PDA

View Full Version : Dakle to me ceka... ili ti razvod

sunshine
21.08.2003., 10:30
"lijepo" je znati sto me ceka :(

moj suprug je prijetio da mi nece davati alimentaciju
govorio je da on ne zeli placati moju slobodu
kao da je alimentacija za mene
govorio je kako ne zeli vise nikada vidjeti djecu
kako ce mi zagorcati zivot kao god bude znao

sada mi se cini da je ipak shvatio da je bolje razici se u nekim recimo normalnim odnosima nego gristi se dozivotno

kaze da ce davati 1/3 place za djecu, da mi ostavlja auto, da ce ako dozvolim dolaziti cesto da ih vidi

naravno da cu dozvoliti, meni je draze da djeca zadrze kontakt s njim nego da se pate zbog toga sto se on meni zeli osvetiti za to sto zelim iz loseg braka

znam da nece biti lako ali nadam se da ce nekako biti

Duda znam da ti je tesko, strasno tesko i nadam se da ces uspjeti rijesiti svoj problem.
Drzim ti fige ;)

By Sept:
topic odvojen zbog posebnosti tematike

penelop@
21.08.2003., 10:34
Sunshine:(
Nisam znala da se razvodis.

Ustvari ovaj:( bi mozda trebao biti :)
Ako je brak los bit ce bolje kad izidjes iz njega,

Sretno:) :)

sunshine
21.08.2003., 10:52
hvala :)

ma hvata me panika ali sto se mora ne bi smjelo biti tesko :)
to u cemu ja zivim nije zdrava okolina za djecu kao sto nije bila ni Dudina i ja moram uciniti sve da opet postane zdrava i ugodna

Nadam se da necu prolaziti sto prolazi Duda i njezina djeca, nadam se iako znam da postoji mogucnost, da postoje cak i gore stvari no nadam se i pokusat cu napraviti sve da to prodje sto bezbolnije za moju djecu.

duda
21.08.2003., 10:58
Samo hrabro ! :top:

penelop@
21.08.2003., 10:59
sunshine kaže:

ma hvata me panika ali sto se mora ne bi smjelo biti tesko :)

Ako se bojis znaci da si svega svjesna i da tvoja odluka nije donesena na brzinu i lako cemo.
Odredila si svoj put i ja ti zelim da bude autocesta s tri trake + zaustavna;)

Nadam se da ce tvoj muz svoju povrijedjenost i zelju za osvetom potisnut za dobro klinaca.

sunshine
21.08.2003., 12:52
naravno da nije donesena na brzinu
puno sam mislila i mislila i razmisljala kako i sto je najbolje

cujem od bliskih ljudi da kako mogu i dalje biti tu gdje jesam
no ja znam da se u takve promjene ne ulazi u afektu
da to ne mogu priustiti svojoj djeci
da moram pokusati uciniti to sto bezbolnije za njih
zato sam prvo pokusavala smiriti situaciju
da sam otisla dok mi je prijetio vjerojatno bi tako ostalo do kraja zivota
ovako mislim da i on shvaca da ce nam biti bolje odvojenima

Tija
22.08.2003., 06:12
sun, bravo:top:
I sretno:) :kiss:

GoldenSurferFromCRO
22.08.2003., 09:22
Sunshine,

Meni se cini da si mi ukrala taktiku-strategiju.
Cekam da Sladja shvaca neminovnost bespuca ljubavnih postojanosti pa da ja krenem nadalje a da su prije svega sve ovce i vuci na broju!

bamby
22.08.2003., 10:54
i ja sam nailazila na nesusretljivost Centra za socijalnu skrb. sve u svemu to je katastrofa! stalno se priča o nekim pravima samohranih majki i žena, a to se u praksi uopće ne provodi... ustvari ispada da "tate" imaju pravo na SVE, a mame bi valjda trebale šutjeti i trpit sve njihove svinjarije.... FUJJJJJ
niti jedna žena ne ode od kuće sa djetetom bez PRAVOG razloga, ispada da one žele živjeti od mizerne plaće, same odgajati djecu i brinuti o svemu

sunshine
22.08.2003., 11:12
ja sam pak cula od jedne osobe da su socijalne radnice uglavnom na strani oceva
da ih savjetuju kako izbjeci placanje velike alimentacije i sl.
zenu uglavnom popljuju

bamby
22.08.2003., 11:51
sunshine kaže:
ja sam pak cula od jedne osobe da su socijalne radnice uglavnom na strani oceva
da ih savjetuju kako izbjeci placanje velike alimentacije i sl.
zenu uglavnom popljuju

meni se upravo to i dogodilo. glupa baba odlucuje o daljnjem zivotu mene i mog djeteta kao da sam ja ta koja je nesto napravila, a ne on... kad je procitala moju izjavu da me fizicki zlostavljao i pitala ga za misljenje on je samo rekao da sam u pravu i sutio... a kad je bilo rijeci o tome tko je vodio brigu o djetetu, koliko je vremena provodio s njim lagao je... uglavnom, ispala sam rospija koja JADNOM OCU neda dijete... stalno je forsirala temu OCA i njegove uloge u svemu, a mene kao da tamo nije ni bilo...

sunshine
22.08.2003., 13:00
eh da to sam i ja cula
a kakav je moj vjerujem da ce on ispasti svetac a ja najgora moguca

i kako da me onda ne hvata panika :(

duda
22.08.2003., 13:24
sunshine kaže:
eh da to sam i ja cula
a kakav je moj vjerujem da ce on ispasti svetac a ja najgora moguca

i kako da me onda ne hvata panika :(

...da će te pokušati ocrniti na sve moguće načine, nažalost, vjerojatno hoće... da će možda socijalna radnica steći krivi dojam o tebi... može biti... ali TI znaš kakva si i koliko vrijediš i mišljenje drugih je manje važno... a sve se to vremenom razbistri i dođe na svoje... pokazat će on prije ili kasnije svoje pravo lice bez obzira na to što sada govori i radi...
...pokušaj hladne glave razgovarati s njim i socijalnom radnicom, argumentiraj svoje tvrdnje i dokaži da si podobniji roditelj od njega... i to je sve... ne daj da te uvuče u razna prepucavanja... koja nemaju veze s roditeljstvom... jer je njma (obično) razgovor oko krbništva prilika da ti predbacuju sve tvoje greške, propuste i mane...

Septembar
22.08.2003., 16:17
sunsine drzi se
ceka te sito i reseto, i nece biti nimalo lako, ali ipak ima nade za svjetlo kad izadjes iz tunela :top:
sunshine kaže:
to u cemu ja zivim nije zdrava okolina za djecu kao sto nije bila ni Dudina i ja moram uciniti sve da opet postane zdrava i ugodna
naravno da nije zdrava jer taj covjek ocito pokazuje svoje lice i ovim:
moj suprug je prijetio da mi nece davati alimentaciju
govorio je da on ne zeli placati moju slobodu
kao da je alimentacija za mene
govorio je kako ne zeli vise nikada vidjeti djecu
kako ce mi zagorcati zivot kao god bude znao

netko ko moze takoprijetiti nije bas lak za zivjeti snjim (blago receno)

sunshine
18.09.2003., 09:18
upravo sam se vratila iz centra za socijalnu skrb

uzela sam formular koji moram ispuniti da bih pokrenula postupak rastave

dosla sam kuci i ispunila ga te izvukla svu potrebnu dokumentaciju, osim potvrde o prebivalistu koju cu nabaviti sutra

iduci tjedan predajem papire

eto konacno sam i ja skupila hrabrosti

:(

duda
18.09.2003., 09:46
Što je neizbježno najbolje je riješiti što prije... :(
Ako trebaš podršku u bilo kojem smislu, tu sam... samo hrabro naprijed...
Moj bivši ima novu naviku... navečer parkira auto nedaleko našeg stana i promatra... :( nemrem bilivit na što on troši vrijeme... :rolleyes:

sunshine
18.09.2003., 09:51
cini mi seda konacno i on to zeli

no sto ce se dogoditi ako on nece zeljeti doci na razgovore u centar za socijalnu skrb?
jer on je rekao da on neci ici

i dolaze li ti oni i u kucu snimiti situaciju?

sanjalica
18.09.2003., 09:51
:grli: za hrabrost
tebi i djeci želim puno snage i bezbroj sretnih trenutaka:w
:kiss:

sunshine
18.09.2003., 09:54
hvala, no ne osjecam se bas previse uspjesno
to je 10 godina zivota i moj prvi veliki neuspjeh

GoldenSurferFromCRO
18.09.2003., 09:54
Evo da se i ja pridruzujem podrsci tebi u svojoj nakani da se razvodis od dobrog covjeka koji se na vrijeme opametio.

Prije par dana otisao sam u centar za soc. skrb i uopce nisam imaopojma da se tamo podnose formulare za razvod, mislio sam da se to rade u opcini ili negdje kod suda, a sada vise znam da je to tako.Ma ne, ja ne trazim razvod nego sam isao predati molbu za lovu, jer eto trazim vise love od drzave, ali nije to djecji doplatak niti socijalna pomoc nego nesto jako dobro, hehe. I tako vidim jednog bracnog para kako ispunjava formulare i skupa usli unutra i eto to je to. na njihovim licima ozbiljnost i strah od nove buducnosti. Ma strava.

Sunshine, koliko mislis da od rastave do novog decka moze proteci...

Duda,

Pazi,pazi, ne smijes dovoditi decka u stan, jer mozes zamjeriti bivsemu pa ce ovaj tuzakati soc. radnici da u stanu imas kupleraj....

sanjalica
18.09.2003., 09:55
sunshine kaže:

no sto ce se dogoditi ako on nece zeljeti doci na razgovore u centar za socijalnu skrb?
i dolaze li ti oni i u kucu snimiti situaciju?

kada su se moji roditelji rastavljali (računaj da je to bilo davnooo) znam da se stari nije nigdje pojavio, i nikom ništa, a ni iz Centra nam nitko nije bio u kući.

sanjalica
18.09.2003., 09:57
sunshine kaže:
to je 10 godina zivota i moj prvi veliki neuspjeh

ne smiješ to gledati kao neuspjeh, veliki je uspjeh da si shvatila da to nije zdrava sredina za tvoju djecu, snaga koju si sakupila da kreneš dalje i sve ostalo što ćeš postići :)

sunshine
18.09.2003., 10:00
moj je muz rekao da on nece hodati na razgovore
a tip u socijalnom mi je rekao da ako ja dodjem sama sve sto kazem i ne mora biti istina :rolleyes:

duda
18.09.2003., 10:01
Ako si predala prijedlog za posredovanje (što je obavezno ako imate maloljetnu djecu, bez obzira da li je zahtjev za sporazumni razvod braka ili tužba za razvod braka jednog od bračnih drugova) morate proći 3 "mirenja" na kojima se ti moraš pojaviti a on ne mora... samo ti mora potpisati zahtjev za sporazumni razvod braka u kojem mora biti naveden dogovor oko toga s kim će djeca živjeti i dogovor o viđanju djece i roditelja s kojim neće živjeti, te iznos alimentacije koji je drugi bračni drug spreman izdavajati za djecu. Ali to te čeka tek za par mjeseci koliko traje posredovanje Centra za socijalnu skrb...

duda
18.09.2003., 10:03
GoldenSurferFromCRO kaže:
Duda,

Pazi,pazi, ne smijes dovoditi decka u stan, jer mozes zamjeriti bivsemu pa ce ovaj tuzakati soc. radnici da u stanu imas kupleraj....

...nemam dečka, tako da ne moraš brinuti ;)
...hvala na savjetu... :)

duda
18.09.2003., 10:04
sunshine kaže:
moj je muz rekao da on nece hodati na razgovore
a tip u socijalnom mi je rekao da ako ja dodjem sama sve sto kazem i ne mora biti istina :rolleyes:
...on će dobiti poziv za "mirenje" i tako mu je dana šansa da i on iznese svoju stranu priče... a ako on to ne želi iskoristiti to je njegovo pravo i odluka...

sunshine
18.09.2003., 10:05
nisam jos predala papire

isla sam po formular i isla sam se informirati sto od dokumenata trebam
danas sam prikupila sve osim potvrde o prebivalistu no to cu sutra a iduci cu tjedan predati papire na socijalno za posredovanje prije rastave

i na tim se razgovorima on ne zeli pojaviti
znaci dolazit cu sama a osoba s kojom sam telefonski razgovarala a radi tamo na tim poslovima vec se u prvom kontaktu postavila tako da ako sam tamo sama bez njega mogu lagati sto god zelim
i to me uznemiruje

duda
18.09.2003., 10:13
sunshine kaže:
i na tim se razgovorima on ne zeli pojaviti
znaci dolazit cu sama a osoba s kojom sam telefonski razgovarala a radi tamo na tim poslovima vec se u prvom kontaktu postavila tako da ako sam tamo sama bez njega mogu lagati sto god zelim
i to me uznemiruje
...ne daj se obeshrabriti, oni stvarno imaju čudan nastup (i mene je to zbunilo u početku) kao da smo svi lažljivci i smutljivci... kao da žele provjeriti koliko si u stvari sigurna u svoju odluku, jer ako si neodlučna takvim stavom će te pokolebati i tada su ustvari u pravu jer ako tada odustaneš znači da tvoja odluka nije dovoljno zrela i čvrsta... ali ako si dobro razmislila i čvrsto odlučila tada će i oni to shvatiti u razgovoru s tobom... bez obzira na njegov dolazak ili ne...

lucija
18.09.2003., 11:05
Sunašce :kiss: :grli:

želim ti svaku sreću i hrabrost!

GoldenSurferFromCRO
18.09.2003., 11:22
duda kaže:
...nemam dečka, tako da ne moraš brinuti ;)
...hvala na savjetu... :)

A di je bankar....ma milina je vidjeti te ovako slobodnu i spremnu za slijedeci novi sex...

GoldenSurferFromCRO
18.09.2003., 11:24
Moji frendovi su rastavljeni vec mjesecima i kako sam cuo od njihovih prica, rekli su da su oba dosli i da su se vec dogovorili da ne zelie vise skupa zivjeti i da je to osnova za rastavu. i bili su dva puta i eto odluka je pala, rastavljeni su.

A ako tvoj nece doci, mozda eto tri puta treba s eugovarati "miriteljski" susreti...nemam pojma sto ce se dogoditi ako tvoj nece doci. Pretpostavljam da ces ti reci svoju verziju i da ce nakon tri puta usvojiti tvoju verziju kao osnovu za rastavu. Nemam ja pojma, ja valjda ucim od tebe ili od dude...

Septembar
18.09.2003., 12:32
Sunshine, koliko mislis da od rastave do novog decka moze proteci...
molim te postedi nas i zenu u nevolji svojim niskim udarcima
ako nemas toliko suosjecanja da joj dodas zavoj, onda nemoj ni sol na ranu sipat
tack

GoldenSurferFromCRO
18.09.2003., 12:45
Ma nis razumil mene, ja samo gledam kako da njoj doskocim cim rastane od njega.
Ti zivis u Svedskoj pa mozes birati muske jer je tamo drustvo drugacije organizirano pa nema beda. No u Hr je drustvo jako konzervativno pa je ponekad put do srece posut trnjem....

Tija
18.09.2003., 13:10
Sunny.....sretno!
Ne znam što da ti kažem
Ako ti bilo što treba javi se.:grli:

Agirl
18.09.2003., 13:17
tužno je to...
svako malo pa čuješ za neku rastavu... evo nekidan sam upoznala momka koji je deset godina bio s curom, oženili se i nakon pola godine braka ona njemu kaže da se zaljubila :eek:

Sun, samo hrabro! uvijek se ispostavi da su žene jače nego što i same misle :top:

Tija
18.09.2003., 13:35
jer eto trazim vise love od drzave, ali nije to djecji doplatak niti socijalna pomoc nego nesto jako dobro, hehe.

Ovo mi je zapelo za oko.....što tražiš? Mogu li i ja?:D

GoldenSurferFromCRO
18.09.2003., 13:42
Znam da si dobra cura, pa cu ti reci, radi se o naknadi za njegu osobe koja je pod socijalnom sluzbom. Psst, to je neka vrsta muljaze. Ne smijem vise reci cak sam i ovako dosta reko....

Tija
18.09.2003., 13:55
Misliš da češ to uspjeti ostvariti?:confused:

Ja kod njih nisam uspjela ostvariti ni ono na što 'imam pravo po zakonu'.:(

Sun, sorry na off topicu

GoldenSurferFromCRO
18.09.2003., 14:02
Bum videl sto ce biti, ne znam koliko se dugo ceka na rjesenje. Budem ti se javil kada dobijem bilo kakav odgovor.

Ali evidentno je da nisam znao gdje se podnose zahtjeve za razvod, ne razumijem u cmeu je uloga soc. sluzbe?! Mislio sam da oni pomazu ljudima ali ne da rastavljaju ljude, hm, ne znam...samo znam da mnogo osoba koje rade u soc. sluzbi nisu mjerodavne za to. Znam mnogo jako zgodne cure koja se spremaju raditi za soc. radnice i nisu prave za to, one to rade samo da zavrsi faks, a kada dobiju posao onda to aljkavo rade i sto je jos gore rade protiv ljude. ne razumije ljude. Znaju samo sminkati se i provoditi se sa sto vise muskaraca, ali da pomazu ljude, ma jok, ima jako puno invalida, a one ne kuze u sve to. Cuo sam od drugih ljudi kako se zale kako soc. radnice samo bulje u invalide. A sto je jos gore mnoge studentice studiraju soc. pravo i upravo preko prakse povracaju ili bljuvaju na sve strane kada vidje invalide i jos nisu odustali od diplome. Sada se vidi kakve ljude srecemo tamo.....

sunshine
18.09.2003., 14:08
samo da apdejtam

dogovorila sam ipak za sutra sastanak sa pravnicom u socijalnoj sluzbi

primit ce me iako je sutra dan kad ne rade sa strankama a zbog toga sto mi je sutra zadnji dan godisnjeg pa da ne izostajem s posla iduci tjedan

od ove sam zene s kojom sam sada razgovarala i koja ce me primiti primila puno pozitivnije vibre, osjetila sam iako samo preko telefona da je zena s kojom se moze razgovarati za razliku od onog tipa prije nje

golden uloga centra za socijalnu skrb je da te pokusa pomiriti a ako to ne ide da odluci kome ce se dodjeliti djeca

i molim te postedi me svojih propovijedi dovoljno sam tuzna i uzrujana i bez njih

Claire
18.09.2003., 18:08
moze jedno pitanje...

zasto kod razvoda zene ocekuju da ih se tretira automatski kao svetice ili majke tereze... samo zato jer dijete ostaje njima?

ovdje ima dosta raspushtenica koje su droljice (ovo vise kao karakterna osobina)... i kojima ni ja ne bi kune alimentacije isplatila...

cast iznimkama... naravno...

margarita
18.09.2003., 18:11
Claire kaže:
moze jedno pitanje...

zasto kod razvoda zene ocekuju da ih se tretira automatski kao svetice ili majke tereze... samo zato jer dijete ostaje njima?

ovdje ima dosta raspushtenica koje su droljice (ovo vise kao karakterna osobina)... i kojima ni ja ne bi kune alimentacije isplatila...

cast iznimkama... naravno... bez obzira na "karakterne osobine" zar se otac ne treba i dalje financijski brinuti o djetetu/djeci?

kako je to zalosno da se jos ne pravi razlika izmedju braka i roditeljstva -

Claire
18.09.2003., 18:25
naravno da se treba brinut, margarita... ali ja ti zenama bas puno ne vjerujem kad ocrnjuju bivshe... naime, najlakse je pokupit suosjecanje masa na temu... ne brine se, djubre jedno, za djete... i svi se automatski okrenu kontra njega...
ni sa jednim drugim argumentom ne bi proizvela nikakvu reakciju...

razgovarala sam nedavno sa jednom pedijatricom... kaze mi da ju godinama fascinira kako majke za svoju djecu idu pedijatrima preko socijalnog, kad trebaju pregledat ili lijecit djecu...

ali za sebe... bez problema placaju skupe privatne ginekologe, dermatologe itd...

i to je masovna pojava... privatni pedijatar nije uopce unosan posao....

lucija
18.09.2003., 18:31
Claire kaže:
moze jedno pitanje...

Claire, voljela bih da nisi ovo lupnula.

I drago mi je da ti ne odlučuješ ni o alimentacijama ni o bilo čemu drugom.

Ja ti ne bih dala da zbrineš ni odrezane nokte od susjedovog psa, BTW.

margarita
18.09.2003., 18:31
Claire kaže:
naravno da se treba brinut, margarita... ali ja ti zenama bas puno ne vjerujem kad ocrnjuju bivshe... naime, najlakse je pokupit suosjecanje masa na temu... ne brine se, djubre jedno, za djete... i svi se automatski okrenu kontra njega...

razgovarala sam nedavno sa jednom pedijatricom... kaze mi da ju godinama fascinira kako majke za svoju djecu idu pedijatrima preko socijalnog, kad trebaju pregledat ili lijecit djecu...

ali za sebe... bez problema placaju skupe privatne ginekologe, dermatologe itd...

ma apsoklutno je nevazno kako one osjecaju prema svojim bivsim muzevima - on svakako treba da placa za djecu ili ak su djeca kod njega ona treba da placa (ovdje ima dosta slucajeva kad su djeca s ocem i majka placa) to sto oni jedno o drugome misle ili govore nije bitno

nije lijepo da ocrnjuju majku ili oca pred djetetom ali jebiga to je svakom na njegovu dushu ako govori nesto sto nije istina

uostalom djeca sama brzo skuze ko je govno a ko ne

i dok god ona od alimentacije ne placa za ginekologa, dermatologa ili sta ja znam koga to ne smije bit relevantno po pitanju alimentacije koju druga strana treba da placa

lucija
18.09.2003., 18:34
Claire kaže:

:confused: :confused: :confused:

Claire
18.09.2003., 18:42
yebi ga... ne bi volila bit muskarac i zamjerit se zeni...
i Shakespeare je pisao o tome kako se treba cuvat bijesa prezrene zene...

margarita
18.09.2003., 18:47
Claire kaže:

meni samo nije jasno zasto se toliko trudis biti "atipicna zena"

sunshine
18.09.2003., 19:07
Claire kaže:
Claire sorry ali nemas pojma o cemu govoris :rolleyes:

lucija
18.09.2003., 19:17
Claire kaže:

Svaka budala svojim metrom mjeri:rolleyes:

Nana
18.09.2003., 19:32
Ne ulazaći u sunshine-einu situaciju, Claire je postavila dobro pitanje.
Žene se zaista vrlo često postavljau tako a i zakon je vrlo često na njihovoj strani. I puno češće, bar se meni tako čini, koriste djecu u obračunima sa svojim bivšim muževima. Zašto, u većini slučajeva, djeca automatski pripadaju majci? Znam nekoliko slučajeva u kojima su očevi bili ti koji su vodili puno više brige o djeci ali su prilikom razvoda djeca pripala majci. Žena valjda mora biti teška alkoholičarka, prostitutka, narkomanka ili što li već da bi djeca pripala ocu. Osobno ne znam ni jedan slučaj da je otac dobio djecu.
I alimentacija, majka je ta koja odlučuje kako će se taj novac trošiti, otac je tu da plati i tu završava njegov utjecaj. U toj situaciji i djeca imaju osjećaj da im sve kupuje mama, otac je opet nevažan.
Poznajem jedan jedini par čija djeca žive pola vremena kod mame pola kod tate i oboje sudjeluju u njihovom odgoju ravnopravno, čini mi se da to jako dobro funkcionira.

margarita
18.09.2003., 19:36
Nana kaže:
Ne ulazaći u sunshine-einu situaciju, Claire je postavila dobro pitanje.
Žene se zaista vrlo često postavljau tako a i zakon je vrlo često na njihovoj strani. I puno češće, bar se meni tako čini, koriste djecu u obračunima sa svojim bivšim muževima. Zašto, u većini slučajeva, djeca automatski pripadaju majci? Znam nekoliko slučajeva u kojima su očevi bili ti koji su vodili puno više brige o djeci ali su prilikom razvoda djeca pripala majci. Žena valjda mora biti teška alkoholičarka, prostitutka, narkomanka ili što li već da bi djeca pripala ocu. Osobno ne znam ni jedan slučaj da je otac dobio djecu.
I alimentacija, majka je ta koja odlučuje kako će se taj novac trošiti, otac je tu da plati i tu završava njegov utjecaj. U toj situaciji i djeca imaju osjećaj da im sve kupuje mama, otac je opet nevažan.
Poznajem jedan jedini par čija djeca žive pola vremena kod mame pola kod tate i oboje sudjeluju u njihovom odgoju ravnopravno, čini mi se da to jako dobro funkcionira.

mora da je zakon na strani zene i kad ih muzevi mlate, maltretiraju i prijete njima i djeci

koliko se tih muzeva trudilo da sebi uzmu djecu? :flop:

koliko je zena pobjeglo glavom bez obziura od "muzeva" jer su strahovale za svoj zivot i zivot svoje djece...

ali ne...treba se koncentrirati na onih 2% kuchki...a ne spominjati 98% balkanskih nasilnika koji proganjaju svoje bivshe :rigo:

Nana
18.09.2003., 19:41
margarita kaže:
mora da je zakon na strani zene i kad ih muzevi mlate, maltretiraju i prijete njima i djeci

koliko se tih muzeva trudilo da sebi uzmu djecu? :flop:

koliko je zena pobjeglo glavom bez obziura od "muzeva" jer su strahovale za svoj zivot i zivot svoje djece...

ali ne...treba se koncentrirati na onih 2% kuchki...a ne spominjati 98% balkanskih nasilnika koji proganjaju svoje bivshe :rigo:

A što sa muževima koji ne mlate žene, ne prijete njima ni djeci, nego žele biti sa svojom djecom. Zar njih treba kazniti zbog onih koji mlate i prijete?

margarita
18.09.2003., 19:45
Nana kaže:
A što sa muževima koji ne mlate žene, ne prijete njima ni djeci, nego žele biti sa svojom djecom. Zar njih treba kazniti zbog onih koji mlate i prijete?

pa naravno da ne treba....a treba li kazniti zene koje su neduzne zbog nekolicine koja koristi situaciju??

magic
18.09.2003., 20:04
off topik

Claire kaže:

Ovo je istina.

Eto, ne znam kada bio je topik o djechjim zubima. Svi su postavljali pitanja kako rjeshiti strah djeteta, ovoono...mi s time nismo imali problema - platim privatnog stomatologa i on ako treba dubi na glavi, leti na lijani....ne vidim problema...iznenadila sam se kako malo mama u Hrvatskoj vodi djecu privatnim stomatolozima :rolleyes:

magic
18.09.2003., 20:08
sunshine kaže:
samo da apdejtam

dogovorila sam ipak za sutra sastanak sa pravnicom u socijalnoj sluzbi

primit ce me iako je sutra dan kad ne rade sa strankama a zbog toga sto mi je sutra zadnji dan godisnjeg pa da ne izostajem s posla iduci tjedan

od ove sam zene s kojom sam sada razgovarala i koja ce me primiti primila puno pozitivnije vibre, osjetila sam iako samo preko telefona da je zena s kojom se moze razgovarati za razliku od onog tipa prije nje

Znam da ti je grozno, da se osjecash ponizheno...

Nemoj se upushtati u previshe rasprava, na tim famoznim mirenjima dovoljno je reci da ne odustajesh od razvoda i gotovo. Ne morash nishta prichati.

A zashto si ishla kod pravnice :confused: mene nigdje nisu slali.

Nana
18.09.2003., 20:09
margarita kaže:
pa naravno da ne treba....a treba li kazniti zene koje su neduzne zbog nekolicine koja koristi situaciju??

Margarita, nema smisla govoriti o krajnostima, govorimo o relativno normalnim ljudima koji se razvode. Npr. kakvi su bili moji kad su se razvodili. Puno češće sam bila karta u rukavu mami u njihovim obračunima nego tati. Mama je kupovala sve, knjige, odjeću plaćala vanškolske aktivnosti, tata je plaćao alimentaciju, nisam nikad čula da se to kupuje i njegovim novcem. Trebale su godine da me on može doći vidjeti kad hoće, da ja mogu otići kod njega, osim svakog drugog vikenda koji je sud dosudio i pola praznika. Čak je pokušala uvjetovati njegove godišnje, da ne mogu biti s njim ako mu je žena s njim, itd. itd. Svaki drugi vikend s ocem koji te voli i kojeg voliš za dijete nije dosta, ali ona ga više od toga nije mogla gledat, znači mislila je na sebe a ne na mene.
Ne zamjeram joj, bila je, i još uvijek, je dobra mama ali neke stvari sam skužila tek kad sam se makla od kuće. I sad pokušava biti bolja baka nego on dida mojoj djeci.

magic
18.09.2003., 20:11
I nisu mi jasni ti postovi o loshem odnosu socijalnih radnika...

Mozhda sam ja specifichan sluchaj ~ doshla sam se razvesti s kompletnom dokumentacijom o teshkim fizichkim ozljedama...svi su se vrlo pazhljivo prema meni odnosili, dapache izashli su mi ususret pa su ta mirenja bila gotova u tjedan dana...inache se to vuche mjesecima, josh ako druga strana ne podizhe pozive :rolleyes:

margarita
18.09.2003., 20:12
Nana kaže:
Margarita, nema smisla govoriti o krajnostima, govorimo o relativno normalnim ljudima koji se razvode. Npr. kakvi su bili moji kad su se razvodili. Puno češće sam bila karta u rukavu mami u njihovim obračunima nego tati. Mama je kupovala sve, knjige, odjeću plaćala vanškolske aktivnosti, tata je plaćao alimentaciju, nisam nikad čula da se to kupuje i njegovim novcem. Trebale su godine da me on može doći vidjeti kad hoće, da ja mogu otići kod njega, osim svakog drugog vikenda koji je sud dosudio i pola praznika. Čak je pokušala uvjetovati njegove godišnje, da ne mogu biti s njim ako mu je žena s njim, itd. itd. Svaki drugi vikend s ocem koji te voli i kojeg voliš za dijete nije dosta, ali ona ga više od toga nije mogla gledat, znači mislila je na sebe a ne na mene.
Ne zamjeram joj, bila je, i još uvijek, je dobra mama ali neke stvari sam skužila tek kad sam se makla od kuće. I sad pokušava biti bolja baka nego on dida mojoj djeci.

znaci da hoces reci da zena koja iskoristava svog bivseg i zanemaruje djecu i koja baca ljagu na bivseg da bi sve bilo na njenoj strani nije krajnost nego normalkan slucaj ?!?mozda je tvoja majka tebe koristila kao asa u rukavu ali ja vjerujem da vecina razvedenih majki to ne radi - ili je tvoja majka standard???

magic
18.09.2003., 20:19
Ja bih se bash rado jebavala al ne mogu, stalno sam s djetetom, vec shest mjeseci otac s njime nije proveo ni trena :D

Nana
18.09.2003., 20:26
Margarita iznenadila bi se, moja mama mene nije zanemarivala, bila je jako dobra mama, od nje sam dobivala i ljubav i podršku, vodila me di je trebalo, te na jezik, te na sport itd. Ali, to bi radio i moj tata da mu je dozvolila, više joj je pasala uloga napuštene samohrane majke i to je vrlo suptilno koristila. U krajnjoj linij nije bila samohrana majka, nije me sama hranila, jednako me i otac hranio i plaćao za moje potrebe. I opet ponavljam da bi i provodio puno više vremena samnom da mu je dozvolila.

Slične stvari vidim okolo sebe kod poznanika i prijatelja. Svaka čast ženama koje su zaista ostale same s djecom bez ikakve pomoći bivših muževa, nekoliko ih čitam tu na forumu, ali popriličan je broj i onih koje igraju ulogu žrtava a to zaista nisu.

margarita
18.09.2003., 20:26
magic kaže:
Ja bih se bash rado jebavala al ne mogu, stalno sam s djetetom, vec shest mjeseci otac s njime nije proveo ni trena :D

sram te bilo magic ne das jadnom covjeku da vidi sina :rolleyes:

margarita
18.09.2003., 20:28
Nana kaže:
Margarita iznenadila bi se, moja mama mene nije zanemarivala, bila je jako dobra mama, od nje sam dobivala i ljubav i podršku, vodila me di je trebalo, te na jezik, te na sport itd. Ali, to bi radio i moj tata da mu je dozvolila, više joj je pasala uloga napuštene samohrane majke i to je vrlo suptilno koristila. U krajnjoj linij nije bila samohrana majka, nije me sama hranila, jednako me i otac hranio i plaćao za moje potrebe. I opet ponavljam da bi i provodio puno više vremena samnom da mu je dozvolila.

Slične stvari vidim okolo sebe kod poznanika i prijatelja. Svaka čast ženama koje su zaista ostale same s djecom bez ikakve pomoći bivših muževa, nekoliko ih čitam tu na forumu, ali popriličan je broj i onih koje igraju ulogu žrtava a to zaista nisu. a ja ti opet kazem

nit si mjerodavna da generaliziras nit je tvoja majka dobra majka ako nije dala ocu da te vidi !

Nana
18.09.2003., 20:31
margarita kaže:
a ja ti opet kazem

nit si mjerodavna da generaliziras nit je tvoja majka dobra majka ako nije dala ocu da te vidi !

Margarita, ajde molim te Ctrl C pa Ctrl V di sam ja to generalizirala :confused:

I dozvoli da je prosudim o tome kakvu sam mamu imala i imam :B

magic
18.09.2003., 20:32
Nana kaže:
Svaka čast ženama koje su zaista ostale same s djecom bez ikakve pomoći bivših muževa, nekoliko ih čitam tu na forumu, ali popriličan je broj i onih koje igraju ulogu žrtava a to zaista nisu.

Uopce mi nije bitno gdje si mene svrstala, samo bih zheljela napisati da si potpuno u pravu :(

A kad se to pokusha spomenuti svi skoche da mi vade ochi, jer sam status razvedene/samohrane majke izgleda donosi zashtitu...a nismo sve u istome koshu.

margarita
18.09.2003., 20:34
Nana kaže:

Žene se zaista vrlo često postavljau tako a i zakon je vrlo često na njihovoj strani. I puno češće, bar se meni tako čini, koriste djecu u obračunima sa svojim bivšim muževima. Zašto, u većini slučajeva, djeca automatski pripadaju majci? evo

a posebno ova recenica

I puno češće, bar se meni tako čini, koriste djecu u obračunima sa svojim bivšim muževima.

Nana
18.09.2003., 20:40
margarita kaže:
evo

a posebno ova recenica

I puno češće, bar se meni tako čini, koriste djecu u obračunima sa svojim bivšim muževima.

Margarita, to nije generaliziranje nego sam baš naglasila da se meni tako čini, znači nisam rekla da je to tako, u tom slučaju bi bilo generaliziranje, ovako je samo moje viđenje stvari.

Nana
18.09.2003., 20:44
magic kaže:
Uopce mi nije bitno gdje si mene svrstala, samo bih zheljela napisati da si potpuno u pravu :(

A kad se to pokusha spomenuti svi skoche da mi vade ochi, jer sam status razvedene/samohrane majke izgleda donosi zashtitu...a nismo sve u istome koshu.

I za tebe i za post :top:

Tija
18.09.2003., 20:52
Claire kaže:

A možda je problem u toj pedijatrici.:confused:
Privatni pedijatar moje djece, kojeg plačam ohoho,već par godina uopće ne upisuje novu djecu jer nema mjesta. Upisuje samo drugu, treću i ostalu braću i sestre od onih koji su već kod njega.

magic
18.09.2003., 20:56
Tija, nemoj zamjeriti ali ti nisi mjerilo...ovo shto je Claire napisala istina je.

Tija
18.09.2003., 21:00
Ne znam, možda i je.
Sve moje frendice i poznanice vode djecu privatnicima.

A glede zubara....mene su dvije privatnice odbile jer 'nemaju živaca za malu djecu':eek:
Primila ga je ona socijalna i to ko svog rođenog.:D

Sorry za off...neću više.:) ;)

Septembar
18.09.2003., 21:41
lucija kaže:

Ja ti ne bih dala da zbrineš ni odrezane nokte od susjedovog psa, BTW. :s
da bi sta dodala

lucija
18.09.2003., 21:47
Možda je offtopic, pa brišite ako smetam, ali Clairini ispadi su me podsjetili na nešto.

Jeste li primijetili kako ljudi žive u nekim privatnim svjetovima i paušalno sude o ljudima, obično s negativnim predznacima; kao da su ljudi zli, loši, pa ionako nije bed ako sam ja recimo loša.

Ako mene pitate, Claire bi trebala poduzeti malo preispitivanje sebe; nitko nije ciničan bez razloga...

Claire
19.09.2003., 07:39
margarita kaže:
a ne spominjati 98% balkanskih nasilnika koji proganjaju svoje bivshe :rigo:

ajde da te pitam... koliko posto mushkaraca koje poznajes... su "balkanski nasilnici"?

98%????? :confused:

magic
19.09.2003., 07:41
Ja sam osamljen sluchaj u mojoj okolini :( tim vishe mi je teshko bilo priznati shto se dogadja izmedju nasha 4 zida. I bolje da je tako, nedajbozhe da je onaj postotak tochan :eek:

verica
19.09.2003., 07:50
Ja poznajem nekoliko očeva kao što je Nanin - iako su rastavljeni i dalje viđaju svoju djecu, plaćaju uredno alimentaciju i općenito se brinu o djeci. I uglavnom se neprestano žale na majke, svoje bivše žene, koje im stvaraju probleme. No, nisam primijetila da je ijedan od njih pokušao 'dobiti' dijete da živi s njim.

duda
19.09.2003., 10:26
Kada smo se razvodili (bio je to sporazumni razvod braka) i kada smo u centru za socijalnu skrb dogovarali o skrbništvu nad djecom on niti u jednom trenutku nije ni pokazao želju da djeca žive s njim, ali zato je stalno naglašavao kako sam ja loša žena... tada je prihvatio da pridonosi 1000 kn mjesečno za uzdržavanje svoje 2 djece a do dana današnjeg nije dao niti kune... i vikende koje bi trebao provoditi sa svojom djecom ne koristi redovito već kako i kada mu se prohtje...
Ima mogućnosti viđati djecu i pridonositi njihovom boljem i ljepšem životu ali to ne želi... i to bi trebao biti uzoran otac i žrtva... ne dolazi na roditeljske sastanke, informacije, ne prolazi s njima dječje bolesti, ne uzima bolovanja, ne vodi ih na slobodne aktivnosti, ne pozna njihove prijatelje, navike, ljubavi... a ima mogućnosti... jednostavno ih je potpuno isključio iz svog života... oni ne poznaju niti jednog njegovog prijatelja ili prijateljicu...
Ne kažem da su svi očevi takvi ali mislim da ih je večina takvih, kao što niti sve majke ne onemogućuju susrete djece s ocem i ne žive od njegove alimentacije (1000 kn mjesečno za dvoje djece bi bilo dostatno samo za: 200 kn džeparca, 190 kn talijanski, 180 kn prehrana u školi, 160 kn karate, 200 kn karte ZET-a... itd.)
Mislim da previše gledate američke filmove gdje rastavljene žene dobiju djecu, kuću, auto i toliku alimentaciju da ne moraju raditi...
Mislim da se mnogo žena i ne rastavlja iako žive u lošim brakovima baš zbog toga jer su svjesne kako je težak život samohrane majke i djece...
Ne tražim, niti ne želim da se samohrane majke sažaljevaju ali neka se niti ne govori o tome kako žive lagodno od alimentacije... jer većina djece niti tu crkavicu od minimalne alimentacije ne dobiva... :(

magic
19.09.2003., 10:40
Evo ja ne gledam americhke filmove :)

Znam da svakako nije dovoljno pazhnje koju tvoj bivshi suprug pruzha vashoj zajednichkoj djeci, no on IPAK provodi s njima vikende i poneke dane u tjednu, koliko si pisala ljetovali su mjesec dana s njime. Ponavljam, znam da to sve nije dovoljno ali nije bash ni zanemarivanje.

duda
19.09.2003., 10:54
magic kaže:
Evo ja ne gledam americhke filmove :)
Znam da svakako nije dovoljno pazhnje koju tvoj bivshi suprug pruzha vashoj zajednichkoj djeci, no on IPAK provodi s njima vikende i poneke dane u tjednu, koliko si pisala ljetovali su mjesec dana s njime. Ponavljam, znam da to sve nije dovoljno ali nije bash ni zanemarivanje.
...zar svoju djecu treba zanemarivati da bi bio loš roditelj :confused:
...po meni je loš i onaj roditelj koji može djeci pružiti i puno više od onog što bi trebao, a pruža im samo ono što baš mora tek toliko da netko ne bi rekao da zanemaraju djecu...:(

magic
19.09.2003., 11:07
duda kaže:

Pa rijetki su primjeri i mushkaratza koji su u skladnom braku a da ce pobrati sami svoje dvoje djece i provesti s njima godishnji odmor.

Da li je on sam vodio brigu o njima ili ne to je druga pricha. Chinjenica je da su djeca zheljela otici s njime - nisi ih valjda poslala mimo njihove volje - a nisi napisala niti da im je bilo loshe..

Septembar
19.09.2003., 11:09
duda kaže:
...po meni je loš i onaj roditelj koji može djeci pružiti i puno više od onog što bi trebao, a pruža im samo ono što baš mora tek toliko da netko ne bi rekao da zanemaraju djecu...:( tacno
magic, naravno da si ti puno ekstremniji slucaj nego duda ili ja, ali to ne znaci da su nasi "ocevi" uzorni i nemogu dati (ne mislim materijalno) vise. a ne znaci niti da smo mi aspide sto ocekujemo jos vise

magic
19.09.2003., 11:12
nemoj mi sad pripisivati neshto shto nisam rekla.

Uostalom sama si napisala da ne zhivish u Hr stoga ti ne spadash uopce u moja mjerila ;)

Porfirio
19.09.2003., 11:15
zar mjerila ne bi trebala svugdje biti ista?!?

magic
19.09.2003., 11:17
Nismo grupa socijalista-utopista ;)

Josh uvijek sam svjesna gdje zhivim :)

GoldenSurferFromCRO
19.09.2003., 11:28
Novi Vinodoslki se dosta razlikuje od Rijeke i Kastava, zbog toga je dosta izrazenija razlika u mentalitetu tamosnjih mjestana/jebaca/oca buduce djece.

margarita
19.09.2003., 13:21
Claire kaže:
ajde da te pitam... koliko posto mushkaraca koje poznajes... su "balkanski nasilnici"?

98%????? :confused:
nisu u pitanju oni koje JA poznajem......

a koliko ti "kurvica razvedenih" poznajes?

fOcUs-iN-BlAcK
19.09.2003., 13:21
Novi Vinodoslki se dosta razlikuje od Rijeke i Kastava, zbog toga je dosta izrazenija razlika u mentalitetu tamosnjih mjestana/jebaca/oca buduce djece.

isuse bože, koji si ti uskraćeni - idiot...sorry ali tako je

slavkec
21.09.2003., 12:43
Bez uvrede ikome, jer svatko misli za sebe da je "poseban slucaj", no statistika kaze da u Hrvatskoj svakih 15 minuta jedna zena bude pretucena. :(

To znaci da je vrlo nezahvalno reci "ja sam bila izolirani slucaj u mojoj okolini". Ja znam za slucajeve koji su godinama skrivali naselje u obitelji, i to toliko dobro i temeljito da je njihova okolina nakon otkrica bila sokirana!

Razmislite... Jedna zena svakih petnaest minuta. 4,5 miliona ljudi u Hrvatskoj. Koliko je to zena svaki dan? A svaki tjedan? I jos uvijek mislite da se to ne dogadja bas vasoj susjedi, koja se ovaj tjedan razvodi? ;)

Claire, nadam se da nisi na nekom polozaju na kojem mozes, ovako ogorcena, donositi odluke koje imaju upliv u tudi zivot. :)

magic
21.09.2003., 13:15
To je ono o chemu pishem na jednom drugom topiku na RiD....koliko je majki spremno da prizna djeci da nisu uspjele izaci iz takvoga braka zbog svoje vlastite slabosti?

slavkec
21.09.2003., 14:22
magic kaže:
To je ono o chemu pishem na jednom drugom topiku na RiD....koliko je majki spremno da prizna djeci da nisu uspjele izaci iz takvoga braka zbog svoje vlastite slabosti?

Znam, citao sam. :) Tebi svaka cast, ali ima onih koje to nisu sposobne priznati.

Ne branim zene a priori (iako sam tome sklon :D ), nego samo hocu reci da sve sto se dogada u nekoj familiji cesto nije okom vidljivo, tj. mi ne znamo sta se dogada unutar cetiri zida jedne familije kad oni ostanu sami. Mozemo mi biti "kucni prijatelji" i sjedit jedni kod drugih u gostima 23 sata dnevno, opet ne znamo sta se dogada onaj 1 sat kad nismo tamo. ;)

Drugo, ne mislim da je ok pricati lose o bivsem partneru, ali ako je zena prosla nasilje (psihicno ili fizicko - izgleda da se psihicko nasilje uopce ne racuna, ako zena nije isprebijana), nije ni cudno da se zeli "olaksati" i izjadati. Pricanje o traumi je preporucljivo, a je*es prijatelje koji ce ju okarakterizirati kao "drolju koja pljuje po bivsem muzu, a uzima novac od njega".

Novac je za djecu i sasvim je irelevantno da li zena ima decka ili ne i kojim tempom ih mijenja, ako to ne utjece na pravilan odgoj djece.

Ruku na srce, vecina rastavljenih oceva tvrdi da bi rado vise vidala svoju djecu, ali malo koji napravi nesto po tom pitanju. Vecinom samo kazu "sud je odlucio tako i tako, sta ja tu mogu" i to je to. :rolleyes: MIslim, daj... Tko tu koga mulja?

Ova djevojka Nana koja pise o svojoj majci inzistira na tome da je njezina majka bila dobra majka, i stvarno samo ona zna kakva je njoj bila. Ali cinjenica je - mozda je bila puna ljubavi i razumijevanja, mozda ju je voljela (na neki svoj nacin, koji nama drugima nije bas jasan), mozda se ona uz nju osjecala zasticeno i super, ali ako ta ista majka nije dozvoljavala da otac, koji je to htio, ima upliva u zivot svoje djevojcice, da ju cesce vida, da dijete zna koliku ulogu u njegovom zivotu zapravo ima otac, onda to nije dobra, nego manipulativna majka, i sori ako sam te povrijedio Nana, ali tako je. I sama pises sve jasno o tvojoj mami i nije ona dobra zato jer te vodala na jezike i sportove (ionako je to placao tata, ako sam dobro razumio), nego je losa jer nije dopustila tvom tati da dio tih obaveza preuzme na sebe, iako je to htio. Za to je imala svoju hidden agenda, ili ne bas previse hidden, ako to tako gledamo, i to ne moze bas biti kvalitetna osoba. ;) No hard feeling. :kiss: :)

Claire
21.09.2003., 15:36
slavkec kaže:

Claire, nadam se da nisi na nekom polozaju na kojem mozes, ovako ogorcena, donositi odluke koje imaju upliv u tudi zivot. :)

imam... pomazem ljudima, a najcesce djeci, da ostanu na zivotu...

btw... nisam ti ja ogorcena... samo diskutiram... da razgovaramo u zivo, sigurno bi jedina imala smireni glas :)

Nana
21.09.2003., 15:37
slavkec kaže:

Novac je za djecu i sasvim je irelevantno da li zena ima decka ili ne i kojim tempom ih mijenja, ako to ne utjece na pravilan odgoj djece.

Ruku na srce, vecina rastavljenih oceva tvrdi da bi rado vise vidala svoju djecu, ali malo koji napravi nesto po tom pitanju. Vecinom samo kazu "sud je odlucio tako i tako, sta ja tu mogu" i to je to. :rolleyes: MIslim, daj... Tko tu koga mulja?

Ova djevojka Nana koja pise o svojoj majci inzistira na tome da je njezina majka bila dobra majka, i stvarno samo ona zna kakva je njoj bila. Ali cinjenica je - mozda je bila puna ljubavi i razumijevanja, mozda ju je voljela (na neki svoj nacin, koji nama drugima nije bas jasan), mozda se ona uz nju osjecala zasticeno i super, ali ako ta ista majka nije dozvoljavala da otac, koji je to htio, ima upliva u zivot svoje djevojcice, da ju cesce vida, da dijete zna koliku ulogu u njegovom zivotu zapravo ima otac, onda to nije dobra, nego manipulativna majka, i sori ako sam te povrijedio Nana, ali tako je. I sama pises sve jasno o tvojoj mami i nije ona dobra zato jer te vodala na jezike i sportove (ionako je to placao tata, ako sam dobro razumio), nego je losa jer nije dopustila tvom tati da dio tih obaveza preuzme na sebe, iako je to htio. Za to je imala svoju hidden agenda, ili ne bas previse hidden, ako to tako gledamo, i to ne moze bas biti kvalitetna osoba. ;) No hard feeling. :kiss: :)

Nisi me povrijedio slavkec, svjesna sam ja toga. To pokušavam reći, izgleda da me se nije dobro razumjelo. U očima okoline moja majka je bila požrtvovana samohrana majka, društvo je automatski bilo na njenoj strani, otac je bio "gad" koji je napustio nju i dijete. Činjenica je, da on je nju napustio ali nije dijete.
Pazi kad kažem da je bila dobra mama, zaista to i mislim, čitajući lucijin topic ne znam što bih rekla, nisam nikad bila ni fizički ni mentalno zlostavljana niti zanemarivana. Nikad nije loše pričala o njemu ali bogme ni dobro, a on je dobar čovjek, samo nisu bili jedno za drugo.

Sličnu situaciju gledam kod prijatelja. Tijekom razvoda žena je materijalo dobila sve, njoj je ostao stan, auto su ionako imali svatko svoj, kupljen njegovim novcem jer zarađuje pet puta vise od nje. Na sudu nije imao nikakve šanse za dobiti djecu jer je ona nastavnica s puno slobodnog vremena a on vrlo često na putu zbog posla. I sad gledam te klince, pričaju istu stvar kao i ja nekad davno, mama mi je kupila ovo, mama mi je kupila ono, mama mi je platila zimovanje, itd. S čijim novcem? I razumijem kad mi prijatelj popizdi na takve stvari.

A što se tiče dobijanja djece na sudu. Ja sam udana i imam dvoje maloljetnih klinaca, da se sutra razvedem moj muž nema nikave šanse za dobit djecu, tj. da se maloljetna djeca oduzmu majci. Naravno, ako ta majka nije alkoholičarka, prostitutka, mentalno bolesna itd. Toliko o dobijanju djece na sudu i prigovaranja očevima što se više nisu borili. Znam par koji su podijelili djecu i po mom mišljenju napravili najgore što su mogli, braćama i sestrama je mjesto zajedno.

Ruža
22.09.2003., 08:43
Iz svog dugogodišnjeg profesionalnog iskustva, čitajući vaše postove mogu samo reći da ste svi u pravu, jer svaka istina ima drugačije lice za svakog pojedinca. Činjenica je da u Cenrima za soc. skrb ima osoba koje su stanju sa razumijevanjem i suosjećanjem saslušati svoje stranke i pomoći im maksimalno, ali isto tako ima i onih koji pristupaju sa unaprijed zadanim stavovima. Ipak mislim da je onih prvih mnogo više i da se svi trude prvenstveno olakšati poziciju djece u razrušenim brakovima. I ti djelatnici su samo ljudi koji imaju svoje frustracije koje je ponekad teško odvojiti od pristupa poslu. Claire sigurno ne bi mogla bez predubjeđenja prosuđivati o tome tko je podobniji roditelj, jer unaprijed govori da su sve razvedene žene kurve, a nije sagledala svaki pojedinačni slučaj. U formiranju svog mišljenja o osobama kao roditeljima nikada mi nije bila presudna činjenica da li je jedan od njih počinio preljubu, ako to nije značilo zanemarivanje djeteta. To spada u domenu odnosa muž-žena, a ne roditelj- dijete. Druga je stvar što to pozljeđuje prevarenog, te je iz tih razloga Nanina majka nastojala da njezin otac ne viđa nju kada je bila prisutna maćeha. Ponekad je teško razlučiti te odnose i emocije i samo razmišljati o interesu djeteta. Sigurno da dijetetu treba i drugi roditelj i da mu takva stajališta razočaranog roditelja nisu shvatljiva, ali bez emocija bi bili samo roboti koji razmišljaju jedino razumom. Kao što sam rekla, svaki slučaj je za sebe i ne može se generalno govoriti. Ima i manipulativnih majki, koje se preko djece osvećuju bivšem i ne daju im da viđaju djecu, a ima i očeva koji traže da viđaju djecu samo da bi napakostili bivšoj. Simptomatično je da velik broj očeva traži viđanje s djecom samo onda kada dođe zahtjev za izmirenje alimentacije ili njeno povećanje, a standardni izgovor za neplaćanje je taj da ne žele plaćati bivšoj garderobu ili šminku, a ne računaju koliko dijete košta, te da je uglavnom majka ta koja snosi veći teret i materijano i u svakom drugom pogledu. Posebna je priča kada se otac ponovno oženi i dobije drugu djecu, tada obično kažu da ne mogu plaćati alimentaciju, jer sada imaju obitelj koju moraju izdržavati, a ni djecu iz bivšeg braka baš ne traže previše. Većina djece u razvodu se ipak dodjeljuje majkama, jer iskreno govoreći ipak se one bolje brinu za djecu, a otac ako nije baš asocijalan tip mora viđati dijete zbog mnogih razloga psihološke prirode, a i zbog toga što dijete ne će nikada moći procijeniti kakav je roditelji i uvijek će majci predbacivati da mu je oduzela oca. Dijete će znati pravilno procijeniti tko je kakav, iako ga privremeno može zaslijepiti kupovanje stvari i dozvoljavanje nekih stvari koje drugi roditelj radi. Želim svima razvedenim i onima koji su u toj fazi da sve prođu sa što manjim posljedicama za sebe same, jer nesretna žena ne može biti ni majka kakva treba djeci.

Porfirio
22.09.2003., 11:39
...i aj' ti se oženi i imaj djecu nakon što pročitaš sve ovo...

JaBitTe
22.09.2003., 19:00
ni ja:rolleyes:
Nana kaže:
Puno češće sam bila karta u rukavu mami u njihovim obračunima nego tati. Mama je kupovala sve, knjige, odjeću plaćala vanškolske aktivnosti, tata je plaćao alimentaciju, nisam nikad čula da se to kupuje i njegovim novcem. Trebale su godine da me on može doći vidjeti kad hoće, da ja mogu otići kod njega, osim svakog drugog vikenda koji je sud dosudio i pola praznika. Čak je pokušala uvjetovati njegove godišnje, da ne mogu biti s njim ako mu je žena s njim, itd. itd. Svaki drugi vikend s ocem koji te voli i kojeg voliš za dijete nije dosta, ali ona ga više od toga nije mogla gledat, znači mislila je na sebe a ne na mene.

vec vidjeno..............:bljak: povraca mi se od ovakvih "nazovi zena-majki "
:rolleyes: PSM

BTW, pa kud ide ovi svijet? di god se okrenes :razvod :flop:

Tija
22.09.2003., 21:28
Moji su se pristojno razveli kad sam imala 8 godina. Oboje su bili normalni, mama je forsirala odnos s tatom što nije bilo ni potrebno jer smo ga obožavali. Uredno je plačao alimentaciju a kad nam je neš trebalo, žicali smo oboje pa kod koga upali:D
Skoro pa idila. Tata se ponovo oženio i dobio sina, to je danas krasan momak koji mi prži cedeeve i naplaćuje 100kn:D , jako ga volim.:)
I da....mama i tata su opet zajedno, od moje 18-te.
I dalje ih žicam:D :D :)

hahndorf
06.10.2003., 09:27
Ruža kaže:
*********U formiranju svog mišljenja o osobama kao roditeljima nikada mi nije bila presudna činjenica da li je jedan od njih počinio preljubu, ako to nije značilo zanemarivanje djeteta. To spada u domenu odnosa muž-žena, a ne roditelj- dijete. ******************* Ponekad je teško razlučiti te odnose i emocije i samo razmišljati o interesu djeteta. Sigurno da dijetetu treba i drugi roditelj i da mu takva stajališta razočaranog roditelja nisu shvatljiva, ali bez emocija bi bili samo roboti koji razmišljaju jedino razumom. **************Simptomatično je da velik broj očeva traži viđanje s djecom samo onda kada dođe zahtjev za izmirenje alimentacije ili njeno povećanje, a standardni izgovor za neplaćanje je taj da ne žele plaćati bivšoj garderobu ili šminku, a ne računaju koliko dijete košta, te da je uglavnom majka ta koja snosi veći teret i materijano i u svakom drugom pogledu. **************Većina djece u razvodu se ipak dodjeljuje majkama, jer iskreno govoreći ipak se one bolje brinu za djecu, a otac ako nije baš asocijalan tip mora viđati dijete zbog mnogih razloga psihološke prirode, a i zbog toga što dijete ne će nikada moći procijeniti kakav je roditelji i uvijek će majci predbacivati da mu je oduzela oca. ************jer nesretna žena ne može biti ni majka kakva treba djeci.

I ti si Ruzo socijalni radnik? Izvini ali izrazavas i previse predrasuda koje nazalost jesu karakteristicne za postojeci i prema muskarcima/ocevima totalno nepravedan zakonski okvir.
Muskarac kao otac djece nema APSOLUTNO NIKAKVE SANSE da dobije djecu, osim ako zena nije totalno odlijepila pa je mentalno tesko bolesna ('manji' a cesti poremecaji kao manicna depresija je nece sprijeciti da dobije djecu, nazalost, hebe se zakonodavcu za psiholoski profile nepodobnih majki) ili je teska narkomanka ili prostitutka, teski kriminalac itd.
Dakle u startu otac je diskriminiran i ne tretira se kao ravnopravan kandidat za starateljstvo nad vlastitom djecom. To je tako u mnogim zemljama koje se da izvines kurche sa demokratskim dosezima. Neravnopravnost i diskriminacija najgore vrste. Ovo sve govorim zato sto znam par slucajeva gdje su muzevima/ocevima bukvalno oduzeta i djeca i imovina i jos im nabijene dadzbine koje moraju redovno placati. Ako jos kazem za par slucajeva koji su zavrsili u teskom zlocinu gdje se takva osoba odlucila za taj neprihvatljiv cin (pobije bivsu familiju) onda budite sigurni da je diskriminatorski i i nepravedni 'zakon' od normalnih ljudi ucinio kriminalce. Diskriminatorski i nepravedni pristup zakona prema muzevima/ocevima u brakorazvodnoj proceduri je mnoge gurnuo preko ivice prihvatljivog. Ovdje u Australiji je takvih primjera i previse a vidim da i Hrvatska ima slicnog brakorazvodnog zlocina. Ovdje u AU uskoro treba u Parlamentu da se rasprave izmjene tog diskriminatorskog obiteljskog zakona kako bi se postavile zakonske osnove da se pri razvodu jednako tretiraju i otac i majka kao moguci staratelji djece. Tzv Shared custody, tj zajednicko starateljstvo. Bar u startu da su ravnopravni pa kako realna situacija omoguci da se sto vise ravnopravno oba roditelja angaziraju podjednako oko djece.
Jer isuvise je majki/nemajki kojima se ni psa ne bi povjerilo na cuvanje a kamoli djecu.

Sunshine, ako se dobro sjecam ti si ranije pisala o nekoj preljubi kojom si vjerojatno i zacementirala razlaz od svog muza? Lutko, ja da sam ti muz ja bih te u tom slucaju momentalno izbacio na ulicu i ne bih ni pokusao mirenje s tobom. I djecu ostavio uz sebe naravno. Tebi nogu u dupe, jer takav postupak drugo i ne zasluzuje.
Ruzo, preljuba za brak je kao kad zajebes najboljeg prijatelja a i dalje ocekujes njegovo prijateljstvo. Sto je naravno nonsens. Postoje pravila koja ako se ne postuju izazivaju negativne posljedice po ucesnike i okolinu. Tako npr roditelj koji ucini preljubu (ne odobravam ni muzevu preljubu, naravno) direktno razara temelje svoje bracne zajednice. Unistava svojoj djeci zdravu roditeljsku sredinu. Doprinosi njenom kolapsu a ne djeluje konstruktivno na popravljanju te uzdrmane veze. Takav roditelj NE MOZE BITI I NIJE DOBAR RODITELJ. Kurvanje, nazovimoo to jezikom kakav zasluzuje, direktno negira tu osobu kao dobrog roditelja. Jer to je tad losa osoba i kao takva ne moze biti dobar roditelj. Ili mozda ja grijesim, pa kad se od kuce napravi strafta kojom se izmjenjuju hebaci ove ili one vrste - to je Ruzo po tebi odgojna i poticajna sredina za djecu? A na tome na kraju promiskuitetno ponasanje i zavrsava, gubi se mjera i osjecaj za realnost. Znaci roditelj alkoholicar, narkoman, preljubnik, kriminalac, ubojica itsl ne moze biti dobar staratelj. I ne treba mu/joj povjeriti djecu.

I da zavrsim, djeca se danas nazalost dodjeljuju automatski majkama jer su ti obiteljski zakoni jos prepuni predrasuda i diskriminatorski prema ocevima/muzevima.
Nekvalitetni su jer negiraju neka osnovna pravila na kojima pociva zdrava obiteljska zajednica, dozvoljavaju i cak nagradjuju destruktivna ponasanja a narocito su naklonjena zenama/majkama. Pravi apartheid.
I naravno da te zakone treba unaprijediti, ali utoliko da podrze zdravo tkivo bracne i roditeljske zajednice, sankcioniraju razarajuce ponasanje, a sto imamo danas jest da doprinose jos vecoj nepravdi prema djeci oduzimajuci im muskog roditelja.

Ruzo. tvoji su stavovi vrlo neprihvatljivi kad je rijec o brakorazvodnim odnosima. Jer su snazno obojeni zenskom pristrasnoscu i nikako ne izrazavaju interes djece.

sunshine
06.10.2003., 09:48
Krivo se sjecas!

A i da jesam, preljuba u bilo kojem slucaju bilo majke ili oca nema apsolutno nikakve veze sa brigom za djecu!

hahndorf
08.10.2003., 08:52
sunshine kaže:
Krivo se sjecas!

A i da jesam, preljuba u bilo kojem slucaju bilo majke ili oca nema apsolutno nikakve veze sa brigom za djecu!

Sorry ako sam u krivu, kladio bih se da je prije par mjeseci bila jedna sunshine s takvim problemom.

Pojednostavljeno, postoje sasvim odredjeni 'smrtni grijesi' (nema veze s religijom) koji unistavaju kvalitet bracne/roditeljske zajednice. I takva destruktivna ponasanja sam spomenuo u ranijem postu. Naravno, niko nije savrsen imajuci opet prvenstveno i sebe u vidu.
No to ne znaci da pravila ne postoje. Sklonost neprihvatljivom ponasanju u braku definitivno negativno utice i na kvalitet brige za vlastitu djecu.

Klonirana
12.10.2003., 13:28
sunshine kaže:
preljuba u bilo kojem slucaju bilo majke ili oca nema apsolutno nikakve veze sa brigom za djecu! O ima, i te kako. Ne na primarnom, ali da na scundarnom nivou. Podsvjest je čudna kuća puna mračnih podruma i BEZ čvrstih zidova i granica između pojedinih prostora! Na moju djecu se MORA odraziti moje nezadovoljstvo brakom, mužom, situacijom, klopkom u koju sam uhvaćena, i tim potezom manifestacije- konkretnom nevjerom (ako banliziramo nevjeru i ograničimo je na penetrirajuće-sexualnu)

sunshine
13.10.2003., 08:30
ja samo znam da NISTA na ovome svijetu ne moze utjecati na moju ljubav prema mojoj djeci kao ni na brigu za njih

apsolutno nista

GoldenSurferFromCRO
13.10.2003., 13:33
sunshine,

i te kako imas pravo, ali opet djeca podsvjesno osjecaju turbulenciju veze s tvojim muzem, pa djeci treba period prilagodbe sto ponekad nije bas bezbolno, no opet na kraju krajeva, tvopja ljubav prma djeci takodjer je apsolutno prava!

sunshine
13.10.2003., 20:53
sunshine,

i te kako imas pravo, ali opet djeca podsvjesno osjecaju turbulenciju veze s tvojim muzem, pa djeci treba period prilagodbe sto ponekad nije bas bezbolno, no opet na kraju krajeva, tvopja ljubav prma djeci takodjer je apsolutno prava!
ja ne kazem da oni ne osjecaju sto se samnom i s njihovim ocem dogadja
ja samo kazem da moja ljubav nije nista manja, niti je moja briga i skrb za njih manja

JA se brinem za njih, ja trcim s posla po njih, ja ih njegujem kad su bolesni, ja ih mazim, ja sam s njima veci dio vremena, tata im dodje kuci oko pola 8 kada su oni jos samo sposobni za veceru, kupanje i odlazak u krevet

i nista, bas nista ne moze promijeniti moju ljubav i brigu koju osjecam prema njima

i oni znaju da ih volim i vracaju mi to visestruko
i bas nista to nece promijeniti

GoldenSurferFromCRO
14.10.2003., 10:32
To razumijem, i jos posebno kada si pisala da se njihov tata vraca s posla tek navecer za razliku od mene kada se ja trudim sto ranije vracati se s posla kako bih mogao igrati se s deckima.
No ne mozes reci da je sve bezbolno kada tvoja djeca uzivaju tvoju punu ljubavi jer recimo sto ce se dogoditi ako nadjes decka i kako ce djeca reagirati kada ce imati drugog oca u kuci. Vjerujem da ces i ovo uspijeti rijesiti, ali ne mozes tvrditi da je sve bezbolno!

sunshine
14.10.2003., 12:08
ja nikada nisam ni rekla da je bezbolno
samo kazem da nista sto ja ili on ucinimo ne moze promijeniti moju ljubav i brigu za djecu

i golden ovaj put si me ugodno iznenadio nacinom na koji sada komuniciras :top:

invisible f
11.11.2003., 19:40
Draga Sunshine!

Ja sam razvedena, samohrana majka. Ptošla sam trnovit put postupka mirenja, naslušala se svakakvih budalaština...
Razvedena sam devet godina (toliko sada ima moja curica), nije za neku utjehu ali mogu reći da je tek sada moj život krenuo nekakvim pravim tokom. U biti- najveći problem mi je bio što me bivši nije puštao na miru. stekla sam dojam ( nadam se isparavn) da ti ne bi trebala imati takvih problema. Otrcana fraza ali- vrijeme liječi sve rane- ja sam sada sretna žena i ne znam što bi sa mnom bilo da sam ostala u tom braku. Nadam se da ćeš i ti ubrzo moći reći nešto slično.
Puno, puno snage i strpljenja ti želim!

Ska
12.11.2003., 12:34
Bok!

Malo se kasno uključujem u ovo, ali se nadam da ćete imati razumijevanja. Vidim da vas ima dosta s iskustvom o rastavi, pa mi možda malo olakšate život.

Evo i ja se razvodim, mada nemam problema kao ostali.

Žena (bivša) i ja smo se sve dogovorili: dijete kod nje, zadovoljna je s lovom koju ću davati, s malim se mogu viđati i više nego što stvarno stignem, našao sam stan u istom kvartu i sve je više - manje dogovoreno.

Brine me jedino ovo sa socijalnom službom. Ja fakat nemam ni vremena ni volje za petljanje s birokracijom. Radim van Zagreba i komplicirano mi je juriti na nekakva mirenje i ostala sranja (da ne spominjem da me vrijeđa ideja da će me netko, pod mus, miriti s bivšom. Kao da sam idiot). Imate li kakvih sugestija?

Isto tako, kako ste to objavili djeci? Ima li kakvih savjeta?

I za sve one koji su u istom sranju: Djeca su bitna. Sve ostalo je prolazno. Iskreno vjerujem da svatko tko se potrudi oko djece može lakše podnijeti sve ostalo.

Drž' te se!

ianna
12.11.2003., 21:37
Ska, ne brini se, mirenje ti nije ono : a sada pruzite ruku jedno drugome, poljubite se i postanite dobri. To se radi u vrticu. Mirenje je zakonom propisana obveza koja se mora provesti kod razvoda braka u kojem ima zajedničke djece dotičnih supružnika. Jedno od vas, tužitelj, pokrene stvar tako da, npr. prijedlog o sporazumnom raskidu bračne zajednice urudžbira u CSR u općini stanovanja. Tekst prijedloga se odnese i na Općinski sud (šprancu ti daje pravnik CSR, a ako ne da, mailat ću ti ja). Za vrijeme određivanja ročišta na sudu, u CSR se obavi razgovor (na kojem morate biti zajedno) gdje socijalni radnik utvrđuje suglasnost oba supružnika oko napisanog teksta sporazumnog razvoda. To sve verificira i pravnik CSR, sastavlja zapisnik i isti odneseš na sud u pokrenuti predmet. Socijalni radnici su u pravilu frustrirane babetine koje su uvjerene da rade silno društveno koristan posao i pred njima je najbolje biti elegantan, nasmijan i dobro raspoložen. Na sva imbecilna pitanja odgovarajte sa velikim zanimanjem za temu i biti ćete brzo gotovi. Sud u slučaju sporazumnog razvoda služi samo kao pravni ovjerovitelj suglasja oba supružnika za raskid bračne zajednice. Najbolji razlog za razvod je neslaganje naravi (sa svim psihičkim i fizičkim zlostavljanjima, omalovažavanjima i raznim drugim gadostima). Najjači razlog za sporazumni razvod je da novčeki ostaju obitelji, djeci, vama, a ne odvjetnicima koji su u stanju stvar dovesti i do drugostupanjskog. Na sudu se dobro odreći roka pravomoćnosti rješenja jer to ubrzava proces stjecanja administrativne slobode. Sve ostalo, bukvalno sve, je na vama. Nema suda, prava, socijalnog radnika ni ikog drugog tko može umjesto vas osigurati djeci i sebi što zdraviju klimu nakon razvoda. Uostalom, nekada se treba razvesti zbog ljubavi. Prema sebi, djeci, miru i ljepoti življenja. Sorri, rasteglo se, ali, vjeruj, dobro je znati i tako izbjeći 3-5 godina sim-pak-tam varijanti sa lebdećim bračnim statusom u kojem ni klinci ne znaju tko je tko u njihovom životu.

ianna
12.11.2003., 21:50
Evo me opet!
Što se klinaca tiče, ti i njihova mama ih znate najbolje. Ako su mali - stvar je trenutno lakša, ali te kasnije sustignu teme i dileme. Ako su pubertetlije - ionako ih nije briga kaj starci izvode, daj im što žele i opet imaš odgođene teme. A kada te stisnu, prije ili kasnije, čupaš se kako znaš!!! Moji su bili mali, relativno su dobro prihvatili i spoznaju i razdvajanje od oca kojeg nije nikada ni bilo doma. Ja sam ih drukala da je on krasan, divan, najbolji, najpametniji, naj..., a onda me nakon par godina dete pitalo je li ja stvarno ne kužim kakav je tata ili nešto drugo nije sa mnom u redu. A ja sam se opet čupala. No, klinci trebaju identifikaciju sa mamom i tatom, od svakog komada 1. I ako su iste pozitivne - imaju šanse kvalitetno odrasti. Kako se treba osjećati dijete kojemu mama kaže da mu je tata kreten, a 1. ona mu ga je izabrala, 2. ona je s njim živjela i u dobroj fazi, 3. geni su geni - a što sam onda ja?!?! Ili tata za mamu. Stan u kvartu je zbunjujući, a ne dobar detalj tvoje priče. Kad su kod tebe na vikendu, u parku se igraju sa mamom? A mama bane u stan kad god nešto treba, želi ... Pa nemojte se onda rastajati.

Tija
13.11.2003., 06:59
Ska kaže:
Imate li kakvih sugestija?

Moja kolegica se nedavno razvela. Jedan jedini put su oboje bili u CZSS, obavili razgovor koji je trajao 10 minuta i svatko svojoj kući. Kaže da je postupak vrlo jednostavan ako su oboje suglasni i znaju šta žele. Čim jedan počne komplicirati, to se može otegnuti u nedogled.

magic
13.11.2003., 07:23
Ska kaže:
Brine me jedino ovo sa socijalnom službom. Ja fakat nemam ni vremena ni volje za petljanje s birokracijom. Radim van Zagreba i komplicirano mi je juriti na nekakva mirenje i ostala sranja (da ne spominjem da me vrijeđa ideja da će me netko, pod mus, miriti s bivšom. Kao da sam idiot). Imate li kakvih sugestija?

Mirenju uopce ne trebash prisustvovati...bitno je da zakonska forma bude zadovoljena i da ti uredno bude uruchen poziv, odnosno da ako te nema podignesh pismonosnu poshiljku.

A na mirenje ne trebash doci. Smatra se da si suglasan s prijedlogom.

duda
17.11.2003., 12:29
...evo najnovijeg bisera mog bivšeg... u nedjelju ujutro je došao po klince (normalno s pola sata zakašnjenja od dogovorenog)... mali je tih pola sata paradirao u stanu u jakni jer se žurio tati koji mu je obećao da će ih voditi u kino... dogovor je bio da će ih vratiti u 20.30...
...ja sam popodne otišla u grad i planirala povratak do tog vremena, da bi me u 20.00 nazvala malena iz našeg stana i rekla da su oni već doma... odjurila sam doma... on ih je samo iskrcao u 20.00 sati pred našim stanom i otišao... nije niti provjerio da li sam ja doma (ima brojeve telefona) i da li će klinci biti sami... :confused:
...jednostavno nisam mogla vjerovati da je u stanju takvo nešto napraviti... kada sam ga nazvala da mu kažem da ako ih ubuduće bude ranije vraćao neka nazove prije tako da budem doma... on mi je mrtvo hladno odgovorio... neka klinci vide kako im se majka kurva dok njih nema... :(

magic
17.11.2003., 12:31
Dok je moj bivshi suprug uopce vidjao nasheg sina, morala sam chitavo to vrijeme strazhariti kuci jer ga je znao vratiti i nakon pola sata pod izlikom da ima posla.

Duda, rachunaj da ce se stanje samo pogorshati ako sazna da u tvom zhivotu netko postoji.

Septembar
17.11.2003., 22:17
magic kaže:
Duda, rachunaj da ce se stanje samo pogorshati ako sazna da u tvom zhivotu netko postoji. a mene zanima zasto se uvijek mora zivotinji niz dlaku :mad:
napravit se manji od makova zrna, i nek bude po njihoom samo da ne bude vecih sranja :2up:
zlo mi je vise od gutanja, prastanja i povijanja glave

ZYXY
25.11.2003., 14:29
Septembar kaže:
a mene zanima zasto se uvijek mora zivotinji niz dlaku :mad:
napravit se manji od makova zrna, i nek bude po njihoom samo da ne bude vecih sranja :2up:
zlo mi je vise od gutanja, prastanja i povijanja glave

mozda zato jer je nasilnik ?
mozda zato jer ne mozes biti jaca od njega ?
mozda zato jer bi skupljala zube kad bi se njemu, iako rastavljenom, ucinilo da ga "njegova" zena vara , a uz to mu se suprostavila

niti jedno rjesenje nije dobro - nitko ne voli gubiti , a pogotovo mi muski, napuhani i naviknuti da je sve po nasem

zato i je bit zene da "igra" po nekim pravilima i da malo priceka dok se stvari ne ispusu - jer ovako ce raditi na stetu i sebi i djeci

daleko od toga da zene nisu u pravu - al hebiga - kad bude frka - reci mi - ko ce te zastiti ?

mimi2003
25.11.2003., 15:58
lucija kaže:

Ja ti ne bih dala da zbrineš ni odrezane nokte od susjedovog psa, BTW.

:top: :top:

mimi2003
25.11.2003., 16:39
magic kaže:

Zanimljivo kako si ti sigurna da je samo slabost????
Vjerujem da nije u pitanju slabost nego je tu mnogo više...
....primjer do mene. otišla od kuće s djetetom, blatila muža vidi djete 1 u 6 mj. a ženu ni jednom, nisu se razveli, i evo je sada vratila se, znam jedan razlog zašto, financije..... zar ne bi i to mogao biti razlog magic....svaka čast tebi, ali nemaju svi tu hrabrost i snagu!

Clea
26.11.2003., 11:22
magic kaže:
Ja sam osamljen sluchaj u mojoj okolini :( tim vishe mi je teshko bilo priznati shto se dogadja izmedju nasha 4 zida. I bolje da je tako, nedajbozhe da je onaj postotak tochan :eek:

ne znam u kojem gradu zivis i u kakvom okruzenju, s kim se druzis itd...

znam da postoje sredine u kojima su muskarci u prosjeku liberalniji...ali znam i da postije sredine u kojima je nenormalno da zena ide sama po gradu, poslije posla ne dolazi direktno doma i slicno...a ako to i napravi onda je doma najebala od muza...

a ima zena koje to sutke podnose i pokoravaju se muzu...ima ih i koje ne podnose i tjeraju svoj film...onda dolazi do nasilja...makar je nasilje i ako te netko stalno kontrolira i verbalno zlostavlja...ne znaci da muskarci ovih zena koje se pokoravaju nisu nasilnici, samo su te zene jako pokorne

evo, bas primjer na onom promjenu prezimena...buduci muz ju napao da nece ona ostavljat svoje prezime ni pod razno, i ako i odluci samo dodat njegovo onda nista od zenidbe..ona se tome pokorila...vjerujem da kad se ozene morat ce pazit sta govori da ne bi dobila po glavi...ne kazem da je taj muskarac za nju nasilnik (za mene bi bio i ne bi m i trebala svadba da saznam neke stvari o njemu), nego samo da je potencijalni...znaci, dok ce ona na takve stvari pristajati, nece biti nasilja....

a vjerujem da ima puno takvih slucajeva...

magic
26.11.2003., 11:26
mimi2003 kaže:
Zanimljivo kako si ti sigurna da je samo slabost????
Vjerujem da nije u pitanju slabost nego je tu mnogo više...

I ja sebe tjeshim da je postojalo objektivnih razloga zashto to nisam uchinila ranije...ali napustila sam bivsheg u nishta lakshim prilikama nego li su bile ranije...dakle, samo je moja slabost prijechila da to ranije uchinim.

PaleBlueEyes
26.12.2003., 04:19
Claire kaže:
moze jedno pitanje...

:top:

alexxx
26.12.2003., 21:36
da, :top: zato sto je opcepoznato da je djetetu dosta stopedeset kuna mjesecno a ostalo trose kurve od njihovih majki koje su gadure dobile dijete samo zato sto imaju picku uskracujuci time pravo njihovim taticama koji ih puno vole mogucnost da sami odgajaju svoje dijete, umjesto da nocu ne mogu spavat od brige za svoje nejack ozlato ostavljeno kurvi na skrb. bar da alimentaciju trosi na djecu, nego si kurva kupuje seksi rublje da ga njeni frajeri zubima skidaju s nje dok sunca tatina gladna i popisana placu u drugoj sobi.

Septembar
26.12.2003., 23:35
alica ne se uzrujavat
sit gladnomu ne vjeruje
nekima je more do koljena :rolleyes:

Desiree
31.12.2003., 13:39
alica kaže:
da, :top: zato sto je opcepoznato da je djetetu dosta stopedeset kuna mjesecno a ostalo trose kurve od njihovih majki koje su gadure dobile dijete samo zato sto imaju picku uskracujuci time pravo njihovim taticama koji ih puno vole mogucnost da sami odgajaju svoje dijete, umjesto da nocu ne mogu spavat od brige za svoje nejack ozlato ostavljeno kurvi na skrb. bar da alimentaciju trosi na djecu, nego si kurva kupuje seksi rublje da ga njeni frajeri zubima skidaju s nje dok sunca tatina gladna i popisana placu u drugoj sobi.

Sto je i najbolje, cula sam i toga.. 'Je, ja cu njoj placat za dijete a ona ce tim novcem sebi kupovat.. Ko da ju ne znam!'

Mislim, ako je ta zena tako odvratna i bezdusna, sta si bas nju zenio?

Denys
31.12.2003., 16:25
Desirée kaže:

Mislim, ako je ta zena tako odvratna i bezdusna, sta si bas nju zenio?
------------------------------------------------------------------------------------
I to ne samo zenio, nego i djecu pravio, muskarcina.
Cure, posto mi se frendica rastavlja i ima curicu, tako sam se ovo lito naslusala svih mogucih kombinacija. I njen bivsi ne da mira, po curicu je dolazio kad bi mu se svidilo a isto tako bi je iskrcao ispred kuce u bilo koju uru. Bilo je tu i drugih gluposti.
Ona je prvo pitala svog advokata sto da radi, muski sovinista joj je rekao da bude dobra i da mora podositi i tako pokazati kako je dobra majka. Madjutim iz dana sve gore i gore.
Onda je pitala socijalnu radnicu za savjet. Sva srica zenska je bila normalna i dala joj je br. tel. na poglavarstvu na koji moze prijaviti svaku najmanju glupost koje se njen bivsi ne pridrzava.
Tako on se sveti zbog zbog povrjedjene muskosti i skuplja recke na poglavarstvu. Kad skupi odredjeni br. minusa moze mu se cak i privremeno zabraniti da vidja djete.
I jos bi samo nadodala, sto ste bolje to vam je gore, bice misle da ste budale. Znam jednu drugu sto je bila za moje pojmove predobra da ne recem preglupa. Rastavljala se 10 god., u sve te godine brakorazvedne parnice nije primila ni kune alimentacije.

alexxx
31.12.2003., 17:55
ma ja mogu shvatiti da ljudi grijese. i biraju krive partnere. i imaju djecu s njima.

al svetit se bivsem/bivsoj preko ledja male djece.. ja bi to u samicu na kruh i vodu. pfuj pas ti mater.

krele
28.02.2004., 08:21
žene koriste djecu u obračunima sa muževima i to bome
sve u 16, što je i za razumjeti jer su u većini slučajeva u nepovoljnijem položaju u slučaju verbalnog i fizičkog sukoba pa stvari rješavaju na suptilniji način.
samo, trenutna dreka oko nasilja će proizvesti kontraefekt i dovesti do inflacije stanja.
kad god jedno drugom kažemo ružnu riječ, kad posegnemo za fizičkom silom kad se prepustimo zlu u bilo kojem obliku.
izdali smo ideju mira izdali smo isusa.
razvod se događa zato što kad počnemo živjeti zajedno ne znamo tko je onaj drugi. poslije ispaden da je on gad a ona kuja.
a djeca plate sve

alexxx
28.02.2004., 18:45
daj ne generaliziraj. ja recimo znam za frajera koji ne da kceri da vidi mamu. da bi se osvetio bivsoj.
al to ne znaci da svim rastavljenim ocevima puca ***** za djecu i da ih koriste samo ko sredstvo osvete.

stitch
03.03.2004., 01:28
Sunašce, mislim da si dobro učinila. Pokazala si hrabrost i volju u situaciji kada nije lako ostati jakog duha. :)

Ne gledaj to kao na neuspjeh, barem ne samo svoj. I za sretan i za nesretan brak potrebno je dvoje.

A mnogo je gore biti cijeli život u lošem braku nego u njemu provesti deset godina. Još je mnogo vremena pred tobom. Nadam se, sretnog i uspješnog. :kiss: :grli:

Chany
13.03.2004., 21:43
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Claire kaže:
moze jedno pitanje...

--------------------------------------------------------------------------------

:s

alexxx
13.03.2004., 22:03
jos netko tko misli da se alimentacija daje za zenu a ne za dijete :flop:

Chany
14.03.2004., 19:51
da uistinu, ja sam jos netko tko misli da su
najbolje stvari obicno zapisane izmedju redaka..

Citajuci vecinu postova, iscitala sam nazalost vecini ovdje svojstvenu zajednicku teznju za etabliranjem preko djece, a ono sto mi se uistinu gadi :bljak: je totalno pomanjkanje samokritike i samokontrole kada su u pitanju epiteti za "monstruozne" oceve...

Svako dijete nije niti ocevo niti majcino, (iako treba i voli i oca i majku) vec je ono od zaceca jedinka za sebe koju treba pravilno usmjeravati i tu lezi ogromna odgovornost, shvatite da djeca nisu vase igracke i da ih prilikom manipuliranja njihovim emocijama osakacujete za citav zivot... :w

alexxx
14.03.2004., 20:07
:)

ja ne mislim da zena treba dobit djecu osim ak je alkicka narkicka il registrirana ko zlostavljac. il se odrekne djeteta.
al primijeti da se alimentacija po definiciji ne isplacuje za bivsu zenu, nego za dijete.
samo, trebalo bi kod dodjeljivanja skrbnistva trebalo voditi racuna o tome sto je stvarno bolje za dijete, a ne ga po inerciji dodijeliti majci jer ona ima majcinske instikte i limacu ce bit bolje s njom.
i uzmi u obzir da ima hrpa oceva koji se otimaju za skrbnistvo taman tolko da bivsoj zagorcaju zivot i prijete time i svasta, a onda im kazes da im prepustas dijete i onda odustanu. ako im zena zbilja prepusti skrbnistvo bez borbe, da ga ne traumatizira povlacenjem po sudu, ima ih dosta koji su skloni filat dijete time da ga mama ne voli kad ga nije htjela sebi, pa joj onemogucavat da vidi dijete jer da ga voli borila bi se za njega, pa ovo pa ono.

Chany
14.03.2004., 20:23
[QUOTE]alica kaže:
[B]:)

trebalo bi kod dodjeljivanja skrbnistva trebalo voditi racuna o tome sto je stvarno bolje za dijete, a ne ga po inerciji dodijeliti majci jer ona ima majcinske instikte i limacu ce bit bolje s njom.

:top: u potpunosti se slazem s ovom tvojom konstatacijom; trebalo bi, ali je u praksi u Hrvatskoj jos uvijek rijetkost da otac dobi skrbnistvo nad djetetom, jer je "obiteljski" zakon na strani majke i mnoge to debelo iskoristavaju u svoje svrhe :flop:

Alimentacija i je namjenjena djetetu no neke majke o tomu imaju krivu predodzbu, a na ja...

alexxx
14.03.2004., 23:57
a gledaj, tom djetetu ovisno o dobi trebaju pelene roba hrana, tak da neke pare se moraju trosit na njega. sta se ne moze u slucaju mame koja pare trosi na ne znam sminku i skupe krpice to sredit tako da se djetetu kupi, ne znam, koji paket pelena i kasice, il nesto za obuc, il role, il marenda u skoli il vrtic il tecaj engleskog u iznosu love koja se trazi ko alimentacija?

ja znam i za jednu ´´majku´´ koja se skrbnistva odrekla u startu, i ostavila ga s materijalno uzasno lose situiranim ocem koji nije imao love za oblacit i hranit dijete, uskocili su njegovi starci, ona kune alimentacije nije dala. ne para za igracke engleski skijanje. nego za nahranit i obuc klinku koju je rodila.

Desiree
15.03.2004., 08:11
Evo, ja znam jednog vrlo mladog samohranog oca (26) koji ima krec od 5 godina. Sud ju je dodijelio njemu: ne znam tocno zasto, nisam ga nista zapitkivala, ali moguce da zato sto on radi (ne znam radi li majka).. To mi se bar cini logicnim..
On ju voli kao suho zlato, maleckoj je super s njim, ako hoce viditi mamu ili mama nju - moze, kad god pozele.. Za njega jedno veliko :top: i :kiss: