PDA

View Full Version : Get involved: PDA website

nenoXtreme
10.08.2003., 18:37
PDA freakovi, webdizajneri, dobri ljudi s viškom vremena, uglavnom entuzijasti, pridružite se CyberDog-u i meni u akciji Hrvatskog PDA sitea...

Detalji će biti tu, a svaka ideja i/ili pomoć dobrodošla.:klap:

nenoXtreme
10.08.2003., 18:48
alzo dakle...

Postanjem, po ovom i drugim forumima, mnogi su od Vas dokazali svoje znanje, kvalitetu i višak vremena. Složit će te se samnom da je HR web strašno siromašan (kvalitetne siteove možeš nabrojit na prste) a o PDA-u da i ne govorimo... Užas...

OK, svjestan sam da jako malo ljudi ima PDA. Još ih je manje spremno surfati preko istog, no od nekuda treba početi. Mi ne mislimo raditi čuda... samo upotrijebiti svoja znanja i eventualno pomoći nekome...
Oni koji imaju PDA, obično imaju i uvjete za spajanje istoga na NET. S obzirom da ima i mnogo onih koji su "samo zainteresirani" , pomozimo im...
Savjetima, svojim recenzijama, linkovima, kvalitetan HW, kvalitetan SW, no pokušati se orijentirati na domaće tržište i dostupnost svega navedenog...

dakle... pokažite kolki ste frajeri ...:D , pisat po forumu znate svi... to vidim :D :B

CyberDog
10.08.2003., 21:53
Uz recenzije software-a i hardware-a, te adrese za nabavu istog, mislim da bi trebali ponuditi i uobičajene informacije kao prognoze, stanje na cestama, tečaje valuta itd. Možda čak i otvoriti mali "podsite" koji bi te podatke nudio pri samom učitavanju stranice (a podaci su izabrani i sortirani po želji samog korisnika), i time olakšao ionako mukotrpno surfanje preko PDA.
U budućnosti bi se bilo zgodno i povezati sa AvantGo-om...

Ali da počnemo sa osnovama....

Treba naći skriptu za detektiranje PPC IE browsera, nužnu za izradu PDA-PC hibrid stranice...

Ideje? Tražio sam, ali uzaludno, možda da ju "dignemo" sa neke postojeće?

nenoXtreme
11.08.2003., 11:45
Imam skriptu koja detektira IE i Netscape i "ostale" i prema tome ih ruta :D (iako se to može zaobići ako patchiraš pocketIE (imam i to), pa ga prepoznaje kao IE 5.5 :( )

dakle to je riješeno... (poslat ću ti je mailom kad dođem doma)

Cyber 5+ za ideju :D

nenoXtreme
11.08.2003., 11:50
ime site ???

recimo www.hr-pda.com

ili nešto podjednako jednostavno...?

btw,

što se PPCa tiče, tu smo carevi, no Palm? imaš kakva iskustva i mogućnosti (za testiranje itd..?)

nenoXtreme
11.08.2003., 12:10
a hebote.... www.hr-pda.com postoji i to je neki Kineski site :( :cry:

CyberDog
12.08.2003., 16:12
:D

Možda www.pdacroatia.com ili www.pda.hr ??

Ali bolje da ne raspravljamo o adresi na javnom forumu, može je neko kupiti i rezervirati....;)

CyberDog
12.08.2003., 16:17
Palm sam imao na kratko vrijeme (ne sjećam se modela), imam samo 2 PPC-a... tako da... Da se oslonimo na emulatore?:D

Treba razmišljati i o suradnji sa nekom tvrtkom koja nabavlja informatičku robu u HR. Mislim da bi svi bili prilično zainteresirani za suradnju pošto bi to bila JEDINA HRVATSKA STRANICA koja je posvećena ISKLJUČIVO PDA i, ajde recimo, SmartPhone uređajima... E, da, bili bi i jedna od samo 3 hrvatske stranice koje imaju posebno prilagođenu verziju za prikaz na dlanovnicima...

nenoXtreme
12.08.2003., 16:30
bili bi jedina koja vrijedi! :D

sviđa mi se pda.hr , al šta ne moraš bit pravna osoba za to?

ps
sorry poslat ću ti skriptu na PM danas...

:(

EuCryL
12.08.2003., 16:36
Dečki, ja vas podržavam svim zubima :D

Nego, znanja nemam iz tog područja, osim ovo malo stečenog u praksi. Al zato znam što želim pa ću vam ubaciti par prijedloga :)

Tipkamo se... i samo naprijed

nenoXtreme
12.08.2003., 18:07
EuCryL , pa di si ti? :D rekoh da nisi u zemlju propo!:rolleyes:

računamo s tobom... naći ćemo već nekaj i za tebe...nekakvog posla...

nenoXtreme
12.08.2003., 18:38
cyber evo link sa skriptama...

link sa skriptama (http://javascript.internet.com/user-details/)

(da ti ne šaljem mailom)

meanwhile ja ću se pozabavit dizajnom pa kad to uploudam postam link

CyberDog
13.08.2003., 09:13
hmmmm, da, tražio sam na tamo već...

Treba nekako preurediti skriptu, jer bi onda svi sa starijim browserima vidjeli stranice za PDA (240*320)!

Što se tiče izgleda stranice, pogladaj moju staru stranicu (http://www.dcaclub.com/milan), možda dobiješ par ideja...

CyberDog
13.08.2003., 09:19
A da index.htm/html bude izbornik, stranica koju korisnik odabere piše cookie i drugi put automatski preusmjerava.... nešto ovako (www.dcaclub.com/milan/ppc.htm) ?

CyberDog
13.08.2003., 09:22
EuCryL kaže:
Dečki, ja vas podržavam svim zubima :D

Nego, znanja nemam iz tog područja, osim ovo malo stečenog u praksi. Al zato znam što želim pa ću vam ubaciti par prijedloga :)

Tipkamo se... i samo naprijed

Pokušaj osmisliti neki logo (radi u PhotoShopu ili Freehandu) ili pak neku uvodnu animaciju (Flash). Ako ne želiš to, možeš se pozabaviti traženjem recenzija novih PPC-a na netu ili testiranjem software-a, jer mislim da ćemo na počeku ipak morati malo "posuđivati"...

nenoXtreme
13.08.2003., 15:04
:( slike mi neće učitat

ps

during weekend ću nać free webspace (vjerojatno na hinetu...) pa ću uploudat što napravih...

Imam već nekih ideja oko loga itd...

Iako se to možda neče svima svidjeti ja sam za da sajt bude 100% za PDA (240*320) a ostali nek se yebu :D nek kupe PDA:D

očekujte link soon...

EuCryL
13.08.2003., 16:19
Logo... ok... bum probal malo crtkat..

Neno, propadoh do mora malo.. a i onih 4 cda su me drzala okupiranima, hebate koliko tam stvarcica ima za isprobat... thanx :)

nenoXtreme
13.08.2003., 16:22
EuCryL, umjetnička dušo...:D napravim neki flash movie, a ti soundtrack a?

ps
nabavljam još sw-a pa kad se vidimo :mig:

EuCryL
13.08.2003., 16:38
Vidiš, to ti je much better idea... Ti flashiraj, ja ću muzicirat... Joj kak mi je dosadno danas na poslu.. počel sam prije pol sata i samo kavicu pijem i buljim u monitor... oči su mi kak sarme :eek:

CyberDog
13.08.2003., 19:14
Imam ja webspace....

nenoXtreme
13.08.2003., 19:18
EuCryL, nisi jedini kojem su oči ko sarme, samo kaj sam ja nonstop bussy i bez kave :cry:

momci evo mog prijedloga RC 1.3

link do zip fajle (http://free-zg.hinet.hr/zkms/pda/pda.zip)

dakle
1. klik na link i download
2. unzip
3. transfer 2 PDA wherever
4. with browser start index.htm

zasad samo radi link na vremensku prognozu....
naravno to je samo moje viđenje stvari, čekam komentare:mig:

ps
iako radi, nikad nije bilo namjenjeno PCu nego PDA browseru rezolucije 240x320

ps2
na IPAQu 3970 izgleda :top:

CyberDog
13.08.2003., 19:24
Ok, domena registrirana, imati ću adresu www.cro-pda.com do subote.

CyberDog
13.08.2003., 19:29
Gle čuda! Na iPaq-u 3970 isto dobro izgleda! :eek:

nenoXtreme
13.08.2003., 19:30
:top: :top: :top: CAREEEE! :s :s :s

moj prijedlog za "službeni" logo http://free-zg.hinet.hr/zkms/pda/pda_logo.gif

ps
cyber da se nadovežem
bili bi i prvi PDA website koji je nastao na webu! tj na forumu...:D

CyberDog
13.08.2003., 19:34
Da, da CAREEEE kad ti je besplatno, a? :D

Nema veze, bilo je 1+1 gratis....:B

Logo je odličan, ja ću se s time sutra pozabaviti, pa će stručna komisija (čitaj: nas troje) odličiti koji ćemo staviti na site.

nenoXtreme
13.08.2003., 19:37
kaj briješ!?

ja sam htel registrirat domenu, čim se dogovorimo oko imena, al si me pretekel...:B i ni u trenu nisam pomislio da ti ostanem dužan (Bog i
EuCryL su mi svjedoci)

btw si ju zbiljam dobil badava il sam ti dužan neku pinku (zaistač);)

CyberDog
13.08.2003., 19:40
Mislim da jesam, nisam ni gledao koliko je oduzelo s računa...

Jedna riječ: ŠALIM SE. Ok dvije ali nema veze

CyberDog
13.08.2003., 19:42
E, da, ako i kada radite Flash animacije, molim export u Flash 4!!! Jedini flash player za PPC, a za PC može i 6-ica.

nenoXtreme
13.08.2003., 19:51
:nono: :nono: :nono: buraz...

FLASH6 for PPC2002 (http://www.macromedia.com/software/flashplayer/pocketpc/2002.html)

ja instaliro ;)

CyberDog
A da napravimo neki logo kao znak? Dakle baš znak ne text?

nenoXtreme
wtf happended with Your avatar this second? :eek:

CyberDog
nenoXtreme kaže:
:nono: :nono: :nono: buraz...

FLASH6 for PPC2002 (http://www.macromedia.com/software/flashplayer/pocketpc/2002.html)

ja instaliro ;)

Merci

CyberDog
13.08.2003., 19:52
nenoXtreme kaže:
wtf happended with Your avatar this second? :eek:

Što, nije dobar?

nenoXtreme
13.08.2003., 19:55
ma iznenadio me.. reko... sad smo CyberDog i ja raspravljali o PDA websajtu kad ono.... di je CyberDog :confused: i ko je ovo:eek:

Što, nije dobar?

ne kažem da je loš...... žut je :D

CyberDog
13.08.2003., 19:56
Kak ti se ovo (http://www.cyberdog.net) sviđa?

nenoXtreme
13.08.2003., 19:57
CyberDog kaže:
Merci

kaže se ...exquz me Franch; MERCI..":D :D :D

nenoXtreme
13.08.2003., 20:02
koji vrag je ovo(!?) to je neki DJ ili nešto :confused: mislim sa sajta nisam uspel skužit

ovo je bolesnjava u Flashu... ja nebi ni pol intra mogel ovak složit.... :s moćno

CyberDog
13.08.2003., 20:06
Je'l da? Baš je ok site, i mjuza je zakon.

nenoXtreme
13.08.2003., 20:08
čuj ak očeš da eucryL i Aj (ja) ovak nekaj složimo, daj nam 50 ljudi , 50 dana i 50 k $ svakom... i evo ga :D

(i mjuza je ok, volim tehno poslušat...)

ps

eh da, na koje boje da se orjentiram u dizajnu.... meni je nekak zeleno :top:
al išla bi i lagana plava ili bilo koja pastelna boja...

CyberDog
13.08.2003., 20:12
He he.

Nije tako teško, samo treba znati raditi u flashu...

EuCryL
13.08.2003., 20:18
Wow, vi se bacili na posel, a ja u međuvremenu ostao zatrpan poslovima i nikako da bacim oko na forum..
kad dojdem domeka, sve bum proštudiral i provjerio...

btw, logo je fajn :)

CyberDog
13.08.2003., 20:23
Zelena je ok, ali ja bi pozadinu ostavio bijelom.

nenoXtreme
13.08.2003., 20:37
i jesam u verziji koju trenutno imam na IPAQu :D ... mada sam sad napravio plavu i ne loša...

evo index je plavi, vremenska je ostala zelena pa se može usporedit ak klikneš tu (http://free-zg.hinet.hr/zkms/pda/pda2.zip)

procedura ostaje ista

CyberDog
13.08.2003., 20:55
Ovo je cool... Ali tko sam ja da sudim, zar ne?:D

Ajmo mala podjela dužnosti:

nenoXtreme , ti si zadužen za stranice prilagođene Pocket IE browseru, ja i EuCryL testiramo

EuCryL, ti se pozabavi već dogovorenim, traži sadržaj za naš budući site...

A ja ću se pobrinuti za "normalne" stranice, za PC/MAC, naravno nenoXtreme i EuCryL testiraju

Slažete se?

U međuvremenu idem pogledati kako dhz crpi podatke za web listu, možda to možemo iskoristiti...

nenoXtreme
13.08.2003., 21:18
imam ja još verzija ( i problema pri testiranju :D )
ali slažem se... radim na dizajnu stranica za PPC

ps
a da stavite link u sig ko i ja, možda još neka izgubljena duša navrati...:rolleyes: :p

CyberDog
13.08.2003., 21:28
Zar zaista misliš da možemo držati više ljudi na okupu? Misli da je troje sasvim dovoljno za sada, ali ideje mogu svi davati...

U sig ću staviti www.cro-pda.com kada bude gotov :p

nenoXtreme
13.08.2003., 21:47
ok, ajmo onda službeno reč da u upravni nadzorni i /ili bilo koji drugi odbor :D spadamo nas trojca a ostali mogu ko vanjski suradnici uletit s idejom (koja će biti prihvaćena ako se nas trojca složimo) matrijalima i slično... ako još vas dvojca potpišete ovo, to bi bilo i službeno... :D

(jebate, nikad nisam bil član nekog odbora:D )

EuCryL
13.08.2003., 21:52
Ja još uvijek čamim na poslu.. sad sam konačno manje zatrpan i mogu disati.. da se ispravim, ne mogu disati, vruće mi je za popizdit..
Ok, ja tražim sadržaje od večeras.. i naravno testiram "normalne" stranice za MACa, pošto to vozim po doma... nažalost, nema IE za njega (nije nažalost jer ionako sucks) pa nemogu provjeravat za taj browser, al imam Safarija zadnjeg, Netscape zadnji, a bum i ostatak instaliro da se nadje :)

Nego, imam problema sa surfanjem na ipaqu zadnja 2 dana i brijem da ću morat napravit hard reset.. pokušaval sam, al mi NE IDE... nisam hobotnica pa da mogu sve te tipke u isto vrijeme stisnuti.. any ideas?

HELP!

nenoXtreme
13.08.2003., 22:54
stara partizanska: snađi se druže:

1: stavi stylus u usta i čvrsto ga primi zubima
2: prstima obje ruke pritisni svu potrebnu gumbad
3: držeć tako IPAQ prinesi zubima i stylusom lagano pritisni reset bottun i drži tako 5 sec...
4: hard reset is done! :D

nenoXtreme
13.08.2003., 22:57
Od sada sve materijale koje sam napravio možete vidjeti ovdje, ne tamo (http://free-zg.hinet.hr/pda/)

odmah vas pozivam da kliknete jer sam napravio nešto skroz novo!;)

ps
tu će biti svi materijali i ubuduće:cool:

CyberDog
14.08.2003., 18:16
Nije loše, zaista nije loše....

Ja nisam imao baš previše vremena pa....

...evo samo mali Flash intro.

Trenutno nije nešto što bi stavio kao index stranice, ali moramo od negdje početi.

Pogledajte... (http://www.dcaclub.com/milan)

CyberDog
14.08.2003., 18:19
nenoXtreme kaže:
ok, ajmo onda službeno reč da u upravni nadzorni i /ili bilo koji drugi odbor :D spadamo nas trojca a ostali mogu ko vanjski suradnici uletit s idejom (koja će biti prihvaćena ako se nas trojca složimo) matrijalima i slično... ako još vas dvojca potpišete ovo, to bi bilo i službeno... :D

(jebate, nikad nisam bil član nekog odbora:D )

Potpisujem.

CyberDog
14.08.2003., 21:48
Sorry ljudi, moj ISP kaže da je "moj" server privremeno onesposobljen radi strujnog udara, pa ono o čemu sam pričao možete naći ovdje. (http://www.cyberdog.netfirms.com/Beta webs5.zip)

nenoXtreme
15.08.2003., 12:17
cyber... massive problem sa tvojim fajlama... linkovi su ti APSOLUTNI ... drugim riječima, linkanje ne radi osim kod tebe na HDD-u...
drukčijim riječima.... niš ne vidim...:(

ps
naknadno sam skužio da radi sa IE (djelomično)
ps2
sa Netscapeom ne radi :(
ps3
nema flash moviea koji bi se trebao zvati "Intro.swf"
ps3
ak sam dobro uočio html, ti ti radiš u MS FromtPage-u :flop:

----
očekujem korekcije :top: :D

EuCryL
15.08.2003., 12:59
Hola ppl...

eto, ja naravno zabušavam sšto se tiče sitea, ali zato na poslu ne zabušavam, dapače čak i radim ko konj.. gotov sam tek u 22:30 pa možda ukoliko imam snage, odem na net pa fino malo progledam i recenziram...

inače, još ne osposobih connection na net i pomalo me to hm.. a još nisam probao zubima stylus stiskati.. to ću večeras... styluse, čuvaj se...

pozdrav...

p.s. Inače, proaktivnost mi je na nuli, brijem da forum neću gledat više danas :o) makar... mogao bih bar malo...

CyberDog
15.08.2003., 18:57
Sorry dečki, moja graška: uploadao sam krivi folder.

Sada (http://www.dcaclub.com/milan) bi sve trebalo biti u redu.

CyberDog
15.08.2003., 19:00
nenoXtreme kaže:
cyber... massive problem sa tvojim fajlama... linkovi su ti APSOLUTNI ... drugim riječima, linkanje ne radi osim kod tebe na HDD-u...
drukčijim riječima.... niš ne vidim...:(

ps
naknadno sam skužio da radi sa IE (djelomično)
ps2
sa Netscapeom ne radi :(
ps3
nema flash moviea koji bi se trebao zvati "Intro.swf"
ps3
ak sam dobro uočio html, ti ti radiš u MS FromtPage-u :flop:

----
očekujem korekcije :top: :D

FrontPage - dizajn
Adobe GoLive - kod i tehnikalije

Mislim da nije lose....

E, da i DreamWeaver (ili kako već) isto koristim.

nenoXtreme
15.08.2003., 19:18
pls. pročekiraj opcije u frontpageu... (iako je smeće :D )negdje postoji opcija "use relative path" trenutno mjestimično koristiš apsolutne pathove: (primjer) ile:///C:\Documents%20and%20Settings\Milan%20Rajcevic\Des ktop\My%20Projects\PDA%20Site\Beta%20webs6\Buttons .htm

s obzirom da netcape ne gleda blagonaklono na to prisiljen sam koristiti IE (:flop: ) i onda radi :top:

1.
web intro - čista petica! razmisli i o rezoluciji 240x320 da po želji mogu ljudi kliknut na to... :top:
(kojim programom si to radio??)

2.
preloader se ne otvara :(

3.
navigacija...

to se napravi puno bolje i bez jave... (pokušajmo zaboravit javu kolko god se može, po mogućnosti skroz)

4)
prognoza vremena sa stalnim linkom
:top:
pustit googlu ili yahoou da prevode na hrvatski :flop:
-radije pitat hidrometrološki zavod i posudit text od njih

5) već radim na novom logou

samo nastaviii:D :top:

CyberDog
15.08.2003., 19:25
errrr....linkovi su ok: primjer: link.htm---:)

a za preloader pokusaj ovdje (http://www.cyberdog.netfirms.com/preloader.htm)

ima banner, ali što se može:D

nenoXtreme
15.08.2003., 19:54
izgleda ok.. ja osobno bi koristio jednu boju... npr plavu , tako da dobiješ ne crno-bijeli štih nego plavo-bijeli štih... if you know whatta I mean ;)

i s kojim programom radiš te animacije u Flešu...?

nenoXtreme
15.08.2003., 20:24
Alzo ject ...

logo update (http://free-zg.hinet.hr/pda/)

dakle logoe sam zamislio kao sredstvo prepoznavanja, nešto kao, kad nešto recenziramo npr, "Approved by" pa LOGO :D

ako želite mogu i nešto drugo nadrobit...

ps
svi su logosi transparent gifovi pa bi trebali pasat na svaku podlogu...:mig:

CyberDog
15.08.2003., 20:58
nenoXtreme kaže:
izgleda ok.. ja osobno bi koristio jednu boju... npr plavu , tako da dobiješ ne crno-bijeli štih nego plavo-bijeli štih... if you know whatta I mean ;)

i s kojim programom radiš te animacije u Flešu...?

:D :D :D
sa Flashom :rolleyes: :D

CyberDog
15.08.2003., 21:00
Uzimam prijedlog 6

Meni se ne sviđa intro, bolji mi je preloader, dakle intro neće tako izgledati, osim ako se dogovorimo drukčije...

CyberDog
15.08.2003., 21:16
Evo (http://www.dcaclub.com/milan/flashlogo.htm) mali Flash logo (5min posla), radi i na PPC.

nenoXtreme
15.08.2003., 21:25
CyberDog kaže:
:D :D :D
sa Flashom :rolleyes: :D

1.
Macromedia Flash 6!?

:confused:

Imam razloga zašto te pitam. Mislio sam da si to napravio u swishu ili tako nešto (neka zaobilazna aplikacija)...

ali ako si to ručno radio u flashu :s

skidam kapu... meni bi trebao mentor za Flash... imaš vremena? :D

2.
flash movie je supač...
jel greda da probaš jedan od logoa stavit u čošak (umjesto da se pojavi sastrane) i da bude stalno vidljiv i da ...neznam... se blisiče ili vrti ili povremeno se zarotira ili nešto?

3.
U FLashu...?:rolleyes:

CyberDog
15.08.2003., 21:33
nenoXtreme kaže:
1.
Macromedia Flash 6!?

:confused:

Imam razloga zašto te pitam. Mislio sam da si to napravio u swishu ili tako nešto (neka zaobilazna aplikacija)...

ali ako si to ručno radio u flashu :s

skidam kapu... meni bi trebao mentor za Flash... imaš vremena? :D

2.
flash movie je supač...
jel greda da probaš jedan od logoa stavit u čošak (umjesto da se pojavi sastrane) i da bude stalno vidljiv i da ...neznam... se blisiče ili vrti ili povremeno se zarotira ili nešto?

3.
U FLashu...?:rolleyes:

Da, radim u Flashu MX (6)

Može, ja sam ti mentor...:D

2. Ne kužim...

nenoXtreme
15.08.2003., 21:49
1.
imam ga neinstaliranog... al stvarno bi htio naučit...imam i gomilu manuala, neotvorenih...

2.
u toj animaciji, onaj plavi logo (cro-pda.com) stavi u npr. gornji desni čošak i da se npr. zavrti (u bilo kojem smjeru) svakih 5 sec. ili da fade-out napravi, ili da se zablisikne... ili takvo štogod... kužiš...

3.
ja zbilja želim naučit radit u Flashu... :p :)

CyberDog
15.08.2003., 21:51
Nešto ovako? (http://www.dcaclub.com/milan/flashlogo.htm)

nenoXtreme
15.08.2003., 21:58
:top:
stvarno si brz (i učinkovit)

-da baš tako...

-možda da miruje, a samo tu i tamo (svakih 5 sec npr) se okrene (li fejda in/out) ?

CyberDog
15.08.2003., 22:00
:mad:
Stvarno si zahtjevan!

;) meni je fine as it is.... osim AKO STVARNO želiš....

CyberDog
15.08.2003., 22:03
E, da, čemu ovo služi?:D :D :D

nenoXtreme
15.08.2003., 22:07
1.
perfekcionista... :D
2.
ako misliš na preloader... onda je odgovor Ničemu! :D Zasad je to demonstracija sile :p :D

Prevelik je za PDA download... no tko zna, možda se negdje ukaže prilika...

CyberDog
15.08.2003., 22:22
Primjer prognoze (http://www.dcaclub.com/milan/prognoza.htm) treba malo naštimati (prikaže samo fragment snimke), ali radi!

CyberDog
15.08.2003., 22:31
Mislim da sam popravio...

nenoXtreme
15.08.2003., 22:34
image2.gif se ne vidi (možda ti je puklo pri uploadu) a sat.snimak se učitala kak se spada :top: (iako bi možda bila prevelika i predugo učitavanje u PDA a? :rolleyes:

ps
vidim da znaš napisat Javascript alert.window :D

CyberDog
15.08.2003., 22:36
Paaaaa ja sam zadužen za PC stranice, zar ne? :)

nenoXtreme
15.08.2003., 22:38
pa ja sam ti htel ukrast ideju ne?:D
nije li to bilo očito ?:D :D :D

CyberDog
15.08.2003., 22:40
Sada je:D

Sreća, šljakeri u dhmz-u su stavili i jedan mali gif-ić, pa ni za PDA ne bi trebalo biti problema.

CyberDog
15.08.2003., 22:43
A što misliš o Flash-animiranoj prognozi koja crpi podatke sa dhmz-a???:E :E :E ha ha ha ha ha

Bu!

nenoXtreme
15.08.2003., 23:00
pokaži kolko si jak

(kad je flash u pitanju, sve me te je strah pomalo :horor: )

:D :top:

CyberDog
15.08.2003., 23:10
lol :D
mozda sutra...

Na čemu ti radiš?

Romeo
16.08.2003., 15:48
Eto decki, podrzavam ovaj vas projekt, samo hrabro. Ja sam Palm user, nadam se da ce biti nesto i za Palmovce.

I ako se smijem malo mijesat medu vase poslove, sto se tice logoa, meni se najvise svidaju 1. i 5., samo bi ja malo onaj crni krug prosirio tek toliko da slova ostanu u crnom krugu. Flash animacije su super. Ma sve je super. :top:

CyberDog
16.08.2003., 21:08
Komentari primljeni na znanje:)

Hvala na podršci, biti će nešto i za Palm, pogotove za novije verzije OS-a koje se stabilnije ponašaju pri surfanju... (Kako sam stručan:D )

Javi se tu i tamo sa idejama, ok?

CyberDog
16.08.2003., 21:11
Za danas:

Nova verzija web intro-a, gledljiva i na PPC-u Web Intro 2 (http://www.dcaclub.com/milan)

Mali eksperimenti u Flashu, za danas funkcija RANDOM Mali Flash Test 1 (http://www.dcaclub.com/milan/Malitestovi.htm)

EuCryL
17.08.2003., 12:27
Bok ljudovi,

eto mene živog i zdravog.. čekam pauzu i čekam ćevape pa bum malo gablal.. Inače, primijetili ste da nedjelja i praznik kod mene ne znači slobodan dan, ali neka neka... bit će vremena..
Update! Osposobio sam ponovo gprs+ipaq pa sam sada mobilno povezan na net pa ću se baciti testing...
pogledal sam sve ponuđene opcije na PCu i svaka vam čast dečki...

bum si dal truda malo.. idem u utorak na moreno pa bum tam surfal i odmarao (vidiš kak neki provode slobodne dane?)... naravno, u noćnim satima :o) po danu ipak ronjam i slično...

Ajd javim se još prek dana ak me šef ne gleda...

nenoXtreme
17.08.2003., 12:27
Super je verzija 2! prelimam primjedbu oadera :top:

-jučer sam bijo jako bussy cijeli dan pa nisam napravio ništa ...
:flop:

-al budem

-i imam primjedbu (:p ) mi radimo site koji bi trebao biti kompatibilan sa PDA browzerima, a njegov "materinji" site , za PC je trenutno nekompatibilan sa NETSCAPE browserom koji npr. i ja koristim a MS IE prezirem... :D

-Cyber, očekujem korekcije u finalnoj verziji... :mig:

CyberDog
17.08.2003., 19:44
Žao mi je ljudi, ali nisam ni ja bio previše aktivan (tri od tri):D

Tako da za danas imam samo:

Pure random, "Čisti random", odlično za pozadinu!

Lupajte po <F5> za promjenu.

Link (http://www.dcaclub.com/milan/purerandom.htm)

nenoXtreme
17.08.2003., 20:35
The page cannot be found
The page you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

--------------------------------------------------------------------------------

Please try the following:

If you typed the page address in the Address bar, make sure that it is spelled correctly.

Open the www.dcaclub.com home page, and then look for links to the information you want.
Click the Back button to try another link.
Click Search to look for information on the Internet.

HTTP 404 - File not found
Internet Explorer

CyberDog
17.08.2003., 21:25
Sorry, ovo (http://www.dcaclub.com/milan/Pure RANDOM back.swf) je adresa.:B

nenoXtreme
18.08.2003., 08:21
radi! :top:

slažem se , za pozadinu super... (sad će režat na mene) al da je plavo

CyberDog
18.08.2003., 20:13
Neću, tableta još djeluje.;)

OK, blue it is.

wyrm
20.08.2003., 19:28
Ja cu vam rado pomoci ako zelite... Iako kaze neno da mi dizajn ne valja ja mogu raditi i ostalo...
Mislim ako zelite...

nenoXtreme
20.08.2003., 19:35
svaka pomoć je dobrodošla... (kad si prije došo vamo :D )

nitko nije beskoristan, uvijek može poslužiti kao loš primjer. npr. mogu Cyberu pokazivat kak se NE radi :D

eeee, zajebavam se... dizajn ti je dobar ali neusmjeren... kao da nisi siguran šta hoćeš... a u flešu i Drimviveru znaš radit, e pa takvi nam trebaju...

Trenutno Cyber i ja zabušavamo (jebi ga puno posla) ;)

Smisli kako bi mogao pomoći i kreni... ako ništa drugo možeš kritizirat... ko ja tebe :D

CyberDog
20.08.2003., 22:17
Igrao sam FreeLancer u MP 5 sati, pa mi se guzica (ispričavam se na izrazu;)) slijepila sa stolicom:D.

Malo eksperimentiram sa Directorom i FireWorksom, ali još ništa konkretno... sorry

Vidimo se (čitamo se) sutra, a do tada ću se potruditi nešto napraviti....

Ah, trenutke slobodnog vremena trošim na igre.... jadno....

CyberDog
20.08.2003., 22:19
wyrm kaže:
Ja cu vam rado pomoci ako zelite... Iako kaze neno da mi dizajn ne valja ja mogu raditi i ostalo...
Mislim ako zelite...

Hvala:cool:

Evo, ti sam reci u čemu bi mogao pomoći, dosta o siteu imaš na ovom "Thread-u" ili kako već, pa listaj...

wyrm
21.08.2003., 10:21
Ajde radit cu nesto... Moram doci na ideju...
Ja sam isto prekrcan poslom pa ono...

CyberDog
21.08.2003., 18:05
NP:top:

Ovo bi trebao biti hobi, zar ne?

wyrm
21.08.2003., 21:38
Za: nenoXtreme - ajde pogledaj OVO (http://www.geocities.com/wyrm_design/wd.htm).
Mislim treba jos doraditi, ali ovako okvirno...

nenoXtreme
22.08.2003., 00:34
vidio i ocijenio! :D

puuuno bolje!

(nije zbog "naseg linka") he he he

ipak trebalo bi biti malo vece i vise materijala ali nastavi u tom smjeru, svidja mi se.... i kao sto rekoh, puuuuno bolje:top:

CyberDog
22.08.2003., 00:48
Trebalo bi mi nekoliko logića, br. 6. Može Photoshop ili Tiff/Jpeg sa pozadinom 2E425A, zato jer transparentni gif ružno izgleda, a mi hoćemo samo H-Q, zar ne? :D

CyberDog
22.08.2003., 00:53
Evo ovo bi bila uvodna stranica, ako se slažete.

PITANJE:

Što mislite da na intro stranici stavim skriptu koja automatski preusmjerava ako korisnik dolazi 2. put, barizano na kolačićima?

Link (www.dcaclub.com/milan)

nenoXtreme
22.08.2003., 01:13
sutra... sad sam doš s posla... :( nema beda logo #6

ovaj mi se fleš sviđa, kao i ideja o cookijima, samo koja bi svrha toga bila (i šta ako briše cookije ko ja?) tj kamo bi vodio drugi posjet...? drito na prvu stranicu (bez introa?)

btw klikom na fleš (intro - main.htm) dobijem page not found... to je zasad tako ili greška kod uploada?

nenoXtreme
22.08.2003., 11:26
'ombres!

eto ga fajle po narudžbi (http://free-zg.hinet.hr/pda/)

a danas ću napraviti i nešto suvislo...:D

wyrm
22.08.2003., 13:33
Sporo se ucitava... Inace izgleda lijepo... Di si maznuo ovu kuglu zemaljsku? Ja cu probati u Fireworksu nesto iskemijati za logo...
(A ja glaaaadaaaannnn.....)

CyberDog
22.08.2003., 21:00
Ne znam odakle mi, našao sam na nekom cd-u, ali se inače da lijepo napraviti, 2 layera i jedan mask layer pa se zabavi... ako hoćeš, pošaljem ti .fla

Hvala neno..

CyberDog
22.08.2003., 21:08
Stavio sam skriptu na index, i uploadao main.htm (nije bila greška)

Link (http://www.dcaclub.com/milan)

EuCryL
22.08.2003., 22:42
Eto da se i najveći zabušant malo javi..

Dragu mi je danas kad smo se s mora vraćali puknula sunčanica (makar ni ja nisam daleko od tog) pa ću imati nešto vremena prije spavanja pa kad dođem kući s posla (da da, neki rade i do 1 ujutro ponekad) malo sjest i pregledati sve :o)
Ocjenjujem ujutro...
Pretpostavljam da će me Crveni bik držati dovoljno dugo da sjednem na balkon, zapalim cigaretu i družim se s vašim uratcima..

Čudno su me ljudi gledali na plaži kako ležim naslonjen na bor i čitam Draculu...

CyberDog
22.08.2003., 23:05
LOL!

Samo ti odmaraj, i pogledaj kada uhvatiš vremena, nemoj misliti da se bilo 'ko znoji oko ovoga... :D

nenoXtreme
23.08.2003., 00:25
Cyber, vidim stavio si fintu sa cookijima... :top:

veliki :top: za trud
veeeliki :flop: zato što ne radi u Netscapeu

ps
neki ipak koriste SAMO Netscape ;)

ps2
danas sam se cijeli dan jebavo sa webserverom na svom PCu i konfiguraciji BTa tak da nemoram stalno kopirat fajle na ipaq nego da ih povlači sa webservera (koji je na mom PCu).
koji užas za složit :eek:

i tako kad je konačno proradilo, otišo sam sa društvom pogledat Terminatora3 :cool: (I'll be bak!) :D

i sad sam spreman za nove pobjede

ps3

:( javascripte mogu zaboravit u verziji za IPAQ (iako na mojem radi ali imam neki dodatak na pocketIE...)

CyberDog
23.08.2003., 19:46
Sa Netscapeom skripta radi savršeno, ali što ne radi jesu gumbići na main-u...

Napravljeni su sa DHTML skriptom on MouseOver... itd, učita početno stanje, ali ne učita animirani gifić koji je 2. stanje gumbića, dok sa IE sve radi savršeno...

E, da, i Flash animacija na index-u nije centrirana, ne znam zašto, i opet, u IE radi...

nenoXtreme
23.08.2003., 21:06
je točno, skužih sve ovo navedeno.

Mislim da je stvar u načinu kako Frontpage piše HTML (bezveze)... :p

probaj sa nekim toolovima za "čišćenje" HTML koda...:rolleyes: (pošto koristim DW, nikad mi takvo što nije trebalo...)

wyrm
23.08.2003., 22:36
Evo kako sam ja zamislio pocetnu...
prva.html (http://www.geocities.com/wyrm_design/prva.html) ...

nenoXtreme
23.08.2003., 22:47
Cyber? Reci...

CyberDog
24.08.2003., 01:01
Nije loše, ako možeš još i moj flašić uklopit...:D

Ali dobivaš KAZNU za ne korištenje Našeg LOGO-a !:mad: :B

nenoXtreme
24.08.2003., 01:09
potpisujem:D :top:

wyrm
24.08.2003., 12:12
Nema problema za staviti logo... Bas sam razmisljao gdje bi se mogao uklopiti... Tvoj flash...? Daj mi .fla fajlu da ga mogu srediti (necu nista mijenjati)...

wyrm
24.08.2003., 13:29
Dodao sam logo kod sadrzaja, i maknuo sam one crte tamo jer su bzvz... Neno, mogao si ih itransparent staviti... Link (http://www.geocities.com/wyrm_design/prva.html) je isti...

CyberDog
24.08.2003., 22:15
Iako ne znam kako ti može koristiti bolje od .swf, evo ti i .fla (http://www.dcaclub.com/milan/FlashLogo3.fla)

Reci ak ti još nešto treba...

nenoXtreme
25.08.2003., 09:51
ja ću se oglasiti ovih dana ;)

wyrm
25.08.2003., 14:55
E, jebemu, ne znam di da ga stavim... Javit cu vam kada ga ukrcam..

CyberDog
25.08.2003., 18:42
Ljudi, imate li možda Dreamweaver MX na cd-u, 49 mb bi malo teže išlo preko 56k:D ?

Frontpage je očito.... er.... *ranj*:(

wyrm
25.08.2003., 18:44
.fla ti je corrupt...
Kaze mi "unexpected file format..."
Da li ti znas di mogu skinuti krek za MX...?

CyberDog
25.08.2003., 18:52
Meni skida bez broblema, i radi... ne znam.

Pokušaj na cracks.am ili warezcrawler.net

------------------Disclaimer---------------

Ovo nisam ja napisao, neki zločesti hacker se "ubacio" u moje računalo i ovo poslao. Ne samo to, ubacio mi je neki virus, jer mi ona slika na televiziji (ne znam kako se zove ono u što se gleda) drukčija!!! Sutra nosim kompjuter na servis.

nenoXtreme
25.08.2003., 19:29
CyberDog kaže:
Ljudi, imate li možda Dreamweaver MX na cd-u, 49 mb bi malo teže išlo preko 56k:D ?

Frontpage je očito.... er.... *ranj*:(

:D :top: ma konačno da shvati! :D

javi mi se na PM, možda nešto iskemijamo :mig:

wyrm
25.08.2003., 21:31
imas ti neno kakvu krekčinu za DW mx?

nenoXtreme
25.08.2003., 22:15
imam, al imam i određenu verziju DW koja ide uz patch:mig:

verzija 6.0 (straight)
kaj da i tebi donesem?

(*ebate još bum ispal i glavni diler)

pošalji mi na PM koju verziju imaš i pogledam jel sam zabunom skinuo patch:p

EuCryL
26.08.2003., 15:49
Sve pregledano - ocijena slijedi... zadovoljan sam jako :o)

http://opie.handhelds.org jeste vidjeli ovo?

ja bi probao, ali mi treba sigurna potvrda da se mogu vratiti na pocketpc2002 :o)

wyrm
26.08.2003., 17:14
Hmmm, da li Pda particije dijela na NTFS i FAT32?
Ako da, napravi particiju (FAT32!) stavi tamo, a pobrises lako...

nenoXtreme
26.08.2003., 18:28
nema particija na IPAQu ... :D
t je sve jedan RAM i jedan ROM ;)

naravno, osim ako nemaš externi HDD, ali os mora biti u ROMu

EuCryL
26.08.2003., 18:40
e da.. to mi je bed.. kaj cu s romom? Sumnjam da Microsoft dijeli svoje rom image oklo.. kaj da radim?

viš kak Neno sve zna :D

CyberDog
26.08.2003., 18:57
Image (puni os) imaš na cd-u ili si napraviš backup sa nekim od dostupnih programa.

EuCryL
26.08.2003., 19:09
znači ima?

fantastično, prošvrljat ću cdom kad dojdem domeka i bacit se na posel da vidim kak to sve zgledi :D

inače, screenshotovi su mi skroz simpa...

nenoXtreme
26.08.2003., 20:41
CyberDog kaže:
Image (puni os) imaš na cd-u ili si napraviš backup sa nekim od dostupnih programa.

ja nisam dobio CD sa romom ili nečime za bekap (ma to se nabavi) al me zanima jel to neko zaistač napravio, il samo meljemo tipa : Ma tak to ide, ja pročito (naslutio, zaključio...) ..:confused:

CyberDog
26.08.2003., 23:10
Ja se neću više petljati, odustao sam na Pocket Linx-u:D

wyrm
27.08.2003., 12:08
Pocket Linux je oduvijek bio smece... Njega sam koristio samo za podizanje servera i to je to (kreteni sjebali Lilo)... A onda su stavili Free BSD pa sam ga umirovio.

nenoXtreme
27.08.2003., 16:22
wyrm kaže:
Njega sam koristio samo za podizanje servera

možeš molim te pojasnit ovo?

jel mi pričamo o pocketLinuxu za PDA ili?

<sorry ak mi nije jasno, al nije...>:confused:

wyrm
27.08.2003., 23:30
Pocket Linux je uvijek isti... Bio on za Pda, PC, mac, sun ili anything else... Nije dobar ali je koristan. U biti PL je kao QMX windoze... Spas u zadnji cas...

EuCryL
28.08.2003., 18:43
Nisam imao vremena švrljati po cdu jer sam švrljao po alkoholnim pićima na obali korane u karlovcu :D

nego, ukoliko si potvrdim da ću se moć vratiti, iskušat ću taj linux i javiti vam impresije.. naravno, i par screenshotova mogu dodat :)

nenoXtreme
29.08.2003., 21:00
Pocket Linux je uvijek isti... Bio on za Pda, PC, mac, sun ili anything else... Nije dobar ali je koristan. U biti PL je kao QMX windoze... Spas u zadnji cas...

ček, ček... PL radi i na nečem što nije ARM i xscale... itd? :confused:

CyberDog
30.08.2003., 19:27
Naravno, pošto je to open-source kernel, svi ga mogu prilagođavati...

wyrm
07.09.2003., 11:25
Dakle uzmes, kompajliras da radi perfetto (koliko je to moguce) i to je to...

Paske
22.09.2003., 11:57
Mnego deca ... kak napreduje prvi Cro PDA site :confused:

nenoXtreme
22.09.2003., 16:04
uffff ... nikako rasplao se prije neg je počelo! :( svi bussy... rade druge stvari !

ps
care :top: još jednom :s za ono ;)

Paske
22.09.2003., 17:07
nenoXtreme kaže:

ps
care :top: još jednom :s za ono ;)

Stojim na usluzi - koliko je to got moguće :top:

wyrm
22.09.2003., 20:07
I ja sam jos uvijek ZA...
Ako je cyber odustao ja cu raditi normalni sajt a ti radi za PDA...

nenoXtreme
22.09.2003., 20:32
može.. al bi trebali imat ono prepoznatljiv i " identičan " dizajn!...

CyberDog
23.09.2003., 18:15
Bas ste me zgodno izbacili :D :D

Ne, salim se, imam previse posla i zaista se bojim upustati u nesto sto ne bi mogao dovrsiti.... Kladim ste i vi u istoj situaciji, zar ne?:)

Mozemo ovako neke sitnice malo po malo preko vikenda....

nenoXtreme
23.09.2003., 19:05
"Yes I Agree!

wyrm
24.09.2003., 20:35
Da smo dosada radili vikendom, mogli smo napravi milijun stranica... :D
Ja se slazem sa identicnim designom. Trebamo se dogovoriti...
Neka evo, recimo, neno napravi prijedlog...:B :D

voland
11.10.2003., 17:48
Zelim pruziti podrsku momcima koji su se uhvatili u kostac sa PDA-jevima. Planiram da nabavim jedan vrlo skoro, zapravo smatram da je to jedna od najkorisnijih (bar meni) stvarcica koje se mogu nabaviti (u IT klasi). Na velikim sam mukama koji OS izabrati, koji model, koliko se isplati platiti itd. Sada nemam mnogo vremena, pisemo se jos!

pozdrav
Martin
Nis

nenoXtreme
14.10.2003., 09:14
svaka podrška je dobrodošla!

nažalost, kronični nedostatak vremena (i novaca) ponakad uzrokuje i gubitak entuzijazma. Nove snage bi nam dobro došle.

Dakle, pitanje:

-kada bi surfao PDA-om, što bi želio vidjeti !??

voland
17.10.2003., 20:35
Kada bih surfao PDA-jem? Pa nemam neku posebnu ideju sta bih od WEB-a hteo da vidim, verovatno bih voleo punu funkcionalnost browsera i koristio bih ga za posetu bilo kom sajtu koji bi mi trebao (uz pomoc GPRS mobitela)... primeri: webmail, raznorazni forumi vezani za programiranje itd. Medjutim mislim da je nesto tu mnogo vaznije... SOFTVER.

Ukoliko biste otvorili sajt, mislim da bi warez sekcija bila ubedljivo najposecenija (pa makar to moralo i da se plati, putem kreditne kartice na primer). Licno bih placao mojom Visa Virtuon karticom sve sto mi treba, naravno pod uslovom da je cena adekvatna onoj koju imam na buvljoj pijaci (ukoliko dodjes u Nis odvescu te kod Fekija, gde mozes kupiti sve od Mine Ciganke do Windowsa XP).

Drugo sto bi me zanimalo, kao programera, bili bi razvojni alati bas za PDA. No, i to spada u warez, zar ne? Mada to se moze i zaobici, ukoliko postoji Java Virtual Machine za Pocket PC.

Koristim priliku da pozovem sve koji citaju ovaj forum da mi kazu nesto o novim modelima PDA-jeva kako bih mogao naciniti osnovni korak: kupovinu. A onda cemo dalje.

Zna li neko nesto o Pocket Loox-u 600/610?

CyberDog
25.10.2003., 22:45
Hello ljudi...

Bio sam u prolazu, pa je i red da nabacim i koji post, zar ne?

Dakle, kako ste?

nenoXtreme
26.10.2003., 09:36
stane, pa stane, i onda nejde! :D

CyberDog
26.10.2003., 19:17
Veoma optimistično;)

nenoXtreme
28.10.2003., 10:11
ne nego realno! :D

wyrm
01.11.2003., 18:16
Mislim da bi mogli nesto raditi... Finally... :D

CyberDog
01.11.2003., 18:35


wyrm
03.11.2003., 20:35
Suptilan komentar...

CyberDog
15.11.2003., 18:29
OK ljudi.... Glasanje!
------------------------------------------------------------------

-ZA- ili -PROTIV- ---> Da nastavimo sa projektom.

------------------------------------------------------------------

-Za-

P.S. Imam domenu i webspace.

wyrm
16.11.2003., 22:04
Da -ZA- PDA! :D

CyberDog
16.11.2003., 22:23
weee!:D

nenoXtreme
17.11.2003., 08:07
UVIJEK ZA DA :D

CyberDog
17.11.2003., 18:08
Mali test odabira boja i sl.

... u sigu

wyrm
17.11.2003., 20:35
OK su boje. Mozda bi trebali jos koju blazu nijansu. Ja sad kada dovrsim dva sitea koja radim bacam sve napore na cropda.

CyberDog
18.11.2003., 20:46
Bravo. Ja moram isto prvo dovrsiti site od DiaHed-a iz Švicarske.

CyberDog
19.11.2003., 18:50
Info:

Domena je grozna! 45 hitova dnevno a stranica skoro pa prazna... Bacam se na posao:D

1. Croatia
2. BIH
3. UK
4. Austria
5. USA

Sto vi imate za sada?

nenoXtreme
19.11.2003., 18:59
ja nemam ništa (novo) :(

krenite sa sadržajem a ja ću isti prilagoditi za PDA-ove (PPC)...

CyberDog
22.11.2003., 23:04
Ahhh jos malo pa sam gotov sa diahem-ovim stranicama...

wyrm, na cemu si ti?

CyberDog
23.11.2003., 15:10
Kakve adrese zelite?

x@cropda.tk

P.S. mali update stranice.

wyrm
23.11.2003., 18:05
CyberDog kaže:
Ahhh jos malo pa sam gotov sa diahem-ovim stranicama...

wyrm, na cemu si ti?

Jos ce mi mozda sada neki placeni posao uletiti, ali obecajem da cu od sutra-prekosutra poceti raditi... :D
Sto se mejla tice, iskreno, ne treba mi. Imam ih ionako previse. meni mozete pisati na daemon@hi.htnet.hr

nenoXtreme
23.11.2003., 19:26
pocket_help@cropda.tk

to bi ja :D

kao i uvijek imam par primjedbi:

1: background me se predugo učitava

2: ne sviđa mi se banner

:mig:

samo naprijed :top:

CyberDog
23.11.2003., 21:26
Nisam pitao da li želite, neko koje želite, dakle wyrm, odaberi, taman ju ne koristio...

Banner nije banner nego oznaka za budući.... lol.

Pozadinu rekompresiram...

neno, na koju adresu da ti forwadam mail? Možeš na PM.

Zapravo, odgovori na admin@cropda.tk :D :D :D

To je samo privremeno, oboje još možete biti admini...

CyberDog
23.11.2003., 21:29
E, da, tko koristi Mozillu, spaja se preko carneta i ima 16 bitnu boju na ekranu? :)

nenoXtreme
23.11.2003., 23:07
ja koristim NETSCAPE (Mozilla) nikad se ne spajam preko Carneta (VIP.online) a 16bit boju kad vidim na nečijem ekranu, povraća mi se. Dakle nisam ja! :D

CyberDog
23.11.2003., 23:33
Ah, da... ok

Vidim da imaš WinXP, bravo!:D

Dakle na koju adresu (postojeću) ti ide e-mail sa one adrese?

nenoXtreme
23.11.2003., 23:43
nikud.

nenoXtreme@netscape.net je e-mail adresa koju koristim.

ti si mi ponudio neku našu, @cropda.tk i ja sam odabro pocket_help.

:rolleyes:

CyberDog
23.11.2003., 23:48
nenoXtreme kaže:
nikud.

nenoXtreme@netscape.net je e-mail adresa koju koristim.

ti si mi ponudio neku našu, @cropda.tk i ja sam odabro pocket_help.

:rolleyes:

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: Ah Bože!

Dakle, od sada sva pošta upućena na POCKET_HELP@CROPDA.TK ide na NENOXTREME@NETSCAPE.NET.

Si shvatio?

nenoXtreme
24.11.2003., 00:03
super... :D nek smo se mi skužili ... :D

CyberDog
24.11.2003., 00:04
Daj samo provjeri da li radi...

wyrm
24.11.2003., 13:39
A sta stvarno moram... Dobro, daj onda budala@cropda.tk i ridajrektiraj na khil@myrealbox.com...

Attack
24.11.2003., 19:52
Šta ste vi sve gore napričali - ni rijeći nisam razumio!!!

Imali netko volje da me prosvjetli malo??????????

nenoXtreme
24.11.2003., 20:17
sorry, ... interna spika, pročitaj sve i shvatit ćeš! :mig:

Ali svi su dobrodošli! :D

CyberDog
24.11.2003., 20:40
wyrm kaže:
A sta stvarno moram... Dobro, daj onda budala@cropda.tk i ridajrektiraj na khil@myrealbox.com...

Znam da su ti govorili kako ti je dizajn nemaštovit, ali daj se barem malo potrudi oko adrese!:D

Neno, tebi radi?

CyberDog
24.11.2003., 21:09
Odite na našu adresu, kliknite na "pozadine" a onda klinite na pojedine sličice kako bi vidjeli kako one izgledaju kao pozadina.... pa mi javite koja najbolje odgovara.

nenoXtreme
24.11.2003., 21:17
da, radi! samo sam se zaboravil javit!

wyrm
25.11.2003., 15:35
CyberDog kaže:
Znam da su ti govorili kako ti je dizajn nemaštovit, ali daj se barem malo potrudi oko adrese!:D

Neno, tebi radi?

Sto je bilo, je bilo... :D
a sta bi sad ja trebao... Evo, stavi onda budala_bez_premca@cropda.tk :D

A ne znam. Stavi sto hoces. Ja imam u pripremi jedan izgled sitea pa kada uploadam cu vam javiti. Otkada sam si instalirao FireworksMX otkrio sam kako napraviti lijepe, jednostavne menije pa bi to moglo biti od koristi. Vidjet cemo... Jedino me sada malo jebe Java, al' ok.

nenoXtreme
25.11.2003., 17:00
a šta si dosad čekao sa FIREWORKSOM ??? :misli:

Pa to se stavlja odma sa Dreamweaverom!!!!

Meni FW skroz zamijenjuje Photoshop (uspomoć EYECANDYa i gomile pluginova :D)

CyberDog
25.11.2003., 20:17
Ja sam instalirao cijeli StudioMX.

Niste mi još javili za pozadine, ti pogotovo neno.... (žalio si se na učitavanje)

nenoXtreme
25.11.2003., 21:06
daj drugu odozgo!

CyberDog
25.11.2003., 21:10
Misliš? Meni je nekako šesta zgodna...

Kada klikneš na sliku, odmah se postavi kao pozadina...

Pollux
26.11.2003., 09:03
Ako smijem...ja bih samo malo, kritike...iz struke...CroPDA.tk

Da krenem od pocetka:

1. pozadina - subjektivno bljak :(
2. logo - nekvalitetan .gif (bolje da ste napravili jpeg sa pozadinskom bojom).
3. navigacija - slabo citljiva, vec vidjeno...
4. Font u sadrzaju - defoultan, nekvalitetan...
5. Flash animacija - ne zelim ulaziti u to, ali je vrlo nekvalitetna i kao da je radjena u Swishu (moje isprike ako nije ali ako nije onda je to vrlo los rad u Flashu).
6. Odabir boja - uvijek sam volio "iskon" kombinaciju :) pa i sada...
7. Layout - koji layout? Par tablica...nis posebno.

Toliko od mene, molim da se nitko ne naljuti ili dozivi ove kritike kao napad na sebe, ove kritike su dobronamjerne i napisane u smislu da se napravi jos bolji i kvalitetniji rad.

Eto...

nenoXtreme
26.11.2003., 09:09
ma care sve 5:top:

ja im prigovaram cijelo vrijeme al niko niš :D kak je bilo prije, ovo je super !:D

Samo navali! :mig:

wyrm
26.11.2003., 14:38
nenoXtreme kaže:
ma care sve 5:top:

ja im prigovaram cijelo vrijeme al niko niš :D kak je bilo prije, ovo je super !:D

Samo navali! :mig:

Ajde ne seruckaj! Uvlacis se modu... Hihihi...
Ja jos radim ono, pa cemo vidjeti...

wyrm
26.11.2003., 14:39
nenoXtreme kaže:
a šta si dosad čekao sa FIREWORKSOM ??? :misli:

Pa to se stavlja odma sa Dreamweaverom!!!!

Meni FW skroz zamijenjuje Photoshop (uspomoć EYECANDYa i gomile pluginova :D)

Imao sam prije trojku, ali sam je sada zamijenio sa MXom. Zaboravio sam ovo u proslom postu. :D

nenoXtreme
26.11.2003., 17:56
ne uvlačim se ja nikom :B neg vi neznate primit kritiku! :B

wyrm
26.11.2003., 18:43
Dobro znas da ja znam primiti kritiku, a ti se uvlacis... :D :B
OK, zezam se...
Ja sam napravio neku svinjariju pa pogledajte OVDJE! (http://free-ri.htnet.hr/daemon/cropda)
Onaj head jpg stoji tek tako, da ne bude prazno gore...
Cheers!

nenoXtreme
26.11.2003., 18:57
cyber ne se ljutiti al wyrm-ov design je :s

wyrm:top: :s

CyberDog
26.11.2003., 19:25
Nije lose, ali navigacija mi je nekako prevelika...

Po zadnji put u svoju obranu: FLASH BANNER NIJE BANNER VEĆ OZNAKA GDJE ĆE PRAVI BANNER BITI!

Neno, daj im reci kako sam dobar u Flashu i da se ne bi ovako osramotio... pliz.

Jos jednom, wyrm, :s

CyberDog
26.11.2003., 19:27
wyrm kaže:
Dobro znas da ja znam primiti kritiku, a ti se uvlacis... :D :B
OK, zezam se...
Ja sam napravio neku svinjariju pa pogledajte OVDJE! (http://free-ri.htnet.hr/daemon/cropda)
Onaj head jpg stoji tek tako, da ne bude prazno gore...
Cheers!

Posalji mi zazipan site da ju stavim na nasu domenu (i da postedim sebe ovih groznih komentara :D )

nenoXtreme
26.11.2003., 20:04
CyberDog kaže:

Neno, daj im reci kako sam dobar u Flashu i da se ne bi ovako osramotio... pliz.

je ljudi stvarno, šta je je! :s skidam kapu! Radi čuda u Flashu! :top: Vidio sam nekoliko njegovih uradaka i sve i jedan su bili ...ono... mrak!

wyrm
26.11.2003., 20:13
OK, poslat cu ti. BTW. vidio sam ja neke tvoje Flasheve i dobri su, a ono tamo se shvati da ce tamo stajati banner ili tako nesto... Ne brini, ne sumnjam ja u tebe...:D Sto se navigacije tice, smanjiti cu je bez problema, samo da mi ne sjebe kontracepciju :D (otkud je ovo? Top lista nadrealista, ne?)sitea. Hvala neno, ali tamo treba onaj desni blok preraditi jer nekako ne odgovara. I neka mi netko kaze kako da ucitava samo articles dakle recimo da se otvara ovako:
(ovo nije link nego prikaz kako treba izgledati) free-ri.htnet.hr/daemon/cropda/index.html?article=85462 --> recimo ovako...

CyberDog
26.11.2003., 21:00
Da, da!

I drugi put ću reći mami, samo da znaš!

CyberDog
26.11.2003., 21:01
Hvala Neno:D :D

wyrm, čekam mail

CyberDog
26.11.2003., 21:03
wyrm kaže:
I neka mi netko kaze kako da ucitava samo articles dakle recimo da se otvara ovako:
(ovo nije link nego prikaz kako treba izgledati) free-ri.htnet.hr/daemon/cropda/index.html?article=85462 --> recimo ovako...

O braco braco, ti se nesto grdo pobrkao... Zato postoje PHP, ASP, i CGI stranice.... mozes zaboraviti slicne akrobacije sa .htm datotekom.

nenoXtreme
26.11.2003., 21:37
yap, wyrm ... gadno si ga pobrkao lončiće!

Srećom da si to rekao tu među nama, a ne negdi drugde! :D

Primi se PHP-a i MYSQL-a i sve će ti biti jasnije! ;)

wyrm
27.11.2003., 16:03
Znam da je stvar najcesce u phpu ili aspu i da je to stvar baze podataka vijesti. NARAVNO DA TO ZNAM GADOVI JEDNI BEZOBRAZNI!!!! :D Nego, na aftenposten.no ili nekom drugom sajtu norveskih novina sam vidio html sa tim dodatkom pa me malo zainteresiralo... Inace neno, nisi mi dao ni jedan svoj sajt da vidim kako ti radis.

nenoXtreme
27.11.2003., 16:18
ne radim jer nemam vremena!

pogledaj Netscape.com u međuvremenu! :D

wyrm
27.11.2003., 18:13
Nemas vremena, a cijeli dan visis na forumu? :D :p :p

nenoXtreme
27.11.2003., 18:46
bolje visit na forumu nego na grani :D

CyberDog
27.11.2003., 22:41
Wyrm, Stranicu - zipanu! Bitte!

50 ljudi DNEVNO gleda ovo moje s**nj*

Pollux
28.11.2003., 08:12
Joj decki...dajte nekome da vam to napravi...eto, moj savjet.

nenoXtreme
28.11.2003., 08:48
pollux, očeš nam ti to napraviti :cerek:

Pollux
28.11.2003., 10:21
A ne ne... ja to radim samo za novac, a koliko vidim ovdje je sve volonterskog tipa...

Ali mogu savjetovati, nema frke...i kritizirati :)

nenoXtreme
28.11.2003., 10:39
kritizirat znam i ja :D

dakle kritičara imamo... :D

Pollux
28.11.2003., 13:04
A onda cu samo biti promatrac...

wyrm
28.11.2003., 16:01
Odi na stranicu -> Save as -> uploadaj na svoj server... Ako nesto fali, javi. Pollux, dakle, ni moja ne valja. Mislim, tamo fali puno toga, ali svaki konstruktivan savjet je od pomoci. Pa pomozi onda! :D

CyberDog
28.11.2003., 23:01
Gle, radio bi ja aktivnije kada već ne bi imao ugovoren posao za PLAĆENI web sa deadlineovima! Ahhh... idem save-at stranicu.

Pollux
29.11.2003., 16:28
Cyberdog...uz duzno postovanje...ono sto sam vidio je rad nekoga tko ne zna osnove web dizajna...stoga uopce nisu bitni deadline-ovi...jel?

CyberDog
29.11.2003., 18:19
2 minute posla... Daj pokazi neke svoje stranice....

Sumljam da bi me angazirali bez razloga... a ni plaća nije tako mala.

BTW, ako si već tu radi nešto produktivno osim komentiranja jer već imam ljude u čiju sam kvalitetu uvjeren i čiji mi komentari nešto znače za razliku od tvojih.

wyrm
30.11.2003., 00:46
Dakle moderatore kratkog fitilja reci svoje komentare na moju verziju. Cyberdog, boli te qrac...:D I da radis uzasne sajtove za koje te placaju, dobivas kune$$$... :D

wyrm
30.11.2003., 00:51
E, cyberdog, poslat cu ti zazipanu malo drugaciju verziju... Nemoj stavljati onu.

CyberDog
30.11.2003., 12:48
Ok. Kada uredim administraciju na serveru dobiti ćeš folder i FTP username i pass. Je'l ti 2 GB dosta?

wyrm
30.11.2003., 14:55
Nije. :D :D :D
Poslao sam ti ja sinoc sajt. Jesi dobio? Slao sam na admin@cropda.tk

CyberDog
30.11.2003., 18:02
Nisam dobio. Iskljucio sam tu adresu ('ko kaže za sam admin?:D ) pa šalji na milan@hi.htnet.hr

wyrm
30.11.2003., 18:48
A jebote. Dobro, sada cu poslati...

CyberDog
30.11.2003., 18:59
:p :bljak:

wyrm
30.11.2003., 19:23
Sto je? Ruzno? :confused:

CyberDog
30.11.2003., 19:33
Neeeeeee nego nisam dobio

Pollux
01.12.2003., 10:46
moje reference....mozes dobiti na mail...
Uglavnom Estrada (poznata) i par talijanskih kooperacija te Osijecke tvrtke.

Nis posebno.

CyberDog
01.12.2003., 19:21
Oprosti ali moram pitati.... KOGA BOLI K....???

wyrm
02.12.2003., 01:45
U jebemu... Morat cu ti poslati opet. Sad je prekasno, al' sutra.

Pollux
02.12.2003., 17:05
CyberDog kaže:
2 minute posla... Daj pokazi neke svoje stranice....

Pollux kaže:
moje reference....mozes dobiti na mail...
Uglavnom Estrada (poznata) i par talijanskih kooperacija te Osijecke tvrtke.

Nis posebno.

CyberDog kaže:
Oprosti ali moram pitati.... KOGA BOLI K....???

Ti si posvadjan sam sa sobom ili sto?

CyberDog
02.12.2003., 18:55
wyrm kaže:
U jebemu... Morat cu ti poslati opet. Sad je prekasno, al' sutra.

np

CyberDog
02.12.2003., 18:57
Pollux kaže:
Ti si posvadjan sam sa sobom ili sto?

Pa što ne quotaš nego očekuješ da znam o čemu pričaš nakon deset postova... tako mi zanimljiv ipak nisi.

nenoXtreme
03.12.2003., 08:26
i na koju foru ste mi uspjeli isposvađat i ovaj thread????? :misli:

wyrm
03.12.2003., 22:53
Ja nisam sudjelovao... :D

Pollux
09.12.2003., 06:46
Ja jesam ali mi nije bila namjera svadjati se...
Ono, pa samo sam odgovorio na pitanje :confused:

Aj dobro...:misli:

CyberDog
09.12.2003., 19:57
Očito ne razlikuješ koment... odustajem. ;)

wyrm
30.12.2003., 16:10
Zamrlo...

Veljac
05.01.2004., 10:14
Vidim da ste zgroženi tim što nema PDA siteova, a svi ste ljubitelji PDA.
Možda je stoga moguće da si međusobno pomognemo.
Da li bi ikoga zanimalo internet bankarstvo na dlanu?
Naime ja na tom podučju imam nekog utjecaja u razvoju, a ono što mi treba je pomoć i savjeti oko izrade kao i testiranja.

Čekam Vaše reakcije
Veljac

Paske
05.01.2004., 12:18
Veljac kaže:
Vidim da ste zgroženi tim što nema PDA siteova, a svi ste ljubitelji PDA.
Možda je stoga moguće da si međusobno pomognemo.
Da li bi ikoga zanimalo internet bankarstvo na dlanu?
Naime ja na tom podučju imam nekog utjecaja u razvoju, a ono što mi treba je pomoć i savjeti oko izrade kao i testiranja.

Čekam Vaše reakcije
Veljac

Mene bi recimo to jjjaaakkoo interesiralo + platni promet da ne prićam :D

Problem je da mi je znanje na traženom podrućju 0 bodova :o

Mogu eventualno dati savijete i intenzivno testirati rad sistema :top:

nenoXtreme
05.01.2004., 13:08
Paske kaže:
Mene bi recimo to jjjaaakkoo interesiralo + platni promet da ne prićam :D

Problem je da mi je znanje na traženom podrućju 0 bodova :o

Mogu eventualno dati savijete i intenzivno testirati rad sistema :top:

same here ... :top:

Veljac
05.01.2004., 15:24
Radi se o RBA direkt Online servisu (internet bankarstvo).
Taj servis postoji za stanovništvo kao i za pravne osobe.
Napravljene su stanovite prilagodbe aplikacije za stanovništvo.

Plan za dalje je otprilike
- istestirati i dovršiti aplikaciju za stanovnišvo
- pustiti u produkciju
- ako se pokaže zanimljivim tada bismo (u RBA) napravili i prilagodbu aplikacije za pravne osobe (... obrnike, poduzeća...).

Ono što mi treba je pomoć u testiranju, sugestije na osnovi vašeg iskustva s PDA i slično.
Dakle nije potrebno da bilo što "razvijate". To je moj dio posla.

Pretpostavka da bi mogli testirati je da imate otvoren račun u RBA i aktiviranu uslugu Interne Bankarstvo za stanovništvo.
Nakon toga trebat će mi vaše ime i prezime (ne unutar ovog foruma, već ćete mi poslati na mail ili tako nešto), kako bih vam aktivirao PDA verziju.

Stoga bih zamolio sve zainteresirane, a koji imaju aktiviranu uslugu "RBA direkt Online - stanovništvo" da mi pošalju mail sa svojim imenom na igor@rba.hr.

Unaprijed zahvaljujem svima koji će pomoći u realizaciji ovog projekta.

Veljac
05.01.2004., 15:33
otvoren je zaseban Topic: Internet bankarstvo stoga predlažem da tamo nastavimo diskusiju na ovu temu.

nenoXtreme
05.01.2004., 16:32
Veljac kaže:
otvoren je zaseban Topic: Internet bankarstvo stoga predlažem da tamo nastavimo diskusiju na ovu temu.

hvala! :top: