PDA

View Full Version : Vaša najbolja krema za lice

stranice : 1 [2] 3 4 5

ray ban
29.03.2008., 22:24
Shiseido pureneses za sada, miče prišteke i flekice, ali volim ih mijenjati svakih 2mj. u nadi pronalaska neke čudotvorne. Vidim da je svaka čudotvorna kad je ne trpam na facu svaki dan i kad se često ne šminkam.

Ponosna,što točno od shiseda purness,možeš napisati puno ime,jer znam da imaju više proizvoda(pjenu,gel,masku)?
htjela bih to obavezno probati.

ninani
30.03.2008., 13:27
:DTrenutno upotrebljavam Chanel hydramax kremu za lice i kremu za oci u roze maloj tubi takodje od Chanela:) Za noc takodje koristim Chanel age delay kremu. I svako jutro se probudim sa veoma neznom kozom:):) Neverovatno dobre kreme:):s

Hydramax je i meni bila bozanstvena kremica :top:, age delay bezveze...

kokoshka
30.03.2008., 16:52
cure, jeste kad probale payot kreme? ja sam dobila tester za dnevnu i noćnu kremu u ljekarni i kremice su mi :s

jel zna neka koliko košta?

liliput99
31.03.2008., 12:39
ray_ban, procitala sam tvoje postove. od juce sam pocela koristiti skinoren, za sada me uopste ne iritira, pokusat cu dok mi se lice ne smiri jedno vrijeme ukinuti i tekucni puder(ionako spremam ispite, pa sam kuci:top:). Zanima me, posto koristis i ujutro i navece, kako stitis lice od UVA/UVB zraka, pogotovo sad kad je toplije vrijeme? I kad namazes skinoren samo na dijelove sa aknama, da li hidratiziras ostale dijelove lica ili?
tenks!!!

ray ban
31.03.2008., 13:02
ray_ban, procitala sam tvoje postove. od juce sam pocela koristiti skinoren, za sada me uopste ne iritira, pokusat cu dok mi se lice ne smiri jedno vrijeme ukinuti i tekucni puder(ionako spremam ispite, pa sam kuci:top:). Zanima me, posto koristis i ujutro i navece, kako stitis lice od UVA/UVB zraka, pogotovo sad kad je toplije vrijeme? I kad namazes skinoren samo na dijelove sa aknama, da li hidratiziras ostale dijelove lica ili?
tenks!!!

ukini tekući puder obavezno,oni su zlo,meni su čak i oni kao "nekomedogeni" izazivali grozne akne i potkožne prišteve.
stavi antibakterijski korektor na akne.

kod skinorena ne moraš štititi lice od UVA/UVB zraka,dermatologica mi ga je i preporučila na ljeto(u 6.mj.),nije mi rekla da treba lice štititi(ne sadrži AHA kiseline,nego neku azelaičnu).
ali,ja inače nikada ne sunčam lice(od kada sam dobila akne,znači već 10 god),jer mi sunce samo pogorša ten(u početku bude sve super,a kasnije lice samo bukne od akni).
kada se sunčam na moru,obavezno stavim majicu ili šešir na lice.
a ovo malo što prohodam po suncu kada je ljeto,mislim da je zanemarivo.

kada namažem skinoren samo na dijelove sa aknama,ne hidratiziram ostatak lica(nije mi suho),jedino što stavim na one bore između nosa i usana je garnier total fresh krema za mješovitu kožu(već sam u godinama,31 :D ,pa mrzim kad mi se bore vide,dok prije 6 god kad sam počela koristiti skinoren dugo nisam lice ničim hidratizirala).

ray ban
31.03.2008., 13:08
zaboravila sam napisati još nešto.
ja sa skinorenom ne idem van,bijele je boje pa se vidi.
recimo na poslu ga nemam na licu.
ali zato čim dođem doma odmah ga stavim na lice,držim oko 4 sata,i pred spavanje se umijem i ponovo ga stavim.
jako je bitno staviti ga na lice 2x dnevno i držati bar 4 sata(znači ne mora biti ujutro i navečer,bitno ga je staviti 2x dnevno,i ovo sa 4 sata je bitno,ako držiš manje,slabije će djelovati,ili neće nikako).
tako da ako je netko pola dana na poslu ili u školi,ovo je jedini način,i djeluje :top:

shakti
31.03.2008., 14:54
Hydramax je i meni bila bozanstvena kremica :top:, age delay bezveze...

Meni je Hydramax bila katastrofa!! Bila mi je super prvih tjedan dana, al nakon toga mi se lice osulo sitnim alergijskim prištićima, koji su prestali čim sa ju prestala koristiti...:(

liliput99
31.03.2008., 15:05
zaboravila sam napisati još nešto.
ja sa skinorenom ne idem van,bijele je boje pa se vidi.
recimo na poslu ga nemam na licu.
ali zato čim dođem doma odmah ga stavim na lice,držim oko 4 sata,i pred spavanje se umijem i ponovo ga stavim.
jako je bitno staviti ga na lice 2x dnevno i držati bar 4 sata(znači ne mora biti ujutro i navečer,bitno ga je staviti 2x dnevno,i ovo sa 4 sata je bitno,ako držiš manje,slabije će djelovati,ili neće nikako).
tako da ako je netko pola dana na poslu ili u školi,ovo je jedini način,i djeluje :top:

tenks. i prije sam ja koristila skinoren, uz cleanance emulziju, jednom dnevno zato sam je ponovo uzela, jer me nije puno iritirala(kao naprimjer avene diacnela ili differin). sad sam odlucila koristiti je ujutro i navece bar mjesec dana da mi se lice malo izljeci i smiri, pa onda prec na kremu "obicna" djelovanja.

plasibou
31.03.2008., 18:31
za kaj taj skinoren :D
meni sad lice opet nešto buknulo :/

ninani
31.03.2008., 21:53
Meni je Hydramax bila katastrofa!! Bila mi je super prvih tjedan dana, al nakon toga mi se lice osulo sitnim alergijskim prištićima, koji su prestali čim sa ju prestala koristiti...:(

:(

ninani
31.03.2008., 21:55
cure, jeste kad probale payot kreme? ja sam dobila tester za dnevnu i noćnu kremu u ljekarni i kremice su mi :s

jel zna neka koliko košta?

Bas sam to pitala na drugom topicu, koje testerice imas???
Gledala sam danas, kremice su oko 300, 400 kn.

ray ban
01.04.2008., 12:37
za kaj taj skinoren :D
meni sad lice opet nešto buknulo :/

za acne vulgaris.

plasibou
01.04.2008., 13:06
super :)
moš mi reć o primjeni malo

ray ban
01.04.2008., 13:14
super :)
moš mi reć o primjeni malo

plasibou,pročitaj si 4. i 5. stranicu ovog topica, tamo sam pisala jako puno o primjeni,naći ćeš sve šta te zanima :top:
pročitaj si i ove gornje postove što sam pisala liliput99.

plasibou
01.04.2008., 13:23
tenks

kokoshka
03.04.2008., 00:19
Bas sam to pitala na drugom topicu, koje testerice imas???
Gledala sam danas, kremice su oko 300, 400 kn.

oćeš mi dat link na taj topic?
ajme meni, 300, 400kn?????? ti bokca, to si još ne bum mogla tak brzo priuštit...:cerek:

imam dvije, u tubici, jednu dnevnu, jednu noćnu. ova dnevna mi je odlična, i hranjiva je i hidratantna, lice mi je jako lijepo kad stavim tu kremicu. noćna mi je malo onak, razvodnjena, nije mi baš...ali dnevna je :s

budem pogledala kaj piše na kremicama pa napišem tu, nisu mi sad pri ruci..

lioness
03.04.2008., 09:58
ja ju jos nisam nasla :(

ninani
03.04.2008., 11:43
oćeš mi dat link na taj topic?
ajme meni, 300, 400kn?????? ti bokca, to si još ne bum mogla tak brzo priuštit...:cerek:

imam dvije, u tubici, jednu dnevnu, jednu noćnu. ova dnevna mi je odlična, i hranjiva je i hidratantna, lice mi je jako lijepo kad stavim tu kremicu. noćna mi je malo onak, razvodnjena, nije mi baš...ali dnevna je :s

budem pogledala kaj piše na kremicama pa napišem tu, nisu mi sad pri ruci..

Ma nema nista na drugom topicu, samo je dark_star rekla da su finjak kremice. :D
Kakvu kozu imas i koje tocno kremice testiras?
Aha, sad vidim da si rekla da ces napisat :top:

Anev
03.04.2008., 14:00
Probala sam sve moguće i nemoguće kreme, od 20kn do 2000kn:)

I naj, naj, najbolja mi je od La Roche ( imam suhu i osjetljivu kožu).
Uzela sam u ljekarni njihove testere i nakon što sam sve moguće isprobala, kupila sam cijeli paket. I za tijelo i za lice. :jumping:

Nisu skupe, u razini Avena a sastojci su vrlo slični, ima isto termalnu vodu.:top:

marija82
03.04.2008., 14:57
mislis na la roche posay?

Sponza ri
04.04.2008., 16:31

meni je isto prvih par tjedana krema bila jako dobra, kasnije nista posebno.. nekako mi je prevodenasta, prelagana..:ne zna:

chimavizza
04.04.2008., 16:34
da, to se da naslutiti i po imenu. sve kreme koje imaju hydra i max skupa su jako rijetke i vodene

dropdead_gorgeous
04.04.2008., 19:15
Trenutačno trošim već drugu od L'Occitanea Creme hydratante eclat, od masline,za normalnu ali umornu kožu. Navodno poništava utjecaje smoga,dima,nespavanja,nezdravog života...ukratko,moje svakodnevice:D Iako mislim da bi je mogla mazat bilo čime,nije mi izbirljiva koža,važno je samo da je nečim namažem poslije umivanja bar svaki drugi dan,inače malo zateže.:kava:

marija82
05.04.2008., 11:30
joj, taj loccitane se meni u svemu osim u par stvari pokazao jako los.... za lice pogotovo.... dobri su mi jedino ulje za tijelo od badema, ulje za tusiranje od badema, te shea maslac losion, krema, sta vec.... ostalo sve :flop:

dropdead_gorgeous
06.04.2008., 14:35
da,i jedna moja frendica se žalila na kremu za lice od meda,za osjetljivu kožu...kaže da ju jako pekla koža oko očiju od nje. A opet,moja stara je oduševljena onom linijom za zrelu kožu,od smilja,troši te kreme ko da ih jede:) Ja imam (kuckuc o drvo) fakat normalnu kožu tako da mi nijedna krema nije napravila ni čudo ni štetu:ne zna: al mislim uskoro probat neku novu kremu,pa ako netko ima kakav prijedlog...:mig:

duchessa
06.04.2008., 15:00
Sisley Reparatrice

*ViToNkA*
07.04.2008., 21:41
Jel probao tko sta od ovog cuda DERMALOGICA sta je doslo i kod nas nedavno...

teen_girl
10.04.2008., 19:37
Za pocetak, pozdrav svima!
Vidim da svi ovdje imamo isti problem, pa evo pocinjem..
Dakle..Vec uzastopno od nekih 5 godina imam problem s aknama...
Ispočetka su to bili obični prištići, ali pošto meni vrag nije dao mira ja sam čeprkala po svom licu i nastalo je to što je danas..Akne, crvenilo, sitni ožiljci i crvene flekice.. Isprobavala sam sve zivo: od kremica, do čišćenja lica pa sve do homeopatije... U posljednjih par tjedana lice mi je sve gore i gore...
Mene ne muce tolko ti pristici vec crvene flekice i sitni ožiljci...
Pošto vidim da svi hvale Skinoren oce li mi on pomoci pri uklanjanju tih crvenih flekica (naravno uz strpljivo korištenje) i da li bi ga mogla koristiti u kombinaciji s dercome clear kremicom koju mi je propisala dermatologica?

Unaprijed hvala :)

ray ban
10.04.2008., 19:45
koristi samo tu dercome kremu koju ti je preporučila dermatologica.
skinoren ti nije toliko učinkovit kod tih crvenih mrlja(i ja mislim probati taj dercome).

hrčkica
10.04.2008., 21:00
curke, jel natko probao kreme marke MACON? ima li netko iskustva s tom firmom? naime, bratu je dermatolog preporučio tu kremu, išla sam danas po to, al mi se nekako čini sumnjiva ta firma... brijem da prodaju m*** pod bubrege...

kokoshka
11.04.2008., 15:51
evo, sad sam pogledala kremicu od payota.....

imam plavu, rozu i noćnu liniju

plava mi je nekako preteška, ali zato mi je roza odlična. piše nešto soothing care i super je:s ali majko mila, košta 370kn.:eek:

noćna linija mi je nekako prerijetka, nije mi baš sjela najbolje, ali je donekle ok..

ima li još tko iskustva s tim kremama?

jasmine
12.04.2008., 00:23
evo, sad sam pogledala kremicu od payota.....

imam plavu, rozu i noćnu liniju

plava mi je nekako preteška, ali zato mi je roza odlična. piše nešto soothing care i super je:s ali majko mila, košta 370kn.:eek:

noćna linija mi je nekako prerijetka, nije mi baš sjela najbolje, ali je donekle ok..

ima li još tko iskustva s tim kremama?
ma sta ti je 370kn pa to nije ni 400. :lol::lol:
salim se malo,ja nisam nista probala od njih mada bi rado jer ovo sto koristim od gatinua mi je odlicno a oni su tu negdje po kvaliteti.

Hannah 3
12.04.2008., 01:55
moje iskustvo-kaj se tice pristica,najbolje su mi pomagale kreme sa benzoyl peroksidom,tipa clersil ili panoxyl,ali taj sastojak navodno moze biti stetan ako se jako puno i dugo koristi.ima ih preko privatnih apoteka za naruciti izvana.kaj se tice crvenila-avene antirougeurs iz apoteke.kaj se tice starenja koze i bora-sto manje se suncati,to je najbitnije,uz genetiku,naravno.a od krema,po mogucnosti nesto sa antioksidansima,vitaminima E i C.nosit naocale i ne mrstit se na suncu.i kaj bog da.vecina onoga kaj pise u prospektima od jako skupih krema nije bas jako realno,niti medicinski moguce.sve je to isti jarac,bitno je nac kaj vam najbolje pase i od cega vam koza najbolje izgleda i bok.i naravno,da dnevna krema ima uv zastitu.

reader
18.04.2008., 12:42
Ja sam jako zadovoljna sa Roc Uv kremom (žuti čep) i sa Roc hydra +mat (bijeli čep).
Kupila bih i toniranu, samo da je ima!!

gogy
20.04.2008., 13:53
Moram priznati da sam probala manje više sve kremice koje ovdje spominjete osim Chanela i Nuxa (ili kako vec), čak neke koje niti ne spominjete...
Ovog trena sam izuzetno zadovoljna sa Clinique Repairwear lift za noć i Jean Kleber na bazi riže za dan-ovu drugu sam dobila od kozmetičarke obzirom da imam osjetljivu kožu, sklonu crvenilu, prištićima i poprilično je masna ali ne posvuda.
Inače, 35 godina mi je tek:cerek:

nike92women
27.07.2008., 17:15
imam mesovitu mladu kozu
koristila sam:
vichy normaderm - odlicna za masnu kozu, isusuje je i bubuljice se povlace
vichy normaderm nuit - odlicna, medjutim prvih par dana sam primetila da mi se pojavljuju sitne bubuljice, dok posle nestaju
eucerin - hydro protect mat fluid spf15 je odlicna kremica za letnji period, od nje mi ne izlaze bubuljice
avene hydrance optimale legere - najbolja krema za letnji period kada vam se koza od mora isusi:top:

winter madness
28.07.2008., 00:09
inače nemam prištiće, nego mi je koža suha, nekad se čak i ljušti (sad po ljeti, onda još dok idem u more peče onak...) i probala sam sve i svašta. moram mjenjati kreme jer je tako samo ljeti. ostatak godine imam normalnu kožu, ne ljušti se, ništa, sve super. sad trenutačno koristim niveu, najbolje mi paše. probala sam i garnier, i još barem 5 vrsta ali do sad mi je ovo najbolje. sad moram naći nekaj za zimu... uffff......... ako imate kaj za preporučit, molim vas.... ne bih htijela opet kupovat sve od najskupjle do najjeftinije kozmetike da nađem nešto.

nike92women
28.07.2008., 12:50
ja imam isti problem leti sa kožom, znači peče me, i peruta se
na preporuku članica sa nekog foruma uzela sam avene hydrance optimale legere - iiiiiiii, odusevljena sam!!!!! nije me pekla, a posle umivanja kada mi koža pokazuje znake dehidriranosti, namežem kremicu i milina...!
a pošto ti imaš suvu kožu, probaj verziju za suvu kožu, mislim da se zove hydrance otimale rich, ili tako nešto...:)

winter madness
28.07.2008., 17:40
ok, ova zaliha mi je na kraju pa budem probala. puno hvala

nike92women
28.07.2008., 23:57
nista nista :)

deelayla.
28.07.2008., 23:57
bioderma sebium za dehidriranu i masnu kožu :s,ali trebalo je puno vichya da to skužim :rolleyes:

liliput99
29.07.2008., 11:01
kao i vecina cura , probala sam sve i svasta
za sada sam jako zadovoljna nivea aqua sensation day cream za normalnu i kombinovanu kozu:top::top:
ne iskacu mi novi pristevi, ne masti mi lice, i fino mi ga nahrani
oko 9eura

Allexis
29.07.2008., 21:21
phytomer accept neutralizing cream --> za osjetljivu kožu lica :top:

prije njega sam koristila eucerin hydrobalance fresh koji mi je bio dobar, ali ovo je :cerek: :cerek: :cerek:...bolju kremu nisam imala...bolja mi je čak i od sothysa...

jagodica_bobica
30.07.2008., 11:49
bioderma sebium za dehidriranu i masnu kožu :s,ali trebalo je puno vichya da to skužim :rolleyes:

a ovo postoji? za dehidriranu i masnu?? takva mi baš treba..:)
jel isušuje kožu s obzirom da je za masnu ili??

deelayla.
30.07.2008., 12:00
a ovo postoji? za dehidriranu i masnu?? takva mi baš treba..:)
jel isušuje kožu s obzirom da je za masnu ili??
ne,to je otkriće mnogim curama,krema je predobra,vrača hidrataciju koži,namjenjena je koži koja se isušena agresivnim kozmetičkim preparatima:top:
jedino je masnjikava,pa je to ajmo reč noćna njega,nije za po danu,jer imaj taj masno/vodenkasti sloj od kojeg se sjajiš.
a cijena je prava sitnica,mislim da je 69 kn,krema je definitivno podcijenjena. :eek:
ja sam već mjesecima na njoj i više nisam isušena :s

jagodica_bobica
30.07.2008., 12:30
ne,to je otkriće mnogim curama,krema je predobra,vrača hidrataciju koži,namjenjena je koži koja se isušena agresivnim kozmetičkim preparatima:top:
jedino je masnjikava,pa je to ajmo reč noćna njega,nije za po danu,jer imaj taj masno/vodenkasti sloj od kojeg se sjajiš.
a cijena je prava sitnica,mislim da je 69 kn,krema je definitivno podcijenjena. :eek:
ja sam već mjesecima na njoj i više nisam isušena :s

ovo zvuči dobro.. probat ću.. dosta mi više tog vichyja, mislim da je on precijenjen..
znači, naziv kreme je- sebium za masnu i deh kožu?

deelayla.
30.07.2008., 14:15
ovo zvuči dobro.. probat ću.. dosta mi više tog vichyja, mislim da je on precijenjen..
znači, naziv kreme je- sebium za masnu i deh kožu?
da,evo ovako ti izgleda

http://www.iremcaglaeczanesi.com/ecz/www/urun/312_762.jpg

jagodica_bobica
30.07.2008., 14:21
da,evo ovako ti izgleda

ok, thnx:mig:

tessaa
30.07.2008., 20:16
Već duže vrijeme razmišljam o kupnji Derma Genesis kreme (ili tako nekako se piše:D), ima tko iskustva? Nivea Oxigen mi je drugi izbor... imam normalnu kožu, T-zona nešto masnija, obrazi suši, ali ništa pretjerano... jedino što imam preko 35godina pa tražim nešto dobro, onako "antiageing"....:D

Aricija
01.08.2008., 15:37
da,evo ovako ti izgleda

najbolja krema na svijetu :s
iako više nemam problematičan ten, uvijek je imam u pričuvi.

deelayla.
01.08.2008., 19:54
Već duže vrijeme razmišljam o kupnji Derma Genesis kreme (ili tako nekako se piše:D), ima tko iskustva? Nivea Oxigen mi je drugi izbor... imam normalnu kožu, T-zona nešto masnija, obrazi suši, ali ništa pretjerano... jedino što imam preko 35godina pa tražim nešto dobro, onako "antiageing"....:D
pobogu ne kupuj nivea oxygen,to je marketinška patka, koži ne triba kisik kroz kremu,ona ga uzima na svoj način.da ti koži fali kisika sad bi već ležala u bolnici sa gangrenom

Green-Eyed-Fairy
01.08.2008., 23:39
Tessaa, dobre su Neutrogenine anti aging kreme :)

maryland
03.08.2008., 12:51
Meni su Afroditine kreme najbolje. Nisu skupe, a stvarno mi super djeluju na lice. Od njih mi je lico nježno i glatko, ko bebino.. :D

Nikki_87
03.08.2008., 14:52
ajme kako ste se raspisale...ja se duboko ispricavam al iskreno neda mi se citat svih xy stranica. al imam pitnje:):ne zna:
moja situacija je ovakva- imam masnu kozu lica te bi htjela da prestane vise bit masna. fakat sam zelena oko svega al znam da mi je dosta nivea krema i svih ti kremica od 10-30kn jer znam da cika vrijede. pa eto ima tko preporucit kakvu kvalitetnu kremu ( vise krema , cijeli tretman, ista) da moja koza postane meni podnosljiva:)

eto zahvaljujem i pozdravljam sve prisutne:)):s

deelayla.
03.08.2008., 19:49
ajme kako ste se raspisale...ja se duboko ispricavam al iskreno neda mi se citat svih xy stranica. al imam pitnje:):ne zna:
moja situacija je ovakva- imam masnu kozu lica te bi htjela da prestane vise bit masna. fakat sam zelena oko svega al znam da mi je dosta nivea krema i svih ti kremica od 10-30kn jer znam da cika vrijede. pa eto ima tko preporucit kakvu kvalitetnu kremu ( vise krema , cijeli tretman, ista) da moja koza postane meni podnosljiva:)

eto zahvaljujem i pozdravljam sve prisutne:)):s

nema ti te kreme od koje ćeš ti preč sa masne ne normalnu kožu.zato se cure i raspisuju o kremicama jer postoji nekoliko varijanti održavanja lica

miss blondie
07.08.2008., 12:09
imam pitanje, zanima me da li netko ima iskustva sa garnierovom kremom Stop - kao za mladu kozu, sa uv zastitom, protiv prvih borica....

ima dosta zahvalnu kozu kojoj po zimi pasu malo jace kremice za hidrataciju (npr garnier krema s medom), a po ljeti nesto laganije.

tinna01
08.08.2008., 16:29
imam pitanje, zanima me da li netko ima iskustva sa garnierovom kremom Stop - kao za mladu kozu, sa uv zastitom, protiv prvih borica....

ima dosta zahvalnu kozu kojoj po zimi pasu malo jace kremice za hidrataciju (npr garnier krema s medom), a po ljeti nesto laganije.

kupila sam je ja neki dan, i sviđa mi se-nije masna po teksturi (npr. ova garnierova sa medom-to je ona total, jel? je puno masnija i gušća)ova jako lijepo miriše -ali moram je par dana isprobati da vidim da li se sjaji. Ako ti po zimi odgovara ova total mislim da će ti ova bit ok za ovo razdoblje

miss blondie
11.08.2008., 12:54
ajde pliz kroz nekih tjedan dva, javi kako ti je legla... :)

Belle
14.08.2008., 11:26
Kada bih trebala poceti koristiti one kreme protiv prvih bora, s koliko godina?

Isto tako trebala bi mi preporuka za kremu...imam cudnu kozu :( Preko zime je suha i ljusti se, a preko ljeta su mi nos i brada (i povremeno celo) dosta masni (i nos je pun tockica, to su valjda miteseri, ne znam.) :p

Sto koristiti? Kreme za mjesovitu kozu?

anything but angel
14.08.2008., 14:53
anti-age kreme protiv prvih bora se mogu početi koristiti od 25 godine pa na dalje... iako ako nemaš suhu kožu i problema sa boricama smijalicama i sličnim, neće se ništa dogoditi ako pričekaš i do 30-te :mig:

Lois Lane
26.08.2008., 08:51
Vi ćete se sada smijati i rugati se vjerojatno ali meni je još uvijek najnajdivnija krema za lice koja mi odgovara u svakom pogledu - Nivea soft.:cerek:
Imam mješovitu kožu.

hrčkica
26.08.2008., 10:38
Vi ćete se sada smijati i rugati se vjerojatno ali meni je još uvijek najnajdivnija krema za lice koja mi odgovara u svakom pogledu - Nivea soft.:cerek:
Imam mješovitu kožu.

meni isto odgovara ta kremica po zimi, po ljeti mi je nekako preteška, a i nema spf pa ju izbjegavam...

Lois Lane
26.08.2008., 10:44
meni isto odgovara ta kremica po zimi, po ljeti mi je nekako preteška, a i nema spf pa ju izbjegavam...

Po ljeti kad je baš jako vruće, nanosim je s vlažnim rukama, onda se nekako razrijedi i opet mi super odgovara...
Spf... uopće ne marim za to ako nisam na sunčanju/plaži/moru :brukica:
Odem na posao rano ujutro, dolazim kući kasno popodne, sunca skoro i ne vidim preko tjedna.

LadyMA
26.08.2008., 11:38
od svih krema dosad isprobanih, mislim da je najbolje najprirodnije i najlogičnije, po tome mi je najbolji Zagrebački melem jer je super podloga za puder, preko noći obnavlja kožu, a rješava i crvenila i ožiljaka, stvarno sam zadovoljna ,a nanosi se jako malo i dugo traje. ima još jedna dječja krema Hipp koja je uper s crvenilom, odlična!
sad sam kupila skinoren zbog prištića pa će mi možda to postati najbolja, ne znam, mora proći jedno vrijeme :)

jasmine
27.08.2008., 15:01
od svih krema dosad isprobanih, mislim da je najbolje najprirodnije i najlogičnije, po tome mi je najbolji Zagrebački melem jer je super podloga za puder, preko noći obnavlja kožu, a rješava i crvenila i ožiljaka, stvarno sam zadovoljna ,a nanosi se jako malo i dugo traje. ima još jedna dječja krema Hipp koja je uper s crvenilom, odlična!
sad sam kupila skinoren zbog prištića pa će mi možda to postati najbolja, ne znam, mora proći jedno vrijeme :)

melem????

liliput99
27.08.2008., 15:47
ja se od obicne hidratantne za mjesovitu kozu zasjajim nakon 2-3h, a nasta bih tek licila da stavim melem na lice.....zar ti ne zatvori pore??
meni je to tak masno, samo ga na usne stavljam

LadyMA
27.08.2008., 17:19
pa meni melem super! inače nemam masnu kožu, čak bih rekla da je pomalo suha, tako da je meni idealan! čula sam da nekima ne valja, ali meni je nezamjenjiv.
pa šta fali? i nanosi se jako jako malo, čak se na prstima ne smije vidjeti nimalo masan film jer onda zante da ste previše stavile. znači, to malo kreme meni nikak ne može začepiti pore, zamastiti kožu itd...

jasmine
27.08.2008., 17:25
pa meni melem super! inače nemam masnu kožu, čak bih rekla da je pomalo suha, tako da je meni idealan! čula sam da nekima ne valja, ali meni je nezamjenjiv.
pa šta fali? i nanosi se jako jako malo, čak se na prstima ne smije vidjeti nimalo masan film jer onda zante da ste previše stavile. znači, to malo kreme meni nikak ne može začepiti pore, zamastiti kožu itd...
ma nefali nista melemu,on je nezamjenjiv u nekim situacijama ali nije nikako za dugotrajnu i svakodnevnu primjenu pogotovo ljeti kad ti treba dodatna zastita. melem ti je sad trenutno dobar ali nemoj se iznenaditi ako odjedno primjetis bore po licu ili mrlje od sunca a mislim da si mozes i dehidraciju izazvati. :)

LadyMA
27.08.2008., 17:29
vidjet ćemo, zasad mi je najbolji od svih krema koje sam probavala... javim kad mi i ako mi "naudi" :)

Elektra
27.08.2008., 21:56
Imam mješovitu kožu, dehidriranu na pojedinim područjima, miteseri, a nakon prestanka uzimanja pilula počeli su i prištići ali ništa strašno.
Ono što koristim ili što sam koristila (redovno):

- Avene Cleanance Emulsion (5. - 7. mjesec) - pomogla mi je da se stabilizira to konstantno perutanje po licu, nije bilo nikakvog sjaja ujutro oko nosa i tome sl. :top:
- Gatineau Therapie Marine (isto emulzija, za normalnu, mješovitu i masnu kožu)- počela sam koristiti u zadnje vrijeme, nakon Avene i mogu reći kako sam oduševljena :cerek: Koža je u potpunosti baršunasta nakon što se krema upije i mogu reći kako mi na neki način "koči" potkožne prišteve koji tu i tamo znaju izbiti :s Nova je naručena i nadam se na putu :Cerek:
- Garnier Total Fresh (normalna/mješovita koža) - danas ću je početi koristiti u kombinaciji sa Gatineau (Garnier navečer, Gatineau ujutro), iako, koristila sam ju i prije i znam da mi je bila super, ali bila sam dosta neredovita i traljava s tim kremama pa ju nisam redovno koristila.

:cerek:

Diabla
10.09.2008., 17:22
johnson's krema za lice (za djecu) zelena....odlicno mi odgovara, prelijepo mirise...nije teska, ni masna

loreal, happyderm, roza....isto mi odlicno odgovara, isti opis kao i za prethodno navedenu...

imam masnu kozu, u biti masnu t zonu.....

nasty_girl
11.09.2008., 10:17
meni je odlična avene rebalancing soothing emulsion.

imam masnu kožu i dobra mi je iako je namjenjena mješovitoj.
lagana je, brzo se upija, ne ostavlja film na licu, nisam primjetila da izaziva probleme s licem.
ma ono... samo pohvale :)

merlinka
12.09.2008., 20:22
tokom ljeta sam se prebacila na nive baby kermu(svjetloplava sa medom) i sad sam se navukla...skroz je lagana, nema mirisa, super mi je...imam netolerantnu kožu(osjetljivu na vanjske podražaje i sl.)

black panthere
26.09.2008., 13:00
Balea aqua - odlična za ljeto, ne ostavlja nikakve masne tragove
Oriflame diamond cellular anti ageing - koža doslovno blista
Oriflame optimal radiance energy - u vrlo kratkom roku osvježi lice

Deirdre
26.09.2008., 14:48
dugo sam muku mučila s pronalaskom odgovarajuće kreme, ni jedna mi nije odgovarala osim nivee soft. prije godinu dana otkrila sam green line intensive i moja koža je preporođena. preporučam ju! :top:

LadyMA
26.09.2008., 22:14
pohvaljujem Effaclar od La Roche Posaya... za problematičnu kožu je super! pogotovo tko ima masnu kožu (ja ne, al nema veze)

Mikany
26.09.2008., 22:15
Opet hvalim moisture surge clinique.Nije mi bolje niti jedna sjela licu.Ne koristim je zimi ali ljeti je :cerek:

Rock Star
26.09.2008., 23:50
pohvaljujem Effaclar od La Roche Posaya... za problematičnu kožu je super! pogotovo tko ima masnu kožu (ja ne, al nema veze)

Koji Effeclar?

LadyMA
27.09.2008., 09:12
pardon, Effaclar K.

catlover
27.09.2008., 18:16
meni je isto effeclar K :cerek:

SocialButterfly
28.09.2008., 13:00
Meni je Effaclar H odlična krema i mislim da ju neću mijenjati ako baš ne budem morala (kao u slučaju Vichy Normaderm dnevne kreme koja mi je bila fantastična prvih mjesec dana, a onda me je odjednom počela peći :()

Mikany
28.09.2008., 15:52
Sta vam je rijesila i u cemu pomogla effeclair K? Ocajnicki tragam za HG kremicom.:mama:

catlover
28.09.2008., 15:59
meni prištiće i proširene pore (naravno, ne posve) i savršena mi je kao dnevna krema, kao podloga za make up.

Rock Star
28.09.2008., 22:13
Meni je dala puno čelo prištića. :flop:

*Nana *
11.12.2008., 18:36
Uvijek Avene hidratance legere UV 15 :s

BlackCandy
11.12.2008., 20:38
avene hydrance legere

mladac
12.12.2008., 10:58
avene hydrance legere

Uvijek Avene hidratance legere UV 15 :s

koji je to tip kože?

shminkerica
16.12.2008., 01:57
ima iskustava s garnierovom kremom za norm/mjesovitu kozu?

lotty
16.12.2008., 19:36
darphin intral krema i intralderm gel:s:s:s

Shagy
16.12.2008., 22:34
Nivea :)

Just a Girl
17.12.2008., 11:21
koji je to tip kože?

avene hydrance legere je za mjesovitu, a avene hydrance uv 15 za sve tipove koze. ja imam mjesovitu i ta uv 15 mi je bila premasna i izazivala mi je pristice :ne zna:

avene hydrance legere je i moja najbolja krema :cerek:

shminkerica
18.12.2008., 23:44
meni je inace dosta dobra rosalova za problematicnu kozu za po danu, a preko noci stavljam niveu baby soft. :cerek:

mianna
24.01.2009., 19:48
Avene Hidrance Optimale Legere za normalnu kožu, kao nevidljivi fluid koji održava kožu vlažnom cijeli dan :)

mandy
25.01.2009., 13:26
Guinot Hydrazone :s :s :top:.....koristim je već 3 godine i nijedna druga mi nije ni blizu dobra kao ova...inače kombinirana koža..

Exclusive
27.01.2009., 17:50
loreal hydrafresh za mješovitu kožu...prije sam koristila biotherm aquasource za mješovitu kožu...hydrafresh ju je dostojno zamijenila a i daleko je jeftinija

Transparency.
30.01.2009., 15:37
Zasad -> Pavloderm krema

To je krema za bebe sa vitaminom AD2, sadrži ekstrakt kamilice i nevena.

Krema je dosta jeftina...Oko 14kn je...Stavljam je uvijek kad sam kući.

Onako lice postane mekanije, ljepše i čišće.

Uz tu kremu koristim hidratantni sapun Dove s kojim perem lice prije i poslije stavljanja kreme...Od njeg koža ostane mekana i ne isušuje se.

Uglavnom dosta mi pomažu ove dvije stvari...Prezadovoljan sam a i cijena je pristupačna.

Ava Adore
30.01.2009., 15:43
Još uvijek E. Arden :cerek: I još uvijek nisam prvu potrošila :cerek: I skoro svaki dan stavljam nju, rijetko neku drugu i još mi nije dosadila :eek: :s

Mikany
30.01.2009., 18:05
Dobra si ti.:top: Meni je dosadila vec nakon 10-tog stavljanja a sad mi svakim danom sve vise smrdi, ne znam sta joj je.Ili meni.:D

Estee Lauder
30.01.2009., 18:48
Dobra si ti.:top: Meni je dosadila vec nakon 10-tog stavljanja a sad mi svakim danom sve vise smrdi, ne znam sta joj je.Ili meni.:D

I meni isto tako,jednostavno mi se dizao želudac ,na pomisao da je trebam staviti.

Jojo Ungh
30.01.2009., 19:02
Još uvijek E. Arden :cerek: I još uvijek nisam prvu potrošila :cerek: I skoro svaki dan stavljam nju, rijetko neku drugu i još mi nije dosadila :eek: :s

Ja sam pri kraju druge :D

Soleiol
30.01.2009., 19:04
Meni ta krema nimalo ne smrdi:ne zna:
Ustvari mi je taj miris poznat od prije jer slično miriše i 8 hour krema za ruke i onaj lip balm,meni je miris ok,meni je jedino malo masna pa je zato nisam uzela.

BlackCandy
30.01.2009., 19:05
dnevna: avene hydrance legere
nocna: avene cleanance k

Jojo Ungh
30.01.2009., 19:15
Ni meni ne smrdi, tj ima neki neobičan miris, ali mi nije neugodan :ne zna:

Estee Lauder
30.01.2009., 19:28
Ni meni ne smrdi, tj ima neki neobičan miris, ali mi nije neugodan :ne zna:

Ja sam kremu dala sestri i kaže da joj je dobra.:ne zna:

kikibela
30.01.2009., 19:42
Meni je ta od Ardenice ok ali ne za zimu. preblaga je za moji suhu kožu. Miris je nekakva čudan ali podnošljiv, iako ruku na srce mogli su ga nekako ublažiti, nemaju noseve tamo u toj kompaniji????

Sponza ri
30.01.2009., 20:05

i meni je super :cerek:

Ava Adore
30.01.2009., 23:20
i meni je super :cerek:
Baš mi je drago :cerek:

Izgleda da svima ili smrdi ili im nije neugodan miris, samo meni fino miriši :zubo:

I da, nije mi jasno kako u 3 mjeseca, zapravo više, nisam potrošila jednu kremu :confused:

Soleiol
31.01.2009., 11:52

Izgleda da svima ili smrdi ili im nije neugodan miris, samo meni fino miriši :zubo:

I da, nije mi jasno kako u 3 mjeseca, zapravo više, nisam potrošila jednu kremu :confused:

A ti zapravo imaš jednu i pol kremu zbog militraže,pa treba savladati 75 ml :zubo:
Inače meni otprilike 3 mjeseca traje jedna krema-50 ml.

Sponza ri
31.01.2009., 12:29

ma i meni fino mirisi :D
volim te biljne mirise :zubo:

Soleiol
01.02.2009., 10:38
Loccitane badem-jabuka:s
Trebalo je nekih 10-tak dana dok se lice ne navikne na kremu,ali sada izgleda odlično,radi sve što piše na kutiji,smanjuje pore,zaglađuje,odlična je:s
Mana-prebrzo se troši,kao i sve stvari što valjaju:(
Ne koristim je ni mjesec dana a već skoro pola fali.Ali to je zato što je koristim i kao dnevnu i kao noćnu,tako piše na uputstvima i baš me zanimalo kako će biti kad samo nju koristim,pokazala se fenomenalna:s

Sponza ri
01.02.2009., 16:11
sigurno i fino mirisi :D

Ava Adore
01.02.2009., 18:09
A ti zapravo imaš jednu i pol kremu zbog militraže,pa treba savladati 75 ml :zubo:
Inače meni otprilike 3 mjeseca traje jedna krema-50 ml.Znam da ima 75ml, ali neki su uspjeli potrošiti jednu u 3 mjeseca, a ja nikako :D

anchy87
08.02.2009., 20:43
Loccitane badem-jabuka:s
Trebalo je nekih 10-tak dana dok se lice ne navikne na kremu,ali sada izgleda odlično,radi sve što piše na kutiji,smanjuje pore,zaglađuje,odlična je:s
Mana-prebrzo se troši,kao i sve stvari što valjaju:(
Ne koristim je ni mjesec dana a već skoro pola fali.Ali to je zato što je koristim i kao dnevnu i kao noćnu,tako piše na uputstvima i baš me zanimalo kako će biti kad samo nju koristim,pokazala se fenomenalna:s

koliko košta ta krema??

Soleiol
08.02.2009., 21:59
300 kn

mandy
09.02.2009., 11:42
pronašla sam (cure na forumu su zapravo pronašle :D) Elizabeth Arden Visible difference....odlična mi je...druga krema u životu koja mi skroz odgovara :s

bedacha
09.02.2009., 11:59
Za sad - givenchy skin drink.... :cerek: ne izaziva mi nikakve nepoželjne reakcije na licu i odlično hidratizira.... :top:

jasmine
09.02.2009., 14:00
Za sad - givenchy skin drink.... :cerek: ne izaziva mi nikakve nepoželjne reakcije na licu i odlično hidratizira.... :top:

definitivno i meni jedna od boljih kremica i ona u rich verziji i ona soft :s:s

Sponza ri
09.02.2009., 14:18
probala i ja badem jabuku.. ajme kako fino koza izgleda i bude barsunasta :cerek:

Mikany
09.02.2009., 17:09
Nije mi drago bas ali kako mi savrseno pase licu onaj complex aux raisines tropicales od sisleya!:mama: Nigdje niti jedne nepozeljne mrljice nema za samo 4 dana koristenja.:s Jako ju zelim ali pokusat cu joj naci neku zamjenu i jeftiniju alternativu.Ako nista onda DHC Q10.I ova je savrsena,nekakva vocna.:eek: A kako je lice mekano poslije a brzo se upije i svasta nestoooo.:mama:

joujou
09.02.2009., 17:31
Nije mi drago bas ali kako mi savrseno pase licu onaj complex aux raisines tropicales od sisleya!:mama: Nigdje niti jedne nepozeljne mrljice nema za samo 4 dana koristenja.:s Jako ju zelim ali pokusat cu joj naci neku zamjenu i jeftiniju alternativu.Ako nista onda DHC Q10.I ova je savrsena,nekakva vocna.:eek: A kako je lice mekano poslije a brzo se upije i svasta nestoooo.:mama:

koliko kosta?

Mikany
09.02.2009., 17:34
Oko 70€ ako mislis na ovu sisley.

joujou
09.02.2009., 17:36

da na sisley sam mislila... vec sam procitala par odlicnih recenzija pa mi se cini da bi ju trebala isprobati :cerek:

Mikany
09.02.2009., 17:39
Probaj tester,ima 4ml i meni je definitivno preporodila lice.Da mi je full size sad.:cerek:

jasmine
09.02.2009., 19:44

pa recimo da je to jedna od jeftinijih sisly kremica :lol::lol:

Mikany
09.02.2009., 20:17
Da u pravu si,ona je i najjeftinija ja mislim.

bedacha
10.02.2009., 08:29
definitivno i meni jedna od boljih kremica i ona u rich verziji i ona soft :s:s

Ja imam soft, rich nisam još probala, ali vjerujem da budem... :D
Jučer sam dobila sisley testere, hydra flash intensive formula...... :cerek: ali cijena mi baš nije sjela....... :(

ivana146
10.02.2009., 22:49
bok cure. tu vas čitam neko vrijeme pa da vam se pridružim :D

prije par dana sam si kupila od vichy-a mineralni balzam i to koristim navečer. odličan je. koža je tako mekana ujutro. stvarno je perfektan :cerek:

Anesa
11.02.2009., 13:34
La Roche Posay- Effaclar K- ne hodam više po svijetu masna kao čvarak, ljubim ovu kremu već nekoliko mjeseci i svakim danom sam sve sretnija što postoji :)

*ViToNkA*
11.02.2009., 16:33

za sta je ta krema od sisleya
kakva cuda cini

jasmine
11.02.2009., 16:40
Ja imam soft, rich nisam još probala, ali vjerujem da budem... :D
Jučer sam dobila sisley testere, hydra flash intensive formula...... :cerek: ali cijena mi baš nije sjela....... :(

rich je meni isto jako dobro sjela na moju mješovitu kožu i mislim da za zimu može i ona proč,ima još jači i finiji miris od ove soft,predobro nešto.
ja sam imala dva tri ta testera od sislya i mogu ti reći da je kremica super dobra,ako izuzmemo miris i cijenu.jako me je iznenadila tekstura te kremice,gusta je i onak na prvu mi se činilo da to nema šanse da ide na mješovitu kožu al se odmah upije i šta ja znam potpuno je drugačija o svih hidratantnih krema koje sam probala,al cijena :flop::flop:

Mikany
11.02.2009., 16:59
za sta je ta krema od sisleya
kakva cuda cini

Ona je za mjesovito-masnu kozu i djeluje protiv svih nedostataka na licu.Nije ju preporucljivo stavljati ujutro i navecer jer je dosta jaka.Ali npr stavljas nju po danu a neku drugu (ili samo serum) navecer i rezultat je.:top::cerek:

ivanea1
11.02.2009., 21:05
Predobre su te kreme od Sisleya, al su im cijene :horor:

bedacha
13.02.2009., 12:34
rich je meni isto jako dobro sjela na moju mješovitu kožu i mislim da za zimu može i ona proč,ima još jači i finiji miris od ove soft,predobro nešto.
ja sam imala dva tri ta testera od sislya i mogu ti reći da je kremica super dobra,ako izuzmemo miris i cijenu.jako me je iznenadila tekstura te kremice,gusta je i onak na prvu mi se činilo da to nema šanse da ide na mješovitu kožu al se odmah upije i šta ja znam potpuno je drugačija o svih hidratantnih krema koje sam probala,al cijena :flop::flop:

Meni se baš nekak sviđa miris te sisley kremice, volim te biljne mirise :D moja koža je isto mješovita, još pomalo dehidrirana i odlično mi paše ova krema... uopće ne ostavlja masan trag već se baš stopi s kožom...
Malo sam gledala po ebayu neki dan i našla sam je za 81 funtu i free shipping.... za sad je to najjeftinije na kaj sam naletila....

LILA PINKY
20.02.2009., 23:44
Meni su momentalno - zimsko doba - ugodno otkriće Adrience hidratantna krema . Nisam očekivala da će mi se pokazati efikasnom . Ja inaće stalno mijenjam kreme ,ali se tu itamo vratim na neke. Najvažnije mi je da ispod bilo koje kreme metnem neku ampulu ili serum .

bebać
21.02.2009., 15:45
Meni je najbolja kremica trenutno od Eucerina anti-rotungen, za osjetljivu kožu koja naginje crvenilu.

LadyMA
03.03.2009., 10:42
Guinot- Creme per equilibre :top:

Baš si trebam novu kupiti... Tko će nas žene toliko isfinancirati :):):)

*ViToNkA*
03.03.2009., 16:20
curke jel koja od vas koristila za lice elizabeth arden 8 hour cream i da li pomaze kod flekica, pristica i tak to...za mjesovitu kozu...opće je poznato da je hvale na sve strane a negdje sam procitala da sadrzi salicilnu kiselinu i da zato pomaze kod krastica flekica
puno hvala

Lelica
03.03.2009., 16:29
Guinot Nutrizone :top::top::top:

Ava Adore
03.03.2009., 17:02
Ne mogu potrošit E.Arden kremu

:visi:

:D

Sponza ri
03.03.2009., 17:11
ja sam je potrosila vec vise od pola.. :D

i kupit cu jos jednu :D

Ava Adore
03.03.2009., 17:16
Ja sam čak došla do dna, ali sa strane ima za još barem mjesec dana... A druga već čeka u ormaru u mraku danima, danima... :D

frupy
03.03.2009., 19:24

:visi:

:lol::lol:
A zamisli kako je meni... Ne odgovara mi uopce. Stavila sam ju 3 puta, sva se osula i sad mi skoro puna stoji na polici. Naravno, 75 ml. :zubo:

Jojo Ungh
03.03.2009., 19:27
Ava pa kako to? :eek: Ja sam pri kraju s drugom teglicom :D I čeka me još jedna neotvorena :D

Frupy, stavi na prodaju :mig:

Ava Adore
03.03.2009., 19:31
Pa ne znam kako, svaki dan ju stavljam! I to ne malo :confused:

frupy
03.03.2009., 19:34
Frupy, stavi na prodaju :mig:

Ma razmisljala sam, ali nekako mi je bed, ipak sam ju par dana mackala, a krema je u teglici pa su prsti bili unutra.. :D Ne znam da li bi bilo zainteresiranih...

Verdad
03.03.2009., 19:38
Eucerin ph5 za osjetljivu kozu

Jojo Ungh
03.03.2009., 21:40
Pa ne znam kako, svaki dan ju stavljam! I to ne malo :confused:

Jel mackaš i vrat? Ja mackam pa možda zato brže potrošim :ne zna:

Ma razmisljala sam, ali nekako mi je bed, ipak sam ju par dana mackala, a krema je u teglici pa su prsti bili unutra.. :D Ne znam da li bi bilo zainteresiranih...

A čuj, prodavali su se i polupotrošeni ruževi tako da ovo stvarno nije strašno :D

frupy
04.03.2009., 17:02
A čuj, prodavali su se i polupotrošeni ruževi tako da ovo stvarno nije strašno :D

:rofl: A i to sto kazes... Ajde, mozda se i odvazim na prodaju.

Ava Adore
04.03.2009., 19:19
Jel mackaš i vrat? Ja mackam pa možda zato brže potrošim :ne zna:
Jedno svaki treći put :o Počet ću i vrat i dekolte :D

*ViToNkA*
05.03.2009., 23:04
o kojoj EA kremi pricate
jel o 8 hour cream
malo sam joj gledala sastav nisam bas sve upamtila al ide aqua, LANOLIN,mineral oil ima i salicilne
jel bi bila komedogena zna li netko i da li ju je koristio
puno hvala

Jojo Ungh
06.03.2009., 09:21
Ne, nego o ovoj :mig: http://www.cheapsmells.com/viewProduct.php?id=5474&pageNo=1&brand=Elizabeth+Arden&name=Essentials&search=

bella27
07.03.2009., 15:43
meni je odlicna DERMALOGICA...naprosto najbolje sto sam probala..
osim pristica, sam ljetos dobila ogormne hiperpigmentacijske pjege i kozmeticarka mi je rekla da ne idem agresivnim metodama nego da si uzmem DAY BRIGHT kremu i da ce sa vremenom nestati...
i zbilja...odnoda sam apsolutni fan dermalogice..kupila sam skin smoothig cream za hidrataciju, idem na redovita ciscenja lica i nikad mi koza nije bolje izgledala.
DERMALOGICA rules..:cerek:

*najTanja*
10.03.2009., 20:52
Lancaster Revolcanic, nju sam zadnju kupila i odlična je. Prije sam imala isto Lancaster Aquamilk, ali ova Revolcanic mi je još bolja. Uglavnom koristim njihovu preparativnu i odlična mi je.

KIKA5
13.03.2009., 09:07
ja imam izrazito masnu kožu i dugo dugo sam tražila idealnu kombinaciju za njegu lica i konačno sam je našla-Vichy linija Normaderm (noćna i krema za dan+tonik za čišćenje),lice mi svježe cijeli dan i jako jako sam zadovoljna...

SocialButterfly
14.03.2009., 08:28
Koliko dugo koristiš Normaderm? Cure su znale na početku biti jako zadovoljne, a da bi im se onda lice strašno isušilo i slično :)

KIKA5
14.03.2009., 09:47
da,na to me upozorila i teta u ljekarni kad sam je pitala dali je čula kakve reakcije na kremu ( prije nego što sam je kupila),ali koristim je evo kojih 5 mj. svaki dan i prezadovoljna sam...ali ja imam stvarno izrazito masnu kožu lica...

SocialButterfly
14.03.2009., 09:53
Ajde dobro onda, već bi ti se u 5 mj. pokazalo da ti ne valja :)

KIKA5
14.03.2009., 10:00
ma da,bi sigurno...čim mi je rekla da zna isušiti kožu nakon nekog vremena rekla sam to je to za mene... :jumping:

nikky55
14.03.2009., 10:55
oprostite kaj ovako upadam, ali zanima me jel netko od vas zna za neko dobro ulje za lice.. koje brzo upija..

Estee Lauder
14.03.2009., 21:56
oprostite kaj ovako upadam, ali zanima me jel netko od vas zna za neko dobro ulje za lice.. koje brzo upija..

Mnoga ulja će ti se dobro upiti u lice,ali ih moraš nanjeti na vlažno lice.Dobro ti je ulje od divlje ruže.A najbolje su mješavine više njih.

nikky55
15.03.2009., 09:23
da čula sam za to ulje divlje ruže.. međutim nisam ga našla.. mislim nađem ulja ali to je obično za tijelo.. pa sad ne znam jel postoje neka isključivo za lice.. uglavnom.. probala sam jedno za bebe.. stvarno je blago.. i super mi paše.. osjećam da se manje gulim na određenim dijelovima a glatka sam.. dobropotražit ću još malo .. hvala ti na savjetu.. :) :) :)

runolistSA
15.03.2009., 15:53
nikky55, idi na podforum prirodna kozmetika. tamo imas puno informacija o uljima.

frupy
15.03.2009., 16:13
Cure su jako hvalile nikelovo ulje nocurka za dehidriranu kozu. Meni nije nista posebno, fino se upije, nakon njega ide krema, koza bude fina, ali nije mi nesto spektakularno.

nikky55
15.03.2009., 18:24
nikky55, idi na podforum prirodna kozmetika. tamo imas puno informacija o uljima.

e hvala budem si pročitala..

nikky55
15.03.2009., 18:25
Cure su jako hvalile nikelovo ulje nocurka za dehidriranu kozu. Meni nije nista posebno, fino se upije, nakon njega ide krema, koza bude fina, ali nije mi nesto spektakularno.

ma ja ne želim koristit kreme svaki dan.. imam ok kožu.. a kreme same po sebi imaju mi previše kemikalija. dok ulja ne..
hvala cure na savjetima..:) :) :)

frupy
15.03.2009., 19:29
ma ja ne želim koristit kreme svaki dan.. imam ok kožu.. a kreme same po sebi imaju mi previše kemikalija. dok ulja ne..

A koliko godina imas? U odredjenim godinama kreme ipak postanu neophodne. :D Budi pazljiva s uljima ako mislis koristiti samo njih. Ako uzmes neko koje nije u potpunosti prilagodjeno tvom tipu koze, moze doci do burnih reakcija tipa pristici, cepljenje pora ili pak dehidracija i ljustenje koze.

kse
15.03.2009., 19:52

uf,uf,meni je u početku bilo ok,pa sam počela dobivati od njega podkožne prištiće...:mama:
ja osobno ne preporučam.:)

kse
15.03.2009., 19:54

ne želim pametovati,ali je loše da ne koristiš kremu svaki dan...
ima stvarno velika ponuda super proizvoda,u posljednje vrijeme je popularna i prirodna kozmetika koja je manje izkemijana od ove obične,i sigurna sam da bi mogla naći nešto što bi ti odgovarala.koža će ti biti iznimno zahvalna.:mig:
al to je samo moje mišljenje.:)

frupy
15.03.2009., 22:19
ne želim pametovati,ali je loše da ne koristiš kremu svaki dan...
ima stvarno velika ponuda super proizvoda,u posljednje vrijeme je popularna i prirodna kozmetika koja je manje izkemijana od ove obične,i sigurna sam da bi mogla naći nešto što bi ti odgovarala.koža će ti biti iznimno zahvalna.:mig:
al to je samo moje mišljenje.:)

Potpis! :top:
Zato sam i pitala koliko ima godina jer koza nema iste zahtjeve s 14 i 35 godina. Mislim da je velika greska ne koristiti kremu prilagodjenu tipu koze.

Starleta
15.03.2009., 22:42
ja već neko vrijeme koristim prirodne kreme za njegu lica
inače imam mješovitu do suhu kožu ( čudno, ali istina...)
navečer koristim mješavinu biljnih ulja, a prije make upa kremicu posebno napravljenu za moju kožu
nikada mi koža nije bila lijepša:cerek: ( imala sam nedavno malo problema sa dermatitisom, ali sad je sve super)
kad sam tek počela koristiti ulja i tonike imala sam osjećaj koda koža nije moja... savršeno:cerek:
nije dehidrirana, ne zateže, ali nikad se i ne sjaji... super je
i nemam osjećaj da imam nešto na licu:top:

kse
15.03.2009., 22:55
vidiš,ja inače super reagiram na prirodnu kozmetiku,ali na ovo nikel ulje...:horor:
al morala sam eksperimentirati da bi našla tu idealnu kombinaciju,koja mi sada super odgovara...:top:
Ali kad čujem da netko ne koristi kremu svaki dan...:eek:
zbilja mislim da to nije dobro.

Starleta
15.03.2009., 23:03
mislim da su negdje pisal na prirodnoj kozmetici da ta ulja uopće nisu prirodna tj, da su rafinirana... nisam 100%

ma, svaka koža treba njegu, od bebe do starijih
ne znam na šta bi moja koža licila da ne koristim kremu/ulje svaki dan i to ne samo jednom:eek:
ja stavljam kremu svaki put kad operem zube, jer mi je koža odmah suha i zateže
naravno da neko sa masnijeom kožom ne treba tako često trackati nešto, ali baš nikada:confused:
i masnu kožu treba nahraniti i treba joj vlage

drago mi je da si našla odgovarajuće ulje:cerek:

kse
15.03.2009., 23:30
moje odgovarajuće ulje je trenutno EL noćni serum...:cerek:
to stavljam prije kreme navečer,jako sam zadovoljna,i toplo preporučam...:top:
uvjerit ćemo mi nju na kraju da mora svaki dan njegovati kožu...:azdaja:

nikky55
16.03.2009., 09:39
ma curke.. he he.. koristim ja kremu naravno.. pogotovo zato što se ipak šminkam i to bi bilo preblesavo i glupo da ne koristim.. no međutim kada sam bez šminke.. onda nastojim pustit kožu da malo diše sama. ak me razumijete.. ( ja sam za ono gleslo.. ničega previše sve umjereno i neće škoditi) uglavnom imam 26 godina.. samo stvar je u tome.. kaj stvarno više ne znam koju bi kremu koristila.. i sasvim slučajno sam si malo stavila ulja na lice .. ova blaga ulja za male bebe.. od nivee.. i iznenadila sam se kako mi je dobro pasalo.. jer imam ljuštenje oko obrva i nos.. to mi je jedini problem.. do sada sam koristila Afroditinu kremu.. međutim koliko god ona hidratanta i dobro se upije. nije mi imala učinak koji sam htjela.. i sada tu čitam i svatko nabraja svoje kreme.. a stvarno nemam volje sve te kreme ići pručavati.. još sam vaga po horoskopu što mi zadaje muke jer nikada ne znam što bih na kraju odlučila.. uglavnom mislim da imam zahvalnu kožu.. samo eto dođe i do ljuštenje tog nosa.. naime možda ćete se smijati.. ali ja godinama od malih nogu koristila onu običnu niveinu kremu.. onu tamno plavu.. ali to je stavljam preko dana.. jako mi je dobra za ispod šminku.. neki kažu da je premasna.. i istina ne može se tako brzo upit.. ali z ašminku mi paše.. jer mi se onda ne guli koža.. probavala sam i garnierove..

nikky55
16.03.2009., 09:48
da sestra mi je sva u dove-u ali to mi isto ništa ne odgovara..

mandy
16.03.2009., 11:51
meni je ljuštenje oko nosa "Izlječio" vichy serum za hidratizaciju lica...i više me ne zateže koža nit je osjećaj kao da je od gume..:)

girly22
16.03.2009., 11:52
uhh AFRODITA:cerek: od kamilice, vlažna, za osjetljivu kožu... opet se vratih njoj nakon LRP, Avenea i uriaga... bezveze sam bacala nofce :mig:

kse
16.03.2009., 12:20
potpis....ja imam hranjivu za noć,savršeno nešto...:s:s:s

narnia
16.03.2009., 12:40
uhh AFRODITA:cerek: od kamilice, vlažna, za osjetljivu kožu... opet se vratih njoj nakon LRP, Avenea i uriaga... bezveze sam bacala nofce :mig:

jeli ta krema malo masnija?

Georgia_6
16.03.2009., 12:56
ja imam dosta osjetljivu kožu, pa tako i što se tiče lica... mama mi je po (jednoj od) struci kozmetičarka tako da sam fala Bogu isprobala mali milijun krema, od skupih do jefitnijih, i za zimu koristim kao najbolju običnu Niveu Baby, ali samo u onim područjima tipa oko nosa i usnica gdje je lice osjetljivije na vjetar i to.. dok ostalo vrijeme u godini koristim superkul (a i jeftinu) Baleu narančastu u tubi - Young Soft+Care, pakiranje od 75 mil. :P uz to koristim i identičnu tubu blagog pilinga jednom tjedno i oduševljena sam :top:

kse
16.03.2009., 13:14
jeli ta krema malo masnija?

postoje 2 kreme iz linije s kamilicom,hidratantna i hranjiva,niti jedna nije premasna i preteška,ali je hidratantna ipak vlažnija...
meni ova hranjiva super nahrani lice,i rješavam problem dehidracije...:s
pa ako ti za tako nešto treba,mogla bi ti odgovarati.:)

nikky55
16.03.2009., 13:44
a jel ta sa kamilicom bez lift effecta.. naime ja koristila ovu sa aloa verom.. možda bi trebala koristit vlažnu a ne hranjivu..??

girly22
16.03.2009., 14:04
nije ti ni malo masna...skroz je lagana... dvije su-vlažna i hranjiva... ova hranjiva ti je gušća i masnija.. inače imam masnu kožu, pa koristim tu "vlažilnu" :) još piše i da je anti stress..i KAO manje borice čini nevidljivima :) meni je 26 god i eto to mi je sad taman :) preporučam :top:

kse
16.03.2009., 14:06
a jel ta sa kamilicom bez lift effecta.. naime ja koristila ovu sa aloa verom.. možda bi trebala koristit vlažnu a ne hranjivu..??

mislim da nema LE...ja ga nisam zamijetila.:D
ako imaš normalnu kožu koja možda je više sklona da se zamasti nego da je dehidrirana,onda bi ti hidratantna od kamilice bila bolji izbor nego hranjiva...
hranjiva je malo ''teža'',ja je isto za dan ne bi koristila,ali mi je za noć savršena...:s:s

nikky55
16.03.2009., 17:15
mislim da nema LE...ja ga nisam zamijetila.:D
ako imaš normalnu kožu koja možda je više sklona da se zamasti nego da je dehidrirana,onda bi ti hidratantna od kamilice bila bolji izbor nego hranjiva...
hranjiva je malo ''teža'',ja je isto za dan ne bi koristila,ali mi je za noć savršena...:s:s

ne meni se koža ne masti.. samo mi se zna ljuštiti u području nosa i oko obrva.. ostatak kože mi je sasvim u redu.. :)

frupy
16.03.2009., 17:21
ne meni se koža ne masti.. samo mi se zna ljuštiti u području nosa i oko obrva.. ostatak kože mi je sasvim u redu.. :)

Svejedno pripazi s uljima! MORAJU biti vrhunske kvalitete i potpuno prilagodjena tipu koze. Ne kupuj nista na svoju ruku i preporuku nas laika, posavjetuj se s nekim strucnim. Pitaj merlinu i phyta na prirodnoj kozmetici. Ja i jos nekolicina cura koje poznajem smo si dosta problema napravile s neodgovarajucim uljima. Bio je nekad i cijeli topic o tome gdje su cure pisale o uzasima uzrokovanim nestrucnim odabirom i primjenom ulja (navale akni, upale svih vrsta, ekstremno ljustenje koze...)

nikky55
16.03.2009., 17:23
dobro a zar mi može biti nešto ako koristim ulje za bebe? pa ipak ej to napravljene za njih koje su najosjetljivije.. ?

nikky55
16.03.2009., 17:25
recimo bila sam sada tjedan dana prehlađena.. i nos mi se osuo sa crvenilom i potpuno iziritiran trljanjem sa maramicom.. bio je skroz operutan.. i ja sam samo jednom namazala.. i drugi dan nos mi je bio ko nov.. gladak.. bez da je išta prije bilo..

frupy
16.03.2009., 17:27
dobro a zar mi može biti nešto ako koristim ulje za bebe? pa ipak ej to napravljene za njih koje su najosjetljivije.. ?

Djecja koza se dosta razlikuje od koze odraslog covjeka i samim time proizvodi za njegu beba nisu idealni za odrasle. Vrlo cesto su te kreme, losioni i ulja masna i komedogena. Naravno, ima preparata koji nekima odlicno odgovaraju, ali to nikako nije pravilo. I nadam se da pod bebi uljima koja stavljas na lice nikako ne mislis na ona tipa johnson i sl. :horor:

nikky55
16.03.2009., 17:33
ne nema ništa od johonsona.. ja sam ti sva u nivei.. ta nivea od kada pamtim za sebe od kada me mama mazala sa tom kremom..kako imam suhu kožu na nogama kupila sam si ulja od nivee za noge.. i noge su mi se nevjerojano dobro oporavile.. nema više perutanja..ali velim baš koristim dječje proizvode.. a jedino sada malo isprobabavam te afroditine kreme.. jer mi se čine dobre.. ali opet nije to meni baš ko nivea..

nikky55
16.03.2009., 17:33
he he he.. a na ovom ulju piše.. idealno za njegu bebe i majke.. he he..

frupy
16.03.2009., 17:39
Ali s licem moras pripaziti. Meni je npr. ulje jojobe napravilo kaos na licu. Prva tri dana mi je lice bilo predivno, a onda je buknula alergija - pristici, lisajevi, ljustenje. Poludila sam od straha, tim vise sto sam tada bila na pilulama i koza mi nije bila ni najmanje osjetljiva, mogla sam je doslovno mazati kremom za cipele. Nakon te epizode dugo sam ljecila lice. Nakon nekog vremena odvazila sam se potrositi tu jojobu na mazanje tijela poslije tusiranja i to mi je savrseno pasalo. Koza mi je bila fantasticna. Od tada uvijek kapnem malo jojobe u mlijeko za tijelo, ali ni blizu licu vise!! :nono:

nikky55
16.03.2009., 17:47
da kužim.. nisam u kontinuiranom korištenju niti jednog preparata.. nekako me život naučio.. da nije dobro konstantno nanositi jedno.. jer se opet javi neki problem.. pa radim neke kombinacije.. ali mi jako paše.. prije spavanja stavit si malkice ulja na kožu.. više nego kremica.. puno mi je nekako bolji učinak ujutro kada se probudim.. sva sam svježa.. :)

nikky55
16.03.2009., 17:49
ja mislim da mi je uglavnom problem najčešće stres.. evo sada već nekoliko dana nemam nikakvih problema sa kožom.. ništa posebno ne radim.. i ne ljuštim se.. a dok sam sva bila nervozna..sve skoči.. i guljenje lica.. pa čak i perut u kosi.. navikavam se na meditaciju..:):):):):)

frupy
16.03.2009., 17:53
E, da nema stresa svi bi bili zdravi i prekrasni.. :D
Da ne offtopicarimo vise, pitaj za kombinacije ulja na prirodnoj kozmetici, ali obavezno uz ulja koristi i kremice. :mig:

kse
16.03.2009., 17:54
jednom sam čistila lice(tj.ostalo je na pokušaju)s niveinim maramicama koje su natopljene mlijekom za dječju guzu...nisam oči mogla otvoriti koliko je to bilo jako i smrdilo na alkohol...:eek:
znam da nije najpametniji potez bio,al nisam u tom trenu imala išta drugo...sigurno nisam očekivala da će nešto za djecu biti toliko jako.:eek:

Starleta
16.03.2009., 17:56
mnogo cura si je zeznulo lice koristeći samo ulje jojobe, pa je sad na lošem glasu
ali inače je to ulje stvarno kvalitetni i korisno, ali u uljnoj mješavini ne samo
ja koristim mješavinu ulja lješnjaka, jojobe, sjeme grožđa, malo nevena, divlja ruža....:top:
ovisno u kakvom mi je stanju koža....

bebi ulje ne bi nikada stavila na lice:eek:, ne mogu ga podnijeti ni na tijelu
meni su ova prirodna ulja super jer se brzo upiju i nemam osjećaj ulja na koži
ako čete imati prilik probajte jednom svakako ulje sjemena groožđa i lješnjak
(za masniju kožu, mješovitu):cerek::cerek:

Starleta
16.03.2009., 18:01
E, da nema stresa svi bi bili zdravi i prekrasni.. :D
Da ne offtopicarimo vise, pitaj za kombinacije ulja na prirodnoj kozmetici, ali obavezno uz ulja koristi i kremice. :mig:

ne kužim, zašto misliš da sama ulja nisu dovoljna?:confused:
ja ih koristi u kombinaciji sa hidrolatom i super mi je ta kombinacija
kremu koristim samo ujutro zbog šminke
ali sastav moje kreme je: ulje + hidrolat:ne zna:

nikky55
16.03.2009., 18:01
[QUOTE=Starleta;19421765]mnogo cura si je zeznulo lice koristeći samo ulje jojobe, pa je sad na lošem glasu
ali inače je to ulje stvarno kvalitetni i korisno, ali u uljnoj mješavini ne samo
ja koristim mješavinu ulja lješnjaka, jojobe, sjeme grožđa, malo nevena, divlja ruža....:top:
ovisno u kakvom mi je stanju koža....

bebi ulje ne bi nikada stavila na lice:eek:, ne mogu ga podnijeti ni na tijelu
meni su ova prirodna ulja super jer se brzo upiju i nemam osjećaj ulja na koži
ako čete imati prilik probajte jednom svakako ulje sjemena groožđa i lješnjak
(za masniju kožu, mješovitu):cerek::cerek:[/QUOT

uh.. kad se to mora mučkati simo tamo.. lijevo desno.. a ja bi htjela kupit gotovu bočicu i koristit.. (kak sam gotovanka :flop:)

nikky55
16.03.2009., 18:02
ali neću više smetati na ovom topiku. upucat će me.. jer sam prebacila temu..

Starleta
16.03.2009., 18:03
možeš kupiti i gotovu mješavinu ulja.... ali meni je gušt to samoj mučkati:D

nikky55
16.03.2009., 18:07
kaj to onda mučkaš sa onim kapalicama jer se tuipak radi o mL...a gdje ima za kupit gotova.. ?

piece of a dream
16.03.2009., 18:13
Hipp baby krema za lice.
Odlična mi je, od nje mi uvijek bude prelijepo lice i nikad se ne sija T zona.
A lice je na dodir baš kao u bebice. :raspa:

nikky55
16.03.2009., 18:17
Hipp baby krema za lice.
Odlična mi je, od nje mi uvijek bude prelijepo lice i nikad se ne sija T zona.
A lice je na dodir baš kao u bebice. :raspa:

i koliko dugo koristiš tu bebinu kremicu?

seceruuu
17.03.2009., 08:59
koju kremu mi preporučujete za mješovitu dehidriranu kožu, dnevnu i noćnu, možda elizabeth arden visible diffence ili?
za kakvu je kožu ta krema?

Dandy_080
19.03.2009., 18:39
koju kremu mi preporučujete za mješovitu dehidriranu kožu, dnevnu i noćnu, možda elizabeth arden visible diffence ili?

Ja sam počela prije par dana koristiti Soraya gel za pranje lica i dnevnu kremu! Lice mi je jako mekano i za sada nema nikakvih loših posljedica tipa prištića, zategnutosti, suhoće, zaista mi je odlična! :top: Samo da tako i ostane! :moli:

Zirek01
19.03.2009., 19:26
Od Nivee Pure Energy :D:cerek:

Betty_01
20.03.2009., 18:00
Imam osjetljivu kozu i uglavnom,koristila sam niveu soft(dnevna),pa sam presla na onu niveu(plava kutija)koja mi uopce ne pase,i sada koristim dove koja je bas divna:D

calmy
21.03.2009., 15:43
Imam osjetljivu kozu i uglavnom,koristila sam niveu soft(dnevna),pa sam presla na onu niveu(plava kutija)

i ja trenutno imam tu niveu,meni je dosta masna, i planiram ju promijenit prvom prilikom..al za sad ju moram istripit dok ne bude para :(

šminkerica
21.03.2009., 18:25
meni je ta plava nivea premasna za cijelo lice. koristim je samo povremeno na suhlje dijelove lice ili kad mi usne previše ispucaju, a labelo ne pomaže.ponekad i na laktove.
u svakom slučaju, to je jedina krema koju nekako uvijek imam kraj sebe.:top:

calmy
22.03.2009., 10:08
erm ja mislim na nivea visage za normalnu i mješovitu kožu,ne na onu klasičnu plavu..da nebi bilo zabune :D

esperanza0905
25.03.2009., 08:35
L'occitane -Rich in Shea Butter (ultra rich face cream)
otkrila prije godinu dana...koža mi se preporodi kad ju nanesem!

mandy
25.03.2009., 08:56

ja imam istu kožu i meni je VD super...
uz nju koristim i Guinot Hydrazone za dehidriranu kožu ...ona mi je NO1 :top:

snowshoe
25.03.2009., 08:58
Ja sam počela prije par dana koristiti Soraya gel za pranje lica i dnevnu kremu! Lice mi je jako mekano i za sada nema nikakvih loših posljedica tipa prištića, zategnutosti, suhoće, zaista mi je odlična! :top: Samo da tako i ostane! :moli:

i ja sam koristila sorayu, onu rain forest i bila mi je preeeedivna... miris, tekstura, upijala se super, povoljna cijenom, ma savršeno.
ali izgleda da je nakon nekog vremena počela raditi štetu na licu, počela mi se guliti koža oko usta i ispod obrva i užasno me peklo kad bi ju stavila na ta područja. meni je trebalo nekoliko dana da zbrojim dva i dva i dobijem četiri tako da sam prestala koristiti i kremu i gel za pranje lica (a taman sam kupila novu!). :(
sad sam prešla na alverde i jedno sam ljuta što ne mogu naći kremu za lice sa aloe verom za normalnu kožu. jel netko vidio u dm-u?

Luciferia
27.03.2009., 20:20
la roche posay - effaclar K :cerek:
la roche posay - nutritic. Divna hidratantna krema :s

nešto se ulja spominjale :zubo:
ja se toga bojim :rofl: , zato koristim samo ricinusovo ulje za skidanje šminke s očiju i za njegu trepavica :o :D

a koje su cijene tih ulja uopće? ne znam sad... npr. bademovo ulje? ulje jojobe ne bi rada probavala :zubo:

Sponza ri
27.03.2009., 20:32
nakon cca 2 tjedna koristenja, mogu slobodno reci da mi nema do loccitane badem-jabuka :cerek:

Luciferia
27.03.2009., 20:56
:mama: sad bi i ja to :zubo:

Dandy_080
28.03.2009., 21:03
i ja sam koristila sorayu, onu rain forest i bila mi je preeeedivna... miris, tekstura, upijala se super, povoljna cijenom, ma savršeno.
ali izgleda da je nakon nekog vremena počela raditi štetu na licu, počela mi se guliti koža oko usta i ispod obrva i užasno me peklo kad bi ju stavila na ta područja. meni je trebalo nekoliko dana da zbrojim dva i dva i dobijem četiri tako da sam prestala koristiti i kremu i gel za pranje lica (a taman sam kupila novu!). :(
sad sam prešla na alverde i jedno sam ljuta što ne mogu naći kremu za lice sa aloe verom za normalnu kožu. jel netko vidio u dm-u?

Jao :eek: :eek: :eek: :eek: čitam i ne vjerujem!!! :eek: Meni se to isto događa, šta misliš da je to stvarno zbog nje??? Ja sam sad u šoku, a tako mi je divna bila, ja sam mislila da je razlog hladnoća i ovo čudno vrijeme, jer se to događa i frendici, a ona ne koristi uopće tu kremu...
:tuzni: moram je se odreći!

SuzieQ
29.03.2009., 13:27
Oligo 25 od Vichyja (narančasta, za suhu kožu) :top:

Jedina krema na koju nemam nikakvih negativnih reakcija (inače odmah dobijem prištiće jer imam grozno osjetljivu kožu), nema više zategnutosti, koža mi je skroz glatka. Stvarno skroz lagana krema

snowshoe
30.03.2009., 07:43
Jao :eek: :eek: :eek: :eek: čitam i ne vjerujem!!! :eek: Meni se to isto događa, šta misliš da je to stvarno zbog nje??? Ja sam sad u šoku, a tako mi je divna bila, ja sam mislila da je razlog hladnoća i ovo čudno vrijeme, jer se to događa i frendici, a ona ne koristi uopće tu kremu...
:tuzni: moram je se odreći!

samo ću reći da mi se dva dana nakon što sam ju prestala koristiti prestalo ljuštiti na svim mjestima i sad je ko da ništa nije ni bilo... baš sad češkam s noktom po tim mjestima da se uvjerim i ništa... i ja sam se uvjeravala da je od svega i svačega pa sam onda pomislila da bi moglo biti od kreme a to mi je bilo najlakše promijeniti pa sam krenula prvo u tom smjeru.
jedini problem što nema tako mekane i fine kremice u tom cjenovnom rangu :mama:

na znam što da ti kažem...

Starleta
30.03.2009., 10:26
la roche posay - effaclar K :cerek:
la roche posay - nutritic. Divna hidratantna krema :s

nešto se ulja spominjale :zubo:
ja se toga bojim :rofl: , zato koristim samo ricinusovo ulje za skidanje šminke s očiju i za njegu trepavica :o :D

a koje su cijene tih ulja uopće? ne znam sad... npr. bademovo ulje? ulje jojobe ne bi rada probavala :zubo:

Bojiš se ulja:confused:.....:)
evo, ja imam osjetljivu kožu, sklonu iritacijama, suhu do mješovitu....
i ulja su mi savršena.... ili krema na bazi biljnih ulja

tu (http://www.aromaterra.hr/shop/) si možeš pogledati cijene

sa jojobom je problem nsatao kad su cure na svoju ruku koristile samo jojobu uvjerene da će se riješiti akni

ja dodajem jojobu u svoju uljnu mješavinu i nemam nikakvih problema... ali ju dodajem u malim količinama

ne mora prirodna kozmetika svima odgovarati, ali treba ju isprobati na ispravan način, a ne samo staviti bilo koje ulje na lice i očekivati čudo
ako nikada nisi probala ulja, probaj uljnu mješavinu sa biljnim i eteričnim uljima
samo pazi da odgovaraju tvom tipu kože :mig:

Ponosna
31.03.2009., 10:13
Clinique superdefense još uvijek uvjerljivo drži prvo mjesto!

Dandy_080
07.04.2009., 23:35
samo ću reći da mi se dva dana nakon što sam ju prestala koristiti prestalo ljuštiti na svim mjestima i sad je ko da ništa nije ni bilo... baš sad češkam s noktom po tim mjestima da se uvjerim i ništa... i ja sam se uvjeravala da je od svega i svačega pa sam onda pomislila da bi moglo biti od kreme a to mi je bilo najlakše promijeniti pa sam krenula prvo u tom smjeru.
jedini problem što nema tako mekane i fine kremice u tom cjenovnom rangu :mama:

na znam što da ti kažem...

Da, slažem se s tobom! Predivna, a takvu štetu radi! Nevjerovatno koji učinak ima! :eek:
Evo napokon se i meni lice stabiliziralo, čim sam pročitala tvoj post gel i krema su letili u kantu za smeće i onda sam mazala ta područja Pavlovićevom kremom i uljem i stvarno mi se oporavilo lice, nakon 4 dana sve je bilo kao prije! Sva sreća pa sam vidjela tvoj post! :s

snowshoe
08.04.2009., 08:40
Da, slažem se s tobom! Predivna, a takvu štetu radi! Nevjerovatno koji učinak ima! :eek:
Evo napokon se i meni lice stabiliziralo, čim sam pročitala tvoj post gel i krema su letili u kantu za smeće i onda sam mazala ta područja Pavlovićevom kremom i uljem i stvarno mi se oporavilo lice, nakon 4 dana sve je bilo kao prije! Sva sreća pa sam vidjela tvoj post! :s

baš mi je drago da sam pomogla, evo ti :kiss:

Dandy_080
08.04.2009., 19:22
:grli: hvala još jednom na pojašnjenju!

tina88
09.04.2009., 13:39
Meni su 2 zakon; Niveina Aqua Sensation i L'Orealova Happy Derm, obe dvije dođu cca 60 kn u dm-a i obe dvije su za normalnu kožu a moja je izrazito masna pa mi opet odgovaraju.

dexine
01.05.2009., 12:40
Afrodita hidratantna krema s kamilicom:cerek:

Arden
01.05.2009., 18:18
Ovako najbolja krema za toplije dane koji nam dolaze je Elizabeth Arden Perpetual moisture. U kolekciji se nalazi Losion-Fluid , Krema i krema oko očiju. Sve sam probao i savrseno je. Trenutno koristim od Roca hidratantnu kremu za suho kozu koja je isto super.:) nakon nje ak cu imat para idem ponovno na Elizabeth Arden.:)

Arden
01.05.2009., 18:20
Nisam napomenuo da ako uzimate tu Perpetual liniju za hidtataciju uzmite si fluid jel je laksi sad za ljeto, brzo se upija i odlicno mirisi. Trajalo mi je 4 mj. minimalno.

Torresita
13.05.2009., 11:47
avene avene i samo avene:s
Ceo zivot imam problem sa aknama a poslednje tri godine je bilo nepodnosljivo.Jednostavno su mi izlazile dve tri dnevno koje su bile podkozne i nisu se mogle iscediti.Ako bih se usudila i dotaci ih na tom mestu bi ostajao oziljak tj braon fleka kojoj je trebalo nekoliko meseci da izbledi.
Probala sam sve zivo sto se moze kupiti na trzistu i jeftine i skupe i prirodne i medicinske preparate i NISTA mi nije pomoglo.Jedno sam vreme koristila antibiotike i opet jedno veliko NISTA!!!
Sasvim slucajno(vise iz ocajanja) resim da dam sansu Avene kremi sa AHA i BHA kiselinama.Umesto tonika koristila sam Avene termalnu vodu u spreju.
Za mesec dana moje lice se totalno iscistilo,regulisalo se lucenje sebuma koji je bio izazivac nastajanja akni.
Ne mogu da vam opisem koliko sam srecna, po prvi put u svom zivotu vise ne moram da koristim puder da bih sakrila necistocu i crvenilo sa lica.Lice je cisto i meko i sto je najvaznije deluje zdravo.
Moram da napomenem da sam istovremeno povela vise racuna da jedem minimum dve tri sveze vocke u toku dana umesto sokova da pijem vodu...
pozdrav:)

Ponukana ovim postom kupila sam tu kremu i moram priznat da je savršena! Sve što je gore navedeno je istina, a rezultati se jako brzo vide. Hvala ti na ovom postu, spasila si me! Ljubim :cerek:

jesenja
16.05.2009., 13:19
u posljednje vrijeme sam u potrazi za odgovarajućom kremom...probala sam
L'Occitane jabuka badem - ok, ali nekako mi ostavlja suh osjećaj na licu kad se upije :ne zna:
L'Occitane - immortela (nadam se da se tako piše) samo tester, nije loša ali nekako me ni ne mami
Sisley reparatrice - puno više sam očekivala od te kreme
Sisley neka s krastavcem (tester) odlična mi je, pretpostavljam da je cijena kao i drugim Sisleyevim kremama..a još sigurna da je to to to
Avene zaštitnu kremu za netoleratnu kožu (upravo je koristim) i dobra je jer u posljednje vrijeme koža mi je full osjetljiva i jedina ona umiri razna peckanja
i čudo iz Kozma, krema Olea od maslina (cijena joj je do 30,00kn) kupljena uglavnom radi cijene i toga što je proizvodi afrodita i dosta podsjeća na Sisleyevu s krastavcem (sad me popljujte :D), mislim osjećaj na koži pruža kao i krema s krastavcem

s obzirom da sam ambalažni tip, avene krema iako je dobra nekako mi ne stvara gušt mazanja, mislim krema za lice u bijeloj tubi... i s obzirom da se približavam tridesetim molim za prijedlog neku finu kremicu, za koju se isplati dati i određeni iznos (ne la prairie iznos :)) koja je za osjetljivu kožu i protiv prvih bora...i ja bi rado da je prirodna kozmetika :)

Marina2501
16.05.2009., 13:27
meni je Nuxe Nirvanesque krema protiv prvih bora bila divna, dvaput sam je kupila i svje stvari od Nuxe-a su mi super. Pitaj za tester ak nećeš ovako na blef. Mislim da je oko 200 kn :eek:
klik (http://coner.hr/ljekarne/index.php?str=kozmetika2&brand=nuxe)

jesenja
16.05.2009., 14:21
meni je Nuxe Nirvanesque krema protiv prvih bora bila divna, dvaput sam je kupila i svje stvari od Nuxe-a su mi super. Pitaj za tester ak nećeš ovako na blef. Mislim da je oko 200 kn :eek:
klik (http://coner.hr/ljekarne/index.php?str=kozmetika2&brand=nuxe)

Hvala, probati ću :mig:

shakti
17.05.2009., 12:29
Otkrila sam slučajno super kremu od karite maslaca iz talijanske linije prirodne kozmetike Equilibra, kupila sam ju u ljekarni u Istri, došla je oko 50-ak kn. :top:
Stavila sam i na totalno fantastičan proizvod.

To je ova:
http://www.equilibra.it/BoNET/Articoli/fotofromDB.aspx?width=276&height=272&SysPk=CKV|1

frupy
17.05.2009., 18:40
Sta radi ta krema? :zubo: Za kakvu kozu je?

brojalica
28.05.2009., 13:59
Otkrila sam slučajno super kremu od karite maslaca iz talijanske linije prirodne kozmetike Equilibra, kupila sam ju u ljekarni u Istri, došla je oko 50-ak kn. :top:
Stavila sam i na totalno fantastičan proizvod.

To je ova:
http://www.equilibra.it/BoNET/Articoli/fotofromDB.aspx?width=276&height=272&SysPk=CKV|1

to bum si kupila :)

boGhi
29.05.2009., 12:21
Anti aging acne treatmant. od Murada..to mi je bazna krema, tretman , na koji potom stavim neku hidratantnu sa zastitnim faktorom..
krema mi je fenomenalna jer mi odrzava lice cistim i svaki breakout koji imam nestane u roku od 2 dana. pore mi se ne zacepljuju, a prve borice su izrazito umanjene
:top:
Vecinom Murad!

frupy
29.05.2009., 20:08
boGhi, Jel bi ta krema odgovarala suhoj kozi?

Bubsi
31.05.2009., 14:02
Nuxe Creme Fraiche de Beautehttp://www.aptekaslonik.pl/images/prod/4012/creme%20fraiche%20de%20beaute_LIGHT.jpg Formule Light

hlapa
31.05.2009., 15:18
koristim carita dnevnu kremu za kombiniranu kozu, "platila" sam ju 400kn (na poklon kupon) i sranje je. ocekivala sam da cu moc letit od nje za te pare a kad ono nista :)

boGhi
31.05.2009., 18:17
boGhi, Jel bi ta krema odgovarala suhoj kozi?

pa to ti je anti age tretman..nije krema, vise je gelasto..nakon cega treba hidratizirati kozu i staviti zastitu od uv-a..
koristim njihov teinted baum spf 15

cuj nisam neki strucnjak i osobna je stvar. cak i tete/kozmeticarke koje prodaju ti ne mogu sa sigurnoscu reci, ali ovako odokativno..bas za suhu suhu koze..pa i ne bi bas rekla..
ja imam mjesovitu, tanku i osjetljivu kozu...

ali sto ce ti anti age acne treatmant za tvoju suhu kozu :confused:
(tek sam sada skontala :o ..:s )

imaju oni i drugih krema koje bi vise odgovarale tvojem tipu. sigurna sam.
recimo c-vitaminska je jako dobra..
moju preporuku za murad evo imas ;)

frupy
31.05.2009., 18:49
ali sto ce ti anti age acne treatmant za tvoju suhu kozu :confused:

Ma ne pitaj, znam da vjerojatno ne znas nikoga tko je slucaj kao ja. :brukica:
Ja ti imam suhu osjetljivu kozu s aknama zbog hormonalnog poremecaja. Uvijek sam predmet iscudjavanja kod kozmeticara, ginekologa, dermatologa... Zato mi je gotovo nemoguca misija naci idealnu kremu. :mad:

Mopsly
01.06.2009., 10:30
Meni se za sad pokazalo da mi niti jedna krema za lice nije dobra kao Nuxe višenamjensko ulje!:mig:

J'Adore
08.06.2009., 10:07
JA NEDAVNO KUPILA OVU I ODUSEVLJENA SAM - na preporuku forumašica

http://beaut.ie/blog/wp-content/uploads/2009/05/nivea.jpg

Tempion
13.06.2009., 08:41
Moje savršenstvo....La Prairie - cellular moisturizer The smart cream

http://www.celebrityeverything.com/store/images/la_prairie_smart_cream.jpg

larlar
13.06.2009., 11:40
s obzirom da sam ambalažni tip, avene krema iako je dobra nekako mi ne stvara gušt mazanja, mislim krema za lice u bijeloj tubi... i s obzirom da se približavam tridesetim molim za prijedlog neku finu kremicu, za koju se isplati dati i određeni iznos (ne la prairie iznos :)) koja je za osjetljivu kožu i protiv prvih bora...i ja bi rado da je prirodna kozmetika :)

probaj od adrience oligosource 24 za suhu i osjetljivu, 190 kn, super je jer vlaži, a ne masti, minerali i alge jadranskog mora su u sastavu.......
od nuxea mi je čak bolja ona fraiche 24 od ove nirvanesque

definitivno najhidratantnija i naj krema, koja mi je ipak malo preskupa je lierac hydra-chrono za suhu kožu - ja imam mješovitu ali mi ne masti, već samo hidratizira pa mi je super....najbolje što sam ikad probala i od parfumerije i od apoteke (i prefino miriši)

Djevojče
16.06.2009., 23:59
ja koristim niveu soft,al mi nekak sad nije dobra

zanima me konkretno,koza mi se sjaji i ljušti ponekad,koja je krema najbolja? ne koristim puder već 3-4 godine ,nego samo kremu,htjela bi neku mat koja ne isušuje

Ziki
17.06.2009., 07:57
http://www.spalook.com/product_images/8519XL.jpg - zima, jesen
http://shop.farmaciapiolets.com/images/Avene_Hydrance_Optimale_Legere.JPG - proljeće, ljeto

Spas za moju osjetljivu kožu :s
Ne odvajam se više od njih http://msp197.photobucket.com/albums/aa171/accident_life/random/hug.gif

dinjo
17.06.2009., 09:47
Već nekoliko dana koristim Clinique Superdefense Triple action for combination oily to oily skin i još nikad nisam imala tako matiranu kožu ljeti:s:s:s
Što je najvažnije ima i spf 25:top:

AlfOmg
17.06.2009., 10:23
Probala sam fakat hrpu krema za lice...od onih vrlo skupih kojih ima samo u pojedinim ljekarnama (čitaj:treba ih tražiti 4 mjeseca dok ih nađeš), preko onih klasičnih kojih ima u svim drogerijama po cca 70 kn, do turbo jeftinih. Toliko sam isprobavala zato što imam problem da mi se koža vrlo brzo zasiti...i normalno onda moram mjenjati.

ALIIIIIII...pronašla sam si nedavno najsavršeniji kremu ikada (barem za moj tip kože) - AHAVA Smoothing Moisturizer for very dry skin - (oko 260kn) krema je savršena...jako se dobro upija...odlično se razmazuje iako je za jako suhu kožu nije užasno masna...dobra je podloga za puder, a nakon nje koža je svilenksta DOSLOVNO...i da, tako lijepo miriše po moru.

Ukoliko tražite neku...probajte tu...meni je odlična