PDA

View Full Version : Budućnost Kosova?

stranice : 1 2 [3] 4

hrko
21.02.2007., 13:15
Nemoj izvrtati. Srbija je Kosovo osvojila ili dobila pregovorima nakon rata 1912.
Prije toga, tj. za vrijeme trajanja Otomanskog carstva u ovim krajevima, što znači nekih 400 godina, Kosovo nije bilo srpsko.

U trenutku osvajanja Kosova od strane srbije 1912 tamo je bilo, možda desetak, najviše 20% srba, nisam baš siguran u te postotke pa sam zato i pitao.

Walther,ne mogu da nadjem podatke koje trazis,ima suvise sitova,medjutim ovo ostalo,od 1856 kad pocinju sa ostvarivanjem svojih krvolocnih planova za prociscavanje Srbije (ako se moze reci da je to sudeci po nacionalnom sastavu, oupste bila Srbija) od Albanaca i to pocevsi sistematski od Sumadije,pa prema jugu.Grozota.Na stotina hiljada proteranih,masakriranih,spaljenih...

gornji
21.02.2007., 14:08
S obzirom na pravila foruma, neću ti odgovoriti istom mjerom nego ću ti čak odgovoriti.
A "Arnautima" kako ih zoveš, imam nešto zajedničko kao i svi na ovim prostorima. Zajedničko je to što smo kao narodi trpjeli zlostavljanje pljačkaških razbojničkih hordi nepismenih primitivaca a koje smo napokon uspjeli otjerati gdje im je mjesto.:top:
To je jedino što nam je zajedničko.
A sada da ja pitam tebe. Imaš li ti štogod zajedničkog sa gore spomenutim barbarskim hordama?

Hej, imate još nešto zajedničko:

Britanika iz 1911, kada objašnjava pojam bašibozuka i arnauta - šiptarskih iregularnih trupa za maltretiranje u turskoj vojsci, poziva se na krvoločnost hrvata, kao primer za poređenje.:top:

hrko
21.02.2007., 14:22
Hej, imate još nešto zajedničko:

Britanika iz 1911, kada objašnjava pojam bašibozuka i arnauta - šiptarskih iregularnih trupa za maltretiranje u turskoj vojsci, poziva se na krvoločnost hrvata, kao primer za poređenje.:top:

Cim ne uzima srbe za primer,znaci i nije neko narocito maltretiranje.:top:

gornji
21.02.2007., 14:27
Cim ne uzima srbe za primer,znaci i nije neko narocito maltretiranje.:top:

Whatever...
U svakom slučaju postali ste etalon! Malo li je? :D

H.k.G.
21.02.2007., 14:32
Za Srbiju je bolje da se Kosovo odvoji, jer ako se ne odvoji eto opet albanaca...

hrko
21.02.2007., 14:40
Whatever...
U svakom slučaju postali ste etalon! Malo li je? :D

Ipak su to neki okviri,sta rechi za,recimo....Srebrenicu,da ne pominjem one strahote iz 19 veka?Kako li vas zemlja drzi,i to tudja?

Gjina
21.02.2007., 15:47
Jedino ti cinjenice ne idu u prilog.

idu, idu

knjigu u shake!

walther-P38
21.02.2007., 15:54
Walther,ne mogu da nadjem podatke koje trazis,ima suvise sitova,medjutim ovo ostalo,od 1856 kad pocinju sa ostvarivanjem svojih krvolocnih planova za prociscavanje Srbije (ako se moze reci da je to sudeci po nacionalnom sastavu, oupste bila Srbija) od Albanaca i to pocevsi sistematski od Sumadije,pa prema jugu.Grozota.Na stotina hiljada proteranih,masakriranih,spaljenih...

Taj dio povijesti su srbi zaboravili, kao što su zaboravili protjerivanje iz Sandjaka i agrarnu reformu u Bosni kada je zemlja oteta svima osim srbima.
Reforma koja je bila provedena nad svim drugima se ne zove reforma nego pljačka.
Općenito su skloni zaboravljanju svih povijesnih činjenica koje im ne idu u prilog. Ja to nazivam srpskim autizmom

MiGo
21.02.2007., 20:58
vidjet ćemo kako ćete pjevat kad albanci budu htjeli neovisnu Dalmaciju....

Honesty
21.02.2007., 21:09
E,šiptari, šiptari... Vi ste kao banda koja je nasilno upala u nečiji stan i isterala gazde pištoljima. E, ali kada jednog dana pištolja ne bude... Gadno je živeti na tuđem a znati da će jednog dana gazda da se vrati... A vratiće se[/B[B]], budite sigurni, možda ne skoro, ali će ga vaša deca sigurno dočekati.

Mozda tad kad Turska vraca u Srbiju.

bobparker
21.02.2007., 21:27
Mozda tad kad Turska vraca u Srbiju.

Turskoj ne daju u EU.
Evo za sve Albance koji nisu cinili zlocine, mogu u Srbiju na branje malina, kupina i dr. voca.
Stalno fali radnika.

bobparker
21.02.2007., 21:44
Beogradska policija je u Zemunu presekla još jedan lanac trgovine ljudima, rečeno je Tanjugu u MUP-u Srbije.
U popodnevnoj akciji policije, u zemunskoj ulici Vojni put, uhapšeno je 19 stranih državljana - 18 Albanaca, među njima tri maloletnika i jedan makedonski državljanin.
U Informativnoj službi MUP-a Tanjugu nisu mogli da daju detaljnije informacije o ovoj akciji, ali su za sutra najavili saopštenje.

Eto buducnosti Kosova, bezace preko Srbije u EU.
Naravno voleo bih da se ekonomski razviju..

Honesty
21.02.2007., 21:51
Turskoj ne daju u EU.
Evo za sve Albance koji nisu cinili zlocine, mogu u Srbiju na branje malina, kupina i dr. voca.
Stalno fali radnika.

Imamo dosta posla kod nas ,jer sada moramo raditi vise ,jer vekovna okupatoska drzava vise nije tu, pa nema ko da nas krade ruse i pale .

Evo za sve srbe koji zele da dodju i zive na Kosovu (osim kriminalaca )mogu da dodju ali obavezno mora da nose i kontejnere sa sobom kao kolonizatori u 1945.:D

bobparker
21.02.2007., 21:56
Imamo dosta posla kod nas ,jer sada moramo raditi vise ,jer vekovna okupatoska drzava vise nije tu, pa nema ko da nas krade ruse i pale .
Evo za sve srbe koji zele da dodju i zive na Kosovu (osim kriminalaca )mogu da dodju ali obavezno mora da nose i kontejnere sa sobom kao kolonizatori u 1945.:D

Ko da zivi na Kosova pa svi beze odozdo od rata i bede, tacno je sad morate poceti da radite, nema vise pravdanja na okupaciju.

I.G.K.
22.02.2007., 00:22
Gornji:

E,šiptari, šiptari... Vi ste kao banda koja je nasilno upala u nečiji stan i isterala gazde pištoljima. E, ali kada jednog dana pištolja ne bude... Gadno je živeti na tuđem a znati da će jednog dana gazda da se vrati... A vratiće se, budite sigurni, možda ne skoro, ali će ga vaša deca sigurno dočekati.

Dragi dečec,

te analogije sa kućom, sobom i gazdom, i takvo poimanje i razmišljanje doveli su te do statusa stranca na tvom vekovnom ognjištu itd.

Činjenica je da su Albanci većinsko stanovništvo na KiM i da su gotovo svi tamo i rođeni, što znači da je Kosovo, ili Srbija, njihova zemlja isto koliko i tvoja, a pogotovo zato što su i njihovi preci živjeli tu kao i tvoji. To kakav je bio gazda lako objašnjava to tko je sada gazda, slično kao i za ostatak bivše Juge.

Vjerojatno smatraš sve te ljude divljacima, iako nikoga ne poznaješ, a to zajedno sa tvojim vrijeđanjem govori dosta i o tvojoj civiliziranosti. Isto kao što drugovi i drugarice Albanci ovdje prisutni fantaziraju ili vjeruju u tuđe varijante neke nove ideološke povijesti na kojoj će se zasnovati pravo na državu, a da ne pominjem opaske tipa "ili da prihvatite neovisno Kosovo ili svi Srbi da idu otkud su došli".

Ne podržavam nikakvo mijenjanje granica, ja bih radije granice rušio, a fora je u tome da ljudi nauče živjeti skupa.

gornji
22.02.2007., 09:11
Gornji:

E,šiptari, šiptari... Vi ste kao banda koja je nasilno upala u nečiji stan i isterala gazde pištoljima. E, ali kada jednog dana pištolja ne bude... Gadno je živeti na tuđem a znati da će jednog dana gazda da se vrati... A vratiće se, budite sigurni, možda ne skoro, ali će ga vaša deca sigurno dočekati.

Dragi dečec,

te analogije sa kućom, sobom i gazdom, i takvo poimanje i razmišljanje doveli su te do statusa stranca na tvom vekovnom ognjištu itd.

Činjenica je da su Albanci većinsko stanovništvo na KiM i da su gotovo svi tamo i rođeni, što znači da je Kosovo, ili Srbija, njihova zemlja isto koliko i tvoja, a pogotovo zato što su i njihovi preci živjeli tu kao i tvoji. To kakav je bio gazda lako objašnjava to tko je sada gazda, slično kao i za ostatak bivše Juge.

Vjerojatno smatraš sve te ljude divljacima, iako nikoga ne poznaješ, a to zajedno sa tvojim vrijeđanjem govori dosta i o tvojoj civiliziranosti. Isto kao što drugovi i drugarice Albanci ovdje prisutni fantaziraju ili vjeruju u tuđe varijante neke nove ideološke povijesti na kojoj će se zasnovati pravo na državu, a da ne pominjem opaske tipa "ili da prihvatite neovisno Kosovo ili svi Srbi da idu otkud su došli".

Ne podržavam nikakvo mijenjanje granica, ja bih radije granice rušio, a fora je u tome da ljudi nauče živjeti skupa.

Dragi moj Dudek,

Očigledno nisi upoznat sa istorijiskim činjenicama, pa ti neću uzeti za zlo, ali ogroooman broj sadašnjih šiptara su potomci onih koji tu nisu rođeni! U tome i jeste problem. Nemam običaj da vređam one koje ne poznajem, a šipatare, veruj mi, odlično poznajem, što bih da sam maliciozan i tebi poželeo...
U Srbiji i dan danas 65% Srba živi "skupa" sa 35% ostalih nacionalnih manjina, što se za Kosovo i Metohiju ne bi moglo reći. Toliko o toleranciji...

A kada diskutujem o šiptarima važi ona "prema svecu i tropar"!

H.k.G.
22.02.2007., 12:16
Dragi moj Dudek,

Očigledno nisi upoznat sa istorijiskim činjenicama, pa ti neću uzeti za zlo, ali ogroooman broj sadašnjih šiptara su potomci onih koji tu nisu rođeni! U tome i jeste problem. Nemam običaj da vređam one koje ne poznajem, a šipatare, veruj mi, odlično poznajem, što bih da sam maliciozan i tebi poželeo...
U Srbiji i dan danas 65% Srba živi "skupa" sa 35% ostalih nacionalnih manjina, što se za Kosovo i Metohiju ne bi moglo reći. Toliko o toleranciji...

A kada diskutujem o šiptarima važi ona "prema svecu i tropar"!

Ako je tako onda je svrbija zaista suplja iznutra:D

đa'o maniti
22.02.2007., 12:19
Svi ćemo mi da budemo opet u istoj državi u EU........, ali sutra , "malo sutra!"

Henry_Kinasky
22.02.2007., 12:21
Verovatno je i Makedonija, jos od Kire Gligorova cetnika, antialbanski orjentisana, pa se puskaralo i tamo. A verovatno je i Djindjic bio cetnik, pa je 2001. (dok je Milosevic bio u CZ-u) tzv. OVPBM delovala na jugu Srbije, boreci se za slobodu kao i kolege sa druge strane granice autonomne pokrajine.:rolleyes:

gornji
22.02.2007., 13:08
Ako je tako onda je svrbija zaista suplja iznutra:D

Jok, u tome je naša snaga! :top:

Klačko
22.02.2007., 13:11
ps.nadam se da ces ovo razumeti :

“Dr. Jusuf Osmani has written a very valuable study of the Serbien colonisation of Kosova. the stren.. his work lies in his detailed investigation of archival sources, which he added significcantly to our kno.... of this important subject. Natyrally, the fact that many Serb colonists came to Kosova during the 20th.. does not have any implications for policy towards members of the Serb minorty in Kosova today -- m.. families have had their home in Kosova for many generations. Nevertheless, the historical facts of the .... process are facts, and need to be known; the tragic history of modern Serb-Albanian relation Koso..... be fylly understood without them.”

Yours, Noel Malcolm 10/31/2000

Hrko, ako je ovo nesto najbolje sto si mogao izvuci od svih tih tvojih "neutralnih" izvora, mogu samo da se nasmejem. Ovo je tragikomicno, bolje je da nisi ni postovao, ovako si se samo izblamirao...

Cuj, neki stranac se u pismu 2000. godine (!?!?) poziva na tumacenje profesora Jusufa Osmanija i to sve u broken English.

Pitanje za 3 miliona dinara (milijun kuna) za tebe: koje je nacionalnosti "neutralni" profesor Jusuf Osmani?

a. Albanac sa Kosmeta
b. Albanac iz Albanije
c. Albanac iz Makedonije
d. Albanac iz Crne Gore

pomoc publike: 96% pod a.; 2% pod b.; 1% pod c.; 1% pod d.

pola-pola: ostaje a. i b.

pomoc prijatelja: prijatelj kaze b.

konacan odgovor: b.

Ispadas, tacan odgovor je pod a. (dr Jusuf Osmani je direktor sadasnjeg Arhiva Kosova; rodjen u Djakovici 1949. godine):)

Toliko o "nepristrasnosti" tvojih izvora.

Btw, ti si korektan lik i jedini od Albanaca ovde s kojim se moze pristojno diskutovati. Pozdrav, i sledeci put budi bolji;)

Klačko
22.02.2007., 13:21
Može li mi neko reći koliko posto srba je bilo na Kosovu 1912 kada ga je Srbija osvojila?

Walther, iako sam rekao da necu diskutovati s tobom na ovoj temi jer si zlonameran i drzak, evo da ti kazem:

Godine 1911. oko 40% ukupnog stanovnistva tadasnjeg Kosovskog Vilajeta su bili Srbi, nesto malo vise Albanci, a ostatak Turci, Goranci, Askalije itd. Procenat Srba se, zacudo, od tada stalno smanjivao uprkos, kako ti kazes, masovnom kolonizovanju Kosmeta od strane Srba u doba Kraljevine SHS i, posebno, nakon 1945. godine (!?!?!?!?).

Da parafraziram Henryja (Henry, trazi copyright ;)): nije sramota ne znati, sramota je ubiti, ukrasti...;)

walther-P38
22.02.2007., 14:20
Walther, iako sam rekao da necu diskutovati s tobom na ovoj temi jer si zlonameran i drzak, evo da ti kazem:

Godine 1911. oko 40% ukupnog stanovnistva tadasnjeg Kosovskog Vilajeta su bili Srbi, nesto malo vise Albanci, a ostatak Turci, Goranci, Askalije itd. Procenat Srba se, zacudo, od tada stalno smanjivao uprkos, kako ti kazes, masovnom kolonizovanju Kosmeta od strane Srba u doba Kraljevine SHS i, posebno, nakon 1945. godine (!?!?!?!?).

Da parafraziram Henryja (Henry, trazi copyright ;)): nije sramota ne znati, sramota je ubiti, ukrasti...;)

To sam ja negdje izjavio?:rofl: Daj me podsjeti gdje.
40% veliš, ja sam naišao na drugačije podatke:top:

Prema podacima ruskog putopisca Hilferdinga iz 1858. godine, u Peci je zivelo 4.000 muslimanskih i 800 hriscanskih porodica, u Pristini 1.200 muslimanskih i 300 pravoslavnih, a u Prizrenu je bilo 3.000 muslimanskih, 900 pravoslavnih i 100 rimokatolickih domova, sa 12.000 stanovnika. Ruski konzul Ivan Jastrebov je za razdoblje 1867-1874. godine zabelezio da u 226 sela u Metohiji ima 4.646 domova Albanaca muslimana, 1.861 pravoslavnih i 142 doma Albanaca rimokatolika.

A naišao sam i na ovaj tekst

Nakon Balkanskih ratova 1912. i 1913. poceo se primjenjivati nacertanijevski nacionalni program velikosrpskog hegemonizma, kolonizacijom srpskog stanovnistva na osvojenim teritorijama Kosova, dijela Sandzaka i tzv. jugoslavenske Makedonije. Taj proces kolonizacije srpskog stanovnistva preko Drine intenziviran je poslije Prvog svjetskog rata, kada je stvorena Kraljevina Srba, Hrvata i Slovenaca, 1918. godine. Medju prvim zakonskim aktima nove drzave bila je Agrarna reforma 1918. godine, radi kolonizacije i promjene demografske i vlasnicke strukture stanovnistva. Ona je najdrasticnije provedena u Bosni i Hercegovini, nad zemljoposjednicima Bosnjacima muslimanima, od kojih je oduzeto 1.286.227 hektara poljoprivrednog i sumskog zemljista kasnije podijeljenog na 249.518 srpskih obitelji. Na isti nacin postupljeno je prema muslimanima zemljoposjednicima u ostalim dijelovima Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca pa i onima koji su zivjeli u Makedoniji, Kosovu i Metohiji, te Sandzaku i Crnoj Gori. Na pripadnike islamske vjeroispovijedi otpada 3/4 od ukupnog zemljista, koje je oduzeto agrarnom reformom od 1918. i 1919. godine, sto ih je dovelo u tezak ekonomski polozaj i prisililo na iseljavanje u Tursku. Iz prezentiranog razmatranja se vidi da je u Hrvatskoj (Dalmacija, Slavonija), Vojvodini i Sloveniji agrarna reforma primijenjena na krupne zemljoposjednike, pa im je oduzeto 406.981 hektar zemljista, sto je ispod 1/4 ukupnog zemljista, te je podijeljeno na 316.762 srpske obitelji.

Ukupno je agrarnom reformom oduzeto 1.924.307 hektara zemljista i podijeljeno na 614.603, pretezito srpske, obitelji. Na taj nacin, prema primijenjenoj metodologiji u analizi proizlazi da je blizu 2.450.000 clanova obitelji dobilo u vlasnistvo i posjed obradivo i sumsko zemljiste, pa je time izvrsena prva kolonizacija srpskog stanovnistva, s cime je izmijenjena demografska i vlasnicka struktura nad zemljistem u prvoj Jugoslaviji.

http://www.hic.hr/books/jugoistocna-europa/semiz.htm

Koji doduše više govori o pljački koju su srbi počinili nad Muslimanima u Bosni, ali je vrlo indikativan:zubo:

Henry_Kinasky
22.02.2007., 14:27
Aha. Znaci kolonizovano je Kosovo, Sandzak (kolevka srpskog pravoslavlja, i kolevka srpske drzave). :rofl:
Zatim su kolonizovane Bosna, Hrvatska, i Vojvodina (:s :rofl: )posle 1918.

Ako uzmemo u obzir da je milion i 300 000 Srba stradalo od 1914. do 1918. ingeniozno cemo zakljuciti da su pre svih kolonizacija na podrucju oko Kragujevca, na saveru do Save i Dunava, na jugu do Kopaonika, na istoku do Nisa (taj okrug je oslobodjen sredinom XIX veka), i na zapadu do Drine, zivelo minimum 5 miliona Srba :rofl: :rofl: :s

E jeste genijalci.

gornji
22.02.2007., 14:30
Aha. Znaci kolonizovano je Kosovo, Sandzak (kolevka srpskog pravoslavlja, i kolevka srpske drzave). :rofl:
Zatim su kolonizovane Bosna, Hrvatska, i Vojvodina (:s :rofl: )posle 1918.

Ako uzmemo u obzir da je milion i 300 000 Srba stradalo od 1914. do 1918. ingeniozno cemo zakljuciti da su pre svih kolonizacija na podrucju oko Kragujevca, na saveru do Save i Dunava, na jugu do Kopaonika, na istoku do Nisa (taj okrug je oslobodjen sredinom XIX veka), i na zapadu do Drine, zivelo minimum 5 miliona Srba :rofl: :rofl: :s

E jeste genijalci.

Svi kolonizirani narodi na ovom forumu od sada mogu da me zovu BWANA! :D

walther-P38
22.02.2007., 14:32
To je zaključak koji samo ti možeš izvući iz ovog teksta koji govori o pljački svih ostalih na račun srba:rofl: :rofl: :rofl:

Jesi li ga pročitao ili baljezgaš onako bez veze po običaju?

Henry_Kinasky
22.02.2007., 14:34
Medjunarodni znanstveni skup
"JUGOISTOCNA EUROPA 1918.-1995."

Naslovnica
Nakladnik: Hrvatska matica iseljenika i Hrvatski informativni centar
Za nakladnika: Ante Beljo
Strucni voditelj skupa: Dr. sc. Dragutin Pavlicevic
Urednik: Aleksander Ravlic
Graficki urednik: Gorana Benic - Hudin
Tisak: TARGA
Naklada:2000 komada

:rofl: :rofl: :s :zvrko: :bicedobro: sve u redu walther, sve ok.

walther-P38
22.02.2007., 14:38
Dakle, da rezimiramo. Da vidim da li sam dobro razumio.
Srbi su Kosovskom bitkom izgubili Kosovo.
Onda su i Kosovo i Srbija bili 400 godina pod Turskom vlašću.
Raspadom Turske, Srbi su zaključili da je vrijeme da povrate ono što su prije 400 godina izgubili. Dođoše dakle 1912 na Kosovo na kojemu je bilo otprilike 20% Srba i proglasiše da su oduvijek bili ovdje i da je to njihovo.
Agrarnom reformom opljačkaše muslimane i zemlju dadoše crkvi i srpskoj sirotinji i sada kao dokaz da je to dio srbije, pokazuju zemljišne knjige u kojima je ta pljačka ozakonjena:rofl: :rofl:
Jesam li dobro razumio ili sam nešto propustio?

Klačko
22.02.2007., 15:49
To sam ja negdje izjavio?:rofl: Daj me podsjeti gdje.
40% veliš, ja sam naišao na drugačije podatke:top:

Prema podacima ruskog putopisca Hilferdinga iz 1858. godine, u Peci je zivelo 4.000 muslimanskih i 800 hriscanskih porodica, u Pristini 1.200 muslimanskih i 300 pravoslavnih, a u Prizrenu je bilo 3.000 muslimanskih, 900 pravoslavnih i 100 rimokatolickih domova, sa 12.000 stanovnika. Ruski konzul Ivan Jastrebov je za razdoblje 1867-1874. godine zabelezio da u 226 sela u Metohiji ima 4.646 domova Albanaca muslimana, 1.861 pravoslavnih i 142 doma Albanaca rimokatolika.

A naišao sam i na ovaj tekst

Nakon Balkanskih ratova 1912. i 1913. poceo se primjenjivati nacertanijevski nacionalni program velikosrpskog hegemonizma, kolonizacijom srpskog stanovnistva na osvojenim teritorijama Kosova, dijela Sandzaka i tzv. jugoslavenske Makedonije. Taj proces kolonizacije srpskog stanovnistva preko Drine intenziviran je poslije Prvog svjetskog rata, kada je stvorena Kraljevina Srba, Hrvata i Slovenaca, 1918. godine. Medju prvim zakonskim aktima nove drzave bila je Agrarna reforma 1918. godine, radi kolonizacije i promjene demografske i vlasnicke strukture stanovnistva. Ona je najdrasticnije provedena u Bosni i Hercegovini, nad zemljoposjednicima Bosnjacima muslimanima, od kojih je oduzeto 1.286.227 hektara poljoprivrednog i sumskog zemljista kasnije podijeljenog na 249.518 srpskih obitelji. Na isti nacin postupljeno je prema muslimanima zemljoposjednicima u ostalim dijelovima Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca pa i onima koji su zivjeli u Makedoniji, Kosovu i Metohiji, te Sandzaku i Crnoj Gori. Na pripadnike islamske vjeroispovijedi otpada 3/4 od ukupnog zemljista, koje je oduzeto agrarnom reformom od 1918. i 1919. godine, sto ih je dovelo u tezak ekonomski polozaj i prisililo na iseljavanje u Tursku. Iz prezentiranog razmatranja se vidi da je u Hrvatskoj (Dalmacija, Slavonija), Vojvodini i Sloveniji agrarna reforma primijenjena na krupne zemljoposjednike, pa im je oduzeto 406.981 hektar zemljista, sto je ispod 1/4 ukupnog zemljista, te je podijeljeno na 316.762 srpske obitelji.

Ukupno je agrarnom reformom oduzeto 1.924.307 hektara zemljista i podijeljeno na 614.603, pretezito srpske, obitelji. Na taj nacin, prema primijenjenoj metodologiji u analizi proizlazi da je blizu 2.450.000 clanova obitelji dobilo u vlasnistvo i posjed obradivo i sumsko zemljiste, pa je time izvrsena prva kolonizacija srpskog stanovnistva, s cime je izmijenjena demografska i vlasnicka struktura nad zemljistem u prvoj Jugoslaviji.

http://www.hic.hr/books/jugoistocna-europa/semiz.htm

Koji doduše više govori o pljački koju su srbi počinili nad Muslimanima u Bosni, ali je vrlo indikativan:zubo:

Neutralan taj izvor, nema sta:rofl: Nicim u tom tekstu nije demantovano ono sto sam izneo a to je da je Srba 1911. godine na Kosovu i Metohiji bilo oko 40%.

Evo ti isecak iz Brittanica-e:

In 1908, the Sultan brought a new democratic decrete that was valid only for Turkish-speakers. As the vast majority of Kosovo spoke Albanian or Serbian, the Kosovar population was very unhappy. The Young Turk movement supported a centralist rule and opposed any sort of autonomy desired by Kosovars, and particularely the Albanians. In 1910, an Albanian uprising spread from Priština and lasted until the Ottoman Sultan's visit to Kosovo in June of 1911. The Aim of the League of Prizren was to unite the four Albanian Vilayets by merging the majority of Albanian inhabitants within the Ottoman Empire into one Albanian State. However, at that time Serbs have consisted about 40% of the whole Vilayt of Kosovo's overall population and were opposing the Albanian nationalism along with Turks and other Slavs in Kosovo, which disabled the Albanian movements to occupy Kosovo.

hrko
22.02.2007., 16:14
Svi kolonizirani narodi na ovom forumu od sada mogu da me zovu BWANA! :D
Prema klachkovim podacima ispada da ti treba nas zvati BWANA :D

hrko
22.02.2007., 16:20
.............................................
.................................................. ..........................

Jos si zaboravio da potenciras i to da i laganje nije sramota,nego casna i patriotska duznost.

Belicvet
22.02.2007., 16:22
Nesto se urusava siptarski loby?!
Da Ameri menjaju tonalitet prema Kosovu i Metohiji vidi se iz prilozenog:

Bivši američki ambasador u Ujedinjenim nacijama Džon Bolton ocenio je da ultimatumi ili nametnute solucije ne mogu biti pravi put za rešavanje budućeg statusa Kosova, izjasnivši se protiv nametanja rešenja neprihvatljivog vladi Srbije ili kosovskim Albancima, jer, kako je rekao, nije siguran da bi takva rezolucija ikada bila usvojena.

'Ne verujem da bi ultimatumi, ili nametnuta solucija, bili pravi put za rešavanje budućeg statusa Kosova u Savetu bezbednosti UN', rekao je Bolton u intervjuu Glasu Amerike, naglasivši da bi budući status Kosova trebalo da bude prihvatljiv svim stranama.

'Ako jedna strana insistira na nezavisnosti, onda je očigledno da neće biti postignut sporazum. Mislim da je vlada Srbije spremna da ponudi Albancima visoki stepen nezavisnosti i nadam se da će biti postignuto sporazumno rešenje', rekao je on.

Bolton je istakao da nema podele Srbije bez saglasnosti njene vlade i da to pitanje nije u nadležnosti drugih zemalja, ili UN, jer je reč o novoj, demokratskoj Srbiji, a ne 'staroj Miloševićevoj Jugoslaviji'.

'Bilo bi bez presedana da se UN umešaju u poslove jedne zemlje u demokratskom razvoju i donesu svoje rešenje. Pored toga, Kina i Rusija, svaka iz svojih razloga i ne nužno povezanih sa Srbijom, ne bi želele da se na taj način uspostavi presedan', naglasio je bivši američki ambasador u UN.

On je podsetio da mnogi u UN smatraju da, prema postojećoj rezoluciji Saveta bezbednosti UN 1244, Savet ima pravo da nametne novu rezoluciju, ukoliko postignuto rešenje ne bude prihvatljivo za obe strane.

'Mislim da bi za Savet bezbednosti bilo vrlo nesmotreno da pokuša da nametne rešenje, bez obzira da li je reč o Ahtisarijevom planu ili nečemu drugom, jer bi Rusija, ili Kina, ili obe zemlje stavile veto na takva nastojanja', rekao je Bolton.

'Savet bezbednosti bi trebalo da nastavi da vrši pritisak da se pregovori nastave, da ne postavlja veštačke rokove, da insistira da obe strane priđu pregovorima u duhu dobre volje i pronađu rešenje', istakao je Bolton.

Jekna
22.02.2007., 16:40
Ashdown: "Trampa Kosova za "rs" ne dolazi u obzir"

O širem kontekstu konsultacija srpske i albanske strane u Beču, i širim implikacijama toka pregovora, BBC je razgovarao s bivšim visokim predstavnikom međunarodne zajednice u Bosni i Hercegovini, lordom Paddyjem Ashdownom.
Drugi povod je bio i to što se smatra da je BiH, uz Makedoniju, najranjivija država u regionu u pogledu eventualnih negativnih posljedica činjenja presedana na Kosovu. Uprkos tome, međutim, Ashdown je za BBC rekao kako smatra da je jedino rješenje postojeće situacije upravo nezavisno Kosovo, te da nekakva "trampa" te pokrajine za Republiku Srpsku ne dolazi u obzir pošto je, prema njegovim riječima, "Bosna i Hercegovina međunarodno priznata i etablirana država":

"Suština svega je, to moram kazati iako mi nije lako, da je Beograd izgubio moralno pravo da vlada Kosovom na osnovu svega pet posto tamošnje populacije, i time što je pokrajinu natopio krvlju i istjerao kosovske Albance tokom rata. Ljudi se moraju suočiti s historijom. Dakle, Beograd mora shvatiti realnost - da je svojim potezima izgubio moralno i praktično pravo da upravlja Kosovom, a međunarodna zajednica je ta koja mora pomoći u rješavanju te situacije", kazao je.

S obzirom da je Ashdown u odgovoru pomenuo moralno pravo, BBC ga je podjsetio da Srbija, uz podršku Rusije, insistira na pravnim argumentima i svojim pravima suverene i međunarodno priznate države.

On je na to odgovorio ovako:

"Pravni sistemi su samo izraz onoga što je moguće na terenu. Svi znaju da Beograd više ne može vladati Kosovom, pored ostalog i zbog načina na koji je tretirao tamošnje Albance, koji čine 95 posto populacije pokrajine. Zato se međunarodna zajednica i nalazi na Kosovu od 1999. godine. Dakle, zakoni moraju dostići realnost na terenu - kao što je to bio slučaj s Crnom Gorom i Makedonijom, čijem se formiranju protivilo nekoliko država, i kao što se sada događa s Kosovom."

No, šta je s drugim presedanom vezanim za eventualnu nezavisnost Kosova na koji, pored Beograda, upozoravaju i glasovi u Moskvi i drugim prijestonicama - da iza odobravanja nezavisnosti, u stvari, stoji strah od nasilja kosovskih Albanaca, koji su, po nekim procjenama, pošto nisu uzeti u obzir u Daytonu 1995. godine, stigli "na radar" međunarodne zajednice tek poslije formiranja i akcija Oslobodilačke vojske Kosova.

"Ako stvarno želite poigravati se s nasiljem, sjetite se ko je pokrenuo nasilje, i ko je najviše izgubio u Bosni. Odgovor je - Slobodan Milošević i Srbija! Pouka je da nasilje nije sredstvo kojim se ostvaruju ciljevi. Danas postoji samo jedan put naprijed, i za Srbe i za Albance, a to nije ponavljanje prošlosti i nasilje, već izradnja efikasnih država, vladavina prava, zaštita ljudskih prava i uspješna privreda. Obje strane u Beču imat će pregovaračke pozicije. Albanci trebaju iskoristiti veliku priliku koja im se nudi, ako sve urade kako treba. Srbi, s druge strane, trebaju se suočiti s prošlošću. Umjesto da ponavlja da je međunarodno pravo na njegovoj strani, Beograd bi trebao da se suoči s posljedicama vladavine Slobodana Miloševića, koji je i inicirao krizu na Kosovu", kazao je.

Ashdown kaže da pogotovo Evropska unija "treba da učini sve da Srbiji učini gubitak Kosova što lakšim i podnošljivijim" - možda čak i iznalaženjem formule prema kojoj Beograd neće biti prinuđen da formalno potpiše sporazum o nezavisnom Kosovu.

Na kraju, s obzirom na njegovo iskustvo u Sarajevu, BBC je upitao Ashdowna o njegovim najvažnijim poukama koje se mogu primjeniti u kontekstu Kosova:

"Moja poruka kosovskim Albancima je da shvatam šta žele, ali da će to postići samo ako uspostave vladavinu prava, ponašaju se kao ozbiljna država, obezbjede normalan život kosovskih Srba i održavaju dobre odnose sa susjednim državama. Poruka međunarodnoj zajednici je da je izgradnja mira poslije sukoba dug i mukotrpan proces, koji zahtijeva strpljivost i odlučnost da se posao obavi do kraja", rekao je na kraju razgovora za BBC bivši visoki predstavnik međunarodne zajednice u BiH, lord Paddy Ashdown.

(FENA)

Belicvet
22.02.2007., 16:46
(FENA)

Pedika Pedika srbomrzac (nije mu uspelo u Bosni) i BBC to je jedino sto je ostalo od siptarskog lobija! :zubo:

walther-P38
22.02.2007., 18:56
A izlobirali su što su trebali. A srbi su izSlobirali:rofl: :rofl:

bobparker
22.02.2007., 19:32
Posle nerazjašnjene smrti Kujtima Beriše, prošle nedelje u Podgorici, za kojeg se verovalo da je jedan od ključnih svedoka na suđenju Ramušu Haradinaju, iz Haga je saopšteno da su u međuvremenu novi svedoci optužbe odbili da svedoče u tom procesu.
Glavna tužiteljka Karla Del Ponte zatražila je zato od sudskog veća da Ramušu Haradinaju ne dozvoli susret sa šefom UNMIK-a Joakimom Rikerom jer bi to, po njenoj oceni, dovelo do daljeg odvraćanja svedoka sa Kosova i Metohije.
Sudsko veće Haškog tribunala može o zahtevu haškog optuženika Ramuša Haradinaja da se sastane sa šefom UNMIK-a Joahimom Rikerom i da se, potom, obrati novinarima, odluči u petak, neposredno pred taj susret, rečeno je u tužilaštvu Tribunala.
Del Ponteova je navela da bi susret Rikera i Haradinaja, uoči samog početka suđenja bivšem kosovskom premijeru 5. marta, dovelo do straha i odvraćanja svedoka sa Kosova i Metohije koji ionako imaju otpor prema svedočenju i 'poslalo bi jak signal da su se UNMIK i međunarodna zajednica stavili na Haradinajevu stranu, umesto da budu neutralni'.
U tužilaštvu su podsetili da je sudsko veće u jednom navratu Haradinaju zabranilo pojavljivanje sat vremena uoči televizijskog nastupa.

Honesty
22.02.2007., 19:35
Zvanicnici AKM su rekli danas da proces privatizacije na Kosovu utjecao mnogo na revitalizacije ekonomije.Kirk Adams,direktor za privatizaciju u AKM ,rekao je da do sada su privatizovane 268 drustvene preduzece,od koji su napravjlene 411 nove preduzece .Program privatizacije na Kosovu je bio veoma uspijesan ,zbog toga sto je imao veliki utjecaj na ekonomski razvoj Kosova ,rekao je Adams .Prema njemu vece investicije u procesu privatizacije je dosao iz kosovske diaspore .

Kexx
22.02.2007., 19:43
Kosovo nije nikad bilo srpski etnički prostor, pa ni u srednjem vijeku kad je bilo nakratko kolonizirano od strane Srba. Za balkanskih ratova, srpski vojnici su južno od Niša našli uglavnom lbance uz nešto sitno srpskih enklava. Albanci su protjerani nasiljem, ubojstvima, pljačkom i silovanjima, u izbjeglištvu su mnogi umrli od gladi, hladnoće i bolesti. To je bio prvi genocid srpske ekspanzionističke politike. Ali bilo je tek djelomično uspješno, iz današnje južne Srbije su uspjeli protjerati Albance, ali ne i sa Kosova.

Honesty
22.02.2007., 19:46
K-88: Kamioni sa leševima i po dve nedelje bili u Batajnici
HAG, 22.2.2007. (Beta) - Na suđenju šestorici bivših zvaničnika Srbije i SRJ, optuženim za zločine na Kosovu, zaštićeni svedok optužbe K-88 rekao je danas pred Haškim tribunalom da su u proleće 1999. kamioni puni leševa sa Kosova stajali i po dve nedelje u bazi specijalne policije u Batajnici, dok su kopane masovne grobnice.

Iz iskaza K-88, koji svedoči skrivenog lika i elektronski promenjenim glasom, proizlazi da je on rukovodio jednim od timova za iskopavanje grobnica u Batajnici, kao pripadnik mehanizovane jedinice MUP Srbije.

"Pošto su neki kamioni stajali dosta dugo u bazi - jedan čak 15 dana - iz njih je curelo i širio se neprijatan zadah...Pokušali smo da to što je iscurelo polijemo wc sanitarom, ali to nije uspelo, pa smo polili benzinom", ispričao je svedok.

Tokom iskopavanja, koje je često prekidano zbog vazdušne opasnosti, na poligonu SAJ su paljene automobilske gume da bi se grobnice sakrile od NATO aviona.

"Ne znam od koga smo čuli da je to zaštita od NATO aviona, pa smo zapalili oko 100 guma...Svaka grupa je, inače, na po nekoliko sati napuštala posao zbog opasnosti od NATO", posvedočio je K-88.

Po njegovim rečima, nije bilo pokušaja da se sami leševi spale.

Dok ga je unakrsno ispitivao branilac optuženog policijskog generala Sretena Lukića, Branko Lukić, svedok je izjavio da je baza SAJ u Batajnici u kritično vreme bila ispražnjena upravo zbog NATO bombardovanja.

"Nije bilo obezbeđenja i mogao je da uđe bilo ko i bilo kada", rekao je K-88.

Na sugestiju branioca, on je izjavio da nikada nije čuo da je general Lukić bio umešan u prebacivanje leševa sa Kosova u Batajnicu.

http://www.beta.co.yu/default.asp?m=Tribunal,tri&j=sr&h=Home,sr&prikaz=1589173

walther-P38
22.02.2007., 20:36
Neutralan taj izvor, nema sta:rofl: [/B].[/I]
Želiš li reči da dokumenti koji su navedeni:

Pravni akti o agrarnoj reformi u Bosni i Hercegovini

1919. do 1933. godine

1. Proglas regenta Aleksandra o agrarnoj reformi od 5. januara 1919. godine

2. Prethodne odredbe za primjenu agrarne reforme od 25. februara 1919. godine, Sl. novine KSHS broj 11./1919.

3. Uredba o zabrani otudjivanja i opterecivanja zemljista velikih posjeda od 4. jula 1919. godine. Sl. novine KSHS, broj 82. od 21. jula 1919. godine.

4. Uredba o upisu vlasnistva bivsih kmetova kmetovskim selistima u zemljisnim knjigama u Bosni i Hercegovini od 21. jula 1919. godine. Sl. novine KSHS 84./1919. godine.

5. Uredba o pobiranju prihoda (zetvi) u 1919. godini s begluckih ziratnih zemljista u Bosni i Hercegovini. Sl. novine KSHS broj 81./1919. godine.

6. Uredba o postupku s begluckim zemljama u Bosni i Hercegovini. Sl. novine KSHS broj 40. od 22. februara 1920. godine.

7. Izmjene u Uredbi o postupku s begluckim zemljama u Bosni i Hercegovini od 14. februara 1920. godine.

8. Uredba o financijskoj likvidaciji agrarnih odnosa u Bosni i Hercegovini. Sl. novine KSHS 111./1921. godine.

9. Zakon o provedbi djelomicne eksproprijacije zemljista velikih posjeda za javne interese, kolonizaciju i izgradnju radnickih i cinovnickih stanova. Sl. novine KSHS broj 10/1922. godine.

10. Zakon o izmjenama i dopunama zakona koji se odnose na agrarnu reformu u Bosni i Hercegovini. Sl. novine KJ broj 21./1933. godine.

Da ti dokumenti nisu istiniti i da znanstveni radovi koji ih koriste kao izvor nisu valjani? To je krivotvorina?:rolleyes:

Henry_Kinasky
22.02.2007., 21:42
Kosovo nije nikad bilo srpski etnički prostor, pa ni u srednjem vijeku kad je bilo nakratko kolonizirano od strane Srba. Za balkanskih ratova, srpski vojnici su južno od Niša našli uglavnom lbance uz nešto sitno srpskih enklava. Albanci su protjerani nasiljem, ubojstvima, pljačkom i silovanjima, u izbjeglištvu su mnogi umrli od gladi, hladnoće i bolesti. To je bio prvi genocid srpske ekspanzionističke politike. Ali bilo je tek djelomično uspješno, iz današnje južne Srbije su uspjeli protjerati Albance, ali ne i sa Kosova.

Tacno, to pokusavam da objasnim ovim cetnicima koji tripuju drugacije.

Kosovo su do 1400. naseljavali Iliri, Tracani i poneki ludi preziveli Kelt.
Kada su Osmanlije isto oslobodile od srpske okupacije, tada vec na Kosovu nije bilo Srba. A oni koji su se dole smatrali pravoslavcima su uglavnom bili silom popravoslavljeni od strane SPC. Nakon okupacije Kosova (ponovne) 1912. pocinje sistematsko kolonizovanje istog. U toku II svetskog rata, Kosovo opet biva privremeno oslobodjeno, ali i `45. opet okupirano od strane srbocetnika Broza i njegovih cetnika partizana, i od tada konstantno raste broj Srba na albanskom Kosovu. :top: :zvrko:

Kexx
22.02.2007., 21:56
Tacno, to pokusavam da objasnim ovim cetnicima koji tripuju drugacije.

Kosovo su do 1400. naseljavali Iliri, Tracani i poneki ludi preziveli Kelt.
Kada su Osmanlije isto oslobodile od srpske okupacije, tada vec na Kosovu nije bilo Srba. A oni koji su se dole smatrali pravoslavcima su uglavnom bili silom popravoslavljeni od strane SPC. Nakon okupacije Kosova (ponovne) 1912. pocinje sistematsko kolonizovanje istog. U toku II svetskog rata, Kosovo opet biva privremeno oslobodjeno, ali i `45. opet okupirano od strane srbocetnika Broza i njegovih cetnika partizana, i od tada konstantno raste broj Srba na albanskom Kosovu. :top: :zvrko:

Točno tako, samo si zaboravio napomenuti da su izgrađene bogomolje bile spomenik okupaciji, a ne da se zadovolje vjerske potrebe malobrojnog koloniziranog srpskog stanovništva.

Henry_Kinasky
22.02.2007., 22:01
Točno tako, samo si zaboravio napomenuti da su izgrađene bogomolje bile spomenik okupaciji, a ne da se zadovolje vjerske potrebe malobrojnog koloniziranog srpskog stanovništva.

Slazem se.
Kada je Turska oslobodila Konstantinopolj od vekovne okupacije, naravno da je preuredila simbol te iste okupacije, Aja Sofiju.

Svakako da Pecka Patrijarsija (izgradjena odmah po okupaciji, u XIII veku), ako se kosovski intelektualci Taci, Ceku ili pak moralna ali i intelektualna gromada Haradinaj sete, treba da se preuredi u dzamiju ili tursko kupatilo.

bobparker
22.02.2007., 22:05

OK, a koji su albanski spomenici ili bogomolje na Kosovu.
(iz recimo srednjeg veka, uostalom biraj iz kog hoces)

Henry_Kinasky
22.02.2007., 22:10

Eee, ne znas ti sta se sve nalazilo na mestu danasnjih (vecinom spaljenih) crkava i manastira pre dolaska okupatora na Kosovo. Okupator nosen na krilima zlocinackog Vizanta.

Stara drzava Albanija, koja naravno nije nastala u XX veku, je na Kosovu imala svoje simbole. A duz prelepe albanske rivijere mozemo videti kopije tih starih arhitektonskih podviga, to nisu bunkeri Enver Hodze. :zvrko: Kopija 1 (http://www.lonelyplanet.com/tonywheeler/Albanian%20Bunker.jpg) Kopija 2 (http://content.answers.com/main/content/wp/en/thumb/f/f4/300px-Albania_bunkers.jpg)

matematicar
22.02.2007., 22:12
Slazem se.
Kada je Turska oslobodila Konstantinopolj od vekovne okupacije, naravno da je preuredila simbol te iste okupacije, Aja Sofiju.

Svakako da Pecka Patrijarsija (izgradjena odmah po okupaciji, u XIII veku), ako se kosovski intelektualci Taci, Ceku ili pak moralna ali i intelektualna gromada Haradinaj sete, treba da se preuredi u dzamiju ili tursko kupatilo.

pa on(Kexx) ni ne kuzi da ga zezas. :rofl:

bobparker
22.02.2007., 22:19
Eee, ne znas ti sta se sve nalazilo na mestu danasnjih (vecinom spaljenih) crkava i manastira pre dolaska okupatora na Kosovo. Okupator nosen na krilima zlocinackog Vizanta.

Stara drzava Albanija, koja naravno nije nastala u XX veku, je na Kosovu imala svoje simbole. A duz prelepe albanske rivijere mozemo videti kopije tih starih arhitektonskih podviga, to nisu bunkeri Enver Hodze. :zvrko:

Ne znam sta je ovo danas svakom se.... da pravi drzavu.
A kako na ovim prostorima kroz vekove nisu postojale, treba izmisliti sve sto je potrebno za opravdanje iste.
A Hodza je bio dasa za ove, terao svoje, nije mesao kriminal i demokratiju.

Henry_Kinasky
22.02.2007., 22:22
pa on(Kexx) ni kuzi da ga zezas. :rofl:

A sta ce, nije on kriv. Nakon genijalnog posta kojim je zapoceo vecerasnje izlaganje, uopste me ne cudi da nista ne kuzi. :s

Kexx
22.02.2007., 22:27
pa on(Kexx) ni kuzi da ga zezas. :rofl:

He, he, izgleda da si ti taj koji ne kuži.:kiss:
Bolje odgonetni koliko su 2 i 2, možda ti bolje ide.

Kexx
22.02.2007., 22:32
(iz recimo srednjeg veka, uostalom biraj iz kog hoces)

Pa što misliš, da svatko mora nešto graditi?

bobparker
22.02.2007., 22:38

OK, al bar sacuvajte to, spomenici su kulture i zasticeni od svetskih organizacija.

Junije
22.02.2007., 22:41
Ne bi vam bilo lose da to sacuvate...

Kexx
22.02.2007., 22:47
OK, al bar sacuvajte to, spomenici su kulture i zasticeni od svetskih organizacija.

Ja svoje čuvam, bez brige, a što će Albanci napraviti nije me osobito briga.

raska
22.02.2007., 23:33
po kom osnovu albanci imaju pravo da prave drugu drzavu u evropi? gde to pise u povelji UN da je albancima zagarantovano to pravo i neka mi neko kaze za jos jedan slican slucaj ako zna (ja znam za ceski sudet, ali isto tako znam da je to politika nacisticke nemacke i hitlera). albanci su se borili protiv milosevica, a posle njega protiv koga? djindjica? zivkovica? pa sad protiv kostunice? prica za malu decu. ako vi hrvati hocete da priznate kosovo, onda morate da racunate i na srpsku krajinu, pa po istom principu.:flop:

H.k.G.
23.02.2007., 00:55
po kom osnovu albanci imaju pravo da prave drugu drzavu u evropi? gde to pise u povelji UN da je albancima zagarantovano to pravo i neka mi neko kaze za jos jedan slican slucaj ako zna (ja znam za ceski sudet, ali isto tako znam da je to politika nacisticke nemacke i hitlera). albanci su se borili protiv milosevica, a posle njega protiv koga? djindjica? zivkovica? pa sad protiv kostunice? prica za malu decu. ako vi hrvati hocete da priznate kosovo, onda morate da racunate i na srpsku krajinu, pa po istom principu.:flop:

Ahahhahaha al se izvali:s
S se mene tice boli me neka stvar sta ce bit i kome ce pripast Kosovo...
Za mene je to jedna dobra tekma u kojoj je kvalitet igre zagarantovan, tu se naravno podrazumijevaju i golovi:D

walther-P38
23.02.2007., 04:36
albanci su se borili protiv milosevica, a posle njega protiv koga? djindjica? zivkovica? pa sad protiv kostunice? :
Protiv srpskog tlačenja.
Ne mogu srbi danas ubijati, puniti hladnjače leševima i pokušati protjerati svo stanovništvo a sutra reći- Miloševića više nema, puj pike, sad smo si opet dobri.
Ne ide to tako. Pokušali ste ih protjerati, popušili ste i pomirite se s time.
Da ih niste zlostavljali, ne bi se bunili

gornji
23.02.2007., 07:49
Protiv srpskog tlačenja.
Ne mogu srbi danas ubijati, puniti hladnjače leševima i pokušati protjerati svo stanovništvo a sutra reći- Miloševića više nema, puj pike, sad smo si opet dobri.
Ne ide to tako. Pokušali ste ih protjerati, popušili ste i pomirite se s time.
Da ih niste zlostavljali, ne bi se bunili

Da smo ih zlostavljali ne bi ih toliko bilo...:rolleyes:

MiGo
23.02.2007., 11:56
Albanci su imali prava na Kosovu kao ni jedna druga nac. manjina na svijetu....

pajdo06
23.02.2007., 11:59
Albanci su imali prava na Kosovu kao ni jedna druga nac. manjina na svijetu....

+++++
nesmjemo zaboravit i Hrvatske vitezove,Milosa Obilica(Kobilica)
i Marka Kraljevica(Mrnjavcevica)..

koji su albansko Kosovo debelo zaduzili!

SON_OF_A_SUN
23.02.2007., 12:17
Evo sta kaze ovaj Evans, predsjednik International crisis group, tip sve dogovorio sa Rusima...

Kao i uvijek zajebali su Srbiju.

http://www.slobodnaevropa.org/article/2007/02/23/bf11d9fc-a580-4cd2-ad86-b10b2cc17578.html

swedishmarija
23.02.2007., 13:44
koliko vas je bilo na Kosovu?

Klačko
23.02.2007., 13:46
Želiš li reči da dokumenti koji su navedeni:

Pravni akti o agrarnoj reformi u Bosni i Hercegovini

1919. do 1933. godine

1. Proglas regenta Aleksandra o agrarnoj reformi od 5. januara 1919. godine

2. Prethodne odredbe za primjenu agrarne reforme od 25. februara 1919. godine, Sl. novine KSHS broj 11./1919.

3. Uredba o zabrani otudjivanja i opterecivanja zemljista velikih posjeda od 4. jula 1919. godine. Sl. novine KSHS, broj 82. od 21. jula 1919. godine.

4. Uredba o upisu vlasnistva bivsih kmetova kmetovskim selistima u zemljisnim knjigama u Bosni i Hercegovini od 21. jula 1919. godine. Sl. novine KSHS 84./1919. godine.

5. Uredba o pobiranju prihoda (zetvi) u 1919. godini s begluckih ziratnih zemljista u Bosni i Hercegovini. Sl. novine KSHS broj 81./1919. godine.

6. Uredba o postupku s begluckim zemljama u Bosni i Hercegovini. Sl. novine KSHS broj 40. od 22. februara 1920. godine.

7. Izmjene u Uredbi o postupku s begluckim zemljama u Bosni i Hercegovini od 14. februara 1920. godine.

8. Uredba o financijskoj likvidaciji agrarnih odnosa u Bosni i Hercegovini. Sl. novine KSHS 111./1921. godine.

9. Zakon o provedbi djelomicne eksproprijacije zemljista velikih posjeda za javne interese, kolonizaciju i izgradnju radnickih i cinovnickih stanova. Sl. novine KSHS broj 10/1922. godine.

10. Zakon o izmjenama i dopunama zakona koji se odnose na agrarnu reformu u Bosni i Hercegovini. Sl. novine KJ broj 21./1933. godine.

Da ti dokumenti nisu istiniti i da znanstveni radovi koji ih koriste kao izvor nisu valjani? To je krivotvorina?:rolleyes:

Walther, nisam pominjao Bosnu, vec situaciju na Kosovu i Metohiji! Propalo ti je to izvlacenje kroz pricu o Bosni, jednostavno pokusao si da lupas gluposti o necemu o cemu pojma nemas (Kosmetu) i mislio si da ce ti proci tj. da cesispasti pametan,. Kad si video da ti bas i ne ide, onda si se okrenuo blizem i poznatijem terenu - Bosni. Providno, providno...

Dakle da zakljucim:

- slozili smo se da masovne kolonizacije Srba na Kosmetu nije bilo 1945. godine, vec naprotiv: sprecavanje povratka prognanih i nastavak iseljavanja preostalih Srba

- slozili smo se takodje (tj. nicim me nisi demantovao) da Srba, kad je Srbija kao pobednica I Balkanskog rata posle 450 godina oslobodila Kosmet, nije bilo "sacica" vec oko 40%.

Inace, o ovome sto si napisao mogu samo reci da sam citao o tome i da se mogu sloziti s tobom u vezi agrarne reforme u Bosni posle I svetskog rata tj. da je to, u osnovi, bila jedna planska pljacka - u to nema sumnje!

Jekna
23.02.2007., 14:45
Kliknite OVDE (http://www.banat.50megs.com) da vidite sta ce se desiti ako Kosovo dobije nezavisnost!

glupost

raska
23.02.2007., 15:21
ma ljudi kosovo ce dobiti nezavisnost veoma nikad:) . to nece priznati ni kina, ni rusija, ni indija ni spanija ni poljska ni grcka ni rumunija ni slovacka i mnoge druge zemlje, i sto je najvaznije nece ga priznati Srbija jer ustav mora da se postuje i onaj ko ga prekrsi jaosiga njemu. osim toga nasa skupstina isto tako nikad nece ratifikovati nikakvu nezavisnost. cak i da postane nezavisno, mislite li da ce to tako biti zauvek?

Dal3
23.02.2007., 15:25
Pa i nemoraju Haljilji će ti biti komšija i .......:tuctuc:

Kexx
23.02.2007., 15:43
Mene bi zanimalo hoće li Srbija kosovske Albance tretirati kao srpske državljane s obzirom da neće priznati Kosovo?
Hoće li im omogućiti nesmetan ulazak u Srbiju, naseljavanje i rad, s obzirom da će u srpskim očima i dalje biti građani Srbije?

Henry_Kinasky
23.02.2007., 15:49
Mene bi zanimalo hoće li Srbija kosovske Albance tretirati kao srpske državljane s obzirom da neće priznati Kosovo?
Hoće li im omogućiti nesmetan ulazak u Srbiju, naseljavanje i rad, s obzirom da će u srpskim očima i dalje biti građani Srbije?

Naravno, jer Albanci sebe smatraju gradjanima Srbije.
Tako npr. primaju penzije, imaju zdravstvenu zastitu, fakultete, ali i ne glasaju, ne placaju poreze ni struju....nikakva selektivnost nije u pitanju. I tako vec 10 godina. (plus sto Srbija placa dug, od `99. nezavisnog Kosova).

Jekna
23.02.2007., 15:50

njih je uhvatilo kolektivno ludilo (http://www.glassrpske.com/latn/?page=&kat=28&vijest=18262)

Kexx
23.02.2007., 15:52
A ima li ovo veze:
Prema broju stanovnika Hrvatska je najzaduzenija zemlja u Europi.
85% prosecne plate u Hrvatsko odlazi na osnovne potrebe(hrana, komunalije, prevoz itd)
U 2006god. zbog nemogucnosti da otplacuje kredit za auto 20.000 gradjana Hrvatske moralo raskinuti ugovor i vratiti automobil.
Da ste stvarno neka ekonomski jaka zemlja pa u redu da se pohvalite.

I jos pominjes rat kao opravdanje, a steta od Nato bombardovanja uveliko premasuje vasu u Hrvatskoj.
A gde su jos i sve vrste dugogodisnjih sankcija, nemanja pristupa finansijskom institucijama, blokade novca i imovine Srbije u svjetu, kao i nemogucnost izlaska iz zemlje.
Pravi odraz stanja gospodarstva ce se vidjeti tek nakon zavrsetka procesa reformi i privatizacije, koji u Srbiji ima jos dosta trajati.
Ako vec hoces biti objektivan onda moras analizirati sve strane nekog problema, a ne samo one cinjenice koje ti se svidjaju.

HR je izuzetno napredovala u odnosu na doba prije rata. HR onda i HR danas je ogromna razlika.
Bila bi i veća da nije bilo velikosrpske agresije u kojoj nam je nanesena ogromna materijalna šteta, a i ljudski gubici. Da ne govorimo o izgubljenim turističkim sezonama i nakon završetka ratnih operacija.
HR je sama obnovila kuće svojih prognanika, sama je kupila oružje, a to Srbija nije morala. Obnovila je i kuće srpskih izbjeglica, a to još nitko nije na ovim prostorima napravio-obnovio kuće izbjeglica suprotne strane.
Sav taj teret je HR sama podnijela, ali se morala i zadužiti.
Bez obzira na to, u HR se živi sasvim dobro i standard svakodnevno raste.
Hrvati su u usporedbi sa zemljama EU među vodećima po vlasništvu nad nekretninama. Uz to, prema istraživanju EU, u HR je malo pravog siromaštva, iako naš narod voli kukulelekat, po kriterijima EU o kvaliteti života i siromaštvo kotiramo jako dobro. Biloje nedavno o tome, mislim prošli tjedan, pa koga zanima može pronaći izvješće.

Ja ososbno sam vrlo zadovoljan, a nezadovoljnim me čini samo činjenica da može biti još bolje uz vladu koja bi znala iskoristiti sve potencijale naše zemlje jer oni nisu ni izbliza iskorišteni.

Honesty
23.02.2007., 16:24
Naravno, jer Albanci sebe smatraju gradjanima Srbije.

Mi sebi smatramo ,pa i jesmo gradjani nezavisne Kosova

Tako npr. primaju penzije,

penzije iz Srbije ne primamo od pocetka 1999

imaju zdravstvenu zastitu, fakultete,

Imamo (nase )

ali i ne glasaju

Glasali smo od 1990,za nase institucije

I tako vec 10 godina. (plus sto Srbija placa dug, od `99. nezavisnog Kosova).

Vlada Kosova je pokazala spremnost da plati dug kojoj pripada ,ali nije toliko koliko Srbija pretendira

bobparker
23.02.2007., 17:00
Mi sebi smatramo ,pa i jesmo gradjani nezavisne Kosova
penzije iz Srbije ne primamo od pocetka 1999
Imamo (nase )
Glasali smo od 1990,za nase institucije
Vlada Kosova je pokazala spremnost da plati dug kojoj pripada ,ali nije toliko koliko Srbija pretendira

A ta Kosova je jos u Srbiji.
Penzije dajemo kad priznate drzavu od koje trazite.
Vasi fakulteti nisu priznati u svetu.
Glasali ste za vasu lokalnu samoupravu.
Placate dug svetu a ne Srbiji.

Slobodno pitaj ako te jos sta zanima.

Honesty
23.02.2007., 17:13
Vasi fakulteti nisu priznati u svetu.
Glasali ste za vasu lokalnu samoupravu.
Placate dug svetu a ne Srbiji.

Slobodno pitaj ako te jos sta zanima.

Kosova jeste nezavisna od Srbije od 1999,
Penzionerski fond Kosova ste ga ukrali ,a moracete nekad da vratite,
Nasi fakulteti priznati su u cijelom svijetu ,pa na Kosovu postoji i strani universiteta (iz Amerike,Engleske,Turske.....).
Glasali smo za nezavisnost i kad je bilo okupatorska drzava ovde ,
Srbija ce da plati dug za Kosovu za ratnu stetu ,kako to radi u Bosni.

bobparker
23.02.2007., 17:19
Kosova jeste nezavisna od Srbije od 1999,
Penzionerski fond Kosova ste ga ukrali ,a moracete nekad da vratite,
Nasi fakulteti priznati su u cijelom svijetu ,pa na Kosovu postoji i strani universiteta (iz Amerike,Engleske,Turske.....).
Glasali smo za nezavisnost i kad je bilo nasa okupatorska drzava ovde ,

Srbija je Natou prepustila da upravlja Kosovom dok se ne resi status.
Fond Kosova je deo fonda Srbije i isti je zajednicki.
Vasi fakulteti nisu priznati, jer nije ni drzava.
Vase glasanje je protivustavno i Srbiju ne obavezuje.
Srbija ne placa Bosni a jos manje Kosovu.

A jel ima jos nesto?

Henry_Kinasky
23.02.2007., 17:20

Sve gluposti sti si napisao pre ovoga u istom postu sam vec cuo, ali ova mi je genijalna :s :s :rofl: Honesty legenda.

rackoza
23.02.2007., 18:02
Mozda si cuo za zamrzavanje konta Srbije u Svicarskim bankama

I uzimanju imovine Srbije na zapadu poput Ambasada

Tako se placa, ako ne zelis da dajes pare.Kapish

bobparker
23.02.2007., 18:29
Tre makina të UNMIK dhe një private u dëmtuan të hënën mbrëma si rezultat i një shpërthimi në Prishtinë, konfirmoi të martën (19 shkurt) policia.
UÇK merr përgjegjësinë për shpërthimin e bombës në Kosovë

Honesty
23.02.2007., 18:38
Srbija je Natou prepustila da upravlja Kosovom dok se ne resi status.

Znamo da ste ga propustili,ali Kosovu upravljaju kosovari ne NATO

Fond Kosova je deo fonda Srbije i isti je zajednicki.

Fond Kosova im pripada kosovarima a ne Srbiji.

Vasi fakulteti nisu priznati, jer nije ni drzava.

Nasi studenti specializiraju u Inastranstvo

Vase glasanje je protivustavno i Srbiju ne obavezuje.

Srbija nema nikakve obaveze prema Kosova samo da mu plati stetu i pokradjenu imovinu,i druge dugove

Imas jos nesto bob?

Henry ,kad nekome rusis kucu to moras nekad platiti,zasto se cudis ,ne zivimo u srednjem veku

bobparker
23.02.2007., 19:04
Znamo da ste ga propustili,ali Kosovu upravljaju kosovari ne NATO
Fond Kosova im pripada kosovarima a ne Srbiji.
Nasi studenti specializiraju u Inastranstvo
Srbija nema nikakve obaveze prema Kosova samo da mu plati stetu i pokradjenu imovinu,i druge dugove
Imas jos nesto bob?

Ima:
Rukometašice Naise iz Niša pobedile su ekipu Vlaznimija iz Đakovice sa 42:14 [27:2]
Otprilike to ti je i razlika izmedju Srbije i Kosova, prvo poluvreme narocito..

Honesty
23.02.2007., 19:12
Cestitam Bob ,ali ta razlika nije realna kako si rekao

Prikljuci ovoj partiji ,bice vam bolje

BEOGRAD, 23. februara 2007. (Beta) - Predsednik Liberalno-demokratske partije Čedomir Jovanović je, povodom pregovora o statusu Kosova u Beču, ocenio da je zahtev pregovaračkog tima Beograda da Srbi budu konstitutivni narod na Kosovu i da bude formiran srpski entitet "priznavanje realnosti na mala vrata" i de fakto priznavanje stava LDP-a, koji je, kako je rekao, još 2005. godine tražio razmenu teritorija za ravnopravnost naroda.

"Naš pregovarčki tim mora da otvori oči i kaže da su dva i dva četiri i prihvati realnost koja govori da je Kosovo nezavisno od 1999. godine", rekao je Jovanović.

matematicar
23.02.2007., 19:12
Henry ,kad nekome rusis kucu to moras nekad platiti,zasto se cudis ,ne zivimo u srednjem veku

pa vi ste onda nagrabusili :lol:. A to za srednji vijek, nisam bas siguran.

Honesty
23.02.2007., 19:25
pa vi ste onda nagrabusili :lol:. A to za srednji vijek, nisam bas siguran.

Iako nisam razumeo tvoju recenicu ,hocu da kazem da
na Kosovu Srbija je ispalila oko 200 hiljada albanskih kuca,i druge ustanove,ove mora da nekad plati,ako Srbija hoce da zivi u demokratsku Evropu ,ili mozda ste izabrali neki drugi put kako kazu vasi seseljci.

winnerica
23.02.2007., 19:42

Viš, viš, zanimljivo: ista stvar bi se mogla reći Srbima koji su po HR dizali ustanke i pravili barikade, a sad od HR hoće mirovine - ej, od države koju mrze, nemreju je smislit!!!
Isto tako i oni opančari iz Borova u Vukovaru od HR traže mirovine!!! Užas! Licemjerje!

matematicar
23.02.2007., 20:16
Iako nisam razumeo tvoju recenicu ,hocu da kazem da
na Kosovu Srbija je ispalila oko 200 hiljada albanskih kuca,i druge ustanove,ove mora da nekad plati,ako Srbija hoce da zivi u demokratsku Evropu ,ili mozda ste izabrali neki drugi put kako kazu vasi seseljci.

ma daj, nemoj toliko lagati -daj nam link. Da je u pitanju 200K kuca, sada bi imali humanitarnu katastrofu. Prije ce biti da biste vi placali odstetu:
a) jer ste uzurpirali imovinu ljudi koji su pobjegli ili koje ste protjerali(~200,300K ljudi )
b) jer ste unistili masu kuca.

Honesty
23.02.2007., 20:42
ma daj nemoj toliko lagati -daj nam link. Da je u pitanju 200K kuca, sada bi imali humanitarnu katastrofu. Prije ce biti da bi vi placali odstetu:
a) jer ste uzurpirali imovinu ljudi koji su pobjegli ili koje ste protjerali(~200,300K ljudi )
b) jer ste unistili masu kuca.

Naucices kada ce to da plati vasa drzava .Mi nismoga tjerali nikoga jer vasi sunarodnjaci nisu htjeli da zive pod okupatarskom NATO-m,i u nezavisnoj drzavi Kosova ,pasu ga otisli.

matematicar
23.02.2007., 20:46
Naucices kada ce to da plati vasa drzava .Mi nismoga tjerali nikoga jer vasi sunarodnjaci nisu htjeli da zive pod okupatarskom NATO-m,i u nezavisnoj drzavi Kosova ,pasu ga otisli.

Covjece, ti ili lazes bez imalo stida ili si pak toliko napumpan od strane svojih politicara (kao da su ih Zlobo i Seselj trenirali). Reci mi ocekujes da itko ovdje vjeruje u tvoje nebuloze, paron, tvrdnje? Ovako samo sluzis za ismijavanje.

bobparker
23.02.2007., 20:53

Evo Bosna ceka novac vec 13 g i nista.
A sta cete sa ovim:
Pakësimi i misionit të OKB-së që shpenzoi rreth 2.6 miliard euro në mallra, personel e shërbime midis 1999 dhe 2006, do të sjellë një goditje serioze ekonomike. Sëbashku me rënien e sasisë së të ardhurave nga diaspora, kjo është potencialisht katastrofike. Në afat të shkurtër Kosova do të jetë pothuajse me siguri e varur nga BE për mbijetesën e saj.
Uopsten prevod:
Kad se smanji misija UN koja je potrosila 2.6miljardi € na robu, osoblje i usluge od 99-2006 i smanje se doznake iz inostranstva, Kosovo ce ekonomski propasti jos vise.
EU ce morati da placa opstanak Kosova.

Honesty
23.02.2007., 21:07
Covjece, ti ili lazes bez imalo stida ili si pak toliko napumpan od strane svojih politicara (kao da su ih Zlobo i Seselj trenirali). Reci mi ocekujes da itko ovdje vjeruje u tvoje nebuloze, paron, tvrdnje? Ovako samo sluzis za ismijavanje.

Covjece ovde svi vjeruju ,osim tebe i nekih tvoji sunarodnika koji nece da vjeruju ,iako znate dobro sta se desilo na Kosovu.

Bobe nama sada ne zuri ,a ovaj izvor je iz kurira .a po

Honesty
23.02.2007., 21:11
Zvanicnici AKM su rekli danas da proces privatizacije na Kosovu utjecao mnogo na revitalizacije ekonomije.Kirk Adams,direktor za privatizaciju u AKM ,rekao je da do sada su privatizovane 268 drustvene preduzece,od koji su napravjlene 411 nove preduzece .Program privatizacije na Kosovu je bio veoma uspijesan ,zbog toga sto je imao veliki utjecaj na ekonomski razvoj Kosova ,rekao je Adams .Prema njemu vece investicije u procesu privatizacije je dosao iz kosovske diaspore .

Bobe ,procitaj jos jednom ovu

bobparker
23.02.2007., 21:12
Covjece ovde svi vjeruju ,osim tebe i nekih tvoji sunarodnika koji nece da vjeruju ,iako znate dobro sta se desilo na Kosovu.

Jo, shkruan Robert C. Ostin i Universitetit të Torontos.
Robert C. Ostin jep mësime mbi politikën dhe historinë e Evropës Juglindore në Qendrën Munk për Studime Ndërkombëtare në Universitetin e Torontos.

Robert C. Ostin predaje politiku i istoriju jugoistočne Evrope na Mank centru za međunarodne studije Univerziteta u Torontu.

Honesty
23.02.2007., 21:34
Bolje me ne teraj da ti navodim podatke, bices tuzan 3 dana.

Hoces na more da mi posaljes za tih tri dana

Pa ja ti kazem da i ako bice ekonomski problema ,ne samo na Kosovu ,nece biti lose nego prije 1999.

Nisi nam informirao sta se desillo sa tih 18 albanaca uhvaceni u Beogradu ,iako si nam obecao ,dali mozda je bio vest iz kurira.

bobparker
23.02.2007., 21:41
Nisi nam informirao sta se desillo sa tih 18 albanaca uhvaceni u Beogradu ,iako si nam obecao ,dali mozda je bio vest iz kurira.

Ne znam nasta mislis, kad sam pisao o 18 albanaca, a Kurir ne navodim vidim da ga nesto ne volite.

bobparker
23.02.2007., 21:44
Bobe ,procitaj jos jednom ovu

Video sam da se spremate da promovisete turizam na Kosovu, ali najvise prikazivanjem srpskih crkvi i manastira kao kulturnim blagom Kosova(uz par planina).
Unistavali ste crkve i manastire, a sad se spremate da ih ponudite u turistickim prospektima.
Jos cete i platiti popovima da ostanu dole da bi imali turizam.

Honesty
23.02.2007., 21:47
Ne znam nasta mislis, kad sam pisao o 18 albanaca, a Kurir ne navodim vidim da ga nesto ne volite.

Prekjuce si nam doneo informaciju da u Srbiju (cini mise Zemun)su uhapseni 18 albanaca optuzeni za trgovinu ljudi ili nesto slicno ,setis ili si zaboravio ,ili si sam napravio taj vijest?

VrangeL_1917
23.02.2007., 21:50
U Zemunu nema Albanaca!!!:cool: :cool: :cool:

Honesty
23.02.2007., 21:56
Video sam da se spremate da promovisete turizam na Kosovu, ali najvise prikazivanjem srpskih crkvi i manastira kao kulturnim blagom Kosova(uz par planina).
Unistavali ste crkve i manastire, a sad se spremate da ih ponudite u turistickim prospektima.
Jos cete i platiti popovima da ostanu dole da bi imali turizam.

Na Kosovu imas vise nego crkava da posetis ,ima puno kalaja,Prizrenska liga,puno planine i cist vazduh ,a jos lijepsi su resorani i hoteli.

Crkve smo ih obnovili sa nasom budjetom ,nisu mnogobile ostecene ali i Srbija mora da placa za kucei imovinu koja je spalila.Eto vec Srbija je izbacila ekonomski plan Ahtisaria,a jednom morate da priznate .

bobparker
23.02.2007., 21:58
Prekjuce si nam doneo informaciju da u Srbiju (cini mise Zemun)su uhapseni 18 albanaca optuzeni za trgovinu ljudi ili nesto slicno ,setis ili si zaboravio ,ili si sam napravio taj vijest?

Ovo
Beogradska policija je u Zemunu presekla još jedan lanac trgovine ljudima, rečeno je Tanjugu u MUP-u Srbije.
U popodnevnoj akciji policije, u zemunskoj ulici Vojni put, uhapšeno je 19 stranih državljana - 18 Albanaca, među njima tri maloletnika i jedan makedonski državljanin.
U Informativnoj službi MUP-a Tanjugu nisu mogli da daju detaljnije informacije o ovoj akciji, ali su za sutra najavili saopštenje.

Eto buducnosti Kosova, bezace preko Srbije u EU.
Ne znam sta je posle bilo, ako te zanima da potrazim.
Vest je od RTS

đa'o maniti
23.02.2007., 22:00
kada su smrdljivi šiptari bili ljudi?

bobparker
23.02.2007., 22:00
Evo
Policijski službenici Uprave za strance, PU za grad Beograd su, u saradnji sa policijskim službenicima Policijske stanice u Zemunu, na osnovu operativnih saznanja i naredbe dežurnog istražnog sudije izvršili pretres stana u Zemunu i pronašli 19 ilegalnih migranata, koje je sakrio Nuredin R. A. [38] iz Beograda.
Punoletni strani državljani su uz prekršajne prijave predati gradskom sudiji za prekršaje, koji im je izreko kaznu zatvora od 20 dana, dok su četiri maloletna državljanina Albanije smešteni u Prihvatilište za strance u Padinskoj Skeli.
Osumnjičeni Nuredin R. A. će uz krivičnu prijavu biti priveden istražnom sudiji.

matematicar
23.02.2007., 22:47

znaju ljudi mnogo bolje sta se desavalo/esava na Kosovu nego sto ti mislis. Druga je prica sto se rijetko tko osjeca solidarnost prema Srbima.
Je l' moram primjera radi spomenuti period od 16-22. Ozujka 2004?

Nego, daj navedi nam link u vezi 200,000 unistenih albanskih kuca.

4,05%
24.02.2007., 14:31
Medjunarodni znanstveni skup
"JUGOISTOCNA EUROPA 1918.-1995."

Naslovnica
Nakladnik: Hrvatska matica iseljenika i Hrvatski informativni centar
Za nakladnika: Ante Beljo
Strucni voditelj skupa: Dr. sc. Dragutin Pavlicevic
Urednik: Aleksander Ravlic
Graficki urednik: Gorana Benic - Hudin
Tisak: TARGA
Naklada:2000 komada

:rofl: :rofl: :s :zvrko: :bicedobro: sve u redu walther, sve ok.

Sad će ti on i Anzulovića kao relevantnu vertikalu citirati.

4,05%
24.02.2007., 14:34
Posle nerazjašnjene smrti Kujtima Beriše, prošle nedelje u Podgorici, za kojeg se verovalo da je jedan od ključnih svedoka na suđenju Ramušu Haradinaju, iz Haga je saopšteno da su u međuvremenu novi svedoci optužbe odbili da svedoče u tom procesu.
Mafija ubistvima privoli svjedoke da ne svjedoče. Nije to Haradinaj izmislio. Ali pokazuje da jeste mafijaš.

4,05%
24.02.2007., 14:37

Ta „privatizacija“ će biti revidirana jer ne možeš privatizovati tuđe.

4,05%
24.02.2007., 14:39
Izgleda da ne mora. Sadašnja garnitura „vlasti“ na Kosmetu za sada ruši po nacionalnom ključu.

4,05%
24.02.2007., 14:40
Viš, viš, zanimljivo: ista stvar bi se mogla reći Srbima koji su po HR dizali ustanke i pravili barikade, a sad od HR hoće mirovine - ej, od države koju mrze, nemreju je smislit!!!
Isto tako i oni opančari iz Borova u Vukovaru od HR traže mirovine!!! Užas! Licemjerje!
Zar nisu Srbi priznali Hrvatsku? Moja porodica ima ISKLJUČIVO hrvatsko državljanstvo i prebivalište u RH ali isto tako ima i potraživanja od države.

4,05%
24.02.2007., 14:40

Lažeš!

4,05%
24.02.2007., 14:41
Kad se smanji misija UN koja je potrosila 2.6miljardi € na robu, osoblje i usluge od 99-2006 i smanje se doznake iz inostranstva, Kosovo ce ekonomski propasti jos vise.
EU ce morati da placa opstanak Kosova.

Tekst iz Blica od prošlog ljeta
Visoki predstavnik Međunarodnog monetarnog fonda na Kosovu Mark Oben oštro je kritikovao kosovsku vladu u Prištini za visoke račune za reprezentaciju, benzin, mobilne telefone i druge troškove. Samo u prvih šest meseci ove godine službenici Vlade u Prištini potrošili su na benzin 8,3 miliona evra, što je neznatno manje od godišnjeg budžeta Ministarstva za povratak!
Naime, za prvih šest meseci ove godine činovnici su potrošili 8,3 miliona evra za benzin, 2,5 miliona evra za mobilne telefone, a 4,5 miliona evra su potrošili u kafanama na reprezentaciju. Održavanje auta za šest meseci ove godine Vladu je stajalo 2,1 milion evra. Ogromni su troškovi bili za putovanja u inostranstvo i dnevnice.
- Vlada Kosova je u opasnosti od stvaranja sve većih i većih deficita. Sledeće godine predstoje velika budžetska opterećenja - kaže Oben.
Budžet Kosova za ovu godinu je 700 miliona evra, a koliko su visoki pomenuti troškovi dovoljno je poređenje sa visinom sredstava određenih ministarstava za ovu godinu. Tako, Ministarstvo obrazovanja za 2006. ima budžet od 9,9 miliona evra, Ministarstvo za povratak 8,5 miliona, Ministarstvo pravde 2,4, Ministarstvo poljoprivrede 2,3, Ministarstvo zdravlja osam miliona evra.
Inače, oko milion od 2.236.000 stanovnika je siromašno, 13 odsto (oko 300.000) živi u krajnjem siromaštvu sa 92 centa dnevno, a 72 odsto je nezaposleno, podaci su Svetske banke.

bobparker
24.02.2007., 17:18
Ako se danas pažljivije pogleda mapa Evrope, na njoj će se s lakoćom uočiti desetak potencijalnih “Kosmeta” i teško da će bilo ko iz struktura EU ili Amerike uspeti da ubedi separatiste, iredentiste i nacionaliste da nezavisnost srpske južne pokrajine smatraju presedanom, a ne budućom međunarodnom praksom.

Honesty
24.02.2007., 19:55
Bobe ovog proleca strukture UE i USA nemaju toliko vremena za pažljivije poglede mapa Evrope.Kada zavrse posao oko ne zavisnog Kosova ,onda bice dosta vrijeme za pogleda i pregleda ,mapa Evrope ,pa i Afrike .

bobparker
24.02.2007., 20:06
Bobe ovog proleca strukture UE i USA nemaju toliko vremena za pažljivije poglede mapa Evrope.Kada zavrse posao oko ne zavisnog Kosova ,onda bice dosta vrijeme za pogleda i pregleda ,mapa Evrope ,pa i Afrike .

Bolje lepo priznaj da vas Amerika i Zapad podrzava u nezavisnosti da ne bi placala jos godinama svoje trupe na Kosovu.
Znaju i da ako vas prepuste Srbij,i opet cete masovno u bezaniju kod njih, sto im ne odgovara.
Znaci pusti te izlizane price o pravednoj borbi, agresiji, ugnjetavanju, kojih je pun forum.
Sad ispade Srbija svetska sila koja porobila i ugnjetavala sve redom Hrvatsku, Bosnu, Kosovo, Crnu Goru.
Ko ima imalo zdravog razuma zna da to nije tacno.

Doduse i jeste sila, cim se Nato se mucio preko 70dana da je natera da ode sa Kosova. Afganistan, Kuvajt, i Irak zajedno nisu uspeli toliko da se odupru.

Kexx
24.02.2007., 20:13
Nije svjetska sila, ali je htjela biti lokalna kolonijalna sila. Dosta su nevolja napravili susjedima, a sve ne bi li promijenili republičke granice u raspadajućoj SFRJ i proširili svoje.

Honesty
24.02.2007., 20:41
Bolje lepo priznaj da vas Amerika i Zapad podrzava u nezavisnosti da ne bi placala jos godinama svoje trupe na Kosovu.

Ja priznajem da te zemlje nas pomaze za nezavisnost,jer prave gresku prije 100 godina kada su nas pripojili Srbiji

Znaju i da ako vas prepuste Srbij,i opet cete masovno u bezaniju kod njih, sto im ne odgovara.
Znaci pusti te izlizane price o pravednoj borbi, agresiji, ugnjetavanju, kojih je pun forum.

Ja tebe ne razumem,normalno da je bio prava borba NATO-, ,kada sam priznajes da Srbija osim protjerivanje i zlocina nista drugu pametno ne zna

Sad ispade Srbija svetska sila koja porobila i ugnjetavala sve redom Hrvatsku, Bosnu, Kosovo, Crnu Goru.

Doduse i jeste sila, cim se Nato se mucio preko 70dana da je natera da ode sa Kosova. Afganistan, Kuvajt, i Irak zajedno nisu uspeli toliko da se odupru

Cilj je bio da trose stare oruzje i prazne magacine

bobparker
24.02.2007., 20:57
.

Ja priznajem da te zemlje nas pomaze za nezavisnost,jer prave gresku prije 100 godina kada su nas pripojili Srbiji
Ja tebe ne razumem,normalno da je bio prava borba NATO-, ,kada sam priznajes da Srbija osim protjerivanje i zlocina nista drugu pametno ne zna
Cilj je bio da trose stare oruzje i prazne magacine

Zalice mnogi Kosovari za vremenom Milosevica.
Dovoljno je bilo da pobjegnete negde na Zapad i kazete da ste sa Kosova, i dobijete azil, smestaj i primanja.
Tako ste godinama odlazili, i ako neko treba da zahvali Milosevicu to je albanska dijaspora, koja bi jos cuvala ovce negde po selendrama Kosova.
Znaci zato ste bezali na Zapad, zbog para, a ne zbog Milosevica.
Al prosla fora, sad kad krenete na Zapad po zaradu bice: "nazad, Kosova je sad nezavisna".
A ovo: "Cilj je bio da trose stare oruzje i prazne magacine" proglasavam vicom dana.
Mozemo onda reci i da su se svi ex-yu ratovi vodoli iz istog razloga.

rackoza
24.02.2007., 21:51

Pa, jedina je bombana u Europi nakon 2 Svjetskog rata

Mladic, Princip, Garasanin=junaci
Na zapadu teroristi

Doduse i jeste sila, cim se Nato se mucio preko 70dana da je natera da ode sa Kosova. Afganistan, Kuvajt, i Irak zajedno nisu uspeli toliko da se odupru.

Zracna kampanja obicno duze traje.I tih 70 dana je napravilo stete Srbiji.I jos na kraju ste potpisali Kumanovo

Zapad ako i podrzava nezavisno Kosovo, to je svijet.Kao da se gleda, hoce li Slovacka priznati Kosovo ili nece.Gledaju se vece i vaznije drzave, naprimjer preko 50 miliona, hoce li ili nece priznati Kosovo.

walther-P38
25.02.2007., 14:26
Walther, nisam pominjao Bosnu, vec situaciju na Kosovu i Metohiji! Propalo ti je to izvlacenje kroz pricu o Bosni, jednostavno pokusao si da lupas gluposti o necemu o cemu pojma nemas (Kosmetu) i mislio si da ce ti proci tj. da cesispasti pametan,. Kad si video da ti bas i ne ide, onda si se okrenuo blizem i poznatijem terenu - Bosni. Providno, providno...

Dakle da zakljucim:

- slozili smo se da masovne kolonizacije Srba na Kosmetu nije bilo 1945. godine, vec naprotiv: sprecavanje povratka prognanih i nastavak iseljavanja preostalih Srba

- slozili smo se takodje (tj. nicim me nisi demantovao) da Srba, kad je Srbija kao pobednica I Balkanskog rata posle 450 godina oslobodila Kosmet, nije bilo "sacica" vec oko 40%.

Inace, o ovome sto si napisao mogu samo reci da sam citao o tome i da se mogu sloziti s tobom u vezi agrarne reforme u Bosni posle I svetskog rata tj. da je to, u osnovi, bila jedna planska pljacka - u to nema sumnje!

Da je bilo masovnog naseljevanja 45 ja nisam ni tvrdio. Uporno ponavljaš istu priču, tj demantriaš nešto što je izjavio neko drugi:rofl: :rofl:
Bući da nemam dokumentrianih drugih podataka, ajmo reć da je istina da je srba bilo 40% što još uvijek ne znači da su večina i da mogu proglasiti zemlju svojom samo zato što ih je 40%.
U dokumentima o "agrarnoj reformi" se jasno vidi kako je opljačkana Bosna i ostali djelovi Kraljevine SHS što i sam priznaješ. NIje dakle bilo agrarne reforme nego je riječ o klasičnoj pljački koju su srbi izveli, uzevši zemlju svima osim srpskim veleposjednicima. Isto to, ali još u daleko goroj varijanti se desilo i na Kosovu.
Pljačkaška država od samog početa, a točno se zna i koji je narod pljačkao od samog početka.

4,05%
25.02.2007., 17:57
U dokumentima o "agrarnoj reformi" se jasno vidi kako je opljačkana Bosna i ostali djelovi Kraljevine SHS što i sam priznaješ. NIje dakle bilo agrarne reforme nego je riječ o klasičnoj pljački koju su srbi izveli, uzevši zemlju svima osim srpskim veleposjednicima. Isto to, ali još u daleko goroj varijanti se desilo i na Kosovu.
Pljačkaška država od samog početa, a točno se zna i koji je narod pljačkao od samog početka.
Na čiju su se zemlju naselili Hercegovci koji su nakon rata naselili predgrađa Vukovara?
Vidi čuda u tom području su meni (mojoj porodici) komunisti uzeli zemljište i ne samo zemljište.

hrko
25.02.2007., 18:37
Na čiju su se zemlju naselili Hercegovci koji su nakon rata naselili predgrađa Vukovara?
Vidi čuda u tom području su meni (mojoj porodici) komunisti uzeli zemljište i ne samo zemljište.

Kako su samo mogli,valjda te(vas) nisu prepoznali?

walther-P38
25.02.2007., 19:08

Ako ne razumiješ o čemu se priča, nemoj se miješati u razgovor. Ovdje nije riječ o pljački koju su komunisti izveli poslie ww 2 nego o velikosrpskoj pljački poslije stvaranja SHS. Daj pročitaj malo postove u natrag.

bobparker
25.02.2007., 19:15
Ako ne razumiješ o čemu se priča, nemoj se miješati u razgovor. Ovdje nije riječ o pljački koju su komunisti izveli poslie ww 2 nego o velikosrpskoj pljački poslije stvaranja SHS. Daj pročitaj malo postove u natrag.

To su sve gluposti, logicno je da su osvajaci prisvajali ili jeftino kupovali osvojene teritorije. Kakva pljacka za vreme SHS, Austrougarske ili Turske.
Tuzi sad kraljevinu SHS sudu u Hagu....

walther-P38
25.02.2007., 21:03
To su sve gluposti, logicno je da su osvajaci prisvajali ili jeftino kupovali osvojene teritorije. Kakva pljacka za vreme SHS, Austrougarske ili Turske.
Tuzi sad kraljevinu SHS sudu u Hagu....

Dobro jel iko od vas srbeka čita što se piše na ovom forumu ili isključito spamate i copy pejstate?
Kaj se petljate kad ne razumijete o čemu se rasprava uopće vodi.
Boby daj ostani na stavljanju linkova i kopiranju članaka žute štampe ako ne možeš pratiti.

bobparker
25.02.2007., 21:14
Dobro jel iko od vas srbeka čita što se piše na ovom forumu ili isključito spamate i copy pejstate?
Kaj se petljate kad ne razumijete o čemu se rasprava uopće vodi.
Boby daj ostani na stavljanju linkova i kopiranju članaka žute štampe ako ne možeš pratiti.

A sto da pratim, istorijat, tema je buducnost.
Namam kad svakom da objasnjavam pa postavim poneki text u nadi da cete procitati i nauciti nesto.

MiGo
25.02.2007., 23:21
Albanci su jedina nacionalna manjina na svijetu koja je po nacionalnom ključu dobila predsjednika države gdje te nacionalnosti ima max nekoliko posto!

I.G.K.
26.02.2007., 14:24
Fadil Hoxha?

Čuo sam da je on čak bio iz Albanije?

Koje godine je bio predsjedavajući Predsjedništva?

metuzalem*
27.02.2007., 09:21
Pocetkom ljeta prosle (2006.) godine, iznenadno mi je iskrsla prilika da preko Albanije i Kosova otputujem do Vranja, kojom prilikom su politicke prilike ucinile da se to putovanje produzi preko Makedonije, da bi povratak u Crnu Goru uslijedio nanovo preko Kosova, da bi na mene ostavilo veoma mucan dojam koji sam opisao u svome putopisu ciji link prilazem na uvid svakome ko cijeni impresije i iskustva iz prve ruke...

http://forum.cafemontenegro.com/showthread.php?t=21640

- M -

Samual
27.02.2007., 12:27
Pocetkom ljeta prosle (2006.) godine, iznenadno mi je iskrsla prilika da preko Albanije i Kosova otputujem do Vranja, kojom prilikom su politicke prilike ucinile da se to putovanje produzi preko Makedonije, da bi povratak u Crnu Goru uslijedio nanovo preko Kosova, da bi na mene ostavilo veoma mucan dojam koji sam opisao u svome putopisu ciji link prilazem na uvid svakome ko cijeni impresije i iskustva iz prve ruke...

http://forum.cafemontenegro.com/showthread.php?t=21640

- M -

Lep putopis, znaci mladi Kosovari ne znaju Srpski, nisu ucili u skoli a stariji ih nisu hteli uciti. To je lose za njih kako ce se sporazumevati sa gradjanima drzava ex-yu, vidis kako politika napravi gluposti.

metuzalem*
28.02.2007., 07:08
Tad mi u sjećanje dođe ona neobična „audijencija“ kod prestolonasljednika Leke Zogu-a, 1969 godine u Parizu, kojom prilikom sam upoznao njegovog savjetnika, čijeg imena se ne mogu sjetiti, ako mi ga je uopšte i kazao, a koji me je tada upoznao sa svojim vizijama, tada potpuno neshvatljivim ali koje su mi, vremenom, postale itekako bliske i skoro same po sebi – razumljive.

Već tada je govorio o, može biti čak i nesvjesnim zaslugama tadašnjeg neprikosnovenog predsjednika Enver Hodže, uz tvrdnju da je svojim iracionalnim postupcima albanski narod doveo do svog nacionalnog identiteta, do tog cilja ga vodeći drakonskim mjerama, vjerovatno jedinim koje mogu zaobići razum i dostići suštinu narodnog bića. Reče mi da on to zna, pošto je u Albaniji i odrastao, pa zato svoju tvrdnju može potvrditi sopstvenim iskustvom. Tadašnji sistem, osnovan na sirovoj ideološkoj prinudi, ljudima nije ostavljao osim dvije mogućnosti; - kopaj ili uči! – jer druge opcije nije bilo osim partijske nomenklature odavno potonule u jalovost jedinsvene sekte, koju je ona i iskazivala quazi-ritualnim postupcima, kao što je to i besmislena gradnja izvikanih bunkera.

Citat iz mog putopisa navodim, kako ova tema ne bi potonula u zaborav prije nego li kasni namjernici na ovom threadu dobiju makar i mali uvid ko i kako zivi narod o kome nista ne znamo iako nam je u najblizem susjedstvu...

- M -

Honesty
28.02.2007., 19:23
Konsultativno Vece za manjine na Kosovu saglasio se za formulaciju koja poznaje pravu za sluzbenu upotrebu bosnjackog,turskog i romskog jezika u opstinama gde zive ove zajednice,rekao je voditelj ovog veca Veton Surroi.Ali ovaj zahtjev kosovskog tima je izbacen od strane Beograda i da je cudno kako jedna strana(Beograd) se angazhira protiv prava drugih manjina ,i ako cijelo vrijeme proklamira da se angazira za ova prava,rekao je Surroi

Samual
28.02.2007., 19:52
Konsultativno Vece za manjine na Kosovu saglasio se za formulaciju koja poznaje pravu za sluzbenu upotrebu bosnjackog,turskog i romskog jezika u opstinama gde zive ove zajednice,rekao je voditelj ovog veca Veton Surroi.Ali ovaj zahtjev kosovskog tima je izbacen od strane Beograda i da je cudno kako jedna strana(Beograd) se angazhira protiv prava drugih manjina ,i ako cijelo vrijeme proklamira da se angazira za ova prava,rekao je Surroi

Sinak, gde si to procitao, na oglasnoj tabli . Cuj ovo Kosovo nudi a Srbija nece a tim manjinama je toliko dobro da se iseljavaju. Suroj blebece gluposti kao i Aljeti Azimi.

Honesty
28.02.2007., 19:56
Sinak, gde si to procitao, na oglasnoj tabli . Cuj ovo Kosovo nudi a Srbija nece a tim manjinama je toliko dobro da se iseljavaju. Suroj blebece gluposti kao i Aljeti Azimi.

Kosovo ce da ih nudi , Srbiju niko ih ne pita na kraju,a ko hoce bolje - crecan mu put

Samual
28.02.2007., 19:59
Kosovo ce da ih nudi , Srbiju niko ih ne pita na kraju,a ko hoce bolje - crecan mu put

Srbiju pitaju za sve u Becu, zasto je stalno zovu na pregovore.A vidim ne mozete vise da docekate, stalno ste nervozni a to ne valja za zdravlje..procicete na kraju ko Bosna.....

Honesty
28.02.2007., 21:23
Srbiju pitaju za sve u Becu, zasto je stalno zovu na pregovore.A vidim ne mozete vise da docekate, stalno ste nervozni a to ne valja za zdravlje..procicete na kraju ko Bosna.....

To su formalni razgovori samo da udovolji nekoga ,znajuci da neko bice veoma ljut kad mu rece da Kosova konacno je nezavisna.
Nama se ne zuri uopce jer nezavisni zmo od 1999/

Ti radujes time sto se desilo u Bosni!!

M0ssad
28.02.2007., 21:28
To su formalni razgovori samo da udovolji nekoga ,znajuci da neko bice veoma ljut kad mu rece da Kosova konacno je nezavisna.

Zasto onda trazite nezavisnost? :zubo:

Samual
28.02.2007., 21:31

To je vec dogovoreno izmedju Srbije i Zapada da vam Zapad da nezavisnost a zatim da vas ostave srbima za nekoliko godina. I ja se nebi zurio da sam na vasem mestu dok vas cuvaju dobro je za vas. A kad odu........

bobparker
28.02.2007., 21:38
To je vec dogovoreno izmedju Srbije i Zapada da vam Zapad da nezavisnost a zatim da vas ostave srbima za nekoliko godina. I ja se nebi zurio da sam na vasem mestu dok vas cuvaju dobro je za vas. A kad odu........

Ma nema vise tu ratova na ovim prostorima dok postoji EU, nece se dozvoliti.
EU ce ostati na Kosovu sve dok se ne zavrsi tranzicija i demokratizacija drustva.

Honesty
28.02.2007., 21:48

Kad odu cemo traziti da nam dodje opet Srbija ,dali cete doci ili ne?

Samual
28.02.2007., 21:55
Kad odu cemo traziti da nam dodje opet Srbija ,dali cete doci ili ne?

Cim odu dolazimo, ne treba ni prevoz peske ako treba i pravac na nasu svetu zemlju, a vi pokusajte da zaustavite........

Honesty
28.02.2007., 22:03
Cim odu dolazimo, ne treba ni prevoz peske ako treba i pravac na nasu svetu zemlju, a vi pokusajte da zaustavite........

Ma necete siguran sam u tome ,i sa cvijecama da vam punim put.

Samual
28.02.2007., 22:17
Ma necete siguran sam u tome ,i sa cvijecama da vam punim put.

Dobro je izgradite sto vise, sve ce nama na kraju ostati. Sinak, kad Nato ode ..........ko ce vas braniti , Rusija haha

MiGo
01.03.2007., 00:24
najpravednije i najbolje riješenje je da se Kosovo vrati pod ingerenciju institucija države Srbije a da NATO-ve snage zamijeni srpska vojska koja jedina može uspostaviti red i mir na Kosovu!

Samual
01.03.2007., 00:28
najpravednije i najbolje riješenje je da se Kosovo vrati pod ingerenciju institucija države Srbije a da NATO-ve snage zamijeni srpska vojska koja jedina može uspostaviti red i mir na Kosovu!

Zemljace ne mozes reda napraviti medju....., neka ih nek se vesele dok im ne odu zastitnici kao sto su i mnogima kroz istoriju.

Henry_Kinasky
01.03.2007., 00:29

Jedini, doduse sitan problem, je to sto 2 miliona gradjana Kosova (malo jace od 90%) i nije bas u potpunosti za tu ideju.

filatelista
01.03.2007., 02:24
Prema mojim podatcima.Srbi su na Kosovu prodali preko 30 000 stambenih objekata, uglavnom kuca, i hiljade hektara zemlja, za veoma nisku cijenu

Obilic grad sa preko 10 000 Srba nekada , tamo su Srbi prodali oko 2000 kuca
U Gracanici sa 99,99% Srba, nekada oko 3000 kuca, u velikom gradu od 10 000 + stanovnika je prodato oko 1000 kuca, i svakim danom, se vide table, idem za Srbiju .Srbi jedino nisu prodali u Brezovici, regija sjeverno od Recana, bududuce Bosnjacke opcine, na Sar Planini, i nesto kraj Novog Brda/

Gracanica ce ovim tempom od 99,99% Srba, postati 9,09% Srpska.

A sto se tice Kosova, ovi pregovori su humor.Ne zelim da komentarisem jos ''jer eto pregovori su'', pa cu malo kasnije

filatelista
01.03.2007., 02:25

Da, li znas kada ce Bosnjaci dobiti opcinu Recane.Trebali su dobiti prosle godine

:)

hasan n.
01.03.2007., 02:32
Da, li znas kada ce Bosnjaci dobiti opcinu Recane.Trebali su dobiti prosle godine

:)

Imas li informacije o cijenama nekretnina dole na Kosovu. Ozbiljno razmisljam da napravim ili kupim vikendicu dole....da imam gdje otici na relaksaciju....ili npr. dodje mi moj jaran iz Vinjana Donjih (Ljuti) pa da ga odvedem na loza-meditaciju a gdje ljepse mjesto nego kolevka srbije?
Jest....fetis, svako ima svoje sitne radosti!

filatelista
01.03.2007., 02:41
Ne znam za cijene, ali cuo sam da su Gracanicki Srbi prodali kuce za tolike pare, mogli su u Beogradu vile uzeti.Albanci ne gledaju za cijenu, samo kupuju i kupuju.Kazem to znam iz vjerodostojnih podataka.Takodjer i mjesto Obilic, vecina su Srbi prodali.

Koliko znam, Srbi nisu prodali imovinu na sjeveru Kosova, gdje su vecina.Te u Brezovici, koja je planinska opcina, kao i Recane, samo ova je bila 100% Srpska, ona druga 100% Bosnjacka.A obe su na Sar Planini, iako u Brezovici je zemlja lijepa, i postojali su skijaski centri, nesto slicno Jahorini.

I znam za selo Gorazdevac kraj Peci.U Peckom regiji i opcini bilo je vise Bosnjaka od Srba, tako da se zna.Kao i u Prizrenu.Srbi su uglavnom zivjeli u gradovima velikim tipa Ferizaj/Urosevac, Prishtina i jos nesto.Opet sve su prodali.Moze se reci, sad Bosnjaci imaju vise imovine od Srba, ako bi se odbio sjever Kosova.

Ne znam, ko zeli da kupi.Mislim da je Brezovica lijepo mjesto.Ostala mjesta se ne isplate.Gledao sam slike Kosova od Zvecana, nisam vidio ruznijeg mjesta, do Leposavica.Nekako najljepsa mi je Brezovica, i ta regija, oko Prizrena.

Za kuce, ima jos kuca za uzeti.Mozda ce biti i vise

Sjecam se kraj Sarajeva jedne godine, Srbi su u naselju Osijek, preko 1000 kuca prodali Bosnjacima, to je nekad bilo Bosnjacko naselje do 1918, pa je naseljeno Solunasima, i do rata je bilo 100% Srpska.Danas, u Osijeku, imas dzamiju, veoma malo Srba

Isto tako vrijedi i za Podlugove.Ali, ti mislis na Kosovo

Ja, da imam pare, i zelio bih nekretnine tamo, isao bih zbog Brezovice, moguci razvoj planinskog turizma

Utipkaj Brezovica Kosovo, i vidi, kako stoje stvari sa nekretninama

filatelista
01.03.2007., 02:47
Da, Brezovica je veoma lijepa.Postoje cak i skijaski centri, a na velikoj nadmorskoj visini.Tu se isplati uzimati kuce

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=212793

Tacno, Sjeverno od Bosnjackih Recana

http://sh.wikipedia.org/wiki/%C5%A0trpce

matematicar
01.03.2007., 03:28
Da, Brezovica je veoma lijepa.Postoje cak i skijaski centri, a na velikoj nadmorskoj visini.Tu se isplati uzimati kuce

brezovica je preljepa, ali nedovoljno razvijena. i tamo postoji samo jedan skijaski centar.

Daihatsu
01.03.2007., 03:30

Zaboravljate samo da Bosanci imaju najnizi BDP u Evropi (http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2007&mm=02&dd=14&nav_id=232592&fs=1) , pa shodno tome , ne znam odakle vam za placeve . Osim ako niste svi na ovom forumu kurceviti gastarbajteri , a sve i da jeste , sumnjam da se u Svedskoj i Austriji mogu zaraditi dobre pare od ciscenja klozeta .

filatelista
01.03.2007., 04:02
Ah, sto je lijepo kada ignorises nekoga, posebno ove trolove i spamere

Nesrecom, nisam bio logovan, pa sam vidio ovaj post, moga ignorisanog spamera

Zaboravljate samo da Bosanci imaju najnizi BDP u Evropi , pa shodno tome , ne znam odakle vam za placeve . Osim ako niste svi na ovom forumu kurceviti gastarbajteri , a sve i da jeste , sumnjam da se u Svedskoj i Austriji mogu zaraditi dobre pare od ciscenja klozeta .

Ti se ocigledno salis.Pa, naravno da je bio rat.I da, uzeli smo cijela sela od Srba, od Osijeka na Ilidzi, pa do Podlugova i Vrapcica kraj Mostara .To su sela, sa nekoliko hiljada stanovnika, nisu mala stvar

U Svedskoj nisam, ali znam da postoji Bosnjacka poslanica u Svedskom parlamentu.Ne, trudi se da repliciras, ili trudi, jer si na ignore.

Srbi su u federaciji, vise manje prodali sve, Bosjaci veoma malo.Dovoljno je otici u Kozarac ili Srebrenicu, ili jedan Visegrad.Sad ce Srebrenica distrikt, ne brini se

Daihatsu
01.03.2007., 04:11
Kiselo grozdje ...

Svedska poslanica - can U imagine ...

Podlugovo , Vrapcici - eeee .... zalosni svete ...

Cega se pametan stidi , budala se ponosi . Uvek bilo ...

p.s. ne znam kad si to uspeo da me ignorises , kada se do sada nisam ni javljao politickim postovima na ovom forumu :-) . Ali , sad to ucini , cast mi je kad me idioti i lazovi ignorisu :-)

walther-P38
01.03.2007., 07:53
Prema mojim podatcima.Srbi su na Kosovu prodali preko 30 000 stambenih objekata, uglavnom kuca, i hiljade hektara zemlja, za veoma nisku cijenu

Klasična srpska posla. Prvo prodaj zemlju a onda cvili da si protjeran i da se nemaš kamo vratiti:s :s
Kolijevka koju si prodao:rofl: ili kako ono idu stihovi:

Ostao sam bez kolijevke
sad se Šiptar u njoj ljulja.
Izdade me i brat mio,
Crnogorska ona hulja...

bobparker
01.03.2007., 09:03
Nastavlja se suradnja Rusije i Srbije u vezi Kosova:

Zamenik ministra inostranih poslova Rusije Vladimir Titov razgovaraće u Beogradu s najvišim zvaničnicima Srbije, a teme razgovora biće bilateralni odnosi i Kosmet.

Visoki ruski diplomata odvojeno će se sastati s predsednikom Srbije Borisom Tadićem, premijerom Vojislavom Koštunicom i šefom diplomatije Vukom Draškovićem.

Sa Titovim će u Beogradu boraviti i specijalni izaslanik ruskog Ministarstva spoljnih poslova za Balkan i predstavnik Rusije u Kontakt grupi Bocan Harčenko.

filatelista
01.03.2007., 09:50
A kako su dobili imovinu.Na, posjede moga pradida dodosje neki solunasi, i bez icega, uzeze mu zemlju na Popovom, regija Blaca(Trebinje) 1918 godine

Ali, da se vratim temi.Rusija je ipak u finansijski nestabilnom stanju.Naravno, ima Rusija oruzje, i to ona proda, ali narod se ne pita, on smrzava se, kad imaju toliko gasa mogli bi svoj narod, da obezbjede.Prosjecni Rus se Votkom grije

Rusija nije za Srpsku stranu, daj im Osetiju i Abhaziju, Srbi su zijanili Kosovo.To se zna.Sad,Rusija misli da je neki igrac, ali zapravo nije

1.5 miliona Cecena, pravi probleme 115 miliona Rusa, jedva na kraj sa njima izlaze.Epidemija Hiv je u porastu.Na istoku Kinezi im uzimaju Sibir i Vladivostok.U centralnoj Rusiji, Muslimani samo sto nisu vecina.A Rusija i Bosna su jedine dvije zemlje, koje su posmatraci Oic, ko ne zna sta je OIC, neka utipka u google

Henry_Kinasky
01.03.2007., 12:02
Nema nista od veta Rusije.
Oni nisu ulozili veto kada je bilo u pitanju `njihovo Kosovo`, Kijevska Rusija.
I opet Srbija zabada prste u oci velikih zapadnih sila, i opet ce biti spljostena kao crv izmedju interesa velikih sila, i na istoku i na zapadu.

Od I svetskog rata, i od sarajevskog atentata, Srbija se jos nije oporavila, ni u stanovnistvu, ni u institucijama, ni u inteligenciji.

bobparker
01.03.2007., 18:06
Zamenik ministra inostranih poslova Rusije Vladimir Titov razgovarao je u Beogradu s najvišim zvaničnicima Srbije o Kosovu i Metohiji i bilateralnim odnosima.

Titov je rekao da rešenje za Kosovo i Metohiju mora biti pravedno, kompromisno i prihvatljivo za obe strane, kao i da ne bi smelo da predstavlja presedan.
Titov je posebno naglasio da nije pravi trenutak da se ovakav Ahtisarijev predlog, za koji ne postoji saglasnost dve strane, nađe u SB. On je istakao da Rusija u SB neće podržati ovakav Ahtisarijev predlog ako se sa njim ne saglase obe strane.
U razgovoru je zajednički ocenjeno da su neprihvatljive pretnje nasiljem i da niko ne sme nasiljem da ucenjuje međunarodnu zajednicu. Zaključeno je da ukoliko bi došlo do eskalacije nasilja u pokrajini da bi SB u najkraćem roku morao da se sastane i reaguje.
Posebna pažnja bila je posvećena razvoju ekonomskih odnosa između Srbije i Rusije. Zajednički je istaknuta važnost daljeg unapređenja privredno-ekonomskih odnosa i izražena je spremnost za intenziviranje i proširenje sveukupne saradnje dve zemlje.

Lepo kaze Titov, ne moze na silu. Inace Veto.

Albanian
01.03.2007., 18:24
Koja država će prva priznati nezavisno Kosovo?

da li bi to mogla biti Hrvatska ili Bosna?

ima li hrvatska razloga da prva prizna Kosovo kao novu nezavisnu drzavu.

Dali Hr da prizna Kosova kao prva,polednja ili uopce ne prizna kao neovisnu drzavu to je manje bitno!Kosova ce da priznaju Albanija,Usa,GB i ostatak Europske Unije,potom Turska,Arapska liga...itd!Hr a jos manje Bosna nemaju nikakvu tezinu po ovom pitanju!
Dobro bi bilo da priznaju za inat Srba!Slovenci ce sigurno to raditi!

Albanian
01.03.2007., 18:37
Zamenik ministra inostranih poslova Rusije Vladimir Titov razgovarao je u Beogradu s najvišim zvaničnicima Srbije o Kosovu i Metohiji i bilateralnim odnosima.

Titov je rekao da rešenje za Kosovo i Metohiju mora biti pravedno, kompromisno i prihvatljivo za obe strane, kao i da ne bi smelo da predstavlja presedan.
Titov je posebno naglasio da nije pravi trenutak da se ovakav Ahtisarijev predlog, za koji ne postoji saglasnost dve strane, nađe u SB. On je istakao da Rusija u SB neće podržati ovakav Ahtisarijev predlog ako se sa njim ne saglase obe strane.
U razgovoru je zajednički ocenjeno da su neprihvatljive pretnje nasiljem i da niko ne sme nasiljem da ucenjuje međunarodnu zajednicu. Zaključeno je da ukoliko bi došlo do eskalacije nasilja u pokrajini da bi SB u najkraćem roku morao da se sastane i reaguje.
Posebna pažnja bila je posvećena razvoju ekonomskih odnosa između Srbije i Rusije. Zajednički je istaknuta važnost daljeg unapređenja privredno-ekonomskih odnosa i izražena je spremnost za intenziviranje i proširenje sveukupne saradnje dve zemlje.

Lepo kaze Titov, ne moze na silu. Inace Veto.

U nasem interesu je Srbi da ne prihvate Ahtisarijev dokument,njima daje previse prava.Nijedna manjina i svetu toliko prava nema kao sto imaju Srbi samo sa 3%!Dakle taj dokument ocekuje da ne bude usvojen u SB sa "Ruskim Vetom"(u to niko ne veruje)..onda sledi unilateralno priznanje Kosova.Posle mi preuzimamo stvari u svoje ruke,i mi sami odredujemo status srba i buducnost u nasoj drzavi!To ti je UZMI ili OSTAVI.Srbi su najveci gubitnici.To je isto ko onaj Vens-Ovenov plan sa Srbe u Hrvatskoj ako se ne lazem iz 90-tih!Pruzena je ruka pomirenja,mira,stabilnosti,prosperiteta....,da bi na kraju ostali bez icega!Duge kolone-pravac Srbija i nepovratna karta!Adios

Albanian
01.03.2007., 18:52
Nije svjetska sila, ali je htjela biti lokalna kolonijalna sila. Dosta su nevolja napravili susjedima, a sve ne bi li promijenili republičke granice u raspadajućoj SFRJ i proširili svoje.

Kukavicka vojska i sila su nasi susedi!To smo videli iz 1995 u "Oluji"kada su HV(Hr.Vojska)na terenu imala istu silu,isti bilo je u Bosni.Bilo je u pitanju sati kad ce da pada Banja Luka!Nama nisu nam dali naoruzanje Amerikanci inace BG bi bio u pitanju!Jebes Beograd..nije to nas cilj.Mi cuvamo samo ono sto je nase!Tudu necu svoje ne dajem!

Amon-Ra
01.03.2007., 19:13
Kukavicka vojska i sila su nasi susedi!To smo videli iz 1995 u "Oluji"kada su HV(Hr.Vojska)na terenu imala istu silu,isti bilo je u Bosni.Bilo je u pitanju sati kad ce da pada Banja Luka!Nama nisu nam dali naoruzanje Amerikanci inace BG bi bio u pitanju!Jebes Beograd..nije to nas cilj.Mi cuvamo samo ono sto je nase!Tudu necu svoje ne dajem!

:rofl: :rofl: Srpskoj vojsci je naredjeno da se povlače jer je politika umešala prste u to... nikada ni metar teritorije takozvana OLUJA nebi uzela nama da nije bilo naredjenja da se povlačimo. Zato nemoj da pričas bezveze ako nisi bio na licu mjesta.

jaromil
02.03.2007., 13:08
Kosova republik nema nikakve budućnosti niti je ikad i imao.

Kosovo bogme ima u sastavu Srbije gdje je i sada !!

Rally
02.03.2007., 13:59
Kosova republik nema nikakve budućnosti niti je ikad i imao.

Kosovo bogme ima u sastavu Srbije gdje je i sada !!

Kosova poljitik mora tako radit. Samo 1200$ po shiptar, a Serbia njece da uljajze nisto.

Ahil
02.03.2007., 15:10
:rofl: :rofl: Srpskoj vojsci je naredjeno da se povlače jer je politika umešala prste u to... nikada ni metar teritorije takozvana OLUJA nebi uzela nama da nije bilo naredjenja da se povlačimo. Zato nemoj da pričas bezveze ako nisi bio na licu mjesta.

Ma naravno. Zato su u bijegu i gazli kolone svojih civila:rofl:

pantigana
02.03.2007., 18:40
Od I svetskog rata, i od sarajevskog atentata, Srbija se jos nije oporavila, ni u stanovnistvu, ni u institucijama, ni u inteligenciji.

Nije se oporavila od pada carizma u Rusiji 1917, još ne shvaća da treba gledati ka Europi.

Honesty
02.03.2007., 19:02
Americki drzavni podsekretar Nicholas Burns istakao je u govoru pred Atlantskim savetom SAD-a, da u 2007 preostaje da se rese preostala sporna pitanja na Balkanu, jedinom delu starog kontinenta koji još nije iskusio dobrobiti vizije ujedinjene, mirne i stabilne Evrope. On je istakao da SAD pozdrzavaju plan Martija Ahtisarija za resenje finalnog statusa Kosova.
Istovremeno, SAD i EU ce, po njegovim recima, pokušati da utisaju "snage iredentizma i nasilja" koje su deo strukture političkog života na Balkanu. "Još ima nekih Srba koji veruju da treba ujediniti - Srbe u Srbiji, Kosovu i u BiH - a toj vrsti iredentističkih snaga, koje su bile tako razorne pre 10, 15 godina kod raspada Jugoslavije, ne može se dopustiti da se vrate i budu politička snaga na Balkanu", poručio je Burns. Mirovni sporazum iz Dejtona, po njegovom misljenju, bio je jedinstveni kreativni instrument da se zaustavi rat u BiH u jesen 1995. No, gotovo 12 godina kasnije on ne mozze biti način na koji će se ljudi u BiH organizovati za idućih 10 godina.

Rally
02.03.2007., 19:22
Americki drzavni podsekretar Nicholas Burns istakao je u govoru pred Atlantskim savetom SAD-a, da u 2007 preostaje da se rese preostala sporna pitanja na Balkanu, jedinom delu starog kontinenta koji još nije iskusio dobrobiti vizije ujedinjene, mirne i stabilne Evrope. On je istakao da SAD pozdrzavaju plan Martija Ahtisarija za resenje finalnog statusa Kosova.
Istovremeno, SAD i EU ce, po njegovim recima, pokušati da utisaju "snage iredentizma i nasilja" koje su deo strukture političkog života na Balkanu. "Još ima nekih Srba koji veruju da treba ujediniti - Srbe u Srbiji, Kosovu i u BiH - a toj vrsti iredentističkih snaga, koje su bile tako razorne pre 10, 15 godina kod raspada Jugoslavije, ne može se dopustiti da se vrate i budu politička snaga na Balkanu", poručio je Burns. Mirovni sporazum iz Dejtona, po njegovom misljenju, bio je jedinstveni kreativni instrument da se zaustavi rat u BiH u jesen 1995. No, gotovo 12 godina kasnije on ne mozze biti način na koji će se ljudi u BiH organizovati za idućih 10 godina.

A ka ce biti poglas na Repobljk neovisno Kosova. Samo price i pregovori i nista.

horus
02.03.2007., 19:50
jel tko vidio izjave vuka "el smrada" draskovica na htv-u... covjek je nevjerojatan...

Kexx
02.03.2007., 19:51
Rusija će prilikom glasanja biti suzdržana. Neće glasati "za", ali neće ni "ne".

jesenina
02.03.2007., 19:55
Zamolila bi srbe na ovom forumu da mi objasne zasto nezele da se otarase Kosova ( svojevoljno). S nijma samo problemi.
Kosovo ih samo kosta a ne donosi nista,
Dva razlicita naroda, kultura, obicaji itd.; sto je bilo prije stotina godina danas nije, rudnici i nisu nesto vise zbog cega bi se trebalo boriti, crkve i samostani se mogu intern. zastiti ( kao i ostatak Srba tamo)
A zadrzati Kosovo, dati im inter. prava, sto ce Srbija morat zadrzi li ga,( npr. u skupstini) po meni znaci isto kao odreci se Srbije, jer ce ( izmedu ostalog) samo svojim natalitetom za 20-ak god. preplaviti Srbiju; i demokraticno nijedna odluka nece biti donesena bez njih.I oni ce diktirati zivot i pol. odluke Srbije.. U demokraciji uvijek odlucuje vecina ( uz postivanje prava manjina)
Zele li srbi doista jednoga, ne tako dalekoga dana, postati manjina u vlastitoj drzavi?
Nerazumijem zbog cega zele zadrzati Kosovo, i osim emocinalnog, nevidim ni jedan racionalan razlog
Hvala na odgovoru

hrko
02.03.2007., 19:59
Rusija će prilikom glasanja biti suzdržana. Neće glasati "za", ali neće ni "ne".

Lavrov je pre 2-3 dana rekao "...da Rusija jednostavno nece biti deo toga...."

Rally
02.03.2007., 20:11
Lavrov je pre 2-3 dana rekao "...da Rusija jednostavno nece biti deo toga...."

Hrle ne mastaj, znas i sam da UN nikad nece priznati Kosovo zbog protivljenja Rusije, morace zemlje pojedinacno. Znas ono, jedan dan Tanzanija, pa posle recimo Irak itd.
Zakasnili ste drzave u Europi su vec stvorene, vasa je Albanija.
Licno bih voleo da dobijete drzavu , onda ce biti normalno i da RS postane nezavisna jednoga dana.
Krupan presedan lako moze postati pravilo.
Setimo se da su zbog problema Kosova poceli nemiri i dezintegracija bivse SFRJ, a sada ce priznanjem poceti problemi i u svetu pozivajuci se na vas slucaj.
Radi se o mnogo ozbiljnijim stvarima nego sto to izgleda.

hrko
02.03.2007., 20:41
Hrle ne mastaj, znas i sam da UN nikad nece priznati Kosovo zbog protivljenja Rusije, morace zemlje pojedinacno. Znas ono, jedan dan Tanzanija, pa posle recimo Irak itd.
Zakasnili ste drzave u Europi su vec stvorene, vasa je Albanija.
Licno bih voleo da dobijete drzavu , onda ce biti normalno i da RS postane nezavisna jednoga dana.
Krupan presedan lako moze postati pravilo.
Setimo se da su zbog problema Kosova poceli nemiri i dezintegracija bivse SFRJ, a sada ce priznanjem poceti problemi i u svetu pozivajuci se na vas slucaj.
Radi se o mnogo ozbiljnijim stvarima nego sto to izgleda.

U Boga ti Ratko pa ti umes cak lepo da pises.A za ovo ostalo samo bi ti reko da nije bitno ko ce/nece da prizna KR,jedino je vazno da ce to biti.A ono za RS pisi propalo,nemoj ni da mastas.Radi se o mnogo ozbiljnijim stvarima nego sto to izgleda.
A,da ne zaboravim.Meni se cini da je Srbija pocela da dezintegrise SFRJ,i to tako sto je htela da integrise sve Srbe u jednoj derzavi...ili se varam?Paradoksalno.

Rally
02.03.2007., 21:01
U Boga ti Ratko pa ti umes cak lepo da pises.A za ovo ostalo samo bi ti reko da nije bitno ko ce/nece da prizna KR,jedino je vazno da ce to biti.A ono za RS pisi propalo,nemoj ni da mastas.Radi se o mnogo ozbiljnijim stvarima nego sto to izgleda.
A,da ne zaboravim.Meni se cini da je Srbija pocela da dezintegrise SFRJ,i to tako sto je htela da integrise sve Srbe u jednoj derzavi...ili se varam?Paradoksalno.

Nije tacno dezintegracija SFRJ je pocela od Albanaca sa Kosova.
Jos 80ih su poceli sa demonstracijama i trazenjem da Kosovo postane republika a tada Milosevic nije ni bio na vlasti.
Cak ste i u vojsci JNA organizovali grupe koje su radile ne samo protiv Srbije vec i pritiv Yugoslavije. Mnoge od njih su uhvacene i pojedinci osudjeni na dugogodisnji zatvor za separatizam i irenditizam, sto je bio i stav svih republika.
Zato vas i ne vole narodi bivse SFRJ i koriste vas samo kao orudje protiv Srba.

Ahil
02.03.2007., 21:08

Zajebi s tom spikom. Srbi su mi učinili puno zla, a Albanci ne. Srbe sam upoznao kao pljačkaše i razbojnike koji harače po Hrvatskoj, a Albance kao pekare i slastičare koji pošteno rade svoj posao.
Dakle ako treba birati, izbor je vrlo lagan i jednostavan.

Honesty
02.03.2007., 21:17
Nije tacno dezintegracija SFRJ je pocela od Albanaca sa Kosova.
Jos 80ih su poceli sa demonstracijama i trazenjem da Kosovo postane republika a tada Milosevic nije ni bio na vlasti.
Cak ste i u vojsci JNA organizovali grupe koje su radile ne samo protiv Srbije vec i pritiv Yugoslavije. Mnoge od njih su uhvacene i pojedinci osudjeni na dugogodisnji zatvor za separatizam i irenditizam, sto je bio i stav svih republika.

Mi samo trazili smo mirno da budemo ravnopravni sa ostalima.A u JNA albanci su bili tretirani na naj gori nacin .
Tih narodi koje spominjes sigurno sto vas vole vama pazbog toga su protiv vas .

Rally
02.03.2007., 21:19
Zajebi s tom spikom. Srbi su mi učinili puno zla, a Albanci ne. Srbe sam upoznao kao pljačkaše i razbojnike koji harače po Hrvatskoj, a Albance kao pekare i slastičare koji pošteno rade svoj posao.
Dakle ako treba birati, izbor je vrlo lagan i jednostavan.

Tako smo i mi mislili da su posteni pekari i slasticari, kad ono hoce republiku pa drzavu u Un, a posle ce traziti i pripajanje Albaniji.
Verovatno nikad nisi bio na Kosovu.
Sve drzave bivse SFRJ su slale svoju policiju na Kosovo da smire dobre Albance.
A Srbi ni na jednom mitingu nisu trazili veliku Srbiju vec vlast na Kosovu koju nisu imali. Al dzaba da pisem tad si bio mali i ne znas o tome.

Belicvet
02.03.2007., 21:20
Dali Hr da prizna Kosova kao prva,polednja ili uopce ne prizna kao neovisnu drzavu to je manje bitno!Kosova ce da priznaju Albanija,Usa,GB i ostatak Europske Unije,potom Turska,Arapska liga...itd!Hr a jos manje Bosna nemaju nikakvu tezinu po ovom pitanju!
Dobro bi bilo da priznaju za inat Srba!Slovenci ce sigurno to raditi!

Sicarski (siptarski) nema sta, u tome ste umetnici! Za inat a? Ali prosla su ta vremena drugi sada sviraju, na vasu zalost.

Dzabe vam sva priznanja ako vam Srbija ne prizna otimacinu i kradju teritorije!
A i ta nada da ce vas an-pasan neko priznati su veoma klimava jer ono sto se dogodilo sa SFRJ ne moze da bude primenjeno i na Kosovo i Metohiju kao ni na Baskiju, Alto Adidje itd. Deja vu vam se nece dogoditi!
Nego da te pitam, sta ako vas niko ne prizna, hocete li onda da vezujete bombe oko struka ili ce te opet da zovete Klintona, Holbruka, Madalenu, Osamu i Dejvida Hiksa iz Gvantamobej-a ii njima slicne da vam opet pomazu?

Ahil
02.03.2007., 21:29
Tako smo i mi mislili da su posteni pekari i slasticari, kad ono hoce republiku pa drzavu u Un, a posle ce traziti i pripajanje Albaniji.
Verovatno nikad nisi bio na Kosovu.
Sve drzave bivse SFRJ su slale svoju policiju na Kosovo da smire dobre Albance.
A Srbi ni na jednom mitingu nisu trazili veliku Srbiju vec vlast na Kosovu koju nisu imali. Al dzaba da pisem tad si bio mali i ne znas o tome.

Ja ću ti samo ponoviti: Srbe sam upoznao kao razbojnike, silovatelje i pljačkaše moje domovine a Albance kao poštene radnike.

A zašto si i ne bi priključili Albaniji?
Oteli ste im zemlju 1912, pokušali ih sve protjerati iz države prije nekoliko godina, što još hočete da vas vole? Ne vole vas ni vaše mame a kamoli neko drugi:rofl:

Rally
02.03.2007., 21:30
Mi samo trazili smo mirno da budemo ravnopravni sa ostalima.A u JNA albanci su bili tretirani na naj gori nacin .
Tih narodi koje spominjes sigurno sto vas vole vama pazbog toga su protiv vas .

Da nije bilo pobune na Kosovu ne bi bilo ni rata, sad bismo svi bili u EU.
Nebi bilo ni Milosevica, ni mitinga po Srbiji, Vojvodini, Crnoj Gori, niti bi se ostali narodi zeleli osamostaliti.
Ne kazem da do toga nebi doslo kasnije ali bar nebi bilo rata.

Ahil
02.03.2007., 21:33
Da nije bilo pobune na Kosovu ne bi bilo ni rata, sad bismo svi bili u EU.
Nebi bilo ni Milosevica, ni mitinga po Srbiji, Vojvodini, Crnoj Gori, niti bi se ostali narodi zeleli osamostaliti.
Ne kazem da do toga nebi doslo kasnije ali bar nebi bilo rata.

Nevjerovatno:rofl: :rofl: A ne bi li otišao još korak dalje i rekao, da srbi nisu ugnjetavali Albance ne bi se ovi bunili.

Rally
02.03.2007., 21:35
Ja ću ti samo ponoviti: Srbe sam upoznao kao razbojnike, silovatelje i pljačkaše moje domovine a Albance kao poštene radnike.

Oteli ste im zemlju 1912, pokušali ih sve protjerati iz države prije nekoliko godina, što još hočete da vas vole? Ne vole vas ni vaše mame a kamoli neko drugi:rofl:

To je sve logicno kad si ih upoznavao preko rata. Svako s kim ratujes je najgori.
Imao sam prilike da upoznam narode ex-yu i pre rata, i znam da svaki covek moze biti dobar ili los bez obzira kom narodu pripada.
Tako ti je svuda u svetu, imas dobre i lose pojedince svuda, besmisleno je generalizovati.

Rally
02.03.2007., 21:37
Nevjerovatno:rofl: :rofl: A ne bi li otišao još korak dalje i rekao, da srbi nisu ugnjetavali Albance ne bi se ovi bunili.

A ko je koga mogao ugnjetavati za vreme Tita i KPJ, kad se za nacionalizam islo u zatvor.

Belicvet
02.03.2007., 21:38

Da bi mogao da govoris o svemu sta se dogadjalo na Kosovu i Metohiji potrebno je da poznajes celu situaciju a ne da navodis nesto sto uopste ne znas!?
To radis samo iz mrznje jel tako? :)

Honesty
02.03.2007., 22:07
Da bi mogao da govoris o svemu sta se dogadjalo na Kosovu i Metohiji potrebno je da poznajes celu situaciju a ne da navodis nesto sto uopste ne znas!?

Nije tesko da poznajes sta se dogodilona Kosovu ,tomozes pripisujes sa dve recenice.
1912 srbi su okupirali Kosovu ,i od tada sve do 1999 izvrsil i teror i zlo nad albancima ,koji mnogi su pobijegli u Turskoj .Ja danas sam video jednu reportazu sa albancima u jednoj selu u Turskoj koji su pobijegli u 20 -tim godinama od srbskog terora ,pa do danas oni su cuvali jezik i tradicije ,koji i prate sva zbivanja na Kosovu.

Skot
02.03.2007., 22:07

Pojasni ovo, sta ce Srbija bre da uradi u tom slucaju?

Ahil
02.03.2007., 22:09
Ne, ponešto i znam.
Znam recimo da su Srbi osvojili Kosovo 1912 i odmah počeli ugnjetavati stanovništvo. Da su tobožnjim agrarnim reformama oduzeli svu zemlju Albancima kao Muslimanima i kao poturicama i istu tu zemlju podjelili srbima. Opljačkali su i terorizirali čitav jedan narod i mislili da će to proći nekažnjeno?

Ahil
02.03.2007., 22:13
A sada mi ti reci svoje mišljenje o tome. Vidim da je već Honesty napisao skoro istovjetan post, ali zanimalo bi me srpsko mišljenje i viđenje tog problema.
Recimo zašto vas ne vole? Zato što ste ih ugnjetavali ili jednostavno ne vole...onako, bez veze:confused:

Skot
02.03.2007., 22:14
1912 srbi su okupirali Kosovu.

....Koje je do tada bilo nezavisno i suvereno.
Zasluzujete nezavisnost, ali ajde ne kenjaj previse. Kosovo je bilo sprsko, pa tursko, pa srpsko, i nema reci o okupaciji. Naravno, sadasnje stanje je da treba da bude nezavisno.

Inferrno
02.03.2007., 22:29
E sta sve ovdje vidjeh i procitah a ostah ziv. Cuo Kosovo okupirano 1912, vecu glupost nisam odavno cuo. Pa to je bila vijekovna srpska zemlja. Jeste li mozda culi za Kosovsku bitku 1389? Znate li koliko dole ima srpskih crkava i manastira? Ko ih je gradio? Vjerovatno Albanci. Kosovo jeste 1878 oteto od Srbije od strane Turaka ali je vraceno Srbiji cim se oslobodila turske vladavine 1912.

Ahil
02.03.2007., 22:36
E sta sve ovdje vidjeh i procitah a ostah ziv. Cuo Kosovo okupirano 1912, vecu glupost nisam odavno cuo. Pa to je bila vijekovna srpska zemlja. Jeste li mozda culi za Kosovsku bitku 1389? Znate li koliko dole ima srpskih crkava i manastira? Ko ih je gradio? Vjerovatno Albanci. Kosovo jeste 1878 oteto od Srbije od strane Turaka ali je vraceno Srbiji cim se oslobodila turske vladavine 1912.

:rofl: :rofl: Srpsak mitomanija. Između kosovske bitke i 1912 kada ste okupirali KOSOVO JE PROŠLO 400 GODINA.
U tih 400 godini ste i vi i Albanci bili pod Turcima i nije postojalo ni d od države.
Propašću turskog carstva jednostavno ste se proširili i proglasili teritorij svojim. Nkada tamo niste bili večina i nikada, kao ni svi okupatori, niste bili dobrodošli.
To što vam to ne ide u glavu već skoro 200 godina je vaš problem:rofl:

Skot
02.03.2007., 22:38
Ne, proslo je vise od 500 godina, sto ne menja stvar. Kosovo je sada vase, sa svim srpskim crkvama, toponimima i sa srpskim imenom. Mada, promenicete vi to vec, u to ne sumnjam.

Inferrno
02.03.2007., 22:54
:rofl: :rofl: Srpsak mitomanija. Između kosovske bitke i 1912 kada ste okupirali KOSOVO JE PROŠLO 400 GODINA.
U tih 400 godini ste i vi i Albanci bili pod Turcima i nije postojalo ni d od države.
Propašću turskog carstva jednostavno ste se proširili i proglasili teritorij svojim. Nkada tamo niste bili večina i nikada, kao ni svi okupatori, niste bili dobrodošli.
To što vam to ne ide u glavu već skoro 200 godina je vaš problem:rofl:

:rofl: Ti si sigurno bjezao sa casova istorije/povijesti cim si ovako "upucen". Kosovo nije nikada bilo drzava, bilo je u sastavu srpske drzave sve do 1878 kada su ga Turci oteli i kasnije je vraceno posle 34 godine. Ako tvrdis da su Srbi okupirali Kosovo 1912 onda mozemo reci i da su Hrvati okupirali Vukovar. Uostalom, tu se vodila bitka izmedju Srba i Turaka, Siptari nemaju veze sa tim.

Ahil
02.03.2007., 23:01
Gdje sam ja to napisao da je Kosovo bilo država? :rofl: Isuseee vi uopče ne čitate kaj se piše :rofl:

U sastavu srpske države:rofl: :rofl: Koje srpske države bokte nema rad? MIsliš na Tursku?:rolleyes:

Skot
03.03.2007., 00:18
U sastavu srpske drzave koju je Turska osvojila. Sto se bre pravis blesav.

A i ja sam kreten, raspravljam sa Siptarima na hrvatskom kafeu.

Ahil
03.03.2007., 06:50
Prvo ja nisam Šiptar nego Hrvat, a drugo, o toj srpskoj državi možeš pričati nekome ko nema pojma:rofl: :rofl:
Turska je to bila, Turska dragi moj:rofl: :rofl:

MiGo
03.03.2007., 07:12
Ovi AMerikanci i šiptari nisu za nikakav dijalog, dogovor, kompromis.
Samo tjeraju svoje...

Srbi ne bi trebali pristat na ništa više nego što je Kosovo imalo po ustavu iz 74.

Rally
03.03.2007., 08:10
Jos samo maljo i nasa Republjik na Kosovë.

Inferrno
03.03.2007., 10:55
Prvo ja nisam Šiptar nego Hrvat, a drugo, o toj srpskoj državi možeš pričati nekome ko nema pojma:rofl: :rofl:
Turska je to bila, Turska dragi moj:rofl: :rofl:

Pa i prica nekome ko nema pojma, tebi. :rofl: :rofl:

Amon-Ra
03.03.2007., 11:06

Mi oteli njima zemlju :rofl: pročitaj malo istoriju ako uopošte znaš šta je to. Ili da ti ja ukratko kažem da su srbi najstarija nacija na Balkanu!

Albanian
03.03.2007., 11:07
Zato vas i ne vole narodi bivse SFRJ i koriste vas samo kao orudje protiv Srba.[/QUOTE]

Narodi bivse SFRJ da nas vole??Hahahha nikad nismo trazili to!Samo postovanje kao susedi!Nista vise nista manje!

Amon-Ra
03.03.2007., 11:11

:top: Tako je Inferrno, ja njima uporno govorim da uzmu istoriju u ruke, ali ko zna mozda ne znaju ni čitati. Kosovo je uvjek bilo srpsko i tako će i ostati!!! :s

Amon-Ra
03.03.2007., 11:14

Samo sanjaj stari moj :rofl: :rofl: Imate svoju Albaniju pa tamo pravite kolačiće i šampite.

Albanian
03.03.2007., 11:27
Sicarski (siptarski) nema sta, u tome ste umetnici! Za inat a? Ali prosla su ta vremena drugi sada sviraju, na vasu zalost.

A i ta nada da ce vas an-pasan neko priznati su veoma klimava jer ono sto se dogodilo sa SFRJ ne moze da bude primenjeno i na Kosovo i Metohiju kao ni na Baskiju, Alto Adidje itd. Deja vu vam se nece dogoditi!
Nego da te pitam, sta ako vas niko ne prizna, hocete li onda da vezujete bombe oko struka ili ce te opet da zovete Klintona, Holbruka, Madalenu, Osamu i Dejvida Hiksa iz Gvantamobej-a ii njima slicne da vam opet pomazu?

Necemo mi pozvati Klintona,Holbruka,Klarka i ostale da nam pomazu nego mi cemo pozvati njih da slavimo nezavisnost Kosova!Kao pocasni gost ce da bude Ceca Velickovic,Jelena Karleusa,Bekvalac i ostale Srbske pevacice da nam pokazu malo silikon sise,dakle zajedno da proslavimo jos jednu ALBANSKU drzavu u Europi!Pozvali smo i Zoricu Bruncilik i Vesna Zmijanac, znas one bivse....!Pazi Bil Klinton je dobar po onome sta je radila Monika Levinski...znas??Sta kazes da to Ceca radi malo-....?Jel ti pada na pamet na sta mislim?

Rally
03.03.2007., 11:30
Necemo mi pozvati Klintona,Holbruka,Klarka i ostale da nam pomazu nego mi cemo pozvati njih da slavimo nezavisnost Kosova!Kao pocasni gost ce da bude Ceca Velickovic,Jelena Karleusa,Bekvalac i ostale Srbske pevacice da nam pokazu malo silikon sise,dakle zajedno da proslavimo jos jednu ALBANSKU drzavu u Europi!Pozvali smo i Zoricu Bruncilik i Vesna Zmijanac, znas one bivse....!Pazi Bil Klinton je dobar po onome sta je radila Monika Levinski...znas??Sta kazes da to Ceca radi malo-....?Jel ti pada na pamet na sta mislim?

To bezobrazno od Aljbanian, nemo tako. Mi Aljbanci smo posteni imamo nasa zene.

Albanian
03.03.2007., 11:31
Samo sanjaj stari moj :rofl: :rofl: Imate svoju Albaniju pa tamo pravite kolačiće i šampite.

Nisu vise granice "Prokletije",sada drzavne granice su Vranje,Leskovac....!Ok,ne zaboravi to burazeru!

Albanian
03.03.2007., 11:37

Ovaj debil cetnicki prestavlja se kao "Albanac"ovdje!Glup svoje vrste...!

Rally
03.03.2007., 11:44
A zasto ti mene sad napadati ovdje. Mi Aljbanci moramo sljozni.

hrko
03.03.2007., 12:05

Ma jok,samo se pravi Tarzan :rofl: :rofl:

Belicvet
03.03.2007., 19:54

Ma kad zasvira svetska roka mandoljina i aljbanci ce da promene pesma!

Ahil
03.03.2007., 20:11
Nisu vise granice "Prokletije",sada drzavne granice su Vranje,Leskovac....!Ok,ne zaboravi to burazeru!

Samo napred dečki.:top: Metnuli ste im ga do balčaka, zato toliko i cvile ovdje:rofl: :rofl:

Honesty
03.03.2007., 20:25
Ma kad zasvira svetska roka mandoljina i aljbanci ce da promene pesma!

Rroka mandolinën dola në qardak
O moj cuc e vogël qmu ke ba merak
vaj vaj vaj gishtat me kajmak

Nasa pjesma ide onako kako i smo komponovali ,a vama nekako ne ide bas kako ste mislili,nesto grlo vam je prehladjen.

Rally
03.03.2007., 20:34
Rroka mandolinën dola në qardak
vaj vaj vaj gishtat me kajmak

Nasa pjesma ide onako kako i smo komponovali ,a vama nekako ne ide bas kako ste mislili,nesto grlo vam je prehladjen.

Mirembrema Honesty, prej nga jeni?
(Dobro vece, odakle si)

Honesty
03.03.2007., 20:44
Mirembrema Honesty, prej nga jeni?
(Dobro vece, odakle si)

Mirëmrëma Rally,nga Republika e Kosoves ,faleminderit ,po ju?

Ju serbet kerkun si keni punt,keni hup si grqka

Belicvet
03.03.2007., 21:12
Ne, ponešto i znam.
Znam recimo da su Srbi osvojili Kosovo 1912 i odmah počeli ugnjetavati stanovništvo. Da su tobožnjim agrarnim reformama oduzeli svu zemlju Albancima kao Muslimanima i kao poturicama i istu tu zemlju podjelili srbima. Opljačkali su i terorizirali čitav jedan narod i mislili da će to proći nekažnjeno?

Istorija odnosa Srba i Albanaca (Siptara) na prostoru Kosova i Metohije ne moze da se svede samo na 1912 kada je prvi put nastala drzava Albanija itd,
Zapravo to je istorija dugogodisnjeg sukoba u kome su do devedesetih, vođeni vecinom demografski ratovi protiv Srba. Oni su vođeni različitim sredstvima: otimacinom, podmuklim ubistvima iz zaseda, silovanjem maloletne dece, paljevinama i unistavanjem imovine, strahovima, sumnjamama, ucenama, proterivanjem i pretnjama....
U suštini, bili su to ratovi samo sa jednim ciljem – do konacnog istrebljenja Srba, Crnogoraca i ostalih naroda sa tih prostora na kojima su oni boravili vekovima.

"....Preci današnjih Šiptara potiču iz Azerbejdžana, iz države Albanije, gde su živeli u vidu nomadskih hordi. Njihov jezik nema ništa zajedničko s drugim indoevropskim jezicima, ali ima puno reči o brdima, planinama i predelima Azije iz kojeg su ova Arnautska plemena došla sa najezdom Turaka, kao njihova predvodnica u vidu bašibozuka - specijalnih vojnih formacija za zastrasivanja, silovanje i maltretiranje civila.
Ipak, po nekim neprihvaćenim teorijama, pominju se navodno na teritoriji današnje srednje Albanije kao ilirsko pleme Albanoi, koje je imalo svoj grad Albanopolis. Prema jednoj od teorija, smatra se da su se Albanci doselili na Balkan sa Kavkaza gde su bili kavkaski narod, srodan današnjim narodima Republike Dagestan u Rusiji. Prema ovoj teoriji, Albanci su se verovatno doselili sa Kavkaza na Balkan, gde su se pomešali sa domorodačkim stanovništvom, odnosno, sa Ilirima. Postoji takođe i neke teorija da su Albanci potomci Tračana".

Siptari (Albanci) u velikoj vecini danas jos uvek zive po plemenskim zakonima bivseg plemenskog vodje Leke Dukadjinija koji je za njih sve i sva. Primer je krvna osveta sa kojom manje vise "resavaju" sve svoje probleme. Zato oni i ne mogu i nisu mogli da se uklope vekovima sa susedima. Ne vole nikoga osim samih sebe i ako imaju koristi od nekoga to znaju poltronski da iskoriste na sve moguce nacine...
Poslovi Šiptara, koji su nekada bili nomadski i trgovački narod i koji su nekada radili male zanatske usluge (serpe lonci, drva, semenke i radna snaga...) kupovali i preprodavali stoku po Srbiji i Makedoniji su se promenili. Taj trgovački gen sa vremenom je "modernizovan", pa su Šiptari sa stoke prešli na mnogo unosnije - drogu. Poznat je njihov cuveni narko diler padrone Daut Kadriovski...
Otvorenost granica bivse Jugoslavije prema svetu i izvesna politička naklonjenost zapadnih država prema njima, kao navodno ugroženoj manjini u bivsoj SFRJ, dalo je mogućnost Šiptarima da krenu u Evropu, prvo kao gastarbajteri, a potom i kao profesionalci u podzemlju, što su oni iskoristili da u Evropi i Americi formiraju i povezu, svoje političke i kriminalne organizacije.
Od zarade sa drogom Šiptari su poceli da finansiraju naoružavanje "Oslobodilačke vojske Kosova" UCK-a, sto je potvrđeno i 1996, kada su nemačka i švajcarska policija zatvorile nekoliko bankarskih računa u koje se slivao novac od droge kojim je kasnije kupovano oružje.
Sada pokusavaju da sa svojim oformljenim intelektualnim lobijem koji se skolovao po Zapadu nametnu Svetu teoriju o ugnjetavanju i na mala vrata otvore mogucnost za formiranje velike Albanije od teritorija na Kosovu i Metohiji, Crnoj Gori, Makdedoniji i delovima juzne Srbije.

Samo od dana potpisivanja mirovnog sporazuma, srpska zajednica na Kosovu i Metohiji dozivljava strahoviti egzodus. Preko 240.000 Srba je bukvalno proterano, 80 manastira i crkava je sruseno, preko 120.000 Srba je u jednom danu ostalo bez radnih mesta, gotovo svi gradovi su etnicki ocisceni osim sestine Kosovske Mitrovice. Srbi su proterani sa univerziteta, liseni su svih osnovnih prava - prava na zivot, prava na slobodu kretanja, prava na koriscenje svog, srpskog jezika. Srbi trenutno zive u cetiri vece enklave, okruzeni vrlo neprijateljski raspolozenim albanskim ekstremistima i teroristima jer svako ubijanje u ovom "mirnom vremenu" mora se nazvati terorizmom. Ubijanje, palenje, podmetanje mina zaista jesu teroristicki akti ciji je cilj da se Kosovo i Metohija etnicki ociste i stvori nezavisna drzava bez Srba i ostalih naroda.

Rally
03.03.2007., 21:17
Mirëmrëma Rally,nga Republika e Kosoves ,faleminderit ,po ju?

Ju serbet kerkun si keni punt,keni hup si grqka

Honesty gomari.
Ja sam u komsiluku.

Ahil
03.03.2007., 21:21
Najbolje mi je kad srbi govore o mafiji:rofl: :rofl: Heeej pa vama je mafija u samom vrhu države. Predsjednika vam je ubila:rolleyes: Na Opoziciju radila atentate, suparnici bivšeg vam predsjednika su pronađeni mrtvi i zakopani.
I vi spominjete mafiju:s :s

Honesty
03.03.2007., 21:37
.
Belicvijet:

Tipicna srbska propaganda ,puno laza i neistine .Ti si pricao za stanje prije 70 godina,kada albanci nisu bili shkolovani jer tonije mu dozvoljeno na maternjem jeziku sve kasnije do 50-tih godina.

Dva naroda su starosedeoci na ballkanu ,grci i albanci ,a vi srbi ste dosli od Sibira.

Ja imam sve podatke kako od 1912 pa do1960 i kasnije ,ste protjeralivise stotina hiljada albanaca za Tursku,ali ti podaci su na albanskom uzeli od (Dokumenta o spolnjoj politici kraljevine serbije”, K.VII Sv.1 Beograd 1980.f.617-618.Pakad budem to proveo i nasaooriginal cu da postujem ovde

MiGo
04.03.2007., 14:10
Ako vam ne paše u Srbioji, zašto ste uopće dolazili u Srbiju(Kosovo)?

hrko
04.03.2007., 16:03
Ako vam ne paše u Srbioji, zašto ste uopće dolazili u Srbiju(Kosovo)?

:eek: Ma vidi ti njega,ko je kome doso?Kosovo malo morgen Srbija :zubo:

Spinoza
04.03.2007., 16:13
Kad u SAD kazes Albanci misle da je to neko pleme indijanaca, provereno.

hrko
04.03.2007., 16:17
Kad u SAD kazes Albanci misle da je to neko pleme indijanaca, provereno.

Ma nemoj?A kad spominjes Srbe,misle da se radi o cowboy-ima,tj.govedarima. :rofl: :rofl: Isto tako provereno

Spinoza
04.03.2007., 18:51
Litvanija priznaje Kosovo

Litvanija je spremna da prizna nezavisnost Kosova, izjavio je litvanski predsednik Valdas Adamkus.
Adamkus je u intervjuu radiju Eho Moskve, rekao da će "Viljnus priznati nezavisnost Kosova čak i u slučaju ako Rusija uloži veto na rezoluciju Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija o tom pitanju", naveo je na svom internet-sajtu ruski radio.

Henry_Kinasky
04.03.2007., 19:09
Najbolje mi je kad srbi govore o mafiji:rofl: :rofl: Heeej pa vama je mafija u samom vrhu države. Predsjednika vam je ubila:rolleyes: Na Opoziciju radila atentate, suparnici bivšeg vam predsjednika su pronađeni mrtvi i zakopani.
I vi spominjete mafiju:s :s

Ovo sto si rekao dobija na tezini ako uzmemo u obzir cinjenicu da je Hrvatska devedesetih bila zemlja blagostanja, nije bilo onih koji su se preko noci obogatili, nije bilo sumnjivih saobracajnih nesreca, nije bilo sumnjive privatizacije, sloboda medija je bila kao u Svedskoj, a otpustanja i diskriminacije na ideoloskoj i nacionalnoj osnovi su bili nezamislivi...:zvrko:

Henry_Kinasky
04.03.2007., 19:27
Možeš ti govoriti što god hoćeš, ali vi ste ubili vlastitog premijera i još se ne zna tko ga je ubio.
Ovakve gluposti koje pišeš ništa ne znače jer smo ekonomski razvijeniji od vas, dakle kod nas je bilo puno manje mafije.
Ne ti ces meni da govoris o pokojnom premijeru, cija slika mi se nalazi na zidu u sobi :rolleyes:

I ko kaze da je kod vas bilo vise mafije ?
Hrvatska je bila drzava koja je imala mafiju, a Srbija je bila zemlja u kojoj je mafija imala drzavu.
I nemoj o Slobi, mi smo imali rat, a ne malo "bombardovanja" od NATO pakta.
Srbija je zemlja u kojoj je devedesetih obavljeno najvece pranje para u istoriji, u kojoj je bila najveca zabelezena inflacija u istoriji, i zemlja koju je sopstvena vlast opljackala. A steta od bombardovanja je bila "sitnih" 150 milijardi dolara.

:W

Ali Venomx :rofl: , jel si krenuo stopama ovce Dolly ?

Ahil
04.03.2007., 20:13
Ovo sto si rekao dobija na tezini ako uzmemo u obzir cinjenicu da je Hrvatska devedesetih bila zemlja blagostanja, nije bilo onih koji su se preko noci obogatili, nije bilo sumnjivih saobracajnih nesreca, nije bilo sumnjive privatizacije, sloboda medija je bila kao u Svedskoj, a otpustanja i diskriminacije na ideoloskoj i nacionalnoj osnovi su bili nezamislivi...:zvrko:

Neusporedivo je to moj Henry, neusporedivo. Mislim da to i sam znaš.

Belicvet
04.03.2007., 21:16
Da uklonimo neke "odnegovane" zablude o "odnosima Srba i Siptara na Kosovu i Metohiji.

Među prvima to je formula veštačke simetrije, kojoj ce odnosi između ovih naroda relativizuju do te mere da ce pokriva svaka krivica i gubi prava mera istorijskog zbivanja. I samo kazivanje o nasilju i genocidu koji ce provode nad srpskim narodom Kosova i Metohije oglašava se "neprihvatljivim", jer ono tobož vređa osećanja albanske narodnosti u Srbiji.

Umesto realne slike tih odnosa, kojom za poslednja tri veka dominira nasilje islamizovanih Albanaca nad Srbima, nudi ce slika "recipročnih odgovornosti", gde se fikciji tkz.dvadesetogodišnjeg "velikosrpskog Milosevicevskog nasilja" odmerava ista težina kao i konstanrnom dvestagodišnjem albanskom nasilju i teroru nad srpskim narodom koje se sada nastavlja svom zestinom ali uz prećutnu blagonaklonost nekih u EU i nekih lobiranih Američkih političara kriminalom i drogom stečenim novcem.

Moze se posebno zapaziti da se sada sprovedi u život davno proklamovano "načelo", da nisu svi nacionalizmi podjednako negativni te da valja praviti razliku između nacionalizma "ugnjetenih" i nacionalizma "ugnjetača", dovodi u praksi do smišljenog tolerisanja megalomanskih mitova Šiptara u bivsoj Jugoslaviji koji su sada stavljeni u kategoriju "ugnjetenih" nacija i nacionalnih manjina iz perioda 1918 - 1981. Veliko albanska mitomanija i trpeljiv odnos prema njoj u tom pogledu su veoma karakteristični.

Takav odnos se i dalje neguje ali sada na većem nivou pa izaslanik UN Mikret Ah_ne_seri (Marti Artisari) pokušava da progura takve stavove i politiku medjutim ne može se pobeći od istorijskih činjenica i istine! :)

Spinoza
04.03.2007., 21:34
Kosovo je povjesno tlo Srpskog naroda, Srpski kraljevi su se krunili na toj zemlji i ujedno zemlja SVETACA CIRILA I METODA otadle se sirilo krscanstvo na druge predjele....Zemlja koja po svetom pismu i evendelju obuhvaca i TIMOTIJA I POLA...Sto se tice BIH i kao Bosna i Hercegovina jest povjesno tlo Hrvata ..Banovine i Kraljevine...KRALJA TOMISLAVA...

dudu
04.03.2007., 21:58
Kosovo je povjesno tlo Srpskog naroda, Srpski kraljevi su se krunili na toj zemlji i ujedno zemlja SVETACA CIRILA I METODA otadle se sirilo krscanstvo na druge predjele....Zemlja koja po svetom pismu i evendelju obuhvaca i TIMOTIJA I POLA...Sto se tice BIH i kao Bosna i Hercegovina jest povjesno tlo Hrvata ..Banovine i Kraljevine...KRALJA TOMISLAVA...

kad sam počeo čitat, reko sad ću mu napisati, a onda šta srbi imaju raditi u bih, a on ovako fino završi:top:

Spinoza
04.03.2007., 22:07
kad sam počeo čitat, reko sad ću mu napisati, a onda šta srbi imaju raditi u bih, a on ovako fino završi:top:

Pored svega toga Hrvati u BiH se NISU uspjeli izboriti za NIKAKVU AUTONOMIJU U BIH !!!!!!!!!!!!!

pajdo06
04.03.2007., 22:11

+++++
Naravno,tzv.b i h je sastavni dio poviesne Hrvatske!
Tu nema ni trunak dileme!

No,ako na toj poviesnoj Hrvatskoj grudi danas postoji tzv.republika srpska!

Sto po toj logici nebi na "srbskom" kosovu bila danas albanska drzava!??

Yebiga,ako cemo se zayebavat onda cemo se zayebavat!

Spinoza
04.03.2007., 22:22
+++++
Naravno,tzv.b i h je sastavni dio poviesne Hrvatske!
Tu nema ni trunak dileme!

No,ako na toj poviesnoj Hrvatskoj grudi danas postoji tzv.republika srpska!

Sto po toj logici nebi na "srbskom" kosovu bila danas albanska drzava!??
Yebiga,ako cemo se zayebavat onda cemo se zayebavat!

Da u pravu si; Srbi su dobili za ranije izgubljeno Kosovo i Vukojebine u Hrvatskoj koje nitko više nije imao računa držat na grbači POLA BIH!

Belicvet
04.03.2007., 22:34
Nažalost mnogo Hrvata se tokom 50 godina iselilo iz Bosne sa razlogom ili kao gastarbajteri. Sada ih tamo nema puno.
U svakom slučaju treba podržati sa srpske strane pravednu želju tih ljudi koji bi da se vrate u svoje domove time što če se pomoći osnivanje posebnog hrvatskog etniteta RH - njihovog dela u Bosni koji su naivno izgubili ulazeći u neprirodan savez koji im je tada nametnut.
Federacija sa Muslimanima znači samo jedno polako i tiho njihovo etničko čišćenje.
Utešna je činjenica koji mnogi iz muslimanskog vrha sakrivaju i prećutkuju je ta da i Muslimana ima sve manje i manje u Bosni.
Hrvati u Bosni bi morali da shvate da su im u Bosni sada jedini pravi prijatelji Srbi koji mogu puno da im pomagnu.
Medjutim politika zagrebačkog rukovodstva opet igra na pogrešnu kartu i umesto da podrži tu želju bosanskih Hrvata oni rade suprotno...!
Prilog tome je i skorašnja ishitrena izjava Mesića koji podržava plan Mikreta Ah_ne_Seri-ja za nezavisno Kosovo i Metohiju umesto da promeni pristup prema Srbiji i RS.

dudu
04.03.2007., 22:50
Nažalost mnogo Hrvata se tokom 50 godina iselilo iz Bosne sa razlogom ili kao gastarbajteri. Sada ih tamo nema puno.
U svakom slučaju treba podržati sa srpske strane pravednu želju tih ljudi koji bi da se vrate u svoje domove time što če se pomoći osnivanje posebnog hrvatskog etniteta RH - njihovog dela u Bosni koji su naivno izgubili ulazeći u neprirodan savez koji im je tada nametnut.
Federacija sa Muslimanima znači samo jedno polako i tiho njihovo etničko čišćenje.
Utešna je činjenica koji mnogi iz muslimanskog vrha sakrivaju i prećutkuju je ta da i Muslimana ima sve manje i manje u Bosni.
Hrvati u Bosni bi morali da shvate da su im u Bosni sada jedini pravi prijatelji Srbi koji mogu puno da im pomagnu.
Medjutim politika zagrebačkog rukovodstva opet igra na pogrešnu kartu i umesto da podrži tu želju bosanskih Hrvata oni rade suprotno...!
Prilog tome je i skorašnja ishitrena izjava Mesića koji podržava plan Mikreta Ah_ne_Seri-ja za nezavisno Kosovo i Metohiju umesto da promeni pristup prema Srbiji i RS.

:bang: ovo je proljev.

Belicvet
04.03.2007., 22:51

pojasni!

Albanian
05.03.2007., 11:06
Ti samo GLUPOSTI ovdje u ovaj forum pises!Tvoje postove ne treba ni pogledati a kamo li citati ili odgovoriti!

Ahil
05.03.2007., 11:07

Naravno da je proljev. Srbi koji su počinili nebrojeno zločina po Hrvatskoj, a o Bosni da i ne govorim, pokušavaju okrenuti pilu naopako i predstaviti se kao borci protiv islamističkog terorizma. To što su upravo oni zakuhali cijelu stvar svojim velikosrpskim pokušajima, to smo kao zaboravili i više kao ne znamo od koga nam prijeti opasnost i ko nas je napadao i razarao:rofl: :rofl: Ne sjećamo se nakon samo desetak godina ko je pljačkao, palio, silovao i ubijao. Sada bi trebali postati saveznici.
Da nije tako glupo i naivno a istovremeno i opasno, bilo bi smiješno.

dudu
05.03.2007., 11:09
srbi ako žele takve aranžmane, prvo nek daju malo guze, pa ćemo s vremenom pregovarati;)

Henry_Kinasky
05.03.2007., 11:19
: Ne sjećamo se nakon samo desetak godina ko je pljačkao, palio, silovao i ubijao.

Bla, bla, bla....
Ajde walther brate mili, kada ces prestati da kriminalizujes `briljantnu redarstvenu akciju` ?

Atheros
05.03.2007., 11:24
Ma polako, ovo je samo u istorijskim okvirima mali predah. Ko zna sta donosi vreme, i kakve ideje padnu Srbima na pamet posle, toliko prizeljkivane "katarze". I ona ima dva kraja.:top:

Belicvet
05.03.2007., 11:24
Steta osim par neznalica kojima nemam sta da odgovaram a kamoli da sa njima diskutujem nikoga ne interesuje kako Siptari hoce da maznu Kosovo i Metohiju?!:confused:

Albanian
05.03.2007., 11:25

Ako je bilo "povjesno tlo Srb.naroda",onda vise nije,sada je POVJESNO TLO ALBANSKOG NARODA!!I sta sad....??Oni koji tako misle nek pokusavaju da vrate ponovo Kosova u svojim rukama!!!Uskoro regularna i opremljena Kosovska Vojska po NATO standardima!Iza Prokletija Moderna Albanska Vojska vec po NATO standardima....koja je spremna pruziti svaku pomoc!!Hej vi Srbi vratite se REALNOSCU,nismo vise u vremenu J.B.TITO i ENVER HODZE!

Albanian
05.03.2007., 11:29
Naravno da je proljev. Srbi koji su počinili nebrojeno zločina po Hrvatskoj, a o Bosni da i ne govorim, pokušavaju okrenuti pilu naopako i predstaviti se kao borci protiv islamističkog terorizma. To što su upravo oni zakuhali cijelu stvar svojim velikosrpskim pokušajima, to smo kao zaboravili i više kao ne znamo od koga nam prijeti opasnost i ko nas je napadao i razarao:rofl: :rofl: Ne sjećamo se nakon samo desetak godina ko je pljačkao, palio, silovao i ubijao. Sada bi trebali postati saveznici.
Da nije tako glupo i naivno a istovremeno i opasno, bilo bi smiješno.

Ti covjece si ovde na ovaj forum NABOLJI!Svaka cast!
POSTOVANJE!

Atheros
05.03.2007., 11:30
Ako je bilo "povjesno tlo Srb.naroda",onda vise nije,sada je POVJESNO TLO ALBANSKOG NARODA!!I sta sad....??Oni koji tako misle nek pokusavaju da vrate ponovo Kosova u svojim rukama!!!Uskoro regularna i opremljena Kosovska Vojska po NATO standardima!Iza Prokletija Moderna Albanska Vojska vec po NATO standardima....koja je spremna pruziti svaku pomoc!!Hej vi Srbi vratite se REALNOSCU,nismo vise u vremenu J.B.TITO i ENVER HODZE!

Kao sto rekoh, nije gotova utakmica. Brzo ce Evropa shvatiti da Kosovo nije nista drugo sem centra kriminala i trgovine drogom i ljudima. Haradinaj misli da ako je stavio naocare bez dioptrije da je intelektualac?:rofl: Brzo ce doci iz dupeta u g...! A Srbija ce uvek biti tu u blizini da iskoristi svaku vashu gresku. Nemojte se radovati prerano.

Henry_Kinasky
05.03.2007., 11:31
Oni koji tako misle nek pokusavaju da vrate ponovo Kosova u svojim rukama!!!Uskoro regularna i opremljena Kosovska Vojska po NATO standardima!Iza Prokletija Moderna Albanska Vojska vec po NATO standardima....koja je spremna pruziti svaku pomoc!!
:zvrko:
Pusti ti tzv. vojsku Kosova, i tzv. modernu vojsku Albanije, i sve to po NATO standardima, kada Kosovo stiti pravi NATO, a ne standardizovana vojska sastavljena od bradonja iz bandita iz OVK.
Hej vi Srbi vratite se REALNOSCU,nismo vise u vremenu J.B.TITO i ENVER HODZE!
:confused: Pa za vreme ljubavi J.B.Tita i Enver Hodze Albanci su doziveli najveci demografski bum, sto naseljavanjem na Kosovo, sto dobijanjem drzave u drzavi, sto sopstvenim angazovanjem u bracnom krevetu iza zidina.

dudu
05.03.2007., 11:50
Kao sto rekoh, nije gotova utakmica. Brzo ce Evropa shvatiti da Kosovo nije nista drugo sem centra kriminala i trgovine drogom i ljudima. Haradinaj misli da ako je stavio naocare bez dioptrije da je intelektualac?:rofl: Brzo ce doci iz dupeta u g...! A Srbija ce uvek biti tu u blizini da iskoristi svaku vashu gresku. Nemojte se radovati prerano.

kosovo nikad neće biti u goroj situaciji nego što je sada, pa ako do sada nisu ništa shvatili, zašto bi nešto skontali u budućnosti?:rolleyes:

hrko
05.03.2007., 13:09
kosovo nikad neće biti u goroj situaciji nego što je sada, pa ako do sada nisu ništa shvatili, zašto bi nešto skontali u budućnosti?:rolleyes:

Ti mi kao nesto znas?Shvatili smo da se bole dise.Dovoljno?

hrko
05.03.2007., 13:13

I ja kazem,da nije gotova utakmica.Tek ce poceti drugo poluvreme.Kad se jos malo demokratizujete,pa pocnu dolaziti silom iseljeni Albanci iz Turske (a i shire), sa tapijama na svoje posede iz Paracina,Svetozareva,Nisa ...:D

hrko
05.03.2007., 13:17
Steta osim par neznalica kojima nemam sta da odgovaram a kamoli da sa njima diskutujem nikoga ne interesuje kako Siptari hoce da maznu Kosovo i Metohiju?!:confused:

Beli Cveticu,gde god budes kopala na "tvojoj" zemlji,naicices na tudje (nase) tragove!!

dudu
05.03.2007., 13:25
sve neki pametnjakovići, od kojih nijedan nije, valjda, ni srednju školu završio. svo znanje ovog svijeta upili preko interneta. mora da vam je glava puna kontradiktornih činjenica koje ste pročitali:rofl:

hrko
05.03.2007., 13:34
:zvrko:
Pusti ti tzv. vojsku Kosova, i tzv. modernu vojsku Albanije, i sve to po NATO standardima, kada Kosovo stiti pravi NATO, a ne standardizovana vojska sastavljena od bradonja iz bandita iz OVK.

:confused: Pa za vreme ljubavi J.B.Tita i Enver Hodze Albanci su doziveli najveci demografski bum, sto naseljavanjem na Kosovo, sto dobijanjem drzave u drzavi, sto sopstvenim angazovanjem u bracnom krevetu iza zidina.

Ja ne znam (a isvi ostali koji nisu srbi) da postoje veci banditi od cetnika,i to u svakom smislu te reci.

I ti, i ostali Srbi,stalno potencirate ovo pitanje naseljavanja Kosova iz Albanije.E pa ovako,da lepo objasnim i tebi i ostalim Svrbima;odmah nakon sto su pocele pregmaticne Miloseviceve delatnosti na Kosovu,prvo sto su uradili je upravo to sto su proterali takve iseljenike,veruj mi na rec,ako ne proveri,da ih je bilo mooozda par stotina.

hrko
05.03.2007., 13:43
sve neki pametnjakovići, od kojih nijedan nije, valjda, ni srednju školu završio. svo znanje ovog svijeta upili preko interneta. mora da vam je glava puna kontradiktornih činjenica koje ste pročitali:rofl:

Jesmo,jel ti krivo.Prava je milina reci im sve u lice i ne biti vezan lisicama za radijator na dva tri dana. :E

Henry_Kinasky
05.03.2007., 13:46
I ti, i ostali Srbi,stalno potencirate ovo pitanje naseljavanja Kosova iz Albanije.E pa ovako,da lepo objasnim i tebi i ostalim Svrbima;odmah nakon sto su pocele pregmaticne Miloseviceve delatnosti na Kosovu,prvo sto su uradili je upravo to sto su proterali takve iseljenike,veruj mi na rec,ako ne proveri,da ih je bilo mooozda par stotina.

Ako je neko dosao pedesetih ili sezdesetih godina XX veka, kako je Milosevic znao da je on naseljen na Kosovo iz Albanije ?
Daj hrko, pa cinjenica je da je toga bilo za vreme Tita, sto samo po sebi ne znaci nista lose, Jugoslavija (pa makar i Kosovo) je za tadasnju Albaniju bila pojam razvijenosti.

A mislio sam da si ti jedini normalan lik, predstavnik Albanaca sa Kosova na forumu, ali si mi pao u ocima izjavom kako cvrsto verujes da OVK nije cinila zlocine nad nealbancima, i kako su Haradinaj, Ceku i Taci postenjacine i oslobidioci.