PDA

View Full Version : Pilula za dan poslije

stranice : 1 2 [3] 4

sunchana123
06.07.2009., 10:34
frendici mi proslo 13 dana otkako je imala odnos i 11 dana otkako je tabelte popila i jos uvik nista :S:S
tribala bi dobit za par dana,tako je prosli put..jel normalno ovo?da jos nije dobila?mislin el se zbog ovoh tableta ranije dobije il kasnije il sta li :(

ne treba nužno prokrvariti prije, ovisi od organizma do organizma, neka ona lijepo sačeka mengu, možda će joj i kasnije doći, neka bude i na to spremna...

E a ja sam upravo našla kapljicu na dnevnom ulošku, nadam se da je to to! Jer mi je ono probojno krvarenje stalo pred 2 dana još...

sunchana123
07.07.2009., 08:30
više se nikada neću igrati hormonima!!! trebalo bi zakonom zabranit te hormonske tablete.... sada ni sama nisam sigurna jel sam trudna ili ne i jel uopće mogu biti sigurna u test jer neznam kako ta day after djeluje na razinu hcg-a pa to je koma....žene čuvajte se tog vraga

Potpisujem ovo.....
Ja sam glupača popila iz vražje paranoje (dragi je poludio kada sam mu rekla) i sada već drugi dan imam svijetlo smeđi iscjedak, inače mi se to jednom dva puta dogodilo pred mengu, ali sam navečer uvijek dobila, a grudi me bole još što znači da mng još neće doći, ništa mi nije jasno, baš sam si sj organizam sa time.
A trebam dobiti u biti tek za 2 dana pa nadalje.......užas. I sada si ti mozgaj.

Kagaribi Basara
03.08.2009., 09:51
Nisam ništa dobio na serch-u pa vas molim da me ne flame-ate.

Anyway, jučer mi je pouko kondom i 100% smo sigurni da je u plodnim danima pa me zanima možemo li u apoteci dobit "jutro-poslije" pilulu bez recepta ?

Mislim, logično mi je da bi se trebala dat odmah bez pitanja ali ipak je to kontracepcijska pilula pa bi se morale neke stvari znat prije konzumiranja...

Prvi put se s ovim suočavam pa vas molim pomoć.

Sat kuca :eek:

ninator
03.08.2009., 09:54
treba recept,ja nisam uspjela bez recepta!

Princess Leia
03.08.2009., 09:57
Joooj ...neka ode svom ginekologu i riješi stvar!:horor:

sayit
03.08.2009., 10:03
To nije jedna pilula, već ti ginić prepiše hormonsku terapiju tj,normalne tablete za kontracepcije samo što ih treba popit više odjednom npr 2+2+2, ili 3+3, zavisi od tableta.
Tareba otić kod ginekologa ili ako ga nema na hitnu ginekološku na sv. duhu.

lažni branitelj
03.08.2009., 10:09
ma meni je neka prabivša to uzela jednom kad mi je puka kondom...i to prvi ili drugi put kad smo se ševili(koji sam ja baksuz)...išla je u apoteku, kupila te pilule za dan posli, prodavačica joj je rekla nek joj je to prvi i zadnji put da ih uzima, jer navodno postoje neke nuspojave ako ih se često uzima.koja jebena trauma, muka mi dođe kad se sitin...

sayit
03.08.2009., 10:14
meni se to jednom dogodilo i dao mi ginić Cilest tablete i sve je bilo ok, nikakvih nuspoja, a i inače sam čula da su žene zadovoljne sa cilest tabletama, jedino sam se malo napuhano osjećala treći dan ali to je to.
Ne možeš ih dobit bez recepta jer to su ipak hormoni pa ti treba

shanaya
04.08.2009., 12:08
e ovako...ja sam popila vikelu i otisla na internet na neki forum sad se ne sjecam koji...uglavnom neka djevojka je napisala da je zbog vikele imala vanmatericnu trudnocu i ostranili su joj jajovod!!!!!popila sam vikelu i nakon 20 dana ja dobijem menstruaciju koja je trajala dvanaest dana,odem ginekologu,on mi kaze da uradim test za trudnocu...ja uradim kad pozitivan!!!nakon dva dana dobijem strasne bolove i odmah u bolnicu na ispitivanje....kad i kod mene bas kao i kod te djevojke vanmatericna trudnoca...imala sam operaciju(laparoskopiju) i odstranili su mi lijevi jajovod....!!!!!!!sad na vama je da razmislite da li da je uzmete.....POZDRAV

libellule
04.08.2009., 14:56
Ja sam sad nakon ovih postova skroz isprepadana :(, uzela sam Norlevo, to je samo jedna tableta, prije 28 dana, imala krvarenje koje je trajalo par dana, sada mi mjesecnica kasni vec 9 dana, napravila sam test prosli petak, negativan je, ali jos nisam dobila, imam sve naznake kao da cu dobiti ali ovo ce me izludit, ne znam sto mi je radit help, :(

Het
04.08.2009., 16:49
Kad je bilo to krvarenje, koliko nakon Norlevo?

libellule
04.08.2009., 17:08
Kad je bilo to krvarenje, koliko nakon Norlevo?

Pocelo je cetri dana nakon i trajalo 3 dana, ne znam, sad sam jako zabrinuta

Het
04.08.2009., 17:14
Meni je trebalo nekih par dana nakon Norlevo da krvarim i isto je bilo tako nesto 'ni vamo ni tamo' osrednje no sljedeca menstruacija mi je dosla na vrijeme doslovno 28 dan(inace krvarim skolski tocno u dan) tako da ne znam.

Ako si se pazila od Norleva do sad nebi trebalo bit problema, si popila Norlevo odmah ili..ja sam popila manje od 12 sati nakon odnosa.

libellule
04.08.2009., 17:20
Meni je trebalo nekih par dana nakon Norlevo da krvarim i isto je bilo tako nesto 'ni vamo ni tamo' osrednje no sljedeca menstruacija mi je dosla na vrijeme doslovno 28 dan(inace krvarim skolski tocno u dan) tako da ne znam.

Ako si se pazila od Norleva do sad nebi trebalo bit problema, si popila Norlevo odmah ili..ja sam popila manje od 12 sati nakon odnosa.

Da od Norlevo sam pazila, a popila sam u roku od 12 sati, sutra cu opet napravit test, ovo me izluduje, sutra ce biti vec 10 dan :(, je li moguce da mi se poremetio ciklus od Norleva i kakve su ove price sa izvanmatericnom trudnocom ???

Het
04.08.2009., 17:25
Pa Norlevo ti je mogao poremetit ciklus, desava se podosta sa bilo kojom tabletom/ama za 'dan poslje'.
Moguce da se toliko zivciras pa ti kasni.

libellule
04.08.2009., 17:31
Pa Norlevo ti je mogao poremetit ciklus, desava se podosta sa bilo kojom tabletom/ama za 'dan poslje'.

Da znam, ali u upustvu pise da mjesecnica moze kasniti najvise 5 dana, zato sam zabrinuta, ovo bas nije normalno, a u ginekologa ne mogu prije ponedjeljka.

Hvala Het na odgovorima :)

Het
04.08.2009., 17:36
Molim

libellule
05.08.2009., 10:10
Evo ja sam opet napravila test jutros i negativan je, valjda ce doci jer ne mogu vise, imam simptome pms-a vec vise od 10 dana :(

Het
05.08.2009., 13:02
Evo ja sam opet napravila test jutros i negativan je, valjda ce doci jer ne mogu vise, imam simptome pms-a vec vise od 10 dana :(

Vjerujem da sa zivciranjem utjeces na odgadjanje menstruacije, naravno da je meni lako rec 'opusti se' sta bi i trebala ali je puno teze to napravit.
U svakom slucaju znas da nisi trudna a Norlevo ti je jednostavno kao atomska razorilo ciklus pa ce ti mozda trebat mjesec dva da se vrati u normalu.

Vodenna
11.08.2009., 21:23
ja sam dobila cilest svakih 12 sati(3X), lagano mi je mučno, ali što je tu je...usred sam ovulacije,nisam imala izbora, vidjeti ću što će biti, a nakon ovoga stavljam spiralu..a što se tiče vanmaterične trudnoće, meni je zadnja počela kao vanmaterična jer sam ju otkrila nakon trećeg dana, a nije se još jajašce stiglo ugnijezditi u maternicu, tako da nakon 14 dana, kada sam već bila naručena na operaciju se spustilo u maternicu i nisam trebala ići na operaciju:s

figura928
13.08.2009., 00:33
U subotu smo imali odnos, 1.8. mi je bio 1.dan menstruacije, tako da je prema racunici i ciklusu 30 dana.. trebalo biti neplodno razdoblje - 8. dan ciklusa - dosao je do kraja izvan mene, no ipak mi je receno da uzmem pilulu za dan poslije i jesam! I veceras je ponovno bio odnos, ponovno je dosao izvan mene do kraja - trebam li se brinuti oko trudnoce? Duze vrijeme smo skupa, trebali smo preci iskljucivo na pilule i namjeravamo, ali me ovo sad ipak malo zabrinulo, zanijeli smo se...

Vodenna
13.08.2009., 11:47
U subotu smo imali odnos, 1.8. mi je bio 1.dan menstruacije, tako da je prema racunici i ciklusu 30 dana.. trebalo biti neplodno razdoblje - 8. dan ciklusa - dosao je do kraja izvan mene, no ipak mi je receno da uzmem pilulu za dan poslije i jesam! I veceras je ponovno bio odnos, ponovno je dosao izvan mene do kraja - trebam li se brinuti oko trudnoce? Duze vrijeme smo skupa, trebali smo preci iskljucivo na pilule i namjeravamo, ali me ovo sad ipak malo zabrinulo, zanijeli smo se...

Mislim da nemaš razloga za paniku, ja sam jučer popila zadnje dvije od 6 i sad čekam...naravno iskoristili smo priliku pa smo ova dva dana do kraja obavljali unutra iako možda nismo trebali...:s, vidjeti ćemo za par dana...:top:

figura928
13.08.2009., 12:04
Ali on nije svrsio u mene, vec izvan.. proslo je malo vise od 24 sata, otkako sam uzela druge 3 pilule za dan poslije... no postoji li mogucnost da je i od ono malo predejakulata ista zavrsilo u meni i dovoljno za oplodnju? Cekam menstruaciju, za 10 dana treba stici.. a do tad frka i panika... :s:s:s

Het
13.08.2009., 12:40
naravno iskoristili smo priliku pa smo ova dva dana do kraja obavljali unutra iako možda nismo trebali...:s,

Nebi te plasila ali znam kad sam ja morala pit day after bas mi je ginekologica rekla da ne smatram njih kao kontracepciju i da one 'rade' samo na sexu PRIJE nego sam ih popila, poslje ne. Koliko kuzim vi ste se ne zasticeno sexali tokom tableta sta znaci tu je bio i odnos nakon kojeg nije bila popijena trazena doza da bi te zastitila. Nije uzalud zasto se pije vise(kod nas samo jedna) tableta, mora se popit odredjena kolicina, sorry.

Het
13.08.2009., 12:41
Ali on nije svrsio u mene, vec izvan.. proslo je malo vise od 24 sata, otkako sam uzela druge 3 pilule za dan poslije... no postoji li mogucnost da je i od ono malo predejakulata ista zavrsilo u meni i dovoljno za oplodnju? Cekam menstruaciju, za 10 dana treba stici.. a do tad frka i panika... :s:s:s

Ako si popila sve kako su ti rekli nebi trebalo bit problema, samo post tabletno krvarenje varira a nekima cak ne dodje skoro duzinu cijelog ciklusa.
Koliko se moze saznat iz tvojih postova ja bi rekla da nemas sta brinut.

figura928
13.08.2009., 12:58
Ako si popila sve kako su ti rekli nebi trebalo bit problema, samo post tabletno krvarenje varira a nekima cak ne dodje skoro duzinu cijelog ciklusa.
Koliko se moze saznat iz tvojih postova ja bi rekla da nemas sta brinut.

3 tablete u 15h i 3 tablete u 3 u noći s pon./uto., a odnos je bio sinoć, s tim da je izvan mene svršio, ali me svejedno kopka postoji li mogućnost za oplodnju, s obzirom da se može desiti da spermija ima i u predejakulatu.. a ne znam jesam li plodna/neplodna, nakon uzimanja pilule za dan poslije, do kraja ciklusa.. osjećam laganu bol u jajnicima, malo u grudima, kao da ću dobiti menstruaciju ubrzo... ali s obzirom na odnos sinoć i na vlastito neznanje o djelovanju te pilule, ne znam mogu li se osloniti na računicu plodnih i neplodnih dana.. jer neovisno o toj piluli koju sam uzela u pon., tek bi danas prema ciklusu trebalo početi plodno razdoblje, najplodnije za 2-4 dana..

Het
13.08.2009., 19:17
3 tablete u 15h i 3 tablete u 3 u noći s pon./uto., a odnos je bio sinoć, s tim da je izvan mene svršio, ali me svejedno kopka postoji li mogućnost za oplodnju, s obzirom da se može desiti da spermija ima i u predejakulatu.. a ne znam jesam li plodna/neplodna, nakon uzimanja pilule za dan poslije, do kraja ciklusa.. osjećam laganu bol u jajnicima, malo u grudima, kao da ću dobiti menstruaciju ubrzo... ali s obzirom na odnos sinoć i na vlastito neznanje o djelovanju te pilule, ne znam mogu li se osloniti na računicu plodnih i neplodnih dana.. jer neovisno o toj piluli koju sam uzela u pon., tek bi danas prema ciklusu trebalo početi plodno razdoblje, najplodnije za 2-4 dana..

Bolovi su ti zbog day after i nista drugo. Ako je svrsio van tebe vjerojatno si ok, u svakom slucaju prebacite se na neku sigurniju metodu da ne brines svaki mjesec.

figura928
13.08.2009., 19:41
Hvala.. Da, preći ćemo na pilule jer mi se to čini kao najsigurnija kontracepcija, ali s obzirom na day after, ne mogu odmah s ovom menstruacijom početi sa uzimanjem pilula ili se može ako u međuvremenu obavim krvne pretrage i sve nužno??

malena_no1
14.08.2009., 17:15
Hvala.. Da, preći ćemo na pilule jer mi se to čini kao najsigurnija kontracepcija, ali s obzirom na day after, ne mogu odmah s ovom menstruacijom početi sa uzimanjem pilula ili se može ako u međuvremenu obavim krvne pretrage i sve nužno??

mislim da treba proći određeno vrijeme dok ti se organizam malo oporavi jer te day after su velike bombe hormona... najbolje pitaj ginekologa,on će ti sve objasnit:)

Het
14.08.2009., 17:47

Kao sta je post iznad vec sve rekao, odi ginekologu/ici, obavi pretrage, definitivno nebi odmah na pilulu, bar ne ja posto su stvarno atomske bombe za organizam, no ne skodi obavit sve i istrazit da vidis sta ti pase itd.

figura928
15.08.2009., 12:43
Danas sam prokrvarila.. Da li je to menstruacija ili imam razloga za brigu? Tabletu sam uzela 10. Nije li malo prerano?!

Het
15.08.2009., 13:01
Ne mora bit, krvarenje varira od-do osobe a i dana ciklusa. Najvaznije je da si popila sve kako su ti rekli i onda nemas brige.

figura928
15.08.2009., 16:30
Ne mora bit, krvarenje varira od-do osobe a i dana ciklusa. Najvaznije je da si popila sve kako su ti rekli i onda nemas brige.

To jesam, ali je bio odnos i nakon toga pa zbog toga pitam.. Neovisno o piluli, sad bi bila taman sredina ciklusa, a menstruaciju sam trebala dobiti izmedu 20. i 24. po računici 10-14 dana od uzimanja pilule!

Het
15.08.2009., 16:52
Ne znam iskreno receno, najbolje je vidjet dali ce ti to krvarenje bit kao i menstruacija inace, ako ne bude kupi test cisto da se ne ubijas psihicki.

malena_no1
16.08.2009., 16:21
To jesam, ali je bio odnos i nakon toga pa zbog toga pitam.. Neovisno o piluli, sad bi bila taman sredina ciklusa, a menstruaciju sam trebala dobiti izmedu 20. i 24. po računici 10-14 dana od uzimanja pilule!

evo da se nadovežem ak ti to pomogne...
ja sam isto imala to krvarenje par dana nakon kaj sam popila...al mjesečnicu nisam dobila na vrijeme,kasnila mi je oko tjedan i pol i ono sjećam se da sam šizila ko nikad u životu:rofl:...
meni se cijeli ciklus tad malo zbrčko,al s vremenom sve bude ok:top:
sretno:)

ajronmenka
01.09.2009., 08:44
a što ako se te pilule popiju nakon što prođe 72 sata. recimo unutar 78 ili 80 sati? ima li tada činka ikakvog i može li se spriječiti trudnoća??

Het
01.09.2009., 11:55
a što ako se te pilule popiju nakon što prođe 72 sata. recimo unutar 78 ili 80 sati? ima li tada činka ikakvog i može li se spriječiti trudnoća??

Navodno ne, jer kazu i da je 72h vec kockanje i sanse su 50%-50%. Sta prije to bolje.

ajronmenka
01.09.2009., 16:51
ojoj. u subotu ujutro puknuo perzervativ. u ponedjeljak sam mislila otići kod ginekologa koji nije privatnik. tamo redina, prvo moram čekat da dobijem neku prijavnicu, pa ić na hzzo, pa se naručit... nema iznimki za hitne slučajeve, tako mi je rekla med. sestra. tako da sam tek danas otišla kod privatne ginekologinje, koja mi je dala te neke tablete i napravila ultrazvuk, kaže da do ovulacije koliko ona može vidjeti nije još došlo, tako da nije prekasno sada popiti tablete. malo me smirila, ali ipak me i dalje užasno strah :tuzni:
i popila sam te 4 teblete, zaboravila sam naziv prije sat vremena, ne osjetim još uvijek nikakvu mučninu.. bar nešt :ne zna:

Medvjedicica
05.09.2009., 13:08
jucer oko ovoga doba nam je puka kondom, ali je vjerojatno puka sa strane jer kad smo ga vadili vani dosta je iscurilo vani, a nesto je i ostalo u kondomu...menstruaciju san dobila 15.8...tako da su mi sada plodni dani....tribala bi dobit ponovo 15.9.... šta da napravin??? do ginekologa nisan mogla doć, ne radi, ne znan šta ću...a strah me sad popit yasmin (koje san uspila nabavit!) sad kad san pročitala sve i svašta a i ne znan jel triban popit 2 pa onda nakon 12 sati opet 2 ili se pije po 3 tablete??? help....

Het
05.09.2009., 13:26
inace se piju 3 odmah i 3 nakon 12 sati,bar je tako u vecini uputa tj tako vecina ginekologa prepise, ALI ne svi

Medvjedicica
05.09.2009., 13:41
mene je užasno strah to popit...malo san još tražila po netu i piju se 3 tablete al me strah...meni je yasmin preporučija ginekolog prošle godine bez da je ikakve pretrage radija i sad čitan u uputi "posebne mjere opreza" ako je neko u obitelji ima karcinom dojke....a meni je...baka....ne znan šta ću...ovisi o meni, znam, ali....

traveler
02.11.2009., 16:14
vako..inace su mi menge redovite,dolaze svakih 30 dana.znaci da su mi plodni dani od 20-og do 26-og
i sad..imali smo seks 24-og i svrsio je u mene popila san tablete.al se opet ista stvar dogodila 31-og i nisan uzela tablete jer san racunala da je tad neplodno doba.
imam li zasto biti zabrinuta?

mya_7920
02.11.2009., 16:55
Imaš, jer ne učiš na greškama.

Pastirica
25.11.2009., 08:02
Ne znam što da radim...
Sinoć sam imala odnos s dečkom i malo je svršio u mene...
Prestala sam logest piti krajem 10 mjeseca...
Ujutro sam popila 5 logesta...
I što sad?

nephthys
25.11.2009., 08:28
Ne znam što da radim...
I što sad?

pametno, pametno :rolleyes:
ono što si trabala napraviti je otići ginekologu koji bi ti rekao kako točno popiti te pilule. ko zna šta si napravila, ako si išta napravila. a da ne spominjem da ti je šansa da ostaneš trudna sada veća nego inače.
sad moš čekat.

Pastirica
25.11.2009., 12:02
pametno, pametno :rolleyes:
ono što si trabala napraviti je otići ginekologu koji bi ti rekao kako točno popiti te pilule. ko zna šta si napravila, ako si išta napravila. a da ne spominjem da ti je šansa da ostaneš trudna sada veća nego inače.
sad moš čekat.

to mi je rekla ginićka
tj u toku 72 sata 5 tableta logesta a drugih 5 tableta nakon 12 h
nisam pila na svoju ruku
pa nisam tak luda

yslp
25.11.2009., 12:04
Ne znam što da radim...
I što sad?

nakon 12 sati popij još 5, druge nema

nego, zašto se prestala? ako ti nisu odgovarale, trebala si naći neke koje ti bolje pašu

kawaii23
25.11.2009., 19:08
24.11. sam imala spolni odnos s dečkom i nakon što je svršio (izvan mene) nešto je prčko po kondomu jer je bilo krvi a zatim je mene dirao prstima po spolovilu da vidi dali curi krv. iako je obrisao prste u maramicu dali postoji mogućnost trudnoće?menstruacija mi je neredovita..dobivam ju između 25 i 36 dana...nekad i više...zadnju sam dobila 8.11. tako da mi 24.11. spada u plodne dane.. već sam par puta uzela hitnu kontracepciju (diane 35) na svoju ruku a nedavno mi je ginekolog propisao stalnu kontracepciju (nove tablete yaz) koje trebam piti s početkom sljedeće menstruacije...strah me uzeti diane kao hitnu kontracepciju da nebi došlo do nekakvoh hormonskog poremećaja pa da mi yaz de djeluje ili nešto slično(razlika je u kolkičini hormona)...dali da uzmem hitnu kontracepciju i trebam li se brinuti o trudnoći..

+ trebam li se brinuti zbog krvi nakon spolnog odnosa? jel moguće da je prtima zapeo ili nešto slično?

nephthys
26.11.2009., 09:26
to mi je rekla ginićka
tj u toku 72 sata 5 tableta logesta a drugih 5 tableta nakon 12 h
nisam pila na svoju ruku
pa nisam tak luda

je, ja to nisam mogla zaključit iz onog gore napisanog. :mig:
al ono drugo ostaje- napravi šta je gin rekla i čekaj. nemaš šta drugo.

kawaii jel te štagod boljelo? za vrijeme i kasnije? mislim, sve je moguće, ali dal je pametno, to ti mi ne možemo reći...nazovi gin.

kawaii23
26.11.2009., 15:11
kawaii jel te štagod boljelo? za vrijeme i kasnije? mislim, sve je moguće, ali dal je pametno, to ti mi ne možemo reći...nazovi gin.[/QUOTE]
boljelo me jucer malo ali vise ne..i jucer ujutro vise nije bilo nimalo krvi..problem je sto u gradu imamo samo 2ginekologa...jedan je lud i place pred pacijenticama a kod ovog sta ja idem treba cekat 3tjedna za pregled jer pokriva cijelu okolinu
A ono imam 17god i spolne odnose nekih 5mj. i stara mi stalno sere i nimalo me ne podrzava tako da njoj ne mogu nista rec

yslp
26.11.2009., 16:17
24.11. sam imala spolni odnos s dečkom i nakon što je svršio (izvan mene) nešto je prčko po kondomu jer je bilo krvi a zatim je mene dirao prstima po spolovilu da vidi dali curi krv. iako je obrisao prste u maramicu dali postoji mogućnost trudnoće?menstruacija mi je neredovita..dobivam ju između 25 i 36 dana...nekad i više...zadnju sam dobila 8.11. tako da mi 24.11. spada u plodne dane.. već sam par puta uzela hitnu kontracepciju (diane 35) na svoju ruku a nedavno mi je ginekolog propisao stalnu kontracepciju (nove tablete yaz) koje trebam piti s početkom sljedeće menstruacije...strah me uzeti diane kao hitnu kontracepciju da nebi došlo do nekakvoh hormonskog poremećaja pa da mi yaz de djeluje ili nešto slično(razlika je u kolkičini hormona)...dali da uzmem hitnu kontracepciju i trebam li se brinuti o trudnoći..

+ trebam li se brinuti zbog krvi nakon spolnog odnosa? jel moguće da je prtima zapeo ili nešto slično?

prvi savjet nemoj se tako zezati s hitnom :flop:
drugo, bolje se ti naruči kod ovog ginekologa na pregled,nije to dugo za čekat, i to prvenstveno zbog tog krvarenja,a mislim da na ovaj način koji opisuješ nije moglo doći do trudnoće
i,čekaj da dobiješ,pa počni piti yaz

kawaii23
27.11.2009., 00:17
prvi savjet nemoj se tako zezati s hitnom :flop:
drugo, bolje se ti naruči kod ovog ginekologa na pregled,nije to dugo za čekat, i to prvenstveno zbog tog krvarenja,a mislim da na ovaj način koji opisuješ nije moglo doći do trudnoće
i,čekaj da dobiješ,pa počni piti yaz

Odlucila sam ne ic ginekologu..ako se dogodi opet..onda sigurno idem...17.11sam bila na ultrazvuku i vadila krv i sve je u redu..prijem mjesec i pol sam imala upalu jajnika..citala sam malo po forumima kao sve to moze imat nekakve veze s krvarenjem..s obzirom na to da je bilo malo krvi ja nekako mislim da je zapeo prstom ili slicno...
U potpunosti sam neodlucna..da li da idem odmah ili da cekam hoce li opet biti krvi?

yslp
27.11.2009., 06:38
Odlucila sam ne ic ginekologu..ako se dogodi opet..onda sigurno idem...17.11sam bila na ultrazvuku i vadila krv i sve je u redu..prijem mjesec i pol sam imala upalu jajnika..citala sam malo po forumima kao sve to moze imat nekakve veze s krvarenjem..s obzirom na to da je bilo malo krvi ja nekako mislim da je zapeo prstom ili slicno...
U potpunosti sam neodlucna..da li da idem odmah ili da cekam hoce li opet biti krvi?

A pričekaj, pa ako se ponovi idi, kad si već bila prije deset dana

bimba7
16.12.2009., 19:56
Cure jedno pitanje

Inace imam menstruacije svaka 27, 28 ili 29 dana, prosli mjesec sam je dobila nakon 26 dana. Imali smo spolni odnos i on je svrsio u kondom i nakon toga smo zaspali s time da nakon pola sata smo ponovo s time da se on nije oprao,a usao je u mene. Kazu da oplodnja nije moguca, jer je bio 8.dan, a ja sam 16 sati nakon toga uzela cilest tablete 3 komada i nakon 24 sata jos 3 i treci dan 2?
negdje pise da se uzimaju nakon 12 sati?

mimoza40
17.12.2009., 09:01
Cure jedno pitanje

Inace imam menstruacije svaka 27, 28 ili 29 dana, prosli mjesec sam je dobila nakon 26 dana. Imali smo spolni odnos i on je svrsio u kondom i nakon toga smo zaspali s time da nakon pola sata smo ponovo s time da se on nije oprao,a usao je u mene. Kazu da oplodnja nije moguca, jer je bio 8.dan, a ja sam 16 sati nakon toga uzela cilest tablete 3 komada i nakon 24 sata jos 3 i treci dan 2?
negdje pise da se uzimaju nakon 12 sati?

Ako je i došlo do oplodnje, nakon uzimanja tolike doze Cilesta oplođeno jajašce nema uvjete u maternici da se ugnijezdi i preživi....

bimba7
17.12.2009., 19:09
Mimoza hvala ti puno!

Zaboravila sam ti reci da se obrisao, ali drugi put nije svrio u mene, panika me ulovila :) :lol:

danica_17
28.12.2009., 19:44
MOLILA bih da odgovaraju samo oni koji nešto znaju ili su se upitali o tome,ostala mišljenja i pametovanja me ne zanimaju,molim vas!!!!!
imam veliki problem,,,trebala bih pilulu za dan poslije,jer je moj dečko u nedjelju ujutro prekasno izvadio van,pa mislim da je nešto ostalo...a ukoliko sam je već tražila od mog ginekologa,prije 2 mjeseca,ali ne za sebe,nego za prijateljicu(znam da je glupo,ali situacija je komplicirana)!!sada je trebam za sebe ,a ne mogu je dobiti,jer ginekolog neda idućih 6 mj pilulu,pošto se nesmiju piti ili šta već...
pa je moje pitanje...ako sutra odem do njega i zatražim kontracepcijske pilule,da li bi one djelovale kao pobačajno sredstvo????
MOLIM VAS!!!!!da li netko zna BILO ŠTA O TOME?????

annie25
28.12.2009., 20:07
odes lipo u ljekarnu i pitas bilo koje kontracepcijske pilule, ako ti ih ne daju bez recepta pitas neku prijateljicu za recept a i valjda postoji neka ljekarna koja ce ti dat pilule bez recepta ili odes kod ginica po recept- vrlo jednostavno.

Sve pilule mogu se koristiti kao hitna kontracepcija. Također, sve se koriste jednako: prvu dozu potrebno je popiti unutar 72 sata od odnosa, a drugu nakon 12 sati. Doze:
• Diane 35 – 3 + 3 tablete
• Yasmin – 3 + 3 tablete
• Cilest – 3 + 3 tablete
• Logest 5 + 5 tableta
• Triquilar, bijele tablete – 3 + 3 tablete
• Trinovum, bijele tablete – 3 + 3 tablete
• Stediril – m – 3 + 3 tablete
• Stediril – d – 2 + 2 tablete

Ivanicapeca
28.12.2009., 22:44
odes lipo u ljekarnu i pitas bilo koje kontracepcijske pilule, ako ti ih ne daju bez recepta pitas neku prijateljicu za recept a i valjda postoji neka ljekarna koja ce ti dat pilule bez recepta ili odes kod ginica po recept- vrlo jednostavno.

Sve pilule mogu se koristiti kao hitna kontracepcija. Također, sve se koriste jednako: prvu dozu potrebno je popiti unutar 72 sata od odnosa, a drugu nakon 12 sati. Doze:
• Yasmin – 3 + 3 tablete
• Cilest – 3 + 3 tablete
• Logest 5 + 5 tableta
Neka mi oproste admini, ali ne znam koja je od vas dvije veća ne odgovorna i ne zrela tuka.:facepalm:
Pa neka me taman banira, al ovo nisam mogla ne komentirat.

Danice, ako si imalo razumna , otići ćeš kod ginekologa da ti propiše pilule koje treba, i mani se tog "vađenja prije svršavanja" kao metode zaštite.
Day after je bomba za tijelo koja te totalno hormonalno zbrčka, a da ne pričam o jetri. Neke djevojke mjesecima nakon toga ne mogu dovesti u red menzes. Zapamti da se može uzeti day after samo 2x godišnje i to u razmacima od 6 mj.
Radije si sad nakon ove zbrke odi po neke pilse koje ćeš redovito piti. Manje škode od ove bombe koju ćeš sad uzeti.

annie25
28.12.2009., 22:54
Neka mi oproste admini, ali ne znam koja je od vas dvije veća ne odgovorna i ne zrela tuka.:facepalm:
Pa neka me taman banira, al ovo nisam mogla ne komentirat.

Danice, ako si imalo razumna , otići ćeš kod ginekologa da ti propiše pilule koje treba, i mani se tog "vađenja prije svršavanja" kao metode zaštite.
Day after je bomba za tijelo koja te totalno hormonalno zbrčka, a da ne pričam o jetri. Neke djevojke mjesecima nakon toga ne mogu dovesti u red menzes. Zapamti da se može uzeti day after samo 2x godišnje i to u razmacima od 6 mj.
Radije si sad nakon ove zbrke odi po neke pilse koje ćeš redovito piti. Manje škode od ove bombe koju ćeš sad uzeti.
nezrela tuka je citirala ginekologicu na cybermedu koja daje savjete.
"pilule koje treba" su također bomba za tjelo koja te totalno hormonalno zbrcka, jetru pogotovo. tako da ne znam o kojim to pilulama koje treba pricas??
cura trazi pomoc da ne zatrudni jer jos nije kasno za day after a umjesto bombasticne jedne day after pill moze uzet kontracepcijske.
i cura uopce nije popila day after prije dva mjeseca jer je to trazila za prijateljicu.

neodgovorna i nezrela tuka

Ivanicapeca
29.12.2009., 09:02
nezrela tuka je citirala ginekologicu na cybermedu koja daje savjete.
"pilule koje treba" su također bomba za tjelo koja te totalno hormonalno zbrcka, jetru pogotovo. tako da ne znam o kojim to pilulama koje treba pricas??
cura trazi pomoc da ne zatrudni jer jos nije kasno za day after a umjesto bombasticne jedne day after pill moze uzet kontracepcijske.
i cura uopce nije popila day after prije dva mjeseca jer je to trazila za prijateljicu.

neodgovorna i nezrela tuka

A ti si ta liječnica, pa joj to ovak 'odgovorno' savjetuješ što i kako treba, jeli? :kava: BTW, kad se nekog citira, stavi se link i izvor. Ta liječnica svojim imenom i prezimenom stoji iza rečenog i može krivično odgovarati ako je krivo savjetovala i ugrozila nekome život. Ti si pod nickom, anonimna. I dr. je vjerojatno odgovarala konkretno nekoj osobi koja joj je vjerojatno dala još neke podatke o sebi. Ti si stvar očito izvukla "iz konteksta".
I to još da si uzme od frendice recept i ode po pilule :facepalm:. Živa koma :eek:
Od kud znaš da djevojka nema neki poremećaj (u svim uputama u kutijici od svih AB pilsa koje si nabrojala ima hrpa nabrojenih poremećaja koji uopće nisu tako rijetki) zbog kojeg joj uzimanje pilsa na svoju ruku i to još od jednom ovako u obliku bombe, može ugroziti život? Hoćeš u tom slućaju preuzeti odgovornost, 'odgovorna' djevojko?
Da, djevojka je u situaciji i treba joj pomoć. Tu pomoć joj jedino može pružiti ginekolog. To tako rade odrasle i odgovorne osobe. Napravila je pogrešku i sad je ti savjetuješ da napravi još jednu. Jako odgovorno i zrelo od tebe, jel da?:mig:

Što se tiče pilula o kojima sam ja pisala, to su one koje joj samo i jedino može propisati ginekolog, nakon što je pregleda i koje se piju redovito, u manjim hormonalnim dozama od bombi tih istih pilula u dozama koje ti navodiš. Ginekolog će joj propisati pilule koje su najbolje za njeno tijelo i razine hormona u njenom tijelu.
Kontracepcija ima svoje prednosti i nedostatke, naravno, i ne podnosi je svatko najbolje, ali je svakako bolja opcija od ovakvih hormonalnih samoubojstava.

I da, vrlo si ne odgovorna si i ne zrela. Zamisli se malo nad sobom. Najtoplije ti to preporučujem.

danica_17
31.12.2009., 13:14
u utorak sam bila kog ginekologa i prepisao mi je LOGEST pilule za dan poslije...kao prva stvar bila mi je čudna da ke on meni prepisao 2x2,a svuda na netu piše 5x5 uzimanje pilula...ja sam ipak uzela 4x4,jer mi se činilo kao da on mene zajebava jer nisam htjela da mi stavi spiralu..kao što je on meni predlagao..REKAO JE DA je nakon 48 sati mala mogućnost da mi pilule pomognu,da bi ipak trebala riskirat 500 kn za tu spiralu...ODLUČILA SAM SE ZA PILULE...jer svuda pišu ginekolozi da pilula pomaže do 72 sata.
pa bih molila ako tko ima kakvih iskustava sa pilulama za dan poslije i da li je on imao pravo kada je rekao da mi možda neće pomoći,ili ipak ne trebam imati straha...da li bih trebala dobiti sada menstruaciju odmah po pilulama ili sve dalje ide normalno?hvala

SuperCow
31.12.2009., 14:27
Kakva spirala? :ne zna: Šta nije da spirala koristi kao kontracepcijsko sredstvo, a ne kao sredstvo za dan poslije?
Inače, mislim da se pilule uzmu 2x2, i postoji mogućnost da ipak dođe do trudnoće.

Zhuta
31.12.2009., 14:37
Ma kakvu mrtvu spiralu????

Iz iskustva sam se uvjerila da se večina oralne kontracepcije u svrhu za "dan poslije" pije po principu 3 prvi dan i 2 drugi dan (ili obrnuto, no za ovu priču to ni nije bitno).
Tako sam pila Steridil M i Triqular (propisao ginekolog).

rea021
31.12.2009., 14:38
Inače, mislim da se pilule uzmu 2x2, i postoji mogućnost da ipak dođe do trudnoće.

točno, bez obzira dal dobila mengu dan ili pet dana poslije...

a za ovu spiralu kao sredsvo za dan poslje nikad čula,,,

8472
02.01.2010., 08:23
točno, bez obzira dal dobila mengu dan ili pet dana poslije...

a za ovu spiralu kao sredsvo za dan poslje nikad čula,,,
Pa spirala fizički sprečava implantaciju, pa tako i vrijedi ako ju ugradi koji dan nakon sexa...
Ali ipak mislim da se više radilo o biznisu nego o zahtjevu pacijenta.

lidija84
02.01.2010., 12:52
Nije bitna vrsta/naziv pilula za dan poslje već količina etilin estradiola koju moraš unijeti da bi djelovalo za "dan poslije".
Trebalo bi unijeti 100 mikrograma etilin estradiola 2 puta u razmaku od 12 sati a unutar 72 sata od rizičnog odnosa

Npr. Cilest sadrži u sebi 35 µg estradiola pa se uzimaju 3 tbl.u razmaku od 12 sati.

Audrey Hepburn
03.01.2010., 21:33
Drage djevojke
Doktorica na cybermedu je moja ginekologinja,žena radi svoj posao uspješno u privatnoj poliklinici bez ikakvih pritužbi.Curama koje su u situaciji kao ja pomaže sa stotinu savjeta i citati s te strane su poželjni.
Ako ikome pomaže moja situacija neka uči iz nje,naime 21.12 popila sam 3+3cilest kao hitnu kontracepciju,12. dan ciklusa se dogodio sam odnos. i menstruacija bi mi trebala stić 6.,7.1 ili koji dan kasnije...
Mučnine su bile nepodnošljive a povraćanje me olakšalo za 3 kile što NE ZNAČI da tako djeluju na sve...mnoge cure nit ne osjete tablete dok druge proživljavaju što i ja.
Uspješnost ovih tableta je 96% za vrijeme ovulacije ako se uzmu u prvih 72 h!Nikakvih 75 sati koliko sam pročitala na forumu.
Ako se dogodi da je zbilja hitno otiđite u polikliniku gdje uz konzultacije od kojih 100 kuna ODMAH dobivate recept za pilule i podižete ih uz plaćanje u ljekarni.
Ne igrajte se sa svojim tijelom ako to nije nužno ali ABORTUS i pilule nisu isti topic niti se o tome jednako raspravlja.Vi sprječavate trudnoću a ne ubijate plod.Cure samo naprijed i nemojte se ničeg bojati..Same najbolje znate što vam je potrebno u životu i prodike vam nisu potrebne.:mig:

GiRL
10.02.2010., 11:15
Drage curke, frendica me zamolila da vam javim, ona je bila kod ginekologa i on joj je savjetovao da je dovoljno popiti 2 Logesta, i za 12 sati još 2. :)

lidija84
10.02.2010., 16:47
Drage curke, frendica me zamolila da vam javim, ona je bila kod ginekologa i on joj je savjetovao da je dovoljno popiti 2 Logesta, i za 12 sati još 2. :)

Nisam baš sigurna za ovo... Logest sadrži samo 20 µg estradiola a za day after turu bi trebalo unjeti 100 µg estradiola!

yslp
10.02.2010., 17:03
Nisam baš sigurna za ovo... Logest sadrži samo 20 µg estradiola a za day after turu bi trebalo unjeti 100 µg estradiola!

Definitivno nije dobro, logest ide 5+5 sigurno

nephthys
10.02.2010., 18:03

To što je njoj doktor savjetovao je njezina stvar i nikako ne može biti primijenjena na druge cure ovdje.
S obzirom da par postova ranije se može naći također informacija da je drugi ginekolog prepisao također Logest 2x2, ajmo ostaviti doktorima da to procjenjuju ovisno o pacijentici, može? :mig:

yslp
11.02.2010., 11:40
Ajde, ali neka javi ako je bilo uspješno ;)

Georgia_6
20.02.2010., 23:01
daj Bože da bude uspješno i da sve prođe dobro! ali to ne znači da druge cure mogu vjerovati da je ta doza dovoljna i možda se zavaravati... hoću reći sljedeće: možda cura koja je trenutno u krizi (tj.bila je) uopće ne bi zatrudnila niti da nije popila pilulu za dan poslije... nije tako lako napraviti dijete, tako da... samo upozoravam cure koje će se oslanjati na ove info o kojima se raspravljalo u postovima prije mojeg. pozz!

buffy23
01.03.2010., 08:21
Ciao, procitala sam skoro cijelu temu, i jos ostale clankove po netu, ali nešto mi nije potpuno jasno!
Piše da je djelovanje pilule "za dan poslije" sigurna oko 95%, naravno ako se uzme unutag pravog roka, i sve to,
ali jel zna netko nekog, ili je vec cuo, da stvarno nije djelovalo?
Bas me zanima, jel je cuo kad netko za onih 5%??

lidija84
01.03.2010., 16:36
Ciao, procitala sam skoro cijelu temu, i jos ostale clankove po netu, ali nešto mi nije potpuno jasno!
Piše da je djelovanje pilule "za dan poslije" sigurna oko 95%, naravno ako se uzme unutag pravog roka, i sve to,
ali jel zna netko nekog, ili je vec cuo, da stvarno nije djelovalo?
Bas me zanima, jel je cuo kad netko za onih 5%??

Ja jesam.
Zato se ja ne držim teorije da je točno do 72 sata zaštita 95 % a nakon toga padne na 0% . To je nemoguće. Već što se duže čeka (unutar tih 72 sata) to je rizik za trudnoču veći!

yslp
01.03.2010., 19:20
Ja jesam.
Zato se ja ne držim teorije da je točno do 72 sata zaštita 95 % a nakon toga padne na 0% . To je nemoguće. Već što se duže čeka (unutar tih 72 sata) to je rizik za trudnoču veći!

Je bilo sve ok s bebom poslije?

lidija84
02.03.2010., 10:21
Je bilo sve ok s bebom poslije?

Hvala Bogu beba je dobro! :top:

yslp
02.03.2010., 12:56
Hvala Bogu beba je dobro! :top:

To je bitno :top:

Funk Lizard
10.05.2010., 18:29
ovako :)

prvo, ispricavam se jer znam da ovaka nekakva tema vec vjerojatno negdje postoji, no nisam ju pronasla... :/:ne zna: tak da ak ima, spojite me s njom.

decko i ja bi htjeli prvi put spavat.. meni bi bilo prvi put, i uzasno se bojim trudnoce... znate vec... e sad... koristili bi kondom, normalno...za svaki slucaj da vas pitam, dok ne bude kasno.. pilule za dan poslje..mogu li ih dobiti bez recepta (maloljetna sam jos) (da, znam, bezbroj puta pitano, no neki kazu da mozes, neki da ne.. :ne zna::confused:)

dalje.. citala sam da trebam popit prvo onoliko koliko pise, npr 3 tablete, a za 12 sati jos, recimo, 2..ovisno...sta sa onom slj. kutijom? kada to? i dokle? sta, popijem te 2 i sve je uredu?

zanima me jos samo jel smijem to koristit ako mi je prvi put..

trebam spomenut da nisam bila kod ginekologa, pa bi vjv trebala...

ispricavam se sto je dugacko i sto tema vjv postoji,
unaprijed zahvalna. :)

Prebačenjo s LJES-a

nata_lie
10.05.2010., 18:35
ne mozes ih dobiti bez recepta.

moj savjet je da prije nego ista napravis odes ginekologu i saznas tocno sve sto te zanima.

mišica27
25.05.2010., 10:54
Ovako, popila sam po uputi doktora pilule cilest, 3x2 14.5. nakon nezaštićenog odnosa, ali bez svšavanja unutra, ali negdje dva dana poslije ovulacije.

Menstruacija je došla 25.5 i evo, još malo traje. Ja sam inače sva bolesna, imam bronhitis, alergijsku astmu, sinusi me bole, glava, zubi, ali od danas kao da me boli i bubreg. Pijem antibiotike i sutra idem na analizu krvi.

Mene zanima, jel postoji mogućnost od trudnoće, ako je i došlo do menstruacije. Bojim se jer sam sva nikakva, i ne znam jel mi to više od ove bolesti i pada imuniteta ili da nisam trudna?

marta35
25.05.2010., 17:49
draga mišice najvjerojatnije nisi trudna kako opisuješ..jedino mi nije jasno veliš da je menga došla 25.5. i još malo traje - a danas je 25.5. pa ne razumijem(valjda si mislila 20.05)..osim toga ovi bolovi nisu simptomi trudnoće vjerojatno ti je pao imunitet jer ako imaš normalnu mengu sigurno nisi trudna!:mig:

mišica27
25.05.2010., 18:30
Bože....pa da, mislila sam na 21.5. Inače ima ciklus od 25-28 dana, ovulaciju osjećam nekad 12, 14, 15 dan i traje mi menstruacija oko 6 dana, prva počne sa smeđim, pa onda krene 3 dana popravo i još dva dana isto kao i na početku, manje krvi pa je smeđe. Tako je i sad bilo. A dobila sam 7 dana nakon pilula za dan poslije i na 25. dan ciklusa.

Ma je, pao mi je imunitet totalno jer sam počela radit u školi pa djeca stalno kišu, kašlju, curica ispred mene je imala bronhitis...

Mene je zapravo samo zanimalo može li se dogoditi nakon pilule poslije da žena i dobije menstruaciju, ali da je trudna....ili je ipak to malo vjerojatno?

Hvala ti marta 35!:-)

ula_la
03.06.2010., 09:01
nisam nikad kupovala to ali mislim da ih mozes kupit u ljekarni bez recepta,ali mislim da se piju samo 48h poslje..
pitaj u ljekarni..
i popi samo ako si jakoo sigurna da ti je baš potrebno jer sam čula i vidjela od frendica svasta od nuspojava tih tableta..
pa ti sad vidi..

ne mozes ih dobit u ljekarni, samo kod ginekologa....
ja sam ih uzela jednom daaaavno, mislim da dobijes tri tablete koje pijes u određenom razmaku nakon spolnog odnosa
sretno! :top:

kathyy
22.06.2010., 12:25
Pozdrav, Dali se mogu u apotekama nabavit tablete za dan poslje bez recepta, i dali ima ikakvih nuspojava, ja ih nikad nisam koristila. Hvala unaprjed na odgovorima.

tashan
23.06.2010., 12:52
Nuspojave...

Tabletama za poslije se sopas hormonima koji sprijecavaju nidaciju(tj,smjestanje )ploda na predvidjeno mjesto u maternici.Nuspojava je da se nakon uzimanja tablete javi jaka glavobolja,pritisak u prsima,bol u zeludcu,nadrazaj na povracanje,lagano vaginalno krvarenje. Ako se je oplodjeno jajasce smjestilo,nemaju ucinak.Pilula za dan poslije je abortus oplodjenog jajasca.Isto tako su kontracepcijske pilule metoda sprecavanja nidacije oplodjenog jajasca, i isto tako abortus.

AlBali
24.06.2010., 08:19
Nuspojave...

Uzela pililulu za dan posle pre 5 godina, upala u strašan hormonalni disbalans, i dan danas traje. Ginekolog mi rekao da kad/ako budem htela da ostanem trudna to kažem, jer će mi najverovatnije biti potrebna pomoć veštačkim hormonima, da će teže to tek tako da se desi.

Lice mi se totalno bilo unakazilo, sredilo se tek pre nekoliko meseci, ali i dalje nije kao što je bilo.

To ne znači da će svakoj tako biti, ja sam očito bila sklona tome (mada ništa pre toga nije ukazivalo na to) , ali eto... da znate da mogu i to da budu nuspojave...

Kleine
28.07.2010., 13:01
dakle, ako tema ne spada ovdje ili ima vec neka se seli ili spaja

da ne duljim popila sam vikelu (cini mi se da se tako zvala) samo jedna u pakiranju, ne treba recept nekih 12 eura je tu. nisam imala nekih nuspojava, jucer mi je stigla menga (sa jakim bolovima u trbuhu) i zakasnjenjem od 5 dana. ono sta mene muci je da je menga obilnija nego inace, ali cudne boje ( onako tamna skoro pa smeda) i izlaze nekakvi djelovi :eek: ne usudim se ni stavit tampon koliko mi je to :eek: a i pitanje je koliko bi izdrzao jer za cas mi promoci veliki nocni ulozak, srecom pa sam kuci danas, ali dali je to normalno??

tnx

chocolatecookie
28.07.2010., 15:16
Side Effects of Levonorgestrel - for the Consumer

Levonorgestrel/Ethinyl Estradiol

All medicines may cause side effects, but many people have no, or minor, side effects. Check with your doctor if any of these most COMMON side effects persist or become bothersome when using Levonorgestrel/Ethinyl Estradiol:

Acne; breast tenderness or enlargement; changes in appetite; changes in weight; dizziness; headache; loss of scalp hair; nausea; nervousness; stomach cramps or bloating; vaginal spotting or breakthrough bleeding; vomiting.

Seek medical attention right away if any of these SEVERE side effects occur when using Levonorgestrel/Ethinyl Estradiol:

Severe allergic reactions (rash; hives; itching; difficulty breathing; tightness in the chest; swelling of the mouth, face, lips, or tongue; unusual hoarseness); absent menstrual period; breast discharge; breast lumps; calf or leg pain, swelling, or tenderness; change in amount of urine produced; chest pain or heaviness; confusion; coughing of blood; dark urine; fainting; mental or mood changes (eg, depression); migraines; numbness of an arm or leg; one-sided weakness; pale stools; persistent, severe, or recurring headache or dizziness; persistent vaginal spotting; severe pain or tenderness in the stomach; shortness of breath; slurred speech; sudden severe headache or vomiting; swelling of the fingers, hands, legs, or ankles; unusual or severe vaginal bleeding; unusual tiredness or weakness; vaginal irritation, discharge, or change in secretions; vision changes (eg, sudden vision loss, double vision); yellowing of the skin or eyes (with or without fever).

http://www.drugs.com/sfx/levonorgestrel-side-effects.html

Nemam pojma je li normalno, ja čitam uputice i postupam po uputicama i da imam krvarenje za kakvo uputice kažu "ozbiljan sajdefekt, trči doktoru" ja bih trčala doktoru. :D On je išao u školu puno godina da bi znao jel normalno ili nije.

blue_berry
30.07.2010., 10:36
prijašnjih sam dana čula neka nagađanja, no sad je izgleda sigurno da se tableta za dan poslije može kupiti u ljekarnama - no kako piše u članku: tableta za "dan poslije" izdaje se isključivo po preporuci ginekologa i to putem liječničkog recepta! Njena se cijena kreće oko 200 kn.

http://www.ordinacija.hr/zdravlje/seksualno-zdravlje/tableta-za-dan-poslije-napokon-stigla-u-hrvatsku/

chocolatecookie
31.07.2010., 18:43
Super da su napisali kako se zove.

moses
02.08.2010., 12:45
Nama je u petak usred noći puknuo kondom, u subotu ujutro sam na stari recept kupila kutijicu Yasmina i popila 5 tableta, nakon 12 sati još 5 komada. Upravo zato što sam i ja negdje pročitala da je potrebna doza od 100mg, a Yasmin ih sadrži tek 20mg.

Sad sa strepnjom čekam slijedeću menstruaciju.........

Sigurna
02.08.2010., 18:02
Nama je u petak usred noći puknuo kondom, u subotu ujutro sam na stari recept kupila kutijicu Yasmina i popila 5 tableta, nakon 12 sati još 5 komada. Upravo zato što sam i ja negdje pročitala da je potrebna doza od 100mg, a Yasmin ih sadrži tek 20mg.

Sad sa strepnjom čekam slijedeću menstruaciju.........

Dovoljno je bilo 3+3. Sad si i previše šokirala organizam. Ne znači ako popiješ više nego što treba da je efikasnije. Slijedeća menstruacija nije siguran pokazatelj da nisi trudna, samo je pokazatelj disbalansa hormona. Ali, ostaje ionako pitanje da li su ti ziher bili plodni dani...čekati, drugo ne možeš. Ja sam prije milijun godina popila za dan poslije, nakon dogovora sa gyn i sjećam se da mi je bio rekao da nakon mjesec i pol dođem na pregled ili nek napravim test, jer krvarenje ne znači puno, pogotovo ak bude drugačije, oskudnije ili kraće, što se ionako zna dogoditi.

moses
02.08.2010., 21:59
Uffff.......negdje sam vidjela 3+3, negdje 5+5.....pa sam išla na sigurniju opciju.

Trčala sam ujutro prvo na hitnu, jer je subota i gin mi ne radi, da mi oni izdaju recept za Stediril D, mislila sam da je to jedina opcija......a oni da mi samo mogu dati uputnicu za ginekologa i pregled u bolnici :mad:

Ja sam ipak snalažljiva i nisam više mulica, ali sve mi dođe žao onih curica kojima se dogodi takva nezgoda pa nemaju ama baš nikakvu pomoć od naših glupih službi.......ma.....

bella84
11.08.2010., 11:28
ej cure molim vas da mi hitno odgovorite!!!dali se tablete za dan poslije mogu popiti 72 sata nakon spolnog odnosa?dal se mogu dobiti bez recepta i kolko koštaju!?molim vas da mi što prije odgovorite hitno je!!!!! :confused:

Hej! Ja sam ti prije par dana bila u takvoj situaciji; uglavnom, par sati nakon spolnog odnosa sam otisla ginekologu, i dobila recept za Diane ~ pila sam 3X 2 tablete svakih 12 sati! I rekao je doktor da ce nakon toga sve biti ok! Moras ih uzeti u roku 72 sata, najbolje prve dvije uzeti sta prije! Osjecala sam mucninu, ali brzo je proslo! Mozes ih kupiti u ljekarni bez recpeta, ali kostaju ti 135kn :flop:

Šlus
23.08.2010., 23:52
Imala sam odnos u subotu navečer i puka je kondom(14. dan ciklusa, ali menga mi inače šeta pa nisam sigurna da su bili plodni dani), u nedjelju nisam mogla ništa, danas sam bila u ginekologice, dala mi je recept za pilule za dan poslje, prva doza 4 tablete, popila sam danas u 7 i 20, rekla je da se dobro najedem prije zbog mogućeg povraćanja, druga doza 48 sati nakon uzimanja prve. Nije mi jasna tolika razlika između dviju doza, i rekla je da prva doza djeluje u prvih 12 sati (tih prvih 4).
Jeli moguće da će mi djelovati po ovome što sam napisala?

E da, i nakon prve doze je rekla da mirujem 2 sata(tako i za drugu), i ako mi ne bude ništa da vjerojatno neće ni biti, nisam imala glavobolju, nisam povraćala, i sada dok pišem nemam još nikakve moguće simptome o kojima vi pišete tu. Pitala sam za krvarenje rekla je da neće doći do toga i da će mi menstruacija doći par dana prije nego što bi trebala.

evelyn
24.08.2010., 09:29
Kolike su šanse realno da se zatrudni odmah nakon prestanka menstruacije kada su kakti neplodni dani?Znam ,ništa nije sigurno...

mimoza40
24.08.2010., 17:19
Hej! Ja sam ti prije par dana bila u takvoj situaciji; uglavnom, par sati nakon spolnog odnosa sam otisla ginekologu, i dobila recept za Diane ~ pila sam 3X 2 tablete svakih 12 sati! I rekao je doktor da ce nakon toga sve biti ok! Moras ih uzeti u roku 72 sata, najbolje prve dvije uzeti sta prije! Osjecala sam mucninu, ali brzo je proslo! Mozes ih kupiti u ljekarni bez recpeta, ali kostaju ti 135kn :flop:

Diane tablete izdaju se u ljekarni isključivo na recept liječnika..bilo privatni rp pa platiš punu cijenu,ili socijalni pa ne platiš ništ (eventualno 15 kn ako nemaš dopunsko)..
Dakle..ne može samo otići u ljekarnu i reći "ja bi Diane"..
I sama veliš da si ti dobila recept od ginekologa..

Sigurna
24.08.2010., 18:10
Kolike su šanse realno da se zatrudni odmah nakon prestanka menstruacije kada su kakti neplodni dani?Znam ,ništa nije sigurno...

Mjerodavni dani u ciklusu su prvi dan menstruacije i trajanje ciklusa. Nikakav broj dana krvarenja - uostalom, po čemu to određuješ? Po zadnjem odljevu krvi, po krvavom iscjetku, kad je zadnji dan? :ne zna: Vrlo subjektivno.
Ako je ciklus neredovit, ovulacija može biti bilo koji dan ciklusa, može je i uopće ne biti i sl....ako je redovit (28-34 dana) ovulacija je 14 dana prije slijedeće menstruacije, što se može ustanovit tek retrogradno. Ali teorijski, dakle, oko sredine ciklusa. E sad, imaš odnos nakon menstruacije, spermići znamo mogu "preživjeti" u tebi par dana i eto ti plodnog razdoblja. Osim toga, ako si se nedavno skinula sa tableta, opet može biti više ovulacija u mjesecu i sl.

Mogućnosti su šarolike..

nibrdari
25.08.2010., 11:56
drage moje cure, posebna vrsta "nuspojave" tih koktel kontracepcijskih pilula koje se kod nas koriste umjesto pipule za dan poslije se javlja onda kada se tabletama ne postigne zeljeni ucinak. ja sam jedan od onih nesretnih slucajeva.

8 sati nakon puknuca kondoma popila sam logest 5+5 i bila uvjerena da ce sve biti ok, jer se ipak radilo o prekratkom vremenu. poceli su cudni simptomi koji su u biti karakteristicni i za trudnocu i kao reakcija na tablete. test za trudnocu bio je pozitivan!!! kako mjesecnica nikako nije dolazila, otisla sam kod ginekologa na pregled kojim je ustanovljena trudnoca:confused:

kako se plod nije razvijao, morala sam uraditi kiretazu. inace sam jedna od protivnica pobacaja. i dan danas mrzim sebe zbog tih tableta. da nisam bila glupa i povodila se glupim "savjetima", danas bi bila u 7. mjesecu trudnoce... pa nezgode se dogadjaju i trebamo se suociti s posljedicama nasih djela! imam napade placa kad god vidim bebu na ulici, a ne prodje ni jedno jutro niti vecer a da ne pomislim kako sam se zbog glupih tableta morala odreci neceg tako vaznog... sto vise vrijeme prolazi, to mi je teze... u zadnje vrijeme ju sanjam:(

moj savjet je da ne uzimate to smece jer vam se zivot moze drasticno promijeniti...a vjerujte mi, ne zelite to...

chocolatecookie
26.08.2010., 14:07
To bi se možda dogodilo i da nisi popila pilule, ne grizi se. :grli:

Bebu možeš napraviti i namjerno i planirano. :)

Hedonistkinja
26.08.2010., 15:22
drage moje cure, posebna vrsta "nuspojave" tih koktel kontracepcijskih pilula koje se kod nas koriste umjesto pipule za dan poslije se javlja onda kada se tabletama ne postigne zeljeni ucinak. ja sam jedan od onih nesretnih slucajeva.

8 sati nakon puknuca kondoma popila sam logest 5+5 i bila uvjerena da ce sve biti ok, jer se ipak radilo o prekratkom vremenu. poceli su cudni simptomi koji su u biti karakteristicni i za trudnocu i kao reakcija na tablete. test za trudnocu bio je pozitivan!!! kako mjesecnica nikako nije dolazila, otisla sam kod ginekologa na pregled kojim je ustanovljena trudnoca:confused:

kako se plod nije razvijao, morala sam uraditi kiretazu. inace sam jedna od protivnica pobacaja. i dan danas mrzim sebe zbog tih tableta. da nisam bila glupa i povodila se glupim "savjetima", danas bi bila u 7. mjesecu trudnoce... pa nezgode se dogadjaju i trebamo se suociti s posljedicama nasih djela! imam napade placa kad god vidim bebu na ulici, a ne prodje ni jedno jutro niti vecer a da ne pomislim kako sam se zbog glupih tableta morala odreci neceg tako vaznog... sto vise vrijeme prolazi, to mi je teze... u zadnje vrijeme ju sanjam:(

moj savjet je da ne uzimate to smece jer vam se zivot moze drasticno promijeniti...a vjerujte mi, ne zelite to...

Ako se to tebi dogodilo, ne znači da će se svima, a možda se nije dogodilo zbog tableta već eto tako. Zašto si uopće popila tablete ak ti je tolko krivo što na kraju nisi rodila? :confused:

Hermina
26.08.2010., 16:08

čitala sam dosta o tome i zapravo, ako dođe do trudnoće, unatoč piluli, male su šanse da će ona naškodit plodu. eto, nevjerojatno, ja sam tim pilulama vjerovala 100% dok se kolegica s faxa nije ostala trudna nakon što je popila pilula za dan poslije. a bebač je zdrav i velik..
p.s. žao mi je što ti se to dogodilo, ali vjerojatno je tak trebalo bit ( možda plod ionako kasnije ne bi preživio) imaš još puno prilika za trudnoću :mig:

chocolatecookie
26.08.2010., 20:29
Zašto si tim pilulama vjerovala 100%? :D One nisu uvijek djelotvorne. Nijedna kontracepcija nije. Sterilizacija nije. Tko želi biti POSVE siguran da do trudnoće neće doći, neka se ne seksa.

malissa
27.08.2010., 20:00
pozdrav! Uzela sam pilule po preporuci ginekologa, i ginekolog mi je rekao da je moguce krvarenje slicno kao kod menstruacije. Jel to krvarenje znaci da nisam trudna ili necu znati sve do slijedece menstruacije??? Hvala

domeo
28.08.2010., 15:51
moze li mi tko reci koliko dodu unutarmatericni ulosci za dan poslije.hvala

slatko zlo 23
02.09.2010., 09:23
Pozdrav svima!
Prije 8 dana popila sam vikelu, jer sam prethodnu noc imala odnos, pa sam se uspanicila i nakon 4 sata popila vikelu, to je bio 11 na 12 dan ciklusa, jer sam prethodnu menstruaciju imala 15.8, a ciklusi su mi na 30 do 32 dana.
Kupila sam je najnormalnije u apoteci kao da kupujem oligovit.
Nisam imala nikakve nus pojave, sve do jucer kad sam prokrvarila slabo. I danas imam krvarenje, mozda malo vise nego juce.
Pocetak krvarenje je sedmi dan od uzimanja pilule, a menstraciju trebam dobiti tek 15.9.
Zanima me jel ovo krvarenje posljedica hormona iz tablete ili se racuna ko preuranjena menstracija( bas 15 dana ranije?!).
Doktorica mi je rekla da je moguce da mi se uzdrma ciklus i da mi kasni iduca menstracija, a koliko dana ce mi kasniti?
I jos jedna stvar, da li je moguce i nakon ovog krvarenja poslije tablete, da bude trudnoca?
Molim Vas za vasa iskustva, bas sam pod stresom.

domeo
04.09.2010., 17:02
pozz.imate novu tabletu za dan poslije.dobije se na recept i kosta 190 kuna i bas je predvidena za takve slucajeve

domeo
04.09.2010., 17:06
Pozdrav svima!
Prije 8 dana popila sam vikelu, jer sam prethodnu noc imala odnos, pa sam se uspanicila i nakon 4 sata popila vikelu, to je bio 11 na 12 dan ciklusa, jer sam prethodnu menstruaciju imala 15.8, a ciklusi su mi na 30 do 32 dana.
Kupila sam je najnormalnije u apoteci kao da kupujem oligovit.
Nisam imala nikakve nus pojave, sve do jucer kad sam prokrvarila slabo. I danas imam krvarenje, mozda malo vise nego juce.
Pocetak krvarenje je sedmi dan od uzimanja pilule, a menstraciju trebam dobiti tek 15.9.
Zanima me jel ovo krvarenje posljedica hormona iz tablete ili se racuna ko preuranjena menstracija( bas 15 dana ranije?!).
Doktorica mi je rekla da je moguce da mi se uzdrma ciklus i da mi kasni iduca menstracija, a koliko dana ce mi kasniti?
I jos jedna stvar, da li je moguce i nakon ovog krvarenja poslije tablete, da bude trudnoca?
Molim Vas za vasa iskustva, bas sam pod stresom.

i ja sam prokrvarila no meni je ginicka propisala cilest i to 3 komada po 2 puta u 12 sati i nakon 4 dana sam prokrvarila tj danas no rekla je da je to normalno

slatko zlo 23
05.09.2010., 10:10
Nakon Vikele sam dobila krvarenje i vec mi traje danas je peti dan, jako oskudno, kao tackasto.
Citala sam da je neko vec pisao o tome, ali mene brine sto mi vec ne prolazi. Imam li razloga za brigu ili ne? I koliko je vama trajalo?
Menstruaciju trebam dobiti 15.9

chocolatecookie
05.09.2010., 12:15
Pitaj svog ginekologa.

Yuna
05.09.2010., 19:01
Jucer je meni i decku puknuo kondom, a 23 sata kasnije sam popila 3 cilest tablete, tocnije sad u 19:00. Jel to pre kasno da bi djelovalo?
I citala sam da se od njih znaju dobit mucnine, povracanja itd pa me zanima nakon kolko vremena od uzimanja tableta se to pojavi da se znam pripremit? Sad je proslo 1h od kad sam ih popila i za sad ne osjecam nikakve nuspojave.
I kad bi mi trebala doc M? Jer mi je tek prije 2 dana prestala.
Zahvaljujem na odgovorma :) Sorry ako sam dosadna, ali stvarno mi je frka :(

Yuna
06.09.2010., 14:26
Zeznula sam :( Probudila sam se danas u 6:45 da nesto pojedem i popijem jos 3 tablete u 7 jer je tada proslo 12 sati, ali mi je postalo uzasno muka i povracala sam kaj sam god stavila u usta pa sam odgodila uzimanje tableta za par sati i nisam uzela 3 nego jednu. Za sat-dva cu popit jos jednu i jos jednu navecer. Oce biti kakvog ucinka sada? Please nek netko odgovori.
I rekla mi je doktorica u bolnici da je sansa 60-70% da ne dođe do trudnoce s tim tabletama.

TheEmpress
06.09.2010., 15:54
Čekaj, jel piješ na svoju ruku ili ti je ginekologica rekla kak da piješ? Ako piješ na svoju ruku, jebiga, nemoj se zajebavat s tim, to je velika doza tableta. Ako si bila kod ginekologa, pij onak kak ti je on/a rekao/la, s razlogom to tak ide.

Yuna
07.09.2010., 10:17
Rekla mi je tak ginekologica na hitnoj. Popila sam 3 tijekom dana, ali ne u vrijeme kad sam trebala, valjda ce bit nekakvog ucinka. Bas nisam imala srece pa mi se riganje desilo 5 min prije nego kaj sam trebala popit sljedece 3...

TheEmpress
07.09.2010., 15:01
Nema veze ako je riganje 5 minuta prije, glavno da nije 5 minuta poslije, jer onda ne bi tablete imale učinka.

Elaine123
07.09.2010., 16:16
pozz.imate novu tabletu za dan poslije.dobije se na recept i kosta 190 kuna i bas je predvidena za takve slucajeve

Escapelle. Ništa revolucionarno. 150 mikrograma levonorgestrela ko i Vikela, i košta 190 kn. Zašto ne zaradit na ljudima u nevolji. :o

slatko zlo 23
14.09.2010., 10:25
Cao svima,
juce sam dobila, mojoj sreci nema kraja:top::):s

slatko zlo 23
16.09.2010., 09:55
Zanima me jos jedna stvar: je li normalno da se menstruacija traje krace, poslije vikele. Dobila sam na vrijeme i danas mi je 4 dan i vec prolazi, smedjkasto je. Bila je manje obilna nego inace, pa me zanima jel to od tablete. Inace mi traje oko 6, 7 dana, a izgleda da ce danas prestati.

lady of sorrows
21.09.2010., 19:23
aj baš da podijelim iskustvo s vama.

u subotu po noći puknuo kondom.u nedjelju ujutro shvatim da mi je istekla zdravstvena iskaznica.u nedjelju naravno ne mogu do nove.odem ujutro u pon u hzzo po novu i oni je ne mogu pronaći....a vrijeme ide...danas ujutro napokon dođem do iskaznice i nakon posla odjurim na hitnu u vinogradsku po tabletu za dan poslije koju moram uzeti u roku 72 sata, a meni teče 64.....

pozvonim na hitnu ginekološku i nakon 3. zvona tek mi sestra cca 55 godina otvori vrata i pita me pred ostalima u čekaonici: "šta je?" kažem "jel možemo na samo da ne govorim sad ovdje?" pomaknemo se i kažem po što sam došla i ona meni na to veli "dajte, dajte, ništa od toga". ja joj kažem da mi prolazi vrijeme i ona mi bahato veli da kaj bi sad ona trebala da di sam bila do sada...objasnim joj i ona me bezobrazno otkanta da nek si odem svom ginekologu sutra ujutro da oni ne daju recepte.kažem joj da je tad kasno da sam zato i došla k njima, da sam išla privatnom ginekologici, da se udala i odselila, da još nemam novu, a ona mi kaže da "ko mi je kriv" i da je to hitna da što ja hoću od nje.kažem joj da se meni ovo čini prilično hitno, a ona mi veli da su hitna obilna krvarenja i lomovi da ne budem smiješna.točno tim riječima. izlazi doktorica i pita što je bilo, ja joj kažem (napominjem da sam izrazito pristojna i ljubazna bila), a ona mi veli "mi vam to ne radimo odite si u neki dom zdravlja možda vas tamo prime, ne dolazi u obzir".i ja u suze jer ne vjerujem, već je pola 7 navečer i ona mi veli da kaj da uostalom možda uopće ne zatrudnim.ja joj velim "pa neću riskirati", a ona mi se naceri i veli ode u sobu i zatvori mi vrata pred nosom.u suzama izađem van jer si mislim di ću sad večer je ko još radi...zovem prijateljicu i kaže mi da je ona bila na svetom duhu, da ju nitko nije niš gnjavio odma su joj dali recept sve super.i nazove mi ih i kaže im i javlja mi da odem tamo da će me primiti.

na svetom duhu mlađe neke sestra i doktorica su bile toliko drage, susretljive s osmijehom i utješnom riječi da nisam mogla vjerovati nakon onih furija da sam takva sretnica.dobila tablete popila prve dve, za 8 sati još 2 i još nakon 8 sati zadnje 2.pa čekamo...

uglavnom ako vam se desi situacija kao moja i morate na hitnu, po noći ili slično preporučam sv.duh jer ovakva arogancija, bahatost i bezobzirnost koju sam doživjela u vinogradskoj mi se nije ni na placu desila, a ne bi ni sanjala da ću je doživjeti od ljudi koji su doktori.

Khalli
22.09.2010., 11:30
Koliko ja znam o piluli za dan poslije, to ne mora nužno biti ta određena.. Bitno je samo da kraj sebe imate recept za oralnu kontracepciju (a uopće ih ne morate koristiti)..

Primjer 1., kondom je pukao, cura je imala racept za oralnu kontracepciju, otišla u ljekarnu, kupila ih.. Prvi dan je popila 2 ujutro i 2 navečer, drugi dan je popila 1 ujutro i 1 navečer i.. Za 2 dana dobila je menstruaciju. Stvar rješena.

Primjer 2., kondom je pukao, cura je ujutro (nedjelja) otišla na hitnu, dali su joj recept (veći grad - postoji dežurna ljekarna gdje se uvijek sve može nabaviti 0-24h), isto za kontacepcijske, samo za neke s malo većim postotkom hormona.. Nadalje, isti postupak, prvi dan 2 ujutro i 2 navečer, drugi dan 1 ujutro i 1 navečer.. Za 2 dana dobila je menstruaciju. Ponavljam, stvar rješena.

To nisu moji primjeri, ali su primjeri meni vrlo bliskih osoba (i sve je bilo na preporuku ginekologa, 2 različita ginekologa). Stoga, samo pokraj sebe imajte recept, ako idete redovito ginekologu na preglede, on će Vam ga uredovno ažurirati i slobodno koristite kondom kao zaštitu od trudnoće, a ako se desi da pukne, nema jurnjave i kompliciranja. :mig:

bubicaa
22.09.2010., 11:38
Ali postoje razne pilule, s raznim količinama hormona, i ne može taj recept 2+2+1+1 djelovati na sve. To je fakat opasno. A pilula fakat ima hrpa različitih, a ne dvije-tri vrste...

Recimo moje pilule su Triquilar, tri faze. Koje boje bih ja tablete trebala piti da bi to bilo kao day after? Smeđe, žute, ili bijele?

Ne bih ja curama preporučala da se tako igraju sa zdravljem.

Khalli
22.09.2010., 12:01
Ali postoje razne pilule, s raznim količinama hormona, i ne može taj recept 2+2+1+1 djelovati na sve. To je fakat opasno. A pilula fakat ima hrpa različitih, a ne dvije-tri vrste...

Recimo moje pilule su Triquilar, tri faze. Koje boje bih ja tablete trebala piti da bi to bilo kao day after? Smeđe, žute, ili bijele?

Ne bih ja curama preporučala da se tako igraju sa zdravljem.

Ne preporučam im da se igraju sa zdravljem, neka se prvo konzultiraju sa svojim ginekologom.. Btw, za primjer 1 znam da su u pitanju bile Yasmin, a za primjer 2 da su bile nek na D. Ne znam točno koje.

Da, što se mene tiče, veća je igranje sa zdravljem uopće se dovesti do te situacije. Zato i ja pijem oralnu kontracepciju, Yasmin.. No, budući da sam trenutno u nekim frkama s njim, idem ovaj tjedan ginekologici, dogovorile smo se da idem na vađenje krvi i prelazim za mjesec - dva ili na Yaz ili, također, na Triquilar..

Što se tiče te tri faze kod Triquilara, piješ one koje imaju najviši postotak hormona (ne znam koje su to, smeđe, žute ili bijele), no mislim da one nisu ni podobne za takvo što budući da imaju faze..
Sad pišem skroz laički, mislim da su najobičnije kontracepcijske bez faza najpogodnije jer s njima ne možeš fulati koje su za koji dan i koliko koja ˝boja˝ sadržava hormona..

Što se tiče boldanog, nekad ne upale ni one koje su isključivo namjenjene za to.. Svaki organizam je drugačiji.. :rolleyes:

bubicaa
22.09.2010., 12:40
Ma ja sam zaključila da im kažeš da nabave recept za bilo koje pilule, pa kad se nešto dogodi, da idu na 2+2+1+1...
Ali slažem se, najbolje je ići do ginekologa. A ako se ima recept za pilule, ili telefonski pitati ginekologa ili nekog koju dozu točno tih tableta uzeti

Sad smo se valjda dobro shvatile :)

Khalli
22.09.2010., 13:11
Ma ja sam zaključila da im kažeš da nabave recept za bilo koje pilule, pa kad se nešto dogodi, da idu na 2+2+1+1...
Ali slažem se, najbolje je ići do ginekologa. A ako se ima recept za pilule, ili telefonski pitati ginekologa ili nekog koju dozu točno tih tableta uzeti

Sad smo se valjda dobro shvatile :)

:top:

chocolatecookie
22.09.2010., 15:29
zovem prijateljicu i kaže mi da je ona bila na svetom duhu, da ju nitko nije niš gnjavio odma su joj dali recept sve super.Ja sam jednom bila tamo zbog nečeg drugog, neka cura došla po recept, otišla s receptom. :)

Jednoj frendici su (ne znam gdje je bila) isto rekli da nije hitno. :zubo:

lotus red
23.09.2010., 10:14
Bok cure, molim vas za savjet.
Menstruaciju sam imala 28.07, a 8 dana nakon toga, 5.8 rizičan odnos kad je dečko djelomično svršio u mene.
Ja sam mada je bio tek 8 dan ciiklusa za svaki slučaj uzela hitnu kontracepciju nakon nekih 50h(a treba se uzeti u roku od 72h)
Krvarenje sam dobils 19.08, 4 dana ranije nego obično, no nije bilo oskudno i trajalo je 5 dana, pa sam to računala pod menstruaciju.
No problem je u tome što još uvijek nisam dobila menstruaciju u 9 mj,prije tjedan dana sam imala simptome kao da ću dobiti, i dapače uvjerena u to na 28 dan ciklusa sam imala seks bez zaštite. To je po svakoj mojoj logici trebao biti neplodan dan, ali me sada strah da se zbog hitne kontracepcije ovulacija pomaknula na kasnije, ili da je ovo prethodno bila lažna menga.
Nisam pametna, uopće nemam nikakih simptoma, što mi preporučate da uradim test ili je prerano?
Hvala na pomoći

Silvery
23.09.2010., 13:22
Ne znam iskreno što bih ti preporučila jer osim što si olako i van plodnih dana uzela pilulu za dan poslije, a time i pomaknula sve živo, ne znam kad bi ti se ciklus mogao dovesti u red. :ne zna:
Ne znam ni jeli ti ciklus uvijek redovit, a kažeš da si opet imala seks bez zaštite (to što je bio 28. dc ne mora ništa značiti sada nakon pilule).
Mnoge su cure na ovom forumu iznjele svoja iskustva kako im se ciklus mjesecima ne bi doveo u red nakon hormonske bombe. Probaj napraviti test ovih dana, pa vidi na čemu si. :mig:

lotus red
23.09.2010., 14:04
Ma znam da sam pilulu uzela najjerovatnije za neplodnih dana, ali sam zaplašena pričama o ovulacijama koje nisu tako predidive kao što mi cure mislimo- što mi je svojedobno ginekologica pričala...
Ma zajeb, katastrofa...
Ali bez obzira na to što nemam nikave simptome neki unutarnji glas mi goori da sam trudna.
Užasaam se ove situacije, imam 26 godina, i mislim da mi pobačaj nije preporučljiv, jer bih ipak htjela imati djece...
nedavno sam diplomirala, još nisam mašla posao, ak bude ovak i ne budem, starci su mi konzerve.
Imam opak strah da ću usrat i djeteu i sebi život

Silvery
23.09.2010., 14:09
Ma daaaj, nemoj pričat tako :grli:
Znam da su ovulacije katkad nepredvidive, ali ako ti je ciklus manje-više uvijek redovit možeš voditi računa kad ti je ovulacija, možeš mjeriti bazalnu temperaturu, pratiti jeli imaš onaj ovulacijski iscjedak, osluškivati tijelo. Ako će ti biti lakše, napravi sutra test ujutro. :mig:
Ja ti ovako ne znam što reći jer sad ne znam gdje je točno početak a gdje kraj ciklusa :ne zna:

lotus red
23.09.2010., 14:29
Ma daaaj, nemoj pričat tako :grli:
Znam da su ovulacije katkad nepredvidive, ali ako ti je ciklus manje-više uvijek redovit možeš voditi računa kad ti je ovulacija, možeš mjeriti bazalnu temperaturu, pratiti jeli imaš onaj ovulacijski iscjedak, osluškivati tijelo. Ako će ti biti lakše, napravi sutra test ujutro. :mig:
Ja ti ovako ne znam što reći jer sad ne znam gdje je točno početak a gdje kraj ciklusa :ne zna:

Hvala na pokušaju utjehe, ali prem odgoorima dr na drugom portalu početak ciklusa bi trebao biti od te menge koju sam dobila 19.08. ako je to menga uopće bila...mada mislim da jest, jer mi nije bila čudna.ali danas je 36. dan od tada. tako da....
mislim da ne bude dobro.
osluškujem tijelo, ali momentalno ničeg nema, sise jesu malo veće ali boli nema.
sutra ću ujutro napraviti tes ali mislim da se nemam čemu pretjereno nadati...

slatko zlo 23
23.09.2010., 17:03
Pozdrav svima,
evo moje price, probacu biti sazeta u izlaganju, ali molim vas ako mi mozete odgovoriti.
Imam redovne cikluse, 30 do 32 dana, imala mengu 15.8, redovno, 6, 7 dana, inace malo obilne. 26.8 imala odnos sa kondomom i nezgodu i vise iz panike nego sto je bilo potrebno, uzela vikelu, 4 sata iza toga, bez mucnine, povracanja, icega, sve super.
Poslije 7 dana dobijem hormonsko svijetlo crveno krvarenje, trajalo 5 dana. Redovnu menstraciju dobijem 13.9, trajalo 4 dana, manje obilno, 3 dana krv, cetvrti smedje. Dr mi je rekla da ce biti oskudnija zbog vikele.
Nakon sto mi je zavrsila menga, 3 dana poslije dobijem vodenast sekret iz vagine, sutradan predje u malo sluzavije i treci dan obojen smedjkasto crveno.
Odem odmah kod ginekologa i na pregledu mi rece da mi je ektopija na grlicu jako izrazena, da ponovim papa nalaz koji je radjen prije 6 mjeseci, uredan nalaz i kolposkopija uredna isto bila.
Uradila mi je i uzv, sve ok, ali mi rece da napravim betu iz krvi.
Zadnji odnos sam imala 2 dana pred mengu, 11.9, sa kondomom koji je pukao na pocetku, nije bilo ejakulacije i partner ga je odmah zamijenio.
Kad da uradim betu i da li je potrebno da je radim, sve me vec poprilicno opterecuje? Dr mi je rekla da je uradim, danas, sutra, a mogu i iduce sedmice, a treba jos kao proci 20 dana od odnosa, pa vise ni sama nisam pametna. I da je moram ponoviti kroz par dana, a da radim privatno kosta.
Jos mi nadje "herpes" dole, kaze da je od bazena i dade mi hloramfenikol da mazem???!!! i za ovu sukrvicu mi dade vaginalete gynodaktinol.
Zanima me da li se previse brinem da li je ovo krvarenje posljedica vikele i tog hormonskog disbalansa?

Giovanna26
04.10.2010., 01:49
Pozdrav!

Voljela bih ako ima nekoga sa slicnim iskustvom, ili nesto, da mi se javi.
Nisam nikakvo dijete, ozbiljna, zrela osoba u jednoj "ne - vezi"...nebitno!
Prije tjedan dana imala nezasticen odnos, puknuo nam kondom, drugi dan otisla do ginekologa, UZV, i trazila "pilulu za dan poslije".
Dao mi je Escapelle, prije kakvih mjesec dana dosle na nase trziste, samo je jedna tableta. Meni je bio 7 / 8 dan, iako nema pravila, jer mi ponekad plodni zna biti i sesti dan! Dr. je vidio endometrijsku troliniju, dao tabletu, rekao sto se tice nuspojava, sve relativno od organizma, takodjer kao i da nisu 100 % zastita. Sve sta znam! Popila sam je, i bilo mi je strasno! Blaga mucnina, koju sam izdrzala, ali, mislila sam da cu umrijeti od te neke cudne glavobolje, da sam imala snage, vjerojatno bih lupala glavom o zid,prestrasno! Pet dana nisam ustala iz kreveta!
O toj tableti se dosta raspravljalo, da li je abortativna, ili hitna kontracepcija, nebitno! Bolje i to, nego da mnoge mlade djevojke rade, i budu "prisiljene" na ruznije stvari od toga.
Uglavnom, strasno me je poceo boljeti i trbuh, kao pred mengu, jajnik ubija, ali trpim ja to sve.
Da bih cula jedno misljenje da sam trebala prokrvariti odmah nakon pet, sest dana, a vise njih, da bilo sta tome slicno, posjetiti doktora, moguce da "tableta nije odradila svoje", moguca trudnoca, ali da se plod nije primio.
Ja sam danas prokrvarila, ujutro odmah zovem doktora...zbunjena sam, ne znam nista...osim sta mi je zao sta sam popila tabletu! (ne zbog nuspojava)
Hvala, pozdrav!

Giovanna26
04.10.2010., 02:07
P.s. nikako ne moze biti menstruacija, koju bih trebala dobiti kroz desetak / dvanaestak dana.

Silvery
04.10.2010., 15:58
Dao mi je Escapelle, prije kakvih mjesec dana dosle na nase trziste, samo je jedna tableta. Meni je bio 7 / 8 dan, iako nema pravila, jer mi ponekad plodni zna biti i sesti dan! Dr. je vidio da endometrijsku troliniju, dao tabletu, ...

Jel se sad ti pitaš jesi li trudna ili te brine opasnost i posljedice Escapella. Znamo svi da su to hormonske bombe i da tijelo neće odreagirati kao da mu se ništa nije dogodilo, posebno ne spolni sustav, pa tako ni ciklus ni krvarenje neće biti baš onako kako si očekivala. To su ipak hormoni. :mig:

Međutim, meni ovo sa krvarenjem i tvojim ciklusom nije baš jasno. Kako plodni dani mogu biti 7. ili 8. dan ciklusa ili čak 6. :confused: Tu sam se totalno izgubila i ne mogu uopće dokučit koliko ti inače traje ciklus i kad bi sljedeće krvarenje trebalo nastupiti. To bi sve trebalo spadati u vrijeme dok još traje menstruacija ili je netom završila, a ako je ciklus npr. 28 dana onda je ovulacija 14. dana ciklusa; ako je 30 onda su plodni dani negdje oko 15. ili 16. dana ciklusa, tj. 14 dana prije sljedeće menstruacije.

Zbunilo me i ovo, što je to ginekolog vidio na UZV-u, kakvu to endometrijsku troliniju? :ne zna:

Giovanna26
04.10.2010., 17:17
Da, da, da! Itekako! I, ja sam ostala iznenadjena, i nisam mogla vjerovati da je tako moguce, ali je! Imam jako redovit ciklus, 29.-i dan, ali u dan! Iznimno par puta zbog nekih situacija se promijenilo. I, ja klasika, racunla uvijek plodne / neplodne po klasicnoj metodi.
S bivsim suprugom to je bio i nacin kontracepcije!
Ali, kako inace imam cesto ciste na jajniku, cak i operirala, svaki mjesec sam bila kod ginekologa, i kaze mi moja dr: "Evo, ako zelis, danas je to to. Plodni dan da ne moze biti plodniji".
A, sesti dan!!!! Tako da, nema pravila! Ili sam ja van pravila, a znam da nisam!

Silvery
04.10.2010., 23:20
Znam da ovulacija kod svih žena ne mora biti ista i dolaziti po onom "klasika principu" i tako se često žene prevare, posebice kod planiranja/izbjegavanja trudnoće, ali u vrlo vrlo velikom postotku su ovulacije uglavnom 14 dana prije sljedeće menstruacije, a ovaj prvi dio ciklusa može biti dug, tj. dosta duži ili pak kraći. Ali bemu miša 6. ili 7. dan ciklusa? Pa meni toliko menstruacija traje. Znam da je bilo slučajeva s ovulacijom oko menstruacije, ali zar je zbilja to tako uvijek kod tebe. Jeli mjeriš bazalnu temperaturu, jeli imaš simptome ovulacije, iscjedak, osjetljivost jajnika i sl.? Ne znam :ne zna:, možda da pratiš malo ovulaciju jedno vrijeme, možda je to bilo samo par puta, mislim sve je moguće, sve smo mi drugačije - nema pravila :)

vidal
04.10.2010., 23:50
tražeć drugu temu, upala sam vidit šta se ovdje piše. i ovo je katastrofa. cure pa zakaj opće spavate s dečkima, muževima i ne znam kim još ak ne računate na to da se može rodit beba, posebno ak imate odnos u plodne dane!
halo? pa kolko vam je godina? jeste vi ljudi il živinke, pa kad stisne morate se puknut?
pa kaj vam je? ubijate se tu s hormonima, umirete od straha, a zašto??
pa, kaj se ne možete malo uzdržat nego navali kad su plodni dana. kaj je to? pa kolko se pozivaju svi ovi pametnjakovići superemancipirati i supercivilizirani ljudi bi trebali bit slobodna bića, a i razumna k tome. a ne zarobljenici hormona koji onda kad zeznu s jednim hormonima udre po drugim hormonima. mislim stvarno :confused: a sve to ko u ime neke slobode, spolne il kakve već i emancipacije. koje gluposti:lol:
(inače ne, nisam zaguljena. imala sam odnose i prije braka, nažalost. al ne s kontracepcijom, čak nisam baš ni pazila na plodne ni neplodne dane, jer ak se mogu pucat, brate mili, mogu i rodit, a onda ću se i brinut o bebi pa kud puklo da puklo. a, ak ne mislim rađat - nek se lijepo ni ne pucam. danas sretno udata - ni za jednoga od onih s kojima sam spavala prije braka - na znanje onima koji bi me lijepo prozvali moralistom. rodila krasno malo dijete (žao mi da nisam i ranije, al eto valjda nije trebalo), nadam se drugoj:top:)

nadam se da će vas svakim danom bit manje na ovakvim i sličnim temama! volite se, a tek onda u krevet, pa već nekak bude. kakva vam je život avantura, slobodnjaci jedni, ak strepite da se slučajno život ne rodi. opustite se, djeca nisu opasna. i ne, ne traže brdo love koje eto mi jadni i kukavni nemamo. a i jako su zabavni.

Giovanna26
05.10.2010., 01:12
Znam da ovulacija kod svih žena ne mora biti ista i dolaziti po onom "klasika principu" i tako se često žene prevare, posebice kod planiranja/izbjegavanja trudnoće, ali u vrlo vrlo velikom postotku su ovulacije uglavnom 14 dana prije sljedeće menstruacije, a ovaj prvi dio ciklusa može biti dug, tj. dosta duži ili pak kraći. Ali bemu miša 6. ili 7. dan ciklusa? Pa meni toliko menstruacija traje. Znam da je bilo slučajeva s ovulacijom oko menstruacije, ali zar je zbilja to tako uvijek kod tebe. Jeli mjeriš bazalnu temperaturu, jeli imaš simptome ovulacije, iscjedak, osjetljivost jajnika i sl.? Ne znam :ne zna:, možda da pratiš malo ovulaciju jedno vrijeme, možda je to bilo samo par puta, mislim sve je moguće, sve smo mi drugačije - nema pravila :)

Da, draga, znam, nevjerojatno, ali je tako! Ne idem sada vise bas svaki mjesec kod dr.-a, da mi kaze koji mi je dan plodan, ali, vjeruj mi da od maybe - baby, do klasicnog racunanja, pracenja "simptoma", sve uvijek pratim, znam...ali, eto!
Inace, po nekoj mojoj procjeni, nekako to bude oko sredine ciklusa, znaci "skolski", klasika, i upravo to, tada se i pojavljuju ti neki simptomi, ali, eto ocito da bas i nije tako. Iako znam za dosta zena, bez obzira na godine, ciklus, ovulacija ih zezne, iznenadi! Kuma mi ostala trudna za vrijeme menge, frendica imala mengu dva mjeseca, ili cak tri, a bila trudna...ima jos takvih stvari.
I, nisu rijetke.
Nevjerojatno, ali ocito da i nas nacin zivota, i sve skupa, kako, gdje zivimo je napravilo i po tome svoje.
Dr. mi rekao da neka vidim da li ce ovo trenutno biti samo kao menga, koji dan, ili "normalna", po svemu,meni je "normalna"...i, u subotu da dodjem na UZV, pa cemo vidjeti.

Giovanna26
05.10.2010., 01:18
tražeć drugu temu, upala sam vidit šta se ovdje piše. i ovo je katastrofa. cure pa zakaj opće spavate s dečkima, muževima i ne znam kim još ak ne računate na to da se može rodit beba, posebno ak imate odnos u plodne dane!
halo? pa kolko vam je godina? jeste vi ljudi il živinke, pa kad stisne morate se puknut?
pa, kaj se ne možete malo uzdržat nego navali kad su plodni dana. kaj je to? pa kolko se pozivaju svi ovi pametnjakovići superemancipirati i supercivilizirani ljudi bi trebali bit slobodna bića, a i razumna k tome. a ne zarobljenici hormona koji onda kad zeznu s jednim hormonima udre po drugim hormonima. mislim stvarno :confused: a sve to ko u ime neke slobode, spolne il kakve već i emancipacije. koje gluposti:lol:
(inače ne, nisam zaguljena. imala sam odnose i prije braka, nažalost. al ne s kontracepcijom, čak nisam baš ni pazila na plodne ni neplodne dane, jer ak se mogu pucat, brate mili, mogu i rodit, a onda ću se i brinut o bebi pa kud puklo da puklo. a, ak ne mislim rađat - nek se lijepo ni ne pucam. danas sretno udata - ni za jednoga od onih s kojima sam spavala prije braka - na znanje onima koji bi me lijepo prozvali moralistom. rodila krasno malo dijete (žao mi da nisam i ranije, al eto valjda nije trebalo), nadam se drugoj:top:)

nadam se da će vas svakim danom bit manje na ovakvim i sličnim temama! volite se, a tek onda u krevet, pa već nekak bude. kakva vam je život avantura, slobodnjaci jedni, ak strepite da se slučajno život ne rodi. opustite se, djeca nisu opasna. i ne, ne traže brdo love koje eto mi jadni i kukavni nemamo. a i jako su zabavni.

Stvarno, kontradiktoran post! Oprostite, ali ovo sam morala boldati! Jer upravo to, ovdje djevojke, zene izmjenjuju iskustva, savjete, a ako i kada im bude tesko zbog tisucu drugih stvari odu kod psihologa, u crkvu, ili gdje vec...nebitno!
Komentari ovakvog tipa, mozda s neke strane, moralne, katolicke stoje, ali, ne, hvala, ovdje ne pricamo o tome.
A, i smatram da je naslov Vase teme itekako neumjesan. Treba ponekad i procitati, i nauciti nesto o anatomiji tijela, i kako, kada dolazi do nekih stvari, situacija.
Pozdrav!

Giovanna26
05.10.2010., 01:21

Znaci, Vi nikada u zivotu niste koristili nikakvu kontracepciju?
Iz vjerskih, moralnih, etickih ili nekih drugih razloga?
Hvala!

Silvery
05.10.2010., 11:51
Cure (i momci) koji su se tek registrirali i misle upadati kao padobranci i iznositi postove kao forumašica vidal, zamolit ću da se od toga suzdrže na ovom podforumu jer se zna kako funkcionira ovaj podforum i koja mu je namjera, te u skladu s tim i kako se ponaša na ovakvim specifičnim podforumima (pročitati pravila!). Za ovakve rasprave i razmišljanja na Forum.hr-u postoje drugi podforumi sa vrlo sličnim temama gdje se slobodno možete upustiti u diskusiju i moraliziranje. :mig:

Vidal, imaš karton kao upozorenje, sljedeći put je ban jer to neću tolerirati ovdje, posebice neću imati milosti ako se dijele ovakve lekcije, a istovremeno autorica "lekcija" priča o svom neodgovornom seksualnom ponašanju i ne korištenju prezervativa zbog prijenosa spolnih bolesti (većina nema simptome).

Hvala na razumijevanju.

fixoo
13.10.2010., 16:25
Molim vas d ami odgovorite da li je normalna pojava poslije uzimanja tableta za dan poslije obilno krvarenje tokom menstruacije?i koliko obicno traje obilno krvarenje?

Hvala unapred

Brinettaa
21.10.2010., 09:55
treba mi hitan odgovor :)

dali se na kraju pilule mogu uzeti bez recepta..?
prije nekih dvije godine sam ih dobila u ljekarnoj,bez recepta.
Molim vas sto prije odgovor !! hvala :)

zi-gro
21.10.2010., 20:13
Ne mogu. U biti- mogu, ali ne bi smjele

Brinettaa
24.10.2010., 16:53
prodane su na kraju bez recepta...!!
nisu bile za mene..

ali stvarno sam mislila da se stanje popravilo po ovom pitanju,i da se sada iskljucivo prodaju samo uz recept :flop:

zi-gro
24.10.2010., 20:48
Ajde, nadam se da je pomoglo, a ne nastetilo:)

Iako mislim da se u nekim zemljama prodaju bez recepta, to sam citala negdje, onda valjda ne mogu biti tako koma.

Leja82
01.11.2010., 19:29
Poslednju menstruaciju imala sam 18.10, posle 14 dana (danas) sam imala nezašticen odnos, pertner je svršio u mene i posle neka 4 sata popila sam Escapelle pilulu. Ja menstruaciju inače dobijam na svakih 25, 26 dana. Farmaceutkinja mi je rekla da ću menstruaciju dobiti ukoliko je došlo do oplodnje, a ukoliko nije da će menstruacija ovoga puta izostati. Međutim čitala sam razne forume i devojke uglavnom imaju neka krvarenja, posle uzimanja pilule, a da to nije prava menstruacija. O čemu se tačno radi?

NAJBOLJA
07.11.2010., 18:46
Ovako, koliko ja znam o tim stvarima- a imala sam nekoliko puta takve situacije...
Tablete mogu biti učinkovite i 72 sata polije, ali što ih se kasnije popije, manja je vjerovatnost da ce djelovati, znaci ako dodjete u tu situaciju, sto prije ginekologu ili ako vas je sram, ili ako imate neku frendicu, mozete se provuc da smo nazovete, njenog ginica i i objasnite sta je bilo, i pitate sto bi bilo najbolje da popijete . U apoteci uglavnom daju tablete bez recepta, i mozete otic direktno tamo i objasit situaciju te pitati, tako sam ja jednom, i zena mi bez problema sama dala i rekla koliko i sta da popijem.

E sad, mogu vam biti prepisane razne tablete, i neke se pju po 2, neke po , a neke i po 4, bar sam ja tako morala :rolleyes: ne kuzim zasto, ali... ako se se dobro sjecam tablete se opet moraju popiti nakom neka 24 sata (to ce vam reci) , ja nisam vise sigurna....:ne zna:

Prva dva puta, nisam imla nikakvih posljedica nakon sto sam popila, ali treci puta , popila sam tablete sjecam, se oko podne, navecer mi je pocelo biti tako muka, povracala sam ko luda, bolio me trbuh, ma koma... :(:eek: cjelu noc sam provela pokraj skoljke, dragi me je htio na hitnu vozit, ali nisam se dala :lol: uglavnom, nakon tog sam rekla-nikad vise, rodit cu sljedeci put :cerek:

Ali ja sam uvijek poslije tableta, nakon nekoliko dana imala kravarenja, tj, meni je moja ginekologica rekla-menstruaciju, tako da ja neznam .

eto to su moja iskustva, ako sa kome pomogla... :top:

*Ena*
13.11.2010., 20:10
Dobila sam Yasmin tablete u ljekarni. recept sam već imala, ali ih nikada nisam upotrijebila, tako da tablete imam, ali nema nikakav savjet liječnika. subota je navečer, prošla su 24 sata. plodni su mi dani i hitno je. ako sam dobro shvatila uzimam ih po 3 svakih 12 sati. no nije mi jasna jedna stvar... uzimam ih samo taj jedan dan, ili više? zbunjena sam od tih informacija...

Silvery
15.11.2010., 22:56
Dobila sam Yasmin tablete u ljekarni. recept sam već imala, ali ih nikada nisam upotrijebila, tako da tablete imam, ali nema nikakav savjet liječnika. subota je navečer, prošla su 24 sata. plodni su mi dani i hitno je. ako sam dobro shvatila uzimam ih po 3 svakih 12 sati. no nije mi jasna jedna stvar... uzimam ih samo taj jedan dan, ili više? zbunjena sam od tih informacija...

Na svoju ruku ne uzimaš ništa, nego kako ti ginekolog kaže. Ne uzimaju se sve pilule jednako i sve to ide po savjetu stručnjaka. Ako ti je bilo hitno, šmogla si u subotu ujutro pitati za savjet nekog u ljekarni ili još bolje: otići na hitnu, u bolnicu - tamo gdje je stručno osoblje koje bi ti moglo dati potrebne . Nije dobro na svoju ruku ići ovako s hormonskim bombama :mig:

heybaby
17.11.2010., 14:16
malo je smješno al ajde. pila sam te piluje prije x godina i to nakom prvog spolnog odnosa ikad.
bilo je sa kondomom i nisu bili poldni dani, al je mene takva panika uhvatila da sam otišla u bolnicu ( prije tog nikad kod ginekologa nisam ni bila) otišla na odjel ginekologije i zašprehala neku sestricu da sam ja jučer spavala s dečkom i da milsim da sam trudna... rekla mi je nek pričekam. i kojih 45 min poslje dođem ja kod ginekologa i ispričam ja njemu svoju priču on se smije i na kraju veli nek si nabavim ginekologa da sam već dovoljno velika i da bi trebala ić i napregled. u glavnom on me nije pregledao već mi dao blister tableta koje su u biti bili obične kontracepcijske tablete al sam ih morala popiti 2 po da puta dveno u sljedeća 72 sata...

DrZee
02.12.2010., 17:10
Ovako imam jedno pitanje.

Cura i ja smo danas imali spolni odnos, i danas je trebala dobit mengu po kalendaru, dogodila se situacija da nismo sigurni dal sam svrsio u nju, kolka je vjerojatnost da zatrudni?

A posto cura nema svog ginekologa ne možemo ići po tabletu za dan poslije.

heybaby
02.12.2010., 17:15
pogledaj post iznad svog... vidjet ćeš kako sam ja samo "banula" kod doktora , hahah makar su vam šanše da zatrudni zbog tog danas, o.oooooooooo1 posto
naučite računat plodne dane :top:

Sashica
02.12.2010., 21:45
Ovako imam jedno pitanje.

Cura i ja smo danas imali spolni odnos, i danas je trebala dobit mengu po kalendaru, dogodila se situacija da nismo sigurni dal sam svrsio u nju, kolka je vjerojatnost da zatrudni?

A posto cura nema svog ginekologa ne možemo ići po tabletu za dan poslije.

Čuj, prije bih ti rekla da su šanse skoro nikakve, ali moja šogorica je sa svo 3 djece ostala trudna za vrijeme menge, ima čudan ciklus :mig: Dakle, mala šansa uvijek postoji, iako vrlo mala.

Samo mi nije jasno kako nisi siguran gdje si svršio :misli: Očito ste još jako mladi, moja preporuka je da svakako tvoja djevojka nađe sebi ginekologa. Seksualno ponašanje treba biti odgovorno :mig: A i onda se s ginekologom može posavjetovati o najboljem načinu kontracepcije kako se ubuduće ne biste morali brinuti :D

Black_bunny
04.12.2010., 09:21
Sjećam se da sam ja imala takvu "situaciju" za prošlu Novu. Malo smo si popili i zanijeli se bez kondoma,ali nismo čin dovršili do kraja. Ipak smo oboje bili nervozni i razmišljali si: 'a šta nam je ovo trebalo'. Još činjenica da gle čuda,doktori ne rade 1.1. :D al na kraju je sve dobro završilo jer sam u ljekarni bez recepta dobila cileste ;)

crnokosa_ri
08.12.2010., 01:28
Slican slucaj ovih dana, ucinilo nam se da je pukao kondom, posto je bilo dva ujutro nazvala sam dezurnu ljekarnu panicno da vidim sta se moze (to je bilo sa subote na nedjelju) da bi mi zenska rekla da ostoji pilula za dan poslije ali da treba recept, a ja govorim a kako cu nabaviti kad je sutra tj danas nedjelja, dali postoji nesto dtrugo (kombinacija kontrac. pilula) zenskoj netko pozvonio na ono i ona meni ha nista vam se tu sad nemoze, netko mi zvoni moram ic i poklopi!! ja sam poludila, razumijem da je bilo 2 ujutro i da joj se neda radit al ona je zdravstveni radnik, uzas! i onda sam naz privatncu dr dan i dala mi je cileste 2+2 i ostatak kutije do 25-og dana u ciklusu, nakon druge ture tableta sam se zrigala, tj rigala sam ko nikad u zivotu, uzas uzas uzas ne ponovilo se!! i nisam htjela nastavit piti to dalje, mama je mislila da sam bolesna, i nakon 7 dana dobila sam stvari, napravila test i sve je ok. pila sam prije logest i prestala sam jer sam imala uzasne nuspojave zadnje vrijeme i zbog tog razloga mi nije dala bas pililu za dan poslije jer je jaka. sada ne pijem nista i osjecam se fizicki i psihicki puno bolje i ne namjeravam sada jedno vrijeme trovati organizam sa tim s*anjima. :)

rukas:)
30.12.2010., 12:26
hi,puko nam je kondom i otišla ginekologici d ami d apilu za dan poslje,al mi ej ona dala celes kontracepcijske pilule ir ekla da popijem 3 i nakon 12 h još jendom 3....dali je neko imao sličnu situaciju,ne razumijem zašto mi nije dala baš pilulu za dan poslje

01.01.2011., 22:08
BOk! ginekologica mi je dala cileste tablete na principu one pilule za dan poslje,znači 3 odjednom i nakon 12h opet 3 odjednom i rekla da čekam d ami dođe menga u ono vrijeme kao što mi inače dolazi,+- par dana... e sad ako je neko imao isto iskustvo kao ja kakve se nuspojave imali nakon toga,povećanje grudi više neg inače tokom menge ili nešto drugo...

yria
09.01.2011., 19:53
imam pitaje, hitno je. Ima li veze ako imam ciste na jajnicima, i koristila sam escapelle tabletu?? mislim, hoće li tableta normalno djelovati? negdje sam pročitala nešto u smislu da ciste tome smetaju :ne zna:

super.star
12.01.2011., 12:08
imam pitaje, hitno je. Ima li veze ako imam ciste na jajnicima, i koristila sam escapelle tabletu?? mislim, hoće li tableta normalno djelovati? negdje sam pročitala nešto u smislu da ciste tome smetaju :ne zna:

Ovako, mislim da to ne smeta, ali pročitaj uputstva ili pitaj liječnika za svaki slučaj.

19.01.2011., 11:38
Bok!frendica mi je imala mengu,dan nakon nje imala je spolni odnos gdje je on svršio u nju i otišla je po pilule cilest koje je popila 3x2 i nakon drugog puta uzimnja imala proljev te popila još jendu ujutro i negdje 5 dana nakon toga dobila krvarenje... što to treba znači??:confused:

cloey 19
19.01.2011., 11:48
Pa po tom nebi trebala ostat trudna,rijetki su slučajevi .tad su u biti neplodni dani...šta ne?
pa moj dečko svrši u mene i kad imam mengu i dan dva prije\poslje.......
i eto nisam trudna :D
a krvarenje je normalno,morala je prokrvarit....

ina2
19.01.2011., 12:36
Nakon uzimanja pilule za dan poslije normalno je da se oljušti stijenka maternice odnosno dobije menga. Mala je vjerojatnost da je cura zatrudnila, ali neka se pazi. Može se desiti da opet ima ovulaciju 14. dan ciklusa i dobije mengu kao i da nije uzela ove pilule. To se meni desilo. popila sam tablete, dobila mengu, pa onda opet mengu po računici kao i da nisam popila pilule za dan poslije.

Silvery
19.01.2011., 22:47
Bok!frendica mi je imala mengu,dan nakon nje imala je spolni odnos gdje je on svršio u nju i otišla je po pilule cilest koje je popila 3x2 i nakon drugog puta uzimnja imala proljev te popila još jendu ujutro i negdje 5 dana nakon toga dobila krvarenje... što to treba znači??:confused:
Jel sad neka šala ili što?
Prije par dana si otvorila još dvije skoro identične teme pa smo ih morali ovdje spajati. Ista situacija, ista doza, sve isto, čak su i iste pilule u pitanju. I sad tvrdiš da ti je prijateljica u pitanju? C'mon.

I daj pročitaj i poštuj malo Pravila ovog podforuma (http://www.forum.hr/showthread.php?t=505493). Tri moderatorice su te već upozorile preko kartona i preko PM-a i ti opet po svome.

nurse_
26.01.2011., 16:14
Nakon uzimanja pilule za dan poslije normalno je da se oljušti stijenka maternice odnosno dobije menga. Mala je vjerojatnost da je cura zatrudnila, ali neka se pazi. Može se desiti da opet ima ovulaciju 14. dan ciklusa i dobije mengu kao i da nije uzela ove pilule. To se meni desilo. popila sam tablete, dobila mengu, pa onda opet mengu po računici kao i da nisam popila pilule za dan poslije.

tako je :) pilule u svakom slučaju izazovu krvarenje da bi ukoliko je eventualno došlo do oplodnje onemogućila se implantacija oplođenog jajašca.oljušti se endometrij.

topla preporuka je da sat vremena prije pijenja pilula popijete nešto protiv mučnine jer te doze hormona izazivaju često mučnine,a pobljuvati tablete isto je kao i ne popiti :D

čudno mi je da neka pitanja cure tu postavljaju nakon što su već popile pilule :ne zna: uz takve doze hormona svakako se morate informirati prije da znate prepoznati ako eventualno nešto nije u redu.nisu bezazlene.

Phoebes
29.01.2011., 17:32
jel se mogu uzet pilule bez recepta?? hitno mi je, a ginekolog ne radi do ponedjeljka popodne :/

leeloo27
29.01.2011., 17:36
Ne.

Sigurna
29.01.2011., 22:16
jel se mogu uzet pilule bez recepta?? hitno mi je, a ginekolog ne radi do ponedjeljka popodne :/

Ne.

Najvjerojatnije ne. Svi znamo da postoji mogućnost da će joj prodati u nekoj ljekarni. A da joj ne bi palo na pamet da traži od "prijateljice" - ne na svoju ruku raditi takve stvari!

Ali čisto iz znatiželje - ako koja zna, ne mogu li se takve stvari dobiti u bolnici, ako se dođe na hitan prijem preko vikenda? Jer što rade cure kojima se ovakvi scenariji dogode recimo u petak popodne i ne radi ginić do ponedjeljka popodne? Dakle, može li samo ginić napisati recept ili može i netko dežuran u bolnici?

Muffet
30.01.2011., 12:33
Ali čisto iz znatiželje - ako koja zna, ne mogu li se takve stvari dobiti u bolnici, ako se dođe na hitan prijem preko vikenda? Jer što rade cure kojima se ovakvi scenariji dogode recimo u petak popodne i ne radi ginić do ponedjeljka popodne? Dakle, može li samo ginić napisati recept ili može i netko dežuran u bolnici?

Jednoj mojoj frendici se dogodila identična situacija- prvo ju je pregledao dežurni ginekolog i zatim joj dao recept :)
Radi se o Zg.

Sigurna
30.01.2011., 12:35
Jednoj mojoj frendici se dogodila identična situacija- prvo ju je pregledao dežurni ginekolog i zatim joj dao recept :)
Radi se o Zg.

Tako sam i mislila. I logično je da je tako. Ali cure su tu pisale da nisu na hitnoj dobile ništa, da su im rekli nek se jave svom liječniku...hm, nekako ne vjerujem baš, možda su samo htjele čuti ima li još koje drugo rješenje.

Muffet
30.01.2011., 14:05
Tako sam i mislila. I logično je da je tako. Ali cure su tu pisale da nisu na hitnoj dobile ništa, da su im rekli nek se jave svom liječniku...hm, nekako ne vjerujem baš, možda su samo htjele čuti ima li još koje drugo rješenje.

:eek:
Nisam baš čitala temu od početka, ali pod kojim objašnjenjem im je ovo rečeno? Zašto im nisu dali recept? :ne zna:

Meni je ova moja baš pričala kako su bili jako ljubazni (tad je imala oko 20 godina, puknuo kondom i došla sva zaplašena u petak oko 3 ujutro :D), tješili ju, sve objasnili i tako :)

Sigurna
30.01.2011., 16:04
Nisam baš čitala temu od početka, ali pod kojim objašnjenjem im je ovo rečeno? Zašto im nisu dali recept? :ne zna:

Meni je ova moja baš pričala kako su bili jako ljubazni (tad je imala oko 20 godina, puknuo kondom i došla sva zaplašena u petak oko 3 ujutro :D), tješili ju, sve objasnili i tako :)

Nema objašnjenja. Zato kažem - mislim da su pecale da im kažemo mogu li to dobiti ovako u ljekarni, pa kao - bile smo na hitnoj, ali nam ne daju. :ne zna:

petra virski
30.01.2011., 16:49
Ja sam u subotu navecer bila u Vinogradskoj, sestra je pozvala doktora koji me odpratio u svoj ured, pitao da li sam zdrava i napisao recept, bez dodatnih pitanja. Uzela sam pilule u dezurnoj ljekarni na trgu, 2x2 u 12 sati, i bacila ostatak kutije.
Morning after pill nije problem nabaviti, iako sad srecom pijem yasmin da ne moram ponavljati takvu akciju:)

WolfWoman
10.02.2011., 22:16
Moja zadnja menstruacija je bila 25.1. , a imala sam nezasticeni odnos 3.2. u toku noci. Nakon 30 sati sam popila tabletu Vikela. Nisam imala nikakve nuspojave kao mucnina i povracanje, ali me stomak vec danima boli kao da trebam dobiti mengu, ali se jos uvijek nista ne desava. A sad me i grudi bole, i onako se cijela osjecam pomalo naduto. Moja sljedeca menstruacija bi trebala doci 20.2. ,ali ne znam hoce li zbog tablete poraniti ili kasniti ... ili hoce li je uopste biti.. Jako sam zabrinuta :(

melm
02.04.2011., 11:30
Ovdje (Nizozemska) su 72 sata poslije, dvije tablete, popiješ od jednom. Ne treba recept. Oko 15 eura.

pilula dan poslije Escapelle u Hrvatskoj košta 192kn:ne zna:

i ja sam imala cistu na jajnicima i kako moj ginić kaže "dok je cista tu, od trudnoće ništa - nix - zero", tako da nema potrebe da piješ Escapelle:kava:

kontracepcijske pilule ne, a pilulu dan poslije da i košta 192 kn (sa receptom je besplatno)

Muriii
06.04.2011., 22:45
vec 3 godine sam u vezi s jednim deckom i zivimo skupa (fakticki smo u braku)....i samo s njim sam spavala za to vremena.nikada nisam imala problema i strah od trudnoce i srecom nikada se nije ni desilo...medjutim prije par mjeseci sam upoznala jednog decka koji me totalno izludio.sinoc smo bili skupa i nismo se cuvali nikako (znam neodgovorno s moje strane) i on je svrsio u mene..poslije toga panika i strah.jutros sam otisla u apoteku i kupila vikelu (zivim u inostranstvu i bez problema se moze kupit bez recepta) i popila je u roku od 12 sati od nemilog dogadjaja..jos ne osjecam nikakve nuspojave i pitam se da li ce tableta uopce da djeluje???inace sam vikelu pila i prije 2 godine i nisam imala nikakvih problema ni sa mjesecnicom ni nista...zadnju mjesecnicu sam imala 24.03...ako je neko bio u slicnoj situaciji neka mi objasni...

Sigurna
07.04.2011., 09:53
vec 3 godine sam u vezi s jednim deckom i zivimo skupa (fakticki smo u braku)....i samo s njim sam spavala za to vremena.nikada nisam imala problema i strah od trudnoce i srecom nikada se nije ni desilo...medjutim prije par mjeseci sam upoznala jednog decka koji me totalno izludio.sinoc smo bili skupa i nismo se cuvali nikako (znam neodgovorno s moje strane) i on je svrsio u mene..poslije toga panika i strah.jutros sam otisla u apoteku i kupila vikelu (zivim u inostranstvu i bez problema se moze kupit bez recepta) i popila je u roku od 12 sati od nemilog dogadjaja..jos ne osjecam nikakve nuspojave i pitam se da li ce tableta uopce da djeluje???inace sam vikelu pila i prije 2 godine i nisam imala nikakvih problema ni sa mjesecnicom ni nista...zadnju mjesecnicu sam imala 24.03...ako je neko bio u slicnoj situaciji neka mi objasni...

Tebi su plodni dani. Vikela će odraditi svoje, ali, budući si imala odnos bez kondoma, a imaš i stalnog partnera, preporučila bi ti testiranje na spolno prenosive bolesti - naravno za neke ćeš točan rezultat znati tek za 6 mjeseci. U suprotnom i svog partnera izlažem potencijalnoj zarazi, jer ne možeš znati ima li tvoj one-night-stand kakve bolesti (hiv, hepatitis, bakterije, gljivice, HPV).

Može se dogoditi da prokrvariš nakon par dana (ili obilno ili samo iscjedak), a može i sve biti najnormalnije i da dobiješ menstruaciju u vrijeme u koje bi i trebala dobiti. Sve je moguće, pa ne brini oko toga previše. Ako ne bi dobila onda kad trebaš, napravi test.

edie.sedgwick
11.04.2011., 16:18
Koje su ima sad to fore?? Navodno više ne smiju davati kontracepcijske za "hitne slučajeve" po nekom novom propisu nego samo Escapelle, 1 tabletica koja s receptom košta 192 kn :eek:
Otkantali su me jučer u dvije bolnice i da se javim svom lječniku (koji je btw na godišnjem)...
Pljesak za naše zdravstvo :klap:

Sigurna
11.04.2011., 16:29
Pa po tom nebi trebala ostat trudna,rijetki su slučajevi .tad su u biti neplodni dani...šta ne?
pa moj dečko svrši u mene i kad imam mengu i dan dva prije\poslje.......
i eto nisam trudna :D
a krvarenje je normalno,morala je prokrvarit....

...ali imaš velike šanse to postati. Ili kaj, misliš da ako nisi do sad, ni ne možeš? Sretno. :flop:

I ne mora se prokrvarit nakon pilula za dan poslije. Jedino što se mora, ako nije nastupila trudnoća, je dobiti menstruaciju u vrijeme kad bi i normalno došla ili nešto prije. Ako kasni - test.

kockarica
14.04.2011., 14:05
Koje su ima sad to fore?? Navodno više ne smiju davati kontracepcijske za "hitne slučajeve" po nekom novom propisu nego samo Escapelle, 1 tabletica koja s receptom košta 192 kn :eek:
Otkantali su me jučer u dvije bolnice i da se javim svom lječniku (koji je btw na godišnjem)...
Pljesak za naše zdravstvo :klap:

Ako si vec upala u ta govna ( i ja sam bila u njima) kad trebas trazit hitnu kont, mislim da ti dat za nju 192kn i nije toliko tesko kao kad bi trebala prolazit kroz abortus i sve ostalo.

edie.sedgwick
18.04.2011., 22:37
Puno je 192 kn s obzirom da se do sad dobivalo besplatno preko recepta, a sad se mora i po recept i platit...
Al da je bilo i duplo bi platila :facepalm:

oceann
26.04.2011., 08:26
Imali smo odnos sinoć, metoda prekinutog snošaja. Mengu sam imala 15.4. i trajala je tjedan dana, i prema tome, plodni dani su mi trebali početi jučer (iako nije do sad bilo još nikakve sluzi kao i inače), no tek sam sad to izračunala, jučer smo pogriješili u izračunu. :eek: I sad me strah da ne bi bilo... :eek: (Neodgovorno zbog i izračuna, a pogotovo korištenje te metode, znaaaaaam, ali eto, dogodilo se :O)

Pa me zanima kako to ide s pilulama za dan poslije? Zbunjena sam, kud treba ići? Svog ginekologa nemam u Zg jer studiram ovdje. Onda idem hitno kod studentskog ili u bolnicu (ako da, koju?)?
I koštaju 192kn? Iako, nema veze, samo da ih dobijem :O

Pomozite, molim vas, jer ne kužim kako to točno ide :(

edit: našla sam ovo, ali ne znam da li to još uvijek vrijedi: http://studenti.mef.hr/brucoshville/zovi.html#05

kockarica
30.04.2011., 14:59
Imali smo odnos sinoć, metoda prekinutog snošaja. Mengu sam imala 15.4. i trajala je tjedan dana, i prema tome, plodni dani su mi trebali početi jučer (iako nije do sad bilo još nikakve sluzi kao i inače), no tek sam sad to izračunala, jučer smo pogriješili u izračunu. :eek: I sad me strah da ne bi bilo... :eek: (Neodgovorno zbog i izračuna, a pogotovo korištenje te metode, znaaaaaam, ali eto, dogodilo se :O)

Pa me zanima kako to ide s pilulama za dan poslije? Zbunjena sam, kud treba ići? Svog ginekologa nemam u Zg jer studiram ovdje. Onda idem hitno kod studentskog ili u bolnicu (ako da, koju?)?
I koštaju 192kn? Iako, nema veze, samo da ih dobijem :O

Pomozite, molim vas, jer ne kužim kako to točno ide :(

edit: našla sam ovo, ali ne znam da li to još uvijek vrijedi: http://studenti.mef.hr/brucoshville/zovi.html#05

Nadam se da si uspjela rijesiti svoju situaciju :). Ne zivim u Hrvatskoj pa ne znam kako tu ide, ali puno je cura pisalo da su otisle na hitnu i dali su im recept i sl.

kiflica
30.04.2011., 22:03
ja sam prije par dana imala sexualni odnos..bez zaštite (mene je sram, jer uvijek imamo zaštitu, al eto) i sad on nije siguran dal je svršio u mene pa sam odma otišla na hitnu..ii rekli su mi da ne daju više recepte...al su kao napravili iznimku za mene..i pijem sad te pilule..tako da cure...ne znam dal stvarno više ne daju ili (kao i meni) rade te iznimke. al sretno..

LadyMoonlight
08.05.2011., 21:10
Ja sam isla u Klaicevu bolnicu, teta medicinska sestra mi je dala Cilest tablete. 6 njih. 3 odmah, 3 nakon 12 sati. 60 kn sam platila to.
Uglavnom, dala mi je i papiric na kojem pise da bi sad trebala dobit mengu nakon tih tableta za 10-14 dana, a upravo sad mi je prestala.
I rekla mi je da se ne bi trebala sexat do sljedece menge, pa mene sad zanima zasto ne smijem i jel smijem s kondomom?

Inace, povracala sam od tableta. Rekla je teta med sestra da ne smijem povracat prvih 15 minuta, kasnije da mogu. Ja sam povracala nakon sat vremena prvi put i onda jos i cijelu noc nakon toga.

kockarica
13.05.2011., 17:55
Ja sam isla u Klaicevu bolnicu, teta medicinska sestra mi je dala Cilest tablete. 6 njih. 3 odmah, 3 nakon 12 sati. 60 kn sam platila to.
Uglavnom, dala mi je i papiric na kojem pise da bi sad trebala dobit mengu nakon tih tableta za 10-14 dana, a upravo sad mi je prestala.
I rekla mi je da se ne bi trebala sexat do sljedece menge, pa mene sad zanima zasto ne smijem i jel smijem s kondomom?

Inace, povracala sam od tableta. Rekla je teta med sestra da ne smijem povracat prvih 15 minuta, kasnije da mogu. Ja sam povracala nakon sat vremena prvi put i onda jos i cijelu noc nakon toga.

Mislim da ti je teta medicinska sestra pogresno rekla. Ako se povraca unutar 2h od popivene tablete, treba ju ponoviti jer se ona nece apsorbirati. Da si pitala ginekologa, tako bi ti rekao. To sto si ti dobila mjesecnicu poslije toga, mozda nije bilo ni potrebe za day after pillom ili si tolika sretnica da ti se u 1h apsorbirala. U svakom slucaju, nije sad bitno :).

A to sto ti je rekla da ne bi trebala imati odnose do sljedece menge, samo ti je dala jedan savjet jer je ovulacija nakon day after pill neizvjesna. Znaci, ne mogu se racunati plodni i neplodni dani :).

Btw. na webstr. cybermed.hr sam ja sama nakon svog incidenta s time dosta naucila i svakomu je preporucujem :).

cudno_bice
21.05.2011., 16:28
Jučer sam imala spolni odnos sa kondomom, ali smo usred odnosa skinuli kondom jer nam je počeo smetat i jer nismo mogli nikako svršit niti ja niti dečko te se neko kratko vrijeme tako seksali. Prekinuli smo par minuta prije nego je on trebao svršiti i nije ejakulirao u mene. Ipak me je strah i u nedoumici sam da li da popijem pilulu za dan poslije s obzirom na to da nam je prije dva tjedna pukao kondom pa sam ju već tada popila. Ne znam da li je to prejaka hormonska bomba za moj organizam, popiti ju 2 puta u tako kratkom vremenskom razdoblju, ali me uistinu strah :(
Molim vas dajte mi savjet ukoliko imate nekih saznanja o tome!

Sashica
21.05.2011., 17:39
Jučer sam imala spolni odnos sa kondomom, ali smo usred odnosa skinuli kondom jer nam je počeo smetat i jer nismo mogli nikako svršit niti ja niti dečko te se neko kratko vrijeme tako seksali. Prekinuli smo par minuta prije nego je on trebao svršiti i nije ejakulirao u mene. Ipak me je strah i u nedoumici sam da li da popijem pilulu za dan poslije s obzirom na to da nam je prije dva tjedna pukao kondom pa sam ju već tada popila. Ne znam da li je to prejaka hormonska bomba za moj organizam, popiti ju 2 puta u tako kratkom vremenskom razdoblju, ali me uistinu strah :(
Molim vas dajte mi savjet ukoliko imate nekih saznanja o tome!

Naravno da je to prejako, tableta za dan poslije nije sredstvo kontracepcije da ga koristiš kad ti se prohtije, nego samo za iznimne situacije! Zaista je neodgovorno uzimati je na svoju ruku i to 2 puta u kratkom vremenskom razdoblju.

Nisi nam napisala i jesu li ti sad plodni dani ili što ? Ako su ti bili prije 2 tjedna (kad vam je puknuo kondom i popila si pilulu za dan poslije), očekuješ li sad mjesečnicu ili ne?

cudno_bice
21.05.2011., 18:18
Plodne dane ne mogu sa sigurnošću izračunati jer mi menstruacija svaki put dolazi drugačije, jednom 25. dan ciklusa, drugi put 27., a treći put 30. tako da stvarno ne znam. Prije dva tjedna sam uzela pilulu zbog toga što je došlo do ejakulacije u mene, a noćas nije zato se i premišljam da li da ju popijem ili ne. Dobila sam ju prošli tjedan kao posljedicu toga što sam popila pilulu to prije dva tjedna.Odgovorno se ponašam što se tiče seksa i ne koristim ju kad mi se prohtije, ali me ova situacija stvarno muči i ne znam šta da radim. :/

cudno_bice
23.05.2011., 13:41
Ne želim bit dosadna, ali mi je danas zadnji dan da mogu popiti tabletu pa vas molim ako mi netko može reć kakve su posljedice ako se popije dva puta ta doza pilula za dan poslije (cilest) u takvom kratkom roku od dva tjedna? :(

Silvery
23.05.2011., 15:55
Ti nemaš redoviti ciklus, a niste koristili zaštitu (dapače došlo je do ejakulacije u tebe), pa si već popila pilulu prije 2 tjedna i sad bi OPET popila pilulu za dan poslije??? A tvrdiš da se odgovorno ponašaš i da je ne uzimaš kad ti se prohtije? :confused:

Sorry, al ja ne razumijem ovu priču i zašto to sve uopće radiš bez nadzora ginekologa. Niti je to odgovorno ponašanje u seksu, a kamoli prema tvom zdravlju. Ciklus će ti se toliko izmiješati da nećeš znati više kad je što počelo. Nisu to bomboni koje uzimaš svako malo, već hormonske bombe, a ciklus ti je već sam od sebe neredovit. U 2 tjedna uzeti pilulu za dan poslije :nono: ni u ludilu. Čemu? Pogotovo kad ni ne znaš kad ti je ovulacija bila i kad se ne štitite nikako (prekinuti snošaj nije nikakava garancija).

Ako ti je takav ciklus prakticiraj safe seks, prati plodne i neplodne dane (barem nastoj izračunati), a kad već ni to sve ne ide - onda otiđi kod ginekologa da ti pripiše pilule.

cudno_bice
23.05.2011., 16:16
Prvi put sam otišla kod ginekologa (to prije dva tjedna) i tada mi je dao cilest kao tabletu za dan poslije, a priznajem da je ovo prije par dana bilo neodgovorno. Htjela bih je popiti iz razloga što se bojim neželjene trudnoće, a ne zato jer je imam namjeru koristiti i inače kao sredstvo kontracepcije. :/

Sigurna
23.05.2011., 16:29
Prvi put sam otišla kod ginekologa (to prije dva tjedna) i tada mi je dao cilest kao tabletu za dan poslije, a priznajem da je ovo prije par dana bilo neodgovorno. Htjela bih je popiti iz razloga što se bojim neželjene trudnoće, a ne zato jer je imam namjeru koristiti i inače kao sredstvo kontracepcije. :/

Ja bi rekla da nema puno svrhe da piješ. Ona se treba uzeti čim prije nakon odnosa, što se uzme kasnije, mogućnost da djeluje je manja. Napraviti ćeš si više štete nego koristi. Mislim da nemaš puno opcija osim čekati menstruaciju. A budući ti je neredovita, napravi test 14 dana nakon tog odnosa, jer bi mogla čekati menstruaciju u nedogled. Nadam se da će biti negativan. Sretno.

Edit: i ne znam otkud ti ideja da je danas zadnji dan da popiješ pilule. Zanji dan ti je, s obzurom da si imala odnos u petak, bio JUČER! Ok, ako baš gledamo 72 sata možda još nisu prošla, ali organizam ne razlikuje 72 sata, 70 sati....prekasno ti je.

Silvery
23.05.2011., 18:59
Znam draga da je ne namjeravaš koristiti, ali ti svakako nije pametno piti opet. Sačekaj menstruaciju, nadam se da će doći. ;)

Stella.
31.05.2011., 10:46
popila sam 3 pilule cilest jucer u 20.15, cjelu noc mi je bilo zlo i povracala sam od 5 do 8 ujutro. jel to uopce sad djeluje? :( popila sam ipak ujutro jos 3 i strah me da mi opet cjelu noc ne bude zlo jer imam sutra hrpu stvari koje moram obavit. jel mogu popit i kaj na ovo da to sprijecim?

kockarica
31.05.2011., 18:15
popila sam 3 pilule cilest jucer u 20.15, cjelu noc mi je bilo zlo i povracala sam od 5 do 8 ujutro. jel to uopce sad djeluje? :( popila sam ipak ujutro jos 3 i strah me da mi opet cjelu noc ne bude zlo jer imam sutra hrpu stvari koje moram obavit. jel mogu popit i kaj na ovo da to sprijecim?

kopirat cu ti sto je dr.sc. Romana D. ,dr.med.na portalu cybermed.hr

• Yasmin – 3 + 3 tablete
• Cilest – 3 + 3 tablete
• Logest 5 + 5 tableta

Ukoliko povratite u roku od dva sata od uzimanja pilula, one se neće apsorbirati i treba ih popiti ponovo. Ukoliko imate proljev u roku od 4 sata nakon uzimanja tableta, također se neće apsorbirati i popijte ponovo.

3 Tablete su se apsorbirale do 5h ujutro.Ali pitanje je je li 20.15 dotad kad si ti popila ostale 3 proslo 12h :/.
Koliko sam ja upucena, taj broj od 12h je jako bitan :/

Stella.
31.05.2011., 22:24
tenks.
iako nisam te ovo zadnje skuzila :o, popila sam u 20.15 navecer, u 5 i 8 bljuvala. onda u 8 i 15 ujutro sljedece 3, iakos am sacekala 20 min duze da mi se zeludac oporavi od riganja i da stavim nesto u usta jer mi je zaista bilo uzasno lose. sad mi se sve smirilo, i nadam se da ce tak ostat do sutra :moli: i da ovo riganje i odgoda od 20 min nisu napravili nikakvu stetu?

kockarica
01.06.2011., 13:55
tenks.
iako nisam te ovo zadnje skuzila :o, popila sam u 20.15 navecer, u 5 i 8 bljuvala. onda u 8 i 15 ujutro sljedece 3, iakos am sacekala 20 min duze da mi se zeludac oporavi od riganja i da stavim nesto u usta jer mi je zaista bilo uzasno lose. sad mi se sve smirilo, i nadam se da ce tak ostat do sutra :moli: i da ovo riganje i odgoda od 20 min nisu napravili nikakvu stetu?

Napisala sam da , koliko sam ja skuzila, tih 12h koliko treba proci izmedju tableta je jako vazno.
Iskreno ne znam, al mislim da nece pravit nikakvu stetu :ne zna:. Sry, nisam imala iskustva sa obicnim pilulama jer u nas ima pilula za dan poslije.

blueblackgreen
07.06.2011., 00:02
kontracepcijske pilule ne, a pilulu dan poslije da i košta 192 kn (sa receptom je besplatno)

jel to neš novo? čisto me za informaciju zanima, jer prošlo ljeto kad mi je trebala pilula za dan poslije uz recept sam morala toliko platit, dakle, bez recepta uopće nije dolazilo u obzir da kupim tu tabletu :eek:

i samo da napišem svoj komentar na hitnu u zgu što se tiče ovakvih slučajeva... išla sam 2 puta na hitnu (u petrovu oba puta) po tablete za dan poslije, i prvi put su mi dali recept bez ikakvih problema (jer mi je već bio treći dan od odnosa a bio je vikend)... a drugi put sam došla kod njih jer mi je dr bio na godišnjem i oni mi rekli da moram kod zamjenskog dr jer mi oni ne mogu dat recept (tad je bila uvedena escapelle - prošlo ljeto).... tako da cure možda stvarno ne dobiju ništa na hitnoj, a nije da pokušavaju doć do informacija kako izbjeć odlazak ginekologu :)

June177
09.06.2011., 12:24
Cijena je 192 kune uz recept.
Ja sam bila u bolnici SV. Duh, nisu mi radili nikakve probleme. Doduše, sestra mi je održala predavanje i totalno me isprepadala, ali doktorica je bila vrlo draga, odgovorila mi je na sva pitanja, smirila me...

Sponza ri
20.06.2011., 14:37
Poštovani :D

Dala mi ginekologica triqular za dan kasnije, 3 komada danas, 3 za 12 sati. Rekla da pijem bijele tabletice. No bijelih je samo 5. Koju da popijem kao sestu? Isprike ako je ovakvo pitanje vec postavljeno i na isto odgovoreno .o

kockarica
21.06.2011., 02:10

Dala mi ginekologica triqular za dan kasnije, 3 komada danas, 3 za 12 sati. Rekla da pijem bijele tabletice. No bijelih je samo 5. Koju da popijem kao sestu? Isprike ako je ovakvo pitanje vec postavljeno i na isto odgovoreno .o

Znam da je kasnim s odgovorom, ali mislim da se kao sesta pije sljedeca koja dolazi.

LadyMoonlight
21.06.2011., 20:59
Soo...
Kao sto sam pisala ovdje.
Pila sam te tablete, blabla.
I popila sam ih 6.5.
Menga mi je dosla za 5 dana uz upozorenje tete med. sestre da ce mi ciklus bit poremecen sad.
Ako je menga dosla 11.5, zavrsila oko 16.5, brine me sad to sto mi kasni u ovom mjesecu.
Ocekivala sam da cu dobit oko 16.6, al nema je jos.

Dal da se zabrinem ili je to nuspojava tabletica?

Silvery
22.06.2011., 02:47
Ako ti je rekla da možeš očekivati poremećen ciklus onda je vjerojatno to. Mnoge cure su nakon hormonskih bombi imale i na duže staze neuredniji ciklus.
A kakav ti je inače ciklus?
Ako je 30 dana onda ti je menstruacija trebala doći oko 9./10. lipnja (koji dan-gore dolje) ili ako je 28 dana onda još i prije, a ne oko 16. lipnja.
Ako ti inače ciklus duže traje i sada je još produljeniji, onda se obrati ginekologu.

munchen
22.06.2011., 14:49

ja sam pila triqular za dan poslije i ginekolog mi je rekao da popijem samo tih 5 bijelih. kao što si ti napisala, 3 odmah i 2 nakon 12 sati. i baš mi je naglasio da samo bijele pijem. tako da ti se možda ginekologica zabunila i umjesto 5 rekla 6. :ne zna:

LadyMoonlight
22.06.2011., 23:02
Ako ti je rekla da možeš očekivati poremećen ciklus onda je vjerojatno to. Mnoge cure su nakon hormonskih bombi imale i na duže staze neuredniji ciklus.
A kakav ti je inače ciklus?
Ako je 30 dana onda ti je menstruacija trebala doći oko 9./10. lipnja (koji dan-gore dolje) ili ako je 28 dana onda još i prije, a ne oko 16. lipnja.
Ako ti inače ciklus duže traje i sada je još produljeniji, onda se obrati ginekologu.

Inace isto nije bas bajan. Ako je prosla recimo bila 19og, ja bih sljedecu dobila recimo 20og ili 21.
Mislila sam ic ginekologu, ali kako to mami objasnit :/

Silvery
23.06.2011., 15:16
Ovisi koliko ti traje. Trebaš brojati, pratiti i redovito zapisivati negdje u kalendarić, mobitel, komp, svejedno. Ako ti oscilira onda se teško orjentirati kad bila bio točno sljedeća menstruacija osim ako ne pratiš ovulaciju mjerenjem npr. bazalne temp. Ovako po datumima ne možeš znati točnu duljinu ciklusa nego treba od prvog dana menstruacije brojati do sljedeće. Ali po ovome što si napisala ispada da imaš blago produljene cikluse jer bi dobila 33./34. dan ciklusa što je malo duže (al ništa posebno dugo) od klasike 30 ili 28 dana. No nemaju sve žene tu duljinu ciklusa, iako se tebi ovaj zadnji malo više odužio.

Što se mame tiče, ne mora ni znati. Nazoveš gina, naručiš se lijepo i odeš na pregled, bitno je da obavi UZV. Ako još nisi upisana, upiši se. Prije toga možeš zaviriti na neke od topica o ginekolozima (ovisno u kojem si gradu) i vidjeti preporuke i kako ide procedura upisa. :)

LadyMoonlight
23.06.2011., 21:32
Ovisi koliko ti traje. Trebaš brojati, pratiti i redovito zapisivati negdje u kalendarić, mobitel, komp, svejedno. Ako ti oscilira onda se teško orjentirati kad bila bio točno sljedeća menstruacija osim ako ne pratiš ovulaciju mjerenjem npr. bazalne temp. Ovako po datumima ne možeš znati točnu duljinu ciklusa nego treba od prvog dana menstruacije brojati do sljedeće. Ali po ovome što si napisala ispada da imaš blago produljene cikluse jer bi dobila 33./34. dan ciklusa što je malo duže (al ništa posebno dugo) od klasike 30 ili 28 dana. No nemaju sve žene tu duljinu ciklusa, iako se tebi ovaj zadnji malo više odužio.

Što se mame tiče, ne mora ni znati. Nazoveš gina, naručiš se lijepo i odeš na pregled, bitno je da obavi UZV. Ako još nisi upisana, upiši se. Prije toga možeš zaviriti na neke od topica o ginekolozima (ovisno u kojem si gradu) i vidjeti preporuke i kako ide procedura upisa. :)

Hvala. Prije sam pratila to, ali menstruacija mi je jako neredovita. Ne dode uvijek isto, kasni nekad, pa sam rpestala pratit dok se ne normalizira. Otprilike znam kad bih ju trebala dobit, bole me grudi prije, boli me trbuh i sve to..
Ali sad imam iste simptome vec oko tjedan dana i jos nista od menstruacije.. :/

Nemam jos svog ginica, trebala bi me mama narucit za pilule, makar pojma nema ovo za mengu.
Hvala puno jos jednom.. Nadam se da nisam trudna o.O

Silvery
23.06.2011., 23:22
Ma nisi trudna :grli:. Otiđi svakako kod ginekologa, napravit će ti papu i obavezno UZV i vidjet jel OK sve s jajnicima, a ovisno o tvom ciklusu i UZV-u vjerojatno će te poslat da vadiš hormone. I nakon toga, bude li potrebe, možda dobiješ neke pilule. Ako je prošlo par godina od prve menstruacije onda se ciklus već trebao unormaliti, ovako je možda riječ o nekom blažem disbalansu hormona što ne mora značit, ali vrijedi provjeriti. ;)

zabazab
24.06.2011., 00:22
Decko i ja smo uz recept meni platili 192 kn i posizili smo na tu cijenu,ali sto cu sami smo si krivi.. i jos sam nakon toga dobila gljivice, ma 100 problema od te male tabletice i od tada nikad vise bez zastite ,pazim se i dobila sam pilule kontr.

LadyMoonlight
25.06.2011., 12:30
Ma nisi trudna :grli:. Otiđi svakako kod ginekologa, napravit će ti papu i obavezno UZV i vidjet jel OK sve s jajnicima, a ovisno o tvom ciklusu i UZV-u vjerojatno će te poslat da vadiš hormone. I nakon toga, bude li potrebe, možda dobiješ neke pilule. Ako je prošlo par godina od prve menstruacije onda se ciklus već trebao unormaliti, ovako je možda riječ o nekom blažem disbalansu hormona što ne mora značit, ali vrijedi provjeriti. ;)

Nadam se. Heh.
Narucit cu se u utorak kod ginekologa, pa onda cekat dok me ne primi.
Inace, ja bih i htjela pilule, sigurnije mi je nego kondom i to sve, al to je vec druga prica.
A 21.7 ce bit 4 godine od prve menstruacije. Bilo je mjeseci kad je dolazila po spagi, pa je onda znala kasnit po 10ak dana, onda opet ko po spagi, pa sam znala imat i dvaput u mjesecu(kao i prosli mjesec) i sad je nema uopce :o

Budem provjerila sve to, hvala puno :grli:

kockarica
25.06.2011., 17:53
Nadam se. Heh.
Narucit cu se u utorak kod ginekologa, pa onda cekat dok me ne primi.
Inace, ja bih i htjela pilule, sigurnije mi je nego kondom i to sve, al to je vec druga prica.
A 21.7 ce bit 4 godine od prve menstruacije. Bilo je mjeseci kad je dolazila po spagi, pa je onda znala kasnit po 10ak dana, onda opet ko po spagi, pa sam znala imat i dvaput u mjesecu(kao i prosli mjesec) i sad je nema uopce :o

Budem provjerila sve to, hvala puno :grli:

Za utjehu, tako je i meni bilo :). Nakon sto sam popila day after pill, menga je dosla za oko 4-5 dana, a ona poslije nje...nikako je nije bilo :eek:. Potrosila sam oko 200EUR na testove za trudnocu i beta hcg iz krvi i sve negativno ali ona nikako da dodje.. Onda sam otisla ginicu koji mi je dao duphaston koji potpomaze da dodje mjesecnice i to sam pila 6dana i taj sesti dan je dosla i bila je puuuuno obilnija od svih prijasnjih. Ali nakon nje sljedeca je normalno dosla i svaka nakon nje.

Ugl, ne brini se. Iako mnogi govore da to krvarenje iza pilule nista ne znaci, moja ginekologica koja je ujedno jedna od najpriznatijih u Austriji, rekla je da se uopce ne trebam briniti, da je to bio ocit znak.

Sretnoo!

LadyMoonlight
25.06.2011., 18:28
Za utjehu, tako je i meni bilo :). Nakon sto sam popila day after pill, menga je dosla za oko 4-5 dana, a ona poslije nje...nikako je nije bilo :eek:. Potrosila sam oko 200EUR na testove za trudnocu i beta hcg iz krvi i sve negativno ali ona nikako da dodje.. Onda sam otisla ginicu koji mi je dao duphaston koji potpomaze da dodje mjesecnice i to sam pila 6dana i taj sesti dan je dosla i bila je puuuuno obilnija od svih prijasnjih. Ali nakon nje sljedeca je normalno dosla i svaka nakon nje.

Ugl, ne brini se. Iako mnogi govore da to krvarenje iza pilule nista ne znaci, moja ginekologica koja je ujedno jedna od najpriznatijih u Austriji, rekla je da se uopce ne trebam briniti, da je to bio ocit znak.

Sretnoo!

Joj hvala puno. Mirna mi je dusa sad.

notme
26.06.2011., 17:31
pozdrav..
imam pitanje u vezi koristenja diane35 kao pilulu za dan poslije..Pila sam diane 8 mj.,pa sam odlucila napravit pauzu, i sad ih dva ciklusa nisam pila..Sinoc sam imala odnos bez zastite, dva puta tocnije, nije u mene ejakulirao, i pomokrio se nakon prvog puta...Mislim da nemam razloga za strah, i zbog toga sto nije u mene,i zato sto mi nisu plodni dani, tocnije sutra bi trebala dobit...Ali svejedno me pati to, i procitala sam da se moze popit diane35 kao hitna kontracepciju, da se popije dvije doze 3+3, unutar 72 sata, druga doza nakon 12 sati...i dvoumim se dal da ih popijem ili ne...
Svakako cu ih pocet pit sad kad dobijem, dakle sutra bi trebala popit prvu, pa ne znam jel onda potrebno i pametnije da ipak popijem te dvije doze..?
evo i linka gdje sam procitala kako se dozira, post je pisala ginekologinja, i navela je dozu i za sve ostale pilule..
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:idSRhMH8q6kJ:www.cybermed.hr/forum/bolesti_i_stanja/kontracepcija/pilula_za_dan_poslije_najcesca_pitanja+diane35+za+ dan+poslije&cd=1&hl=hr&ct=clnk&gl=hr&source=www.google.hr

LadyMoonlight
27.06.2011., 00:46
Joj nemoj se zajebavat tak s tim.
Kud srece da ja nisam popila to.
Makar, danas dobila mengu :cerek:

Inace, pricekaj hoce li ti sutra doci.
Vjerojatno ti nije nista.
Pogotovo nemoj uzimat to na svoju ruku.
Ako te bas strah, makar nema te zasto biti, odi ginekologu. Makar ti isto on to rekao, bolje je da ti tvoj ginic savjetuje nesto nego neciji clanak s interneta.

Silvery
27.06.2011., 00:47
Iskreno, da sam na tvom mjestu ne bih se usudila popiti day after pilulu ako znam da mi definitvno nisu plodni dani (pogotovo ako bi sutra trebala dobiti M pa možeš sačekati).
Ako ćeš pak piti, radije se osloni na savjet svog ginekologa. Nadam se da je pauza od pilula u dogovoru s ginekologom pošto se ovako inače ne rade.

Inače, Diane 35 se isključivo daju zbog "liječenja" hormonskog poremećaja, a u svrhu kontracepcije primjenjuju se druge pilule. Teško da će danas ginekolog pripisati Diane samo kao kontracepciju, mora postojati razlog zašto je baš izabrao njih, a Diane se daju uglavnom zbog PCOS-a (a samim time i zbog neredovitog ciklusa i povišene razine muških spolnih hormona - hiperandrogenemija). Ne sjećam se točno, ali negdje je pisalo kako po zaštiti od neželjene trudnoće nisu u rangu s ostalim pilulama već su isključivo kao terapija. Koliko istine ima u tome, nisam nikad tražila :ne zna:. Ako i sama misliš da nema razloga za strah, poznaješ i pratiš svoj ciklus dobro - onda nemoj piti. ;)

notme
27.06.2011., 12:34
ej, dobila sam jos sinoc oko 9, tak da sam odma onda i popila prvu pilulu..ugl. ginic mi je rekao da se mora pravit pauza nakon 6 mj., tak da sam ja zapravo to i oduzila posto sam ih pila jos dva, mozda i tri mjeseca....al evo pocela sam opet..nadam se da ce bit sve ok..i da, nema nikakvog specijalnog razloga zasto njih pijem, jednostavno probala sam i triquilar, i yasmin, i nijedne mi nisu odgovarale, i sama sam ga trazila diane i dao mi je..i najvise mi odgovaraju, jer s njima mi m ne traje desetak dana kako mi je to inace bilo, nego 4,5...
I nikad mi nece biti jasno, ali neki govore to da diane nisu kontracepcija, vec da se piju radi tena, akni i ostalih razloga koje si eto i ti navela, a neki opet tvrde da jesu kontracepcija, samo sa puno vise hormona nego sto to imaju ostale pilule, i da se osim za kontracepcijski ucinak koriste i zbog svih tih ostalih razloga..
A isto to sam i citala na samom uputstvu pilula, i pise da su i za ciscenje lica od akni, protiv mascenja kose, protiv opadanja kose, te da takodjer imaju svojstva oralnog kontraceptiva,i ukoliko se uzimaju pravilno (dakle bez propustanja pilule) mogucnost da ostanete trudni je vrlo mala..odnosno postotak neuspjeha 1% godisnje...i eto sad...po mom misljenju sve su te pilule podjednako pouzdane, i nijedne nisu 100 % osiguranje...tako da mi se i ovo cini sasvim u redu..mozda grijesim..al eto..uglavnom cure hvala na savjetima, i evo curim genijalno i nadam se da ce sve bit okkkk..:D

Silvery
27.06.2011., 15:49
Ajde drago mi je da si procurila :D.
Što se Diana tiče, da - one se daju zbog svih tih razloga, problematična i masna koža (akne), povećana dlakavost na "muškim mjestima" (hirzutizam), opadanje kose u predijelu čela, neuredni ciklusi... i svi ti simptomi jesu zbog hormonskog disbalansa koji to sve i uzrokuje tako da su one baš za to pa mi je i zato neobično što ti je gin tek tako njih dao :ne zna:, al ako ti je OK s njima, onda :top:.

queen31
26.07.2011., 23:33
Zanima me da li se pilula za dan poslije moze uzet bez uputnice?

BabyLou
28.07.2011., 17:08
Zanima me da li se pilula za dan poslije moze uzet bez uputnice?

Misliš bez recepta?

Nema šanse! Moraš se javiti ginekologu da ti napiše recept.

EmaLeona
07.08.2011., 16:03
Bok, dal se mogu logest pilule koristit za dan poslije?

EmaLeona
07.08.2011., 16:05
U pauzi sam uzimanja kontracepcije, nakon 4 godine i već mi se 3 puta u godinu dana desila nezgoda s kondomomom i pila sam lyndinette 5+5 za dan poslije,

pehist sam :(

EmaLeona
07.08.2011., 22:46
Anyone???

Dumber
07.08.2011., 22:52
Naravno da mogu, no zašto jednostavno ne piješ non stop pilule? Puno više škodiš tijelu kad ga tako naglo šokiraš tolikim količinama hormona odjednom i toliko često. Razmisli malo što radiš sebi i posljedice, to nisu tik-tak bomboni da ih možeš gutati bez ikakvih posljedica.

EmaLeona
07.08.2011., 23:27
Hej,

To se i desilo u pauzi uzimanja regularne kontracepcije (5 godina), a kako se ne mogu osloniti na Pl i nep dane, morala sam uzeti.

Kakve posljedice znaš? Ciklusi su mi u redu, papa isto.

I kako se dozira logest! nakon ovog se vraćam na pilule.

Hvala ti.

EmaLeona
07.08.2011., 23:30
Naravno da mogu, no zašto jednostavno ne piješ non stop pilule? Puno više škodiš tijelu kad ga tako naglo šokiraš tolikim količinama hormona odjednom i toliko često. Razmisli malo što radiš sebi i posljedice, to nisu tik-tak bomboni da ih možeš gutati bez ikakvih posljedica.

Za kakve posljedice znaš? I kako se dozira logest ak znaš, ginić mi je na odmoru i ne javlja se na mob.

Meni se ovo desilo u pauzi uzimanja pilula.. i (4 puta u godinu dana zapravo jer se nisam mogla oslonit na dane)

Pliz odg mi..

mimoza40
08.08.2011., 11:11
U pauzi sam uzimanja kontracepcije, nakon 4 godine i već mi se 3 puta u godinu dana desila nezgoda s kondomomom i pila sam lyndinette 5+5 za dan poslije,

pehist sam :(

U principu pauze uzimanja kontracepcije nisu potrebne ako za to ne postoji opravdani razlog(npr.visoki jetreni enzimi,tromboza i sl.).
Tvoja pauza je već tri puta prouzročila po 10 pilula odjednom:eek:
Bojim se da nisi pehist:D

Posjeta ginekologu obavezna!

EmaLeona
08.08.2011., 11:48
Pauzu sam napravila jer sam dobila preporuku nakon 5 godina.

JEl znaš dal mogu imati kakve štetne dugoročne posljedice od ovih pilula? MOj ginekolog (sada bivši ) je rekao da se hitna kontracepcija može par puta godišnje rabiti.

Zabrinuta sam jako i još po netu čitam da pilule uzrokuju rak dojke... ajooj

leeloo27
08.08.2011., 13:58
Pauzu sam napravila jer sam dobila preporuku nakon 5 godina.

JEl znaš dal mogu imati kakve štetne dugoročne posljedice od ovih pilula? MOj ginekolog (sada bivši ) je rekao da se hitna kontracepcija može par puta godišnje rabiti.

Zabrinuta sam jako i još po netu čitam da pilule uzrokuju rak dojke... ajooj

Taj tvoj gin nije baš najčistiji? Barem bi on ko doktor trebao znati kakve posljedice ima za organizam kad ih jednom uzmeš a ne nekoliko puta godišnje.

little_bad_girl
09.08.2011., 14:47
bok svima!
ja sam prije tjedan dana imala nezgodu s kondomom! bila sam na moru i uhvatila me panika sta cu sad jer nisam mogla u zagreb kod svog ginekologa, pa sam ujutro isla u ljekarnu da vidim sta ce oni rec..poslali su me na hitnu i tamo mi je doktor napisao recept za pilulu za dan poslje :D morala sam je platit oko 190 kuna :S al isplati se..
u uputama za nuspojave piše da je moguce krvarenje i prije menstruacije, ali ja mislim da sam je vec dobila :O jel to moguce??? sta vi mislite (zadnja mi je zavrsila 1.8)

-Ragnarok-
13.08.2011., 22:04
Pozdrav ljudi, imam jednu situaciju i par pitanja.
Diskutirao sam s nekim o tome kako naše zdravstvo funkcionira kod izdavanja ovih pilula.
Naime, jednoj prijateljici i partneru je pukao kondom i odlučili su se nabaviti pilule, ali to se dogodilo uvečer u subotu kada ginekolog više nije radio, nedjelja isto otpada što znači da najraniji posjet ginekologu bi bio u ponedjeljak...
Ljekarna neda bez recepta, a doktori u dežurnoj bolnici su rekli kako im je zdravstvo zabranilo izdavanje toga. Znam da ima rok, 72h da se uzmu tablete, ali isto tako sam čitao da je bolje što prije, pa je ovo malo zabrinjavajuće.

Zna li itko što učiniti u takvoj situaciji? Vidim da su little bad girl dali uz plaćanje, ne tako davno.
Postoje li neke druge opcije da se nabave pilule koje mi nisu pale napamet.
Ne radi se ovdje o meni, ali ne bih htio da se moja cura i ja igrom slučaja jednom dovedemo u ovakvu situaciju pa bih se volio informirati.

poisonous ivy
12.09.2011., 10:50
evo, cisto da doprinesem svojim iskustvom.....

imam pravilan ciklus i nedavno mi se prvi put dogodila nezgoda u sexu.... u principu su sanse bile male al s obzirom da je bila sredina ciklusa i sve se nekako poklopilo nisam zeljela riskirati...

nazvala sam ginekologicu koja je bila na godisnjem i s njom dogovorila da uzmem logest koji sam ranije uzimala kao kontracepciju i dogovorila se s deckom da me tu vecer vozi na hitnu..

nisam bila u panici jer sam o tome davno procitala sve sto sam mogla naci. on me pitao sto zelim nabaviti, otisao u ljekarnu i nevjerojatno al dobio je logest bez recepta.... danas fakat sve mozes dobit ako si privlacno musko :rolleyes:

tako da sam to popodne popila logest i nakon nekih 7 sati mi je grozno pozlilo, povracalo mi se al sam nekako izgurala sav taj uzas bez povracanja i zaspala... jedva sam se natjerala popiti drugu turu tableta nakon 12 sati sa pola sata zakasnjenja.........

prije toga sam pojela tonu ciste rize i uz to tabletu protiv mucnine.....

proslo sve to, boljeli su me jajnici nakon sexa pa sam izbjegavala bilo kakve aktivnosti, ta dva tjedna su mi bila totalno fun jer su me hormoni prali ko nikad i imala sam osjecaj da ne mogu kontrolirat sobom...

dobila sam mengu tocno u dan kao da se nista nije ni dogodilo... i sad je sve ok al da bi ponovila tako nesto, nikad vise......

mimoza40
12.09.2011., 16:50
Pozdrav ljudi, imam jednu situaciju i par pitanja.
Diskutirao sam s nekim o tome kako naše zdravstvo funkcionira kod izdavanja ovih pilula.
Naime, jednoj prijateljici i partneru je pukao kondom i odlučili su se nabaviti pilule, ali to se dogodilo uvečer u subotu kada ginekolog više nije radio, nedjelja isto otpada što znači da najraniji posjet ginekologu bi bio u ponedjeljak...
Ljekarna neda bez recepta, a doktori u dežurnoj bolnici su rekli kako im je zdravstvo zabranilo izdavanje toga. Znam da ima rok, 72h da se uzmu tablete, ali isto tako sam čitao da je bolje što prije, pa je ovo malo zabrinjavajuće.

Zna li itko što učiniti u takvoj situaciji? Vidim da su little bad girl dali uz plaćanje, ne tako davno.
Ne radi se ovdje o meni, ali ne bih htio da se moja cura i ja igrom slučaja jednom dovedemo u ovakvu situaciju pa bih se volio informirati.

Najbolje bi bilo ne dovest se u takvu situaciju:D

Jedno od rješenja je unaprijed zamoliti ginekologa za privatni recept.Nije ga dužan ispisati unaprijed.
Isto tako po privatnom receptu kupiti tbl unaprijed i čekati "da im istekne rok valjanosti" --mislim da je pre skupo:kava:

maza116
17.09.2011., 07:43

meni stvarno nije jasno zasto se kontracepcijske pilule koriste kao tableta za dan poslje. to nije isto i uopce se ne radi o istim hormonima...
kontracepcijske pilule u vecim kolicinama mogu imati cak i toxicno djelovalje i hrpu nuspojava koje vam ne trebaju. jednako tako ako se dogodi da ste i stvarno trudne i tako pokusate rijesiti bebe, i ako slucajno ne uspijete, rodit ce te invalide. i stvarno mi nije jasno da to i neki ginekolozi podrzavaju ovdje ili sam ja to nesto krivo shvatila...

postoje tablete za dan poslje tako se i zovu, tu se radi o jednoj ili dvije tablete savrseno doziranih za te stvari. trebaju se kupiti uz recept, koji mozete dobiti od svog ginekologa ali jednako tako i od kucnog doktora, ili ako se radi o vikendu kao kad tebe mozes otici i na hitnu i traziti taj recept.

Dumber
17.09.2011., 08:30
meni stvarno nije jasno zasto se kontracepcijske pilule koriste kao tableta za dan poslje. to nije isto i uopce se ne radi o istim hormonima...
kontracepcijske pilule u vecim kolicinama mogu imati cak i toxicno djelovalje i hrpu nuspojava koje vam ne trebaju. jednako tako ako se dogodi da ste i stvarno trudne i tako pokusate rijesiti bebe, i ako slucajno ne uspijete, rodit ce te invalide. i stvarno mi nije jasno da to i neki ginekolozi podrzavaju ovdje ili sam ja to nesto krivo shvatila...

Nešto si ti krivo shvatila. To su jedni te isti hormoni, samo što su u pilulama u puno manjim dozama.

mimoza40
17.09.2011., 12:29
Donedavno na našem tržištu nije bilo tbl za dan poslije, pa su se liječnici snalazili s onim što je bilo dostupno, a to su kontracepcijske tbl, a danas su one niskodozirne.
Sastav hormona u njima je sličan,obično su kontracepcijske dvokomponentne-estrogen+progestagen.
Doza gestagena u njima je puuuno manja nego u onima za dan poslije.

Npr.u Triquilaru (kontraceptiv) je najviša doza levonorgestrela 0,125 mg.
U Escapelle (za dan poslije) je doza levonorgestrela 1,5 mg.:D

hrvoje dr.
17.09.2011., 13:40

postoje tablete za dan poslje tako se i zovu, tu se radi o jednoj ili dvije tablete savrseno doziranih za te stvari. trebaju se kupiti uz recept, koji mozete dobiti od svog ginekologa ali jednako tako i od kucnog doktora, ili ako se radi o vikendu kao kad tebe mozes otici i na hitnu i traziti taj recept.
Potpuno ste krivo shvatili,a mislim da na hitnoj baš neće dati,nego morate kod vašeg dr.

Unforgotten
18.09.2011., 09:10
Jucer nam je puknuo kondom, nisam svrsio u nju al se bojimo da nije ostalo nesto ipak. E, sad. Ona ima 17 godina, ja sam punoljetan. Poznavajuci nju, nece htjet ic ginekologu ili na hitnu po recept. Koliko je zapravo preporucljivo da popije bilo koje kontracepcijske pilule u vecim kolicinama? ( 3+3 npr.)

Da li netko zna neku zagrebacku ( privatnu) ljekarnu u kojoj prodaju pilule za dan poslije bez recepta?sigurno postoji bar jedna takva. Al bi bilo lijepo da radi danas. :/

LadyMoonlight
18.09.2011., 09:49
Ako nece ginekologu il na hitnu, nek slobodno ostane trudna. Stjupid -.-'
Ne mozes na svoju ruku uzimat tako tablete bez savjetovanja s lijecnikom. Lijepo pravac ginekolog i pitat njega sve. Al sanse da ostane trudna su ionako nikakve.

Sigurna
18.09.2011., 11:54

Nije ti jasno jer se nisi ni pozanimala koji je mehanizam djelovanja pilula kad se piju kao day after i na koji način djeluju protiv začeća u slučaju postkoitalne zaštite, pa ćemo zanemariti nastavak tvog posta. I da, sada postoji takva pilula, ali donedavno nije.

Meni nije jasno kad netko vidljivo neupućen komentira stvari o kojima treba nešto znati.

Ali dakako, to da ne treba ništa piti bez savjeta sa ginekologom, to stoji. U većini slučajeva. Da meni treba ja bi popila. Jer em imam godine, em imam doma Diane i Cilest koje sam pila kao kontracepciju prije. I jer imam jedno iskustvo sa postkoitalnom zaštitom i nisam imala negativne posljedice. Ali sam ipak zvala ginića prije toga. Sad ne vidim potrebe za tim. A i ne bi nikad više stupila u odnose bez zaštite, bila jednokratna greška. Tako da se ja osobno ne slažem da baš svaki put treba trčati giniću ili na hitnu, ako se imaju kakve tablete pri ruci i ako se već ima iskustva s tim (samo ne to raditi svako malo, naravno). Ne slažem se niti da su nus-pojave tako strašne, mislim da se one javljaju u manjem broju slučajeva. Kao i kad se redovno piju pilule, uostalom. I mislim da se lakše pretrpi to nego neželjena trudnoća.

Dumber
18.09.2011., 11:56
Nije ti jasno jer se nisi ni pozanimala koji je mehanizam djelovanja pilula kad se piju kao day after, što točno one naprave tijelu i na koji način djeluju protiv začeća u slučaju postkoitalne zaštite, pa ćemo zanemariti nastavak tvog posta. I da, sada postoji takva pilula, ali donedavno nije.

Postojala je i prije, ali je u Hrvatskoj bila zabranjena.

Meni je smiješno što ona misli da su day after savršene i da od njih neće imati nikakvih nuspojava. :rofl:

Sigurna
18.09.2011., 12:02
Postojala je i prije, ali je u Hrvatskoj bila zabranjena.

Meni je smiješno što ona misli da su day after savršene i da od njih neće imati nikakvih nuspojava. :rofl:

Nisam mislila da treba precizirati da nije postojala NA NAŠEM TRŽIŠTU.
A kako znaš da hoće imati nus pojave? Ja nisam imala. E sad, da sam ih pila svako malo, onda bi sigurno imala. I sigurno da jedna 17-godišnjakinja treba na hitnu ili do ginića prije nego ih popije - trebala je o tome razmišljati prije nego se posexala, sad nek odgovorno barem snosi posljedice. Govorim o postu Unforgotten. Jer sigurno ne zna u kakvom joj je stanju zdravlje, u krajnjoj liniji, mogu posljedice biti i po život opasne. Samo kažem, ne mora tako svaka žena.

A ono pitanju o day after kao, za svaki slučaj....ma, neću ni komentirati. Ne kužim kak je ljudim lakše to nego piti pilule redovito i nemam baš empatije za "nezgode". Ne postoje nezgode, samo neodgovornost.

sladana5
18.09.2011., 13:48
Ja sam nekoliko puta u zivotu uzela tu tabletu,dan poslije.Nikakvih problema nisam imala;nikad.Naravno da se ne smije cesto piti.
Inace kad sam bila na god u Spanjolskoj tam sam si kupila tzv.Plan B tableticu bez ikakvog recepta;a bome i Velaflax tablete,kao i Prozac!!!!Sve bez recepta!
Nisam mogla vjerovati,ono dobar dan treba mi to i to;zenska samo veli koliko kutija trebate?!:rock::)

$avannah
04.10.2011., 16:04
Molim vas za savjet! Sinoć je dečku i meni puknuo kondom, prvi put ikad. :/ Nije svršio u mene, ali plodni su mi dani i bojim se zbog predsjemene tekućine. Nisam u svom gradu trenutno zbog faksa i ne mogu svom ginekologu. Htjela bih pilulu za dan poslije, ali nisam sigurna je li nužna?

hrvoje dr.
04.10.2011., 16:35
Molim vas za savjet! Sinoć je dečku i meni puknuo kondom, prvi put ikad. :/ Nije svršio u mene, ali plodni su mi dani i bojim se zbog predsjemene tekućine. Nisam u svom gradu trenutno zbog faksa i ne mogu svom ginekologu. Htjela bih pilulu za dan poslije, ali nisam sigurna je li nužna?
Mislim da nije nužna. Probajte se savjetovati sa ginekologom.

mirabelle
11.10.2011., 14:01
imali smo odnos, on je svrsio i kad je vadio van, kondom je ostao u meni!!!!nisam mislila da je to uopce moguce no desilo se...nekako smo izvadili kondom ali dio sperme je bilo vani..nakon tocno 13 sati popila sam tabletu za dan poslije ESCAPELLE. doktorica mi je rekla da bi trebala iskrvariti u roku 3 dana no jos se nista nije desilo..da li je moguce da tableta nije djelovala...?
nuspojave su mi full jake, umorna sam, dekoncentrirana, pospana, spavala sam 20 sati u komadu i ne mogu se jos uvijek naspavat, ten mi se pogorso u 2 dana, otecena sam i grudi kao u pms-u. Da li se trebam brinuti???

hrvoje dr.
11.10.2011., 20:11
imali smo odnos, on je svrsio i kad je vadio van, kondom je ostao u meni!!!!nisam mislila da je to uopce moguce no desilo se...nekako smo izvadili kondom ali dio sperme je bilo vani..nakon tocno 13 sati popila sam tabletu za dan poslije ESCAPELLE. doktorica mi je rekla da bi trebala iskrvariti u roku 3 dana no jos se nista nije desilo..da li je moguce da tableta nije djelovala...?
nuspojave su mi full jake, umorna sam, dekoncentrirana, pospana, spavala sam 20 sati u komadu i ne mogu se jos uvijek naspavat, ten mi se pogorso u 2 dana, otecena sam i grudi kao u pms-u. Da li se trebam brinuti???
Napišite datume tj.dane događanja.

mirabelle
12.10.2011., 18:38
Napišite datume tj.dane događanja.

odnos je bio u subotu (odnosno nedjelju) oko 2 ujutro. tabletu sam popila u nedjelju, nakon tocno 13 sati, znaci u 15h.

sad je srijeda popodne, još nije bilo krvarenja ali su mi simptomi koje sam navela malo popustili....