PDA

View Full Version : Operacija nosa

stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

lina1706
17.01.2009., 23:40
ma idem sad 28.na konz al vidim da se za op čeka po dva mj.pa neznam kak se on sjeća šta sam mu rekla da hoću i to,mislila sam da dan prije op opet ima neki dogovor i sl.a jel treba platit u eurima il je to svejedno?

lina1706
17.01.2009., 23:44
i koliko traju konz,koliko ti vremena posveti?

dinote
18.01.2009., 00:20
Placas kako hoces. Konzultacije traju koliko ti hoces da traju. Meni su trajale 10-tak min. Nisam vise znala sta da pitam. Finalni dogovor sa doktorom je neposredno prije same operacije. Tu se on podsjeti vasih konz. i jos se dogovori s tobom finalno. Gle nije nos neka nauka, tu imas 4/5/6 stvari koje dr. uopce na nosu moze raditi.

pepi svjetlić
18.01.2009., 09:11
hello ljudi.3.2.2009. idem na konzultacije kod dr.Toncica. Za operaciju nosa.Molim vas recite mi jel ljubazan,kakav je?jako me strah kako ce se on postaviti?joj nadam se da ce to sve dobro proci,jalo me strah svega?al moram to obaviti što prije.ohrabrite me curke?

Kad sam ja bila na kzn bila je velika gužva,trajale su otprilike 10min a i ja u tom trenutku nisam znala dal ću upće i ići na op.,također imala sam dogovorene konz. kod još jednog dr.,tako da nismo baš išli u detalje.
Svidio mi se što se ponašao prirodno,onak kao da sam s frendicom na kavi,nije skakao oko meni niti bio prehladan što mi se svidjelo.Nakon 2tj. sam telefonski naručila se za op. i to je to.

Po meni je najbitnije da ti sama prije konz. odrediš šta bi ti,ne znam šta ideš mijenjati,možda da negdje pronađeš sliku slična nosa tvojemu samo bez dijela koji bi promijenila.Šta te briga kak će se on postaviti,ak ti se ne svidi odi kod nekog drugoga još na konz. pa onda odluči.
Pročitaj cijeli forum na ovu temu,u većini slučajeva sve je prošlo ok,sam ćeš imat ljepši nos,znam to je ipak op. al bez velikog strahovanja...sretno:)

dinote
18.01.2009., 10:38
Pepi, užasno mi svrbi vrh nosa ( s obje strane), ono ispod flastera. Malo pocesem sa stapicem za usi ali stalno isponova svrbi, i malo je crvenkasto. Jel tebi bilo tako?

dinote
18.01.2009., 11:39
Cure, nakon koliko dana ste pocele nositi leće (ako ima koja da ih nosi)?

pepi svjetlić
18.01.2009., 11:56
mene je malo svrbilo,od tih flastera,krajnji dijelovi su se već počeli odljepljivati,mislim da je to normalno ipak to već imaš na nosu 6 dana...mene su svrbili čak i oni dijelovi koji su bili pod kalupom,lagano se počeši...probaj nekad i izdurat,oće nekad i samo od sebe prestat...
jel te strah sutra,suočavanje pred ogledalom?

dinote
18.01.2009., 12:06
Thnx Pepi, jedva sam čekala da netko odgovori u vezi tog svraba. Počela sam paničariti da je to možda neka upala. Čuj, budući da se bavim uljepšavanjem ljudi u photoshopu, to sam naravno i sebi već napravila s nosom, tako da znam kak će to otprilike izgledati. A znam i da ću biti malo piggy sutra, sva u bojama (od ljubičaste do žute), tj. realna sam i mislim da me ništa ne može ubedirati. Ono najlješe što me jaako raduje je da ću sad moći imati puuuno više frizura :top: , i to onih kojih sam se odricala zbog lošeg polu-profila.

tesaa20
18.01.2009., 13:22
hvala ti pepi puno. nadam se da ce biti sve ok!

andjelina
18.01.2009., 17:50
Samo hrabro,u većini slučajeva sve ispadne ok,osim toga ako si pročitala sve postove cura koje su to već prošle onda otprilike znaš što možeš očekivati...meni su to bili jedini okviri orjentacije,bez toga mislim da bi infarkt doživjela i prije i poslije op.:)za koga si se na kraju odlučila?

Prvo sam mislila kod Glumičića pa sam odustala i onda sam slucajno preko jedne prijateljice dosla do dr.Ivkica u Vinogradskoj i stvarno sam se odusevila njime (a i pomoglo je sta je njoj napravio super nos :D )...i tako nakon dva termina za konzultacije napokon imam termin operacije :lux: ..... ma isčitala sam sve i spašava me šta ipak ispada da to (u većini slučajeva)nije tako strašno, malo se pretrpi al kasnije vrijedi.....

mala_zg23
18.01.2009., 19:20
Prvo sam mislila kod Glumičića pa sam odustala i onda sam slucajno preko jedne prijateljice dosla do dr.Ivkica u Vinogradskoj i stvarno sam se odusevila njime (a i pomoglo je sta je njoj napravio super nos :D )...i tako nakon dva termina za konzultacije napokon imam termin operacije :lux: ..... ma isčitala sam sve i spašava me šta ipak ispada da to (u većini slučajeva)nije tako strašno, malo se pretrpi al kasnije vrijedi.....

a jel to samo funkcionalna ili i estetska?

dinote
18.01.2009., 22:57
Cure jeli isla koja na limfnu drenažu nosa? Koliko puta se treba ici? imate koga za preporuciti?

shljokica*
18.01.2009., 23:53
ja vec toliko dugo razmisljam o toj operaciji, a prosle god u 4 mjesecu san definitivno odlucila ic i nikako otici jer naman hrabrosti :( neznam vise sta nisam procitala, cijeli forum i sve sta sam na netu pronasla o oeracijama nosa..i tako bi tila ici i bila bi prespretna kad bi prominila profil nosa :D ali kako mi se cini nista od toga jer se nenormalno bojim!

nego curke..koliko je vama tribalo da se odlucite? koji bi mi misec preporucile? jeli nesto nepovoljnije izabrat lito buduci da su vrucine i sve zbog kalupa?? tnx!

lina1706
19.01.2009., 00:46
Cure jeli isla koja na limfnu drenažu nosa? Koliko puta se treba ici? imate koga za preporuciti?

šta je to?i zašto se to radi?

marry11
19.01.2009., 01:25
Shljokica ja sam bila op.prije mj.dana otprilike,a odlučila sam se tik tak,jer sam to željela a i nije me bio strah(inače čudno za mene)..to ti puno i ovisi o kirurgu kakav ti dojam ostavi i sve skupa..ipak možda bolje ne po ljeti jer mislim da ne možeš na sunce neko vrijeme itd.:)

*missy*
19.01.2009., 02:32
ja vec toliko dugo razmisljam o toj operaciji, a prosle god u 4 mjesecu san definitivno odlucila ic i nikako otici jer naman hrabrosti :( neznam vise sta nisam procitala, cijeli forum i sve sta sam na netu pronasla o oeracijama nosa..i tako bi tila ici i bila bi prespretna kad bi prominila profil nosa :D ali kako mi se cini nista od toga jer se nenormalno bojim!

nego curke..koliko je vama tribalo da se odlucite? koji bi mi misec preporucile? jeli nesto nepovoljnije izabrat lito buduci da su vrucine i sve zbog kalupa?? tnx!

ja sam razmišljala o tome par godina,a odlučila kad nisam mogla više disat kroz nos po noći.to je bilo to.trenutak odluke.:ne zna:

ma ne tribaš se bojat..preživiš,zaboraviš,ostane ti lipi nos..:o

nemoj liti,mislim da nije zgodno,krv,zavoji,tamponi..a vani 40..i ne smiš na sunce niti nosit cvike za sunce.:ne zna:

andjelina
19.01.2009., 09:54
a jel to samo funkcionalna ili i estetska?

Pa imam devijaciju septuma pa sam saznala da mogu obavit op. preko HZZO-a za nula kuna, kao mala razbila sam nos, ne izgleda on taaaako strašno, viđala sam i gorih :D, al mi je uvijek smetao profil, ona kvrga i jedan maaaali 'krumpirić' na vrhu nosa.....pitala sam kirurga da li bi mi mogao usput malo i estetski dotjerati nos i reko je da može.....i eto me sad.....još 2 tjedna i MAKE OVER :lol:

dinote
19.01.2009., 12:30
Meni je 7. dan od operacije. Danas su mi skinuli kalup, prezadovoljna sam :mig:!
Naravno da mi je nos debeo - natečen, ali i ovako mi je super, znači kad splasne može biti još samo bolje. Mužić kaže da se isplatilo svake lipe :mig: .

andjelina
19.01.2009., 12:42
Super, baš mi je drago da si zadovoljna.

nika37
19.01.2009., 13:09
Meni je 7. dan od operacije. Danas su mi skinuli kalup, prezadovoljna sam :mig:!
Naravno da mi je nos debeo - natečen, ali i ovako mi je super, znači kad splasne može biti još samo bolje. Mužić kaže da se isplatilo svake lipe :mig: .

kod kojeg si doktora operirala:D

dinote
19.01.2009., 13:23
Glumičić. Curke priča nije gotova sa skidanjem kalupa. Nos mi izgleda pravilno, ali koliko sam čitala moguće su u danima/mjesecima kojekakve kvrzice, hrskavice, i šta ti ja znam. Ja ću izvještavati o svemu, ali za sada sam, kao što sam rekla jako zadovoljna.

pepi svjetlić
19.01.2009., 14:53
Glumičić. Curke priča nije gotova sa skidanjem kalupa. Nos mi izgleda pravilno, ali koliko sam čitala moguće su u danima/mjesecima kojekakve kvrzice, hrskavice, i šta ti ja znam. Ja ću izvještavati o svemu, ali za sada sam, kao što sam rekla jako zadovoljna.

aj super,baš mi je drago...šta ti je s vrškom,jel strši prema gore il sve izgleda kak bi trebalo biti,korijen nosa?

dinote
19.01.2009., 15:15
aj super,baš mi je drago...šta ti je s vrškom,jel strši prema gore il sve izgleda kak bi trebalo biti,korijen nosa?

Vršak je mrvicu prema gore, mada moj muž kaže da je nos savršen, da izgleda full prirodno. Čini mi se da je to moj vrh nosa samo povučen prema gore :rolleyes:. Baš ću to pitat dr. slijedeći put.Korijen nosa je oteklina, a to je zato jer pod kalupom sva voda ode prema gore, i onda se stvori ta oteklina na korijenu, koja će otić u sl. 7 dana. Bila je tamo i preslatka cura koja je operirana isti dan. (BOK T.! JAVI MI SE!) Zanimljivo je da je njen vrh nosa duplo tanji od moga, i to je mene u prvi mah frapiralo :D , jer sam samo s ogledalcem gledala njen nos, pa moj nos, pa njen , pa moj, i moj mi se činio baš debeli :p . Medjutim, kad sam vidjela svoje lice u cijelini, to je to!To je i dokaz da dr. ne radi svima iste noseve, već se prilagodjava licima i mogućnostima.

dinote
19.01.2009., 15:17
Pepi kako je prošao 1. radni dan? Jeli itko primjetio?

dinote
19.01.2009., 15:35
Koža ispod kalupa mi je totalno crvena, iziritirana i oštećena. A ovoj curi o kojoj sam pričala divna. Eto, iz prve ruke mogu govoriti kako op. nosa - različiti ljudi - različite reakcije - različit rezultat.

pepi svjetlić
19.01.2009., 15:35
ma to me samo interesiralo budući meni moj vršak nije stršao gore,a neki su rekli kako se to spusti no valjda mi se neće spuštat.
Interesantno to za vodu,ne vidi mi se ta oteklina na korijenu al osjetim pod prstima.Sad je 12 dan,ne prolazi.

Reakcije od bližih,frendice i sl. oduševljene ne mogu vjerovat kak prirodno izgleda,a ostali onak me čudno pogledaju,niš im jasno,valjda se kuži neka promjena al ne mogu dokučit što...ono što si rekla vrijedilo svake kune...,svaki put kad se pogledam u ogledalo,a dragi moj nekad me promatra kao da me vidi po prvi put a ne kao da me zna već godinama...divno

jel ideš skoro na konz.?ja tek za 2mj.

pepi svjetlić
19.01.2009., 15:37
Koža ispod kalupa mi je totalno crvena, iziritirana i oštećena. A ovoj curi o kojoj sam pričala divna. Eto, iz prve ruke mogu govoriti kako op. nosa - različiti ljudi - različite reakcije - različit rezultat.

Meni je još uvijek tako,sve hrapavo po nosu...prvo sam mislila kako je to od onog ljepila s flastera,al evo stanje još uvijek isto...

dinote
19.01.2009., 15:38
I ja tek za 2. mj. na konzult. Sl. tjedan idem na limfnu drenažu u kozmetički salon Nada Kovač. Ovoj curi vrsak nosa savrsen, a meni malo dignut. Čuj, o tome ćemo za jedno mjesec/dva, kad vidimo što će se događat.

dinote
19.01.2009., 15:40
Cure, da li netko zna s čime da mažemo oštećenu kožu nakon skidanja kalupa, da brže zacijeli?

pepi svjetlić
19.01.2009., 15:56
a kaj s tom drenažom...?

dinote
19.01.2009., 16:12
a kaj s tom drenažom...?

Drenažu kod Glumičića obavezno preporučuju. Kaže mi jedna cura da je to ugodno. To je masaža nosa (ne znam jeli sa mlazom vode ili kombinirano) da ti brže prođe sve skupa. Javit ću ti kad budem otišla.

dianna
19.01.2009., 16:18
kolika je cijena operacije?

marry11
20.01.2009., 01:23
Cure, da li netko zna s čime da mažemo oštećenu kožu nakon skidanja kalupa, da brže zacijeli?

meni je rekao da uzmem bepanthen kremicu,time se mažu bebe,odlično mi je bilo,tamo di su skidani šavovi sam trebala mazat i tak:kokice:

Giovanna26
20.01.2009., 02:22
Dreanaza je uvjetno receno, kao mali elektrostimulatori, koji poticu vodu da se povuce, i nakon toga slijedi ugodna masaza...ma, nista strasno! Nista ne boli, cak ugodno, i zena je super (bas vlasnica)...barem je tako bilo devet godina kada sam ja kroz sve to prolazila...sretno!!! A, inace ako se oteklina ne povuce, ostane vode, moguce su i injekcije hidrokortizona (ja dobivala nekoliko puta)...pisala o tome na prijasnjim stranicama...

dinote
20.01.2009., 10:17
Dreanaza je uvjetno receno, kao mali elektrostimulatori, koji poticu vodu da se povuce, i nakon toga slijedi ugodna masaza...ma, nista strasno! Nista ne boli, cak ugodno, i zena je super (bas vlasnica)...barem je tako bilo devet godina kada sam ja kroz sve to prolazila...sretno!!! A, inace ako se oteklina ne povuce, ostane vode, moguce su i injekcije hidrokortizona (ja dobivala nekoliko puta)...pisala o tome na prijasnjim stranicama...

Giovanna gdje si isla na drenazu? Koliko vremenski traje jedan tretman? Cijene su dosta različite. Ima po 100 kn za 30 min., a ovi koje sam ja zvala su 250 kn (sat vremena). ne znam jeli potrebno sat vremena tretmana.

lina1706
20.01.2009., 11:24
dinote,a od čega ti je takva koža?jesu to možda kapilare popucale?šta je rekao,hoće se to povuć?
baš mi je drago da si zadovoljna!

dianna
20.01.2009., 12:21
kolika je cijena operacije?

nitko??:confused:

Giovanna26
20.01.2009., 12:38
Giovanna gdje si isla na drenazu? Koliko vremenski traje jedan tretman? Cijene su dosta različite. Ima po 100 kn za 30 min., a ovi koje sam ja zvala su 250 kn (sat vremena). ne znam jeli potrebno sat vremena tretmana.

Joj, to je bilo prije vise od devet godina, pa ne znam bas koliko ti mogu pomoci...operirala sam kod Glumicica, i on salje sve tamo, kod svoje frendice, u salon Nada Kovac...mislim da sam hodala oko mjesec dana, ali ne uzimaj me za rijec...cijene se stvarno ne sjecam, ali nije bilo bas prejeftino, s time da sam isla svaki dan...ali, pohvala, da stvarno super rade...ugodno, pazljivo...imas telefonski broj, pa nazovi, i reci zbog cega dolazis, pa ces cuti...sretno!!!

Giovanna26
20.01.2009., 12:38
I, da, bila sam po sat vremena!!!

dinote
20.01.2009., 15:01
Joj, to je bilo prije vise od devet godina, pa ne znam bas koliko ti mogu pomoci...operirala sam kod Glumicica, i on salje sve tamo, kod svoje frendice, u salon Nada Kovac...mislim da sam hodala oko mjesec dana, ali ne uzimaj me za rijec...cijene se stvarno ne sjecam, ali nije bilo bas prejeftino, s time da sam isla svaki dan...ali, pohvala, da stvarno super rade...ugodno, pazljivo...imas telefonski broj, pa nazovi, i reci zbog cega dolazis, pa ces cuti...sretno!!!

Thnx, ici cu i ja kod te, iako je stvarno skupa. To je osjetljiva stvar pa mi nije bas za ici kod bilo koga.

dinote
20.01.2009., 15:02
nitko??:confused:

Dianna, ja sam vec ne znam kolko puta napisala. Trebas malo citati prijasnje str. pa ces naci. Glumicic je 1800 e.

larlar
20.01.2009., 19:41
bok curke! citam vas redovito, dinote i pepi drago mi je da ste zadovoljne ii da se dobro oporavljate...kak je disanje? mene to nekak najvise zanima i neki savjet di da odem na ove predoperativne preglede - internist, ekg i to ( na uputnicu, ofkors) ... negdje di se ne ceka dugo..:angel:

pink leptiricu i billie jean kaj je s vama?

pepi svjetlić
20.01.2009., 20:28
disanje za sad super,nos još uvijek nije u potpunosti prohodan ali to je razumljivo,za pretrage ti ne znam meni je bila lokalna pa sam imala samo vađenje krvi to sam išla privatno...

dinote
20.01.2009., 23:17
Meni se disanje još nije reguliralo (8. dan mi je danas). Pretrage sam isla privatno.

BillieJean
21.01.2009., 05:53
bok curke! citam vas redovito, dinote i pepi drago mi je da ste zadovoljne ii da se dobro oporavljate...kak je disanje? mene to nekak najvise zanima i neki savjet di da odem na ove predoperativne preglede - internist, ekg i to ( na uputnicu, ofkors) ... negdje di se ne ceka dugo..:angel:

pink leptiricu i billie jean kaj je s vama?

ja sam dosta dobro, odnosno moj nos.......oteklina splasnjava, a vrsak se spusta:) sto se disanja tice, takodjer jos uvijek mi nije skroz prohodan, no bila sam i prehladjena pa mozda i s tim ima veze......
a predoperativne preglede bi ti ja ipak savjetovala da napravis kod privatnika, npr. u poliklinici sunce.....tamo sam ja to napravila......jer u 2 sata ti je sve gotovo (mislim na preglede i nalaze), a nije skupo - ja sam sve skupa platila 390kn sto stvarno mislim da nije puno, pogotovo ako uzmemo u obzir da smo za operaciju spremni platiti 12-ak tisuca kunica, pa sta je onda ovih 400 na tu cifru?! ali eto, to je moje misljenje i moj savjet.....

silent scream
21.01.2009., 09:11
Je li netko bio kod otorinca i radio RIST? Stvarno ne znam gdje da pitam..pa ako bi netko bio od pomoci..:eek::s

*alaja*
21.01.2009., 09:31
jeli tko morao raditi krvnu grupu i rh prije operacije???
ako neko zna gdje se to radi?

ja nisam sigurna, ali znam da to poliklinika sunce nema

unaprijed hvala

HNB
21.01.2009., 09:40

U Petrovaoj, neznam koji je tocno broj, mislim 3.
Zavod za transfuziju

tamic
21.01.2009., 10:20
Bok cure, poseban veeeeliki pozdrav za dinote (od tamare :w:w)!
Kako si? Meni je otok sa korijena nosa skoro skroz spao, ali jos sam natecena i imam jos malo modro ispod ociju i na kapcima! Gornja usna je jos utrnuta kao i gospodin novi nos:) ali normalno disem i konacno normalno spavam i da luuuuuuuuuuuuuuuuudiiiiiiiiiim u kuci :bonk:!
Javi se da cujem kako ti napredujes!!!!

dinote
21.01.2009., 10:33
Bok cure, poseban veeeeliki pozdrav za dinote (od tamare :w:w)!
Kako si? Meni je otok sa korijena nosa skoro skroz spao, ali jos sam natecena i imam jos malo modro ispod ociju i na kapcima! Gornja usna je jos utrnuta kao i gospodin novi nos:) ali normalno disem i konacno normalno spavam i da luuuuuuuuuuuuuuuuudiiiiiiiiiim u kuci :bonk:!
Javi se da cujem kako ti napredujes!!!!

Bok Tamic!!!!! Drago mi je da si se javila :) . Meni je žuto ispod očiju, nos je još natečen, spavam normalno i dišem na nos preko noći. Ali ono što je najvažnije ja sam oduševljena gospodinom nosom, stalno ga gledam i čini mi se ko da sanjam!! Ti? jesi ti zadovoljna novim izgledom?

Whisper
21.01.2009., 10:52
da malo razbijem idilu...

preporuke za reviziju trebam:rolleyes:

*alaja*
21.01.2009., 11:24
anesezija? lokalna ili opća?
što preporučujete?
naravno, ovisno o vrsti zahvata, ali sve mi se čini da su ovdje cure (možda i dečki) na forumu više išli na opću anesteziju....mene je toga nekako frka

tamic
21.01.2009., 11:32
Ja se jos nisam navikla ali sam zadovoljna :) i racunam da je tek pola puta iza mene (sad je na redu cekanje da prodju sve otekline i muku mucim jer nisam uspjela naci nekoga za drenazu lica) to izgleda u mom gradu nema :(
Ja sam jos ljubicasta oko ociju ali kazu da je ta boja in :D
Kad ides na drenazu i jesi kupila onu vodicu za nos? Ja nisam, jos koristim samo onu mast!

BillieJean
21.01.2009., 14:39

ja nisam sigurna, ali znam da to poliklinika sunce nema

unaprijed hvala

joj da, istina, nema to u poliklinici sunce......a mislim da ni opcenito u tim privatnim poliklinikama, a ako i ima mislim da se malo duze ceka i nije bas jeftino.......tako da najbolje u zavod sa transfuziju.......ja sam to vadila jos prije 10-ak godina pa sam to odnjela, jer ti se krvna grupa ionako ne moze promijenit:)

dinote
21.01.2009., 14:48
Mogu ti reci da mi je oteklina izmedju ociju opala, tako da se nadam da je to dobar znak da necu imati problema sa zaostalom vodom, ali ipak cu ici od ponedj. na drenazu. Treba 5 tretmana po sat vremena. Vodicu za nos ces jako puno koristiti kad budes imala dijete, jer maloj djeci stalno treba čistiti začepljeni nosić, tako da ti ja toga imam svud po stanu :).

pepi svjetlić
21.01.2009., 15:05
anesezija? lokalna ili opća?
što preporučujete?
naravno, ovisno o vrsti zahvata, ali sve mi se čini da su ovdje cure (možda i dečki) na forumu više išli na opću anesteziju....mene je toga nekako frka

Meni je bolja lokalno potencirana tako pri odluci izričito sam tražila da ne bude opća.Prije opće moraš raditi ekg,pregled interniste,vađenje krvi sa krvnom grupom itd.,da ne nabrajam,12h otprilike prije op. ne smiješ jesti ni piti,prilikom op. ne dišeš samostalno,mogućnost komp. je veća nego kod lokalne...zavisi kako organizam podnese opću pa nekima zna biti slabo,povraćanje i sl.

Lokalno potencirana kako i naziv kaže znači dobiješ injekciju za smirenje,na mjestu koje se operira anestetik i blago sredstvo za spavanje.Nakon op. si mobilan takoreć odmah,moraš napraviti pretrage krvi samo,2h prije op. recimo sam popila kavu...

Naravno odabir anestezije zavisi šta se radi jer u nekim slučajevima potrebna je opća anestezija.Nisam te htjela preplašiti ak si se odlučila za opću budući je mogućnost komplikacija kao i kod svake op. tog tipa 0,0000...

*missy*
21.01.2009., 15:16
zašto uopće drenaža?? al vam se ne čini da je to bacanje love,dogovor kirurga i kozmetičarke??? ja nos masiram odkad sam skinila kalup..dr mi je pokaza kako,i to radim par puta dnevno.nije veliko umijeće,a besplatno je..i ispirem nos fiziološkom otopinom,to me spasilo jer se nos stalno zatvara na početku.

sad je prošlo skoro 2 miseca,malo mi je vršak nosa natečen,sve ostalo mi je ok..i nije nos više mekan,hvala bogu..dišem gotovo pa normalno.prezadovoljna sam.

*alaja*
21.01.2009., 15:16
hvala na odgovoru, vjerojatno ću ići na lokalnu, tako me frrrrka ............

E da....moj je nos dosta često HLADAN....brzo se hladi, a sporo grije :/
Da li je netko imao taj problem, pa mu se nakon oprecije malo "ugrijao"

*missy*
21.01.2009., 15:19
joj,ne znam kako je sa potenciranom,i ja sam se bojala opće najviše od svega.srića da sam taman prid operaciju doznala da će mi opću dat,više nije bilo povratka..uglavnom,rijetko za nos daju potenciranu.meni su rekli da nema šanse,da će mi bit puno krvi niz grlo..moguće da je lokalna samo kod lakših estetskih slučajeva..:ne zna:

*alaja*
21.01.2009., 15:28
joj,ne znam kako je sa potenciranom,i ja sam se bojala opće najviše od svega.srića da sam taman prid operaciju doznala da će mi opću dat,više nije bilo povratka..uglavnom,rijetko za nos daju potenciranu.meni su rekli da nema šanse,da će mi bit puno krvi niz grlo..moguće da je lokalna samo kod lakših estetskih slučajeva..:ne zna:

meni su na pregledu rekli da mi ne treba dirati nekakvu piramidu, da je uska, pa da zato moze lokalna...sta god to znacilo....
ali imam malu grbicu....i vec cujem i osjećam kako mi je na živo stružu.....ajme....

al dobro....svi kazu da se isplati....

dinote
21.01.2009., 17:02
zašto uopće drenaža?? al vam se ne čini da je to bacanje love,dogovor kirurga i kozmetičarke??? ja nos masiram odkad sam skinila kalup..dr mi je pokaza kako,i to radim par puta dnevno.nije veliko umijeće,a besplatno je..i ispirem nos fiziološkom otopinom,to me spasilo jer se nos stalno zatvara na početku.

sad je prošlo skoro 2 miseca,malo mi je vršak nosa natečen,sve ostalo mi je ok..i nije nos više mekan,hvala bogu..dišem gotovo pa normalno.prezadovoljna sam.

Mozda si u pravu da je to nepotrebno, ne znam. Kod kojeg si ti dr. bila?

larlar
21.01.2009., 17:17

to i mene zanima, a na topicu operacija nosa devijacija septuma je yeya rekla da je bila na dvije i da je sad zadovoljna ali ne znam kod koga..ugl javi ak saznas

pepi svjetlić
21.01.2009., 17:24
evo upravo se vratila iz poliklinike,morala rješiti financije, i baš sam pitala sestru za tu drenažu,btw. i njezina je sestra operirala nos,rekla mi je kako drenaža nije potrebna da da se drenaža koristi inače kako bi se smanjili limfni čvorovi što za nos nije potrebno te da je najbolje da se tkivo samo obnovi...e sad svaki dr. ima svoje,uglavnom ja za sad neću niš dirat...

dinote
21.01.2009., 17:35
evo upravo se vratila iz poliklinike,morala rješiti financije, i baš sam pitala sestru za tu drenažu,btw. i njezina je sestra operirala nos,rekla mi je kako drenaža nije potrebna da da se drenaža koristi inače kako bi se smanjili limfni čvorovi što za nos nije potrebno te da je najbolje da se tkivo samo obnovi...e sad svaki dr. ima svoje,uglavnom ja za sad neću niš dirat...

Ni meni se bas sad ne daje 1250 kn bez veze. Jesu li ti rekli da trebas sama masirati nos ili sta?

pepi svjetlić
21.01.2009., 18:01
1250kn ????
definitivno ne idem na to,eventualno ak mi ovo na korjenu ostane i nakon 2mj.

rekla mi sestra da niš ne diram pa tako ni masirati...mislim da masaža nije loša al bi do trebalo znati,kao i kod ostalih stvari,nestručno rukovanje može dovesti do suprotnog efekta...hrskavica nosa ima opnu koja je oblaže a koja je narušena prilikom op.,da se tako izrazim,a ona se treba obnoviti...masaža bi trebala pomoći u boljoj prokrvljenosti toga područja zbog čega bi se tkivo trebalo brže obnavljati...

*missy*
21.01.2009., 18:53
mislim da se svako triba držat onog šta mu dr kaže.meni je rečeno da masiram i masiram..valjda postoji neki razlog zašto mi je potrebno..al ta drenaža mi pari obična papilova..:ne zna:

ja sam išla na čiščenje skoro svaka 2,3dana nakon operacije,i tako prvih 15tak dana da se iočiste krastice,sukrvica i sve šta se skupi u nosu..vidim da neki tu se nakon skidanja kalupa tribaju javit tek nakon 2 miseca..pa kako?? jasno mi je da svaki dr ima svoj sistem rada,al opet..pa u 2 miseca će se u nosu nataložit sve živo..:misli:

*missy*
21.01.2009., 18:57
Mozda si u pravu da je to nepotrebno, ne znam. Kod kojeg si ti dr. bila?

dr glušac,makarska.otorinolaringolog i kirurg glave..ekscentričan malo,al ja prezadovoljna rezultatom..kod njega uglavnom dolaze oni kojima je nos već sjeban i polomljeni sportaši..1500eura,funkcionalna i estetska.

dinote
21.01.2009., 19:34
Čini mi se da je kod drenaže pitanje dal si ju hoćeš priuštit, vjerovatno je korisna, ali nije neophodna.

BillieJean
21.01.2009., 20:41
mislim da se svako triba držat onog šta mu dr kaže.meni je rečeno da masiram i masiram..valjda postoji neki razlog zašto mi je potrebno..al ta drenaža mi pari obična papilova..:ne zna:

ja sam išla na čiščenje skoro svaka 2,3dana nakon operacije,i tako prvih 15tak dana da se iočiste krastice,sukrvica i sve šta se skupi u nosu..vidim da neki tu se nakon skidanja kalupa tribaju javit tek nakon 2 miseca..pa kako?? jasno mi je da svaki dr ima svoj sistem rada,al opet..pa u 2 miseca će se u nosu nataložit sve živo..:misli:

ma kaj bi se natalozilo?!? ja sam nakon skidanja kalupa bila na kontroli nakon 3 tjedna di su me sam pogledali i to je to.....kad ni nije bilo potrebe za nikakvim ciscenjem ni nis......ionako mi je samo prvih tjedan dana bilo malo sukrvice (al stvarno malo) i to sam ispuhala i izvadila sa stapicima za usi.....i sad jos uvijek cackam nos sa stapicima za usi i cistim si ga sama:D al nije to nista spektakularno unutra:rofl:

pepi svjetlić
21.01.2009., 21:01
veoma interesantno,ista operacija a toliko različitih "terapija" nakon op...svaki dr. drugo predlaže,kako je to moguće?
nisam primjetila da je to slučaj kod nekih dr. op.

mislim da je potrebno da se pridržavamo onoga što je dr. rekao al u svakom slučaju šta god radili mislim da se neće ništa drastično dogoditi...osim da se svi isprepadamo tipa:"a meni nije rekao da trebam čistiti","da li trebam na drenažu meni to nije rekao","ja sam morala čistiti kako vi niste" i sl.-na kraju ti nije jasno jel ti možda dr. zaboravio spomenuti kako raditi njegu kod kuće(barem se ja u nekim trenutcima tako osjećam) ili se neki više brinu o pacijentima nakon što im uzmu lovu...razmišljam naglas

Whisper
21.01.2009., 22:38
to i mene zanima, a na topicu operacija nosa devijacija septuma je yeya rekla da je bila na dvije i da je sad zadovoljna ali ne znam kod koga..ugl javi ak saznas

šta i ti si sretnica?
potražit ću. a ono, sad baš tražim doktora koji ima iskustva s revizijama. iako ne planiram ništ dirat dok ne prođe godina dana al svejedno. ne želim prolazit isto to opet

dinote
21.01.2009., 23:26
šta i ti si sretnica?
potražit ću. a ono, sad baš tražim doktora koji ima iskustva s revizijama. iako ne planiram ništ dirat dok ne prođe godina dana al svejedno. ne želim prolazit isto to opet

Whisper trazila sam al ne mogu naci da li si rekla sto ti ne valja?

siam
22.01.2009., 00:20
Whisper,koliko ja znam za revizije neuspjelih operacija nosa svi idu prof. Uglešiću koji radi na maksilofacijalnoj kirurgiji u KB Dubrava.Kažu da zbilja super sredi nos:top:

lina1706
22.01.2009., 11:49

dinote,jel ti doktor rekao da su moguće kvržice i to?jel rekao još šta u vezi tog?

dinote
22.01.2009., 14:00
dinote,jel ti doktor rekao da su moguće kvržice i to?jel rekao još šta u vezi tog?

Ne, nista mi nije spominjao. To sam prvi put procitala na forumu, a onda sam to pitala sestru i ona mi je rekla da se to dogadja vrlllo rijetko.

dinote
22.01.2009., 23:33
Cure upomoć! Nekužim zašto mi se koža na nosu ljušti? Jeli to onaj premaz koji mi je sestra stavila kad je skinula kalup i koji se zaljepio i stvrdnuo ili to na nosu izbija nova koža pa se stara guli? Nos mi se malo sjaji (žućkasti sjaj), i imam poriv da to čupkam i gulim a onda me počme svrbiti.

*missy*
22.01.2009., 23:37
Cure upomoć! Nekužim zašto mi se koža na nosu ljušti? Jeli to onaj premaz koji mi je sestra stavila kad je skinula kalup i koji se zaljepio i stvrdnuo ili to na nosu izbija nova koža pa se stara guli? Nos mi se malo sjaji (žućkasti sjaj), i imam poriv da to čupkam i gulim a onda me počme svrbiti.

i meni se malo gulija nos par dana nakon skidanja kalupa..ništa strašno.

koji premaz?:misli: meni to nije niko stavija..sestra ti je skinila kalup? cccc..sorry,ne volim takve stvari..dr plaćam i ima da mi dr sve radi.

ma nije ništa,ne paničari bezveze.

BillieJean
23.01.2009., 06:08

a gle, normalno da ti se ljusti, ipak je bio "zatvoren" ispod kalupa i odumrle stanice koze nisu imale kam otic pa ti se sad jace ljusti......al proci ce i to.......nakon nekog vremena, kad te vise nece tak bolit, napravi koji piling i da vidis:) aha, da, i to sto se sjaji, i to je normalno jer valjda ta oteklina "izbija van" pa se eto nos sjaji.....meni se jos uvijek dosta sjaji i mrvicu guli i mrvicu je hrapav, ali puno, puno manje nego na pocetku.....

dinote
23.01.2009., 09:38
Thnx. Jutros mi je nos poprimio normalnu boju (nije vise jako crven), pa je odmah bolje, jos je jedini problem što me svrbi, al valjda će i to uskoro prestati. *Missy* kad mi je sestra to mazala dosta je peklo. To je vjerovatno nešto protuupalno, smirujuće.

mala_zg23
23.01.2009., 09:49
i ja ću napokon uskoro na op. jel zna netko kakav je prof lajtman na merkuru?

Whisper
23.01.2009., 13:56
Whisper,koliko ja znam za revizije neuspjelih operacija nosa svi idu prof. Uglešiću koji radi na maksilofacijalnoj kirurgiji u KB Dubrava.Kažu da zbilja super sredi nos:top:

znaš šta ubila bih se sad!
on mi je i bio prvi izbor...!!! onda na kraju neznam zašto sam se premišljala i evo ga.
no, dobro.
ostala mi je kvrga s jedne strane poslije operacije zato ću trebati ići opet jer se ta kvrga ne misli maknut

dinote
23.01.2009., 17:11
Cure koji dan nakon op. ste stavile puder na nos?

BillieJean
23.01.2009., 17:33
Cure koji dan nakon op. ste stavile puder na nos?

ja odma nakon skidanja flastera, sto je bio 11. dan jer sam isla na testiranje za posao.....i opet dan nakon toga jer sam pak isla na razgovor za posao......

pepi svjetlić
23.01.2009., 17:53
a gle, normalno da ti se ljusti, ipak je bio "zatvoren" ispod kalupa i odumrle stanice koze nisu imale kam otic pa ti se sad jace ljusti......al proci ce i to.......nakon nekog vremena, kad te vise nece tak bolit, napravi koji piling i da vidis:) aha, da, i to sto se sjaji, i to je normalno jer valjda ta oteklina "izbija van" pa se eto nos sjaji.....meni se jos uvijek dosta sjaji i mrvicu guli i mrvicu je hrapav, ali puno, puno manje nego na pocetku.....

meni je 10.dan nakon skidanja kalupa,šljive su prošle ali koža mi je još uvijek hrapava i ljušti se i imam mitesere...kolko je tebi prošlo od op. kad kažeš da je još uvijek hrapav?

BillieJean
23.01.2009., 17:57
meni je 10.dan nakon skidanja kalupa,šljive su prošle ali koža mi je još uvijek hrapava i ljušti se i imam mitesere...kolko je tebi prošlo od op. kad kažeš da je još uvijek hrapav?

proslo mi je vec vise od 6 tjedana.......ali bez brige, nije tak hrapav ko na pocetku.....jos malo je nekak hrapav i masti se......

dinote
23.01.2009., 19:30
znaš šta ubila bih se sad!
on mi je i bio prvi izbor...!!! onda na kraju neznam zašto sam se premišljala i evo ga.
no, dobro.
ostala mi je kvrga s jedne strane poslije operacije zato ću trebati ići opet jer se ta kvrga ne misli maknut

Whisper, misliš da je kvržica liječnički propust ili slučajnost?

dinote
23.01.2009., 20:34
ja odma nakon skidanja flastera, sto je bio 11. dan jer sam isla na testiranje za posao.....i opet dan nakon toga jer sam pak isla na razgovor za posao......

Super..i ja cu sutra,

FIŽA
23.01.2009., 20:43
i ja ću napokon uskoro na op. jel zna netko kakav je prof lajtman na merkuru?

Mene je operirao i operacija nosa mi nije ništa pomogla; i dalje mi curi i polu-začepljen mi je. Da li je do njega ili do mog trulog nosa....ne znam:D
Jedina korist je lijepši izgled koji sam usput zatražila (ili ti ravnanje kvržice na nosu).

majush
24.01.2009., 14:37
ej curke pozdrav :D..pitanjce jedno..jel netko bio na operaciji septuma u vinogradskoj??kod kojeg dr i kakvi su dojmovi? inace je tamo moj dr doktor boduen...super je ovako al nisam cula nikakve dojmove(nisam imala od koga ) o njegovim operacijama....fala puno puno unaprijed!! :D

lina1706
24.01.2009., 20:20
cure iz zg,koji je najbliži put do glumičića od željezničkog kolodvora?

Whisper
24.01.2009., 20:54
Whisper, misliš da je kvržica liječnički propust ili slučajnost?

ne znam što da mislim.
ali doktor mi uporno odbija objasnit o čemu se radi, zašto je to nastalo i kako. štoviše, on govori da ja to umišljam, da ničega nema!! :eek:
a vjeruj mi, IMA. itekako ima. a ne bi smjelo biti.
zbog njegovog pristupa problemu "problema NEMA, ti si to ZAMIŠLJAŠ", zbog toga što odbija reći i objasniti o čemu bi se moglo raditi i na koje načine bi se moglo ispraviti, zbog skretanja s teme svaki put dok to spomenem pretpostavljam da je on napravio pogrešku i da je toga itekako svjestan.
nisam tip koji tuži, navlači za rukav ili nešto slično, samo želim da se posao dovrši. a ovdje ga dovršiti neću.
čekam dok mi ne prođe godina dana (pa da vidim hoću li još "umišljati" tu kvrgu) i onda do drugog doktora na popravak. nadam se da će to biti zadnje i da ću već jednom u životu imati normalan nos.

*missy*
25.01.2009., 02:26
ne znam što da mislim.
ali doktor mi uporno odbija objasnit o čemu se radi, zašto je to nastalo i kako. štoviše, on govori da ja to umišljam, da ničega nema!! :eek:
a vjeruj mi, IMA. itekako ima. a ne bi smjelo biti.
zbog njegovog pristupa problemu "problema NEMA, ti si to ZAMIŠLJAŠ", zbog toga što odbija reći i objasniti o čemu bi se moglo raditi i na koje načine bi se moglo ispraviti, zbog skretanja s teme svaki put dok to spomenem pretpostavljam da je on napravio pogrešku i da je toga itekako svjestan.
nisam tip koji tuži, navlači za rukav ili nešto slično, samo želim da se posao dovrši. a ovdje ga dovršiti neću.
čekam dok mi ne prođe godina dana (pa da vidim hoću li još "umišljati" tu kvrgu) i onda do drugog doktora na popravak. nadam se da će to biti zadnje i da ću već jednom u životu imati normalan nos.

grozno.:(

pa kod kojeg si dr bila???

dinote
25.01.2009., 08:54
Ja sam jucer bila cijeli dan vani (12. dan), ispod lijevog oka mi je malo bilo nateceno. Predvece mi je to mjesto bilo crveno, i nekako toplo. Jutros sam se ustala i otok je veci nego prije. Jeli to normalno da se otok opet tako jako pojavi?

mala_zg23
25.01.2009., 08:55
Mene je operirao i operacija nosa mi nije ništa pomogla; i dalje mi curi i polu-začepljen mi je. Da li je do njega ili do mog trulog nosa....ne znam:D
Jedina korist je lijepši izgled koji sam usput zatražila (ili ti ravnanje kvržice na nosu).

a jel radi samo funkcionalne pa usput i ovo ili?

tamic
25.01.2009., 10:30
Ja sam jucer bila cijeli dan vani (12. dan), ispod lijevog oka mi je malo bilo nateceno. Predvece mi je to mjesto bilo crveno, i nekako toplo. Jutros sam se ustala i otok je veci nego prije. Jeli to normalno da se otok opet tako jako pojavi?

Bok, mislim da nije nista strasno jer tek je 12 dana proslo, moras polako!
Mislim da previse olako shvatamo - ja prva hocu sve kao da nije nista bilo ali jako brzo se umorim!
Odmaraj, 12 dana je tek proslo!:kokice:

dinote
25.01.2009., 10:55
Bok Tamic, ma ja sam isla u Ljubljanu u shoping (jucer je bio zadnji dan snizenja) , i ne moram ti reci koliko sam hodala. Mozda mi je od tog napora. Jeli tebi cijelo lice splasnulo?

tamic
25.01.2009., 12:07
Bok Tamic, ma ja sam isla u Ljubljanu u shoping (jucer je bio zadnji dan snizenja) , i ne moram ti reci koliko sam hodala. Mozda mi je od tog napora. Jeli tebi cijelo lice splasnulo?

Jos se malo vidi otok (vidim ja okolina ne) i ispod ociju imam jos malo ljubicasto ali najvise mi smeta sto je gornja usna utrnuta i slabo se mice (silno se zelim smijati a nikako) :rolleyes:
kako je kod tebe?

BillieJean
25.01.2009., 12:19
whisper, kakvu kvrzicu imas, odnosno gdje se nalazi??
meni je na vrsku na lijevoj strani nekakva kvrzica, ko neki veliki potkozni prist, ali se ja tjesim da je to ipak samo oteklina i da ce proc.....

dinote
25.01.2009., 12:41
Jos se malo vidi otok (vidim ja okolina ne) i ispod ociju imam jos malo ljubicasto ali najvise mi smeta sto je gornja usna utrnuta i slabo se mice (silno se zelim smijati a nikako) :rolleyes:
kako je kod tebe?

Ja imam oteceno ispod desnog oka. Mrvicu boje ispod očiju. Na obrazima crvenilo - koje je jače na desnom (možda se to hematom spušta:ne zna:). Usnica mi je normalna, ali ne mogu se smijati normalno,imam osjećaj da će mi se nešto pomaknut pa mi nije ugodno. Zamisli! prekjučer sam iskopala konac iz lijeve nosnice, zvala sam polikliniku, i sestra mi rekla da je to normalno, i da konac ne bi ispao da mu je prerano. Hoćeš li ti ići na drenažu?

tamic
25.01.2009., 13:11
Ja imam oteceno ispod desnog oka. Mrvicu boje ispod očiju. Na obrazima crvenilo - koje je jače na desnom (možda se to hematom spušta:ne zna:). Usnica mi je normalna, ali ne mogu se smijati normalno,imam osjećaj da će mi se nešto pomaknut pa mi nije ugodno. Zamisli! prekjučer sam iskopala konac iz lijeve nosnice, zvala sam polikliniku, i sestra mi rekla da je to normalno, i da konac ne bi ispao da mu je prerano. Hoćeš li ti ići na drenažu?

Ja nisam crvena ali nos se guli (nije strasno)! Bas sam mislila pitat za konce, pa jel boljelo-meni jos nista!
Drenaze nema u mom gradu-strasno:bonk:
Kad ti ides?

*alaja*
25.01.2009., 13:23
ljudi koliko otprilike dana treba izostati s posla poslije oprecije, jeli dosta tjedan dana?

znam da je to relativno, ali bar onaj minimum, ja ionako ne radim s ljudima

dinote
25.01.2009., 15:00
Ja nisam crvena ali nos se guli (nije strasno)! Bas sam mislila pitat za konce, pa jel boljelo-meni jos nista!
Drenaze nema u mom gradu-strasno:bonk:
Kad ti ides?

Konac otpadne sam a ti ga pokupiš štapićem dok čistiš (ne boli ništa). Ići ću sutra ili prekosutra na drenažu pa ti javim kako je bilo.

*missy*
25.01.2009., 15:05
ljudi koliko otprilike dana treba izostati s posla poslije oprecije, jeli dosta tjedan dana?

znam da je to relativno, ali bar onaj minimum, ja ionako ne radim s ljudima

10 dana bi ja preporučila..ja nisam bila 15 dana,al 10 je dosta.

Whisper
25.01.2009., 20:32
whisper, kakvu kvrzicu imas, odnosno gdje se nalazi??
meni je na vrsku na lijevoj strani nekakva kvrzica, ko neki veliki potkozni prist, ali se ja tjesim da je to ipak samo oteklina i da ce proc.....

na lijevoj strani, na sredini nosa. ma cijeli nos (ta kost) mi je kao nakrivljena na jednu stranu i ta kvrga je tvrda i promjera skoro centimetar. visoka je oko 2 mm. i JAKO uočljiva s poluprofila. zbog nje mi nos izgleda kao da visi prema dolje.
pojavila se tri-četiri tjedna poslije op (točnije, dok su otekline splasnule ona je postala uočljiva, kao da je sve splasnulo osim tog tvrdog dijela). baš tu gdje mi ta kost - baš ona glavna kost od nosa, koja bi trebala bit ravna od korijena do vrha - ide ulijevo (od naprijed mi je kao slovo C, znači ide od sredine pa se uvija i vraća se i vrh je opet na sredini). i baš na sredini mi je na lijevoj strani ta glupa kvrga... nešto je tu ostalo, a što pitaj boga jer od doktora polako odustajem.

i kaj sad da radim? :rolleyes:

febles
25.01.2009., 20:35

Samo nemoj ić istom docu.ja ću isto na reviziju

plawka
25.01.2009., 20:40
Zdravo svima..Malo sam vas čitala, nemam problema sa nosom..Nego sam sinoć nešto tražila na youtube pa sam naletela na ovog vašeg lekara u Makarskoj..

Ko može da pogleda do kraja, shvatiće da je neka nova metoda operisanja nosa u pitanju..Čini mi se vrlo stručan i renomirani lekar, barem po svemu što sam pričitala na njegovom sajtu posle ovoga što sam videla..Prosto zaintrigiralo me..:)

http://www.youtube.com/watch?v=fCrNXzU1frQ

Whisper
25.01.2009., 20:42
čak ne zamjeram ako se potkrala pogreška. ali ova uvjeravanja su smiješna i to mi je stoput gore nego da prizna i objasni šta je to, a ako nije kriv neka objasni otkud onda to tu. pa neću ga grist pobogu:rolleyes:
ako je njegova pogreška neka popravi, a ako nije nema se čega bojat.

larlar
25.01.2009., 21:48
whisper, ako se radi o privatniku, ja bi u najmanju ruku trazila da ti vrati pare, jer sam cula da su revizije i duplo skuplje....mozes ga i tuzit, al ako ti se ne da priprijeti mu negativnim publicitetom, mislim, to je isto kao da ti netko proda robu s greskom po meni..
plasticarima je reputacija pola posla, ako ne i vise

larlar
25.01.2009., 21:50
Samo nemoj ić istom docu.ja ću isto na reviziju

kod koga ces ti?

Whisper
25.01.2009., 23:35
znam. ali upravo zato, ne želim biti kriva za nečije zlo. nisam za tužbe niti za uništavanje nečije reputacije. da nisam isprva bila zadovoljna (u prvih 2 tjedna dok se još praktički ništa nije ni vidjelo) ne bih ni pisala ko me operirao. sad mi je žao što jesam. iako, njegovo ponašanje me užasno nanerviralo tako da više ni u što nisam sigurna...
ja sam užasno nesretna zbog ovoga, ali neće mi biti zadovoljstvo ako netko najebe. samo hoću da se moj nos sredi i ništa više.

*missy*
26.01.2009., 03:43
Zdravo svima..Malo sam vas čitala, nemam problema sa nosom..Nego sam sinoć nešto tražila na youtube pa sam naletela na ovog vašeg lekara u Makarskoj..

Ko može da pogleda do kraja, shvatiće da je neka nova metoda operisanja nosa u pitanju..Čini mi se vrlo stručan i renomirani lekar, barem po svemu što sam pričitala na njegovom sajtu posle ovoga što sam videla..Prosto zaintrigiralo me..:)

http://www.youtube.com/watch?v=fCrNXzU1frQ

ja sam bila kod njega.sve pohvale..od operacije do stalnih kontrola posli operacije,čiščenja,previjanja,savjeta..i sve obavlja doktor,nikakva sestra il pomoćnik..prezadovoljna.:top:

larlar
26.01.2009., 11:56
znam. ali upravo zato, ne želim biti kriva za nečije zlo. nisam za tužbe niti za uništavanje nečije reputacije. da nisam isprva bila zadovoljna (u prvih 2 tjedna dok se još praktički ništa nije ni vidjelo) ne bih ni pisala ko me operirao. sad mi je žao što jesam. iako, njegovo ponašanje me užasno nanerviralo tako da više ni u što nisam sigurna...
ja sam užasno nesretna zbog ovoga, ali neće mi biti zadovoljstvo ako netko najebe. samo hoću da se moj nos sredi i ništa više.

ali ti svojim pisanjem o losem iskustvu i imenovanjem doktora druge cure postedujes iste sudbine, tako da cinis dobro...losi doktori su opasni i stetni i treba ih se raskrinkati...uostalom da ti je pristao popraviti situaciju spasio bi obraz, ovako si je sam kriv, da ne kazem da je bahat i bezobrazan
postovi o losim iskustvima su isto orijentir, kako inace odabrat sposobnog doca?

dinote
27.01.2009., 22:53
Tamic book! kako si? Bila sam na l. drenaži. Zapravo cura mi je pol sata masirala facu (to je super feeling), a onda mi prikopcala struju na facu i to ti je l. drenaza:-). meni su podljevi prošli, ali sam još malo natečena.

lina1706
28.01.2009., 00:09
dinote,ti si išla doma isti dan poslije op,jel tako?a u koliko sati i jel te netko cijelo to vrijeme čekao ili?

dinote
28.01.2009., 11:33
dinote,ti si išla doma isti dan poslije op,jel tako?a u koliko sati i jel te netko cijelo to vrijeme čekao ili?

Bok, jesi bila na konzult.? kako ti se čini? Ja sam u polikliniku došla u 10:30, onda sam ti sigurno čekala do 11:30 :) . Mislim da mi je op. bila oko 12:30/13:00. Oko 16:00 sam išla doma. Muž me dovezao, otišao na posao i došao po mene.

FIŽA
28.01.2009., 11:37
a jel radi samo funkcionalne pa usput i ovo ili?

Koliko znam, radi i estetske i to preko zdravstvenog, niš ne plaćaš.

Nephele Melia
28.01.2009., 12:36
Uskoro se i ja spremam na operaciju :)
Naime; nedavno sam imala neku nesreću i iako se nos nije činio kao da je strgan ipak se ustanovilo da je.
Slomio se septum i sada stoji na jednu stranu, kost je isto pukla na nosu i malo je sve pomaknuto.
Sada moram čekati neko vrijeme da to sve zacijeli pa da oni ponovo mogu sve to potrgati i posložiti.
Radit će mi septorinoplastiku, tako sam odlučila. Nema smisla da sada idem popravljat samo septum pa nakon nekog vremena opet i te kosti.
Preko preporuka sam došla do doktora Uglešića iz KBD i svidio mi se njegov pristup problemu, ipak neidem to radit zbog svojih neki psihičkih problema, ali opet mi treba posložiti taj nos.

Zanima me jel ima ko kakvih iskustava s dr Uglešićem ili barem neke informacije vezane za njegov rad?

mala_zg23
28.01.2009., 14:06
ja idem idući petak ali prije toga ima dosta toga za obaviti što se tiče pretraga i bit će opća anestezija i toga me pomalo strah

Nephele Melia
28.01.2009., 14:13
ja idem idući petak ali prije toga ima dosta toga za obaviti što se tiče pretraga i bit će opća anestezija i toga me pomalo strah

Blago tebi! Ja ću izludit od čekanja! I misilim da te nebi trebalo biti strah anestezije... Mene više strah da se ne probudim za vrijeme operacije, čitala sam o takvom iskustvu:(

BillieJean
28.01.2009., 18:49

kod koga na kraju ides??

mala_zg23
28.01.2009., 19:02
na merkur bila sam jučer na pregledu pa mi je rekao da imam blagu devijaciju i zbog toga mi je bilo sve ono sa sinusima i to

lina1706
28.01.2009., 19:05
Bok, jesi bila na konzult.? kako ti se čini? Ja sam u polikliniku došla u 10:30, onda sam ti sigurno čekala do 11:30 :) . Mislim da mi je op. bila oko 12:30/13:00. Oko 16:00 sam išla doma. Muž me dovezao, otišao na posao i došao po mene.

bila sam danas na konzultacijama,super je,sve mi objasnio i rekao da ću imat prekrasan nos.nadam se da će to tak stvarno i bit.ugovorila sam op za 3.3. i sad će me to čekanje izludit,to mi je najgori dio.još ak ću i tamo morat dugo čekat da dođem na red...valjda neću pobjeć.
još me jedino strah posljedica,tj.tih nekih kvržica i gluposti,al valjda se neće ništa pojavit.
kak ti napreduješ?

dinote
28.01.2009., 21:03
bila sam danas na konzultacijama,super je,sve mi objasnio i rekao da ću imat prekrasan nos.nadam se da će to tak stvarno i bit.ugovorila sam op za 3.3. i sad će me to čekanje izludit,to mi je najgori dio.još ak ću i tamo morat dugo čekat da dođem na red...valjda neću pobjeć.
još me jedino strah posljedica,tj.tih nekih kvržica i gluposti,al valjda se neće ništa pojavit.
kak ti napreduješ?

Drago mi je da ti je rekao da će ti bit super nos, meni šta god je rekao sve je bilo točno ( ja sam jako oprezna i sumnjičava, tako da sam sve uzimala s rezervom :) ). Ne mora značit da ćeš i ti čekati. Najgore je dok ti ne daju apaurin. Kad ga dobiješ sve će ti biti lakše. Meni se još malo kuži oteklina na korijenu nosa. Nemam nikakvih kvrzica za sad , sve je fino ravno. Presretna sam :mig: .

siam
28.01.2009., 22:05
Naime; nedavno sam imala neku nesreću i iako se nos nije činio kao da je strgan ipak se ustanovilo da je.
Slomio se septum i sada stoji na jednu stranu, kost je isto pukla na nosu i malo je sve pomaknuto.
Sada moram čekati neko vrijeme da to sve zacijeli pa da oni ponovo mogu sve to potrgati i posložiti.
Radit će mi septorinoplastiku, tako sam odlučila. Nema smisla da sada idem popravljat samo septum pa nakon nekog vremena opet i te kosti.
Preko preporuka sam došla do doktora Uglešića iz KBD i svidio mi se njegov pristup problemu, ipak neidem to radit zbog svojih neki psihičkih problema, ali opet mi treba posložiti taj nos.

Zanima me jel ima ko kakvih iskustava s dr Uglešićem ili barem neke informacije vezane za njegov rad?

Neki ljudi koje znam su operirani kod prof. Uglešića i jako su zadovoljni rezultatom. I meni se jako sviđaju njegovi radovi. Kažu da je jako pedantan, strpljiv i pristupačan, pravi čovjek za estetsku kirurgiju.:s

Nephele Melia
28.01.2009., 22:16
Hvala na informaciji siam.

Pročitala sam po internetu sve šta sam mogla pronać o operaciji.
Vidim da su iskustva svakakva, ali mislim da meni nemože napraviti gore nego što je sada, i funkcionalno i u estetskom smislu.
Iako sam misla da kada je nos polomljen da to izgleda puno puno gore, meni se skoro niti ne kuži izvana.

Ima li netko općenito iskustva sa tom operacijom u KBD?

lina1706
29.01.2009., 09:19
Drago mi je da ti je rekao da će ti bit super nos, meni šta god je rekao sve je bilo točno ( ja sam jako oprezna i sumnjičava, tako da sam sve uzimala s rezervom :) ). Ne mora značit da ćeš i ti čekati. Najgore je dok ti ne daju apaurin. Kad ga dobiješ sve će ti biti lakše. Meni se još malo kuži oteklina na korijenu nosa. Nemam nikakvih kvrzica za sad , sve je fino ravno. Presretna sam :mig: .

pitala sam za te kvržice,to ovisi o tom kak tvoje tkivo reagira i zarasta,aj valjda će bit sreće što se tog tiče.a ostalo je na njemu.
jesi ti pričala s anesteziologom prije op?valjda se neću probudit usred op,tog me strah

*alaja*
29.01.2009., 11:23

.. za Uglešića sam čula da je on stručnjak za čeljusti (nakon nezgoda ili zbog estetike) i da se time više bavi...

FIŽA
29.01.2009., 12:52

Ja sam bila pod općom, ništa ti ne fali, zaspiš ko beba. Pričala mi je jedna žena, ona je išla na operaciju nosa na Šalati, dobila lokalnu anesteziju i slušala 2 sata kako joj turpijaju po nosu i kako ga lome, brrrr:horor:

lina1706
29.01.2009., 14:30
dinote,kak si se ti osjećala nakon op,kad si trebala ić kući?jel ti bilo dobro i jel ti krvarilo?jer ja se premišljam dal da ostanem tamo jednu noć il ne.dokt.kaže da ne treba,a sestra da bi bilo dobro da ostanem,sad neznam ni sama šta da radim

dinote
29.01.2009., 22:15
pitala sam za te kvržice,to ovisi o tom kak tvoje tkivo reagira i zarasta,aj valjda će bit sreće što se tog tiče.a ostalo je na njemu.
jesi ti pričala s anesteziologom prije op?valjda se neću probudit usred op,tog me strah

Da, prije op. se sastanes s anesteziologom, koji je zaakon! Bitno je da sama budes potupno sigurna kakve si lijekove pila u životu, a najbitnije je da li si na išta alergična, jer tu leži velika opasnost (da si slučajno alergična na tu anesteziju koju ti daju). Ja sam se ufrkarila jer sam u biti vrlo malo u životu pila lijekova, pa nisam znala jesam li na išta alerg.

lina1706
29.01.2009., 22:22
pa ni ja neznam jesam na šta alergična,kak da to znam,možda da napravim pretrage?
e da,jesi ti radila pretrage u bolnici?jel se za ekg treba naručivat?šta ak mi kaže da moram čekat dva mj.

dinote
29.01.2009., 22:24
dinote,kak si se ti osjećala nakon op,kad si trebala ić kući?jel ti bilo dobro i jel ti krvarilo?jer ja se premišljam dal da ostanem tamo jednu noć il ne.dokt.kaže da ne treba,a sestra da bi bilo dobro da ostanem,sad neznam ni sama šta da radim

Ispod nosa imaš jednu gazicu koju ćeš mijenjati, jer se kroz svaka 3/4 sata na njoj vidi malo krvi (to je prva dva dana i to ti je što se tiče krvarenja). Kad sam trebala ići doma osjećala sam se o.k. Problem disanja na usta meni preko dana uopće nije smetao, više po noći - kad bi se probudila totalno osušenih usta. Meni su i sestra i dr. rekli da nema potrebe da ostajem. Ja nisam apsolutno nikakvih tegoba imala, ali znam da je cura koja je isti dan op. a koja je ostala kod njih imala velike mučnine.

dinote
29.01.2009., 22:30
pa ni ja neznam jesam na šta alergična,kak da to znam,možda da napravim pretrage?
e da,jesi ti radila pretrage u bolnici?jel se za ekg treba naručivat?šta ak mi kaže da moram čekat dva mj.

Ne znam ti ovo za alergičnost, pretpostavljam da bi nas slali na testove da se može. Ja sam sve pretrage obavila privatno (u roku pola sata).

morska vila :D
29.01.2009., 22:33
[QUOTE=lina1706;18496228]pa ni ja neznam jesam na šta alergična,kak da to znam,možda da napravim pretrage?
e da,jesi ti radila pretrage u bolnici?jel se za ekg treba naručivat?šta ak mi [B]kaže da moram čekat dva mj.[QUOTE]

ekg imaš u gotovo svakoj ambulanti.traje 2 minute.

lina1706
29.01.2009., 22:38
ma ne znam ni sama,vidjet ću još s mamom šta kaže.možda bolje da ostanem za svaki slučaj.a blago tebi,ti si već sve to prošla,a ja...ala,ko će to dočekat....

lina1706
29.01.2009., 22:39
[QUOTE=lina1706;18496228]pa ni ja neznam jesam na šta alergična,kak da to znam,možda da napravim pretrage?
e da,jesi ti radila pretrage u bolnici?jel se za ekg treba naručivat?šta ak mi [B]kaže da moram čekat dva mj.[QUOTE]

ekg imaš u gotovo svakoj ambulanti.traje 2 minute.

znam,al kaže mi mama da ovdje kod nas za to naručuju al nezna koliko se čeka.
ma reći ću da moram hitno na op i to je to

siam
29.01.2009., 23:15
.. za Uglešića sam čula da je on stručnjak za čeljusti (nakon nezgoda ili zbog estetike) i da se time više bavi...

Istina, Uglešić je stručnjak i za čeljusti i za tumore i za rekonstrukcije i za estetiku...čovjek je jednostavno svestran, jedan od rijetkih na MFK koji zna sve raditi. Osobno, mislim da mu je takva širina velika prednost i preporuka.:s

T.noodle
30.01.2009., 00:48
Pozdrav svima... Vidim da je ovo dosta aktivan topik pa da i ja pitam... :)

Neki dan dijagnosticirana mi je devijacija septuma (imam dva nalaza, na jednom piše da je devijacija, a na drugom da je defekt :D ) i otorinolaringolog mi je predložio operaciju. Kako sam u svojih 18 godina bila prilično nezadovoljna svojom kljukom (iako mi ni na kraj pameti nije bilo da bih išla išta raditi samo iz estetskih razloga), razmislila sam i htjela bih ubiti dvije muhe jednim udarcem pa malo popravit nos jer je sav neki ružan :( :D

Zanima me znate li išta o cijenama rinoseptoplastike, naplaćuje li se to isto kao i samo estetska operacija ili se dio pokriva dopunskim osiguranjem?

Sutra idem na pregled kod doktora Kalogjere u Vinogradsku, pa ću vjerojatno tamo sve saznati, ali morala sam prvo provjerit kod vas :D

Hvala unaprijed :)

mala_zg23
30.01.2009., 17:14
ako je devijacija pokriva zdrastveno

lina1706
30.01.2009., 21:39
hej dinote,koliko si ti prije op radila pretrage?meni je rekla tri tjedna prije,a ja se u tom vremenu stignem razboljet još 6 puta...

dinote
30.01.2009., 22:17
hej dinote,koliko si ti prije op radila pretrage?meni je rekla tri tjedna prije,a ja se u tom vremenu stignem razboljet još 6 puta...

Baš iz tog razloga išla sam dan prije :mig:

lina1706
30.01.2009., 22:33
al meni je rekla da trebam donijet nalaze ranije da ih oni pogledaju i to

dinote
30.01.2009., 23:15
al meni je rekla da trebam donijet nalaze ranije da ih oni pogledaju i to

Trebaš ih donijet na sam dan operacije? - tako je kod mene bilo. Kako sam ja išla privatno, nije bilo problema da nalazi neće biti gotovi. Ona ih je taj isti dan (kad je sve obradila) faksirala u polikliniku. Na nalazima je pisalo da nema prepreke za operaciju.

dinote
30.01.2009., 23:16
lina1706, potpuno te razumijem, vidim da ti je panika, tako je i meni bilo, ali vjeruj mi, nije to uopće tako strašno.

lina1706
30.01.2009., 23:32
ma koma mi je,čini mi se da sam potpuni izgubljena,iako znam da će sve to sjest na svoje mjesto.
al sad sam bolesna i na pravom sam putu za upalu sinusa pa se zbog tog još više bojim da nalazi neće bit dobri,a neda mi se više čekaaaaaaat

tesaa20
31.01.2009., 12:14
bok ljudi,jel možda netko zna jel kod Dr.Toncica može ici i zbog zdrastvenih problema,zbog problema s disanjem i usput izravnati nos ili samo zbog esteskih razloga?

lina1706
31.01.2009., 12:30
bok ljudi,jel možda netko zna jel kod Dr.Toncica može ici i zbog zdrastvenih problema,zbog problema s disanjem i usput izravnati nos ili samo zbog esteskih razloga?

možeš i zbog zdravstvenih i zbog estetskih

tesaa20
31.01.2009., 13:10
možeš i zbog zdravstvenih i zbog estetskih

ee hvala ti puno na odgovoru.:)

tamic
31.01.2009., 18:44
Tamic book! kako si? Bila sam na l. drenaži. Zapravo cura mi je pol sata masirala facu (to je super feeling), a onda mi prikopcala struju na facu i to ti je l. drenaza:-). meni su podljevi prošli, ali sam još malo natečena.

Book, nisam dugo bila na forumu (godisnji gotov pa nazad na posao).
Ja sam jos plava ispod ociju (puder nista ne prekriva pa ga vise i ne stavljam:brukica:) izgledam kao da me neko istukao :mljacko: :rofl:
I otok je prisutan svuda po licu a najvise na korijenu nosa ali sve varira tokom dana (do 12h je ok a onda polako oticem :rolleyes:)
Mozda je malo veci napor kriv za sve (radim u knjigovodstvu -skoro 9h sjedim i glava je u istom polozaju):ne zna: a mozda i ne! Vrijeme ce pokazati :hekla:
Nisam bila na l.drenazi ali planiram od ponedjeljka!
Kako si ti? da li ti je pomogla L.drenaza?
pisiiiiiiiiiiiii :w

dinote
31.01.2009., 22:31
Book, nisam dugo bila na forumu (godisnji gotov pa nazad na posao).
Ja sam jos plava ispod ociju (puder nista ne prekriva pa ga vise i ne stavljam:brukica:) izgledam kao da me neko istukao :mljacko: :rofl:
I otok je prisutan svuda po licu a najvise na korijenu nosa ali sve varira tokom dana (do 12h je ok a onda polako oticem :rolleyes:)
Mozda je malo veci napor kriv za sve (radim u knjigovodstvu -skoro 9h sjedim i glava je u istom polozaju):ne zna: a mozda i ne! Vrijeme ce pokazati :hekla:
Nisam bila na l.drenazi ali planiram od ponedjeljka!
Kako si ti? da li ti je pomogla L.drenaza?
pisiiiiiiiiiiiii :w

Ne znam da li ta l. drenaza pomaze, ja sam trebala danas ici drugi put, ali ugovorila neki posao i morala otkazati. Vise nemam plavoga, otecen mi je jos samo korijen nosa. Zenska koja me masirala mi je rekla nek se svaki dan masiram bar 5 min. i to na nacin: korijen nosa - namazes kremom i lagano prstima masiras prema gore, a sve ostalo (nos, oko nosa) masiras prema dolje. I to ti ja radim.

tesaa20
01.02.2009., 14:50
bok.jel moda slucajno znate jel je moguce da su strašne glavobolje zbog pada na nosu kad sam bila mala i nos mi se malo iskrivio,nemam problema s disanjem al imam strašne glavobolje,jel moguce da je zbog toga,namjeravam ici na estesku da popravim nos al možda bi trebala najprije zbog zdrastvenih pa usput ga popraviti? unaprjed hvala

mala_zg23
01.02.2009., 17:48
a da prvo odeš kod orl na pregled pa da vidiš jel zbog toga?

Leonarda_69
01.02.2009., 19:34
Cure dali je ijedna od vas koje su operirale nos pozalila zbog toga?

partyannna
01.02.2009., 20:25
Hvala na informaciji siam.

Pročitala sam po internetu sve šta sam mogla pronać o operaciji.
Vidim da su iskustva svakakva, ali mislim da meni nemože napraviti gore nego što je sada, i funkcionalno i u estetskom smislu.
Iako sam misla da kada je nos polomljen da to izgleda puno puno gore, meni se skoro niti ne kuži izvana.

Ima li netko općenito iskustva sa tom operacijom u KBD?

hej,bila ja u KBC Dubrava,kod Ozegovica,i same preporuke sto se tice svega imam,sestre su super,doktor takodjer svake pohvale a i od svih bolnica mislim da je jos u nejboljem stanju i na dobrom nivou... ja sam zadovoljna i osobljem i higijenom i apsolutno svime tamo,da nedajboze moram josh jednom,isla bi tamo...;):top:

bblueness
02.02.2009., 14:42
Cure dali je ijedna od vas koje su operirale nos pozalila zbog toga?

Ja sam operirala nos prije dvanaestak godina. Imala sam kvrzicu koja me je smetala iako da sam je "zadrzala", mozda sada i ne bi tako lose izgledala na mome licu.
Nakon operacije imala sam podljeve na licu, a oci, bijeli dio ociju bio je crven! Doduse samo sa unutarnje strane, ali izgledalo je stravicno! Djeca na ulici su me se strasila!
Nakon sto je nos splasnuo, ostalo je ono sto vec godinama nosim...
izgled razbijenog nosa!
Moram napomenuti da sam ovu promasenu operaciju platila i da osim sto mi nos izgleda deformirano radi loseg posla, kirurg je takodje po svojoj zelji pokusao napraviti prcasti nos, sto ja nisam trazila! Ne volim prcaste noseve!
Eto, moje lose iskustvo...
E da, doktorica mi je onda jos i rekla da te crvene oci (drakuline oci) mogu ostati za uvijek, ono, jedan od milion slucajeva...
Sada razmisljam o korekciji (koji idiotizam!), a opet me strah da mi te crvene oci ne ostanu zauvijek...

HNB
02.02.2009., 16:12
Caos,
evo stigla sa pregleda Dr. Jurline. Bila sam narucena u podne, a usla sam u ordinaciju u podne i 30 sekundi stvarno ugodno iznedadjenje.
Kad me ugledao prvo sta je komentirao "vec vidim ti bi samo htjela izgledat lijepo!" uopce mi se taj komentar nije svidio.
Rekla sam mu da meni nije izgled mog nosa uopce problematican nego da nemogu disat na njega, a on je na to " a na sta ti onda duso dises??!!"
Nakon dva tel. razgovora se digao i pregleda mi nos.
Imam deformaciju septuma, kroz desnu nosnicu mi malo struji zrak, a lijeva mi je cijela izdeformirana i uopce ne disem na nju. Rekao je da mu je sad jasno zasto disem na usta. Jedina opcija je operacija, mora mi prosirit nos,(kako kaze iz lickog krova napravit mediteranski) i poravnat pregrade i eventualno radi estetike skinut grbu na nosu cca 3mm.
Rekao je ako se odlucim na operaciju nek nazovem salter i zatrazim termin.
Uh moram jos dobro razmislit, al mislim da cu ic na operaciju.
Dali zna netko koliko se dugo ceka na operaciju?

pozdrav

mala_zg23
02.02.2009., 17:46
pa nemoj ić kod njega ako nisi zadovoljna s njegovim nastupom mislim da ima i drugih doktora koji će ti biti bolji od njega. iskreno ne znam dal bi mu se dala samo tako u ruke ako mi ne ulijeva povjerenje. zato ti je moj savjet probaj još kod nekoga pa odluči a ako imaš septum mislim da ti prizna hzzo.

HNB
02.02.2009., 18:36
pa nemoj ić kod njega ako nisi zadovoljna s njegovim nastupom mislim da ima i drugih doktora koji će ti biti bolji od njega. iskreno ne znam dal bi mu se dala samo tako u ruke ako mi ne ulijeva povjerenje. zato ti je moj savjet probaj još kod nekoga pa odluči a ako imaš septum mislim da ti prizna hzzo.

A neznam vidjet cu, mozda jos odem na jedan pregled kod nekog drugog doktora, samo neznam kojeg.
Imam devijaciju tak da mi pokriva HZZO

mala_zg23
02.02.2009., 19:09
pogledaj možda po bolnicama ima super dobrih doktora

lina1706
02.02.2009., 23:07
Ja sam operirala nos prije dvanaestak godina. Imala sam kvrzicu koja me je smetala iako da sam je "zadrzala", mozda sada i ne bi tako lose izgledala na mome licu.
Nakon operacije imala sam podljeve na licu, a oci, bijeli dio ociju bio je crven! Doduse samo sa unutarnje strane, ali izgledalo je stravicno! Djeca na ulici su me se strasila!
Nakon sto je nos splasnuo, ostalo je ono sto vec godinama nosim...
izgled razbijenog nosa!
Moram napomenuti da sam ovu promasenu operaciju platila i da osim sto mi nos izgleda deformirano radi loseg posla, kirurg je takodje po svojoj zelji pokusao napraviti prcasti nos, sto ja nisam trazila! Ne volim prcaste noseve!
Eto, moje lose iskustvo...
E da, doktorica mi je onda jos i rekla da te crvene oci (drakuline oci) mogu ostati za uvijek, ono, jedan od milion slucajeva...
Sada razmisljam o korekciji (koji idiotizam!), a opet me strah da mi te crvene oci ne ostanu zauvijek...

a kod kojeg si doktora bila? (ak se smije znat)

bblueness
03.02.2009., 10:05
a kod kojeg si doktora bila? (ak se smije znat)

Nisam tip koji ce pljuvati po ljudima javno, ali ne brinite se, kod tog mog sigurno necete ici! Nije poznat, ja nisam ni znala kome idem, vjerovala sam prijatelju za kojeg se uspostavilo da mi i nije bio prijatelj!
U to vrijeme nisi ni imao izbora u doktorima!

Sada bih rado iskorigirala nos, ali se bojim tih crvenih ociju, a i ne znam kako nadomjestiti kost, da li je cudan osjecaj, moze li tijelo odbaciti implatant?
Koliko uopce kosta takva operacija nosa i kome ici?
(Rijecko podrucje)
Bila bih zahvalna na bilo kakvoj informaciji...

lina1706
03.02.2009., 11:21
Nisam tip koji ce pljuvati po ljudima javno, ali ne brinite se, kod tog mog sigurno necete ici! Nije poznat, ja nisam ni znala kome idem, vjerovala sam prijatelju za kojeg se uspostavilo da mi i nije bio prijatelj!
U to vrijeme nisi ni imao izbora u doktorima!

Sada bih rado iskorigirala nos, ali se bojim tih crvenih ociju, a i ne znam kako nadomjestiti kost, da li je cudan osjecaj, moze li tijelo odbaciti implatant?
Koliko uopce kosta takva operacija nosa i kome ici?
(Rijecko podrucje)
Bila bih zahvalna na bilo kakvoj informaciji...

u rijeci imaš zambelija,a sad jel dobar...neznam,pročitaj malo ove postove prije.
iako mislim da ti je veći i bolji izbor u zg,pa nije rijeka daleko

SweetDevil
04.02.2009., 15:34
Haiii ljudi...imam 14 god...I imam užasan nos grbav i još sam ga kao mala razbila na led užas...i ono pravila se koda da se ništa nije dogodilo...ružna sam si sa svojim nosom ko p****dosta mi je toga da mi se govori da sam helga da drugi dečki za mene komentiraju da sam ružna,da sam klaun i to i još k tomu nosim naočale užassss....trebam savjet ja bi htjela ić na operaciju čim prije al to će biti sa nekih 16 god...tata je reko kad god oču da rečem i da će se on probat raspitat i skupit novce itd.itd.i sad ovo većinu kaj sam prečitala ničeg se ne bojim ugl.jedino me strah da mi nebi dobro ispao...a najviše me zanima jel se to može ić sa 16 ili s kolko? Inače živim U Podravini i nebi mi bilo svejedno da idem k nekom najjeftinijem...jel ima koji taj kak se on već zove plastični kirurg tu blizu okolo podravine...bjelovar...koprivnica...križevci...kaj več? Jel možda neko od vas bio negde u okolici...:(:(:(

SweetDevil
04.02.2009., 15:59
e da i kaj je užasno glupo dok se slikam z desne strane al ne ono skroz iz profila nos mi izgleda ravno a z ljeve strane užasno je grbav...to je to kaj sam ga razbila...grrrrr...ono ...ajme gle kaj je u izlogu i malo potrčala...i bummm:mad::ne zna:

andjelina
06.02.2009., 17:50
Evo cure da se ja javim, obavila i ja tu famoznu operaciju nosa, ma ništa strašno, probudila sam se bez problema iz opće, ništa me ne boli, vađenje tampona mi je bilo bezbolno i za tren oka, stvarno nemam nijedan prigovor, ni na osoblje u Vinogradskoj, ni na smještaj, a ni na izgled nosa ( zasad heh)....Maloprije sam došla iz bolnice tako da sad idem malo odmarat, podljeva skoro da ni nemam, imam jednu manju masnicu kraj oka koja se uopće toliko ni ne kuži.....Ja super zadovoljna!

Leonarda_69
06.02.2009., 20:15
Andjelina sto si operirala, mislim koje si imala probleme sa nosom?

andjelina
06.02.2009., 20:57
Andjelina sto si operirala, mislim koje si imala probleme sa nosom?

Imala sam devijaciju septuma, radili su mi još i rekonstrukciju iskrivljene nosne kosti i sužavanje nosnica (rf mukotomija).....ma ja sam očekivala sve najgore a ono nije moglo sve bolje proći...nadam se da ću biti tako zadovoljna i kad sve splasne...:)

Whisper
06.02.2009., 21:14
Haiii ljudi...imam 14 god...I imam užasan nos grbav i još sam ga kao mala razbila na led užas...i ono pravila se koda da se ništa nije dogodilo...ružna sam si sa svojim nosom ko p****dosta mi je toga da mi se govori da sam helga da drugi dečki za mene komentiraju da sam ružna,da sam klaun i to i još k tomu nosim naočale užassss....trebam savjet ja bi htjela ić na operaciju čim prije al to će biti sa nekih 16 god...tata je reko kad god oču da rečem i da će se on probat raspitat i skupit novce itd.itd.i sad ovo većinu kaj sam prečitala ničeg se ne bojim ugl.jedino me strah da mi nebi dobro ispao...a najviše me zanima jel se to može ić sa 16 ili s kolko? Inače živim U Podravini i nebi mi bilo svejedno da idem k nekom najjeftinijem...jel ima koji taj kak se on već zove plastični kirurg tu blizu okolo podravine...bjelovar...koprivnica...križevci...kaj več? Jel možda neko od vas bio negde u okolici...:(:(:(

uzmi si vremena i prođi topic, čitaj o iskustvima. iako, iskustva s jednim doktorom mogu biti potpuno različita - ja sam krasan primjer, svima dobro ispalo, a ja ko papagaj:D

na internetu možeš doznati sve, proguglaj, imaš tu imena kirurga pun topic. doduše, nisu baš iz koprivnice i bjelovara... zagreb je blizu podravini, isti dan se vraćaš doma pa netko te otpela, pričeka te i vrati doma.
povjerenje u doktora je najbitnije. ako ti se neki doktor više sviđa, radije iskeširaj 2000 kuna više pa budi mirna. najrazvikaniji doktor ne mora nužno biti najbolji. koja je dobna granica ne znam, i to ti piše na internetu.
a nema velike mudrosti, sve nas je strah kak će ispast, neki imaju sreće drugi nemaju i to je to.

evo meni je iskustvo bilo toliko super da ću ići opet:kava:

Whisper
06.02.2009., 21:17
nego.....
primjećujem da imate dosta dobrih iskustava s bolnicama!!
sve je više pritužbi na privatnike.
ili se to meni samo čini?:ne zna:

SweetDevil
07.02.2009., 09:37
E hvala vam ;))))....pussa...

mala_zg23
07.02.2009., 09:59
evo mene doma s operacije.jučer ujutro sam bila na operaciji na merkuru i super je.nije ništa bolilo niti me sad boli. doktori i sestre su više nego odlične i zbilja je sve prošlo bolje nego sam se nadala. imala sam opću anesteziju i nije mi bilo slabo ni zlo. zaspala sam i probudila se u sobi.:s:top:

u pon idem vaditi tampone ujutro:)

mala_zg23
09.02.2009., 16:28
danas su mi skinuli tampone a u petak mi skidaju flastere. :)

lina1706
10.02.2009., 12:59
neznam,al imaš negdje na početku ovog foruma,jedna cura je to napisala

dinote
10.02.2009., 22:38
Pepi Svijetlić, Tami ! Cure javite se!
Imate li jos uvijek kvrgu na korijenu nosa, ja imam.

lina1706
11.02.2009., 13:09

kakvu kvrgu imaš?daj me nemoj plašit,bliži mi se termin.
jel se to vidi?jel to neka oteklina il šta?

dinote
11.02.2009., 21:19
Imam osjecaj da je to normalno tj. da je to jos uvijek spada pod otekline (mjesec dana je proslo od op., a mikrootekline traju i do nekoliko mj.). Nije to strasno ali ja vidim i osjecam pod prstima. zato cekam da mi se cure jave da vidim kako je njima.

andjelina
12.02.2009., 11:03
Ja sam jučer skinula flaster i vadila šavove, sve je suuuper, prezadovoljna sam....naravno da je još otečeno al je fino ravno, 'krumpira' na vrhu nosa više nema, već mi sad izgleda super, vrh nosa je još jako osjetljiv al znam da treba proć vremena dok to sve ne sjedne na svoje mjesto.
@Dinote vjerojatno je to još uvijek natečeno, nemoj se brinuti, sigurno će sve biti ok :-), meni je doktor jučer rekao da treba proći 6 tjedana dok se ne dobije pravi rezultat.....

dinote
12.02.2009., 13:11
Andjelina koliko je tebi proslo? pa jel imas ti na korijenu nosa kvrgicu?

andjelina
13.02.2009., 10:27
Andjelina koliko je tebi proslo? pa jel imas ti na korijenu nosa kvrgicu?

Ja sam ti operirana prošli utorak, znači 10 dana je tek prošlo, nos mi je natečen, ne previše, al ja vidim, na korijenu nosa mi je malo više natečeno, ja si umišljam da je malo plavo i da ima neka kvrgica al muž me uvjerava da on ništa ne vidi, i doktor je rekao da nema ništa, da je to normalno jer mi je tu najviše radio i da će za koji tjedan sve biti ok.Al da na opip osjećam nešto-baš i ne....samo je malo plavkasto....

dinote
13.02.2009., 13:12
Malo sam se raspitivala u vezi te kuglice na korijenu nosa. To je normalno, treba mao masirati i otici ce :top:

tamic
13.02.2009., 16:36
Malo sam se raspitivala u vezi te kuglice na korijenu nosa. To je normalno, treba mao masirati i otici ce :top:

Bok, sta da ti kazem danas je tacno mjesec dana a ja jos imam plavo ispod ociju i isto kao ti tu oteklinu na korijenu nosa!:rolleyes: masiram sama svaki dan:mig: a ides ti na l.drenaze? Ja jos nisam uspjela normalno da se nasmijem lice mi je jos ukoceno i samo jedan konac je ispao! Sve jako sporo prolazi a ja strpljivo cekam:kava: i ludim:bonk:
pisi pisi pisi

dinote
13.02.2009., 17:34
Bok, sta da ti kazem danas je tacno mjesec dana a ja jos imam plavo ispod ociju i isto kao ti tu oteklinu na korijenu nosa!:rolleyes: masiram sama svaki dan:mig: a ides ti na l.drenaze? Ja jos nisam uspjela normalno da se nasmijem lice mi je jos ukoceno i samo jedan konac je ispao! Sve jako sporo prolazi a ja strpljivo cekam:kava: i ludim:bonk:
pisi pisi pisi

Hej Tamic! Drago mi je da si se javila:) Na l. drenazi bila jednom :D , necu vise niti ici. Meni sve iz nosa (kad se zagledas odozdo) vire konci. Isto mi ispao samo jedan. Zabrinula me ta kuglica - kvrgica, zvala sam polikliniku i kazu da je to normalno i nek masiram i da ce ona s vremenom postajati sve manja :s . U biti mi nista ne smeta, cini mi se da se i normalnije smijem, bitno mi je samo da ne dobijem nikakvu trajnu kvrgicu.

dinote
13.02.2009., 17:37
Tamic, pisi kad bude nekih promjena :w .

pepi svjetlić
14.02.2009., 18:21

ej,kvrga mi je bila s ljeve strane malo i na korijenu nosa sada je samo na korijenu al veoma malo,onako na dodir osjetim neki prijelaz al jedino što me muči je što mi je još uvijek korijen nosa baby roskast i to se ne miče,ne povlači,čak niti korektor ne pomaže...pokušavam ne paničariti zasada,čekam konz...ne kužim kak se crvenilo nije povuklo već je prošlo mj. i tj. dana a otekline su splasnule:confused:

JEDEM ŠKAMPE
14.02.2009., 20:39
ej,kvrga mi je bila s ljeve strane malo i na korijenu nosa sada je samo na korijenu al veoma malo,onako na dodir osjetim neki prijelaz al jedino što me muči je što mi je još uvijek korijen nosa baby roskast i to se ne miče,ne povlači,čak niti korektor ne pomaže...pokušavam ne paničariti zasada,čekam konz...ne kužim kak se crvenilo nije povuklo već je prošlo mj. i tj. dana a otekline su splasnule:confused:

Ne gnjavi , dobro je to. Da je bolje nebi valjalo.

pepi svjetlić
14.02.2009., 22:24
Ne gnjavi , dobro je to. Da je bolje nebi valjalo.
bože...od kud se ti stvorih?inače imaš običaj davat komentare na nešto o čemu nemaš iskustvo iz prve ruke...

da si pročitao sve postove na ovu temu primjetio bi kako su poruke vezane uz iskustva onih koji su prošli op. nosa ili onih koji to planiraju...

iako se ljudima koji nisu prošli kroz ovo iskustvo naše preokupacije čine smješnima većina ne pametuje i ne omalovažava...

"ne gnjavi" - pitanje na koje sam dala odgovor nije bilo upućeno tebi a ako te moja zabrinutost preveć uzrujava vrati se na teme vezane uz žene,sex i drogu jer mislim da ti bolje leže...

jadro_keks
14.02.2009., 23:26
ja sam prije šest godina radila rinoseptoplastiku al nisam dirala vrh nosa (rekli su mi da sam premlada- 16 god sam tad imala). Sad se nos polako počeo spuštat (to su milimetri- al meni ko metri:))... Doktor mi je rekao da je to relativno česta pojava kod ljudi koji nisu dirali vrh pa me zanima ima li tko sličnih iskustava?
Tako planiram ubrzo na novu operacijicu! (a lijepo su mi govorili da plastične operacije stvaraju ovisnost:D)

15.02.2009., 15:38
ja sam prije šest godina radila rinoseptoplastiku al nisam dirala vrh nosa (rekli su mi da sam premlada- 16 god sam tad imala). Sad se nos polako počeo spuštat (to su milimetri- al meni ko metri:))... Doktor mi je rekao da je to relativno česta pojava kod ljudi koji nisu dirali vrh pa me zanima ima li tko sličnih iskustava?
Tako planiram ubrzo na novu operacijicu! (a lijepo su mi govorili da plastične operacije stvaraju ovisnost:D)

jadro keks?wtf? :misli:

nisam ni ja dirala vrh..i normalan mi je..biće umišljaš..:mig:

larlar
15.02.2009., 17:29

meni isto, ne toliko vizualno, nego baš po filingu, ali imam dojam kao da su mi nosnice preblizu septumu i kad podignem vrh nosa malo ful bolje dišem....
kod koga si bila i kod koga ćeš na reviziju?

jadro_keks
15.02.2009., 21:16
ja sam to radila kod dr. račića u splitu, a sad stvarno ne znam kod koga bi išla:ne zna: .
doktor kod kojeg sam bila na pregledu savjetova mi je da odem na šalatu.

dinote
15.02.2009., 21:52

Pepi bok, ja isto imam s lijeve strane malo i na sredini. Nazovi polikl. u vezi tog crvenila - vjerovatno nije ništa, ali bit će ti lakše. Možda možeš ubrzat prolaženje nekom kremom. Nije mi jasna ona krema hepatrombin, koju piše da treba imati, a koju ja nisam koristila.

Marina2602
17.02.2009., 12:30
bok..evo citala sam sve ovo..i jako se bojim..a nos mi je stvarno kriminalan )... mal je jako , ali mi ide u jednu stranu, u krivo ... gadi mi se... samo zelim izgledati kao normalni ljudi )..i mislim da sam se stvarno odlucila za operaciju..ali ja sam kod nasica.. n eznam dal da idem u osijek ili ipak u zg... ne znam kud prvo trebam otici, sta reci .. pomozite.. prvo odem kod mog doktora (opce prakse ) ili ??? pomozite..fala

tamic
17.02.2009., 18:16
Pepi bok, ja isto imam s lijeve strane malo i na sredini. Nazovi polikl. u vezi tog crvenila - vjerovatno nije ništa, ali bit će ti lakše. Možda možeš ubrzat prolaženje nekom kremom. Nije mi jasna ona krema hepatrombin, koju piše da treba imati, a koju ja nisam koristila.

Bok, ni ja tu kremu (hepatrombin)nisam koristila jer mi je sestra rekla da mi nije potrebno (to sam je pitala onaj dan kad smo skidali kalup)! A koliko dugo trebamo koristiti onu mast? I imas ti problema sa mitiserima (ja nikad nisam imala mitisere a sad su tu-ti mali crni vragovi:E)Kako da likvidiram vrazicke? Kontam da kupim one flastere Nivea?
Korjen nosa je jos otecen:kava:
pisi:w

dinote
17.02.2009., 21:20
Bok, ni ja tu kremu (hepatrombin)nisam koristila jer mi je sestra rekla da mi nije potrebno (to sam je pitala onaj dan kad smo skidali kalup)! A koliko dugo trebamo koristiti onu mast? I imas ti problema sa mitiserima (ja nikad nisam imala mitisere a sad su tu-ti mali crni vragovi:E)Kako da likvidiram vrazicke? Kontam da kupim one flastere Nivea?
Korjen nosa je jos otecen:kava:
pisi:w

Hi! Mislim da mast ne trebas vise koristiti, jer su ranice unutra zarasle. Ja namazem kad previse cistim nos :D ,tj. kad ga od ciscenja iziritiram. Mitesere oduvijek imam. Bitno je da prije nego ih cistis naparis lice - da ti se pore rasire, onda je najefikasnije. Kod mene na korijenu nosa kao neka kuglica. Pojacava se pred vecer, ali imam osjecaj da je malo manja nego prije. Sve polako dolazi u normalu, nitko ziv ne primjecuje da mi je nos manji :top:, samo oni koji znaju. Pisi! :w

theabernard
18.02.2009., 11:44
Pozdrav svima.....Imam 16 godina i već dugo razmišljam, tj planiram operaciju nosa. Postoje dvije opcije
1. da privatno odem na plastiku i platim kojih soma eura - što mi nije privlačna pomisao
2. da preko liječnice opće prakse tražim uputnicu za psihijatra u zg....te bi tako dobio besplatno operaciju ako se pokaže potrebnom (a vjerujem da hoće), ispričao mi je frend koji je tako dobio operaciju ušiju. Jedino me strah da me neće sredit kako bi htio ak je operacija besplatna...to mi je taj neki strah da se doktor neće potruditi samo zato što bi operacija bila besplatna :( btw. imam devijaciju septuma...kvrgu nasred nosa i mali krumpir dolje kao vršak :( zanima me što vi mislie....može li se ovo moje ispraviti i dovesti do idealnog nosa ??:) I ako ima netko iskustva ili zna nekog tko je došao do operacije nosa na način koji ja planiram....i kako je ispalo...je li nos dobro sređen ili je doktor bio traljav samozao što je operacija besplatna??....I još nešto...znam da nije dobro radit operaciju ljeti, ali jednostavno se ne mogu strpit pa već sada skupljam dobre ocjene tako da bi negdje oko 6 mjeseca mogao otić na operaciju bez grižnje savjesti.....koliko je to opasno ljeti???
Hvala unaprijeda na odg.
Bernard

mala_zg23
18.02.2009., 17:06
meni je prošlo skoro 2 tj od op i zadovoljna sam sa svime za sada. malo me još boli vrh nosa ali je ok

kokos bijeli
18.02.2009., 17:23
Vidim da neki imaju strah od doktora koji nije privatnik. Pa zasto? Ne radi on to besplatno, to sto ti ne platis iz svog dzepa je druga stvar. Garancija da ce bit savrseno nije ni privatnik. Ako jos nesto pode slucajno po zlu, odmah si u bolnici tako da je i to jedan plusic. A kirurzi koji rade su vrlo strucni i profesionalni.
Drago mi je da je vecina vas ovdje zadovoljna i da vam je uspjelo sto ste zeljeli.

larlar
18.02.2009., 19:48
Pozdrav svima.....Imam 16 godina i već dugo razmišljam, tj planiram operaciju nosa. Postoje dvije opcije
1. da privatno odem na plastiku i platim kojih soma eura - što mi nije privlačna pomisao
2. da preko liječnice opće prakse tražim uputnicu za psihijatra u zg....te bi tako dobio besplatno operaciju ako se pokaže potrebnom (a vjerujem da hoće), ispričao mi je frend koji je tako dobio operaciju ušiju. Jedino me strah da me neće sredit kako bi htio ak je operacija besplatna...to mi je taj neki strah da se doktor neće potruditi samo zato što bi operacija bila besplatna :( btw. imam devijaciju septuma...kvrgu nasred nosa i mali krumpir dolje kao vršak :( zanima me što vi mislie....može li se ovo moje ispraviti i dovesti do idealnog nosa ??:) I ako ima netko iskustva ili zna nekog tko je došao do operacije nosa na način koji ja planiram....i kako je ispalo...je li nos dobro sređen ili je doktor bio traljav samozao što je operacija besplatna??....I još nešto...znam da nije dobro radit operaciju ljeti, ali jednostavno se ne mogu strpit pa već sada skupljam dobre ocjene tako da bi negdje oko 6 mjeseca mogao otić na operaciju bez grižnje savjesti.....koliko je to opasno ljeti???
Hvala unaprijeda na odg.
Bernard

premlad si i rasteš još, pametnije ti je da se strpiš još koju godinicu..inače, meni a i mnogim mojim frendicama su frajeri s kljukama mrak npr daniel day lewis, sean penn ili adrien brody...a kad vidim jednog petra grašu dođe mi ga žao kakav barbi nosić ima, možda se s vremenom i tebi to ptromijeni, pa ne idi samo zbog estetike, nije kirurg baš zubar, znaš!

theabernard
18.02.2009., 20:56
hej ljudi...hvala larlar na osvrtu.....slažem se s tobom što se tiče barbi nosića petra graše :)
to mi nije cilj....cilj mi je imati normalan MUŠKI nos....znači da je veći i markantniji, ali s malo manjim vrškom i bez kvrge. Raspitao sam se u vezi ovog s godinama i zapravo nema neke velike opasnosti što se tiče toga( ali svejedno hvala na upozorenju).....ma stvar je u tome što imam devijaciju septuma i zbog toga otežano dišem pa to moram operirati što prije,a estetika bi bila više kao bonus :D

kokos bijeli
19.02.2009., 09:15
Dobro larlar kaze, ja bi isto mogao nesto korigirati, ali kad bi mi se dogodio lagano udubljeni nosic ili neki manji, to bi mi za cjelokupni moj izgled bilo vrlo lose. Jer tako nesto mi jednostavno nebi stajalo, zato ne petljam po tome.

theabernard
19.02.2009., 10:25
....ma kužim ja da moramo prilagodit svoja očekivanja i želje onome što nam paše uz lice (kokos bijeli) ;) ali sam jednostavno siguran da moj profil nije onakav kakav bi trebao bit :( zato sam napravio malu korekciju svog profila u photoshopu da vidim koji bi mi nos odgovarao...i našao sam ga..(znam da ovo zvuči ko da pričam o kupovini donjeg rublja, a ne operaciji)...XD....i nekoliko pravih iskrenih prijatelja je potvrdilo da bi mi se cjelokupni izgled znatno poboljšao kada bi malo korektirao taj prokleti nos.....i stara me neprestano uvjerava kako je to kod muškaraca sexy (btw.od nje sam pokupio kljuku :( ).....ali je izrekla svoje pravo mišljenje kada sam ju pilio do ludila i natjerao da zanemari svoju majčinsku obvezu da me odgovori od toga, i da se usredotoči samo na estetiku koja se može poboljšat usput (uz medicinsko poboljšanje samog disanja) ...i složila se samnom da bi izgledao bolje :D ....nije sad da sam full iskomplexiran il neš tak...nego jednostavno imam priliku ić na bolje i zašto to ne iskoristiti??? svijet je danas okrutan, a estetika se cijeni.....

kaBum
20.02.2009., 10:10
ja bi svoj sama oblikovala po želji i izrezala da mogu,
bila sam već na toj operaciji i nažalost naletjela na jako lošeg kirurga
u sv. duhu, pa moram ponovo na isto; išla sam i davno još pa mi je valjda tad napravio jednu stranu(za disanje), neki dr. rak , joj, užas ti kirurzi..
zato se sad napokon raspitujem uma li neki da je ok, koji može napravit dva tri jednostavna reza, al vidim da ni vi neznate baš o tome puno
ući ću u ginesovu, 10 puta išla da joj isprave devijaciju al jednostavno neće pa neće:lol:

kaBum
20.02.2009., 12:00
imena ljudi, dajte sva imena, ko je ok, ko nije
ovaj drugi osim dr. raka koji nevalja je miljenko kovačić:mig:
čula sam dva imena preporuke, dr.mladina na šalati i u sv. duhu esad avdagić
ko zna za njih?
i još primarius munetić iz merkura

mala_zg23
20.02.2009., 14:59
ja sam bila na merkuru i super je sve prošlo:)

Marina2602
20.02.2009., 15:45
sta si morala operirati? estetskiu ili

mala_zg23
20.02.2009., 16:36
i jedno i drugo. i zbilja je sve super prošlo. bojala sam se anestezije jer je opća ali na kraju je prošlo i bolje nego sam se nadala i nije me ništa bolilo niti sam imala podljeve.

morning star ♀
22.02.2009., 03:32
Moj nos je sasvim funkcionalan*, cak dvije godine nemam alergijskih napada (zapushen nos, glavobolje, vrtoglavice i tempmeratura, nakon duzeg izlaganja travama) niti sam se budila vecinu godine (od travnja do manje/vise prvog mjeseca skole) i odmah trcala u wc po toalet papir... a ostatak godine bila skoro stalno prehladjena.

Ocekivala sam da ce sada, kada je "miran" doci u neko normalno stanje, ali ne.... i dalje izgleda oteceno, bez jasnih linija a inace simetrican, kao polovica kruske prisivena za lice.
Da ne govorim o tome kako je veci tj shiri od svega ostalog (dok profil izgleda normalno).

Postoji li neki nacin da se to umanji bez operacije?

*inace disem plitko, imam polu-opijen osjecaj kada neko zahtjeva da disem duboko i ne mogu da disem na nos ako trcim tj mogu ali pocnem da se gusim.

sunnyday
22.02.2009., 14:38
jesam, hvala bogu, i sve mi se nekako čini da sam imala sreće.
meni je sve u redu, i ja osobno nisam imala nikakvih primjedbi. ali dvije cure iza mene nisu imale sreće.
dr. glušac izađe u slobodnoj dalmaciji (splitskim novinama koje svi kupujemo) i naravno cijela stranica njegova, ono, on najbolji, on radi popravke drugih itd. a cura kojoj je on radio je već bila na popravak u zambellia, a druga želi na popravak samo sad ne zna u koga. to je što ja znam, jer ih poznam obje.

e sad slijedi ono što me najviše šokiralo.. još jednom ponavljam da ja nisam imala nikakvih problema ili pritužbi, ali, kako doktor koji za sebe govori da je najbolji u hrvatskoj i kojem nitko ne valja ( onaj tko je bio u njega će znati o čemu govorim) može napraviti grešku koja se ne smije dogoditi ni početniku.. a to je zaboraviti gazu u nosu nakon operacije
curi je 2 tjedna gaza bila u nosu, sad pije antibiotike, trebalo bi sve bit ok, ali je šokirana.

i kako da ja sad hvalim tog doktora?? prije jesam, ali sad nema teorije da ga ikome preporučim. meni je sve bilo super, tako da sam mislila kod njega malkice napuniti gornju usnu, već mi je on rekao koliko treba, cijenu itd , ali nema toga boga da ja odem opet kod njega! ni da besplatno radi!

22.02.2009., 15:05
taj slučaj znam i ja..mislim da se greške svima događaju i mislim da je to prvi put da mu se nešto tako desilo..uostalom,prizna je svoju grešku i ispriča se šta ne vidim da drugi doktori baš rade..
ta cura je prezadovoljna svojim nosom i misli i dalje sve najbolje o njemu..
pa pogledaj koliko tu ima pritužbi na apsolutno sve doktore,mislim da se ipak svako triba ravnat po svom iskustvu.ja jesam,operacija mi je bila super,nos mi je super i super dišem..pregledava me je svaka 2 dana,čistija i ispuhava nos sa onom nekom spravom..meni je to jako pohvalno..:top:

ja znam 2 cure koje su radile jako polomljene noseve,bila je jednoj 2.a jednoj 3.operacija, i napravija im je ono šta nijedan doktor dosada nije..jedn je stavila silikone i zadovoljna je.

milas_lacrymosa
22.02.2009., 19:10
:(
uh, gledam vaše poruke, i samo se crnjačim... :(
mrzim svoj nos toliko da se uopće ne mogu pogledati u ogledalo. mislim da sveukupno ne izgledam toliko loše, ali nos mi uništava sve. iz profila si izgledam kao muško, i užasno se osjećam.
ali svaki puta kad sam sa svojima pokušala razgovarati, oni bi sve okrenuli na šalu, i išli bi onim pričama- ali da imaš drugačiji nos, ne bi ti stajao.
ne tražim ja savršeni nos, ali meni nos odmah ide od čela, nemam onu "udubinu" kod očiju, koja na neki način odvaja čelo i nos. ono, ide ravno od čela, i naravno, na sve to još imam i grbu :zubo:.
i eto, svaki dan se suočavam sama sa sobom ispred ogledala, ponekad se budim u nadi da ipak nije tako loše, i čini mi se da nije, dok se slučajno ne ugledam iz profila, i raspoloženje odmah pada.
ali neću ići na operaciju jer se nema novaca, i mislim da je zapravo to jedini razlog koji me sprječava da to napravim, jer svi oni strahovi od boli i svega nestanu kad se pomisli na krajnji rezultat. :(

eto, to bi bila moja priča, a samo sam vam htjela reći da ste sretni što vam je to omogućeno, na jedan ili drugi način...

ultrauna
24.02.2009., 11:34
milas_lacrymosa

probaj otići kod svog dr opće prakse, da ti napiše uputnicu sa dijagn. devijacija septuma i da odeš u bolnicu preko hzzo-a srediti.
moj mi dr rekao da malo tko ima prohodne te nosne kanale..:mig:

ultrauna
24.02.2009., 11:59
pisala sam jučer na "devijaciju s.", pa ću i ovdje napisati, ako je netko bio na operac na sv. duhu (čitala možda dvoje bilo), molim stavite iskustva i savjete.:s

sve postove pročitala na obje teme, pa sam nekako na rubu da pobjegnem:mig:

dijagnoza devijacija septuma.nakon 4 g.nedisanja i sad već 2 g.buđenja po noći (radi disanja na usta) odlučila na op.
dogovor je i podizanje nosa uz samu devijaciju. strah me jer mi to prva op.
idem na sv. duh u 3.mj.
poz svima i lijepe nosiće želim:)

Leonarda_69
24.02.2009., 12:48
Cure, jel ima itko tko da su mu ostali podljevi duze vremena nakon operacije? Ja imam prirodno izrazene podocnjake (velike tamne ) oko ociju pa me strah da mi nakon operacije ne budu jos izrazeniji i tako ostanu. Mislim da je bio slucaj jedne cure kojoj se dogodilo upravo to, ostali su joj ogromni podocnjaci nakon op.

milas_lacrymosa
24.02.2009., 16:28
milas_lacrymosa

probaj otići kod svog dr opće prakse, da ti napiše uputnicu sa dijagn. devijacija septuma i da odeš u bolnicu preko hzzo-a srediti.
moj mi dr rekao da malo tko ima prohodne te nosne kanale..:mig:

a da? vidiš, hvala na informaciji... :)
ali za to treba prvo promijeniti doktora, iliti doktoricu, jer ova moja je ok, ali što se nekih stvari tiče... majko moja...
a ono, nešta mi je u rodu, pa stalno pametari...
već je čujem kako priča da izmišljam, da želim biti u centru pažnje, da stalno nešta izvoljevam :rolleyes:

no dobro. sve u svemu, thanx na savjetu :)

theabernard
24.02.2009., 20:00
Ljudi...mene zanima jel ko ima iskustava s tim operacijama preko hzzo-a....ja se spremam ić sad po svoju uputnicu i sve sredit za to.....navodno cijeli proces traje oko 5 mj. što mi nikako ne paše, pošto želim sredit svoj nos prije kraja godina (školske:eek:)...dakle, imam još 3 mj, ili tijekom ljetnih praznika- a isto tako sam čuo da ne rade te operacije tijekom praznika zato što nisu hitne... (da vide moj nos, znali bi da je hitno!!:mad:)

MOLIM ODGOVOR HIIITTTNNOO...vremena je malo ako je istina ono što sam čuo :(

sunnyday
24.02.2009., 23:29
morska vilo stvarno me zasmijavaš... pa je li ovdje pišemo o iskustvima?? pobogu, pratila sam prijateljicu na operaciju i znam kako joj je nos izgledao a kako joj izgleda sada.. od naprijed još nekako, ali profil čista 0

ja ne tračam, nego pišem o onom što znam, ne izmišljam i sve što sam napisala za dr. glušca je istina, na žalost.
isto tako sam napisala da sam ja bila zadovoljna i još uvijek jesam.
ali nakon par njegovih promašaja za koje znam, ne želim ga više nikome preporučiti.
e sad, ko želi kod njega, neka slobodno ide, ali ja sam morala s ovim curama podijeliti ono što znam o njemu, jer polazim od sebe - ja želim znati što je moguće više o doktoru kod kojeg namjeravam ići pa pretpostavljam da žele i druge cure..

i da, cijeli njegov tim je super, ja sam ih već pohvalila, i glušac je ok, meni se svidilo što mi je govorio da će sve bit super, da se ne bojim itd, ali jedina mana mu je ta što mu nitko ne valja( od ostalih dr)

eto, pozdrav svima, gasim se s ove teme jer mi se ne da prepucavati.. sretno svima!!

ambra85
25.02.2009., 09:35
ciao svima!
meni je obavljena rinoplastika prije mjesec dana kod glumičića, i prezadovoljna sam, imam same pohvale za cijelo osoblje poliklinike i naravno za samog dr.koji je odličan!
meni su podljevi trajali 2 tjedna, dok su otekline nešto duže, oko 3tj.,ma sve je super, naravno nemam ni kvržica ni ništa tome slično,nadam se da će tako i ostat!

dinote
25.02.2009., 22:05
ciao svima!
meni je obavljena rinoplastika prije mjesec dana kod glumičića, i prezadovoljna sam, imam same pohvale za cijelo osoblje poliklinike i naravno za samog dr.koji je odličan!
meni su podljevi trajali 2 tjedna, dok su otekline nešto duže, oko 3tj.,ma sve je super, naravno nemam ni kvržica ni ništa tome slično,nadam se da će tako i ostat!

Hej ambra85, a imas li ti kao neku kuglicu na korijenu nosa?

anita25
26.02.2009., 07:56
Da li je netko bio kod dr. Gorazd Poje na Rebru?? Iskustva??

FIŽA
26.02.2009., 08:28
Ja sam prije 10-ak godina operirala devijaciju, ali mi ništa nije pomoglo. Nos mi i dalje curi, poluzačepljen je i poluupotrebljiv, pogotovo po noći i uglavnom dišem na usta. Bila sam na rtg-u i rečeno mi je da imam zadebljalu sluznicu uslijed alergijske reakcije. Na osnovne stvari (tipa prašine) nisam alergična.
Kako su mi privatni kirurzi trenutno preskupi, a pitanje hoće li mi moći pomoći, može mi netko preporučiti dobrog kirurga po bolnicama u ZG?
Prvi put sam bila u Merkuru, kod dr. Lajtmana, ali nisam zadovoljna ishodom.

dinote
26.02.2009., 08:58
dinote i ostele curke koje ste bile kod glumičića,kako ide zarastanje?jel ima kvržica i slično?

Lina bok, blizi se tvoj dan :), meni je nos super, nikakvih kvrzica niti ista, osim te kuglice na korijenu nosa, ona se smanjuje, ne brinem se, otici ce, to imaju izgleda svi, jer to je dio gdje se kost lomi. Pozdrav!

Noela112
26.02.2009., 12:34
Pozdrav svima!:)
Ja sam bila na korekciji kod Glumičića prije 4 mjeseca i nisam zadovoljna. Radi se o mom osobnom ukusu, dakle nikome ne radim negativnu reklamu. Moj nos je bio pravilan, ali ne previše nježan (tipa Nastassja Kinski), a prvenstveno sam išla radi kvržice koja se nije puno vidjela. Sada ne izgledam tako lijepo kao prije od naprijed, a profil mi je nježniji. Vršak nosa mi je malo previše skraćen, iako promjena nije velika. Htjela bi malo produžiti vršak, formulirati prema dolje. Nikako se ne mogu priviknuti na nos prema gore. Jel netko možda ima iskustva s povećanjem nosa (vrška nosa)?
Hvala

ambra85
26.02.2009., 13:53
Bok dinote, što se tiče kvržice stvarno nemam ništa, nadam se da će tako i ostat, jer sam čula da su svakojake promjene moguće i do 3.mj., koje naravno odu same po sebi, uključujući i te kvržice, što je navodno i normalan slijed nakon rinoplastike, tako kažu stručnjaci!
ja sam naručena nakon 3.mj. na pregled, a ti?

A što se tiče l.drenaža, otišla sam na jednu nakon koje mi se lice upalilo, tamo su mi rekli da je to normalna pojava, da bi kasnije kontaktirala svoju dermatologicu, koja je rekla da obavezno s time prekinem, kako mi se lice ne bi pogoršalo, i da se te drenaže preporučuju kod jakih oteklina, a da se vratim na svoj slučaj da kad sam došla na drenažu, mojih oteklina više nije ni bilo, i nakon što sam bila tako upaljenog lica, dotična gđica. koja radi tamo rekla je da bi bilo još najbolje napravit oko 5-6 drenaža...ko tu koga...(da se razumijeno imaju neki dogovor, i to više rade iz koristi da bi napunili svoj džep, nego što uistinu je potrebno za samog pacijenta).I dermatologica me savjetovala da si sama masiram nos i za sada je sve super!!!

tinchyy
26.02.2009., 21:50
ejj..evo da ukratko kažem- slomila sam nosek kad sam bila mala, 3 puta i sada me fotić ne voli :))..pa me zanima da li netko zna za dr. Bagatina, da li je dobar i dr. Munitić (njega sam vidla da dosta hvale)...i voljela bi da netko ko je zadovoljan mi može preporučiti nekog, bio privatnik ili ne..planiram što prije na operaciju, pa da vidim mišljenja drugih.. hvala :))

tinchyy
26.02.2009., 21:58
ciao svima!

ejj..ja znam dvije cure koje su bile kod njega i nos im je savršen, ali se bojim ići kod njega valjda zbog svih tih priča u kojima baš ne pričaju lijepo o njemu...:rolleyes:sad sam u dvojbi zbog toga..ali vidim da ga tu ljudi i hvale i ne, kako tko..a možeš li mi reći kolko si platila operaciju??, jer bi i ja trebala raditi rinoplastiku..:mig:hvala..i ako ćeš biti raspoložena staviti slikicu:) ili bar meni na privat..ak ne, nema veze..:top:

dinote
26.02.2009., 22:10
Bok dinote, što se tiče kvržice stvarno nemam ništa, nadam se da će tako i ostat, jer sam čula da su svakojake promjene moguće i do 3.mj., koje naravno odu same po sebi, uključujući i te kvržice, što je navodno i normalan slijed nakon rinoplastike, tako kažu stručnjaci!
ja sam naručena nakon 3.mj. na pregled, a ti?

A što se tiče l.drenaža, otišla sam na jednu nakon koje mi se lice upalilo, tamo su mi rekli da je to normalna pojava, da bi kasnije kontaktirala svoju dermatologicu, koja je rekla da obavezno s time prekinem, kako mi se lice ne bi pogoršalo, i da se te drenaže preporučuju kod jakih oteklina, a da se vratim na svoj slučaj da kad sam došla na drenažu, mojih oteklina više nije ni bilo, i nakon što sam bila tako upaljenog lica, dotična gđica. koja radi tamo rekla je da bi bilo još najbolje napravit oko 5-6 drenaža...ko tu koga...(da se razumijeno imaju neki dogovor, i to više rade iz koristi da bi napunili svoj džep, nego što uistinu je potrebno za samog pacijenta).I dermatologica me savjetovala da si sama masiram nos i za sada je sve super!!!

Bok Ambra, ja sam narucena nakon 2. mj. (zanimljivo :) )

kaBum
26.02.2009., 23:48
ja sam bila na merkuru i super je sve prošlo:)

i jedno i drugo. i zbilja je sve super prošlo. bojala sam se anestezije jer je opća ali na kraju je prošlo i bolje nego sam se nadala i nije me ništa bolilo niti sam imala podljeve.

ko te je operirao?

ambra85
27.02.2009., 10:33
Hej dinote, da vrlo zanimljivo, očito da se svakom priča druga priča, al šta je tu je!!! Mada sam ja inzistirala da pregled bude ranije, tako da sam nazvala u pol. i dogovorila prije termin...

Tinchyy, operaciju sam platila 1800eura!

tinchyy
27.02.2009., 11:49
Hej dinote, da vrlo zanimljivo, očito da se svakom priča druga priča, al šta je tu je!!! Mada sam ja inzistirala da pregled bude ranije, tako da sam nazvala u pol. i dogovorila prije termin...

Tinchyy, operaciju sam platila 1800eura!

Aha, hvala...baš sam čitala malo još, pa sam našla..:mig:znači ti si stvarno zadovoljna s njim?? joj, ja neznam više, moram se za nekoga odlučiti jer ovako neću nikad otići:(

Marina2602
27.02.2009., 13:40
hej cure ja planiram ici na operaciju i dvoumim se između glumičića i ostojica?!?...vec sam prije bila na operaciji devijacije septuma na salati i uzas, devijacija je ostala i nista se nije promijenilo..nos mi ide u krivo i to se zaista vidi na slikama i sad bi htjela to promijeniti jer me ovo uzasno smeta...također koliko se krecu cijene?ja sam shvatila da je sve oko 13-15 tisuca kuna...

a ti si vec bila operirala preko hzzo?

mala_zg23
27.02.2009., 17:55
prof. lajtman

tinolina_zg
28.02.2009., 14:32
a ti si vec bila operirala preko hzzo?

da, to je bilo prije 3 godine..i nisu mi uopce dobro napravili, sad mi to treba ispraviti sve...a i moram skupiti novce za operaciju jer koliko sam skuzila cijena je puno veca ako se placa u ratama...

Marina2602
28.02.2009., 16:25
ajd molim te jel bi htjela reci tko te je operirao.. da znam... a ovaj jel tebi i onda nos isao u krivo?? zato sto i meni ide.. pa ne znam.. da su ti napravili samo jos gore.. ili je u najgorem slucaju jednako ko i prije operacije, ako vec nije bolje

Ana35
28.02.2009., 22:28
Najprije veliki pozdrav,svima skupa.Ovdje sam nova iako sam čitala sve vaše komentare,prije nego sam se odlučila na operaciju nosa..Operacija je napravljena,oporavak ide dobro..osim šta nakon skidanja kalupa nos mi je crven i pun prištića malih bjelih,tj gnjojnih.Molim pomoć..jel netko imao istih problema i kako ste to rješili..Hvala.

CroMan132
28.02.2009., 22:58
Kod mene ista stvar kao i kod tinchyy i tinolina_zg. Čitam taj forum i nikako da se odlučim, stalno odgađam iz mjeseca u mjesec. Iako je skup glumičić zasad stoji na prvom mjestu dok hzzo ima par dobri kirurga koji nisu za bacit. Kakva je procedura kad bi išao preko hzza, dal mogu se naručit direktno kod doktora kojeg želim i onda zatražim uputnicu kod svoje doktorice opće prakse ili prvo moram u svoj grad kod otorinolaringologa (valjda sam dobro napisao:)) da mi on napiše preporuku il kak. Ovi koji su bili dal mogu napisat kak su oni prošli to jer nebi htio da dođem nekom slonu pod nož a tražio sam drugog.

lina1706
01.03.2009., 12:41
Najprije veliki pozdrav,svima skupa.Ovdje sam nova iako sam čitala sve vaše komentare,prije nego sam se odlučila na operaciju nosa..Operacija je napravljena,oporavak ide dobro..osim šta nakon skidanja kalupa nos mi je crven i pun prištića malih bjelih,tj gnjojnih.Molim pomoć..jel netko imao istih problema i kako ste to rješili..Hvala.

kod koga si bila na operaciji?

ultrauna
03.03.2009., 13:45
Kod mene ista stvar kao i kod tinchyy i tinolina_zg. Čitam taj forum i nikako da se odlučim, stalno odgađam iz mjeseca u mjesec. Kakva je procedura kad bi išao preko hzza, dal mogu se naručit direktno kod doktora kojeg želim i onda zatražim uputnicu kod svoje doktorice opće prakse ili prvo moram u svoj grad kod otorinolaringologa (valjda sam dobro napisao:)) da mi on napiše preporuku il kak. Ovi koji su bili dal mogu napisat kak su oni prošli to jer nebi htio da dođem nekom slonu pod nož a tražio sam drugog.

prvo bi trebao tražiti uputnicu svog dr. opće pr za pregled kod otorino..
e nakon toga zoveš u bolnicu i naručiš se na pregled kod željenog ti specijaliste; dok na samom pregledu dogovaraš mogućnosti zahvata, tj.devijacija + estetika :)

kaBum
03.03.2009., 16:13
aha,
tenx:)
ipak je sigurnije ići kad čuješ da je nekom dobro ispalo

muho
03.03.2009., 20:06
ovak, žao mi je ak je ovo već utvrđeno al stvarno nemam vremena pročitat cijeli topic:( zanima me slijedeće-želim na operaciju nosa,bit ću iskrena, čisto iz estetskih razloga.stvar je u tome što stavrno nemogu skupit 10 tisuća, a ak sam dobro shvatila iz par postova kaj sam pročitala, operacije se rade i u državnim bolnicama, ali nisam nigdje našla rade li se samo operacije koje imaju zdravstvenu podlogu ili se u regularnoj bolnici može radit i estetska. mislim, pretpostavljam da si me to došlo određenu cifru, al sigurno bi bilo manje od 10 000.hvala:)

larlar
03.03.2009., 20:16
sori ljudi ali mislim da stvarno nije u redu da netko ko normalno diše ide na estetiku u bolnicu, ipak nam je država u komi i bio bi red da date prednost ljudima koji ne mogu disati, a koji će zbog svih silnih kandidata za estetsku čekati mjesecima da dođu na red, iskreno se nadam da će to otorinci spriječiti, mislim to mi je isto ko da neko ide cice radit na teret države:flop:
jedno je funkcionalna i estetska , a sasvim drugo makeover na teret poreznih obveznika...niko ne bi otvorio novčanik, ha, svima skupo, jedino državi nije?

gopal
03.03.2009., 20:50
Bila sam kod doktora Glusca u Makarskoj......

bok! pretpostavljam da si sa ovog podrucja ako si isla operirat u makarsku; reci mi jesi se raspitivala za doktore po splitu,zasto nisi u st to obavila? ja sam u st i tila bi to ode obavit ali svi komentiraju samo zagrebacke doktore,aj pliz neko nesto o splitskim! thx a bunch

Ana35
04.03.2009., 09:00
bok! pretpostavljam da si sa ovog podrucja ako si isla operirat u makarsku; reci mi jesi se raspitivala za doktore po splitu,zasto nisi u st to obavila? ja sam u st i tila bi to ode obavit ali svi komentiraju samo zagrebacke doktore,aj pliz neko nesto o splitskim! thx a bunch

Nisam sa tog područja,ali eto..Kod mene se radilo o devijaciji i estetiki,,a nitko nije u splitu,to htio raditi odjednom:rofl:

*alaja*
04.03.2009., 12:37
Cure imam problem.
Prije cca mjesec dana sam bila na operaciji nosa, imala sam malu grbu.
Sada se vidi da je manja, ali nije skroz nestala :(
Na dodir mi se čini da je to područje još natečeno i malo mekano.
Da li je neko imao sličan problem, ako je, kad će splasnuti tak otok?
dr. mi je rekao da će proći za 1-2 mj.

hvala :)

Moje iskustvo sa operiranim nosom je kao da nisam niti bila na operaciji, uopće se ne osjećam ništa posebno niti drugačije, a novi nos mi nitko nije primjetio :ne zna:

lina1706
04.03.2009., 15:52
Cure imam problem.
Prije cca mjesec dana sam bila na operaciji nosa, imala sam malu grbu.
Sada se vidi da je manja, ali nije skroz nestala :(
Na dodir mi se čini da je to područje još natečeno i malo mekano.
Da li je neko imao sličan problem, ako je, kad će splasnuti tak otok?
dr. mi je rekao da će proći za 1-2 mj.

hvala :)

Moje iskustvo sa operiranim nosom je kao da nisam niti bila na operaciji, uopće se ne osjećam ništa posebno niti drugačije, a novi nos mi nitko nije primjetio :ne zna:

a tko te operirao?

lina1706
04.03.2009., 15:55
evo da vam se javim,op sam jučer,za sad se ok osjećam,iako ne mogu više bit u krevetu...jedva čekam da mi to sve počupaju van,ludo me zanima kakav mi je nos,s ovim svim na njemu i u njemu izgleda veliko tak da uopće ne mogu procijenit....

dinote
04.03.2009., 18:35
evo da vam se javim,op sam jučer,za sad se ok osjećam,iako ne mogu više bit u krevetu...jedva čekam da mi to sve počupaju van,ludo me zanima kakav mi je nos,s ovim svim na njemu i u njemu izgleda veliko tak da uopće ne mogu procijenit....

Lina bas mi je drago da si to obavila..:)

dinote
04.03.2009., 18:48
Ambra85 jos uvijek nemas oteklinu na korijenu nosa? :)

ambra85
05.03.2009., 11:54
Dinote evo po pitanju oteklina stvarno ništa, jedino kaj primjetim da mi predvećer vrh nosa kao da postane blago natečen,i to traje do jutra i tamo nakon 10,11 se sve vraća u normalu, ma sve je to normalno jer op.je bila tek prije 6tj.,sve je to još uvijek friško...
jel još uvijek imaš kvržicu na korijenu nosa?

dinote
05.03.2009., 13:12
Dinote evo po pitanju oteklina stvarno ništa, jedino kaj primjetim da mi predvećer vrh nosa kao da postane blago natečen,i to traje do jutra i tamo nakon 10,11 se sve vraća u normalu, ma sve je to normalno jer op.je bila tek prije 6tj.,sve je to još uvijek friško...
jel još uvijek imaš kvržicu na korijenu nosa?

Imam ju. To mjesto me lagano boli na dodir. Jesu tebi lomili kost ?

*alaja*
05.03.2009., 14:48
Imam ju. To mjesto me lagano boli na dodir. Jesu tebi lomili kost ?

ej,,,,a gdje je tvoja kvržica, na mjestu gdje ti je bila ranija grbica???
meni je cijelo područje oko stare kvrge blago natečeno, tako da izgledam kao da još uvijek imam grbicu, samo blažu :(

navodno to traje i do 3 mj....a onda će biti ravan :)
bar se nadam :moli: