PDA

View Full Version : Normativi za klopu i cugu

perich
14.01.2007., 22:36
Eto i ja se zenim :D :D ko bi ikad reko.... i sad mene zanimaju neke stvari sto se tice cuge i klope... koju bi trebali nabavit sami naravno... ergo...

Kolko se racuna i koje cuge po grlu (jer kontamo u diskontu uzimat na "veresiju")? znaci ono sokova, vina, zestice, pive, itd...
Kolko se racuna pecenog mesa (janjci i odojki) po grlu?
Kolko se racuna kolaca po grlu?

imal jos ista za ubrojit ako je ostatak stvari (kompletni meni i torta i kave) u racunu restorana?

zahvaljujem na pomoci...

Magg
14.01.2007., 22:48
Eto da prvo cestitan na odluki ;)

Jeste vec nasli restoran? U vecini restorana imas sve to u cijeni menija... Negdje morate samo jos tortu kupit i to je to...

perich
14.01.2007., 22:54
Eto da prvo cestitan na odluki ;)

Jeste vec nasli restoran? U vecini restorana imas sve to u cijeni menija... Negdje morate samo jos tortu kupit i to je to...
jesmo, nasli smo restoran i jeftinije ispada da to pribavimo sami...

Sanja29
14.01.2007., 22:58
perich .. a je li vam naplacuju ako donesete svoje jer neki restorani to vole raditi?

perich
14.01.2007., 23:01
perich .. a je li vam naplacuju ako donesete svoje jer neki restorani to vole raditi?
naplate, valjjda standardno, posluzivanje.... mesa i cuge....

Sanja29
14.01.2007., 23:03
to se raspitaj prvo ... jer ti može izaći da će te skuplje doći ako kupiš svoje i poslužiš nego ako uzmeš njihovo ... jer ćeš morati platiti kupljeno .. a onda još platiti i njima za posluživanje .. zato te pitam :-))))

perich
14.01.2007., 23:13
to se raspitaj prvo ... jer ti može izaći da će te skuplje doći ako kupiš svoje i poslužiš nego ako uzmeš njihovo ... jer ćeš morati platiti kupljeno .. a onda još platiti i njima za posluživanje .. zato te pitam :-))))
ma znam ja zakaj pitas... i sve je vec deeeebeeelo izracunato i ispada ovak jeftinije... sad je samo pitanje kolko cega moram pribavit....

Sanja29
14.01.2007., 23:18
moram provjeriti ... to bi ti najbolje mogli reci u tom restacu gdje ste izabrali da ce vam biti vjencanje ...

mislim da je butelja po glavi stanovnika - za vino
onda za meso da je oko 50 dkg očišćenog mesa po glavi stanovnika
i da je oko 25 dkg za kolače ...

ovo za mesto je samo za meso janjetina svinjetina nakon torte ...

Wedding
14.01.2007., 23:38
moras racunat i na zesticu.... evo ne znam koliko ce se kod nas popit ali kod bratica su se popila 4 kartona Jagera, 2 kartona balica i 12 jack Danielsa (ovo je ukupno doma kod mladenca, mladenke i sala) e a za ostalu zesticu pa tako i vino, sokove itd. stvarno ne znam.

- za kolace znam da kazu da je normativ od 15 do 30 dkg po osobi
;)

stephanie
15.01.2007., 06:22
Ne zaboravi na pivu- jer tko ne pije vino, obavezna je pivica- ali manje, ipak je vino glavno. Vazno je da ti niceg ne ponestane- a viskove si stavis u podrum, pa si miran kad vam dodju gosti- i mineralna, ili vam ju daje restoran, ali isto litra po isobi- pogotovo ak je ljetna svadba- voda "ishlapi" u tonama

Ultra*
15.01.2007., 11:03
Vazno je da ti niceg ne ponestane- a viskove si stavis u podrum, pa si miran kad vam dodju gosti- i mineralna, ili vam ju daje restoran, ali isto litra po isobi- pogotovo ak je ljetna svadba- voda "ishlapi" u tonama

Ako ti previse ostane, ne moze se sve ni potrosit kod kuce.
Gledaj ako mozes da se sa diskontom dogovoris da im vratis ako ti necega puno ostane.
Ne jedna dvije gajbe piva ali mozda deset.

I napisao si da uzimas na veresiju, eto onda je najidealnije.

perich
15.01.2007., 11:31
Ako ti previse ostane, ne moze se sve ni potrosit kod kuce.
Gledaj ako mozes da se sa diskontom dogovoris da im vratis ako ti necega puno ostane.
Ne jedna dvije gajbe piva ali mozda deset.

I napisao si da uzimas na veresiju, eto onda je najidealnije.
to je upravo to, diskont... pa platim sta se popije, a sta ne, vratim...

nelly.nelly
26.01.2007., 18:33
Ne zaboravi na pivu- jer tko ne pije vino, obavezna je pivica- ali manje, ipak je vino glavno. Vazno je da ti niceg ne ponestane- a viskove si stavis u podrum, pa si miran kad vam dodju gosti- i mineralna, ili vam ju daje restoran, ali isto litra po isobi- pogotovo ak je ljetna svadba- voda "ishlapi" u tonama

mi smo bili u sličnoj situaciji, sami smo donesli piće; znači i bili odgovorni oko količine...ali nitko nije predvidio da će jedan čovjek od 240 ljudi zatražiti bezalkoholno pivo:zubo: i tako mala panika, pa je brat uskočio i otišao po gajbu bezalkoholne pive ....
naravno čovjek je popio samo jednu ...a baš mu se pila valjda

bluma
14.02.2007., 18:52
Zanima me koliko vina otprilike treba za svadbu od 110-120 ljudi. I da li se u restoran nosi svoje vino.

Skattemus
14.02.2007., 19:04
mozda ti pomogne,mi smo u restoranima za party-e od 20 ljudi uzimali 6-7 boca bijelog i 11-12 crnog vina
crno ti uvijek ide vise...pa sad probaj neku racunicu nabacit...znam da nije neka velika pomoc

meli2
14.02.2007., 19:48
hej,super pitanje...i ja molim pomoc.i nasa svadba je oko 120 ljudi i nosimo svoje vino i sampanjac....koliko cega???? :)

__5ra__
15.02.2007., 07:38
Ja mislim da to ovisi o društvu o kome se priča. Neki ne piju uopće, neki piju npr. pivu, a neki samo vino ili štajaznam :confused: Moji piju puno i svašta, tako da nisam baš neko mjerilo :)

Sanja29
15.02.2007., 09:05
hej,super pitanje...i ja molim pomoc.i nasa svadba je oko 120 ljudi i nosimo svoje vino i sampanjac....koliko cega???? :)

ja sam ti imala cca butelja po glavi stanovnika ....

šampanjac sam imala njihov ... od sale .. tako da ne znam koliko toga ide ...

lunalu
15.02.2007., 12:23
Mi smo od diskonta dobili odgovor da moramo polozit sav cash za uzetu robu, pa sto vratimo to oni nama vrate novac...Mi smo se nadali da se cuga placa nakon svadbe, ovako nam je malo teze ostavit polog od 2000e casha...Hmmm, jeste vi svi ostavljali tako novac ili? Cak se razmisljam da odem u metro pa pocnem kupovat sad pa do svadbe imamo u podrumu barem pola kolicine potrebne cuge...Iz diskonta su nam rekli da se te cijene ne razlikuju, smao sto u metrou ne mozes vratit cugu koja ostane...Joj ne znam sto cemo....Pomoc?:s

Sanja29
15.02.2007., 12:24
lunalu ja nisam morala kupovati jer sam u meniu imala uključenu neograničenu kozumaciju pića :-)

lunalu
15.02.2007., 12:26
lunalu ja nisam morala kupovati jer sam u meniu imala uključenu neograničenu kozumaciju pića :-)

Jao, blago tebi...Nama je zena iz restorana preporucila vlastitu jer je kod njih kao skupo pice dosta...:mad:

Ultra*
15.02.2007., 12:35
Mi smo od diskonta dobili odgovor da moramo polozit sav cash za uzetu robu, pa sto vratimo to oni nama vrate novac...Mi smo se nadali da se cuga placa nakon svadbe, ovako nam je malo teze ostavit polog od 2000e casha...Hmmm, jeste vi svi ostavljali tako novac ili? Cak se razmisljam da odem u metro pa pocnem kupovat sad pa do svadbe imamo u podrumu barem pola kolicine potrebne cuge...Iz diskonta su nam rekli da se te cijene ne razlikuju, smao sto u metrou ne mozes vratit cugu koja ostane...Joj ne znam sto cemo....Pomoc?:s

To mi je logicno.
Jer gledaj i taj diskont mora ponovo narucit pice da bi radio. A ne mogu bez love.

A raspitaj se ipak na vise mjesta, mozda neko radi i drugacije.
U svakom slucaju je jeftinije ako uzimas u diskontu na veliko, nego da kupujus po gajbu ili karton.

lunalu
15.02.2007., 13:32
Mislili smo da mozemo ostavit cekove ili nesto takvo za polog.....

bluma
15.02.2007., 14:09
Cekaj, cekaj, mislite da se moze negdje uzet tj. kupit cuga i to platit cashom s tim da sta ostane vratis i oni ti vrate pare?

A mislila sam negdje privatno kupit vino refuso i to nosit u restoran... Negdje u Istri... Moze li se to? Jeftinije bi bilo. A mozes ga valda prije i probat.

lunalu
15.02.2007., 14:20
Cekaj, cekaj, mislite da se moze negdje uzet tj. kupit cuga i to platit cashom s tim da sta ostane vratis i oni ti vrate pare?

Mozes, mozda imas tamo roto-promet ili neki slican diskont.....

Ultra*
15.02.2007., 15:15
Mislili smo da mozemo ostavit cekove ili nesto takvo za polog.....

I nece?
Da se raspitas na vise mjesta?

lunalu
15.02.2007., 15:17
I nece?
Da se raspitas na vise mjesta?

Nece:( svi traze gotovinu, vec sm se raspitali...

__5ra__
15.02.2007., 19:44
U Istru po vino, bluma, tako ćemo i mi, bar mislim :)

Nana_dbk
19.02.2007., 10:40
Vi se zachatali a nitko ne piše o normativima i količini po glavi itd ...

Žabica
19.02.2007., 10:47

Frendica kad se udavala(nije ZG u pitanju) uzeli su cugu, doduše za onaj prijem doma, nisu ništa prije platili, nego nakon svadbe. Dogovorili su se da ono što ostane vrate, pa će im to oduzeti od ukupne cifre i tek onda se plaća. Dosta ljudi tako uzima cugu kad treba za fešte.

sly47
19.02.2007., 10:56
cure to za uzimanje cuge na veresiju nije nikakav problem...ode se u alfu dinamic, roto promet ...uzme se cuga i nakon toga se vrati ono što nije potrošeno i plati se samo ono što ste potrošili...osobno nikad nisam ostavljala nikakvi garanciju tipa ček il tako neš al ja sam uzimala u trgovini gdje poznam vlasnika pa to nije bio problem...u zg bih preporučila alfu dinamic jer mislim da imaju najjeftinije cijene...

Žabica
19.02.2007., 11:04
Slažem se za cijene u alfi. Da, i uzmite boce od 1 litre, a ne od 2l.

Kitty Kat
19.02.2007., 11:12
cure to za uzimanje cuge na veresiju nije nikakav problem...ode se u alfu dinamic, roto promet ...uzme se cuga i nakon toga se vrati ono što nije potrošeno i plati se samo ono što ste potrošili...osobno nikad nisam ostavljala nikakvi garanciju tipa ček il tako neš al ja sam uzimala u trgovini gdje poznam vlasnika pa to nije bio problem...u zg bih preporučila alfu dinamic jer mislim da imaju najjeftinije cijene...

di je alfa, čula sam samo za roto?

lunalu
19.02.2007., 11:20
Nama su u roto prometu rekli da moramo odmah platit cijeli iznos preuzete robe, a za onu koju vratimo dobijemo novac natrag ...

Sto se normativa tice, nama je iz restorana preporuceno sljedece: ( radi se o 150-160 osoba)

Crnog vina 100 litara
bijelog vina 50 litara
coca cole 80 litara
Fante 40 litara
Mineralna 1 litra po osobi
Juice 40 litara + bistra sok ( jabuka)
stock 1 litra
wiskey 1 litra
jeger 3 litre
domaca rakija 1 litra

A kolaca kilogram na jedan okrugli stol za 8 osoba...
Pecenje( janjetine vise nego odojka, cca pola kile po glavi)

ETo....

sly47
19.02.2007., 11:21
joj nemam pojma kak se ta ulica zove al izlazi na ljubljansku kad ideš preko drvinja....
roto je jaaaako bezobrazan i to ne samo preko malim ljudima nego u bircevima koj im rade 30% prometa, nisu fleksibilni nimalo i cijene su im :flop:

kolaći za 8 osoba...cca 1,6kg-preporučam na dva tanjura na svaki 80dkg...ako uzimate 20dkg po glavi...a može i malo manje...

Žabica
19.02.2007., 11:24
Ima alfa dinamic i u Španskom.

lunalu
19.02.2007., 11:31
Ima alfa dinamic i u Španskom.

Jel se kod njih mora platit svo pice unaprijed gotovinom ili kad se v rati sto je ostalo?

sly47
19.02.2007., 11:32
eh to sad više neznam al uguglaj ih pa nazovi i pitaj...ništa te ne košta...

Žabica
19.02.2007., 11:34
Joj, to ti ne znam. Možda najbolje da odeš tamo i pitaš.

Wedding
19.02.2007., 11:39
Nama su u roto prometu rekli da moramo odmah platit cijeli iznos preuzete robe, a za onu koju vratimo dobijemo novac natrag ...

Sto se normativa tice, nama je iz restorana preporuceno sljedece: ( radi se o 150-160 osoba)

Crnog vina 100 litara
bijelog vina 50 litara
coca cole 80 litara
Fante 40 litara
stock 1 litra
wiskey 1 litra
jeger 3 litre
domaca rakija 1 litra

A kolaca kilogram na jedan okrugli stol za 8 osoba...
Pecenje( janjetine vise nego odojka, cca pola kile po glavi)

ETo....

Ovo je malo pre pre malo zestica . kod nas je otislo preko 20 litara jegera i preko 5 litara stoka na 280 ljudi + votke, jack daniels ( to necu ni brojat je rmi je muka kad se sjetim)

Žabica
19.02.2007., 11:44
Možda misle uzeti žesticu samo za aperitiv? Ako je to za cijelu noć onda je definitivno malo (ili moji gosti puno piju, osmero sve skupa) popiju bocu jegera za čas.

Sanja29
19.02.2007., 11:46
kod mene je žestica bilo samo kao aperitiva .. tijekom svadbe nije bilo žestica, već vino (crno i bijelo), pivo i bezalkoholna cuga ....

tako da vam ja nisam od pomoći kada su normativi za žestice u pitanju :-)

sly47
19.02.2007., 12:00
kod nas je na 110 ljudi otišlo 6L jegera....sve ovisi o gostima....

lunalu
19.02.2007., 12:05
Ovo je malo pre pre malo zestica . kod nas je otislo preko 20 litara jegera i preko 5 litara stoka na 280 ljudi + votke, jack daniels ( to necu ni brojat je rmi je muka kad se sjetim)

Nama je tu zesticu racunala kao aperitiv na pocetku vecere i naglasila da povecamo dozu ako znamo da netko pije samo to....

Wedding
19.02.2007., 12:14
Nama je tu zesticu racunala kao aperitiv na pocetku vecere i naglasila da povecamo dozu ako znamo da netko pije samo to....

aaaaaaa tak vec da, ali ja ti preporucam da to dobro povecas:zubo:

maaalaaa
19.02.2007., 14:49
Mi smo dogovorili sa jednim marketom koji nam je u susjedstvu(a ni je niti baš prevelik) da čemo uzeti robu pa naknadno vratiti.Stvarno su nam išli na ruku,valjda zato što smo stalno tamo.

Što se botiljiranog vina tiče u Istri,npr kod Veralde,Žigantea,ma i ostalih vinara stvarno idu na ruku možete dogovoriti određenu količinu u flaširanog pa isto tako vratiti kasnije ili kao dodatak uzeti isto vino ali rinfuzo.

ancika
30.07.2009., 19:16
Naime mi trebamo donijeti u salu žesticu. Kako ste vi računali koliko treba po osobi?

SPAJAM!
Cure prije otvaranj nove teme provjerite barem ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=190443) da li već postoji.
ana77

jasna
30.07.2009., 20:00
Bok, koliko se ja sjećam sa svadbi, žestica se obično poslužuje prema želji i dogovoru sa konobarima ili šefom sale, ne poslužuje se po osobi, već po stolovima, na svaki stol dosta je jedna boca, jer žestica se baš i ne pije, tu je vino, pivo itd...

Nama je šef sale savjetovao, temeljem iskustva sa svadbi, poslužiti žesticu/aperitiv uzvanicima na samom ulazu u salu, koju su servirali na kolicima. Žestica je ostala cijelu noć kod ulaza u salu, svatko se tamo mogao poslužiti. Donijeli smo žesticu i likere, dosta je 3-4litre za 120 uzvanika, još je ostalo na kraju. Ukoliko ne bude dosta konobari dalje brinu o tome ... i ovisi koliko imaš uzvanika.

Ako se stavi na svaki stol, na kraju slijedeći dan imaš npr.15 otvorenih i skoro punih boca... :rolleyes:
Zato na stolovima u sali nismo imali žesticu, već vino, pivo sokove itd... jer se žestica obično uzima samo prije juhe, najviše je išlo vino...:)

klaudijak
30.07.2009., 20:22
kaj se žestice tiće, nama u restoranu rekli koliko da donesemo s obzirom na broj ljudi, nas bilo oko 100 pa rekli 5 litara. s time da se kod nas žestica poslužuje kao aperitiv na ulazu ko želi i u toku noći na šanku ko želi. mi smo imali i kirrojal( čistohrvatskinapisano) tak da ni bilo toliko žestice, a vratili nam 2 i pol litre

xantippa
31.07.2009., 08:58
Mi smo dogovorili sa jednim marketom koji nam je u susjedstvu(a ni je niti baš prevelik) da čemo uzeti robu pa naknadno vratiti.Stvarno su nam išli na ruku,valjda zato što smo stalno tamo.

Što se botiljiranog vina tiče u Istri,npr kod Veralde,Žigantea,ma i ostalih vinara stvarno idu na ruku možete dogovoriti određenu količinu u flaširanog pa isto tako vratiti kasnije ili kao dodatak uzeti isto vino ali rinfuzo.

Maaalaaa, kod nas je to sasvim normalno da ti daju koliko želiš, popije se koliko se popije i ostatak se vrati, a naplati se samo ono što si i potrošio. Nema uopće pitanja.
Očito da nije svugdje isto...

Francesca
31.07.2009., 09:09
Restorani uglavnom dobro ogule na žestici pa mnogi savjetuju da si ljudi donesu sami...
Mi smo dofurali za 50 ljudi: 3 jegera, 1 votku i 1 ballić, a popilo se ukupno 1 jeger, trećina votke i trećina balića...

Na žalost, nikad ne znaš koliko će se čega popit... Mislim da za ljetne i proljetne svadbe, i one u rujnu više idu vina, a jesenske i zimske ipak ide dosta žestica...

Bila sam prošle godine na svadbi i bilo nas je 8 za stolom, i dva para, dakle njih 4 su sredili bocu jegera sa colom kroz noć... Tak da ak imaš puno ljudi i nek ti se složi par takvih ekipa - popiju dosta toga...

Radije bi ja imala više toga pa nek mi ostane nego da mi sfali... na kraju, možeš to imat i u autu pa ak zatreba, lako se dofura ak se već bojite da će vas konobari pokrast...

ivy11
24.08.2009., 19:03
cure, može info di ste uzimali cugu za doma, u kojem diskontu i kakva su vam iskustva? rađe bi u nekom diskontu pa da kasnije možemo vratiti jer ni približno ne možemo procijeniti koliko će se popiti.
i još jedno pitanje- koje crno vino i pivu ste uzimali za doma?:Pivo:
znam da sve naravno ovisi o tome koliko mislimo potrošiti, ali me zanima okvirno hvala:s

m m m
24.08.2009., 19:13
cure, može info di ste uzimali cugu za doma, u kojem diskontu i kakva su vam iskustva? rađe bi u nekom diskontu pa da kasnije možemo vratiti jer ni približno ne možemo procijeniti koliko će se popiti.
znam da sve naravno ovisi o tome koliko mislimo potrošiti, ali me zanima okvirno hvala:s

gle kaj se tiče vrste vina i pive za doma sve zavisi na kaj su gosti koji piju crno vino i piu navikli,ja sam recimo na svadbi imala ožujsku,crno vino vranac-koji su mi gosti naručili i gosser-tamno pivo+klasika bjelo vino i sokovi

Rinchi
25.08.2009., 17:46

Evo me sa friškom informacijom vezanom uz cugu i razne potrepštine (plastične čaše,salvet i slično za doma). Velpro diskontna prodaja-dođete tamo kupite ostavite kauciju i idete doma popiti koliko možete ;-) kasnije vraćate i slaže se račun. Ako ste popilo u vrijednosti većoj od dane kapare ide nadoplata a kao u manjoj vraćaju Vam novac. Ja ću od pive za doma uzeti klasiku Ožujsku ili nekaj u tom rangu i cool pivu. A vinčeko imam domaće bijelo i crno pa ti nisam baš od koristi po tom pitanju!

ivy11
25.08.2009., 21:55
Evo me sa friškom informacijom vezanom uz cugu i razne potrepštine (plastične čaše,salvet i slično za doma). Velpro diskontna prodaja-dođete tamo kupite ostavite kauciju i idete doma popiti koliko možete ;-) kasnije vraćate i slaže se račun. Ako ste popilo u vrijednosti većoj od dane kapare ide nadoplata a kao u manjoj vraćaju Vam novac. Ja ću od pive za doma uzeti klasiku Ožujsku ili nekaj u tom rangu i cool pivu. A vinčeko imam domaće bijelo i crno pa ti nisam baš od koristi po tom pitanju!

super, hvala puno. svaki info dobro dođe:) općenito mi je to super fora da se cuga može vratiti, koliko bi se više novaca inače potrošilo...:confused:

mladenka:))
15.09.2009., 09:11
Normalno je da se cuga vraća, smao treba paziti da se boce ne otvaraju bespotrebno. Mi imamo cca 90 ljudi i pojma nemam koliko žestica da uzmem jer ćemo imati 2x kao aperitiv i poslije ćemo staviti da žestice stoje na šanku pa se svako može poslužiti kad hoće (dok ne nestane :mig:). Vino uzimamo domaće rinfuso i to u Istri svi rade, dođe 12 kn litra malvazije i 15 kn merlot. Gledat ćemo litru vina po osobi, više bijelog jer se to kod nas više miješa nego crno.
Što uopće uzeti od žestica? Mi mislili amaro, bailys, ballantine, madenicu, bisku, kruškovac, whisky, votku, jeger.... jel to dosta? :confused:

:gitara:

upucaj ga sad
11.01.2010., 13:17
unaprijed se ispričavam ako je bila ista ili slična tema, ali ja je nisam našla

zanima me, naime, sljedeće

koliki su cca normativi za cugu na svadbi i gdje i kako bih to mogla saznati

razlog ovakvom pitanju je kako bih utvrdila je li nam isplativije

1. platiti 20 kn po gostu za čaše, led i uslugu ako bi cugu nabavljali sami
2. platiti 100 kn po gostu i u tu cijenu je uključeno sve osim strane žestice

radi se o cca 150 ljudi

znam da nije problem u npr. vrutku uzet piće, pa ga poslije vratiti, ali je problem jer nemamo blage veze koliko bi trebali uzeti vode, soka, vina, pive itd :ne zna:

svaka pomoć je dobrodošla

Mayo
11.01.2010., 13:26
Probaj nazvati neki catering i pitati. Ili ih traži ponudu pa vidi što će ti ponuditi. Ili pitaj u restoranu.

Zvrksa
11.01.2010., 13:28
ne mogu ti savjetovati koliko bi ti pića općenito trebalo, jer nemam iskustva s tim i mislim da je jako teško predvidjeti koliko čega će se popiti i ne znam koliko je isplativo na dan svadbe trošiti živce na to hoće li gosti imati dovoljno pića
ja bih radije išla na opciju da platim restoranu sve osim žestice, a žesticu bih o svom trošku, jer nje ne treba tako puno...

Mayo
11.01.2010., 13:30
Probaj pogledati i ovdje, sjetila sam se da je bila takva tema:
Normativi za klopu i cugu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=188191)

upucaj ga sad
11.01.2010., 14:23
hvala na brzim odgovorima

tamo sam našla

Crnog vina 100 litara
bijelog vina 50 litara
coca cole 80 litara
Fante 40 litara
stock 1 litra
wiskey 1 litra
jeger 3 litre
domaca rakija 1 litra

s tim da se radilo o žestici samo na ulazu

nakon nekih izračuna, čini mi se da se ipak više isplati ( i financijski i psihički) dat njima 100 kn po glavi i mirna bosna

Mayo
11.01.2010., 14:33
Nema na čemu!

Već smo zaključivali da vrijednost ovog psihičkog u nekim slučajevima daleko nadilazi vrijednost financijskog :zubo:

Zvrksa
11.01.2010., 14:37
upucaj ga sad... mislim da si donijela dobru odluku, jer osim što bi se maltretirala s nabavljanjem, procjenjivanjem količine i na kraju strepila da li će svega biti dovoljno, još bi i restoranu plaćala 20kn po osobi...tak da mislim da ti se to stvarno ne bi isplatilo

KVAKY
25.01.2010., 13:46
moram provjeriti ... to bi ti najbolje mogli reci u tom restacu gdje ste izabrali da ce vam biti vjencanje ...

mislim da je butelja po glavi stanovnika - za vino
onda za meso da je oko 50 dkg očišćenog mesa po glavi stanovnika
i da je oko 25 dkg za kolače ...

ovo za mesto je samo za meso janjetina svinjetina nakon torte ...

nema šanse da je 25dag za kolače - naš u restoranu uzima 1 kg na 6 ljudi a i to je puno, kad sam pitala u slastičarnici jer sam mislila da ću sama uzimati - rekla je 1 kg na 10 ljudi - znači cca 10-15 dag po osobi. 25dag je eventualno za kutijice , za darivanje, ali nema šanse da ti toliko treba za restoran...

zlocka
25.01.2010., 21:23
ako je svadba cca 100 ljudi
catering nudi ovakav raspored pića po osobi

* Sokovi-gazirani, negazirani-1 L
* Aperitiv dobrodošlice-1X
* Pivo-0,5 L
* Vino-bijelo (Graševina Daruvar) i crno (Plavac Hvar)-0,5 L
* Kava sa mlijekom
* Pjenušac-1X

kako da znam dal bi to bilo dosta da ljudi ne budu žedni?

senka
25.01.2010., 21:46
evo samo da izbacim podatke (baš ugostiteljske) koji su meni pomogli pa se nadam da će još nekome, jer nažalost sam ograničena svo piće uzeti od restorana...

Potrošnja jedne svadbe od 110 ljudi u lipnju - topli dani:
110 l soka negaziranog i gaziranog
75 l bijelog vina
10 l crnog
30x0,5 l pive
15x0,5 l rally pive
130 l mineralne
30 stock (0,03)
25 pelina (0,03)
35 dalmatina (0,03)
140 kava
5 martinija

Pa si računajte... Podaci su točno sa jedne svadbe, dobila od prijateljice koja vodi restoran (u kojem ja neću biti :p)

sovicab
22.04.2010., 17:04
Nadam se da postavljam pitanje na dobroj temi. :rofl: Ovako, u restoranu (restoran je u Istri) u kojem imamo večeru plaćamo cugu po potrošnji. Ne možemo donosit svoju cugu. Mi smo pitali u restoranu ako nam mogu otprilike reć koliko bi nas to došlo koštat prema iskustvima s prijašnjih vjenčanja, a oni niš konkretno ne žele reć. Mi smo mislili ponudit ljudima sokove, vodu (mineralnu), crno i bijelo vino, domaću žesticu, jeger i naravno kavu. Pa bi molila cure koje su znači plaćale cugu po potrošnji koliko ih je na kraju izašlo po osobi?

zlocka
22.04.2010., 19:23
domaću žesticu sami kupite i tako se dogovorite sa restoranom. tako ćemo i mi ovdje napraviti, tj većina tako radi.

sovicab
22.04.2010., 20:10
domaću žesticu sami kupite i tako se dogovorite sa restoranom. tako ćemo i mi ovdje napraviti, tj većina tako radi.

Ali nama ne dozvoljavaju unos našeg pića, čak ni uz nadoplatu otvaranja boce. Zato pitam da znam barem okvirno. Malo nam sad roditelji prigovaraju zbog toga, ali sad je gotovo.

zlocka
22.04.2010., 21:36
baš čudno
ja sam krivo napisala, stranu žesticu možete i trebali biste donjeti sami. bar to svugdje dozvoljavaju.

JANI
23.04.2010., 07:37
Ma koji je to restač u Istri?

sovicab
23.04.2010., 09:20
Radi se o Crvenom otoku, uglavnom piće se plaća po potrošnji (open bar). Rekao mi je frend kod kojeg smo bili tamo na svabi jednu abnormalno veliku cifru, pa me zanima dal stvarno svi toliko plaćaju cugu ili se kod njega stvarno puno popilo. Znam da su se kod njega otvarale i neke boce vina od 500 kn. Mi smo mislili ipak malo taj open bar ograničit, pa ako netko želi nešto izvanredno od 2000kn neka sam plati.

zlocka
23.04.2010., 09:32
definitivno moraš ograničiti. znam mladence koji su platili 1000E ekstra jer nisu kupili unaprijed stranu cugu, gosti su je naručivali na šanku, jer naravno nisu htjeli pivu i vino...mladenci su ostali šokirani kada su dobili ekstra račun.
dogovorite se s njima da van slože crno i bijelo, pive, sokove, vodu, obavezno led, da ne bi bilo bez toga, uzmite neku žesticu a ostalo nek plačaju sami.

JANI
23.04.2010., 10:16
Moja seka je radila na crvenom otoku i nas 25 je popilo 1.500 kn vode :rofl:
moš mislit

Zvrksa
23.04.2010., 17:20
moji frendovi su u jednom skupljem zg restoranu za 60-ak ljudi platili cugu 20.000kn, što se meni činilo kao apsurdna cifra jer se nitko nije oblokavao; za našim glavnim stolom se uglavnom pila jana i sokovi:ne zna:

zlocka
23.04.2010., 17:53
da, zato što sto stave cifru koja je i inaće po restoranima.
mi nismo ni geldali restorane koji imaju taj princip plačanja, samo one koji imaju cugu već u cijeni ili oni koji definiraju kolika je cijena cuge...npr lobby ima na cjeniku cugu 18-22E, neki hoteli oko 120kn po osobi i sl. a da ti ne dozvole da doneseš sam svoju cugu, to je već previše.

Zvrksa
23.04.2010., 20:15
ma znam, ne bih ni ja nikad pristala na taj princip i mislim da su ih dobrano oderali jer tako mali broj ljudi sigurno nije popio cuge u toj vrijednosti

svasta_nesto
23.04.2010., 22:14
mi plaćamo cugu 12 eura po osobi: aperitivi, voda, sokovi, vino crno i bijelo, pivo, kava, šampanjac.

KIKA5
26.04.2010., 10:25
mi smo na svadbi imali 130 ljudi-domaće je sve bilo u cijeni,a od strane cuge smo kupili kojih 11,12 l Jegera i sve se popilo...kolače smo uzimali 0,13 dkg po osobi i ostalo je dosta za goste drugi dan i malo za podijeliti...

slatkica555
19.06.2010., 22:02
Koliko cuge bi mi trebalo za ispraćaj za oko 80-tak osoba? Počeli bi se sakupljati oko 15.30-16 h, s time da bi oko 17.30 polako krenuli u crkvu. Znači, gosti bi bili oko 2 h kod mene, s time i neki manje jer sam tu uračunala i njegovih 15-tak.

Francesca
19.06.2010., 22:04
a što misliš imati od cuge?

slatkica555
20.06.2010., 08:48
Mislila sam imati vino (crno i bijelo), nekakav viski, jeger, pivo, pelin, votku, sokove i mineralnu.

zlocka
20.06.2010., 08:51
hm, ja bi vino izbacila, ne znam kolik ose toga popije kod mladenaca doma :ne zna: možda koja boca jednog i drugog, ali veća količina ti ne treba. nekako se najviše pije žestica, pivo i sokovi.

Mayo
20.06.2010., 09:04
ne bih baš rekla da može izbaciti izbaciti vino, a ostaviti pivu.. treba biti i jednog i drugog. ali opet, ona najbolje zna kaj joj gosti piju..

zlocka
20.06.2010., 09:07
samo kažem što sam vidjela na svadbama. kod mladenaca doma se i malo popije i malo pojede. ili sam ja bila na svadbama gdje je toga bilo previše pa se nije uočilo?
ugl, čak i na svadbama u salama se malo pilo vina, no ja sam bila najviše u 6mj,7mj gdje se pila piva + sokovi + žestica.

Francesca
20.06.2010., 09:15
a gle, kako kod koga, svatko najbolje pozna svoje goste
mi smo imali 50 ljudi i otišlo je 42 boce vina, 6 boca šampanjca, pive neznatno, a žestice pol boce jegera i po trećina boce viskija i votke :ne zna:

Mayo
20.06.2010., 09:16
samo kažem što sam vidjela na svadbama. kod mladenaca doma se i malo popije i malo pojede. ili sam ja bila na svadbama gdje je toga bilo previše pa se nije uočilo?
ugl, čak i na svadbama u salama se malo pilo vina, no ja sam bila najviše u 6mj,7mj gdje se pila piva + sokovi + žestica.
da, vidiš.. moji podjednako piju pivu i vino.. tko će ga znat.

zlocka
20.06.2010., 09:22
a gle, kako kod koga, svatko najbolje pozna svoje goste
mi smo imali 50 ljudi i otišlo je 42 boce vina, 6 boca šampanjca, pive neznatno, a žestice pol boce jegera i po trećina boce viskija i votke :ne zna:

samo u sali ili sve zajedno?

Francesca
20.06.2010., 09:26
samo u sali ili sve zajedno?

u sali i vani na domjenku prije ulaska u salu

doma mi nismo imali ništa, svi smo se nalazili pred kapelicom

crvena.naranča
20.06.2010., 13:14
izbaciti vino?? kod nas se to najčešće pije i u najvećim količinama, iskreno, ne sjećam se da sam ikad vidla pivo u gostima??

zlocka
20.06.2010., 13:16
sad se ja čudim, al ok :D ovisi o gostima

mihaela8
20.06.2010., 13:17
izbaciti vino?? kod nas se to najčešće pije i u najvećim količinama, iskreno, ne sjećam se da sam ikad vidla pivo u gostima??

Slažem se. Ali valjda ovisi od kraja do kraja a i uzvanika. Ma meni pivo samo po sebi nije za tako svečanu priliku kao što je vjenčanje, ali to je samo moje mišljenje.

zlocka
20.06.2010., 13:18
al kad ljudi piju
u petak naš stol je popio 2dcl crnopg vina (ja) i pola butelje bijelog + jedna butelja bijelog za van :D. na ostalim stolovima koliko sam vidjela da su konobari nosili pila se piva.
stolovi su bili za 10 ljudi.
kod mladenca se pila žestica + sokovi.
kod šogorice doma se vino uopće nije pilo. u sali jako malo.

mihaela8
20.06.2010., 13:21
al kad ljudi piju
u petak naš stol je popio 2dcl crnopg vina (ja) i pola butelje bijelog + jedna butelja bijelog za van :D. na ostalim stolovima koliko sam vidjela da su konobari nosili pila se piva.

Ma ok mi je u hotelu...neka pije tko šta hoće, ali koliko sam shvatila priča se o odabiru pića za domjenak doma kod mladenaca. Nikad nisam doživjela da se tamo i piva nudila. Obično je to vino, razna alkoholna pića tipa votke...i naravno voda i sok, ali pivo ne.

zlocka
20.06.2010., 13:23
ma da?
onda najbolje da bude svega :D
uostalom cuga neće propast, dolazit će ljudi cijeli tejdan prije i poslije, pa nek bude viška nego manjka.

slatkica555
20.06.2010., 15:10
Nikako ne bi izbacila vino jer to najviše ide uz žesticu. Ja ću doma imati i pivo, zlu netrebalo u slučaju da netko traži. U utorak mi dolazi čovjek iz cateringa pa ću ga pitati koliko čega. I ja sam mišljenja da je bolje da ima nego da ponestane. Cugu ću uzeti u Vrutku, a u slučaju da nečega ostane to se može i vratiti ako je u originalnoj ambalaži.

vedrana84
20.06.2010., 18:25
na svakoj svadbi di sam bila je bilo pive na doceku kod maldenaca :ne zna: al vino bas i ne, zato ga uvik u sali ima.

Gremblina
05.07.2011., 16:30
Ovo su namirnice potrebne za slavonski menu za 400 osoba + sutradan ručak za nekih 70 do 80 osoba!

Menu:
Kokošja i juneća juha sa rezancima
Umak od rajčice (sos)
Sarma
Pečenka
Janjetina sa pekarskim krumpirom i mladim lukom
Salata od kiselog kupusa

Kokošja i juneća juha sa rezancima:
junetina bez kosti - 40 kg
kokošje meso bez sitneži - od 35 komada pilića
mrkva - 8 kg
peršin - 5 kg
paštrnjak - 5 kg
korjen celera - 5 kg
crveni luk - 1,5 kg
vegeta - 3 kg
sol - 1 kg
krumpir - 10 kg
list peršina - 0,05 kg
rezanci - 8 kg

Umak od rajčice (sos):
brašno - 3 kg
ulje - 3 lit
pire od rajčice - 4,5 kg
sol - 0,5 kg
šećer - 0,30 kg
mljevena paprike - 0,05 kg

Sarma:
mljevena svinjetina - 24 kg
mljevena junetina - 8 kg
crveni luk - 3 kg
bijeli luk - 0,20 kg
riža - 4 kg
mljevana slatka paprika - 0,60 kg
jaja - 40 komada
ulje - 3 lit
biber - 0,15 kg
sol - 1 kg
suha slanina - 3 kg
lovorov list - 1 vrečica
brašno - 3 kg
list kiselog kupusa - 800 komada

Pećena prasetina:
prasetina žive vage - 150 kg

Pećena janjetina sa pekarskim krumpirom i mladim lukom:
janjetina žive vage - 240 kg
krumpir - 40 kg
mladi luk - 200 komada

Kupus salata:
svježi kupus - 50 kg
ulje - 3 lit
ocat - 2 lit
sol - 2 kg

kikica1984
05.07.2011., 23:01
ovdje je bilo svega, a jako malo konkretnih normativa :) mi uzimamo cca 20 dkg kolača po osobi, + torte, vino računamo litru po osobi (pa pokrijemo i one koji piju puuuno i one koji ne piju), mineralnu i negaziranu isto litru po osobi, sad me još muče količine sokova, gaziranih i negaziranih... živjelo uzimanje na revers, pa nema straha! a ni za žesticu nismo još sigurni točno...:)

zabut
05.07.2011., 23:18
gremblina svaka čast,i ja imam oko 400 osoba ali imam drukčiji meni
jel imaš kojim slučajem normativ za piće

Gremblina
05.07.2011., 23:27
Nemam jos za pice, al imat cu ga ovih dana! Imamo dogovoreno s tipom iz lagera slijedeci tjedan.
Kad nesto dobijem, stavim! ;)

kikica1984
06.07.2011., 08:14
Nemam jos za pice, al imat cu ga ovih dana! Imamo dogovoreno s tipom iz lagera slijedeci tjedan.
Kad nesto dobijem, stavim! ;)

Gremblina, super, svaka ti čast! ovakav za hranu (manje više sličan) je mami dala glavna kuharica, a ti ćeš mi taman razbistriti do kraja dileme s pićem! :top: mi imamo 360 ljudi, pa mi je ovo više nego odlična orjentacija!

ana7777777
30.03.2012., 15:23
hej cure nisam znala pod kojom temom bih postavila ovo pitanje, al budući da sve odbrojavate još nešto malo dana pretpostavljam da ste cugu riješile...

Mene pati količina cuge za 250 ljudi, pa ako mi može netko napisati koliko je okvirno uzeo?

Šef sale nam je dao neki sumnjivi popis količina što se nama čini previše pa me zanima kako vi s tim stojite?

Znači otprilike u litrama koliko jegera, pelinkovca, rakije, piva(obično, radler), vina (crno,bijelo), obični i gazirani sokovi, obična i gazirana voda?

ako je netko voljan napisati puuno bi mi pomogli, bez obzira koji broj ljudi imate napišite, da znam okvirno, hvala :)

inače, ja brojim još nešto manje od 3 mjeseca :D

Mayo
30.03.2012., 17:40
ana77..., predlažem da kontaktiraš neki catering pa provjeriš s njima koliko bi ti oni predložili.

buhtla_os
30.03.2012., 22:57
napišem ti ja možda već sutra, ak stignem...
imam spisak što su nam u cateringu dali

ana7777777
01.04.2012., 15:04
napišem ti ja možda već sutra, ak stignem...
imam spisak što su nam u cateringu dali

odlično, može, to bi mi puno pomoglo :)

Crazy
01.04.2012., 17:13
odlično, može, to bi mi puno pomoglo :)

Ana, i mi smo dobili sumnjiv popis, također za 250 ljudi.
Ajd stavis svoj pa da usporedimo :kava:
Idem trazit popis...

Crazy
01.04.2012., 17:19
krecem:

cola - 128 kom po 2 l
sprite- 56 koma po 2 l
Juice - breskva- 30 kom po 2 l
jabuka - 18 kom po 2 l
pivo - osječko = 10 gajbi
pan = 6 gajbi
radler = 10 gajbi
bezalkoholno = 2 gajbe
vino - graševina = 40 litara
frankovka = 60 litara
jager - 20 litara
blacky - 20 litara
rakija - 10 litara

Crnileptir00
01.04.2012., 17:50
jako je sumnjiv pogotovo za rakiju :503: i pogotovo za Slavoniju :p

Crazy
01.04.2012., 18:37
jako je sumnjiv pogotovo za rakiju :503: i pogotovo za Slavoniju :p

Ma meni je sve sumnjivo, jer bi preko nje sve trebali uzimati...
Puno mi je sokova i zeste, a malo piva :ne zna:

Lea3107
01.04.2012., 18:42
Puno previše žestice,dosta soka,a možda malo vina i pive?i fali mineralna ako se ne varam...

Crazy
01.04.2012., 19:37
Puno previše žestice,dosta soka,a možda malo vina i pive?i fali mineralna ako se ne varam...

Da...
Mineralana - 20 gajbi

ilea avis
02.04.2012., 08:08
Da vas nešto pitam...mi smo u restoranu dobili u cijenu stolice uključeno svo piće, osim žestica. Žestoko dobivamo samo kao aperitiv...

E sad...ako mi odlučimo izbaciti piće i kupovati sami, naravno, cijena stolice pada...ali ja ne znam isplati li nam se da uzimamo sami piće?

S tim da ako uzimamo sami, ono što se ne popije možemo uredno vratiti i dobivamo povrat novaca..

ana7777777
03.04.2012., 13:12
krecem:

cola - 128 kom po 2 l
sprite- 56 koma po 2 l
Juice - breskva- 30 kom po 2 l
jabuka - 18 kom po 2 l
pivo - osječko = 10 gajbi
pan = 6 gajbi
radler = 10 gajbi
bezalkoholno = 2 gajbe
vino - graševina = 40 litara
frankovka = 60 litara
jager - 20 litara
blacky - 20 litara
rakija - 10 litara

evo što sam ja dobila od šefa sale:

cola-260 l
fanta-130 l

negazirani sokovi(gusti) - 84 l

obična voda- 65 l
gazirana voda- 300 l

pivo: alkoholno - 140 l (14 gajbi)
pivo: bezalkoholno - 70 l (7 gajbi)

crno vino- 84 l
bijelo vino- 91 l

ŽESTA:
jager- 30 l
stock- 15 l
pelinkovac- 3 l

-i rekao nam je da možemo npr.povećati pelin, a smanjiti jager ili stock - ali to je ta količina

rakija- 12 l

i sad nam je još tu nabrojao nekakve likere sve po litru-dvije, kao da se nađe ako netko voli ( vecchia, konjak, kruškovac, cherry, vermount, lavov, vigor š.voće) - ali to mi ne pada na pamet

ana7777777
03.04.2012., 13:18
a vidim da smo tu negdje količinski - izgleda da onda to i valja, osim ako obojica ne muljaju :)

ako netko ima drugačijih iskustava, molim vas napišite :)

planktoni82
07.07.2012., 21:12
Razmišljam sam nabaviti piće koje će catering posluživati no nisam siguran kako definirati količinu pića po osobi?

Ima li tko savjet ili iskustvo koliko da vode/piva/sokova/mineralne/žestice da računam po jednoj osobi?
Naravno, uzeo bih u dućanu gdje višak mogu vratiti tak da bi sigurno procjena bila konzervativna no svejedno da bar okvirno znam.
Vjenčanje je sredinom kolovoza.

Mayo
08.07.2012., 00:19
Planktoni, ovo je tema za tebe, prolistaj malo unatrag :mig:

planktoni82
09.07.2012., 08:29
Planktoni, ovo je tema za tebe, prolistaj malo unatrag :mig:

to se traži!
genijalno, puno hvala :)

marlene13
16.01.2014., 16:35
Bok cure!
Čitam vaše liste troškova i zanima me je li tko nosio strano žestoko piće u restoran budući da cijena menija uglavnom ne uključuje strana pića, osim ako je piće dobrodošlice. Mi planiramo nositi naše piće npr. jeger i sl, ali nemam pojma koliko čega ide i kako se računa količina pića i naravno koliko otprilike košta za cca 120 ljudi?
Ima li tko tko je imao svadbu neke brojke za ovu stavku?

Mayo
16.01.2014., 17:00
Mi smo na 100 ljudi uzeli 10 boca, 5 jegera i 5 jacka, ostala je 1 i pol. Bilo je ljeto pa se valjda pilo vise vina.

Plavusa_ZG
16.01.2014., 18:43
Bok cure!
Čitam vaše liste troškova i zanima me je li tko nosio strano žestoko piće u restoran budući da cijena menija uglavnom ne uključuje strana pića, osim ako je piće dobrodošlice. Mi planiramo nositi naše piće npr. jeger i sl, ali nemam pojma koliko čega ide i kako se računa količina pića i naravno koliko otprilike košta za cca 120 ljudi?
Ima li tko tko je imao svadbu neke brojke za ovu stavku?

pretpostavljam da svih 120 ljudi ne pije žesticu tako da ti ne treba neka ogromna količina, mislim da je desetak boca i više nego dovoljno ako ne i previše:)

ja si isto razmišljam da u salu dofuram žesticu jer sama znam kako je to kad moraš naručit 10 aperitiva da bi kroz noć imao kaj za pit (ne pijem pivu ni vino):D ali sam zato na jednoj svadbi stvarno došla na svoje jer je jacky bio u neograničenim količinama:eek::cerek:

marlene13
17.01.2014., 11:21
E pa da, to je ideja. Da ljudi nisu prisiljeni piti ono što moraju jer nema onoga što žele. A ja ne znam ni koja pića trebam uzeti.
Pa si mislim: jeger, pelinkovac, možda koju bocu višnjevca ili sličnog pića (mada vjerujem da ta slatka pića nitko ne pije), wiskey... i možda po bocu još nečega da se nađe. Strah me da ne pretjeram u količinama.

Notturna
17.01.2014., 12:23
Bok cure... Ovo je super tema, e sad i mene nešto zanima! Udavača koje pripremaju svoj doček doma ima na forumu, cure kako ste riješile normative za cugu? Onak' volim nekada pretjerivati, bolje više nego manje jel..ali ni približno neznam koliko mi treba čega za doma... Uzela bih od cuge sve ono što bude i u sali, znaći od vina, pive, žestice, sokova itd. Eto ako neka dobra dušica ima ono što tražim zamolila bih je pomoć.... prijem doma cca. za 80-tak ljudi, neka dva sata! :)

Tinkerbella_zg
17.01.2014., 17:08
Bok cure... Ovo je super tema, e sad i mene nešto zanima! Udavača koje pripremaju svoj doček doma ima na forumu, cure kako ste riješile normative za cugu? Onak' volim nekada pretjerivati, bolje više nego manje jel..ali ni približno neznam koliko mi treba čega za doma... Uzela bih od cuge sve ono što bude i u sali, znaći od vina, pive, žestice, sokova itd. Eto ako neka dobra dušica ima ono što tražim zamolila bih je pomoć.... prijem doma cca. za 80-tak ljudi, neka dva sata! :)

Ne znam ti detalje o normativima, ali sam htjela samo reći da po novom nekim dućanima možeš vratiti cugu koju ste kupili kod njih. Glavno da bude neotvorena i da imaš račun. Mislim da to ima Meractor i Interspar.
Tako da onda možeš računati i malo više za svaki slučaj :mig:

Tinkerbella_zg
17.01.2014., 17:16
Ne znam detalje o normativima, ali sam htjela samo reći da po novom nekim dućanima možeš vratiti cugu koju ste kupili kod njih. Glavno da bude neotvorena i da imaš račun. Mislim da to ima Meractor i Interspar.
Tako da onda možeš računati i malo više za svaki slučaj :mig:

manchesterff
23.01.2014., 19:08
Može pitanje? Koliko janjića i prasića treba u svatovima za 350 ljudi u sali, i sutradan ručak za cca 120 ljudi. Svi mi govore da je dosta 8 janjića i 4-5 prasića...jer kao nešto ne službeno kruži da na 50 ljudi ide 1 janje a na 100 ljudi 1 prase.

Što vi mislite? koliko ćete vi imati...ja bih sada to trebao naručivati pa me zanima...isksutva, misljenja

sojoza10
23.01.2014., 21:03
Može pitanje? Koliko janjića i prasića treba u svatovima za 350 ljudi u sali, i sutradan ručak za cca 120 ljudi. Svi mi govore da je dosta 8 janjića i 4-5 prasića...jer kao nešto ne službeno kruži da na 50 ljudi ide 1 janje a na 100 ljudi 1 prase.

Što vi mislite? koliko ćete vi imati...ja bih sada to trebao naručivati pa me zanima...isksutva, misljenja

Pećena prasetina:
prasetina žive vage - 150 kg

Pećena janjetina sa pekarskim krumpirom i mladim lukom:
janjetina žive vage - 240 kg

Nekoliko stranica unazad...to je za 400+70/80 za sutrašnji ručak!

sojoza10
24.01.2014., 12:54
Mene zanima kolika ste uštedili nabavljajući sve sami naspram cijelog menija!
Jel se isplati zabavljati time?

VenomLord
26.01.2014., 10:52
Mene zanima kolika ste uštedili nabavljajući sve sami naspram cijelog menija!
Jel se isplati zabavljati time?

mi smo dosta uštedjeli financijski, a stvarno nismo štedjeli niti u jelu i piću niti ičem drugom, otprilike nas je izašlo duplo jeftinije nego da smo u restoranu plačali po stolici

sojoza10
26.01.2014., 13:40
A odakle ste? Ja sam iz Slavonije...velika je razlika u cijeni stolice tu i u Zagrebu, npr. naravno da je puno jeftinije sam raditi sve.

manchesterff
28.01.2014., 19:33
A odakle ste? Ja sam iz Slavonije...velika je razlika u cijeni stolice tu i u Zagrebu, npr. naravno da je puno jeftinije sam raditi sve.

stavi sve na papir i vidjet ćeš...

Mi smo dogovorili svatove prije 1 godinu, sad još 5 mjeseci čekamo i imamo svatove, tako da smo imali puno vremena za sve isplanirati.

Iz Slavonije smo, i stavili sve na papir....imat cemo cca 400 ljudi, sve sami radimo osim sale jasno....ali ostalo sve sami..

Uštedit ćemo oko 20 000kn - tako mo računali nego da uzimamo po stolici...naradit se hoćemo, ali uštedit isto hoćemo, a imat ćemo hrane i hrane....

Sve je stvar koliko imaš love i dali ti se da zajebavati sa svime time

sojoza10
28.01.2014., 19:51
Kod nas je stvar u tome da su dečkovi već oženili jednog sina i sve su svoje radili i rekli su ne bi to više ponovili...meni se nekako čini da se najviše uštedi na cugi jer možeš vratiti ono što se ne popije, a sale lupe cijenu za hektolitre, a ono se popije puno manje. Nemam pojma...mi ćemo vjerojatno meni u Lauri, u Ivankovu, 160 kn+jeger i meza ako hoćemo, a ručak sutradan je gratis (koliko sam čula).

ancy_20
28.01.2014., 20:08
ja sam inače iz slavonije... kod nas je običaj da se iznajmi sala, a sve ostalo sam kupiš i doneseš...
stvar je u tome da kad iznajmiš salu moraš iznajmit posebno konobare posebno kuhare jer oni nisu u cijeni sale... u nekim salama su me tražili da donesem hrpe za suđe, spužvice, detardžent za pranje suđa...
znam ljude kojima su poslije svatova rekli da nedostaje 5 čaša, 10 vilica, da je propaljen stoljnjak... polomita stolica.. sve su to morali platit tako da dobro se dogovorite što plaćate kako biste znali stvarni trošak da si sve izračunate, a ne da vas poslije svatova opale po džepu

ja sam na kraju igrom slučaja imala svatove u zg i bili su u hotelu... bilo je 160 ljudi, u tom broju je i nešto djece za koju se ne plaća meni, za neke pola, za neke 75% uglavnom sva hrana, dio cuge, torta i svi kolači ukupno su nas izašli 63.000 kn.
Dio cuge zato jer smo mi htjeli imat vino u buteljama jedno posebno, oni nam u cijenu menia to nisu mogli dat pa smo se dog s njima da nam za 2,5EUR spuste cijenu menia i sami smo nabavili vino koje smo htjeli... imali smo na tih 160 ljudi ukupno 114 butelja vina.. od toga 6 kartona vina crnog ostalo bijelo..
i još smo imali povrata vina...
Hrane je bilo užasno puno, za drugi dan je ostalo mislim i više nego se pojelo 1. dan...

Nosila sam svoje žestoko jer meni nije uključivo strano žestoko a htjela sam jeger i martini i štok pa sam usput ponijela i domaću rakiju i vodku i višnjevaču i moram reć da se većina alkohola popila na dočeku, tokom noći ju nisu izložili nigdje u sali nego se nosila ako baš netko zahtjeva međutim nije bilo zahtjeva tako da su mi i toga dosta vratili..

Na obračunu nisam imala ništa za platit osim pomnožen broj ljudi s dogovorenom cijenom i bok tako da smo jako zadovoljni uzevši u obzir da bi nas u Slavoniji samo najam sale izašo 3.000 EUR, bez konobara, kuhara i tko zna kojih sitnica...
a ovako se nismo s ničim zamarali, došli na gotovo sve se netko drugi sekiro...

sojoza10
28.01.2014., 20:16
Hmmm ne znam, malo mi je čudno da je tako skup najam ako bi ti isto bilo 160 osoba...kolege su sad iznajmili za 700 ljudi i platili 35000, znači 50 kn po osobi. Jesu li konobari i kuhari itd. uključeni u cijenu, to ne znam. Sad će manchesterff odgovoriti ako vidi...

ancy_20
28.01.2014., 20:23
Hmmm ne znam, malo mi je čudno da je tako skup najam ako bi ti isto bilo 160 osoba...kolege su sad iznajmili za 700 ljudi i platili 35000, znači 50 kn po osobi. Jesu li konobari i kuhari itd. uključeni u cijenu, to ne znam. Sad će manchesterff odgovoriti ako vidi...

a gle njima je isto staviš li ti u salu 150 ili 550 ljudi oni ju iznajmljiju za cijenu od 3000 EUR a sad ti kako hoćeš...

jer gle da je po osobi onda se tim stvatovima od 150 ljudi nikad sala ne bi iznajmila kad bi uvijek bilo onih od 500 koji bi ju htjeli dakle draži bi im bili veći svatovi..

sojoza10
28.01.2014., 20:24
Ma nemam ja pojma...ovih dvoje su rekli 50 kn po osobi pa samo prenosim. :)

Lautitia
28.01.2014., 20:32
Moram se osvrnuti na prethodni post, iz Slavonije sam i moram reći da iznajmljivanja sala i donošenja svega sami i nije više tako čest običaj.
U svim svatovima kojima sam do sada bila, a bome ih ima, nitko nije tako radio. No, možda je tako u mome dijelu :) Ne znam ni ima li takvih sala kod mene.
Ljudima se jednostavno ne da sa svime time zamarati.

Mi ćemo imati svatove u hotelu Patria u Belom Manastiru i odlučili smo se za all inclusive ponudu. Imat ćemo sve njihovo. Žestu, sokove, vino buteljirano, kolače, torte, mladenačku tortu, ma sve. Nitko se ne mora vozikat okolo, kalkulirat i brinut hoće li bit dosta cuge, vina.

manchesterff
28.01.2014., 20:43
mi smo iznajmili salu, cijena joj je 2200 eura + konobari i kuharica su uključeni....Dobili smo popis što sve moramo kupiti, znači detrđent, začine za sarmu, janjiće, i ostalo, međutim juhu i sarmu i kuhano kuha kuharica -ti joj doneseš samo začine.-.

Znači konobari i kuharica i sala su ukljućeni u cijenu i sve to za 2200 eura... + janjići + prašcici + svirači + fotograf + piće + bla bla.-.-.cca sve bi ispalo oko 80 000kn za cca 400 ljudi koliko pretpostavljamo da će biti

E sad vidi da uzimaš po 30 eura po osobi meni puta 400 ljudi + svirači + fotograf + bla bla....mi izračunali oko 95 000 - 100 000kn ako ne i više..davno smo to radili pa se ne sjećam..-

ali matematika sve pokaže :)

VenomLord
30.01.2014., 16:33

iz Slavonije smo i mi, i nama to nikakav problem nije bio sam sve pokupovat i sve je super prošlo!

VenomLord
30.01.2014., 16:51
Moram se osvrnuti na prethodni post, iz Slavonije sam i moram reći da iznajmljivanja sala i donošenja svega sami i nije više tako čest običaj.
U svim svatovima kojima sam do sada bila, a bome ih ima, nitko nije tako radio. No, možda je tako u mome dijelu :) Ne znam ni ima li takvih sala kod mene.
Ljudima se jednostavno ne da sa svime time zamarati.

Mi ćemo imati svatove u hotelu Patria u Belom Manastiru i odlučili smo se za all inclusive ponudu. Imat ćemo sve njihovo. Žestu, sokove, vino buteljirano, kolače, torte, mladenačku tortu, ma sve. Nitko se ne mora vozikat okolo, kalkulirat i brinut hoće li bit dosta cuge, vina.

Ja sam na početku bila skeptična oko toga da sami sve, ali budući da muževi imaju iskustva to je išlo glatko... ali opet treba sve staviti na papir mi smo uspoređivali s cijenom od 30 E po stolici, a na kraju su nas ukupno cijeli svatovi izašli malo više nego što bi samo salu platili tako da treba svako vidjeti, većinu stvari smo nas dvoje rješili i dogovorili prije, i ni načemu nismo štedjeli, piće smo uzeli kod Bijelića i višak vratili što je super ostalo je dosta pića i sokova i svega jer naravno uvijek se bojiš da će biti malo pa na kraju uzmeš previše:D nikakve strke nije bilo niti vozikanja, kolače dovezla Babina greda, piće Bijelić, mi smo u petak u salu dovezli sve ostalo što je trebalo, i janjetinu i prasetinu je dovezao čovjek kod kojeg smo pekli, i isplatilo nam se i svi su bili zadovoljni šte se tiče svega!!

sojoza10
30.01.2014., 22:17
Već sam napisala gore, dečkovi su kod njegovog brata sve sami radili i rekli su da se više u to ne bi upuštali, nemam pojma...roditelji plaćaju pa kako oni odluče, tako će i biti.
Jel možeš bar napisati koliko si gostiju imala i koliko se čega popilo, čisto okvirno da znam jer ja sam nekako uvjerena da se na tome najviše uštedi.

VenomLord
31.01.2014., 19:48
Već sam napisala gore, dečkovi su kod njegovog brata sve sami radili i rekli su da se više u to ne bi upuštali, nemam pojma...roditelji plaćaju pa kako oni odluče, tako će i biti.
Jel možeš bar napisati koliko si gostiju imala i koliko se čega popilo, čisto okvirno da znam jer ja sam nekako uvjerena da se na tome najviše uštedi.

300 ljudi smo imali, a sad kolko čega se popilo ne znam napamet, a to ti ovisi šta ti gosti više vole i u koje doba godine se pravi znam da ko pravi ljeti da više ode pivo, kod nas piva nije puno otišlo, nego vina rakije i jegera 16 litara(samo sala), ako te baš zanima mogu potražit u papirima i pošaljem ti inbox