PDA

View Full Version : Gorka sol

MARV
20.02.2007., 14:36
jel mi moze netko reci nesto vise o tome?
citao sam da je to za ciscenje organizma,
a posto imam velikih problema sa kozom koji su vrlo vjerovatno uzrokovani nekim toksinom u organizmu, mislim to probati, da se ocistim.
ali ne znam kako se to uzima i cemu tocno sluzi ?!

chrissy
20.02.2007., 14:48
Da, to je radil kolega s posla... počisti organizam, ako se pod "organizam" misli na crijeva... :rofl:

MARV
20.02.2007., 14:58
Da, to je radil kolega s posla... počisti organizam, ako se pod "organizam" misli na crijeva... :rofl:

da znam da se cesto ide na wc :)
nema veze ako cu na taj nacin stvarno ocistit "otrove" iz organizma ?!

chrissy
20.02.2007., 15:16
Ne bi te htjela obeshrabriti, ali njemu nije riješilo probleme s kožom... možda netko ima bolja iskustva... :confused:

lianne
20.02.2007., 21:09
gorka sol je za ciscenje crijeva..
detoksiciranje tijela nema veze s tim..
detoksiciranje je izbacivanje stetnih nuzprodukata stanica iz stanicne tekucine i svih tjelesnih stanice..neka vrsta generalnog ciscenja od "stanicnog" tj.tjelesnog smeca...
i organizam se pravilno detoksicira samo odredenom prehranom(tj.dijetetikom) i velikom kolicinom vode(cak postoje i cajevi za to i programi detoksikacije na bazi sedmodnevnog uzimanja sokova i tekucine-ali to je za hrabrije):zubo:

dr/iur
20.02.2007., 22:29
jel mi moze netko reci nesto vise o tome?
citao sam da je to za ciscenje organizma,
a posto imam velikih problema sa kozom koji su vrlo vjerovatno uzrokovani nekim toksinom u organizmu, mislim to probati, da se ocistim.
ali ne znam kako se to uzima i cemu tocno sluzi ?!
Gorke soli jednako kao i Portalak se koriste pri zatvoru i prije operacije kako bi osoba ispraznila crijeva.
Mislim da ti to nije praktično koristiti jer ćeš provesti dobar dio dana u wc-u kao kada imaš prolijev.
Ako si se odlučio/la na tako nešto možda je bolje i praktičnije pokušati upotrijebiti klizmu jer se ima normalan život i ne utjeće na dnevnu rutinu.
Dakle kupi se u ljekarni ili specijaliziranoj trgovini, u nju ide određena količina vode a na nekim bolničkim odjelima ubace i nešto masnog sapuna, to se istrese u anus, isprazne crijeva i šiba dalje kao da ništa nije bilo. Tu metodu koriste i Yoga majstori a također se koristi prije operacije i ponegdje prije poroda.
Za detalje oko kože neznam ništa, barem ne pouzdano ali promjenom dijete se može puno učiniti.
Prije nego išta pokušaš konzultiraj se sa liječnikom!

Chuspajzmaher
07.06.2008., 11:33
http://www.alternativa-za-vas.com/index.html
...ovo vam je link na stranicu gdje su vam opisani postupci čišćenja tijela, a neki uključuju i gorku sol! U zdravlje:top:

Endimion17
07.06.2008., 13:23
Gorka sol je heptahidrat magnezijevog sulfata. To je purgativ, a za takvo djelovanje su odgovorni magnezijevi kationi.
Ako to pojedete (par grama) očekujte masivni rijetki proljev.

A "detoksifikacije" opisane po "Glorijama, Milama i Tenama" su pizdarija. Mit.

Paklena Narandža
22.06.2008., 20:30
Navodno je super kao piling za lice.....

nikola83
27.06.2008., 00:08
kad se sjetim bolnice i sest litara toga,neponovilo se....

Ego
27.06.2008., 00:18
Marv, a da popričaš malo s doktorom umjesto da si samoizazivaš teške proljeve vjerojatno nepotrebno?

Pippy
27.06.2008., 07:53
Ja takodjer prije operacije morala popiti 6 litara gorke soli i u životu mi ništa nije bilo odvratnije nego to! I sad mi se sve diže od pomisli na taj okus u ustima....:bljak:

Endimion17
27.06.2008., 10:01
kad se sjetim bolnice i sest litara toga,neponovilo se....

:lol::rofl: životno iskustvo :top::rofl:

cudim_se
27.06.2008., 17:31
Ja sam izazivala takve reakcije crijeva s Dulcolax tabletama, duga priča zašto. Osim što sad imam "spora crijeva" koja se sama teško prazne, imam i hemeroide. Poanta? Prestani se zajebavati s tim!

brazilka
26.08.2009., 07:55
ja imam spora crijeva...od prije par mj.....pila sma na pocetku razne cajeve za stolicu i tablete za ciscenje dok na kraju nisam cula od doktorice da se ta "bolest " cesto javlja kod zena od 25 god na dalje i tu nemozes bas nista....pijem neke tablete koje bi ih kao trebale pokrenuti ali nista od toga...

Z e t t a
08.05.2010., 20:05
Potrebna mi je za rodicu za čišćenje jetre i žući, ali nema je u ljekarni.

Zna li možda netko gdje da to nabavim?

Tnx

always_positive
08.05.2010., 20:51
U nekoj drugoj ljekarni?
Ili pitaj magnezij-sulfat...

Ali pažljivo s time, to je i laksativ.

mimoza40
10.05.2010., 15:03
Pa znaju u ljekarni kaj je gorka sol...
Koristi se isključivo prije pretraga crijeva..
Pacijent iz bolnice ili poliklinike dobije upute o dozi lijeka..
I te doze su često prekoračene..
Bojim se da bez liječničke upute nećeš nigdje kupiti..
Eventualno najmanju dozu...:kava:

always_positive
10.05.2010., 16:36
Pa znaju u ljekarni kaj je gorka sol...

Da ali nekim kolegicama ne pise na vrećici gorka sol pa se u žurbi zaborave....a da ne govorim kod mladih srednjoskolki koje dođu na praksu :kava:

Jer kako drukcije objasnit da ona ne moze nac gorku sol u ljekarnama :ne zna:

mimoza40
10.05.2010., 17:27
Možda je razlog tomu da je jednostavnije reći- nemamo, nego se upustiti u raspravu o doziranju..
A srednjoškolci bi valjda pitali prije nego vele -nemamo???:kava:

mimoza40
10.05.2010., 17:28
Potrebna mi je za rodicu za čišćenje jetre i žući, ali nema je u ljekarni.

Zna li možda netko gdje da to nabavim?

Tnx

Tko joj je to preporučio "za čišćenje jetre i žući" :confused:

Endimion17
11.05.2010., 02:44
Treba joj za ovu šarlatansku metodu (http://forum.hr/showthread.php?t=457839).

Jedna od većih opasnih i sramotnih gluposti koje su izmilile ispod kamena.

zdenka27
11.05.2010., 11:46
Jao, pa to je strašno! Ali već odavno je poznato da se takvi šarlatani upravo oslanjaju na neznanje i nevolju ( tj. bolest ) ljudi.
Što se tiče gorke soli - ona se kupuje na slobodnoj prodaji i nije potreban recept. A zašto je nemaju u toj ljekarni, tko bi ih znao! Inače ja sam je koristila za "ispiranje" crijeva prije pretraga i nisam do sada čula da se koristi u druge svrhe.

AmonRaa33
11.05.2010., 12:20
evo 11-12 otkucaja u 10 x 6sek to je ok jel 66-72

fiume69
11.05.2010., 13:06
moj je suprug, zbog nasljedno povisenog kolesterola i masne jetre, pod nadzorom svoje lijecnice proveo ovu metodu http://www.alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/ciscenje-jetre/ koja ukljucuje konzumaciju i gorke soli. to je, vjerujem, metoda prema kojoj endimion ima tako jake osjecaje. :)
pod nadzorom lijecnika bi znacilo, laboratorijska analiza jetrenih enzima i vrijednosti svih kolesterola prije ciscenja, neposredno poslije i tri tjedna poslije. rezultat - kolesterol gotovo na granici normale. nikada prije nije bio tako nizak, a pokusavao je dosta toga u nastojanju da zbog svojih godina (niti 40) bas jos ne krece s tabletama.

mimoza40
12.05.2010., 16:46
Koliko su dugovječni ti rezultati,nizak kolesterol?