PDA

View Full Version : Gimnazija Lucijana Vranjanina

stranice : 1 [2] 3 4

Mala Mušica
11.08.2009., 15:21
Žao mi je jedino kaj polako jeziičan smjer izumire... Mislim kad god te netko pita:˝ koja si skola?˝ti mu odgovoris:˝Lucijanaka˝, a on odmah odgovori:˝aha, jezicna.˝ Kako ce biti kada jezicna izumre? :(

TuljanMula
15.08.2009., 20:55
Žao mi je jedino kaj polako jeziičan smjer izumire... Mislim kad god te netko pita:˝ koja si skola?˝ti mu odgovoris:˝Lucijanaka˝, a on odmah odgovori:˝aha, jezicna.˝ Kako ce biti kada jezicna izumre? :(
Što se toga tiče, ove (a i prošle, ako ćemo iskreno) jeseni u Lucijanku ide samo jedan jezični razred, i čini mi se (nisam ziher), 3 matematička.

Ja trenutno idem u Lucijanku, pa ako ovo ikome bude koristilo.. :D
PROFESORI:
Habuš (kemija) - Napisala knjige, i "predaje" isključivo prema njima; začuđujuće dobra kad zaključuje ocjene na kraju godine, osim ako joj se ne zamjerite ^^ Što se tiče testova. Diktira ih. I svakom su razredu različiti. Najlakše je onome tko piše prvi.

Domjanović a.k.a. Pokahontas (biologija) - Ženska obradi 15 stranica za jedan sat, i čini se sve to nemoguće naučiti, ali kad jednom s razumijevanjem pročitaš, sve 5.

Pavlović a.k.a. Dunja (hrvatski) - Carica! Ništa vas neće naučiti, ali tolika zaje.. na njezinom satu.. :D:D "Pazite s kim tikve sadite" i slični biseri. Btw, svi, ali baš SVI, ju zovu Dunja. :D Pod testom možeš imati šalabahter, otvorenu knjigu.. Što god.

Bašić (latinski) - Meni je poklonio 2, ako ćemo iskreno. Ne da se njemu na popravne. Testovi - šalabahter/knjiga.

Dekanić (matiša) - Prvo smo imali Pavlićku (ona je otišla u Sesvete), a sad ova odlazi u drugu smjenu, i to mi je jako žao, žena je mlada i simpatična. Jako dobro zna procijeniti koliko tko zna.

Stojić (fizika) - Taj čovjek ne predaje. Ali zato ništa i ne traži. Frend mu je u testu napisao "Horizontalni hitac je horizontalni jer nije dijagonalni, a ni vertikalni, i zato je horizontalni". I dobio je 3. Što više reći?

Majić (engleski) - Meni najbolja i najdraža profa IKADA! Inače, razrednica mi je. Žena je fakat fenomenalna. Ja sam imala svojih kriza, i ona stvarno uvijek skuži ako netko ima problem, i razgovara onda s njim i pomogne. Fantastična je! I kao profesor isto.

Rubil a.k.a. Jelica (etika) - Iskreno? Kartamo na satu, snimamo videe, igramo Čovječe ne ljuti se.. U prvom i drugom polugodišu pregledava predzadnji sat bilježnice i očekuje se da je uredna. Onda imaš zaključeno 5. A kad te "pita"? Samo pričaj. Žena će vjerojatno zaboraviti pitanje. Testova nema.

Košta (mislim da se tako zove - vjeronauk) - (Koliko sam čula, ja idem na etiku, tako da ovo pišem iz.. hh.. nepouzdanih izvora) Pišu testove, može se prepisivati, nije teško. :D

Mustapić a.k.a. Mustapička (talijanski) - Dala je početničkom razredu udžbenik za napredne. Praktički ništa ne radi. Ali ono što slučajno napravi, očekuje da se zna. Iako je u tom trenutku bio urenebes u razredu. Teško tebi ako imaš nekog u razredu tko od prije priča talijanski, vodit će se prema njemu. Inače je više manje normalna. Testovi su prihvatljivi, ali nema šalabahtera. Možda samo na prvom.

Šterc (geografija) - Senilna je. Fakat. I ima problema sa pisanjem. Inače je draga i simpatična žena, ali stvarno više nije za profesora. Svakom razredu kaže drugo, ali u testu traži sve. P.s. Možete ukrasti testove.

Frigan Ciuha (povijest) - Legenda! Odlična profesorica! "Moj pogled seže od retardirane krave do Hitlera". Biseri na svakom sat, predobro. I ima realne testove. Vidi se jesi li kampanjac ili ne. Savjet: Ni u ludilu nemoj biti kampanjac. Bar ne za povijest. P.s. Pod satom se ništa ne piše, dobije se sve na papiru.

Antolić (likovni) - A može proći. Treba imati urednu bilježnicu, svake prestupne ići na izložbe, prije testa, jednom, dva put pročitati i to je to.

Đeldić a.k.a. Paško (glazbeni) - Čudan tip. Hahah. I on ima svojih bisera. Puno njih. Savjet: Idi na zbor! Nećeš (NIKAD) odgovarati, i imaš 5 zaključeno.

Večkovec a.k.a. Vlatko (tjelesni) - Majićka i on su mi najbolji! Odličan je!! Nije sigurno ostaje li u školi, svi se nadamo da da. :S

Eto, to su predmeti za prvi razred. :D

Lastan
16.08.2009., 10:07
Frigan Ciuha (povijest) - Legenda! Odlična profesorica! "Moj pogled seže od retardirane krave do Hitlera". Biseri na svakom sat, predobro. I ima realne testove. Vidi se jesi li kampanjac ili ne. Savjet: Ni u ludilu nemoj biti kampanjac. Bar ne za povijest. P.s. Pod satom se ništa ne piše, dobije se sve na papiru.
Vidim, osim prezimena, promijenila je i stil predavanja. Nama je još diktirala kad je željela da nešto napišemo. :D

Jedna od najlegendarnijih profesorica koje sam imao. Jedna od najvažnijih njenih lekcija iz prvog razreda: "Dečki, ne valja vam u svemu u životu biti brz." :cerek:

Vidim da nitko ne spominje Strasser... kaj je više nema?

sipe
07.09.2009., 19:48
Vidim, osim prezimena, promijenila je i stil predavanja. Nama je još diktirala kad je željela da nešto napišemo. :D

Jedna od najlegendarnijih profesorica koje sam imao. Jedna od najvažnijih njenih lekcija iz prvog razreda: "Dečki, ne valja vam u svemu u životu biti brz." :cerek:

Vidim da nitko ne spominje Strasser... kaj je više nema?
Bog te spasio. Imam Strasser, mogu reć najgora profa ikad. Jest da predaje više manje ok, al previše traži što je je. Imam 2 i to 2.5 koja vuće na 3 ali nisam htio odgovarat, al se ubih učeći taj hrvatski ove godine koji mi uopće nije u interesu. Upisah opću već 3 godina sada, sve mi dobro ide vrlo dobar učenik, jedina dvica hrvatski, stvarno ga zbog ove profe ne volim ni nju ne volim

HollowTips
31.10.2009., 00:42
..mene zanima kolko je stroga škola...ono izostanci, disciplina i to...pogotovo ovi koji su sad 2 razred jezicna i opća jer mi se frendica misli preselit možda...pozz:mig:

Ivy-Spark
20.11.2009., 18:40
Evo, imam i ja par pitanja...

Sad sam 8. razred i razmišljam o upisu u Lucijanku, u opći smjer. Čitala sam i vidim da se mora redovito učiti i da neki kažu da i nije toliko teška dok drugi govore da je tamo strava i da se nitko nikako ne upisuje u nju...

Zanima me koliko mi bodova otprilike treba za siguran upis?
Kakva su iskustva vas bivših ili sadašnjih gimnazijalaca s ovom školom?
Je li zaista tako stresno??

Puno vam hvala!

starlight.164
08.01.2010., 19:29
Evo 4. sam razred Lucijanke,pred maturom.
Školu izbjegavaj u širokom luku...ja sam još dobila super profesore...gle,možeš ne ucit nista il nes sitno i proć s tri(ko ja prva dva razreda)...ili možeš učit dva sata tjedno i proc s 3.5...ali za više,a pretpostavljam da zelis,trebat ce dost ucenja.

pa naravno da moraš puno učiti. ipak je to GIMNAZIJA. pa nije netko toliko glup da se ide upisivat u gimnaziju a misli učiti samo dva sata tjedno?? O.o

i jel ima netko tko se ide ove god. upisivat u Lucijanku, jezičnu možda?

frozz
09.01.2010., 19:36
vjeruj mi, postoji puno gimnazija u zagrebu u kojima nemoras gotovo nista ucit i gdje mozes prolazit bez problema,negdje cak i sa 4

Scamall
10.01.2010., 10:40
Evo 4. sam razred Lucijanke,pred maturom.
Školu izbjegavaj u širokom luku...ja sam još dobila super profesore...gle,možeš ne ucit nista il nes sitno i proć s tri(ko ja prva dva razreda)...ili možeš učit dva sata tjedno i proc s 3.5...ali za više,a pretpostavljam da zelis,trebat ce dost ucenja.

:eek: Kako itko misli prolazit u bilo kojoj gimnaziji s nekim dobrim prosjekom (<4,0) s 2 sata učenja tjedno? Naravno, nekom nešto bolje leži, ima bolje radne navike, zna učiti i sl. ali po meni svi trebaju 2 sata dnevno učiti za neki bolji uspjeh.

fotosinteza111
23.02.2010., 14:16
evo i ja sam 8.razreed....i rzamišljam o lucijanki-opći smjeeer...pa jel ima itko ko sad ide taaam il je u nedavnoj prošlosti završiiio ju?? iskustva?? kako prolazi markiranje?? cuganje na izletima?? :rolleyes: ajde bar netkooo :s

Vedran90
14.03.2010., 23:25
Ja sam sad zadnja generacija koja je završila. Opći smjer.

Škola je stvarno super. Naučit ćeš puno u njoj a i bit će ti zabavno. Imaš naravno zeznute profesore ali to ćeš imati u koju god školu išao. Mi smo svi pljuvali po njoj 4 godine, pričali o "luciferijanki", o tome kako je to zatvor i sl. no tek kad završiš shvatiš koliko je super bilo. Ja sam prolazio sa 3, eventualno sa 4. Išao u drugom razredu čak na dva popravna. Da sam upisao gimn. poput gornjogradske, vjerojatno bi mi puno bolje išlo kaj se ocjena tiče. No iskustva i doživljaje koje sam stekao u ovoj školi ne može zamijeniti ništa. Da opet mogu, opet bih upisao tu školu.

Mnogo puta spomenuta ovdje profesorica Strasser. Ako ćeš je imati, imat ćeš jednu od najgenijalnijih žena ikad. Kada je ona držala monologe i pričala - cijeli razred bi šutio i upijao sve. Žena je nešto nevjerojatno. Istina, puno je tražila i mnogi je zato nisu voljeli u početku. No većina tih koji je i nisu voljeli, shvatili su kasnije kakva. Kad malo sazriješ i posložiš stvari u glavi shvatiš koliko je genijalna. Nešto tipa dr. House ali bez preseravanja.

Crkvenčić? Ljudi ga vole ili mrze. Često se "upucava" curama no to je sve zajebancija. Samo kaj masa ekipe to ne kuži. Njegove ekskurzije su genijalne. S njim sam proputovao pola Europe. Bilo je naravno cuganja i sl. no i vidjeli smo i naučili dosta toga. Sve u svemu, Crkva je meni bio super. Nisam nikad imao problema s njim. Jedino kaj se sad priča da je navodno otišao, odnosno dao otkaz. I zadnjih godinu dana je imao problema jer mu ravnateljica nije dala da ekskurzije drži. Ako je istina da više ne radi u toj školi, propustit ćete jako puno toga. Jedna od najboljih stvari su bile njegove ekskurzije.

Majić i Babić? Profesorica engleskog i profesor njemačkog. Oboje mladi. Prof. Babić je bio prva generacija koja je završila Lucijanku. Prof. Majić sam imao samo jednu godinu i bila mi je super. Babića sam imao brijem dvije ili tri god. i isto je super. Mlad je, ima volje, uvijek spreman pomoći a i zna se zajebavati. Odličan profesor.

Paško :). Profesor glazbenog. Prva dva - tri tjedna je zabavan sa forama, kasnije dosadi. Odgovaranje se sastoji od toga da naučiš 6-7 rečenica iz knjige i to je to. Jedino što zahtjeva je da bude tišina dok se sluša glazba.

Valja spomenuti i Pegicu i prof. Baretić. S njima uvijek možete popričati, zajebavati se a i uvijek će vam pomoći kada nešto zatreba. Nevjerojatno koliko su empatične i pune razumijevanja.

Markirati možeš. Naravno, samo neke predmete. Cugati možeš ovisno s kim ideš na izlet :D. Od vanškolskih aktivnosti imaš 3 glavne birtije. Graciju koja je meni omiljena bila. Tam se skuplja ekipa koja sluša više - manje normalnu glazbu. Vendeta ti je isto blizu. To je za ove kaj cajke slušaju. Zadnja na popisu je SoS. Tam smo išli na pizzu inače. Jako je dobra slavonska :).

Imaš još navedeno ovdje o profesorima tipa Točkica (koja je nažalost u mirovinu otišla. Bilo je zeznuto kod nje ali bilo je jako puno smijeha. Imaš na lucijanka.hr bisere pa čitaj), teta Siva (Rubil), Kabalin, Pavlović itd. Sve u svemu, četiri godine smo masovno pljuvali po školi da je teška no proveo sam stvarno prelijepe trenutke tamo i nije mi žao ničega (to je taj glupo optimizam sjećanja za koji nam je prof. Baretić rekla :)). Kraj je bio užasno emotivan. Norijada odlična. Navodno Lucijanka ima jednu od najboljih u gradu. Tako mi je barem fotograf rekao koji slika po školama.

rockylady
02.04.2010., 00:42
2009.upisala. Prvo polugodište je bilo super. Prošla s 5. Nije stvarno ništa strašno. Ok, moraš imat respect prema profesorima i sve će bit ok. Nema onog bahaćenja i netezanja s profesorima.. Bar s mojima ne.
Pa da vidimo.

Oreb-engleski. predaje i talijanski al meni engleski. i raska mi je. što reći...treba imat razumijevanja za nju. starija žena ali ok. korektna. btw njen naglasak je totalno raššn. nemojte se iznenadit ako ju dobijete.

Dekanić-matematika i informatika. Dobra, mlada, trudi se. Ful brzo objašnjava i treba ju usporavati. Al je stvarno korektna. I moš' pisat ispravak koji je teži od prvog testa al ako dobiješ bolju ocjenu ne gleda ti onu koju si ispravljao! super!

Pavić-Pezer-hrvatski. svi koji ju hvale imaju potpuno pravo! neki ljudi iz razreda se full žale na nju al je meni baš dobra. ima odličan način predavanja, sve objasni, lektire su super, testovi su milina (bolje testove u životu nevidjeh!)... Samo joj puno treba da sve ispravi. :(

Šimek-fizika! ahhahahahahahahahha:rofl::lol::rofl::lol: :cerek: CAR!CAR!CAR!
predaje uz pomoć svih mogućih prezentacija i ono...ak se udubiš skužit ćeš. Zeza se s učenicima... pomogne ti pri ispitivanju...stalno daje neke referate,pokuse... super! samo je zeznuto kad dođe test pa ti da pitanja s državne mature, ruske vojne olimpijade itd. btw ako ga dobijete pišete inicijalni 2.sat.

Crkvenčić-zemljopis. fuj. odvratni dikriminator koji mrzi žene i vječito baca neke gadne komentare. radi toga ga mrzim. al ok objašnjava. i pita solidno. btw nema testova.
da. ako si cura u minjaku ocjena gore. :p

Kemija-eh.mijenjaju nam se profe jer je stalna profa na porodiljnom. imali smo prof. Pulić koja je bila dobra al je otišla u 6.gimnaziju.

Orešković-tjelesni. car. isto malo sirovina al je dobar.

Crnobrnja-latinski.skoro najdraži predmet.bez zezancije. imaš žutu radnu bilježnicu, narančasti udžbenik i plavu čitankicu. u udžbeniku su textovi koje obrađuješ...i za dz imaš rješit par zadataka iz radne. ako stvarno radiš svaku zadaću od početka ko ja nećeš imat problema. i žena je stvarno pravedna. one sve priče o njoj dolaze od ljenčina koji nisu slušali kad im je rekla da počnu radit od početka.

šepetanc-biologija. turbo živčana, čuje svaki šum, zahtjeva disciplinu na satu. ima OČAJNE testove! UŽAS!!! prokleto zaokruživanje koje nije nimalo jednostavno nego je sve na neko povezivanje gradiva...užas! frendica koja je bila 5.na županijskom je rekla da je test sa županijskog bio lakši od šepetancinog testa iz istog gradiva.

Firinger-njemački. duša od čovjeka. al zuji..straaašno nešto! nema discipline..ničeg....užas! i nema šalabahtera pod testovima.... jao...ma žena je smjeh što reći.

Pavlović-povijest. o isuse bože! ona ne predaje. ona besramno čita iz knjige. ona je heroj stoljeća! ona hvata provalnike, sprječava ubojstva. ona je THE pavlovićka! :rofl:
ako naučiš sve-možeš dobit i 5 i 1. odgovarala sam dvaput oba puta me ispitivala datume kroz godinu i praznike (tipa dan državnosti,antifašističke borbe blabla...). sva sreća da me voli. ahh...tu ženu treba doživjet. -.-''

Đeldić-komedija od čovjeka.predaje glazbeni.

Rubil-etika.teta jelica. dosadno.dosadnije.najdosadnije. al istina, žena nije glupa.

antolić-likovni.full čudna al ok.

škola je na mjestu.ekipa super.pedagogica zakon. ima super kantinu.pod odmorima se čila....meni je fakakt ok.:mig:
p.s.nema markanja jer ak imaš par neopravdanih ide ti ukor,opomene itd.:kava:

LP.4ever
04.04.2010., 10:58
ja sam sada 7 razred i htjela bi se upisati u lucijanku, prvenstveno zato kaj je kvalitetna gimnazija...na stranici od lucijanke je za ovu god prag bio 52 boda...ja ću imati negdje oko 58..jel bi to moglo biti dovoljno? :)

LP.4ever
04.04.2010., 16:31
mene zanima jel bi se s otprilike 58 bodova mogla upisati u jezični smjer(ne ove god, sad sam sedmi razred)..
na stranici piše 52 boda ali ipak nisam sigurna :(

starlight.164
04.04.2010., 19:47
mene zanima jel bi se s otprilike 58 bodova mogla upisati u jezični smjer(ne ove god, sad sam sedmi razred)..
na stranici piše 52 boda ali ipak nisam sigurna :(

a ja ću ove godine imat oko 56 i nadam se da ću upast u jezičnu xD

rockylady
04.04.2010., 22:47
joooj..ljudi pa naravno da cete se moc upisat s tim bodovima! nije vam to Peta :lol::top:
hmm....netko reče da je sad 7.razred?:p upast ćete samnom u smjenu ak dođete :D divljački :D:rofl: joooj...još ak moje profače dobijete..:rofl::s:top:
p.s. još ak vam je blizu škola ko meni...piiiihhh....pravac luci(feri)janka :mig:

red_dragon128
11.04.2010., 14:48
dali netko zna koliko će razreda bit ove godine za jezičnu

zahvaljujem :D

LP.4ever
12.04.2010., 19:12
dali netko zna koliko će razreda bit ove godine za jezičnu

zahvaljujem :D

piše na stranici dva razreda, ali sam čula da je ove godine upisan samo jedan zbog premala interesa

starlight.164
12.04.2010., 21:44
piše na stranici dva razreda, ali sam čula da je ove godine upisan samo jedan zbog premala interesa

da, ove godine je samo jedan, a tako će i na dalje biti. ali ne zbog premalo interesa nego zbog previše interesa za prirod - mat. pa je njih sada dva razreda, a jezične jedan :/

Inees_c.
13.04.2010., 18:33
Sljedeče godine se selim u Špasnko,tak da starci inzistiraju da se i preselim u ovu školu.. sad sam u Nadbiskupskoj klasičnoj i mogu reć da niko niš ne uči, večina prolazi s vrlo dobrim,ovisi kak se ko snađe,prosfesori su ok..
I sad me strah preć u ovu školu jer neznam kak ce tu sve funkcionirat.. jeel mi se ispalti ic u ovu?

piki 123
15.04.2010., 17:27
s koliko bodova najmanje se sigurno upada u pri-mat smjer

Vanda
17.04.2010., 08:06
Sljedeče godine se selim u Špasnko,tak da starci inzistiraju da se i preselim u ovu školu.. sad sam u Nadbiskupskoj klasičnoj i mogu reć da niko niš ne uči, večina prolazi s vrlo dobrim,ovisi kak se ko snađe,prosfesori su ok..
I sad me strah preć u ovu školu jer neznam kak ce tu sve funkcionirat.. jeel mi se ispalti ic u ovu?

Ne, radije ostani u NKG, mozda tebi je lakse ali vjerujem da je bolje biti u humanijem ozracju

red_dragon128
17.04.2010., 18:33
da, ove godine je samo jedan, a tako će i na dalje biti. ali ne zbog premalo interesa nego zbog previše interesa za prirod - mat. pa je njih sada dva razreda, a jezične jedan :/

samo da budu 52 boda

cupava
19.04.2010., 23:15
evoo ,moze pomoc..??
pretpostavljam da je vec bilo groo ovakvih pitanja al mi se neda sve citatt paa :D
inace sam fakat solidna ucenica.ono.7.razred s 4 ,8. cemo jos vidit...
i u dilemi sam.neznam jer bi gornjogradsku ,10. ili lucijanku??
znam da se u ove dvije nemora tak puno ucit i u gradu su pa fino odem u grad na kavu poslije skole,imam bolji drustveni zivot...a opeeet.lucijanka mi je fino u kvartu ,tu ce mi ic najbolja frendica,ide se na puno izleta ,a i lijepa je skola...jer bi to bila skola za nekog malo lijenijeg ???
nije da sam neznam kak lijena al ono.haha :D
hvala unaprijedd =)

Vedran90
23.04.2010., 22:39
Čupava, nama je gornogradska gimnazija bila utopija :). To je valjda jedna od najlakših škola u ZG. Masa ekipe se prebacila iz Lucijanke tamo i prolaze 5x bolje. No s druge strane Lucijanka je jedna od onih škola koja ima dušu. Barem se to meni čini nakon 4 godine ali ja sam presubjektivan. Pročitaj si što sam napisao o lucijanki pa odluči :).

Crkvenčić-zemljopis. fuj. odvratni dikriminator koji mrzi žene i vječito baca neke gadne komentare. radi toga ga mrzim. al ok objašnjava. i pita solidno. btw nema testova.
da. ako si cura u minjaku ocjena gore. :p

Kemija-eh.mijenjaju nam se profe jer je stalna profa na porodiljnom. imali smo prof. Pulić koja je bila dobra al je otišla u 6.gimnaziju.

Crnobrnja-latinski.skoro najdraži predmet.bez zezancije. imaš žutu radnu bilježnicu, narančasti udžbenik i plavu čitankicu. u udžbeniku su textovi koje obrađuješ...i za dz imaš rješit par zadataka iz radne. ako stvarno radiš svaku zadaću od početka ko ja nećeš imat problema. i žena je stvarno pravedna. one sve priče o njoj dolaze od ljenčina koji nisu slušali kad im je rekla da počnu radit od početka.

Firinger-njemački. duša od čovjeka. al zuji..straaašno nešto! nema discipline..ničeg....užas! i nema šalabahtera pod testovima.... jao...ma žena je smjeh što reći.

Pavlović-povijest. o isuse bože! ona ne predaje. ona besramno čita iz knjige. ona je heroj stoljeća! ona hvata provalnike, sprječava ubojstva. ona je THE pavlovićka! :rofl:
ako naučiš sve-možeš dobit i 5 i 1. odgovarala sam dvaput oba puta me ispitivala datume kroz godinu i praznike (tipa dan državnosti,antifašističke borbe blabla...). sva sreća da me voli. ahh...tu ženu treba doživjet. -.-''

Đeldić-komedija od čovjeka.predaje glazbeni.

Rubil-etika.teta jelica. dosadno.dosadnije.najdosadnije. al istina, žena nije glupa.

antolić-likovni.full čudna al ok.

Da krenem otpočetka :).

1. Crkva se samo zajebava. To kasnije shvatiš samo kaj sumnjam da ćete vi dočekati to jer mu fali godinu/dvije do penzije. Uglavnom, meni je super bio.

2. Kemija na porodiljskom. To mi je bivša razrednica prof. Gudiček. Ako je dobijete kad se vrati bit će vam jedna od najdražih profesorica.

3. Crnobrnja? Istina, najviše ju pljuje ekipa koja nije ništa radila - poput mene. Ali opet, nije kod nje mene smetalo to što me na popravni poslala. Smetala me prepotentnost i bahat stav. To sam joj zamjerao.

4. Firinđer sam imao iz engleskog. Dosta je zbunjena ali je velika dobrica. Da te uhvati kako kradeš test opet bi ti dala još jednu šansu :).

5. Pavlović je jedna od onih profesora o kojima se priča i o kojima će se pričati generacijama u lucijanki. Imao sam je tri godine brijem i to su bili takvi doživljaji da to nije bilo normalno :D.

6. Paško je komedija prva dva tjedna. Problem je kaj ima uvijek iste fore pa ti dopizdi 4 godine slušanja istih. Ali i on je ok. Jasno mu je da mu predmet nije ništa posebno i ne forsira ga.

7. Jelica je super :D. Budete vidjeli pod PiGom i Etikom :D.

8. Antolička je isto ok. Ne forsira svoj predmet ali opet ne dopušta da ju se previše zajebava.

cupava
27.04.2010., 22:34
Čupava, nama je gornogradska gimnazija bila utopija :). To je valjda jedna od najlakših škola u ZG. Masa ekipe se prebacila iz Lucijanke tamo i prolaze 5x bolje. No s druge strane Lucijanka je jedna od onih škola koja ima dušu. Barem se to meni čini nakon 4 godine ali ja sam presubjektivan. Pročitaj si što sam napisao o lucijanki pa odluči :).

cupava
27.04.2010., 22:40
jaoo nesto sam sjebala sa zadnjim komentarom haha al nemaa veze..
uglavnom vedrane90 ,,nemas pojma u kakvoj sam dilemi!!! mogu birat gornjogradsku di ce bit zajebancija ,vise izlazaka i druzenja ,il pak lucijanku di cu pisat krv za dvojku i necu bas tolko moc izlazit...:S
al opet me nes privlaci kod te lucijanke.

the Champion
14.05.2010., 21:49
sve sam nekak mislio da ću u lucijanku al...
jbt. meni je to minimalno pol sata jahanja do tam, ak ne upadnem u gužvu...još poznavajući moje jutarnje spremanje za školu, taman stignem na zadnja dva sata kad je škola ujutro :D

Vedran90
16.05.2010., 19:24
jaoo nesto sam sjebala sa zadnjim komentarom haha al nemaa veze..
uglavnom vedrane90 ,,nemas pojma u kakvoj sam dilemi!!! mogu birat gornjogradsku di ce bit zajebancija ,vise izlazaka i druzenja ,il pak lucijanku di cu pisat krv za dvojku i necu bas tolko moc izlazit...:S
al opet me nes privlaci kod te lucijanke.

Ma nećeš pišati krv za dva. Sa 4 prođeš bez problema. Za 5 se moraš ipak malo potruditi.

fotosinteza111
19.05.2010., 16:16
eee Vedraaan fala punoooooo za onaj esej o lucijanki :D (malo kasno palim)..
pomoglo jeee :)) odlučeno je :p neg daj još sam reci etika il vjeronauk?? i čujem da se mora znat bela ak ideš tam :D:D fala još jednom

Huss
21.05.2010., 08:33
Pozdrav, ja ću ići u lucijanku, kolko ja znam bodovni prag je 52, i još sam čuo da se kvota nkad ne popuni zato što škola nije u centru i nije svima dostupna, a cu imat između 53-56 boda jel ce to bit dosta? (opći smjer) Zna ko kad su upisi??

Vedran90
21.05.2010., 23:39
eee Vedraaan fala punoooooo za onaj esej o lucijanki :D (malo kasno palim)..
pomoglo jeee :)) odlučeno je :p neg daj još sam reci etika il vjeronauk?? i čujem da se mora znat bela ak ideš tam :D:D fala još jednom

Etika, obavezno. Ako imaš sreće dobit ćeš tetu sivu :). Doslovno ništa nećete raditi. Druga profesorica koji predaje je prof. Bogović. Isto odlična profesorica, kod nje ćete raditi ali sve se svodi na razumijevanje. Nemaš ništa učenja tak da je opet lagano.
Na vjeronauku se ekipa ipak trebala tu i tamo potruditi napraviti šalabahtere :).

A Bela? Pa da, preporučljivo je :).

Ja sam Martah.
23.05.2010., 13:55
Ciao ljudi. Evo ovako,meni je prvi izbor IB Mioc,ali ako ne upadnem vjerojatno cu u lucijanku. Raspitivala sam se dosta i cujem da je lucijanka super ali svi imaju dosta podjeljeno mišljenje o ekipi. Neki kažu da je ekipa carska,zajebancija i to, a neki opet kažu da je to tamo sve teška seljačija. Pa sad,ima neko svoje mišljenje o tome ?

starlight.164
23.05.2010., 18:59
Ciao ljudi. Evo ovako,meni je prvi izbor IB Mioc,ali ako ne upadnem vjerojatno cu u lucijanku. Raspitivala sam se dosta i cujem da je lucijanka super ali svi imaju dosta podjeljeno mišljenje o ekipi. Neki kažu da je ekipa carska,zajebancija i to, a neki opet kažu da je to tamo sve teška seljačija. Pa sad,ima neko svoje mišljenje o tome ?

a kak ti znaš u kakvu ćeš ti ekipu zapast? jedino ako misliš biti u istoj toj ekipi u kojoj su oni pa zato pitaš.. sada ako ti netko kaže da su većina iz njegove generacije seljačine, onda to odmah znači da će i iz slijedeće bit tak..? :facepalm:

Vedran90
23.05.2010., 20:49

Uvijek će biti ljudi koji će te nervirati i ljudi koji će ti biti super. Bilo to u MIOCu, bilo u Lucijanki, bilo u raju. Meni je ekipa većinom super bila. Ne samo u razredu nego i u školi. Uvijek je bilo zajebancije.

piki 123
06.06.2010., 13:59
Jel ko zna kad su dani otvorenih vrata u lucijanki???

starlight.164
06.06.2010., 18:36
da i tu napišem..

OTVORENI DAN
8. lipnja 2010. od 10 do 17 sati

piše na web stranici http://www.lucijanka.hr/

Vedran90
07.06.2010., 22:24
U utorak su! Nažicao sam pedagogicu da ja vodim jednu grupu! Ali dođem tek poslije 14 jer imam predavanje :D.

starlight.164
12.06.2010., 11:38
e ljudii, jel 57 bodova dosta za jezičnu? imat ću 57 sa dodatnim bodovima, bez dodatnih 54. dajte ako netko zna neka mi odgovori, stvarno mi je važno, i stvarno želim u jezičnu, taj me smjer jedini i zanima.
i ako zna netko kakvi su u jezičnom razredu? mislim, jesu li svi ono sa 59, 60 bodova? ili upadaju i oni sa 55?

Ultraljubičasta
18.06.2010., 19:24
Upravo sam čitala ovaj forum o Lucijanki i vidim da su se neke stvari promijenile na bolje od vremena kad sam ja išla (bar to tako izgleda iz većine ovog što ste napisali).
U vijeme kad sam se ja upisivala (1990), mi smo bili prva generacija u tek otvorenoj gimnaziji . Te godine upisalo se 10 razreda ( 5 jezičnih i 5 prirodoslovno matematičkih), u svakom razredu 36 učenika. U četvrtom srednje od početnih 36 ostalo nas je 16 (ostali pali razrede i prebacili se u druge škole), tako da su razredi spajani jer su nas osakatili, katastrofa!! Škola je bila ubitačno iskustvo, nije se moglo ne učiti i prolazit s tri bez problema - takvi su u Lucijanki na polugodištu imali 5,6 jedinica na polugodištu, a kad su se prebacili u bilo koju drugu gimnaziju u gradu govorili su da tam niš ne uče i da prolaze s tri.
Knjige iz nekih predmeta nisu ni postojale (tek smo postali samostalna RH, nastavni program za gimnazije tek je započeo upravo te 90-te) pa smo sve morali pisati a profestori su nam diktirali. Tako je bilo iz povijesti sva 4 razreda, iz logige, psihologije, filozofije, likovnog, glazbenog, informatike.... .
Profesori..njih 35% doslovno nije bilo normalno i stvarno su nas izmaltretirali. Nakon što je cijela generacija maturirala (oni koji su bili te sreće) profesori su sami priznali da su bili pre prezahtjevni jer su nam ocjene bile puno lošije od drugih škola, a znanje smo imali veće, no vrlo smo se teško upisivali na faks. Bog zna za 5, ja za 4, a vi možete za 3! - doslovno je tako bilo kod Bračunke iz hrv.
Imali smo pismeni iz tjelesnog, za koji smo sami morali pripremati (bez predavanja od strane profe), nakon čega je cijeli razred pao polugodište jer smo naravno SVI dobili 1 iz pismnog! Lik iz tjelesnog je govorio da njegov predmet nije ništa manje vrijedan od matematike i fizike i uživao u tome da nas maltretira.
Ipak je srednja škola dio djetinjstva i života, no uz Lucijanku nije bilo vremena ni prostora za ništa drugo osim za školu i krvavo učenje.

Prva generacija izginula je na bojišnici i vidim se da je danas gimnazija zadržala kvalitetu i da su se neke stvari ipak poboljšale.
Stoga, upišite se jer najgore je prošlo :)

shortii_tina
18.06.2010., 19:30
znaci Lucijanka ipak nie tako teska i zahtjevna ili?
jer mnogi govore da nie tako teska.

nemam_blage
21.06.2010., 08:03
jel imam sanse za upad u prirodoslovno-matematicki smjer sa 54 boda?

Gabi007
21.06.2010., 15:19
jel imam sanse za upad u prirodoslovno-matematicki smjer sa 54 boda?

nećeš se uspjeti upisati u prir-mat. smjer sa 54 boda,jer se prošle godine upisivali sa najmanje 58 bodova. To je tako jer primaju samo 1-2 prir-mat. razreda :(

gjudy7
22.06.2010., 17:38
ee ljudii...ja bi se htjela upisatii u lucijankuu..imat ćuu 56 ili 57 bodova....jel iam šanse za opći...smjerr...plizzzz odgg :D :D

lamberdo
22.06.2010., 18:52
ljudi ja imam pitanje.... imam 52 boda za opću i 54 boda za jezičnu gimnaziju...u koju bi bilo dobro da se upišem???
moji izbori su sljedeći : lucijanka, ggg (6.), 11., 13. i 18. ...ali nisam siguran...pa pomozite plsss!!!

starlight.164
23.06.2010., 12:23
ljudi ja imam pitanje.... imam 52 boda za opću i 54 boda za jezičnu gimnaziju...u koju bi bilo dobro da se upišem???
moji izbori su sljedeći : lucijanka, ggg (6.), 11., 13. i 18. ...ali nisam siguran...pa pomozite plsss!!!

ne bi niti u jednu upao s toliko bodova.. možda u jezičnu, ali sumnjam pošto je samo jedan razred.

gjudy7
23.06.2010., 17:09

pa da..ti realno neaš šanse ni u jednoj..jedinoo u ggg i 13....prošle god su se u 11. upisali sa najmanje 55 boda...aa 18 je opaka škola....mislim...tamoo ti se upisuju sa puno više bodova...a...za lucijanku..nezz...da samo je 1 razz jezični tak da..hmmm :// m oždA Da Odeš u 9.??

ruby707
26.06.2010., 14:44
ja se planiram upisati u matematički smjer..
zna netko možda, ako ne uzmem drugi strani jezik, dal bi imala šest sati matematike tjedno, ili četiri?

serenity_ri
26.06.2010., 15:10
ja se planiram upisati u matematički smjer..
zna netko možda, ako ne uzmem drugi strani jezik, dal bi imala šest sati matematike tjedno, ili četiri?

prve 2 godine 5 druge 2 6 ;)

Gabi007
27.06.2010., 15:12
okej,svi koji cete ic u lucijanku, vidimo se sutra na prijavama :D (ako se ne predomislim,jer imam jos cijeli jedan dan!!! ) sretno svima =)

CoKsA95
29.06.2010., 22:27
ja sam htio u 16. gimnaziju,imo sam 60 al su upadali zadnji sa 61 pa sam u zadnji cas tu trco xDDD

Vanda
30.06.2010., 13:16
Upravo sam čitala ovaj forum o Lucijanki i vidim da su se neke stvari promijenile na bolje od vremena kad sam ja išla (bar to tako izgleda iz većine ovog što ste napisali).
U vijeme kad sam se ja upisivala (1990), mi smo bili prva generacija u tek otvorenoj gimnaziji . Te godine upisalo se 10 razreda ( 5 jezičnih i 5 prirodoslovno matematičkih), u svakom razredu 36 učenika. U četvrtom srednje od početnih 36 ostalo nas je 16 (ostali pali razrede i prebacili se u druge škole), tako da su razredi spajani jer su nas osakatili, katastrofa!! Škola je bila ubitačno iskustvo, nije se moglo ne učiti i prolazit s tri bez problema - takvi su u Lucijanki na polugodištu imali 5,6 jedinica na polugodištu, a kad su se prebacili u bilo koju drugu gimnaziju u gradu govorili su da tam niš ne uče i da prolaze s tri.
Knjige iz nekih predmeta nisu ni postojale (tek smo postali samostalna RH, nastavni program za gimnazije tek je započeo upravo te 90-te) pa smo sve morali pisati a profestori su nam diktirali. Tako je bilo iz povijesti sva 4 razreda, iz logige, psihologije, filozofije, likovnog, glazbenog, informatike.... .
Profesori..njih 35% doslovno nije bilo normalno i stvarno su nas izmaltretirali. Nakon što je cijela generacija maturirala (oni koji su bili te sreće) profesori su sami priznali da su bili pre prezahtjevni jer su nam ocjene bile puno lošije od drugih škola, a znanje smo imali veće, no vrlo smo se teško upisivali na faks. Bog zna za 5, ja za 4, a vi možete za 3! - doslovno je tako bilo kod Bračunke iz hrv.
Imali smo pismeni iz tjelesnog, za koji smo sami morali pripremati (bez predavanja od strane profe), nakon čega je cijeli razred pao polugodište jer smo naravno SVI dobili 1 iz pismnog! Lik iz tjelesnog je govorio da njegov predmet nije ništa manje vrijedan od matematike i fizike i uživao u tome da nas maltretira.
Ipak je srednja škola dio djetinjstva i života, no uz Lucijanku nije bilo vremena ni prostora za ništa drugo osim za školu i krvavo učenje.

Prva generacija izginula je na bojišnici i vidim se da je danas gimnazija zadržala kvalitetu i da su se neke stvari ipak poboljšale.
Stoga, upišite se jer najgore je prošlo :)

A je ti to to neka preporuka nakon svega sto si napisala:rofl: Uglavnom, vjerujem ti i znam neke stvari iako nisam isla u tu skolu, no iskreno ne bih nikome preporucila da se tamo upise, :flop:neke vibre se i dalje osjete, a da ne spominjem da u Zagrebu ima i daleko boljih skola.

Vanda
30.06.2010., 13:18
A je ti to to neka preporuka nakon svega sto si napisala:rofl: Uglavnom, vjerujem ti i znam neke stvari iako nisam isla u tu skolu, no iskreno ne bih nikome preporucila da se tamo upise, :flop:neke vibre se i dalje osjete, a da ne spominjem da u Zagrebu ima i daleko boljih skola.

A takodjer, ne vidim zasto je monstruozna tezina skole jednako kvaliteta, preteska skola je samo naporna, nikako kvalitetna.

starlight.164
09.07.2010., 16:54
jel' ima netko je upisao pri - mat smjer ove godine? možda u razred s dodatnom mat? :D

BumbleBetty
16.07.2010., 21:19
aaa:ne zna::ne zna::ne zna::ne zna: joj ja se mislim prebaciti iz svoje škole u neku drugu pa mi je pala napamet lucijanka,do sada sam išla u jednu opću gimnaziju (ime ne spominjem) ta je gimnazija dosta teška tak da mi učenje nije baš problem al' mi je ekipa očajna pa sam odlučila razmišljati o preseljenju...pa me zanima kakva je procedura jer znate možda dal' lucijanka prima "doseljenike" jer znam da neke gimnazije baš i ne žele primiti... i zanima me kakva je ekipa...zahvaljujem :):):)

cupava
17.08.2010., 00:46
jebotee led niko ispod 58 nije upo -.- LUĐAČKI!sta je ovo postalo??profesori u osnovnoj cini se previse poklanjaju ocjene -.-

ruby707
09.09.2010., 21:34
Stvarno je bila "navala" ove godine..
Nego, jel' zna itko nešto o prof. Bašiću, dal puno traži i to sve.. Naime predaje mi i latinski i hrvatski.

B&T
04.12.2010., 12:43
Ja sam završila Lucijanku 1999. i jedino što mogu reći je da je škola katastrofa. Bez dodatnih priprema nikada na faks ne bi upala, a iživljavanje profesora rečenicama: "Trojka je odlična ocjena i nitko ne zna za 5" nije mi baš pomoglo u bodovima za upis. Kolege na fakultetu bili su većinom iz gimnazija u Križaničevoj i 10.-te gimnazije, dok je nas iz razreda valjda samo 5 uspjelo upisati fax. U školi su mi uvijek davali trojke i tek u najboljem slučaju četvorke jer sam bila "živa" i nemirnija, te su mi ocjenama zapravo ocjenjivali vladanje, što je stvarno nedopustivo! Sada kada sretnem neke od profesora koji su me baš maltretirali jer nisam bila "dobro, tiho i mirno" dijete jako im je neugodno, jer sam završila i magisterij i doktorat i radim na fakultetu i obrazovanija sam od njih i ne pada mi na pamet raditi studentima ono što su meni radili u školi; kažnjavati disciplinu ocjenama, biti zlopamtilo i iživljavati se ocjenama i moći!!!
Svakoko bi mladima preporučila gradske škole a ovu "kvartovsku" neka zaobiđu! Sretno!

buditedobro
10.12.2010., 18:47
Iz znatiželje sam malo virnula na forum o Lucijanki. Ja sam mama čije je dijete maturiralo u Lucijanki lani u općem smjeru. Ocjene svakakve, opći uspjeh tri razreda vrlo dobar (4,2 - 4,4) zbog čega sam osjećala ljutnju i uvijek mislila da su mogli malo popustiti da prođe s 5. Četvrti razred, odličan. Matura: hrvatski 98% (esej 100%), engleski 96%, matematika 85%, likovna umjetnost 94%, sve više razine, bez plaćenih priprema, s pripremama u školi (dodatna nastava i likovna grupa) i naravno uz vlastito učenje. Mogućnost upisa bez pomicanja praga: filozofski: povijest, povijest umjetnosti, komparativna, kroatistika, filozofija, češki jezik; likovna akademija (nakon provjera sposobnosti i testova znanja); TTF: tekstilni dizajn. Ne znam trebam li što reći dalje o kvaliteti, barem koja je potrebna za navedene studije.
Hvala Lucijanki!

Lastan
11.12.2010., 11:21
Ja sam završila Lucijanku 1999. i jedino što mogu reći je da je škola katastrofa. Bez dodatnih priprema nikada na faks ne bi upala, a iživljavanje profesora rečenicama: "Trojka je odlična ocjena i nitko ne zna za 5" nije mi baš pomoglo u bodovima za upis. Kolege na fakultetu bili su većinom iz gimnazija u Križaničevoj i 10.-te gimnazije, dok je nas iz razreda valjda samo 5 uspjelo upisati fax. U školi su mi uvijek davali trojke i tek u najboljem slučaju četvorke jer sam bila "živa" i nemirnija, te su mi ocjenama zapravo ocjenjivali vladanje, što je stvarno nedopustivo! Sada kada sretnem neke od profesora koji su me baš maltretirali jer nisam bila "dobro, tiho i mirno" dijete jako im je neugodno, jer sam završila i magisterij i doktorat i radim na fakultetu i obrazovanija sam od njih i ne pada mi na pamet raditi studentima ono što su meni radili u školi; kažnjavati disciplinu ocjenama, biti zlopamtilo i iživljavati se ocjenama i moći!!!
Svakoko bi mladima preporučila gradske škole a ovu "kvartovsku" neka zaobiđu! Sretno!
Ja sam bivši učenik Lucijanke. Kao što sam uostalom na ovoj temi već isticao.
Išao sam na različite prijemne ispite na različitim fakultetima. Na svakome sam upao bez plaćanja, a na Filozofskom pritom nitko nije prijemni riješio bolje od mene dvije godine zaredom.

Istina, bili smo u suprotnim turnusima – ja sam maturirao godinu nakon tebe – i ne mogu dati ruku u vatru za tvoje nastavnike jer smo ih dosta malen broj dijelili, no recimo da se ne čudim eventualnim lošim ocjenama iz hrvatskog jezika. Unatoč i magisteriju i doktoratu, još uvijek nemaš osnove pismenosti.
Iz znatiželje sam malo virnula na forum o Lucijanki. Ja sam mama čije je dijete maturiralo u Lucijanki lani u općem smjeru. Ocjene svakakve, opći uspjeh tri razreda vrlo dobar (4,2 - 4,4) zbog čega sam osjećala ljutnju i uvijek mislila da su mogli malo popustiti da prođe s 5. Četvrti razred, odličan. Matura: hrvatski 98% (esej 100%), engleski 96%, matematika 85%, likovna umjetnost 94%, sve više razine, bez plaćenih priprema, s pripremama u školi (dodatna nastava i likovna grupa) i naravno uz vlastito učenje. Mogućnost upisa bez pomicanja praga: filozofski: povijest, povijest umjetnosti, komparativna, kroatistika, filozofija, češki jezik; likovna akademija (nakon provjera sposobnosti i testova znanja); TTF: tekstilni dizajn. Ne znam trebam li što reći dalje o kvaliteti, barem koja je potrebna za navedene studije.
Hvala Lucijanki!
O, da. Eno je i u nekoj usporedbi škola po uspjehu na državnoj maturi Lucijanka došla prilično visoko na listu.

B&T
11.12.2010., 16:34
Istina, bili smo u suprotnim turnusima – ja sam maturirao godinu nakon tebe – i ne mogu dati ruku u vatru za tvoje nastavnike jer smo ih dosta malen broj dijelili, no recimo da se ne čudim eventualnim lošim ocjenama iz hrvatskog jezika. Unatoč i magisteriju i doktoratu, još uvijek nemaš osnove pismenosti.

Iz hrvatskog sam imala 5:kava:

jajanka
11.12.2010., 16:50
Lucijanka je zakon!:top:

To mi je bilo gotovo najljepše doba u životu. Puno sam naučila, škola je super, profesori-barem većina, također. Posebno mi je draga bila profesorica iz hrvatskog koja je, za razliku od većine, svoj predmet predavala sa posebnom predanošću, vidilo se da uživa u tome unatoč svim poteškoćama profesorskog posla. Profesorica latinskog je bila legenda. :top:
Meni je bilo odlično i da, upala sam na sve fakultete na koje sam išla na prijemni-pravo, filozofski i FPZG-bez plaćanja.

Lastan
11.12.2010., 17:06
Iz hrvatskog sam imala 5:kava:
E, tome se čudim. :kava:

znjbrc
11.12.2010., 18:50
O, da. Eno je i u nekoj usporedbi škola po uspjehu na državnoj maturi Lucijanka došla prilično visoko na listu.

Kad već druge kritiziraš po pitanju pismenosti, da ti skrenem pažnju na manjak smislenosti u tvojoj rečenici :rofl:

Maturirala sam '99. Jedino dobro čega se sjećam bili su ormarići. A i oni su bili ružnjikave narandžaste boje. Plus što smo zaradile opomenu zbog škrabanja markerom po istima.

Promijenili smo 4 razrednika, 5 profesora engleskog jezika, 2 profesora povijesti, 2 profesora geografije, 4 vjeroučitelja, 3 profesora glazbenog, izmjenila su se tri ravnatelja, a Kabalinke se, unatoč svim prosvjedima učenika i roditelja, nismo uspjeli riješiti.

Mogu izdvojiti svega 2 profesorice koje uistinu cijenim - Mikolaci i Fabijanić. Špoljarićku, Tomašićku i Crnobrnju treba zakonom zabraniti! A ostali su uglavnom smiješni i njihove satove smo mogli bez straha provesti u Graciji ili Vendetti.

Poražavajuća je činjenica da vas je iskazivanje vlastitog mišljenja uvijek, i bez iznimke, koštalo ocjene. Ako su vas etiketirali kao trojku, teško da biste bez golemog truda i držanja jezika za zubima došli na četvorku.

10. godišnjica mature bila je statistički poražavajuća! Od nas 38 - možda 7,8 je upisalo željeni fakultet, 15-tak ljudi je upisalo fakultet na koji su upali. Od toga je do današnjeg dana diplomiralo nekih 15 ljudi. Dvoje je upisalo privatne visoke škole.

U moje vrijeme je nekih 40% ljudi završavalo na popravnima. I za to su uvijek bili krivi učenici. Profesoru kojem na kraju godine 40% razreda završi na popravnom (kod Crnobrnje, recimo), nikad nije dovedena u pitanje stručnost i/ili sposobnost prenošenja znanja.

Da ne spominjem kako se tijekom prva dva razreda srednje velik broj ljudi prebacio u 10. gimnaziju i Dobojsku.

Uglavnom, Lucijanka - big NO, NO, NO!!!

buditedobro
12.12.2010., 06:53

Znam da nismo na forumu o pismenosti, no, Lastane, ne mogu odoljeti: kad nekomu prigovarate zbog nepismenosti, obratite pozornost na svoju pismenost. Kad kažete 'dosta', mislite li 'dovoljno'? Ta riječ to znači. Možda ste mislili 'prilično mnogo'. Umjesto 'još uvijek' valja 'još' ili 'i dalje'. Bilo bi toga još, i to ne samo u citiranome.

Countess
12.12.2010., 11:42
Dobro ljudi, tema je Lucijanka. Da je onaj post bio nepismen, a brat bratu - je. Da je Lastan zbog "uvrede" dobio karton - pa je.
Ako je ta uvreda jedina stvar za koju vi možete naći protuargumente onda vam nije mjesto na ovoj temi jer Lastan nije post temeljio na problemu nepismenosti, već na problemu Lucijanke.

Dosta offtopica.

znjbrc
12.12.2010., 13:03
U Lucijanki su uvijek dobro prolazili štreberi. I na osnovu štrebanja prve dvije godine, mogli su se bez problema šlepati do kraja škole. Ja nisam bila te sreće. Mene je pubertet pošteno opalio po glavi, a glava je bolila samo moje roditelje. Svi smo upisali srednju kao odlikaši. Kao roditelj, ne znate kako će se vaše dijete snaći u novoj sredini i to u tim kritičnim godinama. Lucijanka je odgovarala mirnoj djeci koja su sa 16 godina voljela sjesti i učiti, a nisu razmišljali kako da izađu i ostanu vani do jutra. Da ne spominjem kako je u 3. i 4. srednje bar dva dana u tjednu pola razreda bilo polupijano, a trećina razreda je na satove dolazila napušena. :rofl: Ne pretjerujem u brojkama!

Bolje je kad vam dijete markira u gradu, pa ode u kino, na kolače ili cugu na špici, nego kad vam dijete markira u kvartovskoj školi, pa visi po lokalnim birtijama.

I vidjela sam da je netko ranije spomenuo kartanje bele. E, pa mi smo ju tijekom srednje doktorirali :D

Azriela
12.12.2010., 13:25
Ja sam bivši učenik Lucijanke. Kao što sam uostalom na ovoj temi već isticao.
Išao sam na različite prijemne ispite na različitim fakultetima. Na svakome sam upao bez plaćanja, a na Filozofskom pritom nitko nije prijemni riješio bolje od mene dvije godine zaredom.

Bila sam u tvom turnusu, očigledno dvije godine starija od tebe :mig:

Znanje iz Lucijanke mi je, bez trunke pretjerivanja, čuda učinilo ne samo na prijemnim ispitima, već i kasnije u nizu kolegija. I u poslu posljednjih 8 godina.
A i profesori na faksu već su dobro znali za predznanje studenata koji su završili Lucijanku.

I da se razumijemo, kao i na većini fakulteta društvenog smjera, i u Lucijanki se moglo puno toga naučiti za sva vremena, moglo se naštrebati za dobru ocjenu, a moglo se, bogami, i provlačiti, ali ne s više od 3.
Ovisno o tome kakvi su nečiji afiniteti, želje, stavovi...

E sad, drugi sam razred prošla s vrlo dobrim, točnije 4,4 (prvi s odličnim), i nije bilo šanse da mi se "navuče" neka ocjena. Zašto? Zbog toga što sam viđana u Graciji, u pušioni i...u "sumnjivim" pušionama iza škole :D
I što sam tjerala mak na konac, kad je trebalo i kada nije. Tako da ono što je B&T napisala stoji.
-U Lucijanki se bilo teško riješiti jednom stečene etikete. Zapravo, nemoguće.
Treći i četvrti razred prošla sam također s odličnim, polagala maturu...ali nije mi žao.

Ocjene...a ono, kalkulirala sam...recimo, nisam se ubijala matematikom i kemijom, jer sam znala da SIGURNO neću ni studirati niti raditi ništa što zahtijeva više od bazičnog znanja iz tih područja. Ali da je Habušica mogla manje kesiti zube na mene, mogla je :kava:

Latinski mi je predavao prvo divni i blagi Herman, a onda diša from hell - Videk. Posrala nas sreća, jedino mom razredu on je držao nastavu. Dijelio nas na maligni i benigni dio razreda. Vrijeđao, šamarao psihozama. Učila sam taj latinski svaki dan...znala sam sve deklinacije i kompletan rječnik izverglati dok sjedim na školjci, praktički :zubo:

I opet, nije mi žao. Nisam bila zakinuta za zabavu ni mrvicu više od granica koje su mi postavljali roditelji. Moglo se i može se.

I mislim da je u redu to što nije svaka škola za svakoga. U Zagrebu barem postoji izbor, koji kao takav ne bi imao nikakvog smisla, da su u svakoj školi uvjeti podjednaki. Take it or leave it.

Što se iživljavanja tiče, danas su druga vremena, pravobranitelji za djecu, revolucije i kontrarevolucije, internet generacija malih pizdeka koja je monstruozno stasala do te mjere, da mislim kako su prije profesori žrtve, negoli učenici.
Priče koje do mene dopiru iz Lucijanke, a i iz drugih zg-škola, to potvrđuju.

edit: I ne, nisam bila štreber. Nemam baš talenta za pamćenje bez razumijevanja uzročno-posljedičnih veza. Dapače, recimo na "štreberskom" predmetu, kakvim se obično pogrešno doživljava povijest, štreberi nisu mogli dobiti više od trojke, i to samo zbog truda. Tim riječima profa je to objasnila na početku i toga se poštenjski držala.

Sve u svemu - rekla bih da poopćavanje tipa- samo štreberi su dobro prolazili ili -samo zbog ponašanja prolazio/la sam loše, nema baš rezona. U životu, kao ni u Lucijanki.

buditedobro
13.12.2010., 22:41
Konkretni podaci iz prve ruke: od 28 učenika iz jednog razreda općeg smjera prošlogodišnje generacije maturanata, dva se učenika nisu upisala. Jesu li se ostali upisali baš na željene fakultete, ne znam, no ni u drugim se školama takvi podaci (nikad) ne saznaju. Istina je da ih se nekoliko upisalo na privatna veleučilišta gdje je presudna volja i položena matura, no i za ona dva znam da su dali prijave za samo jedan studij.

Lastan
14.12.2010., 12:10
Kad već druge kritiziraš po pitanju pismenosti, da ti skrenem pažnju na manjak smislenosti u tvojoj rečenici :rofl:
Rečenica je sasvim smislena. Možda nije sintaktički jako prozirna, no korektna je.
Maturirala sam '99. Jedino dobro čega se sjećam bili su ormarići. A i oni su bili ružnjikave narandžaste boje. Plus što smo zaradile opomenu zbog škrabanja markerom po istima.

Promijenili smo 4 razrednika, 5 profesora engleskog jezika, 2 profesora povijesti, 2 profesora geografije, 4 vjeroučitelja, 3 profesora glazbenog, izmjenila su se tri ravnatelja, a Kabalinke se, unatoč svim prosvjedima učenika i roditelja, nismo uspjeli riješiti.

Mogu izdvojiti svega 2 profesorice koje uistinu cijenim - Mikolaci i Fabijanić. Špoljarićku, Tomašićku i Crnobrnju treba zakonom zabraniti! A ostali su uglavnom smiješni i njihove satove smo mogli bez straha provesti u Graciji ili Vendetti.
Opet suprotni turnus koji ne mogu komentirati. Osim što sam s Crnobrnjom radio kad sam iz zajebancije išao na natjecanje iz latinskog (ne, nisam bio jako dobar u njemu) i bila je sasvim OK. I znam premnogo ljudi kojima je bila omiljena profesorica.
Poražavajuća je činjenica da vas je iskazivanje vlastitog mišljenja uvijek, i bez iznimke, koštalo ocjene. Ako su vas etiketirali kao trojku, teško da biste bez golemog truda i držanja jezika za zubima došli na četvorku.
Ja moram reći da toga kod nas nije bilo, osim iznimno.
U moje vrijeme je nekih 40% ljudi završavalo na popravnima. I za to su uvijek bili krivi učenici. Profesoru kojem na kraju godine 40% razreda završi na popravnom (kod Crnobrnje, recimo), nikad nije dovedena u pitanje stručnost i/ili sposobnost prenošenja znanja.
Poznajući svoj razred, u kojem su mnogi nerijetko završavali na popravcima, sklon sam se složiti s takvom ocjenom. Bili smo lijena gamad prilično nezainteresirana za većinu stvari koja se na satu predavala. I to nije bila krivica profesora. Osim iznimno.
Znam da nismo na forumu o pismenosti, no, Lastane, ne mogu odoljeti: kad nekomu prigovarate zbog nepismenosti, obratite pozornost na svoju pismenost. Kad kažete 'dosta', mislite li 'dovoljno'? Ta riječ to znači. Možda ste mislili 'prilično mnogo'. Umjesto 'još uvijek' valja 'još' ili 'i dalje'. Bilo bi toga još, i to ne samo u citiranome.
Ne libim se kolokvijalnih konstrukcija. Standard je prilično siromašan i ograničen; ne smatram da ga se valja pridržavati k’o pijan plota. Naročito u neformalnim situacijama.
No nepoznavanje pisanja ije/je, č/ć i sličnih osnovnoškolskih tričarija posve je druga priča.

Da, moderatori, znam da je offtopic, ali izravno sam prozvan.
Bila sam u tvom turnusu, očigledno dvije godine starija od tebe :mig:

Znanje iz Lucijanke mi je, bez trunke pretjerivanja, čuda učinilo ne samo na prijemnim ispitima, već i kasnije u nizu kolegija. I u poslu posljednjih 8 godina.
A i profesori na faksu već su dobro znali za predznanje studenata koji su završili Lucijanku.
Recimo to ovako: dvije godine zaredom nitko na FFZG-u nije prijemni riješio bolje od mene. I da, to dobrim dijelom mogu zahvaliti i Lucijanki.
I da se razumijemo, kao i na većini fakulteta društvenog smjera, i u Lucijanki se moglo puno toga naučiti za sva vremena, moglo se naštrebati za dobru ocjenu, a moglo se, bogami, i provlačiti, ali ne s više od 3.
Ovisno o tome kakvi su nečiji afiniteti, želje, stavovi...
Moj je razred bio pun ljudi koji su se provlačili s trojkama.
Nisu više željeli.
No bogme nas je bilo i koji smo se za svoje četvorke pomučili. Barem u usporedbi s njima. :D
E sad, drugi sam razred prošla s vrlo dobrim, točnije 4,4 (prvi s odličnim), i nije bilo šanse da mi se "navuče" neka ocjena. Zašto? Zbog toga što sam viđana u Graciji, u pušioni i...u "sumnjivim" pušionama iza škole :D
I što sam tjerala mak na konac, kad je trebalo i kada nije. Tako da ono što je B&T napisala stoji.
Ne bih znao.
Ja sam se nerijetko svađao s profesorima. Habušici sam odgovarao bez dlake na jeziku, ali je u prvom razredu bila shvatila da me ne može muljati i nikad me nije gnjavila; sa Zoričićkom sam se klao tako da na prva tri sata logike ništa nismo radili… istina, bio sam uvijek pristojan, no nisam baš odstupao. I imao sam stabilnu četvorku kroz prve tri godine; na četvrtoj sam čak i sustavno učio.
Ocjene...a ono, kalkulirala sam...recimo, nisam se ubijala matematikom i kemijom, jer sam znala da SIGURNO neću ni studirati niti raditi ništa što zahtijeva više od bazičnog znanja iz tih područja. Ali da je Habušica mogla manje kesiti zube na mene, mogla je :kava:
Habušica je poseban slučaj. Naročito otkad je počela pisati udžbenike.
Latinski mi je predavao prvo divni i blagi Herman, a onda diša from hell - Videk. Posrala nas sreća, jedino mom razredu on je držao nastavu. Dijelio nas na maligni i benigni dio razreda. Vrijeđao, šamarao psihozama. Učila sam taj latinski svaki dan...znala sam sve deklinacije i kompletan rječnik izverglati dok sjedim na školjci, praktički :zubo:
Diša from hell? Nisi ti preživjela četiri godine onog imbecila Baruna.
Za norijadu sam doma od svojih tražio i dobio gips umjesto brašna, samo za njega. Šteta što mi nije došao na volej.
Što se iživljavanja tiče, danas su druga vremena, pravobranitelji za djecu, revolucije i kontrarevolucije, internet generacija malih pizdeka koja je monstruozno stasala do te mjere, da mislim kako su prije profesori žrtve, negoli učenici.
Priče koje do mene dopiru iz Lucijanke, a i iz drugih zg-škola, to potvrđuju.
Amen.
Sve u svemu - rekla bih da poopćavanje tipa- samo štreberi su dobro prolazili ili -samo zbog ponašanja prolazio/la sam loše, nema baš rezona. U životu, kao ni u Lucijanki.
I još jednom: amen. :top:

buditedobro
14.12.2010., 21:04
Još nešto aktualno, možda ljude uz povijest Lucijanke (od prije desetak godina, koliko mi se čini) zanima i ono što bi im moglo pomoći u odabiru škole. U školi se mogu uključiti u razne slobodne aktivnosti. Znam da je likovna grupa dobra, novinarska također. Nevjerojatno su posvećeni poslu prof. Stupar, prof. Dujmović-Markusi, prof. Antolić, prof. Bašić i svi ostali profesori iz istoga turnusa, kojima zahvaljujem što je moje dijete u ovoj školi steklo iznadprosječno znanje i što su pomogli da oblikuje svoja životna opredjeljenja. Što se tiče težine škole, učenja je po mojoj slobodnoj roditeljskoj procjeni bilo oko 2 sata dnevno u prosjeku, što ne smatram dramatičnim. U vezi s Gracijom i ostalim lokalnim okupljalištima, uopće ne vidim zla u tome da se imaju gdje sastati i gdje znaju da će susresti nekog poznatoga. I škole u centru grada imaju takva okupljališta. Baš dobro. Osim toga, nitko ih ne drži u lokalnim kafićima u ropstvu, slobodno mogu otići u centar, što većina i čini. Malo je snobovske odjeće i kvazielitizma, malo ozbiljnih problema ovisnosti, malo skitnje i neopravdanog izostajanja, jer to prilično dobro uspijevaju suzbiti ili djeca nisu toliko izložena. Koliko sam shvatila, sve je prilično opušteno i obiteljski. Ne da mi se više.

jajanka
14.12.2010., 22:18
Koliko sam shvatila, sve je prilično opušteno i obiteljski.

Potpisujem!:top:
Meni je to bilo definitivno najljepše doba...Škola je super. Postoji mnoštvo izvannastavnih aktivnosti. Ljudi koji su bili samnom u generaciji su svi odreda upisali fakultete, osim dvoje koji nisu ni pokušali...No, većina je upisala željene fakultete, naravno, postoji uvijek manjina kojoj se ne posreći, ali nisu ostali neupisani-uglavnom su upali na onaj faks koji im je bio alternativa...Također, samo u mojoj generaciji bilo je nekoliko ljudi koji su osvajali prva mjesta na državnim natjecanjima-jedan dečko iz fizike dvije godine zaredom, moja kolegica iz razreda iz biologije je bila prva u državi-baj d vej cura je jezičarka:D-zatim iz matematike smo imali prilično visoke plasmane...
I pogotovo se slažem sa onime da nema elitizma i snobizma-barem ne u tolikoj mjeri kao u drugim školama, i barem ne toliko u moje vrijeme, a ja sam maturirala prije 4 godine...Ne znam kako je sad, ali se situacija sigurno nije drastično promijenila za ovih par godina...

Lastan
14.12.2010., 23:28
Što se tiče elitizma i snobizma, u moje ga vrijeme nije bilo. Štoviše, bili smo prilično klošarska škola. :D

No htio sam reći da mi prof. Bašić nije ostao u dobru sjećanju. A-a.
Doduše, bio mi je samo na zamjeni, ali ti su tjedni (ili čak mjeseci?) prošli prilično mučno.
Daleko od toga da on nije angažiran. Jest. I voli svoj posao i nije čak u njemu loš.
Ali tup je, brate…
Kad je tek bio došao, upravo kao ta zamjena, izvukao je troje ljudi jer smo taman bili radili neku lektiru. Valjda Werthera.
Izvuče on njih pred ploču i pita prvoga: “Što znaš o piscu?”
Ovaj krene objašnjavati da nikad bilješku o piscu nismo učili unaprijed; angažira se cijeli razred da mu objasni da naša profesorica biografske podatke daje na satu.
Nakon par minuta objašnjavanja on odustane od tog pitanja i okrene se sljedećoj žrtvi: “Što znaš o piscu?”
Naravno, ponovi se cijela priča s objašnjavanjem načina rada u kojem nastavnik na početku sata prozbori koju o piscu, a mi za lektiru analiziramo djelo namjesto da štrebamo biografske podatke.
Prihvati on to nekako, okrene se trećoj žrtvi i pita: “A što ti znaš o piscu?”

http://img.skitch.com/20101030-gepn5kk1bt5tt1736jchxs7cbc.png

A kad je govorio o budnicama i davorijama, pa počeo o Još Horvatska ni propala… ja mu spomenem da je to prepjev poljske Jeszcze Polska nie zginiela, a on ostane paf. I na sljedeći sat nosi neku knjižurinu da je provjerio tu informaciju i da stvarno jest tako. A vidim da rvacka Wikipedia još nema taj podatak. :rofl:

jajanka
15.12.2010., 18:23
Što se tiče elitizma i snobizma, u moje ga vrijeme nije bilo. Štoviše, bili smo prilično klošarska škola. :D

Ja nisam imala prof. Bašića...Iskreno, nemam pojma tko je to.:D

Nekako mi se čini da je bilo najviše "normalnih" ljudi, dakle onih koje bi svrstao u neki prosjek. To su oni koji se ne razlikuju previše po odjeći, glazbi ili nečem trećem od svojih vršnjaka. No, imali smo mi i pankera i šminkera i repera...i raznih drugih "specijalaca".:D

kapacubra
12.01.2011., 00:46
Ako živite blizu škole i imate dovoljno bodova za upis u željeni ili bilo koji drugi smjer predlažem vam da upišete školu. Završio sam je prije par godina hehe i mogu reći da mi je taj period života ostao u jako jako lijepom sjećanju. Nije toliko sama škola zaslužna koliko druženja i vrijeme provedeno sa ljudima koji su samnom išli u školu. Jednostavno proživjet ćete sve što se podrazumijeva za taj period života na provjereno najnormalniji način. Od razočaravajućih i ponekad nezasluženih jedinica do zasluženih i ponekad prepisanih petica , prvih pijanstava i pjevanja iza škole dok Paško iz glazbenog viče i zove policiju sa prozora( ne znam dal klinci to još prakticiraju), odlazaka na tulume i prepričavanjima u ponedjeljak ko je kog zbario i ko se kolko napio, ludih izleta( ja sam bio u Budimpešti, Beču, Firenzi, Riminiju, Gardelandu...) to sve sa prof.Antolić iz likovnog, nogometnih turnira ili natjecanja u plesu za cure... Mislim da je svatko mislio da je teška škola dok je trajala, ali tek sad nakon nje i nadam se nakon uspješnog upisa na fakultet vidite da to zapravo nije bilo ništa tolko strašno i rado bi se vratili natrag.. Nakon svega žao mi je šta nisam više čitao lektire jer mislim da je to stvarno lijepa i potrebna stvar , naravno ako nastaviš studirati nešta vezano uz književnost to je drugo jer ćeš se tamo načitat, njima vjerojatno nije žao.. Meni je hrv predavala prof. Bračun, inzistirala je na lektiri svaki petak ili koji već dan kada je bio blok sat, čisto rasprava ali bez onog pisanja u bilježnice kao u osnovnoj..Neko bi uvijek pročitao pa bi najčešće ta osoba odgovarala na njena pitanja ,a većina nas je imala onaj priručnik i internet pa bi tamo tražili sažetke i informacije jer jadni kao nismo imali vremena knjigu pročitat, ipak ti se u to vrijeme drugačije stvari motaju po glavi( koji sat markirat, hoće li bit xy cura u graciji u petak poslije škole).. Na jezik bi se 1h godišnje potrošio.. Eng je bio kod prof. Dizdar, bio sam jezičar i mogu reći da mi je to bio jedan od težih predmeta, blok sat su bili ispiti koji su imali 100 pitanja, knjiga je bila za kurac i ona radna nekakva..ona je to dobro objašnjavala, bila je sva u tome, stvarno se trudila i htjela nam pomoći da svladamo gradivo no to sve nije bilo dovoljno za ispite i pitanja u njima koja pamtim kao jako teška.. Kemija je bila zajebana kod Habuš iako sam bio jezična, a ne mogu reći da sam nešta previše naučio, bila je dosta tašta i ponosna na svoju knigu, još se sjećam one glupe fore metan etan propan butan Habušica orangutan i smijem se sad sam sebi kolko smo glupi i neopterećeni bili haha... Sabolek iz fizike je djelio jedinice veličine buhice kako bi starcima mogli objasnit kad dodju sa informacija da je toliko mala jer nije važna i da se ona ne gleda ali mora biti tamo haha..al kod njega je nemoguće jedan bilo dobit pa je to bilo jako rijetko.. Latinski je Crnobrnja, jbg pismeni dobiješ jedan ili nekako 2 pa to već nekako ispraviš, ne isplati se svađat s njom, u 3. razredu već zaboraviš da si uopće imo latinski, važno je samo dobro startat.. Matematika je bila teška i nju je trebalo kod svih profesora radit, iako su nas jezičare možda mrvicu manje tražili.. Ovi ostali predmeti su bili ok, nitko nije gnjavio previše.. Nakon škole mislim da svi imaju pristojnu podlogu za ići na bilo koji faks, drugo je upast na njega..Mene je osobno živciralo što su nam stalno govorili imat ćete super znanje(što je istina) a ocjene najčešće 3 i 4, škrtarili su na ocjenama i dosta ljudi je to koštalo upisa na željeni fakultet... A oni koji su sa 5 prolazili mislim da sa školovanjem bilo gdje i sa upisom bilo gdje nebi trebali imat problema..Ako će vas neki predmet zanimat i mislite nastavit školovanje vezano uz taj predmet možete se slobodno obratit profesorima mislim da bi vam vrlo rado pomogli.. Sad mi pada na pamet još toliko anegdota ali prekasno je pa odoh spavat, laku noć, baš me neka nostalgija uhvatila...

fotosinteza111
05.02.2011., 19:06
aaaa prelijep post Kapacubra....zamisliš se baš :") fkt pre....daj piši te anegdote ak ti se daaa :kava::D:D

doxjackson
09.02.2011., 13:48
E! ljudi! ovak ja sam sad 8. razred i razmišljam za Lucijanku pa bi imala oko 56-57 bodova, plis recite jel to dovoljno i dal iam šanse? fala punoo :D i ak sam s nekim u turnusu iduće šk. godine nek kaže kakvi su profesorii! zahvaljujem

ruby707
10.02.2011., 11:04
57 bodova je bilo dovoljno samo za matematički smjer.. baš je bila navala u odnosu na prošle godine
ali uvijek vrijedi probati :D dosta ljudi je došlo prvi dan upisa, pa su im odmah rekli imaju li šanse ili ne

doxjackson
10.02.2011., 17:49
Mislim za opći smjer 56-57 ;D

fotosinteza111
12.02.2011., 16:48
Mislim za opći smjer 56-57 ;D

prošle godine je za jezični i opći trebalo 58 min. a mat smjer 57....niko ti nemre rec oš upast...sve ovisi....al ak navala nastavi tečko :flop: jbg....a kontra smjena ( tj tvoja) ti je malo bolja, al ti sve dode na isto na kraju jer je ravnateljica pazila kak ce rasporedit profesore po smjenama...ugl...nemoj ic tu....odi drugdje :)

cupava
24.02.2011., 15:19
heej :) ja idem u gornjogradsku ,ne mora se puno ucit ,ljudi su super...zajebancija i sve okej ,alii nikad me nece prestat mucit to kaj nisam upala u lucijanku! to je jednostavno ''moja'' skola.neznam zasto ,al tak se osjecam.neznam dal da se prebacujem tamo kad zavrsim ovaj razred...nebi htjela uletit crnobrnji u drugom razredu jer nas nasa profa nije bas zahtjevala puno znanja nego najvise deklinacije!a imam i puno frendova tam..neznam.zbunjena sam i neznam kaj da radim!!!volim i gornjogradsku al mi nesto fali tu..:/

matej.ig
13.03.2011., 15:48
Ovako.Krenimo!Imati cu 59 bodova.Isao bi u opci smjer! lose mi idu matisa i fizika! Kategorizirani sam sportaš.treniram 5 puta tjedno.Volim uciti sve osim matise i fizike(cudan sam ja slucaj) ,Ne znam gdje da se upisem. Ili III ili Lucijanka? neznam gdje da odem,Stvarno bi vas zamolio za savjete da mi pomognete jer sam u frci,uvijek sve imam isplanirano,I cijelo vrijeme sam brio otici u Gornjogradsku ali sam skuzio da nije najkvalitetnije,
Kakvi su profesori koje cu dobiti ako sam prvi razred 2011/2012,Kakve imaju ovi sadasnji cetvrtasi?
Molim vas pozuriteeee!

pravipurger
13.03.2011., 16:08
Ovako.Krenimo!Imati cu 59 bodova.Isao bi u opci smjer! lose mi idu matisa i fizika! Kategorizirani sam sportaš.treniram 5 puta tjedno.Volim uciti sve osim matise i fizike(cudan sam ja slucaj) ,Ne znam gdje da se upisem. Ili III ili Lucijanka? neznam gdje da odem,Stvarno bi vas zamolio za savjete da mi pomognete jer sam u frci,uvijek sve imam isplanirano,I cijelo vrijeme sam brio otici u Gornjogradsku ali sam skuzio da nije najkvalitetnije,
Kakvi su profesori koje cu dobiti ako sam prvi razred 2011/2012,Kakve imaju ovi sadasnji cetvrtasi?
Molim vas pozuriteeee!

vjerojatno te čeka strah i trepet gimnazije - crnobrnja (latinski). ova ekipa profesora koja bi bila u tvojoj smjeni je mrvicu zahtjevnija. no puno ćeš naučit, a ako ti je to cilj onda lucijanka :top: za treću nemam informacije pa nemrem usporedit.

matej.ig
13.03.2011., 16:28
vjerojatno te čeka strah i trepet gimnazije - crnobrnja (latinski). ova ekipa profesora koja bi bila u tvojoj smjeni je mrvicu zahtjevnija. no puno ćeš naučit, a ako ti je to cilj onda lucijanka :top: za treću nemam informacije pa nemrem usporedit.
A nadam se bar da ce mi ici malo bolje latinski zato sto sam kao nekakav povjesnicar.E ako se budem ubijao svaki dan uceci,zahvalit cu to svima vama na forumu koji pisete kako je to bilo najlijepse razdoblje zivota :)
Ugl.Istina da se svako polugodiste ide negdje,Gardeland ,Budimpesta i to?
I da,hvala ti :mig: :top:

pravipurger
13.03.2011., 16:37
A nadam se bar da ce mi ici malo bolje latinski zato sto sam kao nekakav povjesnicar.E ako se budem ubijao svaki dan uceci,zahvalit cu to svima vama na forumu koji pisete kako je to bilo najlijepse razdoblje zivota :)
Ugl.Istina da se svako polugodiste ide negdje,Gardeland ,Budimpesta i to?
I da,hvala ti :mig: :top:

ubijat ćeš se u lucijanki sigurno za to nema brige!
evo ja izašo iz nje prije godinu i pol, i tad se je putovalo dosta. gardeland, prag, budimpešta+beč i na kraju maturalac. :)

matej.ig
13.03.2011., 16:40
ubijat ćeš se u lucijanki sigurno za to nema brige!
evo ja izašo iz nje prije godinu i pol, i tad se je putovalo dosta. gardeland, prag, budimpešta+beč i na kraju maturalac. :)

e a kolko si u prosjeku ucio? i dal si imao slobodnog vremena?

pravipurger
13.03.2011., 17:26
e a kolko si u prosjeku ucio? i dal si imao slobodnog vremena?

ja osobno ne previše, ali ako želiš neki pristojniji prosjek 4 i više onda moraš zagrijat stolicu dosta. bez obzira na sve upiso sam faks koji sam htio, naučila me što sam htio i ja zadovoljan

matej.ig
13.03.2011., 18:20
ja osobno ne previše, ali ako želiš neki pristojniji prosjek 4 i više onda moraš zagrijat stolicu dosta. bez obzira na sve upiso sam faks koji sam htio, naučila me što sam htio i ja zadovoljan
Ja zadovoljan ako bude oko 4.0,Samo me strah matiše i fizike.Jel znas mozda koje profesore mogu dobiti i matise i fizike?

Gabi007
14.03.2011., 14:48
ja evo prvašica u lucijanki... :) u sub i ned idemo u budimpeštu...biće ludo....uglavnom,stalno se ide negdje,puno ćeš naučit(ja ne učim puno,a s 5 prolazim).Dovoljno je da malo pripaziš na satu i to ti je pola posla(bar meni)...matematika i fizika ...bljak bljak bljak.... imam 3 iz matematike...(na početku je bila jedinica)... fizika...ahh...profa je gora od nas.... društvo....klošarsko... :) al dobri su oni stvarno... nisu snobići...tj.oni su ugrožena vrsta ovdje kod nas.... nije nama loše... preporučam vam da odete na otvoreni dan kad će bit....mi čemo ibt na nastavi u to vrijeme pa ćete moć dolazit na satovei to...i vidjet malo ekipu profače...moći ćete ostat na satu malo ... dobit ćete sve informacije iz prve ruke na licu mjesta...iako...nema sumnje...s lucijankom nemožete pogriješit... :)))

matej.ig
15.03.2011., 10:11
ja evo prvašica u lucijanki... :) u sub i ned idemo u budimpeštu...biće ludo....uglavnom,stalno se ide negdje,puno ćeš naučit(ja ne učim puno,a s 5 prolazim).Dovoljno je da malo pripaziš na satu i to ti je pola posla(bar meni)...matematika i fizika ...bljak bljak bljak.... imam 3 iz matematike...(na početku je bila jedinica)... fizika...ahh...profa je gora od nas.... društvo....klošarsko... :) al dobri su oni stvarno... nisu snobići...tj.oni su ugrožena vrsta ovdje kod nas.... nije nama loše... preporučam vam da odete na otvoreni dan kad će bit....mi čemo ibt na nastavi u to vrijeme pa ćete moć dolazit na satovei to...i vidjet malo ekipu profače...moći ćete ostat na satu malo ... dobit ćete sve informacije iz prve ruke na licu mjesta...iako...nema sumnje...s lucijankom nemožete pogriješit... :)))

Hvala :D
A jel znas kakvi su profesori iz matise i fizike u mom buducem turnusu? :):mig::D

pravipurger
15.03.2011., 16:33
Hvala :D
A jel znas kakvi su profesori iz matise i fizike u mom buducem turnusu? :):mig::D

imaš personal o tome :)

kečka06
16.03.2011., 09:57
Jel ima neko da ide u lucijanku? kakva su iskustva? kakvi su profesori? najvise me zanima za matematicki smjer..:)

Gabi007
17.03.2011., 15:20
tko želi može doć u lucijanku sutra na dan skole(svecanih 10 godina) cijeli dan ce bit priredbe(zbori to je sluzbnei dio,a poslije ce bit bendovi...predobri btw xD)bit ce zanimljivo i zabavno...ujutro su sportska natjecanja,nemamo nastavu,al moramo doc u 11.... iii eto,lijepo nama...ko oce nek se zaleti malo do skole ...:)

pravipurger
17.03.2011., 16:07
tko želi može doć u lucijanku sutra na dan skole(svecanih 10 godina) cijeli dan ce bit priredbe(zbori to je sluzbnei dio,a poslije ce bit bendovi...predobri btw xD)bit ce zanimljivo i zabavno...ujutro su sportska natjecanja,nemamo nastavu,al moramo doc u 11.... iii eto,lijepo nama...ko oce nek se zaleti malo do skole ...:)

20 godina ipak :) nebi već nakon 10 krov curio :P

Star girl
18.03.2011., 20:16
pozz
sad sam trenutno ucenica 8 razreda i planirala sam ici u lucijanku (opci smjer) ili v. gimanziju
lucijanka mie relativno blizu u odnosu na v.
razgovarala sam i s nekim profesorim kod mene u školi i neki kažu bolje lucijanka, neki bolje V.
Trebala bi imat negdje 60-61 (onaj bod za vladanje) bodova
Zanima me jel cu moc upast, kakvi ce bit profesori te generacije, jel treba puno ucit, jos i treniram 4 puta tjedno pa me zanima ako ko ima iskustva s tim, da mi pomogne....
hvalla =)

matej.ig
19.03.2011., 15:24
pozz
sad sam trenutno ucenica 8 razreda i planirala sam ici u lucijanku (opci smjer) ili v. gimanziju
lucijanka mie relativno blizu u odnosu na v.
razgovarala sam i s nekim profesorim kod mene u školi i neki kažu bolje lucijanka, neki bolje V.
Trebala bi imat negdje 60-61 (onaj bod za vladanje) bodova
Zanima me jel cu moc upast, kakvi ce bit profesori te generacije, jel treba puno ucit, jos i treniram 4 puta tjedno pa me zanima ako ko ima iskustva s tim, da mi pomogne....
hvalla =)

I ja sam 8. razred.Naravno da ces upasti kada je to max. !
Odi u Lucijanku,zato sto cu ja vjerovatno ici tamo xD

Star girl
21.03.2011., 20:23
I ja sam 8. razred.Naravno da ces upasti kada je to max. !
Odi u Lucijanku,zato sto cu ja vjerovatno ici tamo xD

eee supp
isto opci smjer?

matej.ig
22.03.2011., 14:07
eee supp
isto opci smjer?

Da.Uzet cu vjeronauk ,a za jezik se predomisljam izmedu talijanskog i njemackog!
:D I full se veselim ucenju,koliko god to cudno zvucalo!
samo da me matisa i fizika nece previse jebat :S:o:mad:

bumblebee :)
22.03.2011., 14:47
boduje li se ono "učenje njemačkog jezika" (ne znam ni brojat kak se spada :D)
4 godine i u općim gimnazijama ili samo za jezičnu?
Hvala

pravipurger
22.03.2011., 16:03
Da.Uzet cu vjeronauk ,a za jezik se predomisljam izmedu talijanskog i njemackog!

nećeš dugo bez brige veselit se :D

matej.ig
23.03.2011., 15:22
nećeš dugo bez brige veselit se :D

Znam da necu,ali uzivam dok se još veselim :):mig:
Nego,nastava se odrzava da svatko ima svoju ucionicu(svaki razred) ili presetavanje ?

pravipurger
23.03.2011., 18:36
Znam da necu,ali uzivam dok se još veselim :):mig:
Nego,nastava se odrzava da svatko ima svoju ucionicu(svaki razred) ili presetavanje ?

šetnja, tračanje na gelenderima ili sjedenje na prozorima :)

matej.ig
24.03.2011., 17:59
šetnja, tračanje na gelenderima ili sjedenje na prozorima :)

Bas se ponadao da cemo imat svoju ucionicu -.-"
Pravi purger.kaj si ti zavrsio Lucijanku ili još prozivljavas njene muke?

pravipurger
24.03.2011., 18:28
Bas se ponadao da cemo imat svoju ucionicu -.-"
Pravi purger.kaj si ti zavrsio Lucijanku ili još prozivljavas njene muke?

gotov ja, ali vraćam se kad tad! :D

Star girl
30.03.2011., 11:48

ahaa
ja sam mislila uzeti njemački, al nezz jos....

petra crazy pig
31.03.2011., 20:17
pomoć...htjela bi ić u tu gimnaziju jezičnu.... da li je moguće da upadnem sa 52 boda?? =)

ruby707
01.04.2011., 17:57
prošle godine su ljudi u jezičnu i opću upadali sa minimalno 58 bodova, tak da mislim da bi se granica mogla samo povećati ove godine

petra crazy pig
01.04.2011., 20:16
:( ahhh...bar ću se onda nadati da bar u drugom upisnom krugu upadnem.. :/ btw...fala ;D

Kornjače
06.04.2011., 00:05
Jel se može upisati sa 51-51 boda??? :confused:

matej.ig
06.04.2011., 14:20
Jel se može upisati sa 51-51 boda??? :confused:

NE :flop: Prosle godine upadali sam 58.Nemaš šanse,nemoj se ic ni upisivat!

doxjackson
10.04.2011., 15:04
Ja bih imala oko 56-57 bodova za opći smjer mislim ić.
Pa..da li bi to bilo dovoljno, kakve su mi šanse i kak su prošle godine upisivali, ko zna nek plis odgovori, jer bi fakat tam htjela ič

Zahvaljujem :D

ruby707
10.04.2011., 22:27
Za opću sigurno nije dovoljno, a za matematički smjer ti je 57 bodova bila granica prošle godine.

Mejcek
19.04.2011., 23:13
Bok,ljudovi!
Eto ja sam ove godine prvašica i mogu reč' (bar još uvijek i nadam se da se moje mišljenje neće promijenit) da je Lucijanka jedna od boljih stvari koja mi se dogodila.
Ono što još mogu reči jest da se trud i redovit rad isplati.I to višestruko. :)
Profesori su super,simpatični(naravno ima i izuzetaka,N?) :D
Nego,pitanjce za one koji su završili ili su još uvijek tamo u Lucijanki,kakva su vam iskustva sa prof. Kabalin-Gracin?

pravipurger
20.04.2011., 11:45
Bok,ljudovi!
Eto ja sam ove godine prvašica i mogu reč' (bar još uvijek i nadam se da se moje mišljenje neće promijenit) da je Lucijanka jedna od boljih stvari koja mi se dogodila.
Ono što još mogu reči jest da se trud i redovit rad isplati.I to višestruko. :)
Profesori su super,simpatični(naravno ima i izuzetaka,N?) :D
Nego,pitanjce za one koji su završili ili su još uvijek tamo u Lucijanki,kakva su vam iskustva sa prof. Kabalin-Gracin?

svakojaka, naprimjer ne sječam se da je neko kod nje išo na popravni, ali njezini testovi su ubitačni, objašnjavanje ne baš dobro (da ne budem grub), kod zaključivanja je blaža, nema veliki autoritet, no kao i u cijeloj lucijanki ak vidi da se trudiš bit ćeš nagrađen za to, ponekad te zna iznenadit neka ocjena u imeniku za koju ne znaš od kud je...

Mejcek
23.04.2011., 20:48
ponekad te zna iznenadit neka ocjena u imeniku za koju ne znaš od kud je...

Da,već se dešava to.Prvo u svoju čuvenu bilježnicu sve zapiše i jednog dana osvanu ocjene.A reakcije su : "Odkud mi to?!" :eek:

Star girl
28.04.2011., 18:11
eee jel ima ove godine dan otvorenih vrata?

Mejcek
28.04.2011., 21:25
Pa svake godine su otvorena vrata,pa će bit i ove(bar bi trebala bit)
Iz pouzdanih izvora znam da se prima 7 razreda. :)

Star girl
29.04.2011., 10:04
Pa svake godine su otvorena vrata,pa će bit i ove(bar bi trebala bit)
Iz pouzdanih izvora znam da se prima 7 razreda. :)

aha
a kad bi to otprilike trebalo bit? :D

anamarie5
04.05.2011., 15:06
Bok,ljudovi!

meni je predavala dvije godine i uspjeli smo je se riješiti nakon brojnih žalbi razrednici,voditeljici,ravnateljici...

test-kaže jedno,a bude apsolutno sve što smo učili ikada ili nismo učili već se to nalazi u knjizi,a vokabular je katastrofalan,budu riječi koje nikada nisi čuo,
mi smo početnjaci,ja znam inače njemački,ali ga nisam učila u osnovnoj i bilo mi je teško,a zamisli kako je tek ostalima koji su se susreli s njemačkim tek u srednjoj,naš test nisu znali riješavati ni oni sa naprednog i koji idu na DSD..
često te iznenadi neka ocjena u imeniku,za koju nemaš pojma..
ispitivanje-sve lekcije koje si učio,moraš odgovarati i još te sve lekcije povezati sa svojim životom,pita te minimalno 40 minuta..

Magruder
05.05.2011., 20:58
Bok!
Ja sam takodjer prvi razred ove gimnazije i moram priznat da imam i dobrih i losih iskustava sa profesorima, a i takodjer znam dosta profesora iz druge smjene.
Nadajte se dobrim profesorima, ali ce vam dostatan problem vjerojatno predstavljat latinski sa prof.Crnobrnjom. Bit je u tome da cete trebat dobro zapet i ucit latinski ak bi htjeli imat 5 ili 4 kod nje i trebat cete se njoj iskazat prvih 2-3 mjeseca kak znate latinski jer ce vas onda zavoljet
Ostali profesori su onako, dobri ali cesto vise profesora trazi da ucite njihov predmet vise nego ostale(to ce bit zivcirajuce

uzet vjeronauk je jako dobra opcija jer cete prvu godinu nesto radit , a nakon toga sve ostale tri su odmaranje i kartanje
jezik ces moc uzet njemacki najvjerojatnije jedino, ali ako ce bit vise od 15 ljudi koji bi htjeli talijanski onda cete moc talijanski ko 3. strani jezik(latinski se tu ne broji)
ovo za veselo ucenje ce prestat nakon prvog mjeseca, a matisu i fiziku se nadaj dobrim profesorima jer ih stvarno ima

Cokolada95
06.05.2011., 22:55
Imam jedno pitanjce. Vidim da dosta ekipe spominje opći smjer. Jeli to nešto novo ili sam ja nešto krivo povezao? Postoje jezičan i prirodoslovno-matematički smjer.
I ja sam završio lucijanku prije nekih 5 godina i mišljenja sam da su previše spustili kriterije. Frend mi je rekao da profesori više ne mogu pitati usmeno ako učenik nije spreman. Mislim, kakve su to gluposti? Kad se sjetim koliko sam puta strepio cijeli sat i molio Boga da me ne prozove.
Sve u svemu bili su to ljepi dani.
E da samo znate što je nama radila Crnobrnja iz latinskog. Ti testovi su mi bili teži od većine ispita koje sam dao na faksu. Bio sam najsretniji kad sam dobio 2 na nultu. Nije 2 ali sam blizu. :) Navodno je sad pukla i nitko više ništa ne mora znati.

Krive informacije imas :)

fotosinteza111
08.05.2011., 11:08
Imam jedno pitanjce. Vidim da dosta ekipe spominje opći smjer. Jeli to nešto novo ili sam ja nešto krivo povezao? Postoje jezičan i prirodoslovno-matematički smjer.
I ja sam završio lucijanku prije nekih 5 godina i mišljenja sam da su previše spustili kriterije. Frend mi je rekao da profesori više ne mogu pitati usmeno ako učenik nije spreman. Mislim, kakve su to gluposti? Kad se sjetim koliko sam puta strepio cijeli sat i molio Boga da me ne prozove.
Sve u svemu bili su to ljepi dani.
E da samo znate što je nama radila Crnobrnja iz latinskog. Ti testovi su mi bili teži od većine ispita koje sam dao na faksu. Bio sam najsretniji kad sam dobio 2 na nultu. Nije 2 ali sam blizu. Navodno je sad pukla i nitko više ništa ne mora znati.

ma ko ti je to reko?! nema veze s istinom. i dalje se znojimo kad krene prozivanje :s i dalje crnobrnja ubija :ne zna: tak da a-a
:)
a svi vi budući prvaši s manje od 57 nemojte ni dolazit ili bar nemojte da vam lucijanka bude jedini izbor pa da se razocarate...i nije tak dobro u njoj..vjerujte..treba imat JAKO DOBRE ŽIVCE!!!
i uzmite ETIKU. ja sam na etici, apsolutno nista ne moras radit osim imat bilj na kraju godine...napišem naslov na ploču i dobim 5 :kava: a odgovaranje ( jednom u polugositu) je reci mi sta su vrline, nabroji, bravo 5 :cerek:
ovi na vjeronauku stalno imaju zadaće i sranja razna, tak da i ako je istina da nis ne rade zadnje dve godine, ovi na etici NE RADE NIJEDNU :DDDDD

Star girl
08.05.2011., 18:23
aha
a kad bi to otprilike trebalo bit? :D

nasla sam na stranici skole (http://www.lucijanka.hr/).......... pise da su 7. lipnja 2011. od 10 do 17 sati
kaj bi taj dan sve se moglo vidjet, saznat.... zna ko? :confused:

ruby707
09.05.2011., 12:33
Pa niš posebno, vode te po učionicama, upoznaš neke profesore, pitaš kaj te zanima i tak.. :) Bolje dođite popodne jer mislim da će tad biti vaš turnus.

Star girl
09.05.2011., 20:43
Pa niš posebno, vode te po učionicama, upoznaš neke profesore, pitaš kaj te zanima i tak.. :) Bolje dođite popodne jer mislim da će tad biti vaš turnus.

oke, falla =)
a to možemo ic sa starcima, il bas to mora "moja" skola organizirat, pa ko oce? xD

ruby707
11.05.2011., 14:20
:D Svejedno je s kim ideš, možeš i sa starcima ili frendicama..

matej.ig
12.05.2011., 07:23
E a vi koji ste išli u Lucijanku,jeste imali vremena trenirati 5 puta na tjedan? xD
I ono,na dan na trening izgubim oko 5 sati ,pa me brine da necu sve stici :S

Maelee
12.05.2011., 08:43
ma ko ti je to reko?! nema veze s istinom. i dalje se znojimo kad krene prozivanje :s i dalje crnobrnja ubija :ne zna: tak da a-a
:)
i uzmite ETIKU. ja sam na etici, apsolutno nista ne moras radit osim imat bilj na kraju godine...napišem naslov na ploču i dobim 5 :kava: a odgovaranje ( jednom u polugositu) je reci mi sta su vrline, nabroji, bravo 5 :cerek:

ovi na vjeronauku stalno imaju zadaće i sranja razna, tak da i ako je istina da nis ne rade zadnje dve godine, ovi na etici NE RADE NIJEDNU :DDDDD

Zapravo, Crnobrnja je do prije par godina imala puno strože kriterije nego sada, što je i sama rekla. Ako si voljan radit te napisat i provježbat zadaću za svaki sat, onda ćeš imat 4-5. Mi, prije 2-3 godine, naravno, nismo imali vremena ni volje pa je bilo svakakvih ocjena :D Koliko čujem od nje, drugaši danas rade upola manje.
Što se tiče etike, da, radije uzmite nju jer se može desit da dobijete novu žensku iz vjeronauka. Ja sam inače na etici, ali sat nakon volim slušat od ostatka razreda kako je njima na satu - imaju zadaće, prezentacije i moraju učit takve gluposti. Ali najgore je slušat nju na satu jer valja takve gluposti i užasno je naporna. Meni je dovoljno slušat prepričavanja njenog sata da shvatim...
A etika..hm. Pa sati uglavnom izgledaju tako da ona nešto mumlja, vi se zajebavate, onda ona nekog prozove da piše na ploču, podijeli neke papire, opet nekog prozove da odgovara te papire i tako svaki sat iznova.

E a vi koji ste išli u Lucijanku,jeste imali vremena trenirati 5 puta na tjedan? xD

Toliko vremena, vjeruj mi, nećeš imat. Ali, kao profesionalni sportaš imaš odgovaranje po dogovoru.

pravipurger
12.05.2011., 10:20
Zapravo, Crnobrnja je do prije par godina imala puno strože kriterije nego sada, što je i sama rekla. Ako si voljan radit te napisat i provježbat zadaću za svaki sat, onda ćeš imat 4-5. Mi, prije 2-3 godine, naravno, nismo imali vremena ni volje pa je bilo svakakvih ocjena :D Koliko čujem od nje, drugaši danas rade upola manje.
Što se tiče etike, da, radije uzmite nju jer se može desit da dobijete novu žensku iz vjeronauka. Ja sam inače na etici, ali sat nakon volim slušat od ostatka razreda kako je njima na satu - imaju zadaće, prezentacije i moraju učit takve gluposti. Ali najgore je slušat nju na satu jer valja takve gluposti i užasno je naporna. Meni je dovoljno slušat prepričavanja njenog sata da shvatim...
A etika..hm. Pa sati uglavnom izgledaju tako da ona nešto mumlja, vi se zajebavate, onda ona nekog prozove da piše na ploču, podijeli neke papire, opet nekog prozove da odgovara te papire i tako svaki sat iznova.

ali isto tako, postoji i druga profa iz etike :D ali teta siva :cerek::cerek::cerek:

matej.ig
12.05.2011., 18:37
Toliko vremena, vjeruj mi, nećeš imat. Ali, kao profesionalni sportaš imaš odgovaranje po dogovoru.

Da,imam odgovaranje po dogovoru,ali nisam siguran da ce mi to nesto puno olaksat :S

Lastan
12.05.2011., 18:48
Ovisi kakve ocjene želiš imati. :D

Ako disciplinirano radiš, nećeš imati problema. Naročito ako živiš u blizini, pa ne gubiš pola dana na putovanje. :D

Nego, deca, meni je baš super kad vas vidim po kojim kriterijima birate između vjeronauka i etike. Odmah mi je toplo oko srca i dođe mi da krepam od smijeha svaki put kad vidim svećenika. :vidiga:

Maelee
12.05.2011., 21:09
Da,imam odgovaranje po dogovoru,ali nisam siguran da ce mi to nesto puno olaksat :S

Cura iz mog razreda je profi u akrobatskom rock'n'roll-u, svako malo je na nekim natjecanjima i treninzi su non-stop, ali prolazi s 5. Samo moraš znat posložit termine, a s profesorima se lako dogovorit, nisu oni zločesti ;)

matej.ig
22.05.2011., 20:42
Hvalaa vam :D
A sad pitanje,dali se moze uciti Francuski.jer ne znam koji jezik da ucim,kada me zanima i njemacki,francuski,talijanski i spanjolski xD Malo sam svestraniji sto se tice jezika ;

Maelee
23.05.2011., 16:14
A sad pitanje,dali se moze uciti Francuski.jer ne znam koji jezik da ucim,kada me zanima i njemacki,francuski,talijanski i spanjolski xD Malo sam svestraniji sto se tice jezika ;

Nažalost, u Lucijanki nema profesora koji predaju francuski. Možda u drugoj smjeni? Ali s obzirom na to da neće bit ni dovoljno zainteresiranih, odbaci francuski kao opciju.
Najbolje ti je uzet engleski i njemački, samo se odluči koji će ti bit prvi, a koji drugi jezik. Što se tiče talijanskog, ah... nemoj. Nećeš ništa naučit i bezveze ćeš 4 godine bubat gluposti :D Za španjolski, s druge strane, isto tako neće bit dovoljno zainteresiranih da bi bio jedan od obaveznih predmeta, a ako ga kasnije uzmeš kao fakultativni predmet (3.r), opet nećeš ništa naučit jer se ni tebi ni profi neće dat ostajat/dolazit dva sata kasnije/ranije. I onda ćeš, kao ja, potrošit godinu dana na skupljanje neopravdanih :cerek:

HomeSweetHome
24.05.2011., 23:09

Ej. Pratim ti postove vec par stranica.
Uglavnom. Ako se upises (a nadam se da hoces) upast ces u moju smjenu.:D
Matematiku ce ti najvjerojatnije predavati ili sabolek (tu si na konju :lol:) ili morovićka (eh to tije onak...tak tak) ili dekanićka (dobra profa, stvarno fer i korektna) ili gabronka (dobra,traži disciplinu i rad)
A fiziku. E jebemti, fiziku. U najgorem slučaju možeš dođi kod Šimeka. :mad:
On je super, i kul i blabla i sve je ok dok ne dođe njegov test. Ono zadatke uzima s državnih matura i takva sranja. Ali, i s njim se može izaći na kraj, vjeruj mi. Može te zapasti i Perković... On ti je pljunuti Fox iz HTZa :rofl: Dobar...možeš imati 3 bez neke extra velike muke. Za razliku od Šimeka. :rolleyes:
Uostalom, ako ces iz ostalih predmeta imati 5-4 čemu briga oko matiše i fizike :top:
I da. Dajte, neka vas ne zamara ta Crnobrnja. Samo redovito radite. Za svaki sat, ALI svaki da radiš po pola sata-imaš 4-5. Nemojte si dopustit da vam se nagomila gradivo jer ćete imati problema obje godine.
Glede tvog treniranja... Znam cura koje prolaze lucijanku i plesnu školu sa 5.0 tak da... :mig: Sve se može. Imaš odgovaranje po dogovoru i mirna Bosna :D

Eh, francuski. Postoji profesor i čak profesorica iz francuskog ali nema nikada dovoljno prijavljenih za francuski tako da ti ostaju njemački,engleski,talijanski, španjolski. Preporučam engleski za 1.str.jezik jer su profe kvalitetnije.
Sve u svemu. Sretno na upisima... Vidimose na hodnicima Lucijana :top:

P.S. Dajte, molim vas,iz starijih generacija da ne plašite ljude bespotrebno. Da, nekoć je Crnobrnja rušila punu dvoranu učenika, ali danas više to ne radi. Eventualno 2-3 po razredu, u nekima ček i ne ruši.
Things have changed.

hrdragovoljac
25.05.2011., 01:55
nakon pročitanih 20 str. u jednom dahu, tolko mi starih divnih sjećanja podiglo to je nevjerovatno. Meni definitivno jedno od najljepših razdoblja u mom životu. (prepatetično jel tak' :cerek : )

Ja sam jedan od onih s početka teme koji je bio u zadnjoj generaciji kod prof Mikolaci kao razrednice i koliko god vi mislili da je ta žena stroga i "luda" ona nas je naučila matematiku i to pošteno. prava stara škola ak znate kaj mislim. iako je i ona imala ispada. Sjećam se jednom kad je zvala MORH i ZET radi ispričnica kad smo isli na testiranje za vojni rok, jer nam nije vjerovala da smo isli i da bus nije vozio. Dolazila na sat s maskom jer nije željela na bolovanje. znali smo imat jedno 8 sati mat tjedno i umjesto SRZ, te 2 blok sata dnevno :rolleyes : al svejedno ostala u sjecanju kao dobar profesor

druga je prof Špoljarić a.k.a. Špolja, također strašan prof. Iza tog jednog stava profinjenog i kulturnog je žena koja ima jako dobar smisao za humor samo treba znati doći do njega. uvijek spremna pomoci i objasniti. pokušava ipak nešto od te silne književnosti (koje ima svakako puno) da ostane u našim glavama, bar najosnovniji dijelovi bitni za opću kulturu iako zna pretjerati u lektirama. znali smo i na satu nogomet igrat (*sram*), al izreka koja mi je ostala (Mir, spremite te rekvizite :lol:)

crkva-pravi alfa mužjak odavno u krizi srednjih godina, zaslužan jedino za silne odlične izlete u kojima smo vidjeli dobar dio europe, bez pretjerane kontrole :p. al ko prof je 0. niti se znanjem nisi mogao probiti za dobru ocjenu već tek tipa 3 pa da ti on pokloni za 4 zato sto je on beskrajno dobar. cura nije znala pokazat sjever na karti al se rasplakala i s 3 podigla na 5. glavno da smo mi "spermići". bitno da on gleda u njezino dupe kad traži rt dobre nade. zapisujte si pitanja koja pita (u sjećanju: pulover, ključevi i zvakaća guma, "sekunde su falile")

Vajić-genijalan um s fotografskim pamćenjem (nakon par dana on dolazi do mene i direktno s nogu mi diktira kod programa te govori mi bar jedno 4 nacina na koje sam to mogao rješiti), dosta će vas tražiti gradiva al super tip za šalu HINT nagovorite ga da priča viceve. u sjećanju: on dolazi u školu brzim korakom s imenikom pod rukom, torbom u jednoj, kavom i ključevima u drugoj te se na pol puta sjeti da za njim ide kćerka koja je jedva trčala za njim dok nije pala jadna i plakala. (ne želim reć da je los otac nikako, samo je bio zamišljen i računao nešto u tom trenutku :D)

orešković-"dečki evo lopta" u sjećanju: učenje valcera :mig:

pavlovićka- puno se pisalo, dobra žena i stvarno se trudi i kod nas nije nikom htjela dat manje od 5 (prosjek 4,9. jos ti se ispričavala kad ti je dala 4) al sad kolko čujem su je pritisnuli i postrožila ocjenjivanje. Nama bila zadnju godinu raska. pričali o svim događajima u svijetu pogotovo sportu, ali i o masonima i ostalim glupostima. voli više dečke od cura. dobra žena samo što je kao prof lošija. imam osjećaj da je zbog toga jako bila ugnjetavana od ostalih prof i da joj nije bilo lako (to se mobbing kaže po novom jelte) puuuno anegdota ali u sjećanju: definitivno "shvaćas" i kad nas je prozvala na ploču jedno 15, samo ih se 10 pojavilo (ostali kartali belu), 3 ih je pobjeglo u toku odgovaranja na mjesto, a jednog dečka je pitala jedino posljedice ind. revolucije našto je on rekao jača industrija. ostalih 45 min ga nije nista pitala te je on dobio 5 :s

paško-lud prof. najjače fore, samo kod slušanja glazbe mora se muha čut. u sjećanju:"direktore što će ti žlica kad za ručak imas burek"

Šepetanc-pomalo čudna žena, meni jedna od najneomiljenijih. testovi su svima bili teški, ali meni su pasali na zaokruživanje jer sam volio biologiju nakon super prof iz osnovne iako su oni dijelovi na nadopunjavanje bili jezivi. (karikiram gljive rastu u ....; 100 odgovora: na zemlji, u šumi, u nizozemskoj, u tegli... pa ti pogodi na što je mislila a pod testom nisi smio pitat). al najviše me pogodilo nepoštenje i nepravedno ocjenjivanje. pita učenike različitom duljinom i težinom često unapred gradivo te joj se ni nakon uvjeravanja cijelog razreda čak i razrednih odlkaša neda dokazat, na što je bio odgovor al nema veze ti to za 5 moras znat :rolleyes: često u testovima i ispitivanjima dolazi ono što kaže na satu a nigdje drugdje ne piše, to si zapisujte

Perkovic aka Perki-meni bolji prof. on jednostavno s svojim flegma BMK stavom sve rastura. al kod njega je bitno da se fizika razumije a ne buba napamet. mnogi su prepisivali jer se jako dobro dalo, al nisu imali pojma o čemu se radi. cura nije znala što joj daje struju mobitelu pa joj je išao dalje ispitivat dok se nije totalno izblamirala. navodno posjeduje crni pojas u nečemu te je davno na maturalcu u mislim španjolskoj razbacao par lokalnih te postao legenda. u sjećanju: kraćenje svih razlomaka na ploči bez ikakvog reda i njegov napoleonski stav s jednom nogom povišenom na stolu i rukom biljari te predaje :s

Kabalin gracin-žena dobra ko duša, jako često neshvaćena od svih koji si nisu dali ni trenutka da ju upoznaju. bili smo u maloj grupi kod nje, oni koji su znali njemački + povratnici nisu imali problema. inzistira na razgovoru i shvaćanju. znala je doc pod gasom i onda nije bilo šale al inače jako dobra žena. jednom smo test odgađali svaki sat jedno bar 2 mj. samo stvarno želim apelirat nemojte ju previse zahebavat u moje 4 godine stvarno nije to ničim zaslužila

teta siva-"19 u hercu; a ne, ne može 20 do kralja", smijeh od predmeta. dvoje ljudi odgovara/prati u prvoj klupi u drugoj dvoje šapće ovim prvima, a ostali bela. jednom smo imali projektor te smo odgovore pisali na projektor dok je ispitivala (inače smo na ploču) :lol :

Tomašićka-vrlo energična žena, dobar profesor što se tiče predavanja, ali često je imala epizode što se tiče ponašanja. neki su pisali već da je to do privatnih problema, ne znam. ako želiš imat ocjenu iz kemije moras jako dobro znat. nije mi ostala ni po dobrom ni po lošem u sjećanju ("balončeki, leptirčeki...")

Majić- najbolja prof iz engleskog ikada. nisam nikad vidio prof koji bi toliko pažnje i truda posvetio svakom učeniku posebno. nisam ju nikad vidio ljutu. jednostavno genijalna prof. zna engleski želi te naučit, svjesna tvojih nedostataka/mogućnosti i ona je tu da ih popravi +5. u sjecanju: "dobro dupe" :cerek:

Lili Oreb-Prof engleskog s uvjerljivo najlošijim naglaskom na svijetu. Kombinacija aboridžina koji je učio engleski u rusiji te dosao tu predavat, a zahtjeva od tebe naglasak ko da ti je princ Wiliam šogor. možete si mislit na što su diktati kod nje izgledali. sva sreća imali ju samo 1 godinu. u sjecanju: prijatelj je namjerno odgovarao engleski s teškim ruskim naglaskom i trebalo joj je dosta vremena da shvati, a mi umirali od smijeha cijelo vrijeme :s

Gabronka-stroga prof. dosta drži do gradiva, al ta žena ima smisao za humor haha. pravedna i čini mi se da stvarno nauči nešto ljude. potrebno puno raditi za dobru ocjenu. čujem da sad mat predaje

Crnobrnja- sve je do sad napisano. jedva prošao predmet, nikako mi nije lego. tek sam kasnije shvatio zasto su ljudi palili knjige iz lat. u sjećanju: njezin zli smijeh

Košta- predavala vjeronauk, ne znam jel jos uvijek. bilo mi je jednostavno žao te žene, cijeli raz gotovo da i nije dolazio na sat, ostali samo nas 4 i mi smo kartali belu jedno 95% vremena jer nam se nije dalo ic u dimnu zavjesu od gracije. ponekad bi onako isao s njom razgovarat da bas tamo stvarno ne sjedi sama. čini mi se kao vrlo inteligentna žena, čak smo znali raspravljat tamo o nekim dubokim temama :mig:

Jedino što vam mogu savjetovat, da se u razredu držite zajedno. da nema podjela na štrebere i ostale ekipice po kvartovima. držite se ko jedan, nema cinkanja, međusobno si pomažite, naučite pravilnik napamet i odma se žalit razrednici ili pegici ako nešto nije u redu. iskoristite to vrijeme da se zabavite jer kasnije, vjerujte mi, više ništa neće biti isto

P.S. gle kolko je sati, uh
nadam se da će netko ovo pročitat

matej.ig
26.05.2011., 07:47
Ej. Pratim ti postove vec par stranica.
Uglavnom. Ako se upises (a nadam se da hoces) upast ces u moju smjenu.:D
Matematiku ce ti najvjerojatnije predavati ili sabolek (tu si na konju :lol:) ili morovićka (eh to tije onak...tak tak) ili dekanićka (dobra profa, stvarno fer i korektna) ili gabronka (dobra,traži disciplinu i rad)
A fiziku. E jebemti, fiziku. U najgorem slučaju možeš dođi kod Šimeka. :mad:
On je super, i kul i blabla i sve je ok dok ne dođe njegov test. Ono zadatke uzima s državnih matura i takva sranja. Ali, i s njim se može izaći na kraj, vjeruj mi. Može te zapasti i Perković... On ti je pljunuti Fox iz HTZa :rofl: Dobar...možeš imati 3 bez neke extra velike muke. Za razliku od Šimeka. :rolleyes:
Uostalom, ako ces iz ostalih predmeta imati 5-4 čemu briga oko matiše i fizike :top:
I da. Dajte, neka vas ne zamara ta Crnobrnja. Samo redovito radite. Za svaki sat, ALI svaki da radiš po pola sata-imaš 4-5. Nemojte si dopustit da vam se nagomila gradivo jer ćete imati problema obje godine.
Glede tvog treniranja... Znam cura koje prolaze lucijanku i plesnu školu sa 5.0 tak da... :mig: Sve se može. Imaš odgovaranje po dogovoru i mirna Bosna :D

Eh, francuski. Postoji profesor i čak profesorica iz francuskog ali nema nikada dovoljno prijavljenih za francuski tako da ti ostaju njemački,engleski,talijanski, španjolski. Preporučam engleski za 1.str.jezik jer su profe kvalitetnije.
Sve u svemu. Sretno na upisima... Vidimose na hodnicima Lucijana :top:

P.S. Dajte, molim vas,iz starijih generacija da ne plašite ljude bespotrebno. Da, nekoć je Crnobrnja rušila punu dvoranu učenika, ali danas više to ne radi. Eventualno 2-3 po razredu, u nekima ček i ne ruši.
Things have changed.

Aaaa.Punooo,punoo hvalaa ;

Maelee
26.05.2011., 12:23
...

Evo, netko je pročitao :D Kad smo već kod opisivanja profesora, onda ću i ja :p

Crnobrnja - Netko je već rekao u prethodnom postu, nemojte se plašit. Ona stvarno nije ono što je nekad bila. Iz generacije u generaciju postaje sve blaža jer shvaća da su svi po redu ljenčine i tutleki :kava: Žao mi je, jer predmet joj nije toliko težak, olakšava ga što je više moguće. I iskreno, meni je bio zabavan.

Perki - Ah, Perki. Zanimljiva ti je ta anegdota, hrdragovoljac, jako zanimljiva! :top: Inače, nije istina da kod Perkija bez po' muke možeš imat 3. Moj savjet vam je da budete pristojni prema njemu i da se ne ponašate kao derišta na satu. Što se tiče markiranja, dogovarajte se tko će markirat (!). Nije da on neće skužit, nije čovjek glup, ali njega iskreno boli briga markirate li vi ili ne. S druge strane, nemojte prečesto - vi ćete mislit da on ništa ne zna, ali pamti on jako dobro - zapamtit će vas i neće imat više od 2. Ako se svega budete pridržavali, ignorirat će vaše šaliće i šaptanja pod testovima. I da, slažem se da kod njega moraš znat fiziku, a ne je bubat napamet. Pokušajte učit s razumijevanjem. Ako skuži da vam ne idu zadaci, odustat će od vas.

Gregec - Novi profesor iz likovnog. Duša, odličan za razgovor i zajebanciju, energičan, zna svoj predmet, šaljiv, predaje na zanimljiv način, mlad u duši.. ma jaoo! Odite s njim na izložbe ili likovnu grupu i poslije na kavu! Svi smo ga voljeli! :cerek: Budite dobri prema njemu i jao vama ako budete nemirni jer je on jedan od profesora koji to nikako ne zaslužuje!

Pavlović - Čujem da smo mi zadnja generacija koju je voljela tako da..sretno vam bilo! :zubo: Stvar je u tome da će vam davat teška pitanja i nasumične jedinice. Prvi test koji ćete pisat kod nje će imat nevjerojatno puno jedinica. Potrudite se da ispadnete da nešto znate.

Šepetanc - imali smo je prve dvije godine, zapamtila sam dvije stvari - nemojte šuškat nakitom i UVIJEK naučite ono što kaže da ne morate znati jer će vam to sigurno bit u testu. Inače, Korač je nova profa koja nam je bila zadnje dvije godine - mlada, zabavna i blaga. Sprijateljite se s njom.

Sabolek - :cerek: Grupna rješavanja testova, jaako čudne brojke u testovima, užasno dobar pogotovo ako ga imate za razrednika! Tako dobar čovjek..ah. Kralj!

Tašner - profa iz geografije, jako zabavna i simpatična, stroga je i detaljno ispituje, ali je pravedna. Zna svoj predmet odlično.

Babić - ako ćete imat sreće, on će bit profesor iz njemačkog. Genijalan čovjek! Isto tako, zabavan, pravedan, zna kad je vrijeme za šalu, a kad se radi. Umirat ćete od smijeha na njegovom satu. Ako ste neki alternativac, bit ćete mu među najdražima :D

Firinger - ah..ona je jako zbunjena i plašljiva. Daavno daavno prije je navodno bila među najstrožim profesorima. Nema nikakav autoritet niti kontrolu nad učenicima. Nećete previše engleskog naučit, bolje vam je da ga već sad jako dobro znate!

Stupalo - logika i filozofija. Na filozofiji je puno simpatičnija nego na logici jer ne voli taj predmet. Inače je isto zabavna i glasna (Aaajme sveti Ante jadna ti san ja s vama! :cerek: ) Na logici ćete umrijet prije nego na latinskom.. A filozofija nije tako teška.

To je ono najbitnije, za sve ostale je već rečeno.
U svakom slučaju, imajte poštovanja prema profesorima, potrudite se razlučiti kad je vrijeme za smijanje, a kad za rad. Ne budite derišta i u Lucijanki će vam bit dobro.

matej.ig
26.05.2011., 15:33
Svima puno hvala jer mislim da samo ja postavljam pitanja poslijednjih 5 stranica :D
Sad mi je puno lakše,jer znam otprilike šta me čeka,sada mogu mirno čekati upise i dan otvorenih vrata :D

HomeSweetHome
26.05.2011., 17:19
Evo, netko je pročitao :D Kad smo već kod opisivanja profesora, onda ću i ja :p

Crnobrnja - Netko je već rekao u prethodnom postu, nemojte se plašit. Ona stvarno nije ono što je nekad bila. Iz generacije u generaciju postaje sve blaža jer shvaća da su svi po redu ljenčine i tutleki . Žao mi je, jer predmet joj nije toliko težak, olakšava ga što je više moguće. I iskreno, meni je bio zabavan.

Perki - Ah, Perki. Zanimljiva ti je ta anegdota, hrdragovoljac, jako zanimljiva! :top: Inače, nije istina da kod Perkija bez po' muke možeš imat 3. Moj savjet vam je da budete pristojni prema njemu i da se ne ponašate kao derišta na satu. Što se tiče markiranja, dogovarajte se tko će markirat (!). Nije da on neće skužit, nije čovjek glup, ali njega iskreno boli briga markirate li vi ili ne. S druge strane, nemojte prečesto - vi ćete mislit da on ništa ne zna, ali pamti on jako dobro - zapamtit će vas i neće imat više od 2. Ako se svega budete pridržavali, ignorirat će vaše šaliće i šaptanja pod testovima. I da, slažem se da kod njega moraš znat fiziku, a ne je bubat napamet. Pokušajte učit s razumijevanjem. Ako skuži da vam ne idu zadaci, odustat će od vas.

Gregec - Novi profesor iz likovnog. Duša, odličan za razgovor i zajebanciju, energičan, zna svoj predmet, šaljiv, predaje na zanimljiv način, mlad u duši.. ma jaoo! Odite s njim na izložbe ili likovnu grupu i poslije na kavu! Svi smo ga voljeli! :cerek: Budite dobri prema njemu i jao vama ako budete nemirni jer je on jedan od profesora koji to nikako ne zaslužuje!

Pavlović - Čujem da smo mi zadnja generacija koju je voljela tako da..sretno vam bilo! Stvar je u tome da će vam davat teška pitanja i nasumične jedinice. Prvi test koji ćete pisat kod nje će imat nevjerojatno puno jedinica. Potrudite se da ispadnete da nešto znate.

Šepetanc - imali smo je prve dvije godine, zapamtila sam dvije stvari - nemojte šuškat nakitom i UVIJEK naučite ono što kaže da ne morate znati jer će vam to sigurno bit u testu. Inače, Korač je nova profa koja nam je bila zadnje dvije godine - mlada, zabavna i blaga. Sprijateljite se s njom.

Sabolek - :cerek: Grupna rješavanja testova, jaako čudne brojke u testovima, užasno dobar pogotovo ako ga imate za razrednika! Tako dobar čovjek..ah. Kralj!

Tašner - profa iz geografije, jako zabavna i simpatična, stroga je i detaljno ispituje, ali je pravedna. Zna svoj predmet odlično.

Babić - ako ćete imat sreće, on će bit profesor iz njemačkog. Genijalan čovjek! Isto tako, zabavan, pravedan, zna kad je vrijeme za šalu, a kad se radi. Umirat ćete od smijeha na njegovom satu. Ako ste neki alternativac, bit ćete mu među najdražima :D

Firinger - ah..ona je jako zbunjena i plašljiva. Daavno daavno prije je navodno bila među najstrožim profesorima. Nema nikakav autoritet niti kontrolu nad učenicima. Nećete previše engleskog naučit, bolje vam je da ga već sad jako dobro znate!

Stupalo - logika i filozofija. Na filozofiji je puno simpatičnija nego na logici jer ne voli taj predmet. Inače je isto zabavna i glasna (Aaajme sveti Ante jadna ti san ja s vama! :cerek: ) Na logici ćete umrijet prije nego na latinskom.. A filozofija nije tako teška.

To je ono najbitnije, za sve ostale je već rečeno.
U svakom slučaju, imajte poštovanja prema profesorima, potrudite se razlučiti kad je vrijeme za smijanje, a kad za rad. Ne budite derišta i u Lucijanki će vam bit dobro.

Joooj kako ćete mi vi maturanti falitiiii....:p Prazna je škola bez vas :( :ne zna:

hrdragovoljac
26.05.2011., 17:29
Joooj kako ćete mi vi maturanti falitiiii....:p Prazna je škola bez vas :( :ne zna:

neće ti falit, vjeruj mi. totalno drugačije školovanje u prva dva u odnosu na druga dva.
na početku mali i uplašeni, a kasnije :D

@matej.ig ne brini, sve će se nekako sredit, buš vidio. probaj samo naci dobru granicu između vremena za zahebanciju i vremena za rad/učenje i sve 5

Mejcek
27.05.2011., 11:43
Also,otvoreni dan jest 7.lipnja 2011. od 10 h do 17 h. pa,ono,dođite! :D

Ehmm...I još jedno pitanjce onima koji su već bili/još uvijek jesu u Lucijanu : kakva su vam iskustva sa prof. Bogović?

Maelee
27.05.2011., 12:45
Also,otvoreni dan jest 7.lipnja 2011. od 10 h do 17 h. pa,ono,dođite! :D

Ehmm...I još jedno pitanjce onima koji su već bili/još uvijek jesu u Lucijanu : kakva su vam iskustva sa prof. Bogović?

Mi smo je imali prošle godine iz etike. Pisali smo tu i tamo kratki sastavak na satu, gledali zanimljive filmove, čitali neke tekstove i to je to. Na povijesti, koliko znam, moraš učit kao što bi povijest i inače učio.

edit: kako ćemo vam falit kad ćete za par mjeseci imat svoje male prvašiće? :cerek:

*Pocahontas*
28.05.2011., 09:41
Jel se još uvijek dobivaju dva dodatna boda ako ideš na njemački i engleski 4 godine u školi, za jezični smjer? :confused:

pravipurger
28.05.2011., 12:59
Jel se još uvijek dobivaju dva dodatna boda ako ideš na njemački i engleski 4 godine u školi, za jezični smjer? :confused:

ne mislim da je tako bilo samo jedne godine, ali skužili da su rijetki koji to ne zadovoljavaju. http://www.lucijanka.hr/?Show=Upisi ovdje imaš sve objašnjeno!
btw UZORNO VLADANJE u VII. i VIII. razredu =1 bod??? :rofl:

*Pocahontas*
28.05.2011., 13:21
ne mislim da je tako bilo samo jedne godine, ali skužili da su rijetki koji to ne zadovoljavaju. http://www.lucijanka.hr/?Show=Upisi ovdje imaš sve objašnjeno!
btw UZORNO VLADANJE u VII. i VIII. razredu =1 bod??? :rofl:

Aha ok, fala. Zakaj sam se ja onda kvragu mučila s tim prokleto dosadnim jezikom, a idem sam radi bodova???!!! :hebemu:

pravipurger
28.05.2011., 13:43
Aha ok, fala. Zakaj sam se ja onda kvragu mučila s tim prokleto dosadnim jezikom, a idem sam radi bodova???!!! :hebemu:

zato da sad imaš neko predznanje i prednost u startu nad onima koj nikad čuli riječ tog jezika. (ako već učiš radi ocjene, a ne radi znanja) :mig:

*Pocahontas*
28.05.2011., 14:06
Istina, al nadala sam se da ću dobit bodove i sad ništa :mad:

HomeSweetHome
29.05.2011., 00:27
edit: kako ćemo vam falit kad ćete za par mjeseci imat svoje male prvašiće?

nadam se da necemo imati traume od pravasica ko vi od nas :mig: :D

MarijaxD
02.06.2011., 18:07
ljudiii ja bi išla u Lucijanku:D. Al imam jedan problem, a to je da ne mogu ič na dan otvorenih vrata. Dal bi mi 59 bodova bilo dovoljno za upad? Iii, dal može neko slikat školu ili tak neš da vidim kak to zgleda jer stvarno nemogu na taj dan otvorenih vrata :/

pravipurger
02.06.2011., 18:29
ljudiii ja bi išla u Lucijanku:D. Al imam jedan problem, a to je da ne mogu ič na dan otvorenih vrata. Dal bi mi 59 bodova bilo dovoljno za upad? Iii, dal može neko slikat školu ili tak neš da vidim kak to zgleda jer stvarno nemogu na taj dan otvorenih vrata :/

možeš ti doć provirit kak zgleda svaki dan niko te nebu ujeo :D
http://www.lucijanka.hr/galerija_slika.asp?GalerijaID=7 ovdje ima ponešto slikica, mislim da se nije puno promijenilo.

Star girl
04.06.2011., 22:47
eee ljudi :D
jel mi može ko reci jel bolje ici u matematicki ili u opci smjer (s obzirom da sad planiram se upisat u 1. razred 2011/2012)... , npr. di bi dobila bolje znanje, dal su neki profesori bolji, itd...???

HomeSweetHome
05.06.2011., 13:53
eee ljudi :D
jel mi može ko reci jel bolje ici u matematicki ili u opci smjer (s obzirom da sad planiram se upisat u 1. razred 2011/2012)... , npr. di bi dobila bolje znanje, dal su neki profesori bolji, itd...???

Ovisi sto dalje mislis studirati... Lakse ce ti biti u opcem smjeru jer neces imati tako ubojitu informatiku sve 4 godine nego samo 1. godinu i ucit ces samo osnove. Dakle, ako mislis sudirati nesto vezano za informatku-odi u matematicki, a ako ne mislis bit ce ti sasvim dobro i u opcem smjeru. Profesori su ti svi vise-manje isti u oba smjera.. Sve u svemu. Preporucam opci :mig:

Star girl
07.06.2011., 17:42
Ovisi sto dalje mislis studirati... Lakse ce ti biti u opcem smjeru jer neces imati tako ubojitu informatiku sve 4 godine nego samo 1. godinu i ucit ces samo osnove. Dakle, ako mislis sudirati nesto vezano za informatku-odi u matematicki, a ako ne mislis bit ce ti sasvim dobro i u opcem smjeru. Profesori su ti svi vise-manje isti u oba smjera.. Sve u svemu. Preporucam opci :mig:

oke tnx :D
al fkt nezz jos kaj mislim dalje studirat... ici cu onda ziher u opci:DD
e da i jel znas možda jel treba za prijavu u srednju domovnica ili rodni list?

HomeSweetHome
11.06.2011., 02:56
EEe to ti se fakat ne sijećam... bilo bi najbolje da il poneseš sve il nazoveš tajništvo/referadu i raspitaš se :mig:

Star girl
12.06.2011., 11:09
EEe to ti se fakat ne sijećam... bilo bi najbolje da il poneseš sve il nazoveš tajništvo/referadu i raspitaš se :mig:

oke, puno hvalla :)

mihaela,
16.06.2011., 11:22
pitanje,s koliko se bodova prosle godine upadalo u opci a s kolko u jezicni smjer?

lekoche92
16.06.2011., 12:32
pitanje,s koliko se bodova prosle godine upadalo u opci a s kolko u jezicni smjer?

Mislim da je bilo 58 bodova, ali pročitaj malo ovu temu, spominje se negdje.

marko778
16.06.2011., 13:22
Evo da vas pitam jel imam kakve sanse upast sa 55 bodova u matematicki smjer. Prag za skolu je 55 bodova

HomeSweetHome
17.06.2011., 02:17
Evo da vas pitam jel imam kakve sanse upast sa 55 bodova u matematicki smjer. Prag za skolu je 55 bodova
a probaj. sve ovisi o tome kolika ce biti navala. Iako, mislim da iduce godine predviđaju 1 matematicki razred pa ce biti guzva. :rolleyes: ako ne upadnes u matematicki-odi u opci :D:D

matej.ig
17.06.2011., 08:46

Mislim da nemaš šanse.Prošle godine su se upisivala 2 razreda i upadali sa najmanje 56,zar nisi mogao navuc bar jedan bod :S
U opcem nemaš šanse jer upadaju sa 58.Bio sam na Danu otvorenih vrata i raspitao se o svemu :D

marko778
17.06.2011., 12:13
Mislim da nemaš šanse.Prošle godine su se upisivala 2 razreda i upadali sa najmanje 56,zar nisi mogao navuc bar jedan bod :S
U opcem nemaš šanse jer upadaju sa 58.Bio sam na Danu otvorenih vrata i raspitao se o svemu :D

A steta nisam mogao nista vise navuc jedva sam i ovo. Hvala na odgovorima ima jos gimnazija u Zagrebu naci ce se jedna. Pozz svima i hvala jos jednom na pomoci :)

Star girl
19.06.2011., 14:35
eee jel se dobije u skoli prijavnica?

HomeSweetHome
20.06.2011., 00:25
Tepapire sve mozete kupiti u Narodnim novinama (Jurišićeva,malo prije McDonaldsa...),popunite i donesete.

anamarie5
20.06.2011., 10:14
eee jel se dobije u skoli prijavnica?

da,platiš 2-3 kune i dobiješ

Gabi007
21.06.2011., 08:55
evo ... da se i ja malo javim.. uspješno sam završila 1.razred u lucijanki(opći smjer) i mogu vam reći da nije neki horor kak dosta ljudi priča. Uglavnom,traži se red,rad i disciplina...ali to se traži svugdje :p Škola je sama po sebi jako lijepa,evo dobili smo nove prozore... fala Bogu daju se otvorit i više nije tolko ubitačno...preživjet ćete nekak... sve je super,kantina -fiiiiino :) a dva tj prije kraja godine sam otkrila fantastičnu pekaru blizu škole(Arena) :cerek: Što se nastavnika tiče,svi su oni pitomi :) Uglavnom se svi toliko trgaju za nas da praktički samo moramo napravit ono kaj stave pred nas i nema problema...
Prošle godine se u matematički smjer upadalo sa najmanje 57 bodova,u jezični 58/59 a u opći s najmanje 58. Ove godine možete očekivati još veću navalu tako da,oni koji nemaju barem 58-9 bodova,nemojte gubiti vrijeme... :rolleyes:
Želim vam diiiivno ljeto (konačno je došlo) ii sretno na upisima :top:

melina009
25.06.2011., 22:44
Evo za sve vas prvašiće koji se sad upisujete u školsku godinu 2011./2012.:D

Ovo su profesori u mojoj generaciji:

HRVATSKI: Terezija Pavić-Pezer: jako dobra žena i profa. Ne piše se u bilježnice, nego skupljaš tzv. sinteze i sve to stavljaš u veliki registrator koji ona voli zvat "kućna arhiva". Testovi su lagani ako na vrijeme počneš učiti i većinom su na nadopunjavanje, zaokruživanje i pridruživanje (kao na maturi, jer nas želi što bolje pripremiti:p). Eseji su nešto za što se morate malo više potruditi

ENGLESKI: Lili Oreb: jao, jao....xD SAJLNS! BI KVAJT! profa s ruskim naglaskom i k tome još ne može reći slovo "lj". Diktate trebate doživjeti, a testovi kako kome. Osobno se pripremam za njih, jer je profa u osnovnoj bila preblaga pa mi nije sve ostalo u sjećanju. Btw, Oreb mi je i raska -.- tragično, hahhaha

NJEMAČKI: Miranda Hercigonja: ok ko osoba, ko profa objasni gramatiku, ali su njezini satovi dosadni, jer dosta toga i sami sastavljamo, vadimo nepoznate riječi, a što se testova tiče, tu je zbilja korektna. Uvijek donese primjere zadataka kakvi će biti u testu, a ispitivanja su lagana

POVIJEST: Jadranka Pavlović: žena koja je rodila Chucka Norrisa. Jaca je svemoguća, borila se s pijancima i ima 200 djece (kako sama kaže :D apelirajući pritom na svoje učenike). Kad pita radi redaljke, tj. prozove pola razreda i pita nešto petnaesto od onog što je rekla da će pitat i NEMOJ joj proturječit, nikako, jer ćeš joj se zamjerit.Prvi test je bio katastrofa (što se ocjena tiče), a dalje kako kome. Zadnji sad recimo je jedna osoba samo dobila 3, ostali 4 i 5

ZEMLJOPIS: Mladen Crkvenčić: ma đubre xD vrijedi ono ako si simpatično žensko u minjaku, dobiješ ocjenu više na poklon. Sad mu je nova fora s testovima počela:eek:(kod njega nikad nije bilo testova) i stvarno ih ne zna sastavit, hahaha. Npr. ima 15 pitanja i svako nosi 2 boda, a jedno se sastoji od rečenice gdje treba dovršiti jednom riječi. Moje pitanje je: što bi u tom pitanju nosilo 1 bod, ako je samo jedna riječ?

VJERONAUK: Sandra Košta: mirna ženica, povučena, učenici gotovo s njom manipuliraju. Zezancija, totalna. Odogvaraš, ona je odsutna. Kažeš da si gotov i da ti 5

LIKOVNI: Slavica Antolić: ma bezveznjača. Forsa se s tim likovnim ko da je ne znam šta...za ništa. KOd nje postoje testovi i odgovara se, ali pročitaš 2 puta dan, dva prije testa i možeš dobiti 5 bez problema

evo ostatka, ne znam zašto je ovo otišlo 2 puta. Nemojte zamjerit

GLAZBENI: Paško: hmmm...treba bit miran i šutit kad se sluša glazba, za ispitivanje samo naučite sve napamet. Još nešto: NIKAD si nemojte dopustit da na njegovom satu žvačete žvaku. Bit će prodika zbog toga -.-

TZK: Orešković: ma kralj...Super je, zeza se. Često zna pustit cure doma, a dečki igraju nogomet

PSIHOLOGIJA: Vlatka (:rofl:) Baretić: dosadnaaaa i njezini satovi istooo. Psihologiju dobivate u 2. razredu, a imate ju i u 3. Testovi su stvarno retardirani i većina nas je imala 4 u drugom razredu, a ona sama kaže da je psihologija u 3. razredu lakša i zanimljivija pa se nadamo boljim rezultatima

MATEMATIKA: Zrinka (Kašika) Dekanić: mlada i nadobudna profa. Što se tiče testova, stvarno su u redu, ali ako dobijete 1 jako dobro se pripremite za ispravak jer je teži od prvog testa. "Ispitivanja" su rješavanje zadatka na ploču. To zbraja s postocima iz kratkih provjera, a gleda i pluseve odnosno minuseve iz zadaće. E da. Ako iz prvog pokušaja ispravite test, neće vam gledat ovu jedinicu, nego ispravljenu cjelinu i to je fer

FIZIKA: Željko (Željac xD) Šimek: ah, što reći...ružno zvuči, ali i kralj i đubre u jednom. Super je kao čovjek, al kao profesor i pedagog 0 bodova. Testovi su teški, vadi s matura, natjecanja i toga, ne objašnjava, nego skine prezentacije s interneta -.-. Kod odgovaranja je ok i pomogne ti, ali testovi su fakat zaguljeni, treba smislit vlastitu taktiku. Pomozite si kak god znate :s

KEMIJA: Antonija Korač (Koračica :cerek:): jako slatka profa, mlada, koja će ponovit i sto puta, samo da svima bude jasno. Ispitivanja su lagana, testovi kako kome, za šalabahtere daje ocjenu manje (novo uvedeno). Završila je i biologiju i kemiju, jer je maturantima predavala biologiju.

BIOLOGIJA: Nevenka Šepetanc: neki kažu histerična, sve čuje, sve vidi. Istina je da sve čuje, ali je ona meni stvarno dobra profa i super će vas naučit, ali tijekom predavanja daje puno detalja i to obično pita, tako da i oni koji ne vole biologiju i ne zanima ih, morat će pročitat i "zanimljivosti" i učit te male detalje

IZBORNA NASTAVA: dobivate ju u 2. razredu i birate sami, pa se razredi mješaju i bude zanimljivo. Svašta se novo nauči, a kako koji predmet se pišu testovi. Profesori su obično ok i uvijek imate bloksat, jednom tjedno. I da, nemojte misliti da ćete svi imati 5. Skužit će ako se markira i te stvari

Evo, nadam se da sam vam pomogla (bilo kome)

pozdrav :mig:

MarijaxD
26.06.2011., 13:05
ovako,meni je škola dobra, učenici su normalni, i sve to, ali me smeta nekakva ta izoliranost. Ja živim u Samoboru i tamo ima jedna gimnazija ali ne želim ićći u nju. i sad razmišljam. 7. gimnazija ili Lucijanka. /. je jako daleko, i trebala bi putovat tramvajima i sve to, a s druge strane, Lucijanka mi se čini nekako "odvojena od svijeta", tj. od agreba. pa sad di da idem? kaj mogu ovaj tjedan otič tam i pogledat kak tozgleda iznutra jer nisam bila na danima otvorenih vrata?

Mejcek
26.06.2011., 15:45
Ne znam,meni se Lucijanka ne čini izoliranom. Nisi daleko od ničeg baš. I slatko je jako i obiteljska neka friendly atmosfera je. ^^

melina009
26.06.2011., 16:33
Slažem se s Mejcek(om) u vezi atmosfere i ni meni se ne čini izoliranom. Škola sad nije otvorena, ali možeš doći 1.7. jer je tad podjela svjedodžbi, pa čisto da razgledaš, sigurno se nitko neće ljutiti :)

Maelee
26.06.2011., 21:29
ovako,meni je škola dobra, učenici su normalni, i sve to, ali me smeta nekakva ta izoliranost. Ja živim u Samoboru i tamo ima jedna gimnazija ali ne želim ićći u nju. i sad razmišljam. 7. gimnazija ili Lucijanka. /. je jako daleko, i trebala bi putovat tramvajima i sve to, a s druge strane, Lucijanka mi se čini nekako "odvojena od svijeta", tj. od agreba. pa sad di da idem? kaj mogu ovaj tjedan otič tam i pogledat kak tozgleda iznutra jer nisam bila na danima otvorenih vrata?

Ma šta izolirana :D Imaš 10-15 min vlakom do grada. U 7. možeš ako ti se da tu i tamo subotom imat školu. Uostalom, čak i da je izolirana, kakve to veze ima? :confused: Najbitnije ti je da znaš svoje sposobnosti i potražnju/ponudu škole. Sve ostalo je nebitno. Nije da ćeš poslije škole hodat gradom i razgledavat ga, tvoja dva izbora ti to ne omogućuju.

Star girl
27.06.2011., 08:38
eee jel popis knjiga na stranicama skole ( http://www.lucijanka.hr/?Show=Download ) vrijedi? tj jel su to "prave" knjige za 1. razred? xD

melina009
27.06.2011., 09:10
Ne, to nije pravi popis knjiga, to je od prošle godine. Btw, na cijeloj stranici ima dosta starih podataka, a ima i novih, tak da je, blago rečeno ta stranica usrana xD. Pravi popis će najvjerojatnije staviti onak 3 dana prije nego što škola počne -.-' (nadam se ranije)

serjoža
27.06.2011., 13:51
zar nebi po zakonu knjige trebale biti iste 4 godine??... tak da i taj prošlogodišnji bi trebao vrijediti...

matej.ig
27.06.2011., 20:22
Evo i mene nakon dugo vremena :D
Ugl.Marija ,tako ne važno kako škola izgleda i da,dobro je rekao onaj koji je to vec rekao xd ,treba ti 10 minuta do glavnog -.-
Ja sam odlučio.Opći smjer,napredni engleski,početni španjolski(imam vecu vjerovatnost da idem s dobrim butrama u razred ,svi su me jezici zanimali ali je to presudilo xd ) i uzimam vjeronauk.imam 59 bodova,i nadam se da cu upasti i da nece biti baš toliko teško i da necu pozaliti i hvala cijeloj ekipi na forumu i javim vam se na dan upisa ;) :D
Hell Yeah,napokon ce doci taj dan :)

melina009
27.06.2011., 21:43
da, stvarno...bilo je govora o tome da ti popisi trebaju vrijedit, ali smo mi recimo prošle godine imali nekoliko najnovijih knjiga. I da, taman kad sam se ja upisala promijenio se skoro cijeli popis, pa sam prošle godine morala dosta toga kupit. Vidjet ću kad izađe popis, ali se nadam da ću barem nekaj i na sajmu moć uzet

Cokolada95
01.07.2011., 15:49
Evo i mene nakon dugo vremena :D
Ugl.Marija ,tako ne važno kako škola izgleda i da,dobro je rekao onaj koji je to vec rekao xd ,treba ti 10 minuta do glavnog -.-
Ja sam odlučio.Opći smjer,napredni engleski,početni španjolski(imam vecu vjerovatnost da idem s dobrim butrama u razred ,svi su me jezici zanimali ali je to presudilo xd ) i uzimam vjeronauk.imam 59 bodova,i nadam se da cu upasti i da nece biti baš toliko teško i da necu pozaliti i hvala cijeloj ekipi na forumu i javim vam se na dan upisa ;) :D
Hell Yeah,napokon ce doci taj dan :)

ne očekuj baš neke butre xD

Ako se želiš više zajebavat odi u 7.,lakša je dosta

anamarie5
02.07.2011., 09:40
Evo za sve vas prvašiće koji se sad upisujete u školsku godinu 2011./2012.:D

HRVATSKI: Terezija Pavić-Pezer:
meni najbolja profesorica u školi,predobro objašnjava,stvarno se previšee trudi,ako ti nije jasno uvijek će ti objasniti bez obzira tko si ti(imaš li 2 ili 5),
zahvaljujući njoj matura će ti biti prelagana i nećeš knjigu otvoriti,testovi nisu baš lagani,teško je imati 5 kod nje
i ne nemojte ju ljutiti jer dat će vam težak test ili provjeru čitanja lektire,a osim toga ona to ne zaslužuje
ENGLESKI I TALIJANSKI:
Đurđica Mustapić-molite se da vam ona ne predaje jer ništa nećete naučiti
Čakarić-teški testovi,puno traži ..
NJEMAČKI:
Tomislav Babić-najbolji profesor,dobro objašnjava i sve što kaže bude u testu
Kabalin-Gracin:uh treba kod nje učiti i učiti ili imati jako puno srećee,testovi su preteški,kaže jedno,bude sve moguće,ispitivanja traju više od 40 minuta
Branka Firinger-testovi su prelagani,njemački sam učila 20 minuta vokabular i 5 minuta gramatiku i imala sam 5.0 kod nje..
POVIJEST:
Jadranka Pavlović-prvi sat kad sam došla,mislila sam "ona je najgora profesorica,previše ću morati učiti tu glupu povijest",zastrašivala nas je ..
prvi razred je bilo svakakvih ocjena,ali ostale razrede prosjek razreda je bio 4.9
Bogović-predavala mi jednu godinu,a ono učiš i dobiješ ocjenu koju zaslužuješ,uglavnom ok je profa
ZEMLJOPIS:
Mladen Crkvenčić-jednu godinu mi predavao,cure više voli,trebalo je kod njega dosta učiti da imaš 5,tip kao da ti pročita s lica šta neznaš i to te pita..,ali zadnjih 2 godine je popustio,dolazila mu inspekcija,i sada daje dobre ocjene..
Tašner-koliko naučiš toliko i dobiješ,odgovarali smo uz kartu,pa sve lijepo pročitaš s karte ..za testove treba malo više učiti,ali su lagani ako učiš

MATEMATIKA: ima ok profesora,ali ništa posebno..
meni najbolja je maja zelčić(nije mi predavala,ali znam ju jako dobro zbog natjecanja,uglavnom predobro objašnjava i ima trikove kako neke kompliciranije zadatke riješiti i svi njezini učenici je vole,voli se zezati)

FIZIKA: nema baš dobrih profesora kao u ostatku hrvatske
šimek-nezna objasniti ali po mom mišljenu nezna bas fiziku,testovi su uglavnom s mature,natjecanja ili kopirani iz knjige "fizika u 24 lekcije"(knjiga za maturu) jer se njemu baš neda praviti nove zadatke
perković-zna teoriju,ali je dosadan pa ga nitko ne sluša,uglavnom na satu nas bude 30%,ne zapisuje ali pamti jako dobro tko je falio,pa kad ti treba bolja ocjena ne dobiješ ju zbog markiranja
zadatke nema pojma rješavati,uglavnom perkijev zakon:masa i masa se krati :D
KEMIJA: Vera Tomašić-testovi sadrže dva dijela:teorija i zadaci,nisu teški ako naučiš :D,ženska je živčana i često bi se izderala na nas..

BIOLOGIJA:Gudiček-predobro objašnjava,uglavnom kod nje ne smiješ samo naštrebati,već i skužiti,predavala mi je 2 godine a onda zatrudnijela,i opet je pa je nećete još vidjeti
Korač-jako mlada,nema baš svoj autoritet,lako je imati dobru ocjenu kod nje,ali nemojte biti okrutni prema njoj kao mi,nije to zaslužila tek je u to poslu

INFORMATIKA:Zoran Vajić-dobra osoba,ali je malo čudan,testovi su teški,ali ako ga fino zamolite za bolju zaključnu ocjenu,dat će vam

mujsapujsa
02.07.2011., 18:31
Ima li ikakve šanse upast sa manje od 55 boda

anamarie5
02.07.2011., 18:48
Ima li ikakve šanse upast sa manje od 55 boda

ne,jedino ako imaš vezu :D

Desert_rose
02.07.2011., 19:06

Pa možda čak i može u jezičnu s 55..makar mislim i da su i tamo malo postrožili kriterije :ne zna: al za opću i matematičku nema šanse...

mujsapujsa
02.07.2011., 19:50

E sad malo glupo i naivno pitanje
kako funkcionira ta veza kad izvjese ima učenika i br. bodova

Mačkaa.
03.07.2011., 20:47
Prijave su od 8 do 16 h ? :confused:

Mačkaa.
03.07.2011., 20:48
I možemo li tamo kupiti prijavnice ?

Star girl
04.07.2011., 09:53
Prijave su od 8 do 16 h ? :confused:
daa :D

I možemo li tamo kupiti prijavnice ?
takoder da :D

anamarie5
04.07.2011., 13:42
E sad malo glupo i naivno pitanje
kako funkcionira ta veza kad izvjese ima učenika i br. bodova

umjesto broj bodova napišu:"odlukom ravnatelja"

matej.ig
04.07.2011., 17:05
da vam se javim.išao sam se upisati negdje oko 3. i bio sam 122 ucenik za opcu,ako primaju 4 razreda zicer po 30 ucenika(kao i prosloj generaciji) onda je to 120,i sutradan nece bas nece veliki broj djece doci tako da ja s 59 mislim da upadam :D rekla je da vjerovatno upadam :)
Sad cekati rezultate,i da,toliko ih je doslo s preko 63 da je to strasno :S

Obavijest !

V A Ž N O - PRIJAVE ZA UPIS U 1. RAZRED

U opću gimnaziju upisujemo 112 učenika, a do sada (15:30 ) je zaprimljena 139 prijava.

Kandidati sa 55, 56 i 57 bodova neće moći biti upisani u program OPĆE gimnazije pa molimo da se jave na upiso mjesto.

Samo da do sutra taj broj se ne bude popeo na 59 :S Onda sam u kurcu xd

luciija96
04.07.2011., 18:35
erm,ja sam se prijavila u X.gimn , al ipak nebi, kaj se moze doc sutra tam i ponistit to,uzet svjedodzbe i pravac lucijanka? :P

idgf146
04.07.2011., 22:02
škola je zaista odlična, ja bih se upisala u nju, ali pošto živim 15-ak minuta od nje, dosadio mi je ovaj kvart i okruzenje, a i upisala bih se u razred sa ljudima iz svoje osnovne, 0 bodova od novih ljudi, inace je preporucam svima, svatko s kim sam razgovarala je rekao da treba ucit, ali se isto tako dobije kvalitetno znanje :)

heroX
05.07.2011., 09:43
evo ja se danas prijavio za prirodoslovno matematički program ... xD ... imam 59 bodova rekli su da ću apsolutno upast ... al ništa nije 100 % ... te lucija96 jesi ti isto u lucijanku ? ako jesi brijem da sam te vidio jer neka zenska dok sam bio rekla da je danas preuzela dokumente iz desete i predala u lucijanku ... a to si ti napisala na forumu ... jel se jos netko upiso u prirodoslovno matematički program ???

matej.ig
05.07.2011., 11:07
Nova obavijest xD

oglasna ploča
V A Ž N O - PRIJAVE ZA UPIS U 1. RAZRED
U opću gimnaziju upisujemo 112 učenika, a do sada, utorak 11:15, zaprimljena je 141 prijava.

Kandidati sa 55, 56, 57 i 58 bodova neće moći biti upisani u program OPĆE gimnazije pa molimo da se jave na upiso mjesto.

HAHAHAHAHAHAHAHA.Kaj ak kazu da svi sa 59 nece upast,a ja ne zelim nigdje drugdje :S

heroX
05.07.2011., 11:17
ti ides u opcu ??? a jesi blizu lucijanki u samoboru zivis ili u centru ???

matej.ig
05.07.2011., 13:08
ti ides u opcu ??? a jesi blizu lucijanki u samoboru zivis ili u centru ???
Daa,idem u opcu.zivim u samoboru i imam kojih 35 minuta do lucijanke,ne zivim tocno u smb !

heroX
05.07.2011., 13:26
ja idem u prirodoslovno-mat. xD ... ajde ako prodjes da se vidimo u skoli xD kolko bodova imas ???:confused:

matej.ig
05.07.2011., 13:29
daaa :D
ma 59 -.-" Premaloo :S
Koliko ti matematičar imaš !?

heroX
05.07.2011., 13:29
59 ... xD u mom smjeru ti je dosta 58 bodova xD hehehehe ... a imat ces i ti dosta ... dolazis na upise u cetvrtak ???

matej.ig
05.07.2011., 13:31
Ako upadnem da xd

heroX
05.07.2011., 13:40
ma upast ces 59 bodova je dovoljno ja danas kada sam bio na prijavama nesto pricali da bi za opcu trebalo bit dosta 59 a da ce do 58 izbacit ... tako nesto ... al lako tebi ja zivim jos dalje od centra morat cu u 7 kretat iz kuce da stignem na vrijeme u 8 ... xD

matej.ig
05.07.2011., 15:56
Upaooo sam !!! :D
Tak sam si sad sretan !

zdjelica
05.07.2011., 16:07
Upaooo sam !!! :D
Tak sam si sad sretan !

bravo! :D

heroX
05.07.2011., 18:00
kako znas da si upao di je lista ??? xD

melina009
05.07.2011., 19:09
Čestitam svima koji su upali i koji će tek upasti :D

luciija96
05.07.2011., 21:32
evo ja se danas prijavio za prirodoslovno matematički program ... xD ... imam 59 bodova rekli su da ću apsolutno upast ... al ništa nije 100 % ... te lucija96 jesi ti isto u lucijanku ? ako jesi brijem da sam te vidio jer neka zenska dok sam bio rekla da je danas preuzela dokumente iz desete i predala u lucijanku ... a to si ti napisala na forumu ... jel se jos netko upiso u prirodoslovno matematički program ???

da to sam ja bila :)

matej.ig
05.07.2011., 22:23
kako znas da si upao di je lista ??? xD
Zvao u školu danas oko pola 5 :D

Cokolada95
06.07.2011., 22:08
Nečete bit tak sretni kad roknete latinski

melina009
07.07.2011., 11:51
Ja nikad nisam bila ni blizu da roknem latinski...puste priče...samo vi lijepo radite odpočetka kak ona savjetuje i sve će bit u redu ;)

HomeSweetHome
09.07.2011., 23:12
Drago mi je zbog vas koji ste upali :mig:

usput, ZAMOLBA SVIM BUDUCIM PRVASICIMA: Pliiiz ljudi nemojte se bahatit trećašima i općenito starijima jer vam to nikako ne prolazi u školi :kava:
Hvala unaprijed. Sad se lijepo odmorite, malo prije skole ponovite fiziku i matisu obavezno ako ce vam davat' inicijalne... A do tada- uzivajte u ljetu :top:

Star girl
18.07.2011., 12:31
eee buduci prvasii xD
kak cete vi nabavit knjige..?
ocete ic na onaj sajam ili?

Mačkaa.
21.07.2011., 11:52
eee buduci prvasii xD
kak cete vi nabavit knjige..?
ocete ic na onaj sajam ili?

naručit ću. :D

E da, i zanima me, kakvi tipovi zadataka idu u inicijalnom iz fizike (strujni krug, lom svjetlosti, one gluposti iz 7. razreda- poluga, tlak i sve te formule.. ?).
Čisto me zanima jer realno govoreći, nemam pojma što smo radili zadnje dvije godine pa da vidim koliko toga moram naučiti. :bonk:
Iiiii iz čega sve imamo inicijalne uopće ?

pravipurger
21.07.2011., 13:34

E da, i zanima me, kakvi tipovi zadataka idu u inicijalnom iz fizike (strujni krug, lom svjetlosti, one gluposti iz 7. razreda- poluga, tlak i sve te formule.. ?).
Čisto me zanima jer realno govoreći, nemam pojma što smo radili zadnje dvije godine pa da vidim koliko toga moram naučiti. :bonk:
Iiiii iz čega sve imamo inicijalne uopće ?

inicijalni iz fizike mislim da nećeš ni imat, uglavnom ti sve ovisi o profesoru kojeg dobiješ.
mi smo imali samo iz matematike i mislim da to svi profesori daju.

Star girl
21.07.2011., 17:26

ahaa, ok
sve ili? xd
ja sam mislila sam radne narucit, ostalo cu pogledat na sajmu na pocetku skolske godine...

e da jesi uzela možda njemacki pod drugi jezik? :D

Mačkaa.
22.07.2011., 12:51
inicijalni iz fizike mislim da nećeš ni imat, uglavnom ti sve ovisi o profesoru kojeg dobiješ.
mi smo imali samo iz matematike i mislim da to svi profesori daju.

hvala ti na odgovoru. Prošle godine mi je jedna prvašica tvrdila da je dobila inicijalne iz eng, geo, mat.. pa eto, malo me strah bilo. :eek:

ahaa, ok
sve ili? xd
ja sam mislila sam radne narucit, ostalo cu pogledat na sajmu na pocetku skolske godine...

e da jesi uzela možda njemacki pod drugi jezik? :D

Pa da, vjerojatno ću sve naručit. Nemam pojma o nikakvom sajmu. :confused:
Jesam. Napredni. Ti ?

matej.ig
22.07.2011., 20:32
Ljudekii :D
Ugl.Savjet.ne zamaraj se s knjigama i o tome što ce biti u inicijalnom ,kvarite si ljetoo :D
Ovo su vam mozda zadnji normalni prazniciii i uzivajteee :D Kao ja ;
Ja iz fizike znam samo jednu forumulu i to je f=n/s ,briem da frekvencija xd i toe to .i bio sam 92. na listi,a vi svi ziher imali prek 61,pa se nemojte bzvz zamaratii :D
A sadaaaaaa,neka praznicii ponovo pocnuuuuuu :D i izlazite svaki dan,mozda kad nam pocne skola necemo moci ;)
See ya in school ;)

Star girl
22.07.2011., 20:49
Nemam pojma o nikakvom sajmu. :confused:

imas na pocetku skolske godine sajam rabljenih knjiga... (http://www.lucijanka.hr/)

Jesam. Napredni. Ti ?

da drugi jezik njemacki, takoder napredni... i sad nezz kak da kupim knjige za taj predmet jer po popisu ima NJEMACKI JEZIK-prvi strani jezik i NJEMACKI JEZIK-drugi strani jezik al pokraj toga pise pocetnicki.... tak da sad nis ne kuzim :confused:

Mačkaa.
22.07.2011., 21:27
imas na pocetku skolske godine sajam rabljenih knjiga... (http://www.lucijanka.hr/)

da drugi jezik njemacki, takoder napredni... i sad nezz kak da kupim knjige za taj predmet jer po popisu ima NJEMACKI JEZIK-prvi strani jezik i NJEMACKI JEZIK-drugi strani jezik al pokraj toga pise pocetnicki.... tak da sad nis ne kuzim :confused:

Vidjet ću još kako ću nabaviti knjige, još je rano. :rolleyes:

Nemam pojma, valjda će na profesorica na početku godine reći, neću ništa uzimati. Možda budemo išle u razred skupa. :mig:

Star girl
29.07.2011., 10:12
Možda budemo išle u razred skupa. :mig:

možda :D

melina009
31.07.2011., 08:58
Zna li tko kad je sajam?

pravipurger
31.07.2011., 09:06
Zna li tko kad je sajam?

obično prvi tjedan škole.

HomeSweetHome
02.08.2011., 00:10
Joj dajte chill s tim inicijalnima.. Dobro je ostaviti dobar dojam kod profesora, al sad da štrebate proteklih par godina- nemojte. :lol:
Ako vas zapadne garnitura profesora ko trećaše..onda možda pišete matišu, fiziku,engleski iii tojeto kolko se ja sijećam :mig:

Cokolada95
03.08.2011., 22:42
Niste valjda takvi jadnici,no-liferi,štreberi da učite za inicijalne :0 Ako jeste ubijte se odma,inače inicijalni sam ja imao iz engleskog,geografije i matematike koliko se sjećam.Evo i za latinski,ako učite na inteligenciju,da dosta zapamtite na nastavi i da ne šrebate doma onda ćete imat problema a ako ste štreberi možete imat 4 iz latinskog a ako vas voli i 6.Sat vam izgleda ovako: 40 minuta ispitivanja,5 minuta novo gradivo na brzinu i tako svaki sat,neka me vrag odnese ako lažem.Prvih mjesec dana vas neće ubijat,ni prvo polugodište toliko al poslje ćete vidjet

pravipurger
04.08.2011., 08:35
Niste valjda takvi jadnici,no-liferi,štreberi da učite za inicijalne :0 Ako jeste ubijte se odma

upisali su lucijanku, to je po definiciji lucijanera :zubo:

Mačkaa.
04.08.2011., 13:50
Niste valjda takvi jadnici,no-liferi,štreberi da učite za inicijalne :0

Ne, nisam. Ali ako se gradivo nadovezuje na prijašnje, ako želiš da prof. stekne dobar dojam (da želiš nešto naučiti, a ne se provlačiti) i ako si već imao dovoljno sreće da upadneš u tako dobru gimnaziju kao što je Lucijanka, mislim da bi bilo sasvim OK malo ponoviti gradivo. :kava:
Ne shvaćam u čemu je big deal ?

pravipurger
04.08.2011., 15:17
Ne, nisam. Ali ako se gradivo nadovezuje na prijašnje, ako želiš da prof. stekne dobar dojam (da želiš nešto naučiti, a ne se provlačiti) i ako si već imao dovoljno sreće da upadneš u tako dobru gimnaziju kao što je Lucijanka, mislim da bi bilo sasvim OK malo ponoviti gradivo. :kava:
Ne shvaćam u čemu je big deal ?

o inicijalnom ti ne ovisi niš, pa čak ni taj "prvi dojam". profesori iz "glavnih" predmeta iz kojih će i bit inicijalni su u većini preiskusni da bi to bilo neko mjerilo jer dolazite iz raznih osnovnih. a služe u principu za to da vide odakle moraju sa razredom kao cjelinom počet. previše vas je da bi nekog "zapamtio" jer je loše napiso inicijalni.

učenje te očekuje sljedeće 4 godine, a onda još 5. odmori i napuni baterije :)

Matija_Zap
26.08.2011., 10:28
Pozdrav,
upisao sam se u Lucijanku, smjer PMG, i uzeo naprednu matematiku.
Zanima me jedino stvar sa knjigama, vidim da će prvi tjedan biti nekakav sajam knjiga, pa me zanima dali tamo mogu nabaviti sve knjige, ili samo neke. I jesmo li obavezni već prvi tjedan nositi sve knjige, te dali svi profesori koriste knjige, ili neki uopće ne (npr. u osnovnjaku mi uopće nismo koristili knjige iz povijesti i kemije).

Matija_Zap
29.08.2011., 13:54
Pozdrav,
Zanima me jedino stvar sa knjigama, vidim da će prvi tjedan biti nekakav sajam knjiga, pa me zanima dali tamo mogu nabaviti sve knjige, ili samo neke. I jesmo li obavezni već prvi tjedan nositi sve knjige, te dali svi profesori koriste knjige, ili neki uopće ne (npr. u osnovnjaku mi uopće nismo koristili knjige iz povijesti i kemije).

bilo tko? :s

pravipurger
29.08.2011., 13:58
Pozdrav,

Na sajmu možeš nabavit sve kojih će bit. :D Nisi obvezan nosit prvih par tjedana knjige. Ne koriste svi knjige, sve ovisi kog ćeš od profesora dobit.

matej.ig
29.08.2011., 19:19
Evo da javim.1.c sam,i raska mi je neka Bozena Morovic ? Recite nešto o njoj xd

pravipurger
29.08.2011., 19:23
Evo da javim.1.c sam,i raska mi je neka Bozena Morovic ? Recite nešto o njoj xd

Nećeš naić na dobre komentare o njoj, ali ja je volim :cerek:

AnnH
30.08.2011., 18:30
Pozdrav,

Nas dvoje bi trebali ić skupa u razred pa tek tolko onako informativno me zanima jesi ti neki pametnjaković, ono 1. na svim natjecanjima . Sorry al ono malo me strah da ću bit najgluplja u razredu.

Matija_Zap
31.08.2011., 09:16
Nas dvoje bi trebali ić skupa u razred pa tek tolko onako informativno me zanima jesi ti neki pametnjaković, ono 1. na svim natjecanjima . Sorry al ono malo me strah da ću bit najgluplja u razredu.

Pametnjaković XD
ovis kako se uzme, osnovnjak mi je bio zajebancija pošto sam bio kampanjac i učio večer prije testa/ispitivanja, i naravno sve 5.0, i dodatna dva boda zbog glazbene škole. Znam da sad u srednjoj je kampiranje zabranjeno pa ću morati malo zagrijati stolicu tako da mislim da smo na istom :top:
Išao sam na razna natjecanja, ali ništa posebno postigao :rofl:
Ja sam ti 4. na listi ako oduzmeš one s istim brojem bodova.

EDIT:
Evo da javim.1.c sam,i raska mi je neka Bozena Morovic

matej, gdje si to našao?
i zar neče biti neka ceremonija prozivanja i razmještavanja prvi dan? :)

AnnH
31.08.2011., 09:38
Pametnjaković XD
ovis kako se uzme, osnovnjak mi je bio zajebancija pošto sam bio kampanjac i učio večer prije testa/ispitivanja, i naravno sve 5.0, i dodatna dva boda zbog glazbene škole. Znam da sad u srednjoj je kampiranje zabranjeno pa ću morati malo zagrijati stolicu tako da mislim da smo na istom :top:
Išao sam na razna natjecanja, ali ništa posebno postigao :rofl:
Ja sam ti 4. na listi ako oduzmeš one s istim brojem bodova.

EDIT:

matej, gdje si to našao?
i zar neče biti neka ceremonija prozivanja i razmještavanja prvi dan? :)

Ok malo sam utješena, ali samo malo, a ovo za razrede imas u školi obješeno al ak te zanma ti si 1. g ima nas 32 u razredu od toga, ako sam dobro prebrojala, samo osam cura (btw to bi moglo bit jako zabavno ne) i ja mislim da nam je raska Đurđica Mustapić.

Matija_Zap
31.08.2011., 15:02
Ok malo sam utješena, ali samo malo, a ovo za razrede imas u školi obješeno al ak te zanma ti si 1. g ima nas 32 u razredu od toga, ako sam dobro prebrojala, samo osam cura (btw to bi moglo bit jako zabavno ne) i ja mislim da nam je raska Đurđica Mustapić.

Ja sam iz Zaprešića pa neidem u ZG baš svaki dan, tako da nisam niti to vidio :D
Hvala :s
Baš ću skoknut danas da provjerim to sve :)

Zna tko kakvo je stanje s obućom, je li obavezna ili je to sezonski podjeljeno (kod nas, u Zapu ima gimnazija u kojoj možeš s tenisicama ići po ljeti i proljeću, a zimi i jeseni je adekvatna obuća obavezna).

pravipurger
31.08.2011., 15:12
Zna tko kakvo je stanje s obućom, je li obavezna ili je to sezonski podjeljeno (kod nas, u Zapu ima gimnazija u kojoj možeš s tenisicama ići po ljeti i proljeću, a zimi i jeseni je adekvatna obuća obavezna).

obućeš se kak oćeš. (osim za tjelesni)

Matija_Zap
31.08.2011., 15:21
obućeš se kak oćeš. (osim za tjelesni)

znaći, za po školi netreban nositi nikakve posebne tenesice, samo na tjelesnom moram imati neke sportske?

pravipurger
31.08.2011., 15:29
tako je!

Matija_Zap
31.08.2011., 15:38
tako je!

hvala :s:s:s

HomeSweetHome
01.09.2011., 19:52
HAHAHAHHAHAHA jaoo ako vam je Morovićka raska :D :rofl: :lol: Iako,čisto sumnjam jer se pričalo da će u mirovinu...
Mustapićka vam je super... onak voli se za*bavat s učenicima i dobra je raska :mig:

Btw nema stvarno potrebe učiti za te inicijalne jer imaš jako puno vremena za ostaviti dobar dojam, a profesori pregledaju po 3-4 razreda inicijalnih i moš' mislit kako će zapamtiti svakoga :rolleyes:
I zaboravite na rezultate u osnovnoj. Ovdje vam je whole new level of learning i više se traži itd.
Jao, jedva čekam prvašiće :rofl::p

pravipurger
01.09.2011., 20:27
HAHAHAHHAHAHA jaoo ako vam je Morovićka raska :D :rofl: :lol: Iako,čisto sumnjam jer se pričalo da će u mirovinu...

pričat će se još godinama :E

Jonni WTF
01.09.2011., 22:14
Ja sam sad drugi i isto jedva čekam sljedeću godinu najviše zbog latinskog :503: a onda i zbog prvašića xD I da nemojte molim vas učit za inicijalne zabavljajte se još dok možete,niste valjda takvi šreberi

Star girl
02.09.2011., 13:12
eee sad prvi dan(5.9) se ne nose knjige? ili? xD
e i jel se da nekom objasnit kak bu to prvi dan, oce bit kakvo prozivanje il tak nes..? o.0

Matija_Zap
02.09.2011., 14:06
Imam još par pitanja :D
Za glazbeni se nosi kajdanka ili bilježnica? :confused:
Isto tako za likovni, jer moramo imati mapu i bilježnicu, ili samo nosim mapu?

Nama 1.g (matematičari, dodatna mat.) je raska Đurđica Mustapić. Kakva je ona ? XD

pravipurger
02.09.2011., 14:29
eee sad prvi dan(5.9) se ne nose knjige? ili? xD
e i jel se da nekom objasnit kak bu to prvi dan, oce bit kakvo prozivanje il tak nes..? o.0

knjige? :D ma prvih tjedan dana ti je svaštara dovoljna :mig: bit će uvodna riječ ravnateljice, to će potrajat malo pa možete i zakasnit. nakon toga sa svojim razrednikom idete u razred tam će on/ona pročitat pravilnik i upoznat vas sa funkcioniranjem škole, pročitat raspored i tako... ništa posebno.

Imam još par pitanja :D
Za glazbeni se nosi kajdanka ili bilježnica? :confused:
Isto tako za likovni, jer moramo imati mapu i bilježnicu, ili samo nosim mapu?

Nama 1.g (matematičari, dodatna mat.) je raska Đurđica Mustapić. Kakva je ona ? XD

glazbeni bilježnica. likovni bilježnica (i kod antolićke knjiga - obavezno nakon par tjedana!). ak si mislio na likovnom crtat prevario si se :p
mustapićka je okej, ne znam kakva je ko razrednik, i navodno se postrožila, ali dobar izbor je.

HomeSweetHome
02.09.2011., 21:59
Mustapić je dobra raska. Bila je raska 4.g prošle godine. I išla se grudat s njima van poršle godine :D:mig:

cedevita_zg
02.09.2011., 22:53
LJUDI UPISALA SAM LUCIJANKU. SAD SAM 1.E. ZANIMA ME O PROF LOBOREC-PETANJEK... KAKVA JE KAO RASKA I KAO PROFA IZ TJELSENOG? HVALA :)

kiki777
04.09.2011., 00:21
Ovako ja sam 1.F i raska mi je Ivana Bogović, tako nešto... Mozete mi reci nesto o njoj? Čuo sam samo da je iz povijesti :P

Lastan
04.09.2011., 09:52
Ovako ja sam 1.F i raska mi je Ivana Bogović, tako nešto... Mozete mi reci nesto o njoj? Čuo sam samo da je iz povijesti :P
Predavala mi je jedno kratko vrijeme na zamjeni pred… hm… nekih 12 godina. Vrlo draga osoba.

cedevita_zg
04.09.2011., 13:27
1.f? ti si matematički?

undeadjoe7
04.09.2011., 13:28
evo ljudi ja sam upisao Lucijanku
imao sam 59 bodova ( u 7. mi je fizika bila 4 i nisam dobio bod za vladanje)
upiosao sam prirodoslovno matematičku i uzeo sam dodatnu matematiku i vjeronauk ( rođak mi je završio gimnaziju i rekao da je lakši vjeronauk jer je on imao etiku)

bio sam kod škole i ništa ne piše na školi o razredima, i kad je škola, a stranica škole je prejadna i nije updateana od 2008.:504:

pa jel mi neko može reći koji sam razred i kad je škola u ujuto ili popodne
tko mi je razrednik itd. ...

cedevita_zg
04.09.2011., 13:30
trebaš uć u lucijankuu. xD

undeadjoe7
04.09.2011., 13:31
a bilo je zatvoreno, je li tko zna da li je škola ujutro ili popodne