PDA

View Full Version : Bioderma

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7

Začarano gnjojivo
27.02.2007., 13:45
Da li je tko koristio Bioderminu kozmetiku(SENSIBIO FORTE krema,SENSIBIO D.S. pjenušavi gel...) , da li je kvalitetna i učinkovita? Da li je bolja od Eucerinove kozmetike koju koristim već duže vrijeme?

vanili
27.02.2007., 19:54
Da li je tko koristio Bioderminu kozmetiku(SENSIBIO FORTE krema,SENSIBIO D.S. pjenušavi gel...) , da li je kvalitetna i učinkovita? Da li je bolja od Eucerinove kozmetike koju koristim već duže vrijeme?

Ja koristila sensibio forte i dobra je . A sad imam obojenu kremu bioderm photoderm i fina mi.:cerek:

Andjelcic
27.02.2007., 20:14
A sad imam obojenu kremu bioderm photoderm i fina mi.:cerek:
za kakvu je kozu? ima li svjetlijih nijansi?

vanili
10.03.2007., 21:58
za kakvu je kozu? ima li svjetlijih nijansi?

Ima samo jedna boja tamnija,al ak namažeš tanji sloj bude ti svjetlije!:cerek:

victoria
14.06.2007., 16:28
imam mješovitu kožu sa aknama, bila sam danas kod kozmetičarke i dala mi je testeriće Sebium H2O,za čišćenje lica. rekla je da je to odlično i da probam.

zanima me da li je netko od vas to probao?
i općenito kozmetiku BIODERMA?

vidjela sam da imaju kremicu za matiranje Sebium matifiant.

Kya
14.06.2007., 17:50
probala sam samo micelarnu tekućinu i bila mi je dobra zato što mi je koža jako osjetljiva, a micelarna ju nije iritirala i isušivala :top:

PERLA_
14.06.2007., 20:57
Ta micelarna tekućina je odlična za čišćenje lica..
Temeljito odstranjuje make-up..:top:

Od bioderme još imam i toniranu kremu Photoderm max SPF 50+
i jako sam zadovoljna s njom..:cerek:
Postojana je, prekriva sitne nepravilnosti, ne iritira kožu i naravno štiti od sunca..

lioness
14.06.2007., 20:59
i ja imam micelarnu, za mjesoviti/masni tip koze. odlicno ocisti lice, koza ne ostaje zategnuta. jedini - je sto mi se extra masti nakon toga, ali eto... vise je bolja nego gora

victoria
14.06.2007., 21:17
nisam znala da postoji i tonirana Photoderm, ja sam vidjela samo sprej Photoderm AKN SPF 20

~Jesen
14.06.2007., 21:46
Ta micelarna tekućina je odlična za čišćenje lica..
Temeljito odstranjuje make-up..:top:

Od bioderme još imam i toniranu kremu Photoderm max SPF 50+
i jako sam zadovoljna s njom..:cerek:
Postojana je, prekriva sitne nepravilnosti, ne iritira kožu i naravno štiti od sunca..
e sad... a jel postoji tonirana bioderma za kožu sklonu aknama?

Crimson Petal
14.06.2007., 21:59
a jel postoji tonirana bioderma za kožu sklonu aknama?

meni jucer u ljekarni rekli da nema.

Crimson Petal
14.06.2007., 22:05
ja sam tek nedavno otkrila biodermu. ima jedna zena iz ljekarne koja je velikodusna s testerima :) :cerek: pa sam isprobala [sebium i sensibio liniju i tu photoderm kremu], bilo je vrlo dobro, na kraju sam si ih i kupila - kremu i tu micelarnu [sebium] jer je vec i bilo vrijeme da uzmem nesto novo.

Crimson Petal
14.06.2007., 22:09

ja sam probala tu i onu za masnu dehidriranu kozu i na kraju sam uzela ovu drugu.

PERLA_
15.06.2007., 09:37
e sad... a jel postoji tonirana bioderma za kožu sklonu aknama?

Na ovoj piše da nije komedogena..
I kupila sam je na preporuku forumašice koja ima sklonost prištićima..
Tako da ne možeš faliti..:)

Evo i linka za toniranu kremu (http://www.pharmatheka-consult.hr/Bioderma.html)

Link neće ide direktno na informacije o Photoderm max toniranoj kremi SPF 50+, ali na lijevoj strani ima link sa naslovom Photoderm..

~Jesen
15.06.2007., 10:28
hvala, hvala. :) iako mislim da je tonirana SPF 100. no to je trenutno vjerojatno i pametnije za moje lice.. :o

skubi_do
15.06.2007., 13:53
imam njihovu sebium-anti shine kremu i super je:top: malo nje treba,brzo se upija,ne isusuje kozu,a i stvarni je anti-shine, jer se lice fakat ne sjaji:) ,meni bar!

victoria
15.06.2007., 14:27
ja sam jutros kupila Photoderm MAX fluid spf 50+
za masnu i mješovitu kožu, 117 kn

~Jesen
15.06.2007., 14:37
victoria, jel to tonirana ili?
ako je, možeš napisat koliko prekriva? hvala

mariposa78
15.06.2007., 22:15

Ako je netko probao Avene Cleanance anti-shine emulziju i takodjer Bioderma Sebium matifiant kremu, molila bih da ih usporedi :D

skubi_do
16.06.2007., 16:09
Ako je netko probao Avene Cleanance anti-shine emulziju i takodjer Bioderma Sebium matifiant kremu, molila bih da ih usporedi :D

Imala sam tester Avene cleanance anti-shine i emulzija je ok,ali meni osobno nekako bolje pase bioderma anti-shine(to je ta matifiant).Imam osjecaj da je manje agresivna,od te avenove me znalo peckat lice i malo me zatezala koza sto mrzim,a biodermina mi je fantasticna,lagana,brzo se upije,ma super:top:

mariposa78
16.06.2007., 17:01
Hvala na odgovoru :) Ma meni je dobar Avene Cleanance, ali zanimaju me i druge takve kreme, volim usporedjivati, traziti, gledati sto jos ima... :D Danas sam u apoteci trazila tester od te Bioderma matirajuce kreme, ali nisu ga imali, pa su mi dali testere nekih drugih krema s takvim ucinkom.

victoria
19.06.2007., 08:21
ovaj fluid koji sam kupila je bijele boje, jako lagan.
ja ga stavim kad idem na suncanje ali ga koristim i kao podlogu za puder i odlican je!

PERLA_
24.06.2007., 15:02
ovaj fluid koji sam kupila je bijele boje, jako lagan.
ja ga stavim kad idem na suncanje ali ga koristim i kao podlogu za puder i odlican je!

Osim tonirane i ja sam kupila ovaj fluid za na plažu..:cerek:
Da, dobar je i samostalan i kao podloga make-up, upije se u tren oka i ne ostavlja bijele tragove..

trifolia
25.06.2007., 15:19
Osim tonirane i ja sam kupila ovaj fluid za na plažu..:cerek:
Da, dobar je i samostalan i kao podloga make-up, upije se u tren oka i ne ostavlja bijele tragove..

cemu sluzi taj fluid?

PERLA_
25.06.2007., 17:17
cemu sluzi taj fluid?

Taj fluid je ustvari normalna krema, samo je malo rjeđi jer je namijenjen mješovitoj i masnoj koži..
Stavlja se na lice i služi zaštiti od sunca jer mu je SPF 50+..:)

snjoxi
26.06.2007., 15:06
i ja sam probala fluid. super je. jedino kaj se ja nacofljam s njim onak malo vise, pa mi se ipak vidi bjelkasti trag na licu, bar dok se ne upije sasvima ili rastopi na suncu :zubo:
i super je kaj mi je dosta da se namazem 1-2 puta dnevno max.

trifolia
26.06.2007., 15:45
Taj fluid je ustvari normalna krema, samo je malo rjeđi jer je namijenjen mješovitoj i masnoj koži..

a tako znaci.._ma bas mi i netreba to tako hitno koliko mi je hitnija neka tonirana krema za mjesovito do masnu kozu..i jel na kraju ima taj bioderm neku takvu kremicu ili..,neko mi je bio ja mislim preporucio tu neku MAX

trifolia
26.06.2007., 15:54
TOCNIJE PHOTODERM MAX 50 +??? KAKVA JE?

lulika
26.06.2007., 21:06
prednosti : fino tonira, ne zacementira lice, lijepo se razmazuje,

mane : sjajiš od nje neko vrijeme, u doticaju sa očima grize

sjaj riješim puderom u kamenu, tako da ću je i dalje koristiti pogotovo preko
ljeta kako bi izbjegla trackanje puderom

~Jesen
26.06.2007., 23:07
a tako znaci.._ma bas mi i netreba to tako hitno koliko mi je hitnija neka tonirana krema za mjesovito do masnu kozu..
nema toga. :zubo:

radije kupi Biodermin Photomax 50+ fluid da te fino zaštiti i matira, pa preko natrusi malo pudera.

snjoxi
28.06.2007., 08:52
pa koja je to tonirana photoderm max spf 50?!
jel ima testera po apotekama da probam? jel ima vise tonova ili je samo jedan? obicno mi te tonirane budu pretamne ili pre roze :(
ja imam photoderm max spf 50, za suncanje, za masnu kozu, dakle ovo je nekaj slicno samo tonirano?!

lulika
28.06.2007., 09:23
što se tiče testera ja tražila i nisu imali po ljekarnama,
u ljekarni na početku Jurišićeve ti imaju jednu otvorenu za isprobavanje, pa ju možeš na ruci isprobati, bar vidiš kako se razmazuje i boju, meni je to bio dovoljan razlog za kupnju i nisam se pokajala. Imaju samo jedan ton i ne vuče na rozo

Cleooo
07.07.2007., 23:32
sad sam u velikoj dilemi jer mi je koža na dijelovima masnija (mješovita) pa sam mislila uzet ovaj photoderm max fluid...
al užasno sam flekava (crvene flekice od prišteva) i ne znam kak ću izdržat ljeto bez kamuflaže :o ....zato bi možda ipak uzela photoderm toniranu...ne bum se od toga puno mastila jel tak?? :o

Andjelcic
09.07.2007., 11:23
sad sam u velikoj dilemi jer mi je koža na dijelovima masnija (mješovita) pa sam mislila uzet ovaj photoderm max fluid...
al užasno sam flekava (crvene flekice od prišteva) i ne znam kak ću izdržat ljeto bez kamuflaže :o ....zato bi možda ipak uzela photoderm toniranu...ne bum se od toga puno mastila jel tak?? :o
ja sam uzela obje. fluid nisam jos posteno testirala jer jos nisam bila na moru, ali tonirana je odlicna, ako se bas jako mastis onda jos malo pudera u kamenu u prahu preko iako je meni dobro i bez.

snjoxi
09.07.2007., 11:34
joj, morat cu probat toniranu sto prije, a bas sam prekjucer poharala ljekarnu u jurisicevoj za neke druge potrepstinice..

Cleooo
10.07.2007., 00:43
tražila sam toniranu danas u dvije ljekarne i nije bilo :mad: (a imali su sve ostale biodermine proizvode iz te linije)..u jednoj mi je apoteci žena rekla da su nastupili neki problemi s uvozom i nek probam u nekoj privatnoj ljekarni u mjestu gdje ljetujem...:rolleyes:

snjoxi
13.07.2007., 09:01
ja sam jucer pokupila tester biodermine tonirane photomax spf 50 kreme.
bojica je super, tekstura isto!
ne prekriva bas nesto, nego bas da svjez izgled kozi, i kad bih imala cisto liceko bila bi mi idealna!

muci me jedino kaj krema nije za problematicnu kozu (kao photoderm spf 50 fluid) vec za sve tipove koze.
sjajim se od nje, tako da savjet s puderom u kamenu zaista stoji, ali to mi je sve skupa pak pretesko sad za ljeto.

inace, vidjela sam i toniranu photoderm kremicu spf 50 za kozu sklonu crvenilima, kapilarama i sl. sadrzi neki roselian (il tak se nekak zove) sastojak.

probao netko?

Dustflower
24.07.2007., 13:05
ako misliš na Bioderma Flush spf50, to je moja krema (za crvenilo). Odlična mi je, ali sam čula da je više ne proizvode. :flop:

Samantha
24.07.2007., 13:11
ima li bioderma sta za umivanje lica?

snjoxi
24.07.2007., 15:21
ako misliš na Bioderma Flush spf50, to je moja krema (za crvenilo). Odlična mi je, ali sam čula da je više ne proizvode. :flop:

a steta, to sam si mislila za zimu nabavit :rolleyes:

Crimson Petal
24.07.2007., 18:17
ima li bioderma sta za umivanje lica?

imaju gelove.

Crimson Petal
24.07.2007., 18:19
ima gel u liniju sensibio (za osjetljivu kozu), a u liniji sebium (za masnu kozu) ima obicni gel + piling gel, te linija atoderm (za suhu kozu).

Samantha
24.07.2007., 20:36
ima gel u liniju sensibio (za osjetljivu kozu), a u liniji sebium (za masnu kozu) ima obicni gel + piling gel, te linija atoderm (za suhu kozu).
hvala,pogledat cu ovu za osjetljivu kozu

snjoxi
25.07.2007., 08:51
ja sam probala Sebium kremu i tonik, nis mi se koza nije manje mastila, a osjecala sam se kao da imam masku na licu.
za masnu kozu mi je do sada najbolje kaj sam probala Normaderm.

mouse
09.08.2007., 09:09
Mislim da imam normalnu/mješovitu, osjetljivu kožu lica, par prištića na obrazima (konstantno- jedan prođe, drugi dođe),sklonu znojenju pa ljeti ne mogu nikakav puder, čak ni toniranu - kao da mi lice to odbaci kad se oznoji.
Šta bi mi više odgovaralo:
1. Hydrabio Light cream
2. Sensibio Light cream?

mouse
10.08.2007., 13:51
Nitko??!

anything but angel
12.09.2007., 16:22
Ola curke!:cerek:

jel probala koja od vas što od ovoga i kakvi su dojmovi???

linija za osjetljivu, dehidriranu kožu
http://www.bioderma.com/uploads/tx_biodermaproducts/hydra_uv_gd.jpghttp://www.bioderma.com/uploads/tx_biodermaproducts/hydra_gommant_gd.jpghttp://www.bioderma.com/uploads/tx_biodermaproducts/hydra_mask_gd.jpg

SPF50+ Fluid za kombiniranu/masnu kožu
http://www.bioderma.com/uploads/tx_biodermaproducts/photo_maxfluide50__gd_01.jpg

Andjelcic
12.09.2007., 16:55
http://www.bioderma.com/uploads/tx_biodermaproducts/photo_maxfluide50__gd_01.jpg

super je za ljeto, za zimu je premalo hidratantna za mjesovitu kozu

reader
13.09.2007., 11:48
Ola curke!:cerek:

jel probala koja od vas što od ovoga i kakvi su dojmovi???

linija za osjetljivu, dehidriranu kožu
http://www.bioderma.com/uploads/tx_biodermaproducts/hydra_uv_gd.jpghttp://www.bioderma.com/uploads/tx_biodermaproducts/hydra_gommant_gd.jpghttp://www.bioderma.com/uploads/tx_biodermaproducts/hydra_mask_gd.jpg

Ej, jako me zanima ova hydrabio linija...već sam pitala par puta, ali nitko ne odgovara!!??

phyto
17.09.2007., 23:10
Ej, jako me zanima ova hydrabio linija...već sam pitala par puta, ali nitko ne odgovara!!??

Evo čitam sastav i donosim zaključak:D :
Solidna krema za dehidriranu no ne i suhu kožu.Sadrži parfem i parabene-pa kome smeta nek se kloni ove krema.Ima dosta humektansa i laganih emolijensa,nešto silikona,antioksidansa specifičnih za ovu firmu.Dakle ok krema.
Ova sa UV zaštitom ima izvrsnu UVA i UVB zaštitu kao i njihovi proizvodi za sunčanje.
Eto...traži tester u svakom slučaju

reader
18.09.2007., 13:44
Ne samo da nemaju tester nego nemaju ni kremu...kažu, ako je želim kupiti, nabavit će!
MIslim stvarno....

reader
27.11.2007., 11:08
Odlučila sam se probati bioderminu dnevnu...ne znam koju, možda iz hydrabio linije, spominjala sam je već gore...ako ima tko iskustva iz međuvremena od zadnjeg postanja, napišite!

reader
29.11.2007., 12:25
Nitko??

reader
05.02.2008., 12:05
Kupila sam micelarnu sensibio, ok mi je. Malo mi samo isušuje okoloočno područje. Koristi tko dnevnu kemu iz te linije?
Pa ne mogu vjerovati da nitko ne koristi biodermu!

Lilit
05.02.2008., 12:05
ma koristi ju dosta cura, samo valjda ne znaju za ovaj topic... ubaci link ovog topica na onaj o dehidriranoj i osjetljivoj kozi ili vidi tamo komentare :)

reader
05.02.2008., 12:37
Pratim tamo temu isto...kad sam vidjela da ovdje nemam sudionika!

fuzzy logic
05.02.2008., 19:31
nisam probala puno bioderme, jedino micelarnu sebium i emulziju s faktorom, koja mi nije ništa valjala i tu sam odustala od bioderme :ne zna:

Lilit
05.02.2008., 19:34
evo ja kupila micearnu i dobila sensibio light, probam veceras...

reader
06.02.2008., 09:58
Lilit, pisala sam ti na drugom topicu. Mislim da imamo ful istu kožu, čak i "leteće" prišteve na istim mjestima!
I ja sam uzela sensibio liniju, micelarnu otopinu. Javi mi kakva je krema!
Nadalje, smatram da nam sebium ne bi odgovarao, ali hydrabio linija bi možda najbolje odgovarala...prati kad dođe u naše ljekarne!

anything but angel
07.02.2008., 16:34
ok, micelarne od biodereme su ok i svakako ću jednu probati nakon što potrošim svoju Nuxe i Oil of Olaz mlijeko koje trenutno naizmjenično koristim, no od kremica mi ništa njihovo dostupno na našem tržištu ne odgovara - osim hydrabo linije koja bi mi zasigurno cijela odgovarala, ali je nema kupiti kod nas! :hebemu: a hoću njihovu spf kremicu iz te linije taaaaakoooo jakooo probati i to već 100 godina, a nikako da stigne... :tuzni: pa što je s hrvatskom i s tom biodermom?? uvoznici su stvarno zakazali... najbolju liniju ne uvoze.. bezveze.. :flop:

Lilit
07.02.2008., 16:51
koju to njihovu spf imas?

senorita_acc
07.02.2008., 18:34
Ja koristim od Bioderme iz linije Sensibio kremu Sensibio DS, Sensibio H2O micelarnu otopinu za čišćenje make-upa a imam od Sebiuma peeling koi koristim možda jednom u 2 ili 3 tjedna i to stvarno su ok svi proizvodi, koristila sam iz Bioderme još toga, koristim je zadnje 2-3 godine već ja mislim, ali imam dojam da mi se koža već lagano zasitila pa ću vjerojatno preć na nešto novo, u sub idem kod dermatologinje. Ali za osjetljivu kožu je stvarno super to :mig: :)

reader
11.02.2008., 09:39
Koja je krema iz photoderm linije najhidratantnija, najvodenkastija, najlakša?

dark_star
26.03.2008., 18:39

ja imam taj testerić :p

kakva su vam iskustva s photoderm linijom inače?

tough_cookie
26.03.2008., 19:06
buduci da vec dva i pol mjeseca patim zbog dermatitisa, trazila sam malo i otkrila sam da sensibio linija ima proizvode ds koji su namijenjeni kozi sklonoj dermatitisu pa sam kupila kremu za umivanje i kremu za tretman. takodjer sam uzela kremu sensibio forte koja bi kao trebala smanjivati crvenilo. dobila sam testere micelarne, light kreme za osjetljivu kozu te gel za oko ociju.

neko vrijeme mi je sve super pomagalo, lice izgledalo preporodjeno i oporavljeno, sad opet ne valja :confused:.

uzela sam i photoderm obje tonirane kreme, jedna je za reaktivnu kozu photoderm ar, a druga photoderm max tinted. ova za reaktivnu kozu mi je "ljepsa" jer je laganija i svjetlija, a ten se od nje izjednaci, koza je malo sjajna (al ja to volim) i opcenito izgleda prirodnije. max tinted krema je tamnija i kad se nanese na lice vise djeluje kao lagani tekuci puder. manje je prirodan izgled, ali stvarno u nijansama. iako, cini mi se da mi koza ovaj drugi bolje podnosi.

tak, svasta nesto isprobavam al i dalje ne znam sto cu s tim glupim dermatitisom :ne zna:

dark_star
26.03.2008., 20:43
uh..dermatitis:(. meni se pojavljuje periodično perutanje na predjelu obrva, a nisam ni išla k doktoru jer sam čula da oni za to prepisuju nekakve kortiko-steroidne kreme, šta mi je zvučalo :eek:

to što kažeš da su se simptomi opet vratili, koža se nerijetko navikne na kreme i proizvode za njegu, pa je možda i do toga, no glavni okidač za dermatitis je stres..mene nekad kad se naljutim ili jaaako iznerviram zna svrbiti cijelo lice

deelayla.
27.03.2008., 10:11
ja bi probala gel za umivanje iz sebium linije
bioderma mi je otkriće godine :s

Annnete
27.03.2008., 10:54
buduci da vec dva i pol mjeseca patim zbog dermatitisa....
tak, svasta nesto isprobavam al i dalje ne znam sto cu s tim glupim dermatitisom :ne zna:

otprilike ista stvar i kod mene, pocelo je prije jedno dva mjeseca i imam faze smirivanja lica i povremene katastrofe.....trenutno mi je lice fenomenalno, medjutim svako jutro imam fobiju prije pogleda u ogledalo, jer mi se vrati iz cista mira....
trenutno koristim sensibio rich, i stvarno je dobra.
imam i sensibio ds koji bi trebala koristit kad se javi dermatitis, al ne pomaze nista (ko ni trixera od avene) i s tim mi lice bude jos gore :ne zna:

trenutno imam hrpu testera al se nista ne usudim isprobavat da ne bi opet bilo nezeljene reakcije.

inace, meni se javlja seboreicni dermatitis, obicno uz rubove lica, obraza i kose (prosiri se s jednog mista na drugo) tako da mi je dermatologica dala rozamet kremu (kortikosteroid) i za kosu elocom lotion. s tim da kad mi je zadnji put buknilo lice nisam tila stavljat kortikosteroid i cekala sam da prodje samo, trebalo je 10 dana (i tad sensibio ds nije nista pomogao nego plava nivea i sensibio rich)

chimavizza
27.03.2008., 14:13
uh..dermatitis:(. meni se pojavljuje periodično perutanje na predjelu obrva, a nisam ni išla k doktoru jer sam čula da oni za to prepisuju nekakve kortiko-steroidne kreme, šta mi je zvučalo :eek:

meni se jedno duže vrijeme ljuskala koža ispod obrve i to me je jako svrbilo. mazala sam to redovito nevenovom masti i mislim da me je to izliječilo, a također mi je doktor propisivao kortikosteroidne kremice koje naravno nisam mazala. probaj, nevenova mast te sigurno neće iritirati :)

dark_star
27.03.2008., 17:57
thnx:)..sad je u okej fazi, povuklo se. ja isto ne bi stavljala te kortiko steroide, mada ne znam što uopće za dermatitis može pomoći, osim redukcije stresa

ninani
31.03.2008., 07:41
Ja koristim sebium gel za lice i kremicu, super su, pogotovo kremica! :top:

deelayla.
31.03.2008., 13:11
Ja koristim sebium gel za lice i kremicu, super su, pogotovo kremica! :top:

daj pliz reci kakav ti je gel?
jel zateže??

ninani
31.03.2008., 21:40
daj pliz reci kakav ti je gel?
jel zateže??

Ne zateze, to mi je najbolji gel do sada, aliii sam danas kupila i sensibio gel, probam pa javim kakav je on...

deelayla.
31.03.2008., 21:43
Ne zateze, to mi je najbolji gel do sada, aliii sam danas kupila i sensibio gel, probam pa javim kakav je on...

ajme super!!! ja ga mislim kupit svaki ćas, pa ču pričekat tvoje komentare :D
jel može sensibo na masnu kožu??

ninani
31.03.2008., 21:46

Moze, dapace, ja sam svoju masnu kozu isushila preparatima namijenjenu za masnu kozu, preagresivni su... :rolleyes:

deelayla.
31.03.2008., 21:53
Moze, dapace, ja sam svoju masnu kozu isushila preparatima namijenjenu za masnu kozu, preagresivni su... :rolleyes:
točno to! mene je vichy dotukao :rolleyes:
lancaster također, givenchy koji imao samo odličan miris,a faca ko poslje botoxa :(
a najveće razočaranje mi je neutrogena i općenito sve linije sa cinkom,garnier da ne govorim, od njega su me oči pekle:mad:

a ova biodrema mi se čini ok, za sad imam micelarnu i kremu iz sebium linije, a mislim probat i antishine, i ako prođe sad s ovim gelom, ja sam mirna do tridesete! :) pod uvjetom da naši zastupnici i uvoznici ne zahebu stvar :D

ninani
31.03.2008., 22:04
točno to! mene je vichy dotukao :rolleyes:
lancaster također, givenchy koji imao samo odličan miris,a faca ko poslje botoxa :(
a najveće razočaranje mi je neutrogena i općenito sve linije sa cinkom,garnier da ne govorim, od njega su me oči pekle:mad:

a ova biodrema mi se čini ok, za sad imam micelarnu i kremu iz sebium linije, a mislim probat i antishine, i ako prođe sad s ovim gelom, ja sam mirna do tridesete! :) pod uvjetom da naši zastupnici i uvoznici ne zahebu stvar :D

Da, vjerojatno je i mene Vichy zafrknuo, iako mi je bio super i rijesio me pristeva...
Danas su mi na testiranju koze rekli da vise nemam masnu nego normalnu/mjesovitu, ali isushenu :(

deelayla.
31.03.2008., 22:09
Da, vjerojatno je i mene Vichy zafrknuo, iako mi je bio super i rijesio me pristeva...
Danas su mi na testiranju koze rekli da vise nemam masnu nego normalnu/mjesovitu, ali isushenu :(

ajde super, bitno je da ti se taj sebum doveo u redi i da si prešla u normalu, a svi smo pomalo dehidrirani, i stim se može nekako izači na kraj,ali onaj loj i mast :mad: ffffuuj :(

ninani
31.03.2008., 22:10
ajde super, bitno je da ti se taj sebum doveo u redi i da si prešla u normalu, a svi smo pomalo dehidrirani, i stim se može nekako izači na kraj,ali onaj loj i mast :mad: ffffuuj :(

A bas tako, dehidriranost ajde, ali taj finiii sjaj :D, za poludit :mad:

dark_star
01.04.2008., 20:32

sensibio light krema može za mješovitu kožu, a za isušenu masnu isprobaj creme grasses desechees iz sebium linije:mig:

dark_star
01.04.2008., 20:34

joj, to se može desit-da neadekvatnim preparatima (dužim korištenjem) promijeniš tip kože!!:(

i tebi preporučam creme grasses desechees, iz sebium linije, ako si još uvijek u fazi dehidriranosti

deelayla.
01.04.2008., 21:54
sensibio light krema može za mješovitu kožu, a za isušenu masnu isprobaj creme grasses desechees iz sebium linije:mig:

imam tu kremu i zadovoljna sam unatoć tome šta je malo masnjikava.sad pikiram anti shine,ali kolegica sa mješovitom kožom ju je popljuvala :ne zna:
pa sam u dilemi :D

ninani
01.04.2008., 22:32
joj, to se može desit-da neadekvatnim preparatima (dužim korištenjem) promijeniš tip kože!!:(

i tebi preporučam creme grasses desechees, iz sebium linije, ako si još uvijek u fazi dehidriranosti

Imam vec duze tu sebium kremicu...
Ali dobila sam i prepuruke sto jos mogu uzet tako da cu u narednom periodu probavat... :)

chimavizza
02.04.2008., 11:51
cure, probajte se malo duže zadržati na nekoj kremi ako vam ne izaziva iritacije. često mjenjanje krema neće dati željene rezultate :)

dark_star
02.04.2008., 15:54
imam tu kremu i zadovoljna sam unatoć tome šta je malo masnjikava.sad pikiram anti shine,ali kolegica sa mješovitom kožom ju je popljuvala :ne zna:
pa sam u dilemi :D

točno, mrvicu zamasti, ali za rješavanje dehidracije je jedna od najboljih! stvarno ima učinka:top:

razumijem tvoju dilemu, jer sve te anti shine stvarčice bar malo isušuju čim im je zadatak i da matificiraju..pokušaj nabaviti tester-biodermini testeri su tubice od po 5 ml i možeš kremu nanosit nekoliko dana i stvarno vidit dal ti paše;)

deelayla.
02.04.2008., 17:01
točno, mrvicu zamasti, ali za rješavanje dehidracije je jedna od najboljih! stvarno ima učinka:top:

razumijem tvoju dilemu, jer sve te anti shine stvarčice bar malo isušuju čim im je zadatak i da matificiraju..pokušaj nabaviti tester-biodermini testeri su tubice od po 5 ml i možeš kremu nanosit nekoliko dana i stvarno vidit dal ti paše;)
ova frendica šta se razočarala u antishine kremi je rekla da joj se koža počela perutati :confused: šta god to bilo i baš sam joj vidila facu, ima one nekakve krastice, ne znam kako da opišem,najsličnije mi tome izgledaju kraste po bradi kao kad se ljubiš sa tipom koji ima bradicu,pa ti posli ostanu male kraste :confused:
rekla je da će mi dat tu kremu,pa ću probat

a danas sam kupila sebium gel, i ok je,malo me zatega,ali ni približno kolko vichy normaderm

deelayla.
02.04.2008., 17:02
cure, probajte se malo duže zadržati na nekoj kremi ako vam ne izaziva iritacije. često mjenjanje krema neće dati željene rezultate :)

pa ja sad definitivno mislim ostat na biodermi neko vrijeme,neću mučit kožu,ok mi je,nije problematična,jedino je masna...

dark_star
02.04.2008., 21:44
anti shine krema mislim da sadrži neke kiseline, nije čudno da isušuje...ako se bojiš dodatnog isušivanja, ostani na creme grasses desechees;)

deelayla.
02.04.2008., 21:48
anti shine krema mislim da sadrži neke kiseline, nije čudno da isušuje...ako se bojiš dodatnog isušivanja, ostani na creme grasses desechees;)

ajme ma ti si zlato :o
vridiš više od svih magistri farmacije :grli:

dark_star
02.04.2008., 23:49
hahaha:p..a fala:p:kiss::D, al neće bit baš tako, samo iskustvo i logika:)

ninani
03.04.2008., 11:59
ova frendica šta se razočarala u antishine kremi je rekla da joj se koža počela perutati :confused: šta god to bilo i baš sam joj vidila facu, ima one nekakve krastice, ne znam kako da opišem,najsličnije mi tome izgledaju kraste po bradi kao kad se ljubiš sa tipom koji ima bradicu,pa ti posli ostanu male kraste :confused:
rekla je da će mi dat tu kremu,pa ću probat

a danas sam kupila sebium gel, i ok je,malo me zatega,ali ni približno kolko vichy normaderm

Ja kupila sensibio i bolji mi je od sebium gela, uopce ne zateze, milina. :s
Ali ostajem na sebium kremici, stvarno je super!! :top:
Antishine nisam probala, ali hocu kad potrosim sadasnju dnevnu...

dark_star
03.04.2008., 15:24
i meni je sensibio micelarna pravo otkriće:top:- super je protiv dehidracije

deelayla.
03.04.2008., 15:39
kad smo kod te čuvene dehidriranosti,šta sve utječe na našu kožu da "presuši" ?
radijatori,suh zrak,agresivni kozmetički preparati,sunce??
jel ima još nešto :ne zna:

dark_star
03.04.2008., 23:28
nedovoljna hidratacija (dobro, to je očito:D) i npr. ako ne uzimaš dovoljno voća i tekućine- to bi bilo kao hidratiziranje kože "iznutra"

deelayla.
06.04.2008., 11:45
dobila sam antishine biodermicu :cerek:
stavila sam je sinoć prije spavanca i jutros se probudim bez imalo loja :eek:

ali oprezno ću s njome,obzirom da je puna tih kiseliša :D

Carmina
06.04.2008., 15:08
Bok!
Da li je netko probao peeling za lice iz zelene linije Bioderma?
Probala sam ga jednom i nakon toga mi se lice učinilo dehidriranim pa sam stavila malo Alverdeovog tonika od ruže... i sljedeći dan se probudila izritiranog i grubog čela i nosa, kao da je svaki miteser i pora nabubrio. :(
Sad ne znam da li je to od samog peelinga ili kombinacije peelinga i tonika.
Tonik sam koristila par puta sam i nije bilo neke reakcije.

ninani
06.04.2008., 15:48
dobila sam antishine biodermicu :cerek:
stavila sam je sinoć prije spavanca i jutros se probudim bez imalo loja :eek:

ali oprezno ću s njome,obzirom da je puna tih kiseliša :D

Sta da? Bez loja? :D
Ja bi ti kremicu za po danu, bas me zanima nakon koliko bih se zasjajila :mig:

reader
07.04.2008., 10:40
Kakva je biodermina tonirana krema; upija li se brzo i da li je masnjikava?

deelayla.
07.04.2008., 15:02
bioderma antishine :cerek:; stavila ju prije par sati,usisala 58 metara kvadratinih,obrisala sve podove i prašinu...faca mat :eek::eek:
niti malo znoja ili loja :s

ninani
07.04.2008., 19:38
bioderma antishine :cerek:; stavila ju prije par sati,usisala 58 metara kvadratinih,obrisala sve podove i prašinu...faca mat :eek::eek:
niti malo znoja ili loja :s

Kupujem :kava:
:D

dark_star
07.04.2008., 20:15
Slažem se :( Baš se ružno skori pa naglasi svaku poru i dehidrirani dio lica/ljuskice/whatever :(

kod puno pudera je to problem:(

@deelayla- ako ti je matiranje stvarno toliko bitno, s trully matte ćeš se oduševit:top:-on čak matira i previše

sorry cookie, morala sam prenijet informaciju:)

jasmine
08.04.2008., 10:25
Kakva je biodermina tonirana krema; upija li se brzo i da li je masnjikava?

i mene ovo zanima

ajmo dark star javljaj se reader i ja trebamo pomoc. :)

deelayla.
08.04.2008., 12:29
Kupujem :kava:

stvarno sam zadovoljna, kuhala sam i ručak jučer,ni malo sjaja,možda tek kasnije navečer...
5-6 sati ćeš sigurno biti mirna s njime :)
ali ne znam kolko je to dugoročno zdravo za našu kožu :ne zna:

ninani
08.04.2008., 16:42
stvarno sam zadovoljna, kuhala sam i ručak jučer,ni malo sjaja,možda tek kasnije navečer...
5-6 sati ćeš sigurno biti mirna s njime :)
ali ne znam kolko je to dugoročno zdravo za našu kožu :ne zna:

Ma da ti pravo kazem, najvaznije mi je da se ne sjajim, lako cu je po noci hidratizirat, i mirna bosna :kava:
E, je ti se inace koza bas dosta masti??

deelayla.
08.04.2008., 18:32
Ma da ti pravo kazem, najvaznije mi je da se ne sjajim, lako cu je po noci hidratizirat, i mirna bosna :kava:
E, je ti se inace koza bas dosta masti??
aha,zadnjih godinu dana uzasno puno,pogotovo kad je neki stres u điru :(

dark_star
08.04.2008., 19:41
jasmine- sorry, ne bi znala:(..nisam pobornik toniranih krema jer obično nema puno nijansi na raspolaganju, radije si uzmem lagan puder

reader
14.04.2008., 13:56
Nitko nema toniranu biodermu?!
Dajte cure, puder sam jučer potrošila i za ljeto mi treba kremica....a zamislila sam si biodermu!!

deelayla.
14.04.2008., 15:11
Dajte cure, puder sam jučer potrošila i za ljeto mi treba kremica....a zamislila sam si biodermu!!

mislim da na početku ovog topika nešto piše o toniranim kremicama

ja sam za sada preoduševljena sa svim bioderminim preparatima,koža mi se preporodila,ten savršen,mislim da neš falit :)

tough_cookie
14.04.2008., 21:01

http://www.forum.hr/showpost.php?p=13270676&postcount=65

dark_star
14.04.2008., 21:03
cookie, kakva je tebi micelarna sensibio?

jasmine
15.04.2008., 12:07
ja sam sad kupila sensibilo micelarnu i cis je ok ali nekako sam stekla dojam da mi je ipak sebium bolja,jos cu malo dati vremena ovoj sensibilo pa cu imati pravi zakljucak.
sto se tice tih toniranih krema malo sam gledala po ljekarnama i parfumerijama i u svakom slucaju se vise isplati kupiti lagani puder jer stvarno su nijanse ovih toniranih jako lose,odnosno nema izbora, a i cijene su kod nekih vece nego u pudera.recimo shiseido tonirana je 290kn,collistar je 270kn,gatinue je 330kn,nuxe 200 i nesto.

dark_star
15.04.2008., 13:10
sebium je baš za problematičnu kožu..i ja sam kupila sensibio i ok mi je:top:

jasmine, malo offtopičarim, ali šta si na kraju odabrala od pudera? jesi ti ono imala dior forever?

jasmine
16.04.2008., 11:58
sebium je baš za problematičnu kožu..i ja sam kupila sensibio i ok mi je:top:

jasmine, malo offtopičarim, ali šta si na kraju odabrala od pudera? jesi ti ono imala dior forever?
da imam ja taj dior forever ali sad hocu nesto jako lagano i nisam jos nista upecala,pokusavm sa neta naci nesto od shu uemure ili laure mercier ali nikako da mi uleti neka dobra cijena a ni boju nemogu naci. :)

dark_star
16.04.2008., 12:25
nešto jako lagano ti je clarins truly matte, ako si zainteresirana:)..ne naglašava suhonjave dijelove, lagan a opet prekriva, ma divota:cerek:..imaš dosta o njemu na puderima za masnu/mješovitu kožu, da ne offtopičarim dalje;)

reader
17.04.2008., 13:31
mislim da na početku ovog topika nešto piše o toniranim kremicama

ja sam za sada preoduševljena sa svim bioderminim preparatima,koža mi se preporodila,ten savršen,mislim da neš falit :)

Koju liniju bioderme koristiš?
Micelarnu sam imala sensibio...kao da mi malčice zateže lice pa ću probati sebium.
Mislim si uzeti toniranu kremu, a običnu ću možda kad potrošim Roc...

deelayla.
17.04.2008., 13:53
Micelarnu sam imala sensibio...kao da mi malčice zateže lice pa ću probati sebium.

ja imam sve preparate iz linije sebium, osim pilinga.
koristim micelarnu za skidanje svakodnevne nečistoće,gelom za umivanje skidam težu šminku,antshine kremu koristim svakih par dana, kada se ne želim zamastit,a za njegu prije spavanja stavljam sebium kremu za dehidriranu masnu kožu.
i ja sam preoduševljena, ten mi nije problematičan,ali nekako si izgledam bolje :)

a probaj onda sebium micelarnu,ali ne znam kakvu kožu imaš :ne zna:

višnjica
17.04.2008., 17:56
super je bioderma,meni paše jer su mi jagodice sklone crvenilu pa ga smiri,u sekund se upije i nije masna,mislim da bi i masnokožcima pasala

dark_star
17.04.2008., 20:19

uh, ja ti ne bi baš uzimala sebium ako ne želiš dodatno izdehidrirat kožu:(..ona je super preparat, ali optimalna je za problematičnu kožu, ako muku mučiš s dehidracijom ne bi baš preporučila-to mogu reći nakon mjeseci i mjeseci korištenja

reader
18.04.2008., 10:46
Mislim da imam normalnu/mješovitu kožu. Imam uvijek po 3-4 prišta, jedni prođu-drugi dođu; u obrvama(!), na bradi i obrazima odmah ispod jagodice. Lice mi se znoji kad je toplo i umivam se par puta na dan samo vodom, čisto da operem taj znojni sloj na koži, inače dobim te prišteve.
Kupila sam danas sebium micelarnu - pa bumo vidjeli!

reader
18.04.2008., 10:52
Nadalje, nema toniranih bioderminih kod nas; kažu:nema dobavljač!
Di ima u Zg?
Trebam "Bioderma Photoderm Max tonirana krema" kremu.

Charliz
18.04.2008., 11:56
od bioderme koristim sensibio h2o i odlicna mi je!!! :) preporucila mi je dermatologica jer imam osjetljivo lice, posebno oci koje me iz jos neutvrdjenih razloga svrbe:ne zna: vodica mi je super za skidanje sminke sa ociju a za ciscenje lica preferiram roc purif ac gel za umivanje.

deelayla.
18.04.2008., 12:49
Di ima u Zg?
ja mislim,ali nisam sigurna,da ima u Avenue Mallu u Olival apoteci

tough_cookie
18.04.2008., 20:30
Di ima u Zg?

kako nema? ja kupila u jurisicevoj. a ima i u onoj ispod dolca.

tough_cookie
18.04.2008., 20:32
cookie, kakva je tebi micelarna sensibio?

nije losa, ali ipak malo isusuje (al pomaze mom dermatitisu). u pocetku sam je koristila nakon pjene sensibio ds ujutro i navecer al sad ih koristim naizmjenicno da mi se ipak ne preisusi koza.

jasmine
18.04.2008., 20:52
ja mislim,ali nisam sigurna,da ima u Avenue Mallu u Olival apoteci

nema ja ju trazila jucer i nemaju ni nju ni neku drugu,samo su imali avene pudere.

dark_star
18.04.2008., 22:54
@cookie- ti vjerojatno onda imaš suhu kožu, jer meni čak malo masti..mislim, ne isušuje mi niti malo, za razliku od micelarne sebium

deelayla.
22.04.2008., 10:17
joo curke ja nemogu prikrit svoje oduševljenje cijelom bioderminom sebium linijom :)
lice mi se preporodilo:cerek: nema čmilji, masti je mnogo manje nego prije, koža mi više nije dehidrirana:), ništa me više ne zateže, sebium gel mi je odličan iako me u početku malo zatezao,oduševljena sam :)
koža mi je mekana i baršunasta, još samo da se mitesera nekako riješim :mad:

dark_star
22.04.2008., 12:31
meni je micelarna sebium malo isušila lice:(..mislim, super je protiv prištića, ali za dehidraciju bi mi trebala njihova hydrabio micelarna:(-koje kod nas nema. šta se tiče ostalih stvari, kremom za dehidriranu kožu sam oduševljena:top:

-zvrkica-
26.04.2008., 20:16
Jel probo ko od bioderme photoderm flush kremu sa SPF-om? Nešto kao da smiruje crvenilo i ujednačava boju tena? To bi bila ova: http://www.pharmatheka-consult.hr/Proizvod.aspx?ID=28

Cure pisale da je ona «klasična» photoderm tonirana dosta tamna, pa me zanima kakva je ova? I kolko košta?

mala cHrna
27.04.2008., 13:11
Jel probo ko od bioderme photoderm flush kremu sa SPF-om? Nešto kao da smiruje crvenilo i ujednačava boju tena? To bi bila ova: http://www.pharmatheka-consult.hr/Proizvod.aspx?ID=28

Cure pisale da je ona «klasična» photoderm tonirana dosta tamna, pa me zanima kakva je ova? I kolko košta?

moja mama ima ovu kremicu i mislim da to nije tonirana krema nego najobičnija krema s faktorom :confused: tak da ne kužim zakaj piše da ujednačava ten :ne zna:

tough_cookie
28.04.2008., 06:57
ovu (http://www.bioderma.com/en/the-products/what-s-new/category/98.html) sam ja kupila pod "ujednacuje" ten. malo da ali ne pomaze kod crvenila. :ne zna:

tonirana je nesto bolja po tom pitanju, ali je dosta "praskasta" na kraju, kao puder.

Paklena Narandža
04.05.2008., 19:08
Zanima me jeli netko koristio Sensibio Ar kremu i Photoderm Akn kremu i kakva vam je bila?
Hvala.

dark_star
05.05.2008., 20:26
sensibio ar ti je protiv crvenila i za tu svrhu bi trebala bit dobra..

photoderm kolekcija mi se ne sviđa, probala sam fluid za mješovitu do masnu kožu i čudne je teksture..pokušaj nabavit testere;)!

ivana:-)
06.05.2008., 12:13
Zanima me jeli netko koristio Sensibio Ar kremu i Photoderm Akn kremu i kakva vam je bila?
Hvala.

Ja sam koristila AKN kremu za lice i bila mi je jako dobra.

raketa
24.05.2008., 01:11
ekipa bog!

evo obraćam vam se u potrazi za savjetima, iskustvima itd.....
nedavno sam imala nesrecu i jako sam ozljedila facu, imam oziljke od oko 10ak savova po nosu, nad usnom i po bradi, kupila sam si kremu protiv oziljaka i pocinjem je koristiti, ali mi je doktorica rekla da osim toga moram i nabaviti jaku zastitnu kremu i po mogucnosti uopce ne dolazit u kontakt sa suncem bar nekoliko mjeseci... ....
...inace imam plavu kosu i oci i dosta svijetlu put, mjesovitu kozu, ali nisam bas koristila kreme s visokim faktorima jer u biti nikada ni ne izlazim po suncu....
....i tako u potrazi za ODLICNOM kremom naidjoh na http://www.pharmatheka-consult.hr/Bioderma.html pa me zanima da li ju je itko od vas koristio i kakva je????

eto, pa se raspisite molim vas, svaki savjet i misljenje me zanima! :)

http://img33.picoodle.com/img/img33/4/5/23/f_productsPhom_8814025.jpg (http://www.picoodle.com/view.php?img=/4/5/23/f_productsPhom_8814025.jpg&srv=img33)

jazi
31.05.2008., 21:14
Photoderm Flush više ne postoji sada postoji bolja opcija Photoderm AR i obje su lagano tonirane. što se tiče Photoderma Spot za ožiljke on je jedini konkretan odabir. ne postoji sličan proizvod, preporučuju ga čak i plastični kirurzi. Ostali samo na račun SPF navode da su za kožu s ožiljcima, a koliko ja znam Spot ima konkretne sastojke. Ako nemaš informaciju, mislim da na ambalaži mora biti broj tel. pa nazovi u firmu za savjet i vidi što će reći

zg81
01.06.2008., 00:44
Pohvaljujem sensibio micelarnu otopinu! :top:

raketa
02.06.2008., 12:46
Photoderm Flush više ne postoji sada postoji bolja opcija Photoderm AR i obje su lagano tonirane. što se tiče Photoderma Spot za ožiljke on je jedini konkretan odabir. ne postoji sličan proizvod, preporučuju ga čak i plastični kirurzi. Ostali samo na račun SPF navode da su za kožu s ožiljcima, a koliko ja znam Spot ima konkretne sastojke. Ako nemaš informaciju, mislim da na ambalaži mora biti broj tel. pa nazovi u firmu za savjet i vidi što će reći

a jooooj....
cekala sam da ovdje neko neshto odgovori 5-6 dana i kako nije nitko nishta rekao, a na eucerin temi mi nahvalili njihovu kremu protiv sunca, kupila sam nju na kraju...
dobra mi je, ali eto, ova bi valjda bila bolja ak je tako kao sto tvrdish....
a sad davat jos sto i nesh kuna za nju nakon sto sam ovu platila 130, uf, nemam toliko :(
ali svejedno, hvala na savjetu!
valjda ce i ova eucerinova pomoci :rolleyes:

dark_star
02.06.2008., 23:09
eucerin ti nije loš, ali bioderma za osjetljivu kožu ti je odlična

šteta, nadam se da će ti i ta koju si uzela funkcionirat;)

inesica2
12.06.2008., 22:14
Jel zna ko kolko dođe micelarna sebium i kolko je ima,kolko mL???:)

dark_star
14.06.2008., 11:13
125 ml 44 kn u jeftinijim ljekarnama

250 ml oko 79 kn i više

Lilit
24.06.2008., 11:11
kakav vam je photoderm fluid?
malo sam precitavala topic i par vas kaze da ga ima i da im je oke, kakav je nakon duljeg koristenja? jel matira ili se sjaji od njega?
dark star je nesto rekla da je cudne teksture?
jel ga moze neko usporedit sa la roche anthelios mozda?

i koja je to tonirana sa spf tj kakva je? to je bas krema a ne fuid jel? samo jedna nijansa ili?

plasibou
24.06.2008., 11:19
puno bolji mi je anthelios
od photoderma mi nekak masno sve bilo
a ovaj antehlios mi predobar, izgleda teško ali nije, lako se razmaže ne ostaje bijelo i ne sjajim se toliko

Lilit
24.06.2008., 11:24
@plas - tip koze? mjesovita? masna? normalna? Sam mi kaze da je bioderma njoj bolja, laganija hmmm ali ona je imala anthelios 50, ja bi uzela 30, koji ti imas?

plasibou
24.06.2008., 11:27
mješovita do masna, 50 ja imam

dark_star
25.06.2008., 10:35
opet sam stavljala photoderm i opet mi se lice malo zamastilo od njega:(..osim toga, ne znam za vas, ali te kreme za lice s faktorom 50 meni stvaraju čudan osjećaj na faci:eek:- a i ne treba mi toliki spf

plasibou
25.06.2008., 10:49
ma da to su gluposti taj 50, nije dobro pretjerivat
koža se navikne od tog silnog štićenja i onda opet nije dobro

deelayla.
25.06.2008., 11:31
ma da to su gluposti taj 50, nije dobro pretjerivat
koža se navikne od tog silnog štićenja i onda opet nije dobro
:eek:
ali neke od nas čeprkaju lice i znamo imati krastice, ako s tim izađeš na sunce ožiljak ti ne gine,mislim da je puno važnije dobro zaštiti lice nego ostatak tijela.
ja imam anthelios xl 50 i zadovoljna sam,htjela sam uzet biodermu ali magistra mi je rekla da je teža i masnija. :ne zna:

Lilit
25.06.2008., 12:02
deelayla - bi ti se dalo prepisat sastav antheliosa na LRP topic (http://www.forum.hr/showthread.php?t=143702&page=11) ili meni na pm?

plasibou
25.06.2008., 12:09
ma koristim i ja 50, al razlika između 50 i 30 je jako mala
a koža se navikne na 50, zaštiti se puno i opet ona ne radi svoje
ne znam tak si ja nekak brijem
ok sjebali smo majčicu Zemlju pa se treba bolje štiti al ono

deelayla.
25.06.2008., 12:21
deelayla - bi ti se dalo prepisat sastav antheliosa na LRP topic (http://www.forum.hr/showthread.php?t=143702&page=11) ili meni na pm?

bacila sam kutiju:( a na bočici nema sastojaka. a šta te muči?

Lilit
25.06.2008., 12:23
ah nista onda, thx anyway, htjela sam usporedit sa Roc minesol...

plasibou
25.06.2008., 13:06
odi na temu od la rochea
jojo je napisala sastojke

dark_star
25.06.2008., 20:59
ja sam pobornik velike zaštite od sunca i svega šta je sejf end saund, ali: kad sam nanila tu biodermu imala sam osjećaj kao da mi lice nekako otiče pod suncem :eek:..vrlo neugodno.

uzet ću za lice spf 30 ili niži i briga me:p! ionako mislim da trebam nisku do srednju zaštitu s obzirom na put- nikad ne izgorim:p

dark_star
25.06.2008., 21:11
inače, drage moje, od bioderme vam ima photoderm nemasni sprej :cool:- dođe oko 103 kune, iz AKN kolekcije (zato je nemasan)

dark_star
25.06.2008., 21:14
..ako ko proba:p, nek javi:

http://www.anthong.com.hk/Bioderma/Photoderm/AKN_Spray/AKN_Spray.jpg

Specific photoprotection for combination or oily skin.
• The high anti-UVB efficacy and unmatched "extreme anti-UVA" performance of Photoderm AKN safely protect against sunburn, prevent sun intolerance reactions and combat premature cutaneous ageing.

• Photoderm AKN combines 2 unique patented complexes:
. A major advance against risks of cell damage, its exclusive patented Cellular BIOprotection® complex* provides optimum protection for the skin cells.

. Its sebo-regulating Fluidactiv® complex* helps to keep the skin clear and healthy.

• Photoderm AKN’s ultra-light texture leaves the skin feeling extremely soft. Perfectly colourless, Photoderm AKN spreads very easily, leaving no oily film or white marks.

• Non-comedogenic, Photoderm AKN is water-resistant and photostable.

* BIODERMA patent

heheheh, imaju patent na ovo- bit će da je dobro:cool::D

deelayla.
03.09.2008., 14:37
kupila sam travel set sebium i skužim da ima neka nova igračkica koju do sad nisam vidila a to je matirajući fluid :eek:
kako mi je to promaklo,kad se to pojavilo? jel neko ima iskustva?
znam da su imali matirajuću kremu,ali ovo je totalno lagana gelasta struktura,ugodno sam se iznenadila :eek:

mala cHrna
04.09.2008., 09:40
toliko pišeš o tom travel setu da ga sad moram kupit, ubit ću te :D

stvarno dobra stvar, uskoro idem na put i baš mi trebaju te majušne putne stvari, a za lice ne želim kupit kaj god.

Hoya
04.09.2008., 12:48
Imam pitanje. Ovaj travel set ima i Sensibio i Sebium? Da nema slučajno i Hydrabio ovu za jako dehidriranu kožu?

deelayla.
04.09.2008., 14:41
Imam pitanje. Ovaj travel set ima i Sensibio i Sebium? Da nema slučajno i Hydrabio ovu za jako dehidriranu kožu?

hydraba nema nigdi na našem tržištu,a setove imaš sensibo i sebium
ja si planiram uzet i sensibo :cerek:

deelayla.
04.09.2008., 14:43
toliko pišeš o tom travel setu da ga sad moram kupit, ubit ću te :D

stvarno dobra stvar, uskoro idem na put i baš mi trebaju te majušne putne stvari, a za lice ne želim kupit kaj god.haha al meni je bioderma uz la roche posay jedini brand koji valja(u cijenovnom rangu do 150 kn) i proizvodi im rade ono šta im piše na deklaraciji...

Hoya
04.09.2008., 16:40
Znači samo da utvrdim gradivo : Sensibio je za suhu kožu? Znači moram uzeti taj travel set, jel? :zubo:

deelayla.
04.09.2008., 17:08
Znači samo da utvrdim gradivo : Sensibio je za suhu kožu? Znači moram uzeti taj travel set, jel? :zubo:

sensibo za suhu,sebium za masnu :)

ako si masna,onda moraš!!!
a ne znam kakva je linija sensibo jer nisam suhonjava,ali svejedno ću si pribavit i to čudo

deelayla.
04.09.2008., 18:16
onaj divni fluid je ipak novitet,zato ga nisam skužila
drage tepsije proučite si ovo,moj novi HG :rofl:

http://www.bioderma.com/en/the-products/what-s-new/product//151.html

Hoya
04.09.2008., 18:19
Ja sam suha :zubo:

deelayla.
04.09.2008., 18:24
Ja sam suha :zubo:

eh onda ne znam,linija sebium je vanserijska,niti jedna linija u parfumerijama za njegu masne kože nije joj ni do jaja:D
to su tako lagani i neagresivni preparati,tako da čisto sumnjam da je sensibo neka gadost,al opet i cijena seta je 40 kn,tako da i neće biti neki promašaj:ne zna:

mala cHrna
05.09.2008., 09:27
haha al meni je bioderma uz la roche posay jedini brand koji valja(u cijenovnom rangu do 150 kn) i proizvodi im rade ono šta im piše na deklaraciji...

ja sam za sad i sa Aveneom jako zadovoljna, ali Biodermina micelarna me toliko oduševila da bi stvarno htjela još toga probat, posebno taj gel za umivanje! daj mi samo još molim te reci u kojoj si to ljekarni kupila travel set jer sam ja jučer tražila u nekoliko i nisam našla. pa da odem do te tvoje :)

deelayla.
05.09.2008., 14:49
ja sam za sad i sa Aveneom jako zadovoljna, ali Biodermina micelarna me toliko oduševila da bi stvarno htjela još toga probat, posebno taj gel za umivanje! daj mi samo još molim te reci u kojoj si to ljekarni kupila travel set jer sam ja jučer tražila u nekoliko i nisam našla. pa da odem do te tvoje :)

ja sam našla na đamiji,ona kod dm-a. ali nema ni kod mene u kvartu :(

deelayla.
05.09.2008., 15:13

šta koristiš od avena za masnu kožu?? mene ništa spektakularno nije privuklo:ne zna:

dark_star
06.09.2008., 22:02
onaj divni fluid je ipak novitet,zato ga nisam skužila
drage tepsije proučite si ovo,moj novi HG :rofl:

http://www.bioderma.com/en/the-products/what-s-new/product//151.html

a to je ta treća kremica u travel setu:D!

inače- ostali- bioderma je zakon, naročito za tu cijenu- ako odaberete odgovarajući proizvod, radit će vam točno to što vam treba:top:
ja evo koristim sebium hidratantnu i polako oporavljam lice od dehidracije- kad se samo sjetim da sam svojedobno bacila njen tester jer je kao za masnu kožu, a moja je baš mješovita:eek::D. nikakva skuplja čuda mi nisu pomogla- ma, bioderma rules:top:!

mala cHrna
08.09.2008., 11:08
ja sam našla na đamiji,ona kod dm-a. ali nema ni kod mene u kvartu :(

super, to mi je relativno blizu, thank you :kiss:

šta koristiš od avena za masnu kožu?? mene ništa spektakularno nije privuklo:ne zna:

koristim Cleanace emulziju koja mi je odlična ali moram priznat da je malo problematična ispod pudera jer ne smiješ pustit da se skroz upije jer se onda počne ljuštit kod nanošenja pudera i ne matira nešto posebno. i ne paše ispod EL primera. zato bi htjela probat i ovaj Biodermin gel za matiranje. Avene Diacneal koja je izvrsna za lokalno nanošenje ali se ne smije koristit po ljeti zbog AHA kiselina tako da joj tražim dostojnu zamjenu. Avene cicalfate koristim za prišteke koje iskasapim. probala sam i Avene Cleanance gel za umivanje i dobar je, ali ništa bolji od Baleinog koji je 8 puta jeftiniji.
i planiram za zimu Avene Couvrance kupiti jer mi se za ljeto čini malo premastan, ali sam probala tester i fino ujednači ten i ne izlaze prišteki.
eto :D

deelayla.
08.09.2008., 22:32
super, to mi je relativno blizu, thank you :kiss:

koristim Cleanace emulziju koja mi je odlična ali moram priznat da je malo problematična ispod pudera jer ne smiješ pustit da se skroz upije jer se onda počne ljuštit kod nanošenja pudera i ne matira nešto posebno. i ne paše ispod EL primera. zato bi htjela probat i ovaj Biodermin gel za matiranje. Avene Diacneal koja je izvrsna za lokalno nanošenje ali se ne smije koristit po ljeti zbog AHA kiselina tako da joj tražim dostojnu zamjenu. Avene cicalfate koristim za prišteke koje iskasapim. probala sam i Avene Cleanance gel za umivanje i dobar je, ali ništa bolji od Baleinog koji je 8 puta jeftiniji.
i planiram za zimu Avene Couvrance kupiti jer mi se za ljeto čini malo premastan, ali sam probala tester i fino ujednači ten i ne izlaze prišteki.
eto :D
ej pazi,slično perutanje sam ja imala sa bioderminom kremom za matiranje.dakle kako se meni za sad čini,bioderma ima kremu i gel za matiranje.tako da pripazi,sve je u liniji sebium u istom pakiranju i na prokletom francuskom u prvom planu :mad:
sve mat kreme se ljušte i nisu dobre za podlogu :(
ali budem isprobala ovaj gel na el podlogu :mig:

mala cHrna
09.09.2008., 11:19
zato si hoću uzet taj travel set, da isprobam, a i za put, jelte :D a što se tiče cleanancea, dobro to bude ispod podloge, al moram stavit podlogu prije nego što mi se emulzija osuši na licu a to zna bit gnjavaža jer treba pogodit tajming - ak mi se previše posuši, moram sve ispočetka. ajd kad probaš gel s EL podlogom, javi mi - baš me zanima, a ne znam hoću li ovih dana stići do ljekarne...

nella_b
11.09.2008., 00:34
Ja po Splitu tražim taj sebium travel set i svugdi di dođem samo me blido gledaju:confused::confused: kažu da oni to nisu dobili uopce:rolleyes::(

deelayla.
11.09.2008., 11:24
treba pitat dark star di ga je uzela,ja sam neki dan pitala u primapharme u jokera,isto su me blido gledali. a svoj set sam slućajno našla u ljekarni na đamiji,nije baš i da ga ima po zagrebu :ne zna:

jela_zd
11.09.2008., 17:21
ja sam cili zadar prešla za tim travel setom, i uzalud potrošila salo i benzin :tuzni:

mala cHrna
11.09.2008., 17:53
ja sam cili zadar prešla za tim travel setom, i uzalud potrošila salo i benzin :tuzni:

vidiš da nije bilo uzalud :zubo:

dark_star
11.09.2008., 20:38
ljekarna nasuprot parka emanuela vidovića..ako nisu prodali;). i jedan i drugi set po 39.90 :top:

nella_b
11.09.2008., 23:14
:klopa: tnx, idem sutra u izvidnicu.

nasty_girl
12.09.2008., 07:56
jedno pitanje, hidratantna kremica biodermina za masnu kožu isušenu tretmanima.. jel više lagana i nemasna i matira li? ili ipak ostavlja onaj film na licu?

eto, ako netko zna bilo bi mi drago da mi odgovori :)

Jojo Ungh
12.09.2008., 08:32
Ostavlja film i malo zamasti lice, ali brzo riješi problem dehidracije :) Meni ne odgovara tijekom ljeta, zimi je OK.

nasty_girl
12.09.2008., 08:40
hvala na odgovoru,
onda nije za mene..meni treba neka hidratantna ali matirajuća :)

znači..otpada

Jojo Ungh
12.09.2008., 08:42
Mislim da ima neka nova Biodermina Sebium za matiranje koju su cure hvalile. Potraži malo po topicu, možda bi ti ona bila bolja :mig:

nasty_girl
12.09.2008., 09:01
je vjerojatno bi ..samo što sve biodermine osim te hidratantne sadrže jedan mali postotak kiselina koje baš i nisu sretna kombinacija sa suncem.. tako da izbjegavam to u širokom luku .. ali hvala na pomoći :)

dark_star
12.09.2008., 18:56
bioderma sebium za isušenu stvori taj neki sjajni film preko cijelog lica, ali pomaže za dehidraciju definitivno

sad ti je izašla i sebium mat, nova krema, navodno je dobra

deelayla.
12.09.2008., 20:40
je vjerojatno bi ..samo što sve biodermine osim te hidratantne sadrže jedan mali postotak kiselina koje baš i nisu sretna kombinacija sa suncem.. tako da izbjegavam to u širokom luku .. ali hvala na pomoći :)

koje kiseline??? :confused:

imaš novu stvar hidratantni gel za matiranje .samo,još jednom ponavljam KOD BIODERME OBRATITI POZORNOST NA TOČAN NAZIV PROIZVODA.SVI PROIZVIDI UNUTAR JEDNE LINIJE IMAJU IDENTIČNU BOJU,LOGO,PAKIRANJE,MILITRAŽU I FRANCUSKI NAZIV U PRVOM PLANU!!teško je točno prokljuvit šta je šta,ja doma grcam u biodermi i svaki put moram slovkat da vidim jesam uzela točno ono što u datom trenu želim staviti na lice :rolleyes:
dakle,postoji hidratantni gel za matiranje i krema za matiranje!

nella_b
12.09.2008., 23:39
ljekarna nasuprot parka emanuela vidovića..ako nisu prodali;). i jedan i drugi set po 39.90 :top:

Našla sam sebium set upravo u ovoj ljekarni, tnx dark_star.

deelayla.
12.09.2008., 23:40
Našla sam sebium set upravo u ovoj ljekarni, tnx dark_star.

hehe drago mi je
javi dojmove :o

nella_b
13.09.2008., 00:36
Očekujte recenzije za koji dan:D

nasty_girl
13.09.2008., 09:57
koje kiseline??? :confused:

na njihovoj stranici : http://www.pharmatheka-consult.hr/Bioderma.html
imaju sastavi proizvoda

jedino ta hidratantna kremica (za koju ste rekli da ostavlja film na koži) nema kiselina

ovo piše za SEBIUM ANTI SHINE kremicu:

Mikrosfere polimetilmetakrilata, vitamin B6, cinkov glukonat, esteri salicilne kiseline, glikolna kiselina, glicerin.

tako da je ne bi baš koristila preko dana.

SEBIUM AKN AKTIVNA KREMA
Esteri alfa-hidroksi kiselina (mliječne i limunske) 12%, Fluidactiv®, cinkov glukonat 3%, glicerin, ksilitol, salicilna kiselina 2%, enoksolon iz ekstrakta sladića (Glycyrrhiza glabra), ekstrakt ginka (Ginkgo biloba).

pa čak i sprej koji se vodi kao zaštita od sunca...
PHOTODERM AKN
Tinosorb-M®, ektoin, manitol, Fluidactiv®, glikolna kiselina, esteri salicilne kiseline, Octyl-Triazone, 4-Methylbenzylidene- Camphor, Butyl-Methoxy-Dibenzoylmethan, octocrylene, vitamin E, bioflavonoidi.

* * *

ne bi nikog htjela plašiti ali prošle godine sam imala velikih problema upravo zbog reakcije sunca na kožu tretiranu kiselinama..
tako da sam jako pažljiva pri odabiru kremica (posebno dnevnih) ..

deelayla.
13.09.2008., 11:29
ja sam nosila antishine kremu preko dana i ništa mi se nije desilo :ne zna:

ali mislim da to nije neka koncentracija koja bi izazivala reakciju,treba vidjeti točan raspored sastojaka,ali ja nažalost nemam kutiju.
a to šta ovi u rezimeu napišu o sastojcima niš ne znači,jer često su vitalne stvari u nekoj kremi prisutne tek u tragovima,ali su pompozno reklamirane

dark_star
13.09.2008., 12:11
Ostavlja film i malo zamasti lice, ali brzo riješi problem dehidracije :) Meni ne odgovara tijekom ljeta, zimi je OK.

jojo, koje ti još kreme imaju takav efekt, da baš pomažu za dehidrirane obraze?

znam za payot reconciliante, a što je s onom clinique??

Jojo Ungh
13.09.2008., 12:14
jojo, koje ti još kreme imaju takav efekt, da baš pomažu za dehidrirane obraze?

znam za payot reconciliante, a što je s onom clinique??

Nakon gomile krema i isprobavanja :zubo:, i dalje mi je najbolja krema za brzo rješavanje dehidracije - Avene Skin Recovery :s Namažem je dvije večeri za redom i lice mi se ekspresno dovede u red po pitanju dehidracije :top:

Estee Lauder
13.09.2008., 13:42
Ja se isto slažem sa Jojo,Avene kremice za hidrataciju,povrate kožu u normalu za 2 dana i njih držim poput nekog vjernog prijatelja koji me neće razočarati.

Jojo Ungh
13.09.2008., 13:52
Ja se isto slažem sa Jojo,Avene kremice za hidrataciju,povrate kožu u normalu za 2 dana i njih držim poput nekog vjernog prijatelja koji me neće razočarati.

:top:

dark_star
13.09.2008., 20:44
ne mogu virovat..ja iman tester toga kući i ništa mi se od nje senzacionalno nije desilo:ne zna:

ili sam ja znatno dehidriranija:D??

I'll give it another try:D

cemica
19.09.2008., 17:43
:lol::lol:na njihovoj stranici : http://www.pharmatheka-consult.hr/Bioderma.html
imaju sastavi proizvoda

jedino ta hidratantna kremica (za koju ste rekli da ostavlja film na koži) nema kiselina

ovo piše za SEBIUM ANTI SHINE kremicu:

Mikrosfere polimetilmetakrilata, vitamin B6, cinkov glukonat, esteri salicilne kiseline, glikolna kiselina, glicerin.

tako da je ne bi baš koristila preko dana.

SEBIUM AKN AKTIVNA KREMA
Esteri alfa-hidroksi kiselina (mliječne i limunske) 12%, Fluidactiv®, cinkov glukonat 3%, glicerin, ksilitol, salicilna kiselina 2%, enoksolon iz ekstrakta sladića (Glycyrrhiza glabra), ekstrakt ginka (Ginkgo biloba).

pa čak i sprej koji se vodi kao zaštita od sunca...
PHOTODERM AKN
Tinosorb-M®, ektoin, manitol, Fluidactiv®, glikolna kiselina, esteri salicilne kiseline, Octyl-Triazone, 4-Methylbenzylidene- Camphor, Butyl-Methoxy-Dibenzoylmethan, octocrylene, vitamin E, bioflavonoidi.

* * *

ne bi nikog htjela plašiti ali prošle godine sam imala velikih problema upravo zbog reakcije sunca na kožu tretiranu kiselinama..
tako da sam jako pažljiva pri odabiru kremica (posebno dnevnih) ..

DRAGE DJEVOJKE, CIM SAM VIDJELA OVO MORALA SAM SE REGISTRIRAT. NAIME JOŠ U OSMOM RAZREDU OSNOVNE ŠKOLE MOGLE STE NAUČIT DA NIJE KISELO SVE ŠTO SE ZOVE KISELINA. NPR. SVE STE ČULE ZA MASNE KISELINE KOJE BOGME NISU NI MALO KISELE I NE NAGRIZAJU. TAKO NIJE ALKOHOL SVE ŠTO U SVOM NAZIVU SADRŽI RIJEČ ALKOHOL NPR. GLICEROL KOJI JE ALKOHOL PO NOMENKLATURI ALI SE NEĆEŠ OD TOGA NAPIT JER JE GUST KO PUTAR I SAVRŠENO MSE MAŽE NA KOŽU. TKO SU SAlicilna i glikolna kiselina super stvar za kožu!!! JA SE BAVIM PROIZVODNJOM KREMA NA LABOSIMA INAČE SAM FARMACEUTSKI TEHNIČAR I TO JE NEŠTO ŠTO SE SVAKODNEVNO KORISTI, A MOŽE SE NAĆI I U LJUDSKOM ZNOJU KOJI JE SVAKODNEVNO NA VAŠIM LICIMA PREMA TOME ALERGIJE SIGURNO NISU OD SALICILNE ILI SLIČNIH KISELINA, KOJE SE DA PONOVIM SAMO SLUŽBENO ZOVU KISELINE-DOMENA KEMIJE.:)

mala cHrna
20.09.2008., 09:37
meni se čini da je ovdje riječ o glikolnim kiselinama koje cura ne želi koristit zbog moguće reakcije na sunce.

kao farmaceutski tehničar bi trebala znat da glikolne kiseline mogu izazvat gadne probleme ako ih kombiniramo s izlaganjem suncu...

ugasi caps lock i nemoj se smijat tuđem neznanju, to ne rade pametni ljudi.

Estee Lauder
20.09.2008., 10:44
Nemoj ni ti tako.Ima ljudi koji ne podnose na svojoj koži ni jednu vrstu kiselina,ima onih koji ih obožavaju,kao ja.Ali dobro znam kad ih trebam koristiti i ne dižem buru kad u sastavu vidim nešto što tome pripada.Zato rasprave bilo koga tko se pogotovo bavi proizvodnjom krema su uvijek su dobrodošle.Zato cemica,samo naprijed.

mala cHrna
20.09.2008., 14:11
i sama koristim kiseline, nisam niš protiv toga rekla, a po meni nasty girl uopće nije dizala buku. možda sam ja neš krivo shvatila, al mislim da je cemica uletila s potpuno krivim tonom i eto, reagirala sam. nemam namjeru dalje o tome raspravljat.

amiee
04.10.2008., 11:17
meni je jedina novost od bioderme ova Sebium AI :ne zna: sve ostale sam manje vishe koristila, i hvala bogu, dobre su mi, osim ove mat, nju nisam koristila jer za njom nisam nikada imala potrebu :)

gledala sam namijenu te AI i ne chini mi se puno drugachije od AKN.. zna li netko neshto vishe, pogotovo shto se sastava tiche?

i da, na njihovoj se stranici, i na hrvatskom i na engleskom, spominje samo jedan pjenushavi gel, gdje ste vi nashla taj neki koji matira? ili sam ja neshto previdjela?

i ja prvi put chujem za taj travel set, a odlichno bi mi doshao.. :( sve je u njemu iz te linije?

moze li mi ga netko kupiti, ako naleti na njega? dam ruku u vatru da che me u mom malom gradu gledati blijedo kao i ostale cure koje su ga spominjale! bila bih jako zahvalna :D

ugl, bioderma mi je :cerek::cerek::cerek::cerek::cerek:

deelayla.
04.10.2008., 12:26
za ai nemam pojma,to nisam koristila

imaš pjenušavi gel za umivanje

i matirajući gel,to im je novi proizvod

šta se tiće travel seta ja sam isto banula u neku apoteku i nije ga bilo,al mi je magistra rekla da mi ga može naručiti :ne zna:

nella_b
04.10.2008., 12:38
Ja sad svakodnevno koristim gel i piling iz sebium seta,gel je odličan, ništa ne zateže,i nije mi lice crveno kao od drugih gelova,piling je malo grublji,al prilično dobro izvuče mitesere:mig:

A šta se tiče tih travel setova,meni je jedna farmaceutkinja rekla da to nisu travel setovi niti je to za prodaju već za promidžbu proizvoda i kako se to odma razgrabilo:eek::eek:,na originalnoj kutiji nigdje ne piše da je to travel set,nigdje nepiše da je micelarna unutra već su je naši stavili i zalipili naljepnicu na hr da je to travel set:rofl:,pogledajte kutiju bolje pa ćete vidit

amiee
04.10.2008., 15:22
ja ti ne bih bash preporuchila da svakodnevno koristish piling gel.. pishe ne njemu 1-2 puta tjedno.. mislish da ti je potrebno bash svaki dan koristiti ga?

a jel matirajuchi gel u istom pakiranju kao i pjesnushavi gel? ili? :ne zna::o:o

mala cHrna
04.10.2008., 16:22
Ja sad svakodnevno koristim gel i piling iz sebium seta,gel je odličan, ništa ne zateže,i nije mi lice crveno kao od drugih gelova,piling je malo grublji,al prilično dobro izvuče mitesere:mig:

A šta se tiče tih travel setova,meni je jedna farmaceutkinja rekla da to nisu travel setovi niti je to za prodaju već za promidžbu proizvoda i kako se to odma razgrabilo:eek::eek:,na originalnoj kutiji nigdje ne piše da je to travel set,nigdje nepiše da je micelarna unutra već su je naši stavili i zalipili naljepnicu na hr da je to travel set:rofl:,pogledajte kutiju bolje pa ćete vidit

znaš da mi je danas to palo na pamet, da oni to prodaju, ali da su to zapravo testeri :ne zna: ajd vi cure koje imate travel set pogledajte piše li negdje "not for sale" ili slično.

Rock Star
04.10.2008., 17:54
Na mom ne piše da je travel set. :ne zna:

Inače, tog putnog pakiranja ima u ljekarni na Autobusnom i u Zvonimirovoj, danas sam vidjela.

nella_b
04.10.2008., 18:14
ja ti ne bih bash preporuchila da svakodnevno koristish piling gel.. pishe ne njemu 1-2 puta tjedno.. mislish da ti je potrebno bash svaki dan koristiti ga?

a jel matirajuchi gel u istom pakiranju kao i pjesnushavi gel? ili? :ne zna::o:o

Ma znam da nije dobro često radit piling,i ja ga radim na cijelom licu 1 tjedno,al zato radim svaki dan piling na nosu:o,jedino tako držim onu gamad(mitesere) pod kontrolom.

Na setu nigdje ne piše da nije za prodaju,al ja i dalje mislim da su određene ljekarne nešto smuljalje:o

U setu se dobije
1.sebium foaming gel
2.sebium exfoliating gel
3.sebium mat-gel krema
4.micelarna-to su naši sami ubacili u set

deelayla.
04.10.2008., 18:58
ja sam bacila kutiju,ali na proizvodima ne piše da su testeri :ne zna:

sebium gel me počeo malo zatezati :( ništa strašno, to je valjda zato šta dugo nisam koristila sebium kremu za dehidraciju..očito nema druge nego da se njoj vratim :ne zna:
malo mi je ta krema bila premasna za ljeto

amiee
05.10.2008., 08:34
pa koliko imaju ml ti proizvodi? ja sam jucher kupila bioderminu AKN i, kao i uvijek, dobila tester za pjenushavi gel od 15 ml.. ako su i vashi travel setovi tolikog pakiranja, moguche je da zbilja jesu testeri :ne zna:

hostel
12.10.2008., 17:56
extra proizvodi , 60 bodova

leek
14.10.2008., 13:18
Bioderma tonirana- kakva je? Imam mješovitu kožu sklonu aknama...bi li odgovarala ta tonirana (mislim da je photoderm linija)?

The philosopher
14.10.2008., 23:56
Da li netko zna postoji li neka kremica za regeneraciju kože (za rupice/flekice, sitne ožiljčiće od akni) od Bioderme? Koristila sam Vichy i nije mi pomogla, koža mi se počela ljuskat... :mad: S Biodermom mi se koža očistila ( Sebium otopina za čišćenje i Sebium AKN krema) :cheer: , ali su ostali ti sitni ožiljci po obrazima i flekice... Helpajte :s

Rock Star
15.10.2008., 15:24
Kupila sam Sebium anti-shine kremu, ali nisam primijetila da se manje sjajim. :( Doduše, danas mi je tek prvi dan, ali očekivala sam bar mali napredak. :tuzni:

Jojo Ungh
15.10.2008., 16:11
Kupila sam Sebium anti-shine kremu, ali nisam primijetila da se manje sjajim. :( Doduše, danas mi je tek prvi dan, ali očekivala sam bar mali napredak. :tuzni:

:( Trebala bi djelovati odmah :ne zna:

Probaj ROC sa zelenim čepom, ta stvarno matira :top:

Rock Star
15.10.2008., 16:54
Nadam se da će početi s djelovanjem ovih dana. Fakat se strašno sjajim zadnje vrijeme, to više nijedan puder ne može matirati, tak da sam morala posegnuti za anti-shineom.

Ak ne upali, idem po Roc, hvala na preporuci! :kiss:

deelayla.
15.10.2008., 18:10
pa nemože te ništa na vijeke matirati:eek:
i meni večina mat krema djeluje sat,dva,ovisi o jesam li u nekoj aktivnosti ili stresu.
kad bi ti lice cijeli dan bilo matirano,mislim da bi ti faca ekslpodirala.
ništa,ama baš ništa ti nemože spriječiti regulaciju sebuma,to je prirodan tijek i pusti ga da se odvija..nema te kreme s kojom će tebi koža bit normalna.

ja najviše uspijeha imam sa puderom u prahu,tada najduže ostajem mat.

amiee
30.10.2008., 18:58
Da li netko zna postoji li neka kremica za regeneraciju kože (za rupice/flekice, sitne ožiljčiće od akni) od Bioderme? Koristila sam Vichy i nije mi pomogla, koža mi se počela ljuskat... :mad: S Biodermom mi se koža očistila ( Sebium otopina za čišćenje i Sebium AKN krema) :cheer: , ali su ostali ti sitni ožiljci po obrazima i flekice... Helpajte :s

koristila si sebium micelarnu ili pjesnusavi gel?

zna netko zashto su povukli pjesnushavi gel? meni je fantastichan, ali ne mogu ga nachi u 4 ljekarne! moze li mi ga netko kupiti ?

SocialButterfly
12.01.2009., 09:40
Probao tko od vas išta iz Hydrabio linije? :D

deelayla.
12.01.2009., 16:05
pa nema je u nas :(

SocialButterfly
12.01.2009., 17:31
Nema? :mama:

A baš mi je izbor pao na to :azdaja: :o

Znam da si nešto njihovo preporučala za jako dehidriranu kožu?

deelayla.
12.01.2009., 20:56
da, kremu za dehidriranu masnu kožu i jako je masna,nije dnevna ni za ispod puder ni ništa takvo

SocialButterfly
13.01.2009., 09:27
A fuj :(

Ništa, nastavljam potragu, hvala u svakom slučaju :)

Andjelcic
17.01.2009., 16:16
da, kremu za dehidriranu masnu kožu i jako je masna,nije dnevna ni za ispod puder ni ništa takvo
ja je koristim ispod pudera i super mi je

fandango
11.03.2009., 05:59
Jel koristio itko njihove šampone za kosu, konkretno Node Fluid za osjetljivo vlasište?

girly22
14.04.2009., 10:48
Bioderma faktor50? za lice...jel probao netko?:)

amiee
18.05.2009., 14:08
hihi :D
ja imam 100 i fantastichna je! :D:cerek:

mory222
08.09.2009., 11:09
Ja koristim Sebium Akn jedno mjesec i pol, dva, na drugom sam pakovanju.
U početku sam vidila neko malo poboljšanje, ali sada mi je lice buknulo....
Jel tako mora bit i sa tom kremom il da je mjenjam?

amiee
08.10.2009., 09:48
djevojke, jel chuo itko za ovu kremu?

http://www.vitalya.fr/catalog/images/bioderma_sebium_porerefiner_09gd.jpg

navodno suzava pore, ali ne mogu je nachi na njihovoj stranici.
ima li je kod nas? koristi li je tko?

kaduljica
08.10.2009., 13:05
mislim da nema.
al možda dođe, tek su im nedavno došli i njihovi šamponi za jadno vlasište, al preskupi su mi da ih kupim.
ja imam sensibio i to mi je najbolja krema ikad. imam normalnu, ali jako osjetljivu kožu i njihove kreme su mi super :top:

amiee
16.10.2009., 12:25
sada neshto chitam na stranici o bioderme o sebium anti shine i pishe da postoji i u tinted :D obojenoj dakle verziji :)

ima li je kod nas?

http://www.bioderma.com/en/nc/the-products/what-s-new/product/characteristics/151.html

lee.loo.
16.10.2009., 15:18
danas sam u ljekarni u cc1 kupila kremicu sebium akn i dobila sebium al gratis! obje za 110kn!:top: idem to stavit i na temu akcije!:D

Allexis
23.02.2010., 11:43
jel netko vidio u zg za kupiti Bioderma Sebium piling gel :)

http://www.parapascher.com/boutique/images_produits/7413142_2.jpg

marizza
24.02.2010., 09:30
Devojke, interesuje me ova sensibio linija:cerek:ja nikada nista od bioderme nisam probala, a htela bi probati masku. Pa me interesuje otprilike koliko kosta? Pretpostavljam da su po kvalitetu i cenama u rangu avenea/vichy-ja? Kod nas se bas tesko nalazi ova kozmetika ali eto ja bi da mozda probam:)

Allexis
06.03.2010., 17:14
jel netko vidio u zg za kupiti Bioderma Sebium piling gel :)

http://www.parapascher.com/boutique/images_produits/7413142_2.jpg

našla u city centru ljekarni i bamapharm na trgu --> 85 kn

u city centru imaju i akciju:

krema sebium akne + sebium AI = 110 kn

sebium H20 micelarna otopina 500 ml + krema sebium AI = 114 kn

Pumpkin Noodle
22.04.2010., 08:19
Evo ja sam obećala već napisati recenziju ovog Sensibio D.S. gela pa evo dojmovi nakon 2-3 dana
http://www.aymari.com/MbImage300.aspx?MbfileName=7300.JPG

Platila sam ga oko 111 kn u privatnoj ljekarni u OS. :o Budući da sam dosad koristila Avene Cold Creme Gel koji mi je isušio kožu i počela mi se ljuskati pogotovo na području između obrva, ovaj gel mi je to savršeno sredio (u kombinaciji s Avene Hydrance legere kremicom) :cerek:
Tako da mi je sad koža ko bebina guza, samo ne tako čista :rofl:
Još jedna za mene jaaako važna stvar je ta da mi nije dosad uzrokovao nikakve štete po licu, osim jednog maalog maleckog prištića koji se ionako trebao pojaviti:o
Sve u svemu prolazna ocjena :top:
EDIT: Eh da a ako vam i ne odgovara za lice uvijek ga možete koristiti kao pjenu za brijanje (to mu je jedna od namjena) :rofl:

Vorkosiganova
25.05.2010., 09:40
vidjela sam da je u photoderm liniji došao kompaktni puder u dvije nijanse-doduše, nisam provjerila u ljekarnama da li ga imaju (to ću danas).

enivej, koristila sam prošlo ljeto photoderm toniranu i bila mi je ok, ali sam se sjajila nakon nekog vremena, ne jako, ali ipak. inače imam normalnu kožu, tu i tam dehidriranu, ali mi se dosta znojka ljeti.

koristila sam i takav kompaktni puder u boji sa extra zaštitom od avena i bio mi je super, ali malo težak u ciku ljeta.

sad se nećkam da li da opet kupim toniranu photoderm, ovaj novi njihov puder ili ovu neku od photoderma protiv crvenila, pa još toniranu?

ako je neka od vas išta od navedenog koristila, dajte usporedite pliz.

e, da, još mi je palo na pamet da uzmem neki fluid sa visokim faktorom (imam sunčane pjege pa moram maximum koristiti) i da lagacno sa mineralnim prepudram, samo nikako da se odlučim što bi mi ljeti bilo bolje=lakše za lice i ugodnije obzirom na znojkanje, jel..

Vorkosiganova
25.05.2010., 09:41
e, da, inaće sam koristila njihovu crvenu sensibio micelarnu i dobra je, makar mi je za zub bolja vichyeva ( i jeftinija), makar mi je vichy inače koma.

ovu bioderminu uzmem kad imaju ono promo pakiranje od pol litre, za cijenu 250ml

eyedetox
25.05.2010., 10:02
Na koju kremu misliš protiv crvenila? Ja sam koristila Photoder AR 50+ lagano obojanu i bila mi je super.
Vidjela sam te pudere u ljekarni u Zagrebu, oko 150 kn ali ne volim te masne pudere već više praškaste jer se jako znojim.

Vorkosiganova
25.05.2010., 10:30
eee, na tu mislim!
daj mi pliz opiši kakvu kožu imaš i koliko je zapravo tonirana? ona "obična" tonirana od bioderme se čini dosta tamna, ali na licu ispadne ok, a i kako se tamni može se dozirati..

ja sam jako svijetle puti, ten mi je relativno oke, ali imam fleka od sunca, pa mi više treba da mi malo ujednači boju lica nego sad neko strašno prekrivanje.

jel lagana ta krema, si stavljala nešto ispod, izna,..??
SVE MI REEECI

vidim da se i ti znojiš-i ja sam ljeti jako znojkava, pa mi sve užasno smeta n alicu..

Vorkosiganova
25.05.2010., 10:33
inaće, nije taj aveneov puder kompaktni bio tako jako masan-ak se stavi samo neki hidratantni serum, pa puder, čisto je oke kombinacija-pa sam zato gledala ovaj biodermin.. čak se i ne znoji toliko, a dodatni plus je što baš ujednačava dijelove lica sa hiperpigmentacijama sa ostatkom, i to zaista dobro radi, a djeluje prirodno (ja sam jako svijetla, ja ću znat!)- malo off topic, sorkajte

eyedetox
25.05.2010., 10:37
Koristili smo ju i brat i ja 2-3 godine, prvo se zvala Photoderk Flush pa su promijenili naziv u AR. Tonirana ti je jako blago i svijetlije nijanse tako da je meni trebao nekad puder ili korektor, ja imam naime isoucane kapilare a brat rozaceu.
Ja nisam ništa stavljala ispod jer nema potrebe:ne zna: moja je koža mješovita tako da mi je taman samo ona a pogotovo ljeti kad se jako znojim u licu.

A koja je to obična tonirana njihova?

Vorkosiganova
25.05.2010., 10:46
joj kak si brza!

na "običnu" toniranu mislim photoderm max tonirana spf 50+, uva 38. e, na tu..

kakve ti je boje ten? ja sam dosta svijetla-čitaj bijela..

eyedetox
25.05.2010., 11:33
joj kak si brza!

na "običnu" toniranu mislim photoderm max tonirana spf 50+, uva 38. e, na tu..

kakve ti je boje ten? ja sam dosta svijetla-čitaj bijela..

I ja sam svijetlija, ne baš ko snjeguljica ali svijetlija.
Najbolje da potražiš negdje tester pa da ju probaš a ja ću nabavit od te dtuge da vidim kakva je

Vorkosiganova
25.05.2010., 11:56
evo, ovak!

sad sam bila u šopingu i kupila sam od bioderme taj kompaktni puder spf 50+ svijetliji. uopće ga nisam mislila kupiti, ali eto.. nisu imali tu lagano toniranu bioderminuAR pa sam dobila tester-stvarno je svijetla, kao najsvijetliji tekući puder, ali još ne znam kako će na licu izgledati (javim kad probam). e, da, puder je oko 190 kn, a tonirana max 130 kn u bamapharmi u jurišićevoj.

puder..eh.. rekla je magistra da je puno lakši od avene-ovog koji sam koristila (makar sad i na avene u piše da je nova, lakša formula), probala sam ga naruku i čini se divan. tamnija nijansa je stvarno tamna, smeđa gotovo, a svijetla je vizualno malo svijetlija od photoderm max tonirane (znat će oni koji ju imaju). probala sam ga prstom-na dodir je više vodenast nego masnjikav, a kad se nanese (ja na ruku), odmah se ljiepo stopi i pretvori u mat, ajmo reć prah. očarala me metamorfoza! i odmah sam ga kupila.. još sam se malo mislila između ph. max tonirane koju sam imala i tog pudera, ali sam uzela puder jer imam tester od ove AR, pa ako mi se pokaže kao dobra, uzeti ću rađe nji i imati povrh još i puder.

ne mogu sad probati jer sam na poslu, ali kroz koji dan testiranja i kombiniranja sa kremama i sekumima ispod i iznad, javim dojmove..

eyedetox
25.05.2010., 23:00
Javi obavezno, sad si me zapalila za taj puder :top:

luce m@ra
26.05.2010., 08:02
koristila sam i ja photoderm ar 50+ i dobra mi je, iako ne prekriva baš puno, ali ujednačava ten i dobro štiti. jedino mi je problem što se dosta sjajim, pa ne znam s čim bi je kombinirala, imate kakav prijedlog? nebi htjela koristit kompaktne pudere, čine mi se dosta teškima, pogotovo u kombinaciji sa suncem, znojenjem itd...

eyedetox
26.05.2010., 08:33
koristila sam i ja photoderm ar 50+ i dobra mi je, iako ne prekriva baš puno, ali ujednačava ten i dobro štiti. jedino mi je problem što se dosta sjajim, pa ne znam s čim bi je kombinirala, imate kakav prijedlog? nebi htjela koristit kompaktne pudere, čine mi se dosta teškima, pogotovo u kombinaciji sa suncem, znojenjem itd...

Ja se također po ljeti užasno znojim i sjajim pa sam preko nje ako sam baš morala stavljala kompaktni puder od Shiseida onaj tirkizni s faktorom 34 ili mineralni puder a nekad samo malo korektora i to je to

luce m@ra
27.05.2010., 08:49
a koja je onda razlika između photoderm ar 50+ i photoderm max tonirane spf 50+?

eyedetox
27.05.2010., 09:35
a koja je onda razlika između photoderm ar 50+ i photoderm max tonirane spf 50+?

AR je svijetlija i ne prekriva nego lijepo ujednači lice a namjenjena je za kožu s crvenilom dok je MAX tamnija, bolje prekriva a namijenjena je za kožu sklonu mrljama i pjegama. Meni je AR definitivno bolja jer mogu preko nje staviti i neki drugi puder, puno je prirodnija

luce m@ra
27.05.2010., 10:16
AR je svijetlija i ne prekriva nego lijepo ujednači lice a namjenjena je za kožu s crvenilom dok je MAX tamnija, bolje prekriva a namijenjena je za kožu sklonu mrljama i pjegama. Meni je AR definitivno bolja jer mogu preko nje staviti i neki drugi puder, puno je prirodnija

aha, onda je za mene ipak bolja ar :) thanks :cerek: