PDA

View Full Version : Lude, lude ideje ili kako napraviti drugačiju svadbu

stranice : 1 2 [3] 4 5

Mihica
13.01.2008., 11:07
Bok!
I ja mima situaciju iz koje bih htjela nešto zanimljivo izvuči no ne znam što!
Mojim i njegovim roditeljima je 25 godina braka, a mojoj baki i djedu 50! Ima tko ideju?
Osim rezanja torte to mi se za sad čini super

cipka
20.01.2008., 17:16
Mislim da sam negdje pročitala kako je jedna od forumašica na zidu imala projekciju zajedničkih fotografija, od malena nadalje...meni je to super, iako bi mogao nastati probelm dal judi zure u zid umjesto da plešu, ali eto ideje...
ali, svako je vjenčanje posebno. i uvijek je istim ljudima dosadno, a najbližima je sve vauuuuu - jer je vaše.
koliko se trudimo u cijeloj organizaciji - mislim da je sve posebno!!!!

maredoo
20.01.2008., 19:50
Ja sam bila na vjenčanju gdje su se na projektoru vrtili filmići (smiješni) koji su mladenci snimili prije... Bilo je fora.
To (kao i slike) najčešće traje ukupno 15-ak minuta maximalno tako da kad jednom gosti vide neće više stalno buljiti u to i prepustiti će se plesu/hrani/čemu već...
Ili možeš kombinirati da se taj filmić pusti u nekom određenom trenutku i samo onda tako da su svi gosti tih par trenutaka skoncentrirani na taj dio :top:

more & dupin
21.01.2008., 12:41
hej cure ja sam za svoju svadbu tražiladugo ideju da barem malo bude drugačija. uz zahvalnice sam odlučila dijeliti i kineske kolačiće sreće(:cerek::cerek::cerek:) pa kako vam se to čini?? inače nemam pojima kako ću ih ispeći ali već ću nešto smisliti...:ne zna:

Brančika
21.01.2008., 12:52
hej cure ja sam za svoju svadbu tražiladugo ideju da barem malo bude drugačija. uz zahvalnice sam odlučila dijeliti i kineske kolačiće sreće(:cerek::cerek::cerek:) pa kako vam se to čini?? inače nemam pojima kako ću ih ispeći ali već ću nešto smisliti...:ne zna:

Ma to ti je lagano - oni su ništa drugo nego smotana košarica tanko razvaljanog lisnatog tijesta sa porukicom. :top:

Helly7
22.01.2008., 16:34
Bok!
I ja mima situaciju iz koje bih htjela nešto zanimljivo izvuči no ne znam što!
Mojim i njegovim roditeljima je 25 godina braka, a mojoj baki i djedu 50! Ima tko ideju?
Osim rezanja torte to mi se za sad čini super

Možda da saznaš koja im je pjesma svirala za prvi ples, pa da nakon vašeg prvog plesa, plešu roditelji na svoje pjesme, pa poslije baka i djed.

ledo100
22.01.2008., 21:26

kineski kolacici? izgleda interesantno i originalno. :)
nasao sam upravo i recept na webu, jos jednom po meni odlicna ideja.

Kikica26
23.01.2008., 07:32
Mislim da sam negdje pročitala kako je jedna od forumašica na zidu imala projekciju zajedničkih fotografija, od malena nadalje...meni je to super, iako bi mogao nastati probelm dal judi zure u zid umjesto da plešu, ali eto ideje...
ali, svako je vjenčanje posebno. i uvijek je istim ljudima dosadno, a najbližima je sve vauuuuu - jer je vaše.

ja sam imala takvu projekciju samo su se nama projicirale vjenčane slike koje smo taj dan ranije snimili u parku.....fotograf ih je pustio prvi put za vrijeme večere, ljudi su ih tada pogledali i to im je bilo super,a poslije su se stalno vrtile na zidu al se skroz plesalo...one su onda bile samo pozadina....

ako ih pustiš prvi put dok ljudi recimo sjede i čekaju večeru ili darivanje, svi će ih pogledati i kasnije ih to sigurno neće ometati u plesu......

Kikica26
23.01.2008., 07:36

zanimljiva ideja......samo pazi hoćeš li par dana prije svadbe uopće stići ti mijesiti i peći kolače.....ne znam koliko oni mogu stajati, al kad bi ti to netko drugi uskočio umjesto tebe mislim da bibilo bolje.....dan, dva prije svadbe je ludnica - 100 stvari se još rješava.......uostalom ak središ nokte 2, 3 dana prije pa onda uroniš u tijesto.......:D

Mihica
23.01.2008., 18:03
Možda da saznaš koja im je pjesma svirala za prvi ples, pa da nakon vašeg prvog plesa, plešu roditelji na svoje pjesme, pa poslije baka i djed.

Hvala! nije loša ideja!!:)

aancica
15.04.2008., 08:40
pošto je moj buduci suprug DALMATINAC..htijeli smo da nam u crkvi pjeva klapa...ali smo odustali iz tog razloga jer obiteljski prijetelj je jedan poznat pjevač...s prekrasnim glasom pa ce on pjevat u crkvi....a ja cu dragom iza ponoci narucit da dođe klape i otpjevaju 2-3 pjesme...mislim da ce pas na guzicu :))...jedva cekam njegov izraz lica hahahah...
.

aancica
15.04.2008., 08:51
sad citam malo stare postove...i palo mi na pamet ta knjiga dojmova....a kaj mislite da unutra naljepimo koju našu sliku...tak kad gosti napišu komentare,želje..da izgleda ko pravi spomenar?

Amarilis
15.04.2008., 08:54
sad citam malo stare postove...i palo mi na pamet ta knjiga dojmova....a kaj mislite da unutra naljepimo koju našu sliku...tak kad gosti napišu komentare,želje..da izgleda ko pravi spomenar?

Zgodno......:mig:

maan
15.04.2008., 08:55

Tako ćemo i mi, stavit svoju sliku, napisati koji lijepi stih...

kajbrijes
15.04.2008., 10:35

hi hii, i ja imam tu odeju...ma divno je to...onak , one fotkice od početka veze..dok smo još deca bili (mi smo skupa 10 godina:mig:) :cerek:

okrej
21.04.2008., 23:11
Zna li možda netko gdje kupiti majicu sa natpisom game over, odmah ispod slike mladenaca?
Ona - smjeh oko cijele glave, on - snužden i pokisao.

maan
22.04.2008., 06:49
U print studiu-ja kupila dragom!:rofl:

dea_20
05.05.2008., 14:04
Da li netko zna gdje mogu naći, kupiti one golubice koji mladenci puštaju iz ruku ispred crkve?

zeljka2905
05.05.2008., 14:17
javi se Lizzy na pm, ona ti je to imala pa mozda zna gdje i kako....

dea_20
05.05.2008., 14:50
javi se Lizzy na pm, ona ti je to imala pa mozda zna gdje i kako....

Hvala:)

lozinka8
05.05.2008., 16:21
ja sam bila na vjencanju gdje su u knjigu dojmova bile naljepljena slike gostiju..........naime, dok je fotograf slikao mladence, prijateljica od mlade je slikala goste i potom izradila slike(ponijeli su pc, printer, papir za fotke....) i lipla ih u knjigu dojmova. posli su gosti ispod svojih slika pisali komentare..........takodjer su se tokom cile veceri na pc-u vrtile slike mladenaca od rodjenja do dansa.........bas je bilo fora

curly
05.05.2008., 16:48
Inače sam kreativna, no zapela sam pa mi trebaju vaše idejice:D!

1. nećemo imati ples s mladom, ni slikanje jer je to neformalna proslava u vrtu s prijateljima i roditeljima pa kako da onda izvedem to nespretno darivanje???

2. moja kuma u ponoć ima rođendan, pa bih joj rado pripremila neku sitnicu kao poklon!!!

3. prijatelji koji će mi biti na vjenčanju imaju svatove 2 tjedna poslje mojih pa mi je glupo novac samo prebaciti iz jedne koverte u drugu, jel bi se taj poklončić mogao bolje upakovati??

Zahvaljujem na svakom savjetu!!!

SNJESKICA
05.05.2008., 18:39
Da li netko zna gdje mogu naći, kupiti one golubice koji mladenci puštaju iz ruku ispred crkve?

Ima u oglasniku tip koji ih iznajmljuje!

EmaM
05.05.2008., 19:45
http://www.favoraffair.com/images/Product/tuxbox-s.jpghttp://www.favoraffair.com/images/Product/clearconesS.jpghttp://www.favoraffair.com/images/Product/SW7109-s.jpghttp://www.favoraffair.com/images/Product/formalaffS.jpghttp://www.favoraffair.com/images/Product/wireheartboxS.jpghttp://www.favoraffair.com/images/Product/MonofavBoxS.jpghttp://www.favoraffair.com/images/Product/15005-S.JPG

Kikica26
06.05.2008., 07:02
Inače sam kreativna, no zapela sam pa mi trebaju vaše idejice:D!

1. nećemo imati ples s mladom, ni slikanje jer je to neformalna proslava u vrtu s prijateljima i roditeljima pa kako da onda izvedem to nespretno darivanje???

2. moja kuma u ponoć ima rođendan, pa bih joj rado pripremila neku sitnicu kao poklon!!!

3. prijatelji koji će mi biti na vjenčanju imaju svatove 2 tjedna poslje mojih pa mi je glupo novac samo prebaciti iz jedne koverte u drugu, jel bi se taj poklončić mogao bolje upakovati??

Zahvaljujem na svakom savjetu!!!

1. mi smo imali drukčije darivanje bez plesa s mladom i stajanjem gostiju u redu...naime, muzika je najavila da će sada biti darivanje, ljudi su pripremili poklone ali ostali sjediti na svojim mjesitma....dragi i ja smo s kumovima obilazili sve goste, sa svakim nazdravili, fotograf nas uslikao s njima, a kovertu su su stavili u košaru koja je kuma nosila....napominjem da ja nisam imala previše gostiju oko 90....i ispalo je baš zgodno...poslije smo svakom razvili tu fotku i darovali im...bilo im je drago....:cerek:

2. ja bi joj naručila pjesmu...možda ju pozvala na podij, čestitala i darovala neku sitnicu...možda svoj buket...ili pročitala joj neku pjesmu..darovala album s našim slikama kroz vrijeme našeg druženja s onak smiješnim komentarima tipa scrapbook il sl.:ne zna:

3. uplatit u nešto što žele pa samo staviti bon u kovertu ili otvorit im neku štednju pa tu karticu stavit (ak se to uopće može u nečije ime).....:ne zna:

londonski ledo
06.05.2008., 14:11
Mi smo imali malo vjencanje, 30-ak ljudi, kako nismo tradicionalisti po pitanju svadbenih obicaja, nekako smo sve te stvari, od poklona pa nadalje radili po vlastitom gustu...

Evo nekoliko nasih crtica s vjencanja, mozda nekome daju inspiraciju za neke nove ideje...

U Balon centru u Dubravi narucili smo balone punjene helijem (s otisnutim nasim imenima i srcekima, sve u boji vjencanice) i dali svakom gostu po jedan. Po zavrsetku ceremonije vjencanja molili smo goste da zamisle neku lijepu zelju za nas dvoje i puste balone u zrak. Izgledalo je fenomenalno kad se hrpa balona vinula u zrak na vidikovcu Velikog slapa na Plitvicama. I na snimci vjencanja, u uvodnom spotu je taj detalj ostao zabiljezen kao doista lijep i romantican.
Svakom gostu smo na stolu pored njegovog mjesta napisali pisamce (svima isti tekst, isprintano, s nekoliko lijepih rijeci, uputa za rukovanje stvarima koje su bile na svakom stolu i slicicom dvije tresnjice koje zajedno tvore jedno srce), sve to smo uz crvene papire umotali trakama od slame u svitke. Svi su, cim su sjeli, isli citati sto pise i svima se jako svidjelo.
Od stvari koje su stajale na stolu, tu su bili wedding party crackeri za koje smo napisali da svatko od gostiju pronadje neko drago lice u prostoru i ponudi mu drugu stranu crackera. Bilo je prekrasno kad su ona papirnata srca i razni pokloncici poceli letjeti po sali!
Za klince smo na stolove stavili one bocice sa sapunicom za puhanje balona koje su imale cep u obliku srca tako da su se uklapale u ostatak uredjenja stolova a klinci su se odlicno zabavljali.
Stavili smo na stolove i one velike prskalice i zamolili goste da ih upale kad cemo plesati prvi ples. Izgledalo je prekrasno kad su prigusili svjetla, nas dvoje na podiju a oko nas nasmjeseni ljudi i samo svjetlo prskalica...
E da, na one crvene papire koje sam gore spomenula smo zamolili goste da nam, umjesto knjige dojmova, na njih napisu (ili nacrtaju - jer je bilo i djecice na vjencanju) sto zele i da ih zavezu s onim trakama od slame i ubace u kosaru koja je stajala na jednom zasebnom stolu koji je bio posut laticama.
Napravili smo i tombolu, DJ je odlicno odradio posao izvlacenja brojeva, ljudi su se nasmijali i zabavili.
Buket nisam htjela bacati vec sam a poklonila kumi uz par rijeci zasto bas njoj.

Bilo je jos toga, no da ne davim previse :)

aranea
06.05.2008., 14:32
ajme odlično! Svaka čast! Ovu ideju s balonima bi mogla ukrasti! :D
Ali s obzirom na broj ljudi balone dati samo klincima, pa umjesto da nas gađaju raznim glupostima nek puste balone u nebo! :mig:
E baš bi mogli! hehe
sve je odlično i ovo s prskalicama...ma sve! predivno! sad fotke na sunce! :D

londonski ledo
06.05.2008., 16:07
ajme odlično! Svaka čast! Ovu ideju s balonima bi mogla ukrasti! :D
Ali s obzirom na broj ljudi balone dati samo klincima, pa umjesto da nas gađaju raznim glupostima nek puste balone u nebo! :mig:
E baš bi mogli! hehe
sve je odlično i ovo s prskalicama...ma sve! predivno! sad fotke na sunce! :D

Hvala ti :), drago mi je da ti se svidja.
Sto se fotki tice, vec sam ih mislila staviti ali kako nisam bila aktivni clan foruma prije vjencanja (samo sam citala iskustva i to mi je puno pomoglo) nekako se ne osjecam punopravnim clanom podforuma Vjencanja pa mislim da ni fotke ne bi trebale biti tu :ne zna:. A i ne znam kak staviti fotke :rofl:

aranea
07.05.2008., 08:10
nema izlike! fotke na sunce! ako nikog drugog, onda bar mene zanimaju fotke :top:
Fotke prvo moraš staviti na neki javni net album. Recimo ja ih stavljam na www.photobucket.com .ulogiraš se tamo, postaviš fotke i onda postaviš link od albuma na forum.hr :mig:

Amric
07.05.2008., 08:15
Medo hoćemo slikeeeeeeee....

mmimmi
07.05.2008., 08:49
Mi smo imali malo vjencanje, 30-ak ljudi, kako nismo tradicionalisti po pitanju svadbenih obicaja, nekako smo sve te stvari, od poklona pa nadalje radili po vlastitom gustu...

Evo nekoliko nasih crtica s vjencanja, mozda nekome daju inspiraciju za neke nove ideje...

U Balon centru u Dubravi narucili smo balone punjene helijem (s otisnutim nasim imenima i srcekima, sve u boji vjencanice) i dali svakom gostu po jedan. Po zavrsetku ceremonije vjencanja molili smo goste da zamisle neku lijepu zelju za nas dvoje i puste balone u zrak. Izgledalo je fenomenalno kad se hrpa balona vinula u zrak na vidikovcu Velikog slapa na Plitvicama. I na snimci vjencanja, u uvodnom spotu je taj detalj ostao zabiljezen kao doista lijep i romantican.
Svakom gostu smo na stolu pored njegovog mjesta napisali pisamce (svima isti tekst, isprintano, s nekoliko lijepih rijeci, uputa za rukovanje stvarima koje su bile na svakom stolu i slicicom dvije tresnjice koje zajedno tvore jedno srce), sve to smo uz crvene papire umotali trakama od slame u svitke. Svi su, cim su sjeli, isli citati sto pise i svima se jako svidjelo.
Od stvari koje su stajale na stolu, tu su bili wedding party crackeri za koje smo napisali da svatko od gostiju pronadje neko drago lice u prostoru i ponudi mu drugu stranu crackera. Bilo je prekrasno kad su ona papirnata srca i razni pokloncici poceli letjeti po sali!
Za klince smo na stolove stavili one bocice sa sapunicom za puhanje balona koje su imale cep u obliku srca tako da su se uklapale u ostatak uredjenja stolova a klinci su se odlicno zabavljali.
Stavili smo na stolove i one velike prskalice i zamolili goste da ih upale kad cemo plesati prvi ples. Izgledalo je prekrasno kad su prigusili svjetla, nas dvoje na podiju a oko nas nasmjeseni ljudi i samo svjetlo prskalica...
E da, na one crvene papire koje sam gore spomenula smo zamolili goste da nam, umjesto knjige dojmova, na njih napisu (ili nacrtaju - jer je bilo i djecice na vjencanju) sto zele i da ih zavezu s onim trakama od slame i ubace u kosaru koja je stajala na jednom zasebnom stolu koji je bio posut laticama.
Napravili smo i tombolu, DJ je odlicno odradio posao izvlacenja brojeva, ljudi su se nasmijali i zabavili.
Buket nisam htjela bacati vec sam a poklonila kumi uz par rijeci zasto bas njoj.

Bilo je jos toga, no da ne davim previse :)

ovo sve zvuci predivno, svaka cast na idejama!
ne davis...molim te, pisi jos sta ste imali!
pozdrav

anci09
07.05.2008., 09:26
Evo da i ja nešto napišem ovdje.Sestra mi se udaje u 7 mj. ove godine,a ja sljedeće u 9mj.Ona se super ideje sjetila,umjesto zahvalnica će djeliti cd s ljubavnim pjesmama i na kutiji će biti njihova slika,ja bi isto nešto drugačije kaj se tiče zahvalnica,a neznam kaj?

slavaz
07.05.2008., 10:14
cure drage ako se koja sjeti neke lude ideje kako da dragog iznenadim u ponoć na dan našeg vjenčanja molim da mi pomogne...njemu je rođendan 27. a naše vjenčanje 26..
pošto je on dinamovac a ja hajdukovka mislila sam možda neku tortu sa hajdukovim grbom pa nek se malo ljuti :D
ajde curice moje pomažite:moli:

midva
07.05.2008., 10:17
pokloni mu dres i reci da mu je to pidžama za prvu bračnu noć :rofl:

slavaz
07.05.2008., 10:34
pokloni mu dres i reci da mu je to pidžama za prvu bračnu noć :rofl:

jadna ja onda tu prvu bračnu noć:lol:
iako ideja nije loša :D

midva
07.05.2008., 10:41
i lijepo mu veliš, ako ga ne obuče ništa od :Sex:
:lol: :lol:

aranea
07.05.2008., 10:47
jao...okrutne ste! :rofl:
Ja sam najboljoj frenidci iz splita kupila dvije čaše sa Dinamovim znakom!
Eno ih drži u vitrini i vadi samo kada ja dođem! :D
Meni se sviđa ideja...ja bi ga isto natjerala da obuče dres! :D

slavaz
07.05.2008., 10:48
i lijepo mu veliš, ako ga ne obuče ništa od :Sex:
:lol: :lol:
a pametno moje :cerek:
i neki natpis na leđa još dam printat :ol:
jao...okrutne ste! :rofl:
Ja sam najboljoj frenidci iz splita kupila dvije čaše sa Dinamovim znakom!
Eno ih drži u vitrini i vadi samo kada ja dođem! :D
Meni se sviđa ideja...ja bi ga isto natjerala da obuče dres! :D

ja svome dragom prvi put kad sam došla kod njega u Samobor kupila isto čašu sa hajdukovim grbom...nebi taj popia kavu iz nje nema šanse nego je stavia tamo negdi sa strane i u njoj drži olovke i te gluposti...koji tvrdoglavko :mad:

midva
07.05.2008., 10:50
moj (dalmatinac) kad je došao tu, za prvi rođendan je dobio čarape sa dinamovim znakom i bome ih je iznosio, koliko god se ispočetka opirao :lol: :lol:

anci09
07.05.2008., 10:54
jadna ja onda tu prvu bračnu noć:lol:
iako ideja nije loša :D

a kaj ak se zainati i po cijenu bilo čega ne obuče to,još se i posvađate nedaj Bože!!!!!!

slavaz
07.05.2008., 11:03
a kaj ak se zainati i po cijenu bilo čega ne obuče to,još se i posvađate nedaj Bože!!!!!!

ma nema šanse ja malo trep, trep okicama i mrd, mrd bokićima i on odmahttp://www.smilies-smilies.de/smilies/angst_smilies/augenverdreh.gif (http://www.snukk.de)

cvjetak zanovjetak
07.05.2008., 23:10
Ledo, ideja sa prskalicama mi je fantastična i mislim da ću ti ju ukrasti !
Čini mi se da je na tvom vjenčanju gostima bilo vrlo,vrlo zabavno i čstitam ti na tome!:s
Nadam se da ću i ja na svome postići isti uspjeh....:cerek:

londonski ledo
08.05.2008., 09:13
Drage cure,

Hvala vam na prekrasnim komentarima. Doista je lijepo cuti da vam se svidjelo. I nama je bilo stvarno prekrasno, ja bih opet (sa mojim suncekom, naravno) :cerek:.

Cvjetak, ti kazes da se nadas da ce i kod tebe biti gostima zanimljivo... Zakljucak do kojeg sam ja dosla kroz svoje iskustvo - biti opusten i samo pustiti srce da vodi. Dolaze ideje, sve se rjesava, problemi kao da nestaju...
Meni su zapravo cijelo vrijeme govorili da sam potpuno netipicna mladenka. Bila sam opustena, smijala sam se, salila i na svoj i na tudji racun... i na kraju je sve ispalo super!
Bilo mi je najbolje kad sam dosla podici vjencanicu i kako je mama bila sa mnom, rekoh, da ju probam jos jednom prije vjencanja i da joj pokazem kako mi stoji. I kad sam ju obukla, pita mama 'kakvi su to zuckasti oblaci po tvojoj haljini?' a ono, preko pola haljine zute fleke :D. Ispalo je da su u cistioni napravili neki krivi proces u ciscenju haljine :rolleyes:.
Nakon toga je vlasnik salona poceo panicariti, njegova zena mi se ispricavala, a ja sam ih tjesila i smirivala da to nije nista strasno i da se sve stigne srediti do samog vjencanja :). Ispalo je bas simpa...

No, do ne offtopicarim...
Idem u pustolovinu postavljanja slicica. Mozda i uspijem :rofl:

sensitive
08.05.2008., 11:15
curke, ideje su vam odlične..
i ja bih htjela masu toga ubaciti, ali kod nas će biti puno više "starije ekipe" pa me malo strah da bi onda svi ostali sjediti - npr. ples sa stolicama a nitko neće sudjelovati - što onda? :ne zna:
Inače, kod nas je običaj da mlada daruje kumove i mladoženjinu obitelj. Obično to bude nešto klasično tipa košulja, zlatovez i slično. No puno su mi ljepši intimniji darovi iz kojih se vidi da osobu poznaješ - tako sam npr. mislila svekru pokloniti "set za nagradne igre" :D - hrpa loto papirića, bingo ticketa, olovki i pinkala za ispunjavanje tih papiricha - naime - on jadan stalno igra loto, bingo, sve nagradne igre nadajući se nekom dobitku.. pa mi se ovo činilo kao fora poklon iz kojeg se vidi da ga poznajem :mig:

a što se tiče podvezica i ostalih ludih stvari - ne znam kako bi to prošlo u Slavoniji, a i dragi je stidljiv i sve novosti odbija - ne bi fora ples, ne bi igre, nikakve običaje.. a meni njegova podrška treba jer sam i sama nesigurna i ne želim da ispadne fijasko..Riskirati ili ne pitanje je sad.. kako li ću dobiti malo više optimizma s njegove strane, ne znam :bonk:

cvjetak zanovjetak
08.05.2008., 11:17
Ma znam da je jako važno biti opušten i sigurno ću biti, jer sam po prirodi "klasa optimist", ali znaš onaj osjećaj laganog uzbuđenja za vrijeme svih tih priprema....:D ....
U svakom slučaju, hvala na podršci. Skužila sam da na forumu ima jako puno odličnih ideja i da ste sve jaaaako maštovite.
Obzirom da ja imam još vremena, tek sam u fazi prikupljanja informacija i stvaranju ideja, ali čim bude gotova prva pozivnica, stavit ću fotkice....:cerek:

On topic :
Ja planiram izbaciti tradicionalne običaje ( dolazak po mladu, bacanje buketa i podvezice, ples s mladom itd ) i napraviti malo egzotičniji meni.
Voljela bih imati:
- Kolačić sreće s porukom dobrodošlice
- Prskalice za dobru atmosferu ( idea by londonski ledo )
- Prvi ples poput: http://www.youtube.com/watch?v=QujA8YYgTWU
- Potpis na potplatu moje cipele ( stari Turski običaj )
- Ples s narančama
- Tombolu ..........i sl.
...a gostima darovati:
- Fotku + konfete ( ručni rad jedne umjetnice )
- neudanim curama/poznanicama po jednu ružu sa nekom lijepom izrekom
- svojim pravim prijateljicama ( njih 8 ) po jedan buketić cvijeća sa pismom
- nešto roditeljima i kumovima ( to još moram smisliti )
Eto, tako bi ja........:mig:

cvjetak zanovjetak
08.05.2008., 11:22
curke, ideje su vam odlične..
i ja bih htjela masu toga ubaciti, ali kod nas će biti puno više "starije ekipe" pa me malo strah da bi onda svi ostali sjediti - npr. ples sa stolicama a nitko neće sudjelovati - što onda? :ne zna:
Inače, kod nas je običaj da mlada daruje kumove i mladoženjinu obitelj. Obično to bude nešto klasično tipa košulja, zlatovez i slično. No puno su mi ljepši intmniji darovi iz kojih se vidi da opsobu poznaješ - tako sam npr. mislila svekru pokloniti "set za nagradne igre" :D - hrpa loto papirića, bingo ticketa, olovki i pinkala za ispunjavanje tih papiricha - naime - on jadan stalno igra loto, bingo, sve nagradne igre nadajući se nekom dobitku.. pa mi se ovo činilo kao fora poklon iz kojeg se vidi da ga poznajem :mig:

a što se tiče podvezica i ostalih ludih stvari - ne znam kako bi to prošlo u Slavoniji, a i dragi je stidljiv i sve novosti odbija - ne bi fora ples, ne bi igre, nikakve običaje.. a meni njegova podrška treba jer sam i sama nesigurna i ne želim da ispadne fijasko..Riskirati ili ne pitanje je sad.. kako li ću dobiti malo više optimizma s njegove strane, ne znam :bonk:

Sensitive, ništa se ne brini. Mislim da moraš naći kompromis između svojih i njegovih želja i karaktera pa ako se to onda još može uskladiti sa očekivanjima uzvanika - SUPER! Vjeruj mi, nije teško !!!
Ima puno neobičnih i fora stvari koje možeš osmisliti a da svog budućeg mužića ne opterećuješ sa performansom.
Možemo zajedničkim snagama smisliti neke idejice koje bi se uklopile u tvoju i njegovu viziju...:cerek:
Tu smo da si pomažemo!:top:

maan
08.05.2008., 11:31
Ma znam da je jako važno biti opušten i sigurno ću biti, jer sam po prirodi "klasa optimist", ali znaš onaj osjećaj laganog uzbuđenja za vrijeme svih tih priprema....:D ....
U svakom slučaju, hvala na podršci. Skužila sam da na forumu ima jako puno odličnih ideja i da ste sve jaaaako maštovite.
Obzirom da ja imam još vremena, tek sam u fazi prikupljanja informacija i stvaranju ideja, ali čim bude gotova prva pozivnica, stavit ću fotkice....:cerek:

On topic :
Ja planiram izbaciti tradicionalne običaje ( dolazak po mladu, bacanje buketa i podvezice, ples s mladom itd ) i napraviti malo egzotičniji meni.
Voljela bih imati:
- Kolačić sreće s porukom dobrodošlice
- Prskalice za dobru atmosferu ( idea by londonski ledo )
- Prvi ples poput: http://www.youtube.com/watch?v=QujA8YYgTWU
- Potpis na potplatu moje cipele ( stari Turski običaj )
- Ples s narančama
- Tombolu ..........i sl.
...a gostima darovati:
- Fotku + konfete ( ručni rad jedne umjetnice )
- neudanim curama/poznanicama po jednu ružu sa nekom lijepom izrekom
- svojim pravim prijateljicama ( njih 8 ) po jedan buketić cvijeća sa pismom
- nešto roditeljima i kumovima ( to još moram smisliti )
Eto, tako bi ja........:mig:

Super su mi ove ideje: i ja sam mislila imati kolačić s nekim lijepim stihom ali ćemo na kraju imati minjone s našim inicijalima, ja ću curama koje ne ulove buket dati po jednu ružu kakva je bila u buketu, a reci kakv je ovo običaj sa potpisom na cipelu?

cvjetak zanovjetak
08.05.2008., 12:02
Prije same ceremonije/obreda vjenčanja, mladenkine neudane prijateljice i ostale uzvanice koje su još slobodne, potpišu se na potplatu njezine cipele.
Običaj kaže da će se za 14 mj. udati djevojka čije je ime potpuno nestalo nakon ceremonije vjenčanja, plesa i ostalih stvari.........
Ja ću i za nju pripremiti neki fakat simbolični darak ( npr. teglicu Madagaskarskog jasmina / Stephanotis koji znači "sreća u braku" ili slično )
Meni se taj običaj jako sviđa:mig:

maan
08.05.2008., 12:06
Prije same ceremonije/obreda vjenčanja, mladenkine neudane prijateljice i ostale uzvanice koje su još slobodne, potpišu se na potplatu njezine cipele.
Običaj kaže da će se za 14 mj. udati djevojka čije je ime potpuno nestalo nakon ceremonije vjenčanja, plesa i ostalih stvari.........
Ja ću i za nju pripremiti neki fakat simbolični darak ( npr. teglicu Madagaskarskog jasmina / Stephanotis koji znači "sreća u braku" ili slično )

Super:top:

loretalu
08.05.2008., 12:44
cool obicaj

sensitive
08.05.2008., 13:25
Sensitive, ništa se ne brini. Mislim da moraš naći kompromis između svojih i njegovih želja i karaktera pa ako se to onda još može uskladiti sa očekivanjima uzvanika - SUPER! Vjeruj mi, nije teško !!!
Ima puno neobičnih i fora stvari koje možeš osmisliti a da svog budućeg mužića ne opterećuješ sa performansom.
Možemo zajedničkim snagama smisliti neke idejice koje bi se uklopile u tvoju i njegovu viziju...:cerek:
Tu smo da si pomažemo!:top:

hvala ti! :kiss:

još koja idejica:
- sestrična je bacala buket, a potom mladoženja kravatu - zgodno je ispalo
- glazbeno nadarenija strana obitelji (tetke i sestrične) otpjevala je pred ostatkom sale Da te mogu pismom zvati..prekrasno

slavaz
08.05.2008., 13:25

wooow odlično...ma preodlično :top:
ja kad ovo čitam vidim da sam totalni antitalent za neke neobične stvari :mama:

cvjetak zanovjetak
08.05.2008., 13:57
Slavaz, nisi ti nikakav antitalent, nego vjerujem da ti još nije naišla inspiracija da ti na pamet padne ideja koja ti se čini dobra.
Osim toga, ovdje postoji puno ideja koje se mogu malo "ukrasti" pa iskombinirati sa nekom vlastitom. I ja sam ih nekolicinu ovdje našla i maznula.
:rofl:

scandalous_bitch
08.05.2008., 19:47

Čula sam za taj običaj, ali da će se udati ona kojoj je ime ostalo ispisano... :rofl:

cvjetak zanovjetak
08.05.2008., 19:53
Čula sam za taj običaj, ali da će se udati ona kojoj je ime ostalo ispisano... :rofl:

http://www.dennydetalji.com/ljubav.htm
evo.....:mig:

stell
08.05.2008., 23:19
Bok.ja sam ovdje nova,ali imam nešto za reći..
Npr. ja na svojoj svadbi tako reći nemam kome bacati buket,sve su cure u društvu udane,ostaju samo dvije..
razmislila sam kako bi bilo fora da mi cvjećarka napravi buket koji bi podijelila na dva djela,tada bi dovukla "cure" da ga love, a onda bi se iznenada okrenila i svakoj dala polovicu...mislim da je to najpametnije što mogu..?
ili još netko ima bolju ideju??

cvjetak zanovjetak
08.05.2008., 23:47
Npr. ja na svojoj svadbi tako reći nemam kome bacati buket,sve su cure u društvu udane,ostaju samo dvije..
razmislila sam kako bi bilo fora da mi cvjećarka napravi buket koji bi podijelila na dva djela,tada bi dovukla "cure" da ga love, a onda bi se iznenada okrenila i svakoj dala polovicu...mislim da je to najpametnije što mogu..?

Preslatka ideja...Ja ću imati nešto slično....
Možda bi bilo zgodno da od toga napraviš vašu malu ceremoniju, kako ti se ne bi dogodilo da se jednoj od njih ne da ići hvatati buket ( npr. ja sam jedna od onih koje u pravilu pružaju otpor kada me se tjera da idem hvatati buket ).
Možeš im napisati neku prigodnu porukicu, ili im uz buketiće darovati i neki simbolični poklončić koji vas veže...onako nešto tematski...:D

slavaz
09.05.2008., 06:16
ja imam isti problem sa muškim djelom, u početku nisam tila bacat podvezicu jer osim kuma i još dva momka svi su davno oženjeni...al na rođendan mi moje forumašice pokloniše podvezicu i šta ću sad je moram bacat ;)

miga24
09.05.2008., 09:51

He,he,baš si i ja sad o tome razmišljam i ovo mi se nekak čini puno logičnije jer kak ćeš ti na kraju vjenčanja,od svih tih potpisa znati čije se ime izlizalo pogotovo ako se izlizalo do te mjere da više nije čitljivo...:ne zna:
Tako da mi ovo nekak više zvuči izvedljivo.

mrs. kaby
09.05.2008., 11:50

ja jučer dogovorila isto s cvjećarkom, samo što ću ja mamama dati svakoj po jedan mali, a curkama koje još nisu udane (ima ih malo) po jednu ružicu iz buketa :D ili ću ostatak ostaviti sebi, još razmišljam :lol::lol:

cvjetak zanovjetak
09.05.2008., 12:53
He,he,baš si i ja sad o tome razmišljam i ovo mi se nekak čini puno logičnije jer kak ćeš ti na kraju vjenčanja,od svih tih potpisa znati čije se ime izlizalo pogotovo ako se izlizalo do te mjere da više nije čitljivo...:ne zna:
Tako da mi ovo nekak više zvuči izvedljivo.

Ma kad malo bolje razmislim, slažem se s tobom miga. Ja ću ga malo izvrnuti i napraviti tako da ću gledati čije je ime ostalo. Pa di bi ja u sili tih imena mogla skužiti koja je nestala:confused: i što ako ih "nestane" više?!
Ovako ću, čak i da ih ostane više, moći procijeniti čije je ime ostalo najviše "očuvano" ....:cerek:

zubic_vila
09.05.2008., 13:17
ja sam bila na vjencanju gdje su u knjigu dojmova bile naljepljena slike gostiju..........naime, dok je fotograf slikao mladence, prijateljica od mlade je slikala goste i potom izradila slike(ponijeli su pc, printer, papir za fotke....) i lipla ih u knjigu dojmova. posli su gosti ispod svojih slika pisali komentare..........takodjer su se tokom cile veceri na pc-u vrtile slike mladenaca od rodjenja do dansa.........bas je bilo fora

vidfis ovo je fora...jos bolje bi bilo sa polaroidom...cini mi se jednostavnije, ako toga uopce ima kod nas:)

miga24
09.05.2008., 13:45
Ma kad malo bolje razmislim, slažem se s tobom miga. Ja ću ga malo izvrnuti i napraviti tako da ću gledati čije je ime ostalo. Pa di bi ja u sili tih imena mogla skužiti koja je nestala:confused: i što ako ih "nestane" više?!
Ovako ću, čak i da ih ostane više, moći procijeniti čije je ime ostalo najviše "očuvano" ....:cerek:

Točno tako!Sad već jednako razmišljamo!:top:
Eto,i to smo uspjeli iskombinirat!Nema toga šta udavače ne mogu srediti!:lol:

stell
09.05.2008., 14:49
Preslatka ideja...Ja ću imati nešto slično....
Možda bi bilo zgodno da od toga napraviš vašu malu ceremoniju, kako ti se ne bi dogodilo da se jednoj od njih ne da ići hvatati buket ( npr. ja sam jedna od onih koje u pravilu pružaju otpor kada me se tjera da idem hvatati buket ).
Možeš im napisati neku prigodnu porukicu, ili im uz buketiće darovati i neki simbolični poklončić koji vas veže...onako nešto tematski...:D

jedna od cura je moja kuma,a druga od dragog sestra..obje su mi jako drage
pa bi zbilja mogla osmisliti nešto kao da im napišem kakvu porukicu uz buketić,još ču razmisliti,imam vremena,hehe..
hvala na ideji..:)

cvjetak zanovjetak
10.05.2008., 07:42
jedna od cura je moja kuma,a druga od dragog sestra..obje su mi jako drage
pa bi zbilja mogla osmisliti nešto kao da im napišem kakvu porukicu uz buketić,još ču razmisliti,imam vremena,hehe..
hvala na ideji..:)

Možeš im pokloniti buketić mimoza ili žutih ruža jer to cvijeće znači prijateljstvo. Kako bi i one to znale ( ako ne poznaju značenje cvijeća ), dogovori sa cvjećarkom da ti napravi malu karticu na kojoj to i piše ( kao mali info ). Uz to im napiši pisamca.......i trebat će im puno maramica za obrisat suze ganuća....:D
Možeš smisliti i neki drugi poklončić koji je prigodan!!!:top:

stell
10.05.2008., 10:36
Možeš im pokloniti buketić mimoza ili žutih ruža jer to cvijeće znači prijateljstvo. Kako bi i one to znale ( ako ne poznaju značenje cvijeća ), dogovori sa cvjećarkom da ti napravi malu karticu na kojoj to i piše ( kao mali info ). Uz to im napiši pisamca.......i trebat će im puno maramica za obrisat suze ganuća....:D
Možeš smisliti i neki drugi poklončić koji je prigodan!!!:top:

Nisam znala što znači ta boja cvijeća,ali samo da napomenem da mi je žuta ruža jedan od najljepših cvjetova i zato če moj buket biti samo od žutih ruža,a i svi ostali detalji u žutoj boji..
ludilo,hehe

cvjetak zanovjetak
10.05.2008., 14:50
Točno tako!Sad već jednako razmišljamo!:top:
Eto,i to smo uspjeli iskombinirat!Nema toga šta udavače ne mogu srediti!:lol:

Ma naravno! Zajedno smo jače!!!!:cerek:

cvjetak zanovjetak
10.05.2008., 14:53
Nisam znala što znači ta boja cvijeća,ali samo da napomenem da mi je žuta ruža jedan od najljepših cvjetova i zato če moj buket biti samo od žutih ruža,a i svi ostali detalji u žutoj boji..
ludilo,hehe

Žuta boja sama za sebe ( neovisno o cvijeću ) znači : obazrivost, bistrina, inteligencija,pamet, radost, organizacija, intuicija.
Negativno značenje : lijenost i cinizam:D

Leo 031
16.06.2008., 16:03
e baš sam tražila ovakvu temu!
Idu mi na živce "obični" svatovi i baš želim nekako šokirati/zabaviti/iznenaditi goste.
Za sad što sam smislila je da kad budemo ulazili u salu počnu svirati neku laganicu i da na se na platnu vrte naše slike a isto tako od obitelji- svatko će sebe prepoznati, sjetiti se tih trenutaka..... onako neka reminiscencija.
Umjesto onog plesa mladenaca (valcer ili što se već pleše) dragi i ja smo ih mislili malo šokirati i nasmijati tako da otplešemo onaj ples Travolte i Ume iz Pulp Fictiona. Tak je blesav da mislim da neće doći sebi :D

A sad odoh tražiti još ideja kod vas.
Još sam mislila otpjevati mu "Virujen u te" ali bojim se da bi se sala razbježala :rofl:

cvjetak zanovjetak
16.06.2008., 16:39
Bilo bi fora i kada bih negdje uspjela iskopati staaaare , staaare zaboravljene svadbene običaje ( ne moraju nužno biti hrvatskii ) koje bi onda malo doradila ( kao ovaj potpis na cipeli ) i napravila nešto novo i ne viđeno, a da opet ima neko značenje.....nekak u zadnje vrijeme brijem na te stare običaje.....:D

mala_24st
16.06.2008., 18:58
Bok...ja sam jedna od onih što će imati skroz neobično vjenčanje, mlada (ovaj ja) u crvenoj vjenčanici, u ponoć se presvlačim u bijelu, pjesma za prvi ples jeTime of my life- Prljavi ples, koreografije napravljene za nas dvoje, vjenčanje je na Valentinovo, i svaka luda, otkačena ideja mi je dobro došla.... Mislim da ću i ovako dosta šokirati svate, kad vide potpuno crvenu vjenčanicu...

cvjetak zanovjetak
26.06.2008., 21:12
Bok...ja sam jedna od onih što će imati skroz neobično vjenčanje, mlada (ovaj ja) u crvenoj vjenčanici, u ponoć se presvlačim u bijelu, pjesma za prvi ples jeTime of my life- Prljavi ples, koreografije napravljene za nas dvoje, vjenčanje je na Valentinovo, i svaka luda, otkačena ideja mi je dobro došla.... Mislim da ću i ovako dosta šokirati svate, kad vide potpuno crvenu vjenčanicu...

Podržavam odluku o neobičnom vjenčanju!!!:top: I ja ću imati puno stvari koje nisu baš uobičajene iako svaka od njih ima neku simboliku.....Smišljat ćemo s tobom!!!:D

Neroslava
28.06.2008., 16:25
Još sam mislila otpjevati mu "Virujen u te" ali bojim se da bi se sala razbježala :rofl:

Virujen u te? Onu koja (između ostalog) kaže: ''I kad me varaš s tobom lipo mi je....'' ???! Zgodna poruka na dan vjenčanja. :visi:

Leo 031
28.06.2008., 17:25
Pa zaš ne?
Ako u crkvi izgovaramo- i u dobru i u zlu, i u zdravlju i u bolesti....
Tek toliko da zna da sam uvijek uz njega. :cerek:

miga24
29.06.2008., 18:42
Virujen u te? Onu koja (između ostalog) kaže: ''I kad me varaš s tobom lipo mi je....'' ???! Zgodna poruka na dan vjenčanja. :visi:

Hm da...
Upravo je i meni to palo na pamet,kad sam razmišljala o tome da to odpjevam...
I kad me varaš,s tobom lipo mi je???-Hell no!!!:azdaja:
Jedino da umjesto tog stiha ja ubacim nešto svoje.

Neroslava
30.06.2008., 08:33
Pa zaš ne?
Ako u crkvi izgovaramo- i u dobru i u zlu, i u zdravlju i u bolesti....
Tek toliko da zna da sam uvijek uz njega. :cerek:

Meni to nije poruka koju želim odaslat na vjenčanju: uvijek sam uz tebe, moš me i varat, nema beda jel ja tebe volim. :rolleyes: Što ne znači da nekad u životu, kad bi možda i došlo do takve situacije, ja nužno bih ili ne bi oprostila. To ionako nemogu sad znat. Ali ulazit u brak s premisom ''ma moš me i varat''.... nije daleko od ''pa rekli smo u dobru i u zlu, kaj sad ak me mlati''. Sad vjerojatno neko misli: ''pa kaj ova brije, to je samo pjesma'', al ta pjesma ima tekst, a iza teksta stoji određeni stav i način razmišljanja. Osim ako ste Severina pa pjevate bilo šta jel se rimuje i za to dobite pare.

I brijem da ono ''u dobru i u zlu'' znači upravo ono što slijedi nakon toga, naime ''u blagostanju i siromaštvu, u zdravlju i u bolesti'', i kad budeš čangrizavi stari prdonja i nebumo imali para za Simbex pelene. :D

Leo 031
30.06.2008., 09:01
Dear God kolka frka oko pjesme :rofl::rofl::rofl:
Još kad mu naručim "Krivo je more" od Divljih Jagoda, a gle čuda mi se upoznali u pol zime i to živimo jedno 600 km od nabližeg mora i jedini "šum" koji mogu čuti je kako se kanalizacija slijeva u Dravu. Ali smo se tako spontao upoznali i zaljubili da sam ja ekšli "znala" da sam u zabludi i to večer uz "mora šum" od sreće sva sam blistala.... i da morao je biti krivac- a tko drugi nego more! :mig:
A njegova pjesma za mene je Balaševićeva Devojka sa čardaš nogama. :rofl:
zamisli koja tragedija u pjesmi ide jedan stih ovako :
rekoh joj beži, mani se i traži bolje partije. premala je moja tambura da te od kiše sakrije, rekoh joj ja sam samo tu da vreme brže proleti, ja nosim čizme skitaljke, mene je teško voleti!
Ali sve u svemu ja virujen u njega, i ako mu virujen, onda virujen i da me neće varati! :mig:
I da u dobru i u zlu znači to što znači, ako misliš da će ti siromaštvo i bolest biti jedini problemi i jedino zlo u životu- sretno!

Mopsly
30.06.2008., 10:19
I mi ćemo izbjeći bilo kakve tradicionalne dijelove iz čistog razloga što mene osobno to jako umara i živcira na drugim svadbama..:p
Dakle, nikavo kupovanje mlade, ružmarin na reveru i slično ne dolazi u obzir...
Pošto smo dragi i ja već puno, puno godina zajedno (svadba će nam biti ljeto prije 12.-te godišnjice veze :mig:) dogovorili smo se da će svadba biti više kao jedan tulum i zezancija nego "prava" svadba...
Inače, ja sam rodom po baki iz Crikvenice te ćemo dolje unajmiti jednu prekrasnu kuću na samoj obali (u kuću stane 20-ak ljudi) te napraviti svadbu tako da u petak svi zajedno dođemo dolje i napravimo zajedničku momačko/djevojačku večer a u subotu će nas u jednoj maloj kapelici vjenčati svečenik a za večeru ćemo svoje goste odvesti u naš najdraži restoran dolje i nek svako jede i naručuje što god hoće. U nedjelju roštiljamo i navečer se vračamo domeka svi zajedno. Dragi neće imati tipično odijelo nego lanene hlače i košulju a ja jednu starinsku haljinu/vjenčanicu koja je bež-zlatne boje pa će se činiti da smo u kompletu..:D
Od sitnica - imat ćemo i malo atipičnu tortu - od nama omiljenih muffina sa kandiranim ljubičicama na vrhu i lilastim prelijevom punjenim pjenicom od lavande (svadba je inače zamišljena u lila-bež-zlatnoj boji), pozivnice će biti od prirodnog rižinog papira i napravljene kao jedna kovertica koja kad je otvoriš sadrži sjeme i cvjetiće lavande koje želimo da si gosti mogu posaditi ili držati u ormaru da im miriši... "Plan napada" :D će dobiti na lepezama a za doma kao poklone će dobiti pakete prirodne kozmetike od maslinova ulja i lavande (kao neki poklon set) te vjerovali ili ne - komadić zemlje na Marsu...:D
Naime to su sve mladi ljudi koji stalno kukaju kak nemaju stana, kuće pa ćemo im mi darovati prostor jel...
To sam ja prije par godina našla na net-u i odmah mije sinula ideja - ja uvijek imam neke bijesne ideje jel..
Mi već imamo svoj stan koji je skroz namješten i ne želimo novce (znamo da ni nemaju baš nitko preveć love) ni poklone (stvarno sve imamo) da nam daju nego su se oni sami dogovorili da će nam skupiti lovu i uplatiti neko fensi bračno putovanje a curama koje su nam htjeli i bukete cvijeće dati smo rekli da tu lovu koju su mislile dati za te bukete uplate na žiro račun jednog skloništa za životinje jer obožavamo životinje..
Eto... Imamo još puno ideja ali da vam ne dosađujem..

**bubi**
30.06.2008., 22:14
Curo ne znam sta drugo da kazem nego svaka cast!!!!

tirsa
01.07.2008., 14:58
Mi smo također imali malce neobičnu svadbu.
Nismo imali okićeni auto niti revere jer smo se vidjeli tek u crkvi, a poslije smo išli u Mimaru.
U salu smo ušli na pjesmu Samo za taj osjećaj od Hladnog piva što je totalno rasplamsalo atmosferu jer smo imali puuuuno mladih koji su se odmah digli na noge i pljeskali, pjevali, vikali, fućkali.
Prvi ples je bio klasičan balet što NITKO od gostiju nije ni slutio. Yep, bilo je suza, pljeska, emocija...
Buket smo uz kratak, ali dirljiv govor poklonili po pola mamama (na žalost udavača, ali j..eno za atmosferu na svadbi), a tata i ja smo plesali na pjesmu koja baš nama dvoje nešto puno znači.
Tamburaši su ušli s Devojka sa čardaš nogama na što je mlada pokazala da zna plesat i čardaš :rofl:
Cijelu je večer obogatio light show (Prolight) koji je savršeno pratio dinamiku događanja.
Iz Mimare smo izašli oko 6. Onda nas je 10-ak otišlo u Importane na "kavu" :Pivo: Pogađate, ja sam bila u vjenčanici :cerek:
U 8 smo došli u hotel. Pogađate, ništa od :Sex:

:cerek::cerek::cerek:

Mopsly
01.07.2008., 17:16
Curo ne znam sta drugo da kazem nego svaka cast!!!!

Tenk ju!:D

Tirsa - super pjesma za "ulazak"!:mig:
A i prvi ples - odlično!:s

Ja sam jednim prijateljima za poklon"prošle godine "poklonila" Prolight za njihovo vjenčanje i svi su bili oduševljeni!

325i
28.08.2008., 13:27
Ovako, ja i cura se vjenčamo u 11. mjesecu, pa smo već skoro cijeli obred zamislili kako bi išao..osim par stvari..

Pošto je ona malo tvrdoglava osoba, voli biti u pravu (hehe), ona ne bi htjela da se baca buketa, podvezica, cirkus sa tortom i slično...znači one stvari koje su na vjenčanjima normalne..

Ajde, cirkus sa tortom ne bih ni ja zelio, glupo mi da se torta bezveze unistava kako kod nekih zna biti, dovoljno je odrezati komad meni i zenici, kumovima, i tko ce prije pojesti ili slično...nešto u tom smislu...

Bacanje bukete, ona neće, opet ju razumijem s neke strane, zato jer od nekih cca. 15-tak cura, večina njih je udato, mozda ima 3-4 onih koje nisu,tako da bi buketu lovalo mozda par cura, dok kod podvezice je ipak malo brojnica situacija,hehe 

Ima tko kakav savjet što bi umjesto bacanja bukete uspjeli ugurati? Nešto zanimljivo za curke...

Takoder, ako je tko imao nešto umjesto podvezice, može slobodno reći...

Primjer, kod zadnjih svatova od kolege,nije bilo bacanja podvezice, nego smo mi muski morali presvrknuti hlace, pjevacica je odabrala par nas (3 ili 4), i onda smo plesasli striptiz...hehe, tko bi se nadao,ispalo je super!

Reina
28.08.2008., 13:38
pa buket može, umjesto davanja, pokloniti djevojci koja nije udana, ali će, recimo, uskoro biti. nekoj koja je zaručena ili u dugoj vezi.:ne zna:

a podvezica...
pa postoji opcija da nabavite veeeeeliki balon i u njega stavite puno manjih balona, a u jedan taj mali balon stavite podvezicu. i onda kada pustite te balončiće, dečki moraju gaziti po njima i tko prvi nađe podvezicu, njegova je!:D

meelitaa
28.08.2008., 13:53
Ovako, ja i cura se vjenčamo u 11. mjesecu, pa smo već skoro cijeli obred zamislili kako bi išao..osim par stvari..

Pošto je ona malo tvrdoglava osoba, voli biti u pravu (hehe), ona ne bi htjela da se baca buketa, podvezica, cirkus sa tortom i slično...znači one stvari koje su na vjenčanjima normalne..

Ajde, cirkus sa tortom ne bih ni ja zelio, glupo mi da se torta bezveze unistava kako kod nekih zna biti, dovoljno je odrezati komad meni i zenici, kumovima, i tko ce prije pojesti ili slično...nešto u tom smislu...

Bacanje bukete, ona neće, opet ju razumijem s neke strane, zato jer od nekih cca. 15-tak cura, večina njih je udato, mozda ima 3-4 onih koje nisu,tako da bi buketu lovalo mozda par cura, dok kod podvezice je ipak malo brojnica situacija,hehe 

Ima tko kakav savjet što bi umjesto bacanja bukete uspjeli ugurati? Nešto zanimljivo za curke...

Takoder, ako je tko imao nešto umjesto podvezice, može slobodno reći...

Primjer, kod zadnjih svatova od kolege,nije bilo bacanja podvezice, nego smo mi muski morali presvrknuti hlace, pjevacica je odabrala par nas (3 ili 4), i onda smo plesasli striptiz...hehe, tko bi se nadao,ispalo je super!

kod mene se ne baca podvezica već kravata koju mladoženja nosi (il neka druga ako ti je te žao zamjeniš prije bacanja hehe)
tako da onda nema stvari tipa skidanja podvezice itd što se vjerojatno njoj ne sviđa
a u jednim svatovima u kojim sam bila u zg je mladoženja bacio neko piće, al to moraš pazit da baciš nekom u ruke! - prije toga su svi muški koji su hvatali izašli i morali su jedni s drugima plesat lambadu hehe presmješno je bilo
a za buket nemam ideju u svim svatovima di sam bila se bacao buket može ga poklonit kumi, sestri ako ju ima il nekom drugom kako reina kaže

levelle
28.08.2008., 13:58
ja cu sta se tice bacanja buketa reci curkama da stanu u krug tj kolo,ja unutar kruga.meni se onda sveze marama na oci a one se vrte u kolu i ja dodjem do jedne i dam joj buket...to mi je forica....mozda malo i skicnem hehehe sala :D

325i
28.08.2008., 14:32
ja cu sta se tice bacanja buketa reci curkama da stanu u krug tj kolo,ja unutar kruga.meni se onda sveze marama na oci a one se vrte u kolu i ja dodjem do jedne i dam joj buket...to mi je forica....mozda malo i skicnem hehehe sala :D

e vidiš,ovo je predobra ideja, svaka čast!

a podvezica...
pa postoji opcija da nabavite veeeeeliki balon i u njega stavite puno manjih balona, a u jedan taj mali balon stavite podvezicu. i onda kada pustite te balončiće, dečki moraju gaziti po njima i tko prvi nađe podvezicu, njegova je!:D

a u jednim svatovima u kojim sam bila u zg je mladoženja bacio neko piće, al to moraš pazit da baciš nekom u ruke! - prije toga su svi muški koji su hvatali izašli i morali su jedni s drugima plesat lambadu hehe presmješno je bilo
a za buket nemam ideju u svim svatovima di sam bila se bacao buket može ga poklonit kumi, sestri ako ju ima il nekom drugom kako reina kaže

i ove 2 ideje kad bi spojio, super stvar!

prvo neka muski zaplešu malo, a onda ova fora sa balonima i podvezicom...

hvala vam ljudi!

može slobodno još savjeta:top:

levelle
28.08.2008., 14:55
ja sam isto uzela balon za podvezicu isto predobra zeka za decke hehehe :D
i onda u jos par balona ubacis npr nesto drugo umjesto podvezice npr. neki grudnjak,tangice ili tak nekaj pa ce mislit da je podvezica a ustvari tangice :D

dadika
02.09.2008., 15:12
Primjer, kod zadnjih svatova od kolege,nije bilo bacanja podvezice, nego smo mi muski morali presvrknuti hlace, pjevacica je odabrala par nas (3 ili 4), i onda smo plesasli striptiz...hehe, tko bi se nadao,ispalo je super![/QUOTE]

na jednoj svadbi na kojoj sam bila je isto muzika rekla dečkima da izvedu striptiz i to se svelo na to da se 10-ak dečki mrtvih pijanih i znojnih krenulo svlacit (naravno nisu baš reprezentativni), bacat jedan po drugome, puzat po podu i najvažnije, smrdit... odvratno je bilo za gledat! čak i mlada veli da joj je to bilo prestrasno i veli da joj je zao kaj su to imali....:bonk:
da ne velim da si je poslije jedan od njih izuo i cipelu pa je cijeeeeeeeeeela dvorana užasno smrdjela po njegovim nogama :bljak:. nisam ni znala da noge mogu taaaaako jaaaaako smrdit! :bljak:

Bettyna
02.09.2008., 19:23
na jednoj svadbi na kojoj sam bila je isto muzika rekla dečkima da izvedu striptiz i to se svelo na to da se 10-ak dečki mrtvih pijanih i znojnih krenulo svlacit (naravno nisu baš reprezentativni), bacat jedan po drugome, puzat po podu i najvažnije, smrdit... odvratno je bilo za gledat! čak i mlada veli da joj je to bilo prestrasno i veli da joj je zao kaj su to imali....:bonk:
da ne velim da si je poslije jedan od njih izuo i cipelu pa je cijeeeeeeeeeela dvorana užasno smrdjela po njegovim nogama :bljak:. nisam ni znala da noge mogu taaaaako jaaaaako smrdit! :bljak:[/QUOTE]

:lol::lol::lol:Ovo me baš dobro nasmijalo:lol::lol::lol:

cvjetak zanovjetak
11.09.2008., 14:47
Di ste??? Ova tema mi je super, i jedva čekam da netko napiše neku novu ideju....:D
Pliiiizzzzzzzzzzz ne dozvolite da se tema ugasi..............:eek:

325i
26.09.2008., 07:43
zanima me, ako napušem male balone, i stavim ih u jedan veliki, i taj veliki onda napušem, da li će prilikom bušenja velikog balona, puknuti ovi mali unutra?

jer me interesira da stvar sa podvezicom u balonu,hehe:)

uzeo bih podvezicu, i još par tangi ili slično,nekih 30 malih balona...
u jedan balon stavio podvezicu, u ostale tange, i napuhnuo te balone..

onda bi ih stavio u taj jedan veliki, i taj veliki napuhnuo...

kada bi muški išli loviti podvezicu, kum bi probušio veliki balon, ispali bi ovi mali, i onda bi muški gazili balone da nadu podvezicu..

samo me strah da kada veliki balon eksplodira,da i ovi mali unutar njega ne eksplodiraju...

aranea
26.09.2008., 07:46
a da taj posao prepustiš nekom balon centru. Jer koliko znam...oni te balone u balonima rade pomoću nekog aparata i mislim da se to samo tako kako si ti zamislio i ne može izvesti!

MILJANA
01.10.2008., 12:24
OVAKO, MALO SAM NOVA... ALI IMAM JEDNO PITANJCE.
NAIME,. JA I MOJ DRAGI SMO JAKO DUGO U VEZI I IMATI ĆEMO RELATIVNO TRADICIONALNU SVADBU (IZBACILA SAM PREGOVORE OKO MENE IONO DRVO ISPRED KUĆE I SLIČNE STVARI) ALI DA JA KAŽEM SVOJ PROBLEM.
OBOJE IMAMO SESTRE KOJE SU ZA UDAJU (REKLE BI BABE) I JA BI HTJELA NJIMA DATI SVOJ BUKET (SASTAVLJEN OD DVA DIJELA NARAVNO) UZ NEKI LIJEPI STIH KAKO ĆE LJUBAV I NJIMA DOĆI.... MEĐUTIM, ŠTO SA PODVEZICOM (KLASIČNO BACANJE ILI???)
MOLIM POMOĆ!!!:s

lizianthus
01.10.2008., 12:44
OVAKO, MALO SAM NOVA... ALI IMAM JEDNO PITANJCE.
NAIME,. JA I MOJ DRAGI SMO JAKO DUGO U VEZI I IMATI ĆEMO RELATIVNO TRADICIONALNU SVADBU (IZBACILA SAM PREGOVORE OKO MENE IONO DRVO ISPRED KUĆE I SLIČNE STVARI) ALI DA JA KAŽEM SVOJ PROBLEM.
OBOJE IMAMO SESTRE KOJE SU ZA UDAJU (REKLE BI BABE) I JA BI HTJELA NJIMA DATI SVOJ BUKET (SASTAVLJEN OD DVA DIJELA NARAVNO) UZ NEKI LIJEPI STIH KAKO ĆE LJUBAV I NJIMA DOĆI.... MEĐUTIM, ŠTO SA PODVEZICOM (KLASIČNO BACANJE ILI???)
MOLIM POMOĆ!!!:s

pa podvezicu baca dragi a muškići nek se izbore.
p.s.- ne smiješ pisati velikim slovima.

Francesca
01.10.2008., 16:28
325i - nema šanse da ti mali baloni unutra puknu - vjeruj mi - moja seka se bavi balonima i to radi svaku subotu.
Jedino što nema šanse da ti sam napušeš te balone jer za to postoji posebna sprava, dakle obrati se nekom profesionalcu (možeš i meni na PM).

Eh sad kad ovo čitam, sve mi se sviđa ali za sada smo se odlučili za knjigu dojmova i neki koreografirani ples na neki dobar mix (ovo se nisam ni usudila predložiti dragome, ali sam mu pokazala neke snimke na youtube i on je sam predložio da to izvedemo - nisam mogla vjerovati)... balone ću imati pod obavezno i vjerovatno puštanje balona u zrak nakon vjenčanja... također su mi slatki i minjoni sa našim inicijalima - jako dobra ideja a znam jednu ženu koja ih mrak radi...

andy7
13.10.2008., 07:31
Malo je problem što je ova ideja sa podvezicom u balonima malkoc isfurana... da li je netko imao nešto drugačije, a da nije striptiz

blaah
13.10.2008., 08:06
moja druga kuma (dakle ona koja se nebu potpisla jer ne mogu obje) će kako sada stvari stoje radit svatove nakon mene i ja tražit da se pusti pjesma koja je njoj super i reći koliko ju volim i dati joj buket, a onda će ta pjesma prerast u navijačku himnu nogometnog kluba Zagreb čiji je navijač njezin budući i njemu će moj mužić stavit svoj šešir na glavu.

U slučaju da nedajbože:rofl: od tih svatova njihovih ne bude nikaj, ja ću svoj buket sastavljen od tri dijela predat njoj, još jednoj frendici i mojoj seki jer ih sve jako volim a i nisu udane a mogle bi skoro bit, a muž će bacat šešir svejedno trima pratiteljima od njih pa tko ulovi taj je prvi ...
sorry stari šešir je odlučio umjesto tebe :lol:

andy7
13.10.2008., 08:16
Ovo je zbilja fora i lijepo... Imam vremena do svog vjenčanja, pa ću još razmisliti, neke detalje znam, a neke ćemo vidjeti. Tema će biti proljeće i sve će biti u proljetnom stilu... pošto su svatovi i u proljeće..

Znaći zeleno bijela kombinacija, haljina, puno proljetnog cvijeća, onako prirodno stavljeno, buket ću baciti jer je to moja velika želja, a imati ću super muziku koja će voditi program... zapravo biti će po mom jednostavno i lijepo, sa nekoliko ubačenih fora.

andy7
13.10.2008., 08:32
pa podvezicu baca dragi a muškići nek se izbore.
p.s.- ne smiješ pisati velikim slovima.

Ja sam isto nova na ovom području, pa će mo ce družiti na forumu i smišljati razne lude ideje

andy7
13.10.2008., 08:34
da ne velim da si je poslije jedan od njih izuo i cipelu pa je cijeeeeeeeeeela dvorana užasno smrdjela po njegovim nogama :bljak:. nisam ni znala da noge mogu taaaaako jaaaaako smrdit! :bljak:

:lol::lol::lol:Ovo me baš dobro nasmijalo:lol::lol::lol:[/QUOTE]

Ovo je fora, ali ovisi o ekipi kako bi to prihvatila, ali cure samo vi pišite ideje. Ja to ne bi nikada..

lizianthus
13.10.2008., 08:36
evo jedne moje lude ideje...nemam pojma jesam to već pisala, sorry ak jesam. ugl, ja mislim napravit ljestve od konopa i kad dragi dođe po mene, dok bude u dvorištu ja ću izać na balkon i spustit te ljestve od konopa (ono, kao Matovilka samo što nemam kose do poda :lol:)
i onda će on kao pokušavat malo se popet po tim ljestvama:D:mig:
al naravno da će ipak doć stepenicama vulgaris...nebi baš da mi se polomi ljube moja :cerek:

andy7
13.10.2008., 10:07
evo jedne moje lude ideje...nemam pojma jesam to već pisala, sorry ak jesam. ugl, ja mislim napravit ljestve od konopa i kad dragi dođe po mene, dok bude u dvorištu ja ću izać na balkon i spustit te ljestve od konopa (ono, kao Matovilka samo što nemam kose do poda :lol:)
i onda će on kao pokušavat malo se popet po tim ljestvama:D:mig:
al naravno da će ipak doć stepenicama vulgaris...nebi baš da mi se polomi ljube moja :cerek:

Super je ovo, samo naprijed!

andy7
13.10.2008., 10:13
Šta mislite o ovome... Umjesto klasičnog bacanja podvezice da u kutijice negdje 2-3 stavimo u jednu kinder jaje, u jednu tange i u jednu podvezicu. Prvo da se baci kutijica sa kinder jajetom, pa da onda taj mora pojesti i sastaviti igračku pošto je premlad za ženidbu, zatim bacimo s tangama i taj mora svojoj curi ili djevojci koja mu se svidi pokloniti, a onda podvezicu i taj da pleše s curom koja je uhvatila buket, a da naranđa bude između čela, šta mislite o tome? Iskreno...

Francesca
13.10.2008., 10:30
iskreno ti plesovi s narančama i jajcima mi se nikak ne sviđaju... ne sviđa mi se maltranje gostiju jer ni ja ne bih htjela da mene netko maltra s takvim stvarima

Blackie
13.10.2008., 10:39
iskreno ti plesovi s narančama i jajcima mi se nikak ne sviđaju... ne sviđa mi se maltranje gostiju jer ni ja ne bih htjela da mene netko maltra s takvim stvarima

:s:s:s

zealotic
13.10.2008., 11:07
ja se uskoro ženim i pala mi je jedna ideja, koja baš i nije luda ali nisam još za to čuo. umjesto kitica, ljudi bi dobili one ružičaste trakice http://brenglebenefit.com/pink_cancer_ribbon.jpg
a novac koji bi se potrošio na kitice se uplati za brobu protiv raka. samo je pitanje kako bito ljudi shvatili i da li jeto uopće za svadbu ili ne?

aranea
13.10.2008., 11:12
a novac koji bi se potrošio na kitice se uplati za brobu protiv raka. samo je pitanje kako bito ljudi shvatili i da li jeto uopće za svadbu ili ne?
khm...da dobro pitanje... iako divna ideja možda preozbiljna za takav dan... ja nebi htjela taj dan razmišljat o raku :rolleyes:
Možeš ti uvijek dio od svadbe uplatiti za takve stvari... ne znam... :ne zna:

andy7
13.10.2008., 11:35
Kad jako ovisi tko šta uhvati, znam ljude koji će biti u mojim svatovima i kojima je to super, a opet istina, nekima je to maltretiranje. Vidjeti ću. Ili ću reći spontano šta da naprave, ovisi tko uhvati. Pa ako uhvate neki ludi par, neka plešu s naranđom, a ako ne, onda normalan ples i gotovo...

andy7
13.10.2008., 11:36
khm...da dobro pitanje... iako divna ideja možda preozbiljna za takav dan... ja nebi htjela taj dan razmišljat o raku :rolleyes:
Možeš ti uvijek dio od svadbe uplatiti za takve stvari... ne znam... :ne zna:

Je li i tvoj datum 9.5.?

aranea
13.10.2008., 11:37
Je li i tvoj datum 9.5.?
da...zašto????

andy7
13.10.2008., 11:53
da...zašto????

I moj je... budemo zajedno smišljale razne ideje do istog dana... kako ti zamišljaš svoje vjenčanje, ja ne bi klasično, a i ne predivlje.... sve ideje dobro došle

sensitive
14.10.2008., 15:27
Mi smo imali umjesto klasične košare u koju su gosti ubacivali kuverte kutiju koju sam izradila od istog kartona od kojeg su i zahvalnice i pozivnice. Izgledala je kao škrinjica s blagom, evo slike (http://public.fotki.com/zri/zri-i-ivan-1/kutija.html)

kako se dragi i ja tepamo sa Buba i bubi i slično, motiv cijelog vjenčanja nam je bila bubamara. Zahvalnice (http://public.fotki.com/zri/zri-i-ivan-1/dsc0812.html) su goste već čekale na njihovim tanjurima kad su pristigli, a onda smo tokom večeri podijelili još i ovo (http://public.fotki.com/zri/zri-i-ivan-1/slika194.html) gostima (Nije lako bubamarcu, zum-zum-zum-zum :mig: )

A iza ponoći je bend pozvao sve bračne parove na podij i izašli smo i mužić i ja :cerek: Onda su svirali jednu minutu, pa zamolili da na podiju ostanu samo parovi koji su u braku duže od jedne godine (tu smo se mi morali maknuti :rofl: )
onda nakon minutu da na podiju ostanu samo parovi koji su u braku duže od 5 godine i tako redom.. ostajalo je sve manje parova na podiju dok nije ostao jedan bračni par 36 godina u braku. Njima smo poklonili vino i buket cvijeća te ih zamolili da nam u knjigu dojmova napišu svoj recept za sretan brak :cerek:

na početku večeri nam je kuma održala govor koji je bio iznenađenje i za nas a imali smo i jednominutnu koreografijicu koja mi je bila najljepši dio večeri

sensitive
14.10.2008., 15:47
P.S. detalj večeri (http://public.fotki.com/zri/zri-i-ivan-1/wcpapir.html) nalazio se u toaletu i baš je ispalo fora :D

Nenuphar
14.10.2008., 16:01
P.S. detalj večeri (http://public.fotki.com/zri/zri-i-ivan-1/wcpapir.html) nalazio se u toaletu i baš je ispalo fora :D

Ajme, fora:lol:

Francesca
14.10.2008., 22:07
wc papir je mraaaaaaaaaaaaaaak... gdje si ga nabavila?

sensitive
15.10.2008., 09:31
WC papir sam naručila preko webshopa u UK(plaćanje preko paypala) http://www.pinkcorsage.co.uk/ . Ima ih i malo jeftinije u USA webshopovima, ali ne šalju narudžbe internacionalno.
U pakiranju su 2 role i košta oko 55 kn..puno, znam. ja sam naručila oko 5 pakiranja (znači 10 rolica) i stavila samo u ženski toalet..navodno su muškarci neosjetljivi na takve detalje pa mi se nije ni isplatilo staviti kod njih :zubo:

aranea
15.10.2008., 09:41
upravo mi je frendica rekla ludu ludu ideju...da pri izlasku iz crkve pustimo leptire :D I moram priznati da je ideja odlična...samo gdje pronaći leptire! :rolleyes:

zeljka2905
15.10.2008., 09:49
Joj i meni je to bila jako velika zelja uvijek...ali nisam nikako dosla do niti jednog kontakta u HR tko mi bi mogao nabaviti leptire...To je meni tako lijepo...

Francesca
15.10.2008., 09:54
možda da pustite pčele - njih nije problem nać :lol:
a možete i golubove lako naći... pa ih pofarbate u bijelo :lol:

sorry malo vas zekam - mislim super je ideja ali moooožda malkice pretjerujete :)

joj kaj bi vas sad ovi i zaštite životinja napali da tu ima koji...

aranea, mislim da će ti ona leteća čuda biti sasvim dovoljno...

aranea
15.10.2008., 09:57
aranea, mislim da će ti ona leteća čuda biti sasvim dovoljno...

Ako ću ih imati :rolleyes:
Naime...taj dan 09.05.2008 zalazak sunca počinje tek u 20:13
A s obzirom da je nama misa u 18h, nek izađemo tek u 19h...to je opet sat i po prerano da bi ta leteča čuda imala neki efekt... nemam pojma... ako ih naručim i ne iskoristim, hoće li ih netko kupiti od mene??? pls trep trep

zeljka2905
15.10.2008., 09:58
Pa zasto, pa i onako se pustaju na slobodu ili :ne zna:

Francesca
15.10.2008., 11:04
aranea - fino ti njih poneseš u Vrbovec i u pol noći svu ekipu isfuraš van i pustiš te lampione da lete...
to će im baš biti doživljaj...
bolje da zapališ Vrbovec nego Sopnicu :lol:

aranea
15.10.2008., 13:41
U Sopnici nemam šta zapaliti...u Vrbovcu čak i imam :D
vidjet ćemo...toliko ideja imam u glavi...mislim da ću ekspodirati! :rolleyes:

Francesca
15.10.2008., 14:08
ajme draga, pa imaš još vremena - još ćeš se sto puta predomislit. kao i ja. kao i mi sve :)

kiss

girl1
16.10.2008., 20:16
Ako ću ih imati :rolleyes:
Naime...taj dan 09.05.2008 zalazak sunca počinje tek u 20:13
A s obzirom da je nama misa u 18h, nek izađemo tek u 19h...to je opet sat i po prerano da bi ta leteča čuda imala neki efekt... nemam pojma... ako ih naručim i ne iskoristim, hoće li ih netko kupiti od mene??? pls trep trep

gledala sam na televiziji za leptire, nemogu se sitit imena tko to radi, ali uglavnom postoji!
Usput, šta su leteča čuda?

Francesca
16.10.2008., 21:20
leteča čuda su lampioni neki gigantski koje je aranea naručila preko interneta i u kojima se zapali svijeća ili nešto i onda se puste u zrak...

e aranea, a šta se s tim lampionima na kraju desi? padnu negdje ipak na zemlju? svijeća se ugasi? prosvijetli me :)

J_a
16.10.2008., 23:25
Šta mislite o ovome... Umjesto klasičnog bacanja podvezice da u kutijice negdje 2-3 stavimo u jednu kinder jaje, u jednu tange i u jednu podvezicu. Prvo da se baci kutijica sa kinder jajetom, pa da onda taj mora pojesti i sastaviti igračku pošto je premlad za ženidbu, zatim bacimo s tangama i taj mora svojoj curi ili djevojci koja mu se svidi pokloniti, a onda podvezicu i taj da pleše s curom koja je uhvatila buket, a da naranđa bude između čela, šta mislite o tome? Iskreno...

Ja sam za podvezicu narucila veliki balon u kojima je bilo 100tinjak malih i u jednom je bila podvezica, mm je probusio veliki balon, mali su se razletili a decki su ih gazili,busili i trazili podv. to mi je bilo nekako bolje od onog zavlacenja pod suknju

lizianthus
17.10.2008., 06:24
ja sam baš jedna prava "seljača" po tom pitanju podvezice :cerek::rofl::rofl:
inaće, nisam ljubitelj pol tih običaja koje ću izbaciti...ima tu negdje daleko prije i popis svega što ću izbacit al to zavlačenje pod suknju...jedva čekam :cerek:. :lol:
dragi se nešto nećka, boji se da mu ne podvalim nekog dlakavog tipa il babu staru neku al...ja baš vrlo jednostavno, želim sjest i da se on zavuče pod suknju i zubima :cerek: skine podvezicu. :cerek:
as simple as that!

vareskica
17.10.2008., 06:32
ja sam baš jedna prava "seljača" po tom pitanju podvezice.......
al...ja baš vrlo jednostavno, želim sjest i da se on zavuče pod suknju i zubima :cerek: skine podvezicu. :cerek:
as simple as that!

Ooooooooo, nisam ovo od tebe ocekivala:D
Ja sam podvezicu ipak ostavila samo za private show, i bilo je bolje neg pred publikom, jer dragi onda nije morao odmah izaci ispod suknje if you know what I mean:mig:
Ovo mi je bila podvezica:cerek:
http://img353.imageshack.us/img353/9769/dscn3955jg2.th.jpg (http://img353.imageshack.us/my.php?image=dscn3955jg2.jpg)http://img353.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)http://img233.imageshack.us/img233/4861/dscn3919pt3.th.jpg (http://img233.imageshack.us/my.php?image=dscn3919pt3.jpg)http://img233.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

lizianthus
17.10.2008., 06:43
Ooooooooo, nisam ovo od tebe ocekivala:D
Ja sam podvezicu ipak ostavila samo za private show, i bilo je bolje neg pred publikom, jer dragi onda nije morao odmah izaci ispod suknje if you know what I mean:mig:
Ovo mi je bila podvezica:cerek:
http://img353.imageshack.us/img353/9769/dscn3955jg2.th.jpg (http://img353.imageshack.us/my.php?image=dscn3955jg2.jpg)http://img353.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)http://img233.imageshack.us/img233/4861/dscn3919pt3.th.jpg (http://img233.imageshack.us/my.php?image=dscn3919pt3.jpg)http://img233.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

khm khm... :cerek:
pa mislim, šta sad. pa ne heklam goblene ( i pri tom ne mislim da je loše heklat goblene- ja volim goblene al ne s njim jelte) već godinu dana skupa u stanu. budi muško i skini podvezicu :mig::D
a jel ja to dobro vidim? male lisice ??? opaaaa

vareskica
17.10.2008., 06:52
khm khm... :cerek:
pa mislim, šta sad. pa ne heklam goblene ( i pri tom ne mislim da je loše heklat goblene- ja volim goblene al ne s njim jelte) već godinu dana skupa u stanu. budi muško i skini podvezicu :mig::D
a jel ja to dobro vidim? male lisice ??? opaaaa

:mig: Lisice i perlice, kinky virgin blago mi muzu. Sad sam samo kinky, that never killed anyone (ukoliko radis stvari kako treba, to jest)

aranea
17.10.2008., 11:29
khm...sada sam na internetu vidjela fotku na kojoj mladenac mora pogoditi čije su usne na maramici... naravno ima bar desetak poljubaca i naravno on fula prvih nekoliko puta...
to mi zvuči super...a ja sam sada mislila recimo ovako...s obzirom da ću imati lažnu mladu, nek dodatno iznenađenje bude i ta maramica...
recimo.... domaći kaže da proba pogoditi moje usne, usne koje on pokaže su put do vlasnika tih usnica...domaći prenese mojoj kumi koje usne je pokazao i onda van izađe vlasnik usnica....naravno da to bude neki dečko ili kako god već ide...da baš ja prva ne dođem... em će biti smiješno jer nije pogodio usne, em jer ispada da mu se sviđaju usne mog frenda...šta mislite???

lizianthus
17.10.2008., 11:43
khm...sada sam na internetu vidjela fotku na kojoj mladenac mora pogoditi čije su usne na maramici... naravno ima bar desetak poljubaca i naravno on fula prvih nekoliko puta...
to mi zvuči super...a ja sam sada mislila recimo ovako...s obzirom da ću imati lažnu mladu, nek dodatno iznenađenje bude i ta maramica...
recimo.... domaći kaže da proba pogoditi moje usne, usne koje on pokaže su put do vlasnika tih usnica...domaći prenese mojoj kumi koje usne je pokazao i onda van izađe vlasnik usnica....naravno da to bude neki dečko ili kako god već ide...da baš ja prva ne dođem... em će biti smiješno jer nije pogodio usne, em jer ispada da mu se sviđaju usne mog frenda...šta mislite???

ja mislim da će tvoja svadba biti full zanimljiva i ako mogu ja bi došla samo da malo prisustvujem...skupljat ću čaše, svijećice, lanterne...kaj god treba samo reci :D

aranea
17.10.2008., 11:46
Pa naravno! Slobodno! :mig:
Možeš kupiti čaše... dvoriti goste, a ako budeš jako dobra možda ti pustim i da pojedeš nešto! :D

lizianthus
17.10.2008., 11:50
Pa naravno! Slobodno! :mig:
Možeš kupiti čaše... dvoriti goste, a ako budeš jako dobra možda ti pustim i da pojedeš nešto! :D

deal :cerek:

Eht
17.10.2008., 11:53
Mi smo imali buket od povrća umjesto od cvijeća. izgledao je fenomenalno.

lizianthus
17.10.2008., 12:03
Mi smo imali buket od povrća umjesto od cvijeća. izgledao je fenomenalno.

pikčr pliiiiiiiizzzzzz :s

Francesca
17.10.2008., 15:48
eht - stvarno - daj fotke... to sam vidjela kod moje cvjećarke jednom ali je to radila za neki domjenak - coooool zgleda...

Francesca
17.10.2008., 15:48
arane mogu i ja mogu i ja????

ja ću gasit požar ak treba :)

lizianthus
17.10.2008., 19:00
aranea...i onda ćemo ti franceska i ja pomoć trpat odojke u tuperware...ono kaj ti ostane ujutro... ma sve...samo da budemo tamo :D

Francesca
17.10.2008., 23:37
da da da da...

i janjetinu...
i kolače ćemo pojest sve kaj ostanu...
joj nećemo kolače jer se mi brzo udajemo... onda ćemo salatu samo :lol:
viš, nismo ni skupe za ugostit :lol:

aranea
18.10.2008., 11:36
F...L bu di tada već udata, ona može tada jesti koliko želi...ima papir, ima muža, nemora više paziti! :mig:
iskreno...sada sam bila u šumi i probala onu foru s teglicama i svijećama..L zna...i nije uspjelo! :confused:
Previše sunca u šumi i svijeće ne dolaze do izražaja!
Sad imam 6,5mj da zmislim nešto drugo!!!! :D

sad vidim da me F pitala za lampione što se desi s njima... dakle... lampioni lete cca 10min. Oni su obloženi voskom a napravljeni od rižina papira. Obruč je napravljen od bambusa...dakle...kada se postigne velika vručina unutar lampiona, on se lagano počne topiti i napon toga obruč poćne lagano padati na tlo... u svakom slučaju, nema nikakvog straha od zagađenja ili nedaj bože vatre!!!! :mig:

girl1
18.10.2008., 14:08
F...L bu di tada već udata, ona može tada jesti koliko želi...ima papir, ima muža, nemora više paziti! :mig:
iskreno...sada sam bila u šumi i probala onu foru s teglicama i svijećama..L zna...i nije uspjelo! :confused:
Previše sunca u šumi i svijeće ne dolaze do izražaja!
Sad imam 6,5mj da zmislim nešto drugo!!!! :D

sad vidim da me F pitala za lampione što se desi s njima... dakle... lampioni lete cca 10min. Oni su obloženi voskom a napravljeni od rižina papira. Obruč je napravljen od bambusa...dakle...kada se postigne velika vručina unutar lampiona, on se lagano počne topiti i napon toga obruč poćne lagano padati na tlo... u svakom slučaju, nema nikakvog straha od zagađenja ili nedaj bože vatre!!!! :mig:

a di si nabavila lampione?

Francesca
18.10.2008., 20:09
aranea - fakat, Lizi bu već udata... blago njoj :)

baš mi je žao što ti ove fore sa svjetlosnim efektima neće upaliti... ali već ćeš ti smisliti nešto drugo, ti si najkreativnija od svih nas tu :)

aranea
19.10.2008., 12:28
hvala F...već imam jednog jockera u rukavu! :mig:
lampiona kod nas nema...mogu se nabaviti iz Engleske, Kine ili Tailanda...najisplativije je iz Tailanda...plaća se VISOM...jedino ne znam kakva je situacija sa carinom...to idem principom APP!

ovako to izgleda...
http://www.youtube.com/watch?v=ReMj-EHGGAU

http://www.reviva-weddings.com/images/sky_lantern_mosac.jpg

lizianthus
20.10.2008., 11:15
[QUOTE=aranea;16625298]F...L bu di tada već udata, ona može tada jesti koliko želi...ima papir, ima muža, nemora više paziti! :mig:
QUOTE]

L bu već udana...L bu po kolačima, njanjanjanjanjanjanaja :p:klopa:

vareskica
21.10.2008., 08:07
hvala F...već imam jednog jockera u rukavu! :mig:
lampiona kod nas nema...mogu se nabaviti iz Engleske, Kine ili Tailanda...najisplativije je iz Tailanda...plaća se VISOM...jedino ne znam kakva je situacija sa carinom...to idem principom APP!

ovako to izgleda...
http://www.youtube.com/watch?v=ReMj-EHGGAU

http://www.reviva-weddings.com/images/sky_lantern_mosac.jpg

Kako nema nigdje kupiti tih lampiona? Ja sam to vidjala po kineskim prodavnicama po BiH, doduse ne bih ti mogla reci cijenu al sam fakat to vidjala i to izlozeno vani ispred prodavnica:ne zna:

aranea
21.10.2008., 08:09
Kako nema nigdje kupiti tih lampiona? Ja sam to vidjala po kineskim prodavnicama po BiH, doduse ne bih ti mogla reci cijenu al sam fakat to vidjala i to izlozeno vani ispred prodavnica:ne zna:

nemoj me zezat??? Ozbiljno??? Koliko znam toga kod nas nema...i kak da ja sada saznam jel toga stvarno ima u BiH...koji dio???

vareskica
21.10.2008., 08:13
nemoj me zezat??? Ozbiljno??? Koliko znam toga kod nas nema...i kak da ja sada saznam jel toga stvarno ima u BiH...koji dio???

Sarajevo, imas kinesku cetvrt na ulazu u Sa, jbgi ne znam kak se zove sad to mjesto, al' posto je tu saobracaj uvijek uzas, kako stojimo u mjestu satima u autu fino sam razgledala sve sto im je u izlogu i ispred prodavnica izlozenoi definitivno ima.
Ja sam sad u augustu bila tamo, i bilo je, ako imas koga da ide u Bosnu nek ti pogleda.
Znam da Maza 9.9 ide sad uskoro u Bosnu, ako se znate vas dvije pitaj nju mozda?

aranea
21.10.2008., 08:15
budem ja probala jednu osobu koja živi tamo pitala...ako ne uspije, javim ti!
Hvala ti puno! :s

vareskica
21.10.2008., 08:17
Sretno!

vešmašina
13.12.2008., 21:08
piše se vako :

"Bila si mi lipa.
ali nu njega što je on liiiip i ćust i uredan.
'aljina ti je dobra. Meščini da nije ko u tetkine Maje.
Ti vazda nešto glumiš, pa ko neka uska.
Ali dobro je, nisi se zdebljala pa je moreš obuć.
A kontam od čega ćeš se zdebljat kad ne znaš kuvat.
Jadan tvoj čovik. On je navika na kuvano.
Vratit će te odma njegovi nazad. Šta ću onda od tolike bruke isuse?!
Svatovi su u red. Malo maniti. Nije se razbijalo, fala Bogu.
Sritno vam bilo.
Voli te baba Manda.
Juha je bila masna, skoro zaboravi."

aahahahahhahahahhaha :s:s:s:s:s

aranea
17.12.2008., 10:06
s obzirom da su one moje teglice sa svijećama propale zbog dana... odlučila sam to priuštiti frendovima koji se žene za valentinovo... nadam se da ne zalaze na forum, jer bi to kao trebalo biti iznenađenje :D
Na taj način ću osvjetliti sve oko crkve... trebat će mi hrpa teglica i isto toliko svijeća...ako netko ima viška teglica :mig:

zeljka2905
17.12.2008., 10:27
Aranea, jako lijepa ideja..sigurna sam da ce im se svidjeti....mozda da probas sa nekim staklom? Da dode jeftinije?

aranea
17.12.2008., 10:52
Aranea, jako lijepa ideja..sigurna sam da ce im se svidjeti....mozda da probas sa nekim staklom? Da dode jeftinije?
da da...to i mislim... staklene teglice od krastavaca i slično...već sam negdje postavljala primjere... nemrem naći...
... ja ću ih povješat po drveću ali i po zemlji... oko crkve ima jako lijepih bregića.... već sam si vizualno zamislila kak će to super izgledati...

http://i44.photobucket.com/albums/f28/aranea1/forum-hr/2217374160_1623ae6543.jpg

http://i44.photobucket.com/albums/f28/aranea1/forum-hr/candles.jpg

http://i44.photobucket.com/albums/f28/aranea1/forum-hr/pic1.jpg

tako nekako to izgleda u teglicama

zeljka2905
17.12.2008., 14:42
stvarno mrak ideja...eh...

aranea
17.12.2008., 15:12
hvala Željka...evo našla sam super primjer kako to izgleda na drvetu
http://i44.photobucket.com/albums/f28/aranea1/forum-hr/808940854_01f60df1f7_o.jpg

http://i44.photobucket.com/albums/f28/aranea1/forum-hr/808457814_1dec15dfb0.jpg

i na travi

http://i44.photobucket.com/albums/f28/aranea1/forum-hr/2328354007_82162f9cc5_s.jpg

http://i44.photobucket.com/albums/f28/aranea1/forum-hr/2329174622_9b1d131a18-1.jpg

Francesca
17.12.2008., 16:25
aranea ti si definitivno najmaštovitija mladenka ovdje :)

šumskičovjek
17.12.2008., 16:32
onak treba kič modernizirat da bude cool kič.da nebude obična svadba nego cool sa tradicionalnim elementima.da sve bude bitnije osim samog čina.da se priča o tome.i use nase i podase al modernije...

Francesca
17.12.2008., 16:52
šumski protiv koga si ti?

zekovica
17.12.2008., 22:11
Cure helooo!!!
Imate super ideje i nemojte odustajati od njih. Mene su pokušali odgovoriti, ali se nisam dala i sve sam ostvarila što sam zamislila! Jedna od ideja je bila ta da je meni dragi izvlačio podvezicu koja je bila duga jedan metar!!!! Šta da vam kažem u sali sveopći smjeh!!!! He he.
:mig::)Tu je podvezicu dragi objesio kumu oko vrata, ni on nije znao što spremamo. Naravno sve morate dogovorit s bendom jer vas oni vode.:p
Imali smo i balon eksploziju i unutra 70 balončića od čega je u 30 balona bila po jedna podvezica.
Tako je svaki dečko na piru dobio po jednu podvezicu, a ne samo jedan momak kao inače. Ja sam, kao za foru, išla bacit buket i na kraju ga dala kumi, a pjevač ja onda pozvao sve momke da uzmu buketić cvijeća (pripremila sam 30 buketića za cure) i zamole dame za ples. Svi su zaplesali i svaki je momak dobija podvezicu i svaka cura buketić.:) Rodilo se i nekoliko novopečenih veza!!
Probajte...

brigitta26
18.12.2008., 06:27
Mi nismo htjeli tradicionalne običaje pa smo to izveli ovako:

Nije bilo klasičnog darivanja jer mi to djeluje kao da čekam da nam daju lovu/poklone, pa onda ljudi mogu ići doma(jer obično to svi čekaju pa da krenu), a još jedna jako bitna stvar je da smo imali prijatelja i rodbine kojih je bilo sram doći i da kad bude darivanje, ništa ne daju,...
nego smo pripremili jednu krletku i dogovorili sa bendom da kažu da tu i tu stoji jedna krletkica i da je to simbol našeg ljubavnog gnijezda i da kad god žele tijekom večeri, mogu se prošetati i darovati nam nešto za početak našeg bračnog života...tako da se fešta i ples nije prekidao radi famoznog reda za darivanje i ljudi su ostali duže vjerovali ili ne!!!
Kad je došlo na red bacanje buketa i podvezice, svoj buket nisam bacala, nego sam nabavila bič, zamotala ga u papir i napravila ružice od papira i to je bio buket za bacanje. Naravno, taj bič je za iduću "bitch" za vatrene noći :mig:itd.
A muž nije bacao podvezicu, nego poklon - papuče za idućeg "papučara".
Eto i od mene malo prijedloga.

zeljka2905
18.12.2008., 07:41
Aranea, super...

aranea
18.12.2008., 08:45
hvala cure...mislim da će se i njima svidjeti, jer su htjeli takav ugođaj i u crkvi. Onako prigušeno svjetlo, svijeće....

plavusa1990
20.12.2008., 13:50
Kako sam ja otvorila topic mislim da bi bilo lijepo da i ja stavim neki primjer. Pa evo nešto vrlo neobično i slatko što mi je palo na pamet...

Kako ni dragi ni ja ne pijemo. To su vrlo rijetke situacije, a oboje obožavamo slatko, odlučili smo prvo i ono najvažnije nazdravljanje što ide čini mi se, poslije juhe za vrijeme svih onih govora imati ne sa pićem, već će svaki gost dobiti male kolačiće kojima će nam nazdraviti i zaželiti sreću u budućem životu.

Evo primjer kolačića...
http://img140.imageshack.us/my.php?image=kolacicpi1.jpg

ODLIČNA IDEJA! :s:s:s:s

cvjetak zanovjetak
22.12.2008., 22:39
Mi nismo htjeli tradicionalne običaje pa smo to izveli ovako:

Nije bilo klasičnog darivanja jer mi to djeluje kao da čekam da nam daju lovu/poklone, pa onda ljudi mogu ići doma(jer obično to svi čekaju pa da krenu), a još jedna jako bitna stvar je da smo imali prijatelja i rodbine kojih je bilo sram doći i da kad bude darivanje, ništa ne daju,...
nego smo pripremili jednu krletku i dogovorili sa bendom da kažu da tu i tu stoji jedna krletkica i da je to simbol našeg ljubavnog gnijezda i da kad god žele tijekom večeri, mogu se prošetati i darovati nam nešto za početak našeg bračnog života...tako da se fešta i ples nije prekidao radi famoznog reda za darivanje i ljudi su ostali duže vjerovali ili ne!!!
Kad je došlo na red bacanje buketa i podvezice, svoj buket nisam bacala, nego sam nabavila bič, zamotala ga u papir i napravila ružice od papira i to je bio buket za bacanje. Naravno, taj bič je za iduću "bitch" za vatrene noći :mig:itd.
A muž nije bacao podvezicu, nego poklon - papuče za idućeg "papučara".
Eto i od mene malo prijedloga.

Ovo sa krletkom mi je odlična fora :s ......ali, što ste sa onim gostima koji su vam donijeli poklone koji ne stanu u tu krletku. Pretpostavljam da nije ispalo kao da ste očekivali samo lovu....:ne zna:

Leptiricazg
23.12.2008., 14:01
Ja sam bila prije 3 godine na prijateljicinom vjencanju i bila je jedna jako lijepa fora.

Njena sestricna im je napisala pjesmu u sihovima koja se rimuje ...stavila par fora poklona za njih u jednu lijepu kutiju.

Citala je stihove i tako je taj paketic maldenac morao dati osobi u sali s najljepsim osmjehom, ta osoba osobi s najvecim nosom, najvisoj s najljepsom haljinom itd...ulavnom bilo je puno smijeha nakraju je poklon zavrsio kod najljepse zene veceri - mladenke i unutra je bila benkica za bebu, pregaca za mledenca, valjak za tijesto za mladenku da njega natuce itd.

Meni je bilo fora.

aranea
23.12.2008., 14:07
odlično... baš mi se sviđa ideja...e treba imati toliko mašte pa napraviti takav plan da dođe do mladenke, a da onda to još i lijepo zvući...u svakom slučaju...super

brigitta26
23.12.2008., 16:16
Ovo sa krletkom mi je odlična fora :s ......ali, što ste sa onim gostima koji su vam donijeli poklone koji ne stanu u tu krletku. Pretpostavljam da nije ispalo kao da ste očekivali samo lovu....:ne zna:

Nisam napisala, ali zamolili smo konobara da nam stavi sa strane jedan stol samo sa bijelim stolnjakom i na njemu je stajala krletka:D
Sa poklonima je bilo ovako, dobili smo 3 poklona(zidni sat & sliku,komplet posudja i pekač kruha), puno buketa, i kuverte. Pazi koji dar smo dobili u kuverti...poklon bon u vrijednosti 1000kn u kozmetičkom salonu, pa biramo što hoćemo-savršeno!!!
Pošto živimo zajedno, u našem stanu, već je sve opremljeno, rekli smo da nam jedino trebaju novci, i tako su svi dali novce :cerek:

Leptiricazg
01.01.2009., 10:12
Curke molila bi Vas pomoc oko realizacije ideje. Ja sam 23.5. vjencana kuma frendici pa joj pomazem oko organizacije i svega. Ona i decko vec zive zajedno 2 godine u zajednickom stanu. Ne zele ono klasika da on dode po nju. Planiraju prirediti nesto doma za najblizu rodbinu i prijatelje, ali stan im nije dosta velik, a i u zgradi je na 4 katu bez lifta. Njegovi starci u blizini zive u kuci sa velikim dvoristem. sad smo dosli na ideju da on bude tamo kod staraca, a ona ga dode isprositi uz pratnju muzike. Ima li koja slicnih iskustava? Meni bas zvuci fora. Dajte pliz jos neke svoje ideje.

blablaca
01.01.2009., 13:20
ja to nebi napravila ni da mi plate! dragi dolazi po mene, to mi je san snova iz djetinstva.. osjećala bi se nekako off da ja moram po njega.. to mi nije ženski pak nikako

Leptiricazg
01.01.2009., 14:31
Njoj je sutacija takva da joj je to tesko izvesti, roditelji ratsavljeni, s ocem nije u kontaktu, a mama joj je jako bolesna.

blablaca
01.01.2009., 15:04
nažalost.. ona ima problem... baš mi je žao onih koji su u toj situaciji... ali neznam.. nek se nađu pred crkvom onda... bolje nego da ona ide po njega... iskreno, ne bogu si napravit sliku u glavi (realnu) da ona u bijelom (onako prelijepa) ide po njega i moli ga da dođe van... jednostavno mi ne paše... :(

Leptiricazg
01.01.2009., 16:24
Nisam sad bas mislila da ona njega moli da izade van...vec ona upadne s tamburasima na dvoriste i onda ja njega kao kuma izvedem pred nju s buketom, nekaj tak.

Curke pomozite idejama, plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz!!!!!

Francesca
01.01.2009., 19:23
leptirica najbolje je da se onda nađu na neutralnom terenu, a ako nema nikakvih takvih mogućnosti - onda pred crkvom i bok... pa mnogi tu neće imati dolaske po mladu, neki kao ja po svom izboru a neki isto jer nemaju mogućnosti... nije to tak glupo kak mnogi misle...

meni osobno je to bezveze i razvuče se vjenčanje na cijeli dan... a i ide mi to na živce... želim te ceremonije prije samog vjenčanja svesti na minimum, tako da mi toga svega na kraju ni nema... mi ćemo zajedno iz apartmana doći u kapelicu i kreće vjenčanje, poslije je koktel i ulazimo u salu i kreće tuuuuuuuuuuluuuuuuuuuuuum do jutra :)

maalena
01.01.2009., 21:30
ja imam jednu idejicu, nažalost sam se toga sjetila kad je moje vjenčanje prošlo. znate one kitice iliti ružmarine kojima se kite gosti, bilo bi fora umjesto toga staviti beđeve s imenima mladenaca i datumom vjenčanja.

blablaca
01.01.2009., 21:39
preskup sport bi to bilo... ovako mi za reveriće nisu neki veliki troškovi, a onako.. hm hm iako je prelijepa ideja

frikuscha
02.01.2009., 07:50
Ja sam se sjetila jedne idejice koju ću provesti u djelo. :cerek:
Odabrati ću jednu od onih milijun pjesama koje su mi posebne i pretipkati je na crveni papir (mislila sam ručno onako kakti krasopisom to izvesti ali mi onda ne bi sve izgledale isto...) i pored smjesta na kojem će gosti sjediti ostaviti ću svakome tu pjesmicu i na njoj ispolirani kamen na kojem ću napisati you rock. :cerek:
Onako djeluje mi kao neko posebno ti hvala što si došao i uveselio mi ovaj dan...
Što mislite?

P.S. Ova ideja sa bedževima je savršena ali mi je skupa. :( Pitala sma ja tu u studiju u kvartu; bedževi sa slikom 12kn, tisak na šalice - njihove šalice 14kn...
A priznajem da mi ti reveri stvaraju najveći problem jer fakat ali fakat nemam ideje. Danima sam vršljala po netu i sve mi izgleda onak.. Ofucano? :confused:

anna01
03.01.2009., 15:24
pa meni je dragi umjesto podvezice izvukao velike zenske gacice.. prija je dan prije obasla pazar i nasla ogromne bijele gacice za starije i deblje zene... i kad je dragi to pokazao svima, onako bas ih ljepo rasirio, odjednom je takav cerek nastao u dvorani.... :D:D

blablaca
03.01.2009., 15:45
hihihi... dobra stvar s obzirom da ja podvezicu mislim ugurat u balonček.. pa s puno balončeka pred potencijalne mužjake

anna01
03.01.2009., 16:47
hihihi... dobra stvar s obzirom da ja podvezicu mislim ugurat u balonček.. pa s puno balončeka pred potencijalne mužjake
i mi smo to mislili:top:, ali zbog manja vremena, oducii se za ovo...

Francesca
03.01.2009., 19:52
pa meni je dragi umjesto podvezice izvukao velike zenske gacice.. prija je dan prije obasla pazar i nasla ogromne bijele gacice za starije i deblje zene... i kad je dragi to pokazao svima, onako bas ih ljepo rasirio, odjednom je takav cerek nastao u dvorani.... :D:D

:top:

:rofl:

Katja-RI
03.01.2009., 23:16
ja imam jednu idejicu, nažalost sam se toga sjetila kad je moje vjenčanje prošlo. znate one kitice iliti ružmarine kojima se kite gosti, bilo bi fora umjesto toga staviti beđeve s imenima mladenaca i datumom vjenčanja.

Moja sestricna se udala ovo ljeto, imala je bedzeve umjesto revera i bilo je full fora. Bili su u obliku smajlica, gore su bila imena i datum. Mi smo iz Rijeke pa ih je narucila tu kod nas, doslo je nesto skuplje nego normalni reveri (cini mi se oko 7-8 kn), ali ostanu za uspomenu. Umjesto konfeta je dijelila magnete isto tako okrugle na smajlice, jos ga drzim na frizideru :)
Mogu je pitati broj gdje je radila pa ako nekog zanima neka mi se javi na pm. Tamo je narucila i tablice za automobile, isto sa smajlicima tako da je sve skupa izgledalo jako veselo...

mimic
24.02.2009., 08:31
evo mene opet...sad sam na poslu :D zasto deža vu....i ti si to planirala pa stanga :D
Šta je to sa tortom bilo?

PINK BUTTERFLY
08.03.2009., 18:48
zašto ste prestale pisati,šta nitko nema ideja?
Evo meni je dan prije mog vjenčanja godišnjica braka mojih roditelja pa ćemo nakon što mi izrežemo tortu i "našopamo" se reći konobaru da donese i njima tortu na kojima će biti jestiva pokrivka sa njihovom slikom sa njihovog vjenčanja i onda će je i oni razrezati da se sjete kako su to radili prije 30 i ...godina, a svirači će pjevati neku pjesmu iz njihovog vremena (samo neznam koju onako da je evergreen,možete mi slobodno pomoći ako se sjetite neke starije pjesme)

lizianthus
08.03.2009., 20:08
hej pink i mojima je dan prije godišnjica al se dragi nije složio da im napravimo iznenađenje i tortu jer kao...pa to je naš dan...al mislim da ne želi da onda njegovi budu zapostavljeni :ne zna:
tak da niš od tog al je, super ti je to ideja! :top: i ja sam se tog sjetila.

blablaca
08.03.2009., 20:31
našima je godišnjica na naš dan i odlučili smo ih počastit sa večerom u jednom restoranu (par vikenda kasnije).. njegovi slave par mjeseci prije 25 godina braka i oni će također dobit istu pozivnicu za večeru. svi sretni i veseli, zašto nebismo i njih usrećili na naš dan

PINK BUTTERFLY
08.03.2009., 20:36
hej pink i mojima je dan prije godišnjica al se dragi nije složio da im napravimo iznenađenje i tortu jer kao...pa to je naš dan...al mislim da ne želi da onda njegovi budu zapostavljeni :ne zna:
tak da niš od tog al je, super ti je to ideja! :top: i ja sam se tog sjetila.

ma to sam i ja razmišljala šta s njegovima onda ali ako se već poklopilo šta sad, da se poklopilo na njihovu godišnjicu napravili bi to njima ja znam da to mojima SIGURNO nebi smetalo ali pošto njegovu mamu znaju smetati svakakve gluposti uopće ne želim razmišljati hoče joj još i ovo smetati...uostalom briga me...
Nebi ni ja to napravila da se moj dragi nije složio ali je i on bio oduševljen s time tako da...:ne zna:

PINK BUTTERFLY
08.03.2009., 20:37
našima je godišnjica na naš dan i odlučili smo ih počastit sa večerom u jednom restoranu (par vikenda kasnije).. njegovi slave par mjeseci prije 25 godina braka i oni će također dobit istu pozivnicu za večeru. svi sretni i veseli, zašto nebismo i njih usrećili na naš dan

a hoćete im vi tu pozivnicu dati na vašoj svadbi ili?

blablaca
09.03.2009., 06:29
da da... negdje usred noći ćemo napravit to malo iznenađenje za njih.. to će bit papir A4, sa tim tekstom, kao kad na nagradnim igrama dobiju one velike čekove, a mi ćemo na tu foru napravit tu neku pozivnicu, diplomu, što već... još razmišljamo.
ali iznenađujemo jedne i druge, bez obzira što samo moji imaju godišnjicu taj dan. ipak i njegovi slave 25godina(iako malo prije), pa bi bio i red da su i oni uključeni

lavida
09.03.2009., 07:54
cure, super su vam ideje, ja nemam takvu situaciju, ali da imam, sigurno bi mi nešto slično palo na pamet

mi ćemo dati dekoraterki da nam nasumce ispod jedne stolice gostiju naljepi kuvertu, u toku večeri ćemo najaviti da svatko pogleda ispod stolice da li ima šta, onaj tko bude imao kovertu, dobiti će jedan mali poklon paket domaćih istarskih proizvoda...
a ja ću, da dragi ne zna, i njemu nalijepiti jednu nagradnu kovertu, pa mu najaviti da pogleda ispod svoje stolice, iznenediti ću ga kratkim putovanjem, budući da na medeni planiramo ići tek na zimu u tropske krajeve...

Francesca
09.03.2009., 07:58
lavida - to s putovanjem za dragog ću možda i ja, bum vidla kak će izać s našim medenim - a ovo s kuvertom ti je super ideja... :cerek:

lavida
09.03.2009., 08:04
thanx fran, mislim da je lako za napraviti a fora...

blablaca
09.03.2009., 09:40
te kovertice imamo i mi, samo što su u sali, u međuvremenu, nabavili presvlake, pa neću moć reć da svatko pogleda, nego npr. svaka 7 stolica u redu (nemamo raspored sjedenja), tako da se nebi razbile presvlake

ivanabl
09.03.2009., 10:17
cure, super su vam ideje, ja nemam takvu situaciju, ali da imam, sigurno bi mi nešto slično palo na pamet

mi ćemo dati dekoraterki da nam nasumce ispod jedne stolice gostiju naljepi kuvertu, u toku večeri ćemo najaviti da svatko pogleda ispod stolice da li ima šta, onaj tko bude imao kovertu, dobiti će jedan mali poklon paket domaćih istarskih proizvoda...
a ja ću, da dragi ne zna, i njemu nalijepiti jednu nagradnu kovertu, pa mu najaviti da pogleda ispod svoje stolice, iznenediti ću ga kratkim putovanjem, budući da na medeni planiramo ići tek na zimu u tropske krajeve...

ovo ti je super ideja,svaka čast :top: :top:

Yolaine
09.03.2009., 11:13
Svidja mi se ova tema, makar ne namjeravam provodit neke lude ideje, al ne mislim imat ni potpuno klasičnu svadbu... Neki od uobicajenih obicaja nam se uopce ne svidjaju. Tako da nema dolaska po mladu, nego se nalazimo ispred crkve (mi uru ranije za slikavat se po gradu), nema harmonikasa, barjaka, u crkvi i ispred crkve ce nam pjevat klapa i imat cemo sampanjac na Peristilu.
U sali necemo imat poptpuno klasicni menu, nego neku riblje-mesnu kombinaciju... Imamo dj-a umisto benda, a i muzika ce bit neki plesni rock, strani i domaci, izostavljamo sve Stavrose, Jole, Pejakoviće, Zečiće, Čoliće i ostale općesvadbene izviđače, jer ih ne volimo slušat, a nasreću ni obe naše obitelji.:cerek: Jedino su prijatelji malo skeptični prema takvom izboru glazbe za pir (iako je ni oni ne slušaju privatno!?!) al pokzat cemo im da se na to bolje zabavlja.
Nemamo skidanje podvezice jer mi se to ne svidja, a imamo bacanje bukerta jer mi je super.
Torta ce nam bit krokant u obliku Peristila jer nas jako veže Peristil.
Ostalo ce sve bit u stilu moje ljubljene lavande.:cerek:
I necu bacat brdo para na cvjecarke, pozivnice, zahvalnice, nego cu sve to izradit sama pa ce bit unikatno i jos vrijednije...
Sigurno sam nesto zaboravila, al sjetit cu se.:mig:

Amabel
09.03.2009., 15:33
I mi ćemo izbjeći bilo kakve tradicionalne dijelove iz čistog razloga što mene osobno to jako umara i živcira na drugim svadbama..:p
Dakle, nikavo kupovanje mlade, ružmarin na reveru i slično ne dolazi u obzir...
Pošto smo dragi i ja već puno, puno godina zajedno (svadba će nam biti ljeto prije 12.-te godišnjice veze :mig:) dogovorili smo se da će svadba biti više kao jedan tulum i zezancija nego "prava" svadba...
Inače, ja sam rodom po baki iz Crikvenice te ćemo dolje unajmiti jednu prekrasnu kuću na samoj obali (u kuću stane 20-ak ljudi) te napraviti svadbu tako da u petak svi zajedno dođemo dolje i napravimo zajedničku momačko/djevojačku večer a u subotu će nas u jednoj maloj kapelici vjenčati svečenik a za večeru ćemo svoje goste odvesti u naš najdraži restoran dolje i nek svako jede i naručuje što god hoće. U nedjelju roštiljamo i navečer se vračamo domeka svi zajedno. Dragi neće imati tipično odijelo nego lanene hlače i košulju a ja jednu starinsku haljinu/vjenčanicu koja je bež-zlatne boje pa će se činiti da smo u kompletu..:D
Od sitnica - imat ćemo i malo atipičnu tortu - od nama omiljenih muffina sa kandiranim ljubičicama na vrhu i lilastim prelijevom punjenim pjenicom od lavande (svadba je inače zamišljena u lila-bež-zlatnoj boji), pozivnice će biti od prirodnog rižinog papira i napravljene kao jedna kovertica koja kad je otvoriš sadrži sjeme i cvjetiće lavande koje želimo da si gosti mogu posaditi ili držati u ormaru da im miriši... "Plan napada" :D će dobiti na lepezama a za doma kao poklone će dobiti pakete prirodne kozmetike od maslinova ulja i lavande (kao neki poklon set) te vjerovali ili ne - komadić zemlje na Marsu...:D
Naime to su sve mladi ljudi koji stalno kukaju kak nemaju stana, kuće pa ćemo im mi darovati prostor jel...
To sam ja prije par godina našla na net-u i odmah mije sinula ideja - ja uvijek imam neke bijesne ideje jel..
Mi već imamo svoj stan koji je skroz namješten i ne želimo novce (znamo da ni nemaju baš nitko preveć love) ni poklone (stvarno sve imamo) da nam daju nego su se oni sami dogovorili da će nam skupiti lovu i uplatiti neko fensi bračno putovanje a curama koje su nam htjeli i bukete cvijeće dati smo rekli da tu lovu koju su mislile dati za te bukete uplate na žiro račun jednog skloništa za životinje jer obožavamo životinje..
Eto... Imamo još puno ideja ali da vam ne dosađujem..

Ovo mi je najljepše vjenčanje za koje sam ikad čula :cerek::cerek::cerek:

mala vjeverica
10.03.2009., 10:34
HAHHAAHAH....ono s gaćama je predobro.....mi smo isto napravili malo blesavo vjenčanje...malo je ljudi pa smo si dali oduška...nama klasičnih zahvalnica nego smo dali napravit podmetače za čaše kao male poklončiće....i pozivnice smo sami dizajnirali i sve.....evo nekih slikica pa da se malo smijete.....

http://www.new.facebook.com/profile.php?id=638887627&ref=name#/photo.php?pid=1451765&id=638887627&ref=mf
http://www.new.facebook.com/profile.php?id=638887627&ref=name#/photo.php?pid=1451766&id=638887627&ref=mf
http://www.new.facebook.com/profile.php?id=638887627&ref=name#/photo.php?pid=1451767&id=638887627&ref=mf

lavić26
10.03.2009., 12:04
Svidja mi se ova tema, makar ne namjeravam provodit neke lude ideje, al ne mislim imat ni potpuno klasičnu svadbu... Neki od uobicajenih obicaja nam se uopce ne svidjaju.

Nemamo skidanje podvezice jer mi se to ne svidja, a imamo bacanje bukerta jer mi je super.
Torta ce nam bit krokant u obliku Peristila jer nas jako veže Peristil.
Ostalo ce sve bit u stilu moje ljubljene lavande.:cerek:
I necu bacat brdo para na cvjecarke, pozivnice, zahvalnice, nego cu sve to izradit sama pa ce bit unikatno i jos vrijednije...
:
i kod nas je ovako nešto, međutim nisam nikako mogla izbacit harmonikaša :rolleyes:, moj dragi izinstira na tome , pa ajd da mu popustim bar u nečem :rofl:.
I ja sam sama napravila pozivnice, revere ću radit sama, pa čak i buket, jedino ukrašavanje auta prepuštam profesionalcima jer do mene i nazad ima dosta vožnje, nekih dva sata.
E, sad ja planiram kombinirat dekoraciju stola da bude polu jestiva :D, dakle latice ruže, svijeće, a jestive bi bile čokoladice, međutim ne znam kako bi to izvela, pa ako neko ima ideju nek napiše. e, stavit ću to isto na dekoraciju restorana, ako smo ovdje off topić.

Yolaine
10.03.2009., 12:14
i kod nas je ovako nešto, međutim nisam nikako mogla izbacit harmonikaša :rolleyes:, moj dragi izinstira na tome , pa ajd da mu popustim bar u nečem :rofl:.
I ja sam sama napravila pozivnice, revere ću radit sama, pa čak i buket, jedino ukrašavanje auta prepuštam profesionalcima jer do mene i nazad ima dosta vožnje, nekih dva sata.
E, sad ja planiram kombinirat dekoraciju stola da bude polu jestiva :D, dakle latice ruže, svijeće, a jestive bi bile čokoladice, međutim ne znam kako bi to izvela, pa ako neko ima ideju nek napiše. e, stavit ću to isto na dekoraciju restorana, ako smo ovdje off topić.
:top: Ma super, buket se ja ne usudim, a to ionako kuma nabavlja... A autom se vozimo 5 minuta pa cu na njega samo veliku mašnu od tila na točkice i stručak lavande...

lavić26
10.03.2009., 12:18
:top: Ma super, buket se ja ne usudim, a to ionako kuma nabavlja... A autom se vozimo 5 minuta pa cu na njega samo veliku mašnu od tila na točkice i stručak lavande...
Ja imam ogroman vrt pun svakakog cvijeća, a mama ima smisla za dekoraciju, pa će mi ona napravit buket, sigurno će biti super, a ako ništa mirisat će genijalno :D, pa će to onda popraviti dojam :rofl:

Yolaine
10.03.2009., 12:27
Ja imam ogroman vrt pun svakakog cvijeća, a mama ima smisla za dekoraciju, pa će mi ona napravit buket, sigurno će biti super, a ako ništa mirisat će genijalno :D, pa će to onda popraviti dojam :rofl:
Predobro, blago ti se!

L_U_D_A
25.03.2009., 09:58
cure, ja bih ful da se malo osvježi ova tema (aranea, helouuu!!) jer ima super savjeta tu.
ja sam se sjetila nečega, možda je već bilo, tko će sve popamtiti,ali uglavnom..na jednoj svadbi na kojoj sam bila, na svakom stolu je bio po jedan aparat za slikavanje za jednokratnu upotrebu, tako da se gosti mogu sami slikavati, jedni druge i što god im padne napamet. naravno, slike su bile predobre! mislim da je to super kad imate veliku svadbu i postoji mogućnost da nećete uspjeti sa svima se slikati, pa neki ljudi možda uopće neće biti "dokumentirani" . eto, moja ideja...ajmo sad vi. tri, četri, kreni! :mig:

aranea
25.03.2009., 10:10
ahahhahaa... čula sam poziv!!!!
Dobro za male svadbe... možda i velike, ali je dosta komplicirano...
Za one koji misle puštati balone napunjene helijem...
na balone prikačiti razglednice i staviti na njih markice. Svaki gost neka npiše neku želju...kada svi napišu želju nek puste balone...
jedan par je to napravio...na adresu im je došla hrpa razglednica sa željama...
fora...

Ja ću svoje cure angažirati da fotkaju svadbu sa nekoliko jednokratnih fotića, te fotke ćemo kasnije poljepiti u knjigu dojmova

L_U_D_A
25.03.2009., 10:14
to te ja pitam! vidiš da imaš još ideja..i to odličnih!
znači na razglednice napišeš svoju adresu, tj. od mladenaca?

aranea
25.03.2009., 10:18
da da...naravno... imena, adresu...ispuniš sve osim želja... to ipak prepustiš mladencima...i možeš i sama pričvrstiti na balone...oni samo ispišu želje i svi zajedno pustite balone

L_U_D_A
25.03.2009., 10:27
zakon! kod mene bi nastao kaos jer imam oko 200 gostiju, ali za neku malu svadbu je to idealno! fran!! (možda i nju dozovem, hehe)

aranea
25.03.2009., 10:35
njoj sam već rekla :D

G_abrielle
25.03.2009., 11:42
Nemogu sad ne postaviti logično pitanje: pustiš balon s helijem u zrak i s okačenom razglednicom gore markiranom, adresiranom i sve.
I onda kad taj balon nakon bogtepitaj kolko padne bogtepitaj gdje bi netko ekšuali trebao to naći i odnijeti do prvog sandučića da bi te razglednice imale šansu doć do tebe opet doma?
Ispravite me ako sam nešto krivo pokopčala:)

aranea
25.03.2009., 11:58
da...upravo tako... nitko ne kaže da će sve razglednice doći... neke padnu negdje, netko ih nađe i netk ima volje poslat ih nazad! :mig:

Francesca
25.03.2009., 13:10
mislim da zbog blizine granice sa Slovenijom i veličinom iste - ipak trebamo staviti međunarodne marke jer što ako ih vjetar odnese u Austriju?

meni je ta ideja super ali moj dragi nije tak kreativan ko ja :rofl: pa ne znam što će reći :)

svakako ćemo i mi imati te jednokratne fotiće na svakom stolu - to mi je zaaaakon :jumping:

maya99
29.03.2009., 15:02
bok cure evo samo da se ubacim sa svojom idejom ja sam za svoje vjencanje htjela malo neobicnji buket,tocnje htjela sam 3 buketica koja ce vrpcom biti vezana u jedan buket i planirala sam prije bacanja odvezat vrpcu baciti buket tako da bi se u zraku razdvojili i 3 cure bi uhvatile buketice to mi je bilo nekako fora,nazalost to nisam imala ali ako sam pomogla nekome sa svojim savjetom drago mi je:cerek:

Rosalinda
29.03.2009., 16:54
Vjenčajte se na nekom neuobičajenom mjestu,recimo na nekoj planini

Giovanna26
30.03.2009., 21:04
bok cure evo samo da se ubacim sa svojom idejom ja sam za svoje vjencanje htjela malo neobicnji buket,tocnje htjela sam 3 buketica koja ce vrpcom biti vezana u jedan buket i planirala sam prije bacanja odvezat vrpcu baciti buket tako da bi se u zraku razdvojili i 3 cure bi uhvatile buketice to mi je bilo nekako fora,nazalost to nisam imala ali ako sam pomogla nekome sa svojim savjetom drago mi je:cerek:

Moja sogorica imala to!!! Buket se "raspao" na njih malih pet!! Bilo je odlicno, nitko nije ocekivao...fora...i, izvela je to super!

LoknicaOS
01.04.2009., 00:22
Moja sogorica imala to!!! Buket se "raspao" na njih malih pet!! Bilo je odlicno, nitko nije ocekivao...fora...i, izvela je to super!

Također, moja seka je imala takav buket, odnosno 3 mala buketića spojena u jedan. Kada ga je bacila raspao se na 3 dijela, jedan dio je pao kumi u ruke a ostala 2 dijela su pala na pod i nitko nije skužio :lol:, i onda sam ja jedan pokupila s poda tako da se može reći da sam i ja, neslužbeno, uhvatila buket
:D

Giovanna26
01.04.2009., 11:18
Također, moja seka je imala takav buket, odnosno 3 mala buketića spojena u jedan. Kada ga je bacila raspao se na 3 dijela, jedan dio je pao kumi u ruke a ostala 2 dijela su pala na pod i nitko nije skužio :lol:, i onda sam ja jedan pokupila s poda tako da se može reći da sam i ja, neslužbeno, uhvatila buket
:D

Ma, ona je to savrseno izvela!!! Svih pet je zavrsilo u rukama, koliko god cure bile zbunjene!!!!

lizianthus
01.04.2009., 11:29
pitanjce: da li se taj buket može raspast kompletan ili baš mora biti u tri mala buketića skupljena? ja bi naime taj zamjenski buket samo od ruža koje kad ih bacim želim da se doslovno svaka za sebe odvoje. znači, 20 ruža na 20 djelova. jeste to kad gdje vidjele, kako izgleda? :ne zna:

Giovanna26
01.04.2009., 11:33
pitanjce: da li se taj buket može raspast kompletan ili baš mora biti u tri mala buketića skupljena? ja bi naime taj zamjenski buket samo od ruža koje kad ih bacim želim da se doslovno svaka za sebe odvoje. znači, 20 ruža na 20 djelova. jeste to kad gdje vidjele, kako izgleda? :ne zna:

Ja nisam niti imala pojma da ovaj buket ce se raspasti, koliko je to savrseno izgledalo!!! Ona je imala zelene karanfile, kao pet malih (uopce se nije skuzilo), normalno dolje bili zavezani satenskom vrpcom, koju je ona prerezala, i bacila...a, nisam ti sigurna bas za vise od toga, jer bi moglo neslavno zavrsiti, prevelika "guzva", pola toga ce ti popadati, a i sam cvijet kao jedan nece "letjeti"...

L_U_D_A
01.04.2009., 11:34
vjerojatno ko da se slučajno raščepušao...ne sviđa mi se ta ideja, jer kako ćeš postići da se baš svaka ruža odvoji? negdje će pasti jedna ruža, negdje tri zajedno i sl.. neuredno.. :)

lizianthus
01.04.2009., 11:46
je...imate pravo!
treba biti par malih buketića.

bluexena76
01.04.2009., 12:22
Ova tema mi je fenomenalna. ;)
Mi deffinitivno planiramo staviti aparate na stol. Isto tako, sve mislim umjesto cvijetnog aranzmana na nasem stolu, staviti veliku korpu raznog voca, pa tako se svi mogu posluziti. Nisam jos sigurna, da li da stavim ogromnu korpu na nas stol, ili povecu na nas, a manje na sve ostale.
Za prijevoz iz crkve, sve mislim organizitati da svi skupa podemo brodicem do restorana (koji je uz samo more), samo jos to trebam dobro vidjeti kako organizirati, jer neki ce biti sa svojim autima, pa ne zelim da se osjete izostavljenim. Kako imam jos dugo za planiranje, nista mi jos nije 100% (kako ste vjerovatno i primjetile). ;)

Svidaju mi se sve vase ideje s balonima, lutrijom i poklonima za roditelje. Jos moram procitati svaku stranicu, ali prave ste s idejama. ;)

Bebic@
06.07.2009., 19:39
U zadnja 4 mjeseca bila sam na 4 svadbe...i neugodno sam se iznenadila kada sam vidjela kako su sve više manje na isti kalup. Naime, kao da su se jedna od drugih razlikovale samo po prevladavajućoj kombinaciji boja :ne zna:

E sad, budući da ja imam još prilično mnogo vremena, zanimaju me vaše ideje za koje smatrate da na bilo kakav način odudaraju od ukalupljenog i "već viđenog"...

Primjera radi,...možda ste bili na nekoj svadbi

...na kojoj su umjesto dima na podiju puštali mjehuriće pjene...
...na kojoj su umjesto cvjetića i ružmarina na reverima bili leptirići...ili bedževi?
...na kojoj su umjesto zahvalnica davali bombončiće ili bedževe sa slikom mladenaca...
...na kojoj su imali zidni projektor na kojem su (uz pratnju odabrane glazbe) puštali "slide-ove" sličica mladenaca dok su bili klinci...

i sl...

Dakle bilo koja ideja za koju smatrate da je šarmantna zamjena za nešto ustaljeno i uobičajeno...dobro je došla! Od ukrasa za salu, pozivnica, atmosfere, cvjetnih aranžmana, skulpturica, igre boja ...ma BILO ČEGA!!

Odlučila sam se, budući da raspolažem sa dovoljno vremena, potruditi napraviti nešto malo drugačije, pa vas molim za pomoć kako bih proširila potencijalne mogućnosti!

Ukoliko imate koju sličicu, i ona svakako dobro dođe!!:s:top:

Unaprijed THANX !!!!!

La_LuNa
06.07.2009., 19:45
postoji tema Drugacija vjencanja, no tamo su obicno slikice necega nama posve apstraktnoga (druge zemlje, tropske plaze i sl.)
za ovo sto ti trazis ti mogu reci da moja frendica kao dekoraciju sale ne zeli cvijece vec chilli papricice (svjeze i sarene)
mi necemo imati bacanje buketa i podvezice, nego bacanje kuhace i papuca :D well, not quite bacanje, namjeravam da se cure sloze kao u neko kolo, da se meni zavezu oci i da me se zavrti, pa kojoj odnesem kuhacu.. ta je na redu, iduca, lol :D ne znam jel dragi misli bacat papuce il sto, nismo jos razradili.. prvotnna ideja bila je kupiti vise kuhaca i papuca, da svi neozenjeni i neudane dobiju, al ne znam kak bih to izvela.. iako nemamo puno ljudi (tih slobodnih ima oko 20-ak) svejedno mi glupavo zvuci postrojiti ih u red i dijeliti im kuhace :ne zna:
moja frendica je za prvi ples imala te baloncice, to ti pada iz nekog stroja sa stropa.

i sjetih se, imamo temu lude, lude ideje, bas za ovakve stvari.. tak da se bojim da ce ti ovo spojiti s tom temom..

Bebic@
06.07.2009., 20:02
Sviđa mi se ideja s kuhačom - baš simpa :top: :cerek:

Ma ne bih ništa tipa gothic, rock, havaiian, ili sl...Više sam mislila na nekakve primjenjive i praktične detalje kojima se može zamjeniti nekakav uobičajeni protokol...

Ja sam recimo mislila umjesto revera stavljati ili male bubamarice, ili male leptiriće (koje je vrlo lako napraviti uz malo žičice i nekakve trakice u boji...)

No moram priznati da me najviše"kopa" uređenje sale...i varijacije na neku šik temu. Voljela bih spojiti eleganciju i otkačenost:D što i nije najjednostavnije osmisliti...

( ukoliko mi je tema dupla, ili slična nekoj već postavljenoj, naravno da očekujem špotanje od moderatora! )

La_LuNa
06.07.2009., 20:10
eh, za revere zaboravih - ista ta frendica koja je imala baloncice za prvi ples ti je za zenski dio uzvanika radila male masnice kao revere. ono, masnica od trakice i u sredini zakeljen kristalic, oveci cirkon, sto li vec. muski dio je imao ruzmarin.

salu mozes komotno urediti na nacin da imas umijesto cvijeca svijece.. deblje, visoke, blabla.. ima danas svakakvih svijeca..
ja nisam flower person i mene cvijece ne tangira nit najmanje, tak da ga nebum imala (osim onog nuznog, jel, buket, rever..), al mene nit dekoracije ne tangiraju :rofl: imala bum ono kaj ovi iz restorana stave :lol:

misica milica
06.07.2009., 22:09
moja je frendica na svadbi imala baš ono što si ti navela, zidni projektor s njihovim fotkama kad su bili klinci.i bilo je fora...možda i da su neke zajedničke opaljene uz to stavili ne bi bilo loše isto.

Bebic@
06.07.2009., 22:41
moja je frendica na svadbi imala baš ono što si ti navela, zidni projektor s njihovim fotkama kad su bili klinci.i bilo je fora...možda i da su neke zajedničke opaljene uz to stavili ne bi bilo loše isto.

e da to!:mig: mislila sam na taj projektor (uz pomno odabranu glazbu) puštati slide-iće prvo mojih sličica kak sam mala musasta, pa njegove malog i musastog...a onda nekoliko s moje i njegove mature ili nekog svečanijeg događaja kad smo već, jel, narasli...:D...e a onda slikice nas dvoje kako se glupiramo...
...sve to bi bilo s nekakvom pričicom koja bi pratila pojedine dijelove i tak...

zasad mi je to baš napeto. jest da oko toga ima posla, ali hey...barem vremena imam:cerek::cerek:

misica milica
06.07.2009., 22:46
kažem ti,meni je to bilo fora.a ona tvoja ideja s bubamarama, čini mi se da je neka cura već imala to,ili je bila samo slika toga.pronjuškaj po buketima i reverima.skorz fora!
recimo,meni se sviđaju leptiri kao reveri (i njih si spomenila)..pa možeš njih i kao dekoraciju po stolovima staviti.njih nekoliko na nekoj žici da strše na stalku sa svijećom.baljezgam iz glave,ali kužiš uglavnom,jel? mislim,rekla si da ne bi cvijeće.

La_LuNa
06.07.2009., 22:48
je, Inka je imala bubamare u buketu

ivana3101
07.07.2009., 07:02
evo ovo su bile naše zahvalnice..nisam htjela ni slike ni bonbone nego nekaj malo drugačije...jer volim slonove a i oni su navodno simbol ljubavi a pogotovo kad su u paru!!
http://img196.yfrog.com/i/slonv.jpg/

puka
07.07.2009., 07:46
Ajme Ivana šta su ti slaaatki ovi slonići:cerek:
Još neviđeno s moje strane, stvarno domišljato i skroz forasto:top:

misica milica
07.07.2009., 07:56
ivana slonići su skroz slatki !niti ja nisam vidjela išta slično kao zahvalnicu:mig:

ivana3101
07.07.2009., 08:12
baš mi je drago da vam se sviđaju..mene je prvo muž popljuval da kaj će ljudima neki sloneki ..al neki su nas došli tražit dal mogu dobit još jednoga a onda je promijenil mišljenje!!;)

Orlandica
07.07.2009., 09:29
e da to!:mig: mislila sam na taj projektor (uz pomno odabranu glazbu) puštati slide-iće prvo mojih sličica kak sam mala musasta, pa njegove malog i musastog...a onda nekoliko s moje i njegove mature ili nekog svečanijeg događaja kad smo već, jel, narasli...:D...e a onda slikice nas dvoje kako se glupiramo...
...sve to bi bilo s nekakvom pričicom koja bi pratila pojedine dijelove i tak...

zasad mi je to baš napeto. jest da oko toga ima posla, ali hey...barem vremena imam:cerek::cerek:

To sa fotkama na projektoru je jedno vrijeme (čitaj posebice nakon svadbe Ive Majoli) bio totalni hit, al se onda izgubilo i sad to rijetko rade, al nije nešto što nitko nije napravio tako da go for it :top:
Ja na stolovima nisam imala cvijeće nego marini čaše napunjene pijeskom u mojoj omiljenoj ljubičastoj boi i 3 svijeće različitih veličina zapiknute unutra. Što se tih dekoracija tiče, stvarno možeš čudesa izmislit jer svega i svačega ima za kupit i nabavit.
Neki su za revere već imali bedževe, a aneki su kao poklončiće za goste dijelili magnetiće sa svojom slikom. mi smo imali prošek jer imamo nešto familije na Hvaru koji su se ponudili da nam to pripreme.
Aparat za balone sam viđala na svadbama, al recimo nikad nisam vidla onaj dim oliti maglu (srećom jer mi je to bezveze i smrdi).
Ja sam frendici ukrala ideju s puhanjem balončića na izlazu iz crkve. Nisu nas dakle zasuli laticama ili rižom, nego su odrasla djeca puhala balončiće :rofl:, a klinci su ih lovili i to mi je baš fora, a i super je za fotke (iako je meni puhao vjetar pa nije bilo tak efektno).

puka
07.07.2009., 10:47
Orlandice daj mi molim te reci da li su vam od tih balončića ostale fleke na odjeći:confused: (pročitala sam na nekom topicu da su nekom ostale)
A ja već kupila 15 bočica za te balončiće.:(

Orlandica
07.07.2009., 11:31
Orlandice daj mi molim te reci da li su vam od tih balončića ostale fleke na odjeći:confused: (pročitala sam na nekom topicu da su nekom ostale)
A ja već kupila 15 bočica za te balončiće.:(

Nisam čula da se itko požalio na fleke :ne zna:

Bebic@
07.07.2009., 15:47
evo ovo su bile naše zahvalnice..nisam htjela ni slike ni bonbone nego nekaj malo drugačije...jer volim slonove a i oni su navodno simbol ljubavi a pogotovo kad su u paru!!

hey...pa ovo je zbilja ultrasimpatično:cerek::cerek: nego reci, gdje si nabavila te sloniće u potrebnoj količini?!

ja bih recimo uzela bubamare ili golubice...!!!

ideja je predobra:top:

Bebic@
07.07.2009., 16:08
Dajte ženice...zar je moguće da ste sve tak nemaštovite kao ja:( Bar nešto?

đurđa 76
07.07.2009., 17:37
ja sam naručila preko interneta fora čepove za bocu i to ćemo davati umjesto konfeta.pluteni čep i na njega je zaljepljena figura mladenca ili mladenke naopako,odnosno bez glave,kad se stavi na bocu ispada kao da su glavu zabili u nju a tijelo i noge vire.skroz je fora i ja sam htjela nešta drugačije,došlo sve lijepo zapakirano u slatkoj kutijici i sa mašnom tako da trebam samo dodati karticu sa našim imenima i datumom
stavila bi sličicu ali ne znam

Martina2010
07.07.2009., 20:11
Skroz su slatki ovi sloneki

ivana3101
07.07.2009., 20:30
ma našla sam na internetu al su ljudi imali samo jedan komad pa sam uz puno muke našla jednu curu s likovne akademije i ona si je dala truda i napravila mi 90komada sloneka-krdo!!!

Martina2010
07.07.2009., 20:52
Imati vjencanicu u ne-bijeloj boji ili barem cipele u ne-bijeloj boji.
Izabrati neobicnu lokaciju umjesto klasicno grestorana- catering - ili vjencanje na plazi, brodu... morska vjencanja su mi naj, naj, naj

BlackBerry
08.07.2009., 12:17
Primjera radi,...možda ste bili na nekoj svadbi

...na kojoj su umjesto dima na podiju puštali mjehuriće pjene...

da na svojoj... pa sam se tak slozila na podu da me i 2 mjeseca bolio lakat...drugi je samo mjesec dana..danas malo boli kad se naslonim jače na njega...
izbjegavati ako neki tepih nije u igri.. ostalo je sve pre sklisko...
jako pre sklisko.

...na kojoj su umjesto cvjetića i ružmarina na reverima bili leptirići...ili bedževi?

ma i to je vec postalo uobicajeno

btw ako vec hocete nesto posebno
zasto bi haljina bila bijela i dugacka
zasto bi pozivnice morale biti od papira
zasto bi imali pracenje "vođenje" mlade do oltara
zasto bi se trebalo dolaziti po mladu
zasto bi ulazili u dvoranu nakon sto svi dodju tamo
zasto bi imali prvi ples
zasto bi imali kolace (sto fali recimo sladoledima umjesto kolaca)
zasto bi imali tortu
... na stolu imali cvjetne dekoracije
mladenka nosila buket
doticna i bacala buket
zasto bi procedura bila klopa-ples-klopa-ples-klopa.....
... morao svirati band

neke stvari su iste zato sto se svi drze tradicije ko pijan plota, promjene boju malo ili se cak toliko odvaze da nemaju buket ili podvezicu....:eek:

Da "kumice" će se zgražati nad drugačijim detaljima "jer se to tako ne radi"
Ali ako si spremna pretrpiti njihove komentare onda si daj oduška i preispitaj svaki dio cijele procedure i pitaj se da li se to može drugačije napraviti.
I je li opce nužno potrebno.

Zapravo je samo pitanje koliko si hrabra.

mihaela8
08.07.2009., 12:23

Preslatko! :cerek:

puka
08.07.2009., 17:57
Da "kumice" će se zgražati nad drugačijim detaljima "jer se to tako ne radi"
Ali ako si spremna pretrpiti njihove komentare onda si daj oduška i preispitaj svaki dio cijele procedure i pitaj se da li se to može drugačije napraviti.
I je li opce nužno potrebno.

Zapravo je samo pitanje koliko si hrabra.

Kad sam obznanila da ću od crvenih detalja na sebi imati naušnice i lak na nogama( sve nam je u crveno - bijeloj boji), puno njih me malo čudno gledalo i piataju me: "A zašto crveno?!"
:ne zna:
A šta tek da sam uzela i crvenu haljinu?:eek::kava:

vareskica
08.07.2009., 18:11
Sviđa mi se ideja s kuhačom - baš simpa :top: :cerek:

Ma ne bih ništa tipa gothic, rock, havaiian, ili sl...Više sam mislila na nekakve primjenjive i praktične detalje kojima se može zamjeniti nekakav uobičajeni protokol...

Ja sam recimo mislila umjesto revera stavljati ili male bubamarice, ili male leptiriće (koje je vrlo lako napraviti uz malo žičice i nekakve trakice u boji...)

No moram priznati da me najviše"kopa" uređenje sale...i varijacije na neku šik temu. Voljela bih spojiti eleganciju i otkačenost:D što i nije najjednostavnije osmisliti...

( ukoliko mi je tema dupla, ili slična nekoj već postavljenoj, naravno da očekujem špotanje od moderatora! )

Evo je jos jedna u nizu ajme ja bih da budem drugacija :rofl:
I to sa stavom dajte mi posudite originalne ideje :mig:
Neki ljudi jednostavno imaju slifa za to da odskacu od ostalih svojim stilom i originalnoscu, neki nemaju. Nesto mi govori da nisi od ovih prvih jer ne vidim jos ni jednu tvoju wow ideju :mig:. Tako, zaputi se do dobrog partnera po til i mjehurice, and let the plesanje po stolu i zavlacenje mladozenje pod tvoju haljinu begin!
Sta ima lose u tome da si samo jedna iz mase :mig:

puka
08.07.2009., 19:46
Evo je jos jedna u nizu ajme ja bih da budem drugacija :rofl:
I to sa stavom dajte mi posudite originalne ideje :mig:
Neki ljudi jednostavno imaju slifa za to da odskacu od ostalih svojim stilom i originalnoscu, neki nemaju. Nesto mi govori da nisi od ovih prvih jer ne vidim jos ni jednu tvoju wow ideju :mig:. Tako, zaputi se do dobrog partnera po til i mjehurice, and let the plesanje po stolu i zavlacenje mladozenje pod tvoju haljinu begin!
Sta ima lose u tome da si samo jedna iz mase :mig:

Ja ne znam di si ti u njenom postu pročitala da je spomenula originalnost:ne zna:
Cura je rekla da bi neke stvari napravila drukčije,a to ne mora značiti ujedno i originalno:mig:
I ne vidim ništa loše u tome da pita za neke ideje, jer vjerujem da smo puno nas koje se spremamo za svoje vjenčanje preuzele neke ideje upravo s ovog podforuma (hvala ti Bože na njemu:s)
Šta ćeš,ne možemo sve biti domišljate i originalne:mig:

La_LuNa
08.07.2009., 21:40
huh, puka, slazem se!!
zasto bi netko, tko zeli neke stvari (ne sve) promijeniti odmah morao biti potpuno drugaciji i originalan? imali smo prilike vidjeti neke slike poptuno alternativnih vjencanja, no ruku na srce, malo je nas koje smo hrabre za takvo nesto!! sto uopce nije lose!! zasto bi ikoja curka, koja zeli izbaciti peripetije oko podvezice npr. morala u svemu biti drugacija i originalna??
brate mili, i ja sam svoju foru s papucama pokupila odnekud (ne s foruma, sto uopce nije bitno). mogla bih reci da sam s kuhacom donekle originalna, no ni malo me ne bi smetalo da to jos koja cura uradi!!
mislim, koja onda svrha foruma? ako se netko boji da ce mu netko totalno nepoznat ukrasti ideju, neka je niti ne izlaze.. ma, neka ne radi niti svadbu, jer ce ziher netko od uzvanika pokupiti koju originalnu foru!!
sve mi pir pokusavamo napraviti na nacin da bude sto vise osoban, da ocrtava nas! ja ne mogu sa svojim technom, npr, biti originalna, kad sto posto postoje mladenci koji techno vole, koji su ga imali (ili ce imati) na svome piru..
pa nemojmo tako.. ovdje se radi samo o pokusaju eliminiranja onih stvari koje su stoputa vidjenje na nacin da ih se zamijeni necime drugim, sto opet ne mora nuzno znaciti da se svaki element mora eliminirati!!

lordica84
08.07.2009., 21:56
Moja je frendica na svom piru umijesto bacanja podvezice imala ooogrooman balon zavezan na stropu iznad podija a u njemu je bilo brdo malih baloncica. mladoženja je probusio taj veliki balon a neženje su morali nogama gaziti/pucati te balončiće sto su padali. onaj koji je pronasao podvezic je the next! :top:

Orlandica
09.07.2009., 08:10
Moja je frendica na svom piru umijesto bacanja podvezice imala ooogrooman balon zavezan na stropu iznad podija a u njemu je bilo brdo malih baloncica. mladoženja je probusio taj veliki balon a neženje su morali nogama gaziti/pucati te balončiće sto su padali. onaj koji je pronasao podvezic je the next! :top:

I balon eksplozija je već viđena i dosta česta u zadnje vrijeme. Al svakako mi je bolja od zavlačenja pod haljinu.