PDA

View Full Version : Endometrioza

stranice : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

tessaa
15.06.2008., 15:51
Nisi napisala kakve to točno simptome imaš, a kakve nemaš! Ako ti dr. kaže da nemaš cisti na jajnicima onda nemaš ni endometriozu. Moja se vidjela na ultrazvuku, ali tek kad su je laparaskopijom odstranili i poslali uzorak na patologiju potvrđena mi je dijagnoza. Za svaki slučaj možeš izvaditi tumorski marker CA 125, pa ako je povišen može se sumnjati na endo.
Inače, ima cura koje imaju bolne M, pokušaj piti magnezij, on ti opušta stjenke maternice pa će ti se smanjiti grčevi, a i tablete protiv bolova nemoj piti tek onda kad te počne nesnosno boliti, onda je kasno. Trebaš ih piti odmah na početku, pa ćeš na taj način spriječiti da neki hormon (zaboravila sam ime) udje u krv i da počne boliti.

Thanks... mislim da vjerojatno nije endo... pijem i magnezij, i tab. protiv bolova počnem piti već preventivno... uz to sam pila i čaj od kamilice i od stolisnika... uglavnom, nekad pomogne, nekad ne... no bol traje svega par sati i to uglavnom noću, prvi dan, pa se izdrži...
UZV radim svake godine i nikad mi nije rekao ni za ciste, ni da sumnja u bilo što... jedino imam s jedne strane deblju sluznicu maternice pa kaže dr. da bi to mogao biti uzrok... to i hormoni, naravno...

Ivanicapeca
16.06.2008., 10:34
Thanks... mislim da vjerojatno nije endo... pijem i magnezij, i tab. protiv bolova počnem piti već preventivno... uz to sam pila i čaj od kamilice i od stolisnika... uglavnom, nekad pomogne, nekad ne... no bol traje svega par sati i to uglavnom noću, prvi dan, pa se izdrži...
UZV radim svake godine i nikad mi nije rekao ni za ciste, ni da sumnja u bilo što... jedino imam s jedne strane deblju sluznicu maternice pa kaže dr. da bi to mogao biti uzrok... to i hormoni, naravno...

To ti je definitivno uzrok. Navodno to zadebljanje ima oko 20% svih žena i uzrokuje bolove i obilna krvarenja. Zato se endica i otkrije kada žene skuže da ne mogu nikako zanjeti, jer se simptomi podudaraju. Zato je uz PAPA test bitan i redovit pregled UZV jajnika.
Naravno, i ja imam to zadebljanje u kompletu s endicom.:rolleyes: Šta da vam kažem, i u školi sam uvijek sjedila u prvoj klupi:mig:. Jednostavno, bila sam uvijek prva kad se nešto dijelilo, pa tako i kad je majka priroda dijelila darove:cerek:

amis
17.06.2008., 08:23
Naravno, i ja imam to zadebljanje u kompletu s endicom.:rolleyes: Šta da vam kažem, i u školi sam uvijek sjedila u prvoj klupi:mig:. Jednostavno, bila sam uvijek prva kad se nešto dijelilo, pa tako i kad je majka priroda dijelila darove:cerek:

Prava si štreberka :zubo:
:w

Tiambia
20.06.2008., 20:22
Veliki pozdrav od mene curke. Evo mene kod kuće živa, zdrava i sve je ok. Napokon operacija je završena i nemam više endo. Nije mi odstranio jajnike nego samo cistu od 6cm koja je bila na lijevom jajniku i neka malecka vodena na desnom pa ju je punktiro. Sutra idem vadit kopče jer me je par dana ranije pustio zbog toga što je išao na godišnji a i vidio je da sam se brzo opravljala iz dana u dan. Znate da sam ovu operaciju najlakše podnijela do sada. Mislila sam ja na vas jer sam čekala da vam se javim. Eto sada je sve to iza mene savonaj strah i ružne misli sam odklonila i krećem u nove pobjede..... Ljubim vas:grli: p.s puno hvala na riječima podrške.

pusica... ljubim te i grlim i super da ti je tako lijepo prošlo:mig::)

andi23
22.06.2008., 19:10
:grli::K

andi23
26.06.2008., 16:18
curke, zanima me koliko mjeseci se nesmije zatrudniti nakon laporatomije?:ne zna:

amis
26.06.2008., 17:07
curke, zanima me koliko mjeseci se nesmije zatrudniti nakon laporatomije?:ne zna:

Meni moj ginekolog rekao čim izađeš iz bolnice počni raditi na trudnoći... :ne zna:

simba
26.06.2008., 19:11
najbolje da pitaš ginića!...

ajmo, cure....hoću neke bebe na ovom topicu :cerek::cerek::cerek:.....kad već ja ne mogu još raditi na tome

mirna1979
27.06.2008., 08:05

ajmo, cure....hoću neke bebe na ovom topicu :cerek::cerek::cerek:.....kad već ja ne mogu još raditi na tome

ja nikak da krenem, ma trta me grozno tim više kaj ne znam nikog ko je ostao trudan s endometrioziom, znam samo koma slučajeve i borbu s umjetnom oplodnjom:(:(

ruzi
27.06.2008., 09:35
hallo cure!do prije tjedan dana nisam ni znala sta je endometrioza,a vec je imam tj.ustanovljena...
evo ovako je pocelo:prije dva mjeseca napipala sam na desnoj strani donjeh stomaka nekakvu veliku oteklinu,kirurg me posalje na ultrazvuk;TAMO SOK-tumor...dalje pretrage,magnetno snimanje:cista velicine 15cm
SOK...ginekolog mi je napravio termin za operaciju ali posto je cista tako velika nije moguca laparoskopija nego klasicna operacija.nista pomirila sam se stim ali termin je bio tek za mjesec dana,i to cekanje me je izludivalo.
dosao je i taj 16.6.poslije operacije mi je receno:cista je ostranjena,jajnik spasen ali ustanovili smo vam endometriozu i to u visokom stupnju.
ja onako jos omanjena poslije op nisam nista kuzila.
poslije su mi sve objasnili...
ja sam opet bila u soku
nakon tjedan dana sam otpustena kuci,rana lijepo zarasta(16cm)
sad me ceka terapija:DECAPEPTYL DEPOT injekcija svaki cetvrti tjedan (6mj) i istovremeno LIVIEL tablete.
dali netko nesto za o ovoj kombinaciji????

amis
27.06.2008., 09:41
ja nikak da krenem, ma trta me grozno tim više kaj ne znam nikog ko je ostao trudan s endometrioziom, znam samo koma slučajeve i borbu s umjetnom oplodnjom:(:(

Kako ne znaš, pa ima ih upravo s ovog topica :cerek: evo Kakadu npr.,Kakadu kako si nam :cerek: :kiss:
što prije kreneš to bolje :top:
Sretno :kiss:

amis
27.06.2008., 09:43

:cheer:

amis
27.06.2008., 09:50
hallo cure!do prije tjedan dana nisam ni znala sta je endometrioza,a vec je imam tj.ustanovljena...
evo ovako je pocelo:prije dva mjeseca napipala sam na desnoj strani donjeh stomaka nekakvu veliku oteklinu,kirurg me posalje na ultrazvuk;TAMO SOK-tumor...dalje pretrage,magnetno snimanje:cista velicine 15cm
SOK...ginekolog mi je napravio termin za operaciju ali posto je cista tako velika nije moguca laparoskopija nego klasicna operacija.nista pomirila sam se stim ali termin je bio tek za mjesec dana,i to cekanje me je izludivalo.
dosao je i taj 16.6.poslije operacije mi je receno:cista je ostranjena,jajnik spasen ali ustanovili smo vam endometriozu i to u visokom stupnju.
ja sam opet bila u soku
sad me ceka terapija:DECAPEPTYL DEPOT injekcija svaki cetvrti tjedan (6mj) i istovremeno LIVIEL tablete.

:kiss: biće sve ok
O kombinaciji ne znam ništa, ja sam pila neke konjski jake antibiotike, a sve hormone odbila...a ne znam šta je to što ćeš primati...probaću malo progooglati kad stignem... :grli:

mirna1979
27.06.2008., 09:54
Kako ne znaš, pa ima ih upravo s ovog topica :cerek: evo Kakadu npr.,Kakadu kako si nam :cerek: :kiss:
što prije kreneš to bolje :top:

a valjda mi promaklo!!! sorry

amis
27.06.2008., 09:57
a valjda mi promaklo!!! sorry

Ma ništa :mig: ja ti to stavila kao ohrabrenje, jer si bila negativna, a ako misliš negativno onda trudnoća neće ni da si najzdravija :) zato, samo pozitivne misli :cerek: :mikrocerek:

simba
27.06.2008., 10:47
e cure...ajmo malo o psihi....

vjerujem da ste čitale ono o djelovanju psihe na endometriozu. Ja sam se totalno prepoznala u tom tekstu. Zanima me jeste li vi?

Ne mogu ga sada naći, ali vjerujem da znate o čemu prićam...

amis
27.06.2008., 10:55
Ne mogu da se sjetim tog teksta :misli:

mirna1979
27.06.2008., 11:05
e cure...ajmo malo o psihi....

vjerujem da ste čitale ono o djelovanju psihe na endometriozu. Ja sam se totalno prepoznala u tom tekstu. Zanima me jeste li vi?

Ne mogu ga sada naći, ali vjerujem da znate o čemu prićam...

pa psiha čuda radi, ja sam sve više uvjerena da mi je to psiha napravila, sad na kraju imam anksioznost i napadaje panike tak dok to ne saniram nema šanse da idem na bebu, ono masa sranja iz prošlosti koje sam onda podnašala i gutala u sebi i inda pukla odjednom, koma

amis
27.06.2008., 11:17
pa psiha čuda radi, ja sam sve više uvjerena da mi je to psiha napravila, sad na kraju imam anksioznost i napadaje panike tak dok to ne saniram nema šanse da idem na bebu, ono masa sranja iz prošlosti koje sam onda podnašala i gutala u sebi i inda pukla odjednom, koma

E i ja sam lošu situaciju koju sam imala krila od sviju,držala u sebi i glumila kako je sve divno...a organizam je izgleda odreagovao na svoj način :ne zna:
Kad sam se riješila te situacije, sad kad je sve ok, kad više ne držim strahove i emocije bile pozitivne,negativne, u sebi hvala bogu od endometrioze ni traga ni glasa...ja sam odlučila da nemam endometriozu i stvarno tako i osjećam, nema njoj povratka u ovu karličnu duplju :mljacko: :zubo:

mirna1979
27.06.2008., 11:27
E i ja sam lošu situaciju koju sam imala krila od sviju,držala u sebi i glumila kako je sve divno...a organizam je izgleda odreagovao na svoj način :ne zna:
Kad sam se riješila te situacije, sad kad je sve ok, kad više ne držim strahove i emocije bile pozitivne,negativne, u sebi hvala bogu od endometrioze ni traga ni glasa...ja sam odlučila da nemam endometriozu i stvarno tako i osjećam, nema njoj povratka u ovu karličnu duplju :mljacko: :zubo:

think pink!!!! tak treba! ja se doduše nisam previše opterećivala zbog endometrioze, jednostavno sam prihvatila to pod normalno pa kud puklo. sad se zabavljam i družim i radim na svojoj krasnoj psihi, idem psihologu i to mi je super ispušni ventil

amis
27.06.2008., 11:38
think pink!!!! tak treba! ja se doduše nisam previše opterećivala zbog endometrioze, jednostavno sam prihvatila to pod normalno pa kud puklo. sad se zabavljam i družim i radim na svojoj krasnoj psihi, idem psihologu i to mi je super ispušni ventil

Meni je na početku bilo opterećenje hoću li moći zatrudniti, a nisam imala nikoga,niti posao,još studirala...a uvijek sam voljela i željela djete...sad se više time ne opterećujem, sve u svoje vrijeme :)
Meni je sad opterećenje moje lice koje je prije bilo divno a sad se osulo aknama,flekama...a to sve zbog poremećenih hormona,zbog pijenja ab pilsa, dio od pco-a...saću probati i ovo psihički rješavati, ali nekako ne mogu da se naviknem da mi je lice sad loše a prije bilo predivno,pogotovo što se to vidi, pa i ljudi odmah pitaju šta ti je s licem...to me iskreno baš opterećuje :cry: koliko god se trudila biti pozitivna :cry: :(

mirna1979
27.06.2008., 11:50
Meni je na početku bilo opterećenje hoću li moći zatrudniti, a nisam imala nikoga,niti posao,još studirala...a uvijek sam voljela i željela djete...sad se više time ne opterećujem, sve u svoje vrijeme :)
Meni je sad opterećenje moje lice koje je prije bilo divno a sad se osulo aknama,flekama...a to sve zbog poremećenih hormona,zbog pijenja ab pilsa, dio od pco-a...saću probati i ovo psihički rješavati, ali nekako ne mogu da se naviknem da mi je lice sad loše a prije bilo predivno,pogotovo što se to vidi, pa i ljudi odmah pitaju šta ti je s licem...to me iskreno baš opterećuje :cry: koliko god se trudila biti pozitivna :cry: :(

ma nemoj da te lice opterećuje, odi kozmetičaru, dermatologu, za sve ima ljeka. Ja sam prije imala pregrozan ten, akne ogromne bolne, išla sam prvo dermatologu pa onda svaka dva tjedna kozmetičaru na čišćenje, fakat mi se popravilo jer mi je koža bila užasno masna (i sad je al umjereno). Ok ja pijem pilse, vjerojatno su meni pomogle oko sveg tog.

amis
27.06.2008., 12:03
ma nemoj da te lice opterećuje, odi kozmetičaru, dermatologu, za sve ima ljeka. Ja sam prije imala pregrozan ten, akne ogromne bolne, išla sam prvo dermatologu pa onda svaka dva tjedna kozmetičaru na čišćenje, fakat mi se popravilo jer mi je koža bila užasno masna (i sad je al umjereno). Ok ja pijem pilse, vjerojatno su meni pomogle oko sveg tog.

Bila kod dermatologa,napravili mi se lišajevi gdje mi je koža suha a gdje su akne ništa, idem na mikrodermoabraziju a kontam otići i na klasično čišćenje...ma ne znam ni sama...ali umjesto da bude bolje meni se čini da je sve gore...evo iskreno sad plačem jer ne mogu ovo više gledati,taman mislim da se smirilo, ujutro nove se upale...izgleda da me neka kriza uhvatila...

ruzi
27.06.2008., 13:05
:kiss: biće sve ok
O kombinaciji ne znam ništa, ja sam pila neke konjski jake antibiotike, a sve hormone odbila...a ne znam šta je to što ćeš primati...probaću malo progooglati kad stignem... :grli:kombinacija hormona i ab pilula,
ma sve je meni doktor objasnio ,ali mislila sam mozda ima netko iskustva
s istim lijekovima.

Ivanicapeca
27.06.2008., 14:31
ja sam opet bila u soku
Ak je to ono kaj sam ja čitala, onda nuspojave baš i nisu bajne:(
Nadam se da ćeš biti dobro.

ruzi
27.06.2008., 14:42
Ak je to ono kaj sam ja čitala, onda nuspojave baš i nisu bajne:(
Nadam se da ćeš biti dobro.

e sad si me uplasil....
mozes mi malo vise objasniti tj.gdje si citala o nuspojava?:confused:

amis
27.06.2008., 14:51
e sad si me uplasil....
mozes mi malo vise objasniti tj.gdje si citala o nuspojava?:confused:

A moraš li ih uzimati???
A taj DECAPEPTYL DEPOT je isto što i Zoladex depot koliko sam ja pročitala...zapravo to te stavlja u menopauzu

amis
27.06.2008., 14:54
edit. To su ti ustvari nus pojave

ruzi
27.06.2008., 15:03
A moraš li ih uzimati???
A taj DECAPEPTYL DEPOT je isto što i Zoladex depot koliko sam ja pročitala...zapravo to te stavlja u menopauzu

pa moram..
tako mi je lijecnik rekao,da znam da me to stavlja u umjetnu menopauzu i toga se jako bojim.neznam sta da radim???
u pon.idem na prvu kontrolu poslije op i vjerovatno ce mi udariti i prvu spricu
a onda odmah pocinjem s liviel tabletama

amis
27.06.2008., 16:54
pa moram..
tako mi je lijecnik rekao,da znam da me to stavlja u umjetnu menopauzu i toga se jako bojim.neznam sta da radim???
u pon.idem na prvu kontrolu poslije op i vjerovatno ce mi udariti i prvu spricu
a onda odmah pocinjem s liviel tabletama

Sretno :kiss: biće valjda sve ok, drži se, tu smo za tebe :grli:

Nezgodna je situacija da bi ti se dao ikakav savjet,prvi put ti je i normalno da slušaš doktora...ja sam odbila sve te stvari i nikad nisam požalila, mada mi je i sam ginekolog rekao da postoji taj lijek ali da me on ne bi stavljao u umjetnu menopauzu jer nisam rađala, a ja sam odbila ab pilule koje su isto bile u opciji...S tim da je meni sreća da sam izvadila jajnik koji je izgleda i bio glavno žarište...
A jesi li rađala???Možeš li još malo popričati s doktorom prije nego krene s tako agresivnom terapijom koja ne garantuje da ti se poslije nje neće vratiti endometrioza, možda da samo uzmeš pilule ili ???

ruzi
27.06.2008., 17:26
Sretno :kiss: biće valjda sve ok, drži se, tu smo za tebe :grli:

Nezgodna je situacija da bi ti se dao ikakav savjet,prvi put ti je i normalno da slušaš doktora...ja sam odbila sve te stvari i nikad nisam požalila, mada mi je i sam ginekolog rekao da postoji taj lijek ali da me on ne bi stavljao u umjetnu menopauzu jer nisam rađala, a ja sam odbila ab pilule koje su isto bile u opciji...S tim da je meni sreća da sam izvadila jajnik koji je izgleda i bio glavno žarište...
A jesi li rađala???Možeš li još malo popričati s doktorom prije nego krene s tako agresivnom terapijom koja ne garantuje da ti se poslije nje neće vratiti endometrioza, možda da samo uzmeš pilule ili ???

nisam radala(31g),a neznam u pon.idem na kontrolu pa cu pokusati jos malo da razgovaram,terapiju mi je propisao doktor koji me je operisao,a tek za 4 tjedna idem na kontrolu kod svog ginekologa.ma ja sam ti sada skroz van sebe,nemam pojma sta da radim??znam da nema garancije da mi se endometrioza nece vratiti ali moram nesto probati napraviti ako zelim u buducnosti roditi....:ne zna:

Ivanicapeca
27.06.2008., 17:57
nisam radala(31g),a neznam u pon.idem na kontrolu pa cu pokusati jos malo da razgovaram,terapiju mi je propisao doktor koji me je operisao,a tek za 4 tjedna idem na kontrolu kod svog ginekologa.ma ja sam ti sada skroz van sebe,nemam pojma sta da radim??znam da nema garancije da mi se endometrioza nece vratiti ali moram nesto probati napraviti ako zelim u buducnosti roditi....:ne zna:

Nuspojave su stvarno koma i zapravo nije mi jasno zašto se prvo ipak ne pokušava s nekom jačom hormonalno AB pilulom:ne zna:.
Nuspojave su pojačana dlakavost, debljanje, pa svi oni simptomi menopauze, šora na emotivnoj bazi. Čitala sam da žene nerijetko padaju u depresiju. A joj, stvarno mi nije cilj plašiti te, ali ja bih zaista na tvom mjestu insistirala ipak da se pokuša nekom AB pilulom stvar kontrolirati. Ta uznapredovala endometrioza je moguća zato što je nosiš godinama i što se polagano širila. Čim nema ovulacije i endica miruje.
Potraži drugo mišljenje.

ruzi
27.06.2008., 18:05
Nuspojave su stvarno koma i zapravo nije mi jasno zašto se prvo ipak ne pokušava s nekom jačom hormonalno AB pilulom:ne zna:.
Nuspojave su pojačana dlakavost, debljanje, pa svi oni simptomi menopauze, šora na emotivnoj bazi. Čitala sam da žene nerijetko padaju u depresiju. A joj, stvarno mi nije cilj plašiti te, ali ja bih zaista na tvom mjestu insistirala ipak da se pokuša nekom AB pilulom stvar kontrolirati. Ta uznapredovala endometrioza je moguća zato što je nosiš godinama i što se polagano širila. Čim nema ovulacije i endica miruje.
Potraži drugo mišljenje.

joj neznam ....
u pon.kad budem otisla na kontrolu necu jednostavno ponijetu tu prokletu spricu,probacu jos malo da razgovram s doktorom i odgoditi dok ne odem kod vog ginekologa.u svakom slucaju hvala ti za informacije i podrsku

Ivanicapeca
27.06.2008., 18:06
joj neznam ....
u pon.kad budem otisla na kontrolu necu jednostavno ponijetu tu prokletu spricu,probacu jos malo da razgovram s doktorom i odgoditi dok ne odem kod vog ginekologa.u svakom slucaju hvala ti za informacije i podrsku

Evo pronašla sam ti jedan link http://www.tiscali.co.uk/lifestyle/healthfitness/health_advice/netdoctor/archive/100000693.html

ruzi
27.06.2008., 19:09
Evo pronašla sam ti jedan link http://www.tiscali.co.uk/lifestyle/healthfitness/health_advice/netdoctor/archive/100000693.html

hvala ti!

zabrinut122333
28.06.2008., 21:15
pozdrav.
moja mama ima endometrionu cistu na jajniku i nekoliko mioma.radila je CA-125 = 32.17.je li to u redu?
inace ima 40 godina i imala je pobacaj prije 19 godina.
hvala

Ivanicapeca
29.06.2008., 08:44
pozdrav.
moja mama ima endometrionu cistu na jajniku i nekoliko mioma.radila je CA-125 = 32.17.je li to u redu?
inace ima 40 godina i imala je pobacaj prije 19 godina.
hvala

A tu je problem:)
Ne brini:mig:. Markeri su pinku povišeni vjerojatno zato što se radi o endometriozi. Čak joj marekeri i nisu previše visoki, moji su npr. bili 135. Pošto je mama pred menopauzom i vjerojatno neće imati više djece, najvjerojatnije je da je neće ni operirati. Neka porazgovara s liječnikom o mogućnosti stavljanja mirene (http://www.mirena.com.hr/flash.asp) (vrsta spirale s hormonima). Ona će eliminirati neugodne nuspojave, spriječiti trudnoću, smanjiti menstrualna krvarenja na minimum minimuma, a čak je moguće da joj u potpunosti isključi menstruaciju. Vani je preporučuju ženama s endometriozom koje su rodile.

Pobačaj nema veze s cistom.

zabrinut122333
29.06.2008., 09:10
hvala ivanicapeca

amis
30.06.2008., 08:41
joj neznam ....

Javi kako je bilo na kontroli :kiss:

@Zabrinut12233-ništa ne brini,biće to sve ok, a i ovaj Ivanicin prijedlog je jako dobar, malo je lakše boriti se sa endometriozom kad više ne planiraš rađati, mada ne kažem da je to jednostavna situacija :kiss:

@Ivanicapeca :w :grli:

Ivanicapeca
30.06.2008., 09:01
Amis ružice, kak si ti meni:cerek:
Ide ljeto. Ima li kakvih komada na vidiku ili si u sretnoj vezi?
Jučer sam bila vidjeti onu frendicu koja je rodila nakon što su joj rekli da neće nikad moći imati djece. Mali je presladak. Totalno sam se razniježila:angel: Jedva čekam da postanem mama. Nadam se slijedeće godine:)

amis
30.06.2008., 09:26
Amis ružice, kak si ti meni:cerek:
Ide ljeto. Ima li kakvih komada na vidiku ili si u sretnoj vezi?
Jučer sam bila vidjeti onu frendicu koja je rodila nakon što su joj rekli da neće nikad moći imati djece. Mali je presladak. Totalno sam se razniježila:angel: Jedva čekam da postanem mama. Nadam se slijedeće godine

:cerek:Oni su pravi dokaz da doktori i ljudi ne znaju najbolje :cerek: Abd, slijedeće godine planiraš bebača,super,želim ti puno sreće i jedva čekam da nam javiš da si našla plusić na testu :)

Prilično sam dobro, jedino se zezam sad sa ovim licem, ali eto i s tim ću se izboriti :)
U početku sam dosta fine veze, pa vidjećemo kamo to ide.Ni ja još ne planiram djete, jedno vrijeme sam jako željela, sad više nisam u toj fazi,valjda što više nisam s tom osobom s kojom sam željela bebicu :( ali biće valjda sve ok...evo saće i konkursi za posao pa se nadam ovaj put da ću negdje upasti...hvala bogu,pomalo mi se slažu kockice i dosta sam zadovoljna :)
Kako si mi ti?

ruzi
30.06.2008., 09:31
evo me...
upravo sam dosla iz bolnice tj. s kontrole..ufff
rana super zarasta ...
dobila sam prvu spricu.prvo sam s doktorom razgovarala i on kaze posto je kod mene endometrioza bila u visokom stupnju (da samo mozete procitati n
alaz od magnetnog snimanja;jedna velika i vise malih cista ...mislim uzas)
tesko da bi mi pomogle samo ab pilule.on kaze :nitko vas ne tjera tj. vi nemorate ali to je propisana terapija itd.nista sad sta bog da,liviel sam isto popila ....sta da vam kazem,nadam se da ce proci sto bezbolnije.
je ista je da je se lakse boriti s tom glupom bolesti ako ne planiras radati.
pa neznam jel planiram,vjerovatno u skoroj buducnosti ne jer sam vec godinu i pol solo,a godisnji hm...more je ispalo iz igre zbog operacije,oticu samo 10 dana kuci u slavoniju. a vi cure ,kako ste tj.lijecite endometriozu?godisnji?more?:(:(:(

amis
30.06.2008., 09:43
evo me...
upravo sam dosla iz bolnice tj. s kontrole..ufff
rana super zarasta ...
dobila sam prvu spricu.prvo sam s doktorom razgovarala i on kaze posto je kod mene endometrioza bila u visokom stupnju (da samo mozete procitati n
alaz od magnetnog snimanja;jedna velika i vise malih cista ...mislim uzas)
tesko da bi mi pomogle samo ab pilule.on kaze :nitko vas ne tjera tj. vi nemorate ali to je propisana terapija itd.nista sad sta bog da,liviel sam isto popila ....sta da vam kazem,nadam se da ce proci sto bezbolnije.
je ista je da je se lakse boriti s tom glupom bolesti ako ne planiras radati.
pa neznam jel planiram,vjerovatno u skoroj buducnosti ne jer sam vec godinu i pol solo,a godisnji hm...more je ispalo iz igre zbog operacije,oticu samo 10 dana kuci u slavoniju. a vi cure ,kako ste tj.lijecite endometriozu?godisnji?more?:(:(:(

A joj, baš mi je žao što to moraš uzimati, ništa ,drži se...a to ako ne planiraš rađati, mislila sam ako ne planiraš više rađati,ako već imaš djecu...
A što se endometrioze tiče,ja ju više nemam, bar se od druge operacije više nije vratila i ja se nadam da se neće nikad više ni vratiti :D

Planiram na more uskoro :) jedva čekam :)
A zašto ne bi otišla i ti, pa more se preporučuje poslije operacije :)

ruzi
30.06.2008., 09:55
A joj, baš mi je žao što to moraš uzimati, ništa ,drži se...a to ako ne planiraš rađati, mislila sam ako ne planiraš više rađati,ako već imaš djecu...
A što se endometrioze tiče,ja ju više nemam, bar se od druge operacije više nije vratila i ja se nadam da se neće nikad više ni vratiti :D

Planiram na more uskoro :) jedva čekam :)
A zašto ne bi otišla i ti, pa more se preporučuje poslije operacije :)

sve bi bilo drugacije da imam djecu ali nazalos ne i ako izleda tko zna hocu li uopce imati.
kod tebe vjerovatno nije bila u visokom stupnju kao kod mene,rekla si da si sve odbila(hormone,ab)pa sta si onda pila i koliko ti je trebalo da se izlijecis?znam da sam dosadna s pitanjima ali prvi put se susrecem s tom endometriozom ,stvarno do sada nisam nista cula o tome.neznam u kojem sam ja svijetu zivjela???

amis
30.06.2008., 10:07
A bila je ona u takvom stupnju da mi se nije mogao jajnik spasiti, crijeva mi spala na maternicu...Ali ja sam nekako mislila da je meni jedan od uzroka zapravo ab pilule, jer kad ih prestanem piti bukne endometrioza...tako da ja nisam htjela više da ih pijem, a i da mogu raditi na trudnoći kad poželim i ispalo je da sam dobro odlučila.Ja sam samo pratila taj svoj jaki osjećaj koji sam imala, do sad se pokazalo da me intuicija ne vara :) .A isto tako mislim da mi je sreća da sam izvadila jajnik jer je vjerovatno on i bio glavno veliko žarište, zato se na njega i vraćalaa, tako da sam se riješila žarišta.Poslije sam uzela neki prirodni preparat od nekog fitoapoterapeuta,kontala ako ništa da ojačam imunitet,pa onda ove čajeve što su djevojke preporučivale na topicu,vrkutu i marulju, pa sam malo pazila i na ishranu...a sad mi je sve to dosadilo-zapravo prije pola godine mi je sve to dosadilo i više ne razmišljam o tome..da i krenula sam i na homeopatiju što mi je zaista :top: s tim da sam ja zaista bila psihički spremna na ovu operaciju ali ne i na endometriozu,jer prvi put nisam operisana na ginekologiji pa nisam ni znala da je između ostalog,ta sumnjiva cista koju su mi uklonili bila endometrioza. Imala sam sve te strahove, i danas ih nekad imam, ali sam naučila živjeti s time.Vidjećeš, na početku sve izgleda puno gore nego što jeste,poslie će ti biti lakše.Pomiriš se s tim,počneš tražiti i rješavati glavni uzrok,uživati u životu...definitivno su mi operacije donijele i neke pozitivne stvari...

ruzi
30.06.2008., 10:19
A bila je ona u takvom stupnju da mi se nije mogao jajnik spasiti, crijeva mi spala na maternicu...Ali ja sam nekako mislila da je meni jedan od uzroka zapravo ab pilule, jer kad ih prestanem piti bukne endometrioza...tako da ja nisam htjela više da ih pijem, a i da mogu raditi na trudnoći kad poželim i ispalo je da sam dobro odlučila.Ja sam samo pratila taj svoj jaki osjećaj koji sam imala, do sad se pokazalo da me intuicija ne vara :) .A isto tako mislim da mi je sreća da sam izvadila jajnik jer je vjerovatno on i bio glavno veliko žarište, zato se na njega i vraćalaa, tako da sam se riješila žarišta.Poslije sam uzela neki prirodni preparat od nekog fitoapoterapeuta,kontala ako ništa da ojačam imunitet,pa onda ove čajeve što su djevojke preporučivale na topicu,vrkutu i marulju, pa sam malo pazila i na ishranu...a sad mi je sve to dosadilo-zapravo prije pola godine mi je sve to dosadilo i više ne razmišljam o tome..da i krenula sam i na homeopatiju što mi je zaista :top s tim da sam ja zaista bila psihički spremna na ovu operaciju ali ne i na endometriozu, imala sam sve te strahove, i danas ih nekad imam, ali samm naučila živjeti s time.Vidjećeš, na početku sve izgleda puno gore nego što jeste,poslie će ti biti lakše.Pomiriš se s tim,počneš tražiti i rješavati glavni uzrok,uživati u životu...definitivno su mi operacije donijele i neke pozitivne stvari...

ja normalno prije operacije nisam znala da imam endometriozu,isla sam na op tumora tj.ciste.da ja sam na poocetku i sad ta hormonska terapija,oporavak kod kuce,puno razmisljam kako ce biti dalje ?hoce li mi ta terapija pomoci ili ne?sto pitanja a nigdje odgovora!!!jeli sve uzalud????da barem mogu ici raditi pa barem 8h ne bih razmisljala o tome...

amis
30.06.2008., 10:26
ja normalno prije operacije nisam znala da imam endometriozu,isla sam na op tumora tj.ciste.da ja sam na poocetku i sad ta hormonska terapija,oporavak kod kuce,puno razmisljam kako ce biti dalje ?hoce li mi ta terapija pomoci ili ne?sto pitanja a nigdje odgovora!!!jeli sve uzalud????da barem mogu ici raditi pa barem 8h ne bih razmisljala o tome...

Nisam ni ja znala da imam endometriozu do tad...
Znam kako ti je, ako ti ikako možemo pomoći,reci tu smo za tebe.Ali tek si saznala za endometriozu i normalno je da prođeš kroz sve te strahove,vjeruj sve smo prošle...zato ti kažem,drži se, biće sve dobro i ako ti ikako možemo pomoći,reci :grli:

ruzi
30.06.2008., 10:38
Nisam ni ja znala da imam endometriozu do tad...
Znam kako ti je, ako ti ikako možemo pomoći,reci tu smo za tebe.Ali tek si saznala za endometriozu i normalno je da prođeš kroz sve te strahove,vjeruj sve smo prošle...zato ti kažem,drži se, biće sve dobro i ako ti ikako možemo pomoći,reci :grli:

puno mi znaci vasa podrska,savijeti...
vazno mi je da imam s nekim da razgovaram(tipkam)o tome jer sve moje prijateljice ,poznanice imaju 0 pojma o tome i nisu mi bas od velike koristi(kao podrska su ok).samo bih molila ako je netko imao osobno iskustvo s DECAPEPTYL DEPOT ,da mi se javi...za tri tjedna idem kod svog ginekologa pa cu da vidim kakvo je uistinu stanje poslije op....

Ivanicapeca
01.07.2008., 07:24
Evo amis, ja sam ti se zaposlila, pa je to malo odgodilo planove za trudnoću odmah. Pošto je posao novi, tj. uletjela sam kao asistent jednoj ženi u uhodavanju jednog novog posla, bitno je da radim bar godinu dana, da joj postanem nezamjenjiva:mig:, pa će onda i brak i dijete, ako dragi Bog da. Iako radim tek mjesec dana, žena mi je dala 2 tjedna godišnjeg u kolovozu, tako da je skroz korektno, nema šta. Idem u Split pa u Dubrovnik. Nadam se da ću se napokon pošteno iskupati, jer nisam sigurno 4 godine pošteno se iskupala i čim se ja ne iskupam i ne isunčam, odmah sam cijelu zimu boležljiva od mjehura pa do sinusa. U međuvremenu do godišnjeg idem s dragim okolo na vikend izlete na Mrežnicu ili Dobru. Preporučujem vam svima i taj oblik odmora. Prije sam išla na rafting i to mi je super ventil za izbacivanje stresa iz glave. Još prije operacije, kad bih dobila one bolne menge, skužila sam da mi je fizička aktivnost smanjivala bol, ali morala bih se početi kretati prije nego mi se pojavi ona bol koja paralizira.
Želja mi je počet se opet malo više i češće baviti makrobiotikom, ozbiljnije. Trenutno mi je to problem, jer radim do 16, a pošto stari dođe prije mene i dragog doma, on skuha nešto po svom i to u količini za kasarnu, pa se onda to mora pojesti da se ne baci:rolleyes: Morat ću smisliti nešto po tom pitanju.
U principu sam se odlučila više ne sekirati toliko u naprijed. Neka mi bude kako mi dragi bog da. Prilagoditi ću se svemu, ali i raditi ću na sebi najbolje što mogu i znam.

amis
01.07.2008., 09:44
:lux: Ivanicapeca, pa to su sve uglavnom divne vijesti, nemaš pojma kako mi je drago, a vjerujem da ćeš postati nezamjenjiva toj ženi na poslu, i ovdje si :mig: Ma samo treba pozitivno i opušteno, a sve će biti onako kako biti mora :) kako onaj gore odredi.
:kiss: :grli:

andi23
01.07.2008., 14:06
pa to su super vijesti :top:. Ivanicepeca samo naprijed i vidićeš s pozitivnim stavom će sve biti pozitivno.:trio:

ruzi
01.07.2008., 14:36
:top:lijepe vijesti!sve najbolje ti zelim!

amis
07.07.2008., 23:14
Ruzi, kako podnosiš terapiju? Kako si?

ruzi
08.07.2008., 08:46
Ruzi, kako podnosiš terapiju? Kako si?

jutro amis!pa neznam za sada nisam primjetila neke vece nuspojave, osim poneke navale vrucine ,pa hladnoce,ali nije tako strasno.ma neznam tek sam 8 dana pod terapijom,vidjecemo kako ce se poslije stvari odvijati.kako si ti?
meni je jako dosadno(jos sam na bolovanju najmanje 2 tjedna).trebala bih onda otici par dana raditi pa od 28.7.na godisnji.jedva cekam kad cu u svoju slavoniju.malo da se odmorim od ove gradske ludnice.

amis
08.07.2008., 13:45
jutro amis!pa neznam za sada nisam primjetila neke vece nuspojave, osim poneke navale vrucine ,pa hladnoce,ali nije tako strasno.ma neznam tek sam 8 dana pod terapijom,vidjecemo kako ce se poslije stvari odvijati.kako si ti?
meni je jako dosadno(jos sam na bolovanju najmanje 2 tjedna).trebala bih onda otici par dana raditi pa od 28.7.na godisnji.jedva cekam kad cu u svoju slavoniju.malo da se odmorim od ove gradske ludnice.

Pa da,tek si počela..nadam se da ćeš što lakše podnositi terapiju :grli: i što više se odmaraj :)

I ja ću uskoro na more, jedva čekam, samo da mi tad ne budu konkursi i razgovori za posao,da mi ne poremete uživanje :rolleyes: nadam se da neće.

Drži se :kiss:

ruzi
08.07.2008., 19:35
Pa da,tek si počela..nadam se da ćeš što lakše podnositi terapiju :grli: i što više se odmaraj :)

I ja ću uskoro na more, jedva čekam, samo da mi tad ne budu konkursi i razgovori za posao,da mi ne poremete uživanje :rolleyes: nadam se da neće.

Drži se :kiss:

:grli::grli:

Tiambia
09.07.2008., 17:07
A...a sad mi je sve to dosadilo-zapravo prije pola godine mi je sve to dosadilo i više ne razmišljam o tome.. Imala sam sve te strahove, i danas ih nekad imam, ali sam naučila živjeti s time.Vidjećeš, na početku sve izgleda puno gore nego što jeste,poslie će ti biti lakše.Pomiriš se s tim,počneš tražiti i rješavati glavni uzrok,uživati u životu...definitivno su mi operacije donijele i neke pozitivne stvari...

evo mene nakon dosta vremena:) kao prvo lijepi sunčani pozdrav svim curkama! htjela sam se nadovezati na ono što je amis rekla jer se TOTALNO slažem s tim. Za sve one koje se prvi put susreću s endometriozom i kojima se to čini strašno, znajte da nakon dvije operacije, višemjesečnog njuškanja po netu, raznoraznih biljnih preparata, dijeta itd. jednostavno odustanete od svega i počnete normalno živjeti s tom bolešću. a drugačije niti ne može biti - :top: zato uživajte i usredotočite se na svakodnevni život, mislite i uživajte u lijepim trenucima, a manje mozgajte o endometriozi! doista su bitne male stvari:)

amis
09.07.2008., 18:27
Jesi li to bila na odmoru :cerek: :cerek:

Tiambia
11.07.2008., 17:23
Jesi li to bila na odmoru :cerek: :cerek:

Hej, amis! ne, nisam, nažalost. ali nadam se da ću ići u rujnu:)

jednostavno sam shvatila da nema smisla non-stop razmišljati:"Tko zna je li se vratila, pa ako je, kolika je? Hoću li morati ponovno na op? Kada ću i hoću li imati djecu?" i slično. Baš nema smisla jer je ionako sve upitno. Eto, tako.. sada sam u takvoj fazi (nadam se da će potrajati)
Pusica

amis
11.07.2008., 18:00
Hej, amis! ne, nisam, nažalost. ali nadam se da ću ići u rujnu:)

jednostavno sam shvatila da nema smisla non-stop razmišljati:"Tko zna je li se vratila, pa ako je, kolika je? Hoću li morati ponovno na op? Kada ću i hoću li imati djecu?" i slično. Baš nema smisla jer je ionako sve upitno. Eto, tako.. sada sam u takvoj fazi (nadam se da će potrajati)
Pusica

Vjerujem da će te dugo držati, mene bar drži...nekad,ali zaista rijetko imam manju krizu, ali brzo me prođe (u roku 15tak min) i opet sam super :) vjerovatno si dosegla tu fazu, i ona je sad dio tvog života što je :top:

:grli: :)

Tiambia
12.07.2008., 19:58
Vjerujem da će te dugo držati, mene bar drži...nekad,ali zaista rijetko imam manju krizu, ali brzo me prođe (u roku 15tak min) i opet sam super :) vjerovatno si dosegla tu fazu, i ona je sad dio tvog života što je :top:

:grli: :)

:grli:

nephthys
13.07.2008., 20:28
hej curke!

zanima me da li je koja od vas imala problema s tekućinom u zdjeličnom prostoru? meni je stanje s endometriozom postalopuno gore u zadnjih par mjeseci- menge postale gore, spolni odnosi nemogući, ona je počela pucati kao da nisam na piluli, menge s eproduljile za koja tri dana,...i sad mi je doktor našao tekućinu (rezidua od te ciste, koja nije izašla s mengom) pa me zanima jel se koja od vas prije s tim susrela?

inače, rekla sam da idem na operaciju definitivno u 9. mjesecu, makar se svijet srušio, i rješavam se svih ovih izvannastavnih aktivnosti od kojih sam ludila- jer stvarno sam si sama stanje pogoršala. ne smiješ imat ambiciju s endicom :D

ivanica, drago mi je što je sve tako dobro krenulo, samo tako :top:
vama curkama žeim ugodna kupanja :D

amis
14.07.2008., 09:10
hej curke!

zanima me da li je koja od vas imala problema s tekućinom u zdjeličnom prostoru? meni je stanje s endometriozom postalopuno gore u zadnjih par mjeseci- menge postale gore, spolni odnosi nemogući, ona je počela pucati kao da nisam na piluli, menge s eproduljile za koja tri dana,...i sad mi je doktor našao tekućinu (rezidua od te ciste, koja nije izašla s mengom) pa me zanima jel se koja od vas prije s tim susrela?

inače, rekla sam da idem na operaciju definitivno u 9. mjesecu, makar se svijet srušio, i rješavam se svih ovih izvannastavnih aktivnosti od kojih sam ludila- jer stvarno sam si sama stanje pogoršala. ne smiješ imat ambiciju s endicom :D

ivanica, drago mi je što je sve tako dobro krenulo, samo tako :top:
vama curkama žeim ugodna kupanja :D

Znalo mi se desiti da kad odem na pregled nađu mi slobodnu tećnost u karličnoj duplji, jednom je bilo dosta tekućine,više iza maternice...
Ali je to vjerovatno od pucanja ovih vodenih cisti :ne zna: a ginić mi objasnio da ta tećnost baš i ne može izaći nego se reapsorbira u organizmu,pa zato je duže prisutna u organizmu,jer je on meni našao tećnost 2 ili 3 dana nakon pucanja ciste. Meni je pucanje cisti zaista bolno,valjda što su malo veće pa osjetim kad puknu...sreća u zadnje vrijeme dugo nisam imala tih problema,sigurno jedno pola godine i malo više, hvala bogu :s

nephthys
14.07.2008., 11:20
on je na prvi pogled mislio da je ovulacija, a onda sam ga podsjetila da sa na piluli. naravno, svjesni smo da i tako može doći do ovulacije, no njegov je zaključak da je to tekućina iz endo, a ona je zapravo tekuća verzija endo, i umjesto da ju tijelo apsorbira, ona se kelji na sve i stvara nove endo.

ja nemam vodenih cisti, za sada "samo" endo.

ruzi
14.07.2008., 12:06
evo ipak sam dobila mengu....
prije dva tjedna sam dobila prvu DECAPEPTYL DEPOT spricu,iako su mi rekli (a i pise u upustvu)da postoji mogucnost prvi mjesec je ipak dobiti ,ja sam se nadala da necu ali...
ona je dosla...
nadam se da nece utjecat na daljnu terapiju.
u ponedjeljak idem kod ginekologa...
uzasno se osjecam....
:(

amis
14.07.2008., 14:30
evo ipak sam dobila mengu....
prije dva tjedna sam dobila prvu DECAPEPTYL DEPOT spricu,iako su mi rekli (a i pise u upustvu)da postoji mogucnost prvi mjesec je ipak dobiti ,ja sam se nadala da necu ali...
ona je dosla...
nadam se da nece utjecat na daljnu terapiju.
u ponedjeljak idem kod ginekologa...
uzasno se osjecam....

:grli: biće sve dobro,vidjećeš

amis
14.07.2008., 14:34
on je na prvi pogled mislio da je ovulacija, a onda sam ga podsjetila da sa na piluli. naravno, svjesni smo da i tako može doći do ovulacije, no njegov je zaključak da je to tekućina iz endo, a ona je zapravo tekuća verzija endo, i umjesto da ju tijelo apsorbira, ona se kelji na sve i stvara nove endo.

ja nemam vodenih cisti, za sada "samo" endo.

Ček ne kontam sad kako tekućina-ovulacija??? Ja sam mislila slobodna tećnost koja se stvara ko zna zašto,zbog pucanja cisti (bar se ja nadam da mi pucaju vodene ciste:confused: sad me malo uplaši jer ona tećnost iza maternice mi je bila čudna i gusta, nije bila vodena) Kakva tećnost iz endometrioze :confused:

ruzi
14.07.2008., 14:47
:grli: biće sve dobro,vidjećeš

hvala ti!ja se takoder nadam da ce biti sve ok ...........

nephthys
14.07.2008., 16:56
Ček ne kontam sad kako tekućina-ovulacija??? Ja sam mislila slobodna tećnost koja se stvara ko zna zašto,zbog pucanja cisti (bar se ja nadam da mi pucaju vodene ciste:confused: sad me malo uplaši jer ona tećnost iza maternice mi je bila čudna i gusta, nije bila vodena) Kakva tećnost iz endometrioze :confused:

pa, kod ovulacije, kada se ispušta jajašce, pukne folikul, a uz jajašce pobjegne i nešto tekućine. što je normalno za vrijeme ovulacije, to se apsorbira, bar sam tako ja sad shvatila malo u surfanju i onome što smo pričali.

ali s obzirom da ja nemam ovulacije (pilule), s obzirom da mi endo puca svaki ciklus ponovno (prestala je nakon što sam počela pit pill, ali sad se, kao što sam rekla, u zadnje vrijeme stanje pogoršalo i endo mi se nalazi usred jajnika, a ne na njemu, pa i njega razara svaki put kad pukne), dio tekućine iz nje, i/ili dio menge koja se vraća natrag jednostavno ne iscuri van (a sad mi je menga tri dana dulja, i tih tri dana je čokoladna tekućina, ne normalna menstrualna krv) i ostane unutra. i tamo je. vidjela sam ju na ultrazvuku, meni se čini da je dosta toga, a ni dokt nije bio sretan.

a još to uzrokuje poprilične bolove ovisno o pozi za vrijeme seksa. čak me nekad boli i od tampona ili sada kad stavljam vaginalete pa ih preduboko gurnem (ili normalno, ali za mene preduboko). nije neka strašna bol, više je neugoda i slabost na par sekundi.

sad sam se raspisala. jasnije? :mrgreen:

i čini mi se da sam sada usamljena u ovom problemu :(:( (ili :))

amis
14.07.2008., 17:07
A joj, baš mi je žao što je tako :(:(:( ali ako ti je drugi jajnik zdrav,a nadam se da jeste, ja bih izvadila taj koji pravi problem...a to ti kažem iz iskustva,jer otkad nemam jajnika koji je pravio problem ja sam dobro,bolje na vrijeme nego da se proširi.

Nadam se da će biti sve uredu,stvarno mi je žao i voljela bih da imam čarobni štapić da nam svima mogu ukloniti svaki trag endometrioze :grli:

Etienne
15.07.2008., 10:49
Pozdrav cure!
Prije godinu dana sam operirala endometriozne ciste i pocela piti Cilest. Sad sam na nekom putovanju i izgubila sam kutiju pilula koje sam kupila prije polaska :bonk: Trebala sam popiti prvu prije dva tjedna, ali eto, nisam i sad me bole jajnici. Da li je moguce da je ovulacija?

Sjecam se da mi je doktorica rekla da cu morati piti pilule ghodinu dana, eto pila sam ih cijelu godinu, valjda nije problem sto sam sad (slucajno) prestala. Kad su vama rekli da prestanete piti?

nephthys
15.07.2008., 18:02

a ja sam se nekako pomirila sa situacijom i s činjenicom da mogu otpisat jedan jajnik. iako, nekako sam stalno u uvjerenju da, ako izvadim taj koji je problem, problem će se jednostavno preseliti :D
no, to će biti u rukama doktora, pa kako procijene...tak će i vadit. jer se treba pogledat prvo što je sve i koliko oštećeno.

ma bit će sve oke, ja ne sumnjam niti trenutka. ako kažu da je kritično, idemo na bebača, pa kud puklo...:D

a vjerujem ja da će i s tobom biti sve oke, posebno ako ti je sad dobro. se bu vredu :mig: a čarobni štapić uvijek može biti naše pozitivno mišljenje, ne?

etienne- da, imaš ovulaciju. ko sat je točna.
s obzirom da ih ja nisam operirala, ne znam kakva je situacija s bolovima, pilulama i endo kasnije. ali, sretno! :top:

amis
16.07.2008., 08:39
a ja sam se nekako pomirila sa situacijom i s činjenicom da mogu otpisat jedan jajnik. iako, nekako sam stalno u uvjerenju da, ako izvadim taj koji je problem, problem će se jednostavno preseliti
no, to će biti u rukama doktora, pa kako procijene...tak će i vadit. jer se treba pogledat prvo što je sve i koliko oštećeno.

ma bit će sve oke, ja ne sumnjam niti trenutka. ako kažu da je kritično, idemo na bebača, pa kud puklo...:D

a vjerujem ja da će i s tobom biti sve oke, posebno ako ti je sad dobro. se bu vredu :mig: a čarobni štapić uvijek može biti naše pozitivno mišljenje, ne?

etienne- da, imaš ovulaciju. ko sat je točna.
s obzirom da ih ja nisam operirala, ne znam kakva je situacija s bolovima, pilulama i endo kasnije. ali, sretno! :top:

Ma ne mora značiti da će se preseliti :) A uvijek se preporučuje bebač,ako imaš mogućnosti,počni odmah i raditi na tome, ko zna možda i zatrudniš prije op pa ti neće ni trebati :cerek::cerek::cerek:

Ja sam totalno oke, hvala bogu end se nije više vratila, samo imam PCO, ali nisu veliki folikuli pa mi gin kaže da ne bi trebalo biti problema, da ne oštećuju jajnik, menge imam redovno, samo još da hormone sredim i :top: a opet se tu preporučuju ab pilule, a ja ih uporno ne želim piti :D

etienne-kako reče nephthys ovulacija, a i sad konačno jajnici rade nakon godinu dana,vjerovatno je normalno da te bole, ali čim se vratiš s puta pravac ginekologu na pregled :kiss:

zeki
18.07.2008., 20:26
:) ma ako ti je stalo da prestaneš piti pilule,to ti vjerovatno unutrašnji glasić govori da si spremna :mig: ja bih vjerovatno na tvom mjestu prestala i prepustila se, pa ako bude suđeno biće bebica...mislim,naravno,ne znam :ne zna: mene bi isto bilo strah prestati piti pilule,jer znaš i sama (prema mojim prijašnjim postovima) da sam izgubila jajnik 3 mj nakon prestanaka uzimanja pilula, to je i bio razlog zašto sam ih poslije odbila ...

Šta god da odlučiš puno puno sreće ti želim :grli:
Devojke i meni je ustanovljena endo uv pregledom cista je manja od 1 cm,radila sam tumor markere :ca 19.9 mi je 20.6, a ca 125je 19.0 to je sve u redu ti nalazi,treba jos da sacekam papa pa da idem na kontrolu...
Dr mi je preporucio trudnocu a mi smo i poceli raditi na tome,ali bojim se da necu moci da ostanem u drugom stanju zbog endo,na pregled sam isla jer planiramo bebu i onda sam saznala da imam endo:confused:
Ciklus svaki mi je tacan u dan dobijam redovno na 28 dana,nikada mi nije zakasnila,a m mi nije previse bolna????
Dr je rekao da probam da zatrudnim a operaciju ne preporucuje jer je cista mala...

MOLIM VAS RECITE MI MISLJENJE!!! PUNO POZZZ OD ZEKI:W

nephthys
18.07.2008., 22:42
Ma ne mora značiti da će se preseliti :) A uvijek se preporučuje bebač,ako imaš mogućnosti,počni odmah i raditi na tome, ko zna možda i zatrudniš prije op pa ti neće ni trebati :cerek::cerek::cerek:

Ja sam totalno oke, hvala bogu end se nije više vratila, samo imam PCO, ali nisu veliki folikuli pa mi gin kaže da ne bi trebalo biti problema, da ne oštećuju jajnik, menge imam redovno, samo još da hormone sredim i :top: a opet se tu preporučuju ab pilule, a ja ih uporno ne želim piti :D

etienne-kako reče nephthys ovulacija, a i sad konačno jajnici rade nakon godinu dana,vjerovatno je normalno da te bole, ali čim se vratiš s puta pravac ginekologu na pregled :kiss:

hej, amis nikako da odgovorim, i sad ću bit kratka.
ja imam tek 22, tako da mi nije sad baš najbolja solucija trudnoća. iako, ako bude trebalo, a čuj...

drago mi je što je kod tebe bar stanje oke sada. nadam se da ću dijeliti istu budućnost.
a pilule...ne znam šta bih bez njih. unormalio mi se život, više nisam u krevetu po 5 dana, ne vrištim po 3, ne curim po 12. mah, nije me briga za nuspojave (iako ih ja niti nemam), dok ih mogu pit...samo daj.

zeki- s obzirom na redovite menge, veličinu ciste, izostanak bolova, predlažem da se samo opustiš i kreneš raditi na bebaču, nema razloga zašto ti ne bi uspjelo, nama je opasnost od neuspjeha prisutna prvenstveno zbog uništavanja ili gubitka jajnika. što si više pod stresom, dulje će ti trebati...stoga, na posao i bez brige.

sretno, javi kako je prošlo! :top:

zeki
19.07.2008., 08:42
zeki- s obzirom na redovite menge, veličinu ciste, izostanak bolova, predlažem da se samo opustiš i kreneš raditi na bebaču, nema razloga zašto ti ne bi uspjelo, nama je opasnost od neuspjeha prisutna prvenstveno zbog uništavanja ili gubitka jajnika. što si više pod stresom, dulje će ti trebati...stoga, na posao i bez brige.

sretno, javi kako je prošlo! :top:[/QUOTE]

Nepthys-hvala ti na savetu!!!!
:cerek::cerek:Danas pocinjem da pijem Folan i Cimfem,Majcinu dusicu pijem samo do Ovulacije uzecu jos i Oligovit vitamine i kompleks vitamina B,tri meseca pokusavamo,ali jos uvek nista ,u pravu si treba vise da se opustim...

Ima biljka Peruvian Maka u tabletama i dobra je i za muskarce i za zene,zenama pospesuje ovulaciju,a muskarcima kvalitet spermica...zelela bih i to da pijem ali prevo cu da se konsultujem sa mojim dr...
Jos jednom hvala ti na savetu:):):):)

zeki
19.07.2008., 08:46
Devojke jos sam na forumu citala za biljku Vitex(agnus cactus) ima je u obliku kapi pise za nju da leci Endo,da li je neka od vas to probala??????:ne zna:

zeki
19.07.2008., 19:39
Znaci mislis da necu imati problema sa zatrudnjivanjem??
Ne znam tacno kako sve to moze da utice na plodnost,kontam da ta cista uzrokuje to a citala sam da je endo u stvari oboljenje koje samo doprinosi tome da se ciste stvaraju a da utice na zid materice ili tako nesto ako moze neko malo da mi pojasni ?????Hvala unapred...

ruzi
21.07.2008., 09:48
evo mene svaki ponedjeljak s losom vijesti....:flop:
upravo sam dosla od ginekologa(kontrola 5 tjedana poslije operacije)...
pravio mi je vaginalni ultrazvuk i kad tamo na lijevom jajniku opet cista 2cm...
opet sok...:(
ali on me je kao malo utjesio :da ne panicarim odmah nego da sacekam da prode ova terapija i kad dobijem prvu mengu da dodem ponovo na kontrolu.
onda ce se vidjeti kakvu je uistinu stanje i sta dalje...:ne zna:
boze, pa nece valjda opet sve izpocetka...:(

Ivanicapeca
21.07.2008., 09:53
evo mene svaki ponedjeljak s losom vijesti....:flop:
upravo sam dosla od ginekologa(kontrola 5 tjedana poslije operacije)...
pravio mi je vaginalni ultrazvuk i kad tamo na lijevom jajniku opet cista 2cm...
opet sok...:(
ali on me je kao malo utjesio :da ne panicarim odmah nego da sacekam da prode ova terapija i kad dobijem prvu mengu da dodem ponovo na kontrolu.
onda ce se vidjeti kakvu je uistinu stanje i sta dalje...:ne zna:
boze, pa nece valjda opet sve izpocetka...:(

Ajde drži se i nemoj sad unaprijed biti negativna. Poslušaj čovjeka, rekao ti je to s razlogom. Možda stvar pukne sama od sebe. Misli pozitivno, hrani se dobrom vibrom i pričaj sa svojim tijelom. Kažu da su svi poremećaji govor tijela kako nešto u sebi moraš mijenjati. Postavi si to pitanje, možda je odgovor na sve tu:mig:

ruzi
21.07.2008., 10:09
Ajde drži se i nemoj sad unaprijed biti negativna. Poslušaj čovjeka, rekao ti je to s razlogom. Možda stvar pukne sama od sebe. Misli pozitivno, hrani se dobrom vibrom i pričaj sa svojim tijelom. Kažu da su svi poremećaji govor tijela kako nešto u sebi moraš mijenjati. Postavi si to pitanje, možda je odgovor na sve tu:mig:

vjeruj mi da sam se vec par puta zapitala jel mi to tijelo salju neku poruku ,jel trebam nesto mijenjati...
ma u biti trebam dosta toga mijenjati...
odlucila sam sad kad se vratim s godisnjeg ,okreniti novi list ...
jer ovaj nacin zivota koji vodim vec 2 godine ne vodi nicemu, sto mi i moje vlastito tijelo govori...
hvala ti ivanicapeca na podrsci!od sad cu se potruditi da budem sto pozitivnija....:top::)

amis
01.08.2008., 09:17
vjeruj mi da sam se vec par puta zapitala jel mi to tijelo salju neku poruku ,jel trebam nesto mijenjati...
ma u biti trebam dosta toga mijenjati...
odlucila sam sad kad se vratim s godisnjeg ,okreniti novi list ...
jer ovaj nacin zivota koji vodim vec 2 godine ne vodi nicemu, sto mi i moje vlastito tijelo govori...
hvala ti ivanicapeca na podrsci!od sad cu se potruditi da budem sto pozitivnija....:top::)

:grli: samo hrabro i pozitivno, definitivno trebaš mijenjati neke stvari, pa polako :mig:

amis
01.08.2008., 09:34
Devojke i meni je ustanovljena endo uv pregledom cista je manja od 1 cm,radila sam tumor markere :ca 19.9 mi je 20.6, a ca 125je 19.0 to je sve u redu ti nalazi,treba jos da sacekam papa pa da idem na kontrolu...
Dr mi je preporucio trudnocu a mi smo i poceli raditi na tome,ali bojim se da necu moci da ostanem u drugom stanju zbog endo,na pregled sam isla jer planiramo bebu i onda sam saznala da imam endo:confused:
Ciklus svaki mi je tacan u dan dobijam redovno na 28 dana,nikada mi nije zakasnila,a m mi nije previse bolna????
Dr je rekao da probam da zatrudnim a operaciju ne preporucuje jer je cista mala...

MOLIM VAS RECITE MI MISLJENJE!!! PUNO POZZZ OD ZEKI:W

Radi na trudnoći, što prije to bolje...ali, ako si čitala prethodne tekstove mogla si vidjeti da se endometrioza ne može dijagnosticirati ultrazvučnim pregledom, a i ca125 ti je uredu. Možda nemaš endometriozu :confused:
A obično je najbolje odmah zatrudniti, ako si npr imala operaciju, najveće šanse za trudnoću su odmah poslije operacije, tako da mislim da nema razloga da se brineš. Jedini razlog ako ne uspiješ ostati trudna je tvoja psiha, i tvoje preopterećenje.S tolikim strahom ni sa najboljim jajnicima ne možeš ostati trudna.meni ginekolog kaže da ako se ja preopteretim, napraviću veći problem nego endometrioza...Zato, hajde ti lagano uživaj, sad je pravo vrijeme za pravljenje beba, ljeto, more, opuštena atmosvera :cerek::cerek::cerek:

andi23
01.08.2008., 13:58
istina je da je potrebno tijelu da se opusti i onda će beba doći. Evo ja radim također na bebi ali ništa. mislim da je to od živaca i psihe. Na izmaku sam snaga a opustiti se nikako nemogu stalno mislim na neuspjeh a kada se i javi neka nada onda đođe menga i tako stalno. Još mi i dečko kaže kako kad beba dođe onda ćemo se vjenčati a ja tako 7 god i ništa. (znači još ništa od vjenčanja) zvuči glupo ali tako je i na neki način mi i to stvara problem jer mislim da na kraju svega će doći do prekida veze a onda će biti još gore. Neznam kako to ide ali kad dođem s odmora pravac kod gin i pitati ga da pokrene postupak za umjetnu (vantjelesnu) oplodnju jer neda mi se čekati i stalno ići pod nož. Sita sam toga govorenja da mogu prirodno i da sam mlada a prirodno neide već 6 god. Ajde da je to 1-2god ali 6 god mislim da bi svakome pukao film.

qsermadre
01.08.2008., 15:25
nisam citala cijeli podforum, no imam endometriozu 8 godina, prvi su simptomi poceli s bolovima, koji su naravno bili sve gori i gori, s obzriom da nemam ciste vec lezije, douglasov prostor, maternica (adenomioza), nesto malo po jajnicima, trebalo je genijalcima ginicima raznim 4,5 g da mi je dijagnosticiraju, sto je krajnje bilo moguce tek laparaskopijom, in the mean time sam bila luda. nakon toga zoladex i klimaks, ali je bilo festa 6 mjeseci bez bolova, no nakon toga, uz malo blaze simptome sve po starom. No, zivot mi unistila, bioenergiji se okrenuh evo ima pol mjeseca, jer mi je je sad vec stvarno pun kufer, i ne mozemo vec godinu i po napraviti dijete, odnosno mozemo samo s vrlo ranim spontanim, 2 puta tako, oba kad ostadoh trudna pri samom pocetku sam imala napad da ne znam jel bi zazivala isusa ili morfij, doslovce u grcu od glave do pete, s osjecajem ko da je netko u mene ubacio kiselinu i utroba mi se raspada. Naravno rezultat istog je moj zakljucak, tipa nema sanse da nesto sto bi se sad trebalo uhvatit na maternici ovakav napad prezivi. probala i s dijetama i sportovima i svacim, i nista, jedino sto fakat, sir svjezi ni pod razno, par puta eksperimentirala, i kad ga jedem, od 1-2 napada dnevno, dodjem do desetak. sad cekam jos 2 ciklusa da vidimo jel ima kakve vajde od bioenergeticara, a nakon toga, pravac umjetna.

amis
04.08.2008., 13:34
Danas sam bila na kontroli, sve divno, čisto,nema cisti (osim onog vjenčića kao i uvijek-ali on nije zabrinjavajući), imala sam i ovulaciju :cerek: Još sutra papa da odradim i :top:
Nadam se da će vrlo skoro svima vama biti ovako,jer ja sam zaista prezadovoljna svojim stanjem,pogotovo posljednjih pola godine :cerek:

amis
04.08.2008., 13:35
nisam citala cijeli podforum, no imam endometriozu 8 godina, prvi su simptomi poceli s bolovima, koji su naravno bili sve gori i gori, s obzriom da nemam ciste vec lezije, douglasov prostor, maternica (adenomioza), nesto malo po jajnicima, trebalo je genijalcima ginicima raznim 4,5 g da mi je dijagnosticiraju, sto je krajnje bilo moguce tek laparaskopijom, in the mean time sam bila luda. nakon toga zoladex i klimaks, ali je bilo festa 6 mjeseci bez bolova, no nakon toga, uz malo blaze simptome sve po starom. No, zivot mi unistila, bioenergiji se okrenuh evo ima pol mjeseca, jer mi je je sad vec stvarno pun kufer, i ne mozemo vec godinu i po napraviti dijete, odnosno mozemo samo s vrlo ranim spontanim, 2 puta tako, oba kad ostadoh trudna pri samom pocetku sam imala napad da ne znam jel bi zazivala isusa ili morfij, doslovce u grcu od glave do pete, s osjecajem ko da je netko u mene ubacio kiselinu i utroba mi se raspada. Naravno rezultat istog je moj zakljucak, tipa nema sanse da nesto sto bi se sad trebalo uhvatit na maternici ovakav napad prezivi. probala i s dijetama i sportovima i svacim, i nista, jedino sto fakat, sir svjezi ni pod razno, par puta eksperimentirala, i kad ga jedem, od 1-2 napada dnevno, dodjem do desetak. sad cekam jos 2 ciklusa da vidimo jel ima kakve vajde od bioenergeticara, a nakon toga, pravac umjetna.

:grli: sretno, nadam se da neće biti potrebe za umjetnom oplodnjom, i da si u međuvremenu imala plusić :) javi nam

qsermadre
05.08.2008., 16:37
:grli: sretno, nadam se da neće biti potrebe za umjetnom oplodnjom, i da si u međuvremenu imala plusić :) javi nam

puno hvala na dobrim zeljama, do ev. plusa jos danaaa, obecajem da cu javiti ak bude kaj pametno ili dobro, obicno na forumima sve crne price, kad nekome zasja, taj se vise ne javlja.

ne bi se ni javljala, predugo to traje, ali malo sam procackala da vidim ima li koji neisproban, a vjerojatno ostvariv savjet, pa me ona neka mala s cisticom koja je prosla i pije tablete juhu, motivirala, svojim nevjerojatnim znanjem, iskustvom o endometriozi i drzanjem predavanja kako dramimo, bit ce bezveze. Svijest o toj bolesti ne da je nerazvijena, nego tko zna za to, osim obitelji, prijatelja bolesnog i lijecnika. Ja kad sam bila na zoladexu, zdravstveno ga je pokrivalo za karcinome, ali ne i za endo. U svakom slucaju, mislim samo nam fale ovakvi tipovi, koji na osnovu svojih simptoma, krajnje misterije od bolesti i za liječnike, sve znaju i to jos tako da nama kojima njezin briljantan doktor, rezem zile, ne zna pomoci, odmaze. zato podijelih, ne da bi vas deprimirala.
moja prijateljica je imala cokoladnu cistu, operirala ju je, ostala trudna bez problema i nikad poslije nista, eto ima i takvih prica.

Tiambia
06.08.2008., 18:45
istina je da je potrebno tijelu da se opusti i onda će beba doći. Evo ja radim također na bebi ali ništa. mislim da je to od živaca i psihe. Na izmaku sam snaga a opustiti se nikako nemogu stalno mislim na neuspjeh a kada se i javi neka nada onda đođe menga i tako stalno. Još mi i dečko kaže kako kad beba dođe onda ćemo se vjenčati a ja tako 7 god i ništa. (znači još ništa od vjenčanja) zvuči glupo ali tako je i na neki način mi i to stvara problem jer mislim da na kraju svega će doći do prekida veze a onda će biti još gore. Neznam kako to ide ali kad dođem s odmora pravac kod gin i pitati ga da pokrene postupak za umjetnu (vantjelesnu) oplodnju jer neda mi se čekati i stalno ići pod nož. Sita sam toga govorenja da mogu prirodno i da sam mlada a prirodno neide već 6 god. Ajde da je to 1-2god ali 6 god mislim da bi svakome pukao film.

totalno suosjećam s tobom, i meni je pun kufer svega. nekako sam sada u fazi da ne razmišljam previše o tom konkretnom problemu. na zadnjem pregledu je sve bilo ok, a sada strepim od novog u 9. mj. u međuvremenu nastojim uživati u ljetu, premda, naravno, ne mogu dočekati da zatrudnim i riješim se endometrioze
pusica i budi mi dobro!

Tiambia
06.08.2008., 18:47
Danas sam bila na kontroli, sve divno, čisto,nema cisti (osim onog vjenčića kao i uvijek-ali on nije zabrinjavajući), imala sam i ovulaciju :cerek: Još sutra papa da odradim i :top:
Nadam se da će vrlo skoro svima vama biti ovako,jer ja sam zaista prezadovoljna svojim stanjem,pogotovo posljednjih pola godine :cerek:

superiška da je sve ok! :top: samo nastavi i dalje tako, jer imam osjećaj da si jako pozitivna i vedra osoba. i vjerojatno to utječe da se endo ne vraća!
pozdravčić!:mig:

amis
06.08.2008., 20:13
superiška da je sve ok! :top: samo nastavi i dalje tako, jer imam osjećaj da si jako pozitivna i vedra osoba. i vjerojatno to utječe da se endo ne vraća!
pozdravčić!:mig:

Hvala :grli: :kiss:

zeki
10.08.2008., 13:03
Radi na trudnoći, što prije to bolje...ali, ako si čitala prethodne tekstove mogla si vidjeti da se endometrioza ne može dijagnosticirati ultrazvučnim pregledom, a i ca125 ti je uredu. Možda nemaš endometriozu :confused:
A obično je najbolje odmah zatrudniti, ako si npr imala operaciju, najveće šanse za trudnoću su odmah poslije operacije, tako da mislim da nema razloga da se brineš. Jedini razlog ako ne uspiješ ostati trudna je tvoja psiha, i tvoje preopterećenje.S tolikim strahom ni sa najboljim jajnicima ne možeš ostati trudna.meni ginekolog kaže da ako se ja preopteretim, napraviću veći problem nego endometrioza...Zato, hajde ti lagano uživaj, sad je pravo vrijeme za pravljenje beba, ljeto, more, opuštena atmosvera :cerek::cerek::cerek:

E pa mnogo ti hvala na savetu,evo vec sam se opustila hahahaha:mig:
Ovulacija mi je na 15 dan,bicemo vredni pa cemo da vidimo ,radila sam papa test i to mi je ok....

zeki
10.08.2008., 13:06
Evo jos nesto da dodam,dr je portvrdio samo preko UZ da imam endo ,cekam da se vrati sa godisnjeg pa cu sa rezultatima na kontrolu...Trebala bi dobiti za 3 dana pa videcu .....Nisam imala operacije i slicno ....Ali da od kada sam dobila menstruaciju prvi put bile su jako bolne ali sada manje od kako imam cesce odnose....

amis
10.08.2008., 19:46
E pa mnogo ti hvala na savetu,evo vec sam se opustila hahahaha:mig:
Ovulacija mi je na 15 dan,bicemo vredni pa cemo da vidimo ,radila sam papa test i to mi je ok....

Eto vidiš, samo opušteno :) :) :) :cerek:

ruzi
11.08.2008., 14:33

super amis!bas mi je drago da si cista i da je hvala bogu sve ok!

amis
12.08.2008., 08:31
super amis!bas mi je drago da si cista i da je hvala bogu sve ok!

:grli: hvala :cerek:

andi23
13.08.2008., 10:16
jučer sam se vratila s mora i odmah sam sad došla na forum da vidim što ima novoga. :) Baš mi je drago što je sve u redu sa tobom Amis a i želim da tako i ostane.:top: Na moru je bilo super (a kako će drugačije i biti), a i nadam se da će mi to doprinjeti boljem zdrastvenom stanju što se tiče endo. Sljedeći tjedan idem kod gin pa ću znati dali je sve ok. Bila sam kod privatnog pa je rekao da imam neki folikul unutar jajnika, a to je taman bilo pred menz, i da imam vodu u trbuš. šupljini od operacije. Nadam se da će za sad biti sve uredu. pozzz i :grli: tiambii i amis

amis
15.08.2008., 08:37
jučer sam se vratila s mora i odmah sam sad došla na forum da vidim što ima novoga. :) Baš mi je drago što je sve u redu sa tobom Amis a i želim da tako i ostane.:top: Na moru je bilo super (a kako će drugačije i biti), a i nadam se da će mi to doprinjeti boljem zdrastvenom stanju što se tiče endo. Sljedeći tjedan idem kod gin pa ću znati dali je sve ok. Bila sam kod privatnog pa je rekao da imam neki folikul unutar jajnika, a to je taman bilo pred menz, i da imam vodu u trbuš. šupljini od operacije. Nadam se da će za sad biti sve uredu. pozzz i :grli: tiambii i amis

Hvala Andi23 :grli: nadam se da će i kod tebe, ali i ostalih forumašica biti sve uredu :grli:
Javi kako je prošao pregled.

pusa

Tiambia
15.08.2008., 12:31

ništa ne brini, sve će biti OK! pozdrav i pusa

FlyGoodBye
23.08.2008., 20:46

Citam ovo i ne vjerujem! Zar se u 8 godina enodmetrioza ne moze izlijeciti? Koji su prvi simptomi uopce??
jer sve sto si tu napisala, kao da je i mene spopalo zadnjih par mjeseci!!! osim trudnoce...
radila sam prije 3 mj sve pretrage, pa i na to, i nista, a bolovi me ubijaju... zar se pretragom ne moze otkriti eventualna endometrioza? pocinjem se brinuti da ju mozda i imam! s obzirom da ne mogu otkriti uzroke neizdrzivih bolova u donjem dijelu trbuha, odvratnog iscjedka i opce loseg stanja...
pliz help!:s

amis
24.08.2008., 18:48
Citam ovo i ne vjerujem! Zar se u 8 godina enodmetrioza ne moze izlijeciti? Koji su prvi simptomi uopce??
jer sve sto si tu napisala, kao da je i mene spopalo zadnjih par mjeseci!!! osim trudnoce...
radila sam prije 3 mj sve pretrage, pa i na to, i nista, a bolovi me ubijaju... zar se pretragom ne moze otkriti eventualna endometrioza? pocinjem se brinuti da ju mozda i imam! s obzirom da ne mogu otkriti uzroke neizdrzivih bolova u donjem dijelu trbuha, odvratnog iscjedka i opce loseg stanja...

Pa za endometriozu i nema nekog konkretnog lijeka, osim menopauze, ali jedan od mogućih lijekova je trudnoća...Endometrioza se može vidjeti ultrazvukom kao neka cista, ali se može dijagnosticirati sigurno tek nakon laporaskopije, tako da imaš endometriozu vjerovatno bi ti ginekolog vidio sumnjivu cistu i poslao na daljnje pretrage...odi na uzv i ginekološki pregled što prije, kao i na papa test, pa javi šta je bilo...možda nije endometrioza, nego npr upala maternice, grlića...

Tiambia
24.08.2008., 19:44

e, da.. tako ti je to! ali, nemoj se brinuti - ja sam imala nepodnošljive bolove oduvijek, i sve je bilo u redu. tek s 29 sam dobila endometriotičnu cistu. što ne znači da ćeš i ti:)
ako si bila na pregledu i sve je OK, jedino ti mogu pomoći one odvratne tablete za bolove i spoznaja da će u par dana sve proći. nažalost, za menstrualne bolove, bila riječ o endometriozi ili ne - nema lijeka, kako kaže amis, do menopauze. a onda - juhuuuuuuu! :top:

ciaos

FlyGoodBye
25.08.2008., 21:42
Hvala vam girls!
idem u cetvrtak k svom ginichu pa da vidimo sto ce reci. ja u svakom slucaju ovo ne iskljucujem, iako ne prizivam i ne zelim, naravno! ali me muci, jer su bolovi takvi da ponekad ne mogu stajati na nogama. te lijevi jajnik 3 dana, pa onda 1 dan malo desni, a svaki dan sve skupa, ukljucujuci bubrege i crijeva. ma sve! cijela potrbusnica, zato sam vas to i pitala sumnjajuci na enodmetriozu. osim toga, ako prestanem piti svoje AB, koje inace pijem kontra policisticnih jajnika vec 10 godina, tada ne dobijem mengu, jer su mi hormoni posemereni (sada je na redu i pregled kod moje endokrinologice), pa zabrijah da se mozda ta neka krv i dalje potajno skuplja po sliznici unutra stvarajuci s vremena ciste, koje na jajnicima vec imam... sto je najbolje, meni je najbolje kada imam mengu, tada me sve puno manje boli, nema mirisa (iliti smrada) niti iscjedka. znam da zvuci grozno, ali najgora stvar mi je upravo taj konstanti iscjedak odvratnog mirisa. i zato ne mogu detektirati sto mi je, a nalazi su u redu. mozda jajnici, ciste pucaju... ne znam, ali je frustrirajuce, a nisam osoba od nekih frustracija!
pozdrav!

amis
26.08.2008., 16:46
Hvala vam girls!
idem u cetvrtak k svom ginichu pa da vidimo sto ce reci. ja u svakom slucaju ovo ne iskljucujem, iako ne prizivam i ne zelim, naravno! ali me muci, jer su bolovi takvi da ponekad ne mogu stajati na nogama. te lijevi jajnik 3 dana, pa onda 1 dan malo desni, a svaki dan sve skupa, ukljucujuci bubrege i crijeva. ma sve! cijela potrbusnica, zato sam vas to i pitala sumnjajuci na enodmetriozu. osim toga, ako prestanem piti svoje AB, koje inace pijem kontra policisticnih jajnika vec 10 godina, tada ne dobijem mengu, jer su mi hormoni posemereni (sada je na redu i pregled kod moje endokrinologice), pa zabrijah da se mozda ta neka krv i dalje potajno skuplja po sliznici unutra stvarajuci s vremena ciste, koje na jajnicima vec imam... sto je najbolje, meni je najbolje kada imam mengu, tada me sve puno manje boli, nema mirisa (iliti smrada) niti iscjedka. znam da zvuci grozno, ali najgora stvar mi je upravo taj konstanti iscjedak odvratnog mirisa. i zato ne mogu detektirati sto mi je, a nalazi su u redu. mozda jajnici, ciste pucaju... ne znam, ali je frustrirajuce, a nisam osoba od nekih frustracija!
pozdrav!

:grli: nadam se da ćeš uskoro saznati šta je, i da neće biti ništa strašno :kiss:
Mi smo u svakom slučaju tu za tebe :grli:

amis
01.09.2008., 07:25
Drago mi je vidjeti da smo svi dobro :)

FlyGoodBye, jesi li saznala šta je u pitanju, imaš li još tako jake bolove???

pusa

ljubica-zubica
04.09.2008., 08:17
Bok cure.Evo da vam ispričam kako sam se ja privremeno riješila endometrioze.Uglavnom išla sam kod ginekologa gdje mi je sa običnim crno-bijelim ultrazvukom skužila da imam cistu i da sumnja na endometriozu no poslal me još na Sveti duh da mi pogleda dr. Ujević koji se bavi takvim stvarima i ispostavilo se da je pogodila vrstu.Uglavnom predložio mi je da idem na laparaskopiju jer je bila 3*5cm (kao to je dosta veliko).Isto tako rekao mi je da je to privremeno rješenje i da bi bilo najbolje da ostanem trudna što prije jer se time štitim od nastanka ciste, a i što duže čekam (imala sam tada 24 godine) manja je mogućnost da ću moći ostati trudna.To me malo ubilo jer još nisam bila udana niti završila faks.Ja sam otišla na operaciju i nakon toga mi je rekao da jedino riješenje koje ima je da pijem yasmin tablete sa povremenim stankama jer bi kao one trebale koliko toliko štititi od nastanka nove ciste.Od kako ih pijem bila sam jednom na pregledu i sve je bilo ok.Iako sam udana nisam se još odlučila na dijete no uskoro ću morati i na tome poraditi jer mi vrijeme leti.Ne bih vas htjela plašiti no takvo je stvarno stanje sa tom cistom koja može dovesti čak i do nepolodnosti zato tko god ju ima mislim da bi je se trebao riješiti (nije to strašna operacija,nema rezova) i nadati se da će doktori u skorije vrijeme naći neki lijek za to čudo koje nam ruši ravnotežu u životu. Čula sam od jedne doktorice da bi se trebalo promjeniti prehranu pa sam čak našla članak o tome.
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/stil/01_endometrioza.asp
Pozdrav svima i drži te se.:top:

amis
05.09.2008., 17:38
Ljudi,moram vam se požaliti,užasno mi je loše."Dobila" sam juče,ali nikako pošteno da krene i muči me užasno, muka mi je,mantami se,preznojavam se,manta mi se,jedva gledam,jedva stojim,jedva hodam,noga mi se oduzima,boli glava,leđa...sve a previše tableta sam već popila...kažu da sve bude bolje poslije poroda, je li to istina, da odmah pravim djete s prvim koji naiđe :zubo: ovo je više nepodnošljivo...
Hvala vam što ste tu :grli:

ruzi
05.09.2008., 18:31
Bog cure!
Evo napokon da se malo javim..
Amis draga ,drzi se ...uz tebe smo...
Iskreno receno ,nisam ni ja puno bolje..je ,da nemam bolova,ali psihicki mi ne ide bas najbolje..prije dva tjedna primila sam trecu decapeptyl spricu i sad se bas osjecam kao u pravoj menopauzi...napadi vrucine,znojenje,promjena raspolozenje,nesanica....
ali ipak izdrzacu ja to sve ........
jedino cega se bojim je..prva mjesecnica nakon 6 mj. i kako ce biti dalje??????
neznam amis..i meni svi predlazu da pokusam ostati trudna ali trenutno sam u vezi koja mirise na kraj ...
ma ne zelim po svaku cijenu praviti bebaca...
ne ne dolazi u obzir...

amis
06.09.2008., 08:06
Uh,jutros je dosta lakše,ostali su samo bolovi :)

Ruži :grli: drži se, u gadnom si razdoblju i nemaš pojma koliko mi je žao što prolaziš kroz sve to :grli:

Ja bih željela djete,ali do sad to nije bilo suđeno, ali eto, kad bude-biće. U potpunosti razumijem da nećeš jer je veza takva kakva je.Ali ako imaš ekonomske mogućnosti za djete a i sama žališ djete, što da ne (naravno,ti najbolje znaš)...meni je uvijek bio nedostatak to što nemam stalni posao...

ruzi
06.09.2008., 12:36
[QUOTE=amis;15891748]Uh,jutros je dosta lakše,ostali su samo bolovi :)

Ruži :grli: drži se, u gadnom si razdoblju i nemaš pojma koliko mi je žao što prolaziš kroz sve to :grli:

Ja bih željela djete,ali do sad to nije bilo suđeno, ali eto, kad bude-biće. U potpunosti razumijem da nećeš jer je veza takva kakva je.Ali ako imaš ekonomske mogućnosti za djete a i sama žališ djete, što da ne (naravno,ti najbolje znaš)...meni je uvijek bio nedostatak to što nemam stalni posao...[/QUOTE
......ma imam ja stalan posao(koliko se to moze nazvati"stalan"),ali ipak to nije lako...
zivim u tudem svijetu....
napraviti i roditi dijete je laksi dio posla:D(u nasem slucaj mozda i nije),ali biti samohrana majka nije uopce lako...
kad pogledam sestricinu :rastavljena s dvoje djece ,muci se,bori se......
uz to majka joj pomaze u cuvaju djece kao i financiski (ja ne bih imala tu privilegiju jer moji zive u hr)i opet jedva prezivljava.....
naravno da zelim biti majka ali kao sto ti kazes kad mi bude sudeno ...
puno pozdrava iz vienne..

amis
06.09.2008., 18:06
......ma imam ja stalan posao(koliko se to moze nazvati"stalan"),ali ipak to nije lako...
zivim u tudem svijetu....
napraviti i roditi dijete je laksi dio posla:D(u nasem slucaj mozda i nije),ali biti samohrana majka nije uopce lako...
kad pogledam sestricinu :rastavljena s dvoje djece ,muci se,bori se......
uz to majka joj pomaze u cuvaju djece kao i financiski (ja ne bih imala tu privilegiju jer moji zive u hr)i opet jedva prezivljava.....
naravno da zelim biti majka ali kao sto ti kazes kad mi bude sudeno ...
puno pozdrava iz vienne..

Znam da nije lako, ali nekako sam sigurna da će biti sve uredu :grli: kad bude suđeno :top:

Ivanicapeca
13.09.2008., 14:46
Curke, evo sam da znate da vas čitam iako ne pišem i da vam pošaljem pusu i jedan mah mah.
Ja sam dobro. Inače, išla sam si malo odgodit mengu na moru s Yasminom i tak su me šorali živci da je to bilo nešto strašno. Mrzila sam cijeli svijet skup sa samom sobom. Usrala sam si provod kak sebi tak i ljudima oko sebe:mad:Uglavnom, vi koje ste na pilsima, sam da znate da su nuspojave totalna koma:flop: bar meni bile. Bolje tampač, i onak mi je menga ispljuvak sad.:cerek:

vedra
15.09.2008., 13:58
ja sam prije 3 godine bila na laparaskopiji zbog čokoladne ciste, bila je 8 cm..s obzirom da nisam imala djece nisu mi vadili jajnik nego samo cistu..
sad mi se opet napravila na istom jajniku čokoladna, velika je 3 cm..
doktor mi sad nije ništa konkretno rekao nego samo da moram zatrudniti podhitno..kako mi sada nije baš najbolji trenutak za raditi djecu ne znam šta da radim dalje..
za početak, sve mi se čini promijeniti doktora!!!
jel se nekom ponovo napravila cista na istom jajniku??šta ste napravili poslije??

nephthys
15.09.2008., 19:39
nažalost, ako namjeravaš imati djecu ikad, doktor ti je i dobro rekao :(

sad, jel u pitanju samo jedan jajnik ili oba? ako se endo vraća, a često se vraća, nisi jedina, onda ćeš prije ili kasnije bez tog jajnika ostati.
cure ovdje su išle na laparo čak i po nekoliko puta, neke su riješile problem tako da su problematičan jajnik izvadile, neke su zatrudnile i endo im se povukla, nekima nije pomoglo ništa. ja sad krećem na pretrage i na laparo, jer sam ju odgađala jako dugo, i zakomplicirala stvari, a ako se nešto dogodi, ako ostanem bez jajnika a na drugom krenu promjene, ja radim bebu kako god da je. ne mogu si zamisliti život bez mojeg djeteta, raspitala sam se i znam da imam podršku i mame i dečka. iako još nemam završen faks (zapravo od neki dan sam bakalar :cerek:) i iako još nemam posao, nekako se nadam da će se to srediti.

zapravo- postoje dvije opcije- idi na još jednu laparo, ili idi na bebu.
u svakom slučaju preporučujem pilule, rad na smanjenju stresa, zdrava prehrana i sve što ide uz to.
znam da ti je sad teško, ali bude to sve dobro na kraju, vidjet ćeš :top:

nego, nisi nam rekla, koliko godina imaš, kad si operirala, jesi na pillsima itd?

ajde sretno i nemoj se puno brinuti (koliko god da to teško zvučalo)

vedra
16.09.2008., 11:26
nažalost, ako namjeravaš imati djecu ikad, doktor ti je i dobro rekao :(

sad, jel u pitanju samo jedan jajnik ili oba?

nego, nisi nam rekla, koliko godina imaš, kad si operirala, jesi na pillsima itd?

ajde sretno i nemoj se puno brinuti (koliko god da to teško zvučalo)

jedan je jajnik..drugi je zdrav...

imam 25 godina..operirala sam prvu cistu prije 3 godine..nisam na pilulama jer sam na 100 čuda, beba ili pilule??
ma ne znam ni sama šta da radim..
a da stvar bude gore još mi je pokazan i CIN1 na papa testu tako da se sad prvo idem s tim borit..idem sutra na tipizaciju..:ne zna:

nephthys
17.09.2008., 14:36
bok cure!

trebam ići vaditi markere, do sada sam ih uvijek vadila na rebru, bez naručivanja, a danas, dok sam tamo išla po ocjenu, vidjela sam da su uveli pravilo da se naručuje za vađenje krvi. meni je prvi pregled za op endo 1.10, a doktor mi je dao uputnicu i rekao da bi bilo dobro da dođem tamo s novim nalazima.
na rebru me mogu naručiti za najranije 17. 10 (!!!), što mi je, naravno, predugo za čekati.
pa je moje pitanje- gdje ih mogu ići vaditi bez naručivanja?
zna tko?

(pliz het, nemoj mi temu spojit s endo, jer mi treba odgovor relativno brzo, ovak je upadljivije. za dan dva topic slobodno briši ili spajaj. pljiz :cerek:)

Het
17.09.2008., 15:14
(pliz het, nemoj mi temu spojit s endo, jer mi treba odgovor relativno brzo, ovak je upadljivije. za dan dva topic slobodno briši ili spajaj. pljiz :cerek:)

hehe
ok, kad dobijes zeljeni odgovor javi da znam kad mogu preselit:top:

in spe
17.09.2008., 17:25
bok cure!

trebam ići vaditi markere, do sada sam ih uvijek vadila na rebru, bez naručivanja, a danas, dok sam tamo išla po ocjenu, vidjela sam da su uveli pravilo da se naručuje za vađenje krvi. meni je prvi pregled za op endo 1.10, a doktor mi je dao uputnicu i rekao da bi bilo dobro da dođem tamo s novim nalazima.
na rebru me mogu naručiti za najranije 17. 10 (!!!), što mi je, naravno, predugo za čekati.
pa je moje pitanje- gdje ih mogu ići vaditi bez naručivanja?
zna tko?

Ja sam marker uvijek vadila na Sv. Duhu i bez ikakve narudžbe, a mislim i da je i na Institutu tako. Ako se unazad pola godine nešto promijenilo i trebaju narudžbe, upucat ću se jer mi isto hitno trebaju nalazi :mad:...

Pješčani sat
17.09.2008., 19:43
Cure ne znam da li vam ovo može pomoći, ali u slučaju da se nešto izmijenilo, uvijek možete markere vaditi u privatnim biokemijskim laboratorijima, barem je u Zagrebu tako bilo.
Nephtys imaš PM.

Sretno svima

nephthys
18.09.2008., 07:39
hej cure, hvala na pomoći, ja sam sad malo i zivkala bolnice (oni i njihovi nepostojeći br telefona).
u vinogradskoj su me iz nekog razloga uputili na nuklearnu pa sam to izignorirala, ali na sv. duhu su mi rekli da mogu doći svaki dan od 7-9 bez naručivanja. jeeeee :D

(het, slobodno spajaj, i hvala najljepša :s :D)

andi23
19.09.2008., 19:06
Bok cure. Dugo se nisam javila ali sad se javljam i to opet s lošom viješću. Znate da sam ove god u petom mj imala treću operaciju e pa ja vam odlučila ići na umjetnu i odem kod mog gin koji me operirao i on me pregleda i kaže sve je u redu da mogu ići u sterilitetnu ambulantu. No tako ja otišla poslije tog pregleda ( 7 dana kasnije) u sterilitetnu da bi sjela na onu stolicu i doktor mi kaže da imam opet endo ali da je zahvaćena cijela zdjelica. Ja sam vam ostala bez teksta suze mi krenule i cijela moja nadanja i želje su potonule. Preporuka tog gin je da se operacija mora obaviti u Austriji kod nekog dr Kecksteina.To naši gin nemogu tu jer je operacija komplicirana. Zamislite tjedan dana nakon ultrazvuka gdje mi je potvrdjeno da je sve uredu odem na dogovor o umjetnoj gdje bi saznala da imam zahvaćenu cijelu zdjelicu (endometriosis vaginalis i endometriosis rectovaginalis). Pa za popizdit.... I onda kako da ne budem ljuta čak sam išla kod onog što me operirao i rekla mu da kako je moguće da to nije vidio a on kaže da se nije niša vidjelo i da je odstranio cistu na jajniku. I pitam ja vas kako i dali je moguće u roku od 3 mj da se to opet pojavi ili je moguće da je napravljen propust??.... Veliki poz od mene :)

amis
19.09.2008., 21:11
Bok cure. Dugo se nisam javila ali sad se javljam i to opet s lošom viješću. Znate da sam ove god u petom mj imala treću operaciju e pa ja vam odlučila ići na umjetnu i odem kod mog gin koji me operirao i on me pregleda i kaže sve je u redu da mogu ići u sterilitetnu ambulantu. No tako ja otišla poslije tog pregleda ( 7 dana kasnije) u sterilitetnu da bi sjela na onu stolicu i doktor mi kaže da imam opet endo ali da je zahvaćena cijela zdjelica. Ja sam vam ostala bez teksta suze mi krenule i cijela moja nadanja i želje su potonule. Preporuka tog gin je da se operacija mora obaviti u Austriji kod nekog dr Kecksteina.To naši gin nemogu tu jer je operacija komplicirana. Zamislite tjedan dana nakon ultrazvuka gdje mi je potvrdjeno da je sve uredu odem na dogovor o umjetnoj gdje bi saznala da imam zahvaćenu cijelu zdjelicu (endometriosis vaginalis i endometriosis rectovaginalis). Pa za popizdit.... I onda kako da ne budem ljuta čak sam išla kod onog što me operirao i rekla mu da kako je moguće da to nije vidio a on kaže da se nije niša vidjelo i da je odstranio cistu na jajniku. I pitam ja vas kako i dali je moguće u roku od 3 mj da se to opet pojavi ili je moguće da je napravljen propust??.... Veliki poz od mene :)

:grli: :grli: nemaš pojma kako mi je žao,pravo si me rasplakala i rastužila, ne mogu vjerovati.
Nadam se da će biti sve uredu, ako ti ikako možemo pomoći,javi...a joj,je li moguć propust, ne znam,ne mogu vjerovati da je moguće propustiti tako veliku površinu zahvačenu...
drži se, pusa

zeki
20.09.2008., 15:29
Amis kako si ti ??
Idejm kod ginekologa u ponedeljak sa rezultatima ..ne znam da li ste upuceni u te referentne vrednosti Ca 125 ja sam cula da ako nema endometrioze da je onda referentna vrednost zaista mala a meni su granicne vrednosti tj u gornjoj granici ....sto ukazuje na endometriozu ..nadam se da se cista nije mnogo uvecala ...bolove imam najvise kada su mi plodni dani ..a zadnji put menstruaciju nisam ni osetila ..skoro bez bolova ...Bebaca jos uvek nismo uspeli napraviti pa cu videti sta dalje.Kontam i da bude operacije to ce mi povecati sanse da ostanem trudna ..bar se nadam..kakvi su vama bili rezultati ako ste radili Ca 125 i Ca 19.9????
Meni je Ca 125 dozvoljeno je 21 meni je 19 a Ca 19.9 dozvoljeno je 20 a meni je 20.6...

LJubim vas sve cure divne ste i zelim da nam svima enodetrioza ne pravi probleme i da sve mi budemo mame jednog dana:bicedobro::bicedobro:

Ivanicapeca
21.09.2008., 10:31

Andi, žao mi je ali nemoj sve uzimati doslovno tako kako ti je rečeno. Već sam pisala o frendici koja je sa 16 oboljela od raka, izvukla se ali kao posljedicu liječenja su joj naveli neplodnost. Pila je AB pilse samo da ima nekakav umjetni menzes i s 28 je na njima ostala trudna.
Mislim da ćeš biti uredu. Trudi se ostati trudna, prirodnim putem. Uzdaj se u Božju providnost.:grli:

Ivanicapeca
21.09.2008., 14:35
Ja sam to radila privatno i pljunula nekih 100 kn, ali je gotovo isti dan. Ak te zanima, javi na PM da ti dam kontakt.

kemik
21.09.2008., 14:37
u vinogradskoj su me iz nekog razloga uputili na nuklearnu pa sam to izignorirala

u vinogradskoj se markeri rade na nuklearnoj (odjel nuklearne medicine i onkologije)

andi23
21.09.2008., 15:09
Drage moje puno vam hvala sto ste u mene. Znajte da sam i ja uz vas. Cure želim vam sve najbolje i da mi ostanete tako pozitivne kao do sada jer jedino s vama mogu podijeliti tugu i jedino mi vaše riječi uliju snage. pusica amis i ivanicipeci:grli::kiss:

Ivanicapeca
21.09.2008., 18:49
Isto tako zaboravila sam ti napisati kako je moguće da je to što se vidi zapravo priraslice koje nastaju poslije zahvata.
Traži drugo mišljenje i kakvo god bilo, vjeruj u sebe i mogućnost da ćeš ipak ostati trudna.

amis
22.09.2008., 07:27
Amis kako si ti ??
Idejm kod ginekologa u ponedeljak sa rezultatima ..ne znam da li ste upuceni u te referentne vrednosti Ca 125 ja sam cula da ako nema endometrioze da je onda referentna vrednost zaista mala a meni su granicne vrednosti tj u gornjoj granici ....sto ukazuje na endometriozu ..nadam se da se cista nije mnogo uvecala ...bolove imam najvise kada su mi plodni dani ..a zadnji put menstruaciju nisam ni osetila ..skoro bez bolova ...Bebaca jos uvek nismo uspeli napraviti pa cu videti sta dalje.Kontam i da bude operacije to ce mi povecati sanse da ostanem trudna ..bar se nadam..kakvi su vama bili rezultati ako ste radili Ca 125 i Ca 19.9????
Meni je Ca 125 dozvoljeno je 21 meni je 19 a Ca 19.9 dozvoljeno je 20 a meni je 20.6...

LJubim vas sve cure divne ste i zelim da nam svima enodetrioza ne pravi probleme i da sve mi budemo mame jednog dana
Ćao Zeki, ja sam hvala bogu dobro,problemi sa menstruacijom i bolovima (crijeva i priraslice mi pritišću jajnik), ali endometrioze hvala bogu nema, pa mi je jako žao kad čujem da se drugima i pored pilula vratila...
Idem i na homeopatiju,to mi isto puno pomaže :)

Ne odustaj od bebe,samo nemoj uvijek razmišljati o tome da ideš praviti bebe,nego uživaj a ona će doći sama :)

Drage moje puno vam hvala sto ste u mene. Znajte da sam i ja uz vas. Cure želim vam sve najbolje i da mi ostanete tako pozitivne kao do sada jer jedino s vama mogu podijeliti tugu i jedino mi vaše riječi uliju snage. pusica amis i ivanicipeci:grli::kiss:

:grli: drži se,što ivanica kaže,idi po još jedno mišljenje,iako budeš opet imala operaciju,odmah poslije radi na bebi,bez ikakvog čekanja, vidjećeš biće sve dobro :grli:

mirna1979
22.09.2008., 08:14
curke ajd mi pomozite! uglavnom ja bi prestala pit pilse, počele su loše utjecat na mene, libido mi je na nuli, živci na 200, promjene raspoloženja, uglavnom užas se osjećam. a frka me zbog šugave endometrioze. ginić mi je rekao da je to moja odluka, niko me nemre prislit da ih pijem, frka me da mi se sve ne vrati brzinom svejtlosti. kakva su vaša iskustva s tim? nisam pametna kaj da radim?

amis
23.09.2008., 09:09
Mirna,gle,to je zaista samo tvoja odluka,jer niko ti ne smije sugerisati nešto pa da se vrati i da ima dio krivnje.
Ja ti mogu reći svoje iskustvo, a to je da kad sam pila pilule, pa prestala u roku 3 mjeseca (ako ne i manje) meni se vratila end,i ostala sam bez jajnika, ali čim se to desilo ja sam odmah odbila ponovo ih piti i evo prema reakciji mog organizma napravila sam dobru stvar.Ali svačiji organizam različito reaguje.Ja bih prema onome što mi se dešavalo mogla reći da su meni zapravo pilule i uzrokovale endometriozu (mada to ne mora biti tačno).
Moraćeš dobro razmisliti šta da činiš i biti spremna na posljedice,ali ako ćeš odmah raditi na djetetu,super :top:
Šta god da odlučiš uz tebe smo, i javi :grli:

choupette
23.09.2008., 14:03
curke ajd mi pomozite! uglavnom ja bi prestala pit pilse, počele su loše utjecat na mene, libido mi je na nuli, živci na 200, promjene raspoloženja, uglavnom užas se osjećam. a frka me zbog šugave endometrioze. ginić mi je rekao da je to moja odluka, niko me nemre prislit da ih pijem, frka me da mi se sve ne vrati brzinom svejtlosti. kakva su vaša iskustva s tim? nisam pametna kaj da radim?

gle necu ti nista sugerirati....al evo ti moje iskustvo...
operirana sam u 11-om misecu prosle godine-endometrioza sa cistama na oba jajnika i nesto sitno po maternici....
odma nakon op san nastavila sa pilulama (pila san ih i prije op);simptomi isti kao kod tebe; pad libida, ten katastrofa....
ipak san ih nastavila piti do 4og kad san posla na pregled kod ginekologa i zalila se na simptome...
reka je da sto se endo tice malo se toga sa sigurnoscu zna u medicinskim krugovima, da postoje zene koje su na puno jacim terapijama od kontracepcije svejedno i dalje razvijale endo i da pilula i nije terapija koja ce nuzno zaustaviti napredovanje endo....sam tijek bolesti je ocito nepredvidiv...
reka mi je i da nema cvrstih dokaza da pilula pomaze i da su rezultati istrazivanja sto se tice endo jako kontradiktorna....:ne zna:

uglavnom ja san prestala u 4om misecu i sricom na zadnjem pregledu (prije 14 dana) izgleda da se nista nije vratilo......zasad:rolleyes:

inace i ja san umirala od straha kad san prestala sa pilsima i totalno te razumim.....naravno odluka je tvoja....:)

choupette
23.09.2008., 14:08
...nego recite-ima li tu koja od vas da ide na bebaca.....?:D

in spe
23.09.2008., 14:17

Ja sam ih prestala piti i stanje mi se nije pogoršalo na zadnjoj kontroli, idem uskoro na novu pa ćemo vidjeti. Inače imam endo na jednom jajniku i veličina je granična, nit' za operaciju, nit' da se sve samo pusti... Meni nikako nisu odgovarale, od libida, živčanosti, nepodnošljivih i čestih migrena, nakupljanje vode i celulita, gljivica i pada imuniteta... S tim da obiteljski imam problema s proširenim venama, tako da mi odluka o prestanku uzimanja i nije bila problem. Kako zaista nema nekih čvršćih indicija da pilule stvarno pomažu kod endo, ja sam se okrenula nekim drugim stvarima. Kako je zaista riječ o individualnoj stvari, svaka će ti žena ovdje imati svoju priču, odluka je prvestveno tvoja i donesena na temelju većih i manjih šteta od uzimanja/neuzimanja istih. Sretno!

amis
23.09.2008., 18:22

Ja za sad još ne :( :D :)

vedra
24.09.2008., 07:43

ja sam odlučila da ih neću piti..užasno djeluju na mene, debljam se, lice mi je katastrofa, kosa mi opada..užasno se osjećam kad ih pijem..ja idem na homeopatiju i nadam se da će to zaustaviti rast ciste..al ću vidjeti za 3 mjeseca na kontroli ako je narasla još onda ću početi piti pilule..

vedra
24.09.2008., 07:43

ja sam upravo u pregovorima sa dečkom!!!!!:D

amis
24.09.2008., 08:37
ja sam upravo u pregovorima sa dečkom!!!!!:D

mirna1979
24.09.2008., 08:47
hvala vam curke na odgovorima. prestala sam pit tablete, u petak idem homeopatu pa ću krenut s time, možda dečko i ja i bebača napravimo. Niš ne planiramo al ak se desi super, ova fama koja se digla oko yasmina mi je bila kap koja je prelila čašu. rađe opet idem na operaciju nego da si brijem svakodnevno o plučnoj emboliji i ostalim nuspojavama. kolko sam se uspjela raspitat dosta cura je prešlo na homeopatiju i za sad im je sve pod kontrolom...

in spe
24.09.2008., 10:51
Kako funkcionira ta stvar s homeopatijom, ima kakvog učinka? I jel ima netko kakvog dobrog za preporučiti?

simba
24.09.2008., 14:10
Hej curke...ja ih planiram prestati piti za nekih 6 mjeseci...i nadam se da se neće vratiti...probat ću raditi na sebi, biti manje nervoznjak, piti sve te čajeve i nadati se da će se baba što prije uhvatiti...

ja nisam dobro shvatila....šta su se zbilja vama vraćale ciste bez obzira što ste bile na pillsima?! ili tek kad ste prestale....koliko vas ima da ste prestale i da vam se nije vratila endo?

ljubim vas sve, hrabrice :-)

mirna1979
24.09.2008., 14:20
Kako funkcionira ta stvar s homeopatijom, ima kakvog učinka? I jel ima netko kakvog dobrog za preporučiti?

ja sam bila kod nje već par puta al za neke druge stvri i ok mi je bilo, od sestre frendica ima endometriozu i već ide kod nje cca 3 godine, za sad joj se nije niš vratilo, ak hoćeš pošaljem ti broj i web stranicu pa si pogledaj ako hoćeš

mirna1979
24.09.2008., 14:23
Hej curke...ja ih planiram prestati piti za nekih 6 mjeseci...i nadam se da se neće vratiti...probat ću raditi na sebi, biti manje nervoznjak, piti sve te čajeve i nadati se da će se baba što prije uhvatiti...

ja nisam dobro shvatila....šta su se zbilja vama vraćale ciste bez obzira što ste bile na pillsima?! ili tek kad ste prestale....koliko vas ima da ste prestale i da vam se nije vratila endo?

ljubim vas sve, hrabrice :-)

ej, ej!! ja osobno ne znam nikog kome se vratila, a bio je na tabletama, možda ovdje na forumu, ne sjećam se fakat. ja sam prestala neki dan pa ćemo vidjet, bit ćete obavještene uglavnom :p

tajana21
24.09.2008., 17:16
znali netko što znači uterus normalno velik s već pomalo trolinijskim endometrijem?je li to početak endometrioze?:confused:

in spe
24.09.2008., 21:22
ja sam bila kod nje već par puta al za neke druge stvri i ok mi je bilo, od sestre frendica ima endometriozu i već ide kod nje cca 3 godine, za sad joj se nije niš vratilo, ak hoćeš pošaljem ti broj i web stranicu pa si pogledaj ako hoćeš

Može link, baš bih otišla nekom dobrom homeopatu s obzirom da se i inače mučim s imunitetom, ne može mi odmoći. Hvala!

amis
25.09.2008., 08:10
znali netko što znači uterus normalno velik s već pomalo trolinijskim endometrijem?je li to početak endometrioze?:confused:

Mislim da nije,nego ti se lagano maternica priprema za menstruaciju,pred menstruaciju taj endometrij bude po debljine10,11..
Endometrij je normalan za maternicu, a endometrioza je prisustvo sluznice maternice (čitaj-endometrija) izvan maternice :mig:

tajana21
25.09.2008., 09:58
Mislim da nije,nego ti se lagano maternica priprema za menstruaciju,pred menstruaciju taj endometrij bude po debljine10,11..
Endometrij je normalan za maternicu, a endometrioza je prisustvo sluznice maternice (čitaj-endometrija) izvan maternice :mig:

hvala ti:)

nesi2
25.09.2008., 15:06
Bok cure! Eto i mene malo na forumu nakon dugo vremena. I ja vrtim slične filmove u glavi kao i vi. Ja sam u 11 mj. prošle godine operirala endo na lijevom jajniku, endo je bila dosta agresivna jer je napravila totlane degeneraciju cijelog sustava; priraslicama spojila jajnike sa maternicom, pa eto operacija baš i nije bila trivijalna, ali imala sam sreće s odabirom dobrog kirurga koji je to uspio riješiti laproskopski. Nakon toga je uslijedila faza od pola godine primanja Zoladex ampula - umjetni klimaks. To sam donekle ok podnjela, mislim pored svih mogućih nabrojenih nuspojava ja sam imala samo valunge, pa me je to činilo i donekle hepi. Ali bingo, endo se u tih pola godine vratila ali ovaj put na desnom jajniku i to već nakon mjesec dana Zoladex-a ali njie se bilo sigurno dal je endo ili žuto tjelo. Cijelo vrijeme za vrijeme Zoladex-a je ta cista bila iste veličine tj. nije rasla. Nakon prestanka uzimanja Zoladex-a počela je rasti i tad se vidjelo jasno da je opet endo. Moje pitanje je bilo pa kako se vratila kad sam na tom čudovištu od hormona (mislim 1000 kn mjesečno davati za nešto besmisleno je zbilja besmisleno), odgovor je bio, što se i meni čini, da sa endo pojavila odmah nakon operacije dok još Zoladex nije počeo djelovati i onda je on onemogućio njezin rast. Nakon toga mi je savjetovan Cilest dok se ne odlučim za trudnoću. Sad sam već skoro 2 mjeseca na Celestu i za sada se super se osijećam, uopće ne znam što su bolovi jajnika za vrijeme m., jedina nuspojava su osijetljive grudi na dodir (tipa kao bolne grudi u pms-u). Slj. tjedan idem na kontrolu i ako je cista i dalje u rastu u odnosu na prošlu kontrolu koja je bila prije cca. 3 mj. mislim da ću nakon nekog vremena prestati sa tim Cilestom, i možda otići ponovno na lapro :-(. Ne znam, stvarno bi bila sretna da se riješim toga. Razmišljam i o nekim alternativnim metodama liječenja tipa bioenergija, pa ako netko ima iskustva s tim...pliz

choupette
25.09.2008., 16:07
Bok cure! Eto i mene malo na forumu nakon dugo vremena. I ja vrtim slične filmove u glavi kao i vi. Ja sam u 11 mj. prošle godine operirala endo na lijevom jajniku, endo je bila dosta agresivna jer je napravila totlane degeneraciju cijelog sustava; priraslicama spojila jajnike sa maternicom, pa eto operacija baš i nije bila trivijalna, ali imala sam sreće s odabirom dobrog kirurga koji je to uspio riješiti laproskopski. Nakon toga je uslijedila faza od pola godine primanja Zoladex ampula - umjetni klimaks. To sam donekle ok podnjela, mislim pored svih mogućih nabrojenih nuspojava ja sam imala samo valunge, pa me je to činilo i donekle hepi. Ali bingo, endo se u tih pola godine vratila ali ovaj put na desnom jajniku i to već nakon mjesec dana Zoladex-a ali njie se bilo sigurno dal je endo ili žuto tjelo. Cijelo vrijeme za vrijeme Zoladex-a je ta cista bila iste veličine tj. nije rasla. Nakon prestanka uzimanja Zoladex-a počela je rasti i tad se vidjelo jasno da je opet endo. Moje pitanje je bilo pa kako se vratila kad sam na tom čudovištu od hormona (mislim 1000 kn mjesečno davati za nešto besmisleno je zbilja besmisleno), odgovor je bio, što se i meni čini, da sa endo pojavila odmah nakon operacije dok još Zoladex nije počeo djelovati i onda je on onemogućio njezin rast. Nakon toga mi je savjetovan Cilest dok se ne odlučim za trudnoću. Sad sam već skoro 2 mjeseca na Celestu i za sada se super se osijećam, uopće ne znam što su bolovi jajnika za vrijeme m., jedina nuspojava su osijetljive grudi na dodir (tipa kao bolne grudi u pms-u). Slj. tjedan idem na kontrolu i ako je cista i dalje u rastu u odnosu na prošlu kontrolu koja je bila prije cca. 3 mj. mislim da ću nakon nekog vremena prestati sa tim Cilestom, i možda otići ponovno na lapro :-(. Ne znam, stvarno bi bila sretna da se riješim toga. Razmišljam i o nekim alternativnim metodama liječenja tipa bioenergija, pa ako netko ima iskustva s tim...pliz

eto to mi je ginekolog reka u cetvrtom misecu...da postoje zene na agresivnijoj terapiji od pilula koje razvijaju endo bez obzira na sve....
trazila san nekoliko misljenja svoje dijagnoze(cak i van Rh)-operirana san ko i ti prosle godine u 11om,imala san katastrofu i to na oba jajnika i na maternici, da ne pricam o postoperativnim bolovima-
uglavnom, kad se sva misljenja zbroje medicina uopce nema odgovor na pitanje endo ; niti se zna sto je uzrokuje, niti postoji efikasna terapija...meni je sam kirurg da do znanja da jedino sto mi sigurno moze pomoci je trudnoca i apsolutno nista drugo...sve drugo moze po njemu samo eventualno usporiti endo...
na moje upite o alternativi vise manje san dozivila odmahivanje rukom....u stilu skepticnog-probajte...

i tako san nakon dugotrajnog mozganja odlucila prestati sa pilsima...doduse i imala san u planu ici na bebaca pa mi je i odgovaralo...
cim sam odlucila prestati piti pilse prestala san aktivno razmisljati o endo...u smislu nekog neprijatelja....
jednostavno san donekle iznegirala njeno postojanje...odlucila san nastojati na tome da zivim opusteno i zadovoljno i sto manje se opterecujem sa postojecim stanjem...
ponekad navecer kad legnem u krevet zamolim decka da mi stavi ruku na donji dio trbuha i zamislja kako sam zdrava, kako je sve u redu.....kako me obliva neka svitlost koja sve cini normalnim i zdravim....:D
znam da mozda zvuci smisno i cudno ali ta vizualizacija mi pomaze da se smirim....(ponekad je i sama radim)
to je jedina alternativa kojom se bavim...:cerek:
tako da kad san nedavno bilana kontroli mi je ginekolog reka da je pravo cudo da se nista od op nije vratilo pogotovo s obzirom na prethodnu prosirenost endo....
samo se nadam da cu ostati trudna prije nego se vrag aktivira ponovo....
i

in spe
25.09.2008., 17:44
Mene samo zanima trudnoća, na koji način bi ona mogla "izliječiti" endometriozu? Jer, jasno mi je da ti je hormonski status u trudnoći sličan onome na pilulama pa endo kao miruje, ali to sve skupa, s dojenjem i sl., traje 1,5 do 2 godine. I kaj onda, rađati do iznemoglosti?
Druga stvar, zanima me koliko su žene s endicom uspješne u zatrudnjivanju kad se zna da je ona najčešći uzrok neplodnosti? Meni je ginić objašnjavao da se kod žena s endometriozom oslobađaju neki "spojevi", štagod, i da je oplodnja otežana jer ti isti "štagod" usporavaju spermije, a spori "plivači"=teška oplodnja prirodnim putom :(...

Ivanicapeca
25.09.2008., 18:47
Curke, iskreno, usrala sam se zbog Yasmina. Mislim da ću slijedeći tjedan na detaljne krvne pretrage. 4 godine bez prestanka nije malo:o
Na čemu ste vi ostale?

nephthys
26.09.2008., 15:37
ja baš danas bila kod ginekologa jer mi majka ima ispade, pa plače cijele noći i lagano me izluđuje (znam da ispadam vrlo nehumana, ali to je njen način ucjenjivanja, i koliko ju volim i koliko se brine, jednostavno ne želi čuti ništa osim onoga na telki)...tražila uputnicu za pretrage (a ionako mi je trebala zbog op, ako bog da), a doktor mi rekao da misli da kod mene stvarno nikakvih problema ne treba biti. posebice s obzirom da ih pijem već dugo.

inače ne bih sama baš išla, jer ne vidim neku potrebu. ja sam u 4. godini uzimanja, nikad nikakvih problema, nisam u rizičnoj skupini- ne pušim, krećem se, imam niski tlak (iako je u obitelji karakterističan visoki, ali samo zbog oboljenja bubrega koje ja nemam) i ne vidim zašto bih sada prestajala.

jajnik mi je u totalnoj komi, i mislim da bi ga ovulacija sada raznijela u 100 komada.

no, imam sugestiju za tebe. već si spominjala da bi htjela na mirenu- baš sam danas ginekologa pitala kako idu skupa mirena i endo, a on mi je rekao da je to, ukratko, najbolja stvar koja se osobi s endo može prepisati. uglavnom, njezina svojstva srede endo, smiri se ili nestane (nisam ga najbolje shvatila sve detalje), a bolja je od pillsa jer djeluje lokano.
meni je rekao da mi ju ne bi stavljao jer nisam rodila, kako to i inače biva.

eto, raspitaj se malo, ako ne planiraš bebu skoro, možda bi ti mirena olakšala stvari. a ako planiraš bebu- mislim da je ova frka oko yasmina (iako ju ja smatram sasvim neutemeljenom) najbolja isprika i najbolje vrijeme da kreneš na posao :mig:

sretno, štogod da odlučiš :mig:

amis
26.09.2008., 22:36
a bolja je od pillsa jer djeluje lokano.

a gle,ne bih baš rekla da djeluje lokalno,ispušta hormone u krv,kao i pilula, samo pilulu uzimaš oralno .... svejedno kojim putem hormoni ulaze :)

nephthys
27.09.2008., 01:53
to nisu moje riječi nego riječi doktora. koliko sam skužila, iz nekog razloga endometriozi ne odgovara kada ju se zatire na mjestu gdje nastaje, pa se ne širi i ne divlja.

tak je meni objašnjeno, a sad ako je tu neka greška...neb znala, samo prenosim. :ne zna:

sa ša
27.09.2008., 09:57
Pozdrav cure.
Samo da se javim, (prije sam pisala ovdje) imala sam endo. cistu na jajniku velicine 3cm.
Doktor me bio stavio na pilule (iako sam rekla da zelim ostati trudna) kao da se cista bude povukla od pilula - i naravno nije se povukla.
Srecom (na nagovor nekih od vas) otisla sam po drugo misljenje i doktorica mi je rekla da cista nemoze nestati od pilula nego samo stagnira da se ne siri, a ako zelim trudnocu da nebrinem i da pokusavamo pola godine i ako ne uspije da joj se javim za daljnje pretrage hormona.
Trebalo nam je 3 mjeseca i ostala sam trudna!!!! Presretni smo!
Pisem vam jer sam i ja strahovala da ce sad nasi pokusaji trajati i trajati.. i da cu se izluditi od iscekivanja,
ali nije tako strasno kako se cini. Ako planirate bebicu - samo hrabro, i strpljivo i biti ce!
Pusa svima.

sa ša
27.09.2008., 10:00
... sad sam trudna 4 mjeseca, i cista mi nista ne smeta , cak se na svakom pregledu u milmetrima smanjuje.
Javim vam cim saznamo da li je curka ili decko.
Pozdrav!

amis
27.09.2008., 12:53
... sad sam trudna 4 mjeseca, i cista mi nista ne smeta , cak se na svakom pregledu u milmetrima smanjuje.
Javim vam cim saznamo da li je curka ili decko.
Pozdrav!

:cerek::cerek::cerek: diiiivnooooo :grli:

amis
27.09.2008., 12:59
to nisu moje riječi nego riječi doktora. koliko sam skužila, iz nekog razloga endometriozi ne odgovara kada ju se zatire na mjestu gdje nastaje, pa se ne širi i ne divlja.

tak je meni objašnjeno, a sad ako je tu neka greška...neb znala, samo prenosim. :ne zna:

meni tu i ima logike, a i nema... a vrlo malo je doktora čije mišljenje cijenim pogotovo po pitanju endometrioze,jer malo njih endometriozu smatra za ozbiljnu bolest (osim kad ti zahvati cijelu utrobu,a i tad,ravnodušno,kao pa šta-izvadićemo maternicu i jajnike-boli njih briga za naše psihičko stanje i kvalitet života bez maternice i jajnika....)

Izvinite,pms,pa sam malo ljuta :D :)

mirna1979
27.09.2008., 14:18
ej amis, da li imaš sada neku posebnu prehranu kad ne piješ tablete, zanima me da li si nešto drastično promjenila u svojim životnim navikama? Naime pretsla sam s tabletama pa me lagano panika lupa?!! Ginić mi reko da dolazim na kontrolu svakih 6 mjeseci i to je to :eek::eek::eek:

Melpina
27.09.2008., 19:32
ja sa lijeve donje strane trbuha osječam nešto tvrdo, isto
kada je nabreklo, čas ima, čas nema.

kažu mi da to može bit cista. ne znan, ovaj tjedan
idem u ginića, pa ću vidit.

Ivanicapeca
27.09.2008., 19:38
ja sa lijeve donje strane trbuha osječam nešto tvrdo, isto
kada je nabreklo, čas ima, čas nema.

kažu mi da to može bit cista. ne znan, ovaj tjedan
idem u ginića, pa ću vidit.

Dušo, to ti je najvjerojatnije kila tj. bruh. Ciste se ne daju baš tako lako napipati. Jedino miomi na maternici mogu prerasti u benigne tumore te veličine, ali oni ne variraju "čas ima čas nema". U svakom slučaju, skokni kod dr.

Xsara
27.09.2008., 22:24
ej, ej!! ja osobno ne znam nikog kome se vratila, a bio je na tabletama, možda ovdje na forumu, ne sjećam se fakat. ja sam prestala neki dan pa ćemo vidjet, bit ćete obavještene uglavnom :p

Evo moje iskustvo! Operirala endometriozu, bila na terapiji zoladexom (strašno), prestala, endometrioza se vratila, ginić nakon dvoumljena da li napraviti drugu laparoskopiju ili ići na yasmin preporučio yasmin, poboljšanje nakon mjesec dana, no tijekom pauze ciste se ponovo javljaju:ne zna:

Uglavnom, nakon 4 godine pomalo sam umorna od kontrola i doktora...

nephthys
28.09.2008., 09:44
Evo moje iskustvo! Operirala endometriozu, bila na terapiji zoladexom (strašno), prestala, endometrioza se vratila, ginić nakon dvoumljena da li napraviti drugu laparoskopiju ili ići na yasmin preporučio yasmin, poboljšanje nakon mjesec dana, no tijekom pauze ciste se ponovo javljaju:ne zna:

Uglavnom, nakon 4 godine pomalo sam umorna od kontrola i doktora...

ček, ček..nemoj me zezat, pa zašto si ti radila pauze na piluli ako imaš endometriozu? to je smrtna presuda za endo jajnike....endo je poznata po tome da bukne ko luda kada jednom prestaneš s pilulama, tak da mi ovo stvarno nije jasno. :ne zna:

saša, super :cerek: čestitam, i hvala, daješ nam nadu :s:cerek:

amis- već sam toliko puta napisala koliko cijenim svog doktora da se fraza lagano troši ali opet ću:D. zapravo je on taj koji mi objašnjava koliko je stanje opasno i da gibam na op, a ja sam ona koja nikako nema vremena pobrinuti se za sebe. da mi on ne kaže- neph, e, pa sad je dosta, vi morate na op!, trebalo bi mi i dulje...
'beš karijeriste i loš raspored. baš sam idiot. :rolleyes::(

ali jasno mi je što želiš reći. no, da ne vjerujem njemu da je odgovoran po pitanju mojih jajnika, ne znam kome bih. a to bi bilo puno stresnije.

Ivanicapeca
28.09.2008., 10:15
ček, ček..nemoj me zezat, pa zašto si ti radila pauze na piluli ako imaš endometriozu? to je smrtna presuda za endo jajnike....endo je poznata po tome da bukne ko luda kada jednom prestaneš s pilulama, tak da mi ovo stvarno nije jasno. :ne zna:

saša, super :cerek: čestitam, i hvala, daješ nam nadu :s:cerek:

amis- već sam toliko puta napisala koliko cijenim svog doktora da se fraza lagano troši ali opet ću:D. zapravo je on taj koji mi objašnjava koliko je stanje opasno i da gibam na op, a ja sam ona koja nikako nema vremena pobrinuti se za sebe. da mi on ne kaže- neph, e, pa sad je dosta, vi morate na op!, trebalo bi mi i dulje...

ali jasno mi je što želiš reći. no, da ne vjerujem njemu da je odgovoran po pitanju mojih jajnika, ne znam kome bih. a to bi bilo puno stresnije.

Valjda je mislila na onu propisanu pauzu od tjedan dana kad treba dobiti onu i kvazi mengu.:confused:

Inače Xara, odi si pregledati štitnjaču, jer ovuliranje u pauzi može biti zato što imaš poremećaj rada štitanjče.

Tiambia
28.09.2008., 18:46
pozdrav curke! nakon poduže stanke, evo me opet! čitam najnovije postove i ne mogu vjerovati - jedna je zatrudnila u roku od tri mjeseca s cistom (prekrana vijest!:top:),drugoj se endo proširila:flop:, i tako gore-dole.
pa ovo je nevjerojatno... zar nitko ne želi malo bolje prostudirati tu našu boljku, pokušati naći neki lijek koji će nas napokon usrećiti i zauvijek riješiti endice?!?:( ja sam neki dan vadila CA 125 - sada je 25, neka granica, recimo tako), a na ultrazvuk idem uskoro. ionako znam u kakvom je stanju već po markeru. užas! - vraća se opet!:eek:

why????????:s

pila sam Triquilar odmah nakon o (u svibnju ove godine, 2. po redu:D), znači 4 mjeseca, i od prošlog mjeseca više ne pijem. naime, pomirila sam se s dečkom i sada opet pokušavam zatrudnit. ni sama ne znam šta mi daje snage da se svaki mjesec iznova nadam, osluškujem svaki mogući simptom, nadam se da je trudnoća... i iznova razočarenje:(

dakle, ovo je drugi mjesec da pokušavam, nakon druge op, pa da vidimo... nadam se i nadam i dalje
poljubac svima i budimo i dalje uporne.. ima li koja buduća ginekologinja, pa da se malo više posveti tom konkretnom problemu?:s

pusa svima

nephthys
28.09.2008., 23:24
tiambia, radi se beba? prekrasno! želim ti puno puno sreće! :grli:
ma bit će plača i neprospavanih noći za nekih godinu dana :mig:
samo puno seksa, bilo bi najbolje da ste stalno doma goli :cerek: i bez puno brige, ali puno vedrih misli...doći će beba brzo :top:

a čini se da im nismo baš neko tržište...a i sama endo je rezervirana za cure koje ju imaju, i njihove dečke, kad pogledam sve cure koje ja znam- valjda jedna na 100 zna o čemu pričam, i to ili zato jer ju ima i sama ili ju ima neka njena frendica. a da mi izađemo malo u medije, sad su digli frku zbog pillsa, pa nek naprave nešto...mi smo na njih "osuđene", a kak je strka, možda nam se političari zabrinu da ćemo popadati ko kruške pa financiraju neko istraživanje...šta kažete? :D:D

ima buduća psihologinja, al nadajmo se da ti neću trebati...zapravo, sigurna sam da neću :grli:

amis
29.09.2008., 09:13
ej amis, da li imaš sada neku posebnu prehranu kad ne piješ tablete, zanima me da li si nešto drastično promjenila u svojim životnim navikama? Naime pretsla sam s tabletama pa me lagano panika lupa?!! Ginić mi reko da dolazim na kontrolu svakih 6 mjeseci i to je to :eek::eek::eek:
Ništa vele,na početku sam kao pokušavala mijenjati ishranu,čajevi...a sad ništa,jedino ne pijem mlijeko,vrlo rijetko (ali zbog intolerancije na laktozu ;))
A već godinu dana sam na homeopatiji i godi mi (ne pijem pilule preko 3 god)

:grli: ma pms me drma ;)

Tiambia drago mi je što radiš na djetetu,samo naprijed,ali po tvom postu mi se čini da si pravo opterečena trudnoćom i kako kažeš očekuješ simptome,osluškuješ da li jesi ili nisi...nemoj to raditi,kako sam već napisala hiljadu puta,psiha je gora od endometrioze,samo se opusti a bebica će doći :grli:

Tiambia
29.09.2008., 13:20
tiambia, radi se beba? prekrasno! želim ti puno puno sreće! :grli:
ma bit će plača i neprospavanih noći za nekih godinu dana :mig:
samo puno seksa, bilo bi najbolje da ste stalno doma goli :cerek: i bez puno brige, ali puno vedrih misli...doći će beba brzo :top:

a čini se da im nismo baš neko tržište...a i sama endo je rezervirana za cure koje ju imaju, i njihove dečke, kad pogledam sve cure koje ja znam- valjda jedna na 100 zna o čemu pričam, i to ili zato jer ju ima i sama ili ju ima neka njena frendica. a da mi izađemo malo u medije, sad su digli frku zbog pillsa, pa nek naprave nešto...mi smo na njih "osuđene", a kak je strka, možda nam se političari zabrinu da ćemo popadati ko kruške pa financiraju neko istraživanje...šta kažete? :D:D

ima buduća psihologinja, al nadajmo se da ti neću trebati...zapravo, sigurna sam da neću :grli:

he,he.. nadam se i ja da neće:mig:

stvarno bimo trebale pokrenuti neku akciju, krenuti u napad. najprije bi trebalo osmisliti slogan, nešto tipa: "SPASITE NAS I OSIGURAJTE DRŽAVI NATALITET" :lol:
CIAOS:grli:

Tiambia
29.09.2008., 13:25
[Tiambia drago mi je što radiš na djetetu,samo naprijed,ali po tvom postu mi se čini da si pravo opterečena trudnoćom i kako kažeš očekuješ simptome,osluškuješ da li jesi ili nisi...nemoj to raditi,kako sam već napisala hiljadu puta,psiha je gora od endometrioze,samo se opusti a bebica će doći :grli:[/QUOTE]

znam, znam, ali ne mogu si pomoći a da ne osluškujem.. pokušat ću više ne misliti na to .. jooj skoro svaku drugu noć sanjam ili da sam trudna, ili da rađam, ili da već imam bebicu... kako lijepi snovi:moli:

pozdrav tebi i da ti brzo prođe pms pa da opet sve bude cool :rock:

Xsara
29.09.2008., 14:38
Valjda je mislila na onu propisanu pauzu od tjedan dana kad treba dobiti onu i kvazi mengu.:confused:

Inače Xara, odi si pregledati štitnjaču, jer ovuliranje u pauzi može biti zato što imaš poremećaj rada štitanjče.

Ma radi se o onoj pauzi koju napravim nakon kontinuirane terapije od 3 mjeseca (4 kutije Yasmina). Tada napravim pauzu, dobijem "mengu" i do sljedeće menge ne pijem Yasmin. Tada imam normalnu ovulaciju...

Ono čemu sam se ja zapravo nadala (a nada umire posljednja) je da se nakon nekog vremena na Yasminu (ili nekoj drugoj terapiji, a prošla sam pakao zoladexa), ciste više neće javljati... svjesna sam da kod endometrioze postoji mogućnost recidiva od cca. 30% i izgleda da sam ja u tih 30%.:(

ono što je dobro kod mene: ja nemam nikakvih fizičkih tegoba (bolova) imam "samo" povišeni Ca-125. I druga stvar, meni se endo javila nakon drugog poroda...Znam da je začeće uz endo komplicirana stvar...:(

Meni je ginić rekao da je trudnoća jedan od najboljih lijekova za endo, ali se iz više razloga nisam mogla odlučiti za trudnoću (ili pokušaj).

za one cure koje su ostale trudne: bravo:top::top:

Tiambia
29.09.2008., 14:49
ono što je dobro kod mene: ja nemam nikakvih fizičkih tegoba (bolova) imam "samo" povišeni Ca-125.

draga Xsara, upravo takav slučaj je i moj!:( koliki ti je trenutno CA125?

Melpina
29.09.2008., 15:01
ne virujen da mi je to bruh, jer mi nije sa vanjske strane
trbuha, ničega nema na trbuhu, nego ja to opipan ali osjetin
unutra nešto kao nabreklo, a uvik mi dosta kasni menzes,
pa je to vjerojatno prij neka cista.

Ivanicapeca
29.09.2008., 15:09
Ma radi se o onoj pauzi koju napravim nakon kontinuirane terapije od 3 mjeseca (4 kutije Yasmina). Tada napravim pauzu, dobijem "mengu" i do sljedeće menge ne pijem Yasmin. Tada imam normalnu ovulaciju...

Ono čemu sam se ja zapravo nadala (a nada umire posljednja) je da se nakon nekog vremena na Yasminu (ili nekoj drugoj terapiji, a prošla sam pakao zoladexa), ciste više neće javljati... svjesna sam da kod endometrioze postoji mogućnost recidiva od cca. 30% i izgleda da sam ja u tih 30%.:(

ono što je dobro kod mene: ja nemam nikakvih fizičkih tegoba (bolova) imam "samo" povišeni Ca-125. I druga stvar, meni se endo javila nakon drugog poroda...Znam da je začeće uz endo komplicirana stvar...:(

Meni je ginić rekao da je trudnoća jedan od najboljih lijekova za endo, ali se iz više razloga nisam mogla odlučiti za trudnoću (ili pokušaj).

A joooooj, pa zašto si išla raditi te pauze:eek: Pa upravo je u tome poanta da se mora non stop biti da se izbjegne ovulacija. Ne kužim, kada već imaš dvoje djece zašto ne staviš Mirenu:confused:

nephthys
29.09.2008., 17:48

ajme, ajme, pa tko ti je rekao da trebaš raditi tu pauzu? pa to je stvarno najgore što možeš raditi jajnicima, (i to tako često!) a endo recidiv je skoro pa zagarantiran. super je da nemaš bolova, ali ako ne prestaneš s puzama, bit će puno gore.
ti si svaku pauzu praktički natjeraš jajnike da prođu pubertet, što uzrokuje jake menge, a time i veće povećanje endo.

i pravo ivanica kaže- zašto nisi na mireni? ja bih ju na tvom mjestu stavila momentalno. ajde se malo raspitaj o tome...

Xsara
30.09.2008., 09:43
draga Xsara, upravo takav slučaj je i moj!:( koliki ti je trenutno CA125?

44:(

Xsara
30.09.2008., 11:13
i pravo ivanica kaže- zašto nisi na mireni? ja bih ju na tvom mjestu stavila momentalno. ajde se malo raspitaj o tome...[/QUOTE]

Za mirenu sam odmah pitala, čim sam čula da ću morati proći nekakvu terapiju, ali odgovor je bio da ona ne odgovara mom tipu endometrioze.:ne zna:

Uglavnom prestajem s pauzama...Hvala, vidjet ćemo kako će biti dalje...

Ivanicapeca
30.09.2008., 18:05
i pravo ivanica kaže- zašto nisi na mireni? ja bih ju na tvom mjestu stavila momentalno. ajde se malo raspitaj o tome...

Za mirenu sam odmah pitala, čim sam čula da ću morati proći nekakvu terapiju, ali odgovor je bio da ona ne odgovara mom tipu endometrioze.:ne zna:

Uglavnom prestajem s pauzama...Hvala, vidjet ćemo kako će biti dalje...[/QUOTE]

Ajme, to je totalni bulšit da prostiš:o. Mirena isto u sebi sadrži hormone i stavlja u stanje mirovanja jajnike, a čak reducira menzes do te mjere da u potpunosti nestane. Sve velike institucije koje se bave problemom endometrioze ga zdušno zagovaraju svim ženama s endicom koje su rodile.
Moj ti je savjet da promijeniš ginekologa, jer da je dobar bi te kao prvo odmah upozorio na važnost da Yasmin piješ u kontinuitetu.
Fakat ne kužim kakav je to "tip" endice kojeg Yasmin s minimumom hormona može držati pod kontrolom, a Mirena koja je u direktnom odnosu s okolnim tkivom-ne može:rolleyes:

Tiambia
01.10.2008., 14:19
44:(

a kolika je cista?

nephthys
01.10.2008., 18:16
danas sam se prvi put popiškila na štapić :cerek::cerek:

danas sam bila na sv.duhu na pregledu, jer je pala odluka moja i doktorova da je vrijeme da se krene na op.

ne idem na op, dokt sa sv.duha me neće operirat. zašto? cista se smanjila- na 25x14, kao i CA 125- na 24. znate šta? toliko sam se nadala da ću napokon ovo riješiti da mi je tako žao....

no, riješili smo misterij zadržavanja tekućine u maternici otkrivanjem drugog misterija.
moj cervix je...pa recimo da je doktor kod kojeg sam bila na pregledu pozvao drugog doktora koji je doktorirao na čudnim cerviksima i onda su blejali u moj cerviks na ekranu komenitarjuće "ja nikada nisam vidio ništa takvo"....meni, na stolu, je bilo divno. pogotovo kad su počeli s "jel ti misliš da je to ono?" "da, moglo bi biti ono", i onda uglas "da, da, to je ono". koje ono?!

ugl, zaključak je bio da zapravo nemaju pojma što mi je. ili sam trudna u crviksu (zato sam piškila na štapić- bilo je negativno, kao što sam i rekla da će biti) ili je nešto što će otkriti papa. mislim da su mislili na CIN-ove, nisu specificirali, mislim da me nisu htjeli uplašiti. radila sam ju prije par mjeseci pa je bila sasvim oke. i na tome sam zahvala jer bih se doma vratila duboko uvjerena da umirem od raka vrata maternice. ali ga moram ponoviti.

doktor mi je valjda 20 puta ponovio da je najvjerojatnije samo anomalija u rasponu normalnog, ali da se moraju isključiti ostali uzroci.

da, a što mi je? imam baloniran :confused: zatvoren :confused: cerviks. nema protoka (therefore tekućina u maternici). vidio je i neki ugrušak :confused:., spomenuo neke papile..jao neam pojma. idem na papu 7., pa ću tek sada uspjeti doći do svog doktora, koji će onda biti izmasakriran pitanjima.

pitala sam i da li će mi možda taj cerviks otežavati pokušaje trudnoće- reko doktor da ne zna jer ne zna i zašto je takav. btw, na starijim ultrazvučnim slikama je bio oke. :cry:

pa ovo je stvarno nevjerojatno! za kog vraga me to sve skupa snašlo??? ono, jel može neki organ kod mene biti normalan a da je takav i onaj do njega? :cry:

i rekao mi je da pijem yasmin po tri mjeseca ez pauze- kao seasonique. po njemu, ne bit trebalo biti problema, samo prva dva mj, koliko sam skužila, točkastog krvarenja. tak bih nekako malo više umirila endo. kak se krenula smanjivat....nikad se ne zna...
ali nekako počinjem očajavati.

i opet sam anemična. i debljam se, moram ići napokon na pregled štitnjače.
ajme, curke, hoće li nam krenuti više?

Tiambia
01.10.2008., 18:22
i ja se debljam... doduše, stalno nešto jedem, uvijek sam gladna (moram prestati barem sa slatkim:D), a ne pijem pilule:ne zna:

ali čudno mi je to... uvijek sam bila mršavica (ne kosti i koža, ali nisam imala problema s debljinom). možda su to godine, i nezdrava hrana (slatkiši prvenstveno, bez čokoladice ne mogu:()

nephthys
01.10.2008., 18:29
ma, ja već godinu, dvije, imam povišen tsh. ali nisam išla na pregled jer sam vjerovala da svako tijelo teži homeostazi i da će to proći (čitaj: imam fobiju od toga da mi drugi diraju vrat, a uzv ili zabadanje igala u isti ne prolazi i da umirem) :D

no, sad sam se tek počela debljati- bez nekog stvarnog razloga. od 8. raz osnovne do 2. semestra 3. godine na faksu sam imala istu kilažu- 6o kg +/- 2 kg. onda sam u tri mjeseca nabila 8 kg. to mi baš i nije normalno starenje...

i nije od pilula, sigurno, na njima sam već pune tri i nešto sitno godine.

Ivanicapeca
02.10.2008., 14:03
Ajmemeni,ja neznam kak ćete v icurke izdržati na Yasminu u kontinuitetu, jer ja sam pukla onih tjedan produljenog pijenja. Bila sam totalno nadrkana i svadljiva i živci su mi se kidali 100 na sat.:flop:

Xsara
02.10.2008., 14:47
a kolika je cista?

u promjeru 2 cm... ali na sreću ne osjetim je (ne boli)

Xsara
02.10.2008., 15:00
[QUOTE=Ivanicapeca;16305075Moj ti je savjet da promijeniš ginekologa, jer da je dobar bi te kao prvo odmah upozorio na važnost da Yasmin piješ u kontinuitetu [/QUOTE]

ne znam što da ti velim na ovo: nisam ginić, nešto malo sam istraživala na netu o endometriozi i mogu vjerovat svom giniću i onom u bolnici i ne moram:ne zna:

Za sad mi je Yasmin ok, pijem ga u kontinuitetu 3 mj (pa pauza za mengu)... no ja sam valjda očekivala da ću sa laparoskopijom riješiti svoje probleme sa Ca 125 i da neću morati trošiti neke ljekove više godina. Zapravo ,ja samo želim biti zdrava i ne obilaziti liječnike i laboratorije više puta godišnje.

Ivanicapeca
02.10.2008., 19:00
ne znam što da ti velim na ovo: nisam ginić, nešto malo sam istraživala na netu o endometriozi i mogu vjerovat svom giniću i onom u bolnici i ne moram:ne zna:

Za sad mi je Yasmin ok, pijem ga u kontinuitetu 3 mj (pa pauza za mengu)... no ja sam valjda očekivala da ću sa laparoskopijom riješiti svoje probleme sa Ca 125 i da neću morati trošiti neke ljekove više godina. Zapravo ,ja samo želim biti zdrava i ne obilaziti liječnike i laboratorije više puta godišnje.

Draga, sve bi mi najradije bile zdrave i netrebale se trovat AB pilsima i hodočastiti po zdrav. ustanovama, ali hebi ga, endica je sve samo ne takva bolest...i upravo radi toga što si ti "mislila" kako će laparaskopija riješiti tvoj problem ti je dokaz kako ti je liječnik već u samom startu prešutio vrlo važne činjenične karakteristike endice, a to je da je to recidivna bolest kojoj se ne zna uzrok i koja se mora držati stalno pod kontrolom...
e sad, ili ti je prešućeno ili si prečula ili si jednostavno sve to skupa negirala i odbijala prihvatit...stvarno ne znam.:ne zna:
Ono što znam jest da ti može biti bolje na npr. Mireni i kak možeš imati puno bolju kvalitetu života u tom smislu te svoje hodočašćenje po zdrav. ustanovama svesti na minimum minimuma...ali prije svega toga, moraš prihvatiti da imaš to što imaš i da postoji način da se stvar kontrolira, a da taj način uvijek i nije baš najljepši i najprihvatljiviji.

Na tebi je da se ili zadovoljiš trenutnim stanjem i dalje vjeruješ u nešto utemeljeno ili ne utemeljeno, ili da potražiš još poneko mišljenje drugog liječnika. Ako to učiniš, to nikako ne mora značiti da ne vjeruješ svome liječniku, već da uzimaš u razmatranje mogućnost da možda postoji neki stručnjak koji je po tom pitanju možda educiraniji ili ima neka veća iskustva. To je sasvim normalno i prirodno pravo i nitko se zato nema pravo ljutiti na tebe.

Nadam se da me nećeš shvatiti krivo, jer ovim postom mi nije nikako cilj pametovati.

Drži mi se i želim ti da si što prije središ stanje kako bi što normalnije mogla funkcionirati.

abondazieri
03.10.2008., 15:23
koliko korisnih informacija na ovom topicu... inače ja ubrzo idem na laparatomiju, svaki put na pregledu zaboravim pitat doktora dali se operacija obavlja pod lokalnom ili općom anestezijom, neki mi govore ovako, neki onako (ne doktori!) neman živaca čekat do idućeg pregleda pa ako neko zna... pretpostavljam da je pod općom....možda ste već pisale o tome, nisam sve pregledala, uglavnom unaprid hvala!!!

amis
03.10.2008., 21:35
Pod općom. Sretno, javi kako je prošlo i ne plaši se :)

:kiss:

abondazieri
04.10.2008., 09:56
HVALA!! za nekih 20ak dana idem u bolnicu. malo me manje bilo strah laparaskopije, sad kad mi je doktor reka da u mom slučaju nije moguća i da je potrebna laparatomija, nije mi baš svejedno, al tješim se da ima i gorih stvari u životu, valjda će sve bit ok :)

ruzi
04.10.2008., 12:16
koliko korisnih informacija na ovom topicu... inače ja ubrzo idem na laparatomiju, svaki put na pregledu zaboravim pitat doktora dali se operacija obavlja pod lokalnom ili općom anestezijom, neki mi govore ovako, neki onako (ne doktori!) neman živaca čekat do idućeg pregleda pa ako neko zna... pretpostavljam da je pod općom....možda ste već pisale o tome, nisam sve pregledala, uglavnom unaprid hvala!!!laparatomija se obavlja pod opcom anestezijom.
ja sam je prosla prije tri mjeseca..cista od 15 cm i vise mali .......
sama operacija je prosla dobro i oporavak poslije je prosao super..
nakon tjedan dana sam bila kod kuce...bolovanje 5 tjedana ....
kolika je cista ?

abondazieri
04.10.2008., 15:04
6 x 4 cm, dosta manja od tvoje bivše :), ca125 mi je stalno u porastu (trenutno 135). drago mi je da je tebi sve ok prošlo!!!!

ruzi
04.10.2008., 19:57
6 x 4 cm, dosta manja od tvoje bivše :), ca125 mi je stalno u porastu (trenutno 135). drago mi je da je tebi sve ok prošlo!!!!

da,dosta je manja od moje ,pa me bas cudi da ce raditi laparatomiju,a ne laparaskopiju:confused:
operacija je prosla dobro,ali sad prezivljavam tesko razdoblje umjetnog klimaksa a uz to opet imam cistu na lijevom jajniku od 2 cm:(

Tiambia
04.10.2008., 20:38

bit će sve ok:top:, a što se tiče zahvata, i meni je čudno da su odabrali laparotomiju. inače se ciste takvih veličina mogu skinuti i laparoskopijom. i puno je brži oporavak, a da ne govorim da nema potrebe raditi veliki rez kad mogu biti tri rupice:rolleyes:

uglavnom, a zašto ne bi išla po drugo mišljenje? neće naškodit, a može pomoć

sretno, pusa:mig:

abondazieri
05.10.2008., 12:31
prva opcija je bila laparaskopija, međutim nakon zadnjeg pregleda doktor mi je reka da mi je cista previše prirasla uz jajnik, pa čak i uz maternicu, nalazi se sa stražnje strane maternice, da bi on zbog toga išao na laparatomiju mikro...nešto (zaboravila sam) metodom jer su laparaskopski instrumenti pregrubi za moj slučaj zbog velikog broja krvnih žila... al najviše zbog toga šta je cista puno prirasla.
razgovarala sam i sa svojim ginekologom, isto mi je rekao da u nekim slučajevima laparaskopija nije najbolje rješenje.
da, drugo mišljenje neće naškoditi, možda i odem, al mogu reć da imam puno povjerenje u doktora, tako da ne mislim da bi nepotrebno radio laparatomiju.... al opet... bubica je uvik tu, masu stvari mi se vrti po glavi..
još mi je rekao da me šta prije želi operirati (biće zbog ca125 koji je svaki put sve veći i veći) tako da sada pijem tablete da dobijem stvari i kad završe pravac u bolnicu.

amis
15.10.2008., 17:13
Cure, žene, kako ste ??? :)

nephthys
15.10.2008., 18:09
hvala na pitanju amis...ja sam sad počela s drugom kutijom yasmina, redovno bih mengu trebala dobiti u petak...vidjet ćemo kako će biti...drž'te fige!

a kako si ti?:)

simba
18.10.2008., 07:45
curkw...mene stalno nešto bocka pecka tam oko operiranog jajnika...jel se vama to događa? doktorica kaže da su moguće prirasice, bez obzira na pilule? kako je vama

ruzi
19.10.2008., 10:44
Cure, žene, kako ste ??? :)

E hvala amis na pitanju ,ali meni neide uopce dobro...
napadi vrucine i znojenja su jako cesto,a najgore mi je po noci ..stalno me to budi...ne naspavana sam ,glava puca ....a i cista se javlja cesto s manjim ubodima valjda da ne zaboravim na nju od svi ovih problema koji me momentalno dave..
neznam nije mi jasno ,zasto u prva tri mjseca (terapije)nisam imala ove probleme ???????
eto sutra cu spricati vec 5 decapeptyl spricu...
dao bog da izdrzim jos dva mjeseca ovoga pakla..
ja se opet raskukala po obicaju..
Kako si ti Amis?

Ivanicapeca
20.10.2008., 07:19
curkw...mene stalno nešto bocka pecka tam oko operiranog jajnika...jel se vama to događa? doktorica kaže da su moguće prirasice, bez obzira na pilule? kako je vama

i mene zna štrecnut, posebno kada mijenja vrijeme, te kod odnosa me zna pogoditi u neko mjesto da se hoću srušiti u nesvijest:rolleyes: Navodno se ti unutarnji šavovi rade metalnim kopčama:ne zna: Nisam pitala dr

Zara76
20.10.2008., 10:55
i mene zna štrecnut, posebno kada mijenja vrijeme, te kod odnosa me zna pogoditi u neko mjesto da se hoću srušiti u nesvijest:rolleyes: Navodno se ti unutarnji šavovi rade metalnim kopčama:ne zna: Nisam pitala dr

Mene isto zna nekad probosti u predjelu jajnika pogotovo na lijevoj strani.
Nekad se dogodi svaki dan a nekad prodje mjesec dana i nista.
Prije sam trcala dr. jer sam mislila cista se vratila ali je bilo sve ok.

amis
21.10.2008., 21:00
Ja sam dosta dobro :)
A što se tiče bolova,rane me stalno bole, i imam tonu priraslica i crijeva mi pritišću jajnik,a peristaltika mi brza,te tako kako su mi aktivna crijeva,pritišću jajnik,priraslice...užas,boli svaki dan kad imam stolicu (ili pred stolicu) :(

Ruzi, drži se :grli: samo se ti raskukaj,pogotovo ako će ti poslije toga biti lakše,zato i jesmo tu :kiss:

baby_princess
21.10.2008., 21:34
ej cure..imam policisticne jajnike..i sad ne znam kolko je to opasno..imam dosta imam te proklete dlake:mad: ne znam st abi napravila..gledala sam po netu da postoje neke tablete koje umanjuju ucinak muskih hormona..i kontracepcijske..i svasta..jel znate nes o tome???Plizzzzz help meeeee:ne zna::confused::confused::s

amis
22.10.2008., 08:26
ej cure..imam policisticne jajnike..i sad ne znam kolko je to opasno..imam dosta imam te proklete dlake:mad: ne znam st abi napravila..gledala sam po netu da postoje neke tablete koje umanjuju ucinak muskih hormona..i kontracepcijske..i svasta..jel znate nes o tome???Plizzzzz help meeeee:ne zna::confused::confused::s

Imaš čitavu temu obrađenu na forumu http://www.forum.hr/showthread.php?t=155278&page=52

A što se tiče kontracepcije,ne uzimaj na svoju ruku nego pod kontrolom ginekologa,nakon što napraviš sve potrebne pretrage ;)
Sretno

anicaanica
24.10.2008., 18:57
Bok cure!
Evo i ja se opet javljam, nakon dugo vremena.
Bila sam u 9 mjesecu na kontroli, kad ono, na oba jajnika ciste od 2 cm i na lijevom i jedna veća od 5,5 cm. Kažem doktoru kako želim zatrudniti, a on meni da bi trebala na operaciju jer ću uz ovakve uvjete teško ostati trudna.
Kad ono, isti taj ciklus traje, meni 35. dan ciklusa, ništa neuobičajeno kod moje endometrioze, ali javili se bolovi jajnika po noći, jaki za umrijeti. I ja mislim procurit ću, pa popijem knavon. Ajd ipak idem kupit test, mada kao ono bacit ću 20 kuna bezveze. Napravim ujutro test, kad ono pozitivno! I ja sav u čudu dogovorim sutradan pregled, i potvrdi mi dr. Presretna sam! Kad sam se najmanje nadala... I kada je doktor digao ruke od mene...
Inače, endometriozu imam 2 godine, godinu i pol pokušavam ostati trudna. Od danas sam na čuvanju trudnoće jer me boli stomak i križa. Pijem dabroston i normabel.
Još uvijek ne mogu vjerovati da sam uspjela!
Želim sreću svima. Kao što je mene obradovala ova trudnoća, želim i svima vama da osjetite taj predivan osjećaj!
Hvala na podršci.

simba
24.10.2008., 21:24
:cerek::cerek::cerek::cerek::cerek::cerek:

sva sam se naježila od ovako lijepe vijesti..!!!!
čuvaj bebu; želim ti mirnu trudnoću :-)

amis
25.10.2008., 09:49
Predivno,nemaš pojma koliko sam sretna zbog tebe.I ja ti želim mirnu i finu trudnoću,bez i jednog problemčića...Javljaj nam se :kiss: :grli:

Ivanicapeca
26.10.2008., 09:37
:cerek::cerek::cerek:

Tiambia
28.10.2008., 15:50
Bok cure!
Evo i ja se opet javljam, nakon dugo vremena.
Još uvijek ne mogu vjerovati da sam uspjela!
Želim sreću svima. Kao što je mene obradovala ova trudnoća, želim i svima vama da osjetite taj predivan osjećaj!
Hvala na podršci.

dugo nisam posjetila ove stranice i baš kad sam nevoljko odlučila pročitati još jednu u nizu ne baš tako lijepih vijesti (jer, priznajte cure, uglavnom smo sve više-manje u nekim problemima), prvo što vidim je ova prekrasna vijest. iskreno sam dirnuta! tako sam se obradovala da ne možete vjerovati!

ovo zaista dokazuje da je sve moguće:top:

hvala ti što si to podijelila s nama

meni ovo daje nadu:)

pozdrav svim curkama!

ana77
30.10.2008., 14:22
Drage moje curice!!! :kiss:
Nije me ovdje bilo dugo ali pošto djelim sa vama istu sudbinu u pogledu Endometrioze evo da vam se javim. Neke od vas znaju (pisala sam negdje ali pošto se ova tema selila više neznam gdje je to...:ne zna:) o mojoj velikoj čokoladnoj cisti i naporima da ju rješim prirodnim preparatima i prehranom i molitvama svi koji me vole i mole se za taj problem...
Prošlo je više od 2 godine kako su mi prvi put rekli da ju imam (veliku cistu na ljevom jajniku). S vremenom se smanjila (bila sam na prirodnoj prehrani skoro samo voće povrće žitarice i koštunjavo voće bez ikakve hrane životinjskog porjekla sve čim više svježe i bez prženog i sličnih nezdravih stvari). To me ohrabrilo da tako nastavim dalje. Iako me je doktorica slala na operaciju ja sam željela rađe ostat trudna ako je moguće nego ić na operaciju i onda puna tih otrova od narkoze ostat trudna ili što da se neznam nedaj Bože vrati na drugi mislim da bi ja poludila od muke.... I tako je vrijeme prolazilo i kasni meni zadnja mens. narasle mi grudi sve nešto čudno mi bilo i kažu meni neke osobe možda si trudna. A ja ono "ma daj nema šanse..." Zbilja nisam vjerovala. I odem ja po test za trudnoću kad ono u 5 sec. veliki +: :eek: Ja još nevjerujem. Idem vadit krv pa kod gin. i stvarno TRUDNA sam već 7 tjedana!!!:cerek::cerek:
Nemogu vam opisati kako sam sretna!! Mužić i ja samo zahvaljujemo Bogu na tom divnom daru!!:s:s Pošto sam dosta mršava iako nemam zbilja nikakvih tegoba niti mučnina ni bolova nemislim ići na bolovanje osim ako se ne pokaže potrebno tbog kilaže.
Eto drage moje. Mi nismo mi pratili nikad te plodne i neplodne dane, ja nisam ni pila folnu kiselinu ni ništa drugo zbilja nisam ni mislila da je moguće da ostanem trudna kad ono stigao mali graškić u moju bušicu!!! Jućer sam ga prvi put vidjela na ultrazvuku i zbilja je mali ko graškić!!!:cerek::cerek: Cista se smanjila do sad za duplo nego je bila kad su je otkrili. Nikakvih drugih problema za sad hvala Bogu nemam. Zato samo hrabro!! Kad predamo svoj život u Božje ruke nema tog što on neće učiniti za nas!! Za mene je ovo zbilja veliko i ljepo iskustvo.
Želim i svima vama koji želite bebice da vam se želja čim prije ostvari!!
Voli vas Ana! :kiss:

nephthys
30.10.2008., 17:14
cure, brišete mi svu brigu :cerek::cerek::cerek:

prekrasno, uživajte u trudnoći i bebicama

:grli: :grli:

ruzi
01.11.2008., 10:35
Drage cure,ovo su zaista prekrasne vijesti:cerek:

amis
01.11.2008., 15:46
Predivno :cerek::cerek::cerek::cerek: lijepu trudnoću ti želim :kiss: :grli:

Nemojte nas zaboraviti :mig:

anicaanica
02.11.2008., 17:52
Cure puno vam hvala na lijepim željama!
Tako je dobro imati ovakvu podršku!
I meni kad je bilo teško, javila sam se ovdje i dobila sam samo dobre riječi, riječi podrške, i nikada nisam odustala.
Ipak, ima nade za sve, treba se boriti i misliti na to kako će sve biti u redu.
Ne brinite, i vi ćete ostati trudne kad za to dođe najbolji trenutak.
Znam da je još i sve upitno, tek su prošla 8 tjedana, ali ja sam uvjerena da će sve biti u redu i da ću sretno roditi ovu bebicu.
Tako i vi ne gubite nadu nikada!
I sretno!

amis
06.11.2008., 07:58
Dobro jutro moje endice,kako ste mi???

:kiss:

analuna
06.11.2008., 14:34
Puno pozdrava svim hrabrim curamakoje se muče s ovom dijagnozom!
Našla sam se u poprilično nezgodnoj situaciji pa molim za pomoć. Naime, uvijek sam imala redovne cikluse , malo bolnije,ali sve u okvirima normale. Prošle sam zime imala malo gadniju upalu jajnika koju sam s par kutija antibiotika sanirala i par cista koje su se izmjenjivale malo na lijevom malo na desnom jajniku da bi na kraju sve popucale(od siječnja ih više nemam) da bi mi se zadnjih par mjeseci uspostavila (upitna) dijagnoza endometrioze te me se upućuje na laparaskopiju. Operacije se bojim više od ičega u životu i zato stalno tražim još jedno mišljenje. Nemam bolne odnose, ciklusi su mi 26-28 dana, bolni samo prvi dan,ali kažem, ništa strašno(nikad nisam završila na hitnoj ili se onesvijestila od bolova). Jedino mi je ca - 125 povišen na 40,7,ali me moj ginekolog uvjerava da je to posljedica silnih upala koje sam imala. Znate li nekog dobrog stručnjaka u Zagrebu kojem bi se mogla obratiti za mišljenje? Imate li kakav savjet? Pretpostavljam da mi se na endometriozu sumnja i jer već 8 mjeseci pokušavam ostati trudna, ali neuspješno(suprug ima dijagnozu asthenozoospermie).:(:(:(:(:(

analuna
06.11.2008., 14:36
I da, zaboravila sam napisati da su mi menge oskudne i kratkotrajne što je , koliko sam skužila, suprotno endometriozi.

amis
06.11.2008., 16:14
A nikad se ne zna,trebala bi ipak po još jedno mišljenje...a kolika je ta cista???

amis
06.11.2008., 16:16
Eh, ja sam vam se ponadala da bih mogla biti trudna, ali ništa od toga,izgleda da mi još nije bila ovulacija :( Ili nije bila ovulacija ili je cista od 2 cm, a ja mislim da je ipak folikul...šta ću, možda bude opet nekad ovakva prilika

Ljubim vas :grli:

analuna
07.11.2008., 07:36
Nemam ciste. Imala sam u prosincu, siječnju i veljači i otad ih više nemam. Jajnici su mi uredne veličine i oblika. Sve u okvirima normale.

pasbig
07.11.2008., 08:41
Evo da se malo i ja javim.Samo da kažem da ako u ikojoj bolesti ima nešto asimptomatično to če se onda dogoditi kod mene.Tako je bilo i sa endometriozom.Prvo sam dobila neke napade povračanja i užasne mučnine u 9.mj prošle godine i završila na hitnoj.Naravno samo sa takvim simptomima svi su mislili da sam pokvarila želudac,nakljukali me infuzijom i sredstvima protiv bolova i doma.Sljedečih 6mj me ništa nije boljelo dok se ista stvar nije dogodila u 3.mj ove godine samo puno jače(a mislila sam da ću onda riknut).Opet na hitnu,pa u bolnicu i sve žive pretrage.Dva dana sam u bolnici umirala,na kraju dišo doktor i kaže nemrem te više ovako gledat ja te moram otvorit da nije slijepo crijevo(jer se ono zna valjda nekako zavrnut pa se to na UZV ne vidi).Znate kaj,jedva sam dočekala,rekla sam otvaraj i traži šta je pa valjda češ nešto nači.E sad, oni su operirali sljepca i rečeno mi je da to ti je to,ali vrit!Slijede 2mj raznoraraznih lijekova protiv mučnine i bolova u želucu i svi kažu to to ti je od silnog povračanja oštečena sluznica.Na kraju sam popizdila,i krenula sama na pretrage u raznih privatnika pa tako i u ginekologa koji je odmah vidio da nešto nije u redu sa lijevim jajnikom.Napominje da sam bila na pregledu i prije 6mj kod "državnog"ali nije mi ništa rekao o tome.Hm,pa ne znam baš da se endo razvila samo u tom periodu iza.Dogovorili operaciju(laparoskopska) i več nakon 2 dana ja sam preporođena!Sad sam već 5mj na Zoladexu koji izvrsno podnosim i evo baš sam neki dan bila na kontroli i sve super,ni traga endo!Nažalost endo mi je toliko štete napravila da sam ostala bez lijevog jajnika.

amis
07.11.2008., 09:11
Nemam ciste. Imala sam u prosincu, siječnju i veljači i otad ih više nemam. Jajnici su mi uredne veličine i oblika. Sve u okvirima normale.

da bi mi se zadnjih par mjeseci uspostavila (upitna) dijagnoza endometrioze te me se upućuje na laparaskopiju

Ne kontam,šta ćeš onda na laporaskopiji??? Šta da ti rade ako nemaš npr. neku cistu za ukloniti ???

amis
07.11.2008., 09:21
Evo da se malo i ja javim.Samo da kažem da ako u ikojoj bolesti ima nešto asimptomatično to če se onda dogoditi kod mene.Tako je bilo i sa endometriozom.Prvo sam dobila neke napade povračanja i užasne mučnine u 9.mj prošle godine i završila na hitnoj.Naravno samo sa takvim simptomima svi su mislili da sam pokvarila želudac,nakljukali me infuzijom i sredstvima protiv bolova i doma.Sljedečih 6mj me ništa nije boljelo dok se ista stvar nije dogodila u 3.mj ove godine samo puno jače(a mislila sam da ću onda riknut).Opet na hitnu,pa u bolnicu i sve žive pretrage.Dva dana sam u bolnici umirala,na kraju dišo doktor i kaže nemrem te više ovako gledat ja te moram otvorit da nije slijepo crijevo(jer se ono zna valjda nekako zavrnut pa se to na UZV ne vidi).Znate kaj,jedva sam dočekala,rekla sam otvaraj i traži šta je pa valjda češ nešto nači.E sad, oni su operirali sljepca i rečeno mi je da to ti je to,ali vrit!Slijede 2mj raznoraraznih lijekova protiv mučnine i bolova u želucu i svi kažu to to ti je od silnog povračanja oštečena sluznica.Na kraju sam popizdila,i krenula sama na pretrage u raznih privatnika pa tako i u ginekologa koji je odmah vidio da nešto nije u redu sa lijevim jajnikom.Napominje da sam bila na pregledu i prije 6mj kod "državnog"ali nije mi ništa rekao o tome.Hm,pa ne znam baš da se endo razvila samo u tom periodu iza.Dogovorili operaciju(laparoskopska) i več nakon 2 dana ja sam preporođena!Sad sam već 5mj na Zoladexu koji izvrsno podnosim i evo baš sam neki dan bila na kontroli i sve super,ni traga endo!Nažalost endo mi je toliko štete napravila da sam ostala bez lijevog jajnika.

Slična priča mojoj,samo su mene prvi put odmah operisali,izvadili crvuljak,sumnjivu cistu s jajnika i imala unutrašnje krvarenje jer je nešto puklo, a dogodine je otišao i lijevi jajnik ;)
Zato ovaj drugi, duša moja:cerek: za sad fino sluša,nema endometrioze,samo blago policističan...helem ja bih za sebe rekla da sam imala priču sa sretnim završetkom...

abondazieri
07.11.2008., 12:00
prije par dana sam izašla iz bolnice, uklonila endometriozu sa oba jajnika, pošto mi je doktor reka da postoji mogućnost vraćanja ciste (iman dosta žarišta) mene zanima ima li tko iskustva s nekakvim čajevima ili travama koje bi možda spriječile povratak endo. neman živaca prelistat cili topic pa ako nije problem da neko ukratko napiše. HVALA!!

midmover
07.11.2008., 16:41
Hello svima!

ja sam nova s endo na oba jajnika, desni 5 x 4 cm, lijevi 5x6 cm (saznala jučer, poliklinika vili, kod dr. Martine Ujević) .
Sad sam u stanju hitnog dogovaranja za termin s dr. Borisom Ujevićem (radi na sv. duhu i u polikl. Supernova) u polikl. Supernova za laparoskopiju.

Zanima me da li itko zna koliko košta ta laparoskopija privatno (budući da idem u pol. supernova) i da li se operacija radi u bolnici ili poliklinici (da znam unaprijed).

Briga i strah su tu..
Čitala sam većinu topica i moram priznat da se divim optimizmu i podršci svih vas koje to imaju.. :s
odlučila sam se na neke promjene - promjena prehrane, unos dodatnih vitamina i sl.

Između ostalog (molbu za gornju info), morala sam se pojadat, jer mi je ovo šok koji me iznenadio, prestrašio i... ipak mi je tek 23.g...

Molim da što prije odgovori tko nešto zna... fala puno..

amis
07.11.2008., 17:06
Hello svima!

ja sam nova s endo na oba jajnika, desni 5 x 4 cm, lijevi 5x6 cm (saznala jučer, poliklinika vili, kod dr. Martine Ujević) .
Sad sam u stanju hitnog dogovaranja za termin s dr. Borisom Ujevićem (radi na sv. duhu i u polikl. Supernova) u polikl. Supernova za laparoskopiju.

Zanima me da li itko zna koliko košta ta laparoskopija privatno (budući da idem u pol. supernova) i da li se operacija radi u bolnici ili poliklinici (da znam unaprijed).

Briga i strah su tu..
Čitala sam većinu topica i moram priznat da se divim optimizmu i podršci svih vas koje to imaju.. :s
odlučila sam se na neke promjene - promjena prehrane, unos dodatnih vitamina i sl.

Između ostalog (molbu za gornju info), morala sam se pojadat, jer mi je ovo šok koji me iznenadio, prestrašio i... ipak mi je tek 23.g...

Ja ti zaista ne znam koliko je to privatno,tim više što sam u Sarajevu, ali želim ti sreću na operaciji,sve će proći kako treba, a endometriozu će ti tek dijagnosticirati nakon operacije i kad dođe patološki nalaz...ne može se to dijagnosticirati putem ultrazvuka, ali se može pretpostaviti

:grli: ako treba bilo šta, pitaj

ana77
07.11.2008., 17:27
prije par dana sam izašla iz bolnice, uklonila endometriozu sa oba jajnika, pošto mi je doktor reka da postoji mogućnost vraćanja ciste (iman dosta žarišta) mene zanima ima li tko iskustva s nekakvim čajevima ili travama koje bi možda spriječile povratak endo...!

Imaš ovdje dosta zanimljivih podataka o endo:
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/neplodn/06endometrioza.asp

midmover
08.11.2008., 17:17
Ja ti zaista ne znam koliko je to privatno,tim više što sam u Sarajevu, ali želim ti sreću na operaciji,sve će proći kako treba, a endometriozu će ti tek dijagnosticirati nakon operacije i kad dođe patološki nalaz...ne može se to dijagnosticirati putem ultrazvuka, ali se može pretpostaviti

:grli: ako treba bilo šta, pitaj

Fala puno, danas bila na pregledu i dogovoru za operaciju, operacija je 5.12.(ne znam još detalje), ima još dosta pretraga i posla prije, no uglavnom nadam se da će sve biti ok!!

Od idućeg tj bacam se na zdravu prehranu i čajeke... dat ću ja tim vragovima ultimatum, neće one mene tako zezat i plašit!!! :mig:

Curke, držte fige :)

amis
08.11.2008., 19:16
Fala puno, danas bila na pregledu i dogovoru za operaciju, operacija je 5.12.(ne znam još detalje), ima još dosta pretraga i posla prije, no uglavnom nadam se da će sve biti ok!!

Od idućeg tj bacam se na zdravu prehranu i čajeke... dat ću ja tim vragovima ultimatum, neće one mene tako zezat i plašit!!! :mig:

Curke, držte fige :)

Drži se,biće sve super :grli:

abondazieri
09.11.2008., 10:35
Hello svima!

Briga i strah su tu..

i ja imam 23. god i upravo se operirala (laparatomija) prije 2 mjeseca saznala za endo i sad je se riješila... na žalost ne može se reć da san se riješila zauvik. i meni je bia totalan šok, panika, ajme... al eto sad se triba naučit živit s tim.. drži se!! bit će sve ok :top:
ja sam se isto raspitivala za privatnika, al se na kraju nisam odlučila za to. meni je moja ginićka rekla da u splitu u jednog privatnika laparaskopija košta 7000 kn, vidin da nisi iz splita pa ne znam koliko ti ova informacija može pomoć

e i ana77 hvala na info!!

ruzi
09.11.2008., 12:13
i ja imam 23. god i upravo se operirala (laparatomija) prije 2 mjeseca saznala za endo i sad je se riješila... na žalost ne može se reć da san se riješila zauvik. i meni je bia totalan šok, panika, ajme... al eto sad se triba naučit živit s tim.. drži se!! bit će sve ok :top:
ja sam se isto raspitivala za privatnika, al se na kraju nisam odlučila za to. meni je moja ginićka rekla da u splitu u jednog privatnika laparaskopija košta 7000 kn, vidin da nisi iz splita pa ne znam koliko ti ova informacija može pomoć

Bok Abondazieri!Pa kako si?Kako je prosla OP ?:)

abondazieri
09.11.2008., 17:55
bok!!! evo sad sam još na odmaranju, tek san prije 5-6 dana izašla iz bolnice. super sam, sama operacija je dobro prošla, malo je bila kompliciranija nego šta je doktor mislija, moja endo 9x7cm na desnoj strani spetljala mi jajnik, maternicu i crijeva, izgubila sam više od pola desnog jajnika, a na livoj strani je sve ostalo, tu su bile neke male endometrioze, friške, tek se pojavile. malo mi je šok bia kad mi je doktor reka da sam puna žarišta endometrioze i da se lako mogu vratiti. ja mislila operirala se i to je to, nema više, kad ono...... al ja san se odlučila borit protiv toga, prominit prehranu, bacila se na čajeve, rekla san šta god bude potrebno, zato i jesam na ovom forumu da povatam vaše savjete, iskustva...

ruzi
09.11.2008., 18:11
bok!!! evo sad sam još na odmaranju, tek san prije 5-6 dana izašla iz bolnice. super sam, sama operacija je dobro prošla, malo je bila kompliciranija nego šta je doktor mislija, moja endo 9x7cm na desnoj strani spetljala mi jajnik, maternicu i crijeva, izgubila sam više od pola desnog jajnika, a na livoj strani je sve ostalo, tu su bile neke male endometrioze, friške, tek se pojavile. malo mi je šok bia kad mi je doktor reka da sam puna žarišta endometrioze i da se lako mogu vratiti. ja mislila operirala se i to je to, nema više, kad ono...... al ja san se odlučila borit protiv toga, prominit prehranu, bacila se na čajeve, rekla san šta god bude potrebno, zato i jesam na ovom forumu da povatam vaše savjete, iskustva...

slicno kao i kod mene....meni je doktor takoder rekao da sam bila puna endometrioze.....da naravno da se moze vratiti...meni se vec vratila tj.imam opet cistu.za dva tjedna idem na kontrolu kod jednog specijaliste za endometriozu pa cu vidjeti sta dalje...:confused:
i sta sada poslije op,koju terapiju su ti propisala?

midmover
09.11.2008., 18:33
joj, fala cure na podršci :grli:, prošla je ona panika, kako se čovjek brzo pomiri s onim što ga snađe..

ma samo moramo biti pozitivne i uporne da prihvatimo nove navike!!

ja sam se već danas prešla na žitarice za doručak, smeđi šećer, jednu šalicu kafice, šakicu mesa dnevno (jest da je danas bio 1 dan, al uspijet ću ja to izbacit), sojino mlijeko, dodaci prehrani poput selena, beta karotena i vitamina E... sad idem malo istražit za nove "makrobiotičke raceptiće".. vidjela sam da je puno ljudi uspjelo rješit ostale nametnike, čak i teže bolesti, pa što ne bi probala!!! treba uvest i one mjere zaštite protiv stresa samo..:rolleyes: :confused:
malo sam investirala u svoje zdravlje, sam da ima učinka, zato ruzi, abondazieri.. i sve ovdje drage dame, nemojte odustati!!

naposljetku, dok sam čitala sve vaše postove, vi ste mi dale snagu da krenem sa upornosti.. :)

abondazieri
09.11.2008., 21:17
slicno kao i kod mene....meni je doktor takoder rekao da sam bila puna endometrioze.....da naravno da se moze vratiti...meni se vec vratila tj.imam opet cistu.za dva tjedna idem na kontrolu kod jednog specijaliste za endometriozu pa cu vidjeti sta dalje...:confused:
i sta sada poslije op,koju terapiju su ti propisala?

to mi je bilo najčudnije od svega, nisam dobila nikakvu terapiju. prije operacije doktor mi je reka da postoji terapija tabletama međutim da to nije najbolje rješenje za organizam, al svejedno san mislila da će mi dat. malo san se iznenadila kad mi je reka da ništa od tableta, pitala zašto, reka mi je da će mi to više štete napravit nego šta će mi pomoć. moran priznat da san sumnjala u njegovu odluku, al računam on je dr., valjda zna šta radi. jedan doktor me njemu uputia, ka da je dosta cijenjen specijalist jedan od najboljih.... pa sad, opet kažem valjda zna šta radi.. tako da ti je sada moja terapija ka i kod midmover, promjena prehrane, čajevi... pa ćemo vidit, ja sam svjesna da su velike šanse da se endo vrati, al šta ću. life goes on

Midmover razmjenjivat ćemo recepte :):)

analuna
10.11.2008., 07:45
Ne kontam,šta ćeš onda na laporaskopiji??? Šta da ti rade ako nemaš npr. neku cistu za ukloniti ???

Nemam cistu,ali mi je doktor rekao da mi se stvorio kao nekakav ovoj od pola centimetra oko lijevog jajnika i da u zdjelici s lijeve strane imam endometriotičnu nakupinu koju moram odstraniti. Naravno, drugi ginekolog je to opovrgnuo pa više ni sama ne znam šta da radim. Da ipak idem na laparaskopiju ili da odustanem? Znate li nekog stručnjaka u Zagrebu,ja bih ipak još jedno mišljenje. Može i na pm.

amis
10.11.2008., 08:19
Nemam cistu,ali mi je doktor rekao da mi se stvorio kao nekakav ovoj od pola centimetra oko lijevog jajnika i da u zdjelici s lijeve strane imam endometriotičnu nakupinu koju moram odstraniti. Naravno, drugi ginekolog je to opovrgnuo pa više ni sama ne znam šta da radim. Da ipak idem na laparaskopiju ili da odustanem? Znate li nekog stručnjaka u Zagrebu,ja bih ipak još jedno mišljenje. Može i na pm.

Idi ti još po jedno mišljenje,jer ne kontam kako drugi ginekolog to ne vidi?? Ja mislim da imaš temu na forumu preporuke ginekologa,malo prelistaj :mig:

amis
10.11.2008., 08:22
abondazieri, midmover držite se i samo hrabro naprijed...vremenom se naućiš živjeti sa svim tim

:grli: :kiss:

midmover
10.11.2008., 10:14
da li zna netko koje su to pretrage obuhvaćene u one "pretrage" prije anesteziologa i operacij. laparoskopije..

kad sam bila na pregledu, dr kaže-javi se dolje, ja- di dolje, a one će-ispod nas, kat niže, samo ne danas, jer nemaš kog pitat; ja pitam-pa kad da se onda info, kaže-bilo koji dan, samo ne sub... :misli:

nije mi baš usput do bolnice, na tel se nitko ne javlja (ak su mi uopće dobar dali).. jel zna itko od vas, da sad ne duljim.. :moli:

abondazieri
10.11.2008., 12:04
kompletna krvna slika, urin, krvna grupa, EKG, anesteziolog.... već san zaboravila, mislim da je to sve šta se tiče pretraga :top:
moraš u svog ginekologa pokupit uputnice

e i hvala curama na lipin željama i podršci :) :) :)

midmover
10.11.2008., 21:18
kompletna krvna slika, urin, krvna grupa, EKG, anesteziolog.... već san zaboravila, mislim da je to sve šta se tiče pretraga :top:
moraš u svog ginekologa pokupit uputnice

e i hvala curama na lipin željama i podršci :) :) :)

joj hvala puno!! spasila si me!! nije mi nitko ni rekao da moram kod svog ginića socijale.. pa to je najgore..
mislim da će mi se razina estrogena začas dvostruko povisit nakon odlaska kod njega :cerek:

abondazieri
11.11.2008., 08:56
nema na čemu :mig:, nego svejedno se ti još raspitaj kod doktora, možda mi je nešto promaklo.

ruzi
12.11.2008., 09:23
midmover,kad imas OPßzelim ti sve najbolje i brz oporavak:grli:

abondazieri
12.11.2008., 19:16
good luck midmover!!! drži se! :mljacko:

amis
14.11.2008., 05:42
Midmover,javi nam kako je prošlo
Šaljem ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
da sve bude super

nesi2
14.11.2008., 14:23
Bok! I ja sam bila na Zoladexu nakon operacije koja je bila prije godinu dana. Zoladex je jako dobar za endometriozu iako za druge stvari tj. organe vjerojatno štetan. Na žalost njegova produktivnost može pasti u vodu odmah nakon prestanka uzimanja što je bio slučaj kod mene. U tri mjeseca nakon uzimanja Zoladexa cista koja mi je bila 2 cm prije nego je Zoladex počeo djelovati je nasrasla na 5.5 cm. Nevjerojatno, ja to shvaćam kao početak naglog rada jajnika (nakon dužeg mirovanja) a time i razvoja endometrioze. Drugim riječima, podivljaju hormoni. Čak niti Cilest s kojim sam nastavila odmah nakon Zoladexa nije onda pomogao. Dobar savjet je ići odmah nakon Zoladexa na trudnoću što na žalost nije bio moj slulčaj

nesi2
14.11.2008., 14:35
Hello svima!

Briga i strah su tu..

Pozdrav! Ja sam endometriozu operirala laproskopski privatno prije godinu dana u poliklinci cito (www.cito.hr). Doktor koji me operirao je stvarno stručnjak. Kod mene je slučaj bio dosta zeznut (spojeni jajnici sa priraslicama zajedno uz maternicu + cista na lijevom jajniku) i on je stvarno dao sve od sebe. Najveći rizik je unutarnje krvarenje što je bio slučaj kod mene, ali zbog tako komplicirane opercaije koju bi netko drugi u državnoj bolnici obavio klasičnom operacijom i bok. On je to išao izvoditi laproskopski i svaka čast. Uspjeo je. Bitno je kud god ideš nakon operacije odmah tražiti da ti naprave krven pretrage i da ti se izmjeri krvni tlak i puls. To je jako bitno i pokazuje ukoliko negdje krvari neka kapilara. Sama operacija nije ništa strašno, zaspeš i probudiš se. Ja sam isto umirala od straha ali s tim se samo čovjek dodatno iscrpljuje, zato hrabro naprijed. I mislim ako planiraš ići na operaciju nemoj biti na nikavim dijetama prije u smislu promjene prehrane. Tu grešku sam i ja npravila i izgubila prije operacije 6 kila što nije bilo nikako dobro s obzirom da sam još nakon nje izgubila bar 3,4. Danas imam opet cistu al na desnom jajniku i više ne znam kaj da mislim, trebala bi probati trudnoću a to još uvijek odgađam zbog nekih stvari što nije baš pametno s obzirom da imam 30 a ne 23 kao ti :-)

nesi2
14.11.2008., 14:37

Ja sam iz Zg-a išla u Split da bi se operirala u toj klinici. I nije bilo problema :-)

nesi2
14.11.2008., 14:50
Bok cure! Kad sam se već raspisala eto samo još par riječi glede endometrioze i promjene prehrane. Ja sam sve više uvjerena da je endo dosta povezana sa samom genetikom a ipak možda ima nešto i u načinu života. Prehrana koja se predlaže kao idelana za suzbijanje simptoma endometrioze mi je totalna dijeta koja je gora od one za šećeraše. Nema mesa, jaja, mliječnih proizvoda, slatkoga, pšeničnih prozivoda, kave...Sve to podiže razinu estrogena. I što ti ostaje, voće, povrće i soja. Mislim sorry ne želim živjeti do kraja života tako mučeći sebe i druge. Jedva sam nakon operacije uspijela vrataiti kile i opet normalno izgledati, a to sigurno nebi uspjela sa prehranom baziranom isključivo na voću, povrću i soji.
Smatram da treba općenito paziti šta se jede i izbjegavati preveliku unos gore navedenih namirnica, mislim o tom se priča i mimo endometrioze da je štetno.
To je bolest s kojom se treba naučiti živjeti, i sigurno ona postane manje bitna (osim ako nema bolova) nakon što se uspije roditi beba. Ja je se najviše bojim zbog toga. Vjerujem da jednog dana kad i ako ostanem trudna i rodim da ću se manje s njom optrećivati.

amis
14.11.2008., 17:25
Bok cure! Kad sam se već raspisala eto samo još par riječi glede endometrioze i promjene prehrane. Ja sam sve više uvjerena da je endo dosta povezana sa samom genetikom

A gle,ja ti mislim da to nema veze sa genetikom..možda sad kad ja imam da postoji mogućnost dalje za moju djecu,uneuke, ali niko,baš niko od mojih i s mamine i s tatine strane nije imao niti problema sa tim oragnima a kamo li sa endometriozom, pa je ja dobih...genetika u mom slučaju isključena :)

ana77
14.11.2008., 17:36
Drage moje vidim da nas se puno bori sa ovom endo. i mi smo očito ta nova generacija koja s tim ima više problema nego naše mame. Moja nikad nije ni čula za tako nešto. Uglavnom puno faktora utjeću na njezin nastanak i sa puno njih se može na neki način djelovat na nju. Ja sam o tome jako puno čitala odkad sam saznala da ju imam. Idealan način je uvjek neka stroga dijeta koja nažalost nikome od nas nije draga. :mad:

Znam tipa kojeg su doktori otpisali i poslali doma jer je trebao umrjeti jako brzo ...rak jetre...navodno prekasno i za operaciju i zračenje. Probao sve žive prirodne metode na koje naišao i Brojsa i neke druge i ništa mu nije pomoglo. Na kraju čuo od nekog da je sok od ananasa super antioksidans i kupio doslovno kamion ananasa i živio na tome (doslovno sokovima od ananasa jedno 2 mjeseca) i gle čuda ...tip je ozdravio. Izlječio se skroz. Danas je živ i zdrav i pazi i sad na prehranu ali ipak jede normalno. Ali da nije probao te ananase nebi ga bilo među nama.

Fora je očito u tome da nekom pomogle nešto jer niti se razbolimo svi iz istih razloga niti možemo na isti način ozdraviti. Nešto što nekome pomaže drugom možda neće. Ja sam probala svakakve čajeve bez ikakvog rezultata. Meni je osobno pomoglo izbacivanje iz prehrane svih namirnica životinjskog porjekla (čak i jaja i mljeka) i prestanak unošenja gluposti (tipa grickalica i slatkiša). Možda nekom pomognu čajevi... nekom sokovi. Zato treba sve probati.
I da ja sam dosta pila tih prirodno cjeđenih sokova i od ananasa i mrkve (koja je navodno jako zdrava) i drugog voća i povrća.
Moja cista je sad dosta manja. Bila je oko 4,3x5,5 cm. Nakon tih dijeta smanjila se za oko 1,5 cm - nestale su mi bolne menstruacije, ciklusi postali redovni. Zbilja mi ta cista nije smetala pa sam odlučila ne operirati. Sad se zbog trudnoće vjerovatno još smanjila. Zadnji put je bila 3x3,5cm.

Istina je da sam od te dijete i dosta smršavila jer nisam znala što da uopće jedem jer sam do tad doslovno živjela na tim namirnicama koje sam sad izbacila. Sad se kile polako vraćaju. Najzanimljivije od sveg tog je što su mi se tom dijetom popravile i neke druge stvari (tipa ten, kosa, imala sam dosta problema sa vratom i leđima išla stalno na masaže-od kad nepijem mljeko to se samo sredilo bez ikakvih masaža a ja sad provodim još više vremena za kompom nego prije i nemam nikakvih problema sa tim). Tako da neke stvari očito ovise o prehrani više nego mi to mislimo.:rolleyes:

Zato drage moje ne odustajte!:top: Nađite svoju metodu koja će vam pomoći da se borite sa endo. Moj mote je ako se može rak izlječit može i endometrioza. :D

Pusaaa :kiss:

abondazieri
14.11.2008., 18:15
ja se totalno slažem sa anom77, svačiji organizam drugačije reagira, nekom paše ovo, nekom ono... ja san se tek prije 2 tjedna operirala tako da ne znam šta će meni odgovarat. iman dosta žarišta, šanse su velike da se endo vrati i zato prehranu jesam prominila, al ne drastično, više sam stvari ubacila nego izbacila, nešto smanjila, pijem nekakve čajeve šta naravno triba proć vrimena da vidin jel to šta vridi. :ne zna: