PDA

View Full Version : Lactogyn - prvi oralni probiotik za žene

plavusa
12.12.2006., 16:26
ovak, citam danas u Viti
izasao taj Lactogyn - oralni probiotik za vracanje
ravnoteze intimne flore i faune ;)
ima 15 tableta, preporuca se zenskama koje piju pilule
ili su pod nekim stresom...

ja sam dosta osjetljiva "dole", pogotovo kad padne imunitet + pijem yasminke
pa jel netko to probao? ja sam cak misilila na svoju ruku kupit
ili mozda bolje da se konzultiram s docom?

lianne
12.12.2006., 16:54
mene isto to zanima(ako tko ima iskustva)+kako se krece cijena...da znam prikupiti sredstva...:zubo:

infra red
12.12.2006., 20:50
Jadran galenski laboratorij u suradnji s tvrtkama Chr. Hansen i Urex Biotech plasirao na tržište novi revolucionarni probiotički preparat.

LACTOGYN je namijenjen obnavljanju i održavanju ravnoteže vaginalne mikroflore.
Sa znanstvenog stajališta, uporaba probiotičkih preparata nikako ne može biti štetna po ljudsko zdravlje, dok konzumacija istih može imati višestruko pozitivne učinke.
Prednosti primjene LACTOGYN probiotičkog preparata
prirodni pristup u sklopu terapije vaginalnih smetnji
in vitro istraživanja pokazala su izvrsnu učinkovitost preparata
nepostojanje štetnih posljedica prema kliničkim istraživanjima
kliničke studije dokazale su in vivo učinkovitost u sklopu terapije, kao i djelotvornost u prevenciji recidivirajućih urogenitalnih infekcija.
Proizvođač LACTOGYN preparata je „JADRAN“ – Galenski laboratorij d.d., Rijeka, Hrvatska, temeljem licencije dobivene od Chr. Hansen A/S te pod zaštitom patenata iz WO 00/35465 i WO 88/08452 i drugih patentnih obitelji, nositelja Urex Biotech Inc. i Biogaia AB.

LACTOGYN je dostupan bez recepta u ljekarnama diljem Hrvatske od listopada ove godine.

Preporučena cijena iznosi 67 kuna

plavusa
13.12.2006., 10:29
joj hvala ti na info... mislim da cu ga kupiti...
bas sam prebolila neku virozu pa vjerujem da mi nece skoditi

idy
13.12.2006., 12:52
Ja sam ga kupila i trošila. U principu ne mogu reći da sam primijetila neke super rezultate, ali isto tako niti ništa loše. Nemam neko posebno dobro mišljenje, ali kako se radi o probiotičkim kulturama ne vidim kako bi mogle škoditi. Zato, probajte, vama će možda biti korisnije, a štetiti ne mogu.

eh, da, mala opaska; popila sam samo jednu kutiju tableta, što je, vjerujem, premalo za neke vidljivije učinke.
;)

plavusa
13.12.2006., 18:05
ma meni treba da mi odrzava tu faking ravnotezu, jer cim me uvati neka
bolestina sve se odrazi i nizvodno ;)
citala sam na njihovim net stranicama (lactogyn) da se preporucuje piti
min 2 tj a za NAJKASNIJE 4-6 tj primjecuje se poboljsanje...
a nis, ja bum kupila i probala... hebes 70ak kuna svakih 15 dana - odlaze
novci i na gluplje stvari :)

lonicera
09.01.2007., 06:22
Evo u zadnje vrijeme čujem dosta o tim novim tabletama za održavanje zdravlja vaginalne mikroflore - nešto kao jogurt, samo u tabletama.
Zanima me da li neka od vas koristi ovaj preparat i koja mu je uopće svrha? Da li se koristi preventivno ili za liječenje? Da li se kupuje u ljekarni bez recepta ili ga liječnik propisuje?
Nemam bas nekih ginekoloških problema, samo povremeno me napadnu neke gljivice koje rješava Plymicol mast ili vaginalete, ali ako je ovaj Lactogyn preventiva, pitam se bi li bilo dobro to uzimati, onako kao multivitamine?

snjoxi
09.01.2007., 13:31
nisam ih uzimala, ali sam cula da ih je ok uzimati 1x1 za odrzavanje flore, ili uz antibiotik, ako te pak kaj napadne, onda 2x1.
ako probas javi kakve su ti bile.

legrandblu
02.05.2007., 14:11
Ja sam O D U S E V L J E N A lactogyn-om!!! Osjecam poboljsanje u cijelom organizmu, posebno u zelucu. Imala sam dosta problema sa candidom u urogenitalnom podrucju, vjerovatno sam je imala i u zelucu, nakon 2-3 tablete sam osjetila ogromno poboljsanje.

JustForFun
02.05.2007., 15:20
Kod mene je to sestra probala i kaže da je prva liga.

Lilit
02.05.2007., 15:27
i ja kupila... popila dvije do sad
ali pise da se ucinci vide za tjedan-dva tek

Ivanicapeca
02.05.2007., 15:28
Ajme, moram i ja to onda probati:cerek: . Ja stalno navlačim neke gljivice. Malo mi se smiri pa opet. Ponekad mi je dovoljno obući na par sati tangice ili uske hlače i eto ti prijateljica nazad:flop:

kisikana
02.05.2007., 15:40
Ajme, moram i ja to onda probati:cerek:

Kud svi tud i mali Mujo :D

Šećer
02.05.2007., 16:17
Ja sam ih isto provala, zadovoljna sam možeš ih koristiti kao preventivu što je meni super jer ja imam često problema s gljivicama otkad sam prebolila upalu mjehura. Ove godine sam ih fino kupila i preduhitrila gljivice. Za sada sam godinu dana bez ikakvih problema hvala Bogu.

emilly1
02.05.2007., 18:40
Kod mene je isto strasno osjetljiva situacija, cim se i primaknem tangicama gotova sam. A i nalazim se u izuzetno stresnoj situaciji i to se odmah odrazava. Upravo sam potošila jedno pakovanje i rezultati su stvarno zadovoljavajuci. Razmisljam da ga nasatavim koristiti kako bih utvrdila poboljšano stanje, jer sam dugo vremena imala problema, a ovo mi je zaista pomoglo. Mislim da se radi preventive mogu koristiti i bez kons. sa docom.

Ivanicapeca
03.05.2007., 10:25
Kud svi tud i mali Mujo :D

:lol: :lol: :lol: :klap:

Lilit
03.05.2007., 10:33
jel pijete svaki dan u isto vrijeme? uz obrok ili neovisno? u uputsvima nis ne pise o tome

emilly1
07.05.2007., 17:48
Mislim da je ok piti svaki dan u isto vrijeme, recimo ujutro.
Kod mene se strasno dugo vukao taj problem izgleda da mi je to super pomoglo :cheer:

Nakon toga pocela sam koristiti Lactacyd - femina, sredstvo za intimno pranje, i sto je jako bitno bez sapuna. To tako dobra stvar da ucinak primjetis odmah i budes nasmijan kao s reklame :jumping:

To mi je doctorica preporucila, s napomenom da koristim samo navecer.
Umanjuje, tj. otklanja, instant sve male neugode koje mozes osjetiti u intimnom podrucju, blaga peckanja posle odnosa, brijanja...
(nadam se da me neko nece pogresno skontati - nije za lijecenje)
Pomaze da odrzis zdravu situaciju.

Ad.Miss.G
07.05.2007., 18:34
Ja to mlatim već jedno mjesec dana ujutro uz doručak (mama mi je hipohondar pa mi svako tolko donese neke čudotvorne tablete). Na svu sreću nisam osjetljiva na Candidu (kucam tri puta o drvo), al mislim da je dobro ko preventiva. Pogotovo sad na ljeto kad se nose češće tangice. Budući da svi kažu da pomaže, zašto ne..kao što je netko rekao..ode 70 kn i na gluplje stvari.

Hedera
09.05.2007., 18:21
jel pijete svaki dan u isto vrijeme? uz obrok ili neovisno? u uputsvima nis ne pise o tome

Pa,mislim da manje-više svi ti dodaci prehrani idu UZ bar nekakav mali obrok.

Lilit
09.05.2007., 21:06
khm ja bas i nisam uz obroke uzimala ali sta sad :)

Hedera
22.05.2007., 18:39
Umrijet ćeš :zubo: :zubo: :zubo: :zubo:

Maisie
17.08.2007., 13:22
Od danas ih počinjem piti. Doduše radi upale moram prvih 5-6 dana 2 puta dnevno pa 4 tjedna 1 dnevno. Iza toga kako hoću, ali mi je ginekolog rekao da je preporučljivo popiti jednu kutiju mjesečno, ne mora se svaki mjesec. Budem ih konzumirala osim ako ne budem imala neke nuspojave.

Znači da nešto pojedem prije uzimanja?

claudine
17.08.2007., 15:28
probajte i acidosalus proizvode. prirodni su, nešto doduše skuplji, ali vrlo efektni. također, za održavanje flore preventivno je trusit jogurte svaki dan (lgg, acidofil...). zgodna alternativa, i jeftina, je tampon namočit u lgg i 2sata ga nosit.

Ennola
17.08.2007., 16:49
Od danas ih počinjem piti. Doduše radi upale moram prvih 5-6 dana 2 puta dnevno pa 4 tjedna 1 dnevno. Iza toga kako hoću, ali mi je ginekolog rekao da je preporučljivo popiti jednu kutiju mjesečno, ne mora se svaki mjesec. Budem ih konzumirala osim ako ne budem imala neke nuspojave.

Znači da nešto pojedem prije uzimanja?

Ja ih pijem nekih 20 dana,od sutra počinjem sa trećom kutijom.Prvih 6 dana sam pila po dvije tablete zbog bakterija koje imam,a nastavila sam sa jednom na dan.Ne znam do kad ću ih piti,ali mislim da ću duže vrijeme.
Popijem svaki dan oko 11h i pojedem nešto prije toga.

extreme
17.08.2007., 19:30
zgodna alternativa, i jeftina, je tampon namočit u lgg i 2sata ga nosit.

jesam ja ovo dobro razumijela? namočit tampon u lgg jogurt i stavit si ga?
kak poslije smrdi pi*da?:zubo:

majchy_m
18.08.2007., 14:33

to je bolje ne radit jer ak je netko sklon candidi ne moze tu pomoc lgg kultura jer se gljive najedu laktoze i namnoze se

radije kupi prolife ampule ili neke druge probioticke kulture i to uzimaj oralno,a za dolje je dobro mazat se sa pavlovicevom masti jer sadrzi malo borne kiseline a to ubija gljivice...sretno

Pingvich
18.08.2007., 19:06
Gdje se kupuje Lactacyd (u ljekarni?) i koliko cca košta?
Te Prolife ampule dođu nešto kao Lactogyn ili kako?

alexxx
18.08.2007., 21:56
ne smrdi. :)

Kultura laktobacila može se unijeti u rodnicu i putem običnog malog tampona namočenog u LGG jogurt. Tampon ostaviti u rodnici kroz 2 sata.
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/ginteme/01_candida.asp

lactogyn mi je super. popila samo jednu kutiju doduše ali :s

Lilit
19.08.2007., 00:54
to je bolje ne radit jer ak je netko sklon candidi ne moze tu pomoc lgg kultura jer se gljive najedu laktoze i namnoze se

radije kupi prolife ampule ili neke druge probioticke kulture i to uzimaj oralno,a za dolje je dobro mazat se sa pavlovicevom masti jer sadrzi malo borne kiseline a to ubija gljivice...sretno

o bornoj smo nedavno negdje (mislim da topic kandida ili candida) zakljucili da je jako stetna

Hard Candy
07.01.2008., 20:01
Nakon toga pocela sam koristiti Lactacyd - femina, sredstvo za intimno pranje, i sto je jako bitno bez sapuna. To tako dobra stvar da ucinak primjetis odmah i budes nasmijan kao s reklame :jumping:

Gdje se moze kupiti?

Ivanicapeca
07.01.2008., 20:29
Gdje se moze kupiti?

dm

stellaa0407
08.01.2008., 13:44
taj lactogyn pijem cesto...iskreno ne znam je li bas pomaze, al mislim da ne moze naskodit. a za one gljivicne infekcije dobro dodje kao nadopuna tretmanu, al sam od sebe ne moze nista zalijecit. cula sam da je za to dobro namocit tampon u kantarionovo ulje i ostavit par sati, al meni su svejedno dosle. inace sam im jako sklona, pa netko tko je manje, nek proba cisto preventivno jer drugima oko mene djeluje. p.s. je li te tange stvarno toliko poticu te gljivicne infekcije, to nisam znala, a stalno ih nosim...?

Blair Waldorf
17.02.2008., 12:02
ja unazad mjesec dana, a i više,stalno osjećam neugodan svrbež i peckanje dolje,a do moje drage ginekologice je nemoguće doći na red za manje od tri mjeseca pa me zanima hoće li mi bar taj Lactogyn pomoći bar da lakše "preživim" to razdoblje do dogovorenog termina?

jelena-85
17.02.2008., 16:34
ja sam to probala i mogu reći da je ok. ali s obzirom da 15 tableta dođe 70 kn prebacila sam se na chewable acidophilus (100 tableta 90 kn) koje imaju isto djelovanje...barem ja ne primjećujem nikakvu razliku.

jelena-85
17.02.2008., 16:35
Gdje se kupuje Lactacyd (u ljekarni?) i koliko cca košta?
Te Prolife ampule dođu nešto kao Lactogyn ili kako?

prolife je probiotik, znači to je kultura koja se nalazi u jogurtu...isto kao i chewable acidophilus

deelayla.
17.02.2008., 16:39
ja unazad mjesec dana, a i više,stalno osjećam neugodan svrbež i peckanje dolje,a do moje drage ginekologice je nemoguće doći na red za manje od tri mjeseca pa me zanima hoće li mi bar taj Lactogyn pomoći bar da lakše "preživim" to razdoblje do dogovorenog termina?

lactacigin je mrak,mene je spasio,slobodno ga uzmi,neće ti škoditi,on je dodatak prehrani

Korny
18.02.2008., 11:11
ja sam baš bila bolesna (gripa + upala sinusa) i pila sam antibiotike i naravno da sam odmah imala problema dolje. kupila sam lactogyn i pila po 2 kapsule na dan (tako piše da se pije poslije antibiotika) i evo sad mi je super.
stvarno djeluje.
preporučam :cerek:

GiRL
18.02.2008., 19:02
Ja isto pijem Lactogyn već 2 mjeseca i fakat mi je pomogao-nema više peckanja i iscjetka.

amiee
19.02.2008., 12:48
ja sam se tog lactogyna napila i nikakve koristi nisam imala :(

brunox44
03.07.2008., 08:25
Ja kupila lactogyn na preporuku ginekologa,cjena mu je 60-ak kn.pije se jedna dnevno,prije i poslije terapije antibioticima.Bar ću ja tako piti.:mig:

brunox44
03.07.2008., 08:30
Ja čula da na dnevni uložk staviš malo svinjske masti,da izvlači upalu:)

Rujna
09.12.2008., 22:34
imam pitanje...
pomalo sam paranoična po pitanju uzimanja lijekova i tako to :(
kupila sam lactogyn po preporuci zbog niskorizičnog hpva, bez ikakvih promjena, pa kao to bi trebalo pomoći održavanju stanja.
čula sam da ih se preporuča piti i uz kontracepcijske pilule... pijem yasmin i zanima me je li nektko po pitanju uzimanja lactogyna s yasminom imao posljedica?

Ivanicapeca
10.12.2008., 11:17
imam pitanje...
pomalo sam paranoična po pitanju uzimanja lijekova i tako to :(
kupila sam lactogyn po preporuci zbog niskorizičnog hpva, bez ikakvih promjena, pa kao to bi trebalo pomoći održavanju stanja.
čula sam da ih se preporuča piti i uz kontracepcijske pilule... pijem yasmin i zanima me je li nektko po pitanju uzimanja lactogyna s yasminom imao posljedica?

Lactogyn je probiotik u kapsuli, tako da nemaš beda ako to piješ s Yasminom, baš kao što nemaš beda ako piješ AB kulturu, jogurt ili sl.
Osobno sam pila jedno i drugo zajedno.:top:

danci1980
12.12.2008., 12:26
Ja sam također dobila lactogyn po proporuci doktora. stalno sam imala isjedak i gljivice nisam se mogla nikako toga riješit. A nekad sam uzimala i dijane 11. To pijem već 2 mjeseca i stanje se popravilo. Sad jedino neznam do kad se to pije. Doktor mi je rekao 3 mjeseca, a ako prestanem dal će se opet vratiti na isto?

dialien
18.02.2009., 05:07
hm ja sam uzela sam jednu kutiju,kupim ja njih opet

leptirica 2
18.02.2009., 08:33
ja sam to probala i mogu reći da je ok. ali s obzirom da 15 tableta dođe 70 kn prebacila sam se na chewable acidophilus (100 tableta 90 kn) koje imaju isto djelovanje...barem ja ne primjećujem nikakvu razliku.
Pametno!Možeš li mi reći koja ga firma proizvodi,naziv chewable acidophilusa?
I by the way mislim da je puno zdravije unositi takve probiotike u redovnoj prehrani,tipa svaki dan jourt za doručak jedan lgg ili probiotik,negdje je bilo u 24 sata da je jedan mali bio otpisan,tj.nije mu više bilo spasa,poslan kući a roditelji ga liječili jogurtom i uspjeli..jogurt je zbilja ljekovit :D

danci1980
18.02.2009., 19:42
hm ja sam uzela sam jednu kutiju,kupim ja njih opet
Morat ćeš od jedne ti neće bit pomoći tek nakon dvomjesečnog uzimanja ćeš videt promjenu.

patika2
19.02.2009., 15:04
dali nekoima upustva ili zna koje su nuspojave lactogyna?

patika2
19.02.2009., 15:28
i dali uopce postoje?

danci1980
20.02.2009., 17:26
i dali uopce postoje?

Nema nuspojave to ti je prirodni probiotik.Nešto poput jogurta.

patika2
20.02.2009., 18:38
hvala na odg. ma da znam..... ali ja ga pijem nekih desetak dana,a od tada imam svrbez na nekim drugim djelovima tjela, pa sam mislila da je mozda od toga...ah

angell
21.02.2009., 17:05
lactacyd koristim već duže vrijeme i super je, a lactogyn koristim kad god mi se pojave neki problemi dolje, i super je, i već razmišljam da ga uvedem u upotrebu stalno, stvarno sam zadovoljna proizvodom :top:

asdf
28.02.2009., 20:10
ja sam ih pila mjesec dana koliko mi ih je pripisala ginekologica radi terapije betadinom i medazolom pa da se to sve dolje smiri i uravnotezi. moram vam reci da apsolutno nikakvu promjenu i poboljsanje nisam osjetila, apsolutno nikakvu. poslije sam cula da se prvi rezultati pocinju osjecati nakon dva do tri mjeseca upotrebe. meni je ginekologica pripisala jedan mjesec i ja je poslusala. a cula sam i od mnogih cura koje su ih koristile da nisu iskusile nikakva poboljsanja pa sad...inace, otkrila sam poslije tog vagisan vaginalete, to je isto probiotik u vidu vaginaleta, poboljsanje odmah nakon prve primjene, sad sam na 4 vaginaleti osjecam se puno puno bolje. za svaku preporuku.

Hvedica
01.03.2009., 16:59
mislim da ću si kupit taj vagisan, kolika mu je cijena i može li se kupiti bez recepta?

ANILA
22.03.2009., 18:10
To ni ne ide na recept...ja ga pijem neko vrijeme...imala sam velikih problema dolje,nadam se da če nešto krenut bolje od toga,a naštetit ne može...samo da je malo jeftiniji....:rolleyes:

Korny
18.05.2009., 09:09
jel može lactogyn utjecati na PAPA test. ??? pretpostavljam da ne. zaboravih reći ginekologici da ga uzimam.

m!mi
18.05.2009., 16:52
ja sma uzimala lactogyn kod kandide i već nakon tri dana(2 tablete na dan) mi je jako pomogao!oduševljena sam!

chica_bomb
15.04.2010., 15:18
evo da i ja dobijem neki savjet u vezi ovih tabletica...
kupila sam ih jučer i do sad sam 2 popila...
u zadnje vrijeme mi se zna javit svrbež i iscjedak :bonk:pa mi je ženska u ljekarni preporučila Lactogyn...
pišu kao da su rezultati vidljivi nakon 2-4 tjedna korištenja...
cure koje su ga pile ili ga piju...jel pomaže uistinu ili...?:)
vidim tu uglavnom pozitivni komentari...

Hansaplast
12.06.2010., 12:28
Pozdrav. Trebala bi biti L., 2 tbl dnevno, tjedan dana pa kasnije po jednu na dan. Jedino sto me zbunjuje je dali se te dvije tbl popiju odjednom ili jedna ujutro jedna navecer? Unaprijed, hvala.

ta.ja
12.06.2010., 15:11
Ako već postoji neki problem (gljivice i tako to), onda se Lactogyn prvi tjedan pije dva puta na dan (ujutro i navečer), a zatim se nastavlja sa jednom tabletom dnevno.Čisto prevencije radi (npr. uz antibiotike) se pije jedna dnevno

kukuc
14.06.2010., 06:59
ja moram reć da me Lactogyn spašava već godinama:top:

pijem jednu kapsulu u tjedan dana nakon što sam se godinama svako malo borila s gljivama i odradila tretmane liječenja...

kad sam na antibioticima pijem 2 dnevno jer mi obavezno skaču gljive dok ih pijem i nema ih više... onda još tjedan dana po jednu dnevno i ona po jednu tjedno čisto da ph bude ok i evo sve bilo ok dok nisam napravila pauzu malo više od mjesec dana i odmah se pojavile beštije.
Isto tak na moru pijem po jednu dnevno jer mi i u tim polumokrim uvjetima znaju glupače iskočit.
Tak da preporučujem svakome tko ima problem:mig:

nikokolina
15.06.2010., 01:02
POZDRAV DEVOJKE,slucajno sam trazeci pomoc na netu dosla do Vas i drago mi je da imam koga pitati,naime imam 34 god. i cetiri porodjaja,2004 sam operisala tumor grlica i sad ne znam da li je tu bilo sta povezano ali mi je vlaga dosta smanjena,ustvari kad imam odnos sve poscne lepo i odjednom presusi uzasno se osecam,pa me zanima da li lactogyn moze pomoci i ako ne da li znate nesto a da nije lubrikant da mi se povrati vlaznost,molim vas pomoc ocajna sam(dugo sam koristila tampone i znam da je glupo ali i ispirala sam je cesto)hvala unapred,nadam se da mi se necete smejati-u teskom bedaku sam

ciganche
16.06.2010., 07:19
nikokolina

za vraćanje vlažnosti meni je pomogao gel Multigyn tubica od 75 ml dođe 70-80 kn, stavi se malo po potrebi, više puta dnevno možeš, ali ja sam navečer prije spavanja jer vlažnost stvarno traje cijeli dan, čak sam primjetila i sluz :top:
to mi je preporučila ginekologinja, ujedno štiti i od bakterija, može se koristiti i u trudnoći.

Pitanje za korisnice Lactogyna - smije li se piti u trudnoći?

sky5
17.06.2010., 08:16
možeš koristiti i kantarionovo ulje, to je meni gin preporučila, iako nisam nikad koristila. to je na prirodnoj bazi. imaš isto neke tablete šta se umetnu :D ali ne znam kako se zovu, to mi je isto preporučila. ako ne bi tako nešto,uvijek možeš neki lubrikant, ima u dmu za kupit.

najbolje se posavjetovat s ginekologom.

nikokolina
21.06.2010., 01:19
puno Vam hvala,juce sam u apoteci pitala i rekli su mi da mogu kantarion vaginalete pa cu probati i nadam se da mi to nije trajni problem,a Multigyn su takodje preporucili medjutim trenutno ga nesto nema kod nas u apotekama(novi sad)pa kad se vratim sa odmora ako na upali kantarion valjda ce do tad nabaviti,jos jednom,veliko hvala

Hedera
16.08.2010., 21:16

Promijeni ginekologinju,ženetino! :eek: Pa zašto se mučiš i patiš i boluješ dok čekaš tri mjeseca?Zar je ona tako posebna??:ne zna:
Ili si vjerovatno to rekla samo onako,a nije doslovno baš tri mjeseca....?:)Ako hoćeš,dat ću ti ja brojeve od par dobrih,moj trenutni je zakon.Volim ga.Iskreno... :cerek::cerek:

Gdje se moze kupiti?

U svakoj ljekarni.(osim,naravno, u DM-u)

Htjela sam kupiti Lactacyd feminu("sredstvo za svakodnevno održavanje intimne higijene") u ljekarni,ali mi je magistra zabunom dala( i neka je,jer se tako otkrivaju nove stvari!:D) malo jaču verziju tog sredstva za pranje koja će se nekima ovdje svidjeti:isto se zove Lactacyd femina,ali ima okruglu visoku bočicu i piše da se koristi kod upalnih stanja vagine!!(tj kod mirisa i iscjetka,kod upala i upalica,ukratko :)
Onaj koji sam ja htjela je namijenjen svakodnevnoj,običnoj higijeni,gušći je od ovog specijalnoga;
a ovaj koji sam greškom dobila je namijenjen malo prehlađenima,i malo je rjeđi :mig:

Silvery
16.08.2010., 21:20
Promijeni ginekologinju,ženetino! :eek: Pa zašto se mučiš i patiš i boluješ dok čekaš tri mjeseca?Zar je ona tako posebna??:ne zna:

Erm...ja mislim da je promijenila s obzirom da je njen post iz 2008. :misli::zubo:

Linea Exclusive
17.08.2010., 07:06
Popila sam 2 kutije Lactogyna (2 dnevno - ujutro i navečer - znači mjesec dana), moram priznat da ne vidim neko poboljšanje.
No ja ni nemam klasične simptome gljivica, nego neugodan osjećaj i suhoću rodinice.
Tu nisam primijetila nikakvo poboljšanje.:ne zna: I dalje ne vjerujem da nešto što se uzima peroralno može biti bolje od nečega lokalnog.

Ali idem danas kod gin pa ću vidjeti. Možda se i vratim na Lactogyn, ne može škoditi. Mada je preskup za 2 dnevno.

Hedera
18.08.2010., 00:21
Erm...ja mislim da je promijenila s obzirom da je njen post iz 2008. :misli::zubo:

Hahahaaa,e vidiš,ja mislila da ona još uvijek čeka.. :bonk::rofl:

:lol::cerek:

Silvery
18.08.2010., 01:53
Podsjećaš me na mene samu, nekad jednostavno automatski odgovorim na neki stari post, pa tek poslije skužim datum (ili me drugi podsjete) :lol:

Hedera
18.08.2010., 23:50
Eto vidiš!
Ma vjerovatno će se opet dogoditi,zaboravit ću pogledati..
Inače,vidjela sam temu na koju nitko nije postao dvije godine,pa je onda iz čista mira opet zaživjela..:confused: Hm..
Živio Innuendo!!Obožavam tu stvar :rofl:

Silvery
19.08.2010., 01:03
Ima tih slučajeva, naravno i dobro je da se refrešaju stari topici namijenjeni za općenito korištenje i razmjenu iskustava, npr. Betadine vaginalete, Kiretraža, Jajnici/ciste, pa ova tema itd. nego da se otvaraju sporadični slučajevi pa onda moramo to spajat. Ovako cure mogu vidjeti brojna iskustva na jednom mjestu, a ovo bi im mogao biti interesantan i koristan topic.

Eh da, živio Innuendo :top: :mig:

Francesca
22.08.2010., 10:52
ak mene pitate, Lactogyn je čisto bacanje para :kava:
i sama sam to prošla i ništa pametnog od njega

Slizim
22.08.2010., 14:44
Ljubitelj sam kefira kojeg pijem svaki dan.
Volim i acidofil kojeg mogu i dole nekad namazati ako osjetim da je sluzica istanjena.
Smatram da normlnom prehranom i NORMALNIM seks. odnosima (bez partnera na tekucoj traci) se moze ostvariti dobro zdravlje bez ovh silnih problema.
Dajte cure pazite malo na sebe. Nekad muskarcu treba reci i ne.

Silvery
22.08.2010., 23:36
A što bi na ovo trebale reći cure koje su u dugim vezama ili brakovima (pod tim podrazumijevam obostranu vjernost partnera) pa opet se muče s raznim problemima.

Zar ti misliš da se u mnogomanim vezama ne događaju problemi i da je samo mijenjanje partnera uzrok problemima dolje. Općenito govoreći?

Kakve veze ovo ima npr. s gljivicama (zbog kojih većina ovo npr. uzme). To su naši prirodni stanari i nisu spolna bolest. Dolje sterilna ne možeš biti. Bakterije, virusi i ostalo ne biraju samo promiskuitetne već i sve ostale. Ne postoji osoba koja dolje nije nikad imala ikakav mikroorganizam i slično. To ne bi ni valjalo. Da vadiš svaki mjesec ona 4 brisa, pa barem bi ti jednom očitao neki vražičak koji bi se s vremenom vjerojatno sam povukao a da ne bi ni znala. :mig:

stihaa
23.08.2010., 08:00
Ljubitelj sam kefira kojeg pijem svaki dan.
Volim i acidofil kojeg mogu i dole nekad namazati ako osjetim da je sluzica istanjena.
Smatram da normlnom prehranom i NORMALNIM seks. odnosima (bez partnera na tekucoj traci) se moze ostvariti dobro zdravlje bez ovh silnih problema.

Stvarno ne mogu vjerovati da ovo čitam. Iako ti je Silvery sve lijepo napisala, jednostavno se ne mogu suzdržati. Budući da ne mogu vjerovati da u današnje vrijeme netko može povezivati neravnotežu vaginalne flore sa promiskuitetom pretpostaviti ću da možda ne znaš čemu lactogyn služi. samim time nema nikakve potrebe da sudjeluješ u razmjeni iskustava jer ga nisi koristila niti namjeravaš. samo zbunjuješ nekoga kome je možda potreban. Također, nije potrebno muškarcu reću ne - nego se samo pobrinuti za potrebnu zaštitu.

A za one koje zanima, ja sam nakon ugradnje mirene imala gljivice dva puta u dva mjeseca, sada pijem drugu kutiju lactogyna i situacija je bolja, pa ću javiti da li se problem vratio ili sam ga riješila:).

Sashica
23.08.2010., 08:12
A što bi na ovo trebale reći cure koje su u dugim vezama ili brakovima (pod tim podrazumijevam obostranu vjernost partnera) pa opet se muče s raznim problemima.

Baš tako, ja sam najbolji dokaz, dragi i ja smo zajedno već skoro 7 g., nemam ljubavnika (:rolleyes:), a ipak muku mučim s bakterijama.

OT: Lactogyn pijem 2 tablete dnevno, trenutno sam započela već 7. kutiju. Ovaj tjedan bih trebala ići raditi kontrolni bris da vidim je li pomoglo. Javim rezultat :)

Brinettaa
24.08.2010., 10:31
Ja kupila lactogyn na preporuku ginekologa,cjena mu je 60-ak kn.pije se jedna dnevno,prije i poslije terapije antibioticima.Bar ću ja tako piti.:mig:

:mig: tako ih i ja pijem:)

napomena:za vrijeme antibiotika,piju se dvije na dan :)

Slizim
24.08.2010., 15:45

Zar ti misliš da se u mnogomanim vezama ne događaju problemi i da je samo mijenjanje partnera uzrok problemima dolje. Općenito govoreći?

Kakve veze ovo ima npr. s gljivicama (zbog kojih većina ovo npr. uzme). To su naši prirodni stanari i nisu spolna bolest. Dolje sterilna ne možeš biti. Bakterije, virusi i ostalo ne biraju samo promiskuitetne već i sve ostale. Ne postoji osoba koja dolje nije nikad imala ikakav mikroorganizam i slično. To ne bi ni valjalo. Da vadiš svaki mjesec ona 4 brisa, pa barem bi ti jednom očitao neki vražičak koji bi se s vremenom vjerojatno sam povukao a da ne bi ni znala. :mig:

Slazem se s ovim postom.
Ja i inace ne trcim ljekaru za svaku sitnicu. Organizam sam nekad sebi pomogne uz nasu sasvim malu pomoc.
Ovo upozorenje sam dala curama iz najbolje namjere, da se malo paze i vode o sebi racuna.
Nekako se ljubav shvatila da ako volis frajera da odmah moras s njim odnose imati svaki cas i ne paziti ko je i sto je. Znam da je tesko, ali mora se na sebe paziti.
Ni imuni sistem nije dobro opteretiti tudjom florom i mijenjanjem partnera koji svaki sa sobom donosi druge probleme. Jer kada imuni sistem dozivi tkzv. zamor i opterecenje u radu, iskakanje sklopke je sigurna stvar. :rofl:

Slizim
24.08.2010., 15:48
Stvarno ne mogu vjerovati da ovo čitam. Iako ti je Silvery sve lijepo napisala, jednostavno se ne mogu suzdržati. Budući da ne mogu vjerovati da u današnje vrijeme netko može povezivati neravnotežu vaginalne flore sa promiskuitetom pretpostaviti ću da možda ne znaš čemu lactogyn služi. samim time nema nikakve potrebe da sudjeluješ u razmjeni iskustava jer ga nisi koristila niti namjeravaš. samo zbunjuješ nekoga kome je možda potreban. Također, nije potrebno muškarcu reću ne - nego se samo pobrinuti za potrebnu zaštitu.

A za one koje zanima, ja sam nakon ugradnje mirene imala gljivice dva puta u dva mjeseca, sada pijem drugu kutiju lactogyna i situacija je bolja, pa ću javiti da li se problem vratio ili sam ga riješila:).

Ja sam samo u periodu babinja imala kandidu koja je brzo rijesena. Od ostalih stvaari NIKADA nisam imala problema.
I sasvim je normalno partnere na tekucoj vrpci povezivati sa neravnotezom vaginalne flore.
Sto ti mislis sto uzrokuje neravnotezu?
Sto se tice zastite, valjda znas kakva je zastita i koliko je efikasna?
Danas cure odu na tulum, rade grupnjak i onda se poslije cude odakle im to i to a pojma nemaju nekada i s kim su imale odnos. Vjeruj mi, od takve zastite boli glava.:ne zna:

Hedera
24.08.2010., 16:22
Slizim ima u jednu(kratku :mig:) ruku pravo(činjenica je da promiskuitetniji ljudi imaju statistički veću šansu da pokupe nešto).
Ali...

pa gljivice se razbujaju čak i kod djevica!Podivljaju iz nekog razloga.Ne možeš okrivljavati samo promjene partnera..:eek:To je netočno.:rolleyes:

Možeš biti na antibioticima,imati dijabetes,plivati u prljavoj vodi,primati kemoterapiju,previše često se ribati,nositi sintač rublje,možeš svašta..
Shvaćam da je savjet bio dobronamjeran,ali nije baš medicinski točan :D

I baš me zanima koliko si partnera ti imala kad tako tvrdiš :)

Silvery
24.08.2010., 20:07
Ja sam samo u periodu babinja imala kandidu koja je brzo rijesena. Od ostalih stvaari NIKADA nisam imala problema.
I sasvim je normalno partnere na tekucoj vrpci povezivati sa neravnotezom vaginalne flore.
Sto ti mislis sto uzrokuje neravnotezu?

:facepalm:
Joj bez uvrede, ali gljivice su naši prirodni stanari, hello.
Razmnože se uslijed raznih uvjeta koje su njima povoljni (pad imuniteta, puno slatkoga u prehrani, suhoća rodnice, konstantno lučenje sluzi koje remeti dolje PH (jači iscjedak - nekom prirodno ili mpr. zbog ranice - obično kod rodilja), antibiotici, te razni lijekovi, omekšivaći, žešći seks, različiti kondomi i njihovi lubrikanti (npr. meni smetaju i izazovu val gljivica), jači šamponi, vruća kupka, uski materijali kroz koje koža ne diše, znoj, razni drugi preparati. Amen.

Zar ti doista misliš da je mijenjanje partnera jedini uzrok neravnoteži? Naravno da promiskuitetniji ljudi imaju veću (i to debelo veću) šansu da pokupe sve živo, ALI ti pričaš o neravnoteži vaginalne flore koja se događa SAMO ženama koje imaju više od jednog partnera ili koje mijenjaju partnere, hej :eek: Pričaš kao da sve ove cure redovito mijenjaju partnere i ne znaju reći NE, pa im se to događa. Ti to ne znaš, a svi znamo kako to nije i ne može biti jedini uzrok, a medicina je davnih godina to sve lijepo potvrdila crno na bijelo. Postoji jako puno uzroka. :mig:

Hoćeš reći da moja majka koja je isto tako kao i ti cijeli život s jednim muškarcem i on s njom, oboje vjerni - da nema infekcija, neravnoteže dolje i upala. Ima i to se muči jako dugo s njima, posebice s ureaplasmom koja je, gle li čuda, naš prirodni stanar, ali se nakotila uslijed povoljnih uvjeta. Da ona nema gljivice i upale? Da sve žene u monogamnim vezama nemaju probleme. Majka mi je šećeraš i zato ti ni ne trebam pričati koliko Canestena imam u kući zbog gljivica i ostalih preparata. Da ne govorim kako je stanje dolje ženama uslijed drugi težih bolesti.

Bakterija ima posvuda, jednako kao i virusa. Bože dragi, imaš grlo, nos, zub, uho i isto ti se dogodi upala i neki problem, pa tako i dolje. Dođe do neravnoteže i NE, ne možeš kazati nikad sa sigurnošću da nisi imala nešto u jednom trenutku. Sterilna ne možeš biti dolje, to i ptice na grani znaju. Da radiš 4 brisa svako 3 mjeseca nešto bi se našlo i to je prirodno jer ima i dobrih i nešto lošijih bakterija, ali u malom broju ako je sve OK. Kao što nam vani koža uslijed određenih faktora bude s više suhoće, tako i dolje postoji neravnoteža i u svakom drugom organu. Imaš li malo pojačani iscjedak ili ranicu koja ga pak luči (najčešće je rodilje imaju) podložna si bakterijama i upalama, mijenjanju PH i samim time razmnožavanju određenih beštija koje su dolje u manjem broju, ali kad se nakote onda paf! Ili se liječe, ili se vuku ili pak same odu.

Ne znam čemu ove babske priče, još samo nedostaje da kažeš kako HPV imaju samo promiskuitetni ljudi. Ovo s grupnjacima no comment jer čitam ove cure jaaako dugo i znam neke do u srž, znam kakav život vode, a grupnjaci i promiskuitetnost sigurno nisu dio njihovog života. Nas ovdje jaaako puno u brakovima i dugim monogamnim vezama, a možeš pročitati brdo takvih pravih primjera koji se muče s nekim bakterijama i mikroorganizmima općenito?

Naravno da je zaštita jako bitna :), kao i odgovorno ponašanje (i informiranje na vrijeme!).
Ti imaš sreće i good for you, iznimka si u svemu tome ako doista redovito radiš sve moguće briseve (jer znamo svi da papa ne detektira mnoge beštijice) pa to možeš potvrditi.
Znam da je tvoj post dobronamjeran, ali ne i ispravan, barem ne u dobrom dijelu. :mig:

Sashica
24.08.2010., 21:31
Eto, Silvery je sve lijepo objasnila. :top:

Pametnom dosta.

OsicA965
24.08.2010., 22:46
Lactogyn se može kupiti u DM ili samo u ljekarnama?Treba li recept imati?

Linea Exclusive
25.08.2010., 07:23
Lactogyn se može kupiti u DM ili samo u ljekarnama?Treba li recept imati?

Koliko znam, samo u ljekarnama, bez recepta.

stihaa
25.08.2010., 08:01
Evo silvery opet školski:). Teško je poslije nešto napisati.
Uglavnom ja imam stalnog partnera već godinama - radila sam nedavno 4 brisa i sve mi je uredno - nikakve beštije. Svakako je za to zaslužno i to što imam jednog partnera. Gljivice su eto tu što i nije čudno jer, kako je već napisano, one su moji prirodni stanari :D, koji su malo podivljali jel'. Međutim zadnji papa mi je također pokazao ASCUS - znači neke promjene se dešavaju - a za to također nije kriv promiskuitet.

Često mijenjanje partnera ne znači grupnjak na tulumu, zrela osoba koja nema stalnog partnera - jednostavno ih promijeni više - ili se ne sexa:ne zna:.

u...prolazu
25.08.2010., 09:53
Kako Silvery to sve lijepo objasni. ;)
Pametnome dovoljno.

Hedera
25.08.2010., 22:00
Ja je se bojim.:D Ne bi joj se htjela zamjerit...:rofl::rofl:

Ma hajde curke,nije Slizim loše mislila,samo je zabrijala netočno.Sad zna. :top:

Lactogyn samo u ljekarnama,ne može se dobiti na recept.Kategorija "dodaci prehrani",pa zato..:rolleyes:.Samo ti doktor preporuči da bi ti bio dobar za jelo,pa ga nabavljaš i konzumiraš sama-umjesto keksića :lol:.

Silvery
25.08.2010., 23:33

Ma hajde curke,nije Slizim loše mislila,samo je zabrijala netočno.Sad zna. :top:

Mene, pa zašto :(
Vjerujem i znam da je Slizim mislila samo dobro :mig:, ali na Zdravlju postoje stvari koje se moraju razjasnit, jer mnogo cura (i muškaraca) čita ovaj podforum, a neku poluistinu ili neistinu treba ispraviti jer mnogi od nas ono što pročitaju uzmu zdravo za gotovo. Istina da svi mi griješimo u nečemu ili potpuno ili nepotpuno. :p

stihaa
26.08.2010., 07:52

Lactogyn samo u ljekarnama,ne može se dobiti na recept.Kategorija "dodaci prehrani",pa zato..:rolleyes:.Samo ti doktor preporuči da bi ti bio dobar za jelo,pa ga nabavljaš i konzumiraš sama-umjesto keksića :lol:.

Ma znam, rasprava je poprimila malo oštriji ton nego je to bilo potrebno:).

Slizim
26.08.2010., 15:11
:facepalm:
Joj bez uvrede, ali gljivice su naši prirodni stanari, hello.
Razmnože se uslijed raznih uvjeta koje su njima povoljni (pad imuniteta, puno slatkoga u prehrani, suhoća rodnice, konstantno lučenje sluzi koje remeti dolje PH (jači iscjedak - nekom prirodno ili mpr. zbog ranice - obično kod rodilja), antibiotici, te razni lijekovi, omekšivaći, žešći seks, različiti kondomi i njihovi lubrikanti (npr. meni smetaju i izazovu val gljivica), jači šamponi, vruća kupka, uski materijali kroz koje koža ne diše, znoj, razni drugi preparati. Amen.

Zar ti doista misliš da je mijenjanje partnera jedini uzrok neravnoteži? Naravno da promiskuitetniji ljudi imaju veću (i to debelo veću) šansu da pokupe sve živo, ALI ti pričaš o neravnoteži vaginalne flore koja se događa SAMO ženama koje imaju više od jednog partnera ili koje mijenjaju partnere, hej :eek: Pričaš kao da sve ove cure redovito mijenjaju partnere i ne znaju reći NE, pa im se to događa. Ti to ne znaš, a svi znamo kako to nije i ne može biti jedini uzrok, a medicina je davnih godina to sve lijepo potvrdila crno na bijelo. Postoji jako puno uzroka. :mig:

Hoćeš reći da moja majka koja je isto tako kao i ti cijeli život s jednim muškarcem i on s njom, oboje vjerni - da nema infekcija, neravnoteže dolje i upala. Ima i to se muči jako dugo s njima, posebice s ureaplasmom koja je, gle li čuda, naš prirodni stanar, ali se nakotila uslijed povoljnih uvjeta. Da ona nema gljivice i upale? Da sve žene u monogamnim vezama nemaju probleme. Majka mi je šećeraš i zato ti ni ne trebam pričati koliko Canestena imam u kući zbog gljivica i ostalih preparata. Da ne govorim kako je stanje dolje ženama uslijed drugi težih bolesti.

Bakterija ima posvuda, jednako kao i virusa. Bože dragi, imaš grlo, nos, zub, uho i isto ti se dogodi upala i neki problem, pa tako i dolje. Dođe do neravnoteže i NE, ne možeš kazati nikad sa sigurnošću da nisi imala nešto u jednom trenutku. Sterilna ne možeš biti dolje, to i ptice na grani znaju. Da radiš 4 brisa svako 3 mjeseca nešto bi se našlo i to je prirodno jer ima i dobrih i nešto lošijih bakterija, ali u malom broju ako je sve OK. Kao što nam vani koža uslijed određenih faktora bude s više suhoće, tako i dolje postoji neravnoteža i u svakom drugom organu. Imaš li malo pojačani iscjedak ili ranicu koja ga pak luči (najčešće je rodilje imaju) podložna si bakterijama i upalama, mijenjanju PH i samim time razmnožavanju određenih beštija koje su dolje u manjem broju, ali kad se nakote onda paf! Ili se liječe, ili se vuku ili pak same odu.

Ne znam čemu ove babske priče, još samo nedostaje da kažeš kako HPV imaju samo promiskuitetni ljudi. Ovo s grupnjacima no comment jer čitam ove cure jaaako dugo i znam neke do u srž, znam kakav život vode, a grupnjaci i promiskuitetnost sigurno nisu dio njihovog života. Nas ovdje jaaako puno u brakovima i dugim monogamnim vezama, a možeš pročitati brdo takvih pravih primjera koji se muče s nekim bakterijama i mikroorganizmima općenito?

Naravno da je zaštita jako bitna :), kao i odgovorno ponašanje (i informiranje na vrijeme!).
Ti imaš sreće i good for you, iznimka si u svemu tome ako doista redovito radiš sve moguće briseve (jer znamo svi da papa ne detektira mnoge beštijice) pa to možeš potvrditi.
Znam da je tvoj post dobronamjeran, ali ne i ispravan, barem ne u dobrom dijelu. :mig:

Naravno da ne mislim samo na mijenjanje partnera kao razlog. Vec se neko gore na to upalio i nastavio u tom pravcu diskutirati.
Meni jse sasvim normalno da ne nosim sintetiku i da pazim na svojezdralje. Ovdje se, normalno, ne misli na opce stanje organizm koje moze dovesti i dole do neravnoteze kao npr. i nosu i grlu. :eek:
Malo mi je neobicno koliko ljudi imaju probleme dole sa sluznicama. Ali i to je znak da u organizmu nesto nije kako treba ili da se ne pazi na prehranu, nacin zivota, oblacenja, kemikalije koje se koriste (ne koristim omeksivac jer mi impregnira ruznik pa rucnik ne upija tecnost), ne koristim deodoranse koji se direktno nanose na pazuha (radije se cesce perem i koristim maramice).
Mislim, za sebe se moze puno uciniti u smislu da se izbjegne vjesanje po ordinacijama i stalno koristenje kojekakvih lijekova i tbl.

Slizim
26.08.2010., 15:15
Ma znam, rasprava je poprimila malo oštriji ton nego je to bilo potrebno:).

Vise sam informacija dobila na forumu hr. nego na maticnim stranicama o nekoj problematici.
Tako isto, o klopkama za mrave, nista, samo reklame. Medjutim, na forumu odmah iskustva nekih ciji je pas pojeo klopku za mrave i objasnjenje.
I smaatram da se ljudi uvijek javljaju u dobroj namjeri, nekad oni nauce, a nekad daju neku korisnu informaciju iz prve ruke.
Uglavnom, volim Forum. hr. :cerek:

Silvery
26.08.2010., 15:35
Naravno da ne mislim samo na mijenjanje partnera kao razlog. ...
Mislim, za sebe se moze puno uciniti u smislu da se izbjegne vjesanje po ordinacijama i stalno koristenje kojekakvih lijekova i tbl.
Ok, onda je krivo shvaćeno. Drugi put malo jasnije :mig:

A ovo drugo je jasno svima, samo je i to teško ostvariti, konstantno paziti na svaku sitnicu usred ovog užurbanog načina života. Stres dosta toga poremeti. :top:

olivetree
26.08.2010., 17:24
e el mi moze neko rec,el te tablete mogu pomoc ako imas problema i sa mjehurom?naime ja imam stalno te neke upalice dolje,taj svrbez i peckanje,ono koji mjesec dobro i eto ti to opet dok moram dobit mengu,bas izgleda dok malo hormoni polude,i u sexu mi stvara problem,al sad sam imala tu upalu mjehura al nikako da mi jos to prode pa si mislim da nije u pitanju mozda ta neka bakterija ak se moze ona selit?mislim el to moze bit povezano?znam da niste doktori al misljenje dobro dode,bila sam kod ginek.sad prije koji mjesec bilo sve ok, svi nalazi,pa mi opet glupo ic na neku kontrolu ako to mogu rijesit i tim kapsulama:ne zna:

Hedera
28.08.2010., 12:48
Vise sam informacija dobila na forumu hr. nego na maticnim stranicama o nekoj problematici.
.....
Uglavnom, volim Forum. hr. :cerek:

Uh,da...Ja sam prije guglala o stvarima koje su mi baš trebale za nešto(ne za zabavu),i stalno mi iskakalo u rezultatima "Forum.hr",pa sam se priključila jer je vraški koristan ovaj forum..:cerek:

Silvery,samo se šalim..:D

Ali u pravu si,treba srezati krivu inf.u korijenu,jer se inače proširi skroz krivo mišljenje..:(

Olivtree,mislim da puno istih bakt/gljiv. koje se dobije u vagini može prijeći u uretru,ALI (ja tako bar mislim) kad jednom prijeđe u uretru da su obično potrebni drugačiji lijekovi za to od onih koji šljakaju u vagini..npr to vrijedi za Gardenarellu,(ja sam za nju dobila različite lijekove za vaginu i za mjehur,a ista bakterija je,samo je bila na različitim mjestima.

Znači ako se nešto razbuja u vagini,vrlo lako i vjerovatno će prijeći u mokraćovod,a to se moglo spriječiti Lactogynom.Al kad se jednom već pojavilo pa prešlo i na mjehur,mislim da Lactogyn ne djeluje više na mokraćni mjehur..
Mislim da on pomogne da se "prehlade" uopće ne pojave u vagini...(dakle poslije toga ne prenesu i na mjehur..).al kad se već jednom pojavilo i kad je već prešlo na mjehur...:ne zna: Mislim da tu Lactogyn više ne pomaže..
Dabome neću se pravit pametna i tvrdit da je to uvijek tako ako je jednom meni bilo tako..

Pa nazovi ginkića i pitaj ga telefonski,ako ti se ne da ići.Ja to radim stalno.:cerek: Jadan moj...:rofl:

olivetree
29.08.2010., 14:44
Uh,da...Ja sam prije guglala o stvarima koje su mi baš trebale za nešto(ne za zabavu),i stalno mi iskakalo u rezultatima "Forum.hr",pa sam se priključila jer je vraški koristan ovaj forum..:cerek:

Silvery,samo se šalim..:D

Ali u pravu si,treba srezati krivu inf.u korijenu,jer se inače proširi skroz krivo mišljenje..:(

Olivtree,mislim da puno istih bakt/gljiv. koje se dobije u vagini može prijeći u uretru,ALI (ja tako bar mislim) kad jednom prijeđe u uretru da su obično potrebni drugačiji lijekovi za to od onih koji šljakaju u vagini..npr to vrijedi za Gardenarellu,(ja sam za nju dobila različite lijekove za vaginu i za mjehur,a ista bakterija je,samo je bila na različitim mjestima.

Znači ako se nešto razbuja u vagini,vrlo lako i vjerovatno će prijeći u mokraćovod,a to se moglo spriječiti Lactogynom.Al kad se jednom već pojavilo pa prešlo i na mjehur,mislim da Lactogyn ne djeluje više na mokraćni mjehur..
Mislim da on pomogne da se "prehlade" uopće ne pojave u vagini...(dakle poslije toga ne prenesu i na mjehur..).al kad se već jednom pojavilo i kad je već prešlo na mjehur...:ne zna: Mislim da tu Lactogyn više ne pomaže..
Dabome neću se pravit pametna i tvrdit da je to uvijek tako ako je jednom meni bilo tako..

Pa nazovi ginkića i pitaj ga telefonski,ako ti se ne da ići.Ja to radim stalno.:cerek: Jadan moj...:rofl:

ma meni se vise popela na vrh glave kolko idem kod nje redovito:)zlo mi je dok se nje sjetim ahahahahah salim se ginicka mi je vrsna dok.svaka cast:top: a inace nemam upale mjehura i prvi put sam ju dobila prosle godine u 8mj. i sto je smjesno dobila i ove u isti mjesec pa ne kuzim u cemu je fora da nije nes u vezi ljeta:ne zna: al ovaj put mi je bila bas bolna i uzela antibiotike na svoju ruku nisam isla kod dok,nisam bila kuci a trebalo mi hitno, i da ne skrecem s teme,sad mi ok,i kupila te lactogyn i sad se mislim s tim pucat imam osjecaj da su dobre,al ja i tak imam dolje stalno neki vrag em svrbez em pece, a kondome stalno koristim,pa mi nece bit na odmet,samo da ne debljaju kad su dodatak hrani ne:p

ZOE18
24.11.2010., 14:17
Može li mi netko objasniti na koju foru bi to trebalo djelovati??? Dakle, vaginitis uzrokivan Candidom nastaje zbog neravnoteže vaginalne flore, što znači da zbog malo laktobacila ima više candide. Ok. To mi je jasno.
Moje pitanja je, kako bi ti laktobacili koje smo uzeli Per os trebali dospjeti u vaginu???

Slizim :facepalm:

Sashica
24.11.2010., 20:28
Putem krvi.

Na isti način na koji riješavaš bakterije na cerviksu antibiotikom koji uzimaš per os. Doduše, cerviks jest malo slabije prokrvljen, zato ponekad slabije antibiotik djeluje pa treba ponavljati terapiju.

ZOE18
25.11.2010., 11:30
Putem krvi.

Na isti način na koji riješavaš bakterije na cerviksu antibiotikom koji uzimaš per os. Doduše, cerviks jest malo slabije prokrvljen, zato ponekad slabije antibiotik djeluje pa treba ponavljati terapiju.

Pa za antibiotik mi je sve savršeno jasno jer je antibiotik spoj određene formule koji se apsorbita iz probavnog trakta i na taj način dospijeva u krv.
Ali ako su Lactogyn laktobacili, a laktobacili su prokariotske stanice, isto kao i E. coli i ostale, koje se nalaze u našem probavnom traktu, apsorpcija u krv bi značila sepsu ili u najmanju ruku bakterijemiju da bi one došle do cerviksa. Dakle jasno mi je njihovo blagotvorno djelovanje na sluznicu probavnog sustava, ali ne i dalje.

leeloo27
25.11.2010., 18:52
A šta ga kompliciraš :). Djeluje, kako, zašto i na koji način to pitaj ili onu tetu tamo u ljekarni ili svoga doktora.

SSDM
26.11.2010., 11:03
Meni je jucer propisan gynophilus za poremecaj vaginalne flore. Koliko sam shvatila isto sadrzi lactpbacile, samo sto se ne uzima oralno nego se stavljaju kapsulice vaginalno.
mene interesuje kakve vi simptome osjecate? Da li imate bolne odnose, izcjedak, koje boje?
Mene pecka, isusena mi je rodnica, odnosi prebolni i neugodni, nemam kandidu samo bjelicasto zuckasti iscjedak.

ZOE18
26.11.2010., 14:17
A šta ga kompliciraš :). Djeluje, kako, zašto i na koji način to pitaj ili onu tetu tamo u ljekarni ili svoga doktora.

Sorry kaj sam znatiželjna :)
Zapravo samo želim reći da sumnjam da laktobacili uopće djeluju na gljivični vaginitis ako se uzimju per os. Za Laktobacile u obliku vaginaleta i ostalih LOKALNIH pripravkaka mi je jasno. Eto... :misli:

SSDM
26.11.2010., 19:04
I ja mislim laktobacili ne djeluju na gljivicne infekcije. To je su u stvari bakterije koje prirodno zive u rodnici i stite je od gljivica i infekcija. Dovodeci u red floru u rodnici i uspostavljajuci odgovarajucu ph vrijednost ustvari jacamo "imunitet" rodnice odnosno otpornost na infekcije.
KOliko sam mogla procitati na upustvu do poremecene flore moze doci i zbog precestog koristenja terapije za gljivicna oboljenja.

leeloo27
27.11.2010., 09:34
Sorry kaj sam znatiželjna :)
Zapravo samo želim reći da sumnjam da laktobacili uopće djeluju na gljivični vaginitis ako se uzimju per os. Za Laktobacile u obliku vaginaleta i ostalih LOKALNIH pripravkaka mi je jasno. Eto... :misli:

A gledaj tvoje je pravo da sumnjaš. Ja ti kažem da djeluje, sad hoćeš li mi vjerovati ili ne to je tvoja stvar. :)

Meni osobno djeluje, bilo da ih uzimam u obliku kapsula ili u obliku jogurta. Jest da sad u zadnje vrijeme prakticiram namočen tampon u jogurt jer mi brže prođu. Al prolazile su mi i kad sam samo pila jogurte ili kad sam samo pila kapsule.

Pipi069
09.12.2010., 11:40
Eto, Silvery je sve lijepo objasnila. :top:

Pametnom dosta.

Da li znaš imali lactogin kapsula u Orašju u ljekarnama??
Hvala

Sashica
09.12.2010., 12:24
Da li znaš imali lactogin kapsula u Orašju u ljekarnama??
Hvala

Nažalost ne znam, ja sam u Zagrebu.

sputnjik
24.05.2011., 10:02
Ginekolog mi je preporučio Lactogyn tablete i vaginalne kapsule, terapija bi trebala trajati 2 tjedna, 1x tabletu i navečer staviti vaginalnu. Počela sam jučer, ali za otprilike 5-6 dana ću dobiti menstruaciju. Mogu li prekinuti s terapijom pa nastaviti nakon menge?

Sigurna
24.05.2011., 11:16
Ja mislim da je situacija sa Lactogynom otprilike kao kad kupiš sapun u L'occitanu za ne znam, koliko ono kuna, neka basnoslovna svota, ili kupiš Lahor za 3kn. Jel se možeš oprati sa oba? Možeš. Meni osobno Lactogyn nije pomagao, kad je trebalo. Ali su pomogle Acidosalus vaginalete - svaki put. A otkad redovito pijem jogurt, nemam problema već godinama.

Rekla bih da, ako nekome pomažu Lactogyn, onda problem nije velikih razmjera, pa mu je kupovanje toga bacanje novca i može problem riješiti i jogurtom ili sličnim pripravcima. Ako je jača infekcija u pitanju, nikakva takva tabletica neće pomoći.

Inače, ako već kupujete tablete, ima još i Bion3, vitamini+minerali+probiotik. Možda je to čak pametnija verzija jer ih ima za mjesec dana, a košta 80kn.

mila26
07.06.2011., 11:09
A da li dojilje mogu koristiti te tablete i koji jogurt je najbolji za to, onaj bio LGG?

munchen
25.06.2011., 09:45
Ginekolog mi je preporučio Lactogyn tablete i vaginalne kapsule, terapija bi trebala trajati 2 tjedna, 1x tabletu i navečer staviti vaginalnu. Počela sam jučer, ali za otprilike 5-6 dana ću dobiti menstruaciju. Mogu li prekinuti s terapijom pa nastaviti nakon menge?

Znam da je kasno da tebi odgovorim, ali evo za druge cure koje će čitati. rekao mi je ginekolog da se u slučaju menstruacije terapija prekida i nastavlja kad menstruacija završi.

ciganche
25.06.2011., 18:08
Znam da je kasno da tebi odgovorim, ali evo za druge cure koje će čitati. rekao mi je ginekolog da se u slučaju menstruacije terapija prekida i nastavlja kad menstruacija završi.

slažem se, jednako vrijedi za sve vaginalete

meni je moj rekao da se vaginalete stavljaju čak svako drugu večer, a ne svaku, jer obično se ne otopi do kraja za jedan dan. Meni to malo ide udugo pa stavljam svaku večer

Khalli
18.07.2011., 03:22
Naslov govori sve, a mene zanimaju vaša iskustva i preporuke.. Jedino što znam jest da je Lactogyn prObiotik, a Multi-gyn prEbiotik (:ne zna:, tako sam bar pročitala u časopisu ˝Vaše zdravlje˝)..

Stoga, u čemu je razlika? :confused:

Pozdrav!! :mig:

Shokora
18.07.2011., 16:48
Imam pitanje koje mi je uzasno bitno iako mozda nece tako zvucati:
Ciji je ovo proizvod? Znate li mozda jel se moze naci i u drugim drzavama?
A ako ne, jel zna netko nekakve druge tablete koje takodjer reguliraju vaginalnu floru? Ako itko zna odgovor, molim vas da napisete jer je uzasno hitno!

tonkić
23.07.2011., 11:39
zna li netko koliko košta lactogyn sapun za intimnu njegu?

micek-jerry
23.07.2011., 16:36
Koristimtim Multi-Gyn Actigel jedno tjedan dana zbog osjećaja pečenja nakon nestručno stavljenog urinarnog katetera od strane "krasnih" :rolleyes::mad: sestara u Petrovoj rađaoni...i mogu reći da je meni zaaaakon :top::s
Brzo se osjeti poboljšanje, nema mirisa, nema boje,...
Nije jeftin-90-ak kn, ali je u formi gela i mislim da će mi dugo potrajati :mig:
I neki drugi proizvodi od te firme su me spasili :s (za njegu dojki kod dojenja, pisala sam o tome na RiD-u).

Allexis
23.07.2011., 18:14
prije 4 godine sam 1. put pila antibiotike zbog upale grla... i dobila od njih gljivice... ginekologica mi je preporučila lactogyn kad god pijem antibiotike i odtada ih više nikad nisam dobila kad god bi ih pila paralelno :)

kikica8888
25.07.2011., 10:02
Jel koristio tko ove nove vaginalne kapsule? Ja sam sinoć stavila prvu, ali nisam baš nešt oduševljena. Nisu kompaktne kao vaginalete i ne moče se prije stavljanja, pa dosta teško ulaze. Kad bi ih pomočila mislim da bi se počele topiti pod prstima i da bi postale ljepljive pa bi još teže išlo... Danas primjećujem da mi izlaze komadi te "plastične" opne, tj. kapsule. Rastopile su se djelomično i sadržaj se vjerovatno razlio unutra, ali ne znam zašt se i kapsula nije u potpunosti razgradila. :ne zna: Ok, zbog pilula, imam malo problema sa suhoćom rodnice, pa možda je i to razlog...

Ja ih uzela preventivno, prije mora. Inače imam slab imunitet i dosta često me hvataju urološke i vaginalne infekcije, osobito po ljeti. Nadam se da ću izgurat svih sedam dana ovih probiotika, da mi vaginalna flora malo ojača, a poslije ću održavati oralnim kapsulama... Vidjet ću jel će bit dovoljno.

Ako je tko probao, baš me zanima jel su se vama u potpunosti rastopile i kako vam se čine te kapsule?

Ellinida
20.08.2011., 22:44
Ja sam ih koristila, al imala sam para samo za 1 pakovanje. Čini mi se da to nije dosta, tj da ovo opet počinje nakon par dana:ne zna:
Zna li netko možda koliko koštaju vaginalne tablete Linex Lady? Nadam se da su jeftinije:mad:

ajam24
21.08.2011., 12:49
Ja sam kupila sapun prije kojih tjedan-dva, cijena je oko 50 kn.

jana_1979
04.01.2012., 23:08
Malo podižem temu, meni je dr u bolnici nakon spontanog preporučio lactogyn, tablete i vaginalete, koristim ih već tjedan dana i ne primjećujem nikakvu razliku, ali osim na žalost, gore napisanog (dva puta) nemam nikakvih problema s gljivcama, pa mi je to dao kao preventivu više ili da se malo uravnoteži sve nakon krvarenja. Meni se čini da me tek sada malo svrbi, nikada nisam koristila nikakve vaginalete niti sam imala ikakve upale, gljivice ni ništa slično, sutradan cijeli dan hodam s dnevnim ulošcima jer dio toga izađe, valjda od kapsule koja se ne otopi skroz, uglavnom koristiti ću ih dva tjedna jer on nije ništa specificirao, najradije bih već prestala ali čitam ovdje da ni nikakvih učinaka ne može biti za jedan tjedan dok s druge strane ne znam ni što bi trebale postići ako nisam osjećala nikakve tegobe. U svakom slučaju, vjerujem da ne mogu štetiti, posebno ako mi ih je on rekao koristiti u tako osjetljivom razdoblju.

apeitheia
07.01.2012., 22:55
ja sam ih kupila zbog ceste uporabe antibiotika.trudna sam 8 tjedana pa me valjda sve spopada.ak nije upala mjehura onda je candida,ak nije candida,onda je prehlada,ili kasljem...:504:
pa malo antibiotici,pa malo canesten,pa malo octenispet,pa malo lactogyn.pa budemo vidjeli :ne zna: kad ih budem koristila malo duze javim jel ima poboljsanja,ali opcenito je bitno promjenit nacin prehrane i trpat u sebe jogurte i voce i povrce i naravno vitamini i probiotici,da se digne i imunoloski sustav i flora i fauna :p i naravno,uvijek prije prirodni lijekovi od raznih tableta,moram probat to kantri-nesto ulje,nisam sigurna kako se zove.nekom nesto pomaze.pusa :cerek:

Daisy28
08.01.2012., 10:57
Radi se o ulju gospine trave ili popularnije u narodu kantarionovo ulje lat. Hypericum perforatum.

Link: Klikni (http://alternativa.hr/content/view/734/199/)