PDA

View Full Version : Fotografije vaših stanova, namještaja, sitnica za kuću... (vol. 1)

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43

rass
21.01.2010., 14:37
haha, svako ima svoju "slabu" tacku, rass :D:W

da ti mozda ne radis za Ikeu...mislim kad ih tako kopiras...tvoje slike ko da listam Ikein katalog...hebote a preko puta ti je bila Kika:D

Alica72
21.01.2010., 14:44
rass, molim lijepo, kauc je iz lutz-a ili leiner-a (zaboravila sam), ljubicasta djecja soba vecinom iz kike, stol i stolice u kuhinji iz dänisches bettenlager i prosim lijepo, ne diraj moju originalnost :D

rass
21.01.2010., 14:51
rass, molim lijepo, kauc je iz lutz-a ili leiner-a (zaboravila sam), ljubicasta djecja soba vecinom iz kike, stol i stolice u kuhinji iz dänisches bettenlager i prosim lijepo, ne diraj moju originalnost :D

...kauc uopce nije funkcionalan(a ja ga ko blesav trazim u katalogu...sto prije nisi rekla da nije iz Ikee)...dobar je samo za gledanje,a kad ti dodju gosti onda neka sjednu za kuhinjski stol...djecje sobe...bacanje novaca,princeze rastu i za godinu dvije mjenjaj namjestaj opet (pa to su sobice za djecu iz vrtica...ili sam je tata pa se ne razumijem u te stvari)...os jos?:D

Alica72
21.01.2010., 14:57
kauc se razvlaci tako da se na njemu moze i udobno spavati kao i gledati tv, pored njega ce doci jos dvije vrece za sjediti, tako da ce biti sasvim dovoljno mjesta za goste.

djecja ljubicasta soba ce uvijek takva ostati. sa 14 godina bi voljela da sam imala takvu sobu

u roza sobi ce se samo prefarbati tapete, a bijeli namjestaj je vjecan, i primjeren svakom uzrastu.

sta jos? :mig:

rass
21.01.2010., 15:07
kauc se razvlaci tako da se na njemu moze i udobno spavati kao i gledati tv, pored njega ce doci jos dvije vrece za sjediti, tako da ce biti sasvim dovoljno mjesta za goste.

djecja ljubicasta soba ce uvijek takva ostati. sa 14 godina bi voljela da sam imala takvu sobu

u roza sobi ce se samo prefarbati tapete, a bijeli namjestaj je vjecan, i primjeren svakom uzrastu.

sta jos? :mig:

...sta ja znam ...sta ti treba gostinjska soba..sto niste spojili to sa spavacom sobom pa da vam bude komotnije...
...u dnevnoj ne vidim ni jedan regal ili police...mislim za knjige i tako to...mozda neki regal sa picem...
...sve mi to nekako djeluje na centimetar...onaj tvoj hodnik...lijepo slozene cipele (kad vi izlazite iz kuce onda ti trk sama u kucu pa sve poredaj onako sve na milimetar)...moram te malo kritizirat,vidim da dobivas samo pohvele...jedino je kada predivna...mozda si ja ugradim jednu takvu...
...e da...kakve su to stepenice,zar nije bilo drugog rjesenja pa da napravis normalne stepenice,mislim od betona,pa keramika ili laminat...
...i na kraju sta ti je to...jel stan,kuca,vikendica

P.S. Kad ce asfaltirat cestu...ja znam...nikad:lol:

Alica72
21.01.2010., 15:17
zasto si tako negativan, rass??:mig:

cesta je vec odavno asfaltirana. ne znam gdje ti vidis neasfaltiranu cestu?? citavo naselje ,ne da je uredjeno, vec je prelijepo. ulicna rasvjeta, lijepe kucice, lijepa dvorista i vrtovi...nije mi jasno to oko asfaltiranja??

vrt jos nije sredjen , ali ne moze ni biti jer je kuca tek zavrsena, a to se obicno radi na proljece. to ti je ujedno i odgovor zasto jos nema polica i knjiga. kuca je tek zavrsena. namjestaj u dnevnom boravku je stigao sada za vikend. zasto soba za goste? pa znas odakle sam, i znas da imam rodbine koja ce nas vrlo rado posjecivati preko ljeta, a i prijatelji iz beca. vec smo imali goste preko nove godine...bracni par i dvoje djece. gdje bi spavali?

stepenice? nema osobe koja ih nije pohvalila. lagane i ne previse "teske" za ovaj prostor. sasvim obicne drvene stepenice. betonske stepenice ili bilo kakve druge nebi pasale, po mom misljenju. keramicke stepenice su mi seljacke, pardon.

hodnik je malo sredjen prije slikanja. :mig:

spavaca i soba za goste se ne mogu spojiti jer su na dva razlicita sprata oliti kata :)

rass
21.01.2010., 15:25
spavaca i soba za goste se ne mogu spojiti jer su na dva razlicita sprata oliti kata :)

pa kolko katova ima ta tvoja kuca...pa nisi rekla da ti je dole dnevna i kuhinja:ne zna:

rass
21.01.2010., 15:29
kakve druge nebi pasale, po mom misljenju. keramicke stepenice su mi seljacke, pardon.

...ma nista...ionako ovdje na forumu samo ja imam keramiku na stepenicama..nista,nista:D

Alica72
21.01.2010., 15:33
rekla sam da su dole kuhinja i dnevni boravak, moj sterilni hodnik kao i soba za goste i malo kupatilo.

na spratu su dvije djecje sobe, spavaca soba, kao i kupatilo.ah da, i jedna mala ostavica.

na stranici 205 ima slika zemljista i vidi se asfaltirana ulicica. a ono sto si ti vidio (predpostavljam), su one prve slike kuhinje sa zemljom vani i gdje se malo vidi auto?? jel to?? to nije ulica vec vrt iza kuce. i to je zemlja koju su kopali da se vrt napravi u dva nivoa. ta zemlja je vec uklonjena i sad trebamo da stavljamo humus.

Alica72
21.01.2010., 15:35
...ma nista...ionako ovdje na forumu samo ja imam keramiku na stepenicama..nista,nista:D

pa eto ako nista, originalan si :)

vikica
21.01.2010., 15:36
Ah, upravo prekrasno Alica72. Baš je san snova kuća i okolica. Zelenilo, mir, prekrasan interijer i exterijer.

Eh, kad se vratim u hr, i ja bi jednu malu kućicu na planini, uzgajat pčelice...i mir.

rass
21.01.2010., 15:39
rekla sam da su dole kuhinja i dnevni boravak, moj sterilni hodnik kao i soba za goste i malo kupatilo.

na spratu su dvije djecje sobe, spavaca soba, kao i kupatilo.ah da, i jedna mala ostavica.

na stranici 205 ima slika zemljista i vidi se asfaltirana ulicica. a ono sto si ti vidio (predpostavljam), su one prve slike kuhinje sa zemljom vani i gdje se malo vidi auto?? jel to?? to nije ulica vec vrt iza kuce. i to je zemlja koju su kopali da se vrt napravi u dva nivoa. ta zemlja je vec uklonjena i sad trebamo da stavljamo humus.

...ma dobro...samo se zezam...ajde ti lijepo uzivaj u novome domu i sve najbolje...ako i ostanete u Wiena, bar ce princeze imat gdje tulumarit:D:zivili:...hm,samo kako ce onda stan izgledat poslije tuluma:ne zna:tko ce to kasnije pospremit:ne zna:

Aoife
21.01.2010., 15:40
...sta ja znam ...sta ti treba gostinjska soba..sto niste spojili to sa spavacom sobom pa da vam bude komotnije...
...u dnevnoj ne vidim ni jedan regal ili police...mislim za knjige i tako to...mozda neki regal sa picem...
...sve mi to nekako djeluje na centimetar...onaj tvoj hodnik...lijepo slozene cipele (kad vi izlazite iz kuce onda ti trk sama u kucu pa sve poredaj onako sve na milimetar)...moram te malo kritizirat,vidim da dobivas samo pohvele...jedino je kada predivna...mozda si ja ugradim jednu takvu...
...e da...kakve su to stepenice,zar nije bilo drugog rjesenja pa da napravis normalne stepenice,mislim od betona,pa keramika ili laminat...
...i na kraju sta ti je to...jel stan,kuca,vikendica

P.S. Kad ce asfaltirat cestu...ja znam...nikad:lol:

A jesu ti "nedostaci"... Baš bi zanimljivo bilo da staviš slike te tvoje kuće sa keramikom na stepenicama, pa da ljudi glasaju koja im se više sviđa :rolleyes:
Koji je uopće tvoj problem :ne zna:

Alica meni je zgodna vikendica, posebno mi se sviđa ljubičasta soba. Ništa ne fali stepenicama, niti nedostatku regala.

rass
21.01.2010., 15:44
A jesu ti "nedostaci"... Baš bi zanimljivo bilo da staviš slike te tvoje kuće sa keramikom na stepenicama, pa da ljudi glasaju koja im se više sviđa :rolleyes:
Koji je uopće tvoj problem :ne zna:

Alica meni je zgodna vikendica, posebno mi se sviđa ljubičasta soba. Ništa ne fali stepenicama, niti nedostatku regala.

...ma samo sam cekao da neko raspali po meni:D:)evo odlazim i nema me vise:w

Alica72
21.01.2010., 15:44
hvala vikica :mig: ja mislim da starimo polako :D

rass, vidis na to nisam nikad pomislila. pospremanje poslije tulumarenja. :eek: selimo se, nema vise dileme. nece one meni tulumariti i prljati :azdaja:

aoife hvala ti. drago mi je da ti se svidja

ma rass i ja smo stari prijatelji, dobar je on momak. samo voli malo provocirati .imali smo tal na "roditelji i djeca" pa su nas izbacili :D

Dadushka
21.01.2010., 17:28
LOL, svaka čast Alica72 :) Kuću više ni neću komentirati, prepredivna mi je.. Sviđa mi se ona ljubičasta boja u dječjoj sobi (sad ja pokušavam nać tapete za namještaj u toj boji da preljepim neke komode i ormariće u svojoj sobi, hehe)..

Alica72
21.01.2010., 17:43
ma malo sale i smijeha ne skodi.:)

vidjela sam tamo negdje (ja mislim na chat topic-u) da trazis tapete u toj boji. da ti ispricam nasu pricu. nasli smo bili tapete za njenu sobu. nesto prelijepo. identicna ljubicasta kao namjestaj, prugice razlicitih debljina, a izmedju njih tanje bijele i srebrne prugice. bilo bi fantasticno i super bi se uklapalo. i narucim ja te tapete i za jedno 10 dana me tip zove, i rece da se te tapete vise ne proizvode, i da moram traziti druge. :( citav grad smo naglavacke prevrnuli i nismo nasli nista. na kraju smo uzeli ove koje su dosta tamnije, ali sam onda gledala da boja na tepihu bude ista kao na zidu (sad ce se rass opet javiti i ovo komentarisati, prugice na tepihu, da se slazu sa onim na zidu :rolleyes: :D)

koliko ti kvadrata treba i da li hoces jednobojne??

Dadushka
21.01.2010., 17:48
koliko ti kvadrata treba i da li hoces jednobojne??

ja tražim samoljepljive tapete za namještaj, ne za zid jer na zid ne mogu ništa ljepiti zbog lamperije :(
ugl htjela bi ili boju patlidžana (moja omiljena boja) ili ljubičastu kakvu tvoja kćer ima na namještaju.. al kod mene u gradu ima i plave, zelene, crvene, šarene, samo ne ljubičaste :(

Alica72
21.01.2010., 17:59
procitala sam ja da hoces za namjestaj, ali mi nisu pale na pamet samoljepljive tapete. pa naravno. trazi po knjizarama, ili u baumax-u, obi-u, ne znam sta sve imate. samo bojim se da ces tesko naci. sve manje i manje vidjam te samoljepljive tapete i uglavnom sto vidim su ili bijele, ili raznorazne imitacije drveta ili ponekad neki djecji motivi. ako slucajno gdje vidim ili naletim na tako nesto, mogu ti javiti...

Dadushka
21.01.2010., 18:04
kod mene u gradu ima i uradi sam, i obi i još jedna trgovina s tim tapetama, ali ugl je tako kako si napisala - ili neke bzvz boje, ili imitacija drveta ili dječje. nadam se da ću uskoro moć do zg-a, da vidim u baumaxu. moja sestra si je sad za prvu ruku dok ne skupe lovu za kuhinju po mjeri kupila neku jeftinu kuhinju i prelijepila s tim tapetama, ali ona je sve zeleno bijelo, a to ima svuda za kupiti. ugl super izgleda..

crvenkapica33
21.01.2010., 18:09
@dada, ima u bauhausu raznih boja. e sad, ima li u ljubičastoj boji ne znam :ne zna: ako ti nije hitno, drugi tjedan idem u bauhaus pa ću provjeriti. mislim da sam ih i u kiki vidjela :misli:

edit: i koliko se sjećam ima i u tepih landu na velesajmu

Dadushka
21.01.2010., 18:25
@dada, ima u bauhausu raznih boja. e sad, ima li u ljubičastoj boji ne znam :ne zna: ako ti nije hitno, drugi tjedan idem u bauhaus pa ću provjeriti. mislim da sam ih i u kiki vidjela :misli:

edit: i koliko se sjećam ima i u tepih landu na velesajmu

joj, to bi bilo SUPERRRR, pa mi javiš ak ima.. ugl ja bi ili boju patlidžana ili kakvu ima od alice kćer u sobi boju namještaja, tu nijansu ljubičaste :cerek:
ma nisam iz zg, ali bi otišla po to. nije problem..

xls
22.01.2010., 09:18
eto nakon male pauze (teoretski radi praznika i vremenskih prilika, a prakticno zapravo zbog natezanja oko struje, vode, plina i spajanja bojlera) nastavljam s radovima - od neki dan se grije, pa danas-sutra krecemo s parketima i "finisiranjem" (ustimavanje prozora i roleta, zavrsetak instalacije grijanja...).

narucena je unutrasnja stolarija, skice kuhinja su pri kraju, ograde se pripremaju...

zadnji zeljeni rok useljenja bio bi 21.4.2010. (ako snijeg nestane uskoro).
:ne zna:

http://img138.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=44672687.jpg

sijandraffm
22.01.2010., 09:47
xls,
komentirat cu samo ovo sto je donekle sredeno, kuca vanjski izgled:top:

kupaona i posebno kada:top:

manja kupaona isto ljepo samo mi se nekako ne uklapa onaj tus nikako u nju :flop:, previse plastike bijele, mislim da bi puuuuuno ljepse bilo nesto sa vise stakla, puristicko, znam bilo bi i skuplje, ali ovaj tus meni nikako ne sjeda u ovu kupaonu, po mome full promasaj, sorry, ali zaista mi dijeluje kao da mu tu nije mjesto. isto kao radijator izmedu skoljke i bidea.

plocice su mi ljepe.

sijandraffm
22.01.2010., 09:54
Alica72

ovo je stvarno promasaj za vikendicu !!!

sve je jako ljepo uredeno i zaista je steta da vam je ovo samo vikendica !!!
ja obozavam ikeu i nas stan isto izgleda kao da si dosla u njihov ducan, jer je sve njihovo. mene to ne smeta, bas suprotno, ja se i u njihovom ducanu osjecam jako ugodno.

dijecije sobe su prekrasne !!!

meni se jedino ne svidaju kupaone, ali to je samo moj ukus, nevolim "plasticne" kade i boje plocica mi se nesvidaju. ali to ne znaci da nije ljepo uredeno.

svavaca soba mi sjaji od bijeline, i dijeluje bas ugodna.

Alica72
22.01.2010., 10:03
hvala sandra, i ja se nadam da nam nece biti samo vikendica :mig:

sijandraffm
22.01.2010., 10:10
hvala sandra, i ja se nadam da nam nece biti samo vikendica :mig:

stvarno zasluzuje da bude ispunjena zivotom i ljubavi prema njoj, grijota je da stoji prazna i da povremeno neko navrati u nju !!!

rass
22.01.2010., 10:12
meni se jedino ne svidaju kupaone, ali to je samo moj ukus, nevolim "plasticne" kade i boje plocica mi se nesvidaju. ali to ne znaci da nije ljepo uredeno.

malo je previse sareno,jel to mislis...

Alica72

... mene to ne smeta, bas suprotno, ja se i u njihovom ducanu osjecam jako ugodno.

...i ja isto...pogotovo kad navalim na hot-dog,mesne kuglice i neogranicenu colu sa aparata:D:)

xls
22.01.2010., 10:21
manja kupaona isto ljepo samo mi se nekako ne uklapa onaj tus nikako u nju :flop:, previse plastike bijele, mislim da bi puuuuuno ljepse bilo nesto sa vise stakla, puristicko, znam bilo bi i skuplje, ali ovaj tus meni nikako ne sjeda u ovu kupaonu, po mome full promasaj, sorry, ali zaista mi dijeluje kao da mu tu nije mjesto. isto kao radijator izmedu skoljke i bidea.
plocice su mi ljepe.

:):):)

to i mene smeta - tus kabina je katastrofa, slazem se! nisam vise imao zivaca kad sam to birao (to mi je bilo zadnje za izabrati). projektiram nekakvu vikendicu, pa mozda preselim tu kabinu tamo - ovdje bi zapravo najbolje pasalo samo 2 stakla bez icega.

radijator izmedju bidea i skoljke mora biti, no previsoko je postavljen (nisam bio tih 1/2 sata na gradilistu dok ga je majstor postavljao). razmisljam da narucim takav u antracit boji (slicno kao i plocice) iloi da ga dam prelakirati - tada bi bio manje uocljiv.

ima jos nekoliko takvih detalja, no na zalost nisam bas uvijek bio 100% koncentriran radi poslovnih obveza. zato cemo malo prepravljati i izgubiti nesto dodatnog vremena, pa ce biti ok...
:cerek:

Lapulapu
22.01.2010., 10:45
http://img138.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=44672687.jpg

Moj će se komentar temeljiti prvenstveno na osobnim NEsimpatijama prema ovakvom tipu gradnje, zato se ispričavam unaprijed :zubo: ali oprosti, nikako mi se ova kuća ne uklapa u okoliš :ne zna: Okolo vinogradi, pitomi crveni krovići, a onda ova 'betonjara' sred svega. Da bar ima kakvih velikih staklenih ploha, da razbije tu kvadratičnost.

Unutrašnjost je impresivna, velika i jako svijetla. Nadam se da neće djelovati hladno, nakon uređenja, obzirom na tvoju ljubav prema modernom i bijelom namještaju i ravnim jednostavnim linijama ;)

Velika kupaona divna, ako je ono radijator između vecea i bidea - šteta ako se nije mogao izbjeći.

Mala kupaona jako lijepa, osim što mi nikako u nju ne pritaje taj tip tuš kabine. Vjerujem da je kvalitetna i skupa, ali puno bi se više uklopila kombinacija s ravnim staklenim plohama.

Lapulapu
22.01.2010., 10:49
radijator izmedju bidea i skoljke mora biti, no previsoko je postavljen (nisam bio tih 1/2 sata na gradilistu dok ga je majstor postavljao). razmisljam da narucim takav u antracit boji (slicno kao i plocice) iloi da ga dam prelakirati - tada bi bio manje uocljiv.

Zašto MORA biti tamo radijator :confused:

Ali ideju s mijenjanjem u boju sličnu pločicama, il bojanje u nešto slično podržavam :) Jer kupaona je zaista krasna.

Lapulapu
22.01.2010., 10:52

Pisale smo vrlo slično i u isto vrijeme :)

Ma nisu staklene stijene ništa puno skuplje od kvalitetnih tuš kabina. Kupila sam od Aquaestila, ne znam kako će se pokazati vremenom, no došla me jeftinije od bolje kabine.

xls
22.01.2010., 11:06
Mala kupaona jako lijepa, osim što mi nikako u nju ne pritaje taj tip tuš kabine. Vjerujem da je kvalitetna i skupa, ali puno bi se više uklopila kombinacija s ravnim staklenim plohama.

pa i nije nesto posebno kvalitetna, a ni preskupa - kao sto sam rekao: "trenutak smanjene koncentracije". to je kupaona "za goste", a toliko me izmorila moja glavna i nesto manje mamona kupaona da vise nisam imao volje, no budem ispravio!
:brukica:

xls
22.01.2010., 11:13
Zašto MORA biti tamo radijator :confused:
Ali ideju s mijenjanjem u boju sličnu pločicama, il bojanje u nešto slično podržavam :) Jer kupaona je zaista krasna.

s obzirom na velicinu nisam mogao grijanje rjesiti samo s "kupaonskim radijatorom". imao sam bar 20-tak verzija kupaone i ovo se pokazalo najmanje glupim mjestom. doduse, kada sam narucivao radijatore planirano je da kupaona tj. plocice budu bijele i nisam uopce razmisljao o drugoj boji radijatora kod narudzbe. s obzirom da nisam nasao zadovoljavajuce bijele plocice (o cemu sam vec pisao) i narucio ove ispalo je malo nespretno. dodatni priblem je sto je majstor stavio samoinicijativno radijator (za moj pojam) previsoko i time ga je jos naglasio.

postoji takav koji se moze naruciti u "mat antracit" boji ili je moguce ovog prelakirati pa cemo vidjeti...

u svakom slucaju hvala na komentarima, drago mi je sto vidim da vas smetaju iste stvari kao i mene.
:mig:

cilla
22.01.2010., 11:18
i meni se kao i lapulapu kuća ne uklapa u okoliš
nažalost, :(

sijandraffm
22.01.2010., 11:33
Moj će se komentar temeljiti prvenstveno na osobnim NEsimpatijama prema ovakvom tipu gradnje, zato se ispričavam unaprijed :zubo: ali oprosti, nikako mi se ova kuća ne uklapa u okoliš :ne zna: Okolo vinogradi, pitomi crveni krovići, a onda ova 'betonjara' sred svega. Da bar ima kakvih velikih staklenih ploha, da razbije tu kvadratičnost.

ovo je tocno, ali mene bas to fascinira:ne zna:
ali vise staklenih ploca bi vjerojatno bilo jos ljepse.

sijandraffm
22.01.2010., 11:47
malo je previse sareno,jel to mislis...

...i ja isto...pogotovo kad navalim na hot-dog,mesne kuglice i neogranicenu colu sa aparata:D:)

:D

ma i nije mi toliko presareno koliko mi se boje nesvidaju:ne zna: i ne uklapaju mi se u sve to:ne zna:

Lapulapu
22.01.2010., 11:53

ovako nešto (http://www.forum.hr/showpost.php?p=24541719&postcount=4313) bilo bi bar dojmljivo. Ovo...:ne zna: uglavnom, rekla sam, moje mišljenje. Nikako se ne uklapa.

rass
22.01.2010., 11:58
i meni se kao i lapulapu kuća ne uklapa u okoliš
nažalost, :(

...meni se kao materijalistu:D jako svidja...da imam para prvi bi se u nju uselio...

...a mozda xls to ne radi za sebe...vec je vila za prodaju:D

xls
22.01.2010., 12:03

naravno, to je vec stvar ukusa (kao i gotovo sve na pdf-u:zubo:).

na zalost rijetka su mjesta sa medjusobno "uskladjenom" arhitekturom. na ovim slikama se to ne vidi precizno, no u krugu cca 200 m od ove kuce ima stvarno svega: nekoliko "klijeti" (od starinskih, zapustenih i "uredjenih" - jedna je obojana u kricavo crveno!!!) s vinogradima, vecinom uobicajene kuce (koje se i vide na slikama), 1 zgrada u cigli cca 1000 m2 koja tako stoji najmanje 10 godina (i stajati ce do daljnejga jer ne moze dobiti gradjevinsku), nekoliko radiona, vise prevelikih kicastih kuca na preizgradjenim pacelama i nekoliko modernijih kuca.

kuca je orjentirana na suprotnu stranu jer je ta strana niza, ima bolji pogled i nije moguca gradnja u ravnini kuce (a lijevo je susjedna kuca vrlo blizu) i ima puno vise otvora nego sto je prosjek - mislim da to nece sigurno biti problem.

http://img695.imageshack.us/img695/1834/picture2389.jpg

xls
22.01.2010., 12:07
...a mozda xls to ne radi za sebe...vec je vila za prodaju:D

radim za sebe, no "usput" je prodajem pa kao tko naleti s nemoralnom ponudom idem graditi drugu.:mig: zapravo, kod mene je (gotovo) sve uvijek na prodaju.

no, realno nema bas neke sanse za prodaju jer iznutra nije rasporedjena kao "uobicajena" kuca vec se radi blize o koncepciji "zgrade" - zajednicko stubiste + 2 odvojena (specioficna) stana.

ako si ozbiljan ponudu mozes poslati na pp.
:p

Lapulapu
22.01.2010., 12:10
radim za sebe, no "usput" je prodajem pa kao tko naleti s nemoralnom ponudom idem graditi drugu.:mig: zapravo, kod mene je (gotovo) sve uvijek na prodaju.

Znaš što, svaka ti čast, ako ikad budem završila uređenje svoga stana mislim da više ni nokte neću lakirat, kamoli što drugo :rofl:

xls
22.01.2010., 12:29
kako vam se ovo cini?

radi se jos o najgrubljim skicama.

9632

9633

9634

murtila
22.01.2010., 12:41
da, djecja soba je jako velika 25 kvadrata. toliki je i dnevni boravak. spavaca je oko 14 kvadrata, kuhinja je mala, kao i kupatilo. hodnik je zato jako velik :rolleyes:
po mom 93 kvadrata, koliko ima stan, se je moglo i pametnije rasporediti, ali to je boljka starogradnje.

hmm selidba... imamo dosta dilema. starija ide u drugi osnovne i kad zavrsi cetvrti pocinje gimnaziju,
i tad bi bio mozda dobar trenutak da se preselimo i da krene sa gimnazijom u drugom gradu (mladja bi tad zavrsila prvi razred). mada bi ja i ranije. ali opet to je selo gdje je vikendica, da prvog veceg grada u madjarskoj je 10 minuta voznje,
a do austrijskog grada gdje bi isle u skolu je pola sata voznje. onda se povlaci pitanje sta kad budu starije pa imale drustvo, pa htjele izlaziti...bice vozarenja na pretek kao da vidim. pa onda studiranje. same u bec?? hmmm..puna mi je glava. a opet kad pomislim na ljepotu tamo, cisti zrak, veliko dvoriste, jezero u blizini, biciklisticke staze, veliki bazen 3 minute od kuce....i sto je najvaznije nesto sto je tvoje, a ne da djecu stalno usutkujemo tipa tiho smetate susjedima, ne lupajte, ne skacite, necemo usisavati jer je kasno...ah znate sta mislim...

Uh, starogradnja....to mi je sve poznato, raspored katastrofa
svoj sam renovirala pa i neke zidove micala, ali sobe nisam mogla ni smijela tako da i dalje imam jednu od 25 kvadrata, jednu od 20,
i jednu od 10, Jedino ovu od 10 bi mogla rušit i jednom ću je pripojiti dnevnom boravku (ali za sada mi je potrebna ta soba )
Tko je god došao u stan ne može vjerovati da je to onaj isti stan,
ipak smo dobili malo funkcionalniji stan,

A o tvojoj selidbi, znaš, zeznuto je radi dijece,
MM i ja smo planirali raditi kuću malo dalje od grada, gdje je mir i tišina, i pogled puca na grad i na otoke....
ali pola sata vožnje.....pa vozikanje djece.....kćer se odmah pobunila da kako će ona izlazit,
kako će u školu (sad će u srednju )
tako da smo ipak malo razmislili i to ipak malo odgodili.
Cijeli život smo u centru i jbg, navikli da nam je sve na ruku

:):):)
(nisam bio tih 1/2 sata na gradilistu dok ga je majstor postavljao).

Koliko je u mene grešaka jer bi ih ostavili same
i svaki put bi promislila, pa samo 15 min me neće bit, šta mogu zajeb...
i naravno -oni zaje.. :rolleyes:
i znali smo da im trebamo visit nad glavom, ali jbg, zovu i druge obaveze,
a toliko minimalno smo ih ostavljali,

Hannuma
22.01.2010., 13:48
Koliko je u mene grešaka jer bi ih ostavili same
i svaki put bi promislila, pa samo 15 min me neće bit, šta mogu zajeb...
i naravno -oni zaje.. :rolleyes:
i znali smo da im trebamo visit nad glavom, ali jbg, zovu i druge obaveze,
a toliko minimalno smo ih ostavljali,

Ovo je zaista apsolutno za nepovjerovat ko nije probao.
I još se sve lijepo dogovorite i oni uredno klimaju glavom i sve su kao shvatili. A najbolje mi je kad neke stvari posebno naglasiš više nekoliko puta....i onda baš to nadješ ukrivo! :azdaja:

sijandraffm
22.01.2010., 14:27
[QUOTE=sandraffm;24650124]

naravno, to je vec stvar ukusa (kao i gotovo sve na pdf-u:zubo:).

na zalost rijetka su mjesta sa medjusobno "uskladjenom" arhitekturom.

bas ovo se i ja mislim, kad pogledam oko sebe...ajme meni :eek:
mi smo na moru, a kuce oko nas izgledaju kao u nekoj selendri, bez stila, smisla,ukusa, icega, vecina njih, ima i onih malo ljepsih. evo treca kuca od nas ima krov kao da se nalazi u alpama, neka druga ima drvenu ogradu na balkonima (hellou ?! na moru !!!)
i puno rade bi gledala kuce pout ove od xls, nego ove em sto ih je vecina nedovrsena, pa vec godinama stoje bez fassade,.........ma uzas !!!

da sam okruzena s ovim "betonarama", to bi bilo divno !!!

neznam, meni je ovo vidit osvjezenje i ako se ne uklapa u okolis:ne zna:

melps
22.01.2010., 14:29
i konacno dnevni boravak. znam, stol je malo preglomazan i previsok ali ne mogu mu odoliti. nemam srca da ga vratim :). prvi dan me bolo u oci,a drugi dan sam se vec navikla i pocela da ga dekoriram..:)

http://img684.imageshack.us/img684/1567/cimg2134.th.jpg (http://img684.imageshack.us/i/cimg2134.jpg/) http://img705.imageshack.us/img705/8544/cimg2132.th.jpg (http://img705.imageshack.us/i/cimg2132.jpg/) http://img197.imageshack.us/img197/2677/cimg2130m.th.jpg (http://img197.imageshack.us/i/cimg2130m.jpg/) http://img707.imageshack.us/img707/5485/cimg2129f.th.jpg (http://img707.imageshack.us/i/cimg2129f.jpg/) http://img37.imageshack.us/img37/1391/cimg2128.th.jpg (http://img37.imageshack.us/i/cimg2128.jpg/) http://img97.imageshack.us/img97/3870/cimg2154y.th.jpg (http://img97.imageshack.us/i/cimg2154y.jpg/)

(na slikama se ne vidi dobro- jastuci i tepih su ljubicaste boje tj. boja sljive)

i sad su na redu zavjese, kakva slika u dnevnom boravku, eventualno zelena tapeta iza tv-a, vrt...a to cemo kad se malo finansijski oporavimo :D

tako lijepo, jednostavno , preedivno :cerek:

ancatdubh
22.01.2010., 14:41
ovako nešto (http://www.forum.hr/showpost.php?p=24541719&postcount=4313) bilo bi bar dojmljivo. Ovo...:ne zna: uglavnom, rekla sam, moje mišljenje. Nikako se ne uklapa.

ovo je moja kuca iz snova,takvu cu imat jednog dana nadam se...:)

xls
22.01.2010., 15:10
ovo je moja kuca iz snova,takvu cu imat jednog dana nadam se...:)

lijepa je naravno, no eto par "sitnica" koje mi padaju na pamet:
- za svaku ozbiljniju kucu treba min 2-3.000 m2 zemljista, a (investicijski gledano) glupo je raditi "skupu" kucu na puno m2 na losoj lokaciji. i eto nas samo na zemlji 2.000 e x 200 e = 400.000 e :rolleyes:
- treba svaku kucu vidjeti u sirom okolisu, te procjeniti da li je bas idealan i da li se kuca uklapa. kod nas nije nikakvo cudo da se cak i "pogodi" dobar okolis, pa za par godina u susjedstvu nikne nekakav neprimjereni objekt koji sve pokvari.
- i jedna iz prakse: ne znam kako bi kod nas izveli (ako slucajno bi, koja bi bila cijena) ovakvu kombinaciju zeljeznih konstukcija, drva i stakla...

ancatdubh
22.01.2010., 16:26
mislim da ne treba 2000 kvadrata za kucu..mislim,to ovisi o velicini kuce,ali mislim da je 2000 kvadrata previse..cak je i tisucu previse...

inace nisam megaloman.ako cu imat obiteljsku kucu onda ce biti obiteljske velicine i nece imat 17 nadogradjenih i nedovrsenih katova i medjukatova,da se nadje,to mi je katastrofa.
Tu cu se nadovezat na to sta si reko,da mozes naci prekrasnu lokaciju i napravit lijepu kucicu koja ce se uklopiti u oklinu i okolis i onda ti dodju susjedi sa svojim specijalnim idejama i naprave trokatnicu 3m od tvog prozora.
:flop:

bleeda
22.01.2010., 20:37
sve ovisi tko radi kuću i kako će u njoj živjeti.
ja živim na dvorištu od 3000 m2 i previše nam je, a toga sam bolno svjesna svaki put kad moramo kositi, skupljati lišće, čistiti snijeg....
da očistimo snijeg od ulice do garaža imamo za čistiti 70 metara u dužinu i 4 metra širine, to je samo prilaz, a da ne govorim o dvorištu.

s druge strane da sam extra bogata (a nažalost nisam još) onda bih platila nekog da to radi umjesto mene. tako da onaj tko si napravi ovakvu kuću vjerovatno ima i za plaćat nekog ko će održavati to sve.

a ovo sa trokatnicom....hehehe, evo ja imam susjeda koji mi je na 3 metra od prozora napravio 4-katnicu, koju nije završito već godinama i sad je to hrpa betona i cigle i stoji u maloj ulici sa svega 15-tak obiteljskih kuća i strši tu ko ona stvar u sladoledu

bleeda
22.01.2010., 20:45

a ja imam kamen...'n ti mater jesam ja seljača... :rofl:

bababa
22.01.2010., 20:54
sory šta upadam- imam pitanje za alice72. Zanima me na koji princip radi ona zelena napa u tvojoj vikendici? Nekakvi filteri koji se čiste??(vidim da nema odvoda zraka u zid) Prosvjetli me molim te!

xls
22.01.2010., 21:13
sve ovisi tko radi kuću i kako će u njoj živjeti.
ja živim na dvorištu od 3000 m2 i previše nam je, a toga sam bolno svjesna svaki put kad moramo kositi, skupljati lišće, čistiti snijeg....
da očistimo snijeg od ulice do garaža imamo za čistiti 70 metara u dužinu i 4 metra širine, to je samo prilaz, a da ne govorim o dvorištu.
s druge strane da sam extra bogata (a nažalost nisam još) onda bih platila nekog da to radi umjesto mene. tako da onaj tko si napravi ovakvu kuću vjerovatno ima i za plaćat nekog ko će održavati to sve.

stvar zelja i navika, kod izbora zemljista za kucu kao najvaznije zelio sam zemljiste oko kojeg nece biti moguca neka cudnovata gradnja niti direktno uz parcelu (iznad je izgradjena kuca od poznanika, lijevo je kuca od prijatelja, desno nije moguca gradnja - radi se o nastavku parcela iznad kuca), niti u blizini (na brezuljku preko, niti u oklici nije moguce ni po sadasnjem planu, niti po izgradjenosti ni obliku raditi neke vece objekte).

usput: parcela uz sadasnju "staru" kucu ima oko 3000 m2 i bila je do nedavno u mirnom, zelenom kvartu. unazad par godina u blizoj okolici gradi se ili je izgradjeno oko 450 (!!!) stanova - ne moram pricati o kolicini buke, prasine, kvarova struje i telefona... to je jedan od glavnih razloga gradnje nove kuce na drugoj lokaciji (a ne adaptacije stare).

ne mora se raditi o tome moze li netko placati odrzavanje ili ne, vec o tome zeli li netko to imati na brizi - meni je kod nove kuce narocito bilo bitno da je odrzavanje i "briga" svedena na minimum: kad se bolje pogleda vecina limenih vertikala je skrivena tj. u fasadi, vanjska stolarija je aluminij (nema farbanja), vanjska ograda na jednoj terasi je "produzetak zida" a druga staklena bez metala, boja fasade bi trebala dugo trajati bez farbanja, ostale ograde ce biti pocincane... parcela nije velika cime ni kosnja trave, ni ciscenje snijega (ispod "rampe" za prolaz auta do garaze i stepenica biti ce grijaci) nece biti problem.

xls
22.01.2010., 21:19
Znaš što, svaka ti čast, ako ikad budem završila uređenje svoga stana mislim da više ni nokte neću lakirat, kamoli što drugo :rofl:

e tako i ja mislim na kraju svakog slicnog zahvata, no cim zavrsim ne da mi :E mira i idem dalje...

moj problem je sto ves sad imam dosta ideja i sada bih dosta toga drugacije napravio, pa steta da to propadne. :misli:

pure evil
22.01.2010., 23:51
ali oprosti, nikako mi se ova kuća ne uklapa u okoliš Okolo vinogradi, pitomi crveni krovići, a onda ova 'betonjara' sred svega.

nažalost moram se složit s ovim :(
al eto kak se sve urbanizira, možda si ti pokretač urbanizacije u toj ulici :D

agnus girl
23.01.2010., 01:07
Jedno pitanjce za xls-a. Naime, gradim malu kucicu na morau i u suterenu sam planirala teretanu i saunu. zanima me gdje si kupio saunu i koliko je to zadovoljstvo kostalo.

xls
23.01.2010., 08:11
Jedno pitanjce za xls-a. Naime, gradim malu kucicu na morau i u suterenu sam planirala teretanu i saunu. zanima me gdje si kupio saunu i koliko je to zadovoljstvo kostalo.

saunu sam dao raditi po narudzbi - dugogodisnji frend ima firmu koja se time ozbiljno bavi. rade "kucne" i ostale (wellnesi, sportski centri..) saune, jacuzzije i ostalo srodno. isporucuju i odrzavaju po cijeloj hrvatskoj (koliko znam dosta toga imaju na moru po raznim hotelima).

cijena ovisi o materijalima, dimenziji i opremi - najbolje je cak prije konacnog izgleda prostora sve dogovoriti (ja sam prije "konacnog" tlocrta kupaone dogovorio dimenzije i poziciju saune). npr.: ja sam htio da se izvana sauna ne vidi (tj. vide se samo vrata), tj. da vanjski zid saune izgleda kao i ostali zidovi s keramikom.

firma je za svaku preporuku, posaljem ti pp.

murtila
23.01.2010., 14:32
bas ovo se i ja mislim, kad pogledam oko sebe...ajme meni :eek:
mi smo na moru, a kuce oko nas izgledaju kao u nekoj selendri, bez stila, smisla,ukusa, icega, vecina njih, ima i onih malo ljepsih. evo treca kuca od nas ima krov kao da se nalazi u alpama, neka druga ima drvenu ogradu na balkonima (hellou ?! na moru !!!)

neznam, meni je ovo vidit osvjezenje i ako se ne uklapa u okolis:ne zna:

A najdraže mi je kad vidim relativno stare kuće i još u centru, sa različitim griljama
Svi imaju zelene, a lola sebi stavi bijele, i nikom ništa
tako da ne malo puta znaju biti i tri boje na kući od 3-4 kata :rolleyes:
to bi zakonom zabranila,

@xls,

meni nije toliko bitno što se ta kuća ne uklapa u okoliš pa zbog toga što je već rečeno-tko zna za 5 godina što će se tu porušiti i graditi

a za izgled kuće sam se već odavno izjasnila, da mi fali staklenih stijena na prvom katu i
na to si ti rekao da ima tri prozora sa strane i sad kad ih vidim,
ništa mi nije popravilo dojam, i dalje mi fali od ispred
a jel možemo vidit kuću i sa druge strane, one niže

i slažem se za onu tuš kabinu, samo staklo bi bilo idealno,
sve ostalo sam već rekla, sviđa mi se, jedva čekam i ostalo :mig:

xls
23.01.2010., 17:12
a za izgled kuće sam se već odavno izjasnila, da mi fali staklenih stijena na prvom katu i
na to si ti rekao da ima tri prozora sa strane i sad kad ih vidim,
ništa mi nije popravilo dojam, i dalje mi fali od ispred
a jel možemo vidit kuću i sa druge strane, one niže

mislis na straznju ili bocnu? na straznjoj nema nista (osim klima:)), a na bocnoj se i nadje nesto.

evo jos par slika ako na to mislis, a i dodao sam koju sliku okoline "sa lijepim crvenim krovicima" kako je netko rekao.

http://yfrog.com/0bfotografija0493jx

namjerno prozora nema prema cesti, a prema lijevoj strani ih nema puno jer je kuca orjentirana zbog pada terena, pogleda i susjedne kuce koja je blizu na drugu stranu. tako je rjesen i interijer - na lijevoj strani je stubiste, dio manje kuhinje, 2 kupaone i wc.

crnarupa
24.01.2010., 15:31
mislis na straznju ili bocnu? na straznjoj nema nista (osim klima:)), a na bocnoj se i nadje nesto.

evo jos par slika ako na to mislis, a i dodao sam koju sliku okoline "sa lijepim crvenim krovicima" kako je netko rekao.

http://yfrog.com/0bfotografija0493jx

namjerno prozora nema prema cesti, a prema lijevoj strani ih nema puno jer je kuca orjentirana zbog pada terena, pogleda i susjedne kuce koja je blizu na drugu stranu. tako je rjesen i interijer - na lijevoj strani je stubiste, dio manje kuhinje, 2 kupaone i wc.

ne znam sta ove cjepidlake traze mane tvojoj kuci, meni izgleda prefantasticno:cerek: Stvarno, bez ijedne zamjerke, zavidim ti...

bulthaup
25.01.2010., 09:27

Teoretski je sve lako izvesti, ali u praksi je drugacije. Jedini nacin da dobijes nesto stvarno izuzetno je da unajmis dobrog arhitektu, od pocetka. Oni jesu skupi, ali se to na kraju visestruko isplati.

Inace meni se tvoja kuca svidja xls.

Kada smo mi pravili vikendicu takodje smo htjeli puno velikih prozora, ali kada smo dobili cijenu specijalno pravljenih prozora, promijenili smo misljenje i uzeli tipske prozore, koji su bili visestruko jefitniji.:)

Alica72
25.01.2010., 10:34
a ja imam kamen...'n ti mater jesam ja seljača... :rofl:

stvarno sam se glupo izrazila. svima se izvinjavam. malo mi je skocio tlak i nisam razmisljala sta pisem.
kamen na stepenicama mi se jako svidja. vidjela sam tvoje slike i fenomenalno je. i ideja da se premaze sa lakom mi je dobra radi lakseg odrzavanja. keramika mi nesto ne ide na stepenice koje se nalaze u unutrasnjosti kuce. za vani je posve ok. a mozda i ja imam drugaciju predstavu sta je to keramika na stepenicama. u glavi su mi nekakve bijele, jednostavne plocice zaljepljene po stepenicama.:) kad bi vidjela sta se pod tim misli, mozda bi promjenila misljenje. jos jednom se izvinjava na posve neprikladnom i ruznom izrazu.

xls
25.01.2010., 10:49
Teoretski je sve lako izvesti, ali u praksi je drugacije. Jedini nacin da dobijes nesto stvarno izuzetno je da unajmis dobrog arhitektu, od pocetka. Oni jesu skupi, ali se to na kraju visestruko isplati.
Kada smo mi pravili vikendicu takodje smo htjeli puno velikih prozora, ali kada smo dobili cijenu specijalno pravljenih prozora, promijenili smo misljenje i uzeli tipske prozore, koji su bili visestruko jefitniji.:)

sto se arhitekta tice slazem se s tobom (i nisam od onih koji stede na tim stvarima) - bez obzira na cijenu glupo je "stedjeti" na arhitekti. svaki dobar arhitekt ce opravdati svoju cijenu i to ce rezultirati kvalitetom stanovanja (i konacnom vrijednosti objekta). cak ce i smanjiti neke troskove, ako je sposoban. veci je problem naci takvog... :mig:

imam nesto iskustva s raznim gradnjama i adaptacijama u posljednjih 20-tak godina - na zalost vecina iskustva s arhitektima mi je negativna.

sto se pak prozora tice, pitanje je koliko su oni zapravo skuplji od zida - cesto ljudi zaborave da zid ima komplet fasadu+ciglu+zbuku+licenje, te je sve to potrebno usporediti s cijenom prozora (za ovu kucu sam od pocetka racunao na stolariju "po mjeri", jer gotova kod mene u izvedbi drvo-aluminij ni ne postoji).

Alica72
25.01.2010., 11:46
sory šta upadam- imam pitanje za alice72. Zanima me na koji princip radi ona zelena napa u tvojoj vikendici? Nekakvi filteri koji se čiste??(vidim da nema odvoda zraka u zid) Prosvjetli me molim te!

da, filteri su koji se vade i ciste. pise cak da se moze prati i u perilici za sudje.dobili smo i jedan ekstra, nekakv ugljeni filter ili tako nekako. uglavnom napa vuce dobro i prociscava zrak takodjer jako dobro.

murtila
25.01.2010., 12:04
kuca je orjentirana na suprotnu stranu jer je ta strana niza, ima bolji pogled i nije moguca gradnja u ravnini kuce (a lijevo je susjedna kuca vrlo blizu) i ima puno vise otvora nego sto je prosjek - mislim da to nece sigurno biti problem.

http://img695.imageshack.us/img695/1834/picture2389.jpg

Najljepša je gledajući je ovako kao na slici, sa te strane,
a kad se uredi i okoliš....

E sad ti meni reci, gdje je cesta :ne zna:,
i na koju je stranu kuća orjentirana, koja je to suprotna strana, gledajući ovu sliku

jedino nisam vidjela još ovu stranu od izad, odnosno bočnu desnu ako gledam da je ova prednja (ova strana sa puno prozora,

ja sam cijelo vrijeme mislila da je prednja strana ova od garaže,

a mislila sam na

Alica72
25.01.2010., 12:17
Uh, starogradnja....to mi je sve poznato, raspored katastrofa
svoj sam renovirala pa i neke zidove micala, ali sobe nisam mogla ni smijela tako da i dalje imam jednu od 25 kvadrata, jednu od 20,
i jednu od 10, Jedino ovu od 10 bi mogla rušit i jednom ću je pripojiti dnevnom boravku (ali za sada mi je potrebna ta soba )
Tko je god došao u stan ne može vjerovati da je to onaj isti stan,
ipak smo dobili malo funkcionalniji stan,

A o tvojoj selidbi, znaš, zeznuto je radi dijece,
MM i ja smo planirali raditi kuću malo dalje od grada, gdje je mir i tišina, i pogled puca na grad i na otoke....
ali pola sata vožnje.....pa vozikanje djece.....kćer se odmah pobunila da kako će ona izlazit,
kako će u školu (sad će u srednju )
tako da smo ipak malo razmislili i to ipak malo odgodili.
Cijeli život smo u centru i jbg, navikli da nam je sve na ruku.

rijetko kad sam usla u stan (starogradnja) a da mi se raspored svidio. mislim, znaju biti lijepi stanovi, visoki stropovi i sve to, ali obicno nisu bas funkcionalni prema nekim danasnjim "standardima" gradnje i stanovanja. obicno su kuhinje i kupatila dosta mala, hodnici zato predimenzionirani, i onda ubace dvije-tri ogromne sobe i obicno jos jednu premalu uz sve to. mi ne bi mogli pregraditi djecju sobu, neda gazdarica (mislim da je statika u pitanju i boji se da bi provalili u stan ispod):D

a za selidbu...znam u pravu si. ali isto tako znam da se jednostavno preporodim kad odem tamo, ali ne samo ja, vec i djeca. prosto uzivaju. i sad dok su jos male, mozda i nebi bilo lose da odmah idemo tamo zivjeti, a kad budu starije , onda da se opet selimo nazad :confused:

xls
25.01.2010., 13:57
E sad ti meni reci, gdje je cesta :ne zna:,
i na koju je stranu kuća orjentirana, koja je to suprotna strana, gledajući ovu sliku
jedino nisam vidjela još ovu stranu od izad, odnosno bočnu desnu ako gledam da je ova prednja (ova strana sa puno prozora,
ja sam cijelo vrijeme mislila da je prednja strana ova od garaže,

malo komplicirano za objasniti, no pokusati cu ovako:
- cesta je "paralelno" s vratima garaze - dakle u odnosu na cestu to je "prednja" strana kuce (zapravo cesta ide u koso, recimo paralelno s kucom lijevo koja se vidi - tako da ispred kuce ostane "trokut" za vanjsko parkiranje).
- kuca je otvorima i rasporedom prostorija (na prvi pogled tlocrtom ne)orjentirana "polu desno" gledajuci sprijeda, tj sa ceste u odnosu na kucu - recimo . ta je orjentacija izabrana zbog toga sto je pogled zbog spustanja terena najinteresantniji na tu stranu (vidi okolis udaljen 25-30 km), na slijedecih 5-6-7- parcela koje su bocno u visini kuce nije moguce graditi, 6 m od kuce s lijeve strane je druga kupca slicne duzine, a i prednja strana kuce je juzna.

zapravo je tesko sve to opisati, najbolje da organiziram neko razgledavanje "u zivo".
:tulum:

Old fart
26.01.2010., 08:02
Nekako mi se čini da bi trebalo promjeniti ime teme ,jer fotografija namještaja i sitnica za kuću ni od korova...

Alica72
26.01.2010., 09:51
:) evo jedna sitnica koja se meni svidja. mali keramicki leptirici da djeca mogu okaciti svoje stvari. kupljeno u kineskoj radnji :D

http://img3.imageshack.us/img3/1883/cimg1607x.th.jpg (http://img3.imageshack.us/i/cimg1607x.jpg/)

Old fart
26.01.2010., 14:03
Slatko ,ali ono u vrtu će biti urnebes kad se uredi :D neeee :)

Alica72
26.01.2010., 15:52
ah, napredujemo polako i sto se vrta tice :)
one ploce su postavljene, to je kamen za terasu, a visak ostalog materijala smo vec vratili. sad vrt trenutno izgleda koliko toliko "prezentativno", treba staviti humus i cekati i posijati travu :)
uglavnom nema vise nikakvog sranja od materijala po njemu :D

bleeda
27.01.2010., 09:30
stvarno sam se glupo izrazila. svima se izvinjavam. malo mi je skocio tlak i nisam razmisljala sta pisem.
kamen na stepenicama mi se jako svidja. vidjela sam tvoje slike i fenomenalno je. i ideja da se premaze sa lakom mi je dobra radi lakseg odrzavanja. keramika mi nesto ne ide na stepenice koje se nalaze u unutrasnjosti kuce. za vani je posve ok. a mozda i ja imam drugaciju predstavu sta je to keramika na stepenicama. u glavi su mi nekakve bijele, jednostavne plocice zaljepljene po stepenicama.:) kad bi vidjela sta se pod tim misli, mozda bi promjenila misljenje. jos jednom se izvinjava na posve neprikladnom i ruznom izrazu.

hej draga, nemaš se šta izvinjavat....ja sam to onako u zafrkanciji...
i ja bih imala drvene u kući da sam ih radila nanovo, moje stepenice su bile vanjske i nismo ih rušili nego jednostavno iskoristili, uklopili sa svim ostalim i voila - rezultat je taj koji vidiš.
btw...tvoja vikendica/kuća mi je prekrasna.

Alica72
27.01.2010., 10:35
ok, draga. stvarno nisam htjela nikoga uvrijediti. :kiss:.

najveci grijeh bi bio da ste porusili te stepenice i nesto drugo napravili. znam da su bile vanjske ,ali se fino uklapaju u prostor. vidi se da je kamen kvalitetan, i ipak kamen je kamen, a keramika je keramika. ona meni jos uvijek nema sta traziti u tipu kuce kao sto je moja. svugdje toplina, drvo, relativno male prostorije, stepenice u sred sobe... i onda keramicke/betonske stepenice. :confused: ali eto neko i to voli...ok ,postujem. svijet bi bio dosadan da svi imamo isti ukus.

bleeda
27.01.2010., 11:02
ok, draga. stvarno nisam htjela nikoga uvrijediti. :kiss:.

najveci grijeh bi bio da ste porusili te stepenice i nesto drugo napravili. znam da su bile vanjske ,ali se fino uklapaju u prostor. vidi se da je kamen kvalitetan, i ipak kamen je kamen, a keramika je keramika. ona meni jos uvijek nema sta traziti u tipu kuce kao sto je moja. svugdje toplina, drvo, relativno male prostorije, stepenice u sred sobe... i onda keramicke/betonske stepenice. :confused: ali eto neko i to voli...ok ,postujem. svijet bi bio dosadan da svi imamo isti ukus.

meni je keramika ok na stepenicama ako su one izdvojene u neko zasebno stubište ili hodnik, ali ako idu iz dnevne sobe kao kod tebe onda mi to nema smisla...takve stepenice ubiju prostor i premasivne su.

a mi smo pak imali smješnih situacija zbog fasade. kad smo krenuli stavljat drevnu fasadu svi su se iščuđavali i govorili da nismo normalni, da radimo od kuće kolibu...svakakvih nebuloza je bilo.
danas nam se ljudi zaustavljaju pored kuće i pitaju kako je to napravljeno i tko nam je radio...

Old fart
27.01.2010., 11:11
a mi smo pak imali smješnih situacija zbog fasade. kad smo krenuli stavljat drevnu fasadu svi su se iščuđavali i govorili da nismo normalni, da radimo od kuće kolibu...svakakvih nebuloza je bilo.
danas nam se ljudi zaustavljaju pored kuće i pitaju kako je to napravljeno i tko nam je radio...

Ovo je interesantno ..ajd stavi neku slikicu da dobijemo dojam..:D

xls
27.01.2010., 11:22

slike?!?
:eek:

pripremam projekt vikendice, a svakako bih pokusao sa dijelom drvene fasade pa sam u porcesu skupljanja informacija i ideja...

Alica72
27.01.2010., 11:46
meni je keramika ok na stepenicama ako su one izdvojene u neko zasebno stubište ili hodnik, ali ako idu iz dnevne sobe kao kod tebe onda mi to nema smisla...takve stepenice ubiju prostor i premasivne su.
...

upravo tako. do zadnje rijeci se slazem i nemam sta dodati.

drvena fasada mi je :cerek:, a i slaba sam na drvene kuce uopste. ljudi su uvijek skepticni kad vide nesto novo, a konacni rezultat zna da iznenadi. kao u vasem slucaju. jako lijepo uradjeno.
inace mi smo nesto razmisljali u pravcu posve drvena kuca, pogotovo sto smo vidjeli jednu od naseg prijatelja koja je fantasticna. drvo je dovozio iz finske ja mislim, (uglavnom negdje iz skandinavije), i kuca je nesto najljepse sto sam u zivotu vidjela. medjutim kad smo vidjeli koliko bi nas takvo zadovoljstvo kostalo, odustali smo od nase zamisli :D ( sad imamo dvije drvene nadstresnice kao kompenzaciju) :D

bulthaup
27.01.2010., 12:07
pripremam projekt vikendice, a svakako bih pokusao sa dijelom drvene fasade pa sam u porcesu skupljanja informacija i ideja...

Mi smo nasu vikendicu tako oblozili drvetom i vrlo je lijepo izgledalo. Prizemlje je u kamenu, a cigla iznad je oblozena drvetom ispod koga je bila staklena vuna.:)

bleeda
27.01.2010., 12:30
slike?!?
:eek:

evo jedna slikica

http://www.flickr.com/photos/bleeda/4111619977/

Alica72
27.01.2010., 12:36
kao sto sam vec rekla jako lijepo, a pogotovo kombinacija drveta i kamena. terasa mi je prelijepa. sta je to gore na njoj? suncobran ili? kakav je to? naime na nasoj terasi cemo imati dosta sunca pa jos razmisljamo kako je nadkriti. svidjaju mi se one jednostavne konstrukcije kao jarbol i razapeto platno kao jedro od jedrilica, mislim od istog materijala je platno. obicno ide kao trokut.

bleeda
27.01.2010., 12:36
inače imamo u planu u skoro vrijeme početi raditi vikendicu u Lici.
plan je da se betoniraju samo temelji a sve ostalo se radi u drvetu.
bila bi to prizemnica, sa većom dnevnom sobom, i 3 male spavaće sobe.
dnevna, kuhinja i blagovaona bi bila jedan prostor bez stropa tj da se vidi krovna konstrukcija i grede.
i sve bi trebalo biti kombinacija drvo i kamen.
kuća bi bila okružena borovima, na malom brijegu a ispred nje nam prolazi potok i još nekih 11 izvora vode...milina...i na kilometar od nas nema nikog.

jedini problem nam je struja. dosta je daleko glavni vod, a kako se u Lici ništa ne obnavlja ni ne radi teško da će nam dati priključak struje. pa tu imamo ili opciju sa agregatima koje bi onda morali ukopavati u neki podrum i izolirati da ne buče, ili promjentiti lokaciju ali smo onda više u selu nego na osami...tako da smo još u nedoumici.

bleeda
27.01.2010., 12:41
kao sto sam vec rekla jako lijepo, a pogotovo kombinacija drveta i kamena. terasa mi je prelijepa. sta je to gore na njoj? suncobran ili? kakav je to? naime na nasoj terasi cemo imati dosta sunca pa jos razmisljamo kako je nadkriti. svidjaju mi se one jednostavne konstrukcije kao jarbol i razapeto platno kao jedro od jedrilica, mislim od istog materijala je platno. obicno ide kao trokut.

je to je suncobran koji je na slici sklopljen. kad se raširi ima promjer od 3 metra. nosač suncobrana ne prolazi kroz sredinu nego sa strane. fantastičan je i nije bio skup. kupili smo ga u bauhausu za cca 400 kuna.

bleeda
27.01.2010., 12:45
evo i jedan detaljčić iz sobe najmlađe princeze

http://www.flickr.com/photos/bleeda/4309109402/

uz ovaj stol i stolicu ide i još jedna komoda koja je na drugoj strani ...
mrvica je oduševljena svojim namještajem

Alica72
27.01.2010., 13:05
inače imamo u planu u skoro vrijeme početi raditi vikendicu u Lici.
plan je da se betoniraju samo temelji a sve ostalo se radi u drvetu.
bila bi to prizemnica, sa većom dnevnom sobom, i 3 male spavaće sobe.
dnevna, kuhinja i blagovaona bi bila jedan prostor bez stropa tj da se vidi krovna konstrukcija i grede.
i sve bi trebalo biti kombinacija drvo i kamen.
kuća bi bila okružena borovima, na malom brijegu a ispred nje nam prolazi potok i još nekih 11 izvora vode...milina...i na kilometar od nas nema nikog.

jedini problem nam je struja. dosta je daleko glavni vod, a kako se u Lici ništa ne obnavlja ni ne radi teško da će nam dati priključak struje. pa tu imamo ili opciju sa agregatima koje bi onda morali ukopavati u neki podrum i izolirati da ne buče, ili promjentiti lokaciju ali smo onda više u selu nego na osami...tako da smo još u nedoumici.

ovim si upravo opisala moju kucu snova :). a to bez stropa, i da se vidi drvena konstrukcija mi je nesto prelijepo za vidjeti. a sto se tice struje, kupujte agregat, ne idite iz te ljepote u selo. moji roditelji imaju vikendicu gdje duz citavog zemljista prolazi potok. ljeti kad dodjemo kod njih, pa kad se ujutro probudim, stalno mislim da pada kisa, pa pogledam kroz prozor a ono prelijep dan napolju, a potok zubori li zubori, :) sa jedne strane se vide planine, sa druge strane brdasce...ma nesto neopisivo lijepo. ne idite iz te ljepote, skontajte nesto za struju.

pogledacu te suncobrane. svidja mi se sto nije konstrukcija u sredini.

a princeze i trebaju da uzivaju :mig:

xls
27.01.2010., 13:54
evo jedna slikica
http://www.flickr.com/photos/bleeda/4111619977/

hvala!

kako se (i koliko cesto) odrzava to drvo? s cime je tretirano prije postavljanja? to je samo obloga na klasican zid ili?

sitna primjedba: ako su prozori pvc nekako mi se to bas ne uklapa uz drvo...

trazio sam ponudu za cijelu drvenu kucu, no cijenom mi se nije dopala pa cu vjerojatno ici na klasicnu gradnju s nekim oblogama. htio bih nesto moderno, no u kombinaciji s drvom izvana (a mozda i iznutra) da bude pitomo i "toplo". pokusati cu ukomponirati i "zeleni krov".

murtila
27.01.2010., 16:10
hvala!

kako se (i koliko cesto) odrzava to drvo? s cime je tretirano prije postavljanja? to je samo obloga na klasican zid ili?

trazio sam ponudu za cijelu drvenu kucu, no cijenom mi se nije dopala pa cu vjerojatno ici na klasicnu gradnju s nekim oblogama. htio bih nesto moderno, no u kombinaciji s drvom izvana (a mozda i iznutra) da bude pitomo i "toplo". pokusati cu ukomponirati i "zeleni krov".

Već je bleeda stavljala slike kuće, pa ću ti i ja odgovoriti
ova lijeva kuća odnosno lijevi dio i desni imaju oblogu vjerovatno na klasičan zid
a ona sredina na katu je nadograđena i ona je cijela rađena u drvetu, osim stepenica koje su ostale od prije

Ostalo će ti reč bleeda, :mig:

Sviđa mi se tvoja ideja za vikendicu, jel bi to bila vikendica :ne zna:
moderno a opet pitomo i toplo :top:

xls
27.01.2010., 16:29
Sviđa mi se tvoja ideja za vikendicu, jel bi to bila vikendica :ne zna:
moderno a opet pitomo i toplo :top:

situacija malo komplicirana (kao i sve nekako u posljednje vrijeme kod mene:mig:). u nekoj kombinaciji pred nekoliko godina dopala me je parcela na lijepoj poziciji, no u naravi je to zapravo dio postojece parcele - da bih mogao napraviti parcelaciju (i doci do "zasebne" parcele) morao sam ishoditi gradjevinsku dozvolu (po dozvoli je to kuca 196 m2).

s obzirom na poziciju (a i iskustvo) dao sam napraviti projekt za "kucu za najam" za manje proslave: 10-30 ljudi, 10-tak parkirnih mjesta za aute, veliki dnevni boravak i terasa, bazen i rostilj... inace imam dosta potrazivanja koja mogu "pretvoriti" u gradjevinske radove i materijal i eto ti novog projekta.

prva ideja je bila "replika" stare drvene kuce, no to bi mi zbog cijena i najvise zbog kompliciranosti naplate takvih specificnih radova i materijala ispalo prekomplicirano. s obzirom da nisam za polovicna rjesenja pa da to bude ni starinski, ni moderno (kako vecinom vikendice izgledaju) vjerojatno bih isao na nesto skroz moderno (ali ipak uz dosta drva i kamena).

da ne bi bilo prejednostavno krenuo sam s promjenom postojecih projekata - pokusati cu napraviti projekt u "2 faze": prvo okolis, bazen, dnevni boravak i wc te sto stavitio u funkciju/iznajmljivanje, a ostavio (relativno) jednostavnu mogucnot kasnije nadogradnje u "klasicnu kucu" (sa dodatnim spavacim sobama, kupaonama, garazama...).

"najsirovija" radna verzija je:
http://www.forum.hr/showpost.php?p=24651200&postcount=8294
na kojoj smo pokusali samo obuhvatiti smjestaj objekta, pad terena, parking... (finije oblikovanje, materijali i boje nisu bitni).

bleeda
27.01.2010., 21:12
hvala!

što se tiče održavanja i premazivanja to drvo se mora premazivati svakih 3-4 godine. ovisi o više faktora: koliko je izloženo suncu, kiši...
mi smo prvi put zaštitili drvo mješavinom lazure, laka za čamce i lanenog ulja.

sitna primjedba je potpuno na mjestu. svjesna sam toga da bi bilo bolje da su drvena vrata. no ova vrata su bila montirana na ulazu u potkrovlje i nisu otvorena 5 puta prije nego što smo krenuli sa radovima. dimenzijama su pasala fantastično na ovo mjesto, a zbog djelimično ograničenog budžeta nismo išli raditi nova.
i zbog toga što ja još nisam sto posto ziher kakva bih. u svakom slučaju za prava drvena vrata mi ne gine 15-20 tisuća kuna.
onaj desni prozor isto tako postojao je tamo i prije adaptacije.
nadam se da ćemo to rješiti ove godine.

drvena fasada: na dograđivanom dijelu , znači ovo di su ulazna vrata i gornji kat, kompletna je drvena konstrukcija na nju prema unutra ide staklena vuna, zaštitna folija, knauf, a prema van staklena vuna, folija, osb ploče, folija, letve, drvena fasada.

na lijevom i desnom zidu dole je bila klasična fasad na koju su montirane štafle i na njih onda fasada. ove štafle su nužne jer moja postojati zrakoprazan prostor između zida i drveta.

bulthaup
28.01.2010., 08:34
Mi smo nase drvo bojili svakih cetiri do pet godina sadolinom. Mjesta koja su izlozena vise kisi i snijegu naravno cesce.

Lapulapu
30.01.2010., 19:58
http://img59.imageshack.us/img59/2066/cuvarkuca.th.jpg (http://img59.imageshack.us/i/cuvarkuca.jpg/)

Detalj zida u dnevnom boravku, nišica otkrivena nakon skidanja žbuke poslužila kao zgodno mjesto za stari svijećnjak - čuvarkuću :)

PLAVI GOLUB
30.01.2010., 20:04
hoćemo još!..:nada se novim slikama:

Lapulapu
30.01.2010., 20:10
http://img94.imageshack.us/img94/7620/expedit.th.jpg (http://img94.imageshack.us/i/expedit.jpg/)

Budući mirni kutak za čitanje u mansardnom dijelu. Polica će najvjerovatnije biti smještena uspravno, a pod prozorom će biti neka udobna sofa :)

http://img706.imageshack.us/img706/4658/portun.th.jpg (http://img706.imageshack.us/i/portun.jpg/)

Ostatak starog portuna, nađen među otpadom iza kuće, bit će uglavljen s vanjske strane na fasadi, pred veliki prozor :)

http://img706.imageshack.us/img706/3103/cjediljka.th.jpg (http://img706.imageshack.us/i/cjediljka.jpg/)

Cjediljka :D ;)

http://img52.imageshack.us/img52/3663/prije.th.jpg (http://img52.imageshack.us/i/prije.jpg/)

Ista prostorija prije uređenja...kako je rekla susjeda 'sad ste i zidove stukli :horor: ' :D

ombia
31.01.2010., 10:22
http://img706.imageshack.us/img706/3103/cjediljka.th.jpg (http://img706.imageshack.us/i/cjediljka.jpg/)

Cjediljka :D ;)

:top::cerek:

Trillian
01.02.2010., 13:01
http://img59.imageshack.us/img59/2066/cuvarkuca.th.jpg (http://img59.imageshack.us/i/cuvarkuca.jpg/)

Detalj zida u dnevnom boravku, nišica otkrivena nakon skidanja žbuke poslužila kao zgodno mjesto za stari svijećnjak - čuvarkuću :)

Ovo mi je super!
Daj još koju sliku da vidimo prostor cijeli! :D

PLAVI GOLUB
01.02.2010., 13:10
eh..da..da ću komentirati..pa zaboravih..:zubo:

detalji su mi supač..i jedva čekam viditi ostatak prostora..:zamišlja da je to negdje u unutrašnjoj Istri:..volim..preuređene istarske hiže:cerek:

Lapulapu
01.02.2010., 13:13
http://img684.imageshack.us/img684/5537/boravak.th.jpg (http://img684.imageshack.us/i/boravak.jpg/)

Oprostite, nismo očekivali goste pa je malko neuredno :zubo:

Trillian
01.02.2010., 14:26
http://img684.imageshack.us/img684/5537/boravak.th.jpg (http://img684.imageshack.us/i/boravak.jpg/)

Ovo pokazuje veliki potencijal da bude jedan jaako udobni dnevni boravak! Zidovi su mi prekrasni, ciglice iznad prozora također, baš je po mom ukusu!

ta.ja
01.02.2010., 14:59

Ovu sliku izdvajam kao the best :s a i ostale iz kolekcije su prekrasne. Vidi se da su detalji pomno birani.
Moram priznati da sam ljubomorna na tvoje kamene zidove, a i super mi je ova kutna polica

Jedva čekam slike s namještajem (nadam se da ćeš ih staviti)

Sys
01.02.2010., 18:34
Hej Lapulapu, znam da je off topic,

ali zanimaju me tvoje pločice, baš su mi nice! Super su se uklopile u prostor!

Info gdje su kupljene, kako se zovu i cijena plizz, može i na pm.

Lapulapu
02.02.2010., 09:47
Drago mi je što se nekome svidio ambijent :cerek:

http://img59.imageshack.us/img59/1539/kuhinja.th.jpg (http://img59.imageshack.us/i/kuhinja.jpg/)

Buduća kuhinja :)

Lapulapu
02.02.2010., 09:49
detalji su mi supač..i jedva čekam viditi ostatak prostora..:zamišlja da je to negdje u unutrašnjoj Istri:..volim..preuređene istarske hiže:cerek:

Nije Istra, al sam željela zadržati šarm stare primorske kuće.

Hej Lapulapu, znam da je off topic,

ali zanimaju me tvoje pločice, baš su mi nice! Super su se uklopile u prostor!

Info gdje su kupljene, kako se zovu i cijena plizz, može i na pm.

Imaš pm :)

belica
02.02.2010., 15:09

kamen:s

lepijander
03.02.2010., 20:54
Bok svima!

Već dugo pratim ovu temu no nikako da se i ja javim.

Šaljem link svog dnevnog boravka i molim komentare. Nedostaju još neki detalji.

http://www.pticica.com/slike/slike-kuca-081/873675

arenx
03.02.2010., 23:40
Meni je slatko, samo bi ovu visoku kredencu stavila na neko drugo mjesto, tu je previše toga jedno do drugog, i plafon bi u bijelo.

bleeda
04.02.2010., 09:21
Bok svima!

iako nisam ljubitelj shabby chic uređenja u svom prostoru ovo mi je simpatično.
samo bih isto malo razmjestila ormare...nekako mi ne sjedaju ovako složni.

Aoife
04.02.2010., 10:55

Ovaj prostor stvarno ima potencijala... Čekamo ostatak :kokice:

Bok svima!

Niti ja nisam ljubitelj shabby-a, neki takvi prostori mi djeluju simpatično, ali ovo nije jedan od njih. Shabby plus roza boja plus cvjetni uzorci jednostavno su preopterećenje za moj ukus, bez iznimke.
Naravno to je samo stvar ukusa - najvažnije je da se vlasnik osjeća ugodno u tom prostoru.

lepijander
04.02.2010., 12:35
Vjerojatno zbog kuta fotografiranja nije ispala najvjernija slika prostora tako da u stvarnosti namještaj ne izgleda zbijeno.

Plafon je bijele boje.

Ovo zapravo i nije shabby chic ako netko poznaje ovaj stil, već je stil uređenja kuće bio inspiriran engleskim ladanjskim kućama, tzv. cottage ali u nekoj suvremenijoj verziji.

Suprug i ja naprosto obožavamo ovakve tople interijere koji imaju ''inviting'' atmosferu.

Prijašnja kuća bila je apsolutna suprotnost, minimalizam, što je djelovalo prehladno.

U ovom se prostoru , naravno, izuzetno dobro osjećamo jer ga inače ne bi tako niti uredili a još manje jer je nekoliko puta skuplje oplemeniti prostor ovakvim komadima namještaj.

Hvala svima.

Teressa
04.02.2010., 13:09
Vjerojatno zbog kuta fotografiranja nije ispala najvjernija slika prostora tako da u stvarnosti namještaj ne izgleda zbijeno.

Plafon je bijele boje.

Ovo zapravo i nije shabby chic ako netko poznaje ovaj stil, već je stil uređenja kuće bio inspiriran engleskim ladanjskim kućama, tzv. cottage ali u nekoj suvremenijoj verziji.

Suprug i ja naprosto obožavamo ovakve tople interijere koji imaju ''inviting'' atmosferu.

Prijašnja kuća bila je apsolutna suprotnost, minimalizam, što je djelovalo prehladno.

U ovom se prostoru , naravno, izuzetno dobro osjećamo jer ga inače ne bi tako niti uredili a još manje jer je nekoliko puta skuplje oplemeniti prostor ovakvim komadima namještaj.

Hvala svima.

Daj poslikaj to iz drugog kuta i po danjem svjetlu. Uvjerena sam da će izgledati puno drukčije. Meni izgleda toplo i udobno, iako ni ja nisam cvjetnim uzorcima. Ali ponavljam, zaboravimo vlastite sklonosti

bleeda
04.02.2010., 13:29

Plafon je bijele boje.

Hvala svima.

da kažem nešto konkretno...

ova fotelja koja je cijela tapecirana u cvejtni uzorak - ja bih nju izmjestila u neki kut uz jedan mali stolić, kao neki kutak za čitanje
mislim da bi mi (meni osobno) bilo ljepše da nje nema tu. sasvim su dovoljni uzorci jastuka na ostalim foteljama.

ovaj okrugli tabure - on mi je mrak i da ti dođem u goste ja bih vjerovatno na njemu sjedila

nedostaje mi tepih, i nešto na desnom zidu - slika? ogledalo?

i još nešto: nakon sve sile minimalističkih interijera osvježenje je vidjeti da netko danas ima i svoj vlastiti ukus, stil i stav. bez obzira je li to u trendu ili ne. eto za to ti skidam kapu bez obzira je li to po mom ukusu ili ne.

ja sam s druge strane pacijent koji bi svoj dom cijeli u kožu, kamen, drvo po mogućnosti što manje obrađivano, i zidove u bijeloj boji

Rudolfa
04.02.2010., 13:38
A vidiš meni se najviše svidjelo što nema tepiha i iako se ne radi o malom prostoru dva viseca lustera su po mom mišljenju previše,neka stolna ,zidna ili stojeca svjetiljka dali bi prostoru više topline.

Lapulapu
04.02.2010., 13:45
I ja ne bih nikako tepih, kad je pod ovako lijep, šteta ga je pokrit :)

I meni desni zid malo prazno izgleda. Možda bi ovaj visoki ormar i policu radije uz njega smjestila, ili pak ukrasila nečim. Možda kakav lijepi sat u istom stilu s ostalim namještajem?

lepijander
04.02.2010., 14:10
Evo na istom linku sada možete pogledati još nekoliko sličica.

LP:)

http://www.pticica.com/korisnici/lepijander

lepijander
04.02.2010., 14:16
Što se detalja tiče,

slike su stare 6 mjeseci od kada smo se uselili. Do sad smo uklopili i male pomoćne stoliće s lampama i slike dok još nedostaju dva ornamentirana ogledala sa svake strane ''regala'' kako bi dali malo dubine ovom prostoru.

Tepih mi tenutno nije opcija zbog malog djeteta.

Boravak ima 32 kvadrata i pravokutnog je oblika što je malo otežalo namještanje a zbog dovoljnog osvjietljenja dva lustera ipak su dobro rješenje.

Hvala na komentarima. Zaista ne poznajem nekoga tko voli ovakav način uređenja interijera pa sam to htjela podijeliti s Vama.

PLAVI GOLUB
04.02.2010., 14:19
dakle..:

dj.soba mi je prekokrasna..:cerek:

i super da si stavila i ostale slike..odmah mi se promjenila slika u glavi..ona prva slika mi zapravo uopće nije dočarala kako to uistinu izgleda..
ovo uistinu nije moj stil i inače ne volim ovaj "mojasvekrva"stil..al vidi se da je s ljubavlju uređeno..kuhinjica super izgleda..prugasti zid,klupčica..stvarno sa stilom..tim kolonijalnim,ne?..jedino mi krevet u spavaćoj nikako nije dio te priče..puno bolje bi bio neki kovani ili onaj"kao starinski"..
eto toliko..
i za kraj..bitno da se tebi sviđa..i da vi u živate u svom domu..:zubo:

edit:lusteri mi nikako ne sjedaju u ovu bijelo-rozu priču..:ne zna:

lepijander
04.02.2010., 14:24
Lusteri su poveznica kamena kojim je obložen dimnjak, poda i bordure na zavjesama tako da baš ne bude sve bledunjavo.

Krevet u spavaćoj je iz prošle kuće samo preseljen, definitivno bismo drugi ali iz poštovanja prema mojoj mami koja nam je kupila ovu spavaću po našem tadašnjem šmeku to nikako ne možemo a i financijski također.:mad:

murtila
04.02.2010., 14:32
@lepijander

Ni ja ne volim ovaj stil ali mi prijateljica ima nešto slično i uvijek se jako ugodno osjećam
kad dođem kod nje, toliko topline bude u to prostoru
a i kao što je već netko rekao, nešto drugačije......
stalno viđamo iste prostore, pogotovo sad kad svi pucaju na bijelo, meni sve te kuhinje izgledaju isto, ne kažem da mi nisu lijepe ali .....

a tvoj prostor djeluje jako ugodno, evo sam sad vidjela i ostale slike
sve je u stilu i skladno uređeno
kuhinja je :top: i sviđa mi se, a zeleni boja zida mi je prelijepa i odličan kontrast kuhinji
slažem se sa bleedom za cvijetnu fotelju koja bi mi nekako bolje pasala malo odvojena, odnosno kao poseban detalj odmaknuta od ovih jednobojnih
u neki kutak ili slično
iako vidim kakav je oblik prostora pa je možda bilo malo nezgodno namjestiti ga
dječja soba :top:

murtila
04.02.2010., 14:43
dakle..:

i super da si stavila i ostale slike..odmah mi se promjenila slika u glavi..ona prva slika mi zapravo uopće nije dočarala kako to uistinu izgleda..

.jedino mi krevet u spavaćoj nikako nije dio te priče..puno bolje bi bio neki kovani ili onaj"kao starinski"..

edit:lusteri mi nikako ne sjedaju u ovu bijelo-rozu priču..:ne zna:

Upravo to, baš sam i ja to promislila, i zato nisam sinoć ni komentirala
ali ove ostale slike daju potpuno drugačiju sliku prostora

i slažem se za krevet i lustere koje sam ispustila u gornjem postu
ali mama je mama, moramo i njoj udovoljiti :mig:,
ne bi bilo u redu pogotovo ako vam se to tada sviđalo :)

Teressa
04.02.2010., 15:01
@ Lepijander: već jako jako dugo nisam vidjela ljepšu kuhinju. Ajde stavi još koju sličicu molim te

lepijander
04.02.2010., 15:19
Hvala na komplimetima za kuhinju.

Inače, meni je bilo još puno puno ljepših kuhinja u tom stilu ali su jednostavno bile preskupe.
Tako da je ova kuhinja rješenje tipa i vuk sit i koze cijele.

Na isti link stavila sam još sličica kuhinje

Teressa
04.02.2010., 15:22
Hvala na komplimetima za kuhinju.

Inače, meni je bilo još puno puno ljepših kuhinja u tom stilu ali su jednostavno bile preskupe.
Tako da je ova kuhinja rješenje tipa i vuk sit i koze cijele.

Na isti link stavila sam još sličica kuhinje

Sad još šapni gdje je kupljena, cijena.... ok puno pitam, ali ovo je prvo što sam vidjela da u potpunosti slijedi ono što želim u novom stanu

lepijander
04.02.2010., 15:58
kupljena je u emmezeti. 6 metara - drveni dio uključivo sudoper i napu 21.600 + aparati 11.500 kn (frižider i ledenica, suđerica, pećnica i ploča):top:

Kladi
04.02.2010., 19:44

da, baš je dobro netko rekao da sinoć nije želio komentirati sobu, ali nakon slika cijele kuće - to je sasvim druga priča!:mig::)
sigurna sam da svoj prostor nikada ne bih uređivala u tom stilu i to ne zato što mi se ovo što vidim ne sviđa, već zato što ja ne bih sve to tako znala uklopiti i vidjelo bi se da nije moj stil. ali da je ugodan i topao prostor - u to sam sigurna. moja najveća zamjerka dnevnom boravku bili bi lusteri i cvjetni dekor garniture, ali na danjem svjetlu je puno, puno ljepše! nadam se da si tu smjestila neke lampice koje se uklapaju.

kuhinja mi je slatka, nešto slično ima jedna moja poznanica, dapače u svemu imate sličan stil....ona je u Blatu, kuća je isto građena kao i tvoja....da nisi i ti tamo???
i dječja sobica je preslatka!

zanimalo bi me kako ste uredili kupaonicu/e??? :moli:

marinae
04.02.2010., 22:52
kupljena je u emmezeti. 6 metara - drveni dio uključivo sudoper i napu 21.600 + aparati 11.500 kn (frižider i ledenica, suđerica, pećnica i ploča):top:

Eh, ta divna kuhinja u Emmezeti:cry:.
Malo je falilo da kupim istu, samo boje tamnog oraha i pripadajuću retro-aparaturu. Ali, život me odveo žuto-wenge kuhinji.
Svakako, nikada ju neću prežaliti!!!

they call me Bo
05.02.2010., 07:55
@ lepijander:
jako lijepo namješteno, ugodan i topao domaći ugođaj, ali ja se ne bih snašla u tom uređenju...
ali imam pitanje, koja je to boja u kuhinji na zidovima...tražim savršenu boju zelene, tvoja nijansa mi se sviđa:)

xls
05.02.2010., 10:15
eto nakon dosta mudrovanja oko grijanja (kao preduvjet za postavljanje parketa) krenuo sam sa parketima - postavili smo ih na jednu etazu "za probu", pobrusili i pokitali.

sad mi se cini da prostor vise nije toliko "sterilan", vec djeluje puno toplije.

prilicno sam zadovoljan rezultatom - s ovakvim parketom postigao sam dojam "jedne plohe" sto mi je bio cilj. danas jos moram odluciti da li cu ih bijeliti (sto je bila prva namjera, no cak mi se svidja ovako) ili ne. nakon toga lakiranje, pa donja etaza...

http://img3.imageshack.us/gal.php?g=fotografijaz041.jpg

poison5
05.02.2010., 10:27
I ja dijelim mišljenje sa većinom ovdje,nije moj stil ali nekako je sve lijepo, skladno.kao da listam katalog schaefer.Ali dječja soba....prekrasno:cerek:
I mene zanima kupatilo,slijedi li isti stil??
Osvježenje na ovim stranicama:top:

ta.ja
05.02.2010., 11:27
Kuhinja me je oduševila :cerek: :top: ali boja zidova u kuhinji baš i nije meni draga boja

Pridružujem se ostalim znatiželjnicima po pitanju kupaone

inra
05.02.2010., 11:43

ovo apsolutno, ali apsolutno nije moj stil niti nešto što bih u svoj stan stavila. ali sam uživala gledati slike i tako bih voljela doći vam u goste. rozu i cvijetne uzorke ne podnosim, ali ovdje je sve tako dobro leglo. spavaća soba mi je favorit. i ono zelenilo kroz prozora i mala verandica :cerek: dječja soba je krasna. i moj svijet je zelen.

još samo kupaona fali ...

po meni jedan od najljepše i najtoplije uređenih prostora na ovom forumu. :top: uživajte u njemu!

lepijander
05.02.2010., 12:33
Kladionica: nisam u Blatu, već u istočnom predgrađu zg

they call me Bo: boja zida u kuhinji je dulux, forest lake mislim br.2 i periva je

xls: pod je jako lijep i što je najvažnije svaki namještaj se dobro uklapa u ovu boju poda

i za sve ostale : pronašla sam nekoliko sličica kupaone i dodala

Dugo smo oko te kupaone imali nedoumica jer je trebala pratiti ostatak kuće. Stoga je dezen nježan, kupaonski blok je kupljen sam sam ja maknula plastične srebrne ručke i kupila ove kovane a za još malo dojma stavljena je i ova komoda s košarama

druga kupaonica još nije dovršena - čeka bolja vremena:rofl:

sowuljaga
05.02.2010., 12:51
...

moram priznati da mi je nakon cijelog onako stilski odredenog uredivanja,ova tus kada ko saka u oko, al to sam samo ja :ne zna:

cilla
05.02.2010., 18:33
i meni je dojam puno bolji sada kada se vide i druge slike nego samo ona prva.

kuhinja mi se najviše sviđa, i pretpostavljala sam da je takva i prije nego što si stavila slike

tuš u kupaoni i je malo izvan stila, i bolje bi izgledala neka kada starinskog oblika sa nogicama, ali tuš kabinu je malo teže uklopiti u ovakav stil

lepijander
05.02.2010., 18:41
Kada ovdje nije dolazila u obzir, ova kupaonica ima samo 5 kvadrata tako da je od tuš kabina ovo bio najbolji izbor.

Ali, u ovoj se kući tako dobro živi...

sowuljaga
05.02.2010., 19:51
Kada ovdje nije dolazila u obzir, ova kupaonica ima samo 5 kvadrata tako da je od tuš kabina ovo bio najbolji izbor.

ja sam samo irekla misljenje.

bitno da ste vi zadovoljni namjestenim i da uzivate u svom prostoru, meni su takve kuhinje divne za vidjet u tudem prostoru, u mom vlastitom ne.

kako god okrenes ta tus kada se jako istice i nekako mi je premoderna za taj stil, po meni bi vise pasala obicna tus kada sa prozirnim staklom onako jednostavnih linija.

Kladi
05.02.2010., 20:57

....ovo mi je tako dobro i drago čuti!:):)

(bio mi je gušt pogledati ponovo sve sličke makar me zaštekalo u vratu :zubo:)

murtila
06.02.2010., 10:34
http://img3.imageshack.us/gal.php?g=fotografijaz041.jpg

Zanimljiv parket, iako su slike malo mutničaste pa se slabije vidi a i tek će pravo stanje biti kad se lakira
I meni se moj sviđao prije lakiranja, a poslije malo manje jer sam htjela da bude svjetliji
jbg, tada nisam znala za bijeljenje i to tako , ali o tome sam već pisala

Doduše sad sam zadovoljna,( a to je ono -što ga više gledam ) lijepo mi se uklapa u prostor i na pločice od kuhinje

još samo trebam- još jednom ga prelakirati :rofl:

Sandra October
06.02.2010., 13:28
Zanimljiv parket, iako su slike malo mutničaste pa se slabije vidi a i tek će pravo stanje biti kad se lakira
I meni se moj sviđao prije lakiranja, a poslije malo manje jer sam htjela da bude svjetliji
jbg, tada nisam znala za bijeljenje i to tako , ali o tome sam već pisala

Doduše sad sam zadovoljna,( a to je ono -što ga više gledam ) lijepo mi se uklapa u prostor i na pločice od kuhinje

još samo trebam- još jednom ga prelakirati :rofl:

xls jesi ovo bajcao industrijski parket? hrast? divno izgleda al kad dva put prođe štikla ostanu rupice:( ja imala, predivo obajcan (iz trećeg pokušaja i trećeg majstora:D ) al nakon 3-4 mjeseca.. :(

xls
06.02.2010., 18:13
xls jesi ovo bajcao industrijski parket? hrast? divno izgleda al kad dva put prođe štikla ostanu rupice:( ja imala, predivo obajcan (iz trećeg pokušaja i trećeg majstora:D ) al nakon 3-4 mjeseca.. :(

da, to je neka varijanta industrijskog parketa ali nije bajcan - na slikama je pobrusen i pokitan (pa po povrsini ima jos kita i prasine pa izgleda "crvenkastije" i tamnije nego sto je zapravo).

razmisljam da ga pobijelim sto je bilo prvo u planu, no cini mi se cu ga ipak ostaviti ovako - impregnacija (da puno ne promijeni boju), pa lakiranje polumat lakom na bazi vode.

prvo sam se dvoumio izmedju bijelog epoxija i seljackog poda, odlucio se za seljacki pod koji na kraju nisam uspio i gotovo slucajno sam se odlucio za ovo. za sada sam zadovoljan - djeluje prilicno toplo i ugodno u prostoru. moram jos razmisliti o lajsnama - dilema je visoke bijele ili visoke aluminijske. staviti cu ogradu pa odluciti...

biti ce premekan? :( sva sreca da nece biti puno namjestaja, pa cu ga lakse promijeniti za neki drugi... :mig:

Sandra October
06.02.2010., 19:05
da, to je neka varijanta industrijskog parketa ali nije bajcan - na slikama je pobrusen i pokitan (pa po povrsini ima jos kita i prasine pa izgleda "crvenkastije" i tamnije nego sto je zapravo).

razmisljam da ga pobijelim sto je bilo prvo u planu, no cini mi se cu ga ipak ostaviti ovako - impregnacija (da puno ne promijeni boju), pa lakiranje polumat lakom na bazi vode.

prvo sam se dvoumio izmedju bijelog epoxija i seljackog poda, odlucio se za seljacki pod koji na kraju nisam uspio i gotovo slucajno sam se odlucio za ovo. za sada sam zadovoljan - djeluje prilicno toplo i ugodno u prostoru. moram jos razmisliti o lajsnama - dilema je visoke bijele ili visoke aluminijske. staviti cu ogradu pa odluciti...

biti ce premekan? :( sva sreca da nece biti puno namjestaja, pa cu ga lakse promijeniti za neki drugi... :mig:

predivan je taj pod. :) (btw divan ti je cijeli stan) a pobajcan je :cerek: ali dva puta su prošetale moje štikle i par puta zveknule igračke juniora na pod i to više nije bilo to :( iz tog razloga i sugestija da ga posvijetliš.. manje će se vidjet rupice na svijetlom nego na tamnom. btw dogodila mi se i poplava od susjeda dok smo bili na putu. nije se digao :top:

Sandra October
06.02.2010., 19:11
bajcan ti je kod mene izgledao ovako .. vidi moj stari post (http://www.forum.hr/showpost.php?p=8982294&postcount=1612) na ovoj temi

Aoife
06.02.2010., 19:34
bajcan ti je kod mene izgledao ovako .. vidi moj stari post (http://www.forum.hr/showpost.php?p=8982294&postcount=1612) na ovoj temi

Super uređen stan :top:

Sandra October
06.02.2010., 20:53
Super uređen stan :top:

hvala hvala:) stan sam u međuvremenu prodala neplanirano jer je uletila super ponuda. i bez obzira što sam super prošla se dan danas kajem što sam a prodala.:( sad opet kreće iznova adaptacija novog stana i opet ratovi sa majstorima. tamo negdje oko svibnja će pasti postovi sa sličicama na ovu temu:)

xls
06.02.2010., 21:22

odlicno!!! s cim je lakiran?

iskreno, nemam iskustva uopce s takvim podovim ni sa bajcanjem ili nekim drugacijim bijeljenim. kazu dvojica koji se (navodno) razumiju da ovaj moj uz impregnaciju i i polumat lak na bazi vode ne bi smio jako potamniti. sto mislis?

opcija je i nekakvo bijeljenje s cim bi ispao svijetljiji i nesto zuci, no postoji mogucnist da bude flekavo sto mi nikako ne odgovara...

Sandra October
06.02.2010., 21:53
odlicno!!! s cim je lakiran?

iskreno, nemam iskustva uopce s takvim podovim ni sa bajcanjem ili nekim drugacijim bijeljenim. kazu dvojica koji se (navodno) razumiju da ovaj moj uz impregnaciju i i polumat lak na bazi vode ne bi smio jako potamniti. sto mislis?

opcija je i nekakvo bijeljenje s cim bi ispao svijetljiji i nesto zuci, no postoji mogucnist da bude flekavo sto mi nikako ne odgovara...

ja sam radila vodeni bajc. a-proma il tako nekako se zvala firma di sam kupila, žitnjak. zaflekat će i zažutit samo ako majstori ne rade svoj posao ..što se meni desilo u prva dva pokušaja. u trećem mi je pomogla dobra duša sa ovog foruma sa preporukom majstora al je to bilo 2005 godine, arhiva pojela i stare postove inbox pm-a a moja memorija ime dobre duše. al nekako vjerujem da bi u međuvremenu trebalo biti više majstora koji to znaju napraviti kako spada.
al izgleda i ovako kako je sad jako lijepo. meni samo taj vodeni bajc daje jednu divnu toplinu i štih :cerek:

edit: :cerek: all mighty google našao tu staru temu ..forumašica koja mi je dala kontakt se zove chani i aktivna je još uvijek na forumu :) evo topica (http://www.forum.hr/showthread.php?t=109182&page=2)

xls
07.02.2010., 07:42
al izgleda i ovako kako je sad jako lijepo. meni samo taj vodeni bajc daje jednu divnu toplinu i štih :cerek:

edit: :cerek: all mighty google našao tu staru temu ..forumašica koja mi je dala kontakt se zove chani i aktivna je još uvijek na forumu :) evo topica (http://www.forum.hr/showthread.php?t=109182&page=2)

puno hvala na trudu!

ma vec sam pomalo na kraju zivaca sa kucom - nikako zavrsiti! :mad: radi snijega i zime vec gotovo 2 mjeseca nista nismo napravili na okolisu, a zapravo imam ukupno jos samo 30-tak radnih dana posla na svemu. do sada mi se i nije posebno zurilo, no trebao bih vec pomalo zapoceti s adaptacijom na sadasnjoj kuci sto ne mogu dok se ne preselim. :( uz sve to ne znam imam li snage za mudrovanje s parketarom - vec smo neki dan imali nezgodnu diskusiju...

Sandra October
07.02.2010., 10:44
puno hvala na trudu!

ma vec sam pomalo na kraju zivaca sa kucom - nikako zavrsiti! :mad: radi snijega i zime vec gotovo 2 mjeseca nista nismo napravili na okolisu, a zapravo imam ukupno jos samo 30-tak radnih dana posla na svemu. do sada mi se i nije posebno zurilo, no trebao bih vec pomalo zapoceti s adaptacijom na sadasnjoj kuci sto ne mogu dok se ne preselim. :( uz sve to ne znam imam li snage za mudrovanje s parketarom - vec smo neki dan imali nezgodnu diskusiju...

razumijem te :D ja još imam ptsp od adaptacije '2005 a evo me u novoj :D

murtila
07.02.2010., 13:05
razumijem te :D ja još imam ptsp od adaptacije '2005 a evo me u novoj :D

:lol:

Da, svi ga razumijemo, :D
ja ne smim ni reč kad sam počela sa svojim radovima
ajde, imala sam i dugu pauzu ali sam isto razmišljala o postoječim problemima
pa ti opet dođe na isto
a nisam još ni gotova, još nešto malo namještaja i voala (kao da je to lako :rofl:
zamisli dokad ću ja onda imati ptsp :zubo:

ombia
07.02.2010., 13:40
i još nešto: nakon sve sile minimalističkih interijera osvježenje je vidjeti da netko danas ima i svoj vlastiti ukus, stil i stav. bez obzira je li to u trendu ili ne. eto za to ti skidam kapu bez obzira je li to po mom ukusu ili ne. i

Slazem se.

A vidiš meni se najviše svidjelo što nema tepiha i iako se ne radi o malom prostoru dva viseca lustera su po mom mišljenju previše,neka stolna ,zidna ili stojeca svjetiljka dali bi prostoru više topline.

I sa ovime. Ja bih maknula jedan luster i stavila u kut jednu podnu lampu, onako zgodnu kad se zeli malo intimnije atmosfere za citanje na sofi i slicno. Hodnik mi se jako svidja.:top:
U spavacoj su zavjese na balkonskim vratima puno prekratke. Djecja soba i zavjese skupa s njom su super.:cerek: Jedaci kutak je presladak ali i tu su zavjese cudno prekratke, trebale bi pokrivati porzorsku dasku.

http://s1.pticica.com/pticica/foto/0000874001_m_0_wa4ibi.jpg

Kao i dugi zastor u istom kutu, meni eto to uvijek upada u oci, kad zastor ne pokriva do poda, nikako mi to ne ide.:ne zna:

Kuhinja je zgodna!

Kod kupaone mi ne pase ultramoderna tus kabina i rustikalni ormarici.

ovo apsolutno, ali apsolutno nije moj stil niti nešto što bih u svoj stan stavila. ali sam uživala gledati slike i tako bih voljela doći vam u goste. rozu i cvijetne uzorke ne podnosim, ali ovdje je sve tako dobro leglo. !

:top:

kompozitor
07.02.2010., 15:56
Što se detalja tiče,

Zaista ne poznajem nekoga tko voli ovakav način uređenja interijera pa sam to htjela podijeliti s Vama.

Lepijander, evo kolko vidim po pohvalama, ima nas dovoljno koji volimo taj način uređenja interijera, a i ja sam jedna od njih!!!
Čestitke na trudu oko uređenja, a moram reći da mi je drago što ste stavili slikice jer se nadam kroz godinu dana da ću i ja imati takve "slatke" brige oko uređenja. Moram priznati da se pribojavam ponude između koje ću moći birati vezano uz taj stil uređenja.
Uživajte i dalje u svojoj kućici!!!!

lepijander
07.02.2010., 17:12
Ombia: zavjese u blagovaoni su providne zavjese na nabiranje no nisu kakve su trebale ispasti. Slažem se za prekratke zavjese:rofl:

Kompozitor: jedva čekam da vidim sličice. Što se tiče ponude ovakvog namještaja - em je malen em je skup ko suho zlato ali vidim u posljednje vrijeme da ga ima sve više, pa ako ćeš trebati popis dućana, javi se

Alica72
07.02.2010., 19:55
lepijander, svidjaju mi se slicice. volim taj stil, i tako sam htjela urediti jednu djecju sobicu...cvijetni uzorci i tako...medjutim curica mi se pobunila i izricito rekala da ne zeli cvijece u sobi :D
da ja sebi uredjujem dnevni boravak ( i da muz dijeli isti ukus) uzela bi jednobojne kauce, sofe..i kombinovala ih sa razlicitim cvijetnim jastucima. ali to sam ja.

sve drugo su rekli drugi, tus kabina nije bas najbolje rjesenje. zavjese prekratke, medjutim sve u svemu :top:

kompozitor
08.02.2010., 08:33
Kompozitor: jedva čekam da vidim sličice. Što se tiče ponude ovakvog namještaja - em je malen em je skup ko suho zlato ali vidim u posljednje vrijeme da ga ima sve više, pa ako ćeš trebati popis dućana, javi se

Sličica ćemo se još načekati...:), u kući koju ćemo uređivati nalazi se prekrasan starinski namještaj za koji se nadam da će biti i dovoljno funkcionalan da ga možemo iskoristiti. Za popis dućana te držim za riječ!!!
Razmišljam o unutarnjoj (a bogme i o vanjskoj) stolariji...vidla sam svašta samo ne ono kaj će se nama uklapati u prostor. Bijela stolarija mi je pod obvezno... Vidim da ste stavili bijela vrata, sviđaju mi se....kakva je bila tu ponuda?
thx na odgovoru...

lepijander
08.02.2010., 11:57
pronašli smo stolara koji je povoljno radio zaobljene dovratnike od jelovine i vrata - ca 1850 kn/kom ali je užasno spor, zvali smo ga sto puta dnevno...

moja mama ima u svojoj roditeljskoj kući namještaj iz 1920. koji je preprekrasan - nisam koristila taj namještaj jer će ga ona uređivati za sebe

kad sad vidim koliko vrijedi taj namještaj, a koliko ga se uništilo tijekom godina....

Lapulapu
08.02.2010., 15:43
http://img513.imageshack.us/img513/559/73644123.th.jpg (http://img513.imageshack.us/i/73644123.jpg/)

dnevni boravak u nastajanju :D

http://img39.imageshack.us/img39/4719/svjetlo.th.jpg (http://img39.imageshack.us/i/svjetlo.jpg/)

I bi svjetlo :)

Druga pronađena nišica u kamenom zidu boravka.

http://img294.imageshack.us/img294/9466/otok.th.jpg (http://img294.imageshack.us/i/otok.jpg/) http://img18.imageshack.us/img18/1463/dackeregolitlack.th.jpg (http://img18.imageshack.us/i/dackeregolitlack.jpg/)

Ovaj otok bit će u budućnosti središte Kraljice Kuhinje :D

fonemf
08.02.2010., 16:41
Lapulapu, bas me veseli da si stavila fotke. jedva cekam vidjeti finalni izgled.

murtila
08.02.2010., 17:01
pronašli smo stolara koji je povoljno radio zaobljene dovratnike od jelovine i vrata - ca 1850 kn/kom ali je užasno spor, zvali smo ga sto puta dnevno...

moja mama ima u svojoj roditeljskoj kući namještaj iz 1920. koji je preprekrasan - nisam koristila taj namještaj jer će ga ona uređivati za sebe

kad sad vidim koliko vrijedi taj namještaj, a koliko ga se uništilo tijekom godina....

Meni je od none ostalo toliko namještaja, koji sam sad kad sam uređivala podijelila i bacila što nije valjalo iako bi netko i od toga napravio i sredio
ali to nije moj đir i cijeli život (djetinjstvo i još dosta )sam živjela
sa takvim namještajem, tako da mi ga je puna kapa
ostavila sam par komada, npr veliki stari bavul, kufer s kojim se putovalo krajem 19 st.
klavir koji je isto star preko 100 god.,
ali treba potrošiti para i para da ga se dovede u red, jer to što ponekad zasviram, mislim mogu i na klavijaturi, ne treba mi klavir i ja bi ga prodala ali mama ne da :D
i još par sitnica ali sve se to treba srediti
kredence sam poklonila jer su se pojedincima toliko svidile.....
svjesna sam da je sve to toliko vrijedno ali mene jednostavno ne privlači

i još jedna stvar koja je ostala su vrata od kada je kuća (1920 )
mislila sam da su od jelovine ali se ispostavilo da su od smreke, debeli štokovi od 50 cm
MM ih je sredio i ponosan je na njih, a ja čekam kad će mi udovoljiti i piturat ih u bijelo (MM je htio da se vidi boja drva i godovi i sve ali meni to i nije baš
i zato:ceka:
iako ja nisam baš od bijele boje ali takva starinska vrata su mi najljepša ipak u bijelo ( a i mali utjecaj pojedinih forumašica sa interijera :cerek: )

PLAVI GOLUB
08.02.2010., 18:47
lapulapu..:cerek:..čim vidim ikea stvari ZNAM da će sve ispast supač..:mig:

ovaj stol..di si ga kupila?dala radit?opiši ga malo..

niša..:cerek:

vezano uz stari ili kako bi u Istri rekli starinski namještaj..i ja sam ga zatekla u svojoj kući..al mi to nije moj đir nimalo,dali smo ga frendu koji ima agroturizam..meni je to stvarno super vidjeti u drugim kućama..i stvarno sam vidjela prelijepih interijera s tim uređenih...al ja jednostavno nisam taj tip..nekako mi je kao u njemu previše tuđih života..:utjecaj psiho feng šuj frendice..:zubo::

Lapulapu
08.02.2010., 21:52
Ako misliš na ovaj inox 'stol', to je Dacke otok i vozić, Ikea. Otok je strašno zgodan, ima veliku ladicu s drvenim umetkom za odlaganje svog pribora i noževa, te taj dodatak od punog drva koji se otklopi i postane stol za dvoje. Uz njega ću postavit ovakve dvije stolice. (http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/30067522)

Lapulapu
08.02.2010., 21:59
Meni se baš posebno sviđaju staro/novo kombinacije. Imat ću nešto starih predmeta i komada namještaja u stanu. A i mislim da će pristajati u taj ambijent. Kad se već pisalo o (starim) vratima, ovo su recimo moja ulazna vrata (prije ugradnje ;)) http://img15.imageshack.us/img15/4383/vratauredjena.th.jpg (http://img15.imageshack.us/i/vratauredjena.jpg/)

Trillian
09.02.2010., 09:21
Ako misliš na ovaj inox 'stol', to je Dacke otok i vozić, Ikea. Otok je strašno zgodan, ima veliku ladicu s drvenim umetkom za odlaganje svog pribora i noževa, te taj dodatak od punog drva koji se otklopi i postane stol za dvoje. Uz njega ću postavit ovakve dvije stolice. (http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/30067522)

Divan mi je otok, i genijalno će uz njega ići ove starinske pomalo stolice - obožaaavam kombinaciju starog i novog!

I vrata su prekrasna, naravno - totalno su divna!

bulthaup
09.02.2010., 09:33
Lapulapu, sve je vrlo lijepo i sa dosta stila.

Divno ce izgledati kada se zavrsi.

Aoife
09.02.2010., 10:02
I ja čekam da vidim cjelinu. Stvarno obećavajuće :kokice:

Trillian
09.02.2010., 11:17
http://img513.imageshack.us/img513/559/73644123.th.jpg (http://img513.imageshack.us/i/73644123.jpg/)

dnevni boravak u nastajanju :D

http://img39.imageshack.us/img39/4719/svjetlo.th.jpg (http://img39.imageshack.us/i/svjetlo.jpg/)

I bi svjetlo :)

Druga pronađena nišica u kamenom zidu boravka.

http://img294.imageshack.us/img294/9466/otok.th.jpg (http://img294.imageshack.us/i/otok.jpg/) http://img18.imageshack.us/img18/1463/dackeregolitlack.th.jpg (http://img18.imageshack.us/i/dackeregolitlack.jpg/)

Ovaj otok bit će u budućnosti središte Kraljice Kuhinje :D

Čuj, a jel ti gotova kupaona? Jel isto u tom stilu ili?

Lapulapu
09.02.2010., 11:34
Nije, nema kamin :D

Lapulapu
09.02.2010., 11:40
http://img716.imageshack.us/img716/7307/tuskadapolica.th.jpg (http://img716.imageshack.us/i/tuskadapolica.jpg/)http://img33.imageshack.us/img33/5281/poglednakorito.th.jpg (http://img33.imageshack.us/i/poglednakorito.jpg/)

Ove drvene motke ispod lavandina, naravno, ne ostaju. To je služilo kao potporanj dok se ne stegne betoniranje nosača, jer lavandin nema 'nogu'. Nego ovako stoji, kao korito.

http://img683.imageshack.us/img683/1162/zagoste.th.jpg (http://img683.imageshack.us/i/zagoste.jpg/) A ovo je mali wc/tuš za goste.

bulthaup
09.02.2010., 11:45
Vrlo lijepo L, cak i bez kamina.

Lapulapu
09.02.2010., 11:49
Hvala svima na komentarima :)

Lapulapu
09.02.2010., 12:38
E, da, makeover :D http://img695.imageshack.us/img695/9664/beforeandaftergostinjsk.th.jpg (http://img695.imageshack.us/i/beforeandaftergostinjsk.jpg/)

fasinain
09.02.2010., 13:02
@ Lapulapu: odlicno :top: tako nekako i ja zamisljan jednog dana svoju kucicu :)

arenx
09.02.2010., 18:13
Lapulapu wc ti je famozan, najbolji i još u potkrovlju :cerek:

xls
09.02.2010., 20:39
predivan je taj pod. :) (btw divan ti je cijeli stan) a pobajcan je :cerek: ali dva puta su prošetale moje štikle i par puta zveknule igračke juniora na pod i to više nije bilo to :( iz tog razloga i sugestija da ga posvijetliš.. manje će se vidjet rupice na svijetlom nego na tamnom. btw dogodila mi se i poplava od susjeda dok smo bili na putu. nije se digao :top:

odluka je pala - necu posvijetliti vec impregnacija + vodeni polumat. nakon konzultacija s majstorima i "majstorima" "kemijsko" bijeljenje je otpalo jer je mala sansa da na ovolikoj plohi bude bez fleka. slican parket je imao frend i bajcao ga je u jednom prostoru, a drugom nije - nije mi bas logicno, no kaze da je taj "bajcani" bio puno osjetljiviji...

idemo delat... :top:

boxer-kai
10.02.2010., 09:22
Lapulapu- sve 5 osim onih izbocina od kamena na bočnom zidu između prozora i iznad prozora...:flop:...uh to mi je sve pokvarilo

sijandraffm
10.02.2010., 09:23
Lapulapu- sve 5 osim onih izbocina od kamena na bočnom zidu između prozora i iznad prozora...:flop:...uh to mi je sve pokvarilo

bas to sam i ja pomislila.

Lapulapu
10.02.2010., 10:07

Ono kraj prozora nisu nikakve izbočine od kamena, već suprotno - udubljenja u žbuki da bi pojedini dijelovi originalnog zida bili vidljivi. Iznad prozora su originalne ciglice koje su ugrađene u kuću iznad svih otvora vratiju i prozora.

Baš sam željela što više ostaviti vidljivim originalnu kamenu gradnju, da sam mogla, čitav boravak bi bio u kamenu, ali neki su zidovi bili građeni od lošeg materijala i jako oštećeni.

Budući si već prije pisao da voliš izarzito modernu arhitekturu i interijere, dobro da ti se išta i svidjelo u mome stanu :mig: :)

PLAVI GOLUB
10.02.2010., 11:44
da..u Istri se također gleda ostaviti tako vidljiv zdravi-reprezentativni dio zida..i na vanjskim i na unutarnjim zidovima..i sama sam ostavila tako jedan prozor u dnevnoj i voltu u kupatilu..te vanjske volte i fasadu donjeg kata kuće..

bulthaup
10.02.2010., 12:31
Ono kraj prozora nisu nikakve izbočine od kamena, već suprotno - udubljenja u žbuki da bi pojedini dijelovi originalnog zida bili vidljivi. Iznad prozora su originalne ciglice koje su ugrađene u kuću iznad svih otvora vratiju i prozora.

Baš sam željela što više ostaviti vidljivim originalnu kamenu gradnju, da sam mogla, čitav boravak bi bio u kamenu, ali neki su zidovi bili građeni od lošeg materijala i jako oštećeni.

Budući si već prije pisao da voliš izarzito modernu arhitekturu i interijere, dobro da ti se išta i svidjelo u mome stanu :mig: :)

Meni se sve svidja.:)

murtila
10.02.2010., 17:16

Bez obzira što tko voli, mislim da je u redu ograditi se od toga
i reći kad je nešto lijepo
a ovo će definitivno biti jako lijep i ugodan prostor, :mig:
tako da jedva čekam vidjeti kompletan prostor

Vodenna
10.02.2010., 17:50
Lapulapu-

prekrasno:s
toplo :s
sa dušom :top:
i srcem:top:

ostalo sve nije bitno, ukusi su različiti....

meni se sve sviđa...i vrata i cigle i niše i stol.......:mig:
jedva čekam nove slike:s:s

svaka čast lijepom izlogu, ak se u njemu ne živi....ako prostor ne priča priču o vlasniku onda to i nije prostor za stanovanje već za izložbu:ne zna:

Maya_78
10.02.2010., 23:12
Lapulapu, super super!
vidi se da se promišljalo o detaljima... pohvale!

zanima me nešto o kupaoni, imaš mozaik na podu...
i ja razmišljam o istome, jesi se dvoumila zbog održavanja, što misliš, kako će biti?

Lapulapu
11.02.2010., 10:11
Mozaik je na podu male kupaone, zapravo wc-a za goste. A stavljen je iz razloga što je odvod direktno u podu, nema tuš kade, pa zbog oblikovanja pada nisu dolazile u obzir velike pločice kakve su drugdje ~ bar su mi tako rekli. Na kraju je ispalo tako lijepo da mi je pomalo krivo što ga nisam stavila i u veliku kupaonu, bar u nekim dijelovima. Inače, začudila sam se koliko je to skuplje od pločica.

Održava se odlično, apsolutno isto kao i pločice. Zapravo, ovdje se uopće ne vidi ništa od uprljanja il prašine, jer je mozaik u nijansama beige tamnije i svijetlije pa do skoro bijele, pomalo šarenkast.

Hvala svima na komentarima, primam i sugestije :)

Floosh
11.02.2010., 10:24
Ovaj prostor stvarno ima potencijala... Čekamo ostatak :kokice:

Niti ja nisam ljubitelj shabby-a, neki takvi prostori mi djeluju simpatično, ali ovo nije jedan od njih. Shabby plus roza boja plus cvjetni uzorci jednostavno su preopterećenje za moj ukus, bez iznimke.
Naravno to je samo stvar ukusa - najvažnije je da se vlasnik osjeća ugodno u tom prostoru.

TOCNO to:eek:

lepijander
11.02.2010., 15:55
Hvala svima na komentarima.

Floosh, čini mi se da nas nisi počastio slikama svog interijera:D

bulthaup
12.02.2010., 08:17
Bilo bi lijepo kada bi svako, ko komentarise, stavio makar mali detalj svoga doma. Cisto da lakse zapamtimo ko je ko.

mali miš
12.02.2010., 13:38
Bilo bi lijepo kada bi svako, ko komentarise, stavio makar mali detalj svoga doma. Cisto da lakse zapamtimo ko je ko.

odlicna ideja, evo i ja cu se ukljuciti cim dodjem doma :) ali s nekim detaljima samo (neki su vec vidjeni na drugim temama, ali ima toga jos punooo), stan u cijelosti jos nije spreman za komentare :rofl:

poison5
12.02.2010., 13:47
I ja smatram da onaj komentira treba i svoje da pokaže.Iako je i meni dugo trebalo.

PLAVI GOLUB
12.02.2010., 14:34
mene ne trebate po tome pamtiti..:raspa:..moje plavo perje već svako zna..al dobro ajd evo..
http://media.photobucket.com/image/golubove/vrgulj/birmingham/BILD0051.jpg

sijandraffm
12.02.2010., 14:51
ja cesto komentiram,......pa evo, dio hodnika:

http://img24.imageshack.us/img24/4930/kche053.th.jpg (http://img24.imageshack.us/i/kche053.jpg/)

http://img713.imageshack.us/img713/89/kche051.th.jpg (http://img713.imageshack.us/i/kche051.jpg/)

http://img682.imageshack.us/img682/8418/kche052.th.jpg (http://img682.imageshack.us/i/kche052.jpg/)

<Lady in Black>
12.02.2010., 17:18
Meni je od none ostalo toliko namještaja, koji sam sad kad sam uređivala podijelila i bacila što nije valjalo iako bi netko i od toga napravio i sredio
ali to nije moj đir i cijeli život (djetinjstvo i još dosta )sam živjela
sa takvim namještajem, tako da mi ga je puna kapa
ostavila sam par komada, npr veliki stari bavul, kufer s kojim se putovalo krajem 19 st.
klavir koji je isto star preko 100 god.,
ali treba potrošiti para i para da ga se dovede u red, jer to što ponekad zasviram, mislim mogu i na klavijaturi, ne treba mi klavir i ja bi ga prodala ali mama ne da :D
i još par sitnica ali sve se to treba srediti
kredence sam poklonila jer su se pojedincima toliko svidile.....
svjesna sam da je sve to toliko vrijedno ali mene jednostavno ne privlači

i još jedna stvar koja je ostala su vrata od kada je kuća (1920 )
mislila sam da su od jelovine ali se ispostavilo da su od smreke, debeli štokovi od 50 cm
MM ih je sredio i ponosan je na njih, a ja čekam kad će mi udovoljiti i piturat ih u bijelo (MM je htio da se vidi boja drva i godovi i sve ali meni to i nije baš
i zato:ceka:
iako ja nisam baš od bijele boje ali takva starinska vrata su mi najljepša ipak u bijelo ( a i mali utjecaj pojedinih forumašica sa interijera :cerek: )

prvi put sam na ovoj temi..... ali ZNAŠ KAKO TI ZAVIDIN!!! ajme, blago ti se. ja sam luda za stvarima s početka stoljeća............. daaaaaaaaaaj........... nemam riječi.... ma daj meni šta god ti se ne sviđa!! :D

mali miš
12.02.2010., 17:35
evo par slikica od mene, zasad samo to, a kad pospremim stavit cu jos par detalja :D

detalj iz hodnika:
http://img713.imageshack.us/img713/3579/hodniku.jpg
ako vam se cini da ove police stoje nakrivo - to je samo zbog glupog kuta slikanja

moje retro fotelje:
http://img153.imageshack.us/img153/4918/fotelje.jpg
nadam se da ce u skoroj buducnosti biti pretapecirane, inace jako su stare i jako su mi drage

mali miš
12.02.2010., 17:40
@sandraffm kako veliki hodnik imas :eek: ja sam navikla na male u kojima se jedva okrenes (naime, moj je takav :D)
svidja mi se sto nije natrpan i sto je jednostavan :mig:

poison5
12.02.2010., 18:02
Mali mišu,bilo mi je milo vidjet te tvoje fotelje:cerek:u svakom bi me podstanarskom stanu dočekale dok sam studirala...udobne jako.

mali miš
12.02.2010., 21:40
Mali mišu,bilo mi je milo vidjet te tvoje fotelje:cerek:u svakom bi me podstanarskom stanu dočekale dok sam studirala...udobne jako.

hvala :) jesu, udobne su, svi ih vole, tko god dodje k meni. samo sto se tkanina pohabala i to im narusava izgled. inace drvena konstrukcija je u originalu bila crna i sjajno lakirana, meni je to izgledalo grozno, pa sam ofarbala u orah. za dovrsetak makeovera potrebno im je jos i tapeciranje, a ja nikako da se, bar za pocetak, raspitam koliko bi to kostalo :ne zna:

Robierre
13.02.2010., 15:18
Fotelje su totalno cool i da se pretapiciraju, lijepo bi se uklopile u moderan prostor i zadržale bi svoju "priču" :)

laella
13.02.2010., 15:25
Moja frendica arhitektica je upravo to napravila i, osim što fotelje odlično izgledaju, savršeno se uklapaju u njen minimalistički moderni interijer :mig: .

Vodenna
13.02.2010., 15:27
jel slika natkrivene terase spada pod ovu temu???

xls
13.02.2010., 16:09
moje retro fotelje:
nadam se da ce u skoroj buducnosti biti pretapecirane, inace jako su stare i jako su mi drage

fotelje :top::top::top:

imam neke slicne (usudim se reci malo ljepse) prastare u ne bas blistavom stanju (godinama su vec u garazi) koje se spremam urediti i pretpecerati. moram se samo odluciti za boju i vrstu tkanine (cekam da iskombiniram ostale boje namjestaja za novi stan), pa dajem na uredjenje - ici ce u skroz moderan interijer...

PLAVI GOLUB
13.02.2010., 17:19
meni su te fotelje..ono..totalno.."tata u partiji,mama u komitetu..tito visi na zidu..fićo ispred zgrade"..:rofl:..ako me shvaćate..:zubo:..

dakle moj detalj INTERIJERA..http://i48.tinypic.com/10p66mx.jpg

murtila
13.02.2010., 18:07
hvala :) jesu, udobne su, svi ih vole, tko god dodje k meni. samo sto se tkanina pohabala i to im narusava izgled. inace drvena konstrukcija je u originalu bila crna i sjajno lakirana, meni je to izgledalo grozno, pa sam ofarbala u orah. za dovrsetak makeovera potrebno im je jos i tapeciranje, a ja nikako da se, bar za pocetak, raspitam koliko bi to kostalo :ne zna:

Ajooojj, imam i ja dvije a i kauč iz iste kolekcije :rofl:
Ali mama ih je tapicirala prije jedno 15-20 godina
ali meni ih je puna kapa, original je žučkaste boje, a materijal je neki amo reč bukle, ( mislim da su i tvoje takve koliko uspjevam vidjeti ) samo je moje drvo smeđe, naravno lakirano
poslije smo ih tapicirali u nešto šareno (najviše zelene boje ) i bile su strašno zahvalne,
mama u uredu ima vrlo slične i oni su svoje tapicirali u kožu, a drvo u crno, i te su im odlično ispale
možda i ja svoje napravim takve,

meni su te fotelje..ono..totalno.."tata u partiji,mama u komitetu..tito visi na zidu..fićo ispred zgrade"..:rofl:..ako me shvaćate..:zubo:..

Tata mi nije bio u partiji, ni mama u komitetu a Tito mi nije nikad visio na zidu
ma, ni fiću nismo imali......
ali fotelje......ee, one su bile tu :lol::lol:

Vodenna
13.02.2010., 19:04
http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs177.snc3/20478_1342508532723_1531524047_30902226_6844692_n. jpg

nisu baš fotelje, al prolaze....

Lapulapu
13.02.2010., 19:20
waterlily, izgleda mi krasno ta terasa, daj jos koju fotku da se bolje vidi :cerek:

Lapulapu
13.02.2010., 19:22
Evo, kod mene Garland prosvjetlio danas :) http://img25.imageshack.us/img25/2922/garlandsvjetli.th.jpg (http://img25.imageshack.us/i/garlandsvjetli.jpg/)

Lapulapu
13.02.2010., 19:36
A kad smo kod fotelja, detalj naslona http://img22.imageshack.us/img22/4876/kutakzacitanjeicavrlj4.th.jpg (http://img22.imageshack.us/i/kutakzacitanjeicavrlj4.jpg/)

ta.ja
13.02.2010., 22:21
@Waterlily - jesi popila kavu/toplu čokoladu na terasi kako smo ti savjetovale?

@Lapulapu - prekrasni detalji :top:

Vodenna
13.02.2010., 22:38
ta.jo-kava odgođena skupa sa čokoladom...čekam dobro društvo da mi bude slađe:mig:

lapulapu....u detaljima je čar...sviđa mi se:top:

mali miš
13.02.2010., 23:42
http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs177.snc3/20478_1342508532723_1531524047_30902226_6844692_n. jpg

nisu baš fotelje, al prolaze....

waterlily i moj boric je kod mene na balkonu i ceka da ga zasadim :top:
btw prekrasna terasa ;)

sijandraffm
14.02.2010., 09:29
@sandraffm kako veliki hodnik imas :eek: ja sam navikla na male u kojima se jedva okrenes (naime, moj je takav :D)
svidja mi se sto nije natrpan i sto je jednostavan :mig:

hvala.
zapravo je jos duplo veci, ovo je samo dio gdje je ulaz, a ovo je drugi dio iz kojeg se ide u spavace i dijecije, i onda ima jos jedan mali dio hodnika koji samo vodi do dnevnog boravka.

http://img63.imageshack.us/img63/8693/kche057.th.jpg (http://img63.imageshack.us/i/kche057.jpg/)
http://img42.imageshack.us/img42/8233/kche063.th.jpg (http://img42.imageshack.us/i/kche063.jpg/)

zanemarite prljavi zid, dijeca su mi rastrljali prsticima ovu smedu:five:

mali mis
svida mi se telefon, a bome i cizmice:D

sijandraffm
14.02.2010., 09:36

dakle moj detalj INTERIJERA..http://i48.tinypic.com/10p66mx.jpg

ljepo:top: gdje ima tih sablona za kupit, ako se smije znati ?

sijandraffm
14.02.2010., 10:46
evo ga "u komadu":
http://img199.imageshack.us/img199/8173/kche067.th.jpg (http://img199.imageshack.us/i/kche067.jpg/)

i evo ovaj mali dio hodnika koji vodi u dnevni, khhhmm....ovdje zanemarite prljava staklena vrata, koliko god ih ja brisala, stalno dijeca ostavljaju prstice i rukice na njima, a odkad nam je najmanji propuza, on dopuza do njih, pa gleda kroz njih mene u kuhinji dok kuham i kruzi jezikom po staklu:D:lol:
aha, da isto zanemarite sto nemamo luster:kava:,vec ih dvije godine kupujemo:s
http://img99.imageshack.us/img99/8435/kche065.th.jpg (http://img99.imageshack.us/i/kche065.jpg/)

sad vise necu dosadivat, ali sam stavila slikice jer mi je ovo drazi dio kuce, do neodavno nismo ni imali hodnik, bila je sve jedna ogromna dnevna soba, koja je ujedno bila i prolaz i ulaz i hodnik, pa smo to malo preuredili, bilo je to jaaaako ljepo, samo smo se zimi smrzavali:mad:, tako da smo bili prisiljeni to malo zatvorit. tako da mi je jedan dio hodnika novi, i jos mi je neobican, pa ga volim.:D

murtila
14.02.2010., 13:25
-kava odgođena skupa sa čokoladom...čekam dobro društvo da mi bude slađe:mig:

Barem je to lako, :mig:
A di ćeš boljeg društva od nas ovdje :cerek:
:ceka:

ili da se mi sami pozovemo, :D ,
evo ja se pozivam, sigurno će biti još kandidata, da uživamo na terasi,

edit: može i u proljeće

@sandraffm,

vauuu, zavidna veličina hodnika, a rekla bi i da je dnevni ogroman

ti si u kući :ne zna:

Vodenna
14.02.2010., 14:00
Barem je to lako,
A di ćeš boljeg društva od nas ovdje

ili da se mi sami pozovemo, ,
evo ja se pozivam, sigurno će biti još kandidata, da uživamo na terasi,

edit: može i u proljeće

murtila, imaš pravo...sam se ti pozovi:top:
svi dobra srca imaju mjesta....tak da su svi dobrodošli:grli:
proljeće je najbolje...a još stignem srediti neke detalje do tada:mig:

mali mišu-hvala i tebi...
ja imam dva borića na čekanju...bilo sniženje...

sandraffm-veličina je ipak bitna:p, lijepo, koje olakšanje kad nije sve sterilno:s:s

murtila
14.02.2010., 16:20

Ja sam dobra srca :cerek: uz to i roza :cerek:

Zahvaljujem, :grli:
već ćemo se mi dogovorit :mig:

PLAVI GOLUB
14.02.2010., 19:56
sandraffm..u reklamnom studiju mi napravili..objasnila,napisala i zalijepila..:cerek:

mali miš
15.02.2010., 09:47
fotelje :top::top::top:

imam neke slicne (usudim se reci malo ljepse) prastare u ne bas blistavom stanju (godinama su vec u garazi) koje se spremam urediti i pretpecerati. moram se samo odluciti za boju i vrstu tkanine (cekam da iskombiniram ostale boje namjestaja za novi stan), pa dajem na uredjenje - ici ce u skroz moderan interijer...

odmjerit cemo cije su ljepse nakon tapeciranja :mirko: :D

Kladi
15.02.2010., 10:57
sandraffm..u reklamnom studiju mi napravili..objasnila,napisala i zalijepila..:cerek:

ma tko bi se odbio antoniji šola takvu molbu!:D:p

ta.ja
15.02.2010., 11:13

Ja sam se već pozvala i čak obećajem da ću uz toplu čokoladu napraviti i kolač

lepijander
15.02.2010., 11:17
sandraffm,

prekrasna mi je kombinacija ovih pruga u smeđim nijansama i plave, jedino mi pločice ovdje ne odgovaraju, možda da su čiste bež(ili smeđe) bez šara

inače, odlično - lijep dojam

nema mi ništa gore od bijelog hodnika u kojem ničeg nema

xls
15.02.2010., 11:19
odmjerit cemo cije su ljepse nakon tapeciranja :mirko: :D

:top:

bleeda
15.02.2010., 11:23

a meni Tito još uvijek visi na zidu :)

Old fart
15.02.2010., 11:29
a meni Tito još uvijek visi na zidu :)

Jel se ti to žališ ili hvališ ..vidim da voliš starinske kuhinje ,možda je isto i sa političarima....
..pa ja sam mislio da to nije teško Taubek...

PLAVI GOLUB
15.02.2010., 12:12
ha?šta da nije teško?..: plava:

KLadionica..da..to sam ja..:Serek:..: shebala sve..a tako je htjela ostati anonimna:

ja voljem bijele hodnike..:p

sijandraffm
15.02.2010., 15:30
@sandraffm,

vauuu, zavidna veličina hodnika, a rekla bi i da je dnevni ogroman

ti si u kući

je, i ja se ubi cisteci:bara:

sandraffm[/COLOR]-veličina je ipak bitna:p, lijepo, koje olakšanje kad nije sve sterilno

:Dneki kazu da je, a drugi opet da nije,:D,.......ja neznam:ne zna::D
hvala:)

aha, mislila sam da je gotova sablona......

sandraffm,

prekrasna mi je kombinacija ovih pruga u smeđim nijansama i plave, jedino mi pločice ovdje ne odgovaraju, možda da su čiste bež(ili smeđe) bez šara

inače, odlično - lijep dojam

nema mi ništa gore od bijelog hodnika u kojem ničeg nema

hvala !!!:)

sijandraffm
16.02.2010., 08:54
evo jos jedan detalj:

http://img521.imageshack.us/img521/6345/noah0210029.th.jpg (http://img521.imageshack.us/i/noah0210029.jpg/)

http://img109.imageshack.us/img109/8610/noah0210021.th.jpg (http://img109.imageshack.us/i/noah0210021.jpg/)

muukigirl
16.02.2010., 09:07
kad ste već u ljubičastom, da ja nastavim.. :D

dnevna/kuhinja/predsoblje/blagavaonica
jedna strana:
http://i201.photobucket.com/albums/aa258/muukigirl/IMG_2512.jpg

durga strana:
http://i201.photobucket.com/albums/aa258/muukigirl/IMG_2513.jpg

vrata u Narniju:
http://i201.photobucket.com/albums/aa258/muukigirl/IMG_2515.jpg?t=1266311023

soljenka i parpenka :cerek:
http://i201.photobucket.com/albums/aa258/muukigirl/IMG_2517.jpg?t=1266311027

boxer-kai
16.02.2010., 11:03
Evo malo smo upotpunili boravak...
http://i50.tinypic.com/zy62yo.jpg

http://i47.tinypic.com/ru08xc.jpg

muukigirl
16.02.2010., 11:13
@boxer-kai: prelijepa kombinacija boja! što bih dala za toliko svjetla i kod mene :D . a i živinice ti dobro idu.. ;)

Old fart
16.02.2010., 11:21
Boxer je onaj mali "gremlin" ? preeesladak je,da ne slini toliko već bi se valjao kod mene u prašini...za razliku od njega interijer mi je previše sterilan ,lijep je ali kao da nitko ne živi unutra

bulthaup
16.02.2010., 11:25
Kako niko ne zivi, a pas i macka.

Fine boje. Ja bih licno spustio tv malo nize.

Old fart
16.02.2010., 11:29
:lol: da žive tu ,interijer bi bio ipak malo drugačiji ,šogica mi ima takvu macu ,kad je čopi "huja" imaš kaj pospremati poslije :D
Tv apsolutno ,simetrala treba biti u sredini očiju kad se sjedi..

poison5
16.02.2010., 11:31
Muukgirl,simpatičan stančić,sviđaju mi se ona vrata,i taj zid gdje su vrata.
Boxer kai,kao iz kataloga.Jako lijepo,i...slažem se sa bulthaupom sa tv.

Lapulapu
16.02.2010., 11:35
detalj iz hodnika:
http://img713.imageshack.us/img713/3579/hodniku.jpg
ako vam se cini da ove police stoje nakrivo - to je samo zbog glupog kuta slikanja

moje retro fotelje:

Jako simpatična kombinacija tih 'košara' i police :)

Nisu te fotelje baš tako stare, kupovale su se 70-ih godina. Prilično neugledne i neudobne. Ako ćeš ih sama obnoviti i pritom se zabaviti :top:
Ako ćeš morat platiti materijal i rad, nije vrijedno truda.

evo ga "u komadu":
http://img199.imageshack.us/img199/8173/kche067.th.jpg (http://img199.imageshack.us/i/kche067.jpg/)

Sviđa mi se svjetlost, polica bez nosača i slike na zidu. I, zanimljivo kako smo različiti - ti si tek 'stvorila' svoj hodnik, a ja sam sve učinila - da ga se rješim, pola stana sam porušila.

evo jos jedan detalj:

http://img521.imageshack.us/img521/6345/noah0210029.th.jpg (http://img521.imageshack.us/i/noah0210029.jpg/)

Jako lijep AKO je staklen :)

Evo malo smo upotpunili boravak...

http://i47.tinypic.com/ru08xc.jpg

Jako lijepo za ovakav način uređenja, ali nedostaje mi nekog osobnog štiha. Bar piđamu prebaci preko stolice :D

Životinjice divne :cerek:

bulthaup
16.02.2010., 11:35
Fino sto su svi poceli stavljati neke slikice, otkako imamo novog moderatora.

bulthaup
16.02.2010., 11:36
Ja sam takve (retro) fotelje naslijedio sa stanom i bile su dosta udobne.

Lapulapu
16.02.2010., 11:37
durga strana:
http://i201.photobucket.com/albums/aa258/muukigirl/IMG_2513.jpg

Muuki, jako simpatično, pravi studentski/mladenački stan, veselo i nepretenciozno.

Ne vidim stol, kako jedete?

Lapulapu
16.02.2010., 11:39
Ja sam takve (retro) fotelje naslijedio sa stanom i bile su dosta udobne.

Siguran si da su bile baš ove? Ja sam imala baš ove. Ružnjikave i neudobne. Doduše, priznajem da mi je to bilo loše životno razdoblje, pa onda uzmite s dozom rezerve moj stav prema tim foteljama :zubo:

bulthaup
16.02.2010., 11:47
Siguran si da su bile baš ove? Ja sam imala baš ove. Ružnjikave i neudobne. Doduše, priznajem da mi je to bilo loše životno razdoblje, pa onda uzmite s dozom rezerve moj stav prema tim foteljama :zubo:

Sigurno nisu bile ove, ali su iz slicnog vremenskog razdoblja (60-70) i bas su bile udobne, sto je bila sreca, jer su to bile jedine dvije stolice u sobi neko vrijeme.:)

bleeda
16.02.2010., 11:55
Jel se ti to žališ ili hvališ ..vidim da voliš starinske kuhinje ,možda je isto i sa političarima....

i sa vinom, i sa autima..... što fali starome i starinskome? i ti ćeš s vremenom doći u godine kad ćeš mi možda postat zanimljiv :cerek:

PLAVI GOLUB
16.02.2010., 12:07
i sa vinom, i sa autima..... što fali starome i starinskome? i ti ćeš s vremenom doći u godine kad ćeš mi možda postat zanimljiv :cerek:

s obzirom na njegove godine..on ni nema više kamo doć..on je u tim godinama..zadnjim..:kava:..

:lol:

Old fart
16.02.2010., 12:12
:lol: ja još rabim bijele pilule ...kad me zaboli glava:D
čer me davi da i ja uredim dvije foteljice ,al mi se neće jer na njima možeš sjediti samo ukrućen "..ko buva.."jer je "žemska" ,ali ju rajca kaj je starija od 100..:D

mali miš
16.02.2010., 12:12
Jako simpatična kombinacija tih 'košara' i police :)

Nisu te fotelje baš tako stare, kupovale su se 70-ih godina. Prilično neugledne i neudobne. Ako ćeš ih sama obnoviti i pritom se zabaviti :top:
Ako ćeš morat platiti materijal i rad, nije vrijedno truda.

hvala ;)

sto se tice fotelja, 'nasljedila' sam ih od bake, nisam sigurna koliko su stare, ali sam sigurna da su udobne. tko god dodje kod mene sjedi u njima umjesto na kutnoj od 3m koju sam kupila nedavno da ima mjesta za ekipu :rofl:
prvotna ideja je bila da ih sama pretapeciram, ali onaj dio za sjedenje i naslon su u jednom komadu pa nisam sigurna da bi to ispalo dobro. da su to bar dva komada - to bi bilo cisto zadovoljstvo preobuci :D

mali miš
16.02.2010., 12:14
Sigurno nisu bile ove, ali su iz slicnog vremenskog razdoblja (60-70) i bas su bile udobne, sto je bila sreca, jer su to bile jedine dvije stolice u sobi neko vrijeme.:)

i meni su posebno drage jer sam u pocetku imala samo njih u stanu :rofl:

Lapulapu
16.02.2010., 12:17
Ogradila sam se od svog lošeg stava prema tim foteljama, meni nisu ostale u tako dragim uspomenama kao vama :D

Ali rado ću ih vidjeti u obnovljenom izdanju, pa svakako stavi fotke.

Trillian
16.02.2010., 12:25
hvala ;)

sto se tice fotelja, 'nasljedila' sam ih od bake, nisam sigurna koliko su stare, ali sam sigurna da su udobne. tko god dodje kod mene sjedi u njima umjesto na kutnoj od 3m koju sam kupila nedavno da ima mjesta za ekipu :rofl:
prvotna ideja je bila da ih sama pretapeciram, ali onaj dio za sjedenje i naslon su u jednom komadu pa nisam sigurna da bi to ispalo dobro. da su to bar dva komada - to bi bilo cisto zadovoljstvo preobuci :D

Joj, mi smo jednu sjedalicu od stolca neki dan preoblačili, dakle samo više manje četvrtasti komad spužve - nije baš ispalo bogznašto, a zbilja smo se trudili!!!
Ne bih se usudila ni početi ovakvu fotelju u jednom komadu tapecirati! :D

monika33
16.02.2010., 12:39
hvala ;)

ja mislim da se i to može, bez obzira što su iz jednog dijela...

pogle ove prije i poslije stolice:

http://i400.photobucket.com/albums/pp88/domagoj22/lucillebefore.jpg

http://i400.photobucket.com/albums/pp88/domagoj22/lucilleafter1.jpg

bleeda
16.02.2010., 13:21
eto sad ćete me navuć da sjednem u auto i odem na viksu po naše dvije fotelje...i stolić koji ide s njima u paketu. samo neznam di bi to uopće stavila, al nema veze...nek imam i ja te fotelje.

btw: ako nekoga zanima dobar tapetar, ja imam super iskustva s jednom firmom u ZG. tapecirali su nam kutnu, kasnije i mojim starcima garnituru za dnevnu, i cijena je bila stvarno ok.
ja sam ih 3 godine kasnije zvala da mi ponovo tapeciraju jedan dio koji su klinci uništiti i napravili su mi to besplatno. platila sam im samo 100 kn odvoz i dovoz.

ako koga zanima, poslat ću podatke.

murtila
16.02.2010., 13:23
i sa vinom, i sa autima..... što fali starome i starinskome?

Kad smo već kod auta, gledala nekidan na teve James Bonda, Casino Royal
meni je totalno sranje taj film, više ljubavni nego Bondovski

jedino što je valjalo je onaj Aston martin iz 60-tih, prekrasan auto :mig:

Mislila sam da su i moje iste samo sa smeđim drvom ali moje nisu iz jednog komada, i mislim da nisu iz 70-tih već dosta ranije
i bile su dosta udobne, kad smo ih tapicirali morali smo i spužvu obnoviti i onda su opet trajale i trajale, evo sad opet nakon jedno 15 god. bi ih trebalo obnoviti
ali mislim da se ne isplati, zvala nekog čovika iz oglasa koji to radi, mogu kupiti novu kutnu za to, ajde neku jeftiniju
doduše pitala sam ga i za isti kauč i dvi fotelje, ruke i materijal onako preko telefona - oko 5500
ali ako budem, samo ću fotelje,

murtila
16.02.2010., 13:30
@monika,

Prekrasna fotelja, :top:

@boxer-kai

je li ti to parket :ne zna:

Slažem se da bi teve trebao ići poprilično niže,
a i kabeli narušavaju izgled, ali to ćeš vjerovatno srediti

sviđaju mi se boje, da li si komodu dao napraviti ili je kupljena gotova, :ne zna:

boxer-kai
16.02.2010., 13:57
@boxer-kai

je li ti to parket :ne zna:

Slažem se da bi teve trebao ići poprilično niže,
a i kabeli narušavaju izgled, ali to ćeš vjerovatno srediti

sviđaju mi se boje, da li si komodu dao napraviti ili je kupljena gotova, :ne zna:

Ne, laminat je... Pa tv je u ravnini ociju ...od poda do tv je 83 cm... kad se sjedne to je normalno..valjda fotic malo to nes poveca...i prostor izgleda veci nego sto je... komoda je rađena po mjeri a kablovi ce ici u rigips jednog dana :D
I naravno da se živi tu... ja i spavam na tom trosjedu kad se spusti...samo uvijek je sve na svome mjestu jer zivotinje ne dozovljavaju da se ostavljaju stvari po kuci :D
stolice su mi stigle od pedralia , a stol od domitalie treba doci pa kad to sredim poslikam i terpezariju...

boxer-kai
16.02.2010., 14:10
Evo i kupaona... na zalost imam preširoki objektiv i ne mogu slikat unutra kupaone jer je mala, vec samo iz hodnika... uglavnom iza vrata je školjka i mjesto za mašinu a pored ovog ormarica je kadaž
http://i47.tinypic.com/2ccv79k.jpg

http://i45.tinypic.com/27y22k4.jpg

sijandraffm
16.02.2010., 14:16
ovaj thread ozivio !:top:

boxer kai
jako ljepo ! pogotovo ova dva mala tepiha :cerek:
i ja bi spustila tv, i sakrila kablove:mig:
stol mi je:top: jel to kupljeno ili od stolara ?

Sviđa mi se svjetlost, polica bez nosača i slike na zidu. I, zanimljivo kako smo različiti - ti si tek 'stvorila' svoj hodnik, a ja sam sve učinila - da ga se rješim, pola stana sam porušila.

:)
ma ljepi su ti otvoreni prostori, meni je to isto bilo fora i svakome ko bi dosa kod nas, ali su stvarno neprakticni, nama je dnevni bio oko 50-tak kvadrata, cili otvoren prema kuhinji, prema stepenistu, odsvuda sisa hladnoca po zimi, nikako ugrijat bez centralnog,...ma za poludit, a da nepricam o tome koliko mi je islo na zivce kad mi dodu ljudi u kucu i stvore se odma u dnevnom:rolleyes:

Jako lijep AKO je staklen :)

nije staklen, oni su za nas novcanik bili ipak malo premasni:)

:

mali miš
16.02.2010., 14:46
eto sad ćete me navuć da sjednem u auto i odem na viksu po naše dvije fotelje...i stolić koji ide s njima u paketu. samo neznam di bi to uopće stavila, al nema veze...nek imam i ja te fotelje.

btw: ako nekoga zanima dobar tapetar, ja imam super iskustva s jednom firmom u ZG. tapecirali su nam kutnu, kasnije i mojim starcima garnituru za dnevnu, i cijena je bila stvarno ok.
ja sam ih 3 godine kasnije zvala da mi ponovo tapeciraju jedan dio koji su klinci uništiti i napravili su mi to besplatno. platila sam im samo 100 kn odvoz i dovoz.

ako koga zanima, poslat ću podatke.

meni meni meni :D moze na pm ;)

btw imam i stolic :rofl: ali ga nisam stigla poslikat, kad sam slikala fotelje bio je zatrpan stvarima. inace taj stolic mi je najdrazi komad namjestaja u stanu :)