PDA

View Full Version : Dječji doplatak

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14

enigmatic
08.02.2011., 07:27
ma ja išla sve 3 godine u općinu po neku potvrdu o porezu....ma neznam kakva je to potvrda,dali od samostalnog ili nesamostalnog rada ali znam da treba

to ti je porezno uvjerenje

znam da sigurno ponovljeno puno puta ali ne stignem traziti.do kada imam vremena predati produzenje doplatka,do kraja mjeseca?
hvala

da,do 28.2.

mamamare
08.02.2011., 14:25
Ma kakvi:)..guzve nema ispred tih vrata,ali ipak pozuri jer ce se sad stvoriti guzve zbog poreza,a ta vrata su odmah tu blizu(pise ti na njima između ostalog i" potvrde o dohotku")..

e pazi sad ove zbrke:)
jutros bila na poreznu po potvrdu za dd kad ono, teta sa porezne kaze da tu potvrdu mogu doc trazit tek iza 01.03. :confused::confused:
i sta sad jel to znaci dok im ne dostavim tu potvrdu nista od isplate? ona kaze da se moze predat tzv. tablica po kojoj se vrsi prijava poreza...
ima li ko ideju:ne zna:

MonyB
08.02.2011., 15:40
e pazi sad ove zbrke:)
jutros bila na poreznu po potvrdu za dd kad ono, teta sa porezne kaze da tu potvrdu mogu doc trazit tek iza 01.03. :confused::confused:
i sta sad jel to znaci dok im ne dostavim tu potvrdu nista od isplate? ona kaze da se moze predat tzv. tablica po kojoj se vrsi prijava poreza...
ima li ko ideju:ne zna:

Da,istina,ja sam svoju podigla za 2009 god. jer mi je tako jedna teta na mirovinskom savjetovala(duga prica:mig:),a gospođa na poreznoj mi je rekla da mi ne moze dati za 2010g prije 3.mj.iako meni ne treba jer sam kroz 2010-tu bila na bolovanju i porodiljnom pa mi je trebala samo potvrda od HZZO:..

Nina2910
08.02.2011., 16:01
Da,istina,ja sam svoju podigla za 2009 god. jer mi je tako jedna teta na mirovinskom savjetovala(duga prica:mig:),a gospođa na poreznoj mi je rekla da mi ne moze dati za 2010g prije 3.mj.iako meni ne treba jer sam kroz 2010-tu bila na bolovanju i porodiljnom pa mi je trebala samo potvrda od HZZO:..

A meni su rekli da je mogu dobiti tek od 20.02. nadalje... :ne zna:

MonyB
08.02.2011., 17:30
A meni su rekli da je mogu dobiti tek od 20.02. nadalje... :ne zna:

Ma sve su to datumi blizu jedan drugog:lol:..ko da smo na trznici:D
Ali tako nama funkcionira cijela drzava,ne vazi za svakog isto:kava:

valneahana
10.02.2011., 16:02
imam formular kod sebe i sad piše da upiše osobni broj iz radne knjižice?kaj je to?znači sad moram zvati u firmu da mi pročitaju taj broj?

saznala broj,nisam pojma za to imala da postoji i to

valneahana
10.02.2011., 16:48
nego još jedno pitanje

planiram slati poštom

netko je tu pisao da je slao poštom pa me zanima

na koju adresu da šaljem

na mihanovićevu ili podružnicu u tvrtkovoj

i šta napišem na kuverti?jel moram naglasiti neki odjel/odsjek ili?

gdje vi svi što osobno nosite idete?u tvrtkovu ili mihanovićevu?

ksenija_2
10.02.2011., 17:32
nego još jedno pitanje

planiram slati poštom

na koju adresu da šaljem

Ja već tri godine predajem zahtjev u ulici Andrije Žaje, nemam pojma koji broj- tamo kod Doma sportova (prizemlje nebodera ispred čijeg ulaza je ona kugla s Univerzijade ako se ne varam).

Nova0303
10.02.2011., 17:38
imam formular kod sebe i sad piše da upiše osobni broj iz radne knjižice?kaj je to?znači sad moram zvati u firmu da mi pročitaju taj broj?

di ti to piše? :confused:

valneahana
10.02.2011., 17:42
di ti to piše? :confused:

na formularu koji sam isprinatala s njihove stranice

pod podacima podnositelja(ja)traži me jmbg,oib i osobni broj iz radne knjižice,zvala firmu da mi pročitaju

valneahana
10.02.2011., 17:43
Ja već tri godine predajem zahtjev u ulici Andrije Žaje, nemam pojma koji broj- tamo kod Doma sportova (prizemlje nebodera ispred čijeg ulaza je ona kugla s Univerzijade ako se ne varam).

znam di je to,kaj se može i tamo??

tamo se i zdravstvene dižu kad si nezaposlen,možda drugi ulaz ali tamo

jel smijem znati iz kojeg si kvarta jer neznam dali to ide prema mjestu stanovanja ili kako al ja sam na rudeš a to spada pod trešnjevku pa bi možda i ja mogla tamo

Nova0303
10.02.2011., 17:51
na formularu koji sam isprinatala s njihove stranice

pod podacima podnositelja(ja)traži me jmbg,oib i osobni broj iz radne knjižice,zvala firmu da mi pročitaju

ja to nigdje nisam vidjela...svašta...:ne zna: baš ću pogledat imam li koji prazan formular...

teta mina
10.02.2011., 18:00
nego još jedno pitanje

planiram slati poštom

na koju adresu da šaljem

ja sam zahtjev za doplatak zbog njege djeteta slala putem poste (preporuceno) u mihanovicevu. Napisala sam:

Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje
( zahtjev za ostvarenje prava na doplatak za djecu)
A. Mihanovića 3
10 000 zagreb

Nisam upisala broj radne knjizice, za 3 tj mi je stiglo pozitivno. rjesenje. U ponedjeljak cu opet putem poste poslati za ovu godinu. Sretno

besplatni broj za informacije iz hrvatske je 0800 63 63 63 od 8-16

enigmatic
10.02.2011., 18:17
Taj osobni broj iz radne se nigdje ne traži na onom formularu koji se kupi u narodnim novinama.

U zagrebu svi predaju papire u Andrije Žaje 44,to nema veze sa mjestom stanovanja.

marina3
10.02.2011., 18:18
do kad se predaje zahtjev za dječji ,koje papire trebam i gdje to predajem?
hvala!

teta mina
10.02.2011., 18:19
ja to nigdje nisam vidjela...svašta...:ne zna: baš ću pogledat imam li koji prazan formular...

odmah na početku pod brojem 5 osobni broj (iz radne knjižice)

teta mina
10.02.2011., 18:21
Taj osobni broj iz radne se nigdje ne traži na onom formularu koji se kupi u narodnim novinama.

U zagrebu svi predaju papire u Andrije Žaje 44,to nema veze sa mjestom stanovanja.

ako sam dobro shvatilavalneahana traži doplatak na temelju produljenog porodiljnog zbog njege djeteta a taj zahtjev se podnosi na mirovinskom

enigmatic
10.02.2011., 18:22
ako sam dobro shvatilavalneahana traži doplatak na temelju produljenog porodiljnog zbog njege djeteta a taj zahtjev se podnosi na mirovinskom

to nisam znala,ako je tako onda ne znam.

napisla sam adresu jer su još neki pitali.

teta mina
10.02.2011., 18:23
to nisam znala,ako je tako onda ne znam.

napisla sam adresu jer su još neki pitali.

da u žajinoj je "običan" doplatak. tu ne mogu puno pomoći ja za sada spadam u mihanovićevu

valneahana
10.02.2011., 18:36

ne

tražim za obični prvi puta

vidjela sam na njihovim stranicama minahovićevu i tvrtkovu a sitnim slovima piše i za trpimirovu i za žajinu a to nisam vdjela tek kad ste tu napisali za žajinu sam išla opet gledati

piše da se predaje područnom uredu prema mjestu prebivališta,kako god bilo od svih mjesta nabliže mi je žajina i mislim da tamo i spadam pa možda neću poštom slati nego ću poslati muža:D

hvala vam na odgovorima

kako to da se onda formulari razlikuju?ovi iz narodnih novina i ovih s njihove stranice?

teta mina
10.02.2011., 18:41
valneahana ispričavam se

valneahana
10.02.2011., 18:47
do kad se predaje zahtjev za dječji ,koje papire trebam i gdje to predajem?
hvala!

za produljenje do 28.02. a za prvi puta kad hoćeš ali isplata ide od onda kad si poslala tj. od tog dana se gleda

trebaju ti preslike osobne iskaznice za sve ukućane koji su punoljetni i žive u tvom kućanstvu(ti,mm,ako ima baka,deda,punoljetno dijete,...)

ako dijete ide u školu onda isto nešto treba,neznam kaj i dali u srednju ili osnovnu,to me se ne tiče jer nemam djece u školi ali stavit ću ti stranicu pa si pročitaj

ip obrasce tebe i muža koje daje poslodavac(to ne piše al neki kažu da treba neki da ne,ja priložila) za 2010.

potvrde od poslodavca za to koliko je ti je isplaćeno,od tebe i muža i od svih članova kućanstva koji žive s vama a rade za 2010. godinu

rodne listove djeteta,djece za koju se traži doplatak

ako netko nije zaposlen a dobiva naknadu od burze onda njihovu potvrdu

ako si u 2010. bila na porodiljnom,bolovanju,komplikacijama onda u hzzo traćžiš potvrdu od njih da ti napišu koliko si od njih dobila

ako imaš obrt svoj onda porezno uvjerenje od samostalnih prihoda

ako netko u kućanstvu je u mirovini onda isto nešto treba

mislim da je to sve i da njihov zahtjev kupljen u narodnim novinama ili skinut s njihovih stranica preko neta

e sad ima još caka,dali je dijete bolesno,dali si samohrana majka,dali si skrbnik,.. dali je branitelj poginuo,nestao ili tako nešto onda o svemu tome trebaju dokazi još

odi na www.mirovinsko.hr i klikni na doplatak za djecu s lijeve strane u stupcu

valneahana
10.02.2011., 18:49
valneahana ispričavam se

ma nemaš se kaj ispričavati

muka mi je od te papirologije kako za ovo tako za sve,uvijek pitam na sto strana što mi treba,svatko govori drukčije i od svih uzmem sve u obzir i uvijek mi nekaj fali ili ne štima(govorim općenito):rolleyes:

ksenija_2
10.02.2011., 19:40
znam di je to,kaj se može i tamo??

tamo se i zdravstvene dižu kad si nezaposlen,možda drugi ulaz ali tamo

jel smijem znati iz kojeg si kvarta jer neznam dali to ide prema mjestu stanovanja ili kako al ja sam na rudeš a to spada pod trešnjevku pa bi možda i ja mogla tamo

Je, to je ista adresa kao za zdravstvene, samo na drugim šalterima. Mislim da ti nema veze iz kojeg si kvarta. Zapravo, nemam pojma mogu li se igdje drugdje predati ti papiri :ne zna:
I pripremi se na gužvu i čekanje u redu.

Inače, ja sam unatrag dvije godine uvijek predavala: ip kartice i uvjerenja s burze i uvijek nam je odobreno bilo. Plus to da su ip kartice bile fotokopirane. Nikakvo uvjerenje s porezne nas nisu tražili.

P.S. Nemojte zaboraviti priložiti fotokopiju debitne ili kojeveć kartice na koju će vam isplaćivati doplatak!!

Nova0303
10.02.2011., 19:48

jelde da ne...već sam mislila da sam pobudalila...:D

Elich San
10.02.2011., 21:49

na vrhu formulara kojeg kupite u knjižari imate BROJ SPISA-tu se piše broj sa rješenja za dječji kojeg ste dobili prošle godine , a ispod toga vam piše OSOBNI BROJ- tu se upisuje broj koji mm dobije iz firme, nisam znala da je to broj iz radne knjižice
tako da potvrđujem da i na zahtjevu iz knjižare vam treba osobni broj

J
P.S. Nemojte zaboraviti priložiti fotokopiju debitne ili kojeveć kartice na koju će vam isplaćivati doplatak!!

nama ovo ne treba, uvijek samo na zahtjevu dolje ispunimo broj tekućeg računa i adresu poslovnice banke u kojoj je račun otvoren i to je to, nikada kopija kartice :ne zna:

marina3
10.02.2011., 21:52
hvala na info,uglavnom trebam brdo toga:D n eznam niti jel imam pravo !

Vesna-Knežija
10.02.2011., 22:20
sad mi kaže ženskica iz firme,da će mi sutra poslati IP obrazac ali kako mi treba i za dječiji i za prijavu poreza da ga kopiram...
kaj može kopija :confused:

ja od supruga nikad ne prilažem IP obrazac, nego mu firma napiše i potpiše i ovjeri potvrdu o primanjima u svrhu dd-a i uvijek mi je vrijedilo to

damafia25
10.02.2011., 22:22
hvala na info,uglavnom trebam brdo toga:D n eznam niti jel imam pravo !

Izračunaj:
prihodi tvoji+prihodi tvog muža podijeljeno sa brojem koliko vas ima u kućanstvu (znači ti,tm i djeca) i to opet podijeliš sa 12, rezultat ne smije biti veći od 1663 kn:D

ksenija_2
11.02.2011., 07:43
nama ovo ne treba, uvijek samo na zahtjevu dolje ispunimo broj tekućeg računa i adresu poslovnice banke u kojoj je račun otvoren i to je to, nikada kopija kartice :ne zna:

Nas su tražili, a i piše na formularu: priložite presliku iskaznice tekućeg računa ili štedne knjižice. I svaki put kad sam dobivala novce od države, tražili su me da priložim fotokopiju debitne kartice :ne zna:
Mene stvarno fascinira kako u ovoj državi svaki državni službenik vodi svoju politiku- jedni kažu jedno, drugi drugo.

ksenija_2
11.02.2011., 07:45
ja od supruga nikad ne prilažem IP obrazac, nego mu firma napiše i potpiše i ovjeri potvrdu o primanjima u svrhu dd-a i uvijek mi je vrijedilo to

Očigledno nije bitno što je dokle god vide koja su bila primanja u prethodnoj godini. Ja uvijek prilažem fotokopiju ip kartice.

Vesna-Knežija
11.02.2011., 08:14
što god da priložiš oni zadnjih godina usklađuju to s poreznom upravom, zato je nekad obrada duže traje, tako je zadnjih godina

a preslika tekućeg, možda treba kad predaješ prvi put, za nastavno netreba

iako npr, u vodnikovoj za onih 3/6/9 tisuća od grada, kad istekne kartica tekućeg čiju si kopiju priložio, moraš donjet kopiju nove, inaće te godine i narednih nema isplate (oni koji primaju 6 godina), tako da vodite o tome računa

ladythee
11.02.2011., 11:53
Pitanje za sve:
Jeli se itko susreo sa situacijom da tata i djeca zive na jednoj adresi na mama na drugoj? Koja je tada procedura za dobivanje dd prvi put?? :confused

ksenija_2
11.02.2011., 12:21
Pitanje za sve:
Jeli se itko susreo sa situacijom da tata i djeca zive na jednoj adresi na mama na drugoj? Koja je tada procedura za dobivanje dd prvi put?? :confused

Kod nas ti je situacija da su tata i dijete prijavljeni na jednoj adresi, ja na drugoj, a zapravo živimo zajedno na trećoj adresi. Nismo imali nikakvog problema zbog različitih adresa, nitko nas nije tražio nikakvu dodatnu potvrdu. No, pročitala sam na ovoj temi da su neki ljudi u istoj takvoj situaciji trebali kod javnog bilježnika ovjeriti izjavu da žive u zajedničkom kućanstvu.

Vesna-Knežija
11.02.2011., 13:06
to nema veze samo predaj sve

madcox
11.02.2011., 14:11
Pitanje za sve:

i nama je bilo tako, tata nam je bio na drugoj adresi, i kad sam predavala nisu nam radili nikakve probleme, niti su bilo šta pitali u tome........:top:

mambi
11.02.2011., 14:19
Dali rodni list djece mora biti orginal il može i kopija??

Ani4
11.02.2011., 14:19
JA danas napokon predala papire. Nije bila bas velika guzva, jedno deset ljudi ispred mene. Ali se red brzo pomice.

mambi
11.02.2011., 14:21
JA danas napokon predala papire. Nije bila bas velika guzva, jedno deset ljudi ispred mene. Ali se red brzo pomice.

a to sad kak se bliži kraj mjeseca svaki dan bude bila sve veća gužva...

ladythee
11.02.2011., 14:41
Zahvaljujem na odgovoru!
Pozdrav iz suncanog predivnog Splita!

Vesna-Knežija
11.02.2011., 15:11

si bila ujutro rano ili?

valneahana
11.02.2011., 18:54
Dali rodni list djece mora biti orginal il može i kopija??

koliko je meni poznato nigdje se nebi trebali davati originali dokumenata,jedino na uvid

kopija ide:mig:

milkica
11.02.2011., 19:12
Ja predajem prvi put, zagreb.
Jel moram na opcinu po onaj papir ili ne ?

Vesna-Knežija
11.02.2011., 22:02
da porezno uvjerenja

jazzmin
11.02.2011., 22:36
meni nešto nije jasno pa ako mi netko može pojasnit...
na što se misli kad treba navesti članove kućanstva?
npr. ja bih navela samo muža, dijete i sebe... a ne bih navodila još i roditelje i brata... jer nekako mi nije logično da to što ljudi žive na istoj adresi, automatski spadaju u isto kućanstvo.
a i računica mi je onda bolja :cerek:

jel mi može netko to pojasnit? hvalaaaa

Vesna-Knežija
11.02.2011., 22:58
samo svoju obitelj, sebe muža i djecu

Peky
12.02.2011., 00:03
a ovu potvrdu sa hzzo-a za porodiljno, to idem tamo pa mi oni daju? jel zna neko jel gužva u klovićevoj za to?

djura19
12.02.2011., 00:37
ja sam danas predavala djecji, prije toga sam isla na poreznu gdje mi je rekla da prije 01/03 nista od potvrde :rolleyes: ALI za one koji ne predaju prvi put treba samo izvodi primanja za proslu godinu iz firme/biroa i formular koji se kupi u socijalnom a dodje 3 kn

mambi
12.02.2011., 07:28
a ovu potvrdu sa hzzo-a za porodiljno, to idem tamo pa mi oni daju? jel zna neko jel gužva u klovićevoj za to?

nije,ja jučer bila.to isto dobiješ u sobi 25 na katu

Ani4
12.02.2011., 08:54
si bila ujutro rano ili?

Bila sam oko 13 sati.
Ali gotova sam bila za 10 minuta, rade 5 saltera i dosta brzo sve ide.
Ni u Jukicevoj nije bila guzva, odmah sam dosla na red.

Vesna-Knežija
12.02.2011., 09:24
super, mislim da ću ja u ponedjeljak, malu u klokanicu i u jukićevu po primanja, pa u žajinu, sve sam ostalo popunila i pripremila

Peky
12.02.2011., 23:03
nije,ja jučer bila.to isto dobiješ u sobi 25 na katu

fala puno! morat ću to ovaj tjedan obavit...

honeystar
13.02.2011., 07:40
Imama jedno pitanje :mora li račun za isplatu dječjeg biti tekući ili to može biti i žiro rn.

prošlu godinu sam uplačivala na tekući ali sad bi na nek xy račun tako da tu lovu uštedim.

snoopy26
13.02.2011., 07:53
Imama jedno pitanje :mora li račun za isplatu dječjeg biti tekući ili to može biti i žiro rn.

prošlu godinu sam uplačivala na tekući ali sad bi na nek xy račun tako da tu lovu uštedim.

isprazni inbox :mig:

honeystar
13.02.2011., 08:46
isprazni inbox :mig:

:brukica::brukica:

Jesam!

mambi
13.02.2011., 08:50
kad sjeda zadnja isplata dječijeg prije produženja starog,tj,prije odobrenja novog rješenja??

Vesna-Knežija
13.02.2011., 13:02
u ožujku za veljaču, to je zadnja isplata

mambi
13.02.2011., 13:54
u ožujku za veljaču, to je zadnja isplata

hvala :)

zlatna ivkica
14.02.2011., 15:00
gdje vadim papire ? bila sam prošlu cijelu godinu na komplikacijama i porodiljnom..

damafia25
14.02.2011., 15:05
gdje vadim papire ? bila sam prošlu cijelu godinu na komplikacijama i porodiljnom..

ovdje ti sve piše (http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=1288)

Ip obrazac dobiješ od poslodavca
Hzzo ti daje potvrdu o primanjima za porodiljni i komplikacije

zlatna ivkica
14.02.2011., 16:24
puno ti hvala!

marela23
16.02.2011., 10:01
imam pitanje sto je potrebno za djecji doplatak,ako zivimo u izvanbracnoj zajednici....
rješenje centra za socijalnu skrb (o skrbništvu, o čuvanju i odgoju djeteta)-gdje se to trazi,kako se pita za to..
radila sam sve do prije 45 dana od termina poroda gdje podizem za prihode od porodiljnog...
molim vas odgovorite i hvala puno...
kad je zadnji dan za podnosenje priave za djecji doplatak...

damafia25
16.02.2011., 10:15
imam pitanje sto je potrebno za djecji doplatak,ako zivimo u izvanbracnoj zajednici....
rješenje centra za socijalnu skrb (o skrbništvu, o čuvanju i odgoju djeteta)-gdje se to trazi,kako se pita za to..
radila sam sve do prije 45 dana od termina poroda gdje podizem za prihode od porodiljnog...
molim vas odgovorite i hvala puno...
kad je zadnji dan za podnosenje priave za djecji doplatak...

imaš link dva posta iznad:rofl:

marela23
16.02.2011., 10:22
vidim a jel se treba ic po tu potvrdu u cenatr za socijalnu skrb...

zaria...!
16.02.2011., 11:49
vidim a jel se treba ic po tu potvrdu u cenatr za socijalnu skrb...

Ja sam zvala upravo da pitam ovo pitanje centar za soc.skrb i receno mi je da oni ne daju nikakvu potvrdu vec ukoliko majka i otac ne zive zajedno, a on je priznao dijete, tj.nalazi se u rodnom listu tada je potrebna odluka suda o skrbništvu djeteta. Odluka da je majka skrbnik djeteta jer roditelji ne zive zajedno.
Ukoliko je vanbracna zajednica mislim da ide isto kao i bracna. ako zivite na istoj adresi prilazete oboje dohodak u prosloj godini. mislim da tada nije potrebna ta "potvrda". :ne zna:

enigmatic
16.02.2011., 13:20
Ne treba ti nikakva potvrda.Mi nismo vjenčani,živimo zajedno,a dragi je još uvijek prijavljen kod svojih.Nitko nas ništa ne pita.

lulucry
16.02.2011., 15:08
ne treba nikakva potvrda..ako ste u izvanbračnoj zajednici, živite zajedno i imate zajedničko dijete..to je kao da ste u braku ..treba vamsvi papiri koji bi trebali i da ste u braku...osobne vaše (ako još netko živi sa vama a prima plaću ne trebate ga stavljati da vam nebi falilo za prosjek, druge upisuješ samo ako ima kakve koristi od toga):rofl:...rodni list za djete za koje tražite doplatak, potvrda o prihodima,...itd..ne mogu se sad svega sjetiti,..sory

josy00
16.02.2011., 15:13
kada počinje isplata za sijecanj

damafia25
16.02.2011., 15:17
kada počinje isplata za sijecanj

oko 20.02.:D

zlatna ivkica
17.02.2011., 19:06
ovdje ti sve piše (http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=1288)

Ip obrazac dobiješ od poslodavca
Hzzo ti daje potvrdu o primanjima za porodiljni i komplikacije

znaci trebam ip obrazac od poslodavca, iako sam bila cijelu godinu na komplikacijama i porodiljnom?

damafia25
17.02.2011., 21:05
znaci trebam ip obrazac od poslodavca, iako sam bila cijelu godinu na komplikacijama i porodiljnom?

ako si bila na komplikacijama onda samo potvrda od HZZO-a, al muž ti treba dati IP obrazac ili već neki dok. o primicima:mig:

zlatna ivkica
17.02.2011., 21:12
ako si bila na komplikacijama onda samo potvrda od HZZO-a, al muž ti treba dati IP obrazac ili već neki dok. o primicima:mig:

ok, a sad da te još malo zagnjavim :)
a jel trebam sta od papira za dizanje te potvrde na socijalu? pitam da nejdem pet puta, mali je bolestan pa mi ga sveki treba pričuvat..

magaly
18.02.2011., 07:34
oko 20.02.:D
nema nikakve najave još na stranicama hzmo-a :ne zna:

magaly
18.02.2011., 10:05
javljam se iz Zajine,guzva je stojim 200 i neka u redu kak bu tek iduci tj,pravi odraz stanja u lijepoj nam nasoj

mojca1
18.02.2011., 10:32
Dječji u ponedjeljak

magela
18.02.2011., 10:46
ja prvi puta predajem papire i bila sam na poreznu po potvrde za mene i supruga i rekla mi je službenica da ove godine ništa od potvrda,da će mirovinsko automatski od njih dobivati podatke...inače ja samu Splitu.također tek sam danas shvatila da se računa od datuma predavanja papira dječji a ja imam već dva tjedna naše papire :lol:

MiNa8
18.02.2011., 10:48

Ne znam kako je kod tebe, ali mene su tražili prošle godine i potvrdu o isplaćenom dohotku od poslodavca, bez obzira što mi nije isplatio niti jednu plaću i što je iznos na potvrdi bio 0,00 kn.

Ja ću danas poslati muža, pa nek čeka u redu. :D

damafia25
18.02.2011., 13:48
ok, a sad da te još malo zagnjavim :)
a jel trebam sta od papira za dizanje te potvrde na socijalu? pitam da nejdem pet puta, mali je bolestan pa mi ga sveki treba pričuvat..

mislim da ti netreba ništa, dođeš tamo i tražiš tu potvrdu i naglasiš da ti treba za dd:)

Limuncin
18.02.2011., 15:36
cure pomoooć, opet :D

predala sam zahtjev za dječji 27.1.2011.
pošto nam je to prvi put, predala sam papire za 2009. i 2010.
prošle godine nisam imala pravo (gledajući primanja iz 2009) na dd i sad sam predala jer za ovu 2011 imamo pravo.

e sad, danas sam dobila rješenje (hm brzi su) i čitam:
"Pravo i isplata dd pripada korisniku dok su ispunjeni zakonski uvjeti a do najduže 28.02.2011."

Mislim WTF :confused: to je još 10 dana?? a šta je sa ostatkom godine?
šta sad moram opet predavat papire da primam doplatak do 28.2.2012.???
jer da ne bi propustila taj rok do kraja mjeseca??

jbtttttttttt poludit cuuu, ne kuziiim

Vesna-Knežija
18.02.2011., 17:32
najbolje da odeš tamo, ili nazoveš, da ti provjere po broju tog rješenja, i da ti kažu zašto do tad, kad si predala odmah i za 2010 godinu papire od primanja

ovako ispada, da si imala pravo i prošle godine, tj po primanjima iz 2009, jer po tim primanjima se ostvaruje pravo do 28.2.
a od 1.3. se ostvaruje pravo po primanjima iz 2010

tako da možda i netrebaš predavat ponovno, nego je ovo rješenje za taj dio, jer ti njima godina traje od 1.3. do 28.2.

Limuncin
18.02.2011., 18:03
najbolje da odeš tamo, ili nazoveš, da ti provjere po broju tog rješenja, i da ti kažu zašto do tad, kad si predala odmah i za 2010 godinu papire od primanja

ovako ispada, da si imala pravo i prošle godine, tj po primanjima iz 2009, jer po tim primanjima se ostvaruje pravo do 28.2.
a od 1.3. se ostvaruje pravo po primanjima iz 2010

tako da možda i netrebaš predavat ponovno, nego je ovo rješenje za taj dio, jer ti njima godina traje od 1.3. do 28.2.

pa da, to mi nije jasno, jer po primanjima iz 2009. nisam imala pravo, bar ono sta sam ja računala...
jedino ako oni period od 1.1.11. do 28.2. gledaju po primanjima iz 2010... hm
ne vjerujem, ma ne kuzim stvarno...

upucat cu se ako opet budem morala skupljat papire za 2010. :rolleyes:

a i čini mi se da je neka cura pisala bas o sličnom problemu, da je predala ovako u 1. mjesecu i da je morala ponovo krajem 2. ŠIT!!! :visi:

Vesna-Knežija
18.02.2011., 19:04
ne gledaju, za taj period vrijede primanja iz 2009
tako je bar svima koji su predali do 31.12., najbolje je da ih nazoveš, da znaš dal trebaš predat ponovno ili ne, po rješenju ti ne vrijedi nakon 28.2,
a opet nemaš im što novoga predat

zlatna ivkica
18.02.2011., 19:24
dobro, otići cu u pon, pretpostavljam da sutra ne rade (blago njima)..
hvala curke!

kliwer
19.02.2011., 18:58
pozdrav, htjela sam podnijeti zahtjev, no više nisam sigurna

gledala sam na webu koliki prihod se treba imati i kad sam izračunala primanja ispalo mi je da mogu ostvariti pravo (imamo neku kunu manje od 1663 kn po članu)
to sam naravno, izračunala po ip karticama
onda mi je još trebala porezna potvrda i ispalo je da je iznos na njoj 6 t kn:ne zna: veći i sad znači otpadam?
kako je moguće da je razlika na ip kartici i potvrdi od porezne tolika? i zašto je uopće drugačije, nikakvih drugih prihoda, osim plaće, nemamo

ako netko zna, hvala:)

ksenija_2
20.02.2011., 09:19
pozdrav, htjela sam podnijeti zahtjev, no više nisam sigurna

gledala sam na webu koliki prihod se treba imati i kad sam izračunala primanja ispalo mi je da mogu ostvariti pravo (imamo neku kunu manje od 1663 kn po članu)
to sam naravno, izračunala po ip karticama
onda mi je još trebala porezna potvrda i ispalo je da je iznos na njoj 6 t kn:ne zna: veći i sad znači otpadam?
kako je moguće da je razlika na ip kartici i potvrdi od porezne tolika? i zašto je uopće drugačije, nikakvih drugih prihoda, osim plaće, nemamo

ako netko zna, hvala:)

Nemam pojma.
Gleda ti se neto prihod bez dodatka za prijevoz i klopu. Možda je u tome caka :ne zna:

tindlbel
21.02.2011., 10:06
Isplata doplatka za djecu za siječanj 2011.

U ponedjeljak, 21. veljače 2011., počinje isplata doplatka za djecu za siječanj 2011. Doplatak će dobiti 214 544 korisnika za 402 332 djece. Procjena potrebnih sredstava za isplatu doplatka za djecu iznosi 143.366.224 kn. Podsjećamo da se sve dodatne informacije o ostvarivanju prava na doplatak za djecu mogu dobiti na INFO telefonima od 8 do 16 sati, 0800 – 63 63 63 (besplatni broj telefona), 01/ 4891 – 666, kao i na internetskim stranicama Zavoda (općenito i uvjeti, cenzusi, ostvarivanje prava). Osnovne informacije dostupne su i preko mobilnih uređaja na adresi: http://www.mirovinsko.hr/mobile .

Ani4
21.02.2011., 10:13
Jel vec kome sjelo?

Elich San
21.02.2011., 11:07
sjelo i erste

tiki81
21.02.2011., 11:18
sjelo u hypo

mambi
21.02.2011., 11:31
RBA?

wakingthewitch
21.02.2011., 14:25
Jel potrebno da u clanove kucanstva upisujem svoju mamu i sestre iako ne dijelimo financije iako zivimo zajedno?
I da li je potrebno, posto prosle godine nisam ni imala prihode (to se odnosi na proslu godinu, zar ne?), priloziti potvrdu porezne uprave i potvrdu isplatitelja prihoda?

bittersweetness
22.02.2011., 14:14
cure,prvi put produzujem zahtjev za DD...na stranicam mirovinskog pise da treba potvrda o dohotku za proslu godinu za mene i supruga..jel samo to?
hvala

bittersweetness
22.02.2011., 14:29
evo malo sam pregledala postove i nasla odgovor..dohodak i tiskanica i to je to :D

Velandra
22.02.2011., 20:42
daj molim vas, netko... ja to ništa ne razumijem :brukica:

ja student redovni bez primanja, muž nezaposlen,nije na burzi (radi honorarno ali nije prijavljen).

i šta sad ja da vadim i gdje? jel trebam potvrdu od faksa ili ništa za sebe? jel muž uopće može nešto izvadit i gdje? totalno sam se pogubila i antitalenat sam za birokraciju :(

i do kad se zahtjev može predat?

damafia25
23.02.2011., 00:25
Jel potrebno da u clanove kucanstva upisujem svoju mamu i sestre iako ne dijelimo financije iako zivimo zajedno?
I da li je potrebno, posto prosle godine nisam ni imala prihode (to se odnosi na proslu godinu, zar ne?), priloziti potvrdu porezne uprave i potvrdu isplatitelja prihoda?
ako ostsle članove kućanstva stavljaš to bi ti moglo smanjiti šansu za dječji, tako da nema potrebe, samo stavi sebe, muža i dijete.
ali ako ti mama i sestre nemaju nikakva primanja onda ih možeš staviti u protivnom nemoj i ne moraš!:mig:
daj molim vas, netko... ja to ništa ne razumijem :brukica:

ja student redovni bez primanja, muž nezaposlen,nije na burzi (radi honorarno ali nije prijavljen).

i šta sad ja da vadim i gdje? jel trebam potvrdu od faksa ili ništa za sebe? jel muž uopće može nešto izvadit i gdje? totalno sam se pogubila i antitalenat sam za birokraciju :(

i do kad se zahtjev može predat?

i za sebe i za muža trebaš potvrdu o primanjima za predhodnu godinu,. Ako studiraš onda ti trebaš potvrdu s faksa, a kako ti je muž nezaposlen on treba potvrdu da je cijelu prošlu godinu bio nezaposlen i da nije imao nikakva primanja:mig:

Zahtjev se predaje do 28.02.2011.

Velandra
23.02.2011., 07:33
ako ostsle članove kućanstva stavljaš to bi ti moglo smanjiti šansu za dječji, tako da nema potrebe, samo stavi sebe, muža i dijete.
ali ako ti mama i sestre nemaju nikakva primanja onda ih možeš staviti u protivnom nemoj i ne moraš!:mig:

i za sebe i za muža trebaš potvrdu o primanjima za predhodnu godinu,. Ako studiraš onda ti trebaš potvrdu s faksa, a kako ti je muž nezaposlen on treba potvrdu da je cijelu prošlu godinu bio nezaposlen i da nije imao nikakva primanja:mig:

Zahtjev se predaje do 28.02.2011.

hvala puno :mig:

samo mi pliz reci, di on to može izvadit, ako nije bio prijavljen na burzi? koja je to ustanova? :rofl:

lulucry
23.02.2011., 08:11
nisam sigurna ali ja sam nezaposlena i ne predajem sad nikakav papir kao dokaz o prihodima jer ih nemam..al ja samo produžujem zahtjev za dječji...a znam da sam kod prvog predavanja zahtjeva trebala donjeti iz porezne uprave potvrdu da nemam nikakvih primanja...nadam se da sam ti pomogla..trebaju ti kopije osobne tvoje i supruga, rodni list od bebe (može i kopija), potvrda o primanjima..ako primaš možda porodiljnu naknadu kao nezaposlena onda ti hzzo-socijalni..treba izdati potvrdu o uplačenim porodiljnim naknadama za prošlu godinu, isto tako ako je suprug prošle godine radio treba donijeti potvrdu o primanjima ako nije onda nek ode u poreznu(ako je i dalje tako) i zatraži potvrdu da nema nikakvih primanja..još ti treba kopija kartice tekućeg računa na koji če ti isplaćivati dječji doplatak..skupi što više papira i predaj do 28.2....u slučaju da bude nešto falilo oni ti šalju poziv na kuću da doneseš još nešto..ostale ukućane ne trebaš upisivati ako imaju primanja, ako nemaju nikakva primanja upiši i njih zbog prosjeka primanja...sretno
p.s. ovo o studiranju ne znam nisam imala takav slučaj..ali netko ti je već odgovorio da ti treba i ta potvrda

Velandra
23.02.2011., 19:45
nisam sigurna ali ja sam nezaposlena i ne predajem sad nikakav papir kao dokaz o prihodima jer ih nemam..al ja samo produžujem zahtjev za dječji...a znam da sam kod prvog predavanja zahtjeva trebala donjeti iz porezne uprave potvrdu da nemam nikakvih primanja...nadam se da sam ti pomogla..trebaju ti kopije osobne tvoje i supruga, rodni list od bebe (može i kopija), potvrda o primanjima..ako primaš možda porodiljnu naknadu kao nezaposlena onda ti hzzo-socijalni..treba izdati potvrdu o uplačenim porodiljnim naknadama za prošlu godinu, isto tako ako je suprug prošle godine radio treba donijeti potvrdu o primanjima ako nije onda nek ode u poreznu(ako je i dalje tako) i zatraži potvrdu da nema nikakvih primanja..još ti treba kopija kartice tekućeg računa na koji če ti isplaćivati dječji doplatak..skupi što više papira i predaj do 28.2....u slučaju da bude nešto falilo oni ti šalju poziv na kuću da doneseš još nešto..ostale ukućane ne trebaš upisivati ako imaju primanja, ako nemaju nikakva primanja upiši i njih zbog prosjeka primanja...sretno
p.s. ovo o studiranju ne znam nisam imala takav slučaj..ali netko ti je već odgovorio da ti treba i ta potvrda

hvala ti puno :)

evo predala sam sve, osim fotokopije kartice, to nisam znala da treba:o

znači, ako netko ima sličan slučaj da zna:
fotokopije osobnih od mm-a i mene
potvrda od hzzo-a o porodiljnom za prošlu god.
za mene i mm-a potvrda iz porezne da nemamo prihoda od samostalnih djelatnosti
za mene potvrda da sam redovan student (uzme se na referadi na faksu)
kopija izvatka iz matične knjige rođenih za malu
potvrda o nezaposlenosti, za mm-a, dignuo na burzi
i naravno obrazac u nn za dječji doplatak.

mislim da je to sve ;)

hvala svima na pomoći :)

lulucry
23.02.2011., 20:12
drago mi je da sam pomogla i da ste se snašli...pozdrav

Corina26
24.02.2011., 08:46
Potvrdu o primanjima za muža koji je u radnom odnosu treba izdati poslodavac ili??

zaskia
24.02.2011., 09:31
Meni u PBZu jos nije sjeo dječji!!! :confused: :ne zna:

valneahana
24.02.2011., 09:32
Potvrdu o primanjima za muža koji je u radnom odnosu treba izdati poslodavac ili??

da,znači neka mu napiše koliko mu je isplaćeno u prošloj godini

vešmašina
24.02.2011., 09:52

poslodavac kod kojeg je radio u prethodnoj godini, treba obrazac utv 102 (il utp, više se ne sjećam)

Corina26
24.02.2011., 10:46
Hvala :)

kbegicsi
24.02.2011., 13:07
Može mi netko reći na koga naslovljavam i na koju se adresu šalju papiri u Zg za dječji doplatak ?

zlatna ivkica
24.02.2011., 13:13
predala sam sve papire.. i šta sad? čekam da mi pošalju rješenje?

Vesna-Knežija
24.02.2011., 16:26
Može mi netko reći na koga naslovljavam i na koju se adresu šalju papiri u Zg za dječji doplatak ?

hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje
andrije žaje
zagreb

winnerica
24.02.2011., 16:44
Ja bila danas rano u 8 u Žajinoj predati papire za produljenje (rade od 8), kad ono - ispred mene već 50-ak ljudi unutra :eek: Istinabog, išlo je dosta brzo jer primaju papire na više šaltera odjednom, a jedan je red :mig::D, pa sam u 8,25 već išla doma :s

valneahana
24.02.2011., 18:23
predala sam sve papire.. i šta sad? čekam da mi pošalju rješenje?

da:mig:

zlatna ivkica
24.02.2011., 20:04
tenkju!

TIA2009
25.02.2011., 09:21
IMAM PTANJE
DANAS SALJEM PAPIRE ZA OBNOVU-TJ NASTAVAK dječjeg..
ali bi trebala i predati tj poslati i za novorodenu bebu,,
dali nju navodim na tom istom zahtjevu,te saljem papireza nju
ili ispunjavam posebno zahtjev koji ide samo na nju
ovi iz Žajine se ne javljaju ofkors

damafia25
25.02.2011., 11:13
IMAM PTANJE
DANAS SALJEM PAPIRE ZA OBNOVU-TJ NASTAVAK dječjeg..
ali bi trebala i predati tj poslati i za novorodenu bebu,,
dali nju navodim na tom istom zahtjevu,te saljem papireza nju
ili ispunjavam posebno zahtjev koji ide samo na nju
ovi iz Žajine se ne javljaju ofkors

sve stavljaš na jedan zahtjev i prilažeš njezin rodni list!:D

lizzzy
26.02.2011., 17:28
Hej ljudi trebam Vašu pomoć....

Trebam radit samo produljenje DD...i zanima me dali su potrebni rodni listovi , potvrdu porezne uprave,fotokopije onih papira od OIBa

ili samo:

preslika osobne od mene i muža
IP za mene i muža
potvrda sa HZZO-a
potvrda sa HZZ-a
preslika tekućeg računa
i naravno zahtjev

I ulazi li samo sve do 31.12.2010 i može li ip biti fotokopija

Puno puno hvala svima

mambi
26.02.2011., 17:46
Hej ljudi trebam Vašu pomoć....

Trebam radit samo produljenje DD...i zanima me dali su potrebni rodni listovi , potvrdu porezne uprave,fotokopije onih papira od OIBa

ili samo:

preslika osobne od mene i muža
IP za mene i muža
potvrda sa HZZO-a
potvrda sa HZZ-a
preslika tekućeg računa
i naravno zahtjev

I ulazi li samo sve do 31.12.2010 i može li ip biti fotokopija

Puno puno hvala svima

Ja sam predavala u Zagrebu,neki dan...
IP obrazac nije potreban
Potrebna je samo potvrda iz porezne uprave.
Fotokopije rodnih listova su potrebne
Fotokopije OIB potvrda nisu potrebne...Broj OIB-a treba samo navesti u zahtjevu.

lizzzy
26.02.2011., 18:13
Ja sam predavala u Zagrebu,neki dan...
IP obrazac nije potreban
Potrebna je samo potvrda iz porezne uprave.
Fotokopije rodnih listova su potrebne
Fotokopije OIB potvrda nisu potrebne...Broj OIB-a treba samo navesti u zahtjevu.

Mislim stvarno su smiješni...

rodni list ponovo pa kaj se promjenilo od prošle do ove godine?!!!

Na zahtjevu koji imam pišu za zahtjev za nastavno utvrđivanje prava 3 stvari da trebaju

Vesna-Knežija
26.02.2011., 20:18
ako je nastavno, samo popunjen obrazac, i primanja od 1.1 do 31.12.
rodni listovi ne, osim ako imaš novog člana :)

ja već godionama primam i samo nastavno predajem i samo obrazac i primanja

Nina2910
26.02.2011., 22:42
Cure vi koje ste već predavale za dječiji i nije vam prvi put kad mogu očekivati rješenje a kad prvu isplatu? Ja sam ove godine predala prvi put pa neznam kako to ide...

Vesna-Knežija
26.02.2011., 22:52
sve ovisi kad obrade zahtjev, može bit oko 20.4. da ti sjedne,to je za ožujak, a i nemora
ja imam par godina pravo i predajem nastavno, pa me obrade tek u svibnju, i onda mi sjednu dva zajedno,
ovisi kad predaš i kad dođeš na red,
i uvijek mi bude prije isplata nego rješenje

lizzzy
26.02.2011., 23:48
sve ovisi kad obrade zahtjev, može bit oko 20.4. da ti sjedne,to je za ožujak, a i nemora
ja imam par godina pravo i predajem nastavno, pa me obrade tek u svibnju, i onda mi sjednu dva zajedno,
ovisi kad predaš i kad dođeš na red,
i uvijek mi bude prije isplata nego rješenje

A dali je to nastavno kao nastavak prethodnog jer tamo se spominje neki datum iza 01,03...pa sad ne kužim....

A jel treba uz ip, i ostale potvrde još i potvrda iz porezne

Vesna-Knežija
27.02.2011., 07:38
nastavno je kao nastavak predhodnog, tj da si imao pravo godinu prije
ako je nastavno samo primanja trebaju, obrazac i ako eventualno postoji promjena u broju članova kućanstva, potvrda o tome

na obrascu na poleđini, sve jasno piše što treba, i za prvo podnošenje i za nastavno, a ima i na stranici hzmo-a, sve

ovaj 1.3. od tad se stjeće pravo po papirima koje podnosiš između 1.1. i 28.2., a isto ostvareno pravo ti i vrijedi do 28.2. iduće godine

lizzzy
27.02.2011., 09:06
nastavno je kao nastavak predhodnog, tj da si imao pravo godinu prije
ako je nastavno samo primanja trebaju, obrazac i ako eventualno postoji promjena u broju članova kućanstva, potvrda o tome

na obrascu na poleđini, sve jasno piše što treba, i za prvo podnošenje i za nastavno, a ima i na stranici hzmo-a, sve

ovaj 1.3. od tad se stjeće pravo po papirima koje podnosiš između 1.1. i 28.2., a isto ostvareno pravo ti i vrijedi do 28.2. iduće godine

to sam si i mislila ali me bunio taj datum 1.3 ja sam sebi o protumačila ako predaš iza 1.3...

Ma dobro, glavno da mi ne treba potvrda od Porezne uprave jer je nemam...... ostalo imam...

Puno puno puno hvala!!!!

morfin@
27.02.2011., 21:37
Da li netko zna adresu na koju se šalje doumentacija za DD?
Da li je to kasno poslati u pon 28.2.?
S obzirom da mi je DD uvećan za 25%- zbog oštećenja zdravlja djeteta da li opet šaljem sve nalaze i nalaz vještačenja? Prvu uplatu za prošlu godinu - od 6og mjeseca kad sam podnijela zahtjev, sam dobila (retroaktivno) u prvom mjesecu ove godine.

Vesna-Knežija
28.02.2011., 06:59
ja u Zagrebu šaljem, na HZMO, Andrije Žaje 44
pošalješ preporučeno i ostaviš onu potvrdicu bijelu o slanju, na kojoj se vidi datum kad si poslala, i vrijedi ti još i danas

manda23
03.03.2011., 11:54
Pozdrav,

zanima me da li u ukupan prihod za dobivanje dječjeg doplatka ulazi i otpremnina (dobivena nakon otkaza prošle godine) ili to ne bi smjelo ulaziti u prosjek.

Hvala

Vesna-Knežija
03.03.2011., 12:09
samo redovno primanje

manda23
03.03.2011., 12:25
samo redovno primanje

Puno hvala!

Još samo jedno pitanje...
Bivši poslodavac je u redovnim primanjima uvrstio i iznos otpremnine i tako je sve poslano u žajinu. sada bi trebalo ići na ispravak ukupnog prihoda bez otpremnine,zar ne?

Vesna-Knežija
03.03.2011., 12:57
uzmi taj papir, i odnesi ili ih nazovi pa da im pošalješ poštom, ili ih pitaj dal oni to odbiju ako se baš vidi na tome da je to otpremnina

Nova0303
17.03.2011., 09:59
trebam brzinsku informaciju...kad sam predavala papire za uvećani dd-produženje rekli su mi da mi ne trebas ništa
osim zahtjeva i kad se rodi nova beba da donesem sve njene papire,rodni list,prebivalište i ostalo...to sam i napravila
pa su mi rekli da im trebaju i IP kartice koje sam odnijela...međutim sad mi je došlo poštom da im trebam dostaviti:
1. porezno uvjerenje za 2010. za mene i supruga
2. potvrda o plaći i naknadama isplaćenim u 2010-oj za mene i supruga

zanima me pod 1. da li muž može otići po to uvjerenje da im samo kaže podatke jer je u blizini ili mu treba moja osobna
i pod 2. šta to nije IP koji sam već prdala?! :confused: ili oni možda rade zahtjev za novorođenu bebu...totalno su me zbunili...:ne zna:

Enid
17.03.2011., 10:17
Cure koje ste predavale za nastavno, jel vam došao kakav papir doma?

tindlbel
17.03.2011., 11:02
Zagreb, 17. ožujak 2011.
Isplata doplatka za djecu za veljaču 2011.
U ponedjeljak, 21. ožujka 2011., počinje isplata doplatka za djecu za veljaču 2011. Doplatak će dobiti 215 843 korisnika za 405 266 djece. Procjena potrebnih sredstava za isplatu doplatka za djecu iznosi 144.050.156 kn. Podsjećamo da se sve dodatne informacije o ostvarivanju prava na doplatak za djecu mogu dobiti na INFO telefonima od 8 do 16 sati, 0800 – 63 63 63 (besplatni broj telefona), 01/ 4891 – 666, kao i na internetskim stranicama Zavoda (općenito i uvjeti, cenzusi, ostvarivanje prava). Osnovne informacije dostupne su i preko mobilnih uređaja na adresi: http://www.mirovinsko.hr/mobile .

MiNa8
17.03.2011., 11:52
trebam brzinsku informaciju...kad sam predavala papire za uvećani dd-produženje rekli su mi da mi ne trebas ništa
osim zahtjeva i kad se rodi nova beba da donesem sve njene papire,rodni list,prebivalište i ostalo...to sam i napravila
pa su mi rekli da im trebaju i IP kartice koje sam odnijela...međutim sad mi je došlo poštom da im trebam dostaviti:
1. porezno uvjerenje za 2010. za mene i supruga
2. potvrda o plaći i naknadama isplaćenim u 2010-oj za mene i supruga

zanima me pod 1. da li muž može otići po to uvjerenje da im samo kaže podatke jer je u blizini ili mu treba moja osobna
i pod 2. šta to nije IP koji sam već prdala?! :confused: ili oni možda rade zahtjev za novorođenu bebu...totalno su me zbunili...:ne zna:

1. Trebat će mu samo tvoj OIB.
2. Nije to IP obrazac, već onaj obrazac koji kupiš u knjižari (bijeli, sa svijetloplavim rubom, ne znam sad kako se zove), pa ti ga ispune u firmi ili na HZZO-u (ovisi tko ti je isplaćivao naknadu). Na njemu je samo naznačen ukupan iznos plaća i naknada, nema posebnih rubrika za doprinose, poreze, prirez...

J.Mo
17.03.2011., 13:50
ne ulazi, samo redovna primanja ulaze

Upravo sam dobila rješenje da su mi odbili dječji jer prelazimo za nekih 33kn...ništa mi nije jasno...jedina logična stvar je da su mi kao prihod računali povrat poreza! Taj iznos mi stoji u Potvrdi o visini dohotka koju dobijem u poreznoj! Iako ću tu lovu dobiti na račun tek ove godine!

Da li ima smisla žaliti se?

Ani4
17.03.2011., 13:54
Ooo, tek u poneeljak sjeda...
Nekako sam se nadala da bi mogao vec sutra. Smrc...

Nova0303
17.03.2011., 14:01
1. Trebat će mu samo tvoj OIB.
2. Nije to IP obrazac, već onaj obrazac koji kupiš u knjižari (bijeli, sa svijetloplavim rubom, ne znam sad kako se zove), pa ti ga ispune u firmi ili na HZZO-u (ovisi tko ti je isplaćivao naknadu). Na njemu je samo naznačen ukupan iznos plaća i naknada, nema posebnih rubrika za doprinose, poreze, prirez...

a ja sam u medjuvremenu zvala mirovinsko jer mi nitko nije odgovorio pa su mi rekli da to je IP...sad mi niš nije jasno :ne zna:

MiNa8
17.03.2011., 14:07
a ja sam u medjuvremenu zvala mirovinsko jer mi nitko nije odgovorio pa su mi rekli da to je IP...sad mi niš nije jasno :ne zna:

Nije isto, ali nema veze. Ovaj obrazac koji sam ti navela u gornjem postu služi isključivo za ostvarivanje prava na dječji doplatak. IP obrazac može se koristiti u više svrha... No, nema smisla da ti sad opet traže IP obrazac ako si ga predala.

Vesna-Knežija
17.03.2011., 14:08
primanja može napisat firma i nan papir, potpisat i ovjerit, tak ja već godinama predajem za mm-a
na kraju i sa hzzo dobiješ tak potvrdu s napisanim i ovjerenim primanjima
a oni to i tako usklađuju sa poreznom upravom u kojoj su IP obrasci, jer bi si inaće mogao svatko napisat
kaj mu paše, kaj ne?

povrat poreza ti nije mogao ući u to, provjeri s njima, možda ti je firma napisala krivo
ili si se ti preračunala

Nova0303
17.03.2011., 15:19
Nije isto, ali nema veze. Ovaj obrazac koji sam ti navela u gornjem postu služi isključivo za ostvarivanje prava na dječji doplatak. IP obrazac može se koristiti u više svrha... No, nema smisla da ti sad opet traže IP obrazac ako si ga predala.

ali rekli da nisam predala IP a ja znam da sam ih kopirala i priložila...ali ovi iz Opatije valjda nisu proslijedili ovima iz Rijeke...:mad:

@Ginny@
17.03.2011., 18:27
Ja sam se prošle godine neugodno iznenadila kad sam vidjela da su mi smanjili iznos doplatka za moje dvoje djece, pa me zanima da li možda znate da li ima i ove godine kakvih izmjena ili je sve po starom?

karloben
17.03.2011., 20:12
Upravo sam dobila rješenje da su mi odbili dječji jer prelazimo za nekih 33kn...ništa mi nije jasno...jedina logična stvar je da su mi kao prihod računali povrat poreza! Taj iznos mi stoji u Potvrdi o visini dohotka koju dobijem u poreznoj! Iako ću tu lovu dobiti na račun tek ove godine!

Da li ima smisla žaliti se?

zar već dolaze rješenja?

Nina2910
17.03.2011., 20:42
Zagreb, 17. ožujak 2011.
Isplata doplatka za djecu za veljaču 2011.
U ponedjeljak, 21. ožujka 2011., počinje isplata doplatka za djecu za veljaču 2011. Doplatak će dobiti 215 843 korisnika za 405 266 djece. Procjena potrebnih sredstava za isplatu doplatka za djecu iznosi 144.050.156 kn. Podsjećamo da se sve dodatne informacije o ostvarivanju prava na doplatak za djecu mogu dobiti na INFO telefonima od 8 do 16 sati, 0800 – 63 63 63 (besplatni broj telefona), 01/ 4891 – 666, kao i na internetskim stranicama Zavoda (općenito i uvjeti, cenzusi, ostvarivanje prava). Osnovne informacije dostupne su i preko mobilnih uređaja na adresi: http://www.mirovinsko.hr/mobile .

A šta će to isplate ići i onima koji su po prvi put predali ili samo onima koji su ga produžili? Jer sam čula da oni koji su predali po prvi put čekaju duže...

MiNa8
17.03.2011., 22:36
A šta će to isplate ići i onima koji su po prvi put predali ili samo onima koji su ga produžili? Jer sam čula da oni koji su predali po prvi put čekaju duže...

Ja sam prošle godine prvi put predavala i čekala sam isplatu 3 mjeseca, ali onda su mi odmah uplatili i te zaostatke, tako da se vjerojatno i sad malo duže čeka ako je prvi put. Ipak im treba vremena dok to sve obrade... :rolleyes:

Vesna-Knežija
18.03.2011., 06:50
Ja sam se prošle godine neugodno iznenadila kad sam vidjela da su mi smanjili iznos doplatka za moje dvoje djece, pa me zanima da li možda znate da li ima i ove godine kakvih izmjena ili je sve po starom?

ako su se mjenjala primanja u odnosu na godinu prije pa si ušla u drugu skupinu po dohodovnom cenzusu, onda se i dd smanji ili poveća, sukladno toj skupini,
postoje tri skupine
zato se i traže primanja svake godine

ove isplate koje kreću u ponedjeljak su za veljaču, a to je još po starim rješenjima,
ovo što smo sad predavali bilo prvi put ili nastavno kreće od ožujka, tj prva isplata po tim papirima je u travnju :mig:

oceanica
18.03.2011., 13:52
moze li mi netko reci do koje godine zivota djeca primaju djecji doplatak,i dali se(kad dijete pođe u skolu)treba uz obavezne papaire priloziti i povrda iz skole,hvala

iwcchy
18.03.2011., 13:59
zakaj se gledaj isplaćena brutto plaća? po tom smo imali za prošlu god 90soma dohodka i odbili su nas..a kad se odbiju od plaće sva ona sranja imamo 75 soma :confused:

J.Mo
19.03.2011., 11:14
zakaj se gledaj isplaćena brutto plaća? po tom smo imali za prošlu god 90soma dohodka i odbili su nas..a kad se odbiju od plaće sva ona sranja imamo 75 soma :confused:

Ja sam ove godine prvi put predavala...dal se gleda bruto ili neto...ja pojma nemam...i koje onda iznose upisuju na potvrde od poslodavca- bruto ili neto?

Bila sam uvjerena da će mi odobriti i neugodno sam se iznenadila!

Mme Pipi
19.03.2011., 20:13
Ja sam ove godine prvi put predavala...dal se gleda bruto ili neto...ja pojma nemam...i koje onda iznose upisuju na potvrde od poslodavca- bruto ili neto?

Bila sam uvjerena da će mi odobriti i neugodno sam se iznenadila!

Mislim da se gleda neto :ne zna:

turinica
19.03.2011., 20:16
Gleda se neto!

ksenija_2
20.03.2011., 10:27
ali rekli da nisam predala IP a ja znam da sam ih kopirala i priložila...ali ovi iz Opatije valjda nisu proslijedili ovima iz Rijeke...:mad:

Kada si predavala papire u Mirovinskom, zar nisi dobila papirić na kojem je napisan broj tvog predmeta i zaokruženo točno sve što si im predala? Mi u Zg to dobijemo.

ksenija_2
20.03.2011., 10:29

Gleda se neto. Koliko je članova kućanstva? Čak i da vas je 4, a cifra 75000 i nešto, opet može biti da nemate pravo, jer je granica 1663kn.

mambi
20.03.2011., 15:37
krajem tjedna stiglo rješenje...za starije djete produžili,a za mlađe odobrili....
bome su brzi :)
to znači da mi se isplata nebude prekidala? zar ne???

iwcchy
20.03.2011., 18:23
ovak,nas je 5..njegove netto plaće za prošlu god je bilo 66soma plus moje 23..inače mu je plaća 6 i moja naknada 1,5oo,po tom bi trebali dobit :ne zna: ma žalim se obavezno..

Nova0303
20.03.2011., 18:37
Kada si predavala papire u Mirovinskom, zar nisi dobila papirić na kojem je napisan broj tvog predmeta i zaokruženo točno sve što si im predala? Mi u Zg to dobijemo.

moš mislit...:rolleyes: nikakav papir...nikakav broj predmeta...ništa...

mambi
20.03.2011., 18:40
moš mislit...:rolleyes: nikakav papir...nikakav broj predmeta...ništa...

pa trebala si dobiti :confused:

zlatna ivkica
20.03.2011., 18:42
niti kod nas se nista ne dobije..

Nova0303
20.03.2011., 18:55
to trebala mogu objesit mačku o rep...znamo da se u svakom gradu i svakoj poslovnici radi drugačije...:rolleyes:

mambi
20.03.2011., 19:22
to trebala mogu objesit mačku o rep...znamo da se u svakom gradu i svakoj poslovnici radi drugačije...:rolleyes:

pa ok ,radi se drugačije...ali kad predaš zahtjev,moraš dobiti neku potvrdu ako već ne i broj rješenja..ono kad si predala,tko je zaprimio :ne zna:
vjerujem ja tebi ali eto čudim se govnu koje smrdi :zubo:

Nova0303
20.03.2011., 19:25
pa ok ,radi se drugačije...ali kad predaš zahtjev,moraš dobiti neku potvrdu ako već ne i broj rješenja..ono kad si predala,tko je zaprimio :ne zna:
vjerujem ja tebi ali eto čudim se govnu koje smrdi :zubo:

nema toga draga...nema...a ja se ničemu ne čudim jer sam vidjela kod traženja porodiljnog za njegu djeteta
toliko različitih stvari da ne bi čovjek povjerovao...krenuvši od papira koje recimo u St traže u Rijeci ne...itd...

Vesna-Knežija
21.03.2011., 07:46
ovak,nas je 5..njegove netto plaće za prošlu god je bilo 66soma plus moje 23..inače mu je plaća 6 i moja naknada 1,5oo,po tom bi trebali dobit :ne zna: ma žalim se obavezno..

da po tome si trebala dobit onih 199 kn po djetetu, plus 500 kn za treće dijete

a ovih 1500 kn je naknada za što ? porodiljni ili
jesu sva djeca malodobna ?

iwcchy
21.03.2011., 08:10
sad sam zvala na onaj besplatni br,i rekli mi da se javim tu u pulu jer je moguće da u nekaj pobrkali :confused: vesna-za porodiljni,i da svi troje su mali :)

Vesna-Knežija
21.03.2011., 08:43
to ti je onaj dio od prve do treće godine, ili
jer mi je neobićan iznos, znam da je 1663 kn taj dio, kao i za nezaposlene mame

a ovaj odgovor "možda su pobrkali" stvarnoooo

Elich San
21.03.2011., 08:58

ako mu je plaća 6 000, to je onda 72 000kn
a porodiljni najmanji je 1663 ,00 kn, tako da je to za 12 mjeseci 19 956,00kn

znači ukupno 91 956,00kn(1532,00kn / članu)

a to unači da ne prelazi 50% osnovice i da si trebala ipak dobit 199,00 kn/djetetu + 500 kn dodatka za treće dijete.
najbolje ti otić osobno i vidjet što ne valja.

Elich San
21.03.2011., 09:12
krajem tjedna stiglo rješenje...za starije djete produžili,a za mlađe odobrili....
bome su brzi :)
to znači da mi se isplata nebude prekidala? zar ne???

bome su kod vas brzi.
ja sad zvala da provjerim da li mi je rješeno pa me napljuvali da su tek zaprimili papire (ja predala 07.02.)i da će biti rješeno kada dobijem kući rješenje ,a ako nešto fali ,poslat će dopis(prošle godine mi poslali dopis u 6 .mjesecu a obustavili dječji u 4. mjesecu-toliko o brzini).
prošle godine sam provjerila kada mi nisu isplatili dječji što se dešava i rekli mi telefonski i sve sam sredila prije njihova dopisa, a sada neće ni da provjere.
nadam se da će sve štimat. :rolleyes:

Vesna-Knežija
21.03.2011., 09:16
u kojim gradovima ste
i ja bi zvala, al znam odgovor :)

manca
21.03.2011., 09:49
Jesu lli kome sjeli novci? Ili je malo prebrzo? Meni baš "gori pod petama"!

damafia25
21.03.2011., 09:56
evogac,danas sjeda (http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=2641):mig:

Vodenna
21.03.2011., 09:58
to naravno vrijedi za one koji su lani dobivali? mi novi bi se još trebali strpiti?

damafia25
21.03.2011., 10:04
mislim da da:mig:

još nisu svi zahtjevi obrađeni:misli:

Elich San
21.03.2011., 10:30
meni sjeli u erste banci, maloprije provjerila net bankingom

Majka Vesna
21.03.2011., 11:26
dal zna netko jel ovaj mjesec dobivamo kao i do sada ili već po novo obrađenom zahtjevu . Zvala sam al su mi rekli da još nije obrađeno a prošle godine smo imali dosta veća primanja pa me zanima dal da se uopće nadam....

manca
21.03.2011., 11:55
dal zna netko jel ovaj mjesec dobivamo kao i do sada ili već po novo obrađenom zahtjevu . Zvala sam al su mi rekli da još nije obrađeno a prošle godine smo imali dosta veća primanja pa me zanima dal da se uopće nadam....

Još ovaj mjesec dobiva se po "starom",jer to je isplata za veljaču.Nove dokumente trebalo je predati do 28.veljače,pa će onda idući mjesec ići po novom obračunu.Samo ,treba njima vremena,nikad još nisam dobila a da nisam dva mjeseca čekala i zivkala.

turinica
21.03.2011., 12:27
Na PBZ sjeo!

Ani4
21.03.2011., 12:32
U zabu stigloprije jedno sat i pol.

manca
21.03.2011., 14:32
Stiglo je i u Splitsku banku.

leptirica 2
21.03.2011., 14:53
Onda mora i da je u Hpb :trio:

mambi
21.03.2011., 19:55
u kojim gradovima ste
i ja bi zvala, al znam odgovor :)

Zagreb
Danas gledam i sjelo je... i to valjda po novom rješenju...
za starijeg sam primala 250 kn u RBA banci
a danas mi je sjelo u OTP banci(koju sam navela u novom zahtjevu)
i to 360 kn
u rješenju piše da po djetetu dobivam 250 kn....
to znači da sam dobila za malog bez prekida za 2 mj 250 kn,a za malu(prvi put predano) su mi obračunali od datuma kad sam predala a to je tamo oko 18.02.
i za nju sam dobila izgleda oko 110 kn
jel može to tako biti??jer mi niš drugo nema smisla :ne zna:

pljucpljuc
21.03.2011., 20:27
a bemu, meni u zgb niš...pa neću valjda i to mjesecima čekat :rolleyes:

Elich San
21.03.2011., 22:20
Zagreb
Danas gledam i sjelo je... i to valjda po novom rješenju...
za starijeg sam primala 250 kn u RBA banci
a danas mi je sjelo u OTP banci(koju sam navela u novom zahtjevu)
i to 360 kn
u rješenju piše da po djetetu dobivam 250 kn....
to znači da sam dobila za malog bez prekida za 2 mj 250 kn,a za malu(prvi put predano) su mi obračunali od datuma kad sam predala a to je tamo oko 18.02.
i za nju sam dobila izgleda oko 110 kn
jel može to tako biti??jer mi niš drugo nema smisla :ne zna:

pa za malog si dobila puni iznos koji si i primala jer je nastavno, a za malu samo od 18.02. do 28.02. pa je zato 110 kn.
idući mjesec češ dobit puni iznos za oboje.

Vesna-Knežija
22.03.2011., 08:12
a bemu, meni u zgb niš...pa neću valjda i to mjesecima čekat :rolleyes:

pa ak si predala za nastavno, ovaj mjesec ti je trebalo sjest bez obzira jesu te obradili, jer je to još po onome,
tek idući mjesec ćemo vidjet jesmo ili nismo još obrađeni
grozim se toga, već dvije godine me preskoće tak :rolleyes:

milkica
22.03.2011., 08:50
A meni dosla obavijest da dostavim potvrdu o porodiljnoj koju sam im dala , sad moram opet u Jukicevu !
Ljuta sam ko vrag!!!

Vesna-Knežija
22.03.2011., 09:03
pa jesi dobila onaj papir, na kojem ti je zabilježeno što si i kad predala

ksenija_2
22.03.2011., 10:19
Ma to je sranje od birokracije. Sjećam se prošle godine- predali smo i potvrdu s burze na kojoj se vidi koliko si točno u lipu naknade dobivao koji mjesec, ali ne, morali smo naknadno donijeti i rješenje o naknadi s burze :rolleyes:

J.Mo
22.03.2011., 10:44
Pomoć od onih koji se kuže...

Muž na potvrdi s posla ima neto dohodak 59023,50kn + ja 33251,78kn..3 djece svi mali!

A na potvrdi iz porezne stoji DOH.OD NESAMOSTALNOG RADA 68997,09!

Rješenje sam dobila da sam odbijena..sad koje iznose oni gledaju??
Jer iznos u rješenju nije jednak sumi niti jednog od ovih brojeva=101868kn?!?
Ako ću se žaliti imam fore još samo sutra!

Unaprijed zahvalna!

OOOOOOO
22.03.2011., 10:45
koliko ste vi cekali rjesenje za djecji?ja vec punih mjesec i pol jos ga nema

Elich San
22.03.2011., 11:35
koliko ste vi cekali rjesenje za djecji?ja vec punih mjesec i pol jos ga nema

ako si predavala za nastavno, nisi još ni trebala dobit rješenje, svi ga još uvijek čekamo.
meni su jučer rekli da nisu još počeli slati rješenja, već samo dopise onima kojima fali neki od papira, ili odbijenice onima koji nemaju pravo.
rekli mi da mogu provjerit svoje ''stanje'' tek poslije 15.04. :ne zna:

sunchy
24.03.2011., 09:58
A baš su smradovi..
Nikad, ali nikad kolko se sjećam nije bio rok za nastavni DD (za predaju papira) do kraja 2 mjeseca?!
Sad ih zovem i kaže mi žena da ponovo pribavim sve papire kao da sam novi korisnik? I da mi se računa od dana zaprimanja dokumentacije?
ehhhhhhh

:flop::flop::flop::flop::flop::flop::flop::flop::f lop::flop:

OOOOOOO
24.03.2011., 10:03
ako si predavala za nastavno, nisi još ni trebala dobit rješenje, svi ga još uvijek čekamo.
meni su jučer rekli da nisu još počeli slati rješenja, već samo dopise onima kojima fali neki od papira, ili odbijenice onima koji nemaju pravo.
rekli mi da mogu provjerit svoje ''stanje'' tek poslije 15.04. :ne zna:

kako mislis nastavno:confused:

magaly
24.03.2011., 10:48
A baš su smradovi..
Nikad, ali nikad kolko se sjećam nije bio rok za nastavni DD (za predaju papira) do kraja 2 mjeseca?!
Sad ih zovem i kaže mi žena da ponovo pribavim sve papire kao da sam novi korisnik? I da mi se računa od dana zaprimanja dokumentacije?
ehhhhhhh

ti si očito nešto pobrkala jer je uvijek rok za nastavni dd bio do 28/29.02 :ne zna:

Ani4
24.03.2011., 10:49
A baš su smradovi..
ehhhhhhh

Kako nije?!
PA svake godine je tako, svi predaju papire do kraja 2. mj.

MiNa8
24.03.2011., 12:39
Pomoć od onih koji se kuže...

Muž na potvrdi s posla ima neto dohodak 59023,50kn + ja 33251,78kn..3 djece svi mali!

A na potvrdi iz porezne stoji DOH.OD NESAMOSTALNOG RADA 68997,09!

Rješenje sam dobila da sam odbijena..sad koje iznose oni gledaju??
Jer iznos u rješenju nije jednak sumi niti jednog od ovih brojeva=101868kn?!?
Ako ću se žaliti imam fore još samo sutra!

Unaprijed zahvalna!

Ne kužim ni ja kako su dobili taj iznos koji si navela. Da li je ovih tvojih 33251 porodiljna naknada ili plaća? Jeste li možda dobivali naknadu za nezaposlene? Povrat poreza ne bi trebali ubrajati u konačnu sumu prihoda, jer taj iznos još niste dobili.

jelee
27.03.2011., 19:26
pomoć! ja sam rodila 30.7. 2010. nisam znala da mogu odmah predati za dd,jer su mi na besplatni tel. rekli da moram do 28.2. predati što sam i napravila 25. 1.2011. sam predala zahtjev ( e da trazili me i papire za 2009. i 2010. zasto?). Prošli tjedan sam dobila rješenje i uplatu, e sad na rješenju piše da vrijedi od 25.1.2011. do 28.2.2011.. sta sad to znaci da mi ne vrijedi za ovu godinu ili ?buduci da sam predala papire i za 2099 dali ce mi isplatiti razliku od kad sam rodila neke zaostatke ?hvala puno

MiNa8
27.03.2011., 23:28
pomoć! ja sam rodila 30.7. 2010. nisam znala da mogu odmah predati za dd,jer su mi na besplatni tel. rekli da moram do 28.2. predati što sam i napravila 25. 1.2011. sam predala zahtjev ( e da trazili me i papire za 2009. i 2010. zasto?). Prošli tjedan sam dobila rješenje i uplatu, e sad na rješenju piše da vrijedi od 25.1.2011. do 28.2.2011.. sta sad to znaci da mi ne vrijedi za ovu godinu ili ?buduci da sam predala papire i za 2099 dali ce mi isplatiti razliku od kad sam rodila neke zaostatke ?hvala puno

Krivo su ti rekli. Trebala si predati odmah nakon što si izvadila rodni list za dijete (u 8. mj. 2010.), jer ti zaostatke neće isplatiti. Kad se predaje 1. put, onda se računa od dana kad si predala (a to ti piše i na rješenju). Vjerojatno ćeš naknadno dobiti i rješenje za ovu godinu. Još uvijek su u fazi obrade podataka, pa ne vjerujem da je itko dobio novo rješenje. A papire za 2009. su tražili zato da bi mogli odrediti koliki će ti biti dječji za ova 2 mjeseca što su ti za sada priznali. Taj dječji se, u biti, odnosi na 2010. godinu, pa se gledaju podaci iz prethodne godine (2009).
Ovo sad od 01.03. će ti računati po prosjeku prihoda iz 2010. godine.

jelee
28.03.2011., 09:13
Krivo su ti rekli. Trebala si predati odmah nakon što si izvadila rodni list za dijete (u 8. mj. 2010.), jer ti zaostatke neće isplatiti. Kad se predaje 1. put, onda se računa od dana kad si predala (a to ti piše i na rješenju). Vjerojatno ćeš naknadno dobiti i rješenje za ovu godinu. Još uvijek su u fazi obrade podataka, pa ne vjerujem da je itko dobio novo rješenje. A papire za 2009. su tražili zato da bi mogli odrediti koliki će ti biti dječji za ova 2 mjeseca što su ti za sada priznali. Taj dječji se, u biti, odnosi na 2010. godinu, pa se gledaju podaci iz prethodne godine (2009).
Ovo sad od 01.03. će ti računati po prosjeku prihoda iz 2010. godine.

hvala!

Tratincica_st
29.03.2011., 09:27
jedno pitanjce i od mene! meni je mala rodjena 31.10 i tek sam predala papire u 2. misec, znaci nista od zaostataka? i kad cu ja dobit to rjesenje i novce naravno :rofl:

MiNa8
29.03.2011., 11:14
jedno pitanjce i od mene! meni je mala rodjena 31.10 i tek sam predala papire u 2. misec, znaci nista od zaostataka? i kad cu ja dobit to rjesenje i novce naravno :rofl:

Da, ništa od zaostataka. Eventualno bi mogla dobit za par dana u 2. mjesecu, al sumnjam da ćeš i to. Mislim da će ti računati od 01.03.11., pa do 28.02.12. Ja sam prošle godine dobila prvu isplatu u 6. mjesecu, pa su mi uplatili za 3., 4. i 5. mj. odjednom. Kasnije je išlo redovno svaki mjesec. A rješenje mi je stiglo tek negdje u 9. mjesecu. :) Ali nema veze, bitno da su novce počeli uplaćivati.

Nova0303
30.03.2011., 11:07
evo meni stiglo rješenje o dd-u...nisam ga još očekivala jer su mi naknadno tražili neke podatke...

iwcchy
30.03.2011., 12:36

update,ovak,rkli su da je to po primanjima od 2009,i da je tek sad porezna poslala podatke od 2010 i da je zahtjev u obradi :top: i da ćemo dobit

Nina2910
30.03.2011., 14:23
evo meni stiglo rješenje o dd-u...nisam ga još očekivala jer su mi naknadno tražili neke podatke...

A ti si predala prvi put ili nastavno?

Vesna-Knežija
30.03.2011., 14:34
A ti si predala prvi put ili nastavno?

ovo ti ne igra ulogu, zahtjevi se obrađuju po danu podnošenja
tj prioritet imaju oni koji su prije predali
tako ih rješavaju, prvi ili deseti put isto im je
tako su meni rekli

Nina2910
30.03.2011., 14:50
ovo ti ne igra ulogu, zahtjevi se obrađuju po danu podnošenja
tj prioritet imaju oni koji su prije predali
tako ih rješavaju, prvi ili deseti put isto im je
tako su meni rekli

a kad si ti predala? ja sam 22.02.2011

Vesna-Knežija
30.03.2011., 15:43
24.02. al u zagrebu

Elich San
30.03.2011., 15:43
ja sam 07.02. ali su mi telefonski prošli tjedan rekli da još nisu počeli slati rješenja i da mogu provjerit tek poslije 15.04. da li mi nešto od papira fali ili je rješeno :ne zna:
no doduše mi smo ionako zadnja županije po svemu pa se ni ne nadam rješenju prije kraja svibnja ili lipnja.

zaskia
31.03.2011., 20:30
MEni nije sjeo za veljacu djecji... :confused:

josy00
31.03.2011., 23:01
MEni nije sjeo za veljacu djecji... :confused:

kako meni je sjeo 21.3

zaskia
31.03.2011., 23:40
Ne znam ni kako ni zasto, uglavnom love nema na racunu jos...

Vesna-Knežija
01.04.2011., 07:24
pa nazovi i pitaj

Mario11
04.04.2011., 18:38
Prvi put smo predali zahtjev za dd.i dobili smo odbijenicu zato što za 2009 god.prosjek prelazi 1663kn ali za 2010 ne prelazi.Da li je tu sve u redu?

MiNa8
04.04.2011., 22:21
Prvi put smo predali zahtjev za dd.i dobili smo odbijenicu zato što za 2009 god.prosjek prelazi 1663kn ali za 2010 ne prelazi.Da li je tu sve u redu?

A kad ste predali zahtjev?

pzulic
05.04.2011., 07:33
ako je netko zvao i provjeravao u kojoj fazi je rješavanje zahtjeva, na koji broj zovete, onaj besplatni ili direktno u područni ured gdje ste predale ili na neki treći broj??
moja situacija je ovakva, u Puli je cijena vrtića 650kn, a tko prima DD ima pravo na 50% popusta. i sad meni u vrtiću traže novo rješenje koje moram donijeti do 20.4 kako bim i dalje imala popust i ja sam zvala u mirovinsko i rečeno mi je da mi ne mogu provjeriti ništa, i da se rješenja šalju krajem ovog, početkom sljedećeg mjeseca. i sad ću ja najvjerovatnije morati platiti punu cijenu vrtića za dvoje djece dok ne dobijem rješenje. a ove u Puli mi ne žele ništa reći, babuskare jedne. sigurna sam da imam pravo na DD, ali s njima se nikada ne zna, uvijek treba sve provjeriti.
inače predala sam 8.2 za nastavno pravo.

Vesna-Knežija
05.04.2011., 07:54
reci ti u vrtiću neka oni kontaktiraju hzmo i po tome formiraju datum do kad da ljudi donesu nova rješenja a ne ovak,
po tome nitko neće imat pravo na popust još neko vrijeme, lopovluk samo takav
u školama inaće za popust na prehranu vrijedi rješenje od prošle godine sve do jeseni, tek u rujnu treba novo rješenje za novu školsku godinu

iwcchy
05.04.2011., 09:26
pzulic-super da si rekla,inače nebi znala ovo za vrtić :mig:..i meni su rekli da će riješenja slat u 5mj.

mario,i nama su tako,i ond smo zvali i rekli su da su im sad poslali iz porezne za 2010 i da se radi na novom zahtjevu i da ćemo dobit :mig:

pzulic
05.04.2011., 09:48
pzulic-super da si rekla,inače nebi znala ovo za vrtić :mig:..i meni su rekli da će riješenja slat u 5mj.

mario,i nama su tako,i ond smo zvali i rekli su da su im sad poslali iz porezne za 2010 i da se radi na novom zahtjevu i da ćemo dobit :mig:

vidim da si iz Pule, to vrijedi samo za gradske vrtiće, mislim da privatni nemaju taj popust.
zvala sam ja vrtić, ali nisu baš imali razumijevanja, doduše ja sam pričala sa pravnom službom, a ne obračunom, kod njih ću ići krajem mjeseca, možda kojim slučajem stigne rješenje prije 1.5., ako ne sigurno im ne budem plaćala punu cijenu. baš su ga ove godine iskomplicirali, prošle godine sam novo rješenje nosila krajem 5 mj. uvijek moraju izmišljati toplu vodu.

iwcchy
05.04.2011., 09:53
vidim da si iz Pule, to vrijedi samo za gradske vrtiće, mislim da privatni nemaju taj popust.
zvala sam ja vrtić, ali nisu baš imali razumijevanja, doduše ja sam pričala sa pravnom službom, a ne obračunom, kod njih ću ići krajem mjeseca, možda kojim slučajem stigne rješenje prije 1.5., ako ne sigurno im ne budem plaćala punu cijenu. baš su ga ove godine iskomplicirali, prošle godine sam novo rješenje nosila krajem 5 mj. uvijek moraju izmišljati toplu vodu.

ni nebi u privatni :mig: a daj mi samo reci ako znaš dali imam prednost ako će ih dvoje ić odjedanput?

pzulic
05.04.2011., 09:59
ni nebi u privatni :mig: a daj mi samo reci ako znaš dali imam prednost ako će ih dvoje ić odjedanput?

misliš za upise? mislim da ne, nego do sad je bilo da se na račun toga što jedno dijete već ide u vrtić, za ovo koje se upisuje dobivaju dodatni bodova. primjerice lani je bilo da ako su oba dva roditelja zaposlena idu 10 bodova, ako imaš dječji doplatak dobivaš 2 boda, ako već jedno dijete ide u vrtić još 1 bod.
koliko imaš djece? ako se ne varam za obitelji s više članova idu još neki dodatni bodovi, to bim ti morala provjeriti. u glasu istre su najavili neku izmjenu pravilnika po kojoj bi određene kategorije trebale dobiti više bodova. probati ću iskopati stari pravilnik o upisu u vrtiću. jedino što imaš za drugo dijete imaš popust. primjerice prvo dijete s dječjim doplatkom plaća 50 posto, a drugo dijete 30 posto od pune cijene.

edit: evo ovdje imaš lanjske pravilnike http://dvpula.hr/index.php?id=18
dijete iz obitelji s troje ili više djece dobiva još 4 boda, a to se dokazuje nekim rješenjem koje se ja mislim diže u Splitskoj, tamo gdje se vade rodni listovi.

iwcchy
05.04.2011., 10:04
imam ih 3,s tim da je najstarija u školi,ma pogubila sam se u tim bodovima i sam kompliciraju :rolleyes: i još malo da te zagnjavim,dali to sve vrijedi i za jaslice? hvala :mig:

pzulic
05.04.2011., 10:06
imam ih 3,s tim da je najstarija u školi,ma pogubila sam se u tim bodovima i sam kompliciraju :rolleyes: i još malo da te zagnjavim,dali to sve vrijedi i za jaslice? hvala :mig:

nema veze što je u školi, to vrijedi i za jaslice i za vrtić. neznam koliko ti je jasličar star, no 31.8 moram imati godinu dana inače neće ni gledati zahtjev.
po starom pravilniku ti bi imala 10 bodova ako ste oboje zaposleni + 2 za DD + 4 za broj djece, a to je 16 bodova, a prošle godine smo se mi s 13 bodova upisali u željeni vrtić. tako da mislim da ne bi trebala imati problema, mislim da će negdje u 5mj biti objavljen natječaj za upise osim ako ga nešto ne skompliciraju opet.

iwcchy
05.04.2011., 10:17
hvala ti puno :mig:

Mario11
05.04.2011., 17:07
A kad ste predali zahtjev?

U veljači ove godine.

eragon
05.04.2011., 21:41
U veljači ove godine.

Mario-dobili ste odbijenicu za 2009 i 2010?

meni se dogodilo to da moram dodatno nositi raznorazne potvrde i za 2009.objasnili su mi da je to jer sam zahtjev predala 28.2 pa me hvata 1 dan prema prosjeku za 2009tu.
e sada-mi po 2009 toj nemamo pravo na dd.ali po 2010 imamo.
zato me zanima kak ste vi prosli!

:)

OOOOOOO
05.04.2011., 23:16

kad si predala?pa svima stiglo koga pitam,samo meni nije...:ppredala sam vec ima 2mj i tjeda dana

Nova0303
06.04.2011., 07:53
kad si predala?pa svima stiglo koga pitam,samo meni nije...:ppredala sam vec ima 2mj i tjeda dana

ne znam ni ja točno...nekad sredinom drugog mjeseca...

madcox
06.04.2011., 08:00

i ja sam predala početkom drugog mjeseca, pa mi još nije došlo rješenje.................:mig:

pzulic
06.04.2011., 09:44
meni su za pulu rekli da šalju krajem ovoog - početkom sljedećeg mjeseca. valjda bu sve u redu.

OOOOOOO
06.04.2011., 09:48
ovi u RI ocito spavaju:p

madcox
06.04.2011., 14:16
ovi u RI ocito spavaju:p

a bit će,obično dođe negdje u 5.mjesecu........:top:

Mario11
06.04.2011., 17:02
Mario-dobili ste odbijenicu za 2009 i 2010?

meni se dogodilo to da moram dodatno nositi raznorazne potvrde i za 2009.objasnili su mi da je to jer sam zahtjev predala 28.2 pa me hvata 1 dan prema prosjeku za 2009tu.
e sada-mi po 2009 toj nemamo pravo na dd.ali po 2010 imamo.
zato me zanima kak ste vi prosli!

:)

Kažu ako prvi put uopće podnosiš zahtjev onda moraš donjeti dvije godine unazad prosjek plaća,nama 2009 je iznad a 2010 ispod prosjeka i odbijenica stigla,

Nina2910
06.04.2011., 17:08
Kažu ako prvi put uopće podnosiš zahtjev onda moraš donjeti dvije godine unazad prosjek plaća,nama 2009 je iznad a 2010 ispod prosjeka i odbijenica stigla,

Ma nije istina... ja sam ove godine predala po prvi put i predala sam samo prosjek za 2010... :ne zna:

iwcchy
06.04.2011., 17:10

nama je isto takva situacija bila,nazvali smo i rekli su nam da su automatski napravili novi zahtjev kad im je porezna poslala za 2010 i da ćemo dobit :mig: tako da nazovi i pitaj!

OOOOOOO
06.04.2011., 17:48
a bit će,obično dođe negdje u 5.mjesecu........:top:

zvala sam danas socijalni da pitam,da ako sam u 2mj prije 25. predala da ce doci ovaj mj, ako ne onda tek krajem 5mj.znaci trebalo bi onda stici mi

Mario11
06.04.2011., 18:02
Ma nije istina... ja sam ove godine predala po prvi put i predala sam samo prosjek za 2010... :ne zna:

Da li si dobila rješenje ili ga čekaš?I ako mi netko može kazati po kojem članku zakona da se pozovem kad dođem tamo?

Nina2910
06.04.2011., 18:38
Da li si dobila rješenje ili ga čekaš?I ako mi netko može kazati po kojem članku zakona da se pozovem kad dođem tamo?

Čekam ga...

Vesna-Knežija
07.04.2011., 07:23
zvala sam danas socijalni da pitam,da ako sam u 2mj prije 25. predala da ce doci ovaj mj, ako ne onda tek krajem 5mj.znaci trebalo bi onda stici mi

reci samo u kojem gradu je to

magaly
07.04.2011., 07:28

rekla je zena na hzmo da se nazove iza 15-tog kad im stignu podaci od ministarstva financija i mup-a da li je sve ok..

dotle ne moze ništa provjeriti ..govorim o nastavnom dobivanju d.d.

Elich San
07.04.2011., 07:39
rekla je zena na hzmo da se nazove iza 15-tog kad im stignu podaci od ministarstva financija i mup-a da li je sve ok..

dotle ne moze ništa provjeriti ..govorim o nastavnom dobivanju d.d.

tako su i meni rekli .

Vesna-Knežija
07.04.2011., 08:17
pitala sam u kojem gradu, jer u nekima već idu rješenja
a i ovo što si magalyzg napisala sam već pročitala kad si ti napisala, a ovo što sam ja citirala nije isto rečeno ;)

i da znaš da njima nema veze dal je nastavno ili ne, zahtjev je zahtjev, ulogu igra samo dal si predao sve i kad si predao, tako je meni rečeno
a bilo nastavno ili prvi put isto se čeka mup i porezna

OOOOOOO
07.04.2011., 11:28

u RI..
strasno veliki ce mi biti djecji(necu moc ni 2 paketa pelena kupit) pa moram toliko cekat:p:p:p

Nina2910
08.04.2011., 08:03
u RI..
strasno veliki ce mi biti djecji(necu moc ni 2 paketa pelena kupit) pa moram toliko cekat:p:p:p

A svima će biti takav bez brige.... :(

tina
08.04.2011., 09:39
mame, mozete li mi reci gdje i sto sve predajem za ostvarenje prava na dd, ako sam na produljenom porodiljnom radi njege djeteta? :ne zna:
pitala sam i na toj temi pa sad tko prije..

pzulic
08.04.2011., 09:42
mame, mozete li mi reci gdje i sto sve predajem za ostvarenje prava na dd, ako sam na produljenom porodiljnom radi njege djeteta? :ne zna:
pitala sam i na toj temi pa sad tko prije..

fotokopiju djetetovog rodnog lista, fotokopije osobnih od tebe i muža, fotokopiju kartice tekućeg računa i fotokopiju rješenja za njegu djeteta. i naravno ispunjen zahtjev, koji kupiš u NN ili skineš sa njihove stranice, u kojem moraš upisati da tražiš DD za dijete s težim oštećenjem zdravlja.

Plavi kaputić
08.04.2011., 10:08
cure, jedno pitanjce,

par godina sam imala dječji, lani isto predala papire, ali sam preskočila za par kunica i poslali mi odbijenicu(znači za 2009).sad sam ponovo krajem drugog predala papire i sad ne prelazim.oću li ja dobit za prvi i drugi mjesec, ako sam predala krajem drugug? znam da kod prve predaje teče od datuma kad predaš papire, ali ovo ipak nije prva predaja, iako lani nisam imala pravo na dječji.sad nisam morala nosit ni rodne listove, nego samo one papire koji se nose kad nastavljaš.

ne znam kako to onda ide?

tina
08.04.2011., 11:29
fotokopiju djetetovog rodnog lista, fotokopije osobnih od tebe i muža, fotokopiju kartice tekućeg računa i fotokopiju rješenja za njegu djeteta. i naravno ispunjen zahtjev, koji kupiš u NN ili skineš sa njihove stranice, u kojem moraš upisati da tražiš DD za dijete s težim oštećenjem zdravlja.

hvala puno!

prevarena_ri
08.04.2011., 11:35
cure, imam pitanje u vezi DD-a. maleni će mi ubrzo godinu dana a ja ću tek sada predati zahtjev za dd-om. zanima me koji su mi papiri sve potrebni i kome to uopće dostavljam :ne zna: živim na viškovu. pretpostavljam da to idem na hzzo u rijeci?

MiNa8
08.04.2011., 13:27
cure, jedno pitanjce,

par godina sam imala dječji, lani isto predala papire, ali sam preskočila za par kunica i poslali mi odbijenicu(znači za 2009).sad sam ponovo krajem drugog predala papire i sad ne prelazim.oću li ja dobit za prvi i drugi mjesec, ako sam predala krajem drugug? znam da kod prve predaje teče od datuma kad predaš papire, ali ovo ipak nije prva predaja, iako lani nisam imala pravo na dječji.sad nisam morala nosit ni rodne listove, nego samo one papire koji se nose kad nastavljaš.

ne znam kako to onda ide?

Mislim da nećeš dobiti za 1. i 2. mjesec zato što oni inače obračunavaju DD od 01.03. jedne godine do 28.02. slijedeće godine. Znači, ovo za 1. i 2. mjesec bi se odnosilo na primanja iz 2009. godine, a to ti nisu odobrili.

magaly
08.04.2011., 13:43
cure, imam pitanje u vezi DD-a. maleni će mi ubrzo godinu dana a ja ću tek sada predati zahtjev za dd-om. zanima me koji su mi papiri sve potrebni i kome to uopće dostavljam :ne zna: živim na viškovu. pretpostavljam da to idem na hzzo u rijeci?

ne na hzzo nego na hzmo

prevarena_ri
08.04.2011., 16:04
aha :D ups :D a papiri?

magaly
08.04.2011., 16:05
aha :D ups :D a papiri?

imaš sve na stranicama hzmo-a

Plavi kaputić
08.04.2011., 19:10
Mislim da nećeš dobiti za 1. i 2. mjesec zato što oni inače obračunavaju DD od 01.03. jedne godine do 28.02. slijedeće godine. Znači, ovo za 1. i 2. mjesec bi se odnosilo na primanja iz 2009. godine, a to ti nisu odobrili.

a tako, šteta...

hvala ti...:)

prevarena_ri
08.04.2011., 19:22
imaš sve na stranicama hzmo-a

super! hvala puno! :s

edit: evo proučila sam to sve, ali mi nije jasno gdje ću dobiti potvrdu o primanjima ako nisam radila i nisam na birou? dobivam porodiljni. trebam na hzzo po potvrdu ili?

lunica26
08.04.2011., 22:23

E ovo zadnje sam baš ja došla pitati,jer mi je jedna divna forumašica :s sve drugo rekla...

Znači na drugoj strani zahtjeva stvaljam DA pod teže oštećenje zdravlja??

I dal je isto ako pošaljem kao preporučeno pismo...ili odnesem osobno??

MiNa8
09.04.2011., 08:42
super! hvala puno! :s

edit: evo proučila sam to sve, ali mi nije jasno gdje ću dobiti potvrdu o primanjima ako nisam radila i nisam na birou? dobivam porodiljni. trebam na hzzo po potvrdu ili?

Da, tu potvrdu izdaje HZZO.

prevarena_ri
09.04.2011., 09:47
hvala! :s