PDA

View Full Version : Ideš u Irak preko KBR-a? - I. dio

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

*e*l*k*o*
20.04.2008., 10:53
Znaci odmah sada doktoru i testirajte se od glave do pete............. Dobro nemorate sada moze i sutra danas je nedjelja............

trubac
20.04.2008., 13:02
reci mi molim te gdje je navedeno da ce biti iskljucivo za takva zanimanja .. SKILLED TRADES i koja to zanimanja spadaju pod tu kategoriju
hvala

odi na glavnu stranicu KBR, ukucaj Careers, pa u lijevom kutu LOGCAP, pa na dnu stranice view LOGCAP jobs, zatim na featured jobs i view all, klikni na Req ID 6138- Holiday Inn Sarajevo - Interviews, u produzetku pise job category - skilled trades i vidjet ces koji su to poslovi....ukoliko si se prijavio znas engleski, onda ces prepoznati koji su poslovi...uglavnom, zanatski...mechanic, electrician, plumber, HVAC Mechanic.......itd....

gudalo
20.04.2008., 16:52
moze li netko konkretno da kaze
kakvi zubi se traze???
.....
znam nekad u stara vremena kad sam isao kod đeda u bosnu (a koji je držao konje) da se konju prvo u zube gledi.....
moraju li biti besprekorni ili šta......
mislim nisam konj, reći ću im tačan datum rođenja i to.....

ajd

passa
20.04.2008., 18:01
Zdravos i pozdrav svima stari i nooovi forumasi.........Vidim da se neki od stariji
vratili na ovaj forum kao Kitty cat POZDRAV MNOGO DO TEBE.Danas mi se javili od Holidej in neka sekretarica postavila je dve tri pitanja na engleski mali mini intervju pa zakazala mi je za sutra intervju sa regruteri u 10 sat.Eto i ja sam docekao>>> probacu da vidim sta imaju da ponudu,pa ce vidjet dal se isplati ici se tamo ili ne???POZDRAVVV I SRECNO SVIMAA:top::top::top:

passa
20.04.2008., 18:10
I JOS NESTO KBR REGRUTERE SU U MAKEDONIJA,SKOPJE.1OO%

Hadar
20.04.2008., 20:11
Cao ljudi koji su dosli i koji se spremaju da idu u irak. Vidim sarajlija opet pravi probleme, sarajlija nemoj da ti ja dodjem tamo znas kako sam te udarao u houstonu. Ljudi da vam nesto kazem sto se tice iraka. Evo ja sam dosao ovamo nije lose nema se toliko posla bar ne kod mene. Vrijeme je super sto se tice mene 40 stepeni zasad, meni stima i 60. Sto se tice plata plata je grozna svi administrativni poslovi su nula, plata je ispod hiljade, carpainter,maintenance, leber formen i sl 1000, generator mechanic 1300, znaci ljudi to vam je plata ovdje. Ja imam bazu hiljadu i konacna plata mi je 2630 dolara pa vi sad vidite da li vam to stima. Neki administrativni poslovi imaju cak 600 dolara platu ili 500 dolara. Meni je dobro to je oko 3000 i jos nesto KM zasad pa cemo vidjeti sta ce biti dalje. Eto ljudi toliko od mene ako nekome treba nesto pomoci nek se javi ja cu to rado uraditi. Sretno svima.........

Ako je ovo tocno, u sto ne sumnjam, onda KBR-ovci nemaju po sto dolaziti u ZG.
Hej, pa tko ce im ici u Bagdad za manje od 10 tis. kuna mjesecno?

kitty cat
20.04.2008., 20:23
Zdravos i pozdrav svima stari i nooovi forumasi.........Vidim da se neki od stariji
vratili na ovaj forum kao Kitty cat POZDRAV MNOGO DO TEBE.Danas mi se javili od Holidej in neka sekretarica postavila je dve tri pitanja na engleski mali mini intervju pa zakazala mi je za sutra intervju sa regruteri u 10 sat.Eto i ja sam docekao>>> probacu da vidim sta imaju da ponudu,pa ce vidjet dal se isplati ici se tamo ili ne???POZDRAVVV I SRECNO SVIMAA:top::top::top:

Ha, ha, ha, vidim ja da ima na ovom Forumu još ljudi koji me vole i ne tumače pogrešno neke stvari koje napišem . I tebi veliki pozdrav i puno, puno, puno sreće!!!!! I javi nam obavezno SVE da vidimo kako je prošlo i da li je uopće prošlo. Ma imaš pusu!:grli:

kitty cat
20.04.2008., 20:29
Ako je ovo tocno, u sto ne sumnjam, onda KBR-ovci nemaju po sto dolaziti u ZG.
Hej, pa tko ce im ici u Bagdad za manje od 10 tis. kuna mjesecno?

Ne znam vrijedi li još uvijek ono pravilo da se kao ''base pay'' uzimaju tri prosječne plaće iz zemlje iz koje aplikant dolazi!!?? U tom slučaju cifra bi bila nešto veća (plus beneficije naravno). Pošteno prema ostalima???!!! Nije, ali kad je život pošten? Rijetko. Sad malo filozofiram. Na ovo bi IVOR ili GOGY mogli dati super odgovor, ali njih nema, pa nema, pa nema...

denzel
21.04.2008., 07:43
moze li netko konkretno da kaze
kakvi zubi se traze???
.....
znam nekad u stara vremena kad sam isao kod đeda u bosnu (a koji je držao konje) da se konju prvo u zube gledi.....
moraju li biti besprekorni ili šta......
mislim nisam konj, reći ću im tačan datum rođenja i to.....

ajd

Gledaj, sto se tice zdravlja zuba sve sto oni traze od tebe je da im doneses Dental Examination Form koja je potpisana od strane tvog zubara. Time oni ne snose nikakvu odgovornost sto se tice tvojih zubi. Mozes imati sve pokvarene zube i niko ti nista nece reci. Jedan prijatelj je cuo da moras imati sve zube popravljene ili izvaditi ako se nemoze popraviti, i isao je kod zubara 5 dana prije leta za houston i izvadio 2 zuba. Dosao tamo i nalaz krvi mu pokaze da ima upalu i ljudi ga vrate kuci, samo zato sto je izvadio 2 zuba i to se pokazalo na nalazu krvi. Naravno otisao je ponovo, sve sto je trebao uraditi je da ode kod ljekara i da mu ovaj potpise formu koju su mu oni poslali na mail.

*e*l*k*o*
21.04.2008., 15:27
Slazem se sa denzel-om tako je kako on kaze, mene nisu uopste pitali za zube samo sam im dao onaj Dental form i been good...:)
Znaci ako stvarno imas problema sa zubima bolje ih popravi nemoj ih vaditi ako ikako mozes.
Ovamo kad dodjes mozes izvaditi zub nemozes popraviti mozes samo izvaditi.
Za popravak te salju u dubai i sam sebi placas popravak koji je "vrlo jeftin".
Sve sto imate nalaza od prije ponesite i ako treba jos koji uraditi uradite ga.

A ko smatra da nemora ici u bagdad da radi ispod 10 tisuca kuna nemora ni ici ima ljudi kojima je to dovoljno s toga nemojte govoriti i naglasavati u mnozini "eh nemaju po sta dolaziti u ZG" znaci mi svi budale koji smo otisli raditi za te novce.
Nije svatko u istoj situaciji i ne razmislja svatko isto.
Ko misli da moze zaraditi mjesecno u svojoj zemlji 10 tisuca kuna i da mu te pare ostanu na kamari te da ima placen godisnji i da ima placenu hranu i spavanje onda neka ne dolazi u irak.
Ja se slazem moglo je i bolje ali sta cemo, kako je tako je bolje nema zasad.

Eto toliko od mene zasad cujemo se.

yoso
21.04.2008., 17:28
Kada smo već klod zdravlja svi moji nalazi su bili u redu. Našli mi povišen krvni pritisak 90/137.
i poslali me kući, to je bilo prije mjesec dana, još ćekam na povratak.
Za njuh je prihvatljiv 80/150. Tek toliko da se zna.
Napominjem da sam uvijek imao normalan pritisak 80/120, i nisam bio jedini vraćen.

vlado sb
21.04.2008., 18:12
jao svi gledate samo pare.ja ode tamo samo da ozenim neku muslimanku punu para.hihihi

goolf
21.04.2008., 21:35

i sta bi na razgovoru, kakve su ponude

passa
21.04.2008., 21:45
Zdravo i pozdravaa.Evo sad sam se vratio kuci,bilo ja super na regrutacije
nije bilo guzve.Imao sam prvo mali intervju osnovni angliski,a kasnije i vtori intervju kao strucni??ali i taj interv ja trajao samo 2 min najnormalan opusteniji razgovor.Eto za mene je bilo ok*prosao sam >>>> u nedelju idem na taji Wabi test psiholoski test.Nisu nista rekli oko base pay ili plata mnogo vesto su izbegli to pitanje kao nemaju informacije u sistemu,ali realno je da su plate nize$$$-
ja cu da teram dalje sve dok ne saznam koliko je moja ponuda za plata???pa onda cu da razmislim dali cu otici u pustine??:confused:To je sretnnooo:top:
sre

yoso
22.04.2008., 06:35
nije bilo guzve.Imao sam prvo mali intervju osnovni angliski,a kasnije i vtori intervju kao strucni??ali i taj interv ja trajao samo 2 min najnormalan opusteniji razgovor.Eto za mene je bilo ok*prosao sam >>>> u nedelju idem na taji Wabi test psiholoski test.Nisu nista rekli oko base pay ili plata mnogo vesto su izbegli to pitanje kao nemaju informacije u sistemu,ali realno je da su plate nize$$$-
ja cu da teram dalje sve dok ne saznam koliko je moja ponuda za plata???pa onda cu da razmislim dali cu otici u pustine??:confused:To je sretnnooo:top:
sre

Možeš li mi reći da li je jedan od regrutera Brian Campbell i koliko će biti u Makedoniji.

kitty cat
22.04.2008., 14:34
sre

Bravo!!!!! Čestitamo!!!!!

passa
22.04.2008., 18:41
Možeš li mi reći da li je jedan od regrutera Brian Campbell i koliko će biti u Makedoniji.

Da to je taji Brian,a koliko ja znam oni su tu u Makedonija jos 8 do 10 dana.
sa srecom caosss.

passa
22.04.2008., 18:46
Bravo!!!!! Čestitamo!!!!!

Fala ti na cestitke!!!Nadam se da ce sve ovo biti ok sa dobrom base pay??????
Pozdravvv.....caoss

w123ce
22.04.2008., 20:01
djesi yoso stari lafe ....
Ja imo 82/150 i pustishe me to me jedino spasilo .... ovdje kad sam dosho ... popunjavali neki sheet ... i dobio jos jednu vakcinu mjerila mi zhena 127/64 .... znaci tamo samo uzbudjenje pokusajte .... znamo svi da je tesko, kad budete na medicalu biti opusteni, svi koji budu tamo i koji vam budu prichali ... LAZU ... ljudi su profesionalni i obazrivi ... ja sam u ratu bio ranjen primio sam 2000 inekcija .... otad sam se bojao vidjet kako mati zashiva dugme na kosulji ... ali nisam nish osjetio bili su sve one tete njezne i pazljive ..

budite opusteni nishta nije strashno ... samo sami sebi mozete skociti u stomak ako budete frchili nervirali se = pritisak u vis ...
i na kraju .... ono dan dva poslije kad budu rezultati ... Sisi ce vas htjeti navuci i reci ce (skontali smo je standard spika) ... Now we will read some other names ..... i mi smo se svi bili prepali ... i onda kaze cestitam prosli ste bla bla ...

Ja sam evo u kuvajtu Camp Buehring zadnjih dana, bio sam u Kuwait City u KGL-u pa sam se ovamo prebacio ... i bolje mi je 300 puta, dok sam bio u KGL'u ustajao sam u 4, tusiranje dorucak u 5:15 bus ... navece u 8 dodjem ... bio sam ko zombi ... ovdje mi je posao 4,7 koraka od sobe ... i mnogo je lezernije ... nemojte bjezat od manjih kampova ... mislim sigurnosna strana ... na stranu opet treba se paziti ... ali manji kamp = manje posla i pritiska .... anaconde talili .... bucca ... ludilo ... svi koji su se prijavili npr kao administrativni radnici, warehouse, dispatcheri ... nek ne misle da je to sjedi za kompom i tipkaj sta ... ima posla ludilo, bar ovdje u kuvajtu, menadzment visi iznad glave ...

odo sad spavat .. sta ja znam ako skontam sta prichat cu vam jos

Poz mojoj super grupi, yosi, mumetu, seji, melihi crnoj macki, arneli, samiru kantiku, pilki, elviru piti (koji nas je cijeli let lagao da ima krompirushe u koferu), mutapu, minDZi, slavetu nasem usvojenom makedoncu, pashicu (i njegovom sjedenju) ... i naravno drugovima krajini i isaketu ... koga sam zaboravio ... zao mi je plaho

I da ... Sejo bolan (ne ti yoso) ... imal sta od Cece, truhla visnja ovo ono ?

acti
23.04.2008., 10:58
ja ljudi nesto polako pocinjem gubiti nadu..da cemo i otici..vise mi se i ne ide od ovog cekanja...

BBatman
23.04.2008., 15:03
Za sve koji cekaju recruitere u Makedoniji, BiH i Hrvatskoj ima jedna potencijalno dobra vijest.

Iz HR-a su svi departmenti dobili naputak da mogu imenom i prezimenom traziti da se odredjena mjesta popune. To vam jos uvijek ne garantira 100% dobivanje posla, ali znacajno uvecava sansu jer bi na interview isli sa vec odredjenim zanimanjem pa i mozete i sami resume i sebe pripremiti za pitanja iz odredjenog podrucja.

Tko god ima prijatelja ovdje (Irq) recite im neka probaju kod svojih managera isposlovat da vas stavi na listu.

Zadnji rok za prijavu tih listi je 26.04.

Sretno svima :top:

NewHire
23.04.2008., 18:23
ZDR SVIMA,

Pozdrav iz Makedonije,

Samo sakam da vas informiram da recruiteri me vikaa deneska za intervju sega se vrativ od SK, super bese sve je OK,

Nedela imam WABI test.

PASSA, Se vidime Nedela vo HOLIDAY Inn,jas sum od 13:00h

ako ima neko nekih prasanje izvolte ako mozem da vas pomognem.

caoooo

kitty cat
23.04.2008., 19:43
ZDR SVIMA,

Pozdrav iz Makedonije,

Samo sakam da vas informiram da recruiteri me vikaa deneska za intervju sega se vrativ od SK, super bese sve je OK,

Nedela imam WABI test.

caoooo

Čestitamo i tebi!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P.O.L. MAN
23.04.2008., 21:00
ZDR SVIMA,

Pozdrav iz Makedonije,

Nedela imam WABI test.

caoooo

Koju si poziciju dobijo i koliki base pay ??

NewHire
23.04.2008., 23:25
Čestitamo i tebi!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hvala Kitty Cat, se najdobro, pozdrav

NewHire
23.04.2008., 23:27
Koju si poziciju dobijo i koliki base pay ??

Pozicije : Logistic Coordinator
Base Pay : Nedela posle WABI test ke bidem informiran

CAO

kitty cat
24.04.2008., 12:16
Pozicije : Logistic Coordinator
Base Pay : Nedela posle WABI test ke bidem informiran

CAO

Uf, Uf, Uf, Logistic Coordinator, bit će to dobar base pay ja mislim!!!!!:top:

denzel
24.04.2008., 12:37
Uf, Uf, Uf, Logistic Coordinator, bit će to dobar base pay ja mislim!!!!!:top:

E bas i mene zanima koliki ce biti base pay... znam da su prije imali dobre plate a vidjet cemo sad. :)

NewHire
24.04.2008., 13:31
Zdr,

Samo nesto da vam kazem (izvinite engliski)

Yesterday when i was in Interview first i talk with one women(i dont know her name!) and then when she send me to another one she ask me what possition you apply for? my answer was L.Coordinator , she told me that we are sorry, to be hired for this possition you must be citizienship of USA !!!!

And then when i show to her my recommendationas what i posses from Iraq(I have worked in Iraq for 2 years as a subcontractor of KBR) she told me that's OK,if you pass the WABI test you will be hired for L.Coordinator.

They are looking more for skilled trades, electiciant, carpenter, mechanic etc etc(the possitions you don't need any reccomenadation)
So if you dont have any recommendation letter from KBR be suure for what possition you'r applying for !

Respectfully,

zerker
24.04.2008., 14:05
Dobio sam LOGCAP WORK ENVIRONMENT SCREENING QUESTIONNAIRE - 2, medjutim kad otvorim sljedecu stranicu, imam yes-no odgovore, ali nigdje pitanja.
Ima li neko barem predstavu sta bi moglo biti ?

Hvala unaprijed.

denzel
24.04.2008., 14:32
Dobio sam LOGCAP WORK ENVIRONMENT SCREENING QUESTIONNAIRE - 2, medjutim kad otvorim sljedecu stranicu, imam yes-no odgovore, ali nigdje pitanja.
Ima li neko barem predstavu sta bi moglo biti ?

Hvala unaprijed.

Vjerovatno neka njihova greska. A jeli to PDF/Word dokument ili se popunjava online ?

I izvini sto pitam, mrsko mi listati prethodne stranice, jesi i ti iz decembarske grupe kao vecina nas koji cekamo ili nesto novo ??

passa
24.04.2008., 19:59
E bas i mene zanima koliki ce biti base pay... znam da su prije imali dobre plate a vidjet cemo sad. :)

Pozdravvv....Videcemo koliki ce da bude Base-pay???de se nadamo veliikii$$$
eto da se desi i malo cudo,da nam vrati nadu...caoss

zerker
24.04.2008., 20:00
Online se popunjava ja sam dobio pitanja u e-mail,ali naKBR stranici popunjavas...

passa
24.04.2008., 20:10
Evo malo da vidimo na sta smo neznam dali je ovo 100% sigurna lista,
ako gresim neka me popravi neko???POZDRAVV....................
Koja je ta pozicija sa 2000$ base pay????
Base Pay ...... NETO plata
700$ ............ 1727$
800$ ............ 1990$
900$ ............ 2253$
1000$ .......... 2516$
1100$........... 2779$
1200$ .......... 3042$
1300$ .......... 3305$
1400$ .......... 3568$
1500$ ......... 3832$
2000$ ......... 5147$

denzel
24.04.2008., 21:50
700$ ............ 1727$
800$ ............ 1990$
900$ ............ 2253$
1000$ .......... 2516$
1100$........... 2779$
1200$ .......... 3042$
1300$ .......... 3305$
1400$ .......... 3568$
1500$ ......... 3832$
2000$ ......... 5147$

Ovo ti je skoro pa 100% tacno, bravo :top:

goolf
24.04.2008., 22:02
rade nesto, nisu nas zaboravili. dobio sam info da sam na listi za 12 maj.
pozdrav svima koji cekaju

acti
24.04.2008., 22:39

otkud ti info?? kome si se obratio da i ja pitam :))))

goolf
24.04.2008., 22:46
otkud ti info?? kome si se obratio da i ja pitam :))))

ja sam pisao na razne adrese, a odgovor dobio od
E-mail: Joyce.lewis@KBR.com
probaj i ti

*e*l*k*o*
25.04.2008., 05:55
700$ ............ 1727$
800$ ............ 1990$
900$ ............ 2253$
1000$ .......... 2516$
1100$........... 2779$
1200$ .......... 3042$
1300$ .......... 3305$
1400$ .......... 3568$
1500$ ......... 3832$
2000$ ......... 5147$

Da skoro pa 100% tacno dodaj na svaku jos po jedno 100 dolara i bit ce dobro. Samo sto ima jedan problem trebao si krenuti od 500$ base pay pa do 1300$ dalje nema.
Sretno svima.....

acti
25.04.2008., 08:05
ja sam pisao na razne adrese, a odgovor dobio od
E-mail: Joyce.lewis@KBR.com
probaj i ti

hvala ti!! probacu :)))

VonTi6
25.04.2008., 09:05
:) E ima li iko pojma koliko su base pay otprilike za poziciju administrative assistant? i sta mislite vrijedi li slati preporuke od prethodnih sefova (iz Us vojske) nazalost nisam radila nikada za KBR.
ako neka zna neka odgovori. hvala. SRECNO nam svima!

NewHire
25.04.2008., 13:32
:) E ima li iko pojma koliko su base pay otprilike za poziciju administrative assistant? i sta mislite vrijedi li slati preporuke od prethodnih sefova (iz Us vojske) nazalost nisam radila nikada za KBR.
ako neka zna neka odgovori. hvala. SRECNO nam svima!

ZDR,

drugar preporaki sto imas prati gi vo tvojot KBR, account so attach, ti ke ti pomagaat,

cao

denzel
25.04.2008., 14:09
As of this morning 4-25-2008 your status is showing that you are
scheduled to arrive in Houston for processing May 12, 2008.

Evo, jutros sam poslao nekoliko mailova i dobio odgovor od Martha.McCreight@kbr.com . Znaci kako sad stvari stoje mi smo u houstonu drugi ponedjeljak u maju, samo da se opet ne odgodi.....

acti
25.04.2008., 14:35
As of this morning 4-25-2008 your status is showing that you are
scheduled to arrive in Houston for processing May 12, 2008.

Evo, jutros sam poslao nekoliko mailova i dobio odgovor od Martha.McCreight@kbr.com . Znaci kako sad stvari stoje mi smo u houstonu drugi ponedjeljak u maju, samo da se opet ne odgodi.....

Your recruiter had scheduled you for the 7th of April, and does not have a new reschedule date for you yet...
eto to je meni odgovor , a napisala je cura meni i Brianu, i na kraju napisala Brian can you please advise.
popizdila sam..stvarno nisu normalni vise...

denzel
25.04.2008., 15:52
Your recruiter had scheduled you for the 7th of April, and does not have a new reschedule date for you yet...
eto to je meni odgovor , a napisala je cura meni i Brianu, i na kraju napisala Brian can you please advise.
popizdila sam..stvarno nisu normalni vise...

A Brian nikoga ne sljivi ni 5%, ja sam mu slao 5 mailova i nije odgovorio... zadnji put sam od njega dobio mail u februaru.
Stvarno neznam sta da ti kazem, ako je vec takva situacija onda najbolje da im dosadjujes... salji mailove i ostalim regruterima, pa valjda neko nesta i napravi. :confused:

acti
25.04.2008., 16:17
A Brian nikoga ne sljivi ni 5%, ja sam mu slao 5 mailova i nije odgovorio... zadnji put sam od njega dobio mail u februaru.
Stvarno neznam sta da ti kazem, ako je vec takva situacija onda najbolje da im dosadjujes... salji mailove i ostalim regruterima, pa valjda neko nesta i napravi. :confused:

pa valjda ce NJU sljiviti ona je njihova...ne znam majke mi pobudalila sam..od ponedjeljka skupljam sve mailove koje imam i saljem svima ..sacekacu malo...

denzel
25.04.2008., 16:36
pa valjda ce NJU sljiviti ona je njihova...ne znam majke mi pobudalila sam..od ponedjeljka skupljam sve mailove koje imam i saljem svima ..sacekacu malo...

Hehe ma vjeruj mi da znam kako ti je :) Ja sam trebao biti u Houstonu 11 februara, i naravno nista od toga, sve sto mi je Brian rekao je da mi nije gotova viza i da neznaju tacan iznos plate...
Hajde Acti sretno, valjda budes imala srece pa da i ovo rijesis sa njima :)

Bolji zivot
25.04.2008., 16:41

Hvala ti Boze jos neko... I ja sam to isto dobila, ali od druge osobe...

acti
25.04.2008., 17:09
Hehe ma vjeruj mi da znam kako ti je :) Ja sam trebao biti u Houstonu 11 februara, i naravno nista od toga, sve sto mi je Brian rekao je da mi nije gotova viza i da neznaju tacan iznos plate...
Hajde Acti sretno, valjda budes imala srece pa da i ovo rijesis sa njima :)

pa eto koliko vidim svi su na listi za 12ti maj sem mene! :ne zna: iduce sedmice pisem svima kome stignem..vala me nece zaboraviti pa makar ja crkla! :)

bibe
25.04.2008., 18:10
pa eto koliko vidim svi su na listi za 12ti maj sem mene! iduce sedmice pisem svima kome stignem..vala me nece zaboraviti pa makar ja crkla!

Ma ne brini, nisi jedina koja nije dobila obavijest. Isti sam ti i sam! Krenuli su sa pozivanjem i ovaj puta tj. 10. 05. idu svi oni koji su ostali od decembarske regrutacije. Zvanicno ces sve dobiti najdalje do utorka (06. 05.)! Prema tome, samo opušteno i uživaj u prvomajskim holidejima!
Pozdrav sjema!

acti
25.04.2008., 19:01
Ma ne brini, nisi jedina koja nije dobila obavijest. Isti sam ti i sam! Krenuli su sa pozivanjem i ovaj puta tj. 10. 05. idu svi oni koji su ostali od decembarske regrutacije. Zvanicno ces sve dobiti najdalje do utorka (06. 05.)! Prema tome, samo opušteno i uživaj u prvomajskim holidejima!
Pozdrav sjema!

hvala ti!! malo me smiri..svi pisu DOBIO DOBIO DOBIO..majko draga reko pa sta je sa mnom :D i ti isto uzivaj pa se eto valjda svi upoznamo nekad :D

denzel
25.04.2008., 23:01
hvala ti!! malo me smiri..svi pisu DOBIO DOBIO DOBIO..majko draga reko pa sta je sa mnom :D i ti isto uzivaj pa se eto valjda svi upoznamo nekad :D

:top::top::top:

NewHire
25.04.2008., 23:21
Zdravo,

molim vas, koj sto znae za wabi test da kaze , kako e toj test, zna li neko neko prasanje za primer ...

Lacky Luck
26.04.2008., 01:31
al doci ce i taj dan čobana da savladam

a ovo nisam dugo cuo, to je iz pjesme mojih jarana, grupa nije vazno.

na stokrlji coban sedi, dvojoj kravi vime cijedi. stozine su nove svuda obaram ih s malo truda. dize glavu pa me spazi , poce odma da me gazi, mislio sam spreman trebo bi da treniram.
ako si iz tuzle, onda si definitivno mislio na tu pjesmu kad si rekao i taj dan čobana da savladam.
pozdrav, i sretan rad.

goolf
26.04.2008., 08:17
Zdravo,

molim vas, koj sto znae za wabi test da kaze , kako e toj test, zna li neko neko prasanje za primer ...

test je lagan i nemoj da se brines po tom pitanju. sjedi, opusti se i uzivaj. :kava:

denzel
26.04.2008., 08:34
Zdravo,

Ma nista se ne brini za test. Ono sto oni hoce ustvari da saznaju preko tog testa je kakav si ti radnik, pitanja tipa "dali uvjek postujes pravila, dali kasnis na posao... isl"

Fazon citavog testa je da recimo na pocetku testa imas pitanje "Dali si ikad vozio preko ogranicenja?" a onda na nekoliko drugih mjesta u testu imas to isto pitanje samo drugacije formulisano npr. "Kad si zadnji put platio kaznu za brzu voznju?" i ono sto je vazno je da ti se svi odgovori podudaraju, naravno nikad nisi vozio brzo, nikad nisi prosao kroz crveno, uvjek postujes pravila, nikad ne kasnis na posao, volis timski rad itd itd... :)

acti
26.04.2008., 08:45
Zdravo,

dok radis test...keep in mind da je KBR-ova parola "safety first" - i tako i odgovaraj na pitanja... :top: to ti je nako moja preporuka :) znaci..cist si ko suza, ne bi ti NIKAD NISTA uradio da je van okvira pravila...eto :) vidjeces kad procitas pitanja zasto sam ti ovo sve rekla :) sretno!:mig:

NewHire
26.04.2008., 09:47
Goolf, Danzel i Acti, Hvla mnogu za vase pomos SUPER STE ,

cao

passa
26.04.2008., 17:39
Ja mislim da nije nisto strasno taji test,ali mora se dobro procitati
pred ono da se odgovori??Sa nekoliko prijatelja koji su polozili test sam razgovarao kazu da je sve okej,za Kbr je bitna bezbednost i sigurnost na
prvom je mesto i postovanje pravila,I naravno pises nikad ne kasnis na rad
ne pominjes na crveno svjetlo semafor i sl.To pa srecno da je sutraaa...

VonTi6
27.04.2008., 11:09
Hvala na savjetu drug, pa da ti bude srecno sa Wabijem, i sve najbolje.ZDR,

drugar preporaki sto imas prati gi vo tvojot KBR, account so attach, ti ke ti pomagaat,

cao

VonTi6
27.04.2008., 11:10
Hvala na savjetu drug, pa da ti bude srecno sa Wabijem, i sve najbolje.ZDR,

cao

cego
27.04.2008., 15:10
a ovo nisam dugo cuo, to je iz pjesme mojih jarana, grupa nije vazno.

na stokrlji coban sedi, dvojoj kravi vime cijedi. stozine su nove svuda obaram ih s malo truda. dize glavu pa me spazi , poce odma da me gazi, mislio sam spreman trebo bi da treniram.
ako si iz tuzle, onda si definitivno mislio na tu pjesmu kad si rekao i taj dan čobana da savladam.
pozdrav, i sretan rad.

jest jest oni sviraju na njemackom a pjevaju na bosanskom.......
sema šef....heheheheeheh:s

NewHire
28.04.2008., 10:30
hi there,

Samo da vas kazem vcera bev za`wabi test mislim da nemam problem so toaj testom,

Imase okollu 20 pitanje za ista tema : kogaj si platio zadnu prijavu za vozenje brzo, kolku sudai si imal, vozis li brzo za rabota.....
A za plata da vas informiram za poziciju L.Coordinator = mesecno bruto plata = 3777.49$ (So base pay okollu 1200-1300$)

Jebiga nisu stare plate ali jas moram da idem i toa e dobro, sum zavrsil fakulltet( so trosake za 4 godine okollu 20000 evra i godina dana nema posao vo Makedonija za mene !!!!!!!!)

2 godini sum bill vo IRQ, i super bese za mene imam puno drugari i mislim deka ke bide uste po dobro so KBR.

Cao svima,

goolf
28.04.2008., 10:41
hi there,

Samo da vas kazem vcera bev za`wabi test mislim da nemam problem so toaj testom,

Imase okollu 20 pitanje za ista tema : kogaj si platio zadnu prijavu za vozenje brzo, kolku sudai si imal, vozis li brzo za rabota.....
A za plata da vas informiram za poziciju L.Coordinator = mesecno bruto plata = 3777.49$ (So base pay okollu 1200-1300$)

Jebiga nisu stare plate ali jas moram da idem i toa e dobro, sum zavrsil fakulltet( so trosake za 4 godine okollu 20000 evra i godina dana nema posao vo Makedonija za mene !!!!!!!!)

2 godini sum bill vo IRQ, i super bese za mene imam puno drugari i mislim deka ke bide uste po dobro so KBR.

Cao svima,

bravo za tebe i sve najbolje na novom radnom mjestu. kako kazu kumanovci: butaj bate ..... (znam da su tako nekada govorili)

passa
28.04.2008., 17:42
Zdravejj++zdravooss svima koi ste na ovom najdobri forum............
Pa eto prosao je i Wabi test ja mislim da je bio lesan i okej
i da svako moze da ga resi na svoji nacin.Pozicija mi je Plumber.sa
3400$ konacna plata,to je to nije kao stare plate no i ova ponuda je dobra.....
ja idem dalje pa videcu sta bude??Lep pozdrav od Makedonija

bibe
28.04.2008., 18:14
i ti isto uzivaj pa se eto valjda svi upoznamo nekad
amin....

vlado sb
28.04.2008., 18:42
jel ko zna dali za intervju u zagrebu trebas biti pozvan ili moze otici tko hoce dok su oni tamo?????????????????

silvio13
28.04.2008., 21:27
jel ko zna dali za intervju u zagrebu trebas biti pozvan ili moze otici tko hoce dok su oni tamo?????????????????

Job Title Westin Hotel Zagreb Croatia - Interviews
Req ID 6139
--------------------------------------------------------------------------------
Category Skilled Trades
--------------------------------------------------------------------------------
Location Iraq
Other Locations Afghanistan
Posted 4/16/2008

Requirements

Thank you for your interest in KBR’s opportunities in the Middle East. Please apply to this requisition if you would like to be considered for an interview in ZAGREB, CROATIA. For best results, we urge you to be sure that your profile and CV accurately reflect your work history, skills and experience.

June 3 – June 16, 2008

The Westin Zagreb
Krsnjavoga 1
Zagreb 10000

Interviews will be conducted by APPOINTMENT ONLY, and will be limited to those candidates who apply online at kbrjobs.com. Your application for employment does not guarantee that you will be contacted for an interview.

No walk-in interviews will be granted.

Ako je suditi po ovom :misli: trebaš biti pozvan :ne zna:

Ja sam se javio na ovaj oglas i sad :ceka::moli:

VonTi6
29.04.2008., 18:22
e pozdrav, pa vase su plate sasvim solidne ljudi za to se jos uvijek i isplati ici u pustaru. mene jos uvijek brine kolike su base plate za poziciju adm. asistenta. pa opet pitam : Does anyone have a clue how much could be the base pay for an administrative assistant?
ajde ljudi ako iko zna, pa da rijesim konacno dilemu TO GO OR NOT TO GO!
HVALA unaprijed na odgovorima. i svima srecno!!!

Hope.03
29.04.2008., 19:55
Ako neko hoce da zna plata za Billeting Coordinator je 2500$ ovo je konacna plata ali problem je to sto nema slobodna pozicija Evo jos jednom da kazem (za one koje neznaju) nista se nezna dok ne dodges u Houston i potpises ugovor,mogu da ti promene i platu i poziciju.:(

asites
29.04.2008., 20:01
Pozdrav ljudi! Jel itko zna dali je to stvarno istina da će i starim radnicima uskoro smanjit plaće??

Hope.03
29.04.2008., 20:18
Pozdrav ljudi! Jel itko zna dali je to stvarno istina da će i starim radnicima uskoro smanjit plaće??

Da od avgusta bice smanjene plate i starim radnicima Pa ocekujte puno novih slobodnih pozicija jer neverujem da oni koi su radili nekoliko godina da ce ostati da rade za ove nove plate.

asites
29.04.2008., 20:43
Da od avgusta bice smanjene plate i starim radnicima Pa ocekujte puno novih slobodnih pozicija jer neverujem da oni koi su radili nekoliko godina da ce ostati da rade za ove nove plate.

E, hvala ti na brzom odgovoru!

denzel
29.04.2008., 22:57
Inace sve administrativne pozicije imaju male plate, pozicije tipa: elektricar, generator mehanicar isl... imaju nesto vece plate (oko 3400$).

VonTi6
30.04.2008., 08:35
:)Inace sve administrativne pozicije imaju male plate, pozicije tipa: elektricar, generator mehanicar isl... imaju nesto vece plate (oko 3400$).

E kada je tako onda cisto sumnjam da cu uopce i prihvatiti odlazak a pogotovo sto kane smanjiti place. u mom slucaju, za te pare ne vrijedi napustati obitelj, muza i djecu, a naravno svako zna svoje.
Svima koji odlaze i namjeravaju ici, zelim sve najbolje.
Srecno narode i pozdrav! :mig:

vlado sb
30.04.2008., 11:12
Inace sve administrativne pozicije imaju male plate, pozicije tipa: elektricar, generator mehanicar isl... imaju nesto vece plate (oko 3400$).

samo 3400.....??????pa bolje cu onda otici u njemacku za 2000€

denzel
30.04.2008., 11:18
samo 3400.....??????pa bolje cu onda otici u njemacku za 2000€

Da bi ja otisao u njemacku za 2000€ potrebna mi je viza i radna dozvola.
Skoro pa nemoguce ovih dana.

master1
30.04.2008., 15:33
Ako je suditi po ovom :misli: trebaš biti pozvan :ne zna:

Ja sam se javio na ovaj oglas i sad :ceka::moli:

Imam slican problem...ovde u Skoplju...bio je oglas u novinama...25 i 26.04..i ja sam aplicirao online...i trala la la la.... znate onaj povratni mail... da sam u sistemu...i "Thank you for creating your profile. Your information has been added to our database"...onda u oglasu je stajalo da se mora naznaciti pozicija #5880...i to sam uradio...onda sam dobio drugi mail... "Thank you for applying to 5880 - Logistics Warehouseman. Your application will be reviewed by our recruiting team and should your qualifications and experience match our requirements, we will contact you." Ali do subote 3.05 oni su u Holliday In u Skoplje..pa sam jutros otisao na "interview"...kad tamo nema sanse...samo zakazano telefonom...i to oni sto su bili pozvani aplicirali su pre 10..12 meseci..devojka mi kaze...tesko da te pozovemo do subote...ali trebalo bi u decembru
:mad::mad::mad:
..any help...

Neka se javi neko iz Mk...ima li neki drugi forum ..Makedonski...
Poz,
Master1

acti
30.04.2008., 16:02
Imam slican problem...ovde u Skoplju...bio je oglas u novinama...25 i 26.04..i ja sam aplicirao online...i trala la la la.... znate onaj povratni mail... da sam u sistemu...i "Thank you for creating your profile. Your information has been added to our database"...onda u oglasu je stajalo da se mora naznaciti pozicija #5880...i to sam uradio...onda sam dobio drugi mail... "Thank you for applying to 5880 - Logistics Warehouseman. Your application will be reviewed by our recruiting team and should your qualifications and experience match our requirements, we will contact you." Ali do subote 3.05 oni su u Holliday In u Skoplje..pa sam jutros otisao na "interview"...kad tamo nema sanse...samo zakazano telefonom...i to oni sto su bili pozvani aplicirali su pre 10..12 meseci..devojka mi kaze...tesko da te pozovemo do subote...ali trebalo bi u decembru
:mad::mad::mad:
..any help...

Poz,
Master1

sto se tice poziva i koliko si u sistemu, mislim da to nema pravila..ja sam se prije poziva koji sam dobila iz sarajeva, prijavila mozda na 12tak dana na kbr.com..i odmah su me zvali..i to u subotu, a u ponedjeljak mi zakazali termin..tako da..nikad se ne zna..mozda te i zovnu! sretno!

Hope.03
30.04.2008., 17:10
..any help...

Poz,
Master1

Poz iz Mk,nema makedonski forum ali ovde mozes saznati sve.Moras cekati 6 meseca ovaj voz si ispustio,regruteri su do sutra u Skopje.Trebao si malo ranije da apliciras da bi te zvali.

master1
30.04.2008., 18:04
Poz iz Mk,nema makedonski forum ali ovde mozes saznati sve.Moras cekati 6 meseca ovaj voz si ispustio,regruteri su do sutra u Skopje.Trebao si malo ranije da apliciras da bi te zvali.

Danas sam bio u Holliday In...kazu da mora samo telefonski zakazani intervju...bilo nas je 3-4 koji smo aplicirali online pre 4-5 dana..ali nisu nas primili...inace produzili su prestoj do subote...
Ne mogu da razumem..izlazi neka devojka i cita po spisku...a ono fali pola ljudi...a nece da primi nas koji smo tu...
I jos nesto...koja glupost...sto su objavili oglas 25.04...i traze aplikacije online...i to u oglasu stoji tacno koja je pozicija u pitanju...a kaze mi da mozda dobijem intervju u decembru...:ne zna:...ja sam za regrutere u Skoplju saznao preko novina...i ljudi koji su vec bili nekoliko puta,kazu da je prvi puta obljavljen oglas u novinama...i to samo na engleskom...:confused:...inace bio jedan decko kome su se javili u 10 sati da dodje na intervju u 14.:cerek:...citao sam ranije u ovome thread-u da neko kaze da moras da si uporan i da moras da ides u hotel da dosagjujes...ali ove nase su katastrofa..mozda to vazi za Sarajevo ili Zg..ali ovde je gluposti koliko hoces....jednome tipu se javili 2 puta u 3 dana za intervju:lol:
Mozda treba da apliciram jos koji put za druge pozicije...ali izgleda je kasno...moracu da cekam sledeci dolazak:mad:
Pozdrav,
Master1

master1
30.04.2008., 18:10
sto se tice poziva i koliko si u sistemu, mislim da to nema pravila..ja sam se prije poziva koji sam dobila iz sarajeva, prijavila mozda na 12tak dana na kbr.com..i odmah su me zvali..i to u subotu, a u ponedjeljak mi zakazali termin..tako da..nikad se ne zna..mozda te i zovnu! sretno!

Pa to kazem i ja ...onog tipa su zvali na intervju...covek otisao...rekli mu da ce dobiti info kasnije , a posle 2 dana ga opet zvali na intervju...ili ne znaju sta rade ...ili nema pravila...mozda i imam srece do subote...:s

Poz,
Master1

master1
30.04.2008., 19:24
Zapravo, evo jedan mail sto sam slao prijateljima i ostalima, da ne pisem ponovo (za sve koji vole citati, znam kako je meni bilo - zanimala me svaka informacija, haha).

Evo za sve one koje zanima kako mi je, slozio sam jedan dulji mail, pa krenimo redom:

Nakon napornog putovanja (citaj Zagreb-Frankfurt-Dallas-Houston) krenuo sam sa processingom, odnosno cijelodnevnim predavanjima, ljecnickim pregledima i slicno. Obaveze su trajale po cijeli dan od 05:00 pa do 18:00 sati, manje-vise. Nakon zadnjeg dana u Subotu, napokon slobodno - i to slobodno se oduljilo skroz do Petka, jedina obaveza mi je bila doci na holdover meeting koji je bio u 17:00 i na dorucak-rucak-veceru (ako hocu). Ostatak vremena provodio sam druzeci se sa drustvom, kupanje u bazenu ili jacuzziu, teretani ili blejanja u TV. Tako smo imali vremena posjetiti centar Houstona (ona hrpa slika) i Zoo (jos jedna hrpa slika). Ostatak vremena nismo previse lutali po gradu vec smo se nasli navecer i cugali pive, itd...

Dosao je i Petak, krenuo sam za Irak, odnosno svoju bazu. Jos jedan mukotrpan put, koji je trajao sve zajedno oko 23h (ukljucujuci i cekanja na aerodromu). Nakon Houston-Pariz-Dubai, ostajem u Dubaiu jedan dan zato sto imam neki IT meeting. Ajde super, barem sam malo razgledao Dubai i zakljucio jednu stvar - tamo se moram vratiti, ali s lovom. Nakon Dubaia, letim za Baghdad, tamo ostajem jos jedan dan zbog svoje gluposti (citaj: zakasnio je na neki glupi security meetingu u 03:50 pa ga nisu pustili na let taj dan). Sljedeci dan idem napokon u svoju bazu, tako da ode jos jedan dan na putu i napokon stizem u bazu.

Baza. Ne znam kako je najlakse opisati. Ogromna. Mislim da nitko ne moze zamisliti nista tako ogromno kod nas. Vozis se pola sata-sat po bazi i ne obides sve glavne ulice. Prolazis glavnom ulicom (asfalt) kad ono cetri trake, po dvije u svakom smijeru. Sa svake strane je kolnik za pjesake. Stalno prolazimo uz neke vojnike, a stalno i prolaze neki sa ?!? biciklima. Da, moguce je kupiti bicikl ovdije i voziti se biciklom po bazi. Stovise, mnogi imaju bicikle. Komedija. Ali kad smo vec kod shoppinga, nije tako siromasno, ima se gdje potrositi lova, da probam nabrojiti ukratko (nisam jos sve vidio pa ce toga puno faliti). Imamo PX, tj. glavnu trgovinu sa svim namjernicama, elektronikom, i svakakvim glupostima. To je nesto poput Kauflanda ali ipak manje, recimo kao pola Kauflanda. Od klope tu je Burger King (isti qurac kao i McDonalds), SubWay, Pizza Hut. Sve je to normalno, ali ono sto nije normalno su kontenjeri u kojima se prodaju suveniri, pa drugi u kojima se prodaju tepisi za uredenje kuca, namjestaj itd...

Da nam ne bi bilo dosadno, imamo tri teretane, jednu veliku i dvije manje, bazen (zatvoreni i otvoreni) i ko zna koliko igralista za odbojku/nogomet. Posto je to sve daleko, imamo i autobus koji vozi svakih pola sata i staje na jednoj od mnogobrojnih stanica. Kako bi se mogli javiti doma, tu je i soba s 10 telefona i jos jedna s 10 racunala, ali to je ono sto sam ja vidio, jel jos imamo i veliki, kako mi to zovemo, M W P centar, u kojem je jos vise tehnikalija. Pored sobe sa televizorom i kokicama (besplatno je sve, naravno), tu je i jedna veca prostorija sa biljarom, stolnim nogometom itd itd.

Klopamo u jednoj od tri kuhinja, koje su stvarno velike i jedini je problem sto ne znas sto bi jeo i pio od velikog izbora. Hrana je odlicna i raznolika, a sastoji se od glavnih jela, priloga, vise vrsta gotovih salata kao i salata po vlastitom izboru, svjezeg voca i raznih kompota (ananas, haha). Na drugom standu je sendvicarnica, odnosno osoblje koje radi sendivice po izboru. Isto tako je i jedan shipac, haha, koji radi hamburgere i hotdogove. Naravno, ima i sladoleda (istih kao iz slasticarne i istih kao iz trgovine). Uz jos stvarno ogroman izbor kolaca i grickalica, tesko je nesto ne naci za svoj ukus. I tako u svakoj kuhinji.

Smjestaj je relativno los. Kazem relativno jel ima vise vrsta naselja. Najlosiji su satori, veliki satori sa po osam osoba unutra. Bolje od toga su kontenjeri i jos bolje su kontenjeri koji iamju vlastiti sanitarni cvor, tako da se ne mora izlaziti van. Vrhunac je nastamba koja je ko mala kuca, u kojoj se ima kupaona, ogromna soba, frizider itd. Sve nabrojeno ima klimu, tv (osim satora). Uz prije nabrojene trgovine glupostima, suvenirima i tepisima, vidio sam kontenjere koji su lijepse uredeni nego necija kuca :) Ja sam sluzbeno u satoru, kao i svatko tko tek dode, ali sam srecom od prvog dana u kontenjeru (kolega s posla mi je ustupio kontenjer na koristenje, posto je on u necijoj kuci od tipa koji je na godisnjem). Nakon toga cu i ja u sator, ali nadam se ne dugo posto se rusi veci dio satora i grade se novi kontenjeri.

Da bi to sve funkcioniralo, tu je veliki broj raznih usluznih djelatnosti, poput traveling centra, billetinga koji se brine za smjestaj, mehanicarskih radionica, raznih safety kontenjera, carpentera, ITa i tko zna sto sve ne...

Moj posao se sastoji od korisnicke podrske djelatnicima moje firme, sto znaci kad netko ima problema sa printerom, racunalom, programom zove nas, IT Centar. Onda mu netko od nas sedmero pomaze, bilo odlaskom do korisika bilo remotly. Sve u svemu, nista tesko, sjedim u uredu sa divnim ljudima s dobrim smislom za salu i tucem lovu. Vrijeme brzo prolazi posto mi je sve novo. Radimo 12 sati, ako brojim rucak i veceru. Uopce mi nije lose, naprotiv, ocekivao sam puno gorje.

Ali... Nije sve tako lijepo kao sto sam napisao. Najbolji i najvjerniji prikaz sredine u kojoj radim je jedno veliko prljavo gradiliste, sve je puno prasine, sve je zmazano i prasnjavo, vruce je vani, smjestaj ce mi biti los itd... Nema toliko onog pravog pustinjskog pjeska, vec je sve nesto kao prasina na gradilistu, ali vec sam se naviknuo. Ali opet, ljudi su OK, nije naporno i mislim da cu bez problema odradivati posao... Sad se jos ufuravam i sve ide OK, posto je posao dosta jednostavan u odnosu na ono sto sam radio.

Da sve bude malo slikovitije, u bazi u kojoj sam ja (a mislim da ih ima preko trideset) je zaposleno 1400 ljudi iz moje firme, a ukupno (sa vojskom, i ostalim firmama) ovdije zivi i radi sveukupno oko 50 000 ljudi. Puno ha? Jebeno puno, kad se sjetim da je u mojoj vojarni bilo sveskupa oko 2000 ljudi, u Koprivnici a to je (2000) jebeno punoooooooo. Baza je ogradena jednim ogromnim nasipom (velicine barem 10 metara). Baza je promjera 40 kilometara : ). Ako uzmemo u obzir da je VG-ZG cca 15Km, onda znamo koliko je to ogromno... Baza kao takva je jako sigurna, sto znaci da vec vise od godinu dana nije bilo nikakve pucanje, sto je mozda cak i najsigurnija baza u iraku, sto mi je dosta bitno. Imam svu opremu za slucaj opasnosti ali je vec puna prasine :)

Mogao bi pisati do sutra, ali onda nece ostati nista za prepricavanje uz pravu kavu ili pivu, haha :) Toliko za sada :)
Mozes li mi reci...molim te nesto o IT poslu tamo...ja imam dosta iskustva u IT..ali nemam formale skole...samo iskustva...radio sam u jednoj soft-hardverskoj firmi 5-6 godina..servis ...customers suport..piraterija ..odrzavanje sistema...mislim da dosta znam...koliko se trazi tamo...i sta...dali mozda ova pozicija odgovara...IT Desktop Tech, II....."Under broad direction, performs configuration, installation and/or repairs of PC hardware and peripherals according to established procedures. Contacts end user to define data migration requirements and perform the data migration, if required. Monitors for trouble tickets and coordinates with appropriate vendors for equipment repair, if needed. Adheres to and enforces facility security measures, company safety standards and software licensing procedures. Assists in setting up PC's and related peripherals for special requests."

Ima li jos ko u IT...dali mogu da apliciram i za tu poziciju..posto sam istim CV-jem vec aplicirao za Logistics Warehouseman...

Poz, I hvala

Master1

master1
30.04.2008., 19:29
U al sam se raspricao..sorry...ali sam pod impresijama od danasnje gnjavaze u Hollyday In-u..i veoma sam motivisan da zavrsim ovo do kraja...posto vidim da na intervju odlaze tipovi koji niti znaju jezik...niti znaju sta bi radili...

Mislim da moram biti uporan i strpljiv...:top:

Master1

master1
30.04.2008., 22:58
ali evo da razjasnim jos jednom; ukoliko dodjes bolestan s upalom, bez lijekova, tj. ukoliko TREBAS lijecnicku pomoc, oni ti ju nece dati zato sto mozes biti alergican na antibiotike. Stavi se u poziciju lijecnika. Dobijes nekog koga nikad nisi vidio iz zemlje za koju nikad nisi cuo s mogucom upalom (a mozda je nesto deseto za sto uopce nije cuo). Ti mu kao lijecnik das antibiotik i on zbog alergije na taj antibiotik dobije jos hrpu drugih kontrareakcija, a u ekstremnom slucaju i umre. KBR, kao ni bilo koja druga kompanija, nece riskirati i staviti svoj ugled na kocku zbog takvih situacija (sjeti se wabi testa - samo sigurno), nego te jednostavno posalje (doma) tvom lijecniku, jer te on bolje pozna i, na kraju, jer jos uvijek u fazi lijecnickog u Houstonu nisi pokriven osiguranjem. Ne vraca se u smislu definitivnog odbijanja (kao u slucaju da ti nadju drogu), nego u smislu da se izlijecis i vratis kroz par tjedana. Druga stvar ako si lijecnicku pomoc PRIMIO i trenutno se lijecis (opet rizik nije na njihovoj strani).[/B]

Pozdrav!

A mozda je rano...ali da pitam u vezi tog lekarskog pregleda...spominjete visoki pritisak...ja ga trenutno lecim...i sa lekovima koje pijem imam ...130 sa 90...i odlicno se osecam....dali to znaci da treba da nosim lekove sa sobom i prijavim tamo da imam pritisak i da ga lecim...ili da precutim to...ali mi oni otkriju preko krvi i urine da pijem lekove za pritisak...u kom me slucaju vrate nazad...???

Master1

yoso
01.05.2008., 20:38
A mozda je rano...ali da pitam u vezi tog lekarskog pregleda...spominjete visoki pritisak...ja ga trenutno lecim...i sa lekovima koje pijem imam ...130 sa 90...i odlicno se osecam....dali to znaci da treba da nosim lekove sa sobom i prijavim tamo da imam pritisak i da ga lecim...ili da precutim to...ali mi oni otkriju preko krvi i urine da pijem lekove za pritisak...u kom me slucaju vrate nazad...???

Master1

Lijekove koje piješ moraš prijaviti i ponijeti sa sobom kolićinu za 6 mjeseci, recepte i ljekarski nalaz.
Pritisak ti mora biti 80/150 minimum inaće te vračaju kao mene.

Toliko da znaš pa ti vidi.:ne zna:

master1
01.05.2008., 21:08
Lijekove koje piješ moraš prijaviti i ponijeti sa sobom kolićinu za 6 mjeseci, recepte i ljekarski nalaz.
Pritisak ti mora biti 80/150 minimum inaće te vračaju kao mene.

Toliko da znaš pa ti vidi.:ne zna:

Ma nemam ja neki zdravstveni problem...mislim srce ,holesterol ili bubrezi...pritisak mi je psihosomatski...sve sam proverio 2 puta...i EKG i stres test...nema nista...ali ako ne pijem redovno...pritisak skoci na 150 sa 100...a da malo pojacam dozu ...ako uopste dobije sansu da odem u Huston...jer ovde u Sk su jos 2 dana...a mene jos nisu zvali na intervju...:mad:..gubin nadu za ovu turu...nego skupljam iskustva za sledeci put...i zna li neko dali je ok ako malo promenim CV koji sam upload-ovao na sajtu KBR...mislim nista drasticno...niti fake..sve je realno..samo hocu da ga malo podesim za neku drugu poziciju...posto to sto sam radio...a imam 15 godina iskustva...moze da prodje kod nekoliko pozicija...plus dodao sam i recommendation od zadnjeg poslodavca..realno...

Master1

denzel
01.05.2008., 21:19
Ma nemam ja neki zdravstveni problem...mislim srce ,holesterol ili bubrezi...pritisak mi je psihosomatski...sve sam proverio 2 puta...i EKG i stres test...nema nista...ali ako ne pijem redovno...pritisak skoci na 150 sa 100...a da malo pojacam dozu ...ako uopste dobije sansu da odem u Huston...jer ovde u Sk su jos 2 dana...a mene jos nisu zvali na intervju...:mad:..gubin nadu za ovu turu...nego skupljam iskustva za sledeci put...i zna li neko dali je ok ako malo promenim CV koji sam upload-ovao na sajtu KBR...mislim nista drasticno...niti fake..sve je realno..samo hocu da ga malo podesim za neku drugu poziciju...posto to sto sam radio...a imam 15 godina iskustva...moze da prodje kod nekoliko pozicija...plus dodao sam i recommendation od zadnjeg poslodavca..realno...

Master1

Ma mozes mijenjati bez problema, to apsolutno niko ne prati. Tek kad oni dodju npr. u Skoplje, i treba im radnik odredjene kategorije, oni odu na stranicu i najvjerovatnije random izvlace aplikante, provjere kakav je rezime i nazovu na tel. da provjere osnove engleskog jezika i dali imas pasos.

A ovo oko pritiska, u slucaju da te prime na razgovor i prodjes, definitivno trebas ponijeti lijekove koje koristis sa sobom ( za 6 mjeseci) i otici do svog ljekara da ti napise nalaz da je sve uredu dok koristis te lijekove. Uglavnom u vezi svega se raspitas kod regrutera, mislim da kod ovakvih slucajeva dobijes od njih jos neki formular na engleskom jeziku gdje ljekar treba napisati dijagnozu i preporuke, a inace sve je uredu.

master1
01.05.2008., 21:37
Ma mozes mijenjati bez problema, to apsolutno niko ne prati. Tek kad oni dodju npr. u Skoplje, i treba im radnik odredjene kategorije, oni odu na stranicu i najvjerovatnije random izvlace aplikante, provjere kakav je rezime i nazovu na tel. da provjere osnove engleskog jezika i dali imas pasos.

A ovo oko pritiska, u slucaju da te prime na razgovor i prodjes, definitivno trebas ponijeti lijekove koje koristis sa sobom ( za 6 mjeseci) i otici do svog ljekara da ti napise nalaz da je sve uredu dok koristis te lijekove. Uglavnom u vezi svega se raspitas kod regrutera, mislim da kod ovakvih slucajeva dobijes od njih jos neki formular na engleskom jeziku gdje ljekar treba napisati dijagnozu i preporuke, a inace sve je uredu.
Ma ne znam dali to rade random..ja sam aplicirao pre nedelju dana..i bio sam u Holiday inn ..ma ne primaju nikoga bez telefonskog zakazivanja..a one koji su imali zakazano pitam...a oni svi aplicirali pre 6-7-10 meseci...a sada je bio oglas u novinama pre nedelju dana...i to trazili tacno poziciju #5880...logistics Warehouseman...ja tacno to aplicirao...i ta sekretarica koja cita spisak zakazanih mi kaze da se nadam za decembar:ne zna:
A da ja apliciram i nesto drugo...mislim druga pozicija...kazu ljudi ovde da su aplicirali po 100 puta...inace sam radio kao seviser i tech support u soft hardware firmi...pa i kao warehouseman u isto vreme
Ma pola ljudi nisu dosli na zakazani intervju...a ja visim tamo i cekam...bez veze...sada bas apdejtujem moj CV...i sutra idem tamo i dosadjujem i nadam se...
Master1

tadic
02.05.2008., 02:01
Mozes aplicirati na sto god hoces... Oni su stavili poziciju Logistic Warehouseman samo kao jednu od pozicija koje traze. Ako ima otvorenih pozicija za nesto sto te interesuje, reci na razgovoru da si zainteresovan i za tu neku drugu poziciju... Ne znam koliko si dobar sa engleskim, ali tako ti je najbolje da uradis... Oni sigurno ne dolaze samo zbog jedne pozicije... Interesuje ih sve sto spada pod Skilled Trades...
Sto se tice lijekova, bila sam u Houstonu i moj ti je savjet da poneses i prijavis lijekove. U svakom slucaju, najbolje bi bilo da trazis od ljekara da ti napise misljenje, nesto u stilu kako je tvoje stanje pod terapijom stabilno i da se radi o laksem slucaju hipertenzije. Ovaj papir daj da se prevede i ovjeri, te ga ponesi sa sobom u Houston.
Prosli put kad su bili u Sarajevu, sve je zavisilo od ovih nekih nasih domorodaca... Ako te oni stave na spisak, bices i pozvan na intervju... Budi uporan...

avayan
02.05.2008., 03:28
e pozdrav, pa vase su plate sasvim solidne ljudi za to se jos uvijek i isplati ici u pustaru. mene jos uvijek brine kolike su base plate za poziciju adm. asistenta. pa opet pitam : Does anyone have a clue how much could be the base pay for an administrative assistant?
ajde ljudi ako iko zna, pa da rijesim konacno dilemu TO GO OR NOT TO GO!
HVALA unaprijed na odgovorima. i svima srecno!!!

Druze to ti je baza max. 900$ dolara, ja mislim izadjes u prosjeku oko 2500$.

avayan
02.05.2008., 03:38
Ma ne znam dali to rade random..ja sam aplicirao pre nedelju dana..i bio sam u Holiday inn ..ma ne primaju nikoga bez telefonskog zakazivanja..a one koji su imali zakazano pitam...a oni svi aplicirali pre 6-7-10 meseci...a sada je bio oglas u novinama pre nedelju dana...i to trazili tacno poziciju #5880...logistics Warehouseman...ja tacno to aplicirao...i ta sekretarica koja cita spisak zakazanih mi kaze da se nadam za decembar:ne zna:
A da ja apliciram i nesto drugo...mislim druga pozicija...kazu ljudi ovde da su aplicirali po 100 puta...inace sam radio kao seviser i tech support u soft hardware firmi...pa i kao warehouseman u isto vreme
Ma pola ljudi nisu dosli na zakazani intervju...a ja visim tamo i cekam...bez veze...sada bas apdejtujem moj CV...i sutra idem tamo i dosadjujem i nadam se...
Master1

Drug ja sam odskora ovdje, aplicirao sam za IT i sreca nisam dobio poziciju jer nije bilo upraznjenih u tom trenutku. Dobio sam drugu poziciju koja je 1400 $ baza a IT class 2 je 1300 $, isto kao elektricar i plumber, nidje veze. Mislim da ti ni nece ponudit IT... Warehouseman je isto tanka baza, naravno, nemojte biti ludi pa pristati na nesto da ne znate koja je lova u pitanju kao sto je bio slucaj sad u zadnjoj turi. Uglavnom, ne ocekujte vise od 1500$ to je plafon (QA\QC ili Ops Coordinator), sto je i dalje manje od bivse najmanje plate uposlenika sa Balkana... Zalosno

denzel
02.05.2008., 08:02
Master1

Gledaj, ja sam imao ukupno oko 270 online aplikacija i onaj regruter za prvim stolom mi se smijao zbog toga al nema veze... Ja sam aplicirao za svaku otvorenu poziciju tipa elektricar, gen. mehanicar, komunikacijski tehnicar jer sam za to obucen. Znaci kad udjes na stranicu, vidis listu svih otvorenih pozicija za koje mislis da si spreman i apliciraj za svaku ako ti nije mrsko, nemozes pogrijestiti.
A ja sam siguran da random izvlace aplikante, bez nekog posebnog pravila. U decembru u sarajevu bilo je ljudi koji su ovako isto kao i ja aplicirali na bezbroj pozicija u zadnjih godinu dvije pa ih sad pozvali a bilo je i nekoliko koji su na samo 1-2 sedmice prije aplicirali online i bili su pozvani. Tako da sam siguran da nema nikakvog pravila po kome oni pozivaju.

master1
02.05.2008., 11:11
Gledaj, ja sam imao ukupno oko 270 online aplikacija i onaj regruter za prvim stolom mi se smijao zbog toga al nema veze... Ja sam aplicirao za svaku otvorenu poziciju tipa elektricar, gen. mehanicar, komunikacijski tehnicar jer sam za to obucen. Znaci kad udjes na stranicu, vidis listu svih otvorenih pozicija za koje mislis da si spreman i apliciraj za svaku ako ti nije mrsko, nemozes pogrijestiti.
A ja sam siguran da random izvlace aplikante, bez nekog posebnog pravila. U decembru u sarajevu bilo je ljudi koji su ovako isto kao i ja aplicirali na bezbroj pozicija u zadnjih godinu dvije pa ih sad pozvali a bilo je i nekoliko koji su na samo 1-2 sedmice prije aplicirali online i bili su pozvani. Tako da sam siguran da nema nikakvog pravila po kome oni pozivaju.

Sad sam dosao od Holiday Inn-a...:mad::mad::mad:..nena teorije...izasla ta cura i pita jel ima neko zakazano...nema niko...ja kazem izvinite ja sam bio i juce i prekjuce...a ona kaze znam...(prepoznala me???)...ima li sanse da se dobije intervju...nisam dobio tel. poziv...a ona ..zao mi je ali ne spiskove su kompletirani i jos sutra rade intervjue...a u nedelju, wibi...i toliko...vise srece sledeci put...pitam kada od prilike...ne zna...mozda okt...nov...dec...ne znaju ni oni....
Kazem trebam li opet aplicirati...ona kaze da....
Ma da poludis...dolaze ljudi koji su aplicirali pre godinu dana i nemaju pojma o cemu se radi...a ja visim tamo 3 dana i nista....:mad::mad::mad:

Master1

master1
02.05.2008., 11:22
Drug ja sam odskora ovdje, aplicirao sam za IT i sreca nisam dobio poziciju jer nije bilo upraznjenih u tom trenutku. Dobio sam drugu poziciju koja je 1400 $ baza a IT class 2 je 1300 $, isto kao elektricar i plumber, nidje veze. Mislim da ti ni nece ponudit IT... Warehouseman je isto tanka baza, naravno, nemojte biti ludi pa pristati na nesto da ne znate koja je lova u pitanju kao sto je bio slucaj sad u zadnjoj turi. Uglavnom, ne ocekujte vise od 1500$ to je plafon (QA\QC ili Ops Coordinator), sto je i dalje manje od bivse najmanje plate uposlenika sa Balkana... Zalosno
Ovde u Skoplje pre 2-3 dana ljudima rekli 3200 za kranistu....plumber 3550..logistic koordinator ili sl...3600
Znam da su nize plate...ali ja bih isao...ovde radim za 200 eura:mad:..nego tragedija je sto stvarno vidis da ljudi niti imaju pojma engleskog...niti neku kvalifikaciju...a imaju zakazan intervju...malo sam usao na prevaru i bio unutra 2-3 minuta i cuo sam tipa...pitaju ga sta bi drugo radio...sta mozes da radis...a on "something with a lot of money":rofl:..zena se otkinula od smeha...nema druge...samo da cekam...mozda mi pomogne komsijin brat ...dolazi u utorak iz AF...ali mislim da nije otisao preko KBR...posto ona kaze da nije bio u Huston...
Master1

tadic
02.05.2008., 12:08
do promjene ugovora dolazi u avgustu, tako da ce ono sve sto je radio samo kbr biti podijeljeno na 3 firme - kbr, Fluor i Dyncorp... pokusajte aplicirati i za ove firme... isti posao, iste lokacije...

denzel
02.05.2008., 12:17
Ovde u Skoplje pre 2-3 dana ljudima rekli 3200 za kranistu....plumber 3550..logistic koordinator ili sl...3600
Znam da su nize plate...ali ja bih isao...ovde radim za 200 eura:mad:..nego tragedija je sto stvarno vidis da ljudi niti imaju pojma engleskog...niti neku kvalifikaciju...a imaju zakazan intervju...malo sam usao na prevaru i bio unutra 2-3 minuta i cuo sam tipa...pitaju ga sta bi drugo radio...sta mozes da radis...a on "something with a lot of money":rofl:..zena se otkinula od smeha...nema druge...samo da cekam...mozda mi pomogne komsijin brat ...dolazi u utorak iz AF...ali mislim da nije otisao preko KBR...posto ona kaze da nije bio u Huston...
Master1

Ma intervju se moze zakazati samo ako znas odgovoriti na neka osnovna pitanja kad te nazovu na tel. a onda tamo na razgovoru oni provjeravaju znanje engleskog. Mene je Joseph ispitivao jedno 15 min o poslu, engleski je perfektan, ali ga zanimalo dali ja znam raditi taj posao i na kraju kad mu je nestalo pitanja Vanessa mu govori "He really got you this time, let the man do his job" :)

Pozdravi za sve kolege koji se nadaju planu leta slijedece sedmice, pa da i mi vec jednom zavrsimo sa Houstonom :p

master1
02.05.2008., 12:44
Ma intervju se moze zakazati samo ako znas odgovoriti na neka osnovna pitanja kad te nazovu na tel. a onda tamo na razgovoru oni provjeravaju znanje engleskog. Mene je Joseph ispitivao jedno 15 min o poslu, engleski je perfektan, ali ga zanimalo dali ja znam raditi taj posao i na kraju kad mu je nestalo pitanja Vanessa mu govori "He really got you this time, let the man do his job" :)

Pozdravi za sve kolege koji se nadaju planu leta slijedece sedmice, pa da i mi vec jednom zavrsimo sa Houstonom :p

Ma druze...mene ne zovu:ne zna::mad:..ja bi na intervju u pola noci...nemam frke...ali nisam na vreme saznao...pa sada moram da cekam 5-6 meseci:mad:

Master1

lakalova
02.05.2008., 15:49
:misli:Bok ljudi evo ja sam novi lik ovdje na ovome forumu
i razmisljo sam malo o ovoj sljaci u iraku i afg.pa me zanima kako je ljudima kaj rade u food serviceu dakle kao
ajmo reci pripremaju tamo hranu i linije oko jela sve kaj treba u tim menzama gdje se jede jer sam se na to prijavio
za intervju u 6.mjasecu kaj bu bio u zagrebu pa ako neko molim vas ima par rijeci i neki info oko love.Fala Unaprijed

yoso
02.05.2008., 15:54
:misli:Bok ljudi evo ja sam novi lik ovdje na ovome forumu
i razmisljo sam malo o ovoj sljaci u iraku i afg.pa me zanima kako je ljudima kaj rade u food serviceu dakle kao
ajmo reci pripremaju tamo hranu i linije oko jela sve kaj treba u tim menzama gdje se jede jer sam se na to prijavio
za intervju u 6.mjasecu kaj bu bio u zagrebu pa ako neko molim vas ima par rijeci i neki info oko love.Fala Unaprijed

Za tu poziciju nude 600$ base p. pa ti vidi.:flop:

Hope.03
02.05.2008., 15:56
Prosli su samo 5 dana od wabi testa a ja sam danas dobila paket Ako hoce neko da mi kaze sta treba sad da im posaljem u narednih 48 sata osven aplikaciju za dubai vizu koju su mi poslali ali sta treba od tog paketa ?Ili samo treba da im posaljem meil da sam dobila paket. Unapred hvala.

master1
02.05.2008., 16:48
Hope.03...imash p.p
Poz
Master1

lakalova
02.05.2008., 17:00
:visi: 600$ base pa to je buraz oko 2000 mozda manje u ruke znaci ak si konobario doma i po cruise brodovima lagano si banana tamo dole jedino ak mi vele il ponude na tom interviu nekaj drugo ali ovo je manje nek doma za takvu sljaku i to radno vrijeme...Ma nek oni zovu ak budu,do kraja ovoga mjeseca za razgovor pa bu mo vidli kaj ameri vele kaj se nudi slicnoitd.Fala ti stari :usama:

Lacky Luck
02.05.2008., 21:58
ljudi zna li itko od kad do kada su regruteri u sarajevu.
ja nikako da saznam a radim za njih. al blaga sam veza.
ako neko zna nek mi javi molim lijepo.
:ne zna:

yoso
02.05.2008., 22:07
ljudi zna li itko od kad do kada su regruteri u sarajevu.
ja nikako da saznam a radim za njih. al blaga sam veza.
ako neko zna nek mi javi molim lijepo.
:ne zna:

Navodno od 14.05. do01.06.:mig:

Lacky Luck
02.05.2008., 22:40
imam problem sa otvaranjem teme ides u irak za kbr . cesto je ne mogu ni pokrenuti, ali jos teze da napisem nesto.

upravo sam saznao da su regruteri oko 18may u sarajevu , jedan od njih mi je pisao.
ali neko kaze da su mozda vec tu, nesto sam citao i sve me zbunilo.
ali on kaze da dolaze tada. pa ne kontam.
ako neko zna nesto nek mi javi, molim.
ja sam u iraku, al sve se nesto sjebalo oko ove zadnje posijete, nemogu da nadzem nijednu informaciju.
svako prica drugu pricu.

molim moderatore da ne skidaju temu, dok ne nadzem odgovore,

BBatman
03.05.2008., 07:01
imam problem sa otvaranjem teme ides u irak za kbr . cesto je ne mogu ni pokrenuti, ali jos teze da napisem nesto.

...ali neko kaze da su mozda vec tu, nesto sam citao i sve me zbunilo.

A da malo smanjis broj DFAC maramica??? Mozda se razbistri i na forumu onda... :lol::lol::lol:

tadic
03.05.2008., 09:31
Sto se tice Sarajeva, ja sam dodbio ovaj mail kao potvrdu online aplikacije:

"Dear Dragan,

Thank you for applying to 6138 - Logistics Warehouseman. Your application will be reviewed by our recruiting team and should your qualifications and experience match our requirements, we will contact you.

Position: Logistics Warehouseman

Job Description:

Thank you for your interest in KBR’s opportunities in the Middle East . Please apply to this requisition if you would like to be considered for an interview in SARAJEVO , BOSNIA - HERZEGOVINA . For best results, we urge you to be sure that your profile and CV accurately reflect your work history, skills and experience.

May 14 – June 1, 2008

Holiday Inn Sarajevo

Zmaja od Bosne

Sarajevo 71000

Interviews will be conducted by APPOINTMENT ONLY, and will be limited to those candidates who apply online at kbrjobs.com. Your application for employment does not guarantee that you will be contacted for an interview.

No walk-in interviews will be granted.

It should be understood that employment may be located in potentially dangerous areas, including combat or war zones. This might involve the possibility of suffering harm by dangerous forces or friendly fire. These dangers are inherent to working conditions in a dangerous environment."

goolf
03.05.2008., 09:48
ima li kakvih putnika ? sprema li se ko ?

lakalova
03.05.2008., 13:55
:headbang:Svaka cast svima kaj ostavljaju info i iskustva ovdje o ovome poslu i ak neko moze mozda napraviti listu ako mu se da,popis poslova i njihove place onako okvirno,ko je vec dole i zna iz prve ruke kako stvari sada stoje za ljude odavdje kaj su se prijavili ili su na putu za dole.Jer svi su kako vidim prihvatili taj rizik u startu oko opasnosti da pogines...pa sada kada govore da su place skresane mislim da je to glavni prioritet da li se uopce prijaviti i muciti se oko tog odlaska dole.Hvala svima na nekome infu unaprijed i pozdrav svim:driver:

MrJackDanielss
03.05.2008., 14:27
ja sam pre neki dan proso onaj intervju pa onda su me poslali u drugi ofis kad sam obavio i to rekli su da ce da nazovu za koi dan od tad nista zna li neko koja je dalja procedura bio i neki momak samnom on nije otisao u drugi ured al su mu zato zakazali onaj wabi test za u ponedeljak znaci li ako ti ne zakazu test da ne ides il si i dalje u proceduru

MrJackDanielss
03.05.2008., 15:10
Zdravo svima
pre neki dan sam dobio poziv za intervju u holidej inn-u u Skoplje prosao sam ga dosta dobro nakon toga su me poslali kod drugih regrutera da popunim neku aplikaciju sa prvi hitan broj , osnovne podatke, i od koje destinacije bi zeleo da poletim Beograd Zagreb ili Tirana a u istom vremenu su mi rekli kako sam na listi za cekanje ali kako se svaki dan otvaraju nova radna mesta recite mi molim vas kakva je procedura za dalje momak koi je bio samno nije popunio nikakav formular ali su ga pozvali na wabi test u ponedeljak u 3 sati znaci li to da ja otpadam.

Hvala puno :)

master1
03.05.2008., 16:53
Zdravo svima
pre neki dan sam dobio poziv za intervju u holidej inn-u u Skoplje prosao sam ga dosta dobro nakon toga su me poslali kod drugih regrutera da popunim neku aplikaciju sa prvi hitan broj , osnovne podatke, i od koje destinacije bi zeleo da poletim Beograd Zagreb ili Tirana a u istom vremenu su mi rekli kako sam na listi za cekanje ali kako se svaki dan otvaraju nova radna mesta recite mi molim vas kakva je procedura za dalje momak koi je bio samno nije popunio nikakav formular ali su ga pozvali na wabi test u ponedeljak u 3 sati znaci li to da ja otpadam.

mislim da treba da sacekas jos do ponedeljka...ako ne ides na wabi...mislim da nisi prosao ...bar za sada...nisam siguran...mozda noko iz drugih gradova zna bolje...ili grupa iz Skoplja koja je bila u decembru...da nisi danas bio u Holiday Inn..ja sam danas nekim momcima dao info za ovaj forum...mislim iz Tetova su bili??

Master1

master1
03.05.2008., 17:02
Nesto je pala aktivnost na ovom topicu...gde ste guys iz Bosne i HR...slabo se javjate u zadnje vreme...ja cak nisam ni bio na intervju..ali sam procitao celi topic..i "mislim" da sam ponesto naucio...ili ne:ne zna:..pa proslo je jedno 3-4 grupe od 02.2007..iz Zg i Sa..pa i jedna iz Sk...ali malo makedonaca zna za ovaj forum...pomozite coveku..ko zna...ili kod KBR nema pravila...Ja mrzim samog sebe sto nisam uspeo da dobijem intervju...a bio sam uporan i dosadan...jednom sam i bio unutra 2-3 min.:lol:...ali za malo:cerek:
Master1

denzel
03.05.2008., 18:32
Zdravo svima

Ako su ti rekli da si na cekanju i da ce te zvati kad se otvori pozicija to vjerovatno znaci da nema nista od toga do slijedeci put kad oni dodju z Skoplje. Ali bilo je i slucajeva da kad dodju u Sarajevo pozovu ljude iz Hrvatske kojima su bas isto rekli, znaci imas sanse da te pozovu u Bosnu/Hrvatsku na intervju samo ako se otvori ta pozicija za koju si aplicirao.

gocest
03.05.2008., 19:19
Za makedonce i ostale koje hoce info za u Skoplju KBR je do 05.05.2008 u Holidej Inn-u. Mislim da je obavezno online apliciranje jer sam to uradio i bio pozvan na intervju prosao intervju i bio sam na wabi testu. To se desavalo 26-tog i 27-mog aprila.Sad ocekujem mail iz KBR a za to dali sam prosao wabi test.Ako je odgovor pozitivan onda sledi pregled kod zubara i apliciranje za vizu, pa onda Hjuston.

master1
03.05.2008., 19:43
@gocest
Imas pp

Poz.

tadic
03.05.2008., 21:12
Tu sam, nego ne znam sta bih rekao...

tadic
03.05.2008., 21:13
Upravo mi je bio prijatelj koji zeljno iscekuje da ode - da ga pozovu na razgovor... Ali sve je pod upitnikom...

master1
03.05.2008., 21:23
Upravo mi je bio prijatelj koji zeljno iscekuje da ode - da ga pozovu na razgovor... Ali sve je pod upitnikom...

Gde da ode...Skoplje..ili..???

Lacky Luck
03.05.2008., 21:33
A da malo smanjis broj DFAC maramica??? Mozda se razbistri i na forumu onda... :lol::lol::lol:

he he , proslo vrijeme dfaca, vec davno.
sad gorivo tece mojim mrezama, pa zamastilo sisteme i nece da prolaze informacije tecno.

master1
03.05.2008., 22:12
Evo kako jedan Amer objasnjava procesing u Huston-u....

WABI TEST

August 10th, 10:00 pm...Tuesday...Houston, Texas time.

Man, what a long day...14 hour day started at 3 am....and that's after going to bed 10:30 pm monday.

The "workplace attitude and behavioral inventory" test. Or WABI....this is a workplace attitude test....it checks your honesty, safety, habits, and your ability to work with others(team work) or as one black female bus driver said, "it's a test where you can't lie and you dare not tell the truth".

Before the test we had over 650 people. After the test they screened out 56 people. That was the first hurdle.

Second hurdle.....Urine testing....lost another group of people after that. And this was the first 24 hours.

Third hurdle was today...Medical examination....and it's complete...blood, urine, x-ray, ekg, pulmonary(lung) tests, medical history, eyes and ears, etc.

The purpose of these tests is because of the conditions we'll be placed in.....climate as hot as 120 degrees fahrenheit and/or zero degrees in winter, sand storms, flooding and wet conditions and little or no privacy.

Countries like Kawait, Iraq, Afganistan, Uzbekistan, Pakistan and more. he company wants no lone wolves.....they want a cooperative "wolf pack". Increases your chances of survival.

tadic
03.05.2008., 22:45
MASTER da ode za irak, odnosno prvo da ga pozovu na intervju u Holiday Inn u Sarajevu

master1
04.05.2008., 09:13
MASTER da ode za irak, odnosno prvo da ga pozovu na intervju u Holiday Inn u Sarajevu

Da druze...ali oni su jos 2-3 dana u Skoplje...

BBatman
04.05.2008., 09:53
...sad gorivo tece mojim mrezama....

A ja idem na R&R sutra :) pa ce alkohol da malo procisti moj sistem hehe

MrJackDanielss
04.05.2008., 11:58
Mozda ako dodamo jos koju aplikaciju za u sarajevo mozda bi i mogli da prodzemo sta kazete momci a?

bugiworld
05.05.2008., 12:00
Prvo ja bih da cestitam svima onima koji su dobili posao i nek vam je sa srecom.
Nazalost situacija u Balkanu je vrlo losa i stoga ovi mogu da lako ubede ljude da dodju ovde i za ove vrlo mizerne platne baze da radu.
Ja sam ovdje u Irak vec cetiri godine. Uveliko se prica da u avgustu ili najkasnije u januaru 2009 ce poceti oni sa novim ugovorom logkep cetiri pa ce plate i za nas koji smo vec bili ovde ce da budu po novom sistemu. Iako sam do sada hvala bogu zaradio silne pare nikada nisam prestao da budem van realnosti. Ja nisam uopste imao ni iluzije da raj na zemlju ce trajati vjecno.
Imam jedan savjet za nove ljude koji su dosli po novom sistemu i za one koji cakaju na red da dodju. Ako neko od vas (zato sto znam da ne mozete svi)mislite da ima sanse da zaradite u Bosnu 1000KM mjesecnu ne vrijedi ostaviti porodicu i doci ovdje za ove pare. Mozda u neke baze se ne puca nikad ali Irak je ratna zona i svako uporedjene sa slobodnom svijetom je irrelavantno barem to je moje misljenje. Mi smo imali jednu djevojku koja je pristala da dodje kao property specialist za novu bazu od $1000 i odmah posle 3-4 dana je napustila. Za istu poziciju pod starom sistemu baza je bila $2500.
Ja ne kazem da mi koji neko zove "veterani" smo bolji neko indijci i filipinci ali uvjerujem vas da sto vise ljudi prijavljuju za ovakve pare da dodju to ovima iz kompanije salje los signal da za nov projekat ucini jos vise smanjenje ponuda i plate.
U biznisu nema sramote i tvrd stav. Rekruteri su vrlo fleksibilni kad rekrutiraju ljude. Oni ne mogu da istraju na nesto sto vide da nema uspjeha.
Primjera radi ako oni dodju jedan put u Sarajevu da primaju ljude sa bazom u prosjeko od $900 do $1300 i imaju na plan da primaju 300 ljude a za te 300 pozicije prijavljuju 2000 ljude, slijedeci dolazak za iste pozicije ce biti od $600-$1200. Ali ako za te 300 pozicije oni dobijaju samo 3 prijavljenih, oni ce da idu na trag i ubjediti svoj menadzmenet da ukine ovu nepristojnu odluku od novembra mjeseca.
Ja zelim da vidim sto veci broj balkanaca ovdje ali sa platama koji su dostojne i vrijedne kao sto je moja plata a ne da pristanu da budu potcenjeni.

ex_1
05.05.2008., 13:08
Ljudi evo neznam ali vjerovatno cu i ja put prema iraq.
Ono sto mene zanima kolika je placa i koji posao.
Eto razmisljam kao vozac ili ??? pocetnik sam pa sry na pitanjima

bugiworld
05.05.2008., 13:42
Prijatelju
Baza za vozaca je $900 dollara. Sa dodatkom dodje nesto vise od $1900 konacna

master1
05.05.2008., 15:30
Druze...hoces da kazes da bojkotujemo KBR...jedno 2 godine..na primer...a da oni shvate da ne mogu bez nas...pa da nas posle mole da dodjemo za 3000 base...:confused:...:misli::misli:..blago tebi i ostalim veteranima...ali da nisi zaboravio kako je na balkanu...:flop:...ja radim 10-12 sati za 200 eura...i sta bi trebalo da radim...da izdrzim tako dok neko zaradjuje 10 puta vise...ili da cekam pa da nam pakistanci i filipinci uzmu i te takve plate kao sto su sada...inache LOGCAP 4 je odobren od strane US ...imas na sajt KBR...
Sorry ...ali svako ima pravo da trazi svoju srecu..:ne zna:...ili nesrecu...daleko bilo...
Sve najbolje i mnogo srece svima...:):):)

master1
05.05.2008., 15:35
Mozda ako dodamo jos koju aplikaciju za u sarajevo mozda bi i mogli da prodzemo sta kazete momci a?

Mislim da ne mozes da ocekujes intervju ako nisi iz drzave gde je regruting event...neka neko potvrdi...

*e*l*k*o*
05.05.2008., 15:37
Cao svima. Vidim da se ovdje na forumu prosipa neka lafina. Ja sam ovamo dosao kao mechanic i imam bazu 1000$ i zaradjujem mjesecno 2631$ e sad nekoliko puta u godini imate 5 sedmica i plata je veca. Sve u svemu jedan dan od 12 sati placa se 93.96$ pa sad izracunajte sebi koliko ce te zaraditi da radite mjesec ili cetiri mjeseca svaki dan sa mojom bazom. Izmedju ostalog ako nekome treba program izracunavanja plate nek mi se javi ja cu mu ga poslati mailom. Na programu ima sve koliko je sat, koliko je 12 sati, koliko je mjesec, godina sve ima na njemu.
Sta hocu da kazem ovdje sto neki bale da im je baza preko 1400 debelo vas lazu, nema baze iznad 1300 i to generator mechanic je ima i jos neke pozicije neznam tacno koje ali ako nekoga interesuje saznat cu. Svi administrativni poslovi sui ispod 1000$. I jos nesto od avgusta pocinje da prima radnike nova firma neka dajna korp tako nesto. Mnogi ce iz KBR-a prelaziti tamo i raditi valjda ce biti vece plate, znaci ljudi dodjete ovamo 4 mjeseca ako vam se ne svidja prebacite se u drugu firmu ili se vratite kuci sa jedno 10000$ i nadjite posao u svojoj zemlji. A kao sto rece jedan kolega ovdje ako mozete zaraditi 1000$ kod kuce ne dolazite ovamo.
Eto toliko od mene ako vas jos nesto zanima pitajte.
Ako vas zanima kolika je baza za neku poziciju i to vam mogu reci samo pitajte, bilo koju poziciju.
Eto pa sretno svima koji su vec u iraku i koji hoce da dodju.

bugiworld
05.05.2008., 16:29
Prijatelju
Svako ima svoje misljenje, zato ja sam na pocetku mog odgovora na temu sam iskreno zelo srecu svima.
Da bi bilo ovdje sa mnom zaista bi te pogodilo ona poruka za novi sistem plata isto kao sto me pogodilo i mene mada jos primam platu po starom sistemu. Nasi ljudi (u to mozes se uvjeriti kad dodjes) su mnogo vrijedniji, najvrijedniji u projektu vjeruj mi i mislim da ne zasluzuju ovu potcijenu. Ako si citao tu poruku za novi sistem plata najabsurdnija recenica je bila: uzimati u obzir lokalnu strukturu plata. Kako mozes uzimati u obzir lokalnu strukturu plata kad osobu zoves da radi u ratnu zonu. To nije uopste relavantno sa logikom.
A ja ti garantujem 100% da su nasi ljudi potrebni ovde i potrebniji vise nego sto ja sam znao prije dolaska ovdje.
Nasi ljudi ovdje cine najinteligentniju i najsposobniju dio radnog snage. Indijci i filipinci ne mogu da dodju posto njihova vlada to zabranila takodje i meksikanci ne mogu. Za afrikance prema informacijama koje imam, oni nisu pozeljni za Iracku vladu.
Ne moj da me pogresno shvatis. Za ove pare ja bih radio svugdje u svijetu samo ne u ratnim zonama u koje spada i Irak.
Veoma je mrsko gledati i trenirati nove lijene amere ako samo pomislis koliko si placen u uporedjenu sa njima, kao ja sada a da ne govorim za novi sistem plata.
Iskreno zelim da dodjes i da mi budes kolega ali najvise bih zeleo da to bude pod ravnopravnim i pristojnim osnovima.
Ako imas neko pitanje i mislis da ja mogu biti od pomoci samo se javi na forum

master1
05.05.2008., 17:02
Prijatelju
Svako ima svoje misljenje, zato ja sam na pocetku mog odgovora na temu sam iskreno zelo srecu svima.
Da bi bilo ovdje sa mnom zaista bi te pogodilo ona poruka za novi sistem plata isto kao sto me pogodilo i mene mada jos primam platu po starom sistemu. Nasi ljudi (u to mozes se uvjeriti kad dodjes) su mnogo vrijedniji, najvrijedniji u projektu vjeruj mi i mislim da ne zasluzuju ovu potcijenu. Ako si citao tu poruku za novi sistem plata najabsurdnija recenica je bila: uzimati u obzir lokalnu strukturu plata. Kako mozes uzimati u obzir lokalnu strukturu plata kad osobu zoves da radi u ratnu zonu. To nije uopste relavantno sa logikom.
A ja ti garantujem 100% da su nasi ljudi potrebni ovde i potrebniji vise nego sto ja sam znao prije dolaska ovdje.
Nasi ljudi ovdje cine najinteligentniju i najsposobniju dio radnog snage. Indijci i filipinci ne mogu da dodju posto njihova vlada to zabranila takodje i meksikanci ne mogu. Za afrikance prema informacijama koje imam, oni nisu pozeljni za Iracku vladu.
Ne moj da me pogresno shvatis. Za ove pare ja bih radio svugdje u svijetu samo ne u ratnim zonama u koje spada i Irak.
Veoma je mrsko gledati i trenirati nove lijene amere ako samo pomislis koliko si placen u uporedjenu sa njima, kao ja sada a da ne govorim za novi sistem plata.
Iskreno zelim da dodjes i da mi budes kolega ali najvise bih zeleo da to bude pod ravnopravnim i pristojnim osnovima.
Ako imas neko pitanje i mislis da ja mogu biti od pomoci samo se javi na forum

Hvala ti na ponudjenoj pomoci...ali ja sam propustio ovu turu iz SK...tako da sam jos daleko od odlaska...trebali bi da dodju tek okt-novembar opet..i nemoj da me pogresno razumes...ali ja nemogu da radim svugde u svetu...MK ti je izolovana...i ja mojim pasoshem bez vize mogu da putujem samo u Srbiju...Nepal...Kuba..Meksiko...i mislim Japan:rofl:...tako da i nemam neki izbor..ja te razumem...da nije ok ako si radio za 4000$...sada da radis isto za 2500$...ali kod mene je obrnuto...ja radim za 200...a radio bih za 2500...
A sto se tice rizika...toga ima svugde...i u Sk te moze neki djanak napasti za 10 -20 eura koje imas ili cak mozda i nemash u djepu...
no hard feelings,
Poz
p.s.a ja cu pokusavati i dalje..mozda i preko neke druge firme...sutra dolazi covek i Af..bio tamo 6 meseci...nije koristio odmor...kaze firma ES-co..ili slichno...pa videcu sta ima da kaze.

denzel
05.05.2008., 17:30
@Master: mislim da si pogresno razumio sta covjek hoce da kaze. Ono sto pokusava da kaze jeste da smo svi mi pod ovim novim platam podcijenjeni kad se pogleda znacaj balkanske radne snage tamo u iraku. A to sto bi ti radio i za ovu novu platu to je sasvim licna stvar, pa i ja idem tamo po novoj plati, ali naravno da bi volio da ti, ja, a i svi ostali imamo plate po staroj bazi.

@bugiworld: u potpunosti sa slazem sa tobom, i zaista je diskriminirajuce od strane KBR-a i USA vlade u cjelini sto nude ovako niske plate za rad u ratnoj zoni. Pa stvarno neznam ko bi radio za bazu od 600$... ali eto ima i takvih ljudi koji ovdje nemaju nikakvog posla pa im je i to bolje nego nista. I oni ce i iskoristavati nas balkance sve dok budu mogli a mi tu tesko da mozemo ista promjeniti osim da se nasi standardi ovdje na balkanu poboljsaju, da nam ukinu vizne rezime za zemlje EU... do tad uvjek ce imati radne snage sa balkana.

@Elko: Ja sam gen mehanicar tako da me obradova ova vijest o bazi od 1300$ :) i de posalji taj program na mail da vidim i ja sta je to ;)

master1
05.05.2008., 18:01
@denzel..ok je..razumeo sam..samo znamo kakva je objektivno situacija na balkanu...a narocito sto juznije ...to tuznije...i slazem se da svako ima pravo izbora...licna stvar(ja imam dvoje dece i moram nesto da ucinim)...a sto se tice KBR-a...ne znam dali znate...oni u SK grade US ambasadu...ma kakvi...to je neka baza ili sta...ogromna...i ja upoznao filipinca koji tamo radi...covek prezadovoljan...400-500$ full plata...i kaze ovde je super...izlazi napolje...ali kod njega kuci plata 50-100 $ako uopste imas posao... e sada kod nas plata 200-250 eura...a preko KBR ...2000 eura...kod filipinca 50-100...a KBR 400-500...dodje mu isti odnos...
Poz,

mahalac
05.05.2008., 18:27
ELKO NE ZAJEBAJI SE I NE LAZI LJUDIMA KOLIKA TI JE PLATA I NE UMANJUJ JE...PLATA TI JE 2632 DOLARA A NE 2631...NE LAZI BEZVEZE I NE LUPAJ VRATIMA KAD SE VRACAS IZ TERETANE,BUDIS ME!
POZDRAV SVIMA NA FORUMU I DA VAM KAZEM DA JE OVDE SRANJE ZESCE.BIO SAM PRIJE GODINU OVDE I SAD A RAZLIKA JE OGROMNA U SVEMU...UKRATKO AKO IMATE HLJEBA NEMOJTE DOLAZIT.EH SAD AKO NEKO PITA STO SE I JA NE VRATIM ODGOVOR JE:JOS DVA MJESECA I ODOH KUCI,DOSO U MARTU I VEC MI JE DOSTA.IPAK KO GOD DA KRENE OVAMO NEK MU JE SA SRECOM.
DOBRO SE IZOPIJAJTE,NAJEDITE NASE HRANE I JOS KAKVIH BEZOBRAZLUKA SE NAKUSAJTE JER OVDE IMA SAMO PIJESKA I GOVANA.PUNO SRECE...

passa
05.05.2008., 19:29
Hajj i zdravooss svima na forum..............Ja se slazem sa mahalac tamo dole ima samo pesak i govana,al sta da radimo sto juznije
to tuznije,toje ja sam dobio 3400$ kao Plumber konacna plata a u Makedonija imam 300 eura plata,epa sad dali se isplati otici???Lepe su bile one stare base pay plate!!Sretno svima koji su dobili posao pozdravv.

master1
05.05.2008., 19:35
@mahalac...ovo je tvoj post?
Ja sam se vratio u aprilu ove godine i imao sam i satelitsku i laptop i sve ostalo.Nikad me niko nije pregledavao pri ulasku u kuhinju ili bilo gdje drugo,auto sam uzimao svaki dan van radnog vremena za svoje potrebe...moguce da nije isto u svim bazama i da sam bio bolje srece nego ti ali svim koji budu citali ove stranice ovo moze biti poruka da nije u svim bazama isto i da je mozda i stvar srece gdje radis.Takodje sam radio na nekim mozda odgovornijim poslovima i Ameri su bili po hijerarhiji ispod mene i nisam nikad osjetio da u meni vide nekakvog neprijatelja zato sto sam im nekakav sef.Znam Amera koji su dole bili par godina i koji nisu makli sa startne pozicije i da su recimo vozili kamione za smece i poslije par godina rada.Nasi ljudi su prilicno probojni i uglavnom napreduju u poslu.To su moja iskustva ali opet kazem mozda(sigurno)nije u svim bazama isto.Mnogo srece svima!.......

i ovo....

Ja nisam poredio platu Amera i nas vec sam govorio da se moze napredovati i da plata koju trenutno nude nije za sva vremena i da se moze doci na platu koju imaju uposleni Balkanci koji rade vec od prije.I o kakvoj diskriminaciji se govori?Redovi i pretres na ulazu u kuhinju sa TSN-ovima?Nema se pravo na elektroniku?U nekim bazama ne mozes imati mobitel i to vrijedi za sve!Mozda je neko u nekoj bazi imao nekakva losa iskustva ali meni su ovakve stvari nepoznate......
Sta se toliko promenilo tamo...osim plate....plz...pojasni

Poz.

goolf
05.05.2008., 21:07
samo da pitam kolege koje cekaju, ima li kakvih noviteta. 12-ti je blizu.
pozdrav svima

MrJackDanielss
05.05.2008., 21:22
Konacno juce stigo onaj mail sa pozivom za wabi testa mislim da konacno stvari pocinju da se krecu bolje, nego u tom mailu je pisalo kako moje mesto jos ceka neki apruval iz hjustona ma sto to znacilo. Hvala svima koji su pomogli sa sugestijama i misljenjima nadam se da se za kratko vidimo gore.
Inace kako vidim ovde se vodi neka polemika oko toga kakve su plate mene su ovi rekruteri ovde pitali dali bi radio za 3500$ mjesecno inace ne znam kakve to veze ima sa baze i onim namaljenjima o koim pricate inace aplicirao sam za WAREHOUSEMAN .

Bas bi volio da dobijem onaj mail sa proracunima DeltaGroup@europe.com

Jos jednom puno hvala svima

master1
05.05.2008., 21:24
Evo nesto interesantno....prvi je indijac...drugi ocito amer....

papps:
hi , i m indian but i supporting them and work for them(us military) as civilian(tcn) last 3 year ! i m trying to join kbr but they always reject me. i send my resume like 50 time but i got just computre auto message. what about me who support the america and american troops.'any one good persone in america? anybody can help me about my employement. i got experince in warzone.some bosnian pepole here who dont know english they working for kbr and they all new they dont have any experince. how to work with troops. main thing is comunication with troops. i will wait for reply. thanks for reading this comment.
11/25/2007 11:00AM
lookingforlogcap4:
Listen everybody, the biggest problem facing all of these projects is that the TCN's are taking over where American's should be employed. It is our tax payers dollars that is going to Eastern Europe not back to the US. How base commanders are letting these people in is beyond me. The biggest headache for all of Europe is guess where people the Balkans! More terrorists, drugs, organized crime filtering through their borders than anywhere else in all of Europe! OPSEC, forget about it! Their is none it is all a fallacy. And if you are American KBR will fire you at the drop of a hat and keep the TCN's no matter what. I believe the project managers are getting big bonuses to get rid of as many American's as possible. Wake Up People! I was a big republican backer, but after having a piece of crap like VP Chaney in office, I have my doubt's. Who was KBR's CEO at one time? Cheney! And one more thing, been to Kandahar, dont go to Bagram if assigned to Astan. Too many back stabbing rats their!

evo link...http://www.jobvent.com/reviewDetail.php?ID=9613
dobar sajt...ima dosta review`s...oko KBR...

MrJackDanielss
05.05.2008., 21:42
Postoi li neki mak forum oko ovog pitanja.

Inace ja sam onaj kojem si dao info o forumu ispred holidej inna u skopju.

Puno pozdrav i so sreka.

master1
05.05.2008., 21:50
Postoi li neki mak forum oko ovog pitanja.

Inace ja sam onaj kojem si dao info o forumu ispred holidej inna u skopju.

Puno pozdrav i so sreka.

Ej zdravo...ti si ...
Sorry...ali ne..kolko ja znam...ali ovde imas sve...pocni od pocetka...imas jedno 2 dana citanja...ali ima sve...sta je bilo sa testom...Mislim WABI...jesi prosao...a ako si na apruval...valjda jos imas sansi...
Pozdrav.

tadic
05.05.2008., 21:59
Prvo ja bih da cestitam svima onima koji su dobili posao i nek vam je sa srecom.
Nazalost situacija u Balkanu je vrlo losa i stoga ovi mogu da lako ubede ljude da dodju ovde i za ove vrlo mizerne platne baze da radu.
Ja sam ovdje u Irak vec cetiri godine. Uveliko se prica da u avgustu ili najkasnije u januaru 2009 ce poceti oni sa novim ugovorom logkep cetiri pa ce plate i za nas koji smo vec bili ovde ce da budu po novom sistemu. Iako sam do sada hvala bogu zaradio silne pare nikada nisam prestao da budem van realnosti. Ja nisam uopste imao ni iluzije da raj na zemlju ce trajati vjecno.
Imam jedan savjet za nove ljude koji su dosli po novom sistemu i za one koji cakaju na red da dodju. Ako neko od vas (zato sto znam da ne mozete svi)mislite da ima sanse da zaradite u Bosnu 1000KM mjesecnu ne vrijedi ostaviti porodicu i doci ovdje za ove pare. Mozda u neke baze se ne puca nikad ali Irak je ratna zona i svako uporedjene sa slobodnom svijetom je irrelavantno barem to je moje misljenje. Mi smo imali jednu djevojku koja je pristala da dodje kao property specialist za novu bazu od $1000 i odmah posle 3-4 dana je napustila. Za istu poziciju pod starom sistemu baza je bila $2500.
Ja ne kazem da mi koji neko zove "veterani" smo bolji neko indijci i filipinci ali uvjerujem vas da sto vise ljudi prijavljuju za ovakve pare da dodju to ovima iz kompanije salje los signal da za nov projekat ucini jos vise smanjenje ponuda i plate.
U biznisu nema sramote i tvrd stav. Rekruteri su vrlo fleksibilni kad rekrutiraju ljude. Oni ne mogu da istraju na nesto sto vide da nema uspjeha.
Primjera radi ako oni dodju jedan put u Sarajevu da primaju ljude sa bazom u prosjeko od $900 do $1300 i imaju na plan da primaju 300 ljude a za te 300 pozicije prijavljuju 2000 ljude, slijedeci dolazak za iste pozicije ce biti od $600-$1200. Ali ako za te 300 pozicije oni dobijaju samo 3 prijavljenih, oni ce da idu na trag i ubjediti svoj menadzmenet da ukine ovu nepristojnu odluku od novembra mjeseca.
Ja zelim da vidim sto veci broj balkanaca ovdje ali sa platama koji su dostojne i vrijedne kao sto je moja plata a ne da pristanu da budu potcenjeni.

BUGIWORLD SVAKA TI PJEVALA NA OVIM RIJECIMA!!! Ja samo koristim ovaj put ime mog prijatelja, koji se obicno dopisuje sa vama na ovom siteu, jer zelim sto prije da se ukljucim u diskusiju. Osoba sam koja je bila 3 godine u Iraku i znam za sve strane, dobre i lose, rada za kbr.
Bugiworld je u pravu... Plate su nasim ljudima (ukljucujem u ovaj pojam sve Balkance) bile iste kao i Amerima - 2003 godina, pa su ih onda sveli na 75% njihovih plata, pa su uveli nove bedzeve za sve "Ne Amere" sa razlicitim privilegijama (kretanja i privilegija) u zavisnosti od drzave iz koje dolazite, etc. A sad?!

Ja se ne mogu zaliti. Primanja su mi bila veca od prosecnih balkanskih, ali je i rizik bio puno veci u vrijeme tadasnjeg mog rada... Postavljanje proporcija izmedju prosjecnih primanja u nasoj zemlji i primanja u Iraku je suluda. Kao prvo, to je ratno podrucje u kome ni jedna od nasih zemalja nije interesna strana u sukobu. Drugo, jedan Amer kada se vrati u svoju drzavu s radnim iskustvom u Iraq racuna mu se kao plus, a vecina nas mora kriti gdje je bio, jer u nasoj okolini (govorim o Bosni) na rad u Iraku za Amere se ne gleda bas blagonaklono...

S druge strane razumijem sve vas koji ili nemate posao, ili vam je rad bijedno placen u sadasnjem mjestu boravka. Ali, Bugiworld je u pravu, da sami sebi skacemo u usta i prihvatamo sto god nam ponude... Treba naci neki balans u svemu tome...

Ali Bugiworld, ne moze se ocekivati samo od ljudi odavde da se bore za nesto bolje - vi koji ste jos uvijek tamo, trebali bi uticati preko managementa i ostalih ljudi - Amera, koji blagonaklono gledaju na nas Balkance, da se bazne plate ne mijenjaju toliko drasticno.

Principijelna sam osoba i necu se vratiti ispod neke cifre koju imam zacrtanu kao donju granicu. Ovo sebi mogu dopustiti jer imam dovoljno zaradjenog i trenutno radim u Bosni.

Sretno svima da uspijete u svojim namjerama! :top:

Ja sam popio kafu - a sada nastavlja s vama moj drug tadic... :kava:

MrJackDanielss
05.05.2008., 23:24
Danas sam bio na taj WABI i mislim da je ok samo neznam zasto nekima za dva dana salju odgovor kako je proso neko dobije za nedelju dana a cak neko nema nikakih odgovora ovi su kbrovci bez veze onaj drug sto sam ti pricao kako je na fintu uso naintervju zamisli istoga dana su i njega pozvali na wabi rekli su nam kako jos moraju sacekati apruvl iz hjustona, kako god bilo nadajmo se da ce mo skoro otici tebi zelim srecu i reci ako kako god mogu pomoci evo ti jos dve web strane koji isto rade neki posao za us u iraku vidi mozda nadzes i nesto zanimljivo nego mislim da su to i jos bolje firme od ove kbr ako ne bude nista od ovog (ali mislim da se za sad stvari odvijaju dobro) poslacu im neki c.v pa ce mo videti;:mig:

ovo su ti strane: .www.Dynocorp.com ili
. www.Fluor.com

avayan
06.05.2008., 01:40
Cao svima. Vidim da se ovdje na forumu prosipa neka lafina. Ja sam ovamo dosao kao mechanic i imam bazu 1000$ i zaradjujem mjesecno 2631$ e sad nekoliko puta u godini imate 5 sedmica i plata je veca. Sve u svemu jedan dan od 12 sati placa se 93.96$ pa sad izracunajte sebi koliko ce te zaraditi da radite mjesec ili cetiri mjeseca svaki dan sa mojom bazom. Izmedju ostalog ako nekome treba program izracunavanja plate nek mi se javi ja cu mu ga poslati mailom. Na programu ima sve koliko je sat, koliko je 12 sati, koliko je mjesec, godina sve ima na njemu.
Sta hocu da kazem ovdje sto neki bale da im je baza preko 1400 debelo vas lazu, nema baze iznad 1300 i to generator mechanic je ima i jos neke pozicije neznam tacno koje ali ako nekoga interesuje saznat cu. Svi administrativni poslovi sui ispod 1000$. I jos nesto od avgusta pocinje da prima radnike nova firma neka dajna korp tako nesto. Mnogi ce iz KBR-a prelaziti tamo i raditi valjda ce biti vece plate, znaci ljudi dodjete ovamo 4 mjeseca ako vam se ne svidja prebacite se u drugu firmu ili se vratite kuci sa jedno 10000$ i nadjite posao u svojoj zemlji. A kao sto rece jedan kolega ovdje ako mozete zaraditi 1000$ kod kuce ne dolazite ovamo.
Eto toliko od mene ako vas jos nesto zanima pitajte.
Ako vas zanima kolika je baza za neku poziciju i to vam mogu reci samo pitajte, bilo koju poziciju.
Eto pa sretno svima koji su vec u iraku i koji hoce da dodju.

Druze uz duzno postovanje procitaj moje rijeci... Baza preko 1400 ima (1500$ koliko ja znam). LOGCAP IV starta od augusta i KBR nije jedini nosilac projekta. Dijeli ga sa DynCorp i Fluor (dobio si mail). Plate nece biti vece ni u snu, koja bi to logika bila uzimati nekog ko moze samo izgubiti posao i nuditi mu vecu platu. Mozda druze budu vece samo nama sa malim platama ako si to mislio, onda sorry. Cuo sam kako neki KBRovci govore kako su im nudili da predju i sl. ali oni trebaju na R&R ili ne mogu sad isl. Gluposti... Niko ne smije da predje jer su svi svjesni da nema firme kao sto je KBR:

1. Ne znas poso a dobijas platu (sta mislis koliko mehanicara kao ti koji rade u KBR imaju iskustva kao mehanicari vise od 2 dana u BiH, PS. ne mislim da si ti taj)
2. Spavas na poslu i dobijas platu... :)
3. Sve ti placeno dok si ovdje

Toliko...

sarajlija_man
06.05.2008., 06:42
Druze uz duzno postovanje procitaj moje rijeci... Baza preko 1400 ima (1500$ koliko ja znam). LOGCAP IV starta od augusta i KBR nije jedini nosilac projekta. Dijeli ga sa DynCorp i Fluor (dobio si mail). Plate nece biti vece ni u snu, koja bi to logika bila uzimati nekog ko moze samo izgubiti posao i nuditi mu vecu platu. Mozda druze budu vece samo nama sa malim platama ako si to mislio, onda sorry. Cuo sam kako neki KBRovci govore kako su im nudili da predju i sl. ali oni trebaju na R&R ili ne mogu sad isl. Gluposti... Niko ne smije da predje jer su svi svjesni da nema firme kao sto je KBR:

1. Ne znas poso a dobijas platu (sta mislis koliko mehanicara kao ti koji rade u KBR imaju iskustva kao mehanicari vise od 2 dana u BiH, PS. ne mislim da si ti taj)
2. Spavas na poslu i dobijas platu... :)
3. Sve ti placeno dok si ovdje

Toliko...

Raja, nisam javljao duze vrijeme ali tu sam. Prvo, pozdrav za raju iz martovske grupe, nadam se da ste svi OK. Da kazem za svoju base pay, ja sam dobio 1900 USD base pay, koliko znam ja sam jedini sa tolikom base pay. Neki su dobili vecu u Houstonu, ali su im to kasnije skresali, ili vec u Houstonu ili kada su dosli u Irak. Meni je ostala ista i plata je fala bogu super. Za 4 sedmice izadjem 4883 USD. Sada ce da bude 5 sedmica u maju pa ce da bude i preko 6 milja. Jedina razlika od ove raje je da ja sam isao ciljano na razgovore i prijave sa HR putovnicom. Mada je jedna osoba bila u identicnoj situaciji kao i ja, putovnica, ista pozicija, a dobila je manje, 1300 USD base pay. Ona je u obicnoj bazi, ja radim u HQ,bice da je to, neznam! (Mislim da znam sto imam veliku base pay, zato sto sam iz Sarajeva a ne iz Tuzlanskog kantona, he he he:rofl:, zezam se)
A KBR je super firma i podrzavam sve sto je rekao avayan. Pises sebi svaki dan 12 sati, a radio si mozda 2-4 sata u vrh glave, zezas se na internetu po cijeli dan, ides kada hoces u PX, uzimas auto kada hoces, niko te ne pita gdje si, imas pauze za kafu, ispusit cigaru po 5 puta na dan (ko pusi), po 20-30 minuta. Kada ti je dosta zurenja u kompjuter, odes prohodas, popijes kafu u Green Beans, itd..ma super je KBR. Sada da se prelazi u neku drugu, vise posla, a nevjerujem da ce biti bolja plata nego u KBR-u, ma bjazi!!!

Pozdrav za martovsku raju, sve najbolje im zelim.:top:

Meni je super, cuva bog sarajliju_man-a svog!!!

sarajlija_man
06.05.2008., 06:59
P.S.

Zaboravih da kazem da sam odmah poslije BTC i dolaska na moje radno mjesto, odmah dobio svoj kontejner, dijelim samo kupatilo sa susjednim kontejnerom.
Koliko ja znam sa smjestajem je najbolje prosao w123ce, manja base pay ali zato apartman ima 5 minuta do moreta.
Biljeska: Ja nisam otisao iz Sarajeva radi stana koji je 5 minuta od mora nego radi para!

Poslao sam izvjestaj i sada cu pijuckam kahvu, surfam po netu a kasnije cu malo i da radim! :kava:

Pozdrav! :rofl:

denzel
06.05.2008., 10:00
samo da pitam kolege koje cekaju, ima li kakvih noviteta. 12-ti je blizu.
pozdrav svima

nista nije doslo jucer, ali danas ili sutra bi trebalo doci jer uglavnom utorkom ili srijedom oni salju planove leta. Pa ak neko nesto dobije nek javi ovdje na forumu.

passa
06.05.2008., 12:09
Zdravoss ljudi forumgiiii.Jer neko ima ili je dobio mail oko Wabi testa???dali je prosao ili....??Ja jos cekam cuo i procitao sam da neki su dobili odgovor da su prosli na test.Pozdrav.............

denzel
06.05.2008., 13:23
Zdravoss ljudi forumgiiii.Jer neko ima ili je dobio mail oko Wabi testa???dali je prosao ili....??Ja jos cekam cuo i procitao sam da neki su dobili odgovor da su prosli na test.Pozdrav.............

Neznam kako je kod vas, ali mi kad smo bili na wabi testu u decembru nama su rekli da necemo dobiti nikakvu potvrdu da smo prosli test, vec ako ne dobijemo nikakav mail u roku od 10 dana da nismo polozili onda da skupljamo svu potrebnu dokumentaciju. Mozda su sad nesto promjenili...

avayan
06.05.2008., 13:29
Raja, nisam javljao duze vrijeme ali tu sam. Prvo, pozdrav za raju iz martovske grupe, nadam se da ste svi OK. Da kazem za svoju base pay, ja sam dobio 1900 USD base pay, koliko znam ja sam jedini sa tolikom base pay. Neki su dobili vecu u Houstonu, ali su im to kasnije skresali, ili vec u Houstonu ili kada su dosli u Irak. Meni je ostala ista i plata je fala bogu super. Za 4 sedmice izadjem 4883 USD. Sada ce da bude 5 sedmica u maju pa ce da bude i preko 6 milja. Jedina razlika od ove raje je da ja sam isao ciljano na razgovore i prijave sa HR putovnicom. Mada je jedna osoba bila u identicnoj situaciji kao i ja, putovnica, ista pozicija, a dobila je manje, 1300 USD base pay. Ona je u obicnoj bazi, ja radim u HQ,bice da je to, neznam! (Mislim da znam sto imam veliku base pay, zato sto sam iz Sarajeva a ne iz Tuzlanskog kantona, he he he:rofl:, zezam se)
A KBR je super firma i podrzavam sve sto je rekao avayan. Pises sebi svaki dan 12 sati, a radio si mozda 2-4 sata u vrh glave, zezas se na internetu po cijeli dan, ides kada hoces u PX, uzimas auto kada hoces, niko te ne pita gdje si, imas pauze za kafu, ispusit cigaru po 5 puta na dan (ko pusi), po 20-30 minuta. Kada ti je dosta zurenja u kompjuter, odes prohodas, popijes kafu u Green Beans, itd..ma super je KBR. Sada da se prelazi u neku drugu, vise posla, a nevjerujem da ce biti bolja plata nego u KBR-u, ma bjazi!!!

Pozdrav za martovsku raju, sve najbolje im zelim.:top:

Meni je super, cuva bog sarajliju_man-a svog!!!

Cisto, posteno brate, sta je istina istina, kakav ba DynCorp... Ruku na srce, mislim da su se kod tebe zajebali :mig: kao i kod mnogih drugih samo sto ti nisu vratili bazu. To je super, sreca da je neko dobio takvo sta od nas martasa, tishu i dira drug.

sarajlija_man
06.05.2008., 13:54
Samo da kazem jos nesta. Ovdje gdje ja radim, imam najmanju base pay od nasih ljudi, svi ostali imaju 2000, 2500, ili cak i vise, ali oni su stigli prosle godine po starom. Ovdje ti se ganja veca base pay da se nakon 4 mjeseca prijavis na neku drugu poziciju, pitas u HR kolika je tamo plata za tebe, cak i ako je amerikanac radio na toj pociji. Ako uspijes i dobijes taj posao, onda imas vecu platu, naravno ne kao amer. Napr. ja imam 1900, prijavim se administrative specialist gdje je radio amer, tu mi je base pay 2500 USD!
Tako se radi ovdje i tako cu i ja gledati da se negdje uvalim za 4 mjeseca.
Jedna cura ima base pay 2600, sada ganja poziciju sa base pay u iznosu od preko 3000 USD!!!!

Raja, glavno je da upadnete u sistem i da dodjete ovdje!!!!

MrJackDanielss
06.05.2008., 13:57
Kad si radio WABI mislim kojeg dana o tome mnogo zavisi kad ces dobiti odgovor . Pozdrav

MrJackDanielss
06.05.2008., 14:10
Sarajlija-man u kojoj bazi radis u iraq-u. Puno pozdrava

NewHire
06.05.2008., 14:48

zdravo Passa,

I jas uste nisam dobio email za rezultatot na wabi test, danas je 8 dan jos cekam,

KBR-ci su rekli do 2 nedela ke dobiete rezultat !!!

pozdrav

MrJackDanielss
06.05.2008., 15:22
Samo da kazem jos nesta. Ovdje gdje ja radim, imam najmanju base pay od nasih ljudi, svi ostali imaju 2000, 2500, ili cak i vise, ali oni su stigli prosle godine po starom. Ovdje ti se ganja veca base pay da se nakon 4 mjeseca prijavis na neku drugu poziciju, pitas u HR kolika je tamo plata za tebe, cak i ako je amerikanac radio na toj pociji. Ako uspijes i dobijes taj posao, onda imas vecu platu, naravno ne kao amer. Napr. ja imam 1900, prijavim se administrative specialist gdje je radio amer, tu mi je base pay 2500 USD!
Tako se radi ovdje i tako cu i ja gledati da se negdje uvalim za 4 mjeseca.
Jedna cura ima base pay 2600, sada ganja poziciju sa base pay u iznosu od preko 3000 USD!!!!

Raja, glavno je da upadnete u sistem i da dodjete ovdje!!!!

zdravo Passa,

I jas uste nisam dobio email za rezultatot na wabi test, danas je 8 dan jos cekam,

KBR-ci su rekli do 2 nedela ke dobiete rezultat !!!

pozdrav

Zavisi nekoj dobiva rezultati za nekolku dena 3-4 megutoa pogore nekoj kaza deka ako ne dobies rezultati za 10 dena znaci pominuvas

master1
06.05.2008., 17:21
Danas sam bio na taj WABI i mislim da je ok samo neznam zasto nekima za dva dana salju odgovor kako je proso neko dobije za nedelju dana a cak neko nema nikakih odgovora ovi su kbrovci bez veze onaj drug sto sam ti pricao kako je na fintu uso naintervju zamisli istoga dana su i njega pozvali na wabi rekli su nam kako jos moraju sacekati apruvl iz hjustona, kako god bilo nadajmo se da ce mo skoro otici tebi zelim srecu i reci ako kako god mogu pomoci evo ti jos dve web strane koji isto rade neki posao za us u iraku vidi mozda nadzes i nesto zanimljivo nego mislim da su to i jos bolje firme od ove kbr ako ne bude nista od ovog (ali mislim da se za sad stvari odvijaju dobro) poslacu im neki c.v pa ce mo videti;:mig:

ovo su ti strane: .www.Dynocorp.com ili
. www.Fluor.com

Ma vajda zavisi od pozicije do pozicije...vi niste aplicirali za isto...tako...budi strpljiv...nego javi mi se na skype ili na master@mol.com.mk

Poz...i srecno...

passa
06.05.2008., 20:28
Nista ja cu da pocnem da skupljam svu potrebnu dokumentaciju,sta ranije tako je najbolje.A i nama su rekli da necemo dobiti nikakvu potvrdu da smo prosli Wabi test,,,pa eto neki su dobili...sta rade ovi od Kbr???Pozdravvv sve najlepsee.

Bolji zivot
06.05.2008., 22:09
nista nije doslo jucer, ali danas ili sutra bi trebalo doci jer uglavnom utorkom ili srijedom oni salju planove leta. Pa ak neko nesto dobije nek javi ovdje na forumu.

ZAR JE MOGUCE DA VEC 4 MJESECA ČAMIMO ČEKAJUĆI????:s:s
POZDRAV!!!!!:)

CVARY
07.05.2008., 01:45
Evo ovako da pozdravim svu raju na forumu, a sto se tice plate hm, sta je reci tako je kako je, ne znam samo zasto se ovde raspravlja danima oko te plate kolika je, kao neko ce da promjeni nesto u vezi plata, samo dzaba raspravljate, ko je odlucio da ide bujrum, dodje pa vidi ako mu pase neka ostane a ako ne ides kuci to je sva procedura, a sto se tice novi kompanija sto da ne, ako budu ista povoljniji odma se prebacujem, ako sam vec ovde i ako bude bolje kod njih sto da ne prelazim iste sekunde, isto je to sve sranje kbr,flour ili neka treca cetvrta.
Sarajlija_man pa jesi ti ziv covjece, nema te na msn, hehehehe, haj javi se!!!!:kava:

sarajlija_man
07.05.2008., 05:15
Evo ovako da pozdravim svu raju na forumu, a sto se tice plate hm, sta je reci tako je kako je, ne znam samo zasto se ovde raspravlja danima oko te plate kolika je, kao neko ce da promjeni nesto u vezi plata, samo dzaba raspravljate, ko je odlucio da ide bujrum, dodje pa vidi ako mu pase neka ostane a ako ne ides kuci to je sva procedura, a sto se tice novi kompanija sto da ne, ako budu ista povoljniji odma se prebacujem, ako sam vec ovde i ako bude bolje kod njih sto da ne prelazim iste sekunde, isto je to sve sranje kbr,flour ili neka treca cetvrta.
Sarajlija_man pa jesi ti ziv covjece, nema te na msn, hehehehe, haj javi se!!!!:kava:

Ma vala bas, raspricali se oko plata, *ebo vas plate vise! Ko misli da mu je bolje kuci nezaposlenom, da ga mater budi "ujutro" u 11 sati na kafu, neka ostane nadajuci se boljim vremenima u BiH, a godine idu...!

Cvary, slao sam ti na MSN porukice, i email sam ti poslao, i nidje te.

Cujemo se man!

Sada je vakat za jutarnje kahve. :kava:

acti
07.05.2008., 15:12
jel ko dobio sta, ovi iz decembarske grupe :) da znam da nisam jedina koja nisam nista dobila :D

goolf
07.05.2008., 15:52
jel ko dobio sta, ovi iz decembarske grupe :) da znam da nisam jedina koja nisam nista dobila :D

veliko NISTA, i nisi sama ima nas malo vise !

acti
07.05.2008., 17:13
veliko NISTA, i nisi sama ima nas malo vise !

dobro je...mislim nije dobro da nema nista..ali samo da nismo sami..pojedinacni slucajevi onda je problem :) cuvam nam fige svima :)

MrJackDanielss
07.05.2008., 17:16
Ej cao svima pa sta ima novo jel ko putuje skoro?

denzel
07.05.2008., 17:40
dobro je...mislim nije dobro da nema nista..ali samo da nismo sami..pojedinacni slucajevi onda je problem :) cuvam nam fige svima :)

I kod mene jedno veliko NISTA danas... jos ima vremena, negdje do 11 sati veceras imam nadu da ce nesto doci. :D

bibe
07.05.2008., 18:31
I ja NIŠTA..:ne zna:..... jedino mi ona Lewis-ovca jučer poslal mail s pitanjem: Da li govorim još neki jezik osim engleskog i maternjeg bosanskog?!....
E rekoh, hebem ga!
Ja sam bio 100 posto siguran da letimo u subotu ali ćorak!
Ne preostaje mi ništa drugo nego da odem do VIDOVITE DžEMILE:D:D....

Bolji zivot
07.05.2008., 18:37
I ja NIŠTA..:ne zna:..... jedino mi ona Lewis-ovca jučer poslal mail s pitanjem: Da li govorim još neki jezik osim engleskog i maternjeg bosanskog?!....
E rekoh, hebem ga!
Ja sam bio 100 posto siguran da letimo u subotu ali ćorak!
Ne preostaje mi ništa drugo nego da odem do VIDOVITE DžEMILE:D:D....

NEJMA NISTA:ne zna::ne zna::ne zna:

A Vidovita Dzemila... izgleda da se penzionisala...

Sad ako neodem... odoh traziti sezonski posao u Hrvatskoj ili pak Crnoj Gori... Mozda se bolje zaradi nego u IQ?!

MrJackDanielss
07.05.2008., 18:57
Reci priljatelju gde odo ja odma svejedno dal hrvatska iuli crna gora

master1
07.05.2008., 19:03
A da pitam...ljli to decembarska grupa iz SA...pa zar jos niste svi otisli...zaboravio sam u cemu je bio problem...jeste li prosli sve...mislim WABI...pa garantno pismo..pa viza..pa kako sve ide redom??...a gde je stalo...nemate kartu za Huston...??...
Inace danas sam bio kod coveka ...dosao iz AF...bio 6 meseci..preko ESCO...neka ferma sto je nekada radila kod nas..pa on aplicirao pre par godina...a u medjuvremenu radio za NATO u SK...warehouseman..i onda ga u novembru zvali za AF...kao carpenter...pa tamo za 6 meseci dosao do sajt menadjera...plata ohoho...kaze da je bilo i nasih iz KBR-a...ali velika razlika od njegove firme do nase je u tome sto kod KBR-a je veca disciplina...a kaze da ako si resio da ides...samo idi...a tamo imas velikih mogucnosti...kako se ko koliko snadje...(da ne kazem ogrebe)...ako dobro znas jezik i znas da radis sa strancima...sve u svemu..ako se neko misli...preporuka je da nema opasnosti...on tamo radio na nekoj novoj bazi..sa englezima...bio je sam u sobi..klima tv..satelitska...internet laptop..ja mu verujem...ali ipak kaze da je AF mirno...IQ...ne 100 %..zavisi od baze do baze...
Srecno svima.,
Poz

w123ce
07.05.2008., 19:57
a yebiga ko zna zna sarajlijice:)
kako se stvari razvijaju situacija je vishe nego dobra ... foreman mi se treba demob meni vec ponudili poziciju i novi ugovor ... od 16 maja akobogda po novom sistemu.
a sto neko rece da su nashi ljudi sposobni ... ybg nije egoizam al ja sam napredovo 3 stepena za 4 sedmice prvo su me bacili u neku rupachu da dajem tcnovima alate pa me ubacishe na inventure pa na parts management na kraju sam i property custodian.... xy gp items je na mom imenu ... jer ... brat bratu ... pametniji smo od njih i sposobniji ... oni provode 12 sati kukajuci i tracajuci kako ce ih otpustiti, kako su pod pritiskom, a nista ne mjenjaju.

ovdje gdje sam ja ... vlada veliko rivalstvo ... jer ima dosta afro amerikanaca koji dolaze preuzimaju pozicije i po sistemu SDA sestrici dajdzici amidzici ... dovode svoj narod ... a mi bosanci smo im trn u oku ... znam 2-3 nasih ljudi koji u malom prstu drze svoje departmente .... i potrebni su im ... al opet ih zezaju ...

neznam sta bih vam rekao ... zivot je ok ... tempo je yeben ali u svemu tome prolazi vrijeme vrlo brzo ...
kuwajt je skup do jaja.... skup skup preskup .... jedino litar benzina izadje oko 0.25 KM
:)

w123ce
07.05.2008., 20:05
PS: Preporuka ,,,, nemojte se fatat za te pozicije warehouseman .... administrative ovo ono ... moze vam se lako odbit od glavu ....
da dobijete administrativnu poziciju u materials department ... bolje se roknite :) jer cete proklet dan kad ste se rodili .... i poso vam nece biti tipkanje ... pisamaca ... nego chete crkavat na steam-u i sapu ... jer nije ovo ... nashe neko skladiste .... milioni milijarde itema su na stockovima ... pa vi vidite ...

sve sam ja mislio to isto ...kao i mnogi od vas ... i to sto neko pricha kako se ne radi ... nije istina ... radi se 12 sati se radi ... posao vam moze ai nemora biti tezak ali radi se vala po citav dan se neshto obavlja ... meni je prvih dana bilo muka ... supervisor mi bio na R&R i ovaj foreman me uvali ... nije moglo gore ... danima sam prashinu guto gore nego oni TCN's ... kad mi se supervisor vratio sve se promjenilo i sad mi je ... extra ...vecinu dana provedem u autu vozeci se od jednog do drugog departmenta ugovarajuci poslove ... u mjesecu imam 7 dana ... malo "tezeg" rada ... inventura nekih stvari i 3 kontejnera koji su od svega toga najtezi na vrucini al ostalo ... bezze :)

ja sam zadovoljan ... i sa ovim novcima ... sto sarajlija reche ... ko je zeljan nek se ide u dfac mesa najest ...

denzel
07.05.2008., 22:13
izgleda da nema nista ni od danasnjeg dana.... ako sutra nista ne bude onda stvarno neznam koji im je djavo vise... pa sto se vec jednom ne skontaju i jave da nas nece uopste zvati ili nek salju tu kartu vec jednom. :mad:

goolf
07.05.2008., 22:20
izgleda da nema nista ni od danasnjeg dana.... ako sutra nista ne bude onda stvarno neznam koji im je djavo vise... pa sto se vec jednom ne skontaju i jave da nas nece uopste zvati ili nek salju tu kartu vec jednom. :mad:

odoh ja spavati, ohladio sam se skroz. nemoraju vise ni slati...

Bolji zivot
07.05.2008., 22:36
odoh ja spavati, ohladio sam se skroz. nemoraju vise ni slati...

Vidim da si "on line"... Ne moze se spavati ...

Lacky Luck
07.05.2008., 23:13
@mahalac...ovo je tvoj post?
Ja sam se vratio u aprilu ove godine i imao sam i satelitsku i laptop i sve ostalo.Nikad me niko nije pregledavao pri ulasku u kuhinju ili bilo gdje drugo,auto sam uzimao svaki dan van radnog vremena za svoje potrebe...moguce da nije isto u svim bazama i da sam bio bolje srece nego ti ali svim koji budu citali ove stranice ovo moze biti poruka da nije u svim bazama isto i da je mozda i stvar srece gdje radis.Takodje sam radio na nekim mozda odgovornijim poslovima i Ameri su bili po hijerarhiji ispod mene i nisam nikad osjetio da u meni vide nekakvog neprijatelja zato sto sam im nekakav sef.Znam Amera koji su dole bili par godina i koji nisu makli sa startne pozicije i da su recimo vozili kamione za smece i poslije par godina rada.Nasi ljudi su prilicno probojni i uglavnom napreduju u poslu.To su moja iskustva ali opet kazem mozda(sigurno)nije u svim bazama isto.Mnogo srece svima!.......

i ovo....

Ja nisam poredio platu Amera i nas vec sam govorio da se moze napredovati i da plata koju trenutno nude nije za sva vremena i da se moze doci na platu koju imaju uposleni Balkanci koji rade vec od prije.I o kakvoj diskriminaciji se govori?Redovi i pretres na ulazu u kuhinju sa TSN-ovima?Nema se pravo na elektroniku?U nekim bazama ne mozes imati mobitel i to vrijedi za sve!Mozda je neko u nekoj bazi imao nekakva losa iskustva ali meni su ovakve stvari nepoznate......
Sta se toliko promenilo tamo...osim plate....plz...pojasni

Poz.

B site
ko god radi u tim sajtovima , nema mobitel, nema laptop, mislim na privatno, aliima na poslu. ili mwr.
ali ko radi tu prate, ga pretresaju i sve. marinci gdje su , a u b sajtovima su vecinom sve su takvi uslovi. negdje i ne mozes uci u kuhinju ako nisi sa amerikancom, kao eskort ti, dzaba sto si ti duze od njega tu, i sto si mu sef. a to i jeste indiskriminacija. mada zavisi od baze do baze koliko su strogi, to je pravilo.

ma upravu si sto kazes da su nasi probojni i da dobijaju pozicije,
nema problema s njima, tek neki pojedinci znaju biti odvratni, ali takav jedan je meni i dao izjavu da je slab sa racunskim operacijama, kada nije znao na digitronu nakon tri pokusaja sabrati listu za izdavanje goriva,
ima i nasih glupana injihovih, ali sve u svemu dobri su ljudi i fer . i nebitno da li ti je on sef ili ti njemu.

sto se tica dymcorp oni su stara firma, kao i kbr. i oni su drzali logcap 2.
a flour za nju neznam ,
ali istina je jedno da ce davati bolje plate nego ove nove koje je dao KBR.

sve koje intersuju kompanije i amerricke i europske , koje su tamo ili po svijetu bijelome, naci ce na dangerous zones jobs, ili nesto tako , stranica, gdje mozete naci sve moguce kompanije i pozicije u logcap , americas, amea, ma rane. samo se treba preplatit, i ljudi ti pomognu oko posla.

a i sada u africi su iste plate u sustini kao ove nove za kbr, a tamo radis 6 dana po 10 sati i nisi u ratu, deres pivo, a izadzes oko 4000$
samo treba traziti,
a kbr ce podici plate, jer prvi dyncorp ce raditi po sistemu da ti je uplift za citavo radno vrijeme, a ne za osam sati, jer kbr ne placa uplift i ostalo za ostala 4h.
a ovi ce ti racunati na ukupno vrijeme, ali ce ti to pretvoriti u jedan dan u sedmici da odmaras. tako da ce plata sa istom osnovom u kbr i dyncorp biti ista, na araju s tim sto dyn corp imas dan odmora, sto mnogo znaci, jer ako te trebaju i radis, izadze te vise.
ali mozda daju i vece osnove nego KBR.
to ce se sve znati u august, a za dva mijeseca nepuna pocinje transformacija afganistana i kuvajta u logcap4. zadnje je u iraku. znaci do augusta ili malo kasnije bit ce svega,. i tu ce se znati hoce li i nama koji duze radimo biti manje plate, ili ce mozda novi ljudi dobiti vece plate, jer mozda vam ostanu iste osnove, ali dobijete puni uplift na ostala 4 sata dnevno, sto bi povecalo dosta platu i dovelo na nivo koji sada mi imamo, al sta ce s nama, i dal ce i nama smanjiti da bi se to regulisalo, jos se ne zna,
al netreba se patiti time. treba doci i raditi, a te stvari koje ne mozemo odluciti , neka same se po sebi rijese.
samo treba lagano i strpljivo.

neki ljudi dobiju dobru poziciju, al neki ih jos brze preteknu.
samo treba uspijeti doci dovdje a posle gurati naprijed, i to je to.

sarajlija_man
08.05.2008., 05:41
a yebiga ko zna zna sarajlijice:)
kako se stvari razvijaju situacija je vishe nego dobra ... foreman mi se treba demob meni vec ponudili poziciju i novi ugovor ... od 16 maja akobogda po novom sistemu.
a sto neko rece da su nashi ljudi sposobni ... ybg nije egoizam al ja sam napredovo 3 stepena za 4 sedmice prvo su me bacili u neku rupachu da dajem tcnovima alate pa me ubacishe na inventure pa na parts management na kraju sam i property custodian.... xy gp items je na mom imenu ... jer ... brat bratu ... pametniji smo od njih i sposobniji ... oni provode 12 sati kukajuci i tracajuci kako ce ih otpustiti, kako su pod pritiskom, a nista ne mjenjaju.

ovdje gdje sam ja ... vlada veliko rivalstvo ... jer ima dosta afro amerikanaca koji dolaze preuzimaju pozicije i po sistemu SDA sestrici dajdzici amidzici ... dovode svoj narod ... a mi bosanci smo im trn u oku ... znam 2-3 nasih ljudi koji u malom prstu drze svoje departmente .... i potrebni su im ... al opet ih zezaju ...

neznam sta bih vam rekao ... zivot je ok ... tempo je yeben ali u svemu tome prolazi vrijeme vrlo brzo ...
kuwajt je skup do jaja.... skup skup preskup .... jedino litar benzina izadje oko 0.25 KM
:)

Druze, drago mi je da ti je dobro i da si dobro prosao sa novim poslom.
Akobogda da ti i novi ugovor bude mocan. Dobro je, samo neka je nasih ljudi na pozicijama, to je glavno.
Sada i ja zudim za Kuvajtom, krucifiks!! Ovdje je..., znas i sam od raje kako je i cega zna biti!

Man, cuvaj se, i cujemo sa na msn-u!

Za forum: Nema se nista novo reci pa se cujemo kada bude stagod!

U naske je sada je vakat za kahvu. :kava:

denzel
08.05.2008., 07:39
B site
ko god radi u tim sajtovima , nema mobitel, nema laptop, mislim na privatno, aliima na poslu. ili mwr.
ali ko radi tu prate, ga pretresaju i sve. marinci gdje su , a u b sajtovima su vecinom sve su takvi uslovi. negdje i ne mozes uci u kuhinju ako nisi sa amerikancom, kao eskort ti, dzaba sto si ti duze od njega tu, i sto si mu sef. a to i jeste indiskriminacija. mada zavisi od baze do baze koliko su strogi, to je pravilo.

ma upravu si sto kazes da su nasi probojni i da dobijaju pozicije,
nema problema s njima, tek neki pojedinci znaju biti odvratni, ali takav jedan je meni i dao izjavu da je slab sa racunskim operacijama, kada nije znao na digitronu nakon tri pokusaja sabrati listu za izdavanje goriva,
ima i nasih glupana injihovih, ali sve u svemu dobri su ljudi i fer . i nebitno da li ti je on sef ili ti njemu.

sto se tica dymcorp oni su stara firma, kao i kbr. i oni su drzali logcap 2.
a flour za nju neznam ,
ali istina je jedno da ce davati bolje plate nego ove nove koje je dao KBR.

sve koje intersuju kompanije i amerricke i europske , koje su tamo ili po svijetu bijelome, naci ce na dangerous zones jobs, ili nesto tako , stranica, gdje mozete naci sve moguce kompanije i pozicije u logcap , americas, amea, ma rane. samo se treba preplatit, i ljudi ti pomognu oko posla.

a i sada u africi su iste plate u sustini kao ove nove za kbr, a tamo radis 6 dana po 10 sati i nisi u ratu, deres pivo, a izadzes oko 4000$
samo treba traziti,
a kbr ce podici plate, jer prvi dyncorp ce raditi po sistemu da ti je uplift za citavo radno vrijeme, a ne za osam sati, jer kbr ne placa uplift i ostalo za ostala 4h.
a ovi ce ti racunati na ukupno vrijeme, ali ce ti to pretvoriti u jedan dan u sedmici da odmaras. tako da ce plata sa istom osnovom u kbr i dyncorp biti ista, na araju s tim sto dyn corp imas dan odmora, sto mnogo znaci, jer ako te trebaju i radis, izadze te vise.
ali mozda daju i vece osnove nego KBR.
to ce se sve znati u august, a za dva mijeseca nepuna pocinje transformacija afganistana i kuvajta u logcap4. zadnje je u iraku. znaci do augusta ili malo kasnije bit ce svega,. i tu ce se znati hoce li i nama koji duze radimo biti manje plate, ili ce mozda novi ljudi dobiti vece plate, jer mozda vam ostanu iste osnove, ali dobijete puni uplift na ostala 4 sata dnevno, sto bi povecalo dosta platu i dovelo na nivo koji sada mi imamo, al sta ce s nama, i dal ce i nama smanjiti da bi se to regulisalo, jos se ne zna,
al netreba se patiti time. treba doci i raditi, a te stvari koje ne mozemo odluciti , neka same se po sebi rijese.
samo treba lagano i strpljivo.

neki ljudi dobiju dobru poziciju, al neki ih jos brze preteknu.
samo treba uspijeti doci dovdje a posle gurati naprijed, i to je to.

Imam prijatelja iz one martovske grupe, on je u B6 u Iraku, ima i laptop i mobitel i internet i prakticno sve sto hoce.
To sto govoris za escort to je tacno, u koju god prostoriju trebas da udjes da radis moras imati nekog vojnika ili nekog drugog amerikanca da se potpise da je bio sa tobom u sobi dok si radio. To nije nikakva diskriminacija nas balkanaca, to je uvedeno iz jednog prostog razloga a to je zbog kradje.
Na pocetku nije bilo tih problema ali od kako su pocele pristizati vece kolicine filipinaca/indijaca isl. pocele su i redovno nestajati stvari po uredima, sobama, kuhinjama isl. Zato su uveli i ovo pravilo, a mislim da uopste nije nista strasno, cekas dok ne dodje escort ako ga nema nista i ne radis dok ne dodje.
Pozz.

acti
08.05.2008., 09:44
e ljudi moji iz decembarske grupe ja stvarno vise pocinjem sumnjati da cemo mi otici..pa gotovo niko ko je bio za 12ti odredjen nije nista dobio!! stvarno su nekorektni do kraja....

denzel
08.05.2008., 14:12
I have checked your status and see that your recruiter has you in the
process of being rescheduled. The new date does not appear at this
time and there is no way for me to know . You will have to contact your
recruiter by phone or email.

Evo sudbine nas iz decembarske grupe... non stop nas odgadjaju... pa do kad vise!

denzel
08.05.2008., 14:26
Najgore od svega je cinjenica da oni koji bi trebali da odgovaraju na nasa pitanja ne rade svoj posao, a osoblje iz travel departmenta isl. odgovore u roku od 10 min.

Poslao sam mail brianu, josephu i vanesi mada znam da mi oni nece nista odgovoriti.

acti
08.05.2008., 15:28
I have checked your status and see that your recruiter has you in the
process of being rescheduled. The new date does not appear at this
time and there is no way for me to know . You will have to contact your
recruiter by phone or email.

Evo sudbine nas iz decembarske grupe... non stop nas odgadjaju... pa do kad vise!

ma ovo je uzas...majke mi...stvarno vise...:ne zna:

bibe
08.05.2008., 16:41
:ceka::ceka:.......
Ispratićemo mi i ove ljude što tek trebaju na intervju:D:D...
Čekam, mislim, nadam se da ću otići dok mi traje viza u paseportu, a onda pa pa Hjustone!!
P.S.
Džemilu sam zvao i kaže da je trenutno kod nje prekid na trasama i ne može mi dati nikakvu info. ali mi preporučila Aziru da mi šmekne u kašike :D:D:D...
Izgleda da smo beznadežni slučajevi, garant Džemka nije imala srca da mi kaže da Irak mogu vidjeti jedino u vijestima, pa me forvardovala Aziri!!!

denzel
08.05.2008., 17:11
:ceka::ceka:.......
Ispratićemo mi i ove ljude što tek trebaju na intervju:D:D...
Čekam, mislim, nadam se da ću otići dok mi traje viza u paseportu, a onda pa pa Hjustone!!
P.S.
Džemilu sam zvao i kaže da je trenutno kod nje prekid na trasama i ne može mi dati nikakvu info. ali mi preporučila Aziru da mi šmekne u kašike :D:D:D...
Izgleda da smo beznadežni slučajevi, garant Džemka nije imala srca da mi kaže da Irak mogu vidjeti jedino u vijestima, pa me forvardovala Aziri!!!

hehe :p

Meni viza traje do 10 Jula 2008, ako bi mi kojim slucajem istekla viza a oni se jos uvjek ne skontaju... kao sto ti kazes jedno veliko mahanje. Zaista je prevelik trosak ponovo ici po vizu dva puta u Sarajevo plus troskovi vize, pa onda opet camit cekajuci na neki info od njih.

Nego, kao sto ste vidjeli ova Martha McCreight mi rece da kontaktiram svog regrutera za vise informacija putem telefona ili mailom. Mail opcija ocigledno ne funkcionise jer nas potpuno ignoriraju. Ima li tko tel. broj od bilo kojeg regrutera da pokusamo i tu varijantu...
Ima da im dosadjujem svaki dan dok mi ne kazu nesto konkretno tipa "Ni mi sami neznamo koji klinac radimo jer smo glupi ko tocak" ili pak "Cekamo da se otvori pozicija za tebe pa cemo te onda zvati". Na ovaj drugi odgovor neznam kako bi reagovaro, vjerovatno bi ih sve poslao u neku stvar i zavrsio sa ovim vec jednom.

acti
08.05.2008., 17:52
hehe :p

Meni viza traje do 10 Jula 2008, ako bi mi kojim slucajem istekla viza a oni se jos uvjek ne skontaju... kao sto ti kazes jedno veliko mahanje. Zaista je prevelik trosak ponovo ici po vizu dva puta u Sarajevo plus troskovi vize, pa onda opet camit cekajuci na neki info od njih.

Nego, kao sto ste vidjeli ova Martha McCreight mi rece da kontaktiram svog regrutera za vise informacija putem telefona ili mailom. Mail opcija ocigledno ne funkcionise jer nas potpuno ignoriraju. Ima li tko tel. broj od bilo kojeg regrutera da pokusamo i tu varijantu...
Ima da im dosadjujem svaki dan dok mi ne kazu nesto konkretno tipa "Ni mi sami neznamo koji klinac radimo jer smo glupi ko tocak" ili pak "Cekamo da se otvori pozicija za tebe pa cemo te onda zvati". Na ovaj drugi odgovor neznam kako bi reagovaro, vjerovatno bi ih sve poslao u neku stvar i zavrsio sa ovim vec jednom.

kod mene viza do 7.7. i isto sam to kontala ko vi..ako ne bude do kraja vize...neka hvala :) sto se tice brojeva, ja nazalost nemam...e stvarno ga pretjerase do kraja krajeva...nc nc ncn

kitty cat
08.05.2008., 18:20
Imam ja neke od brojeva. Može na PP. Ne znam koliko će biti od pomoći.

bearded
08.05.2008., 19:05
Pozdrav svima,

samo da i ja prijavim da sam iz decembarske grupe, i nisam nikakav mail dobio.
Pisao sam na kamaru adresa, pa su drugi regruteri proslijedili moj mail Josephu, ali od njega ni rijeci.

Mada mi se i ne zuri, trenutno imam toliko posla da mi se i ne isplati ici tamo. Ali naravno da cu otici kad me pozovu, hocu da sve to prodjem i vidim, a ko zna sta se moze desiti usput.

CVARY
08.05.2008., 19:59
Imam prijatelja iz one martovske grupe, on je u B6 u Iraku, ima i laptop i mobitel i internet i prakticno sve sto hoce.
To sto govoris za escort to je tacno, u koju god prostoriju trebas da udjes da radis moras imati nekog vojnika ili nekog drugog amerikanca da se potpise da je bio sa tobom u sobi dok si radio. To nije nikakva diskriminacija nas balkanaca, to je uvedeno iz jednog prostog razloga a to je zbog kradje.
Na pocetku nije bilo tih problema ali od kako su pocele pristizati vece kolicine filipinaca/indijaca isl. pocele su i redovno nestajati stvari po uredima, sobama, kuhinjama isl. Zato su uveli i ovo pravilo, a mislim da uopste nije nista strasno, cekas dok ne dodje escort ako ga nema nista i ne radis dok ne dodje.
Pozz.

Da na brzinu napisem par recenica o tebi i tvom prijatelju koji je u B6, e ovako druze ta tvoja informacija nije tacna, ne smijes imati laptop,telefon,cameru,memory stick,ipod(smijes to sve naravno imati skriveno i potajno, i onda ocekuj kad je premetacina i ides kuci ako ti ista nadju od navedenog, a i sta ce mi laptop bez interneta, internet imas samo u MWR, i na poslu ako imas srece da ti ga daju koristiti). Ja se nalazim u B6 i bas sam iz martovske grupe, imamo samo nas dvojica ovde iz martovske grupe, ja sam u laundryu i ovaj drugi momak macedonac on je u administraciji, sto se tice escorta ni to ti nije tacno jer nam ne treba nigdje, pogotovo nama dvojici, jer kad smo krenuli iz Houstona dobili smo bedzeve koji su tek izisli, i isit su kao u amera samo sto su u nas plavi a u nji zeleni, i jos ih nisu prokontali ovde tako da bez ikakvi problema, ides gdje hoces i nikakav ti escort ne treba, taka ja situacija i sa nasima koji su ovde duze vrijeme, ljudi rade i idu gdje hoce bez ikog jedino sto od te tehnike ne mozes imati nista,pozdrav svima!!!!

AL TAQADDUM, Iraq:kava:

denzel
08.05.2008., 20:18
Da na brzinu napisem par recenica o tebi i tvom prijatelju koji je u B6, e ovako druze ta tvoja informacija nije tacna, ne smijes imati laptop,telefon,cameru,memory stick,ipod(smijes to sve naravno imati skriveno i potajno, i onda ocekuj kad je premetacina i ides kuci ako ti ista nadju od navedenog, a i sta ce mi laptop bez interneta, internet imas samo u MWR, i na poslu ako imas srece da ti ga daju koristiti). Ja se nalazim u B6 i bas sam iz martovske grupe, imamo samo nas dvojica ovde iz martovske grupe, ja sam u laundryu i ovaj drugi momak macedonac on je u administraciji, sto se tice escorta ni to ti nije tacno jer nam ne treba nigdje, pogotovo nama dvojici, jer kad smo krenuli iz Houstona dobili smo bedzeve koji su tek izisli, i isit su kao u amera samo sto su u nas plavi a u nji zeleni, i jos ih nisu prokontali ovde tako da bez ikakvi problema, ides gdje hoces i nikakav ti escort ne treba, taka ja situacija i sa nasima koji su ovde duze vrijeme, ljudi rade i idu gdje hoce bez ikog jedino sto od te tehnike ne mozes imati nista,pozdrav svima!!!!

AL TAQADDUM, Iraq:kava:

Sorry, moja greska, radi se o F1 bazi :D

Bolji zivot
08.05.2008., 21:37
QUOTE=denzel;13956824]hehe :p

Ima da im dosadjujem svaki dan dok mi ne kazu nesto konkretno tipa "Ni mi sami neznamo koji klinac radimo jer smo glupi ko tocak" ili pak "Cekamo da se otvori pozicija za tebe pa cemo te onda zvati". Na ovaj drugi odgovor neznam kako bi reagovaro, vjerovatno bi ih sve poslao u neku stvar i zavrsio sa ovim vec jednom.[/QUOTE]

I ja imam namjeru sutra kontaktirati onog celu Brajana, samo da vidim je li uopste ziv, i radi li jos za KBR...

Brian Campbell

Sr. Staffing Specialist

KBR

4100 Clinton Drive

Houston, TX 77020

Phone: 713-753-4211

acti
08.05.2008., 22:54
ukratko..kontaktirala sam skoro jednu svoju prijateljicu koja radi u iraku godinama i koja se udala za amerikanca, da vidi da li moze da mi pomogne..i kontaktirala je briana, i sad evo primam mail od nekog covjeka koji mi pise da oni cak jos uvijke NEMAJU MOJU DUBAI VIZU i da hitno moram poslati ponovo svoje podatke!! tako da ljudi ako imate koga da pise tamo u houston za vas i da pita za vas odmah javljajte...ovo je stvarno nevidzeno!!

cego
08.05.2008., 23:04
et da i ja kazem koju.....
ljudi ja sam iz grupe u augustu prosle godine i isto mi se desilo kao i vama sad sto se desava......
jedan minuta sa merikom vas izadje 3 ili vise km-ova naj bolje bi bilo ako imate nekog tam pa da nazove u vase ime.
ja sam zvao Brian Campbell jedno 5 puta a taj ni da pokusa da odgovri na mail i na poruke koje ostavljam na sekretarici...
regrutera isto zvao jedno 4 puta i svaki mi put kaze da jos ceka dubai vizu zadnji put sam ga zvao u febuaru..
jednom se javi neka druga zena neznam kako se zove zaboravio sam i rece mi da su me diskvalifikovali i prebaci me regruteru on onako fin govori kao da jos ceka dubai vizu i da me upisa kao prioritet da se to rijesi et prođe 3 mjeseca....nit da me zovne niti mail da mi posalje a na mailove mi nije odgovaro...
sad sam se opet prijavio a cemo da vidimo stace da bude ....
nemoj te se sta ljutit ja samo pricam ono sto se meni desilo..
sretno svima

acti
08.05.2008., 23:53
et da i ja kazem koju.....
ljudi ja sam iz grupe u augustu prosle godine i isto mi se desilo kao i vama sad sto se desava......
jedan minuta sa merikom vas izadje 3 ili vise km-ova naj bolje bi bilo ako imate nekog tam pa da nazove u vase ime.
ja sam zvao Brian Campbell jedno 5 puta a taj ni da pokusa da odgovri na mail i na poruke koje ostavljam na sekretarici...
regrutera isto zvao jedno 4 puta i svaki mi put kaze da jos ceka dubai vizu zadnji put sam ga zvao u febuaru..
jednom se javi neka druga zena neznam kako se zove zaboravio sam i rece mi da su me diskvalifikovali i prebaci me regruteru on onako fin govori kao da jos ceka dubai vizu i da me upisa kao prioritet da se to rijesi et prođe 3 mjeseca....nit da me zovne niti mail da mi posalje a na mailove mi nije odgovaro...
sad sam se opet prijavio a cemo da vidimo stace da bude ....
nemoj te se sta ljutit ja samo pricam ono sto se meni desilo..
sretno svima

pa eto izgleda da se i meni desava isto to..samo sto mi je ovaj naveo 8.6. kao datum kad bih trebala doci u houston...zivi bili pa vidjeli...

gocest
09.05.2008., 09:01
Vec dve sedmice cekamo ja i jedna cura rezultate WABI testa a odgovora nema,rekli su da ce biti gotovi rezultati za jedno nedelju dana a evo nista.
Inace apliciranje i intervjua su prosli brzo.Ne znam sta cekaju jos.
Ako ima neko vakvih iskustva neka pise.

NewHire
09.05.2008., 10:35
Vec dve sedmice cekamo ja i jedna cura rezultate WABI testa a odgovora nema,rekli su da ce biti gotovi rezultati za jedno nedelju dana a evo nista.
Inace apliciranje i intervjua su prosli brzo.Ne znam sta cekaju jos.
Ako ima neko vakvih iskustva neka pise.

27.Aprill.2008 i jas imav WABI test vo holiday inn Skopje, ali jos nikakav odgovor,

ako ke dobie neko odgovor za wabi nek se javi

lakalova
09.05.2008., 10:47
:brukica:Daj ako tko zna prije interviua za 6.mjesec u zagrebu ak si se prijavio
na on line kbr stranici koliko te otprilike prije obavijeste da imas zakazano tamo sa agentom jel ti salju mail ili te nazovu par dana priije ili isti dan da se moras tamo nacrtati sa putovnicom i CV za razgovor sa agentima:ne zna:
OKBO

kitty cat
09.05.2008., 13:48
Evo iste stvari događaju se i Amerima. Koliko je to utješno?!?

Screwed AGAIN!

I was scheduled to leave for Houston yesterday to begin out processing for my Afghanistan job. The itinerary said my flight was to leave ABIA at 3:30. So when I got to the airport the ticket agent said my ticket had been cancelled and refunded. I didn't have a ticket to fly. WTF,O? I called everyone I could think of at KBR, of course it was NO ONE THERE!

I have no idea why my ticket was cancelled, I will find out today. So in the mean time I am still here at home.

yoso
09.05.2008., 20:06
Za one koji čekaju

We have reapplied for a new Dubai visa for you and that should take a couple of weeks. We tentatively have you scheduled to come to Houston on June 1, 2008 provided we have a new Dubai Visa

master1
09.05.2008., 22:09
I onako imam mnogo da cekam...ja aplicirao i na DynCorp....pa sta bude...videcemo...onaj komsija sto je bio u Af...aplicirao kod Esco...pa ga zvali posle godinu dana...i nema WABI...pa Huston...pa cekanje...pa odlicno prosao 6 meseci....mozda se i meni posreci...:ne zna:

Poz :top:

denzel
09.05.2008., 23:04
Za one koji čekaju

We have reapplied for a new Dubai visa for you and that should take a couple of weeks. We tentatively have you scheduled to come to Houston on June 1, 2008 provided we have a new Dubai Visa

Ko ti je odgovorio na mail ako se moze znati? :rolleyes:

A sjecate se one promjene rute leta, da se ide preko istanbula a ne preko dubaia... e jucer mi je jedan prijatelj dosao iz iraka preko istanbula, testni let.
Tak da i to mozda igra neku ulogu u svemu ovome, mozda...

NewHire
10.05.2008., 19:17
PASSA,

Ima li odgoor za WABI ???

Kaj mene nisto !!

gocest
10.05.2008., 21:26
26-27 aprila bio sam na intervju u Hollidej inn u Skoplju, prosao sam intervju i dosao do wabi testa zavrsio i onda su nam rekli da cemo dobiti rezultate za nedelju i po dana. Dobio sam i invitation letter za B-1 visu na ruku a po mail pratili su mi Recruting packet. Sada cekam rezultate za wabi test. Sta da radim dalje?
Cekam odgovor onih koji su dosli do ovaj korak. sta dalje?
Znam da treba pregled kod zubara i apliciranje za vizu ali dali to ide prvo bez ogled dali sam dobio rezultate wabi testa ili da cekam prvo rezultate?

master1
10.05.2008., 21:52
26-27 aprila bio sam na intervju u Hollidej inn u Skoplju, prosao sam intervju i dosao do wabi testa zavrsio i onda su nam rekli da cemo dobiti rezultate za nedelju i po dana. Dobio sam i invitation letter za B-1 visu na ruku a po mail pratili su mi Recruting packet. Sada cekam rezultate za wabi test. Sta da radim dalje?
Znam da treba pregled kod zubara i apliciranje za vizu ali dali to ide prvo bez ogled dali sam dobio rezultate wabi testa ili da cekam prvo rezultate?

Ne znam...nesto mi je cudno...neka se javi neko ko bolje zna..ali mislim da si prosao..kad si dobio Invitation letter...ili to svima daju...:ne zna:..ali opet recruiting paket:confused:...mozda je neka nova procedura...nego nesto pala aktivnost ovde...izgleda su nasi tamo zauzeti:hrk:...:lol:ili mnogo "rade"...
Pomozite coveku....:s

Poz.

denzel
10.05.2008., 22:03

A mi kad smo polagali wabi test nama su rekli da cemo dobiti mail samo ako ne polozimo, tj. ako ne dobijemo nikakav mail da nismo polozili u roku od 2 sedmice da mozemo slobodno aplicirati za vizu i srediti ostale papire.
Tak da neznam sta da ti kazem, mozda su nesto kod vas promjenili a mozda je isto.

goolf
10.05.2008., 22:05
Ne znam...nesto mi je cudno...neka se javi neko ko bolje zna..ali mislim da si prosao..kad si dobio Invitation letter...ili to svima daju...:ne zna:..ali opet recruiting paket:confused:...mozda je neka nova procedura...nego nesto pala aktivnost ovde...izgleda su nasi tamo zauzeti:hrk:...:lol:ili mnogo "rade"...
Pomozite coveku....:s

Poz.

ako vam sta moze pomoci:
u nasem slucaju (kod decembarske grupe iz sarajeva) nisu nam dostavljali rezultate testa. nakon 10 dana koga nisu zvali ili nije dobio nikakvu poruku da je pao, pristupalo se pokretanju procesa za vizu. paralelno prikupljas ostalu dokumentaciju koja vam je naznacena u tom paketu.
eto toliko. nadam se da te nisu zvali !!!
puno srece u nastavku procesa

Hope.03
11.05.2008., 00:01

Nemas sta cekati kad si dobio paket i invitation letter to znaci da si prosao Sad zakazi intervju za vizu,idi kod zubara da ti popuni dental form,izvadi potvrdu od sud i od policije za nekaznjavanje i prevedi na engleski i rucno popuni Candidate Acknowledgement Form i sve to skeniras i pratis im meilom A kad su ti dali invitation letter za B-1 visu,jel ima u tom pismu tvoi licni podatci ?Meni to nisu dali Ja sam poslala sve osim vize i cekam da mi posalju meilom garantno pismo POZ

denzel
11.05.2008., 07:57
Nemas sta cekati kad si dobio paket i invitation letter to znaci da si prosao Sad zakazi intervju za vizu,idi kod zubara da ti popuni dental form,izvadi potvrdu od sud i od policije za nekaznjavanje i prevedi na engleski i rucno popuni Candidate Acknowledgement Form i sve to skeniras i pratis im meilom A kad su ti dali invitation letter za B-1 visu,jel ima u tom pismu tvoi licni podatci ?Meni to nisu dali Ja sam poslala sve osim vize i cekam da mi posalju meilom garantno pismo POZ

U garantnom pismu od licnih podataka ima samo ime, prezime i broj pasosa.

LalovicTea
11.05.2008., 17:03
Prvi put se javljam..Ako neko moze da mi objasni za iraq. Predala sam aplikaciju na stranici www.kbr.com.Sta sada dalje. Kada kbr-ovci dolaze ponovo kod nas u Sarajevo ?Znali ko odprilike o cemu se radi o webi testu..Npr > Koja su pitanja )..PoZzZ :):)

master1
11.05.2008., 18:42
Prvi put se javljam..Ako neko moze da mi objasni za iraq. Predala sam aplikaciju na stranici www.kbr.com.Sta sada dalje. Kada kbr-ovci dolaze ponovo kod nas u Sarajevo ?Znali ko odprilike o cemu se radi o webi testu..Npr > Koja su pitanja )..PoZzZ :):)

Pa ovako...prvo...imas jedno 150 strana na ovom topiku...i mogu ti reci iz licnog iskustva...ima svega...samo citaj...jedno 2-3 dana:rofl:...(meni je toliko trebalo)
I polako ali sigurno...i upornost...i srecno:)

Poz.:top:

MrJackDanielss
11.05.2008., 18:50
Zdravo
Probao sam sa DynCorp ali nikako da pronadzem stranicu pisi mi puni naziv kakop da udzem i da apliciram izgleda da od ovog od kbr-a nema nista puno pozdrava pa da popijemo kafu

cego
11.05.2008., 20:03
odi na glavnu stranicu KBR, ukucaj Careers, pa u lijevom kutu LOGCAP, pa na dnu stranice view LOGCAP jobs, zatim na featured jobs i view all, klikni na Req ID 6138- Holiday Inn Sarajevo - Interviews, u produzetku pise job category - skilled trades i vidjet ces koji su to poslovi....ukoliko si se prijavio znas engleski, onda ces prepoznati koji su poslovi...uglavnom, zanatski...mechanic, electrician, plumber, HVAC Mechanic.......itd....
ovo je bilo davno pa evo ti pa se skontaj 14.5 bi trebali doci u sarajevo

passa
11.05.2008., 20:35
U garantnom pismu od licnih podataka ima samo ime, prezime i broj pasosa.

Isto i meni su dali Invitation Letter,ime prezime i broj pasosa.Ja mislim da sa ovo vec smo prosli ja sam poceo sa documentima.....kod zubara od sudu....Pozdrav.

passa
11.05.2008., 20:40
PASSA,

Ima li odgoor za WABI ???

Kaj mene nisto !!

Nista novo Druze nema????nema ih ni glas ni mail jedno veliko nisstaaa!!!!
Ostaje da cekamo.Da ja sam poceo polako da spremam dokumenta.znas od sud zabolekar i dr.....

passa
11.05.2008., 20:45

Toje to drugarcee.Ja sam isti slucaj...moji savet ti je da polako spremas dokumente znas sta....i ja sam bio 27 aprila na intervju.pozzz

passa
11.05.2008., 21:03
Evo iste stvari događaju se i Amerima. Koliko je to utješno?!?

Screwed AGAIN!

I was scheduled to leave for Houston yesterday to begin out processing for my Afghanistan job. The itinerary said my flight was to leave ABIA at 3:30. So when I got to the airport the ticket agent said my ticket had been cancelled and refunded. I didn't have a ticket to fly. WTF,O? I called everyone I could think of at KBR, of course it was NO ONE THERE!

I have no idea why my ticket was cancelled, I will find out today. So in the mean time I am still here at home.

Pa onda sta da ocekujemo za nas???kada se i Amerima dogadaju lose stvari,E stvarno je ovo utjesno....sta da radimo ljudi smo.Pozdrav kitty cat kako si?Kako stoje stvari kod tebe,...i sta mislis za ova nova situacija u Kbr oko novih base pay snizenja.sve najlepse......

BabyBlue
12.05.2008., 00:39
molim vas ima li ko od vas link za Dycore i da li primaju nase ljude
ja sam inace u B-1 IRQ
ali me zanima i druga firma
ovde je propast
salim se
samo ako neko ima ikakvu informaciju za Dycorpe ili kad KBR ce biti u Sarajevu
hvala
:top:

Iskra_
12.05.2008., 07:56
Pozdrav svima!Samo da pitam jel neko od vas zvao Sarajevo i dal neko zna sigurno dal dolaze kako se pricalo?
Hvala!

kitty cat
12.05.2008., 13:10
Zdravo
Probao sam sa DynCorp ali nikako da pronadzem stranicu pisi mi puni naziv kakop da udzem i da apliciram izgleda da od ovog od kbr-a nema nista puno pozdrava pa da popijemo kafu

http://www.dyn-intl.com/

kitty cat
12.05.2008., 13:13
Dycorpe[/B] ili kad KBR ce biti u Sarajevu
hvala
:top:

Pretpostavljam da si mislila na Dyncorp, pa evo linka i tebi. Mislim da je netko ovdje na Forumu (Master) rekao da jedan od njegovih prijatelja - poznanika radi za navedenu firmu, iz čega bi se dalo zaključiti da primaju naše ljude. Ne uzimajte me za riječ, ovo su samo moje pretpostavke.

kitty cat
12.05.2008., 13:27
Iskra i BabyBlue - Internet je zaista moćna stvar. A ovaj topic je Biblija u malome za sve one koji žele raditi za KBR. Dakle, treba samo čitati. Ljudi (i oni koji trenutno rade za KBR, i oni koji su u fazi čekanja, i oni koji su tek prošli intervju, i oni koji tek čekaju i mole se dragom Bogu da ih pozovu na taj isti intervju) su zaista uložili jako puno truda da sve faze objasne do najsitnijeg detalja. Ponekad je potrebno pogledati i službenu stranicu KBR-a, a na kojoj lijepo stoji da će KBR provoditi intervjue sa zainteresiranim aplikantima od 14. svibnja (14.05.) do 01. lipnja (01.06.) 2008. godine u hotelu ''Holiday Inn'' u Sarajevu. Za sam intervju je potrebno aplicirati na njihovoj službenoj stranici, kao i za svaku drugu poziciju, što još uvijek ne garantira da ćete na intervju biti i pozvani.

kitty cat
12.05.2008., 13:58
Pa onda sta da ocekujemo za nas???kada se i Amerima dogadaju lose stvari,E stvarno je ovo utjesno....sta da radimo ljudi smo.Pozdrav kitty cat kako si?Kako stoje stvari kod tebe,...i sta mislis za ova nova situacija u Kbr oko novih base pay snizenja.sve najlepse......

Passa, hvala ti lijepo na pozdravima i naravno lijepi pozdravi i tebi. Kod mene nema još ništa novog, osim što čekam intervju u Zagrebu i iskreno se nadam da će me pozvati. Drago mi je da si uspio i nadam se da neces dugo cekati do odlaska u Houston, odnosno na krajnje odredište i da se u međuvremenu neće pojaviti neke komplikacije. Što se tiče smanjenja plaća naravno da nitko nije presretan zbog toga, ali mislim da je to još uvijek novac zbog kojeg se isplati otići. Možda bi trebalo uzeti u obzir i to da je ovo Amerima izborna godina, nitko još ne zna kako će se stvari odvijati. Ne znam, nisam dovoljno kompetentna da bih o tome govorila. Vjerujem da ljudi koji su na terenu znaju puno više o tome.
Nedavno je Sarajlijaman napisao da postoje druge opcije jednom kad se uđe u sustav (ništa što nismo znali do sada), a to je da se nakon prva 4 odrađena mjeseca može aplicirati za interne pozicije unutar KBR-a, što onda automatski za sobom povlači i određene povlastice, ovisno što koga interesira. Pretpostavljam da svi idemo ili bismo išli radi novca.
Sa druge strane, treba uzeti u obzir i to da to sigurno nije posao kojim ćete se baviti do umirovljenja, već nekoliko mjeseci ili nekoliko godina. Možete otići kući u bilo kojem trenutku i nitko vas u tome neće spriječiti. Još jedna od prednosti. Sigurno je samo jedno, da bilo tko od nas sa područja Hrvatske, BiH, Makedonije i ostalih Balkanskih zemalja može ostvariti takva primanja u svojoj zemlji i da pri tome ista neće podleći porezu na dobit, nitko od naših ljudi ne bi ostavio svoj dom, obitelj i zemlju i otišao raditi za KBR.
Ali mislim da svi odavno znamo da ne možemo imati ovce i novce.
Toliko od mene, puno lijepih i srdačnih pozdrava svima i naravno puno, puno sreće.

master1
12.05.2008., 16:14
Pretpostavljam da si mislila na Dyncorp, pa evo linka i tebi. Mislim da je netko ovdje na Forumu (Master) rekao da jedan od njegovih prijatelja - poznanika radi za navedenu firmu, iz čega bi se dalo zaključiti da primaju naše ljude. Ne uzimajte me za riječ, ovo su samo moje pretpostavke.

Da to je adresa..ja sam aplicirao...imate mogucnosti izbora gde bi radili...AF...IQ..Pakistan...Bolivija...:top:..i jos nesto...ne rade recruiting...kao KBR...samo sam aplicirao na sajtu...i dobio onaj povratni mail...ist kao KBR...Kod apliciranja imate opcije da odaberete iz koje ste zemlje...pa ima sve nase ex YU...znaci trebalo bi da primaju i Balkance...Kitty...nesporazum...moj prijatelj je radio za ESCO...sada je na R&R...bio u AF 6 meseci...aplicirao pre godinu i vise...i otishao tamo samo nakon telefonskog intervjua(sada....:ne zna:... ne znam dali mu je pomoglo to sto je pre toga radio 3 godine za NATO kod nas u SK) u glavnom nista wabi...nista Huston...samo problem je sto na sajtu nema mogucnosti apliciranja...on je aplicirao ovde u NATO...a zvali ga posle vise od godinu dana...:ne zna:
Probajte...ko zna
Poz.

BabyBlue
12.05.2008., 22:38
Iskra i BabyBlue - Internet je zaista moćna stvar. A ovaj topic je Biblija u malome za sve one koji žele raditi za KBR. Dakle, treba samo čitati. Ljudi (i oni koji trenutno rade za KBR, i oni koji su u fazi čekanja, i oni koji su tek prošli intervju, i oni koji tek čekaju i mole se dragom Bogu da ih pozovu na taj isti intervju) su zaista uložili jako puno truda da sve faze objasne do najsitnijeg detalja. Ponekad je potrebno pogledati i službenu stranicu KBR-a, a na kojoj lijepo stoji da će KBR provoditi intervjue sa zainteresiranim aplikantima od 14. svibnja (14.05.) do 01. lipnja (01.06.) 2008. godine u hotelu ''Holiday Inn'' u Sarajevu. Za sam intervju je potrebno aplicirati na njihovoj službenoj stranici, kao i za svaku drugu poziciju, što još uvijek ne garantira da ćete na intervju biti i pozvani.

Ja vec radim za KBR
samo me interesuje sta se u jos desava jer moj muz trazi posao pa nisam znala kad je opet u Sarajevu
Hvla puno na informacijama

pajdo007
13.05.2008., 17:31
vozdra svima ev i ja da se javim malo,ako koga zanima iz Bosne,regrutacija za KBR,ljudi su dosli od juce zovu,budite kod kuce zovu i na kucni tel.,opet malo engleski pricas kaze ti kad ces doci,pa cemo da vidimo dalje kako ce biti....et pozz svima koji trebaju ici,sretno nam svima......pozz

Ale.O
13.05.2008., 17:54
hmm ev i ja majo da se javim upravo danas sam dobio poziv u 4tak je zakazan intervju ponesi pasos i rezime sve sto treba, neznam sad se malo dvoumim dal se isplati josh ici dole buduci da su smanjili te plate ... mozda par odgovora dobro bi doshlo da se odlucim... pozz

kitty cat
13.05.2008., 19:03
hmm ev i ja majo da se javim upravo danas sam dobio poziv u 4tak je zakazan intervju ponesi pasos i rezime sve sto treba, neznam sad se malo dvoumim dal se isplati josh ici dole buduci da su smanjili te plate ... mozda par odgovora dobro bi doshlo da se odlucim... pozz

Ne boj se onoga što ti je nepoznato, već onoga što ti je poznato!!!!!

master1
13.05.2008., 19:46

Pa ako imas 2-3000$ platu kod kuce...i ne moras da ides...ali ne verujem da je tako ...kad si vec aplicirao...a u stvari kada si aplicirao i sta ...za koju poziciju...sta si radio do sada?...dajte ....ko ima iskustvo iz SA...sta se trazi...warehouseman??...jel neko vec bio na intervju??

Poz:top:

w123ce
13.05.2008., 20:47
zaboravite ITT, DynoCorp, Fluor, LSA, CSA ... prvo, TCN's tj mi, zhitelji trecih zemalja, vrlo tesko dobijaju posao, drugo, plate su manje nego u KBRu, moj supervisor je napustio jednu od navedenih firmi zbog para u kbru, doduse njega ne zakacha ona smanjenja ali ...
druga stvar ... nijedna od navedenih firmi, brat bratu nece se o vama brinuti ko KBR, pod brigom mislim na placene karte avionske ... a vala nije mala stvar odvojiti 1000-2000 za avionsku kartu ... bar po ovim platama koje smo mi dobili ... i jos mnogo drugih stvari koje KBR pruza ...
Ne da branim KBR ... ali tako je kako je, KBR nije izgubio nishta, samo je vlada zbog medijskih i drugih uticaja popustila i podjelila Logcap na 3 djela ... ovaj nadolazeci ...

mi smo danas imali mini predavanje o tome, jer tek oko septembra ce se desiti prave promjene ... ali u principu sve ce to ostati na istom ... kbr gdje je sad tu ce ostati, dyncorp isto ...
Fluor je smrdljiva firma, sad u mom departmentu ima ... 10 Expats i 30 TCN'S ... da Fluor uzme bilo bi 2 Expats i 50 filipinosa ... pa vi vidite gdje cete

Ale.O
13.05.2008., 20:58
ja sam aplicirao za elektricara ajd reko istha sto bar malo znam inache radim vec 4 godine konstantno u dodiru s racunarom tako da it nisam ni pokusao, cuvshi da je jako tesko tu poziciju dobiti... ma kako god nadam se da cu uspjet doci do sa na vrijeme jer sam jako daleko, to ako uspijem ostajem pri onoj "pa da vidim kud me dalje sudbina nosi" :P

pozz i uzivajte

denzel
13.05.2008., 21:02
Ovo sto W123CE kaze je vjerovatno tacno jer sam i ja istu stvar cuo od nekoliko prijatelja koji rade u IQ vec nekoliko godina.

A ovi nasi regruteri vec pozivaju naveliko u Sarajevo na nove intervjue, vec su mi dva prijatelja pozvali... a nisu se jos uvjek ni nas rijesili... jako jako cudna situacija.

CVARY
13.05.2008., 23:47
zaboravite ITT, DynoCorp, Fluor, LSA, CSA ... prvo, TCN's tj mi, zhitelji trecih zemalja, vrlo tesko dobijaju posao, drugo, plate su manje nego u KBRu, moj supervisor je napustio jednu od navedenih firmi zbog para u kbru, doduse njega ne zakacha ona smanjenja ali ...
druga stvar ... nijedna od navedenih firmi, brat bratu nece se o vama brinuti ko KBR, pod brigom mislim na placene karte avionske ... a vala nije mala stvar odvojiti 1000-2000 za avionsku kartu ... bar po ovim platama koje smo mi dobili ... i jos mnogo drugih stvari koje KBR pruza ...
Ne da branim KBR ... ali tako je kako je, KBR nije izgubio nishta, samo je vlada zbog medijskih i drugih uticaja popustila i podjelila Logcap na 3 djela ... ovaj nadolazeci ...

mi smo danas imali mini predavanje o tome, jer tek oko septembra ce se desiti prave promjene ... ali u principu sve ce to ostati na istom ... kbr gdje je sad tu ce ostati, dyncorp isto ...
Fluor je smrdljiva firma, sad u mom departmentu ima ... 10 Expats i 30 TCN'S ... da Fluor uzme bilo bi 2 Expats i 50 filipinosa ... pa vi vidite gdje cete
Ovako nastojim da puno ne pametujem ovde, vec onako svaki dan otvorim forum cisto da vidim sta se desava, i onda naletim na ovog pametnjakovica w123ce, sa kojim sam imao rasprave i prije nego sto cu doci ovamo(IRAQ), kao prvo sta on zna od projecata ko ce i gdje ce se ko zaposljavati i kolike ce plate da bude, on je jednostavno samo jedan obican broj u KBR-u kao i ja, jednom rijecju *niko i nista*, i ja sam ovdje pod bazom od 600 dolara i normalno vredi pokusati i vidjeti sta ce se desiti krajem jula, zasto ne druga firma, isto je to sranje kbr ili neka treca, cetvrta!!! A ljudi moji, moj vam je savjet da dodjete ako imate priliku,ako vas pozovu i prodjete sva sranja, lako je kad ste ovde pricati o svemu, i razmisljati o drugoj firmi i aplicirati za bolju poziciju nakon 4 mjeseca, iz Bosne,Macedonije,Hrvatske ne mozes nista uraditi,zato bujrum svi kojima se nudi sansa, ja imam bazu 600 dolara, ali prolazi vreme eto jos malo cu moci aplicirati za drugu poziciju, otvara mi se dosta solucija kad se vratim sa prvog r&r, dolaze te druge kompanije, znaci u centru si desavanja onda je lako svasta nesto, a dok si dole ne mozes nista,,, pustite ta sranja sto ovi pisu, koji vrag oni znaju, sta ce se desavati i kolike ce plate da bude i koliko ce se radnika zaposljavati, to moze samo W123CE znati jer on je vjerovatno neki k.... u KBR, i on organizuje sve to, tako da ce se on najvjerovatnije i pitati koga da se zaposli, eto toliko nisam mogao a da ne napisem kad ljudi ovako se prospaju, eto toliko ljudi svi bujrum ako imate priliku, dodjete pa vidite, a ako nista hvala bogu pa ima povratna karta za kuci,nisi vezan sa nicim da moras da budes ovoliko onoliko, znaci kad ti pukne film sve posaljes u p.m i ides kuci, tako ja to gledam ne opterecujem se sa tim kao neki ljudi ovde *JA MORAM BITI OVDE 3 GODINE* ja ne moram srecom, samo se umrijeti mora.................POZDRAV SVIMA KOJI ZELE DA DODJU I BUJRUM al taqddum B-6:closed:

GRBO
14.05.2008., 02:11
Ovako nastojim da puno ne pametujem ovde, vec onako svaki dan otvorim forum cisto da vidim sta se desava, i onda naletim na ovog pametnjakovica w123ce, sa kojim sam imao rasprave i prije nego sto cu doci ovamo(IRAQ), kao prvo sta on zna od projecata ko ce i gdje ce se ko zaposljavati i kolike ce plate da bude, on je jednostavno samo jedan obican broj u KBR-u kao i ja, jednom rijecju *niko i nista*, i ja sam ovdje pod bazom od 600 dolara i normalno vredi pokusati i vidjeti sta ce se desiti krajem jula, zasto ne druga firma, isto je to sranje kbr ili neka treca, cetvrta!!! A ljudi moji, moj vam je savjet da dodjete ako imate priliku,ako vas pozovu i prodjete sva sranja, lako je kad ste ovde pricati o svemu, i razmisljati o drugoj firmi i aplicirati za bolju poziciju nakon 4 mjeseca, iz Bosne,Macedonije,Hrvatske ne mozes nista uraditi,zato bujrum svi kojima se nudi sansa, ja imam bazu 600 dolara, ali prolazi vreme eto jos malo cu moci aplicirati za drugu poziciju, otvara mi se dosta solucija kad se vratim sa prvog r&r, dolaze te druge kompanije, znaci u centru si desavanja onda je lako svasta nesto, a dok si dole ne mozes nista,,, pustite ta sranja sto ovi pisu, koji vrag oni znaju, sta ce se desavati i kolike ce plate da bude i koliko ce se radnika zaposljavati, to moze samo W123CE znati jer on je vjerovatno neki k.... u KBR, i on organizuje sve to, tako da ce se on najvjerovatnije i pitati koga da se zaposli, eto toliko nisam mogao a da ne napisem kad ljudi ovako se prospaju, eto toliko ljudi svi bujrum ako imate priliku, dodjete pa vidite, a ako nista hvala bogu pa ima povratna karta za kuci,nisi vezan sa nicim da moras da budes ovoliko onoliko, znaci kad ti pukne film sve posaljes u p.m i ides kuci, tako ja to gledam ne opterecujem se sa tim kao neki ljudi ovde *JA MORAM BITI OVDE 3 GODINE* ja ne moram srecom, samo se umrijeti mora.................POZDRAV SVIMA KOJI ZELE DA DODJU I BUJRUM al taqddum B-6:closed:

I ja stvarno nisam imao namjeru da se vise javljam nego samo da pratim ovaj forum al eto, vidim da cu morati pojasniti neke stvari posto ljudi pisu svasta.
Radim u Iraku u B-1 gdje se nalazi Site Management i ovdje i ptice vise na grani znaju da KBR gubi ugovor u svim B site-ovima, takodje da se zatvara B-3 a to se sve desava u avgustu. Ove dvije firme sto preuzimaju daju vece pare samim tim sto ce morati placati 100% uplift za sve uposlenika a kao sto je 123 ca rekao neznase kako ce snosoti troskove letova za odmor a to i nije velika frka jer pocevsi u junu svi letimo iz Istambula a ako se bolje informisete o letovima, povratna karta za Sarajevo je oko 300-350 dolara.
Cvary ocigledno nije dobio mail od managementa u kojem stoji da od sada moras biti na trenutnoj poziciji 180 dana da bi stekao pravo na promociju.
Ali u svakom slucaju vrijedi doci i pokusati jer je bolje nego u BiH svakako, kome se nesvidi bujrum kuci kad god hoce.

sarajlija_man
14.05.2008., 06:08
Pozdrav za Cvary, Grbo i w123ce!

Za vas koji ste u procesu dolaska u Houston i vi koji tek treba da idete na intervju. Glavno je da se dodje u Houston i da se prodje zdravstveni, a onda je lakse. Kome se ne bude svidjala base pay kada budete potpisivali ugovor, ima jedna solucija, u americi si, izadji iz hotela i..., siroko je polje. Tamo te niko ne gleda, ne trazi licnu kartu, sjedi na autobus i idi, L.A., San Francisco, New York, St. Lousie, pa ja! Kada mogu meksikanci idite i vi!

Ko je razmazen, boji se, i trece, on samo ceka razlog da ne ode na intervju!
Mozda mu se svidja da ga mater budi "ujutro" u 11 na kafu?!

Ko nema posao, para, i dokurcila mu je Bosna, taj ce da ide jer nema sta da izgubi. Zaradice se nesta a uz to ce se viditi i sta od svijeta. Neznam kakve su druge firme, meni KBR odgovara, poslom, platom, smjestajem. Nevjerujem da ce druge firme nuditi vecu platu nasima koji su, da ispravim w123ce, foreign nationals, a ne TCN.
A vidio sam FLUOR u akciji, sef, debeli amer sjedi u dzipu, filipinci ko neki sefici i foremani, a iracani rade, da iracani! Sada i iracani dolaze i rade fiziku po bazi. Nevjerujem da ce sve te firme primati nasih ljudi kao sto radi KBR.
Kvaliteta uradjenog posla opada tamo gdje nije KBR i gdje su druge firme. Ljudi ginu od strujnog udara i tako to! Znam to sve zato sto radim u odjelu koji se bavi kontrolama svih vrsta.

Pozdrav svima vama i sretno vam bilo drugovi i drugarice!

Po šumama i gorama
Naše baze ponosne,
Idu čete bosanaca
Slavu Bosne pronose.
Neka znade FLUOR kleti
Da će kod nas slomit vrat,
Prije ćemo mi umrijeti,
Nego svoje baze dat.

acti
14.05.2008., 10:31
ljudi citam forum, i zvoni mobilni, gledam sarajevo, da izvolite?? kaze cura ovdje ta i ta iz KBR-a da li ste jos uvijek zainteresovani za posao?? pa reko ja cekam odlazak u houston!!! hahahh eto..dobih poziv opet :D stvarno su nesredjeni...

goolf
14.05.2008., 11:52
ljudi citam forum, i zvoni mobilni, gledam sarajevo, da izvolite?? kaze cura ovdje ta i ta iz KBR-a da li ste jos uvijek zainteresovani za posao?? pa reko ja cekam odlazak u houston!!! hahahh eto..dobih poziv opet :D stvarno su nesredjeni...

ista prica ! i na kraju kaze nemate potrebe dolaziti, ali drugih info nema.
pozdrav svima

t-man
14.05.2008., 14:10
Citam ove poruke i nemogu da vjerujem svojim ocima. Ukoliko sam ja dobro shvatio cilj ovog foruma je trebao biti da se pomogne onim kojima treba informacija (tacna), a ne da se pisu svakojakve gluposti. Velika vecina ovih "mudraca" su novi u KBR-u i sad su kao pokupili svu pamet svijeta. Poslije 12 godina u KBR ja bih vam mogao napisati knigu o KBR-u i o nacinu na koji se radi. Korporacija kao i svaka druga nastoji da dobije sto jeftiniju radnu snagu, ali .....
Na samom pocetku regrutovanja iz BiH (kad sam i sam otisao) je bilo pokusaja da se "obore" osnovice, ali nakon sto tadasnji uposlenici (oni u BiH) nisu prihvatili te osnovice morali su se vratiti na staro jer smo bili obuceni za poslove koji su njima trebali a ujedno jeftiniji od Amera koje su pokupili iz "geta". S obzirom da smo se mi (visegodisnji uposlenici) dokazali onda su odlucili da pocnu zaposljavati i bez predhodnog iskustva u KBR. Tu se pocinju javljati problemi jer je i KBR-ov kriterij` opao, nasi ljudi navailii u Sarajevo, Zagreb i duge centre bivse Yug, pa se ljudi skontali da naprave jedan blic event i ponude malo osnovice i da vide dali ce biti zainteresovanih. S obzirom da im je to proslo vise nije bilo povratka, a razlog vise je to sto ljudi jos uvije trce i mole za tako mizerne novce, a da nisu ni svjesni niti gdje idu i niti sta ce raditi, ali dok je takvih i KBR nece dizati osnovice.
Druga stvar se tice Fluor-a i DynCorp-a, dvije ogromne korporacije sa kojima, a to mogu sa sigurnoscu reci, skoro pa niko s ovog foruma nije imao kontakta, a sad o njima znaju vise od ljudi iz upravnog odbora tih istih firmi:)
Licno poznajem tipa koji radi za Fluor i koji je prezadovoljan.
Stoga ukoliko imate nekih tacne i provjerene informacije postirajte ih da bi na neki nacin pomogli onima kojima ta informacija treba.

acti
14.05.2008., 15:49
Citam ove poruke i nemogu da vjerujem svojim ocima. Ukoliko sam ja dobro shvatio cilj ovog foruma je trebao biti da se pomogne onim kojima treba informacija (tacna), a ne da se pisu svakojakve gluposti. Velika vecina ovih "mudraca" su novi u KBR-u i sad su kao pokupili svu pamet svijeta. Poslije 12 godina u KBR ja bih vam mogao napisati knigu o KBR-u i o nacinu na koji se radi. Korporacija kao i svaka druga nastoji da dobije sto jeftiniju radnu snagu, ali .....
Na samom pocetku regrutovanja iz BiH (kad sam i sam otisao) je bilo pokusaja da se "obore" osnovice, ali nakon sto tadasnji uposlenici (oni u BiH) nisu prihvatili te osnovice morali su se vratiti na staro jer smo bili obuceni za poslove koji su njima trebali a ujedno jeftiniji od Amera koje su pokupili iz "geta". S obzirom da smo se mi (visegodisnji uposlenici) dokazali onda su odlucili da pocnu zaposljavati i bez predhodnog iskustva u KBR. Tu se pocinju javljati problemi jer je i KBR-ov kriterij` opao, nasi ljudi navailii u Sarajevo, Zagreb i duge centre bivse Yug, pa se ljudi skontali da naprave jedan blic event i ponude malo osnovice i da vide dali ce biti zainteresovanih. S obzirom da im je to proslo vise nije bilo povratka, a razlog vise je to sto ljudi jos uvije trce i mole za tako mizerne novce, a da nisu ni svjesni niti gdje idu i niti sta ce raditi, ali dok je takvih i KBR nece dizati osnovice.
Druga stvar se tice Fluor-a i DynCorp-a, dvije ogromne korporacije sa kojima, a to mogu sa sigurnoscu reci, skoro pa niko s ovog foruma nije imao kontakta, a sad o njima znaju vise od ljudi iz upravnog odbora tih istih firmi:)
Licno poznajem tipa koji radi za Fluor i koji je prezadovoljan.
Stoga ukoliko imate nekih tacne i provjerene informacije postirajte ih da bi na neki nacin pomogli onima kojima ta informacija treba.

pa eto mjesto ovog ..mogao si ti plasirati te informacije koje znas :) a ljudi ce pisati sta im se pise..bitno je da onaj koji cita zna sta da zadrzi za sebe ii ne ;) :top:

bugiworld
14.05.2008., 17:04
T-man
Potpuno se slazem sa tobom prijatelju. Izgleda da mnogi nasih ljudi koji sanjaju da dodju sa ovim po nasem misljenju veoma mizerne plate u odnosu na ratnu zonu nisu kontali sustinu razloga zasto ova firma je toliko popularna kod nas a kao sto svi mi znamo taj razlog je velika plata. Ponekad mislim da nazalost i ako umanjuju ove plate da konacna bude samo 220 dollara opet ce se naci bezbroj nasih ljudi da kazu opet je bolje nego 200 u Bosnu a da pri tom ne zele ni da misle da Irak je ratni Irak a Bosna je slobodna Bosna.
Ja imam srece da radim preko 4 godina u najsigurnom bazu Iraka ali uvjeren sam sto od sto da nije uopste vrijedno za ove mizerne plate da kao sto dogadja u nekim bazama da se budi usrijed noci i to mozda 3 puta posle pucanja kad se cuje uzbuna.
A kao odgovor za gospodina koji je hteo informacije evo jedna informacija. Istina je da se mozes da napredjujes u ovu firmu ali sa ovim novim platama postavlja se logicno pitanje. Da li je vrijedno. Evo primjera: Dodjes ti da mi budes sef i ja naravno sa zadovoljstvom cu raditi za tebe. Dok ja radim za tebe ja primam mesecno 6400 dollara (zato sto sam po starom platom) a ti kao moj sef sa duplo odgovornosti ces raditi za duple manje pare od tvog radnika.
Ja necu drzati nista za sebe. Ako neko ima pitanja samo recite bugiworld i ostavite pitanje a meni je zadovoljstvo da odgovorim

Prijatno svima

t-man
14.05.2008., 19:14
Ono sto sam ja pokusao da kazem je to da nasi ljudi misle da je dole sve med i mlijeko i da sve sto zarade ostaje. Niko im nespominje da moraju da plate osiguranje koje kosta $150, sto i nije puno kad je plata 5-6 hiljada (tisuca), ali kad zaradis 1700 onda…..
Ako je sve tako lijepo zasto se onda oni koji su prihvatili ove nove osnove vracaju nakon 7-10 dana. Naravno ne svi, ali i to je znak jer na onim starim platama niko se nije vracao bar dok ne napuni godinu, a i takvih je bilo malo.
Nadam se da me necete pogresno shvatiti. Ja bih najvise volio da sto vise nasih ode dole, ali isto tako nebih volio da nas stavljaju u istu “kapu” sa filipincima, indijcima i ostalim. Jednostavno nepripadamo u tu skupinu i vrijedimo dosta vise. Svi oni koji nisu bili dole mogu pomisliti kako ja ovdje nekog obezvrjedjujem, ali oni koji su bili ili su jos uvijek dole vrlo dobro znaju o cemu ja pricam.
acti: Informacija koju ja znam je da ce i Fluor doci u BiH da regrutuje i da ce ukoliko je tacna informacija ponuditi vece novce. Koliko vece????
Ujedno mislim da je to i dobro jer KBR dosad nije imao pravu konkurenciju u BiH pa su i mogli raditi sta su htjeli. Opet, ostaje nam da sacekamo i vidimo.

w123ce
14.05.2008., 19:47
cvary
perul ameri guzice :) il im ti moras gace trljat ....
posto ti je to jedini kontakt sa ljudima u kbru

lijep pozdrav :)

w123ce
14.05.2008., 19:55
nazalost ove stare uredu, a nas nove isto, bar ovdje u kuvajtu tretiraju kao TCN'S, govorim iz licnog iskustva, posto zajedno sa njima cekam u redu na ulasku u kamp dok ameri ulaze rahat ... a dovode ih sve vishe ... kod mene ih ima 2 direct hires imaju cak i vecu platu nego ja ... jer ih primaju, oni koji dugo rade kao subcontractori, prihvataju baze od 500-600-1000 s pjesmom, jer dobiju hranu, stan, placene letove. Neznam kako je kod vas "gore" u IQ, ali ovdje ovih subcontractori idu kuci jednom godisnje, rade za 350 KD mjesecno, sto je ekvivalentno oko 1200 dolara, placaju prevoz, stan, hranu, vizu ............ a kuvajt skup do bola ... tako da i KBR ima koristi od njih a i njima bolje ... ja se nesmijem pozaliti da mi je lose niti razmisljam o povratku, opet i ovo par hiljada bolje nego 300-400 u Bosni, kad se hoce moze se ustedit. Da se hoce dolar akobogda popravit sve bi to bilo drugacije gledano. Meni da ostane 2000 mjesecno ja presretan, ne puca se, ne radi se strasno, a izdrzace mali mujo i gore ...

w123ce
14.05.2008., 20:00
I ja stvarno nisam imao namjeru da se vise javljam nego samo da pratim ovaj forum al eto, vidim da cu morati pojasniti neke stvari posto ljudi pisu svasta.
Radim u Iraku u B-1 gdje se nalazi Site Management i ovdje i ptice vise na grani znaju da KBR gubi ugovor u svim B site-ovima, takodje da se zatvara B-3 a to se sve desava u avgustu. Ove dvije firme sto preuzimaju daju vece pare samim tim sto ce morati placati 100% uplift za sve uposlenika a kao sto je 123 ca rekao neznase kako ce snosoti troskove letova za odmor a to i nije velika frka jer pocevsi u junu svi letimo iz Istambula a ako se bolje informisete o letovima, povratna karta za Sarajevo je oko 300-350 dolara.
Cvary ocigledno nije dobio mail od managementa u kojem stoji da od sada moras biti na trenutnoj poziciji 180 dana da bi stekao pravo na promociju.
Ali u svakom slucaju vrijedi doci i pokusati jer je bolje nego u BiH svakako, kome se nesvidi bujrum kuci kad god hoce.

na sta ce dobit bolan ;) koda vesh mashine primaju email :)

master1
14.05.2008., 21:55
A sto se vi momci ovde prepucavate....lepo pise DonF na pocetku topica....
"Pišite SAMO činjenice, informacije, savjete, novosti."...Sad vi sto ste tamo...svako ima razlicito iskustvo...i svako razlicito dozivljava celu stvar...ja sam u vojsci...recimo...imao tipa koji nije hteo da ide kuci...jer mu je u vojsci bilo bolje nego kod kuce...a neko opet...hoce da ga mama...ili zena budi kafom u krevetu:rofl:...nismo svi isti...nekome je 500$ dobra plata...nekome je 4000$ malo...ko voli nek izvoli...pa svako je punoljetan...moze da sam donese odluku...ide ili ne..pod uslovom da ga Ameri prime:cerek:
Aj peace malo..i zdravje i puno para svima...:)
Poz.

CVARY
14.05.2008., 23:25
Ono sto sam ja pokusao da kazem je to da nasi ljudi misle da je dole sve med i mlijeko i da sve sto zarade ostaje. Niko im nespominje da moraju da plate osiguranje koje kosta $150, sto i nije puno kad je plata 5-6 hiljada (tisuca), ali kad zaradis 1700 onda…..
Ako je sve tako lijepo zasto se onda oni koji su prihvatili ove nove osnove vracaju nakon 7-10 dana. Naravno ne svi, ali i to je znak jer na onim starim platama niko se nije vracao bar dok ne napuni godinu, a i takvih je bilo malo.
Nadam se da me necete pogresno shvatiti. Ja bih najvise volio da sto vise nasih ode dole, ali isto tako nebih volio da nas stavljaju u istu “kapu” sa filipincima, indijcima i ostalim. Jednostavno nepripadamo u tu skupinu i vrijedimo dosta vise. Svi oni koji nisu bili dole mogu pomisliti kako ja ovdje nekog obezvrjedjujem, ali oni koji su bili ili su jos uvijek dole vrlo dobro znaju o cemu ja pricam.
acti: Informacija koju ja znam je da ce i Fluor doci u BiH da regrutuje i da ce ukoliko je tacna informacija ponuditi vece novce. Koliko vece????
Ujedno mislim da je to i dobro jer KBR dosad nije imao pravu konkurenciju u BiH pa su i mogli raditi sta su htjeli. Opet, ostaje nam da sacekamo i vidimo.
Mala ispravka:kava: osiguranje je 115 dolara, bar je kod mene tako!

CVARY
14.05.2008., 23:33
na sta ce dobit bolan ;) koda vesh mashine primaju email :) A sta da kazem za tebe, ti i onako ne mozem proci nigdje da radis nego kod kbr, jer ih je pola takvi kao ti koji teze preko 140 kg, i imas srece sto kbr prima sve odpadke na ovom svijetu pa eto naslo se mjesto i za tebe, ne znam sta bi ti to mogao u Bosni,Hrvatskoj ili vec odakle si da radis, ne vidim te ni ujednom poslu,ti si jedna obicna hrpa govana, i ja mislim da bi za tebe bilo najbolje da se prebacis u TIFOR tamo ti je mjesto!!!!!!:top:

CVARY
14.05.2008., 23:37
Ali u svakom slucaju vrijedi doci i pokusati jer je bolje nego u BiH svakako, kome se nesvidi bujrum kuci kad god hoce. O tome fakat nemam pojma, evo prvi put cujem za tu informaciju,za tih 180 dana, a email nisam dobio, a i nisam ja sam ovde u B-6 od nasih, ovdje o tome niko ne prica, bar se to brzo dozna ako se desi kakva promjena kao npr to sto ti kazes, a ako i jest tako nije problem jer cu u prvom cugu biti 5 mjeseci tako da mi je na knap!!!!!

w123ce
15.05.2008., 04:48
A sta da kazem za tebe, ti i onako ne mozem proci nigdje da radis nego kod kbr, jer ih je pola takvi kao ti koji teze preko 140 kg, i imas srece sto kbr prima sve odpadke na ovom svijetu pa eto naslo se mjesto i za tebe, ne znam sta bi ti to mogao u Bosni,Hrvatskoj ili vec odakle si da radis, ne vidim te ni ujednom poslu,ti si jedna obicna hrpa govana, i ja mislim da bi za tebe bilo najbolje da se prebacis u TIFOR tamo ti je mjesto!!!!!!

Potpuno te shvatam i stvarno mi je zao sto se osjecas kao otpadak, al vjerovatno bi se i ja tako osjecao da perem prljave gace za milju dolara u sred pustinje ... al bice bolje nedaj se, akobogda pa uvide tvoj talenat i prebace te na pranje potkosulja.

geremy_tz
15.05.2008., 09:20
jel moze neko da mi kaze do kojeg datuma mogu da se nadam pozivu na intw iz sarajeva, da li ce vrsiti pozive sve do 1. juna ili...