PDA

View Full Version : Ožiljci, flekice i mrlje na licu

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10

Wallflower
28.11.2010., 11:53
Ja sam imala jednu aknu na obrazu mjesec dana. :zubo:
Prošla je, uopće ne osjećam nikakvu izbočinu na tom mjestu ni ništa, potpuno je glatko, ali to mi je područje sad crveno - kao da je još tu, ali zapravo je nema. :zvrko:
Inače imam problema s aknama (počela sam koristiti Vichy), ali nikad mi nisu ovoliko dugo trajale i nikada mi nisu ostavljale ožiljke ili sad ovakve flekice. :mama: Priznajem, malo sam je dirala, bilo je jače od mene. :facepalm:

Dakle, zanima me zna li netko u čemu je stvar i što bi mi moglo pomoći. :kokice:

Hvala. :)

Velika_kokos
28.11.2010., 15:26
imam ja takvu jednu crvenu tocku na nosu. i ne mice se:-/

marylin
28.11.2010., 15:39
ne znam ni ja što se s mojom kožom dogodilo, nekad bi mi bilo koje flekice trajale najdulje tjedan dana, mooožda dva, sad traju mjesecima..

ah da, znam što je bilo..ostarila sam :(

bubamara1234
29.11.2010., 17:46
dragi forumaši...
čitam postove o ožiljcima već godinama sve u nadi ne bi li se pojavilo čudo koje bi me riješilo tih napasti.
nažalost nema ih.
vidim da su se nekib zagrijali za fillere....osim ako nemate tisuće kuna za bacanje..odustanite od tog rješenja....koža je najneistraženiji organ (još jedna isprikla u nizu...) i još nije ni bliz riješenmo pitanje ožiljaka od akni ili strija...
ne bacajte novce...na kaliternu i sl. kvazi doktore koji obečavaju riješenja preko noći. Moje lice je prietrpjelo naajresivniji tretman koji postoji - dermoabraziju- ali ne mikro..uklonjen mi je cijeli površinski sloj kože..a ožiljci nisu nestali....a novi su se nastavili stvarati....
ništa od nevenog na forumu nije riješenje za PRAVE ožiljke od akni (a pritom ne mislim na 2-3 rupice kao što imaju neki..već izborana, iznrazdana lica...)..kao što i sama imam.
Preporučam pririodne pripravke...jabučni ocat..sok od limuna...i med i šečer kao piling...dok ne svanu bolji dani i ne izmisle laser (jer vjerujem da kreme neće pomoći) koji riješava naše probleme...
p.s. ako ne vjerujete pogledajte fotke od Cameron Diaz bez teške šminke..i vidjet ćete da rješenja nema..jer ona bi si ga definitivno priuštila...
Pozdrav svima:(

Dotty
29.11.2010., 18:27
p.s. ako ne vjerujete pogledajte fotke od Cameron Diaz bez teške šminke

Uf, sjećam se kad sam ih vidjela i promislila da mora da je jedina zvijezda s gorim tenom od mene :D Pitam se kakav make up koristi da joj se to ama baš ništa ne primjećuje.

seceruuu
29.11.2010., 23:58
dragi forumaši...
čitam postove o ožiljcima već godinama sve u nadi ne bi li se pojavilo čudo koje bi me riješilo tih napasti.
nažalost nema ih.
vidim da su se nekib zagrijali za fillere....osim ako nemate tisuće kuna za bacanje..odustanite od tog rješenja....koža je najneistraženiji organ (još jedna isprikla u nizu...) i još nije ni bliz riješenmo pitanje ožiljaka od akni ili strija...
ne bacajte novce...na kaliternu i sl. kvazi doktore koji obečavaju riješenja preko noći. Moje lice je prietrpjelo naajresivniji tretman koji postoji - dermoabraziju- ali ne mikro..uklonjen mi je cijeli površinski sloj kože..a ožiljci nisu nestali....a novi su se nastavili stvarati....
ništa od nevenog na forumu nije riješenje za PRAVE ožiljke od akni (a pritom ne mislim na 2-3 rupice kao što imaju neki..već izborana, iznrazdana lica...)..kao što i sama imam.
Preporučam pririodne pripravke...jabučni ocat..sok od limuna...i med i šečer kao piling...dok ne svanu bolji dani i ne izmisle laser (jer vjerujem da kreme neće pomoći) koji riješava naše probleme...
p.s. ako ne vjerujete pogledajte fotke od Cameron Diaz bez teške šminke..i vidjet ćete da rješenja nema..jer ona bi si ga definitivno priuštila...
Pozdrav svima:(

stvarno mi te žao što imaš takvih problema s licem,znam kakva je to patnja jer kroz to moja sestra cijeli život prolazi,ali ljepota dolazi iznutra, a vjerujem da nikad neće ne izmislit(jer mislim da za sve postoji lijek) nego dat u javnost riješenje za ožiljke,strije,celulit.....jer se milijarde milijarde dolara troši na kozmetiku,i to je jedan lanac koji se nikad neće prekinuti jer bi to bio kolaps,pa zar mislite da nema već izmišljene kreme koja trajno sprečava rast dlačica, ma da...

bubamara1234
01.12.2010., 17:10
stvarno mi te žao što imaš takvih problema s licem,znam kakva je to patnja jer kroz to moja sestra cijeli život prolazi,ali ljepota dolazi iznutra, a vjerujem da nikad neće ne izmislit(jer mislim da za sve postoji lijek) nego dat u javnost riješenje za ožiljke,strije,celulit.....jer se milijarde milijarde dolara troši na kozmetiku,i to je jedan lanac koji se nikad neće prekinuti jer bi to bio kolaps,pa zar mislite da nema već izmišljene kreme koja trajno sprečava rast dlačica, ma da...

bez da ulazim u teroije velike zavjere...mislim da si u potpunno u pravu...samo kad se sjetim silnih novaca koje sam bacila na razne preparate i tretmane...mogla sam voziti novi auto...ali svaki put lakovjerno nasjednem...gledajući sve te žene koje se jedva umiju za dobro jutro a imaju porculanski ten...ne mogu reći... sa godinama ide prema manjem....ali prođe mladost...kad ti je najviše stalo...novost koju želim sa vama podijeliti jest da sam na topicu akne došla do informacije da postoji nešto što se zove brisa lica koji može reči da li površinski iammo neke bakterije koje uzroku akne.
isto tako, postoji i heli bakterija koja miže uzrokovati akne..pa za one jkoji to već nisu napravili (a ja sam jedna od njih)..možda bi to moglo biti korak bliže uzroku ovih napasti koji za posljedice imaju grozne ožiljke....ne samo na licu...:(:mad:

vanja.p
09.12.2010., 16:57
Ljudi,pomoć! neznam više što da radim :S
prije godinu dana počele su mi se nakon svakog prištića, makar ga uopče i ne stiskala niti dirala, raditi mrljice...područje je malo tamnije nego koža,i sada ih ima već dosta,a prištiće imam većinom samo one sitne,no sve skupa izgleda ko da mi je cijela koža puna pričtića zbog njih!!!radila sam i abraziju no to ne pomaže,da,zagladi kožu ali mrlje su još tu! stvarno njegujem kožu i redovnim pilinzima,i kremama,i tonicima,i domaćom abrazijom i ništ ne pomaže..da,jesam još uvijek u pubertetu,imam 16 godina,al užasno me to mući,bojim se da neće proći i da će ostaviti ožiljke :( :confused: stvar je u tome što kad mi je lice u najboljem stanju,dakle skoro bez prištića,opet ne izgleda tako,zbog mrlja. užasne su, htjela bih na laser ili nešto, ali moji me ne bi pustili a i nemam baš novaca za to..:/ što da napravim da se maknu!? ni limun ne pomaže što su mi preporučali :ne zna:

ja imam isti problem. samo manje dramatiziram jer sam ipak nešto starija. a možda je i situacija blaža.
je li moguće da su hormoni u pitanju?
ako netko ima kakav savjet, pomogao bi...

LeaRegina
10.12.2010., 10:20
ja imam isti problem. samo manje dramatiziram jer sam ipak nešto starija. a možda je i situacija blaža.
je li moguće da su hormoni u pitanju?
ako netko ima kakav savjet, pomogao bi...

Hormoni i samo hormoni!

Odi na pregled, izvadi krv pa ćeš vidjeti za dalje ako nisu hormoni.

GUD LAK!!!!

BlackCandy
10.12.2010., 10:35
ne moraju uopce bit hormoni... ja imam akne od kad znam za sebe, a hormoni su svi ok ;)

bubamara1234
10.12.2010., 12:09
ne moraju uopce bit hormoni... ja imam akne od kad znam za sebe, a hormoni su svi ok ;)

Black Candy...isti slučaj..stari, brat i ja....naravno...mama i mlađa sestra...ten ko bebina...

LeaRegina
10.12.2010., 12:46

Da, rekla sam AKO nisu hormoni, da provjeri dalje. Meni je od spolnih hormona lice poludilo(prestala piti pilule), a prije toga mi bilo ko bebina guza, iako sam imala strašnih problema sa štitnjačom.

Sve ti ovisi od osobe do osobe, ili jednostavno genetski se tako potrefi.

Moj sestra ima 38 godina pa i dalje se pati sa aknama, a mi svi ostali u obitelji imamo normalno lice.

BlackCandy
10.12.2010., 12:52
Black Candy...isti slučaj..stari, brat i ja....naravno...mama i mlađa sestra...ten ko bebina...

bas :(
kod mene je to genetski, na starog naravno :rolleyes:, mama ima ten ko curica

imamsupersiske
10.12.2010., 14:23
bas :(
kod mene je to genetski, na starog naravno :rolleyes:, mama ima ten ko curica

zoeestetics.shoppingcentar.com.hr

Imaš ovdje na ovom linku za kupiti puževu sluz, odnosno gel, koji je navodno odličan za akne, mrlje i prištiće.

To se prije prodavalo na tv-prodaji, ja kopala pa našla na gdje se može kupiti.

Kolegica s posla mi baš kaže da je njena kuma to koristila jer joj je lice podivljalo od hormona i da joj je ublažilo upale i pomoglo, ali prije par godina još

Anazagreb
10.12.2010., 14:32

Imaš ovdje na ovom linku za kupiti puževu sluz, odnosno gel, koji je navodno odličan za akne, mrlje i prištiće.

To se prije prodavalo na tv-prodaji, ja kopala pa našla na gdje se može kupiti.

Kolegica s posla mi baš kaže da je njena kuma to koristila jer joj je lice podivljalo od hormona i da joj je ublažilo upale i pomoglo, ali prije par godina još

Hej vidjela sam to na njihovoj stranici dok sam naručivala kolekciju zoeinfinity... i vidjela sam da imaju kolekciju cijelu sa puzevom sluzi... best frendica si je narucivala taj celltone gel pa razmislja da proba kolekciju... jer ima pristice na ledjima i po dekolteu... mozda joj to narucim za bozic, ja sam sa svojom kremom prezadovoljna :)

BlackCandy
10.12.2010., 14:36
mogla bi to probat... ali mislim da to sve dolazi iznutra :/
stres

imamsupersiske
10.12.2010., 14:40
mogla bi to probat... ali mislim da to sve dolazi iznutra :/
stres

I ja se slažem s tobom....ali za neke stvari je potrebno izliječiti, ovaj gel baš kao djeluje na mrlje i to...pogledaj si malo

Sarajka_Mazza
10.12.2010., 16:28
imam ovo i preodlican proizvod, za nekih 5 dana, totalno mi je ocistio lice, cak i komedone, whiteheads :mig:

http://www.murad.rs/akne/157.html

runolistSA
10.12.2010., 18:16
gdje u sarajevu ima kupiti muradove proizvode?

Sarajka_Mazza
10.12.2010., 21:28
u BBI centru, apoteka u prizemlju :)
mada mislim da bi trebala imati svaka bolje snabdjevena, npr. Leko.. :)

runolistSA
11.12.2010., 11:20
hvala ti. znam gdje su te apoteke :)

jasmine
11.12.2010., 13:40
cure ima vam i ova nova kozmetika Skeynord hidratantnu kremicu za izbjeljivanje koje se može koristiti tjekom cijele godine,nesmeta joj sunce,pitala sam i cijenu 280kn i kažu da je jako dobra.linija se zove crystal white. ima i sredstvo za lokalnu primjenu.

kiddo1989
12.12.2010., 15:10
Ja sam se odlučila naručiti elicina kremu preko e-baya, duplo je jeftinije nego ovdje....Nadam se da će mi onda izgladiti lice i maknuti one akne koje tu i tam izbiju...Koristila sam neke glytone kreme sa kiselinama,ali nisam baš primijetila da su mi sredile rupice...

Što se tiče onih mojih ispupčenih ožiljaka na prsima i leđima, čitala sam puno o tome i navodno tu baš i nema pomoći...probala sam i onaj contractubex gel i ništa....nakon mazanja skoro 6 mjeseci s kiselinama iskreno sumnjam da bi išta pomoglo......

NoStress
12.12.2010., 15:59
Ja sam bila na tretmanu vitaminom c kod kozmeticarke..To je za izbjeljivanje fleka i mogu rec da ima nekog pomaka.Prosle godine sam bila na aha kiselinama i to mi nista nije pomoglo tako da sam sa ovim jako zadovoljna.Do sad sam imala 3 tretmana,a treba ih napravit min 5.Vec nakon prvoga sam vidila pomake,fleke su svjetlije,lice lipse izgleda,cak su i neravnine manje.
Od bilo kakvih krema za izbjeljivanje sam za sad odustala jer svaka ima masu sastojaka sta ugl nemamo pojma tocno kakve ucinke mogu imat a to sve ulazi u organizam preko koze i sta da mi popravi povrsinsko stanje ako organizmu moze nastetit a to je puno bitnije od povrsine.

Ryuujin
12.12.2010., 18:22
Ja sam se odlučila naručiti elicina kremu preko e-baya, duplo je jeftinije nego ovdje....Nadam se da će mi onda izgladiti lice i maknuti one akne koje tu i tam izbiju...Koristila sam neke glytone kreme sa kiselinama,ali nisam baš primijetila da su mi sredile rupice...

Što se tiče onih mojih ispupčenih ožiljaka na prsima i leđima, čitala sam puno o tome i navodno tu baš i nema pomoći...probala sam i onaj contractubex gel i ništa....nakon mazanja skoro 6 mjeseci s kiselinama iskreno sumnjam da bi išta pomoglo......

e kiddo pisao sam na nekom postu prije o domacem jabucnom octu.
probaj to,meni je neke smanjio,neki su skroz smeksali a neki su i nestali. a mackao sam samo kojih 10 dana.
one bijele fleke mi je skroz izgrizlo i sad zacjeljuje,trenutno je roze boje pa cemo vidjet hoce li se skroz obnovit.
nastavljam s time pa cu vidjet kak ce bit nakon duzeg perioda :)

bubamara1234
15.12.2010., 17:52
e kiddo pisao sam na nekom postu prije o domacem jabucnom octu.
probaj to,meni je neke smanjio,neki su skroz smeksali a neki su i nestali. a mackao sam samo kojih 10 dana.
one bijele fleke mi je skroz izgrizlo i sad zacjeljuje,trenutno je roze boje pa cemo vidjet hoce li se skroz obnovit.
nastavljam s time pa cu vidjet kak ce bit nakon duzeg perioda :)

ja si isto radim sa limunovim sokom. dobar je za izbljeđivanje ožiljaka. Ali naravno da bi htjela i više od toga.
tako da molim one koje kupe tu kremu od puževe skluzi da postaju komentare.

Malina
17.12.2010., 20:13
imam ovo i preodlican proizvod, za nekih 5 dana, totalno mi je ocistio lice, cak i komedone, whiteheads :mig:

http://www.murad.rs/akne/157.html

Jel ti isusio lice?
MOzes li mi nesto vise reci o ovome, jer mnogo je skup, pa ako cu vec davati pare zelim znati za sta dajem :D

Ja imam problema s aknama na podrucju cela i ledja.
Koza mi je trenutno dehidrirana, pa ne bih da ovo jos vise pogorsa stvar.
Koristis li neki serem za hidratizaciju koze??

Hvala :)

Supika! :)
18.12.2010., 07:57

koliko dugo si se mazala contractubexom? meni je on čudo baš za te ispupčene ožiljke :s poravna mi ožiljak od akne/prištića u roku par dana :cerek:

NoStress
18.12.2010., 13:13
koliko dugo si se mazala contractubexom? meni je on čudo baš za te ispupčene ožiljke :s poravna mi ožiljak od akne/prištića u roku par dana :cerek:

Ja sam koristila to neko vrime ali nikakvih pomaka nije bilo jer on je za ispupcene oziljke a to nisu oziljci od akni jer su oni udubljeni,kad ti neka bakterija ili nesto pojede kozu nastane udubina a ne ispupcenost.A sumnjan da postoji ikoja krema koja moze udubljenost poravnat u ravninu koze tako da sam odustala od toga i jedina nekakva nada je abrazija ili laser...

18.12.2010., 17:08
meni od akni, pogotovo ako prčkam po njima, ostane ispupčeni ožiljak kojem onda inače treba sto godina da splasne... contractubexom sam zadovoljna baš zato jer vrijeme "splaštavanja" ožiljka skrati s nekoliko tjedana na nekoliko dana :top: ponekad kad se to ispupčeno tkivo poravna s kožom ostane još jedan, udubljeni ožiljak. e, taj se nikad do kraja ne poravna :( pokušavam nešto napraviti po tom problemu voćnim kiselinama, al baratam malim koncentracijama tak da nema spektakularnih rezultata.

NoStress
18.12.2010., 20:55
meni od akni, pogotovo ako prčkam po njima, ostane ispupčeni ožiljak kojem onda inače treba sto godina da splasne... contractubexom sam zadovoljna baš zato jer vrijeme "splaštavanja" ožiljka skrati s nekoliko tjedana na nekoliko dana :top: ponekad kad se to ispupčeno tkivo poravna s kožom ostane još jedan, udubljeni ožiljak. e, taj se nikad do kraja ne poravna :( pokušavam nešto napraviti po tom problemu voćnim kiselinama, al baratam malim koncentracijama tak da nema spektakularnih rezultata.

Odma sam pretpostavila da na to mislis samo sta se to ne moze nazvat oziljkom nego je pravi oziljak to sta se udubi nakon sta upale splasnu skroz...Ta ispupcenost znaci da jos nije sanirana upala kako treba.I ako contractubex ubrzava to zasto ne koristit ;) A ove udubine su puno gore i tesko se rjesavaju.Vocne sa malim postotkom nista nece pomoc,mora to bit nesto puno agresivnije jer se mora oljustit koza da se dodje do tog sloja di je oziljak.Vec je puno o tome pisano na temi o laserima pa da se ne ponavljam bzw :)

19.12.2010., 09:01
trk onda na temu o laserima :crta: :D ma ja sam zadovoljna rezultatima s contractubexom i voćnim... moram bit, jer za profi tretmane i tako nemam para :D bitno mi je da se riješim mrljica i da su mi ti ožiljci blijedi kao i koža i onda ih s malo korektora i pudera u prahu lako potpuno zamaskiram :)

LeaRegina
20.12.2010., 13:12

Hej, ako mislimo na isto, onda imaš kod nas za kupiti Celltone gel, od puža, ista stvar kao i Elicina, frendica je moja naručila jer ima probleme sa suhim rukama i koristi isto za lice zbog mrlja od dubinskih prištića. Evo ti link od te stranice od kud možeš naručiti;mislim da ti dođe jako brzo pošiljka

Gud ljak! :D

imamsupersiske
20.12.2010., 13:26

http://www.shoppingcentar.com.hr/ZOE-ESTETICS_sh148.html

Evo imaš tu gel od puža, pogledaj si, to kod nas možeš naručiti

imamsupersiske
20.12.2010., 13:29

A da odeš na mikrodermoabraziju?:ne zna:

Možda ti pomogne

Dotty
20.12.2010., 13:31
http://www.shoppingcentar.com.hr/ZOE-ESTETICS_sh148.html

Evo imaš tu gel od puža, pogledaj si, to kod nas možeš naručiti

Naglašeno na stranici da testiraju na životinjama. :confused:

Inače ne vjerujem da ovo djeluje.

Anazagreb
20.12.2010., 14:05
ne znam koji dio kreme tj gela točno djeluje, ali frendica je prezadovoljna... mislim da ovisi o koži, ali koliko ja znam, djeluje..

Naglašeno na stranici da testiraju na životinjama. :confused:

Inače ne vjerujem da ovo djeluje.

http://zoeestetics.shoppingcentar.com.hr/ - "Proizvodi zoeestetics nisu testirani na životinjama." :confused::confused::confused:

Dotty
21.12.2010., 04:29
Na lijevoj strani piše da je testirano na životinjama a desno da nije. :confused:
A kad idem copy paste teksta lijevo onda piše"nije testirano", mislim da je"nije" riječ nekako skrivena. :rofl: Pogledaj pa ćeš vidjeti što mislim.

http://www.theperformanceleader.com/celltone-review/

Slažem se s ovim, zašto nemaju oficijelni website i nigdje ne možeš naći neki rivju za taj Celltone...

Wedding
22.12.2010., 08:30
I još jedno pitanje, koja je krema bolja od babylove zelena sa cinkom i kamilicom ili pantenol?

djecje kreme nisu za licu odrasle osobe:mig:

Anazagreb
22.12.2010., 09:14
Na lijevoj strani piše da je testirano na životinjama a desno da nije. :confused:
A kad idem copy paste teksta lijevo onda piše"nije testirano", mislim da je"nije" riječ nekako skrivena. :rofl: Pogledaj pa ćeš vidjeti što mislim.

http://www.theperformanceleader.com/celltone-review/

Slažem se s ovim, zašto nemaju oficijelni website i nigdje ne možeš naći neki rivju za taj Celltone...

Mozda je nesta u grafickoj kartici... meni se sve vidi ;)
A ovo za celltone - bas sam primjetila da te najbolje stvari obicno ne mogu naci na webu.. tak da si primoran procitat sve o proizvodu na kutiji... i kupit ju ;) ali ako je dobro ne pitam koliko kosta.

Dotty
22.12.2010., 10:34
Mozda je nesta u grafickoj kartici... meni se sve vidi ;)
A ovo za celltone - bas sam primjetila da te najbolje stvari obicno ne mogu naci na webu.. tak da si primoran procitat sve o proizvodu na kutiji... i kupit ju ;) ali ako je dobro ne pitam koliko kosta.

Grafičkoj?:zubo: Nah, bit će da je stvar u rezoluciji(kod mene 1280x1204). Uglavnom, prokopala sam malo i našla negdje da je ta krema još jedan kozmetički"scam".:ne zna:

Anazagreb
23.12.2010., 11:56
Grafičkoj?:zubo: Nah, bit će da je stvar u rezoluciji(kod mene 1280x1204). Uglavnom, prokopala sam malo i našla negdje da je ta krema još jedan kozmetički"scam".:ne zna:

a il rezoluciji... :lol:
a ne znam jel scam ili ne...ak vidim dobre rezultate ja zadovoljna :)

mishonja
23.12.2010., 15:33
dan :-)
citala sam na preskok pa nisam nasla rjesenje za svoj problemcic (pjegice) cak mi ni trazilica nije puno pomogla.. ako neko ima savjet kako da ih se rjesim zimi ( liti spf..) dbro bi mi dosao..? citala sam za limun, jel pomaze to sta? hvalaaa

lost_writer
23.12.2010., 23:39
citala sam na preskok pa nisam nasla rjesenje za svoj problemcic (pjegice) cak mi ni trazilica nije puno pomogla.. ako neko ima savjet kako da ih se rjesim zimi ( liti spf..) dbro bi mi dosao..? citala sam za limun, jel pomaze to sta? hvalaaa

znam da će ti zvučati gadno ali klinički je dokazano da se one najbolje liječe vlastitom UREJOM! dada znam da je gadno i osobno ne usudim se probat ali navodno je ureJa proizvedena u našem organizmu najbolja za takve oblike nepravilnosti jer sa sobom uz postotak amino skupine i Co2 te amonijaka s kojim se sintetizira može savršeno izbjelit pjegice. Nije skupo jer nije isto kad se koristi umjetna i vlastita.

24.12.2010., 10:04
A da odeš na mikrodermoabraziju?:ne zna:

Možda ti pomogne

razmišljam o tome, još se nisam odlučila... trebala bi otići u salon gdje naplaćuju po minuti jer imam samo nekoliko ožiljaka na jednom obrazu i ne bih gulila cijelo lice.

mishonja
24.12.2010., 12:49
znam da će ti zvučati gadno ali klinički je dokazano da se one najbolje liječe vlastitom UREJOM! dada znam da je gadno i osobno ne usudim se probat ali navodno je ureJa proizvedena u našem organizmu najbolja za takve oblike nepravilnosti jer sa sobom uz postotak amino skupine i Co2 te amonijaka s kojim se sintetizira može savršeno izbjelit pjegice. Nije skupo jer nije isto kad se koristi umjetna i vlastita.

imam osjecaj ko da me sprdas, iako si vjerojatno ozbiljna :-) nisam za to nikad cula, al da, malo mi se gadi.. a s druge strane da znam da je provjereno, i da djeluje, i da to treba samo 1 put napravit, mozda, u nekom zivotu... ma ne znam, stvarno mi se to gadi, tesko d abi to napravila :-/ valjda ima jos nesto :-(

Dorée
24.12.2010., 20:28
čula sam i je za to, ali nažalost ne triba samo jedanput nego neko vrijeme
I ne vjerujem da baš pomaže za flekice , ja sam čula za akne.:ne zna:

Nemam namjeru probat prirodnu.:zubo:
Ali sintetiziranu da , imala sam onu za suhu kožu tijela, od Eucerina losion.
Ne znam postoji li za lice s ureom za flekice.:/

Sarajka_Mazza
24.12.2010., 21:00
Jel ti isusio lice?
MOzes li mi nesto vise reci o ovome, jer mnogo je skup, pa ako cu vec davati pare zelim znati za sta dajem :D

Ja imam problema s aknama na podrucju cela i ledja.
Koza mi je trenutno dehidrirana, pa ne bih da ovo jos vise pogorsa stvar.
Koristis li neki serem za hidratizaciju koze??

Hvala :)
Detaljno sam proizvod opisala na temi totalno fantastican proizvod.
I da, isusuje lice, to mu je namjena, pise Exfoliating, znaci, nekako oguli ruznu kozu i ispod dodje ona nova, svjeza i cista :cerek:
Taj gel sam koristila samo po danu, dok sam doma. Navecer bi debelo namazala neku obicnu hidratantnu kremu :)

vanja.p
24.12.2010., 23:56

ima nekakva krema od nikela za pjegice čini mi se...
evo http://www.nikel.com.hr/proizvodi.asp?catID=13&lang=hr
ne znam djeluje li, imam pjegice, ali pomirila sam se s njima...

Dotty
25.12.2010., 02:21
Moj post s druge, slične teme:

Sunchych, pričaš o gospinu ulju?Ne mogu vjerovati,meni prije 2 dana palo na pamet da ga probam koristiti na licu, i baš sam htjela ovdje spomenuti ovdje kako su mi se u 24 h smirile akne/prištići, pa čak i ožiljci izgledaju manje primjetni. :o Znači, ja sam si jučer s tim namazala lice i dugo prespavala, kad sam se probudila razlika je bila ogromna. Malo je fuj osjećaj ako imate masnu/mješovitu kožu kao ja ali neće vam bit ništa od njega. Jedino što sam primijetila je da sam dobila na nekim mjestima mitesere, pa mislim da je komedogeno. :( Još mi je nevjerovatno kako mi se koža oko nosa i između obrva i dalje ljušti nakon ovog natapanja uljem.

Savjetovala bih vam da probate. Još jedna stvar. Mjesecima sam imala nekakvu bijelu kao točkicu na licu za koju sam mislila da je ožiljak od akne. Baš onako upadna je bila(ok malo veća točkica :D)a kad bi ju probala istisnuti nije bilo moguće nikako. Nakon što sam si počela stavljati ovo ulje ta točkica je postala nekako hrapavija na dodir, i kad sam pokušala istisnuti skroz se maknula, sad ju više nemam!:cheer:

lost_writer
28.12.2010., 13:46
imam osjecaj ko da me sprdas, iako si vjerojatno ozbiljna :-) nisam za to nikad cula, al da, malo mi se gadi.. a s druge strane da znam da je provjereno, i da djeluje, i da to treba samo 1 put napravit, mozda, u nekom zivotu... ma ne znam, stvarno mi se to gadi, tesko d abi to napravila :-/ valjda ima jos nesto :-(
ne sprdam te, znam da je gadno al imam jedno manje gadno rješenje za te flekice, ali ne zam kako se točno zovu, oni neki flasteri za herpes. Ostaviš preko noći i navodno magično nestanu ili se snjanje. Nisam još probao ali budem pa vam javim retultate!

capsa
30.12.2010., 13:55
U dobi od tri i pol godine moj sin je prebolio težak oblik vodenih kozica.
Na čelu i licu su mu ostali vidljivi ožiljci.
Sada ima deset godina i usprkos mojim uvjeravanjima tipa : " da je to "frajerski" , da je sa time zgodniji , da cure vole frajere sa ožiljcima " , primjećujem da ga to smeta više nego što bi trebalo , i da je zbog toga pomalo zabrinut , da ne kažem i nesretan.
Postoji li uopće provjereni prirodni preparat kojim bi se ovi ožiljci mogli ukloniti ili barem smanjiti?
Ima li netko pozitivnih iskustava sa istim ili sličnim problemom?
Zahvalan sam na svakom korisnom savjetu.

Ryuujin
30.12.2010., 16:23
U dobi od tri i pol godine moj sin je prebolio težak oblik vodenih kozica.
Na čelu i licu su mu ostali vidljivi ožiljci.
Sada ima deset godina i usprkos mojim uvjeravanjima tipa : " da je to "frajerski" , da je sa time zgodniji , da cure vole frajere sa ožiljcima " , primjećujem da ga to smeta više nego što bi trebalo , i da je zbog toga pomalo zabrinut , da ne kažem i nesretan.
Postoji li uopće provjereni prirodni preparat kojim bi se ovi ožiljci mogli ukloniti ili barem smanjiti?
Ima li netko pozitivnih iskustava sa istim ili sličnim problemom?
Zahvalan sam na svakom korisnom savjetu.

ma nije tolko oziljak kolko prica kako si ga zaradio tipa "hrvao sam se s lavom u dzungli" ili neka gadna ulicna tucnjava..:zubo: al premlad je jos za to :top: :rofl:

no dobro,salu na stranu..
ne znam zaista da li postoji nesto sto je bas provjereno,mislim je do neke mjere jer su to ipak pojedinacna iskustva al da nesto bas djeluje za sve ja barem za to jos nisam cuo..nazalost :D

ostaje ti na kraju samo to da sam probas i vidis da li djeluje,ima na ovim stranicama od pocetka dosta i krema i ulja itd pa sad sto ti se svidi na prvi pokusaj :)
ona neka mederma krema s ekstraktom luka ili cime vec se cini hvaljena po americi al ne znam da li tog ima kod nas i dal se moze narucit negdje..
ima ulja s vitaminom E,ulje cesnjaka,sok od limuna itd itd.. probaj malo procitat od pocetka temu pa ti se mozda nekaj svidi... odaberi nekaj pa probajte mozda ce mu pasat..

al isto tako budite spremni i da mozda nece,il samo do neke mjere,u svakom slucaju odmah nakon zelje da se rijesi tih oziljaka najvise mu treba psiholoska potpora :)
a onda mozda to i prihvati s vremenom,al ne treba prestati pokusavati :)

a do tada nek jede voca i povrca,od toga si odma ljepsi,casna rijec :D sretno :)

crazy chick
12.01.2011., 14:24
ne sprdam te, znam da je gadno al imam jedno manje gadno rješenje za te flekice, ali ne zam kako se točno zovu, oni neki flasteri za herpes. Ostaviš preko noći i navodno magično nestanu ili se snjanje. Nisam još probao ali budem pa vam javim retultate!

iiiiiiii jesi li isprobao te flastere za herpes, dali pomažu kod flekica????

vanja.p
13.01.2011., 20:43
je li netko probao ovo http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180530076098&fromMakeTrack=true&ssPageName=VIP:watchlink:top:en

hvala!

Estee Lauder
13.01.2011., 23:03
je li netko probao ovo http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180530076098&fromMakeTrack=true&ssPageName=VIP:watchlink:top:en

hvala!

Probale su do sad dvije forumašice i oduševljene su, a ja je koristim tek dva dana.

crazy chick
17.01.2011., 21:35
Probale su do sad dvije forumašice i oduševljene su, a ja je koristim tek dva dana.

Znači to je krema za izbjeljivanje fleka od akni i tome slično...
Ajde plizz napiši svoja iskustva kad dođe vrijeme za to :s
pozz

Estee Lauder
17.01.2011., 23:30
Znači to je krema za izbjeljivanje fleka od akni i tome slično...
Ajde plizz napiši svoja iskustva kad dođe vrijeme za to :s
pozz

Naravno!:)

SnowWhiteQueen
20.01.2011., 09:31
Postoji li kakva krema ili tretman kojim bi se rijesile rupe na licu. Mislim na rupe od akni :(
Napokon sam se uspjela rijesit gadosti, sad bi probala sredit lice. Hvala svima :)

wani
21.01.2011., 23:01
Ovu kremu sam kupila negdje sredinom ljeta, probala, ali nisam je nastavila koristiti zbog sunca. Kako izbjeljuje nisam znala kako će mi koža reagirati, pa sam je ostavila negdje sa strane i zaboravila. Sve do prije nekoliko dana. Moram reći da sam oduševljena. Nikad ni jedna krema nije mi zaista napravila sve što je obećavala osim ove.
Posvjetlila mi je u 5 dana skoro sve flekice od akni na licu 90%. Koristim je dva puta dnevno, ujutro i navečer. Ne iritira, ne izaziva nove prištiće, smiruje kožu i zaista, zaista izbjeljuje. Nisam je kupila preko ebaya, ali ću staviti link samo da vidite kako izgleda ja sam je platila 199 kuna.
http://cgi.ebay.com/Derma-e-Skin-Lighten-Face-Age-Spot-Crem-2oz-/290517446595?pt=US_Skin_Care&hash=item43a4306fc3
Ako je netko probao nešto drugo od derma e, volila bih da napiše jer me zanima i okočna, ova mi za sad otkriće.:s

Lula Mae
22.01.2011., 08:54
Ovu kremu sam kupila negdje sredinom ljeta, probala, ali nisam je nastavila koristiti zbog sunca. Kako izbjeljuje nisam znala kako će mi koža reagirati, pa sam je ostavila negdje sa strane i zaboravila. Sve do prije nekoliko dana. Moram reći da sam oduševljena. Nikad ni jedna krema nije mi zaista napravila sve što je obećavala osim ove.
Posvjetlila mi je u 5 dana skoro sve flekice od akni na licu 90%. Koristim je dva puta dnevno, ujutro i navečer. Ne iritira, ne izaziva nove prištiće, smiruje kožu i zaista, zaista izbjeljuje. Nisam je kupila preko ebaya, ali ću staviti link samo da vidite kako izgleda ja sam je platila 199 kuna.
http://cgi.ebay.com/Derma-e-Skin-Lighten-Face-Age-Spot-Crem-2oz-/290517446595?pt=US_Skin_Care&hash=item43a4306fc3
Ako je netko probao nešto drugo od derma e, volila bih da napiše jer me zanima i okočna, ova mi za sad otkriće.:s

A gdje si ju kupila,ima u Zg?:)

saharasaharović
22.01.2011., 10:28
jedno pitanjce-već dulje vrijeme imam na kutu usne ko neku žvalu:rolleyes: i to nikako mi ne ide proć:rolleyes:...sad me zanima ima li koja krema za to...al da djeluje...
hvala

wani
22.01.2011., 20:39
A gdje si ju kupila,ima u Zg?:)

U Zadru, u trgovini prirodne kozmetike Zdravi kutak.

eyedetox
22.01.2011., 21:41
jedno pitanjce-već dulje vrijeme imam na kutu usne ko neku žvalu:rolleyes: i to nikako mi ne ide proć:rolleyes:...sad me zanima ima li koja krema za to...al da djeluje...
hvala

Canasten ili Plymicol :top:

Estee Lauder
22.01.2011., 22:31

Wani, to je onaj dućan prije trga, u Veslačkoj? Kakva je ta krema u vidu hidratacije, je li isušuje lice tokom višednevnih korištenja.

wani
23.01.2011., 00:23
Da, to je taj. Moja koža je mješovita, krema se odmah upije i čini se da ne hidratizira baš, ali kao da se nakon recimo 15-20 min vlaga vrati na površinu. Nisam to najbolje objasnila, ali pretpostavljam da ćeš razumijeti što želim reći. Nisam sigurna da bi baš odgovarala za suhu kožu. Kad osjetim da mi je koža isušenija, što mi se događalo i prije ove kreme, nabacim neku maskicu i bude ok.
Moram reći sa mi se lice manje zasjaji, odnosno da manje popravljam puder u toku dana od kad je koristim.
Već dugo vučem te flekice od akni i iako sam se (nadam se) samih akni riješila, a ne bih rekla da mi je dob pubertetska,:rolleyes: jedino ova krema mi je stvarno makla flekice. Pogledaj recenzije na MUA.
A kakva je ona, što si ti nedavno počela koristiti, daje li rezutate?

ludiloo
23.01.2011., 00:39
POMAGAJTE:

imam oziljak star 2 godine . sada vise nije ispupcen , nego je fino dosao u ravninu s kozom.

ali

1.boja oziljka je ista kao sto je bila i nakon par dana nakon operacije, znaci boja oziljka se nije promijenila...oziljak je onak tamnije crvene boje tj. uopce nema veze s bojom koze

STO JE NAJBOLJE ZA TAJ PROBLEM, DA SE BOJA oziljka izjednaci s bojom koze

NEKA KREMA, GEL
NEKI POSTUPAK KOD DOKTORA

2.izgubio se pigment koze na jednom dijelu oko oziljka

STO JE NAJBOLJE ZA TAJ PROBLEM

ISTO..KREMA/GEL ... & POSTUPAK KOD DOKTORA

Estee Lauder
23.01.2011., 01:01
Da, to je taj. Moja koža je mješovita, krema se odmah upije i čini se da ne hidratizira baš, ali kao da se nakon recimo 15-20 min vlaga vrati na površinu. Nisam to najbolje objasnila, ali pretpostavljam da ćeš razumijeti što želim reći. Nisam sigurna da bi baš odgovarala za suhu kožu. Kad osjetim da mi je koža isušenija, što mi se događalo i prije ove kreme, nabacim neku maskicu i bude ok.
Moram reći sa mi se lice manje zasjaji, odnosno da manje popravljam puder u toku dana od kad je koristim.
Već dugo vučem te flekice od akni i iako sam se (nadam se) samih akni riješila, a ne bih rekla da mi je dob pubertetska,:rolleyes: jedino ova krema mi je stvarno makla flekice. Pogledaj recenzije na MUA.
A kakva je ona, što si ti nedavno počela koristiti, daje li rezutate?

Ne mogu još reći kakva je, tek se oko tjedan dana mažem. Primijetila sam samo da mi su mi se one moje blago crvenkaste flekice, inače ostaci izbljeđene hiperpigmentacije, lagano isušile i da će se ubrzo početi perutati. Mislim da izbljeđivanje tako i ide. E sad me zanima, kad se one isprhutaju, da li će mi ispod biti bjelija koža ili će stanje ostati isto.
Meni nije problem izbjeliti flekice od ljeta, ali mi je teško ukloniti te zaostale crvenkaste tragove od izbljeđenih fleka. Kad stavim puder, to se dobro zakamuflira, ali uvijek su tu i iskreno sumnjam da ću ih se ikada rješiti.

Estee Lauder
23.01.2011., 01:12
POMAGAJTE:

imam oziljak star 2 godine . sada vise nije ispupcen , nego je fino dosao u ravninu s kozom.

ali

1.boja oziljka je ista kao sto je bila i nakon par dana nakon operacije, znaci boja oziljka se nije promijenila...oziljak je onak tamnije crvene boje tj. uopce nema veze s bojom koze

STO JE NAJBOLJE ZA TAJ PROBLEM, DA SE BOJA oziljka izjednaci s bojom koze

NEKA KREMA, GEL
NEKI POSTUPAK KOD DOKTORA

2.izgubio se pigment koze na jednom dijelu oko oziljka

STO JE NAJBOLJE ZA TAJ PROBLEM

ISTO..KREMA/GEL ... & POSTUPAK KOD DOKTORA

Pitanje je da li si odmah mazala ožiljak sa spf-om. Ako nisi onda on i može potamniti od sunca. Ja imam dosta ožiljaka na licu, uvijek se vide, ali su izbljedili. Nisu izbljedili preko noći, nego višegodišnjim korištenjem krema i tretmana sa aha .

ludiloo
23.01.2011., 01:40
rjesenja za moje probleme :) ?

Estee Lauder
23.01.2011., 10:06
rjesenja za moje probleme :) ?

Raspitaj se kod dermatologa ili kozmetičara za tretmane sa voćnim kiselinama. Ti možeš samo taj ožiljak tretirati, ili preko cijele godine, od jeseni do proljeća nabavi neku dobru aha kremu, pa maži preko noći samo taj ožiljak. Vidjet ćeš rezultate, ali kako sam rekla ne preko noći.
Kod nas ima par dobrih aha krema, boreade 12 % aha, imaš u milera guam masku od aha, kojom bi mogla mazati ožiljak 2 puta tjedno, pa se drži 20 minuta i ispere. To je jako dobra stvar. Ne moraš sada cijelo lice tretirati ako ti takve stvari ne pašu. Onda imaš i ovu fade out kremu za izbjeljivanje, ali se naručuje preko interneta. :)

saharasaharović
23.01.2011., 10:15
Canasten ili Plymicol :top:

hvala...probat ću...

LadyMA
23.01.2011., 12:46
Evo ja sam otkrila novu kombinaciju za noć da mi pročisti kožu i izbriše crvenilo. Dosad sam zbog lica i akni pila Diane, ali sad sam prestala pa moram lice držati pod kontrolom.
Počela sam stavljati Oronazol kremu i preko nje Cinkovu pastu. Obje imaju slično djelovanje, a skupa su odlične. Baš posvijetle kožu, iščiste i brišu crvenilo.
Dosad sam koristila samo Skinoren, ali mi ga je ponestalo pa sam upotrijebila Oronazol koji sam imala, a nisam znala da tako dobro djeluje... A cink je već dobro poznat svima, baš za ožiljke i crvenilo, posebno za isušivanje prištića, a da ne suši samu kožu koju ne treba.

Preporučujem! ;)

Lula Mae
23.01.2011., 14:06

Joj šteta,ako netko zna gdje se može u Zagrebu naći ta kozmetika,molim neka napiše.tnx:mig:

Evo linka te kozmetike.

http://www.dermae.net/cgi-bin/fccgi.exe?w3exec=dei.portal

top-secret-koka
23.01.2011., 16:23
derma-e ima za kupit u hr :eek:

imam njihovu kremu http://www.dermae.net/cgi-bin/fccgi.exe?w3exec=dei.portal&CMD=DEI.DPRODUCTS&SESSIONID=1572929699&PN=4100ea&WHICH=
svega par puta sam je isprobala, jer sam cijelu jesen i zimu koristila fade out i aha kiseline, bilo me strah iritacije pa je nisam htjela mijesati sa ovim kremama...
navodno je odlicna :)

Estee Lauder
23.01.2011., 16:30
derma-e ima za kupit u hr :eek:

imam njihovu kremu http://www.dermae.net/cgi-bin/fccgi.exe?w3exec=dei.portal&CMD=DEI.DPRODUCTS&SESSIONID=1572929699&PN=4100ea&WHICH=
svega par puta sam je isprobala, jer sam cijelu jesen i zimu koristila fade out i aha kiseline, bilo me strah iritacije pa je nisam htjela mijesati sa ovim kremama...
navodno je odlicna :)

Navodno odlična, meni pod nosom, ubit ću vas, sad sam opet dobila svrab, a taj dućan obilazim u luku, ne volem prirodno.:rofl:

Estee Lauder
23.01.2011., 16:34
Evo ja sam otkrila novu kombinaciju za noć da mi pročisti kožu i izbriše crvenilo. Dosad sam zbog lica i akni pila Diane, ali sad sam prestala pa moram lice držati pod kontrolom.
Počela sam stavljati Oronazol kremu i preko nje Cinkovu pastu. Obje imaju slično djelovanje, a skupa su odlične. Baš posvijetle kožu, iščiste i brišu crvenilo.
Dosad sam koristila samo Skinoren, ali mi ga je ponestalo pa sam upotrijebila Oronazol koji sam imala, a nisam znala da tako dobro djeluje... A cink je već dobro poznat svima, baš za ožiljke i crvenilo, posebno za isušivanje prištića, a da ne suši samu kožu koju ne treba.

Preporučujem! ;)

Ženo, oronazol ti je kortikosteroid, ne igraj se s njime, imala sam davno šampon za tjeme, ispočetka oduševljena, poslije mi sjebenzi kožu, jer mi ni jedan doktor nije rekao što je to. :mad:

top-secret-koka
23.01.2011., 16:35
ta ti krema ne izgleda lijepo, onako boja senfa, ne sjecam se kako mirisi, mogu osetat do kupaone pa gurnut nos u nju :D ak ti je bitno.
moja frendica koristi vec 4-tu teglicu, ona tvrdi da joj ta krema vraca tonus i to je i mom oku vidljivo, i to jako :)

LadyMA
23.01.2011., 16:36
Ženo, oronazol ti je kortikosteroid, ne igraj se s njime, imala sam davno šampon za tjeme, ispočetka oduševljena, poslije mi sjebenzi kožu, jer mi ni jedan doktor nije rekao što je to. :mad:

Pa ne igram se ja ništa na svoju ruku, meni je to doktor prepisao! I prije sam ga koristila, nikad mi ništa nije bilo.

Estee Lauder
23.01.2011., 16:37
ta ti krema ne izgleda lijepo, onako boja senfa, ne sjecam se kako mirisi, mogu osetat do kupaone pa gurnut nos u nju :D ak ti je bitno.
moja frendica koristi vec 4-tu teglicu, ona tvrdi da joj ta krema vraca tonus i to je i mom oku vidljivo, i to jako :)

A je li to misliš na ovu sa tvog linka ili onu za izbjeljivanje?:rolleyes:

top-secret-koka
23.01.2011., 16:39
ovu sa mog linka...
ova za izbjeljivanje mi izgleda preblaga za nase probleme hiperpigmentacije

Estee Lauder
23.01.2011., 16:44
Pa ne igram se ja ništa na svoju ruku, meni je to doktor prepisao! I prije sam ga koristila, nikad mi ništa nije bilo.

I meni su ga prepisivali i nije mi ništa bilo do jednog dana. Prouči malo iskustva tretiranja kože sa tim sastojkom. Nije da ti mislim loše......:ne zna:

Estee Lauder
23.01.2011., 16:46
ovu sa mog linka...
ova za izbjeljivanje mi izgleda preblaga za nase probleme hiperpigmentacije

Ma ja sam sada na fade-u, ali dobro je znati koje su kreme djelotvorne, pitat ću ženske na kojem principu rade i imaju li testere. :)

top-secret-koka
23.01.2011., 16:58
kod te kreme je bitan dmae, kod nekog ima vidljiv ucinak, kod nekoga ne :ne zna:
nisam je stigla isprobati, al kod moje frendice je djelovalo kao da je smrsavila u licu, bas joj ucvrstilo kozu.
ovdje je jedan nezavisan clanak, ako te zanima http://www.smartskincare.com/treatments/topical/dmae.html

LadyMA
23.01.2011., 16:59
I meni su ga prepisivali i nije mi ništa bilo do jednog dana. Prouči malo iskustva tretiranja kože sa tim sastojkom. Nije da ti mislim loše......:ne zna:

Baš ću proučiti. Čudno, a tako mi super djeluje... Hvala! ;)

lavatinka
23.01.2011., 17:00
.... pitat ću ženske na kojem principu rade i imaju li testere. :)

možeš reći samo please gdje je ima?
mislim da bi možda meni bila ok za probat al ne sjećam se da sam igdje njih vidjela... ja imam onak taaanku kožu i nemam od akni ožiljke jer ih nemam nit sam ih imala, al imam hiperpigmentacijske flekice na čelu i oko očiju, ko pjegice, i dobila sam dosta mrlja od kontracepcije, čak onu kloazmu nasred čela il kak se već zove...kad sam prestala piti povukla se al ne skroz..
ili ak mislite da bi nešto drugo bilo bolje jer vidim da ste upućene- prihvaćam preporuke! znači koža mi je baš tanka, kapilarice, podočnjaci, flekice, sve se vidi iako izgleda fino na prvi pogled...i da, imam 30+:D

lavatinka
23.01.2011., 17:02
edit: mislim za Zagreb ako znate...?

Estee Lauder
23.01.2011., 17:54
edit: mislim za Zagreb ako znate...?

Ja sam iz Zd-a, nisam nikad čula za tu kozmetiku, eto ima je u tom dućanu zdravi kutak . Ima na internetu kontakt sa tim dućanom, pa ih nazovite i pitajte gdje još u Hr ima takvih dućana.:)

Wani hvali tu derma-e, Koka i Eyedeox fade out. Ja momentalno koristim fade out i stvarno nije agresivna krema, ne isušuje, probala sam i malo oko očiju, nije mi ništa reagirala, ali s tim djelom nemam problema pa je i neću tu koristiti. Inače rano mi je išta reći više.

lavatinka
23.01.2011., 18:19
ok, hvala ti..

Wedding
25.01.2011., 14:01
mene je ovo zaintrigirajo? "Schrammek-duboki biljni peeling – nova koža u 5 dana."
http://www.lanaderm.hr/Specijalna%20njega%20lica.htm

Dal je netko od vas probao tako nesto i ako je kakvi su rezultati?:D

wani
26.01.2011., 19:04
Čula sam za to, čak mislim da znam u Zadru kozmetičarku koja to radi, ali se nisam usudila probati. Možda u nekoj ozbiljnijoj dobi. Sve se nadam da će do tada izumiti neki stroj u koji jednom mjesečno uđeš pa te cijelu ispegla :mig:

evo jedan link pa ti možda pomogne http://www.youtube.com/watch?v=ZvhE9-gKTnM&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=d6wMRKyJMgo&feature=related

Wedding
27.01.2011., 09:31
Čula sam za to, čak mislim da znam u Zadru kozmetičarku koja to radi, ali se nisam usudila probati. Možda u nekoj ozbiljnijoj dobi. Sve se nadam da će do tada izumiti neki stroj u koji jednom mjesečno uđeš pa te cijelu ispegla :mig:

evo jedan link pa ti možda pomogne http://www.youtube.com/watch?v=ZvhE9-gKTnM&NR=1

to sam sve vidjela ali sve se nadam da ce se javit netko sa osobnim iskustvo pa da cujem iz prve ruke, inace cula sam jako puto o ovom peelingu i citala u stranim casopisima.

eeeee ovo za stroj, ajde i ja se nadam:rofl:

Estee Lauder
27.01.2011., 14:08

Wani, ajde mi pošalji na pm koja je to kozmetičarka.:)

Stalk3rZd
27.01.2011., 18:08
Meni je cijeli nos pun ožiljaka od mitesera i komodona stari 3/2/1 godinu, ima podosta vecih rupica, pa neznan kako bih i se risija, preporuke?

Stalk3rZd
16.03.2011., 19:25
...

Sarajka_Mazza
16.03.2011., 20:15
Kako mislis oziljaka od mitesera?
Mislis imas rupice? :) Ako da, tesko da ces se toga rijesiti.. posebno ne kremicama, mozda nekakvim tretmanima sa vocnim kiselinama.. al i to je upitno hoce li uspjeti otkloniti :)

Suncokret28
16.03.2011., 21:09
Meni je cijeli nos pun ožiljaka od mitesera i komodona stari 3/2/1 godinu, ima podosta vecih rupica, pa neznan kako bih i se risija, preporuke?

Glikolnim ih možeš prilično smanjiti :mig:

sahara
16.03.2011., 21:40
Bok! :) Lice mi je puno crvenih flekica od akni, sad radim na uklanjanu istih. Međutim kozmetičarka preporuča mikrodermoabraziju. Ima li koristi od toga za fleke? Nije baš da mi se daje 2500 kn a da neće smanjit vidljivost flekica za bar 70 %. :D Onda?

Pikova dama
16.03.2011., 22:18

Ovo zvuči vrlo, vrlo zanimljivo! Možda ovaj post ne bi bio loš ni na topiku za hiperpigmentaciju.

Sarajka_Mazza
16.03.2011., 22:57
Bok! :) Lice mi je puno crvenih flekica od akni, sad radim na uklanjanu istih. Međutim kozmetičarka preporuča mikrodermoabraziju. Ima li koristi od toga za fleke? Nije baš da mi se daje 2500 kn a da neće smanjit vidljivost flekica za bar 70 %. :D Onda?

koliko su flekice "stare"?
moze se to sanirati i nekim kremama.. bez tretmana, mada zavisi jesu li bas u pitanju flekice ili oziljci,..

NoStress
17.03.2011., 06:24

Ako vec dajes 2500kn mislim da ih je pametnije dat za laser,sa njim bi fleke tribale nestat.On je jaci od mikrodermoabrazije.Ja imam fleke stare oko godinu dana(neke i duze) i oziljke i dermatolog mi je reka da je mikro. preblaga za to i da je najbolje laser tako da idem na to kad buden imala vrimena tj. nakon lita jer sad jos dva tjedna i gotovo sa takvim postupcima.

novabbb
21.03.2011., 17:03
Mikrodermoabrazija malo osvjezi i zagladi lice ali vrlo vrlo malo ili nikako utjece na fleke i oziljke. Za to su puno efikasnije kiseline

C.Mariù
21.03.2011., 20:25
Evo i drugog mišljena za mirkodermoabraziju.. Moja kozetičarka me dugo nagovarala na MD i u 11.mj sam napravila 2 tretmana, pošto mi je koža jako osjetljiva ljuštila mi se cijeli 12 mj. Ali rezultati su bili i više neko vidljivi. Imam jako puno flekica i ožiljaka od upala koje sam sama stiskala. Nakon MD neke fleke više uopće nemam i dijelovi lica za koje sam mislila da nikad vise nece bit glatki sad su ko bebina guza..ali mj. dana ljuštenja kože mi i nije bilo fora, ALI svjedno se isplatilo. Nikako ne preporučujem MD od 4. do 10 mj. zbog sunca. Poslje tretmana se treba skrivati od sunca 2 tjedna... Na jesen cu opet otići sigurno. Eto, moje mišljenje o ovom tretmanu je pozitivno.

top-secret-koka
22.03.2011., 07:13
Evo i drugog mišljena za mirkodermoabraziju.. Moja kozetičarka me dugo nagovarala na MD i u 11.mj sam napravila 2 tretmana, pošto mi je koža jako osjetljiva ljuštila mi se cijeli 12 mj. Ali rezultati su bili i više neko vidljivi. Imam jako puno flekica i ožiljaka od upala koje sam sama stiskala. Nakon MD neke fleke više uopće nemam i dijelovi lica za koje sam mislila da nikad vise nece bit glatki sad su ko bebina guza..ali mj. dana ljuštenja kože mi i nije bilo fora, ALI svjedno se isplatilo. Nikako ne preporučujem MD od 4. do 10 mj. zbog sunca. Poslje tretmana se treba skrivati od sunca 2 tjedna... Na jesen cu opet otići sigurno. Eto, moje mišljenje o ovom tretmanu je pozitivno.

to nije mikrodermoabrazija. nakon md se ne ljustis, meni ju je radila dermatologica i to je bas tretman da zabljesnes u nekoj vaznijoj prigodi. skida se mrtvi dio koze, a ostaje mlada koza ko svila, napeta i stalno je imas potrebu dirati koliko je meka i divna :cerek:.

ti si vjerojatno isla na neku blazu dermoabraziju nakon koje se ljustis, a to je vec neka druga prica :D

Estee Lauder
22.03.2011., 08:53
to nije mikrodermoabrazija. nakon md se ne ljustis, meni ju je radila dermatologica i to je bas tretman da zabljesnes u nekoj vaznijoj prigodi. skida se mrtvi dio koze, a ostaje mlada koza ko svila, napeta i stalno je imas potrebu dirati koliko je meka i divna :cerek:.

ti si vjerojatno isla na neku blazu dermoabraziju nakon koje se ljustis, a to je vec neka druga prica :D

Koka, na koju si ti točno Md išla, dijamantnu?

C.Mariù
22.03.2011., 09:36
hm..al svjedno milsil da se nakon bilo koje vrste MD ne smije izlagati suncu.:mig:

BlackCandy
22.03.2011., 09:44

nakon MD se itekako ljustis :mig:
ja sam isla na kristalnu

zuba
22.03.2011., 13:40
nakon MD se itekako ljustis
...

prvo razjasnimo što podrazumijevate pod ljuštiti se..

ja uredno idem na dijamantnu dermoabraziju i ne ljuštim se..
nisam niti prvi puta, niti kasnije..

prije bih to nazvala nekakvim perutanjem, onako da ti na ručniku ostanu male mrvice (kao ljeti kada se perutamo nakon povratka sa mora..)
s tom razlikom što ti na licu ostaje lijepa čista koža na tim operutanim mjestima i izjednačava se sa ostatkom lica..

BlackCandy
22.03.2011., 13:52
naravno da se NE ljustis nakon dijamantne jer je ona jako blaga
kristalna je puno jaca, vise i jace se struze po kozi
poslije takve MD je faca crvena i do 2 dana, a ljusti se i do tjedan dana

zuba
22.03.2011., 16:00
ma nije točno..ne radi se da je jedna jača druga slabija /kristalna-dijamantna/, već je razlika u aparatu s kojim se radi, a rezultat je u konačnici isti..
dijamantna je novija, naprednija tehnologija..
nakon obje se može odmah van, može se našminkati, život ne staje..

druga je stvar tko ju radi, koliko i kako je osposobljen za to, da li ju radi bez obzira na stanje kože, koliko često... itd. itd.

BlackCandy
22.03.2011., 16:50
ne da mi se uopce raspravljat sa tobom

top-secret-koka
22.03.2011., 16:57
isla sam na md prije i poslije ipl tretmana. kako mi na celu nije trebao laser tu je sa sondom od md presla 2 ili 3 puta i osjetilo se da je skinula vise koze.

poslije sam mazala po njenoj preporuci bepanthenom da se koza sto prije oporavi i nije bilo nikakvog perutanja, ljuskanja ili bilo cega jako primjetnog osim onog dijela gdje je koristen laser.

moje iskustvo je da to nije tretman koji bi zauvijek ispeglao oziljke, bore ili dublje hiperpigmentacije, on ih momentalno ublazi, ali nakon 3-4 tjedna kako se koza ciklicki obnavlja vidi se kako su rezultati minimalni.

BlackCandy zbog cega si ti isla i kakvi su rezultati bili?
jesi zadovoljna?

BlackCandy
22.03.2011., 17:39
jesi zadovoljna?

zbog oziljaka od akni :o prije 2 god
ne mogu reci da mi je nesto pomogla, radila sam 12 tretmana
koza je bila nekako gladja, ali te rupice koje sam ja imala (siljasti oziljci)
su postali plici, ali siri :o
u svemu, nisam bila zadovoljna i ne bi to ponovila, radije bi otputovala negdje za te novce :D

zuba
22.03.2011., 17:44
jesi zadovoljna?

nije meni upućeno, ali
znam da sam čitala i ostala :eek:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=250691&page=2

top-secret-koka
22.03.2011., 20:25
BlackCandy uh sto te sredila :mad:

evo za druge cure da znaju:
kod md nista ne smije boljeti tako je meni dr. rekla. nakon tretmana se stavi hranjiva-hidratantna-vitaminska... sto-vec-trebas maska, ostavi se da se upije bar 20 minuta. sto se nije upilo skida se maramicom i stavlja krema, po zelji naprasi puderom i normalno se moze medju ljude.
nema vidljivih tragova osim osjecaja :cerek:

md i guljenje do krvi, su dva nespojiva pojma :eek:

Hegi
23.03.2011., 18:02
Ovo zvuči vrlo, vrlo zanimljivo! Možda ovaj post ne bi bio loš ni na topiku za hiperpigmentaciju.

gdje se ta krema moze kupiti u zagrebu

NoStress
24.03.2011., 06:08
Ko je ono koristija od Cristiana Laya puzevu sluz za fleke(osim Babalua naravno:p)?Ima li kakvih pomaka?Ja je koristim ima misec dana i ne vidim neke pomake:( Babalu izgleda da nista od tvoje pizze,gladuj:D

namelessone
24.03.2011., 06:19
Gledam se jutros u ogledalu i juhuu-jeee fleke počele opet tamnit i povećavat se, tj.kao se pomiču jedna prema drugoj, a svaki dan koristim spf 50...mislim stvarno...sad mi je i službeno pun svega vezanog za melazme, hiperpigmentacije, fleke i ine nepravilnosti, mislim šta bi trebala, provest većinu godine u zatvorenom, ahh, gadi mi se ovo, opet izgledam prljavo u licu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nema više kremica, najesen razmatram laser!

Estee Lauder
24.03.2011., 07:20
Gledam se jutros u ogledalu i juhuu-jeee fleke počele opet tamnit i povećavat se, tj.kao se pomiču jedna prema drugoj, a svaki dan koristim spf 50...mislim stvarno...sad mi je i službeno pun svega vezanog za melazme, hiperpigmentacije, fleke i ine nepravilnosti, mislim šta bi trebala, provest većinu godine u zatvorenom, ahh, gadi mi se ovo, opet izgledam prljavo u licu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nema više kremica, najesen razmatram laser!

Koristiš li pudere ? Ako koristiš trebaš paziti na filtere koje ima krema i puder.
Ne znam da li si pratila ono što smo pisale o zaštitnim filterima .

zuba
24.03.2011., 07:45
Nema više kremica, najesen razmatram laser!

ne biti ljuta.. :grli: ne biti razočarana..

gdje je jesen..tek smo malo sunca ugledali..
to je naša borba, svakodnevna i bez obzira na godišnje doba..

namelessone
24.03.2011., 10:54
Koristiš li pudere ? Ako koristiš trebaš paziti na filtere koje ima krema i puder.

Neee, moram se udateat!!!! Šta postoji neko međusobno anuliranje, jooj samo bi mi sad još i to trebalo, ahhhhhhhhhhhhh!!!

namelessone
24.03.2011., 10:57
ne biti ljuta.. :grli: ne biti razočarana..

gdje je jesen..tek smo malo sunca ugledali..
to je naša borba, svakodnevna i bez obzira na godišnje doba..

Pa da zato i kažem, sunce je tek malo provirilo, a moja melazma se već povampirila...najsretnija sam kad se ne gledam u ogledalo:rolleyes:
...hvala na zagrljaju :)

Pikova dama
24.03.2011., 11:28
Ako ti nije teško, ponovi, molim te.:)

Neee, moram se udateat!!!! Šta postoji neko međusobno anuliranje, jooj samo bi mi sad još i to trebalo, ahhhhhhhhhhhhh!!!

Izgleda da da.:rolleyes: To mi je rekla gospođa u ljekarni. Odnosno da kad se stavi SPF 50+, da njemu smeta iznad stavljeni puder.

Pikova dama
24.03.2011., 11:34
gdje se ta krema moze kupiti u zagrebu

Nažalost ne znam, nisam iz Zagreba.

Estee Lauder
24.03.2011., 14:36
Ako puder ima jedan od ova dva sastojka, spf krema ne smije imati ovaj drugi, jer se ova dva filtera međusobno destabiliziraju, pa nemaš zaštitu ni od jednog ni od drugog.

avobenzon se jos moze naci pod nazivima:
1-(4-methoxyphenyl)-3-(4-tert-butylphenyl)propane-1,
3-dione,
Butyl methoxy dibenzoylmethane,
BMDBM,
Parsol 1789,
Eusolex 9020

octyl methoxycinnamate se jos zove:
Octinoxate,
EMC,
OMC,
Ethylmethoxycinnamate,
Escalol 557,
2-ethylhexyl-paramethoxycinnamate,
Parsol MCX

Većina pudera ima kao filter Octinoxate, ali najbolje vidjeti u sastavu. Onda ako koristiš ispod neku spf kremu ona ti ne smije imati filter avobenzon. Veći dio krema ima taj avobenzon, ali ima i onih koji mogu imati
octinoxate, kao što ima heliocare,ducray, ili mineralne filtere koji onda mogu sa octinoxate. Ako puder ili bb ima avobenzon onda ti je izbor kreme još bolji, LRP, uriage, bioderma...

I još nešto avobenzon nikako ne ide sa mineralnim filterima, amo ako su obloženi silikonom. Znači ako spf krema ima avobenzon, nikako iznad mineralni puder u prahu, može tekući ako u sastavu vidite silikone.

Sarajka_Mazza
24.03.2011., 14:53
Covjece, mene ovi sastojci totalno zbune :(
Ako neko moze pomoci jel ovo dvoje pase zajedno?

Puder (inace pise da ima spf 12)

Water (Aqua), Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Silica, Trimethylsiloxysilicate, Glycerin, Dimethicone Crosspolymer, Polyglyceryl 3 Disiloxane Dimethicone, Disteardimonium Hectorite, Polyglyceryl 4 Isostearate, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Sodium Chloride, Nylon 12, Cetyl - PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Phenoxyethanol, Propylene Carbonate, BIS PEG 15 Methyl Ether Dimethicone, Laureth 4, Pentylene Glycol, Nylon 611, Dimethicone Copolymer, Polyacrylamide, Isopropyl Titanium Triisostearate, Methylparaben, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Propylparaben, C13-14 Isoparaffin, Sodium Dehydroacetate, Branched Dimethicone, Laureth 7, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Sodium PCA, Urea, Trehalose, Polyquaternium 51, Soluable Collagen, Sodium Hyaluronate, May Contain: Titanium Dioxide, Iron Oxides

i ovaj fluid sa spf 30

http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_b4f047287.html

Pikova dama
24.03.2011., 17:13
Isuse, pa ne možeš vjerovati. Idem gledat sastav. Puder mi je Estee Lauder Double Wear, a krema Bioderma.
Hvala, Estee.:)

Angor
24.03.2011., 17:17
Ako puder ima jedan od ova dva sastojka, spf krema ne smije imati ovaj drugi, jer se ova dva filtera međusobno destabiliziraju, pa nemaš zaštitu ni od jednog ni od drugog.

avobenzon se jos moze naci pod nazivima:
1-(4-methoxyphenyl)-3-(4-tert-butylphenyl)propane-1,
3-dione,
Butyl methoxy dibenzoylmethane,
BMDBM,
Parsol 1789,
Eusolex 9020

octyl methoxycinnamate se jos zove:
Octinoxate,
EMC,
OMC,
Ethylmethoxycinnamate,
Escalol 557,
2-ethylhexyl-paramethoxycinnamate,
Parsol MCX

Većina pudera ima kao filter Octinoxate, ali najbolje vidjeti u sastavu. Onda ako koristiš ispod neku spf kremu ona ti ne smije imati filter avobenzon. Veći dio krema ima taj avobenzon, ali ima i onih koji mogu imati
octinoxate, kao što ima heliocare,ducray, ili mineralne filtere koji onda mogu sa octinoxate. Ako puder ili bb ima avobenzon onda ti je izbor kreme još bolji, LRP, uriage, bioderma...

I još nešto avobenzon nikako ne ide sa mineralnim filterima, amo ako su obloženi silikonom. Znači ako spf krema ima avobenzon, nikako iznad mineralni puder u prahu, može tekući ako u sastavu vidite silikone.Estee ja koristim Avene spf 50 to je mineralna ona bijela i na nju stavljam toniranu kremu uriage sa spf 50,reci mi molim te jel to ok?:ne zna:Jako mi je bitna ta informacija,molim te za odgovor.:)

Estee Lauder
24.03.2011., 17:36
Covjece, mene ovi sastojci totalno zbune :(
Ako neko moze pomoci jel ovo dvoje pase zajedno?

Puder (inace pise da ima spf 12)

Water (Aqua), Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Silica, Trimethylsiloxysilicate, Glycerin, Dimethicone Crosspolymer, Polyglyceryl 3 Disiloxane Dimethicone, Disteardimonium Hectorite, Polyglyceryl 4 Isostearate, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Sodium Chloride, Nylon 12, Cetyl - PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Phenoxyethanol, Propylene Carbonate, BIS PEG 15 Methyl Ether Dimethicone, Laureth 4, Pentylene Glycol, Nylon 611, Dimethicone Copolymer, Polyacrylamide, Isopropyl Titanium Triisostearate, Methylparaben, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Propylparaben, C13-14 Isoparaffin, Sodium Dehydroacetate, Branched Dimethicone, Laureth 7, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Sodium PCA, Urea, Trehalose, Polyquaternium 51, Soluable Collagen, Sodium Hyaluronate, May Contain: Titanium Dioxide, Iron Oxides

i ovaj fluid sa spf 30

http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_b4f047287.html

Ne vidim u puderu ni jedan od ova dva filtera, na samom kraju piše da može imati titanium dioksida, vjerovatno je to zaštita, budući da ima spf 12.

ova krema ima 3 filtera, među njima i avobenzon. On ne ide sa mineralima, ali ovaj puder ima u sastavu silikona, pa nebi trebalo biti problema. Mislim da je ok.

Sarajka_Mazza
24.03.2011., 17:46
Od srca hvala :s
Znaci, da ovu kremu, ne mogu koristiti sa nekim mineralnim puderom?
Recimo imam mineralni puder od essence..?? pure mineral powder make-up
INGREDIENTS: MICA, MAY CONTAIN: CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES), CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE).

Estee Lauder
24.03.2011., 17:46
Estee ja koristim Avene spf 50 to je mineralna ona bijela i na nju stavljam toniranu kremu uriage sa spf 50,reci mi molim te jel to ok?:ne zna:Jako mi je bitna ta informacija,molim te za odgovor.:)

Uriage ti ima octocrylene i avobenzon. Ovaj avobenzon ne ide sa mineralima osim ako nisu u silkonima. E sad da li su u avene mineralnoj u silikonima treba vidjeti u sastavu, ali opet nismo potpuno sigurni pa bi ja tu kombinaciju izbjegavala. Ispod uriage možeš stavljati biodermine kreme, Lrp i sve koje imaju avobenzon. Ali ako uriage toniranu koristiš kao puder što će ti ispod krema spf.

Estee Lauder
24.03.2011., 17:49
Od srca hvala :s
Znaci, da ovu kremu, ne mogu koristiti sa nekim mineralnim puderom?
Recimo imam mineralni puder od essence..?? pure mineral powder make-up
INGREDIENTS: MICA, MAY CONTAIN: CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES), CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE).

Ta kombinacija minerala u silkonima je malo nesigurna, jer samo pretpostavljamo da su u njima, ako ih vidimo u sastavu ne mora značiti da je to tako. Zato ja takvu kombinaciju isto smatram nepogodnom pa je izbjegavam. Ti ispod estee lauder možeš koristiti avene mineralnu i ducray
Ja bi tu kremu izbjegavala sa mineralnim puderima. Možeš sa nekim koji imaju avobenzon.

Angor
24.03.2011., 18:06
Uriage ti ima octocrylene i avobenzon. Ovaj avobenzon ne ide sa mineralima osim ako nisu u silkonima. E sad da li su u avene mineralnoj u silikonima treba vidjeti u sastavu, ali opet nismo potpuno sigurni pa bi ja tu kombinaciju izbjegavala. Ispod uriage možeš stavljati biodermine kreme, Lrp i sve koje imaju avobenzon. Ali ako uriage toniranu koristiš kao puder što će ti ispod krema spf.Estee ja sam ti nedavno bila na dermoabraziji,nanosim nakon termalne svaki dan bepanthen kremu...pa sam mislila Avene spf 50(mineralnu) staviti a na nju Uriage toniranu sa spf 50:ne zna:...Hmm,jel dovoljna zaštita npr.Bepanthen kremica pa ta tonirana kada idem u grad,a kada sam doma i u teretani bepanthen pa na nju da stavima samo Avene mineralnu...:ne zna:Molim te za savjet,eto da nisi ovo sa nama podijelila ja ne bi znala i zato ti zahvaljujem.:)

Estee Lauder
24.03.2011., 18:35
Estee ja sam ti nedavno bila na dermoabraziji,nanosim nakon termalne svaki dan bepanthen kremu...pa sam mislila Avene spf 50(mineralnu) staviti a na nju Uriage toniranu sa spf 50:ne zna:...Hmm,jel dovoljna zaštita npr.Bepanthen kremica pa ta tonirana kada idem u grad,a kada sam doma i u teretani bepanthen pa na nju da stavima samo Avene mineralnu...:ne zna:Molim te za savjet,eto da nisi ovo sa nama podijelila ja ne bi znala i zato ti zahvaljujem.:)

Pa da, slobodno ih koristi zasebno. Obe su dobre i sigurne zaštite i nema ih potrebe miješati, jer vidiš mogu destabilizirati jedna drugu, pa na kraju sva zaštita propada.

Kako si zadovoljna sa mikroabrazijom?

Angor
24.03.2011., 18:54
Pa da, slobodno ih koristi zasebno. Obe su dobre i sigurne zaštite i nema ih potrebe miješati, jer vidiš mogu destabilizirati jedna drugu, pa na kraju sva zaštita propada.

Kako si zadovoljna sa mikroabrazijom?Hvala draga.:)Na dermoabraziji sam bila ne mikorabraziji,to je bio jedan tretman u jednoj poliklinici,neću sada reklamirati u kojoj.Iskreno,da sam znala da ću imati tako težak oporavak nikada se ne bi na taj zahvat odvažila,kada mi je liječnik očistio temeljito kožu,zatim izbrusio,stavili su kalup,ispod njega antibiotsku kremu dobila sam za smirenje i bolove,al uzalud:(,sve me boljelo,povraćala sam cijeli dan čak i vodu...druga dva dana pod kalupom su bila ok,treći dan su skidali kalup,zatim sam stavljala obloge od posebne otopine i kremu naredna tri dana,kada sam ja vidjela svo to crvenilo,krastice mislila sa kuku meni šta je to meni trebalo:eek::(:rofl:,peklo me i boljelo sve jedno dva tjedna,užas,a kad sam tu otopinu stavljala koju sam ja mučninu imala-užas:(,a koža ko da će mi prokuhati:eek::(...Al hvala Bogu,lijepo je napravio dermoabraziju,al to ne bi prošla da sam znala da će tako biti,eto iskreno,i da zube nisam mogla prati dok sam kalup imala,poludila sam,tako mi to smetalo:(Ma vadila sam umnjake,zbog devijacije septuma mi otvarali nos,al ovo je jedna bol koja se sa ničim ne da mjeriti.:(

top-secret-koka
24.03.2011., 19:03
angor to si radila u hrvatskoj?

zbog hiperpigmentacije ili oziljaka?

Estee Lauder
24.03.2011., 19:39
A joj nikad nisam čula da su nekoga tako sredili. Moja prijateljica ide na Md i kaže da je jako zadovoljna, ali to je njoj otkriće kao što su meni bili voćni tretmani. Ja se nisam još odvažila. mislim da će prije pasti retin-a.

Angor
24.03.2011., 20:04
A joj nikad nisam čula da su nekoga tako sredili. Moja prijateljica ide na Md i kaže da je jako zadovoljna, ali to je njoj otkriće kao što su meni bili voćni tretmani. Ja se nisam još odvažila. mislim da će prije pasti retin-a.Ma ja sam zahtijevala da on to obavi kako spada i da ne ostane niti jedna flekica niti ožiljak..no kako mi je objasnio estetski kirurg dermoabrazija u salonu ne može se mjeriti sa onom koju liječnik-estetski obavi...al iskreno,da sam znala ne bi zbog tolike količine boli,gladovanja sedam, dana išla na to,samo sam mogla čaj i juhu na slamku,nekad nisam mogla od boli zaspati...:(

Angor
24.03.2011., 20:05
angor to si radila u hrvatskoj?

zbog hiperpigmentacije ili oziljaka?U Hrvatskoj,detalje na pp,ne bi da radim ikome reklamu.:kava:

lida
24.03.2011., 20:10
:eek::eek::eek:
Ajme majko jadna li si!!!!!!!!! A kako ti je sad lice, jesi li zadovoljna krajnjim rezultatom ili nije bilo vrijedno te muke i bolova?:confused:

top-secret-koka
24.03.2011., 20:15
A joj nikad nisam čula da su nekoga tako sredili. Moja prijateljica ide na Md i kaže da je jako zadovoljna, ali to je njoj otkriće kao što su meni bili voćni tretmani. Ja se nisam još odvažila. mislim da će prije pasti retin-a.

mikrodermoabrazija
dermoabrazija

to je razlika ko noc i dan. samo se slicno zovu. mikro moze napraviti kozmeticarka ako si moze priustiti aparaturu, dermoabraziju rade samo plasticari i to ne bez razloga, tu su moguce veike komplikacije.

angor jako cuvaj lice ovog ljeta, ne samo spf, nego i mehanicka zastita i budi u debelom hladu sto vise.

od frendice mama je isla na dermoabraziju davnih dana, znam da je kasnije imala poprilicnih problema sa herpesima, pa eto pazi se svih oblika virusa i koznih problema, kupuj svjezu kozmetiku i ne kupuj ono na cemu ne vidis rok trajanja.

Angor
24.03.2011., 20:17
:eek::eek::eek:
Ajme majko jadna li si!!!!!!!!! A kako ti je sad lice, jesi li zadovoljna krajnjim rezultatom ili nije bilo vrijedno te muke i bolova?:confused:Zadovoljna sam,no zaista bol je nepodnošljiva,gorilo mi lice tjedan dana,hrana nula bodova,samo voda,čaj i juhe su dolazile u obzir,morala sam piti dosta tableta protiv bolova,zatim antibiotski oblozi,antibiotska krema i oralno...da ne dođe do infekcije tako su rekli,a kad su mi to čistili-previjali,kukala saam doslovno majko moja:(,sram me bilo:rofl:kasnije,al kad trpiš užasne bolove znaš kako je hebe ti se ko te gleda i sluša...ma da sam znala,ne bi...uh,bitno da je prošlo,sad treba popraviti imunitet,omršavila sam strašno...:(

Angor
24.03.2011., 20:22
mikrodermoabrazija
dermoabrazija

to je razlika ko noc i dan. samo se slicno zovu. mikro moze napraviti kozmeticarka ako si moze priustiti aparaturu, dermoabraziju rade samo plasticari i to ne bez razloga, tu su moguce veike komplikacije.

angor jako cuvaj lice ovog ljeta, ne samo spf, nego i mehanicka zastita i budi u debelom hladu sto vise.

od frendice mama je isla na dermoabraziju davnih dana, znam da je kasnije imala poprilicnih problema sa herpesima, pa eto pazi se svih oblika virusa i koznih problema, kupuj svjezu kozmetiku i ne kupuj ono na cemu ne vidis rok trajanja.Kupila sam po preporuci hrpu avene vodice,zatim avene mineralnu spf50,toniranu uriage sa spf 50,prvih mj dana moram bepanthen koristiti,kasnije mogu kako su rekli sve avene i uriage poput cicalfate-avene,cicative-uriage,exyced-uriage.Da dobro si rekla,mikro i dermoabrazija su dvije različite stvari,mikro sam prije bila kod kozmetičarke a nikakva bol nije bila,ovo je gore od sve tri operacije mojih umnjaka plus operacije devijacije septuma nosa,ma sve boli koje sam doživjela.:(Kupila sam si lijepe šeširiće,na more i ovako nikad prije 17h i 30min nisam išla,aa sad namjeravam oko 18h ići,držati se hlada,dobra zaštita i njega tako su rekli.:kava:

top-secret-koka
24.03.2011., 20:34
ok vidim, ti si to diplomirala :D

Angor
24.03.2011., 20:38
ok vidim, ti si to diplomirala :DE da je neka druga ovdje sve to prošla i rekla mi ja bi vama rado prepustila,ne bi se gurala da to prođem...:bicedobro::visi:

zuba
24.03.2011., 21:58
nakon ovoga iskustva što smo čule / a ja sam i osjetila, majke mi.. :-) sva sam se uživila../ mislim cure drage da vam je sada jasno kako je onaj "strašni" kemijski piling mačji kašalj, a toliko "opjevana" mikrodermoabrazija stvarno pjesmica..

Estee Lauder
24.03.2011., 23:42
A joj, strašno za čitati, a kamoli probati. Nisam znala da postoji razlika, mislila sam da je samo stvar aparata, finiji ili grublji. Ili ti plastičari idu malo dublje, ajme majko....rađe flekice, nego to.

namelessone
25.03.2011., 00:07
Estee, hvala!!!
Sutra se bacam na proučavanje popisa sastojaka!!!
...ali ne mogu vjerovat da je to moguće, umjesto da pomazu oni zajedno odmazu...

top-secret-koka
25.03.2011., 07:25
angor kakva je uriage tonirana krema?

da li je tamna, masna, teska....

Angor
25.03.2011., 09:57
angor kakva je uriage tonirana krema?

da li je tamna, masna, teska....Ja sam mislila da mi neće dobro prekrivati i da ću se sjajiti ko špek,al fala Bogu odgovara mi,svijetle sam puti,ta najsvijetlija nijansa mi baš paše,nije uopće niti masna niti teška a prekriva ko puder:top:.

Angor
25.03.2011., 10:05
A joj, strašno za čitati, a kamoli probati. Nisam znala da postoji razlika, mislila sam da je samo stvar aparata, finiji ili grublji. Ili ti plastičari idu malo dublje, ajme majko....rađe flekice, nego to.Izbrusi te ohoho,al vjeruj mi kad ti skine kalup kad vidiš sve one kraste i crvenilo ne prestaješ plakati.:(E kad su mi otopinu stavljali nakon toga oči su mi ispadale od bolova,a koža bi sve popila u tri minute,tako da su me naljevali,cijelo vrijeme sam molila da mi se gaza na nekom mjestu ne osuši i ne zalijepi na kožu da moraju vući...:(Ma ne bi više,hvala lijepo,ja nemam nizak prag boli,zato sam se i odvažila,al cure moje sve što mi je šibalo prije ovog mi je mačji kašalj.:(

top-secret-koka
25.03.2011., 11:44
Ja sam mislila da mi neće dobro prekrivati i da ću se sjajiti ko špek,al fala Bogu odgovara mi,svijetle sam puti,ta najsvijetlija nijansa mi baš paše,nije uopće niti masna niti teška a prekriva ko puder:top:.

hvala,
bas cu potraziti tester :mig:

Pikova dama
25.03.2011., 11:54
. Ti ispod estee lauder možeš koristiti avene mineralnu i ducray
.

Kupila sam dana Ducray SPF50+. 99kn, nije skupa. Hvala na info.:)

namelessone
25.03.2011., 12:29
Cure jel netko koristio Porcelana dnevnu/noćnu kremu s 2% hidrokinonom? Umetnila bih link, ali neznam kako...

Estee Lauder
25.03.2011., 14:09
Cure jel netko koristio Porcelana dnevnu/noćnu kremu s 2% hidrokinonom? Umetnila bih link, ali neznam kako...

Nađi stranicu gdje je ta krema i zaplavi cijelu adresu te stranice i stavi" kopiraj" i onda kada uđeš u svoj post kojeg pišeš stavi " zalijepi."Link će se tek otvoriti kad pošalješ post.

namelessone
25.03.2011., 18:51
The skin discoloration authority.

Put this product to work tonight to perfect and even your skin tone while you sleep. Fortified with hydroquinone, which is clinically proven to be the most effective lightening ingredient, this formulation is the ideal treatment for fading dark spots, blemishes and discolorations caused by sun exposure, acne, pregnancy or oral contraceptives. Avocado extracts nourish your skin by increasing moisture levels, and vitamins revitalize and firm for vital, more youthful looking skin. Your skin will wake up to face brighter tomorrow.

•Dermatologist recommended
•Use with Porcelana Day for optimal results
Made in USA

•Adults: apply a small amount as a thin layer on the affected area as part of your nighttime routine, or use as directed by a doctor. For best results use with Porcelana Daytime Treatment. If no improvement is seen after 3 months of treatment, use of this product should be discontinued.
•Lightening effect of this product may not be noticeable when used on very dark skin.
•Children under 12 years of age: do not use unless directed by a doctor.
•Sun exposure should be limited by using a sunscreen agent, sun blocking agent, or protective clothing to cover bleached skin when using and after using this treatment in order to prevent darkening from reoccurring.

namelessone
25.03.2011., 18:52
Active Ingredients
Hydroquinone U.S.P. - 2 %Skin Lightener

Inactive Ingredients
Water , Mineral Oil , Glyceryl Stearate , Cetyl Alcohol , Isopropyl Palmitate , PEG-100 Stearate , Propylene Glycol , Emulsifying Wax NF , Stearic Acid , Hydroxyethylcellulose , Persea Gratissima Oil Unsaponifiables (Avocado) , Tocopheryl Acetate , Magnesium Ascorbyl Phosphate , Retinyl Palmitate , Disodium EDTA , Sodium Metabisulfite , Citric Acid , BHT , Methylparaben , Propylparaben , Diazolidinyl Urea , Fragrance

namelessone
25.03.2011., 18:53
Lightens dark spots, blemishes, freckles and discolorations of the skin caused by sun exposure, age, acne, pregnancy and the use of oral contraceptives.

namelessone
25.03.2011., 18:54
Nađi stranicu gdje je ta krema i zaplavi cijelu adresu te stranice i stavi" kopiraj" i onda kada uđeš u svoj post kojeg pišeš stavi " zalijepi."Link će se tek otvoriti kad pošalješ post.

Estee, ženo hvaaalaaa!!! Onda curke šta mislite???

top-secret-koka
25.03.2011., 22:29
namelessone tebi je netko preporucio tu kremu?
sve ovo sto su oni napisali pise i u bilo kojoj drugoj kremi za izbjeljivanje :ne zna:

namelessone
25.03.2011., 22:51
namelessone tebi je netko preporucio tu kremu?
sve ovo sto su oni napisali pise i u bilo kojoj drugoj kremi za izbjeljivanje :ne zna:

Ma zapravo to je kupljeno u nedostatku Fade Outa...o toj sam kremi, Fade Outu, cula sve najbolje...i sad se toplo nadam da je ova u tom rangu...eto.

top-secret-koka
25.03.2011., 23:10
ako si je vec kupila, koristi je.

jel to ova krema http://ecx.images-amazon.com/images/I/41k0fQfq75L._SL500_AA300_.jpg

namelessone
25.03.2011., 23:20
ako si je vec kupila, koristi je.

jel to ova krema http://ecx.images-amazon.com/images/I/41k0fQfq75L._SL500_AA300_.jpg

Da to je krema, treba mi doći kroz par tjedana...nadam se da će bit dobra, naravno javim rezultate.

BANANAFISH
28.03.2011., 14:14
Dobila sam tamne mrlje za vrijeme trudnoće i nikad se nisu povukle. Bila sam na tretmanima AHA kiselinom kod dermatologa međutim bezuspješno. Rekao mi je da mi nema pomoći jer su kod mene zahvaćeni duboki slojevi. To je bilo prije 5 godina pa me zanima da li je u međuvremenu došlo do nekih preokreta u kozmetici i izmislili su nešto što bi i meni moglo pomoći.

pitseleh
29.03.2011., 08:10
ima li iskustava s elicina kremom od puževe sluzi u rješavanju mrljica od akni? kao i za svaki proizvod, nalazim oprečne informacije.
ja sam svoju naručila, čekam da stigne. sadrži kiseline, ali eksplicite je navedeno da se smije ljeti koristi.

zadnjih 2 tjedna kožu "napadam" bioderminom cicabio kremom na oštećenom dijelu, i primjećujem da mi se kao stvari novi sloj kože preko, tako da mi je recimo bolja od drugih cica-kompleksa, al možda je autosugestija.

za te sitne flekice bi možda bila mikrodermoabrazija, jel? no imam ultra osjetljivu kožu pa me strah. smije li se to raditi u bilo koje doba godine?

top-secret-koka
29.03.2011., 17:10
Dobila sam tamne mrlje za vrijeme trudnoće i nikad se nisu povukle. Bila sam na tretmanima AHA kiselinom kod dermatologa međutim bezuspješno. Rekao mi je da mi nema pomoći jer su kod mene zahvaćeni duboki slojevi. To je bilo prije 5 godina pa me zanima da li je u međuvremenu došlo do nekih preokreta u kozmetici i izmislili su nešto što bi i meni moglo pomoći.

pa zar ti nije predlozio kreme sa hidrokinonom?
kemijski piling?
laser?
dermoabraziju?
bar nesto od toga :confused:

--Phoenix--
29.03.2011., 19:39

Treba optirati za kirurgiju a ne kozmetiku. Dakle savjetovanje kod kirurga, Sa visestrukim kem. peelingom se moze svasta skinuti , tim prije sto se obicno upiju u kozu. A onda kombinacija depigmentarski krema i toga moze dati dobre rez. Ako su mrlje staticne tj. ne mjenjaju svoju velicinu kroz vrijeme, moze i svjetlosni tretmani.

Angor
30.03.2011., 13:07
A joj, strašno za čitati, a kamoli probati. Nisam znala da postoji razlika, mislila sam da je samo stvar aparata, finiji ili grublji. Ili ti plastičari idu malo dublje, ajme majko....rađe flekice, nego to.Estee,molim te hitno za savjet u vezi onog što si spominjala što se zaštite tiče:(,da li mogu na Uriage toniranu spf50,staviti puder u prahu vichy mineralni,jel će to ići jedno sa drugim,pitam zbog onih sastojaka što si navela da jedno pobija drugo...:ne znaMolim te za pomoć jer se ja u to ne razumijem a jako mi je potreban ta informacija,a znam da se ti u to razumiješ...hvala.:(

Estee Lauder
30.03.2011., 14:27
Estee,molim te hitno za savjet u vezi onog što si spominjala što se zaštite tiče:(,da li mogu na Uriage toniranu spf50,staviti puder u prahu vichy mineralni,jel će to ići jedno sa drugim,pitam zbog onih sastojaka što si navela da jedno pobija drugo...:ne znaMolim te za pomoć jer se ja u to ne razumijem a jako mi je potreban ta informacija,a znam da se ti u to razumiješ...hvala.:(

Imaš više kemijskih filtera, a među njima je i avobenzon. On ti ne ide sa mineralima u prahu.
Promijeni mineralni, uzmi obični puder u prahu. Ili uzmi spf kremu bez avobenzona ili mineralnu kremu.

Angor
30.03.2011., 14:56
Imaš više kemijskih filtera, a među njima je i avobenzon. On ti ne ide sa mineralima u prahu.
Promijeni mineralni, uzmi obični puder u prahu. Ili uzmi spf kremu bez avobenzona ili mineralnu kremu.Hvala:)

flafi007
01.04.2011., 21:43
dali ima gdje za kupit retinol?? jer to inače dermatologice koriste da se koža umiri.. i to je nešto najboje za kožu što sam ikada probala ali dermatolozi to previše naplaćuju pa ako neko zna dali se u nekoj ljekarni to može kupiti?

Sarajka_Mazza
02.04.2011., 15:16
Mora da si se zbunila jer retinol radi sve osim sto smiruje lice :)

Angor
08.04.2011., 23:25
Nikome ne preporučam demoabraziju,premali učinak,:(oporavak pretežak,lažu kada kažu nakon 2tj da se oporavi koža...:flop:računajte mjesecima da ćete biti crveni...govorimo o dermoabraziji kod plastičara ne u salonu...i da učinak je kao u onih iz salona...ma shit teški...:flop::(:rolleyes:

koketa
12.04.2011., 22:47
Dragi forumasi, nova sam na forumu pa se unaprijed ispricavam ako cu postaviti pitanje koje je prije mene postavilo jos gro ljudi, ali vec sam lagano ocajna od opetovanih pokusaja da konacno postanem zadovoljna s licem, pa se zato javljam..
Naime, imam skoro trideset, a i dalje muku mucim s pristicima.. Posto sam od onih ljudi koji ne mogu gledat kiseljenje tih rugoba na faci, dekolteu, ledjima - sklona sam raditi masakr pa upravo iz tog razloga imam i problema s flekicama i oziljcima od rovarenja...
Ko slag na tortu uz to mi svaki mjesec, zbog "onih dana" propupa lice i pocasti me s barem 4-5 upaljenih pristica tako da moje lice/dekolte/ledja uvijek izgledaju katastroficno i ja nemam ni trunku samopouzdanja vise ni glupo smece bacit bez da nisam stavila puder na sebe..
Posto sanjam dan kad cu se moc bezbrizno probudit i na svjetlo dana izac bez icega na faci, obracam se vama za pomoc..
U moru problema, najvise me muce flekice, pa dajte ljudi neki savjet sto da radim i koji preparat da kupim??
Posto nemam more para nemrem ni ic na te kojekakve abrazije, a i malo sam skepticna ic kod kojekakvih kozmeticarki na ciscenje i ine tretmane, tako da sam bila jedino na Salati, kod provjerenih sestara na ciscenju i to je to.
Sad se reklamira od Ducray melascreen krema, al to je kak sam shvatila od fleki zbog sunca a ne zbog kopanja po pristicima:( govorite o toj nekoj puzevoj kremi- mene to odmah podsjeti na onu s TVprodaje pa sam malo skepticna koji je to vrag? Ma da ne duljim, ne znam vise sto bi i kako bi, pa ako ima bilo tko kakav savjet, dajte ljudi prosim lepo javite...
Ja cu vam biti jako zahvalna jer sam dosla do zida i ocajna sam!
Puno hvala unaprijed,
pozz

mrkvich
12.04.2011., 23:56
znam da je tema za flekice po licu no zanima me (a mislimd a sam vec davno i pitala), postoji li neka kremica za flekice od sunca? jedne godine sam izgorila na moru po ledjima i ostale su mi flekice koj eizgledaju ko mali madezi, ledja su mi uzasna sad. probala sam cosmel sa aha kiselinama, celerit, onu kremu od puzeve sluzi, ma ne znam ni sama sta jos i nista.

bubley
13.04.2011., 09:25
znam da je tema za flekice po licu no zanima me (a mislimd a sam vec davno i pitala), postoji li neka kremica za flekice od sunca? jedne godine sam izgorila na moru po ledjima i ostale su mi flekice koj eizgledaju ko mali madezi, ledja su mi uzasna sad. probala sam cosmel sa aha kiselinama, celerit, onu kremu od puzeve sluzi, ma ne znam ni sama sta jos i nista.
našla sam neki link za pjege od sunca pa se nadam da ćeš naći neki koristan savjet ;) :
http://www.nikel.com.hr/savjeti-iz-ljekarne/pjege-od-sunca/sl/1/56

BANANAFISH
13.04.2011., 14:15
pa zar ti nije predlozio kreme sa hidrokinonom?
kemijski piling?
laser?
dermoabraziju?
bar nesto od toga :confused:

Prepisao mi je kremu s hidrokinonom međutim jako sam je loše podnosila.
Od samog početka se pojavilo jako crvenilo i čak je bilo natečeno. Rekao mi je da sam vjerojatno preosjetljiva na taj sastojak i da prestanem koristiti.
Raspitati ću se za laser. Hvala.

mrkvich
13.04.2011., 20:18
našla sam neki link za pjege od sunca pa se nadam da ćeš naći neki koristan savjet ;) :
http://www.nikel.com.hr/savjeti-iz-ljekarne/pjege-od-sunca/sl/1/56

hvala, dajem se na citanje pa ko zna :D

niarnilla
14.04.2011., 13:58
Dobro, kome da ja na kraju odem? Kirurgu, kozmetičarki, apotekarki..? Imam svačega na licu, rupica od ožiljaka, proširenih pora, flekica, svježih prištića, međutim nije mi toliko ozbiljno da moram na kirurgiju :eek: Zar ne?

Tema je glomazna, 84 stranice, tako da ne mogu čitati cijelu, samo ću ovako pitati. Kakva su generalno iskustva s aha kiselinama? Mogu li mi pomoći bar oko fleka, ako već ne oko rupičastih kratera? I kako se najjednostavnije i najbrže riješiti njih? :(

EDIT: pročitah par strana i dermoabrazija ne dolazi u obzir :horor:

Eventualno mikroabrazija

Estee Lauder
14.04.2011., 17:41
Dobro, kome da ja na kraju odem? Kirurgu, kozmetičarki, apotekarki..? Imam svačega na licu, rupica od ožiljaka, proširenih pora, flekica, svježih prištića, međutim nije mi toliko ozbiljno da moram na kirurgiju :eek: Zar ne?

Tema je glomazna, 84 stranice, tako da ne mogu čitati cijelu, samo ću ovako pitati. Kakva su generalno iskustva s aha kiselinama? Mogu li mi pomoći bar oko fleka, ako već ne oko rupičastih kratera? I kako se najjednostavnije i najbrže riješiti njih? :(

Eventualno mikroabrazija

Voćne ti kiseline mogu dosta pomoći u pogledu flekica, proširenih pora i sitnih ožiljaka. Lijepo reguliraju mašćenje kože pa tako i smanjuju pojavu prištića. Govorim iz svog iskustva, meni su preporodile kožu.:top

NoStress
15.04.2011., 06:09
Voćne ti kiseline mogu dosta pomoći u pogledu flekica, proširenih pora i sitnih ožiljaka. Lijepo reguliraju mašćenje kože pa tako i smanjuju pojavu prištića. Govorim iz svog iskustva, meni su preporodile kožu.:top

Meni nisu nista pomogle,ni jedna flekica se nije makla.

namelessone
15.04.2011., 06:14
Meni nisu nista pomogle,ni jedna flekica se nije makla.

...nažalost ni meni :(

niarnilla
15.04.2011., 06:59
Čekaj, dvije kojima nisu naprema jedne kojoj jesu djelovale. :cry: Pa kako da znam? Može li se znati gdje ste to napravile, koliko ste puta bile na tretmanima i kakva vam je boja puti (tamnija, svijetlija - ako to ima ikakve veze s ičim)? :o

NoStress
15.04.2011., 07:46
Čekaj, dvije kojima nisu naprema jedne kojoj jesu djelovale. :cry: Pa kako da znam? Može li se znati gdje ste to napravile, koliko ste puta bile na tretmanima i kakva vam je boja puti (tamnija, svijetlija - ako to ima ikakve veze s ičim)? :o

Ma ne znaci nista ni kod koga si bila,ni jesi svjetlija ili tamnija.Jednostavno svacija koza je drugacija i na svakoga sve drugacije djeluje.Moze ih tebi ode 99 od 100 rec da im je pomoglo i ti dodjes a tebi nista.Tako da se ne vodi statistikama koje mi iznosimo nego provaj,nemas sta izgubit.Samo isto pazi kod koga ces ic i koliki je postotak u pitanju da ne bi bilo sprzenog lica:)

niarnilla
15.04.2011., 16:49
Pa, kao prvo, :D mogu izgubit lovu. Kao drugo, živce. Kao treće, neke cure su napisale da ne samo da im nije djelovalo, nego da im je uništilo kožu.

Stvarno teška odluka. :tuzni:

Jel mi možete reć bar gdje ste to radile? Najviše me zanima za Estee od prije par postova. :angeleye:

Estee Lauder
16.04.2011., 00:36
Pa, kao prvo, :D mogu izgubit lovu. Kao drugo, živce. Kao treće, neke cure su napisale da ne samo da im nije djelovalo, nego da im je uništilo kožu.

Stvarno teška odluka. :tuzni:

Jel mi možete reć bar gdje ste to radile? Najviše me zanima za Estee od prije par postova. :angeleye:

Prvo kod dermatologa, a poslije kod kozmetičarki.:)

Pikova dama
16.04.2011., 11:51

Neka drago mi je zbog tebe, ali ja sam još jedna kojoj nisu pomogle.:p

--Phoenix--
16.04.2011., 13:58
S mojeg stanovista, kemija pomze ako je jaka. Isto kao i laser,RF i slicne tehnologije. Treba posteno "okinuti".

Estee Lauder
16.04.2011., 16:12
S mojeg stanovista, kemija pomze ako je jaka. Isto kao i laser,RF i slicne tehnologije. Treba posteno "okinuti".
Istina, pošteno su me okinuli i ta prva godina je napravila za moje lice "čudo".Poslije sam samo održavala stanje, ali bilo je manje bolnije.

NoStress
16.04.2011., 22:05
Istina, pošteno su me okinuli i ta prva godina je napravila za moje lice "čudo".Poslije sam samo održavala stanje, ali bilo je manje bolnije.

E ja sam radila samo sa 40% i nisan nista osjetila tako da je vjerojatno to u pitanju

--Phoenix--
17.04.2011., 09:01
Ako nije peklo, bilo je sigurno soft.

novabbb
17.04.2011., 12:04

Koliko te jake sasuse lice?

Estee Lauder
17.04.2011., 14:06
Koliko te jake sasuse lice?

Najviše sam 70 % stavljala i nije mi bio problem isušenosti kože, ajde to je bilo u nekim granicama. Ali u toj sam fazi imala ponešto prištića i kiselina bi ih nadržila da su mi se na tim mjestima odmah pravile krastice, koje bi ja u toku tjedna kopkala i zbog toga su mi ostali lagani ožiljci koji su poslije dugogodišnjih voćnih tretmana ipak malo sanirali. To mi je jedino loše iskustvo koje sam i sama prouzročila.:cerek:

Malina
17.04.2011., 17:17
Drage cure,

da ne citam sve propusteno, odmah cu preci na stvar tj. zelim da podlijeim s vama moju cudotvornu kremu.
Nekad davno sam i ja ovdje trazila savjete za flekice, pristice i sl stvari, probala svasta.

Sasvim slucajno sam dosla do shiseido testera kreme koja izbjeljuje flekice, zagladjuje ten i ne radi dodatne probleme.
To je nocna krema zove se White Lucency Perfect Radiance
Nesto skuplja je oko 65 eura, al vrijedi svake pare, bar meni.
Ja za sad imam samo tester, cim ga potrosim kupujem ful size.

Sto se tice problematicnih ledja (neko je pisao da ima problem) meni pomaze morska sol iz maloprodaje, obicna.
Svaki drugi ili treci dan uradim piling s njom rezultati fantasticni, kad se istusiram i osusim stavim obicni djeciji puder na ledja i dekolte, rezultati ni od ceg do sad nisu bili bolji.:cerek:

Sorry na dugom postu, nadam se da ce nekome ovo pomoci :)

Angor
23.04.2011., 15:28
Evo mene opet,nakon mjesec i po od dermoabrazije kod kirurga,napominjem namjerno ovo kod kirurga jer dermoabrazija kod njega i u kozmetičkom salonu nije isto,al učinak vjerujte isti:(,uglavnom još sam crvena,još me peče lice,još je osjetljivo na šminku iako sam od Uriagea toniranu uzela....ma ne bi išla da sam znala,kako stvari stoje oporavak će mi 06mj minimum trajati,svi me pitaju koji sam krasni kuki učinila sa licem(zbog crvenila),aaaaaa naporno užas jedan,vjerujte mi.:rolleyes:

Estee Lauder
23.04.2011., 17:14
Evo mene opet,nakon mjesec i po od dermoabrazije kod kirurga,napominjem namjerno ovo kod kirurga jer dermoabrazija kod njega i u kozmetičkom salonu nije isto,al učinak vjerujte isti:(,uglavnom još sam crvena,još me peče lice,još je osjetljivo na šminku iako sam od Uriagea toniranu uzela....ma ne bi išla da sam znala,kako stvari stoje oporavak će mi 06mj minimum trajati,svi me pitaju koji sam krasni kuki učinila sa licem(zbog crvenila),aaaaaa naporno užas jedan,vjerujte mi.:rolleyes:

Pa jel ima išta dobroga od te dermoabrazije?:)

Angor
24.04.2011., 12:09
Pa jel ima išta dobroga od te dermoabrazije?:)Estee minimalna je promjena:( i zaista nije vrijedno tolike boli:flop:,učinak poput dermoabrazije u kozmetičkom,al šta da ti kažem ja sam i dalje jako crvena,lice pecka,stalno nosim šešir,spf 50,puder za zaštitom,prskam se stotinu puta na dan vodicom,hrpa para već otišla na Exyced i Cicactive od Uriagea koji su skupi ali u malim pakiranjima(15ml/30ml) a jedino su mi oni pomogli oko tog peckanja nakon zahvata,s tim da sam prvih mjesec dana smjela samo bepanthen kremu nanositi.Ne znam neki mi kažu da će najmanje 06mj tako biti.:(Poludit ću do tada.:(

Teica-Photo
27.04.2011., 12:44
Kojekakvi preparati će smanjiti ili kontrolirati simptome, ali neće ukloniti uzrok. Kozmetička industrija bi propala da nema nas koji kupujemo skupe kreme nebi li nam pomogle ukloniti prištiće. No ako krema pomogne i prestanete ju koristit, prištići će se vratiti. Promjene na licu su slika unutarnjeg stanja. Za prištiće i akne su najviše krive loše životne navike - pušenje, alkohol, loša prehrana ili neadekvatna prehrana, stres itd. Možda vam neka namirnica jednostavno potiće razvoj upalnih procesa na koži. Možda su se hormoni poremetili. Ako već želite dati novce za nešto onda dajte za analizu alergena ili nutricionistu. Kad jednom riješite korjen problema, nećete više nikad imati problema!

NoStress
27.04.2011., 12:57
Kojekakvi preparati će smanjiti ili kontrolirati simptome, ali neće ukloniti uzrok. Kozmetička industrija bi propala da nema nas koji kupujemo skupe kreme nebi li nam pomogle ukloniti prištiće. No ako krema pomogne i prestanete ju koristit, prištići će se vratiti. Promjene na licu su slika unutarnjeg stanja. Za prištiće i akne su najviše krive loše životne navike - pušenje, alkohol, loša prehrana ili neadekvatna prehrana, stres itd. Možda vam neka namirnica jednostavno potiće razvoj upalnih procesa na koži. Možda su se hormoni poremetili. Ako već želite dati novce za nešto onda dajte za analizu alergena ili nutricionistu. Kad jednom riješite korjen problema, nećete više nikad imati problema!

Ovde nije rijec o pristicima i uzrocima njima nego o posljedicama njih.Znaci kad ih se rijesis nekima ostanu oziljci i fleke a to sigurno nece nestat samo od sebe.
Vecina nas ovde koji imamo problema smo ispitali sve moguce,hormone,bakterije itd. a nismo kupovali bzw kremice i bacali lovu.To mozes sa 15 ali sigurno neces sa 25.
Ovde pricamo o flekama i oziljcima koji se sigurno nece rijesit promjenom zivotnih navika(s time da mi koji imamo problema pazimo na svaku glupost dok oni sta locu i piju i jedu sta im padne na pamet imaju savrsen ten) ili necim slicnim.Tako ako imas prijedlog za rijesit se toga slobodno podijeli sa nama;)

puppy9
29.04.2011., 09:33
Pozz cure...trebala bih savjet,vjerujem da ima onih koje imaju istih problema kao i ja..
na bradi imam par potkoznih pristica,koji mi malo smetaju a zeljela bi ih se rijesiti..malo su crveni,vjerojatno jer sam ih istiskivala..no sad su se dosta povukli,ali su ostali crveni "flekovi".dal neko zna s cim bi ih mogla mazat i ublazit "oziljke"..hvala unaprijed :)

bubley
29.04.2011., 11:28
Pozz cure...trebala bih savjet,vjerujem da ima onih koje imaju istih problema kao i ja..
na bradi imam par potkoznih pristica,koji mi malo smetaju a zeljela bi ih se rijesiti..malo su crveni,vjerojatno jer sam ih istiskivala..no sad su se dosta povukli,ali su ostali crveni "flekovi".dal neko zna s cim bi ih mogla mazat i ublazit "oziljke"..hvala unaprijed :)
osobno nisam probala, ali hvalio se avene diacneal, samo nekima je to izvlačilo prišteve na početku korištenja pa se ipak raspitaj malo...ja isto imam par crvenih mrljica na licu od prištića i mislila sam si s e-baya naručiti fade-out kremu..

NoStress
29.04.2011., 11:35
osobno nisam probala, ali hvalio se avene diacneal, samo nekima je to izvlačilo prišteve na početku korištenja pa se ipak raspitaj malo...ja isto imam par crvenih mrljica na licu od prištića i mislila sam si s e-baya naručiti fade-out kremu..

Koliko sam pratila vecina koji su koristili Fade Out su imali mrlje od sunca a ne od akni i naravno kad je doslo sunce sve im se vratilo.Ako je neko koristija za akne nek javi i rece kako mu je djelovalo.Ali ostavite se izbjeljivanja do jeseni,ne smi se to radit priko lita ako mislite sunca vidit jer moze ispast samo jos gore.
Puppy koliko sam skuzila tebi to nisu stare fleke nego jos sve skupa zacjeljuje,stoga pusti da koza sama odradi sta ima mozda se povuce i samo od sebe.Ako ne nakon lita u napad:)

bubbly*
30.04.2011., 11:14

C.Mariù
03.05.2011., 10:35
isti problem imamo... ja sam kupila nevenovu mast, meni pomaže :)
probaj to :mig:

Gdje si kupila nevenovu mast? ja imam encian kremu od nevena ali nju se ne preporuča stvljati na lice, i ja imam isti problem.

bubley
03.05.2011., 10:45
Gdje si kupila nevenovu mast? ja imam encian kremu od nevena ali nju se ne preporuča stvljati na lice, i ja imam isti problem.
kako to?? pa ja nju stavljam na lice...piše i na njihovoj str sljedeće: "Kozmetika s posebnom namjenom za njegu svih tipova kože.Nevenova krema smanjuje nastajanje ožiljaka, pomaže bržem zacjeljivanju rana te umiruje kožu kod upala, opeklina, ekcema i dermatitisa. Pogodna je i kod tretiranja akni i bradavica.
Krema je obogaćena uljem sjemenki grožđa za veću zaštitu i bržu regeneraciju kože te uljem mrkve kao izvorom beta karotena, vitamina A i E što dodatno hrani kožu i štiti od štetnih UV zraka. "
a nevenovu mast imaš kupiti u svakoj ljekarni, a sigurna sam da je ima i u dm-u ;)

bubbly*
03.05.2011., 21:18
evo tu link (http://www.pto-nekic.com/stranica3-KOZMETIKA%20MASTI.html) imas sve... odličan je sastav masti :top:
ja sam imala dosta problema sa licem i sad je super :s

Dotty
03.05.2011., 21:58
http://youtu.be/rRC2l7m0UDg

C.Mariù
04.05.2011., 18:04
hvala bubbly*..vjerujem da ce pomoći.

loly8
07.05.2011., 11:56
poz svima!
Pitanje:da li je netko ovdje ikada isao na Obagi blue peeling?To se radi kod dr. Milojevica ako ste cule za njega.Inace je taj kemijski peeling navodno jako popularan na zapadu.Maze se nekakvim kremama tri mjeseca ili manje ,ovisno o problemu,te se nakon toga ako je potrebno radi taj kemijski peeling i oporavak je nakon toga oko 7-10 dana.ja namjeravam ici na jesen zbog mrlja i pjegica po licu a dr. M. mi je rekao da ce mi cak mozda biti dovoljne i kreme a ako ne onda ce mi raditi i peeling.Navodno taj peeling ima nekakav pigment plavi u sebi koji njima tocno pokaze koliko se smije to drzati na licu pa je time u velikoj mjeri smanjito crvenilo nakon peelinga.

noktarica mica
07.05.2011., 21:57
pozdrav!lice mi je bilo prepuno flekica,mrljica i pjegica(od solarija) i uspješno sam očistila ličeko sa samo dva tretmana glikolnom kiselinom,tako da stvarno moje preporuke..nisam baš vjerovala u učinke tretmana no stvarno je razlika ogromna..prošlo je dva tjedna i koža mi je i dalje prelijepa!

saharasaharović
12.05.2011., 14:00
jedno pitanje:koliko bi koštao pregled jer nemam dopunsko,a idem za neke ožiljke doktoru pa ak tko zna nek veli...hvala!

dianna
12.05.2011., 14:04
jedno pitanje:koliko bi koštao pregled jer nemam dopunsko,a idem za neke ožiljke doktoru pa ak tko zna nek veli...hvala!

ovisi gdje ideš, ja isto nemam dopunsko i svaki posjet dermatologu 25kn pregled.

Nego ,da vas pitam, koja krema je najbolje uklanja ili smanjuje ožiljke od akni ?

saharasaharović
12.05.2011., 19:19
idem kod plastičnog kirurga u dubravu,zaboravila sam napisat...pa ako još netko zna koliko je pregled kod kirurga bez dopunskog...nek kaže...

malaplavusa
19.05.2011., 21:37

hej, evo ja sam nakon sto su se akne smirile pocela ici na kemijske peelinge koji su pomogli za crvene flekice. uglavnom mogu reci da sam zadovoljna, iako mi je tu i tamo izmedu peelinga izašla koja akna koja mi je stvorila novu flekicu. Stare flekice vecinom izblijedile, no imam ih jos oziljke od onih novijih na licu. sveukupno sam bila na 5 peelinga do sada i ici cu jos samo na 1, znaci sveukupno 6. nakon prva 2 peelinga nisam vidjela skoro nikakvu promjenu i mislila sam da je nece niti biti. no nakon 3. se vec vidjela razlika, a kasnije sve vise i vise... sada mogu reci da nakon 5 peelinga mi se oni prvi oziljci skoro uopce ne vide.

samo, eto ima jedna stvar koju mi je doktorica rekla a to je da se nikako ovo ljeto ne izlazem suncu, samo pasivno sa viskom zastitnim faktorom. naime, radi se o tome da kada imate "mlade" oziljke od akni oni na suncu potamne tj. dode do pigmentacije i zato ostanu te trajne mrljice. znaci tko ima svjeze oziljke - faktor 50 i bjezi u hlad!
eto, i taman sam danas prestala piti antibiotik pa se :s da se akne ne vrate.

inace sve sam radila kod dr. Lesić koja me ponekada zivcirala :lol:, a ponekada bila simpaticna. no u svakom slucaju zna raditi svoj posao :cerek:

malaplavusa
19.05.2011., 21:42

Eventualno mikroabrazija

ej, svakako odi dermatologici! kirurzi uglavnom rezu, kozmeticarke tiskaju, a apotekari prodaju proizvode na koje dobivaju proviziju!! napisala sam vec gore dr kod koje sam isla, no dosta je skupa. ako imas kakvih pitanja slobodno pitaj ;)

Grand Funk
20.06.2011., 06:59
Imam 26 godina i upravo sam prebolio vodene kozice(grozno, ne pitajte). Naime, ima već tjedan dana otkakao su mi otpale kraste i ja sam sav crven od toga. Ne znam šta da radim, sram me ići van... Jel ima lijeka, ili da to crvenilo barem brže prodje?

Da li da odem na more tjedan dana, sol i sunce da li pomaže? Pomagajte.

*soul*mate*
20.06.2011., 13:39
išla na 4 tretmana kemijskim kiselinama.
Mislim da je bilo oko 40 ili 50%, nisam sigurna.

Imam puno mrlja, neravnu kožu na čelu i crvene, svježe, mrlje..
meni nije ništa pomoglo (osim što mi je koža na čelu mrvicu ravnija, al ne baš značajno). bačen novac.

i da, ne smijem se poslje ovog izlagat suncu.

Estee Lauder
20.06.2011., 13:56
Imam 26 godina i upravo sam prebolio vodene kozice(grozno, ne pitajte). Naime, ima već tjedan dana otkakao su mi otpale kraste i ja sam sav crven od toga. Ne znam šta da radim, sram me ići van... Jel ima lijeka, ili da to crvenilo barem brže prodje?

Da li da odem na more tjedan dana, sol i sunce da li pomaže? Pomagajte.

Maži te crvene flekice sa bepanthen plus kremom , kad si doma, a kad si vani stavljaj na lice kremu sa 50spf, kupi u apoteci, i izbjegavaj kupanje i sunčanje jer će ti na tim mjestima ostati tamne flekice ako ih ne budeš štititi od sunca.

NinaDrv
21.06.2011., 08:56
Dermatološke kreme
Bok, imam viška dermatološke kreme za uklanjanje akni i prištića, Airol 0,05 % i Benzoyd 5 % (oboje samo jednom namazano lice). Javiti se pp.

lenala
02.07.2011., 19:26
Imam pakovanje (nenačeto) Reaccutane ako treba kome.

novabbb
02.07.2011., 20:34
poz svima!
Pitanje:da li je netko ovdje ikada isao na Obagi blue peeling?To se radi kod dr. Milojevica ako ste cule za njega.Inace je taj kemijski peeling navodno jako popularan na zapadu.Maze se nekakvim kremama tri mjeseca ili manje ,ovisno o problemu,te se nakon toga ako je potrebno radi taj kemijski peeling i oporavak je nakon toga oko 7-10 dana.ja namjeravam ici na jesen zbog mrlja i pjegica po licu a dr. M. mi je rekao da ce mi cak mozda biti dovoljne i kreme a ako ne onda ce mi raditi i peeling.Navodno taj peeling ima nekakav pigment plavi u sebi koji njima tocno pokaze koliko se smije to drzati na licu pa je time u velikoj mjeri smanjito crvenilo nakon peelinga.

I mene ovo zanima. Jesi vec pocela koristit kreme? Koje su cijene?

BabaluST
04.07.2011., 20:30
ekipa jel ima neka prirodna metoda za riješit se crvenih fleka ispod očiju?
brijem se svaki dan pa je ostatak lica gdje prolazi žilet čist al ispod očiju su mi ostale fleke od akni koje nikako da odu?
Nemojte mi samo preporucavat neke skupe kreme jer sam ih većinu probao i ne valjaju nista...nesto jeftino i pristupacno me zanima ako postoji

Hvala

bubley
04.07.2011., 20:52
ekipa jel ima neka prirodna metoda za riješit se crvenih fleka ispod očiju?
brijem se svaki dan pa je ostatak lica gdje prolazi žilet čist al ispod očiju su mi ostale fleke od akni koje nikako da odu?
Nemojte mi samo preporucavat neke skupe kreme jer sam ih većinu probao i ne valjaju nista...nesto jeftino i pristupacno me zanima ako postoji

Hvala

neven je navodno dobar za tretiranje ožiljaka...možda na prirodnoj kozmetici ima o uporabi u tu svrhu.
inače, encian ima nevenovu kremu koja nije skupa, 100 ml dođe nekih 11-12 kn. za tu lovu isplati se probat...
http://encian.hr/proizvod/13

BabaluST
04.07.2011., 23:07
neven je navodno dobar za tretiranje ožiljaka...možda na prirodnoj kozmetici ima o uporabi u tu svrhu.
inače, encian ima nevenovu kremu koja nije skupa, 100 ml dođe nekih 11-12 kn. za tu lovu isplati se probat...
http://encian.hr/proizvod/13

hvala!

neki spominju i limun?

NoStress
05.07.2011., 06:32
hvala!

neki spominju i limun?

Mozes limun,selen,kapulu...ima toga..ja probala limun i nista:)

Ryuujin
06.07.2011., 14:15
ne znam dal da ovo tu stavim.. al posto je za oziljke.

kolko sam vidio ovoga nema kod nas,jos,naravno :rolleyes:

al oni koji imaju problema s hipertroficnim i keloidnim oziljcima sigurno ce dobiti neku nadu.

izgleda bolno ali rezultati su nevjerojatni.

bilo bi dobro kada bi se nasi doktori takoder zainteresirali za to. chh :)

http://www.facebook.com/pages/CryoShape/124276764273725

http://www.etgargroup.com/

http://www.ornaki-usa.com/index.html

dalmatinka101
08.08.2011., 22:36
Imala sam par jakoo upaljenih pristica i sada su oni prosli, ali su mi ostale crvene fleke koje ni 2 pudera ne mogu pokriti. Znate li sta da koristim da ih sakrijem i kako da ih uklonim, izbjelim?! Neka krema, ulje...bilo sta...

Linda Hathor
09.08.2011., 03:04
Probaj Avene Cicalfate kremu.

(ne pitaj kako se čita, nemam pojma :D)

dalmatinka101
09.08.2011., 14:54
Probaj Avene Cicalfate kremu.

(ne pitaj kako se čita, nemam pojma :D)

Gdje ima za kupiti i koliko dode otprilike?!

NoStress
05.09.2011., 12:33
Da li je neko proba Remescar(silicone scar stick)??To mi je upravo poslala ujna link a ona radi u farmaciji.Moram je jos ispitat detaljnjije...
Pise da djeluje kod oziljaka:
-kirurških zahvata
-opeklina
-ozljeda
-akni
-strija
Remescar se temelji na sastojcima koji
imaju klinički dokazan blagotvoran
učinak na ožiljke:
-silikonski tretman
-zacjeljivanje PVA beta-glukanom
-UV zaštita
DJELOTVORNOST I PRIKLADNOST:
-zaglađuje i omekšava tkivo ožiljka
-preventivna terapija na zatvorenim ranama za manji ožiljak
-stik za lokalnu primjenu
-nevidljiv
-ne razlijeva se, nije mastan, ne nadražuje

Eto to pise za njega pa ako je neko proba nek rece dojmove...iako mislim da je to nesto novo po ovome...

asdfasf
07.09.2011., 09:03
Imam nekad problema sa crvenilom izmedju obrva, oko nosa, čelo i zna zasvrbit. Nesto slicno kao pocetni stadij seboreje, ali nije. Pretpostavljam da je od stresa ili tko zna. Oronazol mi bas i nije pomogao. Zna mi biti onako crvenilo + mi se koža ljušti na tom dijelu, ali nije stalno. Sličan problem imaju ljudi sa suhim vlasištem (perut), ali s tim nemam problema jer mi je u naviku prešlo korištenje Vichyevog Dercosa vec par godina.
Jedino me to muci. Mislio sam da mi je koža suha, ali iako stavim Nivea Soft cesto, zna mi se pojavit. Ako netko zna na što mislim i ako ima neku preporuku što da probam iskoristit, bit cu zahvalan :)

Estee Lauder
07.09.2011., 09:42
Imam nekad problema sa crvenilom izmedju obrva, oko nosa, čelo i zna zasvrbit. Nesto slicno kao pocetni stadij seboreje, ali nije. Pretpostavljam da je od stresa ili tko zna. Oronazol mi bas i nije pomogao. Zna mi biti onako crvenilo + mi se koža ljušti na tom dijelu, ali nije stalno. Sličan problem imaju ljudi sa suhim vlasištem (perut), ali s tim nemam problema jer mi je u naviku prešlo korištenje Vichyevog Dercosa vec par godina.
Jedino me to muci. Mislio sam da mi je koža suha, ali iako stavim Nivea Soft cesto, zna mi se pojavit. Ako netko zna na što mislim i ako ima neku preporuku što da probam iskoristit, bit cu zahvalan :)

Ja mislim da ti je to ipak seboreja. Moja je rodica ima na istim mjestima gdje i ti, a nema na vlasištu, a ja sam je imala samo na vlasištu i već godinu dana miruje.
Ona to izpilingira sa finom krpicom i maže sa dječjom kremom sudocrem, imaš je u dm-u kupiti, to se malo zaliječi i do daljnjega. Sve te kožne bolesti su na bazi stresa, zato se teško i liječe.

asdfasf
07.09.2011., 09:47
aha. ma ne vjerujem da je seboreja, vec mozda njen blazi oblik. bas seboreja je poprilicno brutalna, a meni je onak. javi se tu i tam. nekad miruje, nekad luduje ^^
imam sudocrem, koristio sam ga bio poslije depilacije za kozu, pa budem s njim malo namazao nakon nekog pilinga danas.
hvala ti estee lauder. :)

Estee Lauder
07.09.2011., 09:59
aha. ma ne vjerujem da je seboreja, vec mozda njen blazi oblik. bas seboreja je poprilicno brutalna, a meni je onak. javi se tu i tam. nekad miruje, nekad luduje ^^
imam sudocrem, koristio sam ga bio poslije depilacije za kozu, pa budem s njim malo namazao nakon nekog pilinga danas.
hvala ti estee lauder. :)

Blaži ili teži oblik, ali je seboreja. Ona se zna spustiti na lice.
Ja bih ti preporučila da kupiš i avene termalnu vodu i nakon svakog umivanja se sprejaš, ona odlično smiruje kožne nadražaje. Pogotovo crvenilo koje imaš.
Najbolje bi ti bilo da navečer kada ideš spavati na tim mjestima redovito staviš sloj sudocrema, da ipak preduhitriš teže stanje.

asdfasf
07.09.2011., 10:36
Koliko košta ta avene termalna voda iiii gdje se moze kupiti? I da li moram napraviti lagani piling na području na koje nanosim sudocrem svaki put ili ne?

Estee Lauder
07.09.2011., 12:55
Koliko košta ta avene termalna voda iiii gdje se moze kupiti? I da li moram napraviti lagani piling na području na koje nanosim sudocrem svaki put ili ne?

Najviše se isplati kupiti pakiranje od 300 ml, cijena se kreće od 60-70 kuna. Ima je u svim apotekama koje drže avene. Znači kad se umiješ i obrišeš ručnikom, nasprejaj se termalnom i pusti da koža sve upije. Možda će ti se činiti u početku da nema neke koristi od nje, ali djelovat će dugoročno.

Piling radi svaki 2-3 dan, ili po potrebi, oko nosa ti je najbolje nekom finom krpicom, ima u mullera kupiti, izgleda kao čarobna krpica, samo je za lice, ona najbolje odstranjuje dio oko nosa, a može i ostatak lica.
Zrnca u piling kremama ili gelovima teško uklone ljuskice oko nosa, zato ti preporučujem krpicu, samo to trebaš raditi nježno, jer u protivnom možeš oderati kožu.:cerek:

asdfasf
07.09.2011., 14:14
joj hvala estee. uf morat cu si ovo sve zapisati, postoje novi pojmovi i procedure koje mi je malo tesko zapamtit pa cu si kupit to sve i napravit tak kak si ti rekla.
nemoj se smijat :lol:

puppy9
11.09.2011., 10:54
Pozz cure..zanima me jedna stvar..sad preko ljeta sam po licu dobila bijele lisajeve..mislim da mi je to od sunca i od slane vode..sad se ne vide toliko koliko na pocetku,ali svejedno..dal ima neka krema ili nesto za to?
p.s:inace ih svake god dobim al tek nakon nekoliko mj.nestanu..al sad su me malo poceli smetat :/
tnx.. :D

binche1
18.09.2011., 20:31
Javljam se po prvi put, isti problem Ožiljci od akni. Mada nije toliki problem...samo obrazi još slabije flekice...2-3 rupice od akni to je to...pokušat ću šta sa uljem da uklonim ovo, mada suumljam 5 god su već takvo stanje, 2, 3 akne manje al samo ožiljic stoje kako stoje

loly8
22.09.2011., 21:04
I mene ovo zanima. Jesi vec pocela koristit kreme? Koje su cijene?

Mislila sam poceti koristiti kreme kupljene preko doktora sto bi me izaslo oko 5000 kn ali mi je to nekako bilo previse pa sam odlucila ih naruciti preko strawberrya gdje bi me izasle oko 3000.Narucila sam ih ali su me odbili neznam zbog cega .dok sam ja skuzila da su me odbili je proslo dva tjedna a u meduvremenu neki su mi ljudi rekli da na tom strewberyu mozda nisu orginal kreme,pa sad neznam....

Lula Mae
28.09.2011., 10:23
Zanima me koristi li netko ovu novu Fade out noćnu kremu za lice?To je nova,nema hidrokinon kao ona stara nego niacinamid i nekakve prirodne sastojke. Zanimaju me iskustva.:)
Imam flekice od prištića na lijevom obrazu koji tako zajedno izgledaju kao veća fleka.Krema je ok,ima pomaka,čak mi je i mama rekla da joj se činim svjetlija ali kao da izbjeljuje cijelo lice a flekice baš i ne ili sporije(subjektivna sam pa ne mogu ocijenit).
Pa me zanima je li netko riješio takve flekice tom kremom.Mislim sa njom mazat lice cijelu zimu.:)
http://i53.tinypic.com/5cyn1i.jpg

roro2001
29.09.2011., 14:25
Zanima me koristi li netko ovu novu Fade out noćnu kremu za lice?To je nova,nema hidrokinon kao ona stara nego niacinamid i nekakve prirodne sastojke. Zanimaju me iskustva.:)
Imam flekice od prištića na lijevom obrazu koji tako zajedno izgledaju kao veća fleka.Krema je ok,ima pomaka,čak mi je i mama rekla da joj se činim svjetlija ali kao da izbjeljuje cijelo lice a flekice baš i ne ili sporije(subjektivna sam pa ne mogu ocijenit).
Pa me zanima je li netko riješio takve flekice tom kremom.Mislim sa njom mazat lice cijelu zimu.:)
http://i53.tinypic.com/5cyn1i.jpg

Ja sam je naručila još u 6-om. mjesecu, i počela je koristiti prije nekih sedam dana. I meni se čini da mi izbjeljuje cjeli lice, a ne samo fleke.... Ali mi se pokazala kao odlična krema za lice (bar dosad)......

maripos
08.10.2011., 19:59
Ja sam je naručila još u 6-om. mjesecu, i počela je koristiti prije nekih sedam dana. I meni se čini da mi izbjeljuje cjeli lice, a ne samo fleke.... Ali mi se pokazala kao odlična krema za lice (bar dosad)......

Gdje si je naručila?

Ensi
08.10.2011., 20:44
Šta se tiče fade out kreme, oće bit nekih velikih problema ako ju namažem na madeže? Imam milimetarske madeže po obrazu na kojima imam i hiperpigmentaciju pa ne znam šta da radim...

Estee Lauder
08.10.2011., 22:31
;36136473']Šta se tiče fade out kreme, oće bit nekih velikih problema ako ju namažem na madeže? Imam milimetarske madeže po obrazu na kojima imam i hiperpigmentaciju pa ne znam šta da radim...

Ja sam je mazala po cijelome licu, na kojem imam i mladeža, nije mi bilo nikakvih promjena.:ne zna:

Ensi
09.10.2011., 12:03
Hvala. :five: Onda kupujem.

Estee Lauder
09.10.2011., 12:18
;36142460']Hvala. :five: Onda kupujem.

Meni je ta krema jako dobra, u početku su mi flekice postale još tamnije, kao da se suše, onda sam skužila da krema radi na tom principu, da se one onda pilingiranjem skidaju. Druga stvar koja mi se svidjela kod te kreme što sam se ujutro budila sa finim svježim licem, kao kad sam išla spavati. Ove godine je nemama potrebe kupovati jer mi iste rezultate daje onaj kokin serum.:top:

Da pohvalim još jednom ovaj serum sa niacinamidom. Mala mi je pred ljeto imala najezdu prišteva po leđima, koje prije nije nikad imala. Mazala se mjesec dana sa klindamicin tekućinom i oni su se povukli, ali ostale su velike crvene fleke koje se nisu povukle tokom ljeta. Kada sam smiksala serum početkom 9 mjeseca, ujutro i navečer sam joj s njim mazala leđa. Evo nakon mjesec dana divimo se rezultatima, potpuno čista, bez flekica leđa.:eek:

Ensi
09.10.2011., 12:24
Meni je ta krema jako dobra, u početku su mi flekice postale još tamnije, kao da se suše, onda sam skužila da krema radi na tom principu, da se one onda pilingiranjem skidaju. Druga stvar koja mi se svidjela kod te kreme što sam se ujutro budila sa finim svježim licem, kao kad sam išla spavati. Ove godine je nemama potrebe kupovati jer mi iste rezultate daje onaj kokin serum.:top:

Da pohvalim još jednom ovaj serum sa niacinamidom. Mala mi je pred ljeto imala najezdu prišteva po leđima, koje prije nije nikad imala. Mazala se mjesec dana sa klindamicin tekućinom i oni su se povukli, ali ostale su velike crvene fleke koje se nisu povukle tokom ljeta. Kada sam smiksala serum početkom 9 mjeseca, ujutro i navečer sam joj s njim mazala leđa. Evo nakon mjesec dana divimo se rezultatima, potpuno čista, bez flekica leđa.:eek:

Čitala sam o toj kremi, samo me još ova sitnica "mučila" jer sam negdje prije pročitala da je nekome madež izblijedio, što ne bi bilo loše :zubo: samo ne bih neke nuspojave.

A taj serum bi isto mogla isprobati za noge :misli: samo ne znam oću prije serum ili cosmel mlijeko sa aha.

E i btw ja na licu nemam flekice već su na desnom obrazu dva blijeda kruga koja su se pojavila pred kraj ljeta. Sad ne znam jesu ti blijedi krugovi hiperpigmentacija ili ovo okolno područje koje je nešto tamnije. :bonk:

Estee Lauder
09.10.2011., 12:29
;36142700']Čitala sam o toj kremi, samo me još ova sitnica "mučila" jer sam negdje prije pročitala da je nekome madež izblijedio, što ne bi bilo loše :zubo: samo ne bih neke nuspojave.

A taj serum bi isto mogla isprobati za noge :misli: samo ne znam oću prije serum ili cosmel mlijeko sa aha.

Nemaš brige za mladeže, bar sam ih ja puna.
Ako imaš problema sa izrastom dlačica na nogama, onda ti je bolje mlijeko od kosmela, a ako imaš flekice onda slobodno serum probaj. :)

Ensi
09.10.2011., 12:38
Nemaš brige za mladeže, bar sam ih ja puna.
Ako imaš problema sa izrastom dlačica na nogama, onda ti je bolje mlijeko od kosmela, a ako imaš flekice onda slobodno serum probaj. :)

:) hvala na savjetima, nadam se da će i meni pomoći. Javim se s recenzijama.