PDA

View Full Version : Crijep

stranice : [1] 2

Mad-T
22.03.2006., 21:03
Pozdrav

Da li bi mi netko mogao preporučiti koji crijep da kupim.
Tondach - Bramac - dilj vinkovci - nešto četvrto?

Konkretno sam sad u toj fazi da bi uzeo 104 Kontinental - novi crijep silikonizirani od Dilja V. zato što mi se čini kvalitetan i povoljan (4kn kom).

Svaki savjet i iskustvo dobrodošlo.

Lee Champa
23.03.2006., 11:38
Prije 2 g odustao od crijepa. Postavio krov od trapezoidnog lima.

bodul
23.03.2006., 22:49
I koji su zvukovi kad pada kisa?

Mad-T
24.03.2006., 08:45
Prije 2 g odustao od crijepa. Postavio krov od trapezoidnog lima.

Hvala na sveobuhvatnom obješnjenju...:flop:

LostCase
24.03.2006., 09:14
Moj stari prodaje gradjevinski materijal i tvrdi da je najbolji crijep tondach kontinental plus :) I vinkovacki crijep je dobar....

Niposto nemoj uzimati bramac....bramac placas 2 kune vise od ostalih betonskih crijepova a razlika je jedino u tome da bramac trosi puno para na reklamu...

MadVlad
24.03.2006., 09:19
Mi uzeli Bramac iz samo jednog razloga, a to je da je cijena obojanog i običnog naranačastog ista. To je zato jer je Bramac crijep betonski (samim time i malo teži) pa im je svejedno koju boju umiješaju, dok svi ostali proizvođači glinenog prvo ispeku narančasti, a onda ga još farbaju što, ofkors, naplate. Naš je crvenosmeđi i izgleda yebeno dobro!

sky cruiser
13.01.2007., 23:12
Vidim da se malo govori o crijepu. Tko se kuži u omjer cijena / kvaliteta crijepa ? Čuo sam da je ovaj Glinex od Nexe grupe jako dobar, pečena glina najnovijom tehnologijom, lagan itd...kvaliten vrlo, a cijenom je sličan Tondachu (sebi mislim uzet Continental Plus, jer sam čuo da je standardno dobar, i da su i oni uveli najnoviju tehnologiju).
I kakvi su Bramac i biber?

Edgar
13.01.2007., 23:17
Bramac je težak, ipak je od betona

svojedobno sam bio neudoumici - lindab ili tondach conti+

odlučio sam se za lindab, jer mi na živce ide kad crijep nakon x godina sav pozeleni, pa ti kuća izgleda kao šupa, a toliku lovu dao

na lindab je 15g garancija da je boja postojana, još 15 da lim neće prohrđati....ili što već

ipak, na vrtnu kučicu stavio sam tondach. conti + osobno mi je lijep. i kažu da se na njega ne hvata mahovina, i čini mi se da ne

imaš onu austrijsku varijantu conti+, kunu je skuplja i malo je tamnija od naše verziije.

jednom sam birao između lindaba i tondacha, odabrao lindab. da opet moram birati opet bi odabrao lindab

to bi i tebi preporučio

ako ideš na crijep po meni nećeš pogriješiti ak uzmeš continental plus

Edgar
13.01.2007., 23:28
A ne znam, ovo što sam ja vidio , obični je pleh (onaj bijeli) i fercera dobro. Iako ja to sebi ne bih nikad stavio, jer obožavam crijep.
A jel Lindab onaj crveni lim?
Ma i taj je jeftiniji od crijepa , bar mislim.

Lindab je u raznim bojama, možeš birati. ja osobno stavio smeđi. na crvenom (pogotovo onom lakiranom) vidi se iz avoina da je umjetno. no ima i matirani, taj je ok

jel mi vjeruješ kad sam staviosmeđi lindab, da se me ljudi pitali gdi sma kupio taj crijp. uopće se kuži da je lim. imitacija je mediteran crijepa.

ljudi se me zvali doma, dolazili, zaustavljali na cesti, živa istina. gdje, tko, kako, zašto koliko.

neznam koliko je sad njegova cijena (mislim blizu 90kn/m2) ali ja sam ga prije 2 god plaćao ko 70-75kn, ne sjećam se više. no uz to ti ideu i gornja i donja spužva i vijci. conti je cca 4,5knkn/kom*15, pa j ezapravo neznatno jeftiniji od lindaba, no uz lindab kažem ide i potrošni materijal

sky cruiser
13.01.2007., 23:36
A što je povoljnije...Lindab lim ili crijep Cont+ .
I daj mi reci nešto o Biberu, on mi se čini najljepši? Vjerovatno je i najskuplji.

Edgar
14.01.2007., 09:42
pa povoljniji je crjep sigurno, što se cijene tiće

a osim toga s crijepom ti pokrije kuću svaka baba, s lindabom ti baš i nije tako

da, koliko znam biber je najskuplji, pogotovo ako ideš na duplo pokrivanje

nisam nikad proučao cijene bibera jer se kao opcija nije pojavljivao ni in my wildest dreams.....

pokrivati kuću s crijepom znači poštivati tradiciju....to je najstariji pokrov koji se uspio zadržati do današnjih dana

meni osobno taj argument je bio jedan minus, mislim, ipak smo u 21st, ljudi lete po zraku (mislim u avionima naravno), sateliti kruže oko zemlje, i sad, kaj nema niš boljega od crijepa....da pokrijem kuću s nečim s čim su kuće ljudi pokrivali i prije par sto godina....

ja mislim da nisam pogriješio, sad vidjet ćemo.

osobno, mislim....ok početna investicija je bila možda skuplja 10-15%, ali ipak tu je hrpa drugih prednosti u korist lindaba: nema preslagivanja crijepa (kad tad ćeš morati), postojanost boje, 'hermetički zatvoren' pokrov (nema šanse ak je dobro napravljeno da ti igdje procuri)......

a najveći argument za zapravo je bila i težina 5kg/m2...sad na kući imam 1 tonu, a sa crijepom (tondach, glineni) bi imao 12 tone (3000kom * 4kg), sa bramacom (beton) još više, a temelji su stari.....ok ti radiš kuću iznova..pa ti faktor težine nije toliko bitan......

sky cruiser
14.01.2007., 11:59
pokrivati kuću s crijepom znači poštivati tradiciju....to je najstariji pokrov koji se uspio zadržati do današnjih dana

meni osobno taj argument je bio jedan minus, mislim, ipak smo u 21st, ljudi lete po zraku (mislim u avionima naravno), sateliti kruže oko zemlje, i sad, kaj nema niš boljega od crijepa....da pokrijem kuću s nečim s čim su kuće ljudi pokrivali i prije par sto godina....

ja mislim da nisam pogriješio, sad vidjet ćemo.

osobno, mislim....ok početna investicija je bila možda skuplja 10-15%, ali ipak tu je hrpa drugih prednosti u korist lindaba: nema preslagivanja crijepa (kad tad ćeš morati), postojanost boje, 'hermetički zatvoren' pokrov (nema šanse ak je dobro napravljeno da ti igdje procuri)......

A gle, nije nitko pogriješio, ok je i jedno i drugo, i kvalitetno! Samo je stvar ukusa, što preferiraš....netko voli novu tehnologiju, netko npr prirodne materijale tipa crijep, drvo...

Zvon
15.01.2007., 12:31
Lindab je LIM i to bu uvijek ostal, a crijep je crijep.

Edgare,
Jel' ti se čuje klopotanje lima na krovu dok pada kiša, ili, nedaj Bože, tuča? Kaj je sa znojenjem istog s unutrašnje strane krova (osim ako nemaš potkrovlje pa se to ne vidi?)
Istina, Lindab izgleda SKORO ko crijep :-)

Funkcija crijepa na kući nije samo pokrivanje, već on daje i određenu statičku stabilnost kući, čim ga staviš 5-6 tona na krov, a ne nekakvih 500-600kg lima.

Sky,
Ja pokril Continentalom plus. Izgleda lijepo i već 6 godina nema promjena boje. Probal onaj tamniji, Austrijski, i nije mi se dopal jer puno više pije vodu nego onaj iz Bedekovčine.
Ako nemaš potkonstrukciju s daskama i folijom ispod letvi, uzmi radije obični Continental (ne znam da li ga više proizvode, jer ga ja nisam mogel tad kupiti), jer on ima dva falca i na tavanu ti bu puno manje snijega nego s Continentalom plus. Nemam iskustva s Glinex-om.
Ah da, važno je pokrivati "na polovicu", jer je se tak bolje prikriju sitne nepravilnosti crijepa, a krov izgleda bolje pokriven.

Kumu je odletel krov pokrit salonitom (nije bil lim, već relativno lagani pokrov), poslije je pokril betonskim crijepom - i još stoji tam gde je i bil.

Edgar
15.01.2007., 13:02
Lindab je LIM i to bu uvijek ostal, a crijep je crijep. /QUOTE]

naravno da je tako, kaj ne bi bilo čudno da crijep bude limeni, a lim glineni:)

QUOTE=Zvon]
Edgare,
Jel' ti se čuje klopotanje lima na krovu dok pada kiša, ili, nedaj Bože, tuča? Kaj je sa znojenjem istog s unutrašnje strane krova (osim ako nemaš potkrovlje pa se to ne vidi?)
Istina, Lindab izgleda SKORO ko crijep :-)

pa, sikreno ja sam se toga bojao, tog zvuka.

no evo, nakon dvije godine što imam lindab nad glavom mogu reći da su to priče za malu djecu, a k tome i živim u potkrovlju, ako je sve napravljeno po pravilu niš se nečuje. nad glavom imam knauf, 10cm vune, daske letve/kontraletve, terpapir.

možda i dolazi do znojenja, nemam pojma, posljedica nema nakon 2g. vjerojatno ih neće i biti jer je krovište podaskano i obljepljeno terpapirom, pa ak se šta i kondenzira iscuri po terpapiru van.

što se buke tiće nema je. kad kiša pada u onim sobama gdje nemam krovne prozore ne čuje se gotovo ništa. tamo dje imam krovne prozore čuje se udaranje kiše po prozorima ne po limu.

buka ui lupanje se čuje samo pri izuzetno jakim nevremenima i izuzetno jakim pljuskovima...no to se čuje i kod drugih pokrova,tako me ba ruvjeravaju oni koji su pod crijepom.

dakle, tvoje konstatacije ne stoje. provjereno u dvogodišnjoj praksi

tko ne vjeruje nek svrati na kavu po najvećem pljusku.

Funkcija crijepa na kući nije samo pokrivanje, već on daje i određenu statičku stabilnost kući, čim ga staviš 5-6 tona na krov, a ne nekakvih 500-600kg lima.

moguće kod novih kuća, no takova težina bi kod mene bila veliki minus, jer je ova treća kuća napravljena na istim temeljma, pa mi je interes bio da težina na krovu bude čim manja. iz toga razloga nemam ni 'drugu deku' već je sv eiz knaufa.

Sky,
Ja pokril Continentalom plus. Izgleda lijepo i već 6 godina nema promjena boje.

da kao što već rekoh, navodno se na conti+ ne skuplja mahovina, i da se nekako sam čisti. ovo ti vjerujem.

Zvon
15.01.2007., 17:49
Svaka čast Edgare, iscrpno izvješće. Hvala!

seljačina
08.09.2007., 09:14
ja sam kupio nekakav austriski JUNGMEIER i fakat odlično izgleda i jeftiniji je od Tondacha (ako gledaš varijante crijepa u boji - glaziranog) ,a što se tiće razno raznih limova,btuvel ploča ,šndre i.t.d sve je to smeče osim eventualno gerarda ali je jebeno skup,evo stric mi ima lndab na krovu od 90 ,znač 17 godina kompletna boja se isprala (apšisala) na mjestima hrđavi ,naravno da curi svaki pokrov koji je šarafljen odozgora bez preklopa preko tog šarafa je tak jasno da če na tom šarafu procurit jer če dihtung ispod šarafa nakon 5,10 ili 15 godina strunut i mjenjaj šarafe dihtunge i.t.d. što znači sranje,šindra kad je stigla kod nas se navikivala kao odlično rješenje ,nova tehnologija bla,bla i evo je 10 godina nakon toga na krovu sranje,ista stvar sa bituvelkama,a ni betonac nije daleko od toga,na njemu mahovine više nego u šumi,jebeš sve te gluposti prirodni glineni crijep se pokazao dobar i neznam zakaj sad izmišljat toplu vodu di je netreba,ista ti je stvar s ljudima kaj bi sad svi trebali u braku,ženi kupit vibrator ,sebi nabavit gumenu lutku,a djecu napravit u epruveti i eto sad smo u 21 stolječu imamo tehnologiju baš super

d.d
10.09.2007., 14:23
principijelno govoreći da li je od glinenih crijepova bolji obični npr. Polka ili silikonizirani npr. Glinex ( neki su me upozorili da takav ne "diše" što dovodi do pojave kondenzata s donje strane krova )

svastikuti
10.09.2007., 16:45
na Tondachovom biberu , koji je postavljen prije tri godine , uz donje unutrasnje rubove formiranje bjelkastih tankih kristaloidnih naslaga.
Da li je to uobicajeno i sta to "govori" o crijepu ?

sky cruiser
12.09.2007., 20:04
neki su me upozorili da takav ne "diše" što dovodi do pojave kondenzata s donje strane krova

Bolje bi im bilo da se zamisle o svojoj izolaciji deke ili krovišta, nego "disanju" crijepa!

perimir
24.09.2007., 08:36
to je točno, ali disanje crijepa je jedna od osnovnih karakteristika glinenog crijepa. ako staviš silikon,onda takav crijep gubi svoju primarnu funkciju (na neki način je to mali klima uređaj ako ga pravilno postaviš na kontra-letvu i "ventiliraš" sa odzračnicima i opremom). silikoniziranje je inače uvedeno zbog nekvalitetnog materijala ( glina), a ne zato što je to treba! U načelu je to velika glupost-> moj glas ide prirodnom glinenom crijepu + KUPUJMO HRVATSKO jer imaju tehničku podršku za razliku od ostalih, a isto tako se lako riješe eventualne reklamacije :)

inače osobno imam novi limeni pokrov iznad sebe i mogu samo prokleti one projektante koji očito ne razmišljaju o ljudima koji žive ispod tog sranja. u ljeti je nesnošljiva vrućina, da ni klima ne može spasiti situaciju kako spada, a kad pada kiša sve se čuje ko da su ona dva legendarna skeleta na krova u akciji! ja isto zovem na kavu k sebi ali ne mora biti najveći pljusak, jer je dovoljna kiša :mad:

Lee Champa
24.09.2007., 10:05
1. silikoniziranje je inače uvedeno zbog nekvalitetnog materijala (glina):s

Radi se o lošoj izradi, a ne glini:top:

2. To sa limenim krovom - jel postavljena izolacija po propisu!:top:

DoomsdayST
24.09.2007., 10:36
Jel zna neko koja je razlika u Tondach crijepu iz Bedekovčine i Đakova...? :confused:

M.E.Đ.E.D
24.09.2007., 16:33
Jel zna neko koja je razlika u Tondach crijepu iz Bedekovčine i Đakova...? :confused:
znam ja
ovaj prvi ti je iz Bedekovčine
a ovaj drugi je iz Đakova
eto to je razlika
:zubo: :zubo: :zubo:

boomer5999
02.10.2007., 12:14
Pozdrav grupi.

Imamo star krov i želimo napraviti stan u potkrovlju. Crijep je Dilj 104 (Vinkovci) iz 1987. godine. U dobrom je stanju, imamo nešto viška za rezervu.
Problem je što se u maloprodaji ne može kupiti odgovarajući odzračnik.
(Krov za stan treba podaskati, ventilirati i dakako izolirati.)

Zamjena jednog reda Glinexom u kojem bi bili odzračni elementi ne hoda jer se Glinex i 104 razlikuju za 1 cm pa se redovi na dovoljnoj dužini ne bi slagali.

Ako se ide na ugradnju Glinex odzračnika u red sa crijepom 104 to bi i išlo uz nešto dorada na oba crijepa, ali utori kod bočnog spoja 104 i odzračnika ne pašu sasvim i pitanje je ne bi li propuštali.

Ima li netko ideju/iskustvo kako riješiti problem (osim kupiti novi crijep što je najvjerovatnija varijanta).

Unaprijed zahvaljujem.

marijoj
03.10.2007., 10:56
Pozdrav grupi.

Ima li netko ideju/iskustvo kako riješiti problem (osim kupiti novi crijep što je najvjerovatnija varijanta).

Unaprijed zahvaljujem.

mozda ovako nesto :
http://www.limas.hr/s/shopping/product_details.php?id=199&PHPSESSID=e5c68d6e5b954fa7a80d19830f7f01dc
uzmes u boji crijepa ako ima.

Marko13
03.10.2007., 15:33
Taj problem možeš riješiti i tako da staviš letvu ispod sljemenjaka i na taj ih način odigneš i postaviš plastičnu mrežicu na letvu ( zaštita od gamadi) i na to pribiješ komade pocinčanog lima kojeg oblikuješ tak da ti prihvati sljemenjake (da ih vjetar ne digne) - to je uradi sam varijanta.
Imao sam čak i napravljenu maketu koja to prikazuje :)

boomer5999
04.10.2007., 15:29
mozda ovako nesto :
http://www.limas.hr/s/shopping/product_details.php?id=199&PHPSESSID=e5c68d6e5b954fa7a80d19830f7f01dc
uzmes u boji crijepa ako ima.

Zahvaljujem, ideja je zanimljiva. Ostaji pitanje trajnosti lima prema trajnosti crijepa.
:) :) :)

boomer5999
04.10.2007., 15:30
Taj problem možeš riješiti i tako da staviš letvu ispod sljemenjaka i na taj ih način odigneš i postaviš plastičnu mrežicu na letvu ( zaštita od gamadi) i na to pribiješ komade pocinčanog lima kojeg oblikuješ tak da ti prihvati sljemenjake (da ih vjetar ne digne) - to je uradi sam varijanta.
Imao sam čak i napravljenu maketu koja to prikazuje :)

Zahvaljujem na ideji. Mislim da Tondach ima provjetravanje preko sljememenjaka, ali kako ne kužim točno iz prospekta.

:) :) :)

zh1
04.10.2007., 19:54
Tondach NEMA provjetravanje preko sljemenjaka !!

perimir
08.10.2007., 15:38
odzračivanje crijepa

bilo koji crijep se prozračuje pomoću kontra-letvi (min. 5 cm, još bolje ako je više, jer je zrak najbolji izolator), ulaz zraka je zaštitna rešetka za ptice, dok je izlaz zraka odzračnik (minimalno 1 komad izmedju para rogova)...
zove se sustav hladnog krova - inače ako su sljemenjaci u suhoj izvedbi nešto malo zraka može i tamo izaći ;)

perimir
08.10.2007., 15:41

iz bedekovčine je sustav tzv. u-kazeta,dok se u djakovu peče svaki crijep u h-kazeti pojedinačno i to u novoj tvornici (a biber u u-kazetama)....tako nešto sam pročitao, ako se ne varam
:mig:

keš
08.10.2007., 22:18
lim je zakon.:top:
zašto bi tradicionalno moralo biti bolje? glupost.

DoomsdayST
09.10.2007., 06:49
Jel zato ovi iz Đakova jeftiniji...? A znači li to i da je manje kvalitetan...?

Jer osim šta je sami crijep jeftiniji, i ostala odgovarajuća oprema je za crijep iz Đakova jeftinija...? :confused:

:ne zna:

perimir
09.10.2007., 06:55
Jel zato ovi iz Đakova jeftiniji...? A znači li to i da je manje kvalitetan...?

Jer osim šta je sami crijep jeftiniji, i ostala odgovarajuća oprema je za crijep iz Đakova jeftinija...? :confused:

koliko ja znam i iz bedekovčine i đakova je kvaliteta vrhunska

ICON
02.11.2007., 20:05
Pitanje za znalce!
Planiramo kuću pokrit crijepom. Imamo više ploha krovišta, najmanji nagib nam je 11°.
Našao sam crijep Bogener Innovo 12 koji podnosi nagib 10° ako se napravi vodoodvodna podkonstrukcija, odn. 14° ako je krovište samo podaskano; bez podaskanog 18°.

Jel to drži vodu (odnosno jel ju pušta niz krov ;-))? Kako to treba izvesti vodoodvodnu podkonstrukciju? Jel se samo podaskana konstrukcija još izolira bitumenom?

Ima još jedan crijep sličnih karakteristika, Jungmeier Universo (http://www.jungmeier.hr/universo.html).

Imate li iskustva s tim konkretnim crijepovima? Postoji li još koji sličan?

Btw. alternativa crijepu (lim, šindra, ...) ne dolazi u obzir.

Tnx!

boles
01.12.2007., 07:46
... evo i ja u fazi stavljanja krova,....kupio drvenu gradu u 10mjesec, susit ce se do 2 mjeseca,.... sad bi kupio kupe (crijep) pa evo listam,... uzeo bi mediteran ili kanalicu,... kakva su vasa iskustva s tim tipom kupe(crijepa) od raznoraznih proizvodaca,...

...drvenu gradu sam kupio u Gospicu direktno na pilani, za krov od 120m2 na 4 vode me doslo 10100kn plus prijevoz, drvo je prva klasa!

chateauxdeif
02.12.2007., 15:09
pogledaj ovo

http://m-tim.hr/o_nama.htm

mi ga imamo 18 mjeseci i za sada je jako ok

brankob
02.12.2007., 21:09
iz bedekovčine je sustav tzv. u-kazeta,dok se u djakovu peče svaki crijep u h-kazeti pojedinačno i to u novoj tvornici (a biber u u-kazetama)....tako nešto sam pročitao, ako se ne varam
:mig:

Posjedujem ob kucu i na krovu kontinental +.Kad sam pitao poznanika iz zagorja o tom crijepu samo je rekao da s vremenom pocrni pozeleni ili nesto slicno i on zbog toga nije zadovoljan.Na pitanje o limu je samo kratko komentirao da ispod njega kisne.Znaci da se rosi.Meni je osobno u prvoj ponudi bio lim koji mi se svidja a i cijena je bila povoljna.Najvaznije mi je bilo sto je to lagano.Takodjer sam mislio i na sindru koja mi se isto svidjala.Na kraju mi je nekom kompenzacijom dosao tondach.Sve je dobro ali 12 tona materijala na vrhu kuce staticki i nije bas neka fora.

perimir
21.12.2007., 09:18
... evo i ja u fazi stavljanja krova,....kupio drvenu gradu u 10mjesec, susit ce se do 2 mjeseca,.... sad bi kupio kupe (crijep) pa evo listam,... uzeo bi mediteran ili kanalicu,... kakva su vasa iskustva s tim tipom kupe(crijepa) od raznoraznih proizvodaca,...

...drvenu gradu sam kupio u Gospicu direktno na pilani, za krov od 120m2 na 4 vode me doslo 10100kn plus prijevoz, drvo je prva klasa!

svakako bih ti preporučio glineni crijep, a ako si lokalpatriota tondach je najbolji izbor što se tiče omjera cijene i kvalitete:top:

d.d
22.03.2008., 14:59
U Vukovaru proizvode (?) crijep Berg classic u istoimenoj firmi. Da li netko ima iskustva u primjeni tog crijepa? Mjerama, oblikom i materijalom vrlo je nalik Bramacu i Sibo (Sesvete?) Iz deklaracije jedina rezlika je da ima manju težinu 4,2 kg/kom ( 42kg/m2 ) !

feri
20.06.2009., 14:17
Planiram mijenjati crijep, i stavio bi Bramac Natura ( nije protector ) , dali je to dobar izbor ? ili ako mi možete preodložiti nešto bolje ? ?

cvor
22.06.2009., 09:48
Creaton Rapido je neki novi crijep... Ima 50 godina garancije... www.creaton.de

Tek sada se probijaju na naše tržište i zato imaju akcijsku ponudu.

I zato sam to kupio... I stavljam ga na kuću 1. 7. Cijena slična kao i Tondach Conti+, a crijep i izgleda slično. Sad je akcija 70 kn /m2 s PDV-om. Ide 8,4 kom na kvadrat.
Ima u bojama....

Nažalost, jedan sam od "luzera" koji su prije 15 godina stavili šindru...

Eto ako je netko vec stavio Creaton nek se javi...

marion56
24.06.2009., 11:27
hm....kolko je meni poznato postoji mediteran crijep, ali dali postoji polumediteran, bar meni jedan prijetelj kaže da on to kupuje, od nexe-a.
I on me uvjerava da ima, i da su poletvali na 34 cm. A meni je poznato da mediteran ide od 35 ma do max 35,5 cm.H sad...valjda neće biti zaheb pa skidanje letve,.....

spoki007
24.06.2009., 11:57
crijep nexe ideal (ako misli na njega) ide na 34cm letvanje

1. IDEAL
SRPS EN 1304
PROSJEČNA MASA: 2,9 – 3,1 kg
UTROŠAK NA 1m2 KROVA: cca 14,7 kom
PREPORUČENI RAZMAK LETAVA : cca 340 mm
MINIMALNI DOZVOLJENI NAGIB KROVA: 22˚
POKRIVNE DIMENZIJE: cca 340 x 200 mm
PAKIRANJE: 320 komada na paleti u pet redova (težina pakiranja: cca 1000 kg)
DIMENZIJE PAKIRANJA: 1133 x 850 mm

stuks
18.07.2009., 11:38
Pozdrav!
Na jesen planiramo raditi vikendicu na moru (ak dobijemo dozvolu :) . Pa me zanima koji crijep preporucujete?? Negib krova bi bio 22-23 stupnja.
Hvala!

aranea
23.07.2009., 10:41
jedno pitanje...ne znam dali postoji slična tema, ali da ne otvaram novu.
Što je isplativije financijski, što je jeftinije.
Glineni crijep ili gerard???
Možda čudno pitanje, ali rekli su mi da je gerard u startu jeftiniji 20kn/m2 od glinenog crijepa...nije da mi ima smisla, ali ako se netko razumije, postavlja i glineni crijep i gerard sigurno zna što je isplativije...
molim hitno odgovor...hvala

zh1
23.07.2009., 12:30
Ako se držiš pravila struke i protokola koji pojedini pokrov i priprema krovišta zahtijevaju ,onda krov pokriven crijepom ispada osjetno jeftiniji od gerarda.

aranea
23.07.2009., 13:34
ma znam...tako sam si i mislila... jer nema mi logike da gerard koji košta 140kn može ispasti povoljniji od običnog crijepa.
Jedina briga uz to mi je bilo zagrijavanje, s obzirom da se radi o tavanskom stanu bitno mi je da ne grije jako, ali zvala sam dve firme koje pokrivaju i gerard i običan glineni crijep i rekli su mi da nema razlike. Iako mi je želja gerard, ipak ću zbog svog financijskog stanja izabrati glineni. Hvala na odgovoru

Lee Champa
23.07.2009., 14:36
E sad, koji glineni? Vodonepropusni ili vodopropusni?:lol: Nije šala! Današnji crijep je samo ukras i vodopropusni pa ga moraš špricati da bude vodonepropusni!:s I koliko to na koncu košta?

aranea
23.07.2009., 14:43
jungmeier

zh1
23.07.2009., 15:00
To je dobar crijep i šteta da ga na podrućju zgb drži samo jedna firma pa nema dogovaranja oko cijene. Ovaj gore komentar o vodopropusnosti današnjih crijepova konkurira za vic mjeseca:rofl:

aranea
24.07.2009., 08:20
hvala... :mig:

Lee Champa
24.07.2009., 13:13
To je dobar crijep i šteta da ga na podrućju zgb drži samo jedna firma pa nema dogovaranja oko cijene. Ovaj gore komentar o vodopropusnosti današnjih crijepova konkurira za vic mjeseca:rofl:

Bio bi vic.....:mad:
Kolega s posla pokrio kuću i .....crijep curi ko sito:lol:
Sa trgovinom razgovarao "onak rvacki" (tražio neki certifikat). Došli dečki i na svoj račun pošpricali sa nekom voštanom farbom!
Jednom drugom liku, isto poslije "razgovora ugodnog", promijenili komplet crijep.

AC/DCfan
28.07.2009., 13:28
crijep je najbolje testirati prije kupovine - ako želite biti sigurni u kvalitetu, a za test vam treba samo 1 komad.... također PRIJE kupovine zatražiti ATEST !!!! Često se događa da cijena nije jamstvo kvalitete tj skuplji crijep može biti manje kvalitetniji na račun masovne proizvodnje dok jeftiniji zbog manje potražnje dobiva puno više brige kod proizvodnje.... znam jer radim u malom obrtu koji se bavi proizv. crijepa od 1987 god i dosad nismo imali niti jednu reklamaciju. mislim da je to najbolje jamstvo.....

zh1
29.07.2009., 06:50
Pa koji to crijepovi puštaju vodu?? Ja se sa time nisam sreo od 96-te za vrijeme obnove kad je država diktirala cijene proizvođaću pa je sukladno tome dobivala i ne/kvalitetu što je direktno osjetio samo vlasnik objekta.Naravno,uvjet je da se uzima crijep provjerene kvalitete a ne nešto što se na mala vrata kratkoroćno pokušava probiti na tržište. Pored Zagreba postoji proizvođać koji proizvodi klonirani Bramac crijep,cijena je osjetno niža a proizvod je u nekim detaljima i bolji od originala.

AC/DCfan
29.07.2009., 08:25
Pa koji to crijepovi puštaju vodu?? Ja se sa time nisam sreo od 96-te za vrijeme obnove kad je država diktirala cijene proizvođaću pa je sukladno tome dobivala i ne/kvalitetu što je direktno osjetio samo vlasnik objekta.Naravno,uvjet je da se uzima crijep provjerene kvalitete a ne nešto što se na mala vrata kratkoroćno pokušava probiti na tržište. Pored Zagreba postoji proizvođać koji proizvodi klonirani Bramac crijep,cijena je osjetno niža a proizvod je u nekim detaljima i bolji od originala.

živa istina, ovo za obnovu....
da nije taj proizvođač u smijeru jastrebarskog??? tj tamo su 2, al je 1 zatvorio proizvodnju zbog niže kvalitete....

aranea
29.07.2009., 12:21
idem danas do strmec gradnje jer znam da su oni uvoznici za jungmeier. Jel zna netko cijenu crijepa... po komadu i po m2? Čini mi se da im je svojevremeno pisalo na stranici, ali više ne piše, a ja nisam zapamtila cijenu! :rolleyes: Pa ako netko zna...pls

pravnik66
06.11.2009., 20:53
Jeli itko od vas čuo za KERAMIČKI CRIJEP? Prema tehničkom listu ima puno bolja svojstva od običnog glinenog crijepa poput puno veće izdržljivosti i puno se manje zagrijava pa je jako dobar za potkrovlja i recimo za kuće uz more (pogotovo onaj bijele boje). Moj poznanik si ga je stavio i rekao je kako je prezadovoljan. Prije nije mogao uopće živjeti na potkrovlju zbog vrućine i sad nakon sto si je stavio taj bijeli keramički crijep ni klimu ne treba. Mislim bio sam kod njega tako da sam se i sam uvjerio u to. Zato sam si ga i ja sad naručio. Prodaje ga LS-gradnja iz Varaždina i dostavljaju ga po cijeloj Hrvatskoj.

pravnik66
06.11.2009., 20:56
E da, zaboravio sam reći-taj bijeli keramički crijep tako elegantno izglada da ljudi staju i čak slikaju ga. Baš je poseban i drukčiji-nije ono standard crvene ili neke druge boje. Doduše ima ga i u tim bojama ali bijeli je poseban.

tonino2008
07.11.2009., 12:59
Pitanje za znalce!
Planiramo kuću pokrit crijepom. Imamo više ploha krovišta, najmanji nagib nam je 11°.
Našao sam crijep Bogener Innovo 12 koji podnosi nagib 10° ako se napravi vodoodvodna podkonstrukcija, odn. 14° ako je krovište samo podaskano; bez podaskanog 18°.

Jel to drži vodu (odnosno jel ju pušta niz krov ;-))? Kako to treba izvesti vodoodvodnu podkonstrukciju? Jel se samo podaskana konstrukcija još izolira bitumenom?

Ima još jedan crijep sličnih karakteristika, Jungmeier Universo (http://www.jungmeier.hr/universo.html).

Imate li iskustva s tim konkretnim crijepovima? Postoji li još koji sličan?

Btw. alternativa crijepu (lim, šindra, ...) ne dolazi u obzir.

Tnx!

Na mom krovu je nagib oko 16, stavio sam Tondach Saturn i sve 5
Imas na akciji Kreaton Balance lakirani crni oko 52kn m2 on je i za manje nagibe, raspitaj se mozda moze proc:ne zna:

tonino2008
07.11.2009., 13:02
Tondach Domino bi ti bio idealan ali je jako skup

dlasic
10.11.2009., 12:38
Na mom krovu je nagib oko 16, stavio sam Tondach Saturn i sve 5
Imas na akciji Kreaton Balance lakirani crni oko 52kn m2 on je i za manje nagibe, raspitaj se mozda moze proc:ne zna:

Bio bih zahvalan za podatak na PM gdje se može naći Balance po ovoj cijeni.

drugi11
31.01.2010., 16:15
[QUOTE=pravnik66;23425065]E da, zaboravio sam reći-taj bijeli keramički crijep tako elegantno izglada da ljudi staju i čak slikaju ga. Baš je poseban i drukčiji-nije ono standard crvene ili neke druge boje. Doduše ima ga i u tim bojama ali bijeli je poseban.[/QUOTE

Vidio sam blizu mene čovjek je stavio tamno sivi i stvarno krasno izgleda. Našao sam i tu ls-gradnju imaju svoju stranicu i sad je neka akcija za taj keramički crijep pa ko voli neka izvoli:
www.ls-gradnja.hr

zh1
31.01.2010., 18:29
Hehe,to se zove muljanje ,ti si se baš potrudio da prvim postom na forumu pomogneš forumašima sa "pravom" informacijom.

drugi11
31.01.2010., 20:09
Hehe,to se zove muljanje ,ti si se baš potrudio da prvim postom na forumu pomogneš forumašima sa "pravom" informacijom.

he he

zh1 ti bi kao stari iskusni forumaš trebao znati da uvijek postoji prvi post.
i točno je tim prvim postom potrudio sam se da pomognem forumašima koje to interesira jer koliko ja to razumijem ovdje se priča o pokrovima.
No ti nikako nemoj zaboraviti još koji put spomenuti "klonirani bramac kojem je cijena osjetno niža a proizvod je u nekim detaljima i bolji od originala." jer iz te je "prave" informacije vidljiva tvoja neizmjerna briga za forumaše.

moš mislit

bonaca55
08.02.2010., 18:39
dobija ponudu za Nexe Mediteran 4,19 Kn ko ima iskustva s njim?

1801
01.03.2010., 10:17
Htio bih da podijelimo svoja iskustva i znanje po pitanju crijepova. Kvaliteta i cijena su dakako različiti, ali "vrijednost za novac" bi trebalo da vrijede za sve opcije. Obično se sve svodi na Tondach ili Bramac. Da li skupi crijep vrijedi ili....
Podijelimo iskustva.

marion56
01.03.2010., 10:22
Htio bih da podijelimo svoja iskustva i znanje po pitanju crijepova. Kvaliteta i cijena su dakako različiti, ali "vrijednost za novac" bi trebalo da vrijede za sve opcije. Obično se sve svodi na Tondach ili Bramac. Da li skupi crijep vrijedi ili....
Podijelimo iskustva.

ima već na 10-ke tema o crijepu ovdje.

možda bi trebao malo prolistati, vidio bi već iskustva ljudi sa raznim pokrovima, a možda i čuješ nešto o Creatonu, novijem odličnom crijepu

Prob1em
01.03.2010., 17:07
ima već na 10-ke tema o crijepu ovdje.

možda bi trebao malo prolistati, vidio bi već iskustva ljudi sa raznim pokrovima, a možda i čuješ nešto o Creatonu, novijem odličnom crijepu
mozda nov kod nas, tvrtka postoji vec 125 godina :)

marion56
02.03.2010., 05:25
mozda nov kod nas, tvrtka postoji vec 125 godina :)

znam da postoji već dugi niz godina (ali 125 uh to nisam znao:eek:), ali kod nas još ni pola majstora nije čulo za taj crijep :rofl:

Prob1em
02.03.2010., 14:42
gle, vecina njih nece cuti za njega makar je u nekim situacijama jeftiniji nego konkurencija (napominjem da se radi o "nekim" situacijama, tj. izvedbama krova)

sam crijep je ajmo rec jeftin (omjer ulozeno/dobiveno), ali je oprema skupa.

to je valda kod nas to tog zadrtog mentaliteta, imamo svoju svetu kravu i to je najbolje (a nije) :D

zadro2
09.03.2010., 08:35
dobija ponudu za Nexe Mediteran 4,19 Kn ko ima iskustva s njim?

Možeš ga dobiti i 10ak % jeftinije. Prodaje ga isključivo cijena i ništa više. S druge strane tondahovi mediterani su odlični crijepovi. Tondachov MEDITERAN PLUS je zakon i to će ti svaki majstor reći no skuplji je dosta od nexe mediterana (ne bez razloga). Najbolji izbor ti je tondahova VENERA mediteran (nešto veća - 11kom/m2) a to je definitvo najbolji (ponavljam NAJBOLJI) crijep za vjetrove (bura,...), najljepši (postavljen podsjeća na kupu kanalicu) i podnosi male nagibe. Neznatno su skuplje i njene engobe (boje). Ja sam ga nažalost kupio van akcije pa me koštao nešto skuplje no nisam mogao čekati akciju. U svakom slučaju moj glas za TONDACH mediterane.

sunček
09.03.2010., 19:52
Slažem se u potpunosti sa Zadrom jer smo se nedavno uvjerili u isto.
Nedavno smo postavljali crijep na obiteljsku kuću i dobili razne ponude ali daleko najveći broj majstora nam
je preporučio Tondachov crijep. Mi smo se odlučili za Veneru crvenu engobu jer predivno izgleda.
Imali smo također i ponudu za crijep Creaton ali nam se izgledom nije sviđao jer ima premali val, ako kužite
što hoću reći, jednostavno nije to "naš" pojam lijepog krova.

Prob1em
09.03.2010., 22:12
pa nema samo jedan model :confused:

klik (http://www.creaton.de/en/)

sunček
10.03.2010., 16:53
pa vjerovatno ne postoji jedan model ali meni su ponudili samo jedan koji mi se nije
sviđao pa sam odustao od njega

Prob1em
10.03.2010., 17:12
neznam dal si vidio al inace gore sam dao link na modele :)

jenki1
10.03.2010., 19:30
Pozdrav!!

Evo da se i ja priključim ovo raspravi, prije 3 mjeseca sam poslao upit za Creaton rapido crijep za cca 140 m2 dosta jednostavnog krova i dobio sam ponudu na 18000 kn samo crijep, ozračnici rubni crijep te sljemenici. dok sam za taj isti krov dobio ponudu za tondach jupiter u visini 11000 kn a u tu cijenu su uračunati svi crijepovi, ozračnici, rubni crijepovi, sljemenici, paro propusna folija one razne zaštite protiv ptica itd itd.... Što u konačnici ispada da je tondach skoro pa duplo jeftiniji, a nemože se reći de je Creaton baš toliko bolji.
Za usporedbu creaton rapido crijep 1/1 9 kn kom a ide ga 9 kom u m2, a tondach jupiter 4,3 kn a njega ide 10 kom u kvadrat.

bonaca55
10.03.2010., 19:52
ma di je to tondach 4,3 kn? komad

Prob1em
10.03.2010., 20:05
Prijatelju,

Jupiter prirodno crveni je oko 10kn/kom (cca cca 10kom/m2), dok je Rapido prirodno crveni engobirani 9,82 kn/kom (cca 8,4 kom/m2).

Iz cega izlazi da je Jupiter oko 100kn/m2, a Rapido (engoba) 82,30kn/m2.

Jer kolko znam Rapido im je crijep koji je na akciji.

(edit: ovo su cijene bez ikakvih popusta i rabata, tj. za krajnjeg kupca)

sunček
10.03.2010., 21:22
Vidio sam sve modele creatona ali samo na internetu, kada sam obilazio trgovine građevinskim materijalom
nisam vidio baš veliki izbor izloženog creaton crijepa, vrlo malo i na najviše mjesta nemaju niti jedan uzorak,
a pogotovo ne svih ovih modela koji postoje i koji su na internetu
dok su tondachovi crijepovi izloženi skoro na svim prodajnim mjestima i to u velikom spektru i osnovni i bojani,
svi su postavljeni u onako zgodnim "krovićima" tako da si čovjek može nekako složiti u glavi sliku crijepa,
moraš priznat da je to uvjerljivije od slike s interneta i imaginarnog zamišljanja kako će to izgledati uživo

Prob1em
10.03.2010., 22:51
Tam gdje ga ja uzimam ima kojekakvih i modela i boja (isto na krovicima ;)). I to ne samo Creatona vec svih proizvođača. Ocito je do dealera, a ne proizvođača :top:

jenki1
11.03.2010., 05:20
Prijatelju,

Jupiter prirodno crveni je oko 10kn/kom (cca cca 10kom/m2), dok je Rapido prirodno crveni engobirani 9,82 kn/kom (cca 8,4 kom/m2).

Iz cega izlazi da je Jupiter oko 100kn/m2, a Rapido (engoba) 82,30kn/m2.

Jer kolko znam Rapido im je crijep koji je na akciji.

(edit: ovo su cijene bez ikakvih popusta i rabata, tj. za krajnjeg kupca)

Prijatelju evo šaljim ti račune za jedan dio crijepa tojest crijep 1/1 i rubne crjepove gdje se ljepo vidi pošto je navedeni crjep.

zh1
11.03.2010., 07:36
He,he,o tome sam ja davno pisao kako se cijena crijepa formira na razne načine tj. kako kome ,i da je kod proizvođaća najskuplji,pa su me svi dočekali na nož no nisam htio dublje u debatu.Moj dobavljač mi je prije dva tjedna taj "Jupiter" prodao po 3,90 kn za komad,pdv uračunat.

Prob1em
11.03.2010., 08:11
Ja nisam pisao po kojoj cijeni ja dobijem crijep, jer definitivno onda nebi vrijedile ove cifre koje su gore (islo bi ohoho dolje). Kolko vidim ti si mi dao neki stari racun. Ja sam vadio cijene iz 2010 cijenika. Isto tako Creaton je engoba, prednosti ne moram nabrajati...

jenki1
11.03.2010., 11:15
Ja nisam pisao po kojoj cijeni ja dobijem crijep, jer definitivno onda nebi vrijedile ove cifre koje su gore (islo bi ohoho dolje). Kolko vidim ti si mi dao neki stari racun. Ja sam vadio cijene iz 2010 cijenika. Isto tako Creaton je engoba, prednosti ne moram nabrajati...

Račun je od 12.mjeseca 2009. god a te cijene sam dobio i sada 15.02.2010 za što isto imam račun, ali to sad nije bitno. Da u pravu si da je engobe malo bolja ali mi se više sviđa prirodna boja. Engoba je relativno nova stvar na tržištu i samo vrijeme će pokazati njene prednosti i mane. a što se tiče garancije to je samo trik za prodati robu. Trenutno ovo pišem sjedeći ispod vinkovačkog crijepa ''333'' iz davne 1964. god i neka ovaj tondach doživi toliko ja sam zadovoljan :)

Prob1em
11.03.2010., 12:08
Nisu engobe ni bas takva novost, tj nisu nikakva novost.

Prednosti: estetika, upija manje vode, glađa površina (znaci zaustavlja se manje prljavstine na crijepu, sto opet znaci da ce se teze mahovina nalovit)

Mane: jedino mi na pamet pada ako bi eventualno bila neka losa engoba (recimo glinex ima neku dosta hrapavu zavrsnu obradu) pa ovo s glađom povrsinom ne stoji u tom slucaju ili tako nesto...

amater_total
11.03.2010., 13:03
Već duže vrijeme razmišljam o nexe velikoformatnom crijepu. Pred mjesec-dva je engobirani koštao 5,5 kn pa mi se to čini jako dobra opcija. Netko ima nešto više informacija ?

zadro2
11.03.2010., 17:30
Cijena nije loša al valjda je bolji od nexeovog glinexa engobiranog. Čuo sam da je i on silikoniziran kao i ostali nexeovi crijepovi. I što ti to onda govori? :flop:

Drži vodu dok majstori odu... možda ipak malo dulje ali koliko? Krov ne radiš svak dan!

sunček
11.03.2010., 21:13
Tam gdje ga ja uzimam ima kojekakvih i modela i boja (isto na krovicima ;)). I to ne samo Creatona vec svih proizvođača. Ocito je do dealera, a ne proizvođača :top:

Da, razumijem, ali ja sam bio kod najvećih trgovaca ovdje kod nas a niti u jednom nisam vidio creatonov krović, možda kod nas nisu baš zastupljeni, jer stvarno malo tko zna za njih, a nigdje se baš i ne reklamiraju tako da uistinu ostaje u sjeni vodećih konkurenata, dok tondach i reklame i uzorci i letci i transparenti takoreć iskaču iz svakog kuta!

sunček
11.03.2010., 21:25
Već duže vrijeme razmišljam o nexe velikoformatnom crijepu. Pred mjesec-dva je engobirani koštao 5,5 kn pa mi se to čini jako dobra opcija. Netko ima nešto više informacija ?

Za tvoju informaciju nexe uopće nema prirodni velikoformatni crijep nego samo
engobe, navodno zbog loše kvalitete gline, ja nisam stručnjak ali tako su mi rekli
majstori i ljudi koji su iz te struke, tako da se i u ovom slučaju slažem sa zadrom
neće to dugo držati vodu! Preporučam da razmlisliš o Tondach velikoformatnim crijepovima koji postoje i prirodni i engobirani i to veliki veliki izbor!!!!:top:

jenki1
12.03.2010., 04:57
Što se tiče nexe velikoformatnog crijepa (cezar) i ja sam doznao od par maistora da je dosta loše kvalitete to jest da ima puno vapnenca u glini pa je zato engobiran. Za malu razliku u cijeni ja bi ipakišao na Tondach jupiter ili saturn.

zadro2
12.03.2010., 18:24
pa nema samo jedan model :confused:

Vjerojatno i u Maleziji ima mediteran crijepova ali ih ne prodaju kod nas. "Valjda" je preskup prijevoz:lol:
Creaton kod nas ima samo kod nekih trgovaca i svi nude Mađarski veliki polumediteran. Mediterane iz Njemačke ni ne pokušavaju nuditi. Cijena im je nebulozna. :flop:

zadro2
12.03.2010., 18:37
http://www.goldenclay.com

Prob1em
12.03.2010., 19:25
Vjerojatno i u Maleziji ima mediteran crijepova ali ih ne prodaju kod nas. "Valjda" je preskup prijevoz:lol:
Creaton kod nas ima samo kod nekih trgovaca i svi nude Mađarski veliki polumediteran. Mediterane iz Njemačke ni ne pokušavaju nuditi. Cijena im je nebulozna. :flop:

U Varazdinu ima jako velik izbor creaton crijepa tak da je to do dealera i tocka.

"Mađarski veliki polumediteran" ti se zove Balance i za tvoju informaciju proizveden je od vrhunske gline u jednoj od najmoderinijih tvornica uopce na svijetu.

19tomo19
16.03.2010., 14:43
Zanima me gdje mogu nac crijep ''mala kikinda'' u Hrvatskoj... Stvarno mi je hitno, pa ako netko zna, zahvaljujem...

ravnalo
16.03.2010., 21:32
Zanima me gdje mogu nac crijep ''mala kikinda'' u Hrvatskoj... Stvarno mi je hitno, pa ako netko zna, zahvaljujem...

koliko komada? :)

kanjar
23.03.2010., 15:55
molim stovano clanstvo da mi komentira iskustva sa tondach Venera crijepom. prema projektu nagib je rizicnih 17 stupnjeva i ne moze biti drugaciji, a investitor zeli bas njega i ne zeli daskanje

ravnalo
23.03.2010., 17:30
oplata nije nužna, ali hidroizolacija, DA!

19tomo19
24.03.2010., 09:57
koliko komada? :)

pa oko 3000 komada?

mark99
24.03.2010., 11:19
na stranicama proizvođača ima detaljno opisano:
Minimalan nagib krova :
20° bez sekundarnog
krova
10° sa sekundarnim
krovom, koji ne
prokišnjava

kanjar
24.03.2010., 12:23
znam i ja čitati stranice proizvođača, ali mene zanimaju iskustva, ako ih ima

tonino2008
26.03.2010., 07:37
Kod mene je saturn na 18%, ali podaskan i stavljen pokrovni papir, nepusta nigdje ako ti sta znaci

ravnalo
28.03.2010., 22:09
pa oko 3000 komada?

http://www.google.hr/#hl=hr&source=hp&q=mala+kikinda&meta=&aq=0&oq=mala+kikin&fp=f1f9f7d27f80750b :rolleyes:

kanjar
29.03.2010., 08:04
hvala, dižem na 19 sa folijom bez letvanja tehnolozi tondacha tvrde da nema šanse da procuruje, vidjet ćemo šta jugo s kišom kaže

Arktur
30.03.2010., 13:56
Spremamo se na izmjenu krova stare (kamene) kuće.
Nalazi se u Dalmatinskoj zagori - vruća ljeta, hladne zime...
Koji bi mi crijep preporučili i na što bi eventualno trebao pripaziti ?

Unaprijed zahvaljujem !

Prob1em
30.03.2010., 19:15
Posto se radi o staroj kuci kako velis ja bi isao na klasiku, znaci kanalica. Mozda da razmislis od nekoj topl izolaciji...

Arktur
31.03.2010., 07:28
Posto se radi o staroj kuci kako velis ja bi isao na klasiku, znaci kanalica. Mozda da razmislis od nekoj topl izolaciji...

Imaju li veze klimatski uvjeti s izborom crijepa ?
Osobno mi se kanalica izgledom sviđa, ali sam mislio da se ona stavlja u primorju i na otocima gdje su zime blage. Kao što sam rekao kuća je u zagori a tamo zimi zna biti gadne hladnoće...

Karanana
31.03.2010., 11:37
Na kojoj web starnici mogu pogledati taj madjarski polumediteran?

Prob1em
31.03.2010., 18:38
Imaju li veze klimatski uvjeti s izborom crijepa ?
Osobno mi se kanalica izgledom sviđa, ali sam mislio da se ona stavlja u primorju i na otocima gdje su zime blage. Kao što sam rekao kuća je u zagori a tamo zimi zna biti gadne hladnoće...

Postoje 2 nacina postavljanja kanalice. Uredan i neuredan :D

Uredan ti je sa kopcama i kanalica ide na posebne gutanit ploce koje su bas za to. Nuredan ti je sa mortom. :)

Zato sam ti i sugerirao da razmislis i o toplinskoj izolaciji, jer neces bas sa crijepom postici topl izolaciju.

Na kojoj web starnici mogu pogledati taj madjarski polumediteran?

klik (http://www.creaton.de/en/productrange/roof/interlocking-tiles/balance-84-pcsm2/)

Arktur
01.04.2010., 14:11
[QUOTE=Prob1em;25861707]Postoje 2 nacina postavljanja kanalice. Uredan i neuredan :D

Uredan ti je sa kopcama i kanalica ide na posebne gutanit ploce koje su bas za to. Nuredan ti je sa mortom. :)

Zato sam ti i sugerirao da razmislis i o toplinskoj izolaciji, jer neces bas sa crijepom postici topl izolaciju.

Nije mi bitna toplinska izolacija, u kući se rijetko boravi...
Čisto me zanimalo ima li razlike u sastavu crijepa npr: Kontinental+ i Mediteran ili je razlika samo u obliku.
Mislio sam da je možda npr. Kontinental predviđen za hladnije zime, a Mediteran za primorske uvjete ....

lostcase
01.04.2010., 14:19

Znam ja ako te jos zanima. :)

dimosphobos
04.04.2010., 23:43
U Varazdinu ima jako velik izbor creaton crijepa tak da je to do dealera i tocka.

Uskoro idem u obilazak dealera. OK, skuzio sam da je Creaton skup, ali nadam se da ce se naci nekakva dobra opcija za mene.
Koliko vidim, dva susjeda su ne tako davno mijenjala crijep (oba "gastarbajteri") i kod oba vidim da je "ostario", barem vizualno.
Za par godina ce izgledati gore nego moji koji je na krovu 40 godina! :flop:
Gdje u Vz i oko Vz na pogledam, daj neke adrese... (za Labernu znam).

Prob1em
05.04.2010., 08:22
Imas PM :)

Karanana
07.04.2010., 10:52
Gdje mogu u Splitu ili okolici nabaviti univerzalni zavrsni- rubni crijep u L formi?
Isti zelim koristiti na postojecem krovu koji je uradjen davno bez zavrsnih crijepova. Krov je radjen sa starom kikindom.
Unaprijed hvala!

Prob1em
07.04.2010., 13:10
Gdje mogu u Splitu ili okolici nabaviti univerzalni zavrsni- rubni crijep u L formi?
Isti zelim koristiti na postojecem krovu koji je uradjen davno bez zavrsnih crijepova. Krov je radjen sa starom kikindom.
Unaprijed hvala!

ak neces moci nabavit crijep stavi klasicnu vjetarlajsnu (lim).

java_sk
08.04.2010., 07:14
pozdrav.napravio sam nadstresnicu i kosina krova mi je po izracunu nekih 12-13 stupnjeva i zanima me koji crijep bi valjalo uzeti????mislio sam utoreni biber,ali ne znam bi li mi podlijevalo kad se snijeg pocne topiti????

java_sk
09.04.2010., 10:25
ima li tko da se razumije u pokrivanje krova da ne kupim krivi crijep?

Prob1em
09.04.2010., 10:38
ima li tko da se razumije u pokrivanje krova da ne kupim krivi crijep?

preblagi ti je nagib to za utoreni biber, odi u ducan i oni ce ti reci koje imas mogucnosti

java_sk
09.04.2010., 21:41
njima je cilj prodaja i trgovcima ne treba vjerovati...izgleda da cu morati staviti lim iako je meni dosta ruzniji od crijepa...

Prob1em
10.04.2010., 01:33
Rađe stavi šindru.

Šindra ti se sad radi na staklenim vlaknima i puno je izdrzljivija od onih prvih koje su bile na papiru.

java_sk
10.04.2010., 09:54
ok,šindra je ljepša od lima,ali opet sam skeptican jer ju je masa ljudi popljuvala.najvise bih volio crijep samo ne znam koji bi bio najbolji za tako mali nagib...da li toundachova venera ili nesta slicno mozda??

Prob1em
10.04.2010., 15:16
ok,šindra je ljepša od lima,ali opet sam skeptican jer ju je masa ljudi popljuvala.najvise bih volio crijep samo ne znam koji bi bio najbolji za tako mali nagib...da li toundachova venera ili nesta slicno mozda??

pa zato velim ovu koja je na staklenim vlaknima, pljuje se ono sranje kaj je na papiru

java_sk
12.04.2010., 06:38
hvala,budem malo i sindru pogledao.a znas li mozda kako se postavlja???mogu li to sam?znaci,zabio sam brodski bod i preko njega terpapir-moze li sindra na to????

Prob1em
12.04.2010., 09:41
hvala,budem malo i sindru pogledao.a znas li mozda kako se postavlja???mogu li to sam?znaci,zabio sam brodski bod i preko njega terpapir-moze li sindra na to????

Ja znam kak se postavlja :D

Mozes sam, ali bi ti trebao neko pokazat prije, a naravno sve ovisi i o tvojoj vjestini :top:

Da je postavljena kako spada onda ni netreba ljepenka...

readycool
12.04.2010., 20:33
Gdje ima za kupiti bramac crijep? Preferiram zagreb, istočni dio grada, Sesvete i slično...
Gdjegod sam bio neki nemaju rubne, neki nemaju sljemenjake.. Ne da mi se na 100 strana ići jer ne trebam puno crijepa... stotinjak komada...

Trebam klasik protector crveno smeđi... thx :)

viking dr.
12.04.2010., 20:42

Mislim da bi Ti bila osb ploče bolja solucija jer je to prešano i ne radi kao brodski pod,da Ti ne bi pucala šindra.I bilo bi poželjno da napraviš ventilirajući krov.

Prob1em
12.04.2010., 22:28
Mislim da bi Ti bila osb ploče bolja solucija jer je to prešano i ne radi kao brodski pod,da Ti ne bi pucala šindra.I bilo bi poželjno da napraviš ventilirajući krov.

radi se o nadstresnici :top:

viking dr.
13.04.2010., 22:14
Onda Ti je dovoljan brodski pod,ja mislio da se radi o kući.:bonk:

Prob1em
14.04.2010., 09:38
samo pazi da ne kupis vece cavle od debljine poda...

java_sk
15.04.2010., 21:09
cim nadem vremena izgleda da cu sindru kupiti,pa koliko traje-traje...nasao sam u obi-ju na akciji neku sa staklenim vlaknima za 45 kn m2,sad da li ta valja???i recimo da je postavljam sam-nisam to nikada ni gledao,kamo li radio...po nekom mom videnju,prvi red s donje strane stavim "po spagi",zabijem gornji dio,brenerom zagrijem onaj srednji dio,na to nalijepim novi komad koji opet zabijem itd,itd??????da li bi to bilo ispravno???

p.s. na brodski pod sam vec zabio,kako vi svi to zovete-ljepenku-ja terpapir...:ne zna: ,valjda to nista ne smeta...

viking dr.
15.04.2010., 21:23
Nisam siguran ali mislim da se prvi red kontra postavlja

Prob1em
15.04.2010., 21:43
Na prvom redu ti se plocice izrezu van tak da samo ravno ostane. Ne trebas nista brenerom grijat, kad dođe prvo sunce sindra ce se sama zaljepit. Imas na njoj zareze tak da nebres fulat kaj se tice postavljanja. Trebalo bi biti i na ambalazi nacrtano. Bar 15 godina ces biti bez brige (uz uvjet da ju vjetar ne potrga). Sljemenjaci ti se rade tak da plocice izrezes od rubova gdje zavrsavaju potkoso gore do kraja sindre. Neznam dal si me skuzio :)

Sretno :top:

java_sk
16.04.2010., 20:29
skuzio sam i puno ti hvala:top:

dimosphobos
26.04.2010., 20:54
Posto je odluceno da kupujem Nexe Cezar (ovaj tjedan), a moram poslati nekog drugog u shopping jer sam u guzvi, a "akcija" je do 01.05., zanima me da li netko ima info, koja je cijena pocetne ploce/rubne kape zljebnjaka? :ne zna:

http://www.nexe.hr/UserDocsImages/okt_cez_katalog_hr_preview.pdf (2,5MB)

jozija
12.05.2010., 19:45
Pozdrav.
Kako sam pred odlukom koju vrstu crijepa kupiti, zanima me dali si kupio Cezar i kako si zadovoljan? Ja se dvoumim između Nexe Cezara i Bramac Klasik Protectora, pa ako netko ima nekih iskustava i savjeta da ih podijeli. Krov je 22 stupnja nagiba pa mi je i to ograničenje u izboru.

bond007
14.05.2010., 18:57
jel tko zna koliko otprilike naplaćuju izmjenu crijepa? Mislim da tu nema posla dan-dva, jedna susjeda platila 8000,meni je to malo previše, pa me zanima ako su drugi imali kakvog iskustva

dimosphobos
14.05.2010., 20:57
Pozdrav.
Kako sam pred odlukom koju vrstu crijepa kupiti, zanima me dali si kupio Cezar i kako si zadovoljan? Ja se dvoumim između Nexe Cezara i Bramac Klasik Protectora, pa ako netko ima nekih iskustava i savjeta da ih podijeli. Krov je 22 stupnja nagiba pa mi je i to ograničenje u izboru.

Kupio sam, ali ide tek krajem srpnja/pocetkom kolovoza na krov. Ma kod mene ima vise razlicitih nagiba, komplikacija raznih. Taj mi je djelovao najpovoljnije, ispalo mi 58KN/m2. Ne znam, mozda je sad jos povoljniji. :ne zna:
Letve/rogovi se takodjer suse. Ispilio sam si 5x4 letve, iako je u katalogu 5x3. Od viska glava ne boli! :mig:

Obrati se Prob1emu, on ti je "drveni mestar"!:D

ravnalo
14.05.2010., 22:48
jel tko zna koliko otprilike naplaćuju izmjenu crijepa? Mislim da tu nema posla dan-dva, jedna susjeda platila 8000,meni je to malo previše, pa me zanima ako su drugi imali kakvog iskustva

100

Ina78
23.06.2010., 13:59
prije 14 godina stavili smo šindru tegola canadese,konstrukcija krova nije podnašala veći teret... već nakon godinu dana terase su nam bile pune crnih granula koje su padale s krova...i to se nastavilo u ogromnim količinama do danas...južna strana krova je totalno uništena-raspada se(nema više gumiranih granula na šindri), sjeverna u puno boljem stanju..

ovo ljeto mjenjamo pokrov i odlučili smo se za skroz novu konstrukciju krovišta jer šindra ne dolazi u obzir..

zanimaju me iskustva sa glinenim crijepom u tamnoj boji (smeđa/crna)

tnx

zh1
23.06.2010., 20:22
Moj deda je uvijek tvrdio da su crveni auti najbolji.! Tako je i sa crijepom:eek:

Prob1em
23.06.2010., 20:41
normalno da je engoba u prednosti nad obicnim crijepom...

mare042
05.07.2010., 09:37
Ima li tko kakvog iskustva s Oktavijan (Nexe) crijepom?
Da li je kvalitetniji Nexe ili Creaton?

Prob1em
05.07.2010., 09:47
Ima li tko kakvog iskustva s Oktavijan (Nexe) crijepom?
Da li je kvalitetniji Nexe ili Creaton?

Creaton je za Nexe premium proizvod (a i za sve ostale)

mare042
05.07.2010., 09:51

OK, izbacujem Nexe . Znaš li neki Creatonov crijep za krov malog nagiba?

Prob1em
05.07.2010., 10:18
OK, izbacujem Nexe . Znaš li neki Creatonov crijep za krov malog nagiba?

a sta je tebi malo?

Balance ide od 12° http://www.creaton.de/en/productrange/roof/interlocking-tiles/balance-84-pcsm2/

Rapido ide od 16° http://www.creaton.de/en/productrange/roof/interlocking-pantile/rapido-81-pcsm2/

mare042
05.07.2010., 11:06
a sta je tebi malo?

Balance ide od 12° http://www.creaton.de/en/productrange/roof/interlocking-tiles/balance-84-pcsm2/

Rapido ide od 16° http://www.creaton.de/en/productrange/roof/interlocking-pantile/rapido-81-pcsm2/

Računala sam da je nagib oko 16° - za to bi mi odgovarao ovaj Balance. Tenks!

miha0503
07.07.2010., 19:25
Jel ima tko kako iskustvo s Tondach Saturnom i koja mu je trenutna cijena?

ledeni vjetar
17.07.2010., 10:27

Pitala bih predstavnika Creatona odnosno Prob1em-a da li zna što je gerila marketing i koliko ga za to plačaju?

Prob1em
17.07.2010., 15:58
Pitala bih predstavnika Creatona odnosno Prob1em-a da li zna što je gerila marketing i koliko ga za to plačaju?

niti znam (pretpostavljam), niti me zanima, niti sam prodavac, a bogami niti me placaju za ovo.

Ja bi pitao tebe koliko si krovova porkila sa Nexe, koliko sa Tondach, koliko sa Bramac, a koliko za Creatonom da mi tu soliš pamet?

edit: da se nadovežem:

mozda se varam, ali mislim da nisam nigdje napisao da su ostali crijepovi smece, ako jesam (neda mi se traziti, ali sumnjam da jesam) onda to povlacim jer sam to rekao iz zezancije. Ako ljudi od mene traze ja cu im na krov staviti i 30 god. stari crijep (ima i takvih slucajeva). Cinjenica je ta da tako kvalitetan crijep nikad nije bio jeftiniji, sad tko oce nek si kupi, ko nece nece kupit. To je najmanje moj problem. Ja sam tu da dam (tj. trudim se dati) sto kvalitetniji savjet. Na PM me vec pitalo brdo ljudi kojekakvih tehnickih pitanja sto se tice krovista i stvarno se trudim svima sto kvalitetnije odgovoriti. Ne vidim koji je tvoj problem.

Hvala

sunček
19.07.2010., 21:56
[QUOTE=Ina78;27398665]prije 14 godina stavili smo šindru tegola canadese,konstrukcija krova nije podnašala veći teret... već nakon godinu dana terase su nam bile pune crnih granula koje su padale s krova...i to se nastavilo u ogromnim količinama do danas...južna strana krova je totalno uništena-raspada se(nema više gumiranih granula na šindri), sjeverna u puno boljem stanju..

ovo ljeto mjenjamo pokrov i odlučili smo se za skroz novu konstrukciju krovišta jer šindra ne dolazi u obzir..

zanimaju me iskustva sa glinenim crijepom u tamnoj boji (smeđa/crna)

ja bih od glinenih crijepova preporučio Tondachov Satur ili Jupiter koji postoje i u crnoj i u smeđoj boji i prelijepo izgledaju (slike krovova sa spomenutim crijepovima možeš i vidjeti na www.tondach.hr) a što se tiče kvalitete nema sumnje da je to najkvalitetniji glineni crijep. Moj stric ima na kući u Bistri smeđi saturn i prezadovoljan je tako da ti pišem iz iskustva. :top:

Prob1em
19.07.2010., 22:04
Najkvalitetniji glineni crijep je biber, dokaz su ti tisuce kuca koje su stare min 100+ godina (kolko para, tolko muzike). Kvaliteta uvelike ovisi o kvaliteti gline sa mjesta iskopa, a definitivno ima kvalitetnijih od ovih nasih u hrvatskoj.

ledeni vjetar
19.07.2010., 22:15
niti znam (pretpostavljam), niti me zanima, niti sam prodavac, a bogami niti me placaju za ovo.

Ja bi pitao tebe koliko si krovova porkila sa Nexe, koliko sa Tondach, koliko sa Bramac, a koliko za Creatonom da mi tu soliš pamet?

edit: da se nadovežem:

mozda se varam, ali mislim da nisam nigdje napisao da su ostali crijepovi smece, ako jesam (neda mi se traziti, ali sumnjam da jesam) onda to povlacim jer sam to rekao iz zezancije. Ako ljudi od mene traze ja cu im na krov staviti i 30 god. stari crijep (ima i takvih slucajeva). Cinjenica je ta da tako kvalitetan crijep nikad nije bio jeftiniji, sad tko oce nek si kupi, ko nece nece kupit. To je najmanje moj problem. Ja sam tu da dam (tj. trudim se dati) sto kvalitetniji savjet. Na PM me vec pitalo brdo ljudi kojekakvih tehnickih pitanja sto se tice krovista i stvarno se trudim svima sto kvalitetnije odgovoriti. Ne vidim koji je tvoj problem.

Hvala

Ne vidiš moj problem zato što ga nema, a tvoj je očit, a to je slaba prodaja crijepa kojeg stalno promoviraš.

sunček
19.07.2010., 22:31
Najkvalitetniji glineni crijep je biber, dokaz su ti tisuce kuca koje su stare min 100+ godina (kolko para, tolko muzike). Kvaliteta uvelike ovisi o kvaliteti gline sa mjesta iskopa, a definitivno ima kvalitetnijih od ovih nasih u hrvatskoj.

Zar nisu kuće u Dalmaciji stoljećima prekrivene kupom kanalicom koja je također glineni crijep pa ne znam zašto bi biber bio najkvalitetniji glineni crijep. Sigurno je da su oba kvalitetni glineni crijepovi, ne možeš gledati tako usko područje.A i ne slažem se baš da je glina iz inozemstva isključivo kvalitetnija od ove naše u HR. Imaš dokaz za to ili?

Prob1em
20.07.2010., 16:44
Ne vidiš moj problem zato što ga nema, a tvoj je očit, a to je slaba prodaja crijepa kojeg stalno promoviraš.

Curica, samo ti meni odgovori na gore postavljeno jednostavno pitanje. Ako nemozes otvori temu u podforumu vrt i tamo pisi koliko si gredica okopala. Ja sam majstor, a ne prodavac ali ti si ocito ogranicena pa ti je neke stvari tasko shvatiti. Gore sam napisal da me boli ona stvar dal ces stavit staru kikindu ili bečej ili pak neki crijep koji je klasama iznad toga.

@ suncek- sory, mislio sam iskljucivo na kontinentalni dio.

LP

Armstrong
20.07.2010., 20:20
Prob1em
Sve tvoje postove na ovoj temi potpisujem. Za svaki si post upravu i vidi se da radiš s time.

Ledeni vjetar: nije svaka kvaka za seljaka, kako bi se reklo. Ako želiš crijep koji će trajati barem 40godina- mislim biti kao novi, onda uzmeš creaton s engobom. A ako ne fino, kao i ostali manje upućeni i seljaci koji se kurče da su nexe i tondach najbolji crijepovi odlaze u pevec po njega :zubo: . Pogledaj recimo tondach continental- pa to je crijep što se vizije tiče užasan (mislim na onaj bez premaza), za 6god dobije mahovinu i jako grdo izgleda.

Što pak se gore navedene šindre tiče čitaj: NITI U LUDILU. To za naše podneblje nije- naša kanadska šindra nema veze s pravom američkom šindrom. Kada u zimi padne snijeg i nakon nekog vremena se počne topiti, ako ponovo naglo padne temperatura, led se stvori malo ispod reški šindre, te on kasnije povlači i trga šindru, dok o tuči da i ne govorimo. Da dobiješ šindru badave, ne uzimaj, jer je i to trošak s obzirom na kvalitetu. Imao sam na psećoj kućici šindru, kada se počela trgati, jednostavno sam prekipio i kupio sam crijep sa svim mogućim premazima (creaton naravno) i za m2 platio 150kn, ali nema premca.
Uvijek crijep, ali uvijek. Nikakav lim - tijekom vremena dolazi do laganog otpuštanja šarafa i zna se dogoditi da vjetar raskrije cijelu kuću- što je u konačnici užasno skupo, dok vjetar crijepa nemože cijelog odnjeti zbog težine. Baci nekoliko komada, ali ne i cijeli krov. Znači koliko se ušaparalo na limu 4verostruko se kasnije plati.
Za mene najbolji crijep je biber- dok su kanalice tema za sebe :top:

zh1
20.07.2010., 20:51
Hehe,evo otkrio se zastupnik "Creatona" !! Ovaj post od @ Armstronga izgleda kao kad novinar pripravnik po zadatku piše članak na temu o kojoj nema blage veze pa se posluži općom enciklopedijom umjesto stručnom literaturom.Svaki pokrov je onoliko dobar koliko se ispoštuju pravila ugradnje sukladno podneblju u kojem se pokriva. Meni vjetar u zadnjih 20 godina nije dignuo nijedan limeni krov ,i ni šindra nije sporna ukoliko se pazi koja se kupuje i na kakvu se podlogu postavlja. Na kučici od mojeg pesa je već 18-tu godinu i još je kao nova,prije će istrunuti limarija jer je od vulgaris pocinčanog lima.Svojim pljuvačkim riječnikom je veliku masu ljudi prozvao seljacima i neupućenima jer si nije dao malo truda i došao do statističkog podatka koji govori da je upravo taj "tondach"(najčešće continental +) najprodavaniji crijep u Hrvatskoj.

Akrap
21.07.2010., 08:00
.....ne mogu ne primjetiti, da ovdje čim nešto pohvališ odmah si zastupnik :)

na Creaton me uputio jedan prijatelj arhitekt, a onda sam i sam malo proučio tematiku i dojma sam da je Creaton najbolji što se trenutno nudi...
radim krov idući tjedan, i odabrao sam CREATON BALANCE, crnu engobu
uzeo sam "najboljeg" (bar se nadam) krovopokrivača u mom gradu, i on smatra da je odličan izbor...
i na kraju, pitao sam lika na stovarištu, kako ide prodaja Creatona, i on mi veli: "sve bolje i bolje"....

ne omalovažavam Tondach, niti Bramac, niti ostale, ali eto, meni se čini da je ovaj najbolji....
javim vam za 50god kako sam prošao :zubo:

Armstrong
21.07.2010., 09:52
.....ne mogu ne primjetiti, da ovdje čim nešto pohvališ odmah si zastupnik :)

na Creaton me uputio jedan prijatelj arhitekt, a onda sam i sam malo proučio tematiku i dojma sam da je Creaton najbolji što se trenutno nudi...
radim krov idući tjedan, i odabrao sam CREATON BALANCE, crnu engobu
uzeo sam "najboljeg" (bar se nadam) krovopokrivača u mom gradu, i on smatra da je odličan izbor...
i na kraju, pitao sam lika na stovarištu, kako ide prodaja Creatona, i on mi veli: "sve bolje i bolje"....

ne omalovažavam Tondach, niti Bramac, niti ostale, ali eto, meni se čini da je ovaj najbolji....
javim vam za 50god kako sam prošao :zubo:

Sretno :top:

Armstrong
21.07.2010., 10:03
Hehe,evo otkrio se zastupnik "Creatona" !! Ovaj post od @ Armstronga izgleda kao kad novinar pripravnik po zadatku piše članak na temu o kojoj nema blage veze pa se posluži općom enciklopedijom umjesto stručnom literaturom.Svaki pokrov je onoliko dobar koliko se ispoštuju pravila ugradnje sukladno podneblju u kojem se pokriva. Meni vjetar u zadnjih 20 godina nije dignuo nijedan limeni krov ,i ni šindra nije sporna ukoliko se pazi koja se kupuje i na kakvu se podlogu postavlja. Na kučici od mojeg pesa je već 18-tu godinu i još je kao nova,prije će istrunuti limarija jer je od vulgaris pocinčanog lima.Svojim pljuvačkim riječnikom je veliku masu ljudi prozvao seljacima i neupućenima jer si nije dao malo truda i došao do statističkog podatka koji govori da je upravo taj "tondach"(najčešće continental +) najprodavaniji crijep u Hrvatskoj.

Kao prvo, nisam nikakav zastupnik creatona, uostalom vidi se da ne živim u hrv.
Nemaš kaj izabirati šindru. Nije za naše podneblje. Postojao je jedan kompleks od 30kuća u nizu, bile su prekrivene šindrom i nakon 10god, istrunala cijela konstrukcija unatoč majstorima kakav si ti. Ko voli nek izvoli.
U životu pogledaj oko sebe, pa ćeš shvatit da ono što je najprodavanije nije i najbolje :D . "U hrv je od mobitela najprodavaniji iphone, što ne znači da je najbolji". Imam masu poznanika koji su imali šindru, najviše 10god i morali su je zamijeniti.
Vidim da si zadivljeni kvalitetom tondacha, pa ti prepuštam zadovoljstvo, te ga preporuči cijeloj hrvatskoj. Samo tako i nastavi :top: .
One malo bolje proizvode zanemari i neka svi krenu prema tvojoj logici.
Moja logika je: neka svaki kupi što želi, ako je netko spreman odvojiti veću svotu novca neka kupi creaton, a ako ne, neka kupi nešto drugo

zh1
21.07.2010., 12:56
Eto vidiš kako nakon malo razmišljanja i exyu gastarbeiter dođe do pravog zaključka :"neka svaki kupi što želi, ako je netko spreman odvojiti veću svotu novca neka kupi xxxxxxxx, a ako ne, neka kupi nešto drugo", jer vjerovao ili ne ,i u "hrv" se nađe pokoji čovjek sa parom (a da ju nije zaradio na njemačkoj baušteli) pa kupuje ono što smatra da mu je najbolje.Inače,kako reče kolega @Prob1em,svi mi stavljamo strankama na krov ono što sami požele,staro ili novo,a ovo što ja pišem,pišem iz prve ruke na temelju vlastitog iskustva i praćenja trendova i prometa a ne sa gledišta onog što imam na vlastitom krovu.Koliko ste Vi @ Armstrong ,krovova u životu,raskrili ,sklepali i pokrili crijepom,slamom,šindrom,golim ter papirom..... da možete tako samouvjereno tvrditi što može a što ne može???Znate li da majstori "kao ja" kad pokrivaju šindrom ,na podlogu zavare bitumensku ljepenku pa onda tu istu šindru brenerom vare za ljepenku (tako da nema čavla koji bi perforirao zaštitni sloj) pa kad šindra (ako!!) istrune krovnoj konstrukciji ne nanosi nikakvu štetu!!Nemojte po cijelom forumu vrijeđati ljude po pitanju tendi,crijepa,kade ili krova već pokušajte iznijeti svoj stav na svima prihvatljiv način.
Inače,moj odabir naj-crijepa bi bio Jungmeier ili Nibra ,tek da napomenem!!

cd_covers
21.07.2010., 13:17

Creaton ne znam, ali imamo na kući Jungmeier crijep i ne vidim po čemu bi bilo koji crijep bio bolji...kad smo kupovali geldalo se na kvalitetu i ovaj nam se činio najkvalitetniji(Tondah, Bramac, Creaton smo gledali)....zasad u 2 godine nema niti najmanje zamjerke (iako je to prekatak rok za stvarno iskustvo).
Creaton ima dobar marketing i pretstavljaju se kao najbolji od najboljih što se meni čini samo kao dobra priča.
Tondach mi se nije činio kao crijep u klasi Jungmeiera kad ih direktno usporediš.

Armstrong
21.07.2010., 14:07
Znate li da majstori "kao ja" kad pokrivaju šindrom ,na podlogu zavare bitumensku ljepenku pa onda tu istu šindru brenerom vare za ljepenku (tako da nema čavla koji bi perforirao zaštitni sloj) pa kad šindra (ako!!) istrune krovnoj konstrukciji ne nanosi nikakvu štetu!!!

Bravo, pametno moje :rofl: . :bicedobro:

Mogli bi ovdje raspravljati do 2666 godine,pa ništa. Svaki vozi svoju teoriju i neka na tome ostane. Vi kažete jedno, cdcovers drugo, ja treće i nikad nećemo doći na zelenu granu. :ziba:
Uostalom jednu kući imam pokrivenu i sa slamom (škopom) i prezadovoljan sam time.

majstor52
21.07.2010., 18:05
Eto vidiš kako nakon malo razmišljanja i exyu gastarbeiter dođe do pravog zaključka :"neka svaki kupi što želi, ako je netko spreman odvojiti veću svotu novca neka kupi xxxxxxxx, a ako ne, neka kupi nešto drugo", jer vjerovao ili ne ,i u "hrv" se nađe pokoji čovjek sa parom (a da ju nije zaradio na njemačkoj baušteli) pa kupuje ono što smatra da mu je najbolje.Inače,kako reče kolega @Prob1em,svi mi stavljamo strankama na krov ono što sami požele,staro ili novo,a ovo što ja pišem,pišem iz prve ruke na temelju vlastitog iskustva i praćenja trendova i prometa a ne sa gledišta onog što imam na vlastitom krovu.Koliko ste Vi @ Armstrong ,krovova u životu,raskrili ,sklepali i pokrili crijepom,slamom,šindrom,golim ter papirom..... da možete tako samouvjereno tvrditi što može a što ne može???Znate li da majstori "kao ja" kad pokrivaju šindrom ,na podlogu zavare bitumensku ljepenku pa onda tu istu šindru brenerom vare za ljepenku (tako da nema čavla koji bi perforirao zaštitni sloj) pa kad šindra (ako!!) istrune krovnoj konstrukciji ne nanosi nikakvu štetu!!Nemojte po cijelom forumu vrijeđati ljude po pitanju tendi,crijepa,kade ili krova već pokušajte iznijeti svoj stav na svima prihvatljiv način.

Podržavam veliki dio ovdje napisanog u vezi sa krovovima i pokrovom ,jer mislim da poznam tu problematku jako dobro.
Kada se danas malo osvrnemo na ranije godine i na nćine, kako se postupno u tu struku uvode nove spoznaje i dostignuća , tako raste proporcionalno i sama kvaliteta radova . Naravno , sve je uvijek ipak podložno i proporcionalno uloženim financijama , pa se tako i moramo ponašati. Neozbiljno je ocjenjivati pokrov koji je položen na neki objekt ,onak ,samo da je gor,ili kada se krov kvalitetno pripremi sa dobrom podlogom da i sam pokrov traje.
Nismo više u "doba Turaka" da se dim ispušta pod crijep, jer se plača porez na dimnjake. a niti ostale zemlje nisu došle do novih spoznaja preko noći,več pomnim pračenjem trentnih stanja i promjena ,sa naglaskom na bolje i trajnije rješenje.

Osobno sam na svoj krov polagao šindru i vario ljepnku i šindru.i sve uredno stoji već 15 godina,bez vidnih promjena. Naravno da ništa nije vječno,pa ni crijep ,ni šindra.ali treba ipak dati prednost struci i novim spoznajama,temeljenih na dugogodišnjem iskustvu.

Armstrong
16.08.2010., 22:23
Creaton ne znam, ali imamo na kući Jungmeier crijep i ne vidim po čemu bi bilo koji crijep bio bolji...kad smo kupovali geldalo se na kvalitetu i ovaj nam se činio najkvalitetniji(Tondah, Bramac, Creaton smo gledali)....
Creaton ima dobar marketing i pretstavljaju se kao najbolji od najboljih što se meni čini samo kao dobra priča.

E onda imaš loše poznavanje materijala, vidim da, ipak nije to teka za tebe.

titicaca
24.08.2010., 17:58
Jeli itko od vas čuo za KERAMIČKI CRIJEP? Prema tehničkom listu ima puno bolja svojstva od običnog glinenog crijepa poput puno veće izdržljivosti i puno se manje zagrijava pa je jako dobar za potkrovlja i recimo za kuće uz more (pogotovo onaj bijele boje). Moj poznanik si ga je stavio i rekao je kako je prezadovoljan. Prije nije mogao uopće živjeti na potkrovlju zbog vrućine i sad nakon sto si je stavio taj bijeli keramički crijep ni klimu ne treba. Mislim bio sam kod njega tako da sam se i sam uvjerio u to. Zato sam si ga i ja sad naručio. Prodaje ga LS-gradnja iz Varaždina i dostavljaju ga po cijeloj Hrvatskoj.

I meni se bijeli keramički crijep jako sviđa, a cijena je prava sitnica 250kn po kadratu :eek: Vjerujem da hladi kuću a ohladio bi i moj kućni budžet da njega kupim :flop:

Prob1em
24.08.2010., 18:27
I meni se bijeli keramički crijep jako sviđa, a cijena je prava sitnica 250kn po kadratu :eek: Vjerujem da hladi kuću a ohladio bi i moj kućni budžet da njega kupim :flop:

a kakvi je crijep nego keramički? Znate vi opce sta je keramika???

evo vam štivo da ne ispadate smiješni klik (http://www.riteh.uniri.hr/zav_katd_sluz/zm/pdf/nastava/materijali/skripta/skripta-lekcija_10(mtr).pdf)

titicaca
24.08.2010., 21:36
blush :) meni nije teško priznati... zaista nisam znala klasifikaciju keramike, nije moja struka pa mi se valja može oprostiti :cerek: volim svašta novoga čuti i saznati, zato hvala :top: Probljem, stvarno mi je bila informativna ova lijepo i jasno napisana prezentacija :)
dakle, moj komentar bi bio kako mi se sviđa taj bijeli glineni glazirani crijep od CERAMITa ali je zaista prepreskup u odnosu na druge jednako tako glinene crjepove :D

Prob1em
24.08.2010., 21:51
blush :) meni nije teško priznati... zaista nisam znala klasifikaciju keramike, nije moja struka pa mi se valja može oprostiti :cerek: volim svašta novoga čuti i saznati, zato hvala :top: Probljem, stvarno mi je bila informativna ova lijepo i jasno napisana prezentacija :)
dakle, moj komentar bi bio kako mi se sviđa taj bijeli glineni glazirani crijep od CERAMITa ali je zaista prepreskup u odnosu na druge jednako tako glinene crjepove :D

i ostali proizvođači nude glazuru u bijeloj boji, cijena isto paprena, tak da nije nika novost :p

drago mi je da si nesto naucila :top:

vasilije mitu
26.08.2010., 14:33
Pozdrav

kuća u Zagrebu, nagib krova 25 stupnjeva, mislim je pokrivati sa Tondach Venerom iz razloga - esteski mi je najljepši. Koliko sam pročitao, vidim da se radi o crijepu koji se uglavnom koristi u južnim krajevima Lijepe naše. Što vi mislite o tome, koje su prednosti i nedostaci ovog crijepa?

Hvala

maca_n7
26.08.2010., 19:07
Pročitao sam skoro sve savjete koje ste dali za crijep, mada mi ih puno i nije od koristi jer nije za svakoga isti crijep najbolji.Sad bi zamoliio nekoga stručnog, ako mi može dati savjet koji bi za mene crijep bio najbolji, jer prošao sam sve dučane i u svakom preporučuju drugi crijep.
Odlučio sam se za kupnju Tondahovog crijepa samo nemogu odlučiti kojeg između Tondah kontinentala plus, Jupitera ili Tondahkontinentala plus engobiranog. Razlika u cijeni je jako mala i ide tim redosljedom koji je napisan.
Meni crijep treba za nadstrešnicu, a lokacija je Koprivnica. Znači koji crijep za nadstrešnicu bi preporučili za ovo područje (sjeverozapadna Hrvatska).

Još jedno pitanje da li ima tko kakvu informaciju da li će od 1.9. Tondahov crijep ići na akciju. U jednom dučanu mi tvrde da će ići na akciju, a u svim ostalima da će ići gore.

medo75
01.09.2010., 15:09
Pročitao sam skoro sve savjete koje ste dali za crijep, mada mi ih puno i nije od koristi jer nije za svakoga isti crijep najbolji.Sad bi zamoliio nekoga stručnog, ako mi može dati savjet koji bi za mene crijep bio najbolji, jer prošao sam sve dučane i u svakom preporučuju drugi crijep.
Odlučio sam se za kupnju Tondahovog crijepa samo nemogu odlučiti kojeg između Tondah kontinentala plus, Jupitera ili Tondahkontinentala plus engobiranog. Razlika u cijeni je jako mala i ide tim redosljedom koji je napisan.
Meni crijep treba za nadstrešnicu, a lokacija je Koprivnica. Znači koji crijep za nadstrešnicu bi preporučili za ovo područje (sjeverozapadna Hrvatska).

Još jedno pitanje da li ima tko kakvu informaciju da li će od 1.9. Tondahov crijep ići na akciju. U jednom dučanu mi tvrde da će ići na akciju, a u svim ostalima da će ići gore.

Stvar je ukusa za koji ćeš se odlučiti a što se tiče akcije pouzdano znam da od danas kreće na sve spomenute TONDACH crijepove ali i na još neke...

medo75
01.09.2010., 15:46
Pozdrav

kuća u Zagrebu, nagib krova 25 stupnjeva, mislim je pokrivati sa Tondach Venerom iz razloga - esteski mi je najljepši. Koliko sam pročitao, vidim da se radi o crijepu koji se uglavnom koristi u južnim krajevima Lijepe naše. Što vi mislite o tome, koje su prednosti i nedostaci ovog crijepa?

Hvala

Ja sam si lani stavio TONDACH mediteran plus jer mi ga je majstor hvalio. Nije da sam pogriješio jer sigurno je vrhunski ali da danas radim krov stavio bih TONDACH veneru. Oba su vrhunska ali venera je dosta povoljnija i ljepše(barem meni) izgleda na krovu. Kako je tad bila zapravo novi crijep na tržištu nisam se odlučio za nju al zato je moj susjed. Ma stvarno je super!
A što se tiče nagiba venera podnosi i minimalne nagibe di svega 10 stupnjeva!

Johnny B.
01.09.2010., 16:29
...Odlučio sam se za kupnju Tondahovog crijepa samo nemogu odlučiti kojeg između Tondah kontinentala plus, Jupitera ili Tondahkontinentala plus engobiranog...
Kakav je to "engobirani" crijep i da li veća cijena donosi i veću otpornost na vremenske uvjete?

zadro2
02.09.2010., 17:18
[QUOTE=vasilije mitu;28550364]Pozdrav

Hvala[/QUOTE

Odličan izbor!

Budem ti poslao sliku objekta pokrivenog sa tim crijepom!

zadro2
06.09.2010., 15:18
http://a.imageshack.us/img202/3959/img0078ja.th.jpg (http://img202.imageshack.us/i/img0078ja.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

gaultier
07.09.2010., 07:55
Mi smo pokrivali sa tamnosmedjom engobom saturn prosle godine. Kostao je 6,75 kn,a trenutno je na akciji 6,85.I tada je obicni kontinental kostao cca 4,5 kn,no njega ide 14 u m2.

Cijena crijepa i nije tako skupa kao sto moze kostati oprema koja se mora kupiti uz crijep,no osim crijepa i sljemenjaka,sve ostalo (snjegobrani,folije,itd) se moze kupiti puno jeftinije.A ne mora biti tondach original.

zinjac
28.09.2010., 07:51
Gdje bi se mogao nabaviti crijep Nibra? Tražio sam po netu no ne mogu naći niti jednu firmu koja ih zastupa. Ako netko zna, molim pomoć :)
Hvala!

zh1
28.09.2010., 08:09
To je prodavao "Gramat " no za trenutnu situaciju treba provjeriti jer ja nisam više u kontaktu sa tom firmom .

zinjac
28.09.2010., 08:19
To je prodavao "Gramat " no za trenutnu situaciju treba provjeriti jer ja nisam više u kontaktu sa tom firmom .

Bio sam na njihovim stranicama i nema to u ponudi. Navodno je neka firma na Jankomiru (kod Baumaxa lijevo, pa nekamo...) no ne mogu pronaći kako se zove pa da ih kontaktiram.

zh1
28.09.2010., 11:17
To je "Tehnika" .

zinjac
28.09.2010., 12:17
To je "Tehnika" .

Hvala majstore, to je ta firma. :top:
Tražio sam po riječi Nibra, a ne Nelskamp.

Ne znam kakva su iskustva sa stavljanjem crijepa većeg formata na krov
sa kućicom (veća kućica, uvale oko 6m), ali sa strane su dva krila od 1m.
Kompletan krov je dugačak oko 9 metara na strani gdje je kućica.
Hoće li to izgledati glomazno na takvom krovu? Mislio sam staviti Nibra DS10:
http://www.nelskamp.de/kr/menue-links/prera-273iva-269/proizvodi/nibra-krovne-opeke/nibra-opeka-ds-10-pomi-269na-opeka.html

Ovdje na forumu se pričalo uglavnom o proizvođačima i kvaliteti, pa bi možda bilo ok dotaknuti i estetiku.

Pticamajstor
01.02.2011., 19:12
Cijenjeni znalci dobrih krovova,evo upuštam se u malo veći zahvat na kući,a to je izmjena crijepa. Uzeo sam nekoliko ponuda ,stoga me zanima koji bi bio najbolji crijep u toj klasi....Ponuda je na bazi 200 kvadrata i u cijenu su uključeni sljemenjaci (kapelaje).U ponudi imam Tondach continental + za 17,700 kn,zatim Nexe cezar crijep za 13.500 kn i na kraju Creaton Rapido bakr.crvena engobira. za 16.400 kn...,zanima me mišljenje znalaca o tim crijepovima ,a najviše o tom Njemačkom Creatonu......hvala

medo75
05.03.2011., 11:42
Cijenjeni znalci dobrih krovova,evo upuštam se u malo veći zahvat na kući,a to je izmjena crijepa. Uzeo sam nekoliko ponuda ,stoga me zanima koji bi bio najbolji crijep u toj klasi....Ponuda je na bazi 200 kvadrata i u cijenu su uključeni sljemenjaci (kapelaje).U ponudi imam Tondach continental + za 17,700 kn,zatim Nexe cezar crijep za 13.500 kn i na kraju Creaton Rapido bakr.crvena engobira. za 16.400 kn...,zanima me mišljenje znalaca o tim crijepovima ,a najviše o tom Njemačkom Creatonu......hvala

Kao što tondach kontinental plus nije austrijski već hrvatski, tako ni creaton rapido nije njemački već mađarski! I sigurno možeš naći bolju ponudu za tondach kontinental plus jer rapido jest povoljan kao crijep ali sljemenjaci, odzračnici i rubnjaci preskupi.

donjan
01.06.2011., 20:56
na moru imam salonitni crijep koji bi trebao zamjeniti. Nosivost kuće je loša a limeni crijep ne dolazi u obzir jer bi mogao prohrđaviti. šta mi predlažu pametnije duše?

kanjar
02.06.2011., 16:42
na moru imam salonitni crijep koji bi trebao zamjeniti. Nosivost kuće je loša a limeni crijep ne dolazi u obzir jer bi mogao prohrđaviti. šta mi predlažu pametnije duše?

teško ti je tu biti pametan. a zašto misliš da bi Gerard prohrđavio

donjan
02.06.2011., 17:34
teško ti je tu biti pametan. a zašto misliš da bi Gerard prohrđavio

taj crijep se mora nekako učvrstiti,zabijanjen ili šarafljenjem,a to može prouzročiti oštečenje crijepa kroz koje bi sol mogla doći. Konkretno kuća se nalazi u blizini Paškog mosta i prisutnost soli kod bure je velika. Također takav crijep nisam vidio kod nikog u naselju.

antesakac
03.06.2011., 13:03
taj crijep se mora nekako učvrstiti,zabijanjen ili šarafljenjem,a to može prouzročiti oštečenje crijepa kroz koje bi sol mogla doći. Konkretno kuća se nalazi u blizini Paškog mosta i prisutnost soli kod bure je velika. Također takav crijep nisam vidio kod nikog u naselju.

Ja na moru imam susjeda koji je stavio pokrov feroof pokrov koji je kao što je gerard i za sada je sve Ok. Taj njegov model izgleda slično kao kupa kanalica. Navodno je otporan na vjetar a što se tiče soli ne smije ga se rezati s brusilicom nego sa ručnim škarama.

zh1
04.06.2011., 15:55
Tog meštra bi volio upoznati koji će ručnim škarama izrezati profile na recimo krovnoj uvali!!. Za to postoje namjenski napravljeni alati pa tako i sabljaste škare. Ručnim škarama se mogu dobro rezati samo tzv. višenamjenske "gerrard" ploče iz kojih se savija opšavna limarija no one su ravne a ne profilirane površine. I obavezno nakon svakog krova škare na brušenje jer su totalno zatupljene.

donjan
05.06.2011., 09:51
Tog meštra bi volio upoznati koji će ručnim škarama izrezati profile na recimo krovnoj uvali!!. Za to postoje namjenski napravljeni alati pa tako i sabljaste škare. Ručnim škarama se mogu dobro rezati samo tzv. višenamjenske "gerrard" ploče iz kojih se savija opšavna limarija no one su ravne a ne profilirane površine. I obavezno nakon svakog krova škare na brušenje jer su totalno zatupljene.

Poz! Šta bi mi Vi prepopručili za more?

Armstrong
05.06.2011., 10:41
Poz! Šta bi mi Vi prepopručili za more?

Klasiku :top:

antesakac
05.06.2011., 15:00

Ne znam što su imali majstori kad su postavljali krov, baš ću pitati susjeda kad ga sretnem pa napisati ali uglavnom ne smije se rezati na vruće. To inače vrijedi za sve limove. I još kolko se sječam da mi je objašnjavao postoji neka masa i kameni posip pa se time može zaštititi rezane dijelove. Inače pričao mi je susjed da je ostavio dio ploče vani jer je njome pokrio neki olkot od šahta i da se na mjestu reza uhvatila malo rđa ali se ne širi dalje a stajalo je vani cijelu godinu ili još više. Pretpostavljam da je do aluminija koji je nanesen na lim

banirana
06.06.2011., 07:55
Može li mi neki znalac reći koji je ovo crijep sa fotke jer nisam uspjela naći koji su to moguće vrste i od koje firme...jedino znam da NEXE nema takav i da je ovakav krov cca 40% skuplji od recimo klasičnog mediterana...hvala na info.
http://www.24sata.hr/image/super-nagradna-igra-u-24sata-osvoji-vilu-s-bazenom-u-istri-504x335-20110518-20110508184233-c94d2ae965f4d71bddeff25d4cf1abf8.jpg

Prob1em
06.06.2011., 20:18
http://www.bramac.hr/osnovna-navigacija/proizvodi/modeli-crijepa/kupa-jadran.html#jfmulticontent_c14212-5

kanjar
09.06.2011., 14:01

gerard se postavlja na letve 4 x 4 i pribija pocinčanim čavlima tipa Paslode ne odozgor nego u čelo i nije izložen utjecaju soli direktno

donjan
09.06.2011., 14:38
gerard se postavlja na letve 4 x 4 i pribija pocinčanim čavlima tipa Paslode ne odozgor nego u čelo i nije izložen utjecaju soli direktno

Hvala na informaciji, ozbiljno čemo razmisliti o gerardu. javim se ako ću imati još kakvih pitanja.

otok7
27.01.2012., 22:43
koliko košta ljepenka i sve što je potrebno da se krov prekrije pa onda na njega stavi trava tzv zeleni krov. Kažu da je to jeftinije od crijepa, i kolika je težina suhoga a koliko težina kada se napije vode kada kiša pada. Krov je extenzivan, odnosno minimalno zemlje i medija za rast trave. Govorim o uradi sam a ne cijena profesionalne tvrtke sa nekakvim spužvama i čudima, pa naplaćuju 50 eura po m2.

korguser
28.01.2012., 17:54
Za kucu sam odabro crjep nexe engobirani oktavijan. Pri kupovini nisam obraco paznju da mi za moj krov treba 3 grebeno razdjelna crjepa kojeg nexe nema u svojoj ponudi. Zanima me , dali pase taj grebeno razdjelni cjep od nekog druog proizvodjača.
Hvala

toni7
01.05.2012., 14:27
Da malo oživim temu
Planiram uskoro mijenjati crijep i odluka je pala na Creaton rapid.
Molim znalce i one koji ga već imaju da me malo više prosvijetle.
Još me interesira što točno znači engobirani crijep i gdje ga se najpovoljnije može nabaviti i koja je cijena.Svi dobri i loši savjeti su prihvatljivi. poz

toni7
02.05.2012., 18:10
Da malo oživim temu
Još me interesira što točno znači engobirani crijep i gdje ga se najpovoljnije može nabaviti i koja je cijena.Svi dobri i loši savjeti su prihvatljivi. poz

marion56
02.05.2012., 19:14

to ti je tako...stalno pišemo, pomažemo, a kada postavimo jedno pitanje, nitko da odgovori...

još te pljuju, optužuju da si lopov i slično.

samo jednom imao priliku raditi s njim, nije loš, prošle godine ga stavljao, tako da je jošš rano gocoriti o nečemu više..

keos
09.06.2012., 19:55
to je točno, ali disanje crijepa je jedna od osnovnih karakteristika glinenog crijepa. ako staviš silikon,onda takav crijep gubi svoju primarnu funkciju (na neki način je to mali klima uređaj ako ga pravilno postaviš na kontra-letvu i "ventiliraš" sa odzračnicima i opremom). silikoniziranje je inače uvedeno zbog nekvalitetnog materijala ( glina), a ne zato što je to treba! U načelu je to velika glupost-> moj glas ide prirodnom glinenom crijepu + KUPUJMO HRVATSKO jer imaju tehničku podršku za razliku od ostalih, a isto tako se lako riješe eventualne reklamacije :)

inače osobno imam novi limeni pokrov iznad sebe i mogu samo prokleti one projektante koji očito ne razmišljaju o ljudima koji žive ispod tog sranja. u ljeti je nesnošljiva vrućina, da ni klima ne može spasiti situaciju kako spada, a kad pada kiša sve se čuje ko da su ona dva legendarna skeleta na krova u akciji! ja isto zovem na kavu k sebi ali ne mora biti najveći pljusak, jer je dovoljna kiša :mad:

prije mjesec dana sam postavljao novi krov i odlučio se za toliko hvaljeni crijep cezar.na žalost nasjeo sam na nekoliko redova dobro odabranog i poslaganog crijepa na stovarištu.prava slika na krovištu je nešto sasvim drugo.svaki deseti crijep odstoji u odnosu na susjedni crijep - sve u svemu skoro kao i stari crijep kojeg sam skinuo.kada sam pozvao predstavnika nexe-a rekao je da je to normalno i da jedino gumeni crijep može idealno nasjedati a na fotografije koje sam poslao na njihovu adresu se nitko nije udostojao ni odgovoditi.toliko o tom vrhunskom cezaru
:504:

mr X
10.06.2012., 14:48

to ti je tako...stalno pišemo, pomažemo, a kada postavimo jedno pitanje, nitko da odgovori...

:D

alaj smo se sastali bećari...

također imam namjeru u vrlo skoro vrijeme raditi krov: skinuti stari crijep i letve, podaskati, postaviti letve, kontraletve i novi crijep (naravno uz sve pripadajuće dodatke za termoizolaciju krova) te sam se odlučio za tondachov - saturn (http://www.tondach.hr/products/cms,_state,4,_color,6,id,400,nodeid,15,_country,hr ,_language,hr.html) sive boje pa...da i ja postavim pitanje ima li netko nekakvog iskustva s tim ili sličnim crijepom te možebitne argumente za i protiv?

Prob1em
10.06.2012., 14:51
prije mjesec dana sam postavljao novi krov i odlučio se za toliko hvaljeni crijep cezar.na žalost nasjeo sam na nekoliko redova dobro odabranog i poslaganog crijepa na stovarištu.prava slika na krovištu je nešto sasvim drugo.svaki deseti crijep odstoji u odnosu na susjedni crijep - sve u svemu skoro kao i stari crijep kojeg sam skinuo.kada sam pozvao predstavnika nexe-a rekao je da je to normalno i da jedino gumeni crijep može idealno nasjedati a na fotografije koje sam poslao na njihovu adresu se nitko nije udostojao ni odgovoditi.toliko o tom vrhunskom cezaru
:504:

daj ak nije bed stavi tu slike pa da vidimo, bas me zanima :top:

keos
10.06.2012., 18:55
daj ak nije bed stavi tu slike pa da vidimo, bas me zanima :top:

žao mi je pokušao ali nisam uspio. Mogu ti poslati na mail

toni7
10.06.2012., 19:24

također imam namjeru u vrlo skoro vrijeme raditi krov: skinuti stari crijep i letve, podaskati, postaviti letve, kontraletve i novi crijep (naravno uz sve pripadajuće dodatke za termoizolaciju krova) te sam se odlučio za tondachov - saturn (http://www.tondach.hr/products/cms,_state,4,_color,6,id,400,nodeid,15,_country,hr ,_language,hr.html) sive boje pa...da i ja postavim pitanje ima li netko nekakvog iskustva s tim ili sličnim crijepom te možebitne argumente za i protiv?
Ja sam bio siguran da ti imaš Creaton na kući pa sam očekivao nešto o tom crijepu ali očito sam te zamijenio sa nekim drugim.Ništa,valjda ćeš dobiti koji savjet:ne zna:

mr X
11.06.2012., 05:22
:rolleyes:

da bar...
na mojoj kući je krovište jako loše urađeno počevši od toga da nije ni u kojem pogledu planirano koristiti potkrovlje pa do toga da je i sam crijep postavljen, blago rečeno, katastrofalno.
ja sam u stvari imao namjeru presložiti crijep i, naravno, pripremiti krov za izoliranje no otac me odgovorio: "kad već radiš...", jel.

samo, ovdje kao da nitko nije krov radio. nikakvih odgovora ni sugestija...

Johnny B.
11.06.2012., 07:46
žao mi je pokušao ali nisam uspio. Mogu ti poslati na mail
Odi na http://imageshack.us/ i uplodaj slike sa svog kompa na server (jednostavan postupak u par koraka), a ovdje na forumu zalijepi linkove koje će ti tamo navesti.

Stralis
11.06.2012., 08:07
:rolleyes:

da bar...
na mojoj kući je krovište jako loše urađeno počevši od toga da nije ni u kojem pogledu planirano koristiti potkrovlje pa do toga da je i sam crijep postavljen, blago rečeno, katastrofalno.
ja sam u stvari imao namjeru presložiti crijep i, naravno, pripremiti krov za izoliranje no otac me odgovorio: "kad već radiš...", jel.

samo, ovdje kao da nitko nije krov radio. nikakvih odgovora ni sugestija...

Ja sam radio krov sam uz pomoć nekoliko susjeda, skinuo stari betonski i stavio novi, pokrov biber.
Ako već radiš sam krov i imaš zamišljeno što hoćeš, ne slušaj nikog sa strane sa pričom "e to ti ne treba" jer onda si gotov.

keos
11.06.2012., 14:55
[IMG]http://imageshack.us/g/692/sam0283dyv.jpg/

mr X
11.06.2012., 16:18

neznam, meni se čini da je samo ono na slici br.6 doista loše.
ostale neravnine su...ajmo reći normalne. nisu to keramičke pločice pa da mora biti savršeno ravno. naravno, na slici to možda ne izgleda onako kao u stvarnosti...

Ako već radiš sam krov i imaš zamišljeno što hoćeš, ne slušaj nikog sa strane sa pričom "e to ti ne treba" jer onda si gotov.

neznam jesmo se dobro razumjeli: ja sam imao namjeru samo presložiti stari crijep, puknute crijepove ukloniti te kako imam namjeru stavljati ozračnike zbog ventilacije računao sam da mi neće nedostajati crijepa za ponovno slaganje. no onda me je otac posavjetovao da ako već sve skidam onda neka postavim novi crijep. postojeći crijep je cca 10 godina star i nije u baš najboljem stanju...ja sam zamišljao proći jeftinije no nakon boljeg razmišljanja mogla je to, u konačnici, ispasti skuplja varijanta...

Prob1em
11.06.2012., 17:51

vise je stvari u pitanju...

nexe kao sto vidimo (znamo) nije nazalost olicenje precizne izrade...

bilo bi vjerojatno manje uočljivije da se pokrivalo u liniji, a ne križanjem...

moguce da je majstoru "zabjeglo" pa je par crijepa postavio lagano ukoso, sto se nemoze tocno utvrditi po slikama jer nemamo slike gdje bi vidjeli liniju

evo, da me lakse shvatis nacrtao sam (karikirano)

http://s14.postimage.org/vx3fmyclp/Untitled.jpg (http://postimage.org/image/vx3fmyclp/)

znaci, gornja slika je ok, no ak je scenarij kao što prikazuje donja slika onda je kriv majstor

cobico
12.06.2012., 15:21
poz svima.....evo ja sam isto u dilemi što uzeti...imam ponude za oba

tondach jupiter 270 m2 za 35000kn a cezar za 28ooo kn pa čitam komentare da je cezar lošije kvalitete al opet da je ok,a jupiter ima slabiju engobu ali završna obrada da je bolja...ima li netko pametan savjet što učiniti...
hvala

ivan.karlovac
19.06.2012., 21:07
Skupljam ponude za crijep odluka je između creaton rapido bakrenocrvena engobirana za sada najjeftinije po kvadratu je 78 kn ili jungmeier Mondo 83 kn po kvadratu. Cijene su za gotovinu. Pa me zanima da li netko zna ima li igdje u hrvatskoj po jeftinijoj cijeni ili je ovo minimum ispod kojega se ne ide.

los macičos
20.06.2012., 13:06
moze li netko objasnit razliku između tondach: mediteran plus(prešani crjep) i venera (prešani crjep-veliki format)?
i jeli ENGOBE (BOJE) čine razliku u još nečemu osim u boji?

matija1410
20.06.2012., 13:18
moze li netko objasnit razliku između tondach: mediteran plus(prešani crjep) i venera (prešani crjep-veliki format)?
i jeli ENGOBE (BOJE) čine razliku u još nečemu osim u boji?

Mediteran plus je crijep manjeg formata (cca. 15 kom na m2) i uvozi se iz Austrije, ako se ne varam.

Venera je crijep većeg formata (cca. 10 kom na m2) i proizvodi se u Hrvatskoj.

Što se tiče estetike, postoji mala razlika u obliku onog "vala", ali to je stvar ukusa, što se kome više sviđa.

Engobe ne čine nikakvu razliku, osim boje, i cijene naravno!:D

matija1410
20.06.2012., 13:22
poz svima.....evo ja sam isto u dilemi što uzeti...imam ponude za oba

tondach jupiter 270 m2 za 35000kn a cezar za 28ooo kn pa čitam komentare da je cezar lošije kvalitete al opet da je ok,a jupiter ima slabiju engobu ali završna obrada da je bolja...ima li netko pametan savjet što učiniti...
hvala

Ja mislim da ako ti ovih par tisuća kuna ne igra preveliku ulogu, da si svakako uzmeš jupiter, jer je sigurno kvalitetniji i bolji od cezara.

Da ne bi poslije bilo :504::504:

medo75
21.06.2012., 23:37

Dobar izbor! Tondach saturn je specifičan je crijep i vrlo zanimljiv izgledom. Pouzdano znam da je dobar. Nekidan sam prolazio kraj jedne obiteljske kuće i slikao ga onako usput. Upravo sivu granit engobu!

http://imageshack.us/photo/my-images/844/img0033gd.jpg/

Prob1em
23.06.2012., 15:42
Engobe ne čine nikakvu razliku, osim boje, i cijene naravno!:D

+ smanjeno nakupljanje prašine i upijanje vode, sto automatski rezultira manjom kolicinom mahovine (ili bez nje), te manje vode znaci manja mogucnost ljuštenja crijepa usred smrzavanja te vode na niskim temp

tu je kraj :top:

toni7
07.07.2012., 18:08
Da malo oživim temu

Krovište odrađeno ,žao mi je što nisam slikao ,sve je odrađeno za pet.
Što se tiče crijepa(Creaton Rapid)stvarno je prva liga .Nemam nikakvih zamjerki,nijedan razbijen crijep i ocjena čista 1o-ka.:top:

frki5
30.07.2012., 13:22
poštovani forumaši
mijenjam stari crijep i idem sa daskom i folijom
svidio mi se tondach venera crijep (vjerojatno bih išao sa crvenom engobom), pročitao sam ranije da ga netko stavio u Zagrebu
kakva su vaša razmišljanja o ovom crijepu, cijena je oko 81 kn po kvadratu
još mi je bio ok i nexe dioklecijan
lokacija slavonija
otvoren sam i za druge prijedloge nekog crijepa
hvala

ruler
01.08.2012., 19:43
Druge godine iz Madjarske (iza Cakovca) doteglis Creaton za 6 kuna komad.
A i nas Tondach je jako dobar pa...

matija1410
03.08.2012., 11:18
poštovani forumaši
mijenjam stari crijep i idem sa daskom i folijom
svidio mi se tondach venera crijep (vjerojatno bih išao sa crvenom engobom), pročitao sam ranije da ga netko stavio u Zagrebu
kakva su vaša razmišljanja o ovom crijepu, cijena je oko 81 kn po kvadratu
još mi je bio ok i nexe dioklecijan
lokacija slavonija
otvoren sam i za druge prijedloge nekog crijepa
hvala

Venera je jako lijep crijep, super izgleda kada se postavi i vrlo kvalitetan. Tondach općenito radi najkvalitetniji crijep. Ako ti je kvaliteta najveći prioritet, onda s njima sigurno nećeš pogriješiti.

zag0
20.09.2012., 10:57
Zna netko možda kako i gdje se može kupiti crijep Creaton van Hrvatske jer se u Hrvatskoj cijena kreće od od 9 kn po komadu? Da li neko ima kakva iskustva? :kava:

marion56
20.09.2012., 14:33
Zna netko možda kako i gdje se može kupiti crijep Creaton van Hrvatske jer se u Hrvatskoj cijena kreće od od 9 kn po komadu? Da li neko ima kakva iskustva? :kava:

kak si ga mislio prevesti? u gepeku ili imaš žnjour na granici :mig:

toni7
20.09.2012., 17:04

Ja sam ga nedavno plaćao u zg 8.40 kn Rapid

goran23
20.09.2012., 20:44

inače osobno imam novi limeni pokrov iznad sebe i mogu samo prokleti one projektante koji očito ne razmišljaju o ljudima koji žive ispod tog sranja. u ljeti je nesnošljiva vrućina, da ni klima ne može spasiti situaciju kako spada, a kad pada kiša sve se čuje ko da su ona dva legendarna skeleta na krova u akciji! ja isto zovem na kavu k sebi ali ne mora biti najveći pljusak, jer je dovoljna kiša :mad:kkkk

zag0
21.09.2012., 11:08
kak si ga mislio prevesti? u gepeku ili imaš žnjour na granici :mig:

Ja sam ga nedavno plaćao u zg 8.40 kn Rapid

Zvao sam na špediciju i pitao da li mogu ja kao fizička osoba uvesti crijep iz Mađarske. Pošaljem kamion, platim carinu ili ne (ako je porijeklo robe iz EU, carina se ne plaća), državi platim porez, špediteru uslugu... i kažu oni - zašto ne?

Trenutno čekam ponudu iz Mađarske da vidim cijenu za Creaton Balance, pa ću izračunati još sve ove namete (poreze, špediterske troškove, carinu i prijevoz). Ako mi se ne isplati, kupiti ću u Hrvatskoj. Najniža cijena koju sam zasad uspio dobiti je 8,78 kn za komad, odnosno 73,75 kn za kvadrat.

danijel983
24.09.2012., 16:28
Pozdrav! Evo i mi trebamo mijenjati crijep. I sad uzeli bi Tondach, ali neki kažu da je loš, bilo šta samo ne to, upija vlagu... Uzeli bi Kontinental. E sad recite svoje mišljenje. Jel dobar ili loš? Isto tako neki ljudi hvale Jungmeier. Kakav je taj? Bolji od Tondacha? Lošiji? Svaki savjet je dobar!

mjesečar
24.09.2012., 19:24
Neznam od kog si to čuo da je Tondach loš crijep, taj sigurno nikakve veze sa pokrivanjem krova nema. Tondach crijep je sigurno najkvalitetniji crijep na hrvatskoj tržištu, a usudio bi se reći i u cijeloj Europi (pogledaj malo na njihovim stranicama gdje sve imaju tvornice.) Ako ti je najvažniji kriterij kvaliteta, onda uopće nemaš što razmišljati. E sad ta kvaliteta ima i svoju cijenu, ali kad sve zbrojiš i oduzmeš sigurno se isplati, jer onda znaš da si miran dulje vrijeme.

Ja osobno na kući imam Kontinental plus bakreno smeđi i prezadovoljan sam, odlično izgleda i nema nikakvih problema.

Ako te jo što zanima slobodno pitaj.

P.S. upravo im je tijeku neka akcija pogledaj na www.tondach.hr

Prob1em
24.09.2012., 20:53
Neznam od kog si to čuo da je Tondach loš crijep, taj sigurno nikakve veze sa pokrivanjem krova nema. Tondach crijep je sigurno najkvalitetniji crijep na hrvatskoj tržištu, a usudio bi se reći i u cijeloj Europi (pogledaj malo na njihovim stranicama gdje sve imaju tvornice.) Ako ti je najvažniji kriterij kvaliteta, onda uopće nemaš što razmišljati. E sad ta kvaliteta ima i svoju cijenu, ali kad sve zbrojiš i oduzmeš sigurno se isplati, jer onda znaš da si miran dulje vrijeme.

Ja osobno na kući imam Kontinental plus bakreno smeđi i prezadovoljan sam, odlično izgleda i nema nikakvih problema.

Ako te jo što zanima slobodno pitaj.

P.S. upravo im je tijeku neka akcija pogledaj na www.tondach.hr

ak se vec pozivaš na tvornice u inozemstvu, taj tondach koji se proizvodi kod nas nebres uspoređivati s recimo austrijskim i tocka. Tko zna zašto je tak zna jer je pokril malo više kvadrata od jedne kuce.

mjesečar
25.09.2012., 08:08
ak se vec pozivaš na tvornice u inozemstvu, taj tondach koji se proizvodi kod nas nebres uspoređivati s recimo austrijskim i tocka. Tko zna zašto je tak zna jer je pokril malo više kvadrata od jedne kuce.

A po čemu je to konkretno austrijski bolji od hrvatskog?

Prob1em
25.09.2012., 08:28
A po čemu je to konkretno austrijski bolji od hrvatskog?

po svemu, po kvalitete gline, a da ne pricam o preciznosti izrade, ovaj naš Tondach je "spigani" ko one serpentine na velebitu :p

mjesečar
25.09.2012., 09:01
po svemu, po kvalitete gline, a da ne pricam o preciznosti izrade, ovaj naš Tondach je "spigani" ko one serpentine na velebitu :p

Ma sve ti je to tu negdje, Tondach je Tondach. Bilo tu ili vani, standardi i kvaliteta su vrlo slični. Bilo da je Hrvatski ili Austrijski, sigurno je bolji i kvalitetnijih, od svih ostalih bilo domaćih bilo uvoznih crijepova na hrvatskom tržištu. U to sam se osobno uvjerio!

zh1
25.09.2012., 09:28
Pa kako si se to ti "osobno" uvjerio????

mjesečar
25.09.2012., 09:35
Pa kako si se to ti "osobno" uvjerio????

Pa kad sam tražio i birao crijep za svoj krov!!

zh1
25.09.2012., 10:11
I uočio si ne/postojanje razlika u boji,dimenziji , simetriji kalupa,kompatibilnosti pri pokrivanju sa istim tipom crijepa proizvedenim godinu dana ranije, cjenovnoj konkurentnosti u odnosu na druge crijepove...... da bi mogao tako nešto tvrditi ??? Na osnovu jednog krova??

Stralis
25.09.2012., 11:23

Neki dan sam kupio biber u Oben auf-u u Svetoj Nedelji, najpovoljniji su mi ispali od 7 ponuđača, razlike su ogromne, sumnjam da ti se isplati uvesti.

Usput provjeri taj mađarski crijep jako dobro, ja sam imao loša iskustva, tek je treći put došao pravi kojeg sam platio, čekao sam ga godinu dana od uplate.

mjesečar
25.09.2012., 13:47
I uočio si ne/postojanje razlika u boji,dimenziji , simetriji kalupa,kompatibilnosti pri pokrivanju sa istim tipom crijepa proizvedenim godinu dana ranije, cjenovnoj konkurentnosti u odnosu na druge crijepove...... da bi mogao tako nešto tvrditi ??? Na osnovu jednog krova??

A na osnovu čega si ti takav expert za crijep!?!

zh1
25.09.2012., 16:16
Nisam nikakav expert ali mi mjesečno kroz ruke prođe od 7.000-10.000 komada kojekakvog crijepa pa se usuđujem reći da ponešto znam o toj problematici.

danijel983
25.09.2012., 17:09
Ok, ajde ne mora biti najbolji ali bar da je ok. Ak je Tondach ok i ak se za tu cijenu ne može naći niš bolje, onda kupujemo Tondach. I znam da je na akciji. Zato nam se i žuri.

zh1
25.09.2012., 19:10
Jungmeier mondo engoba bakrenosmeđi je u "Strmec-gradnji " bio nedugo po 5,56 kn + pdv . Za koliko ti dobivaš k+ ??

matija1410
26.09.2012., 06:37
Ok, ajde ne mora biti najbolji ali bar da je ok. Ak je Tondach ok i ak se za tu cijenu ne može naći niš bolje, onda kupujemo Tondach. I znam da je na akciji. Zato nam se i žuri.

Evo da se i ja malo uključim. Po meni boljeg od tondacha sigurno nećeš naći. Tondach je ipak ime poznato širom europe.

danijel983
26.09.2012., 06:47
Tondach je 5kn/kom. I mislim da cemo i njega kupiti jer je to izgleda ipak sve tu negdje.

Prob1em
26.09.2012., 09:02
Evo da se i ja malo uključim. Po meni boljeg od tondacha sigurno nećeš naći. Tondach je ipak ime poznato širom europe.

tko ne trazi dalje od svoga nosa sigurno nece :mig:

frki5
28.09.2012., 13:15
evo ja sam nedavno skinuo stari crijep i pokrio sa daskom,folijom, kontraletva i letva
odlučio sam se za mađarski mediteran "coppo ferrara" crijep, jako lijep izgledom (3 bojni,rustikalno izgleda),ljepo se i složio
nisam bio pristalica betonskog crijepa, ali eto tako je ispalo
ljepše mi je izgledao nego tondach venera crijep (barem kod krova od 30-ak stupnjeva)
da li ima tko iskustava sa ovim crijepom
pozdrav

g-sad
20.11.2012., 12:43
Pozdrav, evo da malo osvježim temu i da napišem da ako nekome treba crijep , radi se o Creatonu Rapido engobirani.
Odmah da se razumijemo ne prodajem ne zastupam niti trgovinu niti crijep i nemam veze sa time nego sam i sam bio u potražnji i ponudama jer uskoro pokrivam kuću, tako da sam naletio na provjerenu trgovinu u kojoj je ponuda bila tesko nadmašiva (osim ako se ide jeftinijim crijepom i druge vrste ).

Znači govorim isključivo o rapidu. i nakon što sam i sam dobio nekolicinu ponuda razlika u cijeni je bila od 1500 do 3000 K kuna, ovisno koliko se opreme uzima. ako nekome treba nek se javi na p.m. pa ću mu reći.
Ako neko ima još jeftinije onda svaka čast.

Pozz.

keos
08.12.2012., 11:47
Što god da uzimate izbjegavajte cezar od nexe grupe. Istina je da su me njihovi stručnjaci ljetos upozorili da je to kako oni kažu gruba keramika i da ne mogu očekivati idealno nalijeganje. Pošto nemam namjeru praviti potkrovlje nisam krovište daskao i stavljao foliju tako da sada mogu organizirati zimsku službu za čišćenje snjega sa tavana. Ali i da sam stavljao folije sve bi se to nakupilo između crijepa i nje. Moja preporuka je izbjegavajte grubu keramiku iz NEXE grupe

Prob1em
08.12.2012., 15:37
pa svrha folije i je ta da se takve stvari ne desavaju. Mogli ste foliju samo razvuci preko rogova bez oplate i sad nebi trebali zimsku sluzbu. A realno i nije neka extremna inevesticija.

LP

Pandur
27.12.2012., 10:17
Pa nije ta folija izmisljena samo za Diljeve crijepove, sta mislis da ispod drugih ne zavija snjeg. Ja imam cezara vec 2 godine i zadovoljan sam s njim i naravno stavio sam osb ploce i pp foliju.

vwroby
23.02.2013., 10:22
Kupujmo Hrvatsko, kad cemo si tu parolu stavit na prvo mjesto u glavu. Ovako bio sam u tvornici Dilj mogu reci da je malo takvih tvornica u Hrvatskoj sa takvim stupnjem kontrole i kvalitete Hrvatskog proizvoda, ti proizvodi i taj kvalitet je buducnost Hrvatske te mogu reci slobodno da nimalo nezaostaju za njemackom kvalitetom crjepa stoga savjetujem kupujte Hrvatsko bez imalo straha uostalom tu je i garancija na proizvod pozdrav svima