PDA

View Full Version : Pomoć obiteljima oboljelih od zloćudnih i drugih teških bolesti

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

aranza
04.11.2008., 19:25
Ja sam Lela iz Pule,:p

Imam 46 god. i prije 5god. sam operirana od raka jajnika. Primila sam 6 kemoterapija u Rijeci i imala 3 operacije. Inače radim u ugostiteljsvu. Ovaj forum slučajno sam našla i drago mi je da negdje mogu malo dušu otvoriti. Nadam se da ćemo se lijepo družiti.
Usput bih zamolila ukoliko netko zna kako da promjenim prezime u ime iznad avatara. Naime prilikom prijave suprug je automatski upisao i sada se ne snalazimo..

Lijep pozdrav svim curama...

Sneky1
04.11.2008., 20:56
Pozdrav svim forumašima....Upravo sam pročitala priču mladića iz Splita.Svaka čast koliko hrabro podnosiš sve,i želim ti puno još dobre vibre.Ja te mogu dovoljno razumijeti jer sama ne izlazim iz kuće više od tri godine.Joj kako je to teško,nekad to teško podnesem.Dodje mi da puknem.Moje oko je lijevo otvoreno,ali nemam pogled ulijevo.Kad pokušam ga tako koristiti vrti mi se i padam.Imam parezu i da ne nabrajam što još ne.Čitajući tvoju priču sad mi je to sve sitnica.I nemam šta kukati. Ostani i dalje takav.Divim ti se...(oprosti nadimak sam ti zaboravila).

Sneky1
04.11.2008., 21:06
Pozdrav svim forumašima....Upravo sam pročitala priču mladića iz Splita.Svaka čast koliko hrabro podnosiš sve,i želim ti puno još dobre vibre.Ja te mogu dovoljno razumijeti jer sama ne izlazim iz kuće više od tri godine.Joj kako je to teško,nekad to teško podnesem.Dodje mi da puknem.Moje oko je lijevo otvoreno,ali nemam pogled ulijevo.Kad pokušam ga tako koristiti vrti mi se i padam.Imam parezu i da ne nabrajam što još ne.Čitajući tvoju priču sad mi je to sve sitnica.I nemam šta kukati. Ostani i dalje takav.Divim ti se...(oprosti nadimak sam ti zaboravila).

feliks
05.11.2008., 05:31
Dragi moji dosta Vas se javilo sa pitanjima o kakvom je lječenju riječ, jeli to nekakva propaganda etc.
Svi ste mogli vidjeti kad sam se registrirala na forum, te da sam od prvog dana u potrazi za nečim što će doista pomoći .
Svima Vama koji se odlučite za ovaj korak stojim pri svakoj pomoći, naravno besplatnoj. Moj brat je prvi pacijent iz Hrvatske i meni su ljudi pružili ruku.
A sada evo Vam web stranica gdje ćete saznati sve što Vas zanima. Moj savjet je da obavezno pogledate stranice i na njemačkom jeziku.
www.doctor-borisov.ru

Pozdrav svima !

ruzica44
05.11.2008., 07:38
Pozdrav svima nakon dosta vremena...eto jos sam tu jos se nedam i cekam nalaz pet-ct-a malo sa strepnjom....a ono iskreno receno bojim se al nedam se
Svima saljem dobre vibre i naravno zelim ozdravljenje

Tako mi je drago da si se javila. Samo hrabro dalje. Bit će sve u redu, vidjeti ćeš.

Ivanicapeca
05.11.2008., 08:29
Ja sam Lela iz Pule,:p

Imam 46 god. i prije 5god. sam operirana od raka jajnika. Primila sam 6 kemoterapija u Rijeci i imala 3 operacije. Inače radim u ugostiteljsvu. Ovaj forum slučajno sam našla i drago mi je da negdje mogu malo dušu otvoriti. Nadam se da ćemo se lijepo družiti.
Usput bih zamolila ukoliko netko zna kako da promjenim prezime u ime iznad avatara. Naime prilikom prijave suprug je automatski upisao i sada se ne snalazimo..

Lijep pozdrav svim curama...

Mislim da se više nemože popraviti nick.:(

Ima ovdje par velikih i strašnih cura koje se bore protiv raka jajnika. osim tu si dobrodošla da se javiš na forum udruge Za novi dan, gdje isto ima topic specijalno za rak jajnika. Klikni na moj potpis dole, tu ti je link na stranice.

TincH
05.11.2008., 18:36
Danas me slomilo :tuzni:
Znala sam da će se to dogoditi kad-tad. I eto, bijaše danas.
Mamina cimerica iz sobe je otišla, pa sam bila kod nje nešto duže. I pukla sam, rasplakala se, sto stvari mi se rojilo kroz glavu, nisam mogla više biti hladna, što mi je uspjevalo 2 mjeseca. I zagrlila me i rasplakala sam se još više.
A ona je tako mala, kao dijete, i tako i dalje brižna, ti lijekovi su iz nje isisali sve strahove i nervozu, i ostalo je ono što istinski je, a to je jedno prekrasno i brižno stvorenje, koje uopće nije svjesno svog stanja, već se samo boji za druge, za brata, mene.. I ja nijema plačem, da me ne vidi, grlim ju i plačem, a ona govori kako sam divno dijete, i kako je sretna što me ima. Pukla sam, jebemu sve. Mogla sam x puta biti bolja kći, mogla sam vidjeti pravu NJU, vidjeti njezinu suštinu, manje se svađati s njome, više puta ju grliti, govoriti joj istinu, a to je koliko je VOLIM i koliko smatram da je divna..

A ona nema zamjerki, ona ništa ne pamti, ona samo hoće da meni bude dobro.
Jebemu život.
Draga moja, najdraža... :tuzni:

Madeleine
05.11.2008., 19:01
Mamina cimerica iz sobe je otišla, pa sam bila kod nje nešto duže. I pukla sam, rasplakala se, sto stvari mi se rojilo kroz glavu, nisam mogla više biti hladna, što mi je uspjevalo 2 mjeseca. I zagrlila me i rasplakala sam se još više.
A ona je tako mala, kao dijete, i tako i dalje brižna, ti lijekovi su iz nje isisali sve strahove i nervozu, i ostalo je ono što istinski je, a to je jedno prekrasno i brižno stvorenje, koje uopće nije svjesno svog stanja, već se samo boji za druge, za brata, mene.. I ja nijema plačem, da me ne vidi, grlim ju i plačem, a ona govori kako sam divno dijete, i kako je sretna što me ima. Pukla sam, jebemu sve. Mogla sam x puta biti bolja kći, mogla sam vidjeti pravu NJU, vidjeti njezinu suštinu, manje se svađati s njome, više puta ju grliti, govoriti joj istinu, a to je koliko je VOLIM i koliko smatram da je divna..

Jebemu život.

Bit ce bolje :grli::kiss:

Ved
05.11.2008., 19:18
...
:grli:

Ivanicapeca
05.11.2008., 20:41

Jebemu život.

Tinchi, ali ti jesi takva kakva jesi najbolje i najdivnije stvorenje tvojoj mami i što god učinila bolje ili manje bolje ona će jednako osjećati prema tebi i jednako te voljeti. Ne grizi se što si se pred njom rasplakala...jer i da nisi, majka zna svoje dijete, ona je osjetila sve kroz što ti prolaziš. Tako su povezane majke i kčeri.
Bila si i jesi najbolja što možeš biti. Još je tu. Reci joj koliko je voliš i koliko je divna. Jednom će, nadam se što kasnije, biti prekasno reći joj te jako važne stvari.
Zagrli je jako, onako kako bih ja to tako rado učinila i kako već godinu dana to više ne mogu činiti.

TincH
05.11.2008., 21:49
Jesam, grlila sam je, grlila, i govorila da je volim najviše i da je najbolja, i reći ću joj to još milijun puta. I tolko mi je glupo o tome ovako pisati, jer zvuči tako banalno. ...

Hvala vam ljudi :)

Najviše od svega hoću da zna da je sjajna, i da je napravila tako jebački posao na ovom svijetu. Svatko koga je dotakla imao je obilje svega.. Ona je biće koje je davalo svima osim sebi, ne tražeći ništa, pored koje smo mi ostali bili egocentrične guzice - jer smo mogli biti! Ali ona to tako uopće ne gleda.. I dalje ju more misli, u kojima i dalje nije dovoljno dobra, i dalje nije davala dovoljno. Hoću da zna da je najbolja, i da je sve najbolje napravila...

Kažu da su ljudi pokvareni u ovim momentima, često, da znaju biti onako zločesti.. A ona.. ona je i dalje micica :)

ruzica44
06.11.2008., 07:15
Jesam, grlila sam je, grlila, i govorila da je volim najviše i da je najbolja, i reći ću joj to još milijun puta. I tolko mi je glupo o tome ovako pisati, jer zvuči tako banalno. ...

Najviše od svega hoću da zna da je sjajna, i da je napravila tako jebački posao na ovom svijetu. Svatko koga je dotakla imao je obilje svega.. Ona je biće koje je davalo svima osim sebi, ne tražeći ništa, pored koje smo mi ostali bili egocentrične guzice - jer smo mogli biti! Ali ona to tako uopće ne gleda.. I dalje ju more misli, u kojima i dalje nije dovoljno dobra, i dalje nije davala dovoljno. Hoću da zna da je najbolja, i da je sve najbolje napravila...

Kažu da su ljudi pokvareni u ovim momentima, često, da znaju biti onako zločesti.. A ona.. ona je i dalje micica :)

Tvoja majka je nasretnija žena na svijetu jer ima tako divnu kčer. Ona to zna.Ona zna koliko ju voliš. Bog te blagoslovio.

mišica07
06.11.2008., 11:16
Dragi moji hrabri borci,
Tinch,
Da sam mogla imati dijete,voljela bih da bude kao ti...ma ništa si nemoj predbacivati,sve radiš kako treba.Vas dvije sad imate nešto što možda netko
nikad u životu neće imati, ona ima pravu TEBE a ti pravu NJU i to ostaje i ŽIVI zauvijek.:grli:

Sjebana,
Baš mi je drago što si se javila,što se boriš i ne daš gadu :azdaja:
Čekamo da nam se javiš s nalazima i novim planom napada!

Aranza (Lela)
Dobro nam došla.I ja sam jedna od operiranih od raka jajnika i bilo bi mi drago da nam ispričaš svoju priču,na forumu Zanovidan ili ovdje,svejedno.

Pozdrav svim ostalima,čitam vas SVE.Uz vas sam,drž'te se!

Una67
06.11.2008., 11:55

ma ne, nema nista banalno u tvojim rijecima

ja sam isto govorila mojoj Najmilijoj dok je jos bila s nama....da je najbolja i najljepsa jer....bila je najbolja i najljepsa :cerek::cerek:
i kako sam ponosna i zahvalna sto je bas mene izabrala da joj budem mama:cerek:

a moja patkica mala bi mi rekla, onako sva premorena, kroz masku za kisik: "jelda ti nemres sutiti ni 5 minuta?!" patkica moja sladjana mala :cerek::cerek:

osjecaji su nesto najdivnije i najcsce i budi sretna da ih mozes izraziti :kiss:

Sneky1
06.11.2008., 12:55
Napravila si sve najbolje,ne predbacuj si ništa,i dobro je što si iskazala osjećaje.Ljubi je i grli...Izgubila sam oca prerano.Dugo je bolovao i otišao u teškim mukama.Dugo ga već nema,a meni to vrijeme stoji,kao da je jučer zatvorio oči.Zar je mogao naslutiti moju bolest često se pitam.Posljednje njegove riječi upućene mami bile su pomozite mojoj Sneky...Prokleta bolest..odnese naše voljene,a oni su vječno uz nas.Tinchi budi hrabra.Divna si i tvoja mama je ponosna na tebe.Drži mi se. Pozdrav svim hrabrim borcima.

TincH
06.11.2008., 17:39
E tako mi je lakše kad vas čitam, sve :grli:
Hvala vam, od srca :)

Uskoro će ići iz bolnice, barem tako njušimo. Već smo našli alternativni smještaj, gdje će joj biti odlično, i moći ćemo ju kvalitetno posjećivati...

ivmaos
06.11.2008., 18:49

Jebemu život.

Jako mi je teško čitati tvoj post. Kada mi je tata rekao da ima karcinom, moja je prva reakcija bila-plač. I mislim da je to normalna reakcija. Plačemo kada smo sretni, plačemo kada se bojimo, plačemo zato što volimo..........Ponekada suzama bez i jedne izgovorene riječi možemo reći sve što je u nama. I sada 5 mjeseci poslije dijagnoze, imam osjećaj da nas je ova bolest zbližila više nego išta prije. Da smo si pokazali ljubav kao nikada prije. Tvoja je majka sretna što te ima, što je od tebe napravila tako kvalitetno biće. Šaljem ti zagrljaj!

anita_pz
07.11.2008., 12:19
Evo da se i ja javim nakon cca 6 mj.
Tata je primio 4 ciklusa kemo terapije i napravljena je bronhoskopija, CT
nalazi su pokazali da se žarište neznatno smaljilo ali su se pojavile dvije metastaze na rbonhima i na ljevom plučnom krilu.
Tata je danas proba primiti drugu liniju kemoterapije na koju je jako loše reagirao (skoro je pao u komu) te je doktor prekinuo s terapijom i rekao da ga više neče slati na kemo terapiju.
Tatinom lošem psiho fizičkom stanju kumovalo je i mamino odkriče karcinoma gušterače.
Molio bi nekakav savjet, kome se obratiti.... jer po doktorovim riječima on je odpisani

Da li ste čuli za injekcije imele Isorel (ima ih 3 vrste, Isorel A, M i P, za različite vrste raka i prema spolu)?
Na stranicama udruge Za novi dan ima post od gosp. s mikrocelularnim karcinomom pluća koja ih koristi već 7.god.
Moj tata ima Ewingov sarkom i privatni dr. Soltyšik mu je od među ostalim imunol. preparatima, savjetovao Isorel A.
Naručili smo sve preparate preko njega, stižu iz Austrije na slovensku granicu.
Tati je krv dosta dobra (bolja nego sa Beta 1, 3 D- glucanom, Nativnim proplisom i ostalim vitam. i preparatima koje smo sami uzimali), prima kemo na vrijeme, a dosta je agresivna.

vladimirp
07.11.2008., 12:20
Prije neki dan smo i sami postali obitelj koja se suocila sa jednom teskom bolescu. Mami je dijagnoziran tumor na jetri sa metastazom na limfnim cvorovima. Doktor u Splitu je rekao da joj moderna medicina ne moze pomoci.

Kao i mnogo drugi prije nas zelimo se okrenuti drugim metodama lijecenja jer od takve medicine ne mozemo vise puno ocekivati. Ona je jos uvek vitalna, vedra i krece se i takva je cijeli zivot. Kakva su vasa iskustva i kome bi se mogli obraiti za kakvu takvu nadu?

Goleo
07.11.2008., 13:36
Prije neki dan smo i sami postali obitelj koja se suocila sa jednom teskom bolescu. Mami je dijagnoziran tumor na jetri sa metastazom na limfnim cvorovima. Doktor u Splitu je rekao da joj moderna medicina ne moze pomoci.

Kao i mnogo drugi prije nas zelimo se okrenuti drugim metodama lijecenja jer od takve medicine ne mozemo vise puno ocekivati. Ona je jos uvek vitalna, vedra i krece se i takva je cijeli zivot. Kakva su vasa iskustva i kome bi se mogli obraiti za kakvu takvu nadu?

Pozdrav svima ovdje, oboljelima i njihovim obiteljima!

Držite se i ne odustajte!

TincH, rasplakala si i mene...:grli:...mislim da si jako hrabra...i da si najbolja kći svojoj mami...

vladimirp, da se ne ponavljam samo ću ti ukratko napisati: mami je prije 7 mjeseci dijagnosticiran metastazirani melanom, nakon 3 operacije - uklanjanja metastaza mama se liječi imunoterapijom, to nema kod nas, išli smo u Njemačku (www.IMMUNTHERAPIE.org), promijenila je prehranu...

Preporučujem dr. Soltyšika kao i mnogi ovdje!

Da se ne ponavljam vezano za imunoterapiju, pročitaj moje postove, a posebno postove Dandelion seed, ona je dosta precizno o tome pisala!

Puno pozdrava tebi i mami, želim vam da se borite i izborite za mamino zdravlje!

Ivanicapeca
07.11.2008., 16:04

Na google i tražiti specijalizirane klinike koje se bave liječenjem ovakvih stvari. Kada ih nađete, pošaljite kopije svih nalaza i zatražite ih mišljenje. Ono često puta nije besplatno, ali nije toliko skupo da nebi mogli namaknuti. Sve se to može riješiti i e-mailom.
Iz iskustva indirektnog znam da je za mnoge "otpisane" ljude ponuđen neki izlaz iz situacije. Na žalost, kod nas se od ljudi često puta dižu ruke ukoliko se vidi da ne postoji nada za trajno izlječenje, što je u potpunosti krivi pristup. Cilj je dobiti na vremenu, jer mnogi pametni lijekovi čekaju da dobiju zeleno svjetlo za kliničku primjenu.

fajterica
07.11.2008., 19:22
Na google i tražiti specijalizirane klinike koje se bave liječenjem ovakvih stvari. Kada ih nađete, pošaljite kopije svih nalaza i zatražite ih mišljenje. Ono često puta nije besplatno, ali nije toliko skupo da nebi mogli namaknuti. Sve se to može riješiti i e-mailom.
Iz iskustva indirektnog znam da je za mnoge "otpisane" ljude ponuđen neki izlaz iz situacije. Na žalost, kod nas se od ljudi često puta dižu ruke ukoliko se vidi da ne postoji nada za trajno izlječenje, što je u potpunosti krivi pristup. Cilj je dobiti na vremenu, jer mnogi pametni lijekovi čekaju da dobiju zeleno svjetlo za kliničku primjenu.

Na primjer: Američka bolnica Dana-Farber (u Bostonu), ima portal na kojem se može dobiti drugo mišljenje. Cijena je 500 dolara. I daju ti nekoliko opcija liječenja.
Link je ovdje. (https://econsults.partners.org/v2/(4mligt55hn4po1jtzruxt4uq)/default.aspx)

sjebana
07.11.2008., 20:09
pozdrav svima...stigli lijepo upakirani nalazi a u njima sranje...upala crijeva,povecani limfni cvorovi u abdomenu,i malo govance na uzlaznom kolonu...bas me zanima sta ce bit od svega

miross71
08.11.2008., 00:51
Dragi svi,

bez velikog uvoda u dijagnoze i rasprave o mogućem izlijećenju zamolit ću vas za pomoć oko informacija glede hitnog smještaja i profesionalne. njege za mog Tatu...

Činjenice:
- 67 godišnjak
- aktivni pušač od 15 do 65 godine života
- atrofija krvožilnog sustava
- 01.10 moždani udar -lakši- (uz to prvi dan penzije moje mame) - uz put otkrivena sjena na plućima, otpušten iz bolnice 14.11 u Plućnu/Jordanovac
- 30.10. dijagnosticiran/potvrdjen uznapredovali adeno-karcinom oba plućna krila sa metastazama - primio chemo-terapiju
- 02.11. drugi moždani udar (uz to moj rođendan) - ovaj puta teži, vidljiv na CT-u, teška ishemija čeonog dijela mozga, nastupa demencija, ne prepoznaje ni mene ni mamu, ne zna ni gdje je ni kad je, mora biti vezan rukama i nogama za krevet.
- 08.11. petak 16:00 bolnica kaže da ga otpuštaju u ponedjeljak 11.11.

S obzirom da ga je jako teško u ovakvom stanju (kateteri/infuzije/vezivanje za krevet) njegovati doma hitno mi treba preporuka za dom/instituciju koji bi ga u ovakvom stanju primio i dostojno njegovao (na sreću novci nam za sada nisu problem).

Info koji smo skupili do sada na žalost indicira da ustanove koje se time bave baš nemaju slobodnih mjesta (posebno raspoloživih do ponedjeljka).

Molim info:
- koje su institucije dobre i profesionalne (i kad nismo u posjeti)
- koliko to košta
- gdje ima mjesta
- druge dobre ideje?

Hvala unaprijed
Pozdrav

Ivanicapeca
08.11.2008., 08:00
pozdrav svima...stigli lijepo upakirani nalazi a u njima sranje...upala crijeva,povecani limfni cvorovi u abdomenu,i malo govance na uzlaznom kolonu...bas me zanima sta ce bit od svega

Ajde, ajde, možda izgleda grdo, ali ne mora tako biti. Strpi se i kako god da ispadne na kraju, nastaviti ćeš borbu. Biti će bolje, mora! Drži se i znaj da si strašna ženska!:mig:

Ivanicapeca
08.11.2008., 08:08
Dragi svi,

bez velikog uvoda u dijagnoze i rasprave o mogućem izlijećenju zamolit ću vas za pomoć oko informacija glede hitnog smještaja i profesionalne. njege za mog Tatu...

Činjenice:
- 67 godišnjak
- 01.10 moždani udar -lakši- (uz to prvi dan penzije moje mame) - uz put otkrivena sjena na plućima, otpušten iz bolnice 14.11 u Plućnu/Jordanovac
- 30.10. dijagnosticiran/potvrdjen uznapredovali adeno-karcinom oba plućna krila sa metastazama - primio chemo-terapiju
- 02.11. drugi moždani udar (uz to moj rođendan) - ovaj puta teži, vidljiv na CT-u, teška ishemija čeonog dijela mozga, nastupa demencija, ne prepoznaje ni mene ni mamu, ne zna ni gdje je ni kad je, mora biti vezan rukama i nogama za krevet.

S obzirom da ga je jako teško u ovakvom stanju (kateteri/infuzije/vezivanje za krevet) njegovati doma hitno mi treba preporuka za dom/instituciju koji bi ga u ovakvom stanju primio i dostojno njegovao (na sreću novci nam za sada nisu problem).

Info koji smo skupili do sada na žalost indicira da ustanove koje se time bave baš nemaju slobodnih mjesta (posebno raspoloživih do ponedjeljka).

Molim info:
- koliko to košta
- gdje ima mjesta
- druge dobre ideje?

Hvala unaprijed
Pozdrav

Imaš popis (http://www.domovi-za-starije.com/)ustanova na forumu udruge "Za novi dan" pod palijativom. Nema tu druge nego sjest i poredu telefonirat. Manje više, svugdje je stanje isto.
Druga opcija jest da iznajmite bolnički krevet za doma (rade to stacionari i košta nekih 300 kn mj.) i nađete osobu koja će ga njegovati kod kuće. Dođe čak jeftinije nego dom.
Stvarno mi je žao da je tako naglo došlo do toga. Imajte na umu isto tako kako će mu užasno puno značiti ako ipak ostane među vama do kraja, koji je po svemu sudeći vrlo blizu:(. Isto tako, i vama će to kasnije puno značiti, jer se nećete kasnije mučiti pitanjima jeste li mogli drukčije, a to je jako važno za unutarnji mir.

FIŽA
08.11.2008., 08:40
Dragi svi,

Činjenice:
- 67 godišnjak

Molim info:
- koliko to košta
- gdje ima mjesta
- druge dobre ideje?

Hvala unaprijed
Pozdrav

Ja sam mamu dala u Dugu Resu i mogu reči da su bili profesionalni do kraja. Prva tri tjedna ne plaća se ništa (moja mama na žalost je poživjela samo 8 dana, imala je uznapredovali karcinom), ide na uputnicu od doktora opće prakse i neka ti u bolnici napišu preporuku. Nakon tri tjedna plati se mjesec dana, pa onda opet može tri tjedna besplatno. Posjete su svakim danom popodne i vikendom isto.
Novi Marof nemoj niti slučajno, o njemu sam čula dosta loše sa svih strana.

Sretno.

Ved
08.11.2008., 13:41
Molim info:
1. koje su institucije dobre i profesionalne (i kad nismo u posjeti)
2. koliko to košta
3. gdje ima mjesta
4. druge dobre ideje?

1.uglavnom se sve predstavljaju boljima nego što zaista jesu
2.cca 4.000-6.000 kn/mj.
3.probaj nazvati domove s popisa kojeg je ostavila Ivanicapeca
4.kad odabereš dom,ako ikako možeš, razgovaraj s ljudima koji su već od ranije korisnici jer ćeš tako iz prve ruke saznati kakva je usluga; pitaj koliko imaju med.sestara i drugog osoblja jer je nažalost i kvantiteta bitna (uglavnom je kod svih prisutan problem premalobrojnog osoblja).

U domu u kojem mi je mama vlasnici čak ne žele investirati u perilicu posuđa pa med.sestre umjesto da brinu o pacijentima peru suđe!

bibobu
08.11.2008., 20:27
Doktor u Splitu je rekao da joj moderna medicina ne moze pomoci.

Prvo bjezite od Splita, tamo samo rijetki imaju srecu:(

TincH
09.11.2008., 16:03
Mami se danas pogoršalo.
Tata i ja došli smo u normalan posjet, kad su nas obavijestili da je jutros imala hitne intervencije. Narasla temperatura, poremetilo se gro toga, ne znam ni sama.. Sestra nam je poslije rekla da je mislila da je gotovo.
No, uspjeli su. Čak hoće i vode, juhe, jela je čak i puding. Dali su joj kisik i uglavnom kunja. Govori sve teže. No, prisebna je, još uvijek.
Tata je dogovorio svećenika, jer joj je to bila želja još prije mjesec dana dok je bila ok.

Žao mi je tate. Mislim da njega pravi slom tek čeka.

Cats
09.11.2008., 16:08
Prvo bjezite od Splita, tamo samo rijetki imaju srecu:(

Na moju veliku žalost moram se s time složiti :(

Mami se danas pogoršalo.

Joj, TincH. Teško se nadati kad krene nizbrdo, al isto, nemoj izgubiti nadu. :grli:

Ivanicapeca
09.11.2008., 16:30
Mami se danas pogoršalo.
Tata i ja došli smo u normalan posjet, kad su nas obavijestili da je jutros imala hitne intervencije. Narasla temperatura, poremetilo se gro toga, ne znam ni sama.. Sestra nam je poslije rekla da je mislila da je gotovo.
No, uspjeli su. Čak hoće i vode, juhe, jela je čak i puding. Dali su joj kisik i uglavnom kunja. Govori sve teže. No, prisebna je, još uvijek.
Tata je dogovorio svećenika, jer joj je to bila želja još prije mjesec dana dok je bila ok.

Žao mi je tate. Mislim da njega pravi slom tek čeka.

Tinch, mi smo imali identičnu situaciju s mojojm mamom i to više od godine dana prije nego je umrla. Svi su mislili da je gotovo.
Znaš, kada se to zapravo dogodilo, najmanje smo to tada očekivali.
Moja mama je isto tada primila bolesničku pomast. Bila je u polukomi, a kada je svećenik otišao, otvorila je oči.
Ne gubite nadu.

Planinski_lav
09.11.2008., 22:15
Pozdrav! Znate li što o tumoru mokraćnog mjehura????

Ivanicapeca
10.11.2008., 08:15
Benigni ili maligni? Ako maligni, primarni ili sekundarni?

Za maligno vidi na str. www.zanovidan.hr u bazi podataka o tipovima malignih bolesti

Naša dina9 se bori i protiv tumora na mjehuru koji je nastao kao posljedica liječenja raka jajnika. Sigurno će ti se i sama javiti.

buhtlica
10.11.2008., 08:20
Ja sam mamu dala u Dugu Resu i mogu reči da su bili profesionalni do kraja. Prva tri tjedna ne plaća se ništa (moja mama na žalost je poživjela samo 8 dana, imala je uznapredovali karcinom), ide na uputnicu od doktora opće prakse i neka ti u bolnici napišu preporuku. Nakon tri tjedna plati se mjesec dana, pa onda opet može tri tjedna besplatno. Posjete su svakim danom popodne i vikendom isto.
Novi Marof nemoj niti slučajno, o njemu sam čula dosta loše sa svih strana.

Sretno.

Slažem se sa Fižom za Dugu Resu. Muževa baka bila je tamo tri tjedna još početkom godine i bila je izuzetno zadovoljna, a i mi. Stvarno su se ponijeli i profesionalno i ljudski. Međutim, nakon tri tjedna rekli su nam da je još prošle godine ukinuta mogućnost plaćanja dodatnih mjesec dana i da baka mora doma, a onda da ju opet vratimo nakon tjedan-dva sa novom uputnicom. Tako smo se morali na brzinu snaći na drugi način. Budući da ona nije bila tako težak pacijent, pomalo sumnjam da nam možda i nisu bili iskreni u vezi plaćanja i da su na taj način samo htjeli osloboditi krevet, pa se ipak raspitaj.

dina9
10.11.2008., 16:48
Pozdrav! Znate li što o tumoru mokraćnog mjehura????

Pozdrav !!!
Molila bih te malo vise informacija o situaciji?! Kad je dijagnosticiran, jel´operirano koja je vrsta i kako je gradiran. kad javis podatke onda cemo ti vise moci pomoci sa eventualnim savjetima sto i kako dalje ( Posalji mi pm ako ti je zgodno)
Dina

dina9
10.11.2008., 16:55

Ma draga moja sredit ces ti to ja sam sigurna........................:)
Samo hrabro uz tebe smo!!!!
Dina

Nivia179
10.11.2008., 21:13
joooj, kako mene to ljuti :mad:
lijecis se zbog jednog gada i onda zahvaljujuci lijecenju (zracenju) zaradis drugog :Snajper:

kako to nije fer :(
(ovo pisem ponukana ovime sto sam procitala o Dini9)

Ivanicapeca
11.11.2008., 06:55
joooj, kako mene to ljuti :mad:
lijecis se zbog jednog gada i onda zahvaljujuci lijecenju (zracenju) zaradis drugog :Snajper:

kako to nije fer :(
(ovo pisem ponukana ovime sto sam procitala o Dini9)

Nažalost, u životu stvari ne funkcioniraju po fer-unfer sistemu...funkcioniraju tako da dobiš problem(e), jednostavno ZATO, i da onda moraš dilati s njima najbolje kako možeš i znaš i iz toga izvučeš što više možeš pozitivnog. Što se tiče dine9, koju sam imala čast osobno upoznati, mogu reći da je puno zdravija, pozitivnija i sretnija u sebi nego na tisuće nas potpuno fizički zdravih koji svakodnevno cendramo i kenjavimo oko totalnih gluposti.
Život je zaista čudnovat

Nivia179
11.11.2008., 15:54
Nažalost, u životu stvari ne funkcioniraju po fer-unfer sistemu...funkcioniraju tako da dobiš problem(e), jednostavno ZATO, i da onda moraš dilati s njima najbolje kako možeš i znaš i iz toga izvučeš što više možeš pozitivnog. Što se tiče dine9, koju sam imala čast osobno upoznati, mogu reći da je puno zdravija, pozitivnija i sretnija u sebi nego na tisuće nas potpuno fizički zdravih koji svakodnevno cendramo i kenjavimo oko totalnih gluposti.
Život je zaista čudnovat

nda...
potpuno mi je jasno da stvari u zivotu ne funkcioniraju po "fer-unfer sistemu" jer onda ne bi bilo tako bolesnih (jer nitko to ne zasluzuje) niti bi bilo drugih velikih problema poput gladnih i ratova u africi, sirocica, beskucnika itd.
poanta je bila da je meni grozno da se boris sa svojom groznom situacijom, trudis se pretvorit ju u dobru i onda ipak se pojavi i drugi gad i da sam samo iskazala svoju frustraciju, bez potrebe da mi netko objasnjava da je sve to zivot jer sam potpuno i sama svjesna toga
i imala sam priliku i cast i ja upoznat puno takvih ljudi koji se ne predaju i bore se zbog svoje zelje i ljubavi prema zivotu i divim im se svakog trenutka, kao sto se divim i svojoj majci koja isto to prozivljava ("srecom" za sada (a nadam se da ce tako i ostati) sa "samo" jednim karcinomom)

dakle, poanta je bilo cisto izrazavanje frustracije iako sam svjesna da od toga nemam nista :w

Ivanicapeca
11.11.2008., 16:42
nda...
potpuno mi je jasno da stvari u zivotu ne funkcioniraju po "fer-unfer sistemu" jer onda ne bi bilo tako bolesnih (jer nitko to ne zasluzuje) niti bi bilo drugih velikih problema poput gladnih i ratova u africi, sirocica, beskucnika itd.
poanta je bila da je meni grozno da se boris sa svojom groznom situacijom, trudis se pretvorit ju u dobru i onda ipak se pojavi i drugi gad i da sam samo iskazala svoju frustraciju, bez potrebe da mi netko objasnjava da je sve to zivot jer sam potpuno i sama svjesna toga
i imala sam priliku i cast i ja upoznat puno takvih ljudi koji se ne predaju i bore se zbog svoje zelje i ljubavi prema zivotu i divim im se svakog trenutka, kao sto se divim i svojoj majci koja isto to prozivljava ("srecom" za sada (a nadam se da ce tako i ostati) sa "samo" jednim karcinomom)

dakle, poanta je bilo cisto izrazavanje frustracije iako sam svjesna da od toga nemam nista :w

Onda je analogno tome i izraz tvoje frustracije jednako suvišan, zar ne:mig:

Žao mi je ako si moj post shvatila kao moju prodiku tebi. To mi definitivno nije bila namjera i toga na ovom topicu gotovo uopće nema. Ono što sam napisala je samo izraz mog stava prema "nepravdi" i frustracijama. Nažalost, borba u kojoj frustracije totalno zamru i zamijene ih neke druge puno kompleksnije emocije dolaze kada ljudi uđu u težu fazu svoje, direktno i indirektno, borbe protiv bolesti. Nadam se da će što manje nas u to zagaziti.

Nivia179
11.11.2008., 19:00
Onda je analogno tome i izraz tvoje frustracije jednako suvišan, zar ne:mig:

Žao mi je ako si moj post shvatila kao moju prodiku tebi. To mi definitivno nije bila namjera i toga na ovom topicu gotovo uopće nema. Ono što sam napisala je samo izraz mog stava prema "nepravdi" i frustracijama. Nažalost, borba u kojoj frustracije totalno zamru i zamijene ih neke druge puno kompleksnije emocije dolaze kada ljudi uđu u težu fazu svoje, direktno i indirektno, borbe protiv bolesti. Nadam se da će što manje nas u to zagaziti.

oprosti, ali stvarno ne vidim kojom si ti metodom logickog zakljucivanja dosla do toga da je analogno tome i svaka frustracija, tj. njezn izraz bio suvisan :ne zna:

kod nekih ljudi i nakon sto se pomire sa tim svojim stanjem, neke od tih frustracija ostanu i do smrti

tebi svaka cast sto se tice udruge, ali ja cu svoje frustracije imati uvijek, tj. imat cu ih dok ne nađu neki nacin lijecenja koji ce manje muciti te ljude i koji ce biti djelotvorniji jer jednostavno nisam osoba koja se miri s takvim stvarima. da ne daj Boze dođe do najgoreg, vjerojatno bi ih u tom periodu potisnula, ali bi one tu ostale.
ocito sam krivo shvatila poantu ovog topica, pa eto... :w

Ivanicapeca
11.11.2008., 19:04
oprosti, ali stvarno ne vidim kojom si ti metodom logickog zakljucivanja dosla do toga da je analogno tome i svaka frustracija, tj. njezn izraz bio suvisan :ne zna:

kod nekih ljudi i nakon sto se pomire sa tim svojim stanjem, neke od tih frustracija ostanu i do smrti

tebi svaka cast sto se tice udruge, ali ja cu svoje frustracije imati uvijek, tj. imat cu ih dok ne nađu neki nacin lijecenja koji ce manje muciti te ljude i koji ce biti djelotvorniji jer jednostavno nisam osoba koja se miri s takvim stvarima. da ne daj Boze dođe do najgoreg, vjerojatno bi ih u tom periodu potisnula, ali bi one tu ostale.
ocito sam krivo shvatila poantu ovog topica, pa eto... :w
Analogno, ne logički.
:confused:
Pa eto i meni je isto iskreno žao da se ne kužimo

fijolica
11.11.2008., 20:48
Uf, ne znam gdje početi...otprilike ovak...dijagnosticiran mi je karcinom vrata maternice, stadij 2b. 20. 10. je napravljena biopsija u Petrovoj koja je potvrdila dijagnozu i upisana sam u "knjigu narudžbi", kajgot to bilo..rekao je doc koji je radio biopsiju da nema operacije, zračenje plus 4 ciklusa kemo...i da se čeka oko mjesec dana. I tako ja krenula obavljat pretrage kak već to ide (nalazi skoro pa ok, dijagnosticiran još i dijabetes tip 2:rolleyes:)...i zovnem ja u zg znaju li otprilike kad ću doći na red....eeee, aparat u kvaru, najmanje 60 dana ništa od toga...nazovem svoju ginekologicu da pitam kaj sad, a ona meni, ja ne bih baš čekala, zovite u Rijeku ...i zvala ja , i u Rijeku i Institut za tumore...i dobila iste odgovore....i kod nas se čeka po tri mjeseca...ljudi moji, kaj mi je činiti? Čekati u Petrovoj? Ima li ta dva mjeseca stvarno tako veliku ulogu u prognozi? Kakva mi je uopće prognoza? U početku sam bila prestravljena, srećom, brzo me prošlo, onda sam se sasvvim opustila i gledala na to kao....pa otprilike kao neugodnost otići zubaru i riješiti problem...a sad me malo pokolebalo, zbunjena sam. I svi me, uključujući i moju ginekologicu i internista uvjeravaju da se to operira, a doc u zg je decidirano rekao NE. Zašto? Zato jer mi nema pomoći? :ne zna:
Uf, zaboravila sam napisat, imam 42 godine.

Upomoć.

Barreth
11.11.2008., 22:07
Draga Fijolice, ne znam odakle pišeš - kak bi se reklo- ali Rijeka i Zg nisu jedini u Hr. Mi smo bili kod onkologice jučer, preporučila je zračenje - da ti ne duljim o detaljima bolesti, ostavili smo si još nekoliko dana do odluke - ali smo ju pitali koliko se čeka? Odgovor je: "Ako dolazite ambulantno - uopće se ne čeka!" Opaaa, to je protivno svemu onome što čitam, oduševili smo se - dođe čovjeku da se ide malo ozračiti samo zato što se ne čeka. Inače, to je KBC u Osijeku - onkologija je mala ali su ljudi veliki. Probaj zvati tamo, možda te prime - jeftinije ti je i platiti si smještaj nego čekati. Kod nekih bolesti nije se za igrati. Uostalom, možeš i kod mene spavati - ja sam oko 50 km od OS - a možda ti i neka forumašica ponudi smještaj za vrijeme terapije. To je, ja mislim, smisao foruma - konkretna i bezrezervna pomoć. Od pametovanja se ne živi!

fijolica
11.11.2008., 22:31
Ali kad ja ne znam hoću li biti u bolnici ili dolaziti na to famozno zračenje od doma....inače sam iz čakovca. On je rekao 6-8 tjedana u bolnici, zračenje plus kemo i "ako tumor bude dobro reagirao na zračenje, idem doma kao da ništ nije bilo" . A ako ne bude, pitah ja, imam onda još koju opciju?, a on mrtav hladan - NE. Uostalom, kako got, u bolnici ili od doma, aparat je u kvaru i oni "moraju prvo završiti pacijente koji su započeli terapiju". Svima nam se crno piše :kava:

prilika
12.11.2008., 06:53
fijolica

Mislim da ti je dobro rekla Barreth. Pitaj još u nekoj bolnici, možda možeš ranije doći na red. Nisam liječnik, ali mislim da je dva mjeseca puno čekati, a pitanje je hoće li i nakon dva mjeseca popraviti aparat za zračenje jer se on opet može početi kvariti ako je star. Pogotovo je to kod tebe važno s obzirom da ne ideš na operaciju i zračenje je zapravo jedina metoda liječenja. Bilo bi dobro i da pitaš još nekog doktora za drugo mišljenje u vezi načina liječenja, možda postoji i neka bolja metoda od zračenja, pogotovo zato što se na zračenje tako dugo čeka.

fijolica
12.11.2008., 08:26
Ne znam koju bih još bolnicu mogla nazvati, niti koga kaj pitati. Moja ginekologica nema više ideja. :ne zna:

Ma neću paničarit, paničarit ću nakon CT-a u pon. :D

prilika
12.11.2008., 09:03
Sretno, Fijolica. Drži se i biti će sve dobro.

Jako mi je žao što se dosta vas muči sa teškim bolestima. Meni je baka imala rak pluća i umrla je prije 5 godina, ali bila je u dubokoj starosti, imala je 91 i pol godinu. Deda je umro prije 10 godina od raka mjehura i imao je tada 85 godina. Znam da je baka bila jako stara, ali šokiralo me to što su nju odmah otpisali, čak joj nisu htjeli niti napisati dijagnozu. Bila je jedan dan u dnevnoj bolnici gdje je dobila transfuziju krvi radi teške anemije, a mojoj mami su rekli da ima samo upalu pluća. Mama ih je pitala pa zar joj neće dati neki antibiotik da probaju izliječiti tu upalu pluća, a tek kada ih je to pitala dali su joj antibiotik. Pravu dijagnozu odnosno da baka ima tumor na plućima saznali smo tek 10 dana kasnije kada je mama nosila njezine nalaze i rentgensku sliku kod pulmologa kod kojeg je išla po mišljenje. Taj doktor je rekao da se njoj ne može ništa pomoći, nije primala baš nikakvu terapiju s obzirom na visoku dob i rekao je da joj treba samo pružiti najbolju njegu. Do kraja je bila u svojem stanu kako je i željela, a mama se u to vrijeme za stalno preselila kod nje, a i ja sam svaki dan dolazila. Imala je medicinsku sestru preko socijalnog i fizioteraputa. S obzirom da to nije bilo dovoljno s obzirom da je bila nepokretna i imala je pelene uzeli smo na par sati i privatnu medicinsku sestru preko agencije za pomoć u kući Domnius koju u svakom slučaju preporučam. Monika je bila ta mlada i jako dobra medicinska sestra koja je baku i čuvala nekoliko sati dok je mama bila na poslu, a to smo platili u punom iznosu. Doktor fizijatar nam je predložio da baku stavimo u ustanovu Vila Nonica na Peščenici, ali nama je tamo grozno izgledalo, pogotovo onaj stacionar gdje su bili nepokretni i teško bolesni stari ljudi, tako da je baka do kraja ostala u svom stanu kako je i željela. Zadnjih mjesec do dva nije mogla niti govoriti i bila je u nekom stanju sužene svijesti, tako da je to bilo dosta teško razdoblje za sve nas. Deda je bio nešto mlađi kada je umro i on je do kraja bio svjestan i mogao je govoriti, tako da se dan prije nego što je umro i oprostio na neki način od mene. Isto je umro kod kuće. Ja sam tada imala 16 godina i to me je dosta pogodilo, ali bila sam ponosna što sam imala tako dobrog dedu koji je hrabro proživio puno toga.

Sneky1
12.11.2008., 10:42
Čitam vas sve..i sve vas pozdravljam! Fijolice,rado bih ti dala savjet,gdje da još pokušaš i u koju ustanovu da se obratiš,ali nisam upućena...a od pametovanja se samo gubi na vremenu.Sad nema mjesta ni panici,ona pogoršava stvar.Znam da ti nije lako,i da je žalosno što si sad faktički prepuštena samoj sebi samo radi aparata koji je u kvaru.Nevjerovatno,Bože dragi...ali ti ne stani na tome,raspituj se,traži,pitaj za više mišljenja i misli pozitivno.Iznaći će se riješenje.Mora,vidjet ćeš..Drži se i hrabro naprijed.

Nivia179
12.11.2008., 11:59
Analogno, ne logički.
:confused:
Pa eto i meni je isto iskreno žao da se ne kužimo

analogija inace i je logicka metoda, samo nisam shvatila kako si ju ti upotrijebila :D
no nebitno, nije mjesto za rasprave o glupostima :mig:

fijolice - nemoj misliti da si otpisana, nego je vjerojatno rijec o lijecniku koji je vise lijecnik, a manje covjek pa se nije ni potrudio objasnit ti sve kako bi trebao
kod stadija IIb bolji rezultati se postižu primarnom kombiniranom radijacijskom terapijom. Operativno liječenje se poduzima ukoliko je minimalna zahvaćenost parametrija i kod mlađih pacijentica, uz adjuvantno zračenje.
to je normalan protokol za lijecenje tvog tipa karcinoma

nazalost, nemam puno ideja gdje bi jos zvala :confused:
jesi probala rebro, tj. kbc zagreb?
i vinogradsku - evo ti i br. telefona:
KLINIKA ZA ONKOLOGIJU I NUKLEARNU MEDICINU
Telefon: 01/ 37 87 111; faks: 37 68 303

i drzi se :mig:

fijolica
12.11.2008., 12:06
Hvala ljudi na dobrim željama :cerek:

Ne paničarim uopće, samo se zezam....ne znam je li to dobar stav, ali mene ovo sve zabavlja..inače sam takva osoba. Na biopsiji sam si pjevala co to maš, co to maš...:brukica:

Ja na to gledam ovak, sad bar znam kaj mi radi kak treba...krvna slika super, uključujući i trigliceride i kolesterol i još hrpu čudesa (osim vražjeg šećera :mad:), ekg uredan, tlak školski (a godinama se borim s visokim, vidi me sad :) ), rendgen pluća ok, bubrezi i jetra rade sudeći po nalazima....ma zdrava sam ko dren. :klap:
A tak mali gad od 5 cm mi ne može ništa, jer mu neću dati. I to je to, :amen:

A imam i novosti, nazvala je moja ginićka onkologa i kaže on da uoooopće nije tak hitno to kod mene, ne raste to od jučer i neće tak brzo bujati, da će me zvat za 4-6 tjedana. Ajde dobro.

Javit ću nalaze ct-a, ako uspijem skužiti kaj piše u njima. :D

fijolica
12.11.2008., 12:09
Hvala nivia na odgovoru, kod mene je parametrij zahvaćen samo do pola, i samo desno. A ja ne spadam u mlađe pacijentice?? :cry:

Nivia179
12.11.2008., 12:39
Hvala nivia na odgovoru, kod mene je parametrij zahvaćen samo do pola, i samo desno. A ja ne spadam u mlađe pacijentice?? :cry:

po meni si i ti mlada pacijentica (a trebala bi biti i po njihovim kriterijima), ali izgleda da pod mlađe smatraju one stvarno mlade, ne znam... :(
izvrsno je to sto nije previse zahvaceno :)

a sto se tice zezanja... izvrsno je da mozes tako :cheer:
tako je i moja mama (rijec je o drugoj vrsti karcinoma) prije operacije (a i sad) se non stop zezala i nije dala crnim mislima u glavu i isto je rekla da nece dat gadu da ju zezne. najgore sto mozes je prepustit se i slagat u glavi crne scenarije. ljudi se izlijece nakon takvih bolesti i zive jos desetljecima, pa zasto ti ne bi bila jedna od njih?!
i nek te tjesi to sto su svi ostali nalazi dobro (osim tog secera), znaci da ces se lakse moc oporavljat od terapija, a to kod takve borbe isto dosta znaci :mig:

sad ti ne preostaje nista osim cekati tih nekoliko tjedana, a znas onu staru: strpljen - spasen :mig:

Ivanicapeca
12.11.2008., 16:59
analogija inace i je logicka metoda, samo nisam shvatila kako si ju ti upotrijebila :D
no nebitno, nije mjesto za rasprave o glupostima :mig:

Ma nisam ti htjela odogovoriti, ali sad hoću, jer u suprotnom ispadam glupa i neuka.
Pa da ti napokon objasnim svoj logični slijed misli i analogiju koju sam i tu prepoznala-jer si opet napisala opažanje koje sama smatraš nevažnim (zato ti je boldano). Isto tako si u spornom topiku mene "oprala", jer si se našla pogođena mojim mišljenjem o tome kako stvari u životu ne funkcioniraju po fer unfer sistemu, jer si shvatila moje stajalište kao da ja tebi držim prodiku, te izjavljuješ :"...bez potrebe da mi netko objasnjava da je sve to zivot jer sam potpuno i sama svjesna toga"...e sad moja logika po toj analogiji je takva: ako to znaš, zašto onda pišeš kao da ne znaš? Dakle, zar nije suvišno?Žišku?:mig:

I daj nemoj tak sve što napišem prihvaćati kao neki napad na tebe, zaboga...e, da, i fakat mi nije jasno kakve veze moj rad u udruzi ima s bilo čime što sam ti napisala, a kamoli s frustracijama ili liječenjem istih:confused:To me zapravo i vrijeđa:mad:. Ja u udruzi radim zato što pokušavam sve negativno što se događalo meni i mojoj obitelji pretočiti u nešto pozitivno i dati cijeloj našoj tragediji viši smisao. Vjeruj mi, da bi se uhvatio u koštac sa sranjima s kojima se mi koljemo svakodnevno, na dobrobit svih oboljelih,frustracije su olovni uteg od 100 tona. Čisti sam altruist, koliko god ti to možda čudno izgledalo danas u svijetu frustriranih ljudi.:kava:
Imaš pravo na svoje frustracije, ali neke stvari su činjenične i o njima sam ti pisala. Ostalo je stvar izbora. Sorry, al tako je.:ne zna:

Ivanicapeca
12.11.2008., 17:13
@fijolica
Javi nam se u udrugu da provjerimo zašto toliko dugo moraš čekati. Osim toga, naš ministar je nedavno izjavio da ni jedan pacijent neće čekati na lijek dulje od tjedan dana. Mislim da je to primjenjivo i u tvom slučaju.
Što se tiče operabilnosti, više parametara utječe na tu odluku. Tu bi zaista trebala drugo ako ne i treće mišljenje, s obrazloženjem.

Rebro nema ginekologiju. Možda bi se trebalo javiti na Sv. Duh.

Nivia179
12.11.2008., 18:01
Ma nisam ti htjela odogovoriti, ali sad hoću, jer u suprotnom ispadam glupa i neuka.
Pa da ti napokon objasnim svoj logični slijed misli i analogiju koju sam i tu prepoznala-jer si opet napisala opažanje koje sama smatraš nevažnim (zato ti je boldano). Isto tako si u spornom topiku mene "oprala", jer si se našla pogođena mojim mišljenjem o tome kako stvari u životu ne funkcioniraju po fer unfer sistemu, jer si shvatila moje stajalište kao da ja tebi držim prodiku, te izjavljuješ :"...bez potrebe da mi netko objasnjava da je sve to zivot jer sam potpuno i sama svjesna toga"...e sad moja logika po toj analogiji je takva: ako to znaš, zašto onda pišeš kao da ne znaš? Dakle, zar nije suvišno?Žišku?:mig:

I daj nemoj tak sve što napišem prihvaćati kao neki napad na tebe, zaboga...e, da, i fakat mi nije jasno kakve veze moj rad u udruzi ima s bilo čime što sam ti napisala, a kamoli s frustracijama ili liječenjem istih:confused:To me zapravo i vrijeđa:mad:. Ja u udruzi radim zato što pokušavam sve negativno što se događalo meni i mojoj obitelji pretočiti u nešto pozitivno i dati cijeloj našoj tragediji viši smisao. Vjeruj mi, da bi se uhvatio u koštac sa sranjima s kojima se mi koljemo svakodnevno, na dobrobit svih oboljelih,frustracije su olovni uteg od 100 tona. Čisti sam altruist, koliko god ti to možda čudno izgledalo danas u svijetu frustriranih ljudi.:kava:
Imaš pravo na svoje frustracije, ali neke stvari su činjenične i o njima sam ti pisala. Ostalo je stvar izbora. Sorry, al tako je.:ne zna:

moj cilj te nije bio oprat
i meni to opazanje nije nevazno, no to mi nije toliko vazno da cu iducih 10 dana raspravljat o tome na mjestu koje ima puno plemenitiju svrhu (tj. mislila sam da tu mozemo stavljat i svoje misli, ali nakon tvog objasnjavanja svijeta, sam shvatila da cu to radije govorit ljudima koji ne razumiju u potpunosti sto pricam jer oni ni njihovi bliznji to srecom ne prolaze)

rijec je o frustracijama, tj. od njih je pocelo...
pa ajmo iz rijecnika:
Frustracija je stanje osjećajne napetosti, neugode, nemira i nezadovoljstva, izazvano zaprekama ili poteškoćama u ostvarenju nekog cilja ili zadovoljenju neke potrebe.
dakle, jednostavnije receno ljutnje/jad/bijes/ubaci po izboru zbog nemoci
a ne mozes mi rec da cu se pomirit s time da sam nemocna (ako zbog niceg drugog jer nisam takva osoba) i s time da je napredak medicinske znanosti sto se tice napretka u lijecenju tako spor. da, ljuti me sto jos nije nađen lijek koji ce uopce sprijecit rak, no nemocna sam sto se tog tice jer niti imam znanja niti novaca da bi mogla pridonijet otkricu lijeka

nadam se da ti je sad jasnije stanje moje duse i da ces konacno shvatit na sto ja mislim - meni je grozno zbog te nemoci

a spomenula sam udrugu da ne shvatis sve to kao atak na sebe jer stvarno cijenim sve sto radite, sto pokusavate nesto promijenit koliko god vase mogucnosti zapravo bile male

a sto se tice tebe kao altruista u "svijetu frustriranih ljudi :kava: "
ako si time htjela mene spustit jer ja ne radim nista vrijedno (pritom mislim vrijedno na ljudskoj razini, poput ovog sto vi radite u udruzi), pogrijesila si, no nije mjesto za samoreklamirat se, a to bi bilo to u ovom slucaju

Nivia179
12.11.2008., 18:03
Rebro nema ginekologiju. Možda bi se trebalo javiti na Sv. Duh.

vinogradska? :confused:
ja sam samo gledala bolnice koje sam se sjetila koje imaju radioterapiju :ne zna:

i Ivanicapeca - ne mogu vise editirat, pa da tu napisem... preporucam da daljnju raspravu prebacimo na pm :w:

fijolica
12.11.2008., 19:16
Ivanicapeca, hvala na pomoći, mislim da mi netreba drugo mišljenje....on je rekao obrazloženje, prema njegovom iskustvu (a onkolog je, valjda zna), operacija daje isti učinak kao i zračenje plus kemo. :ne zna:

Uzalud mi je zvati druge bolnice kad se svugdje čeka, aparati su u kvaru, blabla...

I rekao je da nije hitno, a valjda zna...pričekat ću, neće mene račić ubiti, s jednim sam u braku punih 19 godina. :cerek:

Ivanicapeca
12.11.2008., 19:52
moj cilj te nije bio oprat
i meni to opazanje nije nevazno, no to mi nije toliko vazno da cu iducih 10 dana raspravljat o tome na mjestu koje ima puno plemenitiju svrhu (tj. mislila sam da tu mozemo stavljat i svoje misli, ali nakon tvog objasnjavanja svijeta, sam shvatila da cu to radije govorit ljudima koji ne razumiju u potpunosti sto pricam jer oni ni njihovi bliznji to srecom ne prolaze)

rijec je o frustracijama, tj. od njih je pocelo...
pa ajmo iz rijecnika:
Frustracija je stanje osjećajne napetosti, neugode, nemira i nezadovoljstva, izazvano zaprekama ili poteškoćama u ostvarenju nekog cilja ili zadovoljenju neke potrebe.
dakle, jednostavnije receno ljutnje/jad/bijes/ubaci po izboru zbog nemoci
a ne mozes mi rec da cu se pomirit s time da sam nemocna (ako zbog niceg drugog jer nisam takva osoba) i s time da je napredak medicinske znanosti sto se tice napretka u lijecenju tako spor. da, ljuti me sto jos nije nađen lijek koji ce uopce sprijecit rak, no nemocna sam sto se tog tice jer niti imam znanja niti novaca da bi mogla pridonijet otkricu lijeka

nadam se da ti je sad jasnije stanje moje duse i da ces konacno shvatit na sto ja mislim - meni je grozno zbog te nemoci

a spomenula sam udrugu da ne shvatis sve to kao atak na sebe jer stvarno cijenim sve sto radite, sto pokusavate nesto promijenit koliko god vase mogucnosti zapravo bile male

a sto se tice tebe kao altruista u "svijetu frustriranih ljudi :kava: "
ako si time htjela mene spustit jer ja ne radim nista vrijedno (pritom mislim vrijedno na ljudskoj razini, poput ovog sto vi radite u udruzi), pogrijesila si, no nije mjesto za samoreklamirat se, a to bi bilo to u ovom slucaju

Evo opet njeNe, nisam ti htjela spustiti. Iskreno, sad kad pročitam, tako ispada, jer si ti kao frustrirana zbog te nemoći. Sorry. Aludirala sam na ljude koji su općenito isfrustrirani uglavnom zbog gluposti. Ajde, recimo da smo 1:1 sad. Ja sam tako shvatila ono oko udruge kak tamo liječim svoj kompleks.
Što se tiče mog viđenja frustracija, mislim da sam bila dovoljno jasna. Frustracija (zbog nemoći u bolesti) je po meni kontraproduktivna. Ovaj osjećaj nemoći je moguć i bez osjećaja frustriranosti, tj. ljutnje. Ja zapravo niti jedan moment nisam bila frustrirana zbog mamine bolesti. Ne, lažem, zapravo jesam, bila sam frustrirana što je u moru malignih bolesti moja mama pokupila baš onu koja nema ama baš nikakve dobre prognoze niti šanse u samom startu...eto to me ubilo u pojam i držalo me nekih 15 min. A onda sam zapala u očaj i letargiju iz koje sam se trgla nakon 6 mj. i odlučila da se trebamo boriti i ne razmišljati o bilo čemu drugom ako želimo ostati pri zdravom razumu i nastaviti što normalnije i zdravije živjeti. Bila sam i očajna, i tužna i ljuta na liječnike i sustav (dakle nisam nemoćna, utječem na promjene) u nekim situacijama, ali više nikad frustrirana direktno zbog mamine bolesti. Kaj ja znam, možda sam luda, al valjda se može i mislim da mi je zbog toga bilo puno lakše nositi se sa groznim situacijama na koje sam nailazila.

Ne bih zaista više o ovome diskutirala. Očito se razilazimo u startu oko nekih percepcija po ovom pitanju. Osim toga, užasno mi je teško diskutirati sa osobom koja svako malo nešto što napišem tumači kao eventualno spuštanje ili atak na svoje mišljenje. Iskreno mi je žao zbog toga.
Što se tiče samoreklame, mislim da ništa dobro što se radi nije samo reklama, nego pokušaj pomoći. Osobno ti ne bih zamjerila da napišeš nešto o sebi. Zato je i ovaj topic pokrenut. U ostalom bolje ćemo se upoznati, pa više neće biti zabuna.

@fijolica
draga, ako se predomisliš, zovi. Pitaj dr. jeli spreman preuzeti odgovornost ako ti se kroz 2 mj. pogorša stanje. Baš me zanima što bi ti odgovorio.
Tvoj tip tumora je još u dosta dobroj fazi jer nije ušao u zdjelicu nego se zadržao samo na tijelu maternice, što je odlično i što bi bilo dobro da tako i ostane. Nisam liječnik i ne znam kolika je brza progresivnost takvog tumora, ali nekako sam mišljenja da raku ne treba nikad dati vremensku prednost.

Desiree
12.11.2008., 20:23
Sedmogodišnjem dječačiću Davidu Krušvaru vrlo brzo po rođenju utvrđen je nedostatak enzima zaduženog za razgradnju bilirubina u krvi, zbog čega je obolio od žutice, a onda i od ciroze jetre.

Nakon niza daljnjih pretraga obavljenih u klinici u Padovi liječnici su zaključili da mu život može spasiti samo hitna transplantacija jetre, a kako se u Hrvatskoj transplantacije te vrste na tako maloj djeci ne obavljaju, David i njegova mama od tada su u bolnici u Padovi. Zbog njegovog teškog zdravstvenog stanja ne smiju se vratiti kući, jer bi vjerojatnost Davidovog preživljavanja u tom slučaju bila vrlo mala.

Ukupni troškovi operacije iznose oko 95.000 eura, s time da polovicu troškova treba uplatiti odmah kako bi se pokrenuo postupak transplatacije.

Roditelji ne raspolažu tolikom količinom novca, a nije donesena odluka koliko će HZZO participirati u ukupnoj cijeni koštanja stoga se građani mole za pomoć za spas ovog mladog života. Svi zainteresirani svoje priloge za pomoć mogu uplatiti na: žiro račun OTP banka d.d. 2407000-3205179242 s naznakom za DAVIDA KRUŠVARA.

Buzet: David Krušvar, teško oboljeli sedmomjesečni dječak mora na operaciju u Padovu, roditelji Damiana i Denis Krušvar mole pomoć (http://www.mojportal.hr/istra_i_primorje/aktualno/buzet_david_krusvar_tesko_oboljeli_sedmomjesecni_d jecak_mora_na_operaciju_u_padovu_roditelji_damiana _i_denis_krusvar_mole_pomoc)

Darujmo Davidu život (http://www.pomozimodavidu.com)

Pomozimo malom Davidu: Sedmomjesečnom dječaku potrebna nova jetra (http://www.index.hr/vijesti/clanak.aspx?id=408733)

Barreth
12.11.2008., 20:48
[QUOTE=Ivanicapeca;17046245]@fijolica
Osim toga, naš ministar je nedavno izjavio da ni jedan pacijent neće čekati na lijek dulje od tjedan dana.

Istina, mi smo lijek koji nije na glavnoj niti dopunskoj listi dobili od bolničkog povjerenstva za 24 sata, a sve na temelju ministrovog naputka kojeg je proslijedio ravnateljima bolnica.

fijolica
12.11.2008., 20:55
Ali ja ne čekam lijek, nego zračenje.

Ivanicapeca
13.11.2008., 07:12
Ali ja ne čekam lijek, nego zračenje.

A što je zračenje nego lijek? Zračenje je metoda liječenja malignih bolesti.

fijolica
13.11.2008., 20:36
A kaj ja mogu...ne znam ja popraviti aparat :ne zna:

Nego, kak kod mene ništ nije jednostavno, bila sam danas na uzv štitnjače, jer je "malo uvećana". U nalazu čvor lijevo, čvor desno, oni bi punktirali...e pa neće ići, moram se prvo račića riješit. Sve me strah kaj će opet naći na ct-u :rolleyes:

Inače, leukociti su mi 21,3 i trombociti 430...i kaže doktorica, ali dks vam je ok, ne radi se o leukemiji :eek:...rekoh stani ženo, kakva leukemija, pa ne može me baš sve napast istovremeno. :)

Ja na to gledam ovak, šećer mi je povišen od stresa, leukociti mi nikad nisu bili ispod 16, "malo uvećane štitnjače" svi imamo, za trombocite ne znam.
Kao što rekoh, zdrava sam ko dren. :D

djakovcani
13.11.2008., 21:10
Molimo vas informaciju koja bi nam bila od velike pomoći. Jednostavno ne možemo vjerovati da su svi uređaji za zračenje u Hrvatskoj trenutno neispravni i nitko ne zna kad će koji od njih profunkcionirati. Ne možemo vjerovati da je to istina! Molimo vas da ako netko ima informaciju koje sve bolnice ga imaju, možda neki od njih ipak radi.
hvala vam unaprijed.

Ivanicapeca
14.11.2008., 07:04
Molimo vas informaciju koja bi nam bila od velike pomoći. Jednostavno ne možemo vjerovati da su svi uređaji za zračenje u Hrvatskoj trenutno neispravni i nitko ne zna kad će koji od njih profunkcionirati. Ne možemo vjerovati da je to istina! Molimo vas da ako netko ima informaciju koje sve bolnice ga imaju, možda neki od njih ipak radi.
hvala vam unaprijed.

Na stranici www.zanovidan.hr postoji popis bolnica koje imaju onkologiju. E sad treba sjest i po redu telefonirati i vidjeti kakvo je stanje s uređajima za zračenje.

fajterica
14.11.2008., 11:01
Naša udruga sutra i prekosutra ima štand u Avenue mallu od 10:00 do 21:00 sat. Promovirat ćemo naš projekt Znanjem protiv raka i prikupljati potpise za peticiju.

Tko može, neka navrati. Podržite nas :)

djakovcani
14.11.2008., 18:28
Na stranici www.zanovidan.hr postoji popis bolnica koje imaju onkologiju. E sad treba sjest i po redu telefonirati i vidjeti kakvo je stanje s uređajima za zračenje.

Hvala Vam, ne možete si ni zamisliti koliko su nam vaše informacije i savjeti bitni.

Emuska
14.11.2008., 19:26
Tata boluje od karcinoma jezika. Pre 10 dana su ga otpustili sa Onkologije kao neizleciv slucaj. Prosao je hemoterapiju, zracenja pa opet hemo terapiju.

Sada ima 59 kg (177cm visok), jezik mu u potpunosti ispunjava usnu supljinu i delimicno viri van (nije vise u mogucnosti da zatvori usta. Naravno, samim time nije u stanju da jede (hrana mu se pasira do besvesti tako da je nekako popije). Tesko je i zamisliti kroz koji uzas prolazi!
Na svu srecu jos je uvek pokretan. Zbog bolova uzima Analgin ili Novalgetol (isti lek je u pitanju, samo su razliciti proizvodjaci).

S obzirom da ga je medicina otpisala, odlucili smo da pocne da koristi Segidrin. Da li neko ima nekih iskustava sa pomenutim lekom?

Segidrin koristi 7 dana.

p.s.
Pomenuti lek nam je preporucio penzionisani profesor sa Onkoloskog instituta.

OSMAMA
15.11.2008., 10:45
Nisam mogla odoliti, a da ne podržim ovu temu. Čak su mi i suze došle, jer to je prava istina. Moj život je neprestana borba, ali to je moja stvarnost.Dva puta u deset godina.Prvi puta Hodchkin, a nedavno sarkom vezivnog tkiva. Čovjek se pomiri. Nema opuštanja. Najviše me boli što proživljavaju moji najdraži.
Bravo Ivanicapeca i hvala za ove riječi!

ja imam 33 god.,prije 9 god imala rak jajnika,zlocudni.nakon 5 god.,evo metastaze na jetri.i ja sam se pomirila.kuma kaze,ko da sam se opet prehladila,a ne ponavljala kemoterapiju.drage moje,treba samo mislit pozitivno i sve ce bit ok:top:

dina9
15.11.2008., 13:26
ja imam 33 god.,prije 9 god imala rak jajnika,zlocudni.nakon 5 god.,evo metastaze na jetri.i ja sam se pomirila.kuma kaze,ko da sam se opet prehladila,a ne ponavljala kemoterapiju.drage moje,treba samo mislit pozitivno i sve ce bit ok:top:

Ma BRAVO cure moje!!!
To jedini i pravi nacin razmisljanja da dotucete gada...:buum:

Ja dobila termin za Pet-Ct u utorak pa molim :s stisnite fige cvrsto!!!!
Srdačana pozdrav Dina:)

fijolica
15.11.2008., 20:57
Ja ću stisnuti fige dina...čvrsto, čvrsto, i na nogama ako treba :cerek:

U pon idem na ct, ne znam kaj bih trebala očekivati..:ne zna:

TincH
18.11.2008., 14:38
Moja majka je jutros otišla.

Cijela moja obitelj je zahvalna što je dobila toliko vremena. I za nju, i za nas same. Zvuči suludo, ali u cijeloj ovoj situaciji nismo mogli dobiti ništa ljepše.

Sretna sam što sam istinski shvatila njezinu veličinu, i uspjela joj to dati do znanja dok je još bila kontaktibilna. To je biće koje do zadnjeg trenutka nije imalo nijednu lošu misao, nijedan sebični ispad, nijednom se nije požalila, i do zadnjega se brinula za sve oko sebe, a najviše za tatu, brata i mene, i naše psihičko stanje.

Njeno srce je toliko veliko, da mi je teško i pisati o tome, jer zvuči prebanalno. Tijekom ovog kritičnog perioda bilo je momenata u kojima bih zanijemila, i sledila se pred ljubavlju i snagom te žene.

Divno stvorenje, leti... Leti daleko. Volim te.

Tursiops truncatus
18.11.2008., 15:06
TincH,
po tvojim postovima se vidi kako je divna i hrabra bila tvoja majka, a vidi se da je mnogo toga penjela i na tebe! Sigurno je bila sretna sto te je imala uz sebe.

Zelim ti da sada jos prebrodite svi zajedno ove teske trenutke.
Zao mi je... :grli:

Barreth
18.11.2008., 15:18
Draga TincH, iskreno mi je žao što je prestao ovozemaljski život Tvoje majke - budi sigurna da će Te njena ljubav pratiti kroz cijeli život.

ivmaos
18.11.2008., 15:28

Cijela moja obitelj je zahvalna što je dobila toliko vremena. I za nju, i za nas same. Zvuči suludo, ali u cijeloj ovoj situaciji nismo mogli dobiti ništa ljepše.

Sretna sam što sam istinski shvatila njezinu veličinu, i uspjela joj to dati do znanja dok je još bila kontaktibilna. To je biće koje do zadnjeg trenutka nije imalo nijednu lošu misao, nijedan sebični ispad, nijednom se nije požalila, i do zadnjega se brinula za sve oko sebe, a najviše za tatu, brata i mene, i naše psihičko stanje.

Njeno srce je toliko veliko, da mi je teško i pisati o tome, jer zvuči prebanalno. Tijekom ovog kritičnog perioda bilo je momenata u kojima bih zanijemila, i sledila se pred ljubavlju i snagom te žene.

Čitala sam sve tvoje postove. Tvoja je mama bila blagoslovljena imajući te. Sada imaš svog Anđela....... Drži se!

Ved
18.11.2008., 15:55

TincH, moja sućut.

TincH
18.11.2008., 16:25
Hvala vam svima, najiskrenije :grli:

fijolica
18.11.2008., 16:53
Moja sućut TincH.

Ivanicapeca
18.11.2008., 16:54

:grli::cry::kiss:
Uz tebe sam svim srcem. Neka leti mirno.

FIŽA
18.11.2008., 17:40

Primi moju iskrenu sućut.

Sneky1
18.11.2008., 20:37
Tinch,moja iskrena sućut.

Blaise
18.11.2008., 22:13
TincH, primi moje iskreno saučešće.

ruzica44
19.11.2008., 06:25
TincH,
primi moju iskrenu sućut.

prilika
19.11.2008., 07:36
Tinch

Jako mi je žao. Čitala sam tvoje postove. Ako ti nekako mogu pomoći samo reci.

mišica07
19.11.2008., 09:57
Tinch,
Draga,primi moju iskrenu sućut.Vidi se...mirna si, a to je jako važno, jer si sve učinila da njena duša odleti onako kako je i zaslužila.

plagra
19.11.2008., 10:06
Tinch-primi moju iskrenu sućut...

OSMAMA
19.11.2008., 12:11

zao mi je,primi moju iskrenu sucut :(

Lindsay
19.11.2008., 12:36
Tinch, moje iskreno saučešće i želim tebi i tvojoj obitelji puno snage za dalje. trebat će ti.:grli:

TincH
19.11.2008., 13:17
Hvala vam ljudi, već pomažete, i više nego kaj treba :)

dina9
19.11.2008., 17:16
Draga Tinch moja iskrena sucut!!!

Eto kod mene puno nekih noviteta no nisu bas veseli, naime radila sam Pat-Scan i nala je za par dana no tijekom uzv Štitnjace uočena su dva uvecena limfna cvora koja su danas biopsirana i taj nalaz cekam. Da nebude dosadno pocela sam opet mokriti krv uz mikrohemanturiju pa sutra idem na cistoskopski pregled mjehura... Sto da kazem, ovih dana dosta informacija no jos imam relativno hladnu glavu i idem za onom mojom parolom ... iz ove koze u drugu nemogu... Istina i bog neosjecam se lose jedino sam malo vise umorna i pospana no to cu pripisati vremenu.
Nadam se da ste mi hrabri i da se odbro drzite...
Pozdrav Dina

ko_ka
19.11.2008., 19:53
Draga Tinch,

zao mi je sto se zivot tvoje majke ugasio ali koliko god daleko letjela i sama znas da ce jako velik dio nje ostat tebi najblize i tvom srcu! Zbilja je tesko prihvatit odlazak bliske osobe al hrabra si i puna ljubavi i sigurna sam da ces nastaviti svojim zacrtanim putem upravo pracena tom ljubavlju koju ti je usadila majka. Ne brini, srest cete se opet i u nekim boljim okolnostima!

Drzi se!

ko_ka
19.11.2008., 20:11
Draga Tinch moja iskrena sucut!!!

Eto kod mene puno nekih noviteta no nisu bas veseli, naime radila sam Pat-Scan i nala je za par dana no tijekom uzv Štitnjace uočena su dva uvecena limfna cvora koja su danas biopsirana i taj nalaz cekam. Da nebude dosadno pocela sam opet mokriti krv uz mikrohemanturiju pa sutra idem na cistoskopski pregled mjehura... Sto da kazem, ovih dana dosta informacija no jos imam relativno hladnu glavu i idem za onom mojom parolom ... iz ove koze u drugu nemogu... Istina i bog neosjecam se lose jedino sam malo vise umorna i pospana no to cu pripisati vremenu.
Nadam se da ste mi hrabri i da se odbro drzite...
Pozdrav Dina

Draga Dina,

pratim sve novosti uz tebe jer si mi od samog pocetka, kad sam se pridruzila ovom forumu, bila izvor snage i da odgurnem sve teske i negativne misli.

Divim se tvojom hrabrosti, vjeri i snazi. Ponekad bih voljela da je takva i moja majka. No, iz dana u dan mene je sve vise strah da ona u svojoj borbi posustaje.

Taman kad se vec okurazila vratit normalnom zivotu, strah se pojacao odlaskom na PET/CT. Dijagnoza koju su hrv.specijalisti napisali bila je pojacani limfni cvor u abdomenu s lijeve strane. Osjetivsi neko olaksanje, jer je strastveni pusac i ocekivalo se da su pluca vec zahvacena, mirna je nazvala svog onkologa u PU i receno joj je da je sve uredu jer joj je krvna slika stabilna. No, doktori u Avianu se s tim nisu slozili, pozvana je na hitan pregled. Ne znam sto su tocno tada utvrdili al receno mi je da mora hitno na operaciju da je otvore, naprave biopsiju i pregledaju organe u abdomenu. Hitna operacija se pretvorila u mjesec dana iscekivanja poziva iz Aviana. Tek ovaj petak je zakazana operacija i sudeci po njenoj psihi ali i nekom opcem stanju tijela (uzasno se zapustila i prepustila junk foodu i ostali najgorim proizvodima covjecanstva)ne znam sto ocekivati. Najgore je to sto nas dijele toliki kilometri i tolike granice da cu opet posljednja saznat sto se zapravo dogadja.

Sto tebi kazu za limfne cvorove?

U svakom slucaju, uz puno vjere, nade i istinske zelje, nadam se da cemo uskoro svi (borci i mi njihovi najmiliji)dobiti malo vise snage za borbu s tim gadom!

Drzi se Dina!

bibobu
20.11.2008., 12:54
TincH ...... :grli:

dalmos77
20.11.2008., 18:52

Moja iskrena sučut Tinch

granotoc
21.11.2008., 16:40
moja sucut TincH

Nivia179
21.11.2008., 22:33
TincH - moja najiskrenija sućut
tvoja majka je sigurno bila sretna jer je imala takvu hrabru kćer

Dina - drži se. i i dalje vjeruj da će sve bit dobro
i sama znaš koliko pozitivne misli znače :)

Ivanicapeca
22.11.2008., 17:15
Dina, saznala sam da ti se zakompliciralo i da si završila u bolnici:(. Pliz javi čim ovo pročitaš kako si, ili mužu da nam javi. Užasno smo svi zabrinuti. Ak kaj trebaš, javi se.
Volimo te

mišica07
22.11.2008., 18:17
Dina, saznala sam da ti se zakompliciralo i da si završila u bolnici:(. Pliz javi čim ovo pročitaš kako si, ili mužu da nam javi. Užasno smo svi zabrinuti. Ak kaj trebaš, javi se.
Volimo te

Hvala Ivanice što si nam to javila.
Dina...uz tebe smo,držimo palčeve da se što prije riješe nastale komplikacije.
:grli:

noldo
23.11.2008., 08:25
jutros u 6:30 još jedan mladi život je izgubljen...:(

moj rodjak, Petar (24) umro je od posljedica teške i zloćudne bolesti....:(

ljudi, držite se, borite se......

Ivanicapeca
23.11.2008., 10:11

Noodo, moja iskrena sućut:(. Petre, počivaj u miru na nekom puno ljepšem i boljem mjestu od ove doline suza

plagra
23.11.2008., 10:41

Moja sućut:(:(

mišica07
23.11.2008., 11:29

Žao mi je :cry: moja iskrena sućut tebi i obitelji.

FIŽA
23.11.2008., 12:38

Noldo, primi moju iskrenu sućut. Žao mi je kad bilo koji čovjek umre, a pogotovo ovako mlad.:(

Nivia179
23.11.2008., 14:15

moja sućut :(
sada je na nekom boljem mjestu, bez patnji i boli

Ivanicapeca
23.11.2008., 14:29
Javila se dina. Uskoro će doma pa će se javiti. Uf, stvarno sam se zabrinula

Lindsay
23.11.2008., 18:24
Noldo, moja iskrena sućut.

Blaise
23.11.2008., 19:34
noldo, primi moje saučešće.

djana
23.11.2008., 21:30
Eto me prvi put na forumu. Povod možete pogoditi od prve. Tata leži u bolnici više od mjesec dana, a doktori još ne znaju točno što mu je. Kažu da je tumor koji je već metastazirao, ali ne znaju točno gdje je i još ništa ne poduzimaju. Tata se do sada dobro držao, ali dans je izgledalo kao da odustaje. Najviše ga pogađa što se karcinom širi, a on leži u bolnici i jedino dobiva ljekove protiv bolova. Stanje mu se vidno pogoršava iz dana u dan. Van sebe smo (cijela obitelj) i ne znamo što da radimo i kako da pomognemo. Da li možemo pomoći s nekim pripravcima za podizanje imuniteta? Koji su to pripravci i gdje se mogu nabaviti? Inače, sve pohvale za trud na forumu. Pratim ga od dana kad je tata završio u bolinici.

lio___
23.11.2008., 22:15
Eto me prvi put na forumu. Povod možete pogoditi od prve. Tata leži u bolnici više od mjesec dana, a doktori još ne znaju točno što mu je. Kažu da je tumor koji je već metastazirao, ali ne znaju točno gdje je i još ništa ne poduzimaju. Tata se do sada dobro držao, ali dans je izgledalo kao da odustaje. Najviše ga pogađa što se karcinom širi, a on leži u bolnici i jedino dobiva ljekove protiv bolova. Stanje mu se vidno pogoršava iz dana u dan. Van sebe smo (cijela obitelj) i ne znamo što da radimo i kako da pomognemo. Da li možemo pomoći s nekim pripravcima za podizanje imuniteta? Koji su to pripravci i gdje se mogu nabaviti? Inače, sve pohvale za trud na forumu. Pratim ga od dana kad je tata završio u bolinici.

Pozdrav!

Čuo o doktorici dr. Johanne Budwig i njezinim metodama liječenja....http://www.islambosna.ba/forum/nauka/lijecenje-celija-oboljelih-od-raka-ili-tumora/

Nivia179
23.11.2008., 22:17
draga djana, žao mi je što je povod našeg virtualnog "upoznavanja" takav kakav je :(

u kojoj je bolnici?
koje su mu pretrage do sada radili?
što kažu doktori, koji su im daljnji planovi

preporučam ti da pogledaš malo vezano uz imunitet i na
http://www.zanovidan.hr/

savjeti su svakakvi, ali moj savjet je da se prije nego što mu počnete davati nešto za imunitet, posavjetujete s liječnicima smije li to uzimati

moja mama nije uzimala ništa posebno osim nativnog propolisa od hedere (http://hedera.hr/), no oči su joj suzile od toga i izgleda da je alegrična na propolis, pa odmah upozoravam na to da se ne čudite (čula sam za još 2 takva slučaja sa suzenjem)
osim toga većina pacijenata pije sok od cikle (biotta - ima u dm-u, ljekarnama, preporučam dm jer je osjetno jeftiniji)
čaj od koprive je dobar za razinu željeza u krvi
čaj od imele navodno ima antitumorsko djelovanje

nažalost, ne mogu ti puno pomoći oko savjeta što se tiče imuniteta jer je ovo sve što moja mama uzima
(i đumbir, ali zato jer ima rak debelog crijeva, a to je dobro za crijeva)

djana
23.11.2008., 22:28
Na Jordanovcu je. Došao je tamo jer su sumnjali na rak pluća, a sada nisu sigurni da li je to primarni tumor ili metastaze. Spominju i nešto na stijenkama grudnog koša. Radili su bronhoskopiju, biopsiju i nekoliko punktiranja. Nalaz od zadnjeg punktiranja očekujemo sutra ili prekosutra i skroz smo na iglama. Što ako i po tome ništa određeno ne otkriju? Doktor kaže da za daljne planove ne može ništa određeno reći jer ne zna gdje je primarni tumor.
A njega strašno boli. Ponekad mu i lijekovi protiv bolova ne pomažu. Ja bih ipak probala s nekim pripravcima za podizanje imunitieta, bar da tata i mi imao osjećaj da se ipak nešto poduzima. Naravno, prije bi se posavjetovali s doktorom.
Puno vam hvala na odgovorima i savjetima.

ruzica44
24.11.2008., 06:17
Na Jordanovcu je. Došao je tamo jer su sumnjali na rak pluća, a sada nisu sigurni da li je to primarni tumor ili metastaze. Spominju i nešto na stijenkama grudnog koša. Radili su bronhoskopiju, biopsiju i nekoliko punktiranja. Nalaz od zadnjeg punktiranja očekujemo sutra ili prekosutra i skroz smo na iglama. Što ako i po tome ništa određeno ne otkriju? Doktor kaže da za daljne planove ne može ništa određeno reći jer ne zna gdje je primarni tumor.
A njega strašno boli. Ponekad mu i lijekovi protiv bolova ne pomažu. Ja bih ipak probala s nekim pripravcima za podizanje imunitieta, bar da tata i mi imao osjećaj da se ipak nešto poduzima. Naravno, prije bi se posavjetovali s doktorom.
Puno vam hvala na odgovorima i savjetima.

Djana, na Jordanovcu će sigurno pronaći primarni tumor. Ne znam što pije protiv bolova, ali razgovaraj s doktorom da mu daju onda nešto jače protiv bolova. Kako god bilo, bitno je da ga mu smanje bolove. Najstrašniji su bolovi, a ima ljekova i moli doktora da mu pomognu.
Što se tiče jačanja imuniteta, pričekaj dok se vrati kući, a onda kreni s terapijom.
Jučer sam dugo razgovarala sa svojim suprugom. Vratio se na početak svoje bolesti, prije četiri godine, prisjetio se svega, bolnice, toliko ljudi koje je upoznao..Toliko toga je vidio..Plakali smo oboje.

ruzica44
24.11.2008., 06:20

Primi moje iskreno saučešće. Strašno je kad tako mlad čovjek ode, ali sve je to Božja volja. Vjerujem da je sada na nekom ljepšem mjestu.

Skarlet72
24.11.2008., 08:02
Moja iskrena sucut...sudbina, geni ili Bozja volja, svejedno, ali nije fer..tesko je kad izgubis oca, majku, baku ili djeda, ali kad ode neko tako mlad..tu zaista utjehe nema...mogu mislilti kako je njegovim roditeljima..kad nije po redu, to je najteze sto te moze zadesiti u zivotu..

jupi
24.11.2008., 08:54
strašno mi je čitati ove stranice,a još strašnije saznati da je netko mlad,van reda umro
meni je prije 8 mj. umro svekar od raka,prije dva dana sam saznala da mi je ocu onkolog rekao da mu je ostalo par meseci života
ima hepatocelularni karcinom koji je prije 3,5 god uspješno odstranjen ,ali je sada metastazirao na pluća

mislim,strašno
on se pomirio sa tim i ne želi u bitku--utučen je i tužan što je razumljivo ,a odbija našu pomoć (možda je sve to friško)
danas ćemo kontaktirati sa drugim doktorom,i to zahvaljujući sinočnjem prilogu na dnevniku o lijeku ---sutentom--

barem se mrvu pokrenuo,ali mene najviše zanima ,a i molila bi kome se mogu ovdje u splitu obratiti i kako to ide da mom ocu netko psihološki pomogne,ima li ovdje neka udruga ili nešto slično

s obzirom da mi je sve ovo friško ,nisam stigla prekopat internet osim stranice zanovidan.hr

plagra
24.11.2008., 09:58
Teško mi je sve ovo čitati..evo ukratko,svekar je na zračenjima svaki dan skoro mj.dana i već mjesec dana i pije IP6 gold za podizanje imuniteta i djeluje nam da je živnuo -i on sam tako kaže,ima bolji apetit,može sam do wc-a i stvarno se i po njemu vidi da je živnuo...kosa mu nije otpala do kraja,još je ima,ništa ga ne boli jedino ga kašalj zna gušiti pogotovo po noći...
Ljudi želim vam što prije ozdravljenje i da ne gubite nadu...

ruzica44
24.11.2008., 10:08
Teško mi je sve ovo čitati..evo ukratko,svekar je na zračenjima svaki dan skoro mj.dana i već mjesec dana i pije IP6 gold za podizanje imuniteta i djeluje nam da je živnuo -i on sam tako kaže,ima bolji apetit,može sam do wc-a i stvarno se i po njemu vidi da je živnuo...kosa mu nije otpala do kraja,još je ima,ništa ga ne boli jedino ga kašalj zna gušiti pogotovo po noći...
Ljudi želim vam što prije ozdravljenje i da ne gubite nadu...

protiv gušenja kod kašlja moj suprug je pio sirup islandskog lišaja (ima ga u apoteci). taj sirup razređuje sluz, pa se lakše iskašlje i ne dolazi do gušenja.

plagra
24.11.2008., 10:13
protiv gušenja kod kašlja moj suprug je pio sirup islandskog lišaja (ima ga u apoteci). taj sirup razređuje sluz, pa se lakše iskašlje i ne dolazi do gušenja.

Hvala puno na informaciji-potražit ću ga pa ću kupiti.
On je već tražio da mu daju nešto protiv kašlja i sestra je rekla da hoće,pa ćemo vidjeti da li će mu dati ili ne.U svakom slučaju puno vam hvala.

dina9
24.11.2008., 10:41
Dragi moji prijatelji, kazem dragi jer vi to jeste.. javljam vam se sa dosada najgorim vijestima koje sam napisala na ovom forumu.
Pat scan je dao jako los nalaz puna sam pozitivnih limfnih cvorova kao šipak, doslovce od vrata do zdjelice. Fuj. fuj. Biopsirani limfni čvor na vratu je potvrdio nalaz pata radi se o meti adeno ca. Ono sto je u svemu dobro je to sto postavljanje proteze u u desni bubreg uspjelo pa postoji sansa da dobijem sistemsku kemoterapiju da pokusamo zatuci gada. Ako kojim slucajem zvucim tuzno, nemojte zamjeriti no moja zelja za zivotom je jos uvijek VELIKA i necu se predati. Ovih dana idem na konzilij na onkologiju da vidimo sto se moze.
MOLIM VAS, MOJE PRIJATELJE da kad procitate moj post nebudete tuzni nego da stisnete palceve i pomislite MOZE TO DINA!!!
Vasa podrska i pozitivne misli mi puno znace.
Saljem vam zagrljaje
Dina!!

fajterica
24.11.2008., 10:52
Dragi moji prijatelji, kazem dragi jer vi to jeste.. javljam vam se sa dosada najgorim vijestima koje sam napisala na ovom forumu.
Pat scan je dao jako los nalaz puna sam pozitivnih limfnih cvorova kao šipak, doslovce od vrata do zdjelice. Fuj. fuj. Biopsirani limfni čvor na vratu je potvrdio nalaz pata radi se o meti adeno ca. Ono sto je u svemu dobro je to sto postavljanje proteze u u desni bubreg uspjelo pa postoji sansa da dobijem sistemsku kemoterapiju da pokusamo zatuci gada. Ako kojim slucajem zvucim tuzno, nemojte zamjeriti no moja zelja za zivotom je jos uvijek VELIKA i necu se predati. Ovih dana idem na konzilij na onkologiju da vidimo sto se moze.
MOLIM VAS, MOJE PRIJATELJE da kad procitate moj post nebudete tuzni nego da stisnete palceve i pomislite MOZE TO DINA!!!
Saljem vam zagrljaje
Dina!!

draga Dina, moći ćemo zajedno! javi se pa da pošaljemo nalaz peta na reviziju!

prilika
24.11.2008., 10:54
Draga Dina,

Sretno i vjerujem da ćeš se i ovaj puta uspješno oduprijeti bolesti kao i uvijek do sada. Jako mi je žao što su ovaj puta lošije vijesti o tvom zdravlju.

ko_ka
24.11.2008., 11:15
Saljem vam zagrljaje
Dina!!

Naravno da MOZES i da HOCES! Normalno je da zvucis tuzno i normalno je da je i zelja veca i da se NECES PREDATI! Gada ces rijesiti, jaca no ikad! Svi smo uz tebe!

Budi idalje hrabra i nasa Dina!
kisses

mišica07
24.11.2008., 11:17
Saljem vam zagrljaje
Dina!!

Draga prijateljice :grli:...ne mogu lagati i praviti se da nisam tužna pročitavši ovo gore, ali poznata mi je ta tvoja VELIKA VOLJA ZA ŽIVOTOM i kol'ko god zvučala tužno , iz tvojih riječi već izviru nove nade i planovi...sva se ježim od te TVOJE SNAGE! Ma draga moja...nego šta da TI TO MOŽEŠ I HOČEŠ!
Sistemska terapija može sigurno puno napraviti i:top: da je uspiješ dobiti!

Fuj gade:mad: neznaš što te čeka!

plagra
24.11.2008., 11:32
Saljem vam zagrljaje
Dina!!

Draga Dina-teško mi je ovo čitati ali ti si jača od svega i znam da ćeš i ovaj put pokazati da si jača!!!
Dina to itekako može!!

BEDNKACIN
24.11.2008., 11:54
Saljem vam zagrljaje
Dina!!

Draga Dina,
Do sada si uspješno prošla toliko toga. Uspješno ćeš proći ćeš i ovaj puta.
TI TO MOŽEŠ I BUDEŠ.
Samo hrabro i nedaj se. Uz tebe smo.

ruzica44
24.11.2008., 12:21
Saljem vam zagrljaje
Dina!!

Dina, naravno da možeš i uspjeti ćeš! Jaka si ti i hrabra. Tvoja želja za životom, tvoj optimizam i tvoja snaga
mogu učiniti čudo!
Misim na tebe u svojim molitvama.

Ved
24.11.2008., 13:10
@Dina,ne daj se! Svaka čast na snazi! :grli:

@BEDNKACIN, dugo se ne javljate. Kakvo je stanje kod vas?

Ivanicapeca
24.11.2008., 16:01
@djana
najvjerojatnije se radi o tom "okultnom" tumoru, ako sam dobro zapamtila da se tak nazivaju. Naime, postoje i takvi koji se jako teško otkrivaju. Imali smo slučaj na forumu udruge, koji se fala bogu uspio definirati.

@dina
draga, najvažnije je u ovom trenu jest da si i dalje jednako jaka i odlučna i da postoji nova mogućnost. Stvari stalno osciliraju u životu, pa evo i sad u tvojoj bolesti imaš lošiju fazu...biti će bolje-mora

@BEDNKACIN
Srđane, često vas se sjetim. Nemam više vaš broj mobitela,a rado bi vas nazvala. Broj mi je ostao je u mobitelu koji više nije u funkciji. Nadam se da je i dalje sve ok i da je i dalje bez recidiva. Voljela bih da pišete na stranici udruge, jer treba pozitivnih iskustava u slučaju glioblastoma

Mirjana1984
24.11.2008., 17:35
dina drzi se
u mislima si mi

ivmaos
24.11.2008., 18:19
Dina. Hrabro naprijed!!!!!

fijolica
24.11.2008., 20:11
Dina, mislim na tebe..stalno. Možeš ti to, ti si mi inspiracija :mig:

Imam pitanje...može li rak grlića maternice metastazirati u nadbubrežnu žlijezdu?

Lindsay
24.11.2008., 20:24
Dina, držim palčeve da sve bude bolje.

i svima vama drugim hrabrim ljudima također držim palčeve i želim vam svima puno snage kroz vaše borbe.

ne pišem tako često ovdje ali mislim na vas sve, čitam vas i molim se da vam svima bude bolje, da ozdravite.

ako nekome mogu ikako pomoći, uvijek mi se možete obratiti.

Ivanicapeca
24.11.2008., 20:38
Dina, mislim na tebe..stalno. Možeš ti to, ti si mi inspiracija :mig:

Imam pitanje...može li rak grlića maternice metastazirati u nadbubrežnu žlijezdu?

Tehnički sve svugdje može metastazirati, al daj nemoj se sad iscrpljivati s tim dok se konkretno ne definira što je po srijedi.
Probaj ostati što pribranija i racionalnija.
Hug

mo_cvijet
24.11.2008., 20:48
Pročitala sam nekoliko postova ove teme. Slučajno sam na ovaj vaš forum nabasala i kad sam vidjela da imate ovakav jedan kutak, upravo sam se sada registrirala.
Danas je moj muž ostao o bolnici zbog operacije tumora na mozgu koji ga čeka. Rekli su da je sve u redu, da nema nikakvih metastaza niti bilo čega sličnog. Cijeli dan je obitelj defilirala kroz kuću a ja zadnjih 15ak minuta surfam i tražim više podataka o svemu što nas je skoro preko noći snašlo.
Hvala vam što mislite na obitelji onih koji prolaze kroz možda najteže trenutke u životu.

smucek
24.11.2008., 21:09
Pozdrav svima,

evo da prijavim najnovije stanje (ukoliko netko prati nasu bitku s melanomom ili ako se netko nekada u buducnosti bude pitao moze li se boriti sa IV stadijem te bolesti) :

godinu dana nakon dijagnoze, nalazi su i dalje cisti. Iduca kontrola je za 6 mjeseci. So far so good - sretni smo i zadovoljni, a borba se nastavlja!

Redovito citam ovaj topic i saljem pozitivnu energiju svima vama. Drzite se!

Jupica!!!:cheer:
Rijetko sam ovdje,no kad god dodjem potražim kako ste vas dvoje(sada već troje?).Pusa velika i šaljem sve pozitivne vibracije!:K

djana
24.11.2008., 21:50
Draga Dina,
Čovjek ima pravo ponekad biti i malo tužan i umoran, ali tvoj pozitivizam se stvarno osjeća. Ne samo to nego i daje snage nama ostalima.
Danas sam tati pričala o tebi i ostalima s foruma i o vašoj hrabrosti i volji. Mislim da mu je u neku ruku to podiglo volju (ok, pojačali su i terapiju protiv bolova pa je i to imalo utjecaja).

FIŽA
25.11.2008., 09:25
Saljem vam zagrljaje
Dina!!

Dina, draga,

ne daj se tom gadu, bori se dalje, ti to možeš. Svaki dan molim za tebe i za sve bolesne ljude. Drži se, šaljem ti puuuuno dobrih vibri i :grli::grli::grli:

Sneky1
25.11.2008., 14:26
Draga Dina! Nemjerljiva je tvoja hrabrost,snaga i optimizam. Divna si.Mislim na tebe i držim ti palčeve da što prije ta lošija faza bude iza tebe.Pozdrav svima.

Nivia179
25.11.2008., 18:18
draga Dina, želim ti sve najnajbolje, trebaš svima biti inspiracija

noldo
26.11.2008., 06:30
@ svi:

ljudi hvala vam na podršci, ali eto, život ne bira, Petar je uz pomoć vjere umro u miru...iako je bio dobro (relativno), njegovo srce je samo prestalo kucati........

OSMAMA
26.11.2008., 07:02
@ svi:

ljudi hvala vam na podršci, ali eto, život ne bira, Petar je uz pomoć vjere umro u miru...iako je bio dobro (relativno), njegovo srce je samo prestalo kucati........

moja sucut.....:grli:

OSMAMA
26.11.2008., 07:06
Saljem vam zagrljaje
Dina!!
drzi se,draga,mi znamo da ti to mozes:top:

dina9
27.11.2008., 13:25
Pozdrav Suborcima!!!
Eto mene u gardu spremna za borbu i dalje... dakle situacija je sljedeca u pon cekam termin kod abdominalnog kirurga koji je unatoč lošom nalazima rekao da jos imamo oruzja da se borimo. On ce pokusati(elektokauterizacijom, doduse palijativno) smanjiti tumorsku masu u zdjelici(koliko sam razumjela to je kao neka vrsta paljenja putem struje?!) te cemo sa time vjerovatno umanjiti tegobe vezane uz zdjelicu. Danas sam bila i na konziliju na onkologiji cim ovo gore bude gotovo startamo sa kemicama I varijanta je vepside oralo a II gemzar ako moji bubrezi to dozvole( ima nade jer sam u petak operirana i postavljena mi je proteza koja bi trebala malo olaksati stanje). Eto opet se neki putici otvaraju, vidim ja tu jos puno mogucnosti bez obzira na grde prognoze odredjenog auditorija. Na koncu u ovih zadnjih deset gona vise puta su me na neki nacina, otpisivala a gle :-) ja jos tu. rak jajnika je opaka bolešćuga no Odgovorno tvrdim da kad spojite potrebu za izlijecenjem tijela i duse to funkcionira.
Stoga SVIMA CVRSTO DRZIM PALČEVE, NIKAD ALI NIKAD NEMOJTE POSUSTATI..
SRDAČNE POZDRAVE SALJE VAM DINA : five:

ko_ka
27.11.2008., 16:56
Pozdrav Suborcima!!!
Eto mene u gardu spremna za borbu i dalje... dakle situacija je sljedeca u pon cekam termin kod abdominalnog kirurga koji je unatoč lošom nalazima rekao da jos imamo oruzja da se borimo. On ce pokusati(elektokauterizacijom, doduse palijativno) smanjiti tumorsku masu u zdjelici(koliko sam razumjela to je kao neka vrsta paljenja putem struje?!) te cemo sa time vjerovatno umanjiti tegobe vezane uz zdjelicu. Danas sam bila i na konziliju na onkologiji cim ovo gore bude gotovo startamo sa kemicama I varijanta je vepside oralo a II gemzar ako moji bubrezi to dozvole( ima nade jer sam u petak operirana i postavljena mi je proteza koja bi trebala malo olaksati stanje). Eto opet se neki putici otvaraju, vidim ja tu jos puno mogucnosti bez obzira na grde prognoze odredjenog auditorija. Na koncu u ovih zadnjih deset gona vise puta su me na neki nacina, otpisivala a gle :-) ja jos tu. rak jajnika je opaka bolešćuga no Odgovorno tvrdim da kad spojite potrebu za izlijecenjem tijela i duse to funkcionira.

Zivjeti znaci boriti se a svima nama koji zalazimo na ovaj topic dodatnu snagu dajes ti i tvoja zelja za ozdravljenjem! Kako si i sama napisala rak jajnika ne preza i koliko god sve bilo - lose prognoze ne mogu protiv snage koju dusa daje tijelu da nastavi s borbom! Stoga Draga, budi idalje cvrsta i kako si i sama rekla ne odustaj!

Ni mi ne odustajemo i ponovno se ispocetka borimo sa bolnicama, sada smo snazniji i vedriji i spremni na sve lose prognoze.. I necemo nikad odustat!

Drzi se Dina!:top:

mišica07
27.11.2008., 18:24
Pozdrav Suborcima!!!

Ma što tebi reći:s! U ovoj tvojoj beskonačnoj utakmici,ti... neznam kako...uvijek uspiješ izdriblati protivnika...i nekoliko njih odjednom i evo te opet u VODSTVU! Diina,Diina...osjećaš našu snagu za tebe?
Čvrsto stišćem fige:top:

djana
27.11.2008., 21:13
@Ivanicapeca;17225118]@djana
"najvjerojatnije se radi o tom "okultnom" tumoru, ako sam dobro zapamtila da se tak nazivaju. Naime, postoje i takvi koji se jako teško otkrivaju. Imali smo slučaj na forumu udruge, koji se fala bogu uspio definirati."

Jel mi možeš molim te reći kako su ga uspjeli naći i definirati? Kod tate stalno neke pretrage koje ne daju nikakvog rezultata.

ZeZu
27.11.2008., 22:50
Pozdrav svima.
Drago mi je da sam naisla na ovaj kutak jer vec tjednima dobivam udarce za udarcima i vise nemam nade.
Mojoj majci je dijagnosticiran zadnji stadi karcinoma zeluca.Tumor je vidjiv koliko je velik,a ne samo opipljiv.Pokusali su premostiti tumor da moze jesti i piti(donekle),ali operacija nije uspjela jer su zatekli jos gore stanje nego su se nadali.Citava trbusna supljina je zahvacena,tumor je jako metastazirao i prodiruci je sto je kao gori oblik od nekog drugog mislim gljivastog,tako nesto.
Prognoze su lose,kazu to je zadnji stadi i nece dugo.Ljudi koji ju poznaju,a rade u bolnici i upoznati su sa situacijom kazu mi da se molim da ne pati dugo i da je to najvise sto mogu uciniti jer dosla je puno prekasno.
Ona zna jer svjesna je svega i nemoguce joj je dugo lagati.Jos ne moze sasvim prihvatiti,kao ni ja,kao nitko.
Trazila sam i drugo misljenje i na institutu su mi rekli da oni nebi mogli uciniti vise(tada sam zeljela da se tumor potpuno ukloni) jer je to prema nalazima jako uznapredovalo.
Pomirila sam se sa premosnicom,pa kad ojaca kemoterapijama i kojom godinom zivota vise...tome se je nadala i ona.I onda sok!Ne moze se ni to.Zeludac je ko beton,sve je zahvaceno,nemaju mm. prostora,nema nade osim milostivog kraja.Strasno!
U bolnici je,vrlo slaba jer mjesecima nista ne jede,a u zadnje vrijeme odmah povrati i ono sto popije.Par puta je bila opasno dehidrirala i neprekidno je zedna.
Uskoro ce vjerojatno kuci.NE znam imam li snage uljevati nadu i njoj i sebi ponovo jer ovoga puta ne vidim osnovu za to,a premlada je...

dina9
28.11.2008., 08:23
Draga zezu!!!
Mogu ti samo pozeljeti da nadjes puno snage u sebi i svojoj majcici ljubavlju pokusas olaksati teske trenutke....
Svi mi mozemo punp vise nego mislimo...
Dina

ruzica44
28.11.2008., 11:43
Pozdrav svima.
Drago mi je da sam naisla na ovaj kutak jer vec tjednima dobivam udarce za udarcima i vise nemam nade.
Mojoj majci je dijagnosticiran zadnji stadi karcinoma zeluca.Tumor je vidjiv koliko je velik,a ne samo opipljiv.Pokusali su premostiti tumor da moze jesti i piti(donekle),ali operacija nije uspjela jer su zatekli jos gore stanje nego su se nadali.Citava trbusna supljina je zahvacena,tumor je jako metastazirao i prodiruci je sto je kao gori oblik od nekog drugog mislim gljivastog,tako nesto.
Prognoze su lose,kazu to je zadnji stadi i nece dugo.Ljudi koji ju poznaju,a rade u bolnici i upoznati su sa situacijom kazu mi da se molim da ne pati dugo i da je to najvise sto mogu uciniti jer dosla je puno prekasno.
Ona zna jer svjesna je svega i nemoguce joj je dugo lagati.Jos ne moze sasvim prihvatiti,kao ni ja,kao nitko.
Trazila sam i drugo misljenje i na institutu su mi rekli da oni nebi mogli uciniti vise(tada sam zeljela da se tumor potpuno ukloni) jer je to prema nalazima jako uznapredovalo.
Pomirila sam se sa premosnicom,pa kad ojaca kemoterapijama i kojom godinom zivota vise...tome se je nadala i ona.I onda sok!Ne moze se ni to.Zeludac je ko beton,sve je zahvaceno,nemaju mm. prostora,nema nade osim milostivog kraja.Strasno!
U bolnici je,vrlo slaba jer mjesecima nista ne jede,a u zadnje vrijeme odmah povrati i ono sto popije.Par puta je bila opasno dehidrirala i neprekidno je zedna.
Uskoro ce vjerojatno kuci.NE znam imam li snage uljevati nadu i njoj i sebi ponovo jer ovoga puta ne vidim osnovu za to,a premlada je...

Moraš biti hrabra. Sve je to preteško. Kod ove bolesti nema pravila. Nikada neznaš što će kako ispasti. Budi uz svoju majku. Pruži joj svu svoju ljubav i pažnju.

Nivia179
28.11.2008., 13:32
draga ZeZu... sto ti napisati u takvim trenucima... nema rijeci koja moze olaksati situaciju koju prozivljavas i izbrisati osjecaje koji su prisutni... prema svemu sto si napisala je stvarno jedino sto ti preostaje biti uz majcicu, biti joj potpora i moliti se da se ne muci
zelim svu srecu i tebi i tvojoj mami

Minimal Element
28.11.2008., 15:21
pozdrav svima...
jucer sam pogodjen losim vijestima,naime ocu mi je ustanovljen rak pluca,
ito u cetvrtom stadiju. o lokaciji i vrsti karcinoma neznam nista,ili nisam bio u
mogucnosti pozorno saslusat doktoricu.

naime,prije dvije ipo godine stari je imao srcani udar,nakon kojeg je,poslje skoro 40 godina prestao pusit!
potrebno mu je staviti tri bajpasa...
na red dolazi tek sad (17.12.2008.),no vrseci sve pretrage i pripreme primjetili
su nesto na plucima...znaci nekih 7-8 dana je u bolnici i cekamo nalaze za koje sam iskreno vjerovao da nisu najgori...

jucer je odmah prihvatio kemoterapije i primio prvu,danas drugu,sutra trecu
i nadam se,ako dragi Bog da,odmah vodim kuci..!:)

koliko sam shvatio stanje je jako ozbiljno,ali tu jos nije svemu kraj..
doktorica mi je rekla da postoji mogucnost da se stanje dodatno komplicira
zbog srca i krvnih zila koje,u ovakvom stanju,teze podnose kemoterapije,
i pitanje je koliko ce ih moc primit...

kako inace nemam puno slobodnog vremena i nisam se stigao informirat o svemu,a pogotovu ne sad kad imam dodatnu strku oko selidbe iz stana u kojem sad zivimo (prodan je),zamolio bih sve koje znaju konkretne informacije
o svemu da napisu post..
...pokusao sam bar procitati temu,ali trenutno toliko vremena nemam,
uspio sam tek desetek stranica s pocetka i par zadnjih,bar nesto...

zahvalio bi se unaprijed svima..

Mirjana1984
28.11.2008., 18:08
Pozdrav svima.
Draga daj mami samo puno ljubavi i paznje njoj je to dovoljno budi uz nju a mi smo uz tebe i u mislila uz nju
Veliki zagrljaj

Ivanicapeca
28.11.2008., 21:06
Pozdrav svima.

Draga zezu, nada proizlazi tek kada prihvatiš. Pomozi joj da prihvati tako da ti prihvatiš i da se zajedno borite i uzmete sve šanse, kakve god bile. Drugo se ne može. Znam kako je to užasno teško, ali morate ostati pribrane i racionalne.
Drži se

Ivanicapeca
28.11.2008., 21:07
pozdrav svima...
ito u cetvrtom stadiju. o lokaciji i vrsti karcinoma neznam nista,ili nisam bio u

naime,prije dvije ipo godine stari je imao srcani udar,nakon kojeg je,poslje skoro 40 godina prestao pusit!
na red dolazi tek sad (17.12.2008.),no vrseci sve pretrage i pripreme primjetili
su nesto na plucima...znaci nekih 7-8 dana je u bolnici i cekamo nalaze za koje sam iskreno vjerovao da nisu najgori...

kako inace nemam puno slobodnog vremena i nisam se stigao informirat o svemu,a pogotovu ne sad kad imam dodatnu strku oko selidbe iz stana u kojem sad zivimo (prodan je),zamolio bih sve koje znaju konkretne informacije
o svemu da napisu post..

Najvjerojatnije se radi o mikrocelularnom karcinomu bronha. On je tipičan za pušaće. Imaš sve objašnjeno na stranicama www.zanovidan.hr

Užasno mi je žao.:(

Barreth
28.11.2008., 21:22
E moj minimal elemente - ako ti nemaš vremena saslušati ili ponovno upitati doktora ( a tata ti je već na kemoterapiji!!!) o čemu se stvarno radi, a kamoli pročitati nešto literature na netu, badava ti mi ovdje pisali i trudili se - pitanje je hoćeš li i za to imati vremena. Jadno.

cartmann
29.11.2008., 00:08
0981740173 - broj Marka Rukavine iz Broda. Ja ga nisam zvala, imam broj već nekoliko mjeseci - nekako se kolebam, a niti muž baš nešto nije sklon pa ne bih preko njegove volje ništa radila. Imaš li Ti kakva saznanja - možeš li mi napisati? I za koju vrstu bolesti tražiš kapi? Znatiželjna sam, jer sam, osim članka (čini mi se u Slobodnoj) čula i neka osobna iskustva.

Sorry što kasnim s odgovorom, u cijeloj toj zbrci više ne znam ni jesam li odgovorio. Ali s druge strane trebalo je i proci nesto vremena da bi ti mogao odgovoriti na pitanje. Iako sam bio skeptican prema ucinku tih kapi (i travarima opcenito) teta kaze da joj je mnogo bolje, tj. bolje se osjeca iako i dalje ima losija razdoblja. Da li su joj zaista kapi pomogle ili je to placebo efekt, ne znam, ali ako je njoj dobro nije šteta niti jednog centa plaćenog za te kapi.

Također se tumor smanjio s 1,5cm na 0,5cm, ali su posljednji nalazi markera upitni, CEA 21, iako je CA 19-9 samo 2. Čekamo objasnjenje onkologa, iako se radi samo o pogledu na nalaze i kratko objasnjenje koje zahtjeva 5min, na to se čeka i po 15 dana. :(

Barreth
29.11.2008., 07:44
Sorry što kasnim s odgovorom, u cijeloj toj zbrci više ne znam ni jesam li odgovorio. Ali s druge strane trebalo je i proci nesto vremena da bi ti mogao odgovoriti na pitanje. Iako sam bio skeptican prema ucinku tih kapi (i travarima opcenito) teta kaze da joj je mnogo bolje, tj. bolje se osjeca iako i dalje ima losija razdoblja. Da li su joj zaista kapi pomogle ili je to placebo efekt, ne znam, ali ako je njoj dobro nije šteta niti jednog centa plaćenog za te kapi.

Također se tumor smanjio s 1,5cm na 0,5cm, ali su posljednji nalazi markera upitni, CEA 21, iako je CA 19-9 samo 2. Čekamo objasnjenje onkologa, iako se radi samo o pogledu na nalaze i kratko objasnjenje koje zahtjeva 5min, na to se čeka i po 15 dana. :(

Da, prošlo je dosta vremena - mi smo također naručili kapi i muž je popio tri bočice - škodile mu zasigurno nisu, ali četvrtu bočicu nismo naručili - tumor se nije smanjio - dogodilo se nešto drugo. Nakon što nije pio te kapi limfociti su mu pali na 8,6 - sada nismo sigurni da li smo možda trebali naručivati ih i dalje. Znaš, i za slamku se hvatamo i, kao što i ti kažeš, ni jedne lipice ne treba žaliti ako si uvjeren da ti nešto pomaže.

Barreth
29.11.2008., 08:04
pozdrav svima...

o svemu da napisu post..

Eto, koliko si se trudio da mi napišeš par ljutitih pp, bolje da si vrijeme iskoristio na čitanje korisnih stvari a koje te sada jako muče. Znaš, kada su mom mužu dijagnosticirali rak na plućima - sve je drugo stalo - nema više reda niti rasporeda - njegovo zdravlje je na prvom mjestu.
Neozbiljno je odgovarati ti išta ako nema niti početne dijagnoze - moj muž ima planocelularni karcinom (također je bio pušač dugo godina) - postoje mnoge vrste, razni pristupi liječenju...
Ma neću izbrisati onaj post kao što si tražio - evo, ispričavam ti se javno ako ti je on bio preneugodan - :s, znam da ti je teško, ali pokreni se malo. Idi u bolnicu, sjedni kod doktora u sobu i čeka dok ti sve ne kaže. Za početak. Evo, pomirili smo se.:grli:

ZeZu
29.11.2008., 19:01
Hvala svima na rijecima podrske.
Mama dolazi kuci u pon ili uto. i nadam se da ce se oporaviti doma(koliko je to moguce).
Za sada ne trpi jake bolove i ja se nadam da i nece.Zbog nje najvise i zbog njenih unuka koje su za nju jako vezane i to bi im bilo strasno traumaticno.
Ako ima netko na forumu tko se susreo sa tom vrstom tumora voljela bih cuti iskustva u ljecenju ili bilo sto.
Ispricavam se ako je netko vec pisao,pa mi je promaklo.

Ivanicapeca
30.11.2008., 11:51
la bogu uspio definirati."
Jel mi možeš molim te reći kako su ga uspjeli naći i definirati? Kod tate stalno neke pretrage koje ne daju nikakvog rezultata.

Imaš cijeli slučaj opisan na forumu (http://forum.zanovidan.hr/viewtopic.php?f=16&t=271&sid=90fd8076cce08ffe21be29574c10048f) udruge.

djana
30.11.2008., 20:24
Hvala ti Ivanicapeca,

Pronašla sam.

djukiplaski
30.11.2008., 21:21
cao ne znam da li sam uspjela napraviti kontakt sa dinom nisam bas spretna sa kompom. zelim samo reci da mi se javi jer zelim znati kako je.ne usudim se zvati jer je ne zelim opterecivati.
a za one koji me ne znaju ja sam isto jedna od onih koje poput dine ne gube nadu.
pozdrav svima hrabrim zenama

dina9
01.12.2008., 13:22
cao ne znam da li sam uspjela napraviti kontakt sa dinom nisam bas spretna sa kompom. zelim samo reci da mi se javi jer zelim znati kako je.ne usudim se zvati jer je ne zelim opterecivati.
a za one koji me ne znaju ja sam isto jedna od onih koje poput dine ne gube nadu.
pozdrav svima hrabrim zenama

TU SAM I BORIM SE I DALJE I NISAM POSUSTALA!!!!:top:

Ved
01.12.2008., 20:07
TU SAM I BORIM SE I DALJE I NISAM POSUSTALA!!!!:top:

Baš sam zadnjih dana malo prelistavala ovu našu temu skoro od početka; zgrozila sam se kad sam vidjela koliko je ljudi došlo i otišlo...
Ne znam zašto to radim, svaki put se rasplačem :(
Koncentrirali smo svu tu patnju i muku na jedno mjesto, ali s druge strane, ovdje se može naći nevjerojatno puno potpore i suosjećanja, često i više od onoga što možemo dobiti od ljudi koji su u našoj svakodnevici.

Tebe, draga Dina, srećem tu od samog početka. Bilo je stvarno svega, ali ti nikada ne posustaješ.
Nadam se da ćeš zadržati takav duh i nadalje! :s

ISAAC-777
02.12.2008., 15:44
Vidim da niste još čuli za kinesko istraživanje a sve što može nekome dati nadu je na ovim stranicama dobrodošlo.
A ova knjiga je nešto što ne samo da daje nadu nego uputstva dana u njoj stvarno djeluju.
Dobio sam čisti tekst ove knjige koja tek treba izaći u tisak u Srbiji (kod nas -tko zna)bez grafikona, tablica i slika.
Ali i ovakva je više nego dovoljna.
Rijeć je o najopsežnijem znanstvenom istraživanju vezanom uz prehranu i karcinome u povijesti uopće.
Pročitao sam SVE što se na na našem području može naći o prehrani ali ovo je toliko iznad svega ostaloga da se može nazvati revolucionarno.
Upravo zbog jednostavnosti primjene jer je metoda dostupna svakome i nitko na vama ne zarađuje.
Bitno je samo napasti iz više smjerova i biti vrlo precizan u izvršavanju rečenoga.

Lijek za rak se zna.
Američko udruženje za rak je udruga koja je počela svoje djelovanje sa iskrenim ciljem da pronađe lijek za rak.
U statutu te udruge piše da kada se nađe lijek za rak udruga prestaje postojati jer je njena misija izvršena.
Danas, Američko udruženje za rak je organizacija koja prima svake godine od američke vlade 400 milijuna dolara za svoj rad.
Samo 5 posto tih novaca ide u znanstveno istraživački rad.
Ostalo pojede birokracija.
I što mislite koliko je njima doista stalo da pronađu lijek za rak?
Bilo je u povijesti nekih koji su došli do važnih otkrića ali vrlo brzo su ih ugasili.(npr leatril; poslije je proglašen otrovnim???!!!...)
Zato duboko vjerujem u ovo o ćemu pričam jer su istraživanja vršili entuzijasti i najveći neovisni stručnjaci na tom polju.

Evo link:
http://www.scribd.com/share/upload/5662067/p5vwzvcd8dqq41b4q1i
Ako imate kakvih pitanja tu sam.
Pozdrav

Evo i prehrane:
http://www.scribd.com/share/upload/5662948/2nl4jzldfh0tpcqg4ur0

dina9
03.12.2008., 11:09
Pozdrav dragi moji !!!
Kod mene se situacija poslozila tj. 12.12 imam prijem u bolnicu gdje ce kirurg odraditi svoj dio posla najbilje sto moze a nakon toga slijedi kemo. Kakav to ce ovisiti od opceg stanja tj. ako krvna slika bude ok i bubrezi funkcioniraju onda idemo na Gemzar intravenozno a ako je nalaz los onda vepeside oralno. Do tad sam na prinudnom godišnjem i priznajem da mi je pomalo dosadno...(citanje, telka komp..):rolleyes:
No kako sam ja zenskoga roda jedina stvar oko koje se nikad ne dvojim to je komunikacija pa vec pomalo dolazim na ideju da mi ovi i T-Coma ili Ht trebaju dati neke dionice gratis kolike racune mi salju:-):mig:
Zelim Vam svima reci da ste mi uvijek u mislima i da vam svima cvrsto drzim palceve da ostanete hrabri a ako "zastekate" dodite tu pa cemo jedi drugima pokusati pomoci najbolje sto mozemo..
Ides sto sam se raspisala..:-)):top:
Samo hrabro,pozdrav Dina

OSMAMA
03.12.2008., 11:26
Pozdrav dragi moji !!!
Kod mene se situacija poslozila tj. 12.12 imam prijem u bolnicu gdje ce kirurg odraditi svoj dio posla najbilje sto moze a nakon toga slijedi kemo. Kakav to ce ovisiti od opceg stanja tj. ako krvna slika bude ok i bubrezi funkcioniraju onda idemo na Gemzar intravenozno a ako je nalaz los onda vepeside oralno. Do tad sam na prinudnom godišnjem i priznajem da mi je pomalo dosadno...(citanje, telka komp..):rolleyes:
No kako sam ja zenskoga roda jedina stvar oko koje se nikad ne dvojim to je komunikacija pa vec pomalo dolazim na ideju da mi ovi i T-Coma ili Ht trebaju dati neke dionice gratis kolike racune mi salju:-):mig:
Zelim Vam svima reci da ste mi uvijek u mislima i da vam svima cvrsto drzim palceve da ostanete hrabri a ako "zastekate" dodite tu pa cemo jedi drugima pokusati pomoci najbolje sto mozemo..
Ides sto sam se raspisala..:-)):top:
Samo hrabro,pozdrav Dina

sretno :top: drz se i ostani takva kakva jesi :grli:

Ved
04.12.2008., 13:34
Dragi prijatelji,
Svih ovih 20 mjeseci koliko sam na ovim stranicama bilo mi je teško čitati kada su odlazili vaši najmiliji jer sam razumjela vašu bol i znala da i mene čeka isto.
Moja mama je otišla jučer. :cry:
Predugo se patila pa mi je u neku ruku i lakše da je tome došao kraj.
Iskreno se nadam da je sada na nekom boljem mjestu.

Više ništa neće biti isto bez nje.

Svima vama želim puno snage u ovim najtežim životnim bitkama.

OSMAMA
04.12.2008., 14:06
Dragi prijatelji,
Svih ovih 20 mjeseci koliko sam na ovim stranicama bilo mi je teško čitati kada su odlazili vaši najmiliji jer sam razumjela vašu bol i znala da i mene čeka isto.

moja sucut :grli:sad se bar vise ne pati.drzi se...

Nivia179
04.12.2008., 14:09
Dragi prijatelji,

moja sućut :(
neće bit isto bez nje, no kao što kažeš, bar je patnjama došao kraj
drži se

dina9
04.12.2008., 15:03
Dragi prijatelji,

Draga Ved!!
nema tih rijeci koje mogu ublaziti tvoju bol za majcicom, no volim misliti da su nasi najmiliji sada andjeli koji se samo smjese i netrpe nikakve muke i boli..
Iskrena sucut
Dina

Barreth
04.12.2008., 15:07
Draga Ved, iskreno i od srca suosjećam s Tobom.

Ivanicapeca
04.12.2008., 15:32
Ved, čule smo se i sve smo si rekle, ali eto, neka i ovdje ostane moj trag iskrene tuge da je tako moralo završiti.
:(
Uz tebe i seku sam.

FIŽA
04.12.2008., 16:33
Dragi prijatelji,

Draga Ved,

primi moju iskrenu sućut.

fajterica
04.12.2008., 17:01
Dragi prijatelji,

draga, moja iskrena sućut, uz tebe smo svi.

Sneky1
04.12.2008., 20:25
Draga Ved moja iskrena sućut.

ivmaos
04.12.2008., 20:33
Ved, primi iskrenu sućut.

djana
04.12.2008., 21:57
Draga Ved,
jako mi je žao

Mirjana1984
05.12.2008., 07:41
Dragi prijatelji,

Moje iskreno saucesce

ruzica44
05.12.2008., 08:17
Ved, primi moje iskreno sučešće. Koliko god tuga bila velika, neka te tješi da ti majka oslobođena svih muka i patnji. Sada je na nekom mnogo ljepšem mjestu.

anita_pz
05.12.2008., 12:44
Ved, primi moje saučešće.

Nivia179
05.12.2008., 14:29
pozdrav svima, nadam se da ste svi pozitivni i veseli i da ovo odvratno vrijeme ne utjece na vas :)

nesto mi je palo na pamet, pa da pitam vas iskusnije...

zanima me koliko nakon i koje sve pretrage se rade nakon zavrsetka terapije (dakle, nakon kemo i zracenja)?
i da, rijec je o debelom crijevu, ako to pravi neku razliku...
kontrole se, kasnije, pretpostavljam obavljaju svakih 6 mj., ne?
markeri i pet scan ili sto?
negdje sam procitala (ne znam jel tocno da se pet scanom ne mogu detektirati pet scanom :confused:)

hvala vam unaprijed na odgovoru!!! :)

Lindsay
05.12.2008., 18:58
Draga Ved,

moje iskreno saučešće zbog gubitka mame.

Znam kakve emocije te obuzimaju i želim ti puno snage da daljni život jer trebat će ti.

Držite se samo svi u obitelji zajedno, to puno pomaže.

ISAAC-777
05.12.2008., 19:50
Dragi prijatelji, ovo je zlatni rudnik za oboljele od malignih oboljenja.
Vidim da niste još čuli za kinesko istraživanje a sve što može nekome dati nadu na ovim stranicama je dobrodošlo.
A ova knjiga je nešto što ne samo da daje nadu nego uputstva dana u njoj stvarno djeluju.
Dobio sam čisti tekst ove knjige bez grafikona, tablica i slika koja tek treba izaći u tisak u Srbiji (kod nas -tko zna kada).
Ali i ovakva je više nego dovoljna.
Rijeć je o najopsežnijem znanstvenom istraživanju vezanom uz prehranu i karcinome u povijesti uopće.
Pročitao sam SVE što se na na našem području može naći o prehrani ali ovo je toliko bolje od svega ostaloga da se može nazvati revolucionarno.
Upravo zbog jednostavnosti primjene i argumentiranosti i jer je metoda dostupna svakome i nitko na vama ne zarađuje.
Bitno je samo napasti iz više smjerova i biti vrlo precizan u izvršavanju rečenoga.

Lijek za rak se zna.
Američko udruženje za rak je udruga koja je počela svoje djelovanje sa iskrenim ciljem da pronađe lijek za rak.
U statutu te udruge piše da kada se nađe lijek za rak udruga prestaje postojati jer je njena misija izvršena.
Danas, Američko udruženje za rak je organizacija koja prima svake godine od američke vlade 400 milijuna dolara za svoj rad.
Samo 5 posto tih novaca ide u znanstveno istraživački rad.
Ostalo pojede birokracija.

Bilo je u povijesti nekih koji su došli do važnih otkrića ali vrlo brzo su ih ugasili.(npr leatril; poslije je proglašen otrovnim???!!!...)
Zato duboko vjerujem u ovo o ćemu pričam jer su istraživanja vršili entuzijasti i najveći neovisni stručnjaci na tom polju.(Dr Colin Campbell i suradnici)
Apeliram na sve vas koji bolujete ili ste bolovali od malignih oboljenja:
Pročitajte kinesko istraživanje!!!
Nema neizlječivih bolesti. Samo neizlječivi ljudi. To su oni koji ne žele mijenjati svoje loše životne navike.

Evo link kineskog istraživanja:
http://www.scribd.com/share/upload/5...vcd8dqq41b4q1i

Ako imate kakvih pitanja tu sam.
Pozdrav

Evo i prehrane:
http://www.scribd.com/share/upload/5...ldfh0tpcqg4ur0

Ivanicapeca
05.12.2008., 20:06
Dragi Isaac, ne mogu a da se ne otmem dojmu da nešto pokušavaš ovdje izreklamirati, jer si gotovo identični tekst ostavio prije par dana...:confused:

fajterica
05.12.2008., 22:04
Lijek za rak se zna.

Ovo je jako neozbiljno od tebe. Usudit ću se reći - jako glupe izjave.

Nema neizlječivih bolesti. Samo neizlječivi ljudi.

Ovakve izjave graniče sa ludilom. :bljak:

Evo link kineskog istraživanja:
http://www.scribd.com/share/upload/5...vcd8dqq41b4q1i
Evo i prehrane:
http://www.scribd.com/share/upload/5...ldfh0tpcqg4ur0

I linkovi ti nisu dobri. Ne otvaraju te tvoje stranice sa čudotvornim otkrićima.

djana
05.12.2008., 23:21
@isaac-777
Malo sam na brzinu preletjela preko teksta i ukoliko sam dobro shvatila, proteini životinjskog porijekla su za sve krivi.
Moram priznati da me malo zbunjuju svi ti savjeti oko prehrane za oboljele od karcinoma.
Na jednom mjestu savjetuju samo žitarice i povrće, a voće strogo zabranjeno. Na drugoj strani opet savjetuju samo voće i povrće. Neki savjetuju izgladnjivanje, a drugi pak kažu da treba što više jesti da se osnaži organizam. Pa ti sad budi pametan.
Kad je tata došao u blonicu, zgrozila sam se kad sam vidjela čime ih hrane (većinom tjestenina, krumpir, riža) Sad više nisam sigurna i mislim da možda ima i koji drugi razlog za takvu prehranu, osim što je najjeftinija.

Blaise
06.12.2008., 05:13
Draga Ved, primi moje iskreno saučešće. :grli:
Jako, jako mi je žao zbog tvog gubitka i zbog sve patnje koju ste morale proći i tvoja mama i tvoja sestra i ti. Znam da ćeš imati snage za sve to izdržati i za dane koji dolaze. Drži se, draga Ved! :grli:

Ved
06.12.2008., 08:30
Hvala vam svima na podršci :grli:

Pixie777
06.12.2008., 10:35
Pozdrav svima,

nije me bilo ovdje gotovo mjesec dana.
Razlog su kontrole, moje viroze, i konačno kratko putovanje.

Nalazi (završni nakon kemoterapije) su stigli i sve je A-OK!!!

Naravno da sreći nema kraja, i tek sada sve emocije plivaju na površinu.

Ved, moja iskrena sućut. Znam osjećaje koji se lome. Kad je moja mama umrla, koliko mi je falila (i sada još uvijek) toliko bih se sjetila njene patnje i bola na kraju..
Drži se!!

i sad, nama je ostala kutija Zofrana, i to tablete i kutija ampula (pakiranje od 4-2 veće i 2 manje).
Ako nekome treba, slobodno nek mi se javi na pp. Neka ide dalje...pomogne nekome kao što je i nam...

ISAAC-777
06.12.2008., 11:02
Evo linka . Svatko može downloadati tekst.

http://www.scribd.com/doc/8597253/Kinesko-istraivanje-1

Nemam apsolutno nikakav interes u ovome osim želje da se pomogne kome se može pomoći.Da zarađujem na tekstu zar bih ga javno objavio?

Ovo je najopsežnije istraživanje o karcinomima u povijesti.
Rijeć je o ozbiljnom znanstveno istraživačkom radu.
Istraživanje je rađeno na 860 000 ljudi. Zar se takav rad može zanemariti?
Ovo nije rekla kazala. Uostalom ništa te ne košta pročitati 50 stranica teksta.
Molim vas pročitajte tekst.

ISAAC-777
06.12.2008., 11:24
@isaac-777
Malo sam na brzinu preletjela preko teksta i ukoliko sam dobro shvatila, proteini životinjskog porijekla su za sve krivi.
Moram priznati da me malo zbunjuju svi ti savjeti oko prehrane za oboljele od karcinoma.
Na jednom mjestu savjetuju samo žitarice i povrće, a voće strogo zabranjeno. Na drugoj strani opet savjetuju samo voće i povrće. Neki savjetuju izgladnjivanje, a drugi pak kažu da treba što više jesti da se osnaži organizam. Pa ti sad budi pametan.
Kad je tata došao u blonicu, zgrozila sam se kad sam vidjela čime ih hrane (većinom tjestenina, krumpir, riža) Sad više nisam sigurna i mislim da možda ima i koji drugi razlog za takvu prehranu, osim što je najjeftinija.

Tko to zabranjuje voće?

Razgovarao sam sa dosta liječnika i već su malo upoznati sa tim da su bjelanjčevine životinjskog porijekla direktan otponac za razvoj karcinoma.

Naravno da izbaciti bjelanjčevine živ. por. nije dovoljno nego treba više od 80posto prehrane biti sirova biljna, znaći ne termički obrađena hrana.
Tu spadaju žitarice,mahunarke(njih prokuhaš na pari), orašasti plodovi. voće, povrće. Jesam li što propustio?

Ali ni to nije dovoljno.
Ima nekoliko faktora koje oboljeli od malignih oboljenja treba fanatičnom poslušnošću slijediti:

Što više boraviti na sviježem zraku,
umjerena fizička aktivnost (Neki misle da je to hodanje s nogu na nogu ali čovjek se ipak mora malo oznojiti),
piti samo običnu vodu(po mogučnosti filtriranu; brita i sl.)
zdrava prehrana (o tome govori kinesko istraživanje),
odmor- 8 sati sna,
opuštena atmosfera u domu; vjera, po mogučnosti molitva i vrijeme provedeno sam sa sobom i s Bogom.

Ovo su faktori izliječenja.

Skarlet72
06.12.2008., 11:25
..procitala..nista revolucionarno, nista novo...samo se vrtimo u krug...godinama svi istrazuju, svako na svoj nacin...lijeka nema i nece ga nazalost biti jos dugo...a cudotvoraca, istrazivaca, velikih rijeci i obecanja mi je pun kufer..

Nivia179
06.12.2008., 13:12
Naravno da izbaciti bjelanjčevine živ. por. nije dovoljno nego treba više od 80posto prehrane biti sirova biljna, znaći ne termički obrađena hrana.
Tu spadaju žitarice,mahunarke(njih prokuhaš na pari), orašasti plodovi. voće, povrće. Jesam li što propustio?

necu citat jer nemam sad vremena za to, ali moram otkomentirat post...

ne znam od cega bi onda trebali zivjet bolesnici s karcinomom debelog crijeva posto se njima ne preporucuje voce osim banana, ostalo sve kompoti
od povrca smiju blitvu i spinat (i krumpir), nema paradajza, krastavaca, o mahunarkama da i ne pricam
nikakvo zrnje
trebali bi valjda zivjet na blitvi i krumpiru :rolleyes:

meso (pritom mislim na svo osim crvenog) i bijela riba imaju u sebi prema lijecnicima puno vise korisnih tvari nego sto stete

plagra
06.12.2008., 13:25
Ved-moja iskrena sućut.

plagra
06.12.2008., 13:28
Pixie777-jako mi je drago!!!!!!!Uživajte u svakom danu!!!!

Evo da kažem da mi je svekar puno puno bolje-prošlo je mjesec dana kako je na zračenjima...zasada ne govore ništa koliko će još imati zračenja.Ima apetita,sve je u granicama normale zasada...Jedino što još ne znamo da li se što smanjio ili povećao ili stoji na istome.

ISAAC-777
06.12.2008., 13:43
Odkud ideja da se voće ne smije?
Ovo je sa plivinih stranica:

Voće i povrće u prevenciji karcinoma
Istraživanje britanskih znanstvenika sugerira kako pektin, tip vlakana prisutnih u voću i povrću, može smanjiti rizik za razvoj raka.

Istraživači s Institute of Food Research su pektin analizirali u laboratoriju uz pomoć visokotehnoloških mikroskopa te su utvrdili da može onemogućiti djelovanje Gal3 proteina koji izaziva rak.

Pektin je prisutan u nizu vrsta voća i povrća, a posebno njime obiluju jabuke i naranče.

Znanstvenici napominju kako je mnogo bolje u prehranu uključiti što više vrsta voća i povrća - po mogućnosti 5 obroka dnevno, bez obzira što su, primjerice, borovnice stekle reputaciju tzv. superhrane, s posebno izraženim pozitivnim utjecajem na zdravlje.

Podaci prikupljeni u Velikoj Britaniji pokazuju kako je u posljednje dvije godine prodaja borovnica porasla za 132%.

PLIVAzdravlje

Pixie777
06.12.2008., 15:35
plagra,

hvala puno na dobrim željama. Nadam se da dobre vijesti čekaju i vas iza ugla!!! :top:

Ivanicapeca
06.12.2008., 17:30
Ok ISSAC, svima nam je jasno o čemu pričaš:top:. Već se o tome pričalo ovdje. Hvala. Bok:w

Nivia179
06.12.2008., 17:45
Odkud ideja da se voće ne smije?

od lijecnika

vidi se koliko si uopce upoznat s time o cemu pametujes... :rolleyes:

osoba oboljela od karcinoma debelog crijeva (ne od svakog karcinoma, ali ja pricam o ovom slucaju jer sam s ovim upoznata) ne smije svjeze voce zbog kore koja se lijepi za crijevo i samim time radi poremecaje u probavi

(naravno da postoji svercanja i jedenja voca ili skidanje kore s voca, ali da se prehrana bazira na necem sto se ne preporuca je smijesno. a i samim time sto se iscuđavas i pitas otkud ideja je jasno koliko znas o toj temi :w)

ISAAC-777
06.12.2008., 23:52
Evo iz prve ruke o onome kako se doista može rak izliječiti:
Dr Lorraine Day je bila redovni profesor na medicinskom fakultetu.
Dobila je rak dojke. narasao je na veličinu lopte.
Metastaze je imala po cijelom tijelu. Više nije mogla ni ustati iz kreveta.
Svi su digli ruke od nje......
Pogledajte njezino iskustvo.
Jako je ohrabrujuće.

1.dio
http://video.google.com/videoplay?docid=-8015263465873047491&hl=en

2.dio
http://video.google.com/videoplay?docid=9174635629721137924&hl=en

buhtlica
08.12.2008., 11:46
Dragi prijatelji,

Ved, iako sa zakašnjenjem, moja iskrena sućut. U pravu si da neće biti isto, ali u sjećanjima na nju pronaći ćeš snage za dalje.

buhtlica
08.12.2008., 12:00
Hvala svima na rijecima podrske.
Mama dolazi kuci u pon ili uto. i nadam se da ce se oporaviti doma(koliko je to moguce).
Za sada ne trpi jake bolove i ja se nadam da i nece.Zbog nje najvise i zbog njenih unuka koje su za nju jako vezane i to bi im bilo strasno traumaticno.
Ako ima netko na forumu tko se susreo sa tom vrstom tumora voljela bih cuti iskustva u ljecenju ili bilo sto.
Ispricavam se ako je netko vec pisao,pa mi je promaklo.

Dugo sam se dvoumila da li da se javim. Naime, moj očuh je imao gotovo identično stanje kao tvoja mama. Odstranjivanje tumora nije bilo moguće, ali su uspjeli napraviti premosnicu. Nažalost, nakon manje od mjesec dana postala je beskorisna jer je tumor narastao. Jedina za nas i njega svjetlija točka u toj patnji bilo je to što do zadnjeg dana nije imao nikakve bolove. Znam da ovo što sam napisala nije nimalo utješno, ali izvuci iz ovih trenutaka najbolje što možeš i pruži mami svu svoju ljubav i pažnju.

Tursiops truncatus
08.12.2008., 15:26
Ved, primi moje (malo zakasnjelo saucesce). :(

dina, tebi, tvojoj upornosti, hrabrosti, optimizmu iznova se divim. Povremeno se vracam citati vtvoje postove... :) Nadam se da ce biti bolje! Svi su uz tebe!

Sjebana se opet nije dugo javljala... Kako je?

Dajte, javite malo dobrih vijesti!

Moja mama je odradila 6 ciklusa kemoterapije. Bas sam ponosna na nju. Sva ustrasena, kakva je i inace, odlicno je to sve podnjela. Za dva mjeseca mora napraviti detaljne pretrage. Ja ju naravno hrabrim i nastojim razvedriti, ne dam joj da brine i utone u crne misli ni trena... A to je dosta tesko s njom...
I, taman kad smo mislili da cemo se malo opustiti cini se da ce i svekar na op. deb. crijeva. Ceka s nalaz biopsije. :(

Veceras smo htjeli ici na predavanje Lothara Hirneisa (u 20.00 u HUPED-u na Zelengaju), al cini se da necemo moci. Da li ga je netko vec slusao ili citao knjigu? Nisam nista od toga... ne znam sto misliti, ali, ovako, na prvu, cini mi se da se isplati poslusati o alternativnim metodama izljecenja raka i spoznajama koje je sakupio.
Ako netko bude tamo mozda moze prenjeti svoja iskusta pa da znam da li vrijedi pokusati otici sutra (na Tekstilnom faksu u 12.00 i 18.00 u domu umirovljenika na Iblerovom).

5ivy
09.12.2008., 00:50
dragi moji, već sam dolazila par puta na ovu temu al rasplačem se svaki put kad počnem bilo šta čitati....u svakom slučaju divim vam se na snazi da podnesete sve ove nevolje.
krajem 6.mj. doznali smo da mi tata ima rak grla/ždrijela...dotad je sve bilo super. on je bio odlično osim što ga je povremeno mučila grlobolja. cca godinu i pol je odlazio kod doktora zbog toga ali su mu svi govorili da to nije ništa dok se nije na kraju nije otkrilo da je riječ o tumoru. tad se mislilo da je veličine 5x2.5cm. Hitno je išao na operaciju u vojnu bolnicu...tad se pokazalo da je tumor veći nego se mislilo, ali na sreću nije pustio metastaze (odnosno bilo ih je nešto malo na želucu al za to doktor kaže da je zanemarivo). Napravili su mu rekonstrukciju grla nakon uklanjanja zahvaćenog dijela. Prije cca mjesec završio je sa zračenjem (32 terapije je primio). On se dosad dobro držao ali je problem što od operacije ne može normalno jesti ni gutati. Do pred kraj zračenja je gutao smiksanu hranu a onda više ni to nije mogao. Nakon završetka zračenja mu je postajalo bolje ali zadnja tri dana mu se opet pogoršalo. Nema uopće sline i ne može skoro ništa gutati. Vrat mu je ponovno natekao. Tolko je smršavio da nema snage za ništa. Ne znam više kaj da radimo s njim...u srijedu će ići opet kod doktora na pregled. :tuzni:

Da li se netko ovdje susreo s ovakvim problemom? :moli: Ne poznam nikog ko bi me razumio...svaki put kad se poveselim da mu je bolje, nekaj ode kvragu :(

Ivanicapeca
09.12.2008., 07:00
dragi moji, već sam dolazila par puta na ovu temu al rasplačem se svaki put kad počnem bilo šta čitati....u svakom slučaju divim vam se na snazi da podnesete sve ove nevolje.
krajem 6.mj. doznali smo da mi tata ima rak grla/ždrijela...dotad je sve bilo super. on je bio odlično osim što ga je povremeno mučila grlobolja. cca godinu i pol je odlazio kod doktora zbog toga ali su mu svi govorili da to nije ništa dok se nije na kraju nije otkrilo da je riječ o tumoru. tad se mislilo da je veličine 5x2.5cm. Hitno je išao na operaciju u vojnu bolnicu...tad se pokazalo da je tumor veći nego se mislilo, ali na sreću nije pustio metastaze (odnosno bilo ih je nešto malo na želucu al za to doktor kaže da je zanemarivo). Napravili su mu rekonstrukciju grla nakon uklanjanja zahvaćenog dijela. Prije cca mjesec završio je sa zračenjem (32 terapije je primio). On se dosad dobro držao ali je problem što od operacije ne može normalno jesti ni gutati. Do pred kraj zračenja je gutao smiksanu hranu a onda više ni to nije mogao. Nakon završetka zračenja mu je postajalo bolje ali zadnja tri dana mu se opet pogoršalo. Nema uopće sline i ne može skoro ništa gutati. Vrat mu je ponovno natekao. Tolko je smršavio da nema snage za ništa. Ne znam više kaj da radimo s njim...u srijedu će ići opet kod doktora na pregled. :tuzni:

Da li se netko ovdje susreo s ovakvim problemom? :moli: Ne poznam nikog ko bi me razumio...svaki put kad se poveselim da mu je bolje, nekaj ode kvragu :(

Draga,ako mu je neizdrživo loše, nemojte čekati kontrolu, nego ravno na hitnu s njim. Bolnica i postoji za takve stvari.
Moraš si nekako postaviti i prihvatiti u glavi da je rak bolest koja je kronična i koja se dugo liječi i da je taj period pun oscilacija iz dobroga u loše pa natrag u dobro. Jedino što možeš jest iskoristiti svaki dobr tren i biti zahvalan na njemu i nadati se da će oni loši momenti biti kratki i izdrživi.
Samo hrabro i pokušajte svi ostati što pribraniji. Znam kako je to teško, ali morate to učiniti prvenstveno zbog njega jer se to događa njemu, a vi ste samo zahvaćeni tim problemom.

5ivy
09.12.2008., 22:19
Draga,ako mu je neizdrživo loše, nemojte čekati kontrolu, nego ravno na hitnu s njim. Bolnica i postoji za takve stvari.
Moraš si nekako postaviti i prihvatiti u glavi da je rak bolest koja je kronična i koja se dugo liječi i da je taj period pun oscilacija iz dobroga u loše pa natrag u dobro. Jedino što možeš jest iskoristiti svaki dobr tren i biti zahvalan na njemu i nadati se da će oni loši momenti biti kratki i izdrživi.
Samo hrabro i pokušajte svi ostati što pribraniji. Znam kako je to teško, ali morate to učiniti prvenstveno zbog njega jer se to događa njemu, a vi ste samo zahvaćeni tim problemom.

hvala ti na odgovoru...skužila sam već ima dobrih i loših dana i da se stalno izmjenjuju. al bila sam na putu i prek telefona mi je zvučalo kao da sve ide na bolje, a kad sam se vratila zatekla sam ga u krevetu bespomoćnog :(
ne znam kolko dugo taj oporavak može trajati...doktor nam je rekao da ako se tumor u dvije godine ne vrati možemo uzet kao da je ozdravio...samo se molim da se ne vrati i da prođu te dve godine što prije.
sutra idemo ujutro na kontrolu, nisam ga mogla natjerat da ode ranije...

hvala svima koji su mi se javili na p.m., iznenadili ste me...lakše je kad čovjek nije sam :kiss:

rinaf
10.12.2008., 00:07
Gledajuci ovaj video gore ostala sam bez reci :top:
Toliko toga u rukama a mnogi ispustaju medu kojima sam i ja aod sada voce povrce i opet voce povrce.

dina9
10.12.2008., 10:17
Pozdrav drage moje!!
Ja sam sad u fazi "napetog iscekivanja" kako se petak priblizava cijeli spektar emocija vrti mi se po glavi....
Ova juzina me dodatno pretvara u melankolicno puhalo, tako da sam i sama sebi dosadna sa facom .... :confused:
Odlucila sam da cu srijedu i cetvrtak uzivati u druzenju i lijepoj papici jer ce me "gadovi"(mislim na kuhare u bolnici:mad::rospija:) opet baciti na prinudnu dijetu... no ja si za svaki slucaj prokrijumcarim par oblizekica i sakrijem u torbicu.. :cerek:
Sigurno i vecina vas u ove predblagdanske dana ima raznolike emocije... IDEMO DALJE DRAGE MOJE....MORAAMO
Ima jos toliko posla za nas za obaviti...
Jos cu se javiti prije odlaska u bolnicu ...
Srdacno vaša Dina :top:

plagra
10.12.2008., 10:26
Pozdrav drage moje!!
Ja sam sad u fazi "napetog iscekivanja" kako se petak priblizava cijeli spektar emocija vrti mi se po glavi....
Ova juzina me dodatno pretvara u melankolicno puhalo, tako da sam i sama sebi dosadna sa facom .... :confused:
Odlucila sam da cu srijedu i cetvrtak uzivati u druzenju i lijepoj papici jer ce me "gadovi"(mislim na kuhare u bolnici:mad::rospija:) opet baciti na prinudnu dijetu... no ja si za svaki slucaj prokrijumcarim par oblizekica i sakrijem u torbicu.. :cerek:
Sigurno i vecina vas u ove predblagdanske dana ima raznolike emocije... IDEMO DALJE DRAGE MOJE....MORAAMO

Mislim na tebe Dina.:)Uživaj koliko možeš u papici i nek sve to što prije prođe.Drži se:top:

ivmaos
10.12.2008., 17:40
Pozdrav drage moje!!
Svaki put me razveseliš svojom vedrinom. Šaljem ti veliki zagrljaj, hrabro dalje!!!!

Mirjana1984
10.12.2008., 20:53
Pozdrav drage moje!!

U mislima si mi
pusaaaaaaaaa

BeautifullyChaotic
11.12.2008., 15:15
Ljudi, posjetite ovaj link

http://www.facebook.com/profile.php?id=646373060&ref=profile#/group.php?gid=36247222933

I pomozite trogodišnjem dječaku ako možete. Hvala!

Barreth
11.12.2008., 16:10
Ljudi, posjetite ovaj link

http://www.facebook.com/profile.php?id=646373060&ref=profile#/group.php?gid=36247222933

I pomozite trogodišnjem dječaku ako možete. Hvala!

Slažem se, akcija je super - grupa ima već preko 50.000 članova.:grli:

dina9
11.12.2008., 17:16
Pozdrav svima!!!:)

Eto mene, torba spakirana ja recimo spremna:D....Sutra je prijem u bolnicu a u ponedjeljak ako bude sve ok operacija. Obzirom da ih je bilo poprilicno u mom zivotu maje-vise znam sto me ceka.... Stoga Vas lijepo molim da u ponedjeljak cvrsto stisne palceve da sve prodje ok...:-)

Javim Vam se kad se vratim doma... do tada ostanite mi HRABRI i NEPOSUSTAJTE u borbi..
Vasa Dina:grli:

Ivanicapeca
11.12.2008., 17:34
Dinek, vibriramo pozitivu u tvom smijeru...drži se :mig:

mišica07
11.12.2008., 18:26
Pozdrav svima!!!:)

Eto mene, torba spakirana ja recimo spremna:D....Sutra je prijem u bolnicu a u ponedjeljak ako bude sve ok operacija. Obzirom da ih je bilo poprilicno u mom zivotu maje-vise znam sto me ceka.... Stoga Vas lijepo molim da u ponedjeljak cvrsto stisne palceve da sve prodje ok...:-)

Javim Vam se kad se vratim doma... do tada ostanite mi HRABRI i NEPOSUSTAJTE u borbi..
Vasa Dina:grli:

Za ponedjeljak nemaš da brineš...svi smo tu,za tebe,stisnutih palčeva:top:
A sad fino papaj:kokice:,ako već nisi i lijepo nočas fino :zzz:pajki u svom krevetu...i misli samo kako će sve proći najbolje što može! Ja sam sigurna da ćeš ti fizički sve to podnijeti junački,kao i uvijek a tvoja narav učinit će ostalo!

VOLIMO TE DINA:grli:

lightlana83
11.12.2008., 19:01
Evo da se i ja pridružim...ako nekome mogu pomoći bilokakvim savjetom bilo bi mi drago:top:
Osobno sam kroz te opake bolesti prošla nekoliko puta, obje bake, tata koji je nažalost izgubio bitku s tom bolesti a sad to još jednom prolazim s majkom i nadam se da ćemo ovaj put pobijediti:cerek: .
Nije lako ali ponekad te život neugodno iznenadi...
Drž'te se svi i veeelika pusa!:kiss:
Svaka ti cast na snazi,optimizmu i hrabrosti!
Meni je strina operirala cistu i otisla na oporavak.Problem je u tome sto oporavak nije napredovao,i vec sa tom operacijom imala je tumor koji je uznapredovao..Ona je tako mrsava i svakim danom nestaje...A ni ne zna..Vjerujemo da je vec bilo kasno za kemo i ostalo i da striko zeli da zadnje dane provede u nadi da je sve ok i da ce se oporaviti.Ja sam svaki dan tamo i govorim joj 'polako,oporavak ide postepeno'i svi je uvjeravamo da to tako ide i da mora biti.I tad sam jaka i vesela..ali kad odem kuci...
Gledam kako se zene bore s celulitom i kako reklamiraju kreme protiv bora-i po prvi put mi sve to nema smisla..ne mogu se ukljuciti u zivot oko sebe,jer svi drugi koji raspravljaju o obicnoj svakodnevnici nekako mi djeluju povrsno.Tek sad shvacam da su bolesti i tragedije sve vrijeme oko nas,ali kada se ne desava TEBI,nekeko te nedoticu..koliko se ljudi bori iza zatvorenih vrata a ti to ne znas?!
Ja mogu biti jaka,ali moja sestra kad je za koji dan vidi i pocne plakati pred njom bojim se da ce shvatiti,da ce sve shvatiti!
Ja samo na kraju zelim da se vise ne pati,da je nista ne zulja i da ne gleda nas kako svaki dan gledamo u nju.
Ja bih da zamolim Boga,da ode u nadi za bolje sutra i za zivotom,i da ode prije nego shvati pravu istinu..:( :( :(

nema predaje
12.12.2008., 16:07
Dragi prijatelji,

Ved, moje iskreno saučešće..
ne daj se

win
12.12.2008., 17:48
Moja priča ide ovako...

Tata ima 56 god..Čovjek koji je do jučer dizao brda na sebe, jeo za 6 ljudi...psihički dizao mase sa dna (inače je vrlo iskusan i stručan medicinar)...
I da skratim...prije mjesec i po je osjetio jaku bol u prsima, prvi put. Slijedilo je slikanje, pretraga za pretragom...

Dg: Mikrocelularni karcinom pluća sa metastazama na jetri, kostima, kičmenoj moždini. Po doktoru star oko 1,5 god. Strašno!

Moj svijet se srušio. Ali tek sam tad i krenula. I ne odustajem!

Uključila sam svu moguću alternativu, med od Ante Krešića iz Struga, kapi od Marka Rukavine iz Sl. Broda, Antineoplazmin kapi za imunitet, Noni sok...I naravno krenuli smo sa kemoterapijama.

Ne volim puno pričati sa dr., oni se drže dijagnoze i statistika i ne vjeruju u alternativu.

Čitam dugo ovaj forum, danas mi je došla kriza i počinjem pisati..Vidim koliko mi znači.

I ne mogu vam reći koliko je vjere i nade u meni. Neopisivo!

cromaidenfreak
12.12.2008., 22:40
Nakon dužeg vremena i čitanja ovog topica, mislim da se ne bi bilo loše uključiti.
Čisto da razmjenim iskustva sa drugima. Mom ujaku je prošle godine u kolovozu dijagnosticiran maligni melanom koji se razvio na madežu. Poslan je u Zg gdje je odstranjen dio zdravog tkiva oko ranije odstranjenog madeža i snop limfnih čvorova ispod lijeve aksile. Od 17 čvorova jedan je bio "zagađen" melanomom.
Doktor je predložio imunoterapiju interferonom ukoliko imamo sredstava, ali uz napomenu da učinkovitost istog nije dokazana i da dosadašnje statistike pokazuju kontradiktorne rezultate. Nismo se odlučili na to. CT iz prosinca pokazuje da nema znakova bolesti na vitalnim organima. Isto tako, ništa se ne vidi ni vizualnim pregledom kože. Međutim, idući CT pokazuje metastaze na jetri, nadbubrežnim žlijezdama i slezeni. To je izazvalo određenu vrstu šoka pa je hospitaliziran na psihijatriju i tamo se liječio 15ak dana. Izašao je kao novi čovjek, dobio volju za rad itd. Nakon 3 mjeseca CT pokazuje regresiju na jetri i to nam ulijeva optimizam. Međutim pojavljuju se infiltrirani limfni čvorovi i u desnoj aksili. Slijedeći CT pokazuje opet progresiju bolesti i on je po drugi put hospitaliziran zbog suicidalnih misli. Doktor tada mijenja monoterapiju dakarbazinom (DTIC) sa kombiniranom kemoterapijom Carboplatinum, Tamoxifen (oralno) i još jedan citostatik. Nakon par mjeseci ova terapija ne daje rezultate i nedavni nalaz ukazuje na povećanje broja lezija na jetri, povećanje promjera lezija na slezeni, metastazu promjera 2cm na plućima i sumnju na sekundarizam na jednom kralješku. U iščekivanju ovog CT-a nekoliko dana prije je opet hospitaliziran. Budući je pod snažnim anksioliticima i sedativima, ovaj nalaz nije doživio toliko tragično, a djelomično je razlog i uljepšana stvarnost koju mu prezentiramo.
Malo sam offtopičario pričajući o bolesti i njenom tijeku i sadašnjem stanju. Ali mislim da je bilo potrebno kao uvod u slijedeće što ću napisati, budući je tema pomoć oboljelima od zloćudnih bolesti. Unatoč trenutno vrlo lošem stanju, mislim da smo primjenom alternative uz klasičnu kemoterapiju postigli dosta mnogo. Nakon operacije je potrošio bočicu Beta Glucana. Koliko se sjećam taj prvi CT nakon toga je bio ok. Sad se pitam jesmo li pogriješili što smo sa tim prestali. Najkon pojave metastaza počeo je trošiti Immunomax AHCC (gljive shiitake i maitake), pripravak "Biocil" iz Crne Gore, te med od Ante Krešića. Usput i neke korisne čajeve. Ovo je dalo rezultata i onda je došao onaj ranije spomenuti CT sa regresijom. Međutim, slijedeći je opet bio loš. Nakon toga sam mu dodao još i Nativni propolis, te vitamin C. Isto tako je trošio i Flavin 7. Počeo je paziti i na prehranu (manje masno, više ribe i piletine). No sve to je izgleda imalo ograničeno djelovanje. Ipak, zanimljivo je da mu je uvijek, ali baš uvijek do sada, krvna slika izvrsna (i na kontrolama nakon kemoterapije i kod analize uree i kreatinina, koji moraju biti u granicama normale, kako bi se moglo ići na kemo). Mislim da su za to zaslužne kapsule Immunomax. Činim za njega što mogu, ali znam da mogu i više i ponekad se grizem što nije tako.
A sad liječnici....svi odreda nisu optimistični i po nekima već nije trebao biti živ. Da ne govorim o tome kako treba cijediti riječi iz njih. Osim jednoga, koji mi je odmah rekao što mogu očekivati, ne daj Bože ako stvar krene u lošem smjeru. Da li je krenula ili nije, Bog zna. Znam samo da ovaj nalaz nije dobar. Sad mu je ukinula kemo, i uzima samo oralno Tamoxifen. Zaboravio sam napomenuti da odnedavno cijedi sokove od cikle, mrkve i krumpira.
Budući je situacija loša, namjeravamo posjetiti časnu sestru Ljubicu Kovač u Posušju, koja je susretala i susreće svakakve pacijente. Preparati koje daje su zasigurno od pomoći. Mislim da je sad vrijeme pokušati što snažnije djelovati na bolest prirodnim sredstvima, jer kemoterapija ne opterećuje organizam. Od ostalih preparata poput Noni soka, Aloe Vere itd nije koriszio ništa.
Evo tu je jedno moje iskustvo, negov tijek i sadašnje stanje. Budući mali broj melanoma reagira na kemo i većinom su ili rezistentni na terapiju ili to postaju kasnije, volio bih kad bi netko napisao nešto još o alternativi. Razmišljam naručiti i kapi od g. Rukavine.
Pozdrav svima i oprostite ako je bilo predugo....

fermina-daza
12.12.2008., 23:41
...Mom ujaku je prošle godine u kolovozu dijagnosticiran maligni melanom koji se razvio na madežu. ...
...idući CT pokazuje metastaze na jetri, nadbubrežnim žlijezdama i slezeni. To je izazvalo određenu vrstu šoka pa je hospitaliziran na psihijatriju ...

...Slijedeći CT pokazuje opet progresiju bolesti i on je po drugi put hospitaliziran zbog suicidalnih misli. ...

...Nakon operacije je potrošio bočicu Beta Glucana. Koliko se sjećam taj prvi CT nakon toga je bio ok. ...Najkon pojave metastaza počeo je trošiti Immunomax AHCC (gljive shiitake i maitake), pripravak "Biocil" ... Ovo je dalo rezultata i onda je došao onaj ranije spomenuti CT sa regresijom. Međutim, slijedeći je opet bio loš...
A sad liječnici....svi odreda nisu optimistični i po nekima već nije trebao biti živ. Da ne govorim o tome kako treba cijediti riječi iz njih...

Iako gotovo redovno dolazim na ovaj topic, nisam mislila da ću se javiti. Naime i ja sam prije dvadeset godina operirala karcinom i sada sam, po tom pitanju, u redu. Međutim, na javljanje me je ponukao ovaj post. U ono vrijeme je moja poznanica također završila s dijagnozom metastaziranog melanoma (na limfnim čvorovima). Istovremeno sam upoznala i čovjeka koji je imao metastaze melanoma na jetri. I obadvoje su krenuli s makrobiotikom. No, ovo s makrobiotkom nisu radili na svoju ruku, već uz savjete profesionalnog makrobiotičkog konzultanta iz Nizozemske koji je u to vrijeme u nekoliko navrata dolazio u Zagreb. Tako sam i ja pod njegovim savjetima i kontrolom krenula na makrobiotičku dijetu. I pokazala se efikasnom.

No, ovo sve ne pišem zbog makrobiotike. Zapravo, i ne mislim da je makrobiotička dijeta jedini put koji može pomoći ozdravljenju, ako takve šanse postoje. Nego nešto drugo. Ovaj konzultant mi je prilikom prvog susreta rekao veoma važnu stvar. Rekao je - vaši nalazi se nakon prelaska na makrobiotku neće odmah popraviti. Zapravo, jedni će biti dobri, pa sljedeći loši, pa opet dobri... i tako će oscilirati sve dok organizam ne izbaci iz sebe i zadnju stanicu raka. Zato se ne dajte impresionirati (pokolebati) lošim nalazima. Već ustrajte u namjeri da ozdravite i vjerujte da vi to možete.

Gore spomenutim osobama, a i meni, sve je to bilo toliko strano i toliko teško za prihvatiti, a opet, na neki način, utješno. Iako sam u ono doba i ja prolazila kroz teške krize, a vjerujem i ove osobe, uvijek sam se sjetila ovih riječi o ozdravljenju i krivudavom putu do njega.

...I što se nalaza tiče, stvarno je bilo tako kako je ovaj konzultant rekao. Išla sam na pretrage svaki mjesec. A nalazi... jedni dobri, da bi već sljedeći bili suspektni... pa sljedeći na granici... pa opet loši... pa opet dobri... i tako sve do trenutka kada su, napokon, svi nalazi za redom bili dobri. A što se tiče ove dvije osobe s 'metastaziranim melanomom', danas su oboje zdravi i aktivni.

Ne znam koliko sam bila od koristi, ali imala sam potrebu ovo podijeliti s vama. Želim svima ozdravljenje, kao i ozdravljenje vaših najmilijih.

djana
12.12.2008., 23:50
Moja priča ide ovako...

Tata ima 56 god..Čovjek koji je do jučer dizao brda na sebe, jeo za 6 ljudi...psihički dizao mase sa dna (inače je vrlo iskusan i stručan medicinar)...
I da skratim...prije mjesec i po je osjetio jaku bol u prsima, prvi put. Slijedilo je slikanje, pretraga za pretragom...

Dg: Mikrocelularni karcinom pluća sa metastazama na jetri, kostima, kičmenoj moždini. Po doktoru star oko 1,5 god. Strašno!

Moj svijet se srušio. Ali tek sam tad i krenula. I ne odustajem!

Uključila sam svu moguću alternativu, med od Ante Krešića iz Struga, kapi od Marka Rukavine iz Sl. Broda, Antineoplazmin kapi za imunitet, Noni sok...I naravno krenuli smo sa kemoterapijama.

Ne volim puno pričati sa dr., oni se drže dijagnoze i statistika i ne vjeruju u alternativu.

Čitam dugo ovaj forum, danas mi je došla kriza i počinjem pisati..Vidim koliko mi znači.

I ne mogu vam reći koliko je vjere i nade u meni. Neopisivo!

Bravo, tako i treba:).
U borbu s puno vjere i nade.

Odlično je ako i tata ima nade i volje za borbu.

Mojem tati nakon 2 mjeseca provedena u bolnici još nisu odredili terapiju jer ne znaju o kojem tipu karcinoma se radi i zapravo nisu sigurni za primarni tumor. Jedino znaju da je zločudan. Uvjek čekamo neke nalaze.
Da li tvoj tata ima bolove?
Moj je optimističan i spreman na isprobavanje alternativnih pripravaka dok djeluju tablete protiv bolova, ali kad to popusti, čini mi se da mu je dosta svega. Teško mi je to gledati, a u tom stanju je i dosta teško nagovoriti ga na bilo što.

Želim ti puno snage i da dalje nastaviš tim pozitivnim stavom.

Nije uvjek lako, ali stvarno i iskreno vjerujem da to puno znači i pomaže.

win
13.12.2008., 13:59
Bravo, tako i treba:).
U borbu s puno vjere i nade.

Odlično je ako i tata ima nade i volje za borbu.

Mojem tati nakon 2 mjeseca provedena u bolnici još nisu odredili terapiju jer ne znaju o kojem tipu karcinoma se radi i zapravo nisu sigurni za primarni tumor. Jedino znaju da je zločudan. Uvjek čekamo neke nalaze.
Da li tvoj tata ima bolove?
Moj je optimističan i spreman na isprobavanje alternativnih pripravaka dok djeluju tablete protiv bolova, ali kad to popusti, čini mi se da mu je dosta svega. Teško mi je to gledati, a u tom stanju je i dosta teško nagovoriti ga na bilo što.

Želim ti puno snage i da dalje nastaviš tim pozitivnim stavom.

Nije uvjek lako, ali stvarno i iskreno vjerujem da to puno znači i pomaže.

Vidi, jako je bitno da tvom ocu odrede žarište, kako bi sa kemoterapijom gađali na to mjesto. U slučaju da ne mogu naći primarni tumor, ide se sa sistemskom (općom) kemoterapijom kojom se ''udara'' na cijeli organizam.

Tata nije imao puno puta bolove, ali kad bi se desili, bili bi jaki. Dobiva redovno tbl. i injekcije koje ga valjda drže od bolova..Usput, tata je u bolnici već mjesec dana radi infuzija i te terapije. Nije bio jeo 20-ak dana i jako je oslabio, dehidrirao, nije mogao na noge. Sad ga podižemo da napravi koji korak po sobi. Počeo je i jesti.

I znaj, u ovakvoj je bolesti, svaki dan za sebe. Njegovo stanje oscilira, jedan te dan digne, drugi spusti do dna..i tako u krug…. Ako mu padnu sve lađe danas, neće sutra ili prekosutra...Stoga, ne odustaj! Samo polako.

Ali svakako ne odustajem od atrernative uz klasičnu medicinu.
Nisi napisala gdje su mu suspektna mjesta (metastaze?) Jeli izgubio apetiti? Kući je ili u bolnici? Gdje ga boli??

Piši slobodno, jer ću ti pokušati pomoći koliko mogu, budući da me ova tužna situacija natjerala da u mjesec dana imam znanja ko jedan dobar doktor.
Drži se! Tu sam!

win
13.12.2008., 14:09
Razmišljam naručiti i kapi od g. Rukavine.

Jel znaš možda nečija iskustva sa tim KANCIST kapima?

Pozz!

Ivanicapeca
13.12.2008., 17:57
Ne mogu a da ne primijetim u zadnje vrijeme kako se javljaju ljudi koji u svojim prvim javljanjima na forum spominju kako nas inače čitaju već dugo i kako im pomažemo, pa su se, eto, napokon odlučili pisati...

Eto, moram napisati kako mi je drago da su se napokon javili sa svojim pričama, a istovremeno i izraziti čuđenje prema onima koji nas čitaju, ali nikad se ne jave, a takvih je jako, jako puno, zapravo puno više nego nas koji pišemo. Jasno mi je da nije svakome lako "otvoriti dušu", ali ljudi, morate shvatiti da je jako važno kod ovako teških bolesti kod kojih se uglavnom borimo rukama svezanim na leđima, da informacije kruže, da se ljudi druže i da spoznaju kako nisu sami i kako se ipak može i u ovakvim životnim situacijama boriti.

Ovaj topic sam pokrenula (a kasnije zajedno s drugim ljudima i udrugu koja provocira konkretne promjene po pitanju oboljelih od raka) jer sam se osjećala zaista obligiranom prema drugima koji su se našli i koji će se naći u mojoj koži, da im pomognem i pružim one spoznaje do koje sam kroz tešku muku morala dolaziti sama i da ih na neki način poštedim stvari koji produbljuju patnju i bol.
Ono što zapravo želim reći jest da ne budete samo jedna zadnja karika u lancu koja je primila informaciju, emociju, pomoć, pozitivnu vibru bilo što što pomaže i zadržala je za sebe...Fora je da šaljete dalje, jer jedino tako stvar postaje veća i moćnija i jača od raka, a pruža osobno zadovoljstvo i osjećaj višeg značaja svega onog što vam se, tj. nekom vašem događa. Ok, nemorate pisati ovdje. Nisu svi vješti u pisanju, ali pliz, nemojte biti pasivni i inertni, jer se onda gubi pravi smisao stvari tipa ovaj forum.
Što ćete vi poduzeti i proslijediti dalje u nekom obliku samo je i jedino stvar vaše odluke. Vremena uvijek ima i uglavnom ga tratimo na nevažne stvari.

fajterica
13.12.2008., 21:06
...Fora je da šaljete dalje, jer jedino tako stvar postaje veća i moćnija i jača od raka, a pruža osobno zadovoljstvo i osjećaj višeg značaja svega onog što vam se, tj. nekom vašem događa...

I samo tako kreću promjene... Ljubim te draga!

U to ime pozivamo vas sve na završnu akciju prikupljanja potpisa za peticiju za skupe lijekove!

Koalicija udruga u zdravstvu i naša udruga „Za novi dan“ od 15. do 21. prosinca 2008. u trgovačkom centru Avenue Mall-u organiziraju završno prikupljanje potpisa za peticiju kojom se zalažemo za najkvalitetnije liječenje kroničnih, teških i rijetkih bolesti po preporuci liječnika specijaliste na račun HZZO-a.

Svaki dan tijekom sljedećeg tjedna bit će predstavljene aktivnosti i ciljevi pojedinih udruga koje su se uključile u akciju – udruga „Sanus“ - klub roditelja djece oboljele i liječene od malignih bolesti, Hrvatska udruga srčanih bolesnika „Srce“, udruga „Kišni čovjek“, Hrvatska udruge paraplegičara i tetraplegičara, Koalicija udruga u zdravstvu, Zagrebačko dijabetičko društvo, Zagrebačka liga protiv raka, udruga žena oboljelih i liječenih od raka dojke, njihovih obitelji i prijatelja „Sve za nju“, te naša udruga oboljelih i liječenih od malignih bolesti „Za novi dan“.

Posjetitelji će svoj doprinos moći dati kupnjom proizvoda čiji će prihod biti namijenjen za pomoć udrugama, kao i potpisom peticije.

Naravno, sve će biti začinjeno obiljem zabave uz brojne poznate osobe, poput Luke Nižetića, Vlatke Pokos, grupe Meritas, Jelene Radan, Ivane Kindl, Antonije Šole, Remi - Elemental i drugih, te koncerte popularnih bendova. Ovdje možete pogledati program događanja. (http://www.zanovidan.hr/assets/slike-za-vijesti/LetakZND.pdf)

Potpisivanje peticije započelo je u srpnju ove godine na inicijativu naše udruge «Za novi dan» te je do sada prikupljeno preko 15000 potpisa (sad se već približavamo brojci od 20000), a ovo je završna faza prikupljanja potpisa nakon koje ćemo potpise građana i naše zahtjeve vezane uz ovu akciju predati Ministarstvu zdravstva i socijalne skrbi i HZZO-u.

Akcija se provodi pod motom „Zajedno za zdravije sutra“ jer zdravije sutra tiče se svih građana RH. Ujedno ovom sedmodnevnom akcijom želimo potaknuti i građanski aktivizam i pokazati što mogu građanske inicijative. Takav pristup omogućava da živimo bolje, a za kvalitenije zdravlje pokušajmo zajedno ishoditi promjene.

djana
13.12.2008., 21:33
Vidi, jako je bitno da tvom ocu odrede žarište, kako bi sa kemoterapijom gađali na to mjesto. U slučaju da ne mogu naći primarni tumor, ide se sa sistemskom (općom) kemoterapijom kojom se ''udara'' na cijeli organizam.

Tata nije imao puno puta bolove, ali kad bi se desili, bili bi jaki. Dobiva redovno tbl. i injekcije koje ga valjda drže od bolova..Usput, tata je u bolnici već mjesec dana radi infuzija i te terapije. Nije bio jeo 20-ak dana i jako je oslabio, dehidrirao, nije mogao na noge. Sad ga podižemo da napravi koji korak po sobi. Počeo je i jesti.

I znaj, u ovakvoj je bolesti, svaki dan za sebe. Njegovo stanje oscilira, jedan te dan digne, drugi spusti do dna..i tako u krug…. Ako mu padnu sve lađe danas, neće sutra ili prekosutra...Stoga, ne odustaj! Samo polako.

Ali svakako ne odustajem od atrernative uz klasičnu medicinu.
Nisi napisala gdje su mu suspektna mjesta (metastaze?) Jeli izgubio apetiti? Kući je ili u bolnici? Gdje ga boli??

Piši slobodno, jer ću ti pokušati pomoći koliko mogu, budući da me ova tužna situacija natjerala da u mjesec dana imam znanja ko jedan dobar doktor.
Drži se! Tu sam!

Hvala Win,

Tatu su prije 2 dana pustili doma iz Jordanovca.
Sumjalo se na rak pluća da bi doktor nakon mog upornog ispitivnja rekao da izgleda da su pluća u redu.
Stvarno mi nije jasno zašto je doktorima toliko teško dati konkretne informacije.

Prije 10 dana je bio na operaciji-biopsiji pa su mu uklonili izraslinu veličine 5 cm na stijenci grudnog koša i poslali na analizu na Šalatu. Ne zanaju da li je to metastaza ili primarni tumor.
Boli ga u leđima, ali ne na jednom mjestu nego se bol seli.

Eto, i tako sad doma čekamo da dođe nalaz od biopsije pa da vidimo što dalje. Čini mi se da i čekanje tog nalaza malo predugo traje.

Barreth
14.12.2008., 08:08

Pozz!

Moj muž je popio tri bočice, a po njih smo sami otišli u Sl. Brod odakle je čovjek koji ih pravi, čisto da ga i osobno vidimo. Činio nam se OK, nije obečavao brda i doline - uglavnom, netko reagira, netko ne. Nakon tri bočice se obično vidi rezultat (po njegovim riječima) - dakle, ne tjera te da ih kupuješ beskonačno. Od te tri bočice jednu nam je darovao.
Na žalost, na kontrolnoj snimci pluća (suprug ima planocelularni karcinom na plućima) nismo vidjeli pomaka, pa smo prestali s kapima, ali nastavili s našim redovnim dodacima: Beta Glucan 1,3 D (troši ga bez prestanka već 15 mjeseci,) Noni (isto toliko bez prestanka) sok cikle, i povremeno neke vitamine itd. Uglavnom, krvna slika je cijelo vrijeme odlična. Ipak, uvjerili smo se i sami da krvna slika nije uvijek i pravi pokazatelj stanja organizma i osnovne bolesti. :( Ali svejedno, drago nam je da je barem nešto sasvim u redu. :)

win
14.12.2008., 12:41
Dragi moji, očajna sam :(
Tata je počeo buncati, optužuje doktora, sumnja na nuspojave lijeka kojeg prima, odbija terapiju...
Do prije dva dana je bio sasvim ok.

Molim vas jel neko zna nuspojave lijeka Kapanol?

Tati je prije 14 dana rađen MR mozga, i nalaz je bio uredan.
Jel moguće da se u tako kratko vrijeme proširilo ili je posrijedi jako dejstvo lijekova ili što???

:(

Pixie777
14.12.2008., 19:02
win,
nemam iskustva s tim, nadam se da možda netko ima i moći će ti pomoći po tom pitanju.
Jedino što mogu je nadati se i željeti ti da je prolazno...

merso.r
14.12.2008., 19:09
win,
nemam iskustva s tim, nadam se da možda netko ima i moći će ti pomoći po tom pitanju.
Jedino što mogu je nadati se i željeti ti da je prolazno...
prvo da vas sve pozdravim i zaželim sreču u liječenju
imam jedno pitanje za sve a to je dali neko ima iskustva sa preparatima dr. myko san tojest zdravlje iz gljiva a firma je iz zagreba
pozdrav i hvala unaprijed

Pixie777
14.12.2008., 19:11
Ivaniapeca,

totalno razumijem što želiš reći

No, dozvoli da kažem nešto i za one "s druge strane".
Prvi put sam se javila ovdje prije čini mi se, gotovo god dana.
Mučila me tjeskoba i gorčina zbog svega što se događalo s mojom majkom.
I jako je teško toliko šutjeti jer tada nisam imala gdje pričati, i onda započeti...jer di je početak, a di kraj...što je između...

Imala sam samo svoje osjećaje i sjećanja, gora i bolja.

Drago mi je ipak da je ovaj topic pokrenut, kasnije i udruga, upravo zato jer sam već nebrojeno puta rekla da mi je žao što tako nešto nije postojalo prije par godina.

Vjerujem da bi mi život bio puno "lakši", tj. da bi imala svoj ventil i možda "zdravije" živjela.

ovo govorim i svima onima koji virkaju i možda nemaju snage za nešto reći, priznati, ispričati.

Mislila sam da je čitava priča oko RAK MI JE IME gotova dok me opet nije strefila. Opet na najbližem, voljenijem...
I nekad, priznajem, bude mi teško sresti se s novim pričama, ali znam i vjerujem da samo glasnim nastupom, verbalnom pomoći prvo a potom i konkretnom, možemo utjecati na druge, one koji jpš šute među nama.

Možda tužno, ali karcinom je sadašnjost tolikih ljudi, i mislim da se trebamo truditi pružiti adekvatnu pomoć onima koji se bore protiv njega, kao i njihovim obiteljima i prijateljima.

Ove stranice su mi pomogle da se suočim s nekim svojim strahovima, napustim gorčinu i bijes, probam pretvoriti svu bol i tugu u nešto konstruktivno, neko bolje sutra...

ISAAC-777
14.12.2008., 19:26
Gledajuci ovaj video gore ostala sam bez reci :top:
Toliko toga u rukama a mnogi ispustaju medu kojima sam i ja aod sada voce povrce i opet voce povrce.

Draga Rinaf
Nije samo stvar u voću i povrću.
Najbitnija stvar je u neprerađenom stanju tih namirnica-znaći sirovom.(bar 80%)
I ne samo voće i povrće nego orašasti plodovi, žitarice i mahunarke(njih se ipak prokuha na pari)
Da li imaš Fit for life kuharicu?
Ako ne, mogu ti poslati fotokopiju poštom ako si zainteresirana za takav vid prehrane.
Evo još jedne dobre kuharice (na žalost na srpski) ali pokušaj pogledati recepte sa što više sirovih namirnica.
Pozdrav i hrabro
PS
Loraine Day pogledaj još jednom sa olovkom i papirom, zapiši sve što kaže praktično i drži se toga ko Šeks plota.
Uspjeh je tu.
Sve je previše jednostavno da bi masa povjerovala. Ali stvar funkcionira 100%.

djana
14.12.2008., 20:29
Molim vas jel neko zna nuspojave lijeka Kapanol?

Možda da pitaš nekog ljekarnika. Često znaju dati iscrpnije i korisnije informacije o djelovanju lijeka nego doktori.

merso.r
15.12.2008., 07:32
ljudi jeli moguće da se niko nije susretao odnosno koristio proizvode dr. myko san a ako jeste dajte mi pomozite da se ne zalijećem sa kupovinom jer smo se već dobrano istrošili pozdrav svima i ustrajte u liječenju

cromaidenfreak
15.12.2008., 11:00
Ne znam koliko sam bila od koristi, ali imala sam potrebu ovo podijeliti s vama. Želim svima ozdravljenje, kao i ozdravljenje vaših najmilijih.[/QUOTE]

Bila si itekako od koristi i puno ti hvala na javljanju i što si podijelila ove informacije samnom i sa ostalima. Sve je dobro znati i svaki savjet pročitati i razmotriti.
Mnogo toga u tvom postu odiše optimizmom i nadom, a to mi sada itekako treba da sakupim još više snage i da mu pokušavam i dalje pomagati.
Naime, nisam našao baš previše toga o iskustvu ljudi s melanomom, osim onih najlošijih. Mislim, malo ima onih koji su podijelili s ostalima svoj put do ozdravljenja. To nije ni neobično možda, s obzirom o kojem se tipu radi.
Još jednom puno hvala i svako dobro

cromaidenfreak
15.12.2008., 11:02

Pozz!

Čitao sam o jednom čovjeku s rakom pluća koji je uspio ozdraviti. O ostalima štura izvješća. S druge strane, nekolicina misli da je to direktna propaganda. Nisam pametan, razmišljam i javim što smo odlučili.

cromaidenfreak
15.12.2008., 11:05
Ne mogu a da ne primijetim u zadnje vrijeme kako se javljaju ljudi koji u svojim prvim javljanjima na forum spominju kako nas inače čitaju već dugo i kako im pomažemo, pa su se, eto, napokon odlučili pisati...

Eto, moram napisati kako mi je drago da su se napokon javili sa svojim pričama, a istovremeno i izraziti čuđenje prema onima koji nas čitaju, ali nikad se ne jave, a takvih je jako, jako puno, zapravo puno više nego nas koji pišemo. Jasno mi je da nije svakome lako "otvoriti dušu", ali ljudi, morate shvatiti da je jako važno kod ovako teških bolesti kod kojih se uglavnom borimo rukama svezanim na leđima, da informacije kruže, da se ljudi druže i da spoznaju kako nisu sami i kako se ipak može i u ovakvim životnim situacijama boriti.

Ovaj topic sam pokrenula (a kasnije zajedno s drugim ljudima i udrugu koja provocira konkretne promjene po pitanju oboljelih od raka) jer sam se osjećala zaista obligiranom prema drugima koji su se našli i koji će se naći u mojoj koži, da im pomognem i pružim one spoznaje do koje sam kroz tešku muku morala dolaziti sama i da ih na neki način poštedim stvari koji produbljuju patnju i bol.
Ono što zapravo želim reći jest da ne budete samo jedna zadnja karika u lancu koja je primila informaciju, emociju, pomoć, pozitivnu vibru bilo što što pomaže i zadržala je za sebe...Fora je da šaljete dalje, jer jedino tako stvar postaje veća i moćnija i jača od raka, a pruža osobno zadovoljstvo i osjećaj višeg značaja svega onog što vam se, tj. nekom vašem događa. Ok, nemorate pisati ovdje. Nisu svi vješti u pisanju, ali pliz, nemojte biti pasivni i inertni, jer se onda gubi pravi smisao stvari tipa ovaj forum.
Što ćete vi poduzeti i proslijediti dalje u nekom obliku samo je i jedino stvar vaše odluke. Vremena uvijek ima i uglavnom ga tratimo na nevažne stvari.

Potpisujem i obavezujem se pisati. Pogodila si o čemu je riječ. Nije mi bilo lako "otvoriti dušu". A sve što saznam da bi moglo pomoći, ovdje ću objaviti,a naravno da svatko za sebe mora donijeti samostalno odluke.

cromaidenfreak
15.12.2008., 11:10
ljudi jeli moguće da se niko nije susretao odnosno koristio proizvode dr. myko san a ako jeste dajte mi pomozite da se ne zalijećem sa kupovinom jer smo se već dobrano istrošili pozdrav svima i ustrajte u liječenju

Nemamo iskustva s time. Jedino s kapsulama Immunomax, kako sam već napisao. Mislim da su bile i jesu od znatne koristi.

OSMAMA
15.12.2008., 13:15
e takoooooc..svi nalazi uredni,kontrole obavljene i mirna sam 6 mjeseci.heh,kaže mi onkolog,e mala,mala..ljudi dolaze i odlaze,a ti nam ostaješ već 9godina.ljudi,nabacite osmjeh :) i vjerujte da će biti bolje.i bit će :amen:

win
15.12.2008., 13:53
@merso. r Ne znam nikog osobno, ali sam čula dosta priča o ishrani gljivama i algama, i davale su jako dobre rezultate. Tetki od mog kolege su dali 0,025% šanse da preživi rak vrata i evo je i sada nakon 12 godina među nama.
Organizmi su različiti i svako reagira drugačije i sa istim dijagnozama..Učinite sve što možete! Puno sreće!

@cromaidenfreak Thnx, javi svakako. Držite se!

@djana Zakazat ću razgovor sa dr. i pitati sve što me zanima, valjda mi ponudi suvisle odgovore.
A ti javljaj šta se tamo ''kod tebe'' dešava.

@OSMAMA Hvala Bogu! Nek je nekom krenulo!
Gonimo dalje!

Pozz svima...

cromaidenfreak
15.12.2008., 15:09
Maloprije sam konzultirao jednog onkologa u Zg, kod kojeg smo bili prošle godine. Smatra da je njegov onkolog učinio sve po protokolu. Nije me ohrabrila jer je rekla da su im ruke vezane. Praktički su odustali od njega. Također mi je rekla da nisu uopće sigurni ima li ikakvog učinka oralno uzimanje Nolvadexa za melanom.
Sad nam definitivno ostaje samo alternativa izgleda, tj. probati ono što još do sada nismo.
Ima li tko iskustava s aloe verom ili nonijem (ako ima pozitivnih iskustava).

ZeZu
15.12.2008., 17:34
Moja mama je otisla pred 5 dana...dr. su imali pravo.
Utjesno je sto nije trpila jake boli.
Zahvaljujem svima na rijecima podrske.Na zalost njen karcinom je bio previse uznapredovao,tako da se nije niti stigla boriti iako je bila veliki borac cijeli zivot.
Zato svima koji se bore zelim svu srecu i snagu svijeta...pobjedite tog gada kako za sebe i svoje najmilije tako i za one koji nisu dobili sansu za borbu.

BEDNKACIN
15.12.2008., 18:00
prvo da vas sve pozdravim i zaželim sreču u liječenju
imam jedno pitanje za sve a to je dali neko ima iskustva sa preparatima dr. myko san tojest zdravlje iz gljiva a firma je iz zagreba
pozdrav i hvala unaprijed

Poštovani Merso.r
Ispričavam se na kasnom odgovoru, ali imao sam nekih problema pa nisam mogao odmah odgovoriti. Mi, odnosno moja supruga uzima preparate od firme Myko sun, Dijagnoza, maligni tumor mozga glioblastoma je bila 03.09.2006, a operacija 4 dana nakon dijagnoze). Odmah po izlasku iz supruge iz bolnice nakon operacije, po preporuci mog dobrog prijatelja, kontaktirao sam Myko sun. Poslao sam im otpusno pismo s dijagnozom i odmah je počela terapija s pripravcima Agarikon i Lentifom. To je sve bilo prije početka zračenja i kemoterapije. Uzima ih još i danas 27 mjeseci nakon dijagnoze.
Prema preporuci prvih 80 dana uzimala je: 0,75l Lentifom i 0,3l Agarikon – dnevno. Nakon toga u ciklusima:
- 30 dana: 0,3l Agarikon - dnevno
- 10 dana: 0,75l Lentifom i 0,3l Agarikon – dnevno
Nakon prve godine uzima duplu dozu Agarikona u ciklusima svaka 3 mjeseca po 10 dana.
Iz svega toga što smo prošli u proteklih 27 mjeseci mogu vam reći da su, u slučaju moje supruge, pripravci od gljiva nešto što se može uzimati zajedno i sa zračenjem i sa kemoterapijom. Njihova funkcija je podizanje imunološkog stanje organizma a imaju i sposobnost kočenja rasta tumora. Pročitao sam i neke radove na engleskom u utjecaju PSK, beta 1.3 i 16. glukana iz gljiva i svagdje su navedene te značajke. One se upotrebljavaju dugi niz godina i Kini i Japanu.
Naravno, budući da pripravci od gljiva nisu prošli stroge medicinske kontrole i istraživanja ona ne mogu biti službeni lijek.
Cijena preparata od gljiva je sve samo ne mala, ali ljudi iz Myko suna su uvijek bili spremni na prilagođavanje količine ovisno u financijskim mogućnostima a da se opet dobije dovoljna količina koja će biti dostatna. Kako bilo ti pripravci su nam, naročito u prvoj godini, odnijeli dobar dio ušteđevine. Ali mogu reći da mi nije žao svih tih novaca kada vidim da mi je do sada supruga sasvim normalna žena.Uz gljive ona uzima i sijaset drugih suplementa, tako da ne mogu sa sigurnošću tvrditi da su upravo pripravci od gljiva zaslužni za njeno izvrsno stanje, ali vjerujem da su dali velik doprinos tome.
Iz našeg iskustva uzimanje pripravaka od gljiva i ostalih suplemenata nikako ne šteti službenom medicinskom protokolu. Dapače nadopunjava ga.
Zbog svega toga mogu vam reći da slobodno i bez straha kontaktirate Myko San. Oni će vam, temeljem nalaza, preporučiti količine i vrste pripravaka.
Pod uvjetom da vam financijske mogućnosti dozvoljavaju, uzmite ono što vam preporuče, držite se savjeta koje će vam dati i vjerujte da će pomoći. Kao što i mi vjerujemo da nama pomaže.
Lijep pozdrav i držite se.

djana
15.12.2008., 21:15
Draga ZeZu,

moja iskrena sućut.

Nivia179
15.12.2008., 23:20
ZeZu, moja iskrena sućut

moje novosti....
mama je odradila 28 zračenja i paralelno sa zračenjima je imala 2 ciklusa kemo
za vrijeme zračenja (rak debelog crijeva) nije imala nikakvih problema sa stolicom, da bi dan nakon završetka počeli proljevi :(
dnevno pojede nesto malo dopeka, pije indijski čaj i malo juhice, ali štogod stavi u sebe, to ide van
znam da je to normalna pojava i da treba vremena sluznici da se obnovi, ali znate li neki trik, nešto da se to smiri???

crijeva ju strašno bole od toga, cijelo vrijeme ju "šarafe" i izjavila je da se gore osjeća nego nakon operacije gdje je ležala u šok sobi
grozno mi je što joj ne mogu nikako pomoći :cry:
(pije seldiar, ali joj očito ne pomažu)

ruzica44
16.12.2008., 06:25
Draga ZeZu, primi moju iskrenu sućut. Unatoć tugi, zahvali Bogu što ti se majka nije dugo patila. Drži se.