PDA

View Full Version : Operacija nosa

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

akila
29.08.2011., 22:17
znam da se u bolnici ne ostaje dugo ali zanima me dali se moze koristi računalo (ako mi uopće do toga bude)? :)

mladadoktorka
29.08.2011., 22:33
@ akila
ja sam na vinogr imala laptop svoj i hvatala njihov wireless. :mig:

Wictor
30.08.2011., 10:51
Da li mi može netko preporučiti zaista dobru kliniku u Osijeku ili bliže okolice gdje mogu vršiti korekciju nosa?
Ne znam kako da to objasnim, ali imam nekako razlomljeni nos iliti kvrgu na višljem mjestu nosa.

Nešto slično poput ovog nosa:
http://www.toncic.net/images/operacija-nosa-prije-05-b.jpg

Ako postoji netko od vas koji je operirao nos ili jednostavno ima nekoga tko je imao zahvat korekcije nosa, bio bih zahvalan da mi preporučite kliniku u kojoj doktori obavljaju zaista dobar posao.

Ja sam razmišljao o ovoj klinici, što mislite?

http://www.poliklinika-osijek.com

Negativna | pozitivna iskustva?

Hvala.

Wictor
30.08.2011., 12:01
Evo, cijena u poliklinici iznad mog posta za korekciju nosa je otprilike 10 000 kuna. Uf.
Da li negdje mogu proći povoljnije, a da super obavlja posao? Okolica OS ili čak u ZG kao zadnja opcija? :))
Hvala.

anita j
30.08.2011., 12:57
ne vjerujem da se operacija nosa izvodi za manje od 10 000kn :ne zna:

princess
30.08.2011., 13:58
Evo, cijena u poliklinici iznad mog posta za korekciju nosa je otprilike 10 000 kuna. Uf.
Da li negdje mogu proći povoljnije, a da super obavlja posao? Okolica OS ili čak u ZG kao zadnja opcija? :))
Hvala.

Nemaš nigdje za manje...čak je i to "malo"...ako ćeš kod privatnika.

Wictor
30.08.2011., 14:04
ne vjerujem da se operacija nosa izvodi za manje od 10 000kn :ne zna:

Hvala puno.
Čitao sam ovu temu da se plaćalo između 1000 i 1700 eura što je manje od 10 000 kn ako se gleda prema 1000 €. Ali vjerojatno se nije uključio boravak u bolnici, pregledi i konzultacije. :)

Ili je 10 000 kn baš sama operacija dok ću morati izdvajati još više za konzultacije, preglede i boravak?
Pitam obzirom da sam student i da bih sve sam financirao. :D

mona8
30.08.2011., 14:30
La Diosa ja inace palim na guranje...tvoj nosic je stvarno za 10!!!! Do sada najbolje obavljen poso od ovih slikica sto sam vidjetla na forumu. Nisam redovna pa se ne sjecam jesi ti isto rekla nesto u vezi one famozne kvrgice,loptice ili kako je vec nazivate? Jel se pojavili i odjavila i kod tebe :)...Dakle svaka cast za Dr Toncica :)

ok, čitam i čitam.. nekako mi lakne kad pohvale tončića. odlučila sam otić kod njega, trebam se 'samo' naručiti na pregled. prima me trema! stvarno nemam toliko novaca obilaziti sve kirurge na pregledima.. a niti vremena.. gdje mogu vidjeti slikice koje spominjete?

princess
30.08.2011., 16:06
Hvala puno.
Čitao sam ovu temu da se plaćalo između 1000 i 1700 eura što je manje od 10 000 kn ako se gleda prema 1000 €. Ali vjerojatno se nije uključio boravak u bolnici, pregledi i konzultacije. :)

Ili je 10 000 kn baš sama operacija dok ću morati izdvajati još više za konzultacije, preglede i boravak?
Pitam obzirom da sam student i da bih sve sam financirao. :D

To je nekad bilo... Kad sam se ja raspitivala za sebe (funkcija + estetika) cijene su bile oko 12 do 15 000 kn...oko 2 000 eura. Sićam se da su neke cure Zambelliju plaćale i po 18 000 kn. Vjerovatno je sama estetika jeftinija...to što spominješ oko 10 000kn. A možda su jeftinije operacije kod ne razvikanih doktora...ne znam.

imotep
30.08.2011., 16:29
Pozdrav zanima me moze li se devijacija nosa operirati prije 18 godine, bio sam kod 2 doktora. jedan mi je rekao da se nos razvija do 18 godine i da ce se ponovno deformirat poslije operacije(a nos se valjda samo jednom operira), a drugi mi je rekao da do 16 sigurno zavrsava. mene muci dosta problema s nosom i operacija bi rjesila dosta toga. posto sam sportas smeta mi dok treniram, ulazi mi manjak kisika u organizam.

jeli itko operirao nos prije 18, i znate li ista o tome

Wictor
30.08.2011., 16:37
To je nekad bilo... Kad sam se ja raspitivala za sebe (funkcija + estetika) cijene su bile oko 12 do 15 000 kn...oko 2 000 eura. Sićam se da su neke cure Zambelliju plaćale i po 18 000 kn. Vjerovatno je sama estetika jeftinija...to što spominješ oko 10 000kn. A možda su jeftinije operacije kod ne razvikanih doktora...ne znam.

Hvala puno. Raspitat ću se detaljno s vremenom. Nigdje se ne žuri. :-))

akila
30.08.2011., 18:33
@ akila
ja sam na vinogr imala laptop svoj i hvatala njihov wireless. :mig:

super, onda ćete dobiti informaciju odmah po okončanju posla :) ako sve prođe kak treba ak nee :Pop: :D

Lolita1996
30.08.2011., 21:51
Bok!
Evo pišem tek prvi put,no vec neko vrijeme provodim citajuci svih 276 str.
Tek nedavno sam napunila 15.godina ali vec želim operirati nos.
Mrzim ga. Nije nesto velik,no nije ni bas mali.. I što najviše mrzim imam grbu :(
Mrzim svoje slike iz profila :facepalm: .
No nikad mi nitko nije negativno komentirao nos,a kad sam najboljem prijatelju rekla želim ga operirati on me samo pogledao u stilu ma što će ti to. Okej,pomislila sam pa možda moj nos i nije tako užasan kao što se meni čini,no ipak mislim da bih se puno bolje osjećala kad bi ga operirala. Usto i vidila sam mnogo slika vaših novih nosića i ono ludilo su mi :cerek: .
Planiram ga operirati sa 17-18 taman kad skupim novac.
Ne bih htjela ić u Zagreb kad sam čula da ima Dr.Glušac ja mislim u Makarskoj?:ne zna:
I vidjela sam u nekim postovima da ga dosta hvalite.
Jel mi ga preporučujete ili je ipak bolje da se počnem raspitivati za nekog drugog??

anita j
31.08.2011., 08:41
hey, malo si prolistaj po stranicama, ima o njemu dosta komentara, a i sigurno će ti se netko javiti sa informacijama, ja definitivno idem kod Glušca čim završim s poslom, nekako nije toliko čovjek razvikan ali jako puno ima pozitivnih iskustava s njim. pozz!:mig:

Wictor
31.08.2011., 10:25
Bok!
Evo pišem tek prvi put,no vec neko vrijeme provodim citajuci svih 276 str.
Tek nedavno sam napunila 15.godina ali vec želim operirati nos.
Mrzim ga. Nije nesto velik,no nije ni bas mali.. I što najviše mrzim imam grbu :(
Mrzim svoje slike iz profila :facepalm: .
No nikad mi nitko nije negativno komentirao nos,a kad sam najboljem prijatelju rekla želim ga operirati on me samo pogledao u stilu ma što će ti to. Okej,pomislila sam pa možda moj nos i nije tako užasan kao što se meni čini,no ipak mislim da bih se puno bolje osjećala kad bi ga operirala. Usto i vidila sam mnogo slika vaših novih nosića i ono ludilo su mi :cerek: .
Planiram ga operirati sa 17-18 taman kad skupim novac.
Ne bih htjela ić u Zagreb kad sam čula da ima Dr.Glušac ja mislim u Makarskoj?:ne zna:
I vidjela sam u nekim postovima da ga dosta hvalite.
Jel mi ga preporučujete ili je ipak bolje da se počnem raspitivati za nekog drugog??

Odlično razmišljanje. Najbolje ti je ići s 18 jer sam čitao da se nos razvija do osamnaeste godine (ali nisam najtočnije siguran). Čitao sam također i o tome kako su neke djevojke operirale s 14 godina, također su imale kvrgu na nosu. Ali imale su problema sa razvojem njihovog nosa s vremenom jer se kost nosa još uvijek razvijala pa im nije ispalo kako su dobile s operacijom. Mislim da razvoj kosti nosa prestaje s 18 godina.

Ali napominjem ti da nisam siguran kolika je dobna granica kada je kost nosa potpuno razvijena.

lora273
31.08.2011., 12:03
Da li mi može netko preporučiti zaista dobru kliniku u Osijeku ili bliže okolice gdje mogu vršiti korekciju nosa?
Ne znam kako da to objasnim, ali imam nekako razlomljeni nos iliti kvrgu na višljem mjestu nosa.

Nešto slično poput ovog nosa:
http://www.toncic.net/images/operacija-nosa-prije-05-b.jpg

Ako postoji netko od vas koji je operirao nos ili jednostavno ima nekoga tko je imao zahvat korekcije nosa, bio bih zahvalan da mi preporučite kliniku u kojoj doktori obavljaju zaista dobar posao.

Ja sam razmišljao o ovoj klinici, što mislite?

http://www.poliklinika-osijek.com

Negativna | pozitivna iskustva?

Hvala.

Hej, ja ti preporučam da odeš u Slavonski Brod na ORL. Ja sam bila tamo(istina preko uputnice) i riješio mi je nos i zdravstveno i malo estetski. Doktor je primarijus,spec.se za ORL i plastičnu.Ima i privatnu polikliniku, ne znam cijene kak se točno kreću,ali čula sam da nisu tako enormne kako neki traže. Ugl, savjetujem ti da se malo raspitaš,dogovoriš pregled makar privatno, pa ćeš vidjet. Meni je tjedan od operacije,podljevi se skoro ni ne vide,a nos mi je poravnao pri korijenu minimalno-taman da bude ravan, jer, citiram ''ne voli radi plastične noseve koji ne pristaju uz nečije lice''. :D Za doktora i osoblje imam samo riječi hvale, ljubazni su, kao da se znate 100 godina i boravak u bolnici učine puuno lakšim. Što se tiče onog najvažnijeg-izgleda nosa, meni je sad maaalo natečen pri korijenu i kako stvari zasad sam prezadovoljna. Javljat ću i dalje napredak,pogotovo ako bude neželjenih,ali ja se nadam da ih neće bit. Kako stvari sad stoje,nema razloga.:)
Ugl, to je moje iskustvo, pa ti vidi sam. A za Osijek sam čula dosta loših stvari kod prijateljica i šire..od osoblja pa do posljedica operacija. Ne mogu generalizirat naravno i glupo je pljuvat sve doktore u Osijeku, samo kažem da od tamo nemam koga za preporučit. Ako netko ima drugačijih osječkih iskustava, sam dajte. :D :D
Puno sreće sa svime.:mig:

vještina
31.08.2011., 16:50
Cure jeste se vozile u avionu poslije operacije?
Ja sam nedavno isla na put i pri uzlijetanju, a i dok smo se vozili sam mislila da ce mi nos eksplodirat, nije trajalo cijeli let al dobrih pola sata je bolilo. :eek:
A i jos uvijek je natečen :tuzni:

Hy! Uskoro i mene očekuje let, pa me ovaj tvoj post malo prepao, hehe.
Jel ti se to događalo i prije operacije?

@želimir02, kako teče tvoj oporavak? Btw, jesi se slikala en face? Baš bih voljela vidjeti tvoj nos sprijeda, pa ako imaš sliku, pošalji je :)

princess
31.08.2011., 18:54
Ja sam se vozila u avionu dva miseca od operacije i nisam imala baš nikakvih problema.

vještina
31.08.2011., 20:42
Ja sam se vozila u avionu dva miseca od operacije i nisam imala baš nikakvih problema.

Sad mi je malo lakše :). Još mi samo treba da strahujem za nos tijekom leta :lol:. Mada, kada sam letjela (prije operacije), osjećala sam neki čudan pritisak u glavi.

princess
31.08.2011., 22:35
Sad mi je malo lakše :). Još mi samo treba da strahujem za nos tijekom leta :lol:. Mada, kada sam letjela (prije operacije), osjećala sam neki čudan pritisak u glavi.

Ja sam strahovala, al ne radi nosa :D Presjedala sam, a prvi let je bio u propelercu. Znam da su ti avioni čak i sigurniji, ali sidila sam kod propele i proplakala kod polijetanja. Zabila glavu u prozor da me nitko ne vidi hahahahahahahahaha usrala se ka grlica :lol: Avion je bio mali i iznutra je izgledao gore nego oni busevi koji dovoze dicu iz sela u grad u školu. Na sidalu isprid mene je bio izrezbaren ku**c i pisalo je "this plane sucks" :rofl:
Znam da nema veze s ovom temom, ali vratilo mi sjećanja hahahahaha

Uglavnom...s nosom nikakvih problema :D

Wictor
01.09.2011., 09:08
Hej, ja ti preporučam da odeš u Slavonski Brod na ORL. Ja sam bila tamo(istina preko uputnice) i riješio mi je nos i zdravstveno i malo estetski. Doktor je primarijus,spec.se za ORL i plastičnu.Ima i privatnu polikliniku, ne znam cijene kak se točno kreću,ali čula sam da nisu tako enormne kako neki traže. Ugl, savjetujem ti da se malo raspitaš,dogovoriš pregled makar privatno, pa ćeš vidjet. Meni je tjedan od operacije,podljevi se skoro ni ne vide,a nos mi je poravnao pri korijenu minimalno-taman da bude ravan, jer, citiram ''ne voli radi plastične noseve koji ne pristaju uz nečije lice''. :D Za doktora i osoblje imam samo riječi hvale, ljubazni su, kao da se znate 100 godina i boravak u bolnici učine puuno lakšim. Što se tiče onog najvažnijeg-izgleda nosa, meni je sad maaalo natečen pri korijenu i kako stvari zasad sam prezadovoljna. Javljat ću i dalje napredak,pogotovo ako bude neželjenih,ali ja se nadam da ih neće bit. Kako stvari sad stoje,nema razloga.:)
Ugl, to je moje iskustvo, pa ti vidi sam. A za Osijek sam čula dosta loših stvari kod prijateljica i šire..od osoblja pa do posljedica operacija. Ne mogu generalizirat naravno i glupo je pljuvat sve doktore u Osijeku, samo kažem da od tamo nemam koga za preporučit. Ako netko ima drugačijih osječkih iskustava, sam dajte. :D :D
Puno sreće sa svime.:mig:

Hvala ti puno.
Poslat ću ti privatnu poruku :D

anita j
01.09.2011., 11:52
a jbg, ako vam nos nije skroz čist, naravno da će boljeti na letu, a pogotovo slijetanje. dovoljno je samo malo prepreka u nosu, uhu, pa da se tlak ne može izjednačit.

aprilili
01.09.2011., 19:31
ok, čitam i čitam.. nekako mi lakne kad pohvale tončića. odlučila sam otić kod njega, trebam se 'samo' naručiti na pregled. prima me trema! stvarno nemam toliko novaca obilaziti sve kirurge na pregledima.. a niti vremena.. gdje mogu vidjeti slikice koje spominjete?

Pa pitaj curke koje su bile kod njega da ti posalju slikice :mig:

vještina
01.09.2011., 21:27
Ja sam strahovala, al ne radi nosa :D Presjedala sam, a prvi let je bio u propelercu. Znam da su ti avioni čak i sigurniji, ali sidila sam kod propele i proplakala kod polijetanja. Zabila glavu u prozor da me nitko ne vidi hahahahahahahahaha usrala se ka grlica :lol: Avion je bio mali i iznutra je izgledao gore nego oni busevi koji dovoze dicu iz sela u grad u školu. Na sidalu isprid mene je bio izrezbaren ku**c i pisalo je "this plane sucks" :rofl:

Ah, ta sjećanja :lol:. Jest off topic, ali si me nasmijala :rofl::lol:

A što se nosa tiče - samo nek ne otpadne :rofl:

mona8
02.09.2011., 14:03
hej ljudi, operirala sam nos prije mj dana kod tončića i prezadovoljna sam. preporučam :)
zanimljiva mi je ova zadnja tema oko toga da okolina i ne primjeti promjenu, mogu to potvrditi. vide da je neš drugačije ali ne kuže zašto. nikako mi nije bilo jasno kako ne vide jer jedino što sam vidjela na svom licu je bio nos. a i kod drugih prvo pogledam kakav imaju nos, jbga "profesionalna deformacija" dugogodišnjeg promatranja svog nosa iz svih mogućih kuteva. iako nisam bila u depresijama zbog izgleda i čak sam većinu vremena zaboravila na kvrgav nos, sad sam puno zadovoljnija i ne bojim se slika iz profila :D

Neoangin, mogu li te zamoliti da mi pošaljes slikice ako je moguce ,ili ako si ih vec negdje postala da ih i ja pogledam' Meni je isto problem kvrga. slikanja se užasavam... profil mi je noćna mora! i jai dem kod tončića. Zvala sam za pregled, dogovorila se za utorak... jedva čekam! Sad je to već ipak korak bliže. Koliko si platila op? 10000?

LillyBraUn
02.09.2011., 14:46

Prije operacije nikad nisam imala slicnih problema.. Al kaze doktor da ubuduce uzmem kaugumu da mi se izjednaci tlak :confused: nekakav i da nece bit problema :)

anita j
02.09.2011., 17:17
nije 'nekakav' tlak nego tlak u tvom tijelu koji se mora izjednačiti sa tlakom u kabini, kužiš, tlak kabine pada a ti imaš sve više plinova u sebi a ako ti je nos začepljen, tlak ti se ne može izjednačit pa to jako može boljet.......
trebaš puno žvakat, gutat i začepit nos prstima i puhati naizmjenice jednu nosnicu da ti pukne kroz uho

želimir02
02.09.2011., 19:54

@želimir02, kako teče tvoj oporavak? Btw, jesi se slikala en face? Baš bih voljela vidjeti tvoj nos sprijeda, pa ako imaš sliku, pošalji je :)

Moj nos je još otečen, najviše vrh, lijeva strana se od pola nosa pa do vrha širi tako da su mi i nosnice još različite. Tako je širok da kad sam probala staviti naočale ostale su iznad nosa :D al više se ne sekiram, splasnut će kad splasne...

Idem potražiti neku slikicu pa ti pošaljem.

LoLiTa1994
03.09.2011., 19:48
Dakle,već sam prije pisala istu stvar ali mi nije nitko odgovorio....
Da li je nos 3 mjeseca nakon operacije dovoljno stabilan da može podnijeti blagi udarac(u snu recimo),ili jako zijevanje,vibracije za vrijeme vožnje zetovim busom lol i sl.??
Mislim,može li to ikako utjecati na nosni vršak koji je još uvijek pomalo psjetljiv i nestabilan???Molim Vas koji ste to prošli ili o tome nešto znate,da odg.Tnx:D

princess
05.09.2011., 10:30
Dakle,već sam prije pisala istu stvar ali mi nije nitko odgovorio....
Da li je nos 3 mjeseca nakon operacije dovoljno stabilan da može podnijeti blagi udarac(u snu recimo),ili jako zijevanje,vibracije za vrijeme vožnje zetovim busom lol i sl.??
Mislim,može li to ikako utjecati na nosni vršak koji je još uvijek pomalo psjetljiv i nestabilan???Molim Vas koji ste to prošli ili o tome nešto znate,da odg.Tnx:D

Za ovo što si nabrojala ja bih rekla da je, pogotovo ako je doktor odradio dobar posao.
Zašto pitaš? Ako si se udarila i sumnjaš da si nešto sjeb**a odi nazad do svog kirurga da ti to pogleda. Ali sumnjam da jesi...trebao bi to biti ipak malo intenzivniji udarac od ovih što si gore napisala :D

aprilili
06.09.2011., 18:29
Jel ko bio kod Dr Klapana na op? Zanima me cijena.

augeN
07.09.2011., 10:12
da li tko može preporučiti nekog specijalistu u Zg za korekciju devijacije septuma ali ovi što idu na zdravstveno

lora273
08.09.2011., 10:56
Pozdrav! Imam jedno pitanje u vezi oporavka vama koji ste bili na op.- koliko nakon operacije ste se počeli bavit sportom? Ja sam pitala doktora tjedan nakon op. smijem li se bavit fitnesom i rekao je da se smijem,jedino ne odbojkom i sl. iz očitih razloga. Dakle, to uključuje napor, znojenje itd. No,sad je malo više od 2 tjedna prošlo i probudila sam se crvenog nosa tamo gdje mi je bio flaster. Jučer sam vježbala(točnije,bavim se plesom pa je to u pitanju) 2.put nakon operacije i ne znam da li je radi toga jer me malo i boli i trne kao i nakon prvog vježbanja i sad je još i pocrvenio...ili radi lagane prehlade koju sam pokupila. Znam da crvenilo ne može ostat,al opet...:503: Bilo bi mi pametnije da sam mirovala,al kad ja to ne mogu,već sam luda od mirovanja i pasivnog života...:mad:
Ima tko od vas da se bavi sportom pa da je imao nešto slično?-.-

Woodpeckerica
08.09.2011., 22:37
Evo da i ja napisem svoje iskustvo. Znam koji je osjecaj premisljati se treba li ici na operaciju ili ne, pa mozda ovo nekom pomogne. Ja sam ovu temu pomno pratila u zadnje dvije godine, pa da dam i svoj doprinos :).

Dakle, operirana sam kod Glumicica. Odlucila sam se za njega, jer je na moja pitanja dao i odgovore i objasnjenja (ne samo "to se nece dogoditi" odgovor koji sam dobila u drugoj klinici) i nije se u razgovoru usporedjivao s drugim kirurzima.
Takodjer, meni su se svidjali nosevi koje je radio (znam da se nekim curama tu nisu svidjeli) i tako je odabir pao.
Oporavak je bio neugodan ali bezbolan. Ono vadjenje tampona je neugodno, ali nista slicno hororima kaj se moze procitati na netu. Za cure koje idu na op. imam sam dva savjeta. Prvo je da se ne gledate svaki dan prve tjedne nakon op. Nema smisla gledati se kad si covjek nista nemre pomoci, samo se zivcirati. A nos se u tom periodu mijenja svako malo (i na bolje i na losije, kako kada). Drugi savjet sam ja procitala negdje na netu, a to je da se oboruzate filmovima, knjigama itd. Tako je puno lakse podnijeti prve dane nakon operacije. Izuzetak sam po tome kaj su mi podljevi trajali dosta dugo, ali to vam ovisi i o osobi i tome kaj vam rade (meni su dosta toga mijenjali).
Takodjer, kad vam skinu kalup, nos izgleda krasno iz profila, ali od naprijed nekako cetvrtasto (jer ga kalup stisne) pa da se ne prestrasite :D.

Eto, to je moje iskustvo. Znam da ima puno losih iskustava, ali meni je osobno krivo kaj to nisam napravila vec ranije. Sa trenutnim oblikom nosa sam jako zadovoljna. Nije savrsen (jos mi je vrh natecen), ali je puno ljepsi nego je bio.

Sretno!

Dotty
08.09.2011., 22:43
Jel' se i vama dogodi kad istisnete prištić na nosu da vam cijeli oteče i bukne, kao da ste se tek operirali?:rofl: Sjećam se nakon skidanja kalupa sam imala prištić blizu nosa i Glušac mi je rekao da ga ne diram jer će mi kao prijeći na nos ili nešto. Mislila sam da se zeza ali sad mi je sve jasno *krumpironosa* :o

MALENA ST
09.09.2011., 08:35
Jel' se i vama dogodi kad istisnete prištić na nosu da vam cijeli oteče i bukne, kao da ste se tek operirali?:rofl: Sjećam se nakon skidanja kalupa sam imala prištić blizu nosa i Glušac mi je rekao da ga ne diram jer će mi kao prijeći na nos ili nešto. Mislila sam da se zeza ali sad mi je sve jasno *krumpironosa* :o

Meni je moj nos relativno ok, al kad stiscem pristice bas jako natece....al mi je najgori dva dana prije nego dobijem mengu-koji to krompir od nosa postane, ne mogu vam opisat. Skoro pa duplo deblji (posebno vrsak). Ako me netko slucajno slika u te dane(svadba, rodjendan) ja sebi ne mogu doc kad vidim koliki je taj nos na slikama.
Jel vama tako?

princess
09.09.2011., 09:37
Meni je moj nos relativno ok, al kad stiscem pristice bas jako natece....al mi je najgori dva dana prije nego dobijem mengu-koji to krompir od nosa postane, ne mogu vam opisat. Skoro pa duplo deblji (posebno vrsak). Ako me netko slucajno slika u te dane(svadba, rodjendan) ja sebi ne mogu doc kad vidim koliki je taj nos na slikama.
Jel vama tako?

Meni isto na dane otiče :D ...ali nisam obraćala pažnju kada točno. :lol:

lenala
12.09.2011., 09:21
Prošla su 2 mj. od operacije, sad sve stoji na mjestu, vrh je kao malo natečen ali nije strašno. Oporavak je trajao dobrih mjesec dana, kućnim utočeništvom sam gotovo u hibernaciju zatonula. Operacija nije nikakav bauk, prva dva dana su, sve ostalo je super. :)

Tajda
12.09.2011., 11:44
lora273, lenala- kod kog ste bili na operaciji?

tina27
12.09.2011., 13:22
Prošla su 2 mj. od operacije, sad sve stoji na mjestu, vrh je kao malo natečen ali nije strašno. Oporavak je trajao dobrih mjesec dana, kućnim utočeništvom sam gotovo u hibernaciju zatonula. Operacija nije nikakav bauk, prva dva dana su, sve ostalo je super. :)

kako mjesec dana u kući? zašto toliko?

lilolulili
12.09.2011., 15:35
mogu li računat da ću nakon tjedan - 10 dana od operacije moć ić van? pitam zbog faxa, posla....

lora273
12.09.2011., 17:30
ako imaš manje podljeve, da ti nije baš cijelo lice drastično plavo i natečeno onda ćeš moći nakon 10-ak dana uz malo pudera.

@Tajda - bila sam kod dr. Đanića, Sl.Brod

lenala
12.09.2011., 19:32
lora273, lenala- kod kog ste bili na operaciji?

tajda- evo ovdje link : http://www.forum.hr/showthread.php?p=34606559#post34606559

procitaj moj post :)

Zbog jako svijetle i osjetljive puti, opcenito ako ste svijetlija osoba oporavak je znatno duzi. Sa mnom u sobi je bila djevojka koja je na isti dan operirana (odmah poslije mene) i nije imala bas nikakve podljeve.

Tajda
13.09.2011., 12:05
hvala. jesi zadovoljna naposljetku? što ti je radio? podizao nos, sužavao, micao grbu..?

Zauvijek tvoja
15.09.2011., 00:02
mogu li računat da ću nakon tjedan - 10 dana od operacije moć ić van? pitam zbog faxa, posla....

Ja sam odmah poslije skidanja kalupa izasla vani BEZ PUDERA, a da niko nije ni primijetio da sam bila na operaciji.

Dotty
15.09.2011., 13:30
Ja sam odmah poslije skidanja kalupa izasla vani BEZ PUDERA, a da niko nije ni primijetio da sam bila na operaciji.

Wow. :eek: Ja sam imala doslovce slojeve pudera koji su se kužili ali bolje i to nego da se kuži kako sam plava.

aprilili
16.09.2011., 12:37
Jel ko bio kod Dr Klapana na op? Zanima me cijena.

Zar je moguce da niko nije bio kod njega :hekla:

pajana
16.09.2011., 18:02

ja mislim da možeš...ovisno o vrsti operacije, vjerojatno ćeš morati malo maskirati podlijeve oko očiju

pajana
16.09.2011., 18:06

jesi zadovoljna sa nosom?

Dancy03
16.09.2011., 18:36
Evo,nakon dugo razmišljalja,iščitavanja foruma,proučavanja doktora i još koječega,odlučih i ja sredit "nosić". I sredila sam.Prije dva tjedna. Sama operacija nije ništa bolila,ni poslije operacije,ni vađenje tampona,apsolutno ništa nije bolilo. plavilo ispod oćiju prošlo nakon deset dana,iako več peti dan sa malo pudera mogla sam sve prekrit.bila ja presretna kako sve fino prolazi.kad je skinuo kalup,najsretnija.danas je 14-i dan nakon operacije i nisam baš tako sretna..danas sam se požalila doktoru da mi nos raste hhahah,sama sam si bila smiješna...vrh,kojeg sam se najviše "bojala",strši..ok razumijem ja,gore se nos stanjio,pao otok,a u vršku još nije.sve ja to razumijem,al svejedno sam u bedu.drugi problem ne mogu se smijat kako sam prije mogla,to mi jako nedostaje!! KAD ČU MOĆI SE SMIJAT,KAD ČE TO PROČI!!! I najgore od svega,nikako si nisam ista...kao da mi se fizinomija face promijenila...oći,najljepši ukras na mojoj faci,više mi nisu iste...gledam se i drugačija sam...mislila sam da malo umišljam,ali danas mi moja frizerka isto rekla čim me vidila....skroz sam u banani radi toga...inače nos je fin,malo još vrh strši ali bit če to ok dok se oporavi skroz....ali OCI,HOČE LI OĆI VRATIT ONAJ SVOJ IZGLED?????!!!!! Please ljudi recite mi,jel još netko imo ovakav problem...možda dok sve prođe,možda če i oći vratit svoj izgled...čudna sam si,iako je nos fin!!!

Hummingbird12
16.09.2011., 19:01
ja kada sam skinula kalup tako ravan nos nitko nije imao, i bio je pre ravan da bi bio prirodni :lol: ali to je trajalo koja 2 dana zbog toga što kalup "stisne "nos.
nakon 7 dana i ja sam pomislila da mi raste nos no kažem to ti je zato kaj kada si skinula kalup bio je savršeno neprirodan jer ga je ograničavao kalup koji drži kosti na mjestu da one mogu u miru srast, pa kada ga se makne nos počne "bujat" odnosno vraća se u prirodno stanje, a vrh ti ostane drven kojih mjesec dana i misliš da će ti nos otpast ako napraviš joker face :kava:. ali to ti je zato kaj ti je krirug vjerovatno malkice podignuo vrh jer kada ti miče grbu nos ti je puno duži te ga onda malo podigne ( osim u slučaju blanke vlašić i ostalih glumičićevih pacijenata koje to ili traže ili im on na svoju ruku previše digne). pa ti ga malkice digne zato da ti nos ne izgleda kao da dira gornju :rolleyes:

a kada ti digne nos onda ti ga naštima tako da malo otkloni to tkivo i zaveže ga koncima da se to sve ljepo poveže i zato vjerovatno imaš i končiće koji se nebi trebali vidjet iako su praktički unutar nosa, na vrhu - možda ih osjetiš prstom.

a što se tiče promjene izgleda, pa nos je centrala točka na licu te o njemu ovisi doživljaj ostalog. možda je tvoj stari nos, neznam pojačavao oči ili jagodice, dok ovaj manji to ne radi ali ti daje ženstveniju facu.

inače mene 2 mjeseca nakon op. još boli nos kada ga gnjavim ( hvala bogu na miteserima :mad:) ali više nije drven, fleksibilan je kao i prije operacije samo ta " bol" kada istiskujem

Dancy03
16.09.2011., 19:18
uffff ne znam šta da mislim...a vjerojatno zbog nefleksibilnosti nosa i faca mi djeluje ukočenije,ak se to tak može reći :-) vjerujem,jer ništa mi drugo ne preostaje,da če sve fino proči i da ču se moći nasmijat onak pravo...uffff :confused:

želimir02
16.09.2011., 19:30
Dancy, ja sam imala isti problem... Oči su mi grozno izgledale, kad sam se slikala i uspoređivala stare slike to uopće nisam bila ja, ne radi nosa nego očiju, skroz sam bila izobličena. Čak je moj muž dugo vremena znao kad me ugleda zastati i reći kako uopće više ne ličim na sebe.Mene taj dio nije sekirao nego vrh nosa koji je bio ogroman i bojala sam se da takav ne ostane jer je ustvari vrh i prije bio problem pa sam mislila valjda mi nije ostavio isti vrh a smanjio nos... Sad sam skoro tri mjeseca od operacije, oči su došle u normalu sa nekih dva mjeseca, vrh splašnjava u ovom trećem mjesecu i to dosta vidno, više se uopće ne sekiram nego čekam da i taj vrh još malo splasne pa da bude savršen :cerek:

Znam kako je teško u početku razmišljati pozitivno al poslje kad vidiš kako to vremenom sve dolazi na svoje onda je i zanimljivo promatrati kako se mijenja i izgledaš sve bolje :D

Dancy03
16.09.2011., 22:43
uff sad mi je malo lakše...ma bila sam ja pozitvna cijelo vrijeme,sve dok mi nije i moja frizerka rekla da joj malo čudno izgledam....a ja se mislim da bila sam si uvijek lijepa samo sam malo nos tila stesat :504:
i još taj vrh...i meni je vrh bio problem,malo onak duži....a sada skoro isti samo malo nadignut..i tak koji znaju vele kako je profil ok,a spreda isto:503:
pa moram objašnjavat kak je još nateklo,mada se ne kuži s vana,i kako če sve splasnut,bla bla bla....
jooooj najbolje da nisam nikom ni govorila....
i ljuti me šta se ne mogu smijat,gornja mi se usna onak uvuće kad se smijem...izgleda užasno....
želimir02 si ti imala problema sa gornjom usnom i smijanjem...kad če to proč???

lity7
17.09.2011., 05:54
Evo,nakon dugo razmišljalja,iščitavanja foruma,proučavanja doktora i još koječega,odlučih i ja sredit "nosić". I sredila sam.Prije dva tjedna. Sama operacija nije ništa bolila,ni poslije operacije,ni vađenje tampona,apsolutno ništa nije bolilo. plavilo ispod oćiju prošlo nakon deset dana,iako več peti dan sa malo pudera mogla sam sve prekrit.bila ja presretna kako sve fino prolazi.kad je skinuo kalup,najsretnija.danas je 14-i dan nakon operacije i nisam baš tako sretna..danas sam se požalila doktoru da mi nos raste hhahah,sama sam si bila smiješna...vrh,kojeg sam se najviše "bojala",strši..ok razumijem ja,gore se nos stanjio,pao otok,a u vršku još nije.sve ja to razumijem,al svejedno sam u bedu.drugi problem ne mogu se smijat kako sam prije mogla,to mi jako nedostaje!! KAD ČU MOĆI SE SMIJAT,KAD ČE TO PROČI!!! I najgore od svega,nikako si nisam ista...kao da mi se fizinomija face promijenila...oći,najljepši ukras na mojoj faci,više mi nisu iste...gledam se i drugačija sam...mislila sam da malo umišljam,ali danas mi moja frizerka isto rekla čim me vidila....skroz sam u banani radi toga...inače nos je fin,malo još vrh strši ali bit če to ok dok se oporavi skroz....ali OCI,HOČE LI OĆI VRATIT ONAJ SVOJ IZGLED?????!!!!! Please ljudi recite mi,jel još netko imo ovakav problem...možda dok sve prođe,možda če i oći vratit svoj izgled...čudna sam si,iako je nos fin!!!

kod kojeg si kirurga bila? :)

želimir02
17.09.2011., 07:08
uff sad mi je malo lakše...ma bila sam ja pozitvna cijelo vrijeme,sve dok mi nije i moja frizerka rekla da joj malo čudno izgledam....a ja se mislim da bila sam si uvijek lijepa samo sam malo nos tila stesat :504:
i još taj vrh...i meni je vrh bio problem,malo onak duži....a sada skoro isti samo malo nadignut..i tak koji znaju vele kako je profil ok,a spreda isto:503:
pa moram objašnjavat kak je još nateklo,mada se ne kuži s vana,i kako če sve splasnut,bla bla bla....
jooooj najbolje da nisam nikom ni govorila....
i ljuti me šta se ne mogu smijat,gornja mi se usna onak uvuće kad se smijem...izgleda užasno....
želimir02 si ti imala problema sa gornjom usnom i smijanjem...kad če to proč???

Nisam imala problema sa usnom, jedino kad se smijem malo mi je čudan osjećaj, kao da mi se začepi nos.

Dancy03
17.09.2011., 07:26
kod kojeg si kirurga bila? :)

bila sam kod dr.Bastaića.i zaista sve pohvale za doktora i osoblje....samo sam ja malo u šoku,mislila sam da je najgore samam operacija i par dana poslije...al meni je ovo gore,ja sam oćekivala kad skine kalup da je to to...ali,treba još vremena :kava:

lity7
17.09.2011., 10:03
bila sam kod dr.Bastaića.i zaista sve pohvale za doktora i osoblje....samo sam ja malo u šoku,mislila sam da je najgore samam operacija i par dana poslije...al meni je ovo gore,ja sam oćekivala kad skine kalup da je to to...ali,treba još vremena :kava:

moj prvi izbor je dr. tončić. iako sam u početku bila za dr.glumičića jer želim mali nos pa se bojim da mi ga tončić ne bi dovoljno smanjio :ne zna: :horor: :bonk: ,ali kako sam pročitala sve na forumu odlučila sam se ipak za tončića. nadam se da sam ispravno odlučila. međutim, kako planiram na operaciju tek u 6. mj. imam još vremena za konačnu odluku. problem je u tome što je moj nos relativno pravilan s profila, iako je velik, ali od naprijed je kao krumpir :503:

vjerujem da će biti sve ok i da ćeš u konačnici biti zadovoljna, držim palčeve :) :)

Dancy03
17.09.2011., 10:27
lity7,imaš još vremena...ja sam u startu odbacila Glumičića,bile dvi frendice i nijedna nije zadovoljna...inače,nekak mi on ne zrači...i meni je jedan od izbora bio Tončić,al nekak me filing odvuko da odlučim za Bastaića...njega bih svakom preporučila,čovjek je fkt stručnjak i za fukciju nosa,i za estetiku,ali preferira prirodno što mi se jako svidilo,i tu smo se našli... dok npr.Glumičića nije baš previše briga za funkciju...a i skuplji je,bezzzee....

lity7
17.09.2011., 11:09
http://img16.imageshack.us/img16/3669/nosicz.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/16/nosicz.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

moj krumpirko... :504:

ja sam bila u vezi madeža kod tončića pa je stekao moje povjerenje, ali nos je ipak veća ( u svakom smislu :rofl: ) stvar :lol:

evo, forumašica gia meni ima prekrasan nos :)

http://www.forum.hr/showthread.php?t=183948&page=12

http://www.forum.hr/showthread.php?t=183948&page=13

želimir02
17.09.2011., 17:28
lity7,imaš još vremena...ja sam u startu odbacila Glumičića,bile dvi frendice i nijedna nije zadovoljna...inače,nekak mi on ne zrači...i meni je jedan od izbora bio Tončić,al nekak me filing odvuko da odlučim za Bastaića...njega bih svakom preporučila,čovjek je fkt stručnjak i za fukciju nosa,i za estetiku,ali preferira prirodno što mi se jako svidilo,i tu smo se našli... dok npr.Glumičića nije baš previše briga za funkciju...a i skuplji je,bezzzee....

Otkud ti da je Glumičić skuplji :confused:

Bastaić je stvarno super al ja sam dugo bila u strahu da mi nije ostavio previše prirodan nos :D

lity7
17.09.2011., 17:55
tončić 10 000 kn; glumičić 14 000 kn - podaci s foruma

Dancy03
17.09.2011., 18:56
:Otkud ti da je Glumičić skuplji :confused:

Bastaić je stvarno super al ja sam dugo bila u strahu da mi nije ostavio previše prirodan nos :D

I,jesil još u strahu da ti nije ostavio previše prirodan nos??? iskreno,i ja sam malo...al meni je 15-i dan,pa se mislim da če još spast...:)

A Glumičić...i on je u biti 2000e samo šta on naplati još 150e nočenje :rolleyes: , i popšalje te da radiš nalaze kod neke svoje koja naplati 1500 kn :504: i lijekova propiše koje isto kupiš,al ok to nije niš...mada kod Bastaića nema nista iznad 2000e :kava:

lanika
17.09.2011., 20:47

S čim točno nisu zadovoljne? Funkcija ili estetika?

želimir02
17.09.2011., 22:06
:

I,jesil još u strahu da ti nije ostavio previše prirodan nos??? iskreno,i ja sam malo...al meni je 15-i dan,pa se mislim da če još spast...:)

A Glumičić...i on je u biti 2000e samo šta on naplati još 150e nočenje :rolleyes: , i popšalje te da radiš nalaze kod neke svoje koja naplati 1500 kn :504: i lijekova propiše koje isto kupiš,al ok to nije niš...mada kod Bastaića nema nista iznad 2000e :kava:

Pa da budem iskrena da mi ostane ovakav kakav je sad nebi bila baš skroz zadovoljna ali splasnut će još to... taj vrh je još utrnut i drvenast i bolan na dodir a ponekad i bez dodira pa očito još nije došao na svoje a i na forumu svi kažu da je trebalo bar 6 mj. da taj vrh splasne.

15 dana ti je stvarno rano da se sekiraš iako te potpuno razumijem, ako želiš pošaljem ti sliku svog nosa sa 2 tjedna i sa 2 mjeseca pa da vidiš koja je razlika...

Desdemonia
18.09.2011., 01:33
Iiiii???? Jesi li zadovoljna????
Tebi je cak rekao da 3-4 mjeseca moras cekati?! :eek::eek: Ja odoh za koji dan, javit cu ti jesam li prezivjela :) Dosta sam cekala! :) :) Hvala na odg. :)
Zadovoljna sam, ali vršak nosa mi je jos uvijek ko loptica i to me uzasno nervira :mad: Tiiii ?

Daaa, predugo mi je to za cekat .. jos uvijek se nisam odlucila da odem. Jesi ti isla ? I kako je proslo ? :)

Dancy03
18.09.2011., 10:02
Pa da budem iskrena da mi ostane ovakav kakav je sad nebi bila baš skroz zadovoljna ali splasnut će još to... taj vrh je još utrnut i drvenast i bolan na dodir a ponekad i bez dodira pa očito još nije došao na svoje a i na forumu svi kažu da je trebalo bar 6 mj. da taj vrh splasne.

15 dana ti je stvarno rano da se sekiraš iako te potpuno razumijem, ako želiš pošaljem ti sliku svog nosa sa 2 tjedna i sa 2 mjeseca pa da vidiš koja je razlika...

može slikice,okaći pa da vidimo....:)
ja se ni ne slikam,čekam da spadne skroz....al fkt trebala bih,usporedbe radi :rolleyes:

Dancy03
18.09.2011., 10:12
S čim točno nisu zadovoljne? Funkcija ili estetika?

ova prva bi morala popnovno radi fnkcije,a nije niš govorila za izgled mada se meni ne sviđa..naprijed joj neprirodno dignut i još nisu jednake nosnice...
a drugoj isto nije baš funkcionalan al ona bi radi izgleda,nije zadovoljna...
ni njoj nisu iste nosnice i ružno joj nadignut,onak kad je gledaš sprijeda vidiš joj skroz u nos :rofl:
mada je prva radila nos prije 5-6 godina,a druga prije godinu dana.

lilolulili
18.09.2011., 13:35
tončić 10 000 kn; glumičić 14 000 kn - podaci s foruma

dal je kod tončića maksimalno 10 000? tj. i funkcija i estetska su 10 000?

lity7
18.09.2011., 17:39
dal je kod tončića maksimalno 10 000? tj. i funkcija i estetska su 10 000?

"Cijena estetske operacije nosa iznosi 11000 kuna za kartično plaćanje (Maestro, Master, Visa, Diners, American Express) u vise mjesecnih obroka (2-12) te putem potrošačkih kredita na 2-60 rata, ovisno o kartici. U slučaju plaćanja gotovinom cijena iznosi 10000 kuna, jer za gotovinu odobravamo značajan popust. Ukoliko bi se uz estetski dio izvodio i funkcionalni dio, tj. korekcija nosne pregrade ukupna cijena ovog zahvata bi iznosila 13200 kuna za kartično plaćanje, a 12000 kuna za gotovinsko plaćanje."

lilolulili
18.09.2011., 18:16
"Cijena estetske operacije nosa iznosi 11000 kuna za kartično plaćanje (Maestro, Master, Visa, Diners, American Express) u vise mjesecnih obroka (2-12) te putem potrošačkih kredita na 2-60 rata, ovisno o kartici. U slučaju plaćanja gotovinom cijena iznosi 10000 kuna, jer za gotovinu odobravamo značajan popust. Ukoliko bi se uz estetski dio izvodio i funkcionalni dio, tj. korekcija nosne pregrade ukupna cijena ovog zahvata bi iznosila 13200 kuna za kartično plaćanje, a 12000 kuna za gotovinsko plaćanje."

Hvala ti puno!!
e, a jel mogu ja sad nekako znat imam li ja devijaciju i jel mi treba funkcionalna? jer ja bi samo estetsku, al šta ako on kaže da treba i funkcionalna....

lity7
18.09.2011., 19:20
Hvala ti puno!!
e, a jel mogu ja sad nekako znat imam li ja devijaciju i jel mi treba funkcionalna? jer ja bi samo estetsku, al šta ako on kaže da treba i funkcionalna....

hmm, ne znam. pa vjerojatno ako nemaš probleme s disanjem nije u pitanju devijacija.

"Devijacija septuma opstruira dišne putove na jednoj ili obje strane nosa. Isto tako može spriječiti izlaženje sadržaja sinusa u nos i uzrokovati česte upale sinusa, a može ugroziti sluh kroz promijenjenu funkciju tube auditive."

Hummingbird12
18.09.2011., 19:48
da vam ja nešto kažem za devijaciju.

devijaciju ima većina populacije na kugli zemaljskoj, ali ona tek rijetkima stvara probleme. ona će biti uzrok ne disanja ako je nos tipa : neprirodno nakrenut, strgan par puta itd.

kada sam ja išla na operaciju molila sam boga da imam devijaciju jer sam išla prek zdravstvenog i na kraju sam ju i zaista i imala ali sam i nešto teže disala na nos- ono dišeš ali osjećaš da bi mogao potegnut još zraka u sebe.

i kada je bio pregled doktor mi je rekao da imam hiperaktivnu sluznicu te da taj osjećaj da nemogu više zraka uzet je od sluznice koja preburno reagira ( može biti od alergija iako ja nikada nisam išla na te testove, a može biti i ako ste prije koristili previše kapi za nos i slične stvarčice te vam je sluznica zbog toga takva), no od devijacije to nije.

i doktor je meni napravio nos i sredio devijaciju ali kako je on i rekao,ona nije ništa pomogla jer ja još imam osjećaj da bi željela udahnut na nos kao zmaj, ali ne mogu ( nije da dišem na usta, ali npr kod sporta, rekreacije se brže umaram zbog disanja).

tako da vam ja savjetujem da ako već idete privatno, rađe se naručite kod orl za pregled pa će vam on ustvrditi dali imate devijaciju, te dali ona uopće stvara probleme ili nešto drugo jer će vam privatnici reć: da imate devijaciju i to će mo vam ispraviti a vi će te to nadoplatiti 2000kn, da na kraju vam se disanje ili nebi popravilo ili bi se toliko malo poboljšalo da je to nezamjetno.

toplo preporučam da prvo odete u bolnicu kod orl, kažete da ne dišete dobro i on će vas pogledati i možda prepisati nešto ( kao što je i meni zbog sluznice), jer vam se stvarno ne isplati tu devijaciju dirati ako ona nije izvor problema vašeg ne disanja

lity7
19.09.2011., 09:03
ja ću biti zadovoljna ako od dr. opće prekase dobijem uputnicu za analizu krvi, prava je škrtica što se tiče uputnica :rofl:

DoctorWhoGirl
19.09.2011., 18:10
ja ću biti zadovoljna ako od dr. opće prekase dobijem uputnicu za analizu krvi, prava je škrtica što se tiče uputnica :rofl:

hahah znam kako ti je ja prvi puta nisam dobila putni nalog (a isla sam u Zg) ni zs kontrolu poslije a imala sam devijaciju i probleme s disanjem ali kao biram bolnicu pa ne mogu dobit putni nalog wtf?? veze nema.....ali je zato mi je jedan jako fini doktor na zamjeni dao putni nalog za kontrolu poslije 6 mj. :D:D a to meni puuno znaci jer moram izdvojit dosta za put....

LoLiTa1994
20.09.2011., 18:24
E Ljudovi,imam još jedno pitanje!
Prošlo je skoro 3 mjeseca od moje operacije i sad se suočavam s onim problemčićem kad je nos gore ravan,a vrh je onako nabubren i strši.
Pretpostavljam da je to tako izraženo jer nisam masirala nos i nisam išla na limfnu drenažu.:/
Dal je prekasno da sada odem na jednu,dvije?Ima li smisla pošto bi sad tak i onak trebalo početi prolaziti samo od sebe?:)
Unaprijed zahvaljujem.

Whisper
20.09.2011., 19:02
ma joj meni je 5 mjeseci i svaki dan mi nešto drugo strši:D katastrofa....:504:
A što me najviše čudi je oporavak, imala sam dvije operacije i oporavak mi totalno drugačije izgleda i uopće na temelju prvog puta ne mogu procijeniti kakve promjene će mi se desiti sad. I kao da mi nos svakog dana sve više otiče umjesto sve manje:confused: Ma. Ne se sekirat:bicedobro:

dianna
21.09.2011., 12:18
Cure jel zna koja kolko je operacija kod Glušca ???
kako daju lokalnu anesteziju, jel injekcija u nos ili ?? i pošto su pretrage prije operacije i što točno rade tj.što se sve pregledava ??

vještina
21.09.2011., 13:03
Cure jel zna koja kolko je operacija kod Glušca ???
kako daju lokalnu anesteziju, jel injekcija u nos ili ?? i pošto su pretrage prije operacije i što točno rade tj.što se sve pregledava ??

Cijena estetske i funkcionalne operacije je 2000 eura (barem je bila početkom godine).
Anesteziju dobijaš u venu lijeve ruke :D. Koliko znam, ja nisam primala injekciju u nos.
Preglede prije operacije (krvne pretrage i EKG) radiš preko svog doktora ako želiš izbjeći nepotrebne troškove. Doduše, doktor je spominjao da se i kod njega može odraditi EKG :ne zna:.

dianna
22.09.2011., 20:21
jel to nije opća anestezija ne lokalna ??

koliko traje oporavak, ono da možeš izać van među ljude ?

vještina
23.09.2011., 12:14
jel to nije opća anestezija ne lokalna ??

koliko traje oporavak, ono da možeš izać van među ljude ?

Mislim da je opća, a ti si pitala za lokalnu, sorry :).

Što se oporavka tiče, to ovisi od osobe do osobe. Ja sam tek 11. dan od operacije skinula flastere, a još nekih 10 dana sam imala modrice. Zapravo, nisam išla van jer se nisam osjećala najbistrije (ljuljalo me u glavi) :lol:

Ima cura koje su nakon tjedan dana bile kao nove. Dakle, pravila nema :mig:

mona8
23.09.2011., 13:44
moj prvi izbor je dr. tončić. iako sam u početku bila za dr.glumičića jer želim mali nos pa se bojim da mi ga tončić ne bi dovoljno smanjio :ne zna: :horor: :bonk: ,ali kako sam pročitala sve na forumu odlučila sam se ipak za tončića. nadam se da sam ispravno odlučila. međutim, kako planiram na operaciju tek u 6. mj. imam još vremena za konačnu odluku. problem je u tome što je moj nos relativno pravilan s profila, iako je velik, ali od naprijed je kao krumpir :503:

vjerujem da će biti sve ok i da ćeš u konačnici biti zadovoljna, držim palčeve :) :)

ja sam bila kod tončića na pregledu, već sam rekla - nemam toliko love obilazit i hodočastiti po pregledima kod svih doktora.. nekak mi se iskristalizirao tončić - i eto, bila sam! na pregledu mi je bio mklađi doktor dinko, i imam dojam da će sve biti kako smo se dogovorili, odnosno, da su moje želje realne, kako je rekao.. operacija je estetska, cijena je 10000 kuna, no to sam već znala. na operaciju idem u ponedjeljak!!! da, još vikend me dijeli od famoznog dana! :D :D

lilolulili
23.09.2011., 14:48
mona8 - ja isto idem kod tončića, nekako mi je on čitajući sve tu na forumu najviše legao, ne znam, odmah sam znala da bi kod njega.... al tek negdje za 2 mjeseca bi na operaciju, a za nekih mjesec dana planiram na konzultacije.... ja bi isto samo estetsku, pa jel se može inzistirat samo na estetskoj il ti on napravi kompletan pregled pa da se vidi jel ti treba i funkcija (jer ja mislim da dišem ok i da mi ne treba funkcija). Možeš malo objasnit jel ti isšta radio na konzultacijama, il je to samo razgovor?

lity7
24.09.2011., 06:25
ja sam bila kod tončića na pregledu, već sam rekla - nemam toliko love obilazit i hodočastiti po pregledima kod svih doktora.. nekak mi se iskristalizirao tončić - i eto, bila sam! na pregledu mi je bio mklađi doktor dinko, i imam dojam da će sve biti kako smo se dogovorili, odnosno, da su moje želje realne, kako je rekao.. operacija je estetska, cijena je 10000 kuna, no to sam već znala. na operaciju idem u ponedjeljak!!! da, još vikend me dijeli od famoznog dana! :D :D

Sreeeetno!! :) :) Javi kako je proslo. :mig:

anapurna.
24.09.2011., 19:10
Pozdrav cure.. Ja bi se trebala ovih dana naručiti za operaciju dev. septuma u riječkom kbc-u. E sad.. zanima me dali bi se mogla dogovoriti s doktorom da mi makne grbicu malu, i prereže onaj mišić iznad usne jer kad se smijem nos mi se spusti prema usnama :/ ... jel je to moguće, jer nemam para za privatnu op. jer sam student. ..

princess
24.09.2011., 19:24
Pozdrav cure.. Ja bi se trebala ovih dana naručiti za operaciju dev. septuma u riječkom kbc-u. E sad.. zanima me dali bi se mogla dogovoriti s doktorom da mi makne grbicu malu, i prereže onaj mišić iznad usne jer kad se smijem nos mi se spusti prema usnama :/ ... jel je to moguće, jer nemam para za privatnu op. jer sam student. ..

To ti svi rade. Trebaš popričati sa svojim kirurgom...nije mu to obaveza, ali ako je normalan vjerujem da će pristati. Sretno!

Dancy03
25.09.2011., 11:06

cijena 10000 kod Tončića??? A ja mislila da nema baš neke razlike u cijeni,da svi isto naplačuju...pa Tončić je najjeftiniji,a ja platila skoro 15000...
I SRETNOOOOOO!!!!

princess
25.09.2011., 14:52
Oni ti kažu cijenu na pregledu, kad vide što ti treba raditi. Meni je Tončić bio rekao da bi bilo oko 13000kn...
A tako me nešto došlo i kod Glušca.

želimir02
25.09.2011., 20:22
Ja sam konačno napravila slike prije i poslje pa koga zanima šaljem na pm.

Tri mjeseca od operacije, vrh je još natečen i nadam se da će se smanjiti ta kugla od vrha a profil mi je od skidanja kalupa dobar, bar se meni tako čini...

Dancy03
25.09.2011., 21:58

Tri mjeseca od operacije, vrh je još natečen i nadam se da će se smanjiti ta kugla od vrha a profil mi je od skidanja kalupa dobar, bar se meni tako čini...

Može slikice,please....!!! :D

lilolulili
25.09.2011., 23:23
Oni ti kažu cijenu na pregledu, kad vide što ti treba raditi. Meni je Tončić bio rekao da bi bilo oko 13000kn...
A tako me nešto došlo i kod Glušca.

13000 kod tončića za šta točno?
ja bi htjela skinut grbu i malo ga suzit....zna netko koliko bi to koštalo?

lity7
26.09.2011., 03:12

I meniii! :)

princess
26.09.2011., 07:23
13000 kod tončića za šta točno?
ja bi htjela skinut grbu i malo ga suzit....zna netko koliko bi to koštalo?

Devijacija i ispravak krivog nosa...loše sam disala i išao mi je u stranu.
Cijenu će ti reći on kad ti vidi nos, mi ovdje možemo samo nagađati.

želimir02 i ja bi slikice, hvala :D

želimir02
26.09.2011., 08:20
Mislim da sam poslala svima :kava:

Mene zanima kad ste počele nositi naočale... Meni je nekakav grozan osjećaj kad ih stavim a i strah me je da je prerano a tako mi fale sunčane :503:

lity7
26.09.2011., 10:09
želimir02 lijep nosic, i od naprijed, ali profil :cerek:
cestitam :)

princess
26.09.2011., 10:28
Mislim da sam poslala svima :kava:

Mene zanima kad ste počele nositi naočale... Meni je nekakav grozan osjećaj kad ih stavim a i strah me je da je prerano a tako mi fale sunčane :503:

Super ti je nosić! Kad vidim ovako lipi ravni profil onda mi dođe žao što sam dala da mi napravi prčasti :D

Naočale sam počela nositi već nakon 10tak dana, rekao mi Glušac da mogu slobodno, ali samo ako su lagane. Moje su bile pa eto...

sunflower11
26.09.2011., 11:27

Može i meni slikice? :)

želimir02
26.09.2011., 13:15
Hvala na komplimentima za nosić :cerek:

Probala sam danas naočale ali preširok mi je novi nos za stare naočale, morat ću u shopping :D

Whisper
26.09.2011., 18:31
Super ti je nosić! Kad vidim ovako lipi ravni profil onda mi dođe žao što sam dala da mi napravi prčasti :D

Naočale sam počela nositi već nakon 10tak dana, rekao mi Glušac da mogu slobodno, ali samo ako su lagane. Moje su bile pa eto...

cure, može i meni slika? thanx

Dancy03
26.09.2011., 21:25
Hvala na komplimentima za nosić :cerek:

Probala sam danas naočale ali preširok mi je novi nos za stare naočale, morat ću u shopping :D

meni su rekli da se naočale ne trebaju nosit 6 mjeseci... i ja probala svoje,ne stoje mi ko prije...al svakao ču se počastit novim čalama za novi nosić :D

I super ti je nosić,po mom ukusu :)

hitmjeseca
26.09.2011., 21:28
Dugo pratim ovu temu i pozdravljam sve koji pišu ;)
More informacija, još više operacija kod raznih doktora, a mene uvijek nešto privlači da odem kod dr. Glušca pa ću to i napraviti (jedna od stvari na listi "učiniti prije tridesete").

Moje pitanje za one koji su bili na operaciji (estetska+funkcionalna):
koliko traje oporavak, odnosno nošenje kalupa na nosu?

Kako živim u Zagrebu, zanima me koliko dana treba odvojiti za operaciju i oporavak.
Npr. ako je operacija u srijedu, može li kalup skinuti u nedjelju ili u ponedjeljak ujutro?

Hvala na odgovoru i lijep pozdrav :)

Dancy03
27.09.2011., 09:10
Ja imala operaciju u petak na večer a skinula kalup sljedeči četvrtak...tak se nosi kalup 6-7 dana... ali i nakon skidanja kalupa nie oporavak gotov,tad ti počinje nos naticat i vjerojatno češ još imat otoka i modrog oko oci....tako da 2 tjedna ti sigurno treba što se tiče posla i funkcioniranja u javnosti,a ako radiš nešto teže treba ti i više vremena za počet radit... Ja sam se jako dobro oporavljala pa se ni nakon 2 tjedna nisam osječala spremna za poso..pa sam malo produžila :-))

princess
27.09.2011., 12:50
Whisper...moj si vidila, što ne? Ako nisi, pošaljem ponovno, nije problem.

hitmjeseca, i meni je op bila u petak navečer, tampone mi je skinuo subotu popodne, a kalup za nekih 6-7 dana...ni ne sjećam se više :D Govore da je dosta uzeti 7 dana slobodno, ali ja bi ti preporučila bar 10-14. Ja sam nakon 7 već išla u javnost, podljevi su bili minimalni, ali nos još podosta otečen...tako da nisam išla na posao još 7 dana. Radim s djecom pa me bilo strah ozljede...ipak su djeca živahna, da me slučajno ne udare.
Svima je drugačije, ali ako možeš, uzmi 2 tjedna "godišnjeg-bolovanja", sigurno nećeš pogriješiti.
Ako te još što zanima, slobodno pitaj...ja sam bila kod njega pa ti mogu dat par savjeta. I sretno!

lidija23
27.09.2011., 21:25
Evo ja već jako dugo pratim ovaj forum i konačno sam donijela odluku o operaciji. Imam zakazanu operaciju kod Glumičića 14.10. Znam da su neki ovdje pisali neke loše komentare ali meni ne smeta što on radi male noseve jer mom nosu je jedini spas da ga se poprilično smanji jer imam ogromne nosnice,ne široke nego dugačke i sastrane jako podignute. Uglavnom bila sam na konzultacijama,sve što mi je predložio da bi on napravio sam i ja mislila da bi trebalo napraviti. Naravno da sam i dalje u strahu kako će to ispasti jer je moj nos malo posebniji, pa molim sve cure koje su imale iskustva sa Glumičićem (ali osobno) da mi se jave na p.p. bila bi vam jako zahvalna za još malo ohrabrenja i savjeta.

Whisper
27.09.2011., 21:50
Whisper...moj si vidila, što ne? Ako nisi, pošaljem ponovno, nije problem.

hitmjeseca, i meni je op bila u petak navečer, tampone mi je skinuo subotu popodne, a kalup za nekih 6-7 dana...ni ne sjećam se više :D Govore da je dosta uzeti 7 dana slobodno, ali ja bi ti preporučila bar 10-14. Ja sam nakon 7 već išla u javnost, podljevi su bili minimalni, ali nos još podosta otečen...tako da nisam išla na posao još 7 dana. Radim s djecom pa me bilo strah ozljede...ipak su djeca živahna, da me slučajno ne udare.
Svima je drugačije, ali ako možeš, uzmi 2 tjedna "godišnjeg-bolovanja", sigurno nećeš pogriješiti.
Ako te još što zanima, slobodno pitaj...ja sam bila kod njega pa ti mogu dat par savjeta. I sretno!

nisam, ajde pliz posalji mi:) ma imam operaciju opet uskoro, zato vas gnjavim:503:

Lorenica
28.09.2011., 15:17
Lijeno mi je tražit ,paa ako mi netko ukratko može reći kakav je oporavak kod operacije vrha nosa tj.hrskavice,jel ima crvenih očiju,podljeva itd. Jel mogu npr. odmah poslije operacije u tramvaj?Lol

tammy_19
30.09.2011., 10:42
Ako mogu i meni koje slikice, i ak mi mozete napisat kod koga ste bili? I ja bi na operaciju nosa, samo se još moram odlucit kod kojeg kirurga...cula sam se sa svima, no nekako me strah da mi ga nece lijepo sredit...a nemam para za "popravke"...I unaprijed hvala svima! :)

mona8
30.09.2011., 12:19
mona8 - ja isto idem kod tončića, nekako mi je on čitajući sve tu na forumu najviše legao, ne znam, odmah sam znala da bi kod njega.... al tek negdje za 2 mjeseca bi na operaciju, a za nekih mjesec dana planiram na konzultacije.... ja bi isto samo estetsku, pa jel se može inzistirat samo na estetskoj il ti on napravi kompletan pregled pa da se vidi jel ti treba i funkcija (jer ja mislim da dišem ok i da mi ne treba funkcija). Možeš malo objasnit jel ti isšta radio na konzultacijama, il je to samo razgovor?

Uh, evo me... malo sam živnula, jučer sam skinula tampone.. moram reći - konačno! Tebe zanima pregled, dakle..ništa.. lijepo se smjestiš, i kreneš.. pitaš ti što te zanima ali pita i doktor, zaista: što Vas smeta kod Vašeg nosA? :mig:pogledao mi je nos, izvana, rekla sam da želim manji nos i da skine grbicu, rekao je da je izvedivo (ajme sreće!!!), i pogledao mi je nos iznutra, odnosno septum, uz pomoć instrumenta..onda mi je rekao kako će se to raditi, objasnio proceduru, kod mene je vanjska korekcija nosa jer normalno dišem. da, bio je dr. dinko toncic, mlađi doktor. imala sam dosta pitanja, tražila sam pogledati neke primjere nosa, to mi je pokazao na komjuteru a nešto i u albumu, i tako sam se zadržala skoro pola sata s njim na pregledu. uglavnom, bilo mi je ugodno! kad sam bila gotova s pregledom na recepciji sam sa medicinskom sestrom dogovorila datum operacije, i ona mi je dala listu s krvnim pretragama koje sam obavila i rekla da kupim gel za hlađenje, što je dobro znati jer kad stigneš kući nakon zahvata jedan gel ti već mora biti spreman hladan.

mona8
30.09.2011., 13:03
Sreeeetno!! :) :) Javi kako je proslo. :mig:

lity, hvala na podršci. ja sam bila operirana u ponedjeljak, jucert su mi izvadili tampone iz nosa... koje olaksanje! tampone mi je izvadila medicinska sestra a doktor toncic me dosao pogledati i čekirati jel sve o k... to je bilo brzo gotovo i otisla sam doma-..jos mi je kalup na nosu, i jedva cekam da ga skinem u ponedjeljak. osjecam se ko freak s tim na nosu, ali kad kazu da mora biti onda neka bude.. izdrzat cu! nista me ne boli, niti me boljelo, znam da zvuci nestvarno ,ali operacija nosa, barem moja, estetska, nije boljela. lezala sam do jucer, hladila s gelom vrat... malo mi je dosta lezanja, no s ovim kalupom se ne mislim slikati u javnosti. vađenje tampona je bilo ok, i sad sam nestrpljiva vidjeti kako mi nos izgleda u ponedljeljak... znam da ce biti otečen, to su mi rekli i to svi pišu ali svejedno ce se vidjeti da je manji i da nema grbice!!! :D:D

mona8
30.09.2011., 13:52
Ako mogu i meni koje slikice, i ak mi mozete napisat kod koga ste bili? I ja bi na operaciju nosa, samo se još moram odlucit kod kojeg kirurga...cula sam se sa svima, no nekako me strah da mi ga nece lijepo sredit...a nemam para za "popravke"...I unaprijed hvala svima! :)

čula si se sa svima? svaka cast... ja sam bila kod toncica, preporucam, no jos imam kalup, pa ti javim kako sam prosla u ponedjeljak... :mig: iako ne sumnjam u rezultate...

lora273
30.09.2011., 14:41
Cure može meni slikice? tnx :D

I da, jeste imale problema sa prištićima i miteserima dugo nakon skidanja flastera? meni je sad prošlo više od mjesec dana od operacije i nos mi je tek sad podivljao.. :D crvenilo ,prištići i samo se šire dalje..baš je bljak...:eek: imam osjećaj da što više stavljam lagani puder(onaj pjenasti prozračni) da je samo još gore... :/ otečenost je i dalje ista,nos se lagano mijenja..al ovo crvenilo baš ubija.... Koristite li vi nešto za to? potrošila sam kremu koju mi je doktor dao za to pred koji dan pa valjda sada koža poludila...:rolleyes:

Whisper
30.09.2011., 15:16
Cure može meni slikice? tnx :D

I da, jeste imale problema sa prištićima i miteserima dugo nakon skidanja flastera? meni je sad prošlo više od mjesec dana od operacije i nos mi je tek sad podivljao.. :D crvenilo ,prištići i samo se šire dalje..baš je bljak...:eek: imam osjećaj da što više stavljam lagani puder(onaj pjenasti prozračni) da je samo još gore... :/ otečenost je i dalje ista,nos se lagano mijenja..al ovo crvenilo baš ubija.... Koristite li vi nešto za to? potrošila sam kremu koju mi je doktor dao za to pred koji dan pa valjda sada koža poludila...:rolleyes:

nemoj ništa stavljat na kožu. samo umivaj čistom vodom, daj koži vremena da se oporavi, bit će dobro.

lilolulili
30.09.2011., 17:50
mona8 hvala ti na odgovoru!!!

tammy_19
01.10.2011., 07:31
čula si se sa svima? svaka cast... ja sam bila kod toncica, preporucam, no jos imam kalup, pa ti javim kako sam prosla u ponedjeljak... :mig: iako ne sumnjam u rezultate...

Dobro, ne sa SVIMA SVIMA, sa svima onima koji su me zaintrigiali citajuci forum - Tončić, Glušac, Ignatovski, Zambelli... Vec pola godine proucavam, operirala bi nos i usi, a nikako da se odlučim... Ignatovski je po onome sto smo pricali najjeftiniji, ali opet - radije bi dala 6000 kn vise pa nek me srede kak treba, nego da kasnije zalim...joooooj!!! Molim vas jos jednom za slikice, treba mi pomoc u odluci :)

tammy_19
01.10.2011., 07:34
Ono sto me najvise privuklo kod Glusca je ta njegova "zatvorena tehnika"...jer kako sam citala, kada se radi otvorenom tehnikom, oporavak traje duze, a i moguca je pojava novih manjih grbica po nosu??!!! No, ako netko zna - da li se kod te zatvorene tehnike uklanja i dio koze, mislim...zelim smanjiti i suziti nos, pa bi vjerojatno trebalo odstraniti i dio koze?

Whisper
01.10.2011., 10:24
Ono sto me najvise privuklo kod Glusca je ta njegova "zatvorena tehnika"...jer kako sam citala, kada se radi otvorenom tehnikom, oporavak traje duze, a i moguca je pojava novih manjih grbica po nosu??!!! No, ako netko zna - da li se kod te zatvorene tehnike uklanja i dio koze, mislim...zelim smanjiti i suziti nos, pa bi vjerojatno trebalo odstraniti i dio koze?

koža se ne odstranjuje nego se ona s vremenom sama "smanji" tj prilagodi novom obliku nosa, osim baš ako je neki ekstrem, što ne vjerujem da je slučaj... ja ti mogu reć iz osobnog iskustva. Otvorena tehnika ti je bolja zato što se može napravit posao preciznije, tj doktor sve vidi i neke stvari se mogu izvesti bolje (ovisno o tome kaj kod tebe treba radit, jel...). Zatvorena je bolja jer oteklina brže splašnjava. ALI, evo meni je upravo poslije oper zatvorenom tehnikom iskočila kvrga koja nikad nije otišla. A dr mi nije znao reći što je to ni od kuda je došlo:rolleyes: Oporavak mi zaista je sporiji (drugi put sam oper otvor tehnikom), i to je dosta sporiji, ali to vjerojatno nije samo do otvaranja cijelog nosa nego i ostalih stvari koje su rađene. Izbor bi možda bilo najpametnije ostaviti doktoru za kojeg se odlučiš, jer on najbolje zna što želi postići na tvom nosu i kako će to najbolje napraviti. U svakom slučaju,sretno!

lity7
01.10.2011., 11:45
lity, hvala na podršci. ja sam bila operirana u ponedjeljak, jucert su mi izvadili tampone iz nosa... koje olaksanje! tampone mi je izvadila medicinska sestra a doktor toncic me dosao pogledati i čekirati jel sve o k... to je bilo brzo gotovo i otisla sam doma-..jos mi je kalup na nosu, i jedva cekam da ga skinem u ponedjeljak. osjecam se ko freak s tim na nosu, ali kad kazu da mora biti onda neka bude.. izdrzat cu! nista me ne boli, niti me boljelo, znam da zvuci nestvarno ,ali operacija nosa, barem moja, estetska, nije boljela. lezala sam do jucer, hladila s gelom vrat... malo mi je dosta lezanja, no s ovim kalupom se ne mislim slikati u javnosti. vađenje tampona je bilo ok, i sad sam nestrpljiva vidjeti kako mi nos izgleda u ponedljeljak... znam da ce biti otečen, to su mi rekli i to svi pišu ali svejedno ce se vidjeti da je manji i da nema grbice!!! :D:D

bas mi je drago zbog uspjesne operacije, zelim sto brzi (potpuni) oporavak i zadovoljstvo nakon skidanja kalupa :)

zanima me zna li tko može li se odmah nakon operacije otići kući busom (2h vožnje)? jer nisam iz zagreba ili koliko je cijena boravka kod tončića? mislim da sam na forumu pročitala da je kod glumičića 75€.

Psycho Mantis
01.10.2011., 13:13
Imam devijaciju nosnog septuma, otežano dišem na nos, lijeva nosnica mi je uvijek začepljena, skoro uvijek dišem na usta. Kada se budim uvijek sam umoran, tako da mi barem treba 3-4 sata da taj umor prođe, ponekad imam i glavobolje...
Radi ovoga govorim na nos tako da mi je uvijek teško kod ovog problema kada razgovaram s nekim a i student sam pa nebih volio da me ovo koči radi posla nakon zavrsetka faksa..., zanima me da bih ovo išao operirati da li prvo da idemo kod obiteljskog liječnika njega tražiti uputnicu za daljnje pretrage i da idem u bolnicu to operirati ili ...
Mogu li ikako izvući da preko zdravstvenog to plaćam ili je bolja opcija platiti s time da naprave operaciju kako bog zapovijeda ...
(Ne bih sada isao na operaciju jer studiram pa bih radije volio ići na ljeto kada to sve bude gotovo).

anita j
01.10.2011., 14:15
tko je bio kod glušca na isključivo estetskoj operaciji? trebaju mi podaci o konzultaciji i samoj op. cijena, boravak u hotelu, plaćanje karticama itd. pozz!

Lorenica
01.10.2011., 16:15
Ja sam kupila ponudu za operaciju nosa za 3.500kn u poliklinici MM na Ribnjaku gdje sam odstranjivala jedan ožiljak,doktor mi je rekao da neće biti podljeva jer se radi o minimalnom zahvatu,kalup i tampone ću nositi tri dana,sljedeći tjedan idem na konzultacije baš kod dr. koji će obaviti zahvat,nadam se da neću ništa trebati nadoplatit,jer se ponuda odnosi na korekciju vrška nosa,a ja bi da mi ga možda malo suzi i sa strane korigira gdje mi je zadebljanje na desnoj strani.Vidjet ću kaj će reć.Nije me strah,jedino čega me strah je to da ne ostanem bez posla,pa neću to moć platit,kaj će mi stara reć na to šta sam to kupila na njenu karticu,kaj će mi sestra reć kak nisam normalna,kak ću morat izbivat s posla tjedan dana i neću bit plaćena za to kao bolovanje i toga tko će me odvest doma poslije operacije,aha znam zvat ću taksi:D Prvo skupit pare i platit staroj pa onda na operaciju,do tad živjet na kruhu i vodi i u strahu kaj će mi reć :rolleyes:

lanika
01.10.2011., 16:37
Zna li itko kod koga je Marijana Batinić operirala nos? Eto, ja bi takav odmah priljepila sebi na facu ;)

tammy_19
02.10.2011., 11:07
tko je bio kod glušca na isključivo estetskoj operaciji? trebaju mi podaci o konzultaciji i samoj op. cijena, boravak u hotelu, plaćanje karticama itd. pozz!

I mene zanima to isto :D

Bozy
02.10.2011., 11:09
Trebao bih iči na operaciju za kojih par tjedana, dijagnosticiran mi je Deviato septi nasi i nekakva alergija..Sad me zanima jel tko bio na sličnoj operaciji i kako se osječa poslije operacije, jel bilo kakvih poblema, koliko se uopče ostaje u bolnici?

Inače mi se začepljuje nos čim legnem, a nikakve kapljice i sprejevi do sad nisu pomogli..

foteljusha
02.10.2011., 11:17
@Lorenica-Ja mislim da se taj kupon odnosi samo na operaciju nosnog vrška, a ne na cijeli nos.
Pa eto za sve koji ne znaju, još 1 dan imate priliku kupiti kupon za operaciju nosnog vrška za 3 350 kuna (piše da je ušteda je oko 5 000kn, ali mi se to čini preskupo) i gratis dobijete uklanjanje 1 madeža.

Znači ako je korekcija nosa ajmoreć 10 000 plus nosnog vrška 5 000 to je 15 000kn za kompletan nos. Mogu li se te dvije operacije napraviti odjednom? Ili je ipak bolje pričekati da se nos oporavi od prve pa tek onda ići na drugu?

I zanima me što ste sve vi korigirale na vašim nosićima. Ja bih željela gotovo sve. :) Grbicu, stanjiti ga u dijelu gdje stoje naočale, stanjiti nosnice i onu kuglici iznad njih i naravno, nosni vršak. Mislim da bi to ipak trebalo biti više od 15 000. I da, kod Tončića bih išla.

tulica
03.10.2011., 07:59
Zna li itko kod koga je Marijana Batinić operirala nos? Eto, ja bi takav odmah priljepila sebi na facu ;)

Kod Glumicica, divan joj je nos i proljepsao ju je 100%

lanika
03.10.2011., 13:48
Kod Glumicica, divan joj je nos i proljepsao ju je 100%

Jel da? Nisam ga vidjela uživo, al ovako na slika mi izgleda savršeno. I baš to, skroz ju je proljepšalo.
To je provjerena informacija?:raspa:

tulica
04.10.2011., 08:18
Jel da? Nisam ga vidjela uživo, al ovako na slika mi izgleda savršeno. I baš to, skroz ju je proljepšalo.
To je provjerena informacija?:raspa:

Je, 100% provjerena. Objasnila mu je sto zeli, a sto ne i ispostovao je apsolutno sve. Ta fama oko njega uopce nije istinita, samo nase cure nece da priznaju da su upravo one htjele takav nos (malen, prcast, holivudski).....
U zivo ti jos ljepse izgleda, znas kako na fotkama ovisi o kutu slikavanja, svjetlu-sjeni......

mona8
04.10.2011., 09:40
bas mi je drago zbog uspjesne operacije, zelim sto brzi (potpuni) oporavak i zadovoljstvo nakon skidanja kalupa :)

zanima me zna li tko može li se odmah nakon operacije otići kući busom (2h vožnje)? jer nisam iz zagreba ili koliko je cijena boravka kod tončića? mislim da sam na forumu pročitala da je kod glumičića 75€.

Hvala na podrsci, i evo, javljam se kao ponosna vlasnica novog, lijepog, ženstvenog nosa... :D:D:D Dakle, da sam znala koji je ovo drive, koja duuuuugo zeljena promjena se dogodila... ne bih čekala ovak dugo. da, nos mi je malo natečen, no splasnuti će . ali nema više grbe, manji je i jako sam zadovoljna. ako je istina da tek sve sjedne na mjesto kroz par mjeseci, kakav ce litek onda biti, ja sam vec i sad happy... :D a što se tiče boravka, ja nisam trebala ostati na boravku, otpustili su me popodne doma. zašto misliš da bi trebala ostati?

lilolulili
04.10.2011., 11:07
mona8 jel bi ti bio problem poslat mi slikicu prije i poslije! jer ja isto skidam grbu i smanjujem ga, pa da vidim šta okvirno mogu očekivat! (jer imam feeling da je moj nos toliko muškobanjas da je od njega nemoguće napravit lijepi i elegantni i ženstveni)

mona8
04.10.2011., 13:25
@Lorenica-Ja mislim da se taj kupon odnosi samo na operaciju nosnog vrška, a ne na cijeli nos.
Pa eto za sve koji ne znaju, još 1 dan imate priliku kupiti kupon za operaciju nosnog vrška za 3 350 kuna (piše da je ušteda je oko 5 000kn, ali mi se to čini preskupo) i gratis dobijete uklanjanje 1 madeža.

Znači ako je korekcija nosa ajmoreć 10 000 plus nosnog vrška 5 000 to je 15 000kn za kompletan nos. Mogu li se te dvije operacije napraviti odjednom? Ili je ipak bolje pričekati da se nos oporavi od prve pa tek onda ići na drugu?

I zanima me što ste sve vi korigirale na vašim nosićima. Ja bih željela gotovo sve. :) Grbicu, stanjiti ga u dijelu gdje stoje naočale, stanjiti nosnice i onu kuglici iznad njih i naravno, nosni vršak. Mislim da bi to ipak trebalo biti više od 15 000. I da, kod Tončića bih išla.

Meni je skinuo grbicu s nosa i smanjio mi cijeli nos. ja sam platila 10000 kuna, moja op je bila iskljucivo estetska, najbolje da odes i pitas. :mig:

mona8
04.10.2011., 13:28
mona8 jel bi ti bio problem poslat mi slikicu prije i poslije! jer ja isto skidam grbu i smanjujem ga, pa da vidim šta okvirno mogu očekivat! (jer imam feeling da je moj nos toliko muškobanjas da je od njega nemoguće napravit lijepi i elegantni i ženstveni)

bok lilo... slikat cu se i poslati ti na private. ne bih se bas slikala za javnost :mig:

angie11111
04.10.2011., 14:37
Jeli tko operirao nos debljom kožom (krumpirast nos )?

anita j
04.10.2011., 15:23
I mene zanima to isto :D

i ti se pripremaš? :D

lidija23
04.10.2011., 20:13
Malo ste me utješile cure sa ovim za Glumičića, ja idem za točno 10 dana,samo se nadam da ću prije operacije još jednom moći sve dogovoriti kako želim da bude,držite mi fige!

mathillda
04.10.2011., 21:42
hej.. vidim da je par vas pohvalilo dr. Tončića. ja sam bila na pregledu kod njega i kod dr. Baudoina koji radi u Vinogradskoj.
iskreno, Točnić mi je nekako simpatičniji, iako ni protiv Baudoina ne mogu reći ništa loše. također, Tončić mi je rekao da on vadi tampone nakon 3 dana, kalup nakon 5 i mogu u javnost za 10-ak dana, a Baudoin vadi tampone nakon 5 dana, kalup nakon 7 i u javnost mogu nakon 3 tjedna..
koja su vaša mišljenja, iskustva, preporuke..?
htjela bi se rješit svog "nosića" krajem 10. mjeseca tako da mogu na faksu sve kolokovije (i ostale obveze) obavljat sredinom/krajem 11. mjeseca..
:confused:

lity7
05.10.2011., 07:08
Hvala na podrsci, i evo, javljam se kao ponosna vlasnica novog, lijepog, ženstvenog nosa... :D:D:D Dakle, da sam znala koji je ovo drive, koja duuuuugo zeljena promjena se dogodila... ne bih čekala ovak dugo. da, nos mi je malo natečen, no splasnuti će . ali nema više grbe, manji je i jako sam zadovoljna. ako je istina da tek sve sjedne na mjesto kroz par mjeseci, kakav ce litek onda biti, ja sam vec i sad happy... :D a što se tiče boravka, ja nisam trebala ostati na boravku, otpustili su me popodne doma. zašto misliš da bi trebala ostati?

ne bih htjela nikome kod kuće biti na teret i da me gledaju s tim tamponima... :D odgovraju me od operacije pa ih ne želim dovesti u situaciju, ako slučajno što pođe po zlu u ta tri dana, da se osjećaju krivima. ne znam ni sama zašto su takvi, ali roditelji ko roditelji :D :) može i meni slika prije poslije? bila bih jako zahvalna :)

što se tiče zadebljane kože na nosu...kad sam poslala mail tončiću, napisao mi je u smislu da se ta zadebljana koža na nosu ne može riješiti operacijom, ili sam ja samo sve krivo shvatila :( :confused:

tammy_19
05.10.2011., 09:11
i ti se pripremaš? :D

jEST jest, i ja se pripremam...odluka je 98% Glusac...jos prikupljam informacije, al molim cure jos jednom ako bi mi mogle poslati slike prije/poslije, i napisati kod koga su bile! HVALA!

Noela112
05.10.2011., 11:42
Je, 100% provjerena. Objasnila mu je sto zeli, a sto ne i ispostovao je apsolutno sve. Ta fama oko njega uopce nije istinita, samo nase cure nece da priznaju da su upravo one htjele takav nos (malen, prcast, holivudski).....
U zivo ti jos ljepse izgleda, znas kako na fotkama ovisi o kutu slikavanja, svjetlu-sjeni......

Njen nos izgleda dosta prirodno, međutim ne bih baš rekla da je curama koje nakon operacije kod Glumičića imaju prćast nos, upravo mali i podignuti nosić bio cilj i da su se izjasnile da ga žele.

Naprotiv, jako puno njih je naglasilo da žele nešto drugo, a dobile su izoperirani nos, koji izgleda poput Blankinog. O tome svjedoče i postovi ovdje, a i iskustva reoperacija kod drugih kirurga.
Osim toga, u Hollywoodu već 20-ak i više godina nije popularan look podignutih i neprirodnih noseva.
Realno, njen nos je premija, naspram svih ostalih poznatijih noseva koje on radi na način da ih štanca.
To je moje iskreno mišljenje.:mig:

tulica
05.10.2011., 12:39
Njen nos izgleda dosta prirodno, međutim ne bih baš rekla da je curama koje nakon operacije kod Glumičića imaju prćast nos, upravo mali i podignuti nosić bio cilj i da su se izjasnile da ga žele.
Naprotiv, jako puno njih je naglasilo da žele nešto drugo, a dobile su izoperirani nos, koji izgleda poput Blankinog. O tome svjedoče i postovi ovdje, a i iskustva reoperacija kod drugih kirurga.
Realno, njen nos je premija, naspram svih ostalih poznatijih noseva koje on radi na način da ih štanca.
To je moje iskreno mišljenje.:mig:

Mozda ce zvucati cudno, al poznajem 12 osoba koje su kod njega operirale nos. Nisu poznate pa vam ne mogu slikom pokazat kako imaju divne noseve.
Evo reci cu vam nekoliko poznatih koje se ovdje nije bas spominjalo, pogledajte na googlu slike pa cete vidjet Glumiciceve radove. Dakle Iva Jerkovic, Lorena Nosic, Iva Šaric, Tihana Runje, Jelena Šimić, Brankica Čonda, Marko Grubnić, Indira Mujkic, Marija Cvitanovic, Lejila Sehovic, Ivana Hoty, Ecija Ojdanic......Sad ispadam zagovornik Glumicica i neki propagandni cudak, al on je za estetsku komponentu zbilja maher. moja friendica je dosla sa slikom neke manekenke malog nosa, objasnjavao joj je simetriju njenih usana, ociju, jagodica i uvjerio je da je to premalen nos za nju i sad ima skroz lijepi pravilni nos. On ga voli iz profila onako izsedlat, al po meni je to lijepi zenski profil. Uvjeravam vas da zene mahom dolaze sa slikom Severine, Angeline u ordinacije i inzistiraju na takvim nosevima.
Dobro sam upucena jer kroz drugu domenu kontaktiram sa istim profilom ljudi.

Noela112
05.10.2011., 12:50
Dakle Iva Jerkovic, Lorena Nosic, Iva Šaric, Tihana Runje, Jelena Šimić, Brankica Čonda, Marko Grubnić, Indira Mujkic, Marija Cvitanovic, Lejila Sehovic, Ivana Hoty, Ecija Ojdanic......Sad ispadam zagovornik Glumicica i neki propagandni cudak, al on je za estetsku komponentu zbilja maher. moja friendica je dosla sa slikom neke manekenke malog nosa, objasnjavao joj je simetriju njenih usana, ociju, jagodica i uvjerio je da je to premalen nos za nju i sad ima skroz lijepi pravilni nos. On ga voli iz profila onako izsedlat, al po meni je to lijepi zenski profil. Uvjeravam vas da zene mahom dolaze sa slikom Severine, Angeline u ordinacije i inzistiraju na takvim nosevima.
Neke od navedenih žena imaju lijepe noseve, međutim ne sviđaju mi se nosevi koje je on radio mnogim poznatim ženama.
Severina (prvi nos), Nina Morić, Blanka, Josipa Pavičić... Nevenov i Markov nos je premali i previše ženstven.
Sudeći prema postovima ovdje, a i vlastitom iskustvu i komunikaciji sa operiranim forumašicama, kritika je da Glumičić ima tendenciju raditi noseve po kalupu. Klasika, podignuti nos i spustiti ga u korijenu, a bez da se vodi računa o ostalim linijama lica. Česti problem je što izvadi previše hrskavice.

Naime, dobar nos mora biti u balansu sa crtama lica i tu ne vrijede pravila "manje je ljepše" niti se nos može parcijalno promatrati, a nos niti ne treba biti ukras licu. Dapače, moja definicija lijepog nosa jest nos koji se nevidljivo uklapa i kojim se pozornost skreće na druge privlačne dijelove lica, a ne na sam nos.
Kirurg koji to nije u stanju napraviti, nije dobar kirurg.:mig:
Nikoga ne mislim blatiti, ali ovo je moj kritički osvrt na njegove mnoge radove, koje dakako ima uporište i u osobnom iskustvu, kao i u tuđim iskustvima iz prve ruke, koja baš i nisu bila pozitivna. Dapače, ukazivala su na vrlo slične estetske probleme i najčešće prepoznatljiv potpis "autora".
Opet, o ukusima se ne bi trebalo raspravljati, svatko zna što želi za sebe.
Nažalost, ja ne mogu reći da ga smatram maherom za noseve. Voljela bih da je drukčije. Eto.:)

anita j
05.10.2011., 14:07
jEST jest, i ja se pripremam...odluka je 98% Glusac...jos prikupljam informacije, al molim cure jos jednom ako bi mi mogle poslati slike prije/poslije, i napisati kod koga su bile! HVALA!

Ja sam se odlučila 100% za glušca. prije nego se naručim, htjela bih pitati cure koje su bile na isključivo estetskoj op. koja je cijena? Na koliko rata se može i koliko dugo se čeka red na operaciju? Isto tako koliko dugo se drži kalup što znači jer toliko bih trebala biti u makarskoj.... :hekla:

flyingappletree
05.10.2011., 14:15
..Ecija Ojdanic......Sad ispadam zagovornik Glumicica i neki propagandni cudak, al on je za estetsku komponentu zbilja maher. moja friendica je dosla sa slikom neke manekenke malog nosa, objasnjavao joj je simetriju njenih usana, ociju, jagodica i uvjerio je da je to premalen nos za nju i sad ima skroz lijepi pravilni nos. On ga voli iz profila onako izsedlat, al po meni je to lijepi zenski profil.

Oprosti ali jel ovo operirani nos?!
http://dalje.com/foto.php?id=5&rbr=10178&idrf=472798

Desdemonia
05.10.2011., 19:25
Ja sam se odlučila 100% za glušca. prije nego se naručim, htjela bih pitati cure koje su bile na isključivo estetskoj op. koja je cijena? Na koliko rata se može i koliko dugo se čeka red na operaciju? Isto tako koliko dugo se drži kalup što znači jer toliko bih trebala biti u makarskoj.... :hekla:
Cijena je 2000 eura. Na koliko rata ne znam, jer sam ja sve platila u gotovini. Cekala sam jedno mjesec dana da dodem na red jer je bio u Njemackoj, a kalup sam drzala oko tjedan dana, zavoje puno duze. Mislim da ti je dosta tjedan dana da ostanes dolje, ako mozes, tj. ako imas toliko vremena :)

tulica
05.10.2011., 20:36
Oprosti ali jel ovo operirani nos?!
http://dalje.com/foto.php?id=5&rbr=10178&idrf=472798

nije- to je stari.
Evo novi...
http://m.gloria.com.hr/gloria/index.php

tulica
06.10.2011., 08:16
nije- to je stari.
Evo novi...
http://m.gloria.com.hr/gloria/index.php
Stare slike
http://www.zagrebancija.com/slike/slike_3/r1/g2010/m12/y253212439960086.jpg
http://www.zagrebancija.com/slike/slike_3/r2/g2010/m12/y253212482509708.jpg
http://www.24sata.hr/image/glumica-ecija-ojdanic-ljubi-tajanstvenog-muskarca-504x335-20071148-20101019004716-46729.jpg

Nove slike
http://www.vecernji.hr/data/slika/82/405098.jpg
http://www.vecernji.hr/data/slika/82/405101.jpg
http://www.vecernji.hr/data/slika/82/405100.jpg

Meni je ovo odlicano obavljen posao

anita j
06.10.2011., 09:59
Cijena je 2000 eura. Na koliko rata ne znam, jer sam ja sve platila u gotovini. Cekala sam jedno mjesec dana da dodem na red jer je bio u Njemackoj, a kalup sam drzala oko tjedan dana, zavoje puno duze. Mislim da ti je dosta tjedan dana da ostanes dolje, ako mozes, tj. ako imas toliko vremena :)

hvala na informacijama :five: čini mi se da je estetska skuplja, cure su spominjale cifre od 1500 eura, ali znači svakome ispada drukčija cijena...

princess
06.10.2011., 10:34
hvala na informacijama :five: čini mi se da je estetska skuplja, cure su spominjale cifre od 1500 eura, ali znači svakome ispada drukčija cijena...

Ja sam imala funkciju + estetiku i bilo mi je 1700 eura. Vjerujte mi da oni nemaju fiksnu cijenu. Kad dođete na pregled vam kažu cifru. Uopće nemam pojma na temelju čega.

pajana
06.10.2011., 12:49

kod Glumičića :)

lidija23
06.10.2011., 19:21
Stare slike
http://www.zagrebancija.com/slike/slike_3/r1/g2010/m12/y253212439960086.jpg
http://www.zagrebancija.com/slike/slike_3/r2/g2010/m12/y253212482509708.jpg
http://www.24sata.hr/image/glumica-ecija-ojdanic-ljubi-tajanstvenog-muskarca-504x335-20071148-20101019004716-46729.jpg

Nove slike
http://www.vecernji.hr/data/slika/82/405098.jpg
http://www.vecernji.hr/data/slika/82/405101.jpg
http://www.vecernji.hr/data/slika/82/405100.jpg

Meni je ovo odlicano obavljen posao
Slažem se s tobom iako znam da će neki ovdje reći da je nos katastrofa mali ali meni je lijep, da barem i meni napravi nešto tako... nisam još vidjela niti jednu sliku Glumičićevog nosa da mi je katastrofa...

Desdemonia
06.10.2011., 21:04

Sorry, mislila sam da ides i na funkcijsku. Ja sam mislila da meni treba samo estetska, ali ipak je trebalo obavit funkcijsku isto.
Ja sam bila ovo ljeto, i platila 2000 eura.. a i ostali koji su bili u to vrijeme.

tulica
07.10.2011., 09:14
Slažem se s tobom iako znam da će neki ovdje reći da je nos katastrofa mali ali meni je lijep, da barem i meni napravi nešto tako... nisam još vidjela niti jednu sliku Glumičićevog nosa da mi je katastrofa...

I ja tako razmisljam, al zbilja su razliciti ukusi i ne zelim ulazit u takve rasprave.
Blankin nos je meni puno ljepsi od njenog starog nosa i ok mi izgleda na njenom licu.
Ne znam zasto ljudi pricaju da je Glumicic operirao Ninu Moric-to uopce nije istina. Ona se u Italiji unakazila...smjesno mi je kako ljudi trac prihvate kao istinu pa ga dalje takvog sire.

anita j
07.10.2011., 09:54
Sorry, mislila sam da ides i na funkcijsku. Ja sam mislila da meni treba samo estetska, ali ipak je trebalo obavit funkcijsku isto.
Ja sam bila ovo ljeto, i platila 2000 eura.. a i ostali koji su bili u to vrijeme.

ahaa, ma nema beda, baš mi je bilo nekako čudno da je estetska skuplja od est+funkc. :top:

flyingappletree
07.10.2011., 11:10

Meni je Ecija bila stoput ljepša sa svojim nosom, i više joj je dogovarao karakteru, lice joj je bilo ekspresivnije i ljepše :kava:

tulica
07.10.2011., 11:59
Meni je Ecija bila stoput ljepša sa svojim nosom, i više joj je dogovarao karakteru, lice joj je bilo ekspresivnije i ljepše :kava:

Eto to je to, i sad kad ljudi ovdje pitaju za preporuku kako smatrat nesto relvantnim kad je 100 ljudi 100 cudi.

Zauvijek tvoja
07.10.2011., 13:29
Od moje operacije je proslo tri mjeseca i ova grbica se još nije smakela... :'( vidi se iz profila kada se gleda sa lijeve strane a sa desne se ne primijeti, i kada pređem prstom preko lijeve strane kao da ima mala rupica. Ajmeeeee... :'( Mijenja li se nos još uvijek poslije tri mjeseca????

princess
07.10.2011., 13:48
Od moje operacije je proslo tri mjeseca i ova grbica se još nije smakela... :'( vidi se iz profila kada se gleda sa lijeve strane a sa desne se ne primijeti, i kada pređem prstom preko lijeve strane kao da ima mala rupica. Ajmeeeee... :'( Mijenja li se nos još uvijek poslije tri mjeseca????

Gdje ti je grbica? Ako ti je pri vrhu nosa onda se neće maknuti. Jer tu više nije kost nego hrskavica. Grbice na kostima se najčešće maknu jer su to okoštanja kojima treba oko godinu dana da se povuku. Ako ti je nešto na hrskavici...tako će i ostati.
Tako je i meni na vrhu...hrskavica s jedne strane malo veća nego s druge...

Zauvijek tvoja
07.10.2011., 15:34
Gdje ti je grbica? Ako ti je pri vrhu nosa onda se neće maknuti. Jer tu više nije kost nego hrskavica. Grbice na kostima se najčešće maknu jer su to okoštanja kojima treba oko godinu dana da se povuku. Ako ti je nešto na hrskavici...tako će i ostati.
Tako je i meni na vrhu...hrskavica s jedne strane malo veća nego s druge...

E hvala ti punoooo na odgovoru... sad mi je malo lakše... nalazi se na kosti nosa sa lijeve strane. Vidjela sam da si pisala da si i ti imala ta okoštanja na kosti nosa, je l ti se to povuklo? I ako jeste, nakon koliko vremena?

LOLA99
07.10.2011., 17:12
E hvala ti punoooo na odgovoru... sad mi je malo lakše... nalazi se na kosti nosa sa lijeve strane. Vidjela sam da si pisala da si i ti imala ta okoštanja na kosti nosa, je l ti se to povuklo? I ako jeste, nakon koliko vremena?

:504::504: ne mogu vam opisat kak mi je drago (naravno da mi nije drago al mi je lakse) da nisam sama u tome,da nisam luda i da ne umišljam.bila na op kod Tončića prije 8 mjeseci.rekla mu da samo malo makne grbicu da hoću da mi nos ide ravno,da ostane "moj".i super je bilo.prvih mjesec ,mjesec i pol dok je još bio naotečen i dok je bio ravan sad izgleda iz profila drugačije.kao da se grbica vraća.čim je splasnulo ,više nije ravan,od čela,(tak sam htjela,jer sam imala malu grbicu i samo sam htjela da mi izbrusi to), nego se vidi nerab+vnina iz profila,kao da se vraca grbica.uzasno me to smeta.doktor je super i posao je napravio točno onak kak sam mu i rekla.čak me i pitao dal hocu malo da bude sedlast,ja sam rekla ne ,samo grbicu maknite.
mislila sam da umišljam da mi se nakon splašnjavanja otekline grba vraca :503::503: .i TEK NAKON POLA GODINE SE JA SJETIM OTIĆ NA FORUM,GLUPAČA.sad mi je lakše.nisam umislila.zvala sam ih danas i rekla im sve.u pon idem na pregled i da vidimo kaj dalje.inace sam odusevljena s n jima,i sa sestrama pogotovo jer su stvarno preljubazni,i brinu o pacijentima 200% :) . svima preporučam dr Tončića. :) . plaćanje na milion rata i super usluga.moja je greska kaj nisam odmah rekla da hocu sedlast malo.al nisam htjela pretjerat. ima jos netko friškog iskustva s Tončićem ili sa ovakvim vraćanje grbe? :mad:

LOLA99
07.10.2011., 17:16
da i bila sam na lokalnoj,i SVE SAM ČULA ali tek poslije dva tri sata mi je to došlo u glavu.nakon buđenja.i nekad u snu znam sanjati zvukove i razgovore doktora i sestre.

mathillda
07.10.2011., 20:19
ja sam se naručila kod Tončića za 25.10.
kaj se sječaš operacije? :confused: meni je rekao da daju neki lijek koji izaziva amneziju pa se poslje ne sječaš ničeg..
ja moram podić nos, smanjit kuglicu na vrhu i smanjiit cijeli profil malo.. jel se ta grbica vraća baš svima ili? :confused:

princess
07.10.2011., 21:58
Meni su kosti nosa bile cile grbave poslije operacije. Na mjestima gdje je nos lomljen nastanu okoštanja. Jeste li se ikad udarile jako u cjevanicu (donji dio noge, ne list, nego prednja strana di je kost)? Ako jeste onda sigurno znate kako to izgleda...kao da na kosti izađe neka grba. Al se ta brzo povuče. Na nosu treba puuuno duže. To je kao neka oteklina na kosti.
Meni je prošla godina dana i sad kad prođem prstima preko kostiju su ful glatke i ravne. Nemam više okoštanja. Ni ne znam točno kada su se točno povukla.
Isto je i ako je grba otkinuta. Ali ako je brušena...hm...kažu da se na tom mjestu zna stvoriti puno manjih grba. Zato se više ne preporuča turpijanje grbe...

LOLA99
08.10.2011., 07:38
kaj se sječaš operacije? :confused: meni je rekao da daju neki lijek koji izaziva amneziju pa se poslje ne sječaš ničeg..
ja moram podić nos, smanjit kuglicu na vrhu i smanjiit cijeli profil malo.. jel se ta grbica vraća baš svima ili? :confused:

:)sretno,možda se vidimo u ordinaciji :) . ne znam dal se vraća svima ili ne,ja sam mislila da nitko nema ovakav slučaj,i da ja umišljam i onda sam se sjetila tek nakon sto god otić na forum i malo pročačkat...i eto naišla na više takvih slučajeva :ne zna: , uglavnom nadam se da se tebi to ne bude desilo a da meni bude popravljeno,sve budem cula u pon na pregledu:D

LOLA99
08.10.2011., 07:43
a vezano za to kaj se sjećam,pa ne sjećam se svega ali kasnije u snu mi je došlo,nekaj kaj su pričali doktor i sestra dajte pridržite mi ovo molim vas, tak nešto , i na kraju(a trajalo je navodno svega pola sata :) ) da govori još samo malo tu.evo,odlično,to je to. :p :D

LOLA99
08.10.2011., 07:46
Meni su kosti nosa bile cile grbave poslije operacije. Na mjestima gdje je nos lomljen nastanu okoštanja. Jeste li se ikad udarile jako u cjevanicu (donji dio noge, ne list, nego prednja strana di je kost)? Ako jeste onda sigurno znate kako to izgleda...kao da na kosti izađe neka grba. Al se ta brzo povuče. Na nosu treba puuuno duže. To je kao neka oteklina na kosti.
Meni je prošla godina dana i sad kad prođem prstima preko kostiju su ful glatke i ravne. Nemam više okoštanja. Ni ne znam točno kada su se točno povukla.
Isto je i ako je grba otkinuta. Ali ako je brušena...hm...kažu da se na tom mjestu zna stvoriti puno manjih grba. Zato se više ne preporuča turpijanje grbe...

znam na kaj miliš i slažem se.meni su samo brusili koliko znam.tak mi je rečeno da bude rađeno.a mislim da su možda malo i lomili,nisam sigurna.za drugi puta sad znam da sa vise informacija idem na pregled a i na samu operaciju.nasla sam par slikica nosića koji mi se sviđaju.pa budem uzela to sa sobom da vidimo jel sam realna ili ne.sestra je rekla da je kod mene sad samo 'mala korekcijica ' u pitanju,kad sam joj rekla o cemu se radi i kaj me muči. ti si bila kod Tončića?

LOLA99
08.10.2011., 07:51

ali znaš kaj?nije stvar uopće u njemu,on je obavio posao točno onak kak sam ja rekla da hoću.nije nitko mlogao znat kak bude to izgledalo kad zaraste.to je nebo i zemlja od onoga kakav je moj nos bio prije.ali sad bi ja jos malo da je ipak sedlastiji.radi se o meni ne o doktoru,da me ne shvatiš krivo :D
mogu ti poslat slike od prije i poslije pa da vidiš ak hoćeš :)

princess
08.10.2011., 08:39
ali znaš kaj?nije stvar uopće u njemu,on je obavio posao točno onak kak sam ja rekla da hoću.nije nitko mlogao znat kak bude to izgledalo kad zaraste.to je nebo i zemlja od onoga kakav je moj nos bio prije.ali sad bi ja jos malo da je ipak sedlastiji.radi se o meni ne o doktoru,da me ne shvatiš krivo :D

Ja sam bila kod Glušca i moj je sedlast :D
Pošalji meni slike?

Bubble09
08.10.2011., 11:23
bok,drago mi je što sam naišla na ovu temu
nadam se da mi netko može pomoći?
dakle,imam problem s nosom.ova glavna kost koja daje oblik nosu mi ide s desna prema lijevo i onda pred kraj nosa nekako je uvijena u desnu stranu.Naime,to se uopće ne primjećuje pri danjem svjetlu (ostali govore da se uopće ne vidi) .I sad nastaju problemi kad se npr. nasmijem jer potpuno izgledam drugačije s desne i lijeve strane lica.S lijeve strane lica izgledam grozno,nos mi izgleda kao da propada + izgleda ogromno (a stvarno nije) i izgleda mi savijen u tu lijevu stranu(užasužasužas),a s desne strane mi je lijepo podignut vršak nosa (prćasto izgleda).
Nadam se da otprilike shvaćate o čemu pričam.Ako itko ima neke informacije o ovome,kako se zove ova 'pojava' i gdje se može to korigirati (otprilike cijena?) ?
Molim vas! Očajna sam više

mathillda
08.10.2011., 13:03

daaa, ja bi slikicu.. :)))
ma nadam se da bude sve ok. ja sam uvijek optimistična pa ni ne razmišljam da bude loše bilo.. kak god za završi-ne bude velik ko kak je sad.. :D jer ja nemam grbu, nego mi jednostavni nos veći i reko je da će mi smanjit cijeli profil i taj dio hrskavice koji 'odreže' će mi nadogradit na vrh nosa da mi ga s tim podigne (jer mi je vrh nosa 'šuplji', :lol:)
e i reko je da mi kroz god-dvije nos opet može malo 'past' i da se onda može nadogradit dodatno hrskavica sa uha.. a daj mi reci jel taj kasniji popravak spada pod 'garanciju' ili opet plačaš?

sunflower11
08.10.2011., 14:38
LOLA99, može i meni slikice? :)

Phills
08.10.2011., 16:17
Nisam u toku ali može mi netko ukratko reći kako stvari fukncioniraju kog doktora Glušca (iz Makarske, jel?)? Cijena kolika je otprilike za ravnanje nosa?
I dali se može više stvari odjednom učiniti, na primjer suziti i izravnati nos?

LOLA99
08.10.2011., 16:49
bok,drago mi je što sam naišla na ovu temu
nadam se da mi netko može pomoći?
dakle,imam problem s nosom.ova glavna kost koja daje oblik nosu mi ide s desna prema lijevo i onda pred kraj nosa nekako je uvijena u desnu stranu.Naime,to se uopće ne primjećuje pri danjem svjetlu (ostali govore da se uopće ne vidi) .I sad nastaju problemi kad se npr. nasmijem jer potpuno izgledam drugačije s desne i lijeve strane lica.S lijeve strane lica izgledam grozno,nos mi izgleda kao da propada + izgleda ogromno (a stvarno nije) i izgleda mi savijen u tu lijevu stranu(užasužasužas),a s desne strane mi je lijepo podignut vršak nosa (prćasto izgleda).
Nadam se da otprilike shvaćate o čemu pričam.Ako itko ima neke informacije o ovome,kako se zove ova 'pojava' i gdje se može to korigirati (otprilike cijena?) ?
Molim vas! Očajna sam više

ne znam kak se to zove al me podsjetilo odmah na glumicu Kristin Davis koja je glumila Charlotte u Sex and the city :) . mislim da ona ima taj slucaj.s jedne strane prcast i super a s druge tak ko ti i kad se nasmije ili namrsti ista stvar.ne znam kak se to zove.ali sigurno se moze srediti,nema toga kaj se ne moze popraviti.mene je op koštala 10.000 kuna.odnosno 11.000kn jer sam uzela na rate na karticu.mislim da to nije puno,proucavala sam druge klinike i nisam naisla bas na jeftinije a da mi se cini da znaju kaj rade.nazovi poliklinku Tončić i traži sestru Vesnu :) :top: .objasni joj problem i bude te savjetovala kaj da radis,odnosno dogovorila ti pregled.sretno :)

lity7
08.10.2011., 17:19
LOLA99, može i meni slikice? :)

može i meni :) hvala!

i ja se spremam kod tončića pa me sad ovo malo uplašilo :s :ne zna:

želimir02
08.10.2011., 18:01
I ja bi slikice :)

Bubble09
08.10.2011., 18:51
ne znam kak se to zove al me podsjetilo odmah na glumicu Kristin Davis koja je glumila Charlotte u Sex and the city :) . mislim da ona ima taj slucaj.s jedne strane prcast i super a s druge tak ko ti i kad se nasmije ili namrsti ista stvar.ne znam kak se to zove.ali sigurno se moze srediti,nema toga kaj se ne moze popraviti.mene je op koštala 10.000 kuna.odnosno 11.000kn jer sam uzela na rate na karticu.mislim da to nije puno,proucavala sam druge klinike i nisam naisla bas na jeftinije a da mi se cini da znaju kaj rade.nazovi poliklinku Tončić i traži sestru Vesnu :) :top: .objasni joj problem i bude te savjetovala kaj da radis,odnosno dogovorila ti pregled.sretno :)

Hvala ti! :cerek: Primjetila sam da i Leighton Meester ima sličan problem.
Što je najgore,maloljetna sam...
Može li to ikako utjecati na pothvat?

LOLA99
08.10.2011., 19:59
Hvala ti! :cerek: Primjetila sam da i Leighton Meester ima sličan problem.
Što je najgore,maloljetna sam...
Može li to ikako utjecati na pothvat?

e to za godine ti stvarno ne znam.ali mislim da moras bit punoljetna,mozda cak i preko 20 jer jos rastes :)

Bubble09
08.10.2011., 20:01
e to za godine ti stvarno ne znam.ali mislim da moras bit punoljetna,mozda cak i preko 20 jer jos rastes :)

:503:
baš me briga :durica

LOLA99
08.10.2011., 21:42
baš me briga :durica

hahahahaha :D pa zvrcni ih pa pitaj,da znas sve i da se ne mucis dal je ovak,ili onak :504:

LOLA99
09.10.2011., 11:55
može i meni :) hvala!

i ja se spremam kod tončića pa me sad ovo malo uplašilo :s :ne zna:

ubit cu se NE ZNAM SLAT SLIKEEEEEEE jer sam od prekjucer tek tu HELP :504:

princess
09.10.2011., 14:24
ubit cu se NE ZNAM SLAT SLIKEEEEEEE jer sam od prekjucer tek tu HELP :504:

Idi na imageshack ili na photobucket. Tamo uplodaš slike, i copy-pasteaš linkove tu. Uzmi link baš za forume.

lidija23
09.10.2011., 18:11
Hey, dali mi može netko reći ko je bio kod Glumičića kada se trebaju donijeti najkasnije svi nalazi, dali ih mogu donijeti na dan operacije jer sam na knap sa vremenom, u petak mi je operacija a u četvrtak su mi gotovi nalazi,i dali ću prije opercije imati vremena još jednom se konzultirati s njim i dogovoriti se što bi htjela da se radi a što ne? I ako ima netko još kakve korisne savjete, hvata me panika što je bliži taj petak:horor:

princess
10.10.2011., 09:31
Hey, dali mi može netko reći ko je bio kod Glumičića kada se trebaju donijeti najkasnije svi nalazi, dali ih mogu donijeti na dan operacije jer sam na knap sa vremenom, u petak mi je operacija a u četvrtak su mi gotovi nalazi,i dali ću prije opercije imati vremena još jednom se konzultirati s njim i dogovoriti se što bi htjela da se radi a što ne? I ako ima netko još kakve korisne savjete, hvata me panika što je bliži taj petak:horor:

Nisam bila kod njega, al kako ti nitko ne odgovara ja ću ti reći što ja mislim.
U četvrtak kad ti dođu nalazi ih sama prouči i vidi da li je sve u redu. Ako je, samo ih ponesi sa sobom na op. A ako nije ga nazovi i reci mu što ne valja.
Tako sam ja napravila. U krvi mi je bilo nešto povišeno (ne sjećam se točno što) pa sam nazvala Glušca na mobitel i pročitala mu nalaz. Srećom, to nije bili bitno za op...bitne stvari su mi bile u redu.
Prije same operacije je Glušac samnom dogovarao detalje, pričao o operaciji nekih uru-uru ipo. Pretpostavljam da svi rade tako. Sigurno se ne sjećaju baš svega rečenog na konzultacijama, a i što bi drugo radili dok traju pripreme za operaciju :)
Nemoj se bojati. Op nije ništa strašno, a Glumičić, po meni, stvarno zna napraviti lijepi nosić. Da mi nije funkcija bila u pitanju, možda bi i ja bila kod njega išla.
Za prije operacije, moj savjet ti je...dobro razmisli što želiš! Do samog detalja. Proguglaj na netu anatomiju nosa, usporedi sa svojim i vidi što i kako želiš promijeniti. Ja sam to, nažalost napravila poslije operacije...kad sam vidila da mi je vrh nesimetričan. Sad znam što bi mu rekla da se vrati vrijeme prije op :D Onda nisam znala i nisam mu rekla da mi op vrh...ja sam mislila da se op vrha podrazumijeva s op nosa, al nije tako. Vrh je priča za sebe.
Za poslije operacije, kupi hladne obloge i neku kremu za podljeve. I uvijek imaj neku tekućinu kraj sebe jer će ti se grlo sušiti kako dišeš na usta...
Nek ti je sretno!! Javi kako je prošlo!!

pajana
10.10.2011., 20:48

dovoljno ti je donijeti nalaze na samu operaciju, a što se tiče dogovora, prije same operacije imaš s njim razgovor, fotografiranje i definiranje cilja....sretno javi kako je prošlo !

mathillda
10.10.2011., 21:36

lolaaaaa, o lolaaaaa.. ;)
di su sličke? :)
ajd ih pošalji na UKLONJENA MAIL ADRESA ak nemreš nikak drugačije.. :mig:

Molim vas da takve stvari poput imena, prezimena, mail adresa i slično razmjenjujete putem privatnih poruka. Hvala!

leeloo27

lidija23
11.10.2011., 18:34
Još 3 danaaaaa :503:

lidija23
11.10.2011., 19:24
hey cure, kakve ste bile prvi i drugi dan,jeste se mogle sutradan ustati da sjednete i gledate tv ili ste cijelo vrijeme samo ležale, jel možete sjedit i jesti ili sve u ležečem položaju?

princess
11.10.2011., 19:27
hey cure, kakve ste bile prvi i drugi dan,jeste se mogle sutradan ustati da sjednete i gledate tv ili ste cijelo vrijeme samo ležale, jel možete sjedit i jesti ili sve u ležečem položaju?

Sve normalno...samo sam ružno izgledala :D

dianna
12.10.2011., 15:38
za par dana trebam skinuti kalup, što poslije toga, kako se ponašati ? rečeno mi je da malo masiram nos.
strah me da me neko ne lupi slučajno, malo jači dodir ili slično, stalno mislim da bi mi se iskrivio od toga....

kako ispirete sa fiziološkom otopinom?? meni je nos pun sukrvice pa pretpostavljam da će me još duugo mučiti začepljen nos

Whisper
12.10.2011., 16:57
za par dana trebam skinuti kalup, što poslije toga, kako se ponašati ? rečeno mi je da malo masiram nos.
strah me da me neko ne lupi slučajno, malo jači dodir ili slično, stalno mislim da bi mi se iskrivio od toga....

kako ispirete sa fiziološkom otopinom?? meni je nos pun sukrvice pa pretpostavljam da će me još duugo mučiti začepljen nos

ja niti nakon prve niti nakon druge operacije nisam radila - ništa. Niti mi je masažu itko spominjao, niti limfnu drenažu niti ništa...:ne zna: Normalno kao da i nisi operirana, moja preporuka ti je da ništa ne diraš, samo se normalno umivaj kao i obično i to je to. Stvarno ništa posebno, vidjet ćeš:) Što se udaraca tiče, normalno da se moraš paziti, ali ono, izbjegavaj igre s loptom i čuvanje male djece prvih tjedana:D Ja sam imala situaciju - 2 tjedna od operacije pala mi je trešnja na nos. Drito s drveta na nos. Da, boljelo je. Mjesec dana poslije zuji mi prokleti komarac, uuuuuupornoooo, i to ko da mi se oće uvući u nos, ja zaboravim i, onak iznervirana, kresnem se u nos!! (On je sretno odletio dalje). Da, i to je boljelo. Al nos je ostal di je bil, sve 5:zubo: A za ispiranje, ne znam kako drugi, ali ja sam koristila Aqua Maris sprej, kupiš u ljekarni i tu i tam si špricneš. Eto toliko, i nadam se da ćeš biti zadovoljna rezultatom:)

libellula
12.10.2011., 17:54
molim vas novije informacije o dr. Munitiću.

Tko je nedavno bio kod njega na operaciji, i kako je obavio posao?

Citala sam davno na forumu da je on odlican, ali htjela bih neka svjezija iskustva. Dvoumim se hocu li kod njega sređivati nos, tako da bi bila zahvalna na bilo kakvoj informaciji!:D

princess
12.10.2011., 20:15

Nos masiraš jednom rukom tako da palac staviš na jednu stranu, a ostale prste (kažiprst, srednji prst) na drugu stranu nosa. Radiš lagane kružne pokrete "podižeš" kožu s kosti...to se radi da ti se koža ne zaljepi na nos, a i tako poboljšavaš cirkulaciju pa otečenost brže prolazi.

U apoteci kupi bocu fiziolološke (ja sam kupovala plastičnu, ima i staklena...mislim da je 1L oko 10ak kuna), špricu i iglu. Iglu zabodi u bocu fiziološke na vrhu (viditi ćeš gdje kad kupiš) i ostavi je tu jer ćeš preko nje puniti špricu. Kad napuniš špricu prst nasloni na jednu nosnicu tako da je začepiš (ne sa strane nego baš na rupu), malo nagni glavu prema naprijed i u drugu ušpricaj fiziološku, ušmrči je :D ...pričekaš par sekundi i ispušeš. Isto ponoviš sa drugom nosnicom.
Eto...nadam se da sam detaljno objasnila :) ako te još što zanima samo pitaj.

dianna
12.10.2011., 21:40
Whisper da ali meni je dr.rekao da masiram nos kad god se sjetim....

Princess hvala na opširnom odgovoru :mig: znam da trebam funkcionirat ko i prije al sve me strah, previše pazim na nos uffff...

nemogu dočekat da skinem kalup, dišem na škrge doslovno, usta mi po noći suha ništ ne pomaže , nos pun sukrvice, začepljen, stavljam i mast sa štapićem za uši i kapi za nos al sve je to nula dok kalup ne skinem

dianna
12.10.2011., 21:48
Još sam nešto htjela pitat : koliko dugo, koliko često i koliko jako moram masirati nos ? strah me da ne stisnem previše

Whisper
12.10.2011., 21:54
je onda masiraj:D a nemam pojma, velim, meni niti jedan niti drugi nisu to spominjali (a drugog sam pitala! i rekel je da nema potrebe:ne zna:). ako ti je reko, onda to radi i bude ok. a niti mi tu fiziološku nisu spominjali! samo taj sprejić. doduše u dubravi sam trebala neke kapi dobit, al mi nisu dali:D pa sam opet koristila samo sprej. AH

princess
13.10.2011., 08:26
Whisper...Fiziološka ti je isto što i taj sprejić, ali 5 do 8 puta jeftinija :D I ja sam prvo stavljala taj sprej, ali 80kn sam platila bočicu koju sam potrošila u 7 dana, a fiziološke imaš najmanje za mjesec dana.

dianna masiraj kad god se sjetiš, što više to bolje. Ne boj se, nećeš ništa napravit nosu. Trebao bi to biti malo ojači stisak, a sumnjam da si itko može svjesno nanijeti toliko boli :D
Nije ti nos začepljen zbog kalupa. Svima je začepljen prvih 7 dana bez obzira koliko imaš tampone, kalup, flaster... I to će proći. Meni je to isto bio jedini problem što se op nosa tiče...disanje na usta...živcira to :D

Uvik kontra
13.10.2011., 08:48
Za mjesec dana idem operirati devijaciju septuma u Rijeci. Ima li tko iskustva s riječkom bolnicom, je li moguće da ću biti na stolu na dan kad sam naručen ili ću morati čekati?
Hvala

HelloShitty
13.10.2011., 12:04
molim vas novije informacije o dr. Munitiću.

Tko je nedavno bio kod njega na operaciji, i kako je obavio posao?

Citala sam davno na forumu da je on odlican, ali htjela bih neka svjezija iskustva. Dvoumim se hocu li kod njega sređivati nos, tako da bi bila zahvalna na bilo kakvoj informaciji!:D
Koliko je meni poznato, on je u mirovini od ove godine, unatrag nekoliko mjeseci (barem sto se tice KBC Merkur).

libellula
13.10.2011., 12:53
Koliko je meni poznato, on je u mirovini od ove godine, unatrag nekoliko mjeseci (barem sto se tice KBC Merkur).

to je i meni poznato, zanimaju me iskustava i rezultati njegova rada

angie11111
13.10.2011., 18:00
Jeli tko operirao nos kod kinčla?

pajana
13.10.2011., 21:20

ma ne može ti nosu ništa biti....jedino neki extra jaki udarci

augeN
14.10.2011., 09:06
rendgenom je utvrđeno kako imam devijaciju septuma i to sa košćanom izraslinom te da u drugoj nosnici imam trajno otečenu sluznicu. problemi su da mi nos nikad nije odštopan 100% već na dnevnoj bazi imam problema sa bilo totalnim zaštopavanjem jedne nosnice dok je druga slabo prohodna, te se onda to stanje izmjenjuje između nosnica.
doktor je sugerirao da je to čisti slučaj za operaciju...

pa me zanimaju vaša iskustva sa operacijom septuma i odstranjivanja dijela sluznice, da li vam je bilo bolje nakon toga te što mi je najbitnije: gdje ste to napravili i da li imate doktora za preporučiti (zanimaju me socijalne bolnice a ne privatne klinike)

***marty
14.10.2011., 14:11

Ja sam jučer operirana kod Glumičića (zapravo reoperirana jer prije 10 g. Borić ništa pametno nije napravio).
Imam sve ratničke boje, malo i boli.. kako je kod tebe?

lidija23
14.10.2011., 18:19
hey marty, evo ja sam jutros operirana,otičem vidno kao bumbar,nisam još jako plava ali mislim da ću sutra biti, malo me i boli kad nešto trebam progutati pa ga malo pomičem...jesi ti pila nešto protiv bolova ili ti nije trebalo? osječam u nosnicama kao da mi se stalno odčepljuju i začepljuju,kao da nešto radi unutra...

lidija23
14.10.2011., 18:48
ej i kakve si obloge stavljaš i kako i koliko često?

dianna
15.10.2011., 11:15
koliko dugo nakon skidanja kalupa još boli nos na dodir??

počela sam ispirat sa fiziološkom danas , ajme meni je to totalka začepljeno i steglo se tj. skorilo u nosu ta sukrvica i sve.

i kad ispirem s tom otopinom jel smijem ispuhivat malo van pošto je to još sve svježe?

HelloShitty
15.10.2011., 16:52
koliko dugo nakon skidanja kalupa još boli nos na dodir?? Nekoliko mjeseci.
i kad ispirem s tom otopinom jel smijem ispuhivat malo van pošto je to još sve svježe?Nemoj ispuhivati, uvuci u zdrijelo pa hracni van ako bas moras.

pajana
16.10.2011., 08:29
i kad ispirem s tom otopinom jel smijem ispuhivat malo van pošto je to još sve svježe?

ja sam ispuhivala najnormalnije i ništa mi se nije desilo...zašto nebi mogla

***marty
16.10.2011., 09:25
hey marty, evo ja sam jutros operirana,otičem vidno kao bumbar,nisam još jako plava ali mislim da ću sutra biti, malo me i boli kad nešto trebam progutati pa ga malo pomičem...jesi ti pila nešto protiv bolova ili ti nije trebalo? osječam u nosnicama kao da mi se stalno odčepljuju i začepljuju,kao da nešto radi unutra...

ja sam ti crveno-ljubičasta, plave čak ni nema tako puno:D ... ne boli me, mogu normalno jesti... jučer su mi izvadili tampone i dobila sam uputu kako ga čistiti i kremu koju štapićem za uši lagano stavim u nosnice - naravno, ne duboko...
dobila sam voltaren, ali mi nije trebao... evo, danas čak normalno i dišem - samo se ne smijem pogledati u ogledalo, strava :rolleyes:

***marty
16.10.2011., 09:27
ja sam ispuhivala najnormalnije i ništa mi se nije desilo...zašto nebi mogla

...meni se rekli neka ne ispuhujem, samo lagano čišćenje štapićima za uši 2xdan...

lidija23
16.10.2011., 12:08
...meni se rekli neka ne ispuhujem, samo lagano čišćenje štapićima za uši 2xdan...

ja sutra idem vaditi tampone,izluđuju me, najrađe bi ih sama počupala van...kako je to vađenje, koliko traje,jel te bolilo? I kakav ti se čini nosić za sada?

***marty
16.10.2011., 14:43
ja sutra idem vaditi tampone,izluđuju me, najrađe bi ih sama počupala van...kako je to vađenje, koliko traje,jel te bolilo? I kakav ti se čini nosić za sada?

vađenje traje kratko, desnu nosnicu sam samo osjetila kao nelagodu, dok je već lijeva izazvala spontano suze...ali ne brini, traje 2-3 sekunde i gotovo, stvarno nije problem izdržati... nadam se da će tebi biti još i lakše:mig:
Nos mi je teško za procijeniti jer od onog ljubičastog kalupa ne vidim kakve se neravnine skrivaju -ako ih, ne daj Bože ima- a neću ni znati sve dok se oteklina skroz ne povuče.. a to će potrajati..
Kako se tebi čini tvoj nosić za sada?

davorcek
17.10.2011., 08:10
pozdrav,
bio sam na operaciji septuma prije 3 tjedna, ali operacija je bila malo jača jer mi je otorinac napravio rekonstrukciju septuma (uzeo mi je hrskavicu iza oba uha i napravio seprum koji ja bio jako slab pa mi se nos ovjesio i priječio normalan protok zraka kroz desnu nosnicu)
dakle, tijek hospitalizacije:

srijeda: došao sam oko 10.00 i cijeli dan kao turist...
četvrtak: ujutro tableta apautina, poslije tableta još nečega i infuzija (silokonska igla ostaje u ruci), oko 11.30 voze me u salu, na stolu mi daju nešto u infuziju i lagano mi se mućka u glavi, zatim maska i za 10 sekundi spavam...
budim se oko 14.30 mamuran, dobivam jednu pikicu protiv bolova u guzu (koju jedva da osjetim), pola sata sam još u sali na promatranju, ništa ne boli, nos je tamponiran, dišem na usta slijedećih 5 dana, voze me natrag u moju sobu, ne mogu se dići na noge još 1-2 sata, ali mogu potiho govoriti, nazvati doma, pogledati se u ogledalo (nemam nikakve podljeve jer mi dr nije kopao nos jako visoko i vjerojatno nije puno štemao)...navečer dobivam večeru, mogu hodati do wc-a i malo po hodniku, ali me tjeraju u krevet, tu noć nisam mogao spavati
petak: mamurluk je većimom prošao, ali mi se još malo vrti, ništa ne boli, od lijekova dobivam antibiotike i nešto protiv oteklina (u silikonsku iglu u ruci), jedem sve obroke, ali je malo zeznuto jer su tamponi u nosu...
subota-srijeda ujutro: bez bolova, mogu izaći van kad želim samo se moram vratiti zbog antibiotika...
srijeda ujutro: vađenje tampona...prvo su mi malo nešto špricnuli u tampone da malo omekšaju i onda...više neugodno nego bolno, 2-3 sekunde po nosnici i tamponi su vani, sukrvica malo teče i taj cijeli dan si treba brisati maramicama... oko 10.00 idem doma...

danas ( 3 tjedna poslije operacije) malo lakše dišem na tu desnu nosnicu (lijeva je ok), ali maximalno do 50-60% jer mi je i prije doktor poručio da je moj nos dosta zaj..an i ne garantira max. prohodnost zraka u desnoj nosnici...

sveukupno dok pogledam ...nos mi je ok (čak više nije grbav kao prije), malo lakše dišem, a boljelo nije ništa (pretpostavljam da je bol velika prepreka za odluku o operaciji)

svima koji žele, a boje se otići na ovu operaciju, poručujem da idu ako ima i male šanse za poboljšanje (ja sam imao male šanse, promjena je mala, ali korisna)

btw. županijska bolnica čakovec, dr. vrtarić:)

dianna
17.10.2011., 09:49
ja sam prekjučer skinula kalup, nosić je super zadovoljna sam, samo što je zaštopan za poludit, malo kao je bolje neg je bilo ali i dalje ne dišem na nos, pun je krasta ... ispirem fiziološkom otopinom i stavljam neki gel sa štapićima. i imam još dugine boje ispod očiju uffff..nikud nemogu van to mi je najgore

Jel smijemo stavljati npr. sprej za nos? pošto je to sve friško strah me stavljat bilo šta .

Jel se još nekom dešava da kad ispire nos da ništa ne izlazi van ?? ja samo uspjevam izbaciti onu sluz i to da povučem u grlo pa ispljunem drugačije ne ide

Na šta su vama rekli da pazite nakon skidanja kalupa kad se vratite normalnom životu osim da ne dobijete kakav udarac , što se ne smije ??

lidija23
17.10.2011., 20:08
hey marty, evo izvadila sam i ja tampone, bome je neugodan osjećaj,za sada si izgledam kao zec, nadam se da je to zbog kalupa i flastera potegnuto sve za gore i da će malo sjesti kad to skine a valjda je i od otekline, nadam se da će se on spuštati jer stvarno nebi voljela izgledati kao zec, jel i tvoj tako zategnuti prema gote

bbekii
17.10.2011., 20:52
Imam pitanje. Ja sam imao prilično ravan nos, ali sam lani doživio nezgodu u kojoj je nos dobio udarac, Ispočetka je malo boljelo na dodir, kasnije je bilo ok, ali je bio malo kriv. Sada ni je već dosta grbav, ali sam primjetio da se povukao prema dolje. Da je samo nekoliko milimetara pudignut prema gore nos bi mi izgledao skroz ravan, ovako mi se ne sviđa, Može li se to kako jednostavno izve?sti

augeN
17.10.2011., 21:15
@davorcek puno hvala na iskustvu!
mene ne plaši bol već koreknost odrađene operacije pošto sam čuo od više ljudi kako im operacija nije ništ pomogla pa eto kad već idem, da mi barem nekaj srede da se ne operiram za bezveze...

dianna
18.10.2011., 08:22
ja sam prekjučer skinula kalup, nosić je super zadovoljna sam, samo što je zaštopan za poludit, malo kao je bolje neg je bilo ali i dalje ne dišem na nos, pun je krasta ... ispirem fiziološkom otopinom i stavljam neki gel sa štapićima. i imam još dugine boje ispod očiju uffff..nikud nemogu van to mi je najgore

Jel smijemo stavljati npr. sprej za nos? pošto je to sve friško strah me stavljat bilo šta .

Jel se još nekom dešava da kad ispire nos da ništa ne izlazi van ?? ja samo uspjevam izbaciti onu sluz i to da povučem u grlo pa ispljunem drugačije ne ide

Na šta su vama rekli da pazite nakon skidanja kalupa kad se vratite normalnom životu osim da ne dobijete kakav udarac , što se ne smije ??

jel može tko odgovorit ? i kako se riješiti krasta u nosu nakon operacije? kolko treba da one prođu?

HelloShitty
18.10.2011., 11:56
jel može tko odgovorit ? i kako se riješiti krasta u nosu nakon operacije? kolko treba da one prođu?
'Ajde, kad si navalila... Ali nece ti se svidjeti odgovor. ;)

Rana, tj. rane u nosu su u procesu zarastanja. Za to je potrebna normalna opskrba krvlju ostecenog tkiva, kao i stvaranje tzv. krasti koje su zapravo zadebljanja koja stite ranu koja onda na miru zarasta bez vanjskih utjecaja (ometanja).

Ako stavis kapi/sprej za nos (pretpostavljam da mislis na vazokonstriktore), znatno ce se umanjiti protok krvi u inace jako prokrvljenoj sluznici nosa. To bi dobro doslo u slucaju krvarenja, ali u ovom slucaju bas i ne. Da, lakse ces disati na kratko vrijeme, ali zbilja nema smisla ometati/usporavati proces zarastanja radi par sati olaksanja. Strpi se i sve ce doci na svoje.

Kad je o krasticama rijec, njih isto nije preporucljivo "rucno" skidati jer su tu s razlogom. Naime, kad prerano skines krasticu, otvaras ranu i proces zarastanja krece ispocetka. Jednostavno mora odraditi svoje do ispadanja. Isto tako, mozes nehotice pokidati kakve konce unutra... Uglavnom, opet preporucam - bolje se strpi i izdrzi. :)

Sto se mjera predostroznosti tice, izbjegavaj jako ispuhivanje nosa i, jasno, osim udaraca, i svaki jaci/konstantan pritisak na nos bar neko vrijeme (npr. stalno nosenje naocala ako nisu apsolutno nuzne).

dianna
18.10.2011., 12:09
'Ajde, kad si navalila... Ali nece ti se svidjeti odgovor. ;)

Rana, tj. rane u nosu su u procesu zarastanja. Za to je potrebna normalna opskrba krvlju ostecenog tkiva, kao i stvaranje tzv. krasti koje su zapravo zadebljanja koja stite ranu koja onda na miru zarasta bez vanjskih utjecaja (ometanja).

Ako stavis kapi/sprej za nos (pretpostavljam da mislis na vazokonstriktore), znatno ce se umanjiti protok krvi u inace jako prokrvljenoj sluznici nosa. To bi dobro doslo u slucaju krvarenja, ali u ovom slucaju bas i ne. Da, lakse ces disati na kratko vrijeme, ali zbilja nema smisla ometati/usporavati proces zarastanja radi par sati olaksanja. Strpi se i sve ce doci na svoje.

Kad je o krasticama rijec, njih isto nije preporucljivo "rucno" skidati jer su tu s razlogom. Naime, kad prerano skines krasticu, otvaras ranu i proces zarastanja krece ispocetka. Jednostavno mora odraditi svoje do ispadanja. Isto tako, mozes nehotice pokidati kakve konce unutra... Uglavnom, opet preporucam - bolje se strpi i izdrzi. :)

Sto se mjera predostroznosti tice, izbjegavaj jako ispuhivanje nosa i, jasno, osim udaraca, i svaki jaci/konstantan pritisak na nos bar neko vrijeme (npr. stalno nosenje naocala ako nisu apsolutno nuzne).

e hvala ti na odgovoru :top:

ne kidam ja ništa , čekam da samo sve ide samo što me nervira što i dalje dišem na usta, do kad ću tako ? danas je 10 dana od op. koliko treba proći vremena da te kraste otpadnu i da normalno dišem ?

i dali i dalje trebam ležati na povišenom i na leđima ili mogu normalno ? imam osjećaj kad nagnem glavu koda neki pritisak je u glavi :ne zna:

***marty
18.10.2011., 17:12

hey marty, evo izvadila sam i ja tampone, bome je neugodan osjećaj,za sada si izgledam kao zec, nadam se da je to zbog kalupa i flastera potegnuto sve za gore i da će malo sjesti kad to skine a valjda je i od otekline, nadam se da će se on spuštati jer stvarno nebi voljela izgledati kao zec, jel i tvoj tako zategnuti prema gote

je, i ja izgledam kao zec, ne, neće ostati tako gore - bar se tako nisam dogovorila s doktorom!! Sutra idem skinuti kalup pa ću te obavijestiti kako je prošlo... splasnuo mi je otok ispod očiju i poprimio žutu boju... a na obrazima i dalje 2 ljubičasto-crne nepravilne fleke.... a valjda će se i to povući... e da, i na kapcima mi je također ljubičasto, ali onaj tko ne zna, misli da je šminka u pitanju:mig:

HelloShitty
18.10.2011., 21:58
e hvala ti na odgovoru :top:

ne kidam ja ništa , čekam da samo sve ide samo što me nervira što i dalje dišem na usta, do kad ću tako ? danas je 10 dana od op. koliko treba proći vremena da te kraste otpadnu i da normalno dišem ?

i dali i dalje trebam ležati na povišenom i na leđima ili mogu normalno ? imam osjećaj kad nagnem glavu koda neki pritisak je u glavi :ne zna:
Treba vremena za sve, nece odjednom proci, ali s vremenom ce se nos procistiti. Kad ces osjetiti olaksanje, tesko je reci, individualno je, ali bit ce ubrzo, ne brini. ;)
I nije samo do krastica, poremecen je nazalni ciklus (normalna periodicna i naizmjenicna oscilacija u stupnju "odstopanosti" nosnica) i treba neko (krace) vrijeme da se on ponovno uspostavi, a tu je i sveukupna otecenost cijelog nosa koja ce trajati mjesecima.

Mozes lezati kako zelis - osim direktno na nosu, odnosno, najsigurnije je ipak na ledjima, a u tom polozaju je i najlakse disati na nos. Kako god, moze zaboljeti, ali tesko da ces nesto slomiti ako nosom taknes jastuk - samo pazi da ne propadnes nosom u jastuk ili nesto gore. :)

Petra_88
19.10.2011., 09:50
Bokić! Čitam malo po forumu i ni sama ne znam šta da radim. Imam problema s disanjem, nos mi nikad nije 100% odštopan, a navečer prije spavanja često imam problema jer nikako ne mogu disati kroz nos, a na usta jednostavno ne znam :(
E sad, išla bi na operaciju jer se želim riješit tog prokletog zaštopanog nosa, ali imam nekoliko pitanjca :)
1. Koliko dugo se mora bit u bolnici?
2. Nos mi je dosta grbav, može li se operacijom ujedno napraviti i korekcija nosa? Ili moram ići na dvije operacije :/
3. Koliko sam shvatila, operacija nosa je besplatna ukoliko se radi u bolnicama, a ne privatnim klinikama?
Pošto sam student, ne bi mogla baš puno izostati sa predavanja pa me zanima tek okvirno da znam koliko bi dugo trajao oporavak.
Pliz, pliz, ako ima koja dobra dušica da odgovori po 100-i put jedno te isto :)
Unaprijed hvala :mig:

HelloShitty
19.10.2011., 12:26
1. Koliko dugo se mora bit u bolnici?
2. Nos mi je dosta grbav, može li se operacijom ujedno napraviti i korekcija nosa? Ili moram ići na dvije operacije :/
3. Koliko sam shvatila, operacija nosa je besplatna ukoliko se radi u bolnicama, a ne privatnim klinikama?
1) Najmanje dva dana, noc uoci i sam dan operacije. Treci dan se moze/moglo bi se kuci. Sanse su da ces ipak ostati 5-7 dana, znaci, sigurno do vadjenja tampona, a rjedje moguce i kalupa (ako ga bude), ali to ovisi o broju slobodnih kreveta, organizaciji rada u pojedinoj bolnici, lijecniku, pacijentu...

2) Lijecnik ce "po defaultu" nastojati ispraviti funkcionalni problem (disanje), ali ce napraviti i estetsku korekciju u istom zahvatu ako se tako dogovorite (to ovisi o njemu). Gledaj da dobro definiras dogovor da ne bude poslije iznenadjenja... ;)

3) Da, ne placas nista ukoliko postoji funkcionalni problem za koji lijecnik indicira kirursko lijecenje (devijacija septuma, fraktura...) i ako imas dopunsko osiguranje.

*luda_mala*
19.10.2011., 17:55
Ljudi, čitam ovu temu već skoro godinu dana svakodnevno, i nikada nisam vidjela da spominjete Polikliniku Bagatin?
Vidim sad na fejsu da imaju onaj 3D uređaj koji omogućuje simulaciju novog nosa ili bilo čega drugoga.. ne čini mi se to tako loše..
Oni to jedini imaju pa razmišljam da, iako se možd neću kod njih operirati, ipak odem na konzultacije pa da bar vidim otprilike kako bi mi novi nos stojao...

ali ozbiljno, jel nitko ništa ne zna o dr. Bagatin ili ne govorite ništa jer znate da je loš?

Oni se stalno guraju po kojekakvim emisijama i besplatno operiraju ljude pa me to na neki način malo odbija.. takva samopromocija.. ali reklama je reklama, možda to ne znači da nisu dobri u svom poslu..

*luda_mala*
19.10.2011., 21:45
Evo s njihove stranice: "Dr. Bagatin uklanja “grbicu” služeći se kirurškim dlijetom ili rašpicom. "

Zar nismo kroz sve ove stranice i stranice zaključile da to nije dobra metoda jer onda ostaju komadići hrskavice koje se opet pojavljuju u obliku sitnih grbica i potkožnih kuglica?

mathillda
19.10.2011., 22:09
ja ću se samo nadovezat na 3D simulaciju nosa. ja sam išla na pregled kod dr. Tončića i pitala ga da li nekako (s obzirom na današnju tehnologiju) mogu vidjeti na kompjuteru kako bi mi mogao izgledati nos..?
odgovorio mi je da on to ne radi zato što je lako na kompjuteru 'gumicom' izbrisat dio nosa koji nekom smeta i nacrtat novi nos. ali oni tek kad na operaciji otvore nos vide njegovo pravo stanje iznutra, njegovu strukturu i onda gledaju kako će što točno napraviti jer je svaki nos individualan i ne mogu istu stvar primjenit na svima. i rekao je da je njegov posao ujedno i kreativan i da mora napravit nos tako da on izgleda lijepo, ali i da je u skladu sa ostatkom lica.

iako je odgovor bio negativan, bio mi je draži zato jer je čovjek bio iskren i to što je rekao mi je sasvim logično. :) da sam vidjela nos na kompjuteru, bila bi skroz razočarana da mi nos na kraju ne ispadne točno takav! a na kompjuteru svi možemo imat isti nos.. u stvarnosti baš i ne..

Petra_88
20.10.2011., 11:44
Hvala na odgovoru :)
Znači, sad se samo moram odvažit i otići kod doktorice po uputnicu i dogovorit pregled... Huh :)

dianna
20.10.2011., 12:23
Koliko dugo nakon operacije bi se trebala raditi masaža nosa?? i nakon koliko mjeseci vas je prestao boliti nos na dodir ?

dali ste osjećali ikakve "kuglice" pod prstima kod masaže ? meni se pojavila između obrva(neznam kak da drukčije objasnim ) znači skroz gore visoko na početku nosa, imam potkožnu na tom mjestu al me strah da nije i kost neka narasla ? :misli: :misli: :misli: :misli:

princess
20.10.2011., 14:17
ja ću se samo nadovezat na 3D simulaciju nosa...

I ja ću se nadovezat. Slažem se sa Tončićem. Ta simulacija ja najobičnija reklama. Nije ništa bolja od onih reklama za npr.kreme protiv prištića. Žena prištava prije, a poslije su joj skinuli u photoshopu prišteve i mi bi sad trebali vjerovati da će i nama tako nestati prištevi ako koristimo tu kremu?!?! Koliko naivan možeš biti da takvim stvarima vjeruješ? Pa nije baš da pričamo o komp.simulaciji za promjenu boje kose kod frizera. Pa čak ni u to ne možeš biti siguran jer ne djeluju kemikalije na svaku kosu isto :D
Ako nekome treba toliko reklame i marketinških trikova da privuče klijente...ne znam što bi ti rekla... Glušcu je jedina reklama priča ljudi koji su operirani kod njega, a ima posla preko glave.

dianna...skuliraj se. Tek si skinula kalup, ne proučavaj nos toliko! Ne promatraj se u ogledalu bar jedno misec-dva. Okoštanja na nosu traju oko godinu dana...zato se ne zamaraj "grbicama" na kosti!
Masiraj nos što dulje možeš. Prestati će te boliti kad prestane :D Treba vremena. Ovisi za koji dio. Meni je vrh bio "drven" bar 5 mjeseci.

Tajda
20.10.2011., 16:49
Meni još uvijek nije jasno kad spominjete dr. Tončića, na kojega točno mislite? Mlađeg ili starijeg?:ne zna: Koji prima pacijente, a koji operira? Čitala sam tu na forumu da je neke cure primio mlađi na informativnom pregledu, a da ih na kraju operirao stariji. To mi je neshvatljivo. Šta onaj koji operira ne bi trebao i primat pacijente?:ne zna:

*luda_mala*
20.10.2011., 17:54
@Princess i mathillda - nisam ni mislila da ta 3D simulacija može prikazati nos kakav će biti nakon operacije, naravno da sve ovisi o fizionomiji lica i samog nosa i da doktori znaju na čemu su tek kad ga otvore
Samo sam htjela reći da mi se sviđa ta 3D simulacija jer mogu vidjeti kako bi mi stajao ravan, a kako prćasti nosić, kako manji vršak, a kako veći, itd.
Ne kažem da će on ispasti kao što je bio na simulaciji, samo da pomaže da se pacijent odluči što bi mu bolje stojalo, a sad kako ispadne na kraju - to je u kirurškim i Božjim rukama.

mathillda
20.10.2011., 22:14
@Princess i mathillda - nisam ni mislila da ta 3D simulacija može prikazati nos kakav će biti nakon operacije, naravno da sve ovisi o fizionomiji lica i samog nosa i da doktori znaju na čemu su tek kad ga otvore
Samo sam htjela reći da mi se sviđa ta 3D simulacija jer mogu vidjeti kako bi mi stajao ravan, a kako prćasti nosić, kako manji vršak, a kako veći, itd.
Ne kažem da će on ispasti kao što je bio na simulaciji, samo da pomaže da se pacijent odluči što bi mu bolje stojalo, a sad kako ispadne na kraju - to je u kirurškim i Božjim rukama.

ma naravno.. al meni ova opcija draža.. jer neću očekivati apsolutno ništa i bit ću sretna bilo kojom opcijom koja ispadne manja od trenutne.. :D

tabi
21.10.2011., 09:30
Pozdrav,
dijagnosticirana mi je devijacija septuma prije nekoliko godina i preporučena operacija. Moja doktorica spominje dr. Đanić Davora iz Slav. Broda, pa me zanima da li ima itko nekakve informacije o njemu? Meni ne treba iz estetskih, nego isključivo zdravstvenih razloga (zadovoljna sam svojim nosom):)!

princess
21.10.2011., 09:36

Ma znam na što misliš, al radije sama kombiniraj u photoshopu ili zamoli nekoga tko zna. Sigurno ćeš si bolje napraviti i još nećeš morati platiti, ne znam koliko, kuna ;)

princess
21.10.2011., 12:22
Meni još uvijek nije jasno kad spominjete dr. Tončića, na kojega točno mislite? Mlađeg ili starijeg?:ne zna: Koji prima pacijente, a koji operira? Čitala sam tu na forumu da je neke cure primio mlađi na informativnom pregledu, a da ih na kraju operirao stariji. To mi je neshvatljivo. Šta onaj koji operira ne bi trebao i primat pacijente?:ne zna:
Kad sam ja bila na pregledu (prije godinu dana) situacija je bila ovakva: naručila sam se telefonski, došla tamo i pregledao me mlađi Tončić. Kad sam pitala sestru gdje je stariji mi je rekla da je na godišnjem. I objasnila da oni svatko rade svoju smjenu...pa ovisi koji te dopadne za konzultacije. Ali ti možeš tražiti termin kod starijeg ako hoćeš. Na pitanje koji će me onda operirati je rekla da zajedno operiraju. Jer mlađi još uvijek ne operira sam. A prije same operacije se dogovoriš detalje sa oboje.

Netko je tu nedavno napisao da ju je mlađi operirao sam i da je obavio super posao. Očito se ispraksirao i počeo raditi sam.

Uostalom...mogu oni tebi obećati ne znam što...kad zaspeš nemaš pojma tko te operira i to je jedina činjenica. Tko zna...možda je mene Severina operirala dok sam spavala...al iskreno me zaboli dok god je op uspješna :D

aprilili
21.10.2011., 18:09
Kad sam ja bila na pregledu (prije godinu dana) situacija je bila ovakva: naručila sam se telefonski, došla tamo i pregledao me mlađi Tončić. Kad sam pitala sestru gdje je stariji mi je rekla da je na godišnjem. I objasnila da oni svatko rade svoju smjenu...pa ovisi koji te dopadne za konzultacije. Ali ti možeš tražiti termin kod starijeg ako hoćeš. Na pitanje koji će me onda operirati je rekla da zajedno operiraju. Jer mlađi još uvijek ne operira sam. A prije same operacije se dogovoriš detalje sa oboje.

Netko je tu nedavno napisao da ju je mlađi operirao sam i da je obavio super posao. Očito se ispraksirao i počeo raditi sam.

Uostalom...mogu oni tebi obećati ne znam što...kad zaspeš nemaš pojma tko te operira i to je jedina činjenica. Tko zna...možda je mene Severina operirala dok sam spavala...al iskreno me zaboli dok god je op uspješna :D

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Princess ti nisi Princess ti si Queen!!!
Sta je onda bio razlog da si si odlucila za Glusca a ne za Toncica?

princess
21.10.2011., 20:56
:503::lol: Princess ti nisi Princess ti si Queen!!!
Sta je onda bio razlog da si si odlucila za Glusca a ne za Toncica?

Tončić mi je rekao da imam čudnu hrskavicu i da se on mora ograditi odmah prije operacije jer mi ne može garantirati da će operacija uspjeti. Da će on dati sve od sebe, ali neka dobro razmislim želim li dati 13000kn, a može bit za ništa. Estetiku mi je rekao da ne bi ni dirao jer je sasvim u redu, a operacija je teška sama po sebi pa se ne bi zamarao s tim.
Meni je to bila druga operacija i jednostavno mi "možda" nije bilo dovoljno.
Iako...svaka mu čast na iskrenosti...to me i dalje držalo da odem kod njega...
...a onda sam upoznala Glušca :D On je rekao da će mu operacija mog nosa biti odmor za ruke. Hahahaha koji lik! Sam je dao ideju da mi ga malo estetski uljepša kad već idem pod nož. On je možda malo prepotentan, ali meni je to u tom trenutku pasalo...i eto me...sa nosem "Glušcevim ruku djelo" na faci :klap:

Čak mi je rekao ako ikad odlučim napraviti i :cice: kod njega da će mi povećati usta besplatno :rofl::rofl: Iako za sad nebi :closed:, dobro je to znati jer... ipak... nikad ne znaš :mig: :D

aprilili
23.10.2011., 17:38
Princess on je stvarno umisljen ,ja kad sam citala na njegovoj stranici da on sebe sam kraljem noseva naziva hmmm how lovely is that :-) Al bilo kako bilo ja sam njih sve stvarno jako dobro proucila. I ja sam sto se tice nosa svela na to da su jelte Glusac i Klapan stvarno odlicni, zajednicko im je to sto su umisljeni do bola i sto obadva znaju svoj posao. A razlika to sto Klapan je sav tajanstven npr nece reci ni cijenu cak ni okvirnu i sve nesto sto bi moja baba rekla okolo kere pa na mala vrata...A kod Glusca je sve jednostavno pa sad ko sto voli :-)

aprilili
23.10.2011., 17:45

Tončić mi je rekao da imam čudnu hrskavicu i da se on mora ograditi odmah prije operacije jer mi ne može garantirati da će operacija uspjeti. Da će on dati sve od sebe, ali neka dobro razmislim želim li dati 13000kn, a može bit za ništa. Estetiku mi je rekao da ne bi ni dirao jer je sasvim u redu, a operacija je teška sama po sebi pa se ne bi zamarao s tim.
Meni je to bila druga operacija i jednostavno mi "možda" nije bilo dovoljno.
Iako...svaka mu čast na iskrenosti...to me i dalje držalo da odem kod njega...
...a onda sam upoznala Glušca :D On je rekao da će mu operacija mog nosa biti odmor za ruke. Hahahaha koji lik! Sam je dao ideju da mi ga malo estetski uljepša kad već idem pod nož. On je možda malo prepotentan, ali meni je to u tom trenutku pasalo...i eto me...sa nosem "Glušcevim ruku djelo" na faci :klap:

Čak mi je rekao ako ikad odlučim napraviti i :cice: kod njega da će mi povećati usta besplatno :rofl::rofl: Iako za sad nebi :closed:, dobro je to znati jer... ipak... nikad ne znaš :mig: :D

Samo mrvicu cu otic off i reci ti sto se tice :cice: ako je Glusac kralj noseka onda je Zambelli kralj jelte za cice i sve ostalo, mislim sam da se zna .

juicy95
24.10.2011., 12:21
Već dugo razmišljam o operaciji nosa..naime imam malen nos, bez ikakvih grbica,međutim po meni je previše prćast (previše gore) i nosnice su mi preširoke, dakle ja bih ga htjela suzit i spustit( ne znam jesam li dobre izraze upotrijebila:rofl: )
Pa me zanima jel ima netko sličnu situaciju, jel Tončić dobar izbor i koja bi bila bila cijena za moj slučaj otprilike? Koliko se naplaćuje prvi pregled?

dianna
24.10.2011., 15:44
Princess ma znam al eto nemogu da ga ne proučavam...:zubo: :zubo:

nego jel se kome dešavalo npr. evo ja nemogu dić obrve a da me ne stegne u nosu onako na sredini nosa, tj. malo iznad sredine, baš kao neko zatezanje ??? jel to normalno ? tu mi je i ta "kuglica"koju osjetim pod prstima

Tralalal
24.10.2011., 20:26
I ja sam bio na operaciji prosli tjedan u Dr.Tončića , prekosutra skidam kalup u subotu izvadio tampone sve proslo ok , kad skinem kalup i kad vidim kako je sve ispalo napisat cu jedan oveci post i sve objasnit osjecaje sta se desavalo i sve , te konacni ishod , slike necu kacit na forum vec slat u inbox , te bi bio zahvalan kad bi i meni neko poslo slike u inbox od ovih sto su se operirali u toncica a nisu kacili na forum , jer sam u neizvjesnosti jos kako ce sve ispat ovaj 1 dan ce bit dug ko godina :D

dotarago
24.10.2011., 21:34
Već dugo razmišljam o operaciji nosa..naime imam malen nos, bez ikakvih grbica,međutim po meni je previše prćast (previše gore) i nosnice su mi preširoke, dakle ja bih ga htjela suzit i spustit( ne znam jesam li dobre izraze upotrijebila:rofl: )
Pa me zanima jel ima netko sličnu situaciju, jel Tončić dobar izbor i koja bi bila bila cijena za moj slučaj otprilike? Koliko se naplaćuje prvi pregled?

Cijena Vam se kreće od 8000 - 14 000 ovisno o tome da li se radi plastika septuma (poznanica je nedavno išla pa sam upućen :mig:). Moj savjet je Prim. Munitić.
Inače nisam iz oblasti plastične kirurgije ali ovo Vam je moja topla preporuka.

mathillda
24.10.2011., 21:47
I ja sam bio na operaciji prosli tjedan u Dr.Tončića , prekosutra skidam kalup u subotu izvadio tampone sve proslo ok , kad skinem kalup i kad vidim kako je sve ispalo napisat cu jedan oveci post i sve objasnit osjecaje sta se desavalo i sve , te konacni ishod , slike necu kacit na forum vec slat u inbox , te bi bio zahvalan kad bi i meni neko poslo slike u inbox od ovih sto su se operirali u toncica a nisu kacili na forum , jer sam u neizvjesnosti jos kako ce sve ispat ovaj 1 dan ce bit dug ko godina :D

jao.. idem sutra na operaciju..:503: jel nos jako boli nakon operacije? za sad me to najviše zanima.. :)
pliz utješi me..:)

Tralalal
24.10.2011., 21:51
jao.. idem sutra na operaciju..:503: jel nos jako boli nakon operacije? za sad me to najviše zanima.. :)
pliz utješi me..:)

Kako da ti kazem a da mi povjerujes :D heheheh
nista ne boli sto je i mene cudilo bilo , totalno nista ni tjekom ni poslije operacije , znaci nema bolova samo poslije operacije pritisak u glavi posto su tamponi u nosu isto kad ti je zacepljen nos od nahlade pa ce te malo glava bolit ali popijes jednu za bolove i rijesen problem ! :D

juicy95
25.10.2011., 07:40
Cijena Vam se kreće od 8000 - 14 000 ovisno o tome da li se radi plastika septuma (poznanica je nedavno išla pa sam upućen :mig:). Moj savjet je Prim. Munitić.
Inače nisam iz oblasti plastične kirurgije ali ovo Vam je moja topla preporuka.

Zahvaljujem..makar nisam čula za Munitića, al ću se u svakom slučaju informirati

mathillda
25.10.2011., 15:03
Kako da ti kazem a da mi povjerujes :D heheheh
nista ne boli sto je i mene cudilo bilo , totalno nista ni tjekom ni poslije operacije , znaci nema bolova samo poslije operacije pritisak u glavi posto su tamponi u nosu isto kad ti je zacepljen nos od nahlade pa ce te malo glava bolit ali popijes jednu za bolove i rijesen problem ! :D

e super! :) evo, ja sam sad doma s tamponima u nosu.. totalno glup osjećaj, al jbga, naviknut ću se.. bome ni mene ništa ne boli.. a to su me isprepadali zadnja 2 dana.. frend je operirao u bolnici i reko da je njega full bolilo i da je danima poslje bio na tabletama non-stop.. draža mi je tvoja verzija i op si kod Točića tak da se ja držim te vrezije.. :)
hvala na odg.. ;)

Tralalal
25.10.2011., 23:09
e super! :) evo, ja sam sad doma s tamponima u nosu.. totalno glup osjećaj, al jbga, naviknut ću se.. bome ni mene ništa ne boli.. a to su me isprepadali zadnja 2 dana.. frend je operirao u bolnici i reko da je njega full bolilo i da je danima poslje bio na tabletama non-stop.. draža mi je tvoja verzija i op si kod Točića tak da se ja držim te vrezije.. :)
hvala na odg.. ;)

Hehe ajde bas mi je drago , menu sutra skida kalup pa mozda sutra vecer napisem sve , nemoj se samo sekirat nista te nece bolit samo hladi vrat radi krvarenja i u malo uzdignutom polozaju lezi i sve ce da bude ok . Iz dana u dan sve bolje i bolje , ja sad ko nov hehehe jos sutra da budem zadovoljan extra hehehe

dianna
26.10.2011., 12:39
Princess ma znam al eto nemogu da ga ne proučavam...:zubo: :zubo:

nego jel se kome dešavalo npr. evo ja nemogu dić obrve a da me ne stegne u nosu onako na sredini nosa, tj. malo iznad sredine, baš kao neko zatezanje ??? jel to normalno ? tu mi je i ta "kuglica"koju osjetim pod prstima

i još me nešto zanima, gdje se nos šiva ? npr. radio mi je i vrh nosa, to vidim okom di su konci skroz u kutu na vrhu nosa iznutra naravno, al me zanima dali šivaju i na sredini nosa tj. malo iznad sredine nosa ???? ja stvarno ne znam šta me to steže na tom dijelu kod podizanja obrva, možda ti konci ako postoje unutra ? :misli: :misli: :misli:

Tralalal
26.10.2011., 14:43
Hmmm eo dosao je i taj dan D heheh sve skinuto malo oteknuto pa prije nego sto ista napisem htio bi pitat ove sto su se vec operirali jesu li imali osjecaj da im je nos sirok malo gore izmedju ociju i na tom predjelu nateknut i ako jeste nakon koliko je spao otek . hvala

...
vadjenje krvi .... sta da vam kazem bojom se igle tako dok sam krv vadio mjenjao sam boje ko kameleon eheheheh sve proslo ok

konzultacije .. sve super proslo super doktori uljudni fino popricali dogovorili se

operacija .... male jos konzultacije sa obojicom neki formular popunili i na stol heheheh

dali su mi ono za uspavljivanje zavezali ruke heheh i kazu malo ce mi se zamantat i da cu zaspat . Citao sam svi kazu 10 sekundi i zaspu, meni je vala trebalo minut pa cak i vise heheh pitam ja tamo sestara ocu li zaspat , nasekiro se :D hahhaha

sjecam se par situacija sa operacije kad mi je davo njekcije u nos iznutra kihno sam nekoliko puta i sjecam se trzaja glave vjerovatno kad je kost lomio ili nesto ali nista nisam osjetio i nekih sitnica neznam sad nemogu se sjetit i budnjenje hehehe led na celu , led ispod vrata :D nema boli nista , sestra mi digla krevet malo i upalila tv gledo odmaro i dosli po mene .
malo mi se zamantalo kako nisam nista jeo nego lagana vecera dan prije .
taj dan sam lezo odmaro nisam oteko ni pomodrio pritisak u glavi , isto kao kad ste nahladjeni pa ono malo glava boli nista vise

ali zanimljivo da nisam osjetio trunke boli tjekom ovog tjedna , nista malo skakljucanja u nosnicama ali to je sve , tako da se netrebate bojat nicega

drugi dan mi je malo krv isla iz nosnice vjerovatno nisam dovoljno hladio kap 2 tjekom dana dok je treci dan vec cesce curilo , zabrinuo se i zvao ih ali kazu da je to sve normalno tako da se nisam brinuo malo toalet papira zabio ispod flastera i to je to heheheh

vadjenje tampona ... mnogi kazu da je neugodno vamo tamo boje se , ali ja nisam ni osjetio sestra je tako fino to uradila tako da je bilo gotovo da nisam ni osjetio . kad je izvadila i kad je zrak proso koda sam se rodio heheheheh

ovi dani do skidanja su bili boze sacuvaj iscekivanje kakvo je ispalo ovo ono svaki dan sve bolje i bolje sam se osjecao i sve i jutros skino sve nos ravan super sve zadovoljan jedino ovaj pocetak gore nosa izmedju ociju i taj dio mi je vise ispupcen koda je oteknut jer imam slike od prije i sad me zanima jeli iko ima isti problem !

mathillda
26.10.2011., 16:24
Hmmm eo dosao je i taj dan D heheh sve skinuto malo oteknuto pa prije nego sto ista napisem htio bi pitat ove sto su se vec operirali jesu li imali osjecaj da im je nos sirok malo gore izmedju ociju i na tom predjelu nateknut i ako jeste nakon koliko je spao otek . hvala

...
vadjenje krvi .... sta da vam kazem bojom se igle tako dok sam krv vadio mjenjao sam boje ko kameleon eheheheh sve proslo ok

konzultacije .. sve super proslo super doktori uljudni fino popricali dogovorili se

operacija .... male jos konzultacije sa obojicom neki formular popunili i na stol heheheh

dali su mi ono za uspavljivanje zavezali ruke heheh i kazu malo ce mi se zamantat i da cu zaspat . Citao sam svi kazu 10 sekundi i zaspu, meni je vala trebalo minut pa cak i vise heheh pitam ja tamo sestara ocu li zaspat , nasekiro se :D hahhaha

sjecam se par situacija sa operacije kad mi je davo njekcije u nos iznutra kihno sam nekoliko puta i sjecam se trzaja glave vjerovatno kad je kost lomio ili nesto ali nista nisam osjetio i nekih sitnica neznam sad nemogu se sjetit i budnjenje hehehe led na celu , led ispod vrata :D nema boli nista , sestra mi digla krevet malo i upalila tv gledo odmaro i dosli po mene .
malo mi se zamantalo kako nisam nista jeo nego lagana vecera dan prije .
taj dan sam lezo odmaro nisam oteko ni pomodrio pritisak u glavi , isto kao kad ste nahladjeni pa ono malo glava boli nista vise

ali zanimljivo da nisam osjetio trunke boli tjekom ovog tjedna , nista malo skakljucanja u nosnicama ali to je sve , tako da se netrebate bojat nicega

drugi dan mi je malo krv isla iz nosnice vjerovatno nisam dovoljno hladio kap 2 tjekom dana dok je treci dan vec cesce curilo , zabrinuo se i zvao ih ali kazu da je to sve normalno tako da se nisam brinuo malo toalet papira zabio ispod flastera i to je to heheheh

vadjenje tampona ... mnogi kazu da je neugodno vamo tamo boje se , ali ja nisam ni osjetio sestra je tako fino to uradila tako da je bilo gotovo da nisam ni osjetio . kad je izvadila i kad je zrak proso koda sam se rodio heheheheh

ovi dani do skidanja su bili boze sacuvaj iscekivanje kakvo je ispalo ovo ono svaki dan sve bolje i bolje sam se osjecao i sve i jutros skino sve nos ravan super sve zadovoljan jedino ovaj pocetak gore nosa izmedju ociju i taj dio mi je vise ispupcen koda je oteknut jer imam slike od prije i sad me zanima jeli iko ima isti problem !

uf, cijela situacija nam je ista. ja sam stigla do drugog dana držanja tampona u nosu. samo se nadam da će i ostatak proći ovako dobro ko kod tebe.. :)
najbitnije mi je da mi izvade tampone i da mogu disat, normalno pričat i smijat se.. doma su me prozvali hannibal lecter zbog flastra.. hahahah.. :lol: