PDA

View Full Version : Najbolji antivirusni program ?

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

kezo2000
27.01.2007., 13:31
Pitanje, koji je bolji antivirusni program ?

Norton Antivirus 2006
AVG Antivirus Pro
Avast Pro
BitDefender Antivirus Plus 10.0
F-Secure Internet security 2007
ZonaAlarm Internet Security Suite 7.0.722

Ne znam kojeg da odabarem, pa bi molio pomoč...
Hvala

daaamir
27.01.2007., 13:34

Norton Antivirus 2006
AVG Antivirus Pro
Avast Pro

Hvala
bilokoji od tih piratski !

Wasp
27.01.2007., 16:08
Meni BitDefender Antivirus Plus 10.0

klinsider
27.01.2007., 21:27
Ja koristim kaspersky.

Ak netko zna za boljeg....

6isperadun
27.01.2007., 21:49
pa bilo je ono glasanje najpoznatijih svjetskih it magazina i prvo mjesto je dodjeljeno bitdefenderu-doduse kao kompletnom firewall+antivirus. ja sam ga koristio dosta dugo i bio sam zadovoljan ali zbog njega su mi se rusili neki p2p live stream programi pa sam ga morao maknuti....
sad imam avast i zadovoljava potrebe. puno bolji mi je od npr nortona

big-smoke
27.01.2007., 22:02
nod32
kaspersky
bitdefender
-koji god da uzmeš - nisi puno fulal

myljach
28.01.2007., 00:20

Norton Antivirus 2006
AVG Antivirus Pro
Avast Pro

Hvala

Evo pomoći : ovo sam dobio od frenda iz njemačke, koji ima stranicu koja se bavi testiranjem i upotrebom Bac*door* programa i *troyana* , pa evo njegov test antivirusa :

REPORT:
Discovered and tested MKS-Vir2004, from Poland. Surprisingly, this one with caught every sample perfectly on Medium Heuristics. Specifically, nearly 50 samples were picked up Heuristically giving it a perfect score of 321/321. However, when I increased Heuristics to "Super Deep", it picked up an addition 10 more suspicious files. Upon further investigation, it was found that it was picking up signatures of hacktool utilities left over in some of the archives and flagging those files. Indeed, this is impressive. MKS-Vir2004 exhibits the most advanced detection algorithms i've ever seen, clearly it only had signatures for 271 of my samples, but through code emulation, it was able to pick up all 321 samples!! It clearly labeled the Heuristically found ones as things as "Likely Win32 t*r*o*jan" or "Highly Suspicious Acting File". In addition, its scanning speed was incredibly quick, and its memory footprint was quite small. Impressive! Furthermore, this is a full featured and fairly polished product that appears to update at least once per day, and tech support responded to me within 5-15 minutes on my emails. Unfortunately, it appears to not be available in the US for purchase at this time.

1a) MKS_Vir 2004 - 321/321 0 Missed - 100%
1b) eXtendia AVK - 321/321 0 Missed - 100%
2a) Kaspersky 5.0 - 320/321 1 Missed - 99.70% (with Extended Database ON)
2b) McAfee VirusScan 8.0 - 319/321 + 2 (2 found as joke programs - heuristically) - 99%
3) F-Secure - 319/321 2 Missed - 99.37%
4) GData AVK - 317/321 4 Missed - 98.75%
5) RAV + Norton (2 way tie) - 315/321 6 Missed - 98.13%
6) Dr.Web - 310/321 11 Missed - 96.57%
7) CommandAV + F-Prot + BitDefender (3 Way Tie) - 309/321 12 Missed - 96.26%
8) ETrust - 301/321 20 Missed - 93.76%
9) Trend - 300/321 21 Missed - 93.45%
10) Avast! Pro - 299/321 22 Missed - 93.14%
11) Panda - 298/321 23 Missed - 92.83%
12) Virus Buster - 290/321 31 Missed - 90.34%
13) KingSoft - 288/321 33 Missed - 89.71%
14) NOD32 - 285/321 36 Missed (results identical with or without advanced heuristics) - 88.78%
15) AVG Pro - 275/321 46 Missed - 85.66%
16) AntiVIR - 268/321 53 Missed - 83.48%
17) Antidote - 252/321 69 Missed - 78.50%
18) ClamWIN - 247/321 74 Missed - 76.94%
19) UNA - 222/321 99 Missed - 69.15%
20) Norman - 215/321 106 Missed - 66.97%
21) Solo - 182/321 139 Missed - 56.69%
22) Fire AV - 179/321 142 Missed - 55.76%
23) V3 Pro - 109/321 212 Missed - 33.95%
24) Per_AV - 75/321 - 246 Missed - 23.36%
25) Proland - 73/321 248 Missed - 22.74%
26) Sophos - 50/321 271 Missed - 15.57%
27) Hauri - 49/321 272 Missed - 15.26%
28) CAT Quickheal - 21/321 300 Missed - 6%
29) Vir_iT - 10/321 311 Missed - 3%
30) Ikarus - Crashed on first virus. - 0%

myljach
28.01.2007., 00:23
E da. Za one koji misle da je kod AV loše ako je spor, da je bolji neki brži : brzi površno vrši provjeru skripti, spori detaljno, te ima veću vjerojatnost. Kaspersky 5.0 ima slajd kojim pomičete brzo-površno, na sporo detaljno

FIREFOX.
28.01.2007., 00:24
nod32 - najbolji

myljach
28.01.2007., 00:39
nod32 - najbolji
Točnije među prvih 14 :D

djohum
28.01.2007., 13:49
Nod32 100% najbolji!

kezo2000
28.01.2007., 18:27
Hvala Myljach...

mr. No
28.01.2007., 23:16
ovako .. imao sma sve antivirusne programe koji nesto znace norton sam koristio od 2003 pa do 2006 godine zadnji je bio norton 2006 i radio je poprilicno dobro. bitdefender je takodejr radio jako dobro uz manje probleme koji proisjecnom surferu i nisu tolko bitni pa ih ne bi sada spomonjao. e sad dolazimo do ovoga nod32 zadnja verzija 2.70.23 imao sma tu verziju i radila je predobro al ono odlicno . . skoro nista nije prolazilo ajd tu i tam neka skripta java ili tako nesto al to i nje tolko bitno i onda sma stavio kasperskog ljudi moji to je cudo ako koristis kompjutor za rad i volis kaos na desktopu pri tome mislim na otvorenih n broj tabova i jos nekoliko stvari da ti radi komp istovremeno pazi NI SLUCAJNO NITI U KOJEM SLUCAJU ne stavljaja kasperskog jer kompjutor nakon toga vise nije isti nikako uspori se rad za hm nebi o postotcima ali za dosta probao sma sa svim mogucim konfiguracijama smanjivanja zastita ali nista imam 2.8 i 1 g rama. kaspersky je po meni najbolji program jer on skida sve ali doslovno sve vrti sve kaj se u bilo kojem trenu desava na kompjutoru testirao sma ga na sve moguce nacine . .niti jedna skripta ne prolazi niti php ni java ma nista sve skida. od kad sam to stavio niti jedan virus nije prosao i imam ga vec skoro mjesec dana ali sve sam blize tome da vratim nod32 jer ovo se ne isplati imat na kompjutoru. to je dobro za neki ured ili nesto koji koristi word excel i tako to ali za jednog jaceg korisnika to ne preporucam jer nije on niti priblizno bolji od noda kolko je sporiji. primjer kaspersky mi je skenirao 80gb hdd hm cijelo popodne ma satima nikad kraja a nod to obavi za cca 1.5 tako nesto.

sad ove zadnje verzije nod32 kaj su dosle imaju cak i bolju heuristiku od kasperskog (barem tako pise) nisam testirao probat cu jer ovo kao sto rekoh se ne isplati imat

ps. za sve koji ne znaju heuristika je otkrivanje virusa dok jos nisu u bazi virusa tj skida sve kaj se ponasa kao virus a ne zna tocno definirat ka je. po nekom mjerenjima heuristike nod32 ima 13 kaspersky 10 norton 9 tu medju tim brojkama je i bitdefender ali kad se sve pogleda moj izbor je nod32 a ti sad odluci.

myljach
29.01.2007., 00:23
ovako .. imao sma sve antivirusne programe koji nesto znace norton sam koristio od 2003 pa do 2006 godine zadnji je bio norton 2006 i radio je poprilicno dobro. bitdefender je takodejr radio jako dobro uz manje probleme koji proisjecnom surferu i nisu tolko bitni pa ih ne bi sada spomonjao. e sad dolazimo do ovoga nod32 zadnja verzija 2.70.23 imao sma tu verziju i radila je predobro al ono odlicno . . skoro nista nije prolazilo ajd tu i tam neka skripta java ili tako nesto al to i nje tolko bitno i onda sma stavio kasperskog ljudi moji to je cudo ako koristis kompjutor za rad i volis kaos na desktopu pri tome mislim na otvorenih n broj tabova i jos nekoliko stvari da ti radi komp istovremeno pazi NI SLUCAJNO NITI U KOJEM SLUCAJU ne stavljaja kasperskog jer kompjutor nakon toga vise nije isti nikako uspori se rad za hm nebi o postotcima ali za dosta probao sma sa svim mogucim konfiguracijama smanjivanja zastita ali nista imam 2.8 i 1 g rama. kaspersky je po meni najbolji program jer on skida sve ali doslovno sve vrti sve kaj se u bilo kojem trenu desava na kompjutoru testirao sma ga na sve moguce nacine . .niti jedna skripta ne prolazi niti php ni java ma nista sve skida. od kad sam to stavio niti jedan virus nije prosao i imam ga vec skoro mjesec dana ali sve sam blize tome da vratim nod32 jer ovo se ne isplati imat na kompjutoru. to je dobro za neki ured ili nesto koji koristi word excel i tako to ali za jednog jaceg korisnika to ne preporucam jer nije on niti priblizno bolji od noda kolko je sporiji. primjer kaspersky mi je skenirao 80gb hdd hm cijelo popodne ma satima nikad kraja a nod to obavi za cca 1.5 tako nesto.

sad ove zadnje verzije nod32 kaj su dosle imaju cak i bolju heuristiku od kasperskog (barem tako pise) nisam testirao probat cu jer ovo kao sto rekoh se ne isplati imat

ps. za sve koji ne znaju heuristika je otkrivanje virusa dok jos nisu u bazi virusa tj skida sve kaj se ponasa kao virus a ne zna tocno definirat ka je. po nekom mjerenjima heuristike nod32 ima 13 kaspersky 10 norton 9 tu medju tim brojkama je i bitdefender ali kad se sve pogleda moj izbor je nod32 a ti sad odluci.
koju verziju kasperskog imaš? Ja sam godinama koristio 4.9, i bio zadovoljan slične testove sam radio i sam sa svojom bazom virusa. sad koristim gore spomenuti 5.0, koji ima slajd za heuristiku, ako stavišna maximum protection, koristi je, alje sporiji. Normal koristi osnovnu i baze podataka. Heuristika je kvalitetnija što je AV sporiji, bez obzira na način kriptiranja, koji je svima na istoj bazi ( provjerava text, ini, bat.....fajlove sa čudnim programerskim završetcima petlje dijagrama toka)
da li imaš iskustva sa novim kasp. 6.0?ja sam na 5.0.
danas sam imao virus kod kojeg sam prije radio format c sa kasp4.9
5-ica ga je skinula, trojan win32 agent.ady. infiltrirao se u winlogon(nije duplicirao, nego se uprogramirao)sa wuault servisom sistema, i dva tijela u sys32. Maknuo ga je kod dizanja sistema, ranije sam morao format c ili restore point

Cele303
29.01.2007., 00:40
Svaki se noviji virus uredno zapiše u system restore, tako da ti to baš i ne bi pomoglo... A još ako ne downloadaš u c: stvari sa neta, ne bi ti pomogao ni format c:

myljach
29.01.2007., 03:08
Svaki se noviji virus uredno zapiše u system restore, tako da ti to baš i ne bi pomoglo... A još ako ne downloadaš u c: stvari sa neta, ne bi ti pomogao ni format c:
Tja, istina, opet ovisi na koji naletiš, koja je vrsta i podvrsta. Imao sam iskustva sa onim koji prežive formatiranje, te je jedina opcija low level format, i to uz upotrebu alata poput killdiska(formatiranje u fat 16, sistem 0..) Najvažnije je kako reagiraš u određenoj situaciji, ali slažem se da je prošlo vrijeme igre skrivača(tražiš po hardu, naađeš/izbaciš iz procesa/izbrišeš).
Najnoviji više nisu vidljivi u task manageru i raznim hijack alatima. I rade predobre exploite i zakrpe za postojeće troy i bekdorce

myljach
29.01.2007., 03:11
E da, koristim i neke ručne skripte za podešavanje registrija i sistema upravo protiv priljepaka na sistem restore, pasvorda, admin-a, pagefilea, sheringa...i sl. To se da ručno poigrati, ko zna. Ako moderato dozvoli, mogu uploudat sistem na postu. link sam negdje zagubio

Wasp
29.01.2007., 10:25
system restore,

Osim a ako ga ne isključiš!

myljach
29.01.2007., 12:26
Osim a ako ga ne isključiš!
:rofl: :rofl: :lol: :lol: :lol: :lol:

Default_user
29.01.2007., 13:45
nijedan. nabavi nod32.

Cele303
29.01.2007., 14:11
E da, koristim i neke ručne skripte za podešavanje registrija i sistema upravo protiv priljepaka na sistem restore, pasvorda, admin-a, pagefilea, sheringa...i sl. To se da ručno poigrati, ko zna. Ako moderato dozvoli, mogu uploudat sistem na postu. link sam negdje zagubio

Zašto ne bi dozvolio? Ako i ne dozvoli, pobrisat će ti post... Ajde stavi tu skriptu, baš me zanima šta si to osmislio! :top:

Old Spice
29.01.2007., 14:16

Norton Antivirus 2006
AVG Antivirus Pro
Avast Pro

Hvala

Odmah da ti kazem, Nortona stavi ako hoces imati probleme. Ja sam ima norton, i uspio sam nakupiti 32 virusa koji su mi usporavali komp. Zvao sam strucnjaka, pitao me koji program imam, ja kazem Norton, a on meni fino kaze:makni to sranje sa kompa. sad vec duze vrijeme imam avast. I mogu ti reci da vise nemam nikakvih problema. Sa Avastom sam prezadovoljan. ja ti savjetujem Avast. ti razmisli jos, raspitaj se.

Old Spice
29.01.2007., 14:17
Ja koristim kaspersky.

Ak netko zna za boljeg....

Ja znam. Avast.

Bubu74
29.01.2007., 17:13
Imao sam iskustva sa onim koji prežive formatiranje, te je jedina opcija low level format, i to uz upotrebu alata poput killdiska(formatiranje u fat 16, sistem 0..)
Koji to virusi preživljavaju format?

myljach
29.01.2007., 20:52
Koji to virusi preživljavaju format?
Drago mi je da se netko sjetio priupitati. Izbriso sam, taj virus, ne znam kak se zove. Ali analizom jednog kompi tima za koji povremeno pišem je jedno vrijeme bila dogma da li postoji il ne. Virus je vrlo mali, služio je destrukciji programa koji bi vremenom prestajali radit, a način na koji preživi brisanje : jel znaš ako pobrišeš sa harda podatke da oni mogu biti regenerirani raznim programima ( data rescue, neke bolje koristi cia)? Podaci i dalje postoje u fragmentima magnetskog zapisa. Ako formatiraš sa cd-om od windoza, u ntfs-u on klasterira u 512 bitnim lokacijama, tako da teoretski u njima neki vrlo mali progiči mogu opstati. Za ovaj mislim da je to bio problem, a s time se još uvijek kolko mi je poznato bore stručnjaci kod analize.
Mali primjer : crv helkern, velik svega 315 bajta, kad uleti u komp, kopira se u OS, kopira se 256 puta, i svaki dio se pošalje na random IP adresu. Kad svaki nađe hosta, opet kopi, množ-množ, randomIP....i tak unedogled. Meni kaspersky 5.0 (4.9 NE) svakih sat na netu prijavi jedan pokušaj uleta helkerna. Smisao mu nitko nije našao, osim zagušenja mreža jer se širi munjevitom brzinom

myljach
29.01.2007., 20:56
Zašto ne bi dozvolio? Ako i ne dozvoli, pobrisat će ti post... Ajde stavi tu skriptu, baš me zanima šta si to osmislio! :top:

Evo ga:

Attack: The lame attack which will use the password screensaver to hack your admin account.
Defence: Go to: Start-run-regedit
HKEY_USERS - .Default – Control Panel – Desktop (single click here)
SCRNSAVE.EXE – double click and set value: none
ScreenSaveActive – double click and set value: No

Attack: Someone who brute force your admin password must know the username first. The default username for administrator account is Administrator. Make the username different and that way protect youself a little more from brute-forcing technique to your admin account
Defence: Change the default username:
Start – Control Panel – Administrative Tools – Computer Management
Local Users and Groups – Users – Right click Administrator and rename

Attack: If you have guest account turned on, althought it is limited it offers some possibilities to attacker to find out your administarot password
Defence: Start – Control Panel – Administrative Tools – Computer Management
Local Users and Groups – Users – Guest – right click and then properties - check Account is disabled checkbox

Attack: Someone can easily exploit Remote Desktop finding your password and then have full remote control over your system
Defence: Disable Remote Desktop:
Right click My Computer – Remote
Clear the checkbox from the Allow users to connect remotely to this computer

Attack: Someone can access your computer throught Remote Assistance even you don’t allow him
Defence: Disable Remote Assistance
Right click My Computer – Properties – Remote – uncheck checkbox Allow Remote Assistance invitations to be sent from this computer box

Attack: Someone can access your shared files and find out if you have some sensitive informations
Defence: Start – Control Panel – Network Connections – double click Local Area Connection – General – Properites – clear the checkbox File and Printer Sharing for Microsoft Windows box

Attack: If in your pagefile is stored something confident like usernames and password, someone who has broke into your computer can easily access them
Defence: Start- Run – regedit
HKEY_LOCAL_MACHICE – System – CurrentControlSet – Control – Session Manager – Memory Management (one click here)
Double click ClearPageFileatShutdown and set it to value 1

Attack: Somone can use your dumb file to access some confidental informations
Defence: Start – Control Panel – System – Advanced – Starup and Recovery section – Settings
Write Debugging informations drop-down box – None

Attack: Someone can access your file sharing documents and find out sensitive informations about you and maeby you account
Defence: Disable Simple File Sharing:
My Computer – Tools – Folder Options – View – Use simple file sharing

Attack: If you have unused web server someone can easily exploit it and gain remote access to your computer
Defence: Start – Control Panel – Add or Remove Programs – Add/Remove Windows Components
Uncheck the checkbox Internet Information Services (IIS)

Attack: Someone can exploits the hosts file on you computer
Defence: Modify the hosts file
My Computer – C:\ - Windows – System32 – Drivers – Etc - look at the file named hosts
Create new line and type your ip 127.0.0.1, then space and the website you want to block

Attack: Even if you show extension, some very common extension will not show. This can allow the attacker to trick you with his double extension files
Defence: Start – run – regedit
Then click Edit – Find and type: NeverShowExt. Delete all registry keys that contain this name (there are more than 10). To continue searching the registry, press F3

Attack: Someone can give you VBScript file and infect your computer
Defence: Disable VSScript files:
My Compputer – Tools – Folder Options – File Types – VBS Extension
Except VBS, do this in the following extensions:
JS, JSE, VBE, WSF

Cele303
29.01.2007., 20:59
Meni kaspersky 5.0 (4.9 NE) svakih sat na netu prijavi jedan pokušaj uleta helkerna. Smisao mu nitko nije našao, osim zagušenja mreža jer se širi munjevitom brzinom

Zašto kažeš da mu smisao nitko nije našao?? Pa šta nije kolizija na mreži i previše ozbiljan problem? ;)

Cele303
29.01.2007., 21:06
Evo ga:

Attack: The lame attack which will use the password screensaver to hack your admin account.
Defence: Go to: Start-run-regedit
HKEY_USERS - .Default – Control Panel – Desktop (single click here)
SCRNSAVE.EXE – double click and set value: none
ScreenSaveActive – double click and set value: No

Attack: Someone who brute force your admin password must know the username first. The default username for administrator account is Administrator. Make the username different and that way protect youself a little more from brute-forcing technique to your admin account
Defence: Change the default username:
Start – Control Panel – Administrative Tools – Computer Management
Local Users and Groups – Users – Right click Administrator and rename

Attack: If you have guest account turned on, althought it is limited it offers some possibilities to attacker to find out your administarot password
Defence: Start – Control Panel – Administrative Tools – Computer Management
Local Users and Groups – Users – Guest – right click and then properties - check Account is disabled checkbox

Attack: Someone can easily exploit Remote Desktop finding your password and then have full remote control over your system
Defence: Disable Remote Desktop:
Right click My Computer – Remote
Clear the checkbox from the Allow users to connect remotely to this computer

Attack: Someone can access your computer throught Remote Assistance even you don’t allow him
Defence: Disable Remote Assistance
Right click My Computer – Properties – Remote – uncheck checkbox Allow Remote Assistance invitations to be sent from this computer box

Attack: Someone can access your shared files and find out if you have some sensitive informations
Defence: Start – Control Panel – Network Connections – double click Local Area Connection – General – Properites – clear the checkbox File and Printer Sharing for Microsoft Windows box

Attack: If in your pagefile is stored something confident like usernames and password, someone who has broke into your computer can easily access them
Defence: Start- Run – regedit
HKEY_LOCAL_MACHICE – System – CurrentControlSet – Control – Session Manager – Memory Management (one click here)
Double click ClearPageFileatShutdown and set it to value 1

Attack: Somone can use your dumb file to access some confidental informations
Defence: Start – Control Panel – System – Advanced – Starup and Recovery section – Settings
Write Debugging informations drop-down box – None

Attack: Someone can access your file sharing documents and find out sensitive informations about you and maeby you account
Defence: Disable Simple File Sharing:
My Computer – Tools – Folder Options – View – Use simple file sharing

Attack: If you have unused web server someone can easily exploit it and gain remote access to your computer
Defence: Start – Control Panel – Add or Remove Programs – Add/Remove Windows Components
Uncheck the checkbox Internet Information Services (IIS)

Attack: Someone can exploits the hosts file on you computer
Defence: Modify the hosts file
My Computer – C:\ - Windows – System32 – Drivers – Etc - look at the file named hosts
Create new line and type your ip 127.0.0.1, then space and the website you want to block

Attack: Even if you show extension, some very common extension will not show. This can allow the attacker to trick you with his double extension files
Defence: Start – run – regedit
Then click Edit – Find and type: NeverShowExt. Delete all registry keys that contain this name (there are more than 10). To continue searching the registry, press F3

Attack: Someone can give you VBScript file and infect your computer
Defence: Disable VSScript files:
My Compputer – Tools – Folder Options – File Types – VBS Extension
Except VBS, do this in the following extensions:
JS, JSE, VBE, WSF

Mislio sam da si ti napisao nešto, ovo su sve općepoznati tips & tricks... Ovo je zapravo tvoj šalabahter (podsjetnik) a ne skripta... :D
Ali dobro, sigurno će dobro doć ljudima koji se manje razumiju, iako je četvrtina popisa malo paranoična... :D

myljach
30.01.2007., 02:50
Zašto kažeš da mu smisao nitko nije našao?? Pa šta nije kolizija na mreži i previše ozbiljan problem? ;)
Dobro, je velik problem je, ali se uvijek traži nešto drugo što mže bit pravi razlog.
Prije 3-4 godine je bio neki crv aktualan , mislim da je bil netsky, nisam siguran, i svi su mislili da je za širenje i množenje i zagušenje ( neposredno prije dsl-a kod nas) a nakon cca godinu dana našli su mu pravi smisao : prilikom ulaza u OS traži pos od banke. Tonskim sistemom skida šifre, sa svakog računa skida po 10centi(mislim 10, tak nekaj sitnog) i upačuje na autorov račun bogsepitajgdje.
Ne mora sve bit kak se čini na prvi pogled. Istina, helkern je premali da u programskome jeziku ima toliko petlji, ali opet: sjeti se stranice 94kb? i njihovih uradaka(videoigre pristojne grafike u 94kb!!)

Mislio sam da si ti napisao nešto, ovo su sve općepoznati tips & tricks... Ovo je zapravo tvoj šalabahter (podsjetnik) a ne skripta...
Ali dobro, sigurno će dobro doć ljudima koji se manje razumiju, iako je četvrtina popisa malo paranoična...
Ne, ja sam ljenčina i lopov, a i nemam baš vremena. Osobno malo uvjek poriktam win u msconfig, gpedit.msc. I većinu moram zapisat jer sam kratkog pamčenja. :cool:

P.S. dobar prog za low level format : killdisk - lite verzija preore hard na fat16, regana il krekana u 8 načina dublje, da ni cija nemre regenerirat date. Onak, palo, mi na pamet, ponekad je korisno imat

lie
30.01.2007., 07:18
ja imam Panda Platinum Antivirus i super je, sve zivo lovi i usput jos nekih par dodatnih stvari tako da je komp osiguran ali moze se i prilicno solidna zastitia slozit od freeware programa isto

mr. No
31.01.2007., 00:59
koju verziju kasperskog imaš? Ja sam godinama koristio 4.9, i bio zadovoljan slične testove sam radio i sam sa svojom bazom virusa. sad koristim gore spomenuti 5.0, koji ima slajd za heuristiku, ako stavišna maximum protection, koristi je, alje sporiji. Normal koristi osnovnu i baze podataka. Heuristika je kvalitetnija što je AV sporiji, bez obzira na način kriptiranja, koji je svima na istoj bazi ( provjerava text, ini, bat.....fajlove sa čudnim programerskim završetcima petlje dijagrama toka)
da li imaš iskustva sa novim kasp. 6.0?ja sam na 5.0.
danas sam imao virus kod kojeg sam prije radio format c sa kasp4.9
5-ica ga je skinula, trojan win32 agent.ady. infiltrirao se u winlogon(nije duplicirao, nego se uprogramirao)sa wuault servisom sistema, i dva tijela u sys32. Maknuo ga je kod dizanja sistema, ranije sam morao format c ili restore point

da, govorim o 6.0 tocnije o zadnjoj verziji koja postoji i vracam naazd nod32 jer ovo vise nema smisla

myljach
31.01.2007., 12:48
da, govorim o 6.0 tocnije o zadnjoj verziji koja postoji i vracam naazd nod32 jer ovo vise nema smisla
Potpuno te podržavam, jer uglavnom, svatko od nas ima svoj antivirus koji mu je super i ima svoje osobne razloge za to. Meni je kaspersky favorit, dok recimo o nodu32 imam mišljenje možda gore nego ti o kasperskom. Kod odabira je bitno i višegodišnje iskustvo i navika na točno određenu aplikaciju, tak da je većina ovih postova na ovom topicu subjektivna, i svatko od nas sam odabire kakvi su mu prioriteti.

bestzg
01.02.2007., 01:21
Svatko ima svoj ukus u izboru antivirusnih programa

Tenhi
01.02.2007., 17:02
McAffe Security center koristim i nikakvih problema nikad...a i Nod 32 je jako dobar

myljach
01.02.2007., 22:42
McAffe Security center koristim i ...
Dobar je, ima u sistemu i ok firewall, koji posebno koristim:top:

Tenhi
02.02.2007., 23:50
Dobar je, ima u sistemu i ok firewall, koji posebno koristim:top:

da fakat je ok :)

No22
03.02.2007., 00:30
Nemam niti antivirusa niti anitispya niti firewall, nemam ništa i nemam nikakvih problema :D

myljach
03.02.2007., 03:53
Nemam niti antivirusa niti anitispya niti firewall, nemam ništa i nemam nikakvih problema :D

Nemaš ni medu
nemaš ni zeku
nemaš ni autić
neeeemaaaš tiiiiiiii!!!!!

(normalnofobia) :zubo:

:lol: :lol: :lol:

Sitting Bull
03.02.2007., 12:08
Nemam niti antivirusa niti anitispya niti firewall, nemam ništa i nemam

... Internet!

Vuco
03.02.2007., 12:22
Ne znam koji je najbolji, ali meni savršeno radi besplatni AntiVir ( http://www.free-av.de/ ) u kombinaciji sa Sygate Personal Firewall. Već godinama nemam problema s bilo kakvim virusima ili slično.
Ok, to je možda i zbog toga što manje koristim Internet Explorer i manje visim na onim stranicama sa sisama. :zubo:

No22
03.02.2007., 15:48
... Internet!

Pa kako bi bio tu da nemam internet :D

Imam na T-comu zaštitu na maximumu :D i FreeBSD 6.2 :D

No22
03.02.2007., 15:50
Nemaš ni medu
nemaš ni zeku
nemaš ni autić

Imam psa: veliku šnaucerku, svi se boje nje, a ona je baš dobra :D

Dj Pajo
03.02.2007., 19:15
Ja imo prije norton 2005 pa došao virus, imao sam još Zone alarm Security Suite 7, NOD32, AVG Pro, Ewido security suite 3, bitdefender security plus 10, ewido anti spyware 4, sad sam na Kaspersky 6.0.:s :s :s :mad: :E :kiss: :) :zubo: :flop: :rofl:

big-smoke
03.02.2007., 19:28
Nemaš ni medu
nemaš ni zeku
nemaš ni autić

nemam pištač nemam pračku
nemam peseka nemam ni mačku
ja nemam dudu
nemam ni zvečku
i nisam crtič gledao ja

Al ja znam da nisam sam
ja znam da nisam sam
kad idem van
ja ne brijem sam.

:zubo: :zubo:
modovi -znam da nisam smio, al molim vas da me ne banate zbog spama jer nisam mogo odolit

big-smoke
03.02.2007., 19:28
ja sam sad na KAV 6 i ZL pro

myljach
03.02.2007., 20:03
ja sam sad na KAV 6 i ZL pro

Ima li poboljšanja 6.0 i kakva su od 5.0 koji ja imam? bdw. ona lista koja je na vrhu strane topica je sa kasp 5.0, a već je izašao 6.0, pa me zanima da nekim slučajem možda 5.0 nije bolji il su isti?
ZL pro - kjaj je to?

nemam pištač nemam pračku
nemam peseka nemam ni mačku
ja nemam dudu
nemam ni zvečku
i nisam crtič gledao ja
Al ja znam da nisam sam
ja znam da nisam sam
kad idem van
ja ne brijem sam.
modovi -znam da nisam smio, al molim vas da me ne banate zbog spama jer nisam mogo odolit
Nek onda banaju mene(ako neko mora platit glavom), ja sam prvi otišo off topic, jer JA nisam prvi mogao odolit :cool: :zubo:

Dj Pajo je rekel :
Ja imo prije norton 2005 pa došao virus, imao sam još Zone alarm Security Suite 7, NOD32, AVG Pro, Ewido security suite 3, bitdefender security plus 10, ewido anti spyware 4, sad sam na Kaspersky 6.0.
Najbolja kombinacija, prođeš više "kupleraja" i znaš koja ti "kuja" najviše paše

bdw, jeste primjetili da razni spydoktori i slični kojih ima milijarde uglavnom nakon instalacije i prvog skena pokažu gomilu spywarea i adawera(da vas navuku da ih koristite) a poslije ništ?

H4ni8aLL
03.02.2007., 23:59
sygate personal firewall, da nesto ne uleti. a ako uleti MSCONFIG, i naravno REGEDIT najbolji su prijatelji, pogotovo Shell run dio u regu. :D Jebes sve ostale antivirusne. E da i zone alarm najgori od svih. vrlo jako mega super pun rupa. :) Pozdrav

Sitting Bull
04.02.2007., 00:37
I
ZL pro - kjaj je to?

Firewall + Anti Spyware koji po želji možeš isključiti,ako koristiš neki drugi AS. PS Nema Anti Virus!:) :E

Sitting Bull
04.02.2007., 00:40
Pa kako bi bio tu da nemam internet

Znači ako ti nemaš Internet niko drugi ga nema, hmm !:eek:

tenkre
06.02.2007., 18:11
buraz...bitdefnder 10 je najbolji...gledao sam ratinge i kažu da je najbolji...i ja ga imam

tera_PB
07.02.2007., 09:13
po meni je nod32 najbolji a vidim da ih mnogo i koristi.....:zubo:
jer ja sam isprobala nortona-i nije mi se svidio,McAfee usporava komp ali nije tako loša kombinacija,kaspersky 6.0-mislim da je malo naporan a zapravo ima istu zaštitu kao i drugi AV...:cool:
a imala sam nedavno ZA pro i instalirala sam ga pokrenula net i nije mi htjeo ući ni na jednu stranicu !?!?!??!možda neko zna kako ga podesiti:confused: :confused:

Simba-OS
07.02.2007., 11:36
Trend Micro PC-Cilin Internet Security 2006.
Nemam zamjerke.

H4ni8aLL
07.02.2007., 12:46
trend micro? hm....nikad cuo.....sluzi svrsi kazes?

Simba-OS
08.02.2007., 12:02
Nego što. :)
Firewall, antivirus, antispyware, antiphishing & content protection, private network protection, wireless network protection, spam filter, web content filter, privacy protection, vulnerability check...

Što još treba? Nije besplatan, ali ako se u išta isplati uložiti, onda je to ovo.

Radi se o proizvodu sa dugom tradicijom, ali nije previše prisutan i poznat među kućnim korisnicima, više u korporativne svrhe. No definitivno među najboljim proizvodima ove vrste.

Ima jedna bitna stvar po pitanju zaštite, a to je da se hackeri i proizvođači najrazličitije računalne gamadi u svom "radu" fokusiraju na najpoznatije, najpopularnije i najkorištenije zaštite, jer im je učinak tako najveći. Nitko se neće zajebavati tražeći sigurnosne rupe u software-u koji koristi tek nekoliko posto korisnika u svijetu. Upravo zato takav je "nepopularni" software vrlo često zapravo najsigurniji.

H4ni8aLL
08.02.2007., 23:29
istina je. Ali aj ti meni reci koliko to CPU-a i memorije jede?
Inace ja uvijek kazem...2 particije, jedna samo od 2 gb, i na nju windows....pa kad nesto uleti sto aDaware ili ewido nemogu skinut... FORMAT C: :D :amen:

Simba-OS
09.02.2007., 05:53
cca. 85 MB sveukupno. No, ako računaš da je danas 512 MB RAM-a nekakav minimum, a ljudi na relativno novim mašinama voze uglavnom 1GB, onda to nije puno. Na ovom stroju na kojem trenutno pišem imam 512 MB RAM-a i ne osjetim. A miran sam.

H4ni8aLL
09.02.2007., 10:06
pa dobro nije puno. Svejedno, evo ja imam samo jedan firewall koji cucla 9mb, i nis mi ne ulece.

DarkEmperor
10.02.2007., 00:40
AVG Free. Imam ga i solidno obavlja svoj posao. Mislim da je korisniku koji se ne bavi svakakvim sadržajima i siteovima AVG sasvim dovoljan

tera_PB
10.02.2007., 14:10
KAKO PODESITI ZONE ALARM PRO FIREWALL??????
a da mogu ulaziti na internet stranice............:cool:

H4ni8aLL
10.02.2007., 14:28
pa pogledaj malo po settingsima ako ti bloka nesto kao:

NT kernel system
NDSI user mode
Generic host for win32
i neki PPP system process

tiki66
10.02.2007., 15:14
Trend Micro PC-Cilin Internet Security 2006.
Nemam zamjerke.

Ja sam ga prije bio koristio... uopce ne valja (barem meni, a mozda su poboljsali novu verziju)

Nije nalazio viruse koje je Avast! našao bez problema, sučelje mu je ružno...
Ja sam opet na avastu, jest da jede dosta memorije ali radi svoj posao kako treba

Simba-OS
10.02.2007., 19:25
Ne znam, moj komp je čist. Sučelje je kakvo je, to je sad stvar ukusa i navike pojedinca.

gaming_master
10.02.2007., 20:55
uzmi noda 32 sa obnovom 2058 ako ti ista ubij me

skidam pa 30 gb tjedno i 11 sati dnevno sam na netu

i s njime nikada nista nece proc,jede sve

samBogzna
12.02.2007., 10:51
koristio kaspersky6.0 dok mi key nisu stavili na crnu listu,sada koristim AVG free,
a taj nod32 nikako da uplodiram,ko zna kako i s kojeg servera nek kaže?

marko7
12.02.2007., 18:33
Nijedan od ovih koje si ti naveo.

NAJBOLJI JE NOD32!

Bubu74
12.02.2007., 20:06
Ja koristim kombinaciju Avira Antivir/Comodo fw/Spybot/Firefox/Thunderbird/Malo pameti u glavi/ i nisam već godinama vidio virus na svom kompu, osim u junk folderu thunderbirda, a od tamo ga je lako maknuti :s

Sve gore navedeno je free :D

nL0
14.02.2007., 10:59
Prvo pozdrav kao novi član foruma.......
A sada nešto o antivirusima: koristio sam ih dosta dok nisam došao do NOD32, koji je savršen, te ti netreba nikakav firewall. Sa njim u kombinaciji koristi Ad-aware i Spybot - Search & Destroy te surfajdo mile volje, ne prolazi ništa. Samo ne spominji smeće od Nortona. Ako trebaš NOD32(sa crackom pošaljem ti ga)..............:Pivo: :amen:

Bubu74
14.02.2007., 18:50
Prvo pozdrav kao novi član foruma.......

Pozdrav :Pivo:
te ti netreba nikakav firewall.

S takvim razmišljanjem samo je pitanje vremena kad ćeš pokupiti nekakvo sranje s neta :E

H4ni8aLL
15.02.2007., 16:28
Pozdrav :Pivo:

S takvim razmišljanjem samo je pitanje vremena kad ćeš pokupiti nekakvo sranje s neta :E

dobro ti kaze :lol:

al ja jos uvjek kazem: Firewall, Regedit i msconfig, su ti najbolji prijatelji u hvatanju virusa spya i malware-a. :D :top:
btw, dobrodosao :top:

nL0
15.02.2007., 23:10
Nikad nisam imal nikakvih problema, a na netu sam non-stop priključen jer sam na cable...........

mali puntic
26.02.2007., 08:16
Ja koristim AVG i jako sam zadovoljan!!!!!:top:

amrandov klon
26.02.2007., 18:37
AntiVir PE Classic :s

slatki_18_zg
26.02.2007., 19:25
najbolji je kaspersky.....a od besplatnih avast.....pozz

net runner
27.02.2007., 11:31
NOD32

ZUMZUM
06.03.2007., 20:14
avast besplatna verzija,instaliraš ga i miran si

nkb11
06.03.2007., 21:55
Avast, ad-aware i zone alarm.... 3 godine iskustva sa tom kombinacijom, trenutno spojen kabelski - ne znam za nikakve probleme sa virusima odavno...

gray_fox
08.03.2007., 20:54
meni je najbolji avast

Wontay
08.03.2007., 22:48
Najbolji je NOD32

gray_fox
09.03.2007., 09:26
Najbolji je NOD32

odozada :rofl:

huma
09.03.2007., 12:43
Zanima me jedna stvar koristim avast,ad-aware,spy&boot i windows firewall da li trebam instalirat neki drugi firewall kao npr.Zone alaram ?

H4ni8aLL
09.03.2007., 15:14
Zanima me jedna stvar koristim avast,ad-aware,spy&boot i windows firewall da li trebam instalirat neki drugi firewall kao npr.Zone alaram ?

inace koristenje 2 ili vise firewalla moze stvoriti probleme sa kompjuterom. Ali s time da se ne ubraja windows firewalll, tako da neces imati problema ako stavis jos neki. Ali ne preporucam Zone alarm, jer spy& boot dosta jede rama, avast isto ako je guard ukljucen. A firewall od windowsa jede zajedno sa svchostom, tako da preporucujem neki manji firewall, recimo Sygate personal firewall, ili tiny personal firewall. Eto. Pa ti sam vidi :cool: ;)

Las Legolas
10.03.2007., 15:26
Od firewalla koristin ZA, za antispyware Ad-Adware, a antivirus prog. mi je AVIRA AntiVir, evo i zašto: http://www.av-comparatives.org/seiten/ergebnisse/report13.pdf
a Avast je previše razvikan

Osim toga koristin još neke preventivne programe poput SiteAdvisora

Wontay
10.03.2007., 22:19
odozada :rofl: ma po čemu ti to zaključuješ

kezo2000
12.03.2007., 15:54
TNX ljudi. Nakon svega sam se odlučio za NOD32. Stvarno se niti ne primječuje da je na kompu, a radi fenomenalno... Hvala svima...

ljepava
14.03.2007., 11:06
za mene je najbolji Symantec corporate Edition.
definitivno.

H4ni8aLL
14.03.2007., 13:03
za mene je najbolji Symantec corporate Edition.
definitivno.

pa je dobar, vrhunski, u symantecu rade kvalitetni ljudi, ali.... :lol: trosi brate memorije za poludit.

fra_plen
15.03.2007., 10:17
instalirao sam NOD 32, stavim skeniranje hard diska i stane sam na 40%.

u cem je problem?

H4ni8aLL
15.03.2007., 12:15
instalirao sam NOD 32, stavim skeniranje hard diska i stane sam na 40%. u cem je problem?

ako imas neki drugi antivirus da radi u istovrijeme, iskuljuci ga. Ne slusaj muziku niti ista drugo dok skenira. Ako ne, onda reinstall antivirus.

cipal
18.03.2007., 15:02
da li bi mi bilo preporucljivo skinit neki antivirusni program (npr NOD ili kapresky) s torrenta?
upravo sam testira ANTIVIR (pomocu PC security test 2006) i nije mi se pokaza da je nesto puno sprijecija. Koliko je to uopce mjerodavno?

conan
18.03.2007., 17:16
Nod-32 najbolji

amrandov klon
18.03.2007., 17:25
da li bi mi bilo preporucljivo skinit neki antivirusni program (npr NOD ili kapresky) s torrenta?
upravo sam testira ANTIVIR (pomocu PC security test 2006) i nije mi se pokaza da je nesto puno sprijecija. Koliko je to uopce mjerodavno?
očito nije mjerodavno, budući da je antivir na svim testovima detekcije u samom vrhu

zrixy
19.03.2007., 16:39
TNX ljudi. Nakon svega sam se odlučio za NOD32. Stvarno se niti ne primječuje da je na kompu, a radi fenomenalno... Hvala svima...
Good luck! Jer trebat će ti.:D Ja sam ga imala do prije 4 dana. Dok nisam nekaj pokupila. To kaj sam pokupila mi nije dalo da otvaram stranice na netu. Ništa. Linija je živa ali niti jednu stranicu ne otvara.
Deinstalirala sam nanovo windowse i sada je ok ali nod 32 više ne želim vidjeti na svom kompu!:mad:
Sada imam McAfee Security Center. Nadam se da bu ok. Za sada i je.:top:

Hollywood
21.03.2007., 13:05
ja sam također imao nod32, i komp je pokupio neki virus, opisat ću o čemu je riječ, pa ako ste čuli za išta slično:

u firefoxu sam imao otvoreno par tabova. nakon jednog klika, sve se zamrznulo, cijeli komp, osim kursora. ctrl+alt+del nije radio, kako radim na laptopu, pritisnuo sam off switch, ali ni to nije palilo. onda se firefox maknuo s monitora, i dok se to zatvarlo pojavio se neki pop up sa izjavom 'text has been modified'. kako sam bio neispavan i bilo je rano jutro, samo sam kliknuo na to bez deltaljnog čitanja. i od tada, tipkovnica mi ne radi pravilno, pola tipkovnice daje krive znakove - 6 umjersto o, * umjesto p i tako dalje...
mžda je problem i u tiokovnici - možda je treba očistiti. ipak, kakao se ovo desilo dok sam bio na netu, mislim da je virus, jer je nod 32 bio isključen - a ja ga sam nisam iskjlučio. poslije sam ga izbrisao i instalirao novi, ali on nije našao nikakav virus.

pa ako imate ikave prijedloge, zahvaljujem- što se tiče noda, ne znam hoću li ga i dalje koristiti.

H4ni8aLL
21.03.2007., 18:07
ja sam također imao nod32, i komp je pokupio neki virus, opisat ću o čemu je riječ, pa ako ste čuli za išta slično:

u firefoxu sam imao otvoreno par tabova. nakon jednog klika, sve se zamrznulo, cijeli komp, osim kursora. ctrl+alt+del nije radio, kako radim na laptopu, pritisnuo sam off switch, ali ni to nije palilo. onda se firefox maknuo s monitora, i dok se to zatvarlo pojavio se neki pop up sa izjavom 'text has been modified'. kako sam bio neispavan i bilo je rano jutro, samo sam kliknuo na to bez deltaljnog čitanja. i od tada, tipkovnica mi ne radi pravilno, pola tipkovnice daje krive znakove - 6 umjersto o, * umjesto p i tako dalje...
mžda je problem i u tiokovnici - možda je treba očistiti. ipak, kakao se ovo desilo dok sam bio na netu, mislim da je virus, jer je nod 32 bio isključen - a ja ga sam nisam iskjlučio. poslije sam ga izbrisao i instalirao novi, ali on nije našao nikakav virus.

pa ako imate ikave prijedloge, zahvaljujem- što se tiče noda, ne znam hoću li ga i dalje koristiti.

odi u RUN upisi MSCONFIG, pod STARTUP fino procitaj sve sto ti pise pa mi napisi tu...ili na pm. Sve sa popisa. :)

Penetrator
28.03.2007., 06:38
http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/

Penetrator
28.03.2007., 06:39
bit defender
optimalno niti je brz niti je spor,update svaka 4 sata i to sigurno ko svicarski sat
firewall,anti-spam....sve u jednom

spaljena
28.03.2007., 07:48
Dajte malo cijene ako znate ili barem otprilike...

John Lennon
28.03.2007., 08:20
ja koristim kaspersky i za sada je odličan s time da koristi minimalno memorije, a negdje sam čital i on je u samom vrhu antivirusnih programa

za sada nemam primjedbi

keljo_cro
29.03.2007., 15:50
bit defender
optimalno niti je brz niti je spor,update svaka 4 sata i to sigurno ko svicarski sat
firewall,anti-spam....sve u jednom

imas li kolega mozda licence key za njega..ja sam ga skinuo ali mi crack nevalja..a odkako mi je McAfee odlepsršo mislim da je BitDefender sasvim ok..ajde molim te posalji mi na keljo_cro@hotmail.com..ili ako bilo tko ima..hvala

alanfordmanijak
29.03.2007., 16:27
[QUOTE=big-smoke;7235519
nod32
kaspersky
bitdefender[/QUOTE]

nod32 je najbolji.možete skinuti 1-mjesečnu demo verziju ,a poslije si ljepo naručite.mi smo naručili i jako dobra zaštita.odkada sam imao trojan virus,nod32 je stvarno bio spas.vec jedno 3 puta bih dobio virus da nisam imao nodček 32jček.

ZUMZUM
02.04.2007., 20:11

Norton Antivirus 2006
AVG Antivirus Pro
Avast Pro

Hvala

uzmi avast home edition,ništa komercijalni antivirusi nisu bolji od njega uz to još je i besplatan

H4ni8aLL
02.04.2007., 20:44
avast s popisa, iako su svi u banani. Nortona ako imate 2 gb rama pa da se ni ne osjeti.

chivas_regal
03.04.2007., 02:55
ma nabavi si NOD32, po meni je to najbolja stvar! javi mi se na pm...

i stavi si još Sygate personal firewall i nemaš straha!

H4ni8aLL
03.04.2007., 13:25
jos kada sam vam svima rekao da stavite sygate-a, ali ne mene ne slusate! daj chivas namlati ih sve u pm-u!

mr. No
04.04.2007., 01:49
oko ovih tema se svadja diljem interneta . .i najcesce su svadje o tome jel bolji nod32 ili .. .kaspersky . .ovako . . osobno kaspersky je bolji .. a o ostalima necu trositi rijeci jer . .ruku na srce nisu ni blizu ova dva proizvoda. . inace se bavim necim slicnim pa podosta znam o ovom . .. i kad me neko pita koji antivirus bi mu preporucio . moj odgovor zavisi o njegovom poznavanju kompjutora jer . .za jednog prosjecnog korisnika nod32 je genijalan .. nenametljiv . .obavlja svoj posao suti dole u trayu i javi se tu i tamo ako nesto uhvati . . ( hvata vecinu stvari jedan izuzetan program) . . .o brzini noda da i ne pricam .. puno puno brzi od kasperskog i jednostavniji za rukovanje . ne usporava sustav .. . a sad kaspersky . .ovako kada sam se prvi put susreo s tim programom . .(pratim ga kroz nekoliko verzija) nije mi bilo jasno o cem je tu rijec jer sustav se usporio dosta . . .na kasperskom 6 koji je po meni najjaci antivirus iako ima mana. .recimo .. kada ga stavite ispitivat ce vas za svaku glupost dal zelite napraviti to ili to . . dal sigurno hocete uciniti to ili pustiti taj i taj file da se pokrene .. . .. . kaspersky skenira svaku promjenu na hardu . . dosta tezak masivan program koji ce vam ici puno puno puta na zivce. .ima nekoliko stupnjeva ''tezine'' nazovimo to tako .. na kojima ce on raditi . . mozete ga konfigurirat . .do najsitnijih detalja .. ali sve to zahtjeva vremena .. ali kada se kaspersky uhoda . . .i kad se naviknete jedno na drugoga . .( on na vas kompjutor a vi na njega bit ce to nerazdvojna ljubav koja ce trajat i trajat . .. . osobno kaspersky kosta svega cca 200kn godisnja pretplata tj da kupite orginal . . .vjerujete svaka kuna ce vam se isplatit .. jer zasluzili su da se softver kupi . a ne da skidate neke piratske verzije .. pa se zamarate s kljucevima i ostalim . . .. . kaspersky rulz

Pollux
04.04.2007., 18:06
Nod32

GrayWolf
07.04.2007., 13:41
Nod32

nod32=rupa..nikad se nedaju ni na jedan test u rvata. Zašto? to je antivirusni program kod kojeg na xp pro nestaje autoexec.nt onako uredno (ne nestaje sam da se razumijemo)..sad su već to valjda i pokrpali

unsa
07.04.2007., 20:04
Avast definitivno

Dr. Doom
07.04.2007., 20:21
Avast! 4.7 Pro
Radi na Windows Vista bez problema.

H4ni8aLL
14.04.2007., 16:30
vista je u ku**u. Cekajte radije dok ne izadje Service pack za NT system kernel. Zastita tog windowsa je kao win 3.1. Vrlo lose napravljeno.
a svi programi sa XP bi trebali raditi na Visti. bar tako kazu. Dr. doom, jel imas kakvih iskustva da ti nije radilo nesto? Zanima me ful. :D

Znatiželjko
21.04.2007., 08:24
Koji je najbolji ja baš i ne znam.:confused:
Možda netko zna ako sam imao od početka ugašen sistem restore,i kad sam dobio neki virus probao sam ga u očaju upaliti na 30 sec.i odmah sam ga isključio.Nakon toga sam se riješio virusa(Kaspersky:top: ,avast nije ni prepoznao virus.),ali se bojim da nije možda ostao u sistem restore i da se vrati?

Slobodno napišite mišljenje:s

Koj@net
21.04.2007., 12:23
Ne znam koji je najbolji, ali meni savršeno radi besplatni AntiVir ( http://www.free-av.de/ ) u kombinaciji sa Sygate Personal Firewall. Već godinama nemam problema s bilo kakvim virusima ili slično.
Ok, to je možda i zbog toga što manje koristim Internet Explorer i manje visim na onim stranicama sa sisama. :zubo:

Potpisujem.

mrzm smglsnk
21.04.2007., 13:28
Tko ima iskustva s Panda Internet Security 2007 - Platinum Edition?
Plz, želm čuti i dobra i loša iskustva!!!

CoolBeat
21.04.2007., 15:07
nod 32

huma
21.04.2007., 17:10
Ovako trenutno korisitim avast,ad-aware i spy&boot, zanima me da li da stavim bit defender internet security 10 jer sam vidio na net-u da je najbolji?

Khor
21.04.2007., 17:54
meni je avast malko išao na živce, ponovno imam McAfee i služi svojoj svrsi pristojno

jataganac
21.04.2007., 18:36
Znatiželjko :
Možda netko zna ako sam imao od početka ugašen sistem restore,i kad sam dobio neki virus probao sam ga u očaju upaliti na 30 sec.i odmah sam ga isključio.Nakon toga sam se riješio virusa(Kaspersky ,avast nije ni prepoznao virus.),ali se bojim da nije možda ostao u sistem restore i da se vrati?

Čim ugasiš System restore ,, izbriše ti se sadržaj "System Volume Information",ii gubiš restore pointove,,samim time i sve što je bilo unutra(pa i virusa)
No to te nebi trebalo brinuti jer bi ti Kaspy javio da nešto nađe......

Ako te brine gubitak restore pointova,, i nemogučnost ponovnog "System restore-a",,Restoe pointove možeš opet kreirat ,, kako?? evo o tome OVDJE (http://www.microsoft.com/windowsxp/using/helpandsupport/learnmore/systemrestore.mspx)

2stamlers
22.04.2007., 14:01
Avast Home je odlican (i besplatan ako to nesto znaci nekom)

fortaleza
25.04.2007., 13:31
Ima li itko kombinaciju Kasperskog 6.0.2.621. i Zone Alarma? Predhodna kombinacija starije verzije Kasperskog i Zone Alarma mi je restartirala pc što nije bilo slučaj sa još starijim prethodnikom Kasperskog. Ako nemate nikakvih problema recite mi verziju ZA jer mi baš i nemam volje opet s time eksperimentirat.

Btw. Kaspersky je najbolji :)

..::Girl::..
27.04.2007., 23:07
Kaspersky je najbolji :top:
Imala sam NOD 32 i kada mi je uletio spyware i sve uništio (5.stupanj) prešla sam na kaspersky i bez problema sam,a i lagan je za koristit.Kaspersky rules:s

Goran2@
27.04.2007., 23:30
NOD32 definitivno....:top:

Freek
28.04.2007., 08:48
oko ovih tema se svadja diljem interneta . .i najcesce su svadje o tome jel bolji nod32 ili .. .kaspersky . .ovako . . osobno kaspersky je bolji .. a o ostalima necu trositi rijeci jer . .ruku na srce nisu ni blizu ova dva proizvoda. . inace se bavim necim slicnim pa podosta znam o ovom . .. i kad me neko pita koji antivirus bi mu preporucio . moj odgovor zavisi o njegovom poznavanju kompjutora jer . .za jednog prosjecnog korisnika nod32 je genijalan .. nenametljiv . .obavlja svoj posao suti dole u trayu i javi se tu i tamo ako nesto uhvati . . ( hvata vecinu stvari jedan izuzetan program) . . .o brzini noda da i ne pricam .. puno puno brzi od kasperskog i jednostavniji za rukovanje . ne usporava sustav .. . a sad kaspersky . .ovako kada sam se prvi put susreo s tim programom . .(pratim ga kroz nekoliko verzija) nije mi bilo jasno o cem je tu rijec jer sustav se usporio dosta . . .na kasperskom 6 koji je po meni najjaci antivirus iako ima mana. .recimo .. kada ga stavite ispitivat ce vas za svaku glupost dal zelite napraviti to ili to . . dal sigurno hocete uciniti to ili pustiti taj i taj file da se pokrene .. . .. . kaspersky skenira svaku promjenu na hardu . . dosta tezak masivan program koji ce vam ici puno puno puta na zivce. .ima nekoliko stupnjeva ''tezine'' nazovimo to tako .. na kojima ce on raditi . . mozete ga konfigurirat . .do najsitnijih detalja .. ali sve to zahtjeva vremena .. ali kada se kaspersky uhoda . . .i kad se naviknete jedno na drugoga . .( on na vas kompjutor a vi na njega bit ce to nerazdvojna ljubav koja ce trajat i trajat . .. . osobno kaspersky kosta svega cca 200kn godisnja pretplata tj da kupite orginal . . .vjerujete svaka kuna ce vam se isplatit .. jer zasluzili su da se softver kupi . a ne da skidate neke piratske verzije .. pa se zamarate s kljucevima i ostalim . . .. . kaspersky rulz
Gle kolko god se ti pokušavo naviknut Kaspersky uspori komp puno više nego NOD32. I stvarno gnjavi za svaku sitnicu nije dovoljno što firewall pita ionako za sve pa mora još i on.
I još me jedino smeta što reagira na svaku glupost koju nađe, a najčešće budu obična negligible sranja.

mehonja
29.04.2007., 15:23
ja sam koristio sve navedene programe i mogu ti reći da je avast vrlo kvalitetan ako neželiš puno novca trošiti na to. ako pak imaš novca onda je definitivno najbolji nod.

ac_thunder
30.04.2007., 03:18
Kaspersky je najbolji :top:
kada mi je uletio spyware i sve uništio (5.stupanj)

Evo što sve čovjek može naći u bespućima internetske zbiljnosti. :misli:

Draga djevojko, nauči malo o zadanoj temi, da ti ne bude > :brukica:

madr fakr
30.04.2007., 08:57
kaspersky mi je od svih najbolji nijedan haker mi nije upo u kompjuter a bilo ih je
bit defender isto nije los

ac_thunder
30.04.2007., 10:00
Ovako trenutno korisitim avast,ad-aware i spy&boot, zanima me da li da stavim bit defender internet security 10 jer sam vidio na net-u da je najbolji?

Di si to vidio da je najbolji?

IMHO, za 450 kn, sva ta integrirana riješenja su mi nekako skupa.

Možeš imati i besplatnu zaštitu kao i do sada.

stinaa
02.05.2007., 13:12

Norton Antivirus 2006
AVG Antivirus Pro
Avast Pro

Hvala

Gle svi osim AVG-a su dobri ako se redovito tj. često updejtaju..

PARAĐOKA
04.05.2007., 19:43
nod32

Dioniz_kc
07.05.2007., 20:17
NOD 32 + NOD 32 Fix [crack]::rega ti NOD32 na nekoliko tisuća godina....evo ja ga koristim pola godine i pise da mi istiće za 16715542 dana......dobri stari hackeri:::::cool: Uostalom je i najbolji što su testovi dokazali...mozda jedino Norton bolje scanira ali mu previše dugo treba

amko_sa
11.05.2007., 11:07
Najbolji antivirus je Mcafee Enteprise 8.5.Licenca mu ne istice mada je mozete podesiti na godinu ili dvije.Uostalom nije stvar toliko u antivirusu koliko u samoj virus definiciji odnodno update sa servera.Mislim da Mcafee ima najbolju bazu virusa a imam i vlastiti primjer kad sam ukinuo Norton i postavio mcafee.Racunar je poslije toga "prodisao" a razlog je da mi je mcafee odmah ukinuo neke spyware i par trojanaca koje norton uopste nema u bazi.

Stormbreaker
11.05.2007., 22:58
ja dajem svoj glas za Aviru AntiVir, koja je ujedno i besplatna za korištenje :top:

minakoaino
13.01.2008., 13:57
Ono što ja mogu reći jest da je NOD32 sranje, unatoč svim mogućim pohvalama iz raznih izvora kojima sam i ja vjerovala.. Neko vrijeme. Imala sam ga 2 godine da bi, nakon zamjene NODa, Kaspersky našao oko 5 virusa + još bezbroj spyware datoteka.

Tako da od sad pa na dalje - Kaspersky! :s

serenada
13.01.2008., 14:54
to sto ti je kasperski nasa to i nije nista,kad bi slusa sta razni alati kazu,mora bi obrisat windiwswe...

matrix000
13.01.2008., 20:28
svi antivirusi su dobri ako se redovno apdejtaju
no nekako mi je prirasto srcu bitdefender pa njemu dajem svoj glas iako sad koristim kaspreski

Nevjerna
13.01.2008., 20:35
Meni je NOD 32:s

ag007
14.01.2008., 15:23
nod32 3.0 kad dođe na hr.

core2 man
14.01.2008., 15:35
meni nod32

gibrankh
14.01.2008., 16:15
...najbolje instalirati Kaspersky Internet Security i šibaj...malo dok se ne nauči koristiti može biti problem ali kad skontaš nema bolje zaštite protiv internet smeća...
...bitno je napomenuti da ne koristi puno memorije i ne zaštopava računalo...za razliku od nekih...
...otkad koristim Kaspersky prolazim lišo...bez gubitaka...koju god stranicu posjećivao, a posjećujem svakakve:)...

zmaj_xpzt
14.01.2008., 21:51
uvijek sam za nod 32 verzija 3,0

vwfan
15.01.2008., 11:15
ma nod 32 smart security je zakon!!!!:s:

Cosmo_Kramer
15.01.2008., 18:19
ja imam zone alarm, neznam dal kaj vrijedi, to mi frend stavio

Znatiželjko
15.01.2008., 21:45
...najbolje instalirati Kaspersky Internet Security i šibaj...malo dok se ne nauči koristiti može biti problem ali kad skontaš nema bolje zaštite protiv internet smeća...
...bitno je napomenuti da ne koristi puno memorije i ne zaštopava računalo...za razliku od nekih...
...otkad koristim Kaspersky prolazim lišo...bez gubitaka...koju god stranicu posjećivao, a posjećujem svakakve:)...

POTPISUJEM !!!
Ja također imam KIS 7 pola godine,treba kao i sve druge sigurnosne komplete malo ga upoznati sa ''prijateljskim'' aplikacijama instaliranim na računalu.Od kad imam KIS 7 ,vrlo dobar NOAdware 5.0 više ne može ništa naći pri svojoj analizi.U zadnja tri mjeseca ne brišem popis onoga od čega me je zaštitio prije nego je to uspjelo i ući u računalo,dakle online.Prije sam imao avasta,on mi je u 3 mjeseca možda dva puta alarmirao.Evo samo zanimljivijih stvari koje mi je blokirao KIS 7:
OVO SU LINKOVI GDJE JE NAŠAO POJEDINU PRIJETNJU
1.)detected: malware Exploit.HTML.Iframe.FileDownload.m URL: http://90.156.148.164/j.cgi?url=client9
2.)detected: Trojan program Trojan-Downloader.Win32.Zlob.eaz URL: http://www.dmqfirm.com/download.php?id=382//stream//data0006
3.)detected: Trojan program Trojan.Win32.DNSChanger.qs URL: http://ultracodec.com/download/ultracodec1305.exe//data0001
4.)detected: Trojan program Trojan-Downloader.Win32.Zlob.ecx URL: http://www.dmqfirm.com/download.php?id=979//stream//data0006
5.)detected: Trojan program Trojan-Downloader.JS.Agent.tq
6.)detected: Trojan program Trojan-Downloader.JS.Psyme.vd
7.)detected: Trojan program Trojan.Win32.DNSChanger.abj URL: http://codectime.com/download/codectime4577.exe//data0001
8.)detected: malware Exploit.HTML.IframeBof URL: http://85.255.117.170/users/mayk/web/count.php?id=trove

BitDefender ne bi nikada koristio,kažu mnogi da usporava računalo
Frend mi je rekao da je pročitao na netu da je Norton na jednoj svojoj prezentaciji pred publikom greškom otkrio na vidjelo da na jednom njihovom računalu svoj posao obavlja Kaspersky Int. Sec. :D

NOD je izbacio isto suite,frend mi ga je isprobao i u dva tjedna mu nije ništa on line blokirao.Nod ima najmanje lažnih uzbuna(false positives) i vrlo je brz ,ne opterećuje računalo.
Evo dva linka sa detaljnim rezultatima testiranja antiv.progr.
http://www.av-comparatives.org/seiten/ergebnisse_2007_08.php
http://www.av-comparatives.org/seiten/ergebnisse_2007_11.php

crocop357
16.06.2008., 21:38
dajte molim vas...nod32 je za k...neprepoznaje ni jedan virus instaliram karspersky i prepozna ih 5...

žozef
22.06.2008., 10:22
nod32:flop:kaspersky:top::s

von_ungern
24.06.2008., 07:20
AVG Anti-Virus Free Edition 8.0 ???

Nikiforenko
24.06.2008., 13:59
Evo bas sam si jutros nabavija jednogodišnju licencu za Kaspersky Internet Security 2009 i mogu vam reći da je strasan, lagan za upotrebu a nakon jednog scana i rjesavanja malwarea kompjuter mi puno lakse diše!

Zato KIS 2009:s

Vicente
24.06.2008., 20:30
dajte preporučite neki dobar antivirusni a da ne zahtjeva service packove instalirane i da ne guta puno memorije ko norton...dosada sam koristio kaspersky no keyevi su se našli na blacklisti a novije verzije zahtjevaju SP 2...hvala

jaa
24.06.2008., 20:33
prvo moras da to poskeniras sa hijack this

Bamby
24.06.2008., 20:55
dajte preporučite neki dobar antivirusni a da ne zahtjeva service packove instalirane i da ne guta puno memorije ko norton...dosada sam koristio kaspersky no keyevi su se našli na blacklisti a novije verzije zahtjevaju SP 2...hvala

A ja preferiram NOD32 Smart Security... mada svatko ima svog favorita :)

Madafaka_The_Root
24.06.2008., 21:29
Ja bi preporucio Nod 32
Ne Eset smart security.
Ne guta puno memorije , redovito apdejtaju definicije i sto je najbolje rijetko sta prodje kroz njega.
Al najbolje ti je nekoristit nista vec pazit sta radis na netu , ne kliktat na sve i svasta , svakih par dana provjerit sta se dize s winom , ponekad pogledat procese i to je to.

zviko
24.06.2008., 21:31
ja koristim avg i još mi se nikad ništa nije dogodilo pa...

jaa
24.06.2008., 21:50
a sta njega zanima sta koristite?

prvo to moras da poskeniras sa hijack this i onda kopiras sta si dobio i onda daj popis sto si dobio zalijepi amo i pitaj sta moras maknut

tempest
24.06.2008., 22:04

prvo to moras da poskeniras sa hijack this i onda kopiras sta si dobio i onda daj popis sto si dobio zalijepi amo i pitaj sta moras maknut

uh bas si zapeo :confused:

a sto ako ima virus pametnjakovicu? tu ti onda hijackthis ne pomaze :rofl:
a covjek je samo pitao za antivirusni program :rolleyes:

ONTOPIC: probaj bitdefender10 free edition ;)

mrzm smglsnk
24.06.2008., 22:16
Ja bi preporucio Nod 32
Ne Eset smart security.

Ovo mi baš nije jasno!!!
Pa ESET Smart Security, između ostalog, u sebi ima NOD32! Ne kužim zakaj ga onda ne preporučuješ!?!

jaa
24.06.2008., 22:32
a ako oces izbrisat virus hijack this

ako oces dobat antivirusni uzmi ccleaner ili AVG 8

Bamby
24.06.2008., 22:47
Ovo mi baš nije jasno!!!
Pa ESET Smart Security, između ostalog, u sebi ima NOD32! Ne kužim zakaj ga onda ne preporučuješ!?!

Upravo tako, ima antivirus+firewall+antispyware i antispam.... Radi odlično. I da.. ne usporava komp.

Bamby
24.06.2008., 22:50
a ako oces izbrisat virus hijack this

ako oces dobat antivirusni uzmi ccleaner ili AVG 8

Čovjek nije spomenuo da ima virus :confused:, baš si naporan. CCleaner je ok ako se znaš njime koristit. Moj kolega s posla si je "počistio" stroj pa sam mu reinstalirala win nakon toga :rofl:. AVG kao free služi svrsi ali nije to to :mig:.

jaa
24.06.2008., 23:07
ups sorry,mislio sam da ima virus

chipy is the best
24.06.2008., 23:14
Definitivno koristi NOD 32, koji je zbilja odličan antivirusni program. Prije sam imala i AVG, koji uopće nije obavljao svoj posao kako treba, pa sam ga deinstalirala i instalirala NOD 32. NOD 32 ti je uključen kad ideš na net, i nema šanse da ti nešto uđe u komp, a da on to ne skuži, ako dođe koji virus, on te obavijesti i možeš ga uklonuti. I definitivno ne koristi mnogo memorije. :)

jaa
24.06.2008., 23:27
:lol::lol:

ko ti je prica te bajke?

Vicente
25.06.2008., 09:13
Hvala na odgovorima ljudi,skinut ću si NOD 32 onda ipak...

Fosna
25.06.2008., 10:27
:lol::lol:

ko ti je prica te bajke?
Hej, ajde se smiri malo...ako ne mozes normalno razgovarati onda bar suti, jer cu ti poceti kartone dijeliti za spam i trollanje, 100 bodova se skupi sam tak.:kava:

darge
25.06.2008., 15:22

Zašto bi to trebalo tebi stavit na pregled,kad postoji rješenje za to na njihovim stranicima treba samo copy/paste logfile,ovdje (http://www.warezhr.org/forum/showthread.php?t=21323).
@ Vicente
slažem se s tobom da uzmeš Nod32 jer ga i ja imam i zadovoljan sam s njim ,jednostavan za korištenje i odlična zaštita od virusa i trojana.
Ako si školarac imaš odmah i 50%popusta,ako ne onda kad produžuješ licencu.

Madafaka_The_Root
25.06.2008., 15:30
Ovo mi baš nije jasno!!!

Zato sto je pre paranoican :D

Kyzo
26.06.2008., 11:09
koristim ESET SMART SECURITY i jako sam zadovoljan sa njim a uz njega imam jos SPYWARE DOCTOR 6.0 - sve skupa:top:

mrzm smglsnk
26.06.2008., 16:17
Zato sto je pre paranoican :D

ESS je preparanoičan!? Pa to je mala umiljata mačkica... Ma kakva paranoja? :D
PS: u početku sve pita, ali zato pokreneš sve aplikacije na računalu, za sve mu daš odgovore i nakon toga, dok nešto novo se ne pokrene, šuti i čuči u sistem treju te se svakodnevno par puta nahrani novim virusnim potpisima (tako barem kaže hrvatska verzija ESS-a) :mig:

http://www.imagesforme.com/out.php/i89268_ESS.JPG

Vidiš da se i Kyzi sviđa!

Elio
26.06.2008., 21:10
Ono što ja mogu reći jest da je NOD32 sranje, unatoč svim mogućim pohvalama iz raznih izvora kojima sam i ja vjerovala.. Neko vrijeme. Imala sam ga 2 godine da bi, nakon zamjene NODa, Kaspersky našao oko 5 virusa + još bezbroj spyware datoteka.

Tako da od sad pa na dalje - Kaspersky! :s

Kaspersky je najbolji...koristim ga godinama.
Od danas imam KIS8 (2009):s:s:s:s

H4ni8aLL
27.06.2008., 16:48
Sygate personalfirewall i Adaware je jedino sto ja koristim i do sada je uletilo mozda pokoji spywareic. Virus nijedan, naravno osim ako ga sam nisam instalirao :D ( it happens)

Jokun
27.06.2008., 16:52
Kod mene Kaspersky AV 7.x.x.x+Sygate personal firewall+SUPER Anti spyware..Nikad problema ;)

Glosy
28.06.2008., 15:48
Ima li kakve razlike između antivirusnog programa koji ste kupili i ong piratskog sa torrenta? Ne samo zbog updatea nego općenito.:rolleyes:

mrzm smglsnk
29.06.2008., 08:04
Ima li kakve razlike između antivirusnog programa koji ste kupili i ong piratskog sa torrenta? Ne samo zbog updatea nego općenito.:rolleyes:

Nema, osim što te (možda) peče savjest! Ali tako je i s windowsima te bilo kojim softverom skinutog s torrenta!
Zamisli kako bi to bilo da preko torrenta možeš skinuti hard disk, pržilicu, kruh, mlijeko, odjeću, karte za kazalište...

PS: ne slušaj me, samo ti deri po torrentu! :D

H4ni8aLL
01.07.2008., 19:19
Nema, osim što te (možda) peče savjest! Ali tako je i s windowsima te bilo kojim softverom skinutog s torrenta!
Zamisli kako bi to bilo da preko torrenta možeš skinuti hard disk, pržilicu, kruh, mlijeko, odjeću, karte za kazalište...

PS: ne slušaj me, samo ti deri po torrentu! :D

windowsi su posebna prica. Nisu jednaki crackirani i orginal :) I know from experience :D

kameleon_
03.07.2008., 23:12
Nod32 100% najbolji!

I ja se slazem - zauzima malo resursa, a dobar je pri otkrivanju virusa - prema mnogim izvorima.

mrzm smglsnk
04.07.2008., 09:37
windowsi su posebna prica. Nisu jednaki crackirani i orginal :) I know from experience :D

Ja imam i original doma i mnogo verzija ovih inih! Kaj ja znam - isti rac-ku, drugi dom-kon! Ali to je već za neku drugu temu!

Marinko32
04.07.2008., 16:21
Ako želiš snagu, ali da ti komp malo krepaje i da te antivirus malo pila uzmi BitDefender.
Ako hoćeš program koji će se vrtiti u pozadini i tebe pustit na miru, preporučam NOD32 :top:

stjepan225
04.07.2008., 19:35
Ja preporucam AVG ili kaspersky iako me je kaspersky iznevjerio

Thermit
04.07.2008., 21:44
.....iako me je kaspersky iznevjerio

Da,baš! :lol:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=352178

Croatia94
04.07.2008., 21:56
ja sam imao avg 8 i nisam imao problema...dođe meni frend i kaže da se ne može riješit gadarija i da mu stalno windowsi onako mijenjaju pozadinu i stave upozorenje...reko ja njemu da nabavi avg 8. kaže on: ma neće pomoć. ja mu reko da instalira on napokon prihvatio, instalirao, našao ogroman broj gadosti i od tada nema virusa niti ostalog smeća...prvih mjesec dana mi se stalno čim me vidio zahvaljivao...tu se vidi koji je po meni naj antivirusni prog.

avg i :amen:

Kyzo
10.07.2008., 08:23
ovo je iz vlastitog iskustva i necu nikome soliti pamet koji je av najbolji
imao sam eset smart security pre cracked u kombinaciji sa spy sweeperom i spyware doctorom i namjerno sam se navukao trojanima
eset nije nasao nistaaa( uz posljedicu uzasnog usporenja laptopa), ova dva svaki po nesto, zatim ide deinstalacija eseta i instalacija kaspersky internet security 8 ( uz deinstalaciju doctora jer je tako trazio) i ponovni scan i uz prijasnje ciscenje sa ova dva spy cleanera nasao je vise od 20 trojana i ostalog smeca.
nisam osjetio neku razliku u usporenju kompa kako se prica za kasperskog i definitivno ostajem uz njega.
pitanje za korisnike kasperskog koliko dugo traju kljucevi meni pise god. dana hoce li izdrzati ili?
Edit: moram promjeniti avatar:)

chuck-zito
10.07.2008., 09:11

nema, osim što što kršiš zakon i mama i tata bi ti mogli završiti u hlanome, vlažnome, prljavome zatvoru. nećeš osjetiti razliku osim što se tiče kasperskoga (internet security)-ključevi su svako malo na black listi.

Thermit
10.07.2008., 14:37
...što se tiče kasperskoga (internet security)-ključevi su svako malo na black listi.

I stalno dolaze novi! :)

Kyzo
10.07.2008., 15:38
Hello Thermit
sta znaci ovo:
10.7.2008 16:18:23 Detected: http://www.viruslist.com/en/advisories/30937 C:\Documents and Settings\ZOKI\Local Settings\Temp\Patcher\Patcher3784\StagingArea\1313
njih 47 detektirano
dali je to neka prijetnja ili?
skenirano Kaspersky internet security

Juiced
15.07.2008., 16:13
evo ljudi pitanjce.za kojih mjesec dana mislim kupiti legalan av i odlucih se za mcafee. vidim da je cetvrti na listi i to je skroz ok. kupio bih mcafee total security 2008. ima li netko iskustva? dali trosi puno rama? kakvo je sucelje? imao sam verziju iz 2004 i bio je cist ok. sada trenutno imam spyware terminator s ugradenim clam avom. ok je,recimo. vrlo jednostavan program s veeeelikom manom: nema upozorenja za gamad:(:eek:. tek se javi kad napravim scan:rolleyes:. ocjena 3/5:p:ne zna::kava:

Definitivno koristi NOD 32, koji je zbilja odličan antivirusni program. Prije sam imala i AVG, koji uopće nije obavljao svoj posao kako treba, pa sam ga deinstalirala i instalirala NOD 32. NOD 32 ti je uključen kad ideš na net, i nema šanse da ti nešto uđe u komp, a da on to ne skuži, ako dođe koji virus, on te obavijesti i možeš ga uklonuti. I definitivno ne koristi mnogo memorije. :)

e curo malo si zabrijala s nodom. nod je ok program nije predobar, al ok. kad je nesto jace u pitanju je govno. kad ti virus vec ude u system 32, nod ga ne brise samo ti papcinski javi da ga imas. kada vas sjeze virusi tu je kaspersky av koji ce ih pocistiti s lakocom. ja imam spyware terminator s clam avom i on nade virus i zbrisem ga(ako je neki slabasni trojanac itd) a ako je jak uvjek mi nekako na desktopu stoji instalacija kasperskog trial kad se uvalim u g**** samo instaliram, pocistim i deinstaliram i dajem st da dalje radi svoj posao.

Fosna
16.07.2008., 11:52
evo ljudi pitanjce.za kojih mjesec dana mislim kupiti legalan av i odlucih se za mcafee. vidim da je cetvrti na listi i to je skroz ok. kupio bih mcafee total security 2008. ima li netko iskustva? dali trosi puno rama? kakvo je sucelje?
Antivirus je vrlo dobar, ostalo je prilicno jadno, antispyware gotovo beskoristan, firewall je saka jada, system guard supalj...IMHO, Kaspersky je 3 koplja iznad ostalih sto se tice tih all-in-one rjesenja, ako bas hoces suite kupovati.

Radje kupi neki posteni anti-virus...imas free firewalla koji su bolji od bilo kojeg komercijalnog...sto se tice system protectiona, windows defender ili TeaTimer se mogu bez problema nositi s bilo kojim drugim rjesenjem.

Swen
16.07.2008., 16:29
Comodo firewall je trenutno najbolji firewall uopće,a još uz to je i besplatan

mačak1963
16.07.2008., 16:49
Comodo firewll pro+Avira Antivir Premium.Sve free,komp odlićno radi i ne propušta ništa.Probao masu antivirusa ali ovo je no.1 kombinacija.PROBAJTE.

Swen
16.07.2008., 16:52
Comodo firewll pro+Avira Antivir Premium.Sve free,komp odlićno radi i ne propušta ništa.Probao masu antivirusa ali ovo je no.1 kombinacija.PROBAJTE.

Ak je premium onda nije free,ali da,postoji besplatna verzija

starapsina
18.07.2008., 02:41

Aaah, svaka čast Comodu ali dosadan je ko sračka! Probao sam svakakve antiviruse, firewalle, antispyware itd. i to komercijalne, i mislim da sam napokon došao do relativno dobre kombinacije koja začudo šljaka. Probajte PC Tools Internet security zajedno sa NOD32 antivirusom+antispware. Nisam ni ja mogao vijerovati ali odista rade istovremeno uživo bez ikakvih konflikata.
Dobro je i to što troše zajedno relativno malo radne memorije i ako tom duetu dodate superantispyware free verziju (samo on demand scan+update) možete se smatrati relativno sigurni iako da nitko nije 100% siguran to bi i največim naivcima trebalo biti već jasno.:top:

BOK

starapsina
18.07.2008., 04:17
ovo je iz vlastitog iskustva i necu nikome soliti pamet koji je av najbolji
imao sam eset smart security pre cracked u kombinaciji sa spy sweeperom i spyware doctorom i namjerno sam se navukao trojanima
eset nije nasao nistaaa( uz posljedicu uzasnog usporenja laptopa), ova dva svaki po nesto, zatim ide deinstalacija eseta i instalacija kaspersky internet security 8 ( uz deinstalaciju doctora jer je tako trazio) i ponovni scan i uz prijasnje ciscenje sa ova dva spy cleanera nasao je vise od 20 trojana i ostalog smeca.
nisam osjetio neku razliku u usporenju kompa kako se prica za kasperskog i definitivno ostajem uz njega.
pitanje za korisnike kasperskog koliko dugo traju kljucevi meni pise god. dana hoce li izdrzati ili?
Edit: moram promjeniti avatar:)

Je, Kasp v.8 ti je prva liga. Međutim ipak troši malo više RAM-a od Nod-a i PC Tools Internet security suite-a zajedno. E sada razmisli malo o tome koliko rulje koristi kaspersky, Nod i Nortona. Pa onda sjeti se koji operativni sustav je najviše korišten trenutno i skladno tome najviše na meti hackera. Možda ti postane tada jasno zašto Avira ima odjednom tako dobre rezultate na raznim neovisnim testovima dok razni pc magazini i pc worldovi i dalje daju prednost, nakon posebno izrađenih virusa, trojana i drugih gadosti, Kasperkom, Nortonu i Bitdefenderu. Problem je međutim u tome što večina tih antivirusa ima različite engine a hackeri se trude da sruše one sigurnosne sustave koji su komercijalni i čuvaju važne podatke u pojedinim institucijama i pritom su to oni sustavi koji se time najviše hvale i imaju najviše korisnika.:kava:

mvanb
18.07.2008., 18:33
Probao sam stvarno svašta. Sada imam : Kaspersky, SuperantiSpyware, Ad-aware, XoftSpySE, Malwarebyte i USB Disk Security tako da mi apsolutnoi ne može ništa proć, ponavljam APSOLUTNO, i to još svaki dan radim update svih tih programa.

:rofl: a jesi si zaspamo comp..
pa kasperski imaš,čemu to ostalo smeće? joj bisera,kru te nedo..

Gabrijell
18.07.2008., 23:25
eset nod 32

starapsina
20.07.2008., 05:04
Točnije među prvih 14.:lol::lol:

Problem je u tome što neki koriste crack-irane software (pa čak i sam antivirus) pa se onda čude što im taj isti dovlači malware.:kava:

starapsina
22.07.2008., 19:13
Kome se da placat 50-60 $ za AV:rolleyes:

Kreni u nabavu na internetu, možda ti ponude nešto jeftino a da nije crack:) Ja sam nabavijo tako podosta toga, kad bi tako lišo prošo pri nabavi jednog onako gusarkog jedrenjaka osiječao bi se ko pravi bogatun. U stvari, nikad se ne zna:D

starapsina
23.07.2008., 14:32
Probao sam stvarno svašta. Sada imam : Kaspersky, SuperantiSpyware, Ad-aware, XoftSpySE, Malwarebyte i USB Disk Security tako da mi apsolutnoi ne može ništa proć, ponavljam APSOLUTNO, i to još svaki dan radim update svih tih programa.

Evo par programčiča koje bi svako trebao imati na kompu zlu ne triibalo:

1. Returnil Virtual System Premium
2. PC Tools Internet Security
3. Nod32
4. Desktop Maestro
5. ThreatFire
6. TuneUp Utilities
7.Registry Easy
8.System TuneUp

I sve je to fino uigrano, pravi pravcati 'DREAM TEAM'!!!
:top:

kyrazg
23.07.2008., 14:58
jel mogu ja koristit kaspersky i avast skupa? ili avg i avast skupa?

krSSS
23.07.2008., 15:40
avira antivir classic
spywareblaster
spybot search&destroy
zonealarm free

sve free, sve radi savrseno vec godinama. cemu zajebavanje sa crackiranjem i inim shitovima?

Fosna
23.07.2008., 16:02
Evo par programčiča koje bi svako trebao imati na kompu zlu ne triibalo:

4. Desktop Maestro
6. TuneUp Utilities
7. Registry Easy
8. System TuneUp

I sve je to fino uigrano, pravi pravcati 'DREAM TEAM'!!!
:top:

Mozda jos koji program za "optimizaciju" dodati ili su ti ta 4 dosta? Malo pretjerujes...:)

A sa PC Tools Suite ni ne trebas viruse, malware i sl., najveca hrpa bloatwarea koja se trenutno moze naci...

starapsina
23.07.2008., 17:13
Mozda jos koji program za "optimizaciju" dodati ili su ti ta 4 dosta? Malo pretjerujes...:)

A sa PC Tools Suite ni ne trebas viruse, malware i sl., najveca hrpa bloatwarea koja se trenutno moze naci...

Mah, meni sad radi brže komp nego kad sam imao kaspersky internet security v.8/2009. Kompa, Norton, Kaspersky i te neke glomazne hrpe sigurnosnog smeča su pravi bloatwari koji ti svremenom naprave toliko smeča u registriju da ti on liči na Napulj, jedan prekrasan al pomalo futav gradić na talijanskome jugu!!:D

Smarter_child
23.07.2008., 17:15
kad ce ljudi shvatit da ne postoji najbolji i nema najboljeg!postoje bolji a to su nod 32,kaspersky,bitdeffender,mcfee,avg...

starapsina
23.07.2008., 20:56

Just for the record - Znam za probleme koje su proizvodi Pc Tools-a imali u prošlosti. Međutim izgleda da su promijenili filosofiju nakon silnih pritužbi. Potrudili se da budu kompatibilniji sa drugim aplikacijama (što je samo dokaz da to i nije tako nemoguče ), što se ne može reči za Kasperskog, koji troši malo memorije ali samo ako ga nekako vakumiraš:), a posebno ne za Nortona i Bitdefendera koji i u vakumu nalaze skim će se svađat (ako ništa drugo sami sa sobom), ah barem je Kaspersky nešto korisniji od ove dvojice u blokiranju raznih gadosti sa neta (barem nešto, to mu priznajem), i ima dosta bolji firewall.:rolleyes:

starapsina
24.07.2008., 07:29
Ok, možda treba ipak izbacit ThreatFire, troši previše resursa. Što se programa za optimizaciju tiče njih nikad dovoljno. Doduše ne moraju vam stajat u startup-u :) Za onoga ko pita u vezi avg+avast, čisto sumljam da šljakaju zajedno :)

starapsina
24.07.2008., 08:27
I dodajte još Everest, Alcohol 120%, Firefox i micro torrent gore navedenoj listi. I to je to :)

Fosna
24.07.2008., 08:30
...što se ne može reči za Kasperskog, koji troši malo memorije ali samo ako ga nekako vakumiraš
A cuj, potrosnja RAMa kod antivirusa ovisi o nivou zastite koji zelis, visi stupanj zastite zahtijeva vise resursa. Isto je i sa skeniranjem, temeljitiji scan ce ti vise zaklati komp, zato ja u principu bjezim od softa koji nema nikakva podesavanja glede heuristike i poskenira mi particiju od 25 Gb za 10-15 min.

ThreatFire je jedna od korisnijih aplikacija u tom paketu (valjda zato je nije njihov program nego su ga kupili :zubo:), a razlog veceg utroska resursa je zbog njegove uloge guardinga izmedju application i kernel layera. Sve slicne HIPS aplikacije su "heavy-weight" sto se resursa tice.

starapsina
24.07.2008., 08:37
Pametno! Pogledaj si taj Returnil, ta stvarčica ti je prva liga.

Znatiželjko
24.07.2008., 15:01
Dosta virusa i spywarea će u startu puno manje napadati računalo ako se koristi neka druga tražilica umjesto Internet Explorera...

Moj glas ide Kaspersky Internet Security 7,kojeg koristim, i blizu godine dana nemam nikakvih problema, a ostali programčići za skeniranje diska tipa Superantispyware ,NoAdware,a-squared isto toliko vremena ne mogu pronaći ni jednu sumnjivu sitnicu...

Inače koristim Firefox 2 sa sigurnosnim dodatkom(addons) NoScript,koji blokira sve skripte osim onih koje dozvolimo ubacivanjem na whitelist-u.Inače preko skripti u comp mogu uletit nepoznati virusi(''in the wild''),koji još niti nisu u bazama antivirusnih programa.(NoScript je dosadan jer blokira dosta sadržaja na stranici ali kad s vremenom ubacite dozvoljene stranice,i naviknete se, sve je puno lakše i sigurnije)

btw.onima kojima je spor sistem u compu ,odnosno imaju malo RAM-a,neka isključe neke nepotrebne servise :
http://forum.bug.hr/forum/topic/bug/topic/windows/sistemski_servisi_-_opisi/217.aspx?page=0&jumpto=3226&sort=asc&view=flat#p3226

NOW PANIC!
24.07.2008., 15:02
Mcafee total protection 2008 + site advisor i nećeš imati problema

Glosy
24.07.2008., 15:04
Jedo pitanje.. Danas mi je nod32 javio kako je Spybot-ov teatimer zaražena i opasna aplikacija:horor: Pa zar je moguće da u Spybot radi protiv svojih korisnika ili je to samo neko paranoično upozorenje od nod-a:confused: btw. takvo isto upozorenje mi je javio i za Spyware terminatora:ne zna:

Znatiželjko
24.07.2008., 15:29
Jedo pitanje.. Danas mi je nod32 javio kako je Spybot-ov teatimer zaražena i opasna aplikacija:horor: Pa zar je moguće da u Spybot radi protiv svojih korisnika ili je to samo neko paranoično upozorenje od nod-a:confused: btw. takvo isto upozorenje mi je javio i za Spyware terminatora:ne zna:

Koliko ja znam taj TeaTimer od spybota javlja vlasniku kada nastaju promjene u registryju compa i onda odlučujemo preko teatimera dal to dozvoliti ili ne ...npr ako nešto instaliramo,moramo dozvoliti,jer su to normalne promjene u registryju....

E sad pošto je spybot poznat program ,treba ga označit kad javi alarm od nod-a da je spybot i teatimer ''prijateljska'' aplikacija i da u buduće ne mora paničarit čim se javi teatimer...dakle u prozoru alarma nod-a bi trebalo bit ponuđeno nešto tipa ''alow permanently''-kao ''dozvoli za stalno''.....tako bi ja napravio.
Isto i za Spyware terminatora.

starapsina
25.07.2008., 10:23
A cuj, potrosnja RAMa kod antivirusa ovisi o nivou zastite koji zelis, visi stupanj zastite zahtijeva vise resursa. Isto je i sa skeniranjem, temeljitiji scan ce ti vise zaklati komp, zato ja u principu bjezim od softa koji nema nikakva podesavanja glede heuristike i poskenira mi particiju od 25 Gb za 10-15 min.

ThreatFire je jedna od korisnijih aplikacija u tom paketu (valjda zato je nije njihov program nego su ga kupili :zubo:), a razlog veceg utroska resursa je zbog njegove uloge guardinga izmedju application i kernel layera. Sve slicne HIPS aplikacije su "heavy-weight" sto se resursa tice.

Problem ti leži u tome da pokušaš izbječ veče probleme a da pritom ne opteretiš previše računalo. Za to ti je dovoljan Nod32. Ja sam pridodao PC Tools-ov internet security jer sam skužijo da nema nikakvih konflikata, bilo kakve prirode, i računalo mi radi poprilično brzo. And all I have here is: AMD Sempron(tm) Processor LE-1150 2010 MHz, memory: 1GB.:kava:

Fosna
25.07.2008., 12:10
Nod ne koristim iskljucivo zato jer je instaliran na svaki jebeni komp koji mi dodje na ciscenje, a kompovi puni virusa...pokenjam se na Nod.

PONISTRA
25.07.2008., 12:17
Koristin:
NOD 32 + Spyware Terminator + SUPER AntiSpyware + Blue Coat K9 Web Protection uz standardan Win Firewall i neman apsolutno nikakvih problema.

PONISTRA
25.07.2008., 12:18
i iman instaliran TuneUp Utilities 2008 komp mi radi ka sat

Thermit
25.07.2008., 12:26
Koristin:
NOD 32 + Spyware Terminator + SUPER AntiSpyware + Blue Coat K9 Web Protection uz standardan Win Firewall i neman apsolutno nikakvih problema.

Probaj proskenirati sa kasperskim,pa javi! :cerek:

starapsina
25.07.2008., 12:56
Nod ne koristim iskljucivo zato jer je instaliran na svaki jebeni komp koji mi dodje na ciscenje, a kompovi puni virusa...pokenjam se na Nod.

Pravo da ti kažem, briga me za antivirus koji se kad ga staviš na max. security settings ponaša kao virus. Kad namjeravam instalirat nešto na komp ili se vrtim po nekim sumljivim stranicama ja ti uključim returnil (virtualne windowse) + mi u pozadini rade dva antivirusa+antispyware+firewall tako da se i tada osiječam poprilično sigurno. A onaj koji želi još veču sigurnost nek si nabavi hardverski firewall i preptlati se u pošti na neograničeno korištenje interneta. Ali i tada ako je u pitanju idiot ništa mu ne pomaže!:kava:

Glosy
25.07.2008., 13:45

O.k pošto kažeš da nod ne valja koji bi nam antivirus preporučio.. :rolleyes:

Glosy
25.07.2008., 13:49
Probaj proskenirati sa kasperskim,pa javi! :cerek:

Ja sam isprobao kaspersky i nisam baš primjeti ništa posebno... Uglavnom nađe sve što i nod 32..

Thermit
25.07.2008., 14:29
Ja sam isprobao kaspersky i nisam baš primjeti ništa posebno... Uglavnom nađe sve što i nod 32..

Skini ova dva inficirana programa i instaliraj!

http://rapidshare.com/files/63418183/Fraps_2.9.2_upload_by_bohus200.rar

http://www.warezimagehost.co.cc/images/uo86237ukvyjcahv4yfr.jpg

i

http://rapidshare.com/files/27712811/blaze-gif-creator.rar

http://www.warezimagehost.co.cc/images/hf53ozvh50u11zd5du2.jpg

http://i25.tinypic.com/sggzfl.jpg

Gabrijell
25.07.2008., 14:41
ipak je meni nod 32 zakon

starapsina
27.07.2008., 08:00

Shadow Defender mi je još simpatičniji:D

Fosna
27.07.2008., 10:43
Ma da ne bi resetirao svaki put kad se on sprdne da mu nesto smeta. :)
I programe kojima u verziji pise 1.nesto po defaultu izbjegavam :p

mariola5
27.07.2008., 11:23
imam nod32 3.0 sa fixom(crackom) koji vrijedi do 2050 god odlican antivirus i jednostavan svakom bih ga preporucio da si stavi

Thermit
27.07.2008., 11:25
imam nod32 3.0 sa fixom(crackom) koji vrijedi do 2050 god .....

:mirko:

starapsina
27.07.2008., 15:43
Ma da ne bi resetirao svaki put kad se on sprdne da mu nesto smeta. :)
I programe kojima u verziji pise 1.nesto po defaultu izbjegavam :p

Zato je dobro imat dobar registry cleaner :D.
Iako provjeravat šta namjerava počistit, i po vazmožnosti dobar uninstaller, 'Your Uninstaller 2008' nije loš!
I sve to uredno registrirati naravno :).

starapsina
27.07.2008., 16:30
Ja kad nešto mičem sa your Unistallerom meni programi i dalje ostaju na kompu :ne zna:

Mora da su uredno registrirani:lol:

starapsina
27.07.2008., 18:19
Registrirani su najurednije jer sam ih kupio!

Šta ta ti onda kažem...preko regedit-a i ožeži :D.

starapsina
27.07.2008., 19:00
Zajebavao sam te, možda bolje preko keygena i ožeži:lol:

Znaš li ti šta je taj keygen uopće? :)
To ti je generalka iliti format C: kada počinje da generira male zelene :D.

starapsina
27.07.2008., 20:59
:zvrko: dosta OffTopičarenja, dobit ćemo ban ili opomenu:mig:

Ma nema frke, ono što sam u stvari htio da ti kažem je da nema sigurnog antivirusa bez razboritog surfanja. Čak nije ni bitno koliko neki antivirus košta ili da li je zbog raznih okolnosti besplatan. Bitno je nači pametnu soluciju a ne bilo kakvu. Npr. Avira antivirus je dobra solucija koja međutim se pomalo paranoidno ponaša, ali ako korisnik takvog antivirusa je u stanju procijenit kada takav jedan antivirus očigledno pretijeruje u procijeni opasnosti onda je to izvrsna solucija jer ne troši previše ram-a. Nod32 je puno nonšalantnij i što se tiče propuha njegovog firewall-a (ako ga uopšte tako možemo nazvati) i što se tiče određenih vrsta virusa (nevjerojatno ali tzv. windows virusi su mu slaba točka, vjerojatno povezano sa nedovoljnom kontrolom raznoraznih windows aplikacija) zato uz njega dobro dođe dobar firewall tipa online armor, pa onda imamo antiviruse tipa bidefender, kaspersky i norton koji se trude imati sve pod svojim budnim okom, mislim da je tu kaspersky, naročito ova zadnja njegova v.8 verzija najuspiješniji u tome. Kaspersky security suite ima pritom vjerojatno ugrađen najbolji firewall od te trojke. Onda imamo razne mixeve tipa ZA internet security što je u biti ZA firewall + kaspersky 6 koji nije loš ali se pokazao problematičan zbog nedovoljne elastičnosti iliti krutosti u izvršavanju pojedinih zadataka itd.itd. Ali sve to ništa ne znači ako je nečije surfanje tipa ...šta mi ko može... samo zato što ima nod32 ili kaspersky ili šta god već ne!!

ac_thunder
27.07.2008., 22:09
Kaspersky:kava: usporava sustav, šta je je, ali zato uz njega nema frke, NOD32 mi nije prepoznao 6 Trojana.Swizzor.1!!
A kad sam instalirao KIS sve prepozna i izbriše

http://www.imagesforme.com/out.php/i112960_Swizz.jpg

Jokun
28.07.2008., 02:16
Kaspersky:kava: usporava sustav, šta je je, ali zato uz njega nema frke, NOD32 mi nije prepoznao 6 Trojana.Swizzor.1!!

Ma da malo pazis i gledas sta klikas/skidas ne bi ti trebao imat 34 programa za zastitu racunala i uklanjanje istih od raznoraznih napasnika:mig:

Znatiželjko
28.07.2008., 08:30

Možeš li ako ti nije problem napisati koliko imaš RAM-a,koji operativni sustav i broj procesa koji možeš viditi u task manageru(desni klik na toolbar traku dole).

Meni je inače 512 ram,XP pro sustav i kad tek upalim comp,prije nego pokrećem neke aplikacije,task manager mi pokazuje samo 18 procesa(jer sam ugasio nepotrebne) i zato mi comp radi brzo već godinu dana a kasperski IS 7 ga ne guši....

starapsina
28.07.2008., 09:09

Ja ti u principu uvijek mogu koristit nod32 i pctools ili kaspersky 7 ili 8 ako želim ali trenutno koristim kombinaciju antivirusa i posebne zaštite tipa shadow defender ili returnil.

-How Does Shadow Defender Work?
Shadow Defender's protection concept is very easy to grasp. For the software to do its job properly you have to place the disks installed on your computer into Shadow Mode. By doing this, the application will take a snapshot of the disk and run every file in virtual mode. You will have the same access to the files on the disk but any write action will be virtual. This means that no matter how many worms and spyware you infect your computer with, they will not affect the real system at all because of the virtualization. Once you snap out of this "parallel dimension" every change to the system and the files on the disk will be discarded. The conclusion in this sense is that the computer will not be affected by any change and no malicious files will be written to the PC. The greatest thing is that you can choose what can actually get stuck on the disk while in Shadow Mode. More than this, you can decide in advance what files and folders should not benefit from Shadow Mode protection.-

Sada npr.trenutno koristim Aviru Premium Security Suite v.8.1.0.239, registrirana do 2014 g.:) + Shadow Defender koji mi je u shadow modu.

PONISTRA
28.07.2008., 09:45
ni mi jasno sta bi mi to triba kaspersky nac a nod i ova dva druga programa ne nalaze... i koliko vidim sve klizi...

PONISTRA
28.07.2008., 09:55
nema potribe za vriđanjen!

ja ne znan ali neman nikakvih problema koliko vidim.... mozda je do K9 web protection ne znan ali neman nista.... bar mislin!
a evo trazin kaspersky ali svi ''placu'' za most of the keys got blacklisted

Znatiželjko
28.07.2008., 09:57
Imam 4 GB RAM-a, OS je Vista, imam 86 procesa....

Uffff neznam za Vistu,znam jedino da guta dosta Ram-a.....(imam xp)ali i tamo možeš probat ugasit neki nepotrebni proces ,ali treba ih naći gdje se iskopčavaju,pa neko ako zna nek da objašnjenje....
Evo link sa foruma gdje sam već jednom napisao sve što sam ja kod sebe iskopčao,nekima je pomoglo....

http://www.forum.hr/showthread.php?t=309192

Znatiželjko
28.07.2008., 10:03
I da se pohvalim još jednom za one koji nisu već vidili što mi je sve blokirao Kaspersky IS 7 prije nego je i uspjelo ući u comp(ponekad mi je krivo što od kad sam stavio NoScript u firefox 2 Kaspersky nema toliko posla---a baš sam volio čuti taj njegov zvuk kao da kolje svinju kad blokira trojanca):

http://www.forum.hr/showpost.php?p=12186689&postcount=142

PONISTRA
28.07.2008., 10:18
onda da micen nod?

starapsina
28.07.2008., 10:26
onda da micen nod?

Ma nema smisla micat nešto što valja, nod32 nije uopče loš i kako sam kažeš troši malo resursa. Ako želiš dodatnu sigurnost dodaj neki sandbox ili ono što ja imam returnil ili shadow defender. :kava:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sandbox_(computer_security (http://en.wikipedia.org/wiki/Sandbox_%28computer_security))
http://www.returnilvirtualsystem.com/
http://www.shadowdefender.com/

PONISTRA
28.07.2008., 10:43
sandbox ili ono što ja imam returnil ili shadow defender.

prvi put cujem za ovo o cemu se radi??

PomahnitaliTapir
28.07.2008., 10:53
jel mogu ja koristit kaspersky i avast skupa? ili avg i avast skupa?

možeš ako želiš hrpu problema :)
zamisli da pustiš svinju u dvorište i unajmiš dva čovjeka da ju ulove, ali platit ćeš samo onom koji ju ulovi :rofl:

a inače preporučujem avg free - odlično radi, ne zauzima puno resursa, besplatan je i što više reći :)

PONISTRA
28.07.2008., 10:56
Ma nema smisla micat nešto što valja, nod32 nije uopče loš i kako sam kažeš troši malo resursa. Ako želiš dodatnu sigurnost dodaj neki sandbox ili ono što ja imam returnil ili shadow defender. :kava:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sandbox_(computer_security (http://en.wikipedia.org/wiki/Sandbox_%28computer_security))
http://www.returnilvirtualsystem.com/
http://www.shadowdefender.com/

ma pogleda san te linkove sam san procacka ali mene zanima kako se oni ponasaju u praksi...
thx

ac_thunder
28.07.2008., 18:40
Mudrijašu, to nije Trojan downloader, nego mu je ime Trojan.Swizzor.1:rolleyes:
i to nije isto. kao da kažeš ušo mi je dropper ili backdoor, a ima ih mlrd. vrsta...:rolleyes::rolleyes:

Kao prvo nema potrebe za vrijeđanjem, naročito dok se skrivaš iza anonimnosti foruma, ali idemo dalje...

Pa baš ih i nema milijardu (vrsta).

Trojan Programs:

Backdoors
General Trojans
PSW Trojans
Trojan Clickers
Trojan Downloaders
Trojan Droppers
Trojan Proxies
Trojan Spies

Sigurno si čuo za aliase, a i za varijante istog malwarea poglavito virusa/trojana (varijanti Swizzora ima na stotine).

"The Swizzor virus is actually a trojan. This Trojan program is a Windows PE EXE file, 62 KB in size.

One of its aliases could be: Trojan-Downloader.Win32.Swizzor.cc (Kaspersky Lab) is also known as: Trojan.Swizzor (Doctor Web), Troj/Swizzor-CC (Sophos), TROJ_SWIZZOR.CC (Trend Micro), Downloader.Swizzor.2.AR (Grisoft), Trojan.Downloader.Swizzor.CC (SOFTWIN), Suspect File (Panda), Win32/TrojanDownloader.Swizzor.CC (Eset)

You will need to remove this trojan as quickly as possible from your computer. Any trojan remover should work

The Trojan is capable of downloading and launching files from the Internet on the victim machine without the user’s knowledge or consent. The Trojan downloads and installs an Adware & Spyware program and other Trojans to the victim machine."

http://virscan.org/report/73a2cf8bccfcb02bdadad52f80a3a617.html

NOTICE: It may be false positive by some scanners when they found a malware, so you should judge it by yourself.

http://www.bitdefender.com.au/site/VirusInfo/realTimeReporting/1/wks

Zanimljivo da ga pod nazivom Trojan.Swizzor.1 nema nigdje osim kod BitDefendera, pa ni kod Kasperskog.

BTW, "najboljeg" AV programa (K), prema testiranjima nije najbolji, ali je uvijek u vrhu isto kao i NOD32.

Na kraju krajeva i Kaspersky i NOD32 AV nemogu pronaći na tisuće malwarea, tako da je diskusija Kaspersky vs NOD32, više svodi na neke druge preference kao što su brzina, zauzeće resursa, user friendly orijentacija, cijena, itd.

Možemo i analizirati tko to tebi dolazi sa zaraženim računalima, jesu li to iskusni korisnici koji su jako dobro upućeni u to što je to malware, kako se izbjegava i kako se čisti? Da su iskusni i upućeni nebi dolazili k tebi.

A gdje su oni pokupili dotičnu gamad, surfajući po legalnim/oficijelnim stranicam ili po stanicam gdje traže crackove/pornjavu, pa se još i spajaju na peer to peer mreže i sl. Ne postoji AV program koji može na duge staze zaštititi takvo računalo od zaraze, jer prosječni korisnik računala ima ispod prosječno znanje/interes o sigurnosti. Netko im kaže "NOD ti je najbolji" (ko je obično isti "znalac" kao i oni) i to je sve što većina prosječnih korisnika zna o zaštiti. Obično nikad nisu čuli za firewal, što su antispy programi i kakva je razlika između antispy-antivirus ili anti-spam, što su hoaxi a što phishing.

Slijedom toga, velika većina ljudi koji imaju NOD32 samo ga instaliraju i nikada ga ne podese kako treba, a kamoli da proskeniraju računalo on-demand in-depth, a da ne govorim o onima koji imaju "registriran" NOD32 na sljedećih tridesetak godina iako im automatic update ne skida najnovije definicije.

Iskusnijem korisniku koji upotrebljava zdrav razum prilikom surfanja (tj. zna što radi) sasvim je dovoljna i besplatna zaštita koja je dostupna (pod uvjetom da prosječan kućni korisnik nema na svom računalu državne tajne ili poslovne tajne "teške" milijarde dolara) pa i ako se nečim zarazi posljedice neće biti katastrofalne.

Mahir
29.07.2008., 10:05
Ja Koristim NOD32 i i koristim privremeno avast

I_GnR_I
29.07.2008., 16:38
zanikma me kaspersky ,kakav je,samo znan da mi je komp usporio skroz

I_GnR_I
29.07.2008., 16:50
Kaspersky ili Bitdefender koji je bolji???

I_GnR_I
29.07.2008., 17:04
može li se na kis 09 podesiti koliko će ˝usporiti komp˝???

I_GnR_I
29.07.2008., 17:09
znam to,ali može li se podesiti?

starapsina
01.08.2008., 02:44
Izašla nova verzija PCTools Internet Security Suite-a 6.0.0.362. Djeluje močno. Ima u sebi ThreatFire, poboljšani firewall i 'Browser defender' add-on za Internet Explorer. Imam samo pohvale za sada.

starapsina
02.08.2008., 13:17
Izašla nova verzija PCTools Internet Security Suite-a 6.0.0.362. Djeluje močno. Ima u sebi ThreatFire, poboljšani firewall i 'Browser defender' add-on za Internet Explorer. Imam samo pohvale za sada.

Novi rezultati testiranih firewall-a na Matousec-u. Reklo bi se očekivani. PCTools Firewall Plus Free je skočijo na 74% (imao je prošli mjesec nekih 5% čini mi se).

Za usporedbu od poznatih imena Kaspersky je na 85%, Jetico Personal Firewall na 78%, Zone Alarm Pro na 63%, Comodo na 95%, Norton na 32%, Trend Micro 27%, Outpost Firewall Pro 99%, Avira Premium 11%, Eset 5%, Bitdefender 4% itd

Uostalom svi se rezultati mogu nači u linku 'below' :):
http://www.matousec.com/projects/firewall-challenge/results.php

Groinx
03.08.2008., 19:30
e koji je bolji anti virus kaspersky ili avira anti virus

starapsina
04.08.2008., 01:03
e koji je bolji anti virus kaspersky ili avira anti virus

Nema najboljeg, preferiram kaspersky, simpatičniji mi je.:ne zna: