PDA

View Full Version : 'Trajna' depilacija - laser, IPL, biološko-enzimska, elektroepilacija...

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12

--Phoenix--
16.04.2011., 13:56
ja sam bila na IPL-u prije 7 godina i jos uvijek nemam dlacica na tretiranom podrucju :)
dlacice su bile jako tamne tako da mi je zena u salonu vec u startu rekla da tretmani na takvima najbolje uspjevaju ..

Da, jedna od onih 5% sto sam vec jednom rekao. Cure, FDA je napisao crno na bijelo da se radi o mjesecima,a zna se da najvise tuzakanja uma upravo u americi. A osbno iz mog iskustava to mogu potvrditi. Ja samo kazem , tko je uvjeren neka napise na papiru. Na kraju krajeva to je osnovno pitanje koje se postavlja.

madeira
16.04.2011., 14:01
ja sam jučer bila na drugom tretmanu brade... (ipl-om) i pojavili su mi se bijeli sitni prištići po tretiranom području, i dan nakon još osjetim da mi je lagano upaljeno (nije pretjerano crveno ali ipak još uvijek je...). da li ne to normalno? nakon prvog tretmana nisam imala takvu reakciju... ili mi je spaljena koža sada??? ako netko zna ili je imao istu/sličnu reakciju... pliz!!!!

Ja sam problaa 2 puta bradu, međutim, napravili su mi se prištevi koji su mi ostali 2 tjedna, cijela brada je bila puna crvenih prištića s bijelim vrhom, ako sam tiskala radili su se još veći, prolazili su jedva, mazala sam s Flocetom, više ne idem nikad jer mi poslije toga lice 2 mjeseca nije došlo na staro.

Međutim, mojoj mami ništa, niti crvenilo niti suha koža poslije.

mali miš
16.04.2011., 14:25
ja imam jako svijetle i tanke, bas ono paperje jadno, rijetko koja je sivkasta, ostale su plave! makar je receno da to nema veze jer podjednako uspjeva na svijetlim i tamnim dlakama :confused:

nisam bas u toku, ali dobivam newsletter iz salona u kojem sam bila na tretmanima i poslali su mi jednom da su uveli nove tretmane kojima se mogu tretirati i svjetle dlacice..

nisam probala pa ne znam..:ne zna: nisam ni citala cijelu temu, sigurno netko ovdje zna vise o tome..

chiasm
16.04.2011., 22:29
nisam bas u toku, ali dobivam newsletter iz salona u kojem sam bila na tretmanima i poslali su mi jednom da su uveli nove tretmane kojima se mogu tretirati i svjetle dlacice..

nisam probala pa ne znam..:ne zna: nisam ni citala cijelu temu, sigurno netko ovdje zna vise o tome..

koja je adresa ili stranica salona?
ja cu biti u hrvatskoj mislim samo mjesec i pol a ovdje mi je preskupo trenutno, za mjesec i pol onda vjerojatno ne mogu obaviti nista :(

mali miš
17.04.2011., 15:05
koja je adresa ili stranica salona?
ja cu biti u hrvatskoj mislim samo mjesec i pol a ovdje mi je preskupo trenutno, za mjesec i pol onda vjerojatno ne mogu obaviti nista :(

uh za mjesec i po dana neces nista obavit. za vidljive rezultate se mora ici na 5-7 tretmana u razmaku od 3-4 tjedna. predkraj se moze napraviti i duza pauza...to je iz mog iskustva (nisam strucnjak da ne bi bilo zabune :D)

TOOMUCH
20.04.2011., 14:03
Bok cure! mene zanima jer itko bio u kozmetickom salonu Lavanda na trajnoj depilaciji laserom i ako je kakvi su dojmovi?
Imaju nekakvu ponudu za IPL depilaciju nausnica a mene je panicno strah jer sam dosad izbjeljivala dlacice posto nisu pretjerano jake ali najveci bed mi je brijat ih prije lasera, to mi je kao smrtna kazna :(

IMAM IDENTIČAN PROBLEM! Također me zanima taj salon Lavanda jer imam istu ponudu. Pitala sam žensku dal ih baš moram obrijat jer kod mene također brijanje ne dolazi u obzir i rekla je da ih nemoram brijat prije ako ne želim ali da bi oni to meni napravili radi mene jer taj laser spaljuje pa bi onda spalio i tu ne obrijanu dlaku koja bi me mogla peckati tijekom spaljivanja - tako nekako je to nemi ženska od prilike objasnila.

MOLIM TE NAPIŠI KAKO JE BILO NA PRVOM TRETMANU?
JEL BOLILO/PEKLO?

Ja također neću dati da mi obriju prije tretmana, nema šanse. Do sad sam ih također izbjeljivala ali su me počele smetati pa sam se počela razmišljati o nekom trajnijem rješenju.

chiasm
20.04.2011., 15:12
uh za mjesec i po dana neces nista obavit. za vidljive rezultate se mora ici na 5-7 tretmana u razmaku od 3-4 tjedna. predkraj se moze napraviti i duza pauza...to je iz mog iskustva (nisam strucnjak da ne bi bilo zabune :D)

hvala ti... damn, morat cu smislit nesto i drzati se pincete i dalje dotad :(

goddess22
20.04.2011., 23:10
IMAM IDENTIČAN PROBLEM! Također me zanima taj salon Lavanda jer imam istu ponudu. Pitala sam žensku dal ih baš moram obrijat jer kod mene također brijanje ne dolazi u obzir i rekla je da ih nemoram brijat prije ako ne želim ali da bi oni to meni napravili radi mene jer taj laser spaljuje pa bi onda spalio i tu ne obrijanu dlaku koja bi me mogla peckati tijekom spaljivanja - tako nekako je to nemi ženska od prilike objasnila.

MOLIM TE NAPIŠI KAKO JE BILO NA PRVOM TRETMANU?
JEL BOLILO/PEKLO?

Ja također neću dati da mi obriju prije tretmana, nema šanse. Do sad sam ih također izbjeljivala ali su me počele smetati pa sam se počela razmišljati o nekom trajnijem rješenju.

sve te kuzim, al ja sma ti na kraju otkazala ponudu :/ nitko mi nis nije konkretnog odg, jedino da mozes imat komplikacije ak ne obrijes, a ono i s mamom sma pricala i rekla je isto da ih ona ne bi brijala ni za koje pare svijeta tak da fkt neznam :((
ja cu sad pocet cupat secernom pastom pa izbljeljivat kako budu rasle i kad narastu opet cupat i tako,... jos ce lijeto, sunce, ne bi bas da se vide iz aviona :(

majamarin
21.04.2011., 19:15
sve te kuzim, al ja sma ti na kraju otkazala ponudu :/ nitko mi nis nije konkretnog odg, jedino da mozes imat komplikacije ak ne obrijes, a ono i s mamom sma pricala i rekla je isto da ih ona ne bi brijala ni za koje pare svijeta tak da fkt neznam :((
ja cu sad pocet cupat secernom pastom pa izbljeljivat kako budu rasle i kad narastu opet cupat i tako,... jos ce lijeto, sunce, ne bi bas da se vide iz aviona :(

Ja sam danas bila u Lavande. Bolilo me uopce nije, da li ima ikakvih rezultata ne znam jos. Vidjeti cu kroz par dana da li ce poceti rasti.
A imam jako osjetljivu nadusnicu, uvijek poslije depilacije voskom ili secernom pastom dobijem bijele pristice po cijeloj nadusnici.
Jutros sam bila na IPL-u i jos nema nikakve reakcije

Avance
21.04.2011., 23:58
Do sada sam napravila 4 tretmana laserom (3 za redom, s razmakom od nekih 2 mjeseca), a ovaj četvrti iduće godine.
Rezultati se vide, ali to i dalje nije to (do sada sam na potkoljencama izgubila nekih 60% dlaka, ali na natkoljenicama i bikini niti pola).
Prva 3 tretmana radila sam s Nd:yag laserom, a zadnji s Coherent Sheer laserom.
Mislila sam do ljeta napraviti još jedan tretman s ovim Sheer laserom, ali vidim da bi mi u Polidermi bilo daleko povoljnije. Oni koriste nekakav Soprano XL o kojem od tebe nisam čula ništa. Možeš li mi usporediti ta dva lasera?

--Phoenix--
22.04.2011., 10:43
Do sada sam napravila 4 tretmana laserom (3 za redom, s razmakom od nekih 2 mjeseca), a ovaj četvrti iduće godine.
Rezultati se vide, ali to i dalje nije to (do sada sam na potkoljencama izgubila nekih 60% dlaka, ali na natkoljenicama i bikini niti pola).
Prva 3 tretmana radila sam s Nd:yag laserom, a zadnji s Coherent Sheer laserom.
Mislila sam do ljeta napraviti još jedan tretman s ovim Sheer laserom, ali vidim da bi mi u Polidermi bilo daleko povoljnije. Oni koriste nekakav Soprano XL o kojem od tebe nisam čula ništa. Možeš li mi usporediti ta dva lasera?

Soprano se reklamira za tvz. in motion epilaciju gdje se vise puta prelazi preko iste zone te se tako polako kao dize temp. tj. ne pece. I upravo je u tome kvaka. Mislim da nije dovoljno ucinkovit, pogotovo na malim zonama.

TOOMUCH
22.04.2011., 11:02
Ja sam danas bila u Lavande. Bolilo me uopce nije, da li ima ikakvih rezultata ne znam jos. Vidjeti cu kroz par dana da li ce poceti rasti.
A imam jako osjetljivu nadusnicu, uvijek poslije depilacije voskom ili secernom pastom dobijem bijele pristice po cijeloj nadusnici.
Jutros sam bila na IPL-u i jos nema nikakve reakcije

Molim te napiši mi jesi li prije obraijala dlake ili ne?
kao što sam rekla ja svoje neću brijat, nema šanse. kako ti je sada; dlake su i dalje tu ili ne? Jesu otpale?
Ja svoje inače izbjeljujem ali sada ih nisam dirala već 2 tjedna pa su dobile boju natrag (pigment se vraća), nadam se da će do utorka kada sam zakazana za prvi tretman bit dovoljno tamne da će ih laser moć prepoznat (jer piše da laser ne reagira na svijetlu dlaku).
Molim te malo detljnije opiši kako je sve bilo, jako me zanima.
kad imaš slijedeći tretman?

majamarin
23.04.2011., 06:07
Molim te napiši mi jesi li prije obraijala dlake ili ne?
kao što sam rekla ja svoje neću brijat, nema šanse. kako ti je sada; dlake su i dalje tu ili ne? Jesu otpale?
Ja svoje inače izbjeljujem ali sada ih nisam dirala već 2 tjedna pa su dobile boju natrag (pigment se vraća), nadam se da će do utorka kada sam zakazana za prvi tretman bit dovoljno tamne da će ih laser moć prepoznat (jer piše da laser ne reagira na svijetlu dlaku).
Molim te malo detljnije opiši kako je sve bilo, jako me zanima.
kad imaš slijedeći tretman?

Obrijala sam ih prije nego sam isla. Za sada je sve ok. Nikakvu reakciju ( pristice ili crvenilo nisam dobila).
Dva dana je proslo i sad ne znam koliko im treba da krenu rasti poslije brijanja, ali one koje su mi bile tanje jos ih nema. Izraslo mi tek par sa strane koje su bile najdeblje i najcrnije. Kroz tjedan dana cu vidjeti da li ce i ostale izrasti.
Sljedeci termin je 02.05.
Cura koja mi je radila je ok, a i salon. Otvorili su se prije mjesec dana.

ninni
23.04.2011., 20:15
mene je sve doslo 400 funti jer mi je to donjela frendica iz Engleske pa carinu nisam placala.

koristenje sam vec opisivala par stranica unazad al evo opet ukratko:
- koristim u razmacima tjedan-dva-tri, tj sve ovisi o mjestu tretiranja tj o brzini rasta dlacica , u uputama pise da se mjesto mora obrijat prije ali ja neka mjesta nisma brijala tj nausnice nisam nikada brijala jer mi ne pada na pamet al efektas itekako ima:

Ukupno sam maknula: pazuh i trbuh potpuno, ruke veliku vecinu al sad pauziram zbog sunca, nausnice nemam vise 80% dlaka a ovo sta je izraslo je mnogo krace i svijetlije tako da se vise niti ne vidi pa niti ne diram. skidala sam i malojaci bikini tj polubrazilku i tu mi je ostalo cca 10-20 % dlaka a i one su mnogo svijetlije, tanje i krace pa i njih vise ne diram. ne pitaj me koliko sam ukupno puta prelazila po kojem mjestu jer se vise ne sijecam al sma i pisala to po starijim postovima a sad mi je vec isprhnulo :rofl:

Uglavnom ja ovaj aparat preporucam jer ja osobno sam ga vec odavno otplatila i sve sta radim sada mi je ustvari besplatno:s
čitam tvoje postove i sve je super, dođe i meni da ga kupim otkad sma naletila na to nedavno, al sam jako skeptična... nigdje nisi napisala kakvu kožu imaš i da li su dlačice bile svijetle, tamne? (ili sam možda previdjela). :confused:

mučim se s tim dlačurinama već... dugo. ljeto i badići i išta kratko za obuć mi je noćna mora, strašno mi to sve utječe na samopouzdanje još od doba osnovne škole. :rolleyes: imam svijetlu, tanku osjetljivu kožu, a tamne i guste dlake... svuda. policistične jajnike nemam... rekla bih da je nasljedna stvar i bojim se da tu nema pomoći. zapravo, ono što me najviše frustrira je što na tržištu postoji toliko toga, a ja mogu čitat samo reviewove koji su ovakvi il onakvi, al prije svega subjektivni. to što nekom pomaže, ne znači da će i meni. a otić u razne klinike i salone na konzulatacije mi se također čini beskorisno, jer vidim da nitko neće ništa iskreno reć (okej, znam da nisu vidoviti, ali...) nego samo reklamiraju svoje... sve je to biznis. htjela bi da mogu doć kod nekog i da mi iskreno fino kaže što bi *možda moglo* bit najbolje za mene i kolko para trebam. a ne ovako, da isprobavam razne gluposti, trošim novce i vrijeme i živce i uništavam si kožu. :(

[oko mene sve bezdlake frendice, nemam kome da se požalim, pa eto tu...:o]

legica21
25.04.2011., 22:10
jel netko probao fotoepilaciju? (http://style.hr/hr_HR/pocetna/ipl-tretmani/fotoepilacija-trajno-uklanjanje-dlaka)

TOOMUCH
26.04.2011., 08:30
majamarin ajde pliz napiši kakvo ti je sada stanje, koliko je prošlo od tretmana i dal su ti počele rasti???
Kako si ih ti tretirala prije prvog dolaska u lavandu???
Ja danas idem na prvi tretman pa sam malo nervozna,... :rolleyes:

majamarin
26.04.2011., 09:58
majamarin ajde pliz napiši kakvo ti je sada stanje, koliko je prošlo od tretmana i dal su ti počele rasti???
Kako si ih ti tretirala prije prvog dolaska u lavandu???
Ja danas idem na prvi tretman pa sam malo nervozna,... :rolleyes:

Ista situacija kao i neki dan.
Inače imam sa svake strane par jakih dlaka i njih sam čupala pincetom, ostale sam jednom ili dva puta godišnje depilirala voskom ( uvijek bi mi izbacila reakcija na depilaciju - bijeli prištići). te ostale dlake su bile tanje i svjetlije, ali ih je bilo. Prošlo je skoro tjedan dana i tih dlaka imam puuuuno manje, tj još uvijek ne rastu, dok su ove crne naravno izrasle ( ali samo na jednoj strani, a na drugoj ne) i ne mogu ih čupati pa ih škaricama šišam kad izrastu.
Kozmetičarka mi je rekla da će mi biti oko 15% manje dlaka nakon prvog puta, nije obećavala da će i nestati sve. i mislim da ih je nestalo više od 15%. a reakciju nisam imala nikakvu, niti crvenilo niti prištiće.

Athena1
27.04.2011., 20:04
Čitajući raznorazne teme na internetu vezano za epilaciju došla sam do zaključka da je bolje epilaciju uraditi kod dermatologa koji je specijaliziran za to, nego u nekom kozmetičkom salonu. Što mislite o tome?

mali miš
27.04.2011., 20:28
u kozm.salon gdje sam ja isla zena je imala hrpu 'diploma' po zidu i rekla mi je da je isla na posebne seminare i stajaznam. također, ta zena je ujedno i vlasnica te nekakav doktor. mislim da samo treba provjeriti u koji salon ici, a koje izbjegavati.
ja inace imam lose iskustvo sa dermatologom koji mi je unistio lice u potpunosti, a spasile su ga cure u kozm.salonu, ali dobro, to sad nije tema :ne zna:

SekaSis
27.04.2011., 20:43
u kozm.salon gdje sam ja isla zena je imala hrpu 'diploma' po zidu i rekla mi je da je isla na posebne seminare i stajaznam. također, ta zena je ujedno i vlasnica te nekakav doktor. mislim da samo treba provjeriti u koji salon ici, a koje izbjegavati.
ja inace imam lose iskustvo sa dermatologom koji mi je unistio lice u potpunosti, a spasile su ga cure u kozm.salonu, ali dobro, to sad nije tema :ne zna:

99% sam sigurna da je to salon gdje sam i ja isla i imam samo rijeci pohvale sto se tice elektroepilacije, nikakve negativne posljedice nisam imala...

pinkypan
02.05.2011., 14:42
hej curke da li je itko bio na IPL u centru bella u zagrebu(kod džamije),ja bi tamo isla na bikini,pliz ako mi netko moze reci nesto o tom salonu
pitala sam vec pod kozmetički saloni ali nitko nije bio,bar nisu odgovorili pa pretpostavljam da nitko nema pojma,tnx

tovareća mužika
03.05.2011., 22:22
Kakav je uređaj e-style s ELOS tehnologijom,naime spominje se da radi radiofrekventnom i svjetlosnom metodom, kako uopće djeluje ta kombinacija i da li je učinkovita, u rangu s IPL-om???

SekaSis
04.05.2011., 20:05

Ej, inbox ti je pun, tako da cu ti ovdje napisati; izgleda da nismo bile na istom mjestu :).

TOOMUCH
06.05.2011., 11:01
Ista situacija kao i neki dan.
Inače imam sa svake strane par jakih dlaka i njih sam čupala pincetom, ostale sam jednom ili dva puta godišnje depilirala voskom ( uvijek bi mi izbacila reakcija na depilaciju - bijeli prištići). te ostale dlake su bile tanje i svjetlije, ali ih je bilo. Prošlo je skoro tjedan dana i tih dlaka imam puuuuno manje, tj još uvijek ne rastu, dok su ove crne naravno izrasle ( ali samo na jednoj strani, a na drugoj ne) i ne mogu ih čupati pa ih škaricama šišam kad izrastu.
Kozmetičarka mi je rekla da će mi biti oko 15% manje dlaka nakon prvog puta, nije obećavala da će i nestati sve. i mislim da ih je nestalo više od 15%. a reakciju nisam imala nikakvu, niti crvenilo niti prištiće.

pretpostavljam da si bila već i na drugom tretmanu ako ne i na trećem,, ???
Kakvo ti je sada stanje, ja sutra idem na drugi i nisam baš zadovoljna jer mi nije baš nešto puno dlaka otpalo, samo nekoliko onih najmanjih i skroz svijetnih koje se nisu niti vidjele. Zapravo me ljuti što ih u međuvremenu se smijem dirat sa ničime (izbjeljivat,..) pa cijelo vrijeme okolo hodam brkata ko turčin i to mi fakat ide na nerve!!!!

--Phoenix--
06.05.2011., 12:44
Kakav je uređaj e-style s ELOS tehnologijom,naime spominje se da radi radiofrekventnom i svjetlosnom metodom, kako uopće djeluje ta kombinacija i da li je učinkovita, u rangu s IPL-om???

Ukoliko se ide usporedjivati vrhuski IPL i ELOS, kod epilacije ELOS gubi bitku.

asdfasf
06.05.2011., 13:07
zdrao.

ovak...

svake godine prije ljeta obavim depilaciju voskom. obavio sam sve vrste depilacije i sve moguce preventivne metode da ne dobijem folikulitis, ali nista nije uspjelo.
imam dlaka na prsima i ledjima. dlake su crne. CRNE. nema svijetlih dlaka kolko primjetim. imam osjecaj da sam ih sve aktivirao.
depilaciju obavljam jedan dan prsa, drugi dan ledja. jer boli u pizdu mater. ne mogu podnijet u jednom danu oba tretmana.
neminovno je da ce mi se koza upalit.
neke cure su mi rekle da probam koristit Sudocrem jer mi je koza podosta osjetljiva pa mozda uspije.
poludit cu jer mrzim dlake, a boli me jako depilacija, a trebam se depilirat jer se bavim fitnessom i tezim ka nekoj estetici i ako ostavim dlake nist mi se ne vidi :D.
klima mora u prostoriji bit upaljena na minimumu. i dok je meni OK ova sto me depilira se smrzne, jer ja gorim.
UGL
zanima me sto se tice IPL...kolko bi uklonio prvim tretmanom ?
kak se cijene krecu ?
vidim kod sebe u blizini jedan BJUTI salon, gdje se cijene navedenog krecu oko 1300 kn za prsa i isto toliko za ledja. ali ledja bi voskom jer mi nije greda. ne boli.
zanima me kolko bi tretmana trebalo otprilike da se to sve makne. jer znam da se cijena tretmana snizava kak idem na tretmane.
molim pomoc nekog sa iskustvom ili eventualno nekog tko je jako bogat i zeli me usrecit :D

skrapava
06.05.2011., 13:20
moja upala se relativno brzo smirila (nakon 2,3 dana se povuklo) i sad je sve ok. uskoro idem na 3. tretman, svaki obavljam nakon nekih 3,5 tjedana. 7-9 dana nakon tretmana dlake počnu ispadati, onda do cca 15-18.og dana od tretmana ih nema uopće, i onda ih pustim tjedan dana pa odem na tretman. za sad sam zadovoljna, ako ništa - za sad su novoizašle dlake puno slabije i tanje, a valjda se i kvantiteta malo smanjila. radim pauzu preko ljeta zbog sunca, pa na jesen ponovno (nadam se ne baš od samog početka) :P

tovareća mužika
06.05.2011., 20:03
Ukoliko se ide usporedjivati vrhuski IPL i ELOS, kod epilacije ELOS gubi bitku.

Fala na odgovoru:)

chiasm
06.05.2011., 22:27
moja upala se relativno brzo smirila (nakon 2,3 dana se povuklo) i sad je sve ok. uskoro idem na 3. tretman, svaki obavljam nakon nekih 3,5 tjedana. 7-9 dana nakon tretmana dlake počnu ispadati, onda do cca 15-18.og dana od tretmana ih nema uopće, i onda ih pustim tjedan dana pa odem na tretman. za sad sam zadovoljna, ako ništa - za sad su novoizašle dlake puno slabije i tanje, a valjda se i kvantiteta malo smanjila. radim pauzu preko ljeta zbog sunca, pa na jesen ponovno (nadam se ne baš od samog početka) :P

jesi li morala brijati prije?

asdfasf
07.05.2011., 00:01
ne bih zelio pametovati, ali mislim da ptice na grani znaju da se prije IPL-a MORAS obrijati ziletom. podrucje koje zelis tretirati ofc.

daj nek mi netko pomogne na moj post...

majamarin
07.05.2011., 14:02
pretpostavljam da si bila već i na drugom tretmanu ako ne i na trećem,, ???
Kakvo ti je sada stanje, ja sutra idem na drugi i nisam baš zadovoljna jer mi nije baš nešto puno dlaka otpalo, samo nekoliko onih najmanjih i skroz svijetnih koje se nisu niti vidjele. Zapravo me ljuti što ih u međuvremenu se smijem dirat sa ničime (izbjeljivat,..) pa cijelo vrijeme okolo hodam brkata ko turčin i to mi fakat ide na nerve!!!!

Bila sam na drugom tretmanu u utorak. One najjace dlake se jos uvijek drze i nikako da ispadnu. Dok ostalih vise nema, tj. nisu mi pocele rast. A ide mi na zivce ovih 10 dlaka koje ne smijem cupat, a vide se jer su skroz crne. Najrade bi ih sa pincetom iscupala. Kad malo izrastu skratim ih skaricama. U cetvrtak idem na treci tretman i nadam se da ce i ove napokon prestat rasti.
Imat ce u srijedu opet ponudu za ipl za bikini ili pazuh. Ako mi od ovih 10 dlaka dio otpadne do srijede kupit cu za pazuh ponudu.

TOOMUCH
07.05.2011., 20:10
Bila sam na drugom tretmanu u utorak. One najjace dlake se jos uvijek drze i nikako da ispadnu. Dok ostalih vise nema, tj. nisu mi pocele rast. A ide mi na zivce ovih 10 dlaka koje ne smijem cupat, a vide se jer su skroz crne. Najrade bi ih sa pincetom iscupala. Kad malo izrastu skratim ih skaricama. U cetvrtak idem na treci tretman i nadam se da ce i ove napokon prestat rasti.
Imat ce u srijedu opet ponudu za ipl za bikini ili pazuh. Ako mi od ovih 10 dlaka dio otpadne do srijede kupit cu za pazuh ponudu.

Ja sam bila danas na drugom i ostala sam totalno u komi!
Došla sam i počela mi je objašnjavat da se danas obavezno moram obrijat i ja nisam dala i ona me nagovarala jer ću inaće imat opeklinu i kraste itd. pa mi nije jasno kako prošli put nisam ništa imala a nisam dala brijat da bi na kraju ispalo da to sad uopće nije isti aparat kao prošli put (aparat je bio na servisu - drago mi je da brinu za svoje uređaje) jer je ovaj pravi aparat s kojim mi je danas radila zapravo pravi IPL uređaj a onaj koji je bio prošli put je pun slabiji pa mi zato možda dlake uopće nisu ispale.
I obrije ona mene danas i napravi mi to i sad se napokon osjeti toplina, čak i pecne ona lampa i mislim da bi napokon sad moglo bit nekog efekta. Uglavnom, kad sam bila prvi put nisam morala stavit naočale jer je to bio neki skroz slabi uređaj, jesi ti stavljala naočale?
Čisto me zanima sa kojim uređajem je tebi radila prvi put da mogu uspoređivat kakve su razlike u napretku kod tebe i mene - mislim, ako nismo išle na isti uređaj onda se neće baš niti moći usporediti pa te zato i pitam.
I još, imam osjećaj da mi je spalila grlo!!! Jel to moguće da su te zrake došle do grla - spaljeno mi je kao kad nešto jako vruće pojedeš pa se spališ?!?!?

TOOMUCH
07.05.2011., 20:17
zdrao.

ovak...

svake godine prije ljeta obavim depilaciju voskom. obavio sam sve vrste depilacije i sve moguce preventivne metode da ne dobijem folikulitis, ali nista nije uspjelo.
imam dlaka na prsima i ledjima. dlake su crne. CRNE. nema svijetlih dlaka kolko primjetim. imam osjecaj da sam ih sve aktivirao.
depilaciju obavljam jedan dan prsa, drugi dan ledja. jer boli u pizdu mater. ne mogu podnijet u jednom danu oba tretmana.
neminovno je da ce mi se koza upalit.
neke cure su mi rekle da probam koristit Sudocrem jer mi je koza podosta osjetljiva pa mozda uspije.
poludit cu jer mrzim dlake, a boli me jako depilacija, a trebam se depilirat jer se bavim fitnessom i tezim ka nekoj estetici i ako ostavim dlake nist mi se ne vidi :D.
klima mora u prostoriji bit upaljena na minimumu. i dok je meni OK ova sto me depilira se smrzne, jer ja gorim.
UGL
zanima me sto se tice IPL...kolko bi uklonio prvim tretmanom ?
kak se cijene krecu ?
vidim kod sebe u blizini jedan BJUTI salon, gdje se cijene navedenog krecu oko 1300 kn za prsa i isto toliko za ledja. ali ledja bi voskom jer mi nije greda. ne boli.
zanima me kolko bi tretmana trebalo otprilike da se to sve makne. jer znam da se cijena tretmana snizava kak idem na tretmane.
molim pomoc nekog sa iskustvom ili eventualno nekog tko je jako bogat i zeli me usrecit :D

razumijem tvoju problematikua li daj malo razmisli kako ćeš izgledat ako prsa riješiš sa IPL laserom a leđa ti ostanu dlakava??!?! Na šta bi to moglo ličit? nemoj se ljutit ali mislim da ćeš izgledat ko čudovište iz močvare. predlažem da odeš u neki salon i probaš se dogovorit za neku malo povoljniju cijenu jer se radi o jako velikom području ili, još bolje, probaj preko svih onih popusta (kupime.hr, kolektiva.hr, trebamto.hr,...) malo pratit pa kupit povoljniju ponudu kad dođe na akciju to što od prilike tebi treba.
Sretno!

majamarin
08.05.2011., 08:45
Ja sam bila danas na drugom i ostala sam totalno u komi!
I obrije ona mene danas i napravi mi to i sad se napokon osjeti toplina, čak i pecne ona lampa i mislim da bi napokon sad moglo bit nekog efekta. Uglavnom, kad sam bila prvi put nisam morala stavit naočale jer je to bio neki skroz slabi uređaj, jesi ti stavljala naočale?
Čisto me zanima sa kojim uređajem je tebi radila prvi put da mogu uspoređivat kakve su razlike u napretku kod tebe i mene - mislim, ako nismo išle na isti uređaj onda se neće baš niti moći usporediti pa te zato i pitam.
I još, imam osjećaj da mi je spalila grlo!!! Jel to moguće da su te zrake došle do grla - spaljeno mi je kao kad nešto jako vruće pojedeš pa se spališ?!?!?

i ja sam drugi put bila sa jacim IPL-om. Taman im se bio vratio. S njim sam bila gotova za minutu. Onaj proslije slabiji i ne bljesne nego snop svjetla dulje vrijeme djeluje na dlake ili tako nesto.
Zalila sam joj se da one koje bi trebale po pravilu prve otpast idalje rastu. Kaze mi da ce se sad smanjiti. Medutimniti nakon drugog puta crne i debele dlake su jos tu, a ostalih vise nema.

mali miš
08.05.2011., 12:24
ne bih zelio pametovati, ali mislim da ptice na grani znaju da se prije IPL-a MORAS obrijati ziletom. podrucje koje zelis tretirati ofc.

daj nek mi netko pomogne na moj post...

haha evo ja cu pomoci...naravno da se mora obrijati podrucje jer ago cupate dlacice s korijenom onda ipl nema sta unistiti, tj. nece biti ucinka i onda je to bacanje para u vjetar.

zasto je uopce problem obrijati neki dio tijela ziletom kad znate da cete se dlacica rijestiti na dulje vrijeme :ne zna:

chiasm
08.05.2011., 15:52
ja bi ih se rado rijesila zauvijek :rofl:

asdfasf
09.05.2011., 01:51
hjaoooo ni sam vise ne znam.
smrdljive proklete dlake. vec se sad osjetim kao yeti...
a nista, moram pocet stedit...
definitivno cu prvo prsa, jer mi ledja nije problem depilirat.

skrapava
09.05.2011., 07:51
jesi li morala brijati prije?

da, taj dan kad idem, prođem sa žiletom "na suho" čisto da ih skratim.. mislim da je to isto kao da si odrezala sa škaricama skroz uz kožu... čisto da ne bude spaljivanja dlaka sa flashom. nije strašno, dlake ne ojačaju i isti je vrag kao da odrežeš sa škaricama.

white23
11.05.2011., 01:47
ima li tko za preporucit negdje u split za lasersko uklanjanje dlacica ali da nije gorica ili tako neki kozmetcko salon...hvalaa ;)

stud_20
11.05.2011., 08:07
hjaoooo ni sam vise ne znam.
smrdljive proklete dlake. vec se sad osjetim kao yeti...
a nista, moram pocet stedit...
definitivno cu prvo prsa, jer mi ledja nije problem depilirat.
ja sam potrosio 5000 kn i nisam rješio ništa za sad .. radio sam ramena i leđa laserom i ništa imam pre svijetle dlake za laser
sad cu to morat rijesavat elektroepilacijom lol potrosit cu hrpu para i mislim da ce trebat jedno 2 godine da mi to rijesi do kraja ...mislim da mi je bolje da ni ne počinjem

V element
11.05.2011., 13:54
Ima danas opet ponuda za 3 tretmana IPL-om, en znam jel 3 baš dovoljno ali barem će se malo prorijediti:ne zna:

jasna19
11.05.2011., 13:54
Je li netko možda bio na IPL depilaciju u salonu Lavanda (Radnička cesta) i može li mi netko reći da li na kraju to boli ili ne. Čula sam različita mišljenja o tome....
Također, je li sad prekasno ići, s obzirom da skoro počinje ljeto (bar se nadam;)?
I napisali su da se na tretmane ide svakih 10 dana - nije li to malo prečesto?
Hvala!

V element
11.05.2011., 13:59
I ja sam vidla to za lavandu, ali ne znam kakvi su.
Koliko ja znam treba ići svakih mjesec dana, sumnjam da ti stignu sve dlačice izrasti za samo 2 tjedna

jasna19
11.05.2011., 14:01
I meni se to čini malo prekratak period.
A čula sam i da bi se to trebalo preko zime raditi, tako da još razmišljam da li da kupim tu ponudu ili ne.....

asdfasf
12.05.2011., 01:27
ja sam potrosio 5000 kn i nisam rješio ništa za sad .. radio sam ramena i leđa laserom i ništa imam pre svijetle dlake za laser
sad cu to morat rijesavat elektroepilacijom lol potrosit cu hrpu para i mislim da ce trebat jedno 2 godine da mi to rijesi do kraja ...mislim da mi je bolje da ni ne počinjem

stari meni su dlake crne i kovrcave... nesto crno u stilu

http://theentertainmenthotline.net/wp-content/uploads/2009/07/magnum-pi_news.jpg

jel mi vrijedi ici na IPL ako su mi dlake crne kao slova koja čitate trenutno? :D

dugi, dugi niz godina sam ih "kidao" van i mislim da nemam vise sta aktivirati...
bile su svijetle prije, ali kak su mi pocele i crne rast na odredjenim mjestima i umjesto da sam ih cupkao pincetama, ja sam trakama i time aktivirao sam sve ostale tako da....yeaaaa, fun FUN FUN.

jebote 4,5cm mi je dugacka dlaka na prsima. :visi:

chiasm
12.05.2011., 02:15
jel' to Tom Selleck :rofl:

V element
12.05.2011., 07:18
Ak izgledaš kao Tom čemu brige, on je čok komad :cerek:

Čekaj jesu ti to na prsima ili leđima takve ?

asdfasf
12.05.2011., 10:18
ne izgledam kao tom selleck :D
lik je car.

na prsima su mi takve dlake, doduse malo jace nego kod njega.

na ledjima ih nemam bezbroj kao na prsima i uredno su "pocesljane" i nisu bas ostre. stvarno me ne boli ni najmanje kad depiliram ledja..oke mozda malo. :D

ali za ne usporedit naspram dojki.

V element
12.05.2011., 11:05
Ok kužim leđa ali zašto pobogu prsa depiliraš? Mislim ako je radi boljih polovica, žene u principu vole dlakava prsa :jumping:

Čak sam bila čitala da je dobro i za male bebe da spavaju na očevim dlakavim prsima, da ih to smiruje :mig:

Kužiš koliko koristi od toga čitavo društvo može imati :D

asdfasf
12.05.2011., 11:38
ma sve pet da izgledam kao tom selleck...
ali bavim se fitnessom i tezim ka estetici.
kak ce mi se vidjet separacija izmedju lijeve i desne sise ako su prekrivene ubijenim medvjedom ?
postoje dvije vrste zena...onima kojima je svejedno ima li muskarac dlake ili ne i one kojima smeta.
i one koje su rekle da preferiraju dlake, kad me vide bez dlaka kazu "bolje je" tak da...
tko je tu lud.
ali uopce ne radim to zbog žena, vec zbog sebe. majkemi. ;)

stud_20
12.05.2011., 12:34
a da isto sam se i ja tako zeznuo na ledjima sam imo 5 dlaka 6 pa sam to cupao okolo jedno 3 godine i brijao pa sam zajebo stvar.. sad mi je na pol leđa no moje su do duše svijetle i ne vidi se baš jako al opet ima ih kad se smoce se vide .na prsima su mi isto svijetle i njih bi zelio zadrzati .isto tezim ka estetici al na zalost laser na mene ni naj manje ne djeluje bio sam na 5 tretmana jos mi se prosirila povrsina jer sam ih morao brijati ...kad bi ih cupao bio bi miran 2 mjeseca al ne zelim to jer ce jos pogoršati sitoaciju ..ocu se toga riješit makar velim iso dlaku po dlaku uzeo bi ak treba bilo kakve kemikalije pa da mi i otpadne i kosa i obrve ...isto sam sportaš moram se prat ak ne i 2 put dnevno uzas.Dlakavost mi se vjerojatno i povečala zbog sporta (testosteron)..a stari tebi savjetujem probaj onda bar češ znati jel djeluje il ne ...ja cu na zalost morat trazit neka druga riješenja ..otišo bi i na presađivanje kože haha

stud_20
12.05.2011., 12:47
ja bi svoje riješavao elektroepilaciom kad bi znao da svaka tretirana dlaka umire .... zanima me da li dlaka mora biti u anagenoj fazi za elektroepilaciju ???? zanima me to jer ako mora onda mi se to ne isplati ni počinjati .... mislim da ce mi trebati jedno par godina da to sve rijesim al opet i to je neka nada ...

V element
12.05.2011., 13:01
OK vi ste ludi totalno, ili sam ja totalno OUT stara baba :D

Dakle, kupila ja one kupone u Lavandi, mislim da sam idealan kandidat, tamne dlake a bijela ko sir :kava:
Ne znam samo hoće li mi 3 tretmana biti dovoljna....

asdfasf
12.05.2011., 13:02
kud frcam testosteronom na prirodnoj razini jos i ka tome treniram imam 2 treninga i s time 2 tusiranja dnevno. problem mi je kod tusiranja. dlake na nogama podšišam redovito jer mi inače trebaju dva ručnika da se osušim. PA DI TO IMA? =)))))
savjetovao bih ti neke enzime. meni je to doduse preskupo, ali raspitaj se. nakon depilacije ti namaze tim nekim enzimima i tako u par navrata i unisti korijen dlake.
meni je problem uz prirodni testosteron kojim obilujem, jos unosim i cca 250g proteina dnevno. e sad...svi znamo od čega su dlake gradjene? od proteina :)
tako da nakon depilacije...vec nakon 2 tjedna meni smeća počinju izlazit i onda ih pocnem cupkat pincetom i nakon pol sata mi se upali biceps od ukocenosti ruke shvativši da sam skinuo samo 10% i kazem "ma jebite se..."
mislim da sam se rodio u krivom vremenskom razdoblju...sta nisam rodjen u 70-ima...

V element
12.05.2011., 13:03
...
postoje dvije vrste zena...onima kojima je svejedno ima li muskarac dlake ili ne i one kojima smeta.
...

Postoje i one kojima se sviđa a u skladu sa tim im je užaš kad muškarac depilira prsa, ali baš užaš :mama:

stud_20
12.05.2011., 13:06
OK vi ste ludi totalno, ili sam ja totalno OUT stara baba :D

Dakle, kupila ja one kupone u Lavandi, mislim da sam idealan kandidat, tamne dlake a bijela ko sir :kava:
Ne znam samo hoće li mi 3 tretmana biti dovoljna....

bako lolčić po tome što si napisala si idealan kandidat nešto ukloniti vjerojatno i hoće ...al da češ ih se kompletno i svih riješiti za uvjek zaboravi ...:flop:

V element
12.05.2011., 13:07
bako lolčić po tome što si napisala si idealan kandidat nešto ukloniti vjerojatno i hoće ...al da češ ih se kompletno i svih riješiti za uvjek zaboravi ...:flop:

Misliš jer je premalo tretmana? A da ih uzmem 6?

asdfasf
12.05.2011., 13:08
mislim kad se vec keriš, pa daj uzmi i meni 3. :rofl:

V element
12.05.2011., 13:10
mislim kad se vec keriš, pa daj uzmi i meni 3. :rofl:

Neću za tvoje dobro, da lijepo budeš dlakav i HOT :klopa:

stud_20
12.05.2011., 13:11
kud frcam testosteronom na prirodnoj razini jos i ka tome treniram imam 2 treninga i s time 2 tusiranja dnevno. problem mi je kod tusiranja. dlake na nogama podšišam redovito jer mi inače trebaju dva ručnika da se osušim. PA DI TO IMA? =)))))
savjetovao bih ti neke enzime. meni je to doduse preskupo, ali raspitaj se. nakon depilacije ti namaze tim nekim enzimima i tako u par navrata i unisti korijen dlake.
meni je problem uz prirodni testosteron kojim obilujem, jos unosim i cca 250g proteina dnevno. e sad...svi znamo od čega su dlake gradjene? od proteina :)
tako da nakon depilacije...vec nakon 2 tjedna meni smeća počinju izlazit i onda ih pocnem cupkat pincetom i nakon pol sata mi se upali biceps od ukocenosti ruke shvativši da sam skinuo samo 10% i kazem "ma jebite se..."
mislim da sam se rodio u krivom vremenskom razdoblju...sta nisam rodjen u 70-ima...

ma znam te isto tako na kreatinu sam ,glutaminu,aminokiselinama ,3 wheya na dan +svaki dan priletina puretina itd jos se znojim uvjke ko svinja tako da i to vjerojatno jos dodatno potiče rast ...

stud_20
12.05.2011., 13:12
Misliš jer je premalo tretmana? A da ih uzmem 6?

nemoj žurit probaj prvo da vidiš jel djeluje lako kasnije uzmeš još....

asdfasf
12.05.2011., 13:28
Neću za tvoje dobro, da lijepo budeš dlakav i HOT :klopa:

ma bit cu ja "HOT" i bez dlaka :D zovu me hodajuci radijator :lol:

btw ne mogu vjerovat na sto sam spao...da zicam IPL tretmane preko foruma ahaha
vidis kolko sam ocajan i koliku zelju imam maknit to sa sebe? jel vidis dokle je otislo? :D

ma znam te isto tako na kreatinu sam ,glutaminu,aminokiselinama ,3 wheya na dan +svaki dan priletina puretina itd jos se znojim uvjke ko svinja tako da i to vjerojatno jos dodatno potiče rast ...

isti smo da. bar ne pijem jos termogenike uz svoj superpower of being overheated QQ
kazem, provjeri to sa enzimima. ako ne nadjes nista, onda cu se sjetit tko mi je pricao o tome pa cu ti javit.
ja cu probat sa IPL-om. mozda mi V-element pokaze srce, ali vrlo vjerovatno da cu si platit barem dva tretmana da vidim oce li mi pomoc makar malo.
kad gledam kolko sam novaca bacio na sranja, ovo ce se nadam se bar isplatit. :D

V element
12.05.2011., 13:51
Kakve aminokiseline, wheya i dr, kaj je to? To pijete sve radi dlaka !??!

P.S.TOM SELLECK RULES :cerek:

asdfasf
12.05.2011., 14:47
Kakve aminokiseline, wheya i dr, kaj je to? To pijete sve radi dlaka !??!

P.S.TOM SELLECK RULES :cerek:

aaaaaaaaaa ne ne. googlaj "aminokiseline" "whey protein" "L-Glutamine" "bcaa"
pa bus vidla da te stvari pomazu sintezi proteina u misicima etc etc , da misic ne propadne, da ga ocuvas te da potaknes njegov rast za lakse prevladavanje buducih napora. sve je to zdravo :)
to bi bilo ukratko da ne duljim. jedino "whey protein" utjece na dlake jer je protein pobogu :)

P.S. Zene velikog srca koje placaju IPL drugim ne sretnim ljudima RULES :angeleye:

idem taman do grada do tog salona vidjet sa curama jel su spustili cijenu, ako ne...odo na depilaciju :(

chiasm
12.05.2011., 17:46
ma sve pet da izgledam kao tom selleck...
ali bavim se fitnessom i tezim ka estetici.
kak ce mi se vidjet separacija izmedju lijeve i desne sise ako su prekrivene ubijenim medvjedom ?
i one koje su rekle da preferiraju dlake, kad me vide bez dlaka kazu "bolje je" tak da...
tko je tu lud.
ali uopce ne radim to zbog žena, vec zbog sebe. majkemi.

svaka cast!
iako, bit ce i zenama drago, eto npr meni se dlake neopisivo gade i ne sjecam se da sam ikad imala "posla" s ikim dlakavim tj ista vise od nesto sitno :) sve dlake bilo gdje su ewww! ok noge, ruke i pod pazuhom, to bi bilo meteroseksualno micati pretpostavljam :p
samo tako nastavite decki, pozdrav iz Kanade :top::p

btw

Ok kužim leđa ali zašto pobogu prsa depiliraš? Mislim ako je radi boljih polovica, žene u principu vole dlakava prsa

Čak sam bila čitala da je dobro i za male bebe da spavaju na očevim dlakavim prsima, da ih to smiruje

Kužiš koliko koristi od toga čitavo društvo može imati

sori al na ovo moram rec :bljak::bljak::bljak: :D

tak sam razmisljala i pred 10g kao tinejdzerka, tak i danas :D
da mi decko tak izgleda, spavao bi u majci :D

V element
13.05.2011., 13:07
Opraštam ti :p
A gle o ukusima se ne raspravlja, ja nikad ali baš nikad ne bi išta imala sa muškarcem koji ide na depilacije i sl, osim da je ali baš ko medvjed dlakav

Nema veze, nije tema, nego odlučila sam pričekati sa svojim IPLom do jeseni, navodno da se ne smije na sunce barem mjesec dana poslije?

asdfasf
13.05.2011., 19:54
ispod ruke micem dlake jer je to stvar higijene. kad vidim dlake ispod necije ruke, malo mi se skupi ona "vodica" u obrazima prije riganja :D
dlake na nogama i rukama su mi jako jako dugacke pa ih s vremenom znam podšišati jer kao što rekoh, stvar higijene. znojim se 2-3 puta dnevno.
morate imati na umu da dlake nisu poput zeljeza. dlake upijaju sve.
tako da, ako se uznojis tokom dana, dlake to upiju.
imajuci to na umu sam sebi se pocnem gadit.
nemam problema sa dlakama na nogama i rukama. to mi je cisto ok.
izgledam muzevno s tim.

V-Element, reci cu ti najiskrenije. Najvece "pickice" su muskarci koji nemaju tri ciste otici na depilaciju. zasto? zato sto boli U 3pm (GMT+1) :D:D

ako me netko zeli nazivati metrosexualcem zbog toga nek im bude. :)
jer na kraju, nije bitno uopce kako izgledas vec kako se ti osjecas i kako to nosis.
ljudima kojima je to bitno jel netko otisao ili nije na depilaciju jednostavno smatram da nisu dovoljno informirani o samoj tematici problema pozadine.
podrzavam sve oblike estetskih zahvata ukoliko ce pomoci osobi da se oslobodi i bolje osjeca u svom tijelu.
nemoj se ljutit V, ali budes shvatila jednom sto sam zelio reci. :kiss:

:)

chiasm
13.05.2011., 20:24
podrzavam sve oblike estetskih zahvata ukoliko ce pomoci osobi da se oslobodi i bolje osjeca u svom tijelu.

:top::top::top:

stud_20
14.05.2011., 09:51
Pa naravno da me baš briga za tuđe mišljenje metro ovo ono... mislim šta bi trebo ...pa sram me se skinut !!necu ic ove godine na kupanje a ono imam vikendicu na moru ...sram me skinut maicu pred vlastitom curom ...poslje teretane idem doma u mokroj jer se ni tamo ne osjecam ugodno da skinem maicu..to je več postalo bolesno .

zbunjena_20_
17.05.2011., 19:20
Kupih ponudu na ponudi dana za odstranjivanje dlačica IPL metodom, 400 kn u vrijednosti 2000 - ako ne obuhvati taj broj tretmana nadoplacuju se slijedeci tretmani uz 80% popusta - ja bih zeljela to iskoristiti na odstranjivanje sa nogu (mislim da mi je to san :D)

Uglavnom zanima me posto bi ovo vjerojatno obuhvatilo 2 i pol tretmana koliko je dovoljno za natkoljenicu, a koliko za potkoljenicu tretmana? Otprilike?

Znam da to ovisi individualno, ali cisto informativno. Inace sam svijetle puti, a dlake su sve, samo ne svijetle :D

Wedding
17.05.2011., 19:56
Kupih ponudu na ponudi dana za odstranjivanje dlačica IPL metodom, 400 kn u vrijednosti 2000 - ako ne obuhvati taj broj tretmana nadoplacuju se slijedeci tretmani uz 80% popusta - ja bih zeljela to iskoristiti na odstranjivanje sa nogu (mislim da mi je to san :D)

Uglavnom zanima me posto bi ovo vjerojatno obuhvatilo 2 i pol tretmana koliko je dovoljno za natkoljenicu, a koliko za potkoljenicu tretmana? Otprilike?

Znam da to ovisi individualno, ali cisto informativno. Inace sam svijetle puti, a dlake su sve, samo ne svijetle :D

Ispod 5-6 tretmana nemoj ni racunat, e sad je upitno dal ces uspjet to iskoristut jer sad je podosta kasno osim ako do mora neces hodat u dugim hlacama a ponovni tretmani se ne preporucuju dok se god ne skine sva boja.

A inace uopce je glupo radit vise djelova tjela pa radit pauzu jer korjen dlake koji je lagano oslabljen do jeseni tj zime itekako moze opet ojacat pa se stoga preporuca radit tretmane u jednom komadu u pravilnim eazmacima i bez vecih pauza.

macorka
18.05.2011., 07:09
U kojem salonu ste bile za koji kažete da žena ima diplome? Hvala

V element
18.05.2011., 07:48
A inace uopce je glupo radit vise djelova tjela pa radit pauzu jer korjen dlake koji je lagano oslabljen do jeseni tj zime itekako moze opet ojacat pa se stoga preporuca radit tretmane u jednom komadu u pravilnim eazmacima i bez vecih pauza.

Ja sam kupila kupon za 3 tretmana za brazilsku, također sam jako bijela a dlačice crne...zanima me što su to pravilni razmaci, jer u salonu su mi rekla svaka 2 tjedna a na netu sam našla svakih mjesec dana?
Također da li da pričekam do jeseni sa prvim tretmanom?

Wedding
18.05.2011., 08:55
Ja sam kupila kupon za 3 tretmana za brazilsku, također sam jako bijela a dlačice crne...zanima me što su to pravilni razmaci, jer u salonu su mi rekla svaka 2 tjedna a na netu sam našla svakih mjesec dana?

razmaci su relativna stvar ponajvise ti sve ovisi o samom aparatu (koliko ce ubit korjen od prve i blokirat rast) i o samoj brzini rasta dlacica - e sad u nekim salonima se tretmani provode svaki mjesec dana a u nekim svaka 2 tjedna ili 3 tjedna.

Po meni kreni na brazilsku sada da uspijes iskoristit sva tri tretmana do ljeta ( moguce je da ces nakon ta 3 tretmana bit i mirna dobrih mjesec dana pa necec morat dirat dlakice) a onda u kasnu jesen tj tek kada izgubis svu boju (ako ces ic na more) nastavi i dovrsi posao jer ne valja puno odgadjat

.- eto tako bi ja ucinila:mig:

Elaxoxo
18.05.2011., 09:08
Imam svijetle brkove i htjela bi ih se riješiti.
Što preporučujete,bilo što(cijena nije bitna)?!
Živim u Splitu,pa ako je netko već bio na nekakvim tretmanima,,ako mi mozete preporučiti nekoga,podijeliti vaša iskustva?!
P.S Čula sam za beauty centar anđela,da li je netko bio kod njih,kakvi su?!?!
HVALA

--Phoenix--
18.05.2011., 14:01

Ako se preporucuje svaka dva tjedna ne radi se epilaciji nego o usporavanju rasta. Sa regularnom opremom bikini (i sve ostalo oko bikinja) se tretira svaka 4-6 tjedna. Na tom podrucju oko 40% dlacica je u fazi rasta sto jamci dobre kratkorocne rezultate. Kratkorocni su jer prosjecna konformacija i predispozicijna na dlakavost na tom podrucju je visoka, a germinativni matrix je do 5 mm dubine te ga je vrlo tesko unistiti. Drugim rijecima potrebni su uvjek tretmani odrzavanja ,iako se mogu postici zadovoljavajuce razine redukcije (oko 80-90%). Moja preporuka je da krenes nakon ljeta, jedino ukoliko ne radis neki uredski posao i ne ides na kupanje do 8 mjeseca. Onda imas smisla napraviti par seansi sada. Isto tako ukoliko imas problema sa uraslim dlacicama ,ima smisla.

V element
18.05.2011., 14:55
Ako se preporucuje svaka dva tjedna ne radi se epilaciji nego o usporavanju rasta. Sa regularnom opremom bikini (i sve ostalo oko bikinja) se tretira svaka 4-6 tjedna. Na tom podrucju oko 40% dlacica je u fazi rasta sto jamci dobre kratkorocne rezultate. Kratkorocni su jer prosjecna konformacija i predispozicijna na dlakavost na tom podrucju je visoka, a germinativni matrix je do 5 mm dubine te ga je vrlo tesko unistiti. Drugim rijecima potrebni su uvjek tretmani odrzavanja ,iako se mogu postici zadovoljavajuce razine redukcije (oko 80-90%). Moja preporuka je da krenes nakon ljeta, jedino ukoliko ne radis neki uredski posao i ne ides na kupanje do 8 mjeseca. Onda imas smisla napraviti par seansi sada. Isto tako ukoliko imas problema sa uraslim dlacicama ,ima smisla.

Da imam , uresle dlačice, upale i sl, jedino na kuponu je pisalo da se radi od IPL trajnoj metodi uklanjanja dlačica:ne zna:

zbunjena_20_
18.05.2011., 20:38
Ispod 5-6 tretmana nemoj ni racunat, e sad je upitno dal ces uspjet to iskoristut jer sad je podosta kasno osim ako do mora neces hodat u dugim hlacama a ponovni tretmani se ne preporucuju dok se god ne skine sva boja.

Hvala na brzom odgovoru :)
Pa na more idem tek na kraju 7 mjeseca, morat cu jos porazgovarati sa doticnima da vidim jel mogu dovrsiti to do tad ili bolje iza toga pa za slijedece ljeto, a i ovak i onak moram biti u duzem vecinu ljeta jer ce mi faks potrajati i vecinu cu provesti doma vjeseci iznad knjige.... No hvala na odgovoru

--Phoenix--
18.05.2011., 21:08
Da imam , uresle dlačice, upale i sl, jedino na kuponu je pisalo da se radi od IPL trajnoj metodi uklanjanja dlačica:ne zna:

Da,vjerujem da je pisalo,no onda ti mora biti jasno da je aparat niske kategorije,a sa time i rezultati.

V element
19.05.2011., 07:29
Da,vjerujem da je pisalo,no onda ti mora biti jasno da je aparat niske kategorije,a sa time i rezultati.

Da kužim, koliko para toliko muzike :kava:
A koja je onda tvoja preporuka, koji bi aparat trebala tražiti baš za trajno uklanjanje, jer iskreno meni su svi isti

--Phoenix--
20.05.2011., 22:33
Da kužim, koliko para toliko muzike :kava:
A koja je onda tvoja preporuka, koji bi aparat trebala tražiti baš za trajno uklanjanje, jer iskreno meni su svi isti

Nema trajno nista. Ako prihvatis cinjenicu da ces morati periodicki raditi tretmane,ima mjesta gdje se moze ici,ali trajno nece biti.

Shawty
21.05.2011., 13:30
evo ja sam bila na svojoj prvoj fotoepilaciji bikini djela:cerek:
cijena je bagatela,222kn,a vec nakon prvog tretmana sam se olinjala dolje:s

žena mi je rekla da dođem za mjesec dana opet pa onda za 45 dana i tako nakon 4 tretmana sve rijeđe....trajnog uklanjanja nema ali je rekla da svakim tretmanom sve sporije i rijeđe rastu te da je uspjeh kada dođe do dva tretmana godišnje,my new goal in life poslije upisa na faks:s:s

Mali taban
21.05.2011., 15:03
Je li netko možda bio na IPL depilaciju u salonu Lavanda (Radnička cesta) i može li mi netko reći da li na kraju to boli ili ne. Čula sam različita mišljenja o tome....
Također, je li sad prekasno ići, s obzirom da skoro počinje ljeto (bar se nadam;)?
I napisali su da se na tretmane ide svakih 10 dana - nije li to malo prečesto?
Hvala!

Prosli tjedan sam bila prvi puta u zivotu na IPL depilaciji u salonu Lavanda ali u Borovju. Osjecaj je vise kao da te pece nego da boli. Tijekom depilaicje teta cijelo vrijeme prelazi maramicom po nozi (susi kozu od eventualnog znoja te prekriva madeze) i onda imas osjecaj kao da taj ocjecaj "vruceg" brze prodje tako da je izdrzivo.

Inace, mislim da sam idealan tip za ovu vrsu depilacije jer sam bijela ko' sir sa krasnim crnim dlakama no uopce nisam sigurna jesam li donije dobru odluku...naime, uopce ne znam sto da ocekujem jer nakon ovog prvog tretmana, dlake su sve tu, lagano napreduju i nitijedna ne pokazuje namjeru da ce ispasit. Koliko sam razumijela tetu u salonu, vec nakon prvog tretmana bi neke trebale posustati tj. ispasti.....kod mene nista :( Ne znam ima li uopce smisla nastaviti s tretmanima?

Mene vise muci osjecaj da teta uopce s onim cudom od naprave nije presla sva podrucja na nozi....neko je to bilo onako.....malo cemo tu, malo tamo :(

MissCherry
22.05.2011., 09:40
Imam jedno pitanje!
Ako sam obavila nekoliko IPL tretmana prije ljeta, i ako ću možda morati na još koji tretman poslije ljeta, zanima me je li bolje tijekom ljeta čupati dlačice (pa opet brijati cca 2 tjedna prije sljedećeg jesenskog tretmana) ili ih brijati cijelo vrijeme?
Unaprijed hvala na odgovoru! :)

--Phoenix--
22.05.2011., 11:08
Imam jedno pitanje!
Ako sam obavila nekoliko IPL tretmana prije ljeta, i ako ću možda morati na još koji tretman poslije ljeta, zanima me je li bolje tijekom ljeta čupati dlačice (pa opet brijati cca 2 tjedna prije sljedećeg jesenskog tretmana) ili ih brijati cijelo vrijeme?
Unaprijed hvala na odgovoru! :)

Globalno je bitno da prije pocetka tretmana sa IPL prodje bar mjesec dana. Dlake trebaju biti u dlacnom kanalu.

caulerpa
22.05.2011., 14:23
ima li netko iskustva s soprano XL laserom (810nm)?
U biti više me zanima dali će mi pomoći ukloniti ožiljke od uraslih dlaka i donekle prorijediti, usporiti rast, ili ukloniti bar nekakav postotak dlaka na nogama ako sam svijetle puti sa tamnijim dlakama........ i mogu li dotada nastaviti sa egipatskom a bez brijanja mjesec dana prije ako prestanem s čupanjem........ ima li smisla....... samo da prorijedim odlazak na čupanje............

--Phoenix--
23.05.2011., 22:02
Ima smisla da. Isto tako nema ,ako mislis sada krenuti. Oziljke nece skinuti.

caulerpa
24.05.2011., 17:35
ma nemislim sad nego nakon ljeta, sad istražujem....... tnx

white23
25.05.2011., 01:19
ako ima ko za preporucit negdje u splitu lasersko uklanjanje...ajde pomagajte:ne zna:

delilaxx
25.05.2011., 13:41
ako ima ko za preporucit negdje u splitu lasersko uklanjanje...ajde pomagajte:ne zna:

Ja sam u Splitu, upravo, zavrsila sa uklanjanjem dlaka sa nausnice i brade. U pitanju je bio laser Cutera ND Yag. Sve sam to napravila u jednoj privatnoj poliklinici. Njeno ime mogu ti poslat na PM.
Dugo sam se raspitivala o tretmanu laserom, i na kraju se odlucila za prethodno spomenute, zbog navodno odlicnog lasera.
Rezultatima sam dosta zadovoljna. Ostalo mi je jos samo par dlacica, koje su izrasle nakon tremana laserom, ali su dosta svijetle. Njih sam mislila ukloniti elektro epilacijom.
Da li se to preporucuje nakon lasera? Zeljela bih se rjesiti i tih svijetlih dlacica.
Sto napraviti s njima, ako ne elektroepilacija... jos jedan laser? Bojim se da su sad vec dosta svijetle, pa ih laser ne prepoznaje.
I gdje napraviti elektroepliaciju?

rina7
25.05.2011., 13:57
Ima li tko iskustva s opeklinama od ipl-a? Pritom ne mislim na one lagane opekline poput crvenila koje prođe za sat vremena, nego na prave opekline trećeg stupnja (tako je definirao liječnik) koje su vidljive i nakon mjesec dana?! Opeklina je nastala za vrijeme tretmana ipl laserom jer je žena koja je to radila prislonila i držala stakalce od aparata na mojoj nozi.:(

pinkypan
25.05.2011., 16:31
kaj je to moguce da te opeku tokom tretmana,to je stvarno krajnje neprofesionalno,koji je to salon?o opekotinama ne znam nista,nisam znala uopce da je to moguce da se dogodi

rina7
26.05.2011., 07:44
Nisam ni ja znala da su moguće takve opekotine! Informirala sam se prije nego što sam prvi puta uopće krenula na ipl tretman i naišla sam samo na informaciju da su moguće kratkotrajne opekline u vidu crvenila koje prođe za par sati, ili se pojave eventualno neki mjehurići na koži no to isto brzo prođe. Već više od godinu i po radila sam razne tretmane (lice, bikini, noge) u tri različita salona u ZG i svuda je bilo ok, nikakvih nuspojava niti crvenila. Onda sam naišla na neku akciju sa velikim popustom (ono što imaju gruponi poput kupi.me i sl.) te sam uzela kupon. Bila sam kod njih četiri puta i svaki puta je bilo sve gore, stalno im netko ulazi u sobu gdje se obavlja ipl, djelatnici istovremeno obavljaju tretman i međusobno pričaju, a zadnji puta kada su me opekli, djelatnica je pričala na telefon i dogovarala termine za klijenta koji je zvao te istovremeno meni radila ipl!!! Ostala sam šokirana takvim načinom rada, a i kasnije kad sam shvatila koliki je razmjer opekotine. Naime, dan prije radila sam potkoljenice kod njih i isto su me opekli, ali je ostalo lagano crvenilo koje je prošlo kroz nekoliko sati, tako kad su me drugi dan opet opekli (drugi dan mi je radila druga osoba ipl natkoljenica) mislila sam da je isti slučaj i da će isto brzo proći. Pošto je to na stražnjem dijelu noge nisam odmah ni vidjela kako izgleda nego tek kad sam došla kući, vidjela sam u ogledalu mjehurić. Nadala sam se da će i on brzo splasnuti i nisam mogla ni zamisliti koliko je to ustvari duboko! Uglavnom, mjehurić je pukao nakon par dana, a ispod njega ostao krater! Spaljeni su mi svi slojevi kože do mesa. Bila sam kod doktora i on kaže da je to opeklina trećeg stupnja! Prošlo je već mjesec dana i koža polako zarasta, no bojim se da će mi ostati ožiljak jer je to mjesto još uvijek crveno a i bolno! Prva dva tjedna mi je bilo teško i sjediti jer se stvarao pritisak na opečeno mjesto na nozi. :(

Zanimalo me ima li tko kakvo slično iskustvo ili sam ja baš naletjela na prave neprofesionalce?!
Radi se o jednom salonu kraj Džamije u ZG.

rina7
26.05.2011., 10:07
malo sam kopala po netu i izgleda da nas ima još
http://dulist.hr/content/view/4085/65/

--Phoenix--
26.05.2011., 11:44
Ima li tko iskustva s opeklinama od ipl-a? Pritom ne mislim na one lagane opekline poput crvenila koje prođe za sat vremena, nego na prave opekline trećeg stupnja (tako je definirao liječnik) koje su vidljive i nakon mjesec dana?! Opeklina je nastala za vrijeme tretmana ipl laserom jer je žena koja je to radila prislonila i držala stakalce od aparata na mojoj nozi.:(

IPL koji je zracno hladjeni posteno grije ono stakalce. I jasno ako ti netko to staklo prisloni na kozu, opeci cete jer je ono na 100C,ali to se nesmje pomjesati sa opekotinom od sjetlosne iradijacije jer su potpuno drugacije. Ovo sto imas ti nije 3 stupanj jer predvidja karbonizaciju tkiva ,ali 2 je. Postupak je kao i sa svakom opekotinom,kao da je od pegle. Dok u slucaju opekotine nastale od iradijacije, one nestaju same kroz vrijeme i vise je potrebno usredotociti paznju na pigmentacije (kao sto se vidi na onim slikama). Razlika u opekotini dolazi od toga sto IPL emitira svijetlo reda velicine tisucinke sekunde dok ovo kod tebe je trajalo i pola sekunde sto je za kozu pun k.

rina7
26.05.2011., 13:07
IPL koji je zracno hladjeni posteno grije ono stakalce. I jasno ako ti netko to staklo prisloni na kozu, opeci cete jer je ono na 100C,ali to se nesmje pomjesati sa opekotinom od sjetlosne iradijacije jer su potpuno drugacije. Ovo sto imas ti nije 3 stupanj jer predvidja karbonizaciju tkiva ,ali 2 je. Postupak je kao i sa svakom opekotinom,kao da je od pegle. Dok u slucaju opekotine nastale od iradijacije, one nestaju same kroz vrijeme i vise je potrebno usredotociti paznju na pigmentacije (kao sto se vidi na onim slikama). Razlika u opekotini dolazi od toga sto IPL emitira svijetlo reda velicine tisucinke sekunde dok ovo kod tebe je trajalo i pola sekunde sto je za kozu pun k.

Nažalost, u mome slučaju, žena je držala malo duže, koje tri sekunde i mogu ti reći da još uvijek boli, iako je prošlo skoro mjesec dana. Ne razumijem se u opekline, no rekli su mi da je došlo do karbonizacije tkiva i da je to treći stupanj opekline, a ako hoćeš mogu ti poslati sliku privatni mail. Sada koža pomalo zarasta, ali je sve još uvijek jako crveno i bojim se da će mi ostati ožiljak :(

natalija
26.05.2011., 13:16
rina7, daj napiši o kojem se salonu radi da ljudi budu upozoreni jer to je zbilja strašno.

Ja sam odradila 3 tretmana IPL-a (isto kupljeni preko grupnog popusta) i ne da mi nije pomoglo ništa nego su mi zbog brijanja dlake na natkoljenicama ojačale i potamnile, i pojavile se na dijelovima na kojima ih dotad nije bilo :(
Preostaju mi još 2 koja su plaćena ali ne znam da li da ih uopće odradim jer efekt je za mene nikakav.

skrapava
26.05.2011., 13:24
rina7, daj napiši o kojem se salonu radi da ljudi budu upozoreni jer to je zbilja strašno.

Ja sam odradila na 3 tretmana IPL-a (isto kupljeni preko grupnog popusta) i ne da mi nije pomoglo ništa nego su mi zbog brijanja dlake na natkoljenicama ojačale i potamnile, i pojavile se na dijelovima na kojima ih dotad nije bilo :(
Preostaju mi još 2 koja su plaćena ali ne znam da li da ih uopće odradim jer efekt je za mene nikakav.

smijem pitati koliko često si radila tretmane, i da li su ti između tretmana sve ispale (izašle)? baš čudno da nešto ojača, ako je ta dlaka koju si obrijala kasnije trebala biti spaljena i otpasti... kako toliko nestručnih i loših ljudi (aparata)? katastrofa!!

natalija
26.05.2011., 13:49
Radila sam tretmane svakih 5-6 tjedana kako su mi rekli u salonu. Ništa kod mene nije otpadalo, plus što su radnice bile jako traljave, čini mi se da pola nogu nisu ni prošli kako treba.
A kako sam brijala cijele noge, tako su ojačale i one koje su prije bile blijede i tanke. Ma užas, ljuta sam sama na sebe da sam se uputila u sve to!
Taj aparat je očito toliko nekvalitetan da nikakog učinka nije bilo.

rina7
26.05.2011., 14:07

Ja sam odradila na 3 tretmana IPL-a (isto kupljeni preko grupnog popusta) i ne da mi nije pomoglo ništa nego su mi zbog brijanja dlake na natkoljenicama ojačale i potamnile, i pojavile se na dijelovima na kojima ih dotad nije bilo :(

Radila sam kod njih 2 puta potkoljenice i 2 puta natkoljenice, ima polovičnog rezultata na potkoljenicama jer su mi to radili sa jačim bljeskom (dan prije je radio jedan dečko s jačinom bljeska 120). Drugi dan sam radila natkoljenice, ali mi je cura radila sa slabijim bljeskom uz objašnjenje da se ne smje raditi s jačim bljeskom pošto idem drugi puta kod njih na natkoljenice (jačina bljeska 100). Razmak je bio tri tjedna. Na natkoljenicama nema nikakvog rezultata, osim ove opekline koju sam zadnji puta dobila.

ovo je najava za salon u kojem naravno hvale, stručno osoblje, nasjelo nas puno...

http://www.kupime.hr/ponuda/400-kn-umjesto-2000-kn-za-pet-tretmana-dugotrajnoga-uklanjanja-dlacica-ipl-metodom/487

Shawty
26.05.2011., 16:09
preporučavam vam matis,eto ako nešto mogu garantirat to je visoka razina profesionalnosti i odlični rezultati(barem za mene):mig:

pinkypan
26.05.2011., 22:13
ne mogu vjerovati da je bella pa njega su forumasice fakat hvalile,i ja imam taj kupon bas za bellu ali sam odlucila ici u 9 mjesecu posto se mora iskoristiti do 12mj i kaj da sad radim???ne zelim karbonizaciju tkiva pobogu

mladi_luk
26.05.2011., 22:15
ne mogu vjerovati da je bella pa njega su forumasice fakat hvalile,i ja imam taj kupon bas za bellu ali sam odlucila ici u 9 mjesecu posto se mora iskoristiti do 12mj i kaj da sad radim???ne zelim karbonizaciju tkiva pobogu

:rofl::rofl::rofl:

mpapa
27.05.2011., 09:10
imam jedno-dva pitanja. Preko grupnih popusta sam kupila dva kupona za IPL u dva salona. U svakom od salona sam cula drugaciju verziju o samom postupku...

U jednom salonu mi je teta rekla da podrucje obrijem dan ranije i da sljedeci tretman imam nakon 2 tjedna, i nakon toga opet nakon 3 tjedna. Prilikom rada nije koristila nikakav gel, nego je aparat naslanjala na golu kozu.

U drugom salonu mi je rekla da se obrijem 3 dana prije tretmana tako da moze vidjeti gdje su dlacice, koristila je gel i rekla je da je sljedeci tretman tek nakon mjesec dana, ako ne i dulje. Naime, kaze da nakon prva 2 tjedna dlacice tek ispadaju, i onda im treba 2 tjedna da pocnu rasti - zbog toga ja pauza mjesec dana.

Za sto se koristi taj gel? Hladjenje, vodic, ublazavanje boli?

Kakva su vasa iskustva? Koliko ste se ranije morale obrijati? Ja sam mislila da nije potrebno vidjeti okom dlaku...da nju laser sprzi ispod koze? malo sam zbunjena....

skrapava
27.05.2011., 09:46

Kakva su vasa iskustva? Koliko ste se ranije morale obrijati? Ja sam mislila da nije potrebno vidjeti okom dlaku...da nju laser sprzi ispod koze? malo sam zbunjena....[/QUOTE]

ja mislim da je gel neki "neutralizator" tj da služi da ti se ne speče koža. ja sam išla na tretmane sa gleom, pa ti preporučam taj, i da.. ako ti rade sa dobrim uređajem dlake stvarno ispadnu od 9-12og dana nakon tretmana. meni se pokazalo istinito

Wedding
27.05.2011., 12:13
imam jedno-dva pitanja. Preko grupnih popusta sam kupila dva kupona za IPL u dva salona. U svakom od salona sam cula drugaciju verziju o samom postupku...

U jednom salonu mi je teta rekla da podrucje obrijem dan ranije i da sljedeci tretman imam nakon 2 tjedna, i nakon toga opet nakon 3 tjedna. Prilikom rada nije koristila nikakav gel, nego je aparat naslanjala na golu kozu.

U drugom salonu mi je rekla da se obrijem 3 dana prije tretmana tako da moze vidjeti gdje su dlacice, koristila je gel i rekla je da je sljedeci tretman tek nakon mjesec dana, ako ne i dulje. Naime, kaze da nakon prva 2 tjedna dlacice tek ispadaju, i onda im treba 2 tjedna da pocnu rasti - zbog toga ja pauza mjesec dana.

Kakva su vasa iskustva? Koliko ste se ranije morale obrijati? Ja sam mislila da nije potrebno vidjeti okom dlaku...da nju laser sprzi ispod koze? malo sam zbunjena....

gel je vodic:mig:

a aparata ima na stotine pa tako ni svaki ne radi po istom principu tj nije isti princip dolazaka:mig: a uvelike ovisi dal je aparat jaci tj onaj za koji iaju dozvole samo dermatolozi ili slabilji koji u pravilu rade kozmeticki saloni:ne zna:

Dora Malkov
27.05.2011., 12:44
Bella je zakon! Idem kod njih na tretmane i jako sam zadovoljna! :top:

ad1234
27.05.2011., 13:31
Da li je tko bio u Estetika Moderna u Splitu na klanjanje dlačica IPL metodom i radiofrekvencijom ?
Kakva su vasa iskustva ?

pinkypan
27.05.2011., 18:44
hm,ovo mi sad zvuci kao da je netko od zaposlenika rekao....da je netko s vise postova rekla bih ok,ovak mi je malo sumnjivo

mladi_luk
28.05.2011., 10:06
ja sam kroz zadnje 3 godine bila na jedno 5 tretmana u Polidermi. za mene je to bio bačen novac (otpalo mi je oko 10% dlaka). ali mojoj tetki je nakon jedno 7-8 tretmana sve otpalo i ne vraća se za sad (zadnji tretman je radila prije godinu i pol), tako da nisam sigurna što da mislim o dr. Kaliterni. znam da ga ovdje većina pljuje.
ja sam jučer bila na prvom pregledu u Laser centar doctoru, doktor mi je bio jako simpa, djeluje stručno i koliko sam čitala po netu brijem da ima dobar laser (diodni) i mislim da bi tu moglo bit kruha. radit ću u utorak samo potkoljenice jer mi je skupo sad za cijele noge i bikini ostavit 5 soma dok ne vidim je li čemu. fingers crossed.

--Phoenix--
28.05.2011., 13:54

Vodeno hladjeni ipl uredjaji imaju obicno kristal koji dolazi u direktan kontakt sa kozom. da bi se izbjeglo ostecenje istog (jer uvjek postoji mogucnost spaljenja djela dlacice koja ipak malo viri vani) radi ljepljenja spanjenih dlacica , koristi se proziran gel za UZ. Uloga gela je takodjer da omoguci optimalno opticko uparivanje sa kristalom koji je ravan, kod je nase tijelo u nekim dijelovima oblo. Kod zracno hladjenih modela, nema kristala vec stakalca te isti ne dolazi u kontakt sa kozom ,vec se "puca" sa razdaljine od par mm, zato nema potrebe za gelom. Iz tvog iskustva ti je jasno da "ovi sa gelom" su jaci aparati.

--Phoenix--
28.05.2011., 13:57
Nažalost, u mome slučaju, žena je držala malo duže, koje tri sekunde i mogu ti reći da još uvijek boli, iako je prošlo skoro mjesec dana. Ne razumijem se u opekline, no rekli su mi da je došlo do karbonizacije tkiva i da je to treći stupanj opekline, a ako hoćeš mogu ti poslati sliku privatni mail. Sada koža pomalo zarasta, ali je sve još uvijek jako crveno i bojim se da će mi ostati ožiljak :(

Ako je bilo 3 sekunde onda je ostecenje veliko. I budi sigurna da ce se oziljak uvjek vidjeti. Ja bi podnjeo tuzbu.

delilaxx
28.05.2011., 14:05
Prosli tjedan, napravila sam 6. tretman uklanjanja dlaka sa nausnice i brade. U pitanju je bio laser Cutera ND Yag.
Rezultatima sam jako zadovoljna. Ostalo mi je jos samo par dlacica, koje su izrasle nakon tremana laserom, ali su dosta svijetle. Sa brade mi je otislo oko 95% dlaka, a sa nausnice nesto manje, oko 70%. Nausnicu bih stoga ponovila jos 1x, bradu ne.
Sto napraviti s njima... jos jedan laser, elektoepilaciju? :confused:
Moze savjet od nekog tko je prosao to sve!?!:ne zna:

Wedding
29.05.2011., 21:04
Ako je bilo 3 sekunde onda je ostecenje veliko. I budi sigurna da ce se oziljak uvjek vidjeti. Ja bi podnjeo tuzbu.

A zasto plasis i lazes?

Od kuda tebi da ce sigurno ostat oziljak???
I jos nagovaras zenu na tuzbu!!!!! Strasno:eek:

--Phoenix--
30.05.2011., 11:09
A zasto plasis i lazes?

Od kuda tebi da ce sigurno ostat oziljak???
I jos nagovaras zenu na tuzbu!!!!! Strasno:eek:

Gledaj, do sada sam te tolerirao. Otkaci se definitivno.

Wedding
30.05.2011., 14:50
Gledaj, do sada sam te tolerirao. Otkaci se definitivno.

Samo to otkaci ak vec nisi:lol:

Lazes zenu, plasis je nepotrebno jer moras ispast pametan.

--Phoenix--
30.05.2011., 19:14
Samo to otkaci ak vec nisi:lol:

Lazes zenu, plasis je nepotrebno jer moras ispast pametan.

Ti si previse neobrazovana da bi meni nesto komentirala. Tvoji postovi su babske price iz jeftine zute stampe,prema tome,ili nauci nesto pa pisi ili nas oslobodi suvisnih komentara...imas 6000 postova...smeca hehe..vidi se da ti vremena ne fali :).

Shawty
30.05.2011., 19:30
pocele su mi se "linjat" dlacice,ova IPL fotoepilacija je čudo:s

Wedding
30.05.2011., 19:46
Ti si previse neobrazovana da bi meni nesto komentirala. Tvoji postovi su babske price iz jeftine zute stampe,prema tome,ili nauci nesto pa pisi ili nas oslobodi suvisnih komentara...imas 6000 postova...smeca hehe..vidi se da ti vremena ne fali :).

Obrazovanje je nebitno a ti nemas opce kulture i pjenis se na sve koji ti kontriraju.... Eto i budali dovoljno... Tu iznosis laxi i jos vrijedjad druge samo zato sto nisi uvijek u pravu a ovaj puta nikako nisi:D

A ako se kacis na broj postovs jojj jadna li ti majka neupucena

Bapske price ne pricam jer nego iznosim vlastita iskustva pa tako i sa opekotinama jer sam bila u 2 salona opecena a jednom doslovno bez sve koze ostala na cca 3 cm kvadratna i niti jednog oziljka nemam jet jer bitna pravovremena aplikacija potrebnih lijekova - ja sam koristila 7 dana Dermazin a nskon toga Bepanthen plus i memam ni O od oziljaka

chiasm
30.05.2011., 21:38

Znas kaj? Malo si naporan, nikog ovdje ne zanima nicije vrijedjanje. Ako imas potrebe kog vrijedjati, obavi to preko pm-a.

rina7
31.05.2011., 08:11
Vidim da ste se zapjenili što se tiče tužbe i moram reći da nemate potrebe ikoga napadati jer i sama zadnjih mjesec dana razmišljam o istome. Ovdje sam se javila samo zato da vidim ima li tko slična iskustva sa opekotinama i možebitnim ožiljcima. Krećem se u društvu pravnika i sama tužba je neupitna jer je u mom slučaju došlo do nanošenja teške tjelesne ozljede!!! Tko god misli da pretjerujem, neka mi se slobodno javi pa ću mu poslati fotografiju opekline.

rina7
31.05.2011., 08:14

Ako je ovo iskren odgovor prave klijentice, drago mi je zbog tebe, no moram reći da sam u zadnjih tjedan dana čula različite komentare o salonu i načinu rada. Ne želim ovdje navoditi tuđe izjave da ne ispadne rekla-kazala, ali ubuduće ću se svakako doooobro raspitati o salonu u koji planiram ići.

--Phoenix--
31.05.2011., 11:36
Vidim da ste se zapjenili što se tiče tužbe i moram reći da nemate potrebe ikoga napadati jer i sama zadnjih mjesec dana razmišljam o istome. Ovdje sam se javila samo zato da vidim ima li tko slična iskustva sa opekotinama i možebitnim ožiljcima. Krećem se u društvu pravnika i sama tužba je neupitna jer je u mom slučaju došlo do nanošenja teške tjelesne ozljede!!! Tko god misli da pretjerujem, neka mi se slobodno javi pa ću mu poslati fotografiju opekline.

Ako se odlucis na tuzbu, napravi sada vještačenje (ako već nisi) jer će kasnije biti kasno. Vidis, ovo je slučaj gdje je ishod takav radi nestručnog rukovanja (prislonili su ti staklo na kožu),a ne radi dokumentiranih nuspojava (ono sto si vidjela prvi put),prema tome imas potpuno pravo traziti "pravdu".

chiasm
31.05.2011., 18:17

ja sam pravnik pa ti savjetujem da zaista podneses tuzbu, jedini bed je kaj je ovo drzava kakva je pa nije zagarantirano da li i kad i koliko, to svi znamo doduse :)

rina7
01.06.2011., 13:34
ja sam pravnik pa ti savjetujem da zaista podneses tuzbu, jedini bed je kaj je ovo drzava kakva je pa nije zagarantirano da li i kad i koliko, to svi znamo doduse :)

Ovdje je upitno samo koliko će to trajati, no to me najmanje brine, vremena imam, a i 3 spremna nadobudna odvjetnika.

Hvala tebi i Phoenix-u na savjetima

Little Mermaid
01.06.2011., 18:14
Zanima me da li phoenix mozda moze komentirati aparat deka photosilk plus, te s obzirom na specifikacije, kakva mu se efikasnost moze ocekivati.

Hvala.

babyme
01.06.2011., 18:27
pocele su mi se "linjat" dlacice,ova IPL fotoepilacija je čudo:s

možeš li reći kakve su ti dlake? moje su crne i prejake (bole me kad izrastaju), a nedavno sam kupila na jendoj akciji paket IPL tretmana, pa da znam čem da se nadam.

--Phoenix--
01.06.2011., 21:34
Zanima me da li phoenix mozda moze komentirati aparat deka photosilk plus, te s obzirom na specifikacije, kakva mu se efikasnost moze ocekivati.

Hvala.

Jedan od boljih IPL-a. Nije za kozmeticare.

Shawty
01.06.2011., 22:56
možeš li reći kakve su ti dlake? moje su crne i prejake (bole me kad izrastaju), a nedavno sam kupila na jendoj akciji paket IPL tretmana, pa da znam čem da se nadam.

guste,crne,i ne daju se:D
malo su mi se prorijedile od brazilki i oslabile su dosta od konstantne depilacije vec 2 godine tak nes.ovaj ipl ti je čudo fkt,meni par dana nakon tretmana nije niš poispadalo pa sam bila u qrcu da sam bacila keš bezveze kad ono veselje prije par dana:cerek:
još sam otišla na egipatsku after that i skinula mi je sve do zadnje,mekano ko bebina guza dolje,nema ničeg,miriši po ljubičicama-ja hepi.
e da nakon fotoepilacije ti te dlačice nakon par dana budu tolko slabe i spaljene jadne da ih moš prstima izvuć bez ikakvog napora,samo povučeš i ispadaju.

Little Mermaid
02.06.2011., 08:00
Jedan od boljih IPL-a. Nije za kozmeticare.

Hvala.

U ovom konkretnom slucaju koriste ga u kozmetickom salonu. Da li onda ipak radije ne otici?

Zahvaljujem na odogovoru.

Wedding
02.06.2011., 10:18
Hvala.

U ovom konkretnom slucaju koriste ga u kozmetickom salonu. Da li onda ipak radije ne otici?

e sad, tesko je za rc, ali ako je to jaci aparat sa njim bi trebao radit netko medicinske struke ak se ne varam, al dal salon ima takvo osoblje to je druga stvar:ne zna: - zvrcni ih i raspitaj se sve pa neka vide da se kuzia u to i vidi kako onda disu:D

Balbala
02.06.2011., 10:23
Jel treba nekome kupon za Ipl?

chiasm
02.06.2011., 11:53
nadam se ne za salon Bella :rofl:

--Phoenix--
02.06.2011., 17:20
Hvala.

Navedeni uredjaj ima medicinsku certifikaciju i snagu. Drugim rijecima,ako nije dobro koristen moze napraviti i stetu. A sa druge strane,ako je propisno koristen ,rezultati bi trebali biti dobri.

pinkypan
02.06.2011., 19:32
ja cu svoj kupon u belli probat zamjeniti za nekakvu masazu,nadam se da se to moze i da mi s tim valjda nece nanijeti štetu
@ rina: sto su ti rekli oni u belli na tu opekotinu?

miroslaav
03.06.2011., 21:30
Molim vas da kazete vase misljenje o ovim kucnim IPL ili laserskim aparatima. Vidio sam da u nekim salonima koriste IPL uredjaje snage od 10 do 20J, a kako ovde mozemo vidjeti neki aparati, kucne izvedbe, imaju slicnu snagu. Citajuci komentare, zakljucujem da jos uvjek nista nije ni potpuno ni trajno, pa iz tog razloga smatram, da je mozda ipak bolje kupiti neki kucni uredjaj za 350-400 eura, nego ici na tretmane u salone gdje koriste slicne ili neznatno jace uredjaje, a mogu za jednu sesiju da naplate vise od pola iznosa tog uredjaja. Ako treba ici godisnje nekoliko puta u salon na IPL tretman, kako bi se to odrzavalo, pa zar nije bolje godisnje kupiti jednu fles lampu od 100 eura, koja moze da da od 20000 do 40000 bliceva, sto je dovoljno za nekoliko tretmana i za veliku povrsinu.

Kod ovih kucnih uredjaja, moze biti upitan efekat, jer od jacih brendova, prisutan samo Philips, sa modelom koji je vec par godina na trzistu, bez neke posebne reklame kao ni najave izlaska nekog novog modela. Na osnovu toga mozemo postaviti pitanje da li to uopste ima efekta, jer oni ne ulazu mnogo u tu tehnologiju, a trzista za takve potrebe ima mnogo.

Viss IPL ima njavecu snagu, RIO IPL Pro djeluje ozbiljnije, zmjenski ketridzi su povoljni, a dugo traju, dok bi Rio Laser Scan 60x trebao tadi najbolje rezultate, zbog snage i same tehnologije.

Philips Lumea SC2001/00
3 cm²
2 - 6,5 J/cm²

Silk'n
Valna duljina od 475 nm do 1200 nm
Aparat je podesiv na 3 nivoa jačine bljeskanja svjetla, početni 5J/ cm²
Uložak lampe traje 750 bljeskova

VISS IPL
4,000 flashes
530-930 nm
Energy 23J
Treat up to 220 hairs every 3.5 seconds

Rio IPL PRO
560 -1100nm
8.7 J/cm²
treatment area of 35mm x 14mm= 4.9cm²

Rio IPL-8000
560 -1100nm
6,5 J/cm²
Tested to last 40,000 flashes

RIO Laser Scan 60x
808-1100nm
128 J/cm²

Wedding
03.06.2011., 21:49
Vec sam pisala nekoliko puta da koristim Philips Lumeu i da sam prezadovoljna:s

--Phoenix--
04.06.2011., 13:45
Molim vas da kazete vase misljenje o ovim kucnim IPL ili laserskim aparatima. Vidio sam da u nekim salonima koriste IPL uredjaje snage od 10 do 20J, a kako ovde mozemo vidjeti neki aparati, kucne izvedbe, imaju slicnu snagu. Citajuci komentare, zakljucujem da jos uvjek nista nije ni potpuno ni trajno, pa iz tog razloga smatram, da je mozda ipak bolje kupiti neki kucni uredjaj za 350-400 eura, nego ici na tretmane u salone gdje koriste slicne ili neznatno jace uredjaje, a mogu za jednu sesiju da naplate vise od pola iznosa tog uredjaja. Ako treba ici godisnje nekoliko puta u salon na IPL tretman, kako bi se to odrzavalo, pa zar nije bolje godisnje kupiti jednu fles lampu od 100 eura, koja moze da da od 20000 do 40000 bliceva, sto je dovoljno za nekoliko tretmana i za veliku povrsinu.

Kod ovih kucnih uredjaja, moze biti upitan efekat, jer od jacih brendova, prisutan samo Philips, sa modelom koji je vec par godina na trzistu, bez neke posebne reklame kao ni najave izlaska nekog novog modela. Na osnovu toga mozemo postaviti pitanje da li to uopste ima efekta, jer oni ne ulazu mnogo u tu tehnologiju, a trzista za takve potrebe ima mnogo.

Viss IPL ima njavecu snagu, RIO IPL Pro djeluje ozbiljnije, zmjenski ketridzi su povoljni, a dugo traju, dok bi Rio Laser Scan 60x trebao tadi najbolje rezultate, zbog snage i same tehnologije.

Philips Lumea SC2001/00
3 cm²
2 - 6,5 J/cm²

Silk'n
Valna duljina od 475 nm do 1200 nm
Aparat je podesiv na 3 nivoa jačine bljeskanja svjetla, početni 5J/ cm²
Uložak lampe traje 750 bljeskova

VISS IPL
4,000 flashes
530-930 nm
Energy 23J
Treat up to 220 hairs every 3.5 seconds

Rio IPL PRO
560 -1100nm
8.7 J/cm²

Rio IPL-8000
560 -1100nm
6,5 J/cm²
Tested to last 40,000 flashes

RIO Laser Scan 60x
808-1100nm
128 J/cm²

Svi ti uredjaji su u biti igracke. Nemaju snagu, nemaju hladjene, deklarirana fluenca nije ona koju daje, nemaju certifikate,nemaju potrebnu masu, kvalitetu lampe itd,itd,itd. Bacanje love. I sami proizvodjaci deklariraju da su za usporavanje rasta dlaka i ut tom smislu ako se netko skljoca svaki tjedan nakom 100 puta ,neki efekat ce se vidjeti,ali je daleko od nekog aparata koji ima 60 kila, vodeno hladjenje, 8 kondezatora, 3000w itd. Lampa kod takvih uredjaja razvija preko 300C temp.,a kod ovih jedva 3 puta manje. Tehnicki su igracke i zato se mogu prodavati end-useru. Inace bi bila zabrana slobodne prodaje.

Wedding
04.06.2011., 14:44
Svi ti uredjaji su u biti igracke. Nemaju snagu, nemaju hladjene, deklarirana fluenca nije ona koju daje, nemaju certifikate,nemaju potrebnu masu, kvalitetu lampe itd,itd,itd. Bacanje love. I sami proizvodjaci deklariraju da su za usporavanje rasta dlaka i ut tom smislu ako se netko skljoca svaki tjedan nakom 100 puta ,neki efekat ce se vidjeti,ali je daleko od nekog aparata koji ima 60 kila, vodeno hladjenje, 8 kondezatora, 3000w itd. Lampa kod takvih uredjaja razvija preko 300C temp.,a kod ovih jedva 3 puta manje. Tehnicki su igracke i zato se mogu prodavati end-useru. Inace bi bila zabrana slobodne prodaje.

Fakat smijesno, pricas o necem sto nisi isprobao:kava:... Aa ds, naravno proizvodjacima ne pase to dto se prodaje krajmjem korisniku zbog pada prometa:D

Balbala
04.06.2011., 17:39
nadam se ne za salon Bella :rofl:

ne :)
neki salon Marita, imam kupon viska
necu vise tu pisat prikeljit ce mi da spamam, ako je netko zainteresiran nek se javi na PM

Little Mermaid
05.06.2011., 10:32
Zanima me jos nesto- ispricavam se ako je vec objasnjeno, pokusala sam pronaci trazilicom ali bez uspjeha.

Zbog cega se izmedju 2 tretmana ne smiju dlake uklanjati recimo pincetom? Odnosno zbog cega se nakon ipl-a ne mogu dlake koje ce ionako same otpasti ukloniti?

malibebach
06.06.2011., 14:29
Evo i da ja prokomentiram.
Bila sam prošli tjedan na 2. tretmanu IPL u Lavande..
Stvarno pohvaljujem ekipu koja tamo radi. Koliko god nas dnevno sigurno prođe uvijek su ljubazne tete. :top:
Meni su s nausnice zaista neke jače dlačice otišle odmah pri prvom tretmanu.
Ko što su cure napisale, bilo mi je koma onda brkata hodati po svijetu do drugog tretmana. :D
Za drugi tretman su imali neki jači uređaj i nadam se da će on biti još bolji. Jedino što me malo više peklo. Držite mi fige da to ode sve! hehe

Little Mermaid
06.06.2011., 14:37
Evo i da ja prokomentiram.
Bila sam prošli tjedan na 2. tretmanu IPL u Lavande..
Stvarno pohvaljujem ekipu koja tamo radi. Koliko god nas dnevno sigurno prođe uvijek su ljubazne tete. :top:
Meni su s nausnice zaista neke jače dlačice otišle odmah pri prvom tretmanu.
Ko što su cure napisale, bilo mi je koma onda brkata hodati po svijetu do drugog tretmana. :D
Za drugi tretman su imali neki jači uređaj i nadam se da će on biti još bolji. Jedino što me malo više peklo. Držite mi fige da to ode sve! hehe

Nakon koliko su ti ispale dlacice?

Meni je kod dermatologice kod koje sam isla prije, isti dan nakon tretmana otisla masa dlacica, kako bi prosla prstom, tako bi se skidale.

Kada sam otisla drugdje, nista, ni nakon 4 dana :ne zna:

--Phoenix--
06.06.2011., 15:24

Meni je kod dermatologice kod koje sam isla prije, isti dan nakon tretmana otisla masa dlacica, kako bi prosla prstom, tako bi se skidale.

Dlacice otpadaju otprilike nakon 4-10 dana. Ovisi o zoni gdje se nalaze. Problem je u tome sto ne otpadaju sve vec samo one koje su bile spojene sa korijenom (dlacnim bulbusom). Kod takvih dlacica, vanjska strana dlake (korteks dlake) je pune melanina i crne te djeluje kao vodic (zica) za svijetlo. Tako se svjetlosna energija moze prenjeti do korijena i kolko tolko ostetit ga. To ostecenje je na vise razina, termicko i kemijsko. Dakle kroz narednih nekoliko dana dolazi do izbacijavanja (izgleda kao da i dalje raste) te dlake te ako je termoliza izvedena,onda ona ispada bez otpora. Te dlake koje bi i same ispale mozemo izvuci sa bilo cime,ali ostaju one druge. One ne ispadaju i njih nesmemo cupati jer trebaju biti u dlacnom kanalu radi razloga recenog prije. Razlika izmedju tretmana dolazi od jacine samog tretmana ,ali ukoliko se predje jedna razina snage,ne dobija se znatno bolji rezultat, tako da cinejnica da dlake ispadaju odmah ili za 4 dana nista ne govori. Bitno je vidjeti koliko ce ih ponovo narasti.

delilaxx
06.06.2011., 15:42
Joj, dosadna sam opet s istim pitanjem, ali... nitko mi nije odgovorio, pa stoga ponavljam.:kava:
Prije 3 tjedna, napravila sam 6. tretman uklanjanja dlaka sa nausnice i brade sa laserom Cutera ND Yag.
Izvedbom sam zadovoljna. Ostalo mi je jos samo par dlacica, koje su izrasle nakon tremana laserom, ali su dosta svijetle. Sa brade mi je otislo oko 95% dlaka, a sa nausnice nesto manje, oko 70%. Nausnicu bih stoga ponovila jos 1x, bradu ne.
Sto napraviti s njima... jos jedan laser, elektoepilaciju ili nesto trece?

laraix
06.06.2011., 16:25
Phoenix, može još jedno dosadno pitanje, dovoljan je kratak odgovor.
Aparat Dermopolis 2000 valja li išta ili bolje da ne bacam novac? Kažu da ima vodeno hlađenje.

--Phoenix--
06.06.2011., 19:37
Joj, dosadna sam opet s istim pitanjem, ali... nitko mi nije odgovorio, pa stoga ponavljam.:kava:
Prije 3 tjedna, napravila sam 6. tretman uklanjanja dlaka sa nausnice i brade sa laserom Cutera ND Yag.
Izvedbom sam zadovoljna. Ostalo mi je jos samo par dlacica, koje su izrasle nakon tremana laserom, ali su dosta svijetle. Sa brade mi je otislo oko 95% dlaka, a sa nausnice nesto manje, oko 70%. Nausnicu bih stoga ponovila jos 1x, bradu ne.

Neznam koja su tvoja ocekivanja? 100%?? To mozes zaboraviti. Napravi za ovih par elektro kod nekoga koji je stvaaaarno dobar. Platiti ces daleko manje od lasera,a efekat na tim dlacicama ce biti isti.

--Phoenix--
06.06.2011., 19:38
Phoenix, može još jedno dosadno pitanje, dovoljan je kratak odgovor.
Aparat Dermopolis 2000 valja li išta ili bolje da ne bacam novac? Kažu da ima vodeno hlađenje.

Nema nikakvih informacija o tom aparatu. To mi dovoljno govori.

Little Mermaid
06.06.2011., 20:05

Zasto ih, ako su svijetle ne cupas voskom?

Ima neka tehnika bojanja dlake karbonom? :misli::ne zna: ako su svijetle i onda unistavanje ipl-om, tako se barem reklamira jedan lokalni salon...ali ne znam ima li to smisla...

delilaxx
06.06.2011., 22:29
Neznam koja su tvoja ocekivanja? 100%?? To mozes zaboraviti. Napravi za ovih par elektro kod nekoga koji je stvaaaarno dobar. Platiti ces daleko manje od lasera,a efekat na tim dlacicama ce biti isti.

Za pocetak, hvala na savjetu!!!:)
Ne ocekujem nestanak dlaka zauvijek. Uspjela sam ih dobrim dijelom reducirati,a to mi je i bio cilj. Isto tako, svjesna sam da cu u blizoj, ili uz malo srece i daljoj buducnosti, opet, morati u posjet dermatologu. Na to sam spremna! Dakle, moja klasa je 'realist'!:D
Kako sam napisala, sa bradom sam jako zadovoljna i na njoj ne mislim raditi ponovno laser, ali na nausnicama nisu tako dobri rezultati, kao na spomenutom podrucju. Nisam ocekivala uklanjanje dlaka 100 %!
Na nausnici je dlaka manje nego prije i sada su svijetlije i mekane na dodir. Tu i tamo ima i koja tamnija. Po mojoj procjeni, uklonjeno ih je oko 60 %. Kada stanem bolje na svjetlo, vidim da ih je manje uklonjeno, nego sto sam napisala u prethodnom postu, a to je bilo oko 70%.
Voljela bih se naruciti kod nekoga pouzdanog kozmeticara za elektro, po savjetu, ali... gdje naci takvu osobu. Ja sam iz Split-a i moram priznati da nisam cula za provjeren salon koji to odlicno radi. :confused::ne zna:
Laser mi za, samo podrucje nausnica, nije toliko skup, pa se mislim da ipak napravim jos jedan tretman. Lijecnicima ipak najvise vjerujem!
Ako netko zna dobar salon koji radi elektro u Splitu, neka mi posalje na PM!
U protivnom, odoh jos 1x kod dermatologa.

delilaxx
06.06.2011., 22:53

Ima neka tehnika bojanja dlake karbonom? :misli::ne zna: ako su svijetle i onda unistavanje ipl-om, tako se barem reklamira jedan lokalni salon...ali ne znam ima li to smisla...

Kad vidim rezultate, nakon lasera... tko se uopce vise zeli zezati sa dosadnim dlakama :mig: Inace, prije tretmana laserom, bradu i nausnicu sam uklanjala pincetom. Nikada nisam koristila nista drugo. Svjesna sam da to nije trajno i da me ceka jednom godisnje ili kada vec bude trebalo, odrzavanje sadasnjeg stanja.
Zato se nadam da ce mi i nausnica ubrzo postati proslost i da ce poluciti rezultate kao moja brada.
Hvala na savjetima! :)
Moram priznati da prvi put cujem tehniku bojanja dlaka karbonom. Znala sam da su neke cure to radile hidrogenom. Nisu mi se svidjeli rezultati. Setale su sa zutim, poprilicno vidljivim dlakama:cerek:,
Radije bi ih uklonila, nego izbjelila vec i tako svijetle. Samo, meni je problem i sto bas na podrucju nausnice imam i blagu pigmentaciju. Pa bi mi idealno bilo kada bi jednim tretmanom uspjela rjesiti i dlake i nju.
Istina, pigmentacija je jedva uocljiva i nastala je od sunca. Ali, tu je i meni dodatno otezava situaciju. :ne zna:

--Phoenix--
07.06.2011., 09:16

Nema smisla jer kao sto sam rekao,treba biti crna unutra.

--Phoenix--
07.06.2011., 09:35
Kad vidim rezultate, nakon lasera... tko se uopce vise zeli zezati sa dosadnim dlakama :mig: Inace, prije tretmana laserom, bradu i nausnicu sam uklanjala pincetom. Nikada nisam koristila nista drugo. Svjesna sam da to nije trajno i da me ceka jednom godisnje ili kada vec bude trebalo, odrzavanje sadasnjeg stanja.
Zato se nadam da ce mi i nausnica ubrzo postati proslost i da ce poluciti rezultate kao moja brada.
Hvala na savjetima! :)
Moram priznati da prvi put cujem tehniku bojanja dlaka karbonom. Znala sam da su neke cure to radile hidrogenom. Nisu mi se svidjeli rezultati. Setale su sa zutim, poprilicno vidljivim dlakama:cerek:,
Radije bi ih uklonila, nego izbjelila vec i tako svijetle. Samo, meni je problem i sto bas na podrucju nausnice imam i blagu pigmentaciju. Pa bi mi idealno bilo kada bi jednim tretmanom uspjela rjesiti i dlake i nju.
Istina, pigmentacija je jedva uocljiva i nastala je od sunca. Ali, tu je i meni dodatno otezava situaciju. :ne zna:

Na svijeltim dlacicama ,po meni nema bas smisla laser jer je termicki prenos los. Eventualno sa specificnim laserima ali obicno ordinacije jedva imaju jedan laser a kamoli 2-3 za istu aplikaciju.

malibebach
07.06.2011., 12:51

Meni su počele ispadati recimo nakon 2 tjedna tek. :ne zna:
Drugi tretman sam radila nakon mjesec dana jer nisam stigla prije.
Vidim i sad nakon drugog tretmana da je još bolja situacija već nakon nekoliko dana, jedino se drže ove na krajevima usana, te su ne znam kako jake, al možda i one odu za koji tjedan.. :S
No i to će vidjeti pincetu ako se ne skine i nakon trećeg tretmana. :azdaja:

Inače, mislim da će mi ostati samo ove žute dlačice, što je ok, i preživljivo. :D
Ako dobro završi s nausnicom i bikinijem na duže vremena onda ću nekako sakupiti pare i za noge. Jednog divnog dana.. :mig:

Loa Leana
07.06.2011., 21:16
Bila sam danas na IPL-u bikinija i brazilskoj pa da podijelim iskustva sa drugima... Inače mogu svašta podnesti i nisam osjetljiva, ali ne mogu vjerovati koliko to peče :O Da sam znala da će biti toliko strašno, ne bi nikada otišla :( Sve me strah idućeg puta, a već sam uplatila. Nisam mogla izdržati veću razinu, jedva sam podnijela i najnižu koju su mogli staviti :O i još se bojim da neće biti rezultata budući da imam jako tamne dlake i tamnu kožu koja je još uz to sva iziritirana i puna onih tamnijih mrlja nastalih od upala nakon brijanja pa nije neki kontrast... ima li još tko ovakvih neugodnih iskustva ili sam samo ja osjteljiva?
nadalje, tete u salonu su bile ljubazne, ali nitko mi nije ranije nije ništa objasnio o samom postupku niti me u išta uputio, nisu mi niti rekle da se moram obrijati dan ili čak dva ranije pa sam se taj dan u jutro što prema njihovim riječima baš i nije najbolje :(

sjajna07
09.06.2011., 16:17
Inače, ako netko neće iskoristiti kupon za IPL, i
prodaje svoj kupon za IPL iz salona Lavanda (onaj za bikini, brazilsku i pazuhe), nek mi se javi na privatne poruke.
Shvatila sam da će mi trebati ipak više tretmana od 3 za bikini, a sad je kasno za kupiti preko grupnih popusta..
Vidim da neki odustaju pa eto, da uletim! :kava:
Hvala unaprijed! :s

Bugy
10.06.2011., 21:37
ajd ljudi tko se razumije d ami kaže koliko bi tretmana bilo potrebno za neku trajnu depilaciju leđa i kolika bi cijena bila otprilike... recimo površina cijelih leđa...

hvala

Little Mermaid
11.06.2011., 00:45
ajd ljudi tko se razumije d ami kaže koliko bi tretmana bilo potrebno za neku trajnu depilaciju leđa i kolika bi cijena bila otprilike... recimo površina cijelih leđa...

hvala

Broj tretmana kojie je potreban ovisi o vise faktora, variraju i cijene.

Ovo mozda nije najbolje doba godine za takvu vrstu zahvata.

I znam da ti je vjerojatno strasno, ali dlakava ledja nisu takav bauk. Mozes skinuti voskom ako te bas smeta, ili se mozes prihvatiti takav kakav jesi. Mislim da je bio topic na Ljesu nedavno o dlakama, ima zena koje to svidja, a ako si nekome drag prihvatiti ce te takvog kakav jesi.

Sto se tice voska, mislim da ces preporuku dobiti lakse na topicu depilacija.

Bugy
11.06.2011., 17:42
ok, hvala, leđa znam počistiti onim kremama, ali ode cijela tuba i moram ponovo za par dana, ak ništa drugo, ramena bi skidao, čist da mogu majice bez rukava preko ljeta, ugl, hvala, proučit ću malo

btw. nije meni neki bed, nego već mi počinju i smetati :D

naiva
11.06.2011., 23:24
pitanjce: isla sam na elektroepilaciju..sto nije uspjelo..nikako..bila sam na 4 tretmana..nista.
ima li smisla ici na laser ili mi to dodje na isto? jel to jos uvijek znaci da moram izbrijat dlacice prije il ima neka nova metoda, jel radi se licu.

Little Mermaid
12.06.2011., 16:54
ok, hvala, leđa znam počistiti onim kremama, ali ode cijela tuba i moram ponovo za par dana, ak ništa drugo, ramena bi skidao, čist da mogu majice bez rukava preko ljeta, ugl, hvala, proučit ću malo

btw. nije meni neki bed, nego već mi počinju i smetati :D

Nakon ipl-a ili lasera ne smijes na sunce :ne zna: tako da, mozda da bolje pricekas do jeseni :)

Sretno.

V element
13.06.2011., 07:49
Bila sam u Lavandi na 2.tretmanu pazuha...isprva sam htjela brazilsku ali me teta razuvjerila da mi 3 tretmana neće biti dovoljna ( jer sam kupila na Kolektivi kupon) i da to ipak peče....

Tak da sam odustala i drago mi je jer stvarno peče, onih zadnjih par bljeskova jedva izdržim...inače dlačice su nakon 1.puta poispadala kojih 30% i nemam nikakvih problema sa kožom...na 2.tretmanu sam bila prošli tjedan i za sad ne vidim još neke rezultate ali i prvi put je trebalo 10 dana da poispadaju

Inače sam jako bijela a dlake baš crne i guste, na nekim mjestima mi rastu i po 3 dlačice na jednom mjestu :eek:

delilaxx
13.06.2011., 13:38

hvala

Kako sam i sama uklanjala dlake laserom, predlozila sam prijatelju, koji je godinama depilirao ledja i nadlaktice, da posjeti dermatologa i vidi sto se da uciniti.
Prije toga, uklanjao ih je kod kozmeticara voskom.
Nisu mu cijela ledja bila prekrivena dlakama, nego djelomicno... na ramenima, po sredini i na jos par izoliranih podrucja.
Postupak vjerovatno znas; prvo slijedi brijanje uoci tretmana, onda slijedi laser i pauza od mjesec dana. Tada tretirane dlake narastu, kroz 10-ak dana ispadnu i cekas izrastanje novih dlacica koje nisu bile tu prilikom tretmana.
Njemu su bila potrebna 4 tretmana. Sam postupak nije bezbolan, ali da se izdrzati. Nakon toga, ne smijes na sunce tjedan-dva. Nekim ljudima reakcija bude malo burnija, pa tretirano podrucje zna biti crveno danima. Medjutim, on nije bio takav slucaj i sve bi splasnilo kroz par sati. Odlicno mu je tijelo reagiralo na laser.
Kroz 4x broj dlaka se sveo na 10%. Tretman ledja kod ovoga dermatologa kosta 2000 kn.
Eto, nadam se da sam ti pomogla!:mig:

sjajna07
13.06.2011., 15:24
Bila sam u Lavandi na 2.tretmanu pazuha...isprva sam htjela brazilsku ali me teta razuvjerila da mi 3 tretmana neće biti dovoljna ( jer sam kupila na Kolektivi kupon) i da to ipak peče....

Tak da sam odustala i drago mi je jer stvarno peče, onih zadnjih par bljeskova jedva izdržim...inače dlačice su nakon 1.puta poispadala kojih 30% i nemam nikakvih problema sa kožom...na 2.tretmanu sam bila prošli tjedan i za sad ne vidim još neke rezultate ali i prvi put je trebalo 10 dana da poispadaju

Inače sam jako bijela a dlake baš crne i guste, na nekim mjestima mi rastu i po 3 dlačice na jednom mjestu :eek:

Hvala puno na informacijama. To je veliki poticaj nama koji još čekamo na rezultate, onima koji nisu sigurni da li se trebaju odlučiti na IPL, i onima koje je strah svega toga.. :top:
Sretno s daljnjim tretmanima!!! :cerek:

V element
14.06.2011., 10:58
Hvala puno na informacijama. To je veliki poticaj nama koji još čekamo na rezultate, onima koji nisu sigurni da li se trebaju odlučiti na IPL, i onima koje je strah svega toga.. :top:
Sretno s daljnjim tretmanima!!! :cerek:

Hvala ali koliko čitam po ovim stranicama ja sam pomalo imala i sreće, s obzirom da se nisam prije baš previše raspitivala o tome, još uvijek ne znam koji oni aparat upotrebljavaju i sl ...a i inače imam dosta dobru kožu, onako sportsku...možda nije loše se unaprijed malo više informirati

sjajna07
14.06.2011., 18:47
Hvala ali koliko čitam po ovim stranicama ja sam pomalo imala i sreće, s obzirom da se nisam prije baš previše raspitivala o tome, još uvijek ne znam koji oni aparat upotrebljavaju i sl ...a i inače imam dosta dobru kožu, onako sportsku...možda nije loše se unaprijed malo više informirati
Da, upravo to, svaka informacija ovdje je važna, i naravno u svojim salonima da pitate što vas zanima, i da vam objasne proces. :top:

V element
15.06.2011., 13:38
Evo prošlo je tjedan dana od 2.puta uklanjanja pod pazuhom i mislim da ih je ostalo još kojih 30%:)

Samo ne znam jel to sad zauvijek ili samo usporeno rastu jer na nekim dijelovima se vide kao crne točkice kojie nikako ne izbijaju a na nekim je baš bijelo, kao da nema ni korjena

Just a Girl
16.06.2011., 06:58
BTW: ja sma Philipsom u kratkom vremenu maknula dlake sa pazuha, nausnica trbuha i brazilke i vec sam ga itekako otplatila a jom mi vrlo malo treba da nestanu i dlake sa ruku a onda slijede i noge na kojima su dlake vec jako rijetke :)

imam milijun pitanja :D.
u uputama za ovaj uredjaj pise da ne uklanja trajno dlake nego ih dovodi u "fazu mirovanja" i da ga je potrebno koristiti svaka 2 tjedna da bi dlake ostale u toj fazi. a kad ga se prestane koristiti da dlake pocnu opet rasti. jel ti na svim ovim podrucjima redovito koristis aparat svaka 2 tjedna?
aparat ima 50 000 flasheva. u uputama pise da se tijekom 15 minuta tretmana "potrosi" oko 150 flasheva. u istim tim uputama pise da je za tretman cijele jedne noge potrebno 30 minuta. dakle za obje noge mi treba 60 minuta = 600 flasheva. i ako aparatom tretiram samo i iskljucivo noge i to svaka 2 tjedna kako pise u uputama, potrosit cu tih 50 000 flasheva za 41,6 mjeseci odnosno niti 3,5 godine. a ovo su samo noge, di su jos sva ostala podrucja...
koliko dugo ti imas aparat? znas li koliko flasheva si potrosila?
tu kazes da si rijesila brazilku :D, a cini mi se da sam na temi "egipatska depilacija" procitala da prakticiras egipatsku za podrucje brazilke. pa me sad zanima sta je istina :D - jesi rijesila aparatom ovo podrucje ili ne? i smije li se uopce koristiti aparat za intimne dijelove tijela. u uputama se spominje da moze za bikini, za brazilku ne pise nista.

Little Mermaid
16.06.2011., 09:36
Citala sam neke recenzije, ispada da je aparatic od Bootsa najbolji, dok ovi drugi nemaju dovoljno snage za trajno uklanjanje:misli: a Bootsov je cak jeftiniji, onaj stariji model :)...Proguglaj, isplati se.

Just a Girl
16.06.2011., 10:23
da on je dobio nagradu za najbolji takav uredjaj 2010. godine.
al meni se ne svidja sto treba gel koristiti. i ima samo 10 000 flasheva.
mislim, ne bi mi to bio problem da je ta "oprema" nabavljiva kod nas, al nazalost nije :(

Wedding
16.06.2011., 10:33
imam milijun pitanja :D.
u uputama za ovaj uredjaj pise da ne uklanja trajno dlake nego ih dovodi u "fazu mirovanja" i da ga je potrebno koristiti svaka 2 tjedna da bi dlake ostale u toj fazi. a kad ga se prestane koristiti da dlake pocnu opet rasti. jel ti na svim ovim podrucjima redovito koristis aparat svaka 2 tjedna?
aparat ima 50 000 flasheva. u uputama pise da se tijekom 15 minuta tretmana "potrosi" oko 150 flasheva. u istim tim uputama pise da je za tretman cijele jedne noge potrebno 30 minuta. dakle za obje noge mi treba 60 minuta = 600 flasheva. i ako aparatom tretiram samo i iskljucivo noge i to svaka 2 tjedna kako pise u uputama, potrosit cu tih 50 000 flasheva za 41,6 mjeseci odnosno niti 3,5 godine. a ovo su samo noge, di su jos sva ostala podrucja...
koliko dugo ti imas aparat? znas li koliko flasheva si potrosila?
tu kazes da si rijesila brazilku :D, a cini mi se da sam na temi "egipatska depilacija" procitala da prakticiras egipatsku za podrucje brazilke. pa me sad zanima sta je istina :D - jesi rijesila aparatom ovo podrucje ili ne? i smije li se uopce koristiti aparat za intimne dijelove tijela. u uputama se spominje da moze za bikini, za brazilku ne pise nista.

Ja ti nisam recimo pazuhe, trbuh i nausnice dirala najmanje mjeseci i pol i nista ne raste:mig:, a brazilku sam napravila tzv polubrazilku tj nisam cijelu čuču skinula nego samo vrlo duboki bikini:D pa tako da sam skidala ovaj mali ostak secernom pastom:mig:

U uputstvima ne pise nista za brazilku al ja ga koristim, a isto tako pise da nije za lice a ja sam ga koristila na nausnicama na svoju odgovornost:ne zna:
Sto se tice flaseva, ja sam ih iskoristila do sada oko 5000 a mislim da sam cak i manje jer sam si zagubila papiric na kojem sam sve zapisivala tj vodila evidenciju:(.
Evo recimo koliko ja bljeskova iskoristim po djelu tjela tj po 1 tretmanu: 1 pazuh - 10 bljeskova, taj moj famozni polubikini 20 bljeskova, trbuh - 50 bljeskova, ruka- cca 50-60 bljeskova, nausnice - 6-10 bljeskova (ako mi se ugrije podrucje onda me pece pa prestanem jer mi je glupo smanjivat intenzitet ijako ne pojacavam jacinu nikad na vise od 3 a maximum je 5)

eto nadam se da sam ti pomogla:mig:

V element
16.06.2011., 10:45
...

A gdje si ga kupila i koliko para?

Just a Girl
16.06.2011., 10:49
http://www.riobeauty.co.uk/rio-hair-removers/ipl-hair-removal/ipl-pro.html meni se ovaj nekako cini najbolji. kod philipsa kad potrosis sve flasheve, mozes ga bacit, a kod ovog se mogu zamijeniti... ima ko ovaj uredjaj da podijeli iskustva :)?

wedding hvala ti puno na odgovorima, pomogla si naravno :).

Wedding
16.06.2011., 10:56
A gdje si ga kupila i koliko para?

u Engleskoj za 400 Funti:mig: (tad je funta bila oko 8.2 pa mi je to islo u prilog:cerek:)

Wedding
16.06.2011., 11:08
http://www.riobeauty.co.uk/rio-hair-removers/ipl-hair-removal/ipl-pro.html meni se ovaj nekako cini najbolji. kod philipsa kad potrosis sve flasheve, mozes ga bacit, a kod ovog se mogu zamijeniti... ima ko ovaj uredjaj da podijeli iskustva :)?

wedding hvala ti puno na odgovorima, pomogla si naravno :).

ovo se isto cini dobra stavr ALi ima i caka koje treba gledati, tj oni ima 40 000 fleseva ali ne na maximumu snage sto je snaga jaca tj je broj flaseva manji:mig:, dobro je to sto se lampa mjenja al bilo bi dobro znat koliko ce fleseva imat lampa na recimonekoj srednjoj jacini:mig: a to se iz ovoga na netu ne vidi + sto su u onoj usporedbi naveli da ce na 100 000 fleseva Lumea kostat 1200 Funti sto nije istina nego 800 (50 000 fleseva* 2)

Al u globalu ovo je opcenito dobar aparatic ijako mi malo fali informacija o svemu al to se valjda moze iskopat.:top:

Sto se tice trajnih rezultata to je daju niti jedan aparat i nakon cca 5-7 godina dlake ce pocet rast tj nekome i kasnije + sto svaki folikul ce u svom zivotu ispustit dlaku kada-tad tako da IPL ili Laser na to ne moze utjecat

Just a Girl
16.06.2011., 11:29
po recenzijama korisnika, rezultati s philipsom i tim riom su tu negdje. nijedan ni drugi ni ne obecavaju trajno uklanjanje nego da dlaka nece biti za vrijeme koristenja uredjaja. kad prestanes koristit, one ce se vratit i bok. nije ni da sam ocekivala trajno uklanjanje :). rio me privlaci najvise zato sto se lampa moze zamijeniti...

to mi je sasvim jasno. ni ne ocekujem da ce uredjaj za kucnu upotrebu davati iste rezultate kao profesionalni uredjaji.
kao sto sam gore vec napisala, u uputstvima od philips uredjaja pise da ne uklanuja trajno dlake nego da osigurava da budu u fazi mirovanja i da ne rastu dok se aparat koristi. kad se prestane koristit dlake opet rastu...
po vasem misljenju, jel to prodaja magle ili je zbilja moguce da uredjaj radi to sto tvrde da radi?

--Phoenix--
16.06.2011., 11:45
Ja sam ti rekao sta mislim o tome. Vidio sam te aparatice jos prije par godina i bitno se samo izmjenio dizajn,sada puno atraktivniji.

Just a Girl
16.06.2011., 11:46
:cry: :cry: :mama: :mama: :Osudjena na dlakavost do kraja zivota: :zubo:

V element
16.06.2011., 14:05
Da baš, kojom brzinom to ide uskoro ćemo popit tableticu i nema više dlaka...ali naravno tada će krenuti moda da su dlake IN pa ćemo kupovati posebna ljepila i lijepiti jednu po jednu natrag na noge :D

I ne kužim smisao tih aparata, mislim za te novce ako to već moram bljeskati svaka 2 tjedna, onda idem radije na depilaciju, isto ju radim svaka 2 tjedna i super

Wedding
16.06.2011., 15:10
Da baš, kojom brzinom to ide uskoro ćemo popit tableticu i nema više dlaka...ali naravno tada će krenuti moda da su dlake IN pa ćemo kupovati posebna ljepila i lijepiti jednu po jednu natrag na noge :D

I ne kužim smisao tih aparata, mislim za te novce ako to već moram bljeskati svaka 2 tjedna, onda idem radije na depilaciju, isto ju radim svaka 2 tjedna i super

ma ne moras bljeskat svaka 2 tjedna:Da da i moras to ti traje 10 minuta za obje ruke, cak i manje:)

Just a Girl
16.06.2011., 16:53

pa na depilaciju ides da otklonis dlake, dakle imas dlake :D. a ovim uredjajem u teoriji otklonis sve dlake i onda svaka 2 tjedna radis tretman da ocuvas to stanje tj da sprijecis da ponovo pocnu rast. dakle nemas dlake :zubo:. i meni se cini da je tu prednost pred ostalim nacinima depilacije.

inace evo koliko traje pojedini tretman (kopiram iz uputstva za philipsov ipl):
1 ruka (ispod lakta): 2 minute
bikini (1 strana): 2 minute
noga (ispod koljena): 15 minuta
cijela noga: 30 minuta

150 flasheva je za 15 minuta koristenja na najjacem intenzitetu.

kao sto vec rekoh, mene najvise odbija to sto uredjaj kosta 3000kn, a trajao bi mi 2-3 godine i nakon toga u smece. pored toga sto sumnjam u rezultate jel :zubo:.

V element
17.06.2011., 07:38
ma ne moras bljeskat svaka 2 tjedna:Da da i moras to ti traje 10 minuta za obje ruke, cak i manje:)

Aha onda sam krivo shvatila, ali ja ne bi ruke, nekak odbijam baš sve živo skidati :D A koliko treba za noge ili za bikini?

mare001
17.06.2011., 10:44
Pozdrav ljudi.. da li se zna onako otprilike nakon koliko pocnu opet dlake rasti(godinu-dvije,pet..) Pretpostavljam da je to dosta individualno ali eto cisto neki otprilike podatak da znam da li mi se isplati. Hvala

V element
17.06.2011., 12:50
pa na depilaciju ides da otklonis dlake, dakle imas dlake :D. a ovim uredjajem u teoriji otklonis sve dlake i onda svaka 2 tjedna radis tretman da ocuvas to stanje tj da sprijecis da ponovo pocnu rast. dakle nemas dlake :zubo:. i meni se cini da je tu prednost pred ostalim nacinima depilacije.

Aha dakle one kao uopće ne narastu više jel? Ali kak ih onda ukljanjaš? Zar nije bitno da se vidi crni vrh?

Just a Girl
17.06.2011., 13:17
u pocetku rastu. treba napraviti par tretmana dok prestanu rasti.
a i te koje rastu treba obrijati prije tretmana. u uputama pise da je to bitno zato jer ukoliko je podrucje dlakavo, moguce je da ce se dlake spaliti tretmanom... dakle svaki tretman, pocevsi od prvog se radi na depiliranom podrucju...

Wedding
18.06.2011., 07:01
Aha onda sam krivo shvatila, ali ja ne bi ruke, nekak odbijam baš sve živo skidati :D A koliko treba za noge ili za bikini?
Za bikini ti treba cca 5 minuta tj sve ovisi koliko ces bljeskat i koliko veliko podrucje tretiras a noge si jos nisam radila, to ce na jesen

Pozdrav ljudi.. da li se zna onako otprilike nakon koliko pocnu opet dlake rasti(godinu-dvije,pet..) Pretpostavljam da je to dosta individualno ali eto cisto neki otprilike podatak da znam da li mi se isplati. Hvala

Ako mislis na salonske aparate ja sam bila na IPLu nogu prije cca 5 godina i do sada mi se vratilo mozda 10% dlacica

Azzura
18.06.2011., 08:14
Ako mislis na salonske aparate ja sam bila na IPLu nogu prije cca 5 godina i do sada mi se vratilo mozda 10% dlacica

Pa to zvuči odlično. Toliko dobro da mislim kako ja ne bih bila u tako sretnoj skupini:(

Dok čitam o ovim aparatima, jedna od prednosti mi se čini i to da nema više urastanja.

Recimo, ja sam nakon mnogo godin depiliranja voskom područje prepona, zbog tolikih upala, urastanja jednostavno prestala koristiti vosak na prepone. Mislim ono, je divno je i krasno kako mi je taj vosak oslabio dlake, al radije ću crnu, tvrdu dlaku nego da mi one tanke urastu i upale se. I konačno, ne boli me i brzo je.
Noge i dalje sa voskom i epilatorom...nije da nema urastanja, ali nije nešto tako strašno.

Rado bih probala skinuti neko područje sa ovom "trajnom" depilacijom, no bojim se da nisam idealan kandidat. Naime, dlake su mi neke smeđe, neke skroz bijele, svijetle. Što vi mislite?:ne zna:
Jedino crno imam tamo gdje brijem, a to su prepone i pazuh - a njih ne diram više ni sa čim.

zviri
18.06.2011., 08:58
pliiiiz, stavite linkove na te kućne aparate koje preporučujete.

i gdje ih nabavljte???

abcdefghija
20.06.2011., 18:26
Poštovanje. Pošto neman ni vrimena ni živaca čitat na stotine stranica, ja ću lipo pitat, pa ako oće neko bit ljubazan pa mi odgovorit, bila bi puno zahvalna.

1. Trajna depilacija - je li to zauvik riješi dlake ili se opet pojave nakon određenog vrimena?

2. Laserska depilacija bikini - jeli uklanja sve baš SVE SVE (zanima me znači stidnica)

3. Ne bi bilo na odmet znat i cijenu TOČNU

4. IMA LI TO U SPLITU ??

5. Boli li puno

Hvala.

Little Mermaid
20.06.2011., 19:52
Boli, ne uklanja zauvije, mogu se javiti fleke kao nuspojave, a za ostalo guglaj.:)

rubi0
20.06.2011., 22:51
meni se cini da mi nije otilo niti 50 % dlaka nakon 5 ipl tretmana :confused:
u biti sam najbolji rezultat vidjela nakon 2-3 tretmana... šmrc, šmrc :(

Loa Leana
21.06.2011., 07:33
meni je nakon 2 tretmana otišlo možda 10%, kojih 5% ih je tanje i svijetlije nego prije i čini mi se da sporije rastu... a boliii :((( nije ni blizu onome što sam očekivala :(

zviri
22.06.2011., 06:46
Poštovanje. Pošto neman ni vrimena ni živaca čitat na stotine stranica, ja ću lipo pitat, pa ako oće neko bit ljubazan pa mi odgovorit, bila bi puno zahvalna.

1. Trajna depilacija - je li to zauvik riješi dlake ili se opet pojave nakon određenog vrimena?

2. Laserska depilacija bikini - jeli uklanja sve baš SVE SVE (zanima me znači stidnica)

4. IMA LI TO U SPLITU ??

5. Boli li puno

Hvala.

imaš u splitu studio im preko puta zapa, rade ipl.
cijene:
cca 1200 kn noge do koljena
cca 1400 bedra
cca 700 bikini
cca 00 pazuh, se ovo po tretmanu

LillyAugusta
22.06.2011., 08:39
Uh, nadala sam se da bar vi u HR imate bolje salone za epilaciju, ali vidim da je ista stvar kao i u Srbiji. I ovde ljudi imaju puno problema. Kod nas cesto namerno stave laser na manju jacinu da biste sto vise puta dolazili. Da li to rade i kod vas? I ovde su cene paprene, a plate su nam jos nize nego kod vas. Planiram da krenem na epilaciju uskoro. Mislim da sam idealan kandidat jer sam i ja, kao dosta vas, beli sir sa crnim dlakama, hihi. No, volela bih i da imam neki hair removal home sistem. I ja sam cula da je Boots najbolji, tj., procesljala sam svaki forum i komentar o njemu na koji sam naisla. Naravno, ne mogu da ga kupim ni u SR, a ni sa zvanicnog sajta, mada sam poslala neki mail, pa ako dobijem odgovor, javicu vam sta su mi rekli. Vi u HR imate da kupite Silk'n: http://www.silkn.com.hr/ .

Evo, upravo dobila mail za Boots:
"At present the Boots Smooth Skin Plus is available only for purchase through Boots stores and Boots.com in the UK."

--Phoenix--
22.06.2011., 12:03

4. IMA LI TO U SPLITU ??

5. Boli li puno

Hvala.

1. NE
2. Bikini nije stidnica sto ne znaci da se ta zona ne moze tretirati
3. Varira od mjesta do mjesta 300-1000kn/tretmanu
4. Sigurno ima
5. DA

Shawty
23.06.2011., 23:52
uopće ne boli puno kaj pricate ne boli uopce,drzi ti tek par sekundi ako i tolko,zapecne te u djelicu sekunde u drugom djelicu vec prestane i tak ti prodje cijelu vaginu i pozadi i za 5min si skroz gotova natrag u kabini za presvlacenje :kava:

Loa Leana
24.06.2011., 07:48
Čini mi se da je ta bol (peckanje) različito od osobe do osobe. Prvi puta kada sam bila na tretmanu, bilo je užasno jer se prije treba brijati, a meni se nakon brijanja sve upali. Drugi puta je bilo manje upaljeno jer sam nakon brijanja obukla bokserice koje mi lastikom ne iritiraju brijano područje pa je upala bila slabija i peklo je puno manje. Također me puno jače peče na dijelovima kože koji su tamniji (posljedica upala od brijanja :O)

Još da je nešto nestalo... Tjedan dana nakon 2. tretmana još uvijek ništa... Jedino mi neke dlake rastu sporije od drugih (vjerojatno mi nije sve dobro prošla pa puno brže rastu dlake na netretiranim područima :/)

sjajna07
24.06.2011., 18:49
Meni od 1. tretmana apsolutno ništa, budem uskoro i drugi odradila.
Al sve više mislim da to nema smisla.. ili oni namještaju manju jačinu da što više puta dolazimo. :ne zna:

LillyAugusta
24.06.2011., 19:00
Al sve više mislim da to nema smisla.. ili oni namještaju manju jačinu da što više puta dolazimo. :ne zna:

Jao, to rade u Srbiji :mad: !

--Phoenix--
25.06.2011., 14:29

Koza na tom mjestu je tamnija i potrebno je paziti ,pogotovo sto ima puno dlacica. Dok se ne razrijede malo porebno je raditi manjom snagom,ali ipak da se ima efekt. I u biti treba se odmah vidjeti rezultat,upravo radi toga sto ima jako puno dlaicica,no tamo ce uvjek rasti.

V element
27.06.2011., 13:56
Idem ovaj tjedan na zadnji tj 3.tretman pazuha, od kad sam imala zadnji upis još ih je nešto otpalo i sad ih je cca 10% ostalo...jedino je malo smiješno jer su trči trči pa dlaka umjesno da su sve na kupu :D

Jedino što mislim da će one sa vremenom narasti, i to vrlo brzo, pošto i ova područja gdje više ne rastu se vide male crne točkice, kao da će izbiti ali ništa :ne zna:

--Phoenix--
28.06.2011., 17:54
Idem ovaj tjedan na zadnji tj 3.tretman pazuha, od kad sam imala zadnji upis još ih je nešto otpalo i sad ih je cca 10% ostalo...jedino je malo smiješno jer su trči trči pa dlaka umjesno da su sve na kupu :D

Jedino što mislim da će one sa vremenom narasti, i to vrlo brzo, pošto i ova područja gdje više ne rastu se vide male crne točkice, kao da će izbiti ali ništa :ne zna:

narasti hoce jer je to hormonalna zona,ali je pitanje u koliko vremena i kojoj kvaliteti. Ono sto je bitno je da se dlacice izvuku iz kanala kada pocnju ispadati jer u protivnom ostaju u njemu. To su te tockice.

Loa Leana
28.06.2011., 22:04
A kako se izvuku dlačice iz kanala?
I ja imam puno tih točkica :/
Ali to gdje su točkice je prekratko za izvlačenje prstima, a drugim sredstvima nisam niti probala jer su mi rekli da ih ne smijem čupati između tretmana...
Stvarno su ti kozmetički saloni katastrofa, stalno otkrivam nove stvari u koje me nisu uputili...

V element
29.06.2011., 07:52
narasti hoce jer je to hormonalna zona,ali je pitanje u koliko vremena i kojoj kvaliteti. Ono sto je bitno je da se dlacice izvuku iz kanala kada pocnju ispadati jer u protivnom ostaju u njemu. To su te tockice.

Da i mene zanima, kako se izvuku i nakon koliko vremena ih treba izvuči? I što ako se ne izvuku :ne zna:

Ja sad tek vidim da sam uletila na taj IPL ko muha bez glave:rolleyes:

--Phoenix--
29.06.2011., 17:28
Da i mene zanima, kako se izvuku i nakon koliko vremena ih treba izvuči? I što ako se ne izvuku :ne zna:

Ja sad tek vidim da sam uletila na taj IPL ko muha bez glave:rolleyes:

Prosjecno dlacice se daju izvuci nakon 7-15 dana. Kada izadju par mm,isplati se kupiti traku sa selotejpom sa obje strane (jak) i sa njim si proci zonu. Dovoljno je jak da izvuce te dlake vani ,ali ne dovoljno za one koje se drze jos. Zute je boje i odlican je za to.

V element
30.06.2011., 07:18
Prosjecno dlacice se daju izvuci nakon 7-15 dana. Kada izadju par mm,isplati se kupiti traku sa selotejpom sa obje strane (jak) i sa njim si proci zonu. Dovoljno je jak da izvuce te dlake vani ,ali ne dovoljno za one koje se drze jos. Zute je boje i odlican je za to.

Jel to onaj običan selotejp? Pošto ga imam na poslu pa ... :D

A jel mogu sa voskom, onim za depilaciju?

--Phoenix--
30.06.2011., 22:55
Jel to onaj običan selotejp? Pošto ga imam na poslu pa ... :D

A jel mogu sa voskom, onim za depilaciju?

Ne .nije obican. To je traka koja nije od plastike vec ima platno,koje je ljepljivo sa obje strane. Ima toga u svim trgovinama (mislim da i narodne novine imaju). Vosak nikako jer ces izvuci i one koje nesmjes. Ova metoda je isprobana godinama i dobra je jer sa tim selotejpom nemoze izvuci dlake koje se drze.

V element
01.07.2011., 07:41
Super savjet tnx, ali meni je danas zadnji tretman tako da ću pričekati par dana i idem na depilaciju voskom

sjajna07
03.07.2011., 12:02
Skužila sam da u istom salonu svaka kozmetičarka ima svoj stil korištenja IPL aparatom. :rolleyes: Pa neka prođe oko cijelih usta za svaki slučaj, druga prođe i stražnjicu kao standardni dio bikini tretmana, a treća ni jedno ni drugo.. Pa sve koriste razne jačine za uklanjanje..
Strava. :rofl:

macorka
04.07.2011., 11:36
Piše na jednoj stranici da do opeklina može doći ako dlačice prethodno nisu obrijane.

@nchi
06.07.2011., 08:53
Da se i ja ubacim. Ovaj tjedan sam bila na zadnjem tretmanu nadusnica u Lavandi. I očekivala sam bolje rezultate. U komentarima na ponudu (na KupiMe čini mi se), su obećavali da je 2-4 tretmana dovoljno za uklanjanje svih dlačica s nadusnice. Ali meni je otpalo nekih 50-60% :( Kad sam se požalila kozmetičarki u Lavandi, njen komentar je bio "...a bolje i toliko da je ispalo nego ništa" :eek::eek: Osjećam se prevareno :flop:

E sad, ja sam u taj IPL uletila kao muha bez glave, ne znam gotovo ništa o tome, pa me zanima komentar iskusnijih, da li bi 4 tretmana trebalo biti dovoljno da se sve ukloni sa nadusnica? Koliko to treba peckati i koliko bljeskova se napravi u jednom tretmanu?

Njihov tretman je obično trajao ukupno 2 minute, 3 puta bi bljesnula s tim laserom (ne bi čak ni obuhvatila cijelo područje, već ima područja koja uopće nije tretirala) i samo jednom me peckalo, čini mi se da je ostala 3 puta stavila na slabije. Žali Bože potrošenog vremena :flop::flop:

zviri
06.07.2011., 10:24
evo, i ja sam odradila 2 tretmana, treći ću slijedeći tjedan (noge do koljena)

uglavnom, imam, kao i vi dosta crnih točkica - mrtvih dlaka (valjda :nezna:) koje ne izlaze. pretpostavljam da će ih koža sama izbaciti van?!
tu i tamo su mi narasle dlake, al su slabije i tanje. ugavnom, ovako šteam po gradu, uopće se ne kuži da sam se zadnji put obrijala prije skoro 5 tjedana (i odradila 2. tretman)

za sad sam zadovoljna, a ove crne točkice ću pustiti neka mi same ispadnu.
e da, užicala sam curu da mi po jedan bljesak opali i na nožnim placima. srce je, to mi nije naplatila ;-)
uglavnom, za sad sam zadovoljna.

Cinculica
06.07.2011., 11:19
Kako sam i sama uklanjala dlake laserom, predlozila sam prijatelju, koji je godinama depilirao ledja i nadlaktice, da posjeti dermatologa i vidi sto se da uciniti.
Prije toga, uklanjao ih je kod kozmeticara voskom.
Nisu mu cijela ledja bila prekrivena dlakama, nego djelomicno... na ramenima, po sredini i na jos par izoliranih podrucja.
Postupak vjerovatno znas; prvo slijedi brijanje uoci tretmana, onda slijedi laser i pauza od mjesec dana. Tada tretirane dlake narastu, kroz 10-ak dana ispadnu i cekas izrastanje novih dlacica koje nisu bile tu prilikom tretmana.
Njemu su bila potrebna 4 tretmana. Sam postupak nije bezbolan, ali da se izdrzati. Nakon toga, ne smijes na sunce tjedan-dva. Nekim ljudima reakcija bude malo burnija, pa tretirano podrucje zna biti crveno danima. Medjutim, on nije bio takav slucaj i sve bi splasnilo kroz par sati. Odlicno mu je tijelo reagiralo na laser.
Kroz 4x broj dlaka se sveo na 10%. Tretman ledja kod ovoga dermatologa kosta 2000 kn.
Eto, nadam se da sam ti pomogla!:mig:

sve je to super, ali 4 tretmana po 2.000 kn je :eek:
razmišljam uzeti za dragoga ovaj ovdje uređaj (http://www.i-mall.hr/namirnice-zdravlje-i-ljepota/zdravlje-i-higijena/brijanje-i-depilatori/uredaj-za-trajno-uklanjanje-dlaka-epilquick-mq-920-000-384) ...molila bih komentar...sad je još snižen, 360 kn mi je prihvatljiva cifra

V element
06.07.2011., 13:48
Da se i ja ubacim. Ovaj tjedan sam bila na zadnjem tretmanu nadusnica u Lavandi. I očekivala sam bolje rezultate.....

Već je bilo o tome, to je neki prosjek koji ovisi i o tvojim dlačicama i koži tj pigmentu...ja sam išla pod rukom i skoro sve je otišlo, sumnjam da ti imaš na nadusnici jače dlačice nego sam ja imala...ako si bila malo više na suncu i lice ti je potamnilo, to će utjecati na rezultat

V element
07.07.2011., 07:29
Na netu opet ponuda za IPL tretmane, salon u Dugavama, neka welllness Oaza , da koriste aparat Dermopolis 2000 sa vodenim hlađenjem...ništa nisam našla na netu o tome :ne zna:

sjajna07
07.07.2011., 09:37
Evo opet ponuda u Lavandi
http://www.ponudadana.hr/zagreb/komentari/ponuda__Trajno_uklanjanje_dlacica_IPL_metodom_sa_p odrucja_bikini_zone__pazuha_ili_brazilska_depilaci ja_za_225kn_umjesto_1_125kn_u_Borovju-1853

Pa kome treba.. sretno! :)

macorka
07.07.2011., 13:34
Mene je samo malo peklo, onaj prvi tren dok bljesne. I Vi ste se trebali raspitati o tretmanu. Internet je pun članaka o tome da se prije tretmana treba obrijati.Kako ste ostale cure zadovoljne brazilskom u Lavandi? Hvala

Lalala84
07.07.2011., 19:30
jel netko zna išta o ovom wellness klubu Oaza?? na promotivi nude 3 tretmana za 150kn što je turbo jeftino ali ne znam kakva je efikasnost njihova uređaja?

lilita
11.07.2011., 21:03
Kako odrediti u kojoj je dlaka fazi (čitala sam kad si pričao da mora biti povezana s korijenom)? Ima lli to veze s menstruacijskim ciklusom. Ja sam subjektivno primjetila da mi na poč. menstruacijskog c.dlake podivljaju,postanu duže i tamnije a na kraju se prorijede. Je li teorijski i praktično moguće ukloniti širu crtu dlaka od pupka do grudi i oko bradavica elektrolizom?Imam svijetlosmeđe, dugačke (0,5-1cm)dlake koje sam prije 6mj čupala pincetom.
HVALA na odgovorima!

Kikica123
12.07.2011., 11:32
Da li je netko bio nedavno u Body cretaoru na IPL? jel dobra uređaj?
kupila sam kupon preko ponude dana, pa sad čitam d anisu baš svi prezadovoljni?
ja sma mislila ići tek u jesen i rješiti pazuhe.
htjela bi i brazilku, al to tek mislim na proljeće da se pripremim za ljeto.

--Phoenix--
12.07.2011., 19:40
Kako odrediti u kojoj je dlaka fazi (čitala sam kad si pričao da mora biti povezana s korijenom)? Ima lli to veze s menstruacijskim ciklusom. Ja sam subjektivno primjetila da mi na poč. menstruacijskog c.dlake podivljaju,postanu duže i tamnije a na kraju se prorijede. Je li teorijski i praktično moguće ukloniti širu crtu dlaka od pupka do grudi i oko bradavica elektrolizom?Imam svijetlosmeđe, dugačke (0,5-1cm)dlake koje sam prije 6mj čupala pincetom.
HVALA na odgovorima!

nemoze se odrediti
nema veze sa ciklusom
moguce je ukloniti sve kao i sa drugim tehnikama
cupanje ne igra ulogu

anjasanja
15.07.2011., 16:55
Da li je netko bio nedavno u Body cretaoru na IPL? jel dobra uređaj?
kupila sam kupon preko ponude dana, pa sad čitam d anisu baš svi prezadovoljni?
ja sma mislila ići tek u jesen i rješiti pazuhe.
htjela bi i brazilku, al to tek mislim na proljeće da se pripremim za ljeto.

Ja sam ti bila u Body creatoru i mogu reći da sam zadovoljna (radila pazuhe). onih 100 impulsa mi je bilo dovoljno za 4 tretmana i još mi ih je ostalo. nakon prvog mi već nije bilo 60% dlaka, onda nakon 2.tretmana isto, nakon trećeg su mi počele jače rasti (tu sam se već zabrinula :eek: ali moguće da bi otpale?), i zadnji sam napravila krajem 5.mjeseca i sada je ok...
nije to 100% ali ono što je ostalo je toliko tanko i skoro nevidljivo. ja jednom tjedno sada prođem britvicom. tako ću nastaviti cijelo ljeto, napraviti ću još 1 tretman nakon ljeta pa vidjeti.... onda ono što i ostane ću čupati epilatorom i to je to. :D

imam kupljen 1 tretman u Lavandi, i uzela sam sada ova 2 u Oazi. sve ću iskorostiti za brazilsku... živi bili pa vidjeli, ako bude kao sa pazusima nitko sretniji od mene :kava:

Loa Leana
16.07.2011., 11:14
U salonu gdje sam radila ipl su mi preporučili da sada napravim egipatsku depilaciju ili depilaciju voskom na tom području da mi se isčupaju dlake koje su mrtve, ali nisu otpale. Koliko vremena nakon rađenja ipl-a bi bilo najbolje to napraviti? Jer sad su mi neke dlake velike već 5mm, a neke su samo crne točkice :/
I da li je uopće preporučljivo sada čupati dlake ukoliko imam u planu ići na još tretmana jer mi se čini da su na području usana (radila sam brzilsku) skoro sve dlake tu? :/

filida
16.07.2011., 15:51
Molim da mi netko ko ima dobre povratne info. o kirurgu koji radi skidanje kapilara laserom u Zagrebu javi, gdje se ti može napraviti, i eventualno cijenu postupka.

Hvala.

lilita
17.07.2011., 19:07
Zanima me jel' netko ima iskustva s tretmanom elektroepilacije na Šalati ili možda nekoj drugoj ambulanti u sklopu bolnice? Obavlja li možda još koja bolnica elektroepilaciju,osim Šalate?

mare001
22.07.2011., 16:08
Pozdrav!
znam da uklanjanje dlaka nije trajno ali da li mozda znate nakon tretmana koliko dugo dlake ne rastu, godinu, dvije,pet ? zanima me da vidim da li mi se isplati ici na noge i da li znate u prosjeku koliko kosta uklanjanje dlaka do koljena.

thais
26.07.2011., 15:54
Ima li netko iskustva s remingtonom ipl 5000?

Upravo sam ga naručila pa me zanima da li se prvi tretman isplati napraviti prije odlaska na more? Tj zanima me da li će dlake izbiti van u roku od 2 tjedna, jer se ne bih baš željela linjati po plaži.

hondaboy
26.07.2011., 17:16
Ima li netko iskustva s remingtonom ipl 5000?

Upravo sam ga naručila pa me zanima da li se prvi tretman isplati napraviti prije odlaska na more? Tj zanima me da li će dlake izbiti van u roku od 2 tjedna, jer se ne bih baš željela linjati po plaži.

Ako si ga naručila u Hrvatsku oderali te budu na na carini da se bude sve prašilo. Nakon prve depilacije budu izbile dlačice nakon 2tj,promjena se bude vidjela tek nakon druge ili treče laserske depilacije.

thais
26.07.2011., 17:47
Ako si ga naručila u Hrvatsku oderali te budu na na carini da se bude sve prašilo. Nakon prve depilacije budu izbile dlačice nakon 2tj,promjena se bude vidjela tek nakon druge ili treče laserske depilacije.

Naručen je iz Zagreba. Mislim da su tek odnedavno u prodaji u Hrvatskoj. Znači li to da ću biti dva tjedna apsolutno free od dlaka? :moli: Ili izbiju i prije?

valneahana
26.07.2011., 18:36
zanima me jeli netko bio u poliklinici vili na uklanjanju dlačica laserom i zanimaju me cijene za pazuhe po tretmanu

Anarniel
29.07.2011., 13:26
Pozdrav svima, pročitala sam hrpe i hrpe stranica, a opet nisam puno pametnija po pitanju izbora salona/doktora, pa Vas molim konkretan savjet kamo otići. Išla bih laserski tretirati pazuhe za početak (a kasnije ako se pokaže dobrim iskustvom i bikini). Jako sam svijetle puti, a kosa i sve ostale dlake jako tamne. Imam jako osjetljivu kožu i od britivce mi ostaju flekice i upale, a od voska i epilatora mi dlake strašno urastaju, pa sam se zato odlučila na laser. Potpuno sam svjesna da trajnog uklanjanja nema, ali bila bih presretna i da učinak bude 60-70 %, samo da ne moram više brijati pazuhe svaki dan, da mi se napokon koža oporavi i smiri. Dakle molim Vas konkretan prijedlog dobrog i pouzdanog salona (ili doktora) u Zagrebu, može i na pm ako se ovdje ne smije. Unaprijed hvala na savjetima! :)

K a t
03.08.2011., 16:37
pozz svima..pročešljala sam temu međutim u zadnje vrijeme, znači postovi od ove godine a možda čak i prošle,čini mi se da nitko ne spominje da je bio na tretmanima laserom Šalati pa me zanima je li netko bio relativno nedavno, kako ste zadovoljni i koliko naplaćuju već određeno područje.....

također, čitala sam da je daaavno prije Phoenix spominjao Šalatu u kontekstu kvalitetnijih lasera ali pretpostavljam da oni tamo ne nabavljaju baš najnoviju opremu kako izađe...je li moguće onda da bi neko područje tretirano kod njih možda zahtjevalo više tretmana nego negdje drugdje tko ima uređaj novije generacije? ne kužim se baš previše ali i ovo me zanima čisto teorijski, odmah napominjem da znam da ništa nije trajno rješenje i da je potrebno uvijek više tretmana i da je sve individualno :D

razmišljam da krenem na jesen rješavati svoju dugogodišnju muku...i hvala na pomoći!

Loa Leana
03.08.2011., 17:05
Bila sam u kozmetičkom salonu Oaza i imam svaku pohvalu za njih. Mnogo su bolji od onog salona u kojem su prije bila, posvetili su mi više pažnje, a i koriste neki gel od kojeg je tretman bio posve bezbolan :D (u prošlom salonu je užasno peklo, jedva sam izdržala sve to)

andreica23
08.08.2011., 12:51
Bila sam u kozmetičkom salonu Oaza i imam svaku pohvalu za njih. Mnogo su bolji od onog salona u kojem su prije bila, posvetili su mi više pažnje, a i koriste neki gel od kojeg je tretman bio posve bezbolan :D (u prošlom salonu je užasno peklo, jedva sam izdržala sve to)

bila si na laserskoj kod njih? žao mi što nemaju svoju internet stranicu onda :( i ja bi išla, ali također ne znam gdje, nije mi više ni novac bitan, jednostavno nemam snage da trpim više to čupanje brkova i dlaka sa brade :( malo mi to ispija moj ubrzani tempo života.

Loa Leana
08.08.2011., 14:20
bila si na laserskoj kod njih? žao mi što nemaju svoju internet stranicu onda :( i ja bi išla, ali također ne znam gdje, nije mi više ni novac bitan, jednostavno nemam snage da trpim više to čupanje brkova i dlaka sa brade :( malo mi to ispija moj ubrzani tempo života.

Da, bila sam na laserskoj kod njih, preko grupnih popusta. Čak su i jeftiniji od ovih kod kojih sam prije išla. Još da i bude rezultata...

andreica23
08.08.2011., 14:27
a smijem pitat s kojeg dijela tijela su ti skidali dlačice i cijenu? aj please javi kad vidiš rezultate, može i u inbox

valneahana
08.08.2011., 20:25
zanima me jeli netko bio u poliklinici vili na uklanjanju dlačica laserom i zanimaju me cijene za pazuhe po tretmanu

saznala sam malo

za pazuhe cijena 500 kn po tretmanu,trebaju tri do četiri po njihovom iskustvu

idem na zimu obavezno a do tada se moram baciti na uzgajanje dlaka jer sam ih do sad čupala voskom,sad trebam opet početi brijati da se vrate u stanje kakvom su bile prije kad sam se brijala

lilita
08.08.2011., 22:33
Ispričavam se što prekidam niz traganja za dobrim i jeftinim kozmetičkim salonima, ali zanima me vaše mišljenja ili iskustva o potencijalnom uništenju dlaka dugotrajnim izbjeljivanjem jakim hidrogenom. Poticaj za to mi je Urbanov primjer. Ako se on uspijo riješiti kose zašto ja ne bih mogla dlačica sa trbuha!?

tomek001
10.08.2011., 12:08
po prvi puta sam odlučio napraviti brazilsku depilaciju i odlučio se za ipl metodu pa me zanima od iskusnijih da li to uopće djeluje i koliko bih dugo mogao biti bez dlaka(ako to sve uspije), uplatio sam 6 tretmana, da li uopće muški idu na brazilske depilacije , i kaj uopće ženski rod kaže na sve to(kaj bi npr.rekla neka cura da stavi ruku a ono nema đungle nego ravna pista) imam puno pitanja ali me sram pitati prijatelje jer neznam kaj bi rekli

sjajna07
10.08.2011., 13:56
po prvi puta sam odlučio napraviti brazilsku depilaciju i odlučio se za ipl metodu pa me zanima od iskusnijih da li to uopće djeluje i koliko bih dugo mogao biti bez dlaka(ako to sve uspije), uplatio sam 6 tretmana, da li uopće muški idu na brazilske depilacije , i kaj uopće ženski rod kaže na sve to(kaj bi npr.rekla neka cura da stavi ruku a ono nema đungle nego ravna pista) imam puno pitanja ali me sram pitati prijatelje jer neznam kaj bi rekli
Tomek svaka čast! Sigurno buš našel neku kojoj to paše. U biti, ne znam da li bi se ijedna bunila. :top:

mladi_luk
10.08.2011., 18:38
Ispričavam se što prekidam niz traganja za dobrim i jeftinim kozmetičkim salonima, ali zanima me vaše mišljenja ili iskustva o potencijalnom uništenju dlaka dugotrajnim izbjeljivanjem jakim hidrogenom. Poticaj za to mi je Urbanov primjer. Ako se on uspijo riješiti kose zašto ja ne bih mogla dlačica sa trbuha!?

o ovome sam i ja razmišljala pred par godina, baš razmišljajući o urbanu
ali nisam nikad probala
treba njega kontaktirati da ga pitamo kako mu je to točno pošlo za rukom :D

--Phoenix--
11.08.2011., 11:01

Nadam se da pod tvoja "brazilska" nisi mislio epiliaciju tvojih atributa jer ako prodjes sa IPL-om onuda,zaboravi na njih forever.

tomek001
12.08.2011., 12:55
Tomek svaka čast! Sigurno buš našel neku kojoj to paše. U biti, ne znam da li bi se ijedna bunila. :top:

ajde da netko dijeli sreću i zadovoljstvo sa mnom zbog učinjenog, naći će se neka samo me je frka za prvu reakciju i šok ako se ne kaže ništa unaprijed uglavnom prošlo je više od 10 dana i nisam primijetio neko ispadanje dlaka kako je rekla teta u salonu ali neka imam još 5 pokušaja razmišljam o tome da teti kažem da napravi onu depilaciju tzv. "od pupka do šupka" tj da skinem sve dlake ispod gača pa da više uopće nemam problema sa time

tomek001
12.08.2011., 13:31
Nadam se da pod tvoja "brazilska" nisi mislio epiliaciju tvojih atributa jer ako prodjes sa IPL-om onuda,zaboravi na njih forever.

mislio sam epilirati i tzv. atribute ali je teta rekla da mogu ali samo na vlastitu odgovornost jer da oni nisu dobili ništa pismeno da li je to štetno ili nije pa se nisam htio igrati sa time a ik koliko su veliki atributi tu nemre biti velike štete-eventualno minimalne(šala mala)ako imaš kaj konkretno o tome daj napiši

--Phoenix--
12.08.2011., 20:21
mislio sam epilirati i tzv. atribute ali je teta rekla da mogu ali samo na vlastitu odgovornost jer da oni nisu dobili ništa pismeno da li je to štetno ili nije pa se nisam htio igrati sa time a ik koliko su veliki atributi tu nemre biti velike štete-eventualno minimalne(šala mala)ako imaš kaj konkretno o tome daj napiši

Dakle ,ako si mislio laserom ili ipl-om epilirati testise, onda te nisu dobro uputili. Odustani od toga. Cudi me da ti "teta" to nije rekla. Ocito da ni ona ne zna sa cime radi.

tomek001
13.08.2011., 09:15
Dakle ,ako si mislio laserom ili ipl-om epilirati testise, onda te nisu dobro uputili. Odustani od toga. Cudi me da ti "teta" to nije rekla. Ocito da ni ona ne zna sa cime radi.

da mslio sam to učiniti ali mi je "teta"rekla da može na vlastitru odgovornost i da ona osobno ne preporučuje pa sam odustao, da li netko zna kako onda skinuti dlake čak i sa onih dijelova koji se ne smiju tretirati laserom ili ipl a da nije varikinom ili domestosom a da se dlake više ne pojavljuju ili da se bar prorijede?

lilita
15.08.2011., 21:28
Ja sam bila na 3 tretmana brazilske depilacije laserom i od onda imam stalnih problema s upalama mokraćnih puteva i našli su mi malformaciju bubrega. Znam, teško da je to od toga, al u biti uopće ni ne znam kako taj laser utječe na organizam. Kozmetičarka me nije upozorila na nekakve potencijalne opasnosti:ne zna:

Anarniel
15.08.2011., 22:20
Jeli netko možda bio u Noli na epilaciji laserom? Zanimaju me otprilike cijene, na internetu ne mogu naći ništa, a cjenik nemaju. Piše na stranici da koriste Mediostar, koliko sam uspjela pohvatati stare postove od Phoenixa, taj uređaj je dobar i uspješan kod ljudi svjetle kože/tamnih dlaka. Planiram otići tretirati pazuhe i bikini zonu, pa me zanimaju generalno cijene i iskustva ako je netko bio. Može i na pm, hvala!!! :)

--Phoenix--
16.08.2011., 14:10
Ja sam bila na 3 tretmana brazilske depilacije laserom i od onda imam stalnih problema s upalama mokraćnih puteva i našli su mi malformaciju bubrega. Znam, teško da je to od toga, al u biti uopće ni ne znam kako taj laser utječe na organizam. Kozmetičarka me nije upozorila na nekakve potencijalne opasnosti:ne zna:

Nikakav utjecaj.

BKR13
18.08.2011., 13:26
Žena bila na toj IPL depilaciji preko onih ponuda što se mogu naći sa popustom..Jako zadovoljna..preporučuje svima!