PDA

View Full Version : Gajnice

brar
23.02.2007., 19:35
Molim sve dobre ljude koji znaju firme koje rade stanove u Gajnicama (60 kvadrata) da mi napišu sve što znaju; cijenu kvadrata, telefone, stranice...
Sviđa mi se taj kvart, a gdje god krenem - prodano.
Hvala:s

darin
23.02.2007., 19:37
Molim sve dobre ljude koji znaju firme koje rade stanove u Gajnicama (60 kvadrata) da mi napišu sve što znaju; cijenu kvadrata, telefone, stranice...
Sviđa mi se taj kvart, a gdje god krenem - prodano.
Hvala:s

ovo je prvi put u zivotu da cujem da se nekom svidjaju Gajnice :eek: :D

brar
23.02.2007., 19:44

:confused:

Zašto, što im fali? Mali kvart u kojem još postoji poneko drvo, imam sve...
Znaš ono; pokrij se koliko si dugačak. Za razvikane kvartove treba para...

darin
23.02.2007., 21:18
:confused:

Zašto, što im fali? Mali kvart u kojem još postoji poneko drvo, imam sve...
Znaš ono; pokrij se koliko si dugačak. Za razvikane kvartove treba para...

to stoji, ali zasto ne razmisljas o spanskom ili malesnici ako ti taj dio grada odgovara? kvartovi su daleko pristojniji, kulturniji i mirniji a kvadrat je tu negdje, nije li? ...Gajnice su onako, neka svoja prica :D ti bi novogradnju? ako se ne varam u Gajnicama je novogradnja vec skoro pa kod Karaznika i dosta toga gleda na prometnicu, to je malo sugavo. Bolnicka ti je nasuprot Gajnica puno, puno bolja. A ovo kaj pricas za pacijente...zbillja, al zbilja se nemas cega bojati, vjeruj mi :)

studentica21
25.02.2007., 13:43

zaista sto nedostaje gajnicama?i meni se taj kvart jaaaako sviđa.

Juraj2
25.02.2007., 17:44
to stoji, ali zasto ne razmisljas o spanskom ili malesnici ako ti taj dio grada odgovara? kvartovi su daleko pristojniji, kulturniji i mirniji a kvadrat je tu negdje, nije li? ...Gajnice su onako, neka svoja prica :D

Imas gadnih predrasuda. Zivio sam i u Gajnicama i u Spanskom a u Malesnici imam lokal. I za zivit su Gajnice najbolje. Sve je nadohvat pjeske, imas i opcinu i banku i postu i dom zdravlja i plac i ducane i sve to u dohvatu 10 minuta pjesaka ili 3 minute bajkom.

PS Novih stanova se gradi na Karazniku i na velikom polju izmedju Karaznika i Bolonje. A mislim da ima jos jedan stan i u Storzickoj (kod placa) na broju 15.

renci
26.02.2007., 12:23
Juraj2 slazem se s tobom. Ja sad zivim 3god u Gajnicama. Mogu reci da je miran kvart i sve "po rukom".Imas 4 vrtica u krugu 500m, ambulanta, posta banke Privredna i Zgb, plac otvoreni ( standovi i kumice ),Konzum a tu je i famozni vlak za 15min si na Glavnom kolodvoru. Moja zgrada je starogradnja a o novogradnji da ne pricam, nice ko gljive. Preko puta Kineskog restrorana na Bolonji je jedna zgrada vec useljiva a 3 su jos u izgradnji + preko puta placa su nove zgrade.
Brar, kad budem prolazaila zapamtit cu firme koje grade pa ti javim.

loonalee
26.02.2007., 16:08
Ima na Perjavici. Zgrade gradi AB-Kod. Financira Erste. Imaju lijepe stanove od 60-tak kvadrata. Mislim da su 2 slobodna.

dubac
27.02.2007., 08:23
Kad već spominjete Perjavicu, onda se može spomenuti i naselje Ris u Bolničkoj kraj bolnice Vrapče (pa onda sve bliže i bliže gradu...), o kojem je već puno rečeno na podforumu na tu temu. Kako je tamo spomenuto, ima još stanova od 68 m2 useljivih ove godine, cijena po kvadratu 1665 + parkirno mjesto, ukupno oko 120000€. U novim zgradama (manjim) koje se počinju graditi oko 1.3. kvadrat je 1720€, ne znam koliko će biti u većim zgradama. Dobra stvar je kod tih većih "graditelja" što u zgradama imaju liftove i u trokatnicama, a što male tzv "urbane vile" nemaju, pa onda moraš nositi dijete po štengama, ostavljat kolica u prizemlju i nadat se da nećeš pasti zajedno s djetetom na rukama.

Jump-Jump
27.02.2007., 15:09
Preko puta Kineskog na onoj poljani gradi NIVO GRADNJA, mislim da je jedna zgrada useljena, druga će tek biti. Cijena cca. 1600 EUR (čak malo manje, čini mi se).

Ja sam tamo živjela godinama, i meni je kvart odličan. Kako mi je uletio stan u Stenjevcu, sada smo tamo, ali dušom žalim za Gajnicama!

Imaš par zgrada iza Bolničke, ne znam koliko je prodano. Vidjela sam još neke oglase po novinama da se gradi... pa daj sjedni u auto i napravi kružok po kvartu i okolnim ulicama do Stenjevca.

Kod mene ispod Perjavice u Stenjevcu ti grade 4 nove zgrade! Od Gajnica samo jedan semafor!:D

verica
27.02.2007., 21:47
Meni su Gajnice odličan kvart, ne znam po čemu su Špansko i Malešnica bolji :confused:

Sad doduše ja u Gajnicama ne živim već dosta godina, pa ne znam jel se što promijenilo, no prije su bile sasvim OK kvart što se tiče reda i mira.

Ja bih vrlo rado kupila stan u Gajnicama - samo, stare su mi zgrade pregrozne, a novogradnje baš i nema. Ona Huzjanova mi se nikako ne sviđa.

verica
27.02.2007., 21:50
@brar -- pogledaj stranice od firme gradnja Martinović Nikolić, oni rade zgrade u ulici Putine, što baš i nisu Gajnice ali nije niti jako daleko, tj. to je između Gajnica i Bolničke (Ris); doduše stanovi su dosta mali i ne znam ima li baš 60 m2 (meni su premali)

darin
01.03.2007., 00:28
juraj2, nemam predrasuda prema gajnicama, dapace, znam ih bolje nego sto mislis :zubo: i zato sam rekla da mi nisu okej. to je moj subjektivni osjecaj na koji imam pravo...ne svidja mi se arhitektura, ne svidjaju mi se ljudi, ne svidja mi se gajnicka vibra :D zapravo su gajnice onak malo zapele u 80tima sto bi moglo biti okej, ali nekak bas i nije :D super mi je s druge strane onaj dio izmjedju gajnica i stenjevca gdje su kucice, jovinovacka, okrugljacka, crnojezerska i td ali mi je to sve i dalje predaleko i prelose povezano sa gradom :)

sve-znam!
07.10.2007., 19:30
Evo pogleda kak će izgledati taj novi dio Gajnica s najvećim Konzumom u Hrvatskoj:
http://www.kajzer-dom.hr/index.php?menu=prodaja&projekt=2

Imoen
07.10.2007., 20:28
Evo pogleda kak će izgledati taj novi dio Gajnica s najvećim Konzumom u Hrvatskoj:

Izgleda kao dobar plan, nadam se da će stvarno izgraditi te sadržaje koji nedostaju kvartu.
Meni su Gajnice uvijek bile ljepše od Malešnice i Španskog (da ne spominjem POS). Puno zelenila, brdašce s trešnjama koje možeš posuđivati, puno mira, nemaš špicu kao na Malešnici (IBM i birc do brica) ali zato možeš u trenirci na plac da te nitko ne odmjerava.
A ljudi, jesu malo tuplji i možda su Gajnice zapele u 80-tima, ali u 90-ima su Malešnicu i Špansko naselili same ćelave glave u BiH mercedesima pa time i bolje da smo ostali u 80-ima.
Već mi fali taj kvart, a nema ni tjedan dana da sam odselila...

Maxica
07.10.2007., 20:48
u Gajnicama živim 8 godina.nakon što sam se udala unajmili smo stan također u gajnicama jer nisam željela živjeti nigdje drugdje.sada smo napokon riješili stambeno pitanje ali nažalost ne u "centru" Gajnica već blizu Gospodske.nije da je to tak daleko ali već sad mi je bed kaj neću biti u centru zbivanja.

Bisqit
08.10.2007., 22:08
ja zivim u Gajnicama 28 godina, muzix isto, i nakon sto mozganja sto bi i gdje bi (ono: pros and contras, fakat smo dali priliku i drugim lokacijama), odlucili smo se (naravno) za Gajnice :) I to ne Stenjevec, ne Samoborska ni Ris, nego bas bas Gajnice... pa ako netko ima kakvih 70ak povoljno, nek se javi na pm :)

goci
19.10.2007., 05:44
O gajnicama sve naj bolje i više od toga.
Po meni jedini problem Huzjenove je cesta, a pogotovo kad se dovrši Konzum.
Toplo se nadam da će cestu proširit ,napravit je dvosmjernu. A nakon toga i sredit križanje Bollognije i Dolca (možda kružni tok). No to su već teme za drugi Forum. Odgovor je Gajnice kick ass (ali tu nemogu biti objektivan doma je ipak najljepše)

Dompax
19.10.2007., 07:32
gay nice rules! :D

freya7
20.10.2007., 23:29
gajnice su ok...jedini nedostatak malo postkomunističke zgradice...ali za život mrak...puno zelenila.....medvednica na dohvat ruke-molim lijepo-podsljemenska zona....

sve ima.....
do grada nekoliko buseva,vlak.......

fiser
16.12.2007., 20:17
ma ljudi,gajnice su zakon,stvarno je sve pod rukom a do grada možeš doć javnim prevozom na sto načina,i da...bolje bit u 80-ima nego sa čelavim hercegovcima i kožnim jaknama iz travizija za 100 m a r a k a u istom kvartu

štemajzl
17.12.2007., 09:14
Jebate, svi su tak oduševljeni tim Gajnicama, a u šest mjeseci koliko sam prodavao stan, na oglas se javilo ukupno 0 (slovima: nula) ljudi. Stan savršenog rasporeda, potpuno obnovljen, ne preskup, parkirališta ko u priči... ali nijedan telefonski poziv, a kamoli neko razlgedavanje.

:ne zna::ne zna::ne zna::ne zna:

zarana
17.12.2007., 10:06
Čudno, da ti cijena nije bila prežestoka? Mi smo prošle god. prodali stan, nisam mogla disati od zivkanja i prešetavanja ljudi, i kad mi je svega bilo dosta prepustili to agenciji, i prodao se u roku keks. Nije bio ništa posebno, osim lokacije. Cijena vrlo pristojna. Pet mjeseci trajalo. I Gajnice jesu super, živjela sam u Dubravi, N.Zgb-u, Borovju, opet bi u Gajnice: odmaknuto, a blizu, sve ima, pogotovo ako imaš djecu...škole, vrtići, hoćeš li da plešu,sviraju pjevaju, igraju tenis, nogomet, sve je na par koraka. Banke, općina, javni bilježnik, dućani, ljekarne,parkovi, kafići itd., itd...meni auto uopće ne treba :)

Rudolfa
17.12.2007., 17:45
Evo i mi smo se odlućili za Gajnice,cijeli život živim u centru grada i kada smo shvatili da si ne možemo priuštiti naš kvart krenuli smo u potragu za večim stanom.Istočni dio grada bio je odmah isključen,Novi Zagreb nismo unatoć trudu mogli prihvatiti,Ris je velika nepoznanica a Gajnice su kvart po našoj mjeri samo da nađemo odgovarajući stan i prodamo naš i mislimo da nećemo pogriješiti.

dubac
17.12.2007., 18:57
Ris je velika nepoznanica
A zakaj je Ris nepoznanica? Sigurno si čitala i naš topic Novo naselje Bolnička... uz komentare sadašnjih i budućih stanara, nema tajni...
a Gajnice su kvart po našoj mjeri samo da nađemo odgovarajući stan i prodamo naš i mislimo da nećemo pogriješiti.
Mi prodajemo 2,5 sobni od 60 kvadrata. Ako tražiš tako nešto možeš me kontaktirati na pm.

A_N_A
24.01.2008., 17:20
to stoji, ali zasto ne razmisljas o spanskom ili malesnici ako ti taj dio grada odgovara? kvartovi su daleko pristojniji, kulturniji i mirniji a kvadrat je tu negdje, nije li?

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Kvartovi puni "dotepenaca"! Odi vidi koliko murija ima intervencija u tim kvartovima, pa prošeći do Gajnica da vidiš kaj je kultura i civilizacija!

Jebate, svi su tak oduševljeni tim Gajnicama, a u šest mjeseci koliko sam prodavao stan, na oglas se javilo ukupno 0 (slovima: nula) ljudi. Stan savršenog rasporeda, potpuno obnovljen, ne preskup, parkirališta ko u priči... ali nijedan telefonski poziv, a kamoli neko razlgedavanje.

a) stan je ili bio jako skup
ili
b) možda ipak ljudi vole razgledavati mirnije kvartove :rofl:

zarana
24.01.2008., 17:34
...nijedan telefonski poziv... :confused: čovjak valjda stavio krivi broj...

dulica
24.01.2008., 19:07
Kako upoznati što više Gajničana:
a) idi na kavu u Kuglanu:kava:
b) pokupi gripu i idi kod doktora http://www.cosgan.de/images/smilie/muede/s010.gif
c) idi ujutro na vlak http://www.cosgan.de/images/smilie/set/001.gif
d) oglasi prodaju stana u Gajnicamahttp://www.cosgan.de/images/smilie/haushalt/e025.gif

milkica
25.01.2008., 09:27
Živim u Gajnicama već 26 god i sad kad imamo bebu mogu reći da su Gajnice stvarno super kvart. Mm živio u više kvartova,ali vratio se u Gajnice i kaže da mu je tu najbolje.Tu još uvijek možeš dijete bez straha pustiti samo u park.I ima puno mjesta za šetnju.Moja preporuka.

Maxica
25.01.2008., 10:13
Ma ljudi,Gajnice su podsljemenska zona.
Za par godina kad se prenapuče takozvani "in" kvartovi ljudi će navaliti na Gajnice željni malo mira i tišine.
GAJNICE :s:s:s:s:s

maq
25.01.2008., 22:44

Stvarno krasno izgleda. Kad ce sportska dvorana i bazen biti dovrseni, otprilike? 2054?
Ne bi bilo lose ubost one stanove od Nivogradnje tamo po 1600, plus kuhinja. Pa kad sagrade bazene, skole, dvorane i vrtice, frknut po 2500...Vec ima Konzum :D

verica
25.01.2008., 23:36
Prigodno bih ubacila pjesmicu koju me naučio mali nećak:

Gajničar, Gajničar, Gajničar sam ja
Kopam po kontejnerima, niš me nije sram! :gitara:

A_N_A
26.01.2008., 22:27
Za par godina kad se prenapuče takozvani "in" kvartovi ljudi će navaliti na Gajnice željni malo mira i tišine.

A kam buju gajničari onda bežali? :jumping:
H Pocused? :lol: :lol:

nonat
28.01.2008., 17:52
Jel netko od vas gledao novogradnju u Karažniku, kod onog roletara Dodića u blizini novog Konzuma, nekako mi se čini da opasno kasne s radovima.??

dogcat
03.02.2008., 00:59
Ja jesam. Provjeriti terete na stanovima i pitati koliko su već prodali. Do skoro koliko znam - ništa.
Neki stanovi imaju odvratan raspored, neki odličan, ali ima i "kvaka".

nonat
04.02.2008., 18:55
kvaka? reci!

Xaro
13.03.2008., 11:51
pjesmica ide ovako

gajnicar,gajnicar,gajnicar sam ja pisam u govornice nisam normalan!!!

gajnice rulaju,dobar kvart al neki put ima problema.

Maxica
13.03.2008., 13:51
pjesmica ide ovako

gajnicar,gajnicar,gajnicar sam ja pisam u govornice nisam normalan!!!

gajnice rulaju,dobar kvart al neki put ima problema.

a koji kvart nema problema??!!

MrXL
13.03.2008., 15:33
Lokacija Gajnica je OK, samo ljudi u Gajnicama su banana . . .
Sve je puno bivsih drustvenih i socijalnih stanova pa u skladu sa time i takvih ljudi. Kvart nije prolazan, nego je vise kao "slijepo crijevo".
Kao sto kaze Mile iz HP " u nasemu su kvartu svi luzeri u startu".

Maxica
13.03.2008., 20:13
Zato nema previše dotepenaca.

Dompax
13.03.2008., 21:51
Lokacija Gajnica je OK, samo ljudi u Gajnicama su banana . . .
Sve je puno bivsih drustvenih i socijalnih stanova pa u skladu sa time i takvih ljudi.

Onda daj reci gdje ti živiš pa da zaobilazim u širokom krugu.

maks
14.03.2008., 08:54
Sve je puno bivsih drustvenih i socijalnih stanova pa u skladu sa time i takvih ljudi.
kakvih ljudi? društvenih i socijalnih?
pa ti odi tamo gdje su nedruštveni i asocijalni ako ti se to čini bolje :bonk: :p

A_N_A
25.03.2008., 00:33
Ma gluposti! Kaj znače ti stanovi kad su u njima već četvrti vlasnici!
I da, najbolje da ne dolazite u gajnice ako se bojite...uuuuuuuuuuu...socijalnih stanova.....uuuuu...a kaj kad tek naiđete na POS-ove na Zgrebačkoj...uuuu....

japanska_buba
29.06.2008., 14:36
U kojem dijelu Gajnica se najviše isplati kupiti stan? Onom blizu placa? Na brijegu? Prema Borčecu?

Gledala sam stanove na Bolničkoj, ali mi se čine prezbijenima, a oni prema Zelenoj magistrali mi se čine preudaljenim od društvenih zbivanja...
Kao da su ljudi onamo došli samo prenoćiti, a da se u tom dijelu ništa ne događa. Ak kužitie kaj hoću reći...

marutho
10.07.2008., 13:13
Ja sam dotepenka iz centra i mogu svima vama Gajničarima reći samo ono što već znate: Gajnice su apsolutni zakon. U kvartu sam već 2 godine i nešto malo mjeseci i ne bih se vratila u smrdljivi centar ni da mi netko pokloni stan. Pa Gajnice su kvart u kojem se još uvijek ljudi druže po klupicama, gdje ima zraka i nema gužvi. Rekla bih jedna od rijetkih humanih oaza u našem otuđenom gradu. A to kaj netko veli da tam ima puno socijalnih stanova... pa kaj? Ne kužim u čemu je fora? Kaj ljudi koji tamo žive nisu dostojni druženja sa vlasnicima stanova? Kaj smo u Indiji?
Eto da sad nabrojim neke dobre stvari u Gajnicama:
1) Uglavnom, meni se svi Negajničari još uvijek smiju kad velim da u grad idem s vlakom pa se ja smijem njima i dobro se zabavljamo na račun našeg vlakića, znači vlak je jedna dobra stvar jer nam svima donosi veliko veselje; ja brzo putujem oni se dobro nasmiju...:lol:
-činjenica- radnim danom imamo 64 puta priliku otići do grada i isto toliko puta vratiti se nazad za 8,40 kn ili tko planira to izvoditi češće mjesečno izdvojit će 29 kn više za Zetovu markicu s HŽ-om
2)Kaj god da trebam obaviti u banci ili pošti, obavim bez previše čekanja:kava:
-činjenica-imamo poslovnice Zabe, Pbz i Hpb
3) Imamo općinu u kvartu u kojoj nikad nisam čekala više od 5 minuta da bih nešto obavila, dok mi je u centru padao mrak na oči kad god sam morala ići po neki dokument ili tako nešto.
-činjenica- tam na Sigetju nam je katastar, porezna, općina, možete tamo prijaviti obrt dok svi ostali Zagrepčani to obavljaju na jedinoj drugoj adresi za takve stvari (znam iz iskustva)
4) Imamo plac (mali ali pali), dućane, čak i željezariju tam kod Kuglane, Offertissimu, frizeraje, kineske dućane, i da obavezno naglasim kineski restoran s 50 % popusta, Hladno pivo, hladno pivo u frižideru, Centar za kulturu Susedgrad, pekarnice i cvjećarnice, ribarnicu i slastičarnicu, Polikliniku za zaštitu djece, kemijske čistionice i knjigovodstvene servise, nekakav aromaterapijski centar i trenutno najbolje bejzbolaše u Hrvatskoj, teniske terene, nogometne terene, karate klub, knjižnicu i dječji ogranak iste, kozmetičke salone i studije za sunčanje (tam u onom kod Zebre ti daju nakon 10x korištenja solarija jednom džabe), vinarije, Superkonzum (suuuper) i dobre susjede :mig: i puno parkova s dječjim igralištima
-činjenica-IMAMO SVE
5) Nadalje, blizu nam je izlaz na obilaznicu kojom smo na Lučkom za 5 min, Novom Zagrebu 10 min (dalje računajte sami, tam na istok baš i ne idem), ulaz na zagorsku autocestu, slovensku granicu (čak neki idu tam preko po benzin), samoborske kremšnite su nam isto blizu jar nam je i Samobor u bližoj okolici, do Stubaka smo za 20 min ali koga to briga kad bumo uskoro dobili bazen u novom ogranku našeg mini velegrada (tam kod Konzuma), Glavica nam je ko dvorište..., Peveci, Bauhausi, Kingač i City su tu...
-činjenica- gle, ne gubimo vrijeme na nepotrebne stvari kao što su gradske gužve, mi smo u žiži događanja.

No, moram sa žaljenjem konstatirati da nemamo dovoljno mjesta u vrtićima.:flop: Pitala sam našu predstavnicu gradske četvrti kada se to bude riješavalo, odgovorila je da bumo do ljeta 2009 imali novi vrtić. Živi bili pa vidjeli...

Eto, vi koji nam niste u kvartu procijenite sami kakve su Gajnice. Meni je tu lijepo :cerek:

a1zg
11.07.2008., 08:06
Ovakve hvalospjeve još nisam čuo na jednom mjestu. Pravi si lokalpatriot! Kao born & raised Gajničan, mogu samo reći : POTPISUJEM! I to svaki redak! :top:
Svi ovi kaj pljuju po našem kvartu su jalnuši! :kava: :lol:

Xaro
13.07.2008., 21:34
ljudi gajnice su prekrasne,al ako ste s gajnickom ekipom(...) necete bit presigurni,jer oni nisu normalni(nekoliko bilo u zatvoru)...

al ako ste normalni i to vas nezanima sigurni ste i bit ce vam predobro,

jedva cekam taj bazencic:s:s:s:rolleyes:

MrXL
17.07.2008., 07:07
Da objasnim . . . Gajnice su prepune ljudi koji su dobili "drustvene" stanove tamo 70 i 80-tih jer su to svojim radom u "drustvenim" preduzecima i zasluzili. Tako su barem do 90-tih govorili. Odrzavanje zgrada je takvim herojima rada placalo drustvo koje je bilo sretno da im moze pruziti bezbrizan boravak u stanovima. Kada ono gle iznenadjenja ! Trebalo je otkupiti darovane stanove za visokih 5000 DEM (u prosjeku). Zasto, kada smo ih mi nosioci rada i napretka bivse drzave vec samim svojim bitkom zasluzili ?
Postali su vlasnici. Ali samo kada se radi o tome da treba biti mir i tisina u zgradi i 10 km oko zgrade. Kada treba platiti odrzavanje zgrade, novi lift, brinuti se o zelenilu oko zgrade, onda ce to netko drugi . . .
Takve zgrade u kojima zive Alije Sirotanovici su u ocajnom stanju i njihov okolis takodjer. Gajnice su prepune nezaposlenih i onih koji se ne zele zaposliti.
Prepune su i djece koja su objesna i sklona kriminalu jer se roditelji o njima ne brinu, pustaju ih u te parkice (parkic-narkic, tako se zove ili?) pa ih odgaja ulica. Premalo je parkiralista u naselju, a previse nekulture. Skola za strane jezike jedva prezivljava ali zato birtije rade.
Postoje i izuzeci ali zanemarivi. Mogu i dalje ali drugom prilikom . . .

dac67
17.07.2008., 08:42
... Prepune su i djece koja su objesna i sklona kriminalu jer se roditelji o njima ne brinu, pustaju ih u te parkice (parkic-narkic, tako se zove ili?) pa ih odgaja ulica. Premalo je parkiralista u naselju, a previse nekulture. Skola za strane jezike jedva prezivljava ali zato birtije rade.
Postoje i izuzeci ali zanemarivi. Mogu i dalje ali drugom prilikom . . .

Da li si ti to nešto frustriran, malo privatnih problema ?
Ovakvo generaliziranje ti je nivou pretparačke psihologije, vrlo osvježavajuće preko ljeta, pa stoga nastavi dalje, baš me zanima tvoj pogled s visine na taj čemer, jad i kriminalni milje.

štemajzl
17.07.2008., 08:48
Imaš pravo, XL. Gajnice su zapravo geto, ali to je vrlo dobro čuvana tajna. :D

MrXL
17.07.2008., 10:21
Cak je i komunisticka vlast odlucila Gajnicama dodjeliti zasebnu "milicionersku" stanicu jer je krajem 80-tih bio pravi procvat socioboljševizma, zapustenosti i kriminala u naselju. Ova vlast to ne dozivljava tragicno, posto iste karakteristike ima sadrzane u svojim nacelima, pa gle cuda, u toj istoj nekdasnjoj "milicionerskoj" stanici, sada zive Romi na teret Grada Zagreba.
Pravi je uzitak prosetati se naseljem ljeti i gledati sve one procelave "muskarcine" u potkosuljama i sa pivskim trbusima, popucalih kapilara na nosu kako se hlade u tim istim parkicima i sami sebe mrze jer nije sada tako kako je nekada bilo . . .
Naravno da su Gajnice geto, uvijek su i bile. Prometna povezanost, osim vlaka, katastrofa. Pravi je uzitak stajati ujutro na A. Bologne . . .
Mozda za jedno dvije generacije kada pomru svi Sirotanovici iz Jedinstva i ostalih preduzeca koja su tu dijelila stanove, Gajnice postanu ono sto bi trebale prema lokaciji i biti, lijepo prigradsko naselje okruzeno zelenilom.
Medjutim gledajuci gdje se sve i kako gradi i zelenilu se lose pise . . .

marutho
18.07.2008., 12:27
Meni dobar kvart ne određuju raznorazni sirotanovići ili nesirotanovići koji sjede po klupama, nego parkovi po kojima se mogu prošetati s djetetom kasno popodne kad dođem s posla i pri tom obaviti sve što jednoj zaposlenoj mladoj ženi s djetetom treba. Najviše luđaka najgore vrste ima u centru, samo što se oni malo tamo razvodne jer se svakodnevno isprepliću sa svima onima koji ne stanuju u centru nego ga pohode iz nekih svojih razloga ( posao, birtija).

Tzv. parkića-narkića ima svugdje. Vjerujem da ih ima i u Gajnicama, ali ja to nisam doživjela jer me to ne zanima i ne krećem se noću po takvim mjestima. Tko to traži i naći će, zvalo se to mjesto Gajnice ili Špičkovina.

Derutne zgrade po Gajnicama? Ima ih svuda...
Živjela sam u centru u dvorišnoj zgradi u kojoj se nije farbalo stubište od 1955 (mama kaže da od kad je ona doselila u tu zgradu ništa nije popravljano!!!), žbuka je s pročelja padala svakodnevno, prilično često sam bježala preko dvorišta od štakora koji su jurili uz zgradu, u otvorenom podrumu koji je prije pojave plina služio kao drvarnica smo imali ilegalnog stanara par godina i nitko mu nije mogao ništa. Policija ga je više puta tjerala, ali on se uvijek vraćao jer su nam dvorišna vrata bila konstantno provaljena zbog pijanaca koji su noću pišali po haustoru i klinčadije koja se tamo došla malo prepipati...Eto, samo za usporedbu.
Btw Roma u skvoterskim uvjetima ima i u centru (zgrade oko Paromlina). Ovi naši su barem nekak pristojni, mi se čini.

MrXL
18.07.2008., 12:46
Ovo sto Marutho opisuje u centru su partizani i komunjare koji su zasjeli u gradske stanove direktno sa sela pa zato te stare zgrade nisu odrzavane. U Gajnicama su najstarije zgrade (cetverokatnice) stare oko 40-ak godina. Gajnice jednostavno nisu dobar kvart, treba to priznati. Nitko tko moze birati sigurno nece izabrati Gajnice. Osim Hladnog piva i Ace Dragasa te ponekog Vatrogasca ja ne znam niti jednu javnu osobu koja zivi u Gajnicama.(pri tome ne brojim okolna brdasca, Vidikovac, G Stenjevec, Borcec . . .) Znam da to nista ne znaci ali ipak ukazuje.

zarana
18.07.2008., 13:08
..šta ukazuje? Da to nije kvart za bogate i slavne, već je idealan za mlade obitelji iz puno razloga već nabrojanih.Tebi nije dobar kvart, meni je i šta sad?!
Spominješ one s brda, nebitno, al Mirko Filipović vodi svog klinca u vrtić gdje je i moje dijete, dakle u Gajnice. I to je baš super jelda što svaki dan moraš vozikat dijete umjesto odšetati par koraka kao ja. A luksuza...

MrXL
18.07.2008., 15:59
Btw ovi Romi nisu ilegalno uselili, Bandic im je dodijelio kucu.
Vrtici su super, ako uspijes uvaliti dijete. Jer samo Gajnice i Sesvete imaju visoku natalitetnu stopu.( ma, da nije to povezano sa socijalnim uvijetima?:misli:: )Skola, Domjanic, je nedavno nadogradjena ali je i opet premala, razredi po tridesetak djece. Poznanstva iz osnovne skole dugo se pamte, tako kada Vam ta ista djeca odrastu, umjesto da se pomognu sa poznanstvima iz kvarta kada ce im trebati, oni ce poznavati samo dilere i luzere. Vjerujte da je tako . . .

Imoen
19.07.2008., 19:52
MrXL mene samo zanima u kojim si kvartovima još stanovao jer mnogo stvari koje nabrajaš nisu posebna samo za Gajnice? Ako nisi nigdje, koje kvartove idealiziraš?

MrXL
20.07.2008., 07:27
To je istina da se te iste pojavnosti mogu pripisati i drugim kvartovima. Ali ne svima. Recimo ja mislim da je puno bolje stanovati u centru (gdje sada zivim).
Stanovao sam jos i na Savici. Jarun mi izgleda ok.Cvjetno. Sjeverna naselja tipa Vrhovec, Sveti Duh, Tuskanac, Kraljevac, Sestine, itd. Mislim da su to puno ugodnije cetvrti od Gajnica. Ali to valjda svi znamo.
Živio sam u Gajnicama 35 godina i znam o cemu govorim. Dosta prijatelja mi stanuje u Gajnicama koji su takodjer starosjedioci i nitko nije sentimentalno vezan za Gajnice. I opet kazem nije Mile iz HP slucajno napisao " kod nas u kvartu su svi luzeri u startu". Kada kazes da si iz Gajnica to ti nigdje ne donosi bodove, tvoje djete nece ici u razred sa Strokovom unukom, npr.
Ako i stavimo sa strane taj sociokulturoloski aspekt, Gajnice ostaju periferija, lose povezana sa centrom, slijepo crijevo Zagreba. Svi shoping centri na Skorpikovoj su napravljeni sa smjesnom infrastrukturom. Kada moras u spici na drugu stranu Samoborske ul. to je avantura od sat vremena.
Jedini covjek koji gura projekte u Gajnicama je g. Merlin iz Gornjeg Stenjevca (sjedi desno od Bandica) pa zahvaljujuci njemu se tu i tamo asfaltira koja ulica u Gajnicama ili uredi koji park, tako da ne mislite da se to desava zato jer se lokalna zajednica brine o svome naselju.
Da se razumijemo, meni su Gajnice drage, rodjen sam i odrastao u njima ali ne mogu reci da su dobar kvart. Kazem,buducnost je mozda drugacija, ali ako se prepusti gradjevinskoj mafiji,onda je nikakva. Primjer, pogledajte ljubicastu zgradu u ulici Gajnice (preko puta Zebre) Njezin lift je udaljen 50 cm od plocnika a sve ostale zgrade u ulici su barem 10 m od ceste. Ako ce se tako graditi dalje, lose se Gajnicama pise jer i ove prednost koje vi navodite, zelenilo i parkovi, nece dugo trajati.

dac67
20.07.2008., 07:50
Živio si 35 godina u Gajnicama ?

Po svemu što si prije napisao ako nisi kompletni luzer proporcija Titanica onda si bar narkodiler srednje kategorije ! :lol:

MrXL
20.07.2008., 08:42
Procjena vlastite uspjesnosti je stvar perspektive.

štemajzl
20.07.2008., 15:18
Sjeverna naselja tipa Vrhovec, Sveti Duh, Tuskanac, Kraljevac, Sestine, itd. Mislim da su to puno ugodnije cetvrti od Gajnica.

S ovakvim usporedbama si dovoljno rekao o sebi i svojem rezoniranju.

:rolleyes:

MrXL
21.07.2008., 05:43
Mislim da su i Jarun, Knezija, Cvjetno itd. takodjer bolja naselja. Nisam snob, ali tvrditi kako je zivjeti u Gajnicama super, jednako je numjereno kao i usporedjivati Gajnice i Tuskanac. Svatko valjda zna sto mu odgovara.

marutho
21.07.2008., 10:20
MrXL nedavno se u Gajnice doselio i Stjepan Božić, evo jednog selebritija...:D
Znači ti u centar ja iz centra... Očito je sve stvar nekih loših iskustava a ne kvarta. U biti sve ovisi kaj želiš od svojih par neradnih sati u danu. Vikendom svi možemo otići bilo gdje iz bilo kojeg dijela grada. Zanimljivo da spominješ Tuškanac, kaj neka tiha patnja ili? Kao to je apsolutna divna suprotnost oronulom bivšem kvartu? :rofl:
Je da, ak si starček u penziji i smisao života ti je šetati se po parkiću (i btw šutati praznu ambalažu sveg mogućeg alkohola koju je popila razularena mladež hodočasteći u Jabuku), hodati do prvog normalnog dućana najmanje 20 minuta i to isto tako tegliti gore (jer ako se u takvu pustolovinu slučajno uputiš autom, nemaš se di sparkirati besplatno već te to dođe 16 kn po satu ako si sretan jer si uopće ulovio neko polumjesto, na kraju ipak odeš u Interspar po špeceraj), ili imaš 16 godina i uopće te ne zanimaju mladi i sve što vole mladi ( i bolje, jer ti zadnji bus ide u 23.00 i ako želiš doći doma kasnije, eto ti šumetine pa hodaj gore uz brdo, btw godinama sam si pjevala onu staru od Zabranjenog pušenja da se malo ohrabrim: "Ja sam manijak iz gimnazijskog parka, i danima te čekam i gledam te iz mraka, i večeras sam ovdje, o je,je,je, i večeras sam ovdje i imat ću te..." A da ne velim, koliko sam golaća (ne puževa) vidjela po toj šumi dok sam išla u grad. A tek luđaci koji svi kolektivno odlaze na godišnji rehab u Vrapče, ono, svi su gore, svi su gore, ne. Stimulativno za mlade roditelje s djecom... :lol:
E da, i nisam ostala u dobrim odnosima skoro ni sa kime iz osnovnjaka jer je većina prilično napuhana. Prave veze se stječu na fakultetu i mjestima na kojima se okupljaju studenti, ne u kvartu, mislim može se dogoditi ali nije pravilo. A i nisam se imala baš ni sa kime niti igrati kad sam bila klinka jer tamo nema djece :(
Ipak mislim da to nije kvart za mlade obitelji, a cijene stanova su svima poznate pa tako i dostupni samo manjini.
U biti ne mogu vjerovati da ljudi još uvijek misle da ako su skuplje platili stan da će i kvalitetnije živjeti. To je i razlog zašto se ovdje javljam jer mislim da Gajnice ipak daju optimalni komplet za sretan obiteljski život.
E da i npr. da imam puno više para za stan, ne bih se selila već bi kupila stan do svojeg. :lol:

marutho
21.07.2008., 10:58
Ovo sto Marutho opisuje u centru su partizani i komunjare koji su zasjeli u gradske stanove direktno sa sela pa zato te stare zgrade nisu odrzavane. U Gajnicama su najstarije zgrade (cetverokatnice) stare oko 40-ak godina. Gajnice jednostavno nisu dobar kvart, treba to priznati. Nitko tko moze birati sigurno nece izabrati Gajnice. Osim Hladnog piva i Ace Dragasa te ponekog Vatrogasca ja ne znam niti jednu javnu osobu koja zivi u Gajnicama.(pri tome ne brojim okolna brdasca, Vidikovac, G Stenjevec, Borcec . . .) Znam da to nista ne znaci ali ipak ukazuje.

Ti "partizani i komunjare koji su zasjeli stanove" nažalost nisu odlučivali o tome hoće li se zgrada u kojoj žive obnavljati ili ne, ali su zato uredno plaćali pričuve ili kako se to već zvalo. Nažalost taj novac je išao dalje za gradnju stanova koji su dalje dodijeljivani. Nečega se ipak sjećam, nisam tak mlada.
A jbg, takvo trulo razdoblje...:flop:

why-oh-why
21.07.2008., 13:57

Jel se zna tko je in charge za ostale zgrade sa slike na linku.

Kvart mi je Ok, al nekak prvi red do najveceg Konzuma bas i ne. :ne zna:

Thanks!

Mata Hari
22.07.2008., 23:00
ma ko mi to vrijeđa kvart, i po čemu je Špansko bolje od Gajnica; kad su Gajnice postojale što je bilo Špansko-.....???? Špansko selo eto što!!!!!!!!!

Mata Hari
22.07.2008., 23:17
Knežija bolja od Gajnica?!?! wtf- ...hoćemo li opet "nabaciti" diskusiju o tzv. narkić- parkićima... i gdje ih ima više u Gajnicama ili Knežiji...

Mata Hari
22.07.2008., 23:22
eh da i moj naklon pošto sam ja iz "skupine" Alije Sirotanovića ...

froger
23.07.2008., 08:23
Sa zanimanjem citam topic, i sva sretna i zadovoljna (naime, dragi i ja smo ponosni vlasnici stana u jednoj od tih groznih, starih, socrealističkih zgrada koje smo našli samo i isključivo u Gajnicama, nigdje drugdje tak nečeg u Zagrebu nema, ni za lijek), kad pročitam da mi buduće potencijalno dijete NEĆE IĆI U ŠKOLU SA ŠTROKOVOM UNUKOM!!! WTF!!! Pa, to mi je životni san, i sad odjednom uviđam da niš od toga. Gdje mi je pamet bila... A sad ozbiljno. Ovak na prvu, nama se kvart sviđa. Malo mi je bed kaj je kvart ipak malo na rubu grada, al od posla do doma mi treba (dakle, u špici kad svi idu) 50ak minuta - ak idem do Črnomerca pa na bus - dakle, najduža varijanta. Mojoj kolegici koja je u Prečkom i ima tramvaj do doma treba sat vremena - pa si mislim, i nije tak loše. A ove priče o klincima koji su prepušteni ulici - moram razočarati svekoliko pučanstvo - toga vjerovali ili ne ima i u drugim kvartovima (možda, naglašavam MOŽDA i u Centru, makar vjerojatno to ne vrijedi za Štrokovu unuku...). Da skratim, nama je kvart OK, vjerujem da mnogima nije, al ak netko nađe ijedan kvart u kojem će apsolutno svi bit sretni i zadovoljni sa svime, plaćam cugu. I to u Kuglani, koliko vidim i čujem, tam se ide...

dubac
23.07.2008., 12:07
Ja sam dijete s Trešnjevke pa su mi Gajnice uvijek bile pojam periferije, socijale, kriminala, droge... Međutim, muž mi je iz Gajnica, ma zapravo iz Stenjevca ali blizu Medpotokih tako da to nekako se smatra više Gajnicama (po orjentiranosti), tako da je i naš prvi stan bio na toj lokaciji (narkoman nam se predozirao u parku ispod prozora :horor:). I samo mogu reći da su Gajnice savršene za mlade (a i one malo starije :zubo:) mame s djecom osobito u onoj prvoj-porodiljnoj godini života. Imamo dućkase s robicom, dm, konzum, dionu, Kuglanu i Zebru za kavu, slastičarnu za sladoled, o pekari Dubravica i legendarnim puter štangicama da i ne govorim...
Nažalost, ako želiš da ti dijete u školi ide na neke izvanškolske aktivnosti, izbor je jako sužen. I tu počinju te negativnosti.
Mi smo se preselili nakon 9 godina života u Gajnicama (a muž nakon 37) u naselje Ris. Moram priznati dami je draža blizina grada, jedino mi nedostaje park za dijete (15 min do prvog parka), ali radi se i na tome.
Centar je dobar za djecu zato što mogu imati brojne izvanškolske aktivnosti, jezici, muzička i slično. Ali za malu djecu mislim da je kvaliteta života u Gajnicama daleko bolja nego u centru.

štemajzl
23.07.2008., 12:17
JMi smo se preselili nakon 9 godina života u Gajnicama (a muž nakon 37) u naselje Ris. Moram priznati dami je draža blizina grada....

:lol:

Fakat ste cijelih 500 metara bliže gradu.

zarana
23.07.2008., 12:18
Što se tiče izvannastavnih aktivnosti možda si zaboravila muzičku školu, tj. Centar za kulturu Susedgrad gdje osim što sviraju, djeca i pjevaju i plešu i imaju raznorazne radionice...pa preko puta Medpotoka ti je teniski centar i nogometna igrališta...u našoj ulici je i Centar za strane jezike... u o.š. Stenjevec košarka, step i štatijaznam...u Domjanićevoj folklor, balet...šta je to malo? Zar to ima svaki kvart?

Mata Hari
01.08.2008., 09:52
ma mislim da se žena nije dovoljno informirala oko takvih aktivnosti; eto vidiš kod nas park svakih 20m (bar u okolici moje zgrade)... a super mi je onaj između boxa i citya jer se možeš sjest na kavu i gledat dijete kak se igra (naravno ako je malo starije :))

Maxica
03.08.2008., 22:46
Ispravak:
Hladno pivo pjeva "... u našem su kvartu svi luzeri u startu..." za imaginaran kvart iz serije Bitange i princeze,a ne za Gajnice. Ili ako ćemo već cjepidlačiti, kadrovi iz serije su snimani na Gupčevoj zvijezdi ako se na varam.

Netko je spomenuo Šestine kao ugodniji kvart od Gajnica. Živjela sam tamo 14 godina i za njih bi mogla reći da su teška periferija i slijepo crijevo grada.Nikada se ne bih vratila živjeti tamo. U Gajnicama sam 11 godina,posljednjih 6 se često vraćam s posla oko 22 sata, pješice od bivšeg Lorda do crkve sv. Nikole i nikada nisam doživjela ili vidjela nikakve neugodnosti, nasilje,prepade ili slične stvari.
Sve je stvar ukusa,netko više voli da mu je pod prozorom Branimirova, ja se volim buditi uz cvrkut ptičica.

dubac
03.08.2008., 23:07
Što se tiče izvannastavnih aktivnosti možda si zaboravila muzičku školu, tj. Centar za kulturu Susedgrad gdje osim što sviraju, djeca i pjevaju i plešu i imaju raznorazne radionice...pa preko puta Medpotoka ti je teniski centar i nogometna igrališta...u našoj ulici je i Centar za strane jezike... u o.š. Stenjevec košarka, step i štatijaznam...u Domjanićevoj folklor, balet...šta je to malo? Zar to ima svaki kvart?

Stanovala sam u zelenoj zgradi, pa vrlo dobro znam za Ponikve. Samo ne mora svako dijete igrati nogomet ili tenis. Muzička škola je ograničenih kapaciteta, pa se i glazbeno nadarena djeca ne uspiju upisati. Za ples isto znam jer mi nećakinja pleše i osvaja nagrade s plesnom grupom. Zaboravila si karate klub stijena. Priznajem. Za dijete u osnovnoj školi su Gajnice ok, ako se nađe u ponuđenim izvannastavnim aktivnostima.

plava_gnc
05.08.2008., 20:19
ljudi gajnice su prekrasne,al ako ste s gajnickom ekipom(...) necete bit presigurni,jer oni nisu normalni(nekoliko bilo u zatvoru)...
:

...ispravak.....ak ste s Gajnickom ekipom uvijek ste sigurni :mig:....

...Istina je da su Gajnice oduvijek "geto" ko sto je to reko MrXL, al su isto tako i stvarno super kvart ...pogotovo ako dugo zivis tamo...sve je blizu; ambulanta, centar za kulturu, vrtici, skole, plac...i na kraju veeeliki park....
...ako cemo usporedivat recimo navedene kvartove (Tuskanac, Sestine...) oni mozda jesu mirniji i to kaj se tice obitelji itd...ali ak malo razmislite, pa neces se setat sa bebom u kolicima u 1 sat nakon ponoci po mracnom dijelu kvarta, kaj ne?.....narkica i slicnih debila ima vise manje svuda.... a sad objektivno....ak trazis kvart u kojem ces se moc setat po parkicu (i pritom popricat sa svakim drugim covjekom, jer, kod nas se skoro svi znaju:)), ili kvart u kojem ce te, ko sto je neko vec gore reko, probudit cvrkut pticica, a ne prvi jutarnji tramvaj koji ti protutnji pod prozorom -.- Gajnice su jako dobar izbor :mig:

Anea5
18.08.2008., 14:42
Molim vas da li netko zna što će se graditi kraj novog
Konzuma u Gajnicama?:ne zna:
Kada smo prije dva mj. kupili stan, nije bilo ničega kraj Konzumića,
a, evo sada tamo već zjapi povelika rupetina!...Ma, znam da se svugdje
gradi, no baš za taj dio čula sam razne priče i planove:ne zna: i vjerujem
da sigurno netko zna odgovor! :w

Ipanema
18.08.2008., 14:44
Zelis li da se ova tema spoji sa temom "Gajnice" ili temom "Novogradnja"?

Anea5
18.08.2008., 14:50
Zelis li da se ova tema spoji sa temom "Gajnice" ili temom "Novogradnja"?

Može sa Gajnicama, super! Iako sam duže reg. tek sam danas prvi put na forumu, pa se još baš ne snalazim. Hvala!

dac67
18.08.2008., 18:09
:w

Radi se nova stambena zgrada. Postavili su ploču za gradilište s izgledom zgrade i nazivom firme. Na žalost nisam zapamtio koja je firma.

Anea5
19.08.2008., 05:42
Radi se nova stambena zgrada. Postavili su ploču za gradilište s izgledom zgrade i nazivom firme. Na žalost nisam zapamtio koja je firma.

Hvala na odgovoru!:) ...Naime čula sam da će se u tom dijelu graditi bazen, sportski cent., osn.škola, vrtić ,a i u jednom predhodnom postu piše o tome,sa planom sa završetkom izgradnje u 12.mj.2009....Zanima me da li netko zna nešto više o tome?:w ...

MoschuS
19.08.2008., 12:39
Da, navodno ce se to raditi ali tko zna kako kod nas stvari idu nebih se cudio da promijene planove i tu naprave hrpu nekih zgrada :ne zna:
Mi smo se nedavno preselili na Borcec i stvarno bi bili sretni da se napravi taj centar ali necemo se previse nadati za sad :)

sjekira
19.08.2008., 13:19
I opet kazem nije Mile iz HP slucajno napisao " kod nas u kvartu su svi luzeri u startu". Kada kazes da si iz Gajnica to ti nigdje ne donosi bodove, tvoje djete nece ici u razred sa Strokovom unukom, npr.

Dečko, ti blago rečeno nisi normalan. Gajnice su fenomen po tome koliko kvalitetnog su iznjedrile. Od tog Mileta kojeg spominješ pa do notorne činjenice da su nedavno na Dinamo - Rijeka najbolji igrači obje momčadi bili Gajničari - Badelj i Štrok.

Nuff said.

Štrokova unuka... :eek:
Zapravo, možda će moja unuka stvarno ići u razred sa Štrokovom unukom, samo ne unukom one smrdljive udbaščine Gorana Štroka, nego pristojnog zagrebačkog dečka i odličnog nogometaša Hrvoja Štroka...

Kakvi kompleksi... To kaj su te u Domjaniću redovito šamarali i slali po šibice, nije razlog da mrziš cijeli kvart...

A tek tvoji amaterski pokušaji socioanalize... :rofl:

Daj sad iskreno reci, ti se zapravo zajebavaš?

Anea5
19.08.2008., 13:53
Sjekira, sorry ako te gnjavim,no vidim da si dobro upoznan sa Gajnicama....
Naime kroz koji dan trebali bi se doseliti u tvoj kvart pa me zanima konkretno tvoje mišljenje o OŠ D.Domjanić jer mi kći kreće u 7. razr. i naravno doselj. prelazi u novu sredinu. Mala je super odlikaš, no frka ju je društva, kak će je prihvatiti, itd. Mene je još više strah, ali se muž i ja pravimo jako cool. Po pričama,a i vašim postovima, no , da ima iznimaka, čini mi se da je sve O.K.
Unaprijed ti hvala!:w

sjekira
19.08.2008., 14:01
Sjekira, sorry ako te gnjavim,no vidim da si dobro upoznan sa Gajnicama....
Naime kroz koji dan trebali bi se doseliti u tvoj kvart pa me zanima konkretno tvoje mišljenje o OŠ D.Domjanić jer mi kći kreće u 7. razr. i naravno doselj. prelazi u novu sredinu. Mala je super odlikaš, no frka ju je društva, kak će je prihvatiti, itd. Mene je još više strah, ali se muž i ja pravimo jako cool. Po pričama,a i vašim postovima, no , da ima iznimaka, čini mi se da je sve O.K.
Unaprijed ti hvala!:w

Samo ću ti reć da likovi koji briju da su Gajnice neki delikventski kvart prepun huligana najobičniji papci i mamine sisice koje nisu nos promolile iz stana poslije ponoći...

Dobar dio Dubrave, skoro cijeli Novi Zagreb, Knežija, Prečko, Špansko, sve su to puno zajebaniji i opasniji kvartovi. Gajnice su kamilica.

Ne brini se... Ne bih ulazio u to kako će je društvo prihvatit, samo ne slušaj ljude koji od Gajnica rade Bronx. Totalna gluparija.

MrXL
19.08.2008., 18:18
Štrok, odlican nogometas ?! Svasta.
Over and out.

dubac
19.08.2008., 22:33
Samo ću ti reć da likovi koji briju da su Gajnice neki delikventski kvart prepun huligana najobičniji papci i mamine sisice koje nisu nos promolile iz stana poslije ponoći...

Dobar dio Dubrave, skoro cijeli Novi Zagreb, Knežija, Prečko, Špansko, sve su to puno zajebaniji i opasniji kvartovi. Gajnice su kamilica.

Ne brini se... Ne bih ulazio u to kako će je društvo prihvatit, samo ne slušaj ljude koji od Gajnica rade Bronx. Totalna gluparija.

Mmm, da...to je jako miran kvart. Krasni mladi ljudi, koji se navečer druže u skupinama
http://www.vecernji.hr/newsroom/blackchronicle/3145050/index.do

a1zg
20.08.2008., 08:41
A dobro sad, ni u jednom kvartu osim u Gajnicama nikad niko nije dobio batina a kamoli stuko el bahatee policajca na cesti...Isto tako nigdje drugdje nije primjećen ni jedan narkoman a nedaj bog overdozirani...:rolleyes:
IMHO (dobro pristran sam) Gajnice su što se tiče ljudi pristojnije od većine novozagrebačkih kvartova a Dubravu, Pešču, Ferenčicu i ostalo da ni ne spominjem! U 25 godina koje sam tamo živio i po kvartu provodio gore navedenih sranja bi valjda na prste mogao izbrojati. Neznam zbog čega ljudi gajite takav negativan stav.

sjekira
20.08.2008., 09:13
Mmm, da...to je jako miran kvart. Krasni mladi ljudi, koji se navečer druže u skupinama
http://www.vecernji.hr/newsroom/blackchronicle/3145050/index.do

Ja sam pola života proveo u Gajnicama, a pola u Dubravi, točnije Studencu. Ako ti misliš da su Gajnice divlji kvart, onda si neki nerd koji doma polira tipokovnicu, i kurca ne zna o Zagrebu...

Gajnice Vs Studenac je otprilike kao Stockholm Vs Kinshasa.

Samo ti čitaj novine, tamo sve piše, i sve što piše je apsolutna istina, i uopće nemoje umarat svoj mozak sa stvarima koje se zaista događaju oko tebe. :rolleyes:

sjekira
20.08.2008., 09:21
Štrok, odlican nogometas ?! Svasta.
Over and out.

Za hrvatske prilike je on odličan nogometaš, igrao je u Dinamu koji je prvi klub u državi, sad igra u Rijeci koja je treći klub u državi. Da je Pele, nije.

Ako si živio u Gajnicama, onda vrlo dobro znaš za dosta kvalitetnih ljudi koje su iznjedrile, i apsolutno je suludo Gajničare nazivat luzerima, zato jer je Miletu trebala neka dobra rima, u za njega prosječnoj pjesmi.

Ima on puno stvari koje su puno autobiografskije od te. Čemu površnost? I to je meni baš simpa, pa urbani izričaj ne bježi od ciničnog ismijavanja samog sebe. Pa ne bumo u Gajnicama imali neku klapu ili KUD koji pjevaju o tome kako su Gajnice najljepše na "svitu", a i šire.

BTW koliko kvalitetnih ljudi su iznjedrili Tuškanac, Pantovčak, Šestine i ti kvartovi koji po tebi proizvode hrvatske ibermenše? Nisu proizvele nikog osim par tatinih sineka koji šmrču bijelo. Luka i Borna su zakon!

pistacija
20.08.2008., 14:12
Hvala na odgovoru!:) ...Naime čula sam da će se u tom dijelu graditi bazen, sportski cent., osn.škola, vrtić ,a i u jednom predhodnom postu piše o tome,sa planom sa završetkom izgradnje u 12.mj.2009....Zanima me da li netko zna nešto više o tome?:w ...

U ulici Kraznik i onoj drugoj jednosmjernoj koja vodi pokraj Konzuma kraj kineskog restorana uz cestu je dozvoljena gradnja. Zemljiste iza Konzuma se jako dugo prodaje jer vecinski vlasnik trazi veeliku cijenu (unatoc tome sto je to zona za gradnju sportsko rekreacionih centara i sl.) i brijem da nece nikad spustiti cijenu jer lik ... ima para :) Na toj velikoj parcelii postoji jedna manja sa hrpom suvlasnika koji se isto ne mogu bas dogovoriti tako da ne znam bas kad ce se svi ti sportski sadrzaji izgraditi . Onaj tko to kupi mora napraviti i setalisnu stazu. Znam samo da ce se u blizini vjerovatno graditi hotel ili stambeno poslovna zgrada :mig:
i ta gradnja to nema veze sa velikom livadom iza konzuma i to nema veze sa ovom sad zgradom sto se gradi na zapadnoj strani konzuma unutar one 2 sto postoje

marutho
20.08.2008., 14:38
@sjekira
Daj smiri strasti i odi nazad u ludu kuću... Ne provociraj!
E da, i šuti!

plagra
20.08.2008., 15:34
Ja bi samo rekla da svako naselje ima svoje prednosti i mane,a najviše krađa se upravo događa u malo boljim naseljima(Gračani,Šestine)...toliko o tome koliko su divna..Meni se osobno Gajnice sviđaju(imam prijatelje tamo)više nego Podsused ili Kustošija...Nisu savršena,imaju mane kao i sva druga naselja u Zagrebu.Ima ljudi koji su dobri,djeca koja su divna a ima i suprotno od toga,kriminala,droge itd.ali u kojem naselju toga nema??A da su Gajnice loše,nisu!!Povezanost je odlična,imaju sve što je potrebno...

pucko
22.08.2008., 14:55
Kada smo prije dva mj. kupili stan, nije bilo ničega kraj Konzumića,
a, evo sada tamo već zjapi povelika rupetina!...Ma, znam da se svugdje
gradi, no baš za taj dio čula sam razne priče i planove:ne zna: i vjerujem
da sigurno netko zna odgovor! :w

ja znam jel cu idući tjedan kapariti trosoban stan od 60 m2 a gradi kajzer dom,a mene zanima da li netko zna kako oni grade, ta rupa je od njihove buduće zgrade

Mata Hari
30.11.2008., 23:30
Ne mogu vjerovat; prolazim neki dan kod Super Konzuma i mislim si kak bi bilo super napraviti neki sportski centar tam, i sad neko napiše da se to već planira :). čak sam se jednom (još prije jedno 5 god.) s dečkom porječkala, jer sam rekla da je to savršena lokacija za bazen (on poludio) i sad bu možda i bazen bio. Pa mojoj sreći nema kraja :)
Ma ljudi Gajnice su zakon, i vi pričajte kaj oćete; a onaj lik kaj vrijeđa "Sirotanoviće" pitam se kak je mogo živjet u "takvoj bijednoj sredini s bijednim ljudima" punih 35 godina. Meni da neki kvart ne paše odmah bi se odselila

ivona82
30.12.2008., 21:48
imam pitanjce. budući da očito živite u gajnicama,trebali bi znat. jel mi može itko reć je li od peruanske ulice bliže autobusna stanica 112-ce ili stanica za vlak?hvala

verica
30.12.2008., 22:04
Ne znam kaj bi to bila 112-ca, ali Peruanska je bliže stanici autobusa Črnomerec-Karažnik-Gajnice nego stanici vlaka. Iako, i stanici vlaka je vrlo blizu.

ivona82
30.12.2008., 22:25
112-rekli su mi da je to broj busa koji vozi sa črnomerca. thnxs, iako nigdje na karti ne mogu nać stanice.

štemajzl
30.12.2008., 22:52
Tebe zanima 121 (http://www.zet.t-com.hr/media/41393/121%20redukcija.pdf). To je puno bliže Peruanskoj od vlaka iako ni vlak nije daleko.

Sandra October
11.07.2009., 22:50
Pozdrav,

nakon što smo doslovno slučajno prodali svoj stan jer ponuda bila bolno dobra :zubo: .. eto nas na početku..

vodile se diskusije kuća vs stan, lokacije.. ja navijam stan/grad..muž kuća/predgrađe.. eto nam se ukazala prilika koja bi vjerovatno bila neka vrsta kompromisa ..zemlja u gajnicama za kuću.. konkretnije gajnički vidikovac.. krasan pogled na grad.. mogu zamisliti sebe kako sjedim na verandi ispred bazenčića :cerek:..sve 5 .. al eto Gajnice su znamo i sami shebane po pitanju peak vremena u prometu (autom), djeca danas sutra osuđena na organizirani prijevoz u diskoteke i slično .. pa evo lijepo molim moderatore da me ne uklone na neki lijevi pdf i ostave tu i da se jave gajničari i kažu kako im je tamo, kako ide borba sa prometom u smjeru grada.. općenito kakav vam je taj kvart.. plusevi, minusevi.. recite .. hvala:)

BundyBoy
12.07.2009., 08:22
vlak ?
ne trebaš auto..... :kava:

Sandra October
12.07.2009., 09:32
nije opcija, do tada će dijete krenut u vrtiću koji je u gradu, na stranu čak i to da sam se javnim prijevozom navozila dovoljno u životu i da više fala ne bi.. al treba razvest dijete u vrtić, seeb na posao, pa sve opet natrag.. pls konstruktivno .. koliko traje vožnja gajnice-centar oko 8:00-8:30 tj 17:00-17:30?

verica
12.07.2009., 10:22
sat - sat i pol

BundyBoy
12.07.2009., 10:29
nije opcija, do tada će dijete krenut u vrtiću koji je u gradu, na stranu čak i to da sam se javnim prijevozom navozila dovoljno u životu i da više fala ne bi.. al treba razvest dijete u vrtić, seeb na posao, pa sve opet natrag.. pls konstruktivno .. koliko traje vožnja gajnice-centar oko 8:00-8:30 tj 17:00-17:30?

kaj nije opcijia ??? odvezeš djete u vrtić i poslje odeš na vlak. i za 10min si u centru... a ak buš se vozila autom... onda buš išla 2 na sat....pa izvoli...
i očito je da se nisi nikada vozila u to doba tamo. ne razumijem kaj je loše
u vlaku ??? sve više i više se ljudi vozi vlakom jer nema kašnjenja, nema gužvi itd... i što tu nije konstuktivno ? :kava:

Sandra October
12.07.2009., 10:33
da vozim dijete na fratrovac, vratim se i onda se vozim vlakom u grad bi rekla da bi to bio najstupid mjera ever :rolleyes:

verice sat-sat i pol? :eek: :horor:

Juraj2
12.07.2009., 10:33

Imas vrtica u i oko Gajnica. U ovo doba koje tebe zanima (nakon osam ) dosta brzo ide. gadno je od 7-8. trik je u tome da ne ides odmah na bolonju nego po bolničkoj do vrapča pa onda na ilicu. ja ne koristim gradski prijevoz 20 godina i sasvim lijepo ide i autom. dobre su gajnice.

Sandra October
12.07.2009., 10:41
Imas vrtica u i oko Gajnica. U ovo doba koje tebe zanima (nakon osam ) dosta brzo ide. gadno je od 7-8. trik je u tome da ne ides odmah na bolonju nego po bolničkoj do vrapča pa onda na ilicu. ja ne koristim gradski prijevoz 20 godina i sasvim lijepo ide i autom. dobre su gajnice.

uf.. fala :) umalo me šlag strefio od sat i pol vožnje.
dijete neće u vrtić u gajnice jer mu je tata njemac i dala bi dijete do 4-og razreda u njemačku školu/vrtić radi izvornog govorništva... nije to tema, odlutala sam... samo pojašnjavam da postoji razlog zašto se dijete vozika čak na fratrovac.. nije iz razloga što mi se priprdilo vozikat po gradu ujutro i popodne u najgoroj gužvi.. a s druge strane mužu je bitno radi posla da ima brz izlaz na autocestu pa su mu gajnice koliko-toliko ok (lučko..)

verica
12.07.2009., 10:41
Mi smo potpuno odustali od prijevoza autom, a koristili smo sve moguće pravce. Moguće da je oko 8 manja gužva, ja krećem oko pola osam na posao.
Nedavno me susjed povezao i trebalo nam je sat vremena od Vrapča do Vukovarske. Ako ne smiješ zakasniti na posao niti minute, krenuti sat vremena ranije nije dovoljno.

verica
12.07.2009., 10:42
Probajte se provesti ujutro Škorpikovom do autoceste i zaobilaznice iz Gajnica pa ćete vidjeti što je brz izlaz na autocestu :D

Sandra October
12.07.2009., 11:04
ja na bi krenula prije 8:00 iz kuće, destinacija vukovarska.. muž izlazi van iz kuć oko 6-6:30.. nekako mislim da bi oboje trebalo u tom slučaju zaobići najgori dio gužve.. ok povratak je pretpostavljam oko 17:30 čisti horor al jutro ne bi trebalo biti problem..:misli:.. koliko bi to bilo, pola sata, 45 min?

Juraj2
12.07.2009., 11:16
muz prolazi bez zastoja, ti racunaj cca pola sata ides karaznik-bolnička-orešje-ljubljanska-savska-vukovarska.

verica
12.07.2009., 12:22
U osam je možda stvarno manja gužva - ne znam, već godinu i pol putujem isključivo vlakom (osim povremenih epizoda sa autom koje ne želim ponoviti).
Ne znam za ovaj pravac koji Juraj predlaže, to je ruta karažničkog autobusa a on najčešće stane već kod skretanja u (mislim) Žagarovu ulicu i onda se do Ilice vuče mic po mic.

Inače, pretpostavljam da ne igra ulogu, ali u gajničkom vrtiću postoji njemačka grupa (ide i manje djece u nju), no ionako ćeš dijete kasnije morati voziti u školu i posvuda jer ne znam ima li uopće kakvog javnog prijevoza po brdima (a zaključujem da idete na brdo). Kod mene, iznad Vrapča, su sada uveli jedan mini autobus koji vozi po brdima pa se možda to nekad dogodi i znad Gajnica.

Sandra October
12.07.2009., 12:42
muz prolazi bez zastoja, ti racunaj cca pola sata ides karaznik-bolnička-orešje-ljubljanska-savska-vukovarska.

hvala za tip:mig: testirat ću jedno popodne ili jutro smjer

verice, hvala za tip za njemačku grupu ali nekako smo skloniji da ide u izvornu školu dok potpuno ne savlada jezik ( u školskom smislu) a ne kao sekundarni jezik ..te tete su vjerovatno /gotovo sigurno učiteljice njemačkog, ne izvorni govornici ...velika je razlika .. ne gine mi fratrovac .. ok (opet off topic) sele se za jedno godinu -dvije na kajzericu pa će biti lakše .. tj koliko-toliko usput

Sandra October
15.07.2009., 08:42
evo mene opet sa pitanjem za gajnice, o kakvom se to projektu mosta preko save koji bi se spojio sa avenijom bologna priča? jel zna netko nešto o tome?

štemajzl
15.07.2009., 13:19
Jel vjeruješ i u djeda mraza?
Tko priča o tome? Dečki u lokalnoj birtiji?
Jel ti o tom mostu ovisi hoćeš li se doseliti u Gajnice ili ne?
Kakve to onda veze ima s temoem o Gajnicama?

ima, jer joj taj most možda krati put na posao i smanjuje gužvu na aleji
i drugi put ljepše pitaj ;)

Sandra October
15.07.2009., 16:48
ako nemaš ništa pametnije za reći onda otpizdi koracima svoje revolucije u glavi.. spomenuli su sinoć u ''otvoreno'' i prekasno sam skužila o čemu pričaju al se spominjao dotični most .. a ako ti nije jasan odnos bologne-gajnica onda odi na google maps i ne troši žuć po forumu

dugogodišnji forumaš poput tebe trebao bi znati da se ovim tonom ne može razgovarati s drugima
pripazit malo na riječnik molim
hvala, atlantis

Juraj2
15.07.2009., 17:43
evo mene opet sa pitanjem za gajnice, o kakvom se to projektu mosta preko save koji bi se spojio sa avenijom bologna priča? jel zna netko nešto o tome?

Jel to prica o podsusedskom mostu koji ustvari skracuje put Samobor-Zaprešić, a usput riješava problem uskog grla u podvožnjaku u Škorpikovoj ili je riječ o mostu koji bi trebao izaći na produženu Vrapćansku. Oba su u planu u slijedećih par godina. Ovisno o lovi.

Sandra October
15.07.2009., 20:06
Jel to prica o podsusedskom mostu koji ustvari skracuje put Samobor-Zaprešić, a usput riješava problem uskog grla u podvožnjaku u Škorpikovoj ili je riječ o mostu koji bi trebao izaći na produženu Vrapćansku. Oba su u planu u slijedećih par godina. Ovisno o lovi.

spominjali su most koji izlazi na vrapčanskoj :) hvala :) a na što se on to treba spojiti tj koja mu je to bypass ruta?:) ako to riješe onda mi se gajnice sviđaju i kao investicija.. ode cijena u tom slučaju kući odma 100000 ojra gore u prodaji :D: : okrećeražanjazecdebeloušumi:

Juraj2
15.07.2009., 20:10
ukucaj u gugl vrapćanska+most+zagreb i dobit ćeš više odgovora koji te zanimaju

Sandra October
15.07.2009., 20:46
thx.. jesam :)

Globalist
01.08.2009., 14:52
Pozdrav svima od još jednog Gajničara!
Tu sam od rođenja, odnosno više od 35 godina i lijepo je pročitati kako većina vas koji su živjeli ili žive ovdje hvale taj miran kvart. doduše, ja ne živim u samom naselju, već u kući preko puta Gajnica od strane Aleje Bologne, ali tu sam išao u školu i to je moj kvart.

Zapravo javljam se jer me zanima hoće li šta biti od bazena ili nekakvog sportskog centra kod novog Konzuma, o ćemu se pisalo u prijašnjim postovima, ili ćemo samo dobiti još jedan red dosadnih stambenih zgrada?

rubyzg
10.02.2010., 17:05
Pozdrav svim susjedima u Gajnicama,
kupili smo stan u novoj zgradi do super konzuma i prezadovoljni smo.
Zgrada je od kajzer-doma i mogu ih stvarno pohvalit jer su susretljivi i oko svega se moze dogovriti. Jedva čekamo da se skorz preselimo. Inače Gajnice obožavam,kvart mi je super, sve je blizu i dosta se toga može obaviti bez auta. Što je velika prednost. Do sad samo živjeli na laščinskoj (maksimir) i kvart kakav je bio nekad, vise ne postoji.

givek
10.03.2010., 15:06
Pozdrav i tebi,
to bi značilo da ćemo biti susjedi :)
Supruga i ja smo uzeli stan u potkrovlju. Za sada super zadovoljni svima, nadam se da će tako i ostati.

rubyzg
10.03.2010., 16:03
Mi smo na drugom katu :) zadnji ulaz. Isto smo zadovoljni sa stanom, sve je super. Samo ćemo ga premaljat jos jednom jer su nam ga majstori ostetili kad su namjestaj nosili. Ovaj tjedan dolaze kaslici s imenima. Šteta kaj je pao snjeg inace bi vec i okolis uredili.

blond lady
09.04.2010., 18:04
idemo gledati neke stanove na perjavici, možete mi nešto reći o tom dijelu grada...živim u malešnici...taj dio mi je dosta nepoznat....

bjelovarcanka
10.04.2010., 18:27
ajde, nek mi netko pomogne..da li ima tu na forumu iz gajnica da poznaje krecelja...hitno mi je... i kako se zove zadnja stanica u gajnicama ...

darkec2
10.04.2010., 19:50
ajde, nek mi netko pomogne..da li ima tu na forumu iz gajnica da poznaje krecelja...hitno mi je... i kako se zove zadnja stanica u gajnicama ...

mislim da se zove karažnik, nisam siguran

bjelovarcanka
10.04.2010., 22:07
hvala...mislim da je!

Juraj2
11.04.2010., 18:25
mislim da se zove karažnik, nisam siguran
da s gornje strane za buseve koji idu dalje u brda. po Bolonji je zadnja Dubravica. Kod busa koji zavrsava u centru Gajnica (kod placa) je Kerestinačkih žrtava

bjelovarcanka
11.04.2010., 23:15
tanx!

gmp
02.05.2010., 22:46
Hello. da li itko zna koliko treba (pješke) od Plemičko 1 do stanice vlaka? da li je odatle bliže do vlaka ili busa?
thx puno :)

maks
03.05.2010., 14:15
na samom križanju Bolničke i Plemičko 1 je bus stanica, ( tuda voze 4 autobusne linije), a pješice je do vlaka 15-ak minuta

gmp
03.05.2010., 21:32
puno hvala... ;)

Metallic fan
05.03.2011., 16:24
just a question :D
koliko bi mi trebalp pjehe od okretišta na črnomercu do gajnica? tam do one stanice kod benzinske? sestra mi živi tam u blizini pa ak se zaleti mna koji koncert fulam zadnji bus za petrinju pa mi je ovo opcija :D
xD

štemajzl
05.03.2011., 19:19
GPS (http://maps.mireo.hr/gelin2/) kaže da ima 4,8 km pa si računaj - oko sat vremena bržeg hoda.

Pika225
05.03.2011., 22:36
just a question :D
koliko bi mi trebalp pjehe od okretišta na črnomercu do gajnica? tam do one stanice kod benzinske? sestra mi živi tam u blizini pa ak se zaleti mna koji koncert fulam zadnji bus za petrinju pa mi je ovo opcija :D
xD

A zašto bi išao pješice? Pa ima noćni bus koji ide svakih sat vremena (bus za Zaprešić) i noću staje na svim stanicama.

A ako baš želiš pješice imaš oko 45 minuta hoda, ali možeš i brže, ovisno o tome koliko brzo hodaš :mig:

Dlapek
13.04.2011., 14:10
Mi smo na drugom katu :) zadnji ulaz. Isto smo zadovoljni sa stanom, sve je super. Samo ćemo ga premaljat jos jednom jer su nam ga majstori ostetili kad su namjestaj nosili. Ovaj tjedan dolaze kaslici s imenima. Šteta kaj je pao snjeg inace bi vec i okolis uredili.
sori kaj pitam,ali zanima me koja je bila cijena .

petra82.
19.04.2011., 21:44
Ja cijeli život tj.28 godina živim u Gajnicama i fenomenalan su kvart !!!! ne bi ih mjenjala za ijedan drugi kvart NIKADA :top:

petra82.
19.04.2011., 21:57
To je istina da se te iste pojavnosti mogu pripisati i drugim kvartovima. Ali ne svima. Recimo ja mislim da je puno bolje stanovati u centru (gdje sada zivim).
Stanovao sam jos i na Savici. Jarun mi izgleda ok.Cvjetno. Sjeverna naselja tipa Vrhovec, Sveti Duh, Tuskanac, Kraljevac, Sestine, itd. Mislim da su to puno ugodnije cetvrti od Gajnica. Ali to valjda svi znamo.
Živio sam u Gajnicama 35 godina i znam o cemu govorim. Dosta prijatelja mi stanuje u Gajnicama koji su takodjer starosjedioci i nitko nije sentimentalno vezan za Gajnice. I opet kazem nije Mile iz HP slucajno napisao " kod nas u kvartu su svi luzeri u startu". Kada kazes da si iz Gajnica to ti nigdje ne donosi bodove, tvoje djete nece ici u razred sa Strokovom unukom, npr.
Ako i stavimo sa strane taj sociokulturoloski aspekt, Gajnice ostaju periferija, lose povezana sa centrom, slijepo crijevo Zagreba. Svi shoping centri na Skorpikovoj su napravljeni sa smjesnom infrastrukturom. Kada moras u spici na drugu stranu Samoborske ul. to je avantura od sat vremena.
Jedini covjek koji gura projekte u Gajnicama je g. Merlin iz Gornjeg Stenjevca (sjedi desno od Bandica) pa zahvaljujuci njemu se tu i tamo asfaltira koja ulica u Gajnicama ili uredi koji park, tako da ne mislite da se to desava zato jer se lokalna zajednica brine o svome naselju.
Da se razumijemo, meni su Gajnice drage, rodjen sam i odrastao u njima ali ne mogu reci da su dobar kvart. Kazem,buducnost je mozda drugacija, ali ako se prepusti gradjevinskoj mafiji,onda je nikakva. Primjer, pogledajte ljubicastu zgradu u ulici Gajnice (preko puta Zebre) Njezin lift je udaljen 50 cm od plocnika a sve ostale zgrade u ulici su barem 10 m od ceste. Ako ce se tako graditi dalje, lose se Gajnicama pise jer i ove prednost koje vi navodite, zelenilo i parkovi, nece dugo trajati.

a iz kojeg si ti kvarta molim te lijepo pametnjakoviću ??!!!

m11
09.05.2011., 01:57
Citam ovo i osim par isfrustriranih likova slazem se sa svime.....
32g sam zivo u Gajnicama, prije 2g preselio u Umag, također u međuvremenu 3 g zivio u Trnju........
Gajnice=najljepsi kvert u Zg, Trnje im nije ni sluga......Umag, gradic po mojoj mjeri...
Jednom mjesecno dodjem na 5-7 dana zbog ekipe al i topline koju osjecam u tome kvartu....
Ostavio sam si stan koji ne mislim prodavat niti rentati iako imam i kucu u Luckom gdje bih mogao boraviti dok sam u Zg, upravo zbog tog Gajnickog stiha..

Spominjao se Štrok, moj frend, zajedno haklali, starci jako dobri........skroman, dobro odgojen decko, u Dinamu nije dobio pravu priliku(nije bio Mamicev igrac), skoro svaki put kada bi usao u igru il zabio il okrenuo tekmu.....trenutno pokretacka snaga Rijeke, uspio u zivota a sada ga tu netko xy proziva, ocito isfrustriran svojim zivotom....

Upravo u Umagu otvaram obrt i pazi kako ce se zvati, GAJNICE

Pozdrav svim Gajnicanima

Minda
07.07.2011., 15:02
Velika molba za sve iz Gajnica

Gledamo jednu kućicu u Putinama. Prvi put smo bili u tom dijelu Zagreba. Sama ne bi nikad mogla ponovno doći do te kuće :D
Zanima me povezanost tog brdovitog dijela s centrom Gajnica. Kako djeca idu u školu tj. je li jedina opcija voziti ih ili postoji neki bus?
Svaka informacija o životu na tom brdovitom dijelu Putine i sl. je dobro došla :s:s:s

Etaa
08.07.2011., 13:33

Gledamo jednu kućicu u Putinama. Prvi put smo bili u tom dijelu Zagreba. Sama ne bi nikad mogla ponovno doći do te kuće :D
Zanima me povezanost tog brdovitog dijela s centrom Gajnica. Kako djeca idu u školu tj. je li jedina opcija voziti ih ili postoji neki bus?
Svaka informacija o životu na tom brdovitom dijelu Putine i sl. je dobro došla :s:s:s

Putine spadaju pod Stenjevec, tako da bi u tom slučaju djeca išla u školu u Stenjevec...u Stenjevcu imaju 2 osnovne škole i nema potrebe vodit ih do Gajnica :ne zna:

Minda
12.07.2011., 22:15
Putine spadaju pod Stenjevec, tako da bi u tom slučaju djeca išla u školu u Stenjevec...u Stenjevcu imaju 2 osnovne škole i nema potrebe vodit ih do Gajnica :ne zna:

Hvala Etaa kao što rekoh svaka info je doobro došla :top:

Etaa
13.07.2011., 07:23
Ok, neznam koliko visoko na brdu je ta kućica, ali po Bolničkoj/Karažniku ti voze 3 autobusne linije do Gajnice (imaš 3-4 stanice)...tako ako baš trebate u Gajnice mislim da nebi trebo bit problem javnim prijevozom :five: :kiss:

MrXL
28.10.2011., 16:39
Tko bi rekao da ce Mile iz HP ikada iseliti iz Gajnica ? I to gdje, u Mesnicku. Centar. Ma tko bi rekao . . .

a1zg
02.11.2011., 10:43
Ko bi rekao da će se prodati Laškoj pivovari umjesto Žuja je zakon? Prodao se.... :D

rejoflajt
18.11.2011., 18:00
ima li neko iz gajnica ko bi znao nešto reći o zgradama, onim novijima s 5 katova, mislim, u brazilskoj...jesu ok, jel grijanje na toplanu skupo po zimi...sori ak postavljam malo "čudna" pitanja...hvala unaprijed...:cerek:

Sorterar
18.11.2011., 18:36
Evo brzo.
Moja zgrada je ok,mi smo zadovoljni.Toplinska i zvučna izolacija je jako dobra. Grijanje nije toplana već plinsko etažno. Naš stan je 50m2, dvostrano orjentiran i za neka 3 tjedna grijanja račun nam je oko 200 kuna ( ne grijemo noću i nije nam hladno.)
Ne znam što te još zanima?

rejoflajt
18.11.2011., 18:46
Evo brzo.
Moja zgrada je ok,mi smo zadovoljni.Toplinska i zvučna izolacija je jako dobra. Grijanje nije toplana već plinsko etažno. Naš stan je 50m2, dvostrano orjentiran i za neka 3 tjedna grijanja račun nam je oko 200 kuna ( ne grijemo noću i nije nam hladno.)
Ne znam što te još zanima?

baš ti hvala, ti si baš u toj ulici i u tim zgradama? ma stan ima onu staru stolariju s bijelim vratima balkonskim na ključ, nisam provjerila jesu li dupla stakla...ako se ne grijete noću, zar vam je račun manji, mislim ,toplana je toplana, nema veze jel ti zatvorio radijatore, ne?:ne zna: hvala opet...:cerek:

ups, sori, sad vidim da imaš plinsko etažno, to je drugi par rukava, zato me i zanima toplana i računi po zimi...:D

Sorterar
18.11.2011., 18:52
Imaš PM.

blond lady
19.11.2011., 18:31

mi živimo u putinama ali dolje, na početku brijega i vozi bus iz gospodske ulice a voze više buseva iz bolničke ulice prema črnomercu ili u drugom smijeru prema Gajnicama, kvart je super, miran, puno zelenila, 2 osnovne škole, vrtići (privatni i gradski) u blizini i sve se može obaviti pješice, sad ne znam samo koliko je to u brijegu što si ti gledala

Maxica
20.11.2011., 08:47
Blond lady, pa mi smo susjede, čak i dijete imamo istog godišta. Možda se i znamo :)

Meni je trebalo malo vremena da se naviknem na kvart, ali sad ga ne bi mijenjala nizašto.

dado2u
10.02.2012., 12:59
MRXL....ja sam starosjedioc šestina i tih ostalih dijelova našeg Zagreba.....ti nemaš pojma o tim djelovima grada pa ih nemoj ni uspoređivat sa Gajnicama :lol: ...a kaj se tiće Španskog i ostalih djelova koje uspoređuješ sa Gajnicama.... :rofl: ti nisi normalan...Gajnice su još valjda jedini dio grada u kojem čovjek može mirno i bezbrižno živjeti :cerek: ...a one fore sa djecom koja nejdu u školu sa djecom nekih poznatih ličnosti :504: ...bljak...gadiš mi se totalka ...kakav si ti snob.... :503:

evo ja sam nedavno kupio stan u gajnicama u novogradnji kod novog konzuma...imam puuuunoooo prijatelja iz djetinjstva koji žive ili su živjeli u Gajnicama i nikada nisam doživio ništa od toga svega kaj ti spominješ :ne zna: ....fakat si smješan... :rofl:

tak se ne razgovaramo na ovom podforumu :nono:
solar

markfra
15.03.2012., 21:01
MRXL....ja sam starosjedioc šestina i tih ostalih dijelova našeg Zagreba.....ti nemaš pojma o tim djelovima grada pa ih nemoj ni uspoređivat sa Gajnicama :lol: ...a kaj se tiće Španskog i ostalih djelova koje uspoređuješ sa Gajnicama.... :rofl: ti nisi normalan...Gajnice su još valjda jedini dio grada u kojem čovjek može mirno i bezbrižno živjeti :cerek: ...a one fore sa djecom koja nejdu u školu sa djecom nekih poznatih ličnosti :504: ...bljak...gadiš mi se totalka ...kakav si ti snob.... :503:

evo ja sam nedavno kupio stan u gajnicama u novogradnji kod novog konzuma...imam puuuunoooo prijatelja iz djetinjstva koji žive ili su živjeli u Gajnicama i nikada nisam doživio ništa od toga svega kaj ti spominješ :ne zna: ....fakat si smješan... :rofl:

tak se ne razgovaramo na ovom podforumu :nono:
solar

To opće nisu gajnice,samo se tak naziva,to je prostor izmedju podsuseda i gajnica koje nisu postojale,. Znači to bi prije moglo biti,dolec,lisičina,goljak,g. stenjevec,bizek..

markfra
11.04.2012., 08:42
ma ko mi to vrijeđa kvart, i po čemu je Špansko bolje od Gajnica; kad su Gajnice postojale što je bilo Špansko-.....???? Špansko selo eto što!!!!!!!!!

Da špansko je bilo selo, i starije je od gajnica.
Gajnice su se počele graditi 1950. do onda je to bio Stenjevečki posjed.
Gradile su se za radnike Jedinstva.
Ja nisam iz Španskog,iz Stenjevca sam.
Nema razloga da bi Gajnice bile bolje od Španskog.
Nemaju nikakvu tradiciju,ko Zagreb ili starija naselja u zg,znači večinom
su došli dotepenci u zgrade.

Evo jedna stara karta Zagreba.

http://img651.imageshack.us/img651/1668/1929okolica.jpg

p3r02d3r0
28.04.2012., 16:30
Čitam neke komentare ovdje, i ono mislim u sebi wtf. Geto? Periferija? Huligani?

Ja ovdje živim 27 godina, iako se uskoro selim u Zaprešić, no generalno moram reći da mi je Zaprešić u cjelini goli k uspoređujući samo s Gajnicama.

Obožavam Gajnice, kako stari dio Gajnica, tako i onaj novi dio iza placa.

Nadalje, geto. Ono wtf? Kakav to geto ima tri banke, hrpu malih dućana, plac, mali i veliki konzum i sve ostalo kaj je nabrojao netko ranije u ovoj temi, plus gomilu zelenila i ogromni park?

Periferija? Jbt, meni s autom treba najviše 20 min do centra u koji ovak ionak skoro nikad ne idem s autom, nego se radije švercam busom i tramvajem da ne plaćam parkiranje. A bus mi stoji drito pred zgradom.

Netko je spominjao huligane. Ono jbt, ak huligane nazivate ekipu koja po parkovima sjedi na klupicama, cuga i priča o Dinamu ili Realu, onda fakat ne znam.

Kaj se ljudi tiče, jbg, ima svakakvih. U Gajnicama ne komuniciram s nikime osim s frendovima i eventualno njihovim starcima. Neki dan sam spoznao da fakat ima budaletima i primitivnih kretena kada sam s curom išao u potragu za izgubljenim mačorom, pa je bilo svakakvih komentara. No, ajte molim vas, di nema takvih?

Sve u svemu, Gajnice ftw.

confusedangel
20.05.2012., 20:26
Gajnice su super i miran kvart. Amen.

pcelicamatea
07.09.2012., 23:24
Pitanje..sa Črnomerca do Peruanske ulice se ide busom 120 ili 121? Jel mozda netko zna otprilike koja stanica bi bila najbliza toj ulici?

Hvala :)

Sorterar
08.09.2012., 09:27
121.
Najbliža stanica je Čileanska-Peruanska.:)

Daario
21.06.2013., 22:47
Evo i mene...Ja živim u gajnicama,to jest u Stenjevcu,ali do Gajnica mi treba... 30 sekundi i manje...puno češće idem prema Gajnicama nego po Stenjevcu i Vrapču..Ta tri kvarta znam napamet...

Gajnice su zaista odličan kvart,tamo su mi i najbolji frendovi...

Ponavljam,povezanost je odlična!Nekoliko autobusnih linija,onda vlak.... Milina... Do vlaka mi treba nekih 10-15 minuta lagane šetnje,a do autobusne stanice manje od minute...opet mi nije direktno pred stanom,a opet je blizu...ja to zovem "daleko,a blizu..."

Zgrade su super,te zaista,Gajnice imaju sve!Nekoliko vrtića,banke,poštu,kafiće,parkove,zelenilo,onda onaj park za pse...odlično!Živio sam i ja u Centru neko vrijeme i znate što-ne bih se vraćao...a opet-blizu mi je Sljeme,Glavica i ostale prirodne oaze...kud ćeš bolje?

A ono o huliganima...to je prestrašno što neki ljudi tu pišu!!Toga ima svugdje!!Više od pola Dubrave,Knežija,itd.

Zapravo,najmanje huligana ima u Gajnicama!
Odlično za djecu,ima puno parkova,jako je dobar onaj park "101. brigade.Ima puno klupica,možeš se lijepo prošetati,park je lijepo uređen,ima dosta djece,baš je onako,sve živo!U koje god doba dana da prođem parkom uvijek ima djece,mladih koji se druže,ma sretni su... A kaj-huligani su mladež(16-25)godina koji sjede na klupicama,tu i tamo pljunu i pričaju "A jebote,znaš ono e..."

Tamo svakodnevno prolazim,poznam ih kao svoj džep i nikada se u Gajnicama nisam osjećao nesigurno ili ugroženo od strane tih "opasnih huligana"

Ja sam zaista živio svugdje po Zagrebu,i mogu sa sigurnošću reći da su Gajnice pravi kvart za život!

Mislim da je najbolja ulica Peruanska(duža ulica,glavna zgrada Gajnica...)Ima sve-dućan desetku u kojem možeš kupiti mnogo stvari za svakodnevnu uporabu,imaš 4-5 kafića,Tobaco shop(za cigareteeee... :D)) :) i sve ti je to,bez obzira jesi li u Peruanskoj 14 ili 4 na udaljenosti između jedne(i manje!)do maksimum 6 minuta laganog hoda!Ispred zgrade je i ograđen park za djecu(15 metara od zgrade,samo pređu cestu(parking)Onda je dvije-3 minute udaljen onaj,gore opisivani prekrasan park 101. brigade,koji zaista zaslužuje titulu parka...(zelene površine,drveće,mnoštvo,klupica,prostor za druženje starije djece i mladeži....)

Opet,iz Peruanske ti je blizu i Kuglana,Grabar(10-15 minuta lagane šetnje)

Blizu je i veliki Konzum... Ma,auto vam i ne treba :)

Evo,rekao sam dosta toga o Gajnicama...

Sve u svemu,zaista izvrstan kvart,izvrsna povezanost,ima baš sve na jednom mjestu,nema previše gužve,ima dosta drveća,parkova i zelenih površina,blizina Centra...Ma savršenstvo!!! :)

Etaa
22.06.2013., 20:07
Ponavljam,povezanost je odlična!

Zgrade su super,te zaista,Gajnice imaju sve!

Zapravo,najmanje huligana ima u Gajnicama!
Odlično za djecu,ima puno parkova,jako je dobar onaj park "101. brigade.Ima puno klupica,

Mislim da je najbolja ulica Peruanska(duža ulica,glavna zgrada Gajnica...)

Opet,iz Peruanske ti je blizu i Kuglana,Grabar(10-15 minuta lagane šetnje)

Sve u svemu,zaista izvrstan kvart,izvrsna povezanost,ima baš sve na jednom mjestu,nema previše gužve,ima dosta drveća,parkova i zelenih površina,blizina Centra...Ma savršenstvo!!! :)

:rofl: Ti baš moraš toliko hvaliti ovaj kvart :kokice: ? Da se čim više ljudi doseli, jel :rolleyes:?

Previše smo se počeli naseljavati i izgrađivati....svakim danom postajemo sve sličniji Malešnici/ Španskom...još malo nećemo imati niti jednu zelenu površinu :rofl:
Na svakom čošku niču zgrade, dječja igrališta i privatni vrtići, a postoji samo jedna osnovna škola :rofl:

Daario
23.06.2013., 12:29
:rofl: Ti baš moraš toliko hvaliti ovaj kvart :kokice: ? Da se čim više ljudi doseli, jel :rolleyes:?

Previše smo se počeli naseljavati i izgrađivati....svakim danom postajemo sve sličniji Malešnici/ Španskom...još malo nećemo imati niti jednu zelenu površinu :rofl:
Na svakom čošku niču zgrade, dječja igrališta i privatni vrtići, a postoji samo jedna osnovna škola :rofl:

Ja sam iznosim svoje mišljenje..Živio sam svugdje u Zagrebu,i tu u Stenjevcu-Gajnicama mi je najbolje...

Istina,grade se zgrade,ali Gajnice se još uvijek mogu pohvaliti parkovima i zelenim površinama...Uostalom,u koje god doba dana prolazim,uvijek ima dosta djece(što starije,što mlađe)te provode vrijeme igrajući se po parkovima...Što ne mogu reći za neke druge zagrebačke kvartove...

Gajnice zaista imaju dosta parkova i parkića..

A što se OŠ tiče-jedna je u Gajnicama,a dvije su u Stenjevcu...

No,u jednom se moram složiti-istina,ima dosta zgrada,ali pogledaj recimo,Dugave...

Daario
23.06.2013., 19:46

Hhaahha,ne :)

Miceki
04.08.2013., 20:29
Živjela sam 18 godina u Gajnicama, a od tada je prošlo mnogo vremena i u mnogo sam kvartova živjela. Sada sam skroz na istočnom dijelu grada, teško se naviknuti na nešto sasvim drukčije i baš mi fali taj zapadni dio, Gajnice osobito. I dan-danas se smatram Gajničankom, prekrasan veliki kvart, moj dom, srcu drag. željela bih se jednom u budućnosti ponovo vratiti, šmrc! :)

maks
09.08.2013., 13:23

sad sam naletio na ovo, reagiram na post od prije 2 godine :D

zanima me samo da li danas djeca uopće znaju hodati? pa da je zadnja kuća u Putinama do škole ima max. 10 minuta nizbrdo i 15 uzbrdo.

krunchieSpecial
26.08.2013., 17:33
Pozdrav svima!

Zanima me kolika bi otprilike bila cijena stana po kvadratu u "starijim" zgradama (70-e, 80-e...)?

koka36
26.08.2013., 17:50
Pozdrav svima!

Zanima me kolika bi otprilike bila cijena stana po kvadratu u "starijim" zgradama (70-e, 80-e...)?

1000-1500€ traže a po kolko daju trebaš sam saznati...

Daario
04.09.2013., 09:57
U Gajnicama se otvara neki Centar za kreativni razvoj!
Nalazi se u Peruanskoj 2
Više ovdje:https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CDQQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.uoblacima.com%2Findex.php%2Fc entar-za-kreativni-razvoj%2Ftko-smo%2F8-centar-za-kreativni-razvoj&ei=c_UmUoP7JMbOswagwYEg&usg=AFQjCNGZ-IAdFEUP9rD0BLbszl28RUi_2g&sig2=cbuJtlvVG6E4wlgV7gg1ug