PDA

View Full Version : Kovrčanje kose

stranice : [1] 2

Noemi
15.01.2004., 12:04
Imam valovitu,tanku,neposlusnu kosu.

Kada je vlaga u zraku nema se smisla boriti sa feniranjem i ravnanjem jer nakon 10 minuta opet izgleda cupavo.
Pokusala sam krenuti obrnuto-osusiti je na difuzor i pustiti frckastu.

Problem je sto se lokne opuste(jako je duga).

Pokusala sam sa sprejevima za kovrcanje kose-konkretno od Welle ali sam primjetila da dosta isusi.
Bio mi je dobar neki od Avona,kovrce su stvarno drzale,vise ga ne proizvode.
Ako stavim pjenu kosa mi izgleda mat.

Imate neki savjet?
:)

Agirl
15.01.2004., 14:46
skratiti kosu?

čini mi se da ti kosa nije niti kovrčava niti ravna, već nešto između.. ?

i meni je bila takva (dobro, moja je (bila) kvalitetna i gusta) i uništavala sam je raznoraznim preparatima kako bi sačuvala te kovrče - čista glupost.
otkada sam počela nositi frizuru koja moju kosu ne opterećuje svakojakim dodatnim kemikalijama (osim, naravno, onih potrebnih poput frabe i voska ili briljantina za kosu:D ) imala sam super frizuru..

nosila sam je ravnu, a za posebne izlaske bi je onako malo rasbarušila i bila bi valovita...

ali i te muke sam skratila šišajući se. sad je ponovo puštam
:D

Noemi
15.01.2004., 18:55
Razmisljam i o tome ,ali tako mi ju je zao;jedva sam je pustila da naraste.

Sad sam je prala i natopila pakungom(Redken-All soft,napravi cuda,bez njega se ne mogu ni pocesljati) pa se divim kako je lijepo sjajna.

Ali i sisanje je solucija:(
SAmo sam se nadala nekom drugom rjesenju.

AFRODITA69
16.01.2004., 03:41
curl activator u gelu:top:

Noemi
16.01.2004., 10:48
To ih ne slijepi?Ne svidja mi se wet look.

Imas konkretan primjer,nisam ga uocila na policama,pa da znam tocno sto da trazim.(barem marku)

Thx:)

AFRODITA69
17.01.2004., 00:47
neznam za koga je pitanje..ali gel activator nije gel kao gel za kosu...to je kao gel ali kad stavis na bilo mokru ili suhu kosu,super definira kovrce,nema raspucalosti i sl...ima ga na odjelima za crne zenske ,i ima pod raznim nazivima-ali na svakom pise-curl activator...recimo kupila sam za kceri jedan -zove se SNAP BACK-curl restorer u zutoj flasici...a imam i bezbojni u kontejnercicu...pise sa plavim-curl activator..i nema ni jedan izgled wet looka!

magic
17.01.2004., 08:02
...ima ga na odjelima za crne zenske

Ako si ovime aludirala na 'obojane', u Hrvatskoj takvi odjeli ne postoje.

dora
17.01.2004., 13:43
Curl Activator, Keune, DM. :)

dora
17.01.2004., 13:45
AFRODITA69 kaže:
neznam za koga je pitanje..ali gel activator nije gel kao gel za kosu...to je kao gel ali kad stavis na bilo mokru ili suhu kosu,super definira kovrce,nema raspucalosti i sl...ima ga na odjelima za crne zenske ,i ima pod raznim nazivima-ali na svakom pise-curl activator...recimo kupila sam za kceri jedan -zove se SNAP BACK-curl restorer u zutoj flasici...a imam i bezbojni u kontejnercicu...pise sa plavim-curl activator..i nema ni jedan izgled wet looka!
Halo Afrodita, moras uzeti u obzir da u Repablik of Kroejsa nema odjela za "crne zenske" nego samo za "bijele zenske", prema tome, ako i kad dajes savjete moras savjet dati prilicno opcenito, a ne pricati o proizvodima koji se mogu kupiti u faking Americi, a osoba koja pita za savjet zivi npr. u Splitu :) (oke, Noemi zivi "na putu prema nigdje" ;)).

Noemi
17.01.2004., 15:01
thx dora :)
probala sam curl activator par godina natrag i imala sam osjecaj da mi isto susi kosu,ima alkohola u sebi.
Ovo sto je afrodita napisala mi je zvucalo super ali izgleda da nema toga kod nas.

Imas jos neku ideju?:)

dora
17.01.2004., 17:15
Noemi kaže:
thx dora :)
probala sam curl activator par godina natrag i imala sam osjecaj da mi isto susi kosu,ima alkohola u sebi.
Ovo sto je afrodita napisala mi je zvucalo super ali izgleda da nema toga kod nas.

Imas jos neku ideju?:)
Vid 'vako ;) ja imam cinimise, slicnu, istu kosu ko ti... e sad, taj curl activator meni dode ko lak jer ucvrsti kosu i imam filing da su kovce ljepse.

E, sad, s obzirom da isusuje kosu a i kako mi je kosa sama po sebi dosta suha (uostalom kao i svakom ko ima fckavu), koristim silikon za kosu (Klas-revital) i od Keunea Conditioner leave-in to ti je kao regenerator koji naneses nakon pranja i ostavis i tak posusis kosu, stavis par kapi silikona i taj curl acitvator i (ja osobno) dobim fine kovrcice :)

Noemi
17.01.2004., 18:18
Thx,probati cu.Mozda je u kombinaciji sa tim Leave in ok.
Jao opet cu biti frkava:D

AFRODITA69
17.01.2004., 20:26
cujte zene,ja neznam gdje tko zivi...da je samo u londonu imala bi toga na kile.da sam znala da je u zgb-u onda bi rekla da nemam pojma.

dora
17.01.2004., 20:33
AFRODITA69 kaže:
cujte zene,ja neznam gdje tko zivi...da je samo u londonu imala bi toga na kile.da sam znala da je u zgb-u onda bi rekla da nemam pojma.
A raspitaj se malo ;) :D

Noemi
17.01.2004., 23:14
Mozda nadjem u susjednim nam drzavama...hvala u svakom slucaju na ideji:) :w
A do tada cu isprobati dorinu metodu;)

Alyssa
18.01.2004., 22:06
Dok sam ja imala dugu kosu, do pol leda, (valovitu i gustu) ja bih nakon pranja sa Vichy samponom stavila Rigenol (ko neka krema za rascesljavanje) i kosa bi mi bila ok (a i lako se je dala peglat nakon toga)

dora
18.01.2004., 23:21
Alyssa kaže:
(a i lako se je dala peglat nakon toga)
A zakaj da ju peglam? :confused: Moj savjet je bio vezan uz to da kovcava kosa izgleda zivotnije i ljepse, ali da ostane kovcava... a ne da ju izravna. :D

heureka
19.01.2004., 00:02
A zakaj da ju peglam? Moj savjet je bio vezan uz to da kovcava kosa izgleda zivotnije i ljepse, ali da ostane kovcava... a ne da ju izravna.

ma moja je kosa bas to.. pomalo kovrdava, al se ispravi ako je ne ucvrstim... cim je vlazno ukovrda se i to..
i sad, onda sam je prestala peglati, za neki svakodnevni look kovrdava kosa je super... medutim, za neke malo svecanije trenutke skroz je izravnam (ok, najcesce frizer to skroz izravna).. al ako to radim ja, ni to nije neki problem.. mokru kosu namotam na veeeelike viklere, osusim je pod haubom (imam neku kucnu verziju koja se napuse.. i to..) ostavim da se ohladi, rascesljam sa voskom i super:) em je ravna, em ima fini volumen, lijepo pada i sve to:)

cranford
29.10.2006., 13:31
Da li neko zna kako se prave vlažne lokne?

Karmela
29.10.2006., 15:26
ovako nesto mozda?
http://www.wigs-us.com/ebaypics/972-2.jpg

pretpostavljam dosta gela koji nije ultra firm?

AFRODITA69
29.10.2006., 18:40
sa spreyom za wet hair look.zove se wet and wild.imam to doma.za djecu da im lokne definiram pa izgledaju mokre.

hana
29.10.2006., 22:07
bilo kakav wet look gel/sprej ili nes trece
a ima i onih spešl stvari za kosu kao za finish touch pa kosa izgleda ko svjetlucavo mokra

Skattemus
30.10.2006., 00:32
meni lokne ne drze duze od dva sata....imate za to kakav recept

Rock Star
30.10.2006., 08:17
Možda nisi za lokne. Tak i moja frendica ima ultraravnu kosu, ko svila je na dodir, nikak je ne može nakovrčati.

mouse
30.10.2006., 11:50
bilo kakav wet look gel/sprej ili nes trece
a ima i onih spešl stvari za kosu kao za finish touch pa kosa izgleda ko svjetlucavo mokra
Meni to izgleda mokro sat vremena...onda mi kosa sve to tak fino upije da izgleda kao da niš nisam stavljala!

Skattemus
30.10.2006., 13:16
Možda nisi za lokne. Tak i moja frendica ima ultraravnu kosu, ko svila je na dodir, nikak je ne može nakovrčati.
moja je kad ju operem a ne ispeglam onak blago valovita...al kad se nafrckam samo dva sata..

flakey
30.10.2006., 14:30
ja sam rudlava skoro ko ofca :zubo: a lijepo definiram i napravim tzv. mokre lokne sa voskum u pjeni. wellinje super samo mislim da su ga prestali proizvoditi

Katrin
30.10.2006., 15:14
ja sam rudlava skoro ko ofca :zubo: a lijepo definiram i napravim tzv. mokre lokne sa voskum u pjeni. wellinje super samo mislim da su ga prestali proizvoditi
jesu, vise ga nigdje nema :tuzni:

hana
30.10.2006., 20:11
Meni to izgleda mokro sat vremena...onda mi kosa sve to tak fino upije da izgleda kao da niš nisam stavljala!

meni pocne izgledat mokro masno pa mi se to gadi i ne koristim ali frendica ima taj neki sprej za sjaj - neka markica koja se samo u frizerajima prodaje valjda i njoj super to izgleda onako svjetlucavo sjajno zdravo ali ne sljokasto

cerberus
03.11.2006., 08:22
ja imam pjenu za kovrče,to si prvo stavim na mokru kosu,onda je lagano osušim fenom,ne do kraja,malo tak odstoji i onda si stavim od keunea so pure gelek i onda mi kosa nije onak rašćupana,neg je lijepa,a i izgleda mokro onak..dok ne izađem van.he.pa se osuši na vjetru. :kava:

Rock Star
03.11.2006., 08:59
A ko zna kojim preparatom dobiti kovrče ak je kosa blago kovrčava samo? Nema lokne ni niš, samo se na krajevima kovrča, pa me zanima mogu li se dobiti lokne bez kovrčanja, samo nekim preparatom? Probala sam Tigi Curls Rock, al nije me kovrčao, samo dao ogrooooman volumen.

cerberus
03.11.2006., 16:25
A ko zna kojim preparatom dobiti kovrče ak je kosa blago kovrčava samo? Nema lokne ni niš, samo se na krajevima kovrča, pa me zanima mogu li se dobiti lokne bez kovrčanja, samo nekim preparatom? Probala sam Tigi Curls Rock, al nije me kovrčao, samo dao ogrooooman volumen.

ak ti se na krajevima kovrča sam,kaj se nebi trebala postepeno ošišat :kava:

Rock Star
03.11.2006., 21:23
Ošišana sam postepeno.

cerberus
03.11.2006., 22:04
probaj s pjenom za kovrče

VeselaVesna
22.02.2007., 17:59
Bok! evo mene sa pitanjem o kovrcanju potpuno ravne kose, kako napravit lagano valovitu ili kovrcavu kosu s nekim primjesama "wet looka" . Koristite one elektricne uvijace ili sto? :confused:

Rock Star
23.02.2007., 07:51
S papilotima ne možeš fulati...

VeselaVesna
23.02.2007., 18:53
S papilotima ne možeš fulati...

Sta je to tocno?

kizzy
24.02.2007., 16:04
hello evo da ti pomognem,imaš Pantene pjenu za kosu-Wave creation, vlažnu kosu okreneš naopačke i staviš pjenu,ali gnječi kosu jednom rukom a drugom suši fenom- najbolje bi ti bilo da si nabaviš fen s difuzorom-to ti je onaj široki nastavak i to ti je to dobit ćeš volumen i valovitu kosu :)

VeselaVesna
24.02.2007., 19:24
hello evo da ti pomognem,imaš Pantene pjenu za kosu-Wave creation, vlažnu kosu okreneš naopačke i staviš pjenu,ali gnječi kosu jednom rukom a drugom suši fenom- najbolje bi ti bilo da si nabaviš fen s difuzorom-to ti je onaj široki nastavak i to ti je to dobit ćeš volumen i valovitu kosu :)

Bas cu probat tnx! samo kako koristit tocno taj siroki nastavak za fen? jel se s tim lagano pritisce po kosi dok struji zrak ili? :confused:

ady-
25.02.2007., 14:16
Bas cu probat tnx! samo kako koristit tocno taj siroki nastavak za fen? jel se s tim lagano pritisce po kosi dok struji zrak ili? :confused:

ne...samo nasloniš fen na kosu i držiš..iam ja to..i potpuno ravnu kosu i nakovrća mi se...

romantic_ass
30.10.2008., 17:43
E ovako imam pitanje....

imala sam prije kovrčavu kosu valovitu više i ja sam to godinama peglala ravnala zatezala i sve popratno jer nećeš nikad ono sto vec imas. i sad je meni vec 6mj puklo u glavu da radim kovrce al bas ono lijepe, n
i sad ja to svako toliko odem u frizerski da mi navikla, pod haubu i mrak izgleda al to je s prvim pranjem gotovo.... neda mi se plaćat 80kn svaki tjedan i sjedit 2h sve skupa da bi to bilo ok 3dana i onda se od spavanja olabavi i fućkaj ga....

neznam jel ima nesto da ja to trajno tak napravim pa da drzi bar mj dana

frizerka mi ne zeli radit trajnu jer kaze da ce mi sve unistit, a drugi mi govore da imaju neke trajne biljna baza pa ne uniste a ona nezna za to, pa neam pojma sta bi napravila

to bi trebalo tak stajat stalno
http://img133.imageshack.us/my.php?image=49498807uo9.png

metalka
30.10.2008., 20:08
Hmmm...
Ne bih znala :rofl:

Pa probaj laka stavit i gel koji najviše drži
ali nek ti to frizerka radi...to geliše vamo tamo...
A zašto nebi htjela da ti padaju kovrče...lakše ti ih je održavat...^^

Rock Star
30.10.2008., 22:14
http://img133.imageshack.us/my.php?image=49498807uo9.png

Divne kovrče i divna boja kose! :cerek:

bohemia
31.10.2008., 08:01

stavi finishing spray koji ce seal the moisture

samarra
02.11.2008., 17:31
bok cure

u zadnje vrijema frckam kosu s onim hot rollerima ili kako se to kod nas vec zove.

Mozete li mi reci kako se postigne da frcke ne izgledaju suhe vec da imaju malo mokriji izzgled kao ova tu

http://celebhairstyle.files.wordpress.com/2008/06/short-curly.jpg

koje produkte bi mi mogle preporuciti?

charlyse
05.11.2008., 22:14
Vidim da sve većinom imate kovrčavu kosu. Moja je ravna ali se i peglam jer je prebujna i neposlušna.

Sad me ulovila faza kovrča. Pogotovo na dugoj kosi to prekrasno stoji.
AKo imate koji savjet, jesu bolji vikleri na čičak ili željezni ili nešto treće?
Ne bi figaro jel mi treba 100god dok cijelu kosu nafrčem.

Par puta sam stavljala velike viklere na čičak. Ali taj čičak se sljepi jedan za drugoga pa se nekad tako zamrsi i kad skinem ne izgleda lijepo, ali i drži samo 1 dan.

AKo nisam na dobrom topicu, uputite me dalje :D

ice cream girl
07.12.2008., 21:13
http://img254.imageshack.us/img254/4262/p1010004mm8.jpg (http://imageshack.us)

http://img254.imageshack.us/img254/411/p1010003li8.jpg (http://imageshack.us)

Evo sad sam nasla od egocentric ove slikice.Recite mi jel znate da li postoje nastavci za peglu posebno kupit ili moram kupit novu peglu koja ukljucuje te nastavke za ovakvo frckanje.Imam Remingtonku:)

lana_
07.12.2008., 23:10
Evo sad sam nasla od egocentric ove slikice.Recite mi jel znate da li postoje nastavci za peglu posebno kupit ili moram kupit novu peglu koja ukljucuje te nastavke za ovakvo frckanje.Imam Remingtonku:)

briem da ces isto dobit ak preko noci spletes par vecih pletenica po glavi. ne unistava kosu ;)

HappyWorm
10.12.2008., 12:40
da, i ja mislim da bi puno bolje bile kratke i metlaste, ali trendy naravno :top:

meni su baš lijepe kovrče na toj slici, koji figaro imaš? tražim za tako velike lokne

Egocentrik lady
10.12.2008., 12:48
meni su baš lijepe kovrče na toj slici, koji figaro imaš? tražim za tako velike lokne

tnx happy, rađene su sa uskim Phillipsovim figarom, samo sam ih razvukla prstima dok su još bile vruće lokne a i to je slikano drugi dan ;)

s debljim figarom dobijem ne lokne nego baš valove ;)

Egocentrik lady
10.12.2008., 12:53
aha znam:), a koji figaro imaš deblji?

deblji je remington, neznam koje oznake napamet

HappyWorm
10.12.2008., 13:00
deblji je remington, neznam koje oznake napamet

je li mozda c151? čini mi se super. koliko si ga platila, mozes li provjerit za mene to pliz, pa mi posalji na pp kad budes mogla. znaci dobar ti je remington?sad brisi off kad odg

HappyWorm
10.12.2008., 13:05
gle,od nekoliko pramenova s blajhom ti se neće jako uništiti kosa,a sve i da da,to je ipak nekoliko pramenova i neke utjecati na stanje cijele kose:ne zna:
najgore šta ti se može dogoditi je da kada skida foliju skine i pramenove skupa s njoj:rofl:
zajebavam se naravno:mig:

ja ću si morati kupiti neki deblji figaro.ovi mali su nikakvi i sere mi se od njih stvarno:rolleyes:

imam i ja neko tanko smeće. koji ćeš kupit ja stvarno neznam, baš mi se ok čini remington c151 uguglaj

Una1980
10.12.2008., 13:11
imam i ja neko tanko smeće. koji ćeš kupit ja stvarno neznam, baš mi se ok čini remington c151 uguglaj

čini mi se pretanak,38mm:ne zna:
ja bi baš neki ogromni figaro:mama:

HappyWorm
10.12.2008., 13:14
tanak? a neznam ima li deblji. i ja bi. gdje god sam guglala spominju 3 cm znači ovaj je deblji jos
čini mi se da je to najdeblji remingtonov, a remington pegla mi se pokazala jakom i dobrom pa druge marke ne bi ni gledala

kjara_laura
11.12.2008., 23:21
bok cure

u zadnje vrijema frckam kosu s onim hot rollerima ili kako se to kod nas vec zove.

Mozete li mi reci kako se postigne da frcke ne izgledaju suhe vec da imaju malo mokriji izzgled kao ova tu

http://celebhairstyle.files.wordpress.com/2008/06/short-curly.jpg

koje produkte bi mi mogle preporuciti?

e daj mi reci koje hot rollers imas i kakvo ti je to?? Opcenito me zanima nesto vise o njima koji su dobri tj cija marka i jel to ok,jel nakovrcaa to sta itd itd
hvala

Marcellina
12.12.2008., 00:08
čini mi se pretanak,38mm:ne zna:
ja bi baš neki ogromni figaro:mama:

Ja imam taj, u biti moj je ci 151, isto sam htjela veliki za onako labave lokne, ali ovaj mi je čak i prevelik.
On napravi skroz onako lagane loknice, a imam lagano valovitu kosu koju nije nikakav problem nakovrčati, tako da ako imaš prilike negdje isprobaj ga prije, jer ja bih čak voljela da sam uzela tanji. :ne zna:

HappyWorm
12.12.2008., 00:35
da ja imam felling da bi mi od debljeg se odmah opustile. e sad stvarno neznam, najbolje onda onog ci76 ili braun-pod figarima su na zadnjoj str.

Una1980
12.12.2008., 11:20
znači dovoljan mi je ovaj od 38mm?:misli:

HappyWorm
12.12.2008., 13:13
bitno je da je jak. ja bi čak kupila ovaj tanji ci76.imam osjećaj da od ovog debljeg nebi ništa bilo.

Marcellina
12.12.2008., 13:58
Una, kad bi to mogla bar negdje probati prije bilo bi super, doduše ja sam moga 2 puta samo uključila u struju u ovih par mjeseci koliko ga imam, ne želim kosu stavljat pod vrućinu, a i nije mi se svidio baš efekt.
Nekako prelagano ulovi i to se sve jako brzo otpusti, ja sam dobila frizuru sličnu kao što se može obinom metalnom četkom napraviti, samo malo mi je izvuklo valove. Bojim se da će ti bit prelagano.

HappyWorm
12.12.2008., 23:52
marcellina ja sam ga kupila i ne valja mi, trabala sam tebe slusat:flop:sad ga moram mijenjat ako uspijem:(

Marcellina
13.12.2008., 12:55
Žao mi je Happy :( i ja bih voljela da sam uzela tanji, nadam se da ćeš ga uspjeti zamijeniti!

HappyWorm
13.12.2008., 16:31
nadam se. zašto ti nisi zamjenila?

Marcellina
13.12.2008., 17:23
I tako ne koristim figaro često, tako da ni tanji vjerojatno ne bih puno koristila, a ovaj mi je ok nekad onako za neke lagane valove.
Ma nije mi ni palo na pamet da ga idem zamijenit, iako mi je palo na pamet da je možda bolje da ga nisam uopće ni uzela. :zubo:

HappyWorm
13.12.2008., 20:38
:zubo:

HappyWorm
15.12.2008., 11:13
hej, zamjenila sam figaro :cheer: sva sam sretna jer je ci 76 odličan, baš kako sam htjela, radi lijepe spiralne lokne, ovisno koliko debeli pramen staviš, jačina mu je super, dakle preporučam!:top:

Marcellina
15.12.2008., 12:07
Ajde bravo! :top: Drago mi je da si zadovoljna sad! :mig:

HappyWorm
15.12.2008., 12:20
hvala. ako budes htjela dobar figaro kupi taj:)

*Miss14*
17.12.2008., 18:59
Hej,
Imam jedno pitanje. Zna li netko ako u Rijeci ima neki ducan gdje se mogu kupiti vikleri na zagrijavanje??? U Marcelu sam bila i tamo ih ne drze pa nemam pojma gdje bih jos mogla pogledati :ne zna:
Ako netko ima neku info, neka proslijedi, hvala!!!

Kaky
20.12.2008., 15:35
imam problem koji me počeo strašno živcirati. Kosa mi užasno strši. Grozno!!! A tek kad sam na kiši!! Sva se podigne, nakovrča, strši ko' luda. Inače ne koristim peglu, ne sušim previše ni fenom, ima ko kakav savjet ili proizvod samo da ublažim to odvratno stršanje??? :ne zna::ne zna:

slanutkica
11.03.2009., 19:29
1. Odrežite iz stare pamučne majice trakice dužine 10cm i debljine 2cm.Otprilike neka ih bude 20-ak...kao vikleri.
2.Zavežite traku na sredini pramena i povucite do vrhova. zatim počnite namotavati određujući veličinu kovrče.
3.Kada dođete do kraja zavežite mašnu preostalim krajevima trakice.

Savjet:Ovo radite na vlažnoj kosi da bi vam kovrče duže trajale.Igrajte se,
odredite debljinu i veličinu kovrča.
Sa trakicama možete i spavati ili jednostavno kosu posušiti sušilom.Jeftino, a pamuk je nježan prema kosi.
Kada mi je kosa suha onda je lagano našpricam gelom i namotam...zatim osušim.Traje 10-ak minuta!
Dakle,javite vaše iskustvo!:D

Rag.Doll^^
19.03.2009., 18:53
Imam problem s kovrčanjem kose.
Kada mi je kosa friško osušena, praktički sam ko pudla i sviđa mi se to, ali sljedeće mi se jutro odmah spljošti. Iritira me to i to ponekad zna izgledati tako neuredno.
Ne kužim, ošišana sam na stepenasto (imam gustu kosu i prije mi je zbog duljine bila preteška), prirodno mi je prilično valkovita, ali svejedno stavim malo pjene za kovrčanje kose, bude mi jednako kovrčava ako ju osušim difuzorom ili ako ju pustim da se prirodno osuši. Mislim da nije problem u teškom oblikovanju kose, jer kada ju ispeglam, bude 100 % ravna i ostane tako dok ju ne operem. Imate li savjet?
Evo slika pa da vidite:

friško osušena (http://www.irisup.com/images/jwezns5jjaupk4x46lta.jpg)

jutro poslije (http://www.irisup.com/images/rnscem773roqeqwue3.jpg)

Kaky
19.03.2009., 20:31
Slanutkica, kaj je to fkt tak jednostavno? šta stvarno djeluje? čovječe, ovo je fkt super jer si već dosta dugo planiram napravit kovrče :cerek: btw. kak da postignem 'mokri izgled' , kao na ovoj slici:

http://www.ezadar.hr/repository/image_raw/59239/large/

da stavim nekakav gel nakon što definiram kovrče?

slanutkica
21.03.2009., 11:29
Slanutkica, kaj je to fkt tak jednostavno? šta stvarno djeluje? čovječe, ovo je fkt super jer si već dosta dugo planiram napravit kovrče :cerek: btw. kak da postignem 'mokri izgled' , kao na ovoj slici:

http://www.ezadar.hr/repository/image_raw/59239/large/

da stavim nekakav gel nakon što definiram kovrče?

Lako jest, ali treba imati puuno iskustva....i naravno,olakšati sebi tako što češ si pomoć gumicama,kvačicama...treba experimentirati.Ja sam skoro odustala:(
Mokri look...vrlo koristan ako je kosa ispucana...uz njega uvijek izgleda zdravo.
Na proizvodima obično piše weet look (gelovi,kreme,pjene).
Ali lijepi sjaj može dati i vosak ako ga se pravilno nanese.Ja odvajam kovrče s njim.

Kaky
21.03.2009., 14:23
evo, jučer sam stavila te trakice i mogu reći da je stvarno super ispalo, s obzirom da radim prvi put. malo sam se namučila, ali sve je lakše s kopčama i sl. pomagalima. stvarno su se lijepo nakovrčale, i držale cijeli dan! odsad ovo češće radim :D

slanutkica
22.03.2009., 18:16
evo, jučer sam stavila te trakice i mogu reći da je stvarno super ispalo, s obzirom da radim prvi put. malo sam se namučila, ali sve je lakše s kopčama i sl. pomagalima. stvarno su se lijepo nakovrčale, i držale cijeli dan! odsad ovo češće radim :D

Nemaš pojma kako mi je drago...:cerek::cerek:...ja znam koristit i kalup tj. kakvi valjak (parfem,labello,sjajilo za usne) ako želim manje ili veće kovrče.
Onda pričvrstim kvačicama....a ako stavim gela onda ostane u istom položaju kao da uopće nisam skinula trakicu:rofl:

Kaky
28.03.2009., 19:53
Nemaš pojma kako mi je drago...:cerek::cerek:...ja znam koristit i kalup tj. kakvi valjak (parfem,labello,sjajilo za usne) ako želim manje ili veće kovrče.
Onda pričvrstim kvačicama....a ako stavim gela onda ostane u istom položaju kao da uopće nisam skinula trakicu:rofl:

hihihi, ja sam ih radila tak da sam prvo stavila mrvicu pjene, pa onda kremu za sjaj kose. i onda trakice, držala ih sat vremena i to je to. pa ih naknadno učvrstila lakom. ali ubuduće izbjegavam ove sve dodatne učvršćivaće i sl. jer sam ustanovila da mi više štete nego koriste. nisu mi ni potrebni, kosa mi se prirodno dosta lako oblikuje.
i još nešto: prvi put sam ih stvarno nespretno napravila :D:D mislim, nisam radila od korijena kose nego negdje od polovice pa do vrhova :rofl: no unatoč tome, super je ispalo, kak će tek bit kad ih napravim od korijena!! :cerek::cerek:

Helly99
07.04.2009., 16:07
Koristim figaro, ali to dugo traje i navodno oštečuje kosu, moju i ne baš jer ne frčam ju često. Mislila sam preći na viklere, one spužvice.
Znam da neke rade i pužiće, ali meni to uvijek ispadne ružno i nejednako :(

Kako vi kovrčate kosu? I što bi bilo najbolje staviti da duže traje?
Ja stavljam lak za kosu, ali svejedno se izravna već za 2-3 sata :(

Molim da temu ne spojite sa temom kovrčava kosa jer tamo govore o održavanju kovrčave kose a ne o ovome.

Rock Star
07.04.2009., 18:14
Probaj s papilotama.

NinaLady
07.04.2009., 18:38
hej, zamjenila sam figaro :cheer: sva sam sretna jer je ci 76 odličan, baš kako sam htjela, radi lijepe spiralne lokne, ovisno koliko debeli pramen staviš, jačina mu je super, dakle preporučam!:top:

Evo baš sam si danas kupila taj isti figaro, sam mi se čini da mi se lokne odmah opuste, nekužim zašto? :ne zna:
Kolko dugo i na kojoj jačini treba držati?
Ja sam držala 20 sek na srednjoj jačini...

plavusa123
07.04.2009., 19:01
Pokusaj na najjacoj temperaturi,meni samo najjaca uhvati lipo

Helly99
08.04.2009., 14:43
Probaj s papilotama.

papilote? kaj je to? :confused:

Rock Star
09.04.2009., 07:34
Spužvasta ili gumena crijeva koja se motaju oko pramenova kose i učvrste na tjemenu, kad se skinu, dobiju se lijepe kovrče. :top:

http://i40.tinypic.com/2146wlx.jpg

Helly99
11.04.2009., 10:38
ahaaa da s tim sam isto mislila. Trebat ce mi ih puno ali navodno su dobre. tnx budem probala :)

Rock Star
11.04.2009., 14:39
Nema na čemu. :mig:

Ak si iz Zagreba, najbolje ti ih je uzeti u frizerskom dućanu u Domjanićevoj (kraj Kvatrića).

Helly99
15.04.2009., 19:40
Nema na čemu. :mig:

Ak si iz Zagreba, najbolje ti ih je uzeti u frizerskom dućanu u Domjanićevoj (kraj Kvatrića).

Kolko su tamo?
Jučer gledala u kozmu i dm-u 4 komada kostaju 15 kn :eek:
trebalo bi mi bar 6-7 paketa po 4 komada znaci oko 100 kn :confused:

Helly99
15.04.2009., 19:42
Kolko duge drze te papilote? 1-2 h ili mogu potrajat cijeli dan... ili bar pola...?

Rock Star
16.04.2009., 06:26
Kolko su tamo?
Jučer gledala u kozmu i dm-u 4 komada kostaju 15 kn :eek:
trebalo bi mi bar 6-7 paketa po 4 komada znaci oko 100 kn :confused:

Kad sam ih ja kupovala (dosta davno), koštale su 50-ak kuna i mislim da ih je bilo 10 u paketu. No bolje su puno od ovih iz DM-a jer su gumene i puno jače i dugotrajnije nakovrčaju kosu, što ti je posebno važno ako imaš kosu koja se teško kovrča. Preporučam ti da pogledaš tamo. :mig:

Kolko duge drze te papilote? 1-2 h ili mogu potrajat cijeli dan... ili bar pola...?

Najviše dva sata, često i kraće. No moja kosa se jako lako kovrča papilotama, figarom, a i prirodno je kovrčava. Najbolje ti je probati, pa ćeš vidjeti koliko ti odgovara i kakve kovrče želiš. :mig:

The White Rabbit
17.04.2009., 07:43
Spužvasta ili gumena crijeva koja se motaju oko pramenova kose i učvrste na tjemenu, kad se skinu, dobiju se lijepe kovrče. :top:

http://i40.tinypic.com/2146wlx.jpg

uuhh da li je netko vidio ove kopče za kupiti? ja nailazim samo na one bezveznjačke kvačice, a ovakve nisam nigdje vidjela. :(

Celine D.
17.04.2009., 16:21
ja imam tesku kosu,i kakve god uvijače stavljla to meni sve bude slabo tako da i ono malo kovrča sta se uspije napravit netzraje duze od 2 sata

Rock Star
19.04.2009., 19:28
uuhh da li je netko vidio ove kopče za kupiti? ja nailazim samo na one bezveznjačke kvačice, a ovakve nisam nigdje vidjela. :(

Navodno ih ima u Nami. :ne zna:

Helly99
22.04.2009., 15:26
Kupila sam te papilote i isprobala, ali nije mi dobro ispalo. Valjda zato jer sam ih kupila samo 8 i s tim obuhvatila cijelu kosu. Ali budem kupila jos ovaj tjedan.
I to meni nista ne drzi osim ako ne stavim spangu na svaki pramen preko :flop:

Rock Star
22.04.2009., 20:43
Kakve imaš, gumene ili spužvaste? Trebale bi ti držati, to se nakon namatanja na kosu zakrene svaki kraj prema unutra i tak stoje.

Helly99
25.04.2009., 10:50
Kakve imaš, gumene ili spužvaste? Trebale bi ti držati, to se nakon namatanja na kosu zakrene svaki kraj prema unutra i tak stoje.

spuzvaste. Budem probala sutra sasd kad sam ih vise kupila pa mozda budu drzali.

Rock Star
26.04.2009., 13:37
Uzmi gumene, neusporedivo su bolje. :top:

Helly99
02.05.2009., 17:38
Evo stavila ja papilote sad na glavu i cekam rezultat :zubo:
Skuzila sam kak se stavljaju bez spangica, bas su cool :lux:
Ovaj, jel bi bilo bolje (citaj: dugotrajnije) da sad posusim kosu s fenom ili da pricekam da se sama posusi ili je to svejedno?

btw trebalo mi ih je 15

Raspberry Swirl
02.05.2009., 17:48
ja isto imam dosta tešku, oštro ravnu i gustu kosu, a bogami i dugu (do pola leđa) i probala sam s najdebljim papilotama iz kozma. kupila sam ih 16 (znači 4 paketa) i to mi je dovoljno za cijelu kosu odnosno za debljinu pramena koju želim. s tim da prije nego što namotam, svaki pramen namažem s pjenom za oblikovanje kose...i ispadne super i kovrče traju dok god ne operem kosu s tim da su prvi dan naravno najjače nakovrčane (kasnije se opuste al su još uvijek tu)...u svako mslučaju, po meni najbolja i najučinkovitija metoda kovrčanja kose :top:

Helly99
02.05.2009., 17:52
zaboravila sam stavit pjenu :bonk:

Jesi ju susila s fenom dok su na njoj bile papilote ili cekala da se sama osusi? :moli:

NinaLady
02.05.2009., 21:11

Jesi ju susila s fenom dok su na njoj bile papilote ili cekala da se sama osusi? :moli:

Probaj ju sušiti malo s fenom, ili pod haubu ak ju imaš :mig:

Raspberry Swirl
03.05.2009., 14:49

pustila sam da se same suše, čak sam uspjela preko noći i spavati s njima :rofl:
a ak želiš ubrzat proces sušenja definitivno ih i s fenom možeš, sam kaj je sranje jer onda one male kratke vlasi počnu stršat uokolo, al kaj sad :mig:

laradon
14.05.2009., 18:03
hey curke,imam dugu,gustu i ravnu kosu i htjela bi je frckati..probala sam i sa viklerima i papilotama i nista.neki dan sam naletila na remington ci151 uvijac,to je onako malo deblji,vidim da i tu su neke kupile ali da nisu zadovoljne.sad zanima me ako znate mozda dal da si uzmem taj s obzirom da mi je kosa preko cijelih leda a i ne bi htjela onako guste loknice,vise nesto ovako kao na slici(prvi put stavljam sliku,valjda ce bit dobro) fala ..http://i42.tinypic.com/11ie7v4.jpg

laradon
19.05.2009., 13:46
ima koga?

slanutkica
07.06.2009., 20:03
ako oćeš onako,narolaj na figaro samo krajeve i rasčešljaj.trebala bi dobit sličan efekt.

piece of a dream
10.06.2009., 11:06
Evo i mene sa pitanjima! :D
Nakovrčam kosu na figaro, i ostanu mi fine spiralne lokne, ali mi se brzo opuste. Naročito nazad-skroz. Sastrane još i nečem valjaju.
Imam jako tanku dlaku, ali nije mi kosa nešto jadno ono rijetka, super je, ali je prirodno skroz ravna.
Probala sam pjenu, vosak (taft), kremu (neku afroditinu) i lak (taft) ali ništa mi ne uspije da mi ostane tako kovrčava, barem valovita onako fino da ostane :mama:
Imate neke trikove i za me?! :kava:
Ne znam šta bih zapravo još mogla probati :ne zna:

slanutkica
10.06.2009., 11:32
a da dulje držiš figaro??

piece of a dream
10.06.2009., 12:13
Držim ga nekad i po dva minuta na jednom pramenu, baš se zagrije taj pramen. Ne znam treba li da je spalim?! :kava:
Lokna ostane prelijepa i neke se zadrže i do sutradan, kažem obično ove sa strane, iako spavam čak na boku, ali nazad nikako. :ne zna:

piece of a dream
10.06.2009., 12:22
Držim ga nekad i po dva minuta na jednom pramenu, baš se zagrije taj pramen. Ne znam treba li da je spalim?! :kava:
Lokna ostane prelijepa i neke se zadrže i do sutradan, kažem obično ove sa strane, iako spavam čak na boku, ali nazad nikako. :ne zna:

piece of a dream
10.06.2009., 12:29

Jabuka_Ja
14.06.2009., 11:15
Moja kosa je inače po prirodi jako svojevoljna i vrlo često odbija suradnju samnom :)
Nakon pranja je redovito moram ispeglati, mada ni onda nije ravna kak bi trebala bit.....
A da ne govorim kad pustim da se kosa suši na suncu.... onda kovrče doslovce podivljaju.........

nilly
23.06.2009., 10:23
zanima me figaro....jel se s njim mogu dobit oni lijepi blagi valovi il baš bude onak jako frčkavo :o? Objašnjavanje mi očito nije jača strana :rolleyes:

Yuna
23.06.2009., 18:26
zanima me figaro....jel se s njim mogu dobit oni lijepi blagi valovi il baš bude onak jako frčkavo :o? Objašnjavanje mi očito nije jača strana :rolleyes:

Ovisi, imas razlicitih debljina figara i ovisi koliko debeli pramen uzmes. Meni ispadnu ovakve lokne:
http://hairstyleschat.com/wp-content/uploads//827/beautiful-curly-hair.jpg

samo kaj se ful brzo raspuste :(

nilly
24.06.2009., 07:28
Ovisi, imas razlicitih debljina figara i ovisi koliko debeli pramen uzmes. Meni ispadnu ovakve lokne:
http://hairstyleschat.com/wp-content/uploads//827/beautiful-curly-hair.jpg

samo kaj se ful brzo raspuste :(

ovo mi je kjut :cerek: ...može bit čak i manje frčkavo...ono, za običnu dnevnu frizuricu :mig:

pljuc123
13.12.2009., 18:54
Dakle, imam kosu koja se i sama donekle spiralno frčka, a htjela bih pronaći neki salon (u Zagrebu) gdje znaju napraviti one lijepe, sjajne i vesele spiralice. :)

One koje ih radite same - s čime, kako, koje proizvode i alate koristite...?

:kava:

Xiu-
29.12.2009., 03:22
sjećate li se Beyonceinih kovrča, mikro sitnih ? ne sjećam se iz kojeg je to spota bilo, mislim da je bilo jako davno. naime moju kosu je lako nakovrčati jer nije tanka, a zanima me kako mogu postići tako sitne kovrčice poput njenih, kojim preparatom/ strojem :D:D jer nigdje to ne mogu saznati. samo mi nemojte preporučivati kemikalije ili trajne.
pretpostavljam da je ovo u njenom slučaju rađeno sitnim sitnim pletenicama, ali ja nemam vremena ni živaca to raditi pa me zanima kako to mogu čim brže a sličnije i efektnije njenima napraviti.

Hvala :cerek:

http://www.goodhousekeeping.com/cm/goodhousekeeping/images/beyonce-curly-hg-de.jpg

http://www.chinadaily.com.cn/lifestyle/2007-03/02/xin_2303040216098781159931.jpg

m@non
29.12.2009., 09:43
sjećate li se Beyonceinih kovrča, mikro sitnih ? ne sjećam se iz kojeg je to spota bilo, mislim da je bilo jako davno. naime moju kosu je lako nakovrčati jer nije tanka, a zanima me kako mogu postići tako sitne kovrčice poput njenih, kojim preparatom/ strojem :D:D jer nigdje to ne mogu saznati. samo mi nemojte preporučivati kemikalije ili trajne.
pretpostavljam da je ovo u njenom slučaju rađeno sitnim sitnim pletenicama, ali ja nemam vremena ni živaca to raditi pa me zanima kako to mogu čim brže a sličnije i efektnije njenima napraviti.

Hvala :cerek:

http://www.goodhousekeeping.com/cm/goodhousekeeping/images/beyonce-curly-hg-de.jpg

http://www.chinadaily.com.cn/lifestyle/2007-03/02/xin_2303040216098781159931.jpg

Najlakše ti je to napraviti sitnim metalnim viklerima, ja sam si kupila nekoliko različitih promjera u Ofertisimi. Stavim dosta pjene na kosu, nafrčem dok je kosa još mokra i prespavam s viklerima na glavi. Kad ih skidaš pazi da iz pažljivo izvučeš iz kose, da se ne razrolaju. Okreni glavu naopako i rukama rastresi kosu, stavi malo laka ako treba i to je to. Meni ispadne takva kosa kao njezina. Svi se uvijek zašokiraju kad me vide jer inače imam ravnu kosu.

Xiu-
29.12.2009., 20:17
Najlakše ti je to napraviti sitnim metalnim viklerima, ja sam si kupila nekoliko različitih promjera u Ofertisimi. Stavim dosta pjene na kosu, nafrčem dok je kosa još mokra i prespavam s viklerima na glavi. Kad ih skidaš pazi da iz pažljivo izvučeš iz kose, da se ne razrolaju. Okreni glavu naopako i rukama rastresi kosu, stavi malo laka ako treba i to je to. Meni ispadne takva kosa kao njezina. Svi se uvijek zašokiraju kad me vide jer inače imam ravnu kosu.

fala :cerek::cerek:
cula sam za te viklere, al pretpostavljam da je Ofertisima u ZG? jer ja nisam iz ZG :(
kako to izgleda i koliko kostaju otprilike? fala fala punooooo :cerek::cerek::cerek:

m@non
31.12.2009., 13:42
Ma ofertisima ti je trgovina po principu "sve po 10kn":cerek: Treba ti oko 20-ak viklera, ja sam uzela 30 komada, za 18 kn. Pročitala sam negdje da se te sitne kovrče mogu raditi i na onu aluminijsku foliju, napravi se prutić, namotaš kosu i zavrneš krajeve.

Zhuta
31.12.2009., 14:33
Ma ofertisima ti je trgovina po principu "sve po 10kn":cerek: Treba ti oko 20-ak viklera, ja sam uzela 30 komada, za 18 kn. Pročitala sam negdje da se te sitne kovrče mogu raditi i na onu aluminijsku foliju, napravi se prutić, namotaš kosu i zavrneš krajeve.

Klinac, lažu!! Ista stvar kao sa papilotama.
Da , možeš nakovrčat kosu ali kad uviješ krajeve papilota, neminovno uviješ i površinu papilota zamotanog kosom, i onda kad ih makneš ti je kosa uvijena u sve moguće smjerove.

CedevitaLimun
09.01.2010., 20:09
ja bi ovaku frizuuuruuuu!!! jel ovo samo pjena za kosu ili...??
http://i2.esmas.com/2008/06/09/1732/marichuy300x350.jpg

Disease
09.01.2010., 21:02
ja bi ovaku frizuuuruuuu!!! jel ovo samo pjena za kosu ili...??
http://i2.esmas.com/2008/06/09/1732/marichuy300x350.jpg

Kada operes kosu ostavis da ti se sama susi, ali ne do kraja. Kada ti je polumokra kosa stavi pjene i zavezi je u pundu ili vise malih. I tako drzi 2oak min i onda je osusi dok je jos u pundi ako se do tada nije sama osusila.

dudica
22.01.2010., 21:49
Imam ravnu smeđu kosu,ali želju da ju povremneo i umjereno uvijam ali da ne koristim niakve uvijače, pa s njima spavam,držim na kosi cijelu noć...
Molila bi da mi preporučite gdje mogu naći kvalitetan, jednostavan figaro za uvijanje kose (na struju) po mogućnosti da i cijena bude prihvatljiva.
Unaprijed hvala na odgovorima!

Mg.Aloisis
24.01.2010., 11:16
mislim da se tako zovu, moja frendica to ima, ali to je njena mama kupila davno i navodno odlično kovrčaju. jel zna netko gdje bi to mogla kupiti (ili nešto slično)i koliko košta?

btw u zg

pure evil
24.01.2010., 16:19
Kada operes kosu ostavis da ti se sama susi, ali ne do kraja. Kada ti je polumokra kosa stavi pjene i zavezi je u pundu ili vise malih. I tako drzi 2oak min i onda je osusi dok je jos u pundi ako se do tada nije sama osusila.

ovo je super savjet,probat ću,fala :cerek::cerek::cerek:

dudica
24.01.2010., 21:41
Ali ja i dalje čekam da mi preporučite dali koja zna gdej ima za pristojnu cijenu kupiti figaro za uvijanje kose na struju? Uzmem pramen po pramne kose, prđem sa figarom po kosi, 2-3-puta okrenem i otpustim pramen i gotovo. Kaže mi frizerka da to ništa ne škodi kosi ako ne pretjerujem, raditi povremeno. Uštedim na vremenu, zaboravim one vitlere koji stoje na kosi po nekoliko sati i slično.Ajde cure dajte mi savjet gdje da pogledam? :)

Bea
25.01.2010., 00:22
kako dobiti ovakve lokne? figaro? vikleri? jel stavljate pjenu prije kovrčanja? ne volim je baš koristit, nekako mi slijepi kosu :(

http://www.virginmedia.com/images/julia-roberts-431x500.jpg

pljuc123
29.01.2010., 08:20
Ali ja i dalje čekam da mi preporučite dali koja zna gdej ima za pristojnu cijenu kupiti figaro za uvijanje kose na struju? Uzmem pramen po pramne kose, prđem sa figarom po kosi, 2-3-puta okrenem i otpustim pramen i gotovo. Kaže mi frizerka da to ništa ne škodi kosi ako ne pretjerujem, raditi povremeno. Uštedim na vremenu, zaboravim one vitlere koji stoje na kosi po nekoliko sati i slično.Ajde cure dajte mi savjet gdje da pogledam? :)

Techno Max ima prilično veliki izbor, može se naći i skupljih i jeftinijih varijanti.

slanutkica
29.01.2010., 11:51
Evo da ja stavim kako kovrčam kosu:
Osušim je do pola i onda stavim pjenu.Podjelim polovicu glave na 4 jednaka dijela,kasnije tako i drugu stranu.Onda svaki dio lagano zarotiram,da mi ne ispadaju pramenovi (stepenasto sam ošišana) i namotam na uvijač (promjer 1,5 cm).Prespavam s tim, ujutro raširim kovrče i stiliziram kremom.Za cijeli posao treba mi 5 minuta i 8 uvijača.Ništa lakše.Ali se stalno tako kovrčam i svi mislu da mi je takva kosa.Obožavam kovrče,a minivale mrzim :ne zna:
Za ljepotu se treba trpjeti :)

pure evil
29.01.2010., 13:08

na oglasima na kozmetici neka cura ga prodaje za 45kn ;)

Georgina Odette
17.02.2010., 11:50
Cure s figarom kod kuće, zanima me koliko figaro oštećuje kosu? I kakav je po vama najbolji figaro?
Peglu doma imam, nju koristim cca 2X mjesečno (uz ulja protiv isušivanja od temperature i raznih maski protiv oštećenja) i kuc kuc o drvo, kosa je ok. Papilote su super, ali ponekad nemam vremena čekati cijelu noć da se kosa nakovrča :( ...

Georgina Odette
20.02.2010., 09:53
p.s.- u technomaxu i kauflandu ih zna biti po povoljnoj cijeni(5o-60kn)

black chocolate
27.02.2010., 09:57
ma cure najbolji je recept - krpice....
izrežite od stare krpe duguljaste krpice oko 2 cm debele i dugačke oko 15 cm..možete ih izrezati i 100 ak vam tolko treba...onda uzmete tanki pramen kose, stavite krpicu na vrhove te je zamotajte na kosu prema tjemenu glave i zavežite u jedan čvor...kosa mora biti mokra....što više stavite krpica to će vam biti manje lokne...probajte...odlično je....ali nemojte spavati s njima jer kad sam ja to napravila kosa mi je bila jaaako frčkava(dobro, ja imam prirodno kovrčavu kosu tako da ima veći efekt kod mene)....znači jedno 2-3 sata se to drži, a možete i više...po vašoj volji!!! poslije stavite malo laka tek kolko da vam se lokne drže...ali nemojte stavljat pjenu!
sretno i javite rezultate!

goldilocks
27.02.2010., 12:55
slazem se sa ovim za krpice... ja sam probala i sa folijom, rezultat je super ali mi kovrce izgledaju umjetno :ne zna: moja kosa je prirodno kovrcava pa nemam problema... operem kosu, zguzvam ju sa voskom... tako zaspim i kovrce ujutro su predivne :rofl: ili ako sam u zurbi, idem vanka, na kavu ili slicno, operem kosu, susim sa fenom i pritom guzvam...

black chocolate
27.02.2010., 13:05
e a kak to ide s tim voskom??? nisam ga nikad koristila:ne zna:

goldilocks
27.02.2010., 13:23
ja koristim vosak ze kosu jer ne slijepi ko gel, da mi sjaj kosi i mekana je, a opet se lakse skovrca... nije gel, nije pjena... imas ih svih proizvođaca i svih vrsta, u svim ducanima :)

black chocolate
27.02.2010., 13:48
ja koristim vosak ze kosu jer ne slijepi ko gel, da mi sjaj kosi i mekana je, a opet se lakse skovrca... nije gel, nije pjena... imas ih svih proizvođaca i svih vrsta, u svim ducanima :)

oki...hvala ti :top:

DreamStickle
25.06.2010., 23:55
kako dobiti ovakve lokne? figaro? vikleri? jel stavljate pjenu prije kovrčanja? ne volim je baš koristit, nekako mi slijepi kosu :(

http://www.virginmedia.com/images/julia-roberts-431x500.jpg[/IMG]

Ovo je figaro.

Meni je super recimo na aluminijsku foliju. Traje danimaaa! :s:s Možeš spavati s tim, a da ti ne smeta. :cerek:

MoonSparkle
04.07.2010., 16:29
Ja sam sebi uzela u mulleru te uvijaće za spiralne lokne .
Isto je kao krpice , samo što je ovo neka guma /spužva (http://imagesa.ciao.com/ide/images/products/normal/510/product-8023510.jpg) .
Lakše je za rukovati jer se provuće jedan kraj u drugi i gotovo .
Oko20 kuna je paket od 30 komada , bar sam ja toliko platila .

lilyyy
12.07.2010., 14:04
kako mogu napraviti ovakve lokne http://farm3.static.flickr.com/2386/2092479601_772172ebbd.jpg

Tajda
13.07.2010., 15:28
izrežite od stare krpe duguljaste krpice oko 2 cm debele i dugačke oko 15 cm..možete ih izrezati i 100 ak vam tolko treba...onda uzmete tanki pramen kose, stavite krpicu na vrhove te je zamotajte na kosu prema tjemenu glave i zavežite u jedan čvor...kosa mora biti mokra....što više stavite krpica to će vam biti manje lokne...probajte...odlično je....ali nemojte spavati s njima jer kad sam ja to napravila kosa mi je bila jaaako frčkava(dobro, ja imam prirodno kovrčavu kosu tako da ima veći efekt kod mene)....znači jedno 2-3 sata se to drži, a možete i više...po vašoj volji!!! poslije stavite malo laka tek kolko da vam se lokne drže...ali nemojte stavljat pjenu!

Kako misliš da mora biti mokra kosa? Skroz mokra ili barem malo posušena?
Da li da ju sušim fenom dok su krpice na glavi?

lilyyy
14.07.2010., 09:34

da li ce biti manje ono kao afro ili vise kao valovita kosa? i koliko dugo traju kovrce?

Nina2910
17.10.2010., 22:08
Bok! Zanima me dali je moguće trajno kovrčat onduliranu kosu? Ili kosa mora biti potpuno ravna da bi se mogla trajno zakovrčati? Čekam vaše odgovore....

Miss_Cynic
12.07.2011., 18:56
Vadim ovu temu iz naftalina... Sve se pitam jel moguće da stvarno tako malo ljudi zanima tematika uspješnog kovrčanja kose?

Dakle, ja imam duuugu ravnu kosu i ponekad je volim nakovrčati (i isprobala sam sve - krpice, papilote, peglom, figarom, toplim uvijačima, uvijačima na paru...). Samo problem je što kovrče, naravno, ne drže dovoljno dugo. Je li itko u ovih godinu dana otkako je nekako utihnula ova tema otkrio tajnu trajnijih (umjetnih) kovrči? Ima li itko kakav dobar curl activator za preporučiti? Ili neku pjenu koja ne lijepi kosu? :ne zna: Jer to mi je u pravilu najveći problem - ne samo da se kovrče raspadnu, već se mi i cijela kosa slijepi i ne da raščešljati... :(

piece of a dream
12.07.2011., 23:22
pih.... meni jedino što je do sad ikako ispalo jeste ono sa folijom al' to nisu lokne nego eto uspijem da mi fino bude izlomljena kosa sa pjenom kad na to namotam :(

sedativka
14.07.2011., 14:18
Vadim ovu temu iz naftalina... Sve se pitam jel moguće da stvarno tako malo ljudi zanima tematika uspješnog kovrčanja kose?

Dakle, ja imam duuugu ravnu kosu i ponekad je volim nakovrčati (i isprobala sam sve - krpice, papilote, peglom, figarom, toplim uvijačima, uvijačima na paru...). Samo problem je što kovrče, naravno, ne drže dovoljno dugo. Je li itko u ovih godinu dana otkako je nekako utihnula ova tema otkrio tajnu trajnijih (umjetnih) kovrči? Ima li itko kakav dobar curl activator za preporučiti? Ili neku pjenu koja ne lijepi kosu? :ne zna: Jer to mi je u pravilu najveći problem - ne samo da se kovrče raspadnu, već se mi i cijela kosa slijepi i ne da raščešljati... :(

i moja kosa je užasno duga, tako da vjerojatno baš zbog svoje dužine i težine ne može dugo ostat nakovrčana :ne zna: al ne odustajem :rofl:

ako netko zna kako postić ovakvu kosu, bit ću mu zahvalna do kraja života :s
http://i55.tinypic.com/9ieebp.jpg
ps. zanemarite što je ženska na slici gola :o:D

-moni-
14.07.2011., 22:28
Bok curke! Prodajem Remington Pro Soft Curls uvijač za kosu. Uvijač je širok, promjera 38 mm što je pogodno za izgled prirodnih lokni, nježno nakovrčanih i opuštenih! Uvijač je jako kvalitetan, ima zaštitu, presvlaku od keramike, turmalina i teflona. Jako se brzo zagrije a temperaturu možete sami podesiti. Uvijač je još uvijek pod garancijom, još otprilike godinu i pola. Kao nov je, jako malo korišten. Cijena mu je 260 kuna, prodajem za 150!

Otvorena za sva pitanja (i cjenkanja :))

http://img841.imageshack.us/img841/9462/slikanovaremingtonproso.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/841/slikanovaremingtonproso.jpg/)

Sliku posudila s foruma :)

Moschino_girl
14.07.2011., 23:25
i moja kosa je užasno duga, tako da vjerojatno baš zbog svoje dužine i težine ne može dugo ostat nakovrčana :ne zna: al ne odustajem :rofl:

ja ti inače iman kosu takve dužine i teška je isto. samo šta je prednost to šta mogu s njom bilošta i drži pola dana.
meni ti je za to dovoljna pjena (koristim pantene) i dok je sušim, cijelo je vrijeme gužvam.
ne znam jesam li pomogla, ali eto, ja s tim dobijen isti efekt

Zombina
15.07.2011., 11:25

http://i55.tinypic.com/9ieebp.jpg

ako nemaš barem malo prirodno kovrčavu kosu nećeš to moć postići...meni je drito takva kad je osušim prirodno bez češljanja...ista ista, još imam i crvenu kosu :cerek:
ali znam jedan trik s kojim su moje frendice dobivale sličnu stvar. mokru kosu lagano prosuši fenom da ti bude onako više mokra neg suha. zatim uzmeš pjene staviš na kosu i ručnikom gužvaš kosu.nakon toga još uvijek ju gužvaš ali uz istovremeno sušenje fenom (ne smiješ kosu pustiti da ti mlaz zraka iz fena ne uništi kovrče)...i tako par puta radiš dok ti se kosa ne osuši...malo gužvaš s pjenom malo sušiš istovremeno...kažem curama koje nisu bile kovrčave je ovo uspjelo...probaj!!! nemaš što izgubiti samo ne pretjeruj s pjenom! :mig: javi kak je ispalo!!! :D

TheTina
15.07.2011., 12:30
http://s11.bdbphotos.com/images/orig/c/a/cau52djn5wpx5np2.jpg

čime mogu ovo postići?

sedativka
15.07.2011., 14:53
ja ti inače iman kosu takve dužine i teška je isto. samo šta je prednost to šta mogu s njom bilošta i drži pola dana.
meni ti je za to dovoljna pjena (koristim pantene) i dok je sušim, cijelo je vrijeme gužvam.
ne znam jesam li pomogla, ali eto, ja s tim dobijen isti efekt

ako nemaš barem malo prirodno kovrčavu kosu nećeš to moć postići...meni je drito takva kad je osušim prirodno bez češljanja...ista ista, još imam i crvenu kosu :cerek:
ali znam jedan trik s kojim su moje frendice dobivale sličnu stvar. mokru kosu lagano prosuši fenom da ti bude onako više mokra neg suha. zatim uzmeš pjene staviš na kosu i ručnikom gužvaš kosu.nakon toga još uvijek ju gužvaš ali uz istovremeno sušenje fenom (ne smiješ kosu pustiti da ti mlaz zraka iz fena ne uništi kovrče)...i tako par puta radiš dok ti se kosa ne osuši...malo gužvaš s pjenom malo sušiš istovremeno...kažem curama koje nisu bile kovrčave je ovo uspjelo...probaj!!! nemaš što izgubiti samo ne pretjeruj s pjenom! :mig: javi kak je ispalo!!! :D

moja se inače blago kovrča, al nekak retardirano :rofl:
ne znam kak bi opisala, nije ni skroz ravna, ni skroz kovrčava, a ako počešljam jedan pramen, onda s sve vlasi tog pramena ujedine i krenu se uvijat točno u onom smjeru u kojem ne bi trebale :s
zbog toga sam zadnje tri godine skoro svaki dan peglala kosu :brukica: sad mi je stvarno dosta toga, pa tražim neku alternativu.
uglavnom, probat ću ove vaše savjete, samo prvo moram po pjenu... pa javim jel uspjelo! :D

čime mogu ovo postići?

figarom ili peglom za kosu :ne zna: ak ne znaš kak se radi peglom, evo tutorial s jubitubija, nije teško kad se ufuraš :D

http://www.youtube.com/watch?v=A_KxtTVMOxQ

Zombina
15.07.2011., 20:53
figarom ili peglom za kosu :ne zna: ak ne znaš kak se radi peglom, evo tutorial s jubitubija, nije teško kad se ufuraš :D

http://www.youtube.com/watch?v=A_KxtTVMOxQ

e da koja je fora u tome s peglom?? ja imam relativno ok peglu za ravnjanje...čim može moju kosu ispeglati dobra je...ali nikako kosu ne mogu nakovrčati sa tom peglom...

sedativka
16.07.2011., 08:53
pogledaj još par videa vezanih za taj način kovrčanja, stvarno nije teško, kovrče super izgledaju, samo moraš prokužit na koju stranu treba okretat peglu :zubo:
kad sam prvi put radila izmrcvarila sam jedan pramen dok nisam shvatila kak treba :rofl: kasnije ide lakše, jedino što se meni to rijetko da radit, imam puno kose, pa me ruke zabole dok sve obavim.

Moschino_girl
18.07.2011., 14:17
moja se inače blago kovrča, al nekak retardirano :rofl:
ne znam kak bi opisala, nije ni skroz ravna, ni skroz kovrčava, a ako počešljam jedan pramen, onda s sve vlasi tog pramena ujedine i krenu se uvijat točno u onom smjeru u kojem ne bi trebale :s
zbog toga sam zadnje tri godine skoro svaki dan peglala kosu :brukica: sad mi je stvarno dosta toga, pa tražim neku alternativu.
uglavnom, probat ću ove vaše savjete, samo prvo moram po pjenu... pa javim jel uspjelo! :D

i moj savjet ti je da ne očešljaš mokru kosu prije nego staviš pjenu, odnosno ako ćeš je češljat, očešljaj dok si pod tušem

sedativka
18.07.2011., 22:24
i moj savjet ti je da ne očešljaš mokru kosu prije nego staviš pjenu, odnosno ako ćeš je češljat, očešljaj dok si pod tušem

probala sam s ovim vašim gužvanjem, al mi nije upalilo :zubo:
e sad, il sam stvaaarno smotana il loše gužvam :rofl: al meni je na kraju cijele te operacije ispala baš lijepo ravna :brukica:

TheGal
19.07.2011., 10:49
Meni isto gužvanje ne funkcionira! Iako je i moja kosa poprilično slična ovoj crvenoj na slici..s tim da se meni u spavanjuskroz zgužva pa bi trebala svaki dan prat kosu

Koristi li tko od vas onaj fen sa difuzorom za kovrčanje? Čula sam da je super, ali nisam nikada koristila

a1exa
27.07.2011., 11:05
Pozdrav cure :w

Ne pišem baš ovdje a trebala bi savjet. Imam kosu do ramena, ravnu i malo ukoso odrezanu ali se jako lako da nafrčkat. Stvarno minimalno treba i dugo drže kovrče.

Sviđaju mi se krupnije kovrče pa me zanima kako da njih najlakše dobijem? Kakve uvijače/viklere da kupim i gdje?

Ne volim figaro i nemam ga a ni peglu za kosu pa te opcije bi izbjegla, iako sam vidjela klipić sa uvijanjem kose sa peglom i fora je ali ipak ne jer imam netretiranu kosu koja je konačno zdrava i izbjegavam sve od čega propada.

Hvala:D

Eh da, u Zagrebu sam.

crnka90
27.07.2011., 11:26
pozz curke
gdje u Rijeci kupit peglu s nastavcima,onako za napravit valovitu(stepenastu) kosu

locco rocco
29.07.2011., 15:28
heej cure!!!! imam puno iskustva u kovrčanju kose pa da podijelim sa vama svoja iskustva.
1. figaro-drži dok ponovo ne operem kosu
2. složim pletenicu tj. tzv riblju kost na mokru kosu, stavim pjene (zelena taft), i prespavam tako- od toga je kosa baš valovita, znači nisu lokne nego valovi
3. za onako velike lagane lokne, ko ova gore crvenokosa samo malo prosušim kosu fenom, znači da je gotovo sva mokra, stavim pjene, i složim visoku punđu-prespavam s time
4. za loknice koristim najobičnije spužvaste viklere, one starinske što imaju na sebi onu plastikcu s kojom se pričvrste, isto na polu-mokru kosu sa malo pjene preko noći. kažem starinske jer ih je i moja baka koristila, a još uvijek ih ima u prodaji.

dakle, sve osim figara radim na mokru kosu i to preko noći i uvijek sve upali i drži dugo.

no,nemojte mislit da sam sva sretna sa svojom kosom, jer nisam. moja kosa je jako tanka, rijetka, bez volumena i masti se. tako da mi ni kovrče ne pomažu puno ako ju barem malo na natapiram i polakiram da mi se nebi negdje razvojio pramen i vidjelo tjeme. tako da svi vi sa gustom kosom, cijenite to što imate pa makar se morali odreć kovrča.

Jabuka_Ja
29.07.2011., 16:30
Ja sam pokušala napraviti lokne sa peglom za kosu (koja je onak zaobljena) ali mi baš nije nešto uspijelo, pa sada koristim samo dobri, stari figaro. Istina, lokne drže samo 1 dan, ali tak mi najljepše ispadnu. Od krpica i papiloti sam digla ruke...

baš bih htjela naučit radit lokne sa peglom za kosu i pogledala sam već 101 tutorial na you tube-u u vezi toga, ali nikako da to barem i približno tako lijepo izgleda :ne zna:

neredica
01.08.2011., 19:52
Što mislite o losionima za trajno kovrčanje kose? Primjereni su za upotrebu kod svih tehnika uvijanja.
Evo par linkova do proizvoda pa možete pročitati više o tome.

Subrina Professional (http://www.subrinaprofessional.com/hr/Perm_5/)

Annyer (http://www.annyer.com/) - potražite pod Annyer Professionnel proizvodi.

Afrodita (http://www.kozmetika-afrodita.com/hr/njega-kod-kuce/nega-las/preparati-za-kosu/losion-za-trajno-kovranje-normalne-i-zdrave-kose.php)

Ima li itko iskustva s tim?
Pokušala bi s njima jer mi je kosa skroz ravna i kratko drži kovrče...

mjau20
02.12.2011., 11:24
Imam prirodno kovrčavu kosu, ali ružno kovrčavu, tako da je peglam, pa tek onda figarom kovrčam kad zaželim kovrčavu.

Kovrče nakon figara su lijepe, ali ne traju dugo jer mi je kosa duža i dosta teška. Što učiniti da bi kovrče dugo trajale? Ne razumijem se u pjene, voskove i to, pa vas molim za pomoć, što treba staviti na kosu da bi one trajale i koji je lak najbolji i da ne masti previše(znam da lak ide poslije). :confused:

obicna
02.12.2011., 19:22
ima li ovoga za kupiti kod nas?

http://delicatehummingbird.blogspot.com/2011/12/hair-curling-for-thin-straight-asian.html

maddie*
03.12.2011., 11:14
Kako da napravin ovakvu frizuru u kućčnoj radinosti :D??? Da napravin pletenice pa s pjenon, ili bez pjene ili ??? :ne zna:
http://images.paraorkut.com/img/pics/images/c/charlize_theron-5045.jpg

babyclothes79
03.12.2011., 12:20
Kako da napravin ovakvu frizuru u kućčnoj radinosti :D??? Da napravin pletenice pa s pjenon, ili bez pjene ili ??? :ne zna:
http://images.paraorkut.com/img/pics/images/c/charlize_theron-5045.jpg

Zavisi kakvu kosu imas :ne zna:
ne bi ti bas pletenice preporucila,ako imas valovitu onda pjena i guzvaj ako imas ravnu isklj.figaro i dobru pjenu:mig:

maddie*
03.12.2011., 12:32
iman ravnu kosu... i neman figaro, nego peglu, maloprije san pogledala neki video na YT, neka cura kovrča kosu i sa peglon, al ja nisan baš vješta s njon :)))

*bobica*
03.12.2011., 12:37
ima li ovoga za kupiti kod nas?

http://delicatehummingbird.blogspot.com/2011/12/hair-curling-for-thin-straight-asian.html

http://www.socap.hr/shop/hr/proizvod/bigmagi

49,00 kn

ima vjerojatno i na ebayu evo našla sam: http://www.ebay.com/itm/Pro-18-PCS-Salon-Hair-Rollers-Curlers-Magic-Leverage-Set-High-Speed-Hair-Care-/290625644614?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43aaa36846

babyclothes79
03.12.2011., 12:43
iman ravnu kosu... i neman figaro, nego peglu, maloprije san pogledala neki video na YT, neka cura kovrča kosu i sa peglon, al ja nisan baš vješta s njon :)))

Je mozes i s peglom :)
ja nemogu jer je moja siroka i plosnata pa sam si uzela figaro,od pegle mi se onako pregibi vide :rofl:
Ispraksirat ces ti to,nije tesko :mig:

mirna_nemirna
07.12.2011., 23:55
http://1.bp.blogspot.com/-OdfZWRMQ6ss/TadA6aMxVQI/AAAAAAAABEw/poGCxjHGd5A/s1600/victoria+secret+hair+1.jpg

:mama:

Želim. Jako. :tuzni:

mateichh
11.12.2011., 16:04
http://1.bp.blogspot.com/-OdfZWRMQ6ss/TadA6aMxVQI/AAAAAAAABEw/poGCxjHGd5A/s1600/victoria+secret+hair+1.jpg

:mama:

Želim. Jako. :tuzni:

i ja i ja :eek::cerek:

mirna_nemirna
11.12.2011., 16:43
E sad da mi netko jos kaze kako to dobiti, saljem mu veeeeliku cokoladu.

bela flor
11.12.2011., 16:56
i ja se pridružujem svima koji žele kovrčavu kosu, a nemaju ju :(
kad sam bila mala, imala sam loknice i onda su šišanjem nestale :tuzni:

probat ću uskoro napravit riblju kost, pa zaspat s njom, čula sam da je onda lijepo kovrčavo :cerek: jer figaro nije za čestu uporabu...

Lutka29
13.12.2011., 19:00
Meni je od riblje kosti bilo valovito. Čula sam da se to može oblikovati peglom ili figarom u one "morske" kovrce, ali meni nije bas uspilo :( u Kozmu se rasprodao Remingtonov Pearl wand, je li tooooliiko dobar??

mjau20
13.12.2011., 22:00
Za te valove na kosi frendica mi rekla da sa figarom normalno radim. Omotam pramen, al za razliku kad se rade kovrče ne zaklopim figaro nego samo zamotam i 10 sekundi čekam bez zaklapanja i bit će valovi. Prvi puta su bili, a sad sa ovim drugim figarom ih ne mogu napravit (il sam zaboravila točnu tehniku).

Btw kako da mi sa figarom kovrče duže traju? Pjena se stavlja na mokru kosu pa je to zeznuto jer se s figarom radi na suhoj kosi... please help, koji lak, pjena, vosak, što već je najbolje da bi kovrče sa figarom bile postojane???

*minii*
15.12.2011., 20:42
I ja bi se htijela kovrčati u zadnje vrijeme, ali fora sa peglom mi ne uspijeva. Pa me zanima, koristi li netko grijane uvijače? Ima li smisla to kupovati? ...više neznam šta bi probala... :ne zna:

http://img814.imageshack.us/img814/9441/remingtonj.jpg

Hana020
15.12.2011., 21:01
ja ih koristim od babylissa onaj set.. za kratku kosu nemaju smisla što se tiče kovrčanja (kratka kosa tipa bob), jedino što tu mogu je da daju volumena. ako imaš dužu kosu kovrčaju fino..
super mi je taj set, ugrije se za nekih 10ak min, toliko mi i treba da ih pokačim po glavi.. i onda ih nosim koliko mi se da - 15 min, 30 min itd.. (što ih duže imaš bolje kovrče ispadaju).. lijepo ispadnu kovrče s njima,
slično figaru, ali puno manje gnjavaže ;)

*minii*
15.12.2011., 21:20
ja ih koristim od babylissa onaj set.. za kratku kosu nemaju smisla što se tiče kovrčanja (kratka kosa tipa bob), jedino što tu mogu je da daju volumena. ako imaš dužu kosu kovrčaju fino..
super mi je taj set, ugrije se za nekih 10ak min, toliko mi i treba da ih pokačim po glavi.. i onda ih nosim koliko mi se da - 15 min, 30 min itd.. (što ih duže imaš bolje kovrče ispadaju).. lijepo ispadnu kovrče s njima,
slično figaru, ali puno manje gnjavaže ;)

Upravo gledam neke linkove po YouTube-u, i čini mi se ok. Vidjela sam danas slučajno da ih imaju u Muller-u, koštaju nekih 35eura. Dosta hvale po internetu te hot rollers, pa neznam da li i to kupiti.... Koliko si ti platila svoje? (inače imam kosu malo ispod ramena)

Hana020
15.12.2011., 21:25
naručila sam ih online, platila cca 300 kuna, a 30 komada je u setu.

*minii*
15.12.2011., 21:31
naručila sam ih online, platila cca 300 kuna, a 30 komada je u setu.

Oprosti što te maltretiram, jesi uzela preko Ebay-a ili znaš neku stranicu koja baš prodaje te stvari? ...hvala... :D

Hana020
15.12.2011., 21:31
ili je bio beautybay ili hqhair, mislim da ih ima i po ebayu

Medo_74
16.12.2011., 10:10
I ja bi se htijela kovrčati u zadnje vrijeme, ali fora sa peglom mi ne uspijeva. Pa me zanima, koristi li netko grijane uvijače? Ima li smisla to kupovati? ...više neznam šta bi probala... :ne zna:

http://img814.imageshack.us/img814/9441/remingtonj.jpg

Imam ja iste ovakve. Prodala bih ih, ako zelis. Za 100 kn.
Kupljene u Njemackoj, prije nekoliko godina. Stoje u ormaru, netrebaju mi vise. Javi mi se na pm.
Znaci, 20 kom, razlicite debljine. Moji su svi iste boje, roze sa smedjim.

obicna
16.12.2011., 18:43
mogu li dobiti ovakve kovrče kao na linku http://www.youtube.com/watch?v=B5m2MCz3Nkw&feature=g-u&context=G29827e3FUAAAAAAACAA ali bez figara, nego pomoću nekakvih krpica ili viklera? :confused:

gyioia
19.12.2011., 22:18
ne :)

Grubač.
20.12.2011., 00:44
mogu li dobiti ovakve kovrče kao na linku http://www.youtube.com/watch?v=B5m2MCz3Nkw&feature=g-u&context=G29827e3FUAAAAAAACAA ali bez figara, nego pomoću nekakvih krpica ili viklera? :confused:

Mozes, kad operes kosu, osusi ju gotovo do kraja, i onda uzmes pramen kose (sama odredi debljinu pramena po zelji) i onda ga omotas oko prsta (bitan je smjer, kao da ti je prst figaro), skines taj namotani pramen s prsta, ako treba jos namotas da dodjes skroz do glave i zakvacis sa jednom spangicom, to napravis po cijeloj kosi (meni treba 15ak minuta) i tako spavas, mozes malo pospricati lakom za kosu ili obicnom vodom da se smotuljci malo navlaze i ujutro raspustis :mig:
Meni traju dva dana bez problema, a osisana sam na ravno i s figarom mi kovrce drze mozda dva sata :)
Valjda sam uspjela objasniti :D

mirna_nemirna
20.12.2011., 01:34
Ovdje se lijepo vidi što je Grubač objasnila ^^ :

http://www.youtube.com/watch?v=9C8FBCFddXo&feature=mfu_in_order&list=UL

Grubač.
20.12.2011., 11:09
Je tako nekako, samo ja motam najcesce prema van i na prst, mislim da je tako lakse pogotovo ako je kosa slojevito osisana :mig:

pepsiihead
20.12.2011., 11:12
ovo (http://www.youtube.com/watch?v=AMdh8nXwckU) sam pokušala izvesti na jedno 500 načina,ali nikako mi ne ide :mama:

možda trebam širi figaro:ne zna:

zato mi je ovaj tutorial (http://www.youtube.com/watch?v=UPhN0Mv02Jk) s trakom :cerek: svaki put uspije i super je za van

Grubač.
20.12.2011., 12:01
U kojem smislu ti ovo s figarom ne uspijeva?

piece of a dream
21.12.2011., 16:09
Ovo s trakom bi meni možda i uspjelo, ali ono sa šnalicama super izgleda, no mislim da to ne bih znala napraviti.
A da li ste vidjele ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=nEvJGE4XYxE&feature=related

:rofl:
Čini mi se najjednostavnije i mislim da ću to prvo probati. Ili traku možda.

JackBlack
21.12.2011., 19:24
uvjerljivo (do sad) najbolji,najuspješniji i najljepši način kovrčanja kose http://www.youtube.com/watch?v=W2ZNsudkM6k&feature=channel

Mali savjet: za one kojima se kovrče teško hvataju i brzo padaju, da još ekstra nakovrčate kosu: ja sam podijelila kosu u 5 malih takvih punđica, ne samo dvije, i došlo mi je još kovrčavije.. Inače sam radila isto kao i ona, i tako mi je super, ali ovako je ispalo uber kovrčavo. Za one koje to vole..

Prije (http://imageshack.us/photo/my-images/853/imag0455i.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Nakon SAMO 2 sata nošenja "smotuljaka" (http://imageshack.us/photo/my-images/694/imag0457e.jpg/)

nakon 20 min od skidanja (http://imageshack.us/photo/my-images/88/imag0458t.jpg/)

Nakon jedno 2 sata od skidanja smotuljaka, još mi se opustila kosa, i dobila sam predivne valove, koji su mi još danas trajali cijeli dan, tj, još traju... (jučer sam to radila)
E da, i na kosu najbolje ne stavljati ništa osim pošpricati čistom vodom. Prije rađenja smotuljaka. Poslje, ništa. Ja sam stavila pjenu, i zeznula sam se. Duže mi traje i bolje izgleda ako ne stavim ništa poslje, osim malo macadamije recimo. Pjena i lak nipošto.:ne zna:
Sretno!

piece of a dream
21.12.2011., 19:31
Jack imaš predivnu kosu :cerek:
Ne kovrčaj to :tuctuc:

Šalim se, naravno da uvijek želimo samo neke promjene, ali stvarno imaš predivnu kosu, ne gledam kovrče već buljim očarano u ovu ravnu verziju, a i kovrče su dobre :zubo:

JackBlack
21.12.2011., 19:39
Nemam, vjeruj mi.. Imam ono smeće od kose, koje nije ni ravno, ni kovrčavo.. Na srpskom forumu imaju super riječ za takvu kosu- talasasta! :D
Posefinaral sam se s četkom (ovaj ravni look).

Kovrče, tj valovi, su poslje super. stavit cu neku fotku, samo da nađem neku od prije, sad sam oprala kosu ovaj tren.

piece of a dream
21.12.2011., 21:03
Da dodam za ovaj snimak što si postavila: To ja uvijek radim sa pjenom za kosu i sjajno mi je, međutim nakon spavanja ta pjena se odvratno posuši i sve izgleda zalijepljeno i suvo. Isto sam radila i u nedostatku pjene sa lakom za kosu. Mogla bih probati ovaj njen fazon.

Sad kad sam pogledala par ovih tutoriala mogla bih probati svašta nešto od ovoga. :mig:
Da vidim šta mi je najefikasnije.
Ako upali potrudiću se da stavim neku fotku. :zubo:

mladi_luk
23.12.2011., 22:09
cure molim pomoć
imam kosu ove dužine i voljela bih ponekad napraviti kovrče ove veličine kao na fotki

http://i44.tinypic.com/2hi9qw7.jpg

kakav uvijač da kupim, ne kužim se baš u to, ako mi možete reći marku i veličinu uvijača za ovaj tip kovrča
i po mogućnosti link gdje ga mogu najjeftinije nabaviti preko neta :D

mladi_luk
24.12.2011., 15:02
našla sam ovaj preodličan tutorial za kovrčanje kose bez figara i ostalih pizdarija
bojala sam se da na mojoj kraćoj kosi neće dobro izgledati ali probala sam sinoć i kosa mi je ovak ispala, ja sam prezadovoljna

evo tutorial
http://www.youtube.com/watch?v=aYxS1ohz4Ao&feature=channel_video_title

a evo i moje zurke
http://i43.tinypic.com/2rza1yr.jpg

freckles
24.12.2011., 15:20
frizura je super i s onako zamotanom kosom! :mig:

moram ovo probati... koliko si držala, par sati?

mladi_luk
24.12.2011., 19:34
frizura je super i s onako zamotanom kosom! :mig:

moram ovo probati... koliko si držala, par sati?

nisam spavala na tome kako bi trebalo nego sam držala oko 3 i po sata dok nisam osjetila da mi je kosa suha
prije nego sam skinula traku sam nasprejala sprejem za kosu i to je to
to sam sinoć oko 2 ujutro radila i sad sam još uvijek relativno kovrčava iako mi kosa inače ne drži baš dugo kovrče

JackBlack
25.12.2011., 13:35
Ja sam isto radila kovrčanje kose s trakom, i SUPER je ispalo.. Pogotovo onaj prednji dio kose, oako uvinut prema iza (od lica prema van). Ma divne su kovče bile, kao s figraom.. Jedino što se meni više sviđaju "big loose curls" pa sam ja namotavala kosu na puno širu traku za kosu.. Tako da su mi došli veliki valovi.. Pobajte, super je.. P.S i isto sam to držala 3,4 sata, a ne preko noći.. I jako sam kočava ispala. :) A dečko se križa kad me svaku večer vidi s novim glupostima po glavi- trake, smotuljici, čarape..:D

mladi_luk
25.12.2011., 14:18
A dečko se križa kad me svaku večer vidi s novim glupostima po glavi- trake, smotuljici, čarape..:D

zakon :rofl::rofl::rofl:

piece of a dream
25.12.2011., 14:23
A dečko se križa kad me svaku večer vidi s novim glupostima po glavi- trake, smotuljici, čarape..:D

Poznato mi je to :lol:
Eto, baš moram sad nakovrčati kosu i ja. Čitam ovo već par dana i svaki put mi bude predivna ravna nakon sušenja, pa mi žao dirati je :(
Hoću to sa trakom na mokru, vlažnu ili suvu kosu namotavati? :confused:
Treba li šta stavljati (balzame, pjenu, kreme....) prije toga na kosu?

mladi_luk
25.12.2011., 14:27

Poznato mi je to :lol:
Eto, baš moram sad nakovrčati kosu i ja. Čitam ovo već par dana i svaki put mi bude predivna ravna nakon sušenja, pa mi žao dirati je :(
Hoću to sa trakom na mokru, vlažnu ili suvu kosu namotavati? :confused:
Treba li šta stavljati (balzame, pjenu, kreme....) prije toga na kosu?

neka ti kosa bude 15% mokra
ja pustim da mi se posve osuši pa onda ruke smočim i prolazim kroz kosu da je navlažim
ne trebaš ništa stavljati prije, kasnije kad ti se kosa osuši, ako ti ne drži dobro kovrče samo nasprejaj nekim lakom za kosu prije nego skineš traku i onda je skini i prođi rukama kroz kosu da se kovrče malo opuste, nakon 10ak min će ti puno bolje izgledati nego kad tek skineš
ja kad tek skinem izgledam ko pudlica, a onda kad se kovrče malo opuste budu mi baš krasne

bela flor
25.12.2011., 16:27
ajme ovo s trakom je predobro

samo di da nađem takvu traku i htjela bi da mi kovrče budu veće

i zašto u komentarima ispod videa cura piše da gubi kosu od ovog xd

JackBlack
25.12.2011., 16:37
Rezultati kovrčanja s trakom za kosu (široka)
http://img846.imageshack.us/img846/1749/imag0463o.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/846/imag0463o.jpg/)

http://img713.imageshack.us/img713/5128/imag0467h.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/713/imag0467h.jpg/)

I dan poslje.. http://img543.imageshack.us/img543/1204/imag0468b.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/543/imag0468b.jpg/)

piece of a dream
25.12.2011., 22:08
ajme ovo s trakom je predobro

samo di da nađem takvu traku i htjela bi da mi kovrče budu veće

i zašto u komentarima ispod videa cura piše da gubi kosu od ovog xd

Možda joj samo nakon kovrčanja izgleda da joj više kosa opada, jer kako se kovrče ne češljaju i zavrnute su dlake jedna oko druge i ne opadaju normalno tokom dana, onda kad opereš kosu čini se da ti je taj put ispalo previše kose, a to je zapravo ona kosa što je i trebala ispasti taj i protekla dva dana (ili koliko si već imala kovrče) :ne zna:

bela flor
25.12.2011., 22:38
Možda joj samo nakon kovrčanja izgleda da joj više kosa opada, jer kako se kovrče ne češljaju i zavrnute su dlake jedna oko druge i ne opadaju normalno tokom dana, onda kad opereš kosu čini se da ti je taj put ispalo previše kose, a to je zapravo ona kosa što je i trebala ispasti taj i protekla dva dana (ili koliko si već imala kovrče) :ne zna:

da, to se događa i kad imam 2 dana kosu u repu pa kad perem opadne more dlaka

jer ako od ovog opada, što bi onda tek bilo s onim krpicama oko kojih se mota svaki pojedini pramen... to sam radila kad sam bila mala :D

piece of a dream
26.12.2011., 14:12
Meni se to dešava kad kovrčam sa pjenom za kosu - šokiram se koliko je dlaka otpalo tokom pranja i češljanja nakon pjene :eek:
Btw evo sad držim traku na kosi :zubo:
Umotala sam na onu klasičnu, širu traku........ ne znam kako ću izdržati da držim bar 3h :503:

bela flor
26.12.2011., 14:52
Meni se to dešava kad kovrčam sa pjenom za kosu - šokiram se koliko je dlaka otpalo tokom pranja i češljanja nakon pjene :eek:
Btw evo sad držim traku na kosi :zubo:
Umotala sam na onu klasičnu, širu traku........ ne znam kako ću izdržati da držim bar 3h :503:

i ja držim traku :lol::lol::lol: tata me pogledao onim pogledom "koji to k imaš na glavi" :lol::lol:

a ja mogu držat samo sat i pol... nakon toga idem pa moram skinut. jbg drugi put ću duže :D

i da, stavila sam pjenu da bolje primi :o

abrakadabraaa
29.12.2011., 15:40
Aloha!
Htjela bih napraviti kovrče ko što ona ima na ovom spotu (http://www.youtube.com/watch?v=KMOOr7GEkj8&feature=related), bez figara.
Jel to moguće? Kak?
Imam kosu iste duljine ko i ona.
Probala sam ovo s trakom neki dan, izgledala sam retardirano (ne samo prilikom nošenja toga na glavi, nego i kasnije :D) kovrče uoće nisu bile kak sam ih zamišljala. Bezveze su ispale :ne zna:
Pokušavala sam još neke stvari, ali nikad nisu bile baaaaš takve :tuzni:

bela flor
29.12.2011., 22:25
ovo s trakom je stvarno otkriće :s nabijem kosu u traku za 2 min, držim cijelu noć i :s:s

doduše, noćas sam usred noći skinula jer sam mislila da ću ujutro bit ko pudlica pa sam bila samo blago valovita... moram isprobavat :rofl:

micek<3
30.12.2011., 01:38
neka ti kosa bude 15% mokra
ja pustim da mi se posve osuši pa onda ruke smočim i prolazim kroz kosu da je navlažim
ne trebaš ništa stavljati prije, kasnije kad ti se kosa osuši, ako ti ne drži dobro kovrče samo nasprejaj nekim lakom za kosu prije nego skineš traku i onda je skini i prođi rukama kroz kosu da se kovrče malo opuste, nakon 10ak min će ti puno bolje izgledati nego kad tek skineš
ja kad tek skinem izgledam ko pudlica, a onda kad se kovrče malo opuste budu mi baš krasne

a gdje kupiti te trake ? tanke i deblje ? :cerek:

mladi_luk
30.12.2011., 03:22
ne znam ja sam ih imala doma
obične trake za kosu
sigurna sam da ima u dm-u i sličnim trgovinama
mene ova moja tanka malo žuljala jer je kožna pa sam si odrezala stare hulahopke i samo svezala u čvor i to nosila
isto pali ;)

Irmabuag
30.12.2011., 03:24
http://51684.com/zBub
Protection Film Kit with Cleaning Cloth

JackBlack
31.12.2011., 17:50
a gdje kupiti te trake ? tanke i deblje ? :cerek:

u Dm-u, bilo kojoj drogeriji ili nekoj trgovini koja prodaje te gluposti za kosu.. U dm-u ima svakakvih.. meni su deblje bolje, jer budu šire kovrče. :cerek:

RIB
01.01.2012., 19:54
Sretna vam ova godina!

Ma ja nisam mogla docekati sutra da kupim traku, pa sam napravila traku od lastike, znate ona za uvlacenje u hlace, trenirke... na struku. Jedva cekam sutra da vidim kak ce ispasti. Imala sam siru lastiku sto mi je bolja varijanta od tanke.

Moschino_girl
04.01.2012., 13:40
Bok cure.

Jel koja od vas možda koristi vruće uvijače, točnije, ove dolje?

http://www.remingtonproducts.com/~/media/Images/Remington/WomensProducts/HairCare/HairSetters/kf20if2prd2.ashx?w=280&h=280&bc=white

Gledala sam par stvarčica na jubitou i čini mi se da baš lipo ispade.
Sad se razmišljam uzet si ih, odđu oko 200kn.

Wallflower
04.01.2012., 20:21
Odlično mi je ovo s trakom. :s :s
Koristila sam širu traku, pa su mi lokne ispale prilično uredne.
Baš sam išla šišati šiške i frizerka im se nije mogla nadiviti, pogotovo kad sam rekla da sam ih sama radila. :rofl:
Jedino što mi ne traju baš dugo, izdrže jedan dan i onda su gotove. :durica

JackBlack
05.01.2012., 09:31
Odlično mi je ovo s trakom. :s :s
Koristila sam širu traku, pa su mi lokne ispale prilično uredne.
Baš sam išla šišati šiške i frizerka im se nije mogla nadiviti, pogotovo kad sam rekla da sam ih sama radila. :rofl:

navlaži malo kosu (ali malo, nabolje da staviš vodu u neku bočicu s raspršivačem) i malo polakiraj svaki pramen kose koji ćeš namotat na traku.. Ali onako, izdaleka.. Ja sam tako napravila sestri, kojoj se sve objesi za par sati kada ju nakovrčam, ovo joj je trajalo danima..:)

bela flor
07.01.2012., 22:55

i meni traju jedan dan ili se čak pred kraj dana više ne vide, samo tu i tamo neki kovrčavi pramen (jest da je lijep al je jedan od rijetkih) :rolleyes::( i tak sam se naljutila da danas nisam frčkala nego si nakon pranja izravnala četkom svoju lijepu dugu kosu i ošla van :durica

mladi_luk
08.01.2012., 02:55
meni kosa bude kovrčava dva dana
treba je samo nasprejat dobrim lakom i to je to

EdithSiddhartha
09.01.2012., 12:40
imam i ja jedno pitanje...:D

Kosa mi je -niti ravna niti valovita. Nešto između,katastrofa. :504:

zanima me kako dobiti ovakve kovrče,može i malo blaže??
Koristim ponekad figaro,ali ne sviđaju mi se lokne,više sam fan kovrča prirodnog looka. :mig:

I kosa mi je poprilično gusta i čvrsta,stoga joj dosta dugo treba da bi kovrče popustile i izgledale prirodno. :rolleyes:

Kako dobiti kosu prirodnog valovitog izgleda?? BEZ LOKNI??
:503:
http://www.tportal.hr/ResourceManager/GetImage.aspx?imgId=17800&fmtId=20

:confused:

DaisyHope
21.01.2012., 11:40
Kako napravit ovakvu frizuru? :ne zna:
Možda figaro? Probala sam si frčkat kosu s peglom ali ne ispada ni blizu ovome

http://img692.imageshack.us/img692/984/38382228930931445068113.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/692/38382228930931445068113.jpg/)

Maya 21
24.01.2012., 11:41
isprobala sam ovo s trakom i stvarno je super :) prvi način koji je moju kosu uspijeo lijepo nakovrčati.. no imam pitanje, jedino mi je problem sa zadnjim pramenovima kose, ovim iza skorz oni mi se jedini ne uspiju dobro nakovrčat dok je ovo ostalo super... neki trik za to?? pošto imam jako gustu kosu te pramenove ne uspijem nikako zavuć pod traku :(

marie2
29.01.2012., 12:11
curke, s kojom peglom bi bilo najbolje kovrčat kosu? imam remingtonku koja mi je dobra za ravnanje, međutim nema zaobljene rubove i s njom se kosa ne da nakovrčat...

alisha
31.01.2012., 08:05
ja se kovrčam sa figarom i bude super ali traje jedan dan.sa loknama kada ih držim cijelu noč na mokru kosu traje po par dana + malo laka za kosu

Death-of-Art
31.01.2012., 10:08
curke, s kojom peglom bi bilo najbolje kovrčat kosu? imam remingtonku koja mi je dobra za ravnanje, međutim nema zaobljene rubove i s njom se kosa ne da nakovrčat...

Ja imam remington shine therapy.nisu zaobljeni rubovi, ali mogu kosu napraviti lagano valovitom tako da okrećem peglu prema unutra dok ju povlačim niz kosu. Ili ju moš spiralno oblikovat. Fora je i izgleda skroz prirodno.

Tajda
31.01.2012., 13:58
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=nnReaaJwloI&feature=endscreen

ovako nakovrčana kosa mi je savršenstvo. kako napravit, anyone?

its_only_me
31.01.2012., 18:06
Jeste probale kad TIGI controal freak serum za kosu? Dobar je za ravnanje i štiti od topline pegle pa ono ja kupila i ne koristim ga jer sam se prestala peglat, a ima ga još dosta tak da molim zainteresirane da se jave na pm :)

marie2
01.02.2012., 15:25

meni je ovo (https://www.youtube.com/watch?v=lkWcJN05vZg&feature=player_embedded) nekako slično i bez figara ili pegle. inače, frizura mi je prekrasna! imamo sličan ukus. :)

marie2
01.02.2012., 20:14
Ja imam remington shine therapy.nisu zaobljeni rubovi, ali mogu kosu napraviti lagano valovitom tako da okrećem peglu prema unutra dok ju povlačim niz kosu. Ili ju moš spiralno oblikovat. Fora je i izgleda skroz prirodno.

da javim...nešt mi nije dalo mira i morala ja opet probati nakovrčat kosu s peglom. ovaj put sam umjesto gela koristila pjenu i moram reći da mi je ispalo dobro! :) vjerojatno je u gelu bio problem... sad, koliko će mi držat, vidjet ćemo sutra kad se probudim...:mig:

Tajda
02.02.2012., 00:23
meni je ovo (https://www.youtube.com/watch?v=lkWcJN05vZg&feature=player_embedded) nekako slično i bez figara ili pegle. inače, frizura mi je prekrasna! imamo sličan ukus. :)

nije loš video, ali kod Beyonce kovrče počinju od tjemena čime se stvara dojam većeg volumena :durica

poglećte ovo otkriće! baš fora vikleri, čini se dobra stvar

https://www.youtube.com/watch?v=6btQB5xSfI0&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=_Z89pInZ_Gk&feature=related

bubyca21
26.02.2012., 15:38
Kako ovako nakovrčat kosu sa figarom? Jel zna itko kako dobit te morske valove?

http://i44.tinypic.com/257my3p.jpg

pletenica1
26.02.2012., 18:01

uzmeš pramen kose, digneš ga okomito u odnosu na glavu, i navijaš okolo prsta a počneš kod korjena kose, kosu malo navlažiš mokrom rukom, ak je čisto oprana, ili sa malo pjene, kad naviješ pramen pričvrstiš ga štipaljkom-kja se zove šestica. kad sve naviješ malo fenom zagriješ svu kosu i ostaviš da se ohladi. To su najprirodnije kovrče, i koriste ih svi filmski frizeri.

full007
26.02.2012., 20:09
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRs16CtaoK9OQJida6RHGHuszeQZ2hWS QEtBYedzWYY-kuiYNLkgA

ove kovrče su mi prekrasne,zna li netko kako ih napraviti i s čim ?! tnx (neman bolju fotku)

Satene
01.03.2012., 17:18
uzmeš pramen kose, digneš ga okomito u odnosu na glavu, i navijaš okolo prsta a počneš kod korjena kose, kosu malo navlažiš mokrom rukom, ak je čisto oprana, ili sa malo pjene, kad naviješ pramen pričvrstiš ga štipaljkom-kja se zove šestica. kad sve naviješ malo fenom zagriješ svu kosu i ostaviš da se ohladi. To su najprirodnije kovrče, i koriste ih svi filmski frizeri.

problem je kaj meni ta šestica (i bilo koja druga španga, ukosnica, štipaljka, gumica ili pričvršćivač) ostavi trag na kosi. tak da kad raspustim kovrče ostane mi onak crta od te šestice ili čega već (s čim pričvrstim kosu) :(

cure kak se vi šišate?
ja dakle imam tu kosu koja nije ni skroz ravna a ni valovita. vrlo lako se našušuri tj postane čupava. do sad sam je šišala lagano stepenasto a sad razmišljam da je odrežem skroz ravno. strah me da mi bude izgledala još našušurenije (ne znam kak da drukčije to nazovem) jer mi se čini da stepenasto ošišana kosa ipak malo ublaži pa ne izgleda tak čupavo. kaj mislite?

pletenica1
06.03.2012., 17:06
problem je kaj meni ta šestica (i bilo koja druga španga, ukosnica, štipaljka, gumica ili pričvršćivač) ostavi trag na kosi. tak da kad raspustim kovrče ostane mi onak crta od te šestice ili čega već (s čim pričvrstim kosu) :(

cure kak se vi šišate?
ja dakle imam tu kosu koja nije ni skroz ravna a ni valovita. vrlo lako se našušuri tj postane čupava. do sad sam je šišala lagano stepenasto a sad razmišljam da je odrežem skroz ravno. strah me da mi bude izgledala još našušurenije (ne znam kak da drukčije to nazovem) jer mi se čini da stepenasto ošišana kosa ipak malo ublaži pa ne izgleda tak čupavo. kaj mislite?

Ako se stavi mal papira, neće ostati tragovi.
ovo drugo ne znam.

Satene
07.03.2012., 17:14
Ako se stavi mal papira, neće ostati tragovi.
ovo drugo ne znam.

hvala nikad čula za taj savjet :top:

Bloody_†_Kisses
15.03.2012., 18:32
imam valovito-kovrčavu kosu, ali bih htjela skroz kovrčavu. primijetila sam da mi se najviše zakovrča kad je osušim fenom pa zatim smočim pri dnu, ali zna li itko nekakav šampon/regenerator ili sl. da mi budu lijepe kovrče npr. ovo:
http://www.vincentperez.com/iman6x.jpg
moja kosa:
http://imageshack.us/photo/my-images/69/21852217603575722461338.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/842/1012942o.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/687/1012662.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/9/0000011zg.jpg/

enedielle
16.08.2012., 21:04
http://www.lovemaegan.com/2011/09/revisiting-no-heat-big-curls-w-twisted.html
eto probala sam napraviti i meni je ispalo gnijezdo na glavi, a ona je tak krasna kovrčava :rolleyes: ljubomorna sam.
inače imam kovrčavu kosu, i radila sam to prije, ali otkak ne koristim silikone mučim muku da se pristojno nakovrča, ko ovca sam, sve rasfucano i ocufano i jedan pramen bježi od drugog. :zubo:
dakle, neki savjet kako napraviti te twisted buns?

La felicidad
17.08.2012., 16:54
kako da sačuvam kovrče tijekom noći?

stavila sam viklere prije sat vremena jer u jutro neću imati vremena nositi to sve na glavi.. :D

Galadriel
24.08.2012., 15:50
da li netko ima iskustva sa hot rollersima? i da li ih ima kod nas za kupiti?i koliko dodu?
ja bi si neke vece za prirodnije kovrce,,ovo mi je zelja:

http://www.youtube.com/watch?v=Tz0FxU_HnyE&list=PLF216BFB304641409&index=57&feature=plpp_video

Kiki
25.08.2012., 13:33
Imam ja hot rollerse, OK su za napravit valovitu kosu, tako kao na video linku koji si stavila. Ja imam Babyliss hot rollers, samo ne znam koliko dodju u Hrvatskoj jer zivim vani.
Jedina stvar sa svim tim rollersima i curling tongs itd, je da meni nista ne traje dugo. Imam gustu i tesku kosu (a ravnu...bljak) i valjda zbog tezine se sve opusti nakon par sati.
Jedina metoda koja mi traje bez da potrosim tonu spreja za kosu je radjenje cvorova na glavi na skoro pa suhoj kosi i spavanje na njima. Tako dobijem najljepse kovrce/valove, a i traju. To mi je stvarno bolje nego ikakva pomagala.

Galadriel
25.08.2012., 13:52
joj ja isto imam puno kose i tesku kosu i nista mi ne drzi,,ovo mi se cini relativno brzo a i dok se hlade se mogu spremati dalje,,
cula sam za te Babyliss hot rollerse ali neznam da li ima kod nas :misli:

Heartbeat Pinky
25.08.2012., 15:05
Jedina metoda koja mi traje bez da potrosim tonu spreja za kosu je radjenje cvorova na glavi na skoro pa suhoj kosi i spavanje na njima. Tako dobijem najljepse kovrce/valove, a i traju. To mi je stvarno bolje nego ikakva pomagala.

Kiki, možeš malo pojasniti kako radiš te čvorove?

Kiki
25.08.2012., 15:26
Mogu.
Ovdje je tutorial:
http://justkissnmakeup.blogspot.co.uk/2011/01/bantu-knots-hair-how-to-tutorial.html

Ja svoje bantu knots radim poslije pranja kose na skoro suhoj kosi....znaci, ne skroz mokroj, ne skroz suhom. Onak, vlaznoj...
Ne stavim nikakav produkt u kosu (mozda jedino malo ulja na vrhove...ili leave in conditionera).
Cvorove ucvrstis s obicnom spangom ili mozes gumicom zavezat. Spavas na njima (udobnije nego sto mislis) i ujutro (ili kad pod prstima vidis da je kosa skroz suha) maknes spange i prstima rastreses i razdvojis kosu malo. Ne previse jer ces dobit frizzy mess.
Za valovitu kosu, napravis samo 4-5 cvora na glavi, a za frckavu izmedju 8-10. Jos nesto kad frces kosu, ja ja frcem prema van tako da mi ne pada previse po licu, al koz eli moze i prema unutra.

Kiki
25.08.2012., 15:33
Zaboravih, takve kovrce mi traju cijeli dan odlicno, a sutradan bude dosta valovito. Mozda bi trajale i duze, ne znam, ali kosu perem svaki drugi dan tako da nisam imala priliku vidjet dal traju i duze.

enedielle
25.08.2012., 15:45
e to, prije sam i ja pitala pa mi nitko nije odgovorio, hvala :cerek: danas kad se vratim s noćnog kupanja definitivno isprobavam :zubo:

samo jedno pitanje.
ona ima tak sjajnu i neoštećenu kosu. moja nije takva. kad je bila, nisam ju morala kovrčati, sama se, i to savršeno. sad muku mučim s tim. i meni bi trebalo ispasti kao što je njoj ili nek se ne nadam bezveze?

Kiki
25.08.2012., 18:12
E. to ti ne znam. Moja kosa je inace apsolutno ravna prirodno. Onak...ko da si je peglom za ravnanje izglancao tako da meni primjerice i ne smeta malo frizza jer mi nekako daje prirodniji voluminastiji izgled.
Jedino sto znam je to da ljudi kazu da ti bantu knots rade na SVIM tipovima kose, znaci od afro (oni cvorove koriste da malo ukrote kosu i da im bude manje frckava) do ravne (da im kosa podivlja i bude frckava). Mislim da ti je najbolje da malo eksperimentiras i vidis sto ti bolje pase (frckanje na vise/manje vlaznu kosu; produkt u kosi da ili ne; vise ili manje cvorova). O tim elementima ti ja mislim ovisi da li ti je kosa manje ili vise frckava i manje ili vise frizzy. Ja sam opisala koji metod mojoj kosi najbolje pase, al ne garantiram da ce svima bit tako. Probaj pa javi rezultate. :)

Heartbeat Pinky
26.08.2012., 09:52
Super! Hvala Kiki! :)

fizikalka
30.08.2012., 23:53
Molim pomoć iskusnih forumašica. Kosa mi je ravna, izrazito ravna, gusta, recimo i teška. Do sad sam pokušala kovrčanje na krpice, trakice, papilotne, viklere na čičak i metalne, peglom, sock bun, ugl. nema što nisam. :503: Svadba mi je za mjesec dana i imam želju imati kovrče ali ništa ne drži duže od sat vremena-NIŠTA. Obzirom da su probne frizure kod nas jednako skupe kao za vjenčanje, nedajbožepopusta, zanima me kako i čime još da nafrčem kosu da vidim može li trajati do drugog dana, a da nije hauba jer to zahtjeva puno laka, pjene, a i nemam ju doma :D btw kosa je do pola leđa...

gyioia
06.12.2012., 16:29
http://www.lookfantastic.com/mycurl/10484599.html

netko probao?

Anita2507
06.12.2012., 18:04
Ovo

http://www.google.hr/imgres?hl=hr&biw=1366&bih=641&tbm=isch&tbnid=vFeskiizYTZYQM:&imgrefurl=http://alicenelpaesedellemeraviglie87.blogspot.com/2012/04/magic-leverag.html&docid=1PMPAN9Wu5W-MM&imgurl=http://1.bp.blogspot.com/-cCDDALwvh5o/T4HRqtK3MKI/AAAAAAAAAHA/4UVECLpyy5k/s1600/Magic_Leverag_Hair_Maker_LT-7132.jpg&w=477&h=357&ei=6t3AUP6sEoGztAbR5YDAAg&zoom=1&iact=rc&dur=508&sig=108848972335421303542&page=2&tbnh=142&tbnw=175&start=18&ndsp=26&ved=1t:429,r:23,s:0,i:135&tx=95&ty=74