PDA

View Full Version : Smeđa kosa

stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10

padmé_amidala
22.05.2009., 22:16
pofarbala sam se iz plave u tamno tamno smedju nalik crnoj- prvo šok...drugo XD frendica nije imala dost farbe jer smo se preracunale pa mi je na nekom dijelu XD ne dobro pofarbano al se da skamuflirat....trece taman se naviknem, al me stara stalno zgadjeno gleda i govori odvratno...tak da mi to dize zivce, i sad sam uzrujana i ne znam kaj da radim...a valda bu dobro...zao mi je, al valjda ce me proc, nisam nikad bila vako tamna, mozda zbog toga...

suzuki750
23.05.2009., 11:48
Suzuki, šta nisi ti prije bila plava? I to nedavno, ako se dobro sjećam... A sjećam te se s podforuma "plava kosa"

aha.. jesam bila sam plava, al nisam imala vise zivaca, previse je to zajbancije i unistene kose..sigurno znas o cemu govorim :mig:
nije ni malo lako imat predivnu dugu plavu kosu.. pa sam se odlucila pofarbat u smede i siske si napravit :)

suzuki750 baš ti je zanimljivo boja ispala, i nekako drugačija nego na kutiji? vjerojatno je do podloge? sve u svemu, lipa je.

je, nekak je svjetlija.. i opet mi se isprala.. valjda opet zbog blajha.. mada mi je ovo vec :misli: farbanje.. sljedeci put cu uzet neku tamniju.. a opet se bojim da ne ostanem jako tamna, ja bi neku bas smedu boju sa zlatnim odsjajem

suzuki750
23.05.2009., 11:52
pofarbala sam se iz plave u tamno tamno smedju nalik crnoj- prvo šok...drugo XD frendica nije imala dost farbe jer smo se preracunale pa mi je na nekom dijelu XD ne dobro pofarbano al se da skamuflirat....trece taman se naviknem, al me stara stalno zgadjeno gleda i govori odvratno...tak da mi to dize zivce, i sad sam uzrujana i ne znam kaj da radim...a valda bu dobro...zao mi je, al valjda ce me proc, nisam nikad bila vako tamna, mozda zbog toga...

a prije kolko je to bilo? ma ja mislim da ce ti se isprat brzo boja, bar je tak meni stalno.. pogotovo ako si prije koristila blajh... i meni je isto bilo tesko priviknut se na tamniju boju, al sad je gotovo... ja se uvijek sjetim kak sam znala ispast s plavom bojom :rolleyes: i ona cesta sisanja.. ma koma :rolleyes: i izrast koji se vidi nakon 10 dana! a sad mi je bas :cerek: :cerek: i zao mi je kaj se nisam prije odlucila za to! bit cu plava kad cu bit stara bakica sa sijedom kratkom kosom.. a do tad cu bit brineta sa dugom kosom (sad sam u fazi pustanja! :) )

Dorée
23.05.2009., 21:13
Imam srednje smeđu kodu ,malo baca na crveno koju boju uzmem da bi ispala svijetlosmeđa evo recimo kao honey

prošle godine sam se piturala u mislim neku pepeljasto plavu da bih dobila svijetlo smeđu ali je ispala narančasta pa ako imate neki prijedlog :)

suzuki750
23.05.2009., 21:22
danas sam gledala casting boje za kosu.. jel ko koristio 630 (karamela) 535 (cokolada) ili 530 (pralina) zanimaju me te boje.. i da stavi slikice kak mu je boja ispala.. ja nebi jako tamnu, najlijepsa mi je na kutiji cokolada al se bojim da ce mi ispast tamnija nego na slici.. a za pralinu se bojim da ce mi povuc crvenkasto.. a :ne zna: vise ni sama :(

Dijaa
24.05.2009., 11:42
Ajmo reć da se privikavam na svoju novu boju. Lijepa mi je ova smedja i sve to, ali neopisivo mi fali moja plava kosa i pitanja: "ajme majko mila kako uspiješ imati takvu plavu kosu?" ili "predivna ti je boja, san svake plavuše, čime se farbaš?". Sada sam brineta izgubljena u masi :(

Ma malo pretjerujem, nostalgija je to. Dobro je i ovako :cerek:

Upravo to... Smedja je lijepa, ali plava je bila :s

No, glavu gore...
Nema više izrasta!
Nema više mučenja s blajhanjem i farbanjem!

I ja sam bila nostalgična, ali već sam zavolila smeđu kosu. ali ipak, jednom plava zauvijek plava, bar u duši hehe :cerek:
ali šta je je, nema više nerviranja i uništavanja kose, duže ćemo živit :D

hamstergirl
27.05.2009., 18:49
Evo slika, konacno sam se docepala nekog ispravnog laptopa :D
ovo je zadnje farbano s garnier farbom (svjetlo smeda s pramenovima).. bas me zanima koliko ce mi se isprat!
http://i41.tinypic.com/mn3g4.jpg
http://i40.tinypic.com/1ys5t4.jpg
http://i42.tinypic.com/2w4xzrr.jpg

Bokić napokon!
Kosa ti je izvrsna! Jako mi se sviđa boja. Meni je ispala 2 nijanse svjetlija od Garnier natural brown. Sa platinaste sam prešla na smeđu da si kao više ne ništim kosu...da da,dobra fora.:rofl: Jedino sam profitirala činjenicom da se ne blajham i da se farbam svaka 2 mjeseca.:D

suzuki750
28.05.2009., 16:58
:w hamster! ma opet mi se boja isprala! :( mislim da cu sljedeci put uzet cokoladu, al bojim se da cu ispast crna.. il jakooo tamna, a to ne zelim! jel se tebi ispire?

catwomen
28.05.2009., 23:46
evo ja danas uzela od palette tamnosmedu i ispala jako tamna jedva cekam da se za nijansu dvi ispere....zasto sve tamnije boje moraju bacit na crno...ili je to opticka varka jer kad stanem kraj crnke onda vidim da u biti i nije tako crno

profesionalac
29.05.2009., 09:24
evo ja danas uzela od palette tamnosmedu i ispala jako tamna jedva cekam da se za nijansu dvi ispere....zasto sve tamnije boje moraju bacit na crno...ili je to opticka varka jer kad stanem kraj crnke onda vidim da u biti i nije tako crno

Daj molim te reci dvije stvari:
1. Da li si se prije vec farbala? Koliko je vremena proslo od tada? Jesi li radila minival ili kemijsko ravnanje kose?
2. Kako si nanesla boju na kosu? Da li prvo na izrast pa protegnula na duzinu nakon 20 minuta ili si odmah namazala sve?

Kad mi odgovoris, moci cu ti objasniti zasto si ispala tako.

jorgovan
29.05.2009., 18:52
profesionalac, mozes li mi predloziti neku boju ( iz DM-a, npr loreal) s kojom mogu dobiti lijepu svijetlo do srednje smedju sa zlatnim osjajem... kosa mi je tako neke svijetlo smedje boje(farbana) s bijelim pramenovima... cilj mi je da njih prekrijem... i da bude sjajna boja

catwomen
29.05.2009., 20:48
Daj molim te reci dvije stvari:
1. Da li si se prije vec farbala? Koliko je vremena proslo od tada? Jesi li radila minival ili kemijsko ravnanje kose?
2. Kako si nanesla boju na kosu? Da li prvo na izrast pa protegnula na duzinu nakon 20 minuta ili si odmah namazala sve?

Kad mi odgovoris, moci cu ti objasniti zasto si ispala tako.

nisam nis radila ni minival ni kemijsko ravnanje kose...vec sam pol godine farbam u smede i uvik mi ispadne tamno i onda bi postepeno ispire se...inace sam prirodno plavo pepeljasta...farbam se svakih mj dana

catwomen
29.05.2009., 20:49
e da normalno se farbam cjelu kosu imam kraatki bob al ajde svida mi se tamno ovako iako mi je super onda topla smeda

CaReeBeeaR
01.06.2009., 18:26
Evo slika, konacno sam se docepala nekog ispravnog laptopa :D
ovo je zadnje farbano s garnier farbom (svjetlo smeda s pramenovima).. bas me zanima koliko ce mi se isprat!
http://i41.tinypic.com/mn3g4.jpg
http://i40.tinypic.com/1ys5t4.jpg
http://i42.tinypic.com/2w4xzrr.jpg

Daj mi molim te ako se sjecas ime te farbe :]
Predivna mi je boja <3
Ja bi takvuuuu :]

palić
01.06.2009., 20:40
Htjela bi se ofarbati ovako, da li itko zna s kojom farbom bi dobila ovu boju? :) I da ima blago zlatni odsjaj, nikako crveni. :)

http://www.worldofstock.com/slides/PMO3287.jpg

hamstergirl
01.06.2009., 20:51
:w hamster! ma opet mi se boja isprala! :( mislim da cu sljedeci put uzet cokoladu, al bojim se da cu ispast crna.. il jakooo tamna, a to ne zelim! jel se tebi ispire?

A čuj,za sad mi se nije isprala,al mi je svejedno nekak dosta svijetlija od tvoje tako da ću drugi put definitivno morat uzeti nešto tamnije (tipa čokolade).:ne zna:

padmé_amidala
02.06.2009., 22:34
prie (plava) =) :

http://img30.imageshack.us/img30/9353/170420093985.jpg

poslje (tamnosmeđa na granici s crnom)
http://img30.imageshack.us/img30/4058/300520094032.jpg
http://img200.imageshack.us/img200/7304/300520094033.jpg

catwomen
02.06.2009., 23:03
prie (plava) =) :

bolja si mi tamna ....samo neznam mozda to govorim zato sto sam i ja tamna

ovchica
02.06.2009., 23:15
prie (plava) =) :

Puno puno puno PUNO :) bolja ti je tamna. :top: :top:

Mayalenna
03.06.2009., 00:11
prie (plava) =) :

http://img200.imageshack.us/img200/7304/300520094033.jpgMeni opet prva..:)

padmé_amidala
03.06.2009., 05:59
hh XD ma svako mi drugo kaze XD ...
plavusoljupci kazu plavo, al dost mi deckiju reklo da je ovak bolje...

profesionalac
03.06.2009., 11:08
e da normalno se farbam cjelu kosu imam kraatki bob al ajde svida mi se tamno ovako iako mi je super onda topla smeda

Ako sam dobro shvatio, ti svaki put namazes cijelu duzinu kose odjednom? Ako to tako radis, tu je greska. Na vrhovima vec imas sloj boje i onda na to dodajes novi sloj... nije cudo kaj ispadnu tamniji. Uostalom, vrhovi su porozniji pa upiju i vise boje, a to dodatno doprinosi tome da ispadnu crni. Treba prvo namazati svjeze izraslu kosu, ostaviti boju da djeluje cca 20 minuta, tek tada rastegnuti na cijelu duzinu i ostaviti da djeluje slijedecih 10 min. Garantirano, ujednacena boja po cijeloj duzini i to takav ton koji treba ispasti. Provjeri uputu u kutiji s bojom. Postoji tzv. prvo farbanje (kosa NIKADA nije bila farbana) i bojanje izrasta... Cak ako i mijenjas ton, prvo se tretira izrast, a zatim duzina....
Tak se farba kosa neovisno o duzini, cak ako je dugacka 3 cm ...

profesionalac
03.06.2009., 11:16
profesionalac, mozes li mi predloziti neku boju ( iz DM-a, npr loreal) s kojom mogu dobiti lijepu svijetlo do srednje smedju sa zlatnim osjajem... kosa mi je tako neke svijetlo smedje boje(farbana) s bijelim pramenovima... cilj mi je da njih prekrijem... i da bude sjajna boja

Uzmi isti ton kakava je podloga, mozda za jedan ton svjetliji... A sad, koja bi to boja bila, ne mogu reci kad ne znam tocno kakve si boje... Uostalom, vec godinu dana nisam u HR, pa ne znam kaj ima u DMu :ne zna: A profi boje sa zlatnim odsjajem zavrsavaju na 3 (npr. 6.3 ili 7.3)... A da probas s Keune... 7.3 + 3% peroksid, trebalo bi ispasti dobro.

catwomen
03.06.2009., 16:48
Ako sam dobro shvatio, ti svaki put namazes cijelu duzinu kose odjednom? Ako to tako radis, tu je greska. Na vrhovima vec imas sloj boje i onda na to dodajes novi sloj... nije cudo kaj ispadnu tamniji. Uostalom, vrhovi su porozniji pa upiju i vise boje, a to dodatno doprinosi tome da ispadnu crni. Treba prvo namazati svjeze izraslu kosu, ostaviti boju da djeluje cca 20 minuta, tek tada rastegnuti na cijelu duzinu i ostaviti da djeluje slijedecih 10 min. Garantirano, ujednacena boja po cijeloj duzini i to takav ton koji treba ispasti. Provjeri uputu u kutiji s bojom. Postoji tzv. prvo farbanje (kosa NIKADA nije bila farbana) i bojanje izrasta... Cak ako i mijenjas ton, prvo se tretira izrast, a zatim duzina....
Tak se farba kosa neovisno o duzini, cak ako je dugacka 3 cm ...

znam to svve .....meni nije problem u tome da mi je boja nejdenako ispala...uvik mi je iste nijanse od vrha do korjena al mi uvik ispadne tamnija nijasnsa od zeljne......i problem je sto mi se svaka ispire tako da samo korjen pofarbam opet bi mi vrhovi bili svijetliji

profesionalac
03.06.2009., 17:26
znam to svve .....meni nije problem u tome da mi je boja nejdenako ispala...uvik mi je iste nijanse od vrha do korjena al mi uvik ispadne tamnija nijasnsa od zeljne......i problem je sto mi se svaka ispire tako da samo korjen pofarbam opet bi mi vrhovi bili svijetliji

Ne bi... Ispali bi kak treba... I ne farbas samo korjen. Na njemu je boja prvih 20ak min, a na cijeloj duzini slijedecih 10 min. Tak se osvijeze i vrhovi.
A sad se vrhovi jako ispiru jer su previse tretirani, pa zbog toga i jako porozni.

catwomen
03.06.2009., 21:22
Ne bi... Ispali bi kak treba... I ne farbas samo korjen. Na njemu je boja prvih 20ak min, a na cijeloj duzini slijedecih 10 min. Tak se osvijeze i vrhovi.
A sad se vrhovi jako ispiru jer su previse tretirani, pa zbog toga i jako porozni.

ok probat cu drugi put...tako...e da al meni se kompletna kosa ispire a to nebi tila svaki put mi je druga nijansa kose ....a kosa mi nije ni jedan posto ostecena

AgennT
04.06.2009., 16:30
Profesionalac, ako nije intimno, otkuda si ako ti Hr nije trenutno prebivaliste.?
Inace ja sam imala isti problem sa bojenjem kose, nikad ne ispadne boja kao na kutiji, tj. uvijek je tamnija pa se ispere i putem izgubi.. Ali sad se vec jedno tri mj nisam bojala cekam malo da mi se kosa odmori, a prijelaz izrasta nije grub tako da se sad bacam na razmisljanje dal da svoju pustim kosu ili..:):)

suzuki750
04.06.2009., 16:37
ja sam prekjucer stavila palette delux, tamno smedu.. i drzala ju 5 min, samo 5 min i ispala mi je izmedu crne i tamno smede.. a o celu i faci i rukama uopce necu govorit.. jos sam uvijek crna.. ovo mi se jos nije dogodilo sa smedom bojom (ko da sam stavila crnu farbu)
bas me zanima kaj bi bilo da sam boju drzala 30 min!! :confused: ispala bi crna crna!

AgennT
04.06.2009., 16:44
ja sam prekjucer stavila palette delux, tamno smedu.. i drzala ju 5 min, samo 5 min i ispala mi je izmedu crne i tamno smede.. a o celu i faci i rukama uopce necu govorit.. jos sam uvijek crna.. ovo mi se jos nije dogodilo sa smedom bojom (ko da sam stavila crnu farbu)
bas me zanima kaj bi bilo da sam boju drzala 30 min!! :confused: ispala bi crna crna!
Uzas, ja ne volim te izrazito jake i tamne boje, ispadnu tako umjetno, ko kaciga na glavi, perika. Ovisi sve cime si prije kosu tretirala, ja sam prije godinu dana ostavila 200kn za pramenove nijansu svijetlije na nekoj uljnoj bazi u jednom salonu i nije mi zao jer mi je zenska rekla kak te boje iz dm-a uzasno uniste kosu, naravno objasnila je cijeli postupak i sve onak profi cega se ja vise ne sjecam, iako nisam stalno pri novcima da idem po salonima, barem sad imam duze periode stanke, ne farbam se svaki mj vise, jer stvarno je pretjerano, uvijek treba oprezno birat boju. Ja isto zelim sad tamniju, i vec sam se zadnjih par puta uvijek u nijasnu tamnije bojala kako bi dosla sto slicijoj svojoj boji kose, i sad se nisam jedno tri mj bojala, izrast se i ne kuzi bas.

suzuki750
04.06.2009., 16:50
Uzas, ja ne volim te izrazito jake i tamne boje, ispadnu tako umjetno, ko kaciga na glavi, perika. Ovisi sve cime si prije kosu tretirala, ja sam prije godinu dana ostavila 200kn za pramenove nijansu svijetlije na nekoj uljnoj bazi u jednom salonu i nije mi zao jer mi je zenska rekla kak te boje iz dm-a uzasno uniste kosu, naravno objasnila je cijeli postupak i sve onak profi cega se ja vise ne sjecam, iako nisam stalno pri novcima da idem po salonima, barem sad imam duze periode stanke, ne farbam se svaki mj vise, jer stvarno je pretjerano, uvijek treba oprezno birat boju. Ja isto zelim sad tamniju, i vec sam se zadnjih par puta uvijek u nijasnu tamnije bojala kako bi dosla sto slicijoj svojoj boji kose, i sad se nisam jedno tri mj bojala, izrast se i ne kuzi bas.

ma nisu ni frizeri pouzdani.. bez obzira na njihove cijene, to znam iz iskustva.. ma sad cu definitivno odustat od farbanja svako malo (makar sam ovisna o tome) al moram zbog kose, samo izrast ide sljedeci put! :( :( i uopce me ne zanima kak cu izgledat, dal ce mi boja bit "isprana", sarena.. danas je sve moderno! :zubo:

AgennT
04.06.2009., 16:59
Da, da, samo tu zenskicu su hvalili, tako da sam i ja bila zadovoljna s njom, iako i ja nisam kod frizera bila dugo na farbanju, nemam toliko novaca sad, pa sam se neko vrijeme sama farbala.. Sad odmaram kosu evo bas trazim neku sliku da je puknem...

Lilit
04.06.2009., 17:03
ja sam smedja prirodno i ofarbat cu se u neku jako tamno smedju, toliko tamnu koliko moze ic na moju put a da nije crna, zapravo stavljam preljeve pa ako i bude pretamno, proc ce kroz kojih par tjedana..
inace imam svijetlu put pa mi govore da se ne farbam u tako tamno ali sta me briga :zubo:
treba mi neka promjena a posto se necu ofarbat u plavo onda sta da radim :D
stavljala sam sliku tena i kose na neki topic ali me nisu bas dozivjeli :lol:
ima ko u mojoj situaciji?

profesionalac
04.06.2009., 17:07
Profesionalac, ako nije intimno, otkuda si ako ti Hr nije trenutno prebivaliste.?
Inace ja sam imala isti problem sa bojenjem kose, nikad ne ispadne boja kao na kutiji, tj. uvijek je tamnija pa se ispere i putem izgubi.. Ali sad se vec jedno tri mj nisam bojala cekam malo da mi se kosa odmori, a prijelaz izrasta nije grub tako da se sad bacam na razmisljanje dal da svoju pustim kosu ili..:):)

Kao sto pise uz moj nick, ja sam ti Samoborac... A trenutno sam u IT na strucnom usavrsavanju (no nema veze s frizerajem...)

A glede opcija za tvoju kosu zelim naglasiti slijedece: boje na kutiji su samo orjentir i u stvari nemaju veze s onim kak ces ti ispasti. Pitanje je kaj su modelu koji je na slici radili da dobije tu boju i tko zna da li je za to koristen preparat koji je upakiran u kutijici ili mozda vrhunski profesionalni preparati. A kad se svemu tome pridoda profesionalno osvjetljenje prilikom fotografiranja te Adobe Photoshop jasno je da boja nikad ne ispadne ko na kutiji. Bolji orjentir kak ce ti ispasti koja boja ces dobiti gledajuci kataloge. I pri tome uvijek treba voditi racuna o 2 stvari:
1. kakav mi je prirodni ton
2. da li je kosa vec bila farbana
Nije isto ako boju (recimo da je intenzivno svijetlo crvena 7.66) stavis na prirodno svijetlu ili na prirodno tamnu kosu. Na svijetloj ce ispasti ko klaun, na tamnoj se mozda nece ni kuzit. A ako je kosa vec bila farbana, mogucnosti su razlicite. Pigment koji je tijekom prijasnjih farbanja unesen u kosu reagira s kemikalijama iz boje koja je nanovo nanesena i rezultat ovisi od toga kaj je u toj reakciji nastalo... Kemija, sve je to kemija :rolleyes:
I zato boje iz kutija u DM ce u pravilu funkcionirati OK ako se njima postojeca boja kose mijenja 1-2 tona svjetlije ili tamnije. Pri tome valja paziti da se striktno postuju upute proizvodjaca o nanosenju. Ako kosa nikad nije bila farbana boja ide na cijelu duzinu, a ako je vec farbana tad se moja prvo nanosi na izrast, tu drzi 2/3 preporucenog vremena i tek nakon toga se razvuce na cijelu duzinu. Izuzetak su crvene nijanse, koje na izrastu stoje cca 1/2 propisanog vremena i tada se razvlace na cijelu duzinu i drze ostatak propisanog vremena.
Ali, ako netko hoce raditi drasticnije promjene, DM kutijice za to najcesce nisu pogodne. Za to ti trebaju profi boje i educirane osobe koje ce to znati napraviti... I znacajnija kolicina novaca.
Drasticne promjene boje (iz crne ili crvene u plavu) nije lako napraviti. I neki put su nemoguce... Npr. iz zarko ljubicasto-crvene u ultra platinastu... Ne ide.
Najcesce greske koje rade forumasice:
1. nanesu boju na cijelu duzinu odjednom, a prije su bile farbane. Rezultat: tamni vrhovi i stravicno porozna kosa
2. pokusavaju posvjetliti umjetnu boju primjenom druge boje-ne ide
3. generalno svi podcjenjuju poroznost kose, koja itekako utjece na krajnji rezultat farbanja. Porozna kosa upije puno vise pigmenta i zato ispadne tamnija. Isto tako, puno brze ga i izgubi, pa svi placu da boja blijedi...

Mogao bih tako nabrajati u nedogled. Kaj ces ti napraviti sa svojom glavom? Odluci sama. No imaj na umu sve sto sam naveo... I zadnja napomena: kod svih preparata koji se koriste u njezi i bojenju kose vrijedi pravilo KOLIKO PARA TOLIKO MUZIKE. Ne ocekivati previse od farbe koja kosta 29.90, bez obzira na sve kaj drugi kazu. I jos jedna: TO SU KEMIKALIJE A NE CAROBNI NAPITCI. Ako je unistena struktura kose, pomazu jedino skare. Ili masinica, ovisno kaj je osoba izvela na svojoj glavi :mig:

AgennT
04.06.2009., 17:15
Lijep opus, pohvala! Vidim pise ti ispod avatara, ali ono bilo mi je cudno, pa pitah.. :cerek::) Ja sam imala plave pramenove, pa sam cijela isla u plavo, pa onda par puta cijela svaki put u tamniju nijansu plave, da nije ona bijela plava, i sad imam ovako neku, samo ispala je svjetlija jos zbog blica..
Nisam se bas ni pocesljala kak spada, isto su mi vrhovi svjetliji na slici kak i je uvijek..i vidi se tocno izrast, kak imam rupu na glavi jer se nisam cesljala, hehhe
http://www.imagesforme.com/out.php/i526852_Kosamia.JPG

catwomen
04.06.2009., 17:20

ne bi ispala bi ko sto si ispala i s 5 min ja sam je drzala 30 min i znam o kojoj boji govoris....al ajde dakon drugog pranja boja dolazi na sebe

AgennT
04.06.2009., 17:31
Jel moze koja slika da znam kak otprilike izgleda i boja smedje koju ste koristile?:)

profesionalac
04.06.2009., 17:46
AgennT, kosa tvoje duzine ne trpi tolika eksperimentiranja s bojama, pramenovima i sl... Ak tak nastavis ne gine ti masinica... Od blica se ne kuzi bas kakva ti je boja... Ja bih ti predlozio pramenove u 2 boje-tamna cokolada i boja karamela. U konacnici ne bi bila ni previse tamna ni previse svijetla... No to je moj ukus... I za kosu tvoje duzine bih ti savjetovao da zaboravis kutijice iz DMa i da korists profi boje...

I malo sam gledao postove od Suzuki... U nedjelju si je sredila kosu s uljem avokada, u ponedjeljak ih je pokusala spasiti s maslinovim uljem i maskama, u srijedu se farbala... Suzuki, to je previse tretmana u prekratkom vremenu... Nije ni cudo da ti je boja ispala crno. Daj joj malo mira...

AgennT
04.06.2009., 21:01
Skuzila sam i ja da ne trpi, zato je i odmaram sad, i ici cu uskoro na sisanje vrhova jedno dva prsta, tri, kad stignem:D

suzuki750
05.06.2009., 17:26
AgennT, kosa tvoje duzine ne trpi tolika eksperimentiranja s bojama, pramenovima i sl... Ak tak nastavis ne gine ti masinica... Od blica se ne kuzi bas kakva ti je boja... Ja bih ti predlozio pramenove u 2 boje-tamna cokolada i boja karamela. U konacnici ne bi bila ni previse tamna ni previse svijetla... No to je moj ukus... I za kosu tvoje duzine bih ti savjetovao da zaboravis kutijice iz DMa i da korists profi boje...

I malo sam gledao postove od Suzuki... U nedjelju si je sredila kosu s uljem avokada, u ponedjeljak ih je pokusala spasiti s maslinovim uljem i maskama, u srijedu se farbala... Suzuki, to je previse tretmana u prekratkom vremenu... Nije ni cudo da ti je boja ispala crno. Daj joj malo mira...

špijun ha? :mig: ma znam.. ovo s avokadom je trebao bit tretman prije farbanja! :) a vec sam imala farbu doma.. i jbg nisam tak jaka da odgodim farbanje za jedno mjesec dana.. mozda bi bilo drugacije da nisam vec bila kupila farbu.. moooozda :rofl:

e da izbjegavajte avokadovo ulje za ostecenu kosu!!!

hamstergirl
05.06.2009., 17:31

Ne ispire mi se,bar ja ne vidim neku razliku. Ali ja ću svakako kroz mjesec-dva ići na čokoladnu. Ova mi je svijetlija od moje prirodne. I da,skroz sam se ošišala! Preporodila sam se! Kosa mi je suha za 5 min!:rofl:

suzuki750
05.06.2009., 17:39
Ne ispire mi se,bar ja ne vidim neku razliku. Ali ja ću svakako kroz mjesec-dva ići na čokoladnu. Ova mi je svijetlija od moje prirodne. I da,skroz sam se ošišala! Preporodila sam se! Kosa mi je suha za 5 min!:rofl:

kak si se osisala? skroz kratko? ma ja sam mislila ic na cokoladu al sam se predomislila.. bas me zanima kolko ce mi se ova isprat

jorgovan
05.06.2009., 18:09
Uzmi isti ton kakava je podloga, mozda za jedan ton svjetliji... A sad, koja bi to boja bila, ne mogu reci kad ne znam tocno kakve si boje... Uostalom, vec godinu dana nisam u HR, pa ne znam kaj ima u DMu :ne zna: A profi boje sa zlatnim odsjajem zavrsavaju na 3 (npr. 6.3 ili 7.3)... A da probas s Keune... 7.3 + 3% peroksid, trebalo bi ispasti dobro.

hmm mogla bih pokusati samo cula sam da se keune brzo ispira... kakva su tvoja iskustva s tom farbom?

hamstergirl
05.06.2009., 18:57
kak si se osisala? skroz kratko? ma ja sam mislila ic na cokoladu al sam se predomislila.. bas me zanima kolko ce mi se ova isprat

Pa onak,naprijed asimetrično,tj. na jednoj strani duže,na drugoj kraće. Duži kraj mogu prebaciti i na drugu stranu onak da kosica bude prek očiju,a iza mi je duga neka 4-5 cm. Ma skroz je fora! Baš onak otkačena ljetna frizura. A kad se odlučim pustit kosu,samo ju trebam usmjeriti u bob.:D

Samantha
07.06.2009., 13:41
Ja sam danas uzela Loreal casting 600 tamno plavu i 625 karamel...da izmjesam,pa sta ispadne:)

catwomen
07.06.2009., 14:18
Ja sam danas uzela Loreal casting 600 tamno plavu i 625 karamel...da izmjesam,pa sta ispadne:)

sretno ajde pa stavi slikice :cerek:

AgennT
07.06.2009., 19:15
Ja nisam nikad mjesala boje, pukni cliku bas me zanima:cerek::)

mladi_luk
08.06.2009., 05:16
http://www.imagesforme.com/out.php/i526852_Kosamia.JPG

:s:s:s :cerek:

šta bih ja dala za ovakvu kosu :tuzni:

profesionalac
08.06.2009., 09:06
hmm mogla bih pokusati samo cula sam da se keune brzo ispira... kakva su tvoja iskustva s tom farbom?

Plave i smedje nijanse od Keune su dosta stabilne, jedino se crvene ispiru ko lude... Al kad malo bolje razmislim, sve crvene nijanse se ispiru ko lude... :ne zna:

Samantha
08.06.2009., 12:24
Evo me od frizera.
Promjesala sam casting karamel i tamno plavu..nadajuci se da ce karamel dati ovoj tamno plavoj koju inace koristim malo topline,svjetlijih tonova..a dobila sam cistu boju kestena,cokolade na suncu s odsjajem na mahagoni i narandjasto.Fuj,fuj,fuj...idem od sutra na plazu svaki dan i molim boga da se sto prije ispere,da se rijesim ovog crvenila u pozadini.
Znaci boja ni priblizna onom imaginarnom mixu na kutiji.
I mislim da sam zavrsila sa eksperimentisanje s castingom..prelazim na Selective...

Elektra
08.06.2009., 12:48
hh XD ma svako mi drugo kaze XD ...
plavusoljupci kazu plavo, al dost mi deckiju reklo da je ovak bolje...

Meni se isto više sviđa smeđa :kiss:

Razlivena Tinta
08.06.2009., 13:08
prie (plava) =) :

Tamna :s

Dobrodošla među brinete :zivili: S plavom kosom mi djeluješ blijedo :D

Smeđa je :s:s:s

frogy
08.06.2009., 14:01
prie (plava) =) :

Definitivno tamna!

Disease
19.06.2009., 10:09
E napokon sam se i ja ofarbala..Uzela sam boju Natural&easy Carmel Chocolate brown(564 ili 546 nisam sigurna) Uglavnom boja je predivna ista kao na slici...Posto imam dugu kosu nije mi bilo bas dovoljno pa imam dosta narancastih pramenova od prije(sunce i more mi je skoro maklo cijeli crveni pigmenat doslo mi je na tu narancastu) ...I napokon sam zadovoljna
Inace su meni schwarzkopfove boje naj..

nilly
23.06.2009., 09:36
Htjela bi se ofarbati ovako, da li itko zna s kojom farbom bi dobila ovu boju? :) I da ima blago zlatni odsjaj, nikako crveni. :)

http://www.worldofstock.com/slides/PMO3287.jpg

ja ti koristim Garnierovu Movida- light golden brown....sam kaj ti to nisu prave farbe nego one kao polutrajne

http://www.garnier.co.uk/_en/_gb/our_products/products_haircolor.aspx?tpcode=OUR_PRODUCTS^PRD_HA IRCOLOR^MOVIDA^MOVIDA_DISCOVER&prdcode=P56001&varcode=5021044008994

suzuki750
23.06.2009., 13:05
meni se ona palette 10 min (koja je ispala skroz crna) isprala, i sad sam uzela od palette G3 TRUFFLES, golden gloss, i ispala mi je boja bas kakvu sam htjela, nema ni malo crvenog odsjaja (al ja ga do sad nisam ni imala) nego bas lijepa lijepa smeđa boja
.. samo da mi se ne ispere i ja cu bit :cerek:, cak mi je i izrast ispao iste boje ko i kosa, uzimam ju i sljedeci put! :top:

jorgovan
23.06.2009., 15:26

evo ofarbala sam se, samo sam umjesto 7.3 uzela 7.35 jer mi se svidio taj cokoladni odsjaj. na slici lijevo je na umjetnom svjetlu a desno na dnevnom, ova lijeva mi se svidja al druga ne, nekako je cudna...
zanemarite sto se nisam pocesljala :p

http://www.dodaj.rs/f/e/UM/2O7PTpM6/keune-735.png

profesionalac
23.06.2009., 17:30
evo ofarbala sam se, samo sam umjesto 7.3 uzela 7.35 jer mi se svidio taj cokoladni odsjaj. na slici lijevo je na umjetnom svjetlu a desno na dnevnom, ova lijeva mi se svidja al druga ne, nekako je cudna...
zanemarite sto se nisam pocesljala :p

http://www.dodaj.rs/f/e/UM/2O7PTpM6/keune-735.png

???

Kaj i uzivo izgledas tak drasticno razlicito pod prirodnim i umjetnim svjetlom ili je to mobitel iskrivio boje?

Slazem se, ova lijevo je prekrasna...

jorgovan
23.06.2009., 17:59
i uzivo tak izgleda... na umjetnoj svjetlosti lijepa cokoladna a na prirodnoj neka svijetleca bakrena :ne zna:
a nist, izlazit cu samo navecer :D
mislila sam na ovo nabacit tamnosmedji color sampon, da mi i na dnevnoj bude priblizno onakva... sta mislis?

profesionalac
23.06.2009., 18:06
i uzivo tak izgleda... na umjetnoj svjetlosti lijepa cokoladna a na prirodnoj neka svijetleca bakrena :ne zna:
a nist, izlazit cu samo navecer :D
mislila sam na ovo nabacit tamnosmedji color sampon, da mi i na dnevnoj bude priblizno onakva... sta mislis?

Cekaj, ti si prije imala pramenove, zar ne? Mozda je trebalo pomijesti 7.0 i 7.35 u omjeru 1:1... Mozda zato neprirodno blijesti na suncu... Nikad nisam vidio takav ucinak... A da sad stavis 7.0 i 3% peroksid? To je bazna boja, trebalo bi "popuniti" boju...

jorgovan
23.06.2009., 18:30
jesam,imala sam pramenove
ne znam, nekako mi je bas isusila kosu tako da ne bih neko vrijeme stavljala keune...mozda tek za mjesec da stavim tu 7.0
a do tad sta mislis kakav efekat bi dao color sampon,onaj palette?
nekad prije sam to koristila i boja i kosa su bili prelijepi, samo ne znam sad na ovo kako bi se primilo

Caprea
24.06.2009., 00:08
Zanima me jel ok koristiti šampone za farbanu kosu ako ona nije farbana?jer takvi šamponi bi trebali osigurati još više njege i sjaja što je potrebno ofarbanoj kosi pa to sve ne bi škodilo ni nefarbanoj.Što vi mislite?
Tako sam ja oprala par puta svoju kosu crvenom Schaumom za ofarbanu kosu.I bila mi je mekša no inače,ali nije se nešto posebno sjajila.
Općenito,nikako da pronađem nešto od čega će mi se sjajiti kosa duže vrijeme,a ne samo 5 min od nanošenja preparata za sjaj.npr silikona.nije to to:ne zna:

Ziki
24.06.2009., 06:51
Meni je najdivnija smeđa boja za kosu Casting Čokolada :s :s :s :cerek: :cerek:
Ne odvajam se više od nje.
Ne samo da je rezultat bojenja odličan (fina, mekana, mirisna kosa - boja - čista, topla čokolada:cerek:), nego se i dugo drži, i lijepo ispire, (nema onog ispiranja na narančasto ili žuto:mad:) tak da nema potrebe za čestim bojenjem. Evo, ofarbala sam se prije mjesec i pol, i boja mi još super izgleda. :s :s

profesionalac
24.06.2009., 08:38
jesam,imala sam pramenove
ne znam, nekako mi je bas isusila kosu tako da ne bih neko vrijeme stavljala keune...mozda tek za mjesec da stavim tu 7.0
a do tad sta mislis kakav efekat bi dao color sampon,onaj palette?
nekad prije sam to koristila i boja i kosa su bili prelijepi, samo ne znam sad na ovo kako bi se primilo

Palette nije kolor sampon. To je farba, prava pravcijata farba. Mozda nije losa ideja da ostavis kosu nekih mjesec dana da dodje k sebi, a kad je krenes na novo farbati, niposto ne smijes odmah namazati cijelu duzinu, jer ispast ces crna na vrhovma... Dakle, prvo izrast, ostaviti 15 min i tek onda protegnuti na duzinu.
Druga opcija je Casting, ali nit njega ne smijes odmah nanesti na cijelu duzinu, neko 15 min na izrast i tek tada rastegnuti na duzinu i drzati slijedecih 15 minuta...
Treca opcija je da napravis "preljev" s keune bojim 7.0. i 3% hidroksidom u omjeru 1:2 i to nanesen na vlaznu kosu, odmah na cijelu duzinu i kontroliraz razvoj boje svakih 5 min, a maksimalno vrijeme farbanja je 20 min....

A sad bi trebala staviti neku masku... Mislim da ti je ostala otvorena struktura vlasi, zato ti se cine ostrijim, suhljim.... Maska ce to zagladiti

jorgovan
24.06.2009., 09:18
masku sam vec stavila i puno je bolja situacija.Dodala sam i limun jer sam procitala da si to nekom savjetovao :D
izrast pustam tako da njega necu dirati, onda znaci na duzini da drzim max 20min
a Casting zvuci fino,pogotovo ta cokolada, mogla bih sa njim probati za mjesec.Samo se nadam da ce ispasti ok.
u svakom slucaju, hvala na savjetima :)

frayla
24.06.2009., 16:56
http://www.schwarzkopfpalette.com/our-products/10-min-color/10-min-color/shades-palette/natural-warm-brown/510-medium-ash-brown/

danas ubola ovu farbu kao 10 minutno farbanje pa se samo nadam da će ispasti ko na slici, neka srednje pepeljasta smeđa...

tinaa1
25.06.2009., 12:32
koju bi mogla boju uzet bar malo priblizno ovoj na evi longoriji
http://img241.imageshack.us/img241/6603/47vr4aoc.jpg (http://img241.imageshack.us/i/47vr4aoc.jpg/)

trenutno mi je boja čokolade?

Razlivena Tinta
25.06.2009., 16:46
koju bi mogla boju uzet bar malo priblizno ovoj na evi longoriji
http://img241.imageshack.us/img241/6603/47vr4aoc.jpg (http://img241.imageshack.us/i/47vr4aoc.jpg/)

trenutno mi je boja čokolade?

Ako se ne varam, možda ova (http://www.loreal-paris.co.uk/hair-colour/all-over-color/casting-creme-gloss/530-praline.aspx)

:mig:

andjelaaaaa
25.06.2009., 19:03
^khm, ja mislim da to ne bi moglo ovom Praline, jer bi shodno mom iskustvu ispala dooosta tamna.. radije nekom trajnom farbom, mislim da ne bi mogla da dobijes od boje cokolade tu boju koju zelis samo sa prelivom ;)

inace, uzela sam danas Casting Iced chocolate, a trenutno mi je boja slicna ovoj nijansi Chocolate.. nemam blage veze sta ce da mi ispadne, neka lijepa tamnija bojica, nadam se :)

extreme
25.06.2009., 23:31
Ako se ne varam, možda ova (http://www.loreal-paris.co.uk/hair-colour/all-over-color/casting-creme-gloss/530-praline.aspx)

:mig:

jooj, nju sam ja bila koristila jednom-dvaput, i nije ličila na boju eve longorie. bila je dosta tamna...više mi je vukla na crnu nego na smeđu.

meni je jedino prava smeđa ispala keune s kojom sam se sad prvi put ofarbala i jako sam zadovoljna. sad je to prava šokoladno smeđa koju sam htjela, i mislim da ću sad neko vrijeme ostati pri keune farbama.:top:

Razlivena Tinta
26.06.2009., 00:04
jooj, nju sam ja bila koristila jednom-dvaput, i nije ličila na boju eve longorie. bila je dosta tamna...više mi je vukla na crnu nego na smeđu.

meni je jedino prava smeđa ispala keune s kojom sam se sad prvi put ofarbala i jako sam zadovoljna. sad je to prava šokoladno smeđa koju sam htjela, i mislim da ću sad neko vrijeme ostati pri keune farbama.:top:

Ne znam ja :D Pogađala sam, zapravo, ovisi o tome kakva je prirodna boja kose :mig:

extreme
26.06.2009., 00:16
Ne znam ja :D Pogađala sam, zapravo, ovisi o tome kakva je prirodna boja kose :mig:

a ja sam prirodno smeđa.. neka svjetlija čokolada sa mrvicom zlatnog/ na momente crvenkastog odsjaja.
al od većine lorealovih(smeđih) boja ispadnem skoro crna dok se ne ispere nakon par pranja. sad sam sa kuene po prvi put ispala zaista smeđa...a ne crna

Samantha
26.06.2009., 13:08
ne,praline niposto..boja na kosi nema veze s onom na kutiji...ja sam ispala kesten smedja s praline:(

ova gore od bekamice se i meni svidja,nekad sam je postizala..s Garnier creme gloss natural brown..sad nemogu naci tu farbu u mom selu,pa eksperimentizem s castingom,koji je za mene pretaman,ma koju god stavila.

Samantha
26.06.2009., 13:10

Jel Keune jaka farba,jel isusuje kosu??
Ja jako drzim do toga da mi je kosa njegovana...mislim svimanama je to vazna stavka,al radije cu promasit boju,nego je tretirat agresivnim farbama.
Za keune sam cula da daje odlicne tonove na kosi..jedna poznanica ima ovu boju gore s slike bekami longoria,postigla je s Keune...al ne znam kojom:(

extreme
26.06.2009., 13:42
Jel Keune jaka farba,jel isusuje kosu??
Ja jako drzim do toga da mi je kosa njegovana...mislim svimanama je to vazna stavka,al radije cu promasit boju,nego je tretirat agresivnim farbama.
Za keune sam cula da daje odlicne tonove na kosi..jedna poznanica ima ovu boju gore s slike bekami longoria,postigla je s Keune...al ne znam kojom:(

a nemam pojma da li isušuje.. ja inače imam suhe vrhove, tak da to nije neko mjerilo. ali gore mi kosa izgleda fenomenalno... odlična nijansa, kosa glatka i sjajna, jedino vrhovi- al s njima se mučim otkad znam za sebe...

piccola
26.06.2009., 14:17
moja mama ima istu boju ko longoria, koristi neku palette ,svi je pitajku cim se farba . probat cu nac

Samantha
26.06.2009., 14:19
moja mama ima istu boju ko longoria, koristi neku palette ,svi je pitajku cim se farba . probat cu nac
daj pitaj majku,plizzzzz

piccola
26.06.2009., 14:21
evo nasla kutiju pa izguglala
ova N6 ,middle blond
http://www.palette.rs/nasi-proizvodi/intensive-color-creme/intensive-color-creme/paleta-nijansi/plava/n6-srednje-plava/

ispadne svjetlija nego na slici , uslikat cu vam mamu posli pa vam pokazem :D :lol:

Samantha
26.06.2009., 14:35
jaoo..slikaj je plizzzz.:D

Samantha
26.06.2009., 14:35
i popipaj jel jos isusena kosa:D

piccola
26.06.2009., 14:36
jaoo..slikaj je plizzzz.:D

ocu ,ja mislim da ce me poslat kvragu :D

nije jos suha kosa, normalna je .

tinaa1
26.06.2009., 15:35
meni je nekako izgledala tamno ta sta ti mama ima pa san na kraju ipak uzela ovu ,ali ce mi ispast neka deseta boja ...http://www.palette.rs/nasi-proizvodi/intensive-color-creme/icc-golden-gloss/paleta-nijansi/product-container/g4-kakao/
ipak ti uslikaj mamu :)

Razlivena Tinta
26.06.2009., 16:15
meni je nekako izgledala tamno ta sta ti mama ima pa san na kraju ipak uzela ovu ,ali ce mi ispast neka deseta boja ...http://www.palette.rs/nasi-proizvodi/intensive-color-creme/icc-golden-gloss/paleta-nijansi/product-container/g4-kakao/
ipak ti uslikaj mamu :)

Koja lijepa boja :cerek:

Samo što uživo nikad ne ispadne kao na kutiji :mad: :(

profesionalac
26.06.2009., 17:02
Koja lijepa boja :cerek:

Samo što uživo nikad ne ispadne kao na kutiji :mad: :(

Kaj zbilja vjerujes da je model na kutiji ofarban s tim kaj se nalazi u kutiji? I da slika nije prosla tretman u Adobe Photoshopu? To kak boja izgleda na kutiji se nikad ne gleda. Gleda se nijanser. Uostalom, negdje na dnu kutije ces naci mikroskopski natpis kako je boja na kutiji samo priblizan prikaz nijanse... Tak su se osiguralli da ih ne mozes tuziti....

Uostalom, sve ste se vec farbale i pigmenti koje ste tom prilikom unesle u vlasi reagiraju s pigmentima iz boje.... To itekako utjece na konacni rezultat.

Samantha
26.06.2009., 17:32
Kaj zbilja vjerujes da je model na kutiji ofarban s tim kaj se nalazi u kutiji? I da slika nije prosla tretman u Adobe Photoshopu? To kak boja izgleda na kutiji se nikad ne gleda. Gleda se nijanser. Uostalom, negdje na dnu kutije ces naci mikroskopski natpis kako je boja na kutiji samo priblizan prikaz nijanse... Tak su se osiguralli da ih ne mozes tuziti....

Uostalom, sve ste se vec farbale i pigmenti koje ste tom prilikom unesle u vlasi reagiraju s pigmentima iz boje.... To itekako utjece na konacni rezultat.
a profesionalac,da nam sad virualno smiksas ovu farbu na Longorii i Bekamici..znas neku gotovu koja bi mogla dati tu nijansu..sad sam hmm...srednje smedja...castingova 600 mi je zadnja na kosi:D

Razlivena Tinta
26.06.2009., 21:04

Ma, naravno da znam da model nije ofarban sa bojom koja je u kutiji i naravno da je to fotošopirano. Ja se još nikad nisam bojala, niti ne planiram, ali shvaćam što si želio reći ;)

Nažalost, sve je to na rizik, svaka boja drugačije izgleda na različitoj kosi.

Rosa7
01.07.2009., 21:43

:mig:Pogledajte na ovom linkiću,pod svim bojama za kosu,boju Natural brown,Excelence Loreal..jako,jako mi je lijepa..da li ju je neko koristio,ako je da li ispadne kao na kutijici??:)

ray ban
09.07.2009., 15:57
cure,trebam preporuku za neku dobru srednje smeđu ili tamno smeđu boju za kosu.
što god da probam ispadnem ili crna ili smeđa sa crvenkastim odsjajem(na suncu skoro pa narandžasta),jer imam jaki crveni pigment.
koja boja najbolje ubija taj crveni pigment,a opet ne želim ispasti skoro pa crna?

profesionalac
10.07.2009., 09:53
cure,trebam preporuku za neku dobru srednje smeđu ili tamno smeđu boju za kosu.
što god da probam ispadnem ili crna ili smeđa sa crvenkastim odsjajem(na suncu skoro pa narandžasta),jer imam jaki crveni pigment.
koja boja najbolje ubija taj crveni pigment,a opet ne želim ispasti skoro pa crna?

IGORA ROYAL tumaci da crveni pigment na smedjim bojama je posljedica upotrebe peroksida previsoke koncentracije. Tako peroksid "otopi" melaninska zrnca koja nose smedji ton i ostanu feomelaninska zrnca koja su crvena (a ti bastardi su otporni na peroksid). Dakle, probaj Keune 5.0 ili 5.19 i 3% peroksid. Ja za smedje uvijek koristim 3% peroksid (dovoljan je da deponira boju). Zaboravi kutije iz DMa.

catwomen
10.07.2009., 15:03
profesionalac ajde pomozi napokon mi se malo isprali vrhovi od crne boje mislim farbam se sa tamno smedom...koju sad da uzmem boju da ispadne lipa topla smeda...moze i sa zlatnim odsjajom

ray ban
10.07.2009., 15:20
IGORA ROYAL tumaci da crveni pigment na smedjim bojama je posljedica upotrebe peroksida previsoke koncentracije. Tako peroksid "otopi" melaninska zrnca koja nose smedji ton i ostanu feomelaninska zrnca koja su crvena (a ti bastardi su otporni na peroksid). Dakle, probaj Keune 5.0 ili 5.19 i 3% peroksid. Ja za smedje uvijek koristim 3% peroksid (dovoljan je da deponira boju). Zaboravi kutije iz DMa.

hvala,probat ću to :)

profesionalac
10.07.2009., 17:50
profesionalac ajde pomozi napokon mi se malo isprali vrhovi od crne boje mislim farbam se sa tamno smedom...koju sad da uzmem boju da ispadne lipa topla smeda...moze i sa zlatnim odsjajom

A kaj ce reci ovo ...mi se malo isprali vrhovi od crne boje...?

Moras mi reci kojeg su tocno tona (po mogucnosti ih usporedi s Keune ton kartom), pa cu ti moci reci kaj mozes staviti gore. Ali, moras voditi racuna da ti ih smedja boja nece dodatno posvijetliti... A i pigment koji je ostao u kosi od te crne ce stvarati probleme pri farbanju (davat ce jaki crveni ton).
A da pricekas s farbanjem u smedju dok ne prodje ljeto? Tak ce ti sunce i more (ili sunce i znoj, ovisi kakve si srece i da li ces ljeskariti na moru ili sljakati) skinuti jos malo tog crnila i nakon toga ici u farbanje.

Preporuka bi bila skidacem boje (ne blajhom) skinuti tu crnu boju te tek tada ici s nekom lijepom smedjom. Lijepi ton daje Keune 5.3 (zlatno smedji) ili 5.35 (cokoladno smedji) ili ako ces svijetliju verziju 6.03 (boja kave)... Uz 3% peroksid, tak da deponira boju, a ne pojacava crvenilo.

No zipa! Ako ne skines crnu, izrast ce biti svijetli, a ostatak-crn...

Disease
10.07.2009., 22:36
http://img32.imageshack.us/i/10072009313.jpg/
ja neznam zasto ja ovo stavljam u temu smeda kosa ali valjda je
zapravo neznam koja je to boja...
Jedamput sam se isla farbat u plavo ispalo mi je zuto..Pa sam isla iz te zute u smede
ispalo mi je crveno pa mi se ta crvena isprala u narancastu pa sam isla iz te
narancaste u tamno smedu trajala mi jedno pranje(nikad vise) i od mora
mi nastala ova boja...
Ja neznam koju bi boju stavila...S obzirom da mi je put presvijetla(vidi se na slici)..Plavo mi je bilo uzasno(izgledala sam kao duh)..najvise mi se do sad svidala narancasta <3 =)

Razlivena Tinta
11.07.2009., 10:01
http://img32.imageshack.us/i/10072009313.jpg/
ja neznam zasto ja ovo stavljam u temu smeda kosa ali valjda je
zapravo neznam koja je to boja...
Jedamput sam se isla farbat u plavo ispalo mi je zuto..Pa sam isla iz te zute u smede
ispalo mi je crveno pa mi se ta crvena isprala u narancastu pa sam isla iz te
narancaste u tamno smedu trajala mi jedno pranje(nikad vise) i od mora
mi nastala ova boja...
Ja neznam koju bi boju stavila...S obzirom da mi je put presvijetla(vidi se na slici)..Plavo mi je bilo uzasno(izgledala sam kao duh)..najvise mi se do sad svidala narancasta <3 =)

Meni je to boja meda, predivna boja, stvarno :cerek:

catwomen
12.07.2009., 09:29
A kaj ce reci ovo ...mi se malo isprali vrhovi od crne boje...?

Moras mi reci kojeg su tocno tona (po mogucnosti ih usporedi s Keune ton kartom), pa cu ti moci reci kaj mozes staviti gore. Ali, moras voditi racuna da ti ih smedja boja nece dodatno posvijetliti... A i pigment koji je ostao u kosi od te crne ce stvarati probleme pri farbanju (davat ce jaki crveni ton).
A da pricekas s farbanjem u smedju dok ne prodje ljeto? Tak ce ti sunce i more (ili sunce i znoj, ovisi kakve si srece i da li ces ljeskariti na moru ili sljakati) skinuti jos malo tog crnila i nakon toga ici u farbanje.

Preporuka bi bila skidacem boje (ne blajhom) skinuti tu crnu boju te tek tada ici s nekom lijepom smedjom. Lijepi ton daje Keune 5.3 (zlatno smedji) ili 5.35 (cokoladno smedji) ili ako ces svijetliju verziju 6.03 (boja kave)... Uz 3% peroksid, tak da deponira boju, a ne pojacava crvenilo.

No zipa! Ako ne skines crnu, izrast ce biti svijetli, a ostatak-crn...

ok javim ti...mislim nisu mi bili vrhovi nikad crni vise tamnija smeda al posto sam ja plava bila meni je to odma crno...al ok...icu vidit Keune katalog...samo sto moram bar izrast farbat jer mi kosa brzo raste a ja sam prirodno pepeljasta pa to izgleda ruzno....ili da mozda pocnem radit pramneove pa molako prema svijetlijem nema pojma vise ni sama sto bi...al blajhanje cjele kose ne dolazi u obzir...pogotovo sad kad mi je skroz zdrava

catwomen
12.07.2009., 09:31
ok javim ti...mislim nisu mi bili vrhovi nikad crni vise tamnija smeda al posto sam ja plava bila meni je to odma crno...al ok...icu vidit Keune katalog...samo sto moram bar izrast farbat jer mi kosa brzo raste a ja sam prirodno pepeljasta pa to izgleda ruzno....ili da mozda pocnem radit pramneove pa molako prema svijetlijem nema pojma vise ni sama sto bi...al blajhanje cjele kose ne dolazi u obzir...pogotovo sad kad mi je skroz zdrava
u biti ja sam vec sad mal svijetlija nijansu od tamno smede

anguis
13.07.2009., 00:37
Trenutno na glavi imam ispranu Schwarzkopf brillance Natural brown. Voljela bih se posvjetliti za nijansu dvije sad za ljeto. Kupila sam Loreal casting creme gloss 535 Chocolate al sam pročitala na netu da ispada dosta crvenkasto. Inače nemam crveni pigment i ne bih ga voljela pokupit. Je li pametno možda kupiti od Castinga 600 Light brown??
Molim vas odgovor jer sam na 100 čuda. Hvala!

frayla
13.07.2009., 08:52
Trenutno na glavi imam ispranu Schwarzkopf brillance Natural brown. Voljela bih se posvjetliti za nijansu dvije sad za ljeto. Kupila sam Loreal casting creme gloss 535 Chocolate al sam pročitala na netu da ispada dosta crvenkasto. Inače nemam crveni pigment i ne bih ga voljela pokupit. Je li pametno možda kupiti od Castinga 600 Light brown??
Molim vas odgovor jer sam na 100 čuda. Hvala!

meni je bila super garnier 100% svijetlosmeđa s preljevima 512, nema ništa crvenog ni zlatnog:s
http://sk.garnier100color.com/_sk/_sk/100color/index.htm

anguis
13.07.2009., 09:05
meni je bila super garnier 100% svijetlosmeđa s preljevima 512, nema ništa crvenog ni zlatnog:s

Čini mi se ok ovako na slici.Imaju u DM-u tu 100% color?

frayla
13.07.2009., 09:07
Čini mi se ok ovako na slici.Imaju u DM-u tu 100% color?

aha, košta 24 kn:top:
ako imaš dužu kosu uzmi dvije kutije, jer kad se razmuti jedno pakiranje bude 100ml...
ajd javi ak se odlučiš na nju kako je ispalo...

anguis
13.07.2009., 09:31
aha, košta 24 kn:top:
ako imaš dužu kosu uzmi dvije kutije, jer kad se razmuti jedno pakiranje bude 100ml...
ajd javi ak se odlučiš na nju kako je ispalo...

a jel bude sjajna boja? i kosa mi je negdje do ramena, malo kraća, možda bi i jedno pakiranje bilo ok? ajoj meni, nova sam u ovome :)

frayla
13.07.2009., 09:39
a jel bude sjajna boja? i kosa mi je negdje do ramena, malo kraća, možda bi i jedno pakiranje bilo ok? ajoj meni, nova sam u ovome :)

bude kosa ko na slici:)sjajna, meka, eh jedino kaj sam primjetila bit ću iskrena da se boja malo brže ispere nego kod nekih drugih, ali ježi ga ne mreš i ovce i novce:cerek:
pa mogla bi ti jedna onda biti dosta, ja imam kosu do grudnjaka pa mi treba dvije...

anguis
13.07.2009., 09:42
Ajde hvala ti puno, voljela bih još čuti druga mišljenja pa se odlučit..

profesionalac
13.07.2009., 11:51

Nismo se skuzili... Rekao sam da mores koristiti skidac boje (dekolorizator), a ne blajh. DEKOLORIZATOR:
http://www.fripo-saan.hr/cms_upload/upload/thumbs/REMOVE_C.JPG

Ne preporucam ti pramenove, jer oni se rade upravo blajhom, a ispast ce crveni...

Druga opcija je da sad izrast ofarbas s 4.0, za dva mjeseca uzmes 5.0 i tu ce poceti problemi, jer ce vrhovi biti tamniji od izrasta. Dakle, dekolorizator je optimalno rjesenje. I dekolorizator uopce ne ostecuje kosu, za razliku od blajha... No, gdje ces naci salon u kojem rade s dekolorizatorom, to je vec drugi problem.

catwomen
13.07.2009., 12:27
Nismo se skuzili... Rekao sam da mores koristiti skidac boje (dekolorizator), a ne blajh. DEKOLORIZATOR:
http://www.fripo-saan.hr/cms_upload/upload/thumbs/REMOVE_C.JPG

Ne preporucam ti pramenove, jer oni se rade upravo blajhom, a ispast ce crveni...

Druga opcija je da sad izrast ofarbas s 4.0, za dva mjeseca uzmes 5.0 i tu ce poceti problemi, jer ce vrhovi biti tamniji od izrasta. Dakle, dekolorizator je optimalno rjesenje. I dekolorizator uopce ne ostecuje kosu, za razliku od blajha... No, gdje ces naci salon u kojem rade s dekolorizatorom, to je vec drugi problem.

a icu vidit te nijanse sto si mi rekal..hvala ...ili cu cekat da mi se kosa jos ispere nemam pojma sto da radim vise...koji omjer ide u keune farbu ...

suzuki750
13.07.2009., 12:50

meni je ta isto bila ok, al na bas mojem izrastu mi je ispala malo crvenkasta (nista strasno, to sam tak i tak samo ja vidjela) al na vec smedu farbanu kosu mi je ispala ko na slikici (nakon neka 2 pranja) i da isprala mi se i ona (al ja to pripisujem blajhu)

al do sad od smedih boja (palette 10 min dark i medium brown, garnier 512, i garnier prirodno smeđa, deluxe dark brown (nemogu se sjetit koje jos:misli:, mi je apsolutni favorit G3 truffles golden gloss :top: i uzimam ju sljedeci put! nije mi bilo ni malo crvenog odsjaja, nego bas lijepa smeda boja! onakva kakvu sam htjela!! )

@anguis uzmi rade 2 kutijice ako ces uzimat 512, ako zelis da ti ispadne ravnomjerno i da se lijepo fino nasafta! :top: ja isto imam kosu do ramena i zacudila sam se kolko malo farbe ima! puno manje nego inace..

profesionalac
13.07.2009., 14:32
a icu vidit te nijanse sto si mi rekal..hvala ...ili cu cekat da mi se kosa jos ispere nemam pojma sto da radim vise...koji omjer ide u keune farbu ...

Na 60 mL boje (tuba) ide 60 mL peroksida... Mislim da ti ne treba vise od 3% peroksid.

Tink
13.07.2009., 16:42
Imam i ja jedno pitanje:D

Farbam se vec vise od godinu dana keune 7.35, medjutim u zadnje vrijeme kao da to nisu vise te farbe, boja samo prva 3 pranja bude ok, kasnije nekako pozuti, ispere se, bas je bljak. Mislila sam da se prefabam sa garnierovom 512, ali bojim se da ne pocrnim. Svaka smedja farba na mojoj kosi ispadne crna, moja prirodna boja je smedja, onako tamnija, nemam crveni pigment.
Mozete li da mi preporucite neku farbu, a da ne ispadnem crnac...:D Bas bi boju kao djevojka na kutiji 512-ke..

suzuki750
13.07.2009., 18:52

Farbam se vec vise od godinu dana keune 7.35, medjutim u zadnje vrijeme kao da to nisu vise te farbe, boja samo prva 3 pranja bude ok, kasnije nekako pozuti, ispere se, bas je bljak. Mislila sam da se prefabam sa garnierovom 512, ali bojim se da ne pocrnim. Svaka smedja farba na mojoj kosi ispadne crna, moja prirodna boja je smedja, onako tamnija, nemam crveni pigment.
Mozete li da mi preporucite neku farbu, a da ne ispadnem crnac...:D Bas bi boju kao djevojka na kutiji 512-ke..

mislim da ti nece ispat crna sa 512.. tesko, a i ak ti slucajno vuce na crno brzo ce ti se isprat!

chrystal9
13.07.2009., 22:50

hej, Tink, ja se baš planiram bojati u tu 7.35. A prije si bila zadovoljna? kakva je inače tvoja prirodna boja, i u kojem si omjeru stavljala boju i peroksid? nisam se dosad nikad sa keune bojala, pa ne znam.:ne zna: hvala.

Tink
14.07.2009., 16:01
hej, Tink, ja se baš planiram bojati u tu 7.35. A prije si bila zadovoljna? kakva je inače tvoja prirodna boja, i u kojem si omjeru stavljala boju i peroksid? nisam se dosad nikad sa keune bojala, pa ne znam.:ne zna: hvala.

Moja prirodna boja je smedja, onako srednje smedja pepeljasta. Stavim 1-1.
Na moju duzinu kose je to dovoljno/kosa mi je malo preko ramena/, ako bas hocu da natopim dobro citavu kosu dospem jos malo peroksida. Ne mora ti biti peroksid keune, mozes uzeti neki drugi, bar je meni tako rekla frizerka...:ne zna:
Sto se tice farbe, ocigledno da nesto sa farbama nije u redu, jer sam kupila na nekoliko razlicitih mjesta farbe i niti jedna nije valjala:flop:

Tink
14.07.2009., 16:05
E ja bi ovu boju :top:

http://www.forum.hr/attachment.php?attachmentid=7906&stc=1&d=1247583821

profesionalac
14.07.2009., 16:23
Moja prirodna boja je smedja, onako srednje smedja pepeljasta. Stavim 1-1.
Na moju duzinu kose je to dovoljno/kosa mi je malo preko ramena/, ako bas hocu da natopim dobro citavu kosu dospem jos malo peroksida. Ne mora ti biti peroksid keune, mozes uzeti neki drugi, bar je meni tako rekla frizerka...:ne zna:
Sto se tice farbe, ocigledno da nesto sa farbama nije u redu, jer sam kupila na nekoliko razlicitih mjesta farbe i niti jedna nije valjala:flop:

Mozda ti je to sto koristis peroksid druge marke razlog kaj ti boja nije postojana... Farba i peroksid istog proizvodjaca daju optimalne rezultate. Sve ostalo je lutrija....

Tink
14.07.2009., 17:32
Pa znas kako, bas zadnja dva - tri puta sam stavljala od keune, i ja sa pomislila da je to razlog, ali ocigledno da nije...
Kada malo bolje razmislim, mozda sam svega 4 puta koristila peroksid druge marke, ali tada nije bilo promjena boje..

Profesionalac, mozes li mi reci kako da dobijem boju kose kao djevojka sa slike koju sam postavila, da li bi to uspjela sa ovom garnier 512 sto sam pitala za nju ili nekom drugom bojom..

profesionalac
14.07.2009., 18:41
Pa znas kako, bas zadnja dva - tri puta sam stavljala od keune, i ja sa pomislila da je to razlog, ali ocigledno da nije...
Kada malo bolje razmislim, mozda sam svega 4 puta koristila peroksid druge marke, ali tada nije bilo promjena boje..

Profesionalac, mozes li mi reci kako da dobijem boju kose kao djevojka sa slike koju sam postavila, da li bi to uspjela sa ovom garnier 512 sto sam pitala za nju ili nekom drugom bojom..

Glede boja, prije 2-3 godine neki sastojci u tamnim nijansama su se nasli na listi nepozeljnih sastojaka, pa su mnoge formulacije promijenjene... A mozda i Keune spara na aditivima... Kriza je, ne? :ne zna:

Cura sa slike ima kosu koja je tamnija od 7.35 s kojom si se ti farbala... Mislim da je izmedju 5 i 6.1. A i sami naziv, frosted brown ti kaze da je to 5 (smjedje) s hladnim (citaj pepeljastim) odsjajem... Kak da to dobijes? Ja bih pomijesao 5 i 6.1 (u omjeru 1:1, pol tube svake) s 60 mL 3% hidrogena... Ti biraj proizvodjaca boje (nesto svi hvale tu farmavitu)... Ili upotrijebi taj garnier, ali ... Sve te boje u kutijicama dolaze uz 6% hidrogen. Koji je super ako treba pokriti sijede. No, ako nema sijedih, oksidira (razgradi) previse melanina (smedji pigment) i tako prevlada feomelanin (bastard je puno otporniji na peroksid, a daje crveni odsjaj, koji mnoge na ovom forumu baca u ocaj). Mozda da odlijes polovicu hidrogena kaj ti ga daju u kutiji, i dodas 30 mL regeneratora... Tak ces spustiti % peroksida s 6 na 3%, pa ne bi trebalo biti problema s crvenim odsjajem.

No vodi racuna, da ce ta boja biti za 1-2 tona tamnija od onoga kaj sad imas na kosi... Pazi da se ne zrusis u nesvjest kad se vidis u spiglu...

Tink
14.07.2009., 20:29
Glede boja, prije 2-3 godine neki sastojci u tamnim nijansama su se nasli na listi nepozeljnih sastojaka, pa su mnoge formulacije promijenjene... A mozda i Keune spara na aditivima... Kriza je, ne? :ne zna:

Cura sa slike ima kosu koja je tamnija od 7.35 s kojom si se ti farbala... Mislim da je izmedju 5 i 6.1. A i sami naziv, frosted brown ti kaze da je to 5 (smjedje) s hladnim (citaj pepeljastim) odsjajem... Kak da to dobijes? Ja bih pomijesao 5 i 6.1 (u omjeru 1:1, pol tube svake) s 60 mL 3% hidrogena... Ti biraj proizvodjaca boje (nesto svi hvale tu farmavitu)... Ili upotrijebi taj garnier, ali ... Sve te boje u kutijicama dolaze uz 6% hidrogen. Koji je super ako treba pokriti sijede. No, ako nema sijedih, oksidira (razgradi) previse melanina (smedji pigment) i tako prevlada feomelanin (bastard je puno otporniji na peroksid, a daje crveni odsjaj, koji mnoge na ovom forumu baca u ocaj). Mozda da odlijes polovicu hidrogena kaj ti ga daju u kutiji, i dodas 30 mL regeneratora... Tak ces spustiti % peroksida s 6 na 3%, pa ne bi trebalo biti problema s crvenim odsjajem.

No vodi racuna, da ce ta boja biti za 1-2 tona tamnija od onoga kaj sad imas na kosi... Pazi da se ne zrusis u nesvjest kad se vidis u spiglu...

taman tako :D sa 3% peroksida tek mogu da ispadnem crna...sto se tice crvenog odsjaja meni to toliko ne smeta, ali bi nesto pepeljasto, nalik mojoj boji..

EllaVanSaar
14.07.2009., 21:05
hey! tražim savjet profesionalca:mig:

bila sam plava i prirodno sam pepeljasta,prešla sam u tamno smeđe prvi put sa Keune,a sad zadnje farbanje Farmavita, 5N mislim (tamno smeđa) i sad za par dana idem na duže vrijeme ne more pa me strah kak će mi boja reagirati....oću bit crvena,narančasta ili zelena?? :zubo:

ili će samo otić par tonova svjetlije..(to se ja nadam :):))

profesionalac
15.07.2009., 08:06
hey! tražim savjet profesionalca:mig:

bila sam plava i prirodno sam pepeljasta,prešla sam u tamno smeđe prvi put sa Keune,a sad zadnje farbanje Farmavita, 5N mislim (tamno smeđa) i sad za par dana idem na duže vrijeme ne more pa me strah kak će mi boja reagirati....oću bit crvena,narančasta ili zelena?? :zubo:

ili će samo otić par tonova svjetlije..(to se ja nadam :):))

Nemam iskustva s farmavitom... No, mislim da nema straha od zelenila i slicnih strahota... Mozda ce tek malo posvijetliti.

I Tink, zakaj mislis da bi s 3% peroksida ispala crna? :ne zna:

frayla
15.07.2009., 12:01
pitanje za Profu;)
s kojom bojom dobiti boju kao što je ona Garnierova 100% 512? ta mi je boja super baš onako ni tamna ni presvijetla, a mat je...zašto pitam ako već Garnier ima takvu boju? Zato kaj se brzo ispere, ajd nije ni tolki problem da nema sijedih...

profesionalac
15.07.2009., 13:54
pitanje za Profu;)
s kojom bojom dobiti boju kao što je ona Garnierova 100% 512? ta mi je boja super baš onako ni tamna ni presvijetla, a mat je...zašto pitam ako već Garnier ima takvu boju? Zato kaj se brzo ispere, ajd nije ni tolki problem da nema sijedih...

Keune 5 (pola tube) i 6.1 (pola tube) + 60 ml hidrogena (probaj prvi put s 3%, a ako vidis da pokrivanje sijedih nije najbolje, drugi put stavi 6% peroksid)

Tink
15.07.2009., 14:42
Nemam iskustva s farmavitom... No, mislim da nema straha od zelenila i slicnih strahota... Mozda ce tek malo posvijetliti.

I Tink, zakaj mislis da bi s 3% peroksida ispala crna? :ne zna:

Koliko znam, za plave boje se koristi od 9 do 12 % peroksida, jeli.... znaci a bi boja bila sto svjetlija jaci je %.
Za tamnije boje ide od 6 do 9 %....npr. ja kada sam se farbala sa 5.35 jedno vrijeme sam stavljala 9% u tu farbu, to je smedja i super je izgledala tako, kada sam stavila normalno 6%, bila je skoro crna....sta bi tek bilo da sam stavila 3%...bila bi bas crna...
valjda se 3% koristi samo za preliv i za farbe bez amonijaka, zar nije tako...

profesionalac
15.07.2009., 15:15
Koliko znam, za plave boje se koristi od 9 do 12 % peroksida, jeli.... znaci a bi boja bila sto svjetlija jaci je %.
Za tamnije boje ide od 6 do 9 %....npr. ja kada sam se farbala sa 5.35 jedno vrijeme sam stavljala 9% u tu farbu, to je smedja i super je izgledala tako, kada sam stavila normalno 6%, bila je skoro crna....sta bi tek bilo da sam stavila 3%...bila bi bas crna...
valjda se 3% koristi samo za preliv i za farbe bez amonijaka, zar nije tako...

Ne bas. Tak je nekas bilo... Danas se % peroksida odredjuje zavisno od prirodne boje i tona kojeg zelis postici. Ako si prirodne podloge dubine tona 8 i hoces na 9.1, dosta ti je 6% peroksid, a mozda upali i s 3%. Za srednju dubinu tonova, ako ne treba jako posvjetljivanje podloge, 3% funkcionira savrseno (treba samo deponirati pigment)....

Tink
17.07.2009., 16:18
Profesionalac, jos jedno pitanje...
da li je bolje da uzmem njezno prirodno plavu ili bez plavu...znaci vec sam farbana sa keune 7.35. Ove farbe su inace u katalogu smedje, pa me zanima koja ce bolje ''leci'' na moju podlogu.

Jabuka_Ja
17.07.2009., 17:26
Ja imam prirodno smeđu kosu i poprilično neposlušnu ...
Danas sam je ispeglala i za živo čudo izgleda čak uistinu lijepo :)
Nikad se još nisam farbala jer se bojim da bi mi to prepreumjetno izgledalo (da, znam, totalno glup razlog :D)

Inače sam shvatila da je u puno boljem stanju ako je ne mrcvarim s kremama, pakunzima, kurama itd...

Izgleda zdravije i ne masti se tako brzo :)

profesionalac
17.07.2009., 18:29
Profesionalac, jos jedno pitanje...
da li je bolje da uzmem njezno prirodno plavu ili bez plavu...znaci vec sam farbana sa keune 7.35. Ove farbe su inace u katalogu smedje, pa me zanima koja ce bolje ''leci'' na moju podlogu.

Ne kuzim pitanje... Kaj hoces dobiti? Frosted brown od Garinera? Za to ti treba 5 (svijetlo smedja) i 6.1 (tamno pepeljasto plava). Zakaj bi koristila bez plavu (8.2)?

Zbunjen :ne zna:

Tink
17.07.2009., 19:02
Ne kuzim pitanje... Kaj hoces dobiti? Frosted brown od Garinera? Za to ti treba 5 (svijetlo smedja) i 6.1 (tamno pepeljasto plava). Zakaj bi koristila bez plavu (8.2)?

Zbunjen :ne zna:

Gledala sam te dvije boje, dosta su tamne... samo me zanima koja boja bi bila bolja na moju kosu sada, ali nema veze i tako cu sutra kod frizerke....hvala ti u svakom slucaju.:mig:

4me
17.07.2009., 20:26
pitanje za naseg profesionalca..
imam prirodnu smedju kosu do pola ledja, nije bas da se nesto sjaji a nije ni bez sjaja..a ja bi htjela onaj jaki sjaj ...

dali da kupim neki preljev i koji ili ima nesto domace za spravit???

marince.mk
19.07.2009., 11:56
Ajde hvala ti puno, voljela bih još čuti druga mišljenja pa se odlučit..

Ja sam koristila tu boju Garnier 100& color svijetlosmeđu sa preljevima 512, jako mi je lijepo:) ispala ta boja, onako ne pretamna, baš smeđa, onda sam ju zeznula :( sa nekom pallete, :mad:katastrofa, sad sam došla na plavu boju ali drugi tjedan uzimam opet tu garnierovu:s i farbam se njome!!

Lady.Blonde.
19.07.2009., 22:59
ja sam inace plavusa al smeđa boja kose je stvarno prelijepa. pogotovo tamnije nijanse. imam svijetlo smeđe oči,medaste.. i blijedu put. sto mislite. da se opituram u tamno smeđe ili da ostavim plavo ? uzmite u obzir da sam ko sir blijeda. :confused:

profesionalac
20.07.2009., 10:34
pitanje za naseg profesionalca..
imam prirodnu smedju kosu do pola ledja, nije bas da se nesto sjaji a nije ni bez sjaja..a ja bi htjela onaj jaki sjaj ...

dali da kupim neki preljev i koji ili ima nesto domace za spravit???

Gle, onaj ultrajaki sjaj koji vidjas na reklamama je posljedica kompjuterske obrade snimke. U stvarnom zivotu to ne postoji. Kaj inace koristis za njegu?

Lady.Blonde.
20.07.2009., 15:12
moze mi neko od vas reci sto misli na ovo gore sto sam napisala. ajte molim vasss.:ne zna:

Disease
20.07.2009., 18:31
moze mi neko od vas reci sto misli na ovo gore sto sam napisala. ajte molim vasss.:ne zna:
A evo ja cu probat..Znaci i ja sam bljeda :mig: ali mi plava boja nikako nije stala izgledala sam kao duh..A smeda(prirodna) i crvena su mi super...Ako se tebi vec svida tamnije smeda mislim da bi ti na taj ten dobro isla neka sa crvenim odsjajem http://www.lorealparisusa.com/_us/_en/external/images/products/large/HCo12_49_large.jpg Mahogani..:top:

4me
20.07.2009., 19:56
Gle, onaj ultrajaki sjaj koji vidjas na reklamama je posljedica kompjuterske obrade snimke. U stvarnom zivotu to ne postoji. Kaj inace koristis za njegu?

samo maske za njegu kose i ponekad zumanjak sa maslinovim uljem...

Lady.Blonde.
20.07.2009., 21:59
Disease hvala.
Cijeli zivot plavusa i takve svijetle pramenove nabacivala. Ne mogu se zamislit s tamnijom . nadan se da ce bit dobro,al necu jos. :)

profesionalac
21.07.2009., 10:24
samo maske za njegu kose i ponekad zumanjak sa maslinovim uljem...

Koje maske? Proizvodjac? I zasto maske, a ne regenerator?
A s zumanjkom i maslinovim uljem budi oprezna. Kad ispires, voda mora biti mlacna, inace se jaje grusa i hvata za povrsinu kose... Iako mi mnoge forumasice to ne vjeruju, ali jaje se stvarno hvata za vlas (bilo bi zgodno vidjeti mikroskopsku sliku vlasi prije i poslije takvog tretmana)... Dakle, voda za ispiranje mora biti mlacna.

marince.mk
22.07.2009., 07:50

Mislim da ti nebi bilo loše staviti neku smeđu boju, iako si bljeda, a naročito ako imaš smeđe oke:top: , samo za početak probaj neki svjetliji ton smeđe! Ja sam gotovo cijeli život bila plava, i prirodno, pa pramenovi i sl, blijeda ko krpa, kako kažu, kad sam se odlučila na smeđu boju večina ljudi je bila oduševljena promjenom, a čak sam bila i skoro crna!! Sad kad sm opet plava nisam zadovoljna,tako da budem uskoro opet :s smeđa!!

4me
23.07.2009., 20:52
Koje maske? Proizvodjac? I zasto maske, a ne regenerator?
A s zumanjkom i maslinovim uljem budi oprezna. Kad ispires, voda mora biti mlacna, inace se jaje grusa i hvata za povrsinu kose... Iako mi mnoge forumasice to ne vjeruju, ali jaje se stvarno hvata za vlas (bilo bi zgodno vidjeti mikroskopsku sliku vlasi prije i poslije takvog tretmana)... Dakle, voda za ispiranje mora biti mlacna.

znam to za jaje al sad cu stavljat samo ulje..
a sto se tice maski uzmem svaki put drugu, one standardne garnier i loreal,,,sad sam uzela od herbal es. kao neku hidratantnu pa cu vidjet...
(kosa mi je u jako dobrom stanju jedino sto sam gresku napravila , probala sam novi syoss za sjaj i unistila tjeme...prije sam mogla opeglana biti 5-6 dana a otkad sam s njim samo dva puta oprala kosu mogu 2-3 i ubi me tjeme od svraba i koliko pece...pokusavam to nekako umirit,)

znaci ipak je bolje uzet regenerator?'?

inace hvala tina odgovoru

suzuki750
24.07.2009., 10:34
:lol: :lol:

profesionalac ima pune ruke posla s nama kokošima! :zubo: mislim da se svi skupimo na nekom partyu forumasa da bi ga razapele, svaka bi donjela sa sobom blokić s pitanjima! :D

jel se koja od vas farba s keune 5.3 ili 5.35? ja bi htjela vidjet slikice, pogotovo na suncu kak to ispadne u praksi... :moli:

frayla
24.07.2009., 12:45
profesionalac ima pune ruke posla s nama kokošima! mislim da se svi skupimo na nekom partyu forumasa da bi ga razapele, svaka bi donjela sa sobom blokić s pitanjima!

ma mi bi donijele svaka svoju farbu i udri, Profa bi bogec završio u ludari;)

profesionalac
24.07.2009., 14:15
:lol: :lol:

profesionalac ima pune ruke posla s nama kokošima! :zubo: mislim da se svi skupimo na nekom partyu forumasa da bi ga razapele, svaka bi donjela sa sobom blokić s pitanjima! :D

jel se koja od vas farba s keune 5.3 ili 5.35? ja bi htjela vidjet slikice, pogotovo na suncu kak to ispadne u praksi... :moli:

Party forumasa? Genijalna ideja! Gdje i kada?

suzuki750
24.07.2009., 14:20
Party forumasa? Genijalna ideja! Gdje i kada?

bude bio, moramo se strpit i do tada osmisljavat pitanja, vec vidim, a dan prije ce bit pohodi na dm! :D

suzuki750
29.07.2009., 10:06
nista od slikica.. :(

imam jedno pitanje, za cure koje se farbaju u smeđu al i za profesionalca..

dal si vi farbate s tom istom bojom i obrve? ja sad trenutno imam smedu kosu, i obrve su mi sad bas ruzne.. isto ko i izrast! :mad:

neke su mi cudne boje, ko i moja prirodna kosa, jako sive i to mi tak ruzno izgleda, (dok sam bila plava nije) a sad mi bas dolaze do izrazaja (makar ih skrivam siskama, al posto idem na more..) dal da ih pofarbam s bojom kad cu si i kosu farbat? i koliko da ostavim boju i kak da sprijecim da mi se i koza ne pofarba? planiram uzet keune 5.3 il palette golden gloss truffles

Ploom
29.07.2009., 23:09
Ok... može pomoć?

Imam plave i smeđe pramiće i sad mene nešto puklo da se ofarbam skroz u smeđe. Moja prirodna boja je onak tamno smeđa i brzo raste tak da sam ja nakon dva tjedna sva neuredna s tim uočljivim izrastom, a i ovi smeđi pramići se isperu jer je prije toga kosa bila skroz blajhana i ludim više ne znam šta ću. :eek:

Već sam jedanput prelazila iz plavog u smeđe i super je ispalo, ne znam koji me vrag tjerao da se opet idem blajhat.

E sad, dileme. Čula sam negdje da se ljudi dosta "postaraju" kad prelaze u tamnije, a ja imam dosta svijetlu put i ofkors ne bi htjela izgledat starije no što jesam.. :ne zna:

Jel mi pametno farbat se??

Pliz help :moli:

suzuki750
30.07.2009., 08:41
Ok... može pomoć?

Imam plave i smeđe pramiće i sad mene nešto puklo da se ofarbam skroz u smeđe. Moja prirodna boja je onak tamno smeđa i brzo raste tak da sam ja nakon dva tjedna sva neuredna s tim uočljivim izrastom, a i ovi smeđi pramići se isperu jer je prije toga kosa bila skroz blajhana i ludim više ne znam šta ću. :eek:

Već sam jedanput prelazila iz plavog u smeđe i super je ispalo, ne znam koji me vrag tjerao da se opet idem blajhat.

E sad, dileme. Čula sam negdje da se ljudi dosta "postaraju" kad prelaze u tamnije, a ja imam dosta svijetlu put i ofkors ne bi htjela izgledat starije no što jesam.. :ne zna:

Jel mi pametno farbat se??

Pliz help :moli:

tak se i meni smeđa ispirala, jer sam se dosta dugo blajhala.. valjda ce i to proc nakon nekog vremena! moralo bi :mig:

ja mislim da se pametno pofarbat zbog kose, jer se meni skroz oporavila (naravno uz malo sisanja) od kad sam se odlucila za smedu, umjesto blajha...

a sad dal ti bi bolje izgledala il ne, to mislim da nitko nemoze procjenit bez slikice :ne zna:

ja sam si nekak starije izgledala s plavom.. :) al blajh- nikad viseee!

Ploom
30.07.2009., 11:13
ja mislim da se pametno pofarbat zbog kose, jer se meni skroz oporavila (naravno uz malo sisanja) od kad sam se odlucila za smedu, umjesto blajha...

Zato bi se i htjela prefarbat. Sva sam si šarena ovak napola isprana. Sad tu imam bijelih, tamno smeđih, svijetlo smeđih i čak jedan crveni pramić :eek:
Al' barem ne izgleda spaljeno na tim mjestima di je smeđa.
Ma ne znam, meni je samo problem kak' će to meni stajat. Sad kopam po net-u i biti svugdje piše da ti najbolje stoji tvoja prirodna, a moja prirodna je tamno smeđa, gotovo crna. Ja mislim da ak' se pofarbam u crnu da ću u najmanju ruku izgledat ko' duh i evo... opet sam na početku. Ofarbat' se ili ne.. :ne zna: :rofl:

suzuki750
30.07.2009., 13:09
Zato bi se i htjela prefarbat. Sva sam si šarena ovak napola isprana. Sad tu imam bijelih, tamno smeđih, svijetlo smeđih i čak jedan crveni pramić :eek:
Al' barem ne izgleda spaljeno na tim mjestima di je smeđa.
Ma ne znam, meni je samo problem kak' će to meni stajat. Sad kopam po net-u i biti svugdje piše da ti najbolje stoji tvoja prirodna, a moja prirodna je tamno smeđa, gotovo crna. Ja mislim da ak' se pofarbam u crnu da ću u najmanju ruku izgledat ko' duh i evo... opet sam na početku. Ofarbat' se ili ne.. :ne zna: :rofl:

pa daj probaj onda s nekom svjetlijom bojom.. nemoras odmah u crnu! probaj neku boje meda... il skroz svjetlo smedu/tamno plavu.. i bit ce ti lijepa ujednacena boja tek poslije par farbanja.. tak je bar meni bilo, tak da te ne zabrinjava kak je ispalo..

al meni kosa uopce nije izgledala bolje kad sam ju pofarbala u smede (tek nakon nekog vremena i sisanja) mozda su mi se vidjeli ispucani pramenovi vise nego kad su bili plavi!
al zato sad dolazi k sebi :cerek: a ja bi duuugu kosu, i zao mi je kaj se za smedu nisam odlucila jos prosle godine.. il pretprosle!

al da sam ostala plava mislim da bi se i to ubrzo promjenilo, spucalo bi mi sve, ko metla bi izgledala! pogotovo poslije pranja.. ko zvakaca! :rofl:

.točka.
02.08.2009., 20:41

Nemoj odma na tamno smeđe, postupno idi, stvarno bi se zaje++a ako ti nebi stajala tamno smeđa, a ovako se uvijek možeš vratiti na plavo ako ti se nesvidi smeđa.

corinne
07.08.2009., 15:17
plsss helpajte! kaj tream napravit da mi se vrati ovakva boja? to je inace moja prirodna kosa, dok ju nisam unistila jer sam htjela malo tamniju, a sad je skoro pa crna :( jos sam ju i osisala do iznad ramena pa je sva nikakva jer je lagana i sam se izvija i blaa. uzas.. jedva cekam da bar naraste!
jel postoji neka farba takva? nisam bas upucena..jos kak vidim, sve te smede ispadaju tamnije, a kak ce se moja onda posvijetliti? ah.. :(

http://img269.imageshack.us/img269/6531/copyofimg2086.jpg

arubi
07.08.2009., 15:33
nista od slikica.. :(

imam jedno pitanje, za cure koje se farbaju u smeđu al i za profesionalca..

dal si vi farbate s tom istom bojom i obrve? ja sad trenutno imam smedu kosu, i obrve su mi sad bas ruzne.. isto ko i izrast! :mad:

neke su mi cudne boje, ko i moja prirodna kosa, jako sive i to mi tak ruzno izgleda, (dok sam bila plava nije) a sad mi bas dolaze do izrazaja (makar ih skrivam siskama, al posto idem na more..) dal da ih pofarbam s bojom kad cu si i kosu farbat? i koliko da ostavim boju i kak da sprijecim da mi se i koza ne pofarba? planiram uzet keune 5.3 il palette golden gloss truffles

ponekad si tek toliko s farbom namažem obrve, uzmem štapić za uši i onda u boju pa po obrvi..

malina:)
12.08.2009., 18:37
Cure, koju farbu vi koristite? Ja sam se prije nekih pola godine pofarbala u crveno, i sad se nikako ne mogu riješit tog crvenila :mad:. Već sam se 2x farbala u tamnosmeđe, te bi mi kosa prva 2 tj. izgledala skrooz tamna, skoro pa crna :flop:. I onda bi se isprala na neku crvenkasto-smeđu... A ja bi se htjela vratit na svoju prirodnu smeđu boju što više moguće :(

malichka_999
18.08.2009., 15:32
Ja već dugo želim postići smeđu boju,onako predivno smeđe,prije sam bojala kosu nekoliko puta sa preljevima,al nista od tog baš kako želim,osim što sam ostavljala kod frizerke po 200 kn u nadi da će ispast željena boja.Imam prirodno tamnosmeđu kosu,sa medenim pramenovima,stim da je prirodna boja na skali negdje 7-8.Dosta dugo sam stavljala pramenove,tako da mi je kosa dosta svijetla čak u odnosu na prirodnu boju.E sad,dulje vrijeme pikiram da odaberem boju kakvu želim,i odem k frizerki.Namjerila sam se prvo na lorealovu boju onu najnoviju,međutim vidim i tu na forumu,i od dosta drugih cura,da im u većini slučajva potamni kosu,a to nikako ne želim.I onda sam ugledala predivnu nijansu (točno takvu želim ja!)- Loreal excell10' 4.35,spiced chocolate.Pa bi molila,cure,ako je koja bojala i probala bas tu nijansu,da mi kaze kak je ispalo,kak se ispire i drzi.

suzuki750
19.08.2009., 18:56
malo sam citala prijasnje postove, i neznam dal sam dobo skuzila, ovak: mogu uzet 3 % tni hidrogen ako nemam sjedu kosu (mislim na keune hidrogen i boju) i ucinak ce mi bit isti kao i sa 6 % tnim, al su manje sanse za crvenilom?

znaci u redu je uzet 3 % tni hidrogen i 5.35 (čokolada) da mi ispadne lijepa smeđa boja?

uzela sam prosli put bas 5.35 al 6 %tni, nije mi ispala crvenkasta, al ako mogu uzet 3 postotni onda mi je ta opcija bolja :)

frogy
20.08.2009., 08:01
Kupila sam si Keune 7.3 (svjetlosmeđa sa zlatnim odsjajem) i 3% hidrogen. Trenutno imam na glavi boju čokolade. Da li sam trebala uzeti jači hidrogen, ili će mi i ovaj biti dovoljan?

xena01
20.08.2009., 17:25
imam i ja jedno pitanje za profesionalca na koje već dugo pokušavam dobit odgovor ali nitko koga pitam ne zna odgovor,a mislim da bi on mogao znat:).
ugl profesionalac,koliko sam ja shvatila do sad,s 3%-tnim hidrogenom se može i bojat i stavljat preljev,jel tako?i ako je tako,koja je onda razlika za reć to je preljev,a ono boja,kad je u pitanju isti postotak hidrogena?jel stvar u načinu kako se stavlja preljev a kako boja?kako se stavlja preljev?
hvala punooo :)

chrystal9
21.08.2009., 12:21
mene je profesionalac savjetovao da pokušam dobiti keune 7.35 sa 3%-tnim hidrogenom i bila bi vam javila već kako je ispalo, ali nisam se još farbala u tu boju. sve čekam da prođe ljeto pa da se i ofarbam i napravim šiške.:)

suzuki750
21.08.2009., 18:03
mislim da sam od tog di je tebe savjetovao to i izvukla :) jaci hidrogen tj postotak treba ako imam sjede.. istina? a posto ih nemam bilo bi cak preporucljivo uzet taj od 3 posto jer ce crvenilo bit minimalno?

chrystal9
21.08.2009., 18:19
tako je on meni rekao. da koristim 3%-tni jer se boji da bi uz jači hidrogen povuklo na crveno. a što se tiče sijedih ne znam, ja imam dvije:lol: već par godina.

marizza
22.08.2009., 09:09
Profesionalac, imam jedno pitanje, ovako, farbam se u smedju ( koristim 5.1 svetlo pepeljasto smedju ) i nju mesam sa 6% hidrogenom, boja je lepa i prirodna ali kao da ima mali bakarni odsjaj. E sad, da li bi mogla umesto 6% da stavim 3% hidrogen? Da li bi to bila velika razlika u nijansi ili ne? Prirodna boja mi je srednje smedja i nemam sede:cerek:

Dorée
22.08.2009., 16:33
ja se palniram obojat u neku srednje smeđu malo tamniju od svoje i uzet 3%hidrogen ,jel to ok :ne zna:

zadnji put sam bojala u svijetlije smeđu i sad bi malo tamniju od svoje :)

Dorée
22.08.2009., 19:35
ja se palniram obojat u neku srednje smeđu malo tamniju od svoje i uzet 3%hidrogen ,jel to ok :ne zna:

zadnji put sam bojala u svijetlije smeđu i sad bi malo tamniju od svoje :)

uzeh ovu komb. keune 7.35 sa 3%-tnim hidrogenom :)javim kako je ispalo

chrystal9
22.08.2009., 23:47
uzeh ovu komb. keune 7.35 sa 3%-tnim hidrogenom :)javim kako je ispalo

ajde javi. baš super. samo meni 7.35 nije baš tamna sama po sebi:ne zna:

Dorée
23.08.2009., 00:03
da i mene malo brine pošto piše čokoladno srednje blond,uglavnom sutra ili preksutra ću se obojat pa javim :mig:

frogy
23.08.2009., 09:01
Pofarbala se s keune 7.3 i 3% hidrogenom i crna sam! Koma, a to je kao svjetlo smeđa boja sa zlatnim odjsjajem.

marizza
23.08.2009., 09:29
Frogy, i ja imam loshe iskustvo sa keune farbama, koristila sam uvek 5-cu to je svetlo smedja u katalogu a sa 6% hidrogenom se dobije bas bas tamna smedja, isprace se kroz par pranja:D. Sledeci put uzmi revlonissimo isto neku 7-cu i videces da neces biti pretamna:)

suzuki750
23.08.2009., 12:31
ja sam uzela prošli put 5.35 i nisam ispala uopće tamna, ispala mi je neka smeđa sa zlatnim odsjajem, e da, hidrogen je bio 6 %tni

Dorée
23.08.2009., 23:06
da i mene malo brine pošto piše čokoladno srednje blond,uglavnom sutra ili preksutra ću se obojat pa javim :mig:

obojah se:D,zadovoljna sam dobila sam nešto tamniju nijansu od svoje i an crveno baca :)a lijepa je nijansa

chrystal9
23.08.2009., 23:31
obojah se:D,zadovoljna sam dobila sam nešto tamniju nijansu od svoje i an crveno baca :)a lijepa je nijansa

super, staviš nam slikicu prije i poslije?:)

frayla
24.08.2009., 16:24
Frogy, i ja imam loshe iskustvo sa keune farbama, koristila sam uvek 5-cu to je svetlo smedja u katalogu a sa 6% hidrogenom se dobije bas bas tamna smedja, isprace se kroz par pranja:D. Sledeci put uzmi revlonissimo isto neku 7-cu i videces da neces biti pretamna:)

ja sam prije nekih par mjeseci uzela tu revlonissimo ne sjećam se koji broj, ali neka prirodno tamna plava i boja je ispala super, ali se jako brzo isprala...
e sad možda, jer mi je teta rekla da uzmem 3%hidrogen pa je vjerojatno djelovalo više kao preljev, a ne farba...
kakva je tebi revlonissimo farba?

Dorée
24.08.2009., 19:37
super, staviš nam slikicu prije i poslije?:)

nastojat ću:) nego na svim slikama mi kosa izgleda tamnije (ovim od prije):ne zna:

chrystal9
24.08.2009., 23:32
nastojat ću:) nego na svim slikama mi kosa izgleda tamnije (ovim od prije):ne zna:

a teško je slikati realno stanje, znam.:mig:

marizza
25.08.2009., 07:43
Frayla, meni je super revlonissimo, mnogo manje ostecuje kosu za razliku od keune koja przi:mad:pa sta znam, meni se ne ispire nesto, ja koristim 5.1 svetlo pepeljasto smedju i stvarno takvu boju dobijem, a mislim da sledeci put mozes slobodno da koristis 6%:D

sweet_girl_
30.08.2009., 13:39
Ehh..ovako cure...Ja sam dosta mlada i imam preljepu smeđu boju prirodnu naravno...Onako nije svijetla a ni tamna...onako kestenjasta...i evo puklo mi da si napravim plave pramenove..pa imam dosta pitanja za vas :D
1. Hoće mi puno oštetit kosu?
2. Kada pramenovi izrastu hoće mi se vratit moja prirodna boja :)?
3. Hoće mi kosa izgledat totalno plavo?
....Ako imate neku sličicu :top:...

frayla
30.08.2009., 17:46
Ehh..ovako cure...Ja sam dosta mlada i imam preljepu smeđu boju prirodnu naravno...Onako nije svijetla a ni tamna...onako kestenjasta...i evo puklo mi da si napravim plave pramenove..pa imam dosta pitanja za vas :D

1.Hoće-sad ovisi koliko u odnosu koliko ti je kvalitetna kosa i koliko plava želiš biti...
2.Hoće-ali ne znam koliko je pametno dati pramenove i čekati da izrastu do kraja, jer ružno izgleda...ili daš pramenove pa održavaš, a ako si mislila samo jednom bolje niti nemoj...
3.Ovisi kako farbaš kosu...

Moj zaključak: ako si samo zabrijala da bi dala pramenove samo jednom za promjenu ja na tvom mjestu radije ne bi stavljala ionako mi je lijepo vidjeti zdravu prirodnu kosu...možda kada budeš starija kada se pojave sjede;)

malina:)
30.08.2009., 22:02

Ako nemaš u planu svako malo obnavljat pramenove, nemoj se upuštat u to uopće. Možda te to sad puklo, al kasnije ćeš kao dosta nas zažalit šta si išla dirat svoju prirodnu boju kosu :o

Croftica
05.09.2009., 02:20

joj curo, ja isto imam tak neku smeđu i u 6. razredu me čopili plavi pramenovi.
ja htjela neku lijepu plavu farbicu, kad sam oprala kosu, plakala sam od muke.
ti plavi pramenovi bili su neke žuto-narančaste boje. odmah mi je frizerka to nekak prefarbala (doduše, nije ih bilo puno, svega 3-4 onak za probu) i nikad više da neke boje idu na moju kosu.
tak da, ako imaš tamno smeđu, NEMOJ!

malichka_999
05.09.2009., 15:41
joj curo, ja isto imam tak neku smeđu i u 6. razredu me čopili plavi pramenovi.
ja htjela neku lijepu plavu farbicu, kad sam oprala kosu, plakala sam od muke.
ti plavi pramenovi bili su neke žuto-narančaste boje. odmah mi je frizerka to nekak prefarbala (doduše, nije ih bilo puno, svega 3-4 onak za probu) i nikad više da neke boje idu na moju kosu.
tak da, ako imaš tamno smeđu, NEMOJ!

Ja imam prirodno tamno-smeđu i imala sam plave pramenove,toliko njih s vremenom da mi je kosa posvijetlila za nijansu-dvije.Ja sam bila prezadovoljna,a boja mi se lijepo primila.Nije bio problem održavati i to je to.Malo promjene dobro dođe,a pramenovi su idealni za to.:mig:

Ja se nedavno kod frizerke obojala u tamnosmeđu,lagano crvenkastu nijansu,boja je ispala fenomenalno,prezadovoljna sam.:)

Croftica
05.09.2009., 17:03
^^ ma dobro da ti je tam ispalo.
ja sam samo rekla iz svoje strane kak je meni ispalo, no, ne mora značiti da bude tak svakome.

majchy_m
07.09.2009., 20:22
cure , pozz
trebam vasu pomoc,
koja je ovo boja kose, molim vas zanemarite muziku ili iskljucite zvucnike,htjela bi se pofarbat tako a ne znam objasnit frizerki
puno hvala

http://www.youtube.com/watch?v=GIxuX3cPXko

Aksiominka
07.09.2009., 20:24
cure , pozz
trebam vasu pomoc,
koja je ovo boja kose, molim vas zanemarite muziku ili iskljucite zvucnike,htjela bi se pofarbat tako a ne znam objasnit frizerki
puno hvala

http://www.youtube.com/watch?v=GIxuX3cPXko

ja bih rekla da je to nekakva svijetlo medenasta smeđa koja vuce na tamno blond

Suey
07.09.2009., 20:29
Meni to baca na svijetlo bež :ne zna:

Jel ovo prije bila Nives Celzijus:/?

catwomen
07.09.2009., 20:55
Kako da iz tamno smeđe dođem do neke prirodno smede boje nako ljesnjak boje...dal je kako moguce a da je ne uništim prejako jer samu fazi puštanja...skidac boja sumnjam da ima kod nas u frizer..mislim ko zna mozda i ima

xena01
12.09.2009., 21:10

joj ajde molim te pokušaj stavit svoju sliku, nije bitno ak nije totalno realno..bas me zanima kako ti je otprilike ispalo jer meni se iz kataloga jako sviđa 5.35 al znam da ju ne smijem stavit jer cu ispast tamnija, pretamna, tak da bi mi trebala neka 6-ica ali mi se niti jedna ne sviđa btw, uvijek stavljam 6-icu jer s njom ispadnem smeđa, kada sam uzimala 5 bila sam pretamna, da ne kažem koliko sam bila crna s 4 ili 3 jer sam naivno vjerovala da ću ispast ko na uzorku, a ono crno, no dobro, to sad nije tema:) ), nego kontala sam mješat taj tvoj 7.35 s 5.35 da ublazim 5 jer kao tako kažu frizerke, ako mješaš 7 i 5 to je 6 il 4 i 6 je kao 5..ugl, kontala sam to napravit, mješat 5 i 7, al kad sam dosla u trgovinu vidjela sam da je ta 7 pre presvijetla i uplašila se pa na kraju nisam kupila ništ..i sad vidim da si ti uzela tu 7-micu i da si jako zadovoljna pa me baš jako zanima kako zapravo ta 7-ica ispada tak da se ne moram bojat mješat 5 i 7.
puno hvala:)

chrystal9
13.09.2009., 13:07
cure, koja bi ovo bila boja kose http://imagecache.asos.com/inv/T/23/158/557767/Print/image1xl.jpg ? ako neka slučajno koristi neku konkretnu boju da bi dobila ovakvu boju molim info.:)

catwomen
13.09.2009., 13:15
cure, koja bi ovo bila boja kose http://imagecache.asos.com/inv/T/23/158/557767/Print/image1xl.jpg ? ako neka slučajno koristi neku konkretnu boju da bi dobila ovakvu boju molim info.:)

Imam ja tu boju ...al sam isla iz tamnos,ede skoro crne neki dan u nju...prvo su mi stavili blajh..i onda na to 5 dva puta me pofarbali u biti sa 5 i takvu sam dobila uglavnom...rekla mi je ako cu sama se farbat da uzmem od welle 5 i da mi je to to a sad ....:ne zna:

chrystal9
13.09.2009., 13:19
Imam ja tu boju ...al sam isla iz tamnos,ede skoro crne neki dan u nju...prvo su mi stavili blajh..i onda na to 5 dva puta me pofarbali u biti sa 5 i takvu sam dobila uglavnom...rekla mi je ako cu sama se farbat da uzmem od welle 5 i da mi je to to a sad ....:ne zna:

aha. ja sam neka srednje do tamno smeđa, baš ti hvala, pogledat ću.:)

tinaa1
13.09.2009., 13:24
ja takvu boju kose iman ,prirodna mi je tamno smeđa i stavljala san svakakve boje dok nisan dosle do ove koja je ispala neocekivano ,zadnju koju san koristila bila je kakao od palette.
e da..sad san uzela od brillance 862 natural brown ,jeli ispada pretamno ili bude onako bas smeda ,jeli ko koristia tu boju?

Ida Bauer
13.09.2009., 15:23
http://www.redcarpet-fashionawards.com/wp-content/uploads/2009/09/toronto-megan-fox-valentino.jpg
...žene,kako ovu boju postići?..kako objasniti frizerki?..ili koju boju kupiti?
..našla sam nešto slično u katalogu kod frizerke,neku tamno smeđu boju sa zlatnim odsjajem..jel moguće staviti neki medeni preljev na tako tamnu smeđu pa da se dobije zlatni odsjaj?ima to smisla?

chrystal9
13.09.2009., 16:29
ja sam nestrpljivo danas otišla po boju, i sad između onoga šta sam našla, kupim si schwarzkopf natural & easy 565 http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:adhUexdKBeUuDM:http://www.henkel.no/non/content_images/565_Mandel_Ljus_Gyllenbrun__72058_300dpi_1772H_177 2W.jpg i rezultat je nikakav....kao da se nisam ni bojala..:(

Dorée
13.09.2009., 18:46
za xenu http://i387.photobucket.com/albums/oo320/nensilovepink/Picture367-1.jpg :mig:

suzuki750
13.09.2009., 19:38
kaj je keune br 4 (srednje smeđa) tak jako tamna? da vuce na crnu?! :eek:
u katalogu mi se nije cinila tak.. imam ju i stoji na polici, ceka sljedeci tjedan i farbanje.. al ja ne zelim ispast crna! :mama:

jel se koja boja s njom?!

chrystal9
13.09.2009., 22:58
u katalogu mi se nije cinila tak.. imam ju i stoji na polici, ceka sljedeci tjedan i farbanje.. al ja ne zelim ispast crna! :mama:

ja se nisam bojala, ali po broju mi se čini tamna. koji si hidrogen uzela?

Una1980
14.09.2009., 09:43

ja sam se farbala dok sam bila tamna sa keune 4 i super mi je ispalo:top:
istina je da je bila dosta tamna,ali je prekrasna smeđa bez ikakvog crvenog ili ičega sličnog (bože koji opis)
ne vjerujem da češ ispasti crna:ne zna:
joj sad me hvata nostalgija za tamnom kosom:mama:i želim boju 6.03 od keune:mama:

suzuki750
14.09.2009., 10:57
ja se nisam bojala, ali po broju mi se čini tamna. koji si hidrogen uzela?

3 % valjda je to dobro, nemam ni jednu sjedu :zubo:

ja sam se farbala dok sam bila tamna sa keune 4 i super mi je ispalo
istina je da je bila dosta tamna,ali je prekrasna smeđa bez ikakvog crvenog ili ičega sličnog (bože koji opis)
ne vjerujem da češ ispasti crna
joj sad me hvata nostalgija za tamnom kosom:mama:i želim boju 6.03 od keune:mama:

hvala! :)

ja bi neku tamniju jer mi se sve dosta brzo isperu, i onda to ne liči na ništa.. valjda je to jos uvijek zbog blajha, mada j vec dosta prošlo.. :ne zna:
onda cu se sigurno s tom pofarbat.. :cerek:
koja je bila 6.03? ja sam se do sad farbala sa 5.35 (čololada, jel? :misli:)
al i ta mi se pri vrhovima isprala, a i nezelim ju dugo drzat jer su mi vrhovi u k****

a ja bi natrag u plavuuuuuu :mama: al nemogu, kosa bi mi otpala, inace mi je plava :cerek: :cerek:

Una1980
14.09.2009., 11:30
ti bi natrag u plavu?:eek:
a ja razmišljam o tamnoj:D
ta 6.03 je kava svjetlo smeđa:ne zna: izgleda mi ok u katalogu:ne zna:
a 4 mi je baš lijepo bila primila....

catwomen
14.09.2009., 18:45
aha. ja sam neka srednje do tamno smeđa, baš ti hvala, pogledat ću.:)

e krivo sam ti napisala sa 6 me farbala

Ida Bauer
14.09.2009., 18:54
.ja sam do nedavno bila medena,pa me frizerka farbala u neku toplu tamnosmeđu boju,ispalo loše-kod tjemena totalno neprirodno mat crno a na ostataku probijala boja meda pa je imalo neki čudni crvenkasti odsjaj..koma
..danas sam kupila ovu boju:http://www.elle.cz/var/plain_site/storage/images/media/obrazky/06-09/krasa/novinky/palette/1201408-1-cze-CZ/palette.jpg

..nadam se da će uspjeti

chrystal9
14.09.2009., 21:51
e krivo sam ti napisala sa 6 me farbala

hehe, nema veze. imaš li volje staviti fotku prije i poslije?:cerek:

xena01
14.09.2009., 22:50
za xenu http://i387.photobucket.com/albums/oo320/nensilovepink/Picture367-1.jpg :mig:

hvala:)
p.s. boja ti je odlična, ali ne mogu vjerovat da je to 7-mica, u katalogu je praktički plava, a ja ju se bojala pomješat s 5 da kao ne budem svijetla

suzuki750
15.09.2009., 11:20
ti bi natrag u plavu?:eek:
a ja razmišljam o tamnoj:D
ta 6.03 je kava svjetlo smeđa:ne zna: izgleda mi ok u katalogu:ne zna:
a 4 mi je baš lijepo bila primila....

da, pa plava mi je :cerek: i htjela sam ostat plavusa al se mojoj kosi nije bas svidala ta ideja :D

nemoj se farbat u tamno!! :tuctuc: jer onda zbilja povratka nema (mislim ima, al sa škarama!! :horor:

ja se farbam sa 4 ovaj vikend, cim skinem kalup, bas me zanima kakva cu ispast..

.ja sam do nedavno bila medena,pa me frizerka farbala u neku toplu tamnosmeđu boju,ispalo loše-kod tjemena totalno neprirodno mat crno a na ostataku probijala boja meda pa je imalo neki čudni crvenkasti odsjaj..koma
..danas sam kupila ovu boju:http://www.elle.cz/var/plain_site/storage/images/media/obrazky/06-09/krasa/novinky/palette/1201408-1-cze-CZ/palette.jpg

..nadam se da će uspjeti

pazi da ne ispadnes crna, ja sam uzela jednom iz te kolekcije neku svjetlo smedu (ugl jedina koja nema kao "crne bisere" nego bijele i ispala sam tamna tamna! al se brzo isprala, al opet! ova je sa "crnim biserima" :))

leonidas27
18.09.2009., 11:18
Ljudi pomozite!
Pofarbana sam u tamno smeđe prema crnom!
Inače imam zelene oči i blijedu put (više roskasti pigment nego žuti, bar mislim, nešto kao Liv Tyler).
Htjela bih srednje smeđu boju (ubijte me, al ne znam šta to znači) bez crvenog pigmenta!
Molim vaše prijedloge!!!
Naravno da prije bojanja planiram dekolorizatorom skinuti crnilo.

leonidas27
18.09.2009., 20:42
koja boja u kućnoj radinosti ostane ovako
http://img32.picoodle.com/img/img32/3/2/12/f_ceca34zg0m_043ccbe.jpg
ili ovako
http://www.stellamadison.com/images/LIV-TYLER-PILGRIMpsd.jpg

leonidas27
19.09.2009., 01:33
Pročitavši sve postove, dođoh do zaključka da:
-zaboravim na kutijice iz DM-a
-čokoladne i kestenjaste boje uglavnom imaju crveni odsjaj
-kavene, zlatne i pepeljaste su bolji izbor kako bi se to omraženo crvenilo izbjeglo
-najviše glasova su pobrale Keune
-vrtimo se oko 5,6 i 7 sa raznim brojčekima iza točke (goli brojevi(moji favoriti)- su natural, 3-zlatno, 35-čokoladno,1-pepeljasto)
-hidrogen - najbolje je od od istog proizvođača kao boja, što manji % to manja vjerojatnost za crveni odsjaj (3%)

i nakon ovog svega još uvijek nemam hrabrosti donijeti konačnu odluku
za ubit se
valjda zato što sam u 15 mjeseci probala isto toliko Lorealovih nijansi i s ni jednom nisam bila zadovoljna

za ovu boju koju ima ceca na prvom linku pretpostavljam da je najbolji izbor 5
a jao si ga meni ako opet budem crna

profi!!!!?????
imaj milosti!!!!
reci što mi je za raditi?
-

suzuki750
19.09.2009., 09:28
moj savjet ti bi bio da kad skines crnu boju stavis keune čokoladu.. 5.35., po meni je ona dosta svijetla boja, neke takve nijanse..

a sad, ak ne ispadne dobro nemoj ne objesit :zubo:

leonidas27
19.09.2009., 13:47
na dobrom sam putu...
dekolorizatorom uspjela skinuti crnilo i crvenilo
budući da se ne smije(tako piše) isti dan skidati boja i ponovo farbati, sutra javljam kako je ispala Keune 6

jorgovan
19.09.2009., 16:43
ofarbala sam se castingom 600 i boja je grozna... nekako isprana srednje smedja...ima neki cudan odsjaj...drzala sam farbu koliko i pise, 20 min. nisam smjela duze...
al dobro tako je uhvatilo na pramenovima a ono malo prirodne boje sto sam imala, tu je fino ispalo... sad bih ja ovo ponovo ofarbala istom bojom (ostalo mi pola) samo me strah da ne ispadnem crna... sta da radim ?

leonidas27
19.09.2009., 17:33
jorgovan, šta si odlučila?
ja ti ne mogu pomoći
i sama tražim savjete

jel ispala puno tamnija nego što je na kutiji?

jorgovan
19.09.2009., 17:39
ma nije ispala tamnija ali ima skroz cudan odsjaj i pramenove nije fino prekrila... sve mi se cini da cu se ponovo prefarbati za dan-dva...

leonidas27
19.09.2009., 17:48
ma nije ispala tamnija ali ima skroz cudan odsjaj i pramenove nije fino prekrila... sve mi se cini da cu se ponovo prefarbati za dan-dva...

sjećam se da ti je i 7.35 ispala čudnije nego što se pretpostavljalo

a čudne su te naše kose

nadam se da ja sutra neću očajavati

dianna
19.09.2009., 18:00
Leonidas gdje si kupila taj dekolorizator, cijena??? ja bi se htjela riješiti crne kose ali ne znam kako :(:(:(

jorgovan
19.09.2009., 18:09
sjećam se da ti je i 7.35 ispala čudnije nego što se pretpostavljalo

a čudne su te naše kose

nadam se da ja sutra neću očajavati
ma bas cudne... jedva cekam da mi prirodna boja izraste( znaci nekih par godina) i onda sam mirna...

koju ces ti 6-icu uzeti, natural? i koji postotak hodrogena?

leonidas27
19.09.2009., 20:11
Leonidas gdje si kupila taj dekolorizator, cijena??? ja bi se htjela riješiti crne kose ali ne znam kako :(:(:(

u top stilu na kajzerici u zg!
zove se subtil color out
mora se kupiti pakiranje od tri doze (6 je bočica ali se za tretman dvije komponente miješaju)
košta 135 kn
skine 2 nijanse
meni je pri korjenu bila čokoladna i skinulo je do lješnjaka a vrhovi su bili baš crni a sad su čokoladni

sutra se bojam u čistu šesticu (tamno blond) od Keune sa 3% hidrogenom (isto njihovim)

ray ban
19.09.2009., 21:34
leonidas ja sam se pofarbala sa keune 5.19 farbom ali sam ispala jako jako tamno smeđa, skoro pa crna,nikako mi se ne sviđa.
sva sreća da sam farbala samo izrast pa nije cijela kosa takva inače bi opet morala skidati farbu.
boja mi je ispala identična kao na kutijici i u onom katalogu sa uzorcima kose.
i ja želim istu takvu boju kao što si ti stavila na slici ali isto ne znam koja bi to boja mogla biti.
a tražila sam i onu 5.0 nijansu što mi je profesionalac predložio,ali toga nigdje nema,i ovu 5.19 sam jedva uspjela naći, u Muelleru, u dm-ovima je nema.
ali i ta 5.0 nijansa je dosta tamna,malo svijetlija od ove 5.19,ali još uvijek pretamna. :(
hajde pliz kad probaš sutra tu tvoju farbu javi kakva je boja ispala :moli:

Disease
20.09.2009., 13:15
http://www.redcarpet-fashionawards.com/wp-content/uploads/2009/09/toronto-megan-fox-valentino.jpg
...žene,kako ovu boju postići?..kako objasniti frizerki?..ili koju boju kupiti?
..našla sam nešto slično u katalogu kod frizerke,neku tamno smeđu boju sa zlatnim odsjajem..jel moguće staviti neki medeni preljev na tako tamnu smeđu pa da se dobije zlatni odsjaj?ima to smisla?

http://www.opinie.senior.pl/zdjecia/Koloryzacja-wlosow/Palette-Deluxe-800-Ciemny-braz-29618-big.jpg Mozda ta :ne zna:

leonidas27
20.09.2009., 15:33
Evo me!
Dobro ispalo!
Nakon milijun pokušaja napokon smeđa boja bez crvenila!
Doduše tamnije nego što sam htjela (i nije moglo drugačije kad mi je podloga bila čokoladna) al mi ok stoji
ispalo kao ovo:

http://www.topnews.in/files/Monica-Belluci101.jpg

a htjela sam jel,ovo:

http://img32.picoodle.com/img/img32/3/2/12/f_ceca34zg0m_043ccbe.jpg

i sljedeći ću put vjerojatno sa istom (šesticom) ili možda malo zlatastom 6.3
mislim da bi 5 bila pretamna a sa 7 ne bih ništa postigla jer mi je podloga za nju pretamna

jorgovan
20.09.2009., 16:52
lijepo ti je ispalo... i vjerujem da ce biti jos bolje kad se malo ispere :)

evo slikice kako mi je ispao casting...
http://img297.imageshack.us/img297/2705/62345573.th.png (http://img297.imageshack.us/i/62345573.png/)

piccola
20.09.2009., 17:01
joj ,cecina boja mi je san snova:s

leonidas27
20.09.2009., 17:07
joj ,cecina boja mi je san snova:s

jel tako! :mig:

neću bit mirna dok ne dođem do približno takve

sve si mislim kako su ovi repovi ustvari ekstenzije
ako nisu, onda se definitivno ovaj efekt postiže pramenovima

leonidas27
20.09.2009., 17:09
lijepo ti je ispalo... i vjerujem da ce biti jos bolje kad se malo ispere :)

evo slikice kako mi je ispao casting...
http://img297.imageshack.us/img297/2705/62345573.th.png (http://img297.imageshack.us/i/62345573.png/)

pa dobro je!
onako prirodno djeluje!

takva sam ja bila u mladim danima :)
do 16. godine

piccola
20.09.2009., 17:26
jel tako! :mig:

neću bit mirna dok ne dođem do približno takve

sve si mislim kako su ovi repovi ustvari ekstenzije
ako nisu, onda se definitivno ovaj efekt postiže pramenovima

a ne moze drugacije, to nije jedna boja , ja slicno radim kod frizera. oboja mi korjen kose(nekih par cm) u tamnjiu boju koja stoji neko vrijeme, i onda ostatak kose samo premaze na par minuta tek toliko. ispadne ok.

jorgovan
21.09.2009., 17:34
pa dobro je!
onako prirodno djeluje!

takva sam ja bila u mladim danima :)
do 16. godine

ma znam ali nije to to. hocu onu lijepu tamnosmedju boju... sad cu se ponovo prefarbati istim castingom... samo da ne ispadnem crna

jorgovan
21.09.2009., 20:20
nasla sam svoju savrsenu farbu :cerek:

http://img97.imageshack.us/img97/2056/aaaa.th.png (http://img97.imageshack.us/i/aaaa.png/)

piccola
21.09.2009., 20:39
nasla sam svoju savrsenu farbu :cerek:

http://img97.imageshack.us/img97/2056/aaaa.th.png (http://img97.imageshack.us/i/aaaa.png/)

ovako nesto ja trenutno imam, samo mi je na suncu porokleti naranđasti odsjaj:mad: i mrzim to. morat cu se hlada držati :zubo:

ray ban
21.09.2009., 21:10
jorgovan sviđa mi se boja.
koju si boju kose imala prije nego što si se pofarbala u tu boju,plavu ili smeđu?
to je casting 600?

jorgovan
21.09.2009., 22:04
imala sam neku srednje smedju s povrsinskim plavim pramenovima... i nakon toga se 2x pofarbala s castingom 600.

-Snjegulj@st@-
25.09.2009., 13:08
jel itko od vas probao prvo se ofarbat kupovnom plavom pa onda kupovnom smeđom?

znam par cura koje su to napravile.. a prethodno su bile crvene ili ljubičaste i ta smeđa im se tad super uhvatila :/

leonidas27
25.09.2009., 15:45
jel itko od vas probao prvo se ofarbat kupovnom plavom pa onda kupovnom smeđom?

znam par cura koje su to napravile.. a prethodno su bile crvene ili ljubičaste i ta smeđa im se tad super uhvatila :/

mislim da na tamnoj kosi(farbanoj) ne ostaje plava boja (čak i ako je hidrogen 12%)
pomaže samo skidač boje ili blajh

nisi valjda mislila da se blajhom treba postati plavuša a onda puknuti neku lijepu smeđu boju?
to je moguće, al bi na glavi ostala prilično potrgana slamica

-Snjegulj@st@-
25.09.2009., 16:50
ma neee.. frendica je imala ljubicastu kosu,... pofarbALA se palette plavom nekom prvom s reda.. dosta svijetlom..
i onda palette cokoladnom.. i PAF ispadne savršena divna čokoladna..

nikakvo bjalhanje..

i znam još jednu koja je danas plavuša a prirodna je brineta. uporno se bojala kupovnim plavim dok nie postala plava.. nemogu virovat

helenaeterovic
25.09.2009., 18:39
Pitanje za profesionalca.

Prije 3 tjedna sam se bojala Alfaparf bojom, nijansa 6.35 zlatno tamno plava (Tobacco). Kako mi je od mora kosa (koja je bila podloga) bila dosta svijetla, tako mi se i ova nijansa dosta isprala (nešto između 6-ice i 7-ice).

E sad, dobila sam preporuku za Artego boje i frizerka mi je preporučila da uzmem nijansu 5.3 zlatno svjetlo smeđu, jer će mi se 6.3 isto ispirati s obzirom da je svjetlija nijansa.

Zanima me hoće li ta 5.3 biti puno tamnija na trenutnoj mi podlozi i da li bi imalo ikakvog efekta da pomiješam recimo 5.3 i 6.3 u jednakom omjeru. Hoću li tim mješanjem dobiti neku između nijansu ili ću dobiti jedno veliko ništa?

Unaprijed hvala na savjetu!!!

girly22
07.10.2009., 12:21
http://s5.tinypic.com/optdhc.jpg

ja s Garnier natural brown

:cerek::cerek::cerek:aaaaaaaa ja bi ovu boju, kaj mislite koliko je moguće da mi bude takva?... sad imam na glavi 3cm izrast (prirodna mi je ovak ko na toj slici) i pramenove medeno-smeđe (al farbane samo bojom).

Ajmeeee kako je lijepa boja,ni malo ne baca na crveno...mmm uhhh:cerek:

Disease
08.10.2009., 16:36
ja sam nestrpljivo danas otišla po boju, i sad između onoga šta sam našla, kupim si schwarzkopf natural & easy 565 http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:adhUexdKBeUuDM:http://www.henkel.no/non/content_images/565_Mandel_Ljus_Gyllenbrun__72058_300dpi_1772H_177 2W.jpg i rezultat je nikakav....kao da se nisam ni bojala..:(

I ja sam se farbala s tom prije par mjeseci..Isto nikakav rezultat..:ne zna:

profesionalac
08.10.2009., 16:54
Pitanje za profesionalca.

Prije 3 tjedna sam se bojala Alfaparf bojom, nijansa 6.35 zlatno tamno plava (Tobacco). Kako mi je od mora kosa (koja je bila podloga) bila dosta svijetla, tako mi se i ova nijansa dosta isprala (nešto između 6-ice i 7-ice).

E sad, dobila sam preporuku za Artego boje i frizerka mi je preporučila da uzmem nijansu 5.3 zlatno svjetlo smeđu, jer će mi se 6.3 isto ispirati s obzirom da je svjetlija nijansa.

Zanima me hoće li ta 5.3 biti puno tamnija na trenutnoj mi podlozi i da li bi imalo ikakvog efekta da pomiješam recimo 5.3 i 6.3 u jednakom omjeru. Hoću li tim mješanjem dobiti neku između nijansu ili ću dobiti jedno veliko ništa?

Unaprijed hvala na savjetu!!!

Hmm...
Kljucno pitanje je da li ti zelis biti nivoa 6 ili nivoa 5. Jer, ta 5ica je dosta tamna. Ja bih radije isao na konbinaciju 5.3 i 6.3 u jednakom omjeru, jer to ce potamniti samo pola tona. Ako lupis cistu 5.3, bojim se da bi mogla ispasti pre tamna.
I da si osiguras trajniju boju, trebalo bi se balo pozabaviti s poroznoscu kose. Sunce, more i sol povecaju poroznost, pa kosa zato gubi pigmente. Nabaci malo maski i tako toga, a kad se ofarbas, bilo bi dobro staviti lock-in sampon i regenerator. Ako tvoja friza to nema, nek u obican reg stavi limuna (da ga zakiseli), to ce zatvoriti kutikulu, pa ce boja biti stabilnija i dugotrajnija.

girly22
13.10.2009., 09:15
Profesionalac, pitanjce :) uzela sam alfaparfovu boju br.4 i 3% hidrogen i ispala skoro pa crna... e sad ja nebi da sam taaaak tamna,jel bu mi se to kaj ispralo??? ispod sam imala medene pramenove i moj izrast (recimo 5ica) hvalaaaa

Zvjezdica86
13.10.2009., 18:52
pohvaljujem http://www.johnfrieda.com/products/product_family.asp?productLine=brilliant_brunette
:s:s
kupila sam sampon i regenerator i odusevljena sam...
kosa je mekana, sjajna i miiiirisna...cokolada i nota kokosa..mmm...:cerek::cerek:

Sarrahh
13.10.2009., 22:09
prije 4 dana sam se ofarbala s L'Oreal Casting Creme Gloss 535 (Čokolada). boja je OK, al' nije to to čemu sam se nadala. 'baca' na crveno :-( (sad čitam da sam trebala odabrati 530, tada bi imala zlatni odsjaj, e sad je kasno).

danas sam je oprala, sva u nadi da će se desiti čudo, ali nije grrr

kosa je što se tiče oštećenja OK, ne bi se mogla potužiti. zanima me kada mogu ponoviti bojenje (hoću da se riješim tog crvenog 'štiha')

ako netko ima iskustva baš s ovom bojom i što je činio potom, rado bih čula

hvala unaprijed za vrijeme i trud :-)

girly22
14.10.2009., 08:47
pohvaljujem http://www.johnfrieda.com/products/product_family.asp?productLine=brilliant_brunette
:s:s
kupila sam sampon i regenerator i odusevljena sam...
kosa je mekana, sjajna i miiiirisna...cokolada i nota kokosa..mmm...:cerek::cerek:

ja biii :klopa: koliko kn?

leonidas27
14.10.2009., 16:54
prije 4 dana sam se ofarbala s L'Oreal Casting Creme Gloss 535 (Čokolada). boja je OK, al' nije to to čemu sam se nadala. 'baca' na crveno :-( (sad čitam da sam trebala odabrati 530, tada bi imala zlatni odsjaj, e sad je kasno).

kosa je što se tiče oštećenja OK, ne bi se mogla potužiti. zanima me kada mogu ponoviti bojenje (hoću da se riješim tog crvenog 'štiha')

imala ju ja ovo ljeto
nije se uopće ispirala
bila skoro crna
isto bacala na crveno
skidačem skinula crnilo do neke bakreno - mahagonij - cimetaste
pofarbala se u keune 6
neloše, bez crvenila ali opet skoro crno
kad se ispralo, puknula 5.3 i opet skoro crna (ko ova Megan Fox gore na slici)
zaključila da, koju god boju stavila, ispadam ili crna ili crvena
smeđem ni traga
za sad je odluka da se više ne bojam nego puštam svoju prirodnu pepeljasto svijetlo smeđu kosu
napatila se jadnica zadnju godinu dana

Zvjezdica86
14.10.2009., 19:49

ja sam je imala, ali sam ja bila zadovoljna bojom. nije imala crveni odsjaj, osim pod svijetlom.
ja sam se obojala lorealovom prosli tjedan, ona excell 10 kolekcija.
bojica je predivna, i ne vuce na crveno ni malo.
mozes vidjeti u mojem potpisu kako je ispalo. ;)

ja biii :klopa: koliko kn?

neznam kolko je u kunama, al ovdje kod nas je i sampon i regenerator 14 fr dto je oko 60 kn manje vise:mig:

frayla
15.10.2009., 19:29
ja se opet ofarbala Garnier 100% 512 i zaključila da mi je to naj farba do sada...danas sam ju čak držala sat vremena bila mi frendica pa dok smo fla, fla...i uopće nije tamnije primila, čak štoviše i izrast primili jednako,a kosa iste boje kao na kutiji;)

Val Denton
16.10.2009., 14:53
Prelazila sam s isprane bakrene u smeđu i ovo http://www.worldofstock.com/slides/PMO4631.jpg mi je bila ciljana boja. Imam dosta iskustva s bojanjem, a i forum i profesionalac su mi pomogli u tome da se odlučim sama zamiješati boju.

Koristila sam Poly Color Kastanie nijansu (45ml), 15 ml bakrene Londa color boje (nijansa 8/4) i Subrina color 9% hidrogen. Londa boju i hidrogen sam kupila u frizerskom priboru u Domjanićevoj, Poly Color u Mülleru. Držala sam 35 minuta i dobila boju točno kao sa slike :cerek:

Svi su oduševljeni, a i ja se pitam zašto sam se ikad farbala u čisti bakar. Najvažnije je da mi ova mješavina nije nimalo oštetila kosu. Stvarno mi je gušt sad prati kosu i stavljati maskice i regeneratore jer kako god okrenem, ispadne predivna :D

:w

Sarrahh
16.10.2009., 23:39
imala ju ja ovo ljeto
nije se uopće ispirala
bila skoro crna
isto bacala na crveno
skidačem skinula crnilo do neke bakreno - mahagonij - cimetaste
pofarbala se u keune 6
neloše, bez crvenila ali opet skoro crno
kad se ispralo, puknula 5.3 i opet skoro crna (ko ova Megan Fox gore na slici)
zaključila da, koju god boju stavila, ispadam ili crna ili crvena
smeđem ni traga
za sad je odluka da se više ne bojam nego puštam svoju prirodnu pepeljasto svijetlo smeđu kosu
napatila se jadnica zadnju godinu dana

leonidas27, hvala na odgovoru
joj, sad vidim da nisam ni tako loše prošla :-)
meni, na sreću, nije pošlo prema crnoj, al' da je moglo biti malo manje tog crvenog efekta bilo bi super

da, ako si kosu 'ispatila' red je da je malo odmoriš, jer ona to zaslužuje :-)

Sarrahh
16.10.2009., 23:49
ja sam je imala, ali sam ja bila zadovoljna bojom. nije imala crveni odsjaj, osim pod svijetlom.
ja sam se obojala lorealovom prosli tjedan, ona excell 10 kolekcija.
bojica je predivna, i ne vuce na crveno ni malo.
mozes vidjeti u mojem potpisu kako je ispalo. ;)

Zvjezdica86, hvala na odgovoru i linku :-)

evo palo je i drugo pranje, e sad... il' se malo spralo tog crvenog 'vraga' :-) il' sam se ja malo 'saživila' s novom bojom..., aj' sad znaj..., al' kao da je malo bolje.
baš sam si 'lovila' odraz dok sam bila vani, tj, na dnevnom svijetlu i zapravo mi je puno ljepše nego kad se gledam doma :rolleyes:

tvoja boja mi je prelijepa. kad uloviš vremena napiši i koja je iz te excell 10 kolekcije. moja 510 Medium Ash Brown (10 minute permanent color) čeka na red. oduševljeno sam je kupila prije par mjeseci, a onda mi se učinila pretamnom :rofl: tako je to, kad u dućanu ima tisuću i jedna boja.

valnea
18.10.2009., 15:18
na meni i 530 na suncu 'baca' na crveno.

bas sam zato dosla na ovu temu. koristila sam casting nekada davno, i nakon toga godinama koristila boje samo kod frizera. pred par tjedana sam prvi put opet koristila casting. i to taj praline 530 jer mi je chocolate vec na kutiji izgledala crvenkasto, boja je ok, ali ja zelim biti smeda. i samo to. smeda. :D da pokusam sljedeci put sa 600? ima nje normalno u trgovinama? sad kad gledam sve boje nekako me cudi zasto nisam nju kupila, pa mi se cini da mozda ipak nije bila na polici. :misli:

jorgovan
18.10.2009., 16:24
ja 600 uvijek nadjem na policama i nema uopste crvenog odsjaja, ima negdje gore moja slikica... farbala sam se evo vec treci put i sto je najbolje svaki put mi ispadne smedja a ne crna iako drzim boju na citavoj duzini :)

catwomen
18.10.2009., 19:17
PROFESIONALAC I CURE MOLIM POMOĆ
ovako stavljala sam na čokoladnu boju pramenove boje meda i ispalo je to ok na svjetlu u kuci..al na suncu je jako žuckasto narandasto kako sad da se rješim tog odsjaja..kakav preljev da stavim a da ne ispadnem opet tamna..znaci da ostanem svijetla

cokoladna
18.10.2009., 21:18
Jako sam razocarana Lorealovom bojom za kosu casting creme gloss caffe late. Na slici je jedna prekrasna smeda boja, a na mojoj glavi sranje!!!! Da prostite... Umjesto svjetlo smede do srednje smede, ja dobila tamnu!

Zvjezdica86
18.10.2009., 22:49
tvoja boja mi je prelijepa. kad uloviš vremena napiši i koja je iz te excell 10 kolekcije. moja 510 Medium Ash Brown (10 minute permanent color) čeka na red. oduševljeno sam je kupila prije par mjeseci, a onda mi se učinila pretamnom :rofl: tako je to, kad u dućanu ima tisuću i jedna boja.

natural light brown 6.0

eto to je bojica ;)
http://www.superdrug.com/content/ebiz/superdrug/invt/499242/499242_l.jpg

valnea
19.10.2009., 06:48
ja 600 uvijek nadjem na policama i nema uopste crvenog odsjaja, ima negdje gore moja slikica... farbala sam se evo vec treci put i sto je najbolje svaki put mi ispadne smedja a ne crna iako drzim boju na citavoj duzini :)
vidjela sam sliku, zato cu sljedeci put probati sa 600. koliko ce tamno ispasti ne ovisi o tome drzis li na cijeloj duzini, nego koliko dugo. nije dobro ici preko onoga sto pise na kutiji.

Jako sam razocarana Lorealovom bojom za kosu casting creme gloss caffe late. Na slici je jedna prekrasna smeda boja, a na mojoj glavi sranje!!!! Da prostite... Umjesto svjetlo smede do srednje smede, ja dobila tamnu!
ali s castingom mozes uvijek ici samo na tamnije. nekada je to pisalo na kutiji, ne znam pise li i sada. zato treba na vrijeme kupiti dovoljno ne-tamnu boju i ne drzati na kosi dulje od napisanog. :mig:

jorgovan
19.10.2009., 14:50
koliko ce tamno ispasti ne ovisi o tome drzis li na cijeloj duzini, nego koliko dugo. nije dobro ici preko onoga sto pise na kutiji.

itekako ovisi, jer kada je kosa ofarbana puno je poroznija pa sa dosta farbi ispadne crna ako se nakon par dana farba opet citava duzina.

DeaDraven
19.10.2009., 15:00
imam pitanje za profesionalca..polako odustajem od farbanja u plavo nego cu postepeno....treba mi savet kako da bez skidaca farbe izvucem neku od ove dve boje ili sa skidacem, samo da sto manje ostetim kosu.Pustanje svoje boje je neizvodljivo jer je prevelika razlika u boji i stvarno izgleda jako neuredno i ruzno.Ove dve boje koje sam izabrala su najpribliznije mojoj prirodnoj boji...inache sam farbana u crno ....moze mala pomoc?
http://www.lorealparisusa.com/_us/_en/external/images/products/large/HCo11_13_large.jpghttp://www.lorealparisusa.com/_us/_en/external/images/products/large/HCo11_32_large.jpgako nije problem da mi objasnis proces jer moja frizerka uporno govori da jedina boja koju mogu da izvucem iz crne jeste crvena a ja ne zelim sada i u crvenu da se zakopam, tek iz nje necu izaci lako...Helllpppp

valentina46
19.10.2009., 21:07
I need advice!
Maloprije sam vrištala par sati po kuci.
Dakle. prije otprilike godinu dana bila sam plavuša. Blajhala sam se.kad sam skuzila koliko mi je blajh uništio kosu odlučila sam se obojati u neku što sličniju mojoj prirodnoj boji. (sve sam to samoinicijativno radila).
ali..prvi put kad sam isla stavljati boju ispalo mi ej savrseno. medutim nakon otprilike mjesec dana boja se isprala.pa su se opet počeli nadziarati plavi pramenovi. Opet sam kupila istu boju (medium blond) ali je ovaj put ispala crvenkasta.i danas da bi dobila svoju tamno smeđu ja pametnica kupim DARK BROWNi pogodite- ispadnem CRNA.i još k tome su neki djelovi ostali neobojeni (smedi).
neznam sta da radim.:((((( molim vas pomozite.
pitala sam susjedu frizerku rekla mi je da ne mogu ništa ,tj ničim protiv crne.jedino se blajhati.
ali to će mi opet uništiti kosu :((((
neznam sta da radim.ovo je uzasno.help.

valnea
20.10.2009., 07:20
itekako ovisi, jer kada je kosa ofarbana puno je poroznija pa sa dosta farbi ispadne crna ako se nakon par dana farba opet citava duzina.
moguce. to ne radim. nanosim boju u pravilnim, streberskim, dovoljno velikim vremenskim razmacima. :mig: