidim zasto pusenje smeta ako ne dises kroz nos? btw. probaj si pivce popiti nakon djelovanja anestezije,vec od 2dcl ti se lagano vrti: )

briamy
12.05.2010., 12:41
Jel netko od Vas bio u Merkuru? Postoji li kod njih opcija da se kod njih operacija obavi na teret HZZO-a?

briamy
12.05.2010., 13:16

Koliko ti je trajao period od naručivanja do samo operacije? Koliko si platila operaciju ako se smije znati? Hvala!

spagirl
12.05.2010., 18:44
Ja sretna zbog tebe:)A nadam se da si i ti sretna.Ja idem tek iduce godine jer nemam sad vremena. A još ne znam kome.
Možeš još nešto reći o dr Kinclu...on u Zg-u ili?

jako sam zadovoljne,oteklina je svakim danom sve manja i nos stvarno izgleda super.dr kincl radi u zg,neznam sta da kazem,fin zagrebacki gospon,sve ok,profesionalan,smijesan.svidio mi se pa sam se i odlucila za njega.eto,to ti to.pozz

HelloShitty
12.05.2010., 21:54
Je li netko bio na pregledu/operaciji kod dr. Davora Dzepine?
Dakle, ne Ive Dzepine (koji radi s Glumicicem), nego u Poliklinici Dzepina u Vukovarskoj.

Kakva su iskustva? Moze i na PM. :rolleyes:

Aggie
12.05.2010., 22:23
Pozdrav svima! Pratim ovu temu vec neko vrijeme buduci da sam se konacno ohrabrila da odem na operaciju i jedino kaj me muci nakon pregleda kod Glumicica jest to kaj mi je objasnio kako se koza nosa ne reze, vec samo pomakne prema gore prilikom operacije i potom spusti dolje i zasije. E sada, ja imam poveliki nos (i grbast i siroki) pa me strah kaj se onda dogodi s viskom te koze? Jel se kome dogodilo da se to opusti?

Lana zgb
14.05.2010., 11:22
evo vratila sam se s operacije sve mi je supre prošlo,malo me boli,al sve ostalo je super