PDA

View Full Version : Piling vlasišta

alexxx
17.02.2007., 10:38
dal se to može kako napravit, a da mi ostane kosa? :D

Katrin
17.02.2007., 11:06
malo sode bikarbone dodas u sampon prije stavljanja na kosu.

to sam procitala na forumu, naravno. kasnije su to neke cure popljuvale kak nije dobro i da se smije raditi samo 1-2x godisnje. tak nesto :zubo:

Cindy_Lou
17.02.2007., 12:08
U šampon koji inače koristiš dodaš sodu bikarbonu, promiješaš dok ne postane gusta pasta, i time istrljaš vlasište. Ja sam to radila par puta u razmacima od mjesec-dva dana i bilo je dobro :D

Lela
17.02.2007., 12:38
malo sode bikarbone dodas u sampon prije stavljanja na kosu.

to sam procitala na forumu, naravno. kasnije su to neke cure popljuvale kak nije dobro i da se smije raditi samo 1-2x godisnje. tak nesto :zubo:

soda bikarbona nije agresivna za kožu i može se češće koristiti tako da je ovaj tvoj recept sasvim ok :top:

patientia
17.02.2007., 14:08
Ja sam koristila piling za tijelo, samo mi je trebalo duze da isperem piling cestice, inace sve ok.

Lali Puna
17.02.2007., 15:29
čemu to služi?!?!

Lela
17.02.2007., 18:09
Pilingom skidaš mrtvu kožu, prljavštinu i masnoću sa tjemena. Usput potičeš cirkulaciju.

endrina
17.02.2007., 18:11
to uopće nije potrebno raditi!!!

Katrin
17.02.2007., 18:32

pa ti nemoj :D

Lela
17.02.2007., 18:59

Nekome tko ima masno tjeme to itekako dobro dođe :)

Merlina
17.02.2007., 19:24
dal se to može kako napravit, a da mi ostane kosa? :D

Može sa glinom. Malo gline se doda manju količinu šampona (za jedno pranje) i s tom smjesom se istrlja vlasište i cijela kosa (nježno), zatim se dobro ispere pa šamponira ponovo bez gline i opet dobro ispere.:)

alexxx
18.02.2007., 07:51
čemu to služi?!?!
na liniji rasta kose mi je koža suha i ljuskava. ništa brutalno i opako, ali.. je. stavljam uljne pakunge na glavu (ništa agresivno ni prečesto), ali ne pomaže. (šamponi protiv peruti pogoršavaju situaciju. ali oni meni i inače djeluju kontraproduktivno kad imam perut, privremeno poprave stanje i onda ga pogoršaju.) kad imam ulje na kosi prije pranja, bolje je nego kad nemam, ali uvijek je tu. pa.. ja se nadam :D da služi da to skine, onda da ja nahranim kožu, i onda živimo u miru.
imam neki gel za umivanje s peeling česticama, ali se bojim da je preagresivan za vlasište (kao protiv mitesera je, i za lice mi je preagresivan za svaki dan, bar sad po zimi). kukuruzno brašno mi je super peeling za svu ostalu kožu na tijelu, ali se bojim da da iz kose ne bih nikad isprala. :D

Nighty
18.02.2007., 09:12
e ako se kana moze isprat, onda moze sve :zubo:
to ti dodje ko tesko blato na glavi, onda ne vidim koji bi problem bio u kukuruznom brasnu :zubo:

alexxx
18.02.2007., 11:39
stavljala sam kanu, znam. :zubo:
hm možda dok nađem di ima u rijeci obična kana, ionako je mislim stavit, da s njom usput istrljam glavu kad budem ispirala. :misli:

Lela
18.02.2007., 13:17
stavljala sam kanu, znam. :zubo:
hm možda dok nađem di ima u rijeci obična kana, ionako je mislim stavit, da s njom usput istrljam glavu kad budem ispirala. :misli:

Ja u Rijeci nisam našla običnu kanu osim lusheve pa je naručujem iz Zagreba i to od one firme Hennaplus

znatiželja
18.02.2007., 14:28
piling rade neki frizeraji, a imaš i šampone za piling vlasišta.

patientia
18.02.2007., 16:43
na liniji rasta kose mi je koža suha i ljuskava. ništa brutalno i opako, ali.. je. stavljam uljne pakunge na glavu (ništa agresivno ni prečesto), ali ne pomaže. (šamponi protiv peruti pogoršavaju situaciju. ali oni meni i inače djeluju kontraproduktivno kad imam perut, privremeno poprave stanje i onda ga pogoršaju.) kad imam ulje na kosi prije pranja, bolje je nego kad nemam, ali uvijek je tu. pa.. ja se nadam :D da služi da to skine, onda da ja nahranim kožu, i onda živimo u miru.
imam neki gel za umivanje s peeling česticama, ali se bojim da je preagresivan za vlasište (kao protiv mitesera je, i za lice mi je preagresivan za svaki dan, bar sad po zimi). kukuruzno brašno mi je super peeling za svu ostalu kožu na tijelu, ali se bojim da da iz kose ne bih nikad isprala. :D

Prije nekih godinu dana sam dobila Jericho Dr. Kremer kremu za vlasiste i kosu (http://www.jerichocosmetics.com/Product.asp?PID=863&CatID=134), iako tad nisam imala ozbiljnijih problema s vlasistem potrosila sam ju i imala sam osjecaj da smiruje vlasiste, a kosa je bila puuuno meksa. To je zapravo vise kao blatna maska za vlasiste i kosu, sadrzi crno blato, minerale mrtvog mora, ulje psenicnih klica, ulje badema ili nevena (jedno pise na engleskom, drugo na latinskom, pa pretpostavljam da je macerat nevena u bademovom ulju), arniku, hamamelis, vitamine... a tvrde da pomaze kod dermatitisa, psorijaze i seboreje. Nanosi se prije pranja, a dva samponiranja ju bez problema isperu.

Kad sam dobila prhut, primijetila sam da mi ju pogorsavaju proizvodi s zinc pyrithione-om, pa sam zato presla na Alverde sampon za osjetljivo i iziritirano vlasiste s brezom i kaduljom koji mi je puno pomogao (a i kosa mi je ljepsa nakon njega).

patientia
18.02.2007., 16:44
piling rade neki frizeraji, a imaš i šampone za piling vlasišta.

Daj neki primjer.

znatiželja
18.02.2007., 20:05
Daj neki primjer.

nisam radila, ali mi je frend rekao da rade u renati u frankopanskoj, a od preparata znam za kerastase specifique gelee peeling. nadam se da sam položila.

patientia
18.02.2007., 21:42
Ne nalazim bas informacije o njemu. Zanima me imaju li piling samponi cestice za piling ili AHA/BHA?

tepsija
19.02.2007., 08:30
ima schwarzkopf u bona cure kolekciji peeling za vlasiste... al ne znam ko u zg radi s njima :)

Cruela
19.02.2007., 10:43
imas u ljekarnama za kupiti sredstvo bas u tu svrhu.bijela je tuba i ima nekakav kriz, ne sjecam se koje je boje ali vidjet cu kod kuce i napisem ti sutra.
jako dobra stvar....

Tremulant
19.02.2007., 17:21
Može sa glinom. Malo gline se doda manju količinu šampona (za jedno pranje) i s tom smjesom se istrlja vlasište i cijela kosa (nježno), zatim se dobro ispere pa šamponira ponovo bez gline i opet dobro ispere.:)

koliko često se to može raditi? probah...i kosa mi je nakon gline predobra..mekša i lakše se oblikuje... :cerek:

patientia
19.02.2007., 17:22
Koja glina se koristi za piling vlasista?

patientia
19.02.2007., 17:48
imas u ljekarnama za kupiti sredstvo bas u tu svrhu.bijela je tuba i ima nekakav kriz, ne sjecam se koje je boje ali vidjet cu kod kuce i napisem ti sutra.
jako dobra stvar....

Thx za info, budem potrazila :)

Merlina
19.02.2007., 22:44

Koja ti dođe pod ruku.

Cruela
21.02.2007., 07:07
procitala i zapisala :zubo:
rougj hair active
schiuma laventi
cisteca pjena za vlasiste...
stvarno odlicna stvar,mogu ju svima preporuciti

patientia
21.02.2007., 18:19
Evo zapisah i ja.

pumpkin pie
05.11.2007., 20:25
Zašto? Kada? S čim? Kako?
Kada da, a kada ne?

Hvala. :)

*fairy_dust*
06.11.2007., 02:47
piling je super stvar.ja ga koristim jednom u mjesec-dva,ovisi kako odem kod frizera,mislim da mi je to sasvim dovoljno,kosa je poslije tako glatka,mekana...odlicno:top:

Rock Star
06.11.2007., 10:28
Kaj sve neće izmisliti...

Kaj radi piling za kosu?

BambooShoot
06.11.2007., 11:44
Kaj sve neće izmisliti...

Kaj radi piling za kosu?

unistava je.

ma kaj god! to ne mre bit dobro koliko god mi to htjeli.
jedino clarifying samponi mogu dubinski ocistit kosu i skinut sve cemu nije mjesto na njoj. npr. paul mitchell ima shampoo 2 i shampoo 3. oba dubinski ciste, s tim da ovaj 3 skida i vraga s kose. meni je taj, dok sam imal kratku zblajhanu kosu sprecaval grdu zelenu nijansu.
kakav vrazji peeling. to je cisti bs i marketing.

Rock Star
06.11.2007., 12:10
I meni je čudno zvučalo, mislim, kaj to uopće radi i koliko to kosi uopće treba.

*Crvenkapica*
06.11.2007., 18:21

Postoji posebna glina za piling i vlasišta i kose i koristi se prije farbanja, kako bi uklonio sve nečistoće sa kose i da bi farba lakše "sjela". Logona ima to u ponudi, kažu da je dobro.
Što se peelinga vlasišta tiče, mislim da bi to bila ludost za moje ionako osjetljivo vlasište...

vilinska musica
10.11.2007., 21:13
I meni je čudno zvučalo, mislim, kaj to uopće radi i koliko to kosi uopće treba.

Piling za vlasiste, ne za kosu, kuzis. I na glavi imas kozu, pa ako imas kakav problem s njom onda ga tim probas rijesit. Meni se recimo ponekad ljuska koza na vlaistu i mislim da bi mi taj peeling pomogao. Ako nadjem probat cu. Ako ne onda nista :D

Rock Star
10.11.2007., 23:19
Kužim.

Mislim da, kako peeling nije dobar ni za osjetljivu kožu lica i tijela, tako ne bi bio dobar ni za vlasište. Bar ne moje. Ali opet, tko voli...

ruzy
11.11.2007., 06:53
Piling za vlasiste, ne za kosu, kuzis. I na glavi imas kozu, pa ako imas kakav problem s njom onda ga tim probas rijesit. Meni se recimo ponekad ljuska koza na vlaistu i mislim da bi mi taj peeling pomogao. Ako nadjem probat cu. Ako ne onda nista :D

kad ti se to događa s vlasištem koristiš nikakav šampon niti peeling niti išta takvo jer ćeš si samo pogoršat situaciju... to što ti se događa se zove seboreja (http://www.farmakologija.com/materia/d_cts.htm) (ne gledaj one prve slike, to nije to :D spusti stranicu malo dolje :D)... odeš u ljekarnu i tražiš mast (da, mast :D) za seboreju... ja to imam po području oko obrva (uvijek je negdje gdje ima dlaka), a moja baka je imala to u kosi ko ti... doduše ona je imala punu kosu toga... al namazali smo ju tim i više nema...

e sad :D s obzirom da je to mast (i to jako jako masna :D) morat ćeš kosu oprat x puta nakon toga :D ako je to to naravno :raspa:

vilinska musica
11.11.2007., 11:52
Ma joj ruzy, a bas si super, znas. :cerek:
Je, vjerojatno je to to, al u dosta blagom obliku, dodje mi kad sam pod stresom (dakle, cesto). Imam plavu kosu pa se te ljuskice ni ne vide jer ih nema bas puno, al da sam se toga pokusavala rijesit, jesam. I to cime - Head&shoulders, al sam uvidjela da to smrdi, a vlasiste ne reagira pa sam ga udaljila od kupaone.
Kad budem imala vremena i volje ispirat kosu potrazit cu tu kremu! Hvala!!

ruzy
11.11.2007., 11:58
ae drago mi je pomoć :mig:

njetočkanezvanova
08.12.2007., 09:43
Znate li gdje u Zagrebu ima za kupiti peeling šampon, negdje sam pročitala da ima u salonima :confused: ...Čula sam da je soda bikarbona dobra kao peeling vlasišta pa me zanima recept, koliko treba stavit, koliko puta mjesečno...

keksic
22.03.2009., 19:41
jučer sam bila kod frizerke i valjda jer sam joj bila zadnja mušterija u tjednu, nakon što mi je napravila pramenove tako mi je grubo počela prati kosu, trljati, orati i grepsti po mom vlasištu, misila sam da ću poludjeti.
i danas me sve peče i boli od njezinog trljanja dok me prala. nadam se da to neće ostaviti neke gadne posljedice u stilu slabljenja vlasišta... ok, možda jesam plavuša, možda je pitanje stupidno, ali mene fakat to boli i ljuta sam na frizerku oračicu... :kava:

dakle, jel može biti negativnih posljedica od ovoga? :rolleyes:

frupy
22.03.2009., 20:11
Jel imas mozda perut ili seboreju?
Mene znaju uhvatiti periodi s dosta peruti pa mi frizerka isto poprilicno jako trlja vlasiste. Kad sam ju pitala zasto, rekla je da na taj nacin zapravo radi peeling. Moram priznati da mi je poslije situacija s peruti puno bolja iako zna biti neugodan osjecaj dok "masira" vlasiste.

keksic
22.03.2009., 20:59
Mene znaju uhvatiti periodi s dosta peruti pa mi frizerka isto poprilicno jako trlja vlasiste. Kad sam ju pitala zasto, rekla je da na taj nacin zapravo radi peeling. Moram priznati da mi je poslije situacija s peruti puno bolja iako zna biti neugodan osjecaj dok "masira" vlasiste.

nemam perut, nemam ni seboreju, ali mi je kosa masna, često je moram prati. znači, tebe je to boljelo u tom trenu ali kasnije ti je pomoglo?

Zlatna cura
23.03.2009., 12:54

@ keksic -
Nisam sigurna da taj "peeling" treba raditi tako da ti 'ispretumba' glavu toliko da te boli. :confused: Postoje šamponi za peeling vlasišta (glave) kao i cijele kose. I oni odstranjuju naslage na kosi i perut, ne odstranjuje ga frizerka 'manualno' s 'drapanjem' po kosi i vlasištu. :( S takvim šamponima se kosa fino opere, izmasira, ali tako da čovjeku to bude ugoda, a ne da mu bude neugodno i da ga k tome još i boli.

U agresivne postupke ne vjerujem nikako, tako da mislim da je ta frizerka naprosto bila živčana i nestručna. Masaža glave kod pranja kose treba biti ugoda, relaksacija i služi opuštanju, a ne da te boli.

keksic
23.03.2009., 16:55
@ keksic -
Nisam sigurna da taj "peeling" treba raditi tako da ti 'ispretumba' glavu toliko da te boli. :confused: Postoje šamponi za peeling vlasišta (glave) kao i cijele kose. I oni odstranjuju naslage na kosi i perut, ne odstranjuje ga frizerka 'manualno' s 'drapanjem' po kosi i vlasištu. :( S takvim šamponima se kosa fino opere, izmasira, ali tako da čovjeku to bude ugoda, a ne da mu bude neugodno i da ga k tome još i boli.

U agresivne postupke ne vjerujem nikako, tako da mislim da je ta frizerka naprosto bila živčana i nestručna. Masaža glave kod pranja kose treba biti ugoda, relaksacija i služi opuštanju, a ne da te boli.

hvala na odgovoru, i ja mislim da je bila živčana... i baš se na mojem vlasištu išla iskaljivati, ma blaaah! :mad:

sara87
23.03.2009., 23:32

nikakav peeling se ne radi tak da musteriju skalpiras peeling je lagana ugodna masaza s odredeni preparatom a ne noktima.:bicedobro::bicedobro:

frupy
27.03.2009., 22:44
nikakav peeling se ne radi tak da musteriju skalpiras peeling je lagana ugodna masaza s odredeni preparatom a ne noktima.:bicedobro::bicedobro:

Pa nije me zena noktima trljala, pobogu! :rolleyes::rolleyes:
Samo rekoh da mi je malo cvrsce masirala vlasiste. I nije mi bilo neugodno, dapace.. A kao sto sam i napisala, situacija s peruti poslije je uvijek bila puno bolja.:top:

alisha
27.09.2009., 01:37
Evo ja sam jedna lush-ovka. Volim lush proizvode i stvarno pomognu Imaju jednu pločicu za masažu tjemena krcata je esencijalnim uljima koja tamane bakterije uzročnike peruti.Rastopi se među prstima i Umasira se u tjeme. Nakon 20 min se ispere. Ja sam ju kupila ali još nisam koristila:cerek:

frupy
27.09.2009., 14:52
Evo ja sam jedna lush-ovka. Volim lush proizvode i stvarno pomognu Imaju jednu pločicu za masažu tjemena krcata je esencijalnim uljima koja tamane bakterije uzročnike peruti.Rastopi se među prstima i Umasira se u tjeme. Nakon 20 min se ispere. Ja sam ju kupila ali još nisam koristila:cerek:

Pa javi se onda kad ju isprobas. :zubo:
Nije nam bas bitno kako izgleda ili mirisi nego kako djeluje. :mig:

antonio87
27.09.2009., 15:21
B vitamini u većini slučajeva otklanjaju perut. Ne oni u šamponu, nego u tabletama.
Šamponi nisu toliko djelotvorni, ali mogu pomoći ukoliko se koriste oni ''lagani'', prigodni za često pranje.
Također nije dobro stalno mijenjati šampone.
Niti je dobro stavljati sodu bikarbonu na glavu. Igranje sa pH (pogotovo stavljanje ovako lužnate tvari) rezultira iritiranim tjemenom i peruti. Piling vlasišta je notorna glupost, vlasište samo po sebi vrši piling svaki dan.

Hazel Silk
27.09.2009., 20:39
Ja sam isto koristila sodu bikarbonu :)
U maloj kolicini sam ju dodala samponu i oprala kosu. Nije me svrbilo vlasiste, jedino sto mi se kosa sjajila :cerek:

extreme
27.09.2009., 20:41
ja jednom mjesečno ubacim malo sode bikarbone u šampon i time operem kosu- da skinem sve eventualne naslage koje šampon ne može..
i obožavam kosu poslije toga.. mekana je i sjajna..:cerek:
baš mi živne nekako.. :D

patientia
27.09.2009., 20:52
Jel vam nije jednostavnije kupit sampon sa salicilnom kiselinom?

Meni su dezici sa sodom bikarbonom (Lush) napravili uzasne ojedine.

extreme
27.09.2009., 20:54
Jel vam nije jednostavnije kupit sampon sa salicilnom kiselinom?

.

ni ne znam koji šamponi imaju salicilnu kiselinu...:ne zna:
a ovo radim rijetko, a i nekak mi je "konkretnije" kad ja to sebi sama umiješam..

a i nije baš da je komplicirano- ja to sve na dlanu izmješam i nakeljim na kosu, operem-isperem. ne oduzima mi ništa više vremena nego pranje samo sa šamponom..

patientia
27.09.2009., 20:56
Ok, ali ako otopis sodu bikarbonu, zasto mislis da ista radi osim sto samponu povisuje pH?

Ima u DM-u neki sa salicilnom kiselinom, T-Sal tako nesto. Tko kupuje u Austriji: svi Glem Vital samponi sadrze salicilnu kiselinu.

extreme
27.09.2009., 20:59
Ok, ali ako otopis sodu bikarbonu, zasto mislis da ista radi osim sto samponu povisuje pH?

Ima u DM-u neki sa salicilnom kiselinom, T-Sal tako nesto. Tko kupuje u Austriji: svi Glem Vital samponi sadrze salicilnu kiselinu.

ne znam.. ja sam davno, davno- pročitala da je soda dobra da skine sve zaostale naslage gelova, lakova i inih proizvoda..
od tada to prakticiram jednom mjesečno ili rijeđe ako nisam koristila puno proizvoda za oblikovanje i meni paše,,,

patientia
27.09.2009., 21:05
:confused: Da to nisi procitala za sodu za pranje (Na2CO3)? Nemoj sodu za pranje stavljat na glavu. A pogotovo ne kausticnu sodu :horor: Naime, neka zena je tvrdila na usenetu da je njezina baka kosu prala necim sto zove lug, a dobiva se mijesanjem pepela i vode (tako se prije dobivala luzina).

extreme
27.09.2009., 21:08
:confused: Da to nisi procitala za sodu za pranje (Na2CO3)? Nemoj sodu za pranje stavljat na glavu. A pogotovo ne kausticnu sodu :horor: Naime, neka zena je tvrdila na usenetu da je njezina baka kosu prala necim sto zove lug, a dobiva se mijesanjem pepela i vode (tako se prije dobivala luzina).

šta ti je ta kaustična soda..??

ja stavljam onu što se kupi za 3 kune na odjelima prehrane- mislim da je to ona što ide u kolače i slično.. obična soda-bikarbona.

kupim jednu vrećicu- žličicu odvojim za kosu a ostalo za pranje termos bočica ili tako nečeg... do sad je funkcioniralo vrlo zadovoljavajuće...:top:

patientia
27.09.2009., 21:14
Kausticna soda je natrij hidroksid, NaOH, koristi se za proizvodnju sapuna, mozes njome skinuti masnocu, ali skinula bi i kozu. I od sode za pranje (vesa) ljudima ruke budu jako izgrizene.

Znam da koristite sodu bikarbonu, ali napisala si da si to cula za sodu, ali nisi napisala za koju, mozda se odnosilo na neku drugu. Za ovu mi je jasno da bi na suho izribala vlasiste, ali kad se otopi u samponu vise nije mehanicki piling.

extreme
27.09.2009., 21:19
Kausticna soda je natrij hidroksid, NaOH, koristi se za proizvodnju sapuna, mozes njome skinuti masnocu, ali skinula bi i kozu. I od sode za pranje (vesa) ljudima ruke budu jako izgrizene.

Znam da koristite sodu bikarbonu, ali napisala si da si to cula za sodu, ali nisi napisala za koju, mozda se odnosilo na neku drugu. Za ovu mi je jasno da bi na suho izribala vlasiste, ali kad se otopi u samponu vise nije mehanicki piling.

ma ja to ne radim radi "pilinga"- to sam ovdje pročitala da neki taj postupak nazivaju pilingom..

ja to ubacim u malo šampona čisto da skinem neke naslage na kosi ako ih ima..
od gelova i razno raznih drugih preparata...
e, budući da mi poslije toga kosa bude stvarno glatka i fina, i mekana- pretpostavljam da je onda soda bikarbona skinula sve što je trebalo skinuti..

patientia
27.09.2009., 21:23
Pa... to je zapravo posao sampona.

extreme
27.09.2009., 21:27

al sam šampon očito ne napravi dovoljno, kad se jasno kuži razlika- pranje samo sa šamponom i pranje kad ubacim malo sode bikarbone u šampon..
skroz bolji rezultat sa sodom..

antonio87
27.09.2009., 21:28

Baš to mislio napisat :D

snnopy
27.09.2009., 21:51
Imala sam šampon, koristila sam ga ovo ljeto Aloe Shampoo Tube. To je aloe-jojoba šampon. Ima nekakvo enzimsko djelovanje koje uklanja mrtve stanice. Također otklanja očvrsle naslage masnih izlučevina lojnih žljezda. Uklanja i perut i umiruje vlasište.
U prvih nekoliko pranja perut se zna čak pojaviti i ako ga niste imali jer on baš čisti vlasište ali to brzo prođe.
Šampon je dobar jedina mana je u tome što ja volim skoro pa svakodnevno ili bar svaki drugi dan prati kosu, a s njim nema potrebe da je perete bar tjedam dana.

Zmijica
29.09.2009., 14:13
Imala sam šampon, koristila sam ga ovo ljeto Aloe Shampoo Tube...
A tko to proizvodi i di se moze kupit?
Zvuci bas dobro :)

Patientia, i moja baka je prala kosu s lugom, al ej - jednom u 2 tjedna.
Po zimi i rjedje.
Tko je vidio svaki cas se peruckat... :apagesatanas: :D

snnopy
29.09.2009., 14:33
to ti je proizvod od Forever Living Products. Teško češ ga naći za kupiti, jedino u nekim biljnim apotekama ga ima. Kod nas u Splitu ga ima i u ljekarni Aloe Vera. Košta negdje oko 150kn, koncentriran je i traje čitavu vječnost. Ako poznaš nekog tko sbavi s prodajom njihovih proizvoda pročeš jeftinije oko 100 kuna.
Moja prijateljica to prodaje pa ja kod nje naručim kad mi nešto treba, također sam imala i regenerator koji mi je bio vrhunski. njega sam čak nekoliko puta kupila.
jedam i drugi su za sve tipove kose. kosa ti nekako očvrsne, a ako imaš bilo kakav problem s vlasištem rješit će se.

snnopy
29.09.2009., 14:34
progooglaj malo, možda može i preko interneta.

Zmijica
29.09.2009., 14:52
Snoopy, hvala :)
Nasla sam: http://www.flpseeu.com/horvat/index.php
Ima katalog, moze se narucit na telefon.
Na prvu loptu, dosta su skupi. I to je vrazji MLM kao Amway, sto mi je u startu minus.
Nemam sad vremena proucavati, a zanima me sastav.

snnopy
29.09.2009., 16:20
Snoopy, hvala :)
Nasla sam: http://www.flpseeu.com/horvat/index.php
Ima katalog, moze se narucit na telefon.
Na prvu loptu, dosta su skupi. I to je vrazji MLM kao Amway, sto mi je u startu minus.
Nemam sad vremena proucavati, a zanima me sastav.

pa ti si pronašla stranicu s najpovoljnijim cijenama koje sam dosad vidjela :eek::eek::eek:
treba još proučiti čija je ovo stranica, koliki pdv itd...
ja koristim inače više njihovih preparata i stvarno su dobri.

snnopy
29.09.2009., 16:25
zvala sam ih na telefon ali javlja se sekretarica rade do 17h, sutra ću ih zvati i sve ispitati. nisam imala pojma za ovu stranicu, svaka čast!

Merlina
01.10.2009., 10:21
Piling vlasišta si možete raditi sa najobičnijom glinom koje ima u svakoj biljnoj apoteci ili u Kemigu. Ista ta glina se može korisno iskoristiti i kao maska za kosu naravno uz dodatak biljnog ulja :cerek:. Recepata ima na prirodnoj kozmetici.

snnopy
01.10.2009., 13:04
zvala sam ih na telefon ali javlja se sekretarica rade do 17h, sutra ću ih zvati i sve ispitati. nisam imala pojma za ovu stranicu, svaka čast!

zvala sam ove i ipak se treba učlaniti da bi se moglo naručivati. a ja ću ipak rađe platiti više u apoteci nego se učlanjivati.....:mad:

divazg
21.09.2010., 13:52
evo da oživim temu nakon godinu dana :)

kako radite piling vlasišta kod suhe peruti? jače mi se javlja zimi pa sam je mislila ove godine spremna dočekati :D

puno cura je pisalo o sodi bikarboni, ali koliko sam ja skužila ona daje sjaj kosi, a ne znam kako bi uklonila mehanički perut :ne zna:

je li tko probao raditi piling s glinom kako je merlina preporučila?

patientia
21.09.2010., 14:08
Jedino za sto znam da se stvarno preporucuje je sampon sa salicilnom kiselinom.

Probala ja pilingom za lice, jedva sam ga isprala. Ako ces raditi mehanicki, probaj nesto topivo u vodi, secer mozda. Ne zelis se muciti s ostacima pijeska u kosi.

Mala__Crna
31.01.2012., 18:15
Najjednostavnije: Med, maslinovo ulje i (smedi) secer... Istrljat tjeme i isprat. :cerek:

Acid_2
05.05.2013., 01:09
Ako ces raditi mehanicki, probaj nesto topivo u vodi, secer mozda. Ne zelis se muciti s ostacima pijeska u kosi.

Ja planiram sebi napraviti DIY peeling, a ovo kvotano ima smisla, pa ću probati sa šećerom pomiješanim sa uljem (ja imam seboreju pa će mi dobro doći) i javim kako je ispalo :) Planirala sam raditi sa palentom ili kavom, no nema fakin šanse da to ikad isperem sa kose..

BsBForever
06.05.2013., 13:04
Tko želi kemijski piling vlasišta, postoji predobar šampon koji je zapravo za dubinsko pranje kose ali sadrži AHA kiseline pa je dobar i za piling vlasišta. Radi se o ovom šamponu:
http://www.couturing.com/wp/wp-content/uploads/2013/04/Redken-hair-cleansing-cream.jpg

Kosa mi je jako meka od njega. Niti najmanje ne isušuje kosu, što bi se očekivalo od šampona za dubinsko pranje :cerek:

Sofia Victoria
06.05.2013., 14:17
^^ jel bi taj šampon imao šanse smanjiti bar malo mašćenje kose?

BsBForever
06.05.2013., 19:17
Pa da, čini mi se kad operem sa njim kosu da mi se taj put tjeme kasnije zamasti nego li je to inače. No međutim, nije ga preporučljivo koristit svaki put kad pereš kosu, već, ja mislim, jednom tjedno. Ja ga koristim doduše jednom mjesečno.

Carte
06.05.2013., 22:25
Tko želi kemijski piling vlasišta, postoji predobar šampon koji je zapravo za dubinsko pranje kose ali sadrži AHA kiseline pa je dobar i za piling vlasišta. Radi se o ovom šamponu:
http://www.couturing.com/wp/wp-content/uploads/2013/04/Redken-hair-cleansing-cream.jpg

Kosa mi je jako meka od njega. Niti najmanje ne isušuje kosu, što bi se očekivalo od šampona za dubinsko pranje :cerek:

gdje ga kupuješ?

meni su se u zadnje vrijeme pojavili prištići po tjemenu, imam masno tjeme, ne znam što da radim s tim, imate neku preporuku, proizvod ili ipak dermatolog? :ne zna:

BsBForever
07.05.2013., 16:18
Kupujem ga tu: http://www.feelunique.com/ps/&url=Redken-Hair-Cleansing-Cream-300ml?variant=a&utm_expid=7751906-5&utm_referrer=http%3A%2F%2Fwww.google.hr%2Furl%3Fsa %3Dt%26rct%3Dj%26q%3D%26esrc%3Ds%26source%3Dweb%26 cd%3D1%26ved%3D0CDMQFjAA%26url%3Dhttp%253A%252F%25 2Fwww.feelunique.com%252Fp%252FRedken-Hair-Cleansing-Cream-300ml%26ei%3DhRqJUdyTGIqs4ASBtYHgDA%26usg%3DAFQjCN H6niuNztuyyFclcVW4U0nMc4a7oA%26bvm%3Dbv.45960087%2 Cd.bGE

A ne znam stvarno šta bi ti od proizvoda za taj problem preporučila, nisam nikada imala sa tim problema. Ali pitaj tu cure na forumu, na jednoj o tema, virujem da će ti pomoći :). I svakako otiđi dermatologu ili pak na snimanje tjemena mikrokamerom. To ti se često organizira po ljekarnama. Npr. kad sam ja imala problema davno sa ispadanjem kose, otišla sam u ljekarnu i obavila snimanje tjemena mikrokamerom, te su mi preporučili Phyto proizvode za moj problem. Mislim da je čak to snimanje bilo organizirano od strane Phyto branda. Zato su mi i preporučili njihove proizvode, jel. Pa pokušaj naći podatak na netu kad i ako se još uvik obavaljaju takva snimanja.