PDA

View Full Version : Noćno znojenje

maia
25.01.2007., 08:59
čitala sam na nekim postovima da pišete o tome,zanima me ima li tko sl.problema...naime,moja rodica žali se na pojačano noćno znojenje gornjeg trupa,kaže da joj i kosa doslovno bude mokra,slikala je pluća i vadila krv i to je ok,na plućima lagana hiperinflacija,nemam pojma šta je to,al me izluđuje sa tim stalno pa bi je htjela smirit malo,ima li tko sl. iskustvo?:confused:

booo
25.01.2007., 10:05
štitnjača?

maia
25.01.2007., 10:37
šta da ode hormone vadit?ja više neznam šta bi joj rekla,krvna slika ok,a ona na netu našla svašta,od tbc-a do hiv-a,izludit će me,ja se ponekad oznojim po noći kad bude toplo i mislim da nije tako strašno,pa našli bi joj nešto na krvi da ima šta

booo
25.01.2007., 11:08
vađenje hormona štitnjače ne spada u regularnu proceduru kod vađenja krvi. ti nalazi se posebno rade. ja sam imala isti simptom + još brdo drugih.

maia
25.01.2007., 11:14
isto si se znojila po noći?jel prošlo?

booo
25.01.2007., 13:36
nije prošlo. još uvijek traje. trenutno čekam nalaze pretraga. hormoni i scintigrafija a kasnije ću morati napraviti i punkciju. uglavnom, simptomi su neugodni. konstantan umor, lupanje srca, gušenje, variranje krvnog tlaka, drhtanje, osjećaj knedle u grlu.

ante dumbledore
26.01.2007., 16:01
da štitnjača je u igri jer ona izaziva hipermetabolizmom višak topline kojeg se tijelo tako rješava,ali ja ne bi stavljao štitnjaču na prvo mjesto. hiperinflacija pluća govori u prilog upalnom procesu u plućima, može biti i neki stari proces ako je kr slika uredna. ima li povećane limfne čvorove, kakav je apetit?
neka si izmjeri puls i tlak.težna tjelesna(kg) rastu, padaju...

maia
27.01.2007., 08:16
ima jedan povećan limfni čvor već godinama na vratu,al ona misli da je ostao nakon jedne gnojne angine kad je došlo do peritonzilarnog apscesa,težina ok,čak se i mrvicu udebljala,al ima temp. 37 već godinama,kaže da joj je rekla dr. da je to valjda njena normalna temp. pošto joj je krvna slika ok.za puls i tlak neznam,javim.a šta misliš da su pluća?neznam točno šta je ta hiperinflacija pluća al čula sam da nije strašno...........

ante dumbledore
28.01.2007., 00:37
sama hiperinflacija ne znači ništa, ali kad se uzme u obzir ostatak čitave slike onda se može sa priličnom sigurnošću reći da se radi o nekom prošlom, ne trenutnom, upalnom procesu. jer nemaš nikakviih znakova akutne upale.
a to provjeri za tlak i puls. a još: da li si uznemirena, nervozna više nego inače,umaraš li se?to što si se udebljala ne ide u prilog hipertireozi već hipotireozi,ali njoj opet znojenje ne ide u prilog

cesma
28.01.2007., 22:33
ne želim plašiti, ali mojoj mami je prije 10 god. dijagnosticiran Mb.Hodgkin. Naime, sve je počelo sa jakim noćnim znojenjem koje je trajalo par mjeseci, imala je lagano povišenu temp., do 37,5 i nakon par mjeseci joj je iskočio limfni čvor u području iznad ključne kosti, u onoj rupi, pored vrata. onda se pojavio i poremećaj u krvnoj slici. znam da ju je doktorica isto slala da provjeri hormone štitnjače ali oni su bili ok. Na sreću, mami je postavljena dijagnoza na vrijeme, Mb.H II a stupanj, koji je u 60% potpuno izlječivo, tako da je nakon mukotrpnih kemoterapija i brdo zračenja sada nakon 10 god. ona potpuno zdrava žena.

ante dumbledore
29.01.2007., 01:05
da, i ja sam na njega pomislio, onako periferno(zato sam te pitao za čvorove i apetit. možda da uradi razmaz periferne krvi i ev punkciju čvora?čisto ako je zabrinjava da se osigura...

maia
30.01.2007., 13:55
ovako,mjerila tlak i puls kaže da je u granicama normale,ma ja onako mislim da bi se nešto vidjelo na krvi,njena krvna slika je savršena.jel može bit da je uobičajeno da se netko jednostavno jače znoji po noći bez razloga?jel ima tko to kao normalno?njoj je uvijek gornji dio trupa mokar,prsa i gornji dio leđa....ajme koje panike

Septembar
01.02.2007., 09:02
:eek: sad sam se i ja sprepala
meni se to isto desava zadnjih godinu dana. nekad par noci zaredom, nekad prodje tjedana
al kad je najgore budim se po noci i presvalcim kompletno, sve je mokro, maica, jastuk, sve...
ja mislila hormoni, klimaks, kontracepcija...

nemam nikakvih drugih simptoma, nemam povisenu temp, kontrolisala sam krv, za neke druge stvari i sve je OK

schwaler
01.02.2007., 09:25
Nemoj odmah misliti na Hodgkinov limfom odnosno non-Hodgkinov. Za start, napravi sljedeće: hormoni štitnjače (T3, T4 + TSH).
Ja bi na tvom mjestu napravio i PPD (test na tuberkulozu).

conan
01.02.2007., 09:37
Neka napravi test na HIV !

maia
01.02.2007., 14:59

molim???i to je negdje pročitala pa sam joj jedva izbila to iz glave.......majko mila,pa zar misliš da se stvarno zbog noćnog znojenja čovjek treba testirati na hiv?pa jel nebi bilo još nekih simptoma još uz to?a i kojih?sad sam se i ja prepala....

ante dumbledore
02.02.2007., 00:20
pa onda bi mogla napraviti milijun drugih testova, za to služi anamneza, sve njene vrste i podvrste,neka vidi da li spada u rizičnu skupinu ljudi koji se mogu inficirat HIV-om(promiskuitet,nesiguran sex, narko abuser...)a ovo za PPD svakako jer ljudi nisu upoznati sa činjenicom koliko se TBC vratio u liječničke ordinacije a tek oni svi silni koji se ne dg jer se često misli da je tuberkuloza bolest prošlosti....e pa nažalost nije

maia
02.02.2007., 08:16

malo sam prosurfala po netu i našla da se noćno znojenje,u slućaju hiva,javlja kod pojave oportunističkih infekcija,znači kod prvih simptoma aidsa,kad hiv već uznapreduje,a ona to već ima 3-4 godine.....pa do sad bi već umrla od side......al savjetovat ću joj za tbc

schwaler
02.02.2007., 08:50
ljudi nisu upoznati sa činjenicom koliko se TBC vratio u liječničke ordinacije a tek oni svi silni koji se ne dg jer se često misli da je tuberkuloza bolest prošlosti....e pa nažalost nije

Ma bravo! :top:
Potpisujem svaku riječ.

maia
02.02.2007., 11:41
pa onda bi mogla napraviti milijun drugih testova, za to služi anamneza, sve njene vrste i podvrste,neka vidi da li spada u rizičnu skupinu ljudi koji se mogu inficirat HIV-om(promiskuitet,nesiguran sex, narko abuser...)a ovo za PPD svakako jer ljudi nisu upoznati sa činjenicom koliko se TBC vratio u liječničke ordinacije a tek oni svi silni koji se ne dg jer se često misli da je tuberkuloza bolest prošlosti....e pa nažalost nije

čini mi se da imaš dosta znanja na području med. pa me zanima,prije nego bilo šta kažem rodici,jel se tbc ne bi primjetio po krvnoj slici i rtg- u pluća?ako znaš?

cesma
02.02.2007., 21:24
po rtg-u može ali i nemora, ako se ja dobro razumijem u medicinu, a trebala bih
ppd, iskašljaj poslati, bronhoskopija.......... svakako se može dokazati

conan
04.02.2007., 16:04
malo sam prosurfala po netu i našla da se noćno znojenje,u slućaju hiva,javlja kod pojave oportunističkih infekcija,znači kod prvih simptoma aidsa,kad hiv već uznapreduje,a ona to već ima 3-4 godine.....pa do sad bi već umrla od side......al savjetovat ću joj za tbc

Testirati se na hiv nije propast svijeta. Po meni svatko ko je sexualno aktivan
prije ili poslje trebao bi napraviti taj test jer ljudi misle da se njima to ne može dogoditi. Naime, noćno znojenje je jedan od prvih simptoma ako izuzmemo one
prve koji se javljaju prilikom zaraze u vremenu prozora i obično se javlja između 1-4 god. od eventualne zaraze. E , ja sam sada možda malo pretjerao jer sam odmah izbacio HIV pa ljudima se odmah diže kosa na glavi. Tvoja prijateljica će najbolje znati dali bi trebala napraviti taj test ili ne . Naprosto ne vidim razloga tolikom uzbuđenju.

Iskreno se nadam da hiv nije u pitanju !

conan
04.02.2007., 16:14

Oportunistčke infekcije se javljaju kod čovijeka koji uđe u stanje AIDS-a a to bi točnije značilo da su se CD4 stanice spustile ispod broja 200 po cm3 .
Inače od zaraze so Aids-a treba proči 5-8 godina . Znojenje se javlja prije stanja Aids-a tako da to ne mora imati veze sa oport. bolestima .

Čuj, neka napravi još taj jedan test i onda će znati da nije hiv+ i tako ida dalje istraživati nešto drugo.

maia
06.02.2007., 11:02
ma otići ćemo zajedno,daj Bože da nije to.a gdje si to našao da se tako rano javlja noćno znojenje?ja našla da se puno kasnije javlja.........

maia
12.02.2007., 09:57
Oportunistčke infekcije se javljaju kod čovijeka koji uđe u stanje AIDS-a a to bi točnije značilo da su se CD4 stanice spustile ispod broja 200 po cm3 .
Inače od zaraze so Aids-a treba proči 5-8 godina . Znojenje se javlja prije stanja Aids-a tako da to ne mora imati veze sa oport. bolestima .

Čuj, neka napravi još taj jedan test i onda će znati da nije hiv+ i tako ida dalje istraživati nešto drugo.

evo čitam na netu.na zdravlju...profuzna noćna znojenja simptom aidsa,stvarno zanima me otkud ti informacija da se tako rano javlja noćno znojenje kod hiv infekcije

latitia26
23.04.2007., 11:06
Zadnjih nekoliko mjeseci povremeno se probudim tokom noći (uglavnom da pomazim dijete koje je zaplakalo) i skužim da mi je pidžama kompletno mokra!
No kako sam umorna ne obraćam na to pažnju nego odmah legnem u krevet i zaspim.
Isto mi se dogodilo sinoć! Od čega? Šta se događa?
Inače nisam sklona znojenju ali ovo me fakat plaši!
Ima li tko slična iskustva ili ideju koji mi je vrag?

hooray
23.04.2007., 12:14
spominjes dijete,
ako si frisko rodila, mozda je samo od hormona koji se prilagodjavaju nakon poroda,
koliko znam normalno je da ti malo divljaju hormoni dok jos dojis

ali zadnjih dana je cudno vrijeme, naglo je zatoplilo tako da nista cudno, mozda samo trebas maknuti deku ili staviti tanji pokrivac dok spavas,
ako si inace ok znojenje samo po sebi nije nista opasno

Beboje
23.04.2007., 13:12
Ako se dobro osjećaš, onda su vrlo vjerojatno hormoni ili promjena vremena. Prije par tjedana se to događalo i meni, pa sam zaključila da je vrijeme za laganije poplune. Ne skužiš dok se ne probudiš znojna.

fugazi
23.04.2007., 13:50
meni to sve cudno, dok je bilo 20 stupnjeva hladnije ja sam se budio mokar usred noci, al ono mokar da sam boxerice mijenjao...
sad kad je toplo, nista, a poplon i dalje isti...
ne kuzim..

ante dumbledore
23.04.2007., 14:14
jesu li ti otečeni limfni čvorovi,popipaj se po preponskom kanalu sa unutrapnje strane i po vratu:ispod donje vilice,iza uha,iznad ključne kosti...ako si napipala čvoriće,posebice ako te ne bole idi liječniku,ako ne onda sačekaj koji dan i ako i dalje bude te gnjavila uradi diferencijalnu krvnu sliku i osnovne biokemijske pretrage

Plemeniti dabar
24.04.2007., 01:58
pa gledaj,ja sam se prije dva mjeseca kad je još hladno bilo znal u noči sav mokar probuditi,a sad dok je toplo ne..a pokrivam se istim poplunom...

a možda su razlog tvojih buđenja snovi':zubo:

drnda
28.04.2007., 08:20
ups..sličan problem...ja sam ga povezala sa snovima...kad sanjam neugodne snove sva sam mokra...a to bude često često,ante dumbl. ako je dks uredna nema straha???

tvitica
05.06.2007., 17:27
Pozdrav ,

ovako da li tko zna koji su razlozi svakodnevnog noćnog znojenja, znojenje je postalo svakodnevno i u velikim količinama ....plahte su mokre svako jutro?

tvitica
05.06.2007., 17:54
Pozdrav ,

ovako da li tko zna koji su razlozi svakodnevnog noćnog znojenja, znojenje je postalo svakodnevno i u velikim količinama ....plahte su mokre svako jutro?

pa zar nema nikoga ???

30 čitanja ni jedan odgovor

simple
05.06.2007., 21:54
Pozdrav ,

Imas li kakvih drugih simptoma? Mozda vrucicu, gubitak na tjelesnoj masi ili si mozda napipala neki povecan limfni cvor na vratu ili drugdje? Svrbez? Kasalj? Koliko godina imas i koliko dugo to vec traje?

*jezebel*
05.06.2007., 22:16
sta se zalite, ja imam temu par centimetara ispod, 160 citanja, 4 odgovora (od kojih su dva moja):)

ma ja se osjecam uzasno od ovog vremena, isto sam se pocela jako znojiti po noci, ali tome sam doskocila sa puno tekucine i laksom posteljinom. takodjer spavam uz otvoren prozor.

Tiare Flower
05.06.2007., 23:15
Tvitica, bog s tobom, pa ti svaki tjedan imaš drugi (novi) zdravstveni problem. Daj se sredi, ženska glavo. Pa to ti je sve psihosomatski, vjerojatno. Psi-ički.
Ne misliš? Kaj te muči, dušo? :kiss:

tvitica
06.06.2007., 07:09
Tvitica, bog s tobom, pa ti svaki tjedan imaš drugi (novi) zdravstveni problem. Daj se sredi, ženska glavo. Pa to ti je sve psihosomatski, vjerojatno. Psi-ički.
Ne misliš? Kaj te muči, dušo? :kiss:

ma ovo nije za mene , več je moj dragi u pitanju ...

nema nikakve druge simptome ....

jednostavno se svaku noć pretjerano znoji .....

tvitica
06.06.2007., 07:12
Imas li kakvih drugih simptoma? Mozda vrucicu, gubitak na tjelesnoj masi ili si mozda napipala neki povecan limfni cvor na vratu ili drugdje? Svrbez? Kasalj? Koliko godina imas i koliko dugo to vec traje?

kašalj nema , temeraturu nema , svrbež nema ...

al več od djetinstva ima problema sa znojenjem ...
od znoja mu čak iskaću nekek fleke po koži ...(doktori nisu utvrdili što je točno), te fleke se povuku nakon tuširanja ...ili recimo na moru ih nema..
a več duže vrijeme , često mu se to dešava po ljeti , al sada svake noći redovito se znoji pretjerano...

Tiare Flower
06.06.2007., 08:09
E onda sorry kaj sam te optužila da te stalno spopadaju neke boljkice. Mislila sam da možda imaš nekih problema, da nešto proživljavaš, da se bediraš, pa da te zato stalno nešto muči. (Obično je to tako, kad psihički nismo baš dobro, onda nas stalno nešto boli, a kad smo psihički dobro onda lepršamo kao ptičice i najednom nas ništa ne smeta niti ne boli).

S ovim njegovim znojenjem je valjda nešto endokrinološki, ako od toga pati praktički čitav život. Možda malo hormoni neuračunjivi, štitnjača?? Inače, muškarci znatno češće pate od tog pretjeranog znojenja nego žene.

tvitica
06.06.2007., 08:16
E onda sorry kaj sam te optužila da te stalno spopadaju neke boljkice. Mislila sam da možda imaš nekih problema, da nešto proživljavaš, da se bediraš, pa da te zato stalno nešto muči. (Obično je to tako, kad psihički nismo baš dobro, onda nas stalno nešto boli, a kad smo psihički dobro onda lepršamo kao ptičice i najednom nas ništa ne smeta niti ne boli).

S ovim njegovim znojenjem je valjda nešto endokrinološki, ako od toga pati praktički čitav život. Možda malo hormoni neuračunjivi, štitnjača?? Inače, muškarci znatno češće pate od tog pretjeranog znojenja nego žene.

ma znam , on radi fizički posao , jako se puno znoji po suncu ...
al više ne znam što napraviti , plahte mora mijenjati svaka 2 dana ...
možda je od stresa , napet je u posljednje vrijeme , zbog posla ...
Ne znam ...možda bi neka posteljina pomogla , al ne znam kakva ??

*jezebel*
06.06.2007., 10:36
u jbt, svaka 2 sata...nije valjda hiperhidroza...imas hiperhidrozu na psihologiji.

jedino sto mogu preporuciti, a mozda niste znali, je caj od kadulje (srednje jaki ili jaki), kod mnogih dosta smanjuje znojenje i nadoknadjuje minerale.

tvitica
06.06.2007., 10:56
u jbt, svaka 2 sata...nije valjda hiperhidroza...imas hiperhidrozu na psihologiji.

jedino sto mogu preporuciti, a mozda niste znali, je caj od kadulje (srednje jaki ili jaki), kod mnogih dosta smanjuje znojenje i nadoknadjuje minerale.

svaka 2 dana ne sata

maia
06.06.2007., 12:55
isti problem poznat,al uz temp. 37,2 već 6-7 godina,i zimi i ljeti znojenje

new member
06.06.2007., 13:12

Ovo kao da sam ja napisala za svog muža, ali njemu se znoji samo glava :eek:

tomo1234
06.06.2007., 13:14
Fleke nakon znojenja su alergijska reakcija na znoj tj. sol u znoju.
Razlozi za znojenje mogu biti prirodna sklonost,psihička preopterećenost,metabolički poremećaji,a ono što je češće i treba isključiti je hipertireoza.
Svakako pamučna posteljina i pamučna odjeća za spavanje prije svega.

drnda
07.06.2007., 17:34
mene samo zanima jel moguće da je normalno da se netko cijelu godinu znoji po noći?svaki put kad netko otvori tu temu milijun bolesti odmah se piše a jel moguće da to bude NORMALNOOOOOOOOOOO?pitam zato jer se i ja znojim cijele godine po noći,i ljeti i zimi

septimije
07.06.2007., 20:17

Ja mogu on neće 6 801 čitanje

Sunce i ja bi se znojio

septimije
07.06.2007., 20:53
26.03.2007 18.35 Nemam svoje "ja"

hvala svima na podršci ...da jasno je meni da ja moram raditi na sebi , a zar ne vidite da i to trenutno poukšavam, ja sam se naućila u životu sama brinuti sama za sebe i sve ptobleme sama riješavati , pa tako ću valjda uspijeti i sa ovim

:bonk:

tvitica
07.06.2007., 20:59
Ja mogu on neće 6 801 čitanje

Sunce i ja bi se znojio

joj nije to taj ...

baš si super i mislim da se ovo ne smije

mikza
07.06.2007., 21:32
ma to ti je zbog vruceg sna pa se oznojis (tko zna sto si sanjao/la)

-ana-
07.06.2007., 23:50

ja imam povecane limfne cvorove i ponekad se znam oznojiti po noci. sta to znaci?:)

btw, meni su prije 6 godina radjene pretrage, punktiran mi je jedan limfni cvor, sve okej....no, nikad se nije ustanovilo od cega su mi tocno povecani. :confused:

mousse od čokolade
07.06.2007., 23:58
i ja imam taj problem ponekad. ne spava u debeloj odjeci, cak niti po zimi. Lagana pamucna majca i gacice. I prekrivac mora biti sto tanji. Imaj pored sebe uvijek neku tekucinu. Moguce je da su u pitanju neki stresni i teski snovi koji te tokom noci "izmuce", a ti ujutro niti ne znas da si ih imao.

maia
08.06.2007., 08:23
ja sam jednom već otvorila ovakvu temu pa sam dobila neke ružne odgovore,vidim sad nema nikakvih paničara,hvala Bogu

balls_of_steel
17.10.2008., 16:36
znojim se što da radim

Ivanicapeca
18.10.2008., 18:56
Pregledaj hormone štitnjače.

Diddi
18.10.2008., 21:59
meni je tako bilo u trudnoći i par mjeseci poslije toga, dakle najvjerojatnije se radi o hormonima bilo štitnjače ili ginekološkim, pa bi to trebalo iskontrolirati.

Ilana
05.11.2008., 12:11
Jel netko od vas našao odgovor?

Meni se noćno znojenje dogodilo prvi put prošle godine u ovo vrijeme, ali malo prije toga sam se preselila pa sam mislila da mi ne valja položaj kreveta, da se privikavam (makar nikad u životu nisam imala problema sa promjenom mjesta spavanja) i sl. i onda je samo od sebe prestalo.
I ove godine sve ponovo u isto doba godine (10./11.mj.)... ne kužim :confused:
Nikad se prije nisam ni budila po noći, a kamoli mokra, a sad se budim kompletno mokra, toliko da moram promijeniti pidžamu (često se odem i istuširati).

Limfe nisu u pitanju... zapravo, uopće se ne osjećam bolesno.

zlatka
05.11.2008., 17:36
curke u kojoj ste životnoj dobi. A da malo razmišljate i o predmenopauzi. Za ne vjerovat ali ona vrlo rano polagano krene. Ne dolazi odjednom. Polako ali dolazi. I ja sam se budila sva u vodi, presvlačila i tuširala, mučila me nesanica i nikako da skužim koji mi je vrag. Za muškarce vrijedi isto ma koliko to oni ne vjerovali.

yenna
15.12.2008., 07:12
pozdrav svima!

naime, moj zarucnik takodje ima problema sa nocnim preprekomjernim znojenjem, ali nikako da skuzimo sta je uzrok!
prebacivali smo krivnju na materijale posteljine, ali kad smo promjenili svakakve, nakon pauze u znojenju, opet se pojavilo. nema redosljed kako dolazi, al pobogu, ja budem mokra cijela od njega!
pocella sam razmisljati o ideji da se on na taj nacin nosi sa prehladom i gripom i slicnim nametnicima, ako ne i sa nekim tezim poremecajima, buduci da mu se nemoze nista naci na krvi, test na hiv je radio, tbc takodjer, cist ko suza, malo ga jetra zeza al to je sve. nema problema sa kilazom.

eto, s tim se mi nosimo:)

ronja
13.05.2009., 22:36
da, i ja sam na njega pomislio, onako periferno(zato sam te pitao za čvorove i apetit. možda da uradi razmaz periferne krvi i ev punkciju čvora?čisto ako je zabrinjava da se osigura...

Pozdrav svima,

Molila bih vas neki komentar, savjet, ako itko zna….

Unatrag 3 mjeseca, često mi se događa noćno znojenje. Nekada redovito, noć za noću, ponekad i prođe tjedan dana. Znojenje obično nije obilno, gornji dio leđa i područje oko vrata, ali dovoljno da mi se piđama, jastuk i kosa natopi znojem…
Često navečer imam temperaturu, i do 38, i legnem mrtva, preznojim se preko noći i ujutro sve ok…krenem u novi dan
Također često mi dnevna temperatura varira od 37-37,5…
Konstantan umor, neispavanost, slabost, česte prehlade… krajem prošle godine i početkom godine čak i urinoinfekt…dosta dugo pila antibiotike
Vrlo sam mršava, teško dobivam na TT i često mi varira..iako imam apetita
Sve sam to pripisivala stresnom načinu života…stalno poslovno putujem, nemam usklađen bioritam spavanja i buđenja…hranjenja…
Trošim oralne kontraceptive.

Zbog veće prehlade i temperature otišla sada na pregled…Sedimentacija povišena, hemoglobin, hematokrit, MCH, MCV, MCHC, željezo na donjoj granici ili ispod nje, UIBC povišen, jetreni enzimi –AST, ALT pri granici referentne vrijednosti, ALP ispod. Doktorica mi rekla da su mi jetrene probe ok!?!

Hiperinflacija plućnog parenhima, i nešto niži stav ošita na RTG-u.

Čekam još nalaze hormona štitnjače i brisa ždrijela…

Prije godinu dana radila štitnjaču radi konstantnog umora…bilo sve ok.

Zbog svega toga sad dobila amoxil 1g.

Neka slična iskustva…

Hvala puno....

Ilana
08.06.2009., 07:45
Evo, ja još uvijek nisam riješila problem :tuzni:
Sve bude dobro nekih mjesec dana, a onda se cca tjedan dana preznojavam. Već sam luda od toga.
Definitivno nisam u dobi za menupauzu. Tek radimo na prvoj bebi :cerek: i vadila sam hormone štitnjače koji su savršeni. Općenito se osjećam zdravo, al sljedeći mjesec ću provjeriti i spolne hormone.

Ima li još neka pretraga koju bi trebala napraviti vezano za to znojenje u snu?

Mislila sam da je problem u prekrivaču pa smo kupili novi tanki, pa cijelo vrijeme luftamo sobu i imamo otvoren prozor, pa smo preuredili (novu)sobu da se ja bolje osjećam u njoj... ma sve...
Sama sebi zvučim kao luđakinja jer već pomišljam na neke podzemne vode, razne negativne sile ili što ja znam što, a inače nisam sklona vjerovati u takve stvari :rolleyes:

SuperCow
08.06.2009., 22:36
I ja imam isti problem i nemam pojma s čim je povezano. Nekad bude sve super a nekad se probudim mokra kao da sam trčala maraton a ne spavala. Ne znam, pipala sam limfne čvorove i jedan iza uha je povećan već deset godina, ostali su ok. Krvnu sliku sam napravila osnovnu i sve je ok, jedino kolesterol ne valja. Naravno, doktor mi je rekao kao i uvijek da je sve povezano sa stresom (imam osjećaj da će mi reći da je stres u pitanju i kad mu dođem sa slomljenom nogom)

Ivanicapeca
09.06.2009., 07:15
I ja imam isti problem i nemam pojma s čim je povezano. Nekad bude sve super a nekad se probudim mokra kao da sam trčala maraton a ne spavala. Ne znam, pipala sam limfne čvorove i jedan iza uha je povećan već deset godina, ostali su ok. Krvnu sliku sam napravila osnovnu i sve je ok, jedino kolesterol ne valja. Naravno, doktor mi je rekao kao i uvijek da je sve povezano sa stresom (imam osjećaj da će mi reći da je stres u pitanju i kad mu dođem sa slomljenom nogom)

Jesi pregledala hormone štitnjače?

Ako imaš još neke simptome tipa tremor ruku kad ih isprižiš ravno ispred sebe, ubrzani puls, osjećaj da te netko stišće za gušu dok jedeš, ili dok se penješ uz stepenice...to su simptomi poremećaja rada štitnjače hipertireoze.
http://ultrazvuk-tarle.hr/dijagnostika/zagreb/ubrzani_rad_stitnjace_hipertireoza1/

Kodazu
09.06.2009., 09:47
Takve probleme mi je uzrokovala kandida.

ombia
09.06.2009., 11:39
Zna biti od nekih lijekova, od vecine antidepresiva i jos nekih drugih vrsta lijekova. I od sintetske posteljine koja ne dise.

Ilana
09.06.2009., 13:26
Napokon se netko javio.
Meni je štitnjača ok, ne pijem nikakve lijekove, nemam candidu, posteljina je kvalitetna, i madrac i jastuci.
Zamijenila sam se sa mužem za stranu kreveta i zadnje dvije večeri mi se čini da mi se znoji samo donji do tijela (od struka na niže).

Može bit da su stvarno neke podzemne vode koje idu nakoso preko sobe :confused:
Ili sam ja totalno prolupala :D idem provirit na alternativi pišu li nešto o tim vodama.

SuperCow, izgleda da nas dvije imamo istu doktoricu. :mig:
Ja svojoj idem samo kad već mislim da ću umrijet, ni ne pomišljam da idem radi ovog - isto bi mi rekla da je stres.
Možda i je stres, neki podsvjesni.

Tamo neka
09.06.2009., 21:09
Navodno to može biti i na psihičkoj bazi. Moj dečko se zimi često znao budit mokar od znoja, malo smo razmislili i shvatili da se to dešavalo kada bi bio premoren od posla ili kada bi se puno nervirao radi istoga. On to nebi skužio dok se nebi ujutro probudio, ali bi ja skužila usred noći. Sav bi bio obliven hladnim znojem, često bi se tresao, pa bi mu odjednom postalo jako hladno. Posteljina je pamučna, tako da nije od toga.. Ako nije zdravstveni problem, ako nisu podzemne vode, sintetički materijali, predebel pokrivač, itd. - možda je zaista u pitanju stres - posao, obitelj, svakodnevnica, dijete, znamo da je stres pokretač svakojakih smetnji..

Ilana
09.12.2009., 07:58
Ja svako toliko moram podignuti ovu temu da se barem malo požalim :rolleyes:

Preko ljeta sam bila super. Čitavo ljeto se pokrivam poplunom i ne uznojim se ni malo ni kad je +30, a sad opet ispočetka. Izluđuje me to jer mi je odvratno kad se probudim cijela mokra. :(

Gepetto
09.12.2009., 18:58
Tako je meni bilo prije 2 godine, baš grdo... probudiš se u 5h ujutro sva mokra... pa se presvlačiš i nastavljaš dalje spavati, no na sreću nije dugo trajalo, jedno mjesec-dva dana.

Ginekolog mi isprva nije vjerovao tj. nije vjerovao da bi to mogli biti valunzi, no kasnje se ipak ispostavilo da jesu, i da je to perimenopauza, a sad će uskoro bit utvrđeno/potvrđena i menopauza sa 43 god. :(

đive
10.12.2009., 20:38
Ja svako toliko moram podignuti ovu temu da se barem malo požalim :rolleyes:

Preko ljeta sam bila super. Čitavo ljeto se pokrivam poplunom i ne uznojim se ni malo ni kad je +30, a sad opet ispočetka. Izluđuje me to jer mi je odvratno kad se probudim cijela mokra. :(

Može biti štošta ali svakako tkogod ima te simptome bilo bi pametno napraviti ovo što je gore napisao Ante dumbledore

tasha0705
24.12.2009., 20:17
a je li normalno u toku gnojne angine, dakle treći dan uzimanja antibiotika? Ono, temperature malo ima malo nema i uglavnom nema, ali sam se noćas malčice oznojila. Mene sad strah leukemija, hodgkina i ostalih sranja...

zdenka27
28.12.2009., 09:08
Tasha i više nego normalno je oznojiti se dok traje upalni proces u tijelu. Ne brini!

Pero Gmaz
31.12.2009., 12:57
JPreko ljeta sam bila super. Čitavo ljeto se pokrivam poplunom i ne uznojim se ni malo ni kad je +30, a sad opet ispočetka. Izluđuje me to jer mi je odvratno kad se probudim cijela mokra. :(

Ajdmo to pokušati riješiti na drugi način. Zanima me par stvari:
Da li se to javlja samo na jesen?
Kakva ti je prehrana?
Da li se baviš fizičkim aktivnostima, ako da, koliko?
Stolica, bolovi u leđima, češće infekcije (pogotovo na koži) za vrijeme tog razdoblja?
Kakva ti je kosa (ne boja)
Sanjaš li da te progone?
Bolna ramena?
Depresije?
Hladnoća, trbuh, leđa, noge?
Neispavana nakon cijele noći spavanja?
Menstrualni porobelmi?

To je za sada to.

Arash's friend
04.01.2010., 08:48
Ja sam imao prolema sa znojenjem kad zaspem s time da mi se najvise glava znojila jastuk bio mokar kao da je bio na kisi. No imao sam i problema sa ucestalim padanjem u san, i sa cestim nocnim mokrenjem.

No od kad sam doveo prehranu u kakav takav red, dodao malo fizickih aktivnosti, i skinuo dosta kila, ti problemi su nestali.

Bizant
04.01.2010., 18:36
Evo, ja još uvijek nisam riješila problem :tuzni:
Sve bude dobro nekih mjesec dana, a onda se cca tjedan dana preznojavam. Već sam luda od toga.
Definitivno nisam u dobi za menupauzu. Tek radimo na prvoj bebi :cerek: i vadila sam hormone štitnjače koji su savršeni. Općenito se osjećam zdravo, al sljedeći mjesec ću provjeriti i spolne hormone.

Ima li još neka pretraga koju bi trebala napraviti vezano za to znojenje u snu?

Mislila sam da je problem u prekrivaču pa smo kupili novi tanki, pa cijelo vrijeme luftamo sobu i imamo otvoren prozor, pa smo preuredili (novu)sobu da se ja bolje osjećam u njoj... ma sve...
Sama sebi zvučim kao luđakinja jer već pomišljam na neke podzemne vode, razne negativne sile ili što ja znam što, a inače nisam sklona vjerovati u takve stvari :rolleyes:

ej!
nemogu vjerovat da još nitko nije napisao nešto tako logički...
najprije nema panike. znojenje je prije svega detoksikacija organizma. to je prije dar nego teret jer mi se otrova u tijelu riješavamo uriniranjem, disanjem i znojenjem. neki ljudi koji nemaju tu sreču to postižu u sauni. tijelo se može bilo kada odlučiti na taj način izbacivati otrove makar mu to do tad nije bilo u navadi. znači nemora biti odmah neka bolest več suprutno...
ja od kad znam za sebe se budim mokra svaki put kad sam pod stresom, u nekoj gripi, bilo koje narušeno stanje bez razlike dali se radi o duševnim mentalnim ili fizičkim problemima. ako se osječaš loše, posjeti doktora, ako se osječaš dobro, zahvali bogu na tom brzom i bezbolnom čiščenju i PIJ PUNO VODE!!!

Ilana
09.03.2010., 07:14
Ajdmo to pokušati riješiti na drugi način. Zanima me par stvari:
Da li se to javlja samo na jesen?
Kakva ti je prehrana?
Da li se baviš fizičkim aktivnostima, ako da, koliko?
Stolica, bolovi u leđima, češće infekcije (pogotovo na koži) za vrijeme tog razdoblja?
Kakva ti je kosa (ne boja)
Sanjaš li da te progone?
Bolna ramena?
Depresije?
Hladnoća, trbuh, leđa, noge?
Neispavana nakon cijele noći spavanja?
Menstrualni porobelmi?

To je za sada to.

Situacija se bila primirila pa nisam otvarala temu, ali evo me u novom ciklusu noćnog znojenja :rolleyes: užas!

Sad da odgovorim:
- Ne javlja se samo u jesen nego u nepovezanim ciklusima, ali preko ljeta ne.
- Mislim da se ok hranim, trudim se jesti zdravo, a posebno sad u trudnoći.
- Posebnih fizičkih aktivnosti nemam (trebam roditi za mjesec dana).
- E, stolica mi je užasno neredovita, svaki 4 dan! Tako je bilo i prije trudnoće i sad isto.
- Kosa mi je čvrsta i gusta, ravna (jel na to misliš?)
- Nemam nikakve noćne more, ne bole me ramena i nisam depresivna.

Ma joj, ovo je grozno. Sinoć sam bila luda kad sam se probudila tako mokra. Pokušavam razmišljati racionalno. Očigledno nisam bolesna i osjećam se odlično (osim standardnih tegoba zadnjeg mjeseca trudnoće). Promijenila sam pokrivač, probali smo spavat u toploj sobi, u hladnoj sobi, samo u majici... uvijek isto. Već pomišljam da je problem u madracu, ali nikako mi se ne sviđa ideja da kupujem novi ako nisam u to sigurna. Ovaj koji imamo je vrlo kvalitetan i star 2 i pol godine :ne zna: idem guglat još...

Pero Gmaz
09.03.2010., 15:31
- Ne javlja se samo u jesen nego u nepovezanim ciklusima, ali preko ljeta ne.
Dakle nije vezano za godišnje doba, već za nešto drugo.
- Mislim da se ok hranim, trudim se jesti zdravo, a posebno sad u trudnoći.
Dakle eliminirali smo i loše hranjenje. Postoji samo sumnja u način odabira namirnica. To bi značilo da se hraniš na način kao naši stari. Po zimi orašaste plodove, sušeno voće, kompoti, grah, špek, kapule, slanutak, cikle, leće... u principu zagovornik sam reguliranja probave s izborom namirnica.
- Posebnih fizičkih aktivnosti nemam (trebam roditi za mjesec dana).
Čestitam! Živo i sretno bilo.
- E, stolica mi je užasno neredovita, svaki 4 dan! Tako je bilo i prije trudnoće i sad isto.
Tu bi mogao biti problem. Toksini kada ne mogu izaći van na normalan način, tijelo se pokušava održati na drugi - znojenjem. Stolica kod trudnica zna biti neredovita i to je čisto fizički (po meni) normalna stvar. Dijete ti stišće crijevca, miče se i zna neki put usporiti peristaltiku crijeva. Dakle u sadašnjem stanju nikakav razlog za brigu, ali ako se to događalo prije... Obično sam susretao žene/djevojke s problemom s crijevcima i problemima s bolnim stopalima, pa sam to povezao s izborom obuće, ali pretpostavljam da se sada ne krećeš toliko puno. Sama stolica bi trebala biti dobra ako zadovolji neke kriterije. (http://www.forum.hr/newreply.php?do=newreply&p=24491309?)
- Kosa mi je čvrsta i gusta, ravna (jel na to misliš?)
Da na to sam mislio, a to opet predstavlja snagu i ravnotežu organizma. Ispucala, suha predstavlja neravnotežu isto kao i masna.
- Nemam nikakve noćne more, ne bole me ramena i nisam depresivna.
Dobro i to smo isključili.
Već pomišljam da je problem u madracu, ali nikako mi se ne sviđa ideja da kupujem novi ako nisam u to sigurna. Ovaj koji imamo je vrlo kvalitetan i star 2 i pol godine :ne zna: idem guglat još...
Da li su problemi počeli s madracom? Dakle prije 2 i pol godine?

živi i veseli bili :lux:

a1exa
05.01.2011., 20:25
Tražila sam temu ali nema, ako moderator zna neka slobodno premjesti.
Zadnje tri noći se užasno oznojim tokom spavanja, baš mi majica bude mokra. I u biti me taj znoj probudi kad se ohladi pa mi postane hladno. :ne zna:

Koji mi je? Nikad se nisam tako znojila, posebno ne noću.

Samo da napomenem, zdrava sam i nemam nikakvih problema, nisam bila bolesna (da pokucam) ne sjećam se kada, ali ovo me živcira, baš je neugodno :confused:

Prije 5, 6 dana sam počela piti ulje crnog kima, da nije od toga?

zdenka27
06.01.2011., 08:00
Oprosti na pitanju, koliko ti je godina?

a1exa
06.01.2011., 09:08
Imam 27

morbidangel
06.01.2011., 09:44
Tražila sam temu ali nema, ako moderator zna neka slobodno premjesti.
Zadnje tri noći se užasno oznojim tokom spavanja, baš mi majica bude mokra. I u biti me taj znoj probudi kad se ohladi pa mi postane hladno. :ne zna:

Koji mi je? Nikad se nisam tako znojila, posebno ne noću.

Samo da napomenem, zdrava sam i nemam nikakvih problema, nisam bila bolesna (da pokucam) ne sjećam se kada, ali ovo me živcira, baš je neugodno :confused:

Prije 5, 6 dana sam počela piti ulje crnog kima, da nije od toga?

Ja se ponekad oznojim, ali samo ako se prije odlaska na spavanje dobro najedem, onako ko prase na tovu, da pucam.:ne zna:

a1exa
06.01.2011., 10:03
Ja se ponekad oznojim, ali samo ako se prije odlaska na spavanje dobro najedem, onako ko prase na tovu, da pucam.:ne zna:

Hmm mislim da nema veze sa time jer oduvijek jedem prije spavanja. Ne mogu zaspat ako nisam sita, a pošto volim jest nikad nisu male porcije, tek toliko da nisam gladna :D
baš me kopka da nema možda veze sa uljem?

Termination
07.01.2011., 15:28
a1exa, ako se i dalje znojiš, trebala bi otići kod doktora. Moguće je da se radi o hipertireozi ili nekoj skrivenoj zaraznoj bolesti, a noćno znojenje može biti simptom i nekih ozbiljnijih bolesti. Nije mi cilj preplašiti te, ali u svakom slučaju bi bilo pametno da to rasčistiš kod svog liječnika radi sebe. Često se uzrok nikada niti ne sazna ili je potpuno klinički nebitan. Uzrok može biti i psihogen.

a1exa
07.01.2011., 16:22
a1exa, ako se i dalje znojiš, trebala bi otići kod doktora. Moguće je da se radi o hipertireozi ili nekoj skrivenoj zaraznoj bolesti, a noćno znojenje može biti simptom i nekih ozbiljnijih bolesti. Nije mi cilj preplašiti te, ali u svakom slučaju bi bilo pametno da to rasčistiš kod svog liječnika radi sebe. Često se uzrok nikada niti ne sazna ili je potpuno klinički nebitan. Uzrok može biti i psihogen.

Uf nisi me prepao/la (oprosti, ne znam ti spol):rofl:
Štitnjaču sam pregledala prije nekih 5 godina, hormoni su bili u redu, jedino je kao malo povećana, ali sve je ok.
Ali u kratko, može biti svašta i ništa? Ok, hvala na odg.

Termination
07.01.2011., 22:23
Nalaz star pet godina nam ne govori puno o trenutnoj situaciji. Ne govori nam ništa. Zato svakako štitnjaču treba uzeti u obzir, tim više što je bila povećana.

Btw, muško sam. Grijeh ti je oprošten, idi u miru. :Pop: :D

Zlatna cura
07.01.2011., 22:37
Ma možda zbog vremena... Razmisli koliko ti je u stanu zagrijano, kako se pokrivaš.

Ja sam se isto tako u zadnje vrijeme (ova zadnja dva tjedna dok je bilo jako hladno) par puta probudila kad bi mi se pidžama slijepila od znoja i znoj, kako kažeš, već ohladio. Nabacila sam si sad kad je bilo jako hladno još dvije deke na poplun :D, ali pošto sam jače i grijala očito mi je to bilo previše, pa bi se preznojila i onda probudila... Dešava se to povremeno... a tko zna, možda si i nešto sanjala.

Evo do sad je bilo jako hladno, pa sad jugo i temperature skočile za 10 stupnjeva, ne treba se previše čuditi ako to rezultira nekim preznojavanjima. Dođeš izvana iz hladnog u toplo itd., sve su to svojevrsni šokovi za organizam. Ne mora biti da je od štitnjače niti od nekih zdravstvenih problema.

I razmisli kakva su ti "pokrivala" - sintetička ili od prirodnih materijala itd.

a1exa
10.01.2011., 06:14
Ma možda zbog vremena... itd.

Istina. Možda je do ove južine. :ne zna:

Nalaz star pet godina nam ne govori puno o trenutnoj situaciji. Ne govori nam ništa. Zato svakako štitnjaču treba uzeti u obzir, tim više što je bila povećana.

Btw, muško sam. Grijeh ti je oprošten, idi u miru. :Pop: :D

:D
Ali otići ću do doktorice, makar krvnu sliku napravit jer nisam neko vrijeme.

kavopija-14
28.03.2014., 16:47
imam 32 godine i u zadnjih godinu i pol dana imam faze noćnog znojenja koje ne mogu povezat s ničim. sad sam malo guglala i bilo bi bolje da nisam. nema čega nema, od najgorih boleština do menopauze, a menopauzu sebi ne mogu još priuštit jer pokušavam ostat trudna.

to traje jednu ili dvije noći, otprilike svaka dva mjeseca, ali se toliko oznojim da se zbog toga probudim, pa se moram presvuć ili otuširat. imam li razloga za brigu? :ne zna:

pebbles
09.04.2014., 03:41
Molim vas savjet! Dakle, ovaj glupi internet toliko zna uplašiti čovjeka...evo ne mogu doći sebi!
Već cca godinu dana imam problema s noćnim znojenjem-ali ne svaku večer!!
Nevezano za to već mjesec dana obavljam raznorazne preglede krvi jer mi je bila diagnosticirana blaga trombocitopenija, koja je u svakom idućem nalazu bila u granicama normale. (Mislim da sam od onda malo postala paničar jer sam već toliko u zadnjih mjesec dana po bolnici, da samo čekam da mi nešto pronađu i da ja onda kažem - znala sam! :D )Dakle unazad mjesec dana vadila sam krv jedno 4 puta, od toga kompletnu krvnu sliku 3 puta. Sve je u granicama normale! Vadila sam i za autoimune bolesti , jer sam se žalila doktorici na prorijeđivanje kose i dlaka po tijelu i bolove u zglobovima-to traje već više od godinu dana (nekih desetak skraćenica) i sve su otklonile svaku sumnji na ikakvu autoimunu bolest! Još jedino čekam hormone štitnjače , ali njih sam vadila prije jedno godinu dana i bili su ok, čak i ultrazvuk je bio super!(to sam isto zbog prorijeđivanja kose išla vidjeti) Dakle do sada svi nalazi krvi su super (prije tri dana sam vadila zadnju kks) ono što me sad dodatno uplašilo je da me boli ispod pazuha i ispod lijevog pazuha mi je malo, gotovo neprimjetno natečen limfni čvor...(mislim da je natekao prekjučer jer ga nisam prije vidjela, a gledala sam pazuhe stalno jer me kažem malo bole unazad 2 tjedna..biti me više boli ispod oba pazuha nego što govorim o nekom ozbiljnom oticanju ispod lijevog. Doktorica je prepipala i rekla mi je da sam se bezveze uplašila, da dočim je tako naglo nastao taj mali otok, boli me i te stvari-ne trebam se bojati...limfni čvorić nije tvrd uopće, ja kad pipam ga baš i ne napipam, ali se vidi kad dignem ruke da je malkoc nabubreno u odnosu na desni pazuh..isto tako osjetim i neku kao šetajuću bol po vratu gdje su limfni čvorovi, ali bol nije jaka....eto ja se ne mogu smiriti, a vražiji internet me ubija sa stalnim spominjanjem nekih karcinoma!Van sebe sam. Inače nikad se ne uznojim po glavi, već samo tijelo-toliko da mi piđama bude vlažna, ali ne prođe na posteljinu, preko dana se gorovo ni ne znojim...evo išla sam trčati jučer i gotovo se nisam ni oznojila. Eto napisala sam sve. Ima li tko riječi utjehe za mene? :D (p.s. Imam 26 godina)
P.s. Oprostite na dugom postu :-)

pebbles
09.04.2014., 08:21
P.S. U KKS prije tri dana nisu bili uključeni limfociti...(ne znam zašto :( )ali leukociti su u granicama normale, ali se polako povisuju...tj. Referentne vrijednosti leukocita su 3.4-9.7...e sad 11.2.2014. su bile 7.3, 3.3.2014. Vrijednosti su 7.4, dok od prekjučer su vrijednosti 7.6...znači rastu!! :( s tim da su mi 11.2. 2014 bili niski trombociti (135) pa sam zato išla na daljnje pretrage...
Upomoć!! :-(

marinho25
09.04.2014., 14:39
pebbles
mislim da panicaris bez razloga ...a ta tvoja hipohondrija te moze dovesti u stanje stresa koje ima nerijetko kao posljedicu nocno znojenje, i anksioznist ima kao posljedicu nocno znojenje..znam da se brines ali probaj se malo opustiti evo ja vec 3 godine imam trombocitopeniju isto tako oko 135 pa cak i 120 uz jos mnostvo dijagnoza i zdr.problema pa nemam niti leukemiju niti limfom jer ocito na to ciljas..posto si trenutno u nekoj prolaznoj fazi hipohondrije(ili cini mi se cak i dugotrajnoj) citanjem interneta ces "pokupiti" sve bolesti od raka pa do HIV-a..i sta ce dobit s tim-pojest ces samu sebe..ajde se probaj opustit ili se naruci privatno kod hematologa i razrijesi se svih sumnji..i nisi napisala da li imas temperaturu ,gubis li na tezini, jesi preboljela u mladosti mononukleozu ili tako nesto, jesi radila hormone stitnjace,tbc iz urina i stolice,ultrazvuk, slezena povecana ili nije itd.,i za koje autouimune bolesti si vadila krv-SLE?..trombocitopenija moze biti primarna i sekundarna , moze biti prolazna a uzrok moze lezati i u nekim lijekovima tipa antibiotici itd...a leukociti su ti u granicama normale zasto panicaris zbog toga? pa nisu uvijek iste vrijednosti leukocita u krvi ,malo rastu malo padaju ... ne nerviraj se bit ce sve ok jer uzroka moze biti milion od neceg prolazno banalnog ,infekcija , lijekova itd . pa tek onda ajmo razmisljati o tezim bolestima..naruci se kod hematologa dok nisi pojela samu sebe mislim da ti je to jedino rjesenje da otklonis sve sumnje:)znam kako je biti hipohondar ali isto tako znam isto donosi kao posljedicu stres pa gastritis pa gubitak apetita pa ces onda pomislit da imas rak zeluca:)opusti se!! mozda ti je taj limfni cvor malo uvecan vec duze vrijeme a nisi primjetila i sad si pipajuci cijelo tijelo i to uocila, a ustalom cvor se moze minimalno povecati kod bilo kakvog upalnog procesa u tijelu , i bolje da te taj isti l.cvor boli jer ukoliko ne boli a raste tek tada se moze posumnjati na tumorske procese-ali ni onda ne znaci da mora biti neki tumor ..bit ce sve ok!! i javi kako je proslo kod hematologa a do tad se pod obavezno ostavi interneta!!

pebbles
09.04.2014., 15:56
Nemam temperaturu-tj. ne osjetim ju, nisam preboljela mononukleozu, ne gubim na težini (težina mi stalno varira 2-3 kile gore dolje) hormone štitnjače sam radila prije 10 dana skupa sa antiTPO i čekam nalaze (za par dana će biti gotovi) na imunološkom sam radila ove testove:elektrofireza proteina seruma, imuniglobulin, C3 komponenta, C 4 komponenta, reuma faktor, waaler rose test, anti-ds dna, ena, anti ss-a/ro, anti ss-b/la, anti am, anti sm/rnp, anti-jo-1, anti-scl-70, anti ribosomi, antitijela na centromere, antitijela na MPO, antitijela na PR-3, anticitrulinska antitijela, anf titar.... Sve je ok! Trombociti su rađeni sad periferni razmaz i lijepo su skočili-sve super 264 su sada! Kod hematologa sam bila prije 2 tjedna, doktorica je pregledala KKS i prepipala me po tijelu i sve je super! Po tome znam da je limfni čvor otekao nekidan kada sam ga i uočila! Njoj sam se isto žalila na noćno znojenje pa me ona poslala vaditi štitnjaču, ali onda još nisam toliko paničarila jer mi limfni čvorovi nisu bili uvećani. Inač postala sam hipohondar od kad sam prije 4 godine pila roaccutan i prestala nakon 9 dana zbog abnormalnog rasta starog ožiljka...mjesec dana nakon prestanka s tim lijekom dobila sam blagu temperaturu iza koje je slijedilo prorijeđivanje kose i dlaka na tijelu, opadanje trepavica i bolovi u zglobovima...i od onda se na svaku malu nepravilnost uplašim...u međuvremenu sam otkrila kako mi uzimanje 100mcg selena uklanja te tegobe-ali samo dok ga pijem-uopće ne znam kakve to sve veze ima s mojim tebobama ali eto. Trenutno ga ne pijem...samo ponekad...i baš me zanima koliko on može utjecati na krvnu sliku? Noćno znojenje je također nastalo nedugo nakon pojave svih tih tegoba...tako da sada kad je limfni čvor malo nabubrio-doslovno sam se skamenila...! Eto ne znam ni sama što da mislim više sto tegoba, a po nalazima je sve kao uredu...
P.s. Samo to malo oteknuće (doktorica je rekla da je to jako malo, mislim da je spominjala 1.5 ili 2 cm...ne znam jesam li dobro zapamtila) nije bolno, ja osjećan bol ispod pazuha stalno...ali to malo oteknuće nije tvrdo i pomično je, ali ne boli kada pipam po njemu...možda malo samo...više je neugodno...ja sad probala pipati po pazuhu ali ne osjećam nikakav čvorić! On je više vidljiv i nelagodu neku na tom mjestu osjećam...a isti tip nelagode osjećam i na vratu i pod drugim pazuhom samo što nigdje nije oteknuto kao ispod lijevog...
P.s. 2 Puno hvala na odgovoru-jako mi puno znači...izludila sam od čeprkanja po internetu :( sama sam sebi napravila problem...

leeloo27
09.04.2014., 19:47
Nemoj čeprkati po netu. :D Meni se događa u zadnje vrijeme povremeno, al ja navečer znam imati temperature tako da kontam da je od toga. Isto sam guglala pa vidjela da piše da to može i kod tumora i tako pa sam prestala guglati. :zubo:

Sačekaj hormone štitnjače, možda ona zeza. Dosta curki na temi o štitnjači je pisalo da piju selen, neke su rekle da su im antitijela pala pa ko zna možda te zeza štitnjača. A do tada ne guglaj, samo se bezveze stresiraš. :)

mery267
10.04.2014., 09:59
Pebbles ne brini toliko zbog limfnog cvora, i meni je tako pocelo sa jednim nije uopce bio bolan,a kasnije me ruka toliko pocela bolit da sam je jedva dizala,upalili mi se cvorovi ,mozda si zacepila pore dezodoransom pa natekao,ja sam tako imala upalu limfnih zlijezda od dezodoransa,popila antibiotik sve proslo otkad sam na prirodnom kamenu sve super :)
Ako te toliko plasi , otidji da ti snime, jer znam do kolike panike moze dovest takav simptom i citanje po netu,ja sam bila uvjerena da je leukemija od neta.... ccc
Jos me je sve cesalo po tijelu,pa kao i to simptom toga, koja panika kad sam to procitala.
Što se tice nocnog znojenja cimerica mi to stalno dozivljava i žali se na to,a ona ima hipertireozu,tako da svakako provjeri stanje štitne žlijezde i nemoj googlat ,znam da je tesko kontrolirat se :D

pebbles
10.04.2014., 19:31
Joooj drage cure hvala vam na riječima podrške!!! Evo danas bila kod drugog liječnika da popipa pazuhe i on ništa ne napipava!! Nema nikakvih kvržica! Samo maleni otok! A boli me i vrat s lijeve strane, i kad ga istegnem na desnu stranu isto vidim kao malu kvrgicu...jedva primjetnu-u odnosu na drugu stranu.... Idući tjedan ću napraviti darkfield test i ultrazvuk...i valjda ću se napokon onda opustiti :( hvala vam svima...puno mi znače ove utjehe! <3 :)

marinho25
10.04.2014., 20:33
Joooj drage cure hvala vam na riječima podrške!!! Evo danas bila kod drugog liječnika da popipa pazuhe i on ništa ne napipava!! Nema nikakvih kvržica! Samo maleni otok! A boli me i vrat s lijeve strane, i kad ga istegnem na desnu stranu isto vidim kao malu kvrgicu...jedva primjetnu-u odnosu na drugu stranu.... Idući tjedan ću napraviti darkfield test i ultrazvuk...i valjda ću se napokon onda opustiti :( hvala vam svima...puno mi znače ove utjehe! <3 :)

uf al tebe i dalje pere hipohondrija:)od tih silnih opipavanja kvrzica ces skrenut ,,dobronamjerno ti govorim da se maknes od interneta jer ces zavrsit kod psihijatra i sad is izguglala darkfield test s kojim neces saznat ama bas nista - idemo se kladit da ce rezultat istog bit paraziti u krvi i candida - pa onda na temelju rezultata ta nutricionistica (s diplomom od 2 tjedna tecaja)ili sta je vec -ajmo mjenjat prehranu,izbacit ugljikohidrate pa malo sokirat metabolizam i onda ces tek bit u jos vecoj hipohondriji- ostavi se ti lijepo te darkfield metode opusti se malo i sve ce bit ok..dobronamjerno ti govorim jer sam prosao sve to ali na greskama se uci ...slusaj ako si u stanju hipohondrije i trazis kvrzice ja ti garantiram da ces ih nac i na ledjima i na vratu i na preponama i to po prvi put znas zasto?! zato jer ih prije nisi trazila-opet zasto?! pa zato jer nisi bila hipohondar!!!zeno bozja :)radili su ti reuma faktore, trazili ,lupus, sjogrena pa ssa koji iskljucuje i jedno i drugo , pa trazili sklerodermu pa sve to jos jednom otpisali s ena pretragom..trombociti sad ok vjerovatno su ti radili jos brdo pretraga ali ti jos ne odustajes vec mislis da im je nesto promaklo...da ti ja dam moje nalaze i nabrojim ti moje simptome ti bi mi dala jos 2 dana zivota:rofl:sve ce bit ok ali stani!! dobronamjerno ti govorim.. pricekaj jos nalaze stitnjace(inace selen kojeg si spomenula je neophodan za pravilan rad stitnjace)..sretno

pebbles
10.04.2014., 21:01
Jesam u stanju hipohondrije sam...istina je to! Izbezumljena sam! Ma stalno si mislim pila sam taj selen za vrijeme tih svih pretraga garant je on nešto utišao pa se nije vidjelo :o inače kad netko spomene noćno znojenje ljudi ga odmah ozbiljnije dožive...to sam primijetila na netu...ja ga imam već tri godine, dlake na tijelu su mi se prorijedile kao i kosa malo, ali sam stalno pila selen...i kada sam prošle godine tražila da me doktorica šalje na pregled štitnjače ona je bila uredu...sad me muči dali je možda tak selen zataškao problem...trenutno ga ne pijem 2 tjedna zbog pretraga čisto da budem sigurna i sve si mislim da nije možda to sve buknulo od štitnjače...jeli to moguće? Ali nisu mi limfni čvorovi nikako bili natekli...pa sam još bila ok...bojim se jako tog limfoma sad i ne mogu prestat mislit na to...i stalno me kopa što mi doktorica nije limfocite vadila isto već samo leukocite...Ma joj histerična sam...tata mi kaže da trebam posjetiti psihologa :(

marinho25
10.04.2014., 21:28
ajde da te smirimo malo
1.limfomi se u odnosu na druge karcinome relativno lako dijagnosticiraju jer daju vidljive simptome(sta ne mislis da bi prije svih tih pretraga posumnjali na limfom)
2.jedan od mogucih simptoma je temperatura koju nemas
3. svrbez po tijelu (nemas)
4.bezbolne kvrzice (nemas ali ti opet nisi sigurna jer uporno "zelis" da ih imas)
5.gubitak tezine i umor(tezinu ne gubis , umor-u postu iznad lijepo pise da si isla trcat:))
6.ajmo statisticki -u hrvatskoj od 100000 ljudi njih otprilike 99985 nema limfom
7.a i da imas sve ove simptome opet ne moras imat limfom
jel ti to dosta onako da te bar malo smiri..ili da jos nabrajam

pebbles
10.04.2014., 22:12
Nemam temperaturu...umor sam osjećala prije mjesec dva, prije nego je sve ovo s limfnim čvorom započelo...temperaturu mjerila upravo 36.6 je...težina mi je malo opala u zadnjih mjesec dana (oko 2 kile) ali ništa strašno...u biti me je preplašio taj limfni čvor i odkada je skočio ne mogu doći sebi! Totalno sam pod stresom... :S najgore što možeš naći one ljude na netu koji tvrde da su imali takve nekakve simptome (kao ništa strašno, samo najednom iskočio limfni čvor, uz urednu krvnu sliku-i paf neki poodmakli stadij neke teške bolesti...ma nek idu oni u p.m. Slede mi se noge od toga-al doslovno!

leeloo27
10.04.2014., 22:42
Ja imam skoro sve sa popisa. :zubo:

Plebbes zbilja trebaš se smiriti. Znam neke koji su tako paničarili i od silnog stresa na kraju stvarno ozbiljno obolili. :( Selen nije čaroban, neće srediti hormone ako nisu normalni jerbo bi mi svi onda unosili što više selena u organizam umjesto da pijemo euthirox i ostale tablete za štitnjaču. A ovo da su možda negativni nalazi od njega nema šanse, draga ja ti imam imunološke u nebesima i nema šta nisam pila i probala od tih prirodnih dodataka. Ništa od toga ti ne može zamaskirati ako nešto ne štima jer da je išta od tih stvari toliko učinkovito u snižavanju antitijela ne bi pili kortiće i ostale lijekove koji imaju jako gadne nuspojave već bi pili te prirodne dodatke.

mery267
11.04.2014., 07:40
Vjeruj ako doktor i nalazi kažu da je sve u redu,onda zaista je.
Ali, ti ako ces se smirit do kraja otidji na taj ultrazvuk, ja sam bila , i nakon toga sam mirna,a citajuc na internetu uci ces samo u zacarani krug.
Vjeruj da te razumijem,jer sam prolazila kroz slicno,može bit da ti je to znojenje cak utjecaj psihe, npr ja neki dan citam na internetu o utrnucu noge/ruke, znaci tijekom sna i meni se to nikad nije dogodilo i sad nije proslo 3 dana od toga ja se probudim sa utrnulom nogom, prošlo je za nekoliko minuta dok je dosla cirkulacija.Ali ne možes vjerovat,znaci nikad mi se u snu to nije doogodilo do tada,i nakon toga mi ruka u snu nakon nekoliko dana.
Pusti ti internet i prestani citat po forumima ljudi kojima je vec dijagnosticirana određena bolest.Kad i ako ti nešto dijagnosticiraju onda da, ali ovako molim te nemoj, jer znam koliko to utjece na psihu.
:) Ne brini i uzivaj

pebbles
18.04.2014., 18:49
Dragi moji! Javljam vam se nakon niza pregleda 4 različita doktora i ultrazvuka. Svi su mahom ustvrdili kako se ne radi o upaljenim limfnim čvorovima-niti se oni na ultrazvuku vide kao povećani. Tako da su doktori raznoraznim pregledima i palpiranjem natečenog pazuha ustvrdili kako se radi o upali žlijezda znojnica... Eto samo nek se zna...pazuh mi je još uvijek natečen...i boli me...ali makar se ne sekiram... Toliki pregledi ne mogu pogriješiti.. Inače bila i na Darkfield analizi krvi! Odličan pregled! Ispada da mi je krv super i da mi ne trebaju nikakvi suplementi...doktorica koja koja to radi je zbilja super i sve lijepo objasni...
Pusa svima i hvala vam na riječima utjehe kada mi je najviše trebalo!! <3

x_masta
20.04.2014., 11:07
pebbles isti slucaj kao i ti je bio kod mene i samo od sebe prestalo