PDA

View Full Version : Dječji doplatak

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14

bobby-j
25.11.2010., 13:40
:ne zna: meni je račun u privremenoj blokadi već godinu dana, prvih 6 mjeseci mi banka nije ništa ni isplačivala dok nisam preko pravne službe dostavila DOKAZE da imam porodiljni kao nezaposlena i da je dječji-zaista dječji :rolleyes:

:ne zna:pravna služba mi je tada objasnila da su OBOJE izuzeti iz ovrhe.

ako su sada nešto promijenili, ja ne znam kako je to moguće i gdje sad da pitam šta me čeka sljedeći mjesec :flop:

bobby-j
25.11.2010., 13:43
izuzet je samo dječiji doplatak od ovrhe..

izuzeta je i porodiljna temeljem nezaposlenosti (1.600 kn)

R & J
25.11.2010., 14:32
Zvala sam HPB i pitala dali je istina da je donesen neki novi zakon o tome da se dječiji doplaci mogu ovršiti,pljeniti i mome slično....:o

kaže čiko na telefonu da sve ostaje po starom,nikakav novi zakon nije došao,
i dalje doplaci ne idu u ovrhu ni zadužnicu:top:
tamo su vas slagali u ZG- banci nažalost...:ne zna:
a sad se svačim služe da poplaše i zbune narod...:flop:

accy
25.11.2010., 14:45
Zvala i ja Zabu sad.Ovaj put nisu spominjali novi zakon,ali su rekli da ako je ovrha zbog minusa,oni imaju pravo uzeti DD :flop:

pzulic
17.12.2010., 09:54
U ponedjeljak isplata DD.

tina07
17.12.2010., 14:28
Sjeo produženi porodiljnji u Erste.....

Nina2910
19.12.2010., 13:19
Evo mene s mojim pitanjcem... kako da izračunam imam li pravo ili ne kad nisam cijelu godine imala ista primanja? Npr. Moj muž ima cijelu godinu 4000kn plaće a ja 1 mjesec 1600kn, od 2 do 7mj 2200kn (koplikacije trudnoće) od 7 mjeseca nadalje 1663 porodiljni. Kao da ja izračunam?

damafia25
19.12.2010., 14:11
moraš zbrojiti sva primanja koja si imala u ovoj godini (netto primanja), ako predaješ zahtjev do 28.02.2011.
-Ako radiš treba ti Ip obrazac ( od tm-a i tvoj)
-komplikacije i porodiljni potvrda od HZZo-a o uplačenim primanjima za 2010 god.
-nezaposleni potvda od burze da ste na burzi i ako primate naknadu s burze kolka je bila, a ako ne potvrdu da ne primate naknadu
-također ako radite neke honorarne poslove i imate ugovor o djelu morate i njega priložiti

Ovo se tiče jednog i drugog roditelja

Ako stavljate bake i djedove u kućanstvo treba vam i potvrda o mirovini koju dobijete na mirovinskom, a ako rade onda isto sve kao i sami roditelji!

Cenzus se izračunava: Ukupna neto primanja kroz cijelu godinu od svih članova kućanstva se dijele na broj članova kućanstva pa na 12 i taj iznos mora biti manji od 1663 kn svima kojima je veći nemaju pravo na DD!

ako sam nešto kojim slučajem zaboravila molim da se nadoda!

Nina2910
19.12.2010., 16:26
moraš zbrojiti sva primanja koja si imala u ovoj godini (netto primanja), ako predaješ zahtjev do 28.02.2011.
-Ako radiš treba ti Ip obrazac ( od tm-a i tvoj)
-komplikacije i porodiljni potvrda od HZZo-a o uplačenim primanjima za 2010 god.
-nezaposleni potvda od burze da ste na burzi i ako primate naknadu s burze kolka je bila, a ako ne potvrdu da ne primate naknadu
-također ako radite neke honorarne poslove i imate ugovor o djelu morate i njega priložiti

Ovo se tiče jednog i drugog roditelja

Ako stavljate bake i djedove u kućanstvo treba vam i potvrda o mirovini koju dobijete na mirovinskom, a ako rade onda isto sve kao i sami roditelji!

Cenzus se izračunava: Ukupna neto primanja kroz cijelu godinu od svih članova kućanstva se dijele na broj članova kućanstva pa na 12 i taj iznos mora biti manji od 1663 kn svima kojima je veći nemaju pravo na DD!

ako sam nešto kojim slučajem zaboravila molim da se nadoda!

Puno hvala, još dva pitanja: ulaze li putni troškovi isto u to računanje jer ako ne nama je prosjek po osobi 1490kn... I još nešto... mali mi je rođen prije 4mj., ima li to kakve veze s ostvarivanjem prava na dd?

pzulic
20.12.2010., 08:03
Puno hvala, još dva pitanja: ulaze li putni troškovi isto u to računanje jer ako ne nama je prosjek po osobi 1490kn... I još nešto... mali mi je rođen prije 4mj., ima li to kakve veze s ostvarivanjem prava na dd?

nema nikakve veze, ti si mogla predati zahtjev za DD čim si dobila njegov rodni list, naravno ako ne prelazite cenzus. govorim iz svog iskustva, tako sam se ja zeznula jer sam mislila da moram čekati veljaču kad se daju redovni zahtjevi za DD.
putni troškovi ne ulaze.

Nina2910
20.12.2010., 08:10
nema nikakve veze, ti si mogla predati zahtjev za DD čim si dobila njegov rodni list, naravno ako ne prelazite cenzus. govorim iz svog iskustva, tako sam se ja zeznula jer sam mislila da moram čekati veljaču kad se daju redovni zahtjevi za DD.
putni troškovi ne ulaze.

Ma predat ću ja odmah početkom prvog mjeseca kad budem išla produžiti porodiljni. Hvala na odgovoru! :D

pzulic
20.12.2010., 10:06
sjeo DD u OTP banci.

happymom5
20.12.2010., 10:28
hpb ništa :(

turinica
20.12.2010., 13:27
PBZ sjeo!:top:

Ani4
20.12.2010., 14:14
Jel sjelo u Zabi? Ne mogu se nikako spojiti preko moba da vidim.

MiNa8
20.12.2010., 23:11
Meni nije ništa sjelo u Hypo banci...

magaly
21.12.2010., 05:58
hpb ništa :(

jao happy pa znaš da nikad u hpb ne sjedne prije 14-15-16 h

mambi
21.12.2010., 11:26
Zna li netko dali je sjelo u RBA????

zlatna ivkica
22.12.2010., 21:40
imam pitanje: muž ima 3300, ja na porodiljnom 2200, to se djeli na 3 pa na 12? znači izračun je 152?? nekužim..

Elich San
22.12.2010., 21:52
imam pitanje: muž ima 3300, ja na porodiljnom 2200, to se djeli na 3 pa na 12? znači izračun je 152?? nekužim..

zbrojiš muževe prihode od cijele godine + tvoji prihodi od cijele godine / 12 mjeseci u godini / 3 člana obitelji.

npr. ako su ti ovakvi prihodi bili cijele ove godine :
3300*12mj=39600kn
2200*12mj=26400kn
39600+26400=66000kn
66000/12mj=5500kn
5500/3=1833,33kn po članu

iliti jednostavnije (3300+2200)/3=1833,33kn

zlatna ivkica
22.12.2010., 21:58
aha, ma to je odoka, kako koji mjesec ponekad on ili ja sto kuna dolje , zavisi o satnici..
znači, nist..

Mme Pipi
23.12.2010., 00:17
Kad se trebaju ponovno predati papiri za dd, tj. za nastavak primanja dd?
Hvala!

Elich San
23.12.2010., 07:57
Kad se trebaju ponovno predati papiri za dd, tj. za nastavak primanja dd?
Hvala!

možeš odmah poslije nove godine ,ali najkasnije do kraja veljače.

Nova0303
23.12.2010., 08:16
ajde napišite šta treba za to produljenje da ne listam unatrag...ovbo mi je prvo produljenje pa ne znam...
znači može se i prije drugog mjeseca predat...odlično da bar nešto obavim prije poroda...

stipanovic
23.12.2010., 10:56
ajde napišite šta treba za to produljenje da ne listam unatrag...ovbo mi je prvo produljenje pa ne znam...
znači može se i prije drugog mjeseca predat...odlično da bar nešto obavim prije poroda...

i nama bi trebali ti podaci da ih što prije prikupimo, lani su nas odbili, što znaći da još nikako nismo imali d:rolleyes:

Mme Pipi
23.12.2010., 13:46

i nama bi trebali ti podaci da ih što prije prikupimo, lani su nas odbili, što znaći da još nikako nismo imali d:rolleyes:

Evo malo sam potražila na njihovim stranicama:

Za doplatak za djecu
Postupak se pokreće podnošenjem zahtjeva nadležnoj područnoj službi HZMO-a. Uz zahtjev za priznanje prava na doplatak podnose se sljedeći dokazi:
Za podnositelja zahtjeva:
- osobna iskaznica – preslika
- rješenje centra za socijalnu skrb (o skrbništvu, o čuvanju i odgoju djeteta)
- odobrenje za trajno nastanjenje (za stranca).

Za djecu za koju se traži doplatak:
- dokaz o rođenju djeteta (izvadak iz matice rođenih, rodni list, potvrda o rođenju)
- potvrda o redovitom školovanju za svu školsku djecu, osim za djecu s utvrđenim težim oštećenjem zdravlja
- dokaz (nalaz i mišljenje ili rješenje) centra za socijalnu skrb o postojanju oštećenja zdravlja djeteta

Za članove kućanstva:

- sobna iskaznica za punoljetnog člana – preslika
- dokaz o rođenju djeteta za maloljetnu djecu za koju se ne traži doplatak.

Za utvrđivanje dohodovnog cenzusa:

- potvrdu ISPLATITELJA PRIHODA o ostvarenim prihodima podnositelja zahtjeva i svih članova kućanstva u prethodnoj kalendarskoj godini (za dohodak od nesamostalnog rada, naknada zbog bolovanja, nezaposlenosti, porodnog dopusta, kao i za dohodak od samostalne djelatnosti o kojima Porezna uprava ne vodi evidenciju, tj. za dohodak od samostalne djelatnosti za koju ne postoji obveza porezne prijave)
- potvrdu POREZNE UPRAVE za dohodak od samostalnog rada o kojima Porezna uprava vodi evidenciju (dohodak od obrta, od zakupnine i najamnine i dr. )
- mirovinsku uputnicu ili presliku rješenja o mirovini za člana kućanstva.
Dokaze o prihodima ne podnosi podnositelj zahtjeva koji pravo ostvaruje za dijete s utvrđenim težim oštećenjem zdravlja.

Uz zahtjev za nastavno utvrđivanje prava na doplatak za djecu od 1. ožujka tekuće godine., dostavljaju se:

- dokazi o ostvarenom dohotku svih članova kućanstva u protekloj godini
- dokazi o nastalim promjenama u statusu korisnika i djece
- dokazi o nastalim promjenama u broju i svojstvu članova kućanstva.

Meni dakle ostaje čekati one potvrde koje se dobiju za povrat poreza :mig:
Nadam se da sam pomogla.

Elich San
23.12.2010., 14:10
zahtjev za dječji doplatak,
potvrde o prihodima za 2010. godinu za sve članove kućanstva,
dokaz o rođenju djeteta (izvadak iz matice rođenih ili rodni list ili potvrda o rođenju) ako predajete prvi puta za to dijete
kopija osobne za sve punoljetne članove kućanstva.

Elich San
23.12.2010., 14:12
Evo malo sam potražila na njihovim stranicama:

[...........

Meni dakle ostaje čekati one potvrde koje se dobiju za povrat poreza :mig:
Nadam se da sam pomogla.

treba ti potvrda od poslodavca o isplaćenim plaćama ,a ne porezna kartica :ne zna:

Mme Pipi
23.12.2010., 17:19
treba ti potvrda od poslodavca o isplaćenim plaćama ,a ne porezna kartica :ne zna:

Pa to sam i rekla, ona potvrda koju nam daju obično u siječnju , potvrda o dohotku koju koristimo za povrat poreza :ne zna: To nije pk kartica.
U svakom slučaju, ovu godinu znači imam manje papirologije :top: Mislim da ću več slijedeći tjedan skoknuti do mirovinskog da mi izdaju onu potvrdu o isplaćenim porodiljnim naknadama, bolje je to što prije obaviti :mig:

Angel2
12.01.2011., 08:41
Znači ja pošto sam pr.godine prvi puta tražila dj.doplatak i ove godine moram svu tu gomilu papira predati...:(,pa zar to nemaju u kompu?mislim čemu opet vaditi rodni list djece i sl?? ok kužim to za poreznu i da trebate karticu o nezaposlenosti.tj.potvrdu ako ne radite...:confused::ne zna:čula sam da traže i rj.o dj.doplastku,e ja ga zagubila,jel to problem,kako smo kuću renovirali,tko zna di je to....:(

magaly
12.01.2011., 08:53
Znači ja pošto sam pr.godine prvi puta tražila dj.doplatak i ove godine moram svu tu gomilu papira predati...:(,pa zar to nemaju u kompu?mislim čemu opet vaditi rodni list djece i sl?? ok kužim to za poreznu i da trebate karticu o nezaposlenosti.tj.potvrdu ako ne radite...:confused::ne zna:čula sam da traže i rj.o dj.doplastku,e ja ga zagubila,jel to problem,kako smo kuću renovirali,tko zna di je to....:(

ma ne moraš ništa osim prosjeka plaće pk kartice ...
:ne zna: nisam čak nikad ni proslogodisnje rješenje nosila
imaju po jmbg-u sve korisnike u compu

Angel2
12.01.2011., 09:03
ma ne moraš ništa osim prosjeka plaće pk kartice ...
:ne zna: nisam čak nikad ni proslogodisnje rješenje nosila
imaju po jmbg-u sve korisnike u compu

Znači ne moram rodne listove,preslik osobne i tekućeg,samo to iz porezne...:ne zna:

koka7
12.01.2011., 09:06
curke ,moze li mi koja reci mogu li djecji doplatak prebacit s muzevog imena(dakle i tekuceg )na svoje?koja je procedura tj.sto mi od papira za to treba ,osim standardnog za produzenje!

magaly
12.01.2011., 09:11
Znači ne moram rodne listove,preslik osobne i tekućeg,samo to iz porezne...:ne zna:

naravno pa imaju sve podatke tamo..ako se ništa nije u medjuvremenu promijenilo nemaš što to nositi ponovno

Angel2
12.01.2011., 09:21
naravno pa imaju sve podatke tamo..ako se ništa nije u medjuvremenu promijenilo nemaš što to nositi ponovno

Hvala ti puno:)još samo ovo:kći je ove god.krenula u školu,jel za to trebam kakve papire u školi tražiti?

LucijaV
12.01.2011., 09:23
curke ,moze li mi koja reci mogu li djecji doplatak prebacit s muzevog imena(dakle i tekuceg )na svoje?koja je procedura tj.sto mi od papira za to treba ,osim standardnog za produzenje!

Može.Mislim da moraš podnijet zahtjev pa treba vremena da ti oni odobre onda tek kreće isplata na tvoj račun.Meni se to nije dalo da se ne bi dogodilo da mi dd kasni

Angel2
12.01.2011., 09:25
Može.Mislim da moraš podnijet zahtjev pa treba vremena da ti oni odobre onda tek kreće isplata na tvoj račun.Meni se to nije dalo da se ne bi dogodilo da mi dd kasni

Da se samo nadovežem na ovaj odgovor..i kokin post..možeš ali moraš tražiti i ispuniti zahtjev da se prebaci sa muža na tebe...i preslik tvog tek.računa.Tako sam ja..:mig:Za nekih tj-dva lova stiže na tvoj račun.

magaly
12.01.2011., 09:27
Hvala ti puno:)još samo ovo:kći je ove god.krenula u školu,jel za to trebam kakve papire u školi tražiti?

nikakve :)

to se trazi tek od srednjoškolaca..budući je osnovna škola obavezna

Angel2
12.01.2011., 09:28
nikakve :)

to se trazi tek od srednjoškolaca..budući je osnovna škola obavezna

:kiss:hvala ti..

koka7
12.01.2011., 09:41
hvala cure,predat cu za koji dan i taj zahtjev i kopiju mog tekuceg skupa s papirima za produljenje djecjeg doplatka.kad god stigne,za tjedan ,dva ili iduci mjesec nece biti viska sigurno!

Ani4
12.01.2011., 10:17
JA cu drugi tjedan predati za produljenje, nemam namjeru cekati 2. mjesec i strepiti hoce li me uspjeti na vrijeme obraditi ili ne.

Nespavalica
12.01.2011., 11:00
zahtjev za dječji doplatak,
potvrde o prihodima za 2010. godinu za sve članove kućanstva,
dokaz o rođenju djeteta (izvadak iz matice rođenih ili rodni list ili potvrda o rođenju) ako predajete prvi puta za to dijete
kopija osobne za sve punoljetne članove kućanstva.

Ovako ovo zvuči jako jednostavno:ne zna:
kopiraš osobne, ispuniš taj papir, u firmama tražiš potrvde o prihodima, isto to tražiš u socijalnom za vrijeme kad si bio na porodiljnom i to je to.
Da li rodni list smije biti stariji od 6 mj ili ne može i da li mora biti original ili može kopija?

Nova0303
12.01.2011., 11:43
JA cu drugi tjedan predati za produljenje, nemam namjeru cekati 2. mjesec i strepiti hoce li me uspjeti na vrijeme obraditi ili ne.

i ja ću pošto trebam roditi uskoro...:D meni su rekli da za produljenje predajem samo zahtjev (radi se o dd vezanom uz njegu)

Plavooka Sanja
12.01.2011., 11:52
i ja ću pošto trebam roditi uskoro...:D meni su rekli da za produljenje predajem samo zahtjev (radi se o dd vezanom uz njegu)

da, ali ako prekidaš njegu, nemaš na osnovu čega primati dd, a moraš im naglasiti da prekidaš njegu, jer će te jedan dan tražiti da vratiš doplatak koji si primala kad nisi bila na njezi.
tako su ti meni rekli na mirovinskom kad sam pitala radi kontrolnog vještačenja, kad prekidam i podnosim kad dobijem novo rješenje.

Nova0303
12.01.2011., 11:57
da, ali ako prekidaš njegu, nemaš na osnovu čega primati dd, a moraš im naglasiti da prekidaš njegu, jer će te jedan dan tražiti da vratiš doplatak koji si primala kad nisi bila na njezi.
tako su ti meni rekli na mirovinskom kad sam pitala radi kontrolnog vještačenja, kad prekidam i podnosim kad dobijem novo rješenje.

najprije su mi na hzz-o rekli da nema veze što prekidam njegu,da svejedno imam pravo na dd...pošto nisam vjerovala
išla sam na mirovinsko i rekli su mi isto...da nema veze što prekidam njegu jer idem na redovni porodiljni jer da je to vezano za drugo dijete :ne zna:

Plavooka Sanja
12.01.2011., 11:59
najprije su mi na hzz-o rekli da nema veze što prekidam njegu,da svejedno imam pravo na dd...pošto nisam vjerovala
išla sam na mirovinsko i rekli su mi isto...da nema veze što prekidam njegu jer idem na redovni porodiljni jer da je to vezano za drugo dijete :ne zna:

je,al naš dd je vezan isključivo uz dijete koje je na njezi. tako su i Girasole rekli, i poslali rješenje pozitivno kući, da bi se malo kasnije sjetili da ona ipak ne može dobiti uvećani dd za dijete koje nije na njezi. samo da te upozorim na vrijeme.

Nova0303
12.01.2011., 12:08
je,al naš dd je vezan isključivo uz dijete koje je na njezi. tako su i Girasole rekli, i poslali rješenje pozitivno kući, da bi se malo kasnije sjetili da ona ipak ne može dobiti uvećani dd za dijete koje nije na njezi. samo da te upozorim na vrijeme.

evo opet sam zvala i kažu pošto je on i dalje dijete s posebnim potrebama,pošto meni njega nije istekla već
po zakonu moram na redovni porodiljni,dakle to rješenje samo stavljam u mirovanje da imam pravo to dobivati...
pitala sam tri puta na tri različita mjesta...:ne zna:

magaly
12.01.2011., 12:18

uopce ti vrijeme predaje ne ovisi kad će biti i obradjeno..
ja sam predzadnji dan predala pa mi je nastavno krenulo, a znam hrpu ljudi koji su predali u sijecnju a cekali do svibnja, lipnja:rolleyes:

Ani4
12.01.2011., 14:14
uopce ti vrijeme predaje ne ovisi kad će biti i obradjeno..
ja sam predzadnji dan predala pa mi je nastavno krenulo, a znam hrpu ljudi koji su predali u sijecnju a cekali do svibnja, lipnja:rolleyes:

JA sam prosle godine isto predala u prvoj polovici 1. mj i vec za pet dana su mu zvali da donesem jos jednu potvrdu. Tako da sam znala da je moj zahtjev u obradi. Ja vjerujem da oni obraduju kako koji zahtjev dode, tako da bi ovi predanu u 1. trebali biti prvi obradeni. To mi je nekakva logika...
Ne vjerujem da oni sve skupljaju do kraja 2. mj i tek onda krecu sa obradama.

lanalena1
12.01.2011., 15:48
Molim vas za pitanje da li se kod produženja porodiljnog radi njege treba posebno predati zahtjev za dd ili ne? navodno to sve sad obrađuje hzzo.:confused:

Plavooka Sanja
12.01.2011., 16:02
Molim vas za pitanje da li se kod produženja porodiljnog radi njege treba posebno predati zahtjev za dd ili ne? navodno to sve sad obrađuje hzzo.:confused:

da, trebaš!

Tihi-vz
12.01.2011., 16:21
znači, možemo već sad predati nove zahtjeve?

Mme Pipi
12.01.2011., 16:42
Ja se baš spremam sutra ujutro predati. Samo znam da i prošle godine se potvrda od porezne nije mogla dobiti prije 4-5. mjeseca, valjda im treba vremena da obrade podatke za prošlu godinu. Uglavnom, imam potvrdu od firme i onu o isplaćenim naknadama za porodiljni, lako im nadopunim dokumentaciju kad bude trebalo.:mig:

Tihi-vz
12.01.2011., 17:07
ja imam samo jednu ratu naknade za nezaposlene i jednu ratu porodiljnog u prošloj godini. ostalo nisam radila (naravno, tko bi i zaposlil trudnicu)

Ani4
12.01.2011., 19:07
Ja se baš spremam sutra ujutro predati. Samo znam da i prošle godine se potvrda od porezne nije mogla dobiti prije 4-5. mjeseca, valjda im treba vremena da obrade podatke za prošlu godinu. Uglavnom, imam potvrdu od firme i onu o isplaćenim naknadama za porodiljni, lako im nadopunim dokumentaciju kad bude trebalo.:mig:

Ja prosle godine kada sam produzivala dd uopce nisam nosila nista sa porezne. Samo potvrdu o isplacenim primanjima za proslu godinu i tiskanicu. I nista nisu vise ni trazili. Pa valjda je i taj OIB proradio, pa pomocu njega nesto vide.

pzulic
13.01.2011., 11:07

prošle godine sam predala polovicom veljače dokumentaciju, a papire s porezne sam im donijela naknadno, već je bio ožujak tako da ne čekam te potvrde s porezne, tako ću i ove godine napraviti. samo čekam da vidim da li će mi produžiti njegu ili neće, da znam da li da tražim uvećani DD ili obični.

valneahana
13.01.2011., 11:22
o kakvim papirima s porezne govorite>?

koliko sam shvatila trebam preslikeosobnih od mene i muža jer smo mi jedini punoljetni,onda rodne listove od djece za koju tražim dd,potvrde o iplaćenim prihodima za mene i muža koje će nam dati naš poslodavci i top je to ili:ne zna:

pzulic
13.01.2011., 15:08
o kakvim papirima s porezne govorite>?

koliko sam shvatila trebam preslikeosobnih od mene i muža jer smo mi jedini punoljetni,onda rodne listove od djece za koju tražim dd,potvrde o iplaćenim prihodima za mene i muža koje će nam dati naš poslodavci i top je to ili:ne zna:

potvrda o prihodima iz 2010 godine koju izdaje porezna, na njoj piše koliko si dobila dohodka, koliko poreza platila i slično za cijelu prošlu godinu, ne piše po mjesecima nego u ukupnom iznosu. odi u veljači i samo traži potvrdu o primanjima za DD-oni će znati. i na zdravstvenom moraš dignuti potvrdu o primanjima koji si dobila na račun porodiljnog i komplikacija od HZZO, a na na poreznoj moraš dignuti potvrdu bez obzira jesi li radila u 2010-toj ili si bila na porodiljnom.

valneahana
13.01.2011., 15:44
potvrda o prihodima iz 2010 godine koju izdaje porezna, na njoj piše koliko si dobila dohodka, koliko poreza platila i slično za cijelu prošlu godinu, ne piše po mjesecima nego u ukupnom iznosu. odi u veljači i samo traži potvrdu o primanjima za DD-oni će znati. i na zdravstvenom moraš dignuti potvrdu o primanjima koji si dobila na račun porodiljnog i komplikacija od HZZO, a na na poreznoj moraš dignuti potvrdu bez obzira jesi li radila u 2010-toj ili si bila na porodiljnom.

hvala,to nisam znala a nisam to ni pročitala,kaj mi je to promaklo?već sam digla od hzzo za sve kaj sam bila kod njih

jel mogu to s porezne dignuti kad ću ići predavati za povrat poreza?jel ima poseban šalter za to ili je svejedno?

za dječji se isto predaje do kraja drugog mjeseca jel tako?jel i muž mora to s porezne ako ću uzeti dječji na sebe?

enigmatic
13.01.2011., 16:13
Da, treba i od muža i od tebe.Ja sam za nas išla na našu općinu,uzmi OiB od muža i možeš ti to dignuti.Ja sam imala i naše osobne ali mi nije trebalo,samo oib.

valneahana
13.01.2011., 16:15
Da, treba i od muža i od tebe.Ja sam za nas išla na našu općinu,uzmi OiB od muža i možeš ti to dignuti.Ja sam imala i naše osobne ali mi nije trebalo,samo oib.

kakvu općinu?kaj se to može tamo?i ako ću ići u poreznu to moram tamo u sopotu ili?

Ani4
13.01.2011., 16:17
kakvu općinu?kaj se to može tamo?i ako ću ići u poreznu to moram tamo u sopotu ili?

Ovisi gdje stanujes. Ja sam u Spanskom i mi dizemo u Gajnicama.
Ali meni prosle godine to uopce nije trebalo, samo potvrde o primanjima. Tako da ni ove godine necu nositi, lako donesem naknadno ako as budu trazili.

enigmatic
13.01.2011., 16:18
Živim u sigetu i tu sam išla na općinu,soba 108 2kat (nisam 100% sigurna,pitaš na porti) i rekla da trebam porezno uvjerenje za dječji doplatak.Bila neki dan,to mi je treća godina da idem.

valneahana
13.01.2011., 16:18
Ovisi gdje stanujes. Ja sam u Spanskom i mi dizemo u Gajnicama.
Ali meni prosle godine to uopce nije trebalo, samo potvrde o primanjima. Tako da ni ove godine necu nositi, lako donesem naknadno ako as budu trazili.

ja sam na rudešu,možda glupo ali kakve veze ima općina s poreznom ako trebam to s porezne?

enigmatic
13.01.2011., 16:20
Ja odem jer mi je blizu.Ako prvi puta predaješ onda mislim da ti treba a ako se nastavlja onda nije potrebno.Neka me netko ispravi ako sam krivo rekla.

Ani4
13.01.2011., 16:21
Da, ja sam nastavljala i nisu me trazili.

valneahana
13.01.2011., 16:23
Ja odem jer mi je blizu.Ako prvi puta predaješ onda mislim da ti treba a ako se nastavlja onda nije potrebno.Neka me netko ispravi ako sam krivo rekla.

da prvi put mi je,ali kakve veze ima općina s poreznom?ako odem na općunu što da točno tražim?

enigmatic
13.01.2011., 16:35
Porezno uvjerenje za dječji doplatak.Daš svoj oib i mužev i onda ti tamo teta to sve isprinta.Odi na općinu i pitaj na porti.Tako sam ja, striček na porti mi rekao u koju sobu moram ići i to je to.

damafia25
13.01.2011., 16:39
da prvi put mi je,ali kakve veze ima općina s poreznom?ako odem na općunu što da točno tražim?

ajde me ispravite ako griješim ali mislim da ta potvrda iz porezne treba samo onima koji imaju samostalnu djelatnost tj obrtnicima!
što sve treba za dječji doplatak! (http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=1288)

valneahana
13.01.2011., 16:41
ajde me ispravite ako griješim ali mislim da ta potvrda iz porezne treba samo onima koji imaju samostalnu djelatnost tj obrtnicima!
što sve treba za dječji doplatak! (http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=1288)

pa tako sam i ja shvatila iz tog teksta a sad mi tu govore drugačije zatpo sam i pitala?nije mi jasno!!!

damafia25
13.01.2011., 17:08
pa tako sam i ja shvatila iz tog teksta a sad mi tu govore drugačije zatpo sam i pitala?nije mi jasno!!!

ovako, koliko sam ja skužila svaka općina ima svoju politiku, nisi obvezna to priložiti već samo IP obrazac i potvrdu od HZZO-a da se vide tvoja ukupna primanja u prethodnoj godini, ali uvijek te ovi u općini to mogu tražiti ako žele i to im možeš kasnije dostaviti! Nije ni meni jasno zbog čega im to treba jer oni u toj potvrdi ne vide ništa i sama ta potvrda nije nikakav dokaz o tvojim primanjima!

I povrat poreza na smanjuje DD tj ne ulazi u primanja!:mig: ( provjereno)

valneahana
13.01.2011., 17:15
ovako, koliko sam ja skužila svaka općina ima svoju politiku, nisi obvezna to priložiti već samo IP obrazac i potvrdu od HZZO-a da se vide tvoja ukupna primanja u prethodnoj godini, ali uvijek te ovi u općini to mogu tražiti ako žele i to im možeš kasnije dostaviti! Nije ni meni jasno zbog čega im to treba jer oni u toj potvrdi ne vide ništa i sama ta potvrda nije nikakav dokaz o tvojim primanjima!

I povrat poreza na smanjuje DD tj ne ulazi u primanja!:mig: ( provjereno)

dali bi oni mene nazvali ako mi nešto bude falilo?

damafia25
13.01.2011., 17:31
dali bi oni mene nazvali ako mi nešto bude falilo?

Zvat će te, ne brini!:mig:

Mme Pipi
13.01.2011., 17:38
Ja danas predala za produženje, izbjegla gužvu, jedna briga manje...
Rekli su da mi ne treba potvrda od porezne za produženje.

Samo, još nisam dobila potvrde od honorara, to ću im naknadno donijeti, iako koliko se sjećam, lani sam im sve donijela a u izračun mi je ušao samo redovni prihod - plaća i potvrda o isplatama za komplikacije.:ne zna:
A ne bih htjela riskirati da mi kasnije zbog toga traže da vratim lovu :rolleyes:

nikolina82
13.01.2011., 19:00

svugdi se sve moze samo u sibeniku sta god trazis ne moze,ja pitala da li mogu sa sebe prebaciti na muza dobila sam odgovor da ne moze,svaka im cast nemaju pojma o zivotu,vazno je da se spava po stolovima kad im dodjes nesto traziti,a tek tako su mi sjebali djeciji i kad sam se bunila poceli me zaglupljivati i uvjeravaju me da nemam pravo a nisu u stanju procitati sta im pise na papirima,to je zivi dokaz da svaka budala radi sve u ovoj drzavi,zivilo mito i korupcija !!!

ovo se odnosi na post za pribacivanje djecijeg doplatka sa muza na zenu ili obrnuto !

iwcchy
13.01.2011., 20:16
da vas pitam dali u taj obračun ulazi i jednokratna pomoć kou smo dobili prošle god za malog???

damafia25
13.01.2011., 20:20
da vas pitam dali u taj obračun ulazi i jednokratna pomoć kou smo dobili prošle god za malog???

ne ulazi!:mig:

Limuncin
13.01.2011., 21:40
Pozz!

ove godine imamo pravo na dd (prema mojoj računici)
e sad, ja sam prvih 8 mj bila na hzz-u, onda sam mjesec dana radila i nakon toga se nisam vise prijavljivala na hzz.
znači, predajem ip obrazac (na kojem je ta jedna plaća) i potvrdu hzz-a da nisam prvih 8 mjeseci primala naknadu. kako dokazujem za zadnja 3 mjeseca da nisam niš primala kad nisam više na hzz-u? :confused: il možda nemam ni pravo na dd ako nisam na birou :mama:
heeelp!

leptirica 2
14.01.2011., 08:42
Dali neko zna kada porezna uprava ima dobija podatke za 2010 o primanjima..treba mi za djeciji..kojeg u mjesecu..znam krajem prvog mjeseca,ali mozda vec ima..ako je neko bio i dobio...mozda?:mig:

Vesna-Knežija
14.01.2011., 08:44
to ti treba samo kad prvi put predaješ

leptirica 2
14.01.2011., 08:59
to ti treba samo kad prvi put predaješ

Pa trebaju mi primanja svake godine kada obnavljam...a sada se obnavlja za tekucu godinu do 28.02.a ja bih to rijesiti sto prije:)

Vesna-Knežija
14.01.2011., 09:30
primanja vadiš kod poslodavca ili na hzzo (ako si bila na komplikacijama, porodiljnom), ako si dio radila a dio na hzzo, onda svatko za svoj dio

poresko uvjerenje se vadi na općini, i ono se ne predaje za produljenje prava tj nastavni dd

uz poresko uvj i opet trebaju primanja za oba roditelja

leptirica 2
14.01.2011., 09:34
primanja vadiš kod poslodavca ili na hzzo (ako si bila na komplikacijama, porodiljnom), ako si dio radila a dio na hzzo, onda svatko za svoj dio

poresko uvjerenje se vadi na općini, i ono se ne predaje za produljenje prava tj nastavni dd

uz poresko uvj i opet trebaju primanja za oba roditelja

samo primanja trebaju za nastavak?a onda okej..ako nemoram na poreznu...ja sam nezaposlena..samo cu pitat njih da mi izdaju potvrdu o primanjima od porodiljnog:)

Elich San
14.01.2011., 09:39
Ja danas predala za produženje, izbjegla gužvu, jedna briga manje...
Rekli su da mi ne treba potvrda od porezne za produženje.

Samo, još nisam dobila potvrde od honorara, to ću im naknadno donijeti, iako koliko se sjećam, lani sam im sve donijela a u izračun mi je ušao samo redovni prihod - plaća i potvrda o isplatama za komplikacije.:ne zna:
A ne bih htjela riskirati da mi kasnije zbog toga traže da vratim lovu :rolleyes:

neće ti tražit da vratiš lovu ,već ti neće ni isplatit lovu za ožujak ako im to ne dostaviš.
ja sam prošle godine priložila potvrdu o honoraru ali su je oni naravno zagubili ,i automatski mi nisu isplatili dječji već mi na telefon rekli da ću u 5. mjesecu dobit napismeno što mi fali od potvrda pa da to dostavim.
naravno da nisam čekala 5. mjesec već sam sama saznala što mi fali i odmah poslala ponovno.

eh, da, ja nikada ne predajem nikakvu potvrdu sa porezne za muževa primanja(samo on je zaposlen) već samo potvrdu iz firme.
jer rečeno mi je da na osnovu tih podataka njima porezna pošalje podatke samo da vide da li se poklapaju sa našom potvrdom

Elich San
14.01.2011., 09:42
da li netko možda zna zašto na hzz-u dva puta ti računaju ista primanja na potvrdama za dječji?
naime prošle godine sam na potvrdi imala primanja za 7. ,8. , i 9. mj 2009. g
i 1. ,2., mj 2010. godine.

a ove godine su mi dali potvrdu ponovno za ove mjesece u 2009. godini, i za 2010. g 1. ,2. ,3., 4. , 12. mj
:ne zna:

damafia25
14.01.2011., 09:58
Pozz!

ove godine imamo pravo na dd (prema mojoj računici)
e sad, ja sam prvih 8 mj bila na hzz-u, onda sam mjesec dana radila i nakon toga se nisam vise prijavljivala na hzz.
znači, predajem ip obrazac (na kojem je ta jedna plaća) i potvrdu hzz-a da nisam prvih 8 mjeseci primala naknadu. kako dokazujem za zadnja 3 mjeseca da nisam niš primala kad nisam više na hzz-u? :confused: il možda nemam ni pravo na dd ako nisam na birou :mama:
heeelp!

A di si se prijavila kad si prestala raditi? Ako na burzu onda ti treba potvrda s burze. Najbolje ti je otići na mirovinski i donijeti potvrdu da nisi zaposlena, jer te poslodavac morao odjaviti.
Treba ti potvrda od HZZO-a , IP obrazac od poslodavca i potvrda da si nezaposlena!

Limuncin
14.01.2011., 19:22
A di si se prijavila kad si prestala raditi? Ako na burzu onda ti treba potvrda s burze. Najbolje ti je otići na mirovinski i donijeti potvrdu da nisi zaposlena, jer te poslodavac morao odjaviti.
Treba ti potvrda od HZZO-a , IP obrazac od poslodavca i potvrda da si nezaposlena!
nakon tog jednog mjeseca rada nisam se više prijavljivala na burzu :tuzni:
znači 2010 g na burzi sam bila do 9 mjeseca, onda sam deveti mjesec radila i nakon toga se nisam više prijavljivala.

da li imam pravo na dječji ako nisam prijavljena na burzi?

vitas
14.01.2011., 19:33
Dali neko zna kada porezna uprava ima dobija podatke za 2010 o primanjima..treba mi za djeciji..kojeg u mjesecu..znam krajem prvog mjeseca,ali mozda vec ima..ako je neko bio i dobio...mozda?:mig:

IP kartice ti je poslodavac dužan predati do 31.01.2011. za 2010 a kad će predati to najbolje možeš saznati u firmi...
ja dosada nism predavala zahtjev za dječji ali ove godine mislim da imam pravo ali me muči to što muž i ja nismo prijavljeni na istu adresu..u tom slučaju ništa ili?

valneahana
14.01.2011., 19:39
IP kartice ti je poslodavac dužan predati do 31.01.2011. za 2010 a kad će predati to najbolje možeš saznati u firmi...
ja dosada nism predavala zahtjev za dječji ali ove godine mislim da imam pravo ali me muči to što muž i ja nismo prijavljeni na istu adresu..u tom slučaju ništa ili?

ja nisam nigdje vidjela da traže potvrdu o prebivalištu,niti su tu cure spominjale:ne zna:

i da koliko sam shvatila moraš i ip karticu tj. kopiju valjda donijeti ali i iz porezne ili općine porezno uvjerenje za dječji doplatak

vitas
14.01.2011., 20:02
ja nisam nigdje vidjela da traže potvrdu o prebivalištu,niti su tu cure spominjale:ne zna:

i da koliko sam shvatila moraš i ip karticu tj. kopiju valjda donijeti ali i iz porezne ili općine porezno uvjerenje za dječji doplatak

Ne traži se konkretno potvrda o prebivalištu ali treba:
"
Za podnositelja zahtjeva
• osobna iskaznica – preslika
• rješenje Centra za socijalnu skrb (o skrbništvu, o čuvanju i odgoju djeteta)
• odobrenje za trajno nastanjenje (za strance)
• rješenje centra i odobrenje za trajno nastanjenje samo ako se radi o takvim slučajevima
• dokaz o rođenju djeteta (izvadak iz matice rođenih ili rodni list ili potvrda o rođenju)
• potvrda o redovitom školovanju za svu školsku djecu, osim za djecu s utvrđenim oštećenjem zdravlja
• dokaz (nalaz i mišljenje ili rješenje) Centra za socijalnu skrb o postojanju oštećenja zdravlja djeteta
• dokaz o smrti roditelja
• dokaz o postojanju potpune i trajne nesposobnosti za samostalan život i rad roditelja
• dokaz da je prebivalište roditelja nepoznato
• rješenje o oduzimanju poslovne sposobnosti roditelja
• rješenje o oduzimanju poslovne sposobnosti roditelja
Za članove kućanstva:
• osobna iskaznica za punoljetnog člana – preslika
• dokaz o rođenju djeteta za maloljetnu djecu za koju se ne traži doplatak.
• potvrdu ISPLATITELJA PRIHODA o ostvarenim prihodima podnositelja zahtjeva i svih članova kućanstva u prethodnoj kalendarskoj godini (za dohodak od nesamostalnog rada, naknada zbog bolovanja, nezaposlenosti, porodnog dopusta, kao i za dohodak od samostalne djelatnosti o kojima Porezna uprava ne vodi evidenciju, tj. dohodak od samostalne djelatnosti za koju ne postoji obveza porezne prijave)
• potvrdu POREZNE UPRAVE za dohodak od samostalnog rada o kojima Porezna uprava vodi evidenciju (dohodak od obrta, od zakupnine i najamnine i dr.
• mirovinsku uputnicu ili presliku rješenja o mirovini za člana kućanstva
Dokaze o prihodima ne podnosi podnositelj zahtjeva koji pravo ostvaruje za dijete s utvrđenim težim oštećenjem zdravlja. Također Vas upozoravamo da pravo na doplatak za djecu pripada od dana podnošenja zahtjeva, što znači da zahtjev trebate predati što ranije. "

Dakle, Potvrda POREZNE UPRAVE ZA DOHODAK OD SAMOSTALNOG RADA, a ne za svekoga..znači obrtnici i slično kako je navedeno gore

pzulic
15.01.2011., 06:35
Ne traži se konkretno potvrda o prebivalištu ali treba:
"
Za podnositelja zahtjeva
• osobna iskaznica – preslika
• rješenje Centra za socijalnu skrb (o skrbništvu, o čuvanju i odgoju djeteta)
• odobrenje za trajno nastanjenje (za strance)
• rješenje centra i odobrenje za trajno nastanjenje samo ako se radi o takvim slučajevima
• dokaz o rođenju djeteta (izvadak iz matice rođenih ili rodni list ili potvrda o rođenju)
• potvrda o redovitom školovanju za svu školsku djecu, osim za djecu s utvrđenim oštećenjem zdravlja
• dokaz (nalaz i mišljenje ili rješenje) Centra za socijalnu skrb o postojanju oštećenja zdravlja djeteta
• dokaz o smrti roditelja
• dokaz o postojanju potpune i trajne nesposobnosti za samostalan život i rad roditelja
• rješenje o oduzimanju poslovne sposobnosti roditelja
• rješenje o oduzimanju poslovne sposobnosti roditelja
Za članove kućanstva:
• osobna iskaznica za punoljetnog člana – preslika
• dokaz o rođenju djeteta za maloljetnu djecu za koju se ne traži doplatak.
• potvrdu ISPLATITELJA PRIHODA o ostvarenim prihodima podnositelja zahtjeva i svih članova kućanstva u prethodnoj kalendarskoj godini (za dohodak od nesamostalnog rada, naknada zbog bolovanja, nezaposlenosti, porodnog dopusta, kao i za dohodak od samostalne djelatnosti o kojima Porezna uprava ne vodi evidenciju, tj. dohodak od samostalne djelatnosti za koju ne postoji obveza porezne prijave)
• potvrdu POREZNE UPRAVE za dohodak od samostalnog rada o kojima Porezna uprava vodi evidenciju (dohodak od obrta, od zakupnine i najamnine i dr.
• mirovinsku uputnicu ili presliku rješenja o mirovini za člana kućanstva
Dokaze o prihodima ne podnosi podnositelj zahtjeva koji pravo ostvaruje za dijete s utvrđenim težim oštećenjem zdravlja. Također Vas upozoravamo da pravo na doplatak za djecu pripada od dana podnošenja zahtjeva, što znači da zahtjev trebate predati što ranije. "

Dakle, Potvrda POREZNE UPRAVE ZA DOHODAK OD SAMOSTALNOG RADA, a ne za svekoga..znači obrtnici i slično kako je navedeno gore

a ne znam onda više, ja primam dječji već 3 godine i uredno mi traže tu potvrdu sa porezne. očito-svaka ispostava vodi svoju politiku.

enigmatic
15.01.2011., 08:28

Nema veze,dragi i ja nismo na istoj adresi prijavljeni i normalno dobivamo dječji.

anthony9906
15.01.2011., 09:48
Pozdrav,

imam dvoje djece i dosad nismo imali pravo na dd.
ja sam prošlu godinu bila na porodiljnom,taman godinu dana,sad mi je isteklo,nezaposlena sam.
mm ima brutto 6000,00 kn.
znači četvero nas je.

imamo li pravo na dd,s obizor da smo prošlu godinu ostvarivali primanja oboje,a gleda se prošla godina,a opet,ove godine imamo samo jedna primanja?

:zbunjenatotalno:

vitas
15.01.2011., 10:00
Nema veze,dragi i ja nismo na istoj adresi prijavljeni i normalno dobivamo dječji.

NIje mi to jasno, kak da ja njima donesem potvrdu za primanja za članove kouaćnstva (muža i ja) i napomenem da mi živimo skupa ali da nije prijavljen na istu adresu????:eek: mislim, nešto im se treba reći u vezi toga kaj ne?

Vesna-Knežija
15.01.2011., 12:16
Pozdrav,

imam dvoje djece i dosad nismo imali pravo na dd.
ja sam prošlu godinu bila na porodiljnom,taman godinu dana,sad mi je isteklo,nezaposlena sam.
mm ima brutto 6000,00 kn.
znači četvero nas je.

imamo li pravo na dd,s obizor da smo prošlu godinu ostvarivali primanja oboje,a gleda se prošla godina,a opet,ove godine imamo samo jedna primanja?

:zbunjenatotalno:

koliko si porodiljnog primila

anthony9906
15.01.2011., 13:05
3100 kn prvih 6 mj i 1660 drugih 6 mj. i sad ću 3 mj dobijati naknadu za nezaposlene.

enigmatic
15.01.2011., 13:47
NIje mi to jasno, kak da ja njima donesem potvrdu za primanja za članove kouaćnstva (muža i ja) i napomenem da mi živimo skupa ali da nije prijavljen na istu adresu????:eek: mislim, nešto im se treba reći u vezi toga kaj ne?

nitko te ništa ne pita.ima nas više koji tako živimo.kada sam ja išla pitati šta nam treba rekla sam da dragi i ja nismo prijavljeni na istoj adresi,rekla da nismo vjenčani... i rekla ženska da nema veze.nikakvih problema nemamo,normalno dobivamo dječji.

Elich San
15.01.2011., 16:25
ja mislim da ti jedino može predstavljat problem što vi podnosite zahtjev i prilažete potvrde od svih članova kućanstva, a ako muž nije dio tog kućanstva, dakle troškovi se dijele na tebe i dijete ,pa može prelazit prosjek.
barem je meni tako logično :ne zna:

mislim, kako prijavit muža kao člana kućanstva ako mu u osobnoj i potvrdi o prihodima piše da ne živi na toj adresi. :ne zna:

vitas
15.01.2011., 16:54
ja mislim da ti jedino može predstavljat problem što vi podnosite zahtjev i prilažete potvrde od svih članova kućanstva, a ako muž nije dio tog kućanstva, dakle troškovi se dijele na tebe i dijete ,pa može prelazit prosjek.
barem je meni tako logično :ne zna:

mislim, kako prijavit muža kao člana kućanstva ako mu u osobnoj i potvrdi o prihodima piše da ne živi na toj adresi. :ne zna:

To i mene muči a i starci su mi prijavljeni na mojoj adresi ali onai pak ne žive s nama:) totalna zavrzlama..ali dobro ak nekima prolazi bum i ja probala pa bumo vidli

Vesna-Knežija
16.01.2011., 10:03
3100 kn prvih 6 mj i 1660 drugih 6 mj. i sad ću 3 mj dobijati naknadu za nezaposlene.

kaj si točno od 1.1. do 31.12. bila na tome ?

inaće pomnoži si to, tj zbroji sve mjesece + muževe
podjeli na broj članova i na 12 i dobiješ koliko ti je mjesećno po članu
i onda škicni na hzmo stranici u koji eventualno cenzus upadaš

ako si imala od ovak kak si rekla od 1.1. do 31.12. i muž 6000 mj, onda ti je
po članu cca 2095 kn, tako da nemaš pravo nažalost

Vesna-Knežija
16.01.2011., 10:06

mislim da je bitno da oni zajedno skrbe za tu obitelj
jer šta da nisu u braku, nitko tebe nikad ne traži vjenčani list, a mogu biti i podstanari, i mogu bit recimo svatko prijavljen na adresi svojih roditelja i sl
to nema veze

ksenija_2
16.01.2011., 10:40
kaj si točno od 1.1. do 31.12. bila na tome ?

inaće pomnoži si to, tj zbroji sve mjesece + muževe
podjeli na broj članova i na 12 i dobiješ koliko ti je mjesećno po članu
i onda škicni na hzmo stranici u koji eventualno cenzus upadaš

ako si imala od ovak kak si rekla od 1.1. do 31.12. i muž 6000 mj, onda ti je
po članu cca 2095 kn, tako da nemaš pravo nažalost

Šta se ne gleda neto plaća? Ona je rekla da joj muž ima 6000 bruto.

damafia25
16.01.2011., 11:10

3100x6=18600
1660x6=9960
---------------
28560

tm 6000 bruto je otp 4500x12=54000

28560+54000=82560/12=6880/4=1720

ako je tako nemate pravo na dd jer je cenzus 1663 kn
sorry!

damafia25
16.01.2011., 11:13
nakon tog jednog mjeseca rada nisam se više prijavljivala na burzu :tuzni:
znači 2010 g na burzi sam bila do 9 mjeseca, onda sam deveti mjesec radila i nakon toga se nisam više prijavljivala.

da li imam pravo na dječji ako nisam prijavljena na burzi?

negdje moraš biti prijavljena:ne zna: moraš nečime dokazati da nisi imala prihoda od 9 mj! Nema to veze s burzom nego s prihodima!

vitas
16.01.2011., 15:35
jer šta da nisu u braku, nitko tebe nikad ne traži vjenčani list, a mogu biti i podstanari, i mogu bit recimo svatko prijavljen na adresi svojih roditelja i sl
to nema veze

Ma sve 5 i sve su to činjenice ali po zakonu gledajući ti možeš platiti kaznu ako te policija uhvati da stanuješ na adresi gdje nemaš prebivalište ili barem privremeno boravište...zato me to zbunjuje jer po tome mi ispada da otvoreno kažeš ovima na mirovinskom da živiš negdje na crno..no dobro...pošto nam je zakon i država puna rupa kao švicarski sir nije čudno ni ako su takve stvari ok..

ivalen51
16.01.2011., 15:40
netreba vise sa burze..jedino ako primas naknadu sa burze inace nemoras biti na burzi ako ne zelis..a onaj ko je recimo u zadnja dva mj. na burzi onda se gleda sada stanje a ne kako je bilo proslu godinu..a papiri za djecji se vec sad mogu predati..

Limuncin
16.01.2011., 16:11
negdje moraš biti prijavljena:ne zna: moraš nečime dokazati da nisi imala prihoda od 9 mj! Nema to veze s burzom nego s prihodima!
ma ne kužim, di moram bit prijavljena? :confused:
burza nije obavezna, zdravstveno imam kao nezaposlena osoba.

zato sam i pitala , ako nisam na burzi kojim papirom dokazujem da nisam imala prihoda? dal to s porezne or vot?

Limuncin
16.01.2011., 16:16
netreba vise sa burze..jedino ako primas naknadu sa burze inace nemoras biti na burzi ako ne zelis..a onaj ko je recimo u zadnja dva mj. na burzi onda se gleda sada stanje a ne kako je bilo proslu godinu..a papiri za djecji se vec sad mogu predati..
hm ovo boldano?? znači ti nećeš predavati prosjek primanja za 2010 g nego trenutno stanje?
pitam zato jer sam onda mogla cijelu proslu godinu primat dd :mama:

ma sva sam zbrkana, niš više ne kužim :brukica:

ksenija_2
16.01.2011., 16:27
hm ovo boldano?? znači ti nećeš predavati prosjek primanja za 2010 g nego trenutno stanje?
pitam zato jer sam onda mogla cijelu proslu godinu primat dd :mama:

ma sva sam zbrkana, niš više ne kužim :brukica:

Kopiram s mirovinskog:

Uz zahtjev za priznanje prava na doplatak podnose se sljedeći dokazi:

- rješenje centra za socijalnu skrb, odnosno odluka suda (o skrbništvu, o čuvanju i odgoju djeteta)
- odobrenje za stalni boravak (za stranca).

- dokaz o rođenju djeteta (izvadak iz matice rođenih, rodni list, potvrda o rođenju)
- potvrda o redovitom školovanju za svu školsku djecu koja su navršila 15 godina, osim za djecu s utvrđenim težim oštećenjem zdravlja
- dokaz (nalaz i mišljenje ili rješenje) centra za socijalnu skrb o postojanju oštećenja zdravlja djeteta
- dokaz o smrti roditelja
- dokaz o postojanju potpune i trajne nesposobnosti za samostalan život i rad roditelja
- dokaz da je prebivalište roditelja nepoznato
- rješenje o oduzimanju poslovne sposobnosti roditelja.

Za članove kućanstva:

- osobna iskaznica za punoljetnog člana – preslika
- izvadak iz matice rođenih za maloljetnu djecu za koju se ne traži doplatak.

- potvrdu ISPLATITELJA PRIHODA o ostvarenim prihodima podnositelja zahtjeva i svih članova kućanstva u prethodnoj kalendarskoj godini( plaća, naknada zbog bolovanja, nezaposlenosti, rodiljnog dopusta)- potvrdu POREZNE UPRAVE za dohodak od samostalnog rada
- mirovinsku uputnicu ili presliku rješenja o mirovini za članove kućanstva.

damafia25
16.01.2011., 16:35
ma ne kužim, di moram bit prijavljena? :confused:
burza nije obavezna, zdravstveno imam kao nezaposlena osoba.

zato sam i pitala , ako nisam na burzi kojim papirom dokazujem da nisam imala prihoda? dal to s porezne or vot?

pa onda potvrda od HZZO-a , jer i na toj potvrdi piše da si nezaposlena! zato te pitam di si prijavljena kao nezaposlena!

damafia25
16.01.2011., 16:40

papiri se predaju do 28.02 najkasniji rok i kad skupiš potrebnu dokumentaciju! ( većina firmi daje Ip obrazce drugom polovicom siječnja) Stanje se gleda za prethodnu godinu, bez obzira di si, kaj si!

Vesna-Knežija
16.01.2011., 16:45
pa ako nije na burzi i nezaposlena je, na potvrdi s općine, tj na poreskom uvjerenju će se vidjet da nije ostvarila prihoda u 2010 godini

damafia25
16.01.2011., 16:53
pa ako nije na burzi i nezaposlena je, na potvrdi s općine, tj na poreskom uvjerenju će se vidjet da nije ostvarila prihoda u 2010 godini

na uvjerenju iz porezne vidjet će se da nije ostvarila nikakve prihode i ovako i onako jer porezna nema uvid u tekuće račune građana i općenito o prihodima jer je to tajni podatak, osim ako nije imala samostalnu djelatnost ( obrt)!

kopirano sa stranice HZMO-a dio:

- potvrdu ISPLATITELJA PRIHODA o ostvarenim prihodima podnositelja zahtjeva i svih članova kućanstva u prethodnoj kalendarskoj godini( plaća, naknada zbog bolovanja, nezaposlenosti(ako je prijavljena na HZZO-u kao nezaposlena onda će na toj potvrdi to i pisati), rodiljnog dopusta)
- potvrdu POREZNE UPRAVE za dohodak od samostalnog rada
- mirovinsku uputnicu ili presliku rješenja o mirovini za članove kućanstva.

Vesna-Knežija
16.01.2011., 18:01
ja kad sam zadnji put vadila (ima tome dosta) bilo je ako se ne varam gore koliko smo ostvarili prihoda iz nesamostalnog rad, i koliko je isto poreza uplaćeno kroz taj prihod

Limuncin
16.01.2011., 20:18
- potvrdu ISPLATITELJA PRIHODA o ostvarenim prihodima podnositelja zahtjeva i svih članova kućanstva u prethodnoj kalendarskoj godini( plaća, naknada zbog bolovanja, nezaposlenosti(ako je prijavljena na HZZO-u kao nezaposlena onda će na toj potvrdi to i pisati), rodiljnog dopusta)
u ovom citatu se radi o naknadi zbog nezaposlenosti preko HZZ-a... to ne primam, niti sam primala prošli godinu.

e sad, HZZO? znači moram na zdravstveno pitat da mi daju tu potvrdu da sam nezaposlena?? :kukuc:

Elich San
16.01.2011., 21:49
to nema veze

ali na zahtjevu ti piše da navedeš članove kućanstva ,dakle one koji žive zajedno, a ako priložoš kopiju osobne u njoj ne stoji ista adresa, kako to onda mogu biti članovi kućanstva?
ne znam, ne želim se inatit ,ali mi je ovako logično.
ne kažem da moraju biti vjenčani, jer tebi i daljnji rođak može biti član kućanstva ako živite na istoj adresi.

pzulic
17.01.2011., 07:27
ja kad sam zadnji put vadila (ima tome dosta) bilo je ako se ne varam gore koliko smo ostvarili prihoda iz nesamostalnog rad, i koliko je isto poreza uplaćeno kroz taj prihod

isto tako i kod mene i kod mog supruga.
ja čekam da mi dođe rješenje da mi je produžen porodiljni za njegu djeteta pa ću onda predati a ako budu tražili sa porezne lako donesem naknadno.
za jedno dijete imam uvećani DD, a za drugo onaj po cenzusu.

Vesna-Knežija
17.01.2011., 08:00
ali na zahtjevu ti piše da navedeš članove kućanstva ,dakle one koji žive zajedno, a ako priložoš kopiju osobne u njoj ne stoji ista adresa, kako to onda mogu biti članovi kućanstva?
ne znam, ne želim se inatit ,ali mi je ovako logično.
ne kažem da moraju biti vjenčani, jer tebi i daljnji rođak može biti član kućanstva ako živite na istoj adresi.

mi smo živjeli na istoj adresi sa svikijima 9 g i nismo ih navodili, jer oni imaju svoja primanja s kojima uzdržavaju sebe, a mi sebe i djecu s našima

po tome ako nisu na istoj adresi i ti recimo kao majka predaješ zahtjev onda nemoraš ni njegova primanja prikazat jer niste u istom kućanstvu

a imam frendove koji su bili prijavljeni na različitim adresama, različitim gradovima, i uredno su predavali i primali dd

između ostalog lako nazove i pita

Vesna-Knežija
17.01.2011., 08:10
Zakonom o doplatku za djecu navedeni su sljedeći uvjeti za stjecanje prava na doplatak:
a) da podnositelj zahtjeva ima hrvatsko državljanstvo ili status stranca s odobrenim stalnim boravkom
b) da ima prebivalište u Republici Hrvatskoj najmanje 3 godine prije podnošenja zahtjeva,
c) da ukupni dohodak, ostvaren u prethodnoj kalendarskoj godini, po članu kućanstva, mjesečno ne prelazi 50% proračunske osnovice,
d) da podnositelj zahtjeva živi u kućanstvu s djetetom

po boldanom je znači bitno da je onaj tko podnosi zahtjev i prima isplatu dd u istom kućanstvu s djetetom

enigmatic
17.01.2011., 08:23
Tako smo sin i ja,prijavljeni na jednu adresu a tata je na drugu,a živimo zajedno.Normalno dobivamo dječji.

magaly
17.01.2011., 08:30
Tako smo sin i ja,prijavljeni na jednu adresu a tata je na drugu,a živimo zajedno.Normalno dobivamo dječji.

i nama nije tatek prijavljen na adresu samo iz razloga da ne mora osobnu ponovno mijenjati i nikad nije bilo problema :ne zna:

Elich San
17.01.2011., 08:43
i nama nije tatek prijavljen na adresu samo iz razloga da ne mora osobnu ponovno mijenjati i nikad nije bilo problema :ne zna:

dakle vi prilažete samo svoju potvrdu o prihodima i navodite sebe i dijete na toj adresi ,a tatu ne spominjete nigdje?
nije li to varanje?

Vesna-Knežija
17.01.2011., 08:49
ne predaju normalno primanja za oboje, i djele na broj članova i s onim koji nije na toj adresi

mambi
17.01.2011., 09:08
Do sad sam predavala svake godine produženje dječijeg za jedno dijete.Sad uz to produženje za jedno,predajem zahtjev i za tek rođeno dijete.
Dali se trebaju za oba djeteta imati duple dokumente,tipa potvrde iz firme o primanjima i potvrde o porezu ili je dovoljan za oba djeteta jedan,zajednički primjerak svih dokumenata??

magaly
17.01.2011., 09:10
dakle vi prilažete samo svoju potvrdu o prihodima i navodite sebe i dijete na toj adresi ,a tatu ne spominjete nigdje?
nije li to varanje?

majko mila, tatin prosijek isto prilazemo samo što nije na istoj adresi pa nisam samohrana majka...ha ha ha (zar se status samohrane majke ne mora dokazati)
uostalom radi te situacije smo prvi puta morali potpisati kod biljeznika izjavu da zivimo u istom kucanstvu

magaly
17.01.2011., 09:19
Do sad sam predavala svake godine produženje dječijeg za jedno dijete.Sad uz to produženje za jedno,predajem zahtjev i za tek rođeno dijete.
Dali se trebaju za oba djeteta imati duple dokumente,tipa potvrde iz firme o primanjima i potvrde o porezu ili je dovoljan za oba djeteta jedan,zajednički primjerak svih dokumenata??

ne samo jedni dokumenti idu za oboje

tindlbel
17.01.2011., 09:29
Isplata doplatka za djecu za prosinac 2010.

U srijedu, 19. siječnja 2011., počinje isplata doplatka za djecu za prosinac 2010. Doplatak će dobiti 213 136 korisnika za 399 447 djece. Procjena potrebnih sredstava za isplatu doplatka za djecu iznosi 142.914.232,00 kn. Podsjećamo da se sve dodatne informacije o ostvarivanju prava na doplatak za djecu mogu dobiti na INFO telefonima od 8 do 16 sati, 0800 – 63 63 63 (besplatni broj telefona), 01/ 4891 – 666, kao i na internetskim stranicama Zavoda (općenito i uvjeti, cenzusi, ostvarivanje prava). Osnovne informacije dostupne su i preko mobilnih uređaja na adresi: http://www.mirovinsko.hr/mobile .

Elich San
17.01.2011., 09:51
majko mila, tatin prosijek isto prilazemo samo što nije na istoj adresi pa nisam samohrana majka...ha ha ha (zar se status samohrane majke ne mora dokazati)
uostalom radi te situacije smo prvi puta morali potpisati kod biljeznika izjavu da zivimo u istom kucanstvu

oprosti samo sam pitala, nije mi bilo jasno :ne zna:

magaly
17.01.2011., 10:26
oprosti samo sam pitala, nije mi bilo jasno :ne zna:

pa ne mozes tu muljati ako otac postoji :)

Elich San
17.01.2011., 10:43
pa ne mozes tu muljati ako otac postoji :)

pa zato mi i nije bilo jasno jer mi nema logike.
po ovome mi ispada da onda i majka sa djetetom koja se nikada nije udavala, ali je otac djeteta poznat, i plaća alimentaciju,a ne žive na istoj adresi, ...navodi i primanja od tog čovjeka :ne zna:

magaly
17.01.2011., 10:51
pa zato mi i nije bilo jasno jer mi nema logike.
po ovome mi ispada da onda i majka sa djetetom koja se nikada nije udavala, ali je otac djeteta poznat, i plaća alimentaciju,a ne žive na istoj adresi, ...navodi i primanja od tog čovjeka :ne zna:

nisam upoznata s tom situacijom Bogu fala..
al mozes nazvat besplatan info tel. za dd pa pitati nadlezne

morfin@
17.01.2011., 11:26
Da li trebam ponovno predavati zahtjev u 2. mjesecu- s obzirom da nisam JOŠ dobila rješenje za prošlu godinu ( predala u 6-om mjesecu)? U pitanju je uvećani DD.

Vesna-Knežija
17.01.2011., 12:17
uvijek se predaje između 1.1 i 28.2. da bi mogla nastavit dobivat dalje

i ja sam slala i u veljači, i u srpnju za novog člana, i sad opet moram

sssunchica
17.01.2011., 14:15
nemojte me odmah napast ali ja sam predala prošle godine u 8 mj za dd i dobila ga i sve pet tamo je navedeno da do 28.2 trebam opet predati pa mi nije jasno zašto i dali opet sve papire trebam predavatiisto kao i na početku:ne zna:
hvala

magaly
17.01.2011., 14:38
nemojte me odmah napast ali ja sam predala prošle godine u 8 mj za dd i dobila ga i sve pet tamo je navedeno da do 28.2 trebam opet predati pa mi nije jasno zašto i dali opet sve papire trebam predavatiisto kao i na početku:ne zna:
hvala

zato jer moraš predati primanja od 2010 godine

damafia25
17.01.2011., 18:28
hvala

u 8. mjesecu predavala si papire od 2009. godine, a sada moraš predati papire od 2010 godine, tj svoje i tm prihode koje ste ostvarili u 2010 godini.

damafia25
17.01.2011., 18:31
u ovom citatu se radi o naknadi zbog nezaposlenosti preko HZZ-a... to ne primam, niti sam primala prošli godinu.

e sad, HZZO? znači moram na zdravstveno pitat da mi daju tu potvrdu da sam nezaposlena?? :kukuc:

pa da, negdje mora postojati dokumenat da si nezaposlena i da ne primaš prihode od 9 mj prošle godine. Ako nisi prijavljena na burzi već na zdravstvu onda ti oni moraju izdati tu potvrdu da si nezaposlena i da ne primaš prihode i neka ti u toj potvrdi navedu da je to za dd!:)

nikol100
18.01.2011., 09:14
jel zna netko kad krece djeciji oce biti danas ili uopče ovaj tjedan???

enigmatic
18.01.2011., 09:21
Ljudi šta vi ne čitate šta drugi pišu?PIše ti nekoliko postova iznad,tindlbel je napisala.Inače odeš ovdje (http://www.mirovinsko.hr/) i tu ti pišu obavijesti.

leptirica 2
18.01.2011., 10:13
Sutra djeciji!!! :usama::headbang::cheer:

sssunchica
18.01.2011., 15:45
zato jer moraš predati primanja od 2010 godine

u 8. mjesecu predavala si papire od 2009. godine, a sada moraš predati papire od 2010 godine, tj svoje i tm prihode koje ste ostvarili u 2010 godini.

hvala :)

pzulic
19.01.2011., 11:24
sjeo DD u OTP.

Angel2
19.01.2011., 12:40
Prije par dana sam predala papire za produženje DD,jel moguće da mi je već sjelo na račun??:confused:naime malo prije mi sjela neka lova sa nekog žiro računa ,imam tu opciju na mobu da mi svaku uplatu javi.i to baš cifru koja bi mogla biti DD..Tako brzo već??:confused::ne zna:

enigmatic
19.01.2011., 12:47
Pa danas sjeda dječji,to se još odnosi na prošlu godinu šta si predala papire.Mislim da novi ide od 3mj,to produljenje.U 2om mj. ćeš isto normalno dobiti.

Elich San
19.01.2011., 13:29
sjeo u erste :top:

Tihi-vz
19.01.2011., 14:14
i u rba!

Limuncin
19.01.2011., 16:21
prvi put ispunjavam zahtjev za dd pa mi treba mala pomoć :)

ja sam podnositelj zahtjeva i da li pod točku 6. Podaci o članovima kućanstva podnositelja zahtjeva navodim sebe ili samo ostale članove kućanstva?

također, za rodne listove nije navedeno koliko smiju biti stari? znam da inače piše ne stariji od 6 mjeseci a tu mi piše samo kopija rodnog lista :ne zna:
il se to možda podrazumijeva da ne smiju biti stariji od 6 mjeseci :confused:

damafia25
19.01.2011., 16:27
prvi put ispunjavam zahtjev za dd pa mi treba mala pomoć :)

ja sam podnositelj zahtjeva i da li pod točku 6. Podaci o članovima kućanstva podnositelja zahtjeva navodim sebe ili samo ostale članove kućanstva?

također, za rodne listove nije navedeno koliko smiju biti stari? znam da inače piše ne stariji od 6 mjeseci a tu mi piše samo kopija rodnog lista :ne zna:
il se to možda podrazumijeva da ne smiju biti stariji od 6 mjeseci :confused:

samo ostale članove ( tm i klince)

nema veze koliko su stari rodni listovi!

Limuncin
19.01.2011., 16:57
damafia25, hvala :cerek:

mambi
19.01.2011., 17:05
i u rba!

jupii jeee :)

Peky
19.01.2011., 18:32
šta sve treba predat za produženje dječjeg doplatka? to se može već sad predat, jelda?

prekopa
20.01.2011., 13:06
Kak je sa kriznim porezom?
Dal se on zbraja ili se uzima iznos bez njega ?
Kad mi se računa s kriznim porezom sam u jednoj grupi (dobijem niži dječji doplatak), a bez u drugoj grupi (dobijem viši dječji doplatak). još kad se pomnoži za dvoje djece ... razlika nije mala.

litlle_girl
20.01.2011., 15:30
Koja je procedura kad se predaje za dva djeteta papiri za dječiji? za malu smo imali do sada svake godine, sad trebamo predati i za malog, jeli isti papiri idu i doda se rodni list za "novo" dijete??

Elich San
20.01.2011., 22:25
Koja je procedura kad se predaje za dva djeteta papiri za dječiji? za malu smo imali do sada svake godine, sad trebamo predati i za malog, jeli isti papiri idu i doda se rodni list za "novo" dijete??

pa normalno da je isto, u zahtjevu ispuniš imena i podatke od oba djeteta i priložiš rodni list.
dakle ne predaješ samo za malog već za oboje

bellabu
21.01.2011., 12:28
šta sve treba predat za produženje dječjeg doplatka? to se može već sad predat, jelda?

bolje je sad predat da se ne čeka predugo kad svi počnu sa obnovama..
za produženje idu papiri o plaći iz 2010 il uvjerenja s burze ak je bila isplaćena novčana naknada...
zahtjev obvezno potpisan:top:

morfin@
21.01.2011., 14:08
Danas sam dobila rješenje- datum je 20.1. kad mogu očekivati isplatu- sljedeći 20. u mjesecu?
Dobila sam uvećanje od samo 25 % iako imam pravo na dopust za njegu djeteta i ako bih njega koristila automatizmom dobijam onaj od 800 kn? Ne znam koga pitati, socijalna radnica nema pojma o ničemu one u mirovinskom me otpile... :(

derba
21.01.2011., 14:25
Pozdrav, molio bih odgovor ako znate 2009. primao sam DD za dvoje djece, pa 2010. ne zbog dodatnog dohotka tj. prelazio cenzus,a u 2011. imam opet pravo. Pitanje je dali trebam opet sve papire donijeti i kad treba predati papire tj. dali sam mogao predati u 12.mj 2010. za 01.mj.2011. pošto IP pokriva od 01.01.2010.-31.12.2010. te naknadno donijeti iz porezne potvrdu. Unaprijed hvala

Elich San
21.01.2011., 14:39
Pozdrav, molio bih odgovor ako znate 2009. primao sam DD za dvoje djece, pa 2010. ne zbog dodatnog dohotka tj. prelazio cenzus,a u 2011. imam opet pravo. Pitanje je dali trebam opet sve papire donijeti i kad treba predati papire tj. dali sam mogao predati u 12.mj 2010. za 01.mj.2011. pošto IP pokriva od 01.01.2010.-31.12.2010. te naknadno donijeti iz porezne potvrdu. Unaprijed hvala

predaješ normalno zahtjev, rodne listove za djecu, potvrdu o dohotku ...sve več imaš nabrojano nekoliko postova iznad.
nisi mogao podnijet u 12. mj 2010. za 01.2011. jer se za ovu godinu zahtjevi podnose od 1.1.-28.02.
ali si trebao podnijeti odmah poslije nove godine jer sada češ dobiti dječji od dana podnošenja zahtjeva. dakle ne za cijeli sječanj.

josy00
22.01.2011., 20:02
zna li netko dali je sjelo na hpb

R & J
22.01.2011., 21:27
zna li netko dali je sjelo na hpb

sjelo i diglo već :)

bionicl
24.01.2011., 10:14
jedno pitanje u vezi podnošenja zahtjeva za dječji za ovu godinu-sa zavoda sam skinuta u 3.mjesecu jel sam bila spriječena doć na onaj "razgovor" šta ideš svakih 6 mjeseci.nisam se ponovo prijavila.Jel sad idem tamo po potvrdu da sam nezaposlena ili šta?

leptirica 2
24.01.2011., 10:24
jedno pitanje u vezi podnošenja zahtjeva za dječji za ovu godinu-sa zavoda sam skinuta u 3.mjesecu jel sam bila spriječena doć na onaj "razgovor" šta ideš svakih 6 mjeseci.nisam se ponovo prijavila.Jel sad idem tamo po potvrdu da sam nezaposlena ili šta?
Cuj,vjerojatno su te odjavili oni kako se nisi pojavila,ali to nema veze-odes tamo opet te prijave samo da dobijes onaj papir da si nezaposlena i istog te trenutka odjave.Tako se to radi:):D

bionicl
24.01.2011., 10:27
HVALA!

leptirica 2
24.01.2011., 10:28
HVALA!
I dr puta:mig::)

josy00
24.01.2011., 15:29
meni još nije sjelo na hpb ima tko da nije dobio isto

"friška mama"
25.01.2011., 21:45
ovako...
moj muž je radio na početku prošle godine u sloveniji 2-3 mj,bio prijavljen i ja naravno glupača vjerovala da ne trebam prijaviti da on radi,svi pametni govorili "da se računa dječji po prošloj godini i da to nema veze sa ovom"
ok...kaj sad...
da ja lijepo prijavim na mirovinskom da je radio i snosim posljedice...

ili oni ne mogu ni vidjeti da je on radio u inozemstvu???

leptirica 2
26.01.2011., 08:06
ovako...
moj muž je radio na početku prošle godine u sloveniji 2-3 mj,bio prijavljen i ja naravno glupača vjerovala da ne trebam prijaviti da on radi,svi pametni govorili "da se računa dječji po prošloj godini i da to nema veze sa ovom"
ok...kaj sad...
da ja lijepo prijavim na mirovinskom da je radio i snosim posljedice...

ili oni ne mogu ni vidjeti da je on radio u inozemstvu???

Nista nece biti.
Samo ljepo kada obnavljas dj.doplatak ove godine..normalno navedes da je proslu radio..tako se radi..nikakvih posljedica nema...
Mislim da niko ne javlja u vezi primanja nista..vec se uvijek gleda godina unazad...makar sam tako ja i nikad nisam imala problema:mig:

lizzzy
26.01.2011., 12:16
Sorry ljudi ja sam totalno zaboravila do kad se predaje zahtjev? do 31.01?

Hvala puno

damafia25
26.01.2011., 16:57
28.02

Limuncin
26.01.2011., 23:27
pitanjce!

ja sam nezaposlena, imamo pravo na dd, sutra idem predat.
e sad, zanima me, ako se ja danas/sutra zaposlim (hypoteticly speaking :rolleyes:) dal to odmah njima moram ić javit or vot?
jer piše da se svaka promjena mora prijavit...
i šta onda, odmah gubim pravo na dd or vot? koja svrha tog prijavljivanja ako se gleda prošla godina? aaaaaaaaaaaaaaaa l-u-d-a s-a-m :bang:

valneahana
27.01.2011., 08:01
curek kako podnosite zahtjevem,osobno ih nosite tako ili šaljete poštom??

ako šaljete poštom što navedete na kuverti i koju adresu a ako idete osobno ide tamo di je glavno za mirovinsko ili u neke podružnice?

leptirica 2
27.01.2011., 08:05
curek kako podnosite zahtjevem,osobno ih nosite tako ili šaljete poštom??

ako šaljete poštom što navedete na kuverti i koju adresu a ako idete osobno ide tamo di je glavno za mirovinsko ili u neke podružnice?
neznam za postom-nikad nisam..ali osobno tamo na mirovinsko glavno da..predas papire...zena ti kaze ako eventualno sta fali..dobis ceduljicu da je premet za primljen i cekas par mj rijesenje,u medjuvremenu vec ti djeciji ide:)

leptirica 2
27.01.2011., 08:07
pitanjce!

ja sam nezaposlena, imamo pravo na dd, sutra idem predat.
e sad, zanima me, ako se ja danas/sutra zaposlim (hypoteticly speaking :rolleyes:) dal to odmah njima moram ić javit or vot?
jer piše da se svaka promjena mora prijavit...
i šta onda, odmah gubim pravo na dd or vot? koja svrha tog prijavljivanja ako se gleda prošla godina? aaaaaaaaaaaaaaaa l-u-d-a s-a-m :bang:
Znam da tako pise..al nemoras jer svejedno u iducoj godini ti smanje djeciji ili izgubis pravo(ovisi o primanjima u protekloj)..mislim-ja nisam nikad javljala i nije bilo problema,jer svejedno se gleda drugi put godina unazad tako da:mig:

Limuncin
27.01.2011., 12:10
Znam da tako pise..al nemoras jer svejedno u iducoj godini ti smanje djeciji ili izgubis pravo(ovisi o primanjima u protekloj)..mislim-ja nisam nikad javljala i nije bilo problema,jer svejedno se gleda drugi put godina unazad tako da:mig:
e pa da, tako sam i mislila :top:

dobis ceduljicu da je premet za primljen
ja nisam dobila nikakvu ceduljicu :mama: :confused:

maalena
27.01.2011., 12:58
u 11. mj sam predala zahtjev za uvećani dječji doplatak (nedonošće, porod u 35 tj, krvarenj 2-3 stupanj, zadnji uzv uredan, neurorizično, vježbe medicinske gimnastike, obrada na goljaku-sve u svemu nalazi su lošiji nego realno stanje). iako nisam uvjerena da će mi odobriti, predala sam papire pa ćemo vidjeti.
danas mi je stigao poziv Centra za socijalnu skrb da dijete trebam dovesti kod njihovog psigologa. dijete ima 7,5 mj, kako izgleda obrada tako malog djeteta kod psihologa? u to vrijeme ćemo baš biti 10 dana na goljaku, valjda će nam Centar dati neki drugi termin.

morfin@
27.01.2011., 14:17
u 11. mj sam predala zahtjev za uvećani dječji doplatak (nedonošće, porod u 35 tj, krvarenj 2-3 stupanj, zadnji uzv uredan, neurorizično, vježbe medicinske gimnastike, obrada na goljaku-sve u svemu nalazi su lošiji nego realno stanje). iako nisam uvjerena da će mi odobriti, predala sam papire pa ćemo vidjeti.
danas mi je stigao poziv Centra za socijalnu skrb da dijete trebam dovesti kod njihovog psigologa. dijete ima 7,5 mj, kako izgleda obrada tako malog djeteta kod psihologa? u to vrijeme ćemo baš biti 10 dana na goljaku, valjda će nam Centar dati neki drugi termin.
dat će ti drugi termin, iako možda ne baš odmah :rolleyes:
psiholog će tebi postavljati pitanja o djetetu- ništ strašno ne brini :mig:
sretno!

maalena
27.01.2011., 14:49
dat će ti drugi termin, iako možda ne baš odmah :rolleyes:
psiholog će tebi postavljati pitanja o djetetu- ništ strašno ne brini :mig:
sretno!

ahaaa... pa ja mozgam šta psigolog može napraviti s bebom, jel moram onda vodit malca?
otkazali smo odmah taj termin i rekli su da kasnije nazovemo za novi.

J.Mo
29.01.2011., 05:45
Možda netko zna pa da pomogne...da li se u dohodak zbraja i povrat poreza koji će nam isplatiti? Jer ja djecu koristim kao poreznu olakšicu samo kod prijave poreza a ne svaki mj. na plaći....jer ako ulazi u banani sam, imam 3djece i premašivat ću dječji dolatak za 3kn!!!

Vesna-Knežija
29.01.2011., 06:25
ne ulazi, samo redovna primanja ulaze

J.Mo
29.01.2011., 07:21
Yupi..hvala puno puno!!

wandast
31.01.2011., 13:17
pomagajte

prvi put predajem zahtjev za DD, sve papire sam sakupila i otišla ih predat, međutim kaže teta da dođem 01.03. jer do 28.02. se predaju zahtjevi za produženja:confused:

malo mi to baš ne drži vodu

kada ste vi dali zahtjev za prvi put

magaly
31.01.2011., 13:20
pomagajte

prvi put predajem zahtjev za DD, sve papire sam sakupila i otišla ih predat, međutim kaže teta da dođem 01.03. jer do 28.02. se predaju zahtjevi za produženja:confused:

kriva info..
predavanje prvi put mozes kad hoćeš..

lagano te spirila bez veze :mad:

wandast
31.01.2011., 13:21
kriva info..
predavanje prvi put mozes kad hoćeš..

lagano te spirila bez veze :mad:

uf znala sam:mad:

sutra šaljem muža pa nek njega proba vratit

osvojena
31.01.2011., 13:22
pomagajte

zahtjev prvi put se predaje kada se steknu uvjeti za predaju,bio to drugi ili deveti mjesec.

osvojena
31.01.2011., 13:24
dakle,bilo koji mjesec u kojem su uvjeti za dobivanje ostvareni(možda sam prethodno bila nejasna,da ne ispadne da može samo 2 ili 9 mj):mig:

magaly
31.01.2011., 13:27
uf znala sam:mad:

sutra šaljem muža pa nek njega proba vratit

:mad::mad:
sam da imaju manje posla :mad:

plavi-safir
31.01.2011., 13:56
Koji su dokumenti potrebni za obnovu djecijeg doplatka,znaci za ovu tekucu godinu?
Svatko tvrdi drukcije-neki da je potrebno samo potvrda o prihodu,drugi PK,treci da nista od toga?
Posto 1x obnavljam,nisam upucena,a znam da cu letat tamo-vamo,pa se bojim da ne prikupim krive dokumente?

osvojena
31.01.2011., 14:03
Koji su dokumenti potrebni za obnovu djecijeg doplatka,znaci za ovu tekucu godinu?
Svatko tvrdi drukcije-neki da je potrebno samo potvrda o prihodu,drugi PK,treci da nista od toga?
Posto 1x obnavljam,nisam upucena,a znam da cu letat tamo-vamo,pa se bojim da ne prikupim krive dokumente?

U Ri,je potrebna samo dokumentacija o godišnjem prihodu zaposlene osobe i potvrda o porodiljnom(odnosno o prihodima na porodiljnom)...ja sam donijela sve drugo(kao i 1.put) pa mi je vratila i rekaal da je samo to potrebno i eventualno osobne.

e,moraš ispuniti i zatjev za doplatak iz N.N,i to se predaje ponovo:mig:

Elich San
31.01.2011., 14:19
U Ri,je potrebna samo dokumentacija o godišnjem prihodu zaposlene osobe i potvrda o porodiljnom(odnosno o prihodima na porodiljnom)...ja sam donijela sve drugo(kao i 1.put) pa mi je vratila i rekaal da je samo to potrebno i eventualno osobne.

e,moraš ispuniti i zatjev za doplatak iz N.N,i to se predaje ponovo:mig:

lijepo vam piše na zadnjoj stranici zahtjeva za dječji doplatak što je potrebno za obnavljanje.

''uz zahtjev za nastavno utvrđivanje prava na doplatak za djecu korisnika od 1. ožujka potrebno je priložiti
a)potvrdu ISPLATITELJA PRIHODA o ostvarenim prihodima .......(dakle plaća, porodiljna naknada, naknada za nezaposlene, honorar...)

b)dokaze o nastalim promjenama u statusu korisnika i djece...(dakle ako ste ostali bez posla, dijete prekinulo školovanje -srednjoškolsko...)

c)dokaze o nastalim promjenama o broju i svojstvu članova kućanstva ''

znači predajete zahtjev kupljen u knjižari i potvrde o prihodima od poslodavca ili hzz-a

happymom5
31.01.2011., 15:54
lijepo vam piše na zadnjoj stranici zahtjeva za dječji doplatak što je potrebno za obnavljanje.

''uz zahtjev za nastavno utvrđivanje prava na doplatak za djecu korisnika od 1. ožujka potrebno je priložiti
a)potvrdu ISPLATITELJA PRIHODA o ostvarenim prihodima .......(dakle plaća, porodiljna naknada, naknada za nezaposlene, honorar...)

b)dokaze o nastalim promjenama u statusu korisnika i djece...(dakle ako ste ostali bez posla, dijete prekinulo školovanje -srednjoškolsko...)

c)dokaze o nastalim promjenama o broju i svojstvu članova kućanstva ''

znači predajete zahtjev kupljen u knjižari i potvrde o prihodima od poslodavca ili hzz-a

ili skinut sa njihovih stranica www.mirovinsko.hr :mig:

mambi
31.01.2011., 16:00
Ja trebam produžiti za starije dijete zahtjev te za mlađe dijete predati zahtjev.
Može molim vas pomoć i info što mi sve treba od dokumenata i za jedno i za drugo,te dali to ide zajedno na jedan formular ili odvojeno.
Hvala :)

damafia25
31.01.2011., 16:21
Ja trebam produžiti za starije dijete zahtjev te za mlađe dijete predati zahtjev.
Može molim vas pomoć i info što mi sve treba od dokumenata i za jedno i za drugo,te dali to ide zajedno na jedan formular ili odvojeno.
Hvala :)

sve na jedan formular!

Ani4
31.01.2011., 16:27
Ja jos nisam otisla predati, mada vec dva tjedna imam sve papire doma...
Budem to ovaj tjedan obavila, nadam se da nisu vec guzve.

MonyB
01.02.2011., 13:41
Imam jedno pitanje..da li uz moj osobni dohodak(jedina u obitelji primam placu)moram priloziti i to da od bivseg supruga dobivam alimentaciju?..

mambi
01.02.2011., 16:04
Još jedno pitanje :mig:
Ja sam u 2010 bila i u radnom odnosu,i na bolovanju i na porodiljnom.
Potvrdu o primanjima znači osim od poslodavca moram tražiti i od HZZO.
Zar ne? Ja spadam u Klovićevu...znači tamo bi trebala otići po potvrde o primanjima na bolovanju i porodiljnom.
Dali je to točno :ne zna:

damafia25
01.02.2011., 16:16
Zar ne? Ja spadam u Klovićevu...znači tamo bi trebala otići po potvrde o primanjima na bolovanju i porodiljnom.

ako si radila treba ti IP obrazac, a za bolovanje i porodiljski potvrda od HZZ-a za primanja u 2010 god

didaktika
01.02.2011., 16:29
Imam jedno pitanje..da li uz moj osobni dohodak(jedina u obitelji primam placu)moram priloziti i to da od bivseg supruga dobivam alimentaciju?..

Ne trebaš. Kad sam imala papire razvoda braka,trebala sam njih priložiti.
Alimentacija se tiče djece i ne ulazi u obračun.

MonyB
01.02.2011., 16:40
Ne trebaš. Kad sam imala papire razvoda braka,trebala sam njih priložiti.
Alimentacija se tiče djece i ne ulazi u obračun.

Hvala puno na odgovoru!!

mambi
01.02.2011., 17:06
ako si radila treba ti IP obrazac, a za bolovanje i porodiljski potvrda od HZZ-a za primanja u 2010 god

sad mi kaže ženskica iz firme,da će mi sutra poslati IP obrazac ali kako mi treba i za dječiji i za prijavu poreza da ga kopiram...
kaj može kopija :confused:

mambi
01.02.2011., 17:25
sad mi kaže ženskica iz firme,da će mi sutra poslati IP obrazac ali kako mi treba i za dječiji i za prijavu poreza da ga kopiram...
kaj može kopija :confused:

zna li itko ??? :moli:

damafia25
01.02.2011., 17:51

pitaj ju dal ti može poslat dva, ako ne neka kopira i lupi žig da je istovjetan originalu!

mambi
01.02.2011., 18:01
pitaj ju dal ti može poslat dva, ako ne neka kopira i lupi žig da je istovjetan originalu!

kopiram odgovor da moje pitanje dali može kopija
"Znaci potvrdu cete dobiti original,ali IP karticu cete kopirati I nju cete priloziti za djecji,a original IP dat cete poreznoj pri prijavi ako je budete radili"

jel to ok :confused:
pitam ovdje jer su oni tak smotani,dok mi pošalju poznavajući ih bude mi i rok skoro istekao ...još ako bude krivo :rolleyes:

damafia25
01.02.2011., 18:20
kopiram odgovor da moje pitanje dali može kopija
"Znaci potvrdu cete dobiti original,ali IP karticu cete kopirati I nju cete priloziti za djecji,a original IP dat cete poreznoj pri prijavi ako je budete radili"

jel to ok :confused:
pitam ovdje jer su oni tak smotani,dok mi pošalju poznavajući ih bude mi i rok skoro istekao ...još ako bude krivo :rolleyes:

tak smo mi radili, ali neke porezne imaju neka svoja pravila pa ako su ti tak rekli onda tak može btw ako te traže za dd na uvid IP obrazac, možeš ga podići na poreznoj ili ti oni kopiraju pa lupe žig da je vjerno originalu. U svakom slučaju napravi kak su ti rekli!:mig:

iva0404
02.02.2011., 08:08

jel to nekaj po novome?

ja sam prošle godine predavala porez prijavu za sebe,a godinu prije sam bila 3 mj na porodiljnom,ostatak na poslu, i priložila sam samo IP obrazac, nisam trebala nikakve papire od HZZO. :ne zna: i najurednije mi vratili porez.... jedino ako su se zakoni promijenili, to ne znam jer nisam nikome ove god ispunjavala tko je bio na porodiljnom.

damafia25
02.02.2011., 08:27
jel to nekaj po novome?

ja sam prošle godine predavala porez prijavu za sebe,a godinu prije sam bila 3 mj na porodiljnom,ostatak na poslu, i priložila sam samo IP obrazac, nisam trebala nikakve papire od HZZO. :ne zna: i najurednije mi vratili porez.... jedino ako su se zakoni promijenili, to ne znam jer nisam nikome ove god ispunjavala tko je bio na porodiljnom.

za poreznu prijavu ne trebaš potvrdu od HZZo-a a za dječji doplatak trebaš, jer si primala naknadu od HZZO-a i to ulazi u prihode kućanstva, ali na osnovu toga ne plačaš porez pa ne ulazi u poreznu prijavu!:mig:

iva0404
02.02.2011., 08:37
za poreznu prijavu ne trebaš potvrdu od HZZo-a a za dječji doplatak trebaš, jer si primala naknadu od HZZO-a i to ulazi u prihode kućanstva, ali na osnovu toga ne plačaš porez pa ne ulazi u poreznu prijavu!:mig:

aahaaa.... a onda je ok.... nisam skužila da je to za dječji..... :zubo::rofl:

idem se pokrit škarniclom po glavi,sad me sram

damafia25
02.02.2011., 08:46
aahaaa.... a onda je ok.... nisam skužila da je to za dječji..... :zubo::rofl:

idem se pokrit škarniclom po glavi,sad me sram

hahahah:zubo:

elly
02.02.2011., 10:08
dobro, znam da ćete sad dobiti ospice od mog pitanja i da ste sve već odgovorile 1000 puta, ali ja stvarno ništa ne kužim :brukica:
Prvi puta predajem papire za DD (imam pravo, to je sve što znam :D)
E sad, zanima me ovo s centrom za socijalnu skrb- kakvu to potvrdu trebam ili je to za nekakve posebne slučajeve?
I osim rodnih listova, osobni i drugih osobnih dokumenata, trebam samo IP obrazac iz HZZO-a (cijelu 2010. sam bila na bolovanju i porodiljskom) ili nešto trebam i iz porezne?

iwcchy
02.02.2011., 15:54
a zakaj su mene tražili potvrdu od hzzo iz 2009g???? a predajem za 2010...i

damafia25
02.02.2011., 16:29
dobro, znam da ćete sad dobiti ospice od mog pitanja i da ste sve već odgovorile 1000 puta, ali ja stvarno ništa ne kužim :brukica:
Prvi puta predajem papire za DD (imam pravo, to je sve što znam :D)
E sad, zanima me ovo s centrom za socijalnu skrb- kakvu to potvrdu trebam ili je to za nekakve posebne slučajeve?
I osim rodnih listova, osobni i drugih osobnih dokumenata, trebam samo IP obrazac iz HZZO-a (cijelu 2010. sam bila na bolovanju i porodiljskom) ili nešto trebam i iz porezne?

treba ti Ip obrazac, tvoj i tvog muža i potvrda HZZO_a o primanjima tj naknadi koju si dobivala prošlu godinu jer si bila na porodiljskom, komplikacijama watever. Treba ti i rodni list klinaca!

damafia25
02.02.2011., 16:31
a zakaj su mene tražili potvrdu od hzzo iz 2009g???? a predajem za 2010...i

pojma nemam:ne zna:
ako si predavala prošle godine onda ti je trebalo, ali od 01.01.2011. treba ti potvrda o primanjima koje si ostvarila u 2010 god!

iwcchy
02.02.2011., 19:34
nisam,ovo mi prvi put,dobili smo još jednog člana i meni je manja porodiljna,tak da bi po prošloj god morali dobit dj.doplatak...a za 2009 nismo imali pravo..

elly
02.02.2011., 21:31
ja opet malo zbunjena: što npr. ako sad od 1.1.2011. imam uvjete za DD? Ništa od njega do 2012.? Mislim, s obzirom da se papiri predaju za proteklu godinu

damafia25
02.02.2011., 23:39
ja opet malo zbunjena: što npr. ako sad od 1.1.2011. imam uvjete za DD? Ništa od njega do 2012.? Mislim, s obzirom da se papiri predaju za proteklu godinu

da,jer uvijek se daju papiri od godine prije!

MonyB
03.02.2011., 07:54
Evo i ja opet malo zbunjena sa ovom papirologijom..Djecji doplatak trazim za obje moje kcerkice s tim da je starija kcer iz prvog braka..da li moram dostaviti papire o tom razvodu braka iako sam sad u drugom braku?:ne zna:

pzulic
04.02.2011., 07:12

uvijek dajem kopiju.

elly
04.02.2011., 07:40
dobro, sad ja opet :D
S obzirom da kad se prvi puta traži DD, zahtjev se može predati bilo kad u godini. Dakle, predavala ja u 1. ili 11. mjesecu ove godine svejedno se daju plaće 2010.?

damafia25
05.02.2011., 08:11
S obzirom da kad se prvi puta traži DD, zahtjev se može predati bilo kad u godini. Dakle, predavala ja u 1. ili 11. mjesecu ove godine svejedno se daju plaće 2010.?

da, bez obzira, ali vrijedi samo za prvi put ili recimo ako se daje za drugo, treće.....itd dijete, ali produženje se mora predati do 28.02.:mig:

Nina2910
05.02.2011., 08:15

Nemožeš predati bilo kad jer sam ja bila u poreznoj 5.01. i htjela podignuti IP obrazac i rekli su mi da po novom ga ne izdaju prije 20.02. tako da nema više...

Elich San
05.02.2011., 08:21
Nemožeš predati bilo kad jer sam ja bila u poreznoj 5.01. i htjela podignuti IP obrazac i rekli su mi da po novom ga ne izdaju prije 20.02. tako da nema više...

ja ne kužim za šta vama treba IP obrazac?(porezna kartica jel tako?)
meni to nikada nisu tražili :ne zna:
uvijek predajem samo zahtjev i od poslodavca potvrdu o plaći(koju najčešće kupim i ispunim sama a mužev šef ju potpiše i lupi žig :D ), a moju potvrdu sa zavoda o primljenim isplatama ako ih imam za tu godinu, i to je to :)

iwcchy
05.02.2011., 09:30
tu isto traže ip obrazac..i morala sam predat ovaj iz 2009,jer će za prošlu tek krajem drugog doć i onda naknadno trebam odnjet u mirovinsko,

damafia25
05.02.2011., 09:49
IP obrazac daje poslodavac, a ne porezna
ja ne kužim za šta vama treba IP obrazac?(porezna kartica jel tako?)
meni to nikada nisu tražili :ne zna:
uvijek predajem samo zahtjev i od poslodavca potvrdu o plaći(koju najčešće kupim i ispunim sama a mužev šef ju potpiše i lupi žig :D ), a moju potvrdu sa zavoda o primljenim isplatama ako ih imam za tu godinu, i to je to :)
za dječji vam treba IP obrazac koji daje poslodavac, to je papir na kojem piše koliki ste imali prihod prošle godine!
tu isto traže ip obrazac..i morala sam predat ovaj iz 2009,jer će za prošlu tek krajem drugog doć i onda naknadno trebam odnjet u mirovinsko,
Ip obrazac poslodavac mora predati do 31.01. tako da najkasnije s 01.02. ga možeš imati kod sebe, a rok za predaju prijave za dd je 28.02.

Elich San
05.02.2011., 19:55
IP obrazac daje poslodavac, a ne porezna

za dječji vam treba IP obrazac koji daje poslodavac, to je papir na kojem piše koliki ste imali prihod prošle godine!

Ip obrazac poslodavac mora predati do 31.01. tako da najkasnije s 01.02. ga možeš imati kod sebe, a rok za predaju prijave za dd je 28.02.

netočno, barem u virovitičko-podravskoj županiji.
poslodavac mi daje IP obrazac za povrat poreza, a POTVRDA O PRIMLJENIM PLAĆAMA(to kupiš u knjižari i koristi se samo za dječji doplatak) mi daje također poslodavac i to predajem za dječji.
dakle samo tu potvrdu a IP obrazac ne, i tako predajem već 7 godina :ne zna:

Nina2910
06.02.2011., 08:55
poslodavac mi daje IP obrazac za povrat poreza, a POTVRDA O PRIMLJENIM PLAĆAMA(to kupiš u knjižari i koristi se samo za dječji doplatak) mi daje također poslodavac i to predajem za dječji.

Istarska županija: poslodavac daje samo potvrdu o isplati prihoda a porezna IP. Kod nas je tako!

Kater
06.02.2011., 16:05
Pitanje ako bi mi netko znao objasniti...kod mene je dosta složena situacija....

2010. sam bila do 02.08 na porodiljnom, od 03.08. do 02.10. na otkaznom (dakle radila sam) i od tada sam na HZZ-u....mm je prva tri mjeseca imao plaću oko 5000 a dalje samo 3000....ja sam do 31.09 imala otvoren obrt koji se nije prijavljivao jer je bio uz rad i uz to cijelu prošlu godinu nisam radila i prihod obrta ja 0 kuna (od porezne ne mogu dobiti nikakvu potvrdu jer je pitanje kad će me obraditi da mi to uopće mogu izdati)

Kada se svi naši prihodi prošle god. zbroje i podijele (imamo 1 dijete) nemamo uvjete za dd (oko 1900 kn po članu obitelji), ali od ove godine s 1.1. 2011. imamo uvjete.....možemo li mi predati taj zahtjev bez obzira što će nam na zahtjevu stajati da su nam primanja bila veća?
Trebam li ja uopće potvrdu Porezne za obrt s obzirom da je to bio obrt uz rad i da sam većinu vremena bila na porodiljnom?

Ako mi netko zna na ovo odgovoriti bila bih mu jako zahvalna....ovi na HZMo-u su užasni kad ih se nazove i postavi sva ova pitanja....

Kater
06.02.2011., 16:22
Sad sam pročitala na stranici HZMO-a kako se dokazi o prihodima iz radnog odnosa, ostvarenim u prethodnoj kalendarskoj godini, ne podnose se za
podnositelja zahtjeva ili članove kojima je prestao radni odnos......znači li to da ja ne moram ništa donijeti, već samo moj muž? a mene će prekontrolirati u računalu jer im tamo piše da sam nezaposlena?

spasilo bi me ovo od hodočašćenja na hzzo, hzz, bivšu firmu (veliki bljak) i poreznu.....

damafia25
06.02.2011., 17:57
IP obrazac također može biti potvrda o prihodu i priznaje se za dječji:mig:
Istarska županija: poslodavac daje samo potvrdu o isplati prihoda a porezna IP. Kod nas je tako!
ne miješati poreznu karticu i IP obrazac.Porezna izdaje poreznu karticu, a poslodavac Ip obrazac ili potvrdu o primljenim prihodima
Sad sam pročitala na stranici HZMO-a kako se dokazi o prihodima iz radnog odnosa, ostvarenim u prethodnoj kalendarskoj godini, ne podnose se za
podnositelja zahtjeva ili članove kojima je prestao radni odnos......znači li to da ja ne moram ništa donijeti, već samo moj muž? a mene će prekontrolirati u računalu jer im tamo piše da sam nezaposlena?

spasilo bi me ovo od hodočašćenja na hzzo, hzz, bivšu firmu (veliki bljak) i poreznu.....

na žalost za stjecanje prava dječjeg doplatka trebaju se predati papiri o prihodima za prethodnu godinu!

damafia25
06.02.2011., 18:02
Pitanje ako bi mi netko znao objasniti...kod mene je dosta složena situacija....

2010. sam bila do 02.08 na porodiljnom, od 03.08. do 02.10. na otkaznom (dakle radila sam) i od tada sam na HZZ-u....mm je prva tri mjeseca imao plaću oko 5000 a dalje samo 3000....ja sam do 31.09 imala otvoren obrt koji se nije prijavljivao jer je bio uz rad i uz to cijelu prošlu godinu nisam radila i prihod obrta ja 0 kuna (od porezne ne mogu dobiti nikakvu potvrdu jer je pitanje kad će me obraditi da mi to uopće mogu izdati)

Kada se svi naši prihodi prošle god. zbroje i podijele (imamo 1 dijete) nemamo uvjete za dd (oko 1900 kn po članu obitelji), ali od ove godine s 1.1. 2011. imamo uvjete.....možemo li mi predati taj zahtjev bez obzira što će nam na zahtjevu stajati da su nam primanja bila veća?
Trebam li ja uopće potvrdu Porezne za obrt s obzirom da je to bio obrt uz rad i da sam većinu vremena bila na porodiljnom?

Ako mi netko zna na ovo odgovoriti bila bih mu jako zahvalna....ovi na HZMo-u su užasni kad ih se nazove i postavi sva ova pitanja....

ti sad za obrt moraš predati poreznu prijavu, a unutra predaješ i pregled primitaka i izdataka, to ti treba za dječji, također ti treba potvrda s HZZO-a koliku si primala naknadu kad si bila na porodiljskom i treba ti potvrda s burze jer si vjerojatno i od njih dobivala naknadu. Od tvog muža trebaš IP obrazac.

ako ne ispunjavaš uvjete za ovu god, trebaš čekati sljedeću, na žalost to je tako:flop:

Kater
06.02.2011., 20:04
hvala :top:
nećemo predavati jer smo u prošloj na 1900 kn po osobi mjesečno....pa ako ostanem nezaposlena onda ćemo predati 2012...a nadam se da nećemo morati :rolleyes:

Nina2910
06.02.2011., 21:45
IP obrazac također može biti potvrda o prihodu i priznaje se za dječji:mig:

ne miješati poreznu karticu i IP obrazac.Porezna izdaje poreznu karticu, a poslodavac Ip obrazac ili potvrdu o primljenim prihodima

na žalost za stjecanje prava dječjeg doplatka trebaju se predati papiri o prihodima za prethodnu godinu!

Ok, bez obzira na ime tog papira iz porezne ja znam da bez njega nemožeš predati zahtjev za dječiji doplatak... u to sam sigurna!

damafia25
06.02.2011., 23:07
Ok, bez obzira na ime tog papira iz porezne ja znam da bez njega nemožeš predati zahtjev za dječiji doplatak... u to sam sigurna!

bez kojeg papira:confused::ne zna:
ne možeš ga predati bez potvrde o primanjima koje ste ti i muž primili prethodne godine, nema veze kako se papir zove,ako si bila na porodiljskom papir o primicima daje ti HZZO, ako si radila daje ti poslodavac, porezna nema uvid u tekuće račune građana pa tako ni u njihove prihode:mig:

Nina2910
07.02.2011., 07:39
bez kojeg papira:confused::ne zna:
ne možeš ga predati bez potvrde o primanjima koje ste ti i muž primili prethodne godine, nema veze kako se papir zove,ako si bila na porodiljskom papir o primicima daje ti HZZO, ako si radila daje ti poslodavac, porezna nema uvid u tekuće račune građana pa tako ni u njihove prihode:mig:

Iz HZZO su me poslali po tu potvrdu u poreznoj jer bez nje nemogu predati zahtjev za doplatak. E pa sad, valjda oni najbolje znaju koji papiri trebaju a ja predajem po prvi put pa valjda zato možda i treba... neznam... :ne zna:

mambi
07.02.2011., 08:52
Ja predajem za starije dijete produženje dječijeg doplatka i za mlađe po prvi put.
Znači od dokumenata predajem:
-rodni list za oba djeteta(može kopija)
-potvrde isplatitelja prihoda za prošlu god.(kod nas ima svega: potvrda o prihodima iz radnog odnosa,bolovanja,porodiljnog i još potvrda da muž kao nezaposlen nije primao naknadu sa burze)
-potvrda porezne uprave za dohodak od samostalnog radda
-jedan formular
-kopije osobne mm i mene,i kopija kartice tekućeg računa

DALI JE TO SVE?
Please ako netko zna i može reći,samo da se ne vraćam ak kaj nedostaje.Hvala :)

mamamare
07.02.2011., 13:54
Iz HZZO su me poslali po tu potvrdu u poreznoj jer bez nje nemogu predati zahtjev za doplatak. E pa sad, valjda oni najbolje znaju koji papiri trebaju a ja predajem po prvi put pa valjda zato možda i treba... neznam... :ne zna:

i mene ovo buni zato pomagajte......
ja sam mama na porodiljnom zbog njege, papire za dd predala prije desetak dana. sve uredno potvrdu za muza o primanju iz firme, za mene sa hzzo-a, rjesenje o njezi i sve drugo....medutim, danas dobivam obavijest da donesem potvrdu od porezne uprave o visini dohotka za sebe, muza i djecu.:confused:
znam da se to odnosi na dd za starije djete koje nije na njezi, ali kakva vrazija potvrda od porezne ako smo radili samo u firmi odnosno na porodiljnom:ne zna:

plizz....plizz help jer neznam uopce sta cu trazit na poreznoj, pa da me ne vozaju ko malog majmuna....

iwcchy
07.02.2011., 14:56
je nina,i ja sam morala u poreznu po to,i pošto sam bila na bolovanju i porodiljnom iznos na tom papiru iz porezne je nula kn,al svejedno smo i suprug i ja morali to dostavit ..i iz hzzo,i potvdu od poslodavca..očito svaka županija ima različite šeme..

MonyB
07.02.2011., 15:09

Da,potvrda o visini dohotka za godinu za koju se trazi..Ja bila danas,uz IP poslodavca traze i potvrdu sa porezne,za muza i mene..
..iz Splita sam:)..

svesami
07.02.2011., 15:47
moje iskustvo..mi predali poštom prošle godine. 3 dopisnice nam poslali u 6. i 7. mj. da MM dođe na konzultacije o tome što još moramo od papira donijeti-mi krelci nismo donijeli ni porezne ni potvrdu od HZZOa ni sa burze.. pa nas ipak uzeli u razmatranje i odobrili na kraju.
i ove godine ćemo poštom ali sad znamo što sve treba!:mig:

mamamare
07.02.2011., 16:07
Da,potvrda o visini dohotka za godinu za koju se trazi..Ja bila danas,uz IP poslodavca traze i potvrdu sa porezne,za muza i mene..
..iz Splita sam:)..

i jesi isla po tu potvrdu u poreznu?
jel guzva? iz splita sam :top:

mambi
07.02.2011., 16:20
Ja predajem za starije dijete produženje dječijeg doplatka i za mlađe po prvi put.
Znači od dokumenata predajem:
-rodni list za oba djeteta(može kopija)
-potvrde isplatitelja prihoda za prošlu god.(kod nas ima svega: potvrda o prihodima iz radnog odnosa,bolovanja,porodiljnog i još potvrda da muž kao nezaposlen nije primao naknadu sa burze)
-potvrda porezne uprave za dohodak od samostalnog radda
-jedan formular
-kopije osobne mm i mene,i kopija kartice tekućeg računa

DALI JE TO SVE?
Please ako netko zna i može reći,samo da se ne vraćam ak kaj nedostaje.Hvala :)

žene jel zna netko please :s

MonyB
07.02.2011., 17:11
i jesi isla po tu potvrdu u poreznu?
jel guzva? iz splita sam :top:

Ma kakvi:)..guzve nema ispred tih vrata,ali ipak pozuri jer ce se sad stvoriti guzve zbog poreza,a ta vrata su odmah tu blizu(pise ti na njima između ostalog i" potvrde o dohotku")..

MonyB
07.02.2011., 17:12
žene jel zna netko please :s

Mislim da je to sve:top:

mambi
07.02.2011., 17:22
Mislim da je to sve:top:

hvala :D

damafia25
07.02.2011., 17:56
hvala :D

jel ti imaš obrt?jel nije mi jasno zašto predaješ potvrdu od samostalnog rada!:ne zna:
i da na želost svaka županija, općina grad imaju svoju politiku. ako predajete IP obrazce i te silne potvrde nije mi jasno zašto vas to traže s porezne kad im na tom potvrdama ionako piše 0 kn:confused::ne zna:

kopirano sa stranice HZMO:

Podnošenje zahtjeva

Zahtjev se podnosi u pisanom obliku nadležnoj područnoj službi Zavoda prema mjestu prebivališta podnositelja zahtjeva. Zahtjevi se mogu dostaviti osobno ili poštom.
Uz zahtjev se podnosi propisana dokumentacija.

Uz zahtjev za priznanje prava na doplatak podnose se sljedeći dokazi:

- rješenje centra za socijalnu skrb, odnosno odluka suda (o skrbništvu, o čuvanju i odgoju djeteta)
- odobrenje za stalni boravak (za stranca).

- potvrda o redovitom školovanju za svu školsku djecu koja su navršila 15 godina, osim za djecu s utvrđenim težim oštećenjem zdravlja
- dokaz o smrti roditelja
- dokaz o postojanju potpune i trajne nesposobnosti za samostalan život i rad roditelja
- dokaz da je prebivalište roditelja nepoznato
- rješenje o oduzimanju poslovne sposobnosti roditelja.

Za članove kućanstva:

- osobna iskaznica za punoljetnog člana – preslika
- izvadak iz matice rođenih za maloljetnu djecu za koju se ne traži doplatak.

- potvrdu ISPLATITELJA PRIHODA o ostvarenim prihodima podnositelja zahtjeva i svih članova kućanstva u prethodnoj kalendarskoj godini( plaća, naknada zbog bolovanja, nezaposlenosti, porodnog dopusta,
- mirovinsku uputnicu ili presliku rješenja o mirovini za člana kućanstva.

Dokaze o prihodima ne podnosi podnositelj zahtjeva koji pravo ostvaruje za dijete s utvrđenim težim oštećenjem zdravlja. niti za djete smrtno stradalog, zatočenog ili nestalog Hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata.

Uz zahtjev za nastavno utvrđivanje prava na doplatak za djecu od 1. ožujka svake godine.(prevođenje), dostavljaju se:

- dokazi o ostvarenim prihodima svih članova kućanstva u prethodnoj godini
- dokazi o nastalim promjenama u statusu korisnika i djece
- dokazi o nastalim promjenama u broju i svojstvu članova kućanstva
- početkom nove školske godine dokaz o redovitom upisu za djecu koja su navršila 15 godina života

Dokaze o prihodima ne podnosi podnositelj zahtjeva koji pravo ostvaruje za dijete s utvrđenim težim oštećenjem zdravlja. niti za djete smrtno stradalog, zatočenog ili nestalog Hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata.

mambi
07.02.2011., 18:08
jel ti imaš obrt?jel nije mi jasno zašto predaješ potvrdu od samostalnog rada!:ne zna:

ma nemam obrt,ali uvijek sam morala ići u poreznu po neku potvrdu i ja i mm.pa vidim da i ti navodiš da je ta potvrda potrebna.

damafia25
07.02.2011., 18:50
da, ali ti piše za dohodak od samostalnog rada, a to stoji samo za one koji imaju obrte,tj.vlasnici su obrta!:)

MonyB
07.02.2011., 22:30
ma nemam obrt,ali uvijek sam morala ići u poreznu po neku potvrdu i ja i mm.pa vidim da i ti navodiš da je ta potvrda potrebna.

Svašta piše na poleđini ali ne treba ti bas sve što piše:mig:..sa porezne ti eventualno treba potvrda o dohotku od nesamostalnog rada(bar je tako kod nas u Splitu:rolleyes:)

MonyB
07.02.2011., 22:40
Damafia,oprosti ako te nisam razumila ali kazes da na tim potvrdama s porezne pise 0 kn..na potvrdi o dohotku s porezne uprave pise isti godisnji iznos dohotka kao i na IP kartici..

djura19
07.02.2011., 22:46
e da, i ja se sjecam da sam morala ici u poreznu po potvrdu iako nemam obrt

mambi
08.02.2011., 07:12
e da, i ja se sjecam da sam morala ici u poreznu po potvrdu iako nemam obrt

ma ja išla sve 3 godine u općinu po neku potvrdu o porezu....ma neznam kakva je to potvrda,dali od samostalnog ili nesamostalnog rada ali znam da treba

bittersweetness
08.02.2011., 07:22
znam da sigurno ponovljeno puno puta ali ne stignem traziti.do kada imam vremena predati produzenje doplatka,do kraja mjeseca?
hvala