PDA

View Full Version : Najbolji antivirusni program ?

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17

tirox
10.02.2009., 18:32
Evo za one koji hoce nek pogledaju kako radi preventiva kod Spyware Terminatora, uglavnom na kompu je samo on i nista drugo i testira se tako da covjek pusta da se gamad proba instalirat na komp pokraj njega a to se moze i isprobat doma ko hoce nek instalira one programe s linkova od dobrote na svoj komp pokraj Terminatora pa nek se uvijeri koliko je efikasan za jedan besplatan program,a kak to izgleda vidi se na videu uglavnom za besplatni program odlicna preventivna zastita svakako preporuka!!!:kava::mig:
http://www.youtube.com/watch?v=Ern35YmIMak&feature=channel_page

dobrota
10.02.2009., 18:35
jesi li uz spyware terminatora instalira i Crawler Web Security Guard ?

starapsina
10.02.2009., 18:37
Ma vidio sam ja to sve.

Like Spy Sweeper and Spyware Doctor, Spyware Terminator uses a layered approach to protecting a clean system against malware infestation. The first line of defense is its Web Security Guard, which blocks access to dangerous Web sites and warns about iffy sites. At first glance, this feature looks a lot like the free SiteAdvisor, but looks can be deceiving. SiteAdvisor's ratings are based on a huge automated system that trawls the entire Internet and actively gathers information about sites that spam visitors, host malware, and so on. Web Security Guard, on the other hand, relies on user reports and Spyware Terminator's threat database. On the plus side, when I tried to visit a couple dozen sites known to host malware downloads, it blocked more than half of them. Better than nothing, but, why settle for puny when you can get brawnier protection for free?

Spyware Terminator monitors each process or service that launches and blocks those that are clearly malicious. It also watches numerous system areas for changes that might be malware-related. Among other things, it warns on changes to the Startup sequence, the HOSTS file, INI files, or file associations and watches for new BHOs and toolbars. But even when it identifies the program making the change as spyware, adware, or some other malware category, it still asks the user to decide whether to block it. D'oh! That's just a waste of time, in my opinion. If it's spyware, block it. In testing I blocked changes where the program was flagged as malicious but allowed all others.

I was pleased to see HIPS (Host Intrusion Protection System) listed in the product's feature set. That would imply that the product blocks attacks by detecting and preventing malicious activity. But on a closer look, this feature turned out to be something else entirely. It simply checks every application that tries to launch against the list of applications found during the first full scan. If it sees a new program, it pops up a warning and offers to block it. No wonder it's turned off by default—each new installation or update generates a confirmation pop-up for every EXE and DLL file installed.

I wish I could say that these multiple protective layers protected my clean system from malware attack, but they just weren't so tough in the crunch. Spyware Terminator blocked most of the low-risk items such as adware and rogue antispyware, but failed on samples that use Trojan-horse and rootkit technology. Overall, it scored 5.5 out of 10 on the spyware blocking test. That's the same score CyberDefender got against an earlier set of samples, and it's better than the paid version of Ad-Aware, which got 5.0 with the current sample set. But Spy Sweeper scored 8.1 on the same test and Spyware Doctor got a phenomenal 9.8.

by Neil J. Rubenking

tirox
10.02.2009., 18:40
Ne to ti ne treba taj Web Security Guard ionako nema od njega koristi on ne blokira nista , samo upozorava na nezgodne stranica glavna snaga Treminatora je HIPS samo kaj na Paranoid Mode nije ugodan nikako no on se pauzira ak znas da instaliras siguran program pa ga ponovo ustekas tak se to radi !!!:kava::mig:

Moby Master
10.02.2009., 18:42
po meni ne treba imati 100programa instaliranih na kompu za viruse i slične čestice :D
mislim da je bitno imati jedan pravi antivirusni program(imam KIS) i još 2-3 programa tipa Ad-aware,Spybot,Spyware Doctor..i tako to..uglavnom ja trenunto imam samo KIS i Ad-Aware novi,al treba mi još jendea.po mojem mišljenju,nešto popout ova dva Spybota i Spy Doctora...pa neznam može neka preporuka?obično sam prije imala spybot search and destroy,al neznam mislimd aima i boljih...sad recite šta preporučujete ;))

Ne treba ih imati puno,ali ti ih svejedno imaš puno jer imaš KIS!:lol:

xPsycho
10.02.2009., 18:51
tera pb

sve ostalo makni,ostavi samo kis

tirox
10.02.2009., 18:51
starapsina jer si ti ikad koristio Terminatora pa govoris iz iskustva ja govorim jer ga koristim dvije godine i nije me iznjevjerio nikad uvijek je blokirao kaj je trebalo i nema problema s njim ak ga koristis na maksimalnoj zastiti, probaj pa ga instaliraj ak ti je dosadno pa ga testiraj sam nije tesko pa ces vidit kako radi kak hoces tvoj izbor niko te ne sili no nemres pobit moje dvogodisnje iskustvo s njim nikako. Ti bi trebao znat da je jedan takav besplatan program i jos tako efikasan u preventivi prilican trn u peti onim firmama koji rade ovakve programe a nude slicnu stvar za lovu dok tu dobis sve badava pa sad ti vidi!!!:kava::mig:

Moby Master
10.02.2009., 18:55
Koristio sam i terminatora uz KIS,ali potpuno je nepotreban!:s

tirox
10.02.2009., 18:56
xPsycho kak radi Drivesentry jel si ga svladao tj upoznao kak radi a radi odlicno jos nesto efikasnije od Terminatora to je sigurno jer ja imam taj Drivesentry sad na laptopu na kojem sam sad!!!:kava::mig:

dobrota
10.02.2009., 19:03
od ovog Crawler Web Security Guard nema nikakve koristi, osim šta ničemu ne vridi,minja početnu stranicu u crawler.com i kupi podatke od korisnika, ip adresu,internet povjest...uglavnom je bolje da nije instaliran

starapsina
10.02.2009., 19:04
Ma super je Drivesentry, svako toliko na kolonoskopiji provijeri dal imaš polipe na compu i bit će sve ok!
http://forum.drivesentry.com/viewtopic.php?f=5&t=235

tirox
10.02.2009., 19:10
Moby Master pa Terminator se ne koristi uz KIS to nema bas smisla jer i KIS ima HIPS pa cemu to onda to nisu programi za međusobni brak bas idealni uopce to se ne kombinira nikako jer je besmisleno treba znat iskombinirat zastitu!!!:kava::mig::ne zna:

tirox
10.02.2009., 19:14
Da dobrota taj Crawler Web Security Guard je smece koje ne sluzi nicemu, no nije problem jer se ne mora instalirat maknes kvacicu tokom instalacije i gotovo, to je zapravo reklama onak za sminku tj smetalo!!!:kava::mig:

starapsina
10.02.2009., 19:16
Puno programa ima HIPS, samo i među njima ima boljih i lošijih.

dobrota
10.02.2009., 19:29
koji su bolji, a koji lošiji :D kakva su tvoja iskustva ?

starapsina
10.02.2009., 19:37
E sad, neću da reklamiram :D

dobrota
10.02.2009., 19:42
a dobro, evo ja ću reć, da osim kasperskog, po meni je odličan i comodov hips ....ima tu još nekih, ali tu tajnu držim za sebe :D

tirox
10.02.2009., 19:49
Ajd reci starapsina koji si HIPS program koristio, pusti sad reklame neces dobit Ban zbog navodjenja programa sigurno da vidimo jesi li uopce to koristio, kaj Drivesentry je odlican a jos je badave kud ces bolje kaj on mozda ne valja!!!:kava::mig:

tirox
10.02.2009., 19:52
A Comodo 3 je vec legenda u tome stvarno je dobar za preporuku svakako to vec svi znaju ili mozda ne:kava::D!!!

starapsina
10.02.2009., 20:12
Kad naprave neki HIPS koji neće imati previše bugova i neće raditi samo na principu provjere hash-a i whitelistanja već će biti u stanju bez previše fals positives-a odredit šta je malware a šta nije onda ga budem pohvalijo, mnogi komercijalni programi ne koriste HIPS ili ga ne koriste u defaultnim postavkama jer nose sa sobom previše fals positives-a i neke neotkrivene još nekompatibilnosti sa nekim aplikacijama. Pa ko voli nek izvoli. I ne samo to, i dalje glavni problem ostaju rootkiti, ono što ne vidiš ne možeš ni blokirat. Ali ispada da se pravim previše pametan a u stvari kažem samo ono što su pametniji od mene već ustanovili. Normalno da HIPS može biti efikasniji od konvencijonalnog antivirusa koji se samo bazira na signaturama ili ti vanjskom izgledu samog malware-a ali sve ima svoje granice. Jesam, koristijo sam ga među prvima, još prije koju godinu, free verziju, i mada znam da se razvijo u međuvremenu kao proizvod, još uvijek ima mana. PC World ga navodno koristi kao zaštitu i ne sumljam da ima neke prednosti nad konvencijonalnim antivirusima, ali nije svemoćan.

starapsina
11.02.2009., 00:30
Da, znam da se piše false positives, fals se čita :kava:

tirox
11.02.2009., 00:51
Bez HIPS aplikacije danas nema prave zastite jer kaj propusti klasicni antivirus HIPS nece jasno, to je zastita buducnosti antivirusi se nece moc nosit s klasicnim pronalaženjem gamadi preko potpisa treba se priviknut na dosta upozorenja no to se dogadja samo kad se nekaj novo instalira ili ti nesto pokusava upast na komp. Najpoznatiji programi koji u sebi imaju HIPS su Kaspersky, Comodo Firewall 3. Online Armor Firewall, jasno Spyware Terminator koji dolazi u dvije verzije 2.3 te novi 2.5 a u novoj verziji ce dobiti i Web Shield kao Avira i Kaspersky od nedavno sjajni Drivesentry a i Avira u novoj verziji dobiva HIPS pa je tu sve jasno kud se okrece obrana kompa. Za one koji namjeravaju isprobat Drivesentry evo par videa sto je zapravo taj program i kako radi poredanih fino po redu da se ne mora trazit pa ko hoce nek pogleda, uglavnom to je Antivirus-Antispyware sa Behaviour Analyses + HIPS uz kojeg zapravo ne treba nista osim firewall-a i radi sjajnu preventivu i jos je besplatan odlicno prvi video je upoznavanje programa a ostala dva testiranje na gamad koju se namjerno instalira na komp no sve je jasno, zapravo ovaj program radi na dosta drukciji nacin od Terminatora u boljem smislu i lakse je s njim baratat kad je podesen na maksimalno pa je odlicna preporuka za one koji hoce isprobat HIPS aplikaciju a nisu to koristili do sada i odlicno se slaze s Avirom i NOD-om pa se mogu kombinirat zajedno!!!:kava::mig:
http://www.youtube.com/watch?v=A5Bu7PskAnI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=sl0RwDiYbts&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ejW4kAPlBAY&feature=related

starapsina
11.02.2009., 01:30
To kombiniranje već ima smisla, ali ja sam uvijek za programe koji su lagani za comp i ne rade a ma baš nikakve probleme korisniku istog, nod32 je jedan od tih programa ali treba mu adjutant (da se tako izrazim), čini mi se da jedini od svih koji sam probao koji ne smeta a ma baš ništa, a zaustavlja štetočine vrlo učinkovito, je sandboxie, odlično je imati i KeyScrambler. NIS 2009 je nevjerojatno napredovao, i ja sam ne mogu da vjerujem da je to nortonov proizvod, lak ko pero i ne pravi nikakve probleme a zaustavlja gamad. E to je ono što se traži, program koji pod mus ne smije radit nikakve probleme korisniku i izvrsno zaustavlja malware.

Aztec
11.02.2009., 01:35
COMODO je isto lagan ki perce, pogotov kad se sjetim deinstalacije tog cuda.:cerek: :s:s

Inace, da treba imati program koji ce sluziti tebi a ne ti njemu, ja zelim da dobro radi svoj posao a da mene previse ne gnjavi, i to je jedan i jedini KIS :s:s:s

tirox
11.02.2009., 02:36
Drivesentry inace ne gnjavi bezveze i nece iskocit ako neki program napravi Update pa promijeni koji svoj proces ili ga nesto izmjeni na to ne reagira niti na iznjenu dll-a, ali ce reagirat na bilo koji program koji se ponasa poput virusa pa makar i nije virus a takvih programa ima pa ako znate da je program ok i nije vam nista sumnjivo kad ga instalirate onda Allow i nema problema. U slucaju da odijednom iskoci upozorenje za neki program a nista se ne instalira i nesto vam je sumnjivo lako je kliknut na Block pa se poslije provjeri o cemu se radi uglavnom pita za svaki program koji krenete instalirat ali samo jednom i to je to nema tu puno posla s njim. Reagira jasno na svaki program koji se pokusava ubacit na Startap a nije dio Windowsa i pita samo jednom i to je to ima jasno Bijelu listu programa i Crnu listu programa koje ne mozete instalirat nikako bilo da su gamad ili da mogu ostetiti Windowse na neki nacin a sve nepoznato jasno blokira automatski i to je onako ukratko recimo, prepoznavanje po Bijeloj i Crnoj listi se moze iskljucit i onda imate za bilo koji program upozorenje kaj je zapravo i bolje. Evo primjera kako izgleda reakcija na programe koji se ponasaju poput virusa a pita samo prvi puta odluka je jasna ako ste sami prvi puta pokrenuli program!!!:kava:
http://img19.picoodle.com/img/img19/3/2/10/f_nnn3m_bed2b4f.jpg (http://www.picoodle.com/view.php?img=/3/2/10/f_nnn3m_bed2b4f.jpg&srv=img19)
http://img37.picoodle.com/img/img37/3/2/10/f_nnn4m_328a43c.jpg (http://www.picoodle.com/view.php?img=/3/2/10/f_nnn4m_328a43c.jpg&srv=img37)
http://img18.picoodle.com/img/img18/3/2/10/f_nnnm_9761ff0.jpg (http://www.picoodle.com/view.php?img=/3/2/10/f_nnnm_9761ff0.jpg&srv=img18)

tirox
11.02.2009., 02:51
Covjek fino surfa internetom zaluta na neku stranicu ima obican antivirus ili onaj s Web Stitom nista se ne događa zastita suti, i onda iskace ovo i to je to antivirus zaspao ili nema definicije za to a ko bi vrag imao definicije za sve nove napasti sumnjivo do daske odgovor jasan i komp je obranjen!!!:kava::mig:
http://img34.picoodle.com/img/img34/3/2/10/f_kkkm_f42f4df.jpg (http://www.picoodle.com/view.php?img=/3/2/10/f_kkkm_f42f4df.jpg&srv=img34)

starapsina
11.02.2009., 02:59
Niko ne tvrdi da nije koristan.

Znatiželjko
11.02.2009., 10:18
Većina naprednijih će prije koristiti HIPS u sklopu nekog zaštitnog suite-a u kojem je i firewall koji detektira kad neke aplikacije iz PC-a žele spajanje na net,što često nije poželjno.Tamo se čini bolje zaštićen od malware-a koji ga kad je solo mogu isključiti ili zaobići bez da ih detektira.

Po meni je bezveze stavljati 3 aplikacije da rade približno koliko i jedan KIS 8,nije samo da je stvar da će jedan program brže raditi i zauzimati manje RAM-a od 3-4 programa već mi je to nekako onda kompaktnije,moduli se ne svađaju ili zbunjuju jedan drugog,pa je onda sve to još i pod odličnom samozaštitom te passwordom tko želi ....i još bi se dalo naći prednosti.....pa nekome će možda i firewall i hips istodobno davati alarme za istu stvar ako su zasebni programi...nešto je bolje ako neko ima hips u kompletu s firewallom,te doda još sa strane antivirus.

Početnici su posebna priča,sudeći po broju downloada sa neta(i nešto primjera iz prakse) kladim se da ih većina stavi na PC samo antivirus, uvrh glave i razvikani antispyware.Ti programi ne dižu frku i ne izbacuju pitanja...možeš zamisliti reakcije početnika na paranoidni HIPS ili firewall :rolleyes:
Ja bi početniku stavio samo antivirus i C particiju bi mu backupirao,da se jadan ne gnjavi s tim čudima od HIPS-a i firewalla....:ne zna:

štupser
11.02.2009., 10:43
samo metneš nod, pa si siguran :lol:

Znatiželjko
11.02.2009., 11:06
samo metneš nod, pa si siguran :lol:

Stavio bi mu Aviru free ili onu poklon punu verziju od pol godine da se ne mora zezati s ključevima.
Napisao bi mu i objasnio kako da vrati backup sliku windows-a na C particiju ako dođe do većih problema,te da filmove,muziku i druge fajle stavlja na E particiju tako da mu se nakon backupa ne izbriše.

štupser
11.02.2009., 11:12
dva, tri vatrozida + nod + turn off pa si siguran :lol:

danco26
11.02.2009., 11:40
moze li mi tko reci kakav je bit defender?????
( za prosjecnog korisnika )

dobrota
11.02.2009., 11:45
bit defender je solidan antivirus program,pripada gornjoj klasi antivirusa...ima odličnu detekciju i dobro čisti zaražene datoteke...mana mu je što ima jako loš selfdefence...malware ga isključi bez ikakvih problema...nije loš odabir za "normalne" internet aktivnosti :D

starapsina
11.02.2009., 11:46
Nekome radi probleme a nekome ne radi nikakve probleme. Vjerojatno su geni u pitanju.

božesačuvaj
11.02.2009., 11:49
Ako volite gledati gole tete onda samo Kaspersky! :cice:

štupser
11.02.2009., 11:51
Ako volite gledati gole tete onda samo Kaspersky! :cice:

:rofl::rofl:

starapsina
11.02.2009., 11:55
Eto vidiš, odlična reklama za kasperskog. Mogli su ovi hackeri stavit i po koju golu guzicu na kaspersky.com tako da se malo nasmijemo.

štupser
11.02.2009., 11:57
Eto vidiš, odlična reklama za kasperskog. Mogli su ovi hackeri stavit i po koju golu guzicu na kaspersky.com tako da se malo nasmijemo.

već viđeno na nod-u :lol:

dobrota
11.02.2009., 12:00
ja kad gledam gole tete,kaspersky obavezno stavim na pause protection...
nedam mu da gleda svašta :kava:

dobrota
11.02.2009., 12:02
Nekome radi probleme a nekome ne radi nikakve probleme. Vjerojatno su geni u pitanju.

nisu geni upitanju....u pitanju je loša karma :D

štupser
11.02.2009., 12:03
ja ga ostavim...kaj 2009. godište zna o golim tetema? :lol:

božesačuvaj
11.02.2009., 12:12
Ti http://yoursmiles.org/tsmile/sex/t1529.gif , a tebe neko http://yoursmiles.org/tsmile/sex/t1540.gif,e zato jeKaspersky tu da ne http://yoursmiles.org/tsmile/sex/t1525.gif.

Kaspersky http://yoursmiles.org/tsmile/sex/t1572.gif !

tirox
11.02.2009., 12:14
Mogu se gledat gole tete do milje volje na normalnim stranicama za gole tete i sa obicnim antivirusom jer takvih sigurnih stranica ima puno, no ima ljudi koji uvijek pogode gdje ne treba u krivo mijesto i gadaju misem krivu metu pa nadrapaju njima nema pomoci!!!:kava::mig:

štupser
Ti http://yoursmiles.org/tsmile/sex/t1529.gif , a tebe neko http://yoursmiles.org/tsmile/sex/t1540.gif,e zato jeKaspersky tu da ne http://yoursmiles.org/tsmile/sex/t1525.gif.

malo si fulal, al nema veze :rofl:

starapsina
ja kad gledam gole tete,kaspersky obavezno stavim na pause protection...
nedam mu da gleda svašta :kava:

Stvarno si sebičan

božesačuvaj
11.02.2009., 12:15
Djeca najbolje razumiju slikovnice!:cerek:

dobrota
11.02.2009., 12:18
Stvarno si sebičan

nema dovoljno godina,još je maloljetan...:cerek:
kad naraste i navrši 18, neka radi šta ga volja :kava:

starapsina
11.02.2009., 12:23
E sad, moraš malo popustit, ne želiš da djete ode među popove. Znaš šta to znači...ona zadnja slikica...božesačuvaj.

dobrota
11.02.2009., 12:26
old school baćko....old school :kava:

starapsina
11.02.2009., 12:29
A tako znači. Cosa Nostra! :-)

Moby Master
11.02.2009., 14:08
Gledale su se gole tete i s Nortonom!:rofl:

flafy
11.02.2009., 15:27
eset smart security.. ne mijenjam ga ni za sto...

Znatiželjko
11.02.2009., 15:34
eset smart security.. ne mijenjam ga ni za sto...

Koliko dugo ga imaš?
Ako nemaš neki antispyware na compu volio bi vidjeti dal bi ti Superantispyware sad neš detektirao.
Besplatan je i dobar,možeš probati.

starapsina
11.02.2009., 15:34
Tako je flafy, reci ti njima!

flafy
11.02.2009., 15:40
Nod je jedan od boljih autosugestivnih antivirusa.Misliš da imaš antivirusni program a ustvari ga nemaš.

stavi si ESET SMART SECURITY NOD 32 pa ćeš vidjet kako radi samo treba znat sa njim....i treba se malo vise kuzit u komp..u to sto se dogada kada ti virus upadne....postoji vise nacina na koji mozes maknuti bilo koji virus bez antivirusnog programa.... tako daaaaa.... poznam neke ljude koji se bave tim i rade u siemensu kao hackeri i ne koristte antivirusne programe.....

flafy
11.02.2009., 15:44
koristim ga vec duze vrijeme prije njega sam imao obican NOD 32 i propustao mi je dosta toga iako sam ispocetka bi zadovoljan..... eset sam stavio na preporuku covjeka koji se bavi tim i na preporuku prof. informatike sa faksa..... za sad nemam problema nikakvih, dok mi je nod propustio 141 trojana....zato sam ga i promijenio

flafy
11.02.2009., 15:47
Koliko dugo ga imaš?
Ako nemaš neki antispyware na compu volio bi vidjeti dal bi ti Superantispyware sad neš detektirao.
Besplatan je i dobar,možeš probati.

mislis da ce mi naci nesto?? skinut cu ga pa ti javim.... :kava:

Znatiželjko
11.02.2009., 15:47
stavi si ESET SMART SECURITY NOD 32 pa ćeš vidjet kako radi samo treba znat sa njim....i treba se malo vise kuzit u komp..u to sto se dogada kada ti virus upadne....postoji vise nacina na koji mozes maknuti bilo koji virus bez antivirusnog programa.... tako daaaaa.... poznam neke ljude koji se bave tim i rade u siemensu kao hackeri i ne koristte antivirusne programe.....

Znači ti nisi među ovima koji se kuže da miču viruse bez antivirusnih programa...ali umjesto da gube ti majstori vrijeme na ručno micanje virusa bilo bi im lakše da im antivirusni program spriječava da uopće dobiju virus.

Smatram da si izmislio ovo da hakeri ne koriste antivirusne programe već da ih ručno čupaju iz PC-a.:kava:

flafy
11.02.2009., 15:51
Znači ti nisi među ovima koji se kuže da miču viruse bez antivirusnih programa...ali umjesto da gube ti majstori vrijeme na ručno micanje virusa bilo bi im lakše da im antivirusni program spriječava da uopće dobiju virus.

Smatram da si izmislio ovo da hakeri ne koriste antivirusne programe već da ih ručno čupaju iz PC-a.:kava:

nisam rekao za sve rekao sam za decke koje poznam a rade u siemensu ..... sto mislis tko "radi" nove viruse??? ljudi koji rade i antivirusne programe, sve se vrti oko love.... naprave novi virus koji moze sjebat dosadasnji program i nakon toga izbace novi program koji je "imun" na taj virus i na dosadasnje prije njega......

štupser
11.02.2009., 15:55
nema do nod_a:lol:

Znatiželjko
11.02.2009., 16:06
mislis da ce mi naci nesto?? skinut cu ga pa ti javim.... :kava:
Super

nisam rekao za sve rekao sam za decke koje poznam a rade u siemensu ..... sto mislis tko "radi" nove viruse??? ljudi koji rade i antivirusne programe, sve se vrti oko love.... naprave novi virus koji moze sjebat dosadasnji program i nakon toga izbace novi program koji je "imun" na taj virus i na dosadasnje prije njega......
O.K.ovi u simensu.Moguće da miču viruse ručno one koji su prošli kraj antivirusa,to i ovdje mnogi rade.Nelogično je nemati antivirus pa stalno vaditi ručno.:ne zna:

A ovo tko stvara viruse neznam,nisam vidio ni jednog koji ih proizvodi.

tirox
11.02.2009., 16:52
flafy ti si fino skini DR WEB i Superantispyware Free i Malwarebytes i imas ergelu odlicnu za ciscenje gamadi, to su sve skeneri nemaju stalnu zastitu nikome ne smetaju a pocistic ce odlicno tu nema sumnje, ko ima zarazen komp ovo troje ce obavit posao kak treba u vecini slucajeva!!!:kava::mig:

danco26
12.02.2009., 09:34
bit defender je solidan antivirus program,pripada gornjoj klasi antivirusa...ima odličnu detekciju i dobro čisti zaražene datoteke...mana mu je što ima jako loš selfdefence...malware ga isključi bez ikakvih problema...nije loš odabir za "normalne" internet aktivnosti :D

Sto da koristim u kombinaciji s bit defenderom da mu pomognem oko malwera?

ili je bolje rijesenje da instaliram drugi antivirus tipa KAS ili AVIRA, pa maknem bit-a.
ne smijem imati 2 instalirana antivirusa? ili mogu jednoga iskljuciti pa ponekad upaliti drugoga da odradi svoje?.

nisam znalac , citam forume i vidim da se najcecse spominje KAS.- pretpostavljam da je dobar???

dobrota
12.02.2009., 12:27
možeš ti slobodno ostavit bit defendera,uz njega stavi još malwarebytes ili superantispyware, to bi trebalo biti dovoljno...
bitdefender je samo antivirus ili internet security?

isto tako i avira je odličan program, u free verziji nema antispyware modul...ima najbolju detekciju od svih antivirusa,ali i manu što loše čisti viruse...

kaspersky po meni daleko najbolji,...odlična detekcija i vrhunsko čiščenje virusa...ima sve što jedan antivirus treba imat :D

Znatiželjko
12.02.2009., 14:07
isto tako i avira je odličan program, u free verziji nema antispyware modul...ima najbolju detekciju od svih antivirusa,ali i manu što loše čisti viruse...

Znači ako je stalno aktivna blokirat će više napada od KIS-a 8......moguće,samo ja sam na KIS navikao pa i da malo padne na testovima detekcije ja bi ga zadržao.

tirox
12.02.2009., 14:24
Spyware Doctor i Kaspersky najbolje ciste zarazeni komp to je poznato, Avira ima s tim malo problema no ako ju stavis na cisti komp pogotovo Premium verziju onda nema problema i jos dodas HIPS da joj stiti leđa i dobijes duplu Pancirku na kompu pa nek gamad puca koliko hoce!!!:kava::mig:

dobrota
12.02.2009., 14:48
Znači ako je stalno aktivna blokirat će više napada od KIS-a 8......moguće,samo ja sam na KIS navikao pa i da malo padne na testovima detekcije ja bi ga zadržao.

da,razlika je prema nekim testovima mala, od 1-3% u korist avire,....na virus.gr se testiraju antivirusi sa stvarnim virusima,e tu kaspersky ima prednost od nekih skoro 1%....razlika je mala,ali kaspersky puno bolje čisti viruse,tj. ima sve što jedan antivirus treba imati...odličnu detekciju i čiščenje detektiranog :)
http://i42.tinypic.com/10ops91.png
http://www.virus.gr/portal/en/content/2008-06%2C-1-21-june

ps.ovaj test je star 8 miseci,ali otprilike najboljih 5 su uvik tu...

tirox
12.02.2009., 15:13
Kao sto je poznato jako puno ljudi koristi Avast Free koji slovi kao odlican kucni antivirusa njega nema nigdje, hm ono kucni antivirus mi nikako nije jasno:confused: no ionako je tu sve jasno zakaj ga nema a ni profesional nevalja jadna mu majka kad ga sisa i Avira Free. Ovo na vrhu su sumnjivi rezultati i firme nekaj tu ne stima od kada je G Data bolji od Kaspeskog a i Avire to je cudno tj cudni rezultati Ashampoo da je bolji od NOD-a tesko iako NOD nije u vrhu taj nije nikako bolji od njega ali im zato razvaljuje program za przenje koji je odlican tj Ashampoo Burning Studio, rezulzati su stariji ali ipak tu nekaj ne stima!!!:kava::mig:

dobrota
12.02.2009., 15:24
i na av-comparatives su slični rezultati http://www.av-comparatives.org/seiten/ergebnisse_2008_08.php
za ashampoo neznam,nikad nisam koristija taj program...
i ja sam od nedavno ponosni korisnik ashampoo burninig studio 2009.....nakon 9 godina nera :)

tirox
12.02.2009., 15:33
Kako bilo da bilo no ipak su Avira i Kaspersky realno najbolji to je cinjenica i to nije greska sigurno, i kakvi su utisci nakon toliko godina NERA ovaj Ashampoo Burning Studio je odlican tu nema prigovora i nije veliki ko slonovski Nero a ima sve kaj treba!!?:kava::top:

dobrota
12.02.2009., 16:46
i kakvi su utisci nakon toliko godina NERA ovaj Ashampoo Burning Studio je odlican tu nema prigovora i nije veliki ko slonovski Nero a ima sve kaj treba!!?:kava::top:

ostavija sam ga na kompu, to sve govori :)

prezadovoljan :top:

Moby Master
12.02.2009., 20:16
Kao sto je poznato jako puno ljudi koristi Avast Free koji slovi kao odlican kucni antivirusa njega nema nigdje, hm ono kucni antivirus mi nikako nije jasno:confused: no ionako je tu sve jasno zakaj ga nema a ni profesional nevalja jadna mu majka kad ga sisa i Avira Free. Ovo na vrhu su sumnjivi rezultati i firme nekaj tu ne stima od kada je G Data bolji od Kaspeskog a i Avire to je cudno tj cudni rezultati Ashampoo da je bolji od NOD-a tesko iako NOD nije u vrhu taj nije nikako bolji od njega ali im zato razvaljuje program za przenje koji je odlican tj Ashampoo Burning Studio, rezulzati su stariji ali ipak tu nekaj ne stima!!!:kava::mig:

Avast?!:lol:

xPsycho
12.02.2009., 20:19
nemoj ti protiv avasta moj stariji brat ima avast na svom kompu (free) i jos nema nikakvih problema s virusima .. ima ga 5,6 mmiseci .. :kava:

danco26
12.02.2009., 22:20
možeš ti slobodno ostavit bit defendera,uz njega stavi još malwarebytes ili superantispyware, to bi trebalo biti dovoljno...

kaspersky po meni daleko najbolji,...odlična detekcija i vrhunsko čiščenje virusa...ima sve što jedan antivirus treba imat :D

imam instaliran free verziju:
Bitdefender Free Edition v10 OEM

vjerojatno je samo antivirus. :ne zna:

a sto ako ostavim BIT i skinem kaspersky na lap. tada imam 2 antivirusa. to nije preporucljivo???

tirox
12.02.2009., 22:27
Dva klasicna antivirusa ne idu zajedno nikako to zaboravi, mozes skinut KIS 2009 pa ga stavis a maknes Bitdefender s kompa tako jedino ide!!!:kava::mig:

vidra
13.02.2009., 09:18
kažem ja da je Bog napravio linux a tek onda windows i za to da se kaje i dan danas :D

dobrota
13.02.2009., 11:45

imam instaliran free verziju:
Bitdefender Free Edition v10 OEM

vjerojatno je samo antivirus. :ne zna:

a sto ako ostavim BIT i skinem kaspersky na lap. tada imam 2 antivirusa. to nije preporucljivo???

onda ti je bolje instalirat avira free antivirus+ superantispyware i još neki free firewall kao armor ili pc tools...

Kyzo
13.02.2009., 20:58
jel tko sta zna o VIPRE Antivirus + Antispyware, oni rade counter spy pa im je spyware engine vjerovatno odlican a za viruse?

dobrota
13.02.2009., 21:09
jel tko sta zna o VIPRE Antivirus + Antispyware, oni rade counter spy pa im je spyware engine vjerovatno odlican a za viruse?

za viruse nije nešto posebno...loša detekcija

starapsina
13.02.2009., 23:50

Vipre koliko znam ti nema firewall, probao sam ga, stvarno je nenametljiv i malo troši radne. Doduše Sunbelt nudi firewall free ali se moraš registrirat, najbolje preko 10 minutes mail!
Antivirus još nije bio dovoljno testiran, za očekivat da nije još na razini najboljih antivirusa, filozofija im je kao i večini u zadnje vrijeme stvorit sigurnosni sustav koji malo troši radne, antispyware zaštita je fenomenalna i za razliku od Counterspy troši jako malo radne. :top:

Kyzo
14.02.2009., 05:43
Hvala na odgovorima:top:

Kyzo
14.02.2009., 13:54
satavio sam W7 pa cu ipak isprobati ovaj Kaspersky beta pa da vidimo

Kyzo
14.02.2009., 21:19
e ovaj kaspersky mi svaki put kad upalim lap kaze da je out of date:ne zna: sad sam stavio vipre i malo sam prckao po ovim vasim virusima i za sada je sve detektirao:top:

Znatiželjko
15.02.2009., 15:14
e ovaj kaspersky mi svaki put kad upalim lap kaze da je out of date:ne zna: sad sam stavio vipre i malo sam prckao po ovim vasim virusima i za sada je sve detektirao:top:

Baš mi je drago za detekciju Vipre :top: Imaju lijep simbol,Kobru na štitu.

normall
15.02.2009., 18:08
normall, :rofl:, sve ću ti oprostiti ako mi otkriješ odakle skidaš avatare? :D

hajde otkrij (prišapni) pa te neću davit. :D

p.s. baš sam neki dan mislila na tebe. pretpostavila sam da nam treba hitna intervencija psihijatra (preporuke za smirenje, san) ali se situacija smirila. :D ako bude ponovno trebala (a mislim da hoće jer imam bolesnog stalkera) hoćeš doći štogot preporučit ako te lijepo zamolim? :D

hoću ako te previše stalka :mig:

inače, slažeš se za NoD 32 jel :cerek:

btw: afatare negdje nađem slučajno, no nisu svi odgovarajućih dimenzija pa ih sjeckam :o

nisam više često na forumu, al kad dođem uvijek idem pročitati što sam zadnje pametno napisao :D

Miki3210
15.02.2009., 20:50
Imam avast home edition i OS Vista Business tj. njezin Firewill normalno pa me zanima da li postoji nesto s cime bih mogao skenirati komp da vidim da li ima virusa na njemu a da ne moram ukloniti avast,inace nisam imao problema s avastom ali zelim provjeriti samo i da li da stavim nesto s Firewolom uz avast jer ne znam kakav je ovaj od viste. Hvala unaprijed

tirox
15.02.2009., 21:12
Kako ne ima skini ovo dvoje i instaliraj to su samo skeneri za gamadi ali odlicni i za pocetak napravi Quick scan s njima pa ocisti kaj ima, inace oni nece imat utjecaja na tvoju zastitu jer su samo skeneri pa nema problema obavi to pa vidi je li kaj ima, skini Superantyspyware Free verziju ta ti treba dole plava kockica na stranici!!!:kava::mig:
http://www.superantispyware.com/superantispywarefreevspro.html
http://www.malwarebytes.org/

kotulica
15.02.2009., 22:15
hoću ako te previše stalka :mig

inače, slažeš se za NoD 32 jel :cerek

btw: afatare negdje nađem slučajno, no nisu svi odgovarajućih dimenzija pa ih sjeckam o

nisam više često na forumu, al kad dođem uvijek idem pročitati što sam zadnje pametno napisao D

hej normall, pa dođeš svake prestupne. :rolleyes: hahh, trebaš malo češće. pa ovdje ti je zanimljivo...ccccccc...svi se međusobno svađamo. :rofl: :s :cerek: ima i stalkerica i svašta nešto se događa...zakon..ali ako bude potrebno, ja tebe zovem. ;)

super su ti avatari, pa to cijeli forum zna da si tu najjači. :D

i da, nod je zakon program za početnike. :D toplo preporučujem. :s :rofl: a kakva su tvoja iskustva? jesi zaražen? :D

Miki3210
16.02.2009., 05:24
Kako ne ima skini ovo dvoje i instaliraj to su samo skeneri za gamadi ali odlicni i za pocetak napravi Quick scan s njima pa ocisti kaj ima, inace oni nece imat utjecaja na tvoju zastitu jer su samo skeneri pa nema problema obavi to pa vidi je li kaj ima, skini Superantyspyware Free verziju ta ti treba dole plava kockica na stranici!!!:kava::mig:
http://www.superantispyware.com/superantispywarefreevspro.html
http://www.malwarebytes.org/

evo skinuo sam ih i nije mi puno toga naslo samo 870 gadarija:) i sad me zanima jer sam ja obrisao samo malware a ostavio adware jel to dobro ili i to da obrisem?

Znatiželjko
16.02.2009., 06:53
evo skinuo sam ih i nije mi puno toga naslo samo 870 gadarija:) i sad me zanima jer sam ja obrisao samo malware a ostavio adware jel to dobro ili i to da obrisem?

Sve se to briše.Adware su najčešće reklame,ti želiš na jednu stranicu a adware ti preusmjerava Internet Explorer na drugu adresu.Tako non-stop.I često mjenjaju homepage na zaraženom PC-u.Sigurno ima još neugodnosti koje adware može napraviti...

Miki3210
16.02.2009., 07:05
Pa ne znam jer mi tu vjerojatno spadaju i one ikonice za MSN pa ne bih da i njih mi izbrise jedino ako se to moze zaobici da ih ne dira. A i kad sam htio da mi blokira takve stvari da mi ne skidaju se na komp trazi pro inacicu a ne znam da li se placa pricam o superantispyware.

Znatiželjko
16.02.2009., 08:21
Pa ne znam jer mi tu vjerojatno spadaju i one ikonice za MSN pa ne bih da i njih mi izbrise jedino ako se to moze zaobici da ih ne dira. A i kad sam htio da mi blokira takve stvari da mi ne skidaju se na komp trazi pro inacicu a ne znam da li se placa pricam o superantispyware.

Da superantispyware PRO se plaća,razlika je što u pro verziji može biti stalno aktivan i analizira internet promet,ali to nije za njega tako važno.U besplatnoj verziji detektira i miče loše stvari koje su se skupile u compu.

Svim sličnim programima možeš označiti kvačicom što da ti od onoga što su detektirali obrišu a što ne.Samo odaberi.
Možda ima i backup opciju tako ako obrišeš nešto što ti treba možeš vratiti...

Moby Master
16.02.2009., 14:42

Šta se to gleda?!:s

tirox
16.02.2009., 15:13
Sve kaj nađu Superantispyware i Malwarebites tj gamad , viruse i ostalo to se brise nema tu razmišljanja za to se i koriste, ono kaj detektiraju obrises i gotovo i ta dva programa koristi povremeno za skeniranje kompa onako za provjeru samo prije skeniranja s njima napravis Update pa onda skeniraj i nema problema, a preporuka za odlican firewall je svakako PC Tools Firewall koji je odlican a nije naporan samo prije iskljuci Vistin firewall pa onda instaliraj ovaj i to je to a tokom njegove instalacije bit ce ti ponudjeno da instaliras Threatfire a to nemoj instalirat tj makni kvacicu s toga i nema problema a kad ga instaliras podesi ga ovako kao na fotki stavi kvacicu na ovo zaokruzeno ako vec nije i gotovo!!!:kava::mig:
http://www.pctools.com/firewall/
http://img02.picoodle.com/img/img02/3/2/16/f_m_7c494be.jpg (http://www.picoodle.com/view.php?img=/3/2/16/f_m_7c494be.jpg&srv=img02)

STony
16.02.2009., 16:39
Znači, default postavke PCtools firewalla su dobre?

Aj usporedi ga sa Comodom (ako su koristio oba)

starapsina
16.02.2009., 20:44
Koliko znam stealth mode mu nije defaultno postavljen

tirox
16.02.2009., 21:02
Da to po defoltu nije postavljeno a pozeljno je svakako to ustekat i to je to druga podesenja nisu potrebna sve vec je kako treba podeseno i mozes na voznju po đungli interneta!!!:kava::mig:

starapsina
16.02.2009., 21:17
I pita te da li želiš threatfire prilikom instalacije (nije poželjno instalirat taj HIPS).

starapsina
16.02.2009., 21:25
By the way probao sam prevx edge 3.0 i mogu reći da je najlaganiji HIPS koji sam ikad koristijo. Instalacija i deinstalacija sa add-remove išla glatko. Na žalost nije besplatan. Radio zajedno sa NIS-om 2009 i Malwarebytes'-om i sandboxie-m, nikakve nekompatibilnosti, nikakvi problemi, koristijo sam ga doduše samo 2-3 dana.

tirox
16.02.2009., 21:42
Threatfire je samo Behavioral Analises program i nema HIPS, a isto vazi i za Prevx Edge koji je puno efikasniji i bolji te laksi od Threatfire. Prevx Edge jos koristi Crnu i Bijelu listu programa da istina odlican je probao sam ga i ja, no ne treba ti taj Prevx Edge kad Drivesentry ima sve on je Antivirusna HIPS aplikacija i Behavioral Analasis i koristi Crnu i Bijelu listu aplikacija i odlican je i jos besplatan kod mene nije propustio bas nista kaj god sam mu gurnu pod nos zaustavio je no ima i on manu a to je da trosi puno memorije no to na danasnjim kompovima nije problem, zapravo uz Prevx Edge i Drivesentry ti ne treba nikakva druga zastita osim firewalla!!!:kava::mig:

tirox
16.02.2009., 22:01
Evo to je Prevx Edge u akciji odlican programcek, inace ovakvi efikasni programi su buducnost zastite koji ce pokupit kaj propusti antivirus program a i rade uz druge antiviruse jednostavno i efikasno antivirus ti zapravo i ne treba!!!:kava::mig:
http://www.youtube.com/watch?v=AAx6Y2MW_uA&feature=channel_page

starapsina
17.02.2009., 05:24
Evo to je Prevx Edge u akciji odlican programcek, inace ovakvi efikasni programi su buducnost zastite koji ce pokupit kaj propusti antivirus program a i rade uz druge antiviruse jednostavno i efikasno antivirus ti zapravo i ne treba!!!:kava::mig:
http://www.youtube.com/watch?v=AAx6Y2MW_uA&feature=channel_page

Mislim da je budućnost kombinacija dobrog behaviour analyzer-a i pametnog sandboxiranja. :kava:
I ajde možda još i dobrog firewall-a koji će štitit ovo dvoje gore.

Znatiželjko
17.02.2009., 08:52
Threatfire je samo Behavioral Analises program i nema HIPS, a isto vazi i za Prevx Edge koji je puno efikasniji i bolji te laksi od Threatfire. Prevx Edge jos koristi Crnu i Bijelu listu programa da istina odlican je probao sam ga i ja

Znam da je Threatfire bio možda i najbolji od svih što se tiče Behavioral-a ,po par testova :ne zna: Ima manu što usporava comp i guta Ram.Ako je ovaj PREVX EDGE koji je navodno još efikasniji a vidio sam kod starogpsine da je lagan kao da ga se nema na comp-u,onda to nije nimalo za podcijeniti.

Drivesentry je možda kompletniji jer ima više zadaća koje može obaviti,ali je dosta teži za sustav.Radije bi koristio vrhunski,lagani,superkompatibilni Prevx Edge koji radi jednu bitnu zadaću ali savršeno.

Tirox znaš li možda što se može u free verziji Prevx Edge-a ? Koja je razlika između pro i free ustvari ?

Aha,našao sam.Razlika je velika,free verzija ti neće blokirati malware-a s neta,samo će javiti da je ušao i gdje je.

Znatiželjko
17.02.2009., 09:03
Inače ubacit ću sandboxie kad tad.Odlična dodatna zaštita,ne smeta drugim programima,malo ram-a troši,ne usporava surfanje,čisti sve ostatke s neta ne dozvoljavajući da se prošire van neke zone,i time spriječava infekciju ....dovoljno je reći da ga neki koriste kao jedinu zaštitu bez antivirusnog programa .Sigurnije je uz antivirus jer postoje neki primjerci malware-a koji mogu procuriti kroz flash u sandboxiranoj tražilici ...

Sandboxirati se njime može sve programe ali ja bi samo najvažnije,internet tražilice i Outlook Express,te Chat program tipa msn.

starapsina
17.02.2009., 09:15
Upravo isprobavam malware defender 2.0.5. E to je HIPS 100% :-). U svakom slučaju za sada ne da ne troši ništa rama nego imam osječaj da computer leti koliko je lagan. Doduše to je full program trial od 30 dana :-( , ili ti shareware.

Znatiželjko
17.02.2009., 10:31
Taj malware defender ne izgleda neš lijepo izvana i djeluje kompliciran na prvi pogled :ne zna:

SLIKA:
http://www.softpedia.com/screenshots/Malware-Defender_1.png

Heuristika je detekcija i nepoznatih malware-a na osnovu analiziranja karakteristika unutar neke fajle.

Behavioral je analiziranje aktivnosti nekog programa na osnovu čega se može prepoznati jel to sumnjiv program ili malware.

I jedno i drugo između ostaloga ima u Vipre antivirusu.

starapsina
17.02.2009., 11:28
http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=217522
http://www.matousec.com/projects/firewall-challenge/results.php

madam octa
17.02.2009., 11:57
Ja sam isto imala problema s nodom, uopće nije registrirao viruse, onda sam prešla na avast,avg i sad na kraju kis... Sad trenutno imam kombinaciju kis 09 i malwarebytes, jel to ok?

tirox
17.02.2009., 12:22
To je i vise nego ok sad si mirna, jasno ako ne ignoriras upozorenja od strane KIS-a!!!:kava::mig:

Miki3210
18.02.2009., 06:43
Pozdrav susjed me pitao koji antivirusni da stavi na svoj stari komp a ima windows 98 ja jedino znam da avast moze ali ne znam jel ima neki drugi besplatni antivirusni za njega,trenutno ima nod i ja mislim da bi to trebao maknuti i staviti nesta bolje ali pitanje je sta?

Znatiželjko
18.02.2009., 07:43
Pozdrav susjed me pitao koji antivirusni da stavi na svoj stari komp a ima windows 98 ja jedino znam da avast moze ali ne znam jel ima neki drugi besplatni antivirusni za njega,trenutno ima nod i ja mislim da bi to trebao maknuti i staviti nesta bolje ali pitanje je sta?

Ako mu radi NOD i može update-ati neka ga pusti,ipak je bolji od avasta i AVG-a.Avira i KIS koliko sam vidio nisu za windows 98.Neka stavi superantispyware,on može na sve windowse a odličan je u detekciji i micanju malware-a ,još je i besplatan.S njime se svakih par dana skenira cijeli comp.

Moby Master
18.02.2009., 09:51
Ako mu radi NOD i može update-ati neka ga pusti,ipak je bolji od avasta i AVG-a.Avira i KIS koliko sam vidio nisu za windows 98.Neka stavi superantispyware,on može na sve windowse a odličan je u detekciji i micanju malware-a ,još je i besplatan.S njime se svakih par dana skenira cijeli comp.

Ali SAS nije za ove prave viruse, pa preporučio bih Trend Micro Antivirus!

Miki3210
18.02.2009., 12:21
on sad meni kaze da bi hto Kaspersky pa jel moze na 98-icu ili ne i koliki mu je trail period? mislim on je najbojli trenutno antivirusni program i ja bi ga uzeo ali skupo mi je

Miki3210
18.02.2009., 12:22
a sad sam vidio da nije za 98-icu ali koliki mu je trail period ako se odlucim ipak ja sebi uzeti KIS

božesačuvaj
18.02.2009., 12:31
30 dana

tirox
18.02.2009., 12:31
Trial za KIS 2009 ti je 30 dana tj toliko ce radit normalno a nakon toga vise nema za badave, no i to se moze rijesit nije to problem!!!:kava::mig:

Miki3210
18.02.2009., 16:50
Recimo ja sad imam superantispywer i pc tools firewall plus i sad ako stavim KIS 2009 da li moram maknuti taj firewall ili ne i sta mi uz njega najbolje ide

dobrota
18.02.2009., 16:53
moraš maknuti taj firewall,
kada imaš kis, ne triba ti ništa drugo,eventualno možeš imati superantispyware ili malwarebytes..oba su kompatibilna sa kasperskim

Kyzo
18.02.2009., 20:54
evo ja sam sad na Bitdefenderu koji uzasno izgleda ali odlicno radi:top: ne sekirajte se moja Kaspersky druzino ovo sve radim iz dosade:rofl: vratit cu se ja kasperskom, odoh malo klikati one viruse

božesačuvaj
18.02.2009., 21:44
Očekujemo sličice!

Kyzo
19.02.2009., 15:25
ja bih rado al mi ne radi prt sc nemam pojma zasto ni na W7 ni na XP-u:ne zna:

dobrota
19.02.2009., 15:45
ja bih rado al mi ne radi prt sc nemam pojma zasto ni na W7 ni na XP-u:ne zna:

pogledaj pp...pa nam lipo pošalji nekoliko slikica :D

starapsina
19.02.2009., 15:57
Recimo ja sad imam superantispywer i pc tools firewall plus i sad ako stavim KIS 2009 da li moram maknuti taj firewall ili ne i sta mi uz njega najbolje ide

Možeš stavit KAV 2009 uz PCTools-ov firewall ali KIS 2009 je zakon i pošto ima ugrađen svoj firewall ne treba ti drugi, doduše istina je da ja osobno eksperimentiram sa nečim drugim trenutno ali to je samo zato što volim uvijek biti poseban :D

tirox
19.02.2009., 16:08
Pa mozes stavit Pc Tools Firewall uz KIS 2009 ako prije iskekas onaj firewall od KIS 2009 ali za to nema potrebe to se ne radi bas, no ima ljudi koji vole kombinirat i isprobavat pa se to moze zakaj ne samo da se ne zeznes pri tom kombiniranju i isprobavanju to je najbitnije pa jos ak je covjeku dosadno eto razloga vise!!!:kava::mig:

Kyzo
19.02.2009., 16:43
Bitdefender 2009 AV

TROJAN
http://i41.tinypic.com/nqwdc2.png

NUKER
http://i44.tinypic.com/sl4ufq.png

BOMBER
http://i42.tinypic.com/2i9o8ch.png

VIRUS
http://i41.tinypic.com/10yhro7.png

KEYLOGGER
http://i43.tinypic.com/11ceb95.png

to su oni sa pocetka zao mi je sto nemam sad vipre da probam al ga budem stavio, inace ovo mi ja na W7 pa mi ih i nije zao ako tko ima kakav av za probati nek da, probao sam G-Data al ne radi W7

Kyzo
19.02.2009., 16:52
zaboravio sam reci da mi samo 4 nije dozvolio skidati, ostale sam morao raspakirati pa sad

Kyzo
19.02.2009., 16:59
http://www.slotch.com/ist/softwares/...stdownload.exe

http://i39.tinypic.com/ohnyua.png

tirox
19.02.2009., 17:15
To si trebo stavit u Viruse i kondome kako se zastitit tam je mjesto tim fotkama a ne tu no dobro ubuduce stavljaj tamo, jesu to fotke Powered by Fastone Capture!!!:kava::mig:

Kyzo
19.02.2009., 17:19
jesu :) :top: e i da hocu drugi put

božesačuvaj
19.02.2009., 23:01
http://i40.tinypic.com/iomede.jpg

http://i40.tinypic.com/2a65aog.jpg

http://i43.tinypic.com/2you7ts.jpg

Znatiželjko
20.02.2009., 08:24
jesu :) :top: e i da hocu drugi put

Jel ti sve malware detektirao koje si isprobao do sada ?
Inače navijam za Bitdefender,nakon KIS-a nekako mi se čini da bi bio njemu sklon kao suite-u.

Aspire1
21.02.2009., 19:01
http://shop.symantecstore.com/servlet/ControllerServlet?Action=ContentTheme&Env=BASE&Locale=en_US&SiteID=symnahho&ThemeID=106300&pbPage=LP_09NIS-NAV&API1=SymCom&API3=ComBan

Znatiželjko
25.02.2009., 10:40
Zna li tko kako se KIS 8 ponaša kod promjene operatera jer prelazim sa T-Com-a na Optimu ? Mijenja se e-mail,router,neznam što sve ne ,pa dal sve to KIS detektira iznova a stare podatke prebriše ili treba stare mrežne postavke u njemu naknadno ručno brisati ili kako ? Dal KIS treba ugasiti dok se sve novo ne podesi pa ga upaliti da detektira promjene ? :ne zna: Hvala !

Znatiželjko
01.03.2009., 13:00
Pročitao sam da će novi Avira antivirus koji je još trenutno u beti imati i u free verziji integriran antispyware.Time će dodatno degradirati free konkurenciju koja je i sada miljama iza.

Kyzo
05.03.2009., 16:27
AVIRA ANTIVIR mi ne radi update automatski (imam premium kljuc) why?

Kyzo
05.03.2009., 16:28
Jel ti sve malware detektirao koje si isprobao do sada ?
Inače navijam za Bitdefender,nakon KIS-a nekako mi se čini da bi bio njemu sklon kao suite-u.

nije bas pa sam ga maknuo:flop:

Majkus!
05.03.2009., 23:01
Moj skromni doprinos...
AVG sucks,nakon godina..razočarao me..:(
Neće se updateat i moš ga...j....:tuctuc:

NOD...hm...:ne zna:
sad ćemo probati Aviru pa bok...:D

nixon69
05.03.2009., 23:11
Moje osobno misljenje je da nema niti jednog antivirusa sa kojim nemozes biti zarazen.
Sve je na korisniku sto mu najbolje odgovara,ali podpuna zastita ne postoji.
Ja sam ih sve isprobao i svaki radi na svoj nacin i kod svakog se nesto provuce.
Koristite ono sto najmanje opterecuje sistem i nadajte se da ne pokupite nista. :mig:

tirox
05.03.2009., 23:14
Na Aviri ces i ostat to je sigurno tu se nema kaj mjenjat kad se ona smjesti na komp nece bit s njom problema, bilo da se radi o Aviri Free ili jos bolje Premium verziji koja god ne mozes fulat nikak!!!:top::mig:

Majkus!
05.03.2009., 23:16
Nixone,potpis...ja samo tražim od AV-a da ne traži previše...:D

tirox
05.03.2009., 23:36
Normalno da niti jedan antivirus ne pruza potpunu zastitu tu nema sumnje, mora postojat i druga linija obrane koja ce pokupit ako antivirus propusti u vidu neke HIPS zastitne aplikacije u tome je poanta kvalitetne zastite sam antivirus nije dovoljan. Avira nece zderat kos memorije nije teska i zahtjevna i ne usporava nista a ima bolju detekciju od dosta antivirusa koji se placaju i to je cinjenica ja je koristim dvije godine i ne fali mi nista komp je cist i sve na mjestu no ja nemam samo Aviru na kompu pa ako ona kaj propusti ima joj ko stitit leđa a do sad je propustila vrlo malo po mojem iskustvu a to se nemre nikak reci za AVG ili Avast vec upravo suprotno!!!:kava::mig:

god of war1202
06.03.2009., 19:18
Pitanje, koji je bolji antivirusni program ?

Norton Antivirus 2006
AVG Antivirus Pro
Avast Pro
BitDefender Antivirus Plus 10.0
F-Secure Internet security 2007
ZonaAlarm Internet Security Suite 7.0.722

Ne znam kojeg da odabarem, pa bi molio pomoč...
Hvala

ja mislim da si najboljeg od svih zaboravio,nod32...on je za mene ako ne i najbolji..zašto? lagan je za system,nije težak ka rećemo Norton ili kaspersky...ja sada na svojoj win 7ci imam nod32,zadnja verzija..odlična..prezadovoljan sam...a sa avg-om,kada sam instalira win7,ima problema,taskabar me zajebava,uočio sam da je do avg-a,make sam ga i stavija nod32..odlično,nema greške...kako sma negdje napisao,meni je Kaspersky usporava komp do 50tak %...nevjerovatno!!

STony
06.03.2009., 19:29
meni je Kaspersky usporava komp do 50tak %...nevjerovatno!!

Hm... evo, iskreno: koristio sam NOD32 3 i ovu 4 beta verziju, nikakvih problema nisam ima (uz Zone Alarm Pro inače).

Iša sam probat Kaspersky, točnije KIS 2009 i također sam prezadovoljan. :top:
Nikakvih usporavanja kompa i sl. nisam osjetio tako da...:ne zna:

Od tih besplatnih AV-a proba sam AVG, Avast i Aviru, a mogu jedino Aviru preporučit.

god of war1202
06.03.2009., 19:32
Hm... evo, iskreno: koristio sam NOD32 3 i ovu 4 beta verziju, nikakvih problema nisam ima (uz Zone Alarm Pro inače).

Iša sam probat Kaspersky, točnije KIS 2009 i također sam prezadovoljan. :top:
Nikakvih usporavanja kompa i sl. nisam osjetio tako da...:ne zna:

Od tih besplatnih AV-a proba sam AVG, Avast i Aviru, a mogu jedino Aviru preporučit.

hmm..a neznam,ja imam ono,rećemo dual2core komp itd..i na njemu sam osjetio to usporavanje s akaspersky brajo...nažalost...isto tako je ovaj kolega jedan bija reka da je internet bija spork,ka imeni,masu ti triba da otvoriš stranicu,masu..a stranica ima ni 70kb...ali velim,pitanje je ukusa ono i šta ja znam šta sve čega..ali ja samo govorim ono što sam iskusija,tako da nijedan produkt omalovažavat neću...

madam octa
06.03.2009., 22:56
Normalno da niti jedan antivirus ne pruza potpunu zastitu tu nema sumnje, mora postojat i druga linija obrane koja ce pokupit ako antivirus propusti u vidu neke HIPS zastitne aplikacije u tome je poanta kvalitetne zastite sam antivirus nije dovoljan. Avira nece zderat kos memorije nije teska i zahtjevna i ne usporava nista a ima bolju detekciju od dosta antivirusa koji se placaju i to je cinjenica ja je koristim dvije godine i ne fali mi nista komp je cist i sve na mjestu no ja nemam samo Aviru na kompu pa ako ona kaj propusti ima joj ko stitit leđa a do sad je propustila vrlo malo po mojem iskustvu a to se nemre nikak reci za AVG ili Avast vec upravo suprotno!!!:kava::mig:
A tko joj štiti leđa? Koji program?

kotulica
07.03.2009., 12:47
ne znam zašto ti tirox nije odgovorio. :confused: sad ću ga ja poći zamoliti da odgovori a ako ti ne odgovori, ono što znam jest da se preporučuje neki firewall s HIPS zaštitom (uobičajeno se preporuke kreću prema PC Tools Firewall (http://www.pctools.com/firewall/), besplatan, jednostavan za rukovanje i s odličnom zaštitom. evo i posta u kojem se nešto više govori o tom programu: http://www.forum.hr/showpost.php?p=18852876&postcount=2844 (s ove (http://www.forum.hr/showthread.php?p=18852876#post18852876) stranice).

tirox
07.03.2009., 12:58
Ak ima Aviru onda joj fino pase Pc Tools firewall samo nek ga stavi i nece bit problema, samo kod instalacije nek makne kvacicu s Threatfire i nek izabere Expert Mode kad bude ponuđeno i nema problema i nek ga podesi kao na ovoj fotki ako nije stavljena kvacica na oznaceno neka stavi kvacicu i gotovo nema frke i ima lagan brz i odlican firewall!!!:top::mig:
http://img02.picoodle.com/img/img02/3/2/16/f_m_7c494be.jpg (http://www.picoodle.com/view.php?img=/3/2/16/f_m_7c494be.jpg&srv=img02)

kotulica
07.03.2009., 13:28
@madam octa, sad sam se sjetila i comoda (http://www.personalfirewall.comodo.com/). on se također preporučuje kao odličan firewall. i besplatan je.

evo, sad imaš i veći izbor.

tirox
07.03.2009., 13:42
Da tu je i Comodo samo on je kompleksniji i zahtjevniji za koristenje od Pc Tools firewalla koji nije kompliciran za koristenje i uoptrebu pa je bolje rjesenje za nekog ko firewall uopce nema a i nikad se nije susreo s HIPS zastitom koju Comodo ima a Pc Tools Firewall ima nesto slicno HIPS-u ali to nije isto ali svejedno radi odlicno no uz puno manje upozorenja. Kao odlicna preventivna zastita tu je i Spyware Terminator koji ako se podesi kako sam objasnio tu nece propustit ni komarca i on ce odlicno stitit leđa antivirusu, inace Terminator, Avira i Pc Tools Firewall odlicno rade zajedno pa se mogu koristit jedno uz drugo bez ikakvih problema!!!:kava::mig:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=425718

madam octa
07.03.2009., 21:49
Hvala puno kotulica i tirox, idem ja sada malo isporobavati:)

sobravia
08.03.2009., 15:37
Skini sa Aviriniog sajt Avira AntiVir Premium,mjesec dana imaš full verziju(ne trial)iprobaj.Koristim je 8 mjeseci i ništa još nije prošlo.Za razliku od Noda,Kasper.,itd.Norton nije loš ali je teeeeežak

Tigrov friend
10.03.2009., 17:15
Kaspersky ništa ne usporava, kako je netko tu napisao, meni odlično radi i na staroj kanti sa 256mb rama, trčite za gigahertzima, brdom rama, grafuljama a ono usporava? Kako hebemu ako je jači komp tako? Ništa kaspersky ne usporava, prva liga je on!

Denis_kc
10.03.2009., 23:20
Kasperkey mi je usporio komp i net! koma. Skinuo sam si trial i koma je bilo, začas sam ga izbrisao!

božesačuvaj
10.03.2009., 23:33
Aee!

Zgodni
11.03.2009., 19:08
Kasperkey mi je usporio komp i net! koma. Skinuo sam si trial i koma je bilo, začas sam ga izbrisao!

Onda fino instaliraj Nod,pa se cujemo na Security > Problemi sa virusom

MKAT
12.03.2009., 08:39
Moje iskustvo:
Pokupio sam negdje virus (ili više njih), kojeg mi AVG nikako nije uspio rješiti. Skinuo sam i zadnju verziju 8.5, ali se virus uredno vraćao. Znači, AVG skenira, izbriše pokoji zaraženi file. Tada je kao sve čisto i uredno, ali nakon nekog vremena virus je opet tu.
Onda sam vidio da se dosta hvali Avira, tako da sam nju skinuo i instalirao (free verziju, ne trial). Nakon skeniranja, pronašla mi je hrpu zaraženih fileova (koje AVG nije registrirao). Sad ćemo vidjeti što će biti dalje.
Moj zaključak (kao ne baš prevelikog stručnjaka) je da je AVG bezveze, a Avira puno bolja :cerek:

pozdrav

starapsina
12.03.2009., 09:43
A nije ni taj Dr.Web koliko vidim loš, ovaj mi traje do jedanajstog svibnja. Ono... uz free jetico firewall i router, zemanu i još poneku sitnicu nije loš :D
Djeluje nekako lagan. :kava:

lupus_est
12.03.2009., 12:53
Ja sam bio preko p2p skinuo Kaspersky Internet Security 2009. za probu , i stvarno mi se svidio, ne treba puno čekat dok se updejta i (bar meni) nije bio težak za sistem uopće. Ali kad su svi keyevi blacklistani pa sam odustao od njega i instalirao BitDefender Total Security 2009. , ali primjetio sam da mi značajno usporava komp.... Sve razmišljam da otkupim licencu za Kaspersky, jer je program stvarno kul. :top:

pozz.

smarti11
12.03.2009., 13:06
imo sam bit defender total security 2009 ali mi je upola usporio pc , pa samsad vratio na nod32 koji nije dobar kao bit defender sto se tice detekcije ali je laksi dosta.

dzaba antivirus da je najbolji ako covjek klikne yes kad ga ono pita da dopusti koristenje.

štupser
12.03.2009., 14:55
Ja sam bio preko p2p skinuo Kaspersky Internet Security 2009. za probu , i stvarno mi se svidio, ne treba puno čekat dok se updejta i (bar meni) nije bio težak za sistem uopće. Ali kad su svi keyevi blacklistani pa sam odustao od njega i instalirao BitDefender Total Security 2009. , ali primjetio sam da mi značajno usporava komp.... Sve razmišljam da otkupim licencu za Kaspersky, jer je program stvarno kul. :top:

pozz.

KIS 2009 vrijedi svake uložene kune :)

tirox
12.03.2009., 15:46
Da samo kaj kod nas vrlo malo ljudi ima placene verzije Kasperskog vecina jase na razno raznim kljucevima za 0 kuna , no on ionako nije nuzan a bogami ni jedini koji pruza odlicnu zastitu, mozes slozit i jos bolju zastitu a tu na forumu ima nekoliko primjera za to pa tu nema problema nikakvih ima nekoliko programa koji se mogu kombinirat zajedno bez frke pa dobijes jos bolju zastitu!!!:kava::mig:

starapsina
13.03.2009., 04:57
Da samo kaj kod nas vrlo malo ljudi ima placene verzije Kasperskog vecina jase na razno raznim kljucevima za 0 kuna , no on ionako nije nuzan a bogami ni jedini koji pruza odlicnu zastitu, mozes slozit i jos bolju zastitu a tu na forumu ima nekoliko primjera za to pa tu nema problema nikakvih ima nekoliko programa koji se mogu kombinirat zajedno bez frke pa dobijes jos bolju zastitu!!!:kava::mig:

Da naravno. Npr. Router + Eset Smart security 4 (firewall na interactive) + Sandboxie + Keyscrambler, a lagano ko perce.
:kava:

štupser
13.03.2009., 07:04

tirox, ja nisam ni rekao da je KIS najbolji, ali da ide u "gornji dom" - ide. vjerojatno ima više onih koji koriste razne ključeve za 0 kn nego onih s kupljenom licencom. realno gledajuči koliko se drugih programa može koristiti za 0 kuna :), pa mislim da si mogu priuštiti taj "luksuz" kupljene licence za sigurnosni sustav. :)
inače se u potpunosti slažem s tvojim upisom.

ma3x
13.03.2009., 07:43
nod32 ver.4 smart security (update 2-3 puta dnevno) i rijetko što prođe a i ono što prođe obićno bude u hkey mapama a to riješim s Malwarebytes' Anti-Malware tako da nemam problema. jednom tjedno s mam radi scan i to je to. imao sam situaciju da na nod32 anti virus prodje svega i svačeg npr. kad mi se svakih 5 sec gasio explorer.exe (XD) al to sam riješio s MAM. prezadovoljan sam.

starapsina
13.03.2009., 09:43
A nije loše imat ni 'Steganos Anonym 2006' :cerek:

Moby Master
13.03.2009., 16:41
Skini sa Aviriniog sajt Avira AntiVir Premium,mjesec dana imaš full verziju(ne trial)iprobaj.Koristim je 8 mjeseci i ništa još nije prošlo.Za razliku od Noda,Kasper.,itd.Norton nije loš ali je teeeeežak

Sve si to isprobao? :lol:

Dudo-Grasevina
18.03.2009., 10:48
Postovanje,
jel zna netko kako se krecu cijene KIS 2009 i NOD32, mislim da su to dva najbolja antivirusna pa me zanima jel netko zna i imali kod nas gdje za kupit ili internetom treba? (preferiram KIS) usput receno meni osobno ne usporava komp, imam krekiranu verziju i neda mi se vise zezati sa keyfile-ovima pa bi kupio na godinu ili i duze mozda sta Vi mislite?

Lijep pozdrav svima koliko god Vas ima!! :-)

god of war1202
18.03.2009., 10:53
hmmm,ti si jedini primjer koji sam ja evo uspijeo vidjet da želi KUPIT antivirsuni program! ja evo,iskren d abudem neznam cijnele,ali kako sam moga negdje naćirit da su ja mislim nod32 je oko 29dollara +-10 dollara gore dolje..tako nešta...a zašto bi kupova kada imaš na svim mogućim torrent sajtovima crackirano sve i update ide bez ikakvih poteškoća isve sve...hmm...ovo nemoj gledat kao uvredu negko samo moju zbunjenost u tvoj podhvat! :)
A glede KIS-a,a gle,meni je on usporava komp masu,kako sam već gore u postu jednom već naveo..kako-zbog čeka itd,ja neam pojma..osjetio sam da mi je komp spor,a imam ono,poprilično jaku mašino..sada..makeo sam ga komp mi leti,ja izvalio sa stolice..sada...to je pitanje ukusa ja mislim i načina korištenja itd...ja preferiram nod..jer je lak na system,jednostavana za uporabu itd itd...tako da,ukusi su različiti pa ti odluči :)

ac_thunder
18.03.2009., 11:13
Postovanje,
jel zna netko kako se krecu cijene KIS 2009 i NOD32, mislim da su to dva najbolja antivirusna pa me zanima jel netko zna i imali kod nas gdje za kupit ili internetom treba? (preferiram KIS) usput receno meni osobno ne usporava komp, imam krekiranu verziju i neda mi se vise zezati sa keyfile-ovima pa bi kupio na godinu ili i duze mozda sta Vi mislite?

NOD32 AntiVirus
Broj računala 1 godina 1 godina obnova
1 računalo 228,00+22%=278,16 159,60+22%=194,71

Ovu cijenu možeš prepoloviti ako si student/đak (ili ako imaš takvog u obitelji):
"Neprofitne organizacije, obrazovne institucije, REDOVNI studenti i đaci (uz odgovarajuce potvrde, ORIGINALI) imaju 50% popusta za kupnju licenci ESET-ovih proizvoda (download isporuka)"

Ovo ti distribuira domaća tvrtka Nort d.o.o. http://www.nod32.com.hr/

Popuniš obrazac na njihovoj stranici i pošalješ. Oni tebi na e-mail pošalju ponudu koja ti vrijedi pet dana, u tih pet dana općom uplatnicom uplatiš lovu i oni ti drugi dan pošalju na e-mail korisničko ime i lozinku, skineš verziju koju za koju si platio (ako već nisi) upišeš svoje korisničko ime i pass i to je to.

madam octa
18.03.2009., 19:38
Kupi preko neta kis, ako si već zapeo za njega, bolji je od noda

sobravia
18.03.2009., 19:49
Sve si to isprobao? :lol:

sam,ali nelicencirane pa vjerovatno zato imam loša iskustva

ico1
19.03.2009., 15:23
...imam krekiranu verziju i neda mi se vise zezati sa keyfile-ovima pa bi kupio na godinu ili i duze mozda sta Vi mislite?

KIS 2009 u Autronicu 440 kn, 1 god, 1 licenc.

Neznam kako si uspio krekirat,
Ima patch, kojeg kad kopiraš u KIS mapu i pokreneš, KIS ti javlja da je trojan
Ako pak isključiš KIS prije ubacivanja patcha, nakon ponovnog pokretanja KIS-a, ovaj javlja trojana, a ako si par puta stiskao na patch, onda sve kriči danger, danger :hebemu:
Onda ih on sve detektira, restira i izbriše
Meni je taj patch napravio cijeli mess
Što se tiče licenci jedno vrijeme sam imao neke ključeve, ali oni su ubrzo došli na blacklistu i onda sam zaključio da ću ispljunut tih 400 - tinjak kuna, nakon što mi istekne trial

avast!
19.03.2009., 22:40
Postovanje,

Avast! 4 Home za korisnike koji računalo ne koriste u komercijalne svrhe - besplatan
Avast! 4 Professional, 1 licenca na godinu dana - 264,23kn + PDV

Morbus
20.03.2009., 01:07
Avast! 4 Home za korisnike koji računalo ne koriste u komercijalne svrhe - besplatan
Avast! 4 Professional, 1 licenca na godinu dana - 264,23kn + PDV

Jes' ti blentav,ko te pita za avast?!

BTW Security je pun onih koji su imali avast pa su zaglavili,a i link u sigu ti je kao on!

avast!
20.03.2009., 09:30
Jes' ti blentav,ko te pita za avast?!

BTW Security je pun onih koji su imali avast pa su zaglavili,a i link u sigu ti je kao on!

avast! je bio prijedlog.

Security je pun onih koji su zaglavili s nekim AV, pa se žele prebaciti na drugi.

Morbus
20.03.2009., 10:59
Nitko tko ima Kaspersky nije zaglavio!

avast!
20.03.2009., 11:42
Nitko tko ima Kaspersky nije zaglavio!

Volim ovako sigurne tvrdnje.

Antivirus koji ja koristim je najbolji, drugi su užasni... a za koji tjedan opet ista tvrdnja, samo se promijeni ime antivirusa

Morbus
20.03.2009., 11:45
A čuj imaš tread http://www.forum.hr/showthread.php?t=410790&page=34 pa se tu dokazivaj,ništa iz ovakve priče!

EDIT:Očekujem tvoje sličice!

dobrota
20.03.2009., 12:06
http://www.anti-malware-test.com/?q=node/77

na ovoj stranici su napravili proactive test 14 antivirusa...metodologiju i način testiranja,možete vidit na gornjem linku...
avira je očekivano i na ovom testu imala najbolju detekciju, odmah do su sophos (ima najviše false positive), dr.web,kaspersky,nod...
šta mislite, može li se virovat ovakvim testovima ? :):mig::top:

http://i41.tinypic.com/2jfhvlf.png
http://i39.tinypic.com/s3nfbm.png
http://i39.tinypic.com/2n9cps9.png
http://i39.tinypic.com/243lsph.png
http://i40.tinypic.com/2nl8nb6.png

Morbus
20.03.2009., 12:12
Hau jes nou!:):mig::top:

Di mi je nesta avast! i njegove slije? :ne zna:

dobrota
20.03.2009., 12:16
doće on sa slijama za par dana, oli nevidiš da su slije od jučer....avast to još nema u bazi podataka :D:mig::cerek::kava::top:

xPsycho
20.03.2009., 12:17
avast je negdi po sredini .. nije lose aj ..

Morbus
20.03.2009., 12:25
Ne znam da li je progovorio hrvatski,ali mi je najjači bio kad na sočnom srpskom kaže "virus je detektovan"!:):mig::top:

xPsycho
20.03.2009., 12:29
HAHAHAHAHA

je je zna hrvatski evo ti moj ss
http://www.imagesforme.com/out.php/i408254_20090320132827.jpg

tirox
20.03.2009., 12:40
Kakva korist od Avasta Pro koji jos i nije besplatan kad ga sisa Avira Free a pogotovo sad ova nova verzija 9 koja je dobila i Antispyware modul pa ko bi trijezan kupio Avast onda a pogotovo da izabere besplatni Avast pokraj Avire Free to bas nema smisla nikakvog. Cudno kako se samo na Virusima i Kondomima pojavljuju Kaspersky Avira i NOD iako su to detekcije preko Web Guard-a to i nije bitno pa ne mora antivirus detektirat to na internetu ionako ce dobar antivirus to ulovitu bilo na internetu ili na kompu svejedno taj Web Guard nije nuzan pa sad ili ostali antivirusi to ne detektiraju bilo na internetu ili na kompu a bit ce da ljudi boje testirat da ne bi nadrapali a to opet govori koliko su sigurni u svoju zastitu tj nisu uopce sigurni a to se odnosi na Avast, AVG pa i Bitdefender te Northon koje dosta ljudi ima a nijh nema uopce na testovima tu na forumu ko da se skrivaju. Treba probat kakvu zastitu imas jednom se zivi tu nema problema nikakvih pa onda avast! testiraj taj svoj Avast tu pa ces vidit kakva je situacija a i da ostali kojima preporucas Avast onda vide kaj od njega mogu ocekivat ukljuci malo sportskog duha a to se odnosi i na prije spomenute antiviruse pa da se vidi kako koji radi pa nema tu frke nikakve nismo u Iraku!!!:kava::D:mig:

starapsina
20.03.2009., 12:45
GesWall free + Online Armor 3.1.026 Beta + Router+ Sandboxie 3.34 (Pro verzija) + Nod32 4.0 + Steganos internet Anonym 2006 v.8 + Keyscrambler + Zemana + Firefox 3.0.7 (+Add Block Plus) + HostsXpert + Malwarebytes' (Pro verzija ali samo on demand scan ) i zabava započinje :lol:

Zgodni
20.03.2009., 13:19
šta mislite, može li se virovat ovakvim testovima ?

Naravno da može,kakvo je to pitanje? Nema ni jednog razloga da nevjerujemo ovako jednom lijepom i objektivnom testiranju,koje btw.još jednom potvrđuje moju tvrdnju da je Avira daleko ispred svih. Što reći sem - Avira ,sjedi opet pet!

Tigrov friend
20.03.2009., 19:07
Pa svi su free, zavisi iz kojeg kuta gledaš hehe :cheers:

avast!
20.03.2009., 23:01
A čuj imaš tread http://www.forum.hr/showthread.php?t=410790&page=34 pa se tu dokazivaj,ništa iz ovakve priče!

EDIT:Očekujem tvoje sličice!

Priča je krenula oko teme koji antivirus je najbolji. Slično kao tema da li je bolji Windows ili Linux.

Moj komentar se odnosio na sigurnost tvrdnje kako je neki antivirus najbolji.
Dokazivanje i testiranje rade stručnjaci i laboratoriji sa dokazanim metodologijama, a ne "3-4 frenda koji znaju naći crack programa i zbog toga su autoriteti"

avast!
20.03.2009., 23:01
HAHAHAHAHA

je je zna hrvatski evo ti moj ss

Koji je ovo jezik bio?

Teufel
20.03.2009., 23:07
....
Dokazivanje i testiranje rade stručnjaci i laboratoriji sa dokazanim metodologijama, a ne "3-4 frenda koji znaju naći crack programa i zbog toga su autoriteti"

Tanka ti je priča.

EDIT: A i glupa!

xPsycho
21.03.2009., 08:28
Koji je ovo jezik bio?

http://www.imagesforme.com/out.php/i409421_20090321092716.jpg

Tirox ti znas da ja avast samo testiram .. tako da se nemoras brinit .. :)

avast!
21.03.2009., 17:31
Tanka ti je priča.

EDIT: A i glupa!

Po ovome je bolje vjerojavati nekome na forumu nego službenim testovima?

Teufel
21.03.2009., 17:57
Službeni testovi ne stavljaju avast na visoko mjesto,ali svjestan sam da sa time može manipulirati,a mi obični korisnici više vjerujemo "situaciji na terenu".
Daklem,od tebe tražimo samo da skidaš zaražene fajlove i pokažeš kako je avast moćan i to slikaš.Nije moguće da se bojiš,a imaš tako dobar antivirus.

Zašto kupiti avast,kad će ga Avira free debelo prešišati.

Da prodaješ Kaspersky skinuo bih ti kapu.

Zar je problem kliknuti na link npr. http://www.rhgfee.cn/y/horsexx.exe

http://i42.tinypic.com/nxlsmd.jpg

Znači ovome ne treba vjerovati,dok ne dođu face iz avastovog laba i to potvrde??? :lol:

tirox
21.03.2009., 18:18
Pa ocito da se avast! boji to testirat ili nije siguran u svoju zastitu a ima razloga dosta:lol:, ili je probao pa nije bilo registrirano bilo na internetu ili na kompu svejedno pa ne mora to registrirat Web Guard moze to i Avira free bez njega registrirat i nema problema evo sad ja kod sebe glumim Aviru Free tj Web Guard je iskljucen pa ovako izgleda kad to detektira Avira Free 9 i nema frke komp nije explodirao evo za horsexx.exe!!!:lol::D
http://i39.tinypic.com/11b292r.jpg

Teufel
21.03.2009., 18:21
A tko mu je kriv šta prodaje avast! :lol:

jocker
21.03.2009., 18:37
http://i42.tinypic.com/rhlgr4.png

A i Avast ga pozna.

http://i43.tinypic.com/21n0c5e.png

xPsycho
21.03.2009., 18:38
Teufel sta jeeee
evo ti na !!!!!!!!!!!!!
http://www.imagesforme.com/out.php/t410336_bezimena.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/410336_bezimena.JPG)
edit presisa me jocker
:D

Teufel
21.03.2009., 18:40
A ovo?

http://www.forum.hr/showpost.php?p=19527688&postcount=856

http://i43.tinypic.com/2nvuvcy.jpg

xPsycho
21.03.2009., 18:41
a jebiga sad .. :D

Teufel
21.03.2009., 18:52
Dopustim mu skidanje,ali opet nemože ništa.

Jotti's kaže:

The file you uploaded is 0 bytes. It is very likely a firewall or a piece of malware is prohibiting you from uploading this file

jocker
21.03.2009., 18:58
Isključi firewall, ili taj malware koji ti ne da da ga pošalješ.

Ja sam uspio.

http://www.virustotal.com/analisis/458b6102c0fffbe4bc145fdc6b35d92d

dobrota
21.03.2009., 19:05
http://i42.tinypic.com/rhlgr4.png

A i Avast ga pozna.

onaj konj je od prije 3 dana :D

evo jedan od prije par sati

hxxp://rotateonads.com/files/gldx.exe

http://i43.tinypic.com/i4hdad.png

http://www.virustotal.com/analisis/d4d8653a703a48c2e2be7f03d69775a3

:D:cerek::top:

xpvista
21.03.2009., 19:08
Koristio sam NOD 32, Eset Smart Security, Kaspersky AV, Kaspersky Internet Security, Avast Pro i Norton, a sada koristim Avira Antivir Premium. Aviri stvarno teško može što promaknuti. Već dpk skidam neki softver, Avira me upozori da je softver zaražen i daje mi mogućnost da prekinem download. Ni jedan antivirus nije 100% učinkovit, ali po mom mišljenju na prvom mjestu je Avira, a na drugom mjestu je Kaspersky.

dobrota
hxxp://20-ka.cn/bots/svchost.exe

http://i42.tinypic.com/2pph84l.png
http://www.virustotal.com/analisis/38cc3590f62b41bc7ac7028966329317
:):mig::top:

jocker
:kava:

onaj konj je od prije 3 dana :D

evo jedan od prije par sati

hxxp://rotateonads.com/files/gldx.exe

http://www.virustotal.com/analisis/d4d8653a703a48c2e2be7f03d69775a3

:D:cerek::top:

http://i39.tinypic.com/2jb8cq8.jpg

jocker
21.03.2009., 19:16
http://i44.tinypic.com/9k9qup.png

dobrota
21.03.2009., 19:21
hxxp://rs775.rapidshare.com/files/211629691/i_PDF_Exploit.zip

http://i41.tinypic.com/2di3ot0.png:mig::top:

http://www.virustotal.com/analisis/c7ed296316682dfa9a087d4f4cadb235

jocker
21.03.2009., 19:24
http://i42.tinypic.com/atp6as.png

Teufel
21.03.2009., 21:03
Isključi firewall, ili taj malware koji ti ne da da ga pošalješ.

Ja sam uspio.

http://www.virustotal.com/analisis/458b6102c0fffbe4bc145fdc6b35d92d

Skinem ga ali ga Kaspersky obriše.:):mig::top:

Teufel
21.03.2009., 21:05
http://i40.tinypic.com/10448aq.jpg

lupus_est
22.03.2009., 13:45
Ovako, zanima me vaše mišljenje:
Bio sam instalirao BitDefender Total Security 2009. pa sam ga nakon nekog vremena skinuo jer mi je previše usporavao komp i net i nisam mogao stalno vršit updejt, jer bi komp nakon par dana trebalo restartirati da bi on izvršio update. Čudno, znam.
Pa sam instairao Aviru personal free (http://www.free-av.com/) i Firewall plus (http://www.pctools.com/firewall/). Sad su komp i net nemjerljivo brži, ali me zanima da li je to koliko-toliko dovoljna zaštita?

Zahvaljujem. :)

tirox
22.03.2009., 13:54
To je itekako dobra zastita da i besplatna jasno samo si jos skines Malwarebytes kao dodatni skener za gamadi i nema problema, a mozes i stavit uz ta dva programa i Spyware Terminator kao Realtime zastitu koji radi bez problema sa Avirom i sa tim firewall-om koji imas i onda si miran evo tu vidi kako instalirat i podesit Terminatora nije to tesko niti zahtjevno a Bitdefenderu pljuska za usporavanje kompa bezveze!!!:kava::mig:

lupus_est
22.03.2009., 14:15
To je itekako dobra zastita da i besplatna jasno samo si jos skines Malwarebytes kao dodatni skener za gamadi i nema problema, a mozes i stavit uz ta dva programa i Spyware Terminator kao Realtime zastitu koji radi bez problema sa Avirom i sa tim firewall-om koji imas i onda si miran evo tu vidi kako instalirat i podesit Terminatora nije to tesko niti zahtjevno a Bitdefenderu pljuska za usporavanje kompa bezveze!!!:kava::mig:
Ok! Hvala ti. :)

lupus_est
23.03.2009., 13:33
Još me zanima jedna stvar, pošto ne znam da li mi je ovo dovoljna zaštita, Avira free i PC Tools firewall plus. Naime, testirao sam sa LeakTest (http://www.grc.com/lt/leaktest.htm)-om firewall i onda izbaci poruku 'da li želite dozvolit spajanje tog programa na net' , i ja kliknem na Block, a leak test pokaže da se ipak uspio spojit na net. Znači da je firewall sranje?

Bio sam onda instalirao Comodo firewall, i kad bi na njemu kliknuo deny, leak test se nije uspio spojit na net. Samo, dok bi surfao Mozillom po netu, odjedanput bi se pojavio plavi Windows error screen. Sad kad sam maknuo Comodo više se ne pojavljuje.

:ne zna:

tirox
23.03.2009., 13:57
I kaj onda ako firewall nije prosao na jednom Leak testu pa to ne znaci da ne valja svasta pa ni jedan firewall nema 100% na leak testovima evo pa vidi na ovoj fotki, ak si nekaj zeznuo sa Comodo jer on ima HIPS svasta je moguce zato ti ga i nisam preporucio vrati nazad Pc Tools firewall i gotovo on je lagan za upotrebu i dobar nemoj panicarit bezveze u buduce nema od toga koristi!!!:kava::D
http://www.matousec.com/projects/firewall-challenge/results.php
http://i40.tinypic.com/1e0yg4.jpg:mig:

lupus_est
23.03.2009., 14:09
Ajd dobro, na 6-om mjestu je na toj listi što i nije loše uopće. :) Vjerojatno sam s Comodom nešto zajebao.

Zahvaljujem na odgovoru. :mig:

kubamanijak
23.03.2009., 17:38
ako neko radi s Alvirom, mi možete objasnit, ono kad nađe trojana i ima opciju "deny acces", što se događa s trojanom? nije mi jasna komanda.

CRonaldo-im
23.03.2009., 17:41
pa vjerovatno ga blokira da ti ne uleti negdje u komp i napravi sranje!!!!

tirox
23.03.2009., 17:46
kubamanijak Deny Acces blokira virus ali se obicno izabere Move Tu Quarantine ako se to nudi to je bolje rjesenje, uglavnom tu ti fino pise kako koristit Aviru pa pogledaj te procitaj i primjeni u praksi kaj tam pise i nece bit problema!!!:kava::D
http://www.forum.hr/showthread.php?t=429400

sobravia
24.03.2009., 00:55
Sorry tirox,zar je taj Online Armor the best ili je to neka reklama?

tirox
24.03.2009., 01:42
Nije ti to nikakva reklama tako stvari stoje danas u svijetu Firewall zastite to ti je najpoznatije mjesto za testiranje Firewallova tj to su Leak Testovi u kojima se zapravo testira propustanje firewalla ako na kompu imas gamad i slicno pa se testira koliko firewall moze blokirat i sprjecit gamad da se probije van i da osteti korisnikov komp te sposobnost firewalla da zastiti sam sebe od unistenja i iskljucivanja od strane virusa. Tu se radi o jako puno testova pise ti koliko ih ima 84 to je vrlo opsezno i detaljno napravljeno i to su relevantni podaci na koje se mozes oslonit kad biras firewall slobodno. Svi najbolji danasnji firewall-ovi imaju Host Protection ili HIPS pomocu kojih stite korisnikov komp i sami sebe i to je vrlo efikasno samo treba to znat koristit tj treba naucit iz prakse i onda nema problema!!!:kava::mig:

starapsina
24.03.2009., 01:48
Ja ti koristim Online Armor, i to Beta verziju i nemam problema, firewall je prva liga.

sobravia
24.03.2009., 03:09
jel može o.armor i avira zajedno

Zgodni
24.03.2009., 07:50
jel može o.armor i avira zajedno

Može.

Aztec
24.03.2009., 12:46
E bas sam htio da malo isprobam On Line Armour al sad vidim da ima free i i full, koja je razlika, i nemojte m samo rec da se free ne placa :D, doduse koliko vidim gore ova full verzija bolje stiti.

tirox
24.03.2009., 12:51
sobravia Online Armor moze uz Aviru ali on ti nije besplatan tj ovaj na 1 mjestu ali on ima pravi Host Protection ili HIPS koji ima puno upozorenja za svasta pa ako to nisi nikad koristio bit ce nezgodno, bolje bi ti pasao Pc Tools firewall koji je dobar a nije toliko naporan i dosadan tj puno je ugodniji i laksi za upotrebu. Taj firewall dolazi u dvije verzije kako se vidi na slici a vidi se i koja je razlika između besplatne i verzije koja se placa jasno oba dvije verzije imaju Host Protection a ostale razlike se fino vide inace Online Armor Firewall je u obje verzije znao imat prije problema sa startapom pa valjda su to sad rijesili u novoj verziji!!!:kava::mig:
http://i40.tinypic.com/rupuuc.jpg

Aztec
24.03.2009., 13:15
Evo instalirao sam trial On Line Armour, i sto je brz i ni malo dosadan :top:

Iskljucio sam firewall u KIS-u, al sad mi se nekim cudom opet javlja, al ako ne smeta mogu li skupa :D

štupser
24.03.2009., 13:17
dva aktivna vatrozida? nije ti to o.k.

Aztec
24.03.2009., 13:21
dva aktivna vatrozida? nije ti to o.k.

Za antiviruse da, al za vatrozid mislim da bi ne bi trebalo bit problem, svojedobno sam imao 3 ukljucena, tj u svojim naj svjetlijim danima :D

tirox
24.03.2009., 13:25
Aztec iskljuci na Online Armor Web Shield i Mail Shield te Phishing Filter jer ti to ne treba to sve ima Kaspersky tako napravi da ne bi bilo problema i iskljuci Host Protection isto na tom firewallu jer i to ima Kaspersky pa ne mozes imat duple funkcije ustekane istovremeno to se ne radi i onda ce bit ok nece bit problema i stekaj taj firewall na Kasperskom ak nisi i onda si miran pa ne mozes imat dva firewalla to je glupost!!!:kava::D

sobravia
24.03.2009., 13:25
sobravia Online Armor moze uz Aviru ali on ti nije besplatan tj ovaj na 1 mjestu ali on ima pravi Host Protection ili HIPS koji ima puno upozorenja za svasta pa ako to nisi nikad koristio bit ce nezgodno, bolje bi ti pasao Pc Tools firewall koji je dobar a nije toliko naporan i dosadan tj puno je ugodniji i laksi za upotrebu. Taj firewall dolazi u dvije verzije kako se vidi na slici a vidi se i koja je razlika između besplatne i verzije koja se placa jasno oba dvije verzije imaju Host Protection a ostale razlike se fino vide inace Online Armor Firewall je u obje verzije znao imat prije problema sa startapom pa valjda su to sad rijesili u novoj verziji!!!:kava::mig:
http://i40.tinypic.com/rupuuc.jpg

Imam dva compa pa eksperimentiram.Upravo instalirao Online Armor uz Aviru a.v.P i super jednostavan dok na drugom compu imam nod 4(odličan),ali poludi kada pokušam inst,aviru free,Armor, uglavnom nod 4 voli samo sebe

štupser
24.03.2009., 13:26
Za antiviruse da, al za vatrozid mislim da bi ne bi trebalo bit problem, svojedobno sam imao 3 ukljucena, tj u svojim naj svjetlijim danima :D

onda slobodno možeš metnuti još jedan :)

dobrota
24.03.2009., 13:28
Evo instalirao sam trial On Line Armour, i sto je brz i ni malo dosadan :top:

Iskljucio sam firewall u KIS-u, al sad mi se nekim cudom opet javlja, al ako ne smeta mogu li skupa :D

a koji će ti k**** on line armor, a imaš kis ?:ne zna:

štupser
24.03.2009., 13:28
Imam dva compa pa eksperimentiram.Upravo instalirao Online Armor uz Aviru a.v.P i super jednostavan dok na drugom compu imam nod 4(odličan),ali poludi kada pokušam inst,aviru free,Armor, uglavnom nod 4 voli samo sebe

obično antivirusi vole samo sebe :lol:

tirox
24.03.2009., 13:33
Da tocno to su Antivirusi Metrosexualci koji vole samo sebe, sobravia pa ne mozes instalirat Aviru na komp pokraj Nod-a pa kog ce ti to boga samo jedan antivirus to je pravilo i toga se drzi!!!:kava::D

sobravia
24.03.2009., 13:37
Da tocno to su Antivirusi Metrosexualci koji vole samo sebe, sobravia pa ne mozes instalirat Aviru na komp pokraj Nod-a pa kog ce ti to boga samo jedan antivirus to je pravilo i toga se drzi!!!:kava::D

Ma da vidim kakvi su im karakteri.:lol::lol::lol::lol:

Aztec
24.03.2009., 13:40
Aztec iskljuci na Online Armor Web Shield i Mail Shield te Phishing Filter jer ti to ne treba to sve ima Kaspersky tako napravi da ne bi bilo problema i iskljuci Host Protection isto na tom firewallu jer i to ima Kaspersky pa ne mozes imat duple funkcije ustekane istovremeno to se ne radi i onda ce bit ok nece bit problema i stekaj taj firewall na Kasperskom ak nisi i onda si miran pa ne mozes imat dva firewalla to je glupost!!!:kava::D

Ma iskljucio sam ja njega, samo me zanimalo :D, al kazem opet mi se nekad javi iako je isljucen. :ne zna:

http://i43.tinypic.com/2qvxs1t.jpg

EDIT: Ovo mi je pocrvenio sad kad sam napravio update, (najvjerojatnije sto je krekovan), ugl, ne sluti na dobro!

Aztec
24.03.2009., 13:42
a koji će ti k**** on line armor, a imaš kis ?:ne zna:

Nemojte mi se KIS-ovci uzrujavat vratit cu se ja :D, samo malo isprobavam i ubijam vrijeme. :D

Aztec
24.03.2009., 13:46

To bi bili Antivirusexsualci :D

štupser
24.03.2009., 13:53
Ma iskljucio sam ja njega, samo me zanimalo :D, al kazem opet mi se nekad javi iako je isljucen. :ne zna:

http://i43.tinypic.com/2qvxs1t.jpg

EDIT: Ovo mi je pocrvenio sad kad sam napravio update, (najvjerojatnije sto je krekovan), ugl, ne sluti na dobro!

pocrvenio je kad si isključio vatrozid...samo te upozorava da si napravio glupost :lol:

god of war1202
24.03.2009., 14:01
ja imam nod32,zadnju verziju radi savršeno,a ugasio sam on widnows firewall,dali je imat dobro upaljena odabva firewalla od atnivira i od windowsa?? vaš savjet

štupser
24.03.2009., 14:02
nije dobro imati aktivna dva vatrozida, ali ti ne navodiš koji vatrozid osim windowsovog imaš.

Aztec
24.03.2009., 14:05
pocrvenio je kad si isključio vatrozid...samo te upozorava da si napravio glupost :lol:

A pa misam bas toliko glup, ne nije to, bio je zut kad sam iskljucio firewall pa sam na hide pa je po zelenio, al kad sam napravio update onda je pocrvenio i odjednom mi javlja da imam nametnike na kompu i da je potreban restart!

god of war1202
24.03.2009., 14:09
nije dobro imati aktivna dva vatrozida, ali ti ne navodiš koji vatrozid osim windowsovog imaš.

pa mislio sam na ovaj drugi,u nodu što ima"personal firewall",koji filtrira tok interneta i sve te podatke i pristup netu...mislio sam na taj firewall,ili taj radi tj podržava od windowsa? :confused:

tirox
24.03.2009., 14:10
god of war1202 a koji je to firewall koji ti je sad ukljucen a zove se " antivira":confused: da nije Eset mozda o cemu se to radi nekaj tu ne stima koju ti sve zastitu imas na kompu uopce!!!:kava::D

štupser
24.03.2009., 14:11
A pa misam bas toliko glup, ne nije to, bio je zut kad sam iskljucio firewall pa sam na hide pa je po zelenio, al kad sam napravio update onda je pocrvenio i odjednom mi javlja da imam nametnike na kompu i da je potreban restart!

nije mi ni na kraj pameti tebi reći da si glup......krivo si shvatio.....kaspersky te jednostavno upozorava da mu je isključena firewall zaštita i to je to...

ps

nije čudo da puno prčkanja i kemijanja po pc-u može uzrokovati kuršluse....

god of war1202
24.03.2009., 14:14
god of war1202 a koji je to firewall koji ti je sad ukljucen a zove se " antivira":confused: da nije Eset mozda o cemu se to radi nekaj tu ne stima koju ti sve zastitu imas na kompu uopce!!!:kava::D

"antivira" to sam skratio od antivirus brate...mislio sam da je se skontalo..no,o čemu je riječ,imam ja novi windows 7057,i nod32 kao antivirus...znamo svi da win ima svoj firewall a i kako sam i napisao već da i nod ima ka neki vatrozid u sebi ILI nod32 radi u skladu sa windowsovim firewallom...ako nešto krivo govorim ispravi te jer me baš i to zbunjuje...

Aztec
24.03.2009., 14:17
nije mi ni na kraj pameti tebi reći da si glup......krivo si shvatio.....kaspersky te jednostavno upozorava da mu je isključena firewall zaštita i to je to...

Ma ok znam :), al nije to do firewalla.

tirox
24.03.2009., 14:17
NOD 32 nema nikakav firewall uopce, firewall ima Eset Smart Security koji je zapravo NOD32 + Firewall tako da ti ako si iskljucio firewall u Windows 7 ponovo ga ukljuci i to je to!!!:kava::D