PDA

View Full Version : Operacija nosa

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

TheThe
13.09.2009., 12:07
ja idem tj. odlučila sam se za Ostojića,i kod njega se tamponi vade odmah slijedeći dan tj. nakon 24 h,pa se tješim da ću toliko moć izdržat sa napunjenim nosom:D
suzuki držim ti fige u nadi da ćeš imat prekrasan nosek:mig:

Nika37, sumnjam da je dovoljno držati tampone 24 sata. Zapravo, ako je i to samo 24 sata onda je neki vrlo jednostavan zahvat.

Nego, jeste znali da u ZG ima doktora koji rade operaciju septuma i uopce ne stavljaju tampone ? Ja sam bio previse kompliciran slucaj za nesto takvog i sama pomisao na tampone mi se kosa dizala. No, sada kad su u nosu - zavolis ih :)

fire123
13.09.2009., 12:12
tamponi su u nosu zbog kompresije neophodne za zaustavljanje krvarenja... čini mi se da je 24h ok samo onda kada se korigira hrskavični dio... štemanje septuma je druga priča, brutalnija i krvavija

suzuki750
13.09.2009., 12:17
No ovo sto ti opisujes da pecka i slicno sam iskusio ovu noc. Naime, odlucio sam ne popitu tabletu protiv bolova i onda me negdje oko 2 sata pocelo sarafiti. Stoga ti predlazem da si cvaknes nesto protiv bolovsa (ovdje pijemo Brufen 600) i biti ce ti puno jednostavnije.

Nego, kolega iz sobe pred 2 sata izvadio tampone. Kaze da mu je bio osjecaj kao da vade dva aliena iz mozga. Krvario je neko vrijeme iz nosa, no sada je OK. Osjet mirisa mu se vratio.

pijem tablete, al analgin, i to mi je od jucer navecer tak.. nadam se da me nece bolit vadenje tampona.. kolko su dugacki?

ja idem tj. odlučila sam se za Ostojića,i kod njega se tamponi vade odmah slijedeći dan tj. nakon 24 h,pa se tješim da ću toliko moć izdržat sa napunjenim nosom:D
suzuki držim ti fige u nadi da ćeš imat prekrasan nosek:mig:

hvala ti! i ja tebi!! i da ti sama operacija prode odlicno, a nos kasnije neopisivo dobro!!! :kiss:

No, sada kad su u nosu - zavolis ih :)

boli me kad se smijem jer mi se nos rasteze al ovo me bas jako nasmijalo! :lol: :lol: :lol:

al ih ja nisam zavolila! trudim se i nejde pa nejde! :D

suzuki750
13.09.2009., 12:18
tamponi su u nosu zbog kompresije neophodne za zaustavljanje krvarenja... čini mi se da je 24h ok samo onda kada se korigira hrskavični dio... štemanje septuma je druga priča, brutalnija i krvavija

jel znas mozda po opisu kaj su meni radili? ja nemam blage.. nitko mi nista nije rekao.. :ne zna:

fire123
13.09.2009., 12:22
tebi su sigurno štemali i koštani dio, ne postoji drukčiji način za konačni rezultat koji ti želiš... razlika između nosa kakav si imala i onog kakav si željela je velika (grbica --> sedlast)
a metode postizanja grube... ne brini, proći će

suzuki750
13.09.2009., 12:40
tebi su sigurno štemali i koštani dio, ne postoji drukčiji način za konačni rezultat koji ti želiš... razlika između nosa kakav si imala i onog kakav si željela je velika (grbica --> sedlast)
a metode postizanja grube... ne brini, proći će

znam to :D a metoda znas ak se zove? svi se zgroze kad cuju rijec štemanje :D ja sam pokusavala nac na njihovoj stranici i rekla bi da je moj nos bio boksački :D :misli: a metoda zatvorena (iznutra) a tvoja thethe vanjska? posto si napisao da imas savove i na vrhu nosa

tajni-krug
13.09.2009., 12:42
Ja sam u Sestara Milosrdnice (Vinogradska). Koliko vidim po listi na krevetu, ovdje sam do utorka.
A nos sam vidio odozdo i to u trenutku kada mijenjam tufere ispod nosa.
Sto se tice hrane, nemam tih problema.

No ovo sto ti opisujes da pecka i slicno sam iskusio ovu noc. Naime, odlucio sam ne popitu tabletu protiv bolova i onda me negdje oko 2 sata pocelo sarafiti. Stoga ti predlazem da si cvaknes nesto protiv bolovsa (ovdje pijemo Brufen 600) i biti ce ti puno jednostavnije.

Nego, kolega iz sobe pred 2 sata izvadio tampone. Kaze da mu je bio osjecaj kao da vade dva aliena iz mozga. Krvario je neko vrijeme iz nosa, no sada je OK. Osjet mirisa mu se vratio.

evo napokon netko tko je bio u bolnici a ne kod privatnika :)

molila bih te da mi malo opišeš - kako si došao u bolnicu (dobiješ uputnicu od svog lječnika opće prakse za otorinca ili kako ?? ) ???
- koliko cca ostaješ u bolnici??? :eek:
- imao si opću anesteziju jel tako???
- i jako bitno pitanje - koliko dugo čekaš na operaciju od odlaska na 1.pregled - od ovog pod br.1 pitanje?

hvala puno :)

fire123
13.09.2009., 12:52
znam to :D a metoda znas ak se zove? svi se zgroze kad cuju rijec štemanje :D ja sam pokusavala nac na njihovoj stranici i rekla bi da je moj nos bio boksački :D :misli: a metoda zatvorena (iznutra) a tvoja thethe vanjska? posto si napisao da imas savove i na vrhu nosa

ne znam za drugi naziv, u svakom slučaju stružu kost instrumentom koji izgleda kao malo elegantnije dlijeto

suzuki750
13.09.2009., 13:05
nasla sam par filmica, ima ih dosta na youtubeu pa si pogledajte i vide se i ti instrumentići

stavila bi ga tu al je malo :eek: u americi je cijena za rinoplastiku 4000 dolara

TheThe
13.09.2009., 13:07
evo napokon netko tko je bio u bolnici a ne kod privatnika :)

molila bih te da mi malo opišeš - kako si došao u bolnicu (dobiješ uputnicu od svog lječnika opće prakse za otorinca ili kako ?? ) ???
- koliko cca ostaješ u bolnici??? :eek:
- imao si opću anesteziju jel tako???
- i jako bitno pitanje - koliko dugo čekaš na operaciju od odlaska na 1.pregled - od ovog pod br.1 pitanje?

hvala puno :)

Hey hey !

Dobio sam uputnicu za specijalistu od svog doktora. Otisao sam u bolnicu kod specijalista na pregled i s njim dogovorio operaciju. Tj. on je rekao da treba operacija i ja sam rekao OK.

U bolnici ostajem minimalno 5 dana od dana operacije +- dan dva gore. Ako putujes od nekud, ako se nesto zakomplcira i tako to. Zapravo bi sveukupno to trebalo biti 7 dana. 1 dan te prime, drugi dan si na operaciji, 5 dana s tamponima, 7 dan otpustaju.

Sto se tice cekanja, ja sam kod specijaliste iste napravio 28.4., a na operaciju sam dosao 10.9. Navodno sam mogao vec ici i u 6. mjesecu no nije mi to preporucivao zbog ljeta koje je slijedilo. Koliko sam shvatio, nekih 30 dana je minimum od specijaliste do bolnice. Sve ovo i o listi cekanja, kod koga ides i tako to.

Za operaciju obavis pretrage koje ti propisu i sa tim rezultatima i uputnicom dodjes u bolnicu i to je to :)

Eh da ... anestezija je ona full ... nist se ne sjecas :)

fire123
13.09.2009., 13:08
e da, gola istina...

tajni-krug
13.09.2009., 13:14
Hey hey !

Dobio sam uputnicu za specijalistu od svog doktora. Otisao sam u bolnicu kod specijalista na pregled i s njim dogovorio operaciju. Tj. on je rekao da treba operacija i ja sam rekao OK.

U bolnici ostajem minimalno 5 dana od dana operacije +- dan dva gore. Ako putujes od nekud, ako se nesto zakomplcira i tako to. Zapravo bi sveukupno to trebalo biti 7 dana. 1 dan te prime, drugi dan si na operaciji, 5 dana s tamponima, 7 dan otpustaju.

Sto se tice cekanja, ja sam kod specijaliste iste napravio 28.4., a na operaciju sam dosao 10.9. Navodno sam mogao vec ici i u 6. mjesecu no nije mi to preporucivao zbog ljeta koje je slijedilo. Koliko sam shvatio, nekih 30 dana je minimum od specijaliste do bolnice. Sve ovo i o listi cekanja, kod koga ides i tako to.

Za operaciju obavis pretrage koje ti propisu i sa tim rezultatima i uputnicom dodjes u bolnicu i to je to :)

Eh da ... anestezija je ona full ... nist se ne sjecas :)

e super super :)
takav odgovor sam čekala...
kod mene ti je stvar - ja sam ko dijete s nekih 10-15godina (sad imam 25) pala sa one prečke za prekobacivanje i pala sam ravno na lice - sva sreća prečka nije bila tako jako visoka da sam mogla bit mrtva... i onda sam slomila nosek - tak da mi mrvicu ide u stranu, i ima grbicu kad gledaš sa lijeve strane (sa desne strane je ajde još ok)... i tokom godine imam problema sa disanjem - kapi za nos, i to onda traje tjeeeeednima dok ih kapam :(
više bi si to htjela riješti .... trebala sam odmah ići kad se to desilo, a znaš ono - dijete ko dijete, neće i neće, mama me vodila ja bježala i tako... eh ko mi kriv...

trenutno radim pa mislim da ne bi mogla izbivati cca 2tjedna sa posla ... a kako mi ugovor izlazi 1.1., neću ga produživati jer ću pauzirati mjesec-dva baš zbog takvih stvari.. znači ja bi imala operaciju tipa u siječnju/veljači..
da li je možda sad prerano ići na pregled??? i dogovor i slično.

btw, kak je u bolnici, jel vas puno u sobi i tako.. jer ja planiram isto u vinogradsku!

TheThe
13.09.2009., 13:17
trenutno radim pa mislim da ne bi mogla izbivati cca 2tjedna sa posla ... a kako mi ugovor izlazi 1.1., neću ga produživati jer ću pauzirati mjesec-dva baš zbog takvih stvari.. znači ja bi imala operaciju tipa u siječnju/veljači..
da li je možda sad prerano ići na pregled??? i dogovor i slično.

btw, kak je u bolnici, jel vas puno u sobi i tako.. jer ja planiram isto u vinogradsku!

Kreni sada rjesavati stvari jer kad sve to pohvatas bas ces i upasti za operaciju u mjesecima koje planiras.

sobe su OK. po troje u sobi.

fire123
13.09.2009., 13:23
moj nos je isto razbijen u nezgodi, funkcija i estetika skroz poremećene ali doc. Bedeković ( Vinogradska/S.Milosrdnice) je rekao da mi on to tamo u bolnici ne može riješit, kao i oni u Dubravi i Rebru...

nika37
13.09.2009., 13:24
Nika37, sumnjam da je dovoljno držati tampone 24 sata. Zapravo, ako je i to samo 24 sata onda je neki vrlo jednostavan zahvat.

Nego, jeste znali da u ZG ima doktora koji rade operaciju septuma i uopce ne stavljaju tampone ? Ja sam bio previse kompliciran slucaj za nesto takvog i sama pomisao na tampone mi se kosa dizala. No, sada kad su u nosu - zavolis ih :)

da,da 24 sata za estetsku rinoplastiku,a 3-5 dana za rinoseptoplastiku i septoplastiku :D
meni treba samo estetska,pa prema tome tampone vadi drugi dan:)
http://www.ordinacija-ostojic.hr/index.php?sid=25&jezik=hr

trebor
13.09.2009., 13:55
Vidim da ima tu medicinara :) pa da pitam čisto jedno pitanje --- kad čovjek ima opću anesteziju --- on samostalno ne diše ????? ili šta????
znam da je to sve već rutinski posao bolničara, al ono... zanima me..

Ovisno o vrsti anestezijske tehnike i dubini anestezije bolesnik u općoj narkozi može:
- disati sam bez umjetnog dišnog puta
- disati sam uz pomoć umjetnog dišnog puta ( laringealne maske, tubusa...)
- ne disati sam već u pomoć umjetnog dišnog puta biti ventilran strojno.

Nemojte se igrati životom pa letiti na bilo kave estetske operacije bez prisutnosti anesteziologa!
Naročito ORL područje je vrlo nezgodno po tom pitanju. Operacija se radi na način da se svako malo u operativno polje uštrcava lidokain+adrenalin...Prvo za analgezija a drugo za spazam krvnih žila pa da se ne krvari puno...E sad, ako se nešto tog adrenalina resorbira sistemski to je već vrlo nezgodno stanje.
Isto tako, netko omamljen premedikacijom može sasvim fino aspirirati sukrvicu i slinu u dišni put koja se sljeva sa operativnog polja u ždrijelo.

Opisano iskustvo ja bih opisao zbilja običnim šlamperajem. Korištenje "plave" braunile ( za bezveznjake ), pa šlamperaj kod postavaljanja tog "končica" u venu, pa suspektno pozicioniranje unutar žile, pa priglupa izjava o injekciji u bedrom "da su tu neki živci...bla, bla..."(:rolleyes:)...meni osobno značajno sugeriraju da ja niti nitko moj kod tog otorinca nećemo ići.

lina1706
13.09.2009., 16:51
ovo je prestrašno. živi užas.moja operacija je bila tako zakon da bi otišla opet bilo kad.i nisu me pikali u guzu ni ništa nego mi dali da popijem tekući apaurin od kojeg ti je sve bajno...ono,osjećam se haj,mozak baj baj...išla sam i na razgovor sa sestrom da ispuni neke formulare,ono alergije i te gluposti,pa s anesteziologom i na kraju prije operacije s doktorom. u sali su bili anesteziolog i anesteziološki tehničar i ono za anesteziju mi je stavio u sekundi,nisam ni osjetila.cijelo vrijeme su se zezali samnom da me opuste i pričali mi iako sam brzo zapala.probudila se u krevetu i da nisam imala kalup na nosu,nebi ni znala da sam bila na operaciji.od nas pet tamo nitko nije povraćao poslije opće.svi smo bili super volje,zezali se...kad sam se probudila došla mi je mama,glavna sestra,anesteziolog i doktor,pitali kako sam,doktor rekao da imam prekrasan nos i tako...
i nisam bila tako polijepljena preko cijelog lica samo nešto tvrdo na nosu,ko gips i na tome kalup-ljubičasti,haha.
dobila sam dvije boce infuzije i pila antibiotike par dana da ne dođe do kakve infekcije,ali što se tiče bolova-0 bodova,kako je doktor i rekao.

e da,i kad sam bila na prvim konzultacijama pitala sam jel radi u lokalno potenciranoj jer je i mene bilo strah opće,ali je rekao da se takve operacije na glavi,pogotovo nosa (jer je to jedna od težih) rade u općnoj zbog puno krvi koja se slijeva niz grlo i još nekih drugih stvari,zaboravih šta,a u općoj je tubus u grlu pa tu krv mogu usisati lakše nego kad samostalno dišeš,ne mogu tad gurat nešto u grlo pa da te uguše.a reko,on je maksilofacijalni kirurg,valjda zna šta priča bolje od mene.i nije mi žao,svi kažu da nisam pogriješila.

vi koji uskoro idete,držim fige! good luck

tajni-krug
13.09.2009., 17:18
ovo je prestrašno. živi užas.moja operacija je bila tako zakon da bi otišla opet bilo kad.i nisu me pikali u guzu ni ništa nego mi dali da popijem tekući apaurin od kojeg ti je sve bajno...ono,osjećam se haj,mozak baj baj...išla sam i na razgovor sa sestrom da ispuni neke formulare,ono alergije i te gluposti,pa s anesteziologom i na kraju prije operacije s doktorom. u sali su bili anesteziolog i anesteziološki tehničar i ono za anesteziju mi je stavio u sekundi,nisam ni osjetila.cijelo vrijeme su se zezali samnom da me opuste i pričali mi iako sam brzo zapala.probudila se u krevetu i da nisam imala kalup na nosu,nebi ni znala da sam bila na operaciji.od nas pet tamo nitko nije povraćao poslije opće.svi smo bili super volje,zezali se...kad sam se probudila došla mi je mama,glavna sestra,anesteziolog i doktor,pitali kako sam,doktor rekao da imam prekrasan nos i tako...
i nisam bila tako polijepljena preko cijelog lica samo nešto tvrdo na nosu,ko gips i na tome kalup-ljubičasti,haha.
dobila sam dvije boce infuzije i pila antibiotike par dana da ne dođe do kakve infekcije,ali što se tiče bolova-0 bodova,kako je doktor i rekao.

e da,i kad sam bila na prvim konzultacijama pitala sam jel radi u lokalno potenciranoj jer je i mene bilo strah opće,ali je rekao da se takve operacije na glavi,pogotovo nosa (jer je to jedna od težih) rade u općnoj zbog puno krvi koja se slijeva niz grlo i još nekih drugih stvari,zaboravih šta,a u općoj je tubus u grlu pa tu krv mogu usisati lakše nego kad samostalno dišeš,ne mogu tad gurat nešto u grlo pa da te uguše.a reko,on je maksilofacijalni kirurg,valjda zna šta priča bolje od mene.i nije mi žao,svi kažu da nisam pogriješila.

vi koji uskoro idete,držim fige! good luck

ovo kad čitam odmah mi je lakše :top:

Lina, gdje si ti to bila na operaciji da je sve tako superiška bilo??:)

a1exa
13.09.2009., 17:25
Pa ja ne vjerujem šta čitam :eek::eek:
ne bih voljela proći takvu operaciju.. užas!!!
mislim da bi od šoka (kad bi tak doživjela) pala u nesvjest!!

Vidim da ima tu medicinara :) pa da pitam čisto jedno pitanje --- kad čovjek ima opću anesteziju --- on samostalno ne diše ????? ili šta????

+ koliko traju ti podljevi/hematomi/plavilo??
Može li se to riješiti sa nekim kremama :ne zna::ne zna: tj. mazati da brže prođe, ili čekati??

(ja planiram ići u siječnju/veljači -- ali ja bih preko zdravstvenog (mislim da će upaliti) pa me zato to sve zanima -- jer treba se vratiti na posao i tako?)

isuse ovo kaj citam užas
ne dat opcu anesteziju majko :eek:
ugl ja sam išla prek zdravstvenog nisam baš mogla disat
odi se raspitaj na merkur cula sam da tam rade kozmeticke prek zdravstvene i kao da dobro naprave, ono potrude se ipak ces ti morat nosit taj nos
a za podljeve došli mi drugi dan, bili baš minimalni
trajali ako 3 dana

a1exa
13.09.2009., 17:28
da zaboravila napisat
ja sam dobila opcu
nije uopce niš strašno, odeš prije na pretrage da vide dal nju možeš podnijet bez problema
jedini bed je što ti stave cijev za disanje
nakon koje me grlo tako užasno boljelo
bolilo me gutat slinu

lina1706
13.09.2009., 18:56
bila sam kod glumičića.treba napravit kompletne pretrage,kaže on šta,to ti dobro dođe da vidiš jel sve ok.i mene nije boljelo grlo od one cijevi.jedino mi se piškiloooooooooo

:mašnica:
13.09.2009., 20:42
ma necemo se vise zamarat time, kaj je bilo bilo je.. gotovo je sad.. :)

ja ipak mislim da sam si sama kriva, kad sam prebrzopleta :zubo:

hvala vam svima na lijepim željama!! :kiss:

jedva cekam da izvadim tampone iz nosa, pritisak mi je u glavi, šumi mi i boli me.. imam osjecaj da kad nesto pojedem il popijem da mi sve ode bas u nos, al na pocetak nosa i da mi sad tamo stoji :rolleyes: a vec su trebali bit vani!

citala sam na njihovoj stranici da kalup micu neki 7-8 dan od operacije.. znaci to bi moglo bit ovaj tjedan.. neznam dal da se veselim il ne.. :lol:

i nekak me pece iznutra, ko kad ste prehladeni pa vam se od puhanja nosa sve iznutra iziritira, imam osjecaj ko da ce mi nos explodirat, da otiče a nemože zbog kalupa.. :p

evo slika od danas: (zanemarite obrve i sve :))
http://i26.tinypic.com/aonvyc.jpg

uglavnom, nabubrilo mi je najvise u kutu oka di je tamno ljubičasto, a sad se širi okolo.. neznam dal ce mi bit i gore, na kapku isto tak, ispod oka mi je trenutno žuto-zeleno :D

i to puno vise nego kaj se vidi na slikici, nemogu dobro slikat i dosta mi je jace ispod ljevog oka nego desnog..

TheThe- pa ti si dosta jako jako nabubrio! i otekao i poljubičastio.. u kojoj si bolnici? koliko ostajes tamo? kak to da si vec vidio nos? jel i ti imas osjecaj da kad nesto pojedes da ti dode u nos?

ma tebi je super kako je meni bilo...nakon 2 dana je počelo...nema boksača koji je izgledao kao ja...znaš da su mi se moji čak smijali :D

fire123
14.09.2009., 07:48
Korištenje "plave" braunile - za bezveznjake

hoćeš li možda argumentirati ovu konstataciju?

tramway
14.09.2009., 15:33
S obzirom da su sličnu temu zatvorili, a tamo sam postao ovaj post evo budem i ovdje, ak je netko u sličnoj situaciji kao i ja .

Čitajući ovih 20-ak stranica vidim da se piše i što je i što nije pa sam odlučio dodati par riječi na ovu temu.
S obzirom da sam i sam dulje vrijeme imao problema s nosom - da devijacija septuma; prije 15-ak dana operiran sam u KBC Dubrava, na odjelu OTORINOLARINGOLOGIJE, smatram da ime doktora nije bitno, jer sam u tih 7 dana u bolnici vidio da operiraju zbilja složene poteškoće na nosu i nekako svi odaju stručnost - vidi se na prvi pogled da su ozbiljni i stručni ljudi. Inače postupak je bio da se dan prije operacije dođe na odjel, taj dan smijete piti i jesti do 23:00 navečer, poslije toga ništa - eventualno na dan operacije možete oprati zube, ne gutati ništa i smijete navlažiti usta. Prije operacije se dobija injekcija za smirenje (bar su mi tak rekli da tome služi) - ništa strašno sam osjetite ubod i sve ok. Nakon toga se spuštate u predoperacijsku dvoranu, gdje vam se u ruku stavlja silikonska igla - sa cjevčicom gdje se za vrijeme i poslije zahvata može dati lijek ili infuzija. Nakon 10-ak minuta vremena uvodi vas se u operacijsku salu, gdje vam anesteziolog prislanja cijev sa plinom za uspavljivanje. Operaciju naravno ne osječate, nego se budite u onoj postoperacijskoj dvorani, istina bog teško se budite, bole vas oči, jedva podižete kapke osječate se pregaženo - doslovno. Vode vas nazad u sobu, gdje ležite na krevetu, na leđima, drukčije ni ne možete. E sad dolazi do poteškoća, naime krv i sukrvica vam se slijeva u grlo, te je dobro pri ruci imati nekakve rupčiče kam čete to sve doslovno ispljunuti, to traje i traje određeno vrijeme. ( ja sam još dan poslije operacije znao pljunuti krv ) Osobno sam bio u lošem stanju od narkoze, tak da nisam puno pljuvao, već sam sve gutao, te mi je došlo slabo, nekak sam se odgegao do WC-a i povratio. Vratio sam se nazad na krevet i onda pokušao malo zaspati, to teže ide jer morate tu i tam zakašljati kak bi izbacili sve iz grla. Savjetuju vam da pijete tekučinu kako bi to nekako ublažili. Došlo je doba večere, malo sam pojeo -smijete jesti i par sati nakon operacije Vam se stabilizira situacija. Ja sam poslije večere šetao do susjednih soba i pričao s ljudima tak da nije tak loše, sam dok popusti anestezija. Kako sam skužio nakon operacije, u nosu sam pored tampona imao i dvije cjevčice, čemu služe ne znam, jer sam disao cijelo vrijeme na usta. Preko nosnica imate gazu koja se mijenja, jer vam curi krv i popratne stvati, al to je najmanji problem. Ne znam kako je s drugima, al mene nakon operacije i dan danas ništa nije boljelo, jedino me treći, četvrti dan počela boljeti glava, sad jel zbog otežanog disanja ili nekakve viroze ne znam, i imao sam povišenu temperaturu, napominjem da nisam imao nikakve podljeve, nos možda i je bio malo natečen, al ne kužite kad su vam u nosu tamponi i cjevčice, pa i ovak imate feeling da je nos ogroman. Sad što se tiče tampona, neki doktori ih vade drugi dan nakon operacije, meni su vađeni zajedno sa cjevčicama 7. dan nakon operacije. Dok ste god u bolnici trošite antibiotike, s te strane nema zime, jedino vam je grlo suho te preporučam da uzmete sa sobom sokova, čajeva i sl. , dobro je npr. grožđe jer imate dulje osjećaj vlažnosti u grlu. Dakle kak sam rekao, 7.dan nakon operacije su mi vađeni tamponi i cjevčice, vađenje traje na moment, potegne jedan, drugi tampon i cjevčice, imate feeling kao da će vam išćupati cijeli nos, malo vam je bed, al nekak pregrizete i to jer je to kraj. Ja sam odmah nakon vađenja osjetio da mogu disati na obje nosnice, istina bog ne punom snagom jel vam je nos još kao odrvenjen, al osjeti se to i uživate konačno u friškom zraku. Isti dan sam otpušten iz bolnice, dobio sam antibiotike koje uzimam do kontrole, spraj za nos i kapi za kapanje. Nije poželjno podizati teže stvari ili raditi nekakve naporne poslove, odmarajte se !!, sam ipak pokušajte spavati s povišenim uzglavljem.
Ja sam prezadovoljan ishodom operacije, žalim što nisam išao prije pa se ne bih mučio sa disanjem tih 10-ak godina, nadam se da će i svima vama operacija pomoći ako se odlučite na nju

_reese_
14.09.2009., 17:44
Ispunjavam bas ovo za anesteziju i pitanje je dali bolujem od bolesti zuba i zubnog mesa, e sad svi zubi su mi oke, jedino imam gnojnu kesicu na mesu jer mi zub krivo stoji i onda se tu skuplja hrana, iako perem zube 3 puta na dan, ne boli me, nist nije upaljeno....kad da napisem?:confused:

tajni-krug
14.09.2009., 19:35
:)eeee ... tramway tako si super to opisao, thanx :):):)

imam jedno ovak bzvz pitanje (možda i nije bzvz) -- kad dobivaš uputnicu od svog lječnika opće prakse -- da li tražiš za određenu bolnicu ili kako???

čitam tu po forumu -- da neki lječnici (otorinci) ne žele raditi te operacije, kao da ne mogu i slično??? mislim to je glupo,... istina bog, nemam ja vremena i vremena obilaziti sve te silne bolnice da bi mi na kraju rekli - ne može,,, a i svako stručno oko bi vidlo da mora i može :)

btw, koliko dana nakon što si pušten doma bez zavoja i slično -- se dolazi opet na pregled??

Mawin
14.09.2009., 20:06
Pa ja ne vjerujem šta čitam :eek::eek:
ne bih voljela proći takvu operaciju.. užas!!!
mislim da bi od šoka (kad bi tak doživjela) pala u nesvjest!!

+ koliko traju ti podljevi/hematomi/plavilo??
Može li se to riješiti sa nekim kremama :ne zna::ne zna: tj. mazati da brže prođe, ili čekati??

(ja planiram ići u siječnju/veljači -- ali ja bih preko zdravstvenog (mislim da će upaliti) pa me zato to sve zanima -- jer treba se vratiti na posao i tako?)

Da li je moguće ići preko zdravstvenog pa da ti malo srede i estetski? :p
hah, malo se prošvercat :rofl:

Go_ogle
14.09.2009., 21:18
sigurno da je moguće, evo baš ja kontam dal da si odem naravnati nos, osim estetika nekako razmišljam da ću manje govoriti kroz nos, tj. imati onaj tupasti glas koji me sad "krasi", što mislite o tom, i još jedno koliko bi trajao do skidanja kalupa?

ketamine
14.09.2009., 21:48
suzuki..da budem iskren mislim da cu svejedno otici kod toncica neovisno o tvojemu losemu iskustvu jer osobno nisam veliki panicar i mislim da me osobno vise brine opca anestezija od navedene. iskreno me zanimaju konkretni rezultati sto ti je ucinio a ne na koji nacin..sigurno da kirurska operacija nije voznja lunaparkom

fire123
15.09.2009., 08:51
imam jedno ovak bzvz pitanje (možda i nije bzvz) -- kad dobivaš uputnicu od svog lječnika opće prakse -- da li tražiš za određenu bolnicu ili kako???

čitam tu po forumu -- da neki lječnici (otorinci) ne žele raditi te operacije, kao da ne mogu i slično??? mislim to je glupo,... istina bog, nemam ja vremena i vremena obilaziti sve te silne bolnice da bi mi na kraju rekli - ne može,,, a i svako stručno oko bi vidlo da mora i može :)

da, tražiš uputnicu za otorinca u određenoj bolnici. nažalost ja ih obišla nekoliko i niš. da se razumijemo, nemam ja neku tešku apstrakciju u i na nosu, ali sam naišla na liječnike koji rade i privatno i u bolnici, pa eto nisu htjeli (a ne mogli) učiniti to preko HZZO-a.

fire123
15.09.2009., 08:53
suzuki..da budem iskren mislim da cu svejedno otici kod toncica neovisno o tvojemu losemu iskustvu jer osobno nisam veliki panicar i mislim da me osobno vise brine opca anestezija od navedene. iskreno me zanimaju konkretni rezultati sto ti je ucinio a ne na koji nacin..sigurno da kirurska operacija nije voznja lunaparkom

ja sutra!

fire123
15.09.2009., 09:00
Ispunjavam bas ovo za anesteziju i pitanje je dali bolujem od bolesti zuba i zubnog mesa, e sad svi zubi su mi oke, jedino imam gnojnu kesicu na mesu jer mi zub krivo stoji i onda se tu skuplja hrana, iako perem zube 3 puta na dan, ne boli me, nist nije upaljeno....kad da napisem?:confused:

gnojna kesica nije mala stvar, naziva se i granulom i pravo je infektivno žarište... ne može se sanirati čestim pranjem zubi i mislim da bi trebala otići kod stomatologa...

nika37
15.09.2009., 11:04
suzuki si ti izvadila tampone?
ako jesi opiši nam malo,da se bolje pripremimo :mig:

_reese_
15.09.2009., 11:11
gnojna kesica nije mala stvar, naziva se i granulom i pravo je infektivno žarište... ne može se sanirati čestim pranjem zubi i mislim da bi trebala otići kod stomatologa...

Al to sta ja imam nije granulom

amandiCcc
15.09.2009., 18:05
ee :D

Ja sam dns bila kod doktora Tončića na operaciji nosa i super je prošlo. Ništa nisam osjetila, ničeg se ne sjećam spavala sam ko top cijelo vrijeme. I ANESTEZIOLOG je bio, piknul me u venicu ko pčelica :D Kasnije sam još malo ležala, odnosno spavala. Očekivala sam nakon ovih zadnjih postova bogznašta da će mi glavu odsjeć a ispalo je sasvim suprotno, ispalo je predobro <3. Zadovoljna sam zasad, tamponi nisu ništa strašno. Ako se toliko ne obraća pozornost i pažnja na njih navikne se čovjek imate usta dišite kroz njih ovih par dana kao kad ste prehlađeni samo malo jače :D :rofl::hekla:

Zasad sam jako zadovoljna i uvjerena sam da će sve proteći u najboljem redu. Samo se treba smiriti i opustiti i onda stvari odmah krenu u boljem smjeru. Ovo mi je bila prva operacija i bila sam preplašena( čitaj: danonoćno traženje štetnih nuspojava estetskih operacija po internetu- čista glupost ako već mislite čitati nešto takvo i informirati se koristite stručnu literaturu i kod doktora se konzultirajte i OBAVEZNO pitajte kaj vam nije jasno ; na netu moja baba od 83 godine poluslijepa može napisat neš i objavit) ali lijepo si legnete na onaj stol i zzzzzzzzzzzzz spavanjeeee( i naspavajte se prije ja cijelu noć lijepo pajkila)

Evo dakako forum služi za razmjenu iskustava i informacija ali mišljenja sam da on ne bi smio biti jedini i glavni čimbenik kod odluke kojem doktoru ćete prepustiti svoje noseke :D Ipak naša su iskustva izrazito INDIVIDUALNA a forum.hr tema operacija nosa bi trebala biti samo jedna smjernica, kotačić koji će vam pomoći u vašoj odluci. Ovo je za mene jedan velik korak u životu a vjerujem i za vas i treba mu pristupiti stabilno, smireno i racionalno.

Sretno svima:D ako ko šta ima za pitat nek slobodno pita :cerek:

tramway
15.09.2009., 18:30
:)eeee ... tramway tako si super to opisao, thanx :):):)

btw, koliko dana nakon što si pušten doma bez zavoja i slično -- se dolazi opet na pregled??

Evo bum ti odgovoril:
1. Doktorica mi je doslovno dala uputnicu za pregled s dijagnozom, za pregled kod specijaliste, mislim da vrijedi svugdje, jer nije naznačena bolnica ni niš drugo. Mogao sam ići s tom uputnicom i na Šalatu, i na Sveti duh , al sam se nekak odlučil za Dubravu - čisto mi je došlo.Poslije kad mi je specijalist rekao da bumo operirali, opet sam išao kod svoje doktorice po uputnicu za bolničko lječenje i to ti je to što se tiče uputnica.
2. Nakon što sam došao doma, kontrolni pregled je za 7 dana u bolnici .

nika37
15.09.2009., 18:52
amandiCcc

si ti radila operaciju pod lokalnom ili općom?:)

zozef
15.09.2009., 19:07
Trenutno radim predoperativne pretrage ,krv,mokrača,ekg,i na kraju anasteziolog,nakon toga nazad kod orl po termin za operaciju.Prije toga oko 4 mjeseca terapija tafalom.Bolnica opća županijska.problem koji se treba riješiti je labavost nosnih krila ,koja pri udisaju zatvaraju nos.Kako liječnik kaže treba s uha uzeti hrskavice i ugraditi u nos .E sad me zanima dali je neko to radio i kako to izgleda ,naravno zanima me svaki detalj.pozdrav.

trebor
15.09.2009., 19:15
hoćeš li možda argumentirati ovu konstataciju?

Mogu. U svakodnevnoj praksi bez obzira na vrstu operacije koja zahtjeva anestezijski postupak redovito se koristi siva ( 16G ) braunila ili zelenu ( 18G ) ako ove prve baš nema pri ruci. Roza braunila ( 20G ) uglavnom se koristi u slučajevima kad se ičekuje da će venu biti zbilja teško kanilirati dok su plave ( 22G ) i žute ( 24G ) braunilice koje koristimo isključvo kod djece.

Osoba koja dolazi na estetsku operaciju sigurno nije sva "izbušena" i otečena kao neki bolesnici koji leže niz dana u bolnici pa da je stanje vena takvo da nema pogodnog mjesta pa moraš sa "plavom" braunilom nabosti makar ikakav venski put.
Ukratko, korištenje roza a pogotovo plavih braunila kod odraslih a naročito u svrhu anestezijskih postupaka, u bolničkom miljeu znak je da osobe koje to idu bosti nisu manualno dovoljno vješte niti poznaju dovoljno moguće situacije kao i oni koji to odobravaju!
Da je tome tako govori opis "da je na kraju doktor išao bosti..." što je definitivni pokazatelj da tamo nije bilo ni anesteziologa niti anesteziološkog tehničara.
Naime, opće je poznato da doktori o vještini postavljanja perifernih venskih putova gotovo u 100% slučajeva veze nemaju i naprave samo neku svinjariju...Treba reći i to da je onako amaterski poljepljena braunila gdje je "nabacan flaster na flaster" nešto zbilja smješno kad je riječ o bilo kakvoj braunili a pogovoto o plavom "končiću"...

To je jedna stvar.

Još važnija činjenica je da iako plavaom braunilom možemo injektirati u venu lijek i dati infuziju ( ali sa malim protokom )...ova kanila vrlo je plitko u veni pa svakim iole nekontrolirani pokret ( bez obzira na fiksaciju flasterom ) može superlako rezultirati "ispadanjem iz vene" i paravenoznom aplikacijom lijekova i infuzija.
Treba li ponavljati da je ovo bila neka "lokalna" anestezija gdje su razni pokreti i trzaji opisani?
I još ovako nabrzinu...bilo kakvo dešavanje koje zahtjeva promptnu reakciju ( recimo neki pad tlaka primjerice...) pokazuje u punom "sjaju" besmislenost plave braunile....

Kako god, ako netko iz te ordinacije čita ovaj forum...jako dobro zna da sam u pravu i da ako iole žele svojim bolesnicima osigurati ne vrhunski nego normalan standard usluge neće štedjeti platiti nekog bolničkog anesteziologa i anest tehničara da obave svoj dio posla....Jer vrč ide na vodu dok se ne razbije...A kad se razbije, ili počne razbijati tj iskrne situacija...e onda je zvanje hitne i transport osobe u najbližu bolničku ustanovu najmanja stvar koja ih treba brinuti.

trebor
15.09.2009., 19:18
ee :D

Ja sam dns bila kod doktora Tončića na operaciji nosa i super je prošlo. Ništa nisam osjetila, ničeg se ne sjećam spavala sam ko top cijelo vrijeme. I ANESTEZIOLOG je bio, piknul me u venicu ko pčelica :D Kasnije sam još malo ležala, odnosno spavala.

:lol:...ja ću se ubit....pročitavši ovo gore podebljano, vidim da osoblje te ordinacije sigurno čita ovaj forum....

Šteta što takvu razinu usluge nisu pružili i forumašici koja je imala drugu priču...a mogli su...

Valjda će i ubuduće nastaviti sa novousvojenom praksom.:)

Pozdrav osoblju ordinacije!...:W

amandiCcc
15.09.2009., 19:39
[QUOTE=trebor;22582200]:lol:...ja ću se ubit....pročitavši ovo gore podebljano, vidim da osoblje te ordinacije sigurno čita ovaj forum....

SPAVALA SAM KO TOP I NIŠTA NISAM OSJETILA. Daj i to podebljaj!!!!! :D

Kaj sam doživjela to sam i napisala bilo tebi pravo il krivo. Šta da ti napišem ''odsjekli su mi motornom pilom pol glave'' da ti bude lakše kad nije bilo tako
:PPPPP :rofl: :rofl: :rofl:

Nisam ''stručnjak'' ko neki tu po forumu pa da se dam u nagađanje šta se i kako desilo i zašto ovoj forumašici. Bude ona sama istražila i nadam se shvatila što se u datom trenutku dogodilo. Ja se neću dati u nikakvo nagađanje ni pljuvanje jer em kao što sam rekla imam vrlo vrlo malo znanja na takvom području a em što sam naprosto ODUŠEVLJENA s ovime kako je meni danas bilo (vidi vidi i to je podebljano jeeej) :D

Ne znam ko ovo čita ja sam samo iznijela svoje iskustvo koje može pomoći drugima odlučili se oni za Tončića ili ne.
Ja sam zadovoljna uslugom i operacijom i nadam se da će sve proći ok.

I idem gledat Cindarellu sad je na novoj jeeej :cerek:

amandiCcc
15.09.2009., 19:52
amandiCcc

si ti radila operaciju pod lokalnom ili općom?:)

ej pod lokalno potenciranom sam radila :D a ti pod koju biš? :D

nika37
15.09.2009., 19:55
ej pod lokalno potenciranom sam radila :D a ti pod koju biš? :D

i ja bi lokalno-potenciranu,nekak me strah opće :eek:

trebor
15.09.2009., 20:06
[QUOTE=trebor;22582200]:lol:...ja ću se ubit....pročitavši ovo gore podebljano, vidim da osoblje te ordinacije sigurno čita ovaj forum....

SPAVALA SAM KO TOP I NIŠTA NISAM OSJETILA. Daj i to podebljaj!!!!! :D

Kaj sam doživjela to sam i napisala bilo tebi pravo il krivo. Šta da ti napišem ''odsjekli su mi motornom pilom pol glave'' da ti bude lakše kad nije bilo tako
:PPPPP :rofl: :rofl: :rofl:

Ne znam ko ovo čita ja sam samo iznijela svoje iskustvo koje može pomoći drugima odlučili se oni za Tončića ili ne.
Ja sam zadovoljna uslugom i operacijom i nadam se da će sve proći ok.

Pa jel sam ja uopće doveo u pitanje tvoje iskustvo?...:confused:...pa nisam...

Kvotanje tvog iskustva i podebljanje dijela rečenice zaključio sam da je Tončić platio anesteziologa i to je sasvim OK.

No need to be angry bez veze....:)

amandiCcc
15.09.2009., 20:20
i ja bi lokalno-potenciranu,nekak me strah opće :eek:

da pa dobit ćeš :D super je ta lokalno-potencirana, barem meni.

kad ti svoj nosek ideš sredit?

amandiCcc
15.09.2009., 20:24
Da pa to sam i podebljala jer anesteziolog mora biti prisutan i jer se tu pisalo po forumu da ga nije bilo a uredno je ušetal jutros u polikliniku. On me piknul opop :D

Nisam ljuta baš sam hepišššnaaaa :D

samo da što prije mogu medju ljude a i ova kašasta hrana(petit keksi smrlvljeni i banana je divna -.-)

<3

fire123
15.09.2009., 20:48
mi te, kako ti kažeš, braunile za bezveznjake, uredno i bez problema koristimo kod ljudi koji imaju tanke, vijugave i krhke vene...
svaka čast tvom iskustvu, ali ima nas još ovdje sa jako puno iskustva i na dječjim i novorođenačkim "končićima"

nika37
15.09.2009., 20:54
da pa dobit ćeš :D super je ta lokalno-potencirana, barem meni.

kad ti svoj nosek ideš sredit?

ja mislim negdje u 11.mj.:mig:,kad malo zahladi,pa ću lakše bit u kući:D
za sad skupljam hrabrost,tko zna možda krenem i ranije:cerek:

amandiCcc
15.09.2009., 20:57
ja mislim negdje u 11.mj.:mig:,kad malo zahladi,pa ću lakše bit u kući:D
za sad skupljam hrabrost,tko zna možda krenem i ranije:cerek:

ee pa baš super.a sad svi neki partiji a mene nema :D

a dobro preživit ćemo :cerek: sretnoo!!

Limačica.
16.09.2009., 07:47
:lol:...ja ću se ubit....pročitavši ovo gore podebljano, vidim da osoblje te ordinacije sigurno čita ovaj forum....

Šteta što takvu razinu usluge nisu pružili i forumašici koja je imala drugu priču...a mogli su...

Valjda će i ubuduće nastaviti sa novousvojenom praksom.:)

Pozdrav osoblju ordinacije!...:W

Aha, i meni se to čini. Nekako mi priča preprozirna. I ispričavam se unaprijed ako se iza priče nalazi osoba s iskustvom koje je iznjela.
Inače ja sam nekoliko puta lomila prste na nogama i rukama, pa me bolilo ko sam vrag, ne želim si ni zamišljati kak je bolilo jadnu suzukicu :tuzni:
Suzuki glavu gore i brz oporavak :kiss:

trebor
16.09.2009., 08:56
Mogu. U svakodnevnoj praksi bez obzira na vrstu operacije koja zahtjeva anestezijski postupak redovito se koristi siva ( 16G ) braunila ili zelenu ( 18G ) ako ove prve baš nema pri ruci. Roza braunila ( 20G ) uglavnom se koristi u slučajevima kad se ičekuje da će venu biti zbilja teško kanilirati dok su plave ( 22G ) i žute ( 24G ) braunilice koje koristimo isključvo kod djece.

Osoba koja dolazi na estetsku operaciju sigurno nije sva "izbušena" i otečena kao neki bolesnici koji leže niz dana u bolnici pa da je stanje vena takvo da nema pogodnog mjesta pa moraš sa "plavom" braunilom nabosti makar ikakav venski put.
Ukratko, korištenje roza a pogotovo plavih braunila kod odraslih a naročito u svrhu anestezijskih postupaka, u bolničkom miljeu znak je da osobe koje to idu bosti nisu manualno dovoljno vješte niti poznaju dovoljno moguće situacije kao i oni koji to odobravaju!

mi te, kako ti kažeš, braunile za bezveznjake, uredno i bez problema koristimo kod ljudi koji imaju tanke, vijugave i krhke vene...
svaka čast tvom iskustvu, ali ima nas još ovdje sa jako puno iskustva i na dječjim i novorođenačkim "končićima"
Mislim da me nisi najbolje razumjela....Molim te obrati pažnju na gore podebljano.
Dakle, govorim o korištenju plave braunile u anestezijskom postupku kod odraslog...ne o slučajevima kad je vena takva "loša" ( tanka, vijugava, krhka ) pa negdje zbog neke druge svrhe moraš nabosti bilo kakav venski put. Uostalom, eno gore i to sam naveo i podebljao.
Da ne duljim, plave braunile nisu "braunile za bezveznjake", ali jesu bezveznjaci oni koji plavu braunilu idu bosti odrasloj osobi u svrhu anetszeijskog postupka. Tako dda mislim da nema razloga da se ljutiš.:)

ketamine
16.09.2009., 09:35
jel kawasaki ziva uopce? ukoliko su treborovi navodi da gospoda iz tonciceve ordinacije lista 4room-e da se nije mala zamjerila pa je ovi trajno uspavali? :P suzuki? hellloww...mi zeljno cekamo slikice tvojega napretka..hajde..pa nije toliko bolno...

suzuki750
16.09.2009., 10:10
suzuki si ti izvadila tampone?
ako jesi opiši nam malo,da se bolje pripremimo :mig:

jesam tu sam, vadila sam tampone :mig:

eto, nije nista bolilo, bili su za sekundu vani, bili su malo veci od filtera od cigareta, tak da nema straha sto se toga tice :mig: :D

ja sutra!

javljajjjjj!! cekam te!!! :cerek:

jel kawasaki ziva uopce? ukoliko su treborovi navodi da gospoda iz tonciceve ordinacije lista 4room-e da se nije mala zamjerila pa je ovi trajno uspavali? :P suzuki? hellloww...mi zeljno cekamo slikice tvojega napretka..hajde..pa nije toliko bolno...

jesam ziva sam, kaj nebi bila, pa to je bila samo operacija nosa! :rofl: .. jesam, zamjerila sam im se i dobila po nosu poslije skidanja tampona! :zubo:

a sve je isto ko i prije samo nema tampona, stavit cu slike, jos sam obljepljena, kalup skidam sutra, ruke mi se tresu kad se sjetim da cu sutra vidjet svoj novi nos.. :eek: :D

trebor :s

fire123
16.09.2009., 14:13
evo mene doma. sve je prošlo super... nakon razgovora s dr. Tončićem i fotkanja, odoh sa jako simpatičnom sestrom koja mi je dala premedikaciju malo iznad guze, a onda legoh na op stol, koji je btw puno udobniji od onih na kojima sam prije lažala.
anesteziolog mi je uveo braunilu (plavu ;)) i dobih još nešto i to jako fino... uživala sam tako gledajući lijepo okruglo svijetlo iznad sebe.
slijedeće ćega se sijećam su hladni oblozi iza vrata i na očima...
još uvijek me ništa ne boli... znam da će se to promijeniti, pa tako imam pripremljeno svašta...
imam 2 ledena obloga i dalje i hladit ću ih i stavljat cijeli dan.
eto, meni baš bilo super

fire123
16.09.2009., 14:14
ma ne ljutim se ni najmanje :)

fire123
16.09.2009., 17:38
ma ne ljutim se ni najmanje :) ovo sam rekla treboru

quick update::top:
i dalje me ništa ne boli, samo osijećam punoću u nosu, a kako i ne bi, nazalni tamponi i nisu dio mog uobičajenog assesoara

zozef
16.09.2009., 19:35
Trenutno radim predoperativne pretrage ,krv,mokrača,ekg,i na kraju anasteziolog,nakon toga nazad kod orl po termin za operaciju.Prije toga oko 4 mjeseca terapija tafalom.Bolnica opća županijska.problem koji se treba riješiti je labavost nosnih krila ,koja pri udisaju zatvaraju nos.Kako liječnik kaže treba s uha uzeti hrskavice i ugraditi u nos .E sad me zanima dali je neko to radio i kako to izgleda ,naravno zanima me svaki detalj.pozdrav.

Ima li itko da mi udjeli koju riječ.

HelloShitty
16.09.2009., 21:23
Ima li itko da mi udjeli koju riječ.
Ja mogu reci samo to da imam isti/slican problem (insuficijencija nosnice, urusen taj "noseci" dio piramide koji onemogucava disanje, potrebna stabilizacija implantatom s preostale hrskavice septuma ili uha...). Dakle, zato sam tu, da pokusam skuziti kod koga to obaviti, ali ne ide.

Koliko sam upoznat, ta operacija nije za pacijenta nista specijalno, ali jeste za operatera jer je nalik uvlacenju konca u iglu (o tome bi ove zenske "pacijentice" trebale vise znati :D). Stoga bih ti preporucio da se raspitas tko ce te operirati i kakva mu je "reputacija" jer taj zahvat zahtijeva iskusnog operatera, a septum slicno rjesavaju vise-manje svi ORL specijalisti.

I jedno pitanje za fire123:

Nije mi jasno sto je ta prva "premedikacija" koju spominjes? Isto nesto za smirenje? I onda to "podebljaju" dodatno na operacijskom stolu?
Ja sam na ranijoj operaciji septuma dobio u guzu neki opijat (doslovno sam bio drogiran, a ne samo smiren) i dalje mi nista vise nisu morali davati jer sam ionako bio dosadan (govorio doktoru gdje da "zareze" i slicno :rofl:).

trebor
17.09.2009., 06:57

Nije mi jasno sto je ta prva "premedikacija" koju spominjes? Isto nesto za smirenje? I onda to "podebljaju" dodatno na operacijskom stolu?

Nisam fire, al eo kratko ću...

Premedikacijom se naziva aplikacija određenog lijeka/lijekova najčešće intramuskularno i to nekih pola sata-sat prije samog operativnog zahvata.
Svrha premedikacije je dvojaka. Prvo, pokušati bolesnika osloboditi napetosti i malo ga unjonjati...i drugo, pripremiti sam organizam za indukciju odnosno početak anestezije...
Najčešće se u kombinaciji koriste nešto od sedaativa ili narkoanalgetika ( apaurin, dormicum, fentanyl... ) i atropin. Uglavnom svaki anesteziolog ima neku svoju omiljenu kombinaciju ( ukoliko ona nije kontraindicirana zbog nekog razloga.

zozef
17.09.2009., 08:02
Ja mogu reci samo to da imam isti/slican problem (insuficijencija nosnice, urusen taj "noseci" dio piramide koji onemogucava disanje, potrebna stabilizacija implantatom s preostale hrskavice septuma ili uha...). Dakle, zato sam tu, da pokusam skuziti kod koga to obaviti, ali ne ide.

Koliko sam upoznat, ta operacija nije za pacijenta nista specijalno, ali jeste za operatera jer je nalik uvlacenju konca u iglu (o tome bi ove zenske "pacijentice" trebale vise znati :D). Stoga bih ti preporucio da se raspitas tko ce te operirati i kakva mu je "reputacija" jer taj zahvat zahtijeva iskusnog operatera, a septum slicno rjesavaju vise-manje svi ORL specijalisti.

Ja sam na ranijoj operaciji septuma dobio u guzu neki opijat (doslovno sam bio drogiran, a ne samo smiren) i dalje mi nista vise nisu morali davati jer sam ionako bio dosadan (govorio doktoru gdje da "zareze" i slicno :rofl:).

Vidim da ste upoznati s problemom.Baš kao što ste spomenuli i kirurg je rekao da će uzeti hrskavice s uha i učvrstiti krila nosa ,on mi djeluje samouvjereno,a o operaciji govori kao rutini i sto kaže da u bolnici ostajem 2 dana ostalo ništa,nekako imam u njega povjerenja.Danas idem po termin pa ću vas obavjestiti o rezultatima.pozdrav.

HelloShitty
17.09.2009., 12:37
Nisam fire, al eo kratko ću...

Premedikacijom se naziva aplikacija određenog lijeka/lijekova najčešće intramuskularno i to nekih pola sata-sat prije samog operativnog zahvata.
Svrha premedikacije je dvojaka. Prvo, pokušati bolesnika osloboditi napetosti i malo ga unjonjati...i drugo, pripremiti sam organizam za indukciju odnosno početak anestezije...
Najčešće se u kombinaciji koriste nešto od sedaativa ili narkoanalgetika ( apaurin, dormicum, fentanyl... ) i atropin. Uglavnom svaki anesteziolog ima neku svoju omiljenu kombinaciju ( ukoliko ona nije kontraindicirana zbog nekog razloga.
Hvala na odgovoru!

Ustvari, zanimalo me je u kontekstu toga sto fire123 spominje da je dobila tu premedikaciju, a potom (pola sata-sat kasnije, valjda) na operacijskom stolu "nesto od cega joj je bilo fino". Zato mi nije jasno sto je jedno, a sto drugo, ali ocito je rijec o odvojeno administriranim komponentama anesteziologove omiljene kombinacije. :)

Vidim da ste upoznati s problemom.Baš kao što ste spomenuli i kirurg je rekao da će uzeti hrskavice s uha i učvrstiti krila nosa ,on mi djeluje samouvjereno,a o operaciji govori kao rutini i sto kaže da u bolnici ostajem 2 dana ostalo ništa,nekako imam u njega povjerenja.Danas idem po termin pa ću vas obavjestiti o rezultatima.pozdrav.

Eto, javi ako nije kasno je li doktor rekao nesto konkretnije (kako to tocno izvodi, u kojoj anesteziji, koliko traje operacija, kolike su sanse da (ne) uspije...).

zozef
17.09.2009., 15:10
Hvala na odgovoru!

Ustvari, zanimalo me je u kontekstu toga sto fire123 spominje da je dobila tu premedikaciju, a potom (pola sata-sat kasnije, valjda) na operacijskom stolu "nesto od cega joj je bilo fino". Zato mi nije jasno sto je jedno, a sto drugo, ali ocito je rijec o odvojeno administriranim komponentama anesteziologove omiljene kombinacije. :)

Eto, javi ako nije kasno je li doktor rekao nesto konkretnije (kako to tocno izvodi, u kojoj anesteziji, koliko traje operacija, kolike su sanse da (ne) uspije...).

Danas bio kod anasteziologa ,pola sata pregledava nalaze pregledava pluća ,srce s a slušalicama ,pita sve,pušenje,pijača,ujedno govori strpljivo kad me prime kako me pripremaju ,kako paze na mene itd.Anestezija opća.Poslije toga otišao kod orl i medicinska sestra mi dala termin ni manje ni više nego sljedeći tjedan.Zaista brzo.Doktora sam samo vidio kroz vrata.To je za sad sve.

tina sch
17.09.2009., 17:33
svi koji planirate operaciju izbjegavajte KB Dubravu u širokom luku .. za vaše dobro :mig:

fire123
18.09.2009., 07:22
jučer nisam mogla uopće otvoriti forum.hr, neki problemi sa serverom valjda i to su jedini problemi koje sam imala...
dakle s nosom je sve ok... moram priznati da sam ugodno iznenađena činjenicom da me ništa ne boli... jučer su se pojavili malo jače obojani podočnjaci, što je potpuno normalna pojava... sve u svemu, puno blaže i ljepše iskustvo od onog na što sam bila pripremljena... svi vi koji još uvijek niste skupili hrabrosti korigirati nos (a želite to), nemate se čega bojati... još samo da mi dr. Tončić izvadi tampone iz nosnica, pa će i jedini problem koji imam, a to su suha usta, prestati

suzuki750
18.09.2009., 07:57
ja se nisam mogla dočepat laptopa a poslije ni forum nije radio..

skinula sam kalup- nos prekrasan vec kakav je sad!! fire poslat cu ti ga u mailu, a na forum cu ga stavit kasnije, neda mi se sad uredivat sliku :D :cerek:

jos uvijek sam malo naotecena i imam ljubicasto zelene "podljeve" al mojoj sreci nema kraja, i jos mi danas dolazi moj pasonja, ma di ces bolje!! :tulum:

:jumping:

nika37
18.09.2009., 09:06

skinula sam kalup- nos prekrasan vec kakav je sad!! fire poslat cu ti ga u mailu, a na forum cu ga stavit kasnije, neda mi se sad uredivat sliku :D :cerek:

jos uvijek sam malo naotecena i imam ljubicasto zelene "podljeve" al mojoj sreci nema kraja, i jos mi danas dolazi moj pasonja, ma di ces bolje!! :tulum:

baš mi je drago da je sve ispalo o.k.:top:
nakon toliko patnje ipak se isplatilo,sretno i uživaj sa pesekom :mig:

fire123
18.09.2009., 10:47
i meni je drago da si ok :)

18.09.2009., 12:10

bravo!! uživaj :cerek: znam kako ti je :mig:
p.s. sorry na greškama u privatnoj poruci :ne zna:

nika37
18.09.2009., 12:23
jučer nisam mogla uopće otvoriti forum.hr, neki problemi sa serverom valjda i to su jedini problemi koje sam imala...
dakle s nosom je sve ok... moram priznati da sam ugodno iznenađena činjenicom da me ništa ne boli... jučer su se pojavili malo jače obojani podočnjaci, što je potpuno normalna pojava... sve u svemu, puno blaže i ljepše iskustvo od onog na što sam bila pripremljena... svi vi koji još uvijek niste skupili hrabrosti korigirati nos (a želite to), nemate se čega bojati... još samo da mi dr. Tončić izvadi tampone iz nosnica, pa će i jedini problem koji imam, a to su suha usta, prestati

drago mi je da je i tebi super,tj. da te niš ne boli:),sretan oporavak:mig:
cure stavite slikice:cerek:

suzuki750
18.09.2009., 13:40
evo slikice, nisam mogla bolje:

http://i26.tinypic.com/2vvt9mx.jpg

hvala vam svima!!!! :cerek:

@mašnica- imala sam i i ja par! :zubo:

nika37
18.09.2009., 13:48

koliko mogu vidjet super je:)
ajde uslikaj malo veću slikicu,ne mogu odredit,kad ti ne vidim lice tj. ne vidim koliki je nos u odnosu na lice,vidim da grbice nema i to je super,a sad veličinu nosa ne vidim dobro:)
ali ipak mislim da je super,i baš mi je drago:mig:

fire123
18.09.2009., 13:54
suzi, prekrasan ti je nos, svaka čast majstoru :)

ketamine
18.09.2009., 14:00
moze li netko za promijenu postati negdje /nekome sliku velicine koje ljudsko oko moze razabrati..mislim..wtf je ovo? imate imageshck... il' tak' nesta se zove pa tamo postajte i posaljite link..ovo je brutalno malena slika..pa ja da si napravim kvalitetan nos postao bih sliku velicine jumbo plakata uz prometnice..a oni pljunu 2000€ da bi postali nesto velicine nokta..LAME!

fire123
18.09.2009., 14:13
povećalo ;) ?

suzuki750
18.09.2009., 14:14
moze li netko za promijenu postati negdje /nekome sliku velicine koje ljudsko oko moze razabrati..mislim..wtf je ovo? imate imageshck... il' tak' nesta se zove pa tamo postajte i posaljite link..ovo je brutalno malena slika..pa ja da si napravim kvalitetan nos postao bih sliku velicine jumbo plakata uz prometnice..a oni pljunu 2000€ da bi postali nesto velicine nokta..LAME!

kad se vratis samo izvoli! :mig:

koliko mogu vidjet super je:)
ajde uslikaj malo veću slikicu,ne mogu odredit,kad ti ne vidim lice tj. ne vidim koliki je nos u odnosu na lice,vidim da grbice nema i to je super,a sad veličinu nosa ne vidim dobro:)
ali ipak mislim da je super,i baš mi je drago:mig:

necu sad stavljat i lice jer se vidi da sam naotecena i jos imam podljeve, a i nos mi je jos naotecen, treba se jos smanjit za nekih 30 %, tek sam jucer skinula kalup..

ja nisam skracivala nos, samo grbu i vrh.. i najbitnija mi je bila grba, toga vise nema i ja sam super zadovoljna, samo mi je to bilo bitno! :D

a najbolje slikice sa cijelim licem cete dobit za par mjeseci! :)

18.09.2009., 17:02

mislim da je slika dovoljno dobra da vidimo da je super i ravan :D
bravo!! :) isplatilo se!! :cerek:

nika37
18.09.2009., 19:19
mislim da je slika dovoljno dobra da vidimo da je super i ravan :D
bravo!! :) isplatilo se!! :cerek:

nos je super ravan,a slika nije nikako dobra u smislu da sve vidimo,kako se nos uklopio u cjelokupan profil i tak dalje,ali razumijem suzuki da je još natečena i da ne može slikat sve,prema tome za sad smo zadovoljni,a slika je mogla bit bolja:p

ketamine
19.09.2009., 01:33
natecen..il' kako vi kazete ''naotecen''..to mozemo preboljeti..i kada zaruzis nakon 10 piva ujutro si natecen..pa svejedno da se slikas mozes probaviti...slazem se sa prijasnjim navodima..zelimo vidjeti na sto ti lici nos PLUS lice..kako je sve u kombinaciji..i ja za sebe kazem da imam lijepe okice pa da ih slikam netko bih rekao wow...a ostalo mozda ne stima..zelimo citav dojam...da kazemo --e to je ona-- a ne samo neki nosek na dnu ekrana..koliko ljudi ima lijepi nosic a ono zecja usna....zelimo citavu sliku i iznistiramo na tome..zelimo vidjeti-ZANEMARUJUCI NEKAKVE PODLJEVE I OTEKLINE-na sto ti zapravo licis ATM ili u prijevodu..at the moment..ili u prijevodu prijevoda..trenutacno...sto je doktor Nozic konrevetno ucinio..jel' on dobro uskladio lice s nosom il' je to sve goli k.... !

fire123
20.09.2009., 10:43
evo već 2 dana dišem na nos, divan osjećaj... nemam potrebu ovdje stavljat svoje slike bez obzira na želje ostalih čitatelja... mislim da je dovoljan dokaz odličnih rezultata zadovoljstvo kojim odišu postovi :)

tweetee
20.09.2009., 17:42
Al to sta ja imam nije granulom

Ne prolazi ti pm, isprazni stare poruke...

_reese_
20.09.2009., 20:05
Ne prolazi ti pm, isprazni stare poruke...

Jesam:D

zivkoz
20.09.2009., 21:44
ja sam prije 3 mj. bila kod zambellia, platila sam 2200 eura. Mogu reći da su sestra jako prijazne i dobre, ali on je čudan tip. kada mi je vadio tampone iz nosa pala sam u nesvijest! naglo mi je pao tlak od bolova i srušila sam se:rofl:. nos mi izgleda ok, iako mi ljudi zapravo ne primjećuju jer nije velika razlika, međutim kako ja non stop buljim u zrcalo stalno nalazim neke neravnine i šta ti ja znam. ali napravio mije posao kako treba. Malo mi smetaju ožiljci u nosu tako da mi skoro svaki dan nos curi i nezgodno mi ga ja očistit.:D
Ja sam se relatiuvno brzo oporavila, nakon 7 dana bila sam ko nova, iako mi ga je lomio... Preporučujem svim curama (i dečkima ako ih ima) da to naprave ako imaju financije i ako su stvarno nezadovoljni sa svojim nosom ako niste 100% sigurni u ono kaj želite NE UPUŠTAJTE SE U TO.
I još nešto, NE BOLI, samo morate paziti da se ne ozljedite jer je jako osjetljivo bar 1 i pol dana

Molim te reci mi nešto malo više o tom zambelli-u jer i ja namjeravam otići kod njega ali čitam po forumu da je ovakav onakav pa su me malo zabrinuli,,,ali ako je on kao kirurg dobar i ako ti je napraio nos kaka si htjela onda češ mi dati snage da se ponovno opredjelim za njega

zivkoz
20.09.2009., 22:41
Da bi mi netko znao reći o dr Bagatinu
vidim tu na forumu je puno ljudi bilo na operaciji nosa ali nitko ne spominje
dr Bagatina
zar nitko od svih vas nije bio kod njega
ja bih trebala otići kod njega na konzultaciju pa ako mi netko može izraziti svoje osobno iskustvo i mišljenje o tom dr
Molim vas

21.09.2009., 09:57
Molim te reci mi nešto malo više o tom zambelli-u jer i ja namjeravam otići kod njega ali čitam po forumu da je ovakav onakav pa su me malo zabrinuli,,,ali ako je on kao kirurg dobar i ako ti je napraio nos kaka si htjela onda češ mi dati snage da se ponovno opredjelim za njega

i ja sam pred 4 mj bila kod zambellija i jako sam zadovoljna!:D

katjaa
22.09.2009., 08:08
Evo prošlo je 9 mjeseci od operacije, i jučer sam billa kod Zambellia. Hm, išla sam jer mi nos baš i nje onakav kakav je tebao biti ali to je zbog činjenice da mi se nos sužavao pa je nastava tzv. rupa na jednos strani nosa koju je on morao popuniti sa hrskavicom. Međutim popunio je malo više, pa sada to moram ići "odrezat". Postoji još jedna stvar, nije baš jako ravan. Iako mi svi govore da brijem, i on sam mi je rekao da dođem u 1. mj.
(naime treba proći godina dana da sve legne na svoje mjesto da se vidi konačan rezultat)
da to korektiramo.
Ja se nadam da neću i to morati platiti s bzirom na činjenicu da sam iskeširala 2200 eura.

Rekao mi je da će mi to radit na lokalnoj anesteziji što me užasava!!!
Da, Zambelli je takav da bez beda kaže BOLIT ĆE. Ono malo boli pecka, a ja umirem u mukama...

Inače, nos mi je ok, nisam potpuno zadovoljna ali to ću riješit u 1. mj., inače nitko i ne kuži tej nedostatak ali naravno ja ga vidim.

Ponovit ću, skidanje tampona boli, iz mog iskustva. Ja sam doslovno pala u nesvjest. Bol je trenutačna ali užasavajuća, kao da vam netko vadi mozak kroz nos. Nije da vas plašimm, iskustva su različita.
Što se tiče prve opće anestezije, meni je bilo ok, nisam povraćala, nije mi bilo slabo i mogla sam kunjat malo uz TV.

Kod Zambellia su sestre fantastične, jedna me čak poslije operacije kada sam se probudila držala za ruku dok sam plakala... Prepala sam se kada sam se probudila jer nje bilo mame :):cerek:

E samo napomena jedna, dvoumila sam se oć li kod Kinčla ili Zambellia, i došla ja na pregled kog Kinčla i kažem ja njemu da mi smetaju nosnice, da su mi nekak pre dugačke, a on meni da se to ne može skratit ovo-ono...
A kada sam Zamellia pitala isto reko mi je da se to može i kaj je najbitnije napravio i je to odlično.

:p

22.09.2009., 08:14
Evo prošlo je 9 mjeseci od operacije, i jučer sam billa kod Zambellia. Hm, išla sam jer mi nos baš i nje onakav kakav je tebao biti ali to je zbog činjenice da mi se nos sužavao pa je nastava tzv. rupa na jednos strani nosa koju je on morao popuniti sa hrskavicom. Međutim popunio je malo više, pa sada to moram ići "odrezat". Postoji još jedna stvar, nije baš jako ravan. Iako mi svi govore da brijem, i on sam mi je rekao da dođem u 1. mj.
(naime treba proći godina dana da sve legne na svoje mjesto da se vidi konačan rezultat)
da to korektiramo.
Ja se nadam da neću i to morati platiti s bzirom na činjenicu da sam iskeširala 2200 eura.

Rekao mi je da će mi to radit na lokalnoj anesteziji što me užasava!!!
Da, Zambelli je takav da bez beda kaže BOLIT ĆE. Ono malo boli pecka, a ja umirem u mukama...

Inače, nos mi je ok, nisam potpuno zadovoljna ali to ću riješit u 1. mj., inače nitko i ne kuži tej nedostatak ali naravno ja ga vidim.

Ponovit ću, skidanje tampona boli, iz mog iskustva. Ja sam doslovno pala u nesvjest. Bol je trenutačna ali užasavajuća, kao da vam netko vadi mozak kroz nos. Nije da vas plašimm, iskustva su različita.
Što se tiče prve opće anestezije, meni je bilo ok, nisam povraćala, nije mi bilo slabo i mogla sam kunjat malo uz TV.

Kod Zambellia su sestre fantastične, jedna me čak poslije operacije kada sam se probudila držala za ruku dok sam plakala... Prepala sam se kada sam se probudila jer nje bilo mame :):cerek:

E samo napomena jedna, dvoumila sam se oć li kod Kinčla ili Zambellia, i došla ja na pregled kog Kinčla i kažem ja njemu da mi smetaju nosnice, da su mi nekak pre dugačke, a on meni da se to ne može skratit ovo-ono...
A kada sam Zamellia pitala isto reko mi je da se to može i kaj je najbitnije napravio i je to odlično.

:p

Ej. i ja sam tamo bila. Sestre su fenomenalne! Zašto si plakala :rofl: pa buđenje je najbolje! Ja sam se dobro naspavala. I ja sam kratila nosnice i super su mi! Meni tamponi jesu bili "užasni" ali ni probližno za padanje u nesvijest...mene su oni mali končići oko nosa izludili dok ih je vadio :flop:
Dakle, nije ti potpuno ravan i kako ces to srediti u 1 mj.? otvaranjem pa ponovo?:eek:

katjaa
22.09.2009., 08:26
Ej. i ja sam tamo bila. Sestre su fenomenalne! Zašto si plakala :rofl: pa buđenje je najbolje! Ja sam se dobro naspavala. I ja sam kratila nosnice i super su mi! Meni tamponi jesu bili "užasni" ali ni probližno za padanje u nesvijest...mene su oni mali končići oko nosa izludili dok ih je vadio :flop:
Dakle, nije ti potpuno ravan i kako ces to srediti u 1 mj.? otvaranjem pa ponovo?:eek:

DA!! Poludit ću! I sam mi je reko da će me bolit!
O Bože ZAŠTO JA??!!
Radit će mi pod lokalnom... Užasavam se toga...
A plakala sam jer sam takva, ja ti se rasplače na sve, ne od boli već nekako šta ja znam... dođe mi

fire123
22.09.2009., 09:49
O Bože ZAŠTO JA??!!
A plakala sam jer sam takva, ja ti se rasplače na sve, ne od boli već nekako šta ja znam... dođe mi

bez panike molim ;)
moja op je bila 16.09. pod lokalno potenciranom anestezijom... lijepo sam spavala cijelo vrijeme... probudila se kad je sve bilo gotovo. ni jedan trenutak me nije NIŠTA bolilo... nemaš se čega bojati, opusti se.

22.09.2009., 14:24
O Bože ZAŠTO JA??!!

jesi sigurna da nije ravan i da bas moras to opet raditi? Koliko se sijećam rekla si da samo ti primjećuješ neke nepravilnosti....

zivkoz
23.09.2009., 07:23
A dr Bagatin ?????
Cure,,,,pa šta baš ni jedna mi ne zna niš reći o njemu,,,,?????
Šta nitko nije bio kod njega od svih vas ?

fire123
23.09.2009., 09:38
nažalost ovo mi nije bilo prvo iskustvo "pod nožem" ali je bilo najljepše... svima toplo preporučujem dr. Tončića, zato što su on i njegov tim izuzetni (stručnost, profesionalnost, ljudska toplina, kolegijalnost)... mogla bih još nabrajati, ali možda bi neki krivo shvatili... evo skinula sam kalup i toliko sam zadovoljna da sam plakala od sreće vozeći se doma... nos već sad izgleda divno i skladno s licem, čak ni ne izgleda kao operirani nos...
svi mi imamo slobodu odlučiti kad, kod koga i u kolikoj mjeri korigirati nos, a meni je drago što sam odlučila ovako kako jesam... mislim da je danas počeo novi period mog života... stavljam točku na nezgodu i mičem ruku s lica... da, opet se osijećam slobodno i sretno...

23.09.2009., 09:55
nažalost ovo mi nije bilo prvo iskustvo "pod nožem" ali je bilo najljepše... svima toplo preporučujem dr. Tončića, zato što su on i njegov tim izuzetni (stručnost, profesionalnost, ljudska toplina, kolegijalnost)... mogla bih još nabrajati, ali možda bi neki krivo shvatili... evo skinula sam kalup i toliko sam zadovoljna da sam plakala od sreće vozeći se doma... nos već sad izgleda divno i skladno s licem, čak ni ne izgleda kao operirani nos...
svi mi imamo slobodu odlučiti kad, kod koga i u kolikoj mjeri korigirati nos, a meni je drago što sam odlučila ovako kako jesam... mislim da je danas počeo novi period mog života... stavljam točku na nezgodu i mičem ruku s lica... da, opet se osijećam slobodno i sretno...

good 4 u!! Uživaj u novom periodu bez ruke sa kojom si se skrivala!! :cerek:

suzuki750
23.09.2009., 11:29

:lux: :cerek:

nika37
23.09.2009., 12:25

baš mi je drago da si sretna:mig::lux::lux::lux:

fire123
24.09.2009., 10:38
i meni :) na pm ili možda bolje mail vam mogu poslat slike

amandiCcc
24.09.2009., 11:14
eeej :):):)

evo prošlo 2 dana od skidanja zavoja :D bez podljeva, oteklina ili bilo kakvog plavila crvenila i sličnih indikacija :D nos divan krasan baš leeep. baš lijepo stoji :))) ljudi ni ne primjećuju da sam operirana jedino oni koji to znaju i oni su također oduševljeni rezultatom.
premda mi je bilo pun k svega kad mi je krv curila kroz nos il slično i mislila sam što je meni sve ovo trebalo sada sam sretna i zadovoljna rezultatom.
već sam i vani bila s društvom i na faksu, krečem se normalno, sve je super
slikica uskoro. kada nadjem usb -.-''''

:cerek::cerek::cerek:

24.09.2009., 14:47
eeej

evo prošlo 2 dana od skidanja zavoja :D bez podljeva, oteklina ili bilo kakvog plavila crvenila i sličnih indikacija :D nos divan krasan baš leeep. baš lijepo stoji :))) ljudi ni ne primjećuju da sam operirana jedino oni koji to znaju i oni su također oduševljeni rezultatom.
premda mi je bilo pun k svega kad mi je krv curila kroz nos il slično i mislila sam što je meni sve ovo trebalo sada sam sretna i zadovoljna rezultatom.
već sam i vani bila s društvom i na faksu, krečem se normalno, sve je super
slikica uskoro. kada nadjem usb -.-''''

:cerek::cerek::cerek:

good 4 u!! :D:cerek::top:

lena25
25.09.2009., 13:52
Bok svima! procitala sam valjda sve postove, vise-manje, svi su zadovoljni s ishodom op.,sto mi je drago za cut!
al zanima me ona druga strana, tj.da li netko nije zadovoljan sa konacnim ishodom op.?! meni je napravljena rinoplastika u 1.mj., i jos uvijek se nisam navikla na "novi" nos,nije tolika promjena,od mojih prijatelja nitko nije nista primijetio,u obitelji isto tako, jer nisam svima htjela rec, al ja sam dozivjela drasticnu promjenu, nikako da se priviknem!!!!
zanima me da li jos netko prozivljava identicnu situaciju?

komadić
25.09.2009., 16:15
bok svima
upravo sam se registrirala na forum, inače ga nešto malo pratim,al ne pišem. ovu sam temu počela pratiti otkad se rodila ideja kod mene da odem operirat nos.
vaša iskustva su mi mnogo pomogla i zato bi želila ostavit i svoje iskustvo ovdje. nažalost, dan prije operacije sam naletila na post od suzuki pa sam se malo prepala, mada su meni nos radili u općoj...svejedno sam se na stolu pitala hmm koja ono treba bit braunila nakon šta mi je anesteziolog rekao da mi je stavilo slatku rozu :D
ugl. svi ti straovi su skroz normalni, no bezrazložni, pogotovo ako se za opću odlučite. budući da sam ja imala dosta zeznut nos, tj. trebalo mi je opravljati i funkciju i estetiku, doktor je to super obavio-zatvorenom tehnikom i u sat i po.
operacija mi je bila sinoć, došla sam doma u split (iz makarske,dr-glušac) oko 1 ujutro...nije mi se uopće spavalo, dapače super mi je bilo raspoloženje-to valjda znači da je takva bila i anestezija... pri buđenju je bilo osoblje tu koje me je ,,tješilo", bili su zakon tim,,,raspoloženje im je bilo zafrkantsko i umirujuće šta mi je stvarno puno znaćilo pri tom buđenju;) danas u 1 popodne sam vadila tampone i mada sam bila jako umorna od vožnje, doktor je to tako napravio da nisam ništa osjetila.
još se privikavam na disanje otvorenih usta, čini mi se da kad zaspem, budući da mi još nije refleksno tako disati, da se odmah probudim...možda iz nekog straha da ne dišem...nadam se da će to bit ok večeras...a ako ne, spavat ću pola sata... pa onda opet pola... itd... kroz noć:D
to je svejedno ništa strašno, dakle 4 dana pretrpim i ostak života dišem super, a i izgleda super ;) naravno sve je još nateknuto pa se ne može vidit kako će to zapravo izgledat, za par dana, malo masaže nosa bit će to ok!
trebam stavljati kapi i parafinsko ulje tako da se ta sukrvica unutra omekša i valjda da prije prodišem--- htjela bi samo pitat ako je netko stavljao te kapi - da li da ispušem lagano nos poslije ili se to slijeva u grlo :S eto zaporavila danas doktora pitat,,,mada mi je logičnije da ispušem, za svaki slučaj pitam ako je netko isto te kapi stavljao?

25.09.2009., 23:29
bok svima
upravo sam se registrirala na forum, inače ga nešto malo pratim,al ne pišem. ovu sam temu počela pratiti otkad se rodila ideja kod mene da odem operirat nos.
vaša iskustva su mi mnogo pomogla i zato bi želila ostavit i svoje iskustvo ovdje. nažalost, dan prije operacije sam naletila na post od suzuki pa sam se malo prepala, mada su meni nos radili u općoj...svejedno sam se na stolu pitala hmm koja ono treba bit braunila nakon šta mi je anesteziolog rekao da mi je stavilo slatku rozu :D
ugl. svi ti straovi su skroz normalni, no bezrazložni, pogotovo ako se za opću odlučite. budući da sam ja imala dosta zeznut nos, tj. trebalo mi je opravljati i funkciju i estetiku, doktor je to super obavio-zatvorenom tehnikom i u sat i po.
operacija mi je bila sinoć, došla sam doma u split (iz makarske,dr-glušac) oko 1 ujutro...nije mi se uopće spavalo, dapače super mi je bilo raspoloženje-to valjda znači da je takva bila i anestezija... pri buđenju je bilo osoblje tu koje me je ,,tješilo", bili su zakon tim,,,raspoloženje im je bilo zafrkantsko i umirujuće šta mi je stvarno puno znaćilo pri tom buđenju;) danas u 1 popodne sam vadila tampone i mada sam bila jako umorna od vožnje, doktor je to tako napravio da nisam ništa osjetila.
još se privikavam na disanje otvorenih usta, čini mi se da kad zaspem, budući da mi još nije refleksno tako disati, da se odmah probudim...možda iz nekog straha da ne dišem...nadam se da će to bit ok večeras...a ako ne, spavat ću pola sata... pa onda opet pola... itd... kroz noć:D
to je svejedno ništa strašno, dakle 4 dana pretrpim i ostak života dišem super, a i izgleda super ;) naravno sve je još nateknuto pa se ne može vidit kako će to zapravo izgledat, za par dana, malo masaže nosa bit će to ok!
trebam stavljati kapi i parafinsko ulje tako da se ta sukrvica unutra omekša i valjda da prije prodišem--- htjela bi samo pitat ako je netko stavljao te kapi - da li da ispušem lagano nos poslije ili se to slijeva u grlo :S eto zaporavila danas doktora pitat,,,mada mi je logičnije da ispušem, za svaki slučaj pitam ako je netko isto te kapi stavljao?

ne znam, ja sam dobila upute da sa štapićima za uši umočenim u maslinovo ulje čistim nos i da NIKAKO ne pušem nos. Pa radije nazovi...koliko znam ispuhivanje nije dobro iako sam ja nakon tjedan dva malo puhala :ne zna:
u svakom slučaju oprezno sa tim! :mig:

komadić
26.09.2009., 11:39
jutros sam stavila kapi, al se ništa nije dogodilo :D niti sam puhala,niti se slijevalo...al u mene je tek dan i pol prošlo od operacije pa ništa čudno šta tu još nema nikakvog protoka :P

da te pitam mašnice,za koliko dana si uspjela prodisat na nos?
to me najviše živcira,jer ne spavam dobro kad moram na usta disat... nadam se da ću se priviknut na to, kako je kod tebe bilo?

26.09.2009., 16:20
jutros sam stavila kapi, al se ništa nije dogodilo :D niti sam puhala,niti se slijevalo...al u mene je tek dan i pol prošlo od operacije pa ništa čudno šta tu još nema nikakvog protoka :P

to me najviše živcira,jer ne spavam dobro kad moram na usta disat... nadam se da ću se priviknut na to, kako je kod tebe bilo?

Uf katastrofa kad se sjetim! hrkala sam!! :horor::brukica: jadan moj dragi kraj mene!! Ja sam skinula kalup nakon 8 dana...i još sam imala začepljen nos danima. onda je mic-po-mic prolazilo zraka. Konkretno ti ne znam reci ali definitivno zaboravi ovih dana disanje na nos! :flop: ja nisam ništa spavala jer su mi usta bila suhaaaaaa :flop: ali i to prođe! vidis kako se ja već i ne sjećam :mig:

Oblica
27.09.2009., 14:48

ja sam isto bila kod glušca.jedan specifičan doktor al odličan stručnjak.

normalno stavi kapi u nos,ne trebaš još ispuhivat.parafinsko ulje je za kraste,odlična stvar.za 7,8 dana ćeš nos ispuhivat fiziološkom otopinom i tada ćeš moć normalno disat.sada će ti dr čistit nos svaki put kad dođeš.užasno boli,al nakon toga ćeš disat super,pa će ti se opet začepit.sve je to normalno..nisu ti ni 2 dana prošla,a oporavak traje godinu dana.

je malo neugodno,al drži se :top:

zozef
27.09.2009., 19:01

Jučer sam se vratio kući.Operacija je prošla ok.A što da kažem doktor super ,sestre super,bolnica uredna ,svako radi svoj posao.Što se tiče same operacije malo toga mogu reći osim da je nos još blago natečen ,pijem antibiotike a već nakon prvog dana ništa za bolove jer nije potrebno.U nosu nemam ništa,dišem na njega i čistim ga pažljivo ispuhujem.S uha je uzimana hrskavica koja je ugrađena u nosnu konstrukciju.Uha su već prilčno zarasla,nisu zamotana već ih samo mažem bivacinom.Kontrola za par dana.Prije operacije nos mi je bio blago zakrenut lijevo ,sad koliko vidim ravan je.Mislim da bi bilo prerano nešto konkretno više reći dok sve koliko toliko ne zaraste a napredak je velik iz sata u sat.Toliko za sad a nakon oporavka više.Ako neko nešto podrobnije želi rado ću odgovoriti.

ketamine
28.09.2009., 07:35
mene osobno zanimaju reakcije ljudi nakon estetskih zahvata.. zbilja me brine kakvi komentari opcenito rasipaju na racun tudjega izgleda dobivenog ''neprirodnim'' putem?

28.09.2009., 08:36
mene osobno zanimaju reakcije ljudi nakon estetskih zahvata.. zbilja me brine kakvi komentari opcenito rasipaju na racun tudjega izgleda dobivenog ''neprirodnim'' putem?

ako te to istinski brine.... :ne zna: ne znam sto ti reci. mene uopće ne zanima. ali, iskreno, bez lažne skromnosti....super mi je nos i ne zanimaju me komentari. Bar ne oni negativni. Sad, oni korektni ljudi ce ti reci u lice sto misle. Takvih je malo. Prijatelji ce te podržati i biti sretni zbog tebe a ostali ce ruzno govoriti iza leda. U biti isto kao u ostalim situacijama :mig:
Meni nitko nije nista ruznoga rekao. Malo ljudi je primjetilo da sam ga "popravila". Ti su rekli da je jako slican da po njima nije bilo potrebno ali da je jako lijep. Ostali uopće ne kuže. :p

komadić
28.09.2009., 12:10
ja sam isto bila kod glušca.jedan specifičan doktor al odličan stručnjak.

normalno stavi kapi u nos,ne trebaš još ispuhivat.parafinsko ulje je za kraste,odlična stvar.za 7,8 dana ćeš nos ispuhivat fiziološkom otopinom i tada ćeš moć normalno disat.sada će ti dr čistit nos svaki put kad dođeš.užasno boli,al nakon toga ćeš disat super,pa će ti se opet začepit.sve je to normalno..nisu ti ni 2 dana prošla,a oporavak traje godinu dana.

je malo neugodno,al drži se :top:

opa,nisam znala da tako boli kad čisti :S dobro da si mi rekla, uzet ću obavezno brufen. sutra će mi skinut kalup, al znači još 4 dana do disanja na nos...ufff, slavit ću taj dan :D

slažem se, doktor je stvarno stručnjak..i ta njegova ,,specifična osobnost" mi je super, zabavna :p

šta se tiče okoline-svejedno mi je. rekla sam zapravo samo par prijatelja, a ostali-ko primjeti dobro, a ko ne-još bolje... ne da mi se nikom ništa objašnjavat.

načelno nisam protiv estetskih operacija, ali sam protiv nametnutog ideala ljepote (bolje reći ružnoće) i pretjeranog povođenja za njim, te mi je žao kad ljudi imaju nerealna očekivanja od estetskih operacija, tj. kad imaju komplekse koji nisu racionalni pa mislie da će to operacije popravit... donijet vječnu sreću ili tako nešto ... da ne petljam previše-idem se napit sad, suha su mi usta :mig:

Oblica
28.09.2009., 12:51
opa,nisam znala da tako boli kad čisti :S dobro da si mi rekla, uzet ću obavezno brufen. sutra će mi skinut kalup, al znači još 4 dana do disanja na nos...ufff, slavit ću taj dan :D

čiščenje ti znači da će ti utirat neku cjevčicu u svaku nosnicu i ti ćeš puhat u nju.boli za popizdit al nakon toga ti je super osjećaj..naravno,opet će ti se začepit al jedno par sati ćeš disat savršeno..drži se.bolje da ti čisti nos svakih par dana nego da se pojaviš na prvoj kontroli nakon par miseci ka šta vidim da je praksa kod nekih doktora.to mi je užasno.:rolleyes:

vještina
28.09.2009., 13:12
Pozdrav svima!
Evo još jedne koja se dugo odlučuje na operaciju. Nadam se da ću se konačno odlučiti na taj korak u sljedećih 2 - 3 mjeseca.
Imam pitanja za vas koji ste se operirali kod dr. Glušca, pa kao je netko voljan, neka mi odgovori :).
Kako ste se odlučili za dr. Glušca - po nečijoj preporuci ili slučajnim odabirom?
Jel operacija rađena pod općom anestezijom?
Koliko ste dugo čekali na slobodan termin za konzultacije i za koliko ste vremena došli na red za operaciju?
I pošto nisam iz HR, zanima me gdje se rade pretrage pred operaciju - kod njega ili donesete sve nalaze od doma?
Hvala!

Oblica
28.09.2009., 17:36
Pozdrav svima!
Evo još jedne koja se dugo odlučuje na operaciju. Nadam se da ću se konačno odlučiti na taj korak u sljedećih 2 - 3 mjeseca.
Imam pitanja za vas koji ste se operirali kod dr. Glušca, pa kao je netko voljan, neka mi odgovori :).
Kako ste se odlučili za dr. Glušca - po nečijoj preporuci ili slučajnim odabirom?
Jel operacija rađena pod općom anestezijom?
Koliko ste dugo čekali na slobodan termin za konzultacije i za koliko ste vremena došli na red za operaciju?
I pošto nisam iz HR, zanima me gdje se rade pretrage pred operaciju - kod njega ili donesete sve nalaze od doma?
Hvala!

1.po preporuci.znam sportaše kojima je dobro sredija slomljene noseve.eto tako sam došla do njega s obzirom da se ne reklamira na tv-u i novinama.
2.da,opća anestezija.anesteziolog je odličan,radi u splitskoj bolnici inače.isto ka i sestra instrumentarka koja mu asistira.
3.nema čekanja koliko se ja sićam.naručiš se,dođeš na razgovor i za tjedan možeš na operaciju.tako je bar prije bilo.
4.pretrage napravi doma.ekg i krvna slika.ekg možeš kod njega,al nije problem to napravit ranije.

vještina
28.09.2009., 20:05
Oblice, hvala ti puno za odgovore :).

_reese_
29.09.2009., 08:36
Operirana sam 24.09, drugi dan mi izvadili tampone ( vise ko neka spuzva) i pustili me doma,sad moram cistit sa operilom i sterimarom, a ono kaj je najgore nesmijem ispuhavat nos i sad mi je u nosu tolko smrklji i sukrvice i onda to mi ide u zeludac i bude mi uf, s cim da si bar malo olaksam, stapici za usi ili?

komadić
29.09.2009., 16:03
pa evo ja sam se upravo vratila saskidanja kalupa i čišćenja i doktor mi je rekao da čistim nos štapićima za uši umočenima u fiziološku otopinu. ne puno u nos, nego samo malo pokupit unutra šta se može :) trebam stavljat i kapi.

oblice, nije me bolilo to čišćenje previše, ali se dogodilo to da se doktor zapričao s mojom mamom pa je zaboravio dal mi je stavio gazicu u nos,,, meme je to strahovito prepalo jer šta to sad znači??? da možda imam gazu negdi koja mi šeče po nosu??? i ugl. kasd je radio to čišćenje prvi put ju nije vidio, al drugi put je... onda ju je izvukao...mene je to prestravilo... šta ako je ostalo još te gazice negdi di nije uspio vidit ili tako nešto!!!
ugl. bio mi je prestrašan osjećaj jer sam se užasno prepala... doktor je rekao da mi ionako ne bi ništa bilo i da je gaza unutra jer bi ju isuhala ili ispljunila, i da ona ne može otić ni u sinuse ni u mozak jer je nos samo sa grlom povezan i samo bi ju ispljunila.

sad sam puno mirnija, ali svejedno bi vas želila pitat ako netko zna, jel me možete malo utješit :( dakle i da ima malo gazice ne bi mi se moglo ništa dogodit? mislim, ljudi ušmrkaju kredu misleći da je kokain :D pa im ne bude ništa...valjda ne bi ni meni od malo gaze :P (koju garant nemam, al sam control freak :p )

zozef
29.09.2009., 19:18
pa evo ja sam se upravo vratila saskidanja kalupa i čišćenja i doktor mi je rekao da čistim nos štapićima za uši umočenima u fiziološku otopinu. ne puno u nos, nego samo malo pokupit unutra šta se može :) trebam stavljat i kapi.

oblice, nije me bolilo to čišćenje previše, ali se dogodilo to da se doktor zapričao s mojom mamom pa je zaboravio dal mi je stavio gazicu u nos,,, meme je to strahovito prepalo jer šta to sad znači??? da možda imam gazu negdi koja mi šeče po nosu??? i ugl. kasd je radio to čišćenje prvi put ju nije vidio, al drugi put je... onda ju je izvukao...mene je to prestravilo... šta ako je ostalo još te gazice negdi di nije uspio vidit ili tako nešto!!!
ugl. bio mi je prestrašan osjećaj jer sam se užasno prepala... doktor je rekao da mi ionako ne bi ništa bilo i da je gaza unutra jer bi ju isuhala ili ispljunila, i da ona ne može otić ni u sinuse ni u mozak jer je nos samo sa grlom povezan i samo bi ju ispljunila.

sad sam puno mirnija, ali svejedno bi vas želila pitat ako netko zna, jel me možete malo utješit :( dakle i da ima malo gazice ne bi mi se moglo ništa dogodit? mislim, ljudi ušmrkaju kredu misleći da je kokain :D pa im ne bude ništa...valjda ne bi ni meni od malo gaze :P (koju garant nemam, al sam control freak :p )

Samo malo bih komentirao mogućnosti te male gaze u nosu.Nos pun gaze kao čep,naoko sve u redu .Drugi dan nakon operacie,napada me lagano viroza koju sam vjerovatno donjeo sa sobom u bolnicu,napinjem se ,kašljem a to nebi smio.Razmišljam kako sutra idem kući,kad ono kao grom iz vedra neba,povraćanje tek pojedenog laganog ručka,šta mi bi,ipak u ustima vidim kraj gaze,hvatam je rukama i lagano izvučem van kroz usta.Oko 70 cm.Sestra je alarmirala doktora koji stiže da nemože brže ,rješava stvar rutinski ,vadi i drugu gazu,provjeri usta,udahnem duboko nekoliko puta,onako punim plućima.Kako onda tako i danas udišem kroz nos što nisam činio dugi niz godina.Pa mora čovjek nešto i pretrpiti za dobro koje će uživati.Bar ja tako mislim.Da zaboravih reći bilo je to proši petak a danas se super osjećam.

komadić
30.09.2009., 09:47
molim? tebi su ostavili geze u nosu posli op.? :ne zna:
mislilm da povraćanje laganog ručka nema veze sa gazama :D
ali nevjerojatno... mislim, hvala ti definitivno si me nasmijao, više se ne brinem za eventualni komadić gaze, kojeg ni nemam, jer je ipak čovjek izvadio to iz mene drugi put :cerek:
ali ono, wtf se kod tebe to desilo?

moram još reći da mi je danas dan za slavlje jer mi desna nosnica radi!!! sinoć se po običaju budim svako sat/dva kad ono iznenađenje-usta standarno suha,a zatvorena...dišem na nos(nicu)!!! jeeee, i to pazite-u čet navečer operirana, a u utorak navečer dišem na njega :eek: nekima se samo tamponi drže 5 dana, a kod mog dragog doktora moš već disat, jeeeeee :top: i bila sam vani sinoć, malo u mrak, a kasnije čak u videoteku :lol:

it's getting better and better (minus pojas gaze :rofl:)

NELLI
30.09.2009., 14:05
:):)čiščenje ti znači da će ti utirat neku cjevčicu u svaku nosnicu i ti ćeš puhat u nju.boli za popizdit al nakon toga ti je super osjećaj..naravno,opet će ti se začepit al jedno par sati ćeš disat savršeno..drži se.bolje da ti čisti nos svakih par dana nego da se pojaviš na prvoj kontroli nakon par miseci ka šta vidim da je praksa kod nekih doktora.to mi je užasno.:rolleyes:
Pozdrav svima,
Tek sam se uključila na forum, u narednih mjesec dana želim napokon ostvarit svoj dugogodišnji san i sredit nosinu, grbu, malo ide u stranu,,,,,, sto problema.
Posebno me zanima dr glušac, pošto mi je najbliže.Ako mi netko može odgovorit na: koliko je dugo prošlo od konzultacija do operacije,
kad s vidi rezultat, koliko dugo si out ( mislim na otok i podljeve miss piggi i ostalo)

hvala punooooooo

komadić
30.09.2009., 15:31
:):)
Pozdrav svima,
Tek sam se uključila na forum, u narednih mjesec dana želim napokon ostvarit svoj dugogodišnji san i sredit nosinu, grbu, malo ide u stranu,,,,,, sto problema.
Posebno me zanima dr glušac, pošto mi je najbliže.Ako mi netko može odgovorit na: koliko je dugo prošlo od konzultacija do operacije,
kad s vidi rezultat, koliko dugo si out ( mislim na otok i podljeve miss piggi i ostalo)

hvala punooooooo

pa evo, da ti ja to iz iskustva kojeg upravo prolazim odgovorim :)

od konzultacija do op ne čekaš dugo, dogovoriš se s doktorom, al ugl. može bit za dan, dva ili više koliko hoćeš...bar se meni tako čini.
podljevi su najgori 3 dana poslije operacije.
meni je sad 6 dan i imam još samo malo zelenkastih podljeva ispod očiju i malo sam nateknuta, međutim da nemam flastere na nosu, moglo bi se to puderom prekrit bez da se išta skuži!
šta se tiče miss piggy-ne znam,još mi je nos u flasterima...a out si samo prva 4 dana, otprilike dok ti ne skine kalup. s tim da nisi out zato jer te boli i ne možeš ništa radit, dapače možeš se kupat, prat kosu... nego jer su podljevi ružni i to je to.
doktor i cijeli tim su super, stručni plus predragi!!!

nadam se da sam pomogla,ako ti treba još koja inf iz prve ruke iz makarske, samo pitaj!
pozzz

NELLI
30.09.2009., 20:52
pa evo, da ti ja to iz iskustva kojeg upravo prolazim odgovorim :)

od konzultacija do op ne čekaš dugo, dogovoriš se s doktorom, al ugl. može bit za dan, dva ili više koliko hoćeš...bar se meni tako čini.
podljevi su najgori 3 dana poslije operacije.
meni je sad 6 dan i imam još samo malo zelenkastih podljeva ispod očiju i malo sam nateknuta, međutim da nemam flastere na nosu, moglo bi se to puderom prekrit bez da se išta skuži!
šta se tiče miss piggy-ne znam,još mi je nos u flasterima...a out si samo prva 4 dana, otprilike dok ti ne skine kalup. s tim da nisi out zato jer te boli i ne možeš ništa radit, dapače možeš se kupat, prat kosu... nego jer su podljevi ružni i to je to.
doktor i cijeli tim su super, stručni plus predragi!!!

nadam se da sam pomogla,ako ti treba još koja inf iz prve ruke iz makarske, samo pitaj!
pozzz

HVALA

još jedno pitanjce. Jesi zadovoljna?
mislim jesi uspila vidit bar malo novi nos ispod flastera, pošto je moj ulllaaa velik ja se nadam odmah vidljivoj promjei . Jedino čega me strah da ne budem gora nego profil mi je KATASTROFA al sprijeda ne izgleda toliko katastrofično.

pozzz

ketamine
01.10.2009., 06:24

besmislica..ja sam dogovorio zahvat odmah nakon konzultacije..i nemislim da je nista lose u tome..sto mi znaci da dodjem za dan-dva kada dr. svakako u ta 24h nece razbijati glavu samnom niti ce bolje to uciniti nakon odredjenoga vremena...a i razmisljanje s moje strane samo mi moze otezati situaciju i podici napetost..osobno smatram da ce moj razgovor teci nesto tipa: ne ulazim u detalje sto i kako treba,to je vas dio posla,samo napravite da izgleda jebeno dobro.. to je sve sto trenutacno planiram reci...eto..

komadić
01.10.2009., 14:59

besmislica..ja sam dogovorio zahvat odmah nakon konzultacije..i nemislim da je nista lose u tome..sto mi znaci da dodjem za dan-dva kada dr. svakako u ta 24h nece razbijati glavu samnom niti ce bolje to uciniti nakon odredjenoga vremena...a i razmisljanje s moje strane samo mi moze otezati situaciju i podici napetost..osobno smatram da ce moj razgovor teci nesto tipa: ne ulazim u detalje sto i kako treba,to je vas dio posla,samo napravite da izgleda jebeno dobro.. to je sve sto trenutacno planiram reci...eto..

hahahahah,
a gledaj i meni je bilo op isti dan kad i konzultacije, došla sam popodne, popričali smo.zatim je obavio jednu operaciju i onda je bio moj red.
sve je to ok, ali moraš barem kontaktirat doktora ranije da znaš šta koje pretrage trebaš napravit. dakle treba izvadit krv i čekat nalaze pa se onda može šta hoće, moja je poanta bila da je doktor fleksibilan šta se termina tiče. mislim da je to bilo jasno.

i ja sam došla isto tako, rdoktor me pitao šta hoću, rekla sam da bi ja samo da bude manji i da bude sladak :lol:
međutim morate se dogovorit oko izgleda. osim grbice tu je i širina i dužina nosa, zakrivljenost, bla bla... ja iskreno nisam znala bi li uži nos pa sam njemu prepustila da donese tu odluku na stolu :p radi se o milimetru, doktor je pedantan, dosta brine oko detalja :top:

meni je nos još u flasterima, tako da ne mogu ništa reći kako izgleda. vidim samo malo vrh i nosnice, a to je dosta nateknuto pa nemam pojma kako će to izgledat, al jedva čekam subotu kad će mi skinit sve i kad će bit čišćenje...da napokon normalno prodišem i da se lijepo naspavam :hrk:

_reese_
02.10.2009., 11:35
Cure, kolko dana nakon operacije se moze u solarij?:cerek:

MALENA ST
02.10.2009., 12:01
Ja iskreno za Glusca i nisam cula bas najljepse komentare:(
Cak mi je i jedna poznanica kod njega operirala nos i izgleda sad stvarno lose-ici cega popravljat u Zg.
Nadam se da ce ti kad skines kalup i flastere dojam bit jednako dobar kao do sad.

NELLI
02.10.2009., 12:53
kad "nešto" ne uspije obično krivimo : dr, frizere i itd. Nikad nismo krivi sami!!!!!!
Primjer moja prija je laserski skidala kapilare i vene na nogama.Doktor joj je izričito zabranio sunčanje u narednih nekoliko mjeseci, također je morala nosit zavoje i stavljat obloge . Naravno da nije ništa od navedenog poslušala i sad ponovo izgleda ko geografska karta Brazila. Tko je kriv doktor.
Nemislim da je tvoja poznanica kriva al ljudi ponekad malo pretjeraju sa željama nadam se da će joj u zg-u sredit i da će bi zadovoljna.
komadić please kad skineš javi rezultate

MALENA ST
02.10.2009., 13:16
Njen nos sad karikirano izgleda kao tobogan a onda nagli prijelaz i mala ping pong loptica kao vrsak nosa. Zbilja nije lijep...ne izgleda ni umjetno ni piggy vec jednostavno cudno i ni malo lijepo.
Dr. joj je rekao da mu se pri otvaranju njen nos cijeli raspao jer je u dijetinjstvu sigurno imala nekakav pad kojeg se ne sijeca, al realno gledano, ko nije trusnuo kad je bio mali???
Zao mi je moje frendice jer je tuzna zbog svega, a i mi je ostali ne mozemo lagati.
Mislim da se uvijek moze dogoditi nesto nepredvidivo i da su doktori samo ljudi koji mogu pogrijesiti...
Nadam se da se to nece i meni dogoditi, za 5 dana imam operaciju i nadam se da ce sve dobro i lijpo ispasti:)

Oblica
02.10.2009., 17:04
Njen nos sad karikirano izgleda kao tobogan a onda nagli prijelaz i mala ping pong loptica kao vrsak nosa. Zbilja nije lijep...ne izgleda ni umjetno ni piggy vec jednostavno cudno i ni malo lijepo.
Dr. joj je rekao da mu se pri otvaranju njen nos cijeli raspao jer je u dijetinjstvu sigurno imala nekakav pad kojeg se ne sijeca, al realno gledano, ko nije trusnuo kad je bio mali???
Zao mi je moje frendice jer je tuzna zbog svega, a i mi je ostali ne mozemo lagati.
Mislim da se uvijek moze dogoditi nesto nepredvidivo i da su doktori samo ljudi koji mogu pogrijesiti...
Nadam se da se to nece i meni dogoditi, za 5 dana imam operaciju i nadam se da ce sve dobro i lijpo ispasti:)

a slušaj,nema onog dr s kojim su svi zadovoljni.tako da ne misli uopće na tuđa iskustva.sve će bit ok..:)

smeyhen
02.10.2009., 17:29
Pozdrav! Zanima me je li netko sa ovog foruma bio na sekundarnoj operaciji nosa jer je bio/bila nezadovoljan/nezadovoljna s ishodom prve operacije ili možda poznaje nekoga tko je to napravio, pošto sam i sam nezadovoljan s ishodom operacije i razmišljam o "popravku".

NELLI
02.10.2009., 20:47

UPSSS!!!!
Ža mi je prije, svi smo ko mali padali, ja idem zbog slomljenog prije 15 god leti u livo ko lud nosića:confused: pa mi ovo nije ohrabrujiće al nadam se dobrom.
Želim ti da budeš zadovoljna i da se brzo oporaviš.
jel ideš kod Glušca il???:):):)

fire123
03.10.2009., 09:20
evo samo malo da se javim, 2 i po tjedna je prošlo od operacije... funkcioniram savršeno na svim poljima :)
ne znam ništa o ovim dr koje spominjete, tako da nikakav komentar ne mogu napisati, osim da sam sa svojim izabranim dr Tončićem prezadovoljna

fire123
03.10.2009., 12:31
i još nešto, ispraznite inboxe ;)

MALENA ST
03.10.2009., 20:27
Drago mi je sto svi jedni drugima dajete podrsku i ohrabrujuce rijeci. Javit cu vam svaki datalj tako da vam bude od pomoci.
Ne idem kod Glusca vec dr. Račić i Kurtovic ceme operirati zajedno, jedan je vrhunski ORL a drugi plasticar.
Zbilja se nadam dobrom i veselom ishodu:)
Datum se blizi....

NELLI
04.10.2009., 08:43
Drago mi je sto svi jedni drugima dajete podrsku i ohrabrujuce rijeci. Javit cu vam svaki datalj tako da vam bude od pomoci.
Ne idem kod Glusca vec dr. Račić i Kurtovic ceme operirati zajedno, jedan je vrhunski ORL a drugi plasticar.
Zbilja se nadam dobrom i veselom ishodu:)
Datum se blizi....
Čula sam za dr. Račića radi li on privatno ili ideš u bolnicu?
kako si do njega došla?
Bit će sve :):):)

komadić
04.10.2009., 11:29
kad "nešto" ne uspije obično krivimo : dr, frizere i itd. Nikad nismo krivi sami!!!!!!
Primjer moja prija je laserski skidala kapilare i vene na nogama.Doktor joj je izričito zabranio sunčanje u narednih nekoliko mjeseci, također je morala nosit zavoje i stavljat obloge . Naravno da nije ništa od navedenog poslušala i sad ponovo izgleda ko geografska karta Brazila. Tko je kriv doktor.
Nemislim da je tvoja poznanica kriva al ljudi ponekad malo pretjeraju sa željama nadam se da će joj u zg-u sredit i da će bi zadovoljna.
komadić please kad skineš javi rezultate

hej hej
evo rezultata: nos je super oblikovan! moji doma su oduševljeni :cerek: kažu da mi super stoji i da je već sad super. i brat i mama su imaju prijatelje koji susredili nos i kažu da je njima bilo puno gore nateknuto nego meni, npr. da je jednom prijatelju nos doslovce bio duplo veći nego prije operacije
meni je sad isto velik, baš se vidi da je krumpir, ko boksački :mljacko:
al šta se tiče oblika-prezadovoljna sam! presladak je :)
nije piggy, nije premali nego slatko oblikovan i baš za mene. jučer kad sam bila vani (jeeee,bila sam vani :Pivo:) našminkala sam se i slikala sam se, ugl usporedila sam te slike sa svojim starim slikama i jednostavno, s novim nosom-to sam ja...to je to... nevjerojatno jer, imam 22 god skoro i bila sam skroz prihvatila svoj stari nos, toliko da sam mislila da ću izgubit neki svoj šarm s njim,,,al sad kad vidim slike, nemam šta reći nego to je to :love: nisam ništa izgubila (osim malo kosti, hrskavice i kože:P) a dobila sam puno više osjećaja ugode i ne znam,,,neke opuštenosti... kužite, bez obzira šta sam imala velik nos, osjećala sam se zgodno kad bi išla vani npr., al sad kad sam gledala stare slike, teško je bilo naći ijednu moju sliku iz profila... ako bi se koja takva pojavila na fejsu, naravno da bi odmah makla tag :kava:
eto taj neki zid je srušen sad, i to mi se sviđa

ajme oprostite šta sam se raspisala, zanijela sam se malo :lol:

eto, šta se tiče doktora i te priče da je zeznio nekom nos jer je bio slomljen, a ne znam, prema mom mišljenju, nos je onda stvarno i bio takav...jer ono šta sam čula da doktor radi i šta sam vidjela kako radi,,,glušac je stvarno stručnjak :mig:

ok...mislim da je dosta mene na ovom topicu za neko vrijeme :brukica:

ako vas zanima još šta u vezi operacije i oporavka, samo pitajte... neću više pisat srcedrapateljske priče, i promise :D

NELLI
04.10.2009., 14:26
A baš mi je drago da si zadovoljna !!!!!!! Jupiiiiiiiiiiiiiiii Želim ti brzi brzi oporavak ako nije greda da staviš nosiće za usporedbu na forum
Vidim da otekline nisu baš strašne ko u drugih kad si već bila vani. Što se tiče starog imam isti problem i 7 god više nekako me strah da ću izgubit ono sebe. Još jednom drago mi je da si zadovoljna a usput si mene utješila i ohrabrila puno puno hvala i sretno sa oporavkom

Ignoramus
04.10.2009., 14:51
I ja operira nos. Nisam iša privatniku nego san to obavija na rebru preko socijalnog. Sve je dobro prošlo, ima san minimalno podljeva a nos je malo natečen ali ništa strašno, proći će to. Ko nema za privatnika toplo preporučan ići preko socijalnog, nije me ništa koštalo, puno pohvala dr.Biliću, njega vam preporučan.

Aubrey
04.10.2009., 16:48

ja moram ragirati na ovo. moram. spomenutom doktoru se ovo već dogodilo. samo s tragičnijim krajem. meni se krpica neprimjećena vukla po nosu 2 tjedna, a bila sam na čišćenjima, koja su je očito samo gurnula dublje. i danas, 8 mjeseci nakon operacije, desna nosnica je još uvijek deformirana.
možda da manje priča dok se bavi pacijentima? samo možda.

04.10.2009., 16:59
hej hej

... nevjerojatno jer, imam 22 god skoro i bila sam skroz prihvatila svoj stari nos, toliko da sam mislila da ću izgubit neki svoj šarm s njim,,,al sad kad vidim slike, nemam šta reći nego to je to :love: nisam ništa izgubila (osim malo kosti, hrskavice i kože:P) a dobila sam puno više osjećaja ugode i ne znam,,,neke opuštenosti... kužite, bez obzira šta sam imala velik nos, osjećala sam se zgodno kad bi išla vani npr., al sad kad sam gledala stare slike, teško je bilo naći ijednu moju sliku iz profila... ako bi se koja takva pojavila na fejsu, naravno da bi odmah makla tag :kava:
eto taj neki zid je srušen sad, i to mi se sviđa

ejla! to je upravo "moja" priča...sve je bilo ok, ali sam da sama sebi "lakša" i puno puno zadovoljnija. nije bilo nekih kompleksa i sl. samo nije bilo ni slika iz profila :D sad sam "prava" :D

MALENA ST
04.10.2009., 20:24
Čula sam za dr. Račića radi li on privatno ili ideš u bolnicu?
kako si do njega došla?
Bit će sve :):):)

Hy,
Idem privatno...s tim da sam ja malo posebni slucaj, sinusi su mi prepuni polipa i vec jednom sam ih operirala u Zg, Vinogradska.
Uz sve to imam i devijaciju i malu grbicu iz profila pa sam ovaj put odlucila i to estetski korigirat..tad prije 5 god, u Zg nisam htjela da mi ga estetski diraju a sad se mislim kad sam vec pod opcom anestezijom i dizu mi polipe zasto ga nebi i malo uljepsali:rolleyes:
Ja sam ih zamolila da to ucine tako da ne izgledam umjetno vec malo profinjenije:p
Nadam se da ce sve bit onako kako zelim, estetski, al zbilja mi je najvaznije prodisati na nos, osjecati mirise i ne imati stalno maramicu u rukama.
Ja sam inace velika esteta al kad ne mozes normalno disati izgled ti padne na drugo mijesto.
Javit cu vam kako se stvari odvijaju...bojim se samo da mi nos ne bude pre malen na mom licu da se ne uklopi...:confused:
POZZZZ

fire123
07.10.2009., 08:52
i još nešto, ispraznite inboxe ;)

neki od vas ste mi poslali pm-ove na koje sam odgovorila ali nisam dobila izvj. o primitku, tako da mislim da morate deletati neke poruke

suzuki750
07.10.2009., 17:53
imam par pitanja za cure koje su prosle operaciju daaavno :D

koliko dugo vam je bila hrskavica natecena?

_reese_
07.10.2009., 19:14
Meni je dva tjedna od operacije i danas mi je jedan koncic ispao:D, jel to u redu?

07.10.2009., 21:40
Meni je dva tjedna od operacije i danas mi je jedan koncic ispao:D, jel to u redu?

samo nek padaju :mig: to je dobro!!:D

fire123
07.10.2009., 22:27
meni su svi ispali, krajem prošlog tjedna zadnji... nosić je kao da sam rođena s njim :)

MALENA ST
08.10.2009., 11:14
evo me dva dana nakon operacije...
Sve je proslo super, opca anestezija, budjenje, stvarno su me pazili i mazili...
Sad me boli glava dosta a i sam nos, slijeva mi se slina grlo-nos pa mi je to sve jako iritirjuce, al nadam se da ce przo proc.
Uglavnom pijem voltarene jer me stvarno boli:(
Nisu mi lomili bocne kosti vec samo sredili hrskavicni dio(turpijanje) na kojoj je i bila grbica tako da nisam puno modra a i nemam kalup, gips..vec neke "specialne" flastere koji to sve fiksiraju. Sutra idem vadit tampone i veselim se bar malenom protoku zraka kroz nos.
Veliki pozdrav;)

_reese_
08.10.2009., 18:57
samo nek padaju :mig: to je dobro!!:D

Onda dobro:D, hvala

BifidusNaturali
08.10.2009., 22:11
Pozdrav!
Prije tjedan dana operirali su mi nos u Vinogradskoj. Trebalo je raditi septoplastiku zbog probema sa disanjem, pa sam usput zamolila doktora ako mi može malo i popraviti izgled. Na kraju je dogovorio i to, te zamolio kolegu "plastičara" da mi odradi i taj dio. E, sad, šta se tiče septoplastike i mojeg doktora, sve je odrađeno super. Jučer su mi izvađeni tamponi i već osjećam da normalnije dišem... Međutim, dio sa popravljanjem izgleda nosa baš i nije prošao najbolje. Koliko je meni doktor objasnio, ovaj drugi kirurg mi nije razbijao nos, nego mi je malo "pošmirglao" kost da je izravna jer nisam imala baš tako jako velik nos. I ja danas skinem one flasterčiće i imam šta vidjeti! Imam grbu na nosu!!!! Grbu!! Nikad u životu je nisam imala, i umjesto da mi je nos ravniji ja sad imam grbu!!! Rasplaka sam se i stvarno sam očajna!

U utorak imam pregled kod svog doktora i namjeravam ga pitati kako je moguće da mi je na nosu nastala grba nakon operacije?? Mislim, neugodno mi je jer će ispasti da njega napadam, a stvarno nemam primjedbi na njega i on mi je u biti izašao ususret i napravio uslugu, ali mislim da imam pravo pitati zbog čega mi sad nos izgleda gore nego prije operacije. Ustvari me zanima dal' netko zna što ja sad mogu poduzeti i dal' imam pravo tražiti od njih da mi to poprave?

MALENA ST
09.10.2009., 10:55
O Boze!!!
Pa zar je to muguce?? Ja sam cula da je tamo dr. Dzepina savrsen a i dr.Bedekovic... za plastiku..
Trazi svoja prava..nije mi jasno da se takvo nesto moze desit.
Meni je Boduen u vinogradkoj radio fess (polipoza) i estetski mi je poruznijio nos, al ja bar znam da tamo nije bio nikakav plasticar i da se po tom pitanju nije nista radilo..jednostavno da bi usli do ceonih sinusa su preagresivno ostetili septum, tako da mi je isijavala modrica ispod koze a i stvorila se mala grbica te mi je vrsak nosa skracen..
Sad sam ga opet operirala, ima 3 dana i mislim da u mi ga uljepsali, ispod flastera jos ne mogu vidit dobro..
Bori se za sebe!!!!!!!!!!!!!!!!!!

suzuki750
09.10.2009., 11:29
Pozdrav!
Prije tjedan dana operirali su mi nos u Vinogradskoj. Trebalo je raditi septoplastiku zbog probema sa disanjem, pa sam usput zamolila doktora ako mi može malo i popraviti izgled. Na kraju je dogovorio i to, te zamolio kolegu "plastičara" da mi odradi i taj dio. E, sad, šta se tiče septoplastike i mojeg doktora, sve je odrađeno super. Jučer su mi izvađeni tamponi i već osjećam da normalnije dišem... Međutim, dio sa popravljanjem izgleda nosa baš i nije prošao najbolje. Koliko je meni doktor objasnio, ovaj drugi kirurg mi nije razbijao nos, nego mi je malo "pošmirglao" kost da je izravna jer nisam imala baš tako jako velik nos. I ja danas skinem one flasterčiće i imam šta vidjeti! Imam grbu na nosu!!!! Grbu!! Nikad u životu je nisam imala, i umjesto da mi je nos ravniji ja sad imam grbu!!! Rasplaka sam se i stvarno sam očajna!

U utorak imam pregled kod svog doktora i namjeravam ga pitati kako je moguće da mi je na nosu nastala grba nakon operacije?? Mislim, neugodno mi je jer će ispasti da njega napadam, a stvarno nemam primjedbi na njega i on mi je u biti izašao ususret i napravio uslugu, ali mislim da imam pravo pitati zbog čega mi sad nos izgleda gore nego prije operacije. Ustvari me zanima dal' netko zna što ja sad mogu poduzeti i dal' imam pravo tražiti od njih da mi to poprave?

mozda ti je samo natecen jako..

BifidusNaturali
09.10.2009., 14:50
Da, i ja sam zato išla u Vinogradsku jer sam čula samo pohvale. I velim, šta se tiče mog doktora i korekcije septuma, nemam zamjerki. I naravno da mi je još malo otečeno, trunkicu. Ali ovo je baš grbica. Ne znam kako da objasnim..Ja jesam imala malo veći nos koji je samo trebalo malo izravnati, doslovno "izrašpati" gornji dio. Ali ja sad stvarno imam tu ružnu grbu i nos mi izgleda ko vještičji. I to je na dodir baš tvrdo, kost.. Ko da mi je netko nalijepio grbicu tamo di je nije bilo.
Jučer sam cijeli dan bila u suzama i užasno sam razočarana. Razgovarat ću sa svojim doktorom da vidim šta se tu da napraviti. Mislim, ako su mi radili estetsku, imam pravo tražiti da mi se to ispravi, ako nije napravljeno kako treba. Barem ja tako razmišljam. Nisam tražila da mi naprave nosić ko Angelini, ali ako se plastičaru to nije dalo popravljati, mogao je reći da ne želi kad ga je moj doktor to zamolio, a ne napraviti mi ovo.

MALENA ST
09.10.2009., 16:26
Da, i ja sam zato išla u Vinogradsku jer sam čula samo pohvale. I velim, šta se tiče mog doktora i korekcije septuma, nemam zamjerki. I naravno da mi je još malo otečeno, trunkicu. Ali ovo je baš grbica. Ne znam kako da objasnim..Ja jesam imala malo veći nos koji je samo trebalo malo izravnati, doslovno "izrašpati" gornji dio. Ali ja sad stvarno imam tu ružnu grbu i nos mi izgleda ko vještičji. I to je na dodir baš tvrdo, kost.. Ko da mi je netko nalijepio grbicu tamo di je nije bilo.
Jučer sam cijeli dan bila u suzama i užasno sam razočarana. Razgovarat ću sa svojim doktorom da vidim šta se tu da napraviti. Mislim, ako su mi radili estetsku, imam pravo tražiti da mi se to ispravi, ako nije napravljeno kako treba. Barem ja tako razmišljam. Nisam tražila da mi naprave nosić ko Angelini, ali ako se plastičaru to nije dalo popravljati, mogao je reći da ne želi kad ga je moj doktor to zamolio, a ne napraviti mi ovo.

Ja sam tad prije 5 god poludila kad sam nakon mijesec dana vidila da mi je nos ruzniji nego prije, dakle ni malo ljepsi ni isti nego ruzniji!!!Ja sam tad cistila polipe kojih je zbilja bilo mnogo, 3 sata je trajala operacija i znam da je bila komplicirana...Nakon operacije sam bila sretna sto disem na nos i sto osjecam mirise, glava me vise nije bolila pa sam im nekako tu estetsku gresku oprostila.
Al da se razumjemo meni nije bilo to niti sjena tvoje price i ti si ipak htjela plasticara da ti ga malo uljepsa.
Ja sam sad nakon 5 god isla u privatnika "ispeglad grbu-malena je" i veselim se skidanju flastera za 5 dana.
Tu se ocito desio nekakav problem s hrskavicom al mi nije jasno da ti je sad grba nastala, obicno se ljudima ulegne tj. kao da im fali komadic u onom sedlastom dijelu jer ocito ima se neda nadodavat hrskavicu s drugog dijela kako bi se to sve lijepo izbalansiralo...al da imas viska(grbu) to jos nisam cula.
Nikako ne odustaj!!!!!!
Sigurno ti je grozna pomisao na jos jednu operaciju al moras to sredit tj. oni ti to moraju rijesit. Ako nije problem reci o kojem je dr rijec.
Budi hrabra jer ces citav zivot zivit s tim, dakle s grbom ili bez???!!!:s

BifidusNaturali
09.10.2009., 17:21
Ne bih htjela da ispadne da pljujem po nekome, jer ne negiram da su svi doktori u Vinogradskoj vrhunski stručnjaci. Također dopuštam mogućnost da se još uvijek radi o nekom obliku otečenosti, ali zaista sumnjam da je to u pitanju. Taj "hupser" na mom nosu je tvrd, ko kost. Kao da je krivo ispeglan, eto tako.
Zbog toga čekam utorak da mogu razgovarati sa svojim doktorom koji je stvarno bio ok prema meni, pa da mi on kaže šta bi to moglo biti i koje su mi mogućnosti. Ali ni ja nisam nikad čula da netko nakon estetske korekcije dobije grbu na nosu. Jasno mi je da je to sve neko vrijeme još otečeno, ali pa ne može grba nastati niodkud, ako je nos bio ravnan.
U međuvremenu sam u depresiji i uopće izbjegavam gledati se u ogledalo jer se svaki put rasplačem.

siam
09.10.2009., 17:31
Pa tko je bio zadužen za estetski dio operacije?

BifidusNaturali
09.10.2009., 17:34
A sad mi je stvarno neugodno jer ne bih htjela pljuvati po čovjeku dok se to na neki način ne razjasni i dok mi oni ne vele šta sad sa tim... Estetsku mi je radio prof. Bedeković.

ketamine
09.10.2009., 17:50
Bifidus..mislim da je u tvojemu slucaju potreban jedan realan pogled...pricamo o 'grbici' koju ,kazes,prije nisi imao/la...a nakon operacije i to iskljucivo ''brusenje''kostiju najednom je tu..e gledaj sada to sa neke anatomske strane...nitko svakako dok te operirao nije nasao psecu kost na podu i zabunom je umetnuo...moje misljenje je sljedece: postoji mogucnost dok je brusio ili skidao kost sa jednoga dijela da se odlomljeni ostatak nije pravilno izvadio te da je jos 'unutra' a to koliko sam cuo i ne predstavlja veliki problem za izvaditi..i druga stvar koja je realnija...pogledaj kada primjerice igras nogomet i lupis se covijekom kost-o-kost...i to na mjestu gdje su kosti mnogo deblje...zna ti izrasti grba od nekoliko cm-a..a zamisli samo sto bi se dogodilo da ti netko tu kost LOMI! pricamo o lomljenju kostiju..pa mislim da je vrlo nerealno ocekivati da nakon lomljenja kostiju nece biti oteklina i grba... i jos se na jednu stvar moras osloniti..doktor dok operira on ima realan uvid u tvoje stanje..dok si ti pod anestezijom on oblikuje tvoj nos i jasno vidi kako ce on izgledati..nakon operacije kada se probudis tijelo reagira oteklinama i otecenjima u post-operativnom periodu..zar mislis da osoba koja ti radi nos nebi primjetila da ti je velika grba na nosu a upravo ti je nos radio? pa i ti da nekome sada ides lomiti nos dok je on u komi znala bi tj. vidjela jel' mu ravnije ili grbavije na nekome dijelu... sigurno nije greska u procesu... znam da je tebi osobno teze jer si sama u tom 'loncu' al' smatram da se mozes u dobroj mjeri osloniti na ove moje teze jer estetska kirurgija nije nesto nadnaravno i nadljudski.. sretno... a ja u utorak skidam kalup..iskreno me zanima kakav posao je ucinio..

BifidusNaturali
09.10.2009., 18:00
Bifidus..mislim da je u tvojemu slucaju potreban jedan realan pogled...pricamo o 'grbici' koju ,kazes,prije nisi imao/la...a nakon operacije i to iskljucivo ''brusenje''kostiju najednom je tu..e gledaj sada to sa neke anatomske strane...nitko svakako dok te operirao nije nasao psecu kost na podu i zabunom je umetnuo...moje misljenje je sljedece: postoji mogucnost dok je brusio ili skidao kost sa jednoga dijela da se odlomljeni ostatak nije pravilno izvadio te da je jos 'unutra' a to koliko sam cuo i ne predstavlja veliki problem za izvaditi..i druga stvar koja je realnija...pogledaj kada primjerice igras nogomet i lupis se covijekom kost-o-kost...i to na mjestu gdje su kosti mnogo deblje...zna ti izrasti grba od nekoliko cm-a..a zamisli samo sto bi se dogodilo da ti netko tu kost LOMI! pricamo o lomljenju kostiju..pa mislim da je vrlo nerealno ocekivati da nakon lomljenja kostiju nece biti oteklina i grba... i jos se na jednu stvar moras osloniti..doktor dok operira on ima realan uvid u tvoje stanje..dok si ti pod anestezijom on oblikuje tvoj nos i jasno vidi kako ce on izgledati..nakon operacije kada se probudis tijelo reagira oteklinama i otecenjima u post-operativnom periodu..zar mislis da osoba koja ti radi nos nebi primjetila da ti je velika grba na nosu a upravo ti je nos radio? pa i ti da nekome sada ides lomiti nos dok je on u komi znala bi tj. vidjela jel' mu ravnije ili grbavije na nekome dijelu... sigurno nije greska u procesu... znam da je tebi osobno teze jer si sama u tom 'loncu' al' smatram da se mozes u dobroj mjeri osloniti na ove moje teze jer estetska kirurgija nije nesto nadnaravno i nadljudski.. sretno... a ja u utorak skidam kalup..iskreno me zanima kakav posao je ucinio..

Kao što sam već nekih 5 puta napomenula, dopuštam mogućnost da se radi o podljevu. Ali podljev ne može biti tvrd ko kost. Meni kost NIJE lomljena, prema tome, nisam uopće imala ni podljeve ispod očiju ni otekline po licu. Moj nos je "rašpan". Nije ga bilo potrebe lomiti, nego ga je kirurg ovak išao izravnati. A prema ovome šta je meni sad na nosu, izgleda kao da uopće nije ništa izravnano, plus šta sad imam taj hupser posred nosa na mjestu gdje je trebalo poravnati skroz poravnati nos.
U utorak će doktor to pregledati, pa ću znati da li je stvarno moguće da je to takav hematom ili su stvarno nešto "sfušali".

ketamine
09.10.2009., 18:55
u redu,nije ti lomljena kost..raspana je ..isti vrag..kost je otecena..ajde sada kada se toliko pravis pametna..sto je po tvojemu misljenju i vidjenju unutra? ipak je umetnuo psecu kost sa poda u nos? zaboravio je alat u tvojemu nosu? prodao je tvoj nos nekome drugome i zamijenio ga drugim? ne razumijem sto bi moglo biti ako kazes da NISI prije imala grbu...a kazes da otekline nisu tvrde..besmislica...

BifidusNaturali
09.10.2009., 19:17
Vidim da nisi bio prisutan kad su u školi učili pristojno ponašanje, a očito nemaš ni kućnog odgoja, pa ću ti odgovoriti istom mjerom i nastaviti te ignorirati. S obzirom na to kolko lupetaš, nisi ni preinetligentan! Jedina osoba koja se ovdje pravi pametna, a očito nema pojma o čemu priča, si TI! Ajd' komentiraj nekog drugog jer ionako nemaš šta pametno za reći niti ikoga zanima tvoje nadriliječničko mišljenje.

ketamine
09.10.2009., 21:04
sto onda spammas forum ako nisi otvorena cuti tudja misljenja? ocekujes da ce ti osobe ovdje koje imaju veze sa medicinom koliko i ti ponuditi nekakve detaljne analize tvojih oteklina i grbica..nazovi onda doktora i odi na pregled i ne spammaj bespotrebno temu ako nisi spremna saslusati tudje komentare..samo ti napominjem da je 99% rijec o oteklini i prestani se praviti pametna jer da si snalazljiva u tolikoj mjeri odavna bi odagnnala strahove i nejasnoce vezane uz samu operaciju...

nesretni jole
10.10.2009., 00:51
Pozdrav!

U 6.mjesecu prošle godine sam operirala nos koji sam slomila kao dijete. Nakon operacije na nosu se pojavio
kao komadić zaostale hrskavice. Kada sam rekla to svom kirurgu on me poslao na 10 tretmana nekakvom lampom
da se ta kvržica smanji, s time da bi svaki tretman došao 100 kn, dakle kuna po kuna - tisuću kuna.
Otišla sam na 4 takva tretmana i nakon toga odustala. Otada se nisam javila svom kirurgu, međutim, kvržica
je i dalje ovdje, smeta me i ne znam što da učinim?
Razmišljala sam otići na sređivanje kod nekog drugog kirurga, međutim razmišljam si zašto sam onda dala 10 000 kn
da bi mi on napravio poluposao.
Što mi savjetujete?
Da li da odem drugom kirurgu ili se nakon godinu dana pojavim ovome i zahtjevam da to sredi?

MALENA ST
10.10.2009., 11:46
ja sam zbilja jako otecena i nemam uopce osjecaj kako ce moj nosic izgledat. Sad dijeluje sirok, velik, cak iz profila grbast.Imam preko nosa puno mali flasterica...to ti sve pisem zato sto moj nos sad izgleda ajme majko, ko velika siroka kapula a dr mi je naon operacije i na pregledu ga opisao u detalje kao mali sedlasti sa lagano podignutim vrskom.Dakle to je ono sto su oni vidjeli i napravili pri kraju operacije, tocnije prije tamponiranja...
Rekao mi je da su se obojica slozila da mi takav najlipse stoji na moje lice, oci, usta, bradu.
Dakle oni su tad vidjeli ono sta cu ja ocito tak vidjeti kroz 2-3 tjedna. Tako da mi je cudno da su oni tebi zavrsili operaciju a bili svjesni toga da imas grbu,. Ipak su oni plsticari-cak i najmanji detalj primjete. Zbilja cudno da sad imas grbu a pije nisi
Mozda je samo velik otok i potrebne su ti limfne drenaze da se to sve povuce.

nesretni jole
10.10.2009., 12:00
Godinu i po dana masiram to svakodnevno i ne prolazi!
Smanjilo se je u odnosu na početak, ali i dalje se vidi kao ostatak
kakve hrskavice.
Niti meni toga u početku nije bilo, nego se s vremenom napravilo.
Nije mi jasno kako niti od čega, ali hoću da se makne!
Znala sam da će se meni takvo nešto desiti, znala sam!
Uvijek nadrljam!Ko da mi se nebo osvećuje, baš sam pehista!!!:mad::(:(

MALENA ST
10.10.2009., 12:10
kakve hrskavice.
Uvijek nadrljam!Ko da mi se nebo osvećuje, baš sam pehista!!!:mad::(:(

A JOJ!!!
Jel ti se to vidi kad se gleda iz profila ili an face?
Cula sam za slucajeve kad ,gledano bocno , kosti koje su lomljene ne srastu dobro pa se vidi kao nekakva izraslina ili rupica. Al za ovaj hrskavicni dio nisam cula da je itko imao problema kad su ga poturpijali tako da izgleda ravnijili ili ko sedlo, mali tobogan..

ketamine
10.10.2009., 12:10
nesretni_jole...iz fotelje svakako necess rijesiti problem..nazovi,salji fotografije,informiraj se..odi na konzultacije... pokusaj sa racunom reklamirati doktoru koji te prethodno operirao i reci da ti to sredi bez obzira na okolnosti...ta platila si a svi dobro znamo da cijene i nisu male..

MALENA ST
10.10.2009., 12:14
nesretni_jole...iz fotelje svakako necess rijesiti problem..nazovi,salji fotografije,informiraj se..odi na konzultacije... pokusaj sa racunom reklamirati doktoru koji te prethodno operirao i reci da ti to sredi bez obzira na okolnosti...ta platila si a svi dobro znamo da cijene i nisu male..

jesi ti operirala nos?
Zadovoljna?!

ketamine
10.10.2009., 13:32
ja sam operiran tocnije u utorak..jucer su tampone vadili...kalup skidam za 3 dana pa bumo videli...
-=iG=surgery=-

MALENA ST
10.10.2009., 14:10
ja sam operiran tocnije u utorak..jucer su tampone vadili...kalup skidam za 3 dana pa bumo videli...
-=iG=surgery=-

Ha,ha,ha
ja ist u utorak-u pet vadila tampone a u petak za 7 dana flastercice
Ne mogu docekat!!!!!
Sad sam prava papricica babura-ljubicasto zuta;))
Valjda nam nece bit problema kad se ugledamo ko ovim ljudima povise:))

ketamine
10.10.2009., 14:24
ja sam radio iskljucivo estetski zahvat,podljevi mi nisu izrazeni niti otekline,vrsak nosa je bio i jos je otecen no svakim danom napredak je uocljiv,ostaje misterij na koji nacin je napravio gornji dio nosa... iskreno se nadam da je odradio kvalitetno posao i ne sumnjam u njegovu profesionalnost... eto,zelim ti da budes zadovoljna svojim nosekom : )

nesretni jole
10.10.2009., 14:39
ja sam radio iskljucivo estetski zahvat,podljevi mi nisu izrazeni niti otekline,vrsak nosa je bio i jos je otecen no svakim danom napredak je uocljiv,ostaje misterij na koji nacin je napravio gornji dio nosa... iskreno se nadam da je odradio kvalitetno posao i ne sumnjam u njegovu profesionalnost... eto,zelim ti da budes zadovoljna svojim nosekom : )

Kod koga si operirao?

ketamine
10.10.2009., 14:58
Toncica

Sandra October
10.10.2009., 15:06
ja sam operirala zbog devijacije septuma (koliko god lame zvučalo :zubo:) na šalati kod mladine pred 13 godina. prestrašno iskustvo. porod je mala beba spram toga. kad se sjetim tampona koji su mi 10 dana bili u glavi, glavobolje od podtlaka.. i one kuke sa kojom su vadili one metre gaze iz svih sinusnih rupa koje ljudska glava ima.. samo se pitam tko ima snage to raditi iz estetskih razloga po par puta :horor: brrr i što je najgore, nije pomoglo. ne bi me više majci dobili na stol ever. potpuno promašena operacija

suzuki750
10.10.2009., 18:14
jel zna netko koliko dugo hrskavica bude natecena? oko 4 mj?

MALENA ST
10.10.2009., 18:32
jel zna netko koliko dugo hrskavica bude natecena? oko 4 mj?

Mislim da ti je t sve individualno...naravno nismo svi isti niti isto reagiramo na ist stvari.
Poznam cure kojima je skoro pa odma sve bilo ko pjesmica a drugima se rsteglo i na godinu dana. Ironija je u tome sto su se cak brze oporavile one sa kompliciranijim zahvatom::ne zna::ne zna:
al tako je to u zivotu, zar ne?
Mozda da se malo prisjetis svojih reakcija u npr. najobicnijim udarcima, padovima tj. da shvatis kakav s tip:)
Nekima jednostavno treba malo duze, al bitan je rezultat -krajnji;)))
Nadam se da ce tvoj bit prekrasan( kao i moj-ha,ha ha)

MALENA ST
10.10.2009., 18:42
ja sam operirala zbog devijacije septuma (koliko god lame zvučalo :zubo:) na šalati kod mladine pred 13 godina. prestrašno iskustvo. porod je mala beba spram toga. kad se sjetim tampona koji su mi 10 dana bili u glavi, glavobolje od podtlaka.. i one kuke sa kojom su vadili one metre gaze iz svih sinusnih rupa koje ljudska glava ima.. samo se pitam tko ima snage to raditi iz estetskih razloga po par puta :horor: brrr i što je najgore, nije pomoglo. ne bi me više majci dobili na stol ever. potpuno promašena operacija

ja sam 2 puta operirala sinuse(polipi) i iskreno nista strasno...vise strah opce anestestezije i mogucih komplikacija.
Naravno da poslijemalo boli al sve uz najobicniji lekadol izdrzis...
Npr. puno mi je neugodnije snimanje sinusa kada ti uvode sondu sa kaericom duboko u sinuse pa je spuste u grlo....
Takodjer rodila sam 3djece i to je grozna bol-s tim da je zaboravis kad ugledas sog andjela.
Iskreno ja mislim svako zlo(bol) za neko dobro;))))

ketamine
10.10.2009., 22:53
suzuki....kako se ti oporavljas?? nisi odgovorila na mail..jel' sve u redu*???

stay_on
11.10.2009., 00:13
Znam da nije to tema ali imam jedno kratko pitanje tiče se nosa, ali ne radi se o operaciji pa molim razumijevanje da ne otvaram novu temu bzvz.. :p

Mislim da imam upalu nosa, sadržaj nosa mi je stvrdnuti i ne mogu uopce disat na nos a to si moram vaditi s štapićem za uha. :ne zna:
Nos mi čak izvana izgleda natečeno i boli me i kad si dodirnem nos. :( To traje već nekoliko dana i sve je gore i gore. :rolleyes:

I sad ne stignem do doktora tako brzo pa da li imate neki savjet dal se to moze riješiti s nekim kremicama,operil?? :ne zna:
Ali sve mi se čini da idem kod doktora ipak...
tnx

ketamine
13.10.2009., 13:26
Eto,danas ujutro skinuo sam kalup (7.dan nakon samoga zahvata) i rezultat je visse nego dobar..virio sam i zavirivao malo ispod flastera od znatizelje al' da budem iskren nisam ocekivao ovakav posao (a mozda su sestrine 'zlatne rucice' odradile svoje..mala zbilja izgleda wow!)...nosic je apsolutno savrsen u svakome pogledu uzimajuci u obzir otecenost i blage podlijeve ispod ociju.. u principu mozemo sazeti citav zahvat kao jedno ugodno iskustvo koje se za sada odvija iznad svakoga ocekivanja...dr.Toncic-a mogu opisati kao jednu izrazito profesionalnu i ugodnu osobu (kao i citav tim) koja u svakome trenutku odise samouvjerenoscu i znanjem...s dozom skromnosti i prije svega,realnim pogledom na svijet.. iskreno receno moje zelje (a i vise od toga) pretocene su kroz njegovo djelo bez ikakvih smjernica..interesantno je sto se nisam nametao vlastitim zeljama vec sam pozorno slusao njegovo strucno misljenje i ovaj rezultat samo je jasan pokazatelj tko je pravi majstor svojega zanata i tko bi po mojemu misljenju trebao biti prvi izbor u odabiru estetskoga kirurga..izmjedju ostaloga,i cijena mu je najpristupacnija a nevjerujem da itko ima novaca na bacanje pa zasto ne ostaviti za 'crne dane' koju milju po strani..pa nek' se nadje.. eto,jos sam malo pod dojmom jer realno gledajuci i nisam ocekivao cuda obzirom da mi nitko nakon zahvata nije sasuo komentar o toku (ocito je to postala rutina postavljanja visokih standarda) i ishodu..pa sam nekako sebi utuvio u glavu da su mozda nekaj zehebali..eto..svima vama kojima su strah i trepet kamen spoticaja ka boljem izgledu iskreno preporucam navedenog doktora jer je sam zahvat apsolutno bezbolan a o njemu i djelatnicima poliklinike sam vec sasvim dovoljno rekao..

titan mind
14.10.2009., 12:08
Eto,danas ujutro skinuo sam kalup (7.dan nakon samoga zahvata) i rezultat je visse nego dobar..virio sam i zavirivao malo ispod flastera od znatizelje al' da budem iskren nisam ocekivao ovakav posao (a mozda su sestrine 'zlatne rucice' odradile svoje..mala zbilja izgleda wow!)...nosic je apsolutno savrsen u svakome pogledu uzimajuci u obzir otecenost i blage podlijeve ispod ociju.. u principu mozemo sazeti citav zahvat kao jedno ugodno iskustvo koje se za sada odvija iznad svakoga ocekivanja...dr.Toncic-a mogu opisati kao jednu izrazito profesionalnu i ugodnu osobu (kao i citav tim) koja u svakome trenutku odise samouvjerenoscu i znanjem...s dozom skromnosti i prije svega,realnim pogledom na svijet.. iskreno receno moje zelje (a i vise od toga) pretocene su kroz njegovo djelo bez ikakvih smjernica..interesantno je sto se nisam nametao vlastitim zeljama vec sam pozorno slusao njegovo strucno misljenje i ovaj rezultat samo je jasan pokazatelj tko je pravi majstor svojega zanata i tko bi po mojemu misljenju trebao biti prvi izbor u odabiru estetskoga kirurga..izmjedju ostaloga,i cijena mu je najpristupacnija a nevjerujem da itko ima novaca na bacanje pa zasto ne ostaviti za 'crne dane' koju milju po strani..pa nek' se nadje.. eto,jos sam malo pod dojmom jer realno gledajuci i nisam ocekivao cuda obzirom da mi nitko nakon zahvata nije sasuo komentar o toku (ocito je to postala rutina postavljanja visokih standarda) i ishodu..pa sam nekako sebi utuvio u glavu da su mozda nekaj zehebali..eto..svima vama kojima su strah i trepet kamen spoticaja ka boljem izgledu iskreno preporucam navedenog doktora jer je sam zahvat apsolutno bezbolan a o njemu i djelatnicima poliklinike sam vec sasvim dovoljno rekao..

Potvrđujem sve što je ketamine napisao. Danas sam skinuo kalup u dotičnoj poliklinici i mogu vam svima reći da mi je danas najsretniji dan u životu. Za sve koji se dvoume koga estetskog kirurga izabrati, moj savijet dr.Tončić i njegov medicinski tim. I know, I try:top::top:

tweetee
14.10.2009., 16:17
u principu mozemo sazeti citav zahvat kao jedno ugodno iskustvo koje se za sada odvija iznad svakoga ocekivanja...dr.Toncic-a mogu opisati kao jednu izrazito profesionalnu i ugodnu osobu (kao i citav tim) koja u svakome trenutku odise samouvjerenoscu i znanjem...s dozom skromnosti i prije svega,realnim pogledom na svijet.. iskreno receno moje zelje (a i vise od toga) pretocene su kroz njegovo djelo bez ikakvih smjernica..interesantno je sto se nisam nametao vlastitim zeljama vec sam pozorno slusao njegovo strucno misljenje i ovaj rezultat samo je jasan pokazatelj tko je pravi majstor svojega zanata i tko bi po mojemu misljenju trebao biti prvi izbor u odabiru estetskoga kirurga..izmjedju ostaloga,i cijena mu je najpristupacnija

Citam i divim se :rigo:
Tonciceva kontraobavjestajna je u svojoj revnosti izgubila svaki osjecaj za mjeru :bljak:

BifidusNaturali
14.10.2009., 18:57
Evo, obavila sam jučer pregled i razgovor. Veli doktor da i on vidi i osjeti pod prstima da je ostala grbica (dakle, nisam je ja izmislila, nije mi kirurg ugradio tuđi nos, niti pseću kost sa poda!!) i da može biti da je to još uvijek oteklina, ali da isto tako postoji vjerojatnost da jednostavno imam osjetljivije tkivo i da je ostao ožiljak kad mi je ovaj "brusio", pa ja nastala ta kvrgica. Anyway, veli da se ništ ne brinem i da dođem k njemu za mjesec dana da me opet pregleda, pa ak to ne splasne, onda će mi ići popraviti i radit ispočetka. Još jednom moram pohvaliti i preporučiti doktora Tomljenovića!! Fenomenalan doktor i jako ugodan čovjek!
Hvala svima na komentarima podrške, a onaj jedan bezobrazni i bahati komentar je ionako nebitan.

titan mind
14.10.2009., 22:34
Tonciceva kontraobavjestajna je u svojoj revnosti izgubila svaki osjecaj za mjeru :bljak:

Budem ti poslao na PM svoj skenirani račun pa sama zakljući dali SU OVO ZADOVOLJNI DOJMOVI PACIJENTA ILI NEKAJ DRUGO. BTW, ako si takva frajerica, potraži IP adresu pa ćeš viditi od kuda stižu dotični komentari. Sretno u istrazi:kava:

Ithilien
15.10.2009., 08:00

I ja sam isto bila u Vinogradskoj, zbog disanja (na kapima za nos sam vec 2 godine, ne funkcioniram bez njih..) i isto su me poslali na operaciju korekcije septuma i ja sam ih pitala dal mi ga mogu malo estetski popravit. E tu mi se upalila lampica da mi tu sve nekaj smrdi jer mi je doktorica rekla: "OK, nema problema. Odite sa pov. bolesti kod sestre da vam kaze koje pretrage morate donijeti i da vam ugovori datum operacije. Vidimo se onda!" Ne znam dal sam ja gledala previše filmova, al nisam tolko bedasta da odem tam na dan operacije o kojoj s nikim od osoblja nisam razgovarala, nit znam sta ce se radit na meni, nit kako ce mi nos ispast ni ništa. Ja sam mislila da cu sjest sa kirurgom i popričat malo o svemu, al od toga 0 bodova. Nisam mogla vjerovat kad sam čitala tvoj post- to je točno ono čega sam se bojala da bi se meni moglo desit. I zato sam odustala od Vinogradske. :tuzni:

ketamine
15.10.2009., 09:26
twetee... nevidim zasto je tebi toliko odbojno kada osoba pohvali neciji dobar rad i pristup..a i mozda netko tko bude listao (poput mene prije mj. dana) forum u potrazi za korisnim informacijama nece 'baciti' dodatnih 1000€ kod nekakvoga zgaljardica ili glumicica nego ce otici tamo gdje je prema svim dosadasnjim iskustvima ocigledno najbolje... a ova budala koja spominje nekakve InternetProtocole je najobicniji balavac koji je napokon savladao virtualnu ucionicu pa misli da je haker.. l.a.m.e.

BifidusNaturali
15.10.2009., 19:49
I ja sam isto bila u Vinogradskoj, zbog disanja (na kapima za nos sam vec 2 godine, ne funkcioniram bez njih..) i isto su me poslali na operaciju korekcije septuma i ja sam ih pitala dal mi ga mogu malo estetski popravit. E tu mi se upalila lampica da mi tu sve nekaj smrdi jer mi je doktorica rekla: "OK, nema problema. Odite sa pov. bolesti kod sestre da vam kaze koje pretrage morate donijeti i da vam ugovori datum operacije. Vidimo se onda!" Ne znam dal sam ja gledala previše filmova, al nisam tolko bedasta da odem tam na dan operacije o kojoj s nikim od osoblja nisam razgovarala, nit znam sta ce se radit na meni, nit kako ce mi nos ispast ni ništa. Ja sam mislila da cu sjest sa kirurgom i popričat malo o svemu, al od toga 0 bodova. Nisam mogla vjerovat kad sam čitala tvoj post- to je točno ono čega sam se bojala da bi se meni moglo desit. I zato sam odustala od Vinogradske. :tuzni:

Ma gle, nije ti to baš tako strašno. Možda si se malo uplašila zbog ovog mog posta. Moraš biti svjesna da to nije privatna bolnica, da doktori tamo imaju posla preko glave i nemaju baš vremena sjediti sa nekim pola dana i raspravljati o tome kakav nos bi mogli napraviti. Doktorica kod koje si bila, dakle ona koja te pregledala i postavila ti dijagnozu, je ona koja će te operirati, jer ti je i rekla da ti daju termin operacije. Naravno da ćeš prije operacije ti nju vidjeti i još će te jednom pregledati, ali to da će ona sad tebi dati termin od pola sata, sat i razglabati kako da ti napravi nos, to stvarno ne možeš očekivati jer, velim, ja sam bila tamo, i ljudi imaju puno previše posla.
Ja bih svakome preporučila Vinogradsku jer su i doktori i većina sestara stvarno korektni. To što se meni desilo je bed, ali hvala Bogu, riješila sam to i popravit će se ako se ne povuče, i znam da se ne moram brinuti oko toga.
Mi svi malo previše gledamo američke filmove i serije pa mislimo da će svi skakati samo oko nas kad dođemo u bolnicu. Nemaš se razloga bojati. Kirurg će te pregledati prije operacije i razgovarati sa tobom i objasniti ti tijek operacije, ali moraš biti realna i znati da nema vremena posvetiti ti se pola dana. Isto ti je u bilo kojoj bolnici.

tweetee
15.10.2009., 20:13
Budem ti poslao na PM svoj skenirani račun pa sama zakljući dali SU OVO ZADOVOLJNI DOJMOVI PACIJENTA ILI NEKAJ DRUGO. BTW, ako si takva frajerica, potraži IP adresu pa ćeš viditi od kuda stižu dotični komentari. Sretno u istrazi:kava:

Nasmijavas me :lol:

tweetee
15.10.2009., 20:18
twetee... nevidim zasto je tebi toliko odbojno kada osoba pohvali neciji dobar rad i pristup..a i mozda netko tko bude listao (poput mene prije mj. dana) forum u potrazi za korisnim informacijama nece 'baciti' dodatnih 1000€ kod nekakvoga zgaljardica ili glumicica nego ce otici tamo gdje je prema svim dosadasnjim iskustvima ocigledno najbolje... a ova budala koja spominje nekakve InternetProtocole je najobicniji balavac koji je napokon savladao virtualnu ucionicu pa misli da je haker.. l.a.m.e.

Jasno da pohvale nisu odbojne, ali to nije bila pohvala, zar ne :tuctuc:
Srecom, tko bude pregledavao temu, vidjeti ce i drugu stranu medalje koja je zastrasujuca.

Ithilien
15.10.2009., 20:56
Jasno da pohvale nisu odbojne, ali to nije bila pohvala, zar ne :tuctuc:
Srecom, tko bude pregledavao temu, vidjeti ce i drugu stranu medalje koja je zastrasujuca.

Definitivno mi se neda gledat 48 stranica i trazit "drugu stranu medalje", pa ako biste bili dovoljno ljubazni da mi ju otkrijete..?

fire123
16.10.2009., 07:29

heeej poslala sam ti nekoliko pmova, još prije tvoje operacije... mislim da ti je pun inbox

fire123
16.10.2009., 07:39

tweetee ovo je jako bezveze komentar jer iz njega oni koji čitaju ove stranice, tražeći informacije o op nosa i našim iskustvima, ne mogu saznati ništa, osim tvog osobnog stava...
ja sam već napisala, a i svaki put kad me netko upita o mojim iskustvima, napisat ću i reći isto, bez obzira što ti i ostali skeptici mislili o tome...
i nije to tako kako pišeš par redaka iznad, ove riječi hvale za dr Tončića i cijeli njegov tim pišemo mi, njihovi zadovoljni klijenti. autentičnost odgovora slobodno provjeri, na koji god hoćeš način.

Ithilien
16.10.2009., 07:40
Ma gle, nije ti to baš tako strašno. Možda si se malo uplašila zbog ovog mog posta. Moraš biti svjesna da to nije privatna bolnica, da doktori tamo imaju posla preko glave i nemaju baš vremena sjediti sa nekim pola dana i raspravljati o tome kakav nos bi mogli napraviti. Doktorica kod koje si bila, dakle ona koja te pregledala i postavila ti dijagnozu, je ona koja će te operirati, jer ti je i rekla da ti daju termin operacije. Naravno da ćeš prije operacije ti nju vidjeti i još će te jednom pregledati, ali to da će ona sad tebi dati termin od pola sata, sat i razglabati kako da ti napravi nos, to stvarno ne možeš očekivati jer, velim, ja sam bila tamo, i ljudi imaju puno previše posla.
Ja bih svakome preporučila Vinogradsku jer su i doktori i većina sestara stvarno korektni. To što se meni desilo je bed, ali hvala Bogu, riješila sam to i popravit će se ako se ne povuče, i znam da se ne moram brinuti oko toga.
Mi svi malo previše gledamo američke filmove i serije pa mislimo da će svi skakati samo oko nas kad dođemo u bolnicu. Nemaš se razloga bojati. Kirurg će te pregledati prije operacije i razgovarati sa tobom i objasniti ti tijek operacije, ali moraš biti realna i znati da nema vremena posvetiti ti se pola dana. Isto ti je u bilo kojoj bolnici.

Odo ja svejedno kod privatnika, ipak ce mi biti veci mir u dusi ako budem iole pol cuke razgovarala s doktorom i cula sta mi sugerira. Nisam se prepala zbog posta, samo mi je bilo cudno kak ti se desilo bas ono kaj sam mislila da se meni može desit.. Znam ja kakvo je naše zdravstvo, nema veze s onim na filmu, niti izdaleka. Ali stoji činjenica da te može sfušat doktor iz bolnice isto ko i onaj iz privatne klinike, nema tu neke velke garancije da sve uvijek mora proć sa flying colours, uvijek se nešto može iskomplicirat. Uostalom nitko nas ne sili da se idemo igrat s Majkom Prirodom, al vec kad se odlucis za tako nešto, moras biti svjestan da može biti i negativnih posljedica!

tina sch
16.10.2009., 11:46
Znam ja kakvo je naše zdravstvo, nema veze s onim na filmu, niti izdaleka. Ali stoji činjenica da te može sfušat doktor iz bolnice isto ko i onaj iz privatne klinike, nema tu neke velke garancije da sve uvijek mora proć sa flying colours, uvijek se nešto može iskomplicirat.

točno to .. neke stvari je najbolje radit kod privatnika :top:

HelloShitty
16.10.2009., 11:51
Mi svi malo previše gledamo američke filmove i serije pa mislimo da će svi skakati samo oko nas kad dođemo u bolnicu.Bas sam neki dan gledao dokumentarac "Sicko" od M. Moorea, na takve si filmove mislila? :B

tweetee
16.10.2009., 17:51
Definitivno mi se neda gledat 48 stranica i trazit "drugu stranu medalje", pa ako biste bili dovoljno ljubazni da mi ju otkrijete..?

Ma jel, samo tako gotovanski, nek netko odradi umjesto tebe? :klap:
Ja sigurno necu biti ta. Kad me zanimalo i trebalo mi, pregledala sam. Tako ces i ti ako te zanima. :mig:

tweetee
16.10.2009., 17:56
tweetee ovo je jako bezveze komentar jer iz njega oni koji čitaju ove stranice, tražeći informacije o op nosa i našim iskustvima, ne mogu saznati ništa, osim tvog osobnog stava...
ja sam već napisala, a i svaki put kad me netko upita o mojim iskustvima, napisat ću i reći isto, bez obzira što ti i ostali skeptici mislili o tome...
i nije to tako kako pišeš par redaka iznad, ove riječi hvale za dr Tončića i cijeli njegov tim pišemo mi, njihovi zadovoljni klijenti. autentičnost odgovora slobodno provjeri, na koji god hoćeš način.

Tvoja je sloboda komentirati moj komentar i time izraziti svoj stav. Kao sto sam i ja izrekla moj u mom komentaru, zar ne? Pa ciji cu, ne valjda tudji? As simple as that :)
Svoja iskustva s operacijom davno sam, na dobrobit i za informaciju sviju, postala na forum.
Usput, zanimljivo je vidjeti kako svi vi "zadovoljni klijenti" nekako uvijek zaboravite spomenuti, odnosno ignorirate iskustva onih manje zadovoljnih njegovih/njihovih klijenata isto tako postana na forum.

Ithilien
16.10.2009., 18:43
Ja sigurno necu biti ta. Kad me zanimalo i trebalo mi, pregledala sam. Tako ces i ti ako te zanima. :mig:

Hvala, bas divno i susretljivo. Pazi da ne pukneš od ljubaznosti.

tweetee
16.10.2009., 22:48
Hvala, bas divno i susretljivo. Pazi da ne pukneš od ljubaznosti.

Hajde drugi put razmisli prije nego natipkas. Ne ocekujes valjda, kad bi to i bilo moguce, da ti netko preprica 49 stranica svih mogucih iskustava plus jos 21 stranicu teme Operacija nosa - devijacija septuma???
Kao sto vec rekoh, susretljivo sam i ljubazno svoje iskustvo s operacije davno podijelila s clanovima foruma, zahvalna sto su oni to ucinili sa svojim iskustvima koja su i meni pomogla, a nekolicini sam jos odgovorila na bezbroj pitanja i nedoumica na pm.
Tvoje je samo da prestanes pucati od lijenosti i pocnes citati ako zelis. To nitko ne moze uciniti umjesto tebe.

Ithilien
17.10.2009., 10:39
Hajde drugi put razmisli prije nego natipkas. Ne ocekujes valjda, kad bi to i bilo moguce, da ti netko preprica 49 stranica svih mogucih iskustava plus jos 21 stranicu teme Operacija nosa - devijacija septuma???
Kao sto vec rekoh, susretljivo sam i ljubazno svoje iskustvo s operacije davno podijelila s clanovima foruma, zahvalna sto su oni to ucinili sa svojim iskustvima koja su i meni pomogla, a nekolicini sam jos odgovorila na bezbroj pitanja i nedoumica na pm.
Tvoje je samo da prestanes pucati od lijenosti i pocnes citati ako zelis. To nitko ne moze uciniti umjesto tebe.

Kaj si ti nabrijana? Ko ti je kaj napravio? Prestani se bahatit i dijelit pamet okolo, ides mi na zivce. Uopce se ne namjeravam natezat s nekim ko je nadrkan na cijelu populaciju na forumu, je.. mi se kaj si ti napisala i komentirala, ja sam bila dovoljno ljubazna prema tebi, sad mi te fakat dosta. I prvo sebe etiketiraj, pa ona odi ljepit naljepnice po drugima.

17.10.2009., 18:17

Slažem se! Bez napada i nikakvih ružnih primisli, zapamtite da mi tu pišemo i pišemo da bi pomogli drugima i u detalje objasnili sve što ljude zanima...a sad da mi netko kaže kako mu se "ne da" to čitati ali bi da mu se opet napiše....nije mi lijepo...:ne zna:

Onog koga znaima, svakako će svaku stranicu pročitati!
Lijep pozdrav! :)

tweetee
17.10.2009., 19:02
Kaj si ti nabrijana? Ko ti je kaj napravio? Prestani se bahatit i dijelit pamet okolo, ides mi na zivce. Uopce se ne namjeravam natezat s nekim ko je nadrkan na cijelu populaciju na forumu, je.. mi se kaj si ti napisala i komentirala, ja sam bila dovoljno ljubazna prema tebi, sad mi te fakat dosta. I prvo sebe etiketiraj, pa ona odi ljepit naljepnice po drugima.

Odrasti, dijete. I pocni razmisljati prije nego tipkas ili otvoris usta. Ne radi mene ili drugih koji te citaju/gledaju/slusaju, nego radi sebe same. Tako ces, iako to ocito nisi, barem djelovati mudrije i pristojnije.
Ako si dosad navikla da ti se u zivotu sve servira bez da sama mrdnes i nesto napravis, budi sigurna da tako najvjerojatnije nece biti zauvijek.
Posto si se ukljucila u raspravu na forumu, onda bi bilo dobro da naucis raspravljati. Svadjanje, prostacenje i razmazeni izljevi gluposti nisu rasprava. Tako neces daleko stici niti ce ti to pomoci u zivotu. Ipak se dobro vraca dobrim.
Nemoj se truditi s odgovorom, vidjela sam dovoljno sto se tvojih trenutnih dosega tice i zao mi je sto je tako. No, nikad nije kasno malo zastati, promisliti i promijeniti neke stvari na bolje.
Sretno ti bilo.

tweetee
17.10.2009., 19:04
Slažem se! Bez napada i nikakvih ružnih primisli, zapamtite da mi tu pišemo i pišemo da bi pomogli drugima i u detalje objasnili sve što ljude zanima...a sad da mi netko kaže kako mu se "ne da" to čitati ali bi da mu se opet napiše....nije mi lijepo...:ne zna:

Onog koga znaima, svakako će svaku stranicu pročitati!
Lijep pozdrav! :)

Bas tako :) :top:

hecate
17.10.2009., 19:49
ja sam prošla operaciju devijacije septuma i ne bih nikada više. Nikakva estetika nije bila u pitanju, čista funkcionalnost i nije bilo uspješno. Ne želim plašiti nikoga, ali kroz to ne bih više prolazila. Tim gore jer su me operirali u lokalnoj anesteziji, pričali samnom za vrijeme operacije i bilo je nadasve neugodno, a ja se nisam mogla ni pomaknuti....Na kraju je ispalo da op nije ni bila potrebna jer se radilo o jakoj alergijskoj reakciji, čak su mi htjeli raditi mukotomiju!!!!! nakon hrpe kortikosteroida, moj problem je riješen i spavam ko beba i ne pada mi na pamet opet ići nekome pod nož! Već su me dosta u životu izrezali....

tina sch
17.10.2009., 20:04
hecate di si radila operaciju ako nije tajna ?

BifidusNaturali
17.10.2009., 20:15
ja sam prošla operaciju devijacije septuma i ne bih nikada više. Nikakva estetika nije bila u pitanju, čista funkcionalnost i nije bilo uspješno. Ne želim plašiti nikoga, ali kroz to ne bih više prolazila. Tim gore jer su me operirali u lokalnoj anesteziji, pričali samnom za vrijeme operacije i bilo je nadasve neugodno, a ja se nisam mogla ni pomaknuti....Na kraju je ispalo da op nije ni bila potrebna jer se radilo o jakoj alergijskoj reakciji, čak su mi htjeli raditi mukotomiju!!!!! nakon hrpe kortikosteroida, moj problem je riješen i spavam ko beba i ne pada mi na pamet opet ići nekome pod nož! Već su me dosta u životu izrezali....

Hm, baš čudno. Pa kako je moguće da su te išli operirati ako nisi imala nikakvu devijaciju? Na temelju čega? I mene zanima gdje si to bila, ako ti nije bed reći...
Ja sam prezadovoljna šta se tiče korekcije septuma, stvarno nemam nikakvih problema.

Marija Mia
18.10.2009., 20:42
ja sam se nakon nekoliko godina napokon odlucila na operaciju.. sad je naravno problem nac dobrog kirurga..
citajuci postove, ujedno ste me i ohrabrili i uplasili :)
najvise pisete o dr. Tončiću, i vecinom su iskustva s njim pozitivna..
zanima me dal je netko u zadnje vrijeme radio operaciju kod Glumičića ili bilo kojeg drugog kirurga na području Zagreba.
znam što zelim, al mi je teska ta odluka kod koga otic :/

nesretni jole
19.10.2009., 02:00
Dragi ljudi, tko god se odluči na operaciju, neka izbjegava dr. Borića u Petrovoj u širokom luku!! Meni je trebao samo srediti grbicu koju sam imala od slomljenog nosa, međutim, osim što mi je nos proširio sa svih strana, namjestio ga je asimetrično ne biste vjerovali, a i ostatak hrskavice ili što to već jest se nazire, tako da preplašena od novih operacija i umjetnika estetike, mislim kako ću detaljno razmisliti kome idem na reviziju. Dvoumim se između Tončića i Zambellija, s tom razlikom što je Zambelli u Rijeci što mi nikako ne odgovara, ali Bože moj, nos je nos, ako treba otići ću i u drugu državu. U svakom slučaju savjeti su dobrodošli i još jednom: Izbjegavajte Borića u Petrovoj!

goldyeye
19.10.2009., 11:39
Moram primjetiti da se ovdje uvijek vrte imena 2-3 doktora za noseve, iako postoji još barem 4-5 odličnih kirurga koji su samo ovlaš spomenuti, a za koje sam čuo više puta da rade izvrsno svoj posao.Uostalom, budući da je osjećaj zadovoljstva rezultatom operacije jako individualna stvar, zašto prezadovoljni i nezadovoljni pacijenti ne stave slike svojih nosića prije i poslije operacije, pa neka forum procijeni tko radi dobro.:top:

nika37
19.10.2009., 11:52
ja sam se odlučila za dr.Ostojića :mig:
nemam pojma zašto,ali idem kod njega,malo sam pregledala njegove radove i čini mi se o.k.:)

nesretni jole
19.10.2009., 11:53
Moram primjetiti da se ovdje uvijek vrte imena 2-3 doktora za noseve, iako postoji još barem 4-5 odličnih kirurga koji su samo ovlaš spomenuti, a za koje sam čuo više puta da rade izvrsno svoj posao.Uostalom, budući da je osjećaj zadovoljstva rezultatom operacije jako individualna stvar, zašto prezadovoljni i nezadovoljni pacijenti ne stave slike svojih nosića prije i poslije operacije, pa neka forum procijeni tko radi dobro.:top:

A jel bi mogao nabrojiti barem 2 od tih 4-5 odličnih kriruga koji ne spadaju u ovih 2-3?

fire123
19.10.2009., 15:40
Tvoja je sloboda komentirati moj komentar i time izraziti svoj stav. Kao sto sam i ja izrekla moj u mom komentaru, zar ne? Pa ciji cu, ne valjda tudji? As simple as that :)
Svoja iskustva s operacijom davno sam, na dobrobit i za informaciju sviju, postala na forum.
Usput, zanimljivo je vidjeti kako svi vi "zadovoljni klijenti" nekako uvijek zaboravite spomenuti, odnosno ignorirate iskustva onih manje zadovoljnih njegovih/njihovih klijenata isto tako postana na forum.

ne mogu pisati o lošim iskustvima ako ih nisam doživjela... to bi bile laži i klevete, zar ne?
a svima onima koji su imali loša iskustva, napisah da mi je baš žao zbog toga i više od toga je apsolutno nepotrebno.

Marija Mia
19.10.2009., 17:44
A jel bi mogao nabrojiti barem 2 od tih 4-5 odličnih kriruga koji ne spadaju u ovih 2-3?
i ja bi bila zahvalna da ih nabroji :)
mislim uskoro otic do Tončića, al ipak bi posjetila jos par kirurga i sama se uvjerila gdje je najbolje..

tina sch
19.10.2009., 20:57
Dragi ljudi, tko god se odluči na operaciju, neka izbjegava dr. Borića u Petrovoj u širokom luku!! Meni je trebao samo srediti grbicu koju sam imala od slomljenog nosa, međutim, osim što mi je nos proširio sa svih strana, namjestio ga je asimetrično ne biste vjerovali, a i ostatak hrskavice ili što to već jest se nazire, tako da preplašena od novih operacija i umjetnika estetike, mislim kako ću detaljno razmisliti kome idem na reviziju. Dvoumim se između Tončića i Zambellija, s tom razlikom što je Zambelli u Rijeci što mi nikako ne odgovara, ali Bože moj, nos je nos, ako treba otići ću i u drugu državu. U svakom slučaju savjeti su dobrodošli i još jednom: Izbjegavajte Borića u Petrovoj!

toplo preporučam da posjetiš ordinaciju dr. Bastaića :)

shela
19.10.2009., 21:17
nemam pojma zašto,ali idem kod njega,malo sam pregledala njegove radove i čini mi se o.k.:)

Ja sam se isto odlučila za dr. Ostojića. Sutra idem na konzultacije. :cheer: Kad ideš na operaciju? Naručena si već?

nika37
20.10.2009., 08:29
:mig:Ja sam se isto odlučila za dr. Ostojića. Sutra idem na konzultacije. :cheer: Kad ideš na operaciju? Naručena si već?

:mig:
nisam se još naručila,planiram idući mjesec:D
baš mi je drago da i ti ideš kod njega:mig:,napiši malo kak je bilo i koliko se čeka na operaciju:D

INY
20.10.2009., 10:53
Konačno sam se nakon puno nagovaranja ljudi oko sebe odlučila obavit operaciju devijacije septuma..s time imam velikih problema. Nisam nikad pala, niti razbila nos, on je ok oblika tako da razlog nije nikakva trauma već jednostavno iskrivljeni kanali zbog kojih mi je disanje otežano, skoro nikakvo, noću dišem na usta, kad vježbam mislim da ću se ugušit i slično.
Baš sam se trenutno i prehladila tako da je to sve skupa koma...:(:(
Bila sam u specijalista radi skroz druge stvari i usput mi je pogleda nos i odma reka da je to za operaciju i da nemam šta čekat. Mislila sam da to svi tako kažu, da ću dobit na vremenu, e sad mi je faks, pa posao..pa bla bla...sve važnije od toga. Za napomenut je da užasno cili život spavam, nemirno i uvik imam noćne more, saznala sam da to može biti od manjka kisika...
Uglavnom, odlučila sam se na operaciju pa mi trebaju vaša iskustva, kako vam je bilo, jeli bolilo, koliko mi treba za oporavak i jeli vam bolje nakon operacije:rolleyes:
Nadalje, triba mi savjet za koliko para i di u Zagrebu bi se takva operacija mogla obaviti kod privatnika? Imate li kakve preporuke?
U splitsku bolnicu samo u krajnjoj nuždi..:visi::visi:
Hvala unaprid

goldyeye
20.10.2009., 11:22

Abecednim redom: Bedeković, Džepina, Gulić, Mladina,Uglešić. Svi redom imaju osim specijalizacije i užu specijalizaciju iz plastične kirurgije glave i vrata, što po meni daje dodatnu garanciju da mogu riješiti svaki problem sa nosom. Meni treba ponovna operacija loše operiranog nosa i ovaj put ću dobro razmisliti kome ću otići zato jer je iskustvo poslije prve operacije bilo prestrašno, nikome za poželiti. Svakome ću ići na pregled, pa tko ostavi najbolji dojam na mene...

Marija Mia
20.10.2009., 15:42
Abecednim redom: Bedeković, Džepina, Gulić, Mladina,Uglešić. Svi redom imaju osim specijalizacije i užu specijalizaciju iz plastične kirurgije glave i vrata, što po meni daje dodatnu garanciju da mogu riješiti svaki problem sa nosom. Meni treba ponovna operacija loše operiranog nosa i ovaj put ću dobro razmisliti kome ću otići zato jer je iskustvo poslije prve operacije bilo prestrašno, nikome za poželiti. Svakome ću ići na pregled, pa tko ostavi najbolji dojam na mene...

hvala ti puno, javi onda kad odes kod nekoga i kakvi su dojmovi!

Marija Mia
20.10.2009., 15:46

btw, kod kog si prvi put bila?

shela
20.10.2009., 18:51

nisam se još naručila,planiram idući mjesec:D
baš mi je drago da i ti ideš kod njega:mig:,napiši malo kak je bilo i koliko se čeka na operaciju:D

Ja sam naručena sad u ponedjeljak. Malo me ugurao jer sam rekla da bi čim prije htijela, zbog određenih razloga. Ali ne čeka se dugo, od tjedan do dva-bar mislim :confused: Ja sam zadovoljna s doktorom, stvarno je jako ljubazan, a također i sestra. Pitao me je što bi htijela izmjeniti na svojem nosu, zatim mi je govorio što bi mogao napraviti, rizike, tijek same operacije, proces poslje operacije, stvarno sve u detalje. U ordinaciji sam bila malo duže od pola sata.
I sad treba još dočekati i taj ponedjeljak. :kava: :ceka: :ceka:

tweetee
20.10.2009., 19:49
Konačno sam se nakon puno nagovaranja ljudi oko sebe odlučila obavit operaciju devijacije septuma..s time imam velikih problema.

Nadalje, triba mi savjet za koliko para i di u Zagrebu bi se takva operacija mogla obaviti kod privatnika? Imate li kakve preporuke?

I ja sam imala devijaciju septuma i operaciju obavila na Rebru kod dr. Jurline kojega ti najtoplije preporucam i za kojeg mozes biti vise nego 100% sigurna da ce posao obaviti najbolje. Nakon operacije lakse se dise :mig:

Nema potrebe da ides kod privatnika koji se ionako vole baviti estetskim, a ne funkcionalnim operacijama. Sve na Rebru mozes obaviti bez ikakvog placanja (ako imas dopunsko, ne placas ni kune, niti za boravak u bolnici). Odjel je nov, jednokrevetne i dvokrevetne sobe s kupaonicom i tv, imas puni komfor.

Ima nas vise s foruma koji smo odabrali dr. Jurlinu i svi smo prezadovoljni.

shela
20.10.2009., 19:50
Vi koji ste bili na operaciji privatno, kako ste došli obućeni na termin same operacije? Možda je malo glupo pitanje :bonk: , al me zanima. Ja sam mislila doći u trenirci, mislim, najbolje bih se osjećala pošto treba još oko 5 sati poslje operacije ležati u ordinaciji, pa bi mi bilo ugodnije.

nika37
20.10.2009., 20:02
Ja sam naručena sad u ponedjeljak. Malo me ugurao jer sam rekla da bi čim prije htijela, zbog određenih razloga. Ali ne čeka se dugo, od tjedan do dva-bar mislim :confused: Ja sam zadovoljna s doktorom, stvarno je jako ljubazan, a također i sestra. Pitao me je što bi htijela izmjeniti na svojem nosu, zatim mi je govorio što bi mogao napraviti, rizike, tijek same operacije, proces poslje operacije, stvarno sve u detalje. U ordinaciji sam bila malo duže od pola sata.
I sad treba još dočekati i taj ponedjeljak. :kava: :ceka: :ceka:

super:mig:
baš mi je drago,sad me zanima za pretrage koje treba napravit hoćeš to kod njega radit ili negdje drugdje...:D
molim te izvijesti o svemu,jer ja sigurno idem kod njega,tebi držim fige za ponedjeljak:mig:

MALENA ST
21.10.2009., 09:24
Evo mene,
Prosloje 15 dana od operacije...
Na nos disem odlicno medjutim muci me par stvari vezanih za estetiku pa ako mi ko od vas moze odgovorit neka me malo utjesi.
Dakle imala sam zaista jako mali estetski di za sredit, jako mala grbica, i dr. mi je kako mi je objasnio samo taj hrskavicni dio poturpijao(raspao), dakle nije bilo lomljenja .Nakon operacije bila sam jako natecena, puna podljeva koji su se sad relativno povukli iako su mi podonjaci ko vrecice caja.
I sada nakon 15 dana moj nos je grozno natecen i to najvise u onom dijelu korjena nosa tj. tamo di mi je bila ta grbica.Djeluje od naprijed gledanu 50% sire nego prije a i iz profila taj dio je ravan sad al nekako visok
Sad jel to normalno, jer ipak je nad tim djelom bila vrsena "agresija-sila" pa je taj dio hrskavicni dio natecen i to ce proc ili je to to...
Daj mi recite vi koji ste operirali nos koliko dugo to traja dali ovaj hrskavicni dio koji se vidi iz profila splasne?????
:ne zna:

shela
21.10.2009., 10:07
super:mig:
baš mi je drago,sad me zanima za pretrage koje treba napravit hoćeš to kod njega radit ili negdje drugdje...:D
molim te izvijesti o svemu,jer ja sigurno idem kod njega,tebi držim fige za ponedjeljak:mig:

Danas sam išla na pretrage, vadili su mi krv (par bočica), zatim na snimanje pluća i srca, i za petak sam naručena na internu sa svim nalazima. Nema puno uputnica, ja sam mislila da budem dobila puno više :ne zna:. Dr. je rekao da se može to napraviti i preko njega u krugu od 100 m od ordinacije, ali košta oko 1400 kn, ili pak preko uputnica koje ti da tvoj liječnik opće prakse. Jeftinije mi je tako, a svejedno nisam iz Zg-a, tako da mi je i bolje ovako. :w

nika37
21.10.2009., 17:40
Danas sam išla na pretrage, vadili su mi krv (par bočica), zatim na snimanje pluća i srca, i za petak sam naručena na internu sa svim nalazima. Nema puno uputnica, ja sam mislila da budem dobila puno više :ne zna:. Dr. je rekao da se može to napraviti i preko njega u krugu od 100 m od ordinacije, ali košta oko 1400 kn, ili pak preko uputnica koje ti da tvoj liječnik opće prakse. Jeftinije mi je tako, a svejedno nisam iz Zg-a, tako da mi je i bolje ovako. :w

ej,a kaj ti ideš na opću anesteziju,kad ti to sve treba....,ja bi išla na lokalnu:p
jel to možeš sam tražit,il kak dr. odredi?:cerek:

Marija Mia
21.10.2009., 17:43
ja se odlucila posjetit Tončića, Ostojića, Glumičića i polkliniku Gulić..
napokon starog nagovorila, i sutra cu zvat da dogovorim termine..

shela
21.10.2009., 20:14
ej,a kaj ti ideš na opću anesteziju,kad ti to sve treba....,ja bi išla na lokalnu:p
jel to možeš sam tražit,il kak dr. odredi?:cerek:

Da, na opću idem. Ja sam mu odmah rekla da bi na opću, a spominjao je i lokalnu, al je rekao da 90% pacijenata ide na opću, jer je i nama ugodnije, a i njemu je lakše raditi. 2000 kn je skuplje, al ja ne želim da se uopće ičega sjećam s operacije, i da mi ne ostane u lošem sjećanju. :p

corny
21.10.2009., 22:17
Kad je izbor doktora u pitanju, meni je bilo lakše kad sam imala mogućnost usporedbe, tj. išla sam kod dva različita dr na konzultacije, da mi drugi nije uvjerljivo "sjeo" ili bi išla dalje ili odustala od svega. Nisu svi ljudi isti, neki su odvažniji i ne filozofiraju puno kad se jednom odluče, ja sam mjesecima mozgala.
Idite na konzultacije kod svih i dobro se informirajte, nije svugdje baš isto

corny
21.10.2009., 22:23
Evo mene,
Na nos disem odlicno medjutim muci me par stvari vezanih za estetiku pa ako mi ko od vas moze odgovorit neka me malo utjesi.
Dakle imala sam zaista jako mali estetski di za sredit, jako mala grbica, i dr. mi je kako mi je objasnio samo taj hrskavicni dio poturpijao(raspao), dakle nije bilo lomljenja .Nakon operacije bila sam jako natecena, puna podljeva koji su se sad relativno povukli iako su mi podonjaci ko vrecice caja.
I sada nakon 15 dana moj nos je grozno natecen i to najvise u onom dijelu korjena nosa tj. tamo di mi je bila ta grbica.Djeluje od naprijed gledanu 50% sire nego prije a i iz profila taj dio je ravan sad al nekako visok
Sad jel to normalno, jer ipak je nad tim djelom bila vrsena "agresija-sila" pa je taj dio hrskavicni dio natecen i to ce proc ili je to to...
Daj mi recite vi koji ste operirali nos koliko dugo to traja dali ovaj hrskavicni dio koji se vidi iz profila splasne?????

Ne brini, natečen je, splasnut će, nije to sam tak, ipak je to bila operacija, svakim danom i tjednom će se povlačiti, ali tek za koji mjesec će doć na svoje

INY
22.10.2009., 10:08
I ja sam imala devijaciju septuma i operaciju obavila na Rebru kod dr. Jurline kojega ti najtoplije preporucam i za kojeg mozes biti vise nego 100% sigurna da ce posao obaviti najbolje. Nakon operacije lakse se dise :mig:

Nema potrebe da ides kod privatnika koji se ionako vole baviti estetskim, a ne funkcionalnim operacijama. Sve na Rebru mozes obaviti bez ikakvog placanja (ako imas dopunsko, ne placas ni kune, niti za boravak u bolnici). Odjel je nov, jednokrevetne i dvokrevetne sobe s kupaonicom i tv, imas puni komfor.

Ima nas vise s foruma koji smo odabrali dr. Jurlinu i svi smo prezadovoljni.

Hvala na savjetu, volim kad mi kaže neko iz vlastitog iskustva, a ne samo po priči:top::mig:

MALENA ST
22.10.2009., 10:21
Ne brini, natečen je, splasnut će, nije to sam tak, ipak je to bila operacija, svakim danom i tjednom će se povlačiti, ali tek za koji mjesec će doć na svoje

Hvala ti puno na odgvoru.Iskreno se nadam da ce biti ljepsi ovaj korjen nosa kad splasne otok;)))
Cini se dosta dugotrajan proces:(

MALENA ST
22.10.2009., 10:34
Evo jedan mali savjet..
Ja sam zaista jako dugo vagala kod koga ic na operaciju, naravno imala sam neke svoje zahtjeve, uvjete...Par doktora ih je zadovoljilo i na kraju presudni faktor je bio to sto mi je jedan od dvojice bio u rodnom gradu, i zbilja mi je to znacilo jer su me moji pazili i mazii 7 dana i vozili na kontrole...
Drugi doktor je bio u Zg. i sad cu vam o njemu rec par ijeci jer vidim da ga nitko nije spomenuo...Imajte na umu, nije mi rodjak ni prjatelj niti cak poznanik vec jedna jako uljudna i pristojno stucna osoba.
Na mene je ostavo jak dojam, zbilja....
On je dr, Džepina, ali ne onaj koji radi s Glumicicem.
Otorinac je plus plasticar...
Eto svi vi koji razmisljate o operaciji kod privatnika u Zg. zbilja mislim da se isplati posjetiti ga.
Znam da vam je svima cijena vazna, meni je rekao 10 000 kn.
Ima u Vukovarskoj svoju novu polikliniku....
Zbilja nije reklama nikakva, tim vise sto sam vidjela da se on nigdje ne reklamira niti pati na ko fol hrvatske celebove vec jednostavno radisvoj posao-a po onom sto sam vidjela jako dobro.

nika37
22.10.2009., 12:44
Da, na opću idem. Ja sam mu odmah rekla da bi na opću, a spominjao je i lokalnu, al je rekao da 90% pacijenata ide na opću, jer je i nama ugodnije, a i njemu je lakše raditi. 2000 kn je skuplje, al ja ne želim da se uopće ičega sjećam s operacije, i da mi ne ostane u lošem sjećanju. :p

:D
ja bi ipak lokalnu,valjda ću moć,hehe:rofl:
ajde molim te obavještavaj me o svemu,tnx :mig:

hecate
24.10.2009., 10:58
Hm, baš čudno. Pa kako je moguće da su te išli operirati ako nisi imala nikakvu devijaciju? Na temelju čega? I mene zanima gdje si to bila, ako ti nije bed reći...
Ja sam prezadovoljna šta se tiče korekcije septuma, stvarno nemam nikakvih problema.

op je napravljena na šalati kod prof. Bumbera. Bilo je devijacije, ali ona nije bila uzrok mom "nedisanju" na nos, već alergija...onda sam otišla kod prof kalodjere u vinogradsku i kad je spomenuo mukotomiju, odriješila sam kesu i otišla privatniku i riješila problem bez ikakvih radikalnih zahvata..

hecate
24.10.2009., 11:01
a btw. problem je bio veliki i nisam spavala mjesecima, kihala sam stalno i slinila, u nosu sam imala rane koje su krvarile...bilo je prestrašno,čak sam primala i injekcije drito u nos (ogavno i bolno!!!) sluznica je bila toliko otečena da sam već razmišljala o tome da se bacim s 13 kata:-)
uglavnom, sada sam ok:-)

*alaja*
24.10.2009., 15:55
Evo mene,

Nemoj se uzrujavati...još ti je prerano, ja sam ali doslovce imala isti kao tvoj zahvat...ja sam bila na operaciji prije 8 mj. i mislim da mi još nije skroz spao taj otok oko kosti. Najviše mi se nos promijenio u 6. i 7. mj. nakon operacije i dr. je rekao da će se još mijenjati.
Ja mislim da se na kraju prije oporave pacijenti kojima razbijaju nosnu kost, nego oni kojima samo rašpaju :raspa: :ne zna:
Samo treba strpljenja!:kava:

MALENA ST
24.10.2009., 19:10
Nemoj se uzrujavati...još ti je prerano, ja sam ali doslovce imala isti kao tvoj zahvat...ja sam bila na operaciji prije 8 mj. i mislim da mi još nije skroz spao taj otok oko kosti. Najviše mi se nos promijenio u 6. i 7. mj. nakon operacije i dr. je rekao da će se još mijenjati.
Ja mislim da se na kraju prije oporave pacijenti kojima razbijaju nosnu kost, nego oni kojima samo rašpaju :raspa: :ne zna:
Samo treba strpljenja!:kava:

Pokusavam ti poslat privatnu poruku al me stalno izbacuje pa ne mogu, htjela sam ti staviti par slikica pa da me malo utjesis s komentarima, ili s kojom svojom slikom.
Sas mi se cak i ovaj dio koji su raspali lagano od ispod modri-mozda mi je pretanka koza;(
Nos mi nema onako lijep pad iz korjena vec ide ravno, meni to djeluje oteceno, al sad se vec pitam jel to oteceno il jednostavno nije izbrusen da bi imao ljepsi pad vec tek da se nestane grbica.
Ako ti nije problem posalji mi svoj mail:)
Nekako sam zbunjena cak pomalo i tuzna:confused:

BifidusNaturali
25.10.2009., 17:23
a btw. problem je bio veliki i nisam spavala mjesecima, kihala sam stalno i slinila, u nosu sam imala rane koje su krvarile...bilo je prestrašno,čak sam primala i injekcije drito u nos (ogavno i bolno!!!) sluznica je bila toliko otečena da sam već razmišljala o tome da se bacim s 13 kata:-)
uglavnom, sada sam ok:-)

Grozno... Ajde, hvala Bogu da si to uspjela riješiti. Nisam nikad čula za tak težak slučaj, stvarno koma.

komadić
25.10.2009., 17:45

meni je isto natečen korijen...nekako je širok i osjetim da je unutra nešto natečeno :S ne znam šta ni kako, al pod prstima mi se čini ko čvoruga (nemam bolju riječ:)) :confused:

prošlo je mjesec dana od operacije, a eto još mi je tako natečeno... jedva čekam kontrolu da pitam doktora kad će to proć :ne zna:

BifidusNaturali
25.10.2009., 17:53
meni je isto natečen korijen...nekako je širok i osjetim da je unutra nešto natečeno :S ne znam šta ni kako, al pod prstima mi se čini ko čvoruga (nemam bolju riječ:)) :confused:

prošlo je mjesec dana od operacije, a eto još mi je tako natečeno... jedva čekam kontrolu da pitam doktora kad će to proć :ne zna:

Evo upravo to je i meni.. Sad mi već nije natečeno, ali točno pod prstima osjetim kvrgicu. Ali meni su sad 3 tjedna od operacije i imam kontrolu uskoro, tak da će mi onda reći šta ćemo dalje sa tim.

MALENA ST
26.10.2009., 08:35
Evo upravo to je i meni.. Sad mi već nije natečeno, ali točno pod prstima osjetim kvrgicu. Ali meni su sad 3 tjedna od operacije i imam kontrolu uskoro, tak da će mi onda reći šta ćemo dalje sa tim.

Svi ocito imamo iste probleme;(((
Ja san bas nekako nezadovljna jer mi se cini da ne moze to ic bas puno na bolje...sutra su mi 3 tj. i znam da je rano al vidim da mi jednostavno profil nije lagono sedlast vec ravan a kad gledas od naprijed vidim u hrskavicnom dijelu(tamo gdje je raspan) kao dvije malene izbocine, i u tom dijelo osjecam onako trnce-kao da nije moj nos.
Kontrola mi je za 3 tjedna i ne mogu docekat ...bas me zanima doktorovo misljenje.
Ja sam mu vec nakon 13 dana kad mi je odljepio one flastercice kako mi to nije to a on je govorio da se prije mjesec dana apsolutno nista ne moze vidjeti...a da je optimalni period 3 do 6 mj.

BifidusNaturali
26.10.2009., 12:01
Svi ocito imamo iste probleme;(((
Ja san bas nekako nezadovljna jer mi se cini da ne moze to ic bas puno na bolje...sutra su mi 3 tj. i znam da je rano al vidim da mi jednostavno profil nije lagono sedlast vec ravan a kad gledas od naprijed vidim u hrskavicnom dijelu(tamo gdje je raspan) kao dvije malene izbocine, i u tom dijelo osjecam onako trnce-kao da nije moj nos.
Kontrola mi je za 3 tjedna i ne mogu docekat ...bas me zanima doktorovo misljenje.
Ja sam mu vec nakon 13 dana kad mi je odljepio one flastercice kako mi to nije to a on je govorio da se prije mjesec dana apsolutno nista ne moze vidjeti...a da je optimalni period 3 do 6 mj.

Da, i meni je doktor rekao nek dam mjesec dana da se sve to "slegne" jer kad sam bila na prvoj kontroli, prošlo je tek tjedan i pol od operacije. Meni je sad oteklina manja, to vidim golim okom jer mi nije više korijen nosa toliko širok. Ali ta mala kvrgica je još uvijek tu. Naravno da je manja s obzirom da mi se oteklina povukla, ali tu je. I ružno izgleda. Ali ja barem znam da će mi to popraviti ako se to ne povuče. A iskreno, ne vidim na koji način bi se takva kvrgica mogla samo tako povući...

MALENA ST
26.10.2009., 13:29
Da, i meni je doktor rekao nek dam mjesec dana da se sve to "slegne" jer kad sam bila na prvoj kontroli, prošlo je tek tjedan i pol od operacije. Meni je sad oteklina manja, to vidim golim okom jer mi nije više korijen nosa toliko širok. Ali ta mala kvrgica je još uvijek tu. Naravno da je manja s obzirom da mi se oteklina povukla, ali tu je. I ružno izgleda. Ali ja barem znam da će mi to popraviti ako se to ne povuče. A iskreno, ne vidim na koji način bi se takva kvrgica mogla samo tako povući...

A jadne mi:(((
Mene ovo toliko nervira, za poludit!!!!
Ja sam mu rekla da ako ne bude ok na kontroli da ocu novu operaciju, nemam milosti puno je tu i novaca i boli i bolovnja otislo.
Samo me zanima nakon koliko se moze ic na novu operaciju.
Mozda sad nekima izgledam luda, kao prosla su tek tri tjedna al nekako mi se necini da ce ic na bolje.
Nadam se da se varam;)

kangarooo
26.10.2009., 18:03
Meni je proslo 4 tjedna od operacije. Imam neko ulegnuce na levoj strani, blizu korena. Danas na kontroli, doktor mi je rekao da se koza ukljestila, prilepila za kost. Jel se to nekome desilo?
Uzgred, imam i podljev na gornjoj usni. Jos uvek... :-(
please, help!

Marija Mia
27.10.2009., 09:23
Meni je proslo 4 tjedna od operacije. Imam neko ulegnuce na levoj strani, blizu korena. Danas na kontroli, doktor mi je rekao da se koza ukljestila, prilepila za kost. Jel se to nekome desilo?
Uzgred, imam i podljev na gornjoj usni. Jos uvek... :-(
please, help!

kod kojeg kirurga?

BifidusNaturali
27.10.2009., 14:54
A jadne mi:(((
Mene ovo toliko nervira, za poludit!!!!
Ja sam mu rekla da ako ne bude ok na kontroli da ocu novu operaciju, nemam milosti puno je tu i novaca i boli i bolovnja otislo.
Samo me zanima nakon koliko se moze ic na novu operaciju.
Mozda sad nekima izgledam luda, kao prosla su tek tri tjedna al nekako mi se necini da ce ic na bolje.
Nadam se da se varam;)

Bome i mene nervira. Pogotovo jer mi se baš i ne da opet sve to prolaziti. Ali s druge strane, hoću da se to popravi i da izgleda kak treba...

MALENA ST
27.10.2009., 15:48
Bome i mene nervira. Pogotovo jer mi se baš i ne da opet sve to prolaziti. Ali s druge strane, hoću da se to popravi i da izgleda kak treba...

I ja sto, ipak cu cijeli zivot zivit s tim, nije ovo situacija kao frizeka me osisala lose pa ce kosa narast...
Ovo sto sad imam je mozda prmjena od 5% nabolje, ne zelim ja neki maleni, uski prcasti nosic vec onako relativno prirodan al da mi je profil ljepsi, malo sedlast, da ima pad...a sad mi je ravan ko daska a kad se gleda od naprijed u djelu gdje je raspan i bolan vidim i na lijevoj i na desnoj strani kao malene izbocine koje ne prate liniju nosa vec malo idu put van:(

BifidusNaturali
27.10.2009., 22:54
I ja sto, ipak cu cijeli zivot zivit s tim, nije ovo situacija kao frizeka me osisala lose pa ce kosa narast...
Ovo sto sad imam je mozda prmjena od 5% nabolje, ne zelim ja neki maleni, uski prcasti nosic vec onako relativno prirodan al da mi je profil ljepsi, malo sedlast, da ima pad...a sad mi je ravan ko daska a kad se gleda od naprijed u djelu gdje je raspan i bolan vidim i na lijevoj i na desnoj strani kao malene izbocine koje ne prate liniju nosa vec malo idu put van:(

Može biti da ti je to još natečeno... Tak je meni bio širok nos gore u korijenu, ali sad mi se to povuklo.A mene ništ ne boli to di mi je rašpano. Čak ni zadnji put kad mi je doktor stiskao po tome, nije boljelo. Nije da baš ništ ne osjetim, malo je neugodan osjećaj, ali me ne boli. Jedino se znam tu i tam opaliti po nosu, pa me boli ovo di mi je septum ravnan. Danas je jedan od tih dana...
Ne znam kak će to završiti. Po tome šta mi je doktor rekao, ako se to ne povuče, onda će mi ići baš lomit kost i to tak popravljat, a to će onda stvarno boljeti. Tak da se baš i ne veselim tome...

MALENA ST
28.10.2009., 08:09
Može biti da ti je to još natečeno... Tak je meni bio širok nos gore u korijenu, ali sad mi se to povuklo.A mene ništ ne boli to di mi je rašpano. Čak ni zadnji put kad mi je doktor stiskao po tome, nije boljelo. Nije da baš ništ ne osjetim, malo je neugodan osjećaj, ali me ne boli. Jedino se znam tu i tam opaliti po nosu, pa me boli ovo di mi je septum ravnan. Danas je jedan od tih dana...
Ne znam kak će to završiti. Po tome šta mi je doktor rekao, ako se to ne povuče, onda će mi ići baš lomit kost i to tak popravljat, a to će onda stvarno boljeti. Tak da se baš i ne veselim tome...

moje neke prijateljice su radile estetsku operaciju, tako da su im lomljene kosti tj mijenjana je takozvana piramida nosa. I vjeruj mi, nije ih boljelo nista vise nego mene ovo, mozda cak imanje.
Time im je oblikovan prakticki novi nos, uzi, kraci i sedlastiji-nista umetno ne izgleda.
A nama s ovim raspanjem su mozda makli milimetar u profilu i ti je to!!!
Meni ti se osobno jako svidja nos Mile Horvat...
Jel ti sta rekao nakon koliko se moze ic na operaciju?
Mislim da mi je na tecen al da je hrskavicni dio s obe bocne stane previse nabubren kad me se od sprijeda gleda.

BifidusNaturali
28.10.2009., 09:17
moje neke prijateljice su radile estetsku operaciju, tako da su im lomljene kosti tj mijenjana je takozvana piramida nosa. I vjeruj mi, nije ih boljelo nista vise nego mene ovo, mozda cak imanje.
Time im je oblikovan prakticki novi nos, uzi, kraci i sedlastiji-nista umetno ne izgleda.
A nama s ovim raspanjem su mozda makli milimetar u profilu i ti je to!!!
Meni ti se osobno jako svidja nos Mile Horvat...
Jel ti sta rekao nakon koliko se moze ic na operaciju?
Mislim da mi je na tecen al da je hrskavicni dio s obe bocne stane previse nabubren kad me se od sprijeda gleda.

Ne znam još ništa kad bih onda mogla opet na operaciju. Ali pričala sam tu sa jednom curom na forumu koja je imala takav problem, i ona je nakon 6 mjeseci išla. Znam da neću moći odmah jer meni je ovo od septuma još friško, pa baš i ne želim da mi sad još diraju nešto oko toga. A budem znala sve za nekih 2 tjedna...
Meni nisu lomili kost jer nemam ne znam kak ružan i velik nos, i u biti je samo trebalo postići malo skladniji i nježniji profil.
To ti je oteklina. Tako je i meni bilo nabubreno. Može biti da imaš malo osjetljivije tkivo (isto ko i ja), pa ti je još uvijek sve natačeno.
Bila je jedna cura u bolnici koja je odlazila baš taj dan kad sam ja došla. Ona je izgledala prestrašno!! Tjedan dana nakon operacije je još uvijek imala sve crno pod očima. Ali njoj su baš lomili kost jer je imala jako razbijen nos od nekakvog pada.
Ja inače uopće nisam imala podljeve. Znam da je to bilo samo rašpanje, a ne lomljenje kosti, ali stvarno nisam ništ imala.

bubica bubi
28.10.2009., 16:30
kakve hrskavice.
Uvijek nadrljam!Ko da mi se nebo osvećuje, baš sam pehista!!!:mad::(:(evo i ja imam isti problem...prošlo mi 8 mj.od oper.nakon 6.mj.mi se pojavila mala grbica koja se primijetila samo s desnog profila a jučer probudim se i grbica se pretvorila u grbu...luda sam više i strašno nesretna,12oootis.kn sam dala za što?stalno to pipam i diram i izludjet ću....još me više plaši što me dr.jednostavno otpili i veli da nikad nije imao takav slučaj i da nezna što bi sad on,on je svoje odradio a ja maži nos kortikosteroidima jer me pio njegovom nešto piklo-komarac.i ja sam znala da će se meni nešto takvo desiti,ja isto uvijek nadrljam

MALENA ST
28.10.2009., 16:40
Imam jedno pitanje za sve vas;)
Ako ko sta o ovom zna neka mi javi, molim vas.
Jel itko od vas mijenjao hrskavicu jer je sagnjila, propala???
Moj mi dr. rekao odma nakon operacije kako ih je docekalo jedno neugodno iznenadjenje, tj. da mi je hrskavica od konstatnih upala i kortikoseroida(tafen, nasoneks,fliksonaze..)dosta propala pa su je oni od gore navlacili ,a da bi bilo bolje da su se na to pripremili i uzeli mi komadic od iza uha.
Moj dr. je na moje nezadovoljstvo nakon skidanja flastercica super reagirao, rekao je da cemo vidjeti kako ce se stvari razvijati u sljedeca 3 mj .i ako ne bude ok(ne budem zadovljna) da cemo radit novu operaciju gdje ce uradit to sa hrskavicom i lomit tj. konstruirat novu piramidu nosa.
Mozda moj nos bas zbog tog poblema s hrskavicom sad i izgleda bezveze, lagano grbasto.-ispupceno u tom dijelu gdje je raspan,

bubica bubi
28.10.2009., 16:45
nemam pojma zašto,ali idem kod njega,malo sam pregledala njegove radove i čini mi se o.k.:)ja ti bila kod njega i imam grbu na nosu nakon 8.mj.pa promisli još malo..možda će ti sve proći super ali ako ne prođe on ti neće priznati grešku,mene na fin način pravi ludom...