PDA

View Full Version : Pločice u kuhinji

chiquita
21.02.2004., 22:22
ima ko kakvu ideju kako iskombinirati boje zidnih i podnih pločica sa bojom kuhinje, bojom zida i bojom fuge?
ja sam već luda od silnih kombinacija i jednostavno od svega viđenog više ne znam što bi.
help pliz.
glavna smjernica je da su fronte crvene boje u kombinaciji s bukvom.

Claire
22.02.2004., 07:29
dje me nadjeeeeee..... :D

moja kuhinja je mala... 1.5×2.5... i ja na pod stavila velike indigo plave plocice... a na zid male indigo plave plocice... i to sve sa plavim fugama....

kuhinja je bijela, bijela... sve... i stednjak i fizider... i zidovi su bijeli...

Lei
22.02.2004., 22:23
Probaj nedje pronaci u katalogu slicnu kombinaciju, mozda ti to pomogne

Za pod je mozda najzgodnije uzeti nesto neutralno tako da pase na sve. Mi smo na pod stavili plocice koje su rozo-bez-krem-nesto, onako kao malo mramorno i malo hrapavo. Imali smo iste takve u podstanarskom stanu i idealne su za odrzavanje jer se ne skilzu, lako se peru, a prljavo se na njima uopce ne kuzi. Stavili smo svijetlo sive fuge, bas fino pasu.

Zidne su tamno sive, mat, jednobojne, sa sivim fugama. Zidovi su vrlo svijetlo zuti, a kuhinja je svijetlo zuta sa sivim (inox) elementima i ruckama.

Marakana
23.02.2004., 16:03
chiquita kaže:

ja sam već luda od silnih kombinacija i jednostavno od svega viđenog više ne znam što bi.
help
:rolleyes: :rolleyes: I ja sa takvima....Jel možeš zamislit neku viziju u sebi, neki odraz , bar približno, al' da bude samo tvoje....
Samo je jedna kuhinja, a ne sto...
Sve se može realizirat...Definiraj svoju želju, poznaš li se....

"To ti je kao i dečko, ova boja/kombinacija mi se sviđa, zašto je volim, zato što je moja i samo moja..."....;)

DJ_SOS
31.03.2004., 10:53
Vidio sam da neki stavljaju u kuhinji zidne pločice, ali samo na dio zida. Odnosno ispod visećih elemenata pa sve do visine donjih elemenata. + 1 do 2 reda.

Dok opet neki stavljaju zidne pločice do poda.

Koji su razlozi za te solucije, što je bolje, kakva su vaša iskustva

Hvala na odgovorima.

Lei
31.03.2004., 11:43
Razlozi? Cijena :D

Mi imamo plocice samo na vidljivim djelovima (5 cm ispod elemenata) + podne plocice imaju cokle, tako da ako dodje do poplave nece ici na zidove.

DJ_SOS
31.03.2004., 11:46
Razlozi? Cijena

Mislio sam na tehničke razloge...

FridaS
31.03.2004., 12:30
A što je "tehničkije" od cijene ? :D

Valjda ovisi kako ćeš urediti kuhinju. Ako ćeš klasično postaviti i gornje i donje elemente - nikad više nećeš vidjeti niti zid niti pločice iza njih. Još ako pretpostavimo da ti kuhinjski elementi imaju stražnju stranicu - žalibože novaca koje si dao za pločice.

Ako imaš neku drugu ideju za uređenje, (npr. elemente bez stražnje stranice, ili zidove koji neće biti sakriveni elementima), lijepi pločice po cijelom zidu!

Tintin
31.03.2004., 12:37
Ukoliko se nešto prolije po kuhinjskim elementima (što nije rijetko kod kuhanja) bolje je da su pločice iza njih.

Lei
31.03.2004., 12:40
Meni je kuhinja postavljena tako da se nista ne moze proliti "iza". Svi elementi su ugradbeni a radna ploca ima uz zid "lajsnu" (? ne znam kako bih to nazvala) koja je jos dodatno zapunjena silikonom. I nema sanse da nesto ode iza.

S druge strane moja mama ima samostojeci stednjak i tamo itekako moze nesto iscuriti sa zadnje strane.

FridaS
31.03.2004., 13:38
Tintin kaže:
Ukoliko se nešto prolije po kuhinjskim elementima (što nije rijetko kod kuhanja) bolje je da su pločice iza njih.

Ukoliko nemaš lajsnu kakvu ti Lei opisuje, puno veći problem od oštećenog zida predstavljat će ti oštećeni elementi, koji su redovito od iverice (ili neke više-manje kvalitetne varijacije na temu) koja s vremenom strune ako je poljevaš. Ne zavaravaj se da ćeš, nakon što proliješ nešto, izvlačiti kompletan element, i brisati iza njega...

A i ja imam "samostojeći" ( ili ne-ugradbeni) štednjak. Ja sam problem proljevanja i špricanja rješila akrilom (ne znam po čemu se razlikuje od silikonskog kita, ali su mi rekli da tu mora ići baš - akril). Znači - akrilom je zapunjena fuga između štednjaka i zida, odnosno štednjaka i ostalih elemenata (i s lijeve i s desne strane)... Nema curenja - nema ribanja pločica iza štednjaka :cheer:

Rurik
01.04.2004., 12:43
razlog je samo cijena,
ako si ziher da neces premicati elementa (i staviti, npr, stol na njihovo mjesto). Taj dio zida je dovoljno samo okreciti.
u principu se plocice stavljaju od 80 cm (gledano od poda, to je 5 cm ispod razine elemenata) pa do 140 (dakle 60 cm široka traka) (kod nape malo vise)

ak imas 3m kuhinje, za ovaj donji dio bi morao potrositi jos 80x300=2,4m2
i ako kupis plocice po recimo 100 kn/m2 i ak ti majstor racuna postavljanje 60 kn/m2, tu , samo u donjem dijelu, sparas oko 400 kn ili pun frizider pive koju onda mozes ispijati buljeci u svoje nove plocice!)

Frankie
01.04.2004., 15:11
Rurik kaže:
razlog je samo cijena,
ako si ziher da neces premicati elementa (i staviti, npr, stol na njihovo mjesto). Taj dio zida je dovoljno samo okreciti.
u principu se plocice stavljaju od 80 cm (gledano od poda, to je 5 cm ispod razine elemenata) pa do 140 (dakle 60 cm široka traka) (kod nape malo vise)

ak imas 3m kuhinje, za ovaj donji dio bi morao potrositi jos 80x300=2,4m2
i ako kupis plocice po recimo 100 kn/m2 i ak ti majstor racuna postavljanje 60 kn/m2, tu , samo u donjem dijelu, sparas oko 400 kn ili pun frizider pive koju onda mozes ispijati buljeci u svoje nove plocice!)

Da, te mjere su meni bezveze, kao da su po standardima s dalekog istoka. Malo kome je kod nas dovoljna visina radne plohe od 85 cm. I onda ako ideš na više, usfali ti jedan red pločica ako hočeš standardni razmak od 60cm između gornjih i donjih elemenata.
A ako i ostaneš na tih 85 cm onda ispadne 85 + 60 = 145cm, znaći da ni tih standardnih 140cm nije dovoljna visina ako hoćeš propisanih 60cm razmaka između gornjih i donjih elemenata..

Rurik
02.04.2004., 11:01
nitko ne kaze da se navedene mjere trebaju postivati
svatko nek si stavi visinu elemenata kak mu pase (nije isto jesi li dvometras ili metarziletas - jedino treba uskladiti visinu samostojecih aparata)

htio sam samo obajsniti gdje ti plocice ne trebaju, gdje ih je suludo stavljati.

kao sto se plocice ne stavljaju iza i ispod uzidane kade, niti se auto farba ispod tapecirunga...

Frankie
02.04.2004., 11:20
Ma kužim, ali ja sam primjetio da je ta visina od 140cm praktički standard kod nas. U večini stanova novogradnje je ta visina. Ja sam morao nadozidati još jedan red pločica prije dolaska kuhinje.

chiquita
02.04.2004., 14:23
Rurik kaže:
kao sto se plocice ne stavljaju iza i ispod uzidane kade
osim ako kada nije ugradbena :kada:

fakin
02.04.2004., 23:28
ako te svrbi lova, samo ti lijepi sve po redu. dobro ti vele, samo tamo gdje se vidi.

Vojky
03.04.2004., 15:35
Tintin kaže:

Slažem se... Kada smo kupili stan, zid iza sudupera je izgledao užasno, jednostavno se uvijek nešto vode probije. Zato smo stavili pločice po cijeloj visini, danas više nisu tako skupe nego nekad.

fakin
03.04.2004., 22:32
Vojky, ali to onda podrazumijeva da ti su elementi do samih pločica. znači da ona voda koja i prodje se dinsta u sendviču od pločica i zadnje daske elemenata.
nebu to dobro.

antonhy
08.03.2006., 20:43
Kuhinja će mi biti boje čokolade, radna ploha boje bijele kave.
Podne pločice bi bile isto te boje(bijele kave).onak nešto neupadljivo i mat.
A za zidne pločice nemam uopče ideju.Mislila sam možda nekakve tamno crvene,ali nigdje nisam uspjela nač takve kakve sam ja zamislilla,a i nisam sigurna da bi to dobro izgledalo.Jel imate vi kakvih ideja?
Ja bih htjela staviti baš neke u upadljivoj boji,da dođu do izražaja, a možda i isto kremaste sa nekim bordurama.Ma ne znam ,totalno sam nesigurna i za niš nisam sigurna da bi bilo dobro.
Trebam ideje:W

xxGaladrielxx
08.03.2006., 20:59
mi ti ove (http://catalogo.marazzi.it/RicercaPage.asp?codlingua=2&formato=1&codutilizzo=*&coduso=*&codserie=313&codprodotto=1127&codformato=*&codtipo=*&codiceart=&codtecnologia=*&codresattchi=*&codresgelo=*&scivolamento=*&mohs=*&codpei=*&spessore=*&CodPagina=B000001708&type=0) imamo (ATELIER BEIGE). kuhinja nam boje kak i tvoja al je i pod taman

xxGaladrielxx
08.03.2006., 21:11
tu si pogledaj (http://easteurope.marazzi.it/eng/references/references.svl?cmd=environments&bu=ceramiche&m=environments_ceramiche) za ideje

ja sam matilda
09.03.2006., 08:54
sta se jos osim plocica moze staviti na taj kuhinjski zid?

MadVlad
09.03.2006., 12:11
http://free-zg.t-com.hr/Vlado/slike/kuhinje/velike/k12.jpg

antonhy
09.03.2006., 14:40
sta se jos osim plocica moze staviti na taj kuhinjski zid?

Da,u nekim salonima namještaja sam vidjela umjesto pločica neke ravne ploče u svakavim bojama.Meni to super izgleda,ali nemam pojma gdje se to može kupiti ni od čega su te ploče uopče napravljene.
Jel netko zna ili možda to ima u svojoj kuhinji?

antonhy
11.03.2006., 17:10
tu si pogledaj (http://easteurope.marazzi.it/eng/references/references.svl?cmd=environments&bu=ceramiche&m=environments_ceramiche) za ideje

Super mi je ova stranica.Dobila sam ideju za kupaonicu. Jel znate možda još takvih sličnih stranica.Što se tiće kuhinje,sad sam se fakat zapalilla za tu zidnu oblogu,pa ako netko nešto zna o tome molila bi za informaciju.

roberta carlos
12.03.2006., 06:08
da sad ne otvaram novi thread - jel zna netko gdje da kupim roze pločice za kuhinju?

Renata
12.03.2006., 06:58
Kuhinja će mi biti boje čokolade, radna ploha boje bijele kave.
Podne pločice bi bile isto te boje(bijele kave).onak nešto neupadljivo i mat.
A za zidne pločice nemam uopče ideju.Mislila sam možda nekakve tamno crvene,ali nigdje nisam uspjela nač takve kakve sam ja zamislilla,a i nisam sigurna da bi to dobro izgledalo.Jel imate vi kakvih ideja?
Ja bih htjela staviti baš neke u upadljivoj boji,da dođu do izražaja, a možda i isto kremaste sa nekim bordurama.Ma ne znam ,totalno sam nesigurna i za niš nisam sigurna da bi bilo dobro.
Trebam ideje:W
Inače je moj izbor svjetlija kuhinja a tamnije pločice, zato jer dok kuhaš, para se širi i masne nakupine, kojih uvijek ima, se manje, puno manje vide na tamnijim pločicama. Moje pločce su smeđe. prošarane sa crnim i bijelim, jako su efektne, a kuhinja mi je bijela od drveta trešnje (znači smeđe bijela). Ako već imaš smeđu kuhinju, uzmi pločice neke svjetle boje, bež ili sl, ali nikako bijelu, to je jako nezahvalna boja za kuhinju.

xxGaladrielxx
12.03.2006., 09:25
Super mi je ova stranica.Dobila sam ideju za kupaonicu. Jel znate možda još takvih sličnih stranica.Što se tiće kuhinje,sad sam se fakat zapalilla za tu zidnu oblogu,pa ako netko nešto zna o tome molila bi za informaciju.
za linkove pogledaj gore topic s linkovima :D
a te zidne obloge.. pa jel moguce da ih netko ozbiljno dozivio?? :(
Nisu to zidne obloge u ducanima vec sperploca, iverica il nekaj slicno kaj se koristi samo improvizacije radi. Lako pofarbaju i glume zid :D

antonhy
12.03.2006., 13:32
Ma znam da u dučanima s namještajem to stave bezveze neke ploče,ali tako nešto stvarno postoji.Zvala sam nekoliko proizvođača kuhinja,ali su mi rekli da oni to nemaju jer je jako skupo i ne isplati im se baš.

da sad ne otvaram novi thread - jel zna netko gdje da kupim roze pločice za kuhinju?

Jesi gledao u Fero-termo?Ne znam kakve roze tražiš,ali mislim da sma tamo vidjela neke takve.

Stratus
14.03.2006., 00:32
kupio sam kuhinju Veneta, boja čokolada i hrast. Našli smo pločice koje su nas oduševile! http://www.stone-tile.com/porcelain/viva%20-%20melange/viva-melange-main.htm

Stratus
14.03.2006., 00:34
kupio sam kuhinju Veneta, boja čokolada i hrast. Našli smo pločice koje su nas oduševile! http://www.stone-tile.com/porcelain/viva%20-%20melange/viva-melange-main.htm

Zmijica
14.03.2006., 09:39
Da,u nekim salonima namještaja sam vidjela umjesto pločica neke ravne ploče u svakavim bojama.Meni to super izgleda,ali nemam pojma gdje se to može kupiti ni od čega su te ploče uopče napravljene.
Jel netko zna ili možda to ima u svojoj kuhinji?
Nemam blage na sto tocno mislis, al pogledaj u ABC interijerima na ZG velesajmu, prvi kat. Oni su imali neke ploce metaripol sa 30 cm, porculan/keramika, al idu vodoravno.

Ma uglavnom, ABC su ti ocaj za kupit, al su super za nac sto hoces.

antonhy
16.03.2006., 15:30

Molim te ,reci gdje si ih kupio.
Meni su one malo svjetlije,mislim da je panama,mrak.

B&B
16.03.2006., 15:31

A di ste ih našli (u ZG)? Cijena? Rok isporuke?

stela25
29.03.2006., 12:22
I ja jos uvijek cekam, da B&B javi gdje je u ZG ducan koji ih prodaje

xxGaladrielxx
29.03.2006., 12:27
odi na www.ponuda.com i trazi tam medj kuhinjama

B&B
29.03.2006., 12:42

Našla sam ih u Keramitalu (http://www.keram-ital.com). Imaju jedan ducan na Kajzerici i jedan na Velesajmu. Ovaj na Kajzerici je malo zbunjujuci jer ne pise Keramital nego MODENA. To ti je tamo na pocetku Kajzerice, odmah kad siđeš sa pješačkog mosta.

Pločice su prekrasne, no ipak mi nekako nisu za kuhinju, pa sam odustala. Fenomenalno bi izgledale na podu.

Pozdrav!

stela25
29.03.2006., 13:02
Super. Hvala. :)

Ma neke varijante za pod sam već vidjela, al nije mi to to. Ove mi se čine lijepe, al sa zidnim je puno veći problem. Isto tražim nekakvu smeđu - čokoladnu varijantu pločica.

xxGaladrielxx
29.03.2006., 13:20
smedje (http://easteurope.marazzi.it/eng/environments/environment_dett.svl?cmd=environment_dett&id=10083&m=environments_ceramiche&page=1&itemsperpage=10&bu=ceramiche)

antonhy
29.03.2006., 16:10
A jel moraju zidne pločice u kuhinji bit sjajne.Mislim,znam da ne moraju :D,ali me zanima da li se stvarno mat pločice puno teže održavaju od sjajnih.
Za pod sam našla velike,mat, neke krem boje,ali onak,malo jače kremaste, a za zid otprilike 2 nijanse svjetlije i skroz jednostavnu borduru boje čokolade (baš kao i kuhinja).I zidne i podne pločice su mat i meni se te mat puno više sviđaju,ali se bojim da če to biti teško čistiti.Kakva su vaša iskustva sa mat pločicama?

antonhy
29.03.2006., 16:16
http://www.ponuda.com/v4/v4_kataloziArtiklDetalji.asp?ID=24711

Ovak nekak bi izgledale zidne.

zlocestoca
29.03.2006., 16:38
A jel moraju zidne pločice u kuhinji bit sjajne.Mislim,znam da ne moraju :D,ali me zanima da li se stvarno mat pločice puno teže održavaju od sjajnih.
Za pod sam našla velike,mat, neke krem boje,ali onak,malo jače kremaste, a za zid otprilike 2 nijanse svjetlije i skroz jednostavnu borduru boje čokolade (baš kao i kuhinja).I zidne i podne pločice su mat i meni se te mat puno više sviđaju,ali se bojim da če to biti teško čistiti.Kakva su vaša iskustva sa mat pločicama?
za mat ti se "lijepi" masnoca i slicne gluparije
prije sam imala mat - ribala sam ih k'o ludjakinja :zubo:
sad imam sjajne, njih samo malo pospricam s onim ajaxom za stakla i prebrisem :cerek:

xxGaladrielxx
29.03.2006., 17:31
za mat ti se "lijepi" masnoca i slicne gluparije
prije sam imala mat - ribala sam ih k'o ludjakinja :zubo:
sad imam sjajne, njih samo malo pospricam s onim ajaxom za stakla i prebrisem :cerek:
E vidis, moje je iskustvo bas kontra. Sjajne su me izludile. istina, ove su nekak obradjene poput klesanog kamena (slicno nam je i u kuhinji i u kupaoni), dakle i mat su i sjajne jos i neravne. Vrlo jednostavno za odrzavanje iako sam se u kod kupnje bas tog bojala.

Cats
29.03.2006., 17:35
Ja isto imam u kuhinji na moru mat neravne, veliki su kvadrati, sigurno 30x30, i super su za održavanje. Do te mjere da ću, pošto se radi o prizemlju, vjerojatno izbacit i iz ostatka stana dobar dio odvratnih lamel parketa i stavit takve pločice. :cerek:

ja sam matilda
30.03.2006., 09:01
jel ima neko iskustva sa staklenom plohom umjesto plocica?

naime, nema toga sto se lakse cisti od stakla, medjutoa bojim se da se vidi svaka kapljica na njemu pogotovo ako je tamno...

stela25
04.05.2006., 13:35
Mi se stalno vrtimo u krug. Kuhinja ce nam biti svijetla (nesto kao jasen) i stalno se dvoumimo između sivih (antracit) i bež pločica. :rolleyes:
A još veća mi je muka sto se u svakom salonu isporuka proteže na 15-20 dana, a rokovi nas pritišću. :Placebo: :cerek:

arwen
04.05.2006., 13:51
Mi se stalno vrtimo u krug. Kuhinja ce nam biti svijetla (nesto kao jasen) i stalno se dvoumimo između sivih (antracit) i bež pločica. :rolleyes:
Antracit. :top: I dolje i gore i radna ploha (ako nije mramorna).

cd_covers
04.05.2006., 13:57
A još veća mi je muka sto se u svakom salonu isporuka proteže na 15-20 dana, a rokovi nas pritišću. :Placebo: :cerek:

Mi smo uzeli ove pločice....

"http://www.aparici.com/intercambio/pdfSeries/LIBERTY%20-%20BEAUTY.pdf"

i prezadovoljan sam.... (Liberty antracita, beauty antracita i liberty crema)....
Cijena nije pretjerana i odmah sam ih dobio....firma u Sesvetama.

stela25
04.05.2006., 14:47
Zidne pločice imam sam na jednoj strani jer je s druge šank, čiji bi bočni zid ofarbai u crveno, a u skladu s tim kupili i crvene barske stolice :cerek:

A koja firma u sesvetama? Prekrasne su

antonhy
04.05.2006., 15:49
I ja sam svoje i za kuhinju i za kupaonu kupila u nekom dučanu u Sesvetama.Imali su ih sve na skladištu,nazvala sam ih dan prije nego što sam ih trebala i oni su mi drugi dan dovezli (dostava besplatna)Firma se zove Ko-ker,ne znam točnu adresu,nemam račun kod sebe.Za kuhinju sam kupila prekrasne kremaste,mat,malo neravne, i kupila sam super bordure.Prozirne su i unutra ima puno malih kamenčića (kao žal na plaži).Pločice su već na zidu i u ponedjeljak dolazi kuhinja.Mislim da će izgledati super:cerek:

leje
06.05.2006., 16:28
Ja sam u raznim časopisima također primjetila umjesto pločica na zidu nekakve plohe, e sad ne znam jel to kamen, granit, plastika staklo, nemam pojma al izgleda puno jednostavnije za održavanje od pločica jer nema dosadnih fuga, koje, kad se jednom uprljaju nema povratka. I ovo nije loše samo pitam se koja je cijena http://www.ponuda.com/v4/v4_kataloziArtiklDetalji.asp?ID=24364

maks
07.05.2006., 17:24
jel ima netko možda Bisazza mozaik?
zanima me da li je komplicirano postavljanje, rezanje i sl. i koje ljepilo i fuge ste eventualno koristili, ove njihove fuge su abnormalno skupe

jabikuhinju
02.10.2006., 11:08
Imam problem, veliki problem!
Dnevni boravak je spojen sa kuhinjom, te će u njemu biti postavljen hrastov parket.
Pakret nemogu mjenjat, ali ga mogu pofarbat kako želim, pa me sad zanima ako ga ne farbam te bude boje kakve je žuto-smeđe, kakve pločice da stavim u kuhinju na pod(jer će prijelaz biti sa tih pločica na parket i kakvu boju izabrat za fronte u kuhinji?
Zanima nas nešto moderno, ne otkačeno tipa crvene pločice, plava kuhinja, ali zanima me vi što imate hrastov parket i kuhinju u dnevnom boravku kako ste to riješili i da li vam se sviđa, te ako imate kakvu sliku da podjelite sa nama.

AKo krenem od kuhinje sviđa nam se svjetli šampanj hrast ili grafitne boje fronte, ili čak i tamno smeđa-crna....ali kak onda ide to uz taj parket i kakve pločice metnut da te dvoje boje spoji dobro?

Lud sam, help please!

sara4
02.10.2006., 11:27
Imamo spojenu kuhinju i db, u db-u hrastov parket, a u kuhinji neke bijelorozosivokrem plocice, onako, nis posebno, neutralno. Fronte u kuhinji su uglavnom tamnija tresnja i nikad nisam pomislila da bi plocice trebale biti druge boje ili da sam boju fronti trebala birati po plocicama jer su one poprilicno neutralne i svaka bi, vise-manje kuhinja isla na njih. Mozda je to rjesenje?

Inace, db smo odvojili od kuhinje sankom tako da spoj plocice/kuhinja nije ni toliko uocljiv.

zed_alive
02.10.2006., 11:30
ja bi koristio toplu boju za kuhinjski pod. a tu imaš različitih varijacija...bilo bi idealno kad bi našla uzorak parketa pa onda vizualno uspoređivala prema boji pločica

kod mojih roditelja su tamnije smeđe pločice spojene na parket, nehomogene, i ok je kombinacija, paše

jabikuhinju
02.10.2006., 11:38
Imamo spojenu kuhinju i db, u db-u hrastov parket, a u kuhinji neke bijelorozosivokrem plocice, onako, nis posebno, neutralno. Fronte u kuhinji su uglavnom tamnija tresnja i nikad nisam pomislila da bi plocice trebale biti druge boje ili da sam boju fronti trebala birati po plocicama jer su one poprilicno neutralne i svaka bi, vise-manje kuhinja isla na njih. Mozda je to rjesenje?

Inace, db smo odvojili od kuhinje sankom tako da spoj plocice/kuhinja nije ni toliko uocljiv.

točno to, to smo i mi odlucili, evo slika u prilogu, zanemarite boje jer nisam bas vjest u tom programu :)

mi bi svjetli hrast u kuhinji ili wenge ili grafitnu boju...

http://img207.imageshack.us/img207/457/prijleazsx3.th.jpg (http://img207.imageshack.us/my.php?image=prijleazsx3.jpg)

Dr.Jean Grey
02.10.2006., 13:17
Računajte na to da wenge dosta smanjuje prostor zbog tamne boje; također, ako nemate prirodnog svjetla u izobilju, wenge može izgledati crno, što u manjem prostoru možda i nije najsretnije rješenje. S druge strane, ako ne želite da vam se svaka točkica prljavštine vidi na frontama, onda bi za donje elemente mogli razmisliti o nekakvom furniru; ne treba biti pravo drvo, samo tako izgledati...zbog šarenila flekice nisu uočljive, a svjetlija boja ipak "zatopljava" i "osvjetljava" prostor

ttom
02.10.2006., 15:00
ja upravo preuredio, kuhinja crne pločice na podu, mat porculan sa šrafurama po sebi 60x30, bijele fronte lakirani mdf visoki sjaj kuhinja, na podu u sobi orah laminat egger-fellwood.
Meni zgleda super........

pločice (http://www.kms-prom.hr/proizvod.asp?action=opsirnije&table=model&prodID=400)
laminat (http://www.egger-feelwood.com/eng/dekore/bilder/popup-fw06.jpg)

angelin1
02.10.2006., 16:11
Imam problem, veliki problem!
Dnevni boravak je spojen sa kuhinjom, te će u njemu biti postavljen hrastov parket.
Pakret nemogu mjenjat, ali ga mogu pofarbat kako želim, pa me sad zanima ako ga ne farbam te bude boje kakve je žuto-smeđe, kakve pločice da stavim u kuhinju na pod(jer će prijelaz biti sa tih pločica na parket i kakvu boju izabrat za fronte u kuhinji?
Zanima nas nešto moderno, ne otkačeno tipa crvene pločice, plava kuhinja, ali zanima me vi što imate hrastov parket i kuhinju u dnevnom boravku kako ste to riješili i da li vam se sviđa, te ako imate kakvu sliku da podjelite sa nama.

AKo krenem od kuhinje sviđa nam se svjetli šampanj hrast ili grafitne boje fronte, ili čak i tamno smeđa-crna....ali kak onda ide to uz taj parket i kakve pločice metnut da te dvoje boje spoji dobro?

Lud sam, help please!

Nemoj zbog toga biti lud...Po meni uz parket ide bilo što. Može nešto što skladuje ili nešto što je apsolutni kontrast da istakne tu površinu. Ja se ne bih uzrujavala, mislim da nećeš pogriješiti s ničim. Što se tiće tamnih boja, kako na podu tako na namještaju, ja se uvjek užasavam prašine i svega što se na tome vidi. Ja odabrala žuto - narančaste pločice + bijela kava ili svijetlo bež, pa ih složila u dijagonalu na šahovsko polje sa svijetlim obrubom koji je napravljen od svijetlih pločica i izgleda prefenomenalno. Na to mi može doći bilo kakva kuhinja (a moja će biti hrastova prebajcana bijelim bacom). Bit će suuuuper jedva čekam.

kisha
02.10.2006., 16:59
Mi smo stavili sjajne velike pločice krema boje, a kako nam je kuhinja bijela zid ispod visećih kredenci je u nekoj nijansi sivo-svijetlo plavoj, i ispalo je super.

jabikuhinju
03.10.2006., 07:19
Nemoj zbog toga biti lud...Po meni uz parket ide bilo što. Može nešto što skladuje ili nešto što je apsolutni kontrast da istakne tu površinu. Ja se ne bih uzrujavala, mislim da nećeš pogriješiti s ničim. Što se tiće tamnih boja, kako na podu tako na namještaju, ja se uvjek užasavam prašine i svega što se na tome vidi. Ja odabrala žuto - narančaste pločice + bijela kava ili svijetlo bež, pa ih složila u dijagonalu na šahovsko polje sa svijetlim obrubom koji je napravljen od svijetlih pločica i izgleda prefenomenalno. Na to mi može doći bilo kakva kuhinja (a moja će biti hrastova prebajcana bijelim bacom). Bit će suuuuper jedva čekam.

naš dnevni boravak gleda na sjever te nema previše svjetla, tako da tamno i nije neka boja pun pogodak, ali ta svjetla, šampanj ili kak se već zove je jako lijepa, te mislim da bi bila odlična ideja svjetlu kuhinju napravit, barem da svjetlo prevladava, samo nas muči taj pod, saznali smo da možemo hrastov parket pofarbat u boju koju želimo, tj., voljeli bi da je bajcan bijelom bojom da ispadne kak mi je parketar rekao bijelo-sivo-plavkast :)
možda bi prirodan hrast, samo lakiran bio topliji ali ova boja nam se više sviđa...
imaš možda kakvu slikicu poda dok još kuhinja nije stigla?

angelin1
03.10.2006., 17:33
naš dnevni boravak gleda na sjever te nema previše svjetla, tako da tamno i nije neka boja pun pogodak, ali ta svjetla, šampanj ili kak se već zove je jako lijepa, te mislim da bi bila odlična ideja svjetlu kuhinju napravit, barem da svjetlo prevladava, samo nas muči taj pod, saznali smo da možemo hrastov parket pofarbat u boju koju želimo, tj., voljeli bi da je bajcan bijelom bojom da ispadne kak mi je parketar rekao bijelo-sivo-plavkast :)
možda bi prirodan hrast, samo lakiran bio topliji ali ova boja nam se više sviđa...
imaš možda kakvu slikicu poda dok još kuhinja nije stigla?

Ne znam jesmo li se dobro razumjeli, nije mi pod pobajcan, već fronte od kuhinje.(Bajcanje rade u tvornici i to izgleda mrak) (O bajcanju parketa u bijelo je već bilo riječi u starim postovima pa pročitaj. Ukratko vele da je zeznuto i zahtjevno. Meni se isto sviđa, ali se ne usudim ...) U slučaju da smo se dobro razumjeli što se tiće poda(i mojih pločica) mogu napraviti jednu fotkicu pa ti pošaljem.

jabikuhinju
04.10.2006., 08:52
Ne znam jesmo li se dobro razumjeli, nije mi pod pobajcan, već fronte od kuhinje.(Bajcanje rade u tvornici i to izgleda mrak) (O bajcanju parketa u bijelo je već bilo riječi u starim postovima pa pročitaj. Ukratko vele da je zeznuto i zahtjevno. Meni se isto sviđa, ali se ne usudim ...) U slučaju da smo se dobro razumjeli što se tiće poda(i mojih pločica) mogu napraviti jednu fotkicu pa ti pošaljem.

kažeš da je zahtjevno bajcanje? budem potražio malo....

ako nabaviš fotku stavi je tu da vidimo, tnx!

yamadado
04.10.2006., 09:15
ima li koji parketar na forumu:) ?

Zmijica
04.10.2006., 13:52
A koliko ti je velika kuhinja? Ak je mala, i jos prozori db na sjever, nikako wenge. Ovo je nas izbor - parketi su bukva (smedjecrveni, sareni), plocice terakota (cigla crvene), dobro se slozilo. Plocice na zidu neutralno prljavobijele, mat. Kuhinja tresnja s narancastim frontama. Zidovi su boje breskve.

Kad skupimo love za ormar u dnevnoj, bit ce neki svijetli, javor ili bukva. Eventualno tresnja, da nam se full slozi s kuhinjom.

yamadado
06.10.2006., 07:42
evo tlocrta dnevnog boravka i kuhinje...kuhinja bi trebala biti uz ovaj gornji zid....
mi bi parket skroz do ormarica kuhinje, tako da nema prijelaza parket-pločice

http://img88.imageshack.us/img88/8117/tlocrtkuhinjesamjeramakm3.th.jpg (http://img88.imageshack.us/my.php?image=tlocrtkuhinjesamjeramakm3.jpg)

Kitty Kat
12.02.2007., 12:10
Da li imate pločice na kuhinjskom zidu? na cijelom zidu ili samo između gornjih i donjih elemenata?

angelin1
12.02.2007., 14:10
Cijeli zid - preporučam!!!

eya
13.02.2007., 22:47

a zašto? :confused:
kod montaže kuhinje ti je bitno samo da pokriva razmak između donjih i gornjih elemenata, eventualno ih se postavlja do gornje visine kuhinje ako su u pitanju otvorene police ili samostojeća napa... pločice preko cijelog zida su samo nepotreban trošak! :flop:

Kitty Kat
14.02.2007., 09:03
imam još jedan problem. trenutno u budućoj kuhinji imam postavljene pločice na podu samo oko metar od zida, a ostalo je parket u izvrsnom stanju. žao mi ga je čupat bez potrebe, a ne znam da li ću za koju godinu požalit što ga nisam odmah maknula i stavila pločice :confused: :confused:

LadyBlue
14.02.2007., 09:32
Nemam pločice prek' cijelog zida, niti ih želim. U blagovaoničkom dijelu imam slike na zidovima, a u izvornom 'kuhinjskom' većinu zida pokrivaju elementi. Kad se malo financ. oporavim i zaželim novih izazova, staviti ću pločice koje će napraviti još veći kontrast crvenim elementima.
I, da, imam laminat u blagovaoničkom dijelu.

2ezZy
14.02.2007., 10:16

cijelu kuhinju u plocicama - preporucam
:jumping:
.., naravno samo izmedju kak kaze eya, kaj ce ti plocice dolje iza elemenata.

marit za
14.02.2007., 13:22
imam još jedan problem. trenutno u budućoj kuhinji imam postavljene pločice na podu samo oko metar od zida, a ostalo je parket u izvrsnom stanju. žao mi ga je čupat bez potrebe, a ne znam da li ću za koju godinu požalit što ga nisam odmah maknula i stavila pločice :confused: :confused:

Ma pusti parket. Ako si ovako i onako u radovima po stanu, jedino bi mogla zvati parketara da ga pobrusi i na novo polakira. A ako požališ:zubo: lako ga poskidaš i staviš pločice-pogotovo šta će već biti pločice ispod i oko elemenata. Meni se sviđa parket u kuhinji, daje topao domaćinski ugođaj:)

angelin1
14.02.2007., 14:27
Svaka čast svakome, ali ja sam svoje pločice stavila i iza elemenata. Razlog? Zbog toga što smatram da prašina, prljavština, vlaga i masnoća mogu doprijeti iza elemenata, bez obzira na lajsne i cokule. Taloženjem prljavštine u kombinaciji s vlagom razvijaju se plijesni i gljivice po zidu. A vjerujem da nije neka financijska razlika nekoliko kvadrata gore ili dolje.

morino
14.02.2007., 14:36
evo meni će uskoro kuhinju raditi ali bez sredine.

elegant
14.02.2007., 15:05
Svaka čast svakome, ali ja sam svoje pločice stavila i iza elemenata. Razlog? Zbog toga što smatram da prašina, prljavština, vlaga i masnoća mogu doprijeti iza elemenata, bez obzira na lajsne i cokule. Taloženjem prljavštine u kombinaciji s vlagom razvijaju se plijesni i gljivice po zidu. A vjerujem da nije neka financijska razlika nekoliko kvadrata gore ili dolje.

ja namjeram prebojati zid lateks bojojm, koja se bez problema pere, a otporna je i na vlagu i na pljesan i na gljivice; ima je u BauHausu .... malo je skuplja od klasičnih boja, ali vrijedi :top:

laella
14.02.2007., 16:02
U modernim kuhinjama umjesto keramičkih pločica stavlja se obojana staklena ploča. Vidjela kod frendova u zelenoj boji, izgleda fine....

Trapko
14.02.2007., 18:44

Misliš da se na pločice ne hvata pljesan i prašina????:confused:
Nepotrebno bacanje novaca, bolje da ostane mali zračni prostor iza elemenata tako da može malo strujiti zrak što smatram dobro riješenje.:top:

sportas29
28.03.2007., 08:15
Bok, u prilici sam kupiti Egger laminat 100m2, sto je to za firmui i u kojoj glasi su egger laminati.

da li ste zadovoljni postavljenim laminatom ?

unaprijed hvala

ja upravo preuredio, kuhinja crne pločice na podu, mat porculan sa šrafurama po sebi 60x30, bijele fronte lakirani mdf visoki sjaj kuhinja, na podu u sobi orah laminat egger-fellwood.
Meni zgleda super........

pločice (http://www.kms-prom.hr/proizvod.asp?action=opsirnije&table=model&prodID=400)
laminat (http://www.egger-feelwood.com/eng/dekore/bilder/popup-fw06.jpg)

chani
28.03.2007., 08:28
kažeš da je zahtjevno bajcanje? budem potražio malo....

rasprave o mocilima,mocenju/bajcanju, malo spomena bijelog bajca itd. :rofl:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=109182

mililica
04.04.2007., 22:16
U novom stanu su zidne pločice kuhinje tamnočokoldne boje (mat).Sad ne znam što da tražim?Imam malo problema sa odabitrom boje kuhinje.Mislila sam da bi tamnocrvena bila ok (visoki sjaj), ali me zanima više neka mat kuhinja.Svi prijedlozi i pomoči su dobrodošle.P.S. po mogućnosti nešto što ne bi zatvorilo prostor, stan nije velik

atlantis
04.04.2007., 22:57
naramcasta
zuta
pijesak
bijela kava
zelena (svijetlo zelena)

mililica
04.04.2007., 23:30
Bijela kava i pijesak mi se sviđaju, samo da ne bu predosadno:)
Možda i kombinacija bijela kava-smeđja, il je to too much?

elegant
05.04.2007., 06:39
Bijela kava i pijesak mi se sviđaju, samo da ne bu predosadno:)
Možda i kombinacija bijela kava-smeđja, il je to too much?

možda ne bi bilo loše toj kombinaciji dodati malo narančastih ili svjetlo zelenih detalja, pa da se razbije potencijalna dosada

Hannah
05.04.2007., 07:51
ako su plocice takve tamne i toliko te ogranicavaju u odabiru kuhinje, (vjerojatno se radi o maloj plohi) pa mozda ne bi bilo komplicirano zamijeniti ih i staviti nove. :confused:

ako ih ostavljas, a stan je mali, svakako svjetlu kuhinju, pa cak i cisto bijela ne znaci dosadu ako se dobro dizajnira. opet, ovisi jel zelis modernu ili rustikalnu (cini mi se neprikladnom za mali stan jer reljefnim frontama oduzima prostor).

meni bi crvena+tamno smedja bila atak, ali zbilja je to jako individualno. vidjela sam puno kuhinja koje su si ljudi tako slozili, pa valjda im se to svidja.
osim toga, ne zaboravi da crvene kuhinje u salonima imaju ulogu da privuku potencijalne kupce (to je moc crvene :D ), i sasvim drukcije izgleda u velikom prostoru slozena kuhinja. u malom, s tamnim plocicama, bojim se da bi se zagusila prostorija...

Beboje
05.04.2007., 07:58
Ja bih definitivno uzela svijetlo drvo kao što je jasen. Moderno, toplo, jednostavno za održavati. Ne bih šarala s bojama jer mi to ne ide uz čokoladne pločice.

alexandras
05.04.2007., 10:09
kod mene su pločice u stanu tamno crvene boje, i sve što sam kuhinje gledala ništa ne paše, šta mislite da ja te pločice izbijem:zubo:

oko_zeleno
05.04.2007., 10:31
kod mene su pločice u stanu tamno crvene boje, i sve što sam kuhinje gledala ništa ne paše, šta mislite da ja te pločice izbijem:zubo:

Ja se baš nebi mučila sa tim izbijanjem.
ALi kako je već netko prije rekao, definitivno svjetla kuhinja!
Na tamno crvene pločice, po meni bi išla bijela kuhinja, a na one čokoladne, svjetlo krem!
Kod mene su pločice na podu i zidu svjetlo zelene, zapravo ko boja jabuke, a kuhinja je bijela ali ta bijela vuče na zeleno!
I stvarno sve u globalu djeluje opuštajuće!

trula višnja
05.04.2007., 11:04
mi smo imali zidne pločice (samo u liniji radne površine) koje nam se nisu sviđale ni bojom ni dimenzijama. na kraju smo ih odlučili promijeniti tako da možemo odabrati kuhinju kakvu želimo. trošak pločica i njihovog postavaljanja bio je cca 700,00, a sve je bilo gotovo u jedno prijepodne - i lupanje starih i postavljanje novih. trošak je bio nešto viši jer se nijednom majstoru nije dalo dolaziti zbog tako male kvadrature (cca 3m2). tako da ako nisi zadovoljna pločicama bolje ih promijeni na vrijeme :)

trula višnja
05.04.2007., 11:06
još jedan savjet :) - ako znaš sama lupati i postavljati pločice super :), a ak ne znaš najbolje pitaj u salonima pločica da ti daju par brojeva i onda se raspitaj kod svakog majstora jer cijene i uvjeti znaju dosta varirati (neki u cijenu uključe i ljepilo i fugir masu, a neki ne). sretno!

mililica
05.04.2007., 12:51
Ovako; meni se te pločice jako sviđaju, i ne bih ih htjela mijenjat.Jedini problem je što kuhinja+ blagavaonica+db čine jedan prostor od cca 30 m2 i ne bih htjela zapravo napraviti neko veliko sra.. sa kojim bi upropastila kompletni prostor..Db i stol smo zamišljali u wenge boji i to u minimalističkom stilu, zato mi je i pala ta tamnocrvena boja kuhinje napamet, ali eto ako budem morala odustat od toga nije problem..Samo mi fali neka dobra vizija.

mililica
05.04.2007., 12:52
p.s. parket je u cijelom prostoru stana osim u wc i kupaoni...

dubac
05.04.2007., 19:06
Ovako; meni se te pločice jako sviđaju, i ne bih ih htjela mijenjat.Jedini problem je što kuhinja+ blagavaonica+db čine jedan prostor od cca 30 m2

Ja baš nisam neki minimalistički tip, a nisam ni modernistički. Ali evo i mog mišljenja, pa ga možeš uzeti na razmatranje. Budući da se radi o jedinstvenom prostoru kuhinja+blagovaonica+boravak, a još k tome sve u parketu, ja bih stavila kuhinju od prirodnog drva, svijetlu - jasen, javor, svijetli hrast. Ima i modernih kuhinja od prirodnog drva (npr. Svea Jasmina ili slično http://www.svea.co.uk/jasmina.html ). Dakle, to je to s moje strane, a predlažem ti da si poskidaš s interneta kataloge od gorenja, marlesa, AG Dinasa, pa možda dobiješ kakvu ideju. Sretno.
PS Ne bih ni ja skidala pločice. Mi smo npr. kupili stan (još nije gotov) s antracit pločicama na podu i bijelima na zidu, pa nam se isto nije dalo mijenjati. Uzet ćemo vjerojatno bijelu rustikalnu kuhinju s crnom (tamnosivom) radnom pločom.

mililica
05.04.2007., 20:26
Meni je divna Sveina kuhinja Brina, a ni Pina nije nimalo loša?Kako idu njihove cijene?

maler & CO.
05.04.2007., 20:43
Ovako; meni se te pločice jako sviđaju, i ne bih ih htjela mijenjat.Jedini problem je što kuhinja+ blagavaonica+db čine jedan prostor od cca 30 m2 i ne bih htjela zapravo napraviti neko veliko sra.. sa kojim bi upropastila kompletni prostor..Db i stol smo zamišljali u wenge boji i to u minimalističkom stilu, zato mi je i pala ta tamnocrvena boja kuhinje napamet, ali eto ako budem morala odustat od toga nije problem..Samo mi fali neka dobra vizija.

Kompiću smo složili Crvenu kuhinju sa sivim zidovima,iznad kuhinje sive pločice skoro u nijansu iste kao zid,pa opet elementi crveni,na podu Espanjola skoro crne mat pločice,bez fuga,inox napa,knauf maskice i rasvjeta,stropovi stiroporne bordure,ispade do j..a,samo pločice su za meštra od formata,ruke 80kn po m2,bez materijala,ali ionako tako skupoga a dobroga jedva dobiti do 9mj.

dubac
06.04.2007., 19:06
Meni je divna Sveina kuhinja Brina, a ni Pina nije nimalo loša?Kako idu njihove cijene?

Cijene su, ja bih rekla - srednje. Ovisi naravno je li iveral, medijapan ili puno drvo, a oni imaju to sve ovisno o kojoj se kuhinji radi. Sad sam ti puno rekla. Pred 8 godina kupila sam kuhinju Svea Viola (iveral) i došla me (drveni dio) 9.200 kn. To je bilo 290x140, a gornji elementi samo 290, znači k'o da imam gornje i donje elemente ukupno 3,6 m pa bi po metru bilo 2,5 tis kn. Čini mi se da je sad metar punog drva oko 5.000 kn (kuhinja Leona), ali nisam sigurna. Znaš kako je, ovisi i o elementima (ladice...)

mililica
06.04.2007., 21:32
Buduća kuhinja je 217*211:)

majstortomo
07.04.2007., 17:57
draga milica na tvoju boju pločica paše samo neka svjetla boja jer imao sam x puta tako kada su mi došli da im postavim tamne pločice i kasnije su stavljali samo svjetle boje
prijedlog donji elementi čokolada a gornji bijeli

marija nova
19.04.2007., 09:43
Moja kuhinja je izbijeljeni hrast dolje i sjajno bež gore, a samo je ploča wenge. Mislim da bi ti tako nešto super pasalo uz pločice, možeš tražiti i da jedan ili dva elementa budu wenge (to ti je nešto slično boji čokolade) a ostalo stavi koju boju želiš, npr. da paše uz tepih i zavjese u dnevnom, mada sam ja više za neutralne boje krupnog namještaja i detalje u boji. Moja kuhinja je iz Mercatonea, duga je 2,8m bez frižidera i koštala je sve skupa bez pećnice, ploče za kuhanje i sudopera 8500kn (pećnica je povišena, taj element je dosta skup).

mililica
19.04.2007., 13:23
UFF marija nova ja bi takvu kuhinju, samo u Zadru nema Mercatonea, a ne vjerujem da vrše dostavu:)
Mislim sviđa mi se cijena..
Pogledat ću u Dupliću, Semeraru još

Špranja
20.04.2007., 01:22
Imam osjećaj da su se mnogi savjeti ograničili samo na usklađivanje s pločicama, a ne uzimaju u obzir ostalo što si kasnije navela...U slučaju jedinstvenog prostora boravka i kuhinje nužno je promatrati sve kao cjelinu! (A idealno bi bilo čak i kod odvojene kuhinje, kao i za sve prostorije stana... da bi čitav stan djelovao kao cjelina, a ne da svaka prostorija "priča svoju priču"...)
S obzirom da ti je jedinstven prostor s boravkom (i s obzirom na planirani wenge), biraj na sjedeći način: ako želiš sklad sličnih tonova, boju kuhinje pokušaj uskladiti s bojom parketa. Pa to onda kasnije ako želiš "oživljavaš" koloristički jačim detaljima (topla narančasta bi bio moj izbor...)
Dobro rješenje je i koloristički jače izražena boja kuhinje, ali tako da boja kuhinje bude ista (ili istim tonovima) kao npr. tapecirung sofe, fotelje, nekog "jakog" detalja (velika slika, fotografija, neka lampa...) u boravku. U tom slučaju na čokoladnu boju pločica može ići i narančasta, i crvena, i plava, i zelena...glavno da ima dosta te iste boje u boravku - ne velikim brojem manjih detalja u toj boji, nego 2-3 komada veća po dimenzijama (ono kaj sam već nabrojila...)
Ja ne bih u kuhinji išla na kombinacije boja - ako si se odlučila za izvjesni minimalizam. Prazna kuhinja u salonu tako može izgledati privlačno, ali u real kuhinji, relativno maloj, koja je uz to još i u istom prostoru s boravkom, kad u nju dođe i najminimalnija oprema (sokovnik, toaster, sjeckalica,...), plus namještaj, detalji i predmeti u boravku... bit će ti kaotično.
Kupiti što jednostavnije i dobro dizajnirano - jedini je recept da stan/prostorija, kad se namjeste i dobiju sve potrebne stvarčice i detalje, pa još i poneki ukrasni predmet, ne djeluju prenatrpano!

mililica
20.04.2007., 12:19
Špranja ma i ja mislim tako nešto, ali dragi želi te neke kombinacije, pa je na meni da se potrudim da razum prevagne..Mislila sam da bude možda bijela kava/bež/venge kombinacija(kuhinja) i nešto slično u boravku (znači ili bež sjedeća garnitura sa smeđim stolom)...Druga opcija mi je bijela, ili potpuno bež, ili vanilija kuhinja, i sa malo svjetlijim namještajem (da se prostor ne zatvori)..Sad za sve to treba imati i te kako novaca, pa mislim da ćemo kupovat sve u etapama, a snalazit se u međuvremenu...Hmm, a boja parketa je neka neutrala, nisam vidjela nikakvu kuhinju koja bi imala sličan tonalitet..I još se parketi tako prokleto sjaje:)

Laganini
20.04.2007., 15:26
Špranja ma i ja mislim tako nešto, ali dragi želi te neke kombinacije, pa je na meni da se potrudim da razum prevagne..Mislila sam da bude možda bijela kava/bež/venge kombinacija(kuhinja) i nešto slično u boravku (znači ili bež sjedeća garnitura sa smeđim stolom)...Druga opcija mi je bijela, ili potpuno bež, ili vanilija kuhinja, i sa malo svjetlijim namještajem (da se prostor ne zatvori)..Sad za sve to treba imati i te kako novaca, pa mislim da ćemo kupovat sve u etapama, a snalazit se u međuvremenu...Hmm, a boja parketa je neka neutrala, nisam vidjela nikakvu kuhinju koja bi imala sličan tonalitet..I još se parketi tako prokleto sjaje:)

Slažem se sa Špranjom i predlažem ti nešto jednostavno i svijetlo. Ja sam isto imala sličan problem kao ti (možda smo i u istoj zgradi). Kuhinja, blagovaona i db 21m2, zidne pločice nekakve tamno bež... Upravo iz razloga što je mali prostor odlučila sam se za kuhinju svijetle boje (avorio), stol staklo i aluminij, te stolice od aluminija, kojima su platno istte te alu boje. Svijetli tapet (velika greška ako imaš klinca dvogodišnjaka) i kauč prljavobijeli... Ostalo će tek doći na red (nemam još ni zavjese, ni stolić, ni police...) trenutno sam u fazi raazmišljanja kako će u konačnici sve izgledati i svakog dana imam drugačiju ideju...

Laganini
20.04.2007., 15:28
Odi u Interiuer, tamo su jako uslužni, imaju puno ideja i ako se dvoumiš, predložit će ti, argumentirano, što bi ti najbolje pasalo. Ja sam, što se kuhinje tiče, nakon 3 mjeseca bezuspješnog obilaženja po salonima i stolarima, jer su mi dimenzije bile koma, njihovom suradnjom i uslugom bila prezadovoljna.

elegant
20.04.2007., 15:32
Odi u Interiuer

:confused: ima to neku adresu?! ili web?!

Laganini
20.04.2007., 15:40
:confused: ima to neku adresu?! ili web?!

to ti je u zd. ne znam za web, ali firma e inače zove intereur zadar

kurjoza
20.04.2007., 16:04
Imam osjećaj da su se mnogi savjeti ograničili samo na usklađivanje s pločicama, a ne uzimaju u obzir ostalo što si kasnije navela...U slučaju jedinstvenog prostora boravka i kuhinje nužno je promatrati sve kao cjelinu! (A idealno bi bilo čak i kod odvojene kuhinje, kao i za sve prostorije stana... da bi čitav stan djelovao kao cjelina, a ne da svaka prostorija "priča svoju priču"...)
S obzirom da ti je jedinstven prostor s boravkom (i s obzirom na planirani wenge), biraj na sjedeći način: ako želiš sklad sličnih tonova, boju kuhinje pokušaj uskladiti s bojom parketa. Pa to onda kasnije ako želiš "oživljavaš" koloristički jačim detaljima (topla narančasta bi bio moj izbor...)
Dobro rješenje je i koloristički jače izražena boja kuhinje, ali tako da boja kuhinje bude ista (ili istim tonovima) kao npr. tapecirung sofe, fotelje, nekog "jakog" detalja (velika slika, fotografija, neka lampa...) u boravku. U tom slučaju na čokoladnu boju pločica može ići i narančasta, i crvena, i plava, i zelena...glavno da ima dosta te iste boje u boravku - ne velikim brojem manjih detalja u toj boji, nego 2-3 komada veća po dimenzijama (ono kaj sam već nabrojila...)
Ja ne bih u kuhinji išla na kombinacije boja - ako si se odlučila za izvjesni minimalizam. Prazna kuhinja u salonu tako može izgledati privlačno, ali u real kuhinji, relativno maloj, koja je uz to još i u istom prostoru s boravkom, kad u nju dođe i najminimalnija oprema (sokovnik, toaster, sjeckalica,...), plus namještaj, detalji i predmeti u boravku... bit će ti kaotično.
Kupiti što jednostavnije i dobro dizajnirano - jedini je recept da stan/prostorija, kad se namjeste i dobiju sve potrebne stvarčice i detalje, pa još i poneki ukrasni predmet, ne djeluju prenatrpano!

Ovo mi super zvuci!

Jel mi mozes please savjetovati kakva bi kuhinja isla uz svijetlo bez plocice?

Mislila sam iveral u boji hrasta na donjem dijelu + mediapan iste boje kao plocice gore, pitam se samo kako bi to izgledalo, mozda malo premonotono?

Dnevni je u istom prostoru a tu je i sank.

Htjela bi cijeli prostor opremiti u kombinaciji boja drva, bijela i bež sa dodacima zelene na detaljima poput velike slike ili tapete iza kauca i prirodno izgledajucih lampi *2 na zidu iza kauca.

Thanks

mililica
20.04.2007., 16:08
interiuer-bio mi je dragi vidit tamo, jer sam ja još u Ri..Kaže da je ok ali malo mucho dinero..Naravno, kad je gledal gotove kompozicije..a ne po mjeri
Inače ako imate kakvog stolara u zd za preporučiti, može na pm..
Kakva je Forma mg?(Zadrani pomagajte:)

Laganini
20.04.2007., 16:31
interiuer-bio mi je dragi vidit tamo, jer sam ja još u Ri..Kaže da je ok ali malo mucho dinero..Naravno, kad je gledal gotove kompozicije..a ne po mjeri
Inače ako imate kakvog stolara u zd za preporučiti, može na pm..
Kakva je Forma mg?(Zadrani pomagajte:)

Int. je mene došao najpovoljnije. Forma MG preeeskupa. Preporučujem ti Studio B, mislim da na novom Bokanjcu imaju salon i radionu.

mililica
20.04.2007., 16:35
baš ti hvala:)

elegant
20.04.2007., 18:29
to ti je u zd. ne znam za web, ali firma e inače zove intereur zadar

a da ... znma ... tipovi su bili malo smjesni kad sam rekla da sam u Zg .... ali valjda lokalno imaju dosta posla pa se ni ne trude proširiti posao ....

Trapko
20.04.2007., 19:00
http://i19.tinypic.com/3yoso3s.jpg Crvena kuhinja, bijele zidne pločice sa crnim fugama i podne pločice bijele malo sa okerom.

elegant
22.04.2007., 20:40
Crvena kuhinja, bijele zidne pločice sa crnim fugama i podne pločice bijele malo sa okerom.

klasika ... ja bih nesto kreativnije ;)

Trapko
23.04.2007., 19:53
klasika ... ja bih nesto kreativnije ;)

Kuhinja služi za pripremu hrane a ne za pokazivanje. Lagano održavane i jednostavna upotreba.:top:

Renata
23.04.2007., 20:14
što mislite o crnoj kuhinji? npr. donji elementi crni a gornji sa staklom. meni se čini dosta efektno, pogotovo ako je kuhinja spojena sa dnevnom sobom. ima li tko kakva iskustva s tim bojama?

Špranja
23.04.2007., 23:57
Nemam iskustva, ali moglo bi biti jako lijepo i elegantno. Meni. (I još zamišljam malo mat inoxa u tome...i poneki živo obojeni detalj...)

elegant
24.04.2007., 06:52
Kuhinja služi za pripremu hrane a ne za pokazivanje. Lagano održavane i jednostavna upotreba.:top:

ja misla da ovdje pričamo izmedju ostaloga i o kreativnosti ... no, ok ... sve 5

Renata
24.04.2007., 10:22
Nemam iskustva, ali moglo bi biti jako lijepo i elegantno. Meni. (I još zamišljam malo mat inoxa u tome...i poneki živo obojeni detalj...)

kad dođem kući, baš ću staviti sliku da pokažem na što sam mislila.

LadyBlue
24.04.2007., 10:28
što mislite o crnoj kuhinji? npr. donji elementi crni a gornji sa staklom. meni se čini dosta efektno, pogotovo ako je kuhinja spojena sa dnevnom sobom. ima li tko kakva iskustva s tim bojama?

Crnu kuhinju smo htjeli kupiti u Ikei (Abstract in schwartz - sjajno crna) ali je na žalost više nije bilo.
Uzeli smo crvenu, dole Abstract in rot, gore elementi u zamagljenom staklu. Radna ploha svjetlo siva.
Moraš svakako imati dosta svjetla u kuhinji za crnu.

Renata
24.04.2007., 10:52
Crnu kuhinju smo htjeli kupiti u Ikei (Abstract in schwartz - sjajno crna) ali je na žalost više nije bilo.
Uzeli smo crvenu, dole Abstract in rot, gore elementi u zamagljenom staklu. Radna ploha svjetlo siva.
Moraš svakako imati dosta svjetla u kuhinji za crnu.

mislim da za kuhinju kakvu bih ja imala nije potrebno nešto posebno svjetla. kuhinja bi bila sa šankom koji bi djelomično skrivao te crne, donje elemente, tako da ne bi izgledalo tamno. uostalom, gornji elementi bili bi u zamagljenom staklu. čini mi se da je to sve skupa dosta elegantno i paše na sve, a onda se stave keramičke pločice u nekom šareno-svijetlim nijansama i one "podignu" tu mračnu crnu boju.

Renata
24.04.2007., 12:18
ovo je moja kuhinja iz snova.
http://i19.tinypic.com/2nlvnfc.jpg

vrata koja vidite su vrata za smočnicu. u biti, kuhinja je točno takva u projektu za moju kuću. nadam se da ću si je moći priuštiti.
napa bi bila spojena na dimnjak desno do nje, ali nisam sve te detalje nacrtala.
pozdrav

LadyBlue
24.04.2007., 14:10
Lijepo.:)
Kad mi dojadi crvena kuhinja promijeniti ću fronte i uzeti crnu ili neku drugu boju, ovisno u kojoj financijskoj fazi budem.
Činjenica je da tek kad sam već 80% namjestila stan, zapravo znam kaj sam htjela, ali - prošla baba s kolačima.

fjaka02
24.04.2007., 17:46
@Renata: Prostor je identican mome!!!! Ako sam te dobro razumjela - ti si u privatnoj kuci, cudno jer izgleda da je projektant moje zgrade imao istu viziju kao i ti. A i kuhinja je slicna, moja je tamno siva :-)))))

Renata
24.04.2007., 18:39
@Renata: Prostor je identican mome!!!! Ako sam te dobro razumjela - ti si u privatnoj kuci, cudno jer izgleda da je projektant moje zgrade imao istu viziju kao i ti. A i kuhinja je slicna, moja je tamno siva :-)))))

ne, sada sam u stanu, ali ubrzo krećem u izgradnju kuće tako da se nadam da ću kroz godinu dana namještat ovakvu gala kuhinju kakvu sam nacrtala u programu, a i prema projektu za kuću su zamišljene takve dimenzije i razmještaj.
kuhinja je inače jako velika. zid gdje je većina toga ima 4 metra, ispod prozora oko 1 metar + šank. kuhinja za hedoniste!

dubac
24.04.2007., 19:14
kuhinja je inače jako velika. zid gdje je većina toga ima 4 metra, ispod prozora oko 1 metar + šank. kuhinja za hedoniste!

Čekaj, kažeš da je kuhinja jako velika, a dugačka je 4m x 1m ispod prozora??? Dobro i onaj dimnjak. Pa to i nije tako velika kuhinja. Onda je i moja buduća kuhinja jako velika 3,81 x 1,75 (6,7m2).
A kad već "usklađujemo" pločice i kuhinju, meni će originalno (novogradnja) biti antracit pločice na podu i bijele na zidu. Ja sam si zamislila bijelu rustikalnu kuhinju s crnom radnom pločom, antracit ili crnom pločom za kuhanje, antracit ili crnim sudoperom. Jedino me brine kako će se u to uklapati inox napa. Zamislili smo si napu od 90 cm, da mi se ne hvata mast po gornjim elementima...
Eto, to je moja kuhinja iz snova. Kad bude sve gotovo (za kojih pola godine, stavit ću slikice :cerek: )

Renata
24.04.2007., 20:29
Čekaj, kažeš da je kuhinja jako velika, a dugačka je 4m x 1m ispod prozora??? Dobro i onaj dimnjak. Pa to i nije tako velika kuhinja. Onda je i moja buduća kuhinja jako velika 3,81 x 1,75 (6,7m2).
A kad već "usklađujemo" pločice i kuhinju, meni će originalno (novogradnja) biti antracit pločice na podu i bijele na zidu. Ja sam si zamislila bijelu rustikalnu kuhinju s crnom radnom pločom, antracit ili crnom pločom za kuhanje, antracit ili crnim sudoperom. Jedino me brine kako će se u to uklapati inox napa. Zamislili smo si napu od 90 cm, da mi se ne hvata mast po gornjim elementima...
Eto, to je moja kuhinja iz snova. Kad bude sve gotovo (za kojih pola godine, stavit ću slikice :cerek: )s obzirom da sad u stanu imam 2 metra + frižider, meni je ovo veliko.
uostalom, kod šanka se mogu staviti pravi elementi, pa se iza njih stavi ploča u boji i to će zapravo biti šank. tada bi se dobila kuhinja od nekih 8 metara sve skupa. veeeeeeeelikooooooo...

dubac
25.04.2007., 11:22
Da to je onda već dosta prostora. Mi smo mislili šank prema boravku, ali kako je kuhinja široka samo 1,75, taj šank bi zapravo bio u boravku, a ne u kuhinji i nekako mi se to ne sviđa jer su ipak djelomično odijeljeni prostori, pa smo odlučili da ga ne stavimo. A mjesta imam jer osim kuhinje ćemo imati i veliku špajzu (skoro 3 m).

kurjoza
25.04.2007., 19:36
Renata kuhinja je lijepa i vrlo elegantna ali pomalo hladno djeluje. Izgleda mi kao tip prostorije - gledaj me ne diraj me!

Model je odlican. Zanima me gdje si planirala frizider.

Renata
25.04.2007., 20:51
Renata kuhinja je lijepa i vrlo elegantna ali pomalo hladno djeluje. Izgleda mi kao tip prostorije - gledaj me ne diraj me!

Model je odlican. Zanima me gdje si planirala frizider.

da ne bi bila hladna, može biti zid u narančastoji ili nekoj toplijoj boji. nešto ovako:

http://i13.tinypic.com/4hvveyr.jpg

inače, frižider će biti u smočnici, zato jer ne volim kad zuji pa da se to čuje u prostoriju. a svaki frižider barem malo zuji.

*ivana*
26.04.2007., 10:34
Pozdrav svima!
Uređujem kuhinju i stavila bi na zid maslinasto zelene pločice (svjetliju nijansu)
ali ne mogu ih naći :tuzni: . Da li ih je netko negdje vidio ili ima ideju gdje bi mogla potražiti biti ću jako zahvalna :moli: .

Imoen
26.04.2007., 12:31
Pozdrav svima!
Uređujem kuhinju i stavila bi na zid maslinasto zelene pločice (svjetliju nijansu)
ali ne mogu ih naći :tuzni: . Da li ih je netko negdje vidio ili ima ideju gdje bi mogla potražiti biti ću jako zahvalna :moli: .

Jako bih se zacudila da Marazzi nema nijansu koju trazis jer kad sam ih gledala u Ferimportu mi se cinilo da imaju plocice u cijeloj paleti boja...
sretno!

*ivana*
26.04.2007., 12:55
Hvala puno. Pokušati ću tamo. Kupila sam tamo podne pločice ali nisam previše obračala pažnju na zidne. Onda sam bila još u fazi neke druge boje.

angelin1
26.04.2007., 13:01
Hvala puno. Pokušati ću tamo. Kupila sam tamo podne pločice ali nisam previše obračala pažnju na zidne. Onda sam bila još u fazi neke druge boje.

Imaš cijeli katalog marazzi na internetu. ja kupila njihove pločice i silno zadovoljna...preporučam

angelin1
26.04.2007., 13:05
nešto ovako?

http://catalogo.marazzi.it/DomuS3D/Bitmap/Marazzi/Architettura/ME8W.jpg

igra
26.04.2007., 16:37
BOK!

igra
26.04.2007., 16:39
Treba mi hitno ideja za kuhinju, mislim na boju, pa ako netko ima neke sličice. Mora se slagat uz svijetlo zeleni trosjed. Pločice na žalost bijele.

mililica
26.04.2007., 18:27
vanilija?

Renata
26.04.2007., 19:40
Treba mi hitno ideja za kuhinju, mislim na boju, pa ako netko ima neke sličice. Mora se slagat uz svijetlo zeleni trosjed. Pločice na žalost bijele.

HITNO HITNO HITNO, NAJLAKŠE ĆEŠ SI SAMA POMOĆI!

http://kitchenplanner.alno.de/

skini odavde software za crtanje kuhinje, ovo što si maloprije na postovima vidjela sam tamo nacrtala. lako je za upotrebu i prekrasno ispadne!

takođe su lijepe kihinje na www.dan.com.hr
imaš i slike zelene kuhinje. dalje od proizvođača npr. www.interieur.hr

sve je samo pitanje što ti želiš. kakav stil voliš i koje boje preferiraš uz taj svoj zeleni naslonjač

*ivana*
27.04.2007., 07:10
Prelistala sam cijeli katalog i ne mogu se odlučiti između ove:

http://catalogo.marazzi.it/DomuS3D/Bitmap/Marazzi/PANDA_MIX/M5AW.jpg

ili ove:

http://catalogo.marazzi.it/DomuS3D/Bitmap/Marazzi/Quartieri/salonicco_new.jpg

Kuhinja je svijetla (boja bijele kave) pa mislim da ne bi bilo loše razbiti malo monotoniju sa zelenom.

angelin1
27.04.2007., 07:14
Prelistala sam cijeli katalog i ne mogu se odlučiti između ove:

http://catalogo.marazzi.it/DomuS3D/Bitmap/Marazzi/PANDA_MIX/M5AW.jpg

ili ove:

http://catalogo.marazzi.it/DomuS3D/Bitmap/Marazzi/Quartieri/salonicco_new.jpg

Kuhinja je svijetla (boja bijele kave) pa mislim da ne bi bilo loše razbiti malo monotoniju sa zelenom.

Najbolje ti je otići u salon koji drži njihove pločice, pa na licu mjesta odabrati po uzorku. Moj ti je savjet da ne uzimaš ništa preko kataloga jer nijansa iz kataloga i ona u živo nikada ne mogu biti iste. Osim toga lijepo je osjetiti teksturu pločice pod rukom. (jeli potpuno ravna, glatka, sjajna, mat...)

*ivana*
27.04.2007., 07:28
Da znam. Ali kakve sam ja sreće dosada imala s pločicama sumnjam da ću naći boju koja mi se sviđa.

Prvo sam tri tjedna tražila podne kuhinjske jer su morale biti baš ta boja koja je bila u mojoj glavi ali našla sam ih mada sam već riskirala dobre odnose s mužem :zubo:.

Pločice za kupaonu nisu baš 100% kaj sam htjela ali dobri odnosi su već bili narušeni :zmaj:.

Kuhinjske pločice ću definitivno dalje tražiti sama :driver:!

*ivana*
27.04.2007., 08:56
Jako bih se zacudila da Marazzi nema nijansu koju trazis jer kad sam ih gledala u Ferimportu mi se cinilo da imaju plocice u cijeloj paleti boja...
sretno!

Tek sam sada vidjela da si rekla u Ferimportu ja sam u svojoj glavi pročitala Fero term :bonk:.
Nisam bila u Ferimportu. Našla sam da im je prodavaonica u Dragutina Golika ali te ulice nema u planu grada ili ja opet ne vidim dobro. Pomagaj di je to ili imaju još koju prodavaonicu u Zagrebu?

zed_alive
27.04.2007., 09:08
ma mislila je ona na feroterm ;) feroterm drži marazzi. kupio kuhinjske zidne, postavio, zadovoljan :top: prima kvaliteta

Imoen
27.04.2007., 09:56
Tek sam sada vidjela da si rekla u Ferimportu ja sam u svojoj glavi pročitala Fero term :bonk:.
Nisam bila u Ferimportu. Našla sam da im je prodavaonica u Dragutina Golika ali te ulice nema u planu grada ili ja opet ne vidim dobro. Pomagaj di je to ili imaju još koju prodavaonicu u Zagrebu?

Heh, da Feroterm, lapsus :zubo:

*ivana*
27.04.2007., 10:21
Dobro uputit ću se onda tamo. Nadam se da ću ovaj put naću tamo provesti tri i pol sata :w

zlica
27.04.2007., 11:43

Ta ulica je bivša ulica Drvinje, iako :misli: ... kolko ja znam tamo je samo Kreiva.

sanja_volim orhideje
30.04.2007., 10:30
Imas Keraterm kod Kvatrica, to je isto sto i Feroterm, vlasnici oba su dva brata.

*ivana*
04.05.2007., 10:32
hvala na pomoći
još mi rade stričeki centralno pa pločice malo čekaju.

elegant
01.02.2008., 19:32
U kuhinji su mi i na podu i na zidu mat, neznatno reljefne (imitacija kamena) svijetlo sive pločice (gotovo bijele).

Zanima me ima li tko iskustva sa sličnim pločicama i kakvo je održavanje?

Naime, sve si mislim da li bi te zidne trebalo na neki način potamniti :ne zna:

Mirella
03.02.2008., 21:57
Elegant mislim da je najbolje da odmah te pločice skineš i staviš druge. Ak nisi zadovoljna, a nekak mi se čini da nisi, bolje odmah to riješiti nego kasnije se daviti u prašini kad useliš. Ja sam imala u vikendici na moru takve pločice, ali su koma bile vidio se svaki flekić, podne smo zamijenili, zidne su ostale. :D

elegant
04.02.2008., 06:28
Elegant mislim da je najbolje da odmah te pločice skineš i staviš druge. Ak nisi zadovoljna, a nekak mi se čini da nisi, bolje odmah to riješiti nego kasnije se daviti u prašini kad useliš. Ja sam imala u vikendici na moru takve pločice, ali su koma bile vidio se svaki flekić, podne smo zamijenili, zidne su ostale. :D

ma znaš kaj .... sad kad su konačno postavljene, čak mi se i sviđaju ... a valjda bum našla nekoga tko će ih ribati kad se meni ne bude dalo ... bar jednom mjesečno :rolleyes:

naravno, dragi je vrlo antiprotivan svakoj ideji predomišljanja i mijenjanja pločica ....

ah da, niam ti rekla ... podne su izvođači već jednom kompletno digli jer su ih krivo posložili ... dakle, ne talasam ... za sad :D