PDA

View Full Version : Caffetin


Gabriela
30.01.2007., 18:12
Tu sam gledala nešto o oštećenjima jetre pa sam se malo prepala jer ja imam glavobolje i u prosjeku popijem jednu tabletu caffetina tjedno. Zanima me koliko je caffetin opasan?

schwaler
30.01.2007., 18:25
Opasan je. Može izazvati ovisnost. U sebi sadrži kodein; alkaloid sličan morfinu. On izaziva i fizičku i psihičku ovisnost!
Vrlo lako se može dogoditi da su glavobolje inducirane blagom apstinencijskom krizom! BTW. Caffetin u sebi sadrži i paracetamol koji se razgrađuje u jetri i u većim dozama može izazvati oštećenja iste.
Caffetin i Plivadon su gotovo identični lijekovi. Da napomenem, jedini su analgetici u Europi koji sadrže narkotik u sebi. Farmaceuti i doktori medicine se godinama zalažu da se ti lijekovi stave van zakona, tj. da se prestanu proizvoditi; upravo zbog ogromne štete koju rade.
Za ilustraciju: znam za slučajeve teške ovisnosti o Plivadonu; osobe koje su radi toga liječene!

Gabriela
30.01.2007., 18:38
a da li je opasan ako ga pijem jedanput tjedno

ante dumbledore
30.01.2007., 18:46
pa to je vrlo relativno ovisno o tvojoj funkciji jetre ali svakako da joj ne dođu kao melem, mogu u konačnici u komb sa drugim rizičnim faktorima izazvat masnu pretvorbu jetre
ja bih na tvom mjestu prešao na paracetamol za početak da vidiš kako reagiraš na njega

nikolix
30.01.2007., 20:00
Opasan je. Može izazvati ovisnost. U sebi sadrži kodein; alkaloid sličan morfinu. On izaziva i fizičku i psihičku ovisnost!
Vrlo lako se može dogoditi da su glavobolje inducirane blagom apstinencijskom krizom! BTW. Caffetin u sebi sadrži i paracetamol koji se razgrađuje u jetri i u većim dozama može izazvati oštećenja iste.
Caffetin i Plivadon su gotovo identični lijekovi. Da napomenem, jedini su analgetici u Europi koji sadrže narkotik u sebi. Farmaceuti i doktori medicine se godinama zalažu da se ti lijekovi stave van zakona, tj. da se prestanu proizvoditi; upravo zbog ogromne štete koju rade.
Za ilustraciju: znam za slučajeve teške ovisnosti o Plivadonu; osobe koje su radi toga liječene!

Zena pita ozbiljno, a ti se sprdas... c,c,c

Tija
30.01.2007., 21:49
Isto pitanje za ketonal? :D
Pijem jednom tjedno ev. dva

ante dumbledore
30.01.2007., 22:32
ketoprofen nije narkotik :D nije strašan, mislim da nije baš najbolji za želudac tako da nemoj pretjerivat posebice nemoj na prazan želudac
i ljudi probajte doći do uzroka vaših potreba za analgeticima a ne se kljukat tbl time samo se liječite simptomatski time neće problem nestat :D

Ivan M.
31.01.2007., 06:49
lumidol i tramal si pravi opioidi, u caffetinu je to u tragovima..

strangelove
31.01.2007., 07:41
teško da će se caffetin i plivadon "brzo" prestat proizvodit, ali da, preporuča se njihovo izbjegavanje

Gabriela
31.01.2007., 11:28
A koje su onda dobre tablete za glavu. Da nisu štetne i da djeluju kako treba?

Gabriela
31.01.2007., 11:33
teško da će se caffetin i plivadon "brzo" prestat proizvodit, ali da, preporuča se njihovo izbjegavanje

Zašto se točno preporuča izbjegavanje? Zbog toga što se može naviknuti na njih, ili zato kaj su opasni za jetru?

darkNess(ie)
31.01.2007., 19:57
lumidol i tramal si pravi opioidi, u caffetinu je to u tragovima..

lumidol i tramal u kombinaciji s tabletama za smirenje... e to je opoid

schwaler
31.01.2007., 22:58
Tramadol je opioidni analgetik! (http://www.farmakologija.com/materia/n_c_oag.htm)

Kodein je opijatni analgetik odnosno antitusik. Može izazvati fizičku i psihičku ovisnost!!!
U Hrvatskoj se može nabaviti kao antitusik pod generičkim nazivom koji je ujedno i tvornički: Codeini phosphatis (http://www.tegobe.com/vademecumi/alkaloid/codeini_phosphatis.html). Također ga ima u dva kombinirana analgetika: Plivadonu (http://www.plivazdravlje.hr/pda/?section=knjiznica&section_menu=vademecum&section_menu2=&id=255) i Caffetinu (http://www.tegobe.com/vademecumi/alkaloid/caffetin.html)!
Evo jednog topica (http://www.forum.hr/archive/index.php/t-5838.html) na ovom forumu koji govori o problematici ovisnosti o Plivadonu. Ista stvar je i s Caffetinom.
A što se tiče tramadola (Tramal, Lumidol i dr.), to je još opasnije! Razgovarao sam s kliničkim farmakolozima i s farmaceutima u ustanovi u kojoj radim, i zapanjio se što sam čuo. Tramadol itekako izaziva ovisnost! Nije točno da opioidi ne dovode do ovisnosti. Farmaceutske kompanije nas lažu kad tvrde da tramadol ne izaziva ovisnost! Zato, ekipa, budite jako na oprezu s tim!

schwaler
31.01.2007., 23:00
Zašto se točno preporuča izbjegavanje? Zbog toga što se može naviknuti na njih, ili zato kaj su opasni za jetru?

Zbog opasnosti stvaranja navike, tj. ovisnosti!

schwaler
31.01.2007., 23:02
lumidol i tramal u kombinaciji s tabletama za smirenje... e to je opoid

Lumidol je po sastavu tramadol. Tramal je isto tramadol. Oba opioidna analgetika + anksiolitik (tableta za smirenje) = akutna intoksikacija!

LJUDI NE ZAJEBAVAJTE SE S TIM STVARIMA!!!

schwaler
01.02.2007., 00:32
A koje su onda dobre tablete za glavu. Da nisu štetne i da djeluju kako treba?

Probaj Saridon (http://www.tegobe.com/vademecumi/roche/saridon.htm) ili još bolje Lupocet ili Plicet (http://www.belupo.hr/Default.aspx?sid=525) (isti su prema sastavu).
Osobno za jaku glavobolju koristim Aspirin (http://www2.bayer-pharma.hr/aspirin/). :top:
Zapamti, najbolje je ne uzeti ništa i nastojat prespavati glavobolju, jer nema lijeka koji nije štetan.
I još jednom: OPREZ S PLIVADONOM; CAFFETINOM I TRAMADOLOM!!! :mudri:
:nono:

Weedeemer
01.02.2007., 00:54
ljudi, trujete mi mozak sa ovakvim saznanjima da je kafetin po kemijskom sastavu slican heroinu....

al s druge strane gledano - to nije droga koju ja trazim...

Ivan M.
01.02.2007., 06:58
tramadol je čisti sintetski opioidni analgetik (utjecaj na živčani sustav i raspoloženje je nuspojava)
nebude ti se stvorila ovisnost od kafetina, od tramadola možda da, u uputstvu piše da se u slučaju dogotrajne primjene nakon naglog prekida mogu pojaviti simptomi apstinencijske krize ali slabi, tzv mikroopijatni..
traju dan-dva i onda je sve ok..
nervoza, razdražljivost, nesanica...
uzmi lekadol, lupocet, neofen..

nukac
01.02.2007., 07:42
ljudi, trujete mi mozak sa ovakvim saznanjima da je kafetin po kemijskom sastavu slican heroinu....

al s druge strane gledano - to nije droga koju ja trazim...

Kemijski, kodein je vrlo sličan heroinu.

Ako malo pogledaš nazive, kodein je metil-morfin, a heroin je diacetil-morfin.

Inače, heroin se od 1898 do 1910 prodavao kao lijek protiv kašlja za djecu.

schwaler
01.02.2007., 08:46
nebude ti se stvorila ovisnost od kafetina..

Ma nemoj? :eek:
Daj malo pročitaj što je Caffetin po sastavu i kako koja komponenta djeluje. Na netu, BTW. možeš naći jako puno primjera OVISNOSTI O CAFFETINU (PLIVADONU)!
Za tramadol sam već rekao. Ali srećom, njega se može dobiti samo na recept.

Seven of Nine
01.02.2007., 11:08
Mislim da je gora ovdje stvorena panika sa natruhom psihoze nego bilo kakvo djelovanje kafetina uzetog jedanput tjedno. Vjerovatno ovi panicari uzimaju anksiolitike da im smire strahove od svega i svacega...a ti isti jako su dobri za jetru :(
Osobno uzimam kafetin kad me zaboli glava i to je mozda 2 puta mjesecno i pazim da nije na prazan zeludac. Svakako ne preporucujem cesto uzimanje (iako je izrazito efikasan) ali koja se to druga tableta proporucuje cesto...mozda sumeci vit.C?

nukac
01.02.2007., 11:24
Ma nece ti biti nista ako kafetin ili plivadon uzimas po potrebi, jedamput ili dvaput mjesecno. I ja isto pijem plivadon kad me boli glava. Radije popijem plivadon i znam da ce me glava prestati boljeti za pola sata, nego da pijem aspirin i onda me glava i dalje boli.

Problem je kad kafetin ili plivadon pocnes piti svaki dan.... Tad nastaju veliki problemi...

darkNess(ie)
01.02.2007., 11:50
ma ljudi.. sve je to u vasoj glavi :zubo:

Weedeemer
01.02.2007., 13:20
...inace, da shvatite ozbiljnost situacije. stari se kljuka sa kafetinom svakodnevno. kafetina imam doma ohoho.... zato kazem da mi trujete mozak sa saznanjima da ako uzmem 10ak kafetina..... "što bi bilo kad bi bilo" ... ... "pa ajde da probam..."

btw, da starom predlozim heroin? kafetin ionako vise ne djeluje kak bi trebal...

schwaler
01.02.2007., 15:06
Za osobe koje imaju naviku uzimati Plivadon odnosno Caffetin kao analgetik prilikom glavobolje odnosno drugih bolova, savjetujem zamjenu istoga Saridonom (http://www.tegobe.com/vademecumi/roche/saridon.htm). Prema sastavu je sličan Plivadonu (Caffetinu), ali nema kodeina.
BTW. našao sam jedan farmaceutski link o opasnostima Plivadona (Caffetina) - Neobični podaci o lijekovima (http://www.stit-bjelovar.hr/vijesti/gl/php/description.php?II=594&UID=0102200716002689.164.34.30).
Ljudi, ja nisam nikakav paničar, samo sam realan i kažem vam ono što farmaceutske firme u svojim brošurama i reklamnim materijalima prešute.
Nađite mi primjer u EU gdje se u analgeticima koji se kupuju bez recepta može naći opijat, pa makar i u tragovima!

Weedeemer
01.02.2007., 15:24
Nađite mi primjer u EU gdje se u analgeticima koji se kupuju bez recepta može naći opijat, pa makar i u tragovima!

a tu nam za đoks predviđaju kaznu 3 godine.... ccc

THC is technically an alcohol. It lacks nitrogen and is not an alkaloid.

pa 'bemu misha.... :s

a uzmes 10 kafetina i ko da si na heroinu.... ma prekrasno, nemojte mi trovat mozak... plz.... dosta mi je ovakvih saznanja....

schwaler
01.02.2007., 15:32
a uzmes 10 kafetina i ko da si na heroinu...

Uzmeš 10 Caffetina i završiš na hitnoj, na ispumpavanju želuca. U najboljem slučaju. U najgorem, umreš za 72 sata od prestanka rada jetre uslijed akutnog otrovanja paracetamolom!!!

Gabriela
01.02.2007., 21:50
Eto hvala svima na odgovorima

ante dumbledore
02.02.2007., 00:13
heh, vidiš ja sam se već jedamput izjasnio o svom statusu, ja sam još student.... :D plz don't underestimate me too much.....to naravno ne umanjuje moju odgovornost posebice kad sam si dao toliko slobode da već dajem savjete, ubuduće 3x provjeriti što sam napisao prije nego pošaljem :D

Ivan M.
02.02.2007., 07:01
caffetin sadrži visok postotak kofeina pa i tu dijelom leži razlog stvaranja navike..

kemik
02.02.2007., 08:54
malko sam cistila topik. ajd budite dobri, pliz ;)

darkNess(ie)
02.02.2007., 21:36
nego..ajde vi studosi medicine :zubo: posljedice za jetru od predoziranja paracetamolom

schwaler
02.02.2007., 23:50
nego..ajde vi studosi medicine :zubo: posljedice za jetru od predoziranja paracetamolom

Joj zlato, ja, nažalost, nisam student već dugo vremena... :kiss:

...

Posljedica je: zatajenje jetre (akutna hepatalna insuficijencija).
A posljedica hepatalne insuficijencije je smrt.
Jedina metoda liječenja bi bila hitna transplantacija jetre.

darkNess(ie)
02.02.2007., 23:55
Joj zlato, ja, nažalost, nisam student već dugo vremena... :kiss:

...

Posljedica je: zatajenje jetre (akutna hepatalna insuficijencija).
A posljedica hepatalne insuficijencije je smrt.
Jedina metoda liječenja bi bila hitna transplantacija jetre.

a vec si dr.? :cerek:

ok..al recimo da nije bas neko predoziranje..nego ono... 4-5 dana uzimanje negdje 5 lekadola dnevno :D a malo jetra zajebava u zadnje vrijeme i popratni organi :E

schwaler
03.02.2007., 00:38
a vec si dr.? :cerek:

ok..al recimo da nije bas neko predoziranje..nego ono... 4-5 dana uzimanje negdje 5 lekadola dnevno :D a malo jetra zajebava u zadnje vrijeme i popratni organi :E

oui. već niz godina.

pa što će ti 5 lekadola dnevno?!?
to bi bilo 2.5 g paracetamola dnevno. nećeš od toga umrijeti, a ako je jetra do tada bila zdrava, vjerojatno joj neće biti ništa; ako je ta tortura za jetru trajala samo 4-5 dana. inače, paracetamol se razgrađuje u jetri i može je znatno oštetiti.

evo malo znanja s farmakologija.com

Što se tiče lijekova treba istaći paracetamol. To je lijek koji se uglavnom prodaje bez recepta, smatra se sigurnim i za djecu, ali u slučaju predoziranja može se javiti jako oštećenje jetre. Naime, paracetamol biotransformacijom u jetri može preći u toksičan metabolit koji razara jetreno tkivo. Dakako, to se vrlo rijetko događa ukoliko paracetamol rabimo u propisanim dozama, ali prečesta i neracionalna upotreba paracetamola može biti opasna. Stoga ne treba zaboraviti da paracetamol nije toliko bezazlen kako se na prvi pogled čini.

*_spike
03.02.2007., 00:50
Što se tiče paracetamola, mogu potvrdit: paracetamol se metabolizira i postaje oksidacijski agent. Ako je riječ o normalnim dozama, u jetri ima dovoljno glutationa da reducira oksidiranu verziju paracetamola, ali čim se pretjera, više nema redukcijskog sredstva i stvaraju se ireverzibilna oštećenja na jetri.

darkNess(ie)
03.02.2007., 19:54
oui. već niz godina.

pa što će ti 5 lekadola dnevno?!?
to bi bilo 2.5 g paracetamola dnevno. nećeš od toga umrijeti, a ako je jetra do tada bila zdrava, vjerojatno joj neće biti ništa; ako je ta tortura za jetru trajala samo 4-5 dana. inače, paracetamol se razgrađuje u jetri i može je znatno oštetiti.

evo malo znanja s farmakologija.com

Što se tiče lijekova treba istaći paracetamol. To je lijek koji se uglavnom prodaje bez recepta, smatra se sigurnim i za djecu, ali u slučaju predoziranja može se javiti jako oštećenje jetre. Naime, paracetamol biotransformacijom u jetri može preći u toksičan metabolit koji razara jetreno tkivo. Dakako, to se vrlo rijetko događa ukoliko paracetamol rabimo u propisanim dozama, ali prečesta i neracionalna upotreba paracetamola može biti opasna. Stoga ne treba zaboraviti da paracetamol nije toliko bezazlen kako se na prvi pogled čini.


morala sam na brzaka ozdraviti i rijesiti se temeperature i ostalih pratecih simptoma :D

ma imala sam prije nekih problema pa mi cudno sto su opet poceli i pokusavam naci uzrok ..pokusavam se sjetiti sto sam natrpala u sebe, a da je potencijalno stetno.. za sad samo paracetamol i one energetske tbl

scarms
04.02.2007., 15:16
:horor: :eek:
ok , imam mali problem.
čitajući ovo mislim da su mi se unutarnji organi trebali već svi pretvoriti u kašu koliko sam lijekova popila. raznih. nisam glupa pa sam uspjela sad, pročitavši sve, shvatiti što mi se događa: oduvijek sam pila caffetine protiv bolova(još mi je mama govorila da je to najbolji :D , najjeftiniji i blag :rofl: izbor) dok ih nisam počela pit prvo skoro svaki dan, pa onda svaki dan pa onda svaki dan po nekoliko, pa onda koktele sa ketonalom,voltarenom i lekadolom. tako već godinu i pol dana imam kronične glavobolje, a svi su mi nalazi okej(neurologija,EEG,CT,MR,laboratorijski, očni tlak, bla bla..) nedavno sam povezala da se zapravo radi o ovisnosti o caffetinu i lijekovima protiv bolova pa me zato glava boli i kad me "ne boli" zato da stalno pijem tablete.
zanima me kako prekinuti taj začarani krug? mogu prestati piti tablete ali onda me ocekuju višetjedne jake glavobolje za vrijeme kojih neću imati nikakvu poslovnu sposobnost što je luksuz koji si ne mogu priuštiti. molim neki odgovor

schwaler
04.02.2007., 16:11
zanima me kako prekinuti taj začarani krug? mogu prestati piti tablete ali onda me ocekuju višetjedne jake glavobolje za vrijeme kojih neću imati nikakvu poslovnu sposobnost što je luksuz koji si ne mogu priuštiti. molim neki odgovor

Tvoj problem nije baš mali... To je prava opijatska ovisnost, i čim prije to ozbiljno shvatiš, prije ćeš se toga riješiti.
Mislim da se trebaš javiti psihijatru da te ambulantno prati kroz početni apstinencijski period. Čisto sumnjam da ćeš se sama uspjeti riješiti tih lijekova; predugo to traje. Psihijatar će ti najvjerojatnije propisati neku medikamentoznu terapiju pomoću koje ćeš se lakše "skinuti" s Caffetina. Te lijekove ne možeš dobiti u slobodnoj prodaji, a nikako nije pametno da ih uzimaš na svoju ruku. Zapamti, bez stručne pomoći, teško ćeš ili nikako uspjeti! Ako ti je neugodno ići kod psihijatra putem HZZO uputnice, možeš otići kod privatnika. I, imaj na umu da svako odgađanje liječenja vodi u sve dublju agoniju!

Weedeemer
05.02.2007., 17:29
Psihijatar će ti najvjerojatnije propisati neku medikamentoznu terapiju

heptanončeka? :rofl:

scarms
05.02.2007., 20:23
heptanončeka? :rofl:


:bang: :no:

nije me sramota ic kod psih. preko hzzo-a, u biti vec idem godinu dana ali ne mogu nikako ovo priznat i rec, jer bi se to saznalo u mojoj obitelji- saznali bi moji starci(18 god) i to bi ih dodatno pogodilo jer sam im priredila masu sranja do sada i onda još i ovo.....

schwaler
05.02.2007., 20:33
Periculum in mora!

scarms
05.02.2007., 20:59
Periculum in mora!

ma nije tako strašno . ili je?!
ne znam, lažem sama sebi. a dobro , sutra idem na kontrolu pa ćemo razgovarati. valjda. javit ću kak je prošlo. inače, kao nekakav derivat morfina je li i folkodin opasan ? jer bilo bi ironično, moja dr.ica zna da se kljukam caffetinima pa mi je dala svejedno folkodin protiv kašlja

schwaler
06.02.2007., 12:17
Pholcodin nije toliko opasan. Nisam čuo za ovisnost o njemu. Ovo s Caffetinom shvati ozbiljno!

Weedeemer
06.02.2007., 21:49
Ovo s Caffetinom shvati ozbiljno!

za mene je metadon mali vocni bombon, a hors se kuha ko juha :rofl:

ok, šalu nastranu,

stari mi je prical da je prije uzimal šaku lekadola da bi imalo efekta....
da to niš koristi... da mu kafetin odgovara... i mogu rec da ga dobrano trusi :D

nea
20.02.2007., 18:19
ne znam je li to stvarno migrena ili glavobolja, ali svaki put kod velike promjene u temperaturi i prije stvari lijeva strana glave mi puca
i nista ne pomaze
samo kafetin
je li ko zna sto u njemu ima, jer bi htjela naci nesto sto mogu kupiti ovjde (canada) inace mi uvjek netko donese odozdo

koryu
20.02.2007., 18:44
Upiši caffetin i progooglaj, ima dosta toga.

Evo ti par linkova:
http://www.tegobe.com/vademecumi/alkaloid/caffetin.html
http://www.alkaloid.com.mk/default-EN.asp?ItemID=C0997F2E1E74E24F9C74C2FB85C38DE7

Mashtow
20.02.2007., 19:20
ima 250mg paracetamola, 210mg propifenazona, 50mg kofeina i 10mg kodein-fosfata. inače imaš već otvorenu temu caffetin ovdje pa pogledaj.
p.s. nije dobar

sarkom
21.02.2007., 07:12
Bili bi dobro prvo obaviti neurološki pregled pa onda tek odrediti o kojoj glavobolji je rijeć.Simptomi ne odgovoraju migreni pa bi svakako prije samo liječenja trebalo obaviti specijalistički pregled.

nea
21.02.2007., 20:19
ma nemam zivaca ici po svim tim specijalistima
pogotovo sto ovdje to ide onda mjesecima
dok sam dosla do specijaliste zadnji put mi je trebalo 8 mjeseci, :mad:
i onda su mi rekli da trebam ici kod drugog jos 7 mj
dodje ti da poludis
srecom pa te nakljukaju ljekovima, u mjedjuvremenu, sto me jako ljuti
moj doktor samo pita kako placas ljekove i naravno da mi najskuplji:confused:
jer on dobija postotak od toga

nukac
22.02.2007., 13:22
ma nemam zivaca ici po svim tim specijalistima
pogotovo sto ovdje to ide onda mjesecima
dok sam dosla do specijaliste zadnji put mi je trebalo 8 mjeseci, :mad:
i onda su mi rekli da trebam ici kod drugog jos 7 mj
dodje ti da poludis
srecom pa te nakljukaju ljekovima, u mjedjuvremenu, sto me jako ljuti
moj doktor samo pita kako placas ljekove i naravno da mi najskuplji:confused:
jer on dobija postotak od toga


Ja sam u USA kupio tablete vrlo slicne Caffetinu...
Zovu se Excedrin Migraine, a sastav im je: Acetaminophen 250 mg, Aspirin 250 mg, Caffeine 65 mg.

Meni su bile super, cak i bolje od Caffetina. :top:

nea
23.02.2007., 02:00
e bas cu to provati
neki dan nisam vise imala kafetina i popila sam dva tylanol 3 sto su mi dali za bolove poslije operacije i nista nije pomoglo jedva sam nekako oko 4 ujutro konacno se komirala kad sam nasla tablete za spavanje
e nekad mi se cini dobro ja prezivim ova trovanja

Weedeemer
23.02.2007., 11:18
...btw, jel ketamin ima kakve slicnosti sa kafetinom?
to je sad stari poceo trosit ak sam ga dobro razumio....

nukac
23.02.2007., 13:18
...btw, jel ketamin ima kakve slicnosti sa kafetinom?
to je sad stari poceo trosit ak sam ga dobro razumio....


Nema veze s kafetinom...
Ali prema Wikipediji:

Ketamine is a general dissociative anaesthetic for human and veterinary use. Its hydrochloride salt is sold as Ketanest®, Ketaset®, and Ketalar®. Pharmacologically it is similar to other dissociative anesthetics such as tiletamine, memantine, and phencyclidine (PCP). Ketamine is classified as an NMDA Receptor Antagonist. As with other pharmaceuticals of this type, ketamine is used extramedically as a recreational drug.

:D

Weedeemer
23.02.2007., 16:52
...sad sam ga pital... kaze: ketonal...

hmm :confused:

sarkom
23.02.2007., 17:59
Ketonal je nesteroidni antireumatik i nema veze s Cafetinom
Inače u grupu gdje spada ketonal je još poznatiji i mnogo češće primjenjivaniji
Brufen.

Savjet za Neu probaj Brufen (dolazi pod različitim imenima Ibuprofen,Neofen,Dalsy etc)Uglaavnom ima joiš masa imena za koje neznam no nečeš fulati ako tražiš ibuprofen;).

Osobno meni je idealan lijek za glavobolju iako se u nas ne doživljava kao takav.Vjerujem da će ti sigurno pomoći jer analgetsko djelovanje mu je bitno jače nego analgetsko djelovanje Cafetina ,Plivadona i sličnih lijekova.

Počmi s dozom od 200 mg i vjerujem da će ti glavobolje brzo priječi no još uvijek ostajem pri svojem da bi trebala otiću kod neurologa i da baš nije preporučljivo eksperimentirati s lijekovima.
Preporuka je da nakon tablete uzmeš malo korice kruha.

Dali ja nazirem možda kod tebe laganu tabletomaniju????

Lilit
23.02.2007., 22:10
evo vidim da se tu svasta pametno napisalo pa imam i ja pitanje.
inace ontopic uzimala sam pola kafetina u slucaju glavbolje ili bolova u trbuhu (stvari) a kasnije sam se prebacila na ketonal, ali stvarno se trudim sta rijede uzimat ljekove i ako me ne boli bas jako trpim.

ali mene zanimaju tablete za snizenje temp.
npr lupocet i lekadol su isti ne?
a neofen je vec jaci, dok je brufen jos jaci a na kraju valjda dodju voltaren ili sto li vec.
mi moze neko rec sta uzet kod temp, kako reagirat?
i jos nesto, zasto voltaren cepici djeluju jace i brze od voltaren tableta?

nea
24.02.2007., 00:33
[Dali ja nazirem možda kod tebe laganu tabletomaniju????[/QUOTE]

ne, dapace ja se borim sa doktorom svaki put kad mi prepise neke tablete
bole me ledja tap on bocicu, uzrok hmm:confused:
i tako da mi se na kraju i ne ide vise u njega
a ovdje su svi isti to je njima para
ne jedino stvarno sto pijem jeste mozda kafetin jednom ili dva puta u mjesec dana jedna tableta i svaki put se osjecam krivom

schwaler
24.02.2007., 00:42
npr lupocet i lekadol su isti ne?
a neofen je vec jaci, dok je brufen jos jaci a na kraju valjda dodju voltaren ili sto li vec.
mi moze neko rec sta uzet kod temp, kako reagirat?
i jos nesto, zasto voltaren cepici djeluju jace i brze od voltaren tableta?

Lupocet i Lekadol su isti. To je paracetamol po sastavu.
Za snižavanje tjelesne temp. najbolje uzeti paracetamol. Odrasli 500 mg, a djeca ovisno o tjelesnoj težini; 1/2 - 2 žlice sirupa.
Supozitoriji se brže resorbiraju od tableta.

sarkom
24.02.2007., 04:36
Nea nemoj se ljutiti no morala sam te malo ;) lagano isprovocirati s pitanjem u nadi da češ ipak posjetiti neurologa.
Znam poprilike način na koji to funkcionira vani i da su liječnici dosta orijentirani na profit no opet nije razlog da ako glavobolja traje duže vremena da se ne naprave neke pretrage.Ja sam medicinski djelatnik često puta sam olako prelazila preko svojih zdravstvenih problema dok sada prije 6 mjeeci nije došla ova boleština koja je i više nego ozbiljna i zbog koje mi je amputirana ruka a još me čeka i užas od kemoterapije.
Nikako se netrebaš osječati krivom što povremeno popiješ tablete no pokušaj s "mojim receptom" odnosno s malom dozom ibuprofena(konzultiraj farmaceuta ili liječnika ) o posebnim upozorenjima.

Za Lilit umjesto ketonala kod menge ja kada su bolovi jaki uzimam Brufen.
Neofen , je potpuno isti lijek (ibuprofen) no jedino su razlićiti nazivi pod kojima se prodaju odnosno koja firma ih proizvodi.Ja mislim da ih samo u Hrvatskoj sigurno ima pod jedno 5 ili više imena u dozama od 200-800 mg.

Schwaler ti je napisao lijepo o lupocetu i lekadolu (sada mi napamet još pada plicet,panadon) sve paracetamol no recimo dali uzeti nešto od paracetamola ili obični Andol čisto je individualno.
Evo recimo primjer kada mi je sin bio mali Paracetamol mu nije skidao temperaturu i obično sam išla ili s Andolom ili kada je bilo potrebno s antipiretskim čepićima.
Odgovor o brzini djelovanja si dobila čepići se brže resorbiraju putem stijenke crijeva no ako baš ne moraš savjetujem ti da ne uzimaš Voltaren.

Prije nešto manje od godinu dana naši mediji su napravili pravu frku vezano uz Voltaren i jedno istraživanje vezano uz njega.:rolleyes:

Inače kada se javi kod nekoga povišena temperatura bitno je ustvrditi uzrok i recimo u pravilu tjelesna temperatura koja ne prelazi 38C se ne tretira lijekovima.

nea
24.02.2007., 16:31
a je li me moze zaboliti zeludac od ibuprofena
prije nekih 6 g sam imala gastirtis i bila na kurama oko 2 g i sad se pazim i crnog vraga, pa me strah da ne pokrenem lavinu ponovo

i kod nas mi je doktor tako prije nekih 6 g ustanovio da ove glavobolje prije stvari su zbog velikih promjena hormona (policisticni jajnici + visak muskih hormona) i bila sam na anti bebi i sve je bilo ok, sad sam i bila na operaciji dizanje cista i laparoskopiji sto se toga tice pa mislim da se to sad treba malo ustaliti i vidjeti kako ce biti dalje
pa cemo onda krenuti u ganjanje specijliste sljedece 3 g
pravo da ti kazem muka me i od same pomisli
pa se nadam d ce se to regulirati samo od sebe

a sto se promjena temperature tice i to sam gledala (vezano je s usima) to je specijalist kojeg sam cekala 7 mj nakon sto sam imala napade da je moj doktor mislio da mi nesto nije u redu sa srcem kako je preskakalo,
tako da nije da nisam isla u doktora isla sam, ali nije nista ozbiljno i bolje je ne cackat mecku jer ce me nakljukat ko tuku bez potrebe

Lilit
24.02.2007., 18:30
da ali ako paracetamol ne djeluje onda ocito treba posegnut za brufenom?

sarkom
24.02.2007., 19:45
U to o gastritisu nisam znala.Zaboravi na brufen i moju preporuku.:(
To su problemi foruma kada se naknadno doznaju neki podaci pa sigurno
forum kao takav nije idealan za savjete.

Nadam se da če tvoja glavobolja proći no več ako si ustanovila da ti je ok poslje cafetina pokušaj ga nabaviti.Trenutno mi ništa slično cafetinu nepada na pamet:(

Dali si probala jedan narodni lijek;) recimo mome mužu kod jačih glavobolja koje ne prestaju na analgetike povremeno pomogne crna kava s limunom:eek:
Je da je malo "čudan" okus no provjereno djeluje;)

missB
05.01.2008., 12:07
sta ste jadne ljude nasopali s teorijama zavjere... caffetin sadrzi jednu sasvim normalnu kombinaciju koja se koristi pri dugotrajnim migrenama jer ne nadrazuje zeludac ko aspirin.. a to sto se neko s tim sopa, pa mislim postoje i alkoholicari pa ne trebamo zabranit alkohol...

inace: gdin. schwaler sveznajuci je pitao nesto za eu

lijekovi u francuskoj (http://www.doctissimo.fr/traitements-DOULEUR.htm) ak ne hablas francuski, delivre sans ordonance znaci bez recepta, tu frazu mozes nac recimo kod claradol codeine, codoliprane, gaosedal codeine.... :kava:

a ako mu nije dosta eu idemo dalje

lijekovi u us (http://www.medic8.com/healthguide/articles/otcanalgesics.html)

Mojka
06.01.2008., 16:22
I ja sam jedna od onih koje često boli glava. Pijem kafetin, avamigran,
naglasin, aspirin+c i neznam što sve ne.
Naravno ne sve odjednom.
Činim to kako se ne bi postala ovisnik o jednom lijeku.
Imam povrameno strašne glavobolje, u predjelu očiju i sljepoočnica. dakle, uvijek na istom mjestu.
Molila bi ako mi netko može reć što bi bilo najbolje za mene.

gorak
06.01.2008., 16:42
Tu sam gledala nešto o oštećenjima jetre pa sam se malo prepala jer ja imam glavobolje i u prosjeku popijem jednu tabletu caffetina tjedno. Zanima me koliko je caffetin opasan?

Ma ništ ti nebude od jedne tablete tjedno,a doktor bespotrebno diže paniku zbog jadnih 10 miligramcica kodeina.

vinjeta
09.05.2008., 13:28
pozdrav svima
nova sam na forumu
zanima me sledece>
Koliko je potrebno vremena da kafetin tj. codeine nestane iz organizma?
Pokusavam da provalim da li se brat, bivsi heroinski zavisnik, ponovo gudra. Test je pozitivan, a on me ubedjuje da je to zato sto non stop pije kafetine. Pre nego skocim u vatru volela bih da se vise informisem.
puno hvala

Ohrid_mkd
20.01.2009., 01:33
Prvo izvinjavam se na moj Hrvatski, nadam se da cete uspjeti nekako da protumacite sta pisem!
Ja sam bio visegodisnji zavisnik kafetina! BUDITE SIGURNI DA KAFETIN STVARA ZAVISNOST!
Makedonac sam, kafetin sadrzi kodein, sastojka koja se nalazi u afionom (mislim da se kod vas afion zove opium ili nesto slicno). Makedonija proizvodi najkvalitetniji afion na svijetu (mozda to niste znali, mak. opium sadrzi 14 morfijske jedinice, dok Pakistanski je drugi-7 morfijske jedinice, a Kolumbijski-samo 3.5).
Zbog ceste glavobolje pio sam i po 15-20 kafetina mesecno, ponekad i po 3 na dan. Posle specijalistickih pregleda (puno njih) ustanovilo se da nema nikakvo oboljenje sem to da sam meteoropata i to sto sam vec postao zavisnik kafetina, koji je bio uzrok vecinu glavobolja. Nekoliko meseci sam pio propisanu terapiju neuropsihijatra, broj glavobolja se namalio, mada opet imam glavobolje, ali na srecu nisu tako jake kao nekad. Sad za glavubolju mi pomaze i aspirin (500 mg) ili brufen, ponekad cak i ventor. I danas desava se kad-tad da popijem po neki kafetin, kada su mi glavobolje prejake, ali izbegavam ih.
Nadam ce bar nekom moj post biti od koristi.

GiRL
20.01.2009., 09:38
Hm, Caffetin pijem samo u nuždi, kod migrene, i mogu reći da mi je odvratno gorak, pola sata ga osjetim u ustima nakon gutanja, a i "grize" me za želudac pa ga izbjegavam. Kakav je Caffetin Cold mislim da neću isprobavati, i ovaj mi je prejak.

anja_st
09.12.2009., 21:49
pozdrav svima!

Ja kad iman glavobolju pomaze jedino kafetin!
Sve ovo drugo su bombomcici za njega i on mi samo odnese glavobolju.
Madutim zabrinuli su me zadnji zdravstveni nalazi (jetra je u pitanju-povisene jetrene probe) pa me zanima jel to moze bit razlog?
Koju alternativu ima kafetin ovi neofen nurofen andol paracetamol su nule za ove moje bolove!
Kad smo vec kod jetre imaju li te jetrene probe veze sa cjepljenjem protiv zutice, buduci sam primio prva 2 cjepiva i imam jos jedno u 2 misec?

Unaprid hvala i puno pozdrava!

Rippersenzibilna
13.12.2009., 16:05
Kada sam uzimala tablete protiv menstrualnih bolova,vrlo brzo bih razvila toleranciju prema njima i nakon nekog vremena sam pila pune šake...Dok nisam otkrila "caffetin",godinama pijem po 2 tablete kada me zaboli glava ili stomak.I UVIJEK pomogne.I ne moram povećavati dozu.Ali da sam ovisna o njima,jesam.Već mi se godinama nije desilo da ih nemam,kuda god da idem,imam "caffetin" u džepu.Jednom mi se desilo da sam ga zaboravila kući,oblio me je hladan znoj,dobila sam napad panike,naravno da me je i glava zaboljela i onda sam trčala u ljekarnu da ga kupim.Tek sam se onda smirila.Ali to je tako.Glava me nekada boli 3 puta tjedno,nekada niti jedan put u mjesec dana.Ovisi i o vremenu.Bila sam kod doktora,sve je ok ali ja te tablete jednostavno MORAM imati.Kada me glava zaboli,ništa mi drugo ne pomaže a moje glavobolje su takvog intanziteta da ih ne mogu i ne želim trpiti.Ovako,čvaknem 2 komada,sve prođe i svijet je opet ok:)
A i definitivno nisam primjetila da mi šteti za želudac ili bilo šta drugo:ne zna:

Hektor_5
26.10.2010., 08:58
Sve što sadržava sastojak maka kodein ( bez obzira o kojem se analgetiku radi ) u većim dnevnim količinama je opasno, naročito ako se kombinira sa drugim opijatima ( apaurin, lexaurin, misar, normabel i sl), odniosno većinom anksiolitika jer su svi više manje benzodiazepini.

marcella
08.04.2011., 12:25
danas sam se baš iznenadila u ljekarni,nisam baš u toku.krenula sam kupiti neke tablete za glavu,i mislim si što ću ,pa tražim plivadon,i kaže da mi ljekarnica da su po novom plivadon i caffetin na recept.tako da sam kupila neofen.

jel to nešto skroz friško?

ms3
10.04.2011., 23:14
danas sam se baš iznenadila u ljekarni,nisam baš u toku.krenula sam kupiti neke tablete za glavu,i mislim si što ću ,pa tražim plivadon,i kaže da mi ljekarnica da su po novom plivadon i caffetin na recept.tako da sam kupila neofen.

jel to nešto skroz friško?

zaj.... la te :mig:

Eshyy
11.04.2011., 07:27
danas sam se baš iznenadila u ljekarni,nisam baš u toku.krenula sam kupiti neke tablete za glavu,i mislim si što ću ,pa tražim plivadon,i kaže da mi ljekarnica da su po novom plivadon i caffetin na recept.tako da sam kupila neofen.

jel to nešto skroz friško?

Ja sam Plivadon kupila bez recepta.
Čula sam i za te najave.
Nije Plivadon baš bezazlen (kao i svaki lijekovi), kad ga popijem skroz se ošamućeno i čudno osjećam, zbog kofeina u njemu.

Ruralna
11.04.2011., 08:48
Za svaku glavobolju uzmem kafetin, najbrže mi djeluje.
Toliko lošeg piše na ovim stranicama o njemu, zbilja bi trebalo prijeći na nešto drugo.

ms3
12.04.2011., 10:48
Ja sam Plivadon kupila bez recepta.
Čula sam i za te najave.
Nije Plivadon baš bezazlen (kao i svaki lijekovi), kad ga popijem skroz se ošamućeno i čudno osjećam, zbog kofeina u njemu.

Kodeina.... :mig:

ms3
12.04.2011., 10:49
Za svaku glavobolju uzmem kafetin, najbrže mi djeluje.
Toliko lošeg piše na ovim stranicama o njemu, zbilja bi trebalo prijeći na nešto drugo.

Probaj s 2 nurofena (liquid)... to ti je 400mg ibuprofena i trebalo bi pomoći...

Ruralna
12.04.2011., 14:43
Probaj s 2 nurofena (liquid)... to ti je 400mg ibuprofena i trebalo bi pomoći...
Neurofen još nisam pila. Moram probati.

Ibuprofen u neofenu, treba mi 400mg, oni od 200 za glavobolju ne radi ništa:ne zna:
Jučer sam imala luđačku glavobolju cijeli dan, popila sam 3 ili 4 kafetina u toku dana. Cijeli sam dan vizualizirala jadnu jetru koja se muči i svašta nešto zbog ovog topica :zubo:
Srećom, tako jako glavobolje mi nisu dosta česte.

Daisy28
12.04.2011., 16:42
Pitanje: da li je ibuprofen štetan? Koristim ibuprofen 600 mg za žestoku bol nakon endodontskog zahvata. Nije da se kljukam, ali me čisto zanima. Hvala!

Eshyy
12.04.2011., 19:31
Kodeina.... :mig:

I Kofeina.

Konkretno, 25 mg. Kodein-fosfat hemihidrata 10 mg.
Baš čitam uputu: Plivadon tablete sadrže kofein, pa veće doze kofeina iz čaja...

Zato ni u ludilu onda ne pijem kavu, jer onda je :zvrko:

Cafetin odavno nisam pila, još od škole, zaboravila sam već kako djeluju.

ms3
12.04.2011., 21:34
Pitanje: da li je ibuprofen štetan? Koristim ibuprofen 600 mg za žestoku bol nakon endodontskog zahvata. Nije da se kljukam, ali me čisto zanima. Hvala!

Od svih NSAID analgetika ima najmanje nuspojava, ako piješ taj od 600 trebala bi dnevno max 2 popit i to na pun želudac.. :)

ms3
12.04.2011., 21:41
I Kofeina.

Konkretno, 25 mg. Kodein-fosfat hemihidrata 10 mg.
Baš čitam uputu: Plivadon tablete sadrže kofein, pa veće doze kofeina iz čaja...

Zato ni u ludilu onda ne pijem kavu, jer onda je :zvrko:

Cafetin odavno nisam pila, još od škole, zaboravila sam već kako djeluju.

Poanta je bila da se osječaš ošamućeno od kodenia, sigurno ne od kofeina...
Možeš slobodno i u ludilu popit kavu jer ti kava ima oko 100 mg kofeina u uporedbi s 25mg kofeina ta da se možeš slobodno otkaćiti... :D

Daisy28
12.04.2011., 21:46
Od svih NSAID analgetika ima najmanje nuspojava, ako piješ taj od 600 trebala bi dnevno max 2 popit i to na pun želudac.. :)

Hvala ti na savjetu! Izbjegavam piti tablete, ali evo neizbježno zlo su mi jer imam bolove u vilici od zahvata na jednom zubu. Nisam niš pila već 2 dana, i sad sam si išla krknut jedan ibuprofenić nakon tvog posta :) , zadnjih par noći uopće ne spavam,pa da si malo olakšam.
Inače, ako može prijevod-što je to NSAID?

ms3
12.04.2011., 23:04
Hvala ti na savjetu! Izbjegavam piti tablete, ali evo neizbježno zlo su mi jer imam bolove u vilici od zahvata na jednom zubu. Nisam niš pila već 2 dana, i sad sam si išla krknut jedan ibuprofenić nakon tvog posta :) , zadnjih par noći uopće ne spavam,pa da si malo olakšam.
Inače, ako može prijevod-što je to NSAID?

skračenica za skupinu analgetika.. Non-steroidal anti-inflammatory drug

prilika
13.04.2011., 10:01
Hvala ti na savjetu! Izbjegavam piti tablete, ali evo neizbježno zlo su mi jer imam bolove u vilici od zahvata na jednom zubu. Nisam niš pila već 2 dana, i sad sam si išla krknut jedan ibuprofenić nakon tvog posta :) , zadnjih par noći uopće ne spavam,pa da si malo olakšam.
Inače, ako može prijevod-što je to NSAID?

Za bolove u čeljusti je najbolji Ketonal. To preporučuju i u bolnici nakon operativnog zahvata u čeljusti (KB Dubrava). Po novome se može dobiti samo preko recepta. Prijašnjih godina su ga davali bez recepta. Onaj slabiji Ketonal je u kapsulama.

Daisy28
13.04.2011., 10:12
ms3 i Prilika, hvala na savjetima! U petak idem kod dr.opće prakse pa ću ga zamoliti da mi napiše recept za Ketonal.

ms3
13.04.2011., 10:48
ms3 i Prilika, hvala na savjetima! U petak idem kod dr.opće prakse pa ću ga zamoliti da mi napiše recept za Ketonal.

ketonal ti je sigurno jaći ali isto tako ima veći rizik od nuspojava... ako imaš ikakvih problema sa želucem nemoj ga uzimat

prilika
13.04.2011., 10:58
Pa neće uzimati Ketonal stalno. Samo dok joj ne prođe ta bol u čeljusti. Onaj Ketonal u kapsulama je slabiji od onog u tabletama. Neka pita dr. za taj Ketonal, ako je jako boli. Ako ne, onda niti ne treba Ketonal. Ali za bolove u čeljusti je najbolji Ketonal i to je preporuka i iz bolnice.

nymphadoratonks
13.04.2011., 17:34
ja imam gastritis i uzimala sam caffetin kad bi me zabolila glava(isto s ketonalom kad bi imala menstruaciju) i nakon neka 3 mjeseca(možda jedno 7,8 popijenih tableta) presjeklo me jednu večer od kafetina, povraćanje stezanje u želucu-užaaaaaas!!

Stvarno pokušajte koristiti bilo šta drugo, ja sad uzmem neofen(je da ne pomogne puno,ali važnije je zdravlje..) :)

hatrick
13.04.2011., 21:38
cafettin i plivadon
od početka mjeseca halmed ili agecija za ljekove naložila je da se promjene upte o lijeku..među najvažnije spada to da se mogu koristiti najviše 3 dana za onakve boli koje ne reagiraju na paracetamol i ibuprofen, te da će na kutijama pisat obavijest ovaj lijek izaziva ovisnost..
po mom mišljenju sve je to prekasno kad je toliko ljudi ovisno o njima,i takođjer premalo jer treba ih izbaciti s tržišta ko šta je većina europskih zemalja napravila,jer je stoput dokazano da kodein u tim tabletema stvara ovisnost, a propifenazon izaziva oštećenje koštane srži

hatrick
13.04.2011., 21:47
ja imam gastritis i uzimala sam caffetin kad bi me zabolila glava(isto s ketonalom kad bi imala menstruaciju) i nakon neka 3 mjeseca(možda jedno 7,8 popijenih tableta) presjeklo me jednu večer od kafetina, povraćanje stezanje u želucu-užaaaaaas!!

Stvarno pokušajte koristiti bilo šta drugo, ja sad uzmem neofen(je da ne pomogne puno,ali važnije je zdravlje..) :)

malo paradoksalno za tebe ali ibuprofen će ti zbog svog mehanizma djelovanja zapravo izazvati više nereda u želucu nego kafetin..znači ako imaš osjetljiv želudac lijek izbora za sve vrste boli mora biti paracetamol..inače po nekakvoj skali štetnosti za želudac: paracetamol(ne šteti) pa slijedom acetilsalicilna kiselina(andol ili aspirin), ibuprofen(neofen,brufen), diklofenak(voltaren),ketoprofen ( ketonal) do naproksena (nalgesin)

nymphadoratonks
13.04.2011., 22:35
malo paradoksalno za tebe ali ibuprofen će ti zbog svog mehanizma djelovanja zapravo izazvati više nereda u želucu nego kafetin..znači ako imaš osjetljiv želudac lijek izbora za sve vrste boli mora biti paracetamol..inače po nekakvoj skali štetnosti za želudac: paracetamol(ne šteti) pa slijedom acetilsalicilna kiselina(andol ili aspirin), ibuprofen(neofen,brufen), diklofenak(voltaren),ketoprofen ( ketonal) do naproksena (nalgesin)

ne znam meni je neofen preporučio i gastroenterelog i dr.o.med. i ok mi je... voltaren primim samo u injekciji kad su mi menstrualni bolovi jaki da ne mogu hodat pa moram na hitnu...

Al ok primjenit ću sad tvoj savjet svakako izbjegavat zadnje navedene :mig:

hatrick
13.04.2011., 22:53
da za periferne boli ne djeluje paracetamol,on imam samo centralni učinak..to su boli poput menstruacijskih,uganuća,istegnuća..tada je lijek izbora ibuprofen 0d 200mg..:top: terapija ibuprofenom od nekoliko dana čak i u dozama od 1 g dnevno neće ti štetiti,problem je kod dugotrajnog svakodnevnig uzimanja.

nymphadoratonks
14.04.2011., 16:06
da za periferne boli ne djeluje paracetamol,on imam samo centralni učinak..to su boli poput menstruacijskih,uganuća,istegnuća..tada je lijek izbora ibuprofen 0d 200mg..:top: terapija ibuprofenom od nekoliko dana čak i u dozama od 1 g dnevno neće ti štetiti,problem je kod dugotrajnog svakodnevnig uzimanja.

ma ne ja uzmimam ibuprofen možda 2 puta mjesečno i to jedino kad baš moram, tipa moram učit za ispit, a baaaaš me boli glava, menstrualnu bol inače mogu dosta trpit, ali me recimo 2 puta godišnje(uvijek ljeti) uhvati neizdrživa bol, tako da ne pijem ja toga puno...

Al od caffetina mi nije trebalo puno tableta da bi me užasno zabolio želudac...

repl
14.04.2011., 16:24
Uh taj ibuprofen odmah odbaci!
opasan je za bubrege i jetra.
Pogotovo nakon dugog uzimanja.

RobertaLedinski
14.03.2013., 19:53
Koje su nuspojave ako se tablete caffetin uzimaju u isto vrijeme kad i tablete lupocet 500 ?

body halleck
14.03.2013., 20:03
Koje su nuspojave ako se tablete caffetin uzimaju u isto vrijeme kad i tablete lupocet 500 ?

A,koje novonastale promjene si ti zamijetila kod sebe,a da ih pripisuješ toj kombinaciji?
Ovisi o puno toga.
1.Zbog čega piješ ta dva lijeka?
2.Koliko tableta ukupno si popila u zadnjih 24h?
3.Boluješ li od nekakvih ozbiljnijih bolesti-ako da, koje lijekove uzimaš?
4.Znaš li za kakvo oštećenje jetrene funkcije,bolest jetre?
5.Koliko godina imaš i kolika je tjelesna masa?
6.Nekakve alergije na lijekove? Preosjetljivost na kavu? Koliko kave na dan piješ? Alkohol konzumiraš redovito?

Mala je vjerojatnost za neke ozbiljnije nuspojave, ako se pridržavaš preporučenih doza, jer lupocet je PARACETAMOL (kad pogledaš sastav Caffetina, piše među ostalim i 210mg paracetamola po tbl.) i ako ne postoje neke druge kontraindikacije za bilo koji od mnogobrojnih sastojaka caffetina.
Smanji dozu kave i općenito unos kofeina dok piješ Caffetin, a ni alkohol nije poželjan uz navedene lijekove.

RobertaLedinski
14.03.2013., 20:11
A,koje novonastale promjene si ti zamijetila kod sebe,a da ih pripisuješ toj kombinaciji?
Ovisi o puno toga.
1.Zbog čega piješ ta dva lijeka?
2.Koliko tableta ukupno si popila u zadnjih 24h?
3.Boluješ li od nekakvih ozbiljnijih bolesti-ako da, koje lijekove uzimaš?
4.Znaš li za kakvo oštećenje jetrene funkcije,bolest jetre?
5.Koliko godina imaš i kolika je tjelesna masa?
6.Nekakve alergije na lijekove? Preosjetljivost na kavu? Koliko kave na dan piješ? Alkohol konzumiraš redovito?

Mala je vjerojatnost za neke ozbiljnije nuspojave, ako se pridržavaš preporučenih doza, jer lupocet je PARACETAMOL (kad pogledaš sastav Caffetina, piše među ostalim i 210mg paracetamola po tbl.) i ako ne postoje neke druge kontraindikacije za bilo koji od mnogobrojnih sastojaka caffetina.
Smanji dozu kave i općenito unos kofeina dok piješ Caffetin, a ni alkohol nije poželjan uz navedene lijekove.


Ovako.. Moja prijateljica ima problema sa roditeljima, i popila je 3 tablete caffetina i 2 tablete lupoceta 500. I sada me zanima moze li joj se ista dogoditi ?

HarveyNorman
14.03.2013., 20:19
ne :kava: al joj reci da radije upise boks ili pocne trenirati triatlon, jeftinije je od transplantacije jetre u buducnosti..

RobertaLedinski
14.03.2013., 20:22
ne :kava: al joj reci da radije upise boks ili pocne trenirati triatlon, jeftinije je od transplantacije jetre u buducnosti..

Trenira taekwondo. Znaci nemoze joj se nista dogoditi ? Ali , ona sva drhti, boli ju trbuh, i osjeca kao da u grlu ima nest tvrdo, i povraca joj se. :ne zna: :confused:

body halleck
14.03.2013., 20:28
Ovako.. Moja prijateljica ima problema sa roditeljima, i popila je 3 tablete caffetina i 2 tablete lupoceta 500. I sada me zanima moze li joj se ista dogoditi ?

Može.
zato bi ju ti kao njena dobra prijateljica koja je uz nju u tim teškim trenucima, mogla otpratiti do hitne kako bi ju pregledala stručna osoba.
Naravno, ti ćeš i pripaziti kako ne bi slučajno,ili namjerno konzumirala alkohol.
Dobro je što tvoja prijateljica ima tebe, tako odgovornu, brižnu i savjesnu i može se osloniti na tebe, kako ćeš učiniti sve za njeno dobro, a to je u ovim trenucima odlazak liječniku :mig:

RobertaLedinski
14.03.2013., 20:36
Može.
zato bi ju ti kao njena dobra prijateljica koja je uz nju u tim teškim trenucima, mogla otpratiti do hitne kako bi ju pregledala stručna osoba.
Naravno, ti ćeš i pripaziti kako ne bi slučajno,ili namjerno konzumirala alkohol.
Dobro je što tvoja prijateljica ima tebe, tako odgovornu, brižnu i savjesnu i može se osloniti na tebe, kako ćeš učiniti sve za njeno dobro, a to je u ovim trenucima odlazak liječniku :mig:

a dali moze biti nesto strasno ?

Honey Dorian
14.03.2013., 20:43
Popila je skoro 2 grama paracetamola odjednom, nisi napisala koliko je teška, ne znamo jel pila alkohol...

Naravno da može. Odi na hitnu.

RobertaLedinski
14.03.2013., 20:45
Popila je skoro 2 grama paracetamola odjednom, nisi napisala koliko je teška, ne znamo jel pila alkohol...

Naravno da može. Odi na hitnu.

Ima 49 kila, nije pila alkohol..

body halleck
14.03.2013., 20:51
a dali moze biti nesto strasno ?

Poprilično strašno. I bolno. I može jako ružno izgledati...
Ti ćeš ju upravo zbog tog, otpratiti do hitne službe, kako bi se tamo moglo procijeniti što treba poduzeti.
Sa forumske "udaljenosti" možemo samo nagađati -što nije fer prema tvojoj prijateljici, jer nju boli i nije joj nimalo lijepo, a i tko zna što se još sve može pogoršati, dok će liječnici TOČNO znati što treba učiniti kako bi tvojoj prijateljici bilo dobro i kako bi ju prestalo boljeti.
Ako nema zdravstvenu iskaznicu uz sebe, nije bitno u ovim trenucima.
Bitno je, da se što prije pojavite u hitnoj službi. :mig:

RobertaLedinski
14.03.2013., 20:52
Poprilično strašno. I bolno. I može jako ružno izgledati...
Ti ćeš ju upravo zbog tog, otpratiti do hitne službe, kako bi se tamo moglo procijeniti što treba poduzeti.
Sa forumske "udaljenosti" možemo samo nagađati -što nije fer prema tvojoj prijateljici, jer nju boli i nije joj nimalo lijepo, a i tko zna što se još sve može pogoršati, dok će liječnici TOČNO znati što treba učiniti kako bi tvojoj prijateljici bilo dobro i kako bi ju prestalo boljeti.
Ako nema zdravstvenu iskaznicu uz sebe, nije bitno u ovim trenucima.
Bitno je, da se što prije pojavite u hitnoj službi. :mig:

okej. hvala puno, neznam sta bi bez vas !

body halleck
14.03.2013., 21:02
okej. hvala puno, neznam sta bi bez vas !

Odlična si, budi uz nju, sad te najviše treba, otprati ju tamo, a onda bi bilo lijepo i da nas tu izvijestiš kako je sve to prošlo u hitnoj :mig: