PDA

View Full Version : Vaša najbolja krema za lice

stranice : [1] 2 3 4 5

nellaaa
24.02.2007., 01:13
Drage moje cure...Mislim da bi ovo mogao biti zanimljiv topic!
Bilo bi dobro da cure napišu koja im je THE BEST krema koju su ikad probale,imale i za koju su spremne ama baš sve da je opet imaju.
Bilo bi jako dobro da svaka napiše kakav tip kože ima i da k tome još pridruži ime svoje omiljene kremice.
Ja bi drage volje započela,ali sam još uvijek u potrazi za svojom najboljom kremicom tako da prepuštam riječ vama...:zivili:

cinnamoroll
24.02.2007., 09:29
šišam po nekoliko paralelno, zavisno u kakvom od čudnih stanja mi je koža taj dan :zubo: dakle nemam Creme de la creme ;)

po zimi ako smo normalno-najnormalniji ide avene ho legere,ako se sušimo riche, po ljeti f15 :rolleyes:
ako smo oprištavili, iste sekunde ide decleor aroma purete, u bilo koje vrijeme, ljetno,zimsko svejedno.to je moje čudo i već sam i bogu dosadna sa hvaljenjem istog :E
volimo i nuxe po novom, onaj za prve bore :s creme fraiche smo probali, dobar je ali ne i čudesan.nažalost :confused:

...a ako je nešto čudesno (ovo područje moram još dobro istražiti, jer smo navedenu firmu nepravedno proglasili bezveznom iskušavajući liniju za borice s plavim algama od kojih mi je koža bila ljepljiva :flop: ) je galenic roza-divlje-bobe-hidratizirajuća linija.do te mjere mi je dobra da sam u stanju sve ovo nabrojano gurnut u zapećak :cerek:

bistra
24.02.2007., 12:11
je,je,krema je jako dobra! (ta roza galenicova)
ja je upravo trošim. i prije par dana sam na općoj temi o kremama napisala post u kojem je hvalim, ali nitko mi se nije pridružio s pohvalama. a i jako se malo spomonje galenic na ovom forumu, nije mi jasno zasto, prilično su dobri.
IPAK!!! prvo mjesto mi još uvijek suvereno drži gatineau-ova strategie junesse. to je stvarno savršena krema. galenicova je prati u stopu, al gatineau se ne da.

cinnamoroll
24.02.2007., 15:59
evo ja se pridružujem u hvalospjevu svakak :top:
bih i prije ali tek sam friških par dana zaljubljena :cerek:

nebih znala zašto se ne šuška
dobar je,stvarnostvarrrrno, dobar.okej,ja sam u startu naletila na krivu i kajem se što sam zbog te jedne "krive" proglasila cijelu priču sranjem u fensi pakovanju :E

ne znam kakve su mu konačne cijene u ljekarni,ali ako neko ima za avene ili neznamšto,skucat će kvragu i koju ekstra kunu i za galenic.osim toga krema je investicija,radi se ipak o licu,i kad već uđeš u ljekarnu znaš da ćeš bit opelješen :rofl: :Pop:

opet postoji razlog tzv povjerenje, (uvjerena sam da ljudi kupuju recimo,vichy više zbog povjerenja,nego zbog "kvalitete" jer uz iznimku dva tri proizvoda,i nije bogznašto) i ali i nuxe je tek nedavno došao,i nije besplatan pa se tete čupaju oko njega :zubo:

reklama ga nije pratila,ali pametnim tetama reklama i ne treba?!?
nije bogznakako pokriven u ljekarnama,ali zna se "gdje ima svačega" a gdje ne.

misterij :ceka:

joujou
24.02.2007., 16:01
elemis 'daily shine control'... jedina krema za koju zalihe radim :top:
odlicna za sjajnu i masnu kozu

meg
24.02.2007., 16:02
šišam po nekoliko paralelno, zavisno u kakvom od čudnih stanja mi je koža taj dan :zubo: dakle nemam Creme de la creme ;)

po zimi ako smo normalno-najnormalniji ide avene ho legere,ako se sušimo riche, po ljeti f15 :rolleyes:
ako smo oprištavili, iste sekunde ide decleor aroma purete, u bilo koje vrijeme, ljetno,zimsko svejedno.to je moje čudo i već sam i bogu dosadna sa hvaljenjem istog :E
volimo i nuxe po novom, onaj za prve bore :s creme fraiche smo probali, dobar je ali ne i čudesan.nažalost :confused:

...a ako je nešto čudesno (ovo područje moram još dobro istražiti, jer smo navedenu firmu nepravedno proglasili bezveznom iskušavajući liniju za borice s plavim algama od kojih mi je koža bila ljepljiva :flop: ) je galenic roza-divlje-bobe-hidratizirajuća linija.do te mjere mi je dobra da sam u stanju sve ovo nabrojano gurnut u zapećak :cerek:

oprosti na oftopicu, ali zašto ti sebe oslovljavaš u prvom licu množine?

Andjelcic
24.02.2007., 16:05
oprosti na oftopicu, ali zašto ti sebe oslovljavaš u prvom licu množine?
majesteticno mi :rofl:

cinnamoroll
24.02.2007., 16:06
zafrkancija koja je ostala od potezanja po nekim drugim forumima :rolleyes:
deformacija, štaš :D

meg
24.02.2007., 16:15
okej, samo pitam... malo mi to zvuči psihotično... :hekla:

cinnamoroll
24.02.2007., 16:17
m'niiiiiiiije :angeleye:

PERLA_
24.02.2007., 17:19
Meni je zasad najbolja Avene hidratance legere uv 15..:cerek:
Ali, kako sam ja žensko:zubo: uskoro namjeravam probati i liniju Weleda od ruže..:o

nellaaa
24.02.2007., 17:21
Perla već sam te na avene topicu pitala jer je koristiš kao noćnu ili samo dnevnu?!Pa,eo,dosadna ja opet pitam:cerek:

PERLA_
24.02.2007., 17:23
To ti je za dnevnu njegu..
Za noćnu njegu, zasad koristim ulje divlje ruže..

nellaaa
24.02.2007., 17:27
Ma znam da je za dnevnu,ali sam si mislila da je možda prošvercaš i za noćnu i da ti paše...hvala:kiss:

nellaaa
24.02.2007., 17:31
Meni je zasad najbolja Avene hidratance legere uv 15..:cerek:
Ali, kako sam ja žensko:zubo: uskoro namjeravam probati i liniju Weleda od ruže..:o

A di kupuješ weledinu kozmetiku u Zadru?I kakva je ta od ruže?Cijena?:D

bistra
24.02.2007., 17:35
ne znam kakve su mu konačne cijene u ljekarni,:

230 kn. apoteka u jurišićevoj.

PERLA_
24.02.2007., 18:05
A di kupuješ weledinu kozmetiku u Zadru?I kakva je ta od ruže?Cijena?:D

Nema ti toga u Zadru, pa i ne traži..:zubo:
Dragi mi donio iz Rijeke..:D
Cijena..dnevna 109kn, noćna 109kn, okoloočna 120kn..
Ali to ti je za kožu iznad 25 godina..:zubo:

PERLA_
24.02.2007., 18:07
Ma znam da je za dnevnu,ali sam si mislila da je možda prošvercaš i za noćnu i da ti paše...hvala:kiss:

Pa, uvijek se dnevna krema može stavljati i noću, samo ova moja ima zaštitni faktor, pa je šteta koristiti noću..:)

Kya
24.02.2007., 19:44
avene skin recovery :s spasila mi kada mi je koža izgledala prestrašno-ljuštila se, crvenila, mastila.... uglavnom katastrofa. i onda sam isprobala avene. savršena! :cerek:

lara007
24.02.2007., 22:41
Cure, ja bih vam bila zahvalna dovjeka, kada bih neko imao isku:confused: dica izlazi iz njih kao ranice budu kasnije , bila sam kod sto dermatologa navodno imam dermatitis i nema mi spasa . Sta da koristim cime da se mazem ocajna sam. :confused: :confused:

lara007
24.02.2007., 22:55
Cure, ja bih vam bila zahvalna dovjeka, kada bih neko imao iskustvo slicno mom ali uspiješno rijeseno. Lice mi je kstastrofa od 365 dana u godini meni je 360 suho- crveno, peruta se, povremeno se pojave ranice koje svrbe i iz kojih curi vodica, bila sam kod sto dermatologa i nema spasa UPOMOĆ:( :( :( :( :confused: :confused:

lara007
24.02.2007., 23:06
Cure, ja bih vam bila zahvalna dovjeka, kada bih neko imao iskustvo slicno mom ali uspiješno rijeseno. Lice mi je kstastrofa od 365 dana u godini meni je 360 suho- crveno, peruta se, povremeno se pojave ranice koje svrbe i iz kojih curi vodica, bila sam kod sto dermatologa i nema spasa UPOMOĆ:( :( :( :( :confused: :confused:

ines83
24.02.2007., 23:10
The best krema-Nuxe creme fraiche za normalnu kožu!!!!!!!!!:cerek:

znatiželja
25.02.2007., 00:19

probaj sa avenne skin recovery kremom,ona umiruje kožu. u apoteci možeš tražiti tester.

znatiželja
25.02.2007., 00:20
je,je,krema je jako dobra! (ta roza galenicova)
ja je upravo trošim. i prije par dana sam na općoj temi o kremama napisala post u kojem je hvalim, ali nitko mi se nije pridružio s pohvalama. a i jako se malo spomonje galenic na ovom forumu, nije mi jasno zasto, prilično su dobri.
IPAK!!! prvo mjesto mi još uvijek suvereno drži gatineau-ova strategie junesse. to je stvarno savršena krema. galenicova je prati u stopu, al gatineau se ne da.

Bistra, kakvu kožu imaš?

nellaaa
25.02.2007., 04:10
Evo moram ovo napisati...Moje prijateljice se kunu na darphin kozmetiku,poglavito na njihove kreme...Ja ne znam,ali nekad kad ih slušam,imam osjećaj da su opsjednute.Ja sam isto htjela probati nešto od darphina,ali na kraju nisam jer kad sam došla pitati tete u ljekarni da mi daju neki tester prije nego kupim neku kremicu(koje baš i nisu jeftine),ljubazno su mi odgovorile da nemaju testera(ma moš' mislit):mad:.Sad ne želim za inat kupiti.A od prijateljica ne mogu uzeti da probam malo jer imamo totalno,totalno različiti tip kože.Uglavnom to je jedina ljekarna u mom gradu koja drži darphin.Ma dobro,nije ni bitno jer je neću ni koristiti.Uglavnom eto tila sam napisati njihovu the best kremu.Inače imaju masniju kožu sklonu aknama.Eto tako,bar neki imaju the kremu

frogy
25.02.2007., 09:06
Avon hydrofirming bio krema!

mitzy
25.02.2007., 10:47
Afrodita krema sa AHA kiselinama:D ,
kupila od kozmetičarke, nema u slobodnoj prodaji...
Dobra za kožu sa ožiljcima, aknama, anti-age.
Krema i losion 150,00 kn.

bistra
25.02.2007., 12:21
Bistra, kakvu kožu imaš?

miješanu:zubo: .
al tu galenicovu sam uzela za suhu kožu, kao, centralno, hladnoća, vjetar i sve to, i nije mi nimalo teška ili masna, to je prvenstveno izrazito hidratantna krema. postoji još i gel varijanta za mješovitu/normalnu, a sam mislila da će mi sad za zimu bolje pasat krema. i paše. (mislim da će mi za ljeto ova krema bit malo teška)
a šta se tiče gatineau-a, više se ne sjećam dal je to bila krema isto za suhu kožu, al je bila savršena; idealno vlažna, savršeno se brzo upijala ( tu je bolja od galenica), a pošto je bila i s tim nekim efektom za prve bore, stvarno sam imala osjećaj da mi je lice nekako glađe.

alexxx
25.02.2007., 12:27
plava nivea. :D

Andjelcic
25.02.2007., 12:39
plava nivea. :D

blago tebi

diona
25.02.2007., 12:49
garnierova zelena (hidratantna, za normalnu kožu)

Cruela
25.02.2007., 13:48
bilo bi dobro da napisete koliko godina imate jer i to je vazno kod preporuke i odabira :)

Pacificgirl
25.02.2007., 14:06
Loreal Happyderm za normalnu/mješovitu kožu i Nivea baby svijetloplava:cerek: Godina:21

Nina-01
25.02.2007., 14:08

Koliko % kiselina ima u toj kremi?

just z
25.02.2007., 14:21
Loreal Happyderm za normalnu/mješovitu kožu

ja sam isto bila zadovoljna s ovom kremom,u medjuvremenu sam probala neke druge koje mi nisu bile tako dobre... vracam se na ovu!

22,5 god

EFEN
25.02.2007., 14:23
avene avene i samo avene:s
Ceo zivot imam problem sa aknama a poslednje tri godine je bilo nepodnosljivo.Jednostavno su mi izlazile dve tri dnevno koje su bile podkozne i nisu se mogle iscediti.Ako bih se usudila i dotaci ih na tom mestu bi ostajao oziljak tj braon fleka kojoj je trebalo nekoliko meseci da izbledi.
Probala sam sve zivo sto se moze kupiti na trzistu i jeftine i skupe i prirodne i medicinske preparate i NISTA mi nije pomoglo.Jedno sam vreme koristila antibiotike i opet jedno veliko NISTA!!!
Sasvim slucajno(vise iz ocajanja) resim da dam sansu Avene kremi sa AHA i BHA kiselinama.Umesto tonika koristila sam Avene termalnu vodu u spreju.
Za mesec dana moje lice se totalno iscistilo,regulisalo se lucenje sebuma koji je bio izazivac nastajanja akni.
Ne mogu da vam opisem koliko sam srecna, po prvi put u svom zivotu vise ne moram da koristim puder da bih sakrila necistocu i crvenilo sa lica.Lice je cisto i meko i sto je najvaznije deluje zdravo.
Moram da napomenem da sam istovremeno povela vise racuna da jedem minimum dve tri sveze vocke u toku dana umesto sokova da pijem vodu...
pozdrav:)

Marcy
25.02.2007., 14:28

samo pazljivo s tom kremom, na duge staze dosta isusuje kozu

KAELA
25.02.2007., 16:22
l'occitane fluid od smilja. definitivno najbolja krema koju sam imala.
imam masnu kožu i kombiniram ga paralelno s njihovom kremom od lavande za isušivanje kože.
mislim da to smilje djeluje i na smanjenje bora, barem mi se čini da je i meni i mami malo zateglo borice.

znatiželja
25.02.2007., 17:39
miješanu:zubo: .
al tu galenicovu sam uzela za suhu kožu, kao, centralno, hladnoća, vjetar i sve to, i nije mi nimalo teška ili masna, to je prvenstveno izrazito hidratantna krema. postoji još i gel varijanta za mješovitu/normalnu, a sam mislila da će mi sad za zimu bolje pasat krema. i paše. (mislim da će mi za ljeto ova krema bit malo teška)
a šta se tiče gatineau-a, više se ne sjećam dal je to bila krema isto za suhu kožu, al je bila savršena; idealno vlažna, savršeno se brzo upijala ( tu je bolja od galenica), a pošto je bila i s tim nekim efektom za prve bore, stvarno sam imala osjećaj da mi je lice nekako glađe.

nisam ništa koristila ni galenicovo ni gatineauovo, možda bih mogla kad već tako hvališ. moja je koža suha.

*zvoncica*
26.02.2007., 14:14
vishy normaderm nuit!!!!zakon

woman1
26.02.2007., 16:01
Sasvim slucajno(vise iz ocajanja) resim da dam sansu Avene kremi sa AHA i BHA kiselinama.Umesto tonika koristila sam Avene termalnu vodu u spreju.
Za mesec dana moje lice se totalno iscistilo,regulisalo se lucenje sebuma koji je bio izazivac nastajanja akni.

molim te, koja je to točno krema od avena, kak se zove?

Cinnamon Girl
26.02.2007., 20:01
Za mene postoji samo jedna krema: Dermalogica: Skin smoothing cream ljeti i Intensive Moisture zimi.
Koza mi je sklona dehidraciji i pokojoj bubuljici za vrijeme menstruacije ili stresa, a i hypersensitivna je (narocito u periodu stresa).

znatiželja
27.02.2007., 00:32
Za mene postoji samo jedna krema: Dermalogica: Skin smoothing cream ljeti i Intensive Moisture zimi.
Koza mi je sklona dehidraciji i pokojoj bubuljici za vrijeme menstruacije ili stresa, a i hypersensitivna je (narocito u periodu stresa).

Hvalila si neke stvari od Dermalogica, nisam ništa njihovo koristila (ima li to u CRO?). Kakva je to firma uopće?

mitzy
27.02.2007., 09:53
Koliko % kiselina ima u toj kremi?

Bo!
Gledam sastojke, ali nema navedeno ikakvih postotaka!:eek:

Rhea
27.02.2007., 10:33
Myokine-Vichy,savrsenstvo:cerek: Bas sam jucer kupila novu teglicu:)

Cinnamon Girl
27.02.2007., 11:10
Hvalila si neke stvari od Dermalogica, nisam ništa njihovo koristila (ima li to u CRO?). Kakva je to firma uopće?

Ne znam, ali ne vjerujem. Pogledaj na njihovoj stranici. Mislim da tamo ima spisak zemalja u kojima moze da se kupi. Ali skupo je prilicno. Ja uglavnom narucujem iz USA, tamo je najjeftinije.

smemy
15.03.2007., 21:28
Myokine-Vichy,savrsenstvo:cerek: Bas sam jucer kupila novu teglicu:)

ti si pedesotogodisnjakinja???

Sponza ri
17.03.2007., 12:36
ti si pedesotogodisnjakinja???

cemu takav komentar?? :confused: :cool:

Miss Poison A.
17.03.2007., 13:46
Odkad je Myokine za 50-godišnjakinje? :rolleyes:

mariposa78
17.03.2007., 15:04
elemis 'daily shine control'... jedina krema za koju zalihe radim :top:
odlicna za sjajnu i masnu kozu

Mozes li mi molim te napisati gdje ima za kupit ta krema? Voljela bih je probat.

marcy darcy
17.03.2007., 15:18
Sve pohvale Galenicu. Najbolja krema koju sam ikad imala.

Arianne
17.03.2007., 15:19
Biotherm-Aquasource Non-Stop:top:

Sponza ri
17.03.2007., 15:22
ja imam namjeru kupit jojoba ulje pa cemo vidjet kao ce to djelovat...:)

Rock Star
18.03.2007., 21:44
Green Line krema s jabukom! Kraljica!

gica
19.03.2007., 17:19
...moja najbolja "krema" je mješavina jojobe,ruže,lavande i mrkve...:s ...sama jojoba mi nije baš pomagala...

patientia
19.03.2007., 17:32
Avon Anew Alternative nocna
Avon Anew Clinical Thermafirm
Eucerin SPF 50plus

*Fenrir*
19.03.2007., 18:47
NovaDerm krema s AHA-kiselinama (7% glikolne). ta krema je toliko dobra da bi mogla garant riješiti i problem gladi u svijetu :zubo:
već godinama ju koristim na savjet dermatologa i ne kanim se odvajati od nje.
odlično regenerira kožu tako da svako jutro izgleda svježe, blistavo i zdravo. također je i protiv bora pa ju dosta i zagladi. spriječava akne tako da nikad nisam niti s tim imala problema. a još je k tome i dosta hranjiva pa lijepo nahrani kožu. savršeno :cerek:

tu je još i Avene Diroseal - inače namjenjena onima s tankom i osjetljivom kožom sklonom crvenilu. isto moj ritual već nekoliko godina. budući da je krema fina i lagana koristim ju kao dnevnu, a koži da onaj prirodni svijež izgled.

inače, da napomenem, imam izrazito tanku, osjetljivu i suhu kožu.

Zoe
19.03.2007., 19:49
Clinique Superdefense i Carita Ideal Controle.
Od peeling krema, Avene Diacneal me je spasio u jednom periodu kad mi je koža podivljala.

ljubimteucelo
19.03.2007., 19:59
sebamed gel za masnu kožu. huntress :kiss: :kiss: :kiss:

HUNTRESS
20.03.2007., 15:02
sebamed gel za masnu kožu. huntress :kiss: :kiss: :kiss:

JOOJ :cerek: baš mi je drago da ti je pomoga :kiss: :D

Gaga0001
23.03.2007., 14:49
Nivea soft

Paranoid Sheep
23.03.2007., 17:46
Slavujeva krema za masnu kozu.Divna je.:zubo: I jos prirodna kremica,bez kojekakvih kemikalija.:cerek:

Ponosna
23.03.2007., 18:13
Weleda od badema.

Pafulja
17.08.2007., 13:55
Slavujeva krema za masnu kozu.Divna je.:zubo: I jos prirodna kremica,bez kojekakvih kemikalija.:cerek:

slavujeva, kažeš? pričaj, pričaj, sve, sve,...

mrvica_a
17.08.2007., 21:08
Trenutno Hipp-ova dječja :cerek:
Imam mješovitu kožu...skroz se upije i smiri crvenilo od mog čeprkanja :o A mirišiiiiii...po bebama :cerek:
Planiram investirat u Weledinu od badema jer ionak koristim bademovo ujle, a ova bi trebala bit prirodna :) Probo neko?

marija82
19.08.2007., 14:32
Sve pohvale Galenicu. Najbolja krema koju sam ikad imala.

mozes li mi reci koja je to tocno krema? ja sam probala bila neku iz roze linije, bila je jako dobra. thanx!

SmthSpecial
20.08.2007., 00:20
plava nivea (koju, nazalost, vise ne koristim) i avonova botanisource :s (koje vise nema) uvjerljivo vode zasad medju bar 15 isprobanih..

slaufolina
20.08.2007., 00:52
lancome hydra zen dnevna i nocna 23 god,mjesovita

mouse
20.08.2007., 12:02
Ja još uvijek tražim The kremu...!

mouse
20.08.2007., 12:03
Imam mješovitu kožu...skroz se upije i smiri crvenilo od mog čeprkanja :o A mirišiiiiii...po bebama :cerek:
Planiram investirat u Weledinu od badema jer ionak koristim bademovo ujle, a ova bi trebala bit prirodna :) Probo neko?

Ja sam trenutno na Hipp kremi. ;)

hrčkica
21.08.2007., 13:22
:( moja najdraža je promijenila formulu prije 2 godine i od tada nikako da nađem neku koju bih htjela zadržati... riječ je o green line gel kremi... donekle dobra zamjena mi je rosal intui, al ona ima dosadan miris... šmrc...

k-bass
21.08.2007., 19:52
bila - darphine -reductris- (više ju ne proizvode, a ostale nisu ni upola dobre)

sad - herbal touch -hydroseb balance- ili -dry skin-

bucek
22.08.2007., 07:11
Kakve cijene ima Galenic i gdje se kupuje??

perla
22.08.2007., 12:41
i ja sam dosad koristila jedino Niveu, al bi htjela promijenit,a nemam pojma sto uzet

28 god.
inace nemam nikakvih problem s kozom, normalna

aj dajte mi kakvu preporuku?
:kiss:

mouse
22.08.2007., 12:49
Avene hydrance legere!
Ja sam godinama koristila niveu i još uvijek ih koristim kako koju "izbace" na tržište, imam normalnu kožu, 30 god.
Sad sam trenutno na avene i dječjoj Hipp jer sam se zasitila niveinih mirisa. Tako da ti to i preporučam.
Probala sam kojekakve druge - lice ih odbija (garnier, l'oreal-osim happyderm, ta je pasala,balea,alverde,eucerin, vichy,rosal...)

Rhea
27.08.2007., 14:01
Nocna i dnevna krema od Biotherma "Age Fitness"na bazi masline su fenomenalne.Toplo preporucam:cerek:

super_sonic
27.08.2007., 14:10
neutrogena pure energy je odlična,a odmah do nje je l'oreal happyderm :)

ray ban
27.08.2007., 14:59
Skinoren, Skinoren, i samo Skinoren!!
Otkrila sam ga prije 5 god, i od onda ga redovito koristim.
Spasio me od totalne depresije zbog akni.:s
Koristim ga 2x dnevno obavezno(1x dnevno ne vrijedi ništa). Ne mogu ići van s njim jer je bijele boje, ali čim dođem iz vana namažem ga, i onda još pred spavanje umijem se, i ponovo ga namažem.
Ne bih mogla zamisliti život bez te kremice, jer imam lice IZRAZITO sklono aknama.

Nina-01
27.08.2007., 15:32
Skinoren, Skinoren, i samo Skinoren!!
Otkrila sam ga prije 5 god, i od onda ga redovito koristim.
Spasio me od totalne depresije zbog akni.:s
Koristim ga 2x dnevno obavezno(1x dnevno ne vrijedi ništa). Ne mogu ići van s njim jer je bijele boje, ali čim dođem iz vana namažem ga, i onda još pred spavanje umijem se, i ponovo ga namažem.
Ne bih mogla zamisliti život bez te kremice, jer imam lice IZRAZITO sklono aknama.

Sorry, a koliko imaš godina?
Zanima me, jer ja imam 33, pa se jaoš uvijek mučim sa problematičnim licem.
Danas sam si na Dolcu naručila tu kremu, 30 g. pakiranje, oko 100 kuna.
Jel imaš od te kremice kakve nuspojave?
Jel se koža guli, zateže....itd...
I je li je koristiš i po ljeti ili samo po zimi?:kiss:

ray ban
27.08.2007., 15:57
Sorry, a koliko imaš godina?
Zanima me, jer ja imam 33, pa se jaoš uvijek mučim sa problematičnim licem.
Danas sam si na Dolcu naručila tu kremu, 30 g. pakiranje, oko 100 kuna.
Jel imaš od te kremice kakve nuspojave?
Jel se koža guli, zateže....itd...
I je li je koristiš i po ljeti ili samo po zimi?:kiss:

ja ti imam 30 god, za koji tjedan 31.
jesi tu kremu naručila na preporuku dermatologice?
nuspojave, nemam guljenje kože, zatezanje (iako imam užasno osjetljivu, stanjenu kožu,skoro sve mi ju iziritira), jedino mi se nekada kad mažem akne, fleke i sl.javi crvenilo na tom području(inače maže se samo na dio lica na kojem imaš akne, ne preko cijelog lica).kad se javi crvenilo, jednostavno taj dio kože 2-3 dana ne mažem, i to se povuče, pa onda ponovo mažem, ako je ostala koja akna.

naravno da ju koristim i ljeti i zimi, i to svaki dan već 5 godina, premda na uputama kreme piše da se ne smije koristiti duže od 6 mjeseci:confused:

ako nemaš iziritirano lice kao ja, bilo bi dobro da koristiš rezorcin losion(nikakav drugi) zajedno sa tom kremom, jer ako imaš upaljene prištiće, jedino će ti ta kombinacija pomoći.
ja trenutno koristim samo skinoren(umijem se sa afroditinom pjenom acne stop), bez rezorcina, jer nemam ništa upaljeno, a u zadnje vrijeme me je počela peći koža od rezorcina.

s tim da postoji više vrsta rezorcina, dermatologica mi je prepisala neku blažu verziju, a moja doktorica neku jaču, koja na upaljene prišteve fenomenalno djeluje,premda se ja ne kužim baš u te razlike.:)

Andjelcic
27.08.2007., 16:05
umijem se sa afroditinom pjenom acne stop
acne stop pjena ti je ok? pitam jer si rekla da ti je noviderm boreade sindet isusio kozu, a meni je on puuuuno blazi od te pjene, koja mi ju je jako isusila.

Nina-01
27.08.2007., 16:10
ja ti imam 30 god, za koji tjedan 31.
jesi tu kremu naručila na preporuku dermatologice?
nuspojave, nemam guljenje kože, zatezanje (iako imam užasno osjetljivu, stanjenu kožu,skoro sve mi ju iziritira), jedino mi se nekada kad mažem akne, fleke i sl.javi crvenilo na tom području(inače maže se samo na dio lica na kojem imaš akne, ne preko cijelog lica).kad se javi crvenilo, jednostavno taj dio kože 2-3 dana ne mažem, i to se povuče, pa onda ponovo mažem, ako je ostala koja akna.

naravno da ju koristim i ljeti i zimi, i to svaki dan već 5 godina, premda na uputama kreme piše da se ne smije koristiti duže od 6 mjeseci:confused:

ako nemaš iziritirano lice kao ja, bilo bi dobro da koristiš rezorcin losion(nikakav drugi) zajedno sa tom kremom, jer ako imaš upaljene prištiće, jedino će ti ta kombinacija pomoći.
ja trenutno koristim samo skinoren(umijem se sa afroditinom pjenom acne stop), bez rezorcina, jer nemam ništa upaljeno, a u zadnje vrijeme me je počela peći koža od rezorcina.

s tim da postoji više vrsta rezorcina, dermatologica mi je prepisala neku blažu verziju, a moja doktorica neku jaču, koja na upaljene prišteve fenomenalno djeluje,premda se ja ne kužim baš u te razlike.:)

Ne, nije mi prepisala dermatologica tu kremu, preporučio mi ju je Phyto:cerek:
Kad sam bila kod dermatologice, dala mi je RetinA, krema sa retinoidima, i lice i je u par dana poludilo....a i preporučila mi je kemijski peelig sa AHA kiselinama, 70%. To je mislim jedan od najjačih postotaka. I nakon toga TCA. To je nešto opako za lice, ne bih to radila ni u snu!:mad:

Ak netko treba, poklanjam mu tu RetinA kremu.

Pretpostavljam da mi ništa neće biti od Skinoren kreme, valjda nema nekih posebnih upozorenja u uputstvu :eek: :eek:

Na lice mogu staviti doslovno sve..i čistu aloe veru sok/gel i Avene diacneal i benzoil peroksid. Imam "debelu" kožu lica, sa puno proširenih pora/ožiljaka od mitesera, koje se konstantno pune. I periode kad mi iskoče akne.
A daj mi reci kaj je to taj rezorcin losion? i gdje ga mogu nabaviti?:kiss:

ray ban
27.08.2007., 16:26
rezorcin losion ti ide preko recepta, a možeš ga nabaviti kod svoje doktorice opće prakse.
mogu ti se ja raspitati kod svoje doktorice šta sve ide u tu jaču verziju rezorcina.

Nina-01
27.08.2007., 16:28
rezorcin losion ti ide preko recepta, a možeš ga nabaviti kod svoje doktorice opće prakse.
mogu ti se ja raspitati kod svoje doktorice šta sve ide u tu jaču verziju rezorcina.

Hvala ti puno!
Bolje da prvo probam sa tom slabijom verzijom, pa onda sa jačom.
A što točno radi taj losion?

ray ban
27.08.2007., 16:32
rezorcin se nabavlja u apotekama.
jesi bila kod dermatologice na šalati?
ja sam bila tamo, i žena mi je preporučila taj rezorcin i skinoren.

ti vjerovatno imaš kompliciranije lice nego ja, čim su ti preporučili kem.piling i tu kremu, meni su rekli čak da mi nije porebno ni čišćenje.

da, na uputama skinorena nema nekih nuspojava, samo ne znam zašto su napisali da se koristi samo 6 mjeseci:confused:

ray ban
27.08.2007., 16:37
Hvala ti puno!
Bolje da prvo probam sa tom slabijom verzijom, pa onda sa jačom.
A što točno radi taj losion?

rezorcin ti radi lagani piling, s tim da ima alkohola u sebi, a on dezinficira i smanjuje upale, bar koliko ja znam, inače uopće se ne kužim u te proizvode protiv akni, ali mislim da je to za rezorcin to.

Nina-01
27.08.2007., 16:38
rezorcin se nabavlja u apotekama.
jesi bila kod dermatologice na šalati?
ja sam bila tamo, i žena mi je preporučila taj rezorcin i skinoren.

ti vjerovatno imaš kompliciranije lice nego ja, čim su ti preporučili kem.piling i tu kremu, meni su rekli čak da mi nije porebno ni čišćenje.

da, na uputama skinorena nema nekih nuspojava, samo ne znam zašto su napisali da se koristi samo 6 mjeseci:confused:

Bila sam kod par dermatologa, samo mi je ova zadnja preporučila ovo drastično.
Bila sam ko Nole u Vinogradskoj, super je ženskica, dala mi je Uriage kozmetiku, al mi se to nije svidjelo.
Bila sam i na Šalati, zaboravila sam kak se zove doktorica, starija, plave kose.
Ona mi je dala Novaderm kremu,ali to je bilo davno.
I kod jedne i druge sam išla po preporuci, mama mi je radila na histokemiji, pa me poslala tim svojim kolegicama. No, nije pomoglo.

ray ban
27.08.2007., 16:43
acne stop pjena ti je ok? pitam jer si rekla da ti je noviderm boreade sindet isusio kozu, a meni je on puuuuno blazi od te pjene, koja mi ju je jako isusila.

da,Anđelčić, jedino mi acne stop pjene ne iritira kožu, super mi je jer je blaga, a čisti.
noviderm boreade sam samo jednom stavila na lice, toliko me je lice počelo peći, zacrvenilo se, da sam narednih tjedan dana morala samo obloge od kamilise stavljati:confused:

ray ban
27.08.2007., 16:51
Bila sam kod par dermatologa, samo mi je ova zadnja preporučila ovo drastično.
Bila sam ko Nole u Vinogradskoj, super je ženskica, dala mi je Uriage kozmetiku, al mi se to nije svidjelo.
Bila sam i na Šalati, zaboravila sam kak se zove doktorica, starija, plave kose.
Ona mi je dala Novaderm kremu,ali to je bilo davno.
I kod jedne i druge sam išla po preporuci, mama mi je radila na histokemiji, pa me poslala tim svojim kolegicama. No, nije pomoglo.

da, onda probaj skinoren i rezorcin, premda bi bilo možda bolje da si prvo otišla kod te dermatologice na šalati, mislim da sam i ja bila kod iste(mogla si nju pitati sve za skinoren i razorcin).
ova zadnja ti je očito bez veze kad ti je preporučila sve to.

Nina-01
27.08.2007., 17:01
da, onda probaj skinoren i rezorcin, premda bi bilo možda bolje da si prvo otišla kod te dermatologice na šalati, mislim da sam i ja bila kod iste(mogla si nju pitati sve za skinoren i razorcin).
ova zadnja ti je očito bez veze kad ti je preporučila sve to.

Ova zadnja je vrlo poznata i ugledna dermatologica. Jako puno ljudi je zadovoljno, i spasila im je lice. Privatnica je.
Zapravo, valjda sam i ja donekle kriva. Kad sam došla kod nje na pregled, nisam imala niti jednu aknu, možda pokoji prišić,mitesera puno, bila sam bez make upa.
Zapravo sam htjela da mi riješi ožiljke od mitesera i da mi se lice "izravna".
I onda mi je prepisala te kiseline.
Nije ona kriva ništa. Mislila je najbolje. A nije niti mogla znati kak ću reagirati na RetinA kremu.
Ne znam, možda bih trebala opet kod nekog dermatologa.
Kćer od sestrične je kozmetičarka, ali nikada nisam išla kod nje na čišćenje.Radi sa Babor kozmetikom, veli da je to sjajna kozmetika...
Previše je krema i kremica....ponuda je prevelika, pa ne znam za kaj da se odlučim.:cerek:

ray ban
27.08.2007., 17:11
da, znam da je prevelik izbor krema, zato ja i mislim da sam imala ogromnu sreću što sam naletjela na ovu dermatologicu na Šalati:cerek:

pa trebala si toj zadnjoj dermatologici reći da ti ta krema ne paše, možda bi ti dala neku drugu.

Nina-01
27.08.2007., 17:12
da, znam da je prevelik izbor krema, zato ja i mislim da sam imala ogromnu sreću što sam naletjela na ovu dermatologicu na Šalati:cerek:

pa trebala si toj zadnjoj dermatologici reći da ti ta krema ne paše, možda bi ti dala neku drugu.

Zato što je svaki pregled 200 kuna.
A telefonski se nju može nazvati, ali me ne može vidjeti telefonski:zubo:

ray ban
27.08.2007., 17:20
200 kn pregled:eek:
drži se ti Šalate, ja njima najviše vjerujem:top:
probaj skinoren sa rezorcinom, ako ti ne bude pasalo odi kod one plave žene na šalati, i reci joj šta si sve koristila:top:

Andjelcic
27.08.2007., 18:07
da,Anđelčić, jedino mi acne stop pjene ne iritira kožu, super mi je jer je blaga, a čisti.
dugo je koristis? izgleda da imamo sasvim drugaciji tip koze, osim sto je sklona pristicima, kod mene su iskustva obrnuta. :)

ray ban
27.08.2007., 18:40
dugo je koristis? izgleda da imamo sasvim drugaciji tip koze, osim sto je sklona pristicima, kod mene su iskustva obrnuta. :)

da,koristim ju nešto više od 2 godine, i prezadovoljna sam.
meni ne isušuje kožu, valjda zato jer je masnjikava,pa ju taman neutralizira.

vjerujem da mi i boreade bio ok, da si prošlu zimu nisam kožu iziritirala Avene proizvodima(koristila sam onaj tamno plavo-zeleni gel za umivanje, rezorcin losion i diacneal preko cijelog lica, i ti samo zbog 2-3prištića).
vjerovatno nisam smjela koristiti diacneal preko cijelog lica, nego samo lokalno,i vjerovatno je u kombinaciji sa rezorcinom opak, uglavnom, nakon par dana korištenja tih proizvoda lice mi je izgledalo pečeno, nisam se smjela ni umiti u vodi, samo sam stavljala obloge od kamilice.

Andjelcic
28.08.2007., 09:00
vjerovatno nisam smjela koristiti diacneal preko cijelog lica, nego samo lokalno,

pa da, sigurno je to, diacneal ide samo lokalno, nikako na cijelo lice. meni je djelotvoran, a cleanance gel mi previse isusuje.

ray ban
28.08.2007., 09:12
pa da, sigurno je to, diacneal ide samo lokalno, nikako na cijelo lice. meni je djelotvoran, a cleanance gel mi previse isusuje.

da,meni je diacneal isto jako djelotvoran(koristim ga samo lokalno), pogotovo kad mi se počne stvarati neki potkožnjak:top:
a od cleanance gela me koža užasno peče. koristim ga za dekolte.

Anđelčić, da li možda znaš, jel se stanjena iziritirana koža može nekako obnoviti, tj.vratiti na prijašnje stanje(prije nego što sam ju iziritirala)?
možda nekom hidratantnom kremom?

Nina-01
28.08.2007., 09:24
Jel se može sada po ljeti koristiti Diacneal, Skinoren i kremice sa AHA i BHA kiselinama? Naravno, samo po noći...Ili treba čekati jesen?
Koja krema sa visokim faktorom je najbolja za masnu kožu?:)

Andjelcic
28.08.2007., 09:25
Anđelčić, da li možda znaš, jel se stanjena iziritirana koža može nekako obnoviti, tj.vratiti na prijašnje stanje(prije nego što sam ju iziritirala)?
možda nekom hidratantnom kremom?
hm, meni je koza isto stanjena, osjetljiva, jos uvijek i dehidrirana, mada je stanje sad puno bolje. (isprobala sam valjda 100 stvari u zadnjih 10-ak godina, muka mi je kad se sjetim).
ne ocekuj nikakvo cudotvorno i brzinsko rjesenje, ali ja ti preporucam da cim prije prijedjes na blaze sredstvo za ciscenje, laganu hidratantnu kremu (to je dosta tesko naci ako ti koza na skoro sve reagira pristicima) i agresivna sredstva svedi na minimum (ali nesto ipak moras za slucaj da ti iskoce kakvi pristici).
kad se pridrzavam toga i pravilnije prehrane, stvarno zamjecujem znacajne rezultate. moj dodatni problem je sto mi je koza dubinski dehidrirana, a povrsinski masna pa to moze neestetski izgledati, ali radije stavim pudera u kamenu na t-zonu, nego da ju jos dodatno isusujem.
ne znam kakvo je tocno stanje tvoje koze i nisam dermatolog, ali ako kazes da ti je koza stanjena i iziritirana, ovo mi se cini razumno. nadam se da ces rijesiti problem. :)

Andjelcic
28.08.2007., 09:26
Jel se može sada po ljeti koristiti Diacneal, Skinoren i kremice sa AHA i BHA kiselinama? Naravno, samo po noći...Ili treba čekati jesen?
ne znam sto je skinoren, ali za ovo drugo dvoje su mi rekli da ne. al uskoro ce jesen :)
imas biodermin fluid za masnu i mjesovitu kozu. ja sam zadovoljna njime. kosta ti 120-130 kn i moze se dobiti tester.

ray ban
28.08.2007., 09:29
ok, hvala Anđelčić!
mislim da ću si kupiti Roc soothing reparator za hidrataciju, na makeup alley-u su svi prezadovoljni, kažu da super hidratizira, a ne stvara prištiće.

Nina-01
28.08.2007., 09:30
ne znam sto je skinoren, ali za ovo drugo dvoje su mi rekli da ne. al uskoro ce jesen :)
imas biodermin fluid za masnu i mjesovitu kozu. ja sam zadovoljna njime. kosta ti 120-130 kn i moze se dobiti tester.

A ja sam se jučer navečer natrackala sa Diacnealom:zubo:
Niš, koristit ću to i dalje, a po danu stavljati jaku zaštitu.
Nemrem čekati jesen, jer mi je lice sada buknulo....Joj....

ray ban
28.08.2007., 09:33

Nina, skinoren možeš koristiti i po ljeti(meni ga je dermatologica i prepisala ljeti).baš sam sinoć čitala upute od skinorena(samo zbog tebe), ništa ne piše da se ne smije koristiti ljeti, i ono što sam rekla da se koristi 6 mjeseci, piše da se može koristiti i duže ako je potrebno:)

Andjelcic
28.08.2007., 09:33
A ja sam se jučer navečer natrackala sa Diacnealom:zubo:
Niš, koristit ću to i dalje, a po danu stavljati jaku zaštitu.
Nemrem čekati jesen, jer mi je lice sada buknulo....Joj....
al samo nemoj na cijelo lice :)

Egocentrik lady
28.08.2007., 09:45
holyplant od badema za sve tipove kože

kupila ju na preporuku cura - Lady in red :kiss: i svakako bih ju preporučila svima koji su još u potrazi za omiljenom kremicom

ma kompletna kolekcija holyplant :cerek:

Nina-01
28.08.2007., 10:41
Nina, skinoren možeš koristiti i po ljeti(meni ga je dermatologica i prepisala ljeti).baš sam sinoć čitala upute od skinorena(samo zbog tebe), ništa ne piše da se ne smije koristiti ljeti, i ono što sam rekla da se koristi 6 mjeseci, piše da se može koristiti i duže ako je potrebno:)

Hej, hvala ti! Srce si!:kiss:
Sutra mi dolazi Skinoren..pa bumo vidli...:cerek:

ray ban
28.08.2007., 11:03
Hej, hvala ti! Srce si!:kiss:
Sutra mi dolazi Skinoren..pa bumo vidli...:cerek:

ma nema na čemu!:kiss:
nadam se da će ti biti dobra kao i meni:)

Nina-01
29.08.2007., 13:34
ma nema na čemu!:kiss:
nadam se da će ti biti dobra kao i meni:)

Evo, dans sam išla na Dolac po Skinoren kremicu.
Ray ban...za što je ti točno koristiš?
Mislim, jel imaš, akne, mitesere..?
Ti je koristiš na cijelo lice, vidim da si tak napisala.
Sad sam je stavila na čelo, nema nikakve reakcije. To je valjda dobar znak:cerek:

sanja_volim orhideje
29.08.2007., 13:38

kupila ju na preporuku cura - Lady in red :kiss: i svakako bih ju preporučila svima koji su još u potrazi za omiljenom kremicom

Jel ta krema od badema ima zastitni faktor?

ray ban
30.08.2007., 10:46
Evo, dans sam išla na Dolac po Skinoren kremicu.
Ray ban...za što je ti točno koristiš?
Mislim, jel imaš, akne, mitesere..?
Ti je koristiš na cijelo lice, vidim da si tak napisala.
Sad sam je stavila na čelo, nema nikakve reakcije. To je valjda dobar znak:cerek:

Ne na cijelo lice!
skinoren ti ide samo na dio lica koji je zahvaćen aknama.
ja imam onako tu i tamo koji prištić, i par onih flekica, i preko toga stavljam skinoren.
premda, kad mi ga je dermatologica prepisala,imala sam baš velike prišteve i te neke fleke koje nikako nisu prolazile(čak ni nakon 6 mjeseci).
dermatologica mi je rekla kad me je vidjela, da će mi skinoren biti jako dobar i za prišteve i za te fleke.
ja te fleke zovem akne, jer to nisu ožiljci, nit je to bio prišt, nego to su one fleke koje se pojave samo tako, kao fleke.
malo sam to nespretno objasnila pa ne znam koliko si uspjela shvatiti po tom opisu.
mitesere nemam.

premda ja kad imam nešto upaljeno na licu, obavezno stavim rezorcin, jako dobro smiruje upalu.

pročitaj si malo uputstva od skinorena, ako ti se dio lica koji mažeš zacrveni i isuši(što se meni često desi, u početku negdje par mjeseci nisam imala nikakvu reakciju), samo par dana nemoj mazati taj dio lica.
kad ti se crvenilo povuče, ponovo možeš početi mazati.:top:

ray ban
30.08.2007., 10:51
i još nešto, kad ti se lice očisti, ne koristiš skinoren(nema potrebe).
meni se zna desiti da ga po nekoliko tjedana uopće ne moram stavljati(kad mi lice bude skroz čisto):cerek:

Nina,jesi si nabavila i rezorcin?
ako imaš nešto upaljeno, puno brže će ti proći sa rezorcinom.

The White Rabbit
30.08.2007., 11:00
http://www.vocinelweb.it/faccine/tristi/pag2/16.gifova od L'occitana. Nikad neš bolje nisam namazala na facu. Al tako je skupaaaaa
http://www.vocinelweb.it/faccine/tristi/pag2/30.gif
http://uk.loccitane.com/product/product.asp?product=29CV050A7&variant=&=

ray ban
30.08.2007., 11:49
Nina, zaboravila sam ti reći, moja dijagnoza je bila Acne vulgaris.
i ovo za rezorcin što sam napisala da upale brže prođu, to sam mislila rezorcin+skinoren(ali vjerovatno si shvatila):)

Nina-01
30.08.2007., 18:17
Nina, zaboravila sam ti reći, moja dijagnoza je bila Acne vulgaris.
i ovo za rezorcin što sam napisala da upale brže prođu, to sam mislila rezorcin+skinoren(ali vjerovatno si shvatila):)

Puno ti hvala na iscrpinim objašnjenjima:kiss:
Ne znam gdje da nabavim taj rezorcin...
Budem onda mazala samo na upaljenim područjima.
Prijevod je na njemačkom, a ja sam englez..tak da...:cerek:
Našla sam ovo na netu...pa je to valjda prijevod
www.schering.hr/pdf/skinoren%20brosura.pdf

shopingholicarka
01.09.2007., 10:57

gdje da to potrazim i koja je cijena?

anything but angel
01.09.2007., 15:59
kupila danas Holyplantovu hidratantnu kremu od badema i čini mi se odlična...

naime, potrošila sam 3 teglice Afrodita kamilica/zeleni čaj vlažilne kreme koju obožavam :s :cerek:, no naravno ja ne bi bila ja da se nisam zaželjela promjene! :rolleyes: stoga sam jedno vrijeme koristila Loreal Happyderm, no ta krema meni nikako ne odgovara :flop:i lice mi se pobunilo pa sam danas morala kupiti neku nježniju kremu pothitno... već sam krenula prema blagajni sa svojom Afroditom, kad sam ugledala Holyplant i sjetila se da su je cure na forumu dosta hvalile, a budući da je bila nešto jeftinija od Afroditine odlučila sam je isprobati.. za sada nisam požalila, lijepo miriše, fine je teksture, nahrani lice, a brzo se upije (vrlo slično Afroditi) i sve u svemu čini mi se da će mi pasati.. jedina zamjerka mi je ta što nema zaštitni faktor, a to je bio i jedan od razloga zašto sam željela zamijeniti Afroditu nekom drugom kremom..:o no dobro, zadovoljna sam..:)

također, htjela sam kupiti Holyplantovu AntiOx okoloočnu kremicu da i nju probam no na stalaži u dm-u su sve kutijice bile prazne????!:confused: ne kužim, jel to netko pokrao bočice iznutra ili bočicu dobiješ na blagajni???!:cool: :zubo:

Tufnica
06.09.2007., 12:16
Meni je super Loreal Happyderm :)

reader
07.09.2007., 07:38
Meni je super Loreal Happyderm :)

Meni je bila izvrsna lani. Ljeto sam provela na avene kremici, koju nisam stigla potrošiti,a kupila sam nedavno ponovo happyderm, neka se nađe!
No niti mi miriši lijepo kao lani, niti mi je dobra kao lani! Nekakva mi je ljepljiva...
Nešto se tu promijenilo!!!

missm
07.09.2007., 08:14
Obožavam IVA kremice /Pčelarska centrala proizvodi/.
Krema mi super odgovara iako ne koristim samo nju. Uzela sam liniju za normalnu i masnu kožu.
Ljuti me samo što u sastavu kreme piše da ima med, bademovo ulje, propolis i matičnu mliječ. Ništa drugo nije navedeno, a ne mogu vjerovati da je to zaista sve i ništa više u sastavu /opet ja sa tim sastavom kreme, baš sam dosadna.../.

*ViToNkA*
07.09.2007., 12:33
i još nešto, kad ti se lice očisti, ne koristiš skinoren(nema potrebe).
meni se zna desiti da ga po nekoliko tjedana uopće ne moram stavljati(kad mi lice bude skroz čisto):cerek:

Nina,jesi si nabavila i rezorcin?
ako imaš nešto upaljeno, puno brže će ti proći sa rezorcinom.

cao ray ban

danas sam od dermatologa dobila skinoren kremicu...rekao je da mazem navecer samo po bradi gdje imam upaljene pristice i da ce me peckat...ja sam sad nanijela po bradi skinoren i ne osjetim nikakvo peckanje ni nista jel to znaci da mi nece djelovati niti pomoci? nakon koliko si ti uvidjela rezultate, da li pomaze i uklanjanju flekice tj. ja imam kao neke roznate cistice onako crvenkaste dijelove na bradi s lijeve i desne strane blizu usana. Radila sam gastroskopiju derm. mi je rekao da to po bradi kad iskacu moze bit vezano uz neki problem u zelucu...nalaz mi je negativan na heliobakter,menge su mi uredne,ne znam jedino mozda ako imam policisticke jajnike al onda bi mi cijelo lice bilo pristavo zar ne?? dosta cesto mijenjam kreme cas jedna cas druga pa mozda mi je i od toga...eto ako ti nije problem da mi malo opises svoju terapiju sa skinorenon i tako puno hvala :kiss: :kiss: :cerek:

anything but angel
07.09.2007., 13:55
kupila danas Holyplantovu hidratantnu kremu od badema i čini mi se odlična...

naime, potrošila sam 3 teglice Afrodita kamilica/zeleni čaj vlažilne kreme koju obožavam, no naravno ja ne bi bila ja da se nisam zaželjela promjene! stoga sam jedno vrijeme koristila Loreal Happyderm, no ta krema meni nikako ne odgovara i lice mi se pobunilo pa sam danas morala kupiti neku nježniju kremu pothitno... već sam krenula prema blagajni sa svojom Afroditom, kad sam ugledala Holyplant i sjetila se da su je cure na forumu dosta hvalile, a budući da je bila nešto jeftinija od Afroditine odlučila sam je isprobati.. za sada nisam požalila, lijepo miriše, fine je teksture, nahrani lice, a brzo se upije (vrlo slično Afroditi) i sve u svemu čini mi se da će mi pasati.. jedina zamjerka mi je ta što nema zaštitni faktor, a to je bio i jedan od razloga zašto sam željela zamijeniti Afroditu nekom drugom kremom.. no dobro, zadovoljna sam..

također, htjela sam kupiti Holyplantovu AntiOx okoloočnu kremicu da i nju probam no na stalaži u dm-u su sve kutijice bile prazne????!:confused: ne kužim, jel to netko pokrao bočice iznutra ili bočicu dobiješ na blagajni???!

UPDATE: Holyplant hidratantna od badema :flop: :flop: :flop:
Koristila ju 5 dana, poiskakali prištići, i to oni potkožni pa sam jučer po brzom postpuku otišla u DM i pokajnički kupila novu teglicu Afrodita kamilica/zeleni čaj kreme! već mi je danas lice u normali - spasila sam se! :cerek:
uglavnom, ta holyplantova mi je očito bila previše komedogena i začepila mi je pore tako da sam od nje za sva vremena odustala.

No kupila sam prije par dana Holyplant AntiOx okoloočnu kremicu i s njom sam pak prezadovoljna!:top: malo je masnija, no meni je koža na tom području suša i već imam nešto sitnih borica tako da mi ova krema super "sjedne" - lagano je utapkam, a koža ju nakon 5 minuta u potpunosti "popije" i ostane elastična, čvrsta, glatka, zdrava - ma prekrasna! :cerek: moram reći da mi je to jedna od najboljih okoloočnih krema koje sam do sada koristila. vidjela sam da mnogima nije pasala, no moje okice je očito vole!:cerek: :cerek:

bo.
08.09.2007., 11:37

ej kakva je ta hipp? kako izgleda? di se kupi? ja sam danas bas uzela neki hipp tester u lijekarni ....finooo:cerek: njezno, njami...stavila sam je zasad samo na ruke...al koja je dobra za lice? hvala!

HUNTRESS
08.09.2007., 22:24
sad kad je počela puhat bura, meni su se lice grozno osušilo pa sam kupila aveneovu cold kremu, koja je masnjikava i sporo se upija, ali mi ne izaziva prištiće jer nije komedogena i koža mi je od nje super mekana i glatka, jako sam zadovoljna!

-anna-
09.09.2007., 00:21
Nuxe hidratantna kremica za normalnu kožu :cerek: :s

Shtefitza
09.09.2007., 00:48
Bilo bi dobro da cure napišu koja im je THE BEST krema koju su ikad probale,imale i za koju su spremne ama baš sve da je opet imaju.

Ne smijem reci koliko godina tragam za "najboljom" kremom za lice. Jednostavno sam se pomirila da takve nema. Mozda ne zato sto je kozmeticka industrija nedovoljno dobra, nego vise zato sto se zahtjevi moje koze mijenjaju iz dana u dan, iz tjedna u tjedan. Obicno imam jedno 4-5 krema koje ciklicki koristim, a povremeno isprobam i neku novu, vise iz znatizelje.

ray ban
09.09.2007., 03:15
cao ray ban

danas sam od dermatologa dobila skinoren kremicu...rekao je da mazem navecer samo po bradi gdje imam upaljene pristice i da ce me peckat...ja sam sad nanijela po bradi skinoren i ne osjetim nikakvo peckanje ni nista jel to znaci da mi nece djelovati niti pomoci? nakon koliko si ti uvidjela rezultate, da li pomaze i uklanjanju flekice tj. ja imam kao neke roznate cistice onako crvenkaste dijelove na bradi s lijeve i desne strane blizu usana. Radila sam gastroskopiju derm. mi je rekao da to po bradi kad iskacu moze bit vezano uz neki problem u zelucu...nalaz mi je negativan na heliobakter,menge su mi uredne,ne znam jedino mozda ako imam policisticke jajnike al onda bi mi cijelo lice bilo pristavo zar ne?? dosta cesto mijenjam kreme cas jedna cas druga pa mozda mi je i od toga...eto ako ti nije problem da mi malo opises svoju terapiju sa skinorenon i tako puno hvala :kiss: :kiss: :cerek:

Vitonka, imaš PM(kad si me već pitala to isto i na PM,a tamo sam prvo vidjela pitanje).:)

možeš si malo pročitati i gornje postove koje sam pisala Nini, ali u biti napisala sam ti sve što te zanima.

*ViToNkA*
09.09.2007., 11:22
Vitonka, imaš PM(kad si me već pitala to isto i na PM,a tamo sam prvo vidjela pitanje).:)

možeš si malo pročitati i gornje postove koje sam pisala Nini, ali u biti napisala sam ti sve što te zanima.

puno hvala al opet sam te zatrpala pitanjima :kiss: :kiss:

ray ban
09.09.2007., 11:33
puno hvala al opet sam te zatrpala pitanjima :kiss: :kiss:

evo odgovorila sam ti na PM.

Pafulja
19.09.2007., 14:17
Obožavam IVA kremice /Pčelarska centrala proizvodi/.
Krema mi super odgovara iako ne koristim samo nju. Uzela sam liniju za normalnu i masnu kožu.
Ljuti me samo što u sastavu kreme piše da ima med, bademovo ulje, propolis i matičnu mliječ. Ništa drugo nije navedeno, a ne mogu vjerovati da je to zaista sve i ništa više u sastavu /opet ja sa tim sastavom kreme, baš sam dosadna.../.

i ja! i ja! doduše, taman palniram kupiti ponovno. super mi je bila koža kad sam ih koristila-ja sam suha, pa sam imala noćnu regenerativnu i antistresnu za dan, a kupila sam i balzam protiv bora-super je. ponukana forumom, par mjeseci sam isprobavala sve moguće i nemoguće kremice, od kojih mi niti jedna nije bila dobra osim afroditine, pa ću se sad pokajnički vratiti ivinima. stvarno su super! i imam utisak da mi duže traju od ovih klasičnih.

tough girl
30.09.2007., 20:44
doliva!!! :s :s :s

reader
01.10.2007., 08:49
Gdje ima za kupiti Iva kremica?

Nina-01
01.10.2007., 08:53
Imaš na Dolcu, tj. tam ispod, gdje su mliječni proizvodi.

zeli
01.10.2007., 09:39
ja uvijek imam vise krema nego sto mi je potrebno... i ako znam da se nesmije mijesati, kupim neku drugu jer mislim mozda je ova bolja od stare..trenutno imam Dr. Hauschka Rosencreme ( nju koristim vecinom zimi i kao nocnu kremu ) dermalogica active moist ( jutri i ljeti, ali ponekad mi ne odgovara jer mi koza ostane suha) dermalogica skin smoothing cream ( nju koristim najvise, pa danu i po noci) i onda imam jos bebe djecju kremu... eto cure, ja uvijek jos trazim onu naj naj...

mimimimi
04.10.2007., 20:34
avene lagana hidratantna...:cerek:

reader
05.10.2007., 10:54
avene lagana hidratantna...:cerek:

:top: i meni!
I iz kolekcije nivea visage mi sve odgovaraju, pa mijenjam te dvije , iz raznolikosti!

anything but angel
05.10.2007., 14:43
Do prije nekih tjedan 10-ak dana moj je favorit bila Afrodita kamilica/zeleni čaj vlažilna, al mi se nakon 3 teglice lice malo zasitilo pa sam je privremeno umirovila i iz znatiželje nabavila tester Nuxe Creme Fraiche za normalnu kožu, oduševila se i iskeširala preko 200kn za tu kremicu (koji kontrast: od dvije najdraže kreme jedna košta 40-ak kuna, a druga 200-tinjak kuna :rofl:). Uglavnom, sa Nuxe kremicom sam prezadovoljna, općenito, Nuxe mi izvrsno odgovara - njihov piling mi je fantastičan, a namjeravam uskoro kupiti i Creme Eticelante za noćnu njegu. No to ne znači da se neću vratiti Afroditi kad mi se koža od nje odmori, pogotovo ako mi financijsko stanje ne bude dopuštalo luksuz kremu, a Nuxe to svakako jest, ako ničim, onda cijenom...:mig:

Uglavnom, za sada su moji favoriti: Afrodita i Nuxe, a za koju godinu (ma što pričam, već za koji mjesec :o ) će moj izbor vjerojatno biti drugačiji.. jednostavno, mislim da ne postoji "savršena" krema jer se kod većine ljudi potrebe kože mijenjaju ovisno o brojnim faktorima.. najpametnije je slušati potrebe svoje kože i ponašati se u skladu s tim.. :top:

sanja_volim orhideje
05.10.2007., 15:55
Jel netko probao Nuxe kremu protiv prvih bora? I dal je moguce dobiti tester u ljekarnama?

°miA°
05.10.2007., 21:16
ja imam poprilicno suhu i osjetljivu kozu ako izuzmemo T-zonu i zimi obavezno mazem lice kremom od eucerina s 5% ureje koja mi je odlicna ali posto volim mijenjati kreme za kozu moram pohvaliti zadnju koju koristim nekih 4mj.,slucajno sam ju otkrila,lorealova "triple active jour",ima je za kupiti u dm.u,kosta oko 4okn,brzo se upija,ne masti,koza mi je navlazena a namijenjena je osjetljivoj kozi,ja hepi!

-anna-
05.10.2007., 22:12
Do prije nekih tjedan 10-ak dana moj je favorit bila Afrodita kamilica/zeleni čaj vlažilna, al mi se nakon 3 teglice lice malo zasitilo pa sam je privremeno umirovila i iz znatiželje nabavila tester Nuxe Creme Fraiche za normalnu kožu, oduševila se i iskeširala preko 200kn za tu kremicu (koji kontrast: od dvije najdraže kreme jedna košta 40-ak kuna, a druga 200-tinjak kuna :rofl:). Uglavnom, sa Nuxe kremicom sam prezadovoljna, općenito, Nuxe mi izvrsno odgovara - njihov piling mi je fantastičan, a namjeravam uskoro kupiti i Creme Eticelante za noćnu njegu. No to ne znači da se neću vratiti Afroditi kad mi se koža od nje odmori, pogotovo ako mi financijsko stanje ne bude dopuštalo luksuz kremu, a Nuxe to svakako jest, ako ničim, onda cijenom...:mig:

Uglavnom, za sada su moji favoriti: Afrodita i Nuxe, a za koju godinu (ma što pričam, već za koji mjesec :o ) će moj izbor vjerojatno biti drugačiji.. jednostavno, mislim da ne postoji "savršena" krema jer se kod većine ljudi potrebe kože mijenjaju ovisno o brojnim faktorima.. najpametnije je slušati potrebe svoje kože i ponašati se u skladu s tim.. :top:

Meni je Nuxe kremica za normalnu kožu isto odlična... :cerek: sad si planiram uzeti i njihov pilin i onaj tonik za odstranjivanje make up-a :cerek:

a i Eticelante mi je jako primamljiva... do sada još nisam ništa loše čula o njoj :cerek:

Andjelcic
06.10.2007., 09:53
a i Eticelante mi je jako primamljiva... do sada još nisam ništa loše čula o njoj :cerek:

kad je sjajna :cerek: koristim je kao nocnu, lice mi sljedece jutro izgleda svjezije, cisce, ten ujednaceniji. :cerek:

-anna-
06.10.2007., 12:42
kad je sjajna :cerek: koristim je kao nocnu, lice mi sljedece jutro izgleda, svjezije, cisce, ten ujednaceniji. :cerek:

joooj divno ovo zvuči :cerek: ovaj forum će me u bankrot otjerati :o

a koliko je ta kremica i kako miriše? :zubo:

Andjelcic
06.10.2007., 13:07
joooj divno ovo zvuči :cerek: ovaj forum će me u bankrot otjerati :o

a koliko je ta kremica i kako miriše? :zubo:

ja sam je platila 226 kn, meni mirise divno, uzivam kad je nanosim, u kutiji jos dobijes i spatulicu pa ne moras gurati prste unutra. :cerek:

ray ban
06.10.2007., 13:13
ja sam je platila 226 kn, meni mirise divno, uzivam kad je nanosim, u kutiji jos dobijes i spatulicu pa ne moras gurati prste unutra. :cerek:

Anđelčić, kakva je to krema, tj. za koji tip kože?
može ići na problematičnu kožu?

Andjelcic
06.10.2007., 13:15
Anđelčić, kakva je to krema, tj. za koji tip kože?
može ići na problematičnu kožu?
postoje dvije, moja je ova prva. za kozu s prosirenim porama, nepravilnostima... ne znam kako bi djelovala na jako problematicnu kozu s aknama, jer ja vise nemam tako puno pristica.
http://www.nuxe.com/pages/frame.php?id_langue=2 pod face care / moisturizing - radiance

ray ban
06.10.2007., 13:19
postoje dvije, moja je ova prva. za kozu s prosirenim porama, nepravilnostima... ne znam kako bi djelovala na jako problematicnu kozu s aknama, jer ja vise nemam tako puno pristica.
http://www.nuxe.com/pages/frame.php?id_langue=2 pod face care / moisturizing - radiance

dobro, hvala, mislim da ne bi bila za mene:)

Andjelcic
06.10.2007., 13:20
dobro, hvala, mislim da ne bi bila za mene:)
nema na čemu :mig:

-anna-
06.10.2007., 13:22

Tako nešto dođe i Creme Fraiche... uz nju se isto dobije spatulica.. :D

thanx :kiss:

Andjelcic
06.10.2007., 13:23
thanx :kiss:
nnc :mig:

pahuljica
06.10.2007., 15:15
ova triple active jour mi nije nešt..

_Mystical_
06.10.2007., 17:04
jel može neka pripadnica ženskog roda preporučiti neku kremicu za što brže zacjeljivanje ožiljaka od akni. uglavnom rješio sam ih se kolko tolko u roku 2 tjedna ih dobio i u roku 2 tjedna ih se riješio ali su ostale flekice. za sad koristim ella bache soin purifant intensif(kaj god to značilo) ali malo sam guglo i raspitao se, a to je kao krema za zatezivanje kože koja se daje starim ljudima a to mi dermatologica preporučila(wtf?).

ray ban
07.10.2007., 03:08
jel može neka pripadnica ženskog roda preporučiti neku kremicu za što brže zacjeljivanje ožiljaka od akni. uglavnom rješio sam ih se kolko tolko u roku 2 tjedna ih dobio i u roku 2 tjedna ih se riješio ali su ostale flekice. za sad koristim ella bache soin purifant intensif(kaj god to značilo) ali malo sam guglo i raspitao se, a to je kao krema za zatezivanje kože koja se daje starim ljudima a to mi dermatologica preporučila(wtf?).

avene cicalfate ili skinoren, ne pada mi ništa drugo na pamet, ako netko ima iskustva s nečm boljim neka javi.

ako ti je dermatologica preporučila tu kremu, koristi ju.

_Mystical_
07.10.2007., 10:52
skinoren koristim već, al on nije za flekice...:(

ray ban
07.10.2007., 13:40
skinoren koristim već, al on nije za flekice...:(

probaj skinoren sa rezorcinom.
odlično za flekice.

-anna-
07.10.2007., 14:02
kad je sjajna :cerek: koristim je kao nocnu, lice mi sljedece jutro izgleda svjezije, cisce, ten ujednaceniji. :cerek:

:angel: jel tu kremicu mogu koristiti svi, bez obzira na dob... :D ja imam 21 :cerek:

Andjelcic
07.10.2007., 15:02
:angel: jel tu kremicu mogu koristiti svi, bez obzira na dob... :D ja imam 21 :cerek:
ja imam jednu vise od tebe :cerek: mislim da mogu. :)

-anna-
07.10.2007., 15:08
ja imam jednu vise od tebe :cerek: mislim da mogu. :)

e super onda :cerek: čitala sam u njihovom katalogu o kremici, pa piše i da uklanja sitne borice... pa sam se zato malo zabrinula :D a dobro, ionako imam jednu na čelu :o pa mi je možda ispegla :D zapravo, trenutno je nemam... ali sam je jučer imala :confused:

Andjelcic
07.10.2007., 15:11
jel ti imas suhu kozu? mozda bi ti onda vise odgovarala ona druga na pumpicu...

-anna-
07.10.2007., 15:14
jel ti imas suhu kozu? mozda bi ti onda vise odgovarala ona druga na pumpicu...

normalnu do suhu :D još jendu stvar ne kužim kod svoje kože... nakon umivanja mi je koža na dodir skroz suha, a kad se pogledam u ogledalo sva se sjaji... :confused:

Andjelcic
07.10.2007., 15:15
da nije dehidrirana? znas sta, najbolje da probas tester, tesko je ovako reci sto ce ti tocno odgovarati. :mig:

-anna-
07.10.2007., 15:21
Ova druga emuluzija ima u sebi neke reflektirajuće biserne čestice koje koži daju sjaj... pa mi više nekako djeluje kao dnevna kremica... a ja već duže vrijeme koristim Crame Fraiche kao dnevnu... zato sam si mislila uzeti tu što ti imaš...

ne znam može li se na tu emulziju s tim česticama stavljati puder :confused:

-anna-
07.10.2007., 15:23
da nije dehidrirana? znas sta, najbolje da probas tester, tesko je ovako reci sto ce ti tocno odgovarati. :mig:

kod nas skoro pa nemaju ništa od njihovih testera :(

Andjelcic
07.10.2007., 15:23
Ova druga emuluzija ima u sebi neke reflektirajuće biserne čestice koje koži daju sjaj... pa mi više nekako djeluje kao dnevna kremica... a ja već duže vrijeme koristim Crame Fraiche kao dnevnu... zato sam si mislila uzeti tu što ti imaš... ne znam može li se na tu emulziju s tim česticama stavljati puder :confused:

uh, pa ti trebas nesto sasvim drugo. :confused: etincelante krema nije dobra kao podloga za puder, jer ostane sloj na kozi pa bi ti se puder mogao trusiti. ona bas sluzi poboljsanju izgleda koze, sadrzi neke sastojke koji lagano pilingiraju lice pa ju je najbolje koristiti navecer.

-anna-
07.10.2007., 15:32
uh, pa ti trebas nesto sasvim drugo. :confused: etincelante krema nije dobra kao podloga za puder, jer ostane sloj na kozi pa bi ti se puder mogao trusiti. ona bas sluzi poboljsanju izgleda koze, sadrzi neke sastojke koji lagano pilingiraju lice pa ju je najbolje koristiti navecer.

Na ovu tvoju znam da se ne može stavljati puder... mislila sam na onu drugu u tubici :) sad sam evo baš malo čitala na netu o dehidriranoj koži i sad svarno više ne znam... :o zadnji put kad sam bila kod dermatologa, dala mi je maslinovo ulje s ampulama vitamina A i rekla da s time par puta dnevno mažem lice, jer mi je koža suha :( a možda je stvarno samo dehidrirana... :confused: :ne zna:

kakvu ti imaš kožu?

Andjelcic
07.10.2007., 15:35
ako mislis da ti je koza suha, bolje nemoj kupovati bez testera jer cak i meni uz ovu kremu kao nocnu po danu treba malo vise hidratacije, a imam mjesovitu kozu. nije to tak malo para pa da se ne zeznes bezveze... ako mozes nabaviti tester bilo bi super :)

-anna-
07.10.2007., 15:37
ako mislis da ti je koza suha, bolje nemoj kupovati bez testera jer cak i meni uz ovu kremu kao nocnu po danu treba malo vise hidratacije, a imam mjesovitu kozu. nije to tak malo para pa da se ne zeznes bezveze... ako mozes nabaviti tester bilo bi super :)

Idem idući tjedan u Os, pa ću pogledati kod njih... možda oni imaju :)

thanx na savjetima :cerek: :kiss:

Andjelcic
07.10.2007., 15:38
Idem idući tjedan u Os, pa ću pogledati kod njih... možda oni imaju :)

thanx na savjetima :cerek: :kiss:
nadam se da ces uspjeti naci. :)

Noemi
09.10.2007., 10:35
Annayake, broj 10 ...presavrsena krema, ali cijena:tuzni:

=StormRider=
03.01.2008., 20:08
Ja sam se riješio akni, pa mi treba nešto za njegovanje osjetljive kože, da stavim poslje brijanja i sl. Imam doma Nivea Soft i koristio sam ju i čini mi se ok, ako ima koja stručnija osoba da mi malo proanalizira sastav:
Aqua (http://en.wikipedia.org/wiki/Aqua), Liquid paraffin (http://en.wikipedia.org/wiki/Liquid_paraffin), Myristyl alcohol (http://en.wikipedia.org/wiki/Myristyl_alcohol), Myristyl myristate (http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Myristyl_myristate&action=edit) Glycerin (http://en.wikipedia.org/wiki/Glycerin), Butylene Glycol (http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Butylene_Glycol&action=edit), Alcohol Denat (http://en.wikipedia.org/wiki/Alcohol_Denat), Stearic Acid (http://en.wikipedia.org/wiki/Stearic_Acid), Cera Microcristallina (http://en.wikipedia.org/wiki/Cera_Microcristallina), Glyceryl Stearate (http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Glyceryl_Stearate&action=edit), Hydrogenated Coco-Glycerides (http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Coco-Glycerides&action=edit), Dimethicone (http://en.wikipedia.org/wiki/Dimethicone), Simmondsia Chinensis (http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Simmondsia_Chinensis&action=edit), Tocopheryl Acetate (http://en.wikipedia.org/wiki/Tocopheryl_Acetate), Polyglyceryl-2 Caprate (http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Polyglyceryl-2_Caprate&action=edit), Sodium Carbomer (http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Sodium_Carbomer&action=edit), Phenoxyethanol (http://en.wikipedia.org/wiki/Phenoxyethanol), Lanolin Alcohol (http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Lanolin_Alcohol&action=edit), Methylparaben (http://en.wikipedia.org/wiki/Methylparaben), Butylparaben (http://en.wikipedia.org/wiki/Butylparaben), Ethylparaben (http://en.wikipedia.org/wiki/Ethylparaben), Isobutylparaben (http://en.wikipedia.org/wiki/Isobutylparaben), Propylparaben (http://en.wikipedia.org/wiki/Propylparaben), Parfum (http://en.wikipedia.org/wiki/Parfum), Linalool (http://en.wikipedia.org/wiki/Linalool), Citronellol (http://en.wikipedia.org/wiki/Citronellol), Alpfa Isomethyl Ionone (http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Alpfa_Isomethyl_Ionone&action=edit), Butylphenyl Methylpropional (http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Butylphenyl_Methylpropional&action=edit), Limonene (http://en.wikipedia.org/wiki/Limonene), Benzyl Salicylate (http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Benzyl_Salicylate&action=edit) and Jojoba oil (http://en.wikipedia.org/wiki/Jojoba_oil).

Brinettaa
08.01.2008., 19:33
meni najdraza krema je obican becutan
i avene hxdrance optimal krema.ona laganija..:cerek:

chimavizza
08.01.2008., 21:04
meni najdraza krema je obican becutan
i avene hxdrance optimal krema.ona laganija..:cerek:

mene becutan ujeda nakon čišćenja lica, peče me lice kad se njime namažem, koje je inače jako osjetljivo jer je pod dermatološkim tretmanom :ne zna:

cipelić
09.01.2008., 09:09
Dobila Lierac Chrono kremicu,za suhu kožu i "prve"bore..nije mi loša.
Mažem se 2 tjedna i mislim da ću početi i kupovati (ali oko 350-400 kn).

ray ban
09.01.2008., 09:48
mene becutan ujeda nakon čišćenja lica, peče me lice kad se njime namažem, koje je inače jako osjetljivo jer je pod dermatološkim tretmanom :ne zna:

chimavizza,pa zar ti nisi rekla da imaš problematičan ten?
zašto koristiš becutan,zar to nije za suhu kožu koja nije sklona aknama?
ja bih ti preporučila za vlaženje kože Roc Soothing reparator.

anything but angel
09.01.2008., 11:52

Na ovu tvoju znam da se ne može stavljati puder... mislila sam na onu drugu u tubici :) sad sam evo baš malo čitala na netu o dehidriranoj koži i sad svarno više ne znam... :o zadnji put kad sam bila kod dermatologa, dala mi je maslinovo ulje s ampulama vitamina A i rekla da s time par puta dnevno mažem lice, jer mi je koža suha :( a možda je stvarno samo dehidrirana... :confused: :ne zna:

kakvu ti imaš kožu?

e ančica je u pravu... etincelante koju anđelčić i ja koristimo je ona za blago pilingiranje kože, dakle sadrži 2% aha ili ti voćnih kiselina i preporuča se koristiti navečer, što mi i činimo.
druga etincelante o kojoj anči govori, na pumpicu, je dnevna verzija, ne sadrži uopće aha kiseline već umjesto njih sadrži reflektirajuće čestice koje na taj način pomažu da ten izgleda zdraviji i svjetliji. nju se bez problema može koristiti za dan, ne isušuje ni malo i nema svojstvo pilingiranje, pa mislim da ni ne bi bila loša podloga za puder (i neke podloge za puder imaju reflektirajuće čestice) samo eto ovisi u kolikoj su količini te reflektirajuće čestice zastupljene u ovoj kremici.
u svakom slučaju anči, po tester u ljekarnu pa ćeš biti pametnija :mig:

btw, i ja imam sličan tip kože ko ti, kad se umijem mi je suha, a nakon sat vremena se sjaji, s tim da se još na pojedinim djelovima peruta. meni je objašnjeno da je riječ o mješovitoj, dehidriranoj koži i mislim da je to točno jer mi nijedna krema za suhu kožu nikad nije odgovarala. :)

mali miš
09.01.2008., 14:06
nema mi bolje od nivee soft :kava:

chimavizza
09.01.2008., 14:10
chimavizza,pa zar ti nisi rekla da imaš problematičan ten?
zašto koristiš becutan,zar to nije za suhu kožu koja nije sklona aknama?
ja bih ti preporučila za vlaženje kože Roc Soothing reparator.

da, ali ja imam potkožne akne, i užasno suhu kožu na licu, i ne mažem se inače becutanom ali jednom sam imala potrebu staviti nešto jako masno na lice jer mi se peruta (zbog differina), pa me je jako pekla, a mislila sam da ne može naškoditi.
ma to je vjerovatno zbog differina, pa mi je oslabila koža, a inače koristim aveneove kreme za vlaženje, al opet mi nisu masne:D. ma to su u mene problemi, hehe, hvala ipak:cerek:

dea93
09.01.2008., 14:51
nema mi bolje od nivee soft :kava:

to je krema s najboljim mirisom :cerek::cerek::cerek:
rastopim se kad ju osjetim :cerek:

ray ban
09.01.2008., 22:40
da, ali ja imam potkožne akne, i užasno suhu kožu na licu, i ne mažem se inače becutanom ali jednom sam imala potrebu staviti nešto jako masno na lice jer mi se peruta (zbog differina), pa me je jako pekla, a mislila sam da ne može naškoditi.
ma to je vjerovatno zbog differina, pa mi je oslabila koža, a inače koristim aveneove kreme za vlaženje, al opet mi nisu masne:D. ma to su u mene problemi, hehe, hvala ipak:cerek:

pa nema veze što su akne potkožne.
krema ti ne mora biti masna da bi hidratizirala lice.
trebaš biti jako oprezna kad stavljaš nešto na lice,jer ti je problematično.

jasmine
11.01.2008., 22:56

ako se nevaram negdje sam procitala da preporucas kremu od avena trixera pa pretpostavljam da si ju probala ali jos bolja od nje je a-derma za jako suhu i iziritiranu kozu.govorim to iz iskustva sa svojim sincicem koji je koristio tu avene i niju mu pomogla a sa ovom drugom se preporodio.ako vec nisi probala i ako si u mogucnosti probaj jer je kremica mrak. :)

chimavizza
12.01.2008., 11:16
ako se nevaram negdje sam procitala da preporucas kremu od avena trixera pa pretpostavljam da si ju probala ali jos bolja od nje je a-derma za jako suhu i iziritiranu kozu.govorim to iz iskustva sa svojim sincicem koji je koristio tu avene i niju mu pomogla a sa ovom drugom se preporodio.ako vec nisi probala i ako si u mogucnosti probaj jer je kremica mrak. :)

hvala puno :kiss:

Pacificgirl
12.01.2008., 21:40
L'oreal Happyderm krema i fluid-vjerna sam im godinama:cheer:

Jedino kada mi je lice baš suho koristim onu svijetloplavu Nivea baby soft,i ona mi je divna:cerek:

reader
15.01.2008., 08:50
Iskustva sa ROC kremama, molim!
Normalna/mješovita koža

reader
15.01.2008., 08:55
e ančica je u pravu... etincelante koju anđelčić i ja koristimo je ona za blago pilingiranje kože, dakle sadrži 2% aha ili ti voćnih kiselina i preporuča se koristiti navečer, što mi i činimo.
druga etincelante o kojoj anči govori, na pumpicu, je dnevna verzija, ne sadrži uopće aha kiseline već umjesto njih sadrži reflektirajuće čestice koje na taj način pomažu da ten izgleda zdraviji i svjetliji. nju se bez problema može koristiti za dan, ne isušuje ni malo i nema svojstvo pilingiranje, pa mislim da ni ne bi bila loša podloga za puder (i neke podloge za puder imaju reflektirajuće čestice) samo eto ovisi u kolikoj su količini te reflektirajuće čestice zastupljene u ovoj kremici.
u svakom slučaju anči, po tester u ljekarnu pa ćeš biti pametnija :mig:

:)

O kojoj kremi vi pričate?

anything but angel
16.01.2008., 20:17
O kojoj kremi vi pričate?

Nuxe Etincelante Creme...
dvije su varijante, ona sa voćnim kiselinama koju imam ja (namjenjena prvenstveno za noćnu njegu) i druga, dnevna varijanta, sa reflektirajućim česticama za optičko poljepšavanje tena... :)

smotana20
16.01.2008., 22:53
Nivea Aqua Beauty ili Nivea Pure Energy! :cerek:

-ANGIE-
16.01.2008., 23:18
Normalna/mješovita koža

Roc Purif-ac je jedna od boljih krema koje sam koristila, nekako mi pročisti i osvježi lice, a i otkad je koristim primjetila sam da imam manje mitesera; ili su bar manje vidljivi. inače imam mješovito lice sa par prištića, mitesera... sad sam u fazi "koža nakon prištića", napokon ih "prebolila"!

phi
16.01.2008., 23:27
Normalna/mješovita koža

Meni je super Roc Hydra+ krema, ja za moju masnu jako dehidriranu kožu koristim žutu (za sve tipove kože, sa zaštitnim faktorom) i ne zamastim se. Već sam na trećoj tubici, a to je za sada rekord (nikad nisam kremi vjerna dulje od 1,5-2 pakiranja!):cerek:
Imaš ju i za mješovitu kožu.

reader
18.01.2008., 09:37
Hvala za Roc.
A Nuxe se isto kupi u ljekarni?
Mislim, kad potrošim ovu Roc koju imam (Hyrda mat+, mislim da piše), možda nih uzela nuxe....

dark_star
19.01.2008., 22:39
uzmi nuxe jer je zakon :p!

inače, moja najbolja krema svih vremena, a koja se već neko vrijeme ne može nigdje kupiti, je Oil of Olaz Touch :(

trica
21.01.2008., 13:37
Koju kremu biste preporučile za normalu, osjetljivu kožu? Lice mi je čisto i nemam prištiće ni druge nepravilnosti, ali na većinu krema mi lice reagira crvenilom, svrbežom i tek nakon nekog vremena vrati mi se normalna boja. Da li da probam te Nuxe kreme?

dark_star
21.01.2008., 23:53
ja mislin da ti je koža baš ful osjetljiva s obziron na to šta pišeš..sad ne znam jel na neki specifični sastojak pošto tako reagira na većinu krema..imaš od bioderme ovo za čišćenje osjetljive kože lica, i ovo je super stvar
http://cimg2.163.com/lady/2006/10/24/200610242356412c5a0.jpg

a za kremu-najbolje ti je odabrati nešto od avenea jer je cijela linija predviđena za osjetljivu kožu i ako što ne bi trebalo izazivati nikakve iritacije, onda ti je to to :)

trica
22.01.2008., 12:32
Thanks! Pitat ću u ljekarni tester od avenee.

akorenik
25.01.2008., 20:37
avonova hydra-radiance spf15 dnevna krema za lice, ima i noćna... odlične su, za one koji nemaju problema s borama, za one koji imaju njihova Anew linija, moja mama koristi Anew Alternative kreme (herbakozmetika)

Samantha
05.02.2008., 12:46
FFE jesi citala o ovoj (http://www.dailymail.co.uk/pages/live/femail/article.html?in_article_id=512340&in_page_id=1879)
kremi?

adora_313
05.02.2008., 17:32
Ima li itko iskustva s proizvodima Cosmel (hrvatska marka)?
Imaju nekakvu A vitamin kremu za suhu i ostecenu kozu po recepturi dr. Zlate Sviben Radovcic, a kako mi je ona dermatologica, savjetovala mi je da tu kremu koristim.

jagodica_bobica
06.02.2008., 13:58
probala dosta krema od vichy,avene i nema mi do eucerinove-lipo balance.inače imam masnu kožu,ali mi ne pašu kreme za masnu kožu(to mi je više za tinejđere) jer mi se koža totalno osuši,a ja ne želim suhu i oljuštenu kožu. ova ja dovoljno vlažna i masna,a opet ne ostavlja onaj mastan trag kao npr. plava obična nivea već se fino upije.

Samantha
09.02.2008., 22:58
FFE?
vidi ovu kremicu krema (http://www.dailymail.co.uk/pages/live/femail/article.html?in_article_id=512340&in_page_id=1879)

FFE
09.02.2008., 23:16
FFE?
vidi ovu kremicu krema (http://www.dailymail.co.uk/pages/live/femail/article.html?in_article_id=512340&in_page_id=1879)

nisam ovo prije vidjela. cek' moram prvo procitati.:D

FFE
09.02.2008., 23:24
hm, aldi. bila sam u aldi-u jednom u zivotu, nisam nikada probala kozmetiku iz aldi-a, pa cak niti sampone za tusiranje, no vjerujem da sve te kremice koje mi masno placamo su puno vise samo marketinski trik na koji mi nasjedamo, nego njihovo stvarno djelovanje. vjerujem da ima jeftinije kozmetike, a jednako tako dobre kao i skupa. no, kakva je ta kremica, mogu samo reci ako dobijem tester i probam je. :ne zna:

Samantha
09.02.2008., 23:27
A jesi cula za zelens (http://zelens.com/)...karmela me upoznala s ovom kozmetikom:D
linkom

Ženo božja
12.02.2008., 19:44
Meni su najbolje ove Herbalifova kozmetika i Tea Tree krema:cerek::cerek:

philemon
12.02.2008., 21:25
Meni su najbolje ove Herbalifova kozmetika i Tea Tree krema:cerek::cerek:

Ajde reci nam malo više...:D Gdje nabaviš taj Herbalife i TTree i za koji tip kože, kako djeluje? :D

patientia
12.02.2008., 23:03
Direktna prodaja, to su ti oni koji imaju badgeve "Smrsaviti lako, pitaj me kako".

Soleiol
13.02.2008., 06:48
Moja najbolja noćna krema je shiseido skincare moisturizer light.Nakon par avonovih,lancome,gatineau otkrila sam je i ne mislim je mijenjati.Odmah sam kupila još jednu da mi ne padne na pamet eksperimentirati:p
Dnevna je već problem,tu još uvijek tražim svoju savršenu kremu.
Probala sam isto sa shiseido ali dnevnom,uvjerena ako mi je noćna savršena da dnevna mora biti još bolja:rolleyes: Uopće mi ne paše,ni ona,ni mnoge druge koje sam u međuvremenu kupila a koje mi ne pašu.:ne zna:

Blackie
13.02.2008., 10:47
riblja krema :s:s:s

radi ju kozmeticki salon Žana u zagrebu...

za problematicnu kozu je,mene je preporodila,ne koristim vise ni tekuci puder :cerek:

reader
13.02.2008., 13:49
riblja krema :s:s:s

radi ju kozmeticki salon Žana u zagrebu...

:

Može adresa ili br.tel?

Blackie
13.02.2008., 14:54
481 3575

u jurišićevoj u prolazu kraj mcdonaldsa...

odes tamo, zena ti da tester koji traje 2 tjedna i upute.
zabranjen ti je tekuci puder,samo mozes puder u prahu...

ako si disciplinirana,rezultati se vide jako brzo....

sretno

p.s.ja sam bila jako isfrustrirana svojim tenom,a sad sam presretna

reader
14.02.2008., 08:32
Blackie, hvala. Nije za mene, za kolegicu mi je koja ima velike prišteve uz rub rasta kose i po rubu čeljusti (kao okvir oko face)! I stalno ih čačka i ima nove i nove i nove...
Uputit ću je tamo.

slavaz
15.02.2008., 11:10
još je nisam pronašla :(
al nada umire posljednja ;)

Ženo božja
15.02.2008., 11:28
Herbalife nabavljam u zagrebu preko jednih ljudi, a uzela sam kompletnu ponudu herbalifove kozmetike za njeku suhe do normalne kože i mogu vam reči da mi je to jedna od boljih kozmetika i na nju nisam imala nikakve reakcije kao tipa: crvenilo kože, peckanje...itd cijena je odprilike kao i sve ostale kvalitetnije kozmetike u kvalitetnijim prodavaonicama. to znači da jedna krema za lice košta oko 80 kn. Tea tree mi muž nabavlja negdje u zagrebu to je kozmetika od JUST. Isprobala sam ju na rukama jer imam dosta suhu i ispucalu kožu od vode, tj dosta radim sa vodom i gumenim rukavicama koje sadrže talk u sebi pa sam imala i alergiju na isti talk namazala sam par puta i alergija je nestala.

www.naturaljust.si/krema_tea_tree.

Ženo božja
15.02.2008., 11:30
www.naturaljust.si

red dr@gon
15.02.2008., 15:25
Avene za regulaciju sjaja(sebuma)...:top:

vivien79
17.02.2008., 13:50
Meni je za to bila savrsena Oil of Olaz Touch-i dnevna i noćna ali nažalost više je nigdje ne mogu naci. A lice mekano od nje..

jasmine
17.02.2008., 15:42
Meni je za to bila savrsena Oil of Olaz Touch-i dnevna i noćna ali nažalost više je nigdje ne mogu naci. A lice mekano od nje..
neznam od kud si pa zato neznam da li ce ti sta pomoci ali oil of olaz imas u city centru u mulleru u zagrebu. :)

vivien79
17.02.2008., 18:15
Thanks, a ja mislila nista od nje, prestala se proizvoditi.. Ja sam iz Rijeke,mi nemamo Muller, al frendici cu naruciti da mi donese iz Zg, he, he :s I to vise komada.

marija82
17.02.2008., 21:27
Thanks, a ja mislila nista od nje, prestala se proizvoditi.. Ja sam iz Rijeke,mi nemamo Muller, al frendici cu naruciti da mi donese iz Zg, he, he :s I to vise komada.

mislim da oil of olaz kozmetiku imas onoj maloj parfumeriji centromerkur, kraj gradske knjiznice. :mig:

chimavizza
17.02.2008., 21:44
jel itko koristio od A-Derme, kremu za lice Epitheliale A.H koja obnavlja površinski sloj kože i zaglađuje? preporučena mi je pa me zanima ako je netko probao da napiše iskustva:)

vivien79
19.02.2008., 20:43
mislim da oil of olaz kozmetiku imas onoj maloj parfumeriji centromerkur, kraj gradske knjiznice. :mig:

joj hvala ti, sutra idem vidjeti da li imaju

mandy
19.02.2008., 21:57
Guinot Hydrazone savršena krema :top:

dinjo
20.02.2008., 15:21
U potrazi sam za nekom dobrom kremom, ali na žalost nitko nema testera po ljekarnama i parfumerijama.
Moja koža je 30+, još je uvijek sklona stvaranju prištića. Imam proširene pore, uglavnom i one najlaganije kreme su mi premasne. Imam na par mjesta pigmentaciju, ne znam jel od doba trudnoće ili to dođe s vremenom. Htjela bi neku kremicu koja bi mi malo izgladila kožu, možda i uklonila flekice ( to nije toliko bitno).

Svaki savjet je dobrodošao, ako netko ima sličan tip kože nek napiše s kojim je kremama zadovoljan(a).

BTW, lani sam kupila Chanelovu Hidramax, ta krema mi je uništila lice. Toliko prištića nisam ni u pubertetu imala, a lice ko da sam se uljem namazala. Ne odgovaraju mi parfumirane kreme.

Lilit
20.02.2008., 15:23
jesi probala decleor ili loccitane, mozda bi tako neke prirodnije stvari ti pasale... a oni cak i imaju testere samo su malo upitni dal ce dat

dinjo
20.02.2008., 15:37
Hvala na brzom odgovoru:)

Nisam probala, jer za to nemam gdje nabaviti testere, a napamet više ništa ne želim kupiti.
Ima li tko iskustva s linijom Planete System, oni se reklamiraju kao nekakva organska, prirodna kozmetika:ne zna:

Lilit
20.02.2008., 16:43
a adrience? oni barem daju testere

chimavizza
20.02.2008., 20:00
U potrazi sam za nekom dobrom kremom, ali na žalost nitko nema testera po ljekarnama i parfumerijama.
Moja koža je 30+, još je uvijek sklona stvaranju prištića. Imam proširene pore, uglavnom i one najlaganije kreme su mi premasne. Imam na par mjesta pigmentaciju, ne znam jel od doba trudnoće ili to dođe s vremenom. Htjela bi neku kremicu koja bi mi malo izgladila kožu, možda i uklonila flekice ( to nije toliko bitno).

Svaki savjet je dobrodošao, ako netko ima sličan tip kože nek napiše s kojim je kremama zadovoljan(a).

BTW, lani sam kupila Chanelovu Hidramax, ta krema mi je uništila lice. Toliko prištića nisam ni u pubertetu imala, a lice ko da sam se uljem namazala. Ne odgovaraju mi parfumirane kreme.

ako imaš prištiće kupuj kreme dermatokozmetičkih kuća. neka ti na njima piše da su nekomedogeni i hipoalergeni. malo se raspitaj kod dermatologa. najbolji će ti savjet dati onaj tko ti vidi kožu

Soleiol
20.02.2008., 20:08

Probaj Nuxe,sve od njih je genijalno,za proširene pore će ti pomoći etincelante krema a preko dana možeš uzeti creme fraiche light.
Pođi u apoteku i uzmi par testera,viditi ćeš da ćeš se odmah navući:top:

bubibuuu
21.02.2008., 16:07
trenutno sad koristim alverde kremu od divlje ruže za područja obraza i vrata i dekoltea, a za područje T-zone serenactiv i ok mi je lice, a imala sam problema s tenom.

vivien79
02.03.2008., 18:19
Nakon Oil of Olaz Complete (Touch vise nema nigdje) koju sam proslijedila mami jer previse sjajim, kupila sam Rosal Intui za masnu kožu (s hamamelisom) i jako sam zadovoljna :cerek: Koža mekana a lice mat, tj. ima onaj zdravi sjaj, a ne sjaj od sebuma. I ne isusuje kao većina krema za masnu kožu, nadam se da ce tako i ostati..

Mare G
05.03.2008., 20:19
Eucerin, vichy ili roc? Imam mjesovitu kozu do sada sam svasta probala ali nisam se bas usricila.Zadnje sto sam koristila je vichy aqualia thermal light, krema je ok ali stvarno nista posebno pa curke imate kakav pametan savjet?:mig:

red dr@gon
07.03.2008., 09:18
Avene emulzija za regulaciju sjaja...Odlična je i stvarno mi matira kožu,i manje se sjaji a inače sam imala velike probleme s aknama ali sad je odlično:usama:

mikka
07.03.2008., 10:47
Avene emulzija za regulaciju sjaja...Odlična je i stvarno mi matira kožu,i manje se sjaji a inače sam imala velike probleme s aknama ali sad je odlično:usama:
Je li to cleanance ili kako se zove? Ima SPF?

red dr@gon
07.03.2008., 11:48
Je li to cleanance ili kako se zove? Ima SPF?

Cleanance...mislim da ima spf 15 ali nisam sigurna,mislim da je pisalo na kutijici:ne zna:

liliput99
07.03.2008., 18:16
cleanance nema spf koliko ja znam. koristim vec 2gu tubicu

*ViToNkA*
08.03.2008., 00:04
Cure koje ste koristile od M CLAIRE REGENERATIVNU KREMU sta mi mozete reci o njoj, jel pomaze kod pristica, jel mice flekice i to...puno hvala

merlinka
09.03.2008., 14:28
Da kucnem o drvo, zasad mi je najbolja avene skin recovery krema...lagana, prozračna, ne masti niti isušuje...baš mi je nekako lijepa i meka koža otkad ju koristim...:cerek:

slatka22
09.03.2008., 23:28
Cure koje ste koristile od M CLAIRE REGENERATIVNU KREMU sta mi mozete reci o njoj, jel pomaze kod pristica, jel mice flekice i to...puno hvala

flekice:eek:od cega

reader
10.03.2008., 08:37
Samo pohvale za ROC HYdra+ UV 15 (žuti čep)!
Odlična, lagano razmaziva, brzo upijajuća, ne masti, fino miriši (jako blago)....meni bolja od avene UV 15 jer mi se avene nikada ne upije skroz u kožu!

Dorée
10.03.2008., 15:17

pa od akni,prištića:(

*ViToNkA*
10.03.2008., 16:50

da...od pristica one crvene tockice...cula sam da dobro mice to i obnavlja kozu...pat ju je koristila treba nju pitat...

irenko007
10.03.2008., 16:58
da...od pristica one crvene tockice...cula sam da dobro mice to i obnavlja kozu...pat ju je koristila treba nju pitat...

ja sam ju koristila..
dojam: so-so!
koža je bolja,navlažena i tako..dobra mi je ispod pudera..
ali baš da sam primjetila da mi je ona pomogla u rješavanju prišteva-nisam.jer sam ju koristila samo kad mi je koža bila suha i nekad ispod pudera.
u liječenju akni mi je pomogao skinoren i dercome clear.sada samo nekad to koristim-npr. prije menge..
odlično stanje održavam klindamicinom(samo ako imam koji upalni),rosalovim tonikom za problematičnu kožu,bioderminom micelarnom tekućinom sebium..
dnevna krema:avene ona legere za vlaženje..
a flekove mi jedino miču AHA,ništa drugo ne pomaže kao to!

*ViToNkA*
10.03.2008., 18:27
ja sam ju koristila..
dojam: so-so!
koža je bolja,navlažena i tako..dobra mi je ispod pudera..
ali baš da sam primjetila da mi je ona pomogla u rješavanju prišteva-nisam.jer sam ju koristila samo kad mi je koža bila suha i nekad ispod pudera.
u liječenju akni mi je pomogao skinoren i dercome clear.sada samo nekad to koristim-npr. prije menge..
odlično stanje održavam klindamicinom(samo ako imam koji upalni),rosalovim tonikom za problematičnu kožu,bioderminom micelarnom tekućinom sebium..
dnevna krema:avene ona legere za vlaženje..
a flekove mi jedino miču AHA,ništa drugo ne pomaže kao to!

koja aha ti je najvise pomogla....

irenko007
10.03.2008., 21:09
koja aha ti je najvise pomogla....

glikolna kiselina.
u Avene Diacneal-u, i imala sam neki piling u 2 koraka iz Avona:one blazinice..
htjela bih otići i u onaj kozmetički salon gdje si je @Branči baš fino sredila lice,da riješim preostalih par flekova,ali kad skupim pare:D
ako ne stignem prije ljeta,ni neću,jer mi nije tako loše..

slatka22
10.03.2008., 22:54
glikolna kiselina.
u Avene Diacneal-u, i imala sam neki piling u 2 koraka iz Avona:one blazinice..
htjela bih otići i u onaj kozmetički salon gdje si je @Branči baš fino sredila lice,da riješim preostalih par flekova,ali kad skupim pare:D
ako ne stignem prije ljeta,ni neću,jer mi nije tako loše..

kako to rade u kozmetickom? kako uklone fleke?

irenko007
11.03.2008., 15:35
kako to rade u kozmetickom? kako uklone fleke?

uklone ih AHA kiselinama u većem omjeru..
sve ove kremice koje kupujemo u ljekarnama,parfumerijama su za kućnu upotrebu: sadrže malo AHA kiselina,jer sa kiselinama treba oprezno:mislim da je za kućnu upotrebu negdje do 12% kiseline u kremi..
kozmetičarke rade čak i sa 70% kiselina..naravno,prvo ideš na manje postotke,da se koža privikne,pa prema sve višim postotcima..
rezultati su vrlo brzo vidljivi.kad se flekovi uklone,ne vraćaju se više.tako se mogu izlječiti i akne...
broj tretmana i postotci u kojima se stavlja kiselina ovisi o stanju kože..
mislim da je to super stvar!
treba samo izbjegavati sunce,pa nije preporučljivo na kiseline ići u sunčanijem
djelu godine..

Ponosna
17.03.2008., 13:28
Shiseido pureneses za sada, miče prišteke i flekice, ali volim ih mijenjati svakih 2mj. u nadi pronalaska neke čudotvorne. Vidim da je svaka čudotvorna kad je ne trpam na facu svaki dan i kad se često ne šminkam.

koraljno_more
28.03.2008., 11:29
Neko vrijeme vec koristim kremu Garnier Essentials za Normalnu i Kombiniranu kozu koja me bas osvijezi, daje mi ugodan osjecaj, ne masti kozu i brzo se upija te je super kao podloga za make up.

Kremu ne koristim samu, posto imam osjetljivu kozu prema preporuci svoje Dermatologice koristim i Klimicin T i Dercome Clear gel za umivanje lica.

Imala sam hrpu problema vecinom radi hormonalnih poremecaja tijekom mijesecnica i sazrijevanja, no nakon horrora i hrpe proizvoda, krema i ostalog sto sam isprobavala, i jos nekoliko drugih Dermatologa, najbolje je prvo zatraziti misljenje i za kremu i za bilo sto drugo od dobrog Dermatologam a zatim se moze uz preporucene proizvode, povremeno otici i u kozmeticki (radi mitesera i ostale necistoce).

Nikad necu imati kozu mekanu i glatko poput bebine guze, no trudim se da bude maksimalno cisto koliko ide. :kava:

MIMI8
28.03.2008., 12:00
Ja sam imala problema sa miteserima i sa sjajem lica, uglavnom nečista koža.
Kupila sam Vichy Nutrilogie 2, i sve je nestalo. To je krema za suhu kožu. A ja prije toga koristila sve i svašta za masnu. Možda je mom licu trebalo masnoće zato se je samo i mučilo proizvesti je. Preporučam. Cijena 136 kn, lončić od 50ml.

liliput99
28.03.2008., 14:39
moj favorit je za sada avene cleanance emulzija
matira mi lice, smiri pristeve, antibakterijska je, i dobra mi je podloga za puder(zimi je malo presuha).

bedacha
28.03.2008., 17:33
Najbolja do sad avene cleanance emulzija.... jedina koju sam kupila drugi put... skroz mi je smirila lice koje je u zadnje vrijeme počelo divljat s prištevima i suzila mi pore...

Nattevakt
29.03.2008., 02:37
:DTrenutno upotrebljavam Chanel hydramax kremu za lice i kremu za oci u roze maloj tubi takodje od Chanela:) Za noc takodje koristim Chanel age delay kremu. I svako jutro se probudim sa veoma neznom kozom:):) Neverovatno dobre kreme:):s

Ponosna
29.03.2008., 20:52
Shiseido se potrošio, sada je na red došao Clinique superdefense tip 2. Fina kremica, ne izaziva prišteve i nema mirisa, fala bogu.