PDA

View Full Version : Studentski domovi - Pročitati prvi post!

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

studos2604
03.11.2009., 21:02
eee ste čuli za ove kontrole po domovima u zadnjih tjedan-dva??što mislite jesu to išli na dojave ili?

neblakica
03.11.2009., 22:04
Zanima me kakva je procedura kod prijave trečeg stanara?i kakva prava ima taj treči stanar?kako se to sve odvija prijava i ostalo?
Molim ljude samo oni koji znaju nešt o tome da mi napišu??il može na pm HVALAA!!!

clavicula
04.11.2009., 09:34
Ej ljudi, imam jedno pitanje. Upisala sam parcijalu pa bi me trebali po pravilima izbaciti iz doma jer sam po tome izgubila stipendiju, a zbog stipendije dom. neki su mi rekli da to ovisi o dobroj volji ravnatelja pa da me možda neće izbaciti. I sad je ta revizija. Pa sam htjela pitati što mislite jel da ja prvo platim dom za 11. mjesec pa će im biti glupo me izbaciti kad sam već platila za ovaj mjesec, ili da čekam kaj će biti na reviziji pa tek kasnije eventualno platim da ne bi izgubila lovu? ili kako? Hvala

Loa Leana
04.11.2009., 10:00
eee ste čuli za ove kontrole po domovima u zadnjih tjedan-dva??što mislite jesu to išli na dojave ili?

Bili su na mojem katu prije par tjedana (možda čak i mjesec dana), ali nisu bili kod mene. Ne znam da li je bilo na dojavu ili tek tako

buba22
04.11.2009., 10:13
Bili su na mojem katu prije par tjedana (možda čak i mjesec dana), ali nisu bili kod mene. Ne znam da li je bilo na dojavu ili tek tako

a u kojem si ti domu?? :)

Loa Leana
04.11.2009., 10:57
a u kojem si ti domu?? :)

Cvjetno

.Leda.
04.11.2009., 12:43
u kojem si pav.?

cula sam i ja da su bile kontrole,al samo po odredenim sobama..dakle,vjerojatno je netko prijavio.. :confused:

studos2604
04.11.2009., 14:16
u kojem si pav.?

cula sam i ja da su bile kontrole,al samo po odredenim sobama..dakle,vjerojatno je netko prijavio.. :confused:

da i ja sam isto čuo da su išli u samo određene sobe,i u svakoj u kojoj su bili našli su ilegalca.zato i ja mislim da su to išli zato što je netko prijavio.

Loa Leana
04.11.2009., 20:35
1. paviljon sam, bili su u više soba na mojem katu, ali ne znam da li su nekoga našli. Spavalo mi se i samo sam htjela da prestanu lupati po vratima da mogu nastaviti spavati pa nisam pratila o čemu su pričali

Raptor'
04.11.2009., 20:59
Bok, zanima me ako netko zna dal se može primiti trećeg u sobu ako je u sobi znanstveni novak i "običan" student i kolika je mjesečna rata (150kn ili ?)...tnx

hmore85
05.11.2009., 21:39
kakve su ovo subvencije o kojima se govori na scst.hr?

Dadomon
06.11.2009., 16:44
kakve su ovo subvencije o kojima se govori na scst.hr?

ako si podstanar u splitu, i gazda te prijavio kao podstanara, odes do petka, prijavis se i imas 150 kuna mjesecno.
mada se prica da ce ove godine bit i veca. o tom potom

johnny-johnny
11.11.2009., 22:23
jel mi moze netko rec dali postoji mogucnost da dobijem neke dodatne bodove ako mi je brat poginuli branitelj...i uzima li se s obzirom na prosjek takodjer i faks koji studiramo jer jbg.ipak nije isto imat dobar prosjek na medicini i na uciteljskom i sl.

Maisie
13.11.2009., 04:55
Da, tvoj prosjek se dijeli s prosjekom tvog faksa ;)

blinding_tears
13.11.2009., 13:25
ovak, glupo pitanje al ajd :D
jel bi ja mogla npr. da naručujem neku majicu s neta, jel bi mogla napisat adresu doma da mi tam pošalju, kakva je procedura oko naručivanja nekog paketa ili tako nešto?:rolleyes:

Hedonism_Girl
13.11.2009., 14:02
1. paviljon sam, bili su u više soba na mojem katu, ali ne znam da li su nekoga našli. Spavalo mi se i samo sam htjela da prestanu lupati po vratima da mogu nastaviti spavati pa nisam pratila o čemu su pričali

jep, čula sam da su bili i u 1. i u 2.pav.

Gazdarica
13.11.2009., 14:50
ovak, glupo pitanje al ajd :D
jel bi ja mogla npr. da naručujem neku majicu s neta, jel bi mogla napisat adresu doma da mi tam pošalju, kakva je procedura oko naručivanja nekog paketa ili tako nešto?:rolleyes:

u svakom domu se može negdje preuzimati pošta, a ako se radi o paketima onda je to u svakom slučaju porta s obzirom da paket ne stane u onako male sandučiće na savi npr...
ti jednostavno odeš na portu po to. e sad, ako plaćaš pouzećem onda te valjda dođu u sobu tražit kad to stigne, a ako ne čuvaju dok se ti ne sjetiš za to pitat. raspitaj se kod stričeka na porti.
ugl, u svakom slučaju kad ostavljaš adresu uz adresu doma napiši i studentski dom bla bla, paviljon x soba y

blinding_tears
13.11.2009., 15:40
u svakom domu se može negdje preuzimati pošta, a ako se radi o paketima onda je to u svakom slučaju porta s obzirom da paket ne stane u onako male sandučiće na savi npr...
ti jednostavno odeš na portu po to. e sad, ako plaćaš pouzećem onda te valjda dođu u sobu tražit kad to stigne, a ako ne čuvaju dok se ti ne sjetiš za to pitat. raspitaj se kod stričeka na porti.
ugl, u svakom slučaju kad ostavljaš adresu uz adresu doma napiši i studentski dom bla bla, paviljon x soba y

hvala ti puno na odg. :mig:

ja4ever
16.11.2009., 21:05
eee kako ovaj internet radi sta ja mogu trosit kolko ocu il iman neko ogranicenje daaaaaj hitno mi je....na cvjetnom sam.....HVALAAAAAAAAAA

_matilda
16.11.2009., 21:39
koristiš kolko oćeš kad god hoćeš besplatno, ali ne možeš skidati ništa

Gen.Vundašun
17.11.2009., 08:12
jel mi moze netko rec dali postoji mogucnost da dobijem neke dodatne bodove ako mi je brat poginuli branitelj...i uzima li se s obzirom na prosjek takodjer i faks koji studiramo jer jbg.ipak nije isto imat dobar prosjek na medicini i na uciteljskom i sl.

Nažalost ne dobiješ dodatne bodove ako ti je brat poginuli branitelj. Dobiju se samo bodovi na roditelja koji je bio branitelj.

Tvoj prosjek se djeli s prosjekom fakulteta i množi s 1000, tako dobiješ bodove temeljem ocjena.

Gen.Vundašun
17.11.2009., 08:13
dal netko zna koja je procedura ako zelim odjavit dom? (mislim od 11.mj nadalje)?

Javiš se na blagajni ili u upravu i tražiš da razdužiš sobu, i to je to.

Gen.Vundašun
17.11.2009., 08:19
Čitam malo ovu temu (nekoliko zadnjih strana) i vidim da su najglasniji studenti-ilegalci koji se još i javno hvale. Pa mene bi bilo sram. I što onda može naše društvo očekivati nego da se pravila uvijek izbjegavaju jer se misli egoistično - samo ja. Pa da nema ilegalaca, prodaje domova - oglasi na javnim mjestima, forsiranja nepravednih kriterija od strane stud.zbora, raspored mjesta bi bio pravedniji i ne bi bilo ovoliko gnjeva i suza.

Mi studenti smo dosta i sami krivi jer se natječaji čitaju povremeno, usputno i u zadnji čas. a najgore od svega informacija tipa "frend mi je rekao".

Hedonism_Girl
17.11.2009., 11:59
eee kako ovaj internet radi sta ja mogu trosit kolko ocu il iman neko ogranicenje daaaaaj hitno mi je....na cvjetnom sam.....HVALAAAAAAAAAA

džabe sve. :D
sam' izbjegavaj peer-to-peer programe. :)

beautiful_soul
17.11.2009., 17:51
jel se ikome dogodilo da nije otisao na reviziju pa mu doslo da se javi zbog iseljenja?
nisam bila u zagrebu u to vrijeme i nisam stigla otici sad mi je to doslo...jel se mora iseliti ili je moguce to izbjeci

Gazdarica
17.11.2009., 18:00
jel se ikome dogodilo da nije otisao na reviziju pa mu doslo da se javi zbog iseljenja?
nisam bila u zagrebu u to vrijeme i nisam stigla otici sad mi je to doslo...jel se mora iseliti ili je moguce to izbjeci

pojma nemam. a odi u upravu i probaj im civilizirano objasnit zašto nisi došla na reviziju. valjda će imat razumijevanja... još ako imaš neki dobar razlog zašto nisi bila tu...

anah
18.11.2009., 07:49
je se nekome desilo da su našli oglas o prodaji doma i povezali broj s imenom, ali da dom zapravo nije prodan, ali u sobi je osoba koja tam nesmije biti, duuuuuga priča, i prijete tužbom i bal bla bla? kaj oni zapravo mogu s tim oglasom ako recimo u sobi kad je kontrola nađu sve legalno?

Aura
18.11.2009., 15:15
Imam dva pitanja
1. koji su peogrami dozvoljeni za korištenje u domovima u Zagrebu? Ja sam na Cvjetnom i zanima me hoću li imati porblema ako skidam filmove, muziku ili što god preko rapidsharea? Smijem li uopće koristiti rapidshare?
2. Cimerica je danas dobila upozorenje i zabranu korištenja domskog Interneta na tjedan dana. Imala je na kompu instaliran neki torrent klijent, ali nije ni znala da ga ima niti ga je koristila. Kako su oni to tek sad otkrili i postoji li mogućnost da joj ranije skinu tu zabranu? Je li se netko našao u sličnoj situaciji?

*analena*
20.11.2009., 10:07
Imam dva pitanja
1. koji su peogrami dozvoljeni za korištenje u domovima u Zagrebu? Ja sam na Cvjetnom i zanima me hoću li imati porblema ako skidam filmove, muziku ili što god preko rapidsharea? Smijem li uopće koristiti rapidshare?
2. Cimerica je danas dobila upozorenje i zabranu korištenja domskog Interneta na tjedan dana. Imala je na kompu instaliran neki torrent klijent, ali nije ni znala da ga ima niti ga je koristila. Kako su oni to tek sad otkrili i postoji li mogućnost da joj ranije skinu tu zabranu? Je li se netko našao u sličnoj situaciji?

Dogodila mi se identična situacija. Blokiran mi je net na 7 dana, imala sam utorrent ali ga nisam koristila. Skidala sam preko rapidshare-a i to putem jdownloadera.
Bila sam na razgovoru u SC-u jučer i čovjek mi je rekao da moj problem nije veliki promet nego p2p programi.
Rapidshare je dozvoljen, jer sa njega se može skinuti/uploadati i hrpa legalnog materijala ali stvar je kako to skidaš. Rekao je da je dozvoljeno putem html-a i ftp-a, ali ne preko p2p programa.
Neki ljudi su mi rekli da jdownloader nije p2p, pa je onda po toj logici na neki način skužio taj utorrent iako ne skidam preko njega ništa.
Mislim da nema šanse da se zabrana skine ranije, jedino ako dokažeš da si u pravu i da nisi koristila neki p2p. A ako je ona samo imala taj program (kao i ja) pretpostavljam da će joj taj tip svejedno srat.

Shurik
24.11.2009., 13:48
zna li netko tko su ili što su "legalni ilegalci" :lol:

piše na cvjetnom neka obavijest o reviziji prava na smještaj koja se ne odnosi na brucoše, ove, one i legalne ilegalce! :s

Dadomon
24.11.2009., 15:33
zna li netko tko su ili što su "legalni ilegalci" :lol:

piše na cvjetnom neka obavijest o reviziji prava na smještaj koja se ne odnosi na brucoše, ove, one i legalne ilegalce! :s

nije smijesno :D
legalni ilegalci. evo primjer. ante i mate dobiju sobu u domu. ivica ne dobije, ali je prijatelj s antom i matom. ante i mate odu u upravu i kazu da bi primili ivicu u svoju sobu. i uprava to odobri, i ivica postane legalni ilegalac :D
on se za lezaj sam mora pobrinuti :kava:

sybil_vane
24.11.2009., 17:49
jel zna netko što se desi ako nakon revizije ostanem sama u sobi jer mi je cimerica izgubila pravo na dom? jel mi pošalju nekog drugog, i koga ako je natječaj za dom završeni i svi koji su dobili dom imaju sobe? unaprijed hvala na odgovoru

Gazdarica
24.11.2009., 20:00
jel zna netko što se desi ako nakon revizije ostanem sama u sobi jer mi je cimerica izgubila pravo na dom? jel mi pošalju nekog drugog, i koga ako je natječaj za dom završeni i svi koji su dobili dom imaju sobe? unaprijed hvala na odgovoru

a jel ti znaš da ima ko zna koliko ljudi koji su tražili dom, a nisu ga dobili? e pa valjda onda oni sad ostvare pravo na dom...
kako god, ne brini, nećeš ostat sama... :D

cat_deluxe
24.11.2009., 20:59
Stvarno se ne razumijem koji su to p2p programi pa ako bi se našla koja dobra dušica da mi odgovori na pitanje... dakle, smijem li instalirati youtube downloader i skinuti par kratkih snimaka (treba mi za prezentaciju na ispitu). Inače sam sve programe izbrisala, internet mi je prijeeeeko potreban i ne smijem riskirati da mi ga isključe ni na dan, a dulje da ne govorim :D

sybil_vane
24.11.2009., 21:55
hm, a je li moguće ostat sam u sobi i plaćat duplu stanarinu? :mig:
ne, jelda? :kava:
a budem preživjela...

Gazdarica
24.11.2009., 22:15
hm, a je li moguće ostat sam u sobi i plaćat duplu stanarinu? :mig:
ne, jelda? :kava:
a budem preživjela...

hmm. neznam jel ti njima možeš doć i reć -nemojte mi nikoga uselit ja ću plaćat duplo (iako je teoretski njima svejedno ko im plaća tu stanarinu)
druga opcija je da imaš sreće da ti se useli neka koja planira prodat dom, pa da kupiš od nje...
al ja i dalje ne vidim razlog zašto bi bio problem živjet s nekim...

sybil_vane
24.11.2009., 23:49
pa ako netko zna je li moguće pitat ih da plaćeš duplu stanarinu i da ti nikog ne usele, ako je netko imao iskustva s tim... slušam :D
ma nije toliki problem živjet s nekim, al ipak je ljepše imat svoj mir :mig:

Gazdarica
25.11.2009., 07:49
pa ako netko zna je li moguće pitat ih da plaćeš duplu stanarinu i da ti nikog ne usele, ako je netko imao iskustva s tim... slušam :D
ma nije toliki problem živjet s nekim, al ipak je ljepše imat svoj mir :mig:

a gle, ti možeš pitat neovisno o tome jel to ikad itko napravio. tvoje je pravo da pitaš! kakav god da odgovor bio.
što se tiče tog svog mira - 'ko voli, nek izvoli, ja bi rekla - ne hvala! :kava:

cat_deluxe
28.11.2009., 17:56
Stvarno se ne razumijem koji su to p2p programi pa ako bi se našla koja dobra dušica da mi odgovori na pitanje... dakle, smijem li instalirati youtube downloader i skinuti par kratkih snimaka (treba mi za prezentaciju na ispitu). Inače sam sve programe izbrisala, internet mi je prijeeeeko potreban i ne smijem riskirati da mi ga isključe ni na dan, a dulje da ne govorim :D

Ovo nitko ne zna? :(

borna_helim18
28.11.2009., 22:40
da li ima možda netko tko je studirao prije godinu ili dvije u zadru ili možda netko tko trenutno studira???ako znate kolika je mjesečna cjena studentskog doma?namjeravam ić tamo studirati,a u vezi tog sam neiskusna pa molim da mi pomognete...:moli:

*analena*
29.11.2009., 13:12
Ovo nitko ne zna? :(

http://www.blogsdna.com/923/top-20-best-peer-2-peer-p2p-file-sharing-programs-applications-software.htm

buba22
30.11.2009., 09:53
jel itko cuo da je na cvjetnom bila kontrola i da je izbaceno oko 2000 studenata ilegalaca?? jel zna itko ista o tome??

Gen.Vundašun
30.11.2009., 12:45
jel itko cuo da je na cvjetnom bila kontrola i da je izbaceno oko 2000 studenata ilegalaca?? jel zna itko ista o tome??

:lol:
pa toliko cijeli dom nema mjesta...

MaliBuBu
01.12.2009., 18:31

Bile su kontrole. Čula sam da su onima koji su prodali mjesto trajno oduzeli pravo na smještaj, a oni koji su ga kupili su se morali prijaviti kao ilegalni ilegalci i plaćaju stanarinu i pol. I još da su prisilili ove koji su prodali dom da vrate pare koje su dobili za to...:ne zna:

leslie
01.12.2009., 19:35
Ja od ove godine živim u studentskom domu BB u Splitu. Potvrdu o razini prava na studentsku prehranu odnio sam na faks prije 3 tjedna. Do danas mi se razina prava nije promjenila. Na referadi mi kažu da oni nemaju veze s time, u domu mi kažu da oni nemaju veze s time. Sta bi ja sad tu trebao? Ili je to normalno da se dugo ceka?

Loa Leana
01.12.2009., 22:04
Bile su kontrole. Čula sam da su onima koji su prodali mjesto trajno oduzeli pravo na smještaj, a oni koji su ga kupili su se morali prijaviti kao ilegalni ilegalci i plaćaju stanarinu i pol. I još da su prisilili ove koji su prodali dom da vrate pare koje su dobili za to...:ne zna:

Ako je stvarno tako, tim koji su kupili dom bi bilo super da se sami prijave jer oni ništa ne gube, samo dobivaju :P

Maisie
04.12.2009., 12:21
Ja od ove godine živim u studentskom domu BB u Splitu. Potvrdu o razini prava na studentsku prehranu odnio sam na faks prije 3 tjedna. Do danas mi se razina prava nije promjenila. Na referadi mi kažu da oni nemaju veze s time, u domu mi kažu da oni nemaju veze s time. Sta bi ja sad tu trebao? Ili je to normalno da se dugo ceka?
Na mom i bratovom faksu (al` Sveučilište u Zagrebu) to ide tako da kad tvoj indeks/zahtjev dođe na red, žena u referadi promijeni tvoju razinu prava s 2 na 2,5.

Piši Carnetu/Srcu što sad. X-ice su u njihovoj nadležnosti.

leslie
04.12.2009., 21:45
Evo, jucer su mi to sredili, samo trebalo cekat administraciju. Ipak, hvala na odgovoru :)

Hedonism_Girl
06.12.2009., 13:57

ćeš mi objasnit kak je uprava SD-a sposobna natjerat pojedinca da vrati pare drugom pojedincu? :confused:
as for kupoprodaja, dosad je bio običaj da onaj koji je prodao trajno gubi pravo na smještaj, dok onaj koji je kupio gubi pravo na smještaj za iduću ak.godinu.
nisan čula za nikakve kontrole osim za par po prvom i drugom paviljonu, a koje su bile pokrenute zbog prijave (čitaj:neko ih je cinkao). :confused:

Maisie
06.12.2009., 15:54
Poznanika su prošle godine uhvatili da je prodao i rekao mi je da je on izgubio pravo na dom samo za slj. akademsku godinu, ne do kraja studija.

promessisposi
06.12.2009., 16:44
Ja sam u domu na Savi i prije tjedan dana (u nedjelju popodne) mi se dogodilo (isto kao i Auri i Annaleni) da sam dobila zabranu korištenja domskog interneta na tjedan dana jer sam jednom pokušala nešto downloadati preko torrenta (nisam ni znala da je torrent p2p). E sad, budući da je prošlo 7 dana, danas (u nedjelju) popodne sam se pokušala spojiti i još mi piše upozorenje. Zna li netko hoće li mi ga skoro skinuti? (Već su trebali, prošlo je 7 dana.) Isto tako, zbunilo me to što piše u upozorenju da ako se u međuvremenu pokušam spojiti ili spojim na domski internet, da će mi trajno oduzeti pravo korištenja. Odnosi li se to na to da sam se pokušala spojiti danas popodne (nakon 7 dana, kad je već trebala prestati zabrana)? Više se ne usuđujem pokušavati se spajati iako je prošlo 7 dana.

Hedonism_Girl
06.12.2009., 17:10
Poznanika su prošle godine uhvatili da je prodao i rekao mi je da je on izgubio pravo na dom samo za slj. akademsku godinu, ne do kraja studija.
aha, onda sam nešto pomišala. a šta je bilo s dečkom kojem je prodao?

Maisie
06.12.2009., 17:35
Morao je iselit u nekom kratkom roku.

Ma ne mora uopće značit da je tako i ove godine. Možda čak ovisi i od slučaja do slučaja/od doma do doma.

FALLING
06.12.2009., 18:12
Imam dva pitanja. Prvo,netko je spominjao 'legalne ilegalce'. Jel' to moguće napravit i ako jos ideš u srednju,tj imas 18? I drugo,koliko vi koji ste u studentskim domovima otprilike mjesečno trošite na odjeću i kozmetiku?

Gazdarica
06.12.2009., 19:13
Imam dva pitanja. Prvo,netko je spominjao 'legalne ilegalce'. Jel' to moguće napravit i ako jos ideš u srednju,tj imas 18? I drugo,koliko vi koji ste u studentskim domovima otprilike mjesečno trošite na odjeću i kozmetiku?

nemam pojma jel možeš bit legalni ilegalac ako si u srednjoj... ne kužim ni zašto ti je to potrebno al nema veze..

više pišem odgovor radi ovog drugog pitanja..
ne kužim u čemu je štos... trošim jednako koliko bi doma, u stanu ili bilo gdje drugo. :ne zna:
na kozmetiku trošim dosta al nemogu ti reć koliko je to okvirno jer najčešće ni sama ne znam. jednostavno kad god idem u dm uz ono što mi treba nakupujem još hrpu toga što mi zapravo nije nužno i imam već na polici, ali eto, da se nađe... pa nekad mjesečno odem i po desetak puta u takav shopping, a nekad jedva dva.. stvarno nema pravila...
na odjeću trošim malo. jer je mrzim kupovat i idem kad nešto baš nužno trebam... ne mogu si pomoć.
najčešće kad se odlučim otić u kupovinu odjeće završim u nekom dm-u i udriiii.. :cerek:

FALLING
07.12.2009., 08:56
Hvala na odgovoru,no potrebne su mi konkretne brojke. O razlozima ne bih raspravljala. Znam da nitko nije u mogućnosti na kunu odrediti svoje mjesečne troškove,ali molila bih okvirnu brojku jer mi je zaista bitno. Hvala:)

Gazdarica
07.12.2009., 15:07
Hvala na odgovoru,no potrebne su mi konkretne brojke. O razlozima ne bih raspravljala. Znam da nitko nije u mogućnosti na kunu odrediti svoje mjesečne troškove,ali molila bih okvirnu brojku jer mi je zaista bitno. Hvala:)

a gle stara, meni ovisi od miseca do miseca, recimo u jedanaestom sam imala svakakvih drugih troškova pa sam pazila da kupujem samo ono što mi treba, a nisu mi trebale nikakve extra skupe stvari pa je to bilo negdje oko 300-400kn na kozmetku. od odjeće sam kupila samo neke sitnice sve skupa nije bilo više od 200kn. al zna to bit i duplo (ili u nekim iznimnim slučajevima troduplo) više. i opet mislim da ne trošim puno, jer eto ne patim od toga da mi je odjeća markirana nekim :eek: imenima...

očito je da su tebi novci iz nekog razloga problem. tako da ako budeš imalo pazila tebi ove brojke mogu bit manje...
nemoj da ti ovo bude problem. :kava:

~Razor~
07.12.2009., 15:09
ekipa imam jedno pitanje a to je:dal djeca HRVI imaju osigurano pravo na dom???

hvala

Gazdarica
07.12.2009., 15:19
ekipa imam jedno pitanje a to je:dal djeca HRVI imaju osigurano pravo na dom???

hvala

1.10. Studenti koji su djeca smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskoga rata, studenti HRVI iz Domovinskoga rata i njihova djeca, studenti HRVI iz Domovinskoga rata I. skupine te studenti hrvatski branitelji iz Domovinskoga rata imaju prednost pri smještaju u učeničke odnosno studentske domove, na temelju članka 56. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (Narodne novine, broj 174/04, 92/05, 2/07 – Odluka USRH), pod uvjetom da im redoviti prihodi mjesečno po članu kućanstva ne prelaze dvostruki iznos cenzusa redovitih novčanih prihoda iz članka 88. stavka 1. točke 5. navedenoga zakona (1.995,60 kn). Cenzus redovitih prihoda utvrđen je člankom 88. stavkom 1. točkom 5. navedenoga zakona na način da oni i članovi njihove obitelji u kućanstvu nemaju ukupno druge redovite novčane prihode mjesečno po članu kućanstva veće od 30% od utvrđene proračunske osnovice u Republici Hrvatskoj. Visina prihoda po članu zajedničkoga kućanstva dokazuje se potvrdom o visini dohotka koju izdaje nadležna porezna uprava Ministarstva financija RH za 2008. godinu te potvrdom o visini ukupno isplaćene obiteljske mirovine Hrvatskoga zavoda za mirovinsko osiguranje za 2008. godinu (za sve članove zajedničkog kućanstva).

kopirano iz natječaja :mig:

~Razor~
07.12.2009., 15:26
kopirano iz natječaja :mig:

1.10. Studenti koji su djeca smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskoga rata, studenti HRVI iz Domovinskoga rata i njihova djeca, studenti HRVI iz Domovinskoga rata I. skupine te studenti hrvatski branitelji iz Domovinskoga rata imaju prednost pri smještaju u učeničke odnosno studentske domove, na temelju članka 56. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (Narodne novine, broj 174/04, 92/05, 2/07 – Odluka USRH), pod uvjetom da im redoviti prihodi mjesečno po članu kućanstva ne prelaze dvostruki iznos cenzusa redovitih novčanih prihoda iz članka 88. stavka 1. točke 5. navedenoga zakona (1.995,60 kn). Cenzus redovitih prihoda utvrđen je člankom 88. stavkom 1. točkom 5. navedenoga zakona na način da oni i članovi njihove obitelji u kućanstvu nemaju ukupno druge redovite novčane prihode mjesečno po članu kućanstva veće od 30% od utvrđene proračunske osnovice u Republici Hrvatskoj. Visina prihoda po članu zajedničkoga kućanstva dokazuje se potvrdom o visini dohotka koju izdaje nadležna porezna uprava Ministarstva financija RH za 2008. godinu te potvrdom o visini ukupno isplaćene obiteljske mirovine Hrvatskoga zavoda za mirovinsko osiguranje za 2008. godinu (za sve članove zajedničkog kućanstva).

ovo gore se takoder odnosi na HRVI?

Gazdarica
07.12.2009., 15:34

ovo gore se takoder odnosi na HRVI?

dada! naravno!

~Razor~
07.12.2009., 15:40
hvala :)

dimanche
10.12.2009., 09:33
oke.
imam zanimljiv problem. moja cimerica koja je ilegalka se malo opustila u sobi dok mene nije bilo i dosli su zastitari. ja sam lagala za nju i dobila opomenu na svoje ime. jos uvijek nisu otkrili da nije legalna, ali je upravitelj rekao da ce uskoro slat kontrolu.
i sad, ako oni otkriju da je onda ilegalka, kakve su sankcije za mene koja sam to znala a nisam prijavila?
Ili da se pravim da nisam imala pojma, jer meni nikad nitko u domu nije rekao ''tvoja cimerica se zove tako i tako'' nego sam samo dosla i nasla tamo curu koja je za to masno platila...
ne znam tocno sta da radim, jer sam vec lagala za nju i dobila sranje, ne zelim snosit vise posljedice jer ja nisam nista napravila...

help? :(

Gen.Vundašun
10.12.2009., 12:43
oke.
imam zanimljiv problem. moja cimerica koja je ilegalka se malo opustila u sobi dok mene nije bilo i dosli su zastitari. ja sam lagala za nju i dobila opomenu na svoje ime. jos uvijek nisu otkrili da nije legalna, ali je upravitelj rekao da ce uskoro slat kontrolu.
i sad, ako oni otkriju da je onda ilegalka, kakve su sankcije za mene koja sam to znala a nisam prijavila?
Ili da se pravim da nisam imala pojma, jer meni nikad nitko u domu nije rekao ''tvoja cimerica se zove tako i tako'' nego sam samo dosla i nasla tamo curu koja je za to masno platila...
ne znam tocno sta da radim, jer sam vec lagala za nju i dobila sranje, ne zelim snosit vise posljedice jer ja nisam nista napravila...

Nisam znala baš i neće proći...
Možeš snositi od opomene do trajnog isključenja iz natjecanja za studentski dom.
Sad ti vidi koliko ti se isplati riskirati za nekog tko je drugom studentu uzeo smještaj i k tome još se glupo ponaša privlačeći pažnju domske uprave.

dimanche
10.12.2009., 13:06
ali budimo realni, kako bi ja tocno trebala znat?
ja sam dosla u dom. nigdje nije pisalo kako ce se moja cimerica zvat ni kako ce izgledat. ja sam dosla u sobu u kojoj je vec bila cura i nisam imala potrebu pitat ju je li ondje legalno ili ilegalno.
ne znam sta da radim. ne zelim i nisam otpocetka htjela imat nikakve veze s tim. i sad kad dodje kontrola, ja cu rec da ja zivim s osobom s kojom zivim i ne znam je li ona tamo legalno ili ne. kako mogu za to snosit posljedice?

Gen.Vundašun
10.12.2009., 13:30
ja sam dosla u dom. nigdje nije pisalo kako ce se moja cimerica zvat ni kako ce izgledat. ja sam dosla u sobu u kojoj je vec bila cura i nisam imala potrebu pitat ju je li ondje legalno ili ilegalno.
ne znam sta da radim. ne zelim i nisam otpocetka htjela imat nikakve veze s tim. i sad kad dodje kontrola, ja cu rec da ja zivim s osobom s kojom zivim i ne znam je li ona tamo legalno ili ne. kako mogu za to snosit posljedice?

Pa na način koji si opisala nečeš snositi posljedice, ali ti si rekla da češ lagati u vezi nje ili već jesi...

dimanche
10.12.2009., 14:10
mda, al to je nesto drugo bilo uglavnom tu nije nikakvih ilegalaca bilo niti su se imena spominjala, samo kad je bila prijava za glasnocu je ta prijava isla na moje ime.
ali mislim da je to dovoljno sto sam za nju napravila. nisam htjela ju prijavit jer ne zelim nikome da ostane bez smjestaj, njezin problem dal je legalno il ne, al sad mislim da nije u redu da ju branim na svoju stetu.

_matilda
17.12.2009., 00:35
ljudi šta je sa ovim domskim internetom???? cvjetno?????

idemo prosvjedovat il neš :rolleyes:

Afrika paprika
17.12.2009., 10:21
mda, al to je nesto drugo bilo uglavnom tu nije nikakvih ilegalaca bilo niti su se imena spominjala, samo kad je bila prijava za glasnocu je ta prijava isla na moje ime.
ali mislim da je to dovoljno sto sam za nju napravila. nisam htjela ju prijavit jer ne zelim nikome da ostane bez smjestaj, njezin problem dal je legalno il ne, al sad mislim da nije u redu da ju branim na svoju stetu.

ti samo drži se svoje laži da nisi imala pojma jel ilegalna ili ne, samo ni u kojem slučaju nemoj reć da si slagala za buku.
reci da si i ti bila tamo i da ste bučili i to je to :ne zna: kak oni mogu tebe sankcionirati? djeluj sigurno jer ti ne mogu ništa. bučila si s njom, okej, dobila opomenu, tebe se ne tiče jel ona ilegalac ili ne ako si ju tu zatekla u sobi i na domu je da se brine jel netko ilegalac, a ne na tebi. ti si svoje mjesto dobila legalno i ko im jebe mater ako nisu provjeravali, šta ne? :ne zna:

samo mi nije jasno, ako je ona dobila prijavu za bučenje, nisu li zaštitari došli odmah po prijavi u sobu i tražili osobnu? nama je bilo tako :confused:

Aliera
17.12.2009., 13:04
oke.

Reci da nisi znala,otkud si i mogla znati? Neće ti ništa biti.

A ubuduće nemoj lagati za nju jer vidiš da nema nikakvog straha raditi buku u domu, a ilegalac je. Nije normalna, zaslužila je da izleti iz doma.

coolinesay
18.12.2009., 17:49
ima li u domu ivana mažuranića (moša) internet i ako da, kakav? i jel itko koristi taj internet??

Dadomon
18.12.2009., 17:58
neki dan, malo druzenje na cvjetnom kod prijateljice. 10ak ljudi u sobi.
i prijave je za buku. subota navecer, ponoc.:cerek:
kvragu, jel studenti u zagrebu uce cak i subotom uvecer?

ja sam u splitu, i takva situacija se nikad nije dogodila. ako je tulum, onda pusti ljude da se vesele. ali i to ima svoje granice, do 1h ajmo rec, dalje bi i sami otisli.

zbrdazdola post :D

coolinesay
18.12.2009., 18:18
uvijek se nađu neki freakovi :eek:
pa znam ovu svoju. čoveče ta bi poludela da joj čestica prašine padne sa stola na pod (i napravi buku pritom :lol:) poslije 10 sati navečer.

Dadomon
18.12.2009., 19:56
uvijek se nađu neki freakovi :eek:
pa znam ovu svoju. čoveče ta bi poludela da joj čestica prašine padne sa stola na pod (i napravi buku pritom :lol:) poslije 10 sati navečer.

manijaci. da bar znam ko je to bio, samo bi otisa u tu sobu, da vidim kakvi su to ljudi koji prijavljuju, sta raade u zivotu, imaju li prijatelja, sta razmisljaju u trenutku kad salju prijavu (ne znam kako to uopce ide, smsom?). i tako :cerek::kava:

blue~angelina
18.12.2009., 22:38

1. ako je nitko ne cinka, nitko neće znati da je ilegalka
2. do sada nisu potjerali cimera/ku, samo prodavača i kupca doma
3. možeš tražiti premještaj u drugu sobu ili dom ako ti je bed. smisli neki bzvz razlog
4. nisi trebala na sebe prihvatiti krivnju jer ti takva osoba sigurno neće biti zahvala do kraja života. sama je trebala znati u što se može uvaliti tim tulumom. mogla ga je bez problema negdje drugdje održati.
5. njoj je pametnije bilo da nije ni tebi spominjala da je ilegalno

što se tiče prijavljivanja - u domovima patroliraju sekjuritiji, a negdje i portiri tako da nije sve do toga da netko prijavi.

blue~angelina
18.12.2009., 22:49
hmm. neznam jel ti njima možeš doć i reć -nemojte mi nikoga uselit ja ću plaćat duplo (iako je teoretski njima svejedno ko im plaća tu stanarinu)

nema šanse za to :mig: nikakve :mig:

možda dobije nekog okej i super se slažete. to su ipak studentski dani - treba se što više družiti i upoznavati nove ljude. mlade generacije su se nekako više izolirale u domovima. moja generacija se još i družila. vjerujte, to je najljepši dio studiranja.

Dadomon
19.12.2009., 01:05
nema šanse za to :mig: nikakve :mig:

možda dobije nekog okej i super se slažete. to su ipak studentski dani - treba se što više družiti i upoznavati nove ljude. mlade generacije su se nekako više izolirale u domovima. moja generacija se još i družila. vjerujte, to je najljepši dio studiranja.

istina. frend mi sad zivi u domu jednom i stalno se zali kako se nista ne dogadja.
svi se zabiju u sobu i vise na fejsu. nema vise "random" ulijetanja u sobe i sl.

zlatna su ta vremena bila, kad nije bilo interneta u domu, a kamoli imat racunalo (ono stolno sto cili stol zauzme) ili tv. pa kad netko ima tv 20 ljudi se zbije u sobu gledat utakmice ili nesto :cerek:

treba pokrenut grupu na fejsu "izbacite net iz domova, zbog njeg se ljuddi ne druze" ili tako nesto :D:D:D

coolinesay
19.12.2009., 12:25
istina. frend mi sad zivi u domu jednom i stalno se zali kako se nista ne dogadja.
svi se zabiju u sobu i vise na fejsu. nema vise "random" ulijetanja u sobe i sl.

zlatna su ta vremena bila, kad nije bilo interneta u domu, a kamoli imat racunalo (ono stolno sto cili stol zauzme) ili tv. pa kad netko ima tv 20 ljudi se zbije u sobu gledat utakmice ili nesto :cerek:

treba pokrenut grupu na fejsu "izbacite net iz domova, zbog njeg se ljuddi ne druze" ili tako nesto :D:D:D

bila sam kod nje i shvatila da ne poznaje ni jednu osobu iz druge sobe :eek:
koji je smisao biti u domu (osim jeftinijeg smještaja) ako ne možeš upoznati nove ljude? gad demit.
njoj je za svaki kurac izgovor - 'ja moram puno učiti'... i kaj ćeš kad naučiš?? :eek: blejat u zid??

moon girl
19.12.2009., 18:55
Koje su mogućnosti dobiti dom u Osijeku ili naći nekog da me prijavi kao treću:)?
Ja bih dogodine u Os.
Tnx

ja4ever
20.12.2009., 11:21
koji je smisao biti u domu (osim jeftinijeg smještaja) ako ne možeš upoznati nove ljude? gad demit.
njoj je za svaki kurac izgovor - 'ja moram puno učiti'... i kaj ćeš kad naučiš?? :eek: blejat u zid??

slazem se s vama ja sam u domu i da sam student koji je tek dosa u zg bilo bi mi uzas, meni nije problem to sta nepoznam nikog u domu jer u zg zivim dosta dugo tako da znam dosta ekipe , al da san tek dosa bilo bi mi sranje .....jebate prije san zivija u stanu i ono normalno je bilo da kazen bog kad vidin nekog u zgradi jebate tu ljudi prolaze ono ka debili spuste glaavu i tesko im rec bog :ne zna:

Maisie
20.12.2009., 12:26
neki dan, malo druzenje na cvjetnom kod prijateljice. 10ak ljudi u sobi.
i prijave je za buku. subota navecer, ponoc.:cerek:
kvragu, jel studenti u zagrebu uce cak i subotom uvecer?

ja sam u splitu, i takva situacija se nikad nije dogodila. ako je tulum, onda pusti ljude da se vesele. ali i to ima svoje granice, do 1h ajmo rec, dalje bi i sami otisli.

zbrdazdola post :D
Nisam nikad nikog prijavila, al` smeta mi buka neovisno o danu, dijelu dana i tome što radim.

Oprosti, al` zašto neko ima obraza uzet si za pravo odredit mi kakvu ciku/buku/muziku ću ja u tom trenu slušat?

Kad sam tek došla u dom, bilo je hrpa tuluma i buke, valjda jer su tad svi dolazili + sam bila u dijelu gdje su stranci.
I bilo mi je katastrofa. Buka je bila tolika da nisam uspijevala čitat neku čik-lit beletristiku na krevetu.

Pa te opet pitam - otkud nekom tko mi nije nadređen pravo da me ograničava u prostoru koji je jednako moj i njegov, i praktički mi određuje što ću radit?
Ja recimo znam 15-ak ljudi gdje su u mom paviljonu, al` ne osjećam da smo dovoljno dobri da bi bilo kome bilo kad upala. Tako da mi se druženje svodi na još 3 ljudi, tj. 2 sobe pa svaki put trčim njima i jako sam tužna ako ih nema u domu :D :D
Doduše, to su ljudi s kojima sam dobra otprije. Da nije njih, nemam pojma bi li se zbližavala s drugima ili jednostavno nastavila prakticirat druženja po kafićima/stanovima.

Dom je stambeni prostor. Neko će kad dođe živjet u zgradu i sretne mlade susjede počet pričat s njima i skompat se, neko će se idalje bazirat na starom društvu van te zgrade. Nije baš da će neko ić od vrata do vrata, kucat i upoznavat svakog.

Aliera
20.12.2009., 13:06
Pa te opet pitam - otkud nekom tko mi nije nadređen pravo da me ograničava u prostoru koji je jednako moj i njegov, i praktički mi određuje što ću radit?

Slažem se. U sobi do mene jedne godine su bile cure koje su stalno bučile. Stalno.
Moglo je proći dok sam gledala tv ili zujila po sobi, ali kad su bili ispitni rokovi, a one navijale glazbu i pravile tulum nije mi više bilo do tolerancije.
Mislim, tko si ti da ja od tebe ne mogu normalno spavati, gledati tv, čitati knjigu, ili na kraju učiti?
Prijavila sam ih jednom i portiru jer su imale tulum tokom tjedna, a već par ljudi im je došlo kucati na vrata da se malo stišaju.

Dadomon
20.12.2009., 13:08
ali nu. pa subota je, ponoc, (nije kasno), zagrijavanje pred izlazak van.
i nadje se netko bez zivota komu smeta to sto se 10ak ljudi zabavlja i on odluci to im uskratit. :ne zna:

pa jebemu mater, ko god je to napravio, bas je jad.
moga je sacekat jos pola sata, sat i vidit ocemo li uopce ista bucat.
gledam po sebi, da meni susjedna soba ima tulum u subotu, ne bi nikom nista prijavio. stovise, cak bi navratio :D opet, nismo svi isti

inace, buka iz susjednih soba je sastavni dio zivota u domu. valjda si bila svjesna toga kad si se useljavala?

a to da i neces bas ic od sobe do sobe... to je PRIJE postojalo, uvodjenjem neta u sobe svi se zabiju i ne komuniciraju

Dadomon
20.12.2009., 13:11
Slažem se. U sobi do mene jedne godine su bile cure koje su stalno bučile. Stalno.
Moglo je proći dok sam gledala tv ili zujila po sobi, ali kad su bili ispitni rokovi, a one navijale glazbu i pravile tulum nije mi više bilo do tolerancije.
Mislim, tko si ti da ja od tebe ne mogu normalno spavati, gledati tv, čitati knjigu, ili na kraju učiti?
Prijavila sam ih jednom i portiru jer su imale tulum tokom tjedna, a već par ljudi im je došlo kucati na vrata da se malo stišaju.

slazem se s tobom donekle. naravno da postoji neka granica. ne mozes stalno radit nekakvu buku ili sta ja znam.
ali kad buku napravis jednom tjedno, za vikend, i to kad rokovi nisu ni blizu?
:ne zna:

Aliera
20.12.2009., 13:18
slazem se s tobom donekle. naravno da postoji neka granica. ne mozes stalno radit nekakvu buku ili sta ja znam.
ali kad buku napravis jednom tjedno, za vikend, i to kad rokovi nisu ni blizu?

Ma naravno da ima čudaka u domu s kojima se ne možeš ništa dogovoriti i koji prijavljuju za sve i svašta.

Mene stvarno nije bilo briga kad bi napravili tulum za vikend i kad bi to potrajalo poslije i ponoći.
Na to se ne bunim.

Ali u domu ima ljudi koji nemaju nikakve kulture ni obzira. Ako te već dođu upozoravati na vrata da spavaju, uče ili imaju kolokvij ujutro jel problem skupiti društvo i ići negdje vanka?

whitestone
20.12.2009., 13:52
Meni se čini da se ove godine možda promijenila politika SC-a.
Prošle godine mi se dogodilo na cvjetnom da nam zaštitar dolazi par puta tijekom noći i lijepo smo s njim porazgovarali i objasnili stvari, na kraju čak zajedno otišli u gastro pojest nešto, i poslje nije bilo nikakvih sankcija.

Dok ove godine na Savi, petak, u sobi ništa previše glasno, 5-6 prijatelja pričaju i zezaju se i u 23 10 dolaze zaštitari na vrata, na pitanje zar je već prošlo 11 oni odgovaraju je, već prije 10 minuta (wtf?), mi ok, malo smo se zapričali nismo primjetili i pokupimo se iz sobe van. Drugi tjedan dolazi prijava, u sobi galama i alkohol.

MIslim si , što bi tek bilo da je bila neka fešta u sobi :S

Što se tiče prijavljivanja, nikad nisam niti vjerojatno nikad ne bi, eventualno kad bi mi učestalo lupali po vratima ili tako nešto :/. A ako nekom baš toliko smeta otiđi do tih ljudi i zamoli da se smire, pa ako to ne pali slobodno prijavljuj i mislim da nitko neće zamjerit

Maisie
20.12.2009., 13:53
ali nu. pa subota je, ponoc, (nije kasno), zagrijavanje pred izlazak van.
Velim ti da to nema veze s danom, dijelom dana, ni s tim što u tom trenu radim. Smeta mi u svakom slučaju.
i nadje se netko bez zivota komu smeta to sto se 10ak ljudi zabavlja i on odluci to im uskratit. :ne zna:
To da taj kome smeta nema život je ravno tome da tebe etiketira ko zgubidanku i niškorist jer si se odlučila zabavit u subotu. Preglupa usporedba, kužiš.
gledam po sebi, da meni susjedna soba ima tulum u subotu, ne bi nikom nista prijavio. stovise, cak bi navratio :D opet, nismo svi isti
Pa vidiš, kako i sama kažeš, nismo svi isti.
Izađeš van pa vidiš nekog tko u nekom klubu sjedi po strani jer mu se tu večer ne zajebaje previše. Kako onda očekivat da se svima u domu koji te čuju sluša tebe kako se zajebaješ?
inace, buka iz susjednih soba je sastavni dio zivota u domu. valjda si bila svjesna toga kad si se useljavala?
To je sastavni dio života u domu jer su tako odlučili neodgovorni ljudi.

Ponavljam, otkud nekom tko mi nije nadređen pravo da me ograničava u prostoru koji je jednako moj i njegov, i praktički mi određuje što ću radit?
a to da i neces bas ic od sobe do sobe... to je PRIJE postojalo, uvodjenjem neta u sobe svi se zabiju i ne komuniciraju
Kad si toliko opterećena time što tko radi, barem tu energiju usmjeri u ispravnom smjeru.

Maisie
20.12.2009., 13:58
A ako nekom baš toliko smeta otiđi do tih ljudi i zamoli da se smire, pa ako to ne pali slobodno prijavljuj i mislim da nitko neće zamjerit
Vidiš, to bi onima koji buče bilo korisnije i manje stresno. Al` problem je što većina njih neće to tako doživit.
Često slušam priče ljudi koje je netko došao upozorit i jednostavno ne mogu vjerovat da su toliko zadrti u tim svojim `To je normalno, a glupa kretenuša mi došla kucat na vrata, jebote idiotkinje` pričama.

somekindofmonster
20.12.2009., 14:06
ima li u domu ivana mažuranića (moša) internet i ako da, kakav? i jel itko koristi taj internet??

Evo ja ću ti odgovorit, mada ne živim tamo, ali imam dosta spavalačkog staža!
Interneta nemaš, ako želiš se spojit, onda moraš uzet laptop i u kuhinju se spojit na jedini wireless koji nije zaključan! Kuhinje možeš koristit od 3 pa na gore, na 1. i 2. katu ga nema! Bivša mi je imala sreću pa je dobila sobu na rubnom dijelu zgrade, i kod prozora je hvatala neki drugi otključan wireless, ali kolko znam jedina je njezina soba imala tu sreću, ostali se guraju po kuhinji:)

somekindofmonster
20.12.2009., 14:18
Po meni 2 najbolja doma u hrvatskoj su moša i dom u slavonskom brodu!
Moša je stari dom, ali stvarno su ljudi zakon, druželjubivi, nikada nismo imali velikih problema a znali smo rokati do 2 - 3 ujutro, eventualno se pojavi zaštitar i moli te da smanjiš ako se netko bunio, malo smanjiš i nema problema. To je vjerovatno zato jer su zidovi debeli po pola metra, pa baš jaka buka treba bit da nekom zasmeta. Kad se pravi fešta, dosta susjeda naleti na piće, druženje i slično! Stvarno sam se iznenadio kolko je dobar dom! Možda zato jer nemaju internet, pa se ljudi druže iz dosade, ali inače dom je zakon!
A u SB je jedini dom u hrvatskoj koji nema zaštitare, nego su studenti dežurni, i za to bivaju plaćeni! U slučaju problema dosta se zataškava, i naravno sređuje bez da ravnatelj saznaje!
Par puta mjesečno se organizira fešta, na koju su svi stanari pozvani. Skuplja se po sobama 20kn, kupi piće, roka je u jednom u hodnika, pije do ponoći onda u grad! Student koji je dežurni, ostaje počistit podove i ujutro dom izgleda kao samostan, a ne kao mjesto gdje je do prije nekolko sati u alkoholu uživalo više od 100ljudi!

Dadomon
20.12.2009., 14:41
maisie, samo mi nije jasno zasto ne bi netko bilo toliko tolerantan pa da pusti ljude da se zabavljaju?

i pobogu, musko sam, ne obracaj mi se u zenskom rodu! :D

Afrika paprika
20.12.2009., 15:37
zato što je dom primarno mjesto gdje hrpa ljudi spava, obitava, uči. većini ljudi to je dom, mjesto gdje žive. i u njemu imaju pravo na svoj mir. zašto ti smeta kad živiš u stanu u zgradi i susjedi kraj tebe imaju glasan dernek? identična stvar.

mislim, koji kurac, buka uvijek smeta.

neće mi pjevanje u tri ujutro u hodniku manje smetat zato što živim u domu, a ne u zgradi.
vi kojima se u domu zabavlja i buči uvijek i svugdje i parola vam je 'šta je loše da se ljudi zabave', naučite se elementarnoj kulturi suživota i pročitajte pravila doma u koji useljavate, a u kojima jasno stoje pravila.

Maisie
20.12.2009., 18:38
maisie, samo mi nije jasno zasto ne bi netko bilo toliko tolerantan pa da pusti ljude da se zabavljaju?

i pobogu, musko sam, ne obracaj mi se u zenskom rodu! :D
Afrika je odgovorila umjesto mene :s

Sorry. Triba si me i prije upozorit :o

polly88
20.12.2009., 19:09
Koje su mogućnosti dobiti dom u Osijeku ili naći nekog da me prijavi kao treću:)?
Ja bih dogodine u Os.
Tnx

Ako hoćeš u novi dom - jako teško; uglavnom su to velike muljaže... A u stari je nešto lakše upasti. Naravno,svakako prostudiraj natječaj i potrudi se da imaš jako dobre ocjene :mig:
A ako misliš biti ilegalac,ne znam kako to funkcionira,nisam upoznala nikoga tko je to pokušao...

whitestone
21.12.2009., 10:37
nego, jel zna netko koje je radno vrijeme, ovih dana, blagajne na savi ?

moon girl
21.12.2009., 11:03
Ako hoćeš u novi dom - jako teško; uglavnom su to velike muljaže... A u stari je nešto lakše upasti. Naravno,svakako prostudiraj natječaj i potrudi se da imaš jako dobre ocjene :mig:
A ako misliš biti ilegalac,ne znam kako to funkcionira,nisam upoznala nikoga tko je to pokušao...

hvala:)

Blue Dreams
04.01.2010., 18:04
Za sve koji su dobivali poštu u dom:
gdje se naznači broj sobe? Prije ulice, negdje u zagradi...? Jel se naznači da je to studentski dom?

Hvala na pomoći :)

neverin7
04.01.2010., 18:18
Kako je stanje s studenskim domovima u Zagrebu?
Da li je lako upast? Cujem da je tesko upasti i da vlada korupcija.
Koliko ima ljudi u sobama?
Stanje soba?
Cijena?
Izvanredni upisi?

Afrika paprika
04.01.2010., 20:00
gdje se naznači broj sobe? Prije ulice, negdje u zagradi...? Jel se naznači da je to studentski dom?

ivan horvat

SD stjepan radić 5/107

Jarunska 2

npr :D

Blue Dreams
04.01.2010., 20:25
Hvala :)
Al eto moj studentski dom nema 'ime', ja sam u OS XD.

Jenny888
05.01.2010., 23:07
Bok svima :) , ima li nekoga iz doma na Lašćini?
Trebam info kada počinje aerobik ovaj mjesec, jer nemam način da to saznam, SC je prepun retardiranih domara koji se javljaju na telefon i nemaju pojma o čemu pričam, a taj datum kad počinje je ionako stvar dogovora sa voditeljicom grupe.
Tako da, ako netko ide na aerobik, ili zna nekoga tko ide.. bila bi vam jako zahvalna kad bi to podijelili sa mnom?

Ange ou Demon
06.01.2010., 11:34
zna li netko funkcionira li grijanje na savi?

djecak bozo
06.01.2010., 13:36
Ja sam sa Save,al kad san otišla iz doma u 12. misec grijanje je i više nego radilo . Ali ima problema s grijanjem?

Ange ou Demon
06.01.2010., 15:18
znam da je radilo u 12 mjesecu al sad je pukla ona cijev i prečko nema grijanje a to je prilično blizu save......

demarkis
06.01.2010., 21:25
evo grijanje radi..sve je super..sobe su nam čitave, a i na nekim katovima čak miriši na deterdžente za čišćenje :D

Maisie
08.01.2010., 11:27

Na Šari recimo ne moraš pisat sobu i paviljon - isto te nađu :)

Aura
09.01.2010., 16:13
Neki dan sam na svom katu u domu na Cvjetnom vidjela da na vratima zadnje prostorije piše "Dnevni boravak", ali bilo je zaključano, a i negdje sam pročitala da na Cvjetnom više nema zajedničkih prostorjia pa me zanima ako netko zna može li se u taj boravak ući te kako do ključa? :)
Hvala

Anavi=)
17.01.2010., 10:00
Mene zanima kada se prijavljuju u dom budući brucoši? i koliko je teško dobiti ga (imam dvije sestre studiraju u Zadru, jednu u vrtiću, jedna u srednjoj izvan mjesta boravka (inače iz slavonije sam), onda mi tata samo radi i ne prelazi plaće preko one granice itddd..) koliko šanse imam, ako su mi ocjene, ono.. li, la.. 3.8 otprilike :D
Hvaaala :D

happychoco
20.01.2010., 22:19
mijenjam žm na savi za žm na moši ili lašćini ... chocolea@gmail.com

:):):)

Mateja4925
21.01.2010., 17:37
Mene zanima kada se prijavljuju u dom budući brucoši? i koliko je teško dobiti ga (imam dvije sestre studiraju u Zadru, jednu u vrtiću, jedna u srednjoj izvan mjesta boravka (inače iz slavonije sam), onda mi tata samo radi i ne prelazi plaće preko one granice itddd..) koliko šanse imam, ako su mi ocjene, ono.. li, la.. 3.8 otprilike :D
Hvaaala :D

prvo treba upisati faks

nakon upisa su prijave, mislim da odmah nakon

Anavi=)
21.01.2010., 19:00
znam :))

samo me zanima koliko imam šanse za dom :)

tehnic_18
22.01.2010., 21:34
nisam bas stručna osoba, ali ja mislim da ce to bit dosta... ali imas jedino jedan problem (a možda i nije problem), a to je da ti broj dodatnih bodova(ne znan za koju kategoriju) ne smije prelazit negdje 60 posto bodova iz ocjene... ali ja mislim bez obzira na sve da ces lako dobit dom... dvije sestre ti studiraju u zadru (znaci izvan prebivalista9 i to ti je 400 bodova, za sestru u srednjoj ipak 120 ja mislim i još ćeš dobit na prosjek plaće oko 100-200... znaci imat ces dodatnih bodova oko 650 sto je i prviše, samo eto možda ne budes imala svih 650 nego će ti oduzet zbog tog gori nekog postotka... prosjek ocjena svih studenata ce ti bit oko 4.3-4.5.. tako da ces tu izgubit oko 100 bodova, ali sve u svemu to će ti bit dosta... ove godine je prag bio oko 1400 na kraju sa svim korekcijama!!!

louiana
22.01.2010., 23:02
kolika je mogućnost da dobijem CVJETNO na 3.godini??

prosjek mi je blizu 4.00,imam sestru koja studira,a imam i čini mi se maksimalan broj bodova zbog braniteljske stipendije koju dobivam(barem je prošle godine bilo tako)....
prošle godine sam tražila 5.i 6.paviljon na savi s maksimalnim brojem bodova i nisam dobila (mislila sam zbog toga šta sam 2.godina)...:rolleyes:
dal mogu na 3. dobit to CVJETNO?:confused:

škovacera
23.01.2010., 14:01
Jel se dobija koje dodatne bodove za dom ovisno koji si na ljestvici na faksu (tj. ako budem medu npr. prvih 10% na upisu)...?

Gazdarica
23.01.2010., 14:44
Jel se dobija koje dodatne bodove za dom ovisno koji si na ljestvici na faksu (tj. ako budem medu npr. prvih 10% na upisu)...?

pa ako si među prvih 10% upisanih dobivaš A stipendiju i time izravan upad u dom... bar je tako bilo prije, a da li će se s državnom maturom nešto mijenjati, ne znam...

louiana
23.01.2010., 18:02
kolika je mogućnost da dobijem CVJETNO na 3.godini??

prosjek mi je blizu 4.00,imam sestru koja studira,a imam i čini mi se maksimalan broj bodova zbog braniteljske stipendije koju dobivam(barem je prošle godine bilo tako)....
prošle godine sam tražila 5.i 6.paviljon na savi s maksimalnim brojem bodova i nisam dobila (mislila sam zbog toga šta sam 2.godina)...:rolleyes:
dal mogu na 3. dobit to CVJETNO?:confused:

da li itko zna? pretpostavlja? :ne zna:

Hayley
24.01.2010., 12:44
bok ljudi! ne znam da li je netko prije mene već postavio ovo pitanje-zanima me da li itko zna kada se tebaju predati prijave za studentske domove? da li se nešto po tom pitanju promijenilo pošto je sada uvedena državna matura?:ne zna:

Gazdarica
24.01.2010., 13:26
bok ljudi! ne znam da li je netko prije mene već postavio ovo pitanje-zanima me da li itko zna kada se tebaju predati prijave za studentske domove? da li se nešto po tom pitanju promijenilo pošto je sada uvedena državna matura?:ne zna:

ma sumnjam da će nešto mijenjat, jer prijavljivanje za dom za brucoše je ionako nakon što prođu ti upisni rokovi. a valjda će se čekat dok prođu i oni dodatni testovi koje pojedini fakulteti provode... dakle, na ljeto kao i obično.
ma rano ti je još za mislit o tome. pogotovo poznavajući sc. sve ćeš saznati u zadnji čas :D

Anavi=)
24.01.2010., 15:48
gdje mogu naci kako se računaju bodovi od ocjena?

pahuljica8945
26.01.2010., 11:55
Kao što ste vidjeli, na ulazima u paviljone su stavili podsjetnik o plaćanju stanarine. (.... do 1.mjesecu za naredni mjesec ili ce sukladno odredbama o stud.domu iseljavati ljude...)
nije mi jasno zašto im odjednom smeta ako stanarinu platim 2.ili 3.u mjesecu za taj mjesec (tek kad mi dodje stipendija)... ????? :ne zna:
dok nisu podigli cijene doma, to je mozda bilo i okej, jer bih nekada platila unaprijed za 2-3 mjeseca.

platila sam pocetkom 1.mj. 300 kn za 1.mjesec, sad moram dat jos 300 za 2.mj. i onda pocetkom 2.mj. kad mi dodje stipendija jos 300kn za 3.mj. (to je 900kn u roku mjesec dana)...

zar ce stvarno ici na to da ako platim dom tek 2.2. poslati mi obavijest da se iselim iz doma???
:rolleyes:

Gazdarica
26.01.2010., 14:22
Kao što ste vidjeli, na ulazima u paviljone su stavili podsjetnik o plaćanju stanarine. (.... do 1.mjesecu za naredni mjesec ili ce sukladno odredbama o stud.domu iseljavati ljude...)
nije mi jasno zašto im odjednom smeta ako stanarinu platim 2.ili 3.u mjesecu za taj mjesec (tek kad mi dodje stipendija)... ????? :ne zna:
dok nisu podigli cijene doma, to je mozda bilo i okej, jer bih nekada platila unaprijed za 2-3 mjeseca.

platila sam pocetkom 1.mj. 300 kn za 1.mjesec, sad moram dat jos 300 za 2.mj. i onda pocetkom 2.mj. kad mi dodje stipendija jos 300kn za 3.mj. (to je 900kn u roku mjesec dana)...

zar ce stvarno ici na to da ako platim dom tek 2.2. poslati mi obavijest da se iselim iz doma???
:rolleyes:

u dvanaestom mjesecu sam ja platila tek 8.12. jer sam bila zaboravila i teta iz uprave me bila zvala da vidi šta je sa mnom i zašto ne plaćam jer mi nije htjela pisat rješenje.. valjda je to trebalo bit to o iseljenju...
al ja sam na lašćini i teta Jela me voli :cerek:
e dobro si me sjetila... trebalo bi platit do petka za drugi...

al ne kužim kako si došla do cifre od 900 kn :confused: valjda si platila početkom prvog za prvi i sad moraš platit za drugi.. tek krajem drugog ćeš platit za treći

Aura
26.01.2010., 16:10
Zna li itko kolike su šanse sada, usred godine, dobiti preseljenje iz dvokrevetne u jednokrevetnu sobu, ako su u pitanju opravdani zdravstveni razlozi?
Radi se o domu na Cvjetnom...i ako se može, koja je procedura, donesem potvrdu od specijaliste ili?

Hvala :)

Anavi=)
26.01.2010., 16:17
upravo sam pročavala natječaj iz 2004. i našla ovo '' ovjerene preslike svjedodžbi dva završna razreda srednje škole (treći i četvrti razred) '' jel to još uvijek??

pahuljica8945
26.01.2010., 16:54
"al ne kužim kako si došla do cifre od 900 kn valjda si platila početkom prvog za prvi i sad moraš platit za drugi.. tek krajem drugog ćeš platit za treći"

moram pocetkom mjeseca dok sam sigurna da imam novaca :rofl:

da, da, bila sam i ja nekada davno na lascini... teta jela je skroz simpa :mig: a ne ove na cvjetnom, sve im je mrsko radit :kava:

pahuljica8945
26.01.2010., 16:57
"al ne kužim kako si došla do cifre od 900 kn valjda si platila početkom prvog za prvi i sad moraš platit za drugi.. tek krajem drugog ćeš platit za treći"

da, da, bila sam i ja nekada davno na lascini... teta jela je skroz simpa :mig: a ne ove na cvjetnom, sve im je mrsko radit :kava:

nemasmisla22
26.01.2010., 17:17
Molial bih dobre dušice koje imaju iskustva sa domovima, da mi kažu koliki je otprilike prosjek dovoljan da dobijem dom na 2. godini (dogodine, sad sam brucošica, i nisam dobila dom, falilo mi je jako malo bodova, a još sam bila u 15% na listi, a ne 10%...)..

Dakle, jel dovoljan prosjek od 3,5 pa na više?

Hvala!

I znam da se dodatni bodovi dobivaju ako sam sve ECTS bodove skupila u ta 2 semestra, i imam jos malo nekih privilegija, al jako bitan mi je prosjek!

Netko je gore pitao jel dovoljan prosjek od 3,8 u srednjoj... meni od 4,0 na više prosjeci nisu bili dovoljni, pa sad... :)

Anavi=)
26.01.2010., 17:40
ja sam pitala.. ali gledala sam sve 4 god.. a sad pročitala samo do gledaju 3 i 4 razred??? jel' to istina???

Gazdarica
26.01.2010., 22:31

hhh... e to je već tvoj problem kad ne možeš znat da moraš sačuvat za dom. al opet, to ti je samo ovaj mjesec tako ispalo i ubuduće ćeš uvijek početkom mjeseca plaćati i bok...

ja se mislim da idem dogodine na cvjetno, al upravo mi žao zbog toga što znam da u ostalim domovima nimalo ne mare za tebe, a teta jela se stvarno ponaša kao mama... :cerek:

tehnic_18
27.01.2010., 10:23
od prošle godine ti je počelo gledanje svih razreda srednje škole (a ne samo zadnja dva).. znači sada moraš sva četiri razreda proći sa 5,0 da bi dobila izravno dom... a ako to nemaš oda ti treba dobar prosjek i dosta dodatnih bodova; sve ukupno oko 1400...
a što se tiče za dobit dom na drugoj godini(ja sam isto sad brucoš pa i mene zanima), ali znan da se tvoj prosjek gleda s obzirom na prosjek tvog faksa... ako si upisala ''teški'' faks i manji prosjek ti može donijeti dosta bodova, ako prosjek cijelog faksa nije tako dobar... a mene samo zanima da li se to prosjek cijelog faksa odnosi samo za 1. godinu (znači ja se uspoređujem sa svojom generacijom) ili bas cijelim faksom (svim godinama)??!

Anavi=)
27.01.2010., 13:15
ok, hvala... samo još nešto, kako da si izračunam bodove od ocjena, i koliko je inače bilo dovoljno za dom dobiti??

tehnic_18
27.01.2010., 17:47
znači zbrojiš sve prosječne ocjene svakog razreda (zaokruženo na tri decimale) i podijelis sa 4 (jer su 4 razreda :D).. i tu ocjenu koju dobiješ dijeliš sa srednjim prosjekom svih studnata koje zatraže dom.. i taj broj pomnožiš sa tisuću i dobiješ broj bodova na osnovu ocjena... samo na osnovu ocjena ( a da nisi prošla sva 4 razreda sa 5,0) nećeš dobiti dom, tako da ti trebaju dodatni bodovi; možda brata/sestru koji se školuje ili studira, primanja po kućanstvu, otac branitelj....

znači prikazano ovako:
1. razred: 4,787
2. razred: 4,890
3. razred: 5,000
4. razred: 4,570

- prosječna ocjena: 4.812
to podjelimo sa prosjekom svih studenata koji je oko 4.4 i ispadne: 1.094
to zadnje pomnožimo sa tisuću i dobijemo konačni broj bodova na osnovi ocjena: 1093

da bi dobila dom trebat ce ti oko 1400, a ove godine i možda i više (svake godine se diže taj rang)...

Akriel
27.01.2010., 17:56
U moje vrijeme 4.81 nije bilo dosta bez brace i sestara, znam iz vlastitog iskustva bas za taj prosjek. :mad:

pahuljica8945
27.01.2010., 19:29
hhh... e to je već tvoj problem kad ne možeš znat da moraš sačuvat za dom. al opet, to ti je samo ovaj mjesec tako ispalo i ubuduće ćeš uvijek početkom mjeseca plaćati i bok...

ja se mislim da idem dogodine na cvjetno, al upravo mi žao zbog toga što znam da u ostalim domovima nimalo ne mare za tebe, a teta jela se stvarno ponaša kao mama... :cerek:

ma sad si vec dovoljno velika curica da se brines sama za sebe :mig:
ja sam prve dvije godine bila na lašćini... onda sam se prebacila na cvjetno i ovdje sam vec 3 godine... i super mi je.
kad jednom dodjes s magarca na konja, kak bi se reklo, tesko da ces natrag :D

louiana
27.01.2010., 20:41
ma sad si vec dovoljno velika curica da se brines sama za sebe :mig:
ja sam prve dvije godine bila na lašćini... onda sam se prebacila na cvjetno i ovdje sam vec 3 godine... i super mi je.
kad jednom dodjes s magarca na konja, kak bi se reklo, tesko da ces natrag :D

znači na 3. godini si dobila cvjetno?
kolko prosjek je potreban?
ja imam maksimalan broj bodova zbog braniteljske stipendije,prosjek mi je malo ispod 4,00...:rolleyes: dal unatoč prosjeku mogu dobit?
tj.dal je 3. godina dovoljno "velika" za to cvjetno! al toliko ga želimmm...
nek me neko utješi da imam šanse...:mad:

pahuljica8945
28.01.2010., 12:01
znam da su neki ljudi na cvjetnom iako su 1.ili 2.godina (primjer mojih docimerki, iako nisam sigurna, ali mislim da se radilo o nekoj vezi).
cura s kojom sam trebala biti prosle godine imala je direktan upad u dom (zbog branitelja) i svejedno joj nisu dali cvjetno iako ga je trazila nego su je bubnuli na savi. isle smo pitati u upravi doma i rekli su da bez obzira sto ima izravan dom, gleda joj se prosjek (a imala je kao ti, oko 4.00).
ako mozes, probaj jos malo podici prosjek.
ako ne uspijes, uvijek se mozes u upravi doma zapisati (i non stop im dodijavati :rofl:) da trazis premjestaj na cvjetno, pa kad oni usele sve studente onda pustaju i ove koji su trazili premjestaje. :mig:

cuttie_123
28.01.2010., 16:17
nisam bas stručna osoba, ali ja mislim da ce to bit dosta... ali imas jedino jedan problem (a možda i nije problem), a to je da ti broj dodatnih bodova(ne znan za koju kategoriju) ne smije prelazit negdje 60 posto bodova iz ocjene... ali ja mislim bez obzira na sve da ces lako dobit dom... dvije sestre ti studiraju u zadru (znaci izvan prebivalista9 i to ti je 400 bodova, za sestru u srednjoj ipak 120 ja mislim i još ćeš dobit na prosjek plaće oko 100-200... znaci imat ces dodatnih bodova oko 650 sto je i prviše, samo eto možda ne budes imala svih 650 nego će ti oduzet zbog tog gori nekog postotka... prosjek ocjena svih studenata ce ti bit oko 4.3-4.5.. tako da ces tu izgubit oko 100 bodova, ali sve u svemu to će ti bit dosta... ove godine je prag bio oko 1400 na kraju sa svim korekcijama!!!

onda je mojih 1250 pre previse :rofl:

tehnic_18
28.01.2010., 18:08
ja sam brucoš i na cvjetnom sam... ali nije bilo ništa nelegalno!! i znam još dosta brucoša na cvjetnom koji također nisu imali veze pa su isto dobili dom.. sad stvarno ne znam kako oni to raspoređuju...

cuttie_123 ti kažeš da imaš 1250 dodatnih bodova.. ma kako si to izračunala.. mislim to je moguće, samo u slučaju da imaš jedno 5-6 braće i sestara koji studiraju!!

cuttie_123
28.01.2010., 18:12
rođena u vanbračnoj zajednici = 200
majka ne zaposlena = 150
mjesečni dohotak manji od 500 kn = 500
otac nepoznat = 400

sad ti je jasno? tako su bar bodovi bili za proslu godinu, ne znam kakvi ce biti za ovu

louiana
28.01.2010., 20:21
znam da su neki ljudi na cvjetnom iako su 1.ili 2.godina (primjer mojih docimerki, iako nisam sigurna, ali mislim da se radilo o nekoj vezi).
cura s kojom sam trebala biti prosle godine imala je direktan upad u dom (zbog branitelja) i svejedno joj nisu dali cvjetno iako ga je trazila nego su je bubnuli na savi. isle smo pitati u upravi doma i rekli su da bez obzira sto ima izravan dom, gleda joj se prosjek (a imala je kao ti, oko 4.00).
ako mozes, probaj jos malo podici prosjek.
ako ne uspijes, uvijek se mozes u upravi doma zapisati (i non stop im dodijavati :rofl:) da trazis premjestaj na cvjetno, pa kad oni usele sve studente onda pustaju i ove koji su trazili premjestaje. :mig:

:( prosjek znači...kolki je bio tvoj?? šta najmanje mora biti 4.5????

louiana
28.01.2010., 20:28
[QUOTE=tehnic_18;24765834]ja sam brucoš i na cvjetnom sam... ali nije bilo ništa nelegalno!! i znam još dosta brucoša na cvjetnom koji također nisu imali veze pa su isto dobili dom.. sad stvarno ne znam kako oni to raspoređuju...QUOTE]

ma znam i ja neke ljude koji nisu imali vezu,a brucoši su...stvarno neznam šta oni rade...
a jesi imao prosjek 5.00? možda po tome....
tolko hoću to cvjetno,jer mi sestra svake godine dobije,pa bi htjela s njom u sobi bit.. :(

Gazdarica
28.01.2010., 22:07
ma znam i ja neke ljude koji nisu imali vezu,a brucoši su...stvarno neznam šta oni rade...
a jesi imao prosjek 5.00? možda po tome....
tolko hoću to cvjetno,jer mi sestra svake godine dobije,pa bi htjela s njom u sobi bit.. :(

ako ti sestra dobije, ona može tebe povuć za sobom na cvjetno, ako ti dobiješ neki drugi dom.. ne znam kako se to točno radi, ali imam kolegicu koja je svake godine dobila savu (jer jedva da uopće može dobit dom) i onda lijepo za sekicom na cvjetno... :kava:

louiana
29.01.2010., 07:48
ajde,hvala..utješila si me...znači može se nešto napraviti...tražit premještaj...budem se raspitala....tnx:)

Anavi=)
29.01.2010., 13:31
znači zbrojiš sve prosječne ocjene svakog razreda (zaokruženo na tri decimale) i podijelis sa 4 (jer su 4 razreda :D).. i tu ocjenu koju dobiješ dijeliš sa srednjim prosjekom svih studnata koje zatraže dom.. i taj broj pomnožiš sa tisuću i dobiješ broj bodova na osnovu ocjena... samo na osnovu ocjena ( a da nisi prošla sva 4 razreda sa 5,0) nećeš dobiti dom, tako da ti trebaju dodatni bodovi; možda brata/sestru koji se školuje ili studira, primanja po kućanstvu, otac branitelj....

znači prikazano ovako:
1. razred: 4,787
2. razred: 4,890
3. razred: 5,000
4. razred: 4,570

- prosječna ocjena: 4.812
to podjelimo sa prosjekom svih studenata koji je oko 4.4 i ispadne: 1.094
to zadnje pomnožimo sa tisuću i dobijemo konačni broj bodova na osnovi ocjena: 1093

da bi dobila dom trebat ce ti oko 1400, a ove godine i možda i više (svake godine se diže taj rang)...

onda ja ne mogu dobiti dom.. :/// jer ako je prosječan prosjek 4.4, a gledaj sve godine, ja tu dobijem oko 820.. a iako imam dodatnih 700, smijem iskoristiti samo 60%, zar ne? To mi je onda, od 820, 492... i kada se zbroje imam samo 1321.. tako da ništa meni od doma.. a šta sad, probam nagodinu :) I da, tih 60% dodatnih kod mene znači 492, jel' se to može tako iskorsiriti iako nije cijeli broj? razumiješ na sto mislim?

ili da ja ipak pošaljem prijavu, pa šta bude bude.. i jel ima ikakve veze koji si na listi (za brucoše)?

cuttie_123
29.01.2010., 13:34
kakvih 60% sada? za to jos nisam cula

Anavi=)
29.01.2010., 13:36
pa piše na stranici od sc-a... da, koma.

Gen.Vundašun
29.01.2010., 13:50
pa piše na stranici od sc-a... da, koma.

kaj je tu koma? Do prošle godine je bilo 50% a sad je povećano za 10%

Anavi=)
29.01.2010., 13:52
ma ok sve, ali meni ne paše.. al' dobro što sad :) Sama sam si kriva, sto sam prve dvije godine gimnazije prespavala.. pretragično, prvo prolaziti s 3, pa s 5 :D Ali dobro, potrudim se na faxu za dom :D

tehnic_18
29.01.2010., 15:34
pa ja sam tako i dobio cvjetno i imam još prijatelja koji su isto tako dobili cvjetno... znači brat mi je stariji student i on dobiva cvjetno, a ja sam dobio savu... on lijepo u upravu, zamolio upravitelja i on samo mene za sekund prebaci sa save na cvjetno...
tih 60 posto, ja još točno ne znan za koju kategoriju ili je to za sve bodove... ali naravno ti pošalji dokumente, jer nikad ne znaš... još će se toga dosta promijenit...
cuttie_123 ja mislim da ne možeš zbrojit bodove dobivene od toga da ti majka ne radi i da je primanje manje od 50%.. ja mislim da možeš uzet samo jednu kategoriju... ako je tako, onda logički uzmeš onu gdje ćeš ostvariti veći broj bodova!!

Anavi=)
29.01.2010., 16:10
pa da, poslat ću, ništa me ne košta.. mislim, ipak ako smijem iskoristiti samo 60% dodatnih, onda imam tih oko 1300 bodova, sto nije dovoljno.. ali tko zna.. a i možda imam vezu, pa ću još vidjeti..

jel' ima ikakve veze koji si na listi? kad upišeš fax? Mislim jel ima veze s domom?

Dumber
29.01.2010., 18:08
kakoi funkcionira kad se prebacujes iz jednog grada u drugi?
trenutno studiram u rijeci ekonomiju,ali sam mislila prebacit se u zagreb, 4. godinu,i zanima me kako onda funkcionira za domove i mogu li uopce,tj. imam li ikakvih sansi?

cuttie_123
29.01.2010., 18:10
pa ja sam tako i dobio cvjetno i imam još prijatelja koji su isto tako dobili cvjetno... znači brat mi je stariji student i on dobiva cvjetno, a ja sam dobio savu... on lijepo u upravu, zamolio upravitelja i on samo mene za sekund prebaci sa save na cvjetno...
tih 60 posto, ja još točno ne znan za koju kategoriju ili je to za sve bodove... ali naravno ti pošalji dokumente, jer nikad ne znaš... još će se toga dosta promijenit...
cuttie_123 ja mislim da ne možeš zbrojit bodove dobivene od toga da ti majka ne radi i da je primanje manje od 50%.. ja mislim da možeš uzet samo jednu kategoriju... ako je tako, onda logički uzmeš onu gdje ćeš ostvariti veći broj bodova!!

mogu i jedno i drugo jer nezaposlenost je jedno, a primanje se odnosi na sve ukucane, a ne samo na nju :D

tehnic_18
29.01.2010., 19:17
naravno ti pošalji dokumente, jer nikad ne možeš znat... može naravno bit i da se smanji bodovni prag, da ukinu tih 60% ili stave samo za jednu kategoriju, ili.... samo ti pošalji!!!
mjesto na prijemnom nema nikakve veze sa domom, jedino ako upadneš među 10% i dobijes stipendiju A kategorije i onda dobijes dom izravno...

što se tiče prebacivanja iz drugog grada u zagreb i dobivanja doma, ja mislim da tu nastanu složene situacije... znam jednog tipa koji je studirao u splitu i sad se prebacio u zagreb... dobio je dom, ali savu.. i to je još dobro, jer čujem da te stave na tu listu pa moraš čekat da sve ostale porasporede i onda tebe stave negdje ako i ostane mjesta... ali naravno, nemoj me uzet za riječ, nego se još raspitaj i naravno pošalji dokumente i otiđi u upravu sc-a pa vidi kod njih...

cuttie_123 još jednom provjeri i raspitaj se, vidi one natječaje i obrasce za dobivaje doma, ali ja mislim da možeš samo jednu od te dvij kategorije...

pahuljica8945
29.01.2010., 20:35
ja sam do sada uvijek išla na sigurno, naguram prosjek do 4.5 kada je natječaj za dom
:)

Gazdarica
30.01.2010., 00:01
Eh, da i ja napokon komentiram par stvari ode...

Dečko, širiš dezinformacije. :rolleyes:
120 bodova se dobije ako se brat/sestra redovno školuje u mjestu prebivanja, a 200 ako se školuje izvan, neovisno o tome dal se radi o predškolskoj ili školskoj dobi. Pročitaj natječaj malo bolje! :mig:

upravo sam pročavala natječaj iz 2004. i našla ovo '' ovjerene preslike svjedodžbi dva završna razreda srednje škole (treći i četvrti razred) '' jel to još uvijek??

Pop* sam kad sam ovo vidla. Najradije bi bila bezobrazna, al ne želim zaradit sankcije pa ću te samo pristojno pitat zašto pobogu čitaš natječaj iz 2004. kad i vrapci na granama znaju da je prošle godine izašao novi natječaj?!? Pročitaj novi natječaj!

od prošle godine ti je počelo gledanje svih razreda srednje škole (a ne samo zadnja dva).. znači sada moraš sva četiri razreda proći sa 5,0 da bi dobila izravno dom... a ako to nemaš oda ti treba dobar prosjek i dosta dodatnih bodova; sve ukupno oko 1400...
a što se tiče za dobit dom na drugoj godini(ja sam isto sad brucoš pa i mene zanima), ali znan da se tvoj prosjek gleda s obzirom na prosjek tvog faksa... ako si upisala ''teški'' faks i manji prosjek ti može donijeti dosta bodova, ako prosjek cijelog faksa nije tako dobar... a mene samo zanima da li se to prosjek cijelog faksa odnosi samo za 1. godinu (znači ja se uspoređujem sa svojom generacijom) ili bas cijelim faksom (svim godinama)??!

Mislim da je ovo pitanje misterij... Ja načula da se gleda prosjek prijavljenih za natječaj. Pa onda taj prosjek bude prividno viši jer ljudi koji nemaju prosjek se za dom MAHOM ne prijavljuju.
S druge strane sam čula da faks dostavlja sc-u prosjek faksa...
U svakom se slučaju ne uspoređuješ samo sa svojom godinom, to je sigurno.

rođena u vanbračnoj zajednici = 200
majka ne zaposlena = 150
mjesečni dohotak manji od 500 kn = 500
otac nepoznat = 400

sad ti je jasno? tako su bar bodovi bili za proslu godinu, ne znam kakvi ce biti za ovu

Koliko ja vidim u natječaju su ovi bodovi malo drugačiji, al aj, ne mijenja ti ništa na konačnom zbroju bodova...
Al netko si može krivo računati pa ipak baci oko na aktualan natječaj kad pišeš ovakve informacije.

onda ja ne mogu dobiti dom.. :/// jer ako je prosječan prosjek 4.4, a gledaj sve godine, ja tu dobijem oko 820.. a iako imam dodatnih 700, smijem iskoristiti samo 60%, zar ne? To mi je onda, od 820, 492... i kada se zbroje imam samo 1321.. tako da ništa meni od doma.. a šta sad, probam nagodinu :) I da, tih 60% dodatnih kod mene znači 492, jel' se to može tako iskorsiriti iako nije cijeli broj? razumiješ na sto mislim?

ili da ja ipak pošaljem prijavu, pa šta bude bude.. i jel ima ikakve veze koji si na listi (za brucoše)?

Ovaj dio komentara će bit čisto oftopičarenje, ali...
Ne bih se nimalo iznenadila da ne znaš izračunat postotak, al ne mogu ne primijetiti da si falila u zbrajanju! A pogotovo izjava da 492 nije cijeli broj... Al možda je u moje vrijeme matematika bila drugačija... :kava:
gle, ne možeš iskoristit 492 boda, moralo bi ti bit okruglo 500 i onda bi mogla, ovako ti bodovi odoše k vragu... :rolleyes:

Aj ti prvo upadni na faks, a onda ćeš nadam se bit dovljno pametna da prijavu ipak predaš.

ma ok sve, ali meni ne paše.. al' dobro što sad :) Sama sam si kriva, sto sam prve dvije godine gimnazije prespavala.. pretragično, prvo prolaziti s 3, pa s 5 :D Ali dobro, potrudim se na faxu za dom

Svakome po zaslugama! :kava:

A da pročitaš natječaj pa onda možda budeš znao na šta se odnosi? :mig:

Koliko ti god zvučilo isto, ne odnosi se na isto i mala ti je to dobro objasnila.

kako funkcionira kad se prebacujes iz jednog grada u drugi?
trenutno studiram u rijeci ekonomiju,ali sam mislila prebacit se u zagreb, 4. godinu,i zanima me kako onda funkcionira za domove i mogu li uopce,tj. imam li ikakvih sansi?

Samo znam da imaš šansu, jer znam masu riječana koji su se prebacili na moj faks nakon prve godine i ovdje bili u domu.
papire za natječaj predaješ regularno, samo te neće useliti dok ne dođeš sa indexom zagrebačkog sveučilišta. pa to može pravit probleme ovisno o tome kad je upis godine, pogotovo ako se radi o poslijediplomskom što na nekim faksevima bude kasnije... raspravljalo se na ovoj temi o tome u 9./10. mjesecu pa pogledaj ranije šta su ljudi pisali.

I sad SVi odite na ovaj link (http://www.sczg.hr/gallery/kat/454/data/odluka_smjestaj.pdf) i pogledajte si natječaj. Možete skinuti natječaj u pdf-u i onda vam predlažem da si stvorite naviku da ga pročitate svaku večer prije spavanja kako bi nam svima život bio ljepši.

:amen:

louiana
30.01.2010., 11:38

eee.onda super! znači moguće je...hvalaa na inf! :D

tehnic_18
30.01.2010., 11:48
gazdarica, pa ja sam i napisao da nisam stručna osoba, ali sam ovdje kao i ti da im malo pomognemo... vidim da im nitko bas ne odgovara pa sam želio pomoći... također sam i napisao i da se još raspitaju, da obavezno pročitaju natječaj, da pošalju papire bez obzira na sve,....

louiana, moguće je, moguće... eto ja sam dokaz... ako ne dobijes cvjetno a sestra ti dobije, s njom se dogovori i otiđite u upravu.. vrlo vjerojatno će vas staviti skupa...

Gazdarica
30.01.2010., 13:19
gazdarica, pa ja sam i napisao da nisam stručna osoba, ali sam ovdje kao i ti da im malo pomognemo... vidim da im nitko bas ne odgovara pa sam želio pomoći... također sam i napisao i da se još raspitaju, da obavezno pročitaju natječaj, da pošalju papire bez obzira na sve,....

louiana, moguće je, moguće... eto ja sam dokaz... ako ne dobijes cvjetno a sestra ti dobije, s njom se dogovori i otiđite u upravu.. vrlo vjerojatno će vas staviti skupa...

pa oke je. možda sam bila malo pre drska, al očigledno je da velik broj onih koji na ovoj temi raspravljaju ne zna baš najbolje šta priča.
nadam se da će vam svima skupa pomoć link koji je očito bilo jako teško pronaći!

i što se tiče toga koji se dom može dobiti na kojoj godini odgovor je svaki! samo treba imati dovoljno bodova, jer navodno svake godine kad su rezultati na sc-u budu izvješeni bodovni pragovi za sve domove po godinama. kažem navodno jer nisam u to sigurna jer se meni nije dalo ići gledati to, nego sam to čula, a sad mi je žao što mi se nije dalo.
ugl, to bi trebalo bit nešto tipa ovo: da bi na npr. drugoj godini dobio cvjetno moraš imat recimo 1700 bodova, a da bi ga dobio na četvrtoj moraš imat recimo 1500... :ne zna:
e sad bi volila kad bi ovdje bio netko tko može to potvrdit ili opovrgnit.

Anavi=)
30.01.2010., 14:21
Eh, da i ja napokon komentiram par stvari ode...

Dečko, širiš dezinformacije. :rolleyes:
120 bodova se dobije ako se brat/sestra redovno školuje u mjestu prebivanja, a 200 ako se školuje izvan, neovisno o tome dal se radi o predškolskoj ili školskoj dobi. Pročitaj natječaj malo bolje! :mig:

Pop* sam kad sam ovo vidla. Najradije bi bila bezobrazna, al ne želim zaradit sankcije pa ću te samo pristojno pitat zašto pobogu čitaš natječaj iz 2004. kad i vrapci na granama znaju da je prošle godine izašao novi natječaj?!? Pročitaj novi natječaj!

Mislim da je ovo pitanje misterij... Ja načula da se gleda prosjek prijavljenih za natječaj. Pa onda taj prosjek bude prividno viši jer ljudi koji nemaju prosjek se za dom MAHOM ne prijavljuju.
S druge strane sam čula da faks dostavlja sc-u prosjek faksa...
U svakom se slučaju ne uspoređuješ samo sa svojom godinom, to je sigurno.

Koliko ja vidim u natječaju su ovi bodovi malo drugačiji, al aj, ne mijenja ti ništa na konačnom zbroju bodova...
Al netko si može krivo računati pa ipak baci oko na aktualan natječaj kad pišeš ovakve informacije.

Ovaj dio komentara će bit čisto oftopičarenje, ali...
Ne bih se nimalo iznenadila da ne znaš izračunat postotak, al ne mogu ne primijetiti da si falila u zbrajanju! A pogotovo izjava da 492 nije cijeli broj... Al možda je u moje vrijeme matematika bila drugačija... :kava:
gle, ne možeš iskoristit 492 boda, moralo bi ti bit okruglo 500 i onda bi mogla, ovako ti bodovi odoše k vragu... :rolleyes:

Aj ti prvo upadni na faks, a onda ćeš nadam se bit dovljno pametna da prijavu ipak predaš.

Svakome po zaslugama! :kava:

A da pročitaš natječaj pa onda možda budeš znao na šta se odnosi? :mig:

Koliko ti god zvučilo isto, ne odnosi se na isto i mala ti je to dobro objasnila.

Samo znam da imaš šansu, jer znam masu riječana koji su se prebacili na moj faks nakon prve godine i ovdje bili u domu.
papire za natječaj predaješ regularno, samo te neće useliti dok ne dođeš sa indexom zagrebačkog sveučilišta. pa to može pravit probleme ovisno o tome kad je upis godine, pogotovo ako se radi o poslijediplomskom što na nekim faksevima bude kasnije... raspravljalo se na ovoj temi o tome u 9./10. mjesecu pa pogledaj ranije šta su ljudi pisali.

I sad SVi odite na ovaj link (http://www.sczg.hr/gallery/kat/454/data/odluka_smjestaj.pdf) i pogledajte si natječaj. Možete skinuti natječaj u pdf-u i onda vam predlažem da si stvorite naviku da ga pročitate svaku večer prije spavanja kako bi nam svima život bio ljepši.

:amen:

gdje sam pogriješila u zbrajanjU?? molim prosvijetli me :) I mislila sam upravo na to kako to nije okrugli broj, pa sam pitala vrijedili to. mi samo imamo pitanja i dođemo ovdje pitati kada nam nije jasno, a ako netko zna nešto sve je dobro došlo :)

i nije greška u zbarajanju nego u pisanju.. 1321, ne, nego 1312, zabunom okrenut redoslijed.. to nije toliko strašna greška da bi se odmah vrijeđali, ne? U svakom slučaju svima hvala na pomoći.. :) Ionako mi mama neda u dom, pa ne znam kako će to ispasti. :/

ona koja korača
30.01.2010., 16:19
koliki otprilike prosijek (najniže) sad na 1. godini moram imati da uspijem upasti slijedeće godine u dom?

Gazdarica
30.01.2010., 17:26
gdje sam pogriješila u zbrajanjU?? molim prosvijetli me :) I mislila sam upravo na to kako to nije okrugli broj, pa sam pitala vrijedili to. mi samo imamo pitanja i dođemo ovdje pitati kada nam nije jasno, a ako netko zna nešto sve je dobro došlo :)

i nije greška u zbarajanju nego u pisanju.. 1321, ne, nego 1312, zabunom okrenut redoslijed.. to nije toliko strašna greška da bi se odmah vrijeđali, ne? U svakom slučaju svima hvala na pomoći.. :) Ionako mi mama neda u dom, pa ne znam kako će to ispasti. :/

ajde, shvatit ćeš nekad da i manje greškice znaju bit kobne :mig:

ovo boldano ne razumijem... al dobro, sretno enivej!

koliki otprilike prosijek (najniže) sad na 1. godini moram imati da uspijem upasti slijedeće godine u dom?

idealno bi bilo da ti je prosjek 4.7 ili više jer time dobiješ izravno.
ako to nemaš, onda moraš znat prosjek faksa na kojem jesi jer se tvoj prosjek dijeli s prosjekom tvog faksa i množi s 1000 kako bi dobila broj bodova koje dobiješ na račun ocjena. i tad bi ti bilo poželjno imati što više dodatnih bodova.
računaj uglavnom da kad sve to pozbrajaš imaš preko 1450. :mig:

truth:)
30.01.2010., 20:19
pozdrav svima! :)
gore je netko napisao da prvih 10% učenika na rang listi automatski dobiva studentski dom. čula sam pak da ti učenici koji su među prvih 10% na rang listi ne dobivaju tu prvu godinu dom nego tek sljedeću... je li to istina??
bitno mi je jer ne bi mogla dobit dom jer sam sve 4 godine u srednjoj prolazila s 4 i otac mi je branitelj, a to je nedovoljno bodova. i ukoliko je istina da tih prvih 10% na rang listi automatski dobiva dom to mi je jedina šansa da ga dobijem. unaprijed zahvaljujem na odgovoru! :)

DeStRuCtO
30.01.2010., 22:03
Sta je s HUBom na Savi? Ne funkcionira vec preko tjedan dana. :(

Delboyko
31.01.2010., 23:36
šta je sa ovim novim paviljonom na savi? oće li bit "pušten" za nadolazeću godinu? Jel se može negdje više pročitat o tome ili još bolje da me neko ukratko informira. :)

(forum.hr mi se jako sporo učitava i zato se nisam koristio searchom... nadam se da nećete zamjerit)

henrik
03.02.2010., 12:16
Od jucer mi ne radi internet na cvjetnom.(opet :mad:) Zanima me da li jos netko ima problema s netom na cvjetnom?

Aliera
03.02.2010., 12:21
Na Cvjetnom uvijek problemi s internetom.

nives1
03.02.2010., 14:09
sad sam malo citala razgovore o ovoj temi i samo sam jos vise zbunjenija
sto ti tocno treba da upadnes u dom
ak prolazis s 5 u srednjoj i sta se jos gleda

Aura
03.02.2010., 18:15
Može li mi netko reći je li moguće izvršiti premještaj iz doma u dom sada, tj.zamjenu? Konkretno, je li moguće da netko iz Cvjetnog ode u sobu na Savu, a taj sa Save dođe na njegovo mjesto? I hoće to dozvoliti u upravi?
Hvala

2_Crazy
04.02.2010., 22:32
@ nives
Bitna su primanja po članu obitelji, koliko braće imaš (koji se školuju), da li živiš sa oba roditelja, da li ti je otac bio u domovinskom ratu... imaš sve na stranici SC-a.

@aura
ništa te ne košta da probaš... zašto ne bi dozvolili?

A mene zanima kada će se Moša zatvorit i kuda će sa stanarima?

lolsvald
08.02.2010., 14:10
Pozdrav svima :)

trenutno sam na 3. godini fera i zanima me, dali onih 400 bodova za natječaj se dobivaju isključivo na skupljenih 60 ecsta u tekućoj godini ili još se gleda dali sam upisao diplomski studij?
dosad je to vrijedilo, ali 3. godine je drugacije jer sljedeca godina je diplomski studij?
nadam se da je jasno pitanje :)

strašna_avet
08.02.2010., 22:37
živim u studentskom domu stjepan radić u zgu i sviram gitaru.zanima me kakva su vaša iskustva sa sviranjem u stud sobi,da li čuvari seru i sl. nezz da li da je nosim od doma ili ne, imam već 2 prijave (3. i letim van)

Spojeno sa postojećom temom.

alessia
08.02.2010., 23:53
frend mi ima gitaru i svaki puta kada dođemo kod njega svira. Do sada nije imao problema. Doduše on je na cvjetnom, ovi sa save daju prijavu i za najmanju sitnicu. Kad god bi bila kod frendice navecer došli bi čuvari, kao dnevno moraju odradit određen broj prijava, pa zato skaču i na najmanji zvuk. Sad dal ćeš riskirat ovaj treći put il ne na tebi je. :)

.Leda.
10.02.2010., 12:27
kad je sanitarna na cvjetnom? ili je bila vec?

ja4ever
11.02.2010., 21:35
kad je sanitarna na cvjetnom? ili je bila vec?

kakva sanitarna sta oni rade( brucos san neman pojma o nicem :ne zna: )..........eee jel mozda znas ova zamjena posteljine sta ja tu triban donit ono ka plahte i to :ne zna: ............

Maisie
11.02.2010., 23:46
Sanitarna samo pregleda je l` WC uredno počišćen. Bar je tako na Šari.

ja4ever
16.02.2010., 10:45
aaaaaaaaa daj ne mi neko objasni kako funkcionira ova razmjena posteljine sta to moram plaćat ili..........

Gazdarica
16.02.2010., 11:35
aaaaaaaaa daj ne mi neko objasni kako funkcionira ova razmjena posteljine sta to moram plaćat ili..........

pa dijete drago, već je sredina drugog miseca, zar još nijednom nisi promijenio/la posteljinu?? :eek: :confused:

pa samo skupiš posteljinu i odneseš u skladište i oni ti daju čistu... ne plaćaš ništa...

cuttie_123
16.02.2010., 17:19
ljudi, mene zanima jel mozes sam izabrati s kim ces biti u sobi? Ako su razlicite godine i to. I jel se mora koristiti njihova postljina ili se moze donijeti vlastita?

PixieVague
16.02.2010., 17:31
Možeš, moraš ić s tom osobom u neku njihovu upravu i tražit da vas stave zajedno i stavit će vas. A posteljinu tak svejedno kakvu imaš.

ja4ever
16.02.2010., 19:16
pa dijete drago, već je sredina drugog miseca, zar još nijednom nisi promijenio/la posteljinu?? :eek: :confused:

pa samo skupiš posteljinu i odneseš u skladište i oni ti daju čistu... ne plaćaš ništa...

DAAAAA sigurno da spavam na istoj posteljini :rofl: :lol: imam tu u zg rodbinu al ono neda mi se svako malo nosit posteljinu da mi pere, neki dan slučajno vidim neki natpis o zamjeni posteljine pa me zanimalo......HVALA TI :s

Mateja4925
18.02.2010., 09:58
Sta je s HUBom na Savi? Ne funkcionira vec preko tjedan dana. :(

HUB radi, samo ne može više bilo tko pristupiti

sp@mmerica
19.03.2010., 01:21
koliko koštaju ovi novi novi paviljoni na savi? čula sam nešto oko 700 kn, al ne virujem, još malo pa mogu stan plaćat! a uostalom u koju kategoriju bi to onda stavili ako su već odredili da 1. kategoorija iznosi 300 kn. i ako se neko sa tipa šare prebaci u novi novi na savi, jel se onda to mjesto na šari može uzet, hihi

night angel
19.03.2010., 09:37
pročitala sam članak koji je netko prije par postova linkao no ne da mi se tražit sve informacije. ove godine sam maturant, ne student. znači iduće ću biti brucoš. prosjek sva 4 razreda će mi biti oko 4,5. ovo sve pitam u vezi domova u zagrebu.

1. za šk g 2010/11 se gleda prosjek svih razreda ili samo zadnja dva?

2. dijete sam rastavljenih roditelja. ne živim ni s jednim od njih niti oni žive skupa no svi smo prijavljeni kod mame. tako da su prihodi niski jer tata ne radi ili radi neprijavljen. no po rastavljenosti roditelja bi dobila više bodova (150) nego po prihodima (100). braće ni sestara nemam. pitanje: onda moramo pravno srediti da odjavimo tatu? jer sam inače spušila. ispada ko da živim s oboje iako smo svako na svojoj strani.

3. ako prvih 10% upisanih dobi ispravan upis, što ako ih se upiše samo 10? onda dobiva samo 1? ja sam mislila da prvih 10 na listi dobi neke bodove, jer na moj faks je mala konkurencija i brijem da ću biti u prvih 10. nikakve bodove ne dobim za to? što je s deficitarnim faksevima?

4. 4,4 je prosjek svih prijavljenih za domove? to znači da se neki koji su prolazili ispod 4,0 uopće ne prijavljuju?

5. jel moguće poslati prijave na više domova? jel bi po ovome upala u bilokoji? na koje da se uopće ne prijavljujem?

6. jel mi recimo iz varaždina imamo prednost ako hoćemo studirati fiziku, pred recimo splićanima koji dođu tu isto radi fizike? jer oni i u splitu imaju taj faks a mi ne. nama je najbliži zg.

7. kad jednom upadneš u dom plaćaš isto koliko i ostali koji su upali iako su prije tebe na rang listi? znam da cijena ovisi o paviljonima ili što ste već spominjali. ti paviljoni se dobe na tebe rang liste ili?

broj bodova bi mi bio 1173 bodova ako gledamo zadnja 4 razreda i 1155 bodova ako gledam zadnja dva. uz pribrajanje 150 za rastavljene roditelje.

molim dobre duše za odgovore. :)

Urbanna
19.03.2010., 16:13

Prvo-to ti je malo bodova. Bar gledajući za ovu godinu. Šalješ prijavu za dom, oni te smjeste u neki, a ako nađeš zamjenu-možeš ga mijenjati. Plačaš koliko dođe soba, bez obzira na rang. Ne, nema nikakve veze iz kojeg si grada ili dal' ti je bliže ili dalje faks.
Zbrajaju ti se ocjene sva 4 razreda i onda se uzima prosjek.

night angel
19.03.2010., 20:48
hvala. :mig:

Anavi=)
20.03.2010., 13:01
A koliki prosjek ti mora biti na prvoj godini fax da bi drugu dobio dom?

blinding_tears
20.03.2010., 18:55
mene sram nešt pitat :/
al molim vas, recite mi da vas ima koji još niste predali papir onaj čistačici, onaj zapisnik?

Ella of Frell
20.03.2010., 21:41
zna li itko kolike su cijene u domu u zadru, i koji su uvjeti za smještaj, nigdje ne mogu naći.. :( ??

Provocateur
21.03.2010., 17:56
Hahaha, taj papir nismo predale ni ja ni cimerica i to me ne brine :)

st_girl
21.03.2010., 18:32
Ima li netko da je u ovom novom domu na Cvjetnom? Kakva su vam iskustva? Kakve su sobe? Koliko ljudi bude? wc? bilo štaaa? :D

Loa Leana
21.03.2010., 19:48
Ima li netko da je u ovom novom domu na Cvjetnom? Kakva su vam iskustva? Kakve su sobe? Koliko ljudi bude? wc? bilo štaaa? :D

Ja sam u cvjetnom već 2. godinu. Prošle sam bila u 7., a ove sam u 1. paviljonu. Sve je u dobrom stanju, u 7, paviljonu su sobe veće i imaju malu kuhinjicu te više mjesta u ormaru, ali u 1. je noviji namještaj i vlastita kupaonica. U sobi je po dvoje ljudi. Zanima li te još nešto?

Loa Leana
21.03.2010., 19:51
koliko koštaju ovi novi novi paviljoni na savi? čula sam nešto oko 700 kn, al ne virujem, još malo pa mogu stan plaćat! a uostalom u koju kategoriju bi to onda stavili ako su već odredili da 1. kategoorija iznosi 300 kn. i ako se neko sa tipa šare prebaci u novi novi na savi, jel se onda to mjesto na šari može uzet, hihi

Bit će 600kn mjesečno.

Mislim da će se vjerojatno moći prebaciti u druge domove, na mjesta osoba koje su se preselile u novi novi paviljon. Ako si to pitala...

Da li netko zna kada će se znati da li smo dobili mjesto u tom novom novom paviljonu?

blue~angelina
21.03.2010., 20:12
A koliki prosjek ti mora biti na prvoj godini fax da bi drugu dobio dom?

direktno dobiješ dom ako imaš prosjek 4,6. barem je tako do sada bilo. dobiješ i ako imaš stipendiju A i D ili I kategorije. no, sad su ti u igri i ECTS bodovi. ovisi i o tome koliki prosjek imaju ostali studenti sa tvog profila studiranja koji se prijavljuju za dom

Gen.Vundašun
22.03.2010., 08:23

Cijena dvokrevetne sobe (po osobi) na SR iznosi 600kn za studente.

Gen.Vundašun
22.03.2010., 08:34
pročitala sam članak koji je netko prije par postova linkao no ne da mi se tražit sve informacije. ove godine sam maturant, ne student. znači iduće ću biti brucoš. prosjek sva 4 razreda će mi biti oko 4,5. ovo sve pitam u vezi domova u zagrebu.

1. za šk g 2010/11 se gleda prosjek svih razreda ili samo zadnja dva?

2. dijete sam rastavljenih roditelja. ne živim ni s jednim od njih niti oni žive skupa no svi smo prijavljeni kod mame. tako da su prihodi niski jer tata ne radi ili radi neprijavljen. no po rastavljenosti roditelja bi dobila više bodova (150) nego po prihodima (100). braće ni sestara nemam. pitanje: onda moramo pravno srediti da odjavimo tatu? jer sam inače spušila. ispada ko da živim s oboje iako smo svako na svojoj strani.

3. ako prvih 10% upisanih dobi ispravan upis, što ako ih se upiše samo 10? onda dobiva samo 1? ja sam mislila da prvih 10 na listi dobi neke bodove, jer na moj faks je mala konkurencija i brijem da ću biti u prvih 10. nikakve bodove ne dobim za to? što je s deficitarnim faksevima?

4. 4,4 je prosjek svih prijavljenih za domove? to znači da se neki koji su prolazili ispod 4,0 uopće ne prijavljuju?

5. jel moguće poslati prijave na više domova? jel bi po ovome upala u bilokoji? na koje da se uopće ne prijavljujem?

6. jel mi recimo iz varaždina imamo prednost ako hoćemo studirati fiziku, pred recimo splićanima koji dođu tu isto radi fizike? jer oni i u splitu imaju taj faks a mi ne. nama je najbliži zg.

7. kad jednom upadneš u dom plaćaš isto koliko i ostali koji su upali iako su prije tebe na rang listi? znam da cijena ovisi o paviljonima ili što ste već spominjali. ti paviljoni se dobe na tebe rang liste ili?

broj bodova bi mi bio 1173 bodova ako gledamo zadnja 4 razreda i 1155 bodova ako gledam zadnja dva. uz pribrajanje 150 za rastavljene roditelje.

1. prema sadašnjim kriterijima trebaš prosjek sva 4 razreda srednje škole

2. možeš dobiti bodove i za rastavu i za niska primanja po članu kućanstva ako cenzus ne prelazi 1665kn po članu obitelji (to se vidi iz prihoda poreznih kartica čiji se ukupni iznos djeli na 12.mjeseci i na broj članova kućanstva)
- ako je roditelj kojem si sudski dodjeljen ne radi tada možeš dobiti bodove i za nezaposlenost roditelja

3. ova stavka nema veze s dobivanjem mjesta u domu bio ti na prijamnom 1. ili 111.

4. prosjek je različit za pojedine fakultete, a brucoši spadaju u posebnu kategoriju

5. smještaj za bilo koji studentski dom u gradu zagrebu (osim privatnih) se vrši u Poslovnici za smještaj u SC-u, Savska 25

6. NE.

7. Cijenu plaćaš prema kategoriji sobe 100, 200 ili 300kn.

Ovi odgovori se odnose na kriterije koji su propisani za ovu akademsku godinu 2009/10, novi kriteriji za 2010/2011 će biti raspisani tokom 5, 6 mjeseca pa bi bilo dobro da ih pročitaš na www.sczg.hr (pod smještaj studenata)

st_girl
22.03.2010., 09:22
Ja sam u cvjetnom već 2. godinu. Prošle sam bila u 7., a ove sam u 1. paviljonu. Sve je u dobrom stanju, u 7, paviljonu su sobe veće i imaju malu kuhinjicu te više mjesta u ormaru, ali u 1. je noviji namještaj i vlastita kupaonica. U sobi je po dvoje ljudi. Zanima li te još nešto?

Fala puno . :mig:
Btw:To je vjerojatno jedan od bolji domova,pa je tu teško dobit dom? Koliko se plaća mjesečno?

Loa Leana
22.03.2010., 09:37
Fala puno . :mig:
Btw:To je vjerojatno jedan od bolji domova,pa je tu teško dobit dom? Koliko se plaća mjesečno?

Da, obično dobe mjesto hercegovci, studenti na razmjeni, invalidi i oni koji su među najboljima na faksu. Takvo je barem moje iskustvo...

Cijena: 300kn mjesečno

Loa Leana
22.03.2010., 09:41
Cijena dvokrevetne sobe (po osobi) na SR iznosi 600kn za studente.

Dal možda znaš kada će se znati tko je dobio mjesto u tom novom novom paviljonu?

I koji su kriteriji za dobiti ga? (prijavila sam se, ali mi žena u upravi Cvjetnog to nije znala reći...)

Gen.Vundašun
22.03.2010., 13:59
Dal možda znaš kada će se znati tko je dobio mjesto u tom novom novom paviljonu?

I koji su kriteriji za dobiti ga? (prijavila sam se, ali mi žena u upravi Cvjetnog to nije znala reći...)

Pitaj u Poslovnici za smještaj, savska 25. Kako se uopće prijavljuje za taj paviljon?

Loa Leana
22.03.2010., 14:59

Pitaj u Poslovnici za smještaj, savska 25. Kako se uopće prijavljuje za taj paviljon?

Sa indeksom dođeš u upravu svog doma i kažeš da se želiš prijaviti za premještaj u novo izgrađeni paviljon na savi. Onda te oni pitaju za neke podatke i to je to :)

Navodno su bile obavijesti za to prije kojih tjedan dana, ali ja na Cvjetnom nisam vidjela da su negdje stavili neku obavijest i sve se bojim da će to biti jako teško dobiti jer nigdje nije objavljeno do kada se može prijaviti niti koji su kriteriji :ne zna: Možda oni na Savi znaju više...

GloriaFire
22.03.2010., 16:02
samo da nabacim mali info o aktualnostima na Savi.

Naime, dobili smo kućne ljubimce u kupaonici!
Veliki su, dlakavi i imaju duuugačke repove. Možete li pogoditi što je to?

Naravno, štakori.

Konkretno, prvi paviljon, prvi kat, iako čujemo da su posvuda, u svim paviljonima.

Sramotno je u kakvim uvjetima oni nama dopuštaju da živimo, još imaju obraza povisit cijenu stanarine.
Zatvorili su kupaonicu, wc-e, umivaonicu, tako da sad moramo trčat po drugim katovima.

Ali recite, da li je to u redu, da ja neku osobnu higijenu ne mogu obavljat?
Deratizatori su očito jako dobri s upraviteljem, štogod smo ih pitali, nisu nam objasnili realnu situaciju (koju smo mi zdravorazumski pojmili) nego su nas uvjeravali da je sve u redu, stavili malo otrova, da bi se drugi dan prošetao štakor velik ko mačka.

E onda su skinuli sve ono željezo za stropa i tamo su našli svakakvog smeća (šprica, uložaka i sličnog).
Ne podržavam stanare koji takvo nešto ostavljaju za sobom, ali još manje podržavam upravu koja godinima nije taj dom detaljno počistila (vjerojatno otkad se otvorio).
Što da se netko razbolio? Branili bi se kako oni nisu ništa krivi.
Pa možda nisu potpuno, ali na njima je da nam osiguraju barem nekakve ljudske uvjete kojih ovdje nema.

Otkad sam na Savi, imam jako malo lijepog za reći o domu.
Prebučno je, soba mi je premala da ju dijelim s još jednom osobom, ne sjećam se kad sam se zadnji put naspavala, a eto, trenutno mi je onemogućeno obavljat osobnu higijenu.

Ne mogu vjerovat koliko mogu biti pohlepni, čudim se kako nisu štakore išli ganjat da im plaćaju stanarinu.

U kakvoj smo državi, znam da se ništa neće promijenit.

Sramota je što po studentima najviše udaraju, a onda se čude zašto im masa visokoobrazovanih ljudi bježi van.
Ajme, baš se pitam!

Aliera
22.03.2010., 18:00
Prestrašno! :horor:

Zovite novinare neka to malo slikaju. ;)

demarkis
22.03.2010., 20:08
FUUJJ, sad ću se s toljagom još hodati tuširati..nije mi dosat da uz ručnik, rublje, gel za tuširanje teglim i domestos, sad još i toljagu za štakore.. :( :( jezim se.
A to da sve ga ima u onim stropnim oblogama, ima.. Iznad tuša u koji ja uvijek idem, jer ne padaju pločice sa zida, su higijenski ulošci. Stvarno bi trebalo novinare zvati :D

ensayo
23.03.2010., 04:09
1. Prva kategorija:
- Studentski dom „Ante Starčević“
- Studentski dom „Stjepan Radić“ - 5. i 6. paviljon
- Studentski dom „Cvjetno Naselje“

2. Druga kategorija:
- Studenski dom „Stjepan Radić“ - 1-4 paviljon i 7-9 paviljon
- Studentski dom „Lašćina“ - 1-7 paviljon, 9. i 10. paviljon

3. Treća kategorija:
- Studentski dom „Lašćina“ - 8. paviljon
- Studentski dom „Ivan Meštrović“

Jutro!:top: Zanimaju me samo glavne razlike između 1.,2. i 3. kategorije. Kad se prijavljujemo je li mi biramo ili što nam dodijele? I zadnje pitanje, je li se sustanar bira sam ili oni slažu raspored? Hvala!:kava:

beautiful_soul
23.03.2010., 13:34
u 4.mj trebam diplomirati a inace sam prodala sobu u studentskom domu na savi...zanima me hoce li doci da se odmah selim tocnije da se osoba kojoj sam prodala mora iseliti ili ipak soba se moze zadrzati do 7 mj.

beautiful_soul
23.03.2010., 13:38
zanima me ako sam prodala dom a trebam diplomirati u 4mj. hoce li ta cura odmah morati izaci iz doma ili ipak mogu zadrazti sobu do 7 mj

Gen.Vundašun
23.03.2010., 13:58
1. Prva kategorija:
- Studentski dom „Ante Starčević“
- Studentski dom „Stjepan Radić“ - 5. i 6. paviljon
- Studentski dom „Cvjetno Naselje“

2. Druga kategorija:
- Studenski dom „Stjepan Radić“ - 1-4 paviljon i 7-9 paviljon
- Studentski dom „Lašćina“ - 1-7 paviljon, 9. i 10. paviljon

3. Treća kategorija:
- Studentski dom „Lašćina“ - 8. paviljon
- Studentski dom „Ivan Meštrović“

Jutro!:top: Zanimaju me samo glavne razlike između 1.,2. i 3. kategorije. Kad se prijavljujemo je li mi biramo ili što nam dodijele? I zadnje pitanje, je li se sustanar bira sam ili oni slažu raspored? Hvala!:kava:

Razlika je u cijeni smještaja: 100, 200 ili 300kn. Kategoriju biraš samo ako si vrhunski student (imaš odličan prosjek). Brucoši obično idu u 3. kategoriju (100kn). Kod useljenja možeš tražiti da te smjeste s nekim koga poznaješ u istu sobu - zajedno dođete na useljenje.

Gen.Vundašun
23.03.2010., 14:04
2 GloriFire: Stvarno je strašno da su se pojavili štakori i sl. gamad po SR, ali to se dogodilo stoga što stanarina još od '90-tih godina stagnira tj. ostala je ista. Svi znamo koliko su u međuvremenu skočile režije, MZOŠ (država) neredovito plaća subvenciju stanarine, pa ti meni reci od kuda da se poboljšaju uvjeti u domovima...? Usporedi koliko dođe privatni smještaj (sa režijama) i koliko puta stanar studentskog doma manje plaća smještaj i tada zaključi da li je cijena velika/mala.

Ja nisam te sreće da sam za vrijeme studiranja bio smješten u studentski dom.

GloriaFire
23.03.2010., 16:33
2 GloriFire: Stvarno je strašno da su se pojavili štakori i sl. gamad po SR, ali to se dogodilo stoga što stanarina još od '90-tih godina stagnira tj. ostala je ista. Svi znamo koliko su u međuvremenu skočile režije, MZOŠ (država) neredovito plaća subvenciju stanarine, pa ti meni reci od kuda da se poboljšaju uvjeti u domovima...? Usporedi koliko dođe privatni smještaj (sa režijama) i koliko puta stanar studentskog doma manje plaća smještaj i tada zaključi da li je cijena velika/mala.

na Savi živi najmanje 3000 ljudi.
Mjesečno najmanje uberu 3000x200kn = 600 000kn!
(nisam uopće računala one koji plaćaju 300kn što žive u 5. i 6. paviljonu. I to govorim samo za Savu, ne za ostale domove)

Ja takve novce u životu dosad nisam vidjela, pa daj ti meni onda reci na što se ti novci potroše?! (osim za hranu u menzi, koja je ionako bajna i dlakava)

Ti meni govoriš da nemaju sredstava za očistit dom? Ne tražim ja da oni njega sruše i ponovo sagrade, ali za popravit wc-e i tuševe im stvarno ne bi pala kruna s glave, pogotovo zato jer su gnjusni, zamazani i pokvareni.

Ako nisi bio u studentskom domu, otkud si daješ za pravo ovakvo nešto komentirat kada nisi sam iskusio situaciju iz prve ruke?

Da vidiš na što to liči u stvarnosti, ne bi ti bilo lako dat 200kn za život u tim uvjetima.
U zatvoru se živi bolje.

Aliera
23.03.2010., 17:58
Morat će se iseliti.

Dumber
23.03.2010., 18:05
Morat će se iseliti.

zapravo,u zagrebackom sc-u to ne provjeravaju,tako da ce najvjerojatnije moci biti do 7. mjeseca....

Aliera
23.03.2010., 18:06
zapravo,u zagrebackom sc-u to ne provjeravaju,tako da ce najvjerojatnije moci biti do 7. mjeseca....

Onda super. Sjećam se da je jedan prijatelj morao iseliti sa Cvjetnog pa zato kažem.:ne zna:

Dumber
23.03.2010., 18:09
Onda super. Sjećam se da je jedan prijatelj morao iseliti sa Cvjetnog pa zato kažem.:ne zna:

mojoj sestri je cimerica diplomirala prije nove godine....novu cimericu uopce nije dobila do kraja godine...

Aliera
23.03.2010., 18:12
Znači bila je sama u sobi više od pola godine. Koji dom, ako se smije znati?;)

Dumber
23.03.2010., 18:19
Znači bila je sama u sobi više od pola godine. Koji dom, ako se smije znati?;)

ma cijelu godinu je bila sama,ovo je dosla samo jednom na promociju i to je to....shara

Aliera
23.03.2010., 18:28

Ma da, neka dignu cijenu stanarine kad urede sobe i wc-e. Ovaj slučaj što je GloriFire napisala je sramota.:flop:
Stravično je da studenti moraju živjeti u takvim uvjetima i nema nikakvog opravdanja za to.
Zovite novinare, neka se vidi što se događa.

ensayo
23.03.2010., 18:55
Razlika je u cijeni smještaja: 100, 200 ili 300kn. Kategoriju biraš samo ako si vrhunski student (imaš odličan prosjek). Brucoši obično idu u 3. kategoriju (100kn). Kod useljenja možeš tražiti da te smjeste s nekim koga poznaješ u istu sobu - zajedno dođete na useljenje.

Thanks, okay je propis. Čitao sam da se čak prijave mogu poštom slati,tako da nema frke. pozzz

blue~angelina
23.03.2010., 21:56
na Savi živi 3 500 ljudi

inače, fulavaš poantu studiranja i življenja u domu, gloriafire ;) ta te kombinacija treba ojačati za daljnji život. nisu ni stanovi koji se izdaju po zg puno bolji, a za njih stanodavci traže u većini slučajeva i previše. u studentskoj sobici ionako samo prespavaš, a ostatak dana si ili na faksu, ili se negdje socijaliziraš, a i natjeraš se više učiti da si jednog dana osiguraš bolji smještaj ;)

poanta življenja u domu nije grobna tišina, niti dovoljno mjesta u sobi, nego kako se u svemu tome snađeš i naučiš biti skroman. :p skromnost je vrlina :p

a oni koji se žale neprestano na hranu u menzi, zanima me što ste vi to jeli prije faksa, dimljeni losos, guščju jetricu i sve to iz najfinijeg porculanskog posuđa i pili mlijeko iz kristalnih čaša iz staklarne celje i rukotvorina sa otoka murana? :eek::rolleyes:sudeći po situaciji u državi, zar mislite da ćete si sa plaćom koju ćete zarađivati poslije faksa moći priuštiti bolju hranu nego što je ona u menzi? :mig::p

meni je u domu svih 6 godina bilo odlično. i u vrijeme kad nije bilo interneta. internet je puno toga promjenio. ljudi su se prije puno više družili, a sad su se otuđili dosta.

Gen.Vundašun
24.03.2010., 12:07
na Savi živi najmanje 3000 ljudi.
Mjesečno najmanje uberu 3000x200kn = 600 000kn!
(nisam uopće računala one koji plaćaju 300kn što žive u 5. i 6. paviljonu. I to govorim samo za Savu, ne za ostale domove)

Ja takve novce u životu dosad nisam vidjela, pa daj ti meni onda reci na što se ti novci potroše?! (osim za hranu u menzi, koja je ionako bajna i dlakava)

Ti meni govoriš da nemaju sredstava za očistit dom? Ne tražim ja da oni njega sruše i ponovo sagrade, ali za popravit wc-e i tuševe im stvarno ne bi pala kruna s glave, pogotovo zato jer su gnjusni, zamazani i pokvareni.

Ako nisi bio u studentskom domu, otkud si daješ za pravo ovakvo nešto komentirat kada nisi sam iskusio situaciju iz prve ruke?

Da vidiš na što to liči u stvarnosti, ne bi ti bilo lako dat 200kn za život u tim uvjetima.
U zatvoru se živi bolje.

Zašto se onda natječeš za smještaj u dom? Jer nemaš love?

Vidiš ja sam studirao i radio, nažalost i odužio zbog toga sa studijem...nisam dobio dom pa sam morao zaraditi novce za stan. Probaj kak to ide...
Ovdje se barata nekim ciframa a ne govori se o tome da se trebaju isplatiti plaće, struja, voda...cifra koja se dobije od stanarine nije dovoljna ni za režije...da netko zna koliko dođu režije u privatnom smještaju mislim da bi drugačije razmišljao...dobro možda sam prošao neku drugu životnu školu pa znam koliko što vrijedi...neka mi nitko ne zamjeri.

U svakom slučaju je grozno da ima štakora i treba poboljšate higijenske uvjete, ali sve to košta...

Gen.Vundašun
24.03.2010., 12:10
na Savi živi 3 500 ljudi

inače, fulavaš poantu studiranja i življenja u domu, gloriafire ;) ta te kombinacija treba ojačati za daljnji život. nisu ni stanovi koji se izdaju po zg puno bolji, a za njih stanodavci traže u većini slučajeva i previše. u studentskoj sobici ionako samo prespavaš, a ostatak dana si ili na faksu, ili se negdje socijaliziraš, a i natjeraš se više učiti da si jednog dana osiguraš bolji smještaj ;)

poanta življenja u domu nije grobna tišina, niti dovoljno mjesta u sobi, nego kako se u svemu tome snađeš i naučiš biti skroman. :p skromnost je vrlina :p

a oni koji se žale neprestano na hranu u menzi, zanima me što ste vi to jeli prije faksa, dimljeni losos, guščju jetricu i sve to iz najfinijeg porculanskog posuđa i pili mlijeko iz kristalnih čaša iz staklarne celje i rukotvorina sa otoka murana? :eek::rolleyes:sudeći po situaciji u državi, zar mislite da ćete si sa plaćom koju ćete zarađivati poslije faksa moći priuštiti bolju hranu nego što je ona u menzi? :mig::p

meni je u domu svih 6 godina bilo odlično. i u vrijeme kad nije bilo interneta. internet je puno toga promjenio. ljudi su se prije puno više družili, a sad su se otuđili dosta.

:top: Ovo je i moje neko viđenje situacije....istaknuo sam dvije bitne stvari.

GloriaFire
24.03.2010., 13:02
zar čovjek ne smije tražit čist wc? to je sve što ja tražim, ništa drugo. ostalo ću pretrpit, ali da se tuširam dok mi štakori trče iznad glave, pa mislim da takvo nešto nitko ne zaslužuje.

EDIT: nakon što sam napisala ogroman post, skužila sam da se ja vama nemam ništa opravdavat i obrisala ga, ostavila sam samo najbitnije.

i da
@blue~angelina: tebi očito treba dodir sa stvarnošću ili studiranje na nekom faksu na kojem nešto trebaš i radit.
nisu svi faksovi štreberski i koji ti ostavljaju vremena da se scoijaliziraš i trčkaraš okolo pa onda samo ''prespavaš u sobici'', znaš?

Aliera
24.03.2010., 13:36
na Savi živi 3 500 ljudi

Ma reci ti nama poantu života u domu.:rolleyes:
Hrana u menzi je uvijek ista i jednolična, a da ne spominjem što se sve znalo naći u hrani.
I hvala lijepa, ali ja radije ne bih da me SC ojačava za život svojom nebrigom.
Stan u Zagrebu se može naći u urednom stanju i s pristojnom stanarinom. Ako ne daš da te netko zajebava, kao što ne bi trebali dati da ih se zajebava u domu.
Inače nisam više u domu, i nisam imala problema kao ovi što su navedeni, ali znam kakvi su uvjeti znali biti i još uvijek jesu drugim studentima pa mi nije ni na kraj pameti moralizirati im što se žale jer im štakori šetaju po wc-u.

Aliera
24.03.2010., 13:41
U svakom slučaju je grozno da ima štakora i treba poboljšate higijenske uvjete, ali sve to košta...

Neka plate i poprave! Jebeni štakori eeeeej.:eek: Jesi pročitao uopće što je napisala?
Ovaj tvoj odgovor je u rangu s onim političarima, nema se love, pa nema se.

antemijoc91
24.03.2010., 16:18
kakav je princip upisivanja na domove sad s drzavnom maturom?

amem12345
24.03.2010., 18:02

Naravno, štakori.

Konkretno, prvi paviljon, prvi kat, iako čujemo da su posvuda, u svim paviljonima.

Sramotno je u kakvim uvjetima oni nama dopuštaju da živimo, još imaju obraza povisit cijenu stanarine.
Zatvorili su kupaonicu, wc-e, umivaonicu, tako da sad moramo trčat po drugim katovima.

Deratizatori su očito jako dobri s upraviteljem, štogod smo ih pitali, nisu nam objasnili realnu situaciju (koju smo mi zdravorazumski pojmili) nego su nas uvjeravali da je sve u redu, stavili malo otrova, da bi se drugi dan prošetao štakor velik ko mačka.

E onda su skinuli sve ono željezo za stropa i tamo su našli svakakvog smeća (šprica, uložaka i sličnog).
Ne podržavam stanare koji takvo nešto ostavljaju za sobom, ali još manje podržavam upravu koja godinima nije taj dom detaljno počistila (vjerojatno otkad se otvorio).
Pa možda nisu potpuno, ali na njima je da nam osiguraju barem nekakve ljudske uvjete kojih ovdje nema.

Prebučno je, soba mi je premala da ju dijelim s još jednom osobom, ne sjećam se kad sam se zadnji put naspavala, a eto, trenutno mi je onemogućeno obavljat osobnu higijenu.

Ne mogu vjerovat koliko mogu biti pohlepni, čudim se kako nisu štakore išli ganjat da im plaćaju stanarinu.

Sramota je što po studentima najviše udaraju, a onda se čude zašto im masa visokoobrazovanih ljudi bježi van.
Ajme, baš se pitam!

Š T A K O R I!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jesu rješili to?:rigo::rigo::rigo::rigo::rigo:

blue~angelina
24.03.2010., 23:35
zar čovjek ne smije tražit čist wc? to je sve što ja tražim, ništa drugo. ostalo ću pretrpit, ali da se tuširam dok mi štakori trče iznad glave, pa mislim da takvo nešto nitko ne zaslužuje.

za takve stvari se bori na drugom mjestu a ne na forumu. čudno kako svi junaci niknuše na forumu, a u stvarnom životu se nitko ne bi izborio ni za što. lako je biti ogorčen i gunđati okolo. malo njih se usudi u stvarnosti izboriti za rješenje problema. rješenje ćeš prije naći ako skupiš skupinu istomišljenika i odete na pravo mjesto gdje se treba žaliti.

i da
@blue~angelina: tebi očito treba dodir sa stvarnošću ili studiranje na nekom faksu na kojem nešto trebaš i radit.
nisu svi faksovi štreberski i koji ti ostavljaju vremena da se scoijaliziraš i trčkaraš okolo pa onda samo ''prespavaš u sobici'', znaš?

a što ti to tako teško studiraš?
studirala sam po starom sistemu prije bolonje i svejedno su mi obveze na faksu bile takve da je prvo predavanje bilo u 7.30 ili 8.00, a zadnje bi završilo u 21h, na faksu koji je razbacan po cijelom gradu. poslije toga učenje do sitnih sati za kolokvije pa onda opet dizanje. unatoč tomu, pa bilo to 1h, iskoristila bih za druženje s ljudima. radila sam vikendom, koliko god bi se pružila prilika za posao (instrukcije, poslovi preko sc-a) i ako mi je trebalo love.

sve se stigne samo treba motivacije. nisam sjedila u sobi i sažaljevala se kako mi je grozno. onako ti je kako si sam učiniš. mene za savu vežu jako lijepe uspomene. bio mi je šok u početku jer sam naviknula na luksuz prije faksa, ali navikneš se s vremenom da život u domu nije odviše luksuzan.

Ma reci ti nama poantu života u domu.
Hrana u menzi je uvijek ista i jednolična, a da ne spominjem što se sve znalo naći u hrani.
I hvala lijepa, ali ja radije ne bih da me SC ojačava za život svojom nebrigom.
Stan u Zagrebu se može naći u urednom stanju i s pristojnom stanarinom. Ako ne daš da te netko zajebava, kao što ne bi trebali dati da ih se zajebava u domu.
Inače nisam više u domu, i nisam imala problema kao ovi što su navedeni, ali znam kakvi su uvjeti znali biti i još uvijek jesu drugim studentima pa mi nije ni na kraj pameti moralizirati im što se žale jer im štakori šetaju po wc-u.

okej! onda mi slobodno dojavi ako saznaš za neki dobar stan :mig:

divljih živina imaš u velikim gradovima zbog velike mase ljudi i ostataka hrane jer nisu svi baš najuredniji i ne vode brigu o tome da se na ostatke hrane nakupljaju žohari, štakori i sl. :rolleyes:

no, što je po tebi poanta života u domu? :kava:

Aliera
25.03.2010., 01:31
za takve stvari se bori na drugom mjestu a ne na forumu. čudno kako svi junaci niknuše na forumu, a u stvarnom životu se nitko ne bi izborio ni za što. lako je biti ogorčen i gunđati okolo. malo njih se usudi u stvarnosti izboriti za rješenje problema. rješenje ćeš prije naći ako skupiš skupinu istomišljenika i odete na pravo mjesto gdje se treba žaliti.

Ovo je tema koja se zove Studentski domovi. Cura je tu došla napisati što se događa tj. požaliti se na stanje kakvo je trenutno. Napisala je logičan i pristojan post. Ne vidim što tebe tu toliko smeta.:ne zna:
Kakvi junaci? A u koju ti kategoriju spadaš, realne žene koja smatra da studenti baš sve trebaju trpiti na mjestu gdje žive?

sve se stigne samo treba motivacije. nisam sjedila u sobi i sažaljevala se kako mi je grozno.

Ok, lijepo je da si ti sve stizala, ali svatko ima svoj životni ritam i ima ljudi koji dosta vremena provode u sobi, ima ljudi koji neprestano izlaze.
Koga briga, osim toga o tome ni nije bila tema.

divljih živina imaš u velikim gradovima zbog velike mase ljudi i ostataka hrane jer nisu svi baš najuredniji i ne vode brigu o tome da se na ostatke hrane nakupljaju žohari, štakori i sl. :rolleyes:

Di ih ima, na odlagalištu otpada? U stambenim zgradama odmah zovu deratizaciju kad ih primjete, a i preventivno stavljaju neke otrove.
Svakako mislim da nemaju zašto biti u studentskom domu, a ako već dolaze na ostatke hrane, zapitajmo se gdje se ostavljaju ostaci hrane iz menze. To opet spada u nadležnost SC-a, zar ne?

no, što je po tebi poanta života u domu? :kava:

Svrha života u studentskom domu je omogućavanje smještaja studentima koji su se za to izborili preko natječaja koji objavljuje SC svake godine.

Ja sam imala svoj način života u domu, kao što ga svatko ima. U način zabave i provođenja vremena ne ulazim, svatko ima svoje interese i želje.
Kakva poanta, ne razumijem o čemu ti govoriš. Svatko tko je živio u domu ima svoje iskustvo, netko lijepa, netko ružna, ali bome ne znam koliko mogu biti divna kad nemaš ni pošteno mjesto za otuširati se.

Maisie
25.03.2010., 06:14
Navodno su bile obavijesti za to prije kojih tjedan dana, ali ja na Cvjetnom nisam vidjela da su negdje stavili neku obavijest i sve se bojim da će to biti jako teško dobiti jer nigdje nije objavljeno do kada se može prijaviti niti koji su kriteriji :ne zna: Možda oni na Savi znaju više...
Na Šari nije bilo nikakvih obavijesti. Nit sam čula od koga iz RL-a za to.
Sumnjam da mi baš svi taje tu činjenicu jer sam u jednokrevetnoj sobi i nemam se razloga preseljavat u drugi dom koji bi me čak i više koštao. A znam da neki s kojima se družim ne bi ni selili negdje gdje je tolika stanarina.

Skroz me iznenadilo da je to već useljivo.

Jao, jao, koje su to šeme :rofl:

amem12345
25.03.2010., 08:33
Jeli moguće da ovdje netko nekoga napada jer se ne druži u domu na isti način kao što je on?
Kakve su to gluposti:ne zna:

GloriaFire
25.03.2010., 08:37

Kao što ti je Aliera već rekla, ja se nisam došla tu borit za nešto.
Da se nismo skupili o borili, ne bi nam majstori već četvrti dan bili u kupaonici i popravljali to.

a što ti to tako teško studiraš?
studirala sam po starom sistemu prije bolonje i svejedno su mi obveze na faksu bile takve da je prvo predavanje bilo u 7.30 ili 8.00, a zadnje bi završilo u 21h, na faksu koji je razbacan po cijelom gradu. poslije toga učenje do sitnih sati za kolokvije pa onda opet dizanje. unatoč tomu, pa bilo to 1h, iskoristila bih za druženje s ljudima. radila sam vikendom, koliko god bi se pružila prilika za posao (instrukcije, poslovi preko sc-a) i ako mi je trebalo love.

sve se stigne samo treba motivacije. nisam sjedila u sobi i sažaljevala se kako mi je grozno. onako ti je kako si sam učiniš. mene za savu vežu jako lijepe uspomene. bio mi je šok u početku jer sam naviknula na luksuz prije faksa, ali navikneš se s vremenom da život u domu nije odviše luksuzan.

Sama činjenica što se ti meni tu opravdavaš i osjećaš se napadnuto, i činjenica da si rekla da si studirala 6 godina mi govori dovoljno o tome kakav si bila student.

I da, baš je bilo teško iz moje vile na tri kata s 50 soba i 15 kupaonica, spremačicom i osobnim kuharom otić u studentski dom. Oh, kako li sam se samo uvalila u ovo... šmrc.

Elinor
25.03.2010., 10:34
što se tiče hrane, mislim da su ljudi prekritični
pa barem na savi uvijek ima dosta izbora
istina je da ponekad ima stvarno loša ponuda (nedjelja navečer!)
i hrana stvarno uglavnom nije loše pripremljena (naravno, opet ima iznimaka, ali zna se već otprilike što je dobro, što nije) - za razliku od, po mojem osobnom ukusu, cvjetnog koje mi je grozno
a onaj komentar o cijeni bolje da ni ne komentiram - pa hrana je skoro da ne može biti jeftinija, kakve biste vi cijene?!
i komentar da su studenti uvijek zakinuti - recite mi koja je društvena skupina povlaštenija od studenata - imamo jeftinu hranu i domove (koji nisu nešto, ali 5 puta su jeftiniji od stana) i popuste na svašta, a stalno se ljudi žale
znam da nije sve idealno, ali ja sam zadovoljna onim što imam
OSIM
ponašanja ljudi u domu
jer stvarno su bezobrazni i sebični
stalna dernjava, pjevanje i bolesno glupi razgovori iz te kuhinje
i ne, ne pretjerujem i nisam pretjerano osjetljiva
i ne prihvaćam nikakve argumente da bi se neki i zabavljali, a ja to neću prihvatiti
pa i ja se zabavljam, ali ne probudim pola kata usred noći kad mi se zabavlja i ne derem se s jednog na drugi kraj hodnika kad svi spavaju

Loa Leana
25.03.2010., 11:33
Ako nekoga zanima novo izgrađeni paviljon na Savi, bila sam danas u SC-u, rekli su mi da bi se rezultati trebali znati početkom idućeg tjedna, a useljenje počinje već početkom 4. mjeseca. Kriterij po kome određuju tko će dobiti mjesto u njemu su bodovi na natječaju za dom i ocjene.

Loa Leana
25.03.2010., 11:45
što se tiče hrane, mislim da su ljudi prekritični
pa barem na savi uvijek ima dosta izbora
istina je da ponekad ima stvarno loša ponuda (nedjelja navečer!)
i hrana stvarno uglavnom nije loše pripremljena (naravno, opet ima iznimaka, ali zna se već otprilike što je dobro, što nije) - za razliku od, po mojem osobnom ukusu, cvjetnog koje mi je grozno
a onaj komentar o cijeni bolje da ni ne komentiram - pa hrana je skoro da ne može biti jeftinija, kakve biste vi cijene?!
i komentar da su studenti uvijek zakinuti - recite mi koja je društvena skupina povlaštenija od studenata - imamo jeftinu hranu i domove (koji nisu nešto, ali 5 puta su jeftiniji od stana) i popuste na svašta, a stalno se ljudi žale
znam da nije sve idealno, ali ja sam zadovoljna onim što imam
OSIM
ponašanja ljudi u domu
jer stvarno su bezobrazni i sebični
stalna dernjava, pjevanje i bolesno glupi razgovori iz te kuhinje
i ne, ne pretjerujem i nisam pretjerano osjetljiva
i ne prihvaćam nikakve argumente da bi se neki i zabavljali, a ja to neću prihvatiti
pa i ja se zabavljam, ali ne probudim pola kata usred noći kad mi se zabavlja i ne derem se s jednog na drugi kraj hodnika kad svi spavaju

Ne znam kakva je hrana na Savi, nisam tamo bila godinama, ali u Cvjetnom mi se vrlo često desi na uzmem dvije juhe i dvije salate jer je sve ostalo užas. Počevši od one kuhane ribe koja super izgleda (na vrh stave mrkvu i peršun), ali ima užasan okus jer nema limuna niti češnjaka, od kad se hranim u menzi povrće poput rajčice, luka i paprike smatram luksuzom. Prevladavaju riža, pire, brokula, mrkva i grašak. Već odavno na pamet znam što će biti na meniju jer se ponavlja, a ako dođem kasnije od 1(ručak), 7(večera) u menzu redovito ostajem gladna. Sve je masno i puno ugljikohidrata, začine ne upotrebljavaju (da hrana bude ukusna dovoljno je začina u vrijednosti nekoliko lipa po obroku, ne bi bankrotirao sc da kupi malo začina). Prisiljavam samu sebe da jedem tu bezokusnu hranu jer moram jesti i onda se još i debljam od toga :( Od doručka u menzi sam odavno odustala...

Što se tiče buke, niti kod nas nije bolje, dvije sobe preko puta moje naizmjenično imaju tulume, u početku uopće nisam spavala, kasnije smo im počeli slati zaštitara koji je kod njih bio mnogo puta, ali njih to ne dira (mislila sam da postoji neki broj prijava nakon kojih te izbace iz doma, ali to očito nije tako). Sada sam odustala od svega toga i kupila čepće za uši :mig:

milla karolina
25.03.2010., 11:49

Naravno, štakori.

Ajme, baš se pitam!

pa daj nazovite novinare..majko mila..fuj fuj fuj

ja sam davno rekla da je ogledalo jedne države..studentski smještaj..
sramota..

Dumber
25.03.2010., 11:50
kakav je princip upisivanja na domove sad s drzavnom maturom?

isti kao prije?pa prije se nije upisivalo na temelju prijemnog,nego ocjena iz srednje ;)

blue~angelina
25.03.2010., 18:40
Sama činjenica što se ti meni tu opravdavaš i osjećaš se napadnuto, i činjenica da si rekla da si studirala 6 godina mi govori dovoljno o tome kakav si bila student.

u 10% najboljih

ne opravdavam se, nego si ti lajava i napadaš bez osnove

nego, koliko se prema tebi trebalo studirati po starom sistemu gdje 4 godine slušaš i 2 godine apsolviraš. naravno da su svi ostajali svih 6 godina jer su imali pravo ostati u domu 6 godina

blinding_tears
25.03.2010., 18:55
Hahaha, taj papir nismo predale ni ja ni cimerica i to me ne brine :)

aa, sad mi drago da ima još netko kao ja :D
kad vi mislite to predat? :rolleyes:

Elinor
25.03.2010., 20:36
Ne znam kakva je hrana na Savi, nisam tamo bila godinama, ali u Cvjetnom mi se vrlo često desi na uzmem dvije juhe i dvije salate jer je sve ostalo užas. Počevši od one kuhane ribe koja super izgleda (na vrh stave mrkvu i peršun), ali ima užasan okus jer nema limuna niti češnjaka, od kad se hranim u menzi povrće poput rajčice, luka i paprike smatram luksuzom. Prevladavaju riža, pire, brokula, mrkva i grašak. Već odavno na pamet znam što će biti na meniju jer se ponavlja, a ako dođem kasnije od 1(ručak), 7(večera) u menzu redovito ostajem gladna. Sve je masno i puno ugljikohidrata, začine ne upotrebljavaju (da hrana bude ukusna dovoljno je začina u vrijednosti nekoliko lipa po obroku, ne bi bankrotirao sc da kupi malo začina). Prisiljavam samu sebe da jedem tu bezokusnu hranu jer moram jesti i onda se još i debljam od toga :( Od doručka u menzi sam odavno odustala...

Što se tiče buke, niti kod nas nije bolje, dvije sobe preko puta moje naizmjenično imaju tulume, u početku uopće nisam spavala, kasnije smo im počeli slati zaštitara koji je kod njih bio mnogo puta, ali njih to ne dira (mislila sam da postoji neki broj prijava nakon kojih te izbace iz doma, ali to očito nije tako). Sada sam odustala od svega toga i kupila čepće za uši :mig:

slažem se za ovo za cvjetno, išla sam tamo ponekad jer je uvijek puno manji red nego na savi, ali stvarno je grozna hrana.
i neke stvari koje su mi na savi dobre (npr. blitva) na cvjetnom su mi užasno pripremljene
i ja sam mislila da postoji granični broj prijava za izbacivanje iz doma, ali ako flertuješ sa zaštitarom, to ne vrijedi :kava:
kod nas je uvijek dežurna derajuća lajavica u kuhinji
ja izgubih čepiće za uši, moram ih kupiti opet :p

Loa Leana
26.03.2010., 04:18
slažem se za ovo za cvjetno, išla sam tamo ponekad jer je uvijek puno manji red nego na savi, ali stvarno je grozna hrana.
i neke stvari koje su mi na savi dobre (npr. blitva) na cvjetnom su mi užasno pripremljene
i ja sam mislila da postoji granični broj prijava za izbacivanje iz doma, ali ako flertuješ sa zaštitarom, to ne vrijedi :kava:
kod nas je uvijek dežurna derajuća lajavica u kuhinji
ja izgubih čepiće za uši, moram ih kupiti opet :p

A, da, bar je manji red... Nadam se da ću na jesen dobiti ovaj novi paviljon sa kuhinjom i frižiderom pa da si mogu sama kuhati, ili da dobijem posao pa da si mogu priuštiti iznajmljivanje stana (na žalost, s obzirom na ovu krizu, teško :()
Na sreću, čepići za uši nisu skupi ;)

GloriaFire
26.03.2010., 05:58
u 10% najboljih

ne opravdavam se, nego si ti lajava i napadaš bez osnove

nego, koliko se prema tebi trebalo studirati po starom sistemu gdje 4 godine slušaš i 2 godine apsolviraš. naravno da su svi ostajali svih 6 godina jer su imali pravo ostati u domu 6 godina
mene ovdje više brine ZAŠTO se ti osjećaš napadnuto, od prvog mojeg posta u kojem sam samo napisala što se događa?
ako se osjećaš prozvanom, e jebiga, neki od nas naprosto nemaju vremena i energije bit cijeli dan na faksu, letit po vani i onda učit po noći (jer treba i spavat ponekad).

I molim te da me ne zoveš lajavom, jer sam samo izražavala svoje mišljenje, isto kao i ti, tako da smo tu iste.

i još jedno, za kraj, nek ti se upije u taj tvoj mozak: ja ne tražim ne znam kakav luksuz u domu, kako si ti sebi očito zacrtala, ali da mi štakori moraju letit po kupaonici, e pa ne moraju!

i može za kraj jedno čisto informativno pitanje?
sad kad si završila faks, jedeš li guščju jetru i spavaš na svilenim plahtama?

Allexis
29.03.2010., 18:52

upravo pogledala prilog u dnevniku....cijena je 700 kn....

što se cijene tiče, mislim da je sasvim u redu....pa u to su uključene i sve režije + sve je novo....3 godine sam živjela u domu na šari, sad sam apsolventica i živim u stanu...i plaćam puno više od tih 700 kn...pa samo režije mi zimi dođu 500 kn....a gdje je još i stanarina, hrana, ostale stvari....

frendica mi isto živi u stanu, plaća 800 kn + 400 kn režije....a stan je gori nego stari paviljoni na savi...

tako da je ovo jako isplativo...a tko ne želi, uvijek mu preostaju jeftiniji domovi...ali je daleko jeftinije od života u stanu...

sp0ck
30.03.2010., 21:01
Kolike su šanse da netko tko ne prolazi sa 5.0 i nema ništa od dodatnih bodova, sa prosjekom 4.8 dobije dom?

EDIT: Nađoh par stranica prije, nikakve :D Niš, onda na drugoj godini :)

Mateja4925
31.03.2010., 09:45
upravo pogledala prilog u dnevniku....cijena je 700 kn....

što se cijene tiče, mislim da je sasvim u redu....pa u to su uključene i sve režije + sve je novo....3 godine sam živjela u domu na šari, sad sam apsolventica i živim u stanu...i plaćam puno više od tih 700 kn...pa samo režije mi zimi dođu 500 kn....a gdje je još i stanarina, hrana, ostale stvari....

frendica mi isto živi u stanu, plaća 800 kn + 400 kn režije....a stan je gori nego stari paviljoni na savi...

tako da je ovo jako isplativo...a tko ne želi, uvijek mu preostaju jeftiniji domovi...ali je daleko jeftinije od života u stanu...

jučer preselila tamo, stanarina je 600kn
i vrijedno svake kune :)

Loa Leana
31.03.2010., 10:50
jučer preselila tamo, stanarina je 600kn
i vrijedno svake kune :)

Čestitam :)

A kakve si imala bodove da si uspjela to dobiti? Meni se nisu javili pa valjda nisam dobila :(

A gdje si bila prije (da znam u usporedbi sa čime je dobro)?

Mateja4925
31.03.2010., 15:02

A kakve si imala bodove da si uspjela to dobiti? Meni se nisu javili pa valjda nisam dobila :(

u 7om paviljonu, isto na Savi

Allexis
31.03.2010., 21:33
bila sam i ja danas vidjeti kod frendice....stvarno je bolje od bilo kojeg drugog doma u zg :)....neusporedivo :top:

iako mi je rekla da je taj paviljon od iduće godine namijenjen stranim studentima i profesorima, a onaj veći koji se još gradi za naše studente....

Loa Leana
31.03.2010., 23:02
bila sam i ja danas vidjeti kod frendice....stvarno je bolje od bilo kojeg drugog doma u zg :)....neusporedivo :top:

iako mi je rekla da je taj paviljon od iduće godine namijenjen stranim studentima i profesorima, a onaj veći koji se još gradi za naše studente....

A taj veći koji se još gradi za naše studente će sigurno imati lošije sobe... kod nas najbolje uvijek dobe stranci :(

Gazdarica
01.04.2010., 18:23
A taj veći koji se još gradi za naše studente će sigurno imati lošije sobe... kod nas najbolje uvijek dobe stranci :(

čuj stara, naši uvijek misle da na strance triba ostavit dobar dojam, pa tako i u ovome.. mada ne vidim korist u ovom slučaju, al aj... :rolleyes:

Ja,Lucifer
01.04.2010., 21:46
http://www.sczg.hr/default.php?id=kat&katID=458
Na temelju Odluke Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa KLASA : 602-01/09-03/00128, URBROJ: 533-07-09-0001 od 05. svibnja 2009., o kriterijima za raspodjelu mjesta u studentskim domovima studentskih centara i učeničkim domovima u Republici Hrvatskoj za akademsku godinu 2009./2010., Studentski centar u Zagrebu raspisuje:
Znači, moram pričekati peti mjesec tj. tada se pušta natječaj za ovu godinu?
Do tada ništa ne šaljem i sl.?
No, pravila će biti prilično slična?

Gen.Vundašun
02.04.2010., 06:33
http://www.sczg.hr/default.php?id=kat&katID=458
Na temelju Odluke Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa KLASA : 602-01/09-03/00128, URBROJ: 533-07-09-0001 od 05. svibnja 2009., o kriterijima za raspodjelu mjesta u studentskim domovima studentskih centara i učeničkim domovima u Republici Hrvatskoj za akademsku godinu 2009./2010., Studentski centar u Zagrebu raspisuje:
Znači, moram pričekati peti mjesec tj. tada se pušta natječaj za ovu godinu?
Do tada ništa ne šaljem i sl.?
No, pravila će biti prilično slična?

Da.

Gen.Vundašun
02.04.2010., 06:35

Jesi pitala u Upravi doma Stjepan Radić ili Poslovnici za smještaj u Savskoj ako si se prijavila na listu useljenja?