PDA

View Full Version : 'Trajna' depilacija - laser, IPL, biološko-enzimska, elektroepilacija...

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Scorpion777
20.03.2007., 00:03
ej, i ja sam tamo zvala, sestra mi napricala cuda o njihovom laseru a koliko sam se ja raspitivala taj njihov diodni od tvrtke Deke nije najbolji. jeftiniji jesu od zambellija ali mislim da bolji nisu.
koliko si platila operaciju nosa i kako je proslo, cula sam da je on najbolji kirurg na ovom podrucju, i ja o tome razmisljam.....

Tko ti je rekao da DEKA ne valja. raspitaj se malo bolje :rolleyes:
cijena uvelike igra ulogu u Rijeci o klijenteli, a Zambellijevi pacijenti su uglavnom talijani , tako da su mu i cijene IPL-a i lasera prenapuhane

thegirl
20.03.2007., 10:27
da korgiram informacije, i kod Zambellija je bikini 1000kn kao i kod Žgaljardića u Ri, ja ga nisam dobro skužila jer vani ide po veličini tretiranog mjesta a kod njega ne. tako da je sve isto. za Deku sam napomenula da ne znam je li s Europskog tj. njemačkog tržišta, ali u SAD-u nije među prvih pet, to je provjereno!!

Scorpion777
20.03.2007., 13:21
da korgiram informacije, i kod Zambellija je bikini 1000kn kao i kod Žgaljardića u Ri, ja ga nisam dobro skužila jer vani ide po veličini tretiranog mjesta a kod njega ne. tako da je sve isto. za Deku sam napomenula da ne znam je li s Europskog tj. njemačkog tržišta, ali u SAD-u nije među prvih pet, to je provjereno!!

ima u Ri i jeftinije i za 450 kuna
potrebno je 6 tretmana, ako će te zanimat pošalji pp, pa ću te uputit gdje

inače nemoj gledat u SAD-u, oni imaju svoje tržište, takvi tretmani u europi su najviše rade u italiji i švicarskoj, a tamo bi našla drugačiji poredak aparata
u svijetu je Lumenis br.1 što se tiče epilacije, ali postoji sad i dosta aparata koji ne rade svoj posao, u HR ih ima samo 15-estak koji rade, a DEKA svaka radi svoj posao

napisat ću kasnije cijeli tekst o epilaciji IPL-om, prednosti nedostatke, a slobodno pitajte i preporuku gdje u hrvatskoj, znam za dosta mjesta gdje to napraviti kvalitetno

thegirl
20.03.2007., 13:37
Ej Scorpio77, slobodno napiši gdje to ima za 450kn u Ri, ali mi je to sumljivo jako. A kad govoriš o IPL ima nas dosta koje smo probale pa nije upalilo, možeš proći malo po forumima. Mislim da je opće poznato da se IPL tehnologija ne može usporediti s laserom.
Otvorena sam za sve informacije o tome i svaka je dobro došla!!!

Scorpion777
20.03.2007., 16:07
Ej Scorpio77, slobodno napiši gdje to ima za 450kn u Ri, ali mi je to sumljivo jako. A kad govoriš o IPL ima nas dosta koje smo probale pa nije upalilo, možeš proći malo po forumima. Mislim da je opće poznato da se IPL tehnologija ne može usporediti s laserom.
Otvorena sam za sve informacije o tome i svaka je dobro došla!!!

zato što ste uptavo naletile po kozmetičkim salonima koji uopće nemaju dosta jake aparate:zubo:

za 450 kuna bikini u RI ima u EStetskom centru Saša R.
tel: 051/331-855

lala
20.03.2007., 16:11
, a slobodno pitajte i preporuku gdje u hrvatskoj, znam za dosta mjesta gdje to napraviti kvalitetno

Zanima me što misliš o Gorici (ST) mislim da su prvi počeli s tim na ovom području.

Scorpion777
20.03.2007., 16:19
Zanima me što misliš o Gorici (ST) mislim da su prvi počeli s tim na ovom području.

za ostale usuge ne znam, ali nijihov ipl je dovoljno jak i radi svoj posao.
potrebno im je 4-5 tretmana
ako odete tamo bitno je da je gel koji stavljaju na kožu uvijek dosta hladan
cijene ne znam

Lilit
20.03.2007., 19:11
a di to ides ti katrin da je kod tebe puno skuplji lasler od ipl a di je to laser jednako skup ko ipl?
i jel probao neko pazuhe ili ste samo noge/bikini/lice?

Lilit
20.03.2007., 19:20
evo nasla ja nesto o usporedbi IPL i lasera:
"Laseri emitiraju samo 1 vrstu zrake iste valne duljine koja je koherentna tj. usmjerena u jednom pravcu dok IPL uređaj emitira više zraka raznih valnih duljina koje nisu usmjerene u istom pravcu. Teško je govoriti da li je bolji laser ili IPL uređaj. Tretmani laserom traju dulje i praćeni su s nešto više osjetljivosti dok kod IPL uređaja tretman traje kraće i manja je osjetljivost. Još uvijek se smatra da je diodni laser zlatni standard za epilaciju jer mu zraka prodire i do najdubljih folikula no razvojem tehnologije brzo se mijenjaju stavovi. Da bi se smanjila eventualna nelagoda koriste se razne metode od pothlađivanja do lokalne anestezije.
....Postoji manji postotak ljudi koji unatoč tome što spadaju u grupu koja bi trebala imati dobre rezultate slabo reagiraju zbog nepoznatih razloga."

Katrin
21.03.2007., 09:04
a di to ides ti katrin da je kod tebe puno skuplji lasler od ipl a di je to laser jednako skup ko ipl?
i jel probao neko pazuhe ili ste samo noge/bikini/lice?

nisam u zg :D
za cijenu sam cula od cura koje su isle ili planirale ici na laser.
radim samo bikini.

anya
21.03.2007., 10:02
Mene zanima ima li neka cura koja je trajno uklonila dlačice prije nekoliko godina a da se nisu ponovo vratile...Čitala sam komentare cura na drugom forumu da su jako razočarane u lasersko skidanje jer se dlačice kasnije vrate i ima ih još više...Ovo skidanje da si miran za nekoliko godina me ne zanima.

patientia
21.03.2007., 10:20
Mislis za cijeli zivot? Obicno kazu da traje 10 godina, a da je u najgorem slucaju potreban jedan tretman godisnje.

Katrin
21.03.2007., 10:35
Mene zanima ima li neka cura koja je trajno uklonila dlačice prije nekoliko godina a da se nisu ponovo vratile...Čitala sam komentare cura na drugom forumu da su jako razočarane u lasersko skidanje jer se dlačice kasnije vrate i ima ih još više...Ovo skidanje da si miran za nekoliko godina me ne zanima.

nema jos takve tehnike da ukloni dlacice jednom zauvijek. vrate se, samo kad i koliko to ovisi od osobe do osobe.
a ove spike da ih se vrati vise... :rofl: ista prica kao i da ih od brijanja vise raste. ako imas 10 dlaka na nekom dijelu onda ih imas 10 uvijek... mozda su zbog neke metode uklanjanja tanje i svijetlije ili deblje i tamnije zbog brijanja, ali uvijek ih je jednako.

anya
21.03.2007., 10:56
Mislis za cijeli zivot? Obicno kazu da traje 10 godina, a da je u najgorem slucaju potreban jedan tretman godisnje.

Ovo se već čini prihvatljivo....Inače, imam sve preduvjete da mi se uklone bez problema ali s tim ću ipak još pričekati.

Scorpion777
21.03.2007., 11:39
dlačice se ne vraćaju, one se uklone zauvijek, pojavljuju se nove koje nikad nisu izrasle.
izrasta ih 20-50% u odnosu na prije, i to od 2-5,6 godina poslije tremana
što je uvijek jako dobar rezultat , one su tanke i slabe , nikad više nisu onako jake kao prije

Tiare Flower
21.03.2007., 17:30
ja nisam govorila uopće o cijenama kao prvo....

IPL aparati su puno jeftiniji od laserskih a cijene tretmana su iste...
također oni su klinički dokazano manje efektivni, možeš pogledati istraživanja
koja su uspoređivala različite tehnike i njihovu vremensku uspješnost.
pokazalo se da su veće mogućnosti neželjenih nuspojava koristeći IPL metode (ožiljci, opekline)
ako je za tebe ta metoda djelovala, super!!! jer ja sam pare bacila u vjetar
pa upozoravam druge cure da postoji razlika i da bolje koriste laserske metode!!!!

Eto, ja nisam znala da IPL nije laser, mislila sam da je sve to isto...I nisam znala da su kod IPL neželjene nuspojave češće nego kod lasera. Bila sam prije nekoliko godina kod dr. Sanje Jeleković (ZG, Centar Skin, Nova cesta)
, skidala nekoliko dlačica s lica, nije ih bilo puno... Zapravo, skidala sam ih kod nje tom metodom 2-3 puta (u razmacima), jer je rekla da je sigurnije ako se ponovi. Sve do jedne narasle su ponovno...bila je to kao vrlo skupa depilacija, tj. sve skupa je potrajalo oko 20-mjesec dana. Skidala sam tom metodom (IPL) kod nje i hiperpigmentacijske mrlje (već dugo, jako dobro ih je skinulo - bila sam zadovoljna, nije bilo nikakvih neželjenih popratnih pojava, ali nakon nekoliko godina opet sam dobila par pjega...no, kad sam otišla kod nje ona je rekla da mi više ne bi s tim radila, nego neka dođem na neke kozm. tretmane (3 puta svaki tjedan oko mjesec dana, mislim, ili čak duže, ali pošto tada za to nisam imala ni vremena ni strpljenja, ni para za bacanje, odustala sam). Sada bih svakako prije ljeta željela ići skinuti nešto od tih pjega s face, pa ne znam kome da idem...Ima li netko iskustva s tim IPL kod dr. Jeleković u Skin Centru ili baš s laserom negdje drugdje? Zanima me više hiperpigmentacija, odn. pjege od sunca, više nego dlačice . Tu sam nova na forumu i baš se još ne snalazim u moru postova i mogućnosti odgovora ili pitanja.

thegirl
21.03.2007., 17:40
ja bih ti preporučila da se raspitaš u salonu Forma koji ima dobar laser da li skida i mrlje na koži. znam da neki laseri to rade.
I ti, kao i ja si samo jedna u nizu kojoj IPL nije djelovao! Ako želiš malo na internetu prošvrljaj po sajtovima i forumima o plastičnoj kirurgiji i laserima pa vidi šta su cure radile vani i šta im je upalilo.
možeš naći točne nazive aparata koji se koriste tako da provjeriš da li ih ima Hrvatskoj.
Puno sreće!!!!

Scorpion777
21.03.2007., 18:25
upravo zato sam napisao da aprata koji rade svoj posao ima malo, IPL je dobra metoda, ali treba pogodit pravi aparat, dok su laseri jaki skoro svi, a bolji aparati imaju na sebi i laser i ipl.
ovo je samo jedan od salona, a ima ih dosta u zagrebu gdje se možete prevariti

još jedna bitna stavka je da osoba ne uzima nikakve hormone, hormoni utječu na pojačavanje dlakavosti, a pod utjecajem IPL-a ili lasera može doći i da napravite još goru stvar, zato pazite da ne prešutite terapeutu koji izvodi tretman da uzimate nešto od hormona, oprez čak i kod kontracepcijskih pilula, ali manja.
po studijama, čak i nekvalitetna brza hrana, tj. junk food utječe na samo izvođenje tretmana.

najbolje je napravit jednu hormonsku pretragu prije tretmana

thegirl
21.03.2007., 18:33
pošto si educiran što se tiče lasera i IPL daj napiši koji su IPL aparati koji su zaista dobri tako da se cure lako mogu odlučiti kada zovu salone. tako ćeš nam uštediti i novce i trud! ovako vlada samo zbrka....

bananarama
21.03.2007., 19:51
Mene zanima gdje su prošli edukaciju osobe koje rade depilaciju, negdje vani ili u Hrvatskoj?
Ako netko zna cijene za područje ispod pazuha neka javi?

patientia
21.03.2007., 20:09
Scorpion, ja moram uzimati hormone jer mi ih fali (tiroksin konkretno), znaci li to da ne smijem na laser ili IPL.

Takodjer me zanima (ako sam dobro shvatila, musko si) koju metodu koristis za uklanjanje dlaka na licu (ili nosis bradu i brkove?). Naime, nagovaram dragog da ih ukloni laserom jer me pika vec 2 sata nakon brijanja (kad smo tek poceli biti zajedno imao je sasvim malo dlaka na licu i nisu bile ostre, valjda sad ima visak testosterona).

Lilit
21.03.2007., 21:05
katrin ti si iz ri, ne?

kokakoka
21.03.2007., 22:53
e, nitko ne spominje POLIDERMU, a ako se ne varam, bio je neki topik sličan gdje se POLIDERMA spominjala. jel ima netko nekih friškijih iskustva od tamo?

Scorpion777
21.03.2007., 23:18
e, nitko ne spominje POLIDERMU, a ako se ne varam, bio je neki topik sličan gdje se POLIDERMA spominjala. jel ima netko nekih friškijih iskustva od tamo?

ne smijem pisat sve aparate pojedinačno i nazive, to ispada reklama i kontrareklama nekima,
ali evo polidermu preporučujem kao prvo mjesto svima u zagrebu
Dr. dinko kaliterna je možda jedan i od najupućenijih ljudi u hrvatskoj u lasere i IPL-ove, a njegova aparati su stvarno nešto najnovije u laserskoj medicini

Scorpion777
21.03.2007., 23:21
Scorpion, ja moram uzimati hormone jer mi ih fali (tiroksin konkretno), znaci li to da ne smijem na laser ili IPL.

Takodjer me zanima (ako sam dobro shvatila, musko si) koju metodu koristis za uklanjanje dlaka na licu (ili nosis bradu i brkove?). Naime, nagovaram dragog da ih ukloni laserom jer me pika vec 2 sata nakon brijanja (kad smo tek poceli biti zajedno imao je sasvim malo dlaka na licu i nisu bile ostre, valjda sad ima visak testosterona).

ne smiješ!
ja imam uklonjene dlake sa vrata zbog osjetljivosti kod brijanja
napravio sam to prije godinu dana u rijeci, nemam još nikakvih dlaka , trebalo je 5 tretmana IPL-a

dragi ti slobodno može na tretman

kokakoka
21.03.2007., 23:22
ne smijem pisat sve aparate pojedinačno i nazive, to ispada reklama i kontrareklama nekima,
Dr. dinko kaliterna je možda jedan i od najupućenijih ljudi u hrvatskoj u lasere i IPL-ove, a njegova aparati su stvarno nešto najnovije u laserskoj medicini

tak mi se čini da sam negdje čitala da ga jako hvale, al onda je i škarožbolt išla raditi reklamu zembeliju ili kako se zove, pa si čovjek malo razmišlja kaj je bolje.

a gdje ti radiš micek? :cerek:

Scorpion777
21.03.2007., 23:36
tak mi se čini da sam negdje čitala da ga jako hvale, al onda je i škarožbolt išla raditi reklamu zembeliju ili kako se zove, pa si čovjek malo razmišlja kaj je bolje.

a gdje ti radiš micek? :cerek:

Tajna, micica ;) :cool:

patientia
21.03.2007., 23:48
Smrc! Ja se hocu rijesiti dlakurina! A nije mi pametno ne uzimati tiroksin.

Katrin
22.03.2007., 08:04
katrin ti si iz ri, ne?

kokakoka
22.03.2007., 11:43
Tajna, micica ;) :cool:

javi mi se na PM pa reci, vodit ću te na vruću čokoladu :cerek: tračat ćemo selebritije i pričati o dlakama :cerek:

Splenda
22.03.2007., 14:58
jel je neko bio na tretmanima u nekoj poliklinici ili možda na KBC-u rebro? kakva su vam iskustva i kolke su bile cijene?
ja se ne želim prepustit nekoj kozmetičarki koja je bila na 2tjednom tečaju. spremna sam platiti više . :)

Splenda
22.03.2007., 15:11

kolko otprilike dođe jedan tretman za lice Neodimij-yag-laserom kod dr kaliterne?

thegirl
22.03.2007., 17:14
što se tiče poliderme vidim da spominješ yag laser, on se inače koristi za
cure tamnije boje kože. ako si ti svjetlija onda to nije najbolje rješenje za tebe. U salonu Forma imaju diodni laser koji je jako dobar, žena koja ga radi je
dobro educirana i kod nje su ljudi imali dobre rezultate. Cijena ti ne bi trebala biti više od 1000kn jer je bikini otprilike 1200kn.
Nazovi polidermu i vidi koje još lasere ima jer ne vjerujem da ima samo jedan.
za svaki slučaj upiši u google laser hair removal i pročitaj malo informacije o laserima i IPL aparatima pa češ znati orijentirati se među informacijama.
također možeš upisati i samo ime lasera pa da vidiš kakvi su rezultati s njim i koliko su ljudi zadovoljni.

Splenda
22.03.2007., 20:01
imam tamne dlake, al koža je normalna, nisam snjeguljica a ni ciganče. koji bi mi laser odgovarao?
za yag laser sam pročitala da je kao najkvaliteniji....

thegirl
22.03.2007., 21:00
Postoji više vrsta lasera: alexandrite, yag, rubi, diodni su neki od najpoznatijih; ali svaki od njih odgovara određenom tipu kože i dlačica. prema mojim informacijama za svijetliju kožu su najbolji alexandrite i diodni,
a za tamniju kožu se koristi najčešće Yag laseri

Inače frendica mi radi u centru za estetsku kirurgiju u NY gdje rade i s laserima tako da od nje kupim informacije i ona mi je dala neke članke.Kad sam bila kod nje išla sam bezveze na pregled kod doktora pa mi je on rekao da radim s alexandrite laserom. meni je koža dosta svijetla i imam tamnije dlačice. također postoje određene tvrtke čiji su laseri kvalitetniji od drugih (npr. LightSheer diodni u salonu Forma je jedan od kvalitetnijih)

Evo neke informacije:

Laser works best on pale skin and dark coarse hair. The closer you are to this combination (i.e. the lighter the skin and the more coarse and dark the hair), the better the results will generally be. Alexandrite long pulse and diode types of lasers work best on light-colored skin. Nd:YAG long pulse lasers are better and safer on darker skin (skin types IV and darker ). Since laser works by being attracted to and targeting the dark pigment, using an alexandrite or a diode laser on darker skin can result in skin burning or loss of skin pigment (hypo-pigmentation). Long pulse Nd:YAG lasers were created to cater to dark-skinned patients, so they are safer on the skin at settings that actually affect the hair than alexandrite and diode lasers.

TYPE I: Highly sensitive, always burns, never tans.
Example: Red hair with freckles or Albino

TYPE II: Very sun sensitive, burns easily, tans minimally.
Example: Fair-skinned, fair-haired Caucasians

TYPE III: Sun sensitive skin, sometimes burns, slowly tans to light brown.
Example: Darker Caucasians, European mix

TYPE IV: Minimally sun sensitive, burns minimally, always tans to moderate brown.
Example: Mediterranian, European, Asian, Hispanic, American Indian

TYPE V: Sun-insensitive skin, rarely burns, tans well.
Example: Hispanics, Afro-American, Middle Eastern

TYPE VI: Sun-insensitive, never burns, deeply pigmented.
Example: Afro-American, African, Middle Eastern

odredi si tip kože da znaš što bi ti odgovaralo!
Inače svi imaju neke svoje informacije i preporuke i govore da je njihovo najbolje na svijetu. Doktor kod kojeg sam ja bila na pregledu isto ima svoje favorite i govori da su najbolji ali tko bi ga znao.
ono što je problem kod nas je što većina ordinacija ima samo jednu vrstu lasera pa s njom i rade (čast izuzecima).I pričaju gluposti kao što je da je njihov laser jedini na svijetu koji trajno uklanja dlake a to nije istina, što je meni jedan doktor obećavao (ali nije htio na pismeno)........

Scorpion777
22.03.2007., 21:56
kolko otprilike dođe jedan tretman za lice Neodimij-yag-laserom kod dr kaliterne?

ne znam, treba ga nazvat i pitat
ali ga preporučujem

poliklinika poliderma
dr. dinko kaliterna
01/4828961

Scorpion777
22.03.2007., 21:59
što se tiče poliderme vidim da spominješ yag laser, on se inače koristi za
cure tamnije boje kože. ako si ti svjetlija onda to nije najbolje rješenje za tebe. U salonu Forma imaju diodni laser koji je jako dobar, žena koja ga radi je
dobro educirana i kod nje su ljudi imali dobre rezultate. Cijena ti ne bi trebala biti više od 1000kn jer je bikini otprilike 1200kn.
Nazovi polidermu i vidi koje još lasere ima jer ne vjerujem da ima samo jedan.
za svaki slučaj upiši u google laser hair removal i pročitaj malo informacije o laserima i IPL aparatima pa češ znati orijentirati se među informacijama.
također možeš upisati i samo ime lasera pa da vidiš kakvi su rezultati s njim i koliko su ljudi zadovoljni.

da li je ona dr. medicine?
dermatolog?

kurjoza
23.03.2007., 06:56
ne znam, treba ga nazvat i pitat
ali ga preporučujem

poliklinika poliderma
dr. dinko kaliterna
01/4828961

Bas me zanima koliko te Kaliterna placa!

Ili si ti mozda on :D

Ako jesi, mene zanima zasto bi mi (osim zbog love naravno) preporucio da dodem u bas njegov (tvoj) salon.

Jer koliko sam skuzila lasere tamo isto ne radi ON SAM, nego neke tete koje SIGURNO NISU DOKTORICE - eto - mislim bila sam i vidjela ;)

Doktor je OK; al brijem da bi neke stvari htio prebrzo u premalo vremena!

kokakoka
23.03.2007., 10:23

Ako jesi, mene zanima zasto bi mi (osim zbog love naravno) preporucio da dodem u bas njegov (tvoj) salon. pusti ti dinka, neka njega s nama ;) viš da neće na vruću čokoladu samnom :zubo:

Jer koliko sam skuzila lasere tamo isto ne radi ON SAM, nego neke tete koje SIGURNO NISU DOKTORICE - eto - mislim bila sam i vidjela ;)
radije nam pričaj o svojim iskustvima :cerek:

patientia
23.03.2007., 10:36
A je li Dinko skorpion po horoskopu?

Scorpion777
23.03.2007., 11:09

Ako jesi, mene zanima zasto bi mi (osim zbog love naravno) preporucio da dodem u bas njegov (tvoj) salon.

Doktor je OK; al brijem da bi neke stvari htio prebrzo u premalo vremena!

možda rade Triactiv, za celulit, ali Nd.yag sigurno ne

nisam kaliterna, da jesam imao bi dalmatinski naglasak tj. pisao bi na dijalektu:D

Scorpion777
23.03.2007., 11:10
pusti ti dinka, neka njega s nama ;) viš da neće na vruću čokoladu samnom :zubo:

radije nam pričaj o svojim iskustvima :cerek:

možda i hoću, ali nisam ti ja Dinko;)

thegirl
23.03.2007., 12:09
ova u Formi gospođa je Certified Professional Electrologist jer je valjda završila neke specijalizacije vani za elektrologa, inače je diplomirala na Kineziološkom faksu. po njenim edukacijama trebala bi biti najupućenija u lasere!

Ja se kladim da je Scorpio zastupnik neke tvrtke za neke laserske aparate?
Jesam u pravu????

Scorpion777
23.03.2007., 13:36
ova u Formi gospođa je Certified Professional Electrologist jer je valjda završila neke specijalizacije vani za elektrologa, inače je diplomirala na Kineziološkom faksu. po njenim edukacijama trebala bi biti najupućenija u lasere!

Ja se kladim da je Scorpio zastupnik neke tvrtke za neke laserske aparate?
Jesam u pravu????

ne ali radim za jednu takvu firmu, reklamirat neću, nit mi je u interesu nekog uzdizat, nekog oštetit, pišem općenito i samo ću o tehnologiji.

inače po zakonima u hrvatskoj i europi ne postoji zanimanje elektrolog, kineziolog isto nema veze baš sa laserima, a najmanje prihvatljivo zanimanje koje može koristiti lasere 4 klase je dr.medicine, sve ostalo je nadriliječništvo
IPL još ne spada u neke klase, ali 90% IPL jačih od25 J/cm2 ima već na sebi laser. znači za IPL je neće nitko proganjat. ali prvo oštećenje tkiva ili krvnih žila laserom i može prodat sve što ima da plati odštetu i kaznu.

kad nekom postane konkurencija prijavit će ju i gotova je
elektroliza dlake je nešto što može sad radit svaki kozmetičar, čak i ovi sa tečajima, to su samo iglice.

Scorpion777
23.03.2007., 13:39
inače firma LUMENIS od koje gospođa iz FORME ima aparat ne proizvodi kozmetičke lasere nego samo medicinske, a to nam govori da gospođa treba imat neke veze sa medicinom zar ne, dobro da nema Er.yag :zubo:

Splenda
23.03.2007., 14:56
Postoji više vrsta lasera: alexandrite, yag, rubi, diodni su neki od najpoznatijih; ali svaki od njih odgovara određenom tipu kože i dlačica. prema mojim informacijama za svijetliju kožu su najbolji alexandrite i diodni,
a za tamniju kožu se koristi najčešće Yag laseri

Inače frendica mi radi u centru za estetsku kirurgiju u NY gdje rade i s laserima tako da od nje kupim informacije i ona mi je dala neke članke.Kad sam bila kod nje išla sam bezveze na pregled kod doktora pa mi je on rekao da radim s alexandrite laserom. meni je koža dosta svijetla i imam tamnije dlačice. također postoje određene tvrtke čiji su laseri kvalitetniji od drugih (npr. LightSheer diodni u salonu Forma je jedan od kvalitetnijih)

Evo neke informacije:

Laser works best on pale skin and dark coarse hair. The closer you are to this combination (i.e. the lighter the skin and the more coarse and dark the hair), the better the results will generally be. Alexandrite long pulse and diode types of lasers work best on light-colored skin. Nd:YAG long pulse lasers are better and safer on darker skin (skin types IV and darker ). Since laser works by being attracted to and targeting the dark pigment, using an alexandrite or a diode laser on darker skin can result in skin burning or loss of skin pigment (hypo-pigmentation). Long pulse Nd:YAG lasers were created to cater to dark-skinned patients, so they are safer on the skin at settings that actually affect the hair than alexandrite and diode lasers.

TYPE I: Highly sensitive, always burns, never tans.
Example: Red hair with freckles or Albino

TYPE II: Very sun sensitive, burns easily, tans minimally.
Example: Fair-skinned, fair-haired Caucasians

TYPE III: Sun sensitive skin, sometimes burns, slowly tans to light brown.
Example: Darker Caucasians, European mix

TYPE IV: Minimally sun sensitive, burns minimally, always tans to moderate brown.
Example: Mediterranian, European, Asian, Hispanic, American Indian

TYPE V: Sun-insensitive skin, rarely burns, tans well.
Example: Hispanics, Afro-American, Middle Eastern

TYPE VI: Sun-insensitive, never burns, deeply pigmented.
Example: Afro-American, African, Middle Eastern

odredi si tip kože da znaš što bi ti odgovaralo!
Inače svi imaju neke svoje informacije i preporuke i govore da je njihovo najbolje na svijetu. Doktor kod kojeg sam ja bila na pregledu isto ima svoje favorite i govori da su najbolji ali tko bi ga znao.
ono što je problem kod nas je što većina ordinacija ima samo jednu vrstu lasera pa s njom i rade (čast izuzecima).I pričaju gluposti kao što je da je njihov laser jedini na svijetu koji trajno uklanja dlake a to nije istina, što je meni jedan doktor obećavao (ali nije htio na pismeno)........

thnx. type 4 sam :)

thegirl
23.03.2007., 17:31
samo sam se malo zafrkavala, nemoj se ljutiti Scorpio ali puno znaš o laserima
pa se zato pitamo!!!
što ti misliš da ona ne bi smjela raditi s laserima jer nije dr., što znači da ni dermatolozi ne bi smjeli ili ?!? nije mi onda jasno kako se može reklamirati (inače ona sebe na svojoj stranici svrstava pod elektrologa).Inače ona koristi didni laser kod sebe a ne IPL!!!!

Scorpion777
23.03.2007., 18:42
samo sam se malo zafrkavala, nemoj se ljutiti Scorpio ali puno znaš o laserima
pa se zato pitamo!!!
što ti misliš da ona ne bi smjela raditi s laserima jer nije dr., što znači da ni dermatolozi ne bi smjeli ili ?!? nije mi onda jasno kako se može reklamirati (inače ona sebe na svojoj stranici svrstava pod elektrologa).Inače ona koristi didni laser kod sebe a ne IPL!!!!

ne smije radit sa laserima koji prelaze 3 klasu lasera, 3. smije, 4. više nikako ne.
mora bit najmanje liječnik opće medicine, dermatolog, kirurg ili slično
elektrolog možda i postoji u americi, ali u europi ne postoji.
mislim da sam čak i upoznao gospođu, a ona se pravila glupa kad sam joj rekao da postoji zakon i da ona to ne smije radit
treba malo više znat šta sve može sa Nd.YAG-om, a može rezat tkivo, radit koagulaciju žila, palit tetovaže, nije nimalo ugodan kao što ti kažeš.

IPL se smije koristit, tu zakon nije jasan.
i na njemu su moguće komplikacije(eritemi, zadebljanja kože, opekotine)
ali tu dolazi u pitanje stručnost operatera

mislim da je vrh IPL-a da ga ne radi liječnik negdje oko 25 J/cm2
a dlake se mogu uklonit i sa manje već oko 12 J/cm .

Scorpion777
23.03.2007., 18:46
najbolje pitajte s kojim IPL-om rade, pa vi pitate mene i ja vam odgovorim

Tiare Flower
23.03.2007., 20:12
:confused:

Nemoj se ljutiti na gnjavaži od još jedne... Vidim da znaš puno o tome - da li možda znaš kakav je onaj IPL kojeg ima dr. Sanja Jeleković na Novoj cesti (Centar Skin)? Inače, ona isto nije dermatolog, završila je medicinu, ne znam je li opću praksu specijalizirala ili što... Čini mi se da je jedna od prvih kod nas uvezla taj IPL prije dosta vremena (možda 6-7 god.) i dosta se reklamirala, pogotovo tada, tako da si sigurno nešto čuo o tome i njenoj ordinaciji... Ja sam skidala neke hiperpigmentacijske mrlje kod nje prije 4-5 godina i bila sam prilično zadovoljna (za skidanje dlačica - ne, rezultati nisu bili nimalo trajni). Radila sam to dva puta: jednom onako generalka, a poslije možda dvije-tri upornije mrlje koje su ostale...
Sad bih opet išla kod nje skinuti neke novonastale pjege...možeš li mi reći je li to OK, nije previše ići više puta (sad je razmak dosta godina). Kaj mi se može desiti nešto opasno po kožu? Je li bolje da idem kod nje na taj IPL (nešto pišeš da su jači IPL aparati kao i laser) ili da idem negdje na neki jači laser? Inače sam idealni kandidat za to jer kažu da najbolje djeluje ljudima koji imaju jako svijetlu kožu (ja imam).

Pliz, reci mi ako nešto znaš o tome (što se hiperpigmentacije, a ne dlačica tiče). I hvala unaprijed! :) :) :)

Scorpion777
24.03.2007., 02:31
:confused:

Nemoj se ljutiti na gnjavaži od još jedne... Vidim da znaš puno o tome - da li možda znaš kakav je onaj IPL kojeg ima dr. Sanja Jeleković na Novoj cesti (Centar Skin)? Inače, ona isto nije dermatolog, završila je medicinu, ne znam je li opću praksu specijalizirala ili što... Čini mi se da je jedna od prvih kod nas uvezla taj IPL prije dosta vremena (možda 6-7 god.) i dosta se reklamirala, pogotovo tada, tako da si sigurno nešto čuo o tome i njenoj ordinaciji... Ja sam skidala neke hiperpigmentacijske mrlje kod nje prije 4-5 godina i bila sam prilično zadovoljna (za skidanje dlačica - ne, rezultati nisu bili nimalo trajni). Radila sam to dva puta: jednom onako generalka, a poslije možda dvije-tri upornije mrlje koje su ostale...
Sad bih opet išla kod nje skinuti neke novonastale pjege...možeš li mi reći je li to OK, nije previše ići više puta (sad je razmak dosta godina). Kaj mi se može desiti nešto opasno po kožu? Je li bolje da idem kod nje na taj IPL (nešto pišeš da su jači IPL aparati kao i laser) ili da idem negdje na neki jači laser? Inače sam idealni kandidat za to jer kažu da najbolje djeluje ljudima koji imaju jako svijetlu kožu (ja imam).

Pliz, reci mi ako nešto znaš o tome (što se hiperpigmentacije, a ne dlačica tiče). I hvala unaprijed! :) :) :)

a gle, ako ti je pomoglo odi ponovo, ako ne odi na laser, jako jednostavno

koliko ti je trajalo da nisi bez dlaka poslije tretmana, i koliko ti je trebalo tretmana za dlačice

inače se oni dosta dobro bore protiv mrlja jer znaju kombinirat sa mikrodermoabrazijom

Tiare Flower
24.03.2007., 10:35
a gle, ako ti je pomoglo odi ponovo, ako ne odi na laser, jako jednostavno

koliko ti je trajalo da nisi bez dlaka poslije tretmana, i koliko ti je trebalo tretmana za dlačice

inače se oni dosta dobro bore protiv mrlja jer znaju kombinirat sa mikrodermoabrazijom

Što se dlačica tiče, trajalo je možda max. mjesec dana, tako da trajnijeg rezultata nije bilo. Za koga to kažeš "oni se dosta dobro bore protiv mrlja"? Rekao si da je laser za skidanje hiperpigmentacije jači od IPL? Koja je onda prednost IPL, tj. zašto neki liječnici recimo nabave i rade s tim IPL, a ne s laserom? Thanks unaprijed na odgovoru!:o

lala
25.03.2007., 18:36
za ostale usuge ne znam, ali nijihov ipl je dovoljno jak i radi svoj posao.potrebno im je 4-5 tretmana
ako odete tamo bitno je da je gel koji stavljaju na kožu uvijek dosta hladan
cijene ne znam

Dovoljno jak za liječnika ili nekoga s završenom kozmetičkom školom ili tečajem?
Pitam zato što mi se čini da gospođa ima love za aparate a pojma nema o kemiji (provjereno)

ANTI
31.03.2007., 13:22
Kod koga u ZG da odem srediti dlačurde ispod pazuha? Koža mi je tip III. Najljepša hvala.

Scorpion777
04.04.2007., 18:45
Dovoljno jak za liječnika ili nekoga s završenom kozmetičkom školom ili tečajem?
Pitam zato što mi se čini da gospođa ima love za aparate a pojma nema o kemiji (provjereno)

ako ideš na ipl nema problema , ali ako ideš na laser tu nastaje problem jer nisam siguran i mislim da si u pravu , da oni nemaju liječnika koji s njim radi:flop:

Scorpion777
04.04.2007., 18:47
Kod koga u ZG da odem srediti dlačurde ispod pazuha? Koža mi je tip III. Najljepša hvala.

odi kod kaliterene
poliklinika poliderma

netko će možda pomislit da ga previše hvalim i preporučujem , ali on je za sada najeduciranija osoba u zagrebu, a i ima najbolju aparaturu(lasere) u zagrebu

ANTI
06.04.2007., 08:03
odi kod kaliterene
poliklinika poliderma

netko će možda pomislit da ga previše hvalim i preporučujem , ali on je za sada najeduciranija osoba u zagrebu, a i ima najbolju aparaturu(lasere) u zagrebu

Hvala Scorpion :)

lala
12.04.2007., 21:05
ako ideš na ipl nema problema , ali ako ideš na laser tu nastaje problem jer nisam siguran i mislim da si u pravu , da oni nemaju liječnika koji s njim radi:flop:

Već sam bila, hvala lijepa...Nego pretrpila bih ja i kozmetičarku s malo više logike u glavi...
Najgore od svega je što mi se čak čini da su negdje reklamirali da i liječnik dolazi ali to nije istina (jedino ako u mom slučaju moje bio skriven iza paravana):rolleyes:

To s liječnicima je izgleda običaj u nas, saloni se čak i otvaraju na njihovo ime a oni nikad ne dođu:flop:

LadyZg
04.05.2007., 13:13
Ja sam bila na laseru na 2 tretmana cijelih nogu i bikini zone (jedan tretman 3000 kn) i otišlo mi je 60% dlačica i još moram na 2 tretmana.
Prije 4 godine sam bila na laserskoj epilaciji lica i ništa mi se nije vratilo. Bila sam u 2 različite, ali provjerene ustanove gdje to rade liječnici-dermatolozi, a ne kozmetičarke sa tečajem i kvazilaserima.
Moja frendica je išla na IPL i dlačice su joj se vratile nakon cca 3 god.

snjoxi
04.05.2007., 15:07
Ja sam bila na laseru na 2 tretmana cijelih nogu i bikini zone (jedan tretman 3000 kn) i otišlo mi je 60% dlačica i još moram na 2 tretmana.
Prije 4 godine sam bila na laserskoj epilaciji lica i ništa mi se nije vratilo. Bila sam u 2 različite, ali provjerene ustanove gdje to rade liječnici-dermatolozi, a ne kozmetičarke sa tečajem i kvazilaserima.
Moja frendica je išla na IPL i dlačice su joj se vratile nakon cca 3 god.

a gdje si bila, koje su to ustanove?
ja sam bila kod gdje Jagode u Formi i samo ju mogu pohvaliti.
imala sam 3 tretmana ali morat cu ici ponovo, moje dlačurde nisu iskorjenjene :rolleyes: :cerek:

LadyZg
04.05.2007., 15:32
a gdje si bila, koje su to ustanove?
ja sam bila kod gdje Jagode u Formi i samo ju mogu pohvaliti.
imala sam 3 tretmana ali morat cu ici ponovo, moje dlačurde nisu iskorjenjene :rolleyes: :cerek:

Prije 4 god sam bila na Šalati u Centru za laser koji je u sklopu Dermatologije. Oni imaju nešto stariji i slabiji laser, ali za ono doba je to bilo super i novo. I naravno da rade liječnici (na pvt ti mogu dati ime dr kod koje sam ja išla).
Sad idem u Polidermu i tamo rade med.sestre, ali nikako na laser aparatu...meni uvijek radi dr. Već nakon prvog tretmana sam imala super rezultate, pogotovo na potkoljenicama i bikini zoni, a na koljenima više ni nemam dlačica (tu su bile dosta tanke, a taj novi laser uništava i tanke i svjetle dlačice i na tamnijoj koži, što laseri starije generacije nisu mogli).
Cijene tretmana su ti tu negdje...ja računam za cijele noge sa bikini zonom max 15.000 kn.

snjoxi
05.05.2007., 19:25
e moze ime od doktorice koja ti je na laseru radila, na pm. hvala ti :kiss:

beady
11.05.2007., 10:17
Pozdrav svima..i odmah na početku da vas sve pohvalim na korisnim savjetima. U sat vremena čitanja ovog foruma saznala sam više o laserskom uklanjanju dlačica nego iz svih časopisa skupa. :s Potaknuta vašim iscrpnim odgovorima, odlučila sam i ja da postavim koje pitanjce. :zubo:
Ajmo ovako, smatram da spadam u dlakaviji dio ženske populacije..i šta god ja radila protiv "my little black friends" one uzvraćaju dvostruko jače.:flop: posebno problematična područja su postali: brada:eek: , bikini zona i bedra. Uglavnom, shvatila sam da je jedino rješenje lasersko uklanjanje. Tip koze: 4, sklona prištićima, dlake: tammmne, hormonalni poremećaj: nema ga.
Pitanje glasi, s obzirom na godišnje doba i da sam par puta bila vec u solariju, da li je sad moguće započeti laserki tretman? ( napominjem da sam čitajući po forumu skužila da je ovo bolje za mene od IPL-a)
I također, gdje bi to bilo najpovoljnije i najkvalitetnije obaviti u Rijeci? :confused: Znam da je ovo dvoje u većini slučajeva obrnuto proporcionalno, al eto..ko pita.... :D
Svaki savjet je dobrodošao! Thanx!

beady
11.05.2007., 10:28
Pozdrav svima..i odmah na početku da vas sve pohvalim na korisnim savjetima. U sat vremena čitanja ovog foruma saznala sam više o laserskom uklanjanju dlačica nego iz svih časopisa skupa. :s Potaknuta vašim iscrpnim odgovorima, odlučila sam i ja da postavim koje pitanjce. :zubo:
Ajmo ovako, smatram da spadam u dlakaviji dio ženske populacije..i šta god ja radila protiv "my little black friends" one uzvraćaju dvostruko jače.:flop: posebno problematična područja su postali: brada:eek: , bikini zona i bedra. Uglavnom, shvatila sam da je jedino rješenje lasersko uklanjanje. Tip koze: 4, sklona prištićima, dlake: tammmne, hormonalni poremećaj: nema ga.
Pitanje glasi, s obzirom na godišnje doba i da sam par puta bila vec u solariju, da li je sad moguće započeti laserki tretman? ( napominjem da sam čitajući po forumu skužila da je ovo bolje za mene od IPL-a)
I također, gdje bi to bilo najpovoljnije i najkvalitetnije obaviti u Rijeci? :confused: Znam da je ovo dvoje u većini slučajeva obrnuto proporcionalno, al eto..ko pita.... :D
Svaki savjet je dobrodošao! Thanx!

LadyZg
11.05.2007., 11:24
Možda ti se više isplati doći u Zg jer na tretman ideš max 1 mjesečno. Nakon IPL-a se dlake vraćaju nakon 2-3 godine.
Laseri nove generacije uništavaju i svjetlije dlake i na tamnijoj koži...dakle solarij ne smeta. Također se ovi noviji koriste kroz cijelu godinu.
Ja idem na 3.tretman krajem 6.mj. i jako sam zadovoljna učinkom ova 2 tretmana (otišlo mi je min 60% dlaka).

thegirl
11.05.2007., 16:00
U Rijeci ti je bikini zona 1000kn kod zambellija i žgaljardića, a jedino se njima prepuštam jer su doktori. po mojim saznanjima zambelli ti je bolja opcija jer ti on ima dva lasera, jedan za svijetliju kožu a jedan za tamniju. Mislim da je važno ići kod nekoga tko ima više opcija jer nije svaki laser pogodan za svaki tip kože.
I jedna jako važna stvar, na laser se ide svakih 6-8 tjedana a ne četiri. Ovo s svakih mjesec dana je krađa novaca.
kad se obriješ i kad ti napravi laser nakon nekog vremena dlačice počnu otpadati i to traje između 20-25 dana, nakon toga ponovo počinu rasti. Moraš ostaviti dosta vremena da izrastu sve što je po mom osobnom iskustvu nemoguće u 30 dana.neke će dlačice brzo izrasti a druge neće. i općenito kažu da kasno nikad ne možeš doći na tretman samo rano!! i drži se toga!
pozdrav

beady
11.05.2007., 17:36
puno hvala na info.:top: i mislila sam da ću morat kod Zambellia, druge alternative koliko vidim, ni nema.

A to što kažete da treba čekat dok se ponovo ne pretvoriš u vukodlaka :afro: , mogao bi prestavljat mali problem po ljeti, zar ne?
između tretmana se smije samo brijat? ovo je 1. put da bi čak mogla biti sretna što imam brzorastuće bodaljke..:zubo:
i da, čisto informativno, prije nego odem na pregled, znate li cijenu za bradu? za sve vas koje ste se u jednom trenutku premišljale o cirkusantskoj karijeri...:bonk:

LadyZg
11.05.2007., 18:51
Što se tiče lasera na Šalati koje je već relativno star, tamo se ide svakih 4 tjedna. A kod novijih (Poliderma) rijeđe...ja sam na 2.tretman išla nakon 2 mjeseca, a sad na 3. idem nakon 3 mjeseca i onda još jedan u jesen.

lilly53
12.06.2007., 15:45
Evo ovo sam napisala na ZK, ali mozda nekog odavde bude zanimalo:

Ne znam kome se isplati ili ne ali BG-u ima jedan salon u kome se radi na IPL aparatu, navodno je nov uvezen, jedan tretman celih nogu sa preponama nesto manje od 100E.
E sad ako ste bas za to i ako procenite da vam je jeftinije doci ovde za tako vece povrsine..
Na manje povrsine verujem da se ne isplati... Bikini zona je nesto manje od 170kn po tretmanu (1700 din).
Znaci vama bi trosak za svaki tretman bio karta + cena tretmana.

LadyZg
13.06.2007., 12:54
Ja idući tjedan idem na 3. tretman (treba ih 3-5) i to cijele noge sa bikini zonom.
Najmanje 4 tjedna dlačice treba samo brijati ili skidati kremom.
Prije tretmana ih izbrijati do kože jer laser pali dlačice na površini pa mogu ostati ožiljci.
Meni je otišlo cca 60% u ova 2 tretmana. Na drugi sam išla nakon 2 mjeseca, a sada na 3. idem nakon 3 mjeseca. Ako će trebati i 4. onda će to biti pred kraj jeseni.
Ništa ne boli jer laser dosta hladi (naravno ovi novije generacije, ovisno gdje se odlučiš ići), jedino ako ti ostane koja neobrijana dlačica malo pecne, ali ništa strašno. Poslije nema crvenila niti ožiljaka.
Dlačice počnu nakon 2-3 dana rasti, a kako rastu tako ispadaju i ostaju prazne zone.

lilly53
13.06.2007., 16:00
E Lara hajde napisi kakve su ti dlacice bile i da li ides bas na light Sheer ili na IPL. Da li znas koje su razlike (osim u cenama). Ja se vec jako dugo lomim i nikako da odlucim :)

LadyZg
14.06.2007., 06:50
laser ti slabo koristi kod svijetlih dlacica. gotovo da i ne djeluje.
prije tretmana ih moras do 2 mjeseca brijati, a mozes misliti kak je to kad se radi o nausnici. zato bolje vosak, ionako kazes da se jako malo vide. ako su ti rijetke pocupaj ih pincetom.

Čista glupost...laseri najnovije generacije dijeluju i na svijetle dlačice i kod tamnije kože. Jedino postoji neki % osoba (manje od 10%) koje uopće ne reagiraju na laser, ali se ne zna zašto i to bez obzira na boju dlačica i boju kože.

EFEN
14.06.2007., 08:10
Laser ne reaguje na svetle dlacice jer ne prepoznaje pigmet!!
Sto je dlaka tamnija i jaca efekat ce biti bolji.Ja sam radila bradu i prezadovoljna sam.Posle samo dva tretmana 60% dlaka je nestalo.Tacno je i to da ova metoda nije trajno resenje vec odlaze rast dlake za nekoliko godina kada tretman treba ponoviti.Ja sam radila u inostranstvu tako da vam ne mogu reci tacnu cenu,medjutim isplati se u svakom smislu.
Dlake se ne smeju brijati niti cupati minimum mesec dana pre tretmana.Razmak izmedju tretmana je izmedju 4-6 nedelja.VRLO BITNO:NEMOJTE RADITI TRETMANE LETI JER MOZETE DOBITI FLEKE PO LICU ISTO VAZI I ZA SOLARIJUM.
Mene nije bolelo,mada zavsno od dela tela koji radite npr. nausnice i bikini zona su najosetljivije tako da tu ipak malo pecka.
Srecno

LadyZg
14.06.2007., 14:09
Sto je dlaka tamnija i jaca efekat ce biti bolji.Ja sam radila bradu i prezadovoljna sam.Posle samo dva tretmana 60% dlaka je nestalo.Tacno je i to da ova metoda nije trajno resenje vec odlaze rast dlake za nekoliko godina kada tretman treba ponoviti.Ja sam radila u inostranstvu tako da vam ne mogu reci tacnu cenu,medjutim isplati se u svakom smislu.
Dlake se ne smeju brijati niti cupati minimum mesec dana pre tretmana.Razmak izmedju tretmana je izmedju 4-6 nedelja.VRLO BITNO:NEMOJTE RADITI TRETMANE LETI JER MOZETE DOBITI FLEKE PO LICU ISTO VAZI I ZA SOLARIJUM.
Mene nije bolelo,mada zavsno od dela tela koji radite npr. nausnice i bikini zona su najosetljivije tako da tu ipak malo pecka.
Srecno

Gle, ne znam gdje si radila tretmane, ali sigurno nisi tamo gdje imaju najnoviju generaciju lasera. Ovo što ti pišeš odnosi se na lasere koji su bili prije par godina u upotrebi (ima ih i danas po nekim salonima i klinikama), no širiš dezinformacije. U Zg ima laser koji se može koristiti i ljeti i djeluje na sve vrste dlačica i sve boje kože.

Blowne
14.06.2007., 14:21
Srecno

Ovako, radila sam tretman laserom kod doktora. Nisam bila tako sretna, pa mi je trebalo puno tretmana zbog problema s hormonima pa su rasle i nove dlacice. Dlacice poslije 10-14 dana nakon tremana ispadnu i onda pocinju ponovno rasti, ne sve, svakim tretmanom se neke poptpuno uniste i onda samo brijanje ili krema. razmak izmedju tretmana je na pocetku svakih 6 tjedana, a kasnije rjedje.
Ja nisam dobila nikakve fleke,a nisam bas svijetla, a ljeti jako brzo dobijem boju bez obzira na visoki zastitni faktor i nikavih problema nisam imala.
Uglavnom zadnja 2 termina nisam platila jer mi je receno da je potrebno izmedju 4-6 tretmana,a 7 u rijetkim slucajevima, a ja sam bila vec na 9 i jos ih ima. tako ad sam se bunila i rekal da im ne dam vise ni centa jer prodaju krivu politiku, a ugledna su poliklinika ovdje.

Blowne
14.06.2007., 14:25
Bas se mora brijati prije tretmana ili se ne smije depilirati ni na koji drugi nacin?

Ne mora, ali imzedju tretmana ne zelis valjda okolo dlakava hodati? U biti par dana prije tretmana se ne smije brijati da se moze vidjeti sto se treba tretirati jer neke dlacice ne rastu vec nakon prvog tretmana, pa kad je sve obrijano ne vidi se i onda ti oni to obriju netom prije nego krenu s laserom.

LadyZg
14.06.2007., 15:38
Blowne dobro piše. Ja baš nemam hormonskih problema, no vjerujem da ih sve skinem da ću trebati 5 tretmana (računala sam sa 15.000 kuna).
Meni je doktor rekao da nema svrhe raditi svakih 6 tjedana jer je to bacanje novca, pa sam išla nakon 2, pa nakon 3 mejseca.
I meni su na nekim mjestima gdje su ispale narasle nove, no imam dosta praznih zona.
Inače, za one koji ne znaju, između tretmana dolazi u obzir samo brijanje ili krema kako je i rekla Blowne, no meni su rekli da je prije tretmana bolje obrijati nego skinuti dlačice kremom da ne bi došlo do neke alergijske reakcije ako krema ostane u porama. Isto tako prije tretmana ne smije se mazati mlijekom za tijelo, kremom, stavljati parfem i sl.
Ako ti zaostane koja neobrijana dlačica za vrijeme tretmana te zapecne, a ako nebi obrijala površinu koja se tretira dobila bi opekline jer laser pali dlačicu na površini kože.

patientia
14.06.2007., 15:41
Thx :)

Nina1986
14.06.2007., 15:45
a kolike su cijene jednog tretmana... jer... recimo meni su narasle dlacice nakon kontracepcijskih u podrucju ispod pupka...pa me zanima koliko bi kostao jedan tretman za tu povrsinu...

frincika
14.06.2007., 15:54
prije godinu dana skinula sam voskom nausnice i nakon depilacije izasla na sunce , i na tom mjestu su mi se pojavile male tamnije fleke, nije to sad bas nesto strasno, ali ja to vidim i strasno mi smeta. evo i nakon godinu dana jos mi postoje. zna li iko da li se mogu ukloniti i kako, please? tnx

LadyZg
14.06.2007., 15:56
Neke vrste ožiljaka se mogu skinuti laserom, a neke AHA kiselinama (preko zime). Pofotkaj to i mailaj u Polidermu, vjerujem da će ti doktor odgovoriti kako to skinuti.

LadyZg
14.06.2007., 15:57
Cijene su okvirno unaprijed određene po shemi "od-do". Ja cijele noge sa bikini zonom p laćam 3.000 kn/tretman. No kako se smanjuju dlačice, smanjuje se i cijena.

frincika
14.06.2007., 16:01
ladyzg hvala ti, uradicu to.
:kiss:

Blowne
14.06.2007., 16:01
Blowne dobro piše. Ja baš nemam hormonskih problema, no vjerujem da ih sve skinem da ću trebati 5 tretmana (računala sam sa 15.000 kuna).
Meni je doktor rekao da nema svrhe raditi svakih 6 tjedana jer je to bacanje novca, pa sam išla nakon 2, pa nakon 3 mejseca.
I meni su na nekim mjestima gdje su ispale narasle nove, no imam dosta praznih zona.
Inače, za one koji ne znaju, između tretmana dolazi u obzir samo brijanje ili krema kako je i rekla Blowne, no meni su rekli da je prije tretmana bolje obrijati nego skinuti dlačice kremom da ne bi došlo do neke alergijske reakcije ako krema ostane u porama. Isto tako prije tretmana ne smije se mazati mlijekom za tijelo, kremom, stavljati parfem i sl.
Ako ti zaostane koja neobrijana dlačica za vrijeme tretmana te zapecne, a ako nebi obrijala površinu koja se tretira dobila bi opekline jer laser pali dlačicu na površini kože.

da mora se obrijati, ali meni uvijek kazu da par dana prije ne brijem jer oni onda ne mogu vidjeti kakvo je stanje ako je sve obrijano,a kasnije to oni obriju i onda krece pec-pec. Mene to uvijek boli, a pogotovo svaki novi put je laser jaci tako da mi suze ponekad krenu.:o

LadyZg
14.06.2007., 16:22
da mora se obrijati, ali meni uvijek kazu da par dana prije ne brijem jer oni onda ne mogu vidjeti kakvo je stanje ako je sve obrijano,a kasnije to oni obriju i onda krece pec-pec. Mene to uvijek boli, a pogotovo svaki novi put je laser jaci tako da mi suze ponekad krenu.:o

Tako su i meni na Šalati, a u Polidermu idem sa obrijanim nogama. Oni na Šalati su imali one BIC žilete za jednokratnu upotrebu i toliko mi iziritirali lice da me je tjedan dana peklo i bilo crveno. A ja sad noge izbrijem sa Machom3 i ništa ne peče, ne crveni se :top:

EFEN
14.06.2007., 23:04
Lady zg, devojka koja mi je radila tretman ima i taj laser o kojem ti pricas,to je laser namenjen za svetliju i ridju dlaku,mahom za osobe koje zive u Skandinaviji.
Medjutim NIJE ZADOVOLJNA rezultatima,mnoge su musterije bile nezadovoljne i iskreno je zazalila sto ga je kupila.
Fleke se mogu ali i nemoraju dobiti izlaganjem na suncu i solarijumu no ipak je bolje spreciti nego leciti:top:
pozdrav

LadyZg
15.06.2007., 07:02
Laseri nekako idu po generacijama i brojevima, no ne znam kako pa neću pisati gluposti. Jedino što znam da zadnji laseri tretiraju sve dlačice na svim kožama u svim godišnjim dobima. Ja sam išla na stariji i na taj novi laser i rezultati su mi jednaki...u 2 tretmana mi je otišlo min 60% dlačica sa nogu. No kako već napisah, određeni % ljudi uopće ne reagira na laser, ali se ne zna uzrok. Svaki odlazak je rizik jer ti lijepo kažu da nema povrata love jer ne garantiraju uspjeh, nego ti samo nabroje statistike.
Ja trenutno neidem u solarij jer želim da mi koža bude što svjetlija prije tretmana idući tjedan, no ipak sam nešto boje uhvatila...javim rezultate.

asdfasf
03.07.2007., 17:26
ja planiram laserom ukloniti prvenstveno dlake na prsima i trbuhu...i na trapezu imam poneki hibrid...ledja gotovo da i nemam...ali bi htio maknuti sa prepona, anusa, i tak toga...jel to bed njima radit ? jel rade to uopce? :D mrzim dlake....zelim ih imati iskljucivo na trepavicama i obrvama i tih par milimetara na glavi i to je to..

nobady's angel
05.07.2007., 05:39
ja bi htjela ići na uklanjanje dlačica sa trbuha...onu malu stazicu...
kolko bi došlo sve skupa...i na kolko bi tretmana morala ići...
i rekla mi je žena u mom kozmetičkom da se to radi tek na jesen?:confused:
pitanje je...zašto baš na jesen...
a meni bi tak trebalo ovo ljeto....ah...do tad ću ih očito morat brijat...a od toga imam one prištiće male...:tuzni:
pomoć...:moli:

LadyZg
05.07.2007., 07:51
Ma glupost...radi se i po ljeti (nekadašnji laseri su tražili svjetlu kožu i nije se smjelo nakon lasera bar mjesec dana na sunce)...ali ti trebaju bar 3 tretmana tako da si se malo kasno sjetila.
Cijene se razlikuju, pa je najbolje da to telefonski provjeriš.

Katrin
05.07.2007., 13:58
ja bi htjela ići na uklanjanje dlačica sa trbuha...onu malu stazicu...
kolko bi došlo sve skupa...i na kolko bi tretmana morala ići...
i rekla mi je žena u mom kozmetičkom da se to radi tek na jesen?:confused:
pitanje je...zašto baš na jesen...
a meni bi tak trebalo ovo ljeto....ah...do tad ću ih očito morat brijat...a od toga imam one prištiće male...:tuzni:
pomoć...:moli:

mislim da je razlog zbog kojeg se ne radi ljeti taj sto postoji mogucnost stvaranja pigmentacijskih mrlja na tretiranom mjestu zbog izlaganja suncu. to je onak, preventivno.

dlake nemoj brijati, skini ih trakama s voskom ili odi u kozmeticki.

lala
11.07.2007., 15:01
Slažem se s ovim da ne ideš ljeti, ne igraj se s mrljama, laser je moćna stvarčica i vidjela sam loše posljedice:flop:

ali, što se brijanja tiče,
mislim da je prije lasera bolje se brijati nego čupati ( da se ne izgubi "puteljak" do korijena), jačanje dlaka je dobro, bar za ovaj tip lasera na kom sam ja bila ( di su me čak oni izbrijavali u salonu da male kao ojačaju)

ŠAŠAVA LUDICA
22.07.2007., 13:07
stvarno ne znam na koji forum da otvorim ovu temu....

zanima me koliko bi koštale laserske depilacije na području Hrvatske.....i naravno dali su učinkovite i koliko traju?

grazie!!!!

evelyn
22.07.2007., 15:08
Bok!Zanima me slije li se ici na lasersko uklanjanje dlacica ako se pije kontraceptiv Yasmin?I ako ne,zasto?

LadyZg
23.07.2007., 12:17
Ne znam zašto neke forumašice ovdje šire dezinformacije i podatke koji su vrijedili nekada i zašto brkaju IPL i laser, te pripremu za oba aparata i tretmane.
Tehnologija se u nazad par godina jako razvila i današnji laseri tretiraju i plave dlačice, pa je "ojačavanje" dlačica čista besmislica.
Isto tako ostavljanje ožiljaka, hiperpigmentacije i sl. Posljedice ostavljau ljudi koji nisu obučeni za rad laserom i skure kožu (npr. jedan poznati zagrebački salon ima stariji laser, a klijentice dolaze sa neobrijanim nogama pa laser pali dlačice na površini i stvara opekline i mrlje).
Dlačice se najmanje 28 dana prije tretmana isključivo briju ili skidaju kremom iz razloga da sve dođu u isti nivo/fazu jer kad počupamo voskom dlačice i one počnu rasti to nisu nužno sve one koje smo počupali, nego i one koje su u trenutku čupanja bile u ispod nivoa površine tretirane kože.
Za vrijeme odlazaka na laser se može piti hormonski kontraceptiv, a za Yasmin sam 100% sigurna jer ga ja pijem, a kada sam išla na tretman ispunila sam upitnik gdje te pita što od lijekova trošiš.
U Zagrebu lasera ima na više mjesta, a između ostalog i KBC Zagreb na Šalati u sklopu dermatologije, ali tretmani ne idu na uputnicu nego se plaćaju.
Privatnih poliklinika, dermatoloških ordinacija i kozmetičkih salona ima raznih i ne bi ulazila u njihovu kvalitetu i pouzdanost. Kad sam odlučila ići na tretmane dobro sam se raspitala, uposredila cijene, rezultate, preporuke i sl. i odabrala mjesto. Jako sam zadovoljna rezultatima.
Što se tiče cijene, one se formiraju u nekim rasponima "od-do" za različita područja prema površini i gustoći dlačica, pa prema tome i broju potrebnih laserskih impulsa.
Rezultati su individualni i ima neki % ljudi koji ne reagiraju na laser, bez obzira na boju kože i dlačice.
Dužina tretmana ovisi o površini...meni za cijele noge i bikini zonu tretman traje oko 45 min. Do sada sam bila na 3 i još idem na zadnji u 9.mj.

rubylife
23.07.2007., 14:15
Ne znam zašto neke forumašice ovdje šire dezinformacije i podatke koji su vrijedili nekada i zašto brkaju IPL i laser, te pripremu za oba aparata i tretmane.
Tehnologija se u nazad par godina jako razvila i današnji laseri tretiraju i plave dlačice, pa je "ojačavanje" dlačica čista besmislica.
Isto tako ostavljanje ožiljaka, hiperpigmentacije i sl. Posljedice ostavljau ljudi koji nisu obučeni za rad laserom i skure kožu (npr. jedan poznati zagrebački salon ima stariji laser, a klijentice dolaze sa neobrijanim nogama pa laser pali dlačice na površini i stvara opekline i mrlje).
Dlačice se najmanje 28 dana prije tretmana isključivo briju ili skidaju kremom iz razloga da sve dođu u isti nivo/fazu jer kad počupamo voskom dlačice i one počnu rasti to nisu nužno sve one koje smo počupali, nego i one koje su u trenutku čupanja bile u ispod nivoa površine tretirane kože.
Za vrijeme odlazaka na laser se može piti hormonski kontraceptiv, a za Yasmin sam 100% sigurna jer ga ja pijem, a kada sam išla na tretman ispunila sam upitnik gdje te pita što od lijekova trošiš.
U Zagrebu lasera ima na više mjesta, a između ostalog i KBC Zagreb na Šalati u sklopu dermatologije, ali tretmani ne idu na uputnicu nego se plaćaju.
Privatnih poliklinika, dermatoloških ordinacija i kozmetičkih salona ima raznih i ne bi ulazila u njihovu kvalitetu i pouzdanost. Kad sam odlučila ići na tretmane dobro sam se raspitala, uposredila cijene, rezultate, preporuke i sl. i odabrala mjesto. Jako sam zadovoljna rezultatima.
Što se tiče cijene, one se formiraju u nekim rasponima "od-do" za različita područja prema površini i gustoći dlačica, pa prema tome i broju potrebnih laserskih impulsa.
Rezultati su individualni i ima neki % ljudi koji ne reagiraju na laser, bez obzira na boju kože i dlačice.
Dužina tretmana ovisi o površini...meni za cijele noge i bikini zonu tretman traje oko 45 min. Do sada sam bila na 3 i još idem na zadnji u 9.mj.

A koliko ti naplate cijele noge i prepone, pitam jer bi ja bas to trebala?

I moze li mi netko preporuciti mjest u Splitu gdje bi moga otici na lasersku, nesto provjereno?

LadyZg
23.07.2007., 17:14
Ja u Zg plaćam 3.000 za cijele noge i prepone, a cijene su od 2.200-3.000 mada mi nije baš najjasnije kako to tarifira...nekima daje popuste, nekima gratis tretmane. Na Šalati je nešto skuplje.
IPL je jeftiniji od lasera, ali nakon 2-3 god se dlačice vrate...bila moja frendica i nije zadovoljna.
Za St ne znam niti jedan salon/polikliniku/ordinaciju.

Flower24
24.07.2007., 12:44
Eto, mene zanima dal netko ima iskustva s ovim kozmetickim salonom-usluga,kvaliteta.Posebno me interesira IPL epilacija kod njih-dal to ista valja kod njih,cijena im je dosta prihvatljiva, a i nalaze se u centru grada.Jel ima itko kakvi iskustava s time?
Unaprijed hvala na odgovorima...lijep pozdrav

lala
24.07.2007., 19:55
A koliko ti naplate cijele noge i prepone, pitam jer bi ja bas to trebala?

I moze li mi netko preporuciti mjest u Splitu gdje bi moga otici na lasersku, nesto provjereno?

Ja sam ti bila u Gorici, sad imaju sniženje navodno...ali ti njih ne preporučam:zubo: .
(Možda onu mlađu curu, kći, majku-vlasnicu nikako, ne barata baš najbolje, ako ovo čita, nek se ne ljuti:zubo: )
Svakome bih preporučila ipak liječnika, ne kozmetičarku.
Mislim da su i na Firulama počeli to raditi, znam da su popljuvali Marasovića po novinama kad je kupio laser

lala
24.07.2007., 20:03

.

Ako misliš na moje informacije, ne izmišljam :rolleyes:
ali i možda je stvarno to i vrijedilo nekada,
jer sam zbilja to radila kad u ST tek stigao taj aparat (prije par godina):) .

I da, rečeno mi je da ne ide kod svijetlih dlaka, nego tamnih u kombinaciji svijetle kože. Poslije su dobili neki koji skida i njih.

I pod obavezno, čak sam morala potpisati, se ne smije izlagati suncu.
(šta se sada zbilja smije?)

A gle vraga, ipak su me opekli oni u salonu, izgledalo je strašno ali danas se ne vidi.

lala
24.07.2007., 20:06
Ja u Zg plaćam 3.000 za cijele noge i prepone, a cijene su od 2.200-3.000 mada mi nije baš najjasnije kako to tarifira...nekima daje popuste, nekima gratis tretmane. Na Šalati je nešto skuplje.
IPL je jeftiniji od lasera, ali nakon 2-3 god se dlačice vrate...bila moja frendica i nije zadovoljna.
Za St ne znam niti jedan salon/polikliniku/ordinaciju.

Ovo je jako jeftino onda, naime, za noge i prepone su uzimali 12.000 kn ! Meni se ništa nije vratilo (ono što je obavila, a nije sve)

lala
24.07.2007., 20:10
Bok!Zanima me slije li se ici na lasersko uklanjanje dlacica ako se pije kontraceptiv Yasmin?I ako ne,zasto?

Ovisi zbog čega piješ Yasmin, sad to nema veze s aparatom,
ali ako je PCOS u pitanju,
neće ti laser spriječiti rast dlaka, novih (jedino da se hormoni nekako smire)
pa vidi jel se isplati (mislim da ne)

LadyZg
24.07.2007., 20:38
3.000 je po tretmanu, a ukupno ih treba do 5...znači u totalu me može koštati i 15.000 kn.
Na zadnjem tretmanu sam bila već dosta pocrnila od sunca i sve je bilo ok. Iako mi nije najbistrije zašto su na nekim mjestima sve svjetle dlačice otišle (na koljenima), a na nekima ne (vanjska strana bedara), a isto je i sa tamnima...na bikini zoni imam još par otočića...nije strašno, ali je ipak ostalo...tako da mi uopće nije jasno kako (ne)djeluje na svjetle i tamne.
Ja sam prije 3-4 godine išla na Šalatu za lice i tamo je vrijedilo to sa suncem i svjetlom kožom. Ja sam išla u zimi i morala sam koristiti najmanje 30 SPF, prve dane nakon tretmana uopće ne na sunce ni sa zaštitom, mazala sam antibiotikom 3 dana, ali sam i imala crvene flekove bar 24 sata, a sada ništa.
Inače znam dosta cura koje su išle na različita mjesta i imale različite rezultate za različite novce, ali ja nikada ne bi išla na jeftiniji tretman kod neke kozmetičarke i sl., samo kod liječnika koji zna što radi.
Yasmin je niskohormonalna tableta i nije joj prva zadaća rješavanje hormonalnih problema kao Diane 35 (ja sam prvo njih pila), no one dlačice koje su već tu laser će uništiti. Možda je najbolje na par mjesta pitati dermatologa, ginekologa, endokrinologa, pa tek onda odlučiti što napraviti.

thegirl
25.07.2007., 15:52
Meni prvo pada na pamet da ti neka mjesta nije dobro uhvatio s laserom.Jer ako imaš tako dobre rezultate s svijetlijim dlačicama onda bi na bikini trebalo ići dolje bez problema.
jesi li mu napomenula da imaš dijelove koji slabije reagiraju? jer s obzirom da ti radi cijele noge i prepone ne bih se čudila da nešto promaši.Da li su ti ti na tim dijelovima opadale dlačice nakon lasera ili ne?

lala
25.07.2007., 16:33
3.000 je po tretmanu, a ukupno ih treba do 5...znači u totalu me može koštati i 15.000 kn.
Na zadnjem tretmanu sam bila već dosta pocrnila od sunca i sve je bilo ok. Iako mi nije najbistrije zašto su na nekim mjestima sve svjetle dlačice otišle (na koljenima), a na nekima ne (vanjska strana bedara), napraviti.

Koliko ja znam, itekako je važno u kojoj fazi su dlačice tretirane.
A i ova unutrašnja strana bedara mi miriše na hormone...osim ako ti nije genetski (govorim iz svog PCOS iskustva, ja sam ih tu dobila tek nakon 28.:mad: )
Skužila sam i koliko je kozmetičarka ili tko već rukuje s tim važna. Dvije su mi radile i razlika je bila ogromna. Odmah na licu mjesta sam skužila kako ova druga to temeljitije prolazi (po pucketanju). Glupa sam bila što nisam insistirala na toj drugoj.

bananarama
25.07.2007., 19:09
kako si skužila da radi temeljitije od druge?po kakvom pucketanju?

lala
25.07.2007., 19:37
kako si skužila da radi temeljitije od druge?po kakvom pucketanju?

Koliko se sjećam, osjetila bih nešto, a jednom me i jako boljelo, iako su govorili o bezbolnosti.

LadyZg
26.07.2007., 15:36
Meni su sigurno sve dlačice bile u istoj fazi jer sam ih 6 mj. prije prvog tretmana isključivo samo brijala.
O preciznosti ne mogu govoriti jer kad ležiš, a laser dosta puše hladan zrak zbog hlađenja i ne osjetiš točno svaki cm kože gdje prolazi.
Do sada su mi cca 8-10 dana nakon tretmana dlačice počele ispadati, no iako sam na tretmanu bila prije mjesec dana neke još uvijek ispadaju.
I mene na nekim mjestima malo zapecne, ali je to jako daleko od neugodnog i bolnog peckanja koje se teško izdrži.

thegirl
26.07.2007., 18:05
Nepomeni mu da imaš dijelove koji nisu uspjeli pa nek malo obrati pažnju oko toga!
Inače, ovo što govoriš o opadanju je razlog zašto se ide otprilike svakih 6 do 8 tjedana, pa čak i više na laser. U mjesec dana ne uspiju sve izaći i ponovo početi rasti nove da ih izbriješ. Vidim da su vama većinom to i preporučivali, a ovdje u Ri uredno govore svakih 4 tjedna. ja sam se morala svađati s jednim kirurgom oko toga pa sam odustala od njega. pa i budala zna da ti laser nema šta opaliti ako dlačice nisu ni počele rasti!!!

beady
26.07.2007., 18:20
Moje iskustvo s boli je pomalo drukcije...Inace ne smatram da imam nisku toleranciju na bol, dapače. Ali valjda zbog izrazito jakih dlaka, meni je cijeli postupak dosta bolan. Na većini nogu je izdrživo, ali bikini zona me dotukla...morali smo radit s pauzama jer sam se trzala i jaukala od boli.

Bila sam na 2 tretmana dosada i to na Nd-yag laseru koji djeluje na svjetle i tamne dlačice, bez obzira na boju koze. Meni nažalost nema tako dobrih rezultata zasada. Nakon 1. tretmana mozda 15% dlacica je otpalo, iako su crne i jake, što bi trebalo znaćiti veću uspiješnost. Rezultate 2. tretmana još očekujem, al zasada je također slab rezultat. Postoji određen postotak ljudi koji slabije reagiraju na laser, nadam se da nisam medju njima.

Inače, isla sam na tretman cijelih nogu + bikini + brada. i kod brade vidim veću uspiješnost nego na nogama. Sve skupa sam platila 3200 kn po tretmanu, i zbog tog pothvata sam se uputila u Zg jer bi me u Ri došlo barem 1000 kn skuplje.

LadyZg
26.07.2007., 18:43
Ja sam na 2. tretman išla nakon 2 mjeseca, a na 3. nakon 3 mjeseca. Sada na 4. idem opet nakon 3 mjeseca...dakle Dr nije takav da naručuje svaka 4 tjedna samo da pobere lovu. Meni je rekao da je češće dolaženje samo bacnje novca.

thegirl
27.07.2007., 10:40
@beady
inače u člancima o laseru tako i govore,generalno negdje oko 20% dlačica uništava svaki put
ali ovo s boli, svaka čast što izdržiš to, mene nije jako bolilo. inače, kakve si puti?

rubylife
27.07.2007., 16:06
Dakle, odluka je pala, na jesen odlucno krecem na lasersku depilaciju, pripremila sam se psihicki i donekle financijski za ta pothvat, najvise su mi pomogli savjeti i iskustva forumasica i forumasa.
Ali neznam gdje u Splitu mogu napraviti lasersku, cula sam samo da to radi Studio Gorica, ali nemam nikakav feetback, ali ne vjerujem da u Splitu nema vise salona, poliklinika..itd., gdje mogu reci zbogom svojim uzasnim dlakama!
Zato, molim vas za pomoc!

beady
27.07.2007., 19:18
Ako svaku put ode 20% onda mi ne gine 5. tretmana. Čista matematika :D
Ipak ja sam čula za veći postotak...no, nema pravila, izgleda.:confused:
A što se tiče puti..nisam izrazito svjetla, a tamna nisam. Znaci nesto srednje.

LadyZg
27.07.2007., 20:02
To sa puti i nema neke veze...ja sam za prva 2 tretmana bila svjetla, a najbolji rezultat mi je nakon 3. kad sam već bila dosta crna od sunca.

miseducata
27.07.2007., 22:22
nikako kod gorice...ta žena je katastrofa,neprofesionalna i lažljiva...viruj mi,ja sam kod nje radila bio tetovažu,neke cure su radile lasersku i bile nezadovoljne a opelješene...
mislim da ti to rafi još salona u splitu,estetica moderna-nisam sigurna da se tako zove...tamo to radi neka doktorica...proguglaj malo..nije gorica jedina, samo se reklamira ka jedina.

zviri
27.07.2007., 22:25
Ima ti salon u Fregati, ali ne znam kako se zove, mislim Anđela,ali nisam sigurna.Tamo dolazi (bar je dolazio prije 4 god kad sam je ja radila) dr. iz Rijeke.
Koliko sam vidila,Gorica ima isti ap kao taj kojim je meni rađena laserska.
Ja spadam u grupu onih koji su skeptični prema "Gorici", al sve se razmišljam otić kod nje na depil šećernom pastom.

zviri
27.07.2007., 22:26
Meni je i Est.moderna očajna, tamo sam bila na najlošijoj i najneprofesionalnijoj pedikuri ikad!

miseducata
27.07.2007., 22:46
Ima ti salon u Fregati, ali ne znam kako se zove, mislim Anđela,ali nisam sigurna.Tamo dolazi (bar je dolazio prije 4 god kad sam je ja radila) dr. iz Rijeke.
Koliko sam vidila,Gorica ima isti ap kao taj kojim je meni rađena laserska.
Ja spadam u grupu onih koji su skeptični prema "Gorici", al sve se razmišljam otić kod nje na depil šećernom pastom.

je,anđela..tamo sam bila u solariju i masažama....čine mi se ok..možda bi čak tamo najprije išla na lasersku...ovo za esteticu modernu sam isto čula sve ok,pa ne znam..al gorica...no way..:cool:

bananarama
29.07.2007., 20:30
@ ladyZg, zanima me kad govoriš o svjetlijim i slabijim dlačicama koje si uspjela skinuti; ja bih s trbuha skidala dlačice, nisu jake (ni približno bikini zoni i nogama) i srednje tamne su ali dosta se vide, da li bi to uspjelo? kad sam se raspitivala malo svi govore da dlake moraju biti jake i tamne. kako se zove taj laser na koji ideš i gdje ga ima?

LadyZg
30.07.2007., 09:59
@ ladyZg, zanima me kad govoriš o svjetlijim i slabijim dlačicama koje si uspjela skinuti; ja bih s trbuha skidala dlačice, nisu jake (ni približno bikini zoni i nogama) i srednje tamne su ali dosta se vide, da li bi to uspjelo? kad sam se raspitivala malo svi govore da dlake moraju biti jake i tamne. kako se zove taj laser na koji ideš i gdje ga ima?

Poslala sam ti PM.

Flower24
30.07.2007., 12:44
Zar nitko nije bio u tom salonu?

lala
30.07.2007., 16:24
nikako kod gorice...ta žena je katastrofa,neprofesionalna i lažljiva....

:zubo: jel stara šefica ili mlada?
U svakom slučaju izgleda da nisam jedina, bit će od tuda ova akcija od 50 posto popusta :rolleyes:

Šima
02.08.2007., 08:30
Ne da mi se sad citat cijelu temu.
Jel ima tko info o salonima koji nude ovu uslugu u Splitu?

aurora-s
03.08.2007., 12:34
nikako kod gorice...ta žena je katastrofa,neprofesionalna i lažljiva...viruj mi,ja sam kod nje radila bio tetovažu,neke cure su radile lasersku i bile nezadovoljne a opelješene...
mislim da ti to rafi još salona u splitu,estetica moderna-nisam sigurna da se tako zove...tamo to radi neka doktorica...proguglaj malo..nije gorica jedina, samo se reklamira ka jedina.

Ljudi bila sam i ja kod Gorice na 2 tretmana laserom za nadusnicu, prije 6 godina. Meni je uzela 1000KN, dlake se jesu prorijedile, ali zato što sam ostala trudna (hormoni, prorijedile su se i na nogama), čim sam rodila morala sam ponovo čupat brkove.

Gorica je neprofesionalna i greza, prvo ti obeća da će sve rješit u 3 tretmana (tada je to koštalo 1400KN), a na kraju sve cure u čekaoni dolaze 6. ili 7.put, (a tada je svaki tretman košta 400KN a prvi 600KN).

Ne bi više kod nje ni da daje mukte

Rozea
01.09.2007., 22:13
Bok,dali itko od vas bio kod dr.Kaliterne,kakve su cijene kod njega i kakvi su rezlutati?(nisam čitala sve prijašnje postove pa neznam dali ga je netko spominjao).

super_sonic
02.09.2007., 01:14
ah,ovo mi se jako sviđa :p već odavno s frendicama planiram da ćemo od prve plaće skupa otići na lasersko uklanjanje svih dlaka s tijela :rofl:

lala
02.09.2007., 22:22
ah,ovo mi se jako sviđa :p već odavno s frendicama planiram da ćemo od prve plaće skupa otići na lasersko uklanjanje svih dlaka s tijela :rofl:

:rofl: evo i ja prilažem ovog smajlića na ovo podcrtano :zubo:

ne želim bit skeptik u slučaju da su te prve plaće menagerski ugovori ili zastupničke (Sabor) plaće, inače bi za taj pothvat tribalo više od jedne plaće...
moje prije i ja planiramo kupit taj laser, naime, kad smo zbrojile račune, shvatiš da se to isplati:cool:

Rozea
02.09.2007., 22:58
:rofl: evo i ja prilažem ovog smajlića na ovo podcrtano :zubo:

ne želim bit skeptik u slučaju da su te prve plaće menagerski ugovori ili zastupničke (Sabor) plaće, inače bi za taj pothvat tribalo više od jedne plaće...
moje prije i ja planiramo kupit taj laser, naime, kad smo zbrojile račune, shvatiš da se to isplati:cool:

U pravu ste,svaka čast.:s

super_sonic
02.09.2007., 22:59
koliko to dođe uopće? nije to valjda tako skupo,ili ... :misli:

lala
02.09.2007., 23:02
Misliš na tretman? Ili aparat?:zubo:

Nećemo kupiti aparat, iako bi se on sam isplatio za nas deset-dvadeset, jedino što bi trebalo još nekoga stipendirati za na medicinu....
naravno, Gorica i slične su završile tečaj, ali vidimo kako se to ne isplati na kraju...

mightychick
03.09.2007., 11:01
žene ajmo preporučiti ordinaciju, ne kozmetički salon(dakle doktora) u Zagrebu ili okolici koji radi sa laserom i to dobro!

kokakoka
03.09.2007., 11:46
e jebenti, čitam ove komade koji uleću sa spikom "ne da mi se čitati, jel mi može reć netko to i to..." :rofl: curke, jel vama zaista stalo da se riješite dlačurda? ak je, jel tako teško pročitati par stranica foruma? na temi na kojoj su odgovorena SVA vaša pitanja. možete li to zamisliti? :rofl::rofl::rofl:

LadyZg
03.09.2007., 12:16
Nabavna cijena lasera je od 200.000,00$ na gore + carina i porez. Obuka je for free u Njemačkoj (najbliža lokacija za Hrvatsku).

LadyZg
03.09.2007., 12:18
U Zg su dobra 2 mjesta. Da ne ispadne da reklamiram odgovore šaljem na PM...imam dobro iskustvo sa oba.
Isto tako za 3 mjesta loše iskustvo...bile moje frendice.

bananarama
03.09.2007., 13:01
@ladiZg Naručila sam se za depilaciju i rekli su mi da se obrijem tri dana ranije. kako je kod tebe bilo?

kokakoka
03.09.2007., 13:06
o jebalo vas reklamiranje ne reklamiranje.....

onda se o ničemu ne treba pisati, jer je sve reklama. dajte, alo, razmjena informacija, to je, među ostalim, svrha foruma, a ne ova spikica - dajte na PM.

LadyZg
03.09.2007., 13:20
Ok, ok...pozitiva bolnica Šalata (dr.Zrinka Bukvić-Mokos) i Poliderma (dr.Kaliterna). O negativi ipak ne bih javno.

kokakoka
03.09.2007., 13:23
O negativi ipak ne bih javno.

ja ću se samoubit :bang:

:moli::moli::moli::moli::moli:

lala
03.09.2007., 15:26
Nabavna cijena lasera je od 200.000,00$ na gore + carina i porez. Obuka je for free u Njemačkoj (najbliža lokacija za Hrvatsku).

Oho!
Izgleda da bi bilo pametno pronaći još dlakavih prijateljica, možda na forumu o PCOS-u...:zubo:
Mislim da sam u spomenutom salonu:cool: vidjela potvrdu o obuci u Italiji (off topic)

beady
04.09.2007., 16:25
Evo ja iz Rijeke sam išla kod Kaliterne ( i još uvijek idem), jer je u Rijeci jedini Žgaljardić. Više mi se isplati tramakat gore do Zg :driver: nego platit ca. 1400 kn vishe po tretmanu u Ri.:confused: O ljubaznosti osoblja samo pohvale, a mislim da je kod mene uspijeh tretmana malo slabiji zbog izrazito dlakave situacije ( iako kažu da je to prednost). zasad je otpalo 40% po slobodnoj procjeni. Ovaj mjesec idem na 3. tretman i cure drž'te mi fige da neće bolit ko zadnji put..:cry:

bananarama
10.09.2007., 14:47
Evo mene s prvog tretmana laserom bikini zone. Išla sam kod Zambelija u Ri. Sama sam odredila da mi skida sve do 1500kn pa sam napravila cijelu bikini zonu do pola unutrašnje strane bedara + gratis mi je napravio dio ispod pupka.
Stvarno je bolilo, nisam to očekivala.Doktor je odličan, svaka pohvala..
Sljedeći put idem za 7 tjedana!!!

lara21
15.09.2007., 18:27
što laser tako jako boli? ja sam mislila da je to bezbolno, kvragu
znači, kod zambelija je ok?
a kako idu cijene, po minutama ili ima određeno za svaki dio tijela koliko dođe?
i što treba više tretmana, jedan put nije dosta?

bananarama
15.09.2007., 18:36
Prvo što mi je doktor rekao je da ako su mi rekli da ne boli, lagali su. Ipak nisam očekivala tako jaku bol. To opet ovisi o dijelu tijela koji se radi i o tipu dlaka (ako su jake i crne više boli). Ipak izdržljivo je jer se radi sa stankama.
Treba oko 4-6 puta ali ovisi od osobe do osobe.
Bikini je 1000 kn a za ostalo nisam sigurna, naplaćuje se po površini tijela.
tretmani se rade svakih 6-8 tjedana za bikini, a za noge i duže.
i doktor mi je o.k. jer radi jako detaljno i vrlo je ugodan....

lara21
15.09.2007., 18:48
zato što ste uptavo naletile po kozmetičkim salonima koji uopće nemaju dosta jake aparate:zubo:

za 450 kuna bikini u RI ima u EStetskom centru Saša R.
tel: 051/331-855

ja baš pokušavam saznat nešto o tom centru,
imaš možda kakva iskustva s njima?
jesu ok?
jel imaju laser ili?

lara21
15.09.2007., 18:50
Prvo što mi je doktor rekao je da ako su mi rekli da ne boli, lagali su. Ipak nisam očekivala tako jaku bol. To opet ovisi o dijelu tijela koji se radi i o tipu dlaka (ako su jake i crne više boli). Ipak izdržljivo je jer se radi sa stankama.
Treba oko 4-6 puta ali ovisi od osobe do osobe.
Bikini je 1000 kn a za ostalo nisam sigurna, naplaćuje se po površini tijela.
tretmani se rade svakih 6-8 tjedana za bikini, a za noge i duže.
i doktor mi je o.k. jer radi jako detaljno i vrlo je ugodan....

jeli 1000kn sve ukupno ili po tretmanu?
dali prvo treba doći na neki razgovor ili nešto
ili se odmah naručiš za tretman?

nanicc
17.09.2007., 01:17
jeli 1000kn sve ukupno ili po tretmanu?
dali prvo treba doći na neki razgovor ili nešto
ili se odmah naručiš za tretman?

po tretmanu sigurno.

normalno da boli kad laserom u biti pali bjelančevinu koja hrani folikul dlake - zaslužan za njeno bujanje :D...
to je i razlog da je smrad sličan onom kod zagorenog mesa.:zubo:

dakle na tretman dodješ 4 dana po izbrijavanju tako da bi zahvatom bile obuhvaćene i dlake u fazi rasta, samo te će ispast po završetku tretmana jer je jedino u fazi rasta prisutna sinteza tj.produkcija bjelančevina u folikulu.

razlog zašto se toliko puta (3-6) treba doć na tretman je upravo u različitim fazama rasta dlake.

dobro je neko rekao - što tamniji/jači busen, to jače boli. valja ipak veću količinu proteina spalit :Prd:

svima preporučam jer bol je otprilike ko ona na brazilskoj, možda malo jače(bar meni - al ja sam dosad bila samo jednom) al kad znaš da i dugoročno radiš nešto dobro za sebe nije teško stisnut zubiće:D...

sretno svima:)

LadyZg
18.09.2007., 15:11
4 dana po izbrijavanju dlačice su već iznad površine kože i to nije dobro. Dlačica raste 24 sata dnevno, 365 dana u godini i kad ti nju obriješ ona raste iz korjena jednako od razine površine kože ili kad je desetinku milimetra ili milimetar iznad kože. Kad je iznad kože tretman pecka i može izazvati opekline i ožiljke.
U bolnici na Šalati traže da dođeš sa neobrijanim područjem koje će se tretirati i oni izbrijavaju baš zato da slučajno ne bi bilo loše priređena koža.
U Polidermu se dolazi sa svježe obrijanim područjem.

nanicc
18.09.2007., 17:49
4 dana po izbrijavanju dlačice su već iznad površine kože i to nije dobro. Dlačica raste 24 sata dnevno, 365 dana u godini i kad ti nju obriješ ona raste iz korjena jednako od razine površine kože ili kad je desetinku milimetra ili milimetar iznad kože. Kad je iznad kože tretman pecka i može izazvati opekline i ožiljke.
U bolnici na Šalati traže da dođeš sa neobrijanim područjem koje će se tretirati i oni izbrijavaju baš zato da slučajno ne bi bilo loše priređena koža.
U Polidermu se dolazi sa svježe obrijanim područjem.

3 dana po izbrijavanju, 4.dan dodjes.
znam ja o cemu ti pricas, radi se i o uštedi rada lasera jer pigment upija svjetlost, a više pigmenta - više potrebne svjetlosti...
možeš svakako i radit dan dva prije, ali u tom slučaju broj potrenbih tretmana bit će veći.
što se tiče bolnosti, boli u svakom slučaju.

LadyZg
18.09.2007., 18:31
Ah...a što je bolje...platiti jedan tretman više ili riskirati da ti ostanu smeđe flekice od opeklina koje ne možeš skinuti, pa ići na dermoabraziju, aha kiseline...
Ja sam za par flekica po licu ostavila više od 1.000 kn i nisam išla ne sve potrebne tretmane...koliko bi tek koštale noge. Ili čekati 2-3 godine da same odu.

bananarama
18.09.2007., 19:12
Meni je prošlo 8 dana od prvog tretmana laserom, oko pupka mi je uhvatio slučajno dio koji nije bio izbrijan i još uvijek imam ranicu. prvih dana me je užasno svrbio taj dio i bio crven. a govorimo o slabim i svijetlijim dlaćicama.
inače koliko vam je trebalo da vam dlaćice otpadnu, meni su neke urasle pa ne znam što da radim?

LadyZg
18.09.2007., 20:45
Meni su počele tako 8-10 dan, no otpadale su 3 tjedna...nikad kraja. Brže su počele one čvršće na bikini zoni, a nakon 2 tjedna po nogama.

lara21
26.09.2007., 10:34
jel ima kakve veze dužina dlačica?

_lovely_
27.09.2007., 21:09
ja sam razmisljala ici na to, bikini zona? ja sam iz primorja i kod nas se to radi u kozmetickim salonima... zar se u zgu i u bolnicama moze??????...

LadyZg
30.09.2007., 19:15
Koliko znam samo dermatologija na Šalati (tamo sam išla), ali bez uputnice...sve se plaća.

foot cream
05.10.2007., 13:51
išla sam na 4 tretmana laserom, ali nije bilo nikakvog pomaka, baš ni najmanjeg, pa sam odustala. dlačice su mi tanke i smeđe i laser ih ne može prepoznati. zato sam sada odlučila krenuti na biološko enzimsku depilaciju. je li išao itko od vas i kako ste zadovoljni rezultatom?

Rozea
10.10.2007., 19:18
Jel zna netko gdje se u Splitu može napravit elektrodepilacija?
Jel mi možete preporučit koji kozmetički salon?hvala!!!

lara21
11.10.2007., 10:40
al to je u Rijeci.

gdje u rijeci? ja bi išla :D

lara21
11.10.2007., 11:30
i da li nakon tretmana bude koža crvena, peče, svrbi ...?

Cactusbuba
15.10.2007., 11:26
a u Puli? gdje, koliko traje, košta, boli??? :cerek:

marty77
18.10.2007., 14:01
Koliko znam samo dermatologija na Šalati (tamo sam išla), ali bez uputnice...sve se plaća.

ako se odlučiš na lasersku depilaciju prvo moraš obaviti pregled koji ti na šalati i kod kaliterne naplaćuju 200-250 kn, jagoda ne naplaćuje; samo da bi ti rekli koliko bi te koštao tretman kod njih jer cijena varira. znači da bi ti oni nabrbljali sve ovo što sam pročitala na forumu moram platiti 200 - 250 kn i onda će mi reći koliko bi to mene koštalo - cijena može biti kod kaliterne od 500 - 2000kn za bradu (bez brkića) ili 750 - 1500 na šalati). znači ja ne mogu birati kod koga bi išla jer bi trebala prvo platiti da bi dobila ponudu. :mad: :mad:

--Phoenix--
18.10.2007., 14:49
Mozda je tu potrebno jedno malo pojasnjenje glede primjene svijetla u epilaciji. Tretmani koji se izvode svijetlosnim izvorima (laser, IPL, fotodinamicna epilacija itd..) nisu NIKAD risolutivni, zapamtite, NIKAD. Iz citavog niza medicinskih razloga. Mi se svi radjamo vec sa nediferenciranim germinalnim stanicama koje ce se tijekom zivota pretvoriti u dlacice. Kakve ce one biti ,ovisi od citavog niza faktora. Dakle vec fetus ima te stanice. Ono sto malo ljudi zna je da se te stanice nalaze tako duboko ispod koze da ih je prakticki vrlo nevjerjatno unistiti. Ali ih se moze ostetiti. Njihov broj svakako opada sa godinama jer ih imamo samo odredjeni broj,a to objasnjava zasto stariji ljudi nemaju dlacica. Tretmani svijetom imaju kao cilj ireverzibilno ostetiti strukture vec formirane dlacice ( dakle NE matrice koja ih stvara). Oni mogu biti termoliticki (laser,IPL) ili pak fotokemijski (laser niske snage + fotosenzibilizator). Termoliticke procedure bi trebale izazvati lizu (razgradnju) korijena dlacice putem iducirane topline svijetlom. U toj domeni laser je daleko performantniji od IPL-a. Tretman mora boliti jer se razvijaju temperature od preko 70C.Zato se mora hladiti. Treba znati jos par stvari. Samo dlaka u fazi rasta (anagen) ima "spoj" sa korijenom te je u fazi produkcije pigmenta (melanogeneza) dok je kod ostalih faza (katagen i telogen) korijen bijel i odvojen od matrice. To je razlog zasto se tretman mora ponavljati. Treba reci da opcenito bijela boja reflektira svijetlo pa je to razlog zasto nema termolize kod svijetlih dlacica. U tom se slucaju koristi fotodinamicna epilacija koja se sastoji od iducirane kemijske reakcije koja unistava strukturu koja dlacicu hrani. Sve skupa to je dosta slozeno i citava je znanost,a to je i razlog zasto to u HR ,a i drugdje, zna dobro napraviti par ljudi a ostali prodaju praznu slamu. Nema dovoljno educiranih osoba nego se sve svodi na kupnju necega sto ni sam onaj koji radi sa tim nezna sta je. Prodaju se tretmani laserom koji to uopce nije. Dovoljno je pogledati clanke iz nacionala. Da puknes od smijeha.

anika cooper
18.10.2007., 21:06
hmm....ovako...imam pitanje u vezi ovog otklanjanja dlacica,ali drukcijeg je tipa nego gore postavljena...

naime,planiram ici kod kaliterne i malo mi je bed zbog tog samog cina...

vi cure koje ste uklanjale dlacice s podrucja prepona,kako je to izgledalo?
u cemu ste bile?i koliku kolicinu toga on otkloni?
i kakav je osjecaj kad ti neki muskarac pola sata provede drzeci glavu "tamo dolje" a nije tamo zbog :Sex: ! :D

molim vas da mi netko nesto napise jer me to bas zanima..

tnx!!!:) :mig:

--Phoenix--
19.10.2007., 08:33
Koliko ja znam Dinko ima upravo laser i to ND:Yag od Fotone, prema tome sve napisano vrijedi i za njega.

--Phoenix--
19.10.2007., 08:36
Jos nesto, ne volim raditi reklamu nikome ali imena koja se vrte su: Dr. Cekovic, Dr. Matesa, Dr Nola itd,..ima mjesta gdje se moze ici ,dakle nije samo Salata ili Kaliterna

LadyZg
19.10.2007., 09:15
Ajmo redom...
...kod Kaliterne ne moraš ići na pregled, možeš se odmah naručiti za zahvat. Ja sam tako.
...dobiješ papirnate tangice i skida ti koliko ti želiš da ti skine. Ja ga doživljavam kao liječnika, a i on je jako profesionalan po tom pitanju.
...ja sam spomenula Šalatu i Kaliternu jer sam tamo bila. Ne mogu govoriti o ostalima za koje znam da rade ali nisam kod njih bila, no vezano za jednu osobu od ostalih troje navedenih moja frendica ima loše iskustvo.

anika cooper
19.10.2007., 17:51
hvala lady! :)

marty77
20.10.2007., 11:43
jel netko bio na leaseru u dermangio?

marty77
20.10.2007., 11:44
Jos nesto, ne volim raditi reklamu nikome ali imena koja se vrte su: Dr. Cekovic, Dr. Matesa, Dr Nola itd,..ima mjesta gdje se moze ici ,dakle nije samo Salata ili Kaliterna

jel netko bio u dermangio?

--Phoenix--
20.10.2007., 23:15
Dermangio je ok.

phyto
23.10.2007., 17:48

Mogu li zamoliti za preporuku dermatologa u Splitu koji se bavi laserskom epilacijom.
Zahvaljujem!

--Phoenix--
23.10.2007., 18:28
Postoje imena,ali posto ih nepoznajem osobno nebi nikoga preporucio. Studio Gorica je imao jako dobru opremu,ali nisu dermatolozi nego salon. Kazem imao jer im je laser u kvaru vec odavno.

phyto
23.10.2007., 20:24
Postoje imena,ali posto ih nepoznajem osobno nebi nikoga preporucio. Studio Gorica je imao jako dobru opremu,ali nisu dermatolozi nego salon. Kazem imao jer im je laser u kvaru vec odavno.
Znam za Goricu,ali su mi mater i teta već tamo išle i bile su jako nezadovoljne!Imale su kraste nakon tretmana te furunkule!!!Strahota jedna,a sad imaju i više dlaka na licu no prije (jer ove tretirane nisu otpale,a one sitne bijele su zbog brijanja potamnile i ojačale!)
Vjerojatno je uzrok svega nestručna primjena aparata.

Nina-01
24.10.2007., 08:29
Imam jedno pitanje...je li se smiju dlake ispod pazuha "uništiti" laserom?
Jel do dermatolozi odobravaju?
Ja bih išla na to, jedna cura mi je rekla da si je skroz maknula laserom dlake..al me zanima jel to preporučljivo..zbog limfnih čvorova...i sl...

--Phoenix--
24.10.2007., 23:02
Znam za Goricu,ali su mi mater i teta već tamo išle i bile su jako nezadovoljne!Imale su kraste nakon tretmana te furunkule!!!Strahota jedna,a sad imaju i više dlaka na licu no prije (jer ove tretirane nisu otpale,a one sitne bijele su zbog brijanja potamnile i ojačale!)
Vjerojatno je uzrok svega nestručna primjena aparata.

Tako je. A razlog jer kao i obicno zurba jer se dozvoljava greska samo dok se radi skin test sto oni vjerojatno ni ne rade. Kod uspjesno provedene termoliticke epilacije treba se razviti perifolikularni eritem sa edemom (crvenilo sa bijeim tockicama) koji nestaje u par sati. Dakle kraste, bule , permanentni edemi su rezultat previsoke snage/preslabog hladjenja koze/nestrucno izvedenog tretmana.

--Phoenix--
24.10.2007., 23:05
Ja bih išla na to, jedna cura mi je rekla da si je skroz maknula laserom dlake..al me zanima jel to preporučljivo..zbog limfnih čvorova...i sl...

Pitanje je vrlo pertinentno i zapravo medicinskog odgovora nema. To se radi vec odavno i u principu su linfni cvorovi previse duboko da bi ih se zahvatilo,no koliko nema studija koje govore o ostecenjima toliko ih ni nema za protiv.Ja bi u svakom slucaju pazuh isao sa IPL jer ipak prodire slabije.

LadyZg
25.10.2007., 08:20

Radi se to...ja idem na to nakon zadnjeg tretmana nogu u 12.mj. A dali je preporučljio...tko će ga znat.

lara21
25.10.2007., 20:25
jel bio tko u Bios Vita u Rijeci?
imaju fotoepilaciju, bios yag laser i bios ipl.
iskustva?

MisBetty
28.10.2007., 08:46
Bok
nova sam pa možda postavim pitanje na koje je već neko dao odgovor.
Dugo sam skupljala hrabrost (i novac) za laser i znanje za postanje. Od zene koju ne poznam (u frizeraju) dobila sam preporuku za nekog doktora u Petrovoj, pored bolnice. No jedna lasta ne čini proljeće. Jel bio još tko, kakva iskustva?

evelyn
28.10.2007., 10:14
Bila sam zasada na jednom tretmanu laserom kod dr.Kaliterne i od tada je prošlo 16 dana i samo mi je par dlačica ispalo,pa me zanima iskustva u vezi toga od onih koji su bili na laseru.Koliko dugo su vam ispadale dlačice i otprilike koliko posto ih je otpalo nakon jednog tretmana?

--Phoenix--
28.10.2007., 13:08
Vrlo je varijabilno, i ovisi dosta o regiji. no valja imati na umu da bi prva seansa trebala biti upoznavanje sa vašom kožom tako da se redovito radi sa nižim energijama. Obično bi trebalo kod normalnog tretmana doći do perfolikularnog eritema sa edemom (bijele točice i sitna nabubrenja kože). Onda se zasigurno može reći da je došlo do termolize dlačice. Prosječno bi ih bar 30-40% trebalo ispasti po tretmanu.

LadyZg
28.10.2007., 23:46
Nije točno...po tretmanu prosječno ispada 20%, a svi drugi podaci su napuhavanje rezultata. Kod nekoga će možda 25%, a kod nekoga 15%...zato se radi 4-6 tretmana.
Meni su ispadale i po 2-3 tjedna...no strpljen - spašen :)

evelyn
29.10.2007., 04:51
Ja nisam primijetila nikakvo nabubrenje kože i bijele točkice...Nije valjda da nije došlo do termolize dlačica?

bananarama
29.10.2007., 10:46
10.09 sam bila na laseru bikini zone u RI. ispalo mi je oko 90% dlaćica, ali je to trajalo jako dugo, čak do 4 tjedna. sada nakon skoro 7 tjedana još mi nisu sve izrasle (možda 30%) pa čekam da obavim drugi tretman.one koje mi nisu otpale po meni nisu ni bile zahvaćene laserom jer su odmah počele rasti kao i kod brijanja.
pričekati ću još dva tjedna pa idem opet.....

bananarama
29.10.2007., 10:54
da se nadovežem, sve dlačice koje su bile tretirane laserom bi trebale otpasti ako je korištena frekvencija bila odgovarajuća. a koliko će ih ponovo narasti to se ne može točno reći....
meni je na GentleLease alexandrite laseru koristio 16 j/18mm.

evelyn
29.10.2007., 13:56
Meni se čini da mi je jako malo dlačica ispalo,par možda...a opet da ne reagiram na laser ne bi niti jedna ispala ili?

anika cooper
29.10.2007., 19:35
evelyn..
a koliko ti je naplatio?jer meni su tamo rekli da od 800-2000kn...a ova zadnja cifra mi se cini uzasno velika...znam da to ovisi o jacini dlacica i nekako se nadam da mi ne bi trebao vise od 1000kn po tretmanu naplatiti s obzirom na to...
i koliko si dugo cekala da dodes na red?planiram ovih dana otici do tamo naruciti se...

lara21
29.10.2007., 20:07
10.09 sam bila na laseru bikini zone u RI. ispalo mi je oko 90% dlaćica, ali je to trajalo jako dugo, čak do 4 tjedna. sada nakon skoro 7 tjedana još mi nisu sve izrasle (možda 30%) pa čekam da obavim drugi tretman.one koje mi nisu otpale po meni nisu ni bile zahvaćene laserom jer su odmah počele rasti kao i kod brijanja.
pričekati ću još dva tjedna pa idem opet.....

gdje si bila? koliko si platila?
ja bi isto išla negdje u ri na laser, pa tražim

evelyn
30.10.2007., 06:33
Naplatio mi je 500 kn nausnicu +sve dlačice sitnije koje imam na donjem dijelu trbuha ...jako malo sam čekala možeš se praktički naručiti 2 dana prije ako imaju mjesta...fakat ne znam zašto ih je tako malo ispalo ,možda jer nisu jake dlačice...Koji dio tretiraš laserom?

evelyn
30.10.2007., 06:34
Sorry,koji dio misliš tretirati?

bananarama
30.10.2007., 13:13
@lara21
Bila sam kod Zambellija i radila bikini zonu (1000kn). Jako sam zadovoljna doktorom, radio je ful detaljno.od svih on mi se činio najboljim izborom.

bananarama
30.10.2007., 13:18
ne znam hoće li ti ovo šta pomoći evelyin, ali kad sam bila na laseru radio mi je i dio ispod pupka (gratis). odmah mi je rekao da nije siguran hoće li zbog tipa dlaćica upaliti. iako su mi dlaćice tamne dosta su slabe pa ne može ništa garantirati.

--Phoenix--
30.10.2007., 15:01
Ako je operater profesionalac nebi smio obecavati nemoguce i pogotovo ne nakon prvog tretmana. Za svijetle i bijele dlacice se moze uciniti fotodinamicka epilacija i trenutno je samo jedan kirurg radi u HR. Metoda je fotokemijska i nema veze sa bojom i debljinom dlake ili bojom koze.

evelyn
30.10.2007., 22:46
Ako znaš malo više o metodi fotodinamičke epilacije,jel možeš napisati?Da li znaš koji kirurg u HR to radi?

--Phoenix--
31.10.2007., 14:28
www.auralasers.com

--Phoenix--
31.10.2007., 14:29
Dr. Radetic iz Rijeke

anika cooper
01.11.2007., 15:14
2 evelyn:

planiram ih uklanjati s prepona...
a tebi bi stvarno razlog mogao biti to sto tu na tim mjestima dlacice relativno svijetle..al mozda bude bolje nakon vise tretmana...drzim ti fige

evelyn
02.11.2007., 15:12
Phoenix,thanks...samo mi je čudno da nitko u Zg to ne radi...
anika,i ja se nadam da je to razlog.Jednog dana planiram i ja ukloniti dlačice s prepona i nogu samo trenutno mi je to puno love... javi kakav je rezultat...možeš onda zaboraviti britvice i vosak...joj..zakon

--Phoenix--
02.11.2007., 17:17
Ne radi nitko u HR jer je fotodinamička epilacija ekstenzija PDT protokola iz onkologije gdje tumoralne mase markiraju sa kromoforima i onda zrače sa niskim dozama. Kromofori se ponajviše zaustavljaju kod displastičnih stanica i tamo izazivaju citolizu. Trebao se netko sjetiti aplicirati metodu u epilaciji i to nisu bili sigurno hrvati. Anyway treba znanja kao i uvijek a kod nas ga bas i nema. Postoji jedna ordinacija gdje će se možda to raditi ,ali trebam educirati doktoricu za to. Kad bude, biti će tu i njeno ime. Do onda sam već rekao tko jedini radi.

marty77
06.11.2007., 10:21
zanima me kad se obavi tretman laserom dlačice počinju ispadati nakon nekoliko dana ili tjedana. šta se radi u međuvremenu brije ili ih se pusti da dalje rastu dok ne počnu ispadati?

bananarama
06.11.2007., 11:07
Možeš brijati bez problema u međuvremenu!!!

--Phoenix--
06.11.2007., 19:38
Kada ti dlacice malo izadju uzmi selotejp za pakete (onaj siroki) i skini sa njim. Fora koju sam vidio prije dosta godina,a dobra je. Dovoljno je jak da izvuce dlake koje ispadaju,a nije tako jak da izvuce one koje su ostale.

anika cooper
07.11.2007., 20:29
evo ljudi...
ja danas bila na prvom tretmanu..tretirala sam prepone...i nije bilo bas toliko neugodno koliko sam ja mislila da ce mi biti...
i bilo je stvarno i vise nego kratko...
i ne boli jako..ko kad se depilirate al traje puuuno krace! :)

samo se sad nadam da ce sve to lijepo otpasti i da nakon jos par puta im nece vise biti ni traga ni glasa...:D

a dr.Kaliterna je simpatican covjek,zna kako uciniti da se osoba ne osjeca neugodno...(o tome koliko je uspjesno bilo obavijesti cu za par tjedana...:mig: )

2 marty...
meni je danas rekao da dlačice koje narastu do iduceg tretmana mogu odstranjivati an koji god nacin hocu...brijati,depilirati...sto god meni odgovara..

--Phoenix--
08.11.2007., 21:43
Vjerojatno je mislio da depilaciju, a ne epilaciju. Dakle mozes ih odstraniti ,ali samo izvana. Ukoliko nema dlaka ,nema ni termolize bulbusa.

marty77
13.11.2007., 10:39
koliko treba proći od tretmana do efekta ispadanja? već ludim sa svakodnevnim brijanjem

--Phoenix--
13.11.2007., 16:25
Par dana. Ukoliko ne ispadnu nakon par dana nije doslo do ostecenja.

evelyn
13.11.2007., 22:14
meni su u Polidermi rekli da treba najmanje 2 tj. da dlačice počnu ispadati?I da li se smiju dlačice između tretmana laserom čupati pincetom?da li tada one dlačice koje su trebale ispasti,a prije ih počupaš kasnije i ispadnu?"malo" sam zakomplicirala!

thegirl
14.11.2007., 11:29
Ne smiješ čupati novoizrasle dlaćice uopće između tretmana, čudim se da ti nisu rekli.
A ovo ostalo ne kužim? Kad si ih čupala, odmah nakon tretmana?

anika cooper
14.11.2007., 20:03
ovako....
meni je dr.kaliterna rekao da dlacice trebaju ispasti unutar 30 dana i da ih u tom periodu mozes odstranjivati,ponavljam,na koji god nacin ti zelis..
meni to i ima smisla,jer laser djeluje na korijen dlake i ako ju obrijes ispod povrsine ce ostati jos dio dlake koji ce s vremenom "izrasti" tj.doci ce do povrsine...i ispasti ili ces ga ponovo obrijati i ukloniti..
a ako se depilira,opet se isčupa dlaka koja bi,ako je na nju uspjesno djelovao laser,ionako sama od sebe ispala kad bi za to doslo vrijeme,samo smo ovako malo ubrzali poroces..

meni je evo proslo tjedan dana od epilacije i do sad nisam dirala dlacice,cekam da same otpadnu..tj da vidim oce li se to pocet dogadati..
probala sam ih pincetom malo čupnuti i vidim da puno lakse izlaze van nego inace i nadam se bi to trebao biti to dobar znak...:D
a sad...kad dode vrijeme da one same od sebe pocnu ispadati javit cu vam..:mig:

marinas
15.11.2007., 13:33
Pogledajte linkic: http://www.nevershaveagain.com/default.aspx

je l itko ikad čuo za to, možda probao?!?:eek:
Ili su to samo puste reklame, reklame, reklame...
Ako itko ima iskustva neka se javi, kao i sa razmisljanjima o potencijalu ovog aparatica :mig:

--Phoenix--
15.11.2007., 21:13
Dakle da malo pojasnimo pojmove jednom zauvijek. Kod fototermolitičke epilacije (laser, IPL) cilj je izazvati ireverzibilnu lizu (raspadanje) bulbusa dlake i okolnjih struktura selektivnom apsorpcijom svijetla u melanin koji se nalazai ponajvise u korteksu (omotač) dlake i bulbusu (gdje se nalazi korijen).
Br.1 Samo dlake u fazi rasta (anagen) su spojene sa bulbusom (korijenom) i prisutna je melanogeneza (crni korijen).
Br.2 Ukoliko dođe do interakcije zračenja lasera ili IPL-a sa dlakom u toj fazi. Dio svijetlosne energije će se pretvoriti u toplinu ukoliko je prisutan kromofor (melanin). Na taj će se način putem korteksa (omotač) dlake ta toplinska energija prenjeti do korijena dlake gdje melanina ima najviše (jasno uvijek ako je u anagen fazi) i izazvati ireverzibilnu termo-lizu.
Br. 3 Obzirom da se germinativna matrica nalazi ispod bulbusa treba "pošteno opeći" da bi se ta struktura (iz koje nastaju nove dlake) uništila. Sad, ta dlaka koja je termičkim insultom uništena (korijen) ispasti će vani sama jer će dermis imati tendenciju da je svojom kontrakcijom izbaci. Taj proces može potrajati par tjedna (obzirom na dužinu dlake),ali se ta dlaka može izvući bez sile vani (kad izađe koji mm) sa pincetom. TO NE VRIJEDI ZA DLAKE KOJE NISU OŠTEĆENE. One su i dalje vezane i njih nije moguće izvući bez sile. Ukoliko mi te dlake izvučemo vani npr. voskom tamo više neće biti melanina koji bi poslužio laserskoj zraci kao medij za transport energije.
Br. 4 Prema tome da razlučimo ovo za vijeke vijekova. Nakon tretmana NEKE dlake ćete moći sami izvući bez otpora (same bi ispale nakon par tjedna ,ali sumljam da iko želi čekati),ali ostale ne. Te ostale treba obrijati inače se može desiti da na idućem tretmanu neće biti dlake u dlačnom kanalu ,a malo prije sam rekao da služi kao medij za transport toplinske energije (melanin kojeg uvijek ima u korteksu). Kako ćete ih depilirati vaša je stvar. Žilet, krema, itd.,ali NE čupati.

Varla
17.11.2007., 12:14
da tako nesto djeluje, ne bi vise nitko bio dlakav, placao skupe tretmane, zaj*****o se s voskom, secernom pastom i slicno.
sve je to porez na budale, nazalost. to bi bilo moje razmisljanje o "potencijalu" aparatica. budala ima, pa onda i aparatic ima potencijala. za prodaju barem.
osobnih iskustava nemam, ali evo (ljudi, googlajte malo ;)):
http://www.hairtell.com/forum/ubbthreads.php/ubb/showflat/Number/17714/site_id/1
http://www.reviewcentre.com/reviews151956.html
http://www.epinions.com/pr-Finally_Free_F-140

lila00
17.11.2007., 13:09
meni su u Polidermi rekli da treba najmanje 2 tj. da dlačice počnu ispadati?I da li se smiju dlačice između tretmana laserom čupati pincetom?da li tada one dlačice koje su trebale ispasti,a prije ih počupaš kasnije i ispadnu?"malo" sam zakomplicirala!

ne smiješ čupati pincetom ili voskom, ako misliš za mjesec dana na drugi tretman, možeš se brijati, al najbolje je da pustiš da malo izrastu i gledaš kako fino ispadaju u busenima:D , to mi je bio najdraži dio trajne dep.

anika cooper
18.11.2007., 14:43
phoeniks..hvala an iscrpnom strucnom objasnjenju..jel tebi to struka kad sve to znas?

hehe...lila slazem se s tobom...onako skroz je gust vidjeti kako dlacice samo izadu van kad ih prakticki samo malo cupnes pincetom....jedva cekam da ih se svih rijesim!!!:D :D :D

--Phoenix--
18.11.2007., 22:08
phoeniks..hvala an iscrpnom strucnom objasnjenju..jel tebi to struka kad sve to znas?

Ne, ali je dio.

t@m@r@
21.11.2007., 20:40
Ja sam isla na ipl ove godine(potkoljenicu i prepone) i ispocetka je dosta dlaka nestalo i onda se vratilo. oni su meni jamcili odlicne rezultate i sve to, a kad sam se pozalila da nije uspjelo, rekli su mi da sam jedina koja im je to dosad rekla....:confused:

t@m@r@
21.11.2007., 20:46
To nist ne valja...:mad:

--Phoenix--
23.11.2007., 19:42
Evo, to je jedan tipičan primjer gdje nepotpune informacije dovode do nezadovoljstva. Dakle, da opet ponovim. Uređaja ima tisuće i svi su različiti prema tome može se samo reći "nisam zadovoljan sa tretmanom učinjenim tu i tu sa aparatom tim i tim". IPL tehnologija je učinkovita za dlačice koliko i laser. Pitanje je samo tehnička implementacija principa rada (kozmetički uređaj ili medicinski uređaj), znanje operatera i svakako i ono najbitnije dati pacijentu/klijentu realna očekivanja. Nakon toga pacijent/klijent potpisuje suglasnost ukoliko želi biti tretiran i gotovo. Tko tako radi nema žalbi.

Lilit
24.11.2007., 00:12
a kakav je ovaj aparat (http://www.kozlinger.hr/lpl.asp)?
i jel ove cijene sta uobicajeno pisu, npr na ovom linku pise pazusi 400kn jel to jedan tretman ili vise tretmana? koliko sam skuzila od jednog nece bit puno uspjeha nego treba ic vise puta pa me zanima jel te cijene koje napisu znaci onda samo jedan put ili kako?
i jel bio ko u linkovanom salonu mozda?

@phoenix - posto se ti vidim kuzis u to, jel bolji IPL ili laser?
i jel utjece jedno i drugo na kozu ikako? ja npr imam problematicnu kozu na nogama, suhu, ljustecu, naginje ka atopicnoj iako nije takvom definirana tako da imam faze kad je koma i faze kad je super (nisam otkrila od ceg zavisi ali moguce je da je i do depilacije)

--Phoenix--
24.11.2007., 19:10
LPL je naš hrvatski proizvod. Da, ima i toga. Zapravo jedina HR firma iz Velike Gorice koja proizvodi taj tip opreme. Radi se o IPL-u skromnih karakteristika koji može imati sigurno interesantne rezultatne u epilaciji. I tu stvar ostaje. Ima zračno hlađenje i bezkontaktnu glavu što onemogućuje tretmane kapilara, kuperoze ili pigmentarnih fleka tako da one slike , pogotovo zadnja nije rađena sa tim uređajem ili je prošlo 2-3 mjeseca od "okidanja" jer bi pola lica bilo itekako opečeno. Ali ostajem od mišnjenja da nije rađeno sa njim nego sa nečim drugim (možda laser). Cijene sada su uredu, one od prije su bile preskupe. I na kraju šta je bolje IPL ili laser? Po 101 put, svaka tehnologija ima svoje indikacije. Osobno koristim i jedno i drugo i super sam zadovoljan i sa jednim i sa drugim.Za epilaciju koristim uvijek IPL,ali opet treba vidjeti kakav je uređaj itd.

Lilit
24.11.2007., 19:22
a dobro ali ja ko neuka i neupucena neznam sta izabrat zato pitam sta je bolje...
htjela bi epilaciju nogu i mozda pazuha (iako me to malo strah radi tih zlijezda blabla)
koliko novaca otprilike treba za sve to? i dalje ne kuzim jel ove cijene koje nadjem na netu znace cijenu jednog tretmana ili potpunog?

--Phoenix--
25.11.2007., 10:54
Cijene se odnose na jednu seansu jasno. Pozvao bi svih neka razmisle o jednome: Jedna prosječna epilacija voskom za noge košta oko 100 - 200kn. Neke žene je moraju raditi čak i 2 puta mjesečno,ali uzmimo u obzir da se mjesečno potroši prosječno 300kn. To x 12 = 3600kn. Sa svim problemima crvenila, uraslih dlaka i odlaženjem redovito u salone itd. Fotoepilacijom za malo više novca (ako je cijena realna) mirni ste jedan dobar period godine (npr. ljeto), Nema uraslih dlaka, nema crvenila (jasno ako operater zna) itd. Neznam uopće čemu dvojba oko toga. Da, nije trajno ,ali sa pravom cijenom je daleko ,daleko bolje od bilo koje druge tehnike.

Lilit
25.11.2007., 12:44
dvojba je prvenstveno sta napravit, jel laser ili ipl, kod koga ic, sta je realna cijena... ovaj topic npr postoji ali osim njega po novinama i tv-u nema puno korisnih info

--Phoenix--
25.11.2007., 15:11
Posjet liječniku je redovito skuplji od posjeta nekom salonu,no isto tako je kvalitetniji (gotovo uvijek). Ako Zembelli naplaćuje 4000kn noge onda je realna cijena za salon 1400 - 1600,a za ordinaciju 2500kn. Jasno ,misli se na jednu seansu. Ako se nekome čini skupo neka pročita post od prije i neka uzme u obzir da Zembelli ima uređaj od 100000eur ,prema tome mora i imati cijenu. A kad će ga isplatiti to samo on zna.

Lilit
25.11.2007., 15:26
a koja je razlika izmedju zambelija i ordinacije?
ok kuzim da u salonu ne radi doktor a u ordinaciji da, ali sta je onda zambeli jos posebnije?
i jel napravit to u salonu stvarno toliko losije od ordinacije?

Rozea
25.11.2007., 17:16
LPL je naš hrvatski proizvod. Da, ima i toga. Zapravo jedina HR firma iz Velike Gorice koja proizvodi taj tip opreme. Radi se o IPL-u skromnih karakteristika koji može imati sigurno interesantne rezultatne u epilaciji. I tu stvar ostaje. Ima zračno hlađenje i bezkontaktnu glavu što onemogućuje tretmane kapilara, kuperoze ili pigmentarnih fleka tako da one slike , pogotovo zadnja nije rađena sa tim uređajem ili je prošlo 2-3 mjeseca od "okidanja" jer bi pola lica bilo itekako opečeno. Ali ostajem od mišnjenja da nije rađeno sa njim nego sa nečim drugim (možda laser). Cijene sada su uredu, one od prije su bile preskupe. I na kraju šta je bolje IPL ili laser? Po 101 put, svaka tehnologija ima svoje indikacije. Osobno koristim i jedno i drugo i super sam zadovoljan i sa jednim i sa drugim.Za epilaciju koristim uvijek IPL,ali opet treba vidjeti kakav je uređaj itd.

PHOENIX
kako mozes ti provjerit kakav je uredjaj,mislim dali se razumijes u te uredjaje za epilaciju,ili pitas doktora ili kozmeticarke,kako?:ne zna:

--Phoenix--
26.11.2007., 15:29
Dr. Zambelli jer vrlo poznat plasticni kirurg. Ima profesionalnu opremu,a takvih (uređaja) u HR ima možda par. Politiku cijene ne određujem ja već onaj koji radi i ima opremu. No i među liječnicima ima onih koji su IN i onih koji to nisu. Na kraju krajeva pise jasno u narodnim novinama tko može raditi sa tim uređajma. Liječniku će nuspojavu riješiti,a salon ne, pa je zato cijena i veća. Mislim da su sve ove diskusije totalno nebitne. Dovoljno je malo razmisliti. Što se tiče moje procijene oko neke metode ili uređaja...neću komentirati..kao da pitate stomatologa kako zna dali je zub pokvaren..

Lilit
26.11.2007., 16:31
dobro znaci da ne citamo i pisemo izmedju redaka ti si svakako za doktora prije nego kozm salon - logicno i da naravno je da ti znas koliko je neki aparat dobar ali ja ko laik neznam i mogu saznat jedino o kome se prica dobro o kome ne, za sad pod dobro cujem jedino ime zambeli, jel mozes napisat jos koje ili ne bi bas?
i sta to znaci da se dlacica rjesis na neko vrijeme? jel to par mjeseci ili 10 godina? i jel istina da se tretman ne smije radit u mjesecima kad su noge izlozene suncu?
sori na puno pitanja

Rozea
26.11.2007., 17:54
Gle,ja sta zanam je ako se zelis IPL-om rjesit dlacica,to je kratkotrajnije(otprilike godinu,ili godinu i pol,mozda i dvije),nisam sigurna tocno,a laserom ih se rjesis na otprilike 5god.,i one se vracaju u manjoj kolicini.
E da i cijene su ti drugacije,laser je naravno skuplji,dok ti je ipl nesto jeftiniji.
Sad ti odluci,sta zelis?

PHOENIX-sorry ako te je uznemirio moj post,ali jednostavno smatram da postoje i stariji uredjaji za depilaciju,koji mozda mogu nasteti kozi.Jesi ti mozda doktor?

----------------------------------
TRAzi se sponzor za depilaciju!!!:cerek:

lara21
26.11.2007., 18:25
da li nakon tretmana laserom bude kakvih nuspojava na koži tipa crvenilo, prištići ...?

--Phoenix--
26.11.2007., 22:49
Nokan tretmana koji kao medij koriste svijetlo u svojim raznim oblicima mogu se uvijek razviti nuspojave iz poznatih i nepoznatih razloga. Danasnja kazistika govori oko 10% sto zapravo nije neka velika brojka. Dakle 10 od 100 klijenta/pacijenta ima neke nuspojave (pigmentacija, eritemi, opekotine, folikulitis itd). Sto se tice recidivnosti (vracanje dlacica) za IPL vrijedi isto ono sto i za laser (za sad). Dakle jako je varijabilo i moze biti od par mjeseci do par godina. I laser i IPL (oni koji se trenutno koriste u te svrhe) prodiru otprilike isto (par milimetra) tako da je relativno reci sta je bolje. Sto se mojih preporuka tice, ne preporucujem nikoga. Idite kod koga zelite,ali zapamtite, na pravom mjestu ce sjesti i porazgovarati sa Vama, o Vasim ocekivanja, objasnit Vam sve i dati Vam suglasnost na potpis. Eto , takva mjesta preporucujem. I jos nesto, rezultate treba pogledati nakon 4-7 seansi. Ako odustanete prije toga niste napravili nista, samo potrosili novac.

--Phoenix--
26.11.2007., 22:52
jel istina da se tretman ne smije radit u mjesecima kad su noge izlozene suncu?

Istina je.

Rozea
18.12.2007., 17:02
Znam da ovo nije tema,ali bih ovo htjela pitati Phoenixa,pa ako mi može odgovorit:
Zanima me što je to epil i koje nuspojave mogu nastati elektroepilacijom?

--Phoenix--
19.12.2007., 19:25
Epil? Nemam pojma ste je. Elektroepilacijom najčešće ostaje malo ožiljno tkivo, jasno ukoliko se nestručno izvede. Moguće su i infekcije itd (ako igla nije sterilna).

bedacha
19.12.2007., 19:28
postoji i elektroepilacija pincetom... od nje ne ostaju nikakvi ožiljci....
ja odem povremeno i nemam nikakvih nuspojava....

--Phoenix--
19.12.2007., 20:16
Postoji ,hvala bogu no netočno je da nemože izazvati oštećenje koje može rezultirati ožiljkom. To što se vama nije desilo , ne znači da je nemoguće. Kad se koristi pinceta ,vodič postaje sama dlaka. Metoda ulaska u dlačni kanal je ekzaktnija ,ali i rizičnija.

bedacha
19.12.2007., 20:19
nisam ni rekla da je nemoguće već samo da kod mene nije bilo nikakvih nuspojava....

Rozea
20.12.2007., 14:12
PHOENIX,ja sam išla na elektroepilaciju brade,par dlačica,i poslije otprilike sat vremena su mi se stvorili pištići.(jel to znači da je nastala infekcija)?Taj uređaj za elektroepilaciju je s iglom,ne s pincetom?

--Phoenix--
21.12.2007., 12:13
Vrlo vjerojatno. Igla treba biti sterilna kao i rukavice.

insomnia
06.01.2008., 23:51
jel može neko reć svoja iskustva s ovim?

lioness
07.01.2008., 09:31
bas ja opet gledam ... ali nemam osobnih iskustava

MisBetty
23.01.2008., 22:29
Kako mi nitko nije odgovorio na moje pitanje čekala sam još koju informaciju (vidjela sam reportažu u Zdravom životu) i napokon se odlučila otići u Petrovu. Zovu se Laser centar Doctor. Epilaciju mi je radio simpa doktor koji mi je bio i na prvom pregledu (uzgred rečeno to ne naplaćuju a dobila hrpu informacija i odgovora na hrpu mojih pitanja). Bolilo je vrlo malo (daleko manje od svih čupanja) i objasnio mi je da to ovisi koliko jaka snaga lasera se koristi. Što jača snaga više uništenih dlačica ali i više boli, pa si sama mogu odrediti nivo boli koji mi je ok. Radila sam potkoljenice, bikini i do pupka. Jasno na nogama sam mogla najviše podnijeti pa je tu koristio najjaču snagu a na bikiniju najslabiju. Ima tu još nekih podešavanja ali to nisam zapamtila. Nakon prvog puta imala bar 40% dlaka manje al me upozorio da treba napraviti bar 4 tretmana pa tek onda procjenivati jer ne rastu sve dlake jednako brzo. Sve u svemu super čisto, profesionalno i ugodno. Mislim nije ti lako skinuti se i dati da te neko dole depilira. Danas bila drugi put, javim se sa rezultatima. Držite fige jer stvar košta.

--Phoenix--
25.01.2008., 19:41
Ukoliko je sve napravljno koliko treba,ne vidim razlog zašto nebi trebalo biti uspješno. Jedina je varijabla koliko će dugo trajati rezultat i odnos cijene i toga.

Lilit
25.01.2008., 21:08
Jel imao ko iskustva s dr. Čabrijan u Rijeci?

I pitanje, receno mi je da jedna ekspozicija kosta oko 30kn a da bi meni za potkoljenice trebalo oko 50 ekspozicija sta znaci 1500kn je to sve, ali mi nije jasno jel to 50 ekpozicija tj 1500kn na svakom dolasku (bit ce barem 4 dolaska jel) ili je to sve skupa pa ce mi na jednom dolasku napravit 10 pa na drugom 10 i tako? ne kuzim a nisam pitala :bonk:

edwind
26.01.2008., 19:31
Da li se na Šalati mogu uklanjati i ožiljci i kolika je otprilike cijena?
(Znam da se tema odnosi samo na uklanjanje dlačica, ali da ne stavljam novu..)

--Phoenix--
28.01.2008., 14:22
Salata ima opremu,medjutim treba sa njima razgovarati. Dr. Zrinka Bukvic Mokos ili Daska Stulhofer. Centar zakorektivnu dermatologiju. Sto se tice Rijeke i pitanja o broju flasheva itd. 1500kn je jedan dolazak. Treba ih napraviti jasno vise. No u svakom slucaju pitajte doktora.

Lilit
28.01.2008., 15:39
hvala, znaci to bi bilo nekoliko dolazaka x 1500 kn... thx

*minii*
28.01.2008., 17:36
Frendica mi je rekla da joj se raspitam..... da bi odstranila "brkove"......IPL metodom...... razmišljala sam joj predložit Zambelia.... je netko možda zna cijenu ili nekog drugog u Rijeci tko to isto mogao rješit bezbolno....... i zanima me koliko dugo dlačice ne bi rasle?

--Phoenix--
29.01.2008., 08:43
Salon Sasa R ima IPL i radi duze vrijeme. Koliko dugo nece rasti ovisi o previse faktora da bi se kvantificiralo. Obicno se mjeri u mjesecima.

evelyn
29.01.2008., 16:27
Bila sam na laseru 4 puta u Polidermi i jako malo dlačica mi je otpalo,još su se neke povećale jer mi je rečeno da ih moram brijati da bi ojačale,katastrofa i dr. mi se ne čini stručnjak ili ga boli briga i nista prije tretmana ne objasni i pol dlaka preskoči sa laserom.Enzimska depilacija mi se čini bolja jer uklanja i svjetlije dlake i ne moraš se brijat