PDA

View Full Version : Dječji doplatak

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Gustavo
06.01.2007., 10:21
Jel netko zna u vezi ovih najava za dječji doplatak kada kreću nove mjere,također dosta nejasno je koji roditelji će primati onih 500 kuna za treće dijete da li svi ili samo oni koji imaju dvoje pa se odluče na treće ili koji se rode nakon donošenja te odluke.Ukratko jel to starta od 1.1. 2007. ili kada i ko će ostvariti onih 500 kuna.Kod nas uvijek mora biti nejasnoća:flop:

Gustavo
06.01.2007., 15:30
Broj korisnika prava na doplatak povećat će se jer se povisio postotak (s 40 na 50 posto) proračunske osnovice kao uvjet za stjecanje prava na doplatak te uvođenjem triju umjesto sadašnjih dvajudohodovnih razreda, a, ovisno o razredu, doplatak bi iznosio od 199,56 do 299,34 kune.Broj djece za koju će roditelji ostvariti pravo na dječji doplatak
povećat će se sa sadašnjih 414 tisuća na 453 tisuće, a 49.400 djece ostvarivat će i dodatak od 500 kuna (za svako treće i četvrto dijete).Najviši dječji doplatak ostvarivat će obitelji u kojima ukupan dohodak po članu kućanstva ne prelazi 543,14 kuna, 249,45 kuna dobivat će obitelji s djecom u dohodovnom razredu od 543,14 kuna do 1119,53 kune, a doplatak od 199,56 kuna obitelji u dohodovnom razredu od 1119,53 do 1663 kune.Osnovica doplatka za djecu povećat će se i za djecu u posebnim socijalnim okolnostima, odnosno djecu bez oba roditelja i za djecu s teškoćama u razvoju (od 249,45 do 374,18 kuna) te za djecu s jednim roditeljem (od 229,49 do 344,24 kune).Doplatak za djecu bez utvrđivanja dohodovnog cenzusa ostat će, pak, u dosadašnjem iznosu od 831,50 kuna za djecu s težim oštećenjem zdravlja, odnosno 374,18 kuna za djecu koja to pravo ostvaruju po Zakonu o pravima hrvatskih branitelja.

Ali nigdje konkretno ne piše otkada stupa na snagu?

šuš
07.01.2007., 13:22
Mislim da će pravo na tih famoznih 500 kn imati samo korisnci dječijeg doplatka, ja spadam u une koji su za neku siću (zbog trogodišnjeg porodiljnog) prešla granicu pa ništa od pronatalitetnog programa u mom slučaju. Izašlo ti je u NN.

s-t-i-n-g
07.01.2007., 16:46
http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=6&Tekst2ID=173&Show=1391

Veky
10.01.2007., 13:59
Jedna stvar mi nije jasna. Živimo na istoj adresi sa mojim starcima no odvojeno u svojem dijelu kuće. Pravno gledano smo jedno kućanstvo no zapravo smo odvojene blagajne i odvojeni životi. Ako zbrojimo prihode sa starcima ispada da nemamo pravo na nikakav dječji doplatak. Čime dokazati da smo odvojeno kućanstvo iako živimo na istoj adresi i koristimo dio zajedničkih prostorija ?
Porodiljna naknada i jednokratna naknada za opremu djeteta ulazi u dohodak kućanstva ili ne ?

Gustavo
19.01.2007., 17:16
Danas stigao doplatak i nema onih 500 kuna,izgleda Kosorki i Sanaderu presušila kesa :(

Majda
19.01.2007., 22:55
:confused: a zar nije to sada isplata za 12 mj.2006., a onih 500 kuna je na snazi od 01.01.2007. pa će stići na slijedećoj uplati?

Gustavo
20.01.2007., 21:52
:confused: a zar nije to sada isplata za 12 mj.2006., a onih 500 kuna je na snazi od 01.01.2007. pa će stići na slijedećoj uplati?

a vidiš pametno zboriš:top:

s-t-i-n-g
20.01.2007., 22:13
Jedna stvar mi nije jasna. Živimo na istoj adresi sa mojim starcima no odvojeno u svojem dijelu kuće. Pravno gledano smo jedno kućanstvo no zapravo smo odvojene blagajne i odvojeni životi. Ako zbrojimo prihode sa starcima ispada da nemamo pravo na nikakav dječji doplatak. Čime dokazati da smo odvojeno kućanstvo iako živimo na istoj adresi i koristimo dio zajedničkih prostorija ?
Porodiljna naknada i jednokratna naknada za opremu djeteta ulazi u dohodak kućanstva ili ne ?

nema potrebe nigdje navodit starce!
prilažeš prošlogodišnju plaću tvoju i suprugovu i ako to radiš prvi put onda ti treba kopija rodnog lista djeteta ,kopija vaših osobnih,kopija bankovnog računa nisam sigurna šta još ali pogledaj na formularu iza ti sve piše.

Loryblue
24.01.2007., 10:01
Jedna stvar mi nije jasna. Živimo na istoj adresi sa mojim starcima no odvojeno u svojem dijelu kuće. Pravno gledano smo jedno kućanstvo no zapravo smo odvojene blagajne i odvojeni životi.

ne navodiš ostale članove kućanstva. makar ja nisam navodila bez obzira šta su nam iste adrese.
obitelj smo mm, ja i mala.
jednokratna naknada ti ne ulazi u dohodak kućanstva, ali ti porodiljna naknada ulazi.
zbog te porodiljne naknade (koju sam ja primala tijekom 2005.) mi smo za 2006. godinu spali u najniži razred primanja DD-a.

Dorotea
24.01.2007., 10:52
Doplatak za djecu bez utvrđivanja dohodovnog cenzusa ostat će, pak, u dosadašnjem iznosu od 831,50 kuna za djecu s težim oštećenjem zdravlja, odnosno 374,18 kuna za djecu koja to pravo ostvaruju po Zakonu o pravima hrvatskih branitelja.

Ali nigdje konkretno ne piše otkada stupa na snagu?

i'm a bit stupid, pa....
sta to konkretno znaci?
da sva djeca branitelja imaju pravo na dj.dopl.?

Loryblue
24.01.2007., 11:15
i'm a bit stupid, pa....
sta to konkretno znaci?
da sva djeca branitelja imaju pravo na dj.dopl.?

nemaju pravo sva djeca branitelja.
imaju pravo djeca poginulih i nestalih branitelja.

Dorotea
24.01.2007., 13:18
nemaju pravo sva djeca branitelja.
imaju pravo djeca poginulih i nestalih branitelja.

hvala, znaci HRVI ne... ok

may@
02.02.2007., 09:28
Moze li mi neko pomoci koji se iznos upisuje u Potvrdu o dohotku od nesamostalnog rada za ostvarivanje djecjeg dopltka?
Da li to ide iznos bruto place, neto place ili bruto-doprinosi?

Veky
02.02.2007., 09:50
Sting, Lory Hvala !
Btw, imam suprugu, ne supruga :)

Loryblue
02.02.2007., 10:41
Sting, Lory Hvala !
Btw, imam suprugu, ne supruga :)

nema na čemu. idrugi put:)

s-t-i-n-g
04.02.2007., 21:06
Moze li mi neko pomoci koji se iznos upisuje u Potvrdu o dohotku od nesamostalnog rada za ostvarivanje djecjeg dopltka?
Da li to ide iznos bruto place, neto place ili bruto-doprinosi?

To ispunjava firma,tj.knjigovođa,odnesi njima

Gustavo
05.02.2007., 09:54
ne navodiš ostale članove kućanstva. makar ja nisam navodila bez obzira šta su nam iste adrese.
obitelj smo mm, ja i mala.
jednokratna naknada ti ne ulazi u dohodak kućanstva, ali ti porodiljna naknada ulazi.
zbog te porodiljne naknade (koju sam ja primala tijekom 2005.) mi smo za 2006. godinu spali u najniži razred primanja DD-a.

Sad mi nije jasno jel se treba porodiljna naknada prijaviti ili to oni sami odrade?

Loryblue
05.02.2007., 21:23
Sad mi nije jasno jel se treba porodiljna naknada prijaviti ili to oni sami odrade?

odrade je sami (nažalost).
ja sam ostala više nego šokirana kad sam vidila da porodiljnu naknadu stavljaju u dohodovni cenzus.:flop:

Gustavo
05.02.2007., 21:28
ja sam ostala više nego šokirana kad sam vidila da porodiljnu naknadu stavljaju u dohodovni cenzus.:flop:

Lopovi i na djeci uzimaju,a puna im usta nartaliteta:flop:

Loryblue
05.02.2007., 21:45
Lopovi i na djeci uzimaju,a puna im usta nartaliteta:flop:

da lopovi. ovi su gori od lopova.:flop:

ma mislim logike: jednu godinu dobivaš porodiljnu naknadu, a onda hop - slijedeću te fino zakinu jer su ti godinu dana ranije, u čast nataliteta plaćali tu crkavicu.
žalosno, ali istinitno.

MIRANDA007
10.02.2007., 14:44
Jel netko zna u vezi ovih najava za dječji doplatak kada kreću nove mjere,također dosta nejasno je koji roditelji će primati onih 500 kuna za treće dijete da li svi ili samo oni koji imaju dvoje pa se odluče na treće ili koji se rode nakon donošenja te odluke.Ukratko jel to starta od 1.1. 2007. ili kada i ko će ostvariti onih 500 kuna.Kod nas uvijek mora biti nejasnoća:flop:

Ja imam curu od 20 god, sina od 19 i malog sinčića od 5 god. Hoću li imati pravo na 500 kn za treće dijete? :cool:

Gustavo
13.02.2007., 15:05
Ako primaš doplatak za sve troje hoćeš.

tonka
16.02.2007., 09:05
MM i ja smo imali prevelika primanja i do sada nismo mogli primati dj.doplatak.
Muz je promjenio posao ali ce biti prijavljen na manju placu, pa zbroj moje i njegove place podjeljen na broj ukucana ne prelazi 1663 kn.
U razgovoru s djelatnicim koja radi na primanju prijava za doplatak receno mi je da nemamo pravo na isti jel moramo predati izvod placa za 2006-tu godinu, a tada smo imali veca primanja.
Ja joj velim da sada imamo manja primanja i ulazimo u okvir 1663kn, a ona opet ponovi da nemamo pravo na dj doplatak ove godine, vec tek iduce kad cemo opet predati izvod placa za 2007. usput mi nadodaje da imamo pravo na dj doplatzak ako je suprug na burzi ...

kaj stvarno moram cekati godinu dana za doplatak???

Loryblue
16.02.2007., 09:11
kaj stvarno moram cekati godinu dana za doplatak???

moraš jer kako ti je i ta službenica rekla DD primaš za godinu unazad.
znači tijekom 2007. godine primaš za 2006. godinu.
tako su meni objasnili.
i gleda ti se prosjek primanja iz prošle godine i ako su ti tada bila visoka onda ovu godinu nemaš pravo na DD.
meni se dogodilo da sam 2006. godinu primala najniži cenzus DD-a jer sam 2005. godine dobivala porodiljnu naknadu koja također ulazi u prosjek primanja.
tužno, ali istinito.

tonka
16.02.2007., 09:39
ma prestrasno...koja drzava??
znaci, teoretski, sada bi MM trebao prijaviti se na burzu, ostati tamo 3 tjedna i onda se opet zaposliti i onda imamo pravo na DD??

stvarno jadno...

Loryblue
16.02.2007., 10:00
usput mi nadodaje da imamo pravo na dj doplatzak ako je suprug na burzi ...

ovo mi nije jasno kako ti je savjetovala.
jer ako ja njih dobro kužim, sadašnje prijave su za prošlu godinu. ako ti se tm i prijavi na burzu to će se vidit tek u papirima koje ćeš predavat dogodine.
sad trebaš predat porezne prijave po kojima se vidi kolika su vam primanja bila za 2006. godinu.
sve mi se čini da tu j.... lud zbunjenoga:zubo:

Gustavo
21.02.2007., 23:14
Moja žena je skoro ostala bez porodiljnog jer su joj na burzi rekli da se ne mora prijavljivati pošto je trudna,a poslije ispalo da mora biti 12 mjeseci na burzi.Srećom našao sam da kao poljoprivrednica može ostvariti porodiljno ako dva mjeseca uplaćuje mirovinsko,ma što reći nego sramotno jer tako je stotine žena ostalo bez porodiljnog.

grgica
22.02.2007., 13:01
Hvala bogu da postoji forum!!

Evo upravo doznala da sam opet upala u cenzus za doplatak. :) Ne znam bih li uopće inače doznala.

(Samo što me to opet podsjeća na to da mi je plaća dovoljno mala :mad: )

piranha
13.03.2007., 19:32
...:

nećeš. ja imam petero djece. jedan sin završio srednju,drugi je maturant,jedno u srednjoj i dvije u osnovnoj školi

ovak dobit ćeš doplatak bez dodatka, ja zasad imam za četvero djece i prema tome dobit ću (odnosno dobila sam prošli mjesec) tisuću kuna tog dodatka.

na jesen ću imati pravo na doplatak za troje djece i samo jedan dodatak od 500 kuna.Kad sam nazvala kosoričino ministarstvo odgovor je bio da se zbrajaju dječji doplatci, a ne djeca.Znači ako primaš jedan dječji doplatak i da imaš još desetoro djece-dodatak zaboravi. Bilo bi dobro kad bi netko pokušao saznati ima li ovaj zakon ikakve veze sa ustavom

helior
14.03.2007., 11:47
Pozdrav svima, imam pitanje ja sam zaposlena imam minimalac od 1735,00kn i djete od 2,5god rođeno van Hrv. za nj nisam tražila ništa , al sad sam trudna, moj suprug radi u Vani al ne stalno..kad ima posla radi kad nema , ne. nije ovdje na burzi..imam li pravo tražit DD?? hvala svima koji mogu pomoć

piranha
21.03.2007., 11:02
Pozdrav svima, imam pitanje ja sam zaposlena imam minimalac od 1735,00kn i djete od 2,5god rođeno van Hrv. za nj nisam tražila ništa , al sad sam trudna, moj suprug radi u Vani al ne stalno..kad ima posla radi kad nema , ne. nije ovdje na burzi..imam li pravo tražit DD?? hvala svima koji mogu pomoć

Imaš pravo tražiti-al moraš dostaviti hzmo-u potvrdu o visini primanja u prošloj godini za sebe i za muža,domovnice,rodni list za dijete.Zanima me jel muž prijavljen kod poslodavca il radi na crno

helior
21.03.2007., 11:56
Imaš pravo tražiti-al moraš dostaviti hzmo-u potvrdu o visini primanja u prošloj godini za sebe i za muža,domovnice,rodni list za dijete.Zanima me jel muž prijavljen kod poslodavca il radi na crno

Prijavljen je sve regularno jer ima radnu dozvolu i doživotni boravak...ali nikad ne radi kontinuirano pet mj.jer radi za lizing firmu

Gustavo
02.05.2007., 15:07
Jel netko dobio doplatak prošli mjesec ili ide duplo ovaj mjesec?

Gustavo
15.05.2007., 19:08

Netočno,ja sam dobio danas dopisnicu da im moram iz zdravstvenog osiguranja poslati potvrdu o porodiljnom sad je pitanje da li ćemo dobiti doplatak ovaj mjesec,u ovoj državi stvarno sve naopako,niko ništa ne zna i svi se prave blesavi,otkud da ja znam da treba potvrda iz zdravstvenog,koji racku im služe računala,pa imaju sve unutra,ma ja bi to sve potjero da kopaju kanale i dao posao sposobnim ljudima,sramota:mad:

Filozovka
12.06.2008., 07:46
Da bi kao samohrana majka ostvarila pravo na dječji doplatak plaća mi ne smije biti veća od 3326 kn (ja i moja kćer smo jedini članovi kučanstva, dakle 1663,00 kn kn puta dva člana)?????????????????????:mad::mad::mad::mad::ma d:

anemesk1
18.03.2009., 16:11
Dali znadete šta se događa sa našom državom,naime do sada je svaki mjesec djećji u banci sjedao 18. u mjesecu, nije li čudno da je prošlog mjeseca bio 19. a ovaj mjesec još u mirovinskom neznaju datum isplate.Mislite li da smo toliko u banani da bi mogli ukinuti dječji doplatak?

ivana9821
18.03.2009., 16:53
da ziher buju ukinuli:eek:...meni je dječji znao sjest 17-tog,al nikaj cudnog-znao je bit i21:eek::mig:...imam četvero dijece,pa znam te njihove varijacije na temu:rolleyes:...ja cu ic jos oko 19 h u banku:p..
meni je cak jedan mjesec ona nekulturna baba koja se javlja na telefon-pa te spaja jog trazis REKLA DA NEBUDE DJEČJEG JER DRŽAVA NEMA NOVACA,,,,:eek::eek:ajme ja popizdila ,i zvao moj muz i traziotu istu nekulturnu kozu (neznam kak bi ju drugacije nazvala),te joj reko nek ju spoji s nekim na doplatcima -da bi mu zena koja je tam na tim salterima rekla da isplate pocinju popodne!!!!!
ova koza je valjda isfrustrirana sama sa sobom pa si je uzela pravo j... ljude koji samo traze informaciju:rolleyes:..
eto ,toliko od mene ,ma bit če dječji draga:top:..a
BTW;JEL KOM SJELO?MISLIL NA DJEČJI-NA TEKUCEM...AJ PISITE AK JE:s

anemesk1
18.03.2009., 17:35
Ja sam zvala i rekla je da danas nebude ,možda ovaj tjedan ,ali se još ništa nezna

ivana9821
18.03.2009., 20:20
posto je nedavno bila godisnja obnova djecjeg-trebaju oni to sve blabla...sredit,pa mozda zato,,,:rolleyes:

Goričanka
18.03.2009., 20:23
Dali znadete šta se događa sa našom državom,naime do sada je svaki mjesec djećji u banci sjedao 18. u mjesecu, nije li čudno da je prošlog mjeseca bio 19. a ovaj mjesec još u mirovinskom neznaju datum isplate.Mislite li da smo toliko u banani da bi mogli ukinuti dječji doplatak?

Prazan proračun. Nema novca za isplatu i bit će dobro ako samo ostane na dječjem doplatku. No, bojim se da će se dogoditi isto s mirovinama, socijalnim pomoćima, naknadama preko HZZO (porodiljni, njega djece, bolovanja na teret HZZO). Izgleda da se počela ponavljati poslijeratna priča kada korisnici nisu znali kada će im biti isplaćen dječji, mirovina, socijalna pomoć ili naknada preko HZZO. Kasnilo se sa isplatama desetak i više dana.

anemesk1
19.03.2009., 08:56
zvala sam jutros ,vrlo neljubazna žena kaže da se još ništa nezna i šta bih htjela da nam ona kaže,a da nas puno zove i pita

ivana9821
19.03.2009., 08:59
cekaj na koji ti broj zoves?4595500?

anemesk1
19.03.2009., 09:01
ne na 0800636363

ivana9821
19.03.2009., 10:04
nista od djecjeg ni mdanas ni sutra,,iduci tjedan kaze glupa nekulturna tetka!!!a pitam ja zakaj a veli ona zato kaj je tak odluceno!
koma...
cuuurke jel kom sjela porodiljna naknada??:rolleyes:

anemesk1
19.03.2009., 10:22
trebali bi pitat kosoricu šta sad sa pronatalitetnom politikom. Šta sa svima onima kojima je to za kupiti kruh i koji s time krpaju rupe u kućnom buđetu. Meni je master vezan uz to i sad ću zbog njih morat platit i kamatu, al fućka se njima za to jer oni nit znaju kolko im je plaća nit kolko imaju na raćunu nit ih je briga za nas obićne ljude, nego samo kako dobro zadržati svoj status di jesu ,pokupit što više love u svoj đep a nama ostalima kak bude.

Enid
19.03.2009., 12:10
Da li ima koja dobra duša koja bi me uputila što sve i gdje treba odnjeti kad se predaje zahtjev za dj. doplatak? Kad krenem čitati po internetu neznam od kud bi uopće krenula...

HAL3
19.03.2009., 12:15
nista od djecjeg ni mdanas ni sutra,,iduci tjedan kaze glupa nekulturna tetka!!!a pitam ja zakaj a veli ona zato kaj je tak odluceno!
koma...

Meni nije. :ne zna:

ivana9821
19.03.2009., 13:20
muzevog frenda zena dobila:ne zna::confused:

ivana9821
19.03.2009., 13:23
kupis u narodnim novinama obrazac za djecji doplatak-i na poledini tj na zadnjoj strani imas SVEod a do ž kaj ti tocno treba...tak ces najbolje znat:mig:

Ani4
19.03.2009., 14:01
koma...

:azdaja::azdaja:
Ni kod mene nista....

Little Floramy
19.03.2009., 15:14
mamice možete li napisati tko sve ima pravo na dj.doplatak?kad zbrojim primanja ispada da imamo jako puno ali kad nam se odbije kredit za stan ostane manje od pola ukupnih primanja.ne znam kako to ide pa bi molila malu pomoć!:mig:

ksenija_2
19.03.2009., 15:18
mamice možete li napisati tko sve ima pravo na dj.doplatak?kad zbrojim primanja ispada da imamo jako puno ali kad nam se odbije kredit za stan ostane manje od pola ukupnih primanja.ne znam kako to ide pa bi molila malu pomoć!:mig:

Kredit tu nema veze.
Zbrajaš sve prihode svih članova kućanstva u prethodnoj kalendarskoj godini, dijeliš s 12 (tj. 12 mjeseci)pa onda to podijeliš s brojem članova kućanstva. Broj koji dobiješ mora biti ispod 1663kn da biste dobili doplatak.

Goričanka
19.03.2009., 16:29
Da li ima koja dobra duša koja bi me uputila što sve i gdje treba odnjeti kad se predaje zahtjev za dj. doplatak? Kad krenem čitati po internetu neznam od kud bi uopće krenula...

Potrebni dokumenti

1. Zahtjev za dječji doplatak (tiskanica se može kupiti na kioscima ili papirnici)
2. Fotokopije osobnih iskaznica svih punoljetnih članova u kućanstvu
3. Fotokopije rodnih listova za svu maloljetnu djecu
4. Potvrdu škole ako je dijete za koje se traži dječji doplatak navršilo 15 godina
5. Potvrde o ostvarenim prihodima svih članova kućanstva u prethodnoj godini (plaća, naknada zbog bolovanja, naknada za vrijeme nezaposlenosti, naknada za vrijeme porodnog dopusta)
6. Za one koji prihod ostvaruju po osnovi samostalnog rada potvrdu porezne uprave

Zahtjev možeš odnijeti sama u Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje prema mjestu stanovanja (Zagreb - Žajina 44) ili svu dokumentaciju poslati preporučeno poštom. Obrada zahtjeva traje preko od 2 mjeseca a isplata teče od dana podnošenja zahtjeva.

Enid
19.03.2009., 16:55
Hvala.
A da li treba potvrda da smo svi na istoj adresi? muž mi naime još uvjek nije promjenio prebivališe (mulac), pa mislim da bi to mogao biti problem.

enigmatic
19.03.2009., 17:51
Hvala.
A da li treba potvrda da smo svi na istoj adresi? muž mi naime još uvjek nije promjenio prebivališe (mulac), pa mislim da bi to mogao biti problem.

ne treba.moj dragi je prijavljen kod svojih roditelja,nisu me tražili nikakvu potvrdu.ja sam još trebala donjeti porezno uvjerenje za dragog i sebe.

SaveAss
19.03.2009., 17:54
trebali bi pitat kosoricu šta sad sa pronatalitetnom politikom. Šta sa svima onima kojima je to za kupiti kruh i koji s time krpaju rupe u kućnom buđetu.

ništa. koga briga za njih. sirotinja je ionako navikla gladovati :flop:

Little Floramy
19.03.2009., 18:38
Kredit tu nema veze.
Zbrajaš sve prihode svih članova kućanstva u prethodnoj kalendarskoj godini, dijeliš s 12 (tj. 12 mjeseci)pa onda to podijeliš s brojem članova kućanstva. Broj koji dobiješ mora biti ispod 1663kn da biste dobili doplatak.

nema osnove za djecji doplatak!:flop:
ako maknem stan.kredit kao da imam cijelu placu onda je tak ali kako stvari stoje sa tom ratom stanbenog kredita bi dobila dj.
koliko iznosi dj.doplatak ?

Goričanka
19.03.2009., 20:57
nema osnove za djecji doplatak!:flop:
ako maknem stan.kredit kao da imam cijelu placu onda je tak ali kako stvari stoje sa tom ratom stanbenog kredita bi dobila dj.
koliko iznosi dj.doplatak ?

Preuzeto sa stranica Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje

- ako ukupni dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno ne prelazi 543,14 kn), doplatak se određuje u svoti od 299,34 kn

- ako ukupni dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno prelazi 543,14 kn, a ne prelazi 1119,53 kn, doplatak se određuje u svoti od 249,45 kn

- ako ukupni dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno prelazi 1119,53 kn, a ne prelazi 1663,00 kn, doplatak se određuje u svoti od 199,56 kn

- za dijete bez oba roditelja ili za dijete čija su oba roditelja nepoznata ili nepoznatog prebivališta ili potpuno nesposobni za samostalan život i rad ili ako im je oduzeta poslovna sposobnost, pripadajuća svota doplatka, određena prema utvrđenom cenzusu, povećava se za 25 %
(374,18 kn, 311,81 kn ili 249,45 kn)

- za dijete s oštećenjem zdravlja, korisniku pripada doplatak za djecu u 25% većoj svoti od pripadajuće svote doplatka
(374,18 kn, 311,81 kn ili 249,45 kn)

- za dijete bez jednog roditelja ili za dijete čiji je jedan roditelj nepoznat ili nepoznatog prebivališta ili potpuno nesposoban za samostalan život i rad ili ako mu je oduzeta poslovna sposobnost, pripadajuća svota doplatka, određena prema utvrđenom cenzusu, povećava se za 15%
(344,24 kn, 286,87 kn ili 229,49 kn)

- za korisnike koji pravo ostvaruju prema članku 34. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, svota doplatka iznosi 374,18 kn

- za korisnike koji ostvaruju pravo prema članku 22. Zakona o doplatku za djecu (za djecu s težim oštećenjem zdravlja) svota doplatka iznosi 831,50 kn.

happymom5
20.03.2009., 07:39
Na face-u je grupa di se potpisujemo za isplate na vrijeme... ko je zainteresiran nek se javi na pp...neki su već dobili pozivnice..
Dajte obiteljima s djecom da žive...

magaly
20.03.2009., 09:34
slazem se ..nema ni dječjeg ni porodiljnog... !!!!

od čega ćemo zivjeti ???:(

anemesk1
20.03.2009., 12:57
pitah danas u minitarsvu za obitelj,oni rekoše da nije do njih ,nemogu odgovoriti neka pitam min. financija.Nazvala ja i min. financija nedaju informacije tel. odgovoriće na mail ako ga pošaljem.Kaže žena da se ide po listi prioriteta za plaćanje.Pitam se šta je veći prioritet od onih koji imaju najmanje. Usput da kažem da nema ni invalidnine za djecu sa težim oštečenjem zdravlja

happymom5
20.03.2009., 13:20
na facebook-u se polako skupljamo.Polako ali sigurno.Još jednom molim zainteresirane koji se požele pridružoiti grupi dajte obiteljima s djecom da žive, nek se jave na privat ili mail

Marelina
20.03.2009., 13:27
Izgleda da su počeli s isplatama.

http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=2073

ivana2904
20.03.2009., 13:34
Navodno danas idu dječji, al od porodiljnih ništa do ponedjeljka :mad:

Ani4
20.03.2009., 13:43
Ajde barem nesto... Trebam po pelene!!!

anemesk1
20.03.2009., 13:47
počela je isplata dječjeg javili na stranicama mirovinskog,
happy moom želim vam se pridružiti al nemogu te nać jer ima 20 osoba tvog imena, a ni grupu nemogu nać help,helpppppppppp

happymom5
20.03.2009., 13:53
IMAM CRVENU SLIKU... hihi, hmm. a da mi pošalješ na pp svoje ime? možda vas ima manje???
A što se mene tiče ova grupa treba ići i dalje jer ko zna šta će biti sljedeći mjesec....

kresho69
20.03.2009., 14:57
ja sam danas zvao lokalni hzzo u samoboru u 11:00 i ženska mi je rekla da su porodiljne naknade krenule još jučer ali kao da "ne mogu se svima proknjižit u isto vrijeme". ja pizdim jer vjerujem da banke haltaju novce zbog kamata, a sad mi cvrčak kaže da hzzo kasni. zovem banku svako malo, osjećam se kao prosjak koji moli milostinju. bio u banci u 15:30 kažu nema ništa ali zovite oko 18:00 jer tad imamo "zadnje povlačenje novaca", jebote cijeli dan mi je psihoza hoću dobit jebene novce. inače banka je hypo i mislim da oni najsporije daju novce, imao sam prije plaću kod njih i nikad više.

Ko na kraju halta naše pare???? ajde bilo bi zgodno da osnujemo neku grupu da pratimo kada su kome sjeli novci da se više jednom raščisti ko drži novce:banka ili hzzo?

happymom5
20.03.2009., 15:09
grupa ti je na faceu- dajte obiteljima s djecom da žive, sve dalje na pp

Goleo
20.03.2009., 15:15
Zadnja dva mjeseca DD je sjeo 18-oga, a ovaj tek danas, 20-oga...a ja sva na iglama, moram zatvorit financijsku konstrukciju za ovaj mjesec:ne zna:

sasa00
20.03.2009., 15:18

treebalo je za nastavak predati do 28,02, a za novi dječji do kraja trećeg

happymom5
20.03.2009., 15:22
za novi dječji se može predati kad god hoćeš
Obračun ide od dana predanog zahtjeva- u potpunosti(znači ako vam nešto od papira sfali tek kad se sve pribavi). Samo je nastavno predavanje zahtjeva za dječji ograičeno na 28.02 kako bi se nastavilo isplačivati bez prekida.

kresho69
20.03.2009., 15:38
pod tim imenom nema nijedne grupe...ja upišem u facebook tražilicu i nema ništa...

madcox
20.03.2009., 15:39

eee, super, dobila sam pozivnicu za tu grupu, dobro da si napisala da je to to................:top:

tindlbel
20.03.2009., 16:20
dječji sjeo u erste!!!

ivana9821
20.03.2009., 17:20
i meni sjeo bsamo djecji....neeeeka ,2200 jue tuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Skrivalica
20.03.2009., 17:20
jel sjeo kome u rajfazen

anemesk1
21.03.2009., 08:09
djećji je sjeo u svim bankama, ne zavlače banke nego min financija koje isplačuje novce iz proračuna.To mi je jučer objasnila glasnogovornica iz min.obitelji, zatim glasnogovornica ili netko drugi to baš nisam sigurna iz min.financija.Ujedan popodne još nisu znali kad ide isplata,ali da ih jako puno ljudi zove da će vidjet ,da sve ide po listi prioriteta i sl,a u tri je počela isplata.

markolino
21.03.2009., 08:17
cure,samo dječji je jučer sjeo,porodiljna naknada nije

HAL3
21.03.2009., 19:38

Evo, našla sam grupu, priključila se, i poslala frendovima pozivnice

Magaivago
21.03.2009., 20:14
a ja jucer poludila kad sam skužila nema love.pa oni su poludili.ne vjerujem da nemaju love vec ono kao vidite da je kriza,malo kasnimo ali cemo se svim silama potruditi da majke ipak dobiju doplatke i porodiljne pa ce jadnice sigurno biti presretne i beskrajno zahvalne.

madcox
21.03.2009., 22:21
a ja jucer poludila kad sam skužila nema love.pa oni su poludili.ne vjerujem da nemaju love vec ono kao vidite da je kriza,malo kasnimo ali cemo se svim silama potruditi da majke ipak dobiju doplatke i porodiljne pa ce jadnice sigurno biti presretne i beskrajno zahvalne.

tako nešto sam i ja pomislila........:mig:

tanita
22.03.2009., 10:15
Pa kao da je njih briga jel tebi sjela crkavica od porodiljnog, oni imaju. Kako su se samo pobunili na spomen njihove plaće od 18000kn kao to je malo, drugi imaju i više, a nitko od njih ne spominje koliko su u europi rodiljne naknade. Sve su kao onako fini vezali za proračunsku osnovicu koju naravno ne dižu već 10g. njima je isto bilo 1999 i danas, zaboravili su da je kutija Milumila samo prošle godine skoćila sa 89,99 na 109,99, no kaj je to samo 20kn po kutiji naspram famoznih 1663kn. a, o drugom ne želim pisati jer mi ne bih bilo dosta 10 stranica:ne zna::ne zna::ne zna:prestrašno:ne zna::ne zna:

kresho69
22.03.2009., 22:10
da, kad se računaju kućna primanja: kad ti nekaj trebaš od države, onda ispada da imaš prevelika primanja - 5000 kn za tročlanu obitelj sa malim djetetom je po njima luksuz za koji ti ne daju dječji. e pa dao bi ja onom krmku šukeru plaću od 5 000 kn pa nek živi kao podstanar i odgaja dijete. prvo su sebi skinuli siću pa da mogu skidat drugima, samo lako je njima bez 1000 -2000 kn kad to pokriju dnevnicama i drugim manifetlucima, ali jednom prosvjetnom radniku je 500 kn puno od plaće. samo koriste "krizu" kako bi pokrili lopovluke iz proteklih 15 godina, a kad dođe prava kriza, bit ćemo kruha gladni

tanita
23.03.2009., 13:16
upravo sam na stanicama sindikata pronašla da potrošačka košarica za četveročlanu obitelj (roditelji + 2 školarca) iznosi 6603,41kn naravno nisu uključeni troškovi novorođenčadi, podstanarstva itd... rast potrošačkih cijena u veljaći u odnosu na veljaću prošle godine je veći za 4,2%. ljudi moji da su nam rodiljne naknade vezali za rast potrošačkih cijena di bi nam bio kraj a, ovak ko da smo vezani za kameno doba

blatruc
23.03.2009., 15:14
Potrebni dokumenti

1. Zahtjev za dječji doplatak (tiskanica se može kupiti na kioscima ili papirnici)
2. Fotokopije osobnih iskaznica svih punoljetnih članova u kućanstvu
3. Fotokopije rodnih listova za svu maloljetnu djecu
4. Potvrdu škole ako je dijete za koje se traži dječji doplatak navršilo 15 godina
5. Potvrde o ostvarenim prihodima svih članova kućanstva u prethodnoj godini (plaća, naknada zbog bolovanja, naknada za vrijeme nezaposlenosti, naknada za vrijeme porodnog dopusta)
6. Za one koji prihod ostvaruju po osnovi samostalnog rada potvrdu porezne uprave

Zahtjev možeš odnijeti sama u Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje prema mjestu stanovanja (Zagreb - Žajina 44) ili svu dokumentaciju poslati preporučeno poštom. Obrada zahtjeva traje preko od 2 mjeseca a isplata teče od dana podnošenja zahtjeva.

jel ovo boldano nekakva porezna potvrda il kaj...? :ne zna:

anemesk1
23.03.2009., 16:27
ne ,to je sa zahtjeva za dječji doplatak koji mozes kupiti u knjižari

blatruc
23.03.2009., 19:31
ne ,to je sa zahtjeva za dječji doplatak koji mozes kupiti u knjižari

hvala na odgovoru al još uvijek ne kužim :( valjda bu mi jasno kad vidim formular :mig:

happymom5
23.03.2009., 19:32
zahtjev se može isprintati na www.mirovinsko.hr

Goričanka
23.03.2009., 21:22
jel ovo boldano nekakva porezna potvrda il kaj...? :ne zna:

Ma nije nikakva potvrda porezne uprave.

1. Potvrdu o isplaćenoj plaći za prethodnu godinu izdaje poslodavac kod kojeg je osoba radila u to vrijeme

2. Potvrdu o naknadi za bolovanje preko 42 dana i bolovanje za njegu djeteta i naknadi za porodiljni dopust isplaćuje Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje. Ako je netko od članova kućanstva to koristio u prethodnoj godini i dobivao naknadu treba priložiti i potvrdu od HZZO

3. Ako je netko od članova kućanstva bio nezaposlen i primao naknadu za nezaposlene od Hrvatskog zavoda za zapošljavanje treba priložiti i tu potvrdu o isplaćenoj naknadi.

tanita
23.03.2009., 21:40
Sjela rodiljna u zgb ako koga zanima

Mijaja
24.03.2009., 09:15
meni nije sjela još u zgb...
možda ova naknada za njegu sjeda kasnije od rodiljnih????

blatruc
24.03.2009., 13:10
zahtjev se može isprintati na www.mirovinsko.hr

Ma nije nikakva potvrda porezne uprave.

1. Potvrdu o isplaćenoj plaći za prethodnu godinu izdaje poslodavac kod kojeg je osoba radila u to vrijeme

2. Potvrdu o naknadi za bolovanje preko 42 dana i bolovanje za njegu djeteta i naknadi za porodiljni dopust isplaćuje Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje. Ako je netko od članova kućanstva to koristio u prethodnoj godini i dobivao naknadu treba priložiti i potvrdu od HZZO

3. Ako je netko od članova kućanstva bio nezaposlen i primao naknadu za nezaposlene od Hrvatskog zavoda za zapošljavanje treba priložiti i tu potvrdu o isplaćenoj naknadi.

hvala svima na odgovorima :top:

enigmatic
25.03.2009., 10:05
evo pronašla sam papir sa popisom dokumenata koji su potrebni (samo ću naglasiti da dragi i ja nismo prijavljeni na istoj adresi i nismo vjenčani,teta na šalteru je rekla da živimo u vanbračnoj zajednici) :
1.zahtjev za doplatak (UT-V-430) NN
2.presliku osobne (dragi i ja)
3.potvrdu o ostvarenim prihodima za 2008 (to je dragi u firmi dobio)
4.potrdu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje (ja sam na burzi)
6.Porezno uvjerenje za 2007 i 2008 g (za dragog i mene)
7.rodni list za dijete
8.preslika tekućeg ili štednog računa

mareija
09.04.2009., 22:27
evo pronašla sam papir sa popisom dokumenata koji su potrebni (samo ću naglasiti da dragi i ja nismo prijavljeni na istoj adresi i nismo vjenčani,teta na šalteru je rekla da živimo u vanbračnoj zajednici) :
7.rodni list za dijete

+ potvrda sa hzzo-a ako primas porodiljnu (koliko su ti ukupno isplatili u protekloj godinici)

happymom5
10.04.2009., 07:05
7.rodni list za dijete

i mi smo u izvanbračnoj zajednici.. nitko te ni ne pita.. traže oni samo prihode kućanstva. i prihode mačke ako je imaš i ako ih ostvaruje:lol:.. a ko je kome šta u rodu.. briga njih.. bitno da imaš što "veće" prihode da je što manji dječji.. ako ga i dobiješ..

gospoja
10.04.2009., 20:06
za novi dječji se može predati kad god hoćeš
Obračun ide od dana predanog zahtjeva- u potpunosti(znači ako vam nešto od papira sfali tek kad se sve pribavi). Samo je nastavno predavanje zahtjeva za dječji ograičeno na 28.02 kako bi se nastavilo isplačivati bez prekida.

ja sam predala par dana prije isteka roka (oko 22.02) za nastavno, pa još ni dan danas nisam ništa dobila..dakle za 3 mjesec nula bodova...zvala sam prije par dana tamo i rekli su mi da to još nije ni u obradi, da oni imau rok od 60 dana....toliko o tome da ne prekidaju isplatu ... :flop:

magaly
11.04.2009., 09:00
ja sam predala par dana prije isteka roka (oko 22.02) za nastavno, pa još ni dan danas nisam ništa dobila..dakle za 3 mjesec nula bodova...zvala sam prije par dana tamo i rekli su mi da to još nije ni u obradi, da oni imau rok od 60 dana....toliko o tome da ne prekidaju isplatu ... :flop:

čudno jer nastavak slijedi tek s isplatom u travnju...

ono što je u ozujku isplaćeno je još bilo za proteklo razdoblje do 28.02...

Ani4
11.04.2009., 12:46
Hm, i meni je to cudno... Ja sam vec par puta produzavala i nikada mi nisu prekidali isplatu.

anemesk1
11.04.2009., 19:32
svi koji predaju do kraja prvog mjeseca za nastavno ne prekida im se, a oni koji predaju kasnije dobe novce u petom sa zaostatkom

gospoja
11.04.2009., 23:11
svi koji predaju do kraja prvog mjeseca za nastavno ne prekida im se, a oni koji predaju kasnije dobe novce u petom sa zaostatkom

ja sam lani predala isto za nastavno koncem drugog, pa sam normalno dobila u trećem, ...bez prekida :ne zna:

Ani4
12.04.2009., 13:07
Tako i ja, prosle godine predala sredinom 2. mj i normalno mi dalje stizali novci.

zaskia
12.04.2009., 15:40
Mi smo predali krajem drugog mjeseca zahtjev i jos uvijek nista (nova beba)..

Ani4
12.04.2009., 20:14
Vis, bas cudno... Kako to da jedni dobiju,a drugi ne?!

ksenija_2
15.04.2009., 13:28
Zna li netko koliko se inače čeka kada prvi puta predajete zahtjev za doplatak? Mi smo predali sredinom 2. mjeseca. Pretpostavljam da prvo treba na kućnu adresu stići odobrenje hzmo-a?

magaly
15.04.2009., 14:31
Zna li netko koliko se inače čeka kada prvi puta predajete zahtjev za doplatak? Mi smo predali sredinom 2. mjeseca. Pretpostavljam da prvo treba na kućnu adresu stići odobrenje hzmo-a?

nekad sjedne na račun prije nego što ti stigne rješenje :mig:

magaly
15.04.2009., 14:32
Mi smo predali krajem drugog mjeseca zahtjev i jos uvijek nista (nova beba)..

pa vjerojatno ćete dobit u travnju za ozujak :) sa zaostacima od datuma kad ste predali papire

Ani4
15.04.2009., 17:53
A jeste dobili vec rjesenja za ovu godinu? Ja jos nisam...

zaskia
16.04.2009., 09:57

Još ništa... :ne zna:

tina07
17.04.2009., 20:24

Još ništa. Danas sam pitala u Mirovinskom i rekla mi gospođa da kreču rješenja idući tjedan. Pa, Sretno nam!

Gustavo
17.04.2009., 23:05
Još ništa. Danas sam pitala u Mirovinskom i rekla mi gospođa da kreču rješenja idući tjedan. Pa, Sretno nam!

A jel kreću uplate?

ivana9821
17.04.2009., 23:22
meni je prosle godine doslo rjesenje nakon 4 mj...:rolleyes:ali uplata je bila redovita,nije bilo prekida:)

madcox
18.04.2009., 00:48

a dali se to odnosi i na nove zahtjeve, koji su po prvi put predani???:confused::ne zna:

I kojeg u mjesecu oni isplaćuju doplatak??? :confused::ne zna:

anemesk1
18.04.2009., 08:21
a dali se to odnosi i na nove zahtjeve, koji su po prvi put predani???:confused::ne zna:

I kojeg u mjesecu oni isplaćuju doplatak??? :confused::ne zna:

doplatak isplačuju 18. u mjesecu za prošli mjesec na tekuči račun,a koji dan kasnije poštom.Kad prvi puta predaš dobiješ u petom ili šestom mjesecu sa zaostacima od dana kad si predala

madcox
18.04.2009., 10:25
doplatak isplačuju 18. u mjesecu za prošli mjesec na tekuči račun,a koji dan kasnije poštom.Kad prvi puta predaš dobiješ u petom ili šestom mjesecu sa zaostacima od dana kad si predala

eee, hvala šta si mi rekla da ne čekam ovaj mjesec uzaludno...:D

ivana9821
18.04.2009., 10:38
curke meni u rba sjela porodiljna:eek::ne zna:

tanita
18.04.2009., 12:23
i meni u zgb, piše 17.-og znaći jučer,

magaly
18.04.2009., 13:36
i meni u zabi..
:)

nisam očekivala moram priznat :cerek:

madcox
18.04.2009., 14:22
curke meni u rba sjela porodiljna:eek::ne zna:

i meni.......baš sam se iznenadila.....:cerek:

litlle_girl
18.04.2009., 15:00
i meni u hpb!!! weeeee!! :top:

zaskia
18.04.2009., 16:59
I meni u PBZ-u :D Koji je to šok bio kad sam jutros dobila SMS :D A taman sam bila spremna za šetnju s mališom :D Odmah smo otišli do DM-a naravno :D

Tina406
18.04.2009., 20:07
i mene razveselio sms jutros! :top:

Ani4
19.04.2009., 09:07
I ja sma se iznenadila, uopce je nisam ocekivala do ponedeljka. To je valjda da se iskupe za prosli mijesec. :)

ivana9821
20.04.2009., 09:57
aaa jel kome dječji??:mig:

Gustavo
20.04.2009., 10:39
aaa jel kome dječji??:mig:

Izgleda ništa još, a poslije izbora tko zna.

Gustavo
20.04.2009., 13:00
Maloprije sam zvao mirovinsko, ide dječji onima kojima su papiri u redu.

Vesna-Knežija
20.04.2009., 13:31
ja sam zvala, i moj zahtjev za nastavno iako predan u roku nije još obrađen,
nek nazovem za dva tjedna, a isplate ovaj mjesec neće ni biti za mene,
pa sad...

Ani4
20.04.2009., 19:07
Ni kod mene jos nista... :( A porodiljni vec otisao...

Gustavo
20.04.2009., 20:23
Problem je s Zagrebom što ima jako puno zahtjeva i ne stignu sve obraditi.

Vesna-Knežija
20.04.2009., 21:00
Ni kod mene jos nista... :( A porodiljni vec otisao...

da, i kod mene je tako, njega ni ne brojim, 1663 kn, a rata stambenog kredita mi je sad i više od toga

prošle godine nisam imala taj problem, u istom tom gradu,
a kaže gospođa na tel. da je rok za obradu 60 dana, ja sam predala 26.2.,
i nek nazovem za 20 dana da vidim u kojoj je fazi moj zahtjev

ivana9821
20.04.2009., 21:07
katastrofa...ja danas oko 8 navecer gledala,nije sjelo nikaj,,,a bu mozda sutra..meni je isplata bila konstantna,znaci nije bilo prekida bez obzira kaj se zahtjev kao jos nije obradio...bar se ja sjecam ,dobivam djecji 5 godina..
a sad neznam,ja se naaadam da bu sutra jer ak nebu..:ne zna:

MaraSlavonska
20.04.2009., 21:58
hmm.. cak ni na stranicama mirovinskog nema nista...
valjda ce bit sutra... il kad skupe lovu :flop:

sasa00
21.04.2009., 06:55
ni kod mene ništa sa dječjim
to je već užas

galeb41
21.04.2009., 07:01
ni ja s dječjim.

sasa00
21.04.2009., 07:41
katastrofa...ja danas oko 8 navecer gledala,nije sjelo nikaj,,,a bu mozda sutra..meni je isplata bila konstantna,znaci nije bilo prekida bez obzira kaj se zahtjev kao jos nije obradio...bar se ja sjecam ,dobivam djecji 5 godina..

i kod nas je tako bilo a šta je sada pojma nemam

Vesna-Knežija
21.04.2009., 08:08

ja ga dobivam već tri godine bez prekida i uvijek je bio obrađen na vrijeme,
ali ove godine nije, i bit će prekid od mjesec dana, tj dobit ću u svibnju za ožujak i travanj

prekid je sad jer se sječanj i veljača isplaćuju po prošlom rješenju, a ožujak ide po novom, a kako nije obrađeno nema ni rješenja

kome ksni, bolje da nazove pa provjeri što je

magaly
21.04.2009., 08:22
evo ja sam ih maloprije nazvala i kazu da mi je obradjen zahtjev a isplata će biti do kraja tjedna..navodno drzava nema novaca :o:(

Vesna-Knežija
21.04.2009., 08:36
evo ja sam ih maloprije nazvala i kazu da mi je obradjen zahtjev a isplata će biti do kraja tjedna..navodno drzava nema novaca :o:(

super, baš mi je drago da još ima nade bar za neke,
a država, ma... bolje da šutim

pikacu
21.04.2009., 11:06
Isplata doplatka za djecu za ožujak 2009. (http://www.mirovinsko.hr/)

Vesna-Knežija
21.04.2009., 11:28
Isplata doplatka za djecu za ožujak 2009. (http://www.mirovinsko.hr/)

da za obrađene zahtjeve :top:

gospoja
21.04.2009., 12:18
da, i kod mene je tako, njega ni ne brojim, 1663 kn, a rata stambenog kredita mi je sad i više od toga

prošle godine nisam imala taj problem, u istom tom gradu,
a kaže gospođa na tel. da je rok za obradu 60 dana, ja sam predala 26.2.,
i nek nazovem za 20 dana da vidim u kojoj je fazi moj zahtjev

meni je žena rekla na tel da je rok za obradu 40 dana :ne zna:

Vesna-Knežija
21.04.2009., 12:37
meni 60 dana, ah...
ali meni i tih 60 istiće eto za 5 dana
a još nije obrađen, čak nema informacija da li trba još koji papir
iako sam predala po onome kako su mi tamo rekli,
no nikad se nezna
za to mi je rekla, pa doći će vam poštom oavijest da nešto nedostaje,
a tako mi je prije dvije godine kad je išla isplata za rujan, nisam dobila,
a obavijest isto nije došla, da trebam priložiti potvrdu o redovnom školovanju (srednja škola) pa sam dobila isplatu samo za dvoje od troje djece, i naravno i onih 500 kn za treće djete su mi makli,
a nitko me nije obavijestio

a ne pišem ovo sve jer sam ljuta, danas sam ok, ali želim podijeliti iskustva s vama,
da ako nekome zatreba može tu naći :mig:

Tija
21.04.2009., 13:49
meni je dječji sjeo u petak:confused:
jest da ja imam onaj uvećani al zar nisu svi iz istog fonda? :confused:

al zato mi nema plaće koja od ovog mjeseca ide preko hzzo:D

tina07
21.04.2009., 20:21
meni je dječji sjeo u petak:confused:
jest da ja imam onaj uvećani al zar nisu svi iz istog fonda? :confused:

al zato mi nema plaće koja od ovog mjeseca ide preko hzzo:D

Ako misliš na onih 2500 kn. meni sjela ta lova u subotu. A djećjeg ni za ljek. A naše zahtjeve nemaju kaj obrađivati koji imamo povlašteni djećji.

anemesk1
21.04.2009., 21:12
to što je povlašteni dječji nema veze,imam ga i ja jer mi je dijete imalo tumor ,a prošle godine sam predala preporučeno za nastavno korištenje i čekala i zvala i tražila da bi mi svaki put rekli još je u obradi ,dobit čete,čekajte i sl,a u šestom mjesecu kad sam bila već zbilja van sebe rekli su mi da uopče nisu primili papire.Nisam sačuvala papir od preporuke i onda nakon žalbe kosorici mir.osiguranju,Dorici Nikolić itd kao po hitnom postupku su mi riješili sve.Dobih isplatu u osmom bez zaostataka.Zakinuli su me za 10 000 kuna i to je za njih tako bez obzira što su imali papir o invalidnini.Imaju ga i ove godine od prošle i vrijedi još cijelu ovu godinu al ovaj mjesec ništa od dječjeg

Vesna-Knežija
21.04.2009., 21:22
ma užas, ne rastežu oni tu jad i bijedu koju mi "dobijemo"

Tija
21.04.2009., 22:32
U subotu sam provjeravala račun i imala 800 kn više nego u petak:D, znači da je sjeo dječji koji mi iznosi 830kn (nikad točno u kunu ne znam stanje na računu), nema šta drugo sjesti nego dd:confused:, nije mi imao tko uplatit 800 kn:D
baš ću obratit pažnju na datum kad mi dođe izvješće:confused:

Tija
22.04.2009., 08:51
ispričavam se na krivoj informaciji, u petak mi nije sjeo dd nego nešto drugo al isto oko 800 kn:rofl:, jutros mi javili
nisam se nadala al sam se obradovala:cerek:

Mijaja
22.04.2009., 12:26
ispričavam se na krivoj informaciji, u petak mi nije sjeo dd nego nešto drugo al isto oko 800 kn:rofl:, jutros mi javili
nisam se nadala al sam se obradovala:cerek:

jel mogu i meni ti neki uplatiti?:mig:
meni danas još nije sjeo dječiji, valjda bude

moonlight2
22.04.2009., 13:31
meni stigao danas djecji, erste... jupiiii

gospoja
22.04.2009., 13:42

i meni u HPB :top:

trendseterica
22.04.2009., 15:11

mi smo se ove godine prvi puta prijavili za djecji doplatak i jos nismo dobili ni jednu ratu a danas je vec 22.04.
Kad smo s eprijavljivali zena na socijalnom nam je rekla da imamo pravo medjutim nista jos od ni jedne rate:rolleyes:

ne bi da davaju ne znam koje novce, a ono samo 200 kuna za dijete

trendseterica
22.04.2009., 15:11

provjerit cu i ja

Ani4
22.04.2009., 17:33
I meni je dosao...

ivana9821
22.04.2009., 19:54
meni nista??:eek::ne zna:
isssa ti ak sutra nebude,,:s:s

Germane
23.04.2009., 10:11
jel kome danas sjelo u rba djecji:confused:

magaly
23.04.2009., 12:10
meni jučer sjeo na HPB :cerek:

simon3
23.04.2009., 12:37
Nama isto nije došao, a čekamo ga ko ozeblo sunce:(

ivana9821
23.04.2009., 12:56
meni nije sjeo u rba:rolleyes:
dnas sam zvala jetr sam jucer bila u banki i nije mi bilo nikaj na racunu,a zena u banki mi rekla da je djecji poceo i kod njih..rekla mi teta na mirovinskom,da je zahtjev prije par dana tek dosao kod referentai da nije obradeo,i da joj je jako zao i da ovaj mjesec nista od djecjeg:(iduci cu dobiti zaostatke
neznam vise kaj da velim:ne zna:..VELI ONA DA SAM TREBALA ZAHTJEV PREDAT ODMAH POSLE NOVE GODINE:rofl:

ivana9821
23.04.2009., 12:58
sori na pravopisnim greskama:mig:

magaly
23.04.2009., 14:00
ja predala oko 15.02
i dobila :cerek:

Vesna-Knežija
23.04.2009., 16:53
mislim da to ima veze jedino kod kojeg referenta završi spis,
a i kako da predaš prije kad u većini slućajeva tek iza 15 u mjesecu bude knjižena plaća za mjesec prije,
čak i porodiljni tek iza 20 u mjesecu, mislim to su samo priče

magaly
24.04.2009., 07:16
mislim da to ima veze jedino kod kojeg referenta završi spis,
a i kako da predaš prije kad u većini slućajeva tek iza 15 u mjesecu bude knjižena plaća za mjesec prije,
čak i porodiljni tek iza 20 u mjesecu, mislim to su samo priče

to nema veze..kad ionako predaješ prosjek za prošlu godinu a ne za tekući mjesec :ne zna:

Vesna-Knežija
24.04.2009., 07:21
pa da, ali 15.1. tj 20.1. je tek isplata za prosinac, šta ne ?

trendseterica
27.04.2009., 13:33
..VELI ONA DA SAM TREBALA ZAHTJEV PREDAT ODMAH POSLE NOVE GODINE:rofl:[/B]

a da smo predali prije deset godina?:D

trendseterica
27.04.2009., 13:35
Nama isto nije došao, a čekamo ga ko ozeblo sunce:(

ah, ako ce nas tih 200 kuna spasiti jadna nam majka :D
Ja odem u spenzu jedva popunila vrecicu i sto pedeset kuna racun:rolleyes:

Ali kad imamo pravo na djecji uzet cu im, pa makar to bilo i 50 kuna jer uzasno je da daju tako mizerne cifre i jos ih moramo mjesecima cekati:rolleyes:
Sramota

magaly
28.04.2009., 07:54
pa da, ali 15.1. tj 20.1. je tek isplata za prosinac, šta ne ?

je isplata je za prosinac

ali godina kod njih traje od 01.03.-28.02 i nastavno primanje dd ide od 01.03 na dalje..

Vesna-Knežija
28.04.2009., 08:12
da, ali kad predaješ potvrdu o primanjima predaješ za prošlu godinu od sijećnja do prosinca, sve isplate u toj godini

ide nastavno od 1.3., da ali kad obrade zahtjev, neovisno jel nastavno ili ne, tako je meni rečeno

magaly
28.04.2009., 08:16
da, ali kad predaješ potvrdu o primanjima predaješ za prošlu godinu od sijećnja do prosinca, sve isplate u toj godini

ide nastavno od 1.3., da ali kad obrade zahtjev, neovisno jel nastavno ili ne, tako je meni rečeno

pa ako je novo dijete rodjeno usred godine onda ti moze krenuti dječji i od 01.06. ali opet za nastavak predaš tek iduće godine do 28.02.
i kreće nastavno od 01.03.- ako ne obrade zahtjeve dobiješ u svibnju za dva mjeseca..:mig:

Vesna-Knežija
28.04.2009., 08:22
da znam ja to, imam troje, pa znam kako ide u svim opcijama

magaly
28.04.2009., 08:26
da znam ja to, imam troje, pa znam kako ide u svim opcijama

eto onda sve :top:
ja ih imam četiri

mareija
28.04.2009., 09:01
curke vidim da se dosta kuzite pa imam pitanje...

ja sam sve papire za doplatak predala sredinom 3. mj. (a mala je rođena u 9. mj)...

zna li mozda koja od vas kada bih trebala dobiti rjesenje o doplatku i hoce li mi onda isplatiti doplatak skroz od 9. mj (kad je malecka rođena) ili od 3. ,odnosno 4. mjeseca kada sam predala zahtjev?!

mislim da sam negdje procitala da isplacuju od kad je predan zahtjev, a ne od kad je dijete rođeno :ne zna: :confused:

HVALA!

Ani4
28.04.2009., 09:20
Skoro pa sam sigurna da ne isplacuju zaostatke, vec od onda kada si predala papire.

mareija
28.04.2009., 09:28
Skoro pa sam sigurna da ne isplacuju zaostatke, vec od onda kada si predala papire.

pa to i ima logike...
npr. ako je netko predao papire kad mu je dijete navrsilo 6 god, znaci da bi mu trebali isplatiti zaostatak od 6 god :D
nema toga u nasoj drzavi :kava: :D

magaly
28.04.2009., 09:30

neće dobit zaostatke..
nego od dana kad je predala..

Vesna-Knežija
28.04.2009., 10:32
da si predala u roku od mjesec dana nakon rođenja bi dobila doplatak od dana rođenja, naravno ako ostvaruješ pravo na njega

a da si predala od 1.1. do 28.2. onda bi ti priznali mislim od 1.1.
a ovako ćeš dobiti od ožujka, tj od mjeseca u kojem si predala zahtjev

ksenija_2
15.05.2009., 11:04
Ima li netko tko je ove godine prvi puta predao zahtjev za dječji doplatak i da mu je stiglo rješenje na kućnu adresu?

Mi predali u veljači i još ništa...

zaskia
15.05.2009., 11:06
Ksenija, ista situacija i kod nas...PRedali smo papire krajem veljace, a kuci smo dobili jos dva pisma iz mirovinskog da nam fale neki papiri (iako smo SVE predali prvi puta)...Cula sam od mnogih mama da su u istoj situaciji...Nema nam druge nego cekati i to je to..

ksenija_2
15.05.2009., 11:22
Osjećam se kao u iščekivanju Godota....
a pada mi napamet i ona čekamo k'o ozebli sunce...

ksenija_2
15.05.2009., 11:30
Predali smo krajem 2. mj.. Sad sam zvala i reče mi žena (provjerila je po broju spisa) da naš zahtjev još nije obrađen, tj. da će biti tek idući mjesec.

mareija
15.05.2009., 13:02
Predali smo krajem 2. mj.. Sad sam zvala i reče mi žena (provjerila je po broju spisa) da naš zahtjev još nije obrađen, tj. da će biti tek idući mjesec.

mi predali (cini mi se) krajem 3. mj. mogu si onda mislit kad ce tek nas bit obraden.... :eek: :rolleyes:

nelyca
18.05.2009., 09:55
ja sam 11 god.primala dječji bez prekida i ove god.predala u isto vrijeme ali prošli mjesec dječji nisam dobila.kad sam nazvala rekla mi da su upravo upisali moje podatke.ni rješenja ni dječjeg.izgovor im je puno zahtjeva,a pad nataliteta je pa mi nema logike.nego njima više ne plaćaju prekovremene pa se ne žure radit.

nelyca
18.05.2009., 09:59
meni nije sjeo u rba:rolleyes:
dnas sam zvala jetr sam jucer bila u banki i nije mi bilo nikaj na racunu,a zena u banki mi rekla da je djecji poceo i kod njih..rekla mi teta na mirovinskom,da je zahtjev prije par dana tek dosao kod referentai da nije obradeo,i da joj je jako zao i da ovaj mjesec nista od djecjeg:(iduci cu dobiti zaostatke
neznam vise kaj da velim:ne zna:..VELI ONA DA SAM TREBALA ZAHTJEV PREDAT ODMAH POSLE NOVE GODINE:rofl:

:azdaja:šta te laže,kad doneseš odmah poslije nove godine onda kažu da još ne zaprimaju zahtjeve.a jesu zmije.:ceka:

6putamama
18.05.2009., 11:24
:azdaja:šta te laže,kad doneseš odmah poslije nove godine onda kažu da još ne zaprimaju zahtjeve.a jesu zmije.:ceka:

jel zna neko dali će danas bit diječji doplatak:ne zna:

vjesttica
18.05.2009., 12:23
Nece danas, a po mojim pretpostavkama nece ni sutra jer nema obavijesti na njihovim stranicama
http://www.mirovinsko.hr/

Vesna-Knežija
18.05.2009., 12:24
zadnji put je na njihovoj stranici bilo u vijestima tek nakon isplate
no tko zna

mama3
18.05.2009., 12:55
a možda kome sjeo porodiljni?

Vesna-Knežija
18.05.2009., 13:07
meni nije, u zabi sam

6putamama
18.05.2009., 13:19
ja sam zvala pbz i ništa još vjerujem da bi mogo porođajni biti danas:ne zna:

dado1973
18.05.2009., 14:20
pročitala sam tu na internetu da je bila porodiljna jel istina

Ani4
18.05.2009., 18:48
Nista jos...

6putamama
18.05.2009., 19:44
:( JA SAM MALOPRIJE BILA NA BANKOMATU NIŠTA JOŠ SUTRA :ne zna:

koka7
19.05.2009., 12:30
hoce li danas bit ista od djecjeg?jel netko informiran mozda?

happymom5
19.05.2009., 12:32
nigdje ništa ne piše.. svi šute ko zaliveni... a mi nek čekamo.. :(

Vesna-Knežija
19.05.2009., 12:38
meni ni porordiljni ni dječji još nije sjeo

ivana9821
19.05.2009., 12:41
SJELA PORODILJNA U RBA:top:

6putamama
19.05.2009., 12:53
Sjeo porođajni u PBZ-u. a diječji ništa još nigdje ni ne piše......:ne zna::confused:

dado1973
19.05.2009., 13:04
porodiljna mo je jutros oko10 sjela.........a za dječiji ....nemam pojma.mislim sutra.............inače postanska banka

zaskia
19.05.2009., 13:09
Stigla porodiljna u PBZ-u...Upravo dobila SMS :cheer:

ivana9821
19.05.2009., 13:36
dječji tek sutra

happymom5
19.05.2009., 13:41
sutra dječji.. www.mirovinsko.hr

sandra_sunce
19.05.2009., 13:42
kaže teta na mirovinskom 100% sutra dd

tanita
19.05.2009., 18:32
sjela porodiljna i u zgb

koka7
20.05.2009., 11:48
hy curke jel kome sjeo djecji u PBZ?

tina07
20.05.2009., 11:55
Nema još djećjeg ni u zg banci. Porodiljni u Erste sjeo jućer. A invalidnine poštari počeli kod nas nositi danas.

Vesna-Knežija
20.05.2009., 12:11
dječji danas ide, ja sam zvala hzzo da vidim za svoj zahtjev u kojoj je fazi, pa je rekla teta da su danas isplati za obrađene zahtjeve
a porodiljni je u zabi sjeo jučer ali tek iza 16h

ivana9821
20.05.2009., 16:25
jel sjeo kome djecji:confused:

vjesttica
20.05.2009., 17:36
Ni kod nas nista još od djecijeg :(

6putamama
20.05.2009., 18:16
ja sam u 17 i 30 bila u banci PBZ. i ništa još a na teletextu piše da je poćela isplata.:ne zna::ne zna::ne zna::ne zna:

Vesna-Knežija
20.05.2009., 18:25
ak su iz hzzo danas krenuli isplačivat, onda možda sutra bude na računima

madcox
20.05.2009., 18:35
ja sam jučer dobila na raiffeisen-u naknadu za njegu....:cerek:

happymom5
20.05.2009., 18:58
ni u hpb još ništa od dječjeg... šmrc.. a porodiljni mi ide na knjižicu tak da ni to nisam dobila.. :(

anemesk1
21.05.2009., 08:59
dali je ikome sjeo u bilo kojoj banci dječji

Vesna-Knežija
21.05.2009., 09:02
meni jutros još ništa

anemesk1
21.05.2009., 09:05
dobro,odma mi je lakše jer sam mislila da neće bit ništa ko ni prošli mjesec kad mi nisu uplatili

Vesna-Knežija
21.05.2009., 09:17
ma, ja ti nakon svega ne vjerujem dok ne vidim da je sjelo, jer sam se nadala prošli mjesec pa ništa

Disko_Vrucica
21.05.2009., 09:18
kada će biti dječji doplatak

galeb41
21.05.2009., 09:47
kada će biti dječji doplatak

jučer isplata dj.doplatak.meni u hpb nema.

happymom5
21.05.2009., 10:06
dajte ljudi kaj se događa.. nema dječjeg..:(

cosy
21.05.2009., 10:22
dosa djecji u PBZ:s

mareija
21.05.2009., 10:27
ovo je sramotno!!!
Kao da milostinju cekamo, a ne ono sto nam pripada i jos k tome za koju se mizeriju veselimo....
jbt sto nam je drzava jadna!!!!! :(

6putamama
21.05.2009., 10:44
ja stvarno neznam šta se događa ovo je sramota nebi glasala ..... ma da je neznam šta SRAMOTA:(:(:(:(:(

enigmatic
21.05.2009., 11:05
Ja dobila danas dječji (pbz).Za sve nove,ja sam predala papire 24.2.,prije dva tjedna su mi javili da trebam donjeti još neki papir i evo danas prva uplata,a rješenje još nisam dobila.

ksenija_2
21.05.2009., 11:14
Ja dobila danas dječji (pbz).Za sve nove,ja sam predala papire 24.2.,prije dva tjedna su mi javili da trebam donjeti još neki papir i evo danas prva uplata,a rješenje još nisam dobila.

Ma super, ljubim ih u čelo. Mi predali 25.2., nikakav papir nismo naknadno morali nositi, a kad sam zvala neki dan, rečeno mi je da naš zahtjev još uopće nije obrađen. Divno...

ivana9821
21.05.2009., 12:09
mi bili oko 12 h u rba nije bilo jos djecjeg:flop:
mei se nekak cii da je to do banke..ovi u rba imaju obicaj malo zaj...
mi predali 27.2 -prosli mjesec nije bio djecji,jer je zahtjev dosao kod refereta 21-og:rolleyes:..u pon mi teta na mirovinskom rekla da je obradeno i da ovaj mjesec dobijem i za prosli---medutim,nema jos nis na banki:ne zna:
koma......:flop:

ivana9821
21.05.2009., 12:18
evo ja sad zvala u zajinu..rekla mi tetka da je jucer pocela isplata djecjeg,al je a kraju dana stopirana:ne zna:i da je danas opet krenula(isplata)eto:s

6putamama
21.05.2009., 12:22
ja sam predala papire 26.02. nakakavo riješenje nisam dobila samo mi je nastavljena za 4 dijece još su mi i povećali idem ja sad na bankomat ja sam u pbz-u.

koka7
21.05.2009., 12:26
svaka cast mozda se nekom i posreci danas!ja bila oko 10 u PBZ i nije bilo jos nista!sramota,pa da je to neki novac nego jadna mizerija!

koka7
21.05.2009., 12:28
ajd 6putamama javi kad vidis jel bilo djecjeg meni je dosta daleko bankomat da stalno obilazim!

Gustavo
21.05.2009., 12:29
Proračun se slabije puni nego što se troši i dobro je kad doplatak uopće sjedne, čekaju nas teški dani.

happymom5
21.05.2009., 12:32
navodno je sjelo u hpb-u? ima ko info?

Tija
21.05.2009., 12:45
sjelo meni danas, hpb

Vesna-Knežija
21.05.2009., 14:27
sjeooooo u zabi iza 15h

ja zadovoljna, čak kao da je veći mrvicu

madcox
21.05.2009., 14:34
meni danas sjeo prvi dječji sa svim zaostacima.....:top::cerek::s

ivana9821
21.05.2009., 15:00
sjeo dječji u rba!!:cerek:

ksenija_2
26.05.2009., 14:59
Ma super, ljubim ih u čelo. Mi predali 25.2., nikakav papir nismo naknadno morali nositi, a kad sam zvala neki dan, rečeno mi je da naš zahtjev još uopće nije obrađen. Divno...

evo, saga se nastavila:
Jučer poštom dolazi obavijest da moramo donijeti potvrdu od porezne o dohotku u 2008. i mm i ja. Najblesavije je da je trebalo tjedan dana da ta obavijest dođe poštom (na njoj piše 18.5.).

Drugo: kod predaje prijave za doplatak, službenica u HZMO-u je točno pregledala i označila na poseban papir koje smo papire predali i nije mi nikako jasno kako nam tada nisu mogli reći odmah da nam ta potvrda fali?! Valjda im je lakše slati obavijesti poštom :rolleyes:

Treće i offtopic: izludila me zbog toga porezna uprava. otišli u poreznu u novom zg. da bi nam tip tamo rekao: ja vam nemam ništa s tim, to morate ići u p.u. po adresi gdje ste prijavljeni. wtf???!??!!! Kad im treba predati poreznu prijavu, onda to možeš predati u bilo koju poreznu upravu, ali za potvrdu o dohotku te fino otkantaju. Obožavam tu našu "umreženost" državnih službi :rolleyes:
A da ne pričam o posjetu drugoj poreznoj upravi koja ima dva zaposlena za mlaćenje prazne slame i povremeno davanje informacija na ulazu i zabranjivanje strankama da uđu u hodnik gdje su sobe službenika dok su ovi na pauzi (dakle, ne u sobe, nego u hodnik- sobe su im btw zaključane tijekom pauze- valjda da ih netko ne bi zaskočio :rofl:).

U svakom slučaju, valjda će nas "obradit" za sljedeći mjesec.

I za sve koji prvi puta predaju zahtjev za doplatkom: bez obzira radite li ili ste nezaposleni, uz potvrdu o plaći koju dobijete od poslodavca, obavezno morate predati i potvrdu o dohotku od strane porezne uprave.

madcox
26.05.2009., 20:27
I za sve koji prvi puta predaju zahtjev za doplatkom: bez obzira radite li ili ste nezaposleni, uz potvrdu o plaći koju dobijete od poslodavca, obavezno morate predati i potvrdu o dohotku od strane porezne uprave.

nije to baš tako, to ne vrijedi za roditelje koji imaju pravo na dječji na osnovu rješenja za njegu djeteta jer to ne ovisi o prihodima kućanstva...:mig:

madcox
26.05.2009., 20:31
e, da i jučer mi je stiglo rješenje za doplatak...a dokumente smo predali 17.3....:top::s

ksenija_2
27.05.2009., 07:10
nije to baš tako, to ne vrijedi za roditelje koji imaju pravo na dječji na osnovu rješenja za njegu djeteta jer to ne ovisi o prihodima kućanstva...:mig:

Imaš pravo, to sam smela s uma. Nego, ja nisam znala da i ja trebam tu potvrdu od porezne, obzirom da sam nezaposlena. To valjda da vide jesam li možda radila kao honorarac.

Ani4
27.05.2009., 08:44
meni jos nije doslo rjesenje, a predala sam oko 20.02. Pitala sam postara i on kaze da ih je svega par donio, da i on ceka svoje.

blankić
27.05.2009., 09:48
i kod mene kaos... predala papire 26.2., da bi oko 20-og 4. trazili jos nesto i dp danas nije rjeseno nista....ni rjesenja niti doplatka.....
a djeciji primam godinama i nikad se to nije desilo...
sve mi se cini da ta njihova azurnost ima veze sa stanjem u drzavnoj kasi....
samo sto mojih cetvero djece i dalje jede ,pije i treba... i nikom nista....

Vesna-Knežija
27.05.2009., 12:58
meni je kad sam zvala početkom svibnja rečeno da se primanja provjeravaju u poreznoj
znači moraju odgovarati onome što smo predali njima, i onome što je u poreznoj

ksenija_2
27.05.2009., 14:13
meni je kad sam zvala početkom svibnja rečeno da se primanja provjeravaju u poreznoj
znači moraju odgovarati onome što smo predali njima, i onome što je u poreznoj

Pa jasno je meni da ih nemožeš muljati, ali ako su tebi rekli da provjeravaju u poreznoj, zašto smo onda morali posebno ići u poreznu upravu po tu potvrdu :ne zna:
Ja zaista mislim da je jednostavnije da ti kod predaje papira kažu što ti još nedostaje, jer ionako točno zabilježe što si sve predao; nego da čekaš mjesecima pa opet trčiš po neke potvrde pa opet čekaš. Ali izgleda da je njima slanje dopisnica bolja solucija :ne zna:

Vesna-Knežija
27.05.2009., 14:27
ja sam imala samo produživanje, pa mi nije trebala ta potvrda, za nastavni doplatak
se predaje samo zahtjev i primanja

Ani4
08.06.2009., 11:08
Meni tek u petak stiglo rjesenje, zbilja su brzi...
Nego, imam pitanje:
U vezi onih 9000 kn koje dobijemo od grada za trece i sljedece dijete. Da li i mi koji smo vec prije dobivali novce ove godine dobijamo povecani iznos od 10000 i nesto ili i dalje 9000? Je li netko vec dobio tako povecani?

magaly
08.06.2009., 11:28
Meni tek u petak stiglo rjesenje, zbilja su brzi...
Nego, imam pitanje:
U vezi onih 9000 kn koje dobijemo od grada za trece i sljedece dijete. Da li i mi koji smo vec prije dobivali novce ove godine dobijamo povecani iznos od 10000 i nesto ili i dalje 9000? Je li netko vec dobio tako povecani?

taj povečani iznos od 11 000 kuna se odnosi na djecu rodjenu nakon 31.03.2009. godine...
mi ostajemo na starom

Ani4
08.06.2009., 12:03
taj povečani iznos od 11 000 kuna se odnosi na djecu rodjenu nakon 31.03.2009. godine...
mi ostajemo na starom

Mislim zbilja...:rolleyes:
Koja glupost, pa trebali bi svi dobivati isto, bilo to 9000 ili 11000. Koja je sada razlika izmedu nase djece i novorodene? :ne zna::rolleyes:

magaly
08.06.2009., 12:36
Mislim zbilja...:rolleyes:
Koja glupost, pa trebali bi svi dobivati isto, bilo to 9000 ili 11000. Koja je sada razlika izmedu nase djece i novorodene? :ne zna::rolleyes:

pa je blesavo slažem se...al ajmo reci budimo sretni s tim dok nam daju...
tko zna mozda se i to ukine kao i mnoge stvari :rolleyes:

Ani4
08.06.2009., 12:59
pa je blesavo slažem se...al ajmo reci budimo sretni s tim dok nam daju...
tko zna mozda se i to ukine kao i mnoge stvari :rolleyes:

A i to isto...
Ma, nije 9000 kn malo novaca, daleko od toga, nego me ljuti sto stalno nesto mjenjaju i stalno rade nekakve razlike.