PDA

View Full Version : Kuhinje - rustikalne

slagalica
07.02.2007., 14:04
Evo vidim da se na puno tema govorilo o kuhinjama, ali uglavnom o modernim kuhinjama, ravnih i modernih linija.
Dugo mi je trebalo da skužim zašto su one toliko popularne - zato što su jednostavne za proizvodnju, svaki bolji majstor ih može sam načiniti ako kupi materijal u nekih od poznatih dućana tipa Furnir.

Fronte su im bilo od iverala bilo od mediapana, kroje se po mjeri i to je to.

Prvi puta u životu kupujem kuhinju, i htjela bi nešto drugačije, da je kuhinja mora biti topla, domaćinska, onako domestic :cerek: .

I bacila sam oko na nešto klasičnije kuhinje, kvazi-rustikalnog izgleda, svijetlije boje (prljavobijele ili nježno žute).

Sviđaju mi se Aida od Gorenja, Chiara od Gory-ja, Maraska od Lipe, a u zadarskom Inetrieuru imaju krasnih klasičnih kuhinja. Mislim da je to isto na neki način obrađeni medijapan, možda negdje drvo, ali mi mnogo toplije izgledaju.

E sad, znam da im rezbarene fronte znatno dižu cijenu, no zanima me ima li itko nešto slično i kakva su iskustva?

Yazz
07.02.2007., 14:17
slagalice :top:
ja isto volim rustikalne kuhinje i to baš te boje koje si ti navela i još bih dodala svjetloplavu :p

nisam se još ozbiljnije bacila u potragu - tek sam našla stan - ali sam slučajno vidjela ajednu u lesnini koja mi se jako svidjela, radna ploča je od onih malih pločica :cerek:

inače, trenutno imam bijelu lineu sa modrim od marlesa, ali znala sam da ću iz ovog stana brzo seliti, pa mi je bilo šteta utući veliku lovu u kuhinju, ali zato sad, hehe, jedva čekam! :D

angelin1
07.02.2007., 18:44
Ja sam jučer montirala svoju kuhinju, upravo takvu kakvu opisujete. Prljavo bijele je boje, od punog drveta su fronte (hrast, bajcani u bijelo), a bočne stranice i unutrašnjost su od oplemenjene iverice. Planiram ovih dana, kada je dovedem malo u red, fotografirati i staviti ovdje na forum. Možda pomogne nekome u ideji. Inaće, riječ je o kuhinji Sanja, firma A. G. Dinas iz Đurđenovca. Umjesto zelene radne plohe koju oni predlažu, ja sam stavila isto bijelu, a pećnica, napa, sudoper i špina su mi također rustik. Riječ je o 560 cm kuhinje. Drvo me izašlo 18. 800 kn sa transportom i montažom. Preporučam!!!

slagalica
07.02.2007., 20:06
Super angelin :top:

ajd reci postoji li negdje izložbeni salon a. g. dinasa u zagrebu?

i svakako stavi slikice :s

xxGaladrielxx
07.02.2007., 20:29
pogledaj scavolini kuhinje

Ivson
08.02.2007., 13:24
Ima ag dinas na velesajmu dosta veliki salon. A inace mislim da nisu tak skupe jednostavno zato sto nekak nisu u modi al meni su isto super. Moja teta si je kupila u Zana stilu u Solidumu neku talijansku ali imaju i na velesajmu salon ja mislim. Bas neku krem boju ali u Solidumu imaju izlozenu zelenu i crvenu i ne znas koja je ljepsa. For some reason ova krem je bila dosta jeftinija jedno 20%valjda im nejde ta boja. Sad jos amo da se sjetim firme....DiOrio tako nesto.

angelin1
09.02.2007., 00:50
Super angelin :top:

ajd reci postoji li negdje izložbeni salon a. g. dinasa u zagrebu?

i svakako stavi slikice :s

Ne znam gdje imaju u Zg prodajna mjesta!!! U Splitu je bilo na dva tri mjesta (doma & nutjak, dalmadom...) Sutra ću napraviti fotkice pa stavim..

elegant
09.02.2007., 06:27
Pogledala sam njihovu stranicu

http://www.a-g-dinas.hr/index.html

i izgleda odlicno! :top:

Jel bilo skupo? Jesi li preko njih kupovala i bijelu tehniku? :confused:

kosta
09.02.2007., 22:07
Ovo je jedna od kuhinja kakve možete naručiti u KLM interijerima
http://www.volavje.hr/baze/uploads-slike/1397_2006-3-19_12-59-6_kuhinja%202.jpg

angelin1
10.02.2007., 12:30
Pogledala sam njihovu stranicu

http://www.a-g-dinas.hr/index.html

i izgleda odlicno! :top:

Jel bilo skupo? Jesi li preko njih kupovala i bijelu tehniku? :confused:

Dakle: donji elementi: 60 (sa dvije ladice), kut od 110, ormarić na izvlačenje 15 cm za boce, 60 cm za ugradnu pećnicu, 40 cm (za plinsku bocu, poviše je ladica), 50 cm za sudoper, 60 cm za perilicu suđa, 80 cm sa tri duboke ladice, 80 cm, obični sa policama
Gornji elementi: 40 cm sa staklom, napa (rustikalna, kaminska), 40 cm staklo, 30 cm obična, visoki el. 80 cm obična visoki el., 80 cm visoki staklo, 80 kratki obični
Na to sve skupa vijenac, ukrasna lajsna, ploča i cokl iznosilo je 18, 900 kn. Bijelu tehniku nisam kupovala preko njih
Uzela sam preko www.ambient.hr bijelu pećnicu NArdi (rustikalna), 2,400 kn, ugradnu ploču (3 plin i jedna struja) 999 kn. Frižider bijeli BEKO samostojeći 190 x 70 x 70 total no frost (4,000 kn) u Elipsa, ugradnu perilicu sa bijelim vidljivim komandama 3, 500 kn u Elipsa, sudoper ugradbeni od TEKE, neki što glumi granit, 1,400 kn (jedno korito i ocjeđivač), i u emmezeti našla rustikalnu špinu (mesing) 550 kn
Sve skupa izuzetno zadovoljna izgleda točno onako kako sam htjela!!!

angelin1
11.02.2007., 16:19
Dakle evo i fotkica. Napominjem da nedostaju još neki detalji, primjerice kutije koje skrivaju odvod od nape i vratnice na vitrini (krajnje desno).
http://img107.imageshack.us/img107/2744/kuhinjaso4.jpg

http://img108.imageshack.us/img108/8048/kuhinja3py7.jpg

zlocestoca
11.02.2007., 17:35
angelin kuhinja ti je prekrasna :top:

elegant
12.02.2007., 13:12
Hvala ti na informacijama! Kuhinja je krasna!

eya
13.02.2007., 22:55
Ima ag dinas na velesajmu dosta veliki salon. A inace mislim da nisu tak skupe jednostavno zato sto nekak nisu u modi al meni su isto super. Moja teta si je kupila u Zana stilu u Solidumu neku talijansku ali imaju i na velesajmu salon ja mislim. Bas neku krem boju ali u Solidumu imaju izlozenu zelenu i crvenu i ne znas koja je ljepsa. For some reason ova krem je bila dosta jeftinija jedno 20%valjda im nejde ta boja. Sad jos amo da se sjetim firme....DiOrio tako nesto.

ta prljavobijela o kojoj pričaš se lakira strojno, a zelena i crvena ručno-otud razlika u cijeni... :cool:

adrijanaz
15.02.2007., 12:28
Prekrasna je ova kuhinja na sličkama. Obožavam rustikalne, tople, domestic kuhinje :cerek:

zeva_uk
16.02.2007., 18:47
Evo vidim da se na puno tema govorilo o kuhinjama, ali uglavnom o modernim kuhinjama, ravnih i modernih linija.
Dugo mi je trebalo da skužim zašto su one toliko popularne - zato što su jednostavne za proizvodnju, svaki bolji majstor ih može sam načiniti ako kupi materijal u nekih od poznatih dućana tipa Furnir.

Prvi puta u životu kupujem kuhinju, i htjela bi nešto drugačije, da je kuhinja mora biti topla, domaćinska, onako domestic :cerek: .

I bacila sam oko na nešto klasičnije kuhinje, kvazi-rustikalnog izgleda, svijetlije boje (prljavobijele ili nježno žute).

Sviđaju mi se Aida od Gorenja, Chiara od Gory-ja, Maraska od Lipe, a u zadarskom Inetrieuru imaju krasnih klasičnih kuhinja. Mislim da je to isto na neki način obrađeni medijapan, možda negdje drvo, ali mi mnogo toplije izgledaju.

E sad, znam da im rezbarene fronte znatno dižu cijenu, no zanima me ima li itko nešto slično i kakva su iskustva?

Pazi sada ovo, savršenu rustikalnu kuhinju od punog drva(hrast) možeš naći u studijima Končara. Jedan je studio u Ilici (kod Frankopanske), jedan u Splitu, a jedan u Osijeku. U ilici je čak izložena. Najbolja stvar je u tome što ta kuhinja dolazi u nekoliko odličnih boja: vanilija, milano plava i nešto tipa prirodno svjetlo drvo... Šaljem ti i slikicu!!!
A možeš ih kontaktirati i mailom na kuhinje@koncar-ka.hr
http://www.marextrade.cz/katalogy/kuchyne-atlas/images/makzena-kuchne-01.jpg

placebo
16.02.2007., 18:52
Šaljem ti i slikicu!!!

:eek: :eek: :eek:

Končar prodaje namještaj? :confused: koliko košta ova kužina?

zeva_uk
16.02.2007., 19:54
DA, DA Končar prodaje kuhinje!!!:top: Bili su ove godine na Ambijenti sa nekoliko modela, od rustike do modernih, upravo je ova na slici bila izložena, mislim na model ne na postavu kuhinje!!!
Cijena koliko se ja sjećam je bila daleko povoljnija od ostalih kod kojih sam se raspitivao!!! :)

slagalica
17.02.2007., 00:11
zeva, puno hvala :s

Renata
17.02.2007., 09:10
Pazi sada ovo, savršenu rustikalnu kuhinju od punog drva(hrast) možeš naći u studijima Končara. Jedan je studio u Ilici (kod Frankopanske), jedan u Splitu, a jedan u Osijeku. U ilici je čak izložena. Najbolja stvar je u tome što ta kuhinja dolazi u nekoliko odličnih boja: vanilija, milano plava i nešto tipa prirodno svjetlo drvo... Šaljem ti i slikicu!!!

ako imaju tako lijepe kuhinje, zašto ih nemaju na svojim internet stranicama?

xxGaladrielxx
17.02.2007., 10:58
bozetebe :rolleyes: pa tu su ih stavili (http://www.marextrade.cz/katalogy/kuchyne-atlas/)

:D

debica
17.02.2007., 11:07

Na stranici http://skrati.com/ncwxnm ima i cjenik pa mozes pogledati okvirno koliko Dinasov model kosta.

zeva_uk
19.02.2007., 23:26

Hajde nemojmo pretjerivat, zar uz lijepe kuhinje i azurnost internetskih podataka, pa to bi bilo malo previse!!! ;)
Vazno da je oni imaju za pogledat u studiju!!!

elegant
21.02.2007., 11:45
:cerek: ove končar kuhinje su mi otkriće

Blowne
21.02.2007., 14:29

Pa i moderne kuhinje su od p[unog drva, sve zavisi o cijeni.
Popiluarne su zato jer se jednostavno nekom svidjaju,a ne zato sto ih je lako izraditi
Kad kupujem nesto ne zanima me jeli se taj namucio ili ne dok ju je radio nego jer im se svidja.
Ja imam modernu kuhinju od javorovog drveta, stavila granitnu radnu plocu i platila sve s aparatima 15 000 eura. Napominjem da je radjena po mjeri, znaci biras sam sve.
Zato, ako imas love daj si izraditi kuhinju.

elegant
22.02.2007., 17:46
Pa i moderne kuhinje su od p[unog drva, sve zavisi o cijeni.
Popiluarne su zato jer se jednostavno nekom svidjaju,a ne zato sto ih je lako izraditi
Kad kupujem nesto ne zanima me jeli se taj namucio ili ne dok ju je radio nego jer im se svidja.
Ja imam modernu kuhinju od javorovog drveta, stavila granitnu radnu plocu i platila sve s aparatima 15 000 eura. Napominjem da je radjena po mjeri, znaci biras sam sve.
Zato, ako imas love daj si izraditi kuhinju.

ne bih se bas slozila s tobom; iveral je dovoljno dobar, a nije valjda da jednu kuhinju zelis imati cijeli zivot?!
Za kuhinju dati 15.000 € je perverzija :eek:

Blowne
22.02.2007., 18:29
ne bih se bas slozila s tobom; iveral je dovoljno dobar, a nije valjda da jednu kuhinju zelis imati cijeli zivot?!
Za kuhinju dati 15.000 € je perverzija :eek:

Slazem se da ima i dobrog ivera,imam jedna ormar koji je kao da je od pravog drveta i po cijeni i kvaliteti, ali inace gledam da su stvari kvalitetne jer se cesto selim pa da se mogu normalno sklopiti.
Naravno da je ne zelim imati za cijeli zivot, vec sam jednu prodala za prilicno male novce jer mi nije odgovarala u drugi stan u koji sam se selila.
Mislim da ta svota uopce nije preverzija kad ih imas i skupljih.

elegant
23.02.2007., 16:16
Slazem se da ima i dobrog ivera,imam jedna ormar koji je kao da je od pravog drveta i po cijeni i kvaliteti, ali inace gledam da su stvari kvalitetne jer se cesto selim pa da se mogu normalno sklopiti.
Naravno da je ne zelim imati za cijeli zivot, vec sam jednu prodala za prilicno male novce jer mi nije odgovarala u drugi stan u koji sam se selila.
Mislim da ta svota uopce nije preverzija kad ih imas i skupljih.

Upravo sam bila u Koncaru. Kuhinje su im fenomenalne, i kvalitetom i cijenom. Elementi su od iverala, a fronte mogu biti od iverala ili od punog drveta. Kombinacije elemenata su ogromne i iskreno, mogu zadovoljiti cak i moju izbirljivost, koja je legendarna :D
Ladice su metalne, sa odlicnom mehanikom i shtoperima. Predefinirane za recimo beshtek i sl. Oprema elemenata je isto vrlo uvjerljiva!
Cijena za kombinaciju sa punim drvetom (fronte) na nivou klasicnih kuhinja komplet iveral. Jedva cekam konacnu ponudu :top:

elegant
08.03.2007., 07:54
gledam i na
http://www.rigo-grupa.hr klasične kuhinje,

pa me zanima da li je netko kupovao namještaj kod njih

poštuju li rokove isporuke? ima li problema kod isporuke i/ili montaže?

thnx

dubac
08.03.2007., 10:20
...a što je s tzv. Končar kuhinjama, još nisi dobila konačnu ponudu, ili? Mene isto zanimaju te nazovi malo rustikalnije kuhinje (one "po mjeri" mi sve izgledaju isto), a za sad nisam u prilici da šetam okolo (samo vikendima), nego sve proučavam na internetu. Nije mi jasno čije su te kuhinje s kojima dila Končar, jer sam preko onog nekog linka došla na neku češku stranicu.
Ma dobro, ionako još nemam točne dimenzije kuhinje, odnosno razmještaj instalacija, pa se mogu malo strpiti, ali kuhinja je kuhinja... Moram si izabrati nešto lijepo, toplo, ali i funkcionalno...

Yazz
08.03.2007., 10:35
kako se slijedeći tjedan aktivno bacam na potragu za kuhinjom, rustikalnom, naravno :cerek: , zanima me a li se drvene fronte teže održavaju tj. da li su
osjetljivije od medijapana?
i da li rustikalna kuhinja može biti od medijapana (mislim na fronte)?

hvala! :)

Yazz
08.03.2007., 10:37
[QUOTE=dubac;7662530]
... Nije mi jasno čije su te kuhinje s kojima dila Končar, jer sam preko onog nekog linka došla na neku češku stranicu.
[QUOTE]

končareve kuhinje su iz češke.

dubac
08.03.2007., 21:41
zanima me a li se drvene fronte teže održavaju tj. da li su
osjetljivije od medijapana?
i

To je pitanje svih pitanja! I ja se pridružujem s istim pitanjem. Ali molim i navođenje sredstva za čišćenje. Hoću li morati trljati svoju kuhinju (još u nekom proizvodnom pogonu) narančinim uljem:rolleyes: ?

elegant
09.03.2007., 06:50
problem sa končar kuhinjama je isti ko kod svih koje se ne rade po mjeri, nego iz gotovih elemenata; teško je naštimati sve na cm, a najgore je što je teško postići potpunu dubinu svih gornjih elemenata u slučaju da želiš imati elemente od poda do stropa. Uz sav trud čovjeka koji je za to zadužen, ni nakom 6 pokušaja to se jednostavno nije dalo posložiti :flop:
inače su mi elementi vrlo kvalitetni; ladice metalne ali tihe, sa štoperima; velik izbor fronti od drveta i iverala, cijelo more ručki, kukica i sl .... ali što vrijedi kad ne možeš izvesti kuhinju kakvu želiš :confused:
danas bi mi trebala biti gotova ponuda za kuhinju iz Rigo grupe ... oni rade po mjeri, ali strah me pomisliti kolika će biti cijena :mad: pogledajte na njihovom situ, izgledaju krasno :top:
btw mislim da ne bi trebalo biti problema sa održavanjem drvenih fronti; zar to danas nije sve lakirano i preparirano na sto načina?!!

Yazz
09.03.2007., 14:25
alo elegant :)

za koju si kuhinju tražila ponudu? kolika ti je duljina kuhinje i koja je visina gornjih elemenata?
sorry na puno pitanja, ja drugi tjedan imam saastanak sa prvim stolarom, pa me sve zanima.
meni je ona chiara prepreprelijepa, ali ja ću morati preko stolara sve raditi jer mi ima jaku puno "čudnih" mjera i udubina u kuhinji... :zvrko:

jako me je strah održavanja jer sad imam bijelu od marlesa od medijapana, čistim je što manje sa kemikalijama pa u tom smislu ribam samo sa magičnom krpom i vodom ili najjeftinijim alkoholnim octom (obavezno isperem i osušim nakon toga), ali ipak tako ne ode sva masnoća, pa se tu i tamo mora posegnuti i za agresivnijm sredstvima (mr. proper, cilit bang) :bara:

ono što mene brine je kako se lakirano ili čime već obrađeno drvo efikasno čisti :tuzni: :misli:

dubac
10.03.2007., 18:27
Danas sam bila u Solidumu u Zana Stilu - netko ga je već spominjao, odnosno talijanske kuhinje Di Iorio s kojima dilaju. Stvarno su lijepe. Rustikalne su od punog drva - jela, orah, hrast. Nema ne znam koliko modela, ali meni su svi lijepi koji su izloženi. Ima i modela od medijapana. Cijena po metru je oko 4,5 tisuće kuna. Poslije sam pogledala također spominjane kuhinje AG Dinasa (Salon Dalmadom), pa sam se nekako razočarala. U katalogu mi naime izgledaju super, ali uživo... nekako su tako pacerski složene, k'o ni sebi ni svome. Nekako loše pofarbane, iskrzane... Ne znam. Ja sam lokalpatriot pa bih voljela domaću kuhinju. Ali jednostavno, mislim da to neće ići. Inače u Zana stilu se kuhinja čeka 30-45 dana ovisno da li se dodatno lakira, a oni sami rade izmjeru u stanu. Nisam tražila da mi rade izračun kad ionako nemam točan položaj instalacija (stan je u izgradnji), tako da ću to kad dođe vrijeme.

elegant
11.03.2007., 11:32
alo elegant :)

za koju si kuhinju tražila ponudu? kolika ti je duljina kuhinje i koja je visina gornjih elemenata?
sorry na puno pitanja, ja drugi tjedan imam saastanak sa prvim stolarom, pa me sve zanima.
meni je ona chiara prepreprelijepa, ali ja ću morati preko stolara sve raditi jer mi ima jaku puno "čudnih" mjera i udubina u kuhinji... :zvrko:

jako me je strah održavanja jer sad imam bijelu od marlesa od medijapana, čistim je što manje sa kemikalijama pa u tom smislu ribam samo sa magičnom krpom i vodom ili najjeftinijim alkoholnim octom (obavezno isperem i osušim nakon toga), ali ipak tako ne ode sva masnoća, pa se tu i tamo mora posegnuti i za agresivnijm sredstvima (mr. proper, cilit bang) :bara:

ono što mene brine je kako se lakirano ili čime već obrađeno drvo efikasno čisti :tuzni: :misli:

upravo za chiaru sam i ja trazila ponudu :top:
kod mene je novogradnja u radu, pa mi je trebalo samo orjentaciono postaviti elemente zbog prilagodbe instalacija; čovjek mi je to vrlo brzo i bez prigovora (što je malo prečest slučaj u ostalim firmama) napravio; svidjelo mi se što on zna što od bijele tehnike ide na koju vrstu zida (predviđen mi je dupli knauf kao pregradni zid) može doći, kako je najpametnije u smislu rada u kuhinji posložiti elemente ... all in all čovjek zna svoj posao. Ima dobrih savjeta i ideja .... npr, željela sam elemente do plafona, ali veli da chiara izgleda bolje ako je to -10/15 cm do plafone ....
Točnu ponudu, sa vrstom elemenata i detaljnim mjerama dobiti ću idući tjedan ... bila mi je ova faza bitna do petka .... pa ti mogu na pm poslati cifru.
Dimenzije kuhinje su prilično glupe, ali cca ... 265*230, ali na jednom zidu je to 250 cm, s tim da je u nastavku prostora blagavaona i dnevna soba. Do sad sam imala klasičnu drvenu kuhinju i to bijelu. Održavala sam ju samo blagim detergentom, na par litara vode i bez puno sušenja ... sve 5. Mislim da su svi ti elementi preparirani na 100 načina i da održavanje ne bi smjelo biti problem, ali pitati ću tog čovjeka i provjeriti.

dubac
11.03.2007., 18:29
svidjelo mi se što on zna što od bijele tehnike ide na koju vrstu zida (predviđen mi je dupli knauf kao pregradni zid) može doći, kako je najpametnije u smislu rada u kuhinji posložiti elemente ... all in all čovjek zna svoj posao

Kaj nije žalosno da se moraš čuditi da netko tko prodaje kuhinje zna posložiti elemente? Što se tiče baš rasporeda elemenata zna se na netu naći zgodnih savjeta. Npr. na sajtu od kuhinja Šarić si je vlasnik dao truda, pa dao dobre savjete (uz puno toga što nama ljubiteljicama rustikalnih kuhinja zapravo ne treba), zgodno je za pročitati. Ja sam si sadašnju kuhinju tak nekak i posložila (i bez interneta). Inače moja je trenutna kuhinja, ono, "kuhinjska kuhinja", taman za stan u kojem jesam. Ništa moderno (Svea Viola). Ionako je posebna prostorija. Ali za održavati je zakon. Iveral prekriven nekom folijom, kao nešto sedefasto, a rubovi bukva (i radna ploča). Uopće ne vidiš kad je zmazana. Samo kad ti nakon par mjeseci (:zubo: ) nešto gadno pošprica frontu, pa to ideš čistiti (Mr. muscolo kitchen), shvatiš da ti je odjednom ta fronta bjelja od drugih, pa za pol sata opereš sve fronte da nema razlike ;) . Sad je druga stvar jer će mi se kuhinja vidjeti ih boravka...

elegant
11.03.2007., 18:49
Kaj nije žalosno da se moraš čuditi da netko tko prodaje kuhinje zna posložiti elemente? Što se tiče baš rasporeda elemenata zna se na netu naći zgodnih savjeta. Npr. na sajtu od kuhinja Šarić si je vlasnik dao truda, pa dao dobre savjete (uz puno toga što nama ljubiteljicama rustikalnih kuhinja zapravo ne treba), zgodno je za pročitati. Ja sam si sadašnju kuhinju tak nekak i posložila (i bez interneta). Inače moja je trenutna kuhinja, ono, "kuhinjska kuhinja", taman za stan u kojem jesam. Ništa moderno (Svea Viola). Ionako je posebna prostorija. Ali za održavati je zakon. Iveral prekriven nekom folijom, kao nešto sedefasto, a rubovi bukva (i radna ploča). Uopće ne vidiš kad je zmazana. Samo kad ti nakon par mjeseci (:zubo: ) nešto gadno pošprica frontu, pa to ideš čistiti (Mr. muscolo kitchen), shvatiš da ti je odjednom ta fronta bjelja od drugih, pa za pol sata opereš sve fronte da nema razlike ;) . Sad je druga stvar jer će mi se kuhinja vidjeti ih boravka...

Ma slažem se ja s tobom u pogledu rasporeda namještaja u kuhinji, ali ima jedan detalja na kojeg mi se čini da mnogi od nas koji to rade prvi puta, ne obraćamo pažnju. Naime, cilj nam je da sve što nam treba stane u taj prostor! Moj problem je što ne nalazim baš klasičnu kuhinju koju rade po mjeri, onako kako se to meni sviđa. Osim toga, ne znam standarde mjera elemenata ... pogotovo visine i dubine .... a otkud da znam na koji je način potrebno predvidjeti ventilacije, instalacije... koliko što zagrijava i na kakvu vrstu zida takav aparat treba i smije doći?! najmanji je problem sve posložiti da stane ... ali što je žalosno, to su svi ti priučeni dizajneri, koje nudi masa privat firmi koja se bavi izradom kuhinja uopće nema pojma o tim detaljima. Oni imaju logiku nas, amtera, samo što poznaju elemente koje raspoređuju. A meni je ipak stalo da i za koju godinu još uvijek imam kuhinju koja će biti za kuhanje, ali i koja će izgledati kao kad sam ju kupila.
Veliš da imaš modernu kuhinju ... u svemu ovom što pitam i saznajem, nameće se zaključak da je s tim tipom kuhinja lakše nego s klasičnim .... ali meni se to ne sviđa...

Yazz
12.03.2007., 10:33
upravo za chiaru sam i ja trazila ponudu :top:

npr, željela sam elemente do plafona, ali veli da chiara izgleda bolje ako je to -10/15 cm do plafone ....
Točnu ponudu, sa vrstom elemenata i detaljnim mjerama dobiti ću idući tjedan ... bila mi je ova faza bitna do petka .... pa ti mogu na pm poslati cifru.
Dimenzije kuhinje su prilično glupe, ali cca ... 265*230, ali na jednom zidu je to 250 cm, s tim da je u nastavku prostora blagavaona i dnevna soba. Do sad sam imala klasičnu drvenu kuhinju i to bijelu. Održavala sam ju samo blagim detergentom, na par litara vode i bez puno sušenja ... sve 5. Mislim da su svi ti elementi preparirani na 100 načina i da održavanje ne bi smjelo biti problem, ali pitati ću tog čovjeka i provjeriti.

ajme, chiara :cerek:

i ja želim kuhinju do plafona - da iskoristim prostor i da imam manje za čistiti :zubo:

ako ti nije problem, ajde mi pošalji tu svoju ponudu na pm :top:
mislim da ću i ja malo do rigo grupe, ali ovaj tjedan i vikend nisma u zg i to me usporava...

hvala elegant :top: :kiss:

Yazz
12.03.2007., 11:56
upravo sam tražila ponudu za chiaru :cerek:
samo sam im faxirala tlocrt i do večeras ću dobiti okvirnu cijenu!

dubac
12.03.2007., 18:38
i ja želim kuhinju do plafona - da iskoristim prostor i da imam manje za čistiti :zubo:

Ja na primjer ne želim kuhinju do plafona, budući da sam visoka nešto malo iznad 160. I ovako moram imati klupicu u kuhinji (osim kad je i muž prisutan, onda mi on doda kaj mi treba :kiss: ). Gornji elementi se ionako standardno postavljaju na oko 140 cm (donji rub), a viši gornji elementi su standardno oko 96 cm, pa ti je to 236 cm + vijenac. Sad ovisi kolika ti je visina plafona. Inače za održavanje staviš gore debele papire (od kalendara npr, ili nekih boljih časopisa), pa ih sporadično promijeniš. Naravno, ako imaš gornji vijenac da se ne vide.

elegant
12.03.2007., 18:56
upravo sam tražila ponudu za chiaru :cerek:
samo sam im faxirala tlocrt i do večeras ću dobiti okvirnu cijenu!

koje su ti dimenzije kuhije? ajd javi cijenu na PM :top:

slagalica
12.03.2007., 21:44
Ja sam isto bila u Končaru i tip mi je rekao da su kuhinje iz Poljske - no ipak mi se ne sviđa

No, s obzirom da sam pregledala manje-više sve rustikalne kuhinje u gradu Zagrebu :zubo: , a nisam imala vremena za svaku koja mi se sviđa raditi detaljnu kalkulaciju prema dimenzijama, već bih odokativnom metodom procijenila koja mi je ipak preskupa (naime, kuhinja mi je mala, ali sa tri strane ispada 6 m donjih i 4,5 m gornjih elemenata) ipak mi se nametnuo AG Dinas kao optimum.
Odlučili smo se za Oliviju, koja pak izgleda bolje uživo nego na slici

Sviđa mi se jer je kombinacija bijelo obojanog drva, sa prirodnim drvom

http://e-drvo.com/photos/3/216_1.jpg

Netko je pitao mogu li rustikalne kuhinje biti od medijapana.
Mogu, evo jedne krasne Gorenje kuhinje od medijapana - inače, ovo je najskuplja Gorenje kuhinja

http://www.gorenje.hr/imagelib/basic/full/kuhinje/aida.jpg

Ajde, i meni na pp kolika je Chiara ispala za tvoje dimenzije :s

Yazz
12.03.2007., 21:59
ja sam genije samo takav: pitam ponudu za kuhinju (suosjećajno kažem osobi s druge strane telefona: ma nije mi hitno, može i sutra, ne morate zbog mene ostajati duže na poslu :zubo: ) i ONDA ODLUČIM PROMIJENITI TLOCRT KUHINJE!!!:rofl:

no, kako je duljina slična, samo će novi tlocrt uključivati i jedan L elemet, mislim da cijena može odstupati za nešto sitno :zubo:

elem, javim vam cijenu sutra :)

@ slagalica: dinas mi je jako jako lijepa, a gorenje mi nema lijepe ručkice (a jesam picajzla :zubo: )

dinas je drvena?

Yazz
12.03.2007., 22:00
i da li dinas kuhinja ima gornje elemente visine 90 cm?

hvalaaaaa :)

slagalica
12.03.2007., 22:10
dinasove fronte su drvene, ovo unutar polica naravno ne (zapravo, ne znam postoji li ijedna sasvim drvena kuhinja, no nebitno)

i da, ima gornje elemente 90 cm, što se mene tiče, visina strapa u kuhinji mi je 4 m, pa mog staviti i dva reda po 90 cm :cool:

a ni ja nisam sitna :cerek:

elegant
13.03.2007., 06:47
dinasove fronte su drvene, ovo unutar polica naravno ne (zapravo, ne znam postoji li ijedna sasvim drvena kuhinja, no nebitno)

i da, ima gornje elemente 90 cm, što se mene tiče, visina strapa u kuhinji mi je 4 m, pa mog staviti i dva reda po 90 cm :cool:

a ni ja nisam sitna :cerek:

hm ok, sad će se već reći da em sam neodlučna, em sam picajzla, em bi da je uvijek sve po mom, em sam bolno kreativna (sa često vrlo teško do nemoguće ostvarivim idejama ... pogotovo u okviru financijskih mogućnosti), ali od svega što sam pogledala ... a jesam ... čini mi se chiara najbliže mom idealu. Dat ću si još truda sa dinasom kad dobijam chiara ponudu (sve si mislim da će mi trebati kad tu cijenu vidim), pa da vidim da li se što izvesti slično chiari ili ovoj Gorenje varijanti (jest da su ručkice grde (lako riješiv problem), ali mi se svidja kombinacija tri boje) ... btw. slovence neću plaćat, čist principjelno :rolleyes:

dubac
13.03.2007., 08:01
Ajde cure, kad ste već "picajzle" (vi rekle!) što ja nisam, molim vas za vaše "picajzlasto" mišljenje... Dakle, kako rekoh, meni se stan još gradi, kuhinja je zasebna prostorija, ali nema vrata prema boravku, nego veliki otvor, dakle vidi se praktički cijela. Pločice su na podu nekakve crne u biti antracit, na zidu bijele (predefinirano, mi nismo mijenjali). U boravku s blagovaonicom namještaj koji već imam, neću kupovat novi. Previše para. Dakle, svijetli hrastov stol (Gaj-Slatina)... Regal nebitno, ali boje trešnje. E pa sad, kakvu bi si kuhinju stavile vi na mom mjestu uzimajući u obzir pločice i namještaj u boravku??? Ja se nekako dvoumim između bijele i svijetlog hrasta. Iako je do useljenja još dosta, želim si sve prije posložiti u glavi. Molim mišljenje i savjet.

Yazz
13.03.2007., 08:52
@ elegant: pa da - mogu se ručkice promijeniti - mislim da bi dobro pasale od kovanog željeza, istog oblika kao ove na slici - treba to sve vidjeti u živo.

@ dubac: ja glasam za bijelu kuhinju sa radnom pločom u boji trešnje:top:

cure, koliko ste vi visoke?
ja sam 1,70 m i razmišljam (ako budem radila kuhinju po mjeri) da povisim radnu ploču sa 85 cm na 1 m.

a propos visine gornjih elemenata: stavljam ja i sad papire na vrh i ne vide se od lajsne, ali... mislila sam da ipak sve do plafona stavim (a ne'š ti plafon, na 2,40 m:rofl: ) blago tebi slagalice, imaš super visoki plafon, baš ti zavidim :mad: :zubo:

elegant
13.03.2007., 10:23
@ elegant: pa da - mogu se ručkice promijeniti - mislim da bi dobro pasale od kovanog željeza, istog oblika kao ove na slici - treba to sve vidjeti u živo.

@ dubac: ja glasam za bijelu kuhinju sa radnom pločom u boji trešnje:top:

cure, koliko ste vi visoke?
ja sam 1,70 m i razmišljam (ako budem radila kuhinju po mjeri) da povisim radnu ploču sa 85 cm na 1 m.

a propos visine gornjih elemenata: stavljam ja i sad papire na vrh i ne vide se od lajsne, ali... mislila sam da ipak sve do plafona stavim (a ne'š ti plafon, na 2,40 m:rofl: ) blago tebi slagalice, imaš super visoki plafon, baš ti zavidim :mad: :zubo:

175 cm sam visoka, ali mislim da ću poslušati savjet pa staviti visinu kuhinje na max 245 cm (od 260)
... visina elemenata donjih ... mislim ima standardna na 96 cm, ja ću to uzeti ....

elegant
13.03.2007., 10:31
Ajde cure, kad ste već "picajzle" (vi rekle!) što ja nisam, molim vas za vaše "picajzlasto" mišljenje... Dakle, kako rekoh, meni se stan još gradi, kuhinja je zasebna prostorija, ali nema vrata prema boravku, nego veliki otvor, dakle vidi se praktički cijela. Pločice su na podu nekakve crne u biti antracit, na zidu bijele (predefinirano, mi nismo mijenjali). U boravku s blagovaonicom namještaj koji već imam, neću kupovat novi. Previše para. Dakle, svijetli hrastov stol (Gaj-Slatina)... Regal nebitno, ali boje trešnje. E pa sad, kakvu bi si kuhinju stavile vi na mom mjestu uzimajući u obzir pločice i namještaj u boravku??? Ja se nekako dvoumim između bijele i svijetlog hrasta. Iako je do useljenja još dosta, želim si sve prije posložiti u glavi. Molim mišljenje i savjet.

ah, mislim da ti nije izbor baš mali .... dakle, zidovi/pod manje-više crno/bijelo :rolleyes:
to podnosi skoro sve ... od crvene, maslinaste, svj. plave ... sve svjetle boje
ako uzmeš bijelu kuhinju, ne čini mi se baš neka kombinacija s bijelim pločicama; meni se trešnja čini sasvim ok, ali ako kuhinja nema prozora, moglo bi se pokazati pretamno (vjerovala ili ne) ... taj bijeli hrast je bolja varijanta od čisto bijele, ako se mene pita.

Yazz
13.03.2007., 17:37
dakle, tiha patnja chiara košta 23 000 kn, dimenzije 5,35 x 2,35 m, samo drvo, bez el. aparata, samo napa uključena u cijenu.
najskuplja stavka je ona rustikalna dekorativna napa jer aparat plus taj dekor koštaju 5 000 kn.
ne znam točno što mi je sve žena stavila u ponudu jer imam gužvu na poslu i oko kredita pa ne stignem ići u rigo, ali budem... drugi tjedan tek :(

dubac
13.03.2007., 18:27
Jooooj, cure, kak ste vi visoke! Ja sam k'o što rekoh 1,62. A muž mi je 1,92. Tko bi za nas naštimao kuhinju?! Trebala bi imati ugrađene električne nogice koje se po potrebi, ovisno o tome tko se koristi kuhinjom, podižu ili spuštaju...
Hvala na savjetima glede boja. Ma ja sam si isto mislila i crvenu (ima u Zana stilu jedna... hrast...Naravno ta je najskuplja).
Što se tiče cijene za Chiaru, meni se to ne čini puno s obzirom na dimenzije kuhinje. Jel to puno drvo? U Zana stilu je metar oko 4,5 tisuće, a i puno drvo od Svee.

Yazz
13.03.2007., 18:40
kod chiare je samo okvir od punog drva u koje je umetnuto "nešto prešano pod nekim tlakom, bla bla" objasnila mi žena, ali nisam hvatala bilješke, budem kad odem u salon po ponudu :)

pa i meni se ne čini previše, ajmo to tako reći.
još da izbacim napu :misli:

s druge strane, ta napa baš daje jedan šarmantni touch :Slin:
o jooooj, koje slatke muke :zvrko:

elegant
14.03.2007., 06:55
kod chiare je samo okvir od punog drva u koje je umetnuto "nešto prešano pod nekim tlakom, bla bla" objasnila mi žena, ali nisam hvatala bilješke, budem kad odem u salon po ponudu :)

pa i meni se ne čini previše, ajmo to tako reći.
još da izbacim napu :misli:

s druge strane, ta napa baš daje jedan šarmantni touch :Slin:
o jooooj, koje slatke muke :zvrko:

ja bi najkasnije sutra trebala dobiti ponudu za svoju chirau :top: ona je moj definitivan izbor .... btw boja je nešto između vanile i boje pijeska ... najtaman :D

elegant
14.03.2007., 06:57
Jooooj, cure, kak ste vi visoke! Ja sam k'o što rekoh 1,62. A muž mi je 1,92. Tko bi za nas naštimao kuhinju?! Trebala bi imati ugrađene električne nogice koje se po potrebi, ovisno o tome tko se koristi kuhinjom, podižu ili spuštaju...
Hvala na savjetima glede boja. Ma ja sam si isto mislila i crvenu (ima u Zana stilu jedna... hrast...Naravno ta je najskuplja).
Što se tiče cijene za Chiaru, meni se to ne čini puno s obzirom na dimenzije kuhinje. Jel to puno drvo? U Zana stilu je metar oko 4,5 tisuće, a i puno drvo od Svee.

iskreno, uopće mi nije bitno da je kuhinja od punog drveta! Čak mi frendovi arhitekti savjetuju iveral ... spika je u stilu: ma daj, pa nećeš valjda cijeli život imat istu kuhinju ... i u tome su potpuno u pravu! Ja hoću svoju chiaru :top:

elegant
14.03.2007., 06:59
dakle, tiha patnja chiara košta 23 000 kn, dimenzije 5,35 x 2,35 m, samo drvo, bez el. aparata, samo napa uključena u cijenu.
najskuplja stavka je ona rustikalna dekorativna napa jer aparat plus taj dekor koštaju 5 000 kn.
ne znam točno što mi je sve žena stavila u ponudu jer imam gužvu na poslu i oko kredita pa ne stignem ići u rigo, ali budem... drugi tjedan tek :(

pazi sad ... treba dakle pitati, da li prodaju samo masku za napu ... naime, gotovo ista napa je cca 2500, proizvođač Faber ... ako se to može izvesti, eto uštede :p

Yazz
14.03.2007., 08:09
eh, izgleda da mi neće trebati napa sa odvodom :zubo: zraka, nego ću morati staviti filter - jer sam promijenila tlocrt kuhinje.

elegant, znači ti si definitivno odlučila - chiara i to je to?:)

elegant
14.03.2007., 08:14
eh, izgleda da mi neće trebati napa sa odvodom :zubo: zraka, nego ću morati staviti filter - jer sam promijenila tlocrt kuhinje.

YES! a ni ta tvoja ponuda ne izgleda mi monstruozno ... recimo da i ja imam ostu veličinu kuhinje, ako ne i nešto manju, pa će će cijela stvar biti u okvirima prihvatljivih financija ... no, završnu riječ ću imati nakon uvida u ponudu :rolleyes:

btw i kod mene napa samo sa filterom :top:

dubac
14.03.2007., 09:11
iskreno, uopće mi nije bitno da je kuhinja od punog drveta! Čak mi frendovi arhitekti savjetuju iveral ... spika je u stilu: ma daj, pa nećeš valjda cijeli život imat istu kuhinju ... i u tome su potpuno u pravu!

Ma nije ni meni bitno da je puno drvo, nego je stvar u tome da treba naći lijepu kuhinju od iverala, tu kaj bi mi rekle rustikalnu, a možeš reći i romantičnu, jer je većina kuhinja kao moderna. Ravne linije. Inače ima i Svea (Slovenci) jednu jako lijepu - Clivia, to im je novo. I kaj je najbolje, od iverala je. Ja ih pitala cjenovne razrede (Bruno Hal - Velesajam, Solidum) za kuhinju Leona (modernija puno drvo) i Clivia (nisam znala da je iveral) i sad mislim - lupit će neku cijenu boli glava, a prodavačica veli:"A, Clivia je jeftinija jer je iveral" A ja mislila - ne bih si to mogla priuštiti. Kombinacija bijele i čini mi se bukve (rubovi). Stvarno lijepo. Tako da ima toga samo treba malo obići.

A kakvo ćete si kuhalište staviti? Plin (ja ću imat plin u stanu)? Struja? Staklo-keramika, inox, emajl????

Yazz
14.03.2007., 09:21
joj cure moje, kako ja volim ćaskati s vama :grli:

elegant, ČESTITAM! POSTALI STE MAJKA! :zubo: (se sjećaš tog crtanog? :zubo: )

ja sam jučer na večer sa stolarom bila mjeriti kuhinju i šta je ispalo: mora mi biti dubina elemenata 70 cm jer cijevi za vodu ne idu kroz zid nego izvana, što će reći iza elemenata. vjerovatno zbog toga otpada "industrijska" chiara :E isto tako, neke cijevi od radijatora će smetati pa ću, da izbjegnem micanje radijatora morati raditi preko stolara 99% - valjda će mi uspjeti iskopirati chiaru :cerek:

inače, cure, ja još nisam išla za ozbiljno tražiti kuhinje po salonima, nego sve nešto usput - tješim se jedino, kako sam prije 5 godina kupovala kuhiinju za sadašnji stan da sad znam što želim :rolleyes: i da će sad to brže ići.

čini mi se da ću u ovom novom stanu morati dosta toga po mjeri raditi, sve neki čudni zidovi, cijevi... skoro pa ništa neću moći gotovo kupiti - ja inače baš ne volim te stolare i sl. ali ovo je van moje moći... :tuzni:

Yazz
14.03.2007., 09:26
hvala dubac za info, znači još i te od gorenja da uzmem u obzir - moram se rastrčati po salonima drugi tjedan.

a propos ploče za kuhanje: ja sad imam 3+1 plin, inox ploča, ali u novi stan ću si kupiti staklokeramiku, obavezno touch control, vjerovatno sa inox rubom - rub čuva da kad nešto pokipi se to ne razlije svuda naokolo, ali imaš više za čistiti...

cure, ako se odlučite za plin - savjet: kupite si 4 plina, a za slučaj da nekada nestane plina si kupite jednu el. ringlu i držte je u podrumu - em će vas sve skupa manje koštati, em ima smisla jer na ovoj ploči 3+1 većina ljudi struju nikada ni ne upali, samo zauzima mjesto.

edit: u oba stana imam gradski plin. staklokeramiku ću kupiti jer je lakše za održavanje.

Yazz
14.03.2007., 09:32
jao, clivia :cerek:
sad sam je našla na netu, divna je http://www.svea.si/

elegant
14.03.2007., 09:33
Ma nije ni meni bitno da je puno drvo, nego je stvar u tome da treba naći lijepu kuhinju od iverala, tu kaj bi mi rekle rustikalnu, a možeš reći i romantičnu, jer je većina kuhinja kao moderna. Ravne linije. Inače ima i Svea (Slovenci) jednu jako lijepu - Clivia, to im je novo. I kaj je najbolje, od iverala je. Ja ih pitala cjenovne razrede (Bruno Hal - Velesajam, Solidum) za kuhinju Leona (modernija puno drvo) i Clivia (nisam znala da je iveral) i sad mislim - lupit će neku cijenu boli glava, a prodavačica veli:"A, Clivia je jeftinija jer je iveral" A ja mislila - ne bih si to mogla priuštiti. Kombinacija bijele i čini mi se bukve (rubovi). Stvarno lijepo. Tako da ima toga samo treba malo obići.

A kakvo ćete si kuhalište staviti? Plin (ja ću imat plin u stanu)? Struja? Staklo-keramika, inox, emajl????

da, slažem s tobom da je uz činjenicu da nam je kuhinja vizualno dopadljiva, bitno i da si ju možemo priuštiti :rolleyes: ja ću pokušat sa chiarom ... dok tu ponudu ne vidim, neću tražiti dalje.
Kod nas u zgradi je za kuhanje struje; tko zna kad će plin; zato ću uzeti staklokeramičku, sa touchom, ali bez ruba (okvira). Kažu mi da je to bolje kod malih kuhinja, odnosno ako nemaš uz ploču elemenat od bar 50 cm. One sa okvirom lakše pocaju po rubovima u tom slučaju, a o čišćenju :mad: drugi puta!

elegant
14.03.2007., 09:35
jao, clivia :cerek:
sad sam je našla na netu, divna je http://www.svea.si/

nisam baš oduševljena ... preravne linije, prejednostavna, pa se izgubio onaj fini touch klasične drvene kuhinje; čak mi je gorenje bolje od toga.

elegant
14.03.2007., 09:49
joj cure moje, kako ja volim ćaskati s vama :grli:

elegant, ČESTITAM! POSTALI STE MAJKA! :zubo: (se sjećaš tog crtanog? :zubo: )

čini mi se da ću u ovom novom stanu morati dosta toga po mjeri raditi, sve neki čudni zidovi, cijevi... skoro pa ništa neću moći gotovo kupiti - ja inače baš ne volim te stolare i sl. ali ovo je van moje moći... :tuzni:

hehehhehe ok ok, thnx na tituli :p
blažena novogradnja ... oni će prilagodit instalacije kako ja kažem (a vjeruj mi, kažem!); u cijelom stanu, blago meni, samo tri (3) radijatora ... na 50m2 više mi ne treba, osim da mi kvari koncepciju razmještanja namještaja i sl .... sad da mi je samo dočekati gospona od ponude; kune da ju je već počeo raditi, ali to očito trajeeeeeeeee:rofl:

slagalica
14.03.2007., 10:02
Mislim da u rustikalnu kuhinju puno bolje ide rosfraj od staklokeramike.
A da ne govorim o prednostima plina nad strujom.

Također, staklokeramička ploča (ako je cijela na struju) je možda laka za održavanje, ali staklokeramička ploča sa otocima za plin baš i nije jer se ne čisti baš u jednom potezu.

Što se tiče ugradbenih pećnica, ima krasnih sa starinskim izgledom i modernim tehničkim karakteristikama kao npr. ova candy-jeva

http://www.ambient.hr/upload/images/8154.jpg

elegant
14.03.2007., 11:40
Mislim da u rustikalnu kuhinju puno bolje ide rosfraj od staklokeramike.
A da ne govorim o prednostima plina nad strujom.

Također, staklokeramička ploča (ako je cijela na struju) je možda laka za održavanje, ali staklokeramička ploča sa otocima za plin baš i nije jer se ne čisti baš u jednom potezu.
Što se tiče ugradbenih pećnica, ima krasnih sa starinskim izgledom i modernim tehničkim karakteristikama kao npr. ova candy-jeva

A kako da to izvedem kad u stanu je samo struja?! Plinska boca??? Ne, hvala!!!! I vidla sam ovaj tip pećnica ko na slici u živo ... uopće ne izgledaju tako dobro ... uzet ću whirpoolovu koja ja mat srebrna, ali ima prednost da ima hladna vrata i kad je pećnica uključena. A nije ni preskupa :top:

elegant
14.03.2007., 11:41

isusek .... koja ponuda, pala sam u nesvjest :eek: no comment :flop:
mislim da idem u gorenje.....

slagalica
14.03.2007., 12:04
nemoj pasti u nesvjest kad vidiš gorenje ponudu

ja sam pala - ponuda kod gorenja aida 45 000 kn

ista kuhinja kod ag dinasa olivia 22 000 kn

elegant
14.03.2007., 12:17
nemoj pasti u nesvjest kad vidiš gorenje ponudu

ja sam pala - ponuda kod gorenja aida 45 000 kn

ista kuhinja kod ag dinasa olivia 22 000 kn

isusek :eek: moja je 41.400 bez aparata

kolika ti je kuhinja?! meni je to sve skup 5 visećih elemenata i 6 donjih

Yazz
14.03.2007., 17:02
isusek :eek: moja je 41.400 bez aparata

kolika ti je kuhinja?! meni je to sve skup 5 visećih elemenata i 6 donjih

pa kako?

koje su ti ono mjere kuhinje?
jesi možda stavila puno ladica i onih elemenata (tzv. apotekarskih) na izvlačenje?

mislim, 41 000 kn :eek:
jel i kuhar u 7 dana u tjednu uključen u cijenu ili?:zubo:

Yazz
14.03.2007., 17:07
ima i ariston jako lijepih rustikalnih modela http://http://www.ecos.hr/index.php?page=product&mid=2&cid=16&pid=138

ja ću pećnicu rustikalnu, ovako neki model, ima takav model i u brušenom inoxu, a i old white mi je isto lijepa boja :s

a ploču bih staklokeramiku, bez plina gore - da ne moram ribat one držače za posude i sve to...

moja mama ima tu staklokeramiku i isto jako brzo prokuha voda.

Yazz
14.03.2007., 17:08
evo još bolji model, isto rustikalna:
http://http://www.ecos.hr/index.php?page=product&mid=2&cid=16&pid=343

Yazz
14.03.2007., 17:13
pripadajuća ploča za kuhanje - ako bih išla samo na plin:
http://http://www.ecos.hr/index.php?page=product&mid=2&cid=18&pid=617

ova je zakon:
http://http://www.ecos.hr/index.php?page=product&mid=2&cid=18&pid=415

elegant
14.03.2007., 18:13

pa kako?

koje su ti ono mjere kuhinje?
jesi možda stavila puno ladica i onih elemenata (tzv. apotekarskih) na izvlačenje?

mislim, 41 000 kn :eek:
jel i kuhar u 7 dana u tjednu uključen u cijenu ili?:zubo:

evo ovako .... 260/235 su dimenzije kuhinje - s tim da su samo gornji elementi na 235, a donji su do 150 cm
6 donjih elemenata ... 4 s ladicama - jedan za ploču, jedan za dupli sudoper
5 gornjih elemenata sa policama ... 3 sa staklom
1 kutija za ugradbenu pećnicu
2 uska elementa na izvlačenje
napa

btw ja zbilja vjerujem da je negdje sakrio koju zlatnu polugu :zubo:

elegant
14.03.2007., 18:19
ja odabrala pećnicu candy FNP825X inox i ploču whirpool AKT-810 ili faberovu AKM-608, a i Faber ima dobre (www.propero.hr i
www.technomax.hr ili www.whirpool.hr)

e da, a sudoper ću staviti blanco silgranit u boji konjaka u kompletu sa pripadajućom slavinom s tušem (cca 3.200 kn komplet)

Yazz
14.03.2007., 18:37
yup, ladice, tu je catch 22 :D

a da ih sad pitaš model vulgaris :zubo: sa samo jednim elementom s ladicama i sve drugo police?
i bez ovih na izvlačenje?

btw, pazi da ne staviš staklo na gornjim elemntima blizu (lijevo i desno, dijagonalno) ploče za kuhanje - da ulje sve ne zašprica ;)

Yazz
14.03.2007., 18:40
faber jesu super nape.
inače, SVI ALI SVI proizvođači kupuju nape u samo dvije tvornice u evropi, tu treba manje gledati na marku, a više na karakteristike.

aj daj i link na taj sudoper i špinu.
ja ću staviti obavezno one starinske špine, imam i sad takve od unitasa - idem potražit link :)

Yazz
14.03.2007., 18:43
ova AKM 608 mi je ljepša jer nema ove bijele šare po sebi.

Yazz
14.03.2007., 18:45
a zašto nećeš rustikalnu pećnicu?

elegant
14.03.2007., 18:46
a zašto nećeš rustikalnu pećnicu?

zato što imam mikrovalnu i frižider u mat srebrnoj, pa nek ipak bude neki pasent

Yazz
14.03.2007., 18:47
http://http://www.saturo.hr/sudoperi.htm

je li to tvoj sudoper? mislim, wow :s

za te pare kupim suđericu :raspa: :zubo:

dubac
14.03.2007., 18:49
a ploču bih staklokeramiku, bez plina gore - da ne moram ribat one držače za posude i sve to...

Što se tiče plina i staklokeramike, kad na staklokeramici imaš plin, iznad plamenika su oni - ja ih zovem - pauci. Dobra stvar je kod njih što se peru u perilici posuđa. To sam negdje pročitala. Možda je veći problem baš s plamenicima. Sad ih ribam s onim žičicama u kojima je neko roza sredstvo :bara: . Hvala za savjet o 4 plina, ja o tome nisam razmišljala, ali i sada kad imam bocu, ak sam ju 3 puta koristila u 8 godina. Inače su ta kombinirana kuhališta skuplja.

elegant
14.03.2007., 18:50
yup, ladice, tu je catch 22 :D

a da ih sad pitaš model vulgaris :zubo: sa samo jednim elementom s ladicama i sve drugo police?
i bez ovih na izvlačenje?

btw, pazi da ne staviš staklo na gornjim elemntima blizu (lijevo i desno, dijagonalno) ploče za kuhanje - da ulje sve ne zašprica ;)

ah zašto? zato što si uvijek želim hrpu ladica
:zubo: tak da sve fino na dohvat ruke, sve fino vidljivo, poslagano .....

a za ploču ću još vidjeti, ali vidiš kaj tražim ... bez okvira.... crna i to je to ... sve ostalo ću odlučit kad ih vidim uživo

a staklo je predvidjeno na elementu iznad pećnice... no izmedju je 25 cm prostora... i desno od vode, a i jedan donji elemenat ima staklo na ladici

elegant
14.03.2007., 18:51
http://http://www.saturo.hr/sudoperi.htm

je li to tvoj sudoper? mislim, wow :s

za te pare kupim suđericu :raspa: :zubo:

hehehehehe ja nećem suđericu :zubo: to je ovaj BLANCO AXIA 8,
ali u drugoj, ljepšoj, farbi :lux:

Yazz
14.03.2007., 18:53
zato što imam mikrovalnu i frižider u mat srebrnoj, pa nek ipak bude neki pasent

ima i rustikalna mat srebrna, ne mogu sad naći link

ps
dečko mi je ful ljubomoran jer tu s vama tipkam i samo mu odgovaram: mhhhm, a-haaaa :zubo:

Yazz
14.03.2007., 18:55
ah zašto? zato što si uvijek želim hrpu ladica
:zubo: tak da sve fino na dohvat ruke, sve fino vidljivo, poslagano .....

a za ploču ću još vidjeti, ali vidiš kaj tražim ... bez okvira.... crna i to je to ... sve ostalo ću odlučit kad ih vidim uživo

to stoji. ali to zadovoljstvo i košta, kao što vidimo na prmjeru :D

a staklo je predvidjeno na elementu iznad pećnice... no izmedju je 25 cm prostora... i desno od vode, a i jedan donji elemenat ima staklo na ladici

sjetit ćeš me se kad budeš skidala mast i paru sa stakla :vidiga::D

elegant
14.03.2007., 18:59
to stoji. ali to zadovoljstvo i košta, kao što vidimo na prmjeru :D

sjetit ćeš me se kad budeš skidala mast i paru sa stakla :vidiga::D

ah znam znam ... ali ok je postavljeno ... daj mail pa ti posaljem cijeli dozivljaj ... priznat ćeš da vrijedi razmislit još jednom :p

btw moj dragi vani s pajdom, mačka u kazni pa fala Bogu mir tišina :W

dubac
14.03.2007., 19:00
hehehehehe ja nećem suđericu :zubo:

Zar je moguće da nećeš suđericu? Vjerojatno nemaš djece. Ili su ti tako velika da ti peru suđe? U svakom slučaju ja si više ne mogu zamisliti gubiti vrijeme na pranje suđa. Ali dobro svatko ima svoje. Možda je i to vid opuštanja, kao štrikanje npr. :hekla:

elegant
14.03.2007., 19:04
Zar je moguće da nećeš suđericu? Vjerojatno nemaš djece. Ili su ti tako velika da ti peru suđe? U svakom slučaju ja si više ne mogu zamisliti gubiti vrijeme na pranje suđa. Ali dobro svatko ima svoje. Možda je i to vid opuštanja, kao štrikanje npr. :hekla:

paaaaa khm ... nema klinaca .... a za nas dvoje???? ma daj molim te .... kuham praktički sam vikendom, po pol dana nas nema doma ... dok to suđe hitim u konačnici u suđericu mogu do tad i :hekla: i :tulum: i :bara: i :kada: i :traca: i ... oš još :p

:amen:

Yazz
14.03.2007., 19:06
hehehehehe ja nećem suđericu :zubo: to je ovaj BLANCO AXIA 8,
ali u drugoj, ljepšoj, farbi :lux:

sudoper je avion:s
ali ja bez suđerice ne bih mogla živjeti, prije bih na madracu na podu spavala bez kreveta - ja i dok sam sama živjela skoro svaki dan napunila bih onu od 60 cm :tulum:

elegant
14.03.2007., 19:08
sudoper je avion:s
ali ja bez suđerice ne bih mogla živjeti, prije bih na madracu na podu spavala bez kreveta - ja i dok sam sama živjela skoro svaki dan napunila bih onu od 60 cm :tulum:

hehehehe ok ali meni fakat nije potrebna :rofl:

Yazz
14.03.2007., 19:10
Što se tiče plina i staklokeramike, kad na staklokeramici imaš plin, iznad plamenika su oni - ja ih zovem - pauci. Dobra stvar je kod njih što se peru u perilici posuđa. To sam negdje pročitala. .

perem ja i sad te držače i plamenike i sve na/u/oko toga - ja SVE perem u suđerici, čak i dijelove sokovnika koje koji se, kao, ne bi trebao prati u suđerici :cool:

elegant
14.03.2007., 19:11
cure, ajd da cujem kaj mislite o širini ovog frižidera ...

http://www.europatrade.hr/hrv/page.asp?id=18&pr=57&colID=5

dubac
14.03.2007., 19:12
Ajde izvukla si se... al' ipak, uzmi malo jeftiniju kuhinju tako da ju za jedno 3-5 godina možeš malo preurediti, mislim da ti ne bude žao novca :)

elegant
14.03.2007., 19:13
Ajde izvukla si se... al' ipak, uzmi malo jeftiniju kuhinju tako da ju za jedno 3-5 godina možeš malo preurediti, mislim da ti ne bude žao novca :)

čuj, ne misliš valjda da ja nemam rezervnu varijantu za jeftiniju verziju iste?!
:rolleyes: :rofl: :rolleyes:

cd_covers
14.03.2007., 19:18
evo ovako .... 260/235 su dimenzije kuhinje - s tim da su samo gornji elementi na 235, a donji su do 150 cm
6 donjih elemenata ... 4 s ladicama - jedan za ploču, jedan za dupli sudoper
5 gornjih elemenata sa policama ... 3 sa staklom
1 kutija za ugradbenu pećnicu
2 uska elementa na izvlačenje
napa

btw ja zbilja vjerujem da je negdje sakrio koju zlatnu polugu :zubo:

Samo nešto iz iskustva...ja sam već par mjeseci kemijao kako kupiti kuhinju za neku razumnu svotu novaca a da ima sve što ja želim.....ladice tandembox sa integriranim blumotionom, medijapan lakirano u visoki sjaj fronte i stranice....izvlačne košare velike i male (40cm i 15cm) i još svašta......
Ponude koje sam skupio (više od 10 različitih uključujući veće firme i razne majstore) su bile od 35-50k kn. Kuhinja 360x200. Svi prodaju priče ovo je skupo ono je skupo....ok, znam ja da nije jeftino, ali cijene su bile stvarno pretjerane
Otišao ja lijepo u elgrad i schachermayer i pogledao stvarno cijene izračunao sve i došao do zaključka da sve skupa materijal košta oko 12k kn.
Našao majstora koji će sve to sastaviti za 3,5k kn. Našao majstora koji će sve polakirati kako ja želim za 5k kn max.
Svi prave veliku filozofiju od sastavljanja ispiljenih iveral ploča.....
Što se tiče fronti za cijenu koju ja plaćam za lakiranje možete dati napraviti fronte od bilo kojeg materijala u bilo kojem obliku....nema skupljeg od lakiranja medijapana u visoki sjaj...
Sve skupa košta me zasada 12k kn koliko sam platio materijal (imam SVE) još nije gotovo tak da majstore još nisam platio...do kraja će biti oko 20k kn....primjetiti tu da je čista zarada majstora koji su dali ponude od 17-30-tak k kn...
Samo da stavim neke cijene...jedna ladica košta 260kn, nije jeftino, ali nije niti tako skupo ako što sve žele prikazati....izvlačne košare od 15cm su 170-250kn ovisno o kvaliteti...itd....
Po meni su te cijene malo kvalitetnijih kuhinja nebulozne i nisu za ljude koji normalno zarađuju....i što je najbolje u tim cijenama je oko 50-70% profita...provjereno u praksi

Pozdrav,
Tomislav

Yazz
14.03.2007., 19:34
cure, ajd da cujem kaj mislite o širini ovog frižidera ...

http://www.europatrade.hr/hrv/page.asp?id=18&pr=57&colID=5

ovaj, pa širina je malo široka, jel te :misli:

paty
14.03.2007., 19:41
Eto naletila sam na ovu temu,a baš mi prijatelji kupili rustikalnu kuhinju i stavili ugradbenu tehniku Nardi, joj pa te njihove rustikalne pećnice i ploče su fantastične,oni su stavili neku bakrenu...:cerek: stvarno prekrasno, a kuhinja je neko tamno drvo,sjajno...
Evo vam link ako nekog interesira www.nardispa.com
Stavili su i sudoper njihov isto stvarno sjajno kao od nekog umjetnog granita, tip koji im je montirao sudoper poludio jer je jedva probušio rupu buduči je materijal nenormalno tvrd.
Ja sad opremam starcima kuhinju pa sam krenula u potragu za rustikalnim stvarčicama.
Pozdrav

elegant
14.03.2007., 20:26
ovaj, pa širina je malo široka, jel te :misli:

pa ovaj ... jest ... malo je ... ali to bi bio hibrid hladnjak/zamrzivač u podnošljivim gabaritima ... jel da te?! :zmaj:

elegant
14.03.2007., 20:29
Eto naletila sam na ovu temu,a baš mi prijatelji kupili rustikalnu kuhinju i stavili ugradbenu tehniku Nardi, joj pa te njihove rustikalne pećnice i ploče su fantastične,oni su stavili neku bakrenu...:cerek: stvarno prekrasno, a kuhinja je neko tamno drvo,sjajno...
Evo vam link ako nekog interesira www.nardispa.com
Stavili su i sudoper njihov isto stvarno sjajno kao od nekog umjetnog granita, tip koji im je montirao sudoper poludio jer je jedva probušio rupu buduči je materijal nenormalno tvrd.
Ja sad opremam starcima kuhinju pa sam krenula u potragu za rustikalnim stvarčicama.
Pozdrav

a tko to kod nas dila?!

paty
14.03.2007., 21:21
a tko to kod nas dila?!

Ma to dila jedna firma iz rijeke ali po cijeloj hr,pa nazoveš njih i pitaš u kojoj trgovini to možeš nać i pogledat blizu sebe, firma je Iskratrade.

elegant
15.03.2007., 06:57
Ma to dila jedna firma iz rijeke ali po cijeloj hr,pa nazoveš njih i pitaš u kojoj trgovini to možeš nać i pogledat blizu sebe, firma je Iskratrade.

thnx ... iskreno, baš mi se njihova ponuda i ne svidja, ali eto ... nek se zna, nekome može zatrebat :rofl:

khmmmmmmmmm ... web im ne radi

elegant
15.03.2007., 08:56
čuj, ne misliš valjda da ja nemam rezervnu varijantu za jeftiniju verziju iste?!
:rolleyes: :rofl: :rolleyes:

uh dakle veli gospodin od chiare ovako .... kuhinja je komplet puno drvo (opravdanje za cijenu, kaže), ali smo onak odokativno uspjeli smanjiti cijenu za cca 1.500€ ... nije loše, jel da?!

As Špadi
15.03.2007., 12:24
Elegant, samo mala podrška od veselog vlasnika chiare. Uživam u njoj već 6 mjeseci. Svi ukućani i gosti oduševljeni. Kvalitetno je drvo i lako se održava. Mi smo napravili kombinaciju s kamenom pločom, predivno. A cijena... sasvim pristojna za kvalitetu. Ko hoće neku jeftinoću ima i za to tržište. Ja osobno ne želim mijenjat kuhinju za 10 godina. Zašto bih? Ako je klasika, nema smisla.

buuu
15.03.2007., 13:38
http://www.marchicucine.com/dialma.html

elegant
15.03.2007., 18:34
Elegant, samo mala podrška od veselog vlasnika chiare. Uživam u njoj već 6 mjeseci. Svi ukućani i gosti oduševljeni. Kvalitetno je drvo i lako se održava. Mi smo napravili kombinaciju s kamenom pločom, predivno. A cijena... sasvim pristojna za kvalitetu. Ko hoće neku jeftinoću ima i za to tržište. Ja osobno ne želim mijenjat kuhinju za 10 godina. Zašto bih? Ako je klasika, nema smisla.

istina ... ah, zavidim ti :rolleyes: nije jos receno da ću od nje odustati, ali iskreno ... ali mi je 41.400 kn previse za 10 elemenata .... :mad:

elegant
15.03.2007., 18:36
http://www.marchicucine.com/dialma.html

krasne su, ali mi se to čini primjerenije za kuću, nego za stan ....

angelin1
16.03.2007., 17:20
[QUOTE=elegant;7737543]cure, ajd da cujem kaj mislite o širini ovog frižidera ...

http://www.europatrade.hr/hrv/page.asp?id=18&pr=57&colID=5[/QUOTE

Ma divan je, što veći to bolji. Mali savjet s moje strane. Ne znam imaš li malu djecu, ali valja i o tome voditi računa. Ja ih planiram imati pa sam stoga ledenicu smjestila na vrh, a frižider dolje, tako da jednoga dana pačići mogu sami uzimati mlijeko i sokiće...

Što se tiće nardijevih pećnica, ja sam uzela rustikalnu i bila je daleko povoljnija od svih ostalih koje sam gledala (ariston, candy...). Kupila sam je preko neta. http://www.ambient.hr

]

dubac
16.03.2007., 19:10
Ja ih planiram imati pa sam stoga ledenicu smjestila na vrh, a frižider dolje, tako da jednoga dana pačići mogu sami uzimati mlijeko i sokiće...

Dakle, dobro razmisli... Npr. dok ti dijete bude dovoljno veliko da si samo uzima "mlijeko i sokiće" tebi će već od saginjanja po povrće u ladici koja ti je praktički na podu otpasti leđa. Osim toga, baš i nije zdravo da dijete pije "mlijeko i sokiće" ravno iz frižidera. Sokiće nije zdravo da pije uopće, naročito ne bez nadzora (previše šećera) :klopa:. Ja bih ipak preporučila frižider s ledenicom dole.

Yazz
17.03.2007., 10:01
uh dakle veli gospodin od chiare ovako .... kuhinja je komplet puno drvo (opravdanje za cijenu, kaže), ali smo onak odokativno uspjeli smanjiti cijenu za cca 1.500€ ... nije loše, jel da?!

opa miško!
ni više ni manje nego 1 500 eura :rofl:
oni valjda prvo lupe cijenu po sistemu: ako prođe - prođe, pa ako ne prođe, onda evo popust.

btw, ima chiara u zg na dva mjesta: u rigo grupi i u solidumu - nisam niti jedno mjesto obišla jer sam bolesna, ali valjda ću drugi tjedan.

Yazz
17.03.2007., 10:04
[QUOTE=elegant;7737543]cure, ajd da cujem kaj mislite o širini ovog frižidera ...

http://www.europatrade.hr/hrv/page.asp?id=18&pr=57&colID=5[/QUOTE

Ma divan je, što veći to bolji. Mali savjet s moje strane. Ne znam imaš li malu djecu, ali valja i o tome voditi računa. Ja ih planiram imati pa sam stoga ledenicu smjestila na vrh, a frižider dolje, tako da jednoga dana pačići mogu sami uzimati mlijeko i sokiće...

Što se tiće nardijevih pećnica, ja sam uzela rustikalnu i bila je daleko povoljnija od svih ostalih koje sam gledala (ariston, candy...). Kupila sam je preko neta. http://www.ambient.hr

]

ma djeca će isto porasti :top:
a ti ćeš svaki dan otvarati frižider po nekoliko puta, zato: hladnjak gore, ledenica dole! :top:

elegant
17.03.2007., 17:17
[QUOTE=angelin1;7760165]

ma djeca će isto porasti :top:
a ti ćeš svaki dan otvarati frižider po nekoliko puta, zato: hladnjak gore, ledenica dole! :top:

no imadem klinci ... vidla friđ u živo ... ahhhhhh taj bu moj :top: :D :top:

dubac
17.03.2007., 18:30
Ma frižider je super, bez daljnjeg. (Jednom sam imala širokog :D)
A i ladice su dole što je ok.
Inače danas sam ipak otišla da mi naprave izračun (nemrem izdržat iako će stan bit gotov u jesen) za kuhinju Sanja od AG Dinas. To je ona što ju ima Angelin. Drveni dio bi me došao oko 15000 kuna (bez šanka koji još moramo uračunati, ali ja mislim da nije više od 3000 kn). Dakle za 320x175, a gornji elementi samo 320. Meni se to čini fer cijena a još sam si dala oduška - izvlačni element od 20 cm, jedan element sa staklenim ladicama, jedan od 60 s ladicama...Gore stakleni element. Mislim da je to stvarno ok. To mi je sad referentna cijena, pa ću ostalo uspoređivati s njom. A nije nebitno niti da je montaža besplatna (ima nekih gdje platiš 5% od vrijednosti kuhinje). Eh da, i popust na gotovinu.

elegant
17.03.2007., 21:24
Ma frižider je super, bez daljnjeg. (Jednom sam imala širokog :D)
A i ladice su dole što je ok.
Inače danas sam ipak otišla da mi naprave izračun (nemrem izdržat iako će stan bit gotov u jesen) za kuhinju Sanja od AG Dinas. To je ona što ju ima Angelin. Drveni dio bi me došao oko 15000 kuna (bez šanka koji još moramo uračunati, ali ja mislim da nije više od 3000 kn). Dakle za 320x175, a gornji elementi samo 320. Meni se to čini fer cijena a još sam si dala oduška - izvlačni element od 20 cm, jedan element sa staklenim ladicama, jedan od 60 s ladicama...Gore stakleni element. Mislim da je to stvarno ok. To mi je sad referentna cijena, pa ću ostalo uspoređivati s njom. A nije nebitno niti da je montaža besplatna (ima nekih gdje platiš 5% od vrijednosti kuhinje). Eh da, i popust na gotovinu.

da, to zvuči skroz ok ... ja ih zvala, pa dala orjentaciono dimenzije ... veli čpvjek ne može više od 22.000 kn .... još aparati ... taman kako smo i planirali, ali sad kako mi se čini, dati ću nekome da mi imitira jednu od željenih ... chiara ili gorenje aida ... na žalost, obje su u originalu najskuplje varijante u svojim "dućanima" :flop:

slagalica
19.03.2007., 11:39
Uz prljavobijele rustikalne kuhi nje ide super ovaj Nardi fridž boje slonove kosti

http://www.ambient.hr/upload/images/8845.jpg

elegant
19.03.2007., 13:42
not bad :top: ali samo da je malo širi :rofl:

marginalac
28.03.2007., 11:51
Dubac,
možeš li mi reći gdje si tražio ponudu za Sanju? U Dalmadomu ili direktno u Dinas?

dubac
28.03.2007., 19:14
Dubac,
možeš li mi reći gdje si tražio ponudu za Sanju? U Dalmadomu ili direktno u Dinas?

Ona ponuda je bila u Dalmadomu. Ali imam i novu koju sam dobila na Velesajmu. Taj se salon zove "Žir" ili nešto slično, a u biti dila s AG Dinasom, mislim da je to zapravo njihov salon. Nebitno. Salon je u prizemlju kod lifta (a lift je ispod ABC interijera), kad gledaš prema liftu salon je lijevo. Mi smo ga jedva našli, zato sam tako blesavo opisala. Eh, tamo je ponuda nešto drukčija (skuplje), ali lik koji radi, (malo mrzovoljan u početku) ulijeva puno više povjerenja od tamo neke djevojčice u Dalmadomu (koja btw ne zna što je Kerrock, a prodaje kuhinje). Dakle on nam je izračunao gotovo 18.000, a na keš 16.200. Ali zna što radi. Ne crta nacrte u kompu (a i kaj će ti to ionako znaš kakvu kuhinju hoćeš), ali zato dobiješkompletan izračun. Preko njih možeš uzeti i bijelu tehniku (Gorenje, Candy), te sudopere Alveus. Oni za razliku od Dalmadoma imaju u biti sve Dinasove kuhinje, a i veliki izbor radnih ploča (U Dalmadomu iz nepoznatih razloga nude valjda samo 4).
Toliko, ak te još nešto zanima može i preko privatne poruke.
Moj je izbor i dalje Sanja, s crnom radnom pločom (imam crne podne pločice u kuhinji), po mogućnosti crnim kuhalištem i takvim nekakvim sudoperom (ako bude para).
Pozdrav

dubac
28.03.2007., 19:23
Dubac,

A poslala sam i PP

marginalac
29.03.2007., 06:43
Ja mislim kupit kuhinju Afroditu (rustikalna, plava) od Dinasa, vjerojatno ipak u Dalmadomu. Kažeš i ti da su jeftiniji, a imaju salon i u Splitu (tj. Dugopolju).
Ima li netko s njima loša iskustva?

angelin1
29.03.2007., 10:15
Ja mislim kupit kuhinju Afroditu (rustikalna, plava) od Dinasa, vjerojatno ipak u Dalmadomu. Kažeš i ti da su jeftiniji, a imaju salon i u Splitu (tj. Dugopolju).
Ima li netko s njima loša iskustva?

okej su. Ja sam svoju u njih kupila. Samo sam imala reklamacije na staklene vratnice. To su naravno uvažili, ali sam čekala dugo.

zeze
29.03.2007., 12:33
Evo vidim bavite se rustikalnim kuhinjama od ag dinasa. Mi smo jucer bili u tom salonu na velesajmu. Nama se jako svidjela kuhinja Olivija. Žena nam je sve nacrtala, izračunala i drveni dio sa šankom i popustom 10 % na gotovinu bi nas ispao oko 18.000 kn. S tim da smo si dali oduška i uzeli jednu kutnu košaru na izvlačenje i još jedan uži element na izvlačenje i 3 ladice sa onim laganim zatvaranjem itd. Mi smo mislili da će nas izaći puno više. Mislim da je netko napisao da se montaža ne naplaćuje, međutim nama je jučer rečeno da je montaža 5% od cijene, a kuhinja se čeka oko 30 dana.

angelin1
29.03.2007., 13:09
Evo vidim bavite se rustikalnim kuhinjama od ag dinasa. Mi smo jucer bili u tom salonu na velesajmu. Nama se jako svidjela kuhinja Olivija. Žena nam je sve nacrtala, izračunala i drveni dio sa šankom i popustom 10 % na gotovinu bi nas ispao oko 18.000 kn. S tim da smo si dali oduška i uzeli jednu kutnu košaru na izvlačenje i još jedan uži element na izvlačenje i 3 ladice sa onim laganim zatvaranjem itd. Mi smo mislili da će nas izaći puno više. Mislim da je netko napisao da se montaža ne naplaćuje, međutim nama je jučer rečeno da je montaža 5% od cijene, a kuhinja se čeka oko 30 dana.

Ja montažu u Dalmadomu nisam platila, i još sam dobila 20 % popusta. Bila neka akcija pred Božić.

marginalac
29.03.2007., 13:19
Provjereno: u Dalmadomu dostavu i montažu ne naplaćuju!

dubac
29.03.2007., 19:02
U Dalmadomu ne naplaćuju, a u AG Dinasu na Velesajmu da (5%), s tim da ako ne kupiš aparate kod njih, po aparatu naplaćuju 100 kn. To je u biti povoljnije, ako sam dobro izračunala. Npr. 5% od 3500 (cijena pećnice ) je 175 kn.

angelin1
29.03.2007., 19:56
U Dalmadomu ne naplaćuju, a u AG Dinasu na Velesajmu da (5%), s tim da ako ne kupiš aparate kod njih, po aparatu naplaćuju 100 kn. To je u biti povoljnije, ako sam dobro izračunala. Npr. 5% od 3500 (cijena pećnice ) je 175 kn.

Gle i u Dalmadomu ti također naplaćuju ekstra za svaki aparat koji nisi kupio kod njih. To ti je normalno. Besplatna montaža se odnosi samo na drveni dio, ili naravno sve, ako si to kupio kod njih - što ja naravno nisam. Meni su prijatelji montirali ostalo (sudoper, špna, bojler, mašina za sude, pećnica, ugradna ploča).

Yazz
01.04.2007., 22:14
dakle, naručila sam chiaru :cerek:
http://http://www.rigo-grupa.hr/kuhinje/chiara.php

zanima me kakve vi špine stavljate u rustikalne kuhinje i kupaone?
ja volim one klasične rustikalne, ovakve, ali bez zlatnih detalja:
http://http://www.tehnovent-doo.hr/sanitarije.htm

s druge strane, jednoručne miješalice su puno praktičnije...
mi smo čak našli neke ful mat koje bi se uklopile u rustikalnu kupaonu, ali nemaju oznaku za toplu i hladnu vodu, pa mi već izostanak tako jednog bitnog detalja ne ulijeva povjerenje.:cool:

da skratim ja :zubo: kakve špine stavljate u rustikalne kuhinje i kupane?

elegant
02.04.2007., 08:26
dakle, naručila sam chiaru :cerek:

da skratim ja :zubo: kakve špine stavljate u rustikalne kuhinje i kupane?

chiara .... ahhhh nice nice :cerek:

a špine ... ili za kontinentalce, slavine ili mješalice :p .... odlučila sam na kuhinju iz Gorenja... Aida ... uzeti Blanco sudoper u boji konjaka kako bi boja bila što sličnija radnoj površini, a koji ima pripadajuću špinu (ne kao ova na slici) koja je kombinacija silgranita i minimum minimuma inoxa; btw ima i onaj tuš na izvlačenje; ne može se baš reći da djeluje rustikalno, ali osobno nije mi cilj imati sve tak doslovno rustikalno!!!
Cijena sudopera i špine ...cca. 3.200.
http://img89.imageshack.us/img89/3766/blancoaxia8bw5.jpg
http://img89.imageshack.us/img89/8905/gorenjeaidaum7.jpg

slagalica
02.04.2007., 08:39
Oooo, vidim da smo se svi ponovili :cerek:

I mi smo se u zadnji čas predomislili i uzeli Chiaru kod Rigo grupe.

Yazz, mi ćemo staviti crni sudoper i crnu slavinu, a ovu pećnicu

http://www.ecos.hr/index.php?page=product&mid=2&cid=16&pid=627

http://www.ecos.hr/slike/627vFT850P.1AN.jpg

i ovaj štednjak, ali je komplet sa gornjom pećnicom i u antracit boji je

http://www.ambient.hr/index.php?forwardUrl=item.php&id=26109

http://www.tehnika.ru/int/pic/3697_b.jpg

Još se mislimo oko perilice suđa, ova candyca koja izgleda kao da je ispala iz 50-ih mi se čini da je još najbolje rješenje jer bi svakako htjela perilicu sa vidljivim komandama

http://www.ambient.hr/index.php?forwardUrl=item.php&id=46001

Stražnji zid ćemo puknut u neku tamniju zelenu boju, jedino još moramo naći adekvatne pločice - rustikalne, dakako

Izgleda da Chiara ipak šiša :p

elegant
02.04.2007., 13:39
Oooo, vidim da smo se svi ponovili :cerek:

I mi smo se u zadnji čas predomislili i uzeli Chiaru kod Rigo grupe.

Izgleda da Chiara ipak šiša :p

Na konto svog zadnjeg posta, a nakon konačne ponude za Gorenje ...
savjet svima ... ako zbilja ne znate što želite, kako želite, gdje želite, kako, kakav, koji i gdje koji elemenat želite ... zaboravite Gorenje!!!

Odoh i ja po Chiaru!!!!!

slagalica
02.04.2007., 14:29
Na konto svog zadnjeg posta, a nakon konačne ponude za Gorenje ...

ajde, pohvali nam se, kakva je bila ponuda ;)

elegant
02.04.2007., 14:42

naravno ... sutra :top:

dubac
02.04.2007., 18:56
Dajte cure kad konačno sve bude gotovo, stavite fotkice :moli:
Ja sam si načelno zdefinirala kuhinju Sanja AG Dinas, sudoper alveus (slovenski) futur 50 od nekakvog kerasila, za pipu mislim da ću uzet rustikalnu iako imaju pasent uz sudoper. Pećnicu bih isto rustikalnu, ali da ima "hladna" vrata zbog djeteta...
Ah... tko će dočekati (stan - predviđeno useljenje 30.10.)

elegant
03.04.2007., 07:45
Dužim vam svima ispričati jučerašnji doživljaj iz Gorenje salona. nakon što sam prošli tjedan uzela orjentacionu financijsku ponudu (nisam imala točne dimenzije kuhinje jer je još u izgradnji), otišla ja jučer po konačnu ponudu. mladi lik, crtač, čim me jučer vidio smrklo mu se. Naime, on još nikada nikome nije radio dvaputa istu kuhinju :confused: pa ona prva je bila samo orjentaciona i to smo oboje bili svjesni! Valjda :confused:
No, nakon sat vremena truda i priče tipa.... pa sad vi reci gdje bi što stavili (a zašto onda njega kako nekog navodnog plenera i dizajnera trebam???!!!), obraća se kolegi i veli: daj ti sjedni tu s gospođom i napravi joj tu kuhinju ... ja sam sto puta probao i ne da mi se više (tim tonom, manje više tim riječima); kolega i ja blijedo gledamo njega i jedan drugog ... kolega mu veli, ne hvala, samo ti nastavi ... a ovaj perko .... khhhmmmm vokje nastavi, a meni je bilod a se dignem, no čist principjelno udavila sam ga još sat vremena. Vrlo svjesna da nikad s njim i tom firmom neću imati posla nakon ovakvog stava prodavatelja (kaj nije kupac uvijek na prvom mjestu?) izživila sam se i slagala najskuplje moguće elemente i zabavljam se gledajući ponudu od 45.000 kn! Gorenje, nikad ... pa čak ni tad! :flop:

slagalica
03.04.2007., 07:55
Zašto me to ne čudi?

Mi smo došli jednu večer, petnaest minuta prije 19 h. Prvo nam je rekao da je to najskuplja kuhinja koju smo izabrali, a onda je rekao da nam na jednom zidu uopće ne trebaju elementi :eek: , a onda je krenuo ostatak crtati i nacrtao samo fronte, a onda je rekao da je već 20 h i da dođemo sutra. Zato je rado napravio kalkulaciju od koje smo pali u nesvjest tako da sutra nismo ni došli...

Mislim da je otvoren salon Gorenje kuhinja u prizemlju na Velesajmu, ali onda nisu imali Aidu u ponudi - rekli su da će uskoro biti

elegant
03.04.2007., 08:18
Zašto me to ne čudi?

Mi smo došli jednu večer, petnaest minuta prije 19 h. Prvo nam je rekao da je to najskuplja kuhinja koju smo izabrali, a onda je rekao da nam na jednom zidu uopće ne trebaju elementi :eek: , a onda je krenuo ostatak crtati i nacrtao samo fronte, a onda je rekao da je već 20 h i da dođemo sutra. Zato je rado napravio kalkulaciju od koje smo pali u nesvjest tako da sutra nismo ni došli...

Mislim da je otvoren salon Gorenje kuhinja u prizemlju na Velesajmu, ali onda nisu imali Aidu u ponudi - rekli su da će uskoro biti

E da, prvi puta je i meni samo ofrlji odradio tu prvu ponudu i bilo je ... vratite se kad budete znali tocne dimenzije .. i ja se naivno vratila :mad:
A btw ono što djeluje plavkasto na toj kuhinji je jedana grozan kamen ... izgleda kako tamno sivi granit. Vidi se da predvidjen i neki sudoper u toj boji .. ali taj sudoper uopće nije ta boja, nego četvrta boja ... opet neka nijansa sive .. koja odudara od svega. I btw ta siva ploča je skuplja nego suho zlato, a izgleda užasno! Sve skupa ... žao mi benzina do Žitnjaka, vremena, a bormeš i hrpe živaca .... nikad više!

elegant
05.04.2007., 06:47
Quote: slagalica kaže:

dakle, stigla ponuda cca 28.300,00 .... :cerek: super, manje od svih ponuda do sada za više od 10.000 kn :top:
sad, jest da bi još pokoji ukrasni detalj, ali kaj to skupo :eek: no, dobro ... all in all, to bi za sad bilo to. Pošto realno imam još koji mjesec do konačne odluke ... a ja ovako odlučna ... khmmmm .... sve je moguće i ništa nije nemoguće :cool:

slagalica
11.05.2007., 09:15
Mi smo smontirali svoju novu Chiaru, sada dolaze zadnja ušminkavanja :cerek:

Fali mi još kanta za smeće ispod sudopera, ona koja visi na vratima.

Zna li tko gdje se to može kupiti odvojeno, jer je nisam naručila zajedno sa kuhinjom? Možda bi mogla pitati kod dobavljača kuhinje, no to bi bilo zasigurno skuplje rješenje.

elegant
11.05.2007., 09:18
Mi smo smontirali svoju novu Chiaru, sada dolaze zadnja ušminkavanja :cerek:

Fali mi još kanta za smeće ispod sudopera, ona koja visi na vratima.

Zna li tko gdje se to može kupiti odvojeno, jer je nisam naručila zajedno sa kuhinjom? Možda bi mogla pitati kod dobavljača kuhinje, no to bi bilo zasigurno skuplje rješenje.

ajooooj blago tebi :D ja svoju imam još uvijek samo u teoriji i doma u katalogu, ali ali ... valjda ću do kraja godine i ja biti tvoje sreće :top:

te kante mislim da se mogu kupiti u manje više svim trgovinama koje prodaju kuhinjski najmještaj ... gorenje, meblo, lesnina, vjerojatno i kika. I ajd poslikaj to kad bude dotjerano ... vadi nam malo mast (sad će ionako bikini sezona) :D :top:

slagalica
11.05.2007., 09:58
O da, staviti ću ja slikicu, ali kada bude u punom sjaju :cerek:

evo, našla sam nešto od kante, pa možda još nekome pomogne

http://www.akord.hr/proizvodi/proizvod/444/

elegant
11.05.2007., 10:02
O da, staviti ću ja slikicu, ali kada bude u punom sjaju :cerek:

evo, našla sam nešto od kante, pa možda još nekome pomogne

http://www.akord.hr/proizvodi/proizvod/444/

eto vidiš, nije to neki problem :D

Cubana
18.05.2007., 08:06
Ajd nek netko, molim vas stavi sliku svoje Chiare da vidim kako izgleda u realnom prostoru. Ja sam jucer dobila ponudu za cca 28000 kn, nekih 6 metara kuhinje, a ful mi se sviđa. A kako vidim, ima nas još takvih:zubo:

slagalica
18.05.2007., 09:32
Iako nije još dovršena jer fali onaj vijenac iznad elemenata i šipka za vješanje iznad štednjaka te još neka poštelavanja, stavljam sličicu iz faze montiranja

http://www.babababies.com/images/pics/9139_a18958_10-8444.jpg

Cubana
18.05.2007., 10:25
Nice :)
Povrsinom smo tu negdje, samo cemo mi jednu strnu imati ko sank. Mi smo bili u onom ducanu u Solidumu, gospodja ful draga. Moram ju jos pitati jel u tu cijenu idu one stopice za ladice.

slagalica
18.05.2007., 10:27
Tu se ne vidi, ali na lijevoj strani do kutnog je ona izvlačna ladica sa košarama za boce, a na desnoj skroz desno pet običnih ladica širine 30 cm. Radna ploča je ova nešto skuplja varijanta. Također se ne vide tri bočne ukrasne plohe (dvije gore i dolje lijevo) i jedna dolje desno.

Sve ovo nabrojano su sitni luksuzi koji znatno dižu cijenu kuhinji, osobito gornji ukrasni vijenac koji se još tek treba smontirati.

elegant
18.05.2007., 13:54
Tu se ne vidi, ali na lijevoj strani do kutnog je ona izvlačna ladica sa košarama za boce, a na desnoj skroz desno pet običnih ladica širine 30 cm. Radna ploča je ova nešto skuplja varijanta. Također se ne vide tri bočne ukrasne plohe (dvije gore i dolje lijevo) i jedna dolje desno.

Sve ovo nabrojano su sitni luksuzi koji znatno dižu cijenu kuhinji, osobito gornji ukrasni vijenac koji se još tek treba smontirati.

hej, bravo bravo ... ti si dakle ta koja je uzela ova vratašca sa rupicama ... pričali o tome :D
baš me zanimaju te ukrasne ploče ... ja sam za sad od toga odustala jer mi se činilo nerealno skupo; please daj to poslikaj. I taj elemenat za boce .. jel to onaj za ulje, ocat i sl ... ili za vinske boce (umjesto vinskog podruma :cool: )? I daj dobro uslikaj radnu plohu ... ja to ne mogu definirat dok ne izaberem keramiku ...
Baš ti zavidim, ali doći ću i ja u tu fazu!
Pozdrav

slagalica
18.05.2007., 14:10
hej, bravo bravo ... ti si dakle ta koja je uzela ova vratašca sa rupicama ... pričali o tome :D

kad ti kažeš, onda sam to ja :cerek:

baš me zanimaju te ukrasne ploče ... ja sam za sad od toga odustala jer mi se činilo nerealno skupo; please daj to poslikaj. I taj elemenat za boce .. jel to onaj za ulje, ocat i sl ... ili za vinske boce (umjesto vinskog podruma :cool: )? I daj dobro uslikaj radnu plohu ... ja to ne mogu definirat dok ne izaberem keramiku ...
Baš ti zavidim, ali doći ću i ja u tu fazu!
Pozdrav

Ukrasne ploče?

Misliš li na radnu ploču ili ukrasni vijenac?

Izvlačni element za boce je onaj za ulje, ocat i sl., ne za vino (koliko se ja razumijem, onaj za vino bi trebao imati vodoravne utore, ali ne znam postoji li uopće u Chiari).

Kad bude kuhinja skroz gotova, uslikat ću sve detalje, a to će biti za nekih tjedan dana.

E da, kod Massive sam još našla nadgradne halogene lampice koje smo ugradili sa donje strane elemenata (4 komada), isto u boji ručkica

http://www.massive.sk/files/MMG/06%20-%20CUCINA%20-%20MLS%202007.pdf

str. 167.

i izgledaju baš efektno :top:

elegant
18.05.2007., 16:53
kad ti kažeš, onda sam to ja :cerek:

Ukrasne ploče?

Misliš li na radnu ploču ili ukrasni vijenac?

Izvlačni element za boce je onaj za ulje, ocat i sl., ne za vino (koliko se ja razumijem, onaj za vino bi trebao imati vodoravne utore, ali ne znam postoji li uopće u Chiari).

Kad bude kuhinja skroz gotova, uslikat ću sve detalje, a to će biti za nekih tjedan dana.

E da, kod Massive sam još našla nadgradne halogene lampice koje smo ugradili sa donje strane elemenata (4 komada), isto u boji ručkica

http://www.massive.sk/files/MMG/06%20-%20CUCINA%20-%20MLS%202007.pdf

str. 167.

i izgledaju baš efektno :top:

ah ... no da, mislila sam na bočne ukrasne plohe ... a da, taj izvlačni imam i ja; trebala bi nešto za posložiti vodoravno koju vinsku bocu, ali toga izgleda nema. Našla sam u nekoj scavollinijevoj odličan takav elemenat, kao otvoreno podpolicu ... ahhh ... no, mora da toga nema u chiari.
Odustala od ukrasne nape, uzet ću teleskoposku ali sve si mislim da neću stavljati ovaj ukrasni pokrov na nju ... pa to je samo 5 cm inoxa ... nek se vidi :D
a te lampice, naravno, poslikati postavljene molim :s To su ove u smeđem okviru?!
Kakva je to skupa radna ploha kaj si uzela? I btw nudi li se kaj u boji cigle ili trešnjinog drva?! Uh, dok ja to dočekam .... aaahhhhhhhhhhhh :rolleyes:

dubac
19.05.2007., 21:43
Iako nije još dovršena jer fali onaj vijenac iznad elemenata i šipka za vješanje iznad štednjaka te još neka poštelavanja, stavljam sličicu iz faze montiranja

Lijepa je ti je kuhinja. Ja bih doduše na kraj dodala neki završni element, ono s policama (s lijeve strane). Nešto mi tamo fali... Ali onaj element s rešetkicama je zakon. Ja bih isto jedan takav (jednostruki), ali moj dragi gunđa da se onda praši ono što je unutra. Što ćeš ti u njemu držati? Štednjak mi je super. Ako sve bude po planu (za kojih pola godine) i mi ćemo uzeti taj, samo ja sam mislila pećnicu u staro bijeloj boji, a kuhalište antracit. Kupila si ga u ECOS-u? Jel se čeka ili ih imaju na lageru?

elegant
22.05.2007., 10:05
Tko još traži ... i ovdje je ponuda vrlo solidna :D

http://www.girasole.hr/index.php

slagalica
24.05.2007., 11:46
Lijepa je ti je kuhinja. Ja bih doduše na kraj dodala neki završni element, ono s policama (s lijeve strane). Nešto mi tamo fali...

A možda fali frižider :cerek:

Ali onaj element s rešetkicama je zakon. Ja bih isto jedan takav (jednostruki), ali moj dragi gunđa da se onda praši ono što je unutra. Što ćeš ti u njemu držati?

pa, zasada unutra držim sve moguće pahuljice za malca, dvopek, sokove itd. I moj je dragi gunđao kao tvoj i imao bi pravo glasa da je čisti ili kuha u njoj. Ovako...

Štednjak mi je super. Ako sve bude po planu (za kojih pola godine) i mi ćemo uzeti taj, samo ja sam mislila pećnicu u staro bijeloj boji, a kuhalište antracit. Kupila si ga u ECOS-u? Jel se čeka ili ih imaju na lageru?

Ne, svu tehniku smo kupili u Deak tehni u Samoboru. čekala sam točno koliko su najavili, a to je nekih 5-6 dana.

elegant
24.05.2007., 11:55
može par pitanja?! :D

kakve farbe ti je frižider ... mi bi neki tamno srebrni, ali se baš ne bi okladila kak bu to u toj kuhinji izgledalo (btw nema ga u svjetloj farbi, ko što sam se nadala)?

I kakve su ti farbe zidovi ... ne mogu odrediti jel to sivo ili...?! E da ne zaboravim ... kakve je to radna ploča?! :) mah mah

dubac
24.05.2007., 22:11
A možda fali frižider :cerek:
pa, zasada unutra držim sve moguće pahuljice za malca, dvopek, sokove itd. I moj je dragi gunđao kao tvoj i imao bi pravo glasa da je čisti ili kuha u njoj. Ovako...

Ja bih unutra držala kavu :kava: ...tako da mi miriši iz daljine...
Kaj su ti u Samoboru povoljniji?

slagalica
25.05.2007., 08:07
Ja bih unutra držala kavu :kava: ...tako da mi miriši iz daljine...
Kaj su ti u Samoboru povoljniji?

aha

nema jeftinijeg od Deaka

slagalica
25.05.2007., 10:51

kakve farbe ti je frižider ... mi bi neki tamno srebrni, ali se baš ne bi okladila kak bu to u toj kuhinji izgledalo (btw nema ga u svjetloj farbi, ko što sam se nadala)?

I kakve su ti farbe zidovi ... ne mogu odrediti jel to sivo ili...?! E da ne zaboravim ... kakve je to radna ploča?! :) mah mah

frižider je moj stari electroluxov blueprint, tamnoplavi koji vuče na antracit sa drvenim držačima za otvaranje

zidovi su tamnozeleni, a ovaj iznad prozora maslac žut

poslikat ću detalje idući tjedan pa će se bolje vidjeti

dubac
25.05.2007., 11:32

I mi smo mislili neki srebrni. Vjerojatno Electroluxov. Sad imamo njihov pa smo dosta zadovoljni iako je energetska klasa C. Što ćeš prije 9 godina i nije bilo nekog izbora (još nije bilo Mercatonea:D )

Nego, Elegant, kad je tebi gotov stan? Mi bismo trebali dobiti ključeve 30. listopada (ove godine). Tko će to dočekati?!
To pitam čisto onako da znam kad ćemo mi svoje slikice stavljati net:cerek:

elegant
25.05.2007., 12:33
I mi smo mislili neki srebrni. Vjerojatno Electroluxov. Sad imamo njihov pa smo dosta zadovoljni iako je energetska klasa C. Što ćeš prije 9 godina i nije bilo nekog izbora (još nije bilo Mercatonea:D )

Nego, Elegant, kad je tebi gotov stan? Mi bismo trebali dobiti ključeve 30. listopada (ove godine). Tko će to dočekati?!
To pitam čisto onako da znam kad ćemo mi svoje slikice stavljati net:cerek:

mi se iskreno nadamo useliti rajem godine, aiko smo ugovor potpisali na 01/5 iduće; ludo su uznapredovali s radovima zbog tople zime i ni u teoriji ne bi trebalo bit useljenje nakon 01/2. A što da ti pričam ... ima da svisnem od muke do tada ... a kako stvari stoje, pojavljuje se toliko dobrih kuhinja da ću još posumnjati i u svoj Chiara odabir..... :rolleyes:

npr pogledaj ovo: http://www.arredo3.com/gallery/gallery.aspx?idFoto=12006&idG=392 a jeftinija od Chiare..... uuuhhh koje muke (slatke) :top:

elegant
25.05.2007., 12:48
frižider je moj stari electroluxov blueprint, tamnoplavi koji vuče na antracit sa drvenim držačima za otvaranje

zidovi su tamnozeleni, a ovaj iznad prozora maslac žut

poslikat ću detalje idući tjedan pa će se bolje vidjeti

Mislim da ne bi bilo loše pofarbati zidove u maslinasto ... zapravo dva, a treći, koji se nastavlja prema dnevnom boravku u dvije nijanse svjetlije od ostalog. Kuhinja se mislim bolje ističe na tamnijem zidu, a pošto mi je friđ tamno sivi (srebrni) ne bi jako odskakao od kuhinje jer bio približan boji zida.

Zanime, zašto je ova radna ploča skuplja od drugih (kako si napisala)? I daj mi konačno otkri kakve su to bočne ukrasne plohe???

Cubana
25.05.2007., 21:54
npr pogledaj ovo: http://www.arredo3.com/gallery/gallery.aspx?idFoto=12006&idG=392 a jeftinija od Chiare..... uuuhhh koje muke (slatke) :top:

A tko to kod nas prodaje?

dubac
25.05.2007., 22:03
Ja sam se odlučila za "Sanju" od AG Dinasa. Makar nije tako profinjena kao talijanske kuhinje. Nekako mi se to više sviđa. Ne djeluje mi umjetno, nego kao da to tako treba biti. A nije ni cijena baš mala. Mene će drveni dio 320x170, gornji samo 320 (imam prozor iznad kraćeg kraka L-a) doći oko 20.000 kn. Sliku već imam u glavi. Ipak ovi linkovi, i katalozi tradicionalnih kuhinja služe mi za još pokoju ideju. I Scavolini ima krasnih tradicionalnih kuhinja. Kupila sam u svibnju časpis Casa Facile pa je uz to išao Scavolinijev katalog. Ono, za pasti oči...
I da, kod Sanje mi se sviđa što je onaj unutarnji dio vrata (uklada?) zaobljen, a ne četvrtast, odnosno ne prati liniju vrata. To mi onda djeluje mekše.

elegant
26.05.2007., 10:55

neka firma u Jaski, a reklo bi se da nije preskupa

elegant
27.05.2007., 12:16

imam broj moba .... ako treba, može na PM

elegant
29.05.2007., 12:44
Ja sam se odlučila za "Sanju" od AG Dinasa. Makar nije tako profinjena kao talijanske kuhinje. Nekako mi se to više sviđa. Ne djeluje mi umjetno, nego kao da to tako treba biti. A nije ni cijena baš mala. Mene će drveni dio 320x170, gornji samo 320 (imam prozor iznad kraćeg kraka L-a) doći oko 20.000 kn. Sliku već imam u glavi. Ipak ovi linkovi, i katalozi tradicionalnih kuhinja služe mi za još pokoju ideju. I Scavolini ima krasnih tradicionalnih kuhinja. Kupila sam u svibnju časpis Casa Facile pa je uz to išao Scavolinijev katalog. Ono, za pasti oči...
I da, kod Sanje mi se sviđa što je onaj unutarnji dio vrata (uklada?) zaobljen, a ne četvrtast, odnosno ne prati liniju vrata. To mi onda djeluje mekše.

pogledala sam kuhinju koju si odabrala ... lijepa je, osobno više volim da su staklene površine bez ukrasa, jednostavno prozirno ili mutno staklo. Ti namjeravaš uzeti ovakvo, kao na slici? Kako to izgleda u živo?

Cubana
29.05.2007., 12:59
imam broj moba .... ako treba, može na PM

Hvala, al mislim da "pada" Chiara :)

elegant
29.05.2007., 14:05
Hvala, al mislim da "pada" Chiara :)

zašto me to ne čudi :confused:
:D :top:

dubac
29.05.2007., 21:57
pogledala sam kuhinju koju si odabrala ... lijepa je, osobno više volim da su staklene površine bez ukrasa, jednostavno prozirno ili mutno staklo. Ti namjeravaš uzeti ovakvo, kao na slici? Kako to izgleda u živo?

Meni to uživo izgleda lijepo. Nisam ni ja neki pobornik ukrasa (zapravo kiča). U biti mi se recimo više sviđa kad su preko stakla one "gitrice" ili kako se to već zove, ali ni ovi vitraji mi se ne čine prekičasti. Ja bih uzela elemente visine 90 (i "kusur"), s tim da bi mi dupli stakleni (vjerojatno 80 cm širine) bio iznad sudopera. I još bih, kako što sam rekla, onaj element s drvenom rešetkom. To sam si ja sve nacrtala, pa ću skenirati (mislim rukom sam nacrtala, ono - ravnalo i to :zubo: ) i dati na recenziju ;) .
I da, ja ne bih zelenu ploču. Uzet ćemo neku crnu, vjerojatno crni sudoper (alveus futur 50, skup ali...) i naravno crnu ploču za kuhanje (4 plina). Pločice su mi tamno sive u kuhinji.

elegant
30.05.2007., 06:53
Meni to uživo izgleda lijepo. Nisam ni ja neki pobornik ukrasa (zapravo kiča). U biti mi se recimo više sviđa kad su preko stakla one "gitrice" ili kako se to već zove, ali ni ovi vitraji mi se ne čine prekičasti. Ja bih uzela elemente visine 90 (i "kusur"), s tim da bi mi dupli stakleni (vjerojatno 80 cm širine) bio iznad sudopera. I još bih, kako što sam rekla, onaj element s drvenom rešetkom. To sam si ja sve nacrtala, pa ću skenirati (mislim rukom sam nacrtala, ono - ravnalo i to :zubo: ) i dati na recenziju ;) .
I da, ja ne bih zelenu ploču. Uzet ćemo neku crnu, vjerojatno crni sudoper (alveus futur 50, skup ali...) i naravno crnu ploču za kuhanje (4 plina). Pločice su mi tamno sive u kuhinji.

zvuči dobro ... hajde scan pa da mi to još malo proklaframo :top: :D

angelin1
30.05.2007., 07:14
Eto i mene malo na ovu temu...(s obzirom da sam još nedavno montirala svoju Sanju). Što se tiće stakala ovi s vitrajem su ti jako skupi, mislim oko 1.000,00 kn komad. Ja sam stavila neka obična prozirna, ali malo tonirana stakla. Htjela sam da mi stave preko one letvice u križ, kao što imaju na modelu Monika. No, dobila sam odgovor da izmjene nisu moguće. M;a koliko sam to htjela od početka, na kraju ih nemam, ali sam se navikla i ovako. Što se tiće stakla iznad sudopera, ja ga tu nisam stavila zbog toga što u sudoper često izlijevamo vruću vodu od kuhanja (tjestenina, povrće...). Sad zamisli kad se stakla svaki puta zapare...

elegant
30.05.2007., 08:36
Eto i mene malo na ovu temu...(s obzirom da sam još nedavno montirala svoju Sanju). Što se tiće stakala ovi s vitrajem su ti jako skupi, mislim oko 1.000,00 kn komad. Ja sam stavila neka obična prozirna, ali malo tonirana stakla. Htjela sam da mi stave preko one letvice u križ, kao što imaju na modelu Monika. No, dobila sam odgovor da izmjene nisu moguće. M;a koliko sam to htjela od početka, na kraju ih nemam, ali sam se navikla i ovako. Što se tiće stakla iznad sudopera, ja ga tu nisam stavila zbog toga što u sudoper često izlijevamo vruću vodu od kuhanja (tjestenina, povrće...). Sad zamisli kad se stakla svaki puta zapare...

Ja sam u svojoj postavi Chiare, dala ispod sudopera staviti element sa ladicama. To mi se čini puno praktičnije nego ona "crna rupa" od elementa, gdje je uvijek sve i svašta. A iznad elemenat sa mutnim staklom. Hm ... o ovoj varijanti da se to može pariti iz sudopera zbilja nisam razmišljala .... ali još nije kasno za neku rezervnu varijantu.

Cubana
30.05.2007., 11:07
Heh, htjeli jucer u Rigo grupu, nije mi ni palo na pamet da bi mogli raditi samo do 16 i 30!!!
Tako da cemo Chiaru ipak uzeti u Solidumu. Mjere su joj 300x200x150 dolje i 300x160 gore i cijena oko 25000.

dubac
30.05.2007., 11:08
Znam da je vitraj skup. Konkretno 1020 kn za dupli element. Bitno da dionice Ine održe cijenu, pa će i kuhinju biti lakše namjestiti :D (Veli meni prekjučer muž: "Ode tvoja kuhinja! Dionice pale 6%." Sad su se opet malo oporavile... Uf...Odmah mislim na vitraj). Ja i sad imam staklo iznad sudopera. Ne znam. Nekako mi tamo najbolje paše. I ja dosta kuham tjestenine, pa nisam primjetila da se zaparilo (osim stakla mojih naočala :zubo: ). A Evo sad i moje skice. Zamislite si da su lijeva i desna strana (lijevo i desno od crvene crte) pod kutom od 90%.
http://i156.photobucket.com/albums/t35/duby71/mojakuhinja_skica1.jpg

slagalica
30.05.2007., 11:21
a zašto nisi sudoper stavila ispod prozora kad već imaš tu mogućnost?

elegant
30.05.2007., 11:22
Heh, htjeli jucer u Rigo grupu, nije mi ni palo na pamet da bi mogli raditi samo do 16 i 30!!!
Tako da cemo Chiaru ipak uzeti u Solidumu. Mjere su joj 300x200x150 dolje i 300x160 gore i cijena oko 25000.

To im je ipak samo ured, bez izložbenog prostora ... hm, nisam ni znala da ima i u Solidumu :confused: Kaj je to izložbeni prostor Rigo grupe ili prodaje još netko :confused:

elegant
30.05.2007., 11:23

ak je trebalo sve porazbijat zbog premještanja instalacija ... potpuno razumijem :zubo:

elegant
30.05.2007., 11:27
http://i156.photobucket.com/albums/t35/duby71/mojakuhinja_skica1.jpg

meni se svidja :top: jedino baš ne vidim svrhu vitraja u donjim elementima ... ja obično tam ne držim ništa što bi željela da se vidi :zubo:

Cubana
30.05.2007., 11:38
hm nisam ni znala da ima i u Solidumu :confused: Kaj je to izložbeni prostor Rigo grupe ili prodaje još netko :confused:
Ne, Mibel.
A Rigo me totalno razocarala zbog radnog vremena.
Uzeli smo duplo staklo gore (ljepse mi je od onih resetki), ugradbenu napu, kut, element od 60 i samo police. Dolje ugradbeni frizider, ladice od 90cm 2+1, plocu i pecnicu, sudoper u jednom kutu (pa kut nije izvlacni, nego za domestos i ostale gadarije:D ), ugr perilicu, ovaj drugi kut (prema sanku) isto nije kutni element jer smo s vanjske strane kuta stavili police. Sank jos cini i dupli el od 90. Valjda sam razumljivo opisala. Nemamo niijedan izvlacni za boce ni fancy kutni pa je to malo spustilo cijenu. Ide i vijenac gore.

elegant
30.05.2007., 12:50
Ne, Mibel.
A Rigo me totalno razocarala zbog radnog vremena.
Uzeli smo duplo staklo gore (ljepse mi je od onih resetki), ugradbenu napu, kut, element od 60 i samo police. Dolje ugradbeni frizider, ladice od 90cm 2+1, plocu i pecnicu, sudoper u jednom kutu (pa kut nije izvlacni, nego za domestos i ostale gadarije:D ), ugr perilicu, ovaj drugi kut (prema sanku) isto nije kutni element jer smo s vanjske strane kuta stavili police. Sank jos cini i dupli el od 90. Valjda sam razumljivo opisala. Nemamo niijedan izvlacni za boce ni fancy kutni pa je to malo spustilo cijenu. Ide i vijenac gore.

Otići ću ja to pogledati u živo: vjerovala ili ne, kak izgleda znam samo po slikama! S Rigo sam se družila dugo mailom, a nakon toga sam uspjela doći i u ured. iskreno, bili su vrlo dragi i susretljivi :top:
Jedino što si sad mislim da bi uzela jedan gornji elemenat od onih što su po širini presječeni (sa hidraulikom). Koristim more začina, pa bi mi na taj način lakše dohvatiljivi :D
Svidjelo mi se što mi je žena savjetovala da ne trošim novce na kojekakve štopere i sl jer to užasno povisuje cijenu. Tako da sam to ipak utrošila na koji fancy elemenat :top: Sve u svemu, oko 5,5 m gore/dolje elemenata cca 28.000 kn minus 10% za gotovinu :top:

dubac
30.05.2007., 22:02
meni se svidja :top: jedino baš ne vidim svrhu vitraja u donjim elementima ... ja obično tam ne držim ništa što bi željela da se vidi :zubo:

Ja recimo u donjim elementima sada imam staklene vatrostalne zdjele. Mislim da bi se one mogle (smjele) vidjeti i da bi to moglo zgodno izgledati. U Scavolinijevom katalogu sam vidjela u donjim staklenim - tanjure, krpe za suđe (ispeglane), pa djecju hranu, zdjele za salatu... Svasta moze ici dole. Uostalom, ja sam niska i lakse mi je uzimati stvari odozdola, nego odozgora. Meni gornji element kojem se dizu vrata ne dolazi u obzir. Morala bih skakati da ga zatvorim. I sad moram imati klupicu u kuhinji ili zovem muza da mi doda nesto iz gornjih elementa.
Glede sudopera pod prozorom... Ne bih trebala nista razbijati jer smo stan kupili dok jos nije postojao :o . Ali bi vjerojatno trebali dosta nadoplatiti produžavanje cijevi. osim toga taj je zid 170 cm. Sudoper je minimum 80 (dvostruki), kut oduzme 60, to je već 140, kaj s onih 30 cm? A gdje perilica (a treba biti kraj sudopera). Osim toga, onda se i remeti funkcionalan raspored koji prati radni proces a to je: frižider-radna ploha-sudoper-radna ploha-štednjak-radna ploha. A, na kraju krajeva, meni to i nije baš tako posebno (ja kao surogat stavljam iznad staklene elemente :zubo: ).
I da zaključim za veceras: :bara:

elegant
31.05.2007., 07:00
Ja recimo u donjim elementima sada imam staklene vatrostalne zdjele. Mislim da bi se one mogle (smjele) vidjeti i da bi to moglo zgodno izgledati. U Scavolinijevom katalogu sam vidjela u donjim staklenim - tanjure, krpe za suđe (ispeglane), pa djecju hranu, zdjele za salatu... Svasta moze ici dole. Uostalom, ja sam niska i lakse mi je uzimati stvari odozdola, nego odozgora. Meni gornji element kojem se dizu vrata ne dolazi u obzir. Morala bih skakati da ga zatvorim. I sad moram imati klupicu u kuhinji ili zovem muza da mi doda nesto iz gornjih elementa.
Glede sudopera pod prozorom... Ne bih trebala nista razbijati jer smo stan kupili dok jos nije postojao :o . Ali bi vjerojatno trebali dosta nadoplatiti produžavanje cijevi. osim toga taj je zid 170 cm. Sudoper je minimum 80 (dvostruki), kut oduzme 60, to je već 140, kaj s onih 30 cm? A gdje perilica (a treba biti kraj sudopera). Osim toga, onda se i remeti funkcionalan raspored koji prati radni proces a to je: frižider-radna ploha-sudoper-radna ploha-štednjak-radna ploha. A, na kraju krajeva, meni to i nije baš tako posebno (ja kao surogat stavljam iznad staklene elemente :zubo: ).
I da zaključim za veceras: :bara:

e da, a ja visoka ko štafla :D pa sam sve donje elemente dala napraviti s ladicama, samo da nema bespotrebnog saginjanja :top: :D
ovaj vikend planiram do Soliduma da je Chiaru konačno vidim u živo, a pogledat ću i tu tvoju. Koji je to dućan, please :s

dubac
31.05.2007., 13:16
Dalmadom. Desni hodnik od glavnog ulaza, a dućan onda s lijeve strane. Samo nisu baš lijepo složene kuhinje. Ja sam malo bila razočarana. I nemaju velik izbor radnih ploha. Ne znam zašto. Bolje je u Žir marketingu (Velesajam, kraj lifta). Više kuhinja, bolje složenih, velik izbor radnih ploha, te mogućnost kupnje aparata preko njih (gorenje, candy, sudoperi alveus). Preporučam. Jedino nije besplatna montaža (5% od cijene, standardno).

angelin1
31.05.2007., 16:43
sad kad vidim, Dubac, raspored prostora ti je vrlo,vrlo sličan mome, ako ne i isti. Htjela sam te pitati što ti je ono između sudopera i perilice posuđa? Jeli element na izvlačenje od 20 cm??? Pitam zato jer ga ja imam, ali s lijeve strane špahera, tako da mi je odmaklo ploču za kuhanje i špaher od kuta gdje je predviđen. Vrlo sam zadovoljna s tim da mi pećnica nije tik do kuta. (Nadalje ja sam morala razmišljati i o boci za plin, a vi vjerujem imate svi gradski). Vidim da si uzela ladice od 2 x 40 (x3). Ja sam uzela 1x80 (x3). U tim dubokim ladicama držim složene poklopce, plastično posuđe itd. Ja sam isto htjela 2 x 40, ali me prodavačica odgovorila...poslušala sam je, mada mi je lijep i taj tvoj raspored. Ne mogu reći što je praktičnije kad sam probala samo jednu varijantu i ova mi je super...Ispod ugradne pećnice sam stavila također ladicu. Košta malo, a spasila me za pleh...

dubac
31.05.2007., 22:22
Pa zar Sanja ima ladice od 80???? Ja sam si skinula s neta tehnički katalog AG Dinasa i tamo ne piše da postoje ladice od 80. Zato sam i stavila (zamislila) 2x40. Zapravo i nema drugog razloga. Dobro, možda neka estetika. Dakle moram to još pitati (stignem, stan je gotov za 5 mjeseci). Vidjela sam kod tebe na fotki taj izvlačni element u kutu. Meni je to isto bolje, ali vidjet ću još za raspored kad točno izmjerim kuhinju, instalacije, utičnice itd. Sad sam se ravnala po nacrtu. Ali tko kaže da će to baš biti tako.
I konačno što kažete na ove sudopere? Ja sam si zamislila alveus Futur 50, tamno sivi granitni (radna ploča bi isto trebala biti takva nekakva, naravno ni jedno ni drugo nije granit, ploča je iveral, a sudoper nekakav kerasil). Ne znam kakvu pipu. Isto takvu ili starinsku.
http://www.alveus.si/index.php?menu_item=VsadniPomivalniki&l=3&gr=2&p=51

dubac
31.05.2007., 22:35
Upravo me muž popljuvao za ladice od 80 (poznajući moju urednost :brukica: ). Kaže, ako ti je sve uredno, možeš imati 80, ali ako ti je onako kako ti je sada u ladicama (:horor:), vjeruj mi bolje ti je 40!
Tu čak ni argument: Jeftinije je! nije upalio. A meni još bolje :rofl:

elegant
01.06.2007., 06:41
Upravo me muž popljuvao za ladice od 80 (poznajući moju urednost :brukica: ). Kaže, ako ti je sve uredno, možeš imati 80, ali ako ti je onako kako ti je sada u ladicama (:horor:), vjeruj mi bolje ti je 40!
Tu čak ni argument: Jeftinije je! nije upalio. A meni još bolje :rofl:

ja sam ljubiteljica ladica iz one sheme ... ako sve zguram u ormar i otvorim vrata, velika je vjerojatnost da ću se jos morat i sagnut, ako ne i kleknut da sve to polovim :eek: Ovako ... blažene ladice .... zguraš i to je tam di staviš ... a sad ... ko pati od toga da sve nađe bez malo prekopavanja ... ah, pa ne zabranjujem ja uvođenje reda ... u ladicama, naravno :cool: :top:

a sudoper ... baš mora biti Alevus?! .... ok ... meni se sviđaju i njihov Abluo 50 ili 80, a dobri se čini i ova nova serija Cubo

dubac
01.06.2007., 11:47
:top:
Zahvaljujem na informaciji. Ne znam kako mi je taj abluo 50 promak'o. Još mi je bolji zbog veličine i oblika bazena, a posebno zbor prostora za odlaganje.
Sudoper ne mora biti alveus, ali oni mi se nekako čine relativno prihvatljivi cijenom, a i mogu se naručiti preko Žir marketinga koji dilaju AG Dinasom pa ih ne moram tražiti okolo. Ne znam tko ih u Zgb-u prodaje. Cijene sam vidjela na ambient.hr Sama ideja dati toliko novaca za sudoper (futur 50 oko 2000) mi je malo bolesna, ali što je tu je. Ipak nije to 15.000€ (sjetimo se Blown negdje s početka teme). Blanco su mi preskupi, a i nisu mi dizajnom baš privlačni. Ovi imaju puno boja, pa ću nešto valjda uspjet iskombinirati.
Od danas dakle, moj favorit abluo 50, crni metalik.

elegant
01.06.2007., 13:23
:top:
Zahvaljujem na informaciji. Ne znam kako mi je taj abluo 50 promak'o. Još mi je bolji zbog veličine i oblika bazena, a posebno zbor prostora za odlaganje.
Sudoper ne mora biti alveus, ali oni mi se nekako čine relativno prihvatljivi cijenom, a i mogu se naručiti preko Žir marketinga koji dilaju AG Dinasom pa ih ne moram tražiti okolo. Ne znam tko ih u Zgb-u prodaje. Cijene sam vidjela na ambient.hr Sama ideja dati toliko novaca za sudoper (futur 50 oko 2000) mi je malo bolesna, ali što je tu je. Ipak nije to 15.000€ (sjetimo se Blown negdje s početka teme). Blanco su mi preskupi, a i nisu mi dizajnom baš privlačni. Ovi imaju puno boja, pa ću nešto valjda uspjet iskombinirati.
Od danas dakle, moj favorit abluo 50, crni metalik.

netko je ovdje spominjao Teka sudopere ... vrlo su slični i navodno nisu jako skupi ... pokušaj malo pročačkati sitove ... btw Teka je španjolska firma

dubac
01.06.2007., 22:42
netko je ovdje spominjao Teka sudopere ... vrlo su slični i navodno nisu jako skupi ... pokušaj malo pročačkati sitove ... btw Teka je španjolska firma

Pročačkala sam. S njima dila Gramat. Pregledala sam katalog. Vrlo su slični modeli Alveusu, ali - nema crnog. Od tamnih ima smeđi. A ja sam si baš zamislila crnu radnu plohu ("gešprict", da se baš ne vidi svaka fleka), crni sudoper, crni štednjak...
Sutra idem na more 2 tjedna (bez kompića), a onda se spremam na povratak za posao nakon rodiljnog. Manje ću razmišljati o kuhinjama. A možda mi štogod sine u međuvremenu.

elegant
02.06.2007., 14:28
Pročačkala sam. S njima dila Gramat. Pregledala sam katalog. Vrlo su slični modeli Alveusu, ali - nema crnog. Od tamnih ima smeđi. A ja sam si baš zamislila crnu radnu plohu ("gešprict", da se baš ne vidi svaka fleka), crni sudoper, crni štednjak...
Sutra idem na more 2 tjedna (bez kompića), a onda se spremam na povratak za posao nakon rodiljnog. Manje ću razmišljati o kuhinjama. A možda mi štogod sine u međuvremenu.

eto mene iz Soliduma ... pogledala ja kuhinju i evo što mi se čini:
generalno, vrlo ok ... čak ni vitraji nisu kič, ali da se mene pita, ne bi ostavila pve okove koji na izloženoj kuhinji (mislim na ručkice); malo su preglomazne i prenapadne za tu kuhinju. Neka jednostavnija varijanta bila bi mi bolje, pogotovo ako ideš na sve crnom bojom. Razmisli malo o tome, mislim da bi se dobio fini touch :D

elegant
02.06.2007., 14:33

pogledala sam chiaru u živo ... hm.... poljuljana sam u odluci :mad: Zapravno, nije mi baš onak krasna ko u katalogu. Ne znam da li je ta izložena pomalo prljava pa su vijenci ne svijetli nago ko kombinirani sa sivim, ali to zbilja kvari opći dojam i djeluje .... hm.... šareno.
Čak razmišljam ako ju i uzmem, da ju posložim u modernističku varijantu ... sječaš se toga iz katloga? One ravne plohe, sa ravnim zaršetkom, jer ako se to tako maže i tako izgleda malo zmazano, to zbilja nije za mene. Nije da sam neuredna, ali ne kanim robovati kuhinji!
Daj mi reci, jel tvoja jednolično svijetla?!

A i ovo zbilja moram vidjeti u živo ... http://www.arredo3.com/gallery/gallery.aspx?idFoto=43646&idG=826

elegant
05.06.2007., 12:57
evo još jedan dobar site

http://www.recordcucine.com/

elegant
11.09.2007., 06:53
Da li je netko u zadnje vrijeme postavio ovaj tip kuhinje? Bilo bi lijepo da nam postavi slike ....

slagalica
11.09.2007., 08:32
Evo, ja jesam :cerek:

http://images27.fotki.com/v983/photos/1/1217765/5370375/Picture022-vi.jpg

http://images28.fotki.com/v987/photos/1/1217765/5370375/Picture026-vi.jpg

http://images27.fotki.com/v1021/photos/1/1217765/5370375/Picture024-vi.jpg

elegant
11.09.2007., 08:41
Evo, ja jesam :cerek:

http://images27.fotki.com/v983/photos/1/1217765/5370375/Picture022-vi.jpg
http://images28.fotki.com/v987/photos/1/1217765/5370375/Picture026-vi.jpg
http://images27.fotki.com/v1021/photos/1/1217765/5370375/Picture024-vi.jpg

chiara :cerek: stvarno lijepo izgleda i odlično se uklopila u tako mali prostor ... bravo :D :top:

BluesCat
11.09.2007., 08:45
Fali dvokrilni hladnjak

Live
11.09.2007., 14:01
Ovo mi je jedna od ljepših kuhinja koje sam do sad vidjela :top:

art_kitchen
26.01.2010., 11:20
ekipa, šta velite na ovo?

http://i45.tinypic.com/35ko1lu.jpg

http://i49.tinypic.com/345yfrl.jpg

http://i49.tinypic.com/fm8cvq.jpg

http://i47.tinypic.com/2rgf4ns.jpg

http://i47.tinypic.com/34g6c8l.jpg

http://i47.tinypic.com/zvr38x.jpg

http://i50.tinypic.com/optk0l.jpg

PLAVI GOLUB
26.01.2010., 11:42
aaaaajooooj..bez uvrede..al ja bi stalno imala poriv da operem te vratnice..ovako preko slika,djeluju,kao prljave..a ne ..šebi šik..(oprosti,ako sam te povrijedila)..i na ovu vrstu kuhinje više mi pašu silgranit sudoper..i ovakve pećnice..http://www.ugradbeni-aparati.com/slike/velike/ugradbena-pecnica-candy-r-43-3-gh-retro-123065_1.jpg

lepijander
10.03.2010., 19:00
ja obožavam rustikalne kuhinje odnosno općenito takve interijere kao i shabby chic no moram se složiti da čak i meni ovo izgleda prljavo kao što je i plavi golub rekao

isto se slažem i za pećnicu

ne znam što je trebala predstavljati ova boja kuhinje, jer rustikalna je u obradi i u ručkicama (koje su jedino što mi se sviđa) i ničemu više, dok nije bogme ni shabby chic jer on podrazumijeva pastelne tonove, dakle, oaletu od bijele, pastelno roze, zelene, plave...

iva2709
17.03.2010., 18:49
:top:ekipa, šta velite na ovo?

Vaša kuhinja mi se dopada, bilo bi moguće doznati više o njoj? gdje ste je nabavili, ili pošto ste Art kitchen možda ih i čak sam izradjujete?

PLAVI GOLUB
17.03.2010., 20:48
:rofl:

AnaPi
25.10.2010., 10:54
jooooj, kako su vam lijepe kuhinje i kuhinjice.. blago vam se..mrak ste uredili svoje prostore..ja sam isto zaljubljenik u rustiku, divne su mi sve ove osim ove tamno zelene..ona je sporka nekako..
ja sam tek sad u ovom djiru i nadam se da ce te prokomentirati malo moju buducu kuhinju..
stavit cu slikice sto mi treba i tako to.. gorenje me kosta 64 000 i ne pristajem na to, nisam luda..pregledala sam sve sajtove koje ste postavile pa cu kontaktirati mejlom sve te vase firme gore, mi smo tu u dbk pre pre preskupi, boze sacuvaj..
nadam se da cu i ja dobiti svoju kuhinju iz snova..

dajte svoja misljenja,please...

AnaPi
25.10.2010., 11:06
evo nacrta... mjere su 205x375x160pult
http://img130.imageshack.us/img130/6499/nacrtu.jpg (http://img130.imageshack.us/i/nacrtu.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
ovako mi treba izgledati zavrsetak pulta.. stavila bi granit jer mi se jaaaaaako svidja jer djeluje toplo hladno sve skupa..pult je sirine 90 ali na crtezu nismo to znali napravit.. sudoper i ploca za kuhanje su na ovim mjestima tako da imam pregled dnevnog boravka a da se ne moram okretati..puno ljudi bi to stavilo u drugi kut ali ja ne zelim...i mikrovalnu bi uvalila u ovu policu povise pecnice kao na slici dole da mi ne stoji na pultu kasnije.
http://img246.imageshack.us/img246/8027/vaukuhinjadivanlustersu.jpg (http://img246.imageshack.us/i/vaukuhinjadivanlustersu.jpg/)

AnaPi
25.10.2010., 11:13
jako mi se svidja kuhinja sanja koju ima elegant1, najljepsa mi je od svih i jako volim ove ruckice i crteze na vitrajima ali evo citam kako su skupe pa ne znam hocu li ih imati.. velika mi je kuhinja pa me puno izadje drvo, a volila bi imati hrastovinu ne iveral.. nadam se da ce mi dati ponudu do 40000 posto su vase izlazile oko 28000 a nisu puno manje od moje..u nas je stravicno skupo..

zelim i ovakvu špinu u zlatnoj boji, vidlila sam da imate neke iz emmezete ali ova sama mjesa toplo hladno pa bi radije nju ako znate gdje se moze nabaviti??
http://img684.imageshack.us/img684/3240/pinaaliuzlatnojboji.jpg (http://img684.imageshack.us/i/pinaaliuzlatnojboji.jpg/)

jako mi se svidjaju bile pecnice rustik, dosad sam naisla samo na smedje i crne..elegant1..tvoja je divna

AnaPi
25.10.2010., 11:15
kuhinja od gorenja za koju sam se u startu bila odlucila me izasla 64000 :eek: mamma mia!!!!!!!
http://img178.imageshack.us/img178/898/kuhinjaarkada.jpg (http://img178.imageshack.us/i/kuhinjaarkada.jpg/)

lepijander
25.10.2010., 12:33
Ana,

sudeći po skici, bit će to prekrasna kuhinja! Slažem se da je ova od Gorenja preskupa -može se to i jeftinije.

Zavidim.

AnaPi
25.10.2010., 16:27
:) ..a na cemu mi zavidis kad jos nista nemam, danas mi se javio jedan stolar on daje ponudu 53000 + granit ploca 9000,joj, a on je najbolji po glasu u Dubrovniku..a inace ljudi pljuju po Gorenju i tako to.. nisam pametna.
Drugi stolar se javio i nudi za 30000+ 8500 za granit..(ovi to rade negdje u bosni pa preko carine dilaju,imaju neku vezu)
ali prvi stolar radi u hrastovini sve vidljive bocne stranice i nudi najkvalitetniju izvedbu unutra, one zice i stopere i bla bla, svi za njih kazu da su mrak, a ovaj drugi stolar te bocne a vidljive stranice ce u iverici napravit..e sad... :ne zna:

poison5
26.10.2010., 14:00
Ja ti mogu reći samo:kuhinju radiš sad pa ko zna više kad....a kolko ti možeš dati za nju znaš jedino ti.

AnaPi
27.10.2010., 23:10
stizu ponude sa svih strana...
Odlican mestar iz dubrovnika 53000
mestar Dubrovnik al preko Neuma 39000
mestar Dubrovnik al nema hrast samo ivericu 25700
Interijeri Zadro - 20% za kuhinju Opera 38845
a Giorgia 36735 + dostava 4500 + 5% montaza
Svea Zagreb 45460 s dostavom i montazom
Koncar Zagreb s 30% popusta 42522 - jos 10% na gotovinu 38522

Na sve ove ponude ide granit ploca oko 8-9000 kosta+svi aparati... tc tc tc..e jest najveca investicija u kuci bogme...
Svakako vise mi se svidjaju ponude iz Zg..
sve su kuhinje lijepe u ponudama..
ova koja nije hrast mi nije uopce privlacna jer ne izgleda rustikalno na kraju.
sutra jos do A.G Dinas i gotova sam...

koju ponudu bi vi izabrali.. :ne zna:

vizura
12.11.2010., 17:44
ja sam naručila AG Dinas, još uvijek je čekam.

U usporedbi s ostalima je bila puno povoljnija, a nekako mi je bila i srcu prirasla odmah od početka

minnie158
07.01.2011., 22:29

U usporedbi s ostalima je bila puno povoljnija, a nekako mi je bila i srcu prirasla odmah od početka

I mi smo se odlučili za Dinas kuhinju. Nismo ju još naručili, ali to je definitivno kuhinja koju uzimamo. Lavanda kuhinja, ali i smeđoj boji!

nitta
08.01.2011., 11:51

I ja sam ljubimica rustikalnih kuhinja :cerek:. Imas li neku slikicu od kuhinje koju si narucila?
(Moja je stara oko cca 20 godina i kostala me podosta, ali jos uvijek mi nije dojadila, iako bih trebala promijeniti sudopere, plocu za kuhanje i pecnicu...)

robyka
08.01.2011., 20:12
Svea već neko vrijeme pravi kuhinju Clivia svu u bijeloj boji (nemaju sliku na stanicama, samo model s bukvom), prekrasna je.
Inače je staklo na njoj ručno oslikano,a u ponudi za nju su i dvije vrste ručkica.Ako imate
priliku pogledajte nihov tiskani katalog za ovaj model (ima ih po salonima namještaja koji prodaju Sveu).
Inače sam uvijek bila za što jednostavnije i ravnije linije ali kako (ah) starim, sve mi se više sviđa klasičniji i romantičniji stil

free spirit
08.01.2011., 20:38
Svea već neko vrijeme pravi kuhinju Clivia svu u bijeloj boji, prekrasna je.

Evo je:
http://www.eurodom.hr/product_info.php?manufacturers_id=34&products_id=2851&osCsid=f9aee83e45306573e1020f75ece8f62eđa

Meni se sviđa Sveina Sintia u zelenoj boji, ali ona za moj prostor košta 48.500,00 kn + aparati, pa se bojim da ću ipak ostati bez nje:
http://www.svea.si/filelib/katalogi/kuhinje/katalog_sintia.pdf

vizura
08.01.2011., 21:02
I ja sam ljubimica rustikalnih kuhinja :cerek:. Imas li neku slikicu od kuhinje koju si narucila?
(Moja je stara oko cca 20 godina i kostala me podosta, ali jos uvijek mi nije dojadila, iako bih trebala promijeniti sudopere, plocu za kuhanje i pecnicu...)

još nisam stigla poslikati, doduše još se nismo uselili, ali stavit ću čim stignem

Aruena
09.01.2011., 18:16
ekipa, šta velite na ovo?

Meni je nekako opskurna.

Samo fali neka baba kvrgavog nosa da kuha sismise i gustere.

City
09.01.2011., 18:49
Meni je nekako opskurna.

:rofl: :rofl: :rofl:

nitta
09.01.2011., 19:35
Meni je nekako opskurna.

Mislim da je glavni problem ove kuhinje - boja. Da je bijela ili neka bez nijansa, ne bi izgledala lose ( iako mi se ni plocice uopce ne dopadaju)

vizura
12.01.2011., 19:48
meni su čak pločice simpa, ali ja bih definitivno promijenila boju kuhinje.
ovako stvarno djeluje:eek:

vizura
12.01.2011., 20:05
jako mi se svidja kuhinja sanja koju ima elegant1, najljepsa mi je od svih i jako volim ove ruckice i crteze na vitrajima ali evo citam kako su skupe pa ne znam hocu li ih imati.. velika mi je kuhinja pa me puno izadje drvo, a volila bi imati hrastovinu ne iveral.. nadam se da ce mi dati ponudu do 40000 posto su vase izlazile oko 28000 a nisu puno manje od moje..u nas je stravicno skupo..

zelim i ovakvu špinu u zlatnoj boji, vidlila sam da imate neke iz emmezete ali ova sama mjesa toplo hladno pa bi radije nju ako znate gdje se moze nabaviti??
http://img684.imageshack.us/img684/3240/pinaaliuzlatnojboji.jpg (http://img684.imageshack.us/i/pinaaliuzlatnojboji.jpg/)

jako mi se svidjaju bile pecnice rustik, dosad sam naisla samo na smedje i crne..elegant1..tvoja je divna

evo :
http://www.prodaja-ponuda.com/slavina-franke-old-england-podprozorska-boja-bakra-1150028207/653052/sudoperi-i-slavine/
http://www.prodaja-ponuda.com/slavina-franke-old-england-boja-bronze-1150028205/653040/sudoperi-i-slavine/

a što se pećnice tiče, ja sam uzela candy
http://www.centar-tehnike.com/slike/male/fcl-602-av-ugradbena-pecnica-candy-FCL-602-AV_1.jpg

i ploču u istom kompletu:
http://www.tunica.hr/catalog/images/PGC640SQAV.jpg

nitta
12.01.2011., 22:31
evo :

a što se pećnice tiče, ja sam uzela candy
http://www.centar-tehnike.com/slike/male/fcl-602-av-ugradbena-pecnica-candy-FCL-602-AV_1.jpg

i ploču u istom kompletu:
http://www.tunica.hr/catalog/images/PGC640SQAV.jpg

Bas lijepo oboje! Jel i sudoper isti kao ploca?

vizura
13.01.2011., 05:24
sudoper je u sličnom tonu, samo malo svjetliji od boje pijeska. Našla sam bila u Baumaxu za 750 kn- neka imitacija silgranita, čini se ok, vidjet ćemo kad se počne upotrebljavati. Jedino je špina "obična", tj-. nije u "tonu" s ostatkom kuhinje, jer se MM-u ne sviđaju rustikalne :rolleyes:, ali ni s ovom običnom nije loše.

nitta
13.01.2011., 11:56
Super- onda je sve uskladjeno!
Meni su prekrasne ove slavine, ja imam nesto slicno, u mesingu, ali vjerujem i da ce s obicnom tvoja kuhinja izgledati prekrasno.
Jedva cekam slikice!

vizura
09.04.2011., 23:42
Evo par slika, slike su iz prvih dana useljenja, pa zato djeluje malo "u neredu" (mada ni danas nije nešto bolje :D)

http://i1213.photobucket.com/albums/cc480/tinkie_w/home/P1010221.jpg?t=1302388655
http://i1213.photobucket.com/albums/cc480/tinkie_w/home/P1010222.jpg?t=1302388655
http://i1213.photobucket.com/albums/cc480/tinkie_w/home/P1010223.jpg?t=1302388655

KatarinaRi
13.04.2011., 12:18
A evo kad si stavila da prokomentiram i što mi se sviđa i što ne...jer i ja planiram nešto slično.
Ja sam od onih koji moraju imati ugradbeni, nevidljiv frižider pod obavezno, a pogotovo ne bi u rustikalnoj kuhinji ništa po njemu keljila:)...mikrovalku neću imati, ali da ju imam bila bi u ormaru.
Ovaj prozor nije ni najmanje rustikalan i svakako bi na njemu bila neka rustikalna zavjesica.
U principu gledati ću da ako već odaberem ovaj stil da i sve vidljive sitnice budu takve..dakle nema plastičnih pica-boca i sl....
Valjda se nećeš naljutiti na komentare:cerek::ne zna::ne zna:...inače sve ostalo mi je super pogotovo šporet i napa.

ombia
13.04.2011., 12:35
A evo kad si stavila da prokomentiram i što mi se sviđa i što ne...jer i ja planiram nešto slično.
Ja sam od onih koji moraju imati ugradbeni, nevidljiv frižider pod obavezno, a pogotovo ne bi u rustikalnoj kuhinji ništa po njemu keljila:)...mikrovalku neću imati, ali da ju imam bila bi u ormaru.
Ovaj prozor nije ni najmanje rustikalan i svakako bi na njemu bila neka rustikalna zavjesica.
U principu gledati ću da ako već odaberem ovaj stil da i sve vidljive sitnice budu takve..dakle nema plastičnih pica-boca i sl....
Valjda se nećeš naljutiti na komentare:cerek::ne zna::ne zna:...inače sve ostalo mi je super pogotovo šporet i napa.

Slazem se, frizider je morao, ali morao biti ugradbeni. Ja bih radi ravnoteze na lijevi zid (onaj lijevo od prozora) stavila neke rustiklane stalazice i staklenke sa zacinima.
Gornje elemente bih imala sve jednako duge.

KatarinaRi
13.04.2011., 12:41
Slazem se, frizider je morao, ali morao biti ugradbeni. Ja bih radi ravnoteze na lijevi zid (onaj lijevo od prozora) stavila neke rustiklane stalazice i staklenke sa zacinima.
Gornje elemente bih imala sve jednako duge.

Slažem se kao i sa policama kraj prozora.:cerek:
Ma u principu najveća mi je zamjerka stavljenje nekih sitnica i predmeta na vidjelo koji nisu dio ove priče.

Jellle
15.04.2011., 20:06
Vizura, imaš baš lijepu kuhinju. Šteta što i frižider nije u retro stilu i potpuno ugradbena suđerica. I malo shabby detalja. Inače je sve :top:

nitta
18.04.2011., 18:17
I ja bih svakako isla na ugradbeni hladnjak.
Dolaze li neki elementi ili police lijevo od prozora?
Radnu plocu bih spajala pod 45 stupnjeva, a ovaj najduzi element bih eliminirala.
I na lijevi zid bih stavila plocice.

gđa
01.06.2011., 09:35
sviđa mi se, i ja namjeravam slično urediti kuhinju... zidni ormarić koji nije u razini ostalih bih eliminirala, ne uklapa mi se... svakako bih stavila svijetle zavjese u rustikalnom stilu, da se ne vidi prozor koji bode oči... ako već frižider nije ugradbeni, mogao bi se bar popuniti prostor iznad friđa mikrovalnom, koja mi nekako ne ide u kut u koji je smještena (tamo bi stavila male shabby police za začine)...

vizura
30.06.2011., 13:51
evo da odgovorim na komentare, nisam stigla prije.

kuhinja je slikana netom po useljenju, otud one puste sitnice i đinđe kojima, slažem se, nije mjesto tamo, ali su se u tom momentu našle tamo, jer nisam imala di s njima, danas su našle mjesto na drugim lokacijama po kući.

Frižider ja ne bih ugradbeni, ali je to stvar ukusa osobe do osobe.... ovaj je nasljedstvo iz prijašnjeg stana, jer je još relativno nov, a mi pri novcima nismo. Kad "rikne" zamijenit će ga neki "neugradbeni" ali u retro stilu... trenutno su mi simpa oni od gorenja...
"Etikete" po njemu su dječjih ruku djelo, i koliko se ja trudila ih skidati, one se u dan dva opert namnože.
Mikrovalna je također nasljedstvo donešeno iz prijašnjeg stana, i slažem se da joj nije mjesto u ovom kutu.... da- tu sam planirala nekakve poličice za začine, ili pak stalažu za boce... ne znam... za to nam treba vremena. s ove strane je zidani šank prema blagovaoni, ali se ne vidi. Taj je šank obložen kamenom i ne uklapa se u ovu kuhinju, te ga treba rušiti, a onda ćemo taj cijeli dio preurediti... otom potom.
mikrovalnu sam planirala staviti onamo ispod visećeg elementa kraj frižidera. ali me zeznula ona ukrasna lajsna koja je sad prenisko pa mikrovalna ne može stati.

I prozor će jednog dana biti kamufliran zavjesama... rustikalnim, ali još ih tražim... :cerek:

U svakom slučaju hvala na komentarima

Bukoroshe
30.06.2011., 14:40

Slažem se s komentarom. Inače, predivna kuhinja, samo, po meni, loš izboor pločica, potamnile su cijelu priču umjesto da je istaknu.

Estera1
27.07.2011., 21:18
Sve vas lijepo pozdravljam...vidim da ste svi veliki ljubitelji rustikalnih kuhinja pa se nadam da mi možete pomoći. Imam jako lijepu rustikalnu kuhinju koju sam kupila u Zana still no kako su mi se pomutili planovi, moram ju POD HITNO prodati. Prodajem ju jako povoljno s obzirom koliko sam ju platila pa ako ima neko od vas da je zainteresiran,molila bi da mi se javi. Fotografija je samo jednog od kredenaca ali kuhinja je sa sankom, ima sve uređaje u kompletu i rustikalnom stilu. Ako ju netko zeli pogledati, kuhinja se nalazi u Svetoj Heleni.
Ovdje je link na oglas koji sam stavila na Njuškalo.

http://www.njuskalo.hr/kuhinje-namjestaj/jako-povoljno-kuhinja-bianca-rustica-nekoristeno-oglas-3256852

Puno hvala...:)

bundeva
14.02.2014., 00:29
http://i59.tinypic.com/316pvlk.jpg
zivim na selu, pravi rustik, i evo moje ljepotice :cerek:

free spirit
14.02.2014., 06:12
meni je ta linija kuhinje predivna. skužila sam ju prije nekog vremena negdje gdje si pokazala malu fotku fronti.
jel to svea sintia?
šteta što si gornje ormariće stavila sa staklom, nisu mi neka sreća. na žalost ni ručke, ni pločice, a ni previše stvari na radnoj plohi... no, to imaš priliku brzo srediti.

bundeva
14.02.2014., 13:31
Da, to je ta kuhinja.kupili smo nju sa izloga tako da bas i nisam mogla stakla birat.
http://i57.tinypic.com/2gydsw4.jpg
Morali smo ju svu izrezati, u smislu radnu plohu, nesto smo naknadno montirali,spajali ( nove noge pod sudoper), dosta toga DIY,ove police,napa isto preradivana, sve ugradbene osim perilice isto sam ja trazila,drugaciji sudoper....etc.
inace ova stakla i rucke u katalogu svee bas posebno naglaseni kao prednost
http://i58.tinypic.com/ab48r9.jpg
kod mene to grdo izgleda kaj unutra u visecima sve zivo, samo caja valjda 10-15 vrsta, a trebalo bi samo posude stajati. kako imam samo ta 2 viseca, meni zbog komocije rada tako odgovara i tako i ostane.
http://i61.tinypic.com/25q9htt.jpg
hladnjak je ostao samostojeci, ali tesko je bilo drugacije rijesiti raspored obzirom da je kuhinja kupljena gotova.:(
http://i59.tinypic.com/jrwjzr.jpg
inace renoviramo polako kucu i zivimo u njoj isto vrijeme i to ne bi pozeljela ni najgorem neprijatelju.:( u kuhinji pod, voda i struja su novi, bacen dimnjak, namjestaj do kraja nije sklopljen, fale sitnice ( vidi se na slikama ), stolice idu hrastove umjesto ovih sada, vec i kupljene, nikak unijeti u kucu.
Dnevni smo rijesili preklani, lani kuhinja, sada na redu blagovaona.
Plocice nisu tako lose, imaju po sebi sve te boje, sivu,bez i zelenu, koje su i u interjeru, meni tu bas super odgovaraju. Jos se oni trebali slagati sa sankom ,gdje stoji granitna ploca white kashmer od prije, a i sudoper sam uzela terra boje. mozda slike to ne pokazu zato sto mobom obicnim slikano, a mozda se moglo i bolje :D.
http://i59.tinypic.com/i3ewxv.jpg
najveci problem sto sam dosla na ovaj forum, dok sam vec sve skoro napravila, trazila sam savjet u vezi sudopera.Da sam znala da ovdje ima cura i decki, koji rade cijelo idejno rjesenje i daju gro super savjeta, mozda bi sve izgledalo drukcije. ovako to je to, kako je.:D