PDA

View Full Version : Spontani pobačaji (blighted ovum, missed ab., mola hydatidosa, habitualni) i kiretaža

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20

Zafrina
24.10.2012., 19:41
meni se barem prag boli sad malo povećao :raspa:

a za sve ostalo tu je kombinacija spasmex+normabel:frajer:

aaan
24.10.2012., 20:13
draga zafrina :grli:

strasno mi je zao sto te srecem na ovoj temi..

nazalost, mi ovdje imamo tuzne price.. ali znam da ce biti bolje! tako sam i sebi govorila. i uzmi si vremena. isto kao sto je pixxie rekla, tuga pa entuzijazam pa strah.. doci ce ponovo i entuzijazam :)

apropos krvarenja. nakon kir nista. pa nakon par dana oksidirana krv pa na pregledu vidjeli da je ostao komadic..pa tako sukrvica skoro 2 tjedna. na kraju dobila nakon cca 33 dana..

moram priznati da su mi M obilnije i tekucije nego prije, oprostite na opisu..

sto se tice bolovanja, cini mi se da mi je dop pricala da koliko tjedana je bila t, toliko dana ili ovako nesto.. ali i da, ako bude potrebno - ako se budem lose psihicki osjecala, lako produlji bolovanje..

znam da ti je svejedno, ali daj si vremena.. vjerujem da si jos u laganom soku od svega, tek je tjedan dana proslo..

isto sam prolazila kroz vrtlog emocija - od onog "super sam sad kad je sve gotovo" do totalne tuge, zabrinutosti od buducih T, odustanka od svega pa opet do onog "idemo dalje".

sve ce doci na svoje jednom, u to sam uvjerena.. drzi se!

aaan
24.10.2012., 20:15
e da, uzimala sam ergometrin a od njega su me stravicno bolile prepone i unutarnja strana bedara.. jel netko imao slicno iskustvo?

Zafrina
24.10.2012., 20:34
mene je baš boljelo od ergometrina - zatezanje maternice i sad kad ga više ne pijem (rekli su mi 3 dana 2x1) još osjećam zatezanja.

ma ja sam i cijelu ovu trudnoću bila u strahu jer smo blizance začeli potpomognutom oplodnjom i jedan dio mene bio je uvijek spreman na najgori scenarij koji se na žalosti i dogodio...

mimi_ri
24.10.2012., 21:15
potpisujem aaan šta se tiče osjećaja.

uvijek će to biti takav vrtlog.

šta se tiče spazmex-a :s:s:s spasio me.

Zafri naći ćemo neku lijepu sličicu:):mig:

Zafrina
24.10.2012., 21:23
negooo, jel vi imate poslije tog tužnog događaja djece ili se još borite?

znam da je naša pixica sad okruglica :kiss:

aaan
24.10.2012., 22:04
hej,

evo, sad ce 5 mj nakon kir. ovaj ciklus smo krenuli ponovo, al za sada nista. lovim iduci :D

inace nemamo djece, svi oko nas imaju, krecu u druge krugove i tak. drago mi bude zbog svih, stvarno se razveselim kad cujem da nam dragi ljudi imaju dobre vijesti, ali me ponekad prođe i onaj osjećaj...sto mi nemamo djece. dodje mi zao muza jer vidim da je i njemu bed. ali ne ocajavamo. sto je tu je. bit ce. doci ce i nase vrijeme.

ma znas sto, napravit cu sve u svojoj moci..

trenutno sam obavila sve pretrage, cekamo nalaz kariograma, to je zadnje..

mimi_ri
25.10.2012., 07:38
Zafri, ja volim čuti kad netko prođe tako nešto tužno, da na kraju bude sve ok, da ima djece .
To mi pomogne.
Meni je ovo drugi spontani, ja se ježim od pomisli na trudnoću.
Nadam se da budemo zajedno T :mig:
aan sretno:) :fige:

Zafrina
25.10.2012., 08:49
dobro jutro cure!

kako ste danas?
ja sam malo plakala kad sam se probudila... al sad sam ponovo dobro. pijem kavicu, tipkam po forumu i fejsu i listam kataloge koje sam doma dobila. možda nagledam nešto dobro pa se počastim... :mig:

aniano
25.10.2012., 09:34
dobro jutro cure!

kako ste danas?
ja sam malo plakala kad sam se probudila... al sad sam ponovo dobro. pijem kavicu, tipkam po forumu i fejsu i listam kataloge koje sam doma dobila. možda nagledam nešto dobro pa se počastim... :mig:

bok zafrina
ja tu i tamo skicnem ovu temu, jer sam i sama imala spontani, ali u 7-mom tjednu, tako da je to "neka druga prica". sad imam dvoje malisa, 3 ipo i godinu ipo. spontani je bio izmedju. uglavnom, tu sam i naletila na tvoju pricu. uzasno mi je zao sto to moras prolazit, i sve se mislim zadnjih dana da li da ista napisem ili ne. ali evo :mig:
ja sam svoj spontani brzo prebrodila. mozda zato sto je to bilo tako rano, mozda zato sto sma vec tada imala curicu od godinu dana, ne znam. prvih para dana mi je bilo grozno, ali kako nitko osim mm-a i moje gin nije ni znao za trudnocu, nije se oko toga stvarala strka. razgovarala sam s poslije drugim mamama i zapravo saznala da je sponatni nazalost jako cest pojava. jedini drugi gubitak u mom zivotu je bio kad mi je iznenada umrla mama i to je gubitak s kojim ja nisam ispravno izasla na kraj.
ja sam smrt svoje mame pokusla prebrodit brzo i lako, bez pravog tugovanja. praveci se da to sto se desilo nije tako strasno i da zivot ide dalje. i to stoji, zivot ide dalje, ali treba odtugovat, ne treba se toga bojat. gubitak djeteta je posebno tezak, i ne teba se forisrat da ti bude dobro. ne znam kako je kod tebe bilo, ali imam jedan slucaj u krugu poznanika gdje su roditelji dijete isto tako rano izgubili, ali oni su ga pokopali, odtugovali, i onda su krenuli dalje. ne znam kako bi ja na tvom mjestu, svatko ima svoj mehanizam. na kraju krajeva moras ti bit na miru sama sa sobom, i pusti da vrijeme ucini svoje. eto, nemoj mi uzet nesto za zlo, sve je napisano s najboljom namjerom.

Pixie777
25.10.2012., 09:53
negooo, jel vi imate poslije tog tužnog događaja djece ili se još borite?

znam da je naša pixica sad okruglica :kiss:

I vjeruj mi, trebalo mi je vremena da se odlučim na ponovnu "okruglost".

Ne znam kako je drugim curama ovdje bilo, ali ja sam samo vrtila u glavi kako bih radije da uopće ni ne mogu ostati t nego da ostanem i onda gubim t. Bilo me je strah da će se scenarij ponoviti. Ljutilo me sve. Smetalo mi.
A obožavam djecu i baš mi je teško palo.

Morala sam se malo distancirati od toga svega, iako relano gledajući sam vrlo brzo došla među trudničke priče i na WZ, makar sam bila u fazi čekanja.

U bolnici sam upoznala cure koje su prošle nekoliko mpo pustupaka, neke su imale taman plus, neke doživjele minus po ko zna koji put, nas par za kiretažu. Neke su već imale djecu, neke nisu. Onda vidiš što sve može poći po zlu, znaš to, ali ako ti je želja dovoljno jaka i uz sebe imaš partnera koji je spreman za pokušati opet - kreneš naprijed.

Nekih desetak dana nakon sam vikala kako nisam jedina, ima nas mnogo, to se sve dosta često događa, pa i u većim trudnoćama, nekad nema razloga, ali eto, istražit ćemo malo p vidjeti...Nije to tragedija, opet ćemo mi...

I onda pljas!!!!
Nisam mogla više bježati od feelinga. Vezala sam se za tu trudnoću. MM i ja smo maštali o našoj Mrvi, što ćemo i kako ćemo. Bili smo dječji zaneseni mojom trudnoćom, prolazili moje mučnine i povraćanja, nadali se boljim danima i zajedničkim šetnjama. On je bio nevjerojatno sretan i veseo zbog toga što će biti tata. Sličice s uzv-a je kačio po ploči u radnoj. :cerek:
Kad smo vidjeli srce kako kuca, odahnuli smo. Novi val sreće i euforije.

I onda opet pljas!!!
Jedan pregled nakon kojeg ja nisam više bila ista. Niti je on. Utječu na nas i puno manje stvari. Moj mozak je bio u funkciji i govorio mi sve ono što sam nabrojala, uključujući i onu da je moglo biti još gore. Toga sam svjesna i danas.

No, kako sam imala vremena za navikavanje na t, na tu povezanost, trebalo mi je vremena da to pročistim nakon. Nisam mogla samo sve pod tepih ili u ladicu staviti.

Sad sam opet okruglica. Možda postanem svjesna svega kad dođem u tjedne t u kojima još nisam bila, ako dočekam i udarce i ples u trbuhu i sve ono što ide već.

Moja mama je između nas imala dva spontana. S nama školske i uredne trudnoće. MM-ova teta je izgubila bebu u 8.mj trudnoće, danas ih ima troje. Obiteljskom prijatelju je žena nakon poroda umrla. Poznanica je otišla na porod i vratila se kući bez bebe. Frendica se počela otvarati, nisu znali hoće li uspjeti, zadržali je nekoliko tjedana u bolnici i eno njezin curetak od god i po harači po dvorištu.

Na svaku tužnu i tešku trudnoću dođe još veća brojka onih sretnih, veselih i bezbrižnih. Oko nas postoji hrpa žena koje ne znaju ni trećinu ovoga o čemu ovdje na trudnjačama uopće priča. A imaju već djecu. I opet su možda trudne. O, da, kad sam opet ugledala plus, zavidjela sam im jako! :)
Pomislih: "Ah, blaženo neznanje!" :cerek:

Zafrina
25.10.2012., 10:23
hvala vam aniano i pixie :kiss:

mio mao
25.10.2012., 10:56
cure evo da vas i ja malo utješim. događa se to jako često, ali ne odustajte zbog straha. ja sam prije godinu dana imala missed ab i kiretažu u 10tt, prije toga je srce kucalo, ali zašto je došlo do toga, nikad nismo saznali.
sad sam opet trudna, danas 39 tt, dakle pred porodom, trudnoća skroz uredna. najgore mi je bilo prvo tromjesečje, strahovala sam prije svakog pregleda, a strah me nije napuštao sve dok nisam počela osjećati bebine pokrete oko 20tt. nakon toga sam bila puno smirenija jer sam redovno osjećala bebu, pa sam znala da je živa i ok. sretno i želim vam svima školske buduće trudnoće!!!:grli:

Zafrina
25.10.2012., 11:03
cure evo da vas i ja malo utješim. događa se to jako često, ali ne odustajte zbog straha. ja sam prije godinu dana imala missed ab i kiretažu u 10tt, prije toga je srce kucalo, ali zašto je došlo do toga, nikad nismo saznali.
sad sam opet trudna, danas 39 tt, dakle pred porodom, trudnoća skroz uredna. najgore mi je bilo prvo tromjesečje, strahovala sam prije svakog pregleda, a strah me nije napuštao sve dok nisam počela osjećati bebine pokrete oko 20tt. nakon toga sam bila puno smirenija jer sam redovno osjećala bebu, pa sam znala da je živa i ok. sretno i želim vam svima školske buduće trudnoće!!!:grli:

ah.. tak sam se ja opustila tek nakon 20tt pa je taman onda završilo spontanim :ne zna:

hvala bogu da je sad sve okej i da će biti živa zdrava bebica :)

drago mi je čuti pozitivne priče koje dolaze nakon ovih teških trenutaka! :)

Ferrari-Ficho
25.10.2012., 12:23
Mio mao, nadam se da ću moćž ispričat tvoju priču za godinu ili godinu i pol :top:
Jer nam je uvod bio isti.

A nisam sa strahom kretala jer sam dosad imala 2 trudnoće uredne.
Ovaj put će bit toga straha i više nego treba.

beze
25.10.2012., 12:48
jel vam se povecao iscjedak poslije kiretaze?
tj,trebala bi dobit m pocetkom sljedeceg mjeseca... 3.10. je bila kiretaza...
i onak bas mi je jak iscjedak... nema miris,ne svrbi,ne boli... nista.
samo je jako obilan pa me zanima kako je vama bilo.

btw uzicala sam uputnicu za trombofiliju,danas vadila krv... cekam nalaze (kazu bit ce za 2-3 tjedna)
javim kak je proslo.

Zafrina
25.10.2012., 15:29
beze, kakav iscjedak? jel možda eggwhite? to je onda ovulacija :ne zna:

e, jel vam se događalo da se pojačano znojite preko noći - onako kao da imate temperaturu? meni se ovu noć to već drugi put za redom dogodilo. jako sam se uplašila da nemam temp i stalno ju mjerim ali je u normalnim okvirima, najčešće baš 36,5 :ne zna:

mimi_ri
25.10.2012., 15:45
beze kakav iscjedak bijeli?
i ja sam vadila jučer za trombofiliju,sad čekam 2 tjedna.

Ferrari-Ficho
25.10.2012., 19:24
Meni iscjedak pojačan, ali baš eggwhite+bolovi u jajniku... pripisujem ovulaciji.

A imala sma i 37 tempicu i noćna znojejna i po cijeli dan mije bila vlažna koža nekako i to tako oko tjedan dana. ne odmah od prvog dana, možda o d 4. ili 5. poslije K.
Moj gin rekao da je to sve normalno dok se hormoni uravnotežuju, a tijelo iščišćava od hormona

Zafrina
25.10.2012., 19:51
Meni iscjedak pojačan, ali baš eggwhite+bolovi u jajniku... pripisujem ovulaciji.

A imala sma i 37 tempicu i noćna znojejna i po cijeli dan mije bila vlažna koža nekako i to tako oko tjedan dana. ne odmah od prvog dana, možda o d 4. ili 5. poslije K.
Moj gin rekao da je to sve normalno dok se hormoni uravnotežuju, a tijelo iščišćava od hormona

aha... da, tak je i meni počelo, tek nakon par dana od kiretaže.
pa to je sasvim logično! samo mi nije palo na pamet :zubo:

al je bome neugodnooo jer se svako jutro smrzavam kad se probudim u hladnom znoju i onda me trese zimnica :(

LilLiYellow28
25.10.2012., 22:03
Draga Zafri.. Zao mi je sto si to morala proci. :( Ja sam imala missed ab u 9.tj, cekala na kiretazu tjedan dana. I mnogo gore mi je bilo cekati tih tjedan dana, neg da su me odmh kiretirali. Znam da je manja trudnoca i manja bol, vjerujem da je tvoja bol ogromna, al nemoj se prepustiti tuzi i depresiji. Ak nista znas da imas dva mala anđela koj te paze i cuvat ce svog buduceg brata ili seku. Al isto tako, placi kad god ti se place, pomoci ce digurno. Ja sam imala nalete placa, svako malo. Kad me stisne dok su gosti kod nas ili smo negdje, odem na wc i isplacem se i gotovo. Jednostavno bi pukla da nisam plakala, tako sam se ja smirivala.. Vise ne placem, al tuga je i dalje pristuna, i mislim da nikad nece ni prestati. Mislim da je malo lakse zenama koje vec imaju dijete, imaju cim zaokupiti misli. Meni je ova beba bila moja prva radost i od prvog testa sam ju vec obozavala. Zivjela sam za dan da joj cujem srce kako kuca, al ga nisam cula. :( Al isto tako se iskreno nadam i vjerujem da cu iducu trudnocu iznijeti bez problema bez obozira na trombofiliju. Ja jebeno zelim imati svoju bebu u rukama i dok ju nebudem imala necu se predavati. Mi zene smo jake, jace nego sto mislimo, i nema tog sto nas moze slomiti kad su u pitanju nasa djeca. Tako vjerujem da ces i ti u skorom vremenu imati svju bebu. Zelim ti puuno srece i snage za dalje!

beze
26.10.2012., 14:12
iscjedan je bijel,onako mlijecni... jucer je bio pojacan,ali vec danas se smirio. bolova nemam. m bi trebala doci pocetkom mjeseca,mozda je malo prekasno za ovulaciju... nemam pojma. to je ono normalno "bijelo pranje" cini mi se,samo je bilo jace nego prije,bas je doslovce curilo jucer :( pomislila sam da dnevni ulozak zamjenim obicnim :D
tempicu nemam,ali sam 5-6 dana poslije kiretaze stalno mislila da je imam,onako sam se cudno osjecala... ali nije je bilo,samo se jako znojim po noci. hormoni divljaju da,ali od prve menge idem na pill pa cu pokusati to nekako stabilizirati.
nisam spremana za bebaca,hmmm... nadam se da me razumiju zene ovdje jer mslim da bi stvarno osla k vragu sa zivcima da se ovo ponovi :(
znam da se to dogadja i da ce biti beba i da ne mora biti da smo bolesni,i da mozda i jest prirodna selekcija... ali sam jednostavno preslaba kada je razmisljam tome da opet izgubim bebicu. eto,nadam se da shvacate.

Zafrina
26.10.2012., 14:31
Draga Zafri.. Zao mi je sto si to morala proci. :( Ja sam imala missed ab u 9.tj, cekala na kiretazu tjedan dana. I mnogo gore mi je bilo cekati tih tjedan dana, neg da su me odmh kiretirali. Znam da je manja trudnoca i manja bol, vjerujem da je tvoja bol ogromna, al nemoj se prepustiti tuzi i depresiji. Ak nista znas da imas dva mala anđela koj te paze i cuvat ce svog buduceg brata ili seku. Al isto tako, placi kad god ti se place, pomoci ce digurno. Ja sam imala nalete placa, svako malo. Kad me stisne dok su gosti kod nas ili smo negdje, odem na wc i isplacem se i gotovo. Jednostavno bi pukla da nisam plakala, tako sam se ja smirivala.. Vise ne placem, al tuga je i dalje pristuna, i mislim da nikad nece ni prestati. Mislim da je malo lakse zenama koje vec imaju dijete, imaju cim zaokupiti misli. Meni je ova beba bila moja prva radost i od prvog testa sam ju vec obozavala. Zivjela sam za dan da joj cujem srce kako kuca, al ga nisam cula. :( Al isto tako se iskreno nadam i vjerujem da cu iducu trudnocu iznijeti bez problema bez obozira na trombofiliju. Ja jebeno zelim imati svoju bebu u rukama i dok ju nebudem imala necu se predavati. Mi zene smo jake, jace nego sto mislimo, i nema tog sto nas moze slomiti kad su u pitanju nasa djeca. Tako vjerujem da ces i ti u skorom vremenu imati svju bebu. Zelim ti puuno srece i snage za dalje!

:grli: :grli:
vjerujem da ti je bilo jako teško čekati na kiretažu :grli:

hvala na riječima ohrabrenja, slažem se s tobom u potpunosti!

iscjedan je bijel,onako mlijecni... jucer je bio pojacan,ali vec danas se smirio. bolova nemam. m bi trebala doci pocetkom mjeseca,mozda je malo prekasno za ovulaciju... nemam pojma. to je ono normalno "bijelo pranje" cini mi se,samo je bilo jace nego prije,bas je doslovce curilo jucer :( pomislila sam da dnevni ulozak zamjenim obicnim :D
tempicu nemam,ali sam 5-6 dana poslije kiretaze stalno mislila da je imam,onako sam se cudno osjecala... ali nije je bilo,samo se jako znojim po noci. hormoni divljaju da,ali od prve menge idem na pill pa cu pokusati to nekako stabilizirati.
nisam spremana za bebaca,hmmm... nadam se da me razumiju zene ovdje jer mslim da bi stvarno osla k vragu sa zivcima da se ovo ponovi :(
znam da se to dogadja i da ce biti beba i da ne mora biti da smo bolesni,i da mozda i jest prirodna selekcija... ali sam jednostavno preslaba kada je razmisljam tome da opet izgubim bebicu. eto,nadam se da shvacate.

naravno da te shvaćamo i imaš potpuno pravo uzeti si vremena koliko ti treba - ova fraza inače meni ide jako na žifce ali je istinita - samo ja bih rekla - odžaluj i odboluj i kad osjetiš da je pravi trenutak kreni dalje.. :grli: :grli:

mimi_ri
26.10.2012., 14:39

i ja sam imala prije M isto tako bijeli iscjedak.
pa onda došla M.
beze neznam šta da ti kažem. neznam dali je jedan spontani bio kod tebe.
drugi put kad sam ostala trudna sam imala horor u glavi, osjećala sam isti scenarij ko sa prvom t samo šta znam kraj, i obistinilo se. e to je meni bilo mučenje. jedno 2-3 tjedna ja nisam bila ni na nebu ni na zemlji,. nisam uopće bila za društvo, povukla se., plakala bi od muke.
pa pomalo razbistrila glavu. pa mučila sebe šta sam T. nikad gorih mjesec inešto u mom životu. kad se probudiš i ideš spavati sa istim mislima. ja neznam kako ću dalje, ako ostanem trudna.

aniano
26.10.2012., 14:48
i ja sam imala prije M isto tako bijeli iscjedak.
pa onda došla M.
beze neznam šta da ti kažem. neznam dali je jedan spontani bio kod tebe.
drugi put kad sam ostala trudna sam imala horor u glavi, osjećala sam isti scenarij ko sa prvom t samo šta znam kraj, i obistinilo se. e to je meni bilo mučenje. jedno 2-3 tjedna ja nisam bila ni na nebu ni na zemlji,. nisam uopće bila za društvo, povukla se., plakala bi od muke.
pa pomalo razbistrila glavu. pa mučila sebe šta sam T. nikad gorih mjesec inešto u mom životu. kad se probudiš i ideš spavati sa istim mislima. ja neznam kako ću dalje, ako ostanem trudna.

mi smo nakon sponatnog bili odlucili, mm i ja, da cemo nastavit pokusavat, ali da necu odmah trcat kod gin. ako menga kasni, mozda to bude znak trudnoce, mozda nesto drugo. ni test nismo radili. i tek sa 8+ sam isla kod gin i to zato jer smo isli na more, na godisnji. pa sam dobila utrogest, na godisnjem s 10+ prokrvarila, pojacali dozu utrogesta, i sve se smirilo. ma od toga plusa, nema vise mira. prvo trudnoca, pa porod, pa beba, nista vise nije kao prije, nema relax i budi bezbrizan. pogotovo s klincima....

Zafrina
26.10.2012., 20:31
moram reći da mi je danas bio jedan od onih težih dana...
sve i svi su mi išli na žifce, a tek sad navečer sam puknula.
nek mi još samo jednom netko veli da je pobačaj normalna stvar i spremna sam tog nekog upucati! jer nije normalno i ne bi se smjelo događati! normalno je iznijeti trudnoću do kraja, normalno je imati trudničke mučnine, ali nije normalno pobaciti!! :503: :503: :504:

evo, tek nakon tuširanja sam uspjela doći malo k sebi i smiriti se jer sam se svako malo rasplakala.
:tuzni:
danas sam čak uspjela i nešto pojesti. inače imam problema s hranom - ne mogu jesti... samo banana, jogurt i čokolada dolaze u obzir. eventualno ako se prevarim pa jedem za kompom...

puffko
26.10.2012., 21:35
nek mi još samo jednom netko veli da je pobačaj normalna stvar i spremna sam tog nekog upucati! jer nije normalno i ne bi se smjelo događati! normalno je iznijeti trudnoću do kraja, normalno je imati trudničke mučnine, ali nije normalno pobaciti!! :503: :503: :504:

evo, tek nakon tuširanja sam uspjela doći malo k sebi i smiriti se jer sam se svako malo rasplakala.
danas sam čak uspjela i nešto pojesti. inače imam problema s hranom - ne mogu jesti... samo banana, jogurt i čokolada dolaze u obzir. eventualno ako se prevarim pa jedem za kompom...

drži se...
ono što je "normalno" u svemu tome je puknuti i rasplakati se i ne kontaktirati s ljudima koji ne razumiju da si prošla kroz veliku tragediju.
Ja sam tu bila prilično nemilosrdna.
ja bih ti rekla--ugađaj sebi, ako ima išta što bi te u ovom trenutku razveselilo, napravi to, bez obzira na druge, obaveze i slicno.

malla21
27.10.2012., 07:27

Zafri, draga, najprije ti moram reći da mi je zbilja žao zbog ovoga što ti se desilo :(
Kad sam čula, samo sam plakala.. po noći sam se budila i mislila kako se ti tm osjećate..

Onda, potpis na tvoje riječi.. Pobačaj nije ništa normalno, pogotovo ne tri puta, koliko sam ih ja imala :(

Iskreno, kao tri mjeseca smo sada radili na bebici, nije upalilo :ne zna: Odlučila sam ipak još neko vrijeme sačekati da sve sjedne na svoje mjesto.
Ne osijećam se još spremna ostat trudna. Iskreno.

Sad još malo će biti 3 god. od mog prvog spontanog, a već godina i pol od zadnjeg...

Čovjek od nekud skupi snagu, nastavi živjeti dalje.
Ja sam bila na dnu, bojala sam se zbog svog psihičkog stanja.. Ali zbog muža sam se digla, natavila dalje i obečala mu da ću jednog dana dati bebicu koju toliko želi i zaslužuje.

LilLiYellow28
27.10.2012., 08:43

Vecina nas je to prosla iz prve ruke tako da te sigurno razumijemo. Nazalost, ljudi su takvi, onaj tko to nije dozivio nezna koja je to bol i ne daj Boze da ikad sazna. Ja sam takve ljude pokusavala izbjeci, a kad su bili neizbjezni, sutila sam na te komentare kako je to normalno jer u suprotnom bi popizdila i posvađala se. Bas kao sto ti kazes, TO JEBENO NIJE NORMALNO I NE SMIJE BITI NORMALNO! a ako postane normalno moramo se zapitati gdje ovaj svijet ide.. Draga, skupa sa svojim M skupljaj komadice sebe, izgradi se ponovo, s jacim stavom i naoruzaj se strpljenjem i pozitivnim mislima. Znam da je tesko, al nemas drugog izbora. Daj si jos vremena da odtugujes svoje, jer tek kad isplaces i zadnju suzu, onda ces biti spremna za dalje. Ljubim te!

Ferrari-Ficho
27.10.2012., 09:17
Meni je najgori komentar: bit e još beba.
A-ha :raspa:
Hoće li to biti OVA beba?
neće?
JEDNO JE IZGUBLJENO ZAUVIJEK!!
Još beba ne vraća ovu bebu.

Glup komentar. Bila sam intuitivno u pravu kad ga nisam rekla svojim prijateljicama koje su prošle kroz isto.

Zafrina
27.10.2012., 12:00
najgore je to sto mi je to rekao moj tata i govori mi to od prvog dana kak se dogodilo a i on i mama su isto to prozivjeli ali ocito im nije to tako tesko palo.

danas sam dobro.

sto se suza tice, mislim da ce mi uvijek biti suza u oku kad se sjetim na svoje djecake...

Zafrina
30.10.2012., 11:21
bila jučer kod na pregledu. ja sam okej. dobro su me počistili. napisala mi doc preporuku za još 2tj bolovanja jer još krvaruckam. nadam se da će moj doc op pr to uvažiti. ako neće, rekla mi je da je nazovem - da će onda imati posla s njom :raspa:

za phd nalaz i onaj od otpusnog pisma nema riječi... sve je bilo okej i savršeno u redu a dogodilo se sranje. neobjašnjivo.
sad ću ponovo na sve pretrage, briseve i trombofiliju makar veli da se ne vidi da je to bilo u pitanju... ona bi mene svakako stavila na heparin... odnosno prvo na Aspirin pa onda na heparin od slijedeće srčane akcije... :ne zna:

LilLiYellow28
30.10.2012., 16:49
Draga, ja imam trrombofiliju, i doktorica mi je rekla cim ostanem trudna da joj dodjem iako ce vjerovatno uvesti heparin tek kad se cuje srceko.. A pocet cu s andolom ili aspirinom.. neznam sto je bolje. Drzim fige da nemas tromb. :*

mimi_ri
30.10.2012., 17:02
Draga, ja imam trrombofiliju, i doktorica mi je rekla cim ostanem trudna da joj dodjem iako ce vjerovatno uvesti heparin tek kad se cuje srceko.. A pocet cu s andolom ili aspirinom.. neznam sto je bolje. Drzim fige da nemas tromb. :*

šta tek kad se vidi srčana reakcija daju heparin,. :eek:
neznam šta da komentiram. čekam svoj nalaz.
ja još srčanu reakciju nisam čula :tuzni:

Zafrina
30.10.2012., 17:50
da, kao svi doktori imaju praksu da heparin daju tek od srčane akcije, prije toga samo Aspirin 100.

Lili, ti si po nalazima vidjela da je trombofilija u pitanju ili se vidjelo i na posteljici i plodu? jer kao trebalo bi se vidjeti a kod mene ništa....

LilLiYellow28
30.10.2012., 18:02
Draga po posteljici mi se nista nije vidjelo... A po nalazu ustanovili trombofiliju.
Mimi, cut ces, ne brini :) sve cemo :)

Zafrina
30.10.2012., 18:10
znači na ni jednom PHD nalazu ne nađu ništa i sve je savršeno al se dogodilo... :503:

i onda po nalazima sve i svašta... :503:

puffko
30.10.2012., 18:10
bila jučer kod na pregledu. ja sam okej. dobro su me počistili. napisala mi doc preporuku za još 2tj bolovanja jer još krvaruckam. nadam se da će moj doc op pr to uvažiti. ako neće, rekla mi je da je nazovem - da će onda imati posla s njom :raspa:

za phd nalaz i onaj od otpusnog pisma nema riječi... sve je bilo okej i savršeno u redu a dogodilo se sranje. neobjašnjivo.
sad ću ponovo na sve pretrage, briseve i trombofiliju makar veli da se ne vidi da je to bilo u pitanju... ona bi mene svakako stavila na heparin... odnosno prvo na Aspirin pa onda na heparin od slijedeće srčane akcije... :ne zna:

A jesi li ti radila ikakve hematoloske i imunoloske pretrage?

Zafrina
30.10.2012., 18:11
A jesi li ti radila ikakve hematoloske i imunoloske pretrage?

mislim da nisam. što sve spada pod te pretrage?

radila sam standardnu krvnu sliku.

pikica_24
30.10.2012., 18:25
znači na ni jednom PHD nalazu ne nađu ništa i sve je savršeno al se dogodilo... :503:

i onda po nalazima sve i svašta... :503:

Zafrina, s obzirom na visoke tjedne trudnoće, nalaz obdukcije ploda i posteljice bi trebao govoriti što nije bilo u redu (ako nešto nije bilo u redu s posteljicom ili plodom). Recimo kod mene u 16. tjednu plod bez ikakvih anomalija, ali jaka upala posteljice (korioamnitis). Naravno da ne piše uzrok te upale zbog koje je došlo do pucanja vodenjaka i trudova. Niti se kasnije može saznati uzrok toga, ali sada kada sam pobacila drugi put, jer se plod prestao razvijati sa oko 6 tjedana (i prestalo je kucat srce) isto tako na PHD ne piše apsolutno ništa, nego se rade dalje pretrage krvi, hormona itd. kako bi se vidjelo da li se mogu spriječiti daljnji pobačaji. Lako moguće da se uzrok neće naći, jer ga ponekad jednostavno nema, koliko god to teško bilo za prihvatiti. Ja bi osobno rađe da nađu neku trombofiliju ili bilo što drugo što se može liječiti...

Zafrina
30.10.2012., 18:35
pa da, baš to - meni na Phd-u ne piše nikakva upala posteljice ni nikakve anomalije na plodovima :ne zna:

LilLiYellow28
30.10.2012., 19:04
Zafrina, s obzirom na visoke tjedne trudnoće, nalaz obdukcije ploda i posteljice bi trebao govoriti što nije bilo u redu (ako nešto nije bilo u redu s posteljicom ili plodom). Recimo kod mene u 16. tjednu plod bez ikakvih anomalija, ali jaka upala posteljice (korioamnitis). Naravno da ne piše uzrok te upale zbog koje je došlo do pucanja vodenjaka i trudova. Niti se kasnije može saznati uzrok toga, ali sada kada sam pobacila drugi put, jer se plod prestao razvijati sa oko 6 tjedana (i prestalo je kucat srce) isto tako na PHD ne piše apsolutno ništa, nego se rade dalje pretrage krvi, hormona itd. kako bi se vidjelo da li se mogu spriječiti daljnji pobačaji. Lako moguće da se uzrok neće naći, jer ga ponekad jednostavno nema, koliko god to teško bilo za prihvatiti. Ja bi osobno rađe da nađu neku trombofiliju ili bilo što drugo što se može liječiti...
Pikica u neku ruku se slazem s tobom. Samo da napomenem, trombofilija se nemoze izlijeciti..

Zafrina
30.10.2012., 19:06
ah cure moje drage... ne znam vam što reći...

osim da ne odustajemo i da se borimo dalje! :kiss: :grli:

LilLiYellow28
30.10.2012., 19:09
ah cure moje drage... ne znam vam što reći...

osim da ne odustajemo i da se borimo dalje! :kiss: :grli:
Bas tako mila... :*

puffko
30.10.2012., 19:47

Slazem se potpuno s ovim.
Jedna je stvar pobacaj s 6-7-10 tjedana gdje patoloski nalaz cesto nece naci nista (ali citogenetika u tim slucajevima obicno nadje kromosomopatiju).

A drugo je u drugom trimestru, gdje je s plodom sve ok.

Zafrina, ovdje negdje na podforumu je pisala forumasica larazg koja je rodila mrtvo dijete tako jos kasnije no ti (i poslije imala 2 uspjesne trudnoce) o pretragama koje je radila, mislim da bi ti njezini postovi bili korisni.

Zafrina
30.10.2012., 19:58
Slazem se potpuno s ovim.
Jedna je stvar pobacaj s 6-7-10 tjedana gdje patoloski nalaz cesto nece naci nista (ali citogenetika u tim slucajevima obicno nadje kromosomopatiju).

A drugo je u drugom trimestru, gdje je s plodom sve ok.

Zafrina, ovdje negdje na podforumu je pisala forumasica larazg koja je rodila mrtvo dijete tako jos kasnije no ti (i poslije imala 2 uspjesne trudnoce) o pretragama koje je radila, mislim da bi ti njezini postovi bili korisni.

hvala puffko, znam se s larom, budem se čula s njom što misli o svemu ovome.

uostalom, svejedno me šalju na sve pretrage od briseva do pretraga za trombofiliju i čak ponavljanje antitijela štitnjače.

Ferrari-Ficho
30.10.2012., 20:38
Cure, sretnos pretragama i da se nađe dobar način dase spriječi da se ijednoj od vas pobačaj ponovi ~~~~~~~~~~~~~~~~

Ja mislim da sma dobila mengu. 22 dana nakon K :confused:
Sve je tu, PMS lud, cice bole kao nikad u životu i mrlja na gaćama.
Čekam da vidim hoće li to sutra krenut.
Ali je li to normalno?
Prerano?
Meni su rekli oko 40 dana... ili barem kao puni ciklus.
Nikad nisam ranije dobila u životu. Uvijek su mi kasnile, samo u zadnje vrijeme su bile narihtane kao urica...
Izuzev ovog ciklusa kad smo Tercijusa napravili, taj je opet bio produžen :confused:

puffko
30.10.2012., 20:48
Cure, sretnos pretragama i da se nađe dobar način dase spriječi da se ijednoj od vas pobačaj ponovi ~~~~~~~~~~~~~~~~

Ja mislim da sma dobila mengu. 22 dana nakon K :confused:
Sve je tu, PMS lud, cice bole kao nikad u životu i mrlja na gaćama.
Čekam da vidim hoće li to sutra krenut.
Ali je li to normalno?
Prerano?
Meni su rekli oko 40 dana... ili barem kao puni ciklus.
Nikad nisam ranije dobila u životu. Uvijek su mi kasnile, samo u zadnje vrijeme su bile narihtane kao urica...
Izuzev ovog ciklusa kad smo Tercijusa napravili, taj je opet bio produžen :confused:

Ne mozes ocekivati normalan ciklus nakon tako nenormalnog dogadjaja kao sto je kiretaza.

Inace kazu ginekolozi 4-6 tjedana.. pa kazu 6-8 tjedana.
Ali i krace i dulje je 'normalno'.
I 'normalno' je da nije normalno i nekoliko ciklusa, i normalno je ne ovulirati i ovulirati.

Ako te brine, uvijek mozes otici prekontrolirati betaHCG da vidis je li sve kiretazom uklonjeno.

Zafrina
30.10.2012., 20:52
hvala Ferari, nadamo se sve zajedno!

a za mengu... moguće... ne znam. ja se sve bojim kako će meni biti, ne sjećam se više ni koliko mi je trajao normalni ciklus bez ikakvih lijekova... ispod 30 dana nikako.

Ferrari-Ficho
30.10.2012., 20:58
Eto, mislim si - ako je menga, neka je. Bar će brže proć ti ciklusi kad ne mogu ni mislit ni planirat ni odustajat...

zoro007
30.10.2012., 21:05
Ferrari-Ficho, ja sam dobila ciklus nakon ca. 6 tjedana ako brojim od drugog odljeva (spontani bez kiretaze)
nakon toga su mi ciklusi bili redovni ALI tri ciklusa nakon te prve menge su bili bez ovulacije. potvrdjeno na UZ, a i bazalna nije kao i obicno nakon ocekivane ovulacije porasla. dakle folikel naraste kako treba, ali ne prsne. uz sve to su se stvarale u drugoj polovini ciklusa neke proklete ciste koje su vraski bile neugodne koje bi s mengom otisle.
tek ovaj cetvrti ciklus po redu je bio s ovulacijom.

nako prvog spotanog je bilo slicno..s tim da sam cetri mjeseca cekala na mengu, a dok je nisam docekala su tegobe slicne bile kao i ove koje sam imala ovaj put pred kraj ciklusa.

btw..jucer je bilo ravno cetri godine od prvog spontanog :(

Zafrina
30.10.2012., 21:18
Eto, mislim si - ako je menga, neka je. Bar će brže proć ti ciklusi kad ne mogu ni mislit ni planirat ni odustajat...

da, barem će prije proći... ako ništa drugo...

Ferrari-Ficho, ja sam dobila ciklus nakon ca. 6 tjedana ako brojim od drugog odljeva (spontani bez kiretaze)
nakon toga su mi ciklusi bili redovni ALI tri ciklusa nakon te prve menge su bili bez ovulacije. potvrdjeno na UZ, a i bazalna nije kao i obicno nakon ocekivane ovulacije porasla. dakle folikel naraste kako treba, ali ne prsne. uz sve to su se stvarale u drugoj polovini ciklusa neke proklete ciste koje su vraski bile neugodne koje bi s mengom otisle.
tek ovaj cetvrti ciklus po redu je bio s ovulacijom.

nako prvog spotanog je bilo slicno..s tim da sam cetri mjeseca cekala na mengu, a dok je nisam docekala su tegobe slicne bile kao i ove koje sam imala ovaj put pred kraj ciklusa.

btw..jucer je bilo ravno cetri godine od prvog spontanog :(

zoro :grli: :grli: :grli:

Ferrari-Ficho
30.10.2012., 21:21
Zorro :grli:

A ja ću ovu svoju onda pustit da vidim kako se ponaša... Valjda je to onda menga, kakvo drugačije krvarenje može bit kad je kontrola pokazala da je sve čisto poslije K...

pikica_24
31.10.2012., 05:17
Ja točno nakon 30 dana, kažu što je duža trudnoća bila, da više vremena treba za menstruaciju.
Pod liječenjem sam mislila na to da postoje lijekovi koji omogućuju normalnu trudnoću uz aspirin, heparin i slično (npr. kod visokog tlaka). Trombofilija ionako nije bolest koja smeta (mnogi ni ne znaju da je imaju) osim u npr. trudnoći.

kikica8888
31.10.2012., 09:07
Bok! Možda sam na krivoj temi, jer nisam imala pobačaj, ali moram na kiretažu, pa mi treba pomoć... Naime, jučer su mi pronašli polip u maternici i neku tekućinu, pa su me odmah naručili za petak na kiretažu. Ja sam bila u totalnom šoku, i sad se još tresem od straha, pa nisam uspjela ništa ni pitati, tako da vas molim ako mi može tko odgovoriti na par pitanja. Imam 32god., nisam rodila. Naručena u Vinogradskoj...

1. Budući da me nisu tražili nikakve nalaze, bojim se da to ne rade u općoj anesteziji. Ma mogu ja i lokalnu kad bi znala da će stvarno sačekati da počne djelovati. Tu na forumu sam pročitala svašta, pa sam u totalnoj panici. Najviše me strah tog širenja otvora maternice jer nisam rodila, pa mislim da možda više boli nego onima koje su rodile. Moj ginekolog mi je rekao da ponesem nalaz svoje krvne grupe... Ne znam zašto? Please, ako može malo objašnjenja. Što da pitam? Što da tražim od njih prije samog zahvata?

2. Moram ponijeti spavaćicu, papuče i uloške. Ne znam kakve uloške da uzmem. Jel to bude jako krvarenje poslije?

3. Nemam pojma ni kako da se pripremim, u smislu depilacije. Jel dovoljno da se dolje obrijem i gore skratim ili treba sve živo izbrijati. Nitko mi ništa nije rekao i sva sam uplašena i zbunjena. :cry:

Molim ako mi netko može odgovorit. Kiretaža je kiretaža, s kojom god svrhom se radi... Rekli su mi jedino da nakon zahvata moram tamo odmorit 2-3h pa mogu kući. To je sve što znam.:(

Pixie777
31.10.2012., 09:53
kikica, da ti probam odgovoriti.

Kod mene je bila kir nakon spontanog u pitanju, ali kiretaža je valjda kiretaža.
Dobila sam lokalnu anesteziju.
Krvnu grupu nosiš ako imaš onu potvrdu, nekim su curama u bolnici vadili (koje nisu imale) a to ti je normalno kod svakog operacijskog zahvata.
A glede onog "širenja"...Gle, dosta nas je to prošlo s prvom trudnoćom, dakle prije nego smo rađale.
Uloške uzmi koji ti odgovaraju. Ja sam imala libresse. Nakon postupka oni su mi stavili njihov, nešto tipa Vira.
Depilirana sam bila kao i inače, u to vrijeme ništa posebno jer me vijest o spontanom zatekla i iskreno, nisam uopće razmišljala o tome. No, nisam bila izbrijana.

Obično se već nakon par sati može kući. Doma miruješ.
Osobno, ostala sam noćiti u bolnici za svaki slučaj (čini mi se da je to postala praksa u bolnici nakon spontanih).

Ako te još nešto zanima, samo pitaj.

Zafrina
31.10.2012., 10:01
hm... gle... ja nemam iskustva s običnom kiretažom. al prošla ju je moja kolegica, dali joj lokalnu, ne znam kako će tebi. ona veli da je osjetila struganje i da joj je bilo neugodno. mislim da je kiretaža više psihički "bolna". ja sam prerano rodila pa sam išla još i na kiretažu za svaki slučaj i moram reći da sam cijeli postupak (svih 5min ako je uopće i trajalo toliko) proplakala ko kišna godina... a nije me uopće boljelo.

najbolje da si kupiš one Vir 80 uloške za bolnicu - jako su udobni i debeli pa ti neće ništa premočiti, makar ne vjerujem da će biti jako krvarenje, meni nije bilo - kao normalna mjesečnica. za doma možeš imati obične koje inače koristiš za vrijeme mjesečnice, a kasnije i dnevni uložak.

nadam se da će se javiti netko tko je bio u Vinogradskoj pa će ti reći kako to tamo funkcionira.

za brijanje - ja nisam uopće bila obrijana, prebrzo se sve odvijalo, tak da mislim da nema veze - obriješ se po svojoj volji/želji.

kikica8888
31.10.2012., 10:19
kikica, da ti probam odgovoriti.

Kod mene je bila kir nakon spontanog u pitanju, ali kiretaža je valjda kiretaža.
Dobila sam lokalnu anesteziju.
Krvnu grupu nosiš ako imaš onu potvrdu, nekim su curama u bolnici vadili (koje nisu imale) a to ti je normalno kod svakog operacijskog zahvata.
A glede onog "širenja"...Gle, dosta nas je to prošlo s prvom trudnoćom, dakle prije nego smo rađale.
Uloške uzmi koji ti odgovaraju. Ja sam imala libresse. Nakon postupka oni su mi stavili njihov, nešto tipa Vira.
Depilirana sam bila kao i inače, u to vrijeme ništa posebno jer me vijest o spontanom zatekla i iskreno, nisam uopće razmišljala o tome. No, nisam bila izbrijana.

Obično se već nakon par sati može kući. Doma miruješ.
Osobno, ostala sam noćiti u bolnici za svaki slučaj (čini mi se da je to postala praksa u bolnici nakon spontanih).

Ako te još nešto zanima, samo pitaj.
Joj, hvala ti puno puno. Zaista si mi pomogla i malo me smirila. :grli: Nije me toliko strah boli, više me brine ta neizvjesnost od nečega što nisam nikad doživjela. Imam potvrdu od krvne grupe koju sam jednom baš išla na transfuziju raditi, pa ću to ponijeti. Ponijet ću i sve žive nalaze, krvne slike i sve što imam (jer sam redovito po pretragama koječega). Uloške sam si kupila isto librese jer nisu plastični, a valda će mi za tih par sati biti dovoljni. Znači prolazi i normalna depilacija?! Ako im se ne svidi, nek me briju. Imam jako problem sa urastanjem dlačica, pa se neću cijela izbrijavat jer bi to moglo gadno izgledat.
Mislim da je spontani ipak puno veći šok za organizam, pa shvaćam noćenje u bolnici. Meni trebaju samo maknuti taj polip. Bolje da ga odmah izvade, pa pošalju na analizu. Planiram trudnoću nagodinu, a imam i jedan miom (kojeg ne misle dirati), tako da bolje da nemam ništa što bi mi moglo izazvati spontani. I ovako me strah da će taj miom zafrkavati i rasti u trudnoći, ali neću se bedirati prije vremena.

Zafrina, hvala i tebi. Kažem, nije me strah tog neugodnog osjećaja, sve dok to nije neizdrživa bol. Mogu misliti kako je kiretaža nakon pobačaja ili nečeg u vezi bebe, puno teža psihički za proživjeti. Ja plačem zbog polipa!:rolleyes: Sad sam se malo ohrabrila, pa idem u petak tamo s puno više samopouzdanja. Bit će sve ok!:mig:

bingulina
31.10.2012., 11:31
Ja sam bila u Vinogradskoj na kiretaži prije skoro 2 mjeseca, prvo se ujutro moraš na tašte prijaviti na šalter, ispuniš podatke i smjeste te u sobu, obućeš spavaćicu i ispuniš upitnik o anestezji, bolje je da te uspavaju, traje kratko i nema bolova, nekih 20 minuta je meni bilo kad je spontani u pitanju..
ne brini za depilaciju, ja sam sva bila u šoku samo sam se normalno depilirala, kao za pregled kod ginekologa..
dobri su tamo u Vinogradskoj, imaju veliku gužvu pa im nemoj zamjeriti ak te ne budu tetošili baš..uloške uzmi koje inače koristiš, nije jako krvarenje..
i da, ideš doma za 2-3 sata, takav je inače postupak
drži se, sve će biti dobro..

bingulina
31.10.2012., 13:13
Zorro :grli:

A ja ću ovu svoju onda pustit da vidim kako se ponaša... Valjda je to onda menga, kakvo drugačije krvarenje može bit kad je kontrola pokazala da je sve čisto poslije K...

ja sam dobila nakon 20 dana..normalno je..

kikica8888
31.10.2012., 14:00
Ja sam bila u Vinogradskoj na kiretaži prije skoro 2 mjeseca, prvo se ujutro moraš na tašte prijaviti na šalter, ispuniš podatke i smjeste te u sobu, obućeš spavaćicu i ispuniš upitnik o anestezji, bolje je da te uspavaju, traje kratko i nema bolova, nekih 20 minuta je meni bilo kad je spontani u pitanju..
ne brini za depilaciju, ja sam sva bila u šoku samo sam se normalno depilirala, kao za pregled kod ginekologa..
dobri su tamo u Vinogradskoj, imaju veliku gužvu pa im nemoj zamjeriti ak te ne budu tetošili baš..uloške uzmi koje inače koristiš, nije jako krvarenje..
i da, ideš doma za 2-3 sata, takav je inače postupak
drži se, sve će biti dobro..

Hvala ti najljepša!:grli: Znači ipak me mogu uspavati? Ja sam mislila da za to trebam ekg-a i tako još neke nalaze. Super ako je to opcija, bar ne moram gledati i slušati šta mi rade!:s Stvarno su dr. tamo dobri, nemam nikakve zamjerke. Ja inače nemam tamo svog ginekologa, već sam samo kontrolirala miom, ali kad je dr. Lepušić vidio taj polip jučer, odmah je nazvao dr. Eljugu da me uzme (bez uputnice) i ovaj je zaista bio ok. Vidio je koliko sam splašena, pa me na kraju zagrlio i rekao da ništ ne brinem, da ću još 3. djece roditi!:D

Evo ako može još par brzinskih pitanja, kad ste već tako drage: Jel dobijem kakve antibiotike nakon kiretaže? Koliko se preporučuje mirovanje, tj. nakon koliko dana ću moći normalno ići van, u laganu šetnju? Jel se dolazi tamo opet na kontrolu i nakon koliko vremena?

bingulina
31.10.2012., 14:22
Meni su cure u sobi rekle da je najbolje da te uspavaju, jel lokalna zna biti bolna,odnosno ono što slijedi poslje nje..ali koliko sam vidjela sve su nas uspavali, bili smo ko na traci, jednu vraćaju u sobu, druga ide tamo, i ne izgleda ti kao operacijska sala nego običan ginekološki stol, doktor i sestra, anesteziolg..sve ti lijepo objasne..
dobiješ antibiotike, piju se tri dana, preporuča se mirovanje nekoliko dana, ja na posao nisam išla 10 dana, sad mi je žao šta nisam još duže, malo mi je trebalo da i psihički budem bolje..
meni su preporučili kontrolu kod svog ginekologa za 10 dana, nakon toga brisevi i papa, ali to je bio kao što sam pisala spontani..:(
ne znam jel procedura ista za sve..

Ferrari-Ficho
31.10.2012., 14:26
Ja nisam antibiotike dobila, a kod nas je opća obavezna osim, naravno, ako iz nekog razloga baš nie dobro da ju rade.
Depilacije s ene sjećam koliko sam bila precizna..., ali nitko se toga nije dirao.
Ustvari, da, izbrijala sve u četvrtak navečer, K je bila u nedjelju popodne. Definitivno ne friško izbrijano, dakle.
Ne smeta to, nema tu niakakvih rezova i toga da bi smetalo i da se treba izbrijavat.
Uložak kakav god ti paše, ne mora bit vateni, tkivo nije ništa nadraženije (to vanjsko) nego kod obične menge.
Mirovat su mi rekli par dana, ui isto toliko izbjegavat kupanje u kadi i sex.
Kao, sve to po vlastitoj procjeni.

kikica8888
31.10.2012., 14:34
Meni su cure u sobi rekle da je najbolje da te uspavaju, jel lokalna zna biti bolna,odnosno ono što slijedi poslje nje..ali koliko sam vidjela sve su nas uspavali, bili smo ko na traci, jednu vraćaju u sobu, druga ide tamo, i ne izgleda ti kao operacijska sala nego običan ginekološki stol, doktor i sestra, anesteziolg..sve ti lijepo objasne..
dobiješ antibiotike, piju se tri dana, preporuča se mirovanje nekoliko dana, ja na posao nisam išla 10 dana, sad mi je žao šta nisam još duže, malo mi je trebalo da i psihički budem bolje..
meni su preporučili kontrolu kod svog ginekologa za 10 dana, nakon toga brisevi i papa, ali to je bio kao što sam pisala spontani..:(
ne znam jel procedura ista za sve..

Hvala ti na svemu. Ja studiram u Zg, pa sam mislila odmah nakon zahvata otići kući na odmor i maminu kuhinju. Možda ostanem tamo cijeli tjedan, pa zato pitam za taj oporavak i kontrolu... Meni će taj polip poslati na analizu, pa ću vjerovatno nakon tog nalaza morat do svog ginekologa.

Hvala još jednom na svemu. Zaista me sad više nije strah, jer znam da će bit sve ok. Pusa svima i držim vam fige da više nikad to ne prolazite (a i ja s vama)!:mig:

beze
01.11.2012., 14:08
djevojke jel li moguce da zena ostane trudna u istom "ciklusu" kad je bila kiretaza?
evo ja npr.,kad su napravili kiretazu (3.10.-plod 9 tj.) rekli su mi da to racunam kao mengu,pa sada mene zanima je li moguce da zena ostane trudna u istom mjesecu kad je radjena kiretaza,odnosno prije prve megne/ciklusa? da li se oslobadja jajasce?
meni je krvarenje trajalo 2 dana... i to je bilo nikakvo krvarenje,vise kao neko mrljanje... iscjedak sam imala jos 3 dana i kraj.
imali smo odnose,uz prekinuti snosaj... danas sam trebala dobiti mengu,30.dan je prosao,a menga je inace bila tocna,znaci 30.dan bi dobila.
kada ste je vi dobile?
ne bi imala nista protiv da sam trudna,ali se jako bojim nove trudnoce,kao i sve vi predpostavljam.

Zafrina
01.11.2012., 14:36
djevojke jel li moguce da zena ostane trudna u istom "ciklusu" kad je bila kiretaza?
evo ja npr.,kad su napravili kiretazu (3.10.-plod 9 tj.) rekli su mi da to racunam kao mengu,pa sada mene zanima je li moguce da zena ostane trudna u istom mjesecu kad je radjena kiretaza,odnosno prije prve megne/ciklusa? da li se oslobadja jajasce?
meni je krvarenje trajalo 2 dana... i to je bilo nikakvo krvarenje,vise kao neko mrljanje... iscjedak sam imala jos 3 dana i kraj.
imali smo odnose,uz prekinuti snosaj... danas sam trebala dobiti mengu,30.dan je prosao,a menga je inace bila tocna,znaci 30.dan bi dobila.
kada ste je vi dobile?
ne bi imala nista protiv da sam trudna,ali se jako bojim nove trudnoce,kao i sve vi predpostavljam.

ajme draga... a ne znam... valjda je moguće - teoretski da.
pričekaj možda još dan-dva pa napravi test.

vjerujem da se bojiš. i ja se bojim. i imam 1000000 pitanja i borim se sa njima svaki dan...

ako je trudnoća, onda je tako baš trebalo biti! i sve će biti u redu!

javi obavezno! drži se! :grli:

beze
01.11.2012., 14:45
ajme draga... a ne znam... valjda je moguće - teoretski da.
pričekaj možda još dan-dva pa napravi test.

vjerujem da se bojiš. i ja se bojim. i imam 1000000 pitanja i borim se sa njima svaki dan...

ako je trudnoća, onda je tako baš trebalo biti! i sve će biti u redu!

javi obavezno! drži se! :grli:

budem javila,hvala ti :love:

mimi_ri
01.11.2012., 15:20
kada ste je vi dobile?

moguće je da. ali isto tako znaj da nakon kiretaže ne dobiješ M redovito u dan kao i inače. meni je kiretaža bila 10.09 pa sam dobila M 23.10. a inače mi dolaze 27-28 dc a sad je došla nakon 45 dc.

beze
01.11.2012., 16:42
moguće je da. ali isto tako znaj da nakon kiretaže ne dobiješ M redovito u dan kao i inače. meni je kiretaža bila 10.09 pa sam dobila M 23.10. a inače mi dolaze 27-28 dc a sad je došla nakon 45 dc.

hvala ti,nije mi problem ako sam trudna,samo neznam jesam li psihicki spremna na to. budemo vidjeli,a ja svakako javim ishod :)

Ferrari-Ficho
01.11.2012., 19:13
Beze, sretno ako je trudnoća :kiss: :cerek:
Ali stvarno su i meni svi govorili da očekujem mengu u produženom ciklusu.
A ona došla 23. dan.

Inače, ja sam očajno. Krvarim užasno, užasno, stalno teče krv, čista, bistra obilna krv. Vrti mi se i očajno se osjećam i psihički i fizički.
Na razumijevanje ovaj put ne nailazim baš, valjda se potrošilo razumijevanje u ovo malo vremena :tuzni: :confused:

Trebam grljenje, pažnju i bit sebična.

Zafrina
01.11.2012., 19:54
Beze, sretno ako je trudnoća
Ali stvarno su i meni svi govorili da očekujem mengu u produženom ciklusu.
A ona došla 23. dan.

Inače, ja sam očajno. Krvarim užasno, užasno, stalno teče krv, čista, bistra obilna krv. Vrti mi se i očajno se osjećam i psihički i fizički.
Na razumijevanje ovaj put ne nailazim baš, valjda se potrošilo razumijevanje u ovo malo vremena.

Trebam grljenje, pažnju i bit sebična.

:grli: :grli: :grli: :grli:

ako je krvarenje obilno znači da se endometrij poslije kiretaže lijepo zadebljao! to je dobro! zapravo, to je odlično! jer se u debeli endometrij mrvica može jako udobno ugnijezditi :mig:

bude sve dobro, drži se a ja ti šaljem puuuuno zagrljaja! :grli: :grli:

Ferrari-Ficho
01.11.2012., 20:12
Hvala, Zafri :kiss:

Ja msilim da me zahvaća depra zapravo.
Sve ja lijepo rezoniram, ali baš osjećam kako tonem.
Bit će vrijeme za posebne čajiće i sve to što ide s time...

Zafrina
01.11.2012., 20:21
znam kako ti je.

ja hodam po rubu. u jednom trenu se smijem od srca a u drugom bi vrištala od plača... ali ne dam se, ne želim pasti u depresiju. nema svrhe. želim se boriti!
nedaj se Ferrari :grli:

inače... mislim da ovuliram, baš osjećam pulsirajuću bol u lijevom jajniku. vidjet ćemo za 14-16 dana...

mimi_ri
01.11.2012., 20:34
:grli: :grli: :grli: :grli:

ako je krvarenje obilno znači da se endometrij poslije kiretaže lijepo zadebljao! to je dobro! zapravo, to je odlično! jer se u debeli endometrij mrvica može jako udobno ugnijezditi :mig:

bude sve dobro, drži se a ja ti šaljem puuuuno zagrljaja! :grli: :grli:

Nisam znala za tu debljinu endometrija. jel kako sam prošla dve kiretaže stalno sam uspoređivala sa prvom a ono ni sjena druge sa prvom. krvarenje mi nije baš bilo jako obilno kako je i inače bilo sa prvom :ne zna:
Zafri :grli: ja se često znam zamisliti hoće li meni doći jedan dan da kad ostanem trudna da bude u redu. ah :tuzni:

lajki007
01.11.2012., 20:35
Beze, kod mene je došlo do ovulacije u ciklusu nakon kiretaže (potvrđeno uzv i bazalnom temeraturom). Treba ti neko vrijeme da se hormoni slegnu i tijelo okine s novim ciklusom, u mom slučaju je menga došla nakon 44 dana. Pričekaj neko vrijeme pa probaj ponoviti test.

Zafri, jedan ogromni :grli: za tebe i snagu koju imaš. Nadam se da ćeš čim prije krenuti u nove pobjede :kiss:

Prije sam dosta visila po ovoj temi, dva spontana u ranoj trudnoći iza mene, ali eto treća sreća je upalila :cerek:. Bila sam totalno ukomirana, njihala se iz razdoblja totalne euforije do depresije i jada kad sam brijala da nikad neću imati svoje dijete. Ali sada s malim slinavcem koji mi kvari san, sva tuga i bol iz prošlosti se drastično smanjila, kao da je to bilo u nekom drugom životu. Svim suborkama želim da čim prije ostvare san o svojim bebama :kiss: :kiss:

Zafrina
01.11.2012., 20:55
Nisam znala za tu debljinu endometrija. jel kako sam prošla dve kiretaže stalno sam uspoređivala sa prvom a ono ni sjena druge sa prvom. krvarenje mi nije baš bilo jako obilno kako je i inače bilo sa prvom
Zafri ja se često znam zamisliti hoće li meni doći jedan dan da kad ostanem trudna da bude u redu. ah

bude! sve će nam slijedeći put bili u redu! malo ćemo umirati od straha dok ne prođemo tjedne u kojima nam se dogodilo ovo zlo, ali onda ćemo uživati s našim smotuljcima koji će se derati u tri u jutro da ih nahranimo i presvučemo pokakane pelene :cerek: i boriti se sa zubićima kao naša lajki :kiss:

Beze, kod mene je došlo do ovulacije u ciklusu nakon kiretaže (potvrđeno uzv i bazalnom temeraturom). Treba ti neko vrijeme da se hormoni slegnu i tijelo okine s novim ciklusom, u mom slučaju je menga došla nakon 44 dana. Pričekaj neko vrijeme pa probaj ponoviti test.

Zafri, jedan ogromni :g rli: za tebe i snagu koju imaš. Nadam se da ćeš čim prije krenuti u nove pobjede :kiss:

Prije sam dosta visila po ovoj temi, dva spontana u ranoj trudnoći iza mene, ali eto treća sreća je upalila :cerek:. Bila sam totalno ukomirana, njihala se iz razdoblja totalne euforije do depresije i jada kad sam brijala da nikad neću imati svoje dijete. Ali sada s malim slinavcem koji mi kvari san, sva tuga i bol iz prošlosti se drastično smanjila, kao da je to bilo u nekom drugom životu. Svim suborkama želim da čim prije ostvare san o svojim bebama :kiss: :kiss:

hvala draga :grli:
nadam se da ćemo uskoro i mi ostale moći napisati ovako krasan post na ovoj tužnoj temi... :kiss: tebi i tvom malom slinavcu :cerek:

pepka
02.11.2012., 08:46
curke moje...
nadam se da ste mi dobro.:mig:
ferrarri, to depra stanje je ajmo reci normalno, samo se ne smije previše zaglibit.
meni je bila uzasno potrebna pažnja, a dragi to nije baš sasvim razumio i onda sam bila još dodatno tužna..sad je sve došlo na svoje.
..evo meni 38 dan od kiretaže, a nisšta od m. inače imam redovne cikluse od 25.

nego, htjela sam vas još nešto pitati.
da li ste vi nešto platili kiretažu?
ja jučer poštom dobila 2 računa. jedan od 25 kn - pretpostavljam za anesteziju i jedan od 50 kn.
mislim, nije puno ali me zanima jeste i vi to plaćale?
nemam dopunsko, kir je rađena u petrovoj pod lokalnom.

mimi_ri
02.11.2012., 08:55
curke moje...
nadam se da ste mi dobro.:mig:
ferrarri, to depra stanje je ajmo reci normalno, samo se ne smije previše zaglibit.
meni je bila uzasno potrebna pažnja, a dragi to nije baš sasvim razumio i onda sam bila još dodatno tužna..sad je sve došlo na svoje.
..evo meni 38 dan od kiretaže, a nisšta od m. inače imam redovne cikluse od 25.

nego, htjela sam vas još nešto pitati.
da li ste vi nešto platili kiretažu?
ja jučer poštom dobila 2 računa. jedan od 25 kn - pretpostavljam za anesteziju i jedan od 50 kn.
mislim, nije puno ali me zanima jeste i vi to plaćale?
nemam dopunsko, kir je rađena u petrovoj pod lokalnom.

Mislim da je tebi jel nemaš dopunsko. Jel je mene jednom pitala kad sam išla po nalaz jel imaš dopunsko , pa je rekla da doma šalju nešto za platiti :ne zna: ako netko nema dopunsko.
Zafri :mig:

Ferrari-Ficho
02.11.2012., 09:10
Ja imam dopunsko i nisam dobila (još) nikakav račun.
Ali to nije uredu da šalju, koliko ja znam sva liječnička skrb vezana uz trudnoću je oslobođena doplate. Treba se malo negdje konkretnije raspitat o tome.

Pepka, mislim na pravu depresiju, onu medicinsku...
Nadam se još da će nekim afirmacijama i biljkama ostat pod komntrolom.

pepka
02.11.2012., 09:12
trebala sam se prije požaliti. upravo stigla menga!

pepka
02.11.2012., 09:19
Ali to nije uredu da šalju, koliko ja znam sva liječnička skrb vezana uz trudnoću je oslobođena doplate. Treba se malo negdje konkretnije raspitat o tome.

da, i ja sam mislila da je sve vezano za trudnoću besplatno ?!!
nadam se da ćeš se odhrvati depresiji..
ja sam tjedan dana bila baš koma. totalan gubitak volje za ičim, strah, anksioznst..ali nije bila ona prava medicinska..

Zafrina
02.11.2012., 09:30

kakva je to prava medicinska depresija?

trebala sam se prije požaliti. upravo stigla menga!

bravo!!

Pixie777
02.11.2012., 09:35
kakva je to prava medicinska depresija?

Vjerojatno je mislila na kliničku dijagnozu, a ne kad mi ovako kažemo da smo u depri. Jer, jako je velika razlika.

Držite se, cure!
Mi danas idemo vidjeti jel s kikačem sve OK. I netko je spomenuo, došli smo u tjedne kad prošli put se sve srušilo.
Tek sada osjećam pipke nervoze i laganog straha. Još držim sve pod kontrolom, ali mi nije svejedno.

Zafrina
02.11.2012., 09:42
Vjerojatno je mislila na kliničku dijagnozu, a ne kad mi ovako kažemo da smo u depri. Jer, jako je velika razlika.

Držite se, cure!
Mi danas idemo vidjeti jel s kikačem sve OK. I netko je spomenuo, došli smo u tjedne kad prošli put se sve srušilo.
Tek sada osjećam pipke nervoze i laganog straha. Još držim sve pod kontrolom, ali mi nije svejedno.

:grli:

javi nam lijepe vijesti!

lavida
02.11.2012., 10:15

Pixie :grli: , samo hrabro, javi nam šta radi bebica :mig:

mimi_ri
02.11.2012., 10:32

Držite se, cure!

pixie :grli:

Ferrari-Ficho
02.11.2012., 11:01
Pixie, milion misli je uz tebe, nek bude sve dobro i na veselje :kiss:

beze
02.11.2012., 11:53
jutros smedje mrlje na gacicama,mislim da bi mogla biti menga...ali nikako da procuri!
cini se da ovaj mjesec ipak necemo piskiti na testic :(

Zafrina
02.11.2012., 12:01
jutros smedje mrlje na gacicama,mislim da bi mogla biti menga...ali nikako da procuri!
cini se da ovaj mjesec ipak necemo piskiti na testic :(

budemo i piškile na testić! skupa, može?
malo je ipak prerano za sad... dobro je ako bude menga. znam da je teško ali bude boje. obećajem! :kiss:

i druge cure će nam se pridružiti pa ćemo sve imati lijepe debele plusiće i preseliti se na off pa se tužiti na mučnine i ine probleme...

Ferrari-Ficho
02.11.2012., 12:04
Beze, neka menge, nek se sve vrati u normalu pa da se gnjezdašce pripremi za bebu :grli:

beze
02.11.2012., 13:03

budemo i piškile na testić! skupa, može?
malo je ipak prerano za sad... dobro je ako bude menga. znam da je teško ali bude boje. obećajem! :kiss:

i druge cure će nam se pridružiti pa ćemo sve imati lijepe debele plusiće i preseliti se na off pa se tužiti na mučnine i ine probleme...

daaa,jedva cekam to,ali isto tako se tresem od straha!
svima zelim velike debele plusice :cerek:

beze
02.11.2012., 13:04
Beze, neka menge, nek se sve vrati u normalu pa da se gnjezdašce pripremi za bebu :grli:

hvala ti :kiss:

Zafrina
02.11.2012., 13:41
daaa,jedva cekam to,ali isto tako se tresem od straha!
svima zelim velike debele plusice :cerek:

mislim da nam je svima na ovoj temi tako. :grli:

nisi sama. nitko od nas nije sam!

ttiiaa
02.11.2012., 15:08
drage moje, mjesec dana nakon pobačaja sam ponovno ostala trudna (nisam ni menstruaciju dobila nakon kiretaže) i sad pokraj mene leži prekrasan dečko star 4 tjedna!
netrebate radt prevelike pauze do iduće trudnoće! same najbolje znate kada ste spremne!želim vam puuunooo sreče i da sve čim prije imate svoje anđele kraj sebe! :*

beze
02.11.2012., 15:14
drage moje, mjesec dana nakon pobačaja sam ponovno ostala trudna (nisam ni menstruaciju dobila nakon kiretaže) i sad pokraj mene leži prekrasan dečko star 4 tjedna!
netrebate radt prevelike pauze do iduće trudnoće! same najbolje znate kada ste spremne!želim vam puuunooo sreče i da sve čim prije imate svoje anđele kraj sebe! :*

ČESTITAM!! :cerek::cerek::cerek:

Zafrina
02.11.2012., 18:01
bravo tia!!! čestitam!! :cerek:

beze
02.11.2012., 19:40
nemogu vjerovati da ova gadura od menge jos nije krenula!
od jucer navecer/ danas ujutro mrlja i brlja sa smedjim iscjetkom i nikako da krenee!
imam osjecaj da cu svaki tren procuriti a ono nikako i nikako.
bas me izludjuje. :(
inace bi osjetila zescu bol u donjem dijelu ledja i odmah osjetila bljuč. i to bi bilo to.
ovo mi sad skroz nije jasno i jako sam iscrpljena,svaki tren jurim na wc.

kak je vama bilo,neko imao slicno iskustvo?

Zafrina
02.11.2012., 20:14
beze, možda je to zbog niskog progesterona nakon kiretaže - to bi značilo da ni ovulacije nije bilo kakva je inače. u normalnim ciklusima taj spotting bi značio manjak progesterona u lutealnoj fazi.
moguće da nam poslije kiretaže nisu baš hormoni u ravnoteži... nemam drugo objašnjenje :ne zna: ja još nisam dobila, zapravo ja još uvijek krvaruckam od kiretaže. i danas me baš bole cice. danas 16.dan :tuzni:

beze
02.11.2012., 20:52
beze, možda je to zbog niskog progesterona nakon kiretaže - to bi značilo da ni ovulacije nije bilo kakva je inače. u normalnim ciklusima taj spotting bi značio manjak progesterona u lutealnoj fazi.
moguće da nam poslije kiretaže nisu baš hormoni u ravnoteži... nemam drugo objašnjenje :ne zna: ja još nisam dobila, zapravo ja još uvijek krvaruckam od kiretaže. i danas me baš bole cice. danas 16.dan :tuzni:

jbmu... nadam se da ce skoro jer cu poludit!
meni je danas 32.dan nakon kiretaze.
cak me ni cice ne bole. :mama:

Zafrina
03.11.2012., 10:44
ako ne osjećaš cice onda definitvno manji progesteron. :tuzni:

al bude se sigurno to već idući ciklus ustabililo. :grli:

sad moramo biti malo strpljive... :grli:

beze
03.11.2012., 13:43
ako ne osjećaš cice onda definitvno manji progesteron. :tuzni:

al bude se sigurno to već idući ciklus ustabililo. :grli:

sad moramo biti malo strpljive... :grli:

danas je malo jace krenulo,ali je i dalje smedje.. ali osjecam bolove u donjem dijelu trbuha.
od ovog ciklusa (sa prvom kapi krvi) sam na piluli i sad me totalno zbunjuje jer neznam ni sam kad bi ju trebala popiti :(
sacekat cu do navecer,mozda krene..

Pixie777
03.11.2012., 18:45

Čestitam :cerek:

danas je malo jace krenulo,ali je i dalje smedje.. ali osjecam bolove u donjem dijelu trbuha.
od ovog ciklusa (sa prvom kapi krvi) sam na piluli i sad me totalno zbunjuje jer neznam ni sam kad bi ju trebala popiti :(
sacekat cu do navecer,mozda krene..

Može ti tako malo zezati. Mislila sam i ja da će meni tako (na 32 dc je počelo - nakon kir), ali kad je otreslo...ajme, Niagarini slapovi. :rolleyes:

Bila sam jučer i kaže dr da je sve OK. Tako smo oboje bili happy jer smo popodne paničarili u paru. Zadnji put smo loše vijesti čuli na 12+4, a sada, eto na 13+3 smo vidjeli Cvrčka kako maše rukicama i skače. Do tog trena mi je sve bilo nestvarno!
Neke od vas jako dobro poznaju taj feeling, kao i činjenicu da doista nemamo garanciju što će i kako će biti. Onaj strah o kojem smo ovdje pričale, ja sam tek jučer osjetila. Strah prepustiti se svim emocijama opet, pomisliti da to je TO <3 Onaj strah zbog saznanja kako je sve krhko.

Nadam se ovog puta ići do samog kraja i dočekati živu i zdravu bebu u naručju. A to od srca želim svim curkama na ovoj temi.

Samo polako, ne forsirajte se. Prije više od 8 mjeseci nisam znala hoću li se moći ikad povezati s nekom novom trudnoćom, hoću li se uopće upustiti u to...Ni sad ne znam kako će sve ići.
Ali, bože moj, sama pomisao da to malo i slatko što mlatara rukicama na monitoru dođe meni u naručje...to me drži na uzici da se ne ukipim od straha i ne stavim se pod stakleno zvono skupa sa svim paranojama, lošim pričama i iskustvima.

:kiss:

beze
03.11.2012., 20:25
Ali, bože moj, sama pomisao da to malo i slatko što mlatara rukicama na monitoru dođe meni u naručje...

:cry: boze moj,kad se sjetim... cestitke od srca i znaj da ce sve biti u najboljem redu! mislim na tebe i drzim fige da sve bude super,super! :grli:

Pixie777
03.11.2012., 20:59
:cry: boze moj,kad se sjetim... cestitke od srca i znaj da ce sve biti u najboljem redu! mislim na tebe i drzim fige da sve bude super,super! :grli:

beze...hvala ti...

mene u svim tim mjesecima je tješilo nekako da se budem opet digla na noge i pokušala. Ne znam objasniti što je bila želja, što neki inat, volja za naprijed ili ludi snovi. Jednostavno osjetiš trenutak kad možeš opet pokušati.
Mislim da mi je više vremena trebalo da prihvatim činjenicu da se takve stvari događaju, i da eto, da, dogodilo se i meni.

Nekako uvijek mislimo da smo cijepljeni od toga.

Možda je čudno, ali mene su "izvlačile" priče žena i majki koje su ostajale bez djece u dosta kasnijoj trudnoći, nekom nakon poroda, u prvih par godina zbog bolesti. Kad čuješ takve priče, vidiš snagu tih žena da idu naprijed, bore se, imaju volje i hrabrosti za rušiti mostove...shvatiš da nisi sam u tom nekon krugu boli i suza, da moraš korak po korak.

Moj dragi je meni bio tada jako velika potpora. Zaista sam se mogla osloniti na njega. Imam osjećaj da nas je to zajedništvo u takvom trenutku još više približilo jednom drugom.

Zafrina
04.11.2012., 07:51
pixie :grli: :kiss:
molim za vas da vam i dalje bude sve u redu!

Ferrari-Ficho
04.11.2012., 08:23
Pixie, divno novo iskustvo i stvarno me razveselilo :cerek:
Samo tako dalje :cheer:

hipi
04.11.2012., 16:39
cure, evo moram nazalost i ja podjelit svoju pricu s vama. dan kada mi je tocno bilo 9 tjedana pojavio mi se smeckasti iscjedak. sva u panici nazovem ginekologicu, javi se med. sestra i kaze da to nije nista strasno osim ako se pojavi krv, onda se odmah javiti. dva dana kasnije navecer odem na Wc i pojavi mi se krv. vristala sam i pocela se tresti i naravno brze bolje na hitnu. na hitnoj sam bila na svom prvom pregledu, tamo su se svi cudili, ja sam samo rekla pa narucena sam tek za par dana. i na UZV ginekologica trazi otkucaje, i trazi, trazi.... a ja vidim kako stvari stoje i kazem: nema ih, jel tako? i ona kaze: nazalost ne. i sada sam se sva najezila. i sok i nevjerica i pitala sam :sto sada? kaze ona meni kietaza i objasni sve. dijagnoza: missed ab. bio je cetvrtak, a za kiretazu su me narucili u utorak. grozno mi je bilo, nisam mogla spavati, ni jesti sebe sam krivila za sve. otisla sam u nedjelju na groblje i zapalila lampas za svog malog andjela i isplakala se ko gladna godina. nedugo nakon toga sam pocela krvariti. razmisljala sam pa sto sada, ali sam pustila neka sve prodje. nisam htjela prije utorka u bolnicu. dosao je i taj utorak, muz me je vodio i cekao. cim sam dosla tamo pitala sam sestre jel moam na kiretazu, ipak pocelo je sve samo pa zasto ne bi i zavrsilo. one meni kazu vidjet cemo sto ce doktor reci. lezala sam tri sata s onom iglom u ruci, i kada su mi rekle da je doktor dosao mislila sam samo sto ce sada biti. doktor je stvarno bio super, pitao me sto ja zelim i na kraju sam odlucila cekati da moje tijelo sve odradi. odahula sam kada mi je rekao: gospodjo mislim kako ste donijeli pravu odluku, ipak vam je ovo prva trudnoca. tjedan dana sam jako krvarila, izlazili su mi povremeno komadi. i onda je polako sve prestajalo. u utorak ce biti dva tjedna i idem na kontrolu. sada mi jos po malo izlazi smedji iscjedak, slican onome na pocetku. nadam se samo kako ipak je sve izaslo i da necu morati na kiretazu.

oprostite na malo poduzem postu, ali jednostavno lakse mi je podjeliti to sa vama. na pocetku svega nisam imala snage citati forume, sada sam ipak odlucila procitati i vidim kako ima puno cura koje su prosle slicne, a poneke i puno gore stvari. drzite se sve, sto nas ne ubije, ojaca nas.

Zafrina
04.11.2012., 19:20
hipi :grli: :grli:

hipi
04.11.2012., 19:33
hipi :grli: :grli:

hvala ti.:grli:

Ferrari-Ficho
05.11.2012., 05:41
Hipi, veliki :grli:

pikica_24
05.11.2012., 06:36
Hipi, ja sam htjela pod svaku cijenu izbjeć kiretažu, ali 3 od 4 doktora su rekla da se kod missed ab. nema što čekati, i da krvarenje može biti strašno te da krvarenje ne garantira da će se maternica očistiti. Ja inače nisam osoba koja bilo što može iščekati i dočekati, a i htjela sam da se što prije riješi. Uz to nisam htjela da bude kao prvi put kad smo ko luđaci jurili u bolnicu u trudovima i krvarenju (udaljeni smo 40 minuta od bolnice). Ne znam kako je bilo kod vas drugih? Još sam zaboravila napisat da je kod mene bilo malo krvi, ali to nije bilo krvarenje, i da su u Vinogradskoj rekli da odmah dođem ako prokrvarim.

lord5
05.11.2012., 11:47
žene moje koliko ste vi cekale ph nalaz? prošlo je vec vise od misec dana od kiretaže a nalazi nisu gotovi....ovi u splitu nisu normalni

zoro007
05.11.2012., 11:59
Hipi, ja sam htjela pod svaku cijenu izbjeć kiretažu, ali 3 od 4 doktora su rekla da se kod missed ab. nema što čekati, i da krvarenje može biti strašno te da krvarenje ne garantira da će se maternica očistiti. Ja inače nisam osoba koja bilo što može iščekati i dočekati, a i htjela sam da se što prije riješi. Uz to nisam htjela da bude kao prvi put kad smo ko luđaci jurili u bolnicu u trudovima i krvarenju (udaljeni smo 40 minuta od bolnice). Ne znam kako je bilo kod vas drugih? Još sam zaboravila napisat da je kod mene bilo malo krvi, ali to nije bilo krvarenje, i da su u Vinogradskoj rekli da odmah dođem ako prokrvarim.

ja sam imala spontani u 9+. mislim, molila sam boga da ne idem na kretazu jer sam nakon prve kiretaze imala probleme za koje sam mislila da imaju veze s kiretazom.
uistinu, doc je cak odbio da radi kiretazu jer je mislio da se vec gestacijska vrecica vec raspada i da ce uskoro krenuti. i tako je i bilo. imala sam krvarenje koje nije bio TOLIKO pretjerano..no onda repriza tri tjedna kasnije. samo sam se u noci probudila osjetivsi da sam mokra 'dolje'. tek sto sam stigla na WC, siknulo je ne znam koliko krvi.
ja medicinski radoznala htjela sam vidjeti sto i u kojoj kolicini je izaslo, no onda mi je bilo zlo i vrtila me vrtoglavica da nisam mogla muza zvati da mi pomogne. taj isti dan sam imala pregled i opet nisam bila za kiretazu.
beta je skroz polako padala skroz polako. cak je iznosila 30 ca. 5dc prve menge.

tako da nisam pametna..nekako mi se cini da bi bilo bolje napraviti uredan cut nego se malte ne dva mjeseca zafrkavati s uloskom izmedju nogu :ne zna:

Ferrari-Ficho
05.11.2012., 13:46
Ja sam se premišljala isto d ali da krenem na K ili ne.
Znam da je prirodno da tijelo odbaci trudnoću koja više nije živa.
Ali me bilo strah i bilo mi ej strašno opterećenje čekati da se desi nešto neizbješno i strašno i da nema očekivanja čuda ni nadanja da se neće desit.
Draže mi je bilo da je to gotovo. Je grubo, je neprirodno, ali ej gotovo.
Mogu plakat i ljutit se i bit očajna - a nemati u sebi to srce koje je prestalo živjeti.
Dok je bio sa mnom, nisam se mogla prepustiti tugovanju, a nisam imala ništa za što bih se uhvatila.

pikica_24
05.11.2012., 14:06
Upravo to je meni rekao jedan liječnik ovim riječima - žene su znale dolazit u bolnicu sa jezikom do poda od krvarenja - i da nemam što čekati. I drago mi je da sam tako izabrala jer sam stvarno malo krvarila, a sami postupak nije trajao 5 minuta uz opću. Mislim da same komplikacije i krvarenje su puno strašnije od kiretaže samo što su načini na koji se radi različiti od bolnice do bolnice. Ono što sam ja čula je da je ženama koje su imale porod dovoljna samo lokalna, dok kod žena koje nisu rodile se radi u općoj, no mora se omogućit izbor. Dakle nemojte da vam uskraćuju opću anesteziju. Ionako same potpisujete tj. anestezija je na vlastitu odgovornost.

hipi
05.11.2012., 17:37
danas sam otisla privatno na pregled i koma. ostalo je jos dosta toga, doktorica kaze da je bolje otic na kiretazu i ne mucit se vise. placem jos i sad i mislim si koja sam ja budala, mogla sam vec biti gotova, cekala sam, cekala i opet na kraju moram na kiretazu. sutra idem na sveti duh pa cemo vidjeti.

aaan
05.11.2012., 18:08
hipi,

ja sam bila na sv. duhu na kiretazi i zaista imam rijeci pohvale lijecnicima i sestrama. bili su jako humani i puni razumijevanja, popricali samnom - stvarno nije kao na traci!

dobila sam dolantin u venu sto me osamutilo a dolje lokalnu anesteziju. nista nije bolilo, svjesna jesi ali osamucena. nakon toga lezis 2 sata i ako je sve ok ides kuci.

sretno!

Ferrari-Ficho
05.11.2012., 18:17
Sretno Hipi, neka sve prođe brzo i dobro pa da možeš povuć tu jednu granicu i vidjeti kako dalje :grli:

pikica_24
05.11.2012., 18:22
danas sam otisla privatno na pregled i koma. ostalo je jos dosta toga, doktorica kaze da je bolje otic na kiretazu i ne mucit se vise. placem jos i sad i mislim si koja sam ja budala, mogla sam vec biti gotova, cekala sam, cekala i opet na kraju moram na kiretazu. sutra idem na sveti duh pa cemo vidjeti.

Kao što sam rekla, ja sam tražila ne jedno mišljenje, nego čak 4 komada. Nemoj se omalovažavat, jer si vjerojatno sve radila u najboljoj namjeri. Da ne kažem da su mene doktori naogovorili na kiretažu, jednostavno sam odlučila poslušati glas razuma i završiti s time (nažalost), sa što manje traume. Valja jer mi je to bila 2 po redu pa sam znala što mogu očekivati.

lavida
05.11.2012., 19:06
2 spontana, oba bez kiretaže, prvi put na preporuku doktorice, drugi put su me htjeli kiretirat, ja nisam dala.
Sve otišlo samo.

Ja sam uvijek za to ako krvarenje već krene, da se proba pustiti tijelo da to samo odradi, nego da mi netko mehanički struže maternicu i stanjuje endometrij.

Naravno, treba u toku krvarenja pratiti sve ultrazvukom, ako se čini da je nešto ostalo, obavezno na kiretažu.

beze
06.11.2012., 11:47
stigla trombofilija,sve je neg. ali pise mi da je PRISUTAN 5G POLIMORFIZAM NA OBA ALELA.
sta to znaci,doktorica na godisnjem a ja ludim.
molim vas za pomoc :(

Zafrina
06.11.2012., 11:54
beze - ja ti ne znam. probaj proguglati - jedino to :ne zna:

aniano
06.11.2012., 12:17
stigla trombofilija,sve je neg. ali pise mi da je PRISUTAN 5G POLIMORFIZAM NA OBA ALELA.

evo ovako, citiram iz strucne literature i to na egleskom, ali se nadam da nece bit problem:
Plasminogen activator inhibitor type 1 (PAI-1) is an important regulator of fibrinolysis. A common deletion polymorphism that results in a sequence of 4G instead of 5G in the promoter region of the gene is associated with a small increase in the risk of venous thromboembolism. The PAI-1 4G polymorphism is not associated with an increase in the risk of serious adverse pregnancy events in asymptomatic nulliparous women (to su zene koje prije nisu radjale).
dakle, radi se o polimorfizmu proteina koji se zove Plasminogen activator inhibitor type 1 (PAI-1) http://en.wikipedia.org/wiki/Plasminogen_activator_inhibitor-1 i kojeg luce endotelne i misicne stanice. http://www.mdl-labs.com/testing/PAI-1GeneMutation.html
kad gledas sto je publicirano i stoi s ezna o ovom poremecaju da tako kazem, neki kazu da dovodi do gubitka trudnoce u ranoj fazi, neki kazu da nema utjecaja. ne znam tocno sto te jos zanima, mozda mogu pomoc. ili proguglaj malo sama neke od ovih termina.
vidi i tu
http://www.healthline.com/health-blogs/fruit-womb/plasminogen-activator-inhibitor-1-pai-1-role-adverse-pregnancy-outcome-3-a

Ferrari-Ficho
06.11.2012., 12:20
Beze, ja ne znam o tome ništa, ali ovo što čitam, mišljenja su podijeljena.

LilLiYellow28
06.11.2012., 12:23

Beze draga, isto sve ko i kod mene, samo sto kod mene pise "PRISUTAN 4G/5G POLIMORFIZAM NA OBA ALELA. Ni ja jos nznm tocno sto znaci, osim da znam da cemo primati niskomolekularni heparin u trudnoci. Nemoj se brinuti,jer ja kao laik, koliko znam ovo sto mi imamo je blazi oblik trombofilije. :**

bingulina
06.11.2012., 12:39
Kopirala sam sa mame i bebe foruma, tamo si još potraži više..

tamara1981 je napisao/la:
Ovo sam našla na rodi pa kopiram a i na forum.hr ima dosta toga vezano za trombofiliju.Ja bih ti preporučila aspirin protect(ja sam ga pila na početku trudnoće),a možda ti čak doktor preporuči heparinsku terapiju u idućem postupku.Naravno ja sam laik i to su moja nagađanja tako da ćeš ipak morati čekati doktorovo mišljenje.
PAI-1 polimorfizam: homozigot je 4g/4g a heterozigoti su 4g/5g. Ispitivanja koja sam citala ukazuju da je PAI-1 4G/4G genotip povezan s vecim rizikom za razvoj tromboze - ta mutacija dovodi do povecane razine PAI-1 i po nekim ispitivanjima je korelirana sa spontanim pobacajima. Tu u trudnoci terapija baby aspirinom i heparinom daje odlicne rezultete. Dobro bi bilo provjeriti s dr. da li bi bilo dobro i van trudnoce uzimati baby aspirin (ima i andol 100 koji bas daju za cirkulaciju)

beze
07.11.2012., 10:47
upravo sam dosla iz bolnice,bila sam kod ginicke koja mi je vodila trudnocu,moja privatna je na nekom malom godisnjem. receno mi je da je to vise kao sklonost zgrusavanju krvi, a ne trombofilija ,da se u trudnoci kontroliraju parametri koji utjecu na ugruske i u slucaju da su previsoke vrijednosti daje se heparin. trudnocu je moguce iznjeti do kraja, ali isto tako ovisi kako ce zena reagirati na pripravke tipa heparina. preporucila mi je da pilule prestanem piti nakon zavrsetka ove kutije, da ne bi krvarila cijeli mjesec.
kada se moja vrati s godisnjeg otici cu i do nje, moram prijaviti nalaz jel... ako bude nekih novosti-javim se!
pusa i hvala svim dragim zenama koje su mi pomogle sa svojim postovima i savjetima!
ljubim vas!

Ferrari-Ficho
07.11.2012., 11:08
Beze, znači - uz dobar nadzor - može sve biti u redu i bez pripravaka? Ako se ne pokaže potreba za njima?

beze
07.11.2012., 11:33
pripravke pocinjes dobivati u 10.-12.tjednu trudnoce. onda si pod nadzorom, prate rast vrijednosti,tlak i sve ostalo sto se moze povezati sa ugruscima. ukoliko nije potrebno,ne dobivas pripravke, a ukoliko postoji mogucnost od stvaranja istih (vrijednosi budu previsoke) onda ti daju heparin, aspirin, neke djevojke piju i andol 100... znaci lijekovi za poboljsanje cirkulacije.
isto tako (nedaj Boze), postoji mogucnost da opet izgubim bebu u recimo 9. tjednu trudnoce dok terapija nije ni pocela. znaci sve je individualno, ali imamo jako dobre sanse da izdrzimo trudnocu i rodimo zdravo dijete.

La_LuNa
07.11.2012., 17:47
cure :grli:

nazalost, nakupilo vas se prilican broj sa pobacajima :(
..i tema se polako pocinje pretvarati u chat.
a to joj nije svrha.
ovo je tema s informacijama, na koju dolaze cure pitati za kiretaze, bolnice, proceduru..
ovdje je tema (http://www.forum.hr/showthread.php?t=226294&highlight=koje+su+imale+spontani+kako+se+borimo) u kojoj mozete pisati o svemu nakon pobacaja, od fizickog stanja do emocija.

molim vas za razumijevanje, i slobodno nastavite pisati o svojoj borbi na drugoj temi. kad stignem, preselit cu dio postova na nju.

:grli:

Zabrinuta94
14.11.2012., 09:57
Zadnju menstruaciju sam dobila 8.10. Moj ciklus je 26 dana i nikad ne kasni. Zadnjih 10-tak dana imam simptome trudnoce (konstantnu blago povisenu temperaturu oko 37,2, slabe mucnine, nateknute i bolne grudi posebno u predjelima bradavica i naravno-M kasni 10 dana). Prije 3 dana uradila sam 3 testa za trudnocu i svaki je bio pozitivan, sa skroz svijetlom linijom koja pokazuje trudnocu. I tako u nedoumici odem prekjuce u centar za omladinu (u Svedskoj, gdje zivim), uradim test i opet POZITIVAN, ali sa svijetlom drugom linijom. I zakazem pregled kod ginekologa za dvije sedmice. Medjutim, problem je sto sam kasnije taj dan pocela krvariti i to krvarenje se juce pogorsalo tj. povecalo. Krv ne staje nikako, i tokom uriniranja izbacujem sluzave komade krvi, nekad manje a nekad i oko 5-10 cm, sa blagim grcevima u stomaku i jajnicima ali bez pretjerane boli. I tako odem u hitnu juce, urade mi test za trudnocu kad ono NEGATIVAN! Posalju me kod porodicnog doktora, OPET uradim test i opet negativan. I kazu mi da vjerovatno imam samo neku infekciju u urinu i prepisu mi antibiotike. Medjutim, svi doktori su bili zbunjeni, imala sam osjecaj da ni oni ne znaju koji mi je problem, a ja jos uvijek obilno krvarim (znam da to nije menstruacija, krv je svijetla tj. svjeza). Ne znam sta da radim. Ja sam se osjecala trudnom, tako da sam mislila da je to spontani.

ZARA1402
14.11.2012., 16:35
žene moje koliko ste vi cekale ph nalaz? prošlo je vec vise od misec dana od kiretaže a nalazi nisu gotovi....ovi u splitu nisu normalni

ja sam 45 dana čekala:503: isto u splitu

anpi
15.11.2012., 14:08
Čitajući ranije postove o debljini endometrija sinula mi je uzročno posljedična veza u mom slučaju.
Zadnja menga 6.10, potvrđena trudnoća, zadnji uzv GV 8mm, ŽV 2 mm.
Međutim ja već 10 dana kontinuirano imam smeđi iscjedak.
E sada, na prvom uzv (zbog visoke bete dr. gledao da nije molarna ili vanmaternična) u nalazu mi piše zadebljanje 19 mm, a na idućem uzv tjedan dana kasnije 16mm.
znači, ljuštim se što je vidljivo po smeđem iscjetku i po smanjenju zadebljanja.
žuto tijelo vidljivo na uzv, beta visoka, dakle nema bojazni da fali progesteron, ali mi svejedno dali piti dufaston 2x2.
strah me pobačaja pa me zanima jesam li ugrožena zbog tog ljuštenja?
kad idem na wc mokriti često u školjci vidim da plutaju smeđe ljuskice, kao kad se koža guli po ljeti nakon što je izgorila, ali male su recimo 1x7mm.
ima li netko slilčna iskustva?

diluzijailuzija
15.11.2012., 14:09
Zadnju menstruaciju sam dobila 8.10. Moj ciklus je 26 dana i nikad ne kasni. Zadnjih 10-tak dana imam simptome trudnoce (konstantnu blago povisenu temperaturu oko 37,2, slabe mucnine, nateknute i bolne grudi posebno u predjelima bradavica i naravno-M kasni 10 dana). Prije 3 dana uradila sam 3 testa za trudnocu i svaki je bio pozitivan, sa skroz svijetlom linijom koja pokazuje trudnocu. I tako u nedoumici odem prekjuce u centar za omladinu (u Svedskoj, gdje zivim), uradim test i opet POZITIVAN, ali sa svijetlom drugom linijom. I zakazem pregled kod ginekologa za dvije sedmice. Medjutim, problem je sto sam kasnije taj dan pocela krvariti i to krvarenje se juce pogorsalo tj. povecalo. Krv ne staje nikako, i tokom uriniranja izbacujem sluzave komade krvi, nekad manje a nekad i oko 5-10 cm, sa blagim grcevima u stomaku i jajnicima ali bez pretjerane boli. I tako odem u hitnu juce, urade mi test za trudnocu kad ono NEGATIVAN! Posalju me kod porodicnog doktora, OPET uradim test i opet negativan. I kazu mi da vjerovatno imam samo neku infekciju u urinu i prepisu mi antibiotike. Medjutim, svi doktori su bili zbunjeni, imala sam osjecaj da ni oni ne znaju koji mi je problem, a ja jos uvijek obilno krvarim (znam da to nije menstruacija, krv je svijetla tj. svjeza). Ne znam sta da radim. Ja sam se osjecala trudnom, tako da sam mislila da je to spontani.

a ultrazvuk?

LeeDita
07.12.2012., 11:14
Nazalost i ja moram na ovu temu.

Trebam savjet...sinoc sam primjetila sukrvicu,nocas je bilo i krvi.
Jutros sam isla kod dr., uglavnom nema otkucaja srca,danas sam 10 tjedana I na pregledu prije 10 dana je sve bilo ok.
Dr.e htio odmah ostaviti na kiretazi,I rekao da mogu birati lokalnu ili opcu.
Ipak Sam otisla doma,da razmislim I da vidim sa svojom gin.
Neznam da li da dam tijelu vremena da se samo ocisti?
Ili da odem na kiretazuakvu?

Zafrina
07.12.2012., 11:21
LeeDita :grli: žao mi je..

po meni je kiretaža sigurnija od toga da pustiš da se tijelo samo očisti. uzmi opću ako možeš.

odtuguj i u nove pobjede... :grli:

aniano
07.12.2012., 11:27
Nazalost i ja moram na ovu temu.

Trebam savjet...sinoc sam primjetila sukrvicu,nocas je bilo i krvi.
Jutros sam isla kod dr., uglavnom nema otkucaja srca,danas sam 10 tjedana I na pregledu prije 10 dana je sve bilo ok.
Dr.e htio odmah ostaviti na kiretazi,I rekao da mogu birati lokalnu ili opcu.
Ipak Sam otisla doma,da razmislim I da vidim sa svojom gin.
Neznam da li da dam tijelu vremena da se samo ocisti?
Ili da odem na kiretazuakvu?

daj si par dana, mozda krene sve samo od sebe, barem se tako cini. ja sam imala spontani u 7mom tjednu i sve je otislo samo do sebe. kontrolirala sam uzv-om i mjerila betu, i drago mi je sto sam izbjegla zahvat. ali nismo sve iste, pa vidi sa svojom dr.
zao mi je sto moras kroz takvo jedno iskustvo, kod mene je isto na pregledu sve bilo ok, par dana nakon lagana sukrvica, onda pravo krvarenje kao menga i to je na zalost bilo to. trudnoca prije i nakon tog spontanog su bile ok, iako sam krvarila i ta dva puta, primala sam utrogest i sve je ispalo ok.
drzi se

LeeDita
07.12.2012., 11:29
Hvala na brzom odgovoru.
Jedino zasto se neckam za opcu je sto trebam nataste doci ,znaci ujutro.

Nadam se da to nije dugo cekati

LeeDita
07.12.2012., 11:33
Znam da je za kasniji oporavak najbolje da se samo ocisti.
Zato I zelim sa svojom dr vidjeti.

Od jutros nema uopce krvi,samo lagano obojani iscjedak.

tarra_zg
07.12.2012., 18:17
leedita zao mi je sto to prolazis.
ako se neckas dal bi uzela lokalnu ili opcu anesteziju, moj savjet ti je opca- ne trebas jos dodatno prozivljavat i kiretazu. meni je u 12 tt ustanovljeno da je srce prestalo kucat u 9tt, pri kiretazi su mi dali samo apaurin,sve sam osjetila i vidjela i to mi je nocna mora.
isto tako, mislim da je kiretaza bolja nego da cekas da se sama ocistis, ti si ipak 10tt, sigurnija ti je opcija.
sretno, sto god odlucila!

LeeDita
07.12.2012., 22:00
Doma sam I sve je iza mene.
Za zadarsku ginekologiju imam samo lijepe rijeci.
Primili me,dr dok je uzimao anamnezu i ostalo, tri puta me pitao imam Li pitanja.
Sve mi objasnio,postupak,oporavak, pokusao utjesiti.
Kad Sam ga pitala za opcu ili lokalnu,rekao je da on preporucuje opcu,zbog mene,da ce mi lakse biti.
Od kad su me uspavali do vracanja u sobu proslo je pola sata.
Sjecam se da mi je anesteziolog drzao ruku na obrazu dok Sam tonula u san.
Na kraju sam otisla doma nakon 2 sata,iako su rekli da mogu ostati preko noci ako zelim.

Stvarno su me ugodno iznenadili.
Jos psihicki dio da bude upola ovako...

LilLiYellow28
07.12.2012., 22:21
Primili me,dr dok je uzimao anamnezu i ostalo, tri puta me pitao imam Li pitanja.
Kad Sam ga pitala za opcu ili lokalnu,rekao je da on preporucuje opcu,zbog mene,da ce mi lakse biti.
Na kraju sam otisla doma nakon 2 sata,iako su rekli da mogu ostati preko noci ako zelim.

Samo ti zelim reci da s drzis... Placi kad ti se place.. Nazalost puno nas je to proslo i znamo kako se osjecas... Bol nikad nece prestati al ce se smanjiti, ja sam pocela pomalo funkciorati nakon cca 2 tjedna.. Ako zatrebas razgovor javi se :*
Drago mi je da je bar kiretaza prosla ok

pikica_24
08.12.2012., 06:03

Tako bi trebalo svugdje biti, mislim da bi žene doživljavale puno manje trauma...poznato je da žene koje nisu rodile idu pod opću jer je diletacija cerviksa izuzetno neugodan postupak!

LilLiYellow28
08.12.2012., 08:13
Tako bi trebalo svugdje biti, mislim da bi žene doživljavale puno manje trauma...poznato je da žene koje nisu rodile idu pod opću jer je diletacija cerviksa izuzetno neugodan postupak!

Istina pikica, no nazalost nijee svugdje tak. Mene su kiretirali bez ikakve anestezije i icega, i pritom bili jako bezobrazni i nisu me dobro ocistili :rolleyes:

LeeDita
08.12.2012., 08:35
Hvala svima.

Vidim stvarno da ima puno cura koje su to prosle.
Dok to se ne desi ne ides za tim.

Meni je ovo treca trudnoca,imam dvije savrsene iza sebe.
Tako da mi ovo dvoje doma daju volje.
Isplakala Sam se i ok.sam koliko mogu biti.

Ferrari-Ficho
08.12.2012., 08:57
Lee Dita, drago mi je da su ti doktori bili u redu i stvarno mi se čini da to pomaže.
U istoj smo situaciji, isto treća išla loše :grlI:

I ja plačem i nakon 2 mjeseca od nesretnog događaja :grli:
Tako da - plači kad ti se plače i nemoj se bojat smijat ovim veseljcima koje imaš :kiss:

LeeDita
08.12.2012., 09:39
Hvala

Nisam dobila ni atb ni nista.
Citam da cure znaju dobiti,nitko mi nista nije spomenuo.

Ferrari-Ficho
08.12.2012., 10:13
Ni ja nisam imala atb ni uzv kontrolu poslije.

pikica_24
08.12.2012., 12:39
Što je atb?

LeeDita
08.12.2012., 14:46
Atb je antibiotik:)

Nego, ja jako malo krvarim.
Sinoć od kiretaže sve skupa ni jedan uložak?
Da očekujem za koji dan ili je to normalno?

I još nešto, kako se skroz dobro osjećam, ništa me ne boli...što mogu raditi a da ne pretjeram?
Kako da se ponašam?
U bolnici su mi sestre rekle samo da se pazim par dana, da se ne prehladim

Ferrari-Ficho
08.12.2012., 15:47
Meni su rekli nek se ne kupam u ladi dok en stane krvarenje i da izbjegavam sex u prvo vrijeme (isto valjda dok ne stane krv)
Inače normalno sve - i tuširanje i umjereno kretanje - koliko ti vlastito tijelo kaže da je OK.
Sve umjereno

pikica_24
08.12.2012., 15:50
Ja jesam, i atb i ergometrin bez obzira na to što je trudnoća bila mala :D

LeeDita
08.12.2012., 16:02
Meni su rekli nek se ne kupam u ladi dok en stane krvarenje i da izbjegavam sex u prvo vrijeme (isto valjda dok ne stane krv)
Inače normalno sve - i tuširanje i umjereno kretanje - koliko ti vlastito tijelo kaže da je OK.
Sve umjereno

Ok., a što sa kućanskim poslovima, tipa peglanje, usisavanje, vješanje robe...
Ne mislim sad baciti se na posao odmah, mm je stvarno super i radi sve ineda mi da se dižem sa kauča...ali meni nema mira:D

pikica_24
08.12.2012., 16:11
Mene je grčilo od ergometrina, tako da tih 2-3 sata dok je počeo djelovati nisam bila za ništa sposobna. Mislim da bi trebala izbjegavati dizanje teških predmeta, i a ostalo koliko možeš. Poštedi se bar 2 tjedna posla, jer si ipak doživjela stres. A po kući i vani koliko se osjećaš sposobno.

LilLiYellow28
08.12.2012., 16:18
meni su rekli da ne cucim u iduca 2,3 tjedna dok se maternica ne vrati u prvobitno stanje..

puffko
08.12.2012., 18:40
Ok., a što sa kućanskim poslovima, tipa peglanje, usisavanje, vješanje robe...
Ne mislim sad baciti se na posao odmah, mm je stvarno super i radi sve ineda mi da se dižem sa kauča...ali meni nema mira:D

Mozes sve normalno bez velikog naprezanja (ja sam isla na put dva-tri dana kasnije i doktor je rekao da je to posve ok). Ne preporucuje se kupanje u kadi 2 tjedna odnosno do kraja krvarenja, ni spolni odnosi.
Krvarenje cesto prestane pa opet krene, i moze tako potrajati 2 tjedna--i to je normalno.
Antibiotici se uglavnom danas ne prepisuju automatski ... treba paziti na eventualne znake upale (iscjedak neugodnog mirisa, temperatura) i tada se odmah javiti lijecniku.

(kod mene na NZ daju detaljne isprintane instrukcije nakon kiretaze, ovo je dio preporuka).

LeeDita
09.12.2012., 09:48
Hvala.

Meni su rekli da će mi sa otpusnim pismom (idem sutra po njega) biti upute kako se ponašati.

Mene čudi da ja stvarno ništa ne krvarim.
Malo jesam kad sam tek iz sale stigla, od kad sam doma samo iscjedak (smeđe kao spoting prije m).
I od jučer ništa.

LeeDita
10.12.2012., 09:24
Opet ja:rolleyes:

Moram otvoriti bolovanje nakon kir.
Gdje idem prvo, kod gin. ili ?

mimi_ri
10.12.2012., 09:45
Opet ja:rolleyes:

Moram otvoriti bolovanje nakon kir.
Gdje idem prvo, kod gin. ili ?

kod dr opće prakse. Gin ne otvara to.
jel nisi trudnica.

Malik Tintilinić
10.12.2012., 14:17
Zadnja mjesečnica 10.10. Do sad je beta rasla, došla na 29,000 i nešto, vidjele se dvije žumanjčane, ali ploda/plodova do prošlog utorka nije bilo kad se ukazala točkica od 3 mm. Danas, tjedan kasnije, točkica je jednake veličine, žumanjčane su kao i gestacijska postale jako pravilne no pala je beta na 26,000.

Kontrola u petak, još jedna beta u srijedu... Kad jednom padne beta, da li je to to? Ili još ima mjesta nadi?

maalaga
10.12.2012., 21:22
evo i mene na ovoj temi ,u 9mjesecu ove godine imala sam biokemijsku i odmah nakon nje sam ostala opet trudna i ta trudnoća je nažalost završila. a tako sam je jako htjela. točno prije tjedan dana imala sam kiretažu u 10 tj. trudnoće. bebi je stalo kucati srce sa 7+6. cijelo vrijeme sam se nadala da će nešto biti od ove trudnoće i da ću uspjeti izgurati do kraj ali eto ništa i ovaj put.prošli tjedan sam bila beskrajno tužna i osjećala sam se koma. bar se deset puta u danu rasplačem po minutu dvije. imam dvoje djece pa si ne mogu baš dopustiti da ne funkcioniram. najgore mi je bilo njima reći jedna ima 4g, a druga 2,9 mj. ja uopće ne krvarim krvarila sam samo taj dan i to je to. imam smeđi iscjedak ali ne krvarim.
bolovanje sam otvorila kod ginekologice jer se to vodi kao komplikacije u trudnoći. meni je dala 10 dana jer je rekla da je pravilo koliko si tjedana trudan toliko dana imaš pravo biti na bolovanju - (naravno ako je nakon kiretaže sve ok)
ja se grozim pomisli da moram ići raditi , da li je i vama tako?

pikica_24
11.12.2012., 06:50
Ja sam i prvi i drugi put prvo išla kod gin, a onda kod opće prakse, jer mislim da opća ne može napisati ginekološku dijagnozu. MIslim da je ovaj povratak na posao u biti suočavanje sa okolinom, i to nam svima jako teško pada! Kao što sam i prije napisala, mislim da svi patimo od osjećaja tzv. neuspješnosti, bilo da imamo djece ili ne.

LeeDita
11.12.2012., 07:21
kod dr opće prakse. Gin ne otvara to.
jel nisi trudnica.

Dovoljno je samo kod gin.
Imam bolovanje 2 tjedna, taman će dopasti do ovih parznika pa će biti i malo duže.
Ipak sam dobila i atb., pisalo je u otpusnom i ergom. ali mi to nije dala.

Kontrola za tri tjedna u bolnici a nakon prve m. kod nje.

I ja imam dvoje doma, i oni me zaokupe koliko toliko...i baš sam si mislila kako sam dobro i funkcioniram normalno kad me naveče uhvatilo.
Plakala sam valjda sat vremena...svaka sitnica me podsjeća:(
Biti će bolje s vremenom.

Zafrina
11.12.2012., 07:33
Zadnja mjesečnica 10.10. Do sad je beta rasla, došla na 29,000 i nešto, vidjele se dvije žumanjčane, ali ploda/plodova do prošlog utorka nije bilo kad se ukazala točkica od 3 mm. Danas, tjedan kasnije, točkica je jednake veličine, žumanjčane su kao i gestacijska postale jako pravilne no pala je beta na 26,000.

Kontrola u petak, još jedna beta u srijedu... Kad jednom padne beta, da li je to to? Ili još ima mjesta nadi?

javi kako je prošlo.. osobno nemam iskustva s padom bete a da je sve u redu, nažalost...

drži se!

evo i mene na ovoj temi ,u 9mjesecu ove godine imala sam biokemijsku i odmah nakon nje sam ostala opet trudna i ta trudnoća je nažalost završila. a tako sam je jako htjela. točno prije tjedan dana imala sam kiretažu u 10 tj. trudnoće. bebi je stalo kucati srce sa 7+6. cijelo vrijeme sam se nadala da će nešto biti od ove trudnoće i da ću uspjeti izgurati do kraj ali eto ništa i ovaj put.prošli tjedan sam bila beskrajno tužna i osjećala sam se koma. bar se deset puta u danu rasplačem po minutu dvije. imam dvoje djece pa si ne mogu baš dopustiti da ne funkcioniram. najgore mi je bilo njima reći jedna ima 4g, a druga 2,9 mj. ja uopće ne krvarim krvarila sam samo taj dan i to je to. imam smeđi iscjedak ali ne krvarim.
bolovanje sam otvorila kod ginekologice jer se to vodi kao komplikacije u trudnoći. meni je dala 10 dana jer je rekla da je pravilo koliko si tjedana trudan toliko dana imaš pravo biti na bolovanju - (naravno ako je nakon kiretaže sve ok)
ja se grozim pomisli da moram ići raditi , da li je i vama tako?

i meni je bilo tako.
onda sam nakon bolovanja uzela godišnji od 3tj... za to vrijeme sam se nekako sabrala.. pustila svoju dječicu i smogla snage taman za posao.
i sad radim i dobro mi je.
lakše. brže mi prolazi vrijeme, trudim se da mi je svaki dan zaokupljen. i veselim se novom pokušaju...
moji anđeli su uvijek uz mene... <3

LeeDita
11.12.2012., 08:51
lakše. brže mi prolazi vrijeme, trudim se da mi je svaki dan zaokupljen. i veselim se novom pokušaju...

Ja u jednom trenu jedva čekam da prođe neko vrijeme pa da ponovo pokušamo,
u drugom plačem i govorim mm-u da nema šanse :rolleyes:
Pretpostavljam da je rano još, i sve mi je zbrčkano...ali u biti želim još jednu malu bebu.

Ferrari-Ficho
11.12.2012., 08:55
Stvarno smo sve zbrčkane poslije toga, nije to ništa čudno. I suze i pobjednički stav i sve.
Meni se sad, nakon 2 mjeseca, čini da sma uglavnom OK.
(Iako imam i dalje kratke padove, ali to će vlajda uvijek i ostat, oko toga se ne brinem baš)

Zafrina
11.12.2012., 09:17
ma da.. i meni je tako. vrtuljak.

malo si odtulim pa idemo dalje! :zubo:

a nema nam druge...

Malik Tintilinić
11.12.2012., 09:55

javi kako je prošlo.. osobno nemam iskustva s padom bete a da je sve u redu, nažalost...

drži se! Sutra ponovno vadim betu, ali se već pomalo pripremam na najgore. I ja ih imam dvoje doma i mislila sam da je to to (oduvijek sm htjeli troje, ali se na poslu situacija zakomplicirala pa sam zapravo ja sama odustala), ali sad kad se ova trudnoća dogodila, shvatila sam da sam si malo krivo posložila prioritete... U svakom slučaju, javim se s rezultatima, a u sebi već nekako osjećam i upadam u te melankolične faze dok su djeca u vrtiću...

Zafrina
11.12.2012., 10:00
Sutra ponovno vadim betu, ali se već pomalo pripremam na najgore. I ja ih imam dvoje doma i mislila sam da je to to (oduvijek sm htjeli troje, ali se na poslu situacija zakomplicirala pa sam zapravo ja sama odustala), ali sad kad se ova trudnoća dogodila, shvatila sam da sam si malo krivo posložila prioritete... U svakom slučaju, javim se s rezultatima, a u sebi već nekako osjećam i upadam u te melankolične faze dok su djeca u vrtiću...

uživaj u svojoj dječici koju imaš, bit će ti lakše! a vjerujem da će slijedeći put biti sve u redu! :grli:

LeeDita
12.12.2012., 07:07
Cure, kako ste?

Taman kad sam se pohvalila da me nakon kir. ništa ne boli, jučer su me uhvatili lagani bolovi, u križima te donji dio trbuha.
Kao lagani menstrualni bolovi, nije jako ali smeta...i to tek četvrti dan.:rolleyes:
Bojim se da jučer nisam malo sa poslovima pretjerala.

Zafrina
12.12.2012., 07:19
Cure, kako ste?

Taman kad sam se pohvalila da me nakon kir. ništa ne boli, jučer su me uhvatili lagani bolovi, u križima te donji dio trbuha.
Kao lagani menstrualni bolovi, nije jako ali smeta...i to tek četvrti dan.:rolleyes:
Bojim se da jučer nisam malo sa poslovima pretjerala.

LeeDita, mi smo se tu raspisale, a mogle bi dobiti packe od moderatora :zubo: za podršku i daljnji razgovor imamo ovu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=226294) temu.

ova na kojoj smo sad je samo za konkretna pitanja i info vezano uz spontani i kiretažu i sve to...

tak da.. ponovi post tamo pa ti odgovorim.

tihonsee
13.12.2012., 20:15
hvala zafrina :)
packe :zubo:

Zafrina
13.12.2012., 20:41
ehh, izbjegle ih tu a dobile na MBT :ne zna:

Eysann
15.12.2012., 13:43
eto i mene na zalost na ovoj temi.
imala kiretazu u 9tt i tako se prazno osjecam.
ja sam prokrvarila zavrsila u bolnici di su me pregledali i poslali doma. i za par dana se vratila i napravili mi kiretazu. sad cekam nalaz phd-a i pregled a onda idemo u nove pobjede.
znam da necu opet brzo ostat trudna jer nam je i za ovo dosta dugo trebalo tako da necu cekat nikakvih 6 mjeseci. jednostavno ne mogu. nadam se da me razumijete. nemam s kim drugim pricat o tome nego s vama koje ste to prosle. nazalost

mala_ :)
17.12.2012., 00:30
prvo ljepi pozdravi.
jako sam tuzna, pogotovo u sebi jer sam nedavno imala spotani pobacaj.
napravila sam kiretazu, pregledala me je ginekologica poslje toga i rekla da je sve u redu.
koje su posljedice kiretaze? da li vas bole mozda jajnici? evo ima vec par dana da me bole jajnici. da li to ima veze sa menstruacijiom?? cula sam da se maternica dosta spusti nakon toga jer to je bio kao porod. sto uciniti ako se ona spusti?
sad trebam dobiti M. da li ce ona bit sad normalna?? nikad mi se nije ovo desilo pa naravno neznam.
proslo je 3 tjedna od toga.. i nakon toga sam imala odnos sa deckom. naravno, znam da nikako ne smijem ostat trudna. bar jos ne 2 mj da se moj organizam ne stablizira.
i javljam se jos zbog ovoga. vec 2 noci za redom osjecam uzasnu glad i zedj. jako sam zedna. nikad mi se to nije dogadjalo. ja znam da decko nije tako glup i da sad svrsi u mene nakon zahvata. jer ne smijem ostat trudna. ali opet veli doktorica da sam se ocitila i da je sve ok.
ja se sad bojim. nadam se da blefram i pitam gluposti da glad i zedj nema nikakve veze sa trudnocom i sa nekaj takvim?? zabrinuta sam.

Florija
17.12.2012., 10:11
eto i mene na zalost na ovoj temi.
imala kiretazu u 9tt i tako se prazno osjecam.
ja sam prokrvarila zavrsila u bolnici di su me pregledali i poslali doma. i za par dana se vratila i napravili mi kiretazu. sad cekam nalaz phd-a i pregled a onda idemo u nove pobjede.
znam da necu opet brzo ostat trudna jer nam je i za ovo dosta dugo trebalo tako da necu cekat nikakvih 6 mjeseci. jednostavno ne mogu. nadam se da me razumijete. nemam s kim drugim pricat o tome nego s vama koje ste to prosle. nazalost

Nažalost sam i sama to prošla sa 12tt, 20.06.2012., nakon toga smo pričekali dvije menstruacije i 01.09. je bio dan oplodnje po našem računanju:)
Svakako ti savjetujem da napraviš briseve, ukoliko ih do sada nisi radila. Znam da si sada tužna kao što sam i ja i mnoge od nas bile, ali glavu gore:), napravi sve pretrage i u nove pobjede<3

Ferrari-Ficho
17.12.2012., 10:39
Mala, bol u jajnicima je kod mene najšečće znak ovulacije, i nema mi veze s kiretažom.

Glad i žeđ mogu biti simptomi trudnoće, ali ako tek sad imaš ovulaciju, onda, naravno, to ne bi još tako osjetila.
Ako se tako jako bojiš nove trudnoće sada, prakticiraj neku sigurniju zaštitu od VGV.

Menstruacija bi mogla biti prvih nekoliko ciklusa neredovita i obilnija, pročitaj malo barem par stranica ove teme unazad, dosta se o tome pisalo.

Ovo o spuštanju maternice meni nije nitko spominjao i ne osjećam nikakvih posebnih tegoba oko toga, li nisam ih osjećala ni nakon iznesenih trudnoća, možda može bit neke različite reakcije kod različitih ljudi, pod utjecajem hormona i slično..., ali en bih o tome znala ništa.

Sretno dalje i polako, korak po korak :grli:

Eysann
17.12.2012., 10:50
Florija ginekologica mi nije nikakve pretrage spominjala.
budem ja pitala njih u bolnici kad budem isla po nalaz phd-a.
a svakih 6 mjeseci sam uredno isla na preglede i radila mi je briseve i sve je bio ok

Roly
17.12.2012., 11:14
a svakih 6 mjeseci sam uredno isla na preglede i radila mi je briseve i sve je bio ok

ima još niz pretraga koje bi trebalo napraviti nakon spontanog, ne znam da li si kontrolirala spolne i hormone štitnjače, jesi li radila papu, kks, urin, urkinokulturu, suprug spermiogram?
ne znam koliko je friško od kad si imala spontani, ali to je dio pretraga na koje su mene slali nakon mog spontanog.

Eysann
17.12.2012., 11:48
Roly mene nitko nije nigdje slao.

Zafrina
17.12.2012., 11:54
Roly mene nitko nije nigdje slao.

neće te niti slati ako ne tražiš.

jer u nižim tt je "normalno" da ponekad dođe do pobačaja. ukoliko se ponovi više puta (e na to sam bijesna) onda tek šalju na pretrage.

traži barem papu, briseve i štitnjaču, to je najbitnije po meni :ne zna:

ja ću npr. napraviti papu, briseve, štitnjaču, spolne hormone i pretrage na trombofiliju.

Roly
17.12.2012., 12:05
Eysann ovako je kako veli Zafrina.
spontani u ovako ranim trudnoćama, pa čak i da se ponovi opet se smatra "normalnim".
lijepo odi kod soc. ginekologa i napravi bar ovo što ti je Zafrina rekla, i ne diži se sa stolca dok ne dobiješ uputnice jer imaš pravo na ove pretrage, a na phd nalaz se nemoj previše oslanjati jer uglavnom ne pokaže ništa posebno.

za trombofiliju ne znam da li ćeš uspijeti dobiti uputnicu, pitaj i za to ništa te ne košta, meni ju nisu dali.

LeeDita
17.12.2012., 12:26
Eysann ovako je kako veli Zafrina.
spontani u ovako ranim trudnoćama, pa čak i da se ponovi opet se smatra "normalnim".
lijepo odi kod soc. ginekologa i napravi bar ovo što ti je Zafrina rekla, i ne diži se sa stolca dok ne dobiješ uputnice jer imaš pravo na ove pretrage, a na phd nalaz se nemoj previše oslanjati jer uglavnom ne pokaže ništa posebno.

za trombofiliju ne znam da li ćeš uspijeti dobiti uputnicu, pitaj i za to ništa te ne košta, meni ju nisu dali.

Ovo što su cure navele mislim obavezno raditi, bez obzira na to što sam išla redovito na kontrole i sve je uvijek bilo ok.
Ako mi socijalna neće dati uputnice (što sumnjam) idem privatno.

Eysann
17.12.2012., 12:37
onda cu i ja trazit te uputnice!

17.12.2012., 15:56
Mala, bol u jajnicima je kod mene najšečće znak ovulacije, i nema mi veze s kiretažom.

Glad i žeđ mogu biti simptomi trudnoće, ali ako tek sad imaš ovulaciju, onda, naravno, to ne bi još tako osjetila.
Ako se tako jako bojiš nove trudnoće sada, prakticiraj neku sigurniju zaštitu od VGV.

Menstruacija bi mogla biti prvih nekoliko ciklusa neredovita i obilnija, pročitaj malo barem par stranica ove teme unazad, dosta se o tome pisalo.

Ovo o spuštanju maternice meni nije nitko spominjao i ne osjećam nikakvih posebnih tegoba oko toga, li nisam ih osjećala ni nakon iznesenih trudnoća, možda može bit neke različite reakcije kod različitih ljudi, pod utjecajem hormona i slično..., ali en bih o tome znala ništa.

Sretno dalje i polako, korak po korak :grli:

hvala ti na odg. sutra idem kog gink. i sve mu reci. uzet cu briseve. i vec nekolko dana imam iscjedak. smedji. sad mi nije jasno sta je to sad?
mozda da, kad se popiskim ostavi trag na dnevnom ulosku ili ? ili nema veze sa mokracom? :confused:
ja sam jos imala u sebi i hematon koji mi se je sirio na sve strane.
da li netko od vas cura isto imao takav problem? kako hematon sprijeciti da se vise ne siri i da on nestane?

Florija
17.12.2012., 17:26

Draga moja, kao što su ti cure napisale, za sve se sam moraš izboriti jer te oni sami ne šalju, jer smatraju da je spontani "normalan" i tek nakon trećeg puta smatraju da je potrebno napraviti te pretrage:503::503::503:, obišla sam dva privatnika i socijalnog gina i bila sam bjesna kao pas:(

Što se tiče phd nalaza meni on ništa nije pokazao, nikakve koristi od njega.

Ja sam od pretraga napravila detaljnu krvu sliku(Sunce mi je za to uzelo skoro 500,00kn). To smo napravili na svoju inicijativu. Tu smo radili analizu trobocita, leukocita, eritrocita, glukozu, kalij, natrij, željezo, proteini, kolestrol, progesteron....

Osim toga sam poslala supruga da on napravi briseve i sprermogram

Moj socijalni ginekolog mi je uzeo briseve, jer su mi u Suncu rekli da je cijena oko 3000,00kn ako nemaš uputnicu:(

Osim toga poslao me je na testiranje Hepatitisa A,B,C

Urin mi nisu uzimali, a to budem pitala sutra na pregledu.

puffko
17.12.2012., 17:34
hvala ti na odg. sutra idem kog gink. i sve mu reci. uzet cu briseve. i vec nekolko dana imam iscjedak. smedji. sad mi nije jasno sta je to sad?
mozda da, kad se popiskim ostavi trag na dnevnom ulosku ili ? ili nema veze sa mokracom? :confused:
ja sam jos imala u sebi i hematon koji mi se je sirio na sve strane.
da li netko od vas cura isto imao takav problem? kako hematon sprijeciti da se vise ne siri i da on nestane?

Iscjedak, ako je bijeli i bez mirisa, je jednostavno pojacani sekret u vrijeme ovulacije.
Ako je kakav drukciji, onda odi kod doktorice jer nakon kiretaze postoji veca sansa od infekcije.
Sto se tice hematoma, nije mi jasno govoris li o hematomu koji si imala za vrijeme trudnoce (sto je s kiretazom otislo) ili necemu novom? U stvari mi uopce nije jasno sto tocno govoris, mozes li pojasniti :confused:

Roly
17.12.2012., 17:51
...Urin mi nisu uzimali, a to budem pitala sutra na pregledu...

napravi svakako ako možeš urinokulturu jer ti escherichia coli može napraviti velikih problema u budućoj trudnoći.

17.12.2012., 20:46
Iscjedak, ako je bijeli i bez mirisa, je jednostavno pojacani sekret u vrijeme ovulacije.
Ako je kakav drukciji, onda odi kod doktorice jer nakon kiretaze postoji veca sansa od infekcije.
Sto se tice hematoma, nije mi jasno govoris li o hematomu koji si imala za vrijeme trudnoce (sto je s kiretazom otislo) ili necemu novom? U stvari mi uopce nije jasno sto tocno govoris, mozes li pojasniti :confused:

ovako sad cu bolje napisat.
kad sam bila trudna imala sam taj hematon. i pila sam tablete za ucvrscivanje ploda. i onda nije mi to pomoglo i onda taj hematon mi se sirio. e a iscjedak je smedje boje i cudan miris ima. znaci to se pojavilo ima par dana. kiretaza je bila prije 4 tjedana. sutra idem na pregled i sve cu jos tamo rec. samo me brine taj iscjedak kaj je to sad.

lord5
19.12.2012., 13:46
žene evo iman jedno pitanje....dobila san ph nalaz a kako sutra idem kod gin zna li itko otprilike sta bi ovo značilo sta pise..." Materijal je obilan,preuzme se u cijelosti i uklopi u 5 parafinskih blokova. Histološki nalazimo obilnu deciduu s obilnim ležištem posteljice unutar kojeg se nađu stanice trofoblasta (neznam točno kako piše jer je dio iskidan,pa pretpostavljam da je tako). Fragmenti su dijelom prožeti krvlju i fokalno sadrže po koji leukocit. Nađe se tek pokoja vrlo oskudna degenerativno promijenjena horijalna resica." HVALA

Zafrina
20.12.2012., 10:28
ja ti ne znam objasniti a mislim da ni cure ne znaju jer bi se netko već javio...

nadam se da ćeš od svog gina dobiti objašnjenje.. :grli:

puffko
20.12.2012., 18:41
žene evo iman jedno pitanje....dobila san ph nalaz a kako sutra idem kod gin zna li itko otprilike sta bi ovo značilo sta pise..." Materijal je obilan,preuzme se u cijelosti i uklopi u 5 parafinskih blokova. Histološki nalazimo obilnu deciduu s obilnim ležištem posteljice unutar kojeg se nađu stanice trofoblasta (neznam točno kako piše jer je dio iskidan,pa pretpostavljam da je tako). Fragmenti su dijelom prožeti krvlju i fokalno sadrže po koji leukocit. Nađe se tek pokoja vrlo oskudna degenerativno promijenjena horijalna resica." HVALA

Ma nema se sto pametno tu reci.
Decidua je leziste posteljice u maternici--endometrij.
Trofoblast su resice placente.
Mislim, to je sve normalni nalaz za bilo kakvu malu trudnocu.

Malik Tintilinić
29.12.2012., 19:14

drži se! Na kraju kiretaža u Petrovoj, 9+4, na otpusnom pismu piše Odumrlo jajašce i nehidatidozna mola. Kontrola za tjedan dana (prošlo je već 10-tak). Ne znam što dalje, valjda će mi reći na kontroli.

Na trenutke sam dobro, osobito kad su djeca u blizini, a onda mi pogled padne na nešto ili odluta misao i krenu suze. Isto se događa kad se nađem pred nekim problemom, krenu suze... Sad sam baš sređivala papire s pregleda da se spremim za kontrolu i opet me ulovilo. Pretpostavljam da s vremenom bude lakše, meni još nije.

LeeDita
29.12.2012., 19:35
Na kraju kiretaža u Petrovoj, 9+4, na otpusnom pismu piše Odumrlo jajašce i nehidatidozna mola. Kontrola za tjedan dana (prošlo je već 10-tak). Ne znam što dalje, valjda će mi reći na kontroli.

Na trenutke sam dobro, osobito kad su djeca u blizini, a onda mi pogled padne na nešto ili odluta misao i krenu suze. Isto se događa kad se nađem pred nekim problemom, krenu suze... Sad sam baš sređivala papire s pregleda da se spremim za kontrolu i opet me ulovilo. Pretpostavljam da s vremenom bude lakše, meni još nije.

Bude lakše...ali uvijek ima tih trenutaka kad suze krenu.
Meni je tri tjedna i bolje sam svakim danom...
Malo više pišemo na http://www.forum.hr/showthread.php?t=226294&page=110
tu je to off topic:)

LeeDita
31.12.2012., 12:05
Evo i moj nalaz, nije bio dr. samo sestra koja je rekla da je to u redu:
"Materijal je decidua prožeta krvlju i granulocitima, te tkivo posteljice čije su resice rahle edematozne strome":ne zna:
Neznam jedino što znači ovo "edematozne strome"
Sa ovim se nadam da je sve iza nas te da se neće ponoviti..nikome od nas.

Cure sve najbolje za Novu, koja će nam biti sretnija i veselija definitivno:cerek:

puffko
31.12.2012., 17:19
Evo i moj nalaz, nije bio dr. samo sestra koja je rekla da je to u redu:
"Materijal je decidua prožeta krvlju i granulocitima, te tkivo posteljice čije su resice rahle edematozne strome":ne zna:
Neznam jedino što znači ovo "edematozne strome"
Sa ovim se nadam da je sve iza nas te da se neće ponoviti..nikome od nas.

Cure sve najbolje za Novu, koja će nam biti sretnija i veselija definitivno:cerek:

Stroma--u ovom kontekstu vezivno tkivo.
Edematozno--nabubreno zbog nakupljene vode

Nista ne govori o uzroku pobacaja.

LilLiYellow28
21.01.2013., 22:17
Cure, zanima me kako se otkriva mola hydatidosa?

Ferrari-Ficho
22.01.2013., 04:57
Meni je to bila uputna dijagnoza za kiretažu - pa bih pretpostavila ultrazvukom jer sam samo uzv pregled imala u tom momentu

LilLiYellow28
22.01.2013., 11:59
Meni je to bila uputna dijagnoza za kiretažu - pa bih pretpostavila ultrazvukom jer sam samo uzv pregled imala u tom momentu

Malo sam proguglala pa vidim da je nemam.. Otkriva se uzv da.. navodno se poslije nje mora cekat god dana na novu trudnocu.. :/

Ferrari-Ficho
22.01.2013., 13:05
Meni je ta dijagnoza bila i ništa posebno mi nisu rekli, preporučili standardnih 3-6 mjeseci pauze, a mi nismo ni to čekali.

Arienrhod
22.01.2013., 13:31
Meni je ta dijagnoza bila i ništa posebno mi nisu rekli, preporučili standardnih 3-6 mjeseci pauze, a mi nismo ni to čekali.

Ja cu negdje nakon 3 ciklusa, taman cu rijesiti sve pretrage i preselit cemo se ja i muz i imat cemo svoju privatnost i mir. Ovaj put smo odlucili nikom ne reci dok prodje prvo tromjesecje ako se primi brzo. Zelim izbjeci sve moguce savjete koji me samo zbunjuju i dodaju mi nepotreban stres u zivotu.

natalicro
23.01.2013., 17:23
prije dva dana sam imala spontani,nisam osjetila nikakve bolove,nisam imala jako krvarenje,izašli su ugrušci(više njih),pila sam duphastone koje sam prekinula piti nakon jučer napravljene bete(koja je drastično pala),sad obilno krvarim,nemam baš neke bolove,dr.mi je rekao da kiretaža nije potrebna jer je bila rana trudnoća,za tjedan dana idem na kontrolu i opet vaditi betu koja mora pasti ispod 6,ako ne padne slat će me na čišćenje..da li je to normalan postupak?

Zafrina
24.01.2013., 07:44
prije dva dana sam imala spontani,nisam osjetila nikakve bolove,nisam imala jako krvarenje,izašli su ugrušci(više njih),pila sam duphastone koje sam prekinula piti nakon jučer napravljene bete(koja je drastično pala),sad obilno krvarim,nemam baš neke bolove,dr.mi je rekao da kiretaža nije potrebna jer je bila rana trudnoća,za tjedan dana idem na kontrolu i opet vaditi betu koja mora pasti ispod 6,ako ne padne slat će me na čišćenje..da li je to normalan postupak?

koliko si bila trudna?
kolika je bila beta?

to je normalan postupak ako je rana trudnoća u pitanju. bitno da se kontrolira pad bete. možeš inzistirati da napravite uzv da budeš mirnija.

natalicro
24.01.2013., 08:07
4tjedna sam bila trudna,beta mi je bila 170, a sada 20...na kontrolu idem tek u idući četvrtak tada ću opet raditi betu (mora pasti ispod 6 ),onda mi je rako raditi briseve i pretrage krvi,ovo mi je bila prva trudnoća,imam 38 godina i jako bi voljela bebicu,nadam se da će slijedeća biti uredna !

Zafrina
24.01.2013., 08:14
4tjedna sam bila trudna,beta mi je bila 170, a sada 20...na kontrolu idem tek u idući četvrtak tada ću opet raditi betu (mora pasti ispod 6 ),onda mi je rako raditi briseve i pretrage krvi,ovo mi je bila prva trudnoća,imam 38 godina i jako bi voljela bebicu,nadam se da će slijedeća biti uredna !

hm.. da to je jako rana trudnoća. bolje da se sama očistiš nego da se radi kiretaža. u slučaju kiretaže treba duže čekati na slijedeći pokušaj, ako beta sama padne pričekaj još jedan ciklus da vidiš jel sve ok i možeš odmah u nove pobjede!

sretno!

zoro007
24.01.2013., 08:31

zao mi je zbog gubitka :grli:
no pad bete je sasvim uredan. beta ne bi smjela rasti, a kod takvih vrijednosti ce ti biti na nuli nuli za 2-3 tjedna, ako ne i prije.
sretno u sljedecem pokusaju!!!

Arienrhod
24.01.2013., 11:11

Znam da je glupo reci, ali ipak je bolje da je tako rano otisla T nego kasnije i da je doktor utvrdio da ces se sama ocistiti, kiretaza je ipak operacija koja je fizicki i psihicki puno gora opcija, da ne govorim da doktori najcesce savjetuju da se nakon kiretaze mora cekati u prosjeku 6mj na novu trudnocu.
Moramo biti pozitivne za novi pokusaj. :mig:

natalicro
24.01.2013., 16:07
Hvala vam na podršci,jako obilno krvarim ,valjda je i to normalno...iskreno se nadam slijedeći put da će biti bolje,možda i strah išćezne do tada :(

Zafrina
24.01.2013., 18:13
Drzi se, bit ce sve ok! Imamo i temu za potporu mozes nam se tamo pridruziti :grli:

Wacky Angel
30.01.2013., 17:59
Evo i mojeg iskustva koje nažalost još nije gotovo

Ja sam bila trudna 12+3 tj.
23.1. prestalo je raditi srce i naručena sam na kiretažu odmah slijedeći dan. Dali su mi opću anesteziju - spavala sam i nisam ništa osjetila. Digla sam se nakon samo pola sata, odspavala još 3 i pustili su me doma uz antibiotike.

Imala sam takve bolove i kotrakcije da sam misla da ću roditi Otišla dva dana nakon kiretaže na hitnu u istu bolnicu i doktor koji me kiretirao me pregledao i rekao da imam residua post abortum tj da je ostalo još u meni

Plakala sa ko ljuta godina jer nisam htjela nanovo na kiretažu

Rečeno mi je da odem doma i da dođem u utorak tj jučer. Imala sam u to vrijeme boloce jake ali ih je Ketonal barem malo ubio.

Jučer sam bila na pregledu. Ultrazvuk kaže da i dalje ima u meni ostataka ali da sam se u roku od pet dana dosta isčistila. Krvna slika ne ukazuje na upale - CRP mi je s 80 pao na 12 a ostatak krve slike savršen. Opet me ne žele kiretirati i kažu da je kiretaža najzadnja opcija i da sam se dosta isčistila te da dođem za 7 dana, pijem antibiotik i ketonale dalje i da vjeruju svi da cu se isčistiti i da ćemo NAJVJEROJATNIJE izbjeći kiretažu. Beta HCG koji mi je bio 180 mora do tada pasti na npr. 30

I eto mene sada doma opet. Bolovi jači ali traju jednom dnevno po dva sata. Opet u neizvjesnosti čekam utorak i molim boga da se odbaci i ovo sto je ostalo u meni jer ne želim nanovo na kiretažu. Sve odjednom ne bih podnijela a i strah me bilo vec prve.

puffko
30.01.2013., 19:51
Evo i mojeg iskustva koje nažalost još nije gotovo

Ja sam bila trudna 12+3 tj.
23.1. prestalo je raditi srce i naručena sam na kiretažu odmah slijedeći dan. Dali su mi opću anesteziju - spavala sam i nisam ništa osjetila. Digla sam se nakon samo pola sata, odspavala još 3 i pustili su me doma uz antibiotike.

Imala sam takve bolove i kotrakcije da sam misla da ću roditi Otišla dva dana nakon kiretaže na hitnu u istu bolnicu i doktor koji me kiretirao me pregledao i rekao da imam residua post abortum tj da je ostalo još u meni

Plakala sa ko ljuta godina jer nisam htjela nanovo na kiretažu

Rečeno mi je da odem doma i da dođem u utorak tj jučer. Imala sam u to vrijeme boloce jake ali ih je Ketonal barem malo ubio.

Jučer sam bila na pregledu. Ultrazvuk kaže da i dalje ima u meni ostataka ali da sam se u roku od pet dana dosta isčistila. Krvna slika ne ukazuje na upale - CRP mi je s 80 pao na 12 a ostatak krve slike savršen. Opet me ne žele kiretirati i kažu da je kiretaža najzadnja opcija i da sam se dosta isčistila te da dođem za 7 dana, pijem antibiotik i ketonale dalje i da vjeruju svi da cu se isčistiti i da ćemo NAJVJEROJATNIJE izbjeći kiretažu. Beta HCG koji mi je bio 180 mora do tada pasti na npr. 30

I eto mene sada doma opet. Bolovi jači ali traju jednom dnevno po dva sata. Opet u neizvjesnosti čekam utorak i molim boga da se odbaci i ovo sto je ostalo u meni jer ne želim nanovo na kiretažu. Sve odjednom ne bih podnijela a i strah me bilo vec prve.

Beta HCG pada sporo nakon kiretaze, ne bih se brinula previse.
Ja sam imala pozitivan test i mjesec dana nakon, iako sam prestala krvariti unutar dva tjedna.
I u stvari je dobro kad lijecnik nije preagresivan s kiretazom jer agresivniji postupak moze izazvati trajnija ostecenja.
Drzi se, bit ce fizicki brzo sve ok. A jednom, kasnije, i emocionalno.

Arienrhod
30.01.2013., 20:03
Slazem se, i ja sam bila prije 2tj i jos osjecam da mi nisu nestali svi simptomi, npr. cice mi se jos nisu vratile na moju velicinu, cak su me ovih dana malo i desni pocele boliti, trbuh se smanjuje ali pomalo, ja sam u pocetku mislila sad ce to odmah sve stati u roku jednog dana ali ipak nije to tako. E sad ista mi je ocito situacija kao i tebi, dan nakon kiretaze sam bila na uzv i neka starija doktorica (koja nije radila K) je mislila da ce me morati vratiti na rekiretazu jer je jos ostalo prema uzv. No doktorica koja je radila K je rekla da je ona to dobro napravila i da nema potrebe za ponovnom, i da ce se dio s vremenom i prirodno ocistiti. I je tako, evo 2tj poslije jos mi malo zna biti smedjeg iscjetka, i tako bi i trebalo biti. Tjedan poslije K sam isla na pregled i isto je bilo ostalo jos tekucine, ali doktor je rekao da je to sve ok, i da dodjem na pregled nakon prve M. Najvaznije je ja mislim da nemamo temperaturu jer bi ona bila prvi pokazatelj da nesto nije ok, a to sto je malo ostalo, bolje nego da su preinvazivno postupili prilikom kiretaze.
I ja sam isto plakala bas gadno kad mi je ova doktorica dan poslije prvo rekla da bi trebala ponovno ici, a dan prije sam prosla kroz to, isto srecom pod opcom anestezijom jer sam je trazila.

puffko
30.01.2013., 20:58
Slazem se, i ja sam bila prije 2tj i jos osjecam da mi nisu nestali svi simptomi, npr. cice mi se jos nisu vratile na moju velicinu, cak su me ovih dana malo i desni pocele boliti, trbuh se smanjuje ali pomalo, ja sam u pocetku mislila sad ce to odmah sve stati u roku jednog dana ali ipak nije to tako. E sad ista mi je ocito situacija kao i tebi, dan nakon kiretaze sam bila na uzv i neka starija doktorica (koja nije radila K) je mislila da ce me morati vratiti na rekiretazu jer je jos ostalo prema uzv. No doktorica koja je radila K je rekla da je ona to dobro napravila i da nema potrebe za ponovnom, i da ce se dio s vremenom i prirodno ocistiti. I je tako, evo 2tj poslije jos mi malo zna biti smedjeg iscjetka, i tako bi i trebalo biti. Tjedan poslije K sam isla na pregled i isto je bilo ostalo jos tekucine, ali doktor je rekao da je to sve ok, i da dodjem na pregled nakon prve M. Najvaznije je ja mislim da nemamo temperaturu jer bi ona bila prvi pokazatelj da nesto nije ok, a to sto je malo ostalo, bolje nego da su preinvazivno postupili prilikom kiretaze.
I ja sam isto plakala bas gadno kad mi je ova doktorica dan poslije prvo rekla da bi trebala ponovno ici, a dan prije sam prosla kroz to, isto srecom pod opcom anestezijom jer sam je trazila.

Da, tocno to.

Glavna je stvar paziti na eventualnu infekciju (zato se i savjetuje izbjegavanje seksa, bazena itd itd dok se cerviks ne zatvori) a temperatura i iscjedak neugodnog mirisa su pokazatelji, a krvarenje i polagani pad HCG nisu problem.

Zadnja stvar koju zelis je preagresivna kiretaza i ostecenja sa sekundarnim zarastanjem, priraslicama itd.

Wacky Angel
30.01.2013., 22:53
joj cure nadam se. mene muci jedino taj jos ostatak. iako sam se dosta ocistila da ode kroz 7 dana. ako mi nakon svog ovog mucenja od dva tjedna veli da idem na kiretazu kupujem pistolj...

Wacky Angel
30.01.2013., 22:56

meni je prije 6 dana bilo kao ostatak oko 4 cm...jucer 2....brine me sto nista vise ne izbacujem. sama krv je sada i ponekad kao potamnjela neka sluz ali to je to.

ocito imamo slicnu situaciju. nadam se da ce i meni u utorak reci mala odi doma. samo da prodje neizvjesnost.

oprostite kao previse cmoljim ali strah me te kiretaze, jedva sa prvu prosla i ne zelim nanovo

od cijele muke nisam se psihički ni počela zacjeljivat :(

Zafrina
30.01.2013., 23:12
meni je prije 6 dana bilo kao ostatak oko 4 cm...jucer 2....brine me sto nista vise ne izbacujem. sama krv je sada i ponekad kao potamnjela neka sluz ali to je to.

ocito imamo slicnu situaciju. nadam se da ce i meni u utorak reci mala odi doma. samo da prodje neizvjesnost.

oprostite kao previse cmoljim ali strah me te kiretaze, jedva sa prvu prosla i ne zelim nanovo

od cijele muke nisam se psihički ni počela zacjeljivat :(

žao mi je da moraš proći kroz sve to :( :grli:

osobno, unatoč užasu kiretaže, bila bih mirnija da je napravim ponovo nego da čekam da sve samo izađe.

Wacky Angel
30.01.2013., 23:35
žao mi je da moraš proći kroz sve to :( :grli:

osobno, unatoč užasu kiretaže, bila bih mirnija da je napravim ponovo nego da čekam da sve samo izađe.

joj draga znam. da mi je to nanovo obavio ne bih ovo prolazila. sve mi je jasno...ali opet si nekako mislim ako ide samo bolje da ide samo. iako da... iščekivanje je koma :(

nadat cu se da ce ipak u utorak sve biti ok....do tada samo da nema temperature. to je dobar znak onda

Arienrhod
31.01.2013., 07:27
joj draga znam. da mi je to nanovo obavio ne bih ovo prolazila. sve mi je jasno...ali opet si nekako mislim ako ide samo bolje da ide samo. iako da... iščekivanje je koma :(

nadat cu se da ce ipak u utorak sve biti ok....do tada samo da nema temperature. to je dobar znak onda

Ma to ti je sve normalno, nekad je samo krv nekad se jos malo cistim. Nemoj se brinuti oko toga, nece te sigurno poslati na K nazad, bolje ti je tako. Cak i da ti ostane jos malo na sljedecem pregledu, otici ce vjerojatno sve sa sljedecom M. Meni je doktor rekao da dodjem poslije prve M, do tad bi trebalo sve cisto biti. Bitno je da se fizicki ok osjecamo koliko toliko da neku infekciju ili upalu nismo pokupile.

Wacky Angel
31.01.2013., 07:52
Ma to ti je sve normalno, nekad je samo krv nekad se jos malo cistim. Nemoj se brinuti oko toga, nece te sigurno poslati na K nazad, bolje ti je tako. Cak i da ti ostane jos malo na sljedecem pregledu, otici ce vjerojatno sve sa sljedecom M. Meni je doktor rekao da dodjem poslije prve M, do tad bi trebalo sve cisto biti. Bitno je da se fizicki ok osjecamo koliko toliko da neku infekciju ili upalu nismo pokupile.

pozlatile ti se riječi.

ja sam fizički ok. ali ako me primi bol onda moram popiti ketonal jer inace ne bih mogla ni hodati koliko boli par tih sati na dan. tada i krvarim. ostalo nista

Arienrhod
31.01.2013., 08:13
pozlatile ti se riječi.

ja sam fizički ok. ali ako me primi bol onda moram popiti ketonal jer inace ne bih mogla ni hodati koliko boli par tih sati na dan. tada i krvarim. ostalo nista

Ja nisam pila tablete protiv bolova, samo Ergometrin i antibiotik Ciprobay. Od Ergometrina me znao trbuh bolit.

Wacky Angel
31.01.2013., 13:28
Ja nisam pila tablete protiv bolova, samo Ergometrin i antibiotik Ciprobay. Od Ergometrina me znao trbuh bolit.

ja pijem samo antibiotik. kada sam ga sada u utorak pitala da mi da Ergometrin rekao je da mi to ne treba da nemam ja sta puno iskrvariti jos. Čudno a u meni ostatak od 2 cm :ne zna:

Arienrhod
31.01.2013., 13:56
ja pijem samo antibiotik. kada sam ga sada u utorak pitala da mi da Ergometrin rekao je da mi to ne treba da nemam ja sta puno iskrvariti jos. Čudno a u meni ostatak od 2 cm :ne zna:

Pa ja koliko znam Ergometrin se ne pije samo da izbaci zaostatke, nego da 'pomogne' maternici da se vrati u normalno stanje, na kraju krajeva da se smanji. Ja mislim.:ne zna:

pikica_24
31.01.2013., 15:56
Da, potiče maternicu na kontrakcije kako bi se vratila u prvobitno stanje. Što zna biti jako bolno!

malla21
01.02.2013., 18:01
WA :grli:

patkica77
10.02.2013., 21:30
Molim vas za pomoć, čisto da znam prije nego zovem gina...

01.02. sam bila na kiretaži (dan prije otkriveno da srce ne kuca)

Tih 14 dana bolovanja je baš fiksno ?
Ispada da u petak 15. trebam ići raditi a isti taj petak mi je 2 tjedna od kiretaže kad moram na kontrolu...
Mislim jel ima šanse da mi pokriju i 15ti dan...

Stvarno bih htjela i taj vikend još uloviti... trebaju mi još ta 3 dana za oporavak...

Zafrina
10.02.2013., 21:48
žao mi je :( :grli:

možeš eventualno otići prije svom dr. koji ti je dao bolovanje i moliti za još taj jedan dan.

tako sam ja napravila, al ja sam nažicala još 10 dana nakon spontanog u 21.tjednu.

u mom slučaju dr. mi je jaaaako teško dao te dodatne dane s tim da sam još krvarila i bila potpuno slomljena obzirom da je trudnoća već bila poodmakla.

Wacky Angel
14.02.2013., 01:16
žao mi je :( :grli:

možeš eventualno otići prije svom dr. koji ti je dao bolovanje i moliti za još taj jedan dan.

tako sam ja napravila, al ja sam nažicala još 10 dana nakon spontanog u 21.tjednu.

u mom slučaju dr. mi je jaaaako teško dao te dodatne dane s tim da sam još krvarila i bila potpuno slomljena obzirom da je trudnoća već bila poodmakla.

prestrašno!

pa zar zena ne moze i psihički se oporaviti. ja vam kazem...svi moramo psihiću nakon toga da nam on da jos mj dana :504:

Zafrina
14.02.2013., 10:08
prestrašno!

pa zar zena ne moze i psihički se oporaviti. ja vam kazem...svi moramo psihiću nakon toga da nam on da jos mj dana :504:

da, ali on ti ne može dati bolovanje, samo preporuku koju tvoj dr može i ne mora uvažiti (isto kao što je do sad bila preporuka ginekologa za bolovanje). tj. ima nekakve veze sa šifrom bolovanja i time da ne može dati bolovanje na bolovanje :rolleyes:
tako je barem meni moj dr. op prakse objasnio.

ja sam još onda koristila godišnji skoro cijeli 11mj i došla na posao 1.12. tek onda mi je bilo ok.
sad mi čak više paše biti na poslu nego doma, doma više cmoljim, na poslu sam super..većinom. :zubo:

Ferrari-Ficho
14.02.2013., 10:12
Mislim da možeš dobit temeljem psiholoških teškoća, ne znam kakva su tu ograničenja.

Wacky Angel
14.02.2013., 19:37
cure 23.1. sam imala kiretažu. ostala mi je residua od 1 cm pa kao cekamo mengu da ode to s mentsruacijom.

danas sam pocela .. tj. vidjela smeđe na gačama i kada se obrisem..smeđa ali tamno smeđa krv...to je normalno? jel to mozda menga dosla...

Zafrina
14.02.2013., 20:27
da, to je kao stara krv... bit će sve ok! super za mengu! :grli: drži se!

pikica_24
14.02.2013., 21:09
Evo jedna friška informacija, od 1.12 2012 ginekolozi također mogu otvarati bolovanje, što se tiče pobačaja dakle sada ginekolog otvara bolovanje za kiretažu, a dr. opće prakse otvara sada samo komplikacije u trudnoći. Dakle ginekolog otvara sve ostalo, ja sam išla na pretrage i morala sam kod ginekologa da mi otvori bolovanje.

mala jana
15.02.2013., 13:30
curke ja sam nova ovdje i polako luda od svega.naime iz prvog braka ima dvoje djece sve 5 ali sa sadašnjim partnerom nakon godinu i po dana pokušaja konačno uspijem ostati trudna,ode u 6 tjednu, kaže doktor da je bila biokemijska trudnoća i da sve 5, ne šalje me na nikakve pretrage i nakon 2 mjeseca ja ostenem opet trudna,u 8 tjednu ode opet ali ovaj put kiretaža. sada me moj doktor šalje u petrovu na pretrage. ima li netko iskustva jer ja nemam blage!!!!! molim pomoć curke

Zafrina
15.02.2013., 13:47
Mala jana, prvo, zao mi je... :grli:
a sto te konkretno zanima?
Pretrage mogu biti one za trombofiliju, stitnjacu, brisevi....

pikica_24
15.02.2013., 14:31
curke ja sam nova ovdje i polako luda od svega.naime iz prvog braka ima dvoje djece sve 5 ali sa sadašnjim partnerom nakon godinu i po dana pokušaja konačno uspijem ostati trudna,ode u 6 tjednu, kaže doktor da je bila biokemijska trudnoća i da sve 5, ne šalje me na nikakve pretrage i nakon 2 mjeseca ja ostenem opet trudna,u 8 tjednu ode opet ali ovaj put kiretaža. sada me moj doktor šalje u petrovu na pretrage. ima li netko iskustva jer ja nemam blage!!!!! molim pomoć curke

Ako te šalje u Petrovu, onda će ti uzeti krv za kompletnu krvnu sliku (šećer), za trombofiliju i hormone, te napraviti uzv i briseve, te uzeti urin i urinokulturu. To se kod njih zove prekoncepcijska obrada. Dođeš ujutro, kao prime te na odjel, i tamo si do 2-3 sata popodne. Dobiješ otpusno pismo i nalaze u roku od mjesec dana. Oni naprave sve osim kariograma te Torch testa (za kariogram se ide na Rebro kod genetičara, a za Torch na Zavod za javno zdravstvo na Mirogojskoj). Mene je doktor isto poslao u Petrovu kako bi skratili cijeli postupak.

puffko
15.02.2013., 18:19

Cure su ti napisale za pretrage.
Druga stvar, sada si i starija--ne znam koliko, ali sa svakom godinom su sanse kromosomopatija i s time pobacaja vece.
Treca stvar, novi partner--bilo bi dobro da i on napravi spermiogram.
Dva rana pobacaja ne trebaju znaciti bas nista, a mozda i jesu nesto :ne zna:

mala jana
15.02.2013., 19:49
Cure su ti napisale za pretrage.
Druga stvar, sada si i starija--ne znam koliko, ali sa svakom godinom su sanse kromosomopatija i s time pobacaja vece.
Treca stvar, novi partner--bilo bi dobro da i on napravi spermiogram.
Dva rana pobacaja ne trebaju znaciti bas nista, a mozda i jesu nesto :ne zna:

Ma sve me zanima!!!! Privatni doktor mi predlaže da radimo kardiogram (nemem blage što je to) ,ovaj koji me vodi u bolnici me šalje u petrovu pa da oni vide i odluče što je!!!!

Zafrina
15.02.2013., 20:11
kakva mora biti šifra na uputnici da me moj gin pošalje u Petrovu na tu prekoncepcijsku obradu?

jel se to može napraviti samo nakon više spontanih ili može i nakon jednog?

meni nitko to nije spominjao... :ne zna:

Zafrina
15.02.2013., 20:13
Ma sve me zanima!!!! Privatni doktor mi predlaže da radimo kardiogram (nemem blage što je to) ,ovaj koji me vodi u bolnici me šalje u petrovu pa da oni vide i odluče što je!!!!

kariogram je kromosomska slika tebe i partnera pa se prema tome onda gleda postoje li kakve kromosomske greške ili mutacije koje bi bile uzrok spontanom ili bolestima.

ako sam nešto krivo napisala, molim da me se ispravi.

mala jana
15.02.2013., 21:12
Ako te šalje u Petrovu, onda će ti uzeti krv za kompletnu krvnu sliku (šećer), za trombofiliju i hormone, te napraviti uzv i briseve, te uzeti urin i urinokulturu. To se kod njih zove prekoncepcijska obrada. Dođeš ujutro, kao prime te na odjel, i tamo si do 2-3 sata popodne. Dobiješ otpusno pismo i nalaze u roku od mjesec dana. Oni naprave sve osim kariograma te Torch testa (za kariogram se ide na Rebro kod genetičara, a za Torch na Zavod za javno zdravstvo na Mirogojskoj). Mene je doktor isto poslao u Petrovu kako bi skratili cijeli postupak.

A znaš li možda koliko se čeka nakon naručivanja,ja sam iz Bjelovara pa su mi rekli da se naručim faxom jel telefonom ne primaju !!!!

mala jana
15.02.2013., 21:14
kakva mora biti šifra na uputnici da me moj gin pošalje u Petrovu na tu prekoncepcijsku obradu?

jel se to može napraviti samo nakon više spontanih ili može i nakon jednog?

meni nitko to nije spominjao... :ne zna:

navodno nakon 2 spontana, zatraži doktora da te pošalje !!!!!

puffko
16.02.2013., 05:26
kariogram je kromosomska slika tebe i partnera pa se prema tome onda gleda postoje li kakve kromosomske greške ili mutacije koje bi bile uzrok spontanom ili bolestima.

ako sam nešto krivo napisala, molim da me se ispravi.

I ja mislim da je to, iako ne znam zasto nakon 2 pobacaja u 1. trimestru (posebno ako nije radjena citogenetika na plodu), i pogotovo za nju ako ima 2 djece (partner, druga prica--i inace mislim da se malo prerijetko i prekasno misli i na musku stranu, osim naravno ako par nije vec u fertility vodama...)

pikica_24
16.02.2013., 06:43
Ukoliko vam doktor preporuči tu prekoncepcijsku obradu, onda dodjete u trudničku ambulantu kod dr. Škrablin - Kučić (trenutno radi ponedjeljkom), i onda vas zabilježi za obradu neki drugi dan. Ja nju nisam mogla čekati pa me zabilježio drugi liječnik. To su liječnici sa odjela patologije trudnoće tj. bave se tim najtežim slučajevima.
Naravno sve uz uputnicu, ja sam imala uputnicu i za taj prvi pregled, i za obradu (jednodnevna hospitalizacija). Ne mora biti više pobačaja, ovisi o čemu se radi.
Ja sam prvo zvala telefonom, i onda mi je sestra rekla da se za pregled u trudničkoj ambulanti ne naručuje nego se samo dođe s uputnicom u određeni dan.

martina1708
19.02.2013., 21:15
trebam hitnoo pomoc

Zafrina
19.02.2013., 21:18
trebam hitnoo pomoc

kakvu?

martina1708
19.02.2013., 21:21
trudna sam par dana i nemogu sad nikakve tablete koristit..ugll..jel ce mi bit sta bit ako pijem od persina caj kao spontani da bude ??!!

Zafrina
19.02.2013., 21:24
ne razumijem pitanje... ti bi izazvala spontani? :ne zna:

puffko
19.02.2013., 21:41
ne razumijem pitanje... ti bi izazvala spontani? :ne zna:

Ako ovo pitas Martina, nasla si se na krivom topicu.

ninna255
23.02.2013., 14:51
Drage moje prije svega pozdrav! Nazalost i ja sam imala kiretazu 15.2 zbog missed ab.
21.2 sam bila na uzv kod svoje gin. I rekla je daima u maternici jos krvi i ugrusaka
I ako ne pocnem opet krvarit da bi trebalo otic sa prvom M . Jucer sam imala malo sm
Smedev iscjetma i dNas opet nista. Strah me da me ne posalju opet na kiretazu.
Temp. Mi je stalno 37.0 C, ja se lk osjecam nekad me malo probode al nis jako.
Jeli normalnoimati jos krvi i ugrusaka u maternici iako je cerviks zatvoren. Jer stalno
Citam da je drugima poslije prvog pregleda bilo sve cisto. Ok ja sam isla nakon
7 dana ali svejedno ako ima jos sta nebi bilo normalno da krvarim i dalje??
Ili je to ok i otici ce sa prvom M. Samo da mi nekazu da moram na kiretazh opet :(((

LeeDita
23.02.2013., 16:17
Drage moje prije svega pozdrav! Nazalost i ja sam imala kiretazu 15.2 zbog missed ab.
21.2 sam bila na uzv kod svoje gin. I rekla je daima u maternici jos krvi i ugrusaka
I ako ne pocnem opet krvarit da bi trebalo otic sa prvom M . Jucer sam imala malo sm
Smedev iscjetma i dNas opet nista. Strah me da me ne posalju opet na kiretazu.
Temp. Mi je stalno 37.0 C, ja se lk osjecam nekad me malo probode al nis jako.
Jeli normalnoimati jos krvi i ugrusaka u maternici iako je cerviks zatvoren. Jer stalno
Citam da je drugima poslije prvog pregleda bilo sve cisto. Ok ja sam isla nakon
7 dana ali svejedno ako ima jos sta nebi bilo normalno da krvarim i dalje??
Ili je to ok i otici ce sa prvom M. Samo da mi nekazu da moram na kiretazh opet ((

Mislim da ne trebaš brinuti, bila si na kontroli i sve je ok.
Ja sam išla na kontrolu tek iza prve m., znači nakon mjesec dana.
Nisam krvarila skoro ništa, dok je smeđkasti iscjedak potrajao. Jedan dan bi ga bilo pa drugi ne...to je sve normalno.
Ako se ok. osjećaš i temp. ti ne raste pričekaj do prve m.
Obično bude obilnija, valjda baš zato što se čisti još:ne zna: