PDA

View Full Version : Tablete i vitamini za kosu

stranice : 1 2 3 [4] 5

rachelst
21.02.2011., 21:07
Jeus pomogle nekome te tabkete iz DM-a da mu prije naraste kosa? Malo su prejeftine...I jel' tko pio b complex? Je li stvarno istina da se brze ogladni? :D

meni su rekli da b kompleks treba uzimati nakon obroka te da onda ne otvaraju apetit

Lilly Vanilly
21.02.2011., 21:16
Jeus pomogle nekome te tabkete iz DM-a da mu prije naraste kosa? Malo su prejeftine...I jel' tko pio b complex? Je li stvarno istina da se brze ogladni? :D
Pila sam taj b complex i onda sam se zdebljala. Sad pijem Supradyn Q10 i opet me hvata glad nakon sto ih popijem. Al sve je to individualno... Nekome mozda nema nikakvog efekta. Ja osim kila ne vidim neko poboljsanje na kosi ili kozi... :ne zna:

Bubbi_18
22.02.2011., 13:50
Dakle, Solgar pijem nekih dva mjeseca već, i nakon par tjedana se već vidio napredak, puno manje kose mi ispada, i kosa nije poništena , brzo raste, a da uopće ne napominjem da sam ju tretirala,farbala sam smedeg u plavo... jedino što sad izrast moram svaka 3-4 tj farbati, jer se jako uoči, kosa brže raste... prije toga sam pila i forcapil,koji nije baš pokazao pretjerano neke rezultate, pa sam prešla na solgar, koji je stvarno super, kosa je jača, sjajnija, raste brže, i primjetila sam puno mlade kose. Definitivno preporučujem!

Anubisova Robinja
22.02.2011., 17:26
Koliko se kreće cijena tog Solgara? Nabavlja se u ljekarnama ili? :ne zna:

Lilly Vanilly
22.02.2011., 17:55
Koliko se kreće cijena tog Solgara? Nabavlja se u ljekarnama ili? :ne zna:
Ako se ne varam netko na forumu je napisao da kosta oko 140kn i da se kupi u ljekarni. :)

lida
22.02.2011., 20:17
Drži ih i bio i bio.ibio i bio:lol:

iv@nchica
22.02.2011., 21:45
Ja sam kupila u dm-a i mislim da su bile djelotvorne, pila sam ih oko misec dana i kosa mi je rasla malo brže nego inaće...iako mislim da utječe na rast dlaka po cijelom tijelu :rofl:

a što se tiče b-kompleksa, da on otvara apetit ali ja sam se već navikla na njih tako da mi ni to ne pomaže više u debljanju, počela sam sad piti pivski kvasac (pilule) i on je inače jako dobar za kosu, kožu, nokte...

ines777
24.02.2011., 14:03
iako mislim da utječe na rast dlaka po cijelom tijelu :rofl:

e tog je i mene strah..ja sam narucila twinlabove cekam da stignu u ljekarnu pa krecem,valjda necu odlakavit sto jedna rece ko majmun:)

Angor
26.02.2011., 11:51
Ovakoc pila sam pivski kvasac u prahu dva mjeseca 3 žličice dnevno nakon dva mjeseca kaos,leđa i prsa puna aknica,prištića:eek::eek::(:(prestrašno,čim sam prestala piti nakon mjeseca dana povuklo se,ne moram vam reći kako sam tada popizdila od muke.:eek::(:flop:Pohvaljujem zato b kompleks Natural Wealth hrpa male mlade kose u samo mjesec dana.:top::s

lijepa alma
27.02.2011., 15:46
da, razlika je u koncentraciji vitamina i u ostalim sastojcima. npr kal ima neke biljke koje das gesunde nema itd. ali previše vitamina ti može štetiti pa se nemoj šopati tim vitaminima iznad propisanoga.
a ako si bila u ljekarni na onom mjerenju vitamina i minerala pomoću onih akupunkturnih točaka - to su čiste gluposti! ne može se tako izmjeriti količina vitamina i minerala, a oni su plaćeni da ti nađu manjak. konkretno solgarovi studenti su plaćeni 20kn po satu + provizija 8% od onoga što prodaju :mig:

Ne znam, ja sam nekako počela vjerovati da su ta mjerenja točna jer neko vrijeme nisam jela nimalo povrća i voća, ribe, mliječnih proizvoda i tako sličnih zdravih proizvoda. Otišla sam na mjerenje koje je pokazalo nedotatak svih vitamina, kalcija i omega3 masnih kiselina (također, kolesterol mi je bio na granici- pokazalo liječničko vađenje krvi- to ukazuje na manjak omega3, što je omega manja, kolesterol je veći). Nakon toga sam počela piti šumeće vitamine (one po 10-ak kn, ni ja nisam vjerovala da tu ima vitamina). Kasnije sam otišla na ponovno mjerenje u ljekarnicu i mjerenje je pokazalo super vitamine i dr.- dakle, vjerujem da je stanje stvarno jer mi ništa nije htjela uvaliti. Da napomenem da mi je prilikom prvog mjerenja opadala kosa, nokti bili nikakvi i slično, da mi pri drugom kosa i nokti bili odlični. :)

divazg
27.02.2011., 16:45
Ne znam, ja sam nekako počela vjerovati da su ta mjerenja točna jer neko vrijeme nisam jela nimalo povrća i voća, ribe, mliječnih proizvoda i tako sličnih zdravih proizvoda. Otišla sam na mjerenje koje je pokazalo nedotatak svih vitamina, kalcija i omega3 masnih kiselina (također, kolesterol mi je bio na granici- pokazalo liječničko vađenje krvi- to ukazuje na manjak omega3, što je omega manja, kolesterol je veći). Nakon toga sam počela piti šumeće vitamine (one po 10-ak kn, ni ja nisam vjerovala da tu ima vitamina). Kasnije sam otišla na ponovno mjerenje u ljekarnicu i mjerenje je pokazalo super vitamine i dr.- dakle, vjerujem da je stanje stvarno jer mi ništa nije htjela uvaliti. Da napomenem da mi je prilikom prvog mjerenja opadala kosa, nokti bili nikakvi i slično, da mi pri drugom kosa i nokti bili odlični. :)

pa postoje slučajnosti, ali je poanta u tome da svatko tko dođe na to mjerenje vitamina i minerala ima neki razlog zašto je došao tj. netko tko se zdravo hrani i super osjeća vjerojatno neće ići na ta mjerenja.
a slabu rijetku kosu i ispucale nokte, onda npr bljedoću u licu itd svatko može uočiti i reći ti da imaš manjak B kompleksa i željeza. a i kroz pitanja koja ti uputi može isto nešto saznati. ako npr kažeš da si stalno prehlađena, reći će ti manjak vitamina C, magnezija i cinka. studente ti u tim firmama jako dobro upute kako smuljati klijenta... pa zato je farmaceutska industrija najjača na svijetu.
i uostalom zašto bi se koristilo vađenje krvi kao pouzdana metoda određivanja razine vitamina i minerala, ako je ovo tako pouzdano, a neinvazivno i rezultate dobiješ odmah?vjeruj mi, da je ovo imalo pouzdano već bi takvo mjerenje našlo svoje mjesto u bolnici, a ne bi se i dalje radilo vađenje krvi

lijepa alma
27.02.2011., 18:11
pa postoje slučajnosti, ali je poanta u tome da svatko tko dođe na to mjerenje vitamina i minerala ima neki razlog zašto je došao tj. netko tko se zdravo hrani i super osjeća vjerojatno neće ići na ta mjerenja.
a slabu rijetku kosu i ispucale nokte, onda npr bljedoću u licu itd svatko može uočiti i reći ti da imaš manjak B kompleksa i željeza. a i kroz pitanja koja ti uputi može isto nešto saznati. ako npr kažeš da si stalno prehlađena, reći će ti manjak vitamina C, magnezija i cinka. studente ti u tim firmama jako dobro upute kako smuljati klijenta... pa zato je farmaceutska industrija najjača na svijetu.
i uostalom zašto bi se koristilo vađenje krvi kao pouzdana metoda određivanja razine vitamina i minerala, ako je ovo tako pouzdano, a neinvazivno i rezultate dobiješ odmah?vjeruj mi, da je ovo imalo pouzdano već bi takvo mjerenje našlo svoje mjesto u bolnici, a ne bi se i dalje radilo vađenje krvi

Naravno da je vađenje krvi najpouzdanije, zato i postoji ne samo za vitamine. Ali poanta je to da im ništa nisam najavila da imam probleme, a da su mi to rekli. Ni po čemu se izvana ne vidi da sam imala te probleme (imam gustu kosu i ni ne vidi se da jako otpada, nisam rekla da je kolesterol na rubu, ni da nisam pila mlijeko ni voće, nokti polakirani- nije se vidjelo da su jadni).. Ni po čemu se nije dalo zaključiti da imam problema, to sam samo ja znala.:) Mislim da nije slučajno da su pogodili to što su pogodili, a toliko učeni baš nisu da bi vidjeli stvari koje nisu vidljive osobama kojima nisam pričala probleme. Btw, crvena sam u faci. :)

C.Mariù
14.03.2011., 22:01
Pozdrav svim curkama!!

Već neko vrijeme pikiram taj solgar za kosu, kožu i nokte. Pogotovo mi se sviđa jer nema b-kompleksa u tim tabletama. Trenutno pijem plibex od plive. Već 3. put pijem plibex, naravno radim pauze od 2 mj. i kosa mi je jača i brže raste kad to uzimam, ali lice mi se pogorša jako. Od plibexa dobijem svaki put par potkožnih na licu šta mi opće nije fora..Zato i ja krećem na solgar :-)

lila5
15.03.2011., 00:52
pročitala sam skoro sve vaše postove jer su mi nokti i kosa koma i na kraju sam jučer kupila solgar,baš me zanima hoće li pomoći :cerek:

Elora
15.03.2011., 22:59
I ja sam počela piti solgar za kosu, kožu i nokte, baš me zanima učinak :). Inače, frendica mi radi na tim promocijama,i ti studenti su studenti farmacije na završnim godinama faksa, znači itekako znaju o čemu pričaju :)

Anita2507
16.03.2011., 16:46
http://www.solgar.hr/4/Proizvodi/138/Skin,%20Nails%20and%20Hair%20Formula/

Jel o ovom govorite - kolika je cijena?

Mopsly
17.03.2011., 08:40
Da - o tome govorimo :mig:
Cijena ovisno o tome gdje ga kupiš ali cca oko 130 kuna :mig:

Daisy.L
31.03.2011., 13:43
Da li neka forumasica zna kolika se pauza treba napraviti nakon sto se popije preporucena doza kapsula protiv opadanja kose. Popila sam 60 kapsula fitoval u dva mjeseca kako je i propisano, nisam sigurna je li potrebna pauza od mjesec dana ili ne. Sada bih probala inneov kapsule.

Tajda
31.03.2011., 15:44
I mene zanima pauza , ali i koliko dugo piti? Vi koje ste pile Solgar vitamine- koliko dugo ste ih pile?

podmetac
31.03.2011., 21:07
Jel Solgar otvara apetit,jel se deblja od njih?

Daisy.L
31.03.2011., 21:35
Danas mi rece teta u apoteci da se ne treba praviti pauza, po njenim rijecima nije potrebna pauza pije se onoliko dugo koliko osjecamo potrebu. To mi je malo sumnjivo, negdje sam procitala da treba praviti pauzu da organizam ne bi navikao uzimati vitamine samo iz kapsula.

Elora
31.03.2011., 23:24
Treba raditi pauzu nakon 2-3 mjeseca uzimanja vitamina:)

Mopsly
01.04.2011., 00:10
Jel Solgar otvara apetit,jel se deblja od njih?
Ne jer nemaju B vitamina

podmetac
01.04.2011., 10:07
Ne jer nemaju B vitamina

I stvarno su tako dobre? bolje od merz i ostalih ?

Daisy.L
01.04.2011., 11:31
Moje kapsule sadrze b vitamin a i sumece tablete koje uzimam sadrze kompleks b vitamina, ali ne osjecam da mi se apetit povecao. Pokusavam kardio vjezbama izgubiti 1-2kg do ljeta i povecanje apetita je zadnje sto mi je potrebno. Mozda ovisi od osobe do osobe.

Mopsly
01.04.2011., 18:47
I stvarno su tako dobre? bolje od merz i ostalih ?
Ne mogu usporediti jer do sada nikad nisam pila nikakve druge vitamine za tu namjenu :mig:

podmetac
02.04.2011., 13:48
Ne mogu usporediti jer do sada nikad nisam pila nikakve druge vitamine za tu namjenu :mig:

a kako je tebi snjima ,koliko ih vec pijes?

Pennylane
03.04.2011., 14:36
Sogar dijeluje :top:
Uzimam tablete 2 mjeseca...vidim puno mlade kose raste k'o ludo...nokti prečvrsti ( nikad frka s noktima, al su fakat tvrđi neg prije ) a ten mi se poboljšao...što mi je i bio cilj pošto imam probleme s nečistim tenom... Sve u svemu...ja zadovoljna! :cerek:

lida
03.04.2011., 15:46
I mani su solgar tablete za kosu, kožu i nokte odlične. Kosa mi ima jači sjaj i brže raste. Nokti mi nikad nisu bili tako čvrsti i ten mi je bolji nego ikad. Pijem sad drugu boćicu.

podmetac
03.04.2011., 17:04
zahvaljujem.kupujem cim skupim jos malo kn :mig:to su ove jel tako http://www.ordinacija.hr/repository/images/_variations/8/6/864ef1c93a82743fcd95405ff38bd03c_content_medium_no aspect.jpg

Mopsly
03.04.2011., 19:00
Da, to su ti :mig:
Ja sam popila do sada dvije bočice a sad mjesec dana pauziram :mig:

poison_ivy_5
03.04.2011., 19:05
solgar su i na mojoj wishlisti... čim plaćica dođe :D

Tajda
03.04.2011., 21:05
A kako pijete Solgar tablete? 2 na dan?
Znam da je bilo već govora o tome kod drugih tableta za kosu, no moram pitat jel ste primjetile pojačan ili brži rast dlaka po tijelu dok njih pijete? Čini mi se da se to ne bi trebalo dešavat jer nema vitamina b, al svejedno me zanima.

Elena.
04.04.2011., 01:00
Molim, moze li netko usporediti Kal i Solgar? Koji je bolji?
Hvala :top:

Anubisova Robinja
06.04.2011., 11:16
Da vas priupitam, imate li i vi problema sa Solgarom - da vam teško "pada", bez obzira na to što ga niste uzeli na prazan želudac, ili sam ja jedina? :zubo: Šteta mi prestati piti...možda da pijem samo jednu dnevno? :ne zna:

* inače imam dojam da stvarno nekog vraga i funkcioniraju jer između ostalih djelovanja, vidim da mi se lice čisti ( što baš i nije prekrasno i poželjno jer naspram tena kojeg sam imala do sad sa Solgarom izgledam kao pubertetlija, dotični, eto - "izvlači akne" :facepalm: )

Etaa
06.04.2011., 13:17
Za kosu, kožu i nokte sam probala samo Merzove dražeje i odlične su mi pa nemam potrebe isprobavat neš drugo :D
I stvarno se vide rezultati, ne odma prvi dan al kroz mjesec dana stvarno dođe do pomaka :D

divazg
06.04.2011., 17:51
po sastavu je meni bolji kal od solgara. ali nisam probala solgar, imala sam kal i bio je predobar. stvarno mi je počela rasti mlada kosica nakon cca mjesec dana što sam ga pila.
sa tenom i noktima nikad nisam imala problema, tako da nisam primijetila neku razliku. i meni kal nije poticao apetit iako ima B kompleks, tako da je to sa otvaranjem apetita očito individualno.

Mačuhica
06.04.2011., 19:05
Da li znate možda smiju li dojilje piti Solgar? Nekako mi se po sastavu čini da ne;sumpor, bakar.... hm, nemam pojma. Da li netko zna više?

kikikiki5
06.04.2011., 21:47
Da vas priupitam, imate li i vi problema sa Solgarom - da vam teško "pada", bez obzira na to što ga niste uzeli na prazan želudac, ili sam ja jedina? :zubo: Šteta mi prestati piti...možda da pijem samo jednu dnevno? :ne zna:

Da, cak sam i povracala od njih.Doduse,popila ih na prazan zeludac. :( i meni je zao, ali ne usudim ih se piti. Vratila se na forcapil,s njima nikad nisam imala problema

Athena1
08.04.2011., 19:06
Da li je netko od vas probao Merz dražeje? Meni su one najbolje, kako za kosu tako i za kožu i nokte.

divazg
09.04.2011., 08:59
Da li znate možda smiju li dojilje piti Solgar? Nekako mi se po sastavu čini da ne;sumpor, bakar.... hm, nemam pojma. Da li netko zna više?

pa da sam ja trudna ili dojim ne bih se sopala nijednim dodacima prehrani, a i sada dolazi sezona kada je voce i povrce dosta jeftino pa se radije njima sopajte :) a i tijelo bolje apsorbira vitamine i minerale iz hrane, nego sintetske vitamine iz dodataka prehrani.
vjerojatno vam kosa slabi i ispada sada uz dojenje i uz hormonalne promjene organizma, ali sve ce se vratiti na staro kada se organizam malo oporavi od poroda i kada prestanete dojiti.

bubley
09.04.2011., 15:27
pivski kvasac (ima u prahu i u tabletama) je dobar za kosu, kožu i nokte...baš sam si kupila neki dan da vidim oće li to što valjati na meni nakon određenog vremena :D

Zlatna cura
09.04.2011., 16:14
Molim, moze li netko usporediti Kal i Solgar? Koji je bolji?
Hvala :top:

Pila sam i jedno i drugo (ranije KAL, a ove zime Solgar) i definitivno mi je KAL bolji. Vidljivo i osjetno bolji. Ubuduće se vraćam KAL-u.

plavusaxxxxxx
10.04.2011., 10:42
može li mi netko usporediti ovo http://img31.imageshack.us/img31/5682/solgarawardsbottlewithl.jpg i Merzove. od Merza sam pila tabelete i bila sam jako zadovoljna, a voljela bih probati i ove, zna netko cijenu?

Eve*
11.04.2011., 17:24
Ko probao: http://www.femina.hr/clanak/index/r/14/c/1868/se/vruci-proizvodi_inneov-sante-capillaire-kapsule-protiv-prhuti ?

dariel
14.04.2011., 17:46
U kojoj ljekarni su najpovoljnije Merz dražeje i koliko dođu?:p

mala angie
14.04.2011., 19:12
U kojoj ljekarni su najpovoljnije Merz dražeje i koliko dođu?:p

Dođu oko 80kn!:)

dariel
15.04.2011., 11:02
Hvala ti!

Etaa
15.04.2011., 11:23
Hmmmmm...ja sam zadnji put te Merzove platila preko 90 kn :misli:

evelyna
17.04.2011., 18:09
Bok! evo i ja vam se pridružujem. Uzimam solgar 3 tjedna i za sad vidim poboljšanje na koži. Prvo su mi se pojavile 2-3 akne i sada se to očistilo i ne izbijaju nove, a inače imam probleme s tim. Što se tiče kose, valjda je još rano za vidjet neku razliku. Nadam se da će se i tu vidjeti poboljšanje..

modra
19.04.2011., 21:20
ja sam si uzela gesunde tabletice za kosu, brži rast.. i to jedno pakiranje će mi bit dovoljno za 60 dana iliti 2 mj :cerek: ne mogu vjerovat!
uredno ćemo to piti pa ćemo vidjeti..

Mopsly
20.04.2011., 06:55
Meni te apsolutno ništa nisu pomogle :flop:

modra
20.04.2011., 15:41
a nee to govorit :( :p
ma, vidjet ćemo. nadam se da će iole pomoći, a ako i ne budu... nije velka šteta :zubo:

ej, da te pitam.. koliko si ih dugo uzimala?

divazg
20.04.2011., 19:07
ma, vidjet ćemo. nadam se da će iole pomoći, a ako i ne budu... nije velka šteta :zubo:

bez brige, meni su te bile dobre. ali nijedne mi nisu bile super kao kal-ove, samo što su mi one preskupe.

Mopsly
20.04.2011., 20:41

Skoro pola godine sam ih pila ali kažem ti - apsolutno nikakve reakcije u ničemu nisam vidjela :ne zna:

divazg
21.04.2011., 17:25
Skoro pola godine sam ih pila ali kažem ti - apsolutno nikakve reakcije u ničemu nisam vidjela :ne zna:

sve je to relativno. ako ti je npr hormonski poremećaj uzrok ispadanja kose, nema tog dodatka prehrani koji će ti pomoći. jedna moja frendica je sve žive tablete pila (kal, supradyn, inneov, merz,...) i koristila svakakve ampule i šampone protiv ispadanja kose i nikakvih rezultata nije bilo. i onda su joj našli manjak estrogena, a kad je njega krenula nadomještati, kosa je prestala ispadati.

lauder
26.04.2011., 00:11
bok! upravo sam popila prvu bočicu solgara i ja ne vidim nikakvu razliku, dapače nikad nisam imala problema sa noktima,a otkad ovo pijem nokti mi nikad nisu bili gori.. Neznam jeli rano da bi se vidila kakva razlika ili meni jednostavno ne djeluju?? Inače sam do sad pila one jeftine tabletice iz dm-a i tad mi se i tad su mi i ten i nokti bili odlični..

sensey
26.04.2011., 11:17
Koristila sam KAL vitamine za kosu (2mjeseca sam ih pila),pa nisam primjetila da se nešto progustila ali je manje opadala..

klaunina
26.04.2011., 12:24
bok! upravo sam popila prvu bočicu solgara i ja ne vidim nikakvu razliku, dapače nikad nisam imala problema sa noktima,a otkad ovo pijem nokti mi nikad nisu bili gori.. Neznam jeli rano da bi se vidila kakva razlika ili meni jednostavno ne djeluju?? Inače sam do sad pila one jeftine tabletice iz dm-a i tad mi se i tad su mi i ten i nokti bili odlični..

Meni su isto loši nokti ali kosa :eek: Puna pucata glava guste nove mlade kosice, nevjerojatno nešto :s

lila5
26.04.2011., 13:06
ja pijem već drugu bočicu solgara i jedino što sam primjetila da su mi nokti malo čvršći,ali kosa i koža su koma :rolleyes: sad nemam pojma da li će se i to poboljšati ako nastavim piti i dalje :ne zna:

lauder
26.04.2011., 19:28
ja ne vidim nikakvu promjenu na nijednom području, a da ne govorim kako mi je na početku jako teško pada na želudac.. prevelike su tablete i kao da bi ih cili dan osjećala u stomaku.. kad sam pila od encijana pivski kvasac u kapsulama vidila sam poboljšanje i u kosi i koži i noktima.. sve je bilo zdravije.. Najviše mi je to potrebno za kožu s obzirom da imam alergiju na sunce, pa mi je encijan do sad jako puno pomogao. Znate mozda šta je najbolje za pripremit kožu za sunce??

Lilli_007
26.04.2011., 20:31
ja ne vidim nikakvu promjenu na nijednom području, a da ne govorim kako mi je na početku jako teško pada na želudac.. prevelike su tablete i kao da bi ih cili dan osjećala u stomaku.. kad sam pila od encijana pivski kvasac u kapsulama vidila sam poboljšanje i u kosi i koži i noktima.. sve je bilo zdravije.. Najviše mi je to potrebno za kožu s obzirom da imam alergiju na sunce, pa mi je encijan do sad jako puno pomogao. Znate mozda šta je najbolje za pripremit kožu za sunce??

piti beta karoten

Kendi
28.04.2011., 17:24
Cula sam da su prenetal vitamini odlicni za kosu i kozu i nokte,budem probala pa javimL:)

defined1062
30.04.2011., 15:43
ja sam si uzela gesunde tabletice za kosu, brži rast.. i to jedno pakiranje će mi bit dovoljno za 60 dana iliti 2 mj :cerek: ne mogu vjerovat!
uredno ćemo to piti pa ćemo vidjeti..

Jao... Ja sam pila te iz dm-a... I nakon nekih mjesec dana mi se već činilo da ima poboljšanja - bilo je hrpa mlade kosice koja je stršila na sve strane :cerek:
Jedini problem je što je nakon 2 mjeseca kosica počela rasti i na mjestima gdje nije trebala :mad: pa su letile u smeće. Inneov - nula bodova...

kad sam pila od encijana pivski kvasac u kapsulama vidila sam poboljšanje i u kosi i koži i noktima.. sve je bilo zdravije..

:top: Slažem se... I meni je taj pivski kvasac bio super, nokti nikad bolji, kosa sjaji :D Sad radim pauzu od tih narkotika malo... Mislila sam nakon pauze probati i ja taj solgar ali ste me cure malo isprepadale. Meni treba prvenstveno nešto za kosu, mislim da bi se ubila da mi nešto izbije na licu i to od tableta koje bi to trebale spriječiti.

bubley
30.04.2011., 21:38
vidim da vas ima koje ste pile pivski kvasac...evo ja sam ga počela pit prije nekih manje od tjedan dana pa naravno ne vidim još neke specijalne rezultate ali nije bitno jer je još rano za to...imam pitanje što se tiče samih tableta (pošto na boci ništa ne piše)...koliko se dugo to smije piti, tj. da li je nakon 1 boce preporučljivo napraviti pauzu (i od koliko vremena)? isto tako, koliko puta godišnje se može to piti...malo mi je glupo što to prodaju bez kutije i bez papira, a na onoj boci ništa ne piše :o

modra
30.04.2011., 21:48
od pivskog kvasca (encian) mi je naraslo nove kose, imam dolje, skroz dolje kod vrata, zadnji sloj koji raste, kratki :zubo:
iako nije trebalo jer imam gustu kosu iovako... a za brzinu rasta nisam sigurna, mislim da je možda maalo brže rasla..
a nokti su mi tad bili nikad gori! :misli:
a pila sam ga ljetos, neka tri mjeseca.

blue kitty
03.05.2011., 22:42
Pročitala sam malo vaša iskustva pa sam odlučila ići na sigurno sa Encianom. Jučer sam ga kupila, ali kako sam se prehladila počet ću piti za koji dan. Inače imam jako tanku kosu sklonu mašćenju. Velika mi je želja da ju pustim što dužu (trenutno imam do ramena) pa se nadam da će mi je malo progustiti.

modra
04.05.2011., 07:44
blue, držim fige, trebalo bi!

nego da pitam.. je l' moguće da mi se od gesunde otvara apetit?
pitam jer ih pijem neka dva tjedna i jedem više nego prije i već sam se ubucila :rolleyes: to mi nikako ne treba, i spremna sam ih bacit ako zbilja otvaraju apetit.. nažalost ali.. :zubo: ipak mi je draže moje tijelo nego kosa., za nijansicu :zubo: iovako sam gurman i volim papat i teško mi se jako suzdržavat od hrane, tj. normalno se hranit a ne pretjerivat, tako da mi ovo još ne treba..

jadzi
04.05.2011., 08:06
Da, vitamin b se inače daje za otvaranje apetita tako da je moguće da svi takvi pripravci potiču apetit

modra
04.05.2011., 08:53
a vidi zbilja, ima vitamin b.. i to sve vrste... meni je non stop u glavi da nema, i to mislim da je netko ovdje rekao da je bez b vitamina.. očito sam pomiješala :|
ok, onda prestajem definitivno, bar na par dana pa ću vidjet. jučer nisam popila i odmah sam manje jela.. sad da l' si umišljam da su one krive.. vidjet ćemo

modra
04.05.2011., 08:54
a vidi zbilja, ima vitamin b.. i to sve vrste... meni je non stop u glavi da nema, i to mislim da je netko ovdje rekao da je bez b vitamina.. očito sam pomiješala :|
ok, onda prestajem definitivno, bar na par dana pa ću vidjet. jučer nisam popila i odmah sam manje jela.. sad da l' si umišljam da su one krive ili splet okolnosti :zubo:.. vidjet ćemo
baš mi je žao, bila sam tako sretna :o :(

blue kitty
04.05.2011., 12:09
blue, držim fige, trebalo bi!

nego da pitam.. je l' moguće da mi se od gesunde otvara apetit?
pitam jer ih pijem neka dva tjedna i jedem više nego prije i već sam se ubucila :rolleyes: to mi nikako ne treba, i spremna sam ih bacit ako zbilja otvaraju apetit.. nažalost ali.. :zubo: ipak mi je draže moje tijelo nego kosa., za nijansicu :zubo: iovako sam gurman i volim papat i teško mi se jako suzdržavat od hrane, tj. normalno se hranit a ne pretjerivat, tako da mi ovo još ne treba..

Hvala ti! :mig:

Btw, vidim da pitaš za to što vitamin b otvara apetit. Koliko ja znam (jer je doktor mom tati prepisao neke tablete sa vitaminom b) kako bi se sprečilo to da se otvori apetit poželjno je uzimat tablete nakon obroka. Probaj, pa ako ne pomogne onda ih baci :rolleyes:

Anirul
05.05.2011., 12:14
ne.
uzmi kal

modra
06.05.2011., 08:17
kitty, ma pila sam svakako, ali opet.. :(

uglavnom, evo, ne pijem ih par dana i već nemam napadaje gladi nit jedem na šta naiđem :D :s
nažalost odričem ih se :(

lijepa alma
07.05.2011., 21:30
Kolika je cijena solgara?

a7x
08.05.2011., 18:04
gesunde pijem evo već nekih mjesec dana i meni su super, kosa mi je zdravija i raste mi u dužinu :D ja presretna :cerek: apetit mi je ok,koža ista kao uvijek :)

poison_ivy_5
09.05.2011., 10:49
gesunde pijem evo već nekih mjesec dana i meni su super, kosa mi je zdravija i raste mi u dužinu :D ja presretna :cerek: apetit mi je ok,koža ista kao uvijek :)

jesu li to one tablete iz dm-a u plavoj kutiji?

a7x
09.05.2011., 21:34
jesu li to one tablete iz dm-a u plavoj kutiji?

da, ima ih 60 komada, koštaju 20-ak kuna

ma ja sam tražila nešto što će mi malo ojačati kosu,nisam očekivala da će počet zapravo rasti jer baš i ne vjerujem u kojekakve čudotovorne tabletice al eto raste :lol:

poison_ivy_5
11.05.2011., 11:57
da, ima ih 60 komada, koštaju 20-ak kuna

ma ja sam tražila nešto što će mi malo ojačati kosu,nisam očekivala da će počet zapravo rasti jer baš i ne vjerujem u kojekakve čudotovorne tabletice al eto raste :lol:

super :cerek:!! gledala sam ih nekidan ali znaš ono jeftine su pa je li ima uopće kakvog učinka hahahahah

modra
11.05.2011., 16:21
je l' gesunde smiju pit dojilje?
sestri bi ih dala, al ne znamo da l' smije.. na kutiji niš ne piše

Elora
11.05.2011., 20:18
Što se tiče dojilja i trudnica, najbolje je da uzimaju samo prenatal formule, omege i kalcij!

a7x
12.05.2011., 11:04
super :cerek:!! gledala sam ih nekidan ali znaš ono jeftine su pa je li ima uopće kakvog učinka hahahahah

tak mi je i samoj bilo, gledam im cijenu i mislim si kako ću mutirat ako to uzmem, prvenstveno mi je cilj bio malo ojačati kosu,a inače ne podnosim vitaminske dodatke prehrani jer su mi većinom prejaki i muka mi je od njih i na kraju ih uzmem :rofl:

blue kitty
14.05.2011., 23:43
Evo da i ja kažem nešto o svojim dojmovima nakon što sam popila Encian. Popila sam samo jednu tabletu i poput Modre - bila gladna cijeli dan. Nevjerovjatno šta sam ja danas sve uspjela progutati, a da sam i dalje gladna. :eek:

Čini mi se da ću se dobro namučiti sa ovim, ali vjerovatno ću uzimati samo jednu pilulu navečer pred spavanje i možda još jednu popodne katkad kad budem bila doma jer je glad gora nego kad sam bila na dijeti. Strašni :ne zna:

Nadam se da ću uspjeti dogurati bar mjesec dana i da će se rezultati vidjeti :(

poison_ivy_5
21.05.2011., 17:56
Cure koje su pile gesunde tablete za rast kose(one iz dm-a), je li vam se poveća apetit otkad ste ih počele piti?

a7x
22.05.2011., 17:52
Cure koje su pile gesunde tablete za rast kose(one iz dm-a), je li vam se poveća apetit otkad ste ih počele piti?

za sad nije, a nadam se da ni neće pošto dolazi ljeto, a ja nemrem odoliti slatkišima općenito xD

Andariel
22.05.2011., 17:56

meni je :o imam filing da bi cijeli dan mogla nešto jest :eek: :rofl:

poison_ivy_5
22.05.2011., 20:03

pa i ja imam osjećaj da se i meni poveća a 3 sam tek popila :lol:... odsad pijem prije spavanja pošto nije određeno kad se moraju popiti :o

a7x
24.05.2011., 20:16
pa i ja imam osjećaj da se i meni poveća a 3 sam tek popila :lol:... odsad pijem prije spavanja pošto nije određeno kad se moraju popiti :o

ja ih obično popijem poslje jela, i to se trudim mrvicu više voća jesti pošto mi je bed uzimati tak kemijske preparate bez nekakve zdravije protuteže

poison_ivy_5
24.05.2011., 22:13
ja ih obično popijem poslje jela, i to se trudim mrvicu više voća jesti pošto mi je bed uzimati tak kemijske preparate bez nekakve zdravije protuteže

ja sam počela prije spavanja piti i ok mi je... jep i ja sam počela više voća jesti otkad sam njih počela piti

a7x
28.05.2011., 09:13
ja sam počela prije spavanja piti i ok mi je... jep i ja sam počela više voća jesti otkad sam njih počela piti

nie me mama uspjela natjerati svih ovih godina da jedem voće,ali je zato gesunde xD

poison_ivy_5
28.05.2011., 10:05
nie me mama uspjela natjerati svih ovih godina da jedem voće,ali je zato gesunde xD

hahahha...aj ako ne bude koristi od njega bar ćemo steći naviku jedenja voća svakodnevno :zubo:

a7x
29.05.2011., 16:40
hahahha...aj ako ne bude koristi od njega bar ćemo steći naviku jedenja voća svakodnevno :zubo:

barem nešto za tih 20-ak kuna što smo potrošile :lol:

locco rocco
20.07.2011., 14:23
hej curke. ja bih pila kal hair force, ali ga nigdje u vž ne mogu nać, tete u ljekarni nemaju pojma da to uopće postoji. jel ima netko da zna neku ljekarnu u vž ili okolici da ih drži? i možda kolika je cijena?

alba chiara
28.07.2011., 10:06
hej curke. ja bih pila kal hair force, ali ga nigdje u vž ne mogu nać, tete u ljekarni nemaju pojma da to uopće postoji. jel ima netko da zna neku ljekarnu u vž ili okolici da ih drži? i možda kolika je cijena?

imaš ovdje: http://www.bezrecepta.hr/kal-hair-force.html
cijena ti je nešto jeftinija nego u ljekarnama, jer je online kupnja... 175,28 Kn i + dostava od 29,00kn ali naravno, kada platiš dostavu cijena ti je skoro ista kao i u ljekarnoj...
naravno, ovaj link će ti poslužiti samo ako ti ne predstavlja problem naručiti nešto preko neta... :mig:

locco rocco
28.07.2011., 12:55
hvala alba chiara!!!!

alba chiara
28.07.2011., 16:05
hvala alba chiara!!!!

i drugi put... :mig:

Isadora Cadaver
29.07.2011., 00:39

I ja :mad: Stalno mi se jede, pogotovo slatko... a i još ih i pijem poslije obroka, ali ne pomaže ni to

Pajaco
05.09.2011., 21:09
Bok,zanima ma ako je tko koristio kerastase nutrients tablete za kosu i kakvi su razultati.

evo sta pise o njima...

Kérastase Nutrients Densi-Recharge is a food supplement designed for men and women concerned about hair density deficiency and hair lacking vitality.

1. Anti-Hairloss Efficacy: fast efficacy observed in men and women after 8 weeks of supplementation.
2. Densifying Action: helps improve hair density.
3. Fortifying Action: As observed by men and women, hair is left feeling fortified.

Key technology: Complex Amino Vegetal + Essential Fatty Acids:

- Taurine is an amino acid that accumulates in the hair bulb to help maintain its stability.
- Green Tea and Grape Seed Polyphenols help sustain the scalp micro-cirulation responsible for carrying nutrients.
- Zinc is necessary for the production of keratin, which is an essential component of the hair.

Directions for use: Take 1 tablet and 1 capsule per day with a main meal for at least 8 weeks. Take Kérastase Nutrients Densi-Recharge Daily Hair Densifying Food Supplement as a supplement to a balanced diet and healthy lifestyle. Not to be taken on an empty stomach or at the same time as other green tea-based products. Not recommended for women who are pregnant or breast-feeding.

Kérastase Nutrients Densi-Recharge Daily Hair Densifying Food Supplement ingredients:

Tablet: Bulking agent (calcium phosphates, cellulose, crosslinked sodium carboxy methyl cellulose, magnesium salts of fatty acids); green tea extract (Camellia sinesis (L.) Kuntze extract); grape seed extract (Vitis vinifera (L.) var. tinctoria extract); taurine; zinc glutonate; glazing agent (hydroxypropyl cellulose, hydroxypropyl methyl cellulose, talc, sodium carboxy methl cellulose, maltodextrin, dextrose monohydrate, potassium silicoaluminate); anti-caking agent (silicon dioxide); colours (E102, E171, E133, E132); emulsifier (soya lecithin).

Capsule: Fish oil; blackcurrant seed oil; fish gelatin; glazing agents (glycerol, potassium aluminium silicate); thickener (glycerol monostearate); vitamin C; water; emulsifier (soya lecithin); lycopene oleoresin from tomatoes (Lycopersicon esculentum); vitamin E; colours (E171, E129, E133). E102 and E129 may have an adverse effect on activity and attention in children.

bubu5
05.09.2011., 21:43
Ja pijem ( preporuka doktorice) PlibexB zbog apetita, a pošto ima vitamina B dobro djeluje i na moju kosu i nokte :)

malibu
07.09.2011., 15:16
ja koristim inneov tablete i nemogu reći da su mi baš pomogle :S

peachwoman
12.09.2011., 09:45
Ženske apetit Vam se otvara sa vitaminima, normalna stvar:mig:

čbelica
12.09.2011., 14:53
Evo da i ja kažem nešto o svojim dojmovima nakon što sam popila Encian. Popila sam samo jednu tabletu i poput Modre - bila gladna cijeli dan. Nevjerovjatno šta sam ja danas sve uspjela progutati, a da sam i dalje gladna. :eek:

Čini mi se da ću se dobro namučiti sa ovim, ali vjerovatno ću uzimati samo jednu pilulu navečer pred spavanje i možda još jednu popodne katkad kad budem bila doma jer je glad gora nego kad sam bila na dijeti. Strašni :ne zna:

Nadam se da ću uspjeti dogurati bar mjesec dana i da će se rezultati vidjeti :(

pijem taj Encianov suhi kvasac u kapsulama već nekih tri tjedna, možda mjesec dana, i ne osjećam razliku u apetitu. odnosno, nije se povećao.
pijem tri tablete dnevno (ujutro, popodne, navečer) i zapravo mi je čak apetit smanjen zadnja dva tjedna :D

a što se tiče učinka...možda mi se samo čini nakon tek tri tjedna, ali imam osjećaj da su mi nokti čvršći i ten mi je ljepši, a na kosi još nisam ništa primjetila.

Osgiliath
17.09.2011., 15:22
Ja pijem ( preporuka doktorice) PlibexB zbog apetita, a pošto ima vitamina B dobro djeluje i na moju kosu i nokte :)

kolko piješ dnevno? :)

aaatina
17.09.2011., 15:44
Ja sam sebi kupila u DM vitamine za kosu,sadrži vitamine iz B skupine,biotin,folnu kiselinu i cink,pijem ih tek par dana,još ne vidim neki pomak,a ni apetit mi se nije povećao,ja ne bi strahovala od toga na vašem mjestu

*minii*
25.09.2011., 20:45
Ja pijem trenutno od Solgara, 2 tablete dnevno...... i vidjet ćemo promjene :ne zna:

m_18
15.10.2011., 16:39
ja isto pijem solgar-skin, nail and hair...... pitala sam profesoricu iz nutricionizma o njima da mi kaze dali su dobre i tako to...ugl rekla mi je da mogu biti zadovoljna sa izborom..da su među boljima...kaze da pomazu i kod ispadanja kose iako ja nemam problema s tim nego sam ih kupila jer sam cula da ubrzavaju rast i obnavljaju kosu...a imam problema s vrhovima jer imam dugu kosu koju pegla svaki dan...ujedno se nadam da ce mi pomoci i kod noktiju jer imam gel vec 2 god pa ce ih malo valjda obnoviti...ali sam primjetila da mi se lice malo popristavilo zadnjih 2 tj pa mislim da mi je mozda od toga valjda se cisti ili sta vec...i jos nesto rekla mi je profesorica da su 2 tablete samo markenticki trik...da je kod mladih osoba sasvim dovoljna i 1 tableta dnevno pogotovo zato jer su relativno skupe pa usput i traju duze...

m_18
15.10.2011., 16:57
sve koje sadrze u sebi vitamin B povecavaju apetit jer tako vit B djeluje na organizam

Kratka Kavica
15.10.2011., 19:43
Evo i mene ovdje da vam kažem da sam svoje povjerenje odlučila podariti DMovim tableticama i jednoj članici koja je ovdje na temi pisala kako je dala usporediti sastav jednoj magistrici farmacije koja je rekla da su po sastavu jako dobre.

Uzela sam DM tabletice za porast kose , DM B- kompleks i Pivski kvasac u kapsulicama od Encijana i to u sve sad da kombiniram! Ima ih za 2 mjeseca korištenja , toliko u i čekati rezultate, naravno, javim vam jer se kaj popravilo :D

bubu5
15.10.2011., 21:06
kolko piješ dnevno? :)

Tri
Prije doručka, ručka i večere

mariaanamaria
16.10.2011., 14:36
Evo i mene ovdje da vam kažem da sam svoje povjerenje odlučila podariti DMovim tableticama i jednoj članici koja je ovdje na temi pisala kako je dala usporediti sastav jednoj magistrici farmacije koja je rekla da su po sastavu jako dobre.

Uzela sam DM tabletice za porast kose , DM B- kompleks i Pivski kvasac u kapsulicama od Encijana i to u sve sad da kombiniram! Ima ih za 2 mjeseca korištenja , toliko u i čekati rezultate, naravno, javim vam jer se kaj popravilo :D

A di u DM-u ima za kupiti sve to?

Kratka Kavica
16.10.2011., 18:43
Obično stoje tamo gdje drže zdravu hranu,cedevitu , šumeće tablete tamo potraži i tabletice raznorazne :)

Infidele
26.10.2011., 09:29
ove godine sam u proljeće dobila na 'testiranje' Dietpharmov Nutrival Plus i moram priznati da sam preoduševljena učinkom na gustoću kose i jače nokte. prije sam koristila strane brandove ali ovaj 'domaći' me stvarno osvojio. cijena nije tako strašna (80kn za mjesec dana) a nisam imala ni neki povećan apetit.
je li ga probao netko od vas?

amiee
13.11.2011., 14:09
pozdrav!

već 4 mjeseca svaki dan uzimam solgarov kelatirani cink (1 tableta sadrži 22mg cinka što odgovara 147% RDA), međutim sve me više privlači ova njihova skin, hair&nails forumla u kojoj je "samo" 7,5mg cinka, tj. 50% RDA.
na cink sam se odlučila zbog problema s kožom, dugogodišnje vegetarijanske ishrane (koja tendira veganskoj) i za općefizičko zdravlje.
sad, razmišljam da uzmem i skin, hair&nails forumlu i jedan dan pijem nju, a drugi dan cink i tako ih izmijenjujem.
koliko vam se čini pametnom takva ideja? čitam po internetu da je previše cinka štetno, ali nigdje ne nalazim što je to točno "previše cinka"? mislite li da bi ova doza, kombiniranjem te dvije tablete, bila previše?

hvala! :)

Elora
13.11.2011., 16:15
pozdrav!

već 4 mjeseca svaki dan uzimam solgarov kelatirani cink (1 tableta sadrži 22mg cinka što odgovara 147% RDA), međutim sve me više privlači ova njihova skin, hair&nails forumla u kojoj je "samo" 7,5mg cinka, tj. 50% RDA.
na cink sam se odlučila zbog problema s kožom, dugogodišnje vegetarijanske ishrane (koja tendira veganskoj) i za općefizičko zdravlje.
sad, razmišljam da uzmem i skin, hair&nails forumlu i jedan dan pijem nju, a drugi dan cink i tako ih izmijenjujem.
koliko vam se čini pametnom takva ideja? čitam po internetu da je previše cinka štetno, ali nigdje ne nalazim što je to točno "previše cinka"? mislite li da bi ova doza, kombiniranjem te dvije tablete, bila previše?

hvala! :)

Najbolje bi ti bilo da nakon što popiješ cink do kraja napraviš pauzu i uzmeš skin, hair&nails formulu al preporučene su 2 dnevno što bi ti omogućilo 100% RDA cinka :)

amiee
13.11.2011., 22:01
Najbolje bi ti bilo da nakon što popiješ cink do kraja napraviš pauzu i uzmeš skin, hair&nails formulu al preporučene su 2 dnevno što bi ti omogućilo 100% RDA cinka :)

hm, da, i ja sam razmišljala o tome, ali to nije prihvatljivo mom studentskom džepu :mama:
naime, cink plaćam 126 i traje mi cca 3 mjeseca, a koliko vidim s,h&n formula je cca 136 i dostatna je za cca mjesec dana..
još ću razmisliti, ali mislim da si toliko zdravlja ne mogu priuštiti :D :o

missMarlboro
13.11.2011., 22:06
Ciao...........za sve vas cure i žene koje isprobavate razne tabletice, htjela bih vam reći da se slučajno ne zajeb... NEMOJTE kupovati Inneov tablete.
Ja sam pola godine pila onaj njihov shit protiv opadanja kose što se reklamirao i apsolutno NIŠTA kao da sam vodu pila. Uzimala sam 2 tab. dnevno, 6 mj. Znači potrošila sam preko 1000kn za NIŠTA.:504::503: Prestala sam ih piti prije par mjeseci, da djeluju do sada bi se već vidjelo pomaka.
Inneov je precijenjen, preskup, a sve mi pušimo dobru reklamu.
Također sam pila one iz dm-a, sve vrste.........gesunde plus il kako se već zovu........... Isto ništa.:ne zna:
Najbolje rezultate sam imala od običnog b kompleksa koji je 10 puta jeftiniji od Inneova.

C.Mariù
13.11.2011., 22:18
Ja se dvoumim između forcapila i solgar skin,hair & nails formule. Forcapil sam pila i bio mi je dobar..pa jedno vrijeme nisam ništa, onda sam počela piti solgar cink zbog lošeg tena, sad sam ga potrošila. Forcapil ili solgar??????

missMarlboro
13.11.2011., 22:23
Ciao...........za sve vas cure i žene koje isprobavate razne tabletice, htjela bih vam reći da se slučajno ne zajeb... NEMOJTE kupovati Inneov tablete.
Ja sam pola godine pila onaj njihov shit protiv opadanja kose što se reklamirao i apsolutno NIŠTA kao da sam vodu pila. Uzimala sam 2 tab. dnevno, 6 mj. Znači potrošila sam preko 1000kn za NIŠTA.:504::503: Prestala sam ih piti prije par mjeseci, da djeluju do sada bi se već vidjelo pomaka.
Također sam pila one iz dm-a, sve vrste.........gesunde plus il kako se već zovu........... Isto ništa.:ne zna:
Najbolje rezultate sam imala od običnog b kompleksa koji je 10 puta jeftiniji od Inneova.

C.Mariù
13.11.2011., 22:43

Ja popijem godišnje 2 puta b kompleks (plibex)..znam odavno da je inneov glupost isto tako znam da me nista na svijetu ne bi natjeralo da kupujem dm-ove vitamine.. Stvar je u tome da plibex ima samo b vitamine a za kosu su nepohodni c vitamin,cink, bakar, b vitamin i td..

missMarlboro
13.11.2011., 23:20
Ja popijem godišnje 2 puta b kompleks (plibex)..znam odavno da je inneov glupost isto tako znam da me nista na svijetu ne bi natjeralo da kupujem dm-ove vitamine.. Stvar je u tome da plibex ima samo b vitamine a za kosu su nepohodni c vitamin,cink, bakar, b vitamin i td..

iskreno...nisam gledala o čemu ste raspravljale, već sam htjela iznijeti svoje iskustvo..........ali, ajd sad da te pitam...kako znaš da su inneov i dm tablete shit, iz iskustva il imaš neku formulu kojom to predvidiš.....ne znam kak da se izrazim nadam se da kužiš,....da se i mi ostale u budućnosti ne zajebemo.

Kratka Kavica
14.11.2011., 12:10
Eh , samo javljam da sam popila cijelu turu Encianovog pivskog kvasca (3 tablete X 30 dana) i nikakvu promjenu na kosi nisam primjetila, čak se ni ne sjaji jače! :D

voorn7
14.11.2011., 12:25
Eh , samo javljam da sam popila cijelu turu Encianovog pivskog kvasca (3 tablete X 30 dana) i nikakvu promjenu na kosi nisam primjetila, čak se ni ne sjaji jače! :D

jel pise na njemu da je inaktivan pivski kvasac?

cijeli zivot pijem nes za kozu, nokte, kosu, i mogu reci da meni jos uvijek najbolji belupov b komplex. a ako netko hoce malo experimentirati, pogotovo ovi koji ne jedu dobro, moja preporuka su alge:) spirulina i chlorella. imaju fantastican sastav, cijeli b-komplex i masu drugih stvari, ne tretira ih se ko vitamine vec bi po svojim nutritivnim svojstvima mogle biti neki oblik hrane. nazalost, smrde:( ali popijes tabletu i to je to. izdrzi se.:)

stacy
14.11.2011., 12:39
Ljetos sam popila 2 kure Solgarovih vitamina za kožu, kosu i nokte i neki dan mi frizerka kaže da mi je tjeme puno mlade kose.:cerek: A ja već zaboravila da sam to uopće pila.

Tako da očito ima efekta, ali je individualno. Sada sam ih ponovno kupila, tako da opet malo "nahranim" iznutra.

C.Mariù
14.11.2011., 12:39
iskreno...nisam gledala o čemu ste raspravljale, već sam htjela iznijeti svoje iskustvo..........ali, ajd sad da te pitam...kako znaš da su inneov i dm tablete shit, iz iskustva il imaš neku formulu kojom to predvidiš.....ne znam kak da se izrazim nadam se da kužiš,....da se i mi ostale u budućnosti ne zajebemo.

Za inneov mi je i sama dermatologica rekla da ne valjaju, od kad sam cula za te tablete u nazad cca..3 godine od nikoga nisam ni jednu pozitivnu stvar čula, samo loše tako da mi nije palo na pamet da i ja nasjednem na to..za dm-ove tablete pogledaj sastav ili daj nekome ko se bas kuzi u to pa ces vidjet da ti to nitko ne bi preporučio..mislim možda nekome i pomognu ali na dulje staze više ćeš si naškoditi nego pomoći.

missMarlboro
14.11.2011., 14:47
Za inneov mi je i sama dermatologica rekla da ne valjaju, od kad sam cula za te tablete u nazad cca..3 godine od nikoga nisam ni jednu pozitivnu stvar čula, samo loše tako da mi nije palo na pamet da i ja nasjednem na to..za dm-ove tablete pogledaj sastav ili daj nekome ko se bas kuzi u to pa ces vidjet da ti to nitko ne bi preporučio..mislim možda nekome i pomognu ali na dulje staze više ćeš si naškoditi nego pomoći.

a eto čitam ova iskustva pa neke kažu da ih (dm-tablete) i magistri farmacije hvale, a za inneov sam i ja čula loše kritike al jedna moja kolegica se kunila u njih kao počeli su joj cijeli pramenovi nove kose rasti......pa sam popušila (iako mislim da je to protiv opadanja a ne za rast):ne zna:
ma izgleda da đaba nama rasprave kad smo različiti organizmi i svakom neke tablete pašu, bilo bi čudno da postoji tableta koja svima odgovara tada bi i cjeli svijet znao za nju, a sve žene savršenu kosu. treba naći nešto za sebe a ne slušati druge zato ja ne odustajem.....................:cerek:

C.Mariù
14.11.2011., 15:29
a eto čitam ova iskustva pa neke kažu da ih (dm-tablete) i magistri farmacije hvale, a za inneov sam i ja čula loše kritike al jedna moja kolegica se kunila u njih kao počeli su joj cijeli pramenovi nove kose rasti......pa sam popušila (iako mislim da je to protiv opadanja a ne za rast):ne zna:
ma izgleda da đaba nama rasprave kad smo različiti organizmi i svakom neke tablete pašu, bilo bi čudno da postoji tableta koja svima odgovara tada bi i cjeli svijet znao za nju, a sve žene savršenu kosu. treba naći nešto za sebe a ne slušati druge zato ja ne odustajem.....................:cerek:

istina, svaki organizam priča svoju priču..a i prehrana igra veliku, to je bar kod svih isto. Nadam se da ćeš naći neke vitamine koji će ti odgovarati. Forcapil možeš naći u svakoj ljekarni meni je bio odličan, možda ti pomogne i punooo je jeftiniji od inneova.

missMarlboro
16.11.2011., 11:01
istina, svaki organizam priča svoju priču..a i prehrana igra veliku, to je bar kod svih isto. Nadam se da ćeš naći neke vitamine koji će ti odgovarati. Forcapil možeš naći u svakoj ljekarni meni je bio odličan, možda ti pomogne i punooo je jeftiniji od inneova.

thanks!...probat ću i s tim sada, a kad se dočepam para...imam plan: šišanje vrućim škarama, minoksidil 5%, kal-ovi vitamini, pantenol.
to sve je koliko sam skužila najdjelotvornije, šta mogu kad sam frik.

C.Mariù
16.11.2011., 15:50
thanks!...probat ću i s tim sada, a kad se dočepam para...imam plan: šišanje vrućim škarama, minoksidil 5%, kal-ovi vitamini, pantenol.
to sve je koliko sam skužila najdjelotvornije, šta mogu kad sam frik.

Neee vruće škareee..one će ti stanjit vrhove..ja sam danas kupila forcapil 120 kn ipak nije baš tak jeftin al mj.dana traje..

missMarlboro
17.11.2011., 16:41
Neee vruće škareee..one će ti stanjit vrhove..ja sam danas kupila forcapil 120 kn ipak nije baš tak jeftin al mj.dana traje..

kak misliš stanjit vrhove? koliko sam skužila da ta toplina kao "zavari" vrh da ne puca dalje, mislim da tu ima logike. jesi probala takvo šišanje?

pet_točkica
17.11.2011., 19:18
ja se nekužim nimalo u sve ove tabletice za kosu, a htjela bi konačno pustiti svoju pa sam vas došla zamoliti za savjet ili preporuku. Skoro cijeli život imam kratku kosu koja je stvarno divna dok je tako kratka, gusta je i ima je dosta...problem nastane kad dođe do dužine malo ispod ušiju, nenormalno se istanji i bude kao paučina. Razmišljala sam da je to možda zato što mi po mom mišljenju ispada dosta kose i glava mi je uvijek puna nove, mlade kose (paperja). Mislim da ako ikako mogu utjecati na ovo to je nekim tableticama ili vitaminima koji mi vjerojatno fale (imam i krhke i lomljive nokte, možda je kalcij u pitanju:ne zna:). Pa eto ako imate neki dobar savjet ili prijedlog, ideju za mene recite. Ja sam malo istraživala po internetu i svi preporučuju merz tablete?

m@non
18.11.2011., 10:11

A što to točno ne valja u dm-ovim tabletama? Mislim, ako se već tak kužiš u sastav onda pojasni. Jer napisati samo ovo podebljano po meni nije argument....:ne zna:

C.Mariù
18.11.2011., 10:56
kak misliš stanjit vrhove? koliko sam skužila da ta toplina kao "zavari" vrh da ne puca dalje, mislim da tu ima logike. jesi probala takvo šišanje?

Htjela sam, al na vrijeme sam odustala. Najbolje bi ti bilo da se savjetuješ sa dobrim frizerom. Mene frizerka koja šiša već 30 god. od toga odgovorila. Vruće škare su super ako imaš gustu kosu.

gustertomxxl
05.12.2011., 23:21
daj mi recite koje tocno Merz koristite, haar aktiv ili Spezial dragees?

koja je opce razilka?

Coquette
09.12.2011., 06:38
daj mi recite koje tocno Merz koristite, haar aktiv ili Spezial dragees?

koja je opce razilka?

Koristim Merz spezial dražeje već mjesecima, dobri su za kosu, nokte i kožu. Kod kose nisam primjetila neku posebnu razliku, možda maaalo brže raste, a možda mi se to samo čini. Farbam kosu godinama, tako da ne vidim ni neku promjenu u teksturi kose. Mislim da se to najbolje može vidjeti kod djevojaka koje ne farbaju kosu, utječe li na sjaj, kvalitetu, nelomljivost i sl. Opazila sam razliku u kvaliteti noktiju, nokti su mi postali jaki i otporni i više ne pucaju, a prije su bili jako lomljivi. I koža mi je možda malo mekša, ali i inače je takva i nikad nisam imala problema s njom, srećom.

irasomething
09.12.2011., 10:56
da li netko zna da li se smiju koristit vitamini kojima je istekao rok trajanja u 5 mjesecu?
hvala svima na odgovoru..

C.Mariù
09.12.2011., 12:17
da li netko zna da li se smiju koristit vitamini kojima je istekao rok trajanja u 5 mjesecu?
hvala svima na odgovoru..

Bolje baci te vitamine u smeće..

irasomething
09.12.2011., 12:20
zašto?osim zato što su stari..

RabidXPanic
12.12.2011., 16:32
Počela sam piti Das Gesunde Haar Komplex prije nekih mjesec i pol recimo, imam još jednu tablu od 20 tableta. Kosa mi manje opada (a počela sam koristiti i Subrinin šampon protiv opadanja), kod pranja mi deset dlaka svega ispadne, a prije je bome bio pun odvod. Kao i pod kod sušenja. Raste jednakom brzinom, nisam primijetila neki značajniji napredak po tom pitanju, možda počne s vremenom.
Ono što me iznenadilo je da mi je koža u puuno boljem stanju, ne masti se više i ne pojavljuju mi se nikakvi prištići, pa čak ni prije menge.
Nokti su u redu, bili su u redu i prije.

U svakom slučaju pohvale za Das Gesunde :top:

C.Mariù
12.12.2011., 19:42
Bolje baci te vitamine u smeće..

Zato što sastojci mogu postati toksični i vrlo štetni za organizam.

C.Mariù
12.12.2011., 19:43
::zašto?osim zato što su stari..

post iznad :rofl:

irasomething
13.12.2011., 07:22
hvala ti..pozz..u smeću su..hvala

MOANI
17.12.2011., 11:38
U zadnje vrijeme mi nešto više opada kosa ali mi oduvijek jako sporo raste pa sam odlučila kupiti neke tablete.Htjela sam uzeti Kalove ali u nijednoj apoteci ih nisam našla tako da sam uzela inneov za snagu i volumen i to pakiranje za 2 mj.Sad ih pijem mjesec i 10 dana...Vidim po forumu da neki nisu zadovoljni s inneovom pa kad popijem kutiju do kraja ne znam na koje da se prebacim?! Koje od svih tableta su najbolje baš za brži rast kose??

*tearsinheaven
17.12.2011., 14:41
U zadnje vrijeme mi nešto više opada kosa ali mi oduvijek jako sporo raste pa sam odlučila kupiti neke tablete.Htjela sam uzeti Kalove ali u nijednoj apoteci ih nisam našla tako da sam uzela inneov za snagu i volumen i to pakiranje za 2 mj.Sad ih pijem mjesec i 10 dana...Vidim po forumu da neki nisu zadovoljni s inneovom pa kad popijem kutiju do kraja ne znam na koje da se prebacim?! Koje od svih tableta su najbolje baš za brži rast kose??

Kalove imaš u biljnim apotekama, konkretno znam da ih na jarunskom placu drže (u biljnoj ljekarni, ne normalnoj) :mig:

MOANI
19.12.2011., 12:22
Thnx :) ..sad znam gdje ću ih naći

pplawusha
08.01.2012., 13:34
ej cure da li ima neka probleme sa zaliscima?
naime ja imam,a od svih silnih tableta,šamopona neznam za koje da se odlučim a većina je skupa pa se prvo želim informirat da li bi meni uopće nešto pomoglo..

na desnoj strani mi je kolko tolko ok,ali lijeva strana ćela...užas,onak jadnih par vlasi koje ne rastu (stale su na dužinu od svega par cm), a inače mi je kosa do ramena..ugl užasno ružno mi izgleda to a ja baš ko za peh volim nositi dignutu kosu jer mi stvarno super stoji ali kad ju podignem tih par jadnih dlaka mi se naravno ne može skupit u rep, pundžu što god nego mi onak šugavo stoji sa strane i ne mogu niš sa tim...ne mogu ih ni zalizat jer su preslabašne, a i tolko ih je malo da ih ni kopčica neka ne drži...

dajte mi molim vas recite jel ima neke šanse da meni taj dio kose izraste,ali i malo progusti...?

zato me i zanima da li je neka imala slučaj sa tim prokletim zaliscima pa da je to uspjela rješit...?

puno hvala!

Grubač.
26.01.2012., 10:50
Ima netko s novijim iskustvima da je koristio kal hair force? Ili su bolje solgar skin, hair and nails?
Ja sam popila kuru inneova prije nekoliko mjeseci i apsolutno nikakav pomak nisam primijetila, kaže moj farmaceut da je možda problem u hormonima jer inače djeluje inneov kod ljudi :ne zna:

Zlatorepa
28.01.2012., 15:45
Pitanje za cure koje piju Solgar - jesu li tablete teške za gutanje, na slikama izgledaju velike:ne zna:?

Saireen
29.01.2012., 09:01
Meni su ok, jesu malo veće, al mi dosad nije nijedna zapela :)

irasomething
29.01.2012., 09:12
ni meni..meni su skroz u redu...

MOANI
29.01.2012., 10:48
Ima netko s novijim iskustvima da je koristio kal hair force? Ili su bolje solgar skin, hair and nails?
Ja sam popila kuru inneova prije nekoliko mjeseci i apsolutno nikakav pomak nisam primijetila, kaže moj farmaceut da je možda problem u hormonima jer inače djeluje inneov kod ljudi :ne zna:

Ja sam pila 2 mjeseca Inneov.Nakon toga sam odmah prešla na kal hair force s tim da još uz to pijem cink jer ga u kalovim tabletama nema.. Ja sam jako zadovoljna.Ne farbam se tako da ne mogu vidjeti po izrastu koliko mi brže raste kosa ali primjetim da mi je malo duža.. Poslikala sam si pred mjesec dana kosu a pošto ih planiram piti još 3 mjeseca poslikat ću ponovno pa ću po tome vidjeti najbolju razliku jer sam stepenasto ošišana..Svi koji me nisu duže vremena vidjeli su rekli da mi je kosa narasla i frizerka mi je rekla da mi je dosta mlade kose naraslo a to i primjetim na čelu i da izviruje ta mlada kosica po tjemenu kad ispeglam kosu .

irasomething
29.01.2012., 10:51
svakako solgar..meni inneov nije ništa pomogao...solgar mi je odličan..kosa puno brže raste..nisu mi teške za želudac i imam puno male/mlade kose

Grubač.
30.01.2012., 13:44
Hvala cure na iskustvima, uzet ću solgar pa ćemo vidjeti :mig:

Sofia Victoria
01.02.2012., 19:05
Znam da je glupo pitanje, ali mene zanima jel te kapsule za rast kose pospješuju i rast ostalih dlaka na tijelu? :confused:

Grubač.
01.02.2012., 21:14
Ne, ne moraš se brinuti nećeš postati čimpanza :D

irasomething
01.02.2012., 22:44
Ne...

malazara
02.02.2012., 08:36
Cure da li negdje u zg ima kupiti Kal tablete za rast kose, pila sam ih prije dvije godine i bile su mi super ali ih sada po ljekarnama u centru greda više ne drže :ne zna:

Sad sam vidjela jedan post gdje cura kaže da ima na jarunskom placu ali to mi je totalno ne usput da li netko zna negdje u centru zg ?

Grubač.
02.02.2012., 14:38
Ja sam ih našla u dm-u na apotekarskom odjelu, ali u svakoj normalnoj ljekarni će ti ponuditi da naruče ako nemaju ili sama pitaj jel ti mogu naručiti :mig:

crvenkapica5
04.02.2012., 21:31

hey, koliko dugo si pila forcapil?
kakav ti je bio, jesi li primijetila ikakve nuspojave?

C.Mariù
04.02.2012., 22:02
Nema nuspojava. Samo kosa raste brže i čini mi se da se manje masti. Pijem 3. bočicu, poslje toga prestajem.

black chocolate
04.02.2012., 22:29
Cure, može pitanje. Pošto sam nova u ovome zanima me kako se cijene vrte oko tih tableta za ubrzani rast kose i koje su najefikasnije?
Hvala

Hazel Silk
05.02.2012., 00:25
što ne valja s das gesunde plus?
počela sam ovaj tjedan s novom kurom i baš me zanima hoće li išta pomoći
a uz to mažem kosu raznim uljima
gl

RabidXPanic
06.02.2012., 11:10
što ne valja s das gesunde plus?
počela sam ovaj tjedan s novom kurom i baš me zanima hoće li išta pomoći
a uz to mažem kosu raznim uljima
gl

Meni valjaju, nisam primijetila nikakve nuspojave. :ne zna:

Puslicaa
06.02.2012., 21:39
Dakle, prije jedno dva tjedna sam otišla na mjerenje vitamina jer sam se u zadnje vrijeme osjećala iscrpljeno, a i kosa mi je ispadala. Frajer koji mi je mjerio vitamine je bio u čudu. Čak me u jednom trenutku pitao jesam li ikada pojela komadić crvenog mesa i konstatirao da u tijelu nemam grama B vitamina, osim folnih kiselina :rolleyes: I sad sam na Solgarovom B komplexu. :D Sva sreća pa mi ne pada teško na želudac. Znam da je netko ranije pitao da li mora raditi pauzu pa sam pitala mamu od frendice koja je farmaceut. Rekla mi je da nikako ne pijem duže od tri mjeseca nego da ponovim mjerenje vitamina i ako se niš ne popravi doktoru.

yaTzna
11.02.2012., 10:19
ja isto pijem solgar-skin, nail and hair...... pitala sam profesoricu iz nutricionizma o njima da mi kaze dali su dobre i tako to...ugl rekla mi je da mogu biti zadovoljna sa izborom..da su među boljima...kaze da pomazu i kod ispadanja kose iako ja nemam problema s tim nego sam ih kupila jer sam cula da ubrzavaju rast i obnavljaju kosu...a imam problema s vrhovima jer imam dugu kosu koju pegla svaki dan...ujedno se nadam da ce mi pomoci i kod noktiju jer imam gel vec 2 god pa ce ih malo valjda obnoviti...ali sam primjetila da mi se lice malo popristavilo zadnjih 2 tj pa mislim da mi je mozda od toga valjda se cisti ili sta vec...i jos nesto rekla mi je profesorica da su 2 tablete samo markenticki trik...da je kod mladih osoba sasvim dovoljna i 1 tableta dnevno pogotovo zato jer su relativno skupe pa usput i traju duze...

S obzirom na ovaj post, i ja sam počela piti 1 Solgar tabletu dnevno. Bilo mi je nekako previše 2 odjednom. Također sam primjetila više prištića kada bih pila 2 svaki dan. Pošto na ovaj način pijem polovičnu dozu, zanima me trebam li nakon 3 mjeseca svejedno napraviti pauzu?

Jade84
13.02.2012., 17:53
Dakle, prije jedno dva tjedna sam otišla na mjerenje vitamina jer sam se u zadnje vrijeme osjećala iscrpljeno, a i kosa mi je ispadala. Frajer koji mi je mjerio vitamine je bio u čudu. Čak me u jednom trenutku pitao jesam li ikada pojela komadić crvenog mesa i konstatirao da u tijelu nemam grama B vitamina, osim folnih kiselina :rolleyes: I sad sam na Solgarovom B komplexu. :D Sva sreća pa mi ne pada teško na želudac. Znam da je netko ranije pitao da li mora raditi pauzu pa sam pitala mamu od frendice koja je farmaceut. Rekla mi je da nikako ne pijem duže od tri mjeseca nego da ponovim mjerenje vitamina i ako se niš ne popravi doktoru.

oprosti ako je glupo pitanje ali..kako mislis mjerenje vitamina? Jesi radila nalaze krvi ili neke druge testove?

Nessadha
13.02.2012., 17:55
cink izgrađuje svaku dlaku na tijelu.

crvenkapica5
13.02.2012., 18:14
S obzirom na ovaj post, i ja sam počela piti 1 Solgar tabletu dnevno. Bilo mi je nekako previše 2 odjednom. Također sam primjetila više prištića kada bih pila 2 svaki dan. Pošto na ovaj način pijem polovičnu dozu, zanima me trebam li nakon 3 mjeseca svejedno napraviti pauzu?

da, svejedno treba pauza. neobično je da imaš više prištića od 2 tablete kada bi one trebale raditi i na poboljšavanju tena :ne zna:

vozač
13.02.2012., 19:28
ja dugi niz godina vodim borbu sa ispadanje kose, pila sam sve što se dalo kupiti na našem tržištu, korisila razne losione,ništa mi nije pomoglo da bi na kraju probla Solgar koji mi je totalno uništio kožu lica, s tim sa prestala odmah, čak nisam ni do kraja popila bočicu tableta nega sam ih bacila, šteta tih novaca
nekome su dobre, ali meni nisu pomogle, kao što će nekome pomoći oni gesund plus vitamini iz dm od 20 kn a nekom ne, svaki organizam drugačije reagira
moram napomenuti da meni ni jedno ulje koje bih stavila na kosu nije pomoglo, a svašta sam stavljala
jedine tablete kod kojih sam ja primjetila poboljšanje su bio-h tin, ujna mi ih nabavlja iz Njemačke a mogu se naručiti i preko ebaya, jesu malo poskupe ali vrijedi
ono što ja sada stavljam na kosu dva ili tri puta tjedno i moram prizanti da sam stvarno primjetila poboljšanje
iscijediti sok crvenog luka, jedno jaje i žlica meda, sve to dobro pomiješati, ja to još zagrijem i mažem kosu sa tim,stavim vrećicu, držim dva sata prije pranja i puno mi manje kose ispadne
na kraju isprem kosu sa listovima koprive
eto ako tko želi neka isproba, ovo sa lukom i medom morate stavljati barem mjesec dana da bi vidjeli prve rezultate i da imam jako male kose koja je počela rasti.
pozdrav
:):mig::):mig:

marina1806
13.02.2012., 22:32
ej cure..da li je na koga od vas merz lose utjecao? evo pijem ih 4 dana i nekako sam stalno umorna, glava me boli i ponekad mi se vrti... e sad nisam sigurna da li to moze biti od njih? ili je to nesto prolazno sta me uhvatilo...nisam bas sigurna mozda je to ovak umor jer dosta kasno legnem a ujutro se ranije budim..ipak je tu dijete pa zato...

Jade84
14.02.2012., 10:52
Pozdrav,

(molim moderatore da ne spajaju temu sa onom drugom koja se tiče tableta za kosu, jer ima tako puno stranica da stvarno nemam vremena svaku otvoriti, i pročitati, a na par navrata tamo sam vidjela da neki namjeravaju kupiti ove tablete)

Dakle zanima me jeste li koristili ove tablete, da li zaista pomazu, da li mogu progušćati i ojačati kosu? Da li se isplati kupiti ove ili predlažete neke druge? U mene je kosa prije bila prilično gusta i jaka, ali vremenom, što od stresa što od ishrane, prorijedila se, i ne liči ni na šta... Već neko vrijeme razmišljam da kupim ove tablete, al nisu baš jeftine pa zato želim vidjeti, da li su zaista dobre. Hvala unaprijed

vozač
14.02.2012., 11:25
ej cure..da li je na koga od vas merz lose utjecao? evo pijem ih 4 dana i nekako sam stalno umorna, glava me boli i ponekad mi se vrti... e sad nisam sigurna da li to moze biti od njih? ili je to nesto prolazno sta me uhvatilo...nisam bas sigurna mozda je to ovak umor jer dosta kasno legnem a ujutro se ranije budim..ipak je tu dijete pa zato...

ej marina1806,
ne vjerujem da možes biti umorna i imati glavobolje od merza, samo ces malo dobiti na težini, barem ja jesam dok sam ih pila, ali što se tiče kose nisam osjetila nikakvo poboljšanje

MOANI
14.02.2012., 14:20
Pozdrav,

(molim moderatore da ne spajaju temu sa onom drugom koja se tiče tableta za kosu, jer ima tako puno stranica da stvarno nemam vremena svaku otvoriti, i pročitati, a na par navrata tamo sam vidjela da neki namjeravaju kupiti ove tablete)

Dakle zanima me jeste li koristili ove tablete, da li zaista pomazu, da li mogu progušćati i ojačati kosu? Da li se isplati kupiti ove ili predlažete neke druge? U mene je kosa prije bila prilično gusta i jaka, ali vremenom, što od stresa što od ishrane, prorijedila se, i ne liči ni na šta... Već neko vrijeme razmišljam da kupim ove tablete, al nisu baš jeftine pa zato želim vidjeti, da li su zaista dobre. Hvala unaprijed

Ja sam upravo završila sa 1 bočicom kala.I meni se od farbanja,blajhanja,ekstenzija i svakodnevnog peglanja kose prorijedila,stanjila i oštetila kosa.Odlučila sam se na tablete i to kal,ali pošto ih u mom gradu nije bilo moguće kupiti uzela sam inneov i njih sam bila 2 mjeseca.Nakon toga sam prešla na kal..U apoteci mi je žena rekla da mogu piti 1 na dan ili 2 kako želim ,ali da je i 1 dovoljna.Ja sam pila 2 na dan..Danas mi stiže nova bočica i nju planiram piti 2 na dan te nakon toga treću po 1 na dan..Ja sam uz te tablete istovremeno pila od enciana cink i vitamin c (30 tableta je oko 25kn) jer cink obnavlja folikule kose i sprečava ispadanje i kad sam to dvoje počela koristiti kosa je meni počela rasti kao luda.Primjetim razliku u dužini ali najviše po gustoći jer mi je izraslo jako puno mlade kose u dosta kratkom vremenu..Najveću razliku primjetim kada ispeglam kosu jer mi onda po cijelom tjemenu strši mlada kosa..Svatko je primjetio razliku na mojoj kosi,pa čak i frizerka koja me pitala šta sam koristila....
Ja ti ih u svakom slučaju preporučujem jer ja zbilja primjećujem razliku.
I uzmi si taj encianov cink + c vitamin.

Jade84
14.02.2012., 14:39
Ja sam upravo završila sa 1 bočicom kala.I meni se od farbanja,blajhanja,ekstenzija i svakodnevnog peglanja kose prorijedila,stanjila i oštetila kosa.Odlučila sam se na tablete i to kal,ali pošto ih u mom gradu nije bilo moguće kupiti uzela sam inneov i njih sam bila 2 mjeseca.Nakon toga sam prešla na kal..U apoteci mi je žena rekla da mogu piti 1 na dan ili 2 kako želim ,ali da je i 1 dovoljna.Ja sam pila 2 na dan..Danas mi stiže nova bočica i nju planiram piti 2 na dan te nakon toga treću po 1 na dan..Ja sam uz te tablete istovremeno pila od enciana cink i vitamin c (30 tableta je oko 25kn) jer cink obnavlja folikule kose i sprečava ispadanje i kad sam to dvoje počela koristiti kosa je meni počela rasti kao luda.Primjetim razliku u dužini ali najviše po gustoći jer mi je izraslo jako puno mlade kose u dosta kratkom vremenu..Najveću razliku primjetim kada ispeglam kosu jer mi onda po cijelom tjemenu strši mlada kosa..Svatko je primjetio razliku na mojoj kosi,pa čak i frizerka koja me pitala šta sam koristila....
Ja ti ih u svakom slučaju preporučujem jer ja zbilja primjećujem razliku.
I uzmi si taj encianov cink + c vitamin.

Hvala ti za odg.! Ja sam danas nasla na internetu da imaju ovdje u jednoj apotecu blizu mene Kal proizvodi...Medjutim kad sam otisla, rekli su mi da imaju tablete za jacanje kose "hair nutrients" a ne "hair force". Posto nisam sigurna jel to ista stvar, zapisala sam sastojke, pa molim te ako ti nije tesko da provjeris na toj biocici jesu li isti sastojci:

L-cystein vitamin C, B5, B3, B2, B1, B6, B8, B9, željezo, magnezijum, neki sastojak od ribe (nisam razumjela tačno šta uglavnom od ribe), Inositol, i još jedan sastojak kojeg nisam razumjela.

MOANI
14.02.2012., 15:27
Ja pijem Hair force..A sastojci su : vitamin C , vitamin E , tiamin, riboflavin , niacin , B6, folna kiselina , B12, biotin , pantotenska kiselina , željezo , cink , bakar , mangan , L-cistein , MSM , patuljasta palma , silicijev dioksid , L-metionin , kolin, inozitol , PABA , Gotu Kola , list paprene metvice , L-Glutation , ActiSorb baza

Jade84
14.02.2012., 17:32
Ja pijem Hair force..A sastojci su : vitamin C , vitamin E , tiamin, riboflavin , niacin , B6, folna kiselina , B12, biotin , pantotenska kiselina , željezo , cink , bakar , mangan , L-cistein , MSM , patuljasta palma , silicijev dioksid , L-metionin , kolin, inozitol , PABA , Gotu Kola , list paprene metvice , L-Glutation , ActiSorb baza

Hmm, mislim da nije to to. A ovdje ima samo taj "hair nutrients"...ne znam kako da dodjem do toga, cak i na amazonu pise da ne isporucuju ovdje :(

marina1806
14.02.2012., 22:43
ej marina1806,
ne vjerujem da možes biti umorna i imati glavobolje od merza, samo ces malo dobiti na težini, barem ja jesam dok sam ih pila, ali što se tiče kose nisam osjetila nikakvo poboljšanje

ej hvala ti na odgovoru...da to sam si i ja mislila, to je valjda ovaj normalni umor...a pokraj ovog vremena kojeg uopce ne volim ni ne cudim se...znaci mogu ocekivati par kilograma ili vise??? sad sam se zapitala...pa cula sam da dosta cura nije pomogao sta se tice kose al noktiju da...al meni treba samo zbog kose, zog nje sam i pocela piti...pa si razmisljam sta uopce onda bacati novce na to ak mi nece pomoci...

vozač
15.02.2012., 10:10
ej hvala ti na odgovoru...da to sam si i ja mislila, to je valjda ovaj normalni umor...a pokraj ovog vremena kojeg uopce ne volim ni ne cudim se...znaci mogu ocekivati par kilograma ili vise??? sad sam se zapitala...pa cula sam da dosta cura nije pomogao sta se tice kose al noktiju da...al meni treba samo zbog kose, zog nje sam i pocela piti...pa si razmisljam sta uopce onda bacati novce na to ak mi nece pomoci...

meni te tablete nisu nista pomogle, nokti jesu možda malo postali čvršći, ali ja sam ih pila prvenstveno zbog kose ne zbpg noktiju jer sam uvijek imala jake nokte,a nisu bas tak ni jeftine,napisala sam u par postova prije koje su meni tablete bile najbolje, ali ih nazalot nema za kupiti u Hrvatskoj
ako imaš volje i vremena možeš stavljati na kosu prije pranja sok crvenog luka, med i jaje, meni je to isto pomoglo
pokušaj ako ti se da, možda će tebi merz pomoći, svaki organizam reakira na svoj način, nismo svi isti, pokušaj sa jednom ili dvije bočice pa ćeš onda vidjeti
pozdrav:)

Lilly Vanilly
16.02.2012., 02:33
Ja sam danas počela uzimati Solgar. Da li je to netko vec isprobao i ima li učinka?
Lani sam pila Inneov ali mi nije nista pomogao. Kosa je i dalje bila ista. :(

samoborka2010
16.02.2012., 11:50
Ja sam danas počela uzimati Solgar. Da li je to netko vec isprobao i ima li učinka?
Lani sam pila Inneov ali mi nije nista pomogao. Kosa je i dalje bila ista. :(

ja sam uzela Solgar i zadovoljna sam... skinula sam gel s noktiju i niti jedan nije puknuo!! i peglam kosu svaki tjedan i nije mi nikada rasla, sad i tamo vidim promjene, ima dosta mlade kose na tjemenu... :)

RenataOriflame
16.02.2012., 12:20
Osobno nisam probala, ali oni koji jesu kažu da su im pomogle Oriflameove tablete za kosu i nokte (NutriComplex). sada postoji tzv.pretplata na te proizvode pša se za kupnju 3 (kroz tri kataloška razdoblja) u 4. kataloškom razdoblju dobije jedan besplatno. Cijena mu je inače 159kn (42 tablete). za članove oriflamea još 23% manje (bude otprilike 123kn).

Lilly Vanilly
16.02.2012., 16:50
ja sam uzela Solgar i zadovoljna sam... skinula sam gel s noktiju i niti jedan nije puknuo!! i peglam kosu svaki tjedan i nije mi nikada rasla, sad i tamo vidim promjene, ima dosta mlade kose na tjemenu... :)
Hvala na odgovoru! :) Dakle ima nade i za mene. :D

shine87
16.02.2012., 20:54
Ej, evo da se i ja ukljucim u ovu temu buduci da imam tanku i rijetku kosu, jedno vrijeme kad bi se ne daj boze malo zamastila i skupila ju u rep tjeme mi se skroz vidilo uzaasss :503: onda sam odlucila prestati s farbanjem i poceti nest koristiti za rast jer je ispadala skoro u pramenovima.... onda su krenile muke, nema sta nisam probala... isla sam i na pregled vlasista i tu su naravno preporucivali neke svoje sampone i losione, izvalila sam taj put hrpu novca za tablete, sampon i losion.... inace sam jako neodgovorna po pitanju tableta tak da sam brzo odustala, a losion mi je uzasno bio mastio kosu a bila je neka šema da se smije prat valjd 1 tjedno a na poso nisam mogla ic s tako masnom kosom tak da sam i od toga odustala, budem ljuta sama na sebe al eto na kraju sam odustala od tih proizvoda :ne zna:
e onda sam otkrila kron losion i sampon (nas hrvatski proizvod ima ga za kupit u dm-u) i od toga mi je kosa prestala ispadat i pecela mi je rasti nova kosa :) sad izgleda relativno dobro s obzirom kak je bila, ali jos uvjek na jednom mjestu nemam skoro nist kose (na sredini glave :confused:) i sutra odo potrazit u ljekarni KAL jer sam ovdje na forumu procitala da je hrpa ljudi zadovoljna s tim tabletama i odlucila sam djelovati iznutra :) nadam se da ce mi pomoc i javim rezultate!
uf jesam vas udavila :rofl:

verenna
07.03.2012., 00:17
kupila sam SOLGAR tablete B kompleks bezveze a tek kasnije sam vidjela da imaju spec HAir nails. Sad me zanimaju dvije stvari
1. da li je taj B kompleks dobar ili moram kupiti te na kojima piše Hiar and Nails? K vragu ispada da sam bacila pare bezveze
2. da li otvaraju apetit?

pomozite!!!!

verenna
07.03.2012., 00:26
I još nešto recite mi molim vas koje su tablete za kosu i nokte a da najmanje otvaraju apetit?

missldb
08.03.2012., 13:50
I još nešto recite mi molim vas koje su tablete za kosu i nokte a da najmanje otvaraju apetit?

Ovak od jedne tablete B-kompleksa ti se nemoze otvorit apetit ni da oces... A i od B-kompleksa se ne otvara apetit... B-kompleks prvo djeluje da se hrana koju pojedes pretvori u energiju,biotin (vitamin H) koji spada u skupinu B-kompleksa djeluje na tvoju kosu,kozu i nokte,ako ga duze fali moze doci do nesanice. Sve u svemu B-kompleks ce povoljno djelovat na tebe,Znaci nakon dorucka jedna tabletica dnevno i ne brini za debljanje.
Skin,hair,nails je nesto skroz drugacije od B-kompleksa. On sadzi MSM spoj sa sumporom koji poboljsava rast kose,te cink koji je odlican u ljecenju akni,i ranica a i on cini kosu i nokte cvrscima.
Ukoliko si ustanovila da ti je B-kompleks slab, popi kuru B-kompleksa pa se nakon toga prebaci na skin hair nails....:)

verenna
08.03.2012., 19:59
Ovak od jedne tablete B-kompleksa ti se nemoze otvorit apetit ni da oces... A i od B-kompleksa se ne otvara apetit... B-kompleks prvo djeluje da se hrana koju pojedes pretvori u energiju,biotin (vitamin H) koji spada u skupinu B-kompleksa djeluje na tvoju kosu,kozu i nokte,ako ga duze fali moze doci do nesanice. Sve u svemu B-kompleks ce povoljno djelovat na tebe,Znaci nakon dorucka jedna tabletica dnevno i ne brini za debljanje.
Skin,hair,nails je nesto skroz drugacije od B-kompleksa. On sadzi MSM spoj sa sumporom koji poboljsava rast kose,te cink koji je odlican u ljecenju akni,i ranica a i on cini kosu i nokte cvrscima.
Ukoliko si ustanovila da ti je B-kompleks slab, popi kuru B-kompleksa pa se nakon toga prebaci na skin hair nails....:)

hvala ti na iscrpnom postu, ja sam na tisuću mjesta našla kako B kompleks otvara apetit i zato sam u strahu jer sam na dijeti i nikako mi nije u interesu povećan apetit ako me kužiš. A i kosa i koža i nokti su mi u koma stanju. B kompleks uzimam poslije ručka jer sam mislila da je bogatiji obrok pošto doručkujem samo voće...sad ne znam dal je to ispravno. Svakako ću uzeti i hair and nails od solgara ali znači da ipak popijem cijelu bocicu B kompleksa pošto su solgarovi skoro 200 kn žao mi je da baš istresem u smeće ...

missldb
09.03.2012., 18:39
hvala ti na iscrpnom postu, ja sam na tisuću mjesta našla kako B kompleks otvara apetit i zato sam u strahu jer sam na dijeti i nikako mi nije u interesu povećan apetit ako me kužiš. A i kosa i koža i nokti su mi u koma stanju. B kompleks uzimam poslije ručka jer sam mislila da je bogatiji obrok pošto doručkujem samo voće...sad ne znam dal je to ispravno. Svakako ću uzeti i hair and nails od solgara ali znači da ipak popijem cijelu bocicu B kompleksa pošto su solgarovi skoro 200 kn žao mi je da baš istresem u smeće ...

Ma nema problema :)
Nema debljanja,popij kuru do kraja B-kompleksa,jedna dnevno,plus bas zato sto si na dijeti ti je dobar B-kompleks... I onda predi na skin hair nails... Ma mozes piti nakon rucka samo je vazno da je nakon jela... Jedino je skin hair nails bolje ujutro pit radi cinka,on razbuduje :)

Samantha
15.03.2012., 15:24
Svakako ću uzeti i hair and nails od solgara ali znači da ipak popijem cijelu bocicu B kompleksa pošto su solgarovi skoro 200 kn žao mi je da baš istresem u smeće ...

U Hr. su stvarno preskupi Solgar vitamini.Ja godinama kopujem kod ovog sellera.Hair skin and nail sam platila 12 $ 60 tbl.
Prosli put mi je poslao bocicu od 90 tbl. za cijenu ovih od 60 tbl.
Shipping mu je pristojan..seller pouzdan i brz.
http://myworld.ebay.com/healthfirst2010/?_trksid=p4340.l2559

darkilla
16.03.2012., 01:16
jesu ti kada radili problema na carini zbog narucivanja???

Samantha
16.03.2012., 10:44
jesu ti kada radili problema na carini zbog narucivanja???

Ja nisam u hr,u susjednoj sam drzavi..pa nisu.Al seller mi uvijek napise lazan racun..na kutiju ga nalijepi..i tako prodje carinu.

darkilla
17.03.2012., 09:03
aha, ma nekako mislim da bi nasli mogli radit probleme s narucivanjem vitamina!? jel ima netko iskustva??

divazg
18.03.2012., 12:42
ja sam si kupila twinlab dualtabs jer puno vjezbam, a znam da hranom ne unosim dovoljno vitamina i pila sam jednu tbl dnevno i sad nakon mjesec i pol što ih pijem sam skužila kak mi je kosa narasla :cerek::cerek::cerek:
100kom dođe 260kn i ima ih u svim ljekarnama

http://i41.tinypic.com/140ajd1.jpg

marina101
18.03.2012., 12:58
Pozdrav svima,

pri kraju sam prve bočice Solgara Skin, Nails and Hair Formula.

Zanima me koliko ste vi dalje pile i kako se pije općenito (kad je pauza i tako to). ?

Tnx :)

TheEmpress
18.03.2012., 15:51
Jel probao netko ovo: http://www.mojaljekarna.hr/product_info.php/natural-wealth-biotin-vitamin-tablete-p-271

Tražim nešto što je i za kosu i za nokte, a da ne košta ko svetog petra kajgana. :o A inače su mi Natural Wealth proizvodi odlični, pa me ovo privuklo. :ne zna:

divazg
18.03.2012., 20:53
ja ti izbjegavam natural wealth u širokom luku. oni su uz encian najnekvalitetniji i to sam čula od jako puno ljekarnika koje poznam

TheEmpress
18.03.2012., 21:19
Meni je baš njihov beta karoten najbolji. Alergična sam na sunce inače i probala sam puno tih beta karoten tableta i ove su mi daleko najbolje i ne izazivaju mi nikakve nuspojave. A sad kolko je kaj štetno i ne znam kaj, mislim da to puno ljudi sere za puno toga. :o Ovisi od osobe do osobe, al nećeš znat dok ne probaš. Ja se barem ne oslanjam previše ne to kaj netko drugi kaže, probam sama pa vidim. :ne zna:

divazg
19.03.2012., 11:51
Meni je baš njihov beta karoten najbolji. Alergična sam na sunce inače i probala sam puno tih beta karoten tableta i ove su mi daleko najbolje i ne izazivaju mi nikakve nuspojave. A sad kolko je kaj štetno i ne znam kaj, mislim da to puno ljudi sere za puno toga. :o Ovisi od osobe do osobe, al nećeš znat dok ne probaš. Ja se barem ne oslanjam previše ne to kaj netko drugi kaže, probam sama pa vidim. :ne zna:

pa bila sam ja davno probala neke njihove proizvode i kad sam skužila da ne valjaju, malo sam se raspitala i saznala da su baš loši jer kupuju ostatke koji su ostali od proizvodnje u twinlabu :rolleyes: a npr u Americi natural wealth se rijetko može kupiti u ljekarni jer ih ne smatraju dovoljno kvalitetnima za ljekarne...
meni je inače bio dobar bevital sun:
http://i41.tinypic.com/2dn9tf.jpg

TheEmpress
19.03.2012., 13:02
Vidiš, meni taj bevital baš ne valja. :rofl: Dobila sam osip nekakav od njega. :rolleyes:

Al sad sam totalno offtopic, sry. :o

divazg
19.03.2012., 18:21
Vidiš, meni taj bevital baš ne valja. :rofl: Dobila sam osip nekakav od njega. :rolleyes:

Al sad sam totalno offtopic, sry. :o

opet offtopic :D pa vjerojatno si alergična na neko punilo, boju, konzervans i sl. kaj stavljaju u tablete/kapsule :ne zna:

3uphoria
22.03.2012., 14:06
Pozdrav,

Zadnjih par mjeseci kosa mi je počela pojačano opadati i znatno se prorijedila. Po prirodi imam jako gustu kosu, što se ne može reći sudeći po trenutnom stanju. Prije otprilike dva dana sam kupila Kal Hair Force vitamine, jer sam čula iz dosta izvora da su one najbolje za rast i obnovu nove kose. Zanimaju me dvije stvari, jesu li te tablete namijenjene isključivo rastu nove kose ili također sprječavaju opadanje iste? Imaju li kakav učinak i na nokte?

Samantha
22.03.2012., 14:16
Evo ovdje imate Solgar skin nail hair 60 tbl 13$ i uz to free shipping.Mislim da se povoljnije od toga ne moze proci.
http://www.echemist.co.uk/p-solgar-skin-nails-and-hair-tablets

MOANI
22.03.2012., 14:17
Pozdrav,

Zadnjih par mjeseci kosa mi je počela pojačano opadati i znatno se prorijedila. Po prirodi imam jako gustu kosu, što se ne može reći sudeći po trenutnom stanju. Prije otprilike dva dana sam kupila Kal Hair Force vitamine, jer sam čula iz dosta izvora da su one najbolje za rast i obnovu nove kose. Zanimaju me dvije stvari, jesu li te tablete namijenjene isključivo rastu nove kose ili također sprječavaju opadanje iste? Imaju li kakav učinak i na nokte?

Ja koristim kal hair force već 2 mjeseca..upravo sam popila drugu bočicu i pila sam ih po dvije na dan..ja sam jako zadovoljna..koža mi nešto brže raste i izraslo mi je jako puno nove mlade kosice u toj mjeri da me već lagano živcira :)
Na njima piše da se koriste i nakon kemoterapije,kod gubitka i sporijeg rasta..
Ja primjećujem razliku i jako sam s njima zadovoljna i ne bi ih mijenjala za neke druge..
Kod noktiju ne primjećujem neku razliku da imaju kakav učinak

3uphoria
22.03.2012., 16:37
Ja koristim kal hair force već 2 mjeseca..upravo sam popila drugu bočicu i pila sam ih po dvije na dan..ja sam jako zadovoljna..koža mi nešto brže raste i izraslo mi je jako puno nove mlade kosice u toj mjeri da me već lagano živcira :)
Na njima piše da se koriste i nakon kemoterapije,kod gubitka i sporijeg rasta..
Ja primjećujem razliku i jako sam s njima zadovoljna i ne bi ih mijenjala za neke druge..
Kod noktiju ne primjećujem neku razliku da imaju kakav učinak

Drago mi je što djeluju! :) Pijem i ja dvije dnevno iako sam čula da je i jedna dnevno dovoljna. Kod noktiju nikakvih promjena? :tuzni: Šteta... Znaš li možda nakon koliko bočica je poželjno napraviti pauzu?

divazg
22.03.2012., 19:40
Pozdrav,

raste ti i nova kosa, a spriječe ti i daljnje opadanje kose i kosa ti općenito malo brže raste. a ja sam ti uz kal koristila i vichyjev šampon i ampule protiv ispadanja i bila sam jako zadovoljna :)

3uphoria
22.03.2012., 21:51
raste ti i nova kosa, a spriječe ti i daljnje opadanje kose i kosa ti općenito malo brže raste. a ja sam ti uz kal koristila i vichyjev šampon i ampule protiv ispadanja i bila sam jako zadovoljna :)

E to me konkretno zanimalo! :mig: Što se tiče tog šampona i ampula, nisam se još odlučila na kupnju, jer sam pročitala (ponajviše na forumima) da ne pomažu, pa sam malo skeptična. A možda se i varam... :ne zna:

MOANI
23.03.2012., 09:03
Drago mi je što djeluju! :) Pijem i ja dvije dnevno iako sam čula da je i jedna dnevno dovoljna. Kod noktiju nikakvih promjena? :tuzni: Šteta... Znaš li možda nakon koliko bočica je poželjno napraviti pauzu?

Ja osobno ne vidim neke velike promjene kod noktiju ali ja sam ih gelirala i prestala tako da su bili u jako lošem stanju i bili tanki kao listići a kupila sam si neke preparate i lakove s kojim ih mažem tako da ne znam do čega je točno došlo do poboljšanja..Nokti mi jesu ojačali ali ne mogu reći da je baš od tableta 100%
Za pauzu iskreno ne znam ..Ja ću popiti još 1 bočicu..Napravit ću pauzu mjesec dana i onda ću nastaviti piti po 1 na dan
Uz kal ja ti pijem od enciana kapsule cink i vitamin c,dođu nekih 27 kn i pije se 1 na dan.. Cink je inače dosta česti uzrok opadanju kose,potiče rast kose i sjaj,sprečava lomljenje te gljivice koje uzrukuju prhut..Kažu da znak manjka cinka u organizmu su tanki nokti koji se gule i listaju pa si možeš probati uzeti taj cink dodatno jer zbilja nije skup.
Ja osobno od kad ga pijem nemam prhuti

divazg
23.03.2012., 18:19
E to me konkretno zanimalo! :mig: Što se tiče tog šampona i ampula, nisam se još odlučila na kupnju, jer sam pročitala (ponajviše na forumima) da ne pomažu, pa sam malo skeptična. A možda se i varam... :ne zna:

gle, ako ti je uzrok ispadanju kose hormonska neravnoteža (štitnjača, spolni hormoni), onda ti nikakvi vitamini niti šamponi neće pomoći...
kod mene nije bio hormonski uzrok jer sam to provjerila tako da sam se okrenula vitaminima i ovome od vichyja.
od jeftinijih varijanti šampona i ampula, znam da su po forumu hvalili Fitovalov šampon i ampule, pa možeš to prvo probati :)

Tassia
23.03.2012., 20:25
meni su Merzove dražeje za kosu kožu i nokte preporodili kosu! Počela je da mi raste nova kosa, sa sve onim antenicama, nakon 3 mjeseca imam dosta nove kose.

3uphoria
23.03.2012., 22:03
Hvala na odgovorima! :mig:

Vidjet ću prvo kako mi ide s Kalovim vitaminima, pa ako mi kosa bude i dalje ispadala, uzet ću ili Encianove kapsule ili Fitoval šampon. Evo nakon par Kalovih kapsulica, već mi se danas čini da je bilo manje kose u kadi! :D Ili možda umišljam? :)

malipavijan
24.03.2012., 18:57
Ja sam isto jako zadovoljna sa Kalom, pijem ih 2 mjeseca i to su jedine tablete koje su mi pomogle, kosa mi stvarno manje ispada. Al koristim i aromatica sampon za rast i protiv ispadanja i ricinusovo ulje pa mi valjda kombinacija tog sveg skupa pomaze. Definitivno su mi najgore od natural wealtha od kojih nisam primijetila nikakvo poboljšanje, a jos mi je i od njih bilo i uzasno mučno svaki put kad bi ih popila.

emily_
25.03.2012., 13:06
meni su Merzove dražeje za kosu kožu i nokte preporodili kosu! Počela je da mi raste nova kosa, sa sve onim antenicama, nakon 3 mjeseca imam dosta nove kose.

ovo je odlična stvar,ali već par godina koristim od dietpharma betakaroten....zapravo,više zbog pripreme kože za sunce....nokti mi
budu fantastični,ten također,kosa.......

Iliana01
29.03.2012., 19:30
Meni Merz nije nešto:ne zna:,inače imam jako dugu kosu,gustu,vrlo zahtjevnu,skontala sam da joj jedino paše da ju ne opterećujem previše sa preparatima,nakon što sam smanjila korištenje npr regeneratora,maski još je bujnija i sjajnija,treba mi dva sata da ju osušim to je jedino zlo.:503::D

samoborka2010
29.03.2012., 20:08
ja sam si kupila twinlab dualtabs jer puno vjezbam, a znam da hranom ne unosim dovoljno vitamina i pila sam jednu tbl dnevno i sad nakon mjesec i pol što ih pijem sam skužila kak mi je kosa narasla :cerek::cerek::cerek:
100kom dođe 260kn i ima ih u svim ljekarnama

http://i41.tinypic.com/140ajd1.jpg

i ja ih pijem, plus solgar za nokte, kosu i kožu... kosa raste ko luda, a nokti baš i ne... :(

ina7777
31.03.2012., 10:19
i ja ih pijem, plus solgar za nokte, kosu i kožu... kosa raste ko luda, a nokti baš i ne... :(

mozes malo reci vise o ovome ''raste kao luda''? preciziraj npr u centimetrima :D ja bi si ih mozda kupila, bas mi je do toga da kosa naraste, nokti vise manje. hvala :mig:
edit: tu je 100 tableta jel? svaki dan se pije jedna ili kako ?

Grubač.
31.03.2012., 12:23
Ja pijem isto taj solgar, ima 60 tableta, piju se dvije dnevno, znači imaš za mjesec dana, a trebali bi se ti vitamini piti 3 mjeseca da bi bilo učinka, ja ću za koji dan početi s trećom bočicom. Samo moram reći da meni nekad kad ih popijem bude fizički muka, pa moram sjedit pola sata da ne bi završilo ovako :rigo: Ali to nije svaki put kada ih popijem :ne zna:

ina7777
31.03.2012., 13:32
Ja pijem isto taj solgar, ima 60 tableta, piju se dvije dnevno, znači imaš za mjesec dana, a trebali bi se ti vitamini piti 3 mjeseca da bi bilo učinka, ja ću za koji dan početi s trećom bočicom. Samo moram reći da meni nekad kad ih popijem bude fizički muka, pa moram sjedit pola sata da ne bi završilo ovako :rigo: Ali to nije svaki put kada ih popijem :ne zna:

a kosa? jesi primjetila da je vise rasla ova 2 mj? ili zelis reci da ce se to vidjeti tek nakon 3.bocice?

Luciferia
31.03.2012., 16:01
Grubač, piješ li ih na pun želudac? Ako ne, možda ti zato bude muka.

ina777, ne postoje čudotvorne tablete od kojih će kosa odmah početi rasti. Trebala bi uzimati određene vitamine/suplemente minimalno 3 mjeseca da bi vidjela nekakvu razliku u rastu i naravno nastaviti ih uzimati. Bitna je i svakodnevna masaža vlasišta, da potakneš malo cirkulaciju :D.
Dodaj si u rutinu pranja kose ispiranje čajem od lista i/ili korijena koprive, mačju metvicu uz žlicu dvije jabučnog octa. A i možeš koristiti i ricinusovo ulje :cerek: (minimalno sat-dva prije pranja) na vlasištu. Odkad ga koristim imam puno baby dlaka koje nisam imala 100 godina :rofl:.

Grubač.
04.04.2012., 16:31
a kosa? jesi primjetila da je vise rasla ova 2 mj? ili zelis reci da ce se to vidjeti tek nakon 3.bocice?

Nisam primijetila to. Ali takvi preparati ipak minimalno utječu na brži rast kose, mislim da svačija kosa ima nekakav prirodan ciklus i ako raste 0.5cm mjesečno, ne možeš ti nju ni sa kakvim preparatima natjerati da raste 1.5cm. Jedino ti preostaje da ju jako dobro njeguješ, piješ te tabletice s vremena na vrijeme za jačanje kose i općenito bolje stanje kose te time onda smanjiš potrebu za šišanjem.

Eto primijetila sam da gotovo nemam ispucalih vrhova, a šišala sam se početkom godine.

Grubač, piješ li ih na pun želudac? Ako ne, možda ti zato bude muka.

Da, da pijem tako, piše to na bočici, ali svejedno, nije mi svaki dan tako, no nisam skužila neki uzorak kad mi se to događa. :ne zna:

Jade84
06.04.2012., 10:12
Pozdrav,

Počela sam koristiti Kal hair force, al nešto mi se čudno dešava, nekako sam jako pospana otkako sam počela da ih koristim. Da li se ovo desilo još nekome ko ih je koristio, il je u mene neki drugi razlog. Da li ste imali bilo kakvih vidljivih popratnih promjena?

Zhuta
07.04.2012., 07:54
Zadnja 2 mjeseca pijem http://www.aktival.hr/hr/proizvod-680-5763/formula-za-kosu-kozu-i-nokte (mama mi tamo radi pa dobije 40% jeftinije)
Šta ja znam, da sam redovita možda bi se nešto i dogodilo, no ponekad preskočim dan jer zaboravim.
:ne zna:

ina7777
09.04.2012., 22:20
Nisam primijetila to. Ali takvi preparati ipak minimalno utječu na brži rast kose, mislim da svačija kosa ima nekakav prirodan ciklus i ako raste 0.5cm mjesečno, ne možeš ti nju ni sa kakvim preparatima natjerati da raste 1.5cm. Jedino ti preostaje da ju jako dobro njeguješ, piješ te tabletice s vremena na vrijeme za jačanje kose i općenito bolje stanje kose te time onda smanjiš potrebu za šišanjem.

Eto primijetila sam da gotovo nemam ispucalih vrhova, a šišala sam se početkom godine.

ne ocekujem cuda i da mi poveca rast kose za npr 200%,ali da mi raste npr 0.5 cm vise mjesecno nakon 2,3 mj uzimanja - bilo bi vrijedno toga. inace, odlucila sam pustiti kosu ( vec par god mi je na nekoj konstnatnoj duzini) pa sam si nabavila macadamiu, izbjegavam peglu ( a prije sam ju koristila 2-3 x tj ), ako ju koristim stavim sredstvo za zastitu od visoke temeperatura, ne cesljam ju dok je mokra.. sve su to stvari koje sam znala da trebam raditi,ali nisam do sad pa se nadam da ce biti bolje. i prestati cu ici frizeru na sisanje svaka 2 mj kao sto sam do sad radila. :504:
inace, sisala sam se 14.3. zadnji put i kosa mi je od tad narasla 1,6 cm pa sam zapravo skroz zadovoljna. vidim jer se i farbam zbog sijedih pa sam si iscupala jednu u svrhu mjerenja. :D ajd bar neku korist imaju te sijede :cerek: jos da malo to poguram sa dm-ovim Das gesunde plus i nadajmo se da cu doci do 2 cm mjesecno sto bi bilo divnooooo :cerek:

vanilla888
15.04.2012., 19:37
ej, dali je netko pio Fitoderm kapsule za ten?

Luciferia
15.04.2012., 20:32
Mislim da ove dm-ove ne utječu na rast kose, već samo sprječavaju/smanjuju ispadanje. Ako unosite dovoljno cinka prehranom, nema smisla piti te tablete, jer od previše cinka kosa počne ispadati :D.

shine87
18.04.2012., 20:00
Joooj drage moje ja imam problem... fino sam ovdje cula da su hair force tablete odlicne... i fino si ih narucim u ljekarni.... pila 5 dana i dobijem nekakav cudan osip po licu, lice kao ribez, bas neka alergijska reakcija... otisla kod kozmeticarke ali buduci da nisu pristici rekla mi je da probam prestat pit... prestala i povuklo se nakon par dana.... jako sam tuzna :( bas sam se bila nabrijala da cu to fino pit.... nebi htjela rec da tablete nevaljaju ali me samo zanima dali se ikome tako sta dogodilo... jednostavno nemogu vjerovat da sam baksuz.... htjela bi probat ponovo pocet pit jer naravno ostala mi je jos hrpa tableta (a nisu bas jeftine) ali me strah.... sve nest mislim da je mozda bilo od neceg drugog :ne zna: jel ima tko iskustva s mojim slucajem :confused:

3uphoria
18.04.2012., 21:08
Joooj drage moje ja imam problem... fino sam ovdje cula da su hair force tablete odlicne... i fino si ih narucim u ljekarni.... pila 5 dana i dobijem nekakav cudan osip po licu, lice kao ribez, bas neka alergijska reakcija... otisla kod kozmeticarke ali buduci da nisu pristici rekla mi je da probam prestat pit... prestala i povuklo se nakon par dana.... jako sam tuzna :( bas sam se bila nabrijala da cu to fino pit.... nebi htjela rec da tablete nevaljaju ali me samo zanima dali se ikome tako sta dogodilo... jednostavno nemogu vjerovat da sam baksuz.... htjela bi probat ponovo pocet pit jer naravno ostala mi je jos hrpa tableta (a nisu bas jeftine) ali me strah.... sve nest mislim da je mozda bilo od neceg drugog :ne zna: jel ima tko iskustva s mojim slucajem :confused:

Baš čudno... Evo ja sam upravo danas popila prvu bočicu i sutra krećem s drugom. Kosa mi je već u vidno boljem stanju i nikakvih nuspojava nije bilo. :ne zna:

Jade84
22.04.2012., 14:57
hmm, ne znam jesam li ja medju baksuzima... Pocela sam piti ima 20tak dana, ali mi se pojavila perut, i to ne ona sitna nego ona krupna...Nije mi nista jasno.. :ne zna: Ne primjecujem dosad neke posebne promjene, mozda je i rano, ne znam.. Uzimam dvije tablete dnevno (mozda bih trebala preci na tri? )

TIA002
22.04.2012., 15:28

nisi jedina i ja sam od hair force dobila osip po licu, vratu i dekolteu strava i užas.

shine87
22.04.2012., 21:31
Pa nemos vjerovat, onda nisam jedini baksuz (bezobrazno od mene ali sad mi je malo lakse hehehhe stvarno sam misila da sam jedina), ocito nam neki sastojak neodgovara, sad sam uzela ove iz dm-a i pijem vec nekih 10 dana i nemam nikakih problema, e sad one su puno jeftinije.... nadam se da ce pomoci bar malo

MOANI
23.04.2012., 08:51
Curke ne mogu vjerovati da vam se to događa od kalovih tableta..
Ja sam popila treću bočicu i to po 2 na dan i jako sam zadovoljna s rezultatima..
Vjerovatno vam ne paše nešto od sastojaka..
I moja sestra ih pije a inače je alergična na puno proizvoda ali nema problema s njima niti sa solgarovima..
Baš mi je žao jer ipak je oko 200 kn bočica :(

Catherine47
01.05.2012., 16:46
koliko koštaju Merz tablete?

malipavijan
01.05.2012., 20:11
oko 80kn

kety1765
08.05.2012., 16:23
Curke ne mogu vjerovati da vam se to događa od kalovih tableta..
Ja sam popila treću bočicu i to po 2 na dan i jako sam zadovoljna s rezultatima..
Vjerovatno vam ne paše nešto od sastojaka..
I moja sestra ih pije a inače je alergična na puno proizvoda ali nema problema s njima niti sa solgarovima..
Baš mi je žao jer ipak je oko 200 kn bočica :(

Hej, jel mi možeš please reći gdje si nabavila te Kal tablete? Ja sam obišla dosta ljekarni u Zagrebu i gdje god dođem kažu mi da ih nigdje neću moći naći zato jer se čeka odobrenje Ministarstva za te tablete pošto navodno imaju previše nekih štetnih tvari u sastavu :( I sad ne znam što da mislim o tome, ali opet bi ih htjela probati...

MOANI
08.05.2012., 17:14
Hej, jel mi možeš please reći gdje si nabavila te Kal tablete? Ja sam obišla dosta ljekarni u Zagrebu i gdje god dođem kažu mi da ih nigdje neću moći naći zato jer se čeka odobrenje Ministarstva za te tablete pošto navodno imaju previše nekih štetnih tvari u sastavu :( I sad ne znam što da mislim o tome, ali opet bi ih htjela probati...

Odobrenje ministarstva ??? :confused:
Prvi puta u ljekarni u selskoj cesti preko puta Allianza kod semafora a svaki ostali put u mandis pharm ljekarni..I kad sam se raspitivala preporučile su mi te a ovo šta ti kažeš mi je prvi glas..I bez problema sam ih kupila pred mjesec dana,a puno ih ljekarni ne drži..Od 6 u mom gradu samo 1 drži kal

Jade84
08.05.2012., 18:03

štetnih tvari??? Kakve štetne tvari, pa sadrži vitamine skoro sve iz B kompleksa, C, Cink, Magnezij, željezo.... Ovo prvi put čujem :ne zna:

vaglji
10.05.2012., 12:29
cure, u dilemi sam uzeti kal ili solgar za kosu :)
jučer sam pričala sa jednom curom, kaže da su kal na bazi b vitamina i da postoji mogućnost povećanog apetita (za razliku od solgara), pa me zanima dali je to netko primjetio?

MOANI
10.05.2012., 12:41
cure, u dilemi sam uzeti kal ili solgar za kosu :)
jučer sam pričala sa jednom curom, kaže da su kal na bazi b vitamina i da postoji mogućnost povećanog apetita (za razliku od solgara), pa me zanima dali je to netko primjetio?

Ja sam pila kal 3 mjeseca po 2 tablete dnevno i nisam se udebljala niti gram niti sam imala povećan apetit..Kal su tablete baš za kosu,dok solgar djeluju na kožu,kosu i nokte..Solgar ti je nešto jeftiniji i ako imaš problema s peruti uzmi solgar zbog nekog sastojka koji ima dobar utjecaj na to..Tako je mojoj sestri savjetovala ženskica u apoteci

Jade84
10.05.2012., 20:56
ja sam uz kal bila na dijeti, ne bas pravoj dijeti ali recimo manje jedem nego prije s tim da vjezbam i to - izgubila sam 4 cm u struku za tri sedmice, dakle istovremeno dok sam pila Kal Hair Force. Meni ne pravi nikakvu razliku. Ali i ako ti otvara apetit, ti ne moraš jesti maksimalno kolko možeš :)

vaglji
11.05.2012., 11:08
ma generalno nemam nekih ekstra problema s kosom, htjela bih joj samo poboljšati kvalitetu (prestala sam se farbati nako 9 godina) i eventualno ubrzati rast
hvala na odgovorima :cerek:

tea4patd
13.05.2012., 10:05
bok bok
zanima me je li neka od vas imala problema s hormonima pa da je to uzrok otpadanja kose. i ako je jeli joj nesto pomoglo?
recimo ja bi sad kupila merz tablete pa me zanima imala li smisla ako je hormonski uzrok, i zanima me dali nakon prestanka uzimanja tih tableta kosa ponovno pocne otpadati ili?

i jos me zanima za ove solgar tablete, to nema kod nas za kupit?

i da, ako je netko prao kosu sa nekim čajevima zanima me kako se to nanosi, prije pranja poslije ili kako
inace stavljam i ricinusovo pa me zanima mogu li uz to i čaj?

hvala :D

vozač
13.05.2012., 13:14
jel zna netko koji su najbolji vitamini za kosu od Twinlaba i kolika je cijena?
vidjela sam na internetu da postoje 3 vrste tablete(Hair formula,Hair factors i Vital hair),hvala

kety1765
19.05.2012., 16:29
Odobrenje ministarstva ??? :confused:
Prvi puta u ljekarni u selskoj cesti preko puta Allianza kod semafora a svaki ostali put u mandis pharm ljekarni..I kad sam se raspitivala preporučile su mi te a ovo šta ti kažeš mi je prvi glas..I bez problema sam ih kupila pred mjesec dana,a puno ih ljekarni ne drži..Od 6 u mom gradu samo 1 drži kal

štetnih tvari??? Kakve štetne tvari, pa sadrži vitamine skoro sve iz B kompleksa, C, Cink, Magnezij, željezo.... Ovo prvi put čujem :ne zna:

Ne znam ni ja zašto, ali u svakoj kojoj sam bila - 2 u Prečkom, u Avenue Mallu i u City Centru, su mi rekli upravo to. Kao da ima previše tih nekih sastojaka i da im zato treba odobrenje... Tako da sam na kraju uzela one Natural Wealth vitamine pošto ove nigdje nisam našla...

Jade84
27.05.2012., 11:25
bok bok
zanima me je li neka od vas imala problema s hormonima pa da je to uzrok otpadanja kose. i ako je jeli joj nesto pomoglo?
recimo ja bi sad kupila merz tablete pa me zanima imala li smisla ako je hormonski uzrok, i zanima me dali nakon prestanka uzimanja tih tableta kosa ponovno pocne otpadati ili?

i jos me zanima za ove solgar tablete, to nema kod nas za kupit?

i da, ako je netko prao kosu sa nekim čajevima zanima me kako se to nanosi, prije pranja poslije ili kako
inace stavljam i ricinusovo pa me zanima mogu li uz to i čaj?

hvala :D

ja znam da je dobro ispirati čajem od koprive (tj. korijena koprive), i od ruzmarina.. Opereš kosu i onda zadnji put uzmeš taj čaj i ispereš kosu. A ricinus ti je isto dobar

Grubač.
26.06.2012., 19:50
Ne znam ni ja zašto, ali u svakoj kojoj sam bila - 2 u Prečkom, u Avenue Mallu i u City Centru, su mi rekli upravo to. Kao da ima previše tih nekih sastojaka i da im zato treba odobrenje... Tako da sam na kraju uzela one Natural Wealth vitamine pošto ove nigdje nisam našla...

Ja sam ih baš danas uzela u dm na apotekarskom dijelu, nikakvih problema. Eto još mi je samo kal ostao za isprobati, jer sam pila već sve živo, sad da vidimo hoće li on djelovati...

exCrvena
28.06.2012., 13:55
Moje pitanje onima koji u ovom području imaju iskustva glasi :D:
Koliko se "ubrza" rast kose uzimanjem tih vitamina za kosu (natural wealthovih npr.)? Koliko vam mjesečno kose naraste i koliko dugo ih treba piti da se uoči razlika u kvaliteti? (naime kosa mi je dosta ispucala od raznoraznih farbanja i blajhanja pa bih ja vrlo rado da što prije naraste nova :-D)

divazg
02.07.2012., 10:23
Moje pitanje onima koji u ovom području imaju iskustva glasi :D:
Koliko se "ubrza" rast kose uzimanjem tih vitamina za kosu (natural wealthovih npr.)? Koliko vam mjesečno kose naraste i koliko dugo ih treba piti da se uoči razlika u kvaliteti? (naime kosa mi je dosta ispucala od raznoraznih farbanja i blajhanja pa bih ja vrlo rado da što prije naraste nova :-D)

da se uoči razlika u kvaliteti trebaš sačekati da ti kosa naraste na sadašnju dužinu i početi piti tablete od sada, ljeti ti kosa prirodno brže raste pa ti ne bi bilo loše da sad još malo pojačaš to s vitaminima.
meni je bio odličan kal (ja sam se malo raspitala po ljekarnama i magistre nemaju pojma o ovome što se piše tu na forumu da ima štetne sastojke u sebi). ja sam pila kal kad mi je jače ispadala kosa, i pomogao mi je kod toga i primijetila sam da je kosa duža (ne znam u cm) i primijetila sam i puuuno male kosice na tjemenu :mig:
a što se tiče natural wealtha - ja njih ne bi niti štapom dirala i zaobilazim ih u širokom luku jer sam od više farmaceuta čula da ništa ne valjaju :D

i možeš si još kombinirati i sa nekim šamponom za brži rast npr. aromatica šampon protiv ispadanja sa ružmarinom (oko 50kn) :)

exCrvena
02.07.2012., 19:46
(ja sam se malo raspitala po ljekarnama i magistre nemaju pojma o ovome što se piše tu na forumu da ima štetne sastojke u sebi):)

Hm normalno da nemaju pojma o štetnosti, ipak im je to kruh :)
šalu na stranu, okej, hvala ti na savjetu, onda ću taj kal kupiti....:)

Grubač.
02.07.2012., 20:34
Dijete drago sve što se nalazi u ljekarni prolazi stroga ispitivanja, sam proces uvoza nekog lijeka ili dodatka prehrani u zemlju traje više mjeseci, nisu ljekarnici šamani koji prodaju štetne bućkuriše po ljekarnama. Da postoje dokazi o štetnosti on bi bio povučen brzinom munje iz prodaje, ne vrijeđaj farmaceutsku struku molim te :kava:

m@non
03.07.2012., 12:11
http://www.jutarnji.hr/glaxosmithkline-platit-ce-3-milijarde-dolara-kazne-jer-je-potplacivao-lijecnike-da-djeci-propisuju-stetne-lijekove/1038849/

nemojmo se zavaravati da je u svijetu farmaceutike sve ružičasto...
svaka čast struci, ali živimo u vrijeme divljeg kapitalizma gdje se sve može kupiti pa i potvrde o testiranjima i studije o neškodljivosti....

divazg
03.07.2012., 22:28
Hm normalno da nemaju pojma o štetnosti, ipak im je to kruh :)
šalu na stranu, okej, hvala ti na savjetu, onda ću taj kal kupiti....:)

ja sam i sama farmaceut tako da sumnjam da bi mi kolegice lagale :)

exCrvena
04.07.2012., 08:31
Dijete drago sve što se nalazi u ljekarni prolazi stroga ispitivanja, sam proces uvoza nekog lijeka ili dodatka prehrani u zemlju traje više mjeseci, nisu ljekarnici šamani koji prodaju štetne bućkuriše po ljekarnama. Da postoje dokazi o štetnosti on bi bio povučen brzinom munje iz prodaje, ne vrijeđaj farmaceutsku struku molim te :kava:

Bućkuriše ne, ali dodaci prehrani su uvijek diskutabilni...