PDA

View Full Version : Ideš u Irak preko KBR-a? - I. dio

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

discoza
29.01.2010., 22:37
Pozdrav svima!
Imam jedno pitanje - na što se odnosi security clearance u upitniku za prijavu za fluor? Hvala upućenima :)

leli
30.01.2010., 11:46
prijatelj koji radi u hotelu mi je rekao da su govorili da ce doci 23 februara ali ni oni ne znaju nikad tacno samo se pojave u hotelu

mikie
30.01.2010., 23:05
prijatelj koji radi u hotelu mi je rekao da su govorili da ce doci 23 februara ali ni oni ne znaju nikad tacno samo se pojave u hotelu

pozdrav svima,,ja danas bio sa prijateljem jednim,,i on je primljen u ovu firmu fluor,,i kaze samo malo nesto jezika da znadete i nadjete neku stelu,i sve se moze rijesiti,,i sve ide gotovo preko damira subica,,i damir ako hoce on moze odraditi,,,ovaj momak je imao nekog svog dobrog prijatelja,,i taj njegov prijatelj sve odradio preko damira..sretno svima

zelimafganistan
31.01.2010., 11:32
samo jedno pitanje momci...
jel u onaj cover letter samo kopirati tekst vaseg pisma preporuke i to je to??Pa kasnije kad se ode na razgovor ponjeti potpisano i opecaceno.

i ako sam do sad aplicirao na posao bez unesenog pisma, oce li se to pismo uzimati u obzir sada nakon apliciranja?

...hvala unaprijed

IVANX71
31.01.2010., 11:40
Može li netko opisati kakvi su uvjeti stanovanja u LOGCAP campovima ?
Našo sam na webu ovo http://www.logcap4jobs.com/candidates/work-conditions
Dali je točno ovo šta je napisano ?

atija
31.01.2010., 12:13
Zna li neko kome se može poslati aplikacija za Flour,jer aplikacija sa njihove stranice ne prolazi,jednostavno se ne može poslati.....please somebody...treba mi to fkt :-(

Anibius_LuxiLius
31.01.2010., 14:10
Zna li neko kome se može poslati aplikacija za Flour,jer aplikacija sa njihove stranice ne prolazi,jednostavno se ne može poslati.....please somebody...treba mi to fkt :-(

Kako ti ne prolazi aplikacija....
Prvo sto trebas da uradis jeste da na njihovoj stranici napravis svoj Account.
Pod svojom E.mail addressom.
http://www.fluor.com/career_opportunities.htm

Nakon toga se logujes na istoj stranici sa svojom addressom i svojim pass.
Ides na Search openings/ALL i dobijes listu poslova.

Kada kliknes na odredjeni posao dobijes opis istog i razne opcije medju kojima je i opcija Submit to jobs na koju kliknes, ostatak aplikacije popunis kako zelis.

Moras upload. svoj Cv.

Ako si sve ovo uradio onda si mozda usao u limit sa apliciranjem koji iznosi 20x u roku od 30 dana .
Pa moras malo sacekati.

Ako ni u tome nije problem onda je problem u TEBI.

saburo
31.01.2010., 14:49
evo pitanje kratko,,jel netko dobio ponudu za radit kao zastitar u afganistanu/iraqu??
netko iz hr.? ili bilo tko za dyn corp,eodt??i slicno..i za koju lovu..
ima tko?

trajko64
31.01.2010., 15:39
jer ide neko za kuwait sutra 21,55 istanlbul - kuwait?

top_dog_is_online
01.02.2010., 13:02
Može li netko opisati kakvi su uvjeti stanovanja u LOGCAP campovima ?
Našo sam na webu ovo http://www.logcap4jobs.com/candidates/work-conditions
Dali je točno ovo šta je napisano ?

Ne vjeruj previše onome tko ti za "uslugu" prepravljanja cv-a kaže: All this for only $75.00

Smještaj koji nudi logcapIV su šatori, kontejneri, vojne baze. Nimalo bajkovito, ali ako ideš u misiju zarade, može se podnijeti.

zo-ku-mk
01.02.2010., 13:35
Ne vjeruj previše onome tko ti za "uslugu" prepravljanja cv-a kaže: All this for only $75.00

Smještaj koji nudi logcapIV su šatori, kontejneri, vojne baze. Nimalo bajkovito, ali ako ideš u misiju zarade, može se podnijeti.

velika je razlika izmedju iraka i avganistana,ja sam bio u iraku i imao sam svoj licni kontejer sa tv,internetom,satelitskom i svoju banju a dok toga nema u avganistanu.al je u avg,bolja klima nesto ko nasa dok je u irq,katastrofa dostigne do +64,leti i gusteri padaju u nesvest:lol:

top_dog_is_online
01.02.2010., 14:55
velika je razlika izmedju iraka i avganistana,ja sam bio u iraku i imao sam svoj licni kontejer sa tv,internetom,satelitskom i svoju banju a dok toga nema u avganistanu.al je u avg,bolja klima nesto ko nasa dok je u irq,katastrofa dostigne do +64,leti i gusteri padaju u nesvest:lol:

To sam i ja iskusio u Iraku, ali mi se svidjela njihova "zima", vrijeme je bilo ljepše nego u Hr.

ToPPy
01.02.2010., 15:15
Danas sam saznala, recruteri prvo idu u Makedoniju, a u Tuzli bi trebali biti 01.03.

armin332
01.02.2010., 15:22
Danas sam saznala, recruteri prvo idu u Makedoniju, a u Tuzli bi trebali biti 01.03.

da te ispravi fluor je u tuzli danas stigli

IVANX71
01.02.2010., 15:23
Meni spavanje u kontenjerima nije loše (barem ovi od Konstruktora), kada sam počeo raditi kad sam prvi put vidio kontenjersku sobu reko sam jebote ovo je bolje nego neki hoteli u kojima sam ljetovao. Mnogi se ljudi bune na život u kontenjerima, ovdje nas je do max 3 u sobi.

Upravo sam posalo Flouru svoj CV za posao tesara, pa ću vidjeti koliko para nude sada mi je max max 4000 kn (ako Konstruktor ne dobije Crnu goru onda će biti max 0 kn). Na forumu se piše da je plača tesar u Flouru 40000 - 50000$, ako nude 3000 $ talibani evo mene :p

Znam da je u Afganistanu opasno ali radijeću poginuti za 3000 $ nego za 3000 kn za koliko je nedavno poginuo jedan moj kolega koji je radio u tunelu kod Rijeke a drugi na gradnji hidro elektrane.

IVANX71
01.02.2010., 15:40
velika je razlika izmedju iraka i avganistana,ja sam bio u iraku i imao sam svoj licni kontejer sa tv,internetom,satelitskom i svoju banju a dok toga nema u avganistanu.al je u avg,bolja klima nesto ko nasa dok je u irq,katastrofa dostigne do +64,leti i gusteri padaju u nesvest:lol:[/QUOTE]
Jesi li imao svoj kontenjer jer si bio poslovođa/šef ili su tako imali svi radnici ?

Angie777
01.02.2010., 15:48
Molim informaciju

S obzirom da ste vjerojatno jako dobro upućeni u temu.. da li je moguće da dečko iz HR ode u Irak raditi (nabava za vojsku) .. sa 21. god (sada bi trebao biti tamo vec 2 god) i ima plaću 67 tis kn?

leli
01.02.2010., 16:15
da te ispravi fluor je u tuzli danas stigli

jeli to neka sala ili su stvarno dosli:)

FIOLINA
01.02.2010., 16:55
I jesu li koga zvali na razgovor???

devil666
01.02.2010., 17:38
Bas i nisu nesto azurni ti regruteri,, nema pojma po kojoj selekciji i kako to oni biraju kandidate,, ali vjerojatno kao i prije ista prica ko pozna koga itd..
Poznata mi je cijela priča iraka , jer sam radio za KBR i vec sam sad aplicirao za Fluor ni sam neznam koliko puta,, al kako mi se sve cini bas i netrebaju one ajmorec bivse iracane,, lol.. Uglavnom nisu mi se jos javili i kako im ide taj odabir to me fascinira.. Covjek bi mislio da neko sa iskustvom ko vec pozna cijelu pricu,, ipak samo tamo proveo 2 god.. ko Carpenter supervisor,, ali od njih jos ni a.. a vidit cemo,,mislim da nece biti nista ako se ne potegne neka prica,, ovo samo aplicirat i to bas i nevidim da ima neke koristi...

zacky
01.02.2010., 17:40
Molim informaciju

S obzirom da ste vjerojatno jako dobro upućeni u temu.. da li je moguće da dečko iz HR ode u Irak raditi (nabava za vojsku) .. sa 21. god (sada bi trebao biti tamo vec 2 god) i ima plaću 67 tis kn?

Normalno da je moguće.Tome se svi nadaju.
Samo što je Iraq sada pomalo out,a afganistan in.

Anibius_LuxiLius
01.02.2010., 18:47
Pa da.
Makedonija je preskocena.

Regruteri su vec u Tz.
Znaci stigli su...

Pozivaju od 4 februara.

:top:

leli
01.02.2010., 18:59
pa ako su u tuzli znal neko gdje su odsjeli jer u hotelu nisu

sdsd
01.02.2010., 19:02
Ja sam iz TZ, zvao sam Hotel - nisu tamo. Nemojte bacati bombe bezveze :mig:

devil666
01.02.2010., 19:07
Kad sve na kraju ovo procitas vise neznas ko tu koga,, neki odmag pocnu vec su u tuzli,, drugi kazu sto pricate gluposti itd.. I sad na kraju sto je a sto nije !!! :)

atija
01.02.2010., 19:41
ja sam dobila neprovjerenu informaciju od onih koji su u Afganistanu,da ovi iz Floura dolaze 2.2. tj sutra,da li je potrebno da oni koji su poslali aplikaciju putem e-mail ipak predaju opet aplikaciju ovima koji će doći?? :confused:

leli
01.02.2010., 19:54
ja sam dobila neprovjerenu informaciju od onih koji su u Afganistanu,da ovi iz Floura dolaze 2.2. tj sutra,da li je potrebno da oni koji su poslali aplikaciju putem e-mail ipak predaju opet aplikaciju ovima koji će doći?? :confused:

a gdje dolaze 2.2?

mikie
01.02.2010., 21:58
pozdrav svima,,daj ljudi molim vas ako zna neko tacnu informaciju kad bi trebali biti u tuzli,,nek napise,,,nego jedni napisu a drugi odgovaraju kako nisu dosli,,ako iko zna tacnu informaciju nek napise,,,pozdrav

I:V:A:N
01.02.2010., 22:16
regruteri dolaze 2.2 na svemirsku stanicu MIR i ostaju tamo do 23.2 nako toga idu na mjesec pa tek onda dolaze u ljubljanu

Angie777
01.02.2010., 22:52
Normalno da je moguće.Tome se svi nadaju.
Samo što je Iraq sada pomalo out,a afganistan in.

Ma ok, nije bitno što je in. Nego me zanimalo jel to moguce.. tako mlad. da ga prime (a iskustvo od prije samo kao konobar) .. ili je moguce ili ja svasta vjerujem ;)

zo-ku-mk
01.02.2010., 23:38
Jesi li imao svoj kontenjer jer si bio poslovođa/šef ili su tako imali svi radnici ?[/QUOTE]

90%radnika u iraku ima svoj licni kontejner(sam u sobi) dok u avganistanu je obratno stanje satori

IVANX71
02.02.2010., 06:51
Evo upravo sam dobio ovo poruku od Floura :
Thank you for your interest in career opportunities at Fluor Corporation. Your professional objectives and qualifications are currently being reviewed. If your qualifications match our needs, we will contact you to schedule a mutually convenient time for an interview...

Dali se trebam vesleliti ovoj poruci ili je to samo automatska poruka da su samo zaprimili CV ?

AKOoni ikada odluče mene pozvati kako to radne telefon, mob ili E-mail (radim na terenu pa se nadam da ne na fiksni telefon)?

PS Danas je online virtual recruiter od 15:00 do 17:00 na stranici http://www.workatfluor.com/ro/

zo-ku-mk
02.02.2010., 12:40
to ti je auto meil,a zovu na tel koi si ostavio na sv

armin332
02.02.2010., 13:16
to ti je auto meil,a zovu na tel koi si ostavio na sv

juce su vec stigli i nece pozivati za posao do 1 marta a trebat ce im jos 2500 radnika i gotovo znaci kraj vise ne dolaze.i da odmah reknem da neznam zasto nece pozivati do marta to je njihovo al to sam juce saznao i ne zovte ljudi hotel info je tacan 100% samo dosadujete a iz hotela vam nista nece reci...

Hocu u afg.
02.02.2010., 14:08
nista to nije tacno regruteri su u Makedoniju odnosno dolaze u subotu rezervacija uradjena 100% i pozivaju druge sedmice.Srecno.

Anibius_LuxiLius
02.02.2010., 14:59
nista to nije tacno regruteri su u Makedoniju odnosno dolaze u subotu rezervacija uradjena 100% i pozivaju druge sedmice.Srecno.

Nece biti ni prvi a ni posljednji put da otkazu rezervaciju.
Prvo sto treba da shvate mnogi je da "Regruteri" nisu dvije osobe.
Njih ima jako puno (previse) .

Neki od njih su 100% stigli u Tz.
Mozda neki od njih su na putu za Makedoniju.

Prijatelj koji ima zakazan interview za 6 februar (rekvizicija) mi je potvrdio da su stigli u Tz.Ali najmanje je vazno gdje su.

Mi se ovde natezemo gdje su,sta su, neko bi pomislio svi mi pozvani na razgovor.

:lol:

dilic1972@gmail
02.02.2010., 16:30
alo bećari, vidim ima vas dosta koi odoste u iraq i avganistam. neznam kojeg ste zanimanja ali zna li netko primaju li mozda bageriste???

Hocu u afg.
02.02.2010., 16:43
Nece biti ni prvi a ni posljednji put da otkazu rezervaciju.
Prvo sto treba da shvate mnogi je da "Regruteri" nisu dvije osobe.
Njih ima jako puno (previse) .

Neki od njih su 100% stigli u Tz.
Mozda neki od njih su na putu za Makedoniju.

Prijatelj koji ima zakazan interview za 6 februar (rekvizicija) mi je potvrdio da su stigli u Tz.Ali najmanje je vazno gdje su.

Mi se ovde natezemo gdje su,sta su, neko bi pomislio svi mi pozvani na razgovor.

Slazem se da nije vazno gde su nego koga zovu.

Jel neko danas razgovarao sa regruterima on line?

IVANX71
02.02.2010., 16:59
[QUOTEJel neko danas razgovarao sa regruterima on line?[/QUOTE]

Ja sam razgovarao, pitao sam kad će reguteri doći u Hrvatsku ili neku od susjednih država, dobio sam odgovor da bi treba biti na ovom području u travnju i svibnju.

Mishko Pishko
02.02.2010., 17:02
jel dosta samo uploadati CV i cover letter ili se treba osobno nositi CV u sheraton?

Anibius_LuxiLius
02.02.2010., 18:46

Poceli i oni da mute.
Kao i svaka Firma.

Jedna grupa njih je stigla u Tz.
Ali navodno nece pozivati do marta,prijatelju je odgodjen interview za 2 Mart.

Covjek ne moze da vjeruje sta se dogadja jer je bio tamo 5 god.
Normalno osoblje Hotela se drzi price da nisu Tu.

Jbg. Cudnooo

zo-ku-mk
02.02.2010., 20:03
stigli u makedoniju 100%provereno,al ne primaju niti ce primati ko nije kontaktovan,cak su rekli da ce terminirati svakog ko proba da dosadjuje

ToPPy
02.02.2010., 20:48
Danas sam primila e-mail od moje recruterke (posto sam kandidat od decemra da idem) i 16.02. su u Skoplju, i u martu dolaze u Tuzlu. Definitivno tacno, necu ici u Skoplje za regrutaciju, cekam mart.....
Sve vas pozdravljam i zelim puno srece da imate priliku otici.

Vjerujte mi CV ja bitan........

ToPPy
02.02.2010., 20:52
Jos neki detalji, ko je u Skoplju, bit ce tamo tjedan dana za regrutaciju, i da se odmah pripreme u roku od 2 dana za odlazak........
Ono sto je napisao Aniu_Lubisu (ne znam sada tacno nick name) prati ta upustva u smislu pripremanja dokumentacije..........da vam se ne desi kao meni.

mikie
02.02.2010., 21:09
pozdrav svima,,ja danas bio sa jaranima u hotelu tzula,,i pitao da li su regruteri iz fluor firme stigli u hotel tuzla,,kaze meni zena da nisu dosli u tuzlu,,ali siguran sam da su tu oni u hotelu,,jer kad sam ja bio na recepcijibili su neka 3 amerikanca i pricaju s aovom zenom na recepciji,,u tom sam uvjeren da su oni bili 100%,,e sad sigurno nece nista raditi sada vec u martu...mada s aovom firmom je prava mucka,,dok u KBr je sve islo dobro,,nije bilo nikakih zezanja...

Anibius_LuxiLius
02.02.2010., 21:24
Jos neki detalji, ko je u Skoplju, bit ce tamo tjedan dana za regrutaciju, i da se odmah pripreme u roku od 2 dana za odlazak........
Ono sto je napisao Aniu_Lubisu (ne znam sada tacno nick name) prati ta upustva u smislu pripremanja dokumentacije..........da vam se ne desi kao meni.

Jesi li ti ovo mene nazvala Aniu_Lubisu.
Ah kao zlatna ribica si.
Bas.

Sretno i nemoj da okines opet,sa tim odlaganjem.
Jednog znam koji nije mogao na Kosovo da ide A regruteri mu rekli da mu niko nece garantovati da ce ta pozicija i dalje biti za njega slobodna za vrijeme njihovog boravka u Tz. Sada glavom udara u Zid jer je sam sebe zeznuo.

Ali svako zna svoje.

Aniu_Lubisu.
:)

TOMA 22
02.02.2010., 23:26
toliko sam toga procitao na netu o fluoru i poslu u afganistanu da vise ni sam neznam sta da mislim :confused: prijavio sam se pocetkom januara i ostavio svoj rezime/cv kao i cover letter naravno i aplicirao sam za neke poslove ali nisam imao kontakt ni sa kim iz fluora do sada. postoji li sansa da me pozovu na razgovor ako je istina da su u tuzli jer i ja sam iz okoline tuzle. jeli dovoljno da imas svoj profil kod njih ili treba jos nesto odraditi:confused: . novi sam u ovome pa mi puno toga nije jasno :ne zna:

mikie
03.02.2010., 12:44
toliko sam toga procitao na netu o fluoru i poslu u afganistanu da vise ni sam neznam sta da mislim :confused: prijavio sam se pocetkom januara i ostavio svoj rezime/cv kao i cover letter naravno i aplicirao sam za neke poslove ali nisam imao kontakt ni sa kim iz fluora do sada. postoji li sansa da me pozovu na razgovor ako je istina da su u tuzli jer i ja sam iz okoline tuzle. jeli dovoljno da imas svoj profil kod njih ili treba jos nesto odraditi:confused: . novi sam u ovome pa mi puno toga nije jasno :ne zna:

pa moguce je da te i pozovu,,samo budi uporan i apliciraj ako treba svaki dan i bit ce srece i nafake,,a jos bi bolje bilo ako imas nekog ko ti moze barem malo naci neke stele i jake veze,,tad bi bilo dosta lakse,,jer napisao sam u predhodnom textu da je moj jaran prosao razgovor a da je znao skroz malo engleskog,,jer je imao stelu,,tako da i stelom moze se sve odraditi,,sretno

armin332
03.02.2010., 12:47
Sretno svima za posao ali to nisu bikakve mucke ljudi se odmaraju do 15 ce poceti pozivati a svi znate kako su ameri vrijedni i koliko vole raditi tako da nemoram nista pricati a iz bosne ce primiti u ovom roku 500 ljudi pa ce mo viditi imal ko srece na pvpm forumu i jos nesto nemojte mijenjati svoj cv jer tad im to postaje sumljivo samo na svoj cv dogradujte i sretno svima...

Hocu u afg.
03.02.2010., 15:26
Sta znaci ako vec neko vreme stoji Under prewiev

IVANX71
03.02.2010., 16:25

Koliko ti dugo to već piše ?

Još treba pisati status : Under Consideration (pod razmatranjem)pa onda Offer (ponuda).

FIOLINA
03.02.2010., 16:33

Evo objašnjenja svih mogućih statusa:

Definitions of Candidate Status
Candidate Status
Definition
Pending Review
Your resume/CV has been filed electronically to the position, and has not yet been reviewed by a recruiter or the hiring team.
Other Candidate Selected
Either another candidate was selected for this requisition, or your resume was received after the interview or offer process was underway with another candidate.
Under Review
Your resume/CV is being reviewed by a recruiter.
Under Consideration
Your qualifications are being reviewed by the hiring manager or project team and being compared with other candidates for the position.
No Longer Under Consideration
Your resume/CV has been evaluated, and other candidates were selected as more suitable for the position.
If you have declined an offer for this position, had an offer rescinded for this position, or accepted the position and not shown up for work, you are no longer being considered for the position.
Under Consideration for another Fluor Position
You are no longer under consideration for this position, but are under consideration for another Fluor position.
Pending Candidate Response
The recruiter has requested additional information and is awaiting your response.
Offer
Fluor has extended an offer of employment to you this position. You may have accepted this offer and are waiting for pre-employment processes to be completed.
1

ponovo u Irak
03.02.2010., 18:06

Još treba pisati status : Under Consideration (pod razmatranjem)pa onda Offer (ponuda).

Nemora da znaci da ce posle Under Consideration, da sledi Offer. Ja sam imao sest aplikacija Under Consideration pa su na cetiri pozicije izabran neko drugi, dve su jos uvek (zadnje dve nedelje) Under Consideration.
Kod nize pozicioniranih poslova mozda moze i posle prvog pregleda regrutera da usledi ponuda, medjutim kod malo vise pozicioniranih poslova moze se desiti da i posle dugog razgledanja, ne usledi ponuda (kao u mom slucaju). Logika je prosta, ako apliciras za elekticara ili vodovodziju imas velike sanse da dobijes posao jer je potrebno stotine radnika, ja koji apliciram za supervizora imam vecih problema da dobijem posao, prvo sto je manje otvorenih pozicija, drugo veca je provera kandidata za taj posao i trece teze se nasim ljudima daje taj posao.
Imam jedno pitanje za ostale diskutante. Zasto je bitno, tacnije kome je uopste btno gde se regruteri nalaze? Ako rese da nekog pozovu, pozvace ga nebitno gde se nalaze, ako rese da nekoga ne pozovu, nece ga pozvati, pa makar bili i u komsiluku. Tako da mi nije jasno zbog cega se zamarate lupetanjem i mlacenjem prazne slame. Jos manje mi je jasno kako se uvek pojavi nekakav smesan lik sa nekakvim tacnim informacijama, koje su u sustini obicna glupost, a ne tacna informacija.

Hocu u afg.
03.02.2010., 18:28

pa imam dve pozicije koje stoje Under prewiev vec nedelju dana a nisu izabrani kandidati. ja neznam koliko dugo mogu da cekam za sledeci status. Pa to me zanima vase iskustvo ovde na forumu.pozdrav

Anibius_LuxiLius
03.02.2010., 18:51
pa imam dve pozicije koje stoje Under prewiev vec nedelju dana a nisu izabrani kandidati. ja neznam koliko dugo mogu da cekam za sledeci status. Pa to me zanima vase iskustvo ovde na forumu.pozdrav

Ja na taj status vise ne obracam paznju.
Priznam bilo mi je drago kada se pojavio za odredjene pozicije under review i takodje under consideration.

12-Nov-2009 se prijavio za Administrative Specialist,under consideration mi za tu poziciju stoji od 16-Dec-2009 a i dalje je open.
Za ostale nize pozicije koje ganjam bude under review i veoma brzo je radno mjesto popunjeno.

Tako da na to uopste ne gledam.
Ljudi koji su dobili posao nikada nisu imali ni under review.
To vam i oni licno mogu potvrditi jer s vremena na vrijeme posjete forum.

leli
03.02.2010., 19:12
Nemora da znaci da ce posle Under Consideration, da sledi Offer. Ja sam imao sest aplikacija Under Consideration pa su na cetiri pozicije izabran neko drugi, dve su jos uvek (zadnje dve nedelje) Under Consideration.
Kod nize pozicioniranih poslova mozda moze i posle prvog pregleda regrutera da usledi ponuda, medjutim kod malo vise pozicioniranih poslova moze se desiti da i posle dugog razgledanja, ne usledi ponuda (kao u mom slucaju). Logika je prosta, ako apliciras za elekticara ili vodovodziju imas velike sanse da dobijes posao jer je potrebno stotine radnika, ja koji apliciram za supervizora imam vecih problema da dobijem posao, prvo sto je manje otvorenih pozicija, drugo veca je provera kandidata za taj posao i trece teze se nasim ljudima daje taj posao.
Imam jedno pitanje za ostale diskutante. Zasto je bitno, tacnije kome je uopste btno gde se regruteri nalaze? Ako rese da nekog pozovu, pozvace ga nebitno gde se nalaze, ako rese da nekoga ne pozovu, nece ga pozvati, pa makar bili i u komsiluku. Tako da mi nije jasno zbog cega se zamarate lupetanjem i mlacenjem prazne slame. Jos manje mi je jasno kako se uvek pojavi nekakav smesan lik sa nekakvim tacnim informacijama, koje su u sustini obicna glupost, a ne tacna informacija.

upravu si za ovo pozivanje,moj drug je juce pozvan iz tz u makedoniju na razgovor,samo sto se on glupira pa je reko da ce cekat da dodzu u tz :)

Humanoid
03.02.2010., 20:28
Ja apliciram vec mesec dana i sve osmi jedne su mi Pending Review.
Jedna je No longer under consideration.
Mislim da ipak ne ispunjavam njihove standarde mimo 8 godina radnog iskustva:)

lee_chan
03.02.2010., 22:07
jel dosta samo uploadati CV i cover letter ili se treba osobno nositi CV u sheraton?

kada su u sheratonu?

mikie
03.02.2010., 23:21
upravu si za ovo pozivanje,moj drug je juce pozvan iz tz u makedoniju na razgovor,samo sto se on glupira pa je reko da ce cekat da dodzu u tz :)

svako ima svoje razloge zasto tvoj drug nece da ide za makedoniju,,nemoj da se leli ljutis ovo sto cu ti napisati,,ali ovo u zadnjem redu sto si napisala nikako se neslazem bas sa ovim::: moj drug je juce pozvan iz tz u makedoniju na razgovor,samo sto se on glupira pa je reko da ce cekat da dodzu u tz[

Ako je tvoj drug iz tuzle nece tog tvog druga niko odvuci u makedoniju dzaba,,valja platit prevoz,...od tuzle do makednije nije bogami blizu,,valja putovati na tako daleki put,a sta ako taj tvoj drug neprodje interwiew u makedoniji,,onda je jos gore na gubitku, dao bi za prevoz skupo para,,i onda bi bio na gubitku ako nebi prosao interwiew u makedoniji,,,ali s tvojim drugom se slazem ako je rekao da bolje saceka da dodju u tuzlu,,jer blize mu je i sigurnije ako ga pozovu u tuzlu na razgovor nego dok ode u makedoniju i na razgovoru neprodje,,samo bi bilo gore po njega,,on bi izgubio dan samo u voznji plus taxi placati neko ko ce ga odvuci i dovuci,,troskovi su to,,ovako bolje nek cega kad dodju u tuzlu,ako je vec taj tvoj drug iz tuzle,,sretno svima:)

aleks85
04.02.2010., 07:34
Zdravo svih forumasa "zelim u avg" to je moje moto.Ja sam iz Kumanova,u proceduri sam raditi za "Dynacorp".Ako ima takvih ko mene ili vec prosao,neka da korisni info.Kakve uslove nude,plate,odmore....itd itd.

SRETNO SVIMA:p

ponovo u Irak
04.02.2010., 09:41
svako ima svoje razloge zasto tvoj drug nece da ide za makedoniju,,nemoj da se leli ljutis ovo sto cu ti napisati,,ali ovo u zadnjem redu sto si napisala nikako se neslazem bas sa ovim::: moj drug je juce pozvan iz tz u makedoniju na razgovor,samo sto se on glupira pa je reko da ce cekat da dodzu u tz[

Ako je tvoj drug iz tuzle nece tog tvog druga niko odvuci u makedoniju dzaba,,valja platit prevoz,...od tuzle do makednije nije bogami blizu,,valja putovati na tako daleki put,a sta ako taj tvoj drug neprodje interwiew u makedoniji,,onda je jos gore na gubitku, dao bi za prevoz skupo para,,i onda bi bio na gubitku ako nebi prosao interwiew u makedoniji,,,ali s tvojim drugom se slazem ako je rekao da bolje saceka da dodju u tuzlu,,jer blize mu je i sigurnije ako ga pozovu u tuzlu na razgovor nego dok ode u makedoniju i na razgovoru neprodje,,samo bi bilo gore po njega,,on bi izgubio dan samo u voznji plus taxi placati neko ko ce ga odvuci i dovuci,,troskovi su to,,ovako bolje nek cega kad dodju u tuzlu,ako je vec taj tvoj drug iz tuzle,,sretno svima:)

A sta ako ode za Makedoniju pa prodje intervju i dobije posao?
A sta ako ga nikad ne pozovu u Tuzli na intervju i nikad vise ne dobije poziv za intervju?

Hocu u afg.
04.02.2010., 10:21
Moze li neko objasniti zasto se stalno menja ovaj Job status date i HR status date ako je neko protumacio molim da napise.

desert rough
04.02.2010., 11:44
Ne mogu vjerovat da je ova tema jos aktivna. Svaka cast i pozdrav staroj ekipi

mikie
04.02.2010., 14:26
A sta ako ode za Makedoniju pa prodje intervju i dobije posao?
A sta ako ga nikad ne pozovu u Tuzli na intervju i nikad vise ne dobije poziv za intervju?

slazem se ja u potpunosti,svasta moze da se desi mozda prodje na razgovoru a mozda ne,ali leli je napisala kako njezin drug nesto folira kao zasto nece da ide za makedoniju,,nego je momak rekao da bi sacekao da dodju u tuzlu pa je to leli malo skakljivo zasto njezin drug nece da ide u makedoniju nego hoce da saceka da dodju ovdje u tuzlu,,,momak vjerovatno je razmisljao i ima svoje razloge sto nece,,a mogu barem pomisliti da je razlog bio.. ako bi otisao u makedoniju na razgovor i neprodje na razgovoru bio bi na gubitku toliki put preci samo da bi dosao do makedonije i ti neprodjes na razgovoru,plus taxi placanje,plus potovanje mrcvarenje u putu,,,,momak je bolje odlucio znaci cekat ce da dodju u tuzlu jer mu je blize da dodju u tuzlu,i barem ako neprodje na razgovoru u tuzli nece biti na gubitku(naravno ako je taj momak iz tuzle,,ili zivinica,lukavca ,,mislim to negdje blizu okoline) onda mu je blize i sigurnije da dodje u tuzlu,a ne nego da ode do makedonije pa veliki put preci i potovati,,to je mrcvarenje,,,nemam ja nista protiv tog momka,,njemu dao ce akobogda ispasti posao,,ali vjerovatno je decko odlucio da saceka da dodju u tuzlu...

mikie
04.02.2010., 14:43
ja bi isao za makedoniju na razgovor jedino ako bi mi neko garantovao da bi mogao dobiti posao,,i neko ko ima jaku stelu i vezu da mi sredi posao,,a ja da idem u makedoniju a nisam siguran da li cu proci na razgovor pa nepada mi napamet ici u makedoniju dzaba ako nisam siguran da li cu proci,,i meni je bolje cekati da dodju ovdje u tuzlu jer mi je blize za prevoz i jeftinije za kartu,,,

ja sam prije 2 godine bio na razgovoru u Sarajevu u hotelu holiday inn i nesto sam znao engleskog jezika,,,i pita mene regruter ovo ono,,i pitao me je neko pitanje i ja ga nisam razumio i nisam razumio uopste sta mi je rekao,,i dzaba ono sto sam ja barem sta bilo znao opet mi je rekao jos malo da naucim jezik i vidimo se sledeci put,,i drugi put vise srece,,,i etoo,,nisam prosao,,i ja putovao sa taxijem gotov 3 sata do sarajeva,,jos morao naci taxi da me vozi,,i ja nisam prosao na razgovoru taxiju dao 100km sto me je odvukao i dovukao,,i ja bio na gubitku,,to ti je to,,znaci taj momak je odlucio bolje da saceka da dodju u tuzlu,.nego da ide u makedoniju pa nije siguran da li ce proci.pa ako neprodje ovdje u tuzli ima drugi put,,,nista nije izgubljeno,,vjerovatno je taj momak blizu tu ziiv negdje kod tuzle,,ili je iz zivinica,,sretno:)

IVANX71
04.02.2010., 16:16
Znači regurteri govore engleski, ja sam mislio da su oni zaposlili lokalce da regrutiraju na području ExYu. Pa šta onda ljudi govore da je potrebno znati govoriti samo Yes Yes.

Ja osobno da sam iz Tuzle bi išao u Makedoniju jer je to ista udaljenost kao i od mene do Tuzle. Kada bi mene pozvali u Tuzlu garant bih išao jer Bog zna hoće li oni uopće ikad doći u RH a i hoće li me opet pozvati. Znam da je svakome teško bezveze baciti novce, a treba imati na umu da su oni tebe pozvali pa bi trebao imati barem neke šanse. E kada bi išao na razgovor bez poziva to je onda veliki rizik.

Jebi ga šta je u životu sigurno, kada bi dobio posao sigurno bi rekao kako je to bila najbolja investcija u životu.

FIOLINA
04.02.2010., 17:20
Tako i ja, ako mi je stalo do posla, a jest, riskirala bih i novac i vrijeme i otišla kuda god da me zovu na razgovor...Pitanje je, netko je to već spomenuo, da li bismo uopće dobili šansu ikad više, pa eto, zašto ne otići malo na "izlet", dati sve od sebe, pa kako bude....:D

FIOLINA
04.02.2010., 17:57
A tko su to oni? I da, kada dolaze? Ima netko info?:confused:

Hocu u afg.
04.02.2010., 18:51
Tako i ja, ako mi je stalo do posla, a jest, riskirala bih i novac i vrijeme i otišla kuda god da me zovu na razgovor...Pitanje je, netko je to već spomenuo, da li bismo uopće dobili šansu ikad više, pa eto, zašto ne otići malo na "izlet", dati sve od sebe, pa kako bude....:D

Tako je idem uopste ne razmisljam gde je, samo da mogu otici i nista vise.

leli
04.02.2010., 19:47
nemoj te se ljudi sikirati,kazu da im jako velik broj ljudi treba,otice svi ,samo se ne zna kad ce doci red na koga

M4M9
05.02.2010., 03:00
Citam ovaj forum dugo...
U Utorak sam razgovarao sa regrutericom on line - ime joj je bilo Linsday ili Linsdey nesto tako (ako neko zna neka mi kaze jel ima takva neka) .. I ajde odma me upitala da li sam aplicirao on line - pa sta oni nas smatraju da smo idioti, normalno da je svako aplicira. Posle mi rekla da je nashla moj rezime u bazi da je odlican i da ima dobar polozaj za mene da ce mi se javiti za dva tri sata na telefonu... I hahahaha jos se nije javila iako je proslo ne tri sata nego vec tri dana... I sada se postavlja pitanje ako su oni tako neozbiljni i neprofeionlani onda kako ocekuju od svih nas da budemo ozbiljni ????
Nemojte slati e-mailove direktno na adrese regrutera nego sve onako redom..OK postujem to, ali kako sada kada vidim da od toga nema nishta...
tSvako od nas zeli posao i ko sto vidim na formu vecina se trudi da ide postenim putem onako kako oni nalazu, diktiraju pravila igre koje ni oni ne postuju .. Nije mi jasno ... No ajt ako neko zna neko slicno ime na ono sto sam naveo nek pishe pa bar da znam sa kim sam pricao....

Pozdrav i svako dobro ....

ponovo u Irak
05.02.2010., 03:45
Znači regurteri govore engleski, ja sam mislio da su oni zaposlili lokalce da regrutiraju na području ExYu. Pa šta onda ljudi govore da je potrebno znati govoriti samo Yes Yes.

Dali bi ovo trebalo da bude nekakva dobra sala? Pretpostavljam da ne mislis ozbiljno.

ponovo u Irak
05.02.2010., 03:59
Citam ovaj forum dugo...
U Utorak sam razgovarao sa regrutericom on line - ime joj je bilo Linsday ili Linsdey nesto tako (ako neko zna neka mi kaze jel ima takva neka) .. I ajde odma me upitala da li sam aplicirao on line - pa sta oni nas smatraju da smo idioti, normalno da je svako aplicira. Posle mi rekla da je nashla moj rezime u bazi da je odlican i da ima dobar polozaj za mene da ce mi se javiti za dva tri sata na telefonu... I hahahaha jos se nije javila iako je proslo ne tri sata nego vec tri dana... I sada se postavlja pitanje ako su oni tako neozbiljni i neprofeionlani onda kako ocekuju od svih nas da budemo ozbiljni ????
Nemojte slati e-mailove direktno na adrese regrutera nego sve onako redom..OK postujem to, ali kako sada kada vidim da od toga nema nishta...
tSvako od nas zeli posao i ko sto vidim na formu vecina se trudi da ide postenim putem onako kako oni nalazu, diktiraju pravila igre koje ni oni ne postuju .. Nije mi jasno ... No ajt ako neko zna neko slicno ime na ono sto sam naveo nek pishe pa bar da znam sa kim sam pricao....

On line razgovor sa regruterima je prevashodno namenjen amerikancima, a mi tu dodjemo ko nekakva leva smetala. Nije ovo KBR!

ponovo u Irak
05.02.2010., 04:06
ja bi isao za makedoniju na razgovor jedino ako bi mi neko garantovao da bi mogao dobiti posao,,i neko ko ima jaku stelu i vezu da mi sredi posao,,a ja da idem u makedoniju a nisam siguran da li cu proci na razgovor pa nepada mi napamet ici u makedoniju dzaba ako nisam siguran da li cu proci,,i meni je bolje cekati da dodju ovdje u tuzlu jer mi je blize za prevoz i jeftinije za kartu,,,

ja sam prije 2 godine bio na razgovoru u Sarajevu u hotelu holiday inn i nesto sam znao engleskog jezika,,,i pita mene regruter ovo ono,,i pitao me je neko pitanje i ja ga nisam razumio i nisam razumio uopste sta mi je rekao,,i dzaba ono sto sam ja barem sta bilo znao opet mi je rekao jos malo da naucim jezik i vidimo se sledeci put,,i drugi put vise srece,,,i etoo,,nisam prosao,,i ja putovao sa taxijem gotov 3 sata do sarajeva,,jos morao naci taxi da me vozi,,i ja nisam prosao na razgovoru taxiju dao 100km sto me je odvukao i dovukao,,i ja bio na gubitku,,to ti je to,,znaci taj momak je odlucio bolje da saceka da dodju u tuzlu,.nego da ide u makedoniju pa nije siguran da li ce proci.pa ako neprodje ovdje u tuzli ima drugi put,,,nista nije izgubljeno,,vjerovatno je taj momak blizu tu ziiv negdje kod tuzle,,ili je iz zivinica,,sretno:)

Pa samim tim sto si pozvat na razgovor, oni tebi garantuju da bi ti mogao dobiti posao, a dali ces ga dobiti zavisi od dva uslova. Prvi je dali si zdravstveno sposoban da prodjes lekarski, a drugi uslov je da mozes dokazati (potvrditi) da je istini ono sto si napisao u CV-ju. Tacnije sad postoji i treci uslov, dali imas para da finansiras proceduru (sto nije bio uslov kod KBR-a)

armin332
05.02.2010., 10:14
Molim sve sa foruma da mi odgovore ukoliko znaju sta da radim.Prijaio sam se za posao za firmu atco prije nekih 6 do 7 mjeseci i neki dan sam dobio odgovor pa prije nekih 20 dana od njihovog glavnog osoblj da su poslali moje zainteresovanost glavnom osoblju koji su za to zaduzni i nakon 2 dana dobivam e-mail da posaljem resume i oni cce me kontaktirati i od tog nista nije bilo nisu nista odg i juce mi dosla koverta od atca u kojoj se nalaze 3 knjige a postu sam dobio iz kanade.da li da se sad kome obratim da li je ko sa foruma upucen u to.hvala svima na pomoci...
a knjige su vecinom sta se radi u njihovim firmama i financije i dobio sam karticu na kojoj pise:poslali smo vam materijale koje malo pregledajte i hvala vam na zainteresovaljem za rad u nasoj firmi.

ToPPy
05.02.2010., 20:24
Citam ovaj forum dugo...

Puno ime rekruturice je Linsday Ferguson, ona je bila sa ekipom u Tuzli (decembar).

zo-ku-mk
05.02.2010., 21:32
ne postoji/ linsday ferguson/

Anibius_LuxiLius
05.02.2010., 22:08
Da li ima nesto novo sto se tice regrutera i pozivanja u Makedoniji ...
Vi iz Makedonije sto ste pisite malo sta se desava.
Pozivaju li ?
Ako ne , kada ce poceti i sl.

Pozz

denijob
06.02.2010., 09:44
Zdravo, ja zivim u skoplju i interesuje me ako neko moze da mi kaze da li je tacno da su regruteri u skoplju, sta treba da spremim od dokumenata , i da li ima sanse da me pozovu ako na nekim mojim pozicijama za posao jos uvek stoji Pending Review . HVALA UNAPRED

TOMA 22
06.02.2010., 18:14
nerazumijem...... svi se mi ovde nadamo nekom poslu i prica se kako im trebaju hiljade ljudi a upravo sam gledao na njihovoj stranici trenutno ima manje od 200 ponudjenih poslova u afganistanu ???? i ako je istina da su u tuzli jel iko pozvan na razgovor???

denijob
06.02.2010., 19:44
ljudi ako neko ima nesto konkretno neka napise , svi samo nesto nagadjamo

SPEICHER
06.02.2010., 20:02
Cao narode! Interesuje me oko tog Fluora.... Tek sam se registovao.. pa mi smor da trazim, mozda je vec neko pitao isto pitanje koje cu da postavim:
Ko zna da mi kaze.. To sto smo radili za KBR uzimaju li u obzir regruteri iz Fluora ( imamo li neke prednosti prilikom zaposljavanja kd njih)

Ocekujem odgovor.... HVALA

zo-ku-mk
06.02.2010., 20:37
to sto smo radili za njih je velika prednost,skupi sve sertifikate sto si dobio trebace ti za da bi bio korak napred,a inace nas vecinom zovu direktno iz hjustona sa(tel)001.......ako si naravno aplicirao i ako momentno ima tvoja pozicija,ako ne sacekaj biceee

SPEICHER
06.02.2010., 21:02
Zo-Ku-Mk... Sudeci po tvom nicku, trebalo bi da si iz Kumanova. Isto sam i ja.. verovatno se znamo. Ali u korist bivsim i sadasnjim kolegama pisacu ovim jezikom kako bi i oni razumeli ako ih neka info. od ovog interesuje.
Jesam, aplicirao sam za Carpentera... vise puta ali i za ostale pozicije. Negde pise On-hold i Pending Review, a negde Canceled i Under Review. Pa kako moze da mi razlgedavaju CV ako je pozicija Canceled, nije mi jasno. Imam sva potrebna dokumenta.. i bedzeve i svega.. ali ih ne mogu Attachirati na njihovom sajtu, jer podrzava samo kucani text (skenirano ne mogu zakaciti) Niko me nije kontaktirao iako sam i regruterima slao bezbroj puta.. i poceli se ljutiti da im cesto saljem...

Sta mi mozes oko ovoga reci.. POZZZZZZZZZZZZ

mikie
06.02.2010., 23:09
Cao narode! Interesuje me oko tog Fluora.... Tek sam se registovao.. pa mi smor da trazim, mozda je vec neko pitao isto pitanje koje cu da postavim:
Ko zna da mi kaze.. To sto smo radili za KBR uzimaju li u obzir regruteri iz Fluora ( imamo li neke prednosti prilikom zaposljavanja kd njih)

Ocekujem odgovor.... HVALA

pozdrav:ako si radio u kbr naravno da ces imati priliku za posao i to veliku priliku jer si radio prije za kbr,kod mene drug bio u afghanistanu 2 godine i prije 4 mjeseca napusti kbr u bazi bagram i prije dva mjeseca ovi iz fluor firme ga pozvali i on odmah dobio posao i vec je tamo 2 mjeseca..a dok ovdje neki pa cak i (ja) cekamo godinu dana neke pozive,,ali ima neko i dobije posao koji nikad nije radio za kbr,ali naravno vecinom jakom vezom i stelom,,a cuvaj ti te svoje papire iz kbr,one njihove neke zahvalnice i priznanice sve sto si dobio od kbr to obavezno cuvaj i ponesi te papire ako te budu pozvali ovi iz fluor,i posalji im na email,,to im isto znaci dobro ako vec imas neke papire od kbr,,sretno

RRealan
07.02.2010., 01:54
pozdrav:ako si radio u kbr naravno da ces imati priliku za posao i to veliku priliku jer si radio prije za kbr,kod mene drug bio u afghanistanu 2 godine i prije 4 mjeseca napusti kbr u bazi bagram i prije dva mjeseca ovi iz fluor firme ga pozvali i on odmah dobio posao i vec je tamo 2 mjeseca..a dok ovdje neki pa cak i (ja) cekamo godinu dana neke pozive,,ali ima neko i dobije posao koji nikad nije radio za kbr,ali naravno vecinom jakom vezom i stelom,,a cuvaj ti te svoje papire iz kbr,one njihove neke zahvalnice i priznanice sve sto si dobio od kbr to obavezno cuvaj i ponesi te papire ako te budu pozvali ovi iz fluor,i posalji im na email,,to im isto znaci dobro ako vec imas neke papire od kbr,,sretno

Interesantan stil pisanja ima ovaj Miki,kolege iz Kumanova se bolje snalaze sa jezikom.Pitao bi momka iz Skoplja zar se ne boji da ide na bliski istok,18.01.2010 bas bio jeziv clanak u Dnevniku.Pozdrav

sizars
07.02.2010., 10:45
Pitanje za 5 Bambija glasi:
Kog datuma je Fluor u Tuzli a kog u Skopju.
Vreme tece SAD!!!

SPEICHER
07.02.2010., 12:39
Pitanje za 5 Bambija glasi:
Kog datuma je Fluor u Tuzli a kog u Skopju.
Vreme tece SAD!!!

:rofl: za u Tuzlu neznam...nisam siguran, a u Skoplju su od sutra (Ponedeljak 8-mog Feb. 2010) prijatelju

zo-ku-mk
07.02.2010., 13:19
SPAICHER. DA TI ODGOVORIM, SIGURNO NE ZNAS A TREBAO BI DA ZNAS (JER RADIOSI ZA NJIH) DA NESMES NIKOM DA SALJES SVOJE BEDJEVE A POGOTOVO NIKAKO INTERNETOM I TO NIKAKO ONAJ BROJ SA ZADNJE STRANE GDE JE FN.............BROJ POSALJES SAMO AKO TE NEKI REGRUTER PITA ZA NJEGA I INSISTIRA ZA NJEGA,i SIGURNO SU TE UCILI KAO I SVE NAS DA BEDJ SMES DA POKAZES SAMO U KRAJNOJ NUZDI(MISLIM KAD SI VAN PROJEKTA NA R&R ILI SLICNO)

ToPPy
07.02.2010., 13:50

Greska u imenu, postoji Lyndsey E. Ferguson.

sizars
07.02.2010., 13:58
:rofl: za u Tuzlu neznam...nisam siguran, a u Skoplju su od sutra (Ponedeljak 8-mog Feb. 2010) prijatelju

Kako znas da je informacija tacna?:ne zna:

DINgospO
07.02.2010., 14:06

Natjerali ste me da se i ja registruijem nakon godinu dana aktivnog citanja i beskorisnih informacija (vecinom) evo malo i od mene.Postoji Lyndsey a evo vam jos malo imena nek vam se nadje ko zna mozda neko pomogne pozzzzzzzzz za sve i sretnolyndsey.e.ferguson@fluor.com jeanne.hudson@fluor.com tim.kirk@fluor.com jeff.madland@fluor.com james.hull@fluor.com( bivsi KBR recruiter radi sad specijalno za Balkan) sarah.spikes@fluor.com brett.kummer@fluor.com laura.townsend@fluor.com shayna.brown@fluor.com rich.hamilton@fluor.com becca.webb@fluor.com holley.rainwater@fluor.com christopher.moody@fluor.com i na kraju najvaznija faca je svi znate damir.subic@fluor.com Budite uporni ljudi pozzzz. Siguran sam da ce mnogi prepoznat imena !!!!

SPEICHER
07.02.2010., 15:10
Kako znas da je informacija tacna?:ne zna:

Moj drug je pozvan za sutra (8 Feb 2010) na interwiev u Skoplju.

SPEICHER
07.02.2010., 15:14
SPAICHER. DA TI ODGOVORIM, SIGURNO NE ZNAS A TREBAO BI DA ZNAS (JER RADIOSI ZA NJIH) DA NESMES NIKOM DA SALJES SVOJE BEDJEVE A POGOTOVO NIKAKO INTERNETOM I TO NIKAKO ONAJ BROJ SA ZADNJE STRANE GDE JE FN.............BROJ POSALJES SAMO AKO TE NEKI REGRUTER PITA ZA NJEGA I INSISTIRA ZA NJEGA,i SIGURNO SU TE UCILI KAO I SVE NAS DA BEDJ SMES DA POKAZES SAMO U KRAJNOJ NUZDI(MISLIM KAD SI VAN PROJEKTA NA R&R ILI SLICNO)

Ma daaajjjj.... to mi nekako previse "Dzejms Bondovski" zvuci.. kao da neznas kako funkcionisu oni.
Da su se samo oni drzali pravila ne bi nekim oduzeli bedzeve nekima ne.. ko ce garantovati da se ti bedzevi nece zloupotrebljavati u "civilstvu"...

Seferlilo
07.02.2010., 16:09
ja sam sinoc zvao hotel u skoplju kazu da nisu dosli regruteri . kod mene stoji (on hold) ako zna neko sta to znaci, ja znam prevod samo ne znam jeli to dobro ili nije?
hvala

lingva
07.02.2010., 18:45
Moj drug je pozvan za sutra (8 Feb 2010) na interwiev u Skoplju.

a za koju poziciju je pozvan?i znas li kad su ga zvali?
poz

IVANX71
07.02.2010., 19:08
EKSKLUZIVNO: Umjesto u Tuzlu, Fluor otišao u susjednu zemlju

http://www.bliski-istok.ba/index.php/aktuelno/4717.html

Od izvora bliskih našem portalu saznajemo da su regruteri američke kompanije Fluor sa Kosova preselili u Makedoniju, odakle će vršiti nova regrutovanja radnika za poslove u Afganistanu, tako da od dugo najavljivanog dolaska regrutera u Tuzlu u februaru ove godine nema ništa.

Djelatnike kompanije Fluor u Tuzli možemo očekivati tek početkom marta ove godine, a dobra vijest je da bi u tom periodu iz Tuzle u Afganistan moglo otići nekoliko hiljada radnika. Naime, ova kompanija će trebati građevinske radnike, električare, vodoinstalatere, kuhare.

Napravite svoj CIV, prijavite se i možda vas čeka vaše radno mjesto u Afganistanu, a do tada će vas o dolasku Fluor-a blagovremeno obavještavati vaš bliski-istok team.

dinoosmanovic
07.02.2010., 23:45
Da li mozete mi samo reci da li je ko otisao sa 18 godina ili 19 ?:top:

viktor84
08.02.2010., 00:36
Da li mozete mi samo reci da li je ko otisao sa 18 godina ili 19 ?:top:
Za KBR moj brat otide na 19 godine samo sto je napunio takoj da nema problem bratko ne se sekiraj samo pucaj i napred a ja kd bese imase 21 ic ne mu se sekiraj apliciraj ne gledav mnogo godline regruteri samo treba malko poviske da gi ubedis regruteri nego li nekoj drug sto ima 25 - 30 godine radi radno iskustvo malko ke ti e potesko da obrazlozis deka imas neli 3-4 godine iskustvo
Ali samo uporno i nadamo se ke bidne!!!!

SPEICHER
08.02.2010., 01:03
a za koju poziciju je pozvan?i znas li kad su ga zvali?
poz

Pre otprilike 10-tak dana... za poziciju Electrician

ponovo u Irak
08.02.2010., 01:38
EKSKLUZIVNO: Umjesto u Tuzlu, Fluor otišao u susjednu zemlju

http://www.bliski-istok.ba/index.php/aktuelno/4717.html

Od izvora bliskih našem portalu saznajemo da su regruteri američke kompanije Fluor sa Kosova preselili u Makedoniju, odakle će vršiti nova regrutovanja radnika za poslove u Afganistanu, tako da od dugo najavljivanog dolaska regrutera u Tuzlu u februaru ove godine nema ništa.

Djelatnike kompanije Fluor u Tuzli možemo očekivati tek početkom marta ove godine, a dobra vijest je da bi u tom periodu iz Tuzle u Afganistan moglo otići nekoliko hiljada radnika. Naime, ova kompanija će trebati građevinske radnike, električare, vodoinstalatere, kuhare.

Napravite svoj CIV, prijavite se i možda vas čeka vaše radno mjesto u Afganistanu, a do tada će vas o dolasku Fluor-a blagovremeno obavještavati vaš bliski-istok team.

Ma kako nekoliko hiljada? Ja sam ubedjen da ce otici nekoliko stotine hiljada, ma oticice i milion, siguran sam! Jebem ti idiote!!

UPOZORENJE !!!
NEMOJTE NIKAKO DA PRAVITE CIV!! Moze se desiti da nikad ne dobijete posao!!
PROBAJTE DA NAPRAVITE CV!!!

P.S. Dali bi samo neko mogao da im kaze kako se pise CV ????

ponovo u Irak
08.02.2010., 02:08

A ko te je to ucio da nesmes da pokazujes badge nikome? Badge ti je isto sto i licna karta, ti odlucujes kome ces pokazati, a kome neces. Ako si bio u Iraqu, jos mi i objasni logiku navlacenja zavesa na autobuse koji prebacuju ljude od aerodroma do BTC-ja i nazad, kao i sva ona glupa security predavanja. Kretenizam zivi! Nemoj samo da mi kazes da si to shvatao ozbiljno. Ako jesi, ti si veci car od njih.

Pa covek je poslao svoj badge u krajnjoj nuzdi, coveku treba posao, gdeces vecu nuzdu od toga. Ja sam svoj vratio, inace bi me bolelo kurac. Ne da saljem meilom, ovde bi ga zakacio kad bi mislio da ce mi to nesto pomoci.

IVANX71
08.02.2010., 07:16
Pre otprilike 10-tak dana... za poziciju Electrician

Javi nam kako je prošao.:top:
Dali je već prije radio za LOGCAP?

armin332
08.02.2010., 14:38
Molim sve sa foruma da mi odgovore ukoliko znaju sta da radim.Prijaio sam se za posao za firmu atco prije nekih 6 do 7 mjeseci i neki dan sam dobio odgovor pa prije nekih 20 dana od njihovog glavnog osoblj da su poslali moje zainteresovanost glavnom osoblju koji su za to zaduzni i nakon 2 dana dobivam e-mail da posaljem resume i oni cce me kontaktirati i od tog nista nije bilo nisu nista odg i juce mi dosla koverta od atca u kojoj se nalaze 3 knjige a postu sam dobio iz kanade.da li da se sad kome obratim da li je ko sa foruma upucen u to.hvala svima na pomoci...
a knjige su vecinom sta se radi u njihovim firmama i financije i dobio sam karticu na kojoj piseoslali smo vam materijale koje malo pregledajte i hvala vam na zainteresovaljem za rad u nasoj firmi.

IMAL KO DA ZNA STA BI MOGLO DA BUDE OVO!!

Seferlilo
08.02.2010., 15:09
dali neko zna, jesu li ovi sa Fluora u skoplju ili nisu?

sizars
08.02.2010., 15:57
dali neko zna, jesu li ovi sa Fluora u skoplju ili nisu?

100% sigurno da su u Skopju:top:

Seferlilo
08.02.2010., 16:12
hvala druze jel znas dokle traje taj konkurs u skoplju?

denijob
08.02.2010., 16:21
ljudi ima li neko da pozvan u skoplje na razgovor

biohazard00
08.02.2010., 18:16
u skoplju su to je tacno i to u hotel aleksandar palace,pozz i srecno svima

sizars
08.02.2010., 18:58
hvala druze jel znas dokle traje taj konkurs u skoplju?

To ce izaci tek u sledecem broju marti misterije:rofl:

FIOLINA
08.02.2010., 19:46
CAR!
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

zeljkodoboj
08.02.2010., 20:30
pratim ovu temu neko vrijeme .od prestavnika FLOR iz tuzle sam saznao da su u tuzli 01 03 2010 ali neznam gdje,ali mogu doci samo oni koji budu prije ampliclirali i koje oni odaberu i pozovu.da li neko zna na kojoj se adresi aplikacije predaju.pozdrav.

sizars
08.02.2010., 20:47
pratim ovu temu neko vrijeme .od prestavnika FLOR iz tuzle sam saznao da su u tuzli 01 03 2010 ali neznam gdje,ali mogu doci samo oni koji budu prije ampliclirali i koje oni odaberu i pozovu.da li neko zna na kojoj se adresi aplikacije predaju.pozdrav.

Ako sam te dobro razumeo Zeljko iz Doboja...amplikacije na...www.fluor.com

babaccc
08.02.2010., 23:13
EJ ljudi, u kojem ste vi formatu uploadovali CV? Word, Pdf ili nesto drugo ?

Hocu u afg.
09.02.2010., 08:49
Trbalo bi da su vec stigli u Skoplju ali jos nisu pozvali nikoga .

Humanoid
09.02.2010., 08:51
Trbalo bi da su vec stigli u Skoplju ali jos nisu pozvali nikoga .

To provereno?

Humanoid
09.02.2010., 08:54
EJ ljudi, u kojem ste vi formatu uploadovali CV? Word, Pdf ili nesto drugo ?

Ja sam moje uploadovao u dva formata i text i word format. Videcemo koje ce da upali - ako upali.

Hocu u afg.
09.02.2010., 10:20
To provereno?

100%

Seferlilo
09.02.2010., 13:52
druze za sta je to 100% da su u skoplju ili da ni su zvali na intervju?
hvala

Hocu u afg.
09.02.2010., 14:00
druze za sta je to 100% da su u skoplju ili da ni su zvali na intervju?
hvala

U skoplu su sigurno i jos nisu poseli da zovu.Verovatno narednih dana pocinju da rade informacija direktno iz hotela Aleksandar Palas Skoplje.

Hocu u afg.
09.02.2010., 14:02
******** Skoplju

FIOLINA
10.02.2010., 15:28
Mirno nešto....izgleda svi otišli u Skopje na razgovor....:D:D:D

denijob
10.02.2010., 15:59
ja sam iz skoplja ali kolko sto znam jos nisu poceli da zovu a ako jesu i ako neko zna neka kaze nesto novo

Hocu u afg.
10.02.2010., 16:49
Dali pratite da nema niti jedan novi oglas za nas balkance zanci ko je aplicirao ,aplicirao je .

denijob
10.02.2010., 16:55
nije bitno sto nema novih ponuda vec da li ce i nas da zovu koji smo aplicirali

FIOLINA
10.02.2010., 17:12
Dali pratite da nema niti jedan novi oglas za nas balkance zanci ko je aplicirao ,aplicirao je .

Ako se aplicira na njihovoj stranici pod LOGCAP IV Careers, kako se može znati da je nešto "rezervirano za Balkance"??? :confused:

Anibius_LuxiLius
10.02.2010., 17:28
Ako se aplicira na njihovoj stranici pod LOGCAP IV Careers, kako se može znati da je nešto "rezervirano za Balkance"??? :confused:

Bravo.
Upisala si text prije mene.
Sto bi rekli.
Uze mi rijec iz usta.

Aplikacije na njihovoj stranici vidi isto onaj u Africi i onaj na Novom Zelandu.
A i mi na Balkanu.

Nista nije rezervisano za nas BALKANCE.
Nase je da apliciramo i da cekamo da se izredaju Specijalci sto jednom apliciraju i budu pozvani.

Takvih je svakim danom sve vise i vise.
:kava:

sizars
10.02.2010., 18:15
:kava:

Hocu u afg.
10.02.2010., 19:53
Ne znam dali ste procitali ali na nekim radnim mestima je pisalo ovo a sad ga nema. On-site interviewing for this position will take place in the Balkan region. Candidates must be available to interview at the aforementioned location, and must posses the ability to read, write and speak fluent English to be considered.

Here I am again
11.02.2010., 05:14
a knjige su vecinom sta se radi u njihovim firmama i financije i dobio sam karticu na kojoj piseoslali smo vam materijale koje malo pregledajte i hvala vam na zainteresovaljem za rad u nasoj firmi.

IMAL KO DA ZNA STA BI MOGLO DA BUDE OVO!!

Armine, iskreno prvi put cujem za kompaniju Atco.... Mozda nisam dovoljno u toku... Da li uopste poznajes ikoga ko radi za tu kompaniju, kako si uopste dosao do nje???
Ja se ne bih upustao u nepoznato; KBR, Flour i sl. ... ipak su to kompanije u kojima radi masa naseg svijeta, ja nebih ispitivao "nepoznato trziste"...
Pozdrav, sretno...

Hocu u afg.
11.02.2010., 11:58
U Skplju pozvani mnogo a prosli vrlo malo

sizars
11.02.2010., 12:33
U Skplju pozvani mnogo a prosli vrlo malo

Odakle ti te informacije,jesi bio na interviw?:confused:

lingva
11.02.2010., 12:53
Armine, iskreno prvi put cujem za kompaniju Atco.... Mozda nisam dovoljno u toku... Da li uopste poznajes ikoga ko radi za tu kompaniju, kako si uopste dosao do nje???
Ja se ne bih upustao u nepoznato; KBR, Flour i sl. ... ipak su to kompanije u kojima radi masa naseg svijeta, ja nebih ispitivao "nepoznato trziste"...
Pozdrav, sretno...

ATCO je kanadska firma koja radi u Kandaharu!radi neke slicne poslove koji je radio KBR , samo sto radi za NATO vojsku! Neznam kolke sum im plate i odmori, ali radi 6 dana po 8 sati nedelnjo i 7mi je slobodan!nemaju tolka stroga pravila kao KBR ( moze se nositi sta god hoces od odeca, moze se piti itn itn)
Pozdrav

denijob
11.02.2010., 12:57
odakle informacija da je pozvano dosta ljudi , kad sam ja u skoplju i jos nemem takvu informaciju

zo-ku-mk
11.02.2010., 13:13
bio sam juce do aleksandar palas i nema sanse dase dodje u kontakt sa regruterima (BAR JUCE NEZNAM ZA DANAS)bilo nas 4 eks kbr pred vratima,hotelsko obezbedjenje neda dase udje traze pasos da provere dali si pozvan na intervju ako ne kazu nemoze jer su im tako rekli ameri?a koliko smo mogli da vidimo pozvali su samo ljude sa kosova na intervju valjda nisu stigli tamo da urade intervju.preskocicu danas sutra opet probam ali sudeci po onome od jucer tesko

denijob
11.02.2010., 13:18
zo-ku-mk da li ima guzve ispred hotela

Anibius_LuxiLius
11.02.2010., 13:21
odakle informacija da je pozvano dosta ljudi , kad sam ja u skoplju i jos nemem takvu informaciju

Pa prosetaj malo do hotela.
Vidi sta se desava.
Jeli ja trebam iz Bosne doci tamo pa da ti ovde napisem Info koliko je pozvano,koliko je odbijeno i sl.

Kako to tako.
Neda vam se prosetati,malo porazgovarati sa ljudima koji su u hotelu.
Jer uvijek je onih koji dolaze svaki dan u nadi da ce se nesto dogoditi.

Da ce neka sreca sa neba pasti i sl.

Ko ima info do kada ostaju u Makedoniji,i da li su zvali raju iz Bosne ili Hrvatske na razgovore.

Pozz

armin332
11.02.2010., 13:21
ATCO je kanadska firma koja radi u Kandaharu!radi neke slicne poslove koji je radio KBR , samo sto radi za NATO vojsku! Neznam kolke sum im plate i odmori, ali radi 6 dana po 8 sati nedelnjo i 7mi je slobodan!nemaju tolka stroga pravila kao KBR ( moze se nositi sta god hoces od odeca, moze se piti itn itn)
Pozdrav

aha sa tim sam upoznat al cekam odg ovaj regultant je na odmoru sto me je kontaktirao tak su mi rekli iz ofisa pa cekam sta ce da bude

denijob
11.02.2010., 13:24
ja sam bio do hotela i u ponedeljk i utorak pa sad ako je neko bio juce ili danas da kaze sta ima novo inace sve informacije koje ikmam napisacu na forumu , bez problema

armin332
11.02.2010., 13:30
Pozdrav, sretno...

joj pa vi ste navlili svi na flor daxcorp i kbr a sve americke firme su dobre et ja sam aplicirao za 106 firmi i cekam i nedosadujem vise i gdje sam se najmanje nadao et upornos i upornost se isplati ustupio sam sa dosta ljudi iz iraqa kuwaita i afghanistana ali ne mogu pomoci al uspio sam doci do maila jednog oficira koji mi pokusaje sr editi za daycorp al ide tesko jer moras imati njihov pasos al sad ce i oni imati ugovo r da vode bosance rade na tom pa tako prijavite se svi i cekajte taj dan... ima par bosanaca sa americkim pasosom.a prijavio sam se tako sto sam htjeo aplicirati i potrefio sam vrijeme kad su mili onlain regultant i poslao da sam zainteresovan da radim i nakon 6 mjeseci dobijam odg od ofisa da ce me kontaktirati njihov covjek koji je zaduzen da dovodi radnike i kako je bilo dobio sam mail i uradio sam kako mio je rekao al kroz 15 dana dobijam postom iz kanade u kojoj se nalazi vise o njihovoj firmi i o mmojoj struki za koju sam se prijavio i sad cekam dosta mi ih je reklo da ce me nazvati jer u njih ide sve preko meila a razgovor preko telefona...

lingva
11.02.2010., 13:31
ja sam bio do hotela i u ponedeljk i utorak pa sad ako je neko bio juce ili danas da kaze sta ima novo inace sve informacije koje ikmam napisacu na forumu , bez problema

Sve sto sam ja cuo , je da sum pozvani samo food service workeri na intervju! kao dosada su zvali samo food service!ima li neko drugih informacija?(dali su mozda i neke druge struke pozvane)

Hocu u afg.
11.02.2010., 14:09
Ja sam dobio info iz hotela sad pre par minuta da nema guzve i da sve ide kako treba ali nije moguce da se stupi u kontaktu za regruterima posto ih cuvaju .Juce je bilo pozvano puno ljudi negde oko 70 a prosli su samo 15 tak ljudi i to vraceni zbog engleskog jezika vecina njih.Pozivali su i druge struke nije samo food service neko i plumbere i elektricare tako mi ja receno danas.mislim da ke u makedonijuostati jos nekoliko dana a posle se nezna izgleda da se vracaju kon nas ili idu u afganistan.Vecinom ljudi sto je juce pozvano su bili bosanci i albanci sa kosova a makenonci najmanje verojatno da je ovo prvi krug .Rekli su mi i da su sklratili procesing regrutiranja i da traje samo 3 dana .To je sve za sad sto sam mogao da saznam iz proverenih izvora.Pozdrav svima i cekam da pisete sve sto ste saznali sta se desava u Skoplu.Srecno

zo-ku-mk
11.02.2010., 17:46
malo pre mise javio prijatelj koji je ceo dan opet bio pred hotela u nadi dace uci ali popusto nema sanse kaze ni danas,a kaze izlazio regruter danas i pitali ga dali ce hteti da ih prime rekao im je dace primati samo koji su pozvani i da nece drukcije.ko zna videcemo sutra opet:ne zna:

IVANX71
11.02.2010., 17:59
Svaka vam čast zo-ku-mk i Hocu u afg, konačno neke prave informacije:top:

lingva
12.02.2010., 15:24
ima li novih informacija oko Fluora u Skoplju???? zna li neko zovu li jos ili sta je novo?

Here I am again
12.02.2010., 16:08
joj pa vi ste navlili svi na flor daxcorp i kbr a sve americke firme su dobre et ja sam aplicirao za 106 firmi i cekam i nedosadujem vise i gdje sam se najmanje nadao et upornos i upornost se isplati ustupio sam sa dosta ljudi iz iraqa kuwaita i afghanistana ali ne mogu pomoci al uspio sam doci do maila jednog oficira koji mi pokusaje sr editi za daycorp al ide tesko jer moras imati njihov pasos al sad ce i oni imati ugovo r da vode bosance rade na tom pa tako prijavite se svi i cekajte taj dan... ima par bosanaca sa americkim pasosom.a prijavio sam se tako sto sam htjeo aplicirati i potrefio sam vrijeme kad su mili onlain regultant i poslao da sam zainteresovan da radim i nakon 6 mjeseci dobijam odg od ofisa da ce me kontaktirati njihov covjek koji je zaduzen da dovodi radnike i kako je bilo dobio sam mail i uradio sam kako mio je rekao al kroz 15 dana dobijam postom iz kanade u kojoj se nalazi vise o njihovoj firmi i o mmojoj struki za koju sam se prijavio i sad cekam dosta mi ih je reklo da ce me nazvati jer u njih ide sve preko meila a razgovor preko telefona...

Samo ti Armine, druze, budi uporan :lol:; naravno da se upornost isplati, kad - tad, al dok ti cekas 6 mjeseci da te kontaktira neko iz jedne firme od 106 americkih firmi za koje kazes da si aplicirao, ljudi lovuuuuu uzimaju... :eek:
Vrijeme je novac, u svakom slucaju, sretno!!!! :top:

IVANX71
12.02.2010., 17:03
Ako sam dobro shavtio (a nadam se da nisam) plače koje se navode na forumu su bruto, znači na tu plaču će nas država oderat ako prijavimo kao zaradu iz inozemstva.

Može li netko od bivših KBR-ovaca reći kako ste riješili problem oporezivanje zarade?
O porezu se jedino pisalo na početku foruma (str. 7).
Kada bi mi država uzele sve svoje namete (porez, mirovinsko...) ostalo bi mi skoro pa isto kao i ovdje (pogotovo uzevši u obzir broj radnih sati mjesečno):(

Baš mi se neda igrati lovice sa talibanim zabadava.

FIOLINA
12.02.2010., 17:50
Netko je spominjao mogućnost otvaranja računa u drugim zemljama...Slovenija, Švicarska...:confused:
Trebalo bi to naći u ovih 200 stranica...već su bivši KBR-ovci pisali o tome.

Ovdje sam našla ponešto korisnih informacija (za HR rezidente) ali ni sama nisam sigurna što se odnosi na nas ako odemo...

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=43113

IVANX71
12.02.2010., 17:54
I ja sam mislio otvoriti račun u inozemstvu, ali to nesmiješ bez odobrenja HNB-a. To je trebalo prestati vrijediti od 01.01.2010. ali su mudrijaši u prosincu 2009 odgodili do 01.01.2011.:mad:

FIOLINA
12.02.2010., 18:15
Nisam sigurna...ali evo ovako, dajte mi malo vremena pa ću ja to provjeriti "iz prve ruke". Susjed mi je slučajno načelnik Porezne uprave u gradu u kojem živim, pa ću ga pitati! :ne zna:

Dyncorp1
12.02.2010., 22:47
Zdravo,

dobila sam ponudu iz Dyncorp-a.
Moze li mi neko reci vise informacija o ovoj firmi. Kakve uslove nudi?

Hvala Vam!

lingva
13.02.2010., 13:24
ima li neko pojma sta se desava u skoplju? vidim da su otvorili puno novih pozicija na koje pisi da se intervju odrzava na balkanu?
pozz

mario1502
13.02.2010., 14:31
I ja sam mislio otvoriti račun u inozemstvu, ali to nesmiješ bez odobrenja HNB-a. To je trebalo prestati vrijediti od 01.01.2010. ali su mudrijaši u prosincu 2009 odgodili do 01.01.2011.:mad:

nisam nikad prijavio nista, oni nisu trazili...zasada je dobro

Seferlilo
13.02.2010., 15:42
pozdrav svima!
ima li info. iz skoplja, sta se tamo desava jeli zovu ili je gotovo?

FIOLINA
13.02.2010., 16:51
ima li neko pojma sta se desava u skoplju? vidim da su otvorili puno novih pozicija na koje pisi da se intervju odrzava na balkanu?
pozz

A gdje vi to vidite da su interviews na Balkanu??? :ne zna:

IVANX71
13.02.2010., 17:37
Na nekim poslovima piše (u opisu posla) kako sam primjetio kod svih formena (plumbing, laborer ...).

"On-site interviewing for this position will take place in the Balkan region. Candidates must be available to interview at the aforementioned location, and must posses the ability to read, write and speak fluent English to be considered."

FIOLINA
13.02.2010., 18:36
Ah soooo....bit će da to nisam skužila jer nisam baš gledala opise za plumbers itd! :rofl:

sizars
13.02.2010., 21:28
Ah soooo....bit će da to nisam skužila jer nisam baš gledala opise za plumbers itd! :rofl:

Logicno je da su se javljali ljudi sa ovih prostora bez trunke Engleskog.
Tako da kapiram ''Na Balkanu,sa Engleskim''......!!!!!

denijob
14.02.2010., 09:59
zo-ku-mk i Hocu u afg gde sta se desavava vi uvek imate dobre informacije , pa pisite ako znate nesto novo ja inace znam 10 ljudi iz skoplja koji su aplicirali ali nisu dobili poziv do sada pozdrav

zo-ku-mk
14.02.2010., 12:16
Bio sam opet jutros moj drug je pozvan na proces,sacekali smo napolju da pocnu da ih prozivaju i eto ti regrutera izadje napolju da pusi i odmah u akciju,pricao sam sa njim dali ima sanse dase udje nepozvan izmedju oko 40 pozvanih kandidata celo vreme je govorio da to nije moguce jer kako on kaze ne regrutiraju oni vec regruteri sa on lajn/ kao oni samo dovrse proces !/i da mora strogo on lajn,cak nije hteo ni da uzme sv i daga pogleda kasnije, jer kaze to nesme da uradi(videce ga neko)nisam mogao da poverujem na tu glupost,i tako pricajuci svatio sam medju redova da je neko sa eks YU prostora poslao glupiiii mejl !!!!!ps/ ako te odbiju danas to neznaci da necete primiti naredan put.

denijob
14.02.2010., 13:25
zo-ku-mk hvala ti na informaciji ja sa prek juce bio ispred hotela pozadi ali nisam isto mogao da udjem je su bila zakljucana vrata , a video sam unutra obezbedjenje od OSA ali nije hte ni da razgovara samnom i pravo da ti kazem mislim da je ovo cekanje i neizvesnost velika glupost . Pozdrav

denijob
14.02.2010., 13:26
zo-ku-mk samo jos da te pitam tog tvog druga kako su kontaktirali telefonom ili putem E-mail-a

lingva
14.02.2010., 15:31
Bio sam opet jutros moj drug je pozvan na proces,sacekali smo napolju da pocnu da ih prozivaju i eto ti regrutera izadje napolju da pusi i odmah u akciju,pricao sam sa njim dali ima sanse dase udje nepozvan izmedju oko 40 pozvanih kandidata celo vreme je govorio da to nije moguce jer kako on kaze ne regrutiraju oni vec regruteri sa on lajn/ kao oni samo dovrse proces !/i da mora strogo on lajn,cak nije hteo ni da uzme sv i daga pogleda kasnije, jer kaze to nesme da uradi(videce ga neko)nisam mogao da poverujem na tu glupost,i tako pricajuci svatio sam medju redova da je neko sa eks YU prostora poslao glupiiii mejl !!!!!ps/ ako te odbiju danas to neznaci da necete primiti naredan put.

A za koje pozicije su bili pozvani ljudi tog dana? ima li neki info jos kolko ce biti u skoplju i dali ce zvati jos? za koju je poziciju tvoj drug pozvan?je li radio prije u avganistanu il irak?
pozz

mikie
14.02.2010., 18:53
pozdrav svima,,,,nisam mogao vjerovati da ovi iz Fluor firme regruteri i firma fluor jedni/na glupa firma i skupina ljudi regrutera,,ma to je nemoguce za opisati..nece te vjerovat ljudi, moj drug je tamo u afghanistanu i radio prije za kbr 3 godine i presao u fluor firmu i kaze da je to neopisivo kako su ljudi da bog sacuva ovi iz fluora pogotov amerikanci koji su dosli da rade za fluor firmu,,ama gledaju te isto kao nekog lopova isto kao nekog psa,dok je u kbr bilo 1000 puta bolje,,jedan amerikanac koji je dosao da radi za fluor firmu kao sef,,dao covjeku otkaz,,covjek radio za kbr 4 godine i dobio prije dva dana otkaz samo eto sto je cekao neki dio da dodje za generator,a uopste nije do covjeka,,nego mora se cekati da dodje dio za generator,i ovi odmah otkaz,,onda ovi regruteri iz fluora firme mogu dosta toga pomoci samo ako hoce,,i stela tu funkcionise i radi se vecinom sa stelom,,ja rekao jaranu da vidi za mene tamo u afghanistanu da radim,,i ovaj njemu regruter u kampu rekao,,kao nemogu ja tu pomoci nista,a laze,,mogu ljudi pomoci sve,,nemoj te ljudi nasjedati na price,,mogu sve pomoci samo ako hoce,,drugacije je bilo u KBR,,i KBr je firma bolja hiljadu puta od ove firme fluor,i ovaj jaran kaze samo ce sad gledati da vidi negdje da drugo se pojavi kbr,na drugom mjestu,,mozda cak i u iraq ode za kbr,,ma ovi su djubradi od ljudi,,u kbr je bilo drugacije,,uvijek je se moglo odraditi za nekoga,,srediti i sve,,ali ovi isto mogu,,a u lice ti kaze da nemogu,,a mogu odraditi,,samo sto nam jos nisu rekli u lice da NECE...onda ovo zakartu,,sami sebi kupujete kartu,,sam sebi smjestaj ganjas,,,ma najvise mi je ovo krivo kad covjek moze da odradi a nece,dosta ljudi nije prihvatilo ovu ponudu za fluor,,nije ljudi bogami ih puno prihvatilo,,,nezelim nikom zlo,,svakom zeli da ode i da zaradi,,a posebno onome ko me je stvarno nuzda da ide i da zaradi,,ako vec neko treba da ide tamo,,mom jaranu su trazli diplomu iz srednje skole,,covjek prihvatio ponudu i kroz 10 dana mu trazili diplomu,i kazali mu od roku od pola sata ako mu niko neposalje diplomu,izgubit ce posao,,mene je nazvao i ja sam mu skenirao diplomu i poslao na email,dok kbr nije trazio nikad nikome diplomu,,rekao sam vam sad,,firma fluor da bog sacuva,,sve nesto naopako,,bogami ljudi ko god treba da ide za afghanistan,,nek sebi kopira diplomu iz srednje skole i nek ponese,,jer moze te otici tamo,,a on vam trazi diplomu iznenada,,i ti nemas diplomu i odmah otkaz,,ovako kopiraj te sebi za svaki slucaj i ponesite,,nece vam par listova od diplome biti tna teretu da ponesete,,,sretno svima

MICHO1963
14.02.2010., 19:56
Moram priznati da zaista nesto nije u redu s Fluorom, jer kako kaze Mikie, a i mi drugi vidimo da se nista s nicim ne slaze. Dok sam radio za KBR sve se znalo, eh, sad nakon sto su izgubili toliko poslova ni tamo nije sve jasno. Ali brate ovaj Fluor muti od samog pocetka

mikie
14.02.2010., 21:29
Moram priznati da zaista nesto nije u redu s Fluorom, jer kako kaze Mikie, a i mi drugi vidimo da se nista s nicim ne slaze. Dok sam radio za KBR sve se znalo, eh, sad nakon sto su izgubili toliko poslova ni tamo nije sve jasno. Ali brate ovaj Fluor muti od samog pocetka

drugar mute i to nesto veliko,,,eto znaci ti si radio za kbr i iskusniji si radnik i znas sta je se tamo radilo,,i znas bolje od mene kako je sve islo tamo,,jel de da nije vam nikad kbr trazio diplomu o zavrsenoj skoli,,,a ovi od jednom traze,,jos ti kaze u roku od 15 minuta ne dobijes li preko emaila svoju diplomu dobit ces otkaz,,,uredu je to diplomu hajd ponijeti,,ali nek najave da treba diplome,,nego samo aplciiraj i ti odes tamo,,i on sad tebi trazi diplomu,,i sad ako nemas skenera kod kuce kako ce tvoja famelija tebi poslati diplomu kad nemaju skenera,,,djubradi su to od ljudi,,,nije ih vecina prihvatilo njihovu ponudu,,moj jaran prihvatio fluorovu ponudu sad hoce da napusti fluor i da pokusa za iraq da ode za firmu kbr,,ma znas kako ovi iz fluora tamo rade prema radnicima,,isto kao da su tamo ljudi neki zavvorenici,,neki teski lopovi,,ono sto fluor radi tamo tako nije ni u zatvoru sa lopovima,,,isto kao cuku te maltretira,,ond aima ovih novih amerikanaca koji su dosli sa fluorom,,ama gleda u tebi trunku svaku,,,normalno za posao uvijek treba biti odgovoran,,ali na lijep nacin da i oni rade s aradnicima,,kad je bio kbr bilo je sve lijepo,,sve bolje,,i sve je bilo pod kontrolom,,niko ti nije nikad nista zamjerio,,a ovi od jednom nadju ti neku manu,,i odmah OUT iz afghanistana,,siguran sam da ide sve stelom,,,sve jaka veza,,sve mogu odraditi,,ali kad ti on kaze nemogu,,znaj da ti jednostavno kaze da nece,,moze da odradi a nece...pozdrav

mikie
14.02.2010., 21:40
ali vjeruj,,da bogda da ovaj fluor izdrzi tamo godinu dana u afghanistanu,,bogami ima par ljudi koji rade tamo,,pa pricaju daj boze da ovaj fluor ostane tamo godinu dana,onda dosta ih je napustilo,nista nisucim,,prvo nerade kako treba,,onda ovo sa primanjem radnika sve neka mucka,,dok to u kbr nije bilo tako,, islo je nekad stelom..a ostalo sve na posten i regularan nacin,ali odradi se sve,,dok ovi djubradi da vidis sa njima stelu,,kaze ti odmah da nece,,,ali cim oni ovoliko nude malo para,i ovo za kartu i smjestaj u dubaiju sve sam gotov placas,,znaj odmah da od te firme nema nista,,ova meni firma izlgeda kao da su je osnovala dva narkomana amerikanaca,,onda nemaju drugog izlazaza nego samo da odu u afghanistan,,po meni Kbr je bio najbolji i uvijek ce ostati najbolji KBR KBR KBR

sizars
14.02.2010., 22:20
Ne razumem Miki sta hoces da kazes,da Fluor ne valja a da je KBR bolji?:confused:

mikie
14.02.2010., 22:43
Ne razumem Miki sta hoces da kazes,da Fluor ne valja a da je KBR bolji?:confused:

u nekim stvarima fluor nevalja,ali gotovo u svim stvarima,a da KBR je brate bolji,,ako si imao priliku da radis za kbr vjerujem da bi i ti bio za kbr,,to je jedna ljepota od firme,,a ova druga sve nesto naopako,,ali u svakom slucaju sretno ko god bude isao da radi za fluor

mikie
14.02.2010., 22:47
ovaj jaran MICHO1963 on je isto napisao komentar slicno voome sto sam ja dosada napisao,,jer je covjek radio za kbr,,i tvrdi da je kbr bolja firma i da je sve islo uredno,i sve je se znalo kako sta,ovo ono,,dok ova nova firma izgleda baksuzna,,sretno svima

mikie
14.02.2010., 22:57
KBR VETERANS, KBR- Kellog Brown & Root, I was in the G sites - Iraq

ovo su clanice grupa na facebook-u,,e sad neznam da li ce moci otvoriti ovo sto sam postavio iznad gore,,ali ovdje su vecinom dosta slika i ljudi iz firme KBR,iraq,,afghanistan,baghdad,,kuwait itd..,,,sve ,,pa mozete pogledati,,,,ako vam neuspije da otvori onda mora te biti registrovani na facebook,,pozdrav

Here I am again
15.02.2010., 05:22
u nekim stvarima fluor nevalja,ali gotovo u svim stvarima,a da KBR je brate bolji,,ako si imao priliku da radis za kbr vjerujem da bi i ti bio za kbr,,to je jedna ljepota od firme,,a ova druga sve nesto naopako,,ali u svakom slucaju sretno ko god bude isao da radi za fluor

Daj Mikie, nemoj ljude da demoralises, ionako im je dosta neizvjesnosti i cekanja... Zasto je uopste vazno da li je i koliko je KBR bolji od Fluora ljudima koji nisu nikad radili u KBR-u??? I ako ima problema u Flouru, u smislu neorganizovanosti i sl., ja to sve vidim kao pocetnicke ili "porodjajne" muke.
Normalno da Fluor ne moze jos funkcionisati kao KBR, pa KBR ima toliko dugo iskustvo sa podrskom americkoj vojsci....

A nase ljude pusti, neka svako gradi svoja iskustva, makar se godina moze izdrzati, ipak krupne su to pare za nase uslove...
Zato, samo naprijed, glavu gore, sretno svima.... :top:

t-man
15.02.2010., 08:32
drugar mute i to nesto veliko,,,eto znaci ti si radio za kbr i iskusniji si radnik i znas sta je se tamo radilo,,i znas bolje od mene kako je sve islo tamo,,jel de da nije vam nikad kbr trazio diplomu o zavrsenoj skoli,,,a ovi od jednom traze,,jos ti kaze u roku od 15 minuta ne dobijes li preko emaila svoju diplomu dobit ces otkaz,,,uredu je to diplomu hajd ponijeti,,ali nek najave da treba diplome,,nego samo aplciiraj i ti odes tamo,,i on sad tebi trazi diplomu,,i sad ako nemas skenera kod kuce kako ce tvoja famelija tebi poslati diplomu kad nemaju skenera,,,djubradi su to od ljudi,,,nije ih vecina prihvatilo njihovu ponudu,,moj jaran prihvatio fluorovu ponudu sad hoce da napusti fluor i da pokusa za iraq da ode za firmu kbr,,ma znas kako ovi iz fluora tamo rade prema radnicima,,isto kao da su tamo ljudi neki zavvorenici,,neki teski lopovi,,ono sto fluor radi tamo tako nije ni u zatvoru sa lopovima,,,isto kao cuku te maltretira,,ond aima ovih novih amerikanaca koji su dosli sa fluorom,,ama gleda u tebi trunku svaku,,,normalno za posao uvijek treba biti odgovoran,,ali na lijep nacin da i oni rade s aradnicima,,kad je bio kbr bilo je sve lijepo,,sve bolje,,i sve je bilo pod kontrolom,,niko ti nije nikad nista zamjerio,,a ovi od jednom nadju ti neku manu,,i odmah OUT iz afghanistana,,siguran sam da ide sve stelom,,,sve jaka veza,,sve mogu odraditi,,ali kad ti on kaze nemogu,,znaj da ti jednostavno kaze da nece,,moze da odradi a nece...pozdrav

Koja si ti budala, a ni prijatelj ti nije daleko. Jel` ti to tata rekao kako sve nevalja. Kako ti mozes pricati sta je dobro a sta nije, kad nemas dana iskustva u medjunarodnim firmama. I ti se nasao da pricas kako je nekad bilo s KBR-om. Pa ti si bio balavac kad se islo na BI. Svi su oni isti. Ljudi iz KBR-a su presli u Fluor (nije svi ali dosta ih). To sto si ti isfrustriran to nemozes otici na projekat to je tvoja stvar, ali prestani siriti dezinformacije. A sto se karte tice iz Dubaija kuci. Postoji opcija da Fluor kupi kartu, ali onda nedobijete razliku para. Zato svi kupuju svoje karte jer im ostane u prosjeku $1500 za svaki odmor. Zakljucak: idi cuvaj krave sto ti je tata kupio i pusti se komentara

mikie
15.02.2010., 08:39
Daj Mikie, nemoj ljude da demoralises, ionako im je dosta neizvjesnosti i cekanja... Zasto je uopste vazno da li je i koliko je KBR bolji od Fluora ljudima koji nisu nikad radili u KBR-u??? I ako ima problema u Flouru, u smislu neorganizovanosti i sl., ja to sve vidim kao pocetnicke ili "porodjajne" muke.
Normalno da Fluor ne moze jos funkcionisati kao KBR, pa KBR ima toliko dugo iskustvo sa podrskom americkoj vojsci....

A nase ljude pusti, neka svako gradi svoja iskustva, makar se godina moze izdrzati, ipak krupne su to pare za nase uslove...
Zato, samo naprijed, glavu gore, sretno svima.... :top:

here i am again:ne demoralisem ja nikoga,,ja sam samo rekao svoje osjecaje prema fluor firmi,,i ono sto sam cuo od drugih tamo u afghanistanu,,a ako si citao moje postove u predhodnom sam napisao,,da nezelim nikom zlo,,i nek se neobaziru na ovo sto sam ja napisao,,ja sam samo napisao kako mi je skroz cudno za ovaj fluor i kako sve nesto rade naopako,rade sve na nekakav los nacin sa primanjem radnika,,vidis i sam,(a i ja) cekamo svi mi na neke pozive,,a oni nam nesto brljaju stalno,onda mogu nam odraditi dosta toga,. nego nece,,apliciras za jednu poziciju,,i tebe ne pozovu na razgovor nazoves damira subica i pitas zasto te nisu pozvali na razgovor za poziciju koju si aplicirao, i on kaze kao kako netreba ta tvoja pozicija sada,,nego treba neka jaca,,,onda on tu razbija ljude,,znaci rekao je d a ce primati sve pozicije,od jednom ta tvoja pozicija netreba sada,a kad ga nazoves i upitas za koji posao se moze aplicirati,,onda gospodin damir kaze primamo za sve pozcije,,,,a ja svim momcima i ljudima zelim da odu tamo i da zarade,,posebno onima koji ma je stvarno nuzda velika da zaradi

mikie
15.02.2010., 08:48
Koja si ti budala, a ni prijatelj ti nije daleko. Jel` ti to tata rekao kako sve nevalja. Kako ti mozes pricati sta je dobro a sta nije, kad nemas dana iskustva u medjunarodnim firmama. I ti se nasao da pricas kako je nekad bilo s KBR-om. Pa ti si bio balavac kad se islo na BI. Svi su oni isti. Ljudi iz KBR-a su presli u Fluor (nije svi ali dosta ih). To sto si ti isfrustriran to nemozes otici na projekat to je tvoja stvar, ali prestani siriti dezinformacije. A sto se karte tice iz Dubaija kuci. Postoji opcija da Fluor kupi kartu, ali onda nedobijete razliku para. Zato svi kupuju svoje karte jer im ostane u prosjeku $1500 za svaki odmor. Zakljucak: idi cuvaj krave sto ti je tata kupio i pusti se komentara

slusaj ba majmune,,jebote moj tata,,idi konju covaj bas krave,,ja kad bi cuvao krave nebi mogao ici na fax,,ja sam napisao ono sto je po mom misljenju,,ja nezelim ljudima zlo,,nezelim nikom,da mogu svakom bi pomogao,,a ima majmuna poput tebe jave se ovdje a ne procita post kako treba,ne skonta nista(majmuncina jedna seljacka),,onda jadnik sta ce od muke,,napise neke nekulturne recenice,,ma ko seljacina dosao sa sela gdje su svi naopaki,,puuuuuu gade..Da si radio za kbr imao bi imalo razumijevanja,,znam svi bi nekako prihvatili ponudu fluora,,ali kad te ljudi jebavaju kako hoce za male pare,,seljacino jedna nekulturna,,,,,i ti znas moj jaran daleko,,puuu seljacino,,frajeru moj ovdje kraj gdje sam ja,,mi uvijek jedni drugima pomazemo ako treba neki posao,,ali stvarno je sad zapelo ovo za fluor,,,E moja budaletino slejacka,manijacka,,ahhahha,,ja ja kupio mi otac krave,,moj majmune,,da sma htjeo cuvati krave nebi mi ni tata isao tamoza afghanistan a niti bi ja isao na fax...idi ba majmune nemoj da komentarises moje komentare,,,i hajd bjezi odavde,,bugija,,,,,,

mikie
15.02.2010., 08:51
ovaj momak MICHO1963 koji je radio za kbr,,covjek je sam rekao da nesto nije uredu sa ovom firmom fluor,,slozio je se u nekom pogledu sa mojim postom predposljednjim,,ja hocu da ljudima pomognem,,i gledacu ako ikad odem tamo da pomognem...a ti seljacino jedna nekultruna idi ba uzmi lopatu kad nemas drugog posla,,,ha ya,,tip neskolova,nekulturan,,nema drugog posla nego da svrlja po netu

Here I am again
15.02.2010., 09:25
slusaj ba majmune,,jebote moj tata,,idi konju covaj bas krave,,ja kad bi cuvao krave nebi mogao ici na fax,,ja sam napisao ono sto je po mom misljenju,,ja nezelim ljudima zlo,,nezelim nikom,da mogu svakom bi pomogao,,a ima majmuna poput tebe jave se ovdje a ne procita post kako treba,ne skonta nista(majmuncina jedna seljacka),,onda jadnik sta ce od muke,,napise neke nekulturne recenice,,ma ko seljacina dosao sa sela gdje su svi naopaki,,puuuuuu gade..Da si radio za kbr imao bi imalo razumijevanja,,znam svi bi nekako prihvatili ponudu fluora,,ali kad te ljudi jebavaju kako hoce za male pare,,seljacino jedna nekulturna,,,,,i ti znas moj jaran daleko,,puuu seljacino,,frajeru moj ovdje kraj gdje sam ja,,mi uvijek jedni drugima pomazemo ako treba neki posao,,ali stvarno je sad zapelo ovo za fluor,,,E moja budaletino slejacka,manijacka,,ahhahha,,ja ja kupio mi otac krave,,moj majmune,,da sma htjeo cuvati krave nebi mi ni tata isao tamoza afghanistan a niti bi ja isao na fax...idi ba majmune nemoj da komentarises moje komentare,,,i hajd bjezi odavde,,bugija,,,,,,

CCCCCCCCC... :s:s:s sta li ti dijete studiras, ma tati reci odmah diplomu da ti kupi, ne muci se dzaba ...

Hocu u afg.
15.02.2010., 10:18
Mislim da je Mikie donekle u pravu ali to je normalno za firmu koja nikad nije radila takve poslove i koja zaposljava novi kadar, pa tako da se mogu naci svakakve budale od shefa.

Drugo sto sam cuo novo iz Skoplja da je juce bilo nesto povuci potegni u Aleksanar Palasu naime Albanci koji su pozvani sa Kosova su se nesto pobunili kako zasto su pozvani izlazu se troskova a oni ih vracaju zato sto neznaju jezike ili neki drugi razlog pa je bilo veoma zustro tako da je moralo da intervenise i obezbedjenje hotela .

U Skopju ide normanlo ko i svuda nemozes spupiti u kontakt sa regruterima "Nema sanse" A nepada im na pamet jos da ti obecaju nesto ili ti uzmu CV kazu da je jedini kontakt sa njima pre poziva samo on line.

Neznam drugo sta da kazem mislim da je ovo samo lutrija i nista vise koji su ljudi otisli a koji ostaju kuci.

Pozdrav svima i batalite se rasprave kako je tamo mi svi zelimo otici pa ako odemo videcemo kome se svidja neka ostane kome ne avion i nazad.

Srecno

IVANX71
15.02.2010., 11:07
[QUOTE=Drugo sto sam cuo novo iz Skoplja da je juce bilo nesto povuci potegni u Aleksanar Palasu naime Albanci koji su pozvani sa Kosova su se nesto pobunili kako zasto su pozvani izlazu se troskova a oni ih vracaju zato sto neznaju jezike ili neki drugi razlog pa je bilo veoma zustro tako da je moralo da intervenise i obezbedjenje hotela .[/QUOTE]

A baš krasno, a mi se čudimo šta ameri imaju mišljene balkanac= barbar.

Pa šta su oni mislili da će ih primiti a da znaju reći samo Yes, Yes, sada su rekruteri krivi šta su oni umjesto CV napisali bajku o sebi (znam da treba malo lagat, ali treba biti spreman to nekako i potvrditi). Nitko ih nije puškom tjerao da dođu na intervju, sami su trebali procjeniti kakve su im šanse. Šta bi oni da im recruteri dođu doma u kuću, i ja bi bio sretan da Fluor dođe u Zagreb, ali jebiga ako hoću posao morat ću potegnut do Tuzle. Pa kada ideš na razgovor za posao u svoj državi nije ti 100% sigurno da ćeš ga i dobiti.

Nadam se da mi ostali "balkanci" nećemo imati problema zbog tih par budala!

mikie
15.02.2010., 12:03
Ne, ne.... Mikie je moj idol!!!! :D
... Njegova rjecitost i bogastvo izrazavanja, pravo me odusevljava :top:

A tvoje misljenje me pravo iznenadilo,,,vidim ti i onaj t-man,,nesto sve znate,,pa ako znate napisi te ovdje,Hajde da vas vidim,iznesite par komentara ako ste dobili kakav takav info iz afghanistana,,pa sam poslao malo prije svima email od jednog regrutera koji mi je napisao ime isto jednog regrutera i njegov broj,,pa sam napisao na ovaj forum,,,ko god hoce moze napisati email ili nazvati tog regrutera Deborah,,mozda i nekom uspije za posao,,,,a ti i onaj t-man sve nesto pametuje te,,a u stvari nezna te citati,,onda glupo izrazavanje i misljenje i razmisljanje,,Pa da kupili diplomu iz srednje skole,,ili ste dobivali 2 hajd samo da prodjes da nebi padali;;Hajde ako znate kakav info zalijepi ga ovdje na forum,,,,nego ismijaje te bas vi narod,,,hajde ako ste faca pomagaj narodu,,Ja cu sve uciniti da pomognem drugima,,

sizars
15.02.2010., 14:15
LM!!!
Sta se desava u Skoplju,odjednom prekid dotoka informacija?
Makedonci ne zabusavajte nego izvestavajte nas obicne smrtnike.
Ne dozvolite da zivimo u neznanju.:bonk:

lingva
15.02.2010., 14:34
LM!!!
Sta se desava u Skoplju,odjednom prekid dotoka informacija?
Makedonci ne zabusavajte nego izvestavajte nas obicne smrtnike.
Ne dozvolite da zivimo u neznanju.:bonk:

zadnja informacija je da su zvali ljude iz kosova bosne i makedonije! food service, plumbere elektricare. tek su od cetvrtka poceli tako da nezna se dokle ce ostati!bilo je okolo 40 pozvanih u subotu i nema sanse da se udje ako si nepozvan!
pozz

Vojky
15.02.2010., 14:34
Eh, da je drug Tito živ ne biste mu tako off-topičarili!

Dakle:

- nema vrijeđanja!
- nema one-line komentara
- nema iznošenja mailova i telefona (imate privatnu poštu za to)

Držite se informacija, tome ovaj topic i služi.

Još jednom - sretno svima, a za chatanje imate mjesta drugdje.

mikie
15.02.2010., 17:13
Eh, da je drug Tito živ ne biste mu tako off-topičarili!

Dakle:

- nema vrijeđanja!
- nema one-line komentara
- nema iznošenja mailova i telefona (imate privatnu poštu za to)

Držite se informacija, tome ovaj topic i služi.

Još jednom - sretno svima, a za chatanje imate mjesta drugdje.

slazem se u potpunosti,,ali kao sto su t-man i here i am again i jos neki , pocnu nekoga praviti budalom,,a nemaju pojma,,umjesto da napisu ako imaju kakih informacija,,oni napadaju druge,kao i mene,,ja se nedam zezati,,za salu i zezanje to je ok,,ali da me neko vrijedja i pravi budalom,,to sebi necu dopustiti,,drugo : ako bi ja nekoga vrijedjao prvi onda je ok,,nek me svako napada koga vrijedjam,,a nevrijedjam nikog i nezelim nikom zlo,,,,i nisam nikom rekao,,,ej de sto ces ti tamo,ili ti si budala da ides tamo,,to nisam nikom rekao,nego sve one info koje sam dobio postavio sam ovdje ljudima da barem koliko toliko imaju informaciju,,ili je to bilo dobre informacije ili lose,nekada budu lose a nekada budu dobre informacije iz afghanistana,,,,i ova dvojca ce meni govoriti kako ja odbijam ljude da idu za afghanistan,neznaju prvo texta procitati,a odgovaraju na pitanja a jos nisu procitali,,pa ja oni idu grlom u jagode,pa ja da sam htjeo da odbijam ljude za posoa,,ja nebi niko bio onda u zivotu svom,,nebi onda ove info ovdje postavljao,,danas sma postavio broj od nekog regrutera i ime regrutera i od drugogo regrutera email,,to je sve sto sam imao vezano ljude za fluor,,

mikie
15.02.2010., 17:18
ovaj forum je napravljen da jedni drugima pomazemo,,ako neko iznese svoje misljenje,i ako neko misli da nije to to kako osoba zamisli onda to netreba ici na nacin vrijedjanja,kao sto su t-man i here i am again,,,ali u predhodnom sma rekoa,,nikom ne zelim zlo,,a ako sam ja prvi nekom nesto ruzno rekao nek to meni svako uzvrati,,ali posto nisam nikom nista rekao,onda necu dopustiti da me niko vrijedja,,kao t-man i here i am again,,vidi se ba seljaci,,,neznaju odgovarati na pitanja,,pa onda hajd daj psovkama da izneses svoje misljenje,,To se zove odgoj djece,,Lose roditeljsko odgajanje

mikie
15.02.2010., 17:24
ovaj forum je napravljen da jedni drugima pomazemo,,ako neko iznese svoje misljenje,i ako neko misli da nije to to kako osoba zamisli onda to netreba ici na nacin vrijedjanja,kao sto su t-man i here i am again,,,ali u predhodnom sma rekoa,,nikom ne zelim zlo,,a ako sam ja prvi nekom nesto ruzno rekao nek to meni svako uzvrati,,ali posto nisam nikom nista rekao,onda necu dopustiti da me niko vrijedja,,kao t-man i here i am again,,vidi se ba seljaci,,,neznaju odgovarati na pitanja,,pa onda hajd daj psovkama da izneses svoje misljenje,,To se zove odgoj djece,,Lose roditeljsko odgajanje

IVANX71
15.02.2010., 18:12
Pa jebote mikie dosta više.

Tvrdiš da hočeš iznosit samo informacije a 95% tvojih postova je vrijeđanje drugih i pravljenje mučenika od sebe.

besla76
15.02.2010., 18:28
Pozdrav svima...fluor ostaje u makedoniji do subote...provjerena info:top:

IVANX71
15.02.2010., 18:33
Pozdrav svima...fluor ostaje u makedoniji do subote...provjerena info:top:

E to je info:top:

Znaš možda kamo će sad ići i kada ?

IVANX71
15.02.2010., 18:51
Sutra je online virtual recruiter od 15:00 do 17:00

http://www.workatfluor.com/ro/

besla76
15.02.2010., 18:59
sljedeca je tuzla :s... ne znam kad

Eantitan
15.02.2010., 19:17
Zdravo,

dobila sam ponudu iz Dyncorp-a.
Moze li mi neko reci vise informacija o ovoj firmi. Kakve uslove nudi?

Hvala Vam!

DynCorp je super firma pod uslovom da radiš za nju direktno a ne preko DynCorp Inter.U tom slučaju plata je truba i neisplati se .....

mikie
15.02.2010., 19:19
Pa jebote mikie dosta više.

Tvrdiš da hočeš iznosit samo informacije a 95% tvojih postova je vrijeđanje drugih i pravljenje mučenika od sebe.

Koje vrijedjanje drugih,,navedi mi primjer,,koga sam uvrijedio,,Hajde pametnjakovicu,,hajde faco da te vidim,,navedi mi,,mislis ovih iz fluor firme,,ajde navedi koga,,Ono sto sam rekao po mom misljenju je da kod fluora sve nesto iznenada rade i po mom sve nesto naopako,,znaci rekao sam ono moje misljenje,,a nisam rekao Barak Obamino Misljenje,,,,I ti nekontas nista,,,Koga to ja mucim i cime ga mucim,,Hajde navedi mi,,Vidim nesto ti nije jasno,,Hajd navodi primjere...Volio bi sa tobom i ovim t-man i here i am again lice u lice da razgovaramo,,,

mikie
15.02.2010., 19:25
u ostalom jesam li ja tebi sta lose rekao,,,jeli IVANX71,,jesam li ja tebe sta spominjao,,a nisam te ni spominjao,,sta hoces bolan od mene,,niti sma koga vrijedjao pa i tebe i ovu dvojcu koje sam spominjao koji su mi napisali ruzne rijeci,,,nevolim kad me neko zivcira,,a samo da si mi blizu ja i ti lice u lice pa da vidimo onda pricu,,,,,,,Hajde iznosi ti svoje sad info,,ovi momci koji su tamo po afghanistanu oni su sve meni lazne info davali,,eto tako ispada po tvom da svi ovi momci koji su tamo,pa i moji veliki prijatelji oni nemaju pojma tamo,neznaju oni nista,ljudi 4 godine su tamo i oni nemaju pojma,,a ti,,da vidim tebe,,,,ti znas sve,,ti i t-man i here i am again,,,hey zaobidji moje kometare,,,ako ti nepase info,,neprosipaj svoj bijes na mene,,taj bijes mogu ga lahko uzvratiti

mikie
15.02.2010., 19:26
samo voo jos ljudi,,ima li koga da sam uvrijedio,,i ima li koga da sma mucio,,,hajde molim va sljudi odgovorite mi,,,jesma li ja ikoga prvi uvrijedio nekoga,,i ima li ikome d a sma rekao da neide tamo u afghanistan,,da sam mu rekao,,ma daj gdje ces tamo u afghanistan,,tamo nevalja,,,hajd eljudi please

Eantitan
15.02.2010., 19:28
A tvoje misljenje me pravo iznenadilo,,,vidim ti i onaj t-man,,nesto sve znate,,pa ako znate napisi te ovdje,Hajde da vas vidim,iznesite par komentara ako ste dobili kakav takav info iz afghanistana,,pa sam poslao malo prije svima email od jednog regrutera koji mi je napisao ime isto jednog regrutera i njegov broj,,pa sam napisao na ovaj forum,,,ko god hoce moze napisati email ili nazvati tog regrutera Deborah,,mozda i nekom uspije za posao,,,,a ti i onaj t-man sve nesto pametuje te,,a u stvari nezna te citati,,onda glupo izrazavanje i misljenje i razmisljanje,,Pa da kupili diplomu iz srednje skole,,ili ste dobivali 2 hajd samo da prodjes da nebi padali;;Hajde ako znate kakav info zalijepi ga ovdje na forum,,,,nego ismijaje te bas vi narod,,,hajde ako ste faca pomagaj narodu,,Ja cu sve uciniti da pomognem drugima,,

Pozdrav,
Pisanje mail-a direktno regruteru i nije tako pametan potez.Dobićeš poruku out of office i to je sve....A virtualni regruter je sranje....Bezveze prićaš sa njima i onda ti kažu ono što več znaš da se trebaš prijaviti na fluor stranicu i da če te pozvati ako te budu trebali...Jedini način da bržo odeš tamo je da neko od prijatelja pošalje zahtjev za tvoj dolazak i ti si odmah u avionu za Afghan...

Eantitan
15.02.2010., 19:34
Tuzla je potvrđena kao dolazak regrutera...100% info tačan.Moga prijatelja su zvali iz US zbog regrutacije..Rekli su mu da u martu dolaze ...Čim dignu sidro iz Makedonije...Daleko brate iz tuzle u makedoniju....Čuo sam da su kriteri podignuti pa je moguće da če biti malih testiranja po regrutaciji..Tipa Excel i za jače pozicije i pismeno i usmeno ..naravno engleski...
Došli su malo stroži regruteri zbog svih ovih koji su tamo otišli a nemaju pojima Engleski...

Dejan-KU
15.02.2010., 19:47
Pozdrav svima,
Ja sam novi clan, dugo sam pratio vasu raspravu u vezi Fluora - imam samo da kazem da je ovde na srecu. Dalce da vam se jave ili ne to je isto kao lotarija, u slucaju da nemate veze.

Naravno nemoje da izgubite nadu, jer ona poslednje umire.

Dyncorp1
15.02.2010., 21:26
Eantitan, hvala na odgovoru....

Sve cete znati iz prve ruke. Danas sam zavrsila poslednje medicinske pretrage i nadam se ubrzo letim za Kuwajt.
Javit cu Vam sve moguce kontakte na koje naletim.

Pozdrav svima

Eantitan
16.02.2010., 07:50
Eantitan, hvala na odgovoru....

Sve cete znati iz prve ruke. Danas sam zavrsila poslednje medicinske pretrage i nadam se ubrzo letim za Kuwajt.
Javit cu Vam sve moguce kontakte na koje naletim.

Pozdrav svima

Nadam se da je ponudjeni iznos veći od onog što su meni ponudili..I nemoj zaboraviti da je iznos na kraju GODIŠNJI...I NEMA UPLIFTA.....Ako ideš preko Mone C....Ta je info provjerena....Ako hočeš mogu ti foward...mail....

Tuzlak123
16.02.2010., 07:59
Pozdrav... kao i dejan-fu ja sam novi na sajtu ali nisam zelio pisati prije nego sam procitao mnoog korisnih informacija od vas koji ste vec duzi niz godina dole.Hvala Vam za te informacije. Necu smarati pricama ali me znaima samo jedna stvar na koju nisam nigdje dobio odgovor. Za osobe koje imaju dvojno drzavljanstvo ( a druga drzava je clanica EU rado se o R. Sloveniji) da li je bolje da se aplicira preko bosanskog ili slo drz. ili to i nema neke razlike. ( zanima me da li postoji razlika u plati, mogucnosti odlaska i slicno)

Ukoliko neko zna nesto o dvojnim drzavljanstvima molim ga neka mi odgovori a svima nama koji se nadamo odlasku dole zelim puno srece.
Poz iz Tuzle.

Eantitan
16.02.2010., 08:15
Pozdrav... kao i dejan-fu ja sam novi na sajtu ali nisam zelio pisati prije nego sam procitao mnoog korisnih informacija od vas koji ste vec duzi niz godina dole.Hvala Vam za te informacije. Necu smarati pricama ali me znaima samo jedna stvar na koju nisam nigdje dobio odgovor. Za osobe koje imaju dvojno drzavljanstvo ( a druga drzava je clanica EU rado se o R. Sloveniji) da li je bolje da se aplicira preko bosanskog ili slo drz. ili to i nema neke razlike. ( zanima me da li postoji razlika u plati, mogucnosti odlaska i slicno)

Ukoliko neko zna nesto o dvojnim drzavljanstvima molim ga neka mi odgovori a svima nama koji se nadamo odlasku dole zelim puno srece.
Poz iz Tuzle.

Pozdrav,

Po nekom pravilu postoji US i TNC ili /TCN/ tako nešto ,ali ja bih se prijavio sa Slovenskim drzavljanstvom-možda bude neke razlike ( ali sumnjam )...

RRealan
16.02.2010., 10:41
samo voo jos ljudi,,ima li koga da sam uvrijedio,,i ima li koga da sma mucio,,,hajde molim va sljudi odgovorite mi,,,jesma li ja ikoga prvi uvrijedio nekoga,,i ima li ikome d a sma rekao da neide tamo u afghanistan,,da sam mu rekao,,ma daj gdje ces tamo u afghanistan,,tamo nevalja,,,hajd eljudi please

Miki moras priznati da si konfuzan u pisanju,da se cesto ponavljas i to u istoj recenici,i pravopis ti nije jaca strana tako da i mi koji nam aj da kazemo srpskohrvtski nije maternji jezik mislim da bi se bolje izrazili.Zatim ima nas puno koji imaju nekoga ili su radili vise godina za KBR sto u zemlji sto na projektu pa ne potenciramo i prepricavamo to,Iskreno i ja sumnjam za tvoje godine i iskustvo.Pozdrav.Saljite samo tacne i proverene informacije

Eantitan
16.02.2010., 10:56

Pozdrav,
Da li bi mogao ponovo napisati ime regrutera iz fluora za nove članove ...
Hvala ....

lingva
16.02.2010., 10:57
moze li mi ko reci ima li kakve pomoci ovo inline virtual recruitment? im li ko je vec pokusao ovo?
pozz

IVANX71
16.02.2010., 11:02
moze li mi ko reci ima li kakve pomoci ovo inline virtual recruitment? im li ko je vec pokusao ovo?
pozz

Eantitan je napisao da dolaze u Tuzlu u martu to je i isto mene rekao online recruiter prije 2 tjedna, valjda kažu i koju točnu informaciju:ne zna:

lingva
16.02.2010., 11:10
Eantitan je napisao da dolaze u Tuzlu u martu to je i isto mene rekao online recruiter prije 2 tjedna, valjda kažu i koju točnu informaciju:ne zna:

znaci ovo je samo onako radi reda?:):) ovamo ti kazu da dolaze regruteri u Tuzli a ovi kad stignu kazu da samo zvace one online i tako sve u krug???:mad:
pozz

Eantitan
16.02.2010., 12:27
znaci ovo je samo onako radi reda?:):) ovamo ti kazu da dolaze regruteri u Tuzli a ovi kad stignu kazu da samo zvace one online i tako sve u krug???:mad:
pozz

Nažalost u pravu si..Online recruter ti u prevodu kaže apliciraj i čekaj...Oni bi trebali biti u TZ početkom marta...A što se tiče regrutiranja nemogu da skontam koji kriteri uzimaju u obzir..A vidim da regrutiraju i ljude sa malo ili bez iskustva.Zato su kriteri izgleda pooštreni pa bi bilo i za očekivat malo više razgovora na eng i za admine vjerovatno Office,Tabele i naravno MAXIMO....Ljudi puno sreće i naravno dijelimo informacije....

NSBOY
16.02.2010., 13:38
Imam jedno pitanje za sve vas, i nadam se da će mi neko moći pomoći. Naime, prelistao sam gotovo sve stranice ove teme, sve prostudirao, čak mi je drugar zaposlen u Iraku preko KBR, ali niko ne može da mi objasni, zašto mi iz Srbije ne možemo raditi u Iraku ili Avganistanu? Unapred hvala svim dobronamernim ljudima

ToPPy
16.02.2010., 13:41
Ako neko ima vise informacija sta tacno traze na testiranjima, neka napise.

Koliko je ljudi odbijeno od ukupno pozvanih?

I da li neko zna, sta sve provjeravaju na zdravstvenom pregledu (da li snimaju pluca)?

Unaprijed hvala

Anibius_LuxiLius
16.02.2010., 13:51

I da li neko zna, sta sve provjeravaju na zdravstvenom pregledu (da li snimaju pluca)?

Unaprijed hvala

Da,naravno da snimaju pluca.
Znam i otprilike sta sve rade.
Ali ne bih da pricam jer nisam bio na ljekarskom pregledu za Fluor.
Pluca no sikiriki.Udahni zadrzi dah,(skljoc) izdahni (skljoc).
Dvije fotkice :)

Toppy no sikiriki radi se o nasoj klinici.
Money Talks.

Tuzlak123
16.02.2010., 13:58

Unaprijed hvala

Meni su dva prijatelja otisli prosle godine u aprilu i oktobru i imali su neformalni razgovor na engleskom onda su odgovarali na pitanja vezana za iskustvo u svom CV jer su aplicirali za Billeting Technician.

I mene zanima sta se tacno provjerava na zdravstvenom pregledu pa cu ih pitati veceras jer se trebamo cuti oko 20:00...

I oni su mi takodje potvrdili da regruteri dolaze do 4. marta a da ce od 8. poceti sa kontaktiranjem a 10 sa intervjuima.

Sretno nam svima

armin332
16.02.2010., 14:23
Meni su dva prijatelja otisli prosle godine u aprilu i oktobru i imali su neformalni razgovor na engleskom onda su odgovarali na pitanja vezana za iskustvo u svom CV jer su aplicirali za Billeting Technician.

I mene zanima sta se tacno provjerava na zdravstvenom pregledu pa cu ih pitati veceras jer se trebamo cuti oko 20:00...

I oni su mi takodje potvrdili da regruteri dolaze do 4. marta a da ce od 8. poceti sa kontaktiranjem a 10 sa intervjuima.

Sretno nam svima

Engleski je bitan za tebe i bolje je ako ga znas jer mozes dobiti samno bolju poziciju ali dovoljno je a te pozovu i kontaj da si vec tamo jer engleski i toliko ne pitau osnovne stvari odakle si kako se zoves...i gotovo...poz iz Lukavca

ToPPy
16.02.2010., 14:26
Da,naravno da snimaju pluca.
Znam i otprilike sta sve rade.
Ali ne bih da pricam jer nisam bio na ljekarskom pregledu za Fluor.
Pluca no sikiriki.Udahni zadrzi dah,(skljoc) izdahni (skljoc).
Dvije fotkice :)

Toppy no sikiriki radi se o nasoj klinici.
Money Talks.

He, he, pa ti me kao i uvijek bas znas utjesiti...

Nadam se da ce te u ovoj turi pozvati na razgovor, puno srece od srca ti zelim.

Eantitan
16.02.2010., 14:43

Sretno nam svima

Potrebno je što bolje naučiti svoj rezime kada odete na razgovor,jer i kada vas pozovu na telefon dobijate bar 3 pitanja vezana za iskustvo...(Provjereno)i odmah dobijate sve na mail sta trebate pripremiti za dan regrutacije tj. razgovora.....Naj bolji dio je da Vam odmah kažu kolika je plata...

Lagado
16.02.2010., 14:49
Ljudi sad sam zavrsio virtual chat, obavezno idite tamo i chatajte sa ljudima, moj chat he bio konkretan i mislim da imam sanse za posao... naravno engleski je neophodan, KBR iskustvo je dobrodoslo ali svakako idite tamo i predstavite se. TO JE DANAS

Eantitan
16.02.2010., 14:49
Pa kako ide sa virtualnim regrutiranjem....Dali je neko od vas dobio neko obećanje ili da su Vam rekli nešto konkretno...Recomo da će Vas zvati kad dođu u Tz ...?????????????????????????????

Lagado
16.02.2010., 14:54
Pa kako ide sa virtualnim regrutiranjem....Dali je neko od vas dobio neko obećanje ili da su Vam rekli nešto konkretno...Recomo da će Vas zvati kad dođu u Tz ...?????????????????????????????

meni su rekli da ce imati neke pozicije iz moje branse i da ce pitati hiring menadzera da li me zele... naravno opet spominjem prethodno iskustvo, to mijenja stvari uveliko...

lingva
16.02.2010., 14:55

Evo jas sad zavrsio sa chatom! prvo je bila neka zenska osoba bila je ljubazna i kad smo pricali o mom prethodnom poslu prebacila me nekome drugom kao odgovoran za taj posao! sa njime je bilo povuci potegni! Uglavno ista fora! nasi regruteri na licu mesta pregledavaju cv-ja i zovu ljudi koje oni odaberu!ovi ovde kazu da sve dolazi iz amerike! Znaci sve se svodi na ovome:
SEDI KUCI I CEKAJ DA TE POZOVU AKO IMAS SRECE

Lagado
16.02.2010., 14:56
Evo jas sad zavrsio sa chatom! prvo je bila neka zenska osoba bila je ljubazna i kad smo pricali o mom prethodnom poslu prebacila me nekome drugom kao odgovoran za taj posao! sa njime je bilo povuci potegni! Uglavno ista fora! nasi regruteri na licu mesta pregledavaju cv-ja i zovu ljudi koje oni odaberu!ovi ovde kazu da sve dolazi iz amerike! Znaci sve se svodi na ovome:
SEDI KUCI I CEKAJ DA TE POZOVU AKO IMAS SRECE

Jesi li radio za KBR/ LOGCAP?

lingva
16.02.2010., 15:02
Jesi li radio za KBR/ LOGCAP?

jesam 2 godine u avganistanu

lingva
16.02.2010., 15:03

sta su tebi rekli?

Lagado
16.02.2010., 15:05

onda sigurno imas sanse za posao, barem vece nego drugi bez iskustva. to je moje misljenje, jer sam vidio kako je zena reagovala kad sam napisao o mom iskustvu u KBRu u BIH i na LOGCAPu

lingva
16.02.2010., 15:10
onda sigurno imas sanse za posao, barem vece nego drugi bez iskustva. to je moje misljenje, jer sam vidio kako je zena reagovala kad sam napisao o mom iskustvu u KBRu u BIH i na LOGCAPu

to mozda i je mala prednost a i bogzna! dobro je bilo pricati sa njima, ali sad imam jedno pitanje? zasto je stvoren ovaj virtuelan chat? moj odgovor je bio apliciraj! kako si ti prosao?

armin332
16.02.2010., 15:18
to mozda i je mala prednost a i bogzna! dobro je bilo pricati sa njima, ali sad imam jedno pitanje? zasto je stvoren ovaj virtuelan chat? moj odgovor je bio apliciraj! kako si ti prosao?

mozes li mi reci gdje mogu naci taj chat kako da ustupim i kontakt

lingva
16.02.2010., 15:22
mozes li mi reci gdje mogu naci taj chat kako da ustupim i kontakt

https://admin.instantservice.com/links/6134/20748

Floosh
16.02.2010., 15:23

ja nemam nikakve papire.. a trebao bi ih dobiti.. :confused:

Anibius_LuxiLius
16.02.2010., 15:29
Ljudi sad sam zavrsio virtual chat, obavezno idite tamo i chatajte sa ljudima, moj chat he bio konkretan i mislim da imam sanse za posao... naravno engleski je neophodan, KBR iskustvo je dobrodoslo ali svakako idite tamo i predstavite se. TO JE DANAS

Virtual Chat je najveca njihova Glupost.
Prvo sto ljudi ne kontaju da ne pricaju sa regruterima.
Ljudi nisu regruteri likovi poput Nicki.B,Lily.I,Karen.T i sl.
Regruteri sa kojima pricate online su David.I i Stephanie.

Da bi dosao do njih dvoje neko od ovih gore koji su tu samo da ti rokaju Copy/Paste station treba da te proslijede do regrutera nakon cega oni napuste sobu.

Lily,Nicki i slicni njima su "Virtual Greeters".
Daleko su oni od regrutera.
I sta vise ponekad znaju biti veoma bezobrazni.

Tuzlak123
16.02.2010., 15:30
Momci su vec spomenuli virtualnog regrutera. I ja sam upravo zavrsio ugodnih 15-tak minuta chatanja sa izvijesnom Becca W.

U sustini kako je i sama kazala oni nas samo mogu uputiti da nesto ispravimo ukoliko nije dobro napravljeno i slicno. Nije potrebno/moguce kontaktirati regrutera ranije, te mi ja napomenula da za to i nema potebe ukoliko smo vec sve odradili i aplicirali na odredjene poslove. Ne mogu garantovati nista, cak nisu ni precizirali datum dolaska regrutera samo su kazali da je Tuzla sljedeca. Ako nista fino je cuti da smo barem na pravom putu.

Ko zeli neka pozuri ima jos 34 minute mogucnosti da malo poprica sa online regruterima.

Puno srece svima.

Poz

thx Eantitan

p.s.
ja nisam ranije radio za KBR ili nekog drugog pa sam mozda zbog toga dobio ovakav utisak

Lagado
16.02.2010., 15:33
Virtual Chat je najveca njihova Glupost.
Prvo sto ljudi ne kontaju da ne pricaju sa regruterima.
Ljudi nisu regruteri likovi poput Nicki.B,Lily.I i sl.
Regruteri sa kojima pricate online su David.I i Stephanie.

Da bi dosao do njih dvoje neko od ovih gore koji su tu samo da ti rokaju Copy/Paste station treba da te proslijede do regrutera nakon cega oni napuste sobu.

Lily,Nicki i slicni njima su "Virtual Greeters".
Daleko su oni od regrutera.
I sta vise ponekad znaju biti veoma bezobrazni.

ja sam preusmjeren na drugu osobu sa kojom sam chatao konkretnije. ne znam sta bi ti htio, da te neko zaposli preko chata?

Anibius_LuxiLius
16.02.2010., 15:50
ja sam preusmjeren na drugu osobu sa kojom sam chatao konkretnije. ne znam sta bi ti htio, da te neko zaposli preko chata?

To sto se tebi desilo danas je se meni do sada desilo 4x.

Cak i obecanje sam dobio.
Niko od njih ti nece reci "Ej zvacemo te kada dodjemo u Tz".

Do sada sam 8x pricao sa njima i zao mi je potrosenog vremena na to.
Sada sam se svadjao sa ovom jednom glupacom pola sata.

Prije nje me zena proslijedila Regruteru ali me net zeznuo i bio sam Disconnected.
Ponovo se konektovao.

Ova jedna samo roka Copy/Paste Tipa da mi moze dati ohrabrenje da nastavim dalje aplicirati online.
I sl sranja.
I na kraju se javila ona.

Ja vise tamo ne ulazim.
Dosta mi je vise i Regrutera i Fluora.
I hebenih Aplikacija.

Kada sam joj napisao Thanx for nothing.
Stavila :)

Omg.
Omfg.

lingva
16.02.2010., 15:53

sta ste konkretnije pricali? ova moja me kao preusmerila na drugog koji je kao strucan i onda sa njime nastavio opet istu pricu? jeste li vi pricali o nekom konkretnom poslu?
pozz

Anibius_LuxiLius
16.02.2010., 15:57
sta ste konkretnije pricali? ova moja me kao preusmerila na drugog koji je kao strucan i onda sa njime nastavio opet istu pricu? jeste li vi pricali o nekom konkretnom poslu?
pozz

Druze nema potrebe da pitas to.
Isto je svima kao i tebi.

Kazes joj svoje radno iskustvo.
Napises roman i dobijes jedno veliko nista.
Ljudi se zezaju sa nama.

Meni covjek obecao poziv.
Prekjucer tacno u 22:00 sam i dobio poziv.
Ali lik prekide vezu.

Mislim.
No comment.

armin332
16.02.2010., 16:09
Meni je rekla sve ova neka morgen ma nisam joj ni ime zapamtio da su u Tuzli za sedam dana i nesta mi govori da ce me pozvati i da pitao sam koje pozicije primaju a ona mi je odg sve i da se sad prijavim onlain za posao a sad da pitam jel to ono kad ukucas svoj e-mail i pasvord nadam se da je to to pozzzz

lingva
16.02.2010., 16:10
Druze nema potrebe da pitas to.
Isto je svima kao i tebi.

Kazes joj svoje radno iskustvo.
Napises roman i dobijes jedno veliko nista.
Ljudi se zezaju sa nama.

Meni covjek obecao poziv.
Prekjucer tacno u 22:00 sam i dobio poziv.
Ali lik prekide vezu.

Mislim.
No comment.

Jaoooo koji baksuz! i sta nije vise zvao?il?valjda ce te opet nazvati! ostalo je samo cekanje :)

Lagado
16.02.2010., 16:21

Prije nje me zena proslijedila Regruteru ali me net zeznuo i bio sam Disconnected.
Ponovo se konektovao.

Ova jedna samo roka Copy/Paste Tipa da mi moze dati ohrabrenje da nastavim dalje aplicirati online.
I sl sranja.

Ja vise tamo ne ulazim.
I hebenih Aplikacija.

Omg.
Omfg.

jesu li te i jednom od ta cetiri puta pitali da li bi bio zainteresiran za tu i tu poziciju?

mikie
16.02.2010., 16:22
Pozdrav,
Da li bi mogao ponovo napisati ime regrutera iz fluora za nove članove ...
Hvala ....

Christopher.Moody@fluor.com

I will respond to your message when I return. Please contact Deborah
Mosbar 281-295-6762 if you need further assistance.

evo to je to,,ti ako hoces kontaktiraj,,ovome Christopher sam mu napisao poruku,,pa mi je on dao broj i ime od ovog Deborah Mosbar,,pa mozda nekom i uspije,,

Anibius_LuxiLius
16.02.2010., 16:33
Jaoooo koji baksuz! i sta nije vise zvao?il?valjda ce te opet nazvati! ostalo je samo cekanje :)

Ne nije ponovo zvao.
Vidjecemo kada stignu u Tz hoce li nesto biti.
Prijatelj mi kaze da ne pozivaju iz Makedonije nas koji smo se prijavili iz BiH.

Da li je to tacno ne znam.
I ova online mi je rekla da mi ne moze dati odg na to pitanje jer ne zna.
Nadam se kada stignu u Tz da ce biti nesto.

Sve sebi kazem necu vise sa time da se opterecujem.
Ali opet nastavim.
Jbg.

Prijatelju je regruter rekao da ce da provjeri sve vezano za kandidate iz Lukavca i iz Tuzle jer je uvidio mnogo nepravilnosti u vezi zaposljavanja ljudi iz ta dva grada.

I vrijeme je bilo.

IVANX71
16.02.2010., 16:50
Bio i ja na virtual recuiter i jedna velika nula, ništa, šipak:mad:

Pripremio sam 5 pitanja šta me zanima a ono sve prijavi se online, zvat će te recruteri, kazat će vam kad vas nazovu ... niš koristi, bezveze čekao preko 20 min da dođem na red.

1.Trenutačno nemam putovnicu (nikada mi dosada nije trebala) mislio sam ju napraviti ako prođem intervju ali mogu li ja ići na intervju bez nje ?

2.Radim na terenu pa me nema puno doma, pa se bojim da ću propustiti poziv (mogu mi se javiti starci ali oni nezaju eng.) hoće li možda zvati na mobitel ili će odmah odustat ?

Humanoid
16.02.2010., 16:57
U vezi virtuelnog regrutera, i nisam dobio neki konkretan odgovor. Citao sam po stranim forumima da su ljudi bili kontaktovani odma posle virtual recruit sesije, ali ne verujem previse u tome. Ono u koje verujem je velika moc dobrog rezimea(po formi i sodrzini) i/ili dobar kontakt iz Fluora.
Mislim da je previse preterana reakcija biti grub ili nekulturan sa ovim ljudima. Njima je to posao. Da budu fini, neodredjeni i sto je najvaznije za nas aplikante, dobiti neki fidbek da je barem tvoje rezime neko drzao u ruku.
Pa Fluor trazi profesionalce. Iz iskustva mogu da vam kazem da pronaci coveka koji ce da vam se isplati u roku godinu dana je tesko. Ne nisam bio na LOGCAP ali imao sam tu (ne)srecu traziti pravog radnika u gomili rezimea vise puta.
Mnogo su se stvari smenile od Bushove administracije. Sada kompanije na Logcap-u imaju vecu odgovornost, pa i sledi veca pretpazlivost kad je u pitanju zaposlenje i angazovanje radnika.
Poenta mi je da je to proces. Za neki to traje 2 nedelje, za neki godinu dana i vise. Ostaje biti uporan ako stvarno mislis da imas sposobnost za tu vrstu posla.

Eantitan
16.02.2010., 17:36
Ukratko recruter je PUŠIONA lazna obečanja i čekanja.Nadam se da če nova ekipa regrutera konačno imati neke kriterije a ne onako nasumice zvati ljude ...Pošto smo završili sa regruterom daj da vidimo kakve vijesti od prijatelja iz makedonije ...Dali je istina da sad pitaju sve i svašta......Halo Macedonia....I naravno za Admine MAXIMO.....

waque
16.02.2010., 17:48
Imam jedno pitanje za sve vas, i nadam se da će mi neko moći pomoći. Naime, prelistao sam gotovo sve stranice ove teme, sve prostudirao, čak mi je drugar zaposlen u Iraku preko KBR, ali niko ne može da mi objasni, zašto mi iz Srbije ne možemo raditi u Iraku ili Avganistanu? Unapred hvala svim dobronamernim ljudima

Razlog je jasan,safety first tj. bezbednost na prvom mjestu to je razlog,nece da rizikiuju zivote,jer prema njihovim standardima za Srbiju je izdan `travel awareness` Srbija je rame uz rame sa Alzirom,Kubom,Saudijskom Arabijom,Tajlandom...cak i ako radis za KBR a za odmor pod stavkom `destination airport` napises Belgrade moras im potvrditi da znas da putujes u `zemlju visokog rizika` to je to ukratko...pozzz

otkovic
16.02.2010., 18:04
Pozdrav,
Pisanje mail-a direktno regruteru i nije tako pametan potez.Dobićeš poruku out of office i to je sve....A virtualni regruter je sranje....Bezveze prićaš sa njima i onda ti kažu ono što več znaš da se trebaš prijaviti na fluor stranicu i da če te pozvati ako te budu trebali...Jedini način da bržo odeš tamo je da neko od prijatelja pošalje zahtjev za tvoj dolazak i ti si odmah u avionu za Afghan...

druze interesijue me kako ce neko poslati zahtjev za moj dolazak, dali ima neka posebna procedura za to ili nesto kao da kaze sefu da zeli da dodjem. poz

Eantitan
16.02.2010., 18:06
Razlog je jasan,safety first tj. bezbednost na prvom mjestu to je razlog,nece da rizikiuju zivote,jer prema njihovim standardima za Srbiju je izdan `travel awareness` Srbija je rame uz rame sa Alzirom,Kubom,Saudijskom Arabijom,Tajlandom...cak i ako radis za KBR a za odmor pod stavkom `destination airport` napises Belgrade moras im potvrditi da znas da putujes u `zemlju visokog rizika` to je to ukratko...pozzz

Ja sam radio u Afghan. Sa Nebojšom iz Beograda...Tako da nije istina da ljudi iz srbije nerade za KBR, A u zoni rizika koliko se ja sjećam je i BOSNA..Zemlje za koje se zna da su zona velikog rizika ZA AMERIKANCE a ne za nas balkance...

Eantitan
16.02.2010., 18:08
druze interesijue me kako ce neko poslati zahtjev za moj dolazak, dali ima neka posebna procedura za to ili nesto kao da kaze sefu da zeli da dodjem. poz

Samo supervisor ili area menager imaju ovlasti da te zahtjevaju kao neophodnog ili u prevodi ako imaš nekog on ode do šefa i to je to....

otkovic
16.02.2010., 18:11
Nažalost u pravu si..Online recruter ti u prevodu kaže apliciraj i čekaj...Oni bi trebali biti u TZ početkom marta...A što se tiče regrutiranja nemogu da skontam koji kriteri uzimaju u obzir..A vidim da regrutiraju i ljude sa malo ili bez iskustva.Zato su kriteri izgleda pooštreni pa bi bilo i za očekivat malo više razgovora na eng i za admine vjerovatno Office,Tabele i naravno MAXIMO....Ljudi puno sreće i naravno dijelimo informacije....

u jednu ruku se nadam da ce malo po ostriti kriterijume mozda dodjemo prije na red. interesuje me ovaj MAXIMO moze li se negdje skinuti da se vidi o cemu se radi jer nemam pojma o tome ili dali neko zna ili ima program da se prebaci. poz

Eantitan
16.02.2010., 18:15
Bio i ja na virtual recuiter i jedna velika nula, ništa, šipak:mad:

Pripremio sam 5 pitanja šta me zanima a ono sve prijavi se online, zvat će te recruteri, kazat će vam kad vas nazovu ... niš koristi, bezveze čekao preko 20 min da dođem na red.

1.Trenutačno nemam putovnicu (nikada mi dosada nije trebala) mislio sam ju napraviti ako prođem intervju ali mogu li ja ići na intervju bez nje ?

2.Radim na terenu pa me nema puno doma, pa se bojim da ću propustiti poziv (mogu mi se javiti starci ali oni nezaju eng.) hoće li možda zvati na mobitel ili će odmah odustat ?

Za intervju trebaš pasoš/uvjerenje o nekažnjavanju sa istorijom 7 god ne starije od 6 mjeseci prevedeno na eng, ali moraš ponjeti i original na uvid i jebiga nemogu da se sjetim ostalih stvari moram prerovit mail-ove da vidim kad sam prijatelju pomagao sta je regruter tražio...

Eantitan
16.02.2010., 18:18
u jednu ruku se nadam da ce malo po ostriti kriterijume mozda dodjemo prije na red. interesuje me ovaj MAXIMO moze li se negdje skinuti da se vidi o cemu se radi jer nemam pojma o tome ili dali neko zna ili ima program da se prebaci. poz

Evo rodjak...

http://www.projetech.com/Default.aspx?TabName=Maximo%20Training%20&%20Knowledge%20Center

Obična baza podataka bazirana na web aplikaciji...SQL serveru...Ništa posebno pogotov za bivše KBR-ovce koji su radili na Steam-u....Pregledaj video turtorijale jer to je sve što sam našao....

Humanoid
16.02.2010., 18:26
Maximo je IBM ov Asset Management Software. Ukoliko nisi radio za veliku, mislim na veeeeeeeeliku kompaniju, verovatno nisi imao mogucnost da je koristis. Ne mozes skinuti legalnu verziju, jer moras platiti puno novca, baska je smrt za instaliranje, jer trazi podesavanja web servera, editovanja config fajlova podesavanje data baze. U krajnoj instanci ne treba da ti pravi smece na kompjuter.
Evo ti punu verziju kao demo, pa procackaj.

http://209.202.129.14/maximo/

username: eam
pass: shield1

Mozes proguglati malo vise MAXIMO ASSET MANAGEMENT DEMO pa mozda nadjes i neki video.

Edit: Eantitan je bio brzi. U principu to je to.

otkovic
16.02.2010., 18:28

Ponovo se konektovao.

I sl sranja.

Ja vise tamo ne ulazim.
I hebenih Aplikacija.

Omg.
Omfg.

i meni su obecali da ce poslati moj cv regruterima u tuzlu pa da ce me poslati medjutim nista