PDA

View Full Version : Akne #1

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41

Anson
26.11.2010., 09:07
e pa točno takvo je i moje lice..znači to ljuštenje je samo prolazna faza? malo sam se uspaničila jer osim ljuštenja me i jako svrbi lice od tih krema, ali pretrpit ću sve samo da mi se makne ta šuga s lica :)

tebi je sad lice ok?

Maariina
26.11.2010., 11:47
ja sam sonu mazala na cijelo lice.nisam imala klasicne akne vec sitne pristice posvuda plus pokoji velki prist. ujutro bi stavljala toleriane, navece sonu. I da u pocetku ti se koza ljusti ali ja sam bila sretna zbog toga jer su mi s tim nestale moje fleke na faci koje su posljedica mojih rucnih radova...tak da ne kuzim u cemu je stvar?:ne zna:

Ej cure, ja sam vam prošle godine imala užaš na licu, od prestanka pijenja pilula, nakon 5 godina...strahota, sramila se izaći u javnost:(

Znači, od sitnih, do velikih akni koje su bile nemilosrdne prema mojoj koži, ma bila sam neprepoznatljiva, ajme kada se sjetim! Nema šta nisam sve probala i stavila na sebe, od decleora do avena, uriaga, bioderme...samo sam se para nadavala, a samo je trebalo pričekati da tijelo odradi svoje i vrati se u normalu.

E onda nakon toga, što je taj cijeli proces izmaltretirao moje jadno lice i leđa, sam imala takve mrljetine i ožiljčiće, i općenito loše stanje kože i malo sam kopala i našla onaj gel Celltone, od puža, tj.puževe sline.

Ja sebi to naručila, jednu kremicu, i doslovno mi je izliječilo lice. Mislim si, ako sam do sada dala toliko love na sve skupe preparate, idem si naručiti ovo pa da vidim hoće li imati ikakvog učinka. To je onako prozirni gel i baš liječi kožu, ne znam kako da vam to objasnim osim da je mrak a i cijena je bila fakat nikakva u usporedbi sa svime što sam do tada probala...

E pa s tim probajte jer to baš regenerira kožu, jer je ta puževa slina navodno čudo:eek:

NoStress
26.11.2010., 11:51
Ej cure, ja sam vam prošle godine imala užaš na licu, od prestanka pijenja pilula, nakon 5 godina...strahota, sramila se izaći u javnost:(

Znači, od sitnih, do velikih akni koje su bile nemilosrdne prema mojoj koži, ma bila sam neprepoznatljiva, ajme kada se sjetim! Nema šta nisam sve probala i stavila na sebe, od decleora do avena, uriaga, bioderme...samo sam se para nadavala, a samo je trebalo pričekati da tijelo odradi svoje i vrati se u normalu.

E onda nakon toga, što je taj cijeli proces izmaltretirao moje jadno lice i leđa, sam imala takve mrljetine i ožiljčiće, i općenito loše stanje kože i malo sam kopala i našla onaj gel Celltone, od puža, tj.puževe sline.

Ja sebi to naručila, jednu kremicu, i doslovno mi je izliječilo lice. Mislim si, ako sam do sada dala toliko love na sve skupe preparate, idem si naručiti ovo pa da vidim hoće li imati ikakvog učinka. To je onako prozirni gel i baš liječi kožu, ne znam kako da vam to objasnim osim da je mrak a i cijena je bila fakat nikakva u usporedbi sa svime što sam do tada probala...

E pa s tim probajte jer to baš regenerira kožu, jer je ta puževa slina navodno čudo:eek:

Jesu ti sa tom kremom uspili nestat oziljci i fleke??Cula sam za puzevu sluz da pomaze u otklanjanju fleka ali sam pitala kozmeticarku i ona mi je rekla da je to vise za staracke pjege po rukama.

Maariina
26.11.2010., 12:16
Jesu ti sa tom kremom uspili nestat oziljci i fleke??Cula sam za puzevu sluz da pomaze u otklanjanju fleka ali sam pitala kozmeticarku i ona mi je rekla da je to vise za staracke pjege po rukama.

Gle, ja ti govorim po svom iskustvu..a staračke pjege se ne miču jer su staračke i naravno da s vremenom postaju još izraženije...

Ja sam imala toliko duboke akne da su mi na nekim djelovima lica ostale udubine, tek ove zime mi lice napokon dolazi sebi.

Ali mi je fakat taj gel smanjio mrlje, ja sam ga cijelog potrošila, mazala sam se i do tri puta dnevno, a koža mi napokon postala glatka, za promjenu malo:top:

Ožiljci su već druga stvar, za to postoje kozmetički tretmani poput mikrodermoabrazije i sad ti je idealno da kreneš na te tretmane jer je zima a sa tretiranim licem ne smiješ na sunce.

Svatko će ti reći drugačije, ali ja sam sa ovim gelom prezadovoljna bila, a cijena je bila smiješna, mogu ti pronaći link gdje se može kupiti pa ti stavim na post ako želiš.

Nekada cijena nije garancija za kvalitetu, a to se u ovom slučaju pokazalo, jer sam za smiješnu cijenu dobila mrak proizvod:s

blue_flash
26.11.2010., 13:02
..za dehidriranu kožu sklonu aknama vam je super od Avene-a Clean-Ac .. :top:

Maariina
26.11.2010., 13:11
..za dehidriranu kožu sklonu aknama vam je super od Avene-a Clean-Ac .. :top:

E vidiš probala sam i njih, ali su mi strahovito isušivali i perutali kožu...valjda je to od lica do lica...:ne zna:

Anson
26.11.2010., 14:27

i meni je počelo nakon šta sam prestala piti pilule, ali ja sam ih pila 8 god. :rolleyes:

NoStress
26.11.2010., 17:07
Gle, ja ti govorim po svom iskustvu..a staračke pjege se ne miču jer su staračke i naravno da s vremenom postaju još izraženije...

Ja sam imala toliko duboke akne da su mi na nekim djelovima lica ostale udubine, tek ove zime mi lice napokon dolazi sebi.

Ali mi je fakat taj gel smanjio mrlje, ja sam ga cijelog potrošila, mazala sam se i do tri puta dnevno, a koža mi napokon postala glatka, za promjenu malo:top:

Ožiljci su već druga stvar, za to postoje kozmetički tretmani poput mikrodermoabrazije i sad ti je idealno da kreneš na te tretmane jer je zima a sa tretiranim licem ne smiješ na sunce.

Svatko će ti reći drugačije, ali ja sam sa ovim gelom prezadovoljna bila, a cijena je bila smiješna, mogu ti pronaći link gdje se može kupiti pa ti stavim na post ako želiš.

Nekada cijena nije garancija za kvalitetu, a to se u ovom slučaju pokazalo, jer sam za smiješnu cijenu dobila mrak proizvod:s

Trenutno sam na tretmanima c vitaminom pa cu vidit kako ce izgledat sve skupa kad zavrsi i onda idem dalje u borbu.Sljedece mi je Fade out sta sam vidila da ode svi hvale a cijena je ono smisna skroz pa zasto ne pokusat(osim ako u sastavu nema nesto sta ne valja)...Stavi ti taj link za puza neka iman i to.Svaki savjet dobro dodje zato i razmjenjujemo iskustva;)

zmijica_kssss
26.11.2010., 17:13
e pa točno takvo je i moje lice..znači to ljuštenje je samo prolazna faza? malo sam se uspaničila jer osim ljuštenja me i jako svrbi lice od tih krema, ali pretrpit ću sve samo da mi se makne ta šuga s lica :)

tebi je sad lice ok?

Evo ovako...jos jednom...kad sam uzela sonu prvo sam mazala samo celo mali komadic koze(4dana).jer imam jako osjetljivu kozu. pa bradu i celo. pa onda zadnje obraze. na taj nacin se provjeri dal ti je sona prejaka ili dal si alergicna na nju. mene lie nije peklo ni svrbilo. tek nakon 6 mjeseci koristenja me lice pocelo peci i onda sam odlucila prekinuti sa sonom. tak je ona i predvidena do 6mjeseci pa pauza. E sad ja sam ujutro mazala lice tolerianom (to ti je za osjetljivu kozu kojoj sve zivo smeta). Ja znam da cure tu hvale avene ali meni osobno je Avene zadnje smece.nijedna njihova krema mi nije valjala. Sada koristim uriage i lice mi je jako dobro.bas sam zadovoljna.evo nadam se da sam pomogla nekome.

MadnessInMethod
26.11.2010., 19:55
pomagajte, supatnice!!!
dvadeset i sedam godina i hiperosjetljiva koža koja odbija izaći iz puberteta.
zadnjih osam godina sam ju držala pod kontrolom pilulama i avene cleanance gelom i emulzijom.
prestadoh piti tablete i dobih cirkus: prvo sam se zabubuljičavila, a par mjeseci kasnije obrazi su mi se počeli ljuskati. probala sam par dana ne koristiti svoje vjerne preparatiće, i u ta tri dana tako oprištavila da sam se dva tjedna rješavala toga. koža mi se i dalje nenormalno masti, čak i ti nesretni ljuskavi crveni obrazi su mi masni.
inače, lice mi ne podnosi gotovo ništa osim aveneovih preparata (vichy, la roche possay, i cijela plejada drugih, ne baš jeftinih stvarčica je flopala još davno prije...), tako da sam lagano očajna i nemam pojma što raditi...
ima li tko neki dobar savjet? ili mi je suđeno birati: prištava ili crvena?

Anson
27.11.2010., 07:31
....

tnx :)
ni meni avene nije odgovarao, a ovaj aknicare mi uopće nije hidratantan..probat ću i ja sa tolerianom :top:

jesi radila piling dok ti se ljuštilo lice?

Mopsly
27.11.2010., 08:04
i meni je počelo nakon šta sam prestala piti pilule, ali ja sam ih pila 8 god. :rolleyes:

I ja imam isti problem i vjerujte - nema te kreme koja će pomoći sa aknama koje su nastale uslijed prestanka uzimanja oralne kontracepcije (pogotovo one dugogodišnje) dok se u tijelu razina hormona ne ustali :mig:
I ja sam bila kod dr. Nole zbog toga i iako mi je sve to isto rekla prodala mi je i kremica i čuda raznih za 500 kuna koje naravno nisu ništa pomogle - štoviše - napravile su mi gori show na licu nego što je bio :flop:
Sada koristim najobičnije kreme (dakle nikako one za problematičnu kožu koje mi je Nola dala i slične jer ja NEMAM problematičnu već mješovitu i dehidriranu kožu te su mi kreme za problematičnu kožu lica sve redom preagresivne) i skoro mi se skroz smirila situacija s licem :s
Mala napomena na moj post - ja sam pila pilule (Cilest) 12 godina bez prestanka i trebalo mi je cca 11 mjeseci da mi se hormoni dovedu u red :mig:
Dakle svi vi koji imate isti problem kao i ja - nema vam druge nego samo puno strpljenja :top:

Anson
27.11.2010., 08:15
meni ovo traje već više od godinu dana, s tim da je zadnjih 4-5 mjeseci sve gore i gore :( naravno, moje prčkanje po licu još samo pogoršava situaciju, ali ne mogu si pomoći :rolleyes:
nikad nisam imala problema s tenom, čak ni u pubertetu, pa me ovakvo lice sa 30.god baš deprimira i opterećuje :(

Mopsly
27.11.2010., 08:35
Meni je rečeno da se hormoni mogu stabilizirati doslovno godinama kod nekih ljudi :mig:
Ja sam također u pobertetu imala lice "kao bebina guza" i u životu nisam imala problema s prištićima a pogotovo ne aknama :mig:
I da, ne moram ti govoriti jer vidim da sama znaš ali prčkanje po licu ti samo te bakterije iz akne koju istisneš prenosi na drugi dio lica gdje će se opet napraviti nova akna :(
Probaj korisiti neku kremicu koja nije preagresiva i koja odgovara tvom tipu kože a na aknu koja ju procesu stvaranja tek nanesi debeli sloj A.I. kremice - meni to pomaže :mig:

Anson
27.11.2010., 09:30
znam, meni je isto dr. rekla da mi se hormoni mogu stabilizirat tek nakon par god. :(
čudno mi je što mi je derm. dala sonu i aknicare da ublaži sonu, a aknicare mi je možda čak i agresivniji od sone :ne zna:

super su mi ti naši dermatolozi koji ti ne pogledaju lice kak treba nego samo šibaju standardne kreme :rolleyes:

probat ću sa tolerianom pa ćemo vidjet

zmijica_kssss
27.11.2010., 09:52
znam, meni je isto dr. rekla da mi se hormoni mogu stabilizirat tek nakon par god. :(
čudno mi je što mi je derm. dala sonu i aknicare da ublaži sonu, a aknicare mi je možda čak i agresivniji od sone :ne zna:

super su mi ti naši dermatolozi koji ti ne pogledaju lice kak treba nego samo šibaju standardne kreme :rolleyes:

probat ću sa tolerianom pa ćemo vidjet

imas toleriane od RP, a imas i tolederm od Uriage-a...sto se pilinga tice povremeno, dosta rijetko zapravo, sam ga radila....ali to je cisto osobno ne volim trljati facu prevec...stavljala sam barem jednom tjedno ledene obloge od mjesavine kamilice i lipe...

tinaa
27.11.2010., 16:35
Ima li vas još onih koji koriste blemish guard? ja sam na sredini druge bočice, rezultati... neznam ni sama... Lice mi se očistilo od sitnih prištića. ali cijelo vrijeme mi se na jednoj strani obraza javljaju velike potkožne akne, to su 2 - 3 ali ne prolaze tjedan dana. kako je kod vas ostalih il ste već odusali od blemisha?

Suzanna
27.11.2010., 16:37
Koja je cijena toleraine kreme?

Je'l normalno da na početku korištenja Sone izbiju akne? Stavljala sam samo na bradu i eto ih, mažem i dalje i kao da se suše, ne pojavljuju se novi pa sad..hm, možda je to normalno?

Btw, i ja upravo prestala piti pilule nakon godinu dana (pila ih baš zbog akni, Diane 35 ali mi utječu previše na neke druge stvari pa odlučila prestati) i sad se nadam najboljem a očekujem najgore :(. Inače, meni se lice nije popravilo baš jako od Diana, jedino su mi akne puno manje izbijale, ali sitnih prištića i crvenila, perutanja i masnoće i dalje ima. Probala sam već svakakve kreme (uopće se ne želim ni sjetiti koliko sam novaca na njih bacila). Sad koristim Bioderma akn kremu navečer, neku hidratantnu od LRP ujutro, umivam se s Boreade sindetom a šminku skidam bademovim uljem, i isprobavam Sonu (strah me je koristit ju na sva problematična područja).

Koje pudere bi preporučile? I tu sam već luda. Em teško nađem nijansu em mi ih više od pola ne odgovara. Užas.

Pijete kakve vitamine za kožu? Koje?

Maariina
29.11.2010., 12:23

A jadna....:(

Maariina
29.11.2010., 12:28
Trenutno sam na tretmanima c vitaminom pa cu vidit kako ce izgledat sve skupa kad zavrsi i onda idem dalje u borbu.Sljedece mi je Fade out sta sam vidila da ode svi hvale a cijena je ono smisna skroz pa zasto ne pokusat(osim ako u sastavu nema nesto sta ne valja)...Stavi ti taj link za puza neka iman i to.Svaki savjet dobro dodje zato i razmjenjujemo iskustva;)

zoeestetics.shoppingcentar.com.hr

Ovo ti je link te stranice gdje se prodaje pužev gel, ali ti sada imaju i kreme, tj cijelu kolekciju od puža. Znači, dobiješ kremu za lice, serum i mlijeko za tijelo.
Proučavala sam tu novu kozmetiku ZoeEstetics i oduševili su me ponudom jer sada kada sam se NAPOKON riješila svih govana sa lica(naravno, pojavi se opet tu i tamo neki gospodin, kao npr, od subote do danas par njih, i to samo na desnoj strani lica), da počnemo koristiti nešto novo što još nisam. pa ću si naručiti njihovu kolekciju od zlata.

A što se tiče tvog lica, pusti da vrijeme napravi svoje, nažalost, tako je...

Maariina
29.11.2010., 12:31
I ja imam isti problem i vjerujte - nema te kreme koja će pomoći sa aknama koje su nastale uslijed prestanka uzimanja oralne kontracepcije (pogotovo one dugogodišnje) dok se u tijelu razina hormona ne ustali :mig:
I ja sam bila kod dr. Nole zbog toga i iako mi je sve to isto rekla prodala mi je i kremica i čuda raznih za 500 kuna koje naravno nisu ništa pomogle - štoviše - napravile su mi gori show na licu nego što je bio :flop:
Sada koristim najobičnije kreme (dakle nikako one za problematičnu kožu koje mi je Nola dala i slične jer ja NEMAM problematičnu već mješovitu i dehidriranu kožu te su mi kreme za problematičnu kožu lica sve redom preagresivne) i skoro mi se skroz smirila situacija s licem :s
Mala napomena na moj post - ja sam pila pilule (Cilest) 12 godina bez prestanka i trebalo mi je cca 11 mjeseci da mi se hormoni dovedu u red :mig:
Dakle svi vi koji imate isti problem kao i ja - nema vam druge nego samo puno strpljenja :top:

E i ja sam bila kod Nole, nadavala se para na kremice koje mi je rekla da kupim, nadavala se para njoj, umjesto da mi je rekla da odem izvaditi krv i sve bi po nalazu bilo jasno, a to je da mi hormoni luduju zbog prestanka pijenja pilula i doviđenja!

A te kreme i gelovi za umivanje su mi isto isušili kožu...:ne zna:

bubamara1234
29.11.2010., 18:14
da li je netko priobao ov u novu kremu od Vichya- ova 3 u jednom što hidratizira, matira i spriječava upale?
novaderm....ili nek aod varijacija na taj naziv....

p.s. složila bih se sa prijašnjim postovima da je čiščenje lica jako bitno...
Govorim to kao osoba koja se već 20 godina bori sa kanama (genetika...)....
čuda se još nisu dogodila....ali otkad sam redovna na čišpčenju..lice mi ima zdraviji izgled i boju...istovremeno zahtjeva i manje makeupa....(za one koji ne vole zabetonirani izgled)...meni se situacija fakat derastično promjenila...cura kod koje čistim lice je uistinu predobera..prije svega ti napravi test lica ( i prvi put da mi nisu uvalili klasku tipa: tvoja koža je masna ali na površini suha...) već mi je rekla da mi je koža što se tiče potrebnih sastojaka saveršno uravnotežena a da treba radioti da se akne pročiste i ove male u začetku otkloniti prije nego li se upale. STOGA. NEMOJTE IGNORIRATI ČIŠČENJE....
BTW...meni avene nije pomogao ništa....diacenal mogu staviti na lice i iči spavati...opće mi koža ne reagira..baš ću probati to čudo od sone...
Inače...oo pot provjreno radi i preporučam je: pranje lica limunovim sokom i piling od šečera i limuna...vrhunski zagladi kožu...
samo kao napomena...imam preko 30 godina...i sa akanama se borim cijeli život...tako da ovdje nije riječ o adolescentskim aknama

I am Morgan
29.11.2010., 19:53
ja imam 26 god,i još uvijek akne tak da kužim kakti je:D
meni ti je novaderm loš. em kaj košta puno, brzo se potroši, dobar mi je bio samo prvih par dana, onda kao da mi se koža od ispod počne mastiti. još mi stvori taj neki zaštitni film na koži, mada se umijem kad stavim puder na lice koža se počne ljuskati.
razmišljam si da si nabavim tu kremu sa ekstraktom puževe sline ili kako već.navodno su te pizdarije hit u americi za akne. malo ću prošnjofat po cijenama pa ak nije preskupo probat ću jer sam više luda, najradije bi si umivala lice u klindamicinu, kolika mi je želja više imat lijepu put. a kaj je najgore, nemam puno prišteva, već kad ih imam veliki su, pa ih nemreš fulat:(

ivanea1
29.11.2010., 21:29
Cure, jeli koja od vas radila bris lica ili analizu stolice na bakterije?

NoStress
29.11.2010., 23:58
Cure, jeli koja od vas radila bris lica ili analizu stolice na bakterije?

Ja sam radila bris lica u mikrobiologa.

croatian_girl
30.11.2010., 09:57
da li je netko priobao ov u novu kremu od Vichya- ova 3 u jednom što hidratizira, matira i spriječava upale?

čuda se još nisu dogodila....ali otkad sam redovna na čišpčenju..lice mi ima zdraviji izgled i boju...istovremeno zahtjeva i manje makeupa....(za one koji ne vole zabetonirani izgled)...meni se situacija fakat derastično promjenila...cura kod koje čistim lice je uistinu predobera..prije svega ti napravi test lica ( i prvi put da mi nisu uvalili klasku tipa: tvoja koža je masna ali na površini suha...) već mi je rekla da mi je koža što se tiče potrebnih sastojaka saveršno uravnotežena a da treba radioti da se akne pročiste i ove male u začetku otkloniti prije nego li se upale. STOGA. NEMOJTE IGNORIRATI ČIŠČENJE....
BTW...meni avene nije pomogao ništa....diacenal mogu staviti na lice i iči spavati...opće mi koža ne reagira..baš ću probati to čudo od sone...
Inače...oo pot provjreno radi i preporučam je: pranje lica limunovim sokom i piling od šečera i limuna...vrhunski zagladi kožu...
samo kao napomena...imam preko 30 godina...i sa akanama se borim cijeli život...tako da ovdje nije riječ o adolescentskim aknama

ja imam tu normaderm 3 active i nije mi dobra. :mig: čini mi se kao da samo proširuje pore i koža se dosta ljušti :(
Meni je od krema pomogao jedino skinoren :) njega mi je dermatolog preporučio :mig:
U koji ti salon ideš na čišćenje lica?:)
(sorry na offtopicu)

Maariina
30.11.2010., 11:41

Baš mi je žao zbog tvoje situacije sa aknama, jer to vrijeme koje sam ja proživljavala, a to je oko godinu dana, sam zaista pala u duboku depresiju jer više nisam znala šta i kako. Ja isto idem redovito na čišćenja i naravno da bi preporučila svakome da održava kožu(ako za to ima potrebe) kod ISKUSNE KOZMETIČARKE!!!

Ajde sada mi je lice bolje, ali se vide još malo posljedice agresivnih hormona
:(:(:(:(

Nego, daj mi reci to za limunov sok i šećer, daj mi mjere i sve, jer ću si to odmah napraviti, zvuči mrak:D

Maariina
30.11.2010., 11:48
ja imam 26 god,i još uvijek akne tak da kužim kakti je:D
meni ti je novaderm loš. em kaj košta puno, brzo se potroši, dobar mi je bio samo prvih par dana, onda kao da mi se koža od ispod počne mastiti. još mi stvori taj neki zaštitni film na koži, mada se umijem kad stavim puder na lice koža se počne ljuskati.
razmišljam si da si nabavim tu kremu sa ekstraktom puževe sline ili kako već.navodno su te pizdarije hit u americi za akne. malo ću prošnjofat po cijenama pa ak nije preskupo probat ću jer sam više luda, najradije bi si umivala lice u klindamicinu, kolika mi je želja više imat lijepu put. a kaj je najgore, nemam puno prišteva, već kad ih imam veliki su, pa ih nemreš fulat:(

E tako ti je i meni isto! Kada mi izađu dva-tri, izađu tako da ih vidi šira okolica Zagreba. Nevjerovatno! A kada mi je lice normalno, onda je prelijepo, sa tipičnom t-zonom, i standard miteserima:lol:

Šta mislite, da li postoji ikakav, ali ikakv način da maknu ti miteseri? Ja ih mogu tiskati svaki dan i svaki dan će ih biti:eek:

zmijica_kssss
30.11.2010., 12:09
E tako ti je i meni isto! Kada mi izađu dva-tri, izađu tako da ih vidi šira okolica Zagreba. Nevjerovatno! A kada mi je lice normalno, onda je prelijepo, sa tipičnom t-zonom, i standard miteserima:lol:

Šta mislite, da li postoji ikakav, ali ikakv način da maknu ti miteseri? Ja ih mogu tiskati svaki dan i svaki dan će ih biti:eek:

a cuj teško...makar je meni lice okej sada ostale su mi rupice u kojima nastaju miteseri (od kozmetickih tretmana tj čišćenja). e sad kada mi je krema dobra meni ti miteseri nisu toliko vidljivi, cak ih na nekim mjestima nema. ali cim mi je krema prehranjiva oni se pune i onda isto kao ti mogu ih tiskati svaku veche. Dakle da promijenis kremu? plus danas imas krema koje suzuju pore pa da s time mazes podrucje di imas samo mitesere?

bubamara1234
30.11.2010., 12:33
ja imam tu normaderm 3 active i nije mi dobra. :mig: čini mi se kao da samo proširuje pore i koža se dosta ljušti :(
Meni je od krema pomogao jedino skinoren :) njega mi je dermatolog preporučio :mig:
U koji ti salon ideš na čišćenje lica?:)
(sorry na offtopicu)

croatian girl...nekako sam i mislila da češ mi dati takvu povratnu informaciju za vichy..meni isto nikako ne paše...ali ni jedan njihov prozvod..than again...nadala sam se čudu...anyway...što se tiče kozmetičkog salona..nisam htjela reklmairati..alio opet sa druge strane..rijetko kad se naleti na dobru kozmetičarku pa ću ga ipak preporučiti jer mi lice uistinu nakon svakog čiščenja blista (ne znam da li je riječ o ampuli koju mi stave nakon svakog čiščenja)ali lakše podnosim pogled u ogledalo..
riječ je je kozmetičkom salonu Bambina na trgu...imaju i neke posbene prozvode koje koriste ali njih još nisam probala...naravno zbog cijene...
Sjetila sam se još nečeg...za cure koje imaju problema sa aknama sljedčeg tipa: bolne, velike, vodenste, sa dosta krvi kad ih istisneš, i sa ružnim ožiljkom kojeg ostavljaju...dermatologica mi je rekla da postoji veliam mogućnost da je riječ o HELIO bacteriji koja se nalazi u želudcu..tj da ona izaziva baš takve akne..poći ću na testriranje i javiti rezultate...

bubamara1234
30.11.2010., 12:37
Baš mi je žao zbog tvoje situacije sa aknama, jer to vrijeme koje sam ja proživljavala, a to je oko godinu dana, sam zaista pala u duboku depresiju jer više nisam znala šta i kako. Ja isto idem redovito na čišćenja i naravno da bi preporučila svakome da održava kožu(ako za to ima potrebe) kod ISKUSNE KOZMETIČARKE!!!

Ajde sada mi je lice bolje, ali se vide još malo posljedice agresivnih hormona
:(:(:(:(

Nego, daj mi reci to za limunov sok i šećer, daj mi mjere i sve, jer ću si to odmah napraviti, zvuči mrak:D

draga mariina...budući da sam jaaaaaaaaaakooo..lijena..radim odokative i brze pripravke...tako da u biti stavim malu žlicu limunoviog soka i dvije žlice šečera ali SMEĐEG...ovaj bijeli se brzo rastopi...
Preporučam takođeri masku od kvasaca....kao i masku od bjelanjka za zatezanje kože...
Obožavam ove domaće pripravke....ponajviše zbog cijene....a onda jer manje više imaju iste učinke...
p.s. cure ako ste probale te kreme od puževe sluzi za ožiljke od akni..molim malo više info...

NoStress
30.11.2010., 13:03
za cure koje imaju problema sa aknama sljedčeg tipa: bolne, velike, vodenste, sa dosta krvi kad ih istisneš, i sa ružnim ožiljkom kojeg ostavljaju...dermatologica mi je rekla da postoji veliam mogućnost da je riječ o HELIO bacteriji koja se nalazi u želudcu..tj da ona izaziva baš takve akne..poći ću na testriranje i javiti rezultate...

Ja sam imala prije negdi pola godine takve velike akne,sta kad ih stisnes krv samo tako izlazi i to je neke ruzne boje,bude vise smedje na pamuku nego crveno...I uzrok je isto bila bakterija ali ne ta u zelucu nego u kozi,tj. imala sam dvi-staphilococcus epidermidis i demodex brevis(to zovu psecja grinja).To sam bila na brisu lica kod mikrobiologa i on mi je reka da je taj demodex brevis uzrocnik vecine akni.Otkad sam koristila te kreme za iskorijenit bakteriju vise se nije pojavila ni jedna slicna akna.Svima bi preporucila da naprave bris lica jer ce na taj nacin odma vidit jel ima nekih povrisnskih uzrocnika nastanka akni i tad ce doc prava terapija a ne eksperimenti dermatologa koji svima daju isto.

Anson
30.11.2010., 13:20
dermatologica mi je rekla da postoji veliam mogućnost da je riječ o HELIO bacteriji koja se nalazi u želudcu..tj da ona izaziva baš takve akne..poći ću na testriranje i javiti rezultate...

jezuš, koliko ja znam h.pylori se otkriva gastroskopijom.. ja ću radije trpit prištiće nego ponovo radit gastroskopiju :D

di se radi taj bris lica?

NoStress
30.11.2010., 13:45
jezuš, koliko ja znam h.pylori se otkriva gastroskopijom.. ja ću radije trpit prištiće nego ponovo radit gastroskopiju :D

di se radi taj bris lica?

Kod mikrobiologa.Ako si u Splitu ili okolici mogu ti na pm poslat kod kojeg sam ja bila,stvarno mi je pomoga.

marylin
30.11.2010., 14:01
Kod mikrobiologa.Ako si u Splitu ili okolici mogu ti na pm poslat kod kojeg sam ja bila,stvarno mi je pomoga.

zar to ne radi svaki mikrobiolog?

p.s. helicobacter pylori ne otkriva se gastroskopijom!!
Otkriva se testom krvi ili na dah, puhneš u neku stvarčicu..

Uglavnom, h.pylori imaju svi, samo je pitanje u kojoj je mjeri izražena, odnosno, jel se "razularila" :D
Sve cure koje znamd a imaju problem s licem, imaju problem sa želucem i to pojačanom kiselinom, gastritisom i refluxom. Ta h.pylori se razulari baš kod ljudi s kiselinom...

BabaluST
30.11.2010., 16:31
jel neko zna dal je Avene cold cream sindet za masnu ili suhu kožu?
Ja ga koristim svakodnevno za masnu..griješim ili?

luna1308
30.11.2010., 17:09
Sorry ja sam iz Splita jel mi možeš napisati kod kojeg si mikrobiologa radila analizu!? Hvala LP!

NoStress
30.11.2010., 17:29
zar to ne radi svaki mikrobiolog?

Triba bi radit:) To sam joj rekla za ovoga moga u Splitu jer nije bitno samo napravit bris,treba dobit i odgovarajuce preparate nakon toga za rijesit bakteriju ako postoji.

rubi123
30.11.2010., 21:12
da li je netko probao ovaj gel?
http://img401.imageshack.us/img401/137/baleaantipickelwaschgel.jpg (http://img401.imageshack.us/i/baleaantipickelwaschgel.jpg/)

aelys
30.11.2010., 21:22
probala ja. :)
sasvim je ok, solidno počisti šminku/nečistoću, ugodnog je mirisa i ostavlja kožu mekom. ja imam masnjikavo-mješovitu problematičnu kožu pa mi odgovara, ne znam kakv bi bi nekome sa suhom, osjetljivom, itd.:ne zna:

edit: ne napravi ništa revolucionarno kod težh akni.

rubi123
30.11.2010., 21:27
znači ne isušuje kožu previše? moja je isto neka mjesšovita, na nekim dijelovima masna, negdje suha...

aelys
30.11.2010., 21:36
mene ne - ja imam normalne i masne dijelove. koristila sam ga ljeti, a sad za zimu ne znam kako bi bilo s tim suhim dijelovima... inače, meni se često događalo da sam kupovala malo agresivnije stvari i to sam uglavnom rješavala s malo više kreme/jačom kremom za noć.:mig:

(ujutro se umivam vodom i šećerom/solju).

BlackCandy
01.12.2010., 08:15
jel neko zna dal je Avene cold cream sindet za masnu ili suhu kožu?
Ja ga koristim svakodnevno za masnu..griješim ili?

ja sam pocela umivati sa tim gelom
meni je super! koristim ga i za tusiranje
imam dosta problematicnu kozu, koristim diacneal pa mi treba nesto tako za pranje lica, ne masti, ostavlja kozu glatkom, nadam se da mi nece radit probleme, koristim ga tek nekoliko dana

na gelu pise da je za suhu kozu, ali su mi rekli da mi ne bi trebao zacepiti pore

Anson
01.12.2010., 09:10
E i ja sam bila kod Nole, nadavala se para na kremice koje mi je rekla da kupim, nadavala se para njoj, umjesto da mi je rekla da odem izvaditi krv i sve bi po nalazu bilo jasno, a to je da mi hormoni luduju zbog prestanka pijenja pilula i doviđenja!

A te kreme i gelovi za umivanje su mi isto isušili kožu...:ne zna:

upravo tog sam i ja jučer postala svjesna, danas idem po uputnicu za vadit hormone..

zg :)

p.s. helicobacter pylori ne otkriva se gastroskopijom!!
Otkriva se testom krvi ili na dah, puhneš u neku stvarčicu..

Uglavnom, h.pylori imaju svi, samo je pitanje u kojoj je mjeri izražena, odnosno, jel se "razularila" :D
Sve cure koje znamd a imaju problem s licem, imaju problem sa želucem i to pojačanom kiselinom, gastritisom i refluxom. Ta h.pylori se razulari baš kod ljudi s kiselinom...

ma da? ja sam mislila gastroskopijom, jer su mi nakon te pretrage rekli da imam h.pylori..al to je bilo prije 6-7 god.
inače imam kronični gastritis već 10 godina i nikad nisam imala problema sa licem..tek nakon prestanka uzimanja pilula

uglavnom, odustala sam od aknicare linije..preagresivna je za mene, lice mi je iziritirano, osjetljivo, bolno :(
ostajem kod sone, a mislim uložiti u dermalogica liniju..ima netko iskustva sa dermalogicom? ja sam jučer probala gel za umivanje, piling i jutros neku kremu za matiranje i oduševljena sam..makar bi nakon aknicare bila oduševljena i sa običnom vodom :D

Maariina
01.12.2010., 10:47
draga mariina...budući da sam jaaaaaaaaaakooo..lijena..radim odokative i brze pripravke...tako da u biti stavim malu žlicu limunoviog soka i dvije žlice šečera ali SMEĐEG...ovaj bijeli se brzo rastopi...
Preporučam takođeri masku od kvasaca....kao i masku od bjelanjka za zatezanje kože...
Obožavam ove domaće pripravke....ponajviše zbog cijene....a onda jer manje više imaju iste učinke...
p.s. cure ako ste probale te kreme od puževe sluzi za ožiljke od akni..molim malo više info...

Heeej!
A koliko to držim na licu? Jel se stisne pa trebam ispilingirati ili?

bubamara1234
01.12.2010., 17:54
Heeej!

Draga Marina....
To tio je kao piling...samo ispilingiraj pa isperi..ili ako se samo umivaš limunovim sokokom možeš ostaviti par minuta pa isperi.
Još jedna super stvar za male gadove kad se tek pojave...aspirin..razmrviti u malo vode i staviti na prišt/ić/inu ili kao je ko već koje sreće...možeš ostaviti preko noći...garantirano smanjuje upalu....
Vjeruj mi samo ti je potrebna upornost...čak ti en treba ni vjera...to što su neki pripravci dobro reklamirani i skupo koštaju- ne garantiraju bolje rezultate od domačih recepata..
sretno

marylin
01.12.2010., 18:13
ma da? ja sam mislila gastroskopijom, jer su mi nakon te pretrage rekli da imam h.pylori..al to je bilo prije 6-7 god.
inače imam kronični gastritis već 10 godina i nikad nisam imala problema sa licem..tek nakon prestanka uzimanja pilula

Pa čuj, onda ti imaš drugog uzročnika :)
A h.pylori - i ja sam radila gastroskopiju, pa su mi tek nakon toga vadili krv da vide jel imam h.p. (tad je nisam imala!!). Možda nekima "uzmu uzorak" gastroskopijom, ne znam, ali to svakako nije uobičajen proces.

Draga Marina....
Još jedna super stvar za male gadove kad se tek pojave...aspirin..razmrviti u malo vode i staviti na prišt/ić/inu ili kao je ko već koje sreće...možeš ostaviti preko noći...garantirano smanjuje upalu....

Ovo sam već čula od nekog i isto tvrdi da je savršeno..isprobavam večeras :D

pitanje: jel itko probao dercome clear kremu? kakve su reakcije, koliko treba da je koža "prihvati", ima li žena kojima koža nikad nije prihvatila ovu kremu?

BabaluST
01.12.2010., 23:30
ja sam pocela umivati sa tim gelom
meni je super! koristim ga i za tusiranje
imam dosta problematicnu kozu, koristim diacneal pa mi treba nesto tako za pranje lica, ne masti, ostavlja kozu glatkom, nadam se da mi nece radit probleme, koristim ga tek nekoliko dana

na gelu pise da je za suhu kozu, ali su mi rekli da mi ne bi trebao zacepiti pore

meni sad zimi ne paše nijedan gel za masnu kožu, toliko me isuši da me nijedna krema ne može vratit u normalu, izgledam ko gušter:D
jedino ovaj Avene ne isušuje

Maariina
02.12.2010., 11:36
upravo tog sam i ja jučer postala svjesna, danas idem po uputnicu za vadit hormone..

zg :)

uglavnom, odustala sam od aknicare linije..preagresivna je za mene, lice mi je iziritirano, osjetljivo, bolno :(
ostajem kod sone, a mislim uložiti u dermalogica liniju..ima netko iskustva sa dermalogicom? ja sam jučer probala gel za umivanje, piling i jutros neku kremu za matiranje i oduševljena sam..makar bi nakon aknicare bila oduševljena i sa običnom vodom :D

I ja sam isto na kraju, pomoću daljnjih pretraga, skužila da imam H.Pilory, i dobijem je opet prošle godine, taman fino prije svoje svadbe, naravno, uz hormone koji divljaju od prestanka pijenja pilula...
Ma užaš, na kraju ispadne da svatko ima drugačije lice i svaka koža drugačije reagira na promjene.
Nekima od najmanjeg stresa bukne lice, netko se godinama bori s aknama, a sa hormonima je sve ok, netko ima lice ko bebinu guzu...

Povadi hormone i vidi što se događa, sve dolazi iznutra. Ja se moram početi hitno opet baviti nečim jer me od sjedenja na poslu ubiše leđa i općenito se lošije osjećam, tako da prvom prilikom opet na trenkanje! Znoj isto izbacuje ono loše oznutra, tako da svi na trenkanje!!!:mig:

Maariina
02.12.2010., 11:57
Heeej!

Hvala za informacijama, večeras ću prije spavanja ispilingirati lice sa limunom i medom, jedva čjekam:)

A za ovu puževu sluz si pogledaj na ovoj stranici, zove se Celltone

http://zoeestetics.shoppingcentar.com.hr/Ostali-proizvodi_ct8325.html

okana
03.12.2010., 21:14
Da li je netko od vas koristio mast Propiaknin?

Helpaj<3
04.12.2010., 20:26
meni je stvarno najbolji piling Nivea Visage u onoj rozoj tubici. Netko probao?? Meni je skroz očistio kožu :)

rubi123
04.12.2010., 21:20
Helpaj<3 može slika?

NoStress
04.12.2010., 22:59

Jesam ja al davno.

Helpaj<3
05.12.2010., 09:53
Helpaj<3 može slika?

Moožee :Dhttp://www.stylingyou.com.au/blog/wp-content/uploads/2010/11/Nivea-gift-pack-includes-.jpg

Meni je super:cerek:

tepsijaa
05.12.2010., 10:41
ja sam rekao da mi se nabavi sona i dobio sam adapalene kremu od belupa dali je to to ??

NoStress
05.12.2010., 15:56
ja sam rekao da mi se nabavi sona i dobio sam adapalene kremu od belupa dali je to to ??

Trebalo bi bit,a ako je pise ti na njoj Sona ne mozes falit:)

tepsijaa
05.12.2010., 17:09
pise ovako adapalene 0.1% 30 kroz g to je sve sta pise

NoStress
05.12.2010., 18:58
pise ovako adapalene 0.1% 30 kroz g to je sve sta pise

Malo sam privrtila po netu i adapalene je u biti Sona gel ali moze bit i Differin i jos neki.E sad mi nije jasno kako tebi na kutijici ne pise nista vise od toga,osim ako to sad nesto novo nisu izbacili.Ali sta god bilo to je to u biti tako da samo naprid:)

okana
05.12.2010., 20:01
Jesam ja al davno.

I kakva su ti iskustva?

Ja sam imala potkožne bubuljice, koje su tu već dugo..nekad se upale, a većinom miruju. I eto već neko vrijeme su upaljene i ja sam ih namazala ovom mašću i za 3-4 sata, vidio se onaj bijeli čep, koji samo što nije izletio. Tako da sam jako zadovoljna.

rubi123
05.12.2010., 20:30
hvala Helpaj<3:top:

lida
05.12.2010., 20:31

Di se kupi, ljekarne ili drogerije?

rubi123
05.12.2010., 20:41

ja sam kupila ovu:
http://img543.imageshack.us/img543/1466/sonavelika.jpg (http://img543.imageshack.us/i/sonavelika.jpg/)

jeli ti imaš istu takvu?
meni je dermatolog prepisao Differin gel, nisam ga nigdje mogla pronaći, pa su mi u ljekarni dali taj od Sone

tepsijaa
05.12.2010., 22:31
jel ti dobar taj gel koji imas i dali je ucinkovit ??

Maariina
06.12.2010., 08:18

Bubamarice, evo ti link od puževe sluzi; http://zoeestetics.shoppingcentar.com.hr/

E, probala sam tvoj recept za vikend, ajme kakva ljepota od kože! PROBAJTE SVI!!!

NoStress
06.12.2010., 11:18
I kakva su ti iskustva?

Ja sam imala potkožne bubuljice, koje su tu već dugo..nekad se upale, a većinom miruju. I eto već neko vrijeme su upaljene i ja sam ih namazala ovom mašću i za 3-4 sata, vidio se onaj bijeli čep, koji samo što nije izletio. Tako da sam jako zadovoljna.

A ne sican se,davno je to bilo.Tad mi je sve bilo isto,svaki preparat je ima isti ucinak tako da ne znam sta bi rekla.Sad je stanje drugacije pa ne znam kako bi djelovalo,ali ne triba mi pa necu ni probavat.Mislim da bi ti to moglo bit ok posto je na bazi proplisa(njegovo je glavno djelovanje da smiruje upale) a to ne moze skodit,drugih sastojaka se ne sican.Provaj malo sa tim pa ces vidit kako ide;)

Happy as usual
06.12.2010., 12:59
Cure, molim vas preporučite mi neki dobar piling. :mig:
probala sam u zadnje vrijeme neke, ali mi nisu odgovarali. Garnier pure mi je bio dobar ali mi sad previše isušuje kožu, avene mi je preblag, freeman nikad više jer mi je od njega bilo još gore.
Treba mi neki piling koji dobro očisti kožu i koji je namjenjen za masnu aknastu kožu.
meni je sad stanje s aknama bolje ali me potraga za običnim pilingom izludila. :)

najgori proizvodi za akne su mi bili vichy. :( i la roche posay effaclar duo. jedini dobar je bio skinoren.

rubi123
06.12.2010., 13:06
jel ti dobar taj gel koji imas i dali je ucinkovit ??

tek sam ga počela koristiti, ali nikakve nus pojave nisam uočila, dermatolog mi je rekao da ga koristim mj dana, pa da dođem na kontrolu, vidjet ćemo:mig:

p.s. ja sam ga platila svega 20kn jer ide preko recešta:mig:

tepsijaa
06.12.2010., 13:43
ja sam se isto jucer prvi put namazao pa cemo vidijet ;))

Tina:
06.12.2010., 14:41
Ova tema ima daleko previše stranica da bih išla čitati sve :rolleyes:

Problem sa aknama imam skoro pa oduvijek i svaki preparat koji sam probala mi nije pomogao. Međutim, slučajno sam upoznala kozmetičarku koja mi je savjetovala Sudocrem. Isprva nisam htjela kupovati zato jer nisam imala previše povjerenja u to, ali ipak sam se odlučila. Krema nije skupa, a ima najviše učinka od raznoraznih kremica koje sam dosad koristila. Prištići su nestali gotovo 90% :zubo: Preporučam svima da to probaju, moje lice se preporodilo :top:

bubamara1234
06.12.2010., 16:14
Bubamarice, evo ti link od puževe sluzi; http://zoeestetics.shoppingcentar.com.hr/

E, probala sam tvoj recept za vikend, ajme kakva ljepota od kože! PROBAJTE SVI!!!

Draga Marina, drago mi je da ti se sviđa. Samo ustraj u ovom prirodnom pilingu. rezultati neće izostati:top:

louiana
06.12.2010., 19:08
Draga Marina, drago mi je da ti se sviđa. Samo ustraj u ovom prirodnom pilingu. rezultati neće izostati:top:

i ja sam probala! sviđa mi se :D lice lijepo glaaatko :D
Happy as usual-probaj i ti..jeftinije ne može biti..:)

aelys
06.12.2010., 20:57
Cure, molim vas preporučite mi neki dobar piling. :mig:
probala sam u zadnje vrijeme neke, ali mi nisu odgovarali. Garnier pure mi je bio dobar ali mi sad previše isušuje kožu, avene mi je preblag, freeman nikad više jer mi je od njega bilo još gore.
Treba mi neki piling koji dobro očisti kožu i koji je namjenjen za masnu aknastu kožu.
meni je sad stanje s aknama bolje ali me potraga za običnim pilingom izludila. :)

najgori proizvodi za akne su mi bili vichy. :( i la roche posay effaclar duo. jedini dobar je bio skinoren.

drago mi je da je bolje!:cheer::cheer:

što se pilinga tiče, preporučam balea young soft+clear. jefin je, ali savršeno obavi posao. uvijek mu se vraćam. :s
postoji i piling iz zelene linije za mladenačku kožu, on je nešto rjeđi, pa time i blaži.

šećer je isto super, ali ja ga koristim za umivanje samo, dakle ne trljam nešto puno i dugo jer naprosto ne mogu. zrnca su krupna i gruba na koži, a i brzo se tope. za umivanje je ok, ali za skidanje mrtvih stanica i zaglađivanje kože preferiram tvornički piling. :)

imamsupersiske
09.12.2010., 12:32

Probala i ja, odlično je...:D

bubamara1234
10.12.2010., 12:20
Probala i ja, odlično je...:D

Drage cure, baš mi je drago da Vam se sviđa...
Inače....mislim da sam već navela da znam limunovim sokom preći preko lica...to vam je super za blijeđenje ožiljaka....za one koje kao i ja imaju osim akne i tu radost na licu...

xena01
10.12.2010., 22:57
Jel mi netko od vas ovdje može reć kakve sve cinkove kreme za akne postoje?

Znam za onu Uriage i onu od Avena, ali me zanima jel ima i neka koju pravi ljekarna? Ili možda neki drugi proizvođač?
Našla sam na par mjesta da se spominje cinkova pasta, ali nisam uspjela skontat o kojoj je to kremi riječ tj jel to nešto što prave ljekarne ili je to od neke marke?

I vidim da se ovdje spominje maska od gline.
U svezi toga me zanima jel se to kupuje od ljekarne, jel to neka specijalna maska? Ili je to od nekog proizvođača? Mislim, da ne dođe do zabune, sve je to od nekog proizvođača :), ali mislim da znate na što mislim.

I hvala vam puno. Ma moja mlađa sestra se je jadn cijela upalila, ima akne na aknama, a ima lošeg deramtologa pa sad ja istražujem sve za nju.

blue_flash
10.12.2010., 23:08
..da pitam,ako netko možda zna..

ja specifično imam akne samo oko područja usana, ostalo ništa..
sjećam se još davno, derma mi je rekla da to na nešto upućuje, neki problem u tijelu... ne sjećam se što točno,ako netko zna ?

:misli:

aelys
11.12.2010., 09:16
@xena01: cinkovu kremu, tj pastu, miješaju u većini ljekarni te se može kupiti za neku siću. dakle, vuglaris bijela tubica s crvenom etiketom. ponekad se taj proizvod deklarira kao krema protiv herpesa, no radi se o istoj stvari - cink pomaže i oko toga. :mig:

e, sad, maske od gline. na tržistu postoje mnoge maske NA BAZI gline, što jeftinije što skuplje (npr, Garnier i sl). ako sestra želi baš pravu masku OD GLINE, mislim da nema druge, nego otići u neku specijaliziranu bio trgovinu te kupiti gline u prahu. postoji više vrsta i pretpostavljam da prodavač zna kako koja djeluje. one se miješaju s vodom, primjerice,m uz dodatak eteričnih ulja, čajevca, možda jojobe, lavande.. u svakom slučaju, valja to istražiti malo. preporučam pdf prirodna komzmetika. mislim da i glina može kupiti i online, možda ispadne jeftinije. :)

@blue flash: helicobacter pylori možda? mislim da se to može provjeriti izdisajnim testom, ali raspitaj se još kod liječnika. svakako provjeriti i jajnike. moguće je također da ti smeta flour u pasti za zube ili neki drugi sastojak. ali to su samo nagađanja. svakako posjeti dermatologa. :)

plasibou
11.12.2010., 10:28
fluor? ma daj, mislim znam da nije dobar a oni reklamiraju koda je to neš wow :D
al koja pasta nema fluora, niti jedna skoro :/

blue_flash
11.12.2010., 12:20
..hmm H.P. u svakom slučaju nije..
ali jajnici bi čak i mogli biti,jer mi ispada kosa užasno pa može biti da je to povezano.. svakako bi trebala na pregled...
hvala :)

tinaa
11.12.2010., 12:51
Kaj ste svi odustali od blemish guard tableta? ja završavam s drugom bočicom i čini mi se da vidim pomak, lice mi dosta očistilo. Sam da se ne pojavi sad opet koja potkožna...Znam da smo svi navalili na te tablete, kad se počelo pričat o njima ovdje.

aelys
11.12.2010., 14:51
fluor? ma daj, mislim znam da nije dobar a oni reklamiraju koda je to neš wow :D
al koja pasta nema fluora, niti jedna skoro :/

pa i je wow, smanjuje opasnost od nastanka karijesa.:mig:
samo, može se dogoditi da nekome jednostavno smeta i to se odražava na koži, kao npr jagode ili kikiriki.
osobno znam samo jedan slučaj te intolerancije na flour, tako da mislim da nije baš uobičajena pojava.:)

@tinaa: čestitam na napretku!:cheer: ja ih nisam koristila, sad mi se koža lagano oporavlja, no drago mi je da ti pomažu.:mig:

Marinkov
11.12.2010., 16:45
Nisam probao, ali mi je nekako prirodno Akne i med (http://pcelinmed.blogspot.com/2010/02/akne-akne-vulgaris-i-med.html)

Ryuujin
11.12.2010., 17:53
Kaj ste svi odustali od blemish guard tableta? ja završavam s drugom bočicom i čini mi se da vidim pomak, lice mi dosta očistilo. Sam da se ne pojavi sad opet koja potkožna...Znam da smo svi navalili na te tablete, kad se počelo pričat o njima ovdje.

pijem ja to jos uvijek :D
al kao sto rekoh nema to kod mene nekog velikog utjecaja za akne bas,pijem tek tolko kao dodatak prehrani jel mi se cini dobro :)
al drago mi je ako tebi pomaze za ovo :mig:

xena01
12.12.2010., 01:37
Evo, sad sam skoro sve proučila i sad bi mi trebalo par završnih savjeta tj recepata tako da napravim plan i program za sestru.
I hvala vam puno.

1. umivanje s benzoil peroksidom..koliko puta dnevno? i da li s njim umiva nakon regularnog čišćenja kože koje se sastoji od npr gela za umivanje i tonika ili mlijeka i tonika? ili ono mjenja gel za umivanje?

2. klindamicin losion..to se stavlja isto 2 puta dnevno..ono što me zanima je to da li se on stavlja nakon tonika ili prije tonika ili je on umjesto tonika?

3. diacnal krema, sona krema ili Differin gel su kreme s retinoidima koje se stavljaju samo navečer i koje se ne smiju koristit ljeti

4. cinkova pasta..koliko puta dnevno? jednom ili dva puta? da li se smije ujutro? i da li se stavlja nakon umivanja s benzoil peroksidom i klindamicina i prije neke kreme za lice ili se stavlja nakon neke kreme za lice na zahvaćena mjesta?

5. skinoren krema..to sam našla da se stavlja jednom dnevno..kada je to, ujutro ili navečer? jel se uopće smije ujutro? a ako se stavlja navečer da li se stavlja prije ili poslije npr diacnala ili sona kreme ili prije ili poslije cinkove paste?

Ukratko, ako što ste vidjeli, zanima me kojim se redosljedom koriste navedeni preparati, u koje doba dana i koliko puta dnevno?

Puno vam hvala!

blueye
12.12.2010., 09:30
Kao prvo, nikako ne koristiti toliko agresivnih preparata odjednom. Takvom metodom koža samo reagira još burnije i postiže se kontra efekt.
Teško je davati bilo kakav savjet jer koža različito reagira i svakome odgovara drugi preparat.
Možeš odabrati jednu kremu, meni je najbolje djelovala Skinoren, uz peeling i hidratantnu kremu za problematičnu kožu.

Ryuujin
12.12.2010., 10:07
Evo, sad sam skoro sve proučila i sad bi mi trebalo par završnih savjeta tj recepata tako da napravim plan i program za sestru.
I hvala vam puno.

1. umivanje s benzoil peroksidom..koliko puta dnevno? i da li s njim umiva nakon regularnog čišćenja kože koje se sastoji od npr gela za umivanje i tonika ili mlijeka i tonika? ili ono mjenja gel za umivanje?

2. klindamicin losion..to se stavlja isto 2 puta dnevno..ono što me zanima je to da li se on stavlja nakon tonika ili prije tonika ili je on umjesto tonika?

3. diacnal krema, sona krema ili Differin gel su kreme s retinoidima koje se stavljaju samo navečer i koje se ne smiju koristit ljeti

4. cinkova pasta..koliko puta dnevno? jednom ili dva puta? da li se smije ujutro? i da li se stavlja nakon umivanja s benzoil peroksidom i klindamicina i prije neke kreme za lice ili se stavlja nakon neke kreme za lice na zahvaćena mjesta?

5. skinoren krema..to sam našla da se stavlja jednom dnevno..kada je to, ujutro ili navečer? jel se uopće smije ujutro? a ako se stavlja navečer da li se stavlja prije ili poslije npr diacnala ili sona kreme ili prije ili poslije cinkove paste?

Ukratko, ako što ste vidjeli, zanima me kojim se redosljedom koriste navedeni preparati, u koje doba dana i koliko puta dnevno?

Puno vam hvala!

uf,ajme nikako to sve zajedno! :D kuzim hitne dobre namjere al to bi ju ubilo covjece :D

vjerojatno bi u najkracem roku djelovali benzoil peroksid i ona sona ili differin..

s tim da sam primjetio da benzoil peroksid kod nekih u one dvije minute nema nikakvog utjecaja na akne osim sto ti bezveze isusi kozu pa tako i kod mene.
ak ce se drzat samo 2min bolje uopce ne koristit.

najdjelotvorniji je ako se drzi od 15-30min se meni cini,pa sad kolko kome pase.. i nikako vise od dva puta dnevno drzati. cak i to je previse ako se radi svaki dan.
znaci bolje jednom malo duze navecer nakon tusiranja ili pranja lica i to je to.
reci ce neki joj skurit ce te,da,do neke mjere hoce,al to joj je i cilj,isusivanje,naravno ne pretjerat i ako se ne drzi duze od 30min dnevno nece ti bit nista.
ako nesto malo bude svi simptomi(tj to crvenilo,suhoca) ce se povuc nakon dan-dva nekoristenja i ne treba zbog toga panicarit.
zapravo pauze su i pozeljne kad osjetite da vam je previse. i nakon dan-dva se opet nastavi. nema sanse da ne bude dobrih rezultata i da ne djeluje ako se tako radi.
svaka krema ima stetne ucinke pa tako i ova,oprezno i ne previse koristit i bit ce dobro.
i nemojte nista poslije na kozu stavljat,te neke sminke,kreme da nebude suha koza jer si unistavate rezultate,nista drugo na kozu. neke bi kreme mozda mogle odgovarat al u vecnini slucajeva na kraju to ispadne previse i kontraproduktivno

Ryuujin
12.12.2010., 13:33
evo me natrag :D

zelim vam dati jedan "recept" tko zeli probati da vidi koliko mu hrana ima utjecaja na akne.
sto se vise izdrzi to bolje,recimo od 1-3 tjedna.
zdere se samo povrce i nista drugo,da,da dobro ste culi :D

znaci,primjer,mozete si pomijesati raznog povrca u lonac,kupusi,poriluk,kelj,blitva,karfiol,brokula,p rokulica itd itd.. stavit vode,kuhat kojih 20min i to pojesti :D
dodaci su salata,zelena il kakvu vec volite (al ne s kojecime u njoj,malo ekstra djevicanskog maslinovog ulja je sasvim dovoljno),moze se jesti amarant,quinoa,koji kuhani krumpir,moze i onaj smrznuti spinat ako nema ovak za kupiti,paprike,rajcice i ostalo sto vec ima od tih cuda.

gricakti mozete bundevine sjemenke,kikiriki u ljusci,ljesnjake,pokoji orah itd. ak niste alergicni. a da i mrkva bi isto bila odlicna.
i velika napomena nista soliti i ne kuhati s brasnom!
pijte vode i cajeve(biljne) nikakvih sokova,mlijeka i ta cuda.
bez secera i voca. voce je iskljuceno iz ovoga jer bi moglo kod nekih radit komplikacije ak se ne pazi.

van ici il u fitness il doma il na klizanje il stogod da se malo preznojite da vam prode vrijeme i bit ce onda podnosljivo ako vam to dode kao sok promjena i prezivjet cete :D ne sjedit doma,barem ne dugo :D

tko ima hrabrosti neka proba :D nema sanse da ovo promasi :D

kreme koje vam pomazu neka ostanu,meni je benzoil peroxid zasad najucinkovitiji ako se onako koristi.
ako se budete drzali toga bit cete mi ko novi,neko prije neko poslije,zatim se mogu dodavati druge stvari i lako se onda vidi sto vam pase a sto ne :D

mozda vam bude mucno u pocetku od toga,umor i tako nesto ali to je pozeljno i proci ce,znaci da vam se tijelo cisti.

ok? probajte dovraga! :D :lol:

xena01
12.12.2010., 15:03
Kao prvo, nikako ne koristiti toliko agresivnih preparata odjednom. Takvom metodom koža samo reagira još burnije i postiže se kontra efekt.
Teško je davati bilo kakav savjet jer koža različito reagira i svakome odgovara drugi preparat.
Možeš odabrati jednu kremu, meni je najbolje djelovala Skinoren, uz peeling i hidratantnu kremu za problematičnu kožu.

uf,ajme nikako to sve zajedno! :D kuzim hitne dobre namjere al to bi ju ubilo covjece :D

vjerojatno bi u najkracem roku djelovali benzoil peroksid i ona sona ili differin..

s tim da sam primjetio da benzoil peroksid kod nekih u one dvije minute nema nikakvog utjecaja na akne osim sto ti bezveze isusi kozu pa tako i kod mene.
ak ce se drzat samo 2min bolje uopce ne koristit.

najdjelotvorniji je ako se drzi od 15-30min se meni cini,pa sad kolko kome pase.. i nikako vise od dva puta dnevno drzati. cak i to je previse ako se radi svaki dan.
znaci bolje jednom malo duze navecer nakon tusiranja ili pranja lica i to je to.
reci ce neki joj skurit ce te,da,do neke mjere hoce,al to joj je i cilj,isusivanje,naravno ne pretjerat i ako se ne drzi duze od 30min dnevno nece ti bit nista.
ako nesto malo bude svi simptomi(tj to crvenilo,suhoca) ce se povuc nakon dan-dva nekoristenja i ne treba zbog toga panicarit.
zapravo pauze su i pozeljne kad osjetite da vam je previse. i nakon dan-dva se opet nastavi. nema sanse da ne bude dobrih rezultata i da ne djeluje ako se tako radi.
svaka krema ima stetne ucinke pa tako i ova,oprezno i ne previse koristit i bit ce dobro.
i nemojte nista poslije na kozu stavljat,te neke sminke,kreme da nebude suha koza jer si unistavate rezultate,nista drugo na kozu. neke bi kreme mozda mogle odgovarat al u vecnini slucajeva na kraju to ispadne previse i kontraproduktivno

..hehehe..ma naravno da nisam mislila to sve zajedno :)))..nego kombinacije od jednog-dva pa da probamo tako sve pa da onda vidimo što je najbolje..
..nisam mislila na to sve odjednom...
..zato sam i pitala od tih svih preparata koji ide koliko puta dnevno i u koje doba dana, i jel se stavlja nakon nečeg ili prije nečeg, što se smije samo navečer, a što može ujutro i navečer tako da onda iskombiniramo..

..npr..
..kombinacija skinoren ujutro, diacnal navečer, ali mislim da se to ne smije jer mislim da i skinoren ide samo navečer, ali nisam sigurna, zato sam pitala te stvari..
..ili npr druga kombinacija..cinkova pasta..jel ide 2 puta dnevno ili jednom..i jel se koristi nakon npr benzoil peroksida ili klindamicina ili npr skinorena ili diacnala ili se stavlja prije klindamicina, skinoren kreme ili diacnala..

..ukratko, kontala sam napravit kombinaciju od 2 preparata, ali ne znam redosljed..
..npr klindamicin i cinkova pasta...ili klidamicin i skinoren..ili klindamicin i diacnal..
...ili cinkova pasta i klindamicin..ili cinkova pasta i skinoren...ili cinkova pasta i diacnal..
...ili benzoli peroksid i klindamicin...ili benzoil peroksid i skinoren..ili benzoil peroksid i diacnal..

..ugl, mislim da ste skontali koja je moja namjera bila..zanči kružit sa po dva proizvoda po 2-3 mjeseca i onda vidjet što joj najbolje odgovara, samo što jel ne znam proceduru što ide ujutro, a što navečer, što dva puta dnevno, što se stavla na zadnje, a što odah nakon čišćenja..

...hvala :)..

Ryuujin
12.12.2010., 16:25
..hehehe..ma naravno da nisam mislila to sve zajedno :)))..nego kombinacije od jednog-dva pa da probamo tako sve pa da onda vidimo što je najbolje..
..nisam mislila na to sve odjednom...
..zato sam i pitala od tih svih preparata koji ide koliko puta dnevno i u koje doba dana, i jel se stavlja nakon nečeg ili prije nečeg, što se smije samo navečer, a što može ujutro i navečer tako da onda iskombiniramo..

..npr..
..kombinacija skinoren ujutro, diacnal navečer, ali mislim da se to ne smije jer mislim da i skinoren ide samo navečer, ali nisam sigurna, zato sam pitala te stvari..
..ili npr druga kombinacija..cinkova pasta..jel ide 2 puta dnevno ili jednom..i jel se koristi nakon npr benzoil peroksida ili klindamicina ili npr skinorena ili diacnala ili se stavlja prije klindamicina, skinoren kreme ili diacnala..

..ukratko, kontala sam napravit kombinaciju od 2 preparata, ali ne znam redosljed..
..npr klindamicin i cinkova pasta...ili klidamicin i skinoren..ili klindamicin i diacnal..
...ili cinkova pasta i klindamicin..ili cinkova pasta i skinoren...ili cinkova pasta i diacnal..
...ili benzoli peroksid i klindamicin...ili benzoil peroksid i skinoren..ili benzoil peroksid i diacnal..

..ugl, mislim da ste skontali koja je moja namjera bila..zanči kružit sa po dva proizvoda po 2-3 mjeseca i onda vidjet što joj najbolje odgovara, samo što jel ne znam proceduru što ide ujutro, a što navečer, što dva puta dnevno, što se stavla na zadnje, a što odah nakon čišćenja..

...hvala :)..

hmm..
pa..ta cinkova pasta mi nikad nije bila jasna,jel to ona bijela neka masna krema u bijeloj kutijici kak aelys kaze? je jelda?
pa covjece to se uopce ne upija ak se dobro sjecam nemre se s tim hodat uokolo,i jos ak si moras cijelu facu mazat,uzas... :)

zacepi ti pore to cudo,to eventualno na koju aknicu pojedinacno al ja nikad od tog nisam rezultat vidio.. ne znam kak je drugima.

klindamicin je antiobiotik i je da moze pomoc al ga nije pametno dugo koristit i opet ak se koristi neka krema mi se cini nepotreban jer neces znati sto ti radi dobro a sto ne.

skinoren je ok al treba dugo da se udomaci na kozi,izgledas bolje kad se namackas,smiri upale i crvenilo al kad operes onda je jos uvijek uzas ispod
pa ne znam.. opet mislim da je i to nepotrebno jer su sona i benzoil peroksid brzi po djelovanju.

da sam na tvom mjestu izabrao bi onda jedno od tog dvoje.
al to dvoje u isto vrijeme nikako. ni jedna od ovih kombinacija mi se bas i ne nadopunjuje..
mozda klindamicin i skinoren tek...

a ne znam na kakav tonik to mislis?
gledaj,sve sta ti treba je neki dobar piling,mozes onaj prirodni sto je netko naveo tu limunov sok i smedi secer il ak oces bas ima sigurno u dm nekih gelova za tusiranje sa pilingom. meni je balea ona neka dobra bila.
i nakon toga krema. ne treba komplicirati.
il benzoil onak kak sam naveo da najbolje djeluje ili ta sona... ne znam zasto mislis da mora biti kombinacija? :ne zna:
efekt nece biti nista bolji i brzi,koza zacjeljuje svojim tempom...

radije joj ubaci ovu prehranu sto sam napisao :D :lol:

rubi123
12.12.2010., 17:27
ja prijerice ujutro nanesem samo eritromicinov losion, a navečer namažem Sona gelom

Ryuujin
12.12.2010., 18:28
ja prijerice ujutro nanesem samo eritromicinov losion, a navečer namažem Sona gelom

stvarno,znaci to ti nije previse jel? a valjda onda moze i s time,ja sam mislio da je ta sona agresivnija.
jel ima sona gel i krema il je to ista stvar?
al znas da nebi trebala dugo s antibiotikom jel?
iako dobro ajd kuzim ionako sve od toga ima neku losu stranu..

aelys
12.12.2010., 18:51
cinkova je pasta ovdje najmanji problem. ona ide lokalno, djelotovorna je u završnoj fazi akne/prištića - smanjuje oteklinu, iritaciju i crvenilo te pomaže zacijeljivanju. nekima pomaže i kod potkožnih u nastajanju, ali za to ne dajem ruku u vatru.
dakle, stavi se preko noći (ili preko dana po kući) samo na prištić. ako previše isušuje, može se zamijeniti nekom od dječjih krema s cinkom (moj favorit babylove s cinkom i kamilicom - pomaže kod prištića, posjekotina, opekotina, groznice na usnama, poslije depilacije...:s).

klindamicin i eritromicin ne bih nanosila na cijelo lice, već samo na upale, da pobiju bakterije.

i, najvažnije od svega, koju god kombinaciju složila, hidrataciju se ne može i ne smije izbjeći, pogotovo zimi.:)

rubi123
12.12.2010., 20:29
stvarno,znaci to ti nije previse jel? a valjda onda moze i s time,ja sam mislio da je ta sona agresivnija.
jel ima sona gel i krema il je to ista stvar?
al znas da nebi trebala dugo s antibiotikom jel?
iako dobro ajd kuzim ionako sve od toga ima neku losu stranu..

za sad to dvoje koristim, s tim da eritromicin stavim samo na potrebna područja. da, ima i gel i krema, to je sve isto, samo što navodno krema malo manje isušuje nego gel, ali ja za sad kod gela nisam primjetila neko perutanje, ni ništa:D

xena01
12.12.2010., 22:35
Ja i sestra već godinama koristimo klindamicin i uvele smo i cinkovu pastu unazad prije mjesec dana.
Što se tiče oboje, obje smo oduševljene, samo što je problem što je moja sestra sada toliko upaljena da koliko god joj klindamicin pomaže, opet ne poamže, nije joj dovoljan samo on jer je ona cijela upaljena: A cinkovom pastom smo zadovoljne obje tj oduševljene jer baš ubrza cjelidbu. Samo što to mojoj sestri malo znači kad joj je cijelo lice u aknama, akna na akne, ima kvrge.
Meni je klindamicin spasio glavu. Zahvaljujući njemu sam se riješila akni s kojima sam vodila borbu u srednjoj dvije godine. Maknuo mi je i one na licu i one na leđima. Ono na leđima je baš bilo strašno. Ali eto unazad par mjeseci i ja pponovno vodim borbu s tim tako da sam odmah uvela klindamicin koji je apsolutno pomogao osim jednog područja na obrazu gdje sam imala 4 komada jednog do drugog koji bi se povlačili, ali nikad do kraja i onda ponovno palili i eto kako sam uvela cinkovu pastu i stavljala je više puta dnevno na taj dio obraza napokon je sve nestalo. Ali kao što rekoh, moja sestra je pod strašnom upalom i njoj treba pored ovoga još nešto jače.
Osobno smatram da je klidamicin super, ko i eritromicin, za ona ne baš strašna stanja, kada još donekle na licu postoji dobar dio lica koji nije pod upalom, premda je meni za akne na leđima kojih je bilo milijun pomogao.
Ja sam oduvijek klindamicin stvaljala na cijelo lice jer mi nikad nije imalo smisla da ga stavljam samo na upaljena područja jer klidamicin je po meni prevencija, a ne nešto što se ide stavljat na akne da ubrza proces. Za to ubrzanje procesa mi ima više smisla cinkova pasta, ili oni sos tretmančići. I onda sam ovjde na forumu prije 2-3 mjeseca naletila da ovdje smi masovno govore da se on ne smije stavljat na cijelo lice, niti u u nekom kontinuiranom toku, pa sam tu našla i neke super infekcije i sto stvari koje su me jako iznenadile jer su bile u potpunoj suprotnosti od onoga što sam ja do tada mislila. I onda sam se išla raspitivat i kod kozmetičarki i kod dr koji su mi potvrdili ono što sam ja do tada i mislila. Kakva super infekcija? Kakvo strdavanje jetre? Mislim, mi tu pričamo o koži, o lokalnoj primjeni, a ne o tableti koju gutamo. Ok sve to u maloj dozi uđe kroz kožu, ali mi tu pričamo o malim dozama, premalim da bi jetra mogla stradat ili da dođe do superinfekcije. I kakva super infekcija? Što će gljive počet rast na koži? Stvarno ne razumijem. Meni su svi živi rekli da se klindamicin koristi sve dotle dok se ne javi preosjetljivost u smislu da isuši previše kožu, u tom slučaju se prestane na neko vrijeme ako dovodi to toga. I stavr kod njega i je baš u tome da se koristi i nakon što se je upala povukla kroz 2-3 mjeseca, da se normalizira stanje. Tako sam ja i u srednoj kad sma ga koristila za lice i leđa uvijek prestala koristit nakon što bi se upala povukla pa bi mi se onda vratilo i tako sve dok mi nije pukao film pa sam ga nastavila koristit još 3 mjeseca nakon što se je upala povukla i tek sam se tada riješila akni. I još jedina stvar kod klindamicina i bilo koje druge kreme koja se stavlja lokalno na kožu je ta da se ne bi trebali ikada u životu pit ti antibiotici u obliku tablete. A mislim da nije stvarno smak svijeta ako nikad neću pit klindamicin ili eritromicin. U tome je jedina caka jer u određenom, doduše jako malom broju slučajeva može doć do rezistencije neke bakterije u tijelu na taj antibiotik jer naše tijelo već zna za taj antibiotik jer se je malo upoznalo s njim onda kad smo ga stavljali na kožu. Zato se i izbjegava tj trebalo bi se izbjegavat i koristit synopen kod male djece jer u u slučajevima anafilaktičkog šoka se daje injekcija synopena i onda u 1 % djece može doć ne znam ni ja čega, zaboravila sam jer kod tih 1 % djece synopen nije pomogao kad im se je dala injekcija jer su ta djeca imala tzv rezistenciju na taj antibiotik jer su se prije mazali sa synopenom kad ih je ugrizao komarac. I ne kužim kako da ga stavljam samo kad dođe do upale kad mi je onda već kasno? Ne mogu ja znat unaprijed na kojem području će mi se upalit lice.
I stvarno bi voljela zant tko je to vama rekao? Gdje ste to čuli? Jer ja od kako sam to pročitala ovjde na forumu tražim te informacije i od ljudi i na internetu i nigdje to ne nađem. Nigdje. Nikakav članak. Ništa. Pa neću valjda ić izbacivat nešto za što znam da mi pomaže i to zbog informacija koje nigdje ne pišu. Zašto da hodam u doslovno bolnim kvrgama i izgledam katastrofa ako znam da postoji nešto što će mi pomoć? Druga stvar da tako izgledam ako ne znam za lijek tome, ali ako znam za nešto što mi pomaže, ne razumijem zašto to onda ljudi izbacuju iz svoje rutine. Mislim ako mi zobg super infekcije počne rast drveće na licu, onda ću se brinut o tome drveću.
Ugl, meni klindamicin i cinkova pasta savršeno pomažu (valjda se neću ukrenut :)) ). I jedini problem koji sam imala je taj što me je klidamicin baš isušivao i ništa mi nije pomagalo osim ako bi stavila tonu kreme i to neke za suhu kožu, ali onda bi se od te masnoće isčvimbavila i onda sam se dosjetila nečega što doduše zahtjeva pola sata dnevno vremena i malo više, ujutro i navečer.
Prvo se umijem gelom za umivanje i to nekim za normalnu kožu, zatim stavim klidamicin na cijelo lice s tim da upaljena područja baš okupam u njemu, zatim to ostavim 10-15 minuta na licu da se super upije i onda ponovno tzv očistim lice tj stavim mlijeko pa zatim tonik i to isto neke za normalnu, mješovitu kožu i onda neku hidratantnu kremu za normalnu tj mješovitu kožu i onda tijekom dana u više navrata stavljam na upaljena područja cinkovu pastu.
Od kako sam uvela to dodatno čišćenje koje se sastoji od mlijeka i tonika, lice mi napokon više nije suho i ne zateže me. Npr mlijeko i tonik koristim od garniera, ona zelena linija za normalnu kožu jer su najjeftiniji, gel za umivanje trenutno nivea oxi power jer je bio na sniženju od 16 kn, do tada sam godinama koristila balein gel za umivanje, a u osnovnoj jonsonov gel za umivanje jer je tada bio najjeftiniji. Odustala sam od skupoh gelova koi čarobno obečavaju da me neće isušivat i zatezat. A od krema koristim one isto najjeftinije u DM-u za normalnu tj mješovitu kožu ejr sma isto odustala od onih skupih tipa avene, la roche posay, vichy, eucerin jer nisam primjetila nikakvu razliku u hidrataciji u odnosu od onih 5 puta jeftinijih u DM-u. Trenutno koristim od loreala triple activ, zatim koristila sam dugo godina onu nivea aqu, ali sam totalno odustala od nje kad sam vidjela koliko su joj digli cijenu, tako da sam ond apočela uzimat od nivee onu niveu visage, onu najnormlaniju, za normalnu i mješovitu kožu. Al za noć sam si uzela isto od triple activa onu noćnu kremu, ko i od nivee ivsage noćnu. Afrodita mi i nije baš nešto ko ni onaj holyplant. Dobre su mi još jedino one od garniera. E da i njih znam uzet, onu iz zelene linije.
I pored te svakodnevne rutine svaki vikend već godinama si čistim lice. Parim se 10 min nad čajem od kamilice, zatim si tiskam mitesere, ali jako nježno i ne dugo, 10 min isto jer ne volim one rane i kraste tako da ne idem do krvi jer mislim da nema potrebe jer ionako to radim svaki vikend-svaki drugi. Ovisi koliko vremena imam. Često je zapravo svaki drugi. I zatim si izribam lice da bude crveno ko rak s nekim pilingom, ali pravim pilinom, ne onim glupostima od gelova za umivanje koji imaju 3-4 granulice ša su ih nazvali pilinzima. Od pilinga koristim onaj oriflamov, onaj rozi, mislim da je s nekim košćicama ili je šećerni,ne znam ili isto od oriflama onaj spa plavi s tim da mi je bolji ovaj rozi, ali uvijek kupim onaj koji je na akciji. I od pilinga mi je super onaj kućni s kukuruznom krupicom i jogurtom, s njim sam ribala leđa kad sam imala akne tj kad su prošle akne da ubrzam proces nestajanja ožiljaka i s njim sam znala i lice, ali ako se lice onda se mora puno nježnije jer je jako grub, ali ne volim ga koristit za lice jer malo futa i pored toga cijelo kupatilo mi budeu jogurtu i krupici. I onda stavim masku i to od avona, onu od crnog mora ili bijelog čaja. Sver druge maske su mi šrot, sve one u DM-u, a sve sam probala, uključujući i onu skupu marku u DM-u, one kao prirodna linija, u biti njih više nema u DM-u, sad ih ima samo u Kozmu. Ugl i te su mi grozne. I loše su mi i one zepterove iako su skupe. Jedine koje su mi valjale su neke od gline iz parfumerije koje je oja sestra kupila jednom prilikom jer su bile na 70% sniženja.
Kada ne čistim tako lice, to što radim svaki vikend, svaki drugi, lice mi je u banani i nema te kreme ili preparata koji mi može pomoć da ne buknem, s tim da kad to nisam radila redovno, valjda zato što su mi pore bile prepune, ugl, proširile su mi se i na obraze. Išla sam ja i kod kozmetičarki, ali sve bi me unakazile, zato već godinama to radim sama.
I koristila sam sonu, ali to je jako neslavno završilo, napravila mi je opekotine nakon 3 dana mazanja, ko i mojoj sestri, ali njoj je nakon 2 tjedna. Sona je super ako imaš debelu kožu, ali ako imaš onu nježnu, tanku, bejbi, onda ti ju ne bi savjetovala. Zato sam se i raspitivala za skinoren i taj diacnal iako je i diacnal isto ko i sona, ali diacnal je bolji jer ima i glikolnu kiselinu. Ugl, ja sam to te mjere osjetljiva na retinoide tj moja koža da sam dobila opekotine i kad sam kupila onu ystheal liniju od avena protiv bora koja isto ima te retinoide, ali u duplo manjem postotku, ali za mene je i to bilo previše. Moja sestra nije probala tu ystheal od avena jer nije htjela riskirat. Ali ako imaš debelu kožu, ne vjerujem da češ imat takve posljedice jer znam cure koje imaju samo malo deblju kožu od mene pa im nije ništa. Neki doduše kažu da se taj diacnal može stavljat samo i na neko upaljeno područje ako je npr izolirano, u slučaju velike osjetljivosti.

Ryuujin
12.12.2010., 23:24
ma ne treba meni krema samo sam pitao ovako da si razjasnim,al hvala :)

uf...sto da kazem..
zakopavati se ispod krema i antibiotika do kraja zivota nema smisla. razumijem da mislis da ti je potrebno nakon tolko godina ali nemoj se izgubiti ok? :)
volio bi da netko proba sto sam predlozio pa da mi kaze kako mu je nakon toga...
nece vam nastetit i nemate sto izgubiti

aelys
13.12.2010., 07:45
@xena01: diacneal možda djeluje bezopasnije od adalpena (differen, sona), ali zna i on opeći. jaaako.prvi puta sam ga krenula koristiti kada sam bila sva u upalama, akna na akni, i to nadobudno, na golu kožu, baš prema uputama... završilo je jako bolno. o estetskom dojmu radije ne bih. :o
sad, kad mi je koža u boljem stanju i 'jača', koristim ga preko kreme i vrlo štedljivo i pomaže.:cerek:
savjetovala bih da svakako prvo nabavite tester i nanonsite u stvarno taaankom sloju. ako ne dođe do iritacije, onda se uvijek može povećati količina.
i, sori ako solim pamet, ali još me bole te opekotine kad vidim onu bijelu tubicu...:rofl:

sadsadsad
13.12.2010., 14:05
Ljudi najbolji savjet vam je da odete do dermatologa on vam pogleda kožu i da preparate po vašem tipu kože preporuci kem piling čišćenje šta god :) i nemoj te ic kod privatnika neg fino odite preko socijalnog on vam nece uvaljivat proizvode za koje ga placaju da preporucuju!! i ni slucajno sam uzimat kreme i to koje imaju benzoil p. na svoju ruku!!

djevojka69
13.12.2010., 14:47
meni dermatolozi nisu apsolutno ništa pomogli. :ne zna: nisam išla kod privatnika, možda je kod njih drugačije. :)

od svih preparata za njegu problematične kože gotovo niti jedan mi nije nešto puno pomogao. onu zabranjenu
hranu koja kao potiče stvaranje akni sam izbacila i stvarno pazila što jedem. sad pojedem nešto od toga i nisam
nikada primjetila da mi je nešto naštetilo.
meni su više pomogli proizvodi za njegu normalne kože, a ne oni za kožu sklonu aknama.
sada uopće više nemam akne i stvarno mi se ten popravio. muče me još jedino one flekice koje ostaju nakon
akne, ali i one polako prolaze.

moje osnovno pravilo je da ne prčkam po licu. koristim blago sredstvo za umivanje i laganu kremu.
navečer držim obloge od kamilice 10-15 minuta, pokušavam dovoljno spavati i manje se živcirati. :D

nemojte pretjerivati s korištenjem velikog broja proizvoda, pogotovo ovih agresivnih jer od toga samo
više štete nego koristi.

aelys
13.12.2010., 15:01
potpisujem. s tim da sam išla i kod privatnika, isto nikakve vajde... ne od njega, nego od prepisanih proizvoda. rekla bih čak da su mi i naštetili. :flop:

onu zabranjenu
hranu koja kao potiče stvaranje akni sam izbacila i stvarno pazila što jedem. sad pojedem nešto od toga i nisam
nikada primjetila da mi je nešto naštetilo.

a što si izbacila, odnosno što ti je koža 'zabranila'? :p

meni izgleda smeta samo bijeli kruh, u vulgaris obliku. (npr, jedem pohani,koji je još i masan ili vegetarijanske pizzete na kruhu i ništa... :ne zna: ovoga uzmem krišku, dvije nakon pauze od tjedan dana i za dan dva, opa, eto pacijenta na obrazu. sad kad imam manje akni, ama baš svaka dolazi do izražaja. :mad:)

djevojka69
13.12.2010., 15:06
ma ništa osim mlijeka mi ne smeta. baš sam se bezveze nervirala s tim i skoro ništa nisam jela, a na kraju
mi lice nije bilo ništa bolje od toga. :flop:
naravno da nekome drugom možda nešto smeta, ja sad govorim za sebe. isto tako ne mislim da je zdravo
jesti puno čokolade ili drugih slatkiša :rofl: no, ja to ni inače nisam radila. :ne zna:

meni je glavni problem bio moje živciranje, kad sam se malo smirila i ten se popravio. :)

Ryuujin
13.12.2010., 15:08
meni izgleda smeta samo bijeli kruh, u vulgaris obliku. (npr, jedem pohani,koji je još i masan ili vegetarijanske pizzete na kruhu i ništa... :ne zna: ovoga uzmem krišku, dvije nakon pauze od tjedan dana i za dan dva, opa, eto pacijenta na obrazu. sad kad imam manje akni, ama baš svaka dolazi do izražaja. :mad:)

hmm..mozda nisam shvatio :misli: znaci ako ne jedes bijeli kruh nemas nista?

sadsadsad
13.12.2010., 15:08
Ma gle ja sam baš razgovarala sa dermatologicom o zabranjenoj hrani i ostalim glupostima to ti nema veze sa aknama jedino ak baš jedeš 3 l ulja dnevno i 13 kila čokolade :D prva i osnovna stvar je genetika moš se hebat ako imaš sjb genetiku druga stvar su hormoni...treca stvar ja ne ocekujem da ce meni prištici nestat od krema nego da ce se njihov broj smanjit,da ce brže prolazit i da ce ostavljati manje štete... istina i da stres prehrana blabla može pomoc ili odmoc ali ako imaš genetske predispozije nece ti niš skroz pomoć ;)

Ryuujin
13.12.2010., 15:11
ma ništa osim mlijeka mi ne smeta. baš sam se bezveze nervirala s tim i skoro ništa nisam jela, a na kraju
mi lice nije bilo ništa bolje od toga. :flop:
naravno da nekome drugom možda nešto smeta, ja sad govorim za sebe. isto tako ne mislim da je zdravo
jesti puno čokolade ili drugih slatkiša :rofl: no, ja to ni inače nisam radila. :ne zna:

meni je glavni problem bio moje živciranje, kad sam se malo smirila i ten se popravio. :)

odlicno,apsolutno,zivciranje i stres su gadna stvar,drago mi je da si primjetila :top:

aelys
13.12.2010., 15:19
hmm..mozda nisam shvatio :misli: znaci ako ne jedes bijeli kruh nemas nista?

nema novih upaljenih akni. samo miteseri i flekice. nakon svega, to mi je zbilja 'ništa'.:D

Ryuujin
13.12.2010., 15:21
Ma gle ja sam baš razgovarala sa dermatologicom o zabranjenoj hrani i ostalim glupostima to ti nema veze sa aknama jedino ak baš jedeš 3 l ulja dnevno i 13 kila čokolade :D prva i osnovna stvar je genetika moš se hebat ako imaš sjb genetiku druga stvar su hormoni...treca stvar ja ne ocekujem da ce meni prištici nestat od krema nego da ce se njihov broj smanjit,da ce brže prolazit i da ce ostavljati manje štete... istina i da stres prehrana blabla može pomoc ili odmoc ali ako imaš genetske predispozije nece ti niš skroz pomoć ;)

zao mi je sto tako mislis,ali ima ljudi koji su se rijesili akni bas na taj nacin,i sve to skupa s prehranom ima itekakav utjecaj.
rijetko koji dermatolog ce ti to priznati,neki ni nisu svjesni a nekima nije u interesu.. cilj je na kraju da mislis svojom glavom.
genetika ima ulogu ali ne toliku da bi te potpuno sprijecila da to imas pod kontrolom :top:

Ryuujin
13.12.2010., 15:22
nema novih upaljenih akni. samo miteseri i flekice. nakon svega, to mi je zbilja 'ništa'.:D

pa super onda,cestitam :D
masna hrana ti ne smeta?
jel imas suhu kozu il masnu?

aelys
13.12.2010., 15:27
mješovitu, s masnom T-zonom i dehidriranim dijelovima. ali hidratantna krema ju drži pod kontrolom.:)

masnu hranu zbilja jedem u malim količinama, evtl neko pohano povrće i slično, ali pazim da se radi o zbilja minimalnoj količini biljnog ili maslinovog ulja.:)
vegetarijanka sam, pa mi masno meso ne stvara probleme :rofl:, a čips i slične grickalice sam izbacila jer sam se malo popunila prekom ljeta. :o

Ryuujin
13.12.2010., 15:35
mješovitu, s masnom T-zonom i dehidriranim dijelovima. ali hidratantna krema ju drži pod kontrolom.:)

masnu hranu zbilja jedem u malim količinama, evtl neko pohano povrće i slično, ali pazim da se radi o zbilja minimalnoj količini biljnog ili maslinovog ulja.:)
vegetarijanka sam, pa mi masno meso ne stvara probleme :rofl:, a čips i slične grickalice sam izbacila jer sam se malo popunila prekom ljeta. :o

uf pa ti si onda skroz zakon :)
nek ti se nastavi na bolje :top:

sadsadsad
13.12.2010., 17:57
zao mi je sto tako mislis,ali ima ljudi koji su se rijesili akni bas na taj nacin,i sve to skupa s prehranom ima itekakav utjecaj.
rijetko koji dermatolog ce ti to priznati,neki ni nisu svjesni a nekima nije u interesu.. cilj je na kraju da mislis svojom glavom.
genetika ima ulogu ali ne toliku da bi te potpuno sprijecila da to imas pod kontrolom :top:

Gle ja sam nju to pitala jel se sjecam da sam prije par godina bila na bolnickoj dijeti (samo jedeš naranče,vrhnje i dvopek) tada nisam imala niti jedan jedini prištic... ona mi je rekla da to nema veze :/ ona je doktor valjda zna :) a i ne bih mogla živjet samo na narančama,vrhnju i dvopecima a i bila bi anoreksicna ;)

sadsadsad
13.12.2010., 18:16
E da i da se nadovežem meni je stari rekao da su njemu svi do jednog nestali kad se prestao živcirati i brinuti oko njih-.. da si je samo reko ko ga jebe neka ih i da se u roku od 2 mj sve pocistilo i nikad više niti jednog!! :D :D ovo fkt nije lovačka...;) mozda bi svi zajedno trebali kod psihijatra a ne dermatologa XD??

Ryuujin
14.12.2010., 08:30
Gle ja sam nju to pitala jel se sjecam da sam prije par godina bila na bolnickoj dijeti (samo jedeš naranče,vrhnje i dvopek) tada nisam imala niti jedan jedini prištic... ona mi je rekla da to nema veze :/ ona je doktor valjda zna :) a i ne bih mogla živjet samo na narančama,vrhnju i dvopecima a i bila bi anoreksicna ;)

a pa i to su isto ljudi,bez obzira sto je doktor ne znaci da sve zna,zato kazem da mislis svojom glavom :D

E da i da se nadovežem meni je stari rekao da su njemu svi do jednog nestali kad se prestao živcirati i brinuti oko njih-.. da si je samo reko ko ga jebe neka ih i da se u roku od 2 mj sve pocistilo i nikad više niti jednog!! :D :D ovo fkt nije lovačka...;) mozda bi svi zajedno trebali kod psihijatra a ne dermatologa XD??

u pravu si apsolutno,emocije igraju veliku ulogu,to bi sigurno pomoglo,al mislim da je za vecinu jeftinije i bezbolnije da se prime nekog programa ili knjige na tu temu i poraditi na sebi,a psihijatar onda u krajnjem slucaju nuzde :top:

sadsadsad
14.12.2010., 08:53
Ja sam procitala negdje da na akne od sve hrane najviše utjecaja imaju mliječni proizvodi... zbog neakvih hormona koje krava luči ili šta već :D linkhttp://http://www.24sata.hr/ljepota/akne-ne-izaziva-cokolada-nego-mlijecni-proizvodi-61233 (http://www.24sata.hr/ljepota/akne-ne-izaziva-cokolada-nego-mlijecni-proizvodi-61233)

LeaRegina
14.12.2010., 14:09
Drage cure, baš mi je drago da Vam se sviđa...
Inače....mislim da sam već navela da znam limunovim sokom preći preko lica...to vam je super za blijeđenje ožiljaka....za one koje kao i ja imaju osim akne i tu radost na licu...

Bubamaro, koliko često to radiš? Zvuči mi dobro...meni su ostale mrlje od prošle godine, krenut ću na dermoabraziju, ali ovo isto nije loše za probati, malo prirodnog, he?:mig:

tonkica15
14.12.2010., 18:55
Doktorica mi je dala da kupim SONA gel i kremu....i sad mi nije jasno kako da ja to kombiniram..... gel moram koristit svaku večer, a kremu? niš mi nije jasno.....jel znate viii možda? :D

blentori
14.12.2010., 19:24
to nikako ne kombinirati jer je jedno te isto,a poprilično agresivno (zadnje prije roaccutanea).ako si kad čula za differin-to ti je IDENTIČNO,tj. 0.1% retinoida nazvanog ADAPALEN.
moj savjet kolko god akne bile gadne:na potpuno čistu i suhu kožu (znači zadnje joj je bila voda-umivanje) nanesi kremu (lakše se razmazuje,i manje će isušivati) i prvih par dana samo navečer maži.
Prvo se pogorša stanje-izvlači ih na površinu i čak se lakš daju istisnuti(ako to radiš)
Bitno-nanosi u što tanjem sloju,i isključivo po aknama.valjda baš nisu posvuda.ja nanjela na vrat,bradu,obraze pa me bolili kapci danima;horor,isušeni,tamni,ljušte se..a oči kao vječito napušena+što peku i suze.
znači prvo oprez i testiranje kože.kasnije znalci mogu i ujutro mazati,a kremica bi trebala trajati oko 2 mj (bez leđa,dekoltea tj.samo lice)
SAMO PITAJ!!!

tonkica15
14.12.2010., 19:58
to nikako ne kombinirati jer je jedno te isto,a poprilično agresivno (zadnje prije roaccutanea).ako si kad čula za differin-to ti je IDENTIČNO,tj. 0.1% retinoida nazvanog ADAPALEN.
moj savjet kolko god akne bile gadne:na potpuno čistu i suhu kožu (znači zadnje joj je bila voda-umivanje) nanesi kremu (lakše se razmazuje,i manje će isušivati) i prvih par dana samo navečer maži.
Prvo se pogorša stanje-izvlači ih na površinu i čak se lakš daju istisnuti(ako to radiš)
Bitno-nanosi u što tanjem sloju,i isključivo po aknama.valjda baš nisu posvuda.ja nanjela na vrat,bradu,obraze pa me bolili kapci danima;horor,isušeni,tamni,ljušte se..a oči kao vječito napušena+što peku i suze.
znači prvo oprez i testiranje kože.kasnije znalci mogu i ujutro mazati,a kremica bi trebala trajati oko 2 mj (bez leđa,dekoltea tj.samo lice)
SAMO PITAJ!!!

znači samo kremu da koristim....gel ne?

i hvalaa :)

blentori
14.12.2010., 20:07
za početak moj savjet radije otvori samo kremu.neće gel nigdje pobjeći,a bolje da ne uđe zrak dok ne testiraš "lakšu" krem-varijantu.
A kombinirati oboje-isto je oprati ruke prvo tekućim dove pa krutim dove sapuom(onak laički)
Ovo je samo savjet predodtrožnosti; krema u biti i nije blaža, nego ima malo glicerina(masnoće) pa neće isušivati do j... i ne blizu očiju,nozdrva i usana. pročitaj upute i kreni s manjim količanama-ako podnosiš povećeavaj kol.-ali minimalno!!!!:top:

tonkica15
14.12.2010., 20:13
za početak moj savjet radije otvori samo kremu.neće gel nigdje pobjeći,a bolje da ne uđe zrak dok ne testiraš "lakšu" krem-varijantu.
A kombinirati oboje-isto je oprati ruke prvo tekućim dove pa krutim dove sapuom(onak laički)
Ovo je samo savjet predodtrožnosti; krema u biti i nije blaža, nego ima malo glicerina(masnoće) pa neće isušivati do j... i ne blizu očiju,nozdrva i usana. pročitaj upute i kreni s manjim količanama-ako podnosiš povećeavaj kol.-ali minimalno!!!!:top:

Zahvaljujem :cerek: :cerek:

blentori
14.12.2010., 20:18
babe kažu- za lijek se ne zahvaljuje!!! a akne jesu bolest-i meni dan danas; al držim ih pod nekom kontrolom upravo tek otkrićem adapalena.i pazi se sunca dok ju mažeš!:mig:

rubi123
14.12.2010., 20:21
SAMO PITAJ!!!
super što sam vidjela tvoj post, ja evo tjedan dana koristim Sona gel i sad kad sam vidjela što si napisala moram priznati da me malo uhvatila frka, moram smanjiti količini, inace nanosim samo navecer, do sad nisam uocila neke nuspojave, a da li se ujutro necim valja umiti? znaci tebi je to pomoglo? a koliko treba da se vide rezultati?:D

blentori
14.12.2010., 21:02
ujutro-ja se umijem samo vodom/ili na blazinicu micelarne ili najblažeg tonika za osvježenje.na to hidratantne kreme malo i tek.puder+korektor jer imam paranoidne komplexe od prišteva.
NAVEČER-samo sonu na čisto umiveno suho lice-DOOBRO isprano od gela/pilinga prije.
Ak ujutro ne idem nigdje i tada ponovim večernji ritual.. a to je nažalost samo vikend! puuuuno bolje je.ni diane nisu toliko pomagale!ali-opreza nikad dosta; ovo sa sprženim kapcima je strašna bol,nikome ju ne želim.

blentori
14.12.2010., 21:09
nakon poč.pogoršanja tj. izbiju sve van-onak lakše se istisnu(ja to MOOORAM raditi) jer kao da upala nije ona duboka(njen epicentar) već pomaknuta prema površini.
Nakon samo 10 dana drastično bolje.I to s groznim grozne aknama-brada,vilica-ma cijela donja čeljust.ponekad obrazi.
I danas su tu,ali neusporedivo manje..

rubi123
14.12.2010., 21:23
hvala blentori na ovim korisnim informacijamahttp://yoursmiles.org/tsmile/hug/t4614.gif (http://yoursmiles.org/t-hug.php?page=)

sadsadsad
14.12.2010., 22:22
pa al ako joj je dermatolog to preporucio nek koristi... trebao ti je rec i kak da to koristiš osim toga vi nemate uvid u stanje na njezinom licu :):) ja sam isto koristila sona kremu... ona ti zna malo peckat namažem ju navecer i tak ostane citavu noc...:)) meni je zbog te sona kreme ujutro preporuceno da neakvu hidratantnu kremu stavljam kao zato što to isušuje.. al meni ujutro kad se probudim koža bude masna a ne suha :/ e i da moram stavljat zaštitni faktor jel kao ta krema niej dobra u kombinaciji sa suncem...

eyedetox
14.12.2010., 23:19
Može li se ta sona krema kupiti bez recepta i koliko košta?

rubi123
15.12.2010., 01:29
al meni ujutro kad se probudim koža bude masna a ne suha :/
e tak je i meni:D

može, nisam sigurna ali mislim negdje oko 80 kn, možda i više, znam da mi je ljekarnik nešto govorio, ali me nije zanimalo:D svakako pitaj

sadsadsad
15.12.2010., 09:02

nemoj tu kremu koristit na vlastitu ruku... :/

rubi123
15.12.2010., 15:58
nemoj tu kremu koristit na vlastitu ruku... :/

slažem se, najprije odi kod dermatologa, koristiju tek na njegovu preporuku:D

aelys
15.12.2010., 16:51

mislim da je netko nedavno ovdje napisao da se ne može kupiti u svim ljekarnama bez recepta. :misli:

bubamara1234
15.12.2010., 17:07
Bubamaro, koliko često to radiš? Zvuči mi dobro...meni su ostale mrlje od prošle godine, krenut ću na dermoabraziju, ali ovo isto nije loše za probati, malo prirodnog, he?:mig:

Ja sam u svemu pa i u ovme neumjerana..lice sa limunivim sokom perem skoro svaki dan navečer...osim ako nisam kući pa nemam pri ruci limun. Ja limunov sok ne ispiram jer mi ne smeta (imam kožu debelu kao đon), ali za sve cure koje ne mogu spavati sa Diacnalom navečer (kao moja malenkost): OBAVEZNO SOK ISPERITE NAKON 10-15 MIN, ili ranije ako vas peče...

ivanea1
15.12.2010., 22:08
Radila sam bris lica i nalaz je negativan, a čak mi je i laborantica rekla kad je uzimala bris da se njoj čini da je to bakterija...

fuck, ja mislila da ću sad s nekom antibiotskom kremom rješit ovih par upornih čudovišta kaj mi izlaze po čelu:mad: :mad:

Dorée
16.12.2010., 00:20
meni je na obrazima najgore stanje :/

LeaRegina
16.12.2010., 11:00
Ja sam u svemu pa i u ovme neumjerana..lice sa limunivim sokom perem skoro svaki dan navečer...osim ako nisam kući pa nemam pri ruci limun. Ja limunov sok ne ispiram jer mi ne smeta (imam kožu debelu kao đon), ali za sve cure koje ne mogu spavati sa Diacnalom navečer (kao moja malenkost): OBAVEZNO SOK ISPERITE NAKON 10-15 MIN, ili ranije ako vas peče...

Najs advajses, tnx:mig:

6ftunder
18.12.2010., 11:17
Ja sam imala Sona kremu, koristila sam ju tjedan dana, lice mi je i dalje bilo masno a prištići su ostali, i odjednom mi se koža počela tako sušit i perutat, oko ustiju čelo, nos, katastrofa.

BabaluST
20.12.2010., 13:57
jel netko probao ovu Elicina kremu sa puževom slinom?
jel se isplati ili ne?

xena01
21.12.2010., 21:35
Hitno pitanje! Za sve! Za bilo koga tko ima ima iskustva s tim! Molim vas!

Primjetila sam da je ovdje bilo ljdui koji su pili Geomycin za akne. Ne znam jeste li znali, ali Geomycina nema više na hrvatskom tržištu.

Ono što me zanima da li vi koji ste ga pili za akne ste ga pili dok ga je još bilo na hrvatskom tržištu ili ga već onda dok ste ga vi pili nije bilo na hrvatskom tržištu?

I ako ga već onda nije bilo na hrvatskom tržištu gjde ste ga kupili? Kako uopće ide ta procedura s nabavljanjem lijeka izvana, iz neke druge države, jel itko zna?

I molim vas moderatori da ne obrišete ovaj moj post iako je u jednu ruku oftopic, ali stvarno mi je hitno.

Moram pit geomycin 2 tjedna po 1 000 mg dnevno zbog drugog zdravstvenog stanja nevezanog za akne, tako su mi rekli već dva specijalista, ali mi niti jedan od njih dvojice nije rekao kako da dođem do njega. Samo su mi rekli da ću ga možda morat nabavljat iz vana, ali niti jedan nije spomenuo način na koji bi to mogla napravit.Čisto sumnjam da mogu ušetat u neku ljekarnu u nekoj drugoj državi i samo im hladno reć ej dajte mi 14 000 mg geomicina. A na našem tržitu nažalost ne postoji niti jedan takav lijek takvog sastava. Kod nas nema ni tetraciklina ni oksitetraciklina kao što je npr Geomycin, nego sam ima hiramicin i doksiciklin koji su doksiciklini, ali samo od 100 mg i u pakiranju ima samo 5 kapsula, što bi značilo da bi ja za 14 dana trebala 28 kutija jednog od ta dva ljeka što mi dr sigurno neće dat.

Puno vam hvala! Uistinu! Možete mi se javit i na PM da ne zabušavamo ovdje forum!

I moderatori, molim vas, nemojte se ljutit na mene i obrisat mi post ili mi dati neku kaznu jer stvarno ne znam gjde više da dođem do tih informacija.

Hvala!

pítā
21.12.2010., 22:43
Probaj kontaktrati ljekarnu na Dolcu koja uvozi lijekove, možda ti mogu pomoći s time.

Ryuujin
22.12.2010., 11:31
hmm,ne znam,obicno narucivanje ide preko nasih ljekarni ako nema tog kod nas kad ide prek recepta.
osim ako nemas neke druge veze il stogod.
morat ces zvat i pitat u ljekarnama mislim.
ne kuzim kak ti je mogo prepisat nes ceg vise nema a da nema zamjene sa istim djelovanjem.
mozda ti ovo pomogne

http://www.nihon.hr/prodajna-mjesta/prodajna-mjesta/prodajna-mjesta.html

http://goldpharma.com/search/oksitetraciklin/lang/SERBIAN/

ak nebu bilo reci doktoru da nema i da ti propise neki drugi antibiotik

putovanje
23.12.2010., 10:36
bok...imam 16 godina i vec 3 godine se borim sa aknama...pristici mi vise ne izlaze tolko puno naspram prije...ali me muci problem sa crvenilom,ovog tipa http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.poliderma.hr/var/poliderma/storage/images/usluge/oziljci/oziljci_akne/oziljci_i_crvenilo_koze_nakon_jako_upaljenih_akni/18813-1-cro-HR/oziljci_i_crvenilo_koze_nakon_jako_upaljenih_akni. jpg&imgrefurl=http://www.poliderma.hr/usluge/oziljci/oziljci_akne&usg=__g2BCIx5O-8vH8EIxoYIxWeBURrU=&h=1547&w=1605&sz=1305&hl=hr&start=0&zoom=1&tbnid=4J40CZR7L2duiM:&tbnh=147&tbnw=153&prev=/images%3Fq%3Dcrvenilo%2Bod%2Bakni%26hl%3Dhr%26biw% 3D1152%26bih%3D703%26gbv%3D2%26tbs%3Disch:1&itbs=1&iact=rc&dur=361&ei=PyUTTc_wAYKp8QPZgKGEBw&oei=PyUTTc_wAYKp8QPZgKGEBw&esq=1&page=1&ndsp=25&ved=1t:429,r:3,s:0&tx=43&ty=95 ...ako je imao neko slican problem i uspjesno ga rijesio neka me savjetuje,probao sam svakakve kreme i vodice ali ne pomazu...puno hvala unaprijed :))

rubi123
23.12.2010., 16:42
putovanje jesi li probao eitromicin?! najbolje bi bilo da odeš dermatologu

NoStress
23.12.2010., 18:03
putovanje jesi li probao eitromicin?! najbolje bi bilo da odeš dermatologu

Ne treba mu eritromicin jer je napisa da mu vise ne izlaze akne puno nego mu je crvenilo od proslih akni ostalo ako je kao na ovoj slici.O crvenilu imas sve na temi oziljci i fleke al skracena verzija bi bila vocne kiseline,c vitamin,fade out,puzeva sluz,mikrodermoabrazija ili laser:)

Ryuujin
23.12.2010., 20:02
bok...imam 16 godina i vec 3 godine se borim sa aknama...pristici mi vise ne izlaze tolko puno naspram prije...ali me muci problem sa crvenilom,ovog tipa http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.poliderma.hr/var/poliderma/storage/images/usluge/oziljci/oziljci_akne/oziljci_i_crvenilo_koze_nakon_jako_upaljenih_akni/18813-1-cro-HR/oziljci_i_crvenilo_koze_nakon_jako_upaljenih_akni. jpg&imgrefurl=http://www.poliderma.hr/usluge/oziljci/oziljci_akne&usg=__g2BCIx5O-8vH8EIxoYIxWeBURrU=&h=1547&w=1605&sz=1305&hl=hr&start=0&zoom=1&tbnid=4J40CZR7L2duiM:&tbnh=147&tbnw=153&prev=/images%3Fq%3Dcrvenilo%2Bod%2Bakni%26hl%3Dhr%26biw% 3D1152%26bih%3D703%26gbv%3D2%26tbs%3Disch:1&itbs=1&iact=rc&dur=361&ei=PyUTTc_wAYKp8QPZgKGEBw&oei=PyUTTc_wAYKp8QPZgKGEBw&esq=1&page=1&ndsp=25&ved=1t:429,r:3,s:0&tx=43&ty=95 ...ako je imao neko slican problem i uspjesno ga rijesio neka me savjetuje,probao sam svakakve kreme i vodice ali ne pomazu...puno hvala unaprijed :))

hej,mozes li navesti neke kreme koje si probao ako znas?
i za sto tocno nisu pomogle,akne ili samo crvenilo? ili oboje?
koza uglavnom zacijeli sama za nekoliko dana sto se toga tice al je problem ako se stalno dobivaju nove kao sto vjerojatno vec i sam znas...
moze slabije zacjeljivat iz vise razloga al uglavnom... posto si nam jos mlad ima nade za tebe :)

ja bih ti preporucio da procitas bar zadnjih 30-40str jer ima korisnih informacija koje je tesko sad u jednom postu sve opet objasnit.
mislim da bi ti islo u korist :D ionako se vecina stvari ponavlja iznova :)

pa probaj procitat i javi da li ti ista od toga ima smisla pa cemo probat razjasnit ak nebu.
i ja sam pisao o nekim stvarima s kojim se vecina ljudi ovdje ne slaze bas sa mnom al eto mozda ti budes :D

i na kraju,da..si isao mozda kod dermatologa? ako da sto je rekao? ako ne mozda da odes pa mozda naletis na nekog dobrog..
krema i mazala ima puno samo trebas nac neku koja ti pase,probat cemo ti nesto smislit :D

lost_writer
23.12.2010., 23:30
http://www.aveneusa.com/redness-prone-skin/
evo prika, ovu sam ti ja kolekciju ja korisitio nakon tretmana za akne i meni ti je to apsolutno pomoglo. Dakle cijela kolekcija ti je potrebna + treba ti tonik i pjenušavo sredstvo za čiščenje pH 0 a kako se koriste pročitaš i koristiš uporno svaki dan. Meni je pomoglo

tepsijaa
25.12.2010., 20:30
moze mi netko rec jel koristio clinique njegu za lice i dali valja ??

Helpaj<3
28.12.2010., 15:08
Ljudi! Evo javljam vam se s novim iskustvom :eek: Za pocetak Sretan Bozic i sve naj. A sad.Za vrijeme praznika uvjek se ulijenim :rofl: pa tako i ove godine i neda mi se čistit lice. Naravno pristici su mi se odmah pojavili:rolleyes: i mama mi je kupila ovako bez veze jedan Vichy-ev proizvod. Ljudi moj to je nesto savrseno. evo linka. Ocisti kozu do savrsenstva nakon 5 puta koristenja. Meni je pomoglo. Sretno i vama :D http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:kj0miagpxV_YwM:http://img693.imageshack.us/img693/1286/41nhscyxh7lss500.jpg&t=1:top:

pitseleh
28.12.2010., 15:31
ako netko zna, što je najbolje staviti na razbuktalu aknu, kad je upala još u jeku?
stavljam 1%tni klindamicin 1 dnevno, ali ne znam je li dovoljno. sporo prolazi. mam i betrion mast, pa 1 dnevno i tim mažem
počela sam koristiti i diacneal kremu, ali tek kad se upala primiri.
čini mi se i nezgodnim miješati sve te sastojke.. svrbi me dosta, no ne diram
:(

aelys
28.12.2010., 15:39
zašto ne diacneal? :misli: prijašnja loša iskustva ili...?
on je tu najjači od svega.
možeš svašta staviti, isprobaj (ne sve odjednom) pa vidi što ti najbolje djeluje:
on-the-spot gelovi za isušivanje (ima ih svaka linija njege za problematičnu kožu), cinkova pasta (ili dječje kreme s cinkom - to je blaža verzija), čajevac (ali samo kap, izravno na aknu), šećer u prahu, rakija/aceton (ali stvarno kapljica, samo na to mjesto), pasta za zube (kremasta, ne u gelastom obliku), limun, jabučni ocat, aloe vera gel...
ljudi se kunu u svašta, a koliko je djelotvorno...:ne zna:
ugl, svakome odgovara drugačije, ali nešto od ovoga bi ti trebalo pomoći.:)

pitseleh
28.12.2010., 15:49
zapravo nemam baš iskustva s njim (5 dana korištenja), prvenstveno ga kupih za crvene mrlje koje ostanu iza prištića.
znači, on bi također trebao pospješiti sazrijevanje akne u akutnoj fazi i izvlačenje upale?
probat ću navečer s njim, ujutro antibiotikom, valjda naškodit ne može
hvala :top:

aelys
28.12.2010., 15:53
meni bude preagresivan za post-upalno stanje, onda mi babylove s cinkom najbolje sanira crvenilo/ranicu. na mrljicu ga stavljam teko poslije, za par dana, kad se koža malo oporavi.
i, vjerojatno to znaš, ali štedljivo s diacnealom, bar u početku, zna malo spaliti kožu ako se nanese previše i na mjesta gdje ne treba. :E :)

*soul*mate*
28.12.2010., 23:21
nedavno (prije jedno 2-3mj) sam se ovdje javila sa iskustvom kako mi je lice prekrasno (dobro, ostale su mrlje i tu i tamo je znao koji prišt izaći, al to je ništa spram stanja u prošlosti) jer sam iz prehrane izbacila ugljikohidrate.
Nažalost, stanje se opet pogoršalo. na početku je to bilo samo malo... no kako su se praznici bližili (tako bude za svaki božić i novu godinu otkako znam za sebe) se lice opet pogoršalo... puno je fleka, prištića i krasti. i to ne samo na jednom dijelu kako inače zna biti, već i na čelu i na bradi.
Znači, da skratim priču... prije jedno 3+ tjedna sam opet počela jesti ugljikohidrate i piti mlijeko, ne znam što mi je bilo... valjda je bila prejaka želja za kakaom :bonk: .. enivej, sad za božić sam još dodala hrpu kole, kruha i kolača. Stanje je katastrofalno.
eto, sad bar da je s mojom kožom stvar stvarno do prehrane (i stresa zbog faxa, zbog kojeg sam i počela jesti opet junk).
poslje nove godine krećem s detoksikacijom - hrpa čaja, voća, masti i proteina.
Morat ću biti čvrsta... najteže mi je donositi odluke u svezi s prehranom... a sad opet sve ispočetka :(

Ryuujin
29.12.2010., 10:43
nedavno (prije jedno 2-3mj) sam se ovdje javila sa iskustvom kako mi je lice prekrasno (dobro, ostale su mrlje i tu i tamo je znao koji prišt izaći, al to je ništa spram stanja u prošlosti) jer sam iz prehrane izbacila ugljikohidrate.
Nažalost, stanje se opet pogoršalo. na početku je to bilo samo malo... no kako su se praznici bližili (tako bude za svaki božić i novu godinu otkako znam za sebe) se lice opet pogoršalo... puno je fleka, prištića i krasti. i to ne samo na jednom dijelu kako inače zna biti, već i na čelu i na bradi.
Znači, da skratim priču... prije jedno 3+ tjedna sam opet počela jesti ugljikohidrate i piti mlijeko, ne znam što mi je bilo... valjda je bila prejaka želja za kakaom :bonk: .. enivej, sad za božić sam još dodala hrpu kole, kruha i kolača. Stanje je katastrofalno.
eto, sad bar da je s mojom kožom stvar stvarno do prehrane (i stresa zbog faxa, zbog kojeg sam i počela jesti opet junk).
poslje nove godine krećem s detoksikacijom - hrpa čaja, voća, masti i proteina.
Morat ću biti čvrsta... najteže mi je donositi odluke u svezi s prehranom... a sad opet sve ispočetka :(

nemoj da te to obeshrabri,i ja sam evo mjesec dana pokusavao zderati neke pahuljice i ona neka rizina i zobena mlijeka da vidim mogu li to jesti i nisam se dobro proveo :D
jednom rijecju uzas :D

al evo ima 10 dana da sam se vratio na staro i polako sve nestaje.
komplicirano je to sve al nemoj odustati,savladat ces kad tad.
nije ispocetka,naucila si nesto korisno i ovaj put,pogotovo o sebi samoj i sad znas da ti se ta opcija nije svidjela zar ne? :)
i ides dalje :)

mene pomisao na tu cugu,kolace itd vise ne vuce jer ne vidim nista korisno u tome za ikoga. da,neke stvari jako lijepo mirisu il imaju dobar okus al to je najstariji trik u povijesti,zato ih i rade takve,mirise i okuse pamtimo i mogu izazvat jaku ovisnost al cim se sjetim il procitam kakav je sastav tog kolaca,cole itd i da nema nista korisno unutra i kakav je osjecaj nakon sto se nazderes toga zlo mi dode i nema sanse da to pojedem. mozda ti to pomogne.

mozes li mi rec koji ugljikohidrati konkretno?

*soul*mate*
29.12.2010., 15:42
.

mozes li mi rec koji ugljikohidrati konkretno?

ma, mene ti ni sastav ne može odbiti od tog :zubo: kad mi je ta hrana tak fina... eto, jedino me od nje uspije odbiti to što znam kakvo će mi lice biti kad ju pojedem...

E sad, od ugljikohidrata što sam jela/pila, a da mi je štetilo:
mlijeko tj. kakao
bijela kava (koju sam obavezno šećerila)
Kola
müsli (i to još oni sa čokoladom :rofl:)
kekse (krašuljici :cerek:)
Krumpir
Pizza, sendviči - tj. bilo što s kruhom, pa čak i dvopek...
Ni jabuke i banane mi baš ne odgovaraju.

tijekom dobre faze sam jela stalno piletinu, ribu, morske plodove, rižu i puno povrća (sirovog pretežito), pila čaj i tu i tamo s vremena na vrijeme bih si dopustila sojino mlijeko i bijelu kavu, čokoladu bih jela, al možda tek jedan milkyway minute u tjedan dana.

Ryuujin
29.12.2010., 16:14
ma, mene ti ni sastav ne može odbiti od tog :zubo: kad mi je ta hrana tak fina... eto, jedino me od nje uspije odbiti to što znam kakvo će mi lice biti kad ju pojedem...

E sad, od ugljikohidrata što sam jela/pila, a da mi je štetilo:
mlijeko tj. kakao
bijela kava (koju sam obavezno šećerila)
Kola
müsli (i to još oni sa čokoladom :rofl:)
kekse (krašuljici :cerek:)
Krumpir
Pizza, sendviči - tj. bilo što s kruhom, pa čak i dvopek...
Ni jabuke i banane mi baš ne odgovaraju.

tijekom dobre faze sam jela stalno piletinu, ribu, morske plodove, rižu i puno povrća (sirovog pretežito), pila čaj i tu i tamo s vremena na vrijeme bih si dopustila sojino mlijeko i bijelu kavu, čokoladu bih jela, al možda tek jedan milkyway minute u tjedan dana.

aha :D a to su ionako uglavnom preradevine i umjetni seceri i zasladivaci pa me ne cudi :zubo:
jedino me krumpir malo cudi al ajd i ja se bas planiram sad koji dan malo testirat da ga prestanem jest neko vrijeme.
al reci jel obicno kuhan krumpir il nekak drugacije? jel soljen?

ako hoces mos probat s vocem samo na prazan zeludac,a ako to ne bude dovoljno onda mos stavit u mikser s nekim povrcem pa ti secer u krvi nece tolko porasti i lakse se probavi. ako ga ne budes jela cesto i ne puno kad ga jedes mislim da bi ti tak bilo dobro,al dobro treba prvo probat.
hvala za info :D :top:

*soul*mate*
29.12.2010., 18:08
al reci jel obicno kuhan krumpir il nekak drugacije? jel soljen?

kako kad, nekad kuhan, nekad pečen, soljen većinom.

Ryuujin
29.12.2010., 18:47
kako kad, nekad kuhan, nekad pečen, soljen većinom.

ma pitam za sol jer je to poprilicno zeznuto,ova kuhinjska je uglavnom cisto sranje tj. otrov a za ove neke koje govore da su ok,izvadene od simo tamo bla bla nemres nikad znat kog si vraga pojeo na kraju dok ne odes testirat il probat :D
no,dobro.. :p

TheEmpress
31.12.2010., 00:42
Ja imam malo drugačije pitanje...

Naime, dobila sam od doktorice opće prakse uputnicu za dermatologa jer imam u zadnje vrijeme neke akne i prištiće po bradi na potezu prema uhu i po vratu. Pošto nisam prije nikad bila kod dermatologa, zanima me kaj mogu očekivat otprilike da će mi reć i preporučit, jer ak mi veli da odem u ljekarnu i kupim nekaj od Vichyja ili Eucerina ili nečega, em to mogu saznat tu na forumu kaj valja, a kaj ne, em trenutno nemam para za takve stvari. Pa me zanimaju vaša iskustva, jeste dobili kakvu kremu/tonik ili nekaj na recept pa su mućkali u ljekarni ili?

*NomenEstOmen*
31.12.2010., 07:58

Naime, dobila sam od doktorice opće prakse uputnicu za dermatologa jer imam u zadnje vrijeme neke akne i prištiće po bradi na potezu prema uhu i po vratu. Pošto nisam prije nikad bila kod dermatologa, zanima me kaj mogu očekivat otprilike da će mi reć i preporučit, jer ak mi veli da odem u ljekarnu i kupim nekaj od Vichyja ili Eucerina ili nečega, em to mogu saznat tu na forumu kaj valja, a kaj ne, em trenutno nemam para za takve stvari. Pa me zanimaju vaša iskustva, jeste dobili kakvu kremu/tonik ili nekaj na recept pa su mućkali u ljekarni ili?

ja sam bila kod dermatologice jedanput i nikad više....call me stupid, ali došla sam tam, pogledala mi je lice...rekla kak imam zapravo jako lijepu kožu, a za iste nepravilnosti koje si ti navela mi je rekla da je zbog promjene životnog stila (odlazak u zagreb na studij, stres bla bla) dala mi je testere avene diacneal i bioderma sebium akn i eritromicin losion, ako se dobro sjećam....testeri su mi trajali ravno 4 dana, u kojih ja promjenu nisam mogla teoretski vidjeti....malo razočarana njenom ravnodušnošću i trudom na pregledu plaćenom 220kn više joj se nisam javljala

vjerojatno je to stvar politike svakog dermatologa posebno, dal surađuju s kojom kozmetičkom firmom, kao što npr. moja ima plodnu suradnju s avenom...
na kraju sam si sama (godinu dana poslije) kupila avene cleanance i cleanance k i sad čekam pomak na svojoj jako lijepoj koži :rofl:

a za dermatologa koji nije privatni mi uopće nije palo tražiti uputnicu od dr opće prakse jer imam predrasudu prema njima, zapravo, mislim da se oni ne bave prištićima i nekim "normalnim" aknama nego nekim ozbiljnim kožnim bolestima....vjerojatno sam u krivu i mogla sam time uštedjeti 220kn :ne zna:

Jelena1985
31.12.2010., 08:06
ja se spremam dermatologu iza Nove godine :mirko:
kao i ti, razocarana sam u privatne, pa cu ovaj put na uputnicu :top: inace, sve sam sobro cula za dermatologe u drzavnim klinikama (bar ovdje kod mene). stoga, imam nade :zubo:

Helpaj<3
31.12.2010., 10:40
ako netko zna, što je najbolje staviti na razbuktalu aknu, kad je upala još u jeku?
stavljam 1%tni klindamicin 1 dnevno, ali ne znam je li dovoljno. sporo prolazi. mam i betrion mast, pa 1 dnevno i tim mažem
počela sam koristiti i diacneal kremu, ali tek kad se upala primiri.
čini mi se i nezgodnim miješati sve te sastojke.. svrbi me dosta, no ne diram
:(

SEBAMED STICK stvarno je super :top:

TheEmpress
31.12.2010., 11:39
ja se spremam dermatologu iza Nove godine :mirko:
kao i ti, razocarana sam u privatne, pa cu ovaj put na uputnicu :top: inace, sve sam sobro cula za dermatologe u drzavnim klinikama (bar ovdje kod mene). stoga, imam nade :zubo:
Ja sam čula dobre stvari za ovu dermatologicu tu u DZ Samobor, pa ono, bumo vidli kaj će reć i preporučit. Hvala svejedno. :)

Hedonistkinja
31.12.2010., 12:35

A gle, ja kad sam bila u bolnici kod dermatologice dala mi je eucerin bez da mi je pogledala uopće kožu, a ona je kao bila super za takve stvari (po preporuci sam kod nje išla), zatim je bio još neki dermatolog također u bolnici i također ljudi puni preporuka a taj je na kraju svima davao roaccutane, trebao im stvarno ili ne.

Na kraju sam otišla privatno i tek tada mi je netko ozbiljno pregledao kožu, dao dijagnozu i pravilni tretman (avene krema za čišćenje i hidratantna krema uz sona kremu jer mi je lice jako jako suho, eritromicin i čišćenje lica kod nje, a ne u kozmetičkom salonu, mogu reći da zasad vidim neke blage pomake, doduše na čišćenje lica mogu otići tek nakon skijanja kao i početi koristiti sona kremu zbog sunca).

Ali to je samo moje iskustvo u Osijeku, kontam da nije svugdje tako, ali ako ne budeš zadovoljna odi svakako privatno.

kishaa
02.01.2011., 12:35
Evo da ja napišem svoje iskustvo..Prije nekih mjesec i po dana dermatologica mi je preporučila Aknicare gel i kremu, u kombinaciji s Sona kremom navečer + Klindamicin losionom po danu (istina dala mi je još Skinoren i SRS losion, ali SRS nisam koristila jer bi me koža užasno pekla i bila crvena tokom cijelog dana)..U početku mi je koža dosta loše reagirala, sva se počela perutati, ali sad mogu reći da u zadnjih par godina nije bila u boljem stanju..Istina ostalo mi je malo ožiljaka od prištića i nešto flekica, ali to je sve isušeno i uskoro će biti prošlost :cerek::cerek: Tako da sve najbolje o ovoj kombinaciji :D I dermatologici u Martićevoj 63a :)!

coco-chanel
02.01.2011., 15:16
jel zna netko privatnog dermatologa u zagrebu koji je nekom dao roacutane?
jer gdje god dođem bacam novce bezveze, pila sam klindamicin, koristila 500 krema, minocyclin itd ali ne pomaže mi to..

rubi123
02.01.2011., 16:44
ja koristim eritromicin losion ujutro, a Sonu navečer i jaaaako sam zadovoljna ;)

Icch
03.01.2011., 14:50
Kao mnogi ovdje i ja sam se na kraju sama izlječila. Nije savršeno, al je bolje nego u zadnjih par godina. Kupila sam si preparate za osjetljivu kožu, više se mazala sa kremom i svaki dan koristim propolis, nakapam 10 kapi na žlicu šećera.

jedna.cura
05.01.2011., 10:59
jel zna netko privatnog dermatologa u zagrebu koji je nekom dao roacutane?
jer gdje god dođem bacam novce bezveze, pila sam klindamicin, koristila 500 krema, minocyclin itd ali ne pomaže mi to..

ja sam kod dr.Jadranke Sokol na Roaccutanu, do nedavno je radila u Domu zdravlja a počela je privatno, evo ti stranica iako je u izradi ali imaš adresu i broj pa valjda će ti biti od pomoći
http://www.poliklinikasokol.hr/
pozz

ali ona naravno napiše u povijest bolesti da ideš na tu terapiju nakon što napraviš krvne pretrage i ako su ok, ideš sa tom povijesti bolesti kod svojeg doktora opće prakse i onda ti ih on propiše.

BlackCandy
05.01.2011., 11:24
meni se lice jako smirilo od kada pijem suban cajeve
mjesavina kamilice, kadulje, bazge, nevena, stolisnika i vrkute

u zadnje vrijeme (nekih 6mj) mi je koza lica i tijela divljala, a ja nisam znala zbog cega, ugl... cijelo tijelo mi je bilo pod upalama, pocevsi od bakterija u urinu, e coli, upale rodnice i slicno
bila sam na antibioticima 4 mj, nista od toga, sve me je jos vise unistavalo :o

prije mj dana sam pocela piti caj od gore navedenih mjesavina i lice je sve cisce i cisce :cerek: pijem 1 b.aktiv dnevno i litru tog caja

bambinaaaa
06.01.2011., 12:14
Ima netko neki savjet za sitne crvene po leđima i rukama? Neki sapun,nešto? Živcira me gamad:tuzni:

rubi123
06.01.2011., 19:29
meni je eitromicin spasio leđa, da probaš s njim?

v1rg1n1a
06.01.2011., 19:44
@BlackCandy - cajevi su :cerek: sve vise ih pijem, spasila me neka mjesavina s dolca kod upale mjehura, a procitala sam da je zeleni caj uz sve svoje blagodati dobar i za probleme s aknama, dvaput dnevno bi ga se trebalo piti pa i umivati u njemu :ne zna:

inace, konacno sam dobila Sonu, kremu, mazem je vec par dana navecer, lice mi je crveno, isuseno, guli se na mjestima :eek: danju koristim LRP hidratantnu bas za ovakve slucajeve, ali lice mi je presuseno :( tamo gdje je deblja koza, ledja npr. cini se da pomaze :cheer:
kako je ostalima bilo sa Sonom? koliko guljenje i crvenjenje traje? koliko vam traje tubica?

rubi123
06.01.2011., 21:45
hm, to i mene zanima koliko traje tubica, ja ju imam oko mj dana, mislim da traje dosta dugo :) ja imam Sona gel, on još više isušuje u odnosu na kremu, ali ja nisam primjetila nikakvo cvenilo, malo isušuje kožu, ali sve je to ok, moja je koža dosta masna pa mi to i treba, možda previše kreme nanosiš? ne znam, prepisao ti ju je dermatolog? ako nije ne moj ju koristiti

ursula1000
07.01.2011., 07:45
jel netko probao ovu Elicina kremu sa puževom slinom?
jel se isplati ili ne?

ovo i mene zanima..Baš sam neki dan bila u ljekarni pa sam ju vidjela, al kremica je veličine, ne znam Nivea visage i mislim da je 300 kn :rolleyes:

Čitam recenzije po netu :ne zna:
http://www.acne.org/elicina-reviews/199/page1.html

@Black Candy, ova mješavina suban čaja - znaš možda kak se zove? Jesi ih to pojedinačno miješala ili ima baš za kupiti već gotov mišung ovog bilja? :)

BlackCandy
07.01.2011., 10:32
@BlackCandy - cajevi su :cerek: sve vise ih pijem, spasila me neka mjesavina s dolca kod upale mjehura, a procitala sam da je zeleni caj uz sve svoje blagodati dobar i za probleme s aknama, dvaput dnevno bi ga se trebalo piti pa i umivati u njemu :ne zna:
QUOTE]

[QUOTE=ursula1000;30942384]@Black Candy, ova mješavina suban čaja - znaš možda kak se zove? Jesi ih to pojedinačno miješala ili ima baš za kupiti već gotov mišung ovog bilja? :)

v1rg1n1a da, cajevi su stvarno lijek :cerek: ja vec jako dugo pijem zeleni caj (godinama) i stvarno pomaze za lice, ali kako su mene napale sve zive upale u tijelu, nije bas puno pomagao... ali ovi cajevi su stvarno :cerek:

ursula zove se "evin caj" + jos sam neven, sve sam to izmjesala i pijem litru dnevno

ursula1000
07.01.2011., 13:32
ursula zove se "evin caj" + jos sam neven, sve sam to izmjesala i pijem litru dnevno

hvala ti :mig: Sutra ću u nabavku

BlackCandy
07.01.2011., 14:06
hvala ti :mig: Sutra ću u nabavku

nnc ;)
ja sam svoje kupila u encianu

v1rg1n1a
07.01.2011., 14:10
hm, to i mene zanima koliko traje tubica, ja ju imam oko mj dana, mislim da traje dosta dugo :) ja imam Sona gel, on još više isušuje u odnosu na kremu, ali ja nisam primjetila nikakvo cvenilo, malo isušuje kožu, ali sve je to ok, moja je koža dosta masna pa mi to i treba, možda previše kreme nanosiš? ne znam, prepisao ti ju je dermatolog? ako nije ne moj ju koristiti

na recept sam je dobila, iako sam nesto morala doplatiti :rolleyes: mozda sam je u zurbi previse stavila za prvi put, ali koristim je i za tijelo, pa imam osjecaj da ce mi nestati za tjedan dana :(
razmisljam ubaciti jos Cosmelovo mlijeko u tretman, AHA kiseline.. netko probao?

v1rg1n1a
07.01.2011., 14:13
Ja sam čula dobre stvari za ovu dermatologicu tu u DZ Samobor, pa ono, bumo vidli kaj će reć i preporučit. Hvala svejedno. :)

dermatologica je :cerek: ali ako ti koza nije u katastrofalnom stanju, velika je vjerojatnost da ces dobiti preporuku za neku preparativnu kozmetiku tipa Uriage ili Bioderma, osim ako sama ne budes trazila nesto konkretno, npr. klindamicin ili sonu.. :mig:

Ivan Mihaljević
07.01.2011., 15:48
Evo i mene,pa da podijelim nešto s vama;

Ja sam rano počeo dobivati akne,sad ću 18 god. i s vremenom se to smanjivalo(nemam ja ono,puno lice prišteva,ali nekad zna izaći) tako da sam sve zadovoljniji,nekad imam par,ali nije to ništa kako je prije bilo..
:)
Moram priznati da puno utječe prehrana,recimo ja ako pojedem nešto slatko:mad:,vjerojatno će izaći,ali ako pazim na prehranu,moguće je da dosta dugo uopće ne izlaze recimo.

Sva sreća pa mi ne ostaju neki ožiljci baš,tako da se mrljice,ako ih i ima,vide slabo ili se uopće ne vide.

Mogući faktor može biti i recimo stres,barem kod mene..:rofl:

Ako netko nema neki teški oblik akni,mogu mu i nešto preporućiti:gotovo godinu dana koristim Young Derm losion i kremu za lice,ujutro i navečer se čisti lice,potom namaže krema,s kojom možete i van jer ona ustvari možda može i kod nekoga ublažiti crvenilo,a oboje reguliraju lučenje hormona i nisu nimalo agresivni(dostupni su u gotovo svakoj ljekarni,i jedno i drugo po cijeni od oko 15!!! kn,dakle,izuzetno jeftino)..

:top::s

BabaluST
08.01.2011., 21:17
ovo i mene zanima..Baš sam neki dan bila u ljekarni pa sam ju vidjela, al kremica je veličine, ne znam Nivea visage i mislim da je 300 kn :rolleyes:

Čitam recenzije po netu :ne zna:
http://www.acne.org/elicina-reviews/199/page1.html

kupio ja već....extra stvar:top:

louiana
08.01.2011., 22:12
kupio ja već....extra stvar:top:

pa kolko dana koristiš? i u kojem smislu vidiš promjene? smanjeno crvenilo, mrlje se povlače nakon par sati?:D

namjeravala samo je kupiti, ali se bojim da neću biti zadovoljna i onda uzalud bačenih 300kn:rolleyes:

BabaluST
08.01.2011., 23:37
pa kolko dana koristiš? i u kojem smislu vidiš promjene? smanjeno crvenilo, mrlje se povlače nakon par sati?:D

namjeravala samo je kupiti, ali se bojim da neću biti zadovoljna i onda uzalud bačenih 300kn:rolleyes:

već dva i pol tjedna. Samo ja nisam kupio Elicinu neko SkinON od Cristian Lay-a, oko 200kn košta.

Mrlje i fleke su se smanjile 50% u ovo malo vremena što je koristim, akne ne izbijaju ni približno ko prije a lice nije crveno niti nadraženo, također je na dodir glatko i ravno :)
preporučam koristit u jako maloj količini, inače ako staviš više lice dosta sjaji i osjećaj pod prstima je mastan:D

al krema odlična, nema nuspojava i nadajmo se da će uklonit sve s lica u dogledno vrijeme

tepsijaa
10.01.2011., 18:38
već dva i pol tjedna. Samo ja nisam kupio Elicinu neko SkinON od Cristian Lay-a, oko 200kn košta.

Mrlje i fleke su se smanjile 50% u ovo malo vremena što je koristim, akne ne izbijaju ni približno ko prije a lice nije crveno niti nadraženo, također je na dodir glatko i ravno :)
preporučam koristit u jako maloj količini, inače ako staviš više lice dosta sjaji i osjećaj pod prstima je mastan:D

al krema odlična, nema nuspojava i nadajmo se da će uklonit sve s lica u dogledno vrijeme

taj skinon dali ima u apotekama za kupit, koliko ima u tubici kreme otprilike jel ima za mjesec dana,

BabaluST
10.01.2011., 19:53
taj skinon dali ima u apotekama za kupit, koliko ima u tubici kreme otprilike jel ima za mjesec dana,

nema, to mi je nevjesta nabavila preko neke prijateljice, vidio sam da se prodaje i na njuškalo.hr

a nije tubica nego teglica, ima za par mjeseci sigurno, toga treba jako malo:top:

tepsijaa
10.01.2011., 22:17
znaci nista ovako apoteke i tako nego na crno :))

BabaluST
10.01.2011., 23:55

a eto, nije ni to neki problem, nazoves i kazes da ti posalju

ursula1000
11.01.2011., 09:15

nije ti baš onako na crno neg se ta christian lay kozmetika (tko god da to je, who the f** is lay :D) koliko sam ja shvatila prodaje možda ko avon, oriflame. Prišle su mi jednom davno 2 žene pa mi pokušale prodat :ne zna: Evo, ima i sajt, katalog http://www.cristianlay.com/hr/

@Babalu, hvala na izvješću o kremici, super ak ti pomaže :top:

BabaluST
12.01.2011., 22:44
odlična je kremica stvarno, preporuka svima:top:

ursula1000
13.01.2011., 11:25
hmm, u katalogu na netu sam mogla naći jedino ovo. Ak je to ta kremica (http://img706.imageshack.us/img706/8848/screenshot019tn.jpg) u tegli desno, piše da je hidratantna krema s ultra zaštitom - antioksidans za normalnu i suhu kožu. S tim da imam ekstra masnu i naravno, nosim puder pod obavezno pa mislim da mi ne bi odgovaralo. Ova kao briše mrlje. Znači da je možda za osobe koje imaju samo mrlje, a ne sve i svašta?

I nigdje se ne spominje puževa sluz :misli: Osim ako to nije ta krema ili sam ja nešto propustila

ursula1000
13.01.2011., 13:32
Di ih kod nas uopće ima za kupit i dal znaš kak se cijene kreću? Iskreno, nisam nikad čula za ovaj brand, a njihov web mi ne izgleda baš najuvjerljivije :ne zna:

edit: aha. Dotična Pahuljica je vjerojatno "promotorica", zato je nestao post :kava:

bambinaaaa
14.01.2011., 17:19
Čitah negdje da akne na leđima i ostalim dijelovima tijela treba namazati klindamicinom i poslije premazati cinkovom kremom,kao navodno pomaže...:ne zna: što mislite o tome? :)

Ryuujin
16.01.2011., 16:50
Čitah negdje da akne na leđima i ostalim dijelovima tijela treba namazati klindamicinom i poslije premazati cinkovom kremom,kao navodno pomaže...:ne zna: što mislite o tome? :)

hmm..pa ne znam sve ovisi.. i ovisi kakve akne..jesu upale ili?
da nije mozda neka alergija ili bakterija?..
morala bi probat da vidis nema druge a dotle probaj saznati zasto si ih dobila :)

hoty
16.01.2011., 16:55

meni je eritromicinov losion spasio leđa, svakako preporučam:top:

f0pis
17.01.2011., 09:39
Bez smijanja molim!
znaci ovak ovo me zanima vec jedno vrijeme ali se nisam usudio pitat pa:
znaci svaki put nakon mastr******* nakon nekog vremena(48 sati)
mi na licu pocinju izlazit akne i tak jedno vrijeme to neradim 1-2 tj i lice mi se ocisti pa recimo vecinom i onda opet to napravim i imam osjecaj da mi lice pocrveni jace mal i nece popustit a o tome kako akne izlaze nakon dan dva da nepricam jel mi moze netko rec jel ovo samo ja sam sebi umisljam ili mozda ovo stvarno moguce:brukica::brukica::brukica::brukica: :brukica::brukica::brukica::brukica: :brukica:

hoty
17.01.2011., 11:44
f0pis, ne vjerujem da je od "toga", savjetujem da da prvo odeš kod dermatologa:D

Black Molly
17.01.2011., 12:11
Bez smijanja molim!

Mislim da je moguće, zbog hormona. Npr. ako ideš u teretanu, imaš više testosterona, a ako se baviš ovakvim aktivnostima isto ti se mijenja razina hormona. Mislim, logično je, kaj ne? :D

A sad moj problem :D. Izbilo mi je nešto na čelu po čemu sam kopala i sad je rana, nije više ni akna ni prištić, već rana!! Kako da to zaraste do petka? Imam nešto jako važno i trebala bih izgledati divno i krasno. Da mažem bivacynom, geokortonom, nevenovom masti ...? Pliz, ako netko ima iskustva :moli:

hoty
17.01.2011., 12:21
A sad moj problem :D. Izbilo mi je nešto na čelu po čemu sam kopala i sad je rana, nije više ni akna ni prištić, već rana!! Kako da to zaraste do petka? Imam nešto jako važno i trebala bih izgledati divno i krasno. Da mažem bivacynom, geokortonom, nevenovom masti ...? Pliz, ako netko ima iskustva :moli:

da probaš s ovimhttp://img651.imageshack.us/img651/8827/esialoegelwthviteandttr.jpg (http://img651.imageshack.us/i/esialoegelwthviteandttr.jpg/), odičan je za umirivanje nakon kozmetičkih zahvata, kopanja lica, izlaganja suncu, depilacije, uboda inskata, ma za sve je:D

aelys
17.01.2011., 12:24
@Black Molly:rana as in nemaš više kože gore i ide ti ona prozirna tekućina ili..?
hm, ne znam koliko ti se brzo koža inače oporavlja, ali bit ćeš lijepa i krasna bez obzira na tu ranicu, sigurna sam.:mig:

no, da prijeđem na stvar - ako je takva rana u pitanju, cilj je stvoriti krasticu koju možeš prekriti puderom/korektorom. ako je manjeg promjera, savjetujem šećer u prahu. dakle nanijeti, pričekati da se tekućina podigne, lagano je pokupiti vaticom i nanijeti opet još jedan sloj te laaagano pritisnuti na prethodni. i tako dok ne uvjeriš kožu da više nije otvorena na tom mjestu i da ne mora ispirati. ako je ranica većeg promjera, uzmi baby puder ili neki obični u prahu i izvedi isti postupak. kod čišćenja lica budi oprezna da ne uništiš krasticu, najbolje je da lice očistiš mlijekom, npr, pazeći da ideš oko te ranice, a ne preko nje. piling ne dolazi u obzir. nakon što krasta postane koliko-toliko fiksna, možeš pažljivo prijeći na tretman kremama: dječja s cinkom, sudocrem ili nevenova su odličan izbor.:top:

Black Molly
17.01.2011., 12:50
da probaš s ovim

Imam to doma, hvala!!

nakon što krasta postane koliko-toliko fiksna, možeš pažljivo prijeći na tretman kremama: dječja s cinkom, sudocrem ili nevenova su odličan izbor.:top:

Hvala na detaljnom uputstvu :mig:
Sad je to krastica, no kad je prekrijem korektorom ili puderom, vidi se. Stvarno izgleda grozno (ne preuveličavam). Sudocrem i ona mala zelena babylove mi nisu puno pomogle, mazala sam bivacynom dok nije bila krastica i nije baš pmoglo, bilo je još gore :ne zna:
Tko zna kaj sam ja to napravila od običnog prištića :rolleyes:
To je tako već 3 dana, nije mi bilo tak bitno, no sad mi se čini da će trebati dosta da zaraste, a radi se o obavezi gdje ne mogu imati 3 tone pudera usred dana ... a stvarno bih trebala izgledati ono - naspavano i sve to :D

aelys
17.01.2011., 13:29
ma, nnč.:)
ako je već krastica, onda samo dobro hrani i hidratiziraj da potakneš regeneraciju. ako ti bude onako ljuskavo, perutavo izgledalo s korektorom, stavi prije njega mrvicu (stvarno mrvicuuuu) nevenove masti ili melema da omekšaš područje pa će korektor bolje sjesti. i vjeruj mi, ljude ne zanima tvoj ten, već ono što radiš. sretno! :mig:

Black Molly
18.01.2011., 20:06
Evo, primjenila sam ove savjete. Esi ale vera gel i ovo s nevenovom masti ispod korektora, puno hidratantne kreme preko noći i kad sam doma bez šminke i danas je puno bolje :top:
Hvala vam cure!!!

hoty
18.01.2011., 21:18
Black Molly, super što ti se lice sredilo!:D

Anson
20.01.2011., 08:19
inace, konacno sam dobila Sonu, kremu, mazem je vec par dana navecer, lice mi je crveno, isuseno, guli se na mjestima :eek: danju koristim LRP hidratantnu bas za ovakve slucajeve, ali lice mi je presuseno :( tamo gdje je deblja koza, ledja npr. cini se da pomaze :cheer:
kako je ostalima bilo sa Sonom? koliko guljenje i crvenjenje traje? koliko vam traje tubica?

ja sam koristila sonu 2 tjedna u kombinaciji sa aknicare gelom za umivanje, i žao mi je što sam je uopće počela koristit jer mi je uništila kožu..preagresivna je ta sona, bar za moju kožu..

uložila sam u dermalogica proizvode, koristim ih već mjesec i pol i lice mi je iz dana u dan sve bolje i bolje :cerek:
rezultati su mi se vidjeli već nakon 10-ak dana..ja nisam imala one upaljene akne nego hrpu sitnih prištića, od kojih su se neki pretvarali u one veće gadosti + moje prčkanje po licu rezultiralo je katastrofom..

sad ništa sama ne diram nego idem svaka 2 tjedna na medicinsko čišćenje koje isto svima preporučam..bila sam 4x do sad a lice mi je na korak da opet postane kao bebina guza :cheer:

eto, moja iskustva..:)

I love cookies
20.01.2011., 11:54
Bok! :)

I ja imam problema s aknama. :( Koristim skinoren kremu, garnier 3u1 piling i hidratantnu kremu za lice koja mi baš i ne odgovara. Ne djeluju mi dobro na lice balea, većina garnier proizvoda..
Odlučila sam si uzet jednu hidratantnu kremu za lice i nekakav piling za aknastu kožu (jer mi ovaj garnier nije dobar).
Volim pilinge sa puno zrnca. Mislila sam si uzet avene cleanance emulziju, a nemam pojma koji ću piling uzet :)
pa ako imate koji prijedlog... :)

Freakette
20.01.2011., 17:52
Curke, da vas pitam, jel idete vi na čišćenja lica i gdje? Ja sam prije išla u Vingoradsku na dermatologiju da me počiste, al s obzirom na faks i obaveze to mi nije baš najpraktičnije pa me zanima ako mi ima netko za preporučit neki salon di bi mi mogli lijepo očistiti lice, a da mi ne stavljaju nekakve mirišljave pizdarijice i sve to jer imam dosta osjetljivu i problematičnu kožu (u zadnjih par dana je podivljala, ispitni rokovi su učinili svoje), nego samo da me počiste da se smanji stvaranje te gamadi? Tenks :D

LINA68
21.01.2011., 15:01
Ja ću tu copy paste svoj post sa jedne druge teme:D
Evo da se i ja pridružim curama koje isto imaju problema sa licem nakon prestanka uzimanja pilula..Moj problem je šta sam sve poremetila sa hormonima zbog pilula, i ukupno ih sada pijem pa skoro 8 god..I to sa tim pauzama za koje mislim da su djelomično krive za probleme koje sad imam sa licem.Što mi je najviše žao, prije nego sam počela uzimati Diane nisam imala uopće prištiće, akne..Ma ništa.Ali kad sam prvu pauzu išla radit lice od onda zeza,pa opet počinjem uzimat pilule i tako u krug!

E sad, nikad nije bilo TOLIKO loše ko sad, akne mi samo
po bradi izlaze, ali one cistične koje ne mrdaju po par tjedana i koje ostavljaju prilične ožiljke i nemam pojma šta da radim ,ali samo znam da se želim maknut zauvijek sa pilula i ovo počet drugačije rješavati.Samo neznam kako..
Ima li uopće smisla akne za koje pouzdano znam da su hormonalne prirode pokušati liječiti antibiotikom?

aelys
21.01.2011., 18:24
@LINA68: pa, po nekoj logici, ako nisi imala akne prije pilula, onda će se povući kad se hormoni ustale i organizam povrati svoju ravnotežu. osam godina je jakoooo dugo i jajnici su ti se ulijenili. samo, može se dogoditi da taj proces potraje godinu, dvije.
jesi li bila kod dermatologa?
anitibiotici ubijaju bakterije u upalama, ali ne utječu na lučenje sebuma. u većini se slučajeva nepravilnosti vrate nakon prestanka terapije.
konzultiraj se s dermatologom svakako. mislim da sad možeš samo lokalno djelovati na akne, a što se hormona tiče, čitala sam o korištenju lanenih sjemenki, pa možeš i to proguglati. :)

LINA68
21.01.2011., 19:09
Aelys...Hvala ti, baš ću vidjeti to sa sjemenkama,zvuči zanimljivo!
Pa po logici, da, trebalo bi bit normalno, al stvar je u tome što su pilule poremetile sve što je prije bilo normalno sa hormonima kod mene.Čitam, nekoj curi su se kroz 11 mj izbalansirali hormoni, nekima i manje..
Bila sam kod dermatologa i ona mi je dala Sonu, al od nje se poupalio svaki miteser.Doduše, koristim ju oko 2 tj (Na portalu od jedne poliklinike sam pročitala da se prije upotrebe retinoida treba otići na čišćenje lica) , pretpostavljam da je to zbog tog i preporučljivo.Možda je sad kasno za čišćenje kad su se već razvile upale, što mislite?

hoty
21.01.2011., 19:16
LINA68, ja koristim Sonu, skoro mjesec dana, isto mi ju je dermatolog prepisao, i sličajno sam tjedan dana prije bila na čišćenju lica (za zimu, budući da idem početkom svakog godišnjeg doba), stvarno nisam znala da se prije upotrebe mora ići na čišćenje, i ja sam jako zadovoljna Sonom, skoro da i nemam više gamadi, planiram ju koristiti još mjesec dana, i mislim da će biti sve sasvim ok, meni se ništa nije upalilo, možda da se još obratiš dermatologu da ti pojasni neke stvari za Sonu, ja sam stvarno prezadovoljna ;)

aelys
21.01.2011., 19:21
Ovisi kako ti lice inače reagira na mehaničke postupke. Ako ti je koža inače bila normalna, sad ju sigurno šokira sve što se događa pa se brani kako zna i umije.:p
A ove se sjemenke, ako sam dobro pohvatala, koriste kod poremećaja tipa PCOS i slično, gdje reguliraju rad jajnika i hormoni se lijepo usustave. Na žalost, ne znam o tome dovoljno, ali jednostavno je, jeftino, a čak i ako ne djeluje na hormone, poboljšava probavu.:top:

BabaluST
23.01.2011., 23:28
ja mislim da je hrana veliki uzročnik naših problema, znam po sebi, kad god pojedem nešto što mi ne paše odmah dobijem koju aknu s bijelim vrhom.
A ne paše mi čokolada,mlijeko,kava,cappucino,grickalice,alkohol ,pivo posebice...a to su sve stvari koje malo koga mogu ostavit ravnodušnim kad ih ugleda na polici, al ja kad to ne konzumiram budem čist, čim uzmem kesicu čipsa idućih tjedan dana vodim borbu s njima:flop:

v1rg1n1a
24.01.2011., 00:12
za Sonu i srodne joj retinoide je karakteristicno da prvo napravi sranje :D (kao i Blemish Guard, sjecate se :mig:), tako da nemojte odmah odustajati :mljacko:
ja ju koristim niti mjesec dana i lice mi se lagano 'odstopava' (cak je mitisere na nosu isusilo) i obnavlja :top: jedino mi bas ne pomaze po tijelu :ceka:
uz to, pijem Merz, ali jednu dnevno jer mi apetit divlja :lol:
inace, dermatologica me uputila endokrinologu nakon jos nekih pretraga :confused: steta sto joj je trebalo 10 godina za to.. :rolleyes:

-anna-
24.01.2011., 12:28
Bok! :)

I ja imam problema s aknama. :( Koristim skinoren kremu, garnier 3u1 piling i hidratantnu kremu za lice koja mi baš i ne odgovara. Ne djeluju mi dobro na lice balea, većina garnier proizvoda..
Odlučila sam si uzet jednu hidratantnu kremu za lice i nekakav piling za aknastu kožu (jer mi ovaj garnier nije dobar).
Volim pilinge sa puno zrnca. Mislila sam si uzet avene cleanance emulziju, a nemam pojma koji ću piling uzet :)
pa ako imate koji prijedlog... :)

Ja bih ti preporučila Biodermin piling iz Sebium linije.. meni je odličan :D ovaj tjedan sam ga koristila dva puta.. ali nema potreba, sasvim je dovoljno jednom.. a piše i na deklaraciji da oni koji imaju problema s prištićima da ga koriste jednom tjedno.. :D Zrnca su malo veća.. ali jako fino očiste lice.. i pošto je tekstura gelasta.. ne ostavlja masni sloj na licu.. tako da nije potrebno naknadno umivanje gelom :D Odličan piling stvarno :cerek:

Hedonistkinja
24.01.2011., 18:15
Meni Sona nije nikakvo sranje napravila na licu :misli: ne kontam zašto, trebala je navodno...nije valjda da ju premalo stavim na lice? o.O Uzmem malo na prst tek toliko da mogu razmazati po području na koje mi treba :ne zna: Iako mi je bolje lice.. Nego, Sona i na mitesere djeluje? Nisam to znala, darn it, a zaboravila sam dermatologinju pitati svoju. Ah well, jebiga :D

rubi123
24.01.2011., 20:14
Sona je zakon!!! da, djeluje i na mitesere, ni meni nije napravila nikakvo sranje:D

louiana
25.01.2011., 13:26
pretraga :confused: steta sto joj je trebalo 10 godina za to.. :rolleyes:

ot: zašto dermatolozi uvijek prvo prepisuju svakojake kreme (vidim da sad mahom daju Sonu), a ne prihvate se posla da otkriju što je UZROK..pa prema tome dalje prepisuju terapiju...:ne zna:
mislim,ne da se pravim pametna,al zar nije cilj kod bolesti pronaći njezin uzrok, a ne ići samo na "zalječivanje"...i šta mi znači otić dermatologu koji će mi dati Sonu,ako sam je već sama uzela ionako?
nemam tako strašnu katastrofu na licu,ali bi željela znati uzrok (mada pretpostavljam da je problem u hormonima,no zašto nebi točno potvrdila..)

ako neko zna takvog dermatologa nek kaže...:)

I love cookies
25.01.2011., 13:51
Ja bih ti preporučila Biodermin piling iz Sebium linije.. meni je odličan :D ovaj tjedan sam ga koristila dva puta.. ali nema potreba, sasvim je dovoljno jednom.. a piše i na deklaraciji da oni koji imaju problema s prištićima da ga koriste jednom tjedno.. :D Zrnca su malo veća.. ali jako fino očiste lice.. i pošto je tekstura gelasta.. ne ostavlja masni sloj na licu.. tako da nije potrebno naknadno umivanje gelom :D Odličan piling stvarno :cerek:

Hvala ti puno. :mig: Definitivno ću ga pogledat u ljekarnama i vidit ima li avene kakav piling za masnu kožu. Jesi možda zapamtila cijenu ovog bioderminog? :)

girly22
25.01.2011., 14:34
evo šta ja koristim protiv akni:
balea gel za umivanje-plava tuba
2 puta tjedno ona garnier glina maska-piling-gel tj. 3u1
Avene tolerance extreme ujutro i navečer (bogatija krema,al fino štiti od ove hladnoće i malo se ponekad sjajim od nje,al bolje i to nego akne :) )
i skinoren rijetko..tj.po potrebi prije spavanja, ako vidim nešto sumnjivo :D

dolcenera6
25.01.2011., 17:47
Ja sam koristila od retinoida dosada differin i zorac ,i svaki put odustala zbog isušenosti ,crvenila i peckanja..Zato mi Sona super, jer je krema ,a ne gel, a radi istu stvar!:top:

Hedonistkinja
25.01.2011., 19:18
ot: zašto dermatolozi uvijek prvo prepisuju svakojake kreme (vidim da sad mahom daju Sonu), a ne prihvate se posla da otkriju što je UZROK..pa prema tome dalje prepisuju terapiju...:ne zna:
mislim,ne da se pravim pametna,al zar nije cilj kod bolesti pronaći njezin uzrok, a ne ići samo na "zalječivanje"...i šta mi znači otić dermatologu koji će mi dati Sonu,ako sam je već sama uzela ionako?
nemam tako strašnu katastrofu na licu,ali bi željela znati uzrok (mada pretpostavljam da je problem u hormonima,no zašto nebi točno potvrdila..)

ako neko zna takvog dermatologa nek kaže...:)

Pa ja pijem i kontracepcijske pilule zbog hormona i koristim Sonu jer mi same pilule ne pomažu, prije nego što sam ih počela piti lice mi je bilo užas, onda se poboljšalo ali i dalje nije savršeno tak da mi je dermatologinja prepisala Sonu. Inače, kak ćeš ju uzeti sama kad ide na recept afaik? :misli: Enivej, nitko ne zna pravi uzrok aknama ako nisu problem samo hormoni, pubertet je tu ofc (mislim, ja imam 17 tak da ono...), a za kasnije ne znam...

marylin
25.01.2011., 20:38
ja mislim da je hrana veliki uzročnik naših problema, znam po sebi, kad god pojedem nešto što mi ne paše odmah dobijem koju aknu s bijelim vrhom.
A ne paše mi čokolada,mlijeko,kava,cappucino,grickalice,alkohol ,pivo posebice...a to su sve stvari koje malo koga mogu ostavit ravnodušnim kad ih ugleda na polici, al ja kad to ne konzumiram budem čist, čim uzmem kesicu čipsa idućih tjedan dana vodim borbu s njima:flop:

Hrana, kako kažu, dokazano nema nikakav učinak na naš ten..no, ja sam iskustveno naučila da ljudi s gastritisom redovito imaju probleme s tenom, pogotovo oni koji istovremeno imaju h.pylori. Doduše, stres izaziva i akne i probavne tegobe...
Hranu koju si nabrojao, upravo gastritičari ne smiju jesti. Jesi ikad bio kod gastroenterologa?

to i meni strašno ide na živce. Svatko je individua, a problemi s licem teško da se mogu stršati pod isti uzročnik. Postoji i nekakva "znanost" koja se naziva psihodermatologijom..upravo iz razloga što je stres čest uzročnik akni--no ima i drugih uzročnika..

Ovako kako oni rade, mogla bih i ja..Roaccutane, ako nećeš, Diane, ako nećeš ili si muško, kremice+antibiotik..a znam već i koje...

louiana
25.01.2011., 21:10
Inače, kak ćeš ju uzeti sama kad ide na recept afaik?

možeš je i ovako kupiti...bar mislim...mama mi radi u ljekarni pa mi je to donijela..jer vidi da svi dermatolozi (barem u mojem kraju) prepisuju sonu...a i bila je prije,ima godina dana, na predavanju gdje su rekli kako je Sona novo otkriće (to je differin u hrvatskom izdanju, kao što se već nekolko put spomenulo ovdje..:)) tada prije godinu dana je i došla na tržište od strane Belupa

tinaa
25.01.2011., 21:13
Netko je spomenuo blemish guard kapsule. Evo ja sam popila i 2 bočicu, dakle nakon 4 mjeseca ajmo reć terapije i lice mi je stvarno puno puno bolje!! evo nemam niti jednu upaljenu aknu, jedino je ostalo crvenilo i flekice. Moram spomenuti da mi je prvih 2 mjeseca lice bilo užasno, stalno su izlazile neke upaljene, potkožne akne... No znala sam da tako treba biti, pa nisam odustala.
Nadam se da bude i dalje dobro, već sam naručila i treću bočicu.
Ja sam zaista zadovoljne i vjerujem da su mi upravo ove kapsule pomogle.
Naravno slalomskaterica ako još ponekad zaviriš na ovaj podforum veliko hvala na preporuci!!!!!

dolcenera6
25.01.2011., 21:17
tinaa koja je cijena tih kapsula?

tinaa
25.01.2011., 21:20
oko 140 kn, ja vjerujem da su mi upravo ove kapsule pomogle, jer ništa drugo nisam mjenjala. čak sam sa ovih apotekarskih krema prešla na bebe young care! Ako neko želi pogledati, negdje na 405 stranici se pisalo o tim kapsulama

rubi123
25.01.2011., 21:20
možeš je i ovako kupiti...bar mislim...

da, Sona se može kupiti i bez recepta, samo je 3x skuplja, samo ja se ne bih usudila uzimati ju bez preporuke dermatologa, odnosni recepta:)

dolcenera6
25.01.2011., 21:27
oko 140 kn, ja vjerujem da su mi upravo ove kapsule pomogle, jer ništa drugo nisam mjenjala. čak sam sa ovih apotekarskih krema prešla na bebe young care! Ako neko želi pogledati, negdje na 405 stranici se pisalo o tim kapsulama
Sad ću pogledat baš malo o njima.znači nakon 4mj si vidjela poboljšanje ili?

Hedonistkinja
25.01.2011., 21:41
možeš je i ovako kupiti...bar mislim...mama mi radi u ljekarni pa mi je to donijela..jer vidi da svi dermatolozi (barem u mojem kraju) prepisuju sonu...a i bila je prije,ima godina dana, na predavanju gdje su rekli kako je Sona novo otkriće (to je differin u hrvatskom izdanju, kao što se već nekolko put spomenulo ovdje..:)) tada prije godinu dana je i došla na tržište od strane Belupa

Aha, ma nisam znala to da se može bez recepta uzeti, iako ak je skuplja, ne isplati se, a i što rubi kaže, meni bi bilo bed uzeti Sonu bez da prvo vidim dermatologa, nekak...ne znam, ak mi može spaliti kožu radije bi da nisam sama tome kriva lol xD :D

tinaa
25.01.2011., 22:37
Prvo se skoro 2 mjeseca koža čistila, kod mene su se javile potkožne akne. I evo sad sam popila drugu bočicu i već neko vrijeme mi je bolje. Samo se nadam da će tak ostati. Inače jedna bočica sadrži 60 tableta i to je dosta za 2 mjeseca korištenja

louiana
25.01.2011., 22:47
Aha, ma nisam znala to da se može bez recepta uzeti, iako ak je skuplja, ne isplati se, a i što rubi kaže, meni bi bilo bed uzeti Sonu bez da prvo vidim dermatologa, nekak...ne znam, ak mi može spaliti kožu radije bi da nisam sama tome kriva lol xD :D

ako naiđeš na deramtologa kakvog sam opisala javi mi,odlazim kod njega odma... :))))
mama je to meni samo donijela jedan dan i kaj sad... :D malo stavila da vidim kak reagira koža...nisam se odma natrackala.haha..
sad već koristim treću tubu i niš mi nije... :) ok mi je..sad stavljam samo na gdjekoju gamad kako i treba
i uz to imam spomenuti blemish...
stanje je normalizirano,ali uvijek mora biti barem jedna upaljena na faci...možda prođu par dana bez ičega kad je stvarno super...

Angor
26.01.2011., 00:14
da, Sona se može kupiti i bez recepta, samo je 3x skuplja, samo ja se ne bih usudila uzimati ju bez preporuke dermatologa, odnosni recepta:)Sona je ok dok se koristi kad se prestane sve se vrati,pa je to meni shit riješenje jer je privremeno a to me nije zanimalo,sve je to moja sestrična prošla.Kad je zbog trudnoće morala prestati lice je bilo kaossssssssssss:eek::eek::eek::eek:neopisivi kaos!:(Ja sam zato otišla zbog akni redom zubar,gasroenterolog,ginekolog,bris akni itd...da otkrijem uzrok i saznala da imam H.Pylori otkad ga liječim lice mi je preporođeno,a imala akne,mitesere,sjaj,fleke,ma sve,sada ništa.Od kozmetike koristim Diacneal Avene,Cu Zn gel Uriage.:mig:

v1rg1n1a
26.01.2011., 12:23
nema li valjda 80% ljudi tu bakteriju? :confused: i kako je lijecis? antibioticima?

Angor
26.01.2011., 13:13
nema li valjda 80% ljudi tu bakteriju? :confused: i kako je lijecis? antibioticima?Popila antibiotike i odmah se nakon tjedan,dva pročistilo nevjerojatno lice,tijelo,koža je boju dobila,sad više nemam problema a mučila sam se godinama sa tim da sam bar prije odlučila i bila uporna oko tih pretraga ne bi bilo žbukanja,trošenja na tisuće krema,tretmana...:s:top:

v1rg1n1a
26.01.2011., 13:28
:top: super je kad konacno ugledas rjesenje, ja zazirem od antibiotika osim ako nije pitanje zivota i smrti :D no tko zna, mozda i meni H.Py radi probleme :ne zna: nisam nikad mislila da bas na kozu toliko utjece, a i valjda bi dermatolog nakon toliko godina preporucio testiranje :confused:
poludjet cu od tih labosa, pretraga i odurnih bolnica :lol:

Angor
26.01.2011., 14:09
:top: super je kad konacno ugledas rjesenje, ja zazirem od antibiotika osim ako nije pitanje zivota i smrti :D no tko zna, mozda i meni H.Py radi probleme :ne zna: nisam nikad mislila da bas na kozu toliko utjece, a i valjda bi dermatolog nakon toliko godina preporucio testiranje :confused:
poludjet cu od tih labosa, pretraga i odurnih bolnica :lol:I ja zazirem od antibiotika,vegetarijanka sam,ne pušim,ne pijem gazirano,niti alkohol,tako da i ja popijem lijek kada je zaista nužno,a gdje ćeš bolji razlog,svi su mi govorili uvijek,ajme kako si lijepa cura,šteta što ti aknice izlaze,daj to nekako riješi šteta je:(,na kraju kad sam vidjela da svi preparati ne pomažu od Gatineau,Uriage,Avene,Decleor,Kanebo,Kenzoki itd...odlučila sam provjeriti iznutra,popravila sam sve zube i izliječila pylori i sad je sve savšeno,čak mi se i tekstura kože poboljšala,zadovoljna sam jako.:top::top:

Angor
26.01.2011., 14:13
poludjet cu od tih labosa, pretraga i odurnih bolnica :lol:Meni nijedan dermatolog nije preporučio napravila sam sve te pretrage po preporuci jedne forumašice(a 10 godina sam bezuspješno mazala se sa svim i svačim),a Sona je pravo smeće-to mi je rekla dermatologinja iz Francuske,vrlo ugledna,sa puno godina iskustva u liječenju tih problema,par mojih prijateljica se uvjerilo kako je privremeno riješenje i kako to spaljivanje kože sa Sonom ostavi traga koje se ne vidi odmah al se vidi nakon prestanka itekako.:flop:A to nisam htjela nikako jer mi je uvijek želja bila imati čisto lice kao u glumice Kate Boswort.:cerek:

pítā
26.01.2011., 14:46
To si otišla kod dr. opće prakse da ti da uputnicu za testiranje na pylori ili na preporuku dermatologa? Jesi li imala nekakve želučane/probavne smetnje?

Angor
26.01.2011., 14:58
To si otišla kod dr. opće prakse da ti da uputnicu za testiranje na pylori ili na preporuku dermatologa? Jesi li imala nekakve želučane/probavne smetnje?Nisam imala,al sam liječnici opće prakse rekla kobojage da imam:p:Dda mi da uputnicu jer je teška po tom pitanju ko crna zemlja.:rolleyes:Ostala sam paf kad sam vidjela da ju imam:eek::rolleyes:.

louiana
26.01.2011., 15:15
Nisam imala,al sam liječnici opće prakse rekla kobojage da imam:p:Dda mi da uputnicu jer je teška po tom pitanju ko crna zemlja.:rolleyes:Ostala sam paf kad sam vidjela da ju imam:eek::rolleyes:.

hm,hm...imam i ja tu bakteriju (u srednjoj školi smo imali testiranje,neznam zašto..mislim da je netko imao neko istraživanje)...
čula sam ja da ona utječe na lice..ali..mislila sam samo kada se "aktivira"-izaziva želučane i slične smetnje...
Angor,baš nisi imala nikakve smetnje?? jer nemam ih ni ja i nisam nikad povezivala pylori sa problemima s licem...možda je i ovo jedan od mojih uzroka.. (svašta ću si dijagnosticirati..:D)

v1rg1n1a
26.01.2011., 15:59
Meni nijedan dermatolog nije preporučio napravila sam sve te pretrage po preporuci jedne forumašice(a 10 godina sam bezuspješno mazala se sa svim i svačim),a Sona je pravo smeće-to mi je rekla dermatologinja iz Francuske,vrlo ugledna,sa puno godina iskustva u liječenju tih problema,par mojih prijateljica se uvjerilo kako je privremeno riješenje i kako to spaljivanje kože sa Sonom ostavi traga koje se ne vidi odmah al se vidi nakon prestanka itekako.:flop:A to nisam htjela nikako jer mi je uvijek želja bila imati čisto lice kao u glumice Kate Boswort.:cerek:

ha dobro, Sona nije bas kiselina koja radi (samo) povrsinsko sranje, poznat je princip njenog djelovanja, odnosno adapalena (protuupalno i obnova stanica) i to uopce nije lose, pogotovo za one koji zele lice ko Kate Bosworth, a koje sigurno nije rezultat blagoslova majke prirode i nivee classic :p :mig:
ne znam sto se dogodilo tvojoj frendici :confused: mozda je pretjerivala s nanosenjem ili nije odradila kuru do kraja ili je samo ocekivala cudo :ne zna: ono sto sam citala po forumima, ljudi su prilicno zadovoljni s obzirom na ostatak ponude, a sad, neki rijese problem lijecenjem PCOS-a, neki H.Pya, ali sumnjam da bas svi imaju srece otkriti sto im je 'iznutra' :kava: neke kronicne bolesti okidaju i na lice, pa tome nema lijeka, a i bakterije se vole 'vratiti', dakle, postoji mogucnost da pijes antibiotike jos puno puta i napravis si jos vece sranje :zvrko:
samo hocu reci da nista nije sigurno, a i vidjela sam mnoge 'ugledne dermatologe' kojima je u cilju da im sto dulje dolazis i ostavljas im novce dok oni jos dizu provizije od preporucivanja dermokozmetickih proizvoda :rolleyes:
zapravo, sigurna sam da postoji lijek za sve nase bolesti, samo su zakljucani u nekim ladicama :urota: :D

EDIT: skuzila sam da se radi o vise frendica, pa svkako reci sto im je bilo prije nego sto mi koza otpadne :O

bubamara1234
26.01.2011., 17:39
Curke, da vas pitam, jel idete vi na čišćenja lica i gdje? Ja sam prije išla u Vingoradsku na dermatologiju da me počiste, al s obzirom na faks i obaveze to mi nije baš najpraktičnije pa me zanima ako mi ima netko za preporučit neki salon di bi mi mogli lijepo očistiti lice, a da mi ne stavljaju nekakve mirišljave pizdarijice i sve to jer imam dosta osjetljivu i problematičnu kožu (u zadnjih par dana je podivljala, ispitni rokovi su učinili svoje), nego samo da me počiste da se smanji stvaranje te gamadi? Tenks :D

ja na čiščenje idem u kozemtički salon bambina na trgu.
cijene su ok
a usluga vrhunska.
preporučam marinu...

bubamara1234
26.01.2011., 17:40
ljudi
a)elicina
b)retin-a?
c) sona

imam akne, ožiljke i boore..
blagoš si ga majci...
šta bi odabrali?

Angor
26.01.2011., 23:06
VIRGINIA:)-Meni je sada lice odlično,glatko,nema nesavršenosti niti jedne:),riješila sam problem iznutra a izvana koristim Uriage i Avene,a što se prehrane tiče koju spominjete ja sam vegetarijanka i mogu reći da mi svi daju 17 godina a ne vjeruju kad kažem da mi je 27 godina,mislim da je sve bitno briga o hrani,piti vode,biljne čajeve,njega,sport,boravak u prirodi.:top::top:Svima držim palčeve da dođete do cilja.:top:

marylin
26.01.2011., 23:11
hm,hm...imam i ja tu bakteriju (u srednjoj školi smo imali testiranje,neznam zašto..mislim da je netko imao neko istraživanje)...
čula sam ja da ona utječe na lice..ali..mislila sam samo kada se "aktivira"-izaziva želučane i slične smetnje...

Ja isto mislim da je tako, ali nekima je već i gastritis dovoljan za čudo na licu..valjda postoji prirodna sklonost baš tome.

H.pylori navodno "imaju svi", samo se ne aktivira kod svih..tako sam čula, ali ja nisam doktor..ako ima koga da zna više o tome, nek piše..

Angor
26.01.2011., 23:12
VIRGINIA...E da sad vidim ovo zadnje pitanje,hm pa lice im je bilo problematično,masni nos,čelo,brada,proširene pore,miteseri,akne,sjaj....koristile su Sonu upale su otišle,bilo je crvenila,peckanja kože,no lice se smirilo,nakon prestanka korištenja uple su opet došle plus gratis hrpa flekica.:flop:

veronika_87
27.01.2011., 11:00
Koristim sonu oko 2 mjeseca svaku večer i koža mi je jako dehidrirana,ljuska se najviše na području oko brade.Dermatologica mi je preporučila uriage obnavljajuću emulzija ali nije mi dovoljno hidratantna.Koju kremu bi mi preporučili da je dovoljno hidratantna a da ne uzrokuje nove akne?
Inače imam mješovitu kožu,imam 24 god.
Razmišljam o la roche posay toleriane ili effaclar h ali neznam jesu li komedogene?
Ili možda da uzmem nešto od avenea?Kakva je cleanance emulzija?
I da li je probao netko aknicare kremu?
Ispričavam se zbog puno pitanja :mig:

rubi123
27.01.2011., 11:01
ljudi
a)elicina
b)retin-a?
c) sona

imam akne, ožiljke i boore..
blagoš si ga majci...
šta bi odabrali?
ja ti definitivno preporučam Sonu:D dobro, ovo drugo nisam ni probala, ali mogu ti reći da sam jako zadovoljna sonom i da mi se lice preporodilo, koristit ću još mj dana, pa prestati do jeseni, ali nadam se da se lice u tom periodu neće pogoršati, predpostavljam da će ipak od sone na neki način biti izlječeno:D

veronika_87, jesi li probala možda cleanance k?

sadsadsad
27.01.2011., 11:15
Evo ljudi da podijelim svoje iskustvo :) Ja sam išla na čišcenje,koristila preparate koje mi je dermatolog prepisao (vrijednosti 500 - 600 kn) ništa nije pomoglo.. jedino promjena prehrane. Prestala sam jest bijelo brašno, šecer u svim oblicima, mlijecne proizvode sa visokim postotkom mlijecne masti i jako masnu hranu.. niti jednog nemam!! cim si dopustim slatkog ili tak nekog sranja poizbijaju... eto :D Probajte, kod mene je upalilo ;)

sadsadsad
27.01.2011., 11:16
Koristim sonu oko 2 mjeseca svaku večer i koža mi je jako dehidrirana,ljuska se najviše na području oko brade.Dermatologica mi je preporučila uriage obnavljajuću emulzija ali nije mi dovoljno hidratantna.Koju kremu bi mi preporučili da je dovoljno hidratantna a da ne uzrokuje nove akne?
Razmišljam o la roche posay toleriane ili effaclar h ali neznam jesu li komedogene?

Ti svi proizvodi su takvo sranje agresivno za kožu.. ja sam to koristila pa mi je koža bila u užasnom stanju.. procitaj moj post iznad, možda pomogne ;);)

louiana
27.01.2011., 11:45

ja koristim Bepanthen plus kremu...