PDA

View Full Version : Studentski domovi - Pročitati prvi post!

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

Loa Leana
02.04.2010., 08:04
Jesi pitala u Upravi doma Stjepan Radić ili Poslovnici za smještaj u Savskoj ako si se prijavila na listu useljenja?

Jučer su me zvali i rekli mi da sam dobila :D

A već sam se prestala nadati...

Sad se samo nadam da nisu razgrabljene sve dobre sobe, ali mislim da su najvjerojatnije ostale samo one okrenute prema gradilištu

Allexis
02.04.2010., 14:06
A taj veći koji se još gradi za naše studente će sigurno imati lošije sobe... kod nas najbolje uvijek dobe stranci :(

ne bi trebao biti lošiji, jedino što neće imati terase kao ovaj manji....ostalo je sve isto....al definitivno najpoželjniji paviljon za dobiti...

to sa strancima je uvijek bilo tako, tu se očito ništa ne može....

javi dojmove kad useliš, ja sam bila oduševljena kad sam vidjela....

Loa Leana
02.04.2010., 17:23
ne bi trebao biti lošiji, jedino što neće imati terase kao ovaj manji....ostalo je sve isto....al definitivno najpoželjniji paviljon za dobiti...

to sa strancima je uvijek bilo tako, tu se očito ništa ne može....

javi dojmove kad useliš, ja sam bila oduševljena kad sam vidjela....

Koliko sam danas gledala taj paviljon koji se još gradi, primijetila sam da su prozori isti, ali nema prozorčića od kupaonice. A na jednom dijelu ima više takvih malih prozorčića zbog čega sam pomislila da su možda katne kupaone !?
Ali to je bila samo moja prva pomisao, iskreno se nadam da nikome ne bi palo da 2010. godine sagradi paviljon sa katnim kupaonama...

A sad malo o sobi...
Soba je veća od svih soba na cvjetnom u kojima sam bila, sva je lijapo i novo, u mojoj sobi je namještaj kombinacija boje bukve i narančaste, stvarno ima puno ormara (više nego u sobama na cvjetnom), kuhinja je super... Ukratko, za sada sam oduševljena. Sad još samo da cure budu dobre i bit će super :D

Allexis
02.04.2010., 20:34
od onog što sam čula, navodno će u tim većim paviljonima postojati i dnevni boravak odnosno ovo gdje je kuhinja i ulaz u kupaonicu će biti veće i iz toga će se onda ulaziti u sobe....iako to meni zvuči presavršeno da bi bilo istinito....ali definitivno neće biti katne kupaone...

ensayo
03.04.2010., 10:35
Kad si brucoš, je li bolje nekoga naći za cimera prije, ili ne, kakva su Vaša iskustva?:D

sp0ck
03.04.2010., 17:07
Kako ide ona šema sa prvih 10% na prijamnom? Imam li barem tada direktan upad u dom? :)

j.d.jackson
03.04.2010., 18:21
Kako ide ona šema sa prvih 10% na prijamnom? Imam li barem tada direktan upad u dom? :)
ne

tj. ne tu godinu kad upisuješ faks

mogući scenarij je sljedeći:
u 10% si najboljih na prijemnom -> dobiješ državnu stipendiju A kategorije na račun toga -> na 2. godini dobiješ izravno dom jer imaš tu stipendiju

sp0ck
03.04.2010., 18:25
ok. hvala!

Špigeta
03.04.2010., 20:15
Jel još mogu predati prijavu za one nove paviljone na savi ili je prošla baba sa kolačima??

very_confused1
04.04.2010., 15:36
Kad si brucoš, je li bolje nekoga naći za cimera prije, ili ne, kakva su Vaša iskustva?:D

odgovor na ovo pitanje bi i mene razveselio :D

very_confused1
04.04.2010., 15:40
kako mogu izračunati koliko bodova bi imala za upisat se?

ensayo
04.04.2010., 15:51
kako mogu izračunati koliko bodova bi imala za upisat se?

Odeš na stranicu doma na kojega pretendiraš i vidiš kriterije,,, a ti si djevojče,onda mi ne možemo u sobu...hehe

very_confused1
05.04.2010., 16:43
Odeš na stranicu doma na kojega pretendiraš i vidiš kriterije,,, a ti si djevojče,onda mi ne možemo u sobu...hehe

yes ich bin djevojče :D
a jel imaju svi iste kriterije?

ensayo
05.04.2010., 19:13
yes ich bin djevojče :D
a jel imaju svi iste kriterije?

Pa, onako sve je tu negdje, ono dodatni bodovi su većinom za iste situacije, a također se i peticama ima više šanse. PS. Socijalni status, branitelji, samohrani roditelj, brat,sestra u školi i slično,,,to ti se ovako gleda,što se tiče dodatnih bodova.:kava:

quesa
06.04.2010., 22:49
ima li tko ideju kako varat ove vražje senzore za dim u novim sobama u 12. paviljonu na savi?!?!
čuo sam da u domu u rijeci to isto ima. kako se borit protiv toga?
i jesu li oni uopće osjetljivi toliko da skuže čim ja zapalim 1 cigaretu?

Loa Leana
07.04.2010., 00:28
ima li tko ideju kako varat ove vražje senzore za dim u novim sobama u 12. paviljonu na savi?!?!
čuo sam da u domu u rijeci to isto ima. kako se borit protiv toga?
i jesu li oni uopće osjetljivi toliko da skuže čim ja zapalim 1 cigaretu?

eeeeee, to je i mene mučilo par dana i onda mi je palo na pamet da stavim vrečicu preko toga sa gumicom zavezano i za sad nije tulilo :D Probaj pa javi

-Snjegulj@st@-
08.04.2010., 13:28
Haha..Sretno s tim pušenjem :D

No, ont- Možda je glupo pitanje ali ako netko zna..a znat ćete vi stariji
Može li osoba dobit dom ako nije u prethodnoj ak. godini sve očistila, tj ostavila(prenjela) je neki kolegij za iduću godinu ?

Hvala (možete mi i na PP odg.)

-Snjegulj@st@-
09.04.2010., 12:05
zna itko ?

Yeo
09.04.2010., 20:48
Može.

:)

pip pirrip
10.04.2010., 13:57
Nisam bio ovdje neko vrijeme; ima tko da je u novim paviljonima na Savi? I kako je ondje? :)

quesa
11.04.2010., 14:18
evo ja sam ti u novom pav na savi.
apartmani su preodlični! (da, da, više nisu sobe...) imaš OGROMNU sobu s milijardu polica, meni je većina prazna jer nemam toliko stvari (!), velike ormare i u sobi i u predsoblju, sve novo, lijepo, čisto. čak mislim da su kreveti malo veći i širi! kuhinja je pristojna, a balkon pogotovo u ovo toplo vrijeme fenomenalan! wc nov i čist, tuš kabina je malo veća. imaš čak one rešetke za sušit ručnike! detektori za dim SVUKUDA, osim u wc-u. nema pušenja osim na balkonu ili ako staviš vrećicu preko aparata i svežeš.
cijena je 600 kn i mislim da se isplati. ali kad zbrojiš sve mogli su i smanjit cijenu na negdje 450 kn, mislim da bi to bilo realno. jer ako računaš da su 2 dvokrevetne sobe po apartmanu (4 osobe) to ti dođe 2400 kn mjesečno za apartman... pa sad...

-Snjegulj@st@-
11.04.2010., 15:16
a moraju isplatit radove i ulaganja.. očito

al lijepo zvuči :D :D

pip pirrip
11.04.2010., 21:08
Lijepo, lijepo... A svi se groze (grozimo) cijene od 600 kn. U odnosu na prijašnjih 100, a sadašnjih 200/300, stvarno skupo. :)

-Snjegulj@st@-
12.04.2010., 15:18
da.. gledajući tako = previše..
ali gledajući na to da nema stana ispod 800 kn čiste stanarine, pa još i režije, pa još i potrošnja na hranu jer ti nije menza ispred nosa..=ništa naspram tog..

quesa
12.04.2010., 16:18
da, kad usporediš sa cijenom stanova u zg, vidiš da i nije toliko skupo.
ali opet, to je studentski dom koji ne može svatko dobit, pa kad je već toliko uspješan da ga i dobije, pa onda još i više uspješan da dobije novi paviljon, onda ne treba gledat cijenu stanova nego olakšat studentski život malo nižim cijenama, pogotovo takvim studentima. jer sa studentskim domovima država neće nikad bit u profitu, niti bi smjela biti, niti joj je to cilj (valjda), nego je to obaveza države - da se brine o budućim liječnicima, pravnicima i sl. i da potiče ljude na visoko školovanje. zato bi domovi trebali bit jeftiniji od stanova i to dosta, jer stan može unajmit svatko ako ima para bez obzira na uspješnost, a dom (legalno) ne može dobit svatko. zato bi dom trebao biti svojevrsna nagrada najboljim studentima.

quesa
12.04.2010., 16:26
a ovi naši iz studentskog zbora ni riječi!
prosvjeduje se za neostvarive principe (potpuno besplatno školovanje) koji su potpuno nerealni, troši se i vrijeme i novac na to, a moglo se puno više postići prosvjedom protiv dizanja cijena u domovima i sad za menze! na tome treba radit. a besplatno školovanje za sve se neće nikad ostvarit, to je teška utopija. u krajnjoj liniji, zašto bi student s prosjekom 2,0 i onaj s prosjekom 5,0 imali iste uvjete? kada bi za sve bilo besplatno, svi bi mi imali prosjek 2,0 i uživali, jer ionako nam je studij besplatan... da nije, grijali bi mi stolicu puno više da ne moramo plaćat masne pare za studij... tako se potiče izvrsnost studenata, i zato se ne smije donijet odluka o besplatnom studiranju za sve!

Loa Leana
13.04.2010., 10:26
Čudno mi je kako to da su mjesta u sobama iz kojih su ljudi otišli u taj novi paviljon još uvijek prazna. Na primjer, znam da u 5. paviljonu na savi ima barem jedno prazno mjesto, u sedmom paviljonu na savi ima barem jedna soba prazna, u cvjetnom u 1. paviljonu gdje je sav namještaj nov i vlastita kupaonica je također barem jedno mjesto prazno...
Mislim da bi se onda trebalo moći u upravi doma tražiti premještenje u bolju sobu? Ili će te sobe do kraja semestra ostati prazne?

quesa
13.04.2010., 12:00
Čudno mi je kako to da su mjesta u sobama iz kojih su ljudi otišli u taj novi paviljon još uvijek prazna. Na primjer, znam da u 5. paviljonu na savi ima barem jedno prazno mjesto, u sedmom paviljonu na savi ima barem jedna soba prazna, u cvjetnom u 1. paviljonu gdje je sav namještaj nov i vlastita kupaonica je također barem jedno mjesto prazno...
Mislim da bi se onda trebalo moći u upravi doma tražiti premještenje u bolju sobu? Ili će te sobe do kraja semestra ostati prazne?

pa i možeš se preselit! samo odi do uprave i traži premještaj u tu sobu, ako već nije zauzeta imoćanima našeg dragog upravitelja...

luckasta88
18.04.2010., 16:48
bok ljudi.
ja sam sad druga godina ekonomije i htjela bi druge godine probati dobiti dom jer mi je preskupo plaćati stan.
jel mi možeš reći netko tko je s mojeg faksa reći svoja iskustva koliki je prosjek potreban da bi dobila dom?
i za koji dom su najniži kriteriji?
i još nešto- da li mogu tražiti dom prije nego upišem 3.godinu?

tnx :)

Gen.Vundašun
21.04.2010., 11:07
bok ljudi.
ja sam sad druga godina ekonomije i htjela bi druge godine probati dobiti dom jer mi je preskupo plaćati stan.
jel mi možeš reći netko tko je s mojeg faksa reći svoja iskustva koliki je prosjek potreban da bi dobila dom?
i za koji dom su najniži kriteriji?
i još nešto- da li mogu tražiti dom prije nego upišem 3.godinu?

tnx :)

- prosjek iznad 4,499 ti daje izravno pravo na smještaj u dom (gleda se prosjek svih ispita tijekom školovanja)
- za sve domove su isti kriteriji
- da

blinding_tears
22.04.2010., 21:12
kaj da ja radim ak sam poderala jastučnicu :rolleyes: jel moram šta platit kad bum predavala ili?

i još nisam dala papir čistačici, nekak to sam odgađam, a znam da bi trebala, bojim se njene reakcije :ne zna:

quesa
23.04.2010., 21:40
ma ne brini za jastučnicu, neće ni skužit. samo kad je budeš mijenjala, složi posteljinu tako da se rupa ne vidi.
a zapisnik si trebala predat do sad, ali ako si u starim paviljonima neće ti nitko ništa reć. ako si u novim, će ti malo srat - valjda će primit.
ja ti prišle godine nisam uopće predao zapisnik, ali sam tad bio u 4. paviljonu, a tamo su čistačice uber susretljive, osim one s kratkom kosom na 2. katu! ajme, ona je luda...

blinding_tears
23.04.2010., 22:51
ma ne brini za jastučnicu, neće ni skužit. samo kad je budeš mijenjala, složi posteljinu tako da se rupa ne vidi.
a zapisnik si trebala predat do sad, ali ako si u starim paviljonima neće ti nitko ništa reć. ako si u novim, će ti malo srat - valjda će primit.
ja ti prišle godine nisam uopće predao zapisnik, ali sam tad bio u 4. paviljonu, a tamo su čistačice uber susretljive, osim one s kratkom kosom na 2. katu! ajme, ona je luda...

hehe, to sam i mislila :D
znam da sam trebala :D, al sam odgađam i odgađam, u 7.paviljonu sam :), moram to obavit već jednom
:s hvala ti za ovo :)

morana_
24.04.2010., 19:51
Ne znam da li je bilo ovo pitanje već,a ne da mi se čitati postove sa zadnjih 164 stranice.
U domu sam drugu godinu,ove godine sam parcijala i već sam pitala tetu iz uprave,al' mi je dala nejasan odgovor,točnije,nisam ju razumila jer je bila zaposlena.Pošto sam ovu godinu parcijala,kako mi se računaju bodovi za nagodinu? Naravno,podrazumijeva se redovan upis. Hvala!

Gen.Vundašun
29.04.2010., 11:20
Ne znam da li je bilo ovo pitanje već,a ne da mi se čitati postove sa zadnjih 164 stranice.
U domu sam drugu godinu,ove godine sam parcijala i već sam pitala tetu iz uprave,al' mi je dala nejasan odgovor,točnije,nisam ju razumila jer je bila zaposlena.Pošto sam ovu godinu parcijala,kako mi se računaju bodovi za nagodinu? Naravno,podrazumijeva se redovan upis. Hvala!

Nemaš bodove na redovitost i skida ti se 10% od bodova na ocjene - prema trenutnom kriteriju.

VU-MARIO
29.04.2010., 22:37
pozz!
gledao sam kriterije bodovanja, i vidio sam da se gleda kao socijalni slucaj ako je cenzus primanja kucanstva manja od 1995 kn za djecu branitelja...
jel postoji neka kategorija dodatnih bodova ako je iznos primanja po osobi debelo ispod tog iznosa, a da nije dijete branitelja, znaci, samo socijalni slucaj...
hvala!!

Yeo
29.04.2010., 23:49
kaj da ja radim ak sam poderala jastučnicu :rolleyes: jel moram šta platit kad bum predavala ili?

i još nisam dala papir čistačici, nekak to sam odgađam, a znam da bi trebala, bojim se njene reakcije :ne zna:

Ja sam bio izgubio jastucnicu i novu platio na blagajni. Nije me doslo vise od 15 kn :P

blinding_tears
01.05.2010., 20:10
Ja sam bio izgubio jastucnicu i novu platio na blagajni. Nije me doslo vise od 15 kn :P

izgubio, hahah :D

a super onda, hvala ;)

DivljiPatuljak
02.05.2010., 20:31
Bok.
Zivim u novom domu u osijeku i ne mogu se spojiti na battle net (Warcraft 3 itd.) niti mogu vidjeti igre u gareni, zanima me ima li još netko isti problem?

meemoo
02.05.2010., 22:12
Bok.
Zivim u novom domu u osijeku i ne mogu se spojiti na battle net (Warcraft 3 itd.) niti mogu vidjeti igre u gareni, zanima me ima li još netko isti problem?
a da, to ti je zbog nasilja :(

anamia91
03.05.2010., 16:43
pozz, iskreno počela sam čitat temu i bila sam na stranicama domova i vidjela puno toga,ali i dalje neznam ako imam izgleda za dom u zg-u. A moja situacija je da ću srednju završit s 4, solidnim prosjekom za gimnaziju(4,2..ako Bog da), tata mi je branitelj,a i dragovoljac(ali trenutno mu cjela satnija nešto sređuje na sudu,pa ono nije sigurno), onda imam dvije sestre koje se školuju, tata mi je u penziji, mama radi,ali primanja manja od prosjeka,,i mislim da je to više manje za šta bi mogla dobit bodove..šta vi mislite..oni koji znaju o tome više od mene?? bila bi jako zahvalna na vašoj pomoći

MortaL!s
04.05.2010., 10:57
pozz, iskreno počela sam čitat temu i bila sam na stranicama domova i vidjela puno toga,ali i dalje neznam ako imam izgleda za dom u zg-u. A moja situacija je da ću srednju završit s 4, solidnim prosjekom za gimnaziju(4,2..ako Bog da), tata mi je branitelj,a i dragovoljac(ali trenutno mu cjela satnija nešto sređuje na sudu,pa ono nije sigurno), onda imam dvije sestre koje se školuju, tata mi je u penziji, mama radi,ali primanja manja od prosjeka,,i mislim da je to više manje za šta bi mogla dobit bodove..šta vi mislite..oni koji znaju o tome više od mene?? bila bi jako zahvalna na vašoj pomoći

po ovome što si navela, definitivno ćeš ga dobiti, ne brini :)

very_confused1
04.05.2010., 11:35

onda ću i ja..kul.. :D

a jel moguće brucošima dobiti nešto što nije sava?

Gazdarica
04.05.2010., 13:43
onda ću i ja..kul.. :D

a jel moguće brucošima dobiti nešto što nije sava?

lašćinu sigurno... za ostalo ne znam...

VU-MARIO
04.05.2010., 23:07
pozz! dal netko zna koliki je otprilike bio najnizi prag dovoljan za dobiti smjestaj u domu na savi prosle godine?

ensayo
04.05.2010., 23:13
lašćinu sigurno... za ostalo ne znam...

A što je to Sava lošija,čuo sam dosta da ju ne preferiraju,ali ne znam točno razoge,inače,ja nisam iz Zagreba,ali bih sad trebao u dom ove godine.

Gazdarica
04.05.2010., 23:52
A što je to Sava lošija,čuo sam dosta da ju ne preferiraju,ali ne znam točno razoge,inače,ja nisam iz Zagreba,ali bih sad trebao u dom ove godine.

a čuj, svatko ima svoju viziju šta želi od doma. netko želi da mu je blizu faks, nekome je to tako svejedno. nekome je samo bitno da ima gdje blizu izać, a nekome to i nije baš najbitnije. nekome je bitno jel se u sobi može okrenuti kako spada, a nekome ne. nekome je bitno da može normalno spavat i učit u domu, a netko ne planira previše ni spavat ni učit. a nekome ne-znam-ni-ja-šta...

ja je ne preferiram jer mi je predaleko od faksa, jer je uvijek nekakva gužva i buka, jer se u menzi čeka sto godina... :kava:

nema ništa lipše nego kad se probudiš pola sata prije nego počinje predavanje i znaš da bez problema stigneš dok se tvoji kolege sa save već neko vrijeme truckaju u tramvaju.. ili smrzaju na stanici :cerek:

ensayo
05.05.2010., 14:40
a čuj, svatko ima svoju viziju šta želi od doma. netko želi da mu je blizu faks, nekome je to tako svejedno. nekome je samo bitno da ima gdje blizu izać, a nekome to i nije baš najbitnije. nekome je bitno jel se u sobi može okrenuti kako spada, a nekome ne. nekome je bitno da može normalno spavat i učit u domu, a netko ne planira previše ni spavat ni učit. a nekome ne-znam-ni-ja-šta...

ja je ne preferiram jer mi je predaleko od faksa, jer je uvijek nekakva gužva i buka, jer se u menzi čeka sto godina... :kava:

nema ništa lipše nego kad se probudiš pola sata prije nego počinje predavanje i znaš da bez problema stigneš dok se tvoji kolege sa save već neko vrijeme truckaju u tramvaju.. ili smrzaju na stanici :cerek:

ahaa,,,znači tako,,,a meni je samo bitno da se mogu na miru spremiti ujutro ili navecer i imati normalnoga cimera.:mig:

anamia91
05.05.2010., 15:12

=) hvaalaa na odgovoru....:D

Sophie
07.05.2010., 12:25
Zanima me jel netko znam mozda kad je natjecaj ili prijava za domove? Znam da je jos malo rano al ko pita ne skita :D

dalm_1987
07.05.2010., 13:33
natječaj je prošle godine bio oko 10.6.

Gen.Vundašun
07.05.2010., 14:22
pozz!
gledao sam kriterije bodovanja, i vidio sam da se gleda kao socijalni slucaj ako je cenzus primanja kucanstva manja od 1995 kn za djecu branitelja...
jel postoji neka kategorija dodatnih bodova ako je iznos primanja po osobi debelo ispod tog iznosa, a da nije dijete branitelja, znaci, samo socijalni slucaj...
hvala!!

Mogu se dobiti dodatni bodovi, ako primanja po članu obitelji ne prelaze 1665 kn mjesečno. Znači porezne kartice svih članova kućastva-moraju svi biti prijavljeni na istoj adresi, zbroje se cifre s njih, podjele sa 12 i brojem članova i dobije se cenzus.

VU-MARIO
07.05.2010., 21:30
Mogu se dobiti dodatni bodovi, ako primanja po članu obitelji ne prelaze 1665 kn mjesečno. Znači porezne kartice svih članova kućastva-moraju svi biti prijavljeni na istoj adresi, zbroje se cifre s njih, podjele sa 12 i brojem članova i dobije se cenzus.

aha, hvala...
zar ja imam poreznu karticu, i moja braca ako studiramo jos uvijek? zar ne bi trebali trazit jedino roditelji koji su zaposleni te porezne kartice?? mozda je glupo pitanje, al da budem na cisto, da znam na vrijeme mislit za te dokumente koji ce trebat...

VU-MARIO
07.05.2010., 21:55
.

VU-MARIO
07.05.2010., 21:57
.

dr.house1988
08.05.2010., 17:51
narode zna ko jeli ja imam pravo na dom ako sam prije 4 god se ispisa s faksa a tada san bio dobio dom jeli sad kada se opet vracan na faks mogu opet dobit dom ili ne??

Gen.Vundašun
10.05.2010., 11:42
aha, hvala...
zar ja imam poreznu karticu, i moja braca ako studiramo jos uvijek? zar ne bi trebali trazit jedino roditelji koji su zaposleni te porezne kartice?? mozda je glupo pitanje, al da budem na cisto, da znam na vrijeme mislit za te dokumente koji ce trebat...

Svi punoljetni građani RH imaju poreznu karticu (tj. mogu tražiti njeno izdavanje), a maloljetni članovi kućanstva se mogu navesti na poreznim karticama roditelja.

lussaa
10.05.2010., 19:29
imam jedno pitanje.:)

ja živim u zagrebačkoj županiji ali mi svejedno dnevno puno vremena ode na putovanje. pa kako ja zbog toga nemogu dobit dom, jeste li čuli za koji slučaj da je netko zbog toga promijenio adresu prebivališta(tipa na more) i dal je dobio dom? jel oni to provjeravaju ili nešto?
druge uvijete za dom imam mislim..

Gazdarica
10.05.2010., 20:09
imam jedno pitanje.:)

ja živim u zagrebačkoj županiji ali mi svejedno dnevno puno vremena ode na putovanje. pa kako ja zbog toga nemogu dobit dom, jeste li čuli za koji slučaj da je netko zbog toga promijenio adresu prebivališta(tipa na more) i dal je dobio dom? jel oni to provjeravaju ili nešto?
druge uvijete za dom imam mislim..

pa zar nije da studenti iz nekih mjesta u zagrebačkoj županiji imaju pravo tražiti dom jer su ta mjesta loše povezana sa gradom... uvijek u natječaju piše popis pa pogledaj stari natječaj..
e sad, oni gledaju samo tvoju potvrdu o prebivalištu. ali mislim da onda i braća i sestre i svi članovi na koje dobivaš bodove moraju bit prijavljeni na istoj adresi...

EDIT:
11. Pravo na smještaj u akademskoj 2009./2010. godini nemaju:
- redoviti studenti koji imaju prebivalište Grada Zagreba i Zagrebačke županije, osim općina: Žumberak, Krašić, Luka, Dubravica, Jakovlje, Pušća, Marija Gorica, Gradec, Farkaševac, Dubrava, Križ, Kravarsko, Pokupsko, Rakovec, Bedenica.
Eto to je od prošle godine...

~Razor~
16.05.2010., 11:58
imam pitanje,otac mi je branitelj i HRVI
zanima me jel imam ja ikakvu prednost pri trazenju doma?tj neki govore da mi je zbog toga dom osiguran neki da to nema nikakvu ulogu

louiana
16.05.2010., 12:08
imaš izravan..tak je bilo prošle godine

~Razor~
16.05.2010., 12:35
zezas ili?
daj mi recite XD kad su prijave i sto imam skupiti od dokumenata?

PollyS
16.05.2010., 13:29
zezas ili?

Bit će ti sve na stranicama SC pa prati tamo. :D

~Razor~
16.05.2010., 17:33
Bit će ti sve na stranicama SC pa prati tamo. :D

jel ima neka stranica za Split?
i jel znate otprilike kad je to posto cu radit cijelo ljeto pa da znam otprilike kad da provjerim

glumac1991
16.05.2010., 22:21
jel se može nekako upasti u dom i oni koji prolaze s 4?

PollyS
17.05.2010., 16:25
@glumac Ovisi ti o dodatnim bodovima.

jel ima neka stranica za Split?
i jel znate otprilike kad je to posto cu radit cijelo ljeto pa da znam otprilike kad da provjerim

http://www.scst.hr/
:D

Maxes
17.05.2010., 17:40
Zanima imam li ikakve šanse dobit dom ako mi je prosjek sve godine bio 4,6 i ako imam samo jednu sestru koja se školuje?

glumac1991
17.05.2010., 18:21
Zanima imam li ikakve šanse dobit dom ako mi je prosjek sve godine bio 4,6 i ako imam samo jednu sestru koja se školuje?

pff pa sigurno,a ja 3,6 a ja bi tka u dom jbt

MortaL!s
19.05.2010., 09:45
zezas ili?

ako ti je tata branitelj i još ako kojim slučajem primaš braniteljsku stipendiju, imaš, da

Anaaaaaa
19.05.2010., 20:11
Jel se mogu ja odjaviti iz doma sad? kak to ide?

buba22
19.05.2010., 20:24
KUPUJEM ž.m. na šari za 2010/2011.g.

plavetnilo100
19.05.2010., 20:33
Zanima me nešto :D
Di vi perete robu u domu? Postoji zajednička praonica ili se par njih dogovori pa kupi perilicu ili nešto trece?

very_confused1
19.05.2010., 20:51
kolika je šansa da ja kao brucošica dobijem šaru?
prosjek mi je poprilično dobar i imam braće i sestara što se još uvijek školuju :D

dalm_1987
20.05.2010., 08:10
brucoši ne mogu dobiti šaru!

very_confused1
20.05.2010., 09:39

mogu li dobiti išta osim save?

dalm_1987
20.05.2010., 11:00
možeš...

studentski dom na Lašćini i studentski dom Ivan Meštrović...

MortaL!s
20.05.2010., 14:49
Zanima me nešto :D
Di vi perete robu u domu? Postoji zajednička praonica ili se par njih dogovori pa kupi perilicu ili nešto trece?

ovisi...u onima u kojima nemaju perilice, pereš na ruke
ne, ne kupuješ nikakvu perilicu
neki domovi imaju praonice pa platiš i to ti operu...

MortaL!s
20.05.2010., 14:50
možeš...

studentski dom na Lašćini i studentski dom Ivan Meštrović...

zapravo, Meštrović se navodno zatvara ovu godinu.
tako da...

đoni the men
20.05.2010., 14:54

e pa mogu, znam par ljudi koja su prva godina i normalno dobili šaru na natječaju :kava:

Maxes
20.05.2010., 15:33
e pa mogu, znam par ljudi koja su prva godina i normalno dobili šaru na natječaju :kava:

Il preko veze? :mig:

very_confused1
20.05.2010., 16:10
Il preko veze? :mig:

meni ne smeta :D

Loa Leana
20.05.2010., 20:18

Moja bivša cimerica je na prvoj godini bila u cvjetnom i tvrdila je da nije preko veze (a ja sam ludila sa cimericom brucošicom koja me pitala "zar se kupaona mora čistiti, pa ne očisti se to samo kad se tuširaš :eek:" i slično...)

Kittie
21.05.2010., 12:28
Kolko je bil prošle godine prosjek ocijena studenata ffzg-a ?

(zg)

new age 1712
21.05.2010., 16:45
zna netko kad su natječaji ove godine za domove?:confused:

Tenacity
21.05.2010., 19:19
Prije nego pitam, ovo je možda glupo pitanje.
No svejedno.

Je li itko zna dobiva li se ikakva prednost ako sam prošao sa 5.0 prosjekom 3. i 4. razred? Od nekih sam čuo da se ima izravan dom, ali nekako ne vjerujem u to..

Demona
22.05.2010., 12:42
Jel se mogu ja odjaviti iz doma sad? kak to ide?

Možeš, ja sam se iselila prije cca mjesec dana. Isti je postupak kao i kad se iseljavaš u 7.mj.
Isprazniš sobu, pozoveš čistačicu sa svojeg kata...onda pogleda sobu i dobiješ od nje papir s kojim ideš predat ključ u skladište i vratit plahte i na kraju svega teti na šalteru za stanarinu pokažeš taj papir i platiš još neki zaostatak ako imaš.

pexy8
22.05.2010., 14:17
u vezi poreznih kartica... da li mi se brat računa kao član kućanstva ako ima isto prebivalište, ali boravište mu je u Zagrebu?

Alkestida
22.05.2010., 15:28
imam pitanje za one koji su bili u takvoj nekakvoj situaciju da znam odma el da stedim pare za stan :)

dakle, ako sam sad brucos i dobila sam dom jedva, imam prosjek oko 4.2 na ffzg koji i nije bogzna kak tezak pa racunam da dost ljudi ima i bolji, i ako imam 320 dodatnih bodova (tata branitelj i brat na skolovanju), i ako ne dam sve ispite nego mi ostane 1 za jesenski rok, ali i bez tog ispita skupim preko 60 ects, imam li sanse dobit makar savu?

Alkestida
22.05.2010., 15:31
Prije nego pitam, ovo je možda glupo pitanje.
No svejedno.

Je li itko zna dobiva li se ikakva prednost ako sam prošao sa 5.0 prosjekom 3. i 4. razred? Od nekih sam čuo da se ima izravan dom, ali nekako ne vjerujem u to..

koliko ja znam, moras sve razrede proc s 5.0 za to :)
al mozda sam krivo informirana

Fatalni_cevap
22.05.2010., 15:48
imam pitanje za one koji su bili u takvoj nekakvoj situaciju da znam odma el da stedim pare za stan :)

dakle, ako sam sad brucos i dobila sam dom jedva, imam prosjek oko 4.2 na ffzg koji i nije bogzna kak tezak pa racunam da dost ljudi ima i bolji, i ako imam 320 dodatnih bodova (tata branitelj i brat na skolovanju), i ako ne dam sve ispite nego mi ostane 1 za jesenski rok, ali i bez tog ispita skupim preko 60 ects, imam li sanse dobit makar savu?

a dje se mogu racunat ti bodovi? fala

Anaaaaaa
22.05.2010., 15:59
Možeš, ja sam se iselila prije cca mjesec dana. Isti je postupak kao i kad se iseljavaš u 7.mj.
Isprazniš sobu, pozoveš čistačicu sa svojeg kata...onda pogleda sobu i dobiješ od nje papir s kojim ideš predat ključ u skladište i vratit plahte i na kraju svega teti na šalteru za stanarinu pokažeš taj papir i platiš još neki zaostatak ako imaš.

a oni nece nikoga staviti u sobu umjesto mene? jer tamo su jos dvije i mislim da bi im bilo bolje da su same malo.
nikad se nisam iseljavala (brucos), pa nist ne znam

Demona
22.05.2010., 17:58
a oni nece nikoga staviti u sobu umjesto mene? jer tamo su jos dvije i mislim da bi im bilo bolje da su same malo.
nikad se nisam iseljavala (brucos), pa nist ne znam

Pa vjerojatno će useliti nekog umjesto tebe. Recimo moja je frendica dobila dom negdje polovicom 4.mj. jer je očito netko iselio.
Na žalost, ne možeš utjecati na to hoće li oni nekoga tamo uvaliti ili ne. :(

~Razor~
23.05.2010., 08:12
ako ti je tata branitelj i još ako kojim slučajem primaš braniteljsku stipendiju, imaš, da

branitelj je, HRVI, a stipendiju u srednjoj nisam ni trazio :S

FALLING
23.05.2010., 13:28
Pozdrav,
tek sam drugi razred srednje, ali zanima me koliko je bodova otprilike potrebno za upad? Znam da se točan broj ne može reći,ali ako itko zna okviran broj,bila bih zahvalna. Negdje (možda čak i ovdje) sam čula da ispod 1400 ili slično nema šanse,pa me zanima da li je to istina. Hvala :)

Maxime
23.05.2010., 14:24
Bok!

Sigurno vas ima dosta koji niste birali cimera, nego ste ga uzeli "na blef" (koga su vam dodijelili). Zanima me kakva su vam bila iskustva s tim cimerima?
Do sad mi je samo jedan frend pričao da je imao po meni pozitivno iskustvo (cimera skoro nije ni vidio cijele godine).
Ja isto tražim dosta mira u sobi zbog rada za faks i za posao, a za iduću godinu mi je jedina opcija uzeti nekoga "na blef" (nemam nikog od poznanika da planira biti rijetko u sobi), pa me zanima kolike su mi šanse da to ispadne dobro...

Gazdarica
23.05.2010., 15:22
Bok!

Sigurno vas ima dosta koji niste birali cimera, nego ste ga uzeli "na blef" (koga su vam dodijelili). Zanima me kakva su vam bila iskustva s tim cimerima?
Do sad mi je samo jedan frend pričao da je imao po meni pozitivno iskustvo (cimera skoro nije ni vidio cijele godine).
Ja isto tražim dosta mira u sobi zbog rada za faks i za posao, a za iduću godinu mi je jedina opcija uzeti nekoga "na blef" (nemam nikog od poznanika da planira biti rijetko u sobi), pa me zanima kolike su mi šanse da to ispadne dobro...

čuj, šansa je 50%, il će ti ispast dobro ili neće... :kava:

ja isto ove godine najvjerojatnije idem na blef pa kako ispadne... meni treba netko ko vikendom češće ide doma, jer mene preko tjedna nikako nema u sobi...
nadaj se da će ti se na forumu javiti netko tko je zainteresiran :mig:

Maxime
23.05.2010., 16:33
čuj, šansa je 50%, il će ti ispast dobro ili neće... :kava:

ja isto ove godine najvjerojatnije idem na blef pa kako ispadne... meni treba netko ko vikendom češće ide doma, jer mene preko tjedna nikako nema u sobi...
nadaj se da će ti se na forumu javiti netko tko je zainteresiran :mig:

Kužim, da...
Ma ja bih platila nekome i cijelu stanarinu ako se dogovorimo da dolazi dosta rijetko u dom. :)
Do sad sam se uvijek dogovarala s poznatim curama da mi budu cimerice, i nikad to ne ispadne previše dobro... Nisu se nikad micale iz sobe... Jedan dan uče do 5 ujutro i bude se popodne, drugi dan idu spavati u ponoć i dižu se u 6 ujutro i proizvode buku po sobi... Ja ne mogu paralelno studirati i raditi uz takav tempo. Vikend mi nije toliko bitan jer sam vikendom ili doma ili kod dečka, ali radni dani me ubiju u pojam.
Taman sam na granici između uzimanja stana i doma, ali kako je dom ipak isplativiji, još ću mu ove godine dati priliku, pa ako ne bude išlo, odoh ja na stan.

Gazdarica
23.05.2010., 16:37
Kužim, da...
Ma ja bih platila nekome i cijelu stanarinu ako se dogovorimo da dolazi dosta rijetko u dom. :)
Do sad sam se uvijek dogovarala s poznatim curama da mi budu cimerice, i nikad to ne ispadne previše dobro... Nisu se nikad micale iz sobe... Jedan dan uče do 5 ujutro i bude se popodne, drugi dan idu spavati u ponoć i dižu se u 6 ujutro i proizvode buku po sobi... Ja ne mogu paralelno studirati i raditi uz takav tempo. Vikend mi nije toliko bitan jer sam vikendom ili doma ili kod dečka, ali radni dani me ubiju u pojam.
Taman sam na granici između uzimanja stana i doma, ali kako je dom ipak isplativiji, još ću mu ove godine dati priliku, pa ako ne bude išlo, odoh ja na stan.

hmmm... koja si ti godina? koji bi dom tražila?? i jesi razmišljala o tome da si pokušaš riješiti samicu pa si mirna od svega?

Maxime
23.05.2010., 16:51
hmmm... koja si ti godina? koji bi dom tražila?? i jesi razmišljala o tome da si pokušaš riješiti samicu pa si mirna od svega?

4.godina, a što se tiče doma mi je relativno svejedno - Šara, Cvjetno ili Sava 5. i 6. Najmanje bih htjela Savu, predaleko mi je od faksa.
Za samicu trebaš liječničku potvrdu, a nekako sumnjam da bih to uspjela dobiti. Nemam nikakvu vezu među medicinarima. :)

Još jedna opcija je da se dečko prijavi za dom, pa da zamijenimo jedno mjesto s nekim parom koji je isto u domu. Ja bih onda bila sama u sobi. Samo treba naći par koji bi htio. Možda se netko javi. :)

Gazdarica
23.05.2010., 17:12
4.godina, a što se tiče doma mi je relativno svejedno - Šara, Cvjetno ili Sava 5. i 6. Najmanje bih htjela Savu, predaleko mi je od faksa.
Za samicu trebaš liječničku potvrdu, a nekako sumnjam da bih to uspjela dobiti. Nemam nikakvu vezu među medicinarima. :)

Još jedna opcija je da se dečko prijavi za dom, pa da zamijenimo jedno mjesto s nekim parom koji je isto u domu. Ja bih onda bila sama u sobi. Samo treba naći par koji bi htio. Možda se netko javi. :)

ja sam se odlučila da ću dogodine definitivno na šaru... trebala bi je dobit... :molimbogazanormalnucimericu: :cerek:

glumac1991
23.05.2010., 17:19
jel ja recimo nemam nikakve šanse za dom?prolazim ugl oko 3.9 i nemam braću i sestre al mi je tata bio branitelj??:rolleyes:

Gazdarica
23.05.2010., 17:24
jel ja recimo nemam nikakve šanse za dom?prolazim ugl oko 3.9 i nemam braću i sestre al mi je tata bio branitelj??:rolleyes:

hmm.. ak je samo bio branitelj na to dobiješ valjda nekih 200 bodova... sve skupa mislim da je malo... jel možeš išta dobit na osnovu socijalog statusa?
ako je HRVI dobiješ dom izravno.

~Razor~
23.05.2010., 18:48
hmm.. ak je samo bio branitelj na to dobiješ valjda nekih 200 bodova... sve skupa mislim da je malo... jel možeš išta dobit na osnovu socijalog statusa?
ako je HRVI dobiješ dom izravno.

jao fuck,onda meni ne gine dom damn
daj Boze da nadem 1-2 cimera za stan ne bi u dom nikako :S
trebam mir za ucit

dajte recite za tu samicu dobit sto treba?

Loa Leana
23.05.2010., 19:03
Bok!

od 3 cimerice na blef samo jedna mi je bila dobra. Ove prve dvije su stalno bile u sobi, nisu se baš družile s ljudima niti izlazile van, za vikende nikad nisu išle doma, a čistile su slabo i loše...
Ove godine definitivno nejdem na blef, nagovaram prijateljice koje do sad nisu bile u domu da dođu i da imam cimericu koju znam i bar da imamo zajedničke teme

Anita2507
24.05.2010., 19:01
Za izravno dobivanje doma preko stipendije, jer i za 5.godinu dobivamo izravno dom???

Demona
24.05.2010., 22:01
Ja sam ove godine provela ukupno 1 sat u svojoj sobi i mislila sam da će moja random odabrana cimerica čak biti sretna s time, no nije.
Eto mlada je, i željela je pravu cimericu koja živi s njom da iskusi pravi studentski život.
Nemamo očito svi iste želje.
Možda ne bi bilo loše dogovoriti se za iduću godinu s nekim ciljano da budemo skupa u sobi pa su svi sretni.

Fatalni_cevap
24.05.2010., 22:23
moze netko dati link gdje se mogu izracunati bodovi, ako nepostoji onda neka napise kako ide taj sustav sa prosjekom, i koliko dodtanih bodova za brace,sestre,itd. fala.

Gazdarica
24.05.2010., 22:48
Ja sam ove godine provela ukupno 1 sat u svojoj sobi i mislila sam da će moja random odabrana cimerica čak biti sretna s time, no nije.
Eto mlada je, i željela je pravu cimericu koja živi s njom da iskusi pravi studentski život.
Možda ne bi bilo loše dogovoriti se za iduću godinu s nekim ciljano da budemo skupa u sobi pa su svi sretni.

pa ta tvoja cimerica je puknuta :D

ja sam prilično zainteresirana :mig:

Maxime
25.05.2010., 22:18

Joooj, ja bi takvu cimericu, koja neće dolaziti. :(
A ne ovako, ja i ova moja sadašnja jedva čekamo da ostane prazna soba. :rolleyes: Premalo prostora za normalan život dvoje ljudi, pogotovo kad toliko imamo posla obje...

MortaL!s
26.05.2010., 14:17
trebam mir za ucit

moraš imati zdravstvenih problema. dobiješ preporuku od liječnika i s tim odeš k upravitelju doma koji dobiješ na dan kad preuzimaš ključ za sobu.

Maisie
27.05.2010., 07:46
moraš imati zdravstvenih problema. dobiješ preporuku od liječnika i s tim odeš k upravitelju doma koji dobiješ na dan kad preuzimaš ključ za sobu.
NE!

Postoji natječaj krajem 8-og-početkom 9-og mjeseca.
Onda malo kasnije budu rezultati - izvise popis po svim domovima tako da ljudi koji su dobili znaju otić u upravu i preselit/uselit u jednokrevetnu.

Gen.Vundašun
27.05.2010., 12:55
u vezi poreznih kartica... da li mi se brat računa kao član kućanstva ako ima isto prebivalište, ali boravište mu je u Zagrebu?

Da, računa se.

Gen.Vundašun
27.05.2010., 12:58
Kolko je bil prošle godine prosjek ocijena studenata ffzg-a ?

(zg)

4,126

cat deluxe
27.05.2010., 13:01

od kojeg liječnika,primarnog (obiteljski liječnik) ili školski liječnik...ja bolujem od ludih migrena ...

Ekipa, pitanje...studentski domovi Split, Rijeka i Osijek reci te mi sve informacije za buducu brucošicu..nadam se ..

Gen.Vundašun
27.05.2010., 13:05
moze netko dati link gdje se mogu izracunati bodovi, ako nepostoji onda neka napise kako ide taj sustav sa prosjekom, i koliko dodtanih bodova za brace,sestre,itd. fala.

www.sczg.hr

s lijeve strane dolje imaš dio koji se odnosi na smještaj. Tmao su kreiteriji za ovu akademsku godinu 2009/10, a za iduću se još ćeka raspisivanje natječaja 2010/11...

Maxime
27.05.2010., 13:36
NE!

Postoji natječaj krajem 8-og-početkom 9-og mjeseca.
Onda malo kasnije budu rezultati - izvise popis po svim domovima tako da ljudi koji su dobili znaju otić u upravu i preselit/uselit u jednokrevetnu.

Otkad je to tako?

Je li taj natječaj uopće igdje javno objavljen? Ja ga nikad nisam vidjela, niti te popise po domovima.
To znači da se može bilo tko prijaviti za jednokrevetnu, i npr. ako imaš zaista dobar uspjeh na faksu i sl., možeš regularno dobiti jednokrevetnu?

To mi je nekako sumnjivo...

Gazdarica
27.05.2010., 15:40
Otkad je to tako?

Je li taj natječaj uopće igdje javno objavljen? Ja ga nikad nisam vidjela, niti te popise po domovima.
To znači da se može bilo tko prijaviti za jednokrevetnu, i npr. ako imaš zaista dobar uspjeh na faksu i sl., možeš regularno dobiti jednokrevetnu?

ja sam vidjela natječaj prošle godine na netu.. i rezultate isto...
a kad se prijavljuješ na taj natječaj trebaš predati liječničku potvrdu s dijagnozom i preporukom za jednokrevetnu sobu, a za tu potvrdu se ide na pregled kod liječnika kojeg oni napišu u natječaju...

Dumber
27.05.2010., 15:49
od kojeg liječnika,primarnog (obiteljski liječnik) ili školski liječnik...ja bolujem od ludih migrena ...

Ekipa, pitanje...studentski domovi Split, Rijeka i Osijek reci te mi sve informacije za buducu brucošicu..nadam se ..

Otkad je to tako?

u rijeci se provodi interni natjecaj za samnice,mogu je dobiti samo studenti starijih godina (4.,5.,6.) i vjerojatno osobe sa zdravstvenim problemima.
mislim da je natjecaj objavljen na netu,ali i da nije,ima sve na oglasnoj ploci :mig:

Dadomon
27.05.2010., 16:08

za split. sto se tice toga ako zelis bit sama u sobi - tesko, skoro nikako, jer je ogromna navala na dom.
jedino mozes zaobic pravila - nac nekog ko prodaje dom, kupit to mjesto, za 3-4k kuna, i namjestit da ste ti i ta osoba sto prodaje dom cimeri (to prolazi, samo zamolis ili se naknadno zamijenis). i onda si cimerica sama sa sobom :D

i jos je jedna stvar, trebas dobit bolji dom, jer su tamo dvokrevetne sobe. a to je jako tesko dobit jer taj dom dobiju stariji studenti :D

ali inace, zivot u domu nije zivot bez cimera. u tome je i fora, da se svadjas s glupim cimerima koji stalno pale svjetlo, pustaju glazbu i tako :D

ako ces u split bojim se da ti ne ginu cimeri :D :(

EDIT: da, ocito je da tada moras placat nekih 300 kuna za svoje mjesto, 300 za drugo i tih 3-4k. to ti je preko 10k godisnje (za 10 mjeseci). mozda je bolje u stan ili nekakvu garsonijeru.

glumac1991
29.05.2010., 11:10
trebam mir za ucit

tak i ja ne znam ni kak da nađem:eek:

justdoit
29.05.2010., 11:16
zna li netko do kada treba poslat prijave za domove???

zele_m
29.05.2010., 12:26
Pozdrav,
tek sam drugi razred srednje, ali zanima me koliko je bodova otprilike potrebno za upad? Znam da se točan broj ne može reći,ali ako itko zna okviran broj,bila bih zahvalna. Negdje (možda čak i ovdje) sam čula da ispod 1400 ili slično nema šanse,pa me zanima da li je to istina. Hvala :)

ako itko zna otprilike jer i mene ovo zanima.....

Gaby_LM
30.05.2010., 13:03
Kakvi su uopće kriteriji po kojima gledaju tko će upasti?? Da znam jel se vrijedi truditi ili ne??

zvijezda17
31.05.2010., 13:04
Kakvi su uopće kriteriji po kojima gledaju tko će upasti?? Da znam jel se vrijedi truditi ili ne??

da i mene to zanima

Antonija*
31.05.2010., 15:08

naravno da vrijedi truditi se.
kad samo pogledaš koliko platiš smještaj za dom, a koliko se plaćaju stanovi...
gledaju, osim ocjena, socijalni status, braća/sestre i njihova školovanja, otac/branitelj... (za sve navedeno dobiješ određeni broj bodova, to se zbraja i tako ti daju ili ne daju dom...)

flame
31.05.2010., 17:10
Pozdrav!
Slijedeci tjedan,tj sada u nedjelju dolazim u Studentski dom "Stjepan Radic" pa me zanima kako je tamo? Jel ima interneta? Uzet cu svoj laptop,pa dal se mogu preko svojeg pripojit na net? Hvala

Moze inbox?

kljukicakvaki
31.05.2010., 23:45
bok dobri ljudi!

evo vako, 2. godina sam, ects 72, prosjek 3.58, rektorova nagrada, roditelji rastavljeni, otac branitelj.....da se prijavim za dom ili gubim samo vrijeme i zivce?

tenkjuverimač

Gazdarica
01.06.2010., 00:01
bok dobri ljudi!

evo vako, 2. godina sam, ects 72, prosjek 3.58, rektorova nagrada, roditelji rastavljeni, otac branitelj.....da se prijavim za dom ili gubim samo vrijeme i zivce?

tenkjuverimač

u dvije godine 72 ects-a??
hmmm... zar nije da treba u tekućoj godini skupit 18 da bi se uopće mogli predat papiri za dom?

inače bi možda i prošlo...

kljukicakvaki
01.06.2010., 00:10
18 je valjda minimum minimuma....je, je...72 moj isvuić veli!
to jos ni nije puno kad gledas da u tri godine trebas min 180!

sta, ocu li dobit domceka?:ne zna:

Gazdarica
01.06.2010., 00:56
18 je valjda minimum minimuma....je, je...72 moj isvuić veli!
to jos ni nije puno kad gledas da u tri godine trebas min 180!

sta, ocu li dobit domceka?:ne zna:

ma nisi shvatio.. znači da si u ovoj godini skupio 12... :ne zna:
al dobro, valjda ćeš do predaje papira još nešto položit.

ugl, uz ovoliko dodatnih bodova bi valjda trebao dobit..

Luckyiest
01.06.2010., 11:14
KADA JE NATJEČAJ????????

Gen.Vundašun
01.06.2010., 12:30
KADA JE NATJEČAJ????????

SUTRA!!!!!!!!!!!!

glumac1991
01.06.2010., 12:32
SUTRA!!!!!!!!!!!!
a da?pa odakle da znam oću uopće upast na faks?!:mad:

Dumber
01.06.2010., 12:35

za brucose izlazi natjecaj kasnije i traje obicno do kraja 7. mjeseca :ne zna:

josipmo
01.06.2010., 17:42
jedno pitanje (mozda je glupo) :P
ove papire za dom, jel predajem u dom u kojem mislim prebivati ili ...? posto recimo u Splitu imaju 3 studentska

kljukicakvaki
01.06.2010., 18:54
ajd stvarno, kad će natječajko? po svemu sudeći trebao bi ovih dana, a? ima li netko da vidi u budućnost?:)

Gen.Vundašun
02.06.2010., 07:37
:rofl: Da sutra, ziher, zato kaj sam ja tak rekel... :lol:

Dajte ljudi nebudite gotovani! Imate već 100 puta spomenutu stranicu www.sczg.hr Kad se raspiše natječaj odmah se tamo objavljuje. To već znaju ptice na grani.
Natječaj se raspisuje u isto vrijeme za sve studente (pa i buduće,tj.brucoše).
Brucoši se moraju prijaviti na natječaj ako planiraju studirati u ZG, i boraviti u studentskom domu, bez obzira kad se upisuju na faks. Ako ostvare pravo na smještaj tada prije useljenja donesu potvrdu da su upisali faks u ZG.

cat deluxe
02.06.2010., 10:27
Nije još raspisan!

Anita2507
02.06.2010., 21:49
Šta paničarite, pa ne traje natječaj 3 dana pa da nećete stići predat papire, bit će ovih dana, možda za 2, možda za 7, možda za 10 dana.

kljukicakvaki
02.06.2010., 22:28
ana, jel se mi poznajemo? pošto smo iz istog sela? http://www.monitor.hr/smilies/mig.gif

ensayo
03.06.2010., 09:40
Čitam da ima ljudi koji misle da ne bi mogli u domu živjeti,pa me zanima koji su znakovi toga,što je tu najveća mana?:mig: ps. Mislim da između života u stanu s cimerima i nema neke velike razlike od doma,,,ili možda ima?:ne zna:

Antonija*
03.06.2010., 09:52
Čitam da ima ljudi koji misle da ne bi mogli u domu živjeti,pa me zanima koji su znakovi toga,što je tu najveća mana?:mig: ps. Mislim da između života u stanu s cimerima i nema neke velike razlike od doma,,,ili možda ima?:ne zna:

definitivno nema...slažem se u potpunosti!
možda im je problem činjenica da bi morali dijeliti (najviše kupaonicu) s drugima...možda misle da u domu ne bi mogli učiti (što sam mislila i ja, ali domovi imaju učionice koje su vrlo funkcionalne)...
u svakom se slučaju više isplati biti u domu, ako već imaš priliku...

ensayo
03.06.2010., 10:11
definitivno nema...slažem se u potpunosti!
možda im je problem činjenica da bi morali dijeliti (najviše kupaonicu) s drugima...možda misle da u domu ne bi mogli učiti (što sam mislila i ja, ali domovi imaju učionice koje su vrlo funkcionalne)...
u svakom se slučaju više isplati biti u domu, ako već imaš priliku...

:) Cool, ma u biti,meni je to najvjerovatnije i jedina opcija,pa sam zato krenuo malo ispitati, a mislim kao i ti da kupaonica i dijametralno suprotan cimer mogu biti mali problem,ali sve se to da popraviti.:D

Orodiel
03.06.2010., 11:35
Zna netko možda koliko se ljudi prijavi za studentski u Rijeci? Šta mislite dal imam šanse s prosjekom sva 4 razreda 4.71? (+200 bodova)

Kittie
03.06.2010., 14:54
4,126

Antonija*
04.06.2010., 08:34
:) Cool, ma u biti,meni je to najvjerovatnije i jedina opcija,pa sam zato krenuo malo ispitati, a mislim kao i ti da kupaonica i dijametralno suprotan cimer mogu biti mali problem,ali sve se to da popraviti.:D

gle, najbitnije ti je da u početku postaviš pravila što se smije i što ne smije raditi u sobi.
ako ti cimer puši, tebi to smeta, ne daj da puši u sobi.
ako je neuredan, ti nisi, jasno mu daj do znanja da mora čistiti (ja s time i svojim cimericama imam velikih problema jer nisam u početku rekla da moraju čistiti svoje dijelove sobe)
kad je kupaonica u pitanju, imaš domove koji imaju po par kupaonica na katu i svima su zajedničke, a imaš domove gdje kupaonicu dijele dvije sobe i vas četvero (pretpostavljam da su po dvoje u sobi) morate se dogovoriti tko će kada čistiti. to je sve.
moraš se malo priviknuti da više nisi kod kuće i da mamica neće čistiti za tobom. to je sve.

cat deluxe
04.06.2010., 10:42
A jel se ukidaju Šara i onaj stari dom kod djamije nekad se zvao Moša?
I kako uspjeti dobiti ove nove sobe na Savi..
jadno je to s domovima, prejadno a prsimo se sa krilaticom "Zemlja znanja"

cat deluxe
04.06.2010., 10:43

Antonija*
04.06.2010., 12:34

Šara je najnoviji i najbolje uređen dom, on se zasigurno još jakojakojako dugo neće zatvoriti.
o Moši kruži priča već godinama, ali još se nije zatvorio.
neki tvrde da mu je ovo zadnja godina, ali tko zna...
ako pod novim sobama na Savi misliš 5. i 6. paviljon, to dobiju studenti koji prvu godinu daju u ljetnom semestru.
ako misliš na nove paviljone koji se tek otvaraju, to ne znam...

~Razor~
04.06.2010., 20:06
par stranica prije mi je receno da djeca HRVI imaju direktan upad u dom

http://www.step.hr/std-info/buduci-studenti/kako-upasti-u-dom-brucosi.shtml

zasto toga tu nema?

i da jel se meni unatoc tomu sto mi je otac HRVI dodatno boduje

15. Studenti, djeca Hrvatskih branitelja trebaju donijeti potvrdu o statusu branitelja za roditelja izdanu od nadležnog ureda iz Republike Hrvatske.

7. studenti koji imaju brata ili sestru predškolske dobi ili na školovanju u mjestu prebivališta ( do završetka srednjeg obrazovanja, stručnog studija te dodiplomskog, preddiplomskog ili diplomskog sveučilišnog studija). Za svakog brata ili sestru trebaju podnijeti : .....

ToxiclyStronger
04.06.2010., 22:18
Jel se zna što za Zadar? Baš im je oskudna stranica, apsolutno ništa ne piše.

Antonija*
04.06.2010., 22:35

zasto toga tu nema?

15. Studenti, djeca Hrvatskih branitelja trebaju donijeti potvrdu o statusu branitelja za roditelja izdanu od nadležnog ureda iz Republike Hrvatske.

.....

primaš li možda braniteljsku stipendiju?
ja ju primam i rekli su mi da imam direktan upad u dom slj. godine, ako dam godinu redovito...

louiana
04.06.2010., 23:14

zasto toga tu nema?

7. studenti koji imaju brata ili sestru predškolske dobi ili na školovanju u mjestu prebivališta ( do završetka srednjeg obrazovanja, stručnog studija te dodiplomskog, preddiplomskog ili diplomskog sveučilišnog studija). Za svakog brata ili sestru trebaju podnijeti : .....

http://www.sczg.hr/gallery/kat/454/data/odluka_smjestaj.pdf

pod 1.12 pogledaj

~Razor~
05.06.2010., 08:22
primaš li možda braniteljsku stipendiju?
ja ju primam i rekli su mi da imam direktan upad u dom slj. godine, ako dam godinu redovito...

za tu stipendiju sam se imao priliku prijaviti na pocetku srednje skole,ali nisam :S nazalost al pocetkom faksa sigurno cu poslati papire

http://www.braniteljski-portal.hr/node/91

koliko vidim po ovom gore imam pravo na stipendiju,nego jel zna netko kad je ovaj natjecaj

@louiana

1.10. Studenti koji su djeca smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskoga rata, studenti HRVI iz Domovinskoga rata i njihova djeca, studenti HRVI iz Domovinskoga rata I. skupine te studenti hrvatski branitelji iz Domovinskoga rata imaju prednost pri smještaju

1.12. Studenti kojima je dodijeljena državna stipendija grupe „A“ (osobito daroviti studenti) na temelju Pravilnika o dodjeljivanju stipendija redovitim studentima dodiplomskih studija i naknada dijela troškova školarine studentima poslijediplomskih studija (Narodne novine, broj 151/02), studenti kojima je dodijeljena državna stipendija grupe „D“ na temelju članka 54. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskoga rata i članova njihovih obitelji (Narodne novine, broj 174/04 i 92/05), studenti kojima je dodijeljena državna stipendija grupe „D1“ na temelju članka 48.e Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (Narodne novine, broj 86/92, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 82/01 i 103/03) te studenti stipendisti Fonda za stipendiranje hrvatskih branitelja iz Domovinskoga rata i djece hrvatskih branitelja iz Domovinskoga rata.

a prema ovome bi trebao dobiti onda

jel se svejedno gleda cenzus mjesecnih primanja po osobi,bez obzira na status branitelja i HRVI?

louiana
05.06.2010., 11:33
cenzus primanja po osobi se gleda svejedno,da...i ne smije prelaziti određenu cifru..neznam kolko točno-1990 mislim..piše ti u natječaju za kojeg se prijavljuješ na jesen..:mig:
i kad ćeš ju primit slijedeće godine imaš direktan upad u dom!

~Razor~
05.06.2010., 11:40
cenzus primanja po osobi se gleda svejedno,da...i ne smije prelaziti određenu cifru..neznam kolko točno-1990 mislim..piše ti u natječaju za kojeg se prijavljuješ na jesen..:mig:
i kad ćeš ju primit slijedeće godine imaš direktan upad u dom!

jbg otpada mi i dom i stipendija xD
bem ti cenzuse :(

aaaaaaaaa

ima ko da bude cimer u ST ?xD

forumaš, ph.d.
05.06.2010., 20:21
Kad sam prošle akademske godine dobio državnu stipendiju A kategorije potpisao sam ugovor i kopiju tog ugovora priložio sam u natječaju za dom i to je bilo direktno dobivanje doma. Kako sam nastavio biti u top 10% na svom faksu ove sam akademske godine nastavio dobivati stipendiju, ali nisam potpisivao nikakav ugovor za ovu godinu.
Ako se dobro sjećam, na natječaju za dom tražio se ugovor za aktualnu godinu pa kako da se ponašam ove godine? Da priložim stari ugovor pa oni provjere u svojim nekim evidencijama? Da tražim od ministarstva ugovor za ovu godinu? Je li netko bio u ovakvoj situaciji?

cat deluxe
06.06.2010., 08:12
Kad sam prošle akademske godine dobio državnu stipendiju A kategorije potpisao sam ugovor i kopiju tog ugovora priložio sam u natječaju za dom i to je bilo direktno dobivanje doma. Kako sam nastavio biti u top 10% na svom faksu ove sam akademske godine nastavio dobivati stipendiju, ali nisam potpisivao nikakav ugovor za ovu godinu.
Ako se dobro sjećam, na natječaju za dom tražio se ugovor za aktualnu godinu pa kako da se ponašam ove godine? Da priložim stari ugovor pa oni provjere u svojim nekim evidencijama? Da tražim od ministarstva ugovor za ovu godinu? Je li netko bio u ovakvoj situaciji?

Obavezno priloži kopiju ugovora i oni to provjere..

kljukicakvaki
06.06.2010., 10:11
pitanje!
Mogu li se prijaviti za ljetni smještaj u domu iako nikad nisam tražila dom i živjela u domu? Npr., planiram se prijaviti ove godine za dom, ali me zanima mogu li boraviti ovo ljeto u domu putem nekog natječaja ili štajaznam čega?
Mnogo hvala

louiana
06.06.2010., 10:28
kljukicakvaki mislim da možeš!

pitanje: cimerica mi se odselila i dal mi mogu stavit nekog novog?? ljetni smještaj još nije počeo,razmjena studenata valjad više nije aktualna pošto je kraj akad.godine..?! (neki ljudi su mi rekli da su dobili u 5.mj.nekog..) :(

kljukicakvaki
06.06.2010., 11:02
LJudi, meni se čini da je natječaj objavljeni to na stranicama mzos.-a
http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=8934&sec=3141
evo, ja mislim da je to to, iako na scu nista ne pise, ali i kako ce biti kad je u petak stavljena obavijest!

srecno svima!

Aura
06.06.2010., 11:09
kljukicakvaki mislim da možeš!

pitanje: cimerica mi se odselila i dal mi mogu stavit nekog novog?? ljetni smještaj još nije počeo,razmjena studenata valjad više nije aktualna pošto je kraj akad.godine..?! (neki ljudi su mi rekli da su dobili u 5.mj.nekog..) :(

Nažalost, možeš... meni je cimerica odselila 22.5. i već 01.06.sa dobila novu :(

Gazdarica
06.06.2010., 11:24
LJudi, meni se čini da je natječaj objavljeni to na stranicama mzos.-a
http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=8934&sec=3141
evo, ja mislim da je to to, iako na scu nista ne pise, ali i kako ce biti kad je u petak stavljena obavijest!

srecno svima!

to su samo kriteriji koje ministarstvo objavljuje.. znači kroz koji dan će se pojavit i natječaj na stranici sc-a

louiana
06.06.2010., 12:09
Nažalost, možeš... meni je cimerica odselila 22.5. i već 01.06.sa dobila novu :(

pa dobro šta se sad zadnji mjesec imaju selit u dom?:confused:
jel si na savi? stari ili bovi paviljon? (možda ih u stare ne smještaju:cerek:)

Ja,Lucifer
06.06.2010., 12:33
Kao osoba koja prvi put upisuje fakultet, trebam se prvo upisati(pričekati sedmi mjesec) i tek onda slati molbu za dom?

robinho05
06.06.2010., 13:37
jel ima ko da je upucen u domove u Osijeku, da mi malo posni neke stvari i da mi kaze otprilike sta mogu ocekivat ako tamo budem iso

moze preko privatnih poruka ako hocete, a moze i tu...

*analena*
06.06.2010., 16:14
Ja sam 2.god. diplomskog studija, bez ikakvih zaostataka. Trenutno mi je u 10. semestru upisan samo diplomski rad(30ECTS-a). Htjela bi odgoditi diplomiranje do iduće godine ako imam pravo na dom..
Ima li netko s istom situacijom? Položit ću sve ispite, samo ću ostavit diplomski tako da i dalje budem student. Ne znam kako će oni to točno gledati..

Ne znam jesam ja smotana ili su oni pogriješili.. U onom tekstu na MZOŠ, točka 8.1. - kak oni to misle da studenti koji nisu upisani u akademsku god. 2010/2011 nemaju pravo na dom? Pa ko je upisan u ak.god 2010/2011?! Upisi su u rujnu, barem kod mene...

Anita2507
07.06.2010., 14:01
Jel imao netko iskustva s tim, da mu poslije fešte redar uzme ključ od sobe???

moon girl
07.06.2010., 16:54
:O kak da ja dam molbu za dom ak su mi faksevi u tri različita grada :cerek:?

cat deluxe
07.06.2010., 17:52
Ja sam maturantica, brat i sestra studiraju i sad su me zvali i rekli što da rade, jer moraju spremiti papire za studentski dom, a bilo je dobro dok sam išla u srednju školu izvan prebivališta, a što sad..nit sam na nebu niti na zemlju..kakvu sad da potvrdu ima dam jer sam maturantica a nisam još upisala ni fakas a nisam ni dobila papir o položenoj DM..kakvu potvdu im mogu dati tj.probaviti da dobiju na mene bodove?

cat deluxe
07.06.2010., 17:53

Svima moraš predati..

Antonija*
07.06.2010., 18:28
Ja sam maturantica, brat i sestra studiraju i sad su me zvali i rekli što da rade, jer moraju spremiti papire za studentski dom, a bilo je dobro dok sam išla u srednju školu izvan prebivališta, a što sad..nit sam na nebu niti na zemlju..kakvu sad da potvrdu ima dam jer sam maturantica a nisam još upisala ni fakas a nisam ni dobila papir o položenoj DM..kakvu potvdu im mogu dati tj.probaviti da dobiju na mene bodove?

pa valjda potvrdu iz tvoje srednje škole, da si 4. razred, tj. da se redovito školuješ...

Alkestida
07.06.2010., 18:39

koliko ja znam, trebas se upisat na faks da bi oni dobili bodove na tebe. jer si zavrsila srednju, pa nis od tog, ak ne upises faks, nis od tog. dakle, tek kad ti upises faks, na faksu uzmes potvrde o upisu i onda oni tek tad mogu predat papire. a natjecaj dovoljno dugo traje da se to sve stigne :)

Dumber
07.06.2010., 18:49

pricekaj da se upises na fax?

das potvrdu iz skole.

Khufu
07.06.2010., 18:58
das potvrdu iz skole.

Ne može dati potvrdu iz škole pošto je školu završila i mora upisati faks.

Nego koliko sam skužio, natječaj traje do 23.07. Prema tome, nema žurbe :ne zna:

bbb4ever
07.06.2010., 19:32
Pitanje:
Ako imam izravan upad u dom ("točka 1.8: Studenti koji će akademske godine 2010./2011. prvi put upisati prvu godinu preddiplomskog sveučilišnog studija u RH, a koji imaju prosjek ocjena 5,000 tijekom svih razreda srednjoškolskog obrazovanja."), kolike su mi šanse da dobijem Cvjetno ili Šaru. Kao brucoš?

Prema ovome- "7.2 Ako ima više studenata nego mjesta u određenome studentskom domu za koi su se prijavili, prednost imaju studenti koji su ostvarili pravo na temelju točki 1.1. do 1.8." - bi me trebali rasporediti među prvima. Ima li to što imam izravan upis kakve veze ili ne?
Hvala!

velika cura
07.06.2010., 19:40
Ovo za dodatne bodove na temelju osvojenog jednog od prva tri mjesta na drzavnim natjecanjima se odnosi samo na natjecanja iz predmeta koje imamo u skoli ili i za neke projekte il itako nesto sto smo radili u skoli?

Dumber
07.06.2010., 20:05
Pitanje:
Ako imam izravan upad u dom ("točka 1.8: Studenti koji će akademske godine 2010./2011. prvi put upisati prvu godinu preddiplomskog sveučilišnog studija u RH, a koji imaju prosjek ocjena 5,000 tijekom svih razreda srednjoškolskog obrazovanja."), kolike su mi šanse da dobijem Cvjetno ili Šaru. Kao brucoš?

Prema ovome- "7.2 Ako ima više studenata nego mjesta u određenome studentskom domu za koi su se prijavili, prednost imaju studenti koji su ostvarili pravo na temelju točki 1.1. do 1.8." - bi me trebali rasporediti među prvima. Ima li to što imam izravan upis kakve veze ili ne?
Hvala!

jako male, cvjetno i saru dobivaju stariji studenti ili preko veze.
saru bi jos i mogao, ali cvjetno cisto sumnjam.

louiana
07.06.2010., 22:14

a studenti treće godine(znači završena 2. godina...4,5 prosjek?)

louiana
07.06.2010., 22:15

a studenti treće godine(znači završena 2. godina...4,5 prosjek?) cvjetno...

Dumber
07.06.2010., 22:41
pokusaj, sto da ti kazem :ne zna:

louiana
07.06.2010., 22:47
naravno da hoću...
što da kažeš? pa trebao/la si reći: pa da,3,4 i 5 godina dobivaju cvjetno! (nešto takvo sam očekivala..:D)

Dumber
07.06.2010., 22:57
naravno da hoću...
što da kažeš? pa trebao/la si reći: pa da,3,4 i 5 godina dobivaju cvjetno! (nešto takvo sam očekivala..:D)

ako imas stpendiju a kategorije, dobijas dom izravno. mislim da imas velike sanse, ali ovisi i o dodatnim bodovima :ne zna:

jesus19
08.06.2010., 07:38
Ovak ako sve bude po planu a bit ce valjda sad cu na jesen upisati trecu godinu ,al kazu mi da se dobije nekih 200 bodova ako si drugu zavrsio .Jel to istina?

Dumber
08.06.2010., 08:50
Ovak ako sve bude po planu a bit ce valjda sad cu na jesen upisati trecu godinu ,al kazu mi da se dobije nekih 200 bodova ako si drugu zavrsio .Jel to istina?

naravno, ali samo ako nemas zaostajanja, dakle ako nisi pao. treba necime nagraditi nas koji smo redoviti :mig:

cat deluxe
08.06.2010., 09:55
što znači ovo..."promjena izbaranog studija ili promjena visokog učilišta bez prelaska na višu godinu studija..."pod tim se podrazumijva zaostajanje..
jel to znači da ja ove godine npr. upišem veterinu i iduće godine upišem PMf biologiju i time odustanem od veterine i studiram od početka PMF bilogiju kao brucošica. da li pod tim oni podrazumjevaju zaostajanje ....i gubim pravo na studentski dom...?

Dumber
08.06.2010., 10:06
što znači ovo..."promjena izbaranog studija ili promjena visokog učilišta bez prelaska na višu godinu studija..."pod tim se podrazumijva zaostajanje..
jel to znači da ja ove godine npr. upišem veterinu i iduće godine upišem PMf biologiju i time odustanem od veterine i studiram od početka PMF bilogiju kao brucošica. da li pod tim oni podrazumjevaju zaostajanje ....i gubim pravo na studentski dom...?

to znaci da si odustala od faksa, mislim da se u tom slucaju prijavljujes na natjecaj za brucose. :ne zna:

robinho05
08.06.2010., 11:55
nego jel ima ko da se kuzi u domove u osijeku

jel raspisan natjecaj, kolike su sanse za novi dom...

inace upisujem prvu godinu ove godine

Ja,Lucifer
09.06.2010., 10:50
Bi li mi bilo pametno početi skupljati razne potvrde koje mi trebaju već sada pa da imam spremne kada se upišem na faks, tj. kada se krene za prijavljivanjem? I oko sastavljanja svega TOGA bi li bilo bolje da nekoga zadužim, lol, ili mogu to sve sam? Je li vama to netko sastavljao ili ste sami?

nemo
09.06.2010., 15:41
Znam da je već pri kraju, al zna li tko broj / mail ljudi u carnetu kojima se mogu obratiti vezano za domski internet?? Brutalno je spor. Studomat ne mogu otvoriti ,a o stranicama faksa da i ne govorim. Govorim o domu na Laščini.

Kad dođem do nekog podatka o ljudima iz carneta obično me odvede na neki drugi link ili me jednostavno izbaci :ne zna:

kljukicakvaki
09.06.2010., 21:28
jel se pod ponavljanjem misli i na pad kolegija u semestru? sve sam stigla, redovno sam upisala drugu godinu i sve...al taj jedan sam zeznula

Dumber
09.06.2010., 21:46
Znam da je već pri kraju, al zna li tko broj / mail ljudi u carnetu kojima se mogu obratiti vezano za domski internet?? Brutalno je spor. Studomat ne mogu otvoriti ,a o stranicama faksa da i ne govorim. Govorim o domu na Laščini.

Kad dođem do nekog podatka o ljudima iz carneta obično me odvede na neki drugi link ili me jednostavno izbaci :ne zna:

ili je problem u domskom serveru ili si pokupila neku bestiju na komp/laptop.
carnet nema bas neke veze s time :mig:

nemo
09.06.2010., 23:26
ili je problem u domskom serveru ili si pokupila neku bestiju na komp/laptop.
carnet nema bas neke veze s time :mig:

pa kak ne? nije problem u mom laptopu, neg je svima na lašči spor net. problem je u domskom serveru, a koliko znam carnet pruža uslugu domskog interneta. tko je onda zadužen za taj server,ak nije carnet? i kome da se obratim jer su mi sad stranice faksa potrebne. :confused:

Dumber
09.06.2010., 23:31
pa kak ne? nije problem u mom laptopu, neg je svima na lašči spor net. problem je u domskom serveru, a koliko znam carnet pruža uslugu domskog interneta. tko je onda zadužen za taj server,ak nije carnet? i kome da se obratim jer su mi sad stranice faksa potrebne. :confused:

to se morate obratiti osobi koja vam sluzi za odrzavnje servera i sl. u domu.
vjerojatno imate slab server koji se preoptereti i onda vam se to dogadja. je li internet konstantno spor ili samo ponekad?

Marija_Kt
10.06.2010., 13:15
do kad se mogu predat papiri za dom?? čitala sam one kriterije na stranici SC-a, ali nigdje nisam našla datum...
i kak da predam potvrdu da sam upisala drugu godinu, ako su mi upisi u više godine na faksu u 9. mjesecu (prvu sam cijelu očistila, prosjek 4,3)??

nemo
10.06.2010., 16:11
to se morate obratiti osobi koja vam sluzi za odrzavnje servera i sl. u domu.
vjerojatno imate slab server koji se preoptereti i onda vam se to dogadja. je li internet konstantno spor ili samo ponekad?

da, problem je u slabom serveru, net je spor cijeli dan osim između 3 i 9 ujutro. tada valjda nitko ne visi na njemu.

al ne znam tko bi mogla biti ta glasovita osoba kojoj bi se trebao obratiti :mad:

Hedonism_Girl
10.06.2010., 16:57

nemaš frke. to ti je izravan dom. identična situacija je sa mnom bila prošle godine i dobila sam cvjetno (sam ga navedi na formularu ko željeni dom). :)

Loa Leana
10.06.2010., 19:17

Ja sam s prosjekom 4.6 na kraju prve godine dobila cvjetno, tako da ćeš sigurno dobiti, samo napiši da tražiš cvjetno

Maxes
10.06.2010., 19:25
A ljudi šta mislite imam li šanse dobit dom ako mi je prosjek kroz sve godine srednje 4,6 i jednu sestru imam koja se školuje? I ništa više što bi mi donilo bodove :(

linkyyy
10.06.2010., 19:37
Može netko procjeniti mogućnost dobivanja doma (po mogućnosti Sava): prosjek sve 4. godine mi je 3,75 + 600 dodatnih bodova (sestre). Čuo sam da su Cvijetno nadogradili pa će ove godine više primati?

dejo35
11.06.2010., 14:44
Mene zanima kolike su mi šanse za dobiti šaru ili savu ako sam redovni student 2. godine, bez zaostataka upisujem treću, prosjek 3,8 + dodatni bodovi za buraza? Ako bi netko od iskusnijih mogao proročki podijeliti mišljenje... :top:

justdoit
12.06.2010., 09:46
ispričavam se ako je ovo pitanje već bilo postavljeno, stavrno mi se neda trazit... znal itko kad počinje natjecaj za domove za brucoše????

Anavi=)
12.06.2010., 11:11
Ovako... dvije sestre mi se školuju dallleko od kuće (studiraju), kako da izvazdim tj. gdje potvrdu za to?
Treća sestera mi ide u srednju školu van mjesta boravka (putuje svakodnevno), gdje da izvadimn za to?
I ono potvrda o primanju po članu obitelji da je manja od one propisane....?

Idem raditi na more 1.7. pa bi htjela sve što mogu pripremiti mami da ne mora ona, da može samo poslati kad je vrijeme!

Maxime
12.06.2010., 16:35
Za koliko novaca otprilike se prodaju mjesta u domu na Šari/Cvjetnom?
I je li to apsolutno sigurno, ako se složi ona fora s tzv. legalnim ilegalcem (3.osoba u sobi)?

Maisie
12.06.2010., 16:59
Ovako... dvije sestre mi se školuju dallleko od kuće (studiraju), kako da izvazdim tj. gdje potvrdu za to?
Treća sestera mi ide u srednju školu van mjesta boravka (putuje svakodnevno), gdje da izvadimn za to?
To će ti one izvadit potvrde na faksu/u školi da su upisane u tu ustanovu. I mislim da se uz to još doda potvrda o njihovom prebivalištu tako da se vidi da su, je l`, drugdje.

Trebalo bi pisati u natječaju pa vidi što se točno traži. Ovo ti pišem po sjećanju.
I je li to apsolutno sigurno, ako se složi ona fora s tzv. legalnim ilegalcem (3.osoba u sobi)?
Nije.

Maxime
13.06.2010., 00:06
Nije.

Zašto nije ako je sve legalno (primiš trećeg u sobu itd...)?

Maisie
13.06.2010., 00:11
Jer nisu ni oni idioti :D

Zna se desit da ti dođu više puta u kontrolu i ako svaki put nema jedne te iste osobe koja je redovno dobila dom, onda zaključe da je prodano.

Antonija*
13.06.2010., 11:07
postoji li negdje možda popis ''bolesti'' s kojima možeš dobiti jednokrevetnu uz liječničku potvrdu? i ubrajaju li se psihičke bolesti u to? (npr. depresija)

Ardilla
13.06.2010., 19:46
Ajme ne da mi se sad čitat sve ovo,
mislim da neću dobit dom ove god pa sam mislila kupit od nekog,
e sad, ima netko da je isto napravio? Koliko vas je došlo? Konkretno me zanima Sava. :cerek:
I kako se dogovorite za plaćanje stanarine, ipak se provlači xica pa šta ću morat tu osobu dovlačit tu da je provuče da platim?
Iskustva neka neka netko, please, podijeli. Može i na pm. :D

Maxime
13.06.2010., 23:41
Jer nisu ni oni idioti :D

Zna se desit da ti dođu više puta u kontrolu i ako svaki put nema jedne te iste osobe koja je redovno dobila dom, onda zaključe da je prodano.

Ma to mi je glupo... I nije baš ispravno ako te izbace iz doma samo na temelju toga.

Npr. zašto ne bi osoba primila sestru, sestričnu, frendicu u sobu kao 3. osobu, bez da joj išta plate (znači dom nije prodan), pogotovo ako zna da će biti rijetko u sobi (npr. samo će doći prespavati na ispite)... To je po pravilima očito potpuno legalno, a to što te osobe nema nikad u sobi nije ničiji problem (ne znam gdje piše da uopće moraš spavati u svojoj sobi, znam poprilično ljudi koji skoro svaki dan spavaju kod dečka/cure, a u domu su)

orka12
14.06.2010., 04:08
to znaci da si odustala od faksa, mislim da se u tom slucaju prijavljujes na natjecaj za brucose. :ne zna:

cekaj mozes traziti doma ako si mjenjala fax ??

a, sta je sa djackim domovima?? kako se to dobija?? :ne zna:

Maisie
14.06.2010., 09:21
Ma to mi je glupo... I nije baš ispravno ako te izbace iz doma samo na temelju toga.

Npr. zašto ne bi osoba primila sestru, sestričnu, frendicu u sobu kao 3. osobu, bez da joj išta plate (znači dom nije prodan), pogotovo ako zna da će biti rijetko u sobi (npr. samo će doći prespavati na ispite)... To je po pravilima očito potpuno legalno, a to što te osobe nema nikad u sobi nije ničiji problem (ne znam gdje piše da uopće moraš spavati u svojoj sobi, znam poprilično ljudi koji skoro svaki dan spavaju kod dečka/cure, a u domu su)
Kolko sam skužila po forumima i u RL-u, kontrola ti u principu dolazi ako te netko prijavi :D
I doć će više puta tako da ako stvarno misliš nekog samo ugostit, neće ti pravit problem :D

Aura
14.06.2010., 16:43
Iako pitanje malo odskače od ovoga s bodovima i upisima, zanima me vaše mišljenje i iskustva.
Dobila sam novu cimericu nedavno i cura nije neuredna nego prljava. Došla sam kući s produženog vikenda, u sobi zatekla 3 vreće pune smeća, na polici banane i breskve koje nisu strunule nego su već počele puštati onu smrdljivu tekućinu po policama, neoprano posuđe, u kuhinji 2 otvorena mlijeka koja su očito pokvarena..soba užasno smrdi...
Išla bih se žaliti prvo čistačici pa u upravu. Što mislite, je li to dovoljan razlog da mi je maknu iz sobe ili nešto?

Born To Run
14.06.2010., 17:46
Iako pitanje malo odskače od ovoga s bodovima i upisima, zanima me vaše mišljenje i iskustva.
Dobila sam novu cimericu nedavno i cura nije neuredna nego prljava. Došla sam kući s produženog vikenda, u sobi zatekla 3 vreće pune smeća, na polici banane i breskve koje nisu strunule nego su već počele puštati onu smrdljivu tekućinu po policama, neoprano posuđe, u kuhinji 2 otvorena mlijeka koja su očito pokvarena..soba užasno smrdi...
Išla bih se žaliti prvo čistačici pa u upravu. Što mislite, je li to dovoljan razlog da mi je maknu iz sobe ili nešto?

ja sam s takve dvije od početka akademske godine, mrzim samu sebe što odmah nisam poduzela nešto.
pitaj čistačicu da te uputi za dalje...

paullaa
14.06.2010., 18:07

Idem raditi na more 1.7. pa bi htjela sve što mogu pripremiti mami da ne mora ona, da može samo poslati kad je vrijeme!

Svi moraju donesti potvrde da se školuju u toj i toj ustanovi. Potvrde o prebivalištu i boravištu u policiji a boravište za studente valjda tamo u studentskom domu. Porezna uprava za primanja .

josipmo
14.06.2010., 18:33
pozdrav, evo imam koje pitanje
Na onim točkama o raspodjeli mjesta za studente imaju 2 tocke koje mi i bas nisu jasne.
Jedna je o primanjima po članu obitelji, a druga ako su oba roditelja nezaposlena!

pošto sam iz BiH, gdje se vade porezne kartice za primanja, i recimo za ovu tocku o nezaposlenosti pise da se vadi u Hrvatskom zavodu za zaposljavanje... kako cu tamo izvadit, kad mi otac uopce ne radi u hrv :D

i da... ovi papiri se predaju u studentski centar, i jel ti oni dodijele dom koji ima mjesta ili ti mozes traziti odredjen dom ?

snjezana_48
14.06.2010., 19:11
Kažu da 99%brucoša dobije dom Stjepan Radić.

Dumber
15.06.2010., 00:24

mozda zato sto nije u redu prema ljudima koji su na listi cekanja? koji bi isto rado bili u domu, dok ovi u njemu parazitiraju? :rolleyes::kava:
uostalom, ako te nikad nema u domu, zasto se ne odjavis i odes kod cure/decka i zivis s njim/njom?

Dumber
15.06.2010., 00:27
cekaj mozes traziti doma ako si mjenjala fax ??

a, sta je sa djackim domovima?? kako se to dobija?? :ne zna:

ovisi od djackog do djackog, kod nekih se raspitaj vec u 7. mjesecu, a kod nekih mozes doci u 9. mjesecu.
isto imaju natjecaj i rangiran si po ljetstici od studentskog doma, dakle, moras predati molbu za studentski ako zelis djacki.

lucaaa
15.06.2010., 14:52
jel zna itko koliko se placa studentski dom u rijeci...misilim da ih je vise cak al svejedno

Dumber
15.06.2010., 17:41
jel zna itko koliko se placa studentski dom u rijeci...misilim da ih je vise cak al svejedno

jedan je jedini dom u Rijeci, i ima 5 objekta, jedan zenski, tri muska i jedan mijesani.
placa se 345 kn mjesecno.

Maxes
15.06.2010., 20:16
jedan je jedini dom u Rijeci, i ima 5 objekta, jedan zenski, tri muska i jedan mijesani.

Znaš li da li bude prevelika navala za dom?

lucaaa
15.06.2010., 20:40
Znaš li da li bude prevelika navala za dom?

e to i mene zanima....jedan zenski O.o a ziher je navala gro....i sa svih strana cujem kak samo povlasteni dobivaju mjesto...(prosjek, socijalni status itd.) moje pitanje je jel imamo mi obicni maturanti ikakve sanse

cuttie_123
15.06.2010., 21:14
ja mislim da "obicni" maturanti uvijek imaju probleme dobiti dom, osim ako imaju jaaakkooo dobar prosjek ocjena :D

Dumber
15.06.2010., 21:58
e to i mene zanima....jedan zenski O.o a ziher je navala gro....i sa svih strana cujem kak samo povlasteni dobivaju mjesto...(prosjek, socijalni status itd.) moje pitanje je jel imamo mi obicni maturanti ikakve sanse

jedan zenski objekt ima vise soba od ova tri muska skupa :mig:
moras ili imati izravan upad, ili puno dodatnih bodova.
nije cak ni tolika navala, ali svake godine je sve gore. predaj, ne moze ti skoditi. ako nista, mozes traziti djacki dom.

GERONIM222
15.06.2010., 22:27
Pozdrav!
1. Može li mi netko reći imam li šanse dobiti cvjetno kao brucoš s prosjekom (sva 4 raz srednje) 4.5 + 600 dodatnih bodova?
2. AKo na prijavi naznačim cvjetno kao željeni dom, a ne uspijem ga dobiti, gdje će me onda smjestiti?

Dumber
15.06.2010., 22:36
Pozdrav!
1. Može li mi netko reći imam li šanse dobiti cvjetno kao brucoš s prosjekom (sva 4 raz srednje) 4.5 + 600 dodatnih bodova?
2. AKo na prijavi naznačim cvjetno kao željeni dom, a ne uspijem ga dobiti, gdje će me onda smjestiti?

na savu :zubo:

Provocateur
15.06.2010., 22:53
Što mislite kolike su mi šanse za dobiti Cvjetno, ili Savu (5.& 6.), ako sam prvu godinu rješila, prosjek 3,7 i 1200 dodatnih bodova?

Hvala :)

GERONIM222
15.06.2010., 23:02
[QUOTE=Dumber;27246046]na savu :zubo:[/QUOTE

Ima li onda nade za cvjetno??
Zna li tko kakav je SD laščina? (kolike su sobe, kakav je namještaj, kupaonica i sl.)
Hvala!

lucaaa
15.06.2010., 23:47
aaa isss meni je prosjek 4.37 kaj mi jos treba?

perkokc
16.06.2010., 11:52
Pozdrav!

teško, jer cvjetno redovito dobivaju studenti viših godina ili eventualno brucoši, ali s prosjekom 5.0, ili nešto nižim, te naravno, prek veze :kava:

ako ne uspiješ dobiti cvjetno, onda te mogu smjestiti kako njima paše, pa rađe navedi neki dom za koji si siguran da ćeš dobiti, jer te ovako mogu seliti gdje očeš...

velika cura
16.06.2010., 20:18
hoce li ove godine oni koji su u 10% najboljih na upisu ili kako to vec ide dobiti dom il istipendiju? zna l inetko nesto o tome?

ona koja korača
17.06.2010., 07:40
Aaaaaa koliko trebam bodova otprilike imaati za upad u dom... sada završavam prvu godinu?

linkyyy
17.06.2010., 08:43

Jeli teško upasti u dom u Rijeci?

Dumber
17.06.2010., 11:04
Jeli teško upasti u dom u Rijeci?

ne bih rekla, kao brucos sam dobila dom, a prosjek u skoli mi je bio 4,0, ali sam zato imala puno dodatnih bodova, na drugoj godini sam isto dobila dom, jedino sad na trecoj sam morala na listu cekanja, ali da sam dala sve ispite u prvom roku, dobila bih ga odmah i ove godine.

Marija_Kt
17.06.2010., 11:12
zanima me dali bi mogla dobit Šaru sa očišćenom prvom godinom i prosjekom 4,37 na ekonomiji?? :) dodatne bodove mogu dobit još jedino na temelju sestre koja ide u srednju.

Sofia Coppola
17.06.2010., 16:08
Gdje naći popis potrebne dokumentacije koju treba dostaviti studentskom centru? U njihovoj brošuri na službenoj stranici toga nema.

Hvala.

lucaaa
17.06.2010., 16:16
ja dodjem tam na stranicu za rijecki dom i otvorim ono kreiraj e molbu i nece...kaj sad....i kad se zna ko je dobio dom ko ne? 7.7 je potvrda upisa na faxeve a nemrem ic u rijeku na fax ak ne dobim dom...a opet s druge strane kak ces se natjecat za dom ak se nisi jos ni upiso....

Dumber
17.06.2010., 17:23
ja dodjem tam na stranicu za rijecki dom i otvorim ono kreiraj e molbu i nece...kaj sad....i kad se zna ko je dobio dom ko ne? 7.7 je potvrda upisa na faxeve a nemrem ic u rijeku na fax ak ne dobim dom...a opet s druge strane kak ces se natjecat za dom ak se nisi jos ni upiso....

ako si brucos, rezultate ces znati u 9. mjesecu. kad sam se ja upisivala, nije bilo nuzno da si priloziti potvrdu faksa da si upisan da bi se mogao prijaviti.
ne zuri s prijavom, imas vremena do kraja sedmog mjeseca :mig:

armagedon20012
17.06.2010., 18:01
a što mislite kada će objaviti natječaj za domove u zagrebu ?
jer bi trebao raditi od 8 mjeseca pa ne znam hoću li stići sve obaviti...

cat deluxe
17.06.2010., 18:04
a što mislite kada će objaviti natječaj za domove u zagrebu ?
jer bi trebao raditi od 8 mjeseca pa ne znam hoću li stići sve obaviti...

Bila sam prosli tjedan baš u SC i rekao je tip da bi kao ovaj tjedan ili početak slijedećeg tjedna.

Recite kak funkcioniraju ženska kupatila na Savi?

lucaaa
17.06.2010., 18:56
ako si brucos, rezultate ces znati u 9. mjesecu. kad sam se ja upisivala, nije bilo nuzno da si priloziti potvrdu faksa da si upisan da bi se mogao prijaviti.
ne zuri s prijavom, imas vremena do kraja sedmog mjeseca :mig:

tenks...valjda bude sve dobro :)

lucaaa
17.06.2010., 21:56
tesko je otic iz zg u rijeku :(

Dumber
17.06.2010., 22:05
tesko je otic iz zg u rijeku :(

ma nimalo :mig:
jos ako si drustvenija osoba, ovdje ce ti biti odlicno, manja je sredina, svi se znaju, svi se druze :mig:
u zagrebu je to dosta hladnije i razdvojenije :)

Buco D pimp
17.06.2010., 23:59
ljudi pomagajte! neš se izjalovilo pa niš od stana u zg :(
pa ak slučajno znate - KAKO, GDJE i KAD se moram prijavit za dom??? :ne zna:
(brucoš sam)

i koji bi mi preporučili pošto ću vrlo vjerojatno na hrvatske studije, jer sam naravno sam to upala :mad:

Ultraviolet.
18.06.2010., 07:50
Ako znam da ću dobiti izravan dom na temelju toga što sam prošla sve godine s 5.0, da li da ipak šaljem za svaki slučaj i ostale podatke koji nose neke dodatne bodove ( npr. plaća roditelja, brat se školuje izvan prebivališta itd.) ili je dovoljno poslat samo ovjerene svjedodžbe i to je to?

Malo me strah da nešt ne zeznem :D

lucaaa
18.06.2010., 12:43
ma nimalo :mig:
jos ako si drustvenija osoba, ovdje ce ti biti odlicno, manja je sredina, svi se znaju, svi se druze :mig:
u zagrebu je to dosta hladnije i razdvojenije :)

joj ma hvala ti puno =)......bas mi je ovo pomoglo..samo se nadam da cu dobit mjesto u domu.

lucaaa
18.06.2010., 14:02
jel ko vec bio u rijeci u domu mozda? meni je prosjek 4.37 svih razreda.................i nemam nikakve ostale dodatne bodove osim ono za brata/sestru i nes ak ti je jedan roditelj branitelj u domovinskom.

Dumber
18.06.2010., 14:04
jel ko vec bio u rijeci u domu mozda? meni je prosjek 4.37 svih razreda.................i nemam nikakve ostale dodatne bodove osim ono za brata/sestru i nes ak ti je jedan roditelj branitelj u domovinskom.

gleda ti se prosjek samo za 3. i 4. srednje i bit ce ti dovoljni ti dodatni, ja sam imala 400 dodatnih bodova na prvoj godini.

lucaaa
18.06.2010., 14:11
gleda ti se prosjek samo za 3. i 4. srednje i bit ce ti dovoljni ti dodatni, ja sam imala 400 dodatnih bodova na prvoj godini.

teeenks =)