PDA

View Full Version : Alternativa u liječenju psihičkih poremećaja

stranice : 1 [2]

ishvara
25.06.2008., 09:22
Svaka emocija se moze svrstati pod neki element.
Depresija spada pod vodeni.
Znaci treba jacati prvenstveno vatreni (volju za pokretanje, za zivot), zemljani (uzemljenje), i zracni (opustenost, zezancija itd itd).
Reiki je dobar jer npr cisti / poboljsava auru ali ovdje je problem u mislima i emocijama koje se javljauj vec duze vrijeme. Reiki nece biti dovoljan. (ne mora biti opet, kako kome).
Osobno ja primjetila da ljudi koji se ne krecu, ne rade fizicki - imaju probleme sa depresijom. Zive u proslosti...a proslost je nekako ko bara/ili jezero. Stoji i ako je puna losih uspomena...pocinje smrditi. Stoga kopajte vrt, sadite krumpire,trcite, upisite fitnes ...ili ribajte plocice slusajuci neku veselu glazbu. I nema sazaljevanja- jer ste si sami krivi za sve. Prezeti odgovornost i poceti novi zivot.Nema kukanja drugima. Kukanje je vracanje u proslost. A kad tad dosadite i okolini i Bogu.
Skretati misli na aktivne stvar, okruziti se jakim bojama., crveni narancasti kristali...itd itd...
Od cajeva - maticnjak, valerijana (ako problema sa spavanjem), menta, nana (vatreni elementi)
Vise c vitamina. I vise sunca (yang energy)

Uh, danas sam od volje za pisanje.

Lijepo si to objasnila. Sada mene zanima jedna stvar. Puno mi je bolje, bolje funkcioniram, imam bolju koncentraciju ali to još nije to. Bila sam 2 godine u depresiji i osječam da oporavak ide jako, jako sporo. Moje mišljenje je da sam u te 2 godine stekla određene navike negativog razmišljanja, fizičke neaktivnosti itd. Da li je to uzrok šta taj oporavak ide tako sporo?

Merlina
25.06.2008., 20:41
Od ovog što sam već navela probala sam sve. Za tugu su mi najviše pomogle Bachove kapi, a za depresiju gospina trava na duže vrijeme i redovito :)

luiz
29.06.2008., 15:15
I ja preporučam fizički rad kao odličan lijek :top:, ne samo kod depresije, već i kod dosade- pogotovo kronične, koja je i tak najčešći uzrok depresivnosti.

to bi bio dobar recept, ali samo ako je covjek sposoban za rad.
postoje poremecaji kod kojih covjek jednostavno nije sposoban
i ne moze raditi - nazalost.

normall
29.06.2008., 18:08
to bi bio dobar recept, ali samo ako je covjek sposoban za rad.
postoje poremecaji kod kojih covjek jednostavno nije sposoban
i ne moze raditi - nazalost.

ne zna naša arna da 90% depresivaca ili anksiozno-depresivnih ne može na suncu izdržati ni 10 minuta, hvata ih slabost, padaju u nesvijest itd....

zato je nekada postojala neuropsihijatrija, a ne kao danas :kava:

većina psihičkih problema uzrokuje neurološke poremećaje oliti poremećaje u neurovegetativnom sustavu, tako da bih rad preporučio za agresivne ili malo melankolične, a za ove gore ne. :D

za AD samo lagana večernja šetnjica, povrće, voće i sex.

MoW
30.06.2008., 21:03
okej, ne da mi se otvarati novi topic ali i ovo sto me zanima moze se svrstati tu....ugl da, nekih par mjeseci me je opasno prala opca depresija / apatija i opcenito lose psihofizicko stanje. Pred mjesec dana me je "iznenada" puknula volja za zivotom, nekako sam se smirila ponovo se vratila volja za meditacjom i mirom (prije mi je bilo NEMOGUCE se natjerati na ista ), ali sada me "pere" totalno druga krajnost...Prije jedno dva tjedna )ili vise, nisam sigurna, vrijeme je ionako subjektivna kategorija) su me poceli "pucati" neki halovi iznenadne jasnoce, ocito da su se cakre spontano otvorile. Dobro, to je dio koji mi je jasan. Sad, kako imam izuzetno nadobudnu psihu (iliti dusu, kako god zelite ) prije dva dana me puknuo val energije, imam osjecaj da samo u lijevoj ruci imam energije za osvjetliti cijeli kvart! Nisam se jos pristekala na dalekovod pa ne znam :) O kicmi da ne govorim, dok je "bockanje" unutar tjemena slucaj za sebe. Uglavnom, muci me sto nemam mira nikako, uticnicama ne smijem niti blizu jer mi se desilo da pocnu iskre frcati sto je prilicno šokovito :D komp se gasi bez nekog ocitog razloga dok sam u blizini i slicne sitne nezgode kaj se desavaju....Ono sto me smeta i na neki nacin brine su ti emocionalni vrtuljci raspolozenja, poremeceno spavanje, izgubljen osjecaj za vrijeme, opca strganost ali u isto vrijeme pucnje od energije.....Necu pitati da li sam normalna ili ne zato sto je to isto relativno dakle ne zanima me, nego samo ocem neko pametno - inteligentno - logicno objasnjenje / misljenje / stogod .... :)

Logično objašnjenje je da se ne hraniš uravnoteženo. Pročitaj na makrobiotici i na "gljivicama" raspravu o hrani i prioni na posao.
Ovakvi simptomi oscilacija u energiji su česti u osoba koje jedu puno šećera, piju kavu, moguće je da puše, jedu previše ili premalo mesa i premalo povrća i voća.

Isto tako, vjerojatno imaš nesređenu okolinu ili u najmanju ruku neke nesređene odnose s obitelji ili prijateljima.
Dakle, mislim da trebaš više vremena posvetiti vlastitom zdravlju, i fizičkom i emocionalnom i mentalnom. :)

Koliko imaš godina? Moguće je da su oscilacije još uvijek velike, ako si mlađa od 25 godina.

bigblue2010
01.07.2008., 23:34
zna li netko kako da sredim hipertireozu alternativnim liječenjem?

Kad su liječnici endokrinolozi digli ruke od mene i rekli da vadim cijelu štitnjaču, nakon 10 godina naganjanja s njima, ja sam svoju hipertireozu riješila uz pomoć reikija, joge i meditacije.

Već nakon mjesec dana su mi nalazi bili savršeni, bez lijekova, a takvi su i sada, nakon više od dvije godine. Poznajem dosta žena koje su se izliječile na isti način kao i ja i niti jednoj se nije bolest vratila.

Svi smo mi sami kreatori svojih bolesti i svojih iscijeljenja. Ozdravit ćeš kada ti odlučiš. A neke od ovih tehnika ti mogu pomoći da do toga dođeš.

Isabella13
11.07.2008., 12:04
ok, ali kako se izlijeciti kad ne postoji volja? imas ideju, zelis biti opet sretan, osjecati sigurnost, biti zadovoljan i odusevljen necim... a ne mozes?!?! pomislis, eto danas cu krenuti s vjezbanjem, i dodje trenutak da pocnes vjezbati ali ne mozes?!?!? jednostavno nemas energije i prijetnja smrcu ne bi te natjerala da vjezbas??? kako to izlijeciti?

ombia
11.07.2008., 15:10
Čaj od gospine trave ili kapsule Aktivina, cvjetne kapi, homeopatija. Kretanje, vježbanje, potpora bliske osobe, dobar alternativni psihoterapeut, aroma masaža.

:top:

te autogeni trening, cim vise sunca, jesti puno ribe, ma opcenito jesti tkz. serotoninsku hranu, tropsko voce, cokoladu sa 70-80% kakaa a tko moze i cisti kakao.

Ako pijete caj od gospine trave, obratite pozornost da kontracepcijske tablete djeluju smanjeno do uopce ne i da gospina trava povecava fotosenzibilnost koze.

maiden - razgovaraj sa doktorom, cisto da iskljucis bipolarni poremeceaj, jer ovo je gotovo by the book

jozephina - sto o tvojoj metodi misle okulisti?

Svi smo mi sami kreatori svojih bolesti i svojih iscijeljenja. Ozdravit ćeš kada ti odlučiš. A neke od ovih tehnika ti mogu pomoći da do toga dođeš.

Isabella onda ides na terapiju i ucis tamo ponovo koracati da bi kasnije mogao hodati i trcati.

gob
16.07.2008., 15:39
Meni su pomogle ogromne kolicine B vitamina + 5-HTP. Usput su mi prestali bolovi u zglobovima koje sam imala zadnjih petnaestak godina. Ali to mozda nije cudno, navodno je i kod artritisa manjak serotonina. A sta je sad koka a sta jaje, ne znam, u svakom slucaju za mene je to funkcioniralo.

energycl
18.07.2008., 09:31
Molimo pogledajte stranicu www.fenix.hr i otkrit ćete vrlo uspješnu metodu Shen Qi. Naime, učinkovita meditacija-relaksacija je vještina koju svaki čovjek mora naučiti. Mi Vam to osiguravamo kroz našu radionicu "Miran san". Dvotjedna radionica će sigurno, trajno riješiti Vaše probleme. Morate pokušati. Prva tri tretmana dajemo besplatno kako bi se uvjerili u učinkovitost. rezervirajte svoj termin na 091-6310897:s:s

strijelac30
25.07.2008., 17:20
fizicka aktivnost svakako tj. vise sporta na dnevnom svjetlu,setnja u prirodi...
daj si neki cilj,motiv pa radi na tome,tako ces lakse zamjeniti misli od postojecih negativnih i dobra je bila preporuka o nekoj knjizi (rubrika:psihologija-samopomoc, taj zanr je ionako trenutno in')

I :) :p :D ako triba potrazi po int. koji novi vic

anonim
30.07.2008., 14:13
Ishvara, dobila si lijepih savjeta, svi su OK. Najvažnije je što u tebi postoji impuls da se pokreneš. Otvaranje ove teme i izlazak u javnost dokaz su toga. Ići će dalje, budi sigurna u to. Netko je spominjao fitnes ili sl. Naravno da je to u redu ali nastoj što više biti na steperu, biciklu ili onoj spravi za trčanje. Disanje, disanje ti treba. Pogledaj na netu stranice pod REBIRTHING i PREPORAĐANJE.

jabuka008
12.08.2008., 09:27
Jedan moj prijatelj psiholog kaze, mozda malo grubo, da je depresija posljedica besparice ili nejebice ili kombinacija oboje. Ja bi rekao ako covjek nema soldi i ako mu fali ljubavi ima velike sanse da padne u depresiju. Gospina trava ili Kantarion je poznati antidepresiv i svakako ce ti pomoci. Fizicka aktivnost i kretanje u drustvu ce ti pomoci jos i vise. Npr. upisi se u najblize planinarsko drustvo, pa ces proci planinarsku skolu sa novom ekipom, kretati ces se u drustvu, ici na izlete, raditi na odrzavanju staza i objekata, upoznati mnoge ljekovite trave pa ces i moci sama brati Kantarion. Ja sam dugogodisnji clan jednog planinarskog drustva pa ti zato i govorim. Naravno da to moze biti i drugi vid aktivnosti u prirodi. Izbor je tvoj, nemoj se bojati nikoga. Ima jos puno dobrih ljudi vani.

lolly1
09.10.2008., 09:13
Doista sam u lošem stanju,ne znam što mi se događa.prije kojih mjesec dana sam si uz pomoć foruma manje -više dijagnosticirala anksiozno-paničn poremećaj.to me saznanje jako pogodila,i osjećam veliki strah prema bilo kojoj psihičkoj bolesti.jako sma senzibilna ooba isve me pogađa.krenula sam na autogeni trening,i nakon rđenja tek prve 2 vježbe jtjedan dana osjetila sam ogromna pogoršanja.ne znam s čime bi ih povezala,nego s autog.tren.Počele su mi jako trnuti ruke,i užasno se uplašim.Pri svakom udisaju kao da ni nisam udahnula se osjećam,što mi je dodatni šok.ovu noć uz sve to,još poskakivanje mišića na nogama i i lagana drhtavica.nisam ništa spavala.hitno trebam nekakav izlaz,ne znam što mi se dešava.molim sve dobre ljude,pogotovo psihologe,psihijatre ili bilo koga sa sličnim iskustvom da mi pomogne .

THE_BEATLES
09.10.2008., 09:31
prvo se pogledaj u ogledalo par minuta..kad vidiš da je sve ok počni razmišljati..da nam još pojasniš šta si trenirala točno mozda biš i dobila koji konkretniji odgovor...u svakom slučaju ne paničariti

lolly1
09.10.2008., 10:46
vježbala sam autogeni trening,prve dvije vježbe-to je tehnika relaksacije koja bi trebala osloboditi od unutarnjih strahova.ne paničarim ja namjerno,nego mi je jednostavno tako manifestira i ne mogu djelovati na to

midleage
09.10.2008., 11:32
Draga lolly, nisam stručnjak, ali znam da se svaka bolest, tako i psih. najbolje liječi i izlječi kad počneš navrijeme. Svako čekanje i odgađanje samo pogoršava stanje. Lijepo se ti spakiraj, pa hodi k doktoru. I nemaj straha od psihijatara i psihičkih bolesti. Smatraj to bolešću kao i svaku drugu koje te mogla zadesiti ne tvojom voljom ili zaslugom. Ne govorim ti to bez veze, i ja sam to prošla, ali baš me možda takvo gledanje na problem spasilo. Nije da sam izlječena, pijem ljekove (zaista male doze) i uz njih mogu najnormalnije funkcionirati. Kad kažem najnormalnije, mislim na to da živim kao i prije što sam živjela, osjećam sve ono što sam prije osjećala, dakle antidepresivi koje pijem ne dovode me u stanje nekakve tuposti ili omamljenosti, ili pak hiperaktivnosti, već mi samo pomažu da sve životne situacije i krize prebrodim bez ABNORMALNOG straha i panike. Osim toga, tvoj će ti doktor možda odrediti kakve pretrage, pa kad se uvjeriš da je s te strane sve u redu (ako je) bit će ti puno lakše, a ako nije onda je najnormalnije da ćeš potražiti pomoć u lječenju. Nemoj se bojati psih.bolesti ništa više nego bilo kojih drugih, anksioznost, panični poremećaj, depresija bolesti su od kojih pati iznenađujuće veliki broj ljudi, a mislim da su prošla ona srednjovjekovna vremena kad se takve ljude odma trpalo u ludnicu. Samo hrabro - kreni od svog lječnika, pa onda dalje, i ne boj se. Sretno!

wardancer
09.10.2008., 16:04
Doista sam u lošem stanju,ne znam što mi se događa.prije kojih mjesec dana sam si uz pomoć foruma manje -više dijagnosticirala anksiozno-paničn poremećaj.to me saznanje jako pogodila,i osjećam veliki strah prema bilo kojoj psihičkoj bolesti.jako sma senzibilna ooba isve me pogađa.krenula sam na autogeni trening,i nakon rđenja tek prve 2 vježbe jtjedan dana osjetila sam ogromna pogoršanja.ne znam s čime bi ih povezala,nego s autog.tren.Počele su mi jako trnuti ruke,i užasno se uplašim.Pri svakom udisaju kao da ni nisam udahnula se osjećam,što mi je dodatni šok.ovu noć uz sve to,još poskakivanje mišića na nogama i i lagana drhtavica.nisam ništa spavala.hitno trebam nekakav izlaz,ne znam što mi se dešava.molim sve dobre ljude,pogotovo psihologe,psihijatre ili bilo koga sa sličnim iskustvom da mi pomogne .

1) postoji razlog zašto se psiholozi obrazuju godinama ne bi li mogli dijagnosticirati poremećaje. to što si paničarka, ne znači automatski da imaš anksiozno-panični poremećaj. dakle, uspori malo, ako sumnjaš na poremećaj, uputnicu i psihologu na dijagnostiku :mig:

2) ako si krenula na autogeni trening i imaš probleme s izvođenjem vježbi, logično je da se javiš terapeutu kod kojeg ideš, njegova dužnost je da ti pomogne, on te učio provoditi vježbe i barem te donekle poznaje. razmotri i mogućnost (to bi i terapeut trebao) da ova vrsta terapije i nije najbolja za tebe - ako si tako podložna autosugestiji. postoje mnogi oblici terapije, treba naći što tebi odgovara. ako si se pak sama krenula igrati s autogenim - nemoj to raditi, opet: odi prvo na dijagnostiku, pa onda razmišljaj o terapiji.

3) od mene osobno: iako se kada smo u panici tako ne čini, samo mi imamo kontrolu nad svojim osjećajima, a time i nad tjelesnim reakcijama. ponekad se čini da smo izgubili kontrolu, ali treba se sjetiti da i taj osjećaj panike opet stvaramo mi sami i imamo ga mogućnost promijeniti u smirenost. često sama dijagnoza može izazvati simptome, a pogotovo se to odnosi na strah i paniku. zato je važno da utvrdiš što ti uistinu je. moguće je da samo prolaziš kroz teško razdoblje i nakon nekoliko dobrih razgovora s terapeutom ćeš biti kao nova :top: ako se stvarno ispostavi da je tvoj problem dublji, opet te kroz to treba voditi stručna i iskusna osoba. mijenjaj terapeuta ako osjetiš da ti ne odgovara. bez straha, sjeti se da jedino ti možeš mijenjati svoje stanje, terapeut je samo pomoćnik u tom procesu, iako vrlo važan pomoćnik :)

sretno :kiss:

lolly1
10.10.2008., 19:07
hvala vam!:cerek:
pitala sam svog voditelja autog.trenin,jer su mi skroz utrnule ruke same od sebe i nasam mgla preći na treću vježbu-on mi kaže da dalje vježbam za početak samo prvu vježbu,jer sam ko napuhani balon puna negativnim emocijama.ali meni se toliko pogoršalo,više ne go ikad-prije nisam osjećala trnjenje ruku i nogu,grčenje mišića,pa čak i drhtavicu.da li je to znak da se čistim od neg.emocija i da nastavima sa at-om ili mi u biti djeluje negativno i moram odmah prekinuti?

LEKNOA
10.10.2008., 19:16

...slušaj sve to što si opisala sam prošla.odi lijepo kod psihijatra,nemoj da ti bude bed,ja već idem godinama,ne zato što mi traju anksiozni napadi nego jer mi je tip puno pomogao i sad na našim sastancima pričamo o svakodnevnim stvarima,od ljubavi do posla.ukazao mi je na neke stvari i sreća da sam financijski ok(zasada)pa si mogu priuštiti da odlazim na terapiju.nije strano da u zapadnim državama svaka obitelj ima svog psihijatra.ne brini i ne paničari,radi na sebi i bit će sve ok.vjeruj.:top:

Merlina
10.10.2008., 21:30
Autogeni trening baš i ne spada u alaternativu, baš naprotiv - u Zagrebu ga uglavnom vode psihijatri ili psiholozi.
Lolly je svakako u problemu, pa bi bilo dobro otići po uputnicu i na stučni pregled za početak.

lolly1
11.10.2008., 12:30
draga leknoa,jesi stvarno imala toliko intenzivne simptome-trnjnje ruku,nogu,grčenje mišića,nemogućnost udaha,pa čak i drhtavica?i koja ti je bila dijagnoza?jesi uspjela bez lijekovai kako si se liječila?jesi sad dobro?

zašto misliš da bi mi na temi psihologija bolje odgovorili?

mukotrpak
11.10.2008., 12:44
Možda tvoj problem nije za psihijatra već za neurologa. Trnjenje ruku i drhtanje mišića mogu biti posljedica neuroloških poremećaja, na primjer deformacija kičme, koje si mogla pojačati nepravilnim vježbama autogenog treninga. Logično je da čovjek kad iskusi takve simptome postane i manje-više paničan. Odi doktoru, možda se može izliječiti pravilnim vježbama.

badday
11.10.2008., 12:54
Gle , prije nego što posjetiš psihijatra odi prvo neurologu (najbolje privatno) i napravi sve pretrage,ja sam bio u istoj situaciji i sad je sve ok!

lolly1
11.10.2008., 12:56
razumijem što želiš reći,ali nekako kad sagledam sve to u kontekstu anksioznosti i paničnih napada posljednje 2 godine(sama postavila dijagnozu jer uistinu imam 90posto simptoma,aličnosti...),i onda krenem sa aut.trenin.i to tek prve 2 vježbe radim tjedan dana(one uistinu nemaju veze sa kičmom,već autosugestija o težini i toplini ruku) i ne mogu to e povezati s tim,jer su mi se baš u tom tjednu pojavila takvi drastični simptomi i strah.ne znam zašto je to tako djelovalo kad je to obična tehnika relaksacije.

badday
11.10.2008., 13:06
Najvjerojatnije imaš poremećaj serotonergičkog sustava koji se dosta jednostavno lijeći ili drži pod kontrolom .

lolly1
11.10.2008., 13:08
badday,zašto to misliš?kojo su simtomi,o čemu se radi?

badday
11.10.2008., 13:21
Depresija ,panični napadaji, zbunjenost,nesigurnost,lagane vrtoglavice,trnci,osječaj drhtavice(pri uspavljivanju) ,titraji mišića,lagani poremećaj vida,netolerantnost na male kol.alkohola:D,glavobolje,itd.možeš imati jednu a možeš sve !

lolly1
11.10.2008., 13:23
i kako se to liječi i dijagnosticira?

badday
11.10.2008., 13:35
Dijagnosticira se valjda prema simptomima:confused:,a liječi se inhibitorom serotonina (vrsta antidepresiva,nemoj misliti da se samo depresija liječi antidepresivima)!
zaboravio sam ti navesti još jedan simptom možda i najgori a to je nemogućnost opuštanja stalna napetost!
Sve u svemu život ti može izgledati kao pakao!

P.S.Ovo je stvarno na krivom podforumu!

lolly1
11.10.2008., 14:04
znam da je na krivom podforumu,ali nisam ga ja tu stavila,premješteno je..bilo je na zdravlju..znači da odem kod neurologa?jesi i ti imao sve te probleme i jesi li izliječen?znači piju se antidepresivi u principu kao liječenje?p.s.hvala što pomažeš

badday
11.10.2008., 14:34
Da odi najprije neurologu i reci mu za simptome koje imaš nek ti napravi sve pretrage! Da piju se antidepresivi i to i je liječenje,samo kod tih tableta kad ih popiješ ne osiječaš nikakvu promjenu u smislu da si pospana omamljena ili euforična jednostavno kao da si popila andol,promjene ćeš osjetiti s vremenom u vidu toga da više neće biti panike i ostalih tegoba koje sam nabrojao!

lolly1
11.10.2008., 15:14
zahvaljujem na savjetima:cerek:

lolly1
11.10.2008., 15:15
ti si dakle sad skroz izliječen?koliko si dugo pio tablete?još da mi preporučiš,ako znaš, privatnog neurologa u zagrebu koji nije preskup i supeeer!

badday
11.10.2008., 16:27
lolly imaš PM!!!!!!!

good angel
11.10.2008., 19:05

Draga Lolly1, počitala sam tvoj post i želim ti reći da se ne bojiš. Ti pišeš
da si u lošem stanju "jer si uz pomoć foruma manje-više dijagnosticirala
anksiozno-panični poremećaj". To će reći, drugim riječima, da si na sebe
prenijela nešto, čeprkajući po postovima, što, najvjerojatnije uopće nemaš.
Sebe si identificirala s razno raznim boleščinama, od toga inače "pate"
studenti medicine na I i II a i ostalim godinama. Svašta vide i imaju
sve bolesti - moš' mislit - od straha što su vidjeli i s kakvim dijagnozama
se susreću.
Dobro si rekla, kad kažeš da ti se to dogodilo poslije autogenog treninga,
da se stanje pogoršalo. To je istina. Takve stvari ne mogu razlikovati
svi, ali ih u duhu razlikuju osobe "osjetljive" tj. senzibilne. To je tvoja
intuicija koja te upozorava da nešto nije u redu s tim načinom opuštanja,
da su tu u pitanju i neke druge stvari koje nisu u redu a provlače se u
vidu "autogenog treninga" - to je pokušaj mijenjanja svijesti čovijeka.
Budući da nisi poslušala svoju intuiciju, svoj senzibilitet nego si išla, jer
nisi znala kaj ti se događa, dalje, razmišljajući da će ti pomoći daljnje upo-
rno vježbanje, počele su ti i daljnje smetnje, npr. grčenje mišića, tresavice,
i sve što si opisala. To znači da Duh Sveti koji je u nama, po krštenju,
(nadam se da si vjernik pa ćeš bolje razumijeti što ti pišem) želi odbiti
od nas takve stvari koje Njemu nisu po volji, a kad mi ne poslušamo
Njegovo nadahnuće koje nam je dao (konkretno tebi - nakon prvog puta
si shvatila da ti je to od autogenog treninga) onda se događaju i upo-
zorenja na tijelu tipa grčenja, straha, itd. Bog čovjeku može u sve
dirati osim u čovjekovu slobodnu volju ne, zato mu je dao slobodu
odlučivanja u životu. Ako je tvoja volja, nakon ovoga što si doživjela
da ideš i dalje na autogeni trening - ti odluči nakon tih iskustava, Bog te
neće spriječavati, ali ti pokazuje da to nije dobro za tebe.
Prema tome, lijepo te molim, razmisli što je dobro za tebe i to učini, bez
obzira što netko rekao, nikakva alternativna medicina nije u skladu s
Božjih 10 Zapovijedi jer se u startu kosi s Prvom koja glasi: "Ja sam
Gospodin Bog tvoj, nemaj drugih bogova uz Mene". Bog priznaje i bla-
goslivlja samo službenu medicinu, jer Isus je jedini pravi liječnik a isto
tako liječi preko liječnika koji su za to studirali na Medicinskom fakultetu.

Ljudi kreću iz neznanja kod razno raznih alternativaca, neki imaju
neke strahove, probleme s kralježnicom, ima i osoba s teškim bolestima
koje se hvataju za zadnju slamku i misle da će im ovi pomoći.
Bolje da ne pišem što rade ljudima, imala sam prilike vidjeti katastro-
falne posljedice i još im za te usluge uzimaju novac. Jadni ljudi, ne znaju,
nitko im ne govori o tome da je to loše.

U jednom od razgovora Velečasni Zlatko Sudac nam je rekao da bi sva-
kom tko se bavi alternativom i reklamira se kako sve liječi, trebalo upu-
titi pitanje da li imaju odobrenje Ministarstva zdravstva Hrvatske za
liječenje? Naravno da nemaju i ne daj Bože da bi ga imali.

Eto draga Lolly1, nadam se da ti je sada jasnije. U katoličkoj crkvi po-
stoje sva ljekovita sredstva koje je Bog dao čovijeku za njegovo dobro
i razvoj, Sv. Misa, ispovijed, pričest, bolesničko pomazanje (za one
koji su bolesni - to nije posljednja pomast).

Nemoj se odmah "ufuravati" u bolesti tipa pa onaj ima to i to, pa ja "imam"
isto takve simptome, pa ja sam bolesna. Ne tako. Jedino liječnik ima
pravo postaviti dijagnozu bilo kakve bolesti, ako ona postoji, a ne mi
sami sebi ili da nam drugi govore jer ako je onome nešto to ne znači da
ćeš i ti to imati ili da imaš. Svaki čovijek je priča za sebe.
"Ufuravanjem" u nešto, mi sebi, skoro kao da to dozivamo da dođe.
Zdrav duh u zdravom tijelu, kaže poslovica, a duh čovječji se čisti i
dobiva zdravlje u ispovijedi.
Evo Lolly1, sad si ti upotrijebi iz ovoga svega što želiš, ako želiš. Na
ništa te ne nagovaram samo ti pišem istinu, a prava istina je Bog i Njegovi
putevi, a sve drugo je bauljanje u mraku i stradanje svake vrste.
Želim ti Božji blagoslov i hrabro naprijed:):top:

lolly1
11.10.2008., 19:33
Dragi good angel!
Za početak ti zahvaljujem što si me odluila savjetovati.ja jesam vjernica i potpuno se slažem s tobom.LAi,evo da ti kažem ipak malo detaljnije moj kontekst:posljednje 2-3 godine uistinu imam lupanje srca,valunge,znojenje,osjećaj nerealnosti i nekakve strahove i osjećaj manje vrijednosti.budući da sam provjerila srce(imam neki šum ali ništa strašno) i štitnjaču koja se u startu povezuje s tim fizičkim simptomima.i sve je u redu,iduće što se slaže po simptomima i iskustvima drugih 90 % je nažalost anksioznost i panični napadaji.u želji da si pomognom,a opet ne idem odmah psihijatru upravo iz straha prema mogućoj bolesti i stigmatiziranosti,odlučila sam probati autogeni trening.kao vjernica sam dosta istraživala kakva je to metodai da li se kosi sa kršćanstvom-i otkril a da je u temelju znanstvena metoda(akoju drži psihijatar za to educiran bez nekakvih svojih dodataka)i također da se drži i na rebru-odnosno bolničkim ustanovama.kao krajnja potvrda mi je došla iz knjige anselma gruna,mir srca(koji je teolog i svećenik,knjigu mi je dao moj stric svećenik),gdje autor spominje jedan od oblika relaksacije i dolaska u dodir sa svojim nesvjesnim upravo metodu autogenog treninga.Nakon teške neprospavane noći ,odlučila sam se duhovno pročistiti kao prvi korak i otišla na ispovjed,i otišla na misu već 2 puta i zamolila Boga za pomoć. Što učiniti sljedeće?nisam pametna:ne zna:

lolly1
11.10.2008., 19:53
i da još dodam-da li ti mogu shvatiti kao svojevrsno čišnjenje napetosti?jer pitala sam tog pihijatra što vodi o čemu je riječ,i reko mi je da sam puna napetosti i negativnosti i da zato trebam malo po malo otpuštat to iz sebe i raditi samo prvo vježbu ,a ne svih 6.također je rekao da imam jaki superegotj. moral ali da sam istovremeno i temperamentna pa se to dvoje sudara.(ali nije da smo detaljno razgovarali i da se posvetio mom problemu,to je sve rečeno u dvije min kad sam ja izišla jer mi je točno za vrijeme predavanja gdje općenito se priča tj.prije samog započinjanja treće vježbe,počela neopisivo trnuti ruka,toliko užasno da sam morala izić van i moliti Boga da prestane i da se ništa strašno ne desi.
I još da kažem da mogu znati od kuda mi barem djelić tih mojih strahova i nesigurnosti-od moje majke koju ne želim okrivljavati,ali jednostavno me degradirala čitav moj život+moja osjetljivost=problem:flop:

Krešimir
12.10.2008., 08:57
Lolly, sa tim strahovima ulaziš u začarani krug, jer tvoj strah od psihičke bolesti samo pogoršava stanje. To se gomila kao snježna gruda, a izvorni problem je možda banalan i lako rješiv.
Dobila si tu dobrih savjeta, a meni se čini da bi kralježnica tu mogla stvarno imati veliku ulogu (da budem konkretniji oko C7 kralješka). Vjerovala ili ne, većina tih simptoma može biti povezana s njom. Preporučio bih ti da prvo posjetiš kiropraktičara i neurologa. U međuvremenu možeš piti B vitamine, magnezij i cink za jačanje živčanog sustava i neke čajeve za opuštanje kao što su valerijana, matičnjak, kamilica i slično. Sretno!

good angel
10.11.2008., 19:44
E, poludim kada se oboljele osobe počinju obraćati bogu. Koga je bog još izlječio. I na kraju tko je bog. Fikcija.

Zbog čega "poludiš" kad se oboljele osobe počinju obraćati Bogu?
Bog je izliječio, liječi i izliječiti će puuuno ljudi. Za saznati kako liječi,
ukoliko te to zaista zanima, možeš prošetati do slijedećih knjižara:
Kršćanska sadašnjost, Verbum, Sv. Ante, Teovizija, sve su na Kaptolu
te potražiti između puno knjiga o tim temama, eminentnih autora, na-
vesti ću dva:
1. Dario Betancourt: "Ustani i hodi",
2. Emilian Tardif: "Isus me učinio svjedokom"

Obadvojica autora su diplomirali kliničku psihologiju, teologiju i duhovnost
na Univerzitetu "Gregoriana" u Rimu. Putuju širom svijeta i održavaju se-
minare na kojima se okupi i preko 10.000 ljudi sa raznim bolestima duha,
duše i tijela. Bili su u Hrvatskoj, seminar u trajanju 3 dana Velečasnog
Daria Betancourt-a, katoličkog svećenika iz New York-a, održan je u
2 navrata u Domu sportova, u Zagrebu, u razmaku od godine dana.
Osobno sam bila na obadva seminara (1998. i 1999.) i samo mogu
reći da mi je bilo žao kad su završili.
Ne liječi niti jedan taj svećenik, da se razumijemo. Jedini koji liječi
je Bog, Isus Krist tj. Duh Isusov - Duh Sveti. Bog daje karizme -
darove, a jedan od tih darova je i dar liječenja. Daje ga kako hoće
i kome hoće. Eto,ti svećenici ga imaju a imaju ga i neki koji nisu sve-
ćenici, ali da bi ga upotrebljavali moraju biti pod nadzorom Katoličke
crkve. To je veliki dar od Boga ali ne služi da bi ga onaj tko ga ima
upotrebljavao za svoju korist nego za dobrobit ljudi. Stoga taj koji
ga je dobio mora biti skroman, ponizan i poslušan autoritetu inače
ako to nije onda bi moglo doći do zloupotrebe tog dara i veličanja
samog sebe - u stilu "ja sam taj koji liječi, kak' sam važan"(moš' mislit).
To znači, kada ta osoba moli nad nekim bolesnikom, otvoren je
Duhu Svetom i tada Duh Sveti liječi bolesnu osobu nad kojom se
moli ili grupom ljudi za koje se moli. I to je cijela istina jer Duh Sveti
je istina.
Taj dar ima i velečasni Zlatko Sudac, pater Zvjezdan Linić, pater
De Grandis iz Amerike, pater James Manjackal - Indija (živi u Nje-
mačkoj),fra Ivo Pavić - čije knjige i opisi izlječenja u njima, su do-
stupni u navedenim knjižarama.
Tada ćeš naći odgovor na svoje pitanje "koga je Bog još izlječio".

Tvoje zadnje pitanje "I na kraju ko je Bog". Dragi Bog je ljubav, a
sve ono što je dobro i lijepo u životu čovijeka - to je Bog. Ljubav
stvara samo ljubav i dobro, a sve ono ružno u životima ljudi -
zaključi sama od kuda dolazi. U početku se pretvara u anđela
svijetla imitirajući dobro i zasljepljujući ponudama dok ne obrlati
nekog lažima, a onda dolazi do razočaranja i plakanja.
Želim ti da upoznaš Boga, jer Isus se nudi svima i želi svima biti
prijatelj, a tako i tebi. Za nas sve je dao svoj život, razapet na
križu, kao najveći razbojnik, sam, ostavljen i popljuvan - da nas
otkupi od zla. Reci mi - tko bi to za tebe učinio danas - umro?
Kao i prije 2000 godina i danas mu ne vjeruju, a one koji mu vje-
ruju - njih proganjaju i prave budalama.
Ne kažem da nema fanatizma - ima ga i to je jako loše, ima ga
u crkvi među vjernicima, ali to se prepoznaje. Prava vjera je
- živjeti u Duhu Evanđelja, tamo gdje jesi i u malim stvarima ne
namećući nikome ništa. Čovijek ne može vjerovati ako mu Bog
nije poklonio dar vjere, tako da su uzaludni pokušaji nekih koji
žele nekog obratiti. To se zove nasilje a ne vjera.:trk:

Ringostarr
13.01.2009., 19:57
...Molim vas recite mi može li se homeopatijom liječit depresija??

Magdica
13.01.2009., 20:20

Ja čula da može, vrijedi probati. Samo treba naći dobrog i iskusnog homeopata, a ne kakvog šarlatana. Nemam iskustva pa ne mogu bolje pomoći. Puno uspjeha ti želim pa kako god bilo.

Gutaperka
13.01.2009., 21:18

ako te zanima depresija pitaj na Psihologiji.Ako te zanima homeopatija pitaj na Alternativi

Alan_SP
13.01.2009., 22:38
Može li se depresija lječit homeopatijom??

Moze.

A moze i MMSom, te imas ovdje i moj post o MMSu.

Kao i jos mnogi psihicki poremecaji, depresija je uzrokovana patogenima.

Merlina
14.01.2009., 09:32
Može homeopatijom, može uspješno i Bachovim cvjetnim kapima :)(ukoliko želiš javi mi se na pm pa ti mogu dati kontakt od osobe koja sa njima radi), kvalitetnom psihoterapijom :). Svakako si možeš pomoći i malo jačim čajem od gospine trave (postoje i kapsule Aktivin H) na duže vrijeme.

ashwinikumaras
14.01.2009., 14:45
Ringostarr- ja bih ti na prvom mjestu od biljaka preporućio Gospinu travu. Ona je prirodni antidepresiv.

utisana
14.01.2009., 18:26
[Da li se kantarionovo ulje smije piti?
I ako je odgovor -da, za sta se preporuca?

ashwinikumaras
14.01.2009., 18:32
[Da li se kantarionovo ulje smije piti?
I ako je odgovor -da, za sta se preporuca?

Pa smiješ ga piti, kao i svako jestivo ulje. Ono se najčešće radi sa maslinovim uljem. Ima dosta indikacija, ali neke generalne bi bile: kožni problemi, bakterije, depresija, opekline (ne se izlagati suncu, kada smo njime namazani), itd.

Alan_SP
14.01.2009., 22:27
Pa smiješ ga piti, kao i svako jestivo ulje. Ono se najčešće radi sa maslinovim uljem. Ima dosta indikacija, ali neke generalne bi bile: kožni problemi, bakterije, depresija, opekline (ne se izlagati suncu, kada smo njime namazani), itd.

Dobar je protiv bolova, takoder. Ma, za sto nije? :)

Merlina
15.01.2009., 10:27
Ja sam mislila na gospinu travu kao čaj ili kapsule Aktivin H.:)

ashwinikumaras
15.01.2009., 13:31
Ja sam mislila na gospinu travu kao čaj ili kapsule Aktivin H.:)

I ja sam mislio na Gospinu travu u vidu čaja, ili nekog drugog pripravka. Ali, tko želi tako konzumirati Gospinu travu, nije da ne može :).

Lanali
17.01.2009., 19:03
ja probala sa homeopatijom..vjerovat ću da mi je pomogla, jer prije kuglica sam bila u krevetu sigurno 2-3 mjeseca u totalnoj komi..prvi pripravak mi nije odgovarao, ovaj mi je ok..nisam nikakve druge lijekove uzimala, tako da je moguće da je homeopatija pomogla, iako i dalje sam u panici da ću se vratiti u staro stanje, ali nekako guram kroz dane :)

CroMan132
17.01.2009., 22:32
Evo i ja sam na kuglicama i nemogu reći da mi je išta pomoglo. nadam se da će mi druge pomoći jer idem za koji tjedan na kontrolu pa ćemo vidjeti.

Lanali
18.01.2009., 09:29
koliko dugo ih uzimaš?

moguće da ti ove ne odgovaraju, , ali meni se nakon drugih tanje počelo popravljati nakon otprilike desetak dana, s tim da je trajalo neko vrijeme, nisam super bila..

ja sam i dalje pomalo skeptična prema tome, ali očito ima nešto u njima :mig:

CroMan132
18.01.2009., 10:50
A pijem ih neki mjesec i pol. Stanje - bez promjene, nit gore nit bolje. Uz to pijem i još druge 2 vrste kuglica. Idem ti u homeopatski centar u draškovićevoj pa te tam spojem na onaj aparat i pregleda cijeli organizam. pa mi je rekla da imam upalu mokraćnog mjehura i gastritis.
a sad šta od toga je istina neznam jer sam skeptičan još uvijek oko toga al inače depresija je bila jedan od glavnih glavni uzrok zbog kojeg sam i krenuo tam.jer stvarno nemam volje ni za šta, imam sve al opet kao da nemam niš, sve mi je svejedno. dosad sam koristio omegu3 i obavlja odličan posao u kontroli, nekak sam stabilniji al pio sam je zadnji godinu dana i to nije izlječenje , neznam valjda me faks previše iscrpio i previše stresa:(
sad kad budem opet išao i nebude nikakve promjene nebudu me više vidjeli. tražim druge metode za depru, jer znam da je vjerovatno sitnica u pitanja, fali neki element u tijelu.

zdravac
18.01.2009., 13:04
Postoji način liječenja depresije biljem.Možda će se nekome učiniti kompliciranim ali pomaže.Treba uzimati 3 vrste različitih biljnih kapi koje se mješaju sa vodom sobne temperature u odredjenim koncetracijama,1 mješavinu biljnog čaja te 1 biljni melem.Biljne kapi su:imunitet kapi koje u sastavu sadrže propolis,iđirot,angeliku i gospinu travu,zatim treba uzimati čiste kapi gospine trave,te kapi valerijane tj.antistresne kapi.Čaj koji se pije samo na večer prije spavanja je antistresni čaj a melemom se navečer masiraju stopala tj. radi se refleksoterapija.Lijep pozdrav.

KavaSMlijekom
18.01.2009., 20:49

Naravno, kao i svaka druga bolest.

duron1942
16.02.2009., 12:12
Sve što treba napraviti je pročitati ove 3 knjige:
Eckhart Tolle - Moc sadasnjeg trenutka (http://www.4shared.com/file/87835366/66ea132b/Eckhart_Tolle-Moc_sadasnjeg_trenutka.html)
Eckhart Tolle - Nova Zemlja (http://www.4shared.com/file/87836317/4c191a94/Eckhart_Tolle_-_Nova_Zemlja.html) (ovo obavezno pročitati)
Eckhart Tolle - Tisina Govori (http://www.4shared.com/file/87836647/37a52c3a/Eckhart_Tolle_-_Tisina_Govori.html)

superlight
16.02.2009., 12:36
čitala sam prvu, hvala na ostale dvije:):top:

duron1942
16.02.2009., 12:39
čitala sam prvu, hvala na ostale dvije:):top:
Nema na čemu :)
New Earth je još potpunija i ubrzava proces buđenja. Uživaj ;)

TabascoPit
16.02.2009., 12:49
Eckhart Tolle - Moc sadasnjeg trenutka (http://www.4shared.com/file/87835366/66ea132b/Eckhart_Tolle-Moc_sadasnjeg_trenutka.html)
Eckhart Tolle - Nova Zemlja (http://www.4shared.com/file/87836317/4c191a94/Eckhart_Tolle_-_Nova_Zemlja.html) (ovo obavezno pročitati)
Eckhart Tolle - Tisina Govori (http://www.4shared.com/file/87836647/37a52c3a/Eckhart_Tolle_-_Tisina_Govori.html)

Prijatelju moj, da je to tako jednostavno....

rejoflajt
16.02.2009., 17:20

duron1942
16.02.2009., 17:23
Vjeruj mi je. Govorim iz iskustva. To pročitaj i bit ćeš drugi čovjek. Meni je jako pomoglo. Prije sam stalno razmišljao o suicidu. A sad samo :gitara: :jumping:
:tulum:
i tako...

flegma111
16.02.2009., 17:28
Vjeruj mi je. Govorim iz iskustva. To pročitaj i bit ćeš drugi čovjek. Meni je jako pomoglo. Prije sam stalno razmišljao o suicidu. A sad samo :gitara: :jumping:
i tako...

ti si puko totalno majke mi moje mile :D al totalno :rofl::rofl::rofl:

duron1942
16.02.2009., 17:32
ti si puko totalno majke mi moje mile :D al totalno :rofl::rofl::rofl:
gle nitko te ne tjera da ovo pročitaš i oslobodiš se depresije. Ako toliko voliš svoju depresiju da je se ne želiš rješiti dobro. Onda uživaj u depresiji :)

flegma111
16.02.2009., 17:34
gle nitko te ne tjera da ovo pročitaš i oslobodiš se depresije. Ako toliko voliš svoju depresiju da je se ne želiš rješiti dobro. Onda uživaj u depresiji :)

Ne može bit da je to jedini način :( Ne volim ja čitat knjige :kava:
Ah mladost ludost eh:rolleyes:

duron1942
16.02.2009., 17:39
Ne može bit da je to jedini način :( Ne volim ja čitat knjige :kava:
Ah mladost ludost eh:rolleyes:
To sam i ja mislio dok nisam ovo pročitao. Ja sam mrzio knjige. Ja te u ništa ne uvjeravam, sam/a ćeš se uvjerit da ono što unutra piše vodi prema izlazu iz pakla depresije tj. osjećat ćeš se sve življe kako budeš to čitao/la.
Ajde brzo čitat čitat čitat... :)

SoMeOne:)
16.02.2009., 17:49
Imate još dvije koje ja savjetujem
Snaga podsvijesti
Autogeni trening

Snaga podsvijeti je jedna fenomenalna knjiga koja nudi odgovore na sva pitanja. Za one koji ne vole čitati je također praktična jer ona ubiti ne tjera osobu koja ju čita da čita po redu. Dovoljan je uvod, a zatim poglavlja koje te najviše zanima. :top:

Volster
16.02.2009., 19:45
Znači to je nešto skraćeno ovako (nemojte zamjeriti ja volim jednostavnost:rofl:) - ''Concentrate your mind on here and now where it belongs''

Aphex
16.02.2009., 21:04
To sam i ja mislio dok nisam ovo pročitao. Ja sam mrzio knjige. Ja te u ništa ne uvjeravam, sam/a ćeš se uvjerit da ono što unutra piše vodi prema izlazu iz pakla depresije tj. osjećat ćeš se sve življe kako budeš to čitao/la.
Ajde brzo čitat čitat čitat... :)
ti baš nisi puno čitao u životu? :D:D

sjećam se da sam tolle-a nešta malo čitao i da mi se nije svidjelo. o čemu se ono radi?

duron1942
16.02.2009., 21:23
ti baš nisi puno čitao u životu? :D:D

sjećam se da sam tolle-a nešta malo čitao i da mi se nije svidjelo. o čemu se ono radi?
hm... meni su ove knjige promjenile život na bolje u samo 5mj.
Radi se o upoznavanju svog pravog ja i uništenju ega.

Aphex
16.02.2009., 22:22
ja sam maloprije skinuo i počeo čitati i kontam da je tolle frik, ne u onom dobrom smislu. :ne zna:

a niš, nadam se da nećeš prebrzo vratiti starom načinu života :top:

duron1942
16.02.2009., 22:31
ja sam maloprije skinuo i počeo čitati i kontam da je tolle frik, ne u onom dobrom smislu. :ne zna:

a niš, nadam se da nećeš prebrzo vratiti starom načinu života :top:
aj čitaj dalje, molim te, vidjet ćeš sve će doć na svoje... samo polako čitat i uspjet ćeš :mig:

Brle41
17.02.2009., 00:50

naišo na topic baš kad mi je prijeko potreban..tnx..skinio..nadam se da će pomoći, čitam :top:

TabascoPit
17.02.2009., 05:06

Hvala prijatelju! Pročitao sam par stranica Moći sad tren.:top:

duron1942
17.02.2009., 10:07
naišo na topic baš kad mi je prijeko potreban..tnx..skinio..nadam se da će pomoći, čitam :top:

Hvala prijatelju! Pročitao sam par stranica Moći sad tren.:top:

Ma nema na čemu - samo da pomogne. Kad sve pročitate zaputite se na EckhartTolle TV (http://www.eckharttolle.com/eckharttolle-ettv).
i tako... :)

Lady_Lazarus
17.02.2009., 19:22
pročitala sam ovu prvu, odlična je. Puno mi je pomogla, zapravo, samo mi pojasnila ono što sam već "osjećala". Svima preporučujem

Baphomet
17.02.2009., 20:49
Da znaš šta je depresija ne bi pisao ovakve gluposti.

Knjige nisu loše no sigurno ne liječe psihičke poremećaje.

lola7
18.02.2009., 20:04
Snaga podsvijesti
Autogeni trening
. :top:

Da,tesko je nekom dati gotov recept za rijesavanje depresije,jer svi smo jedinke u okvirima svojih zivota,svojih puteva.,satkani od predispozicija i motivacije.
Ali da ove dvije knjige mogu zaista bar nekom pomoc i olaksat,znam iz osobnog iskustva. Zato ih i ja toplo preporucujem :top: :top:

Precious X
18.02.2009., 20:28
evo, čitam malo jednu...i...IZVRSNA JE :top:

TabascoPit
20.02.2009., 11:00

Ovo nije samo "knjiga"; to je vodić kroz život koji bi trebao biti obvezna školska lektira.
I u pravu si kad kažeš da knjige ne ljeće depresiju; ljećiš je ti, a u ovoj knjizi piše kako.

k3m0
20.02.2009., 14:47
ja znam kako da dam psihicke probleme.
kratko i jasno:
ja prnem ti kazes pardon.

cosmicmama158
21.02.2009., 01:16
da da... dobre preporuke... za knjige...
no onaj tko je u pravoj depri, ne nekoj kvazi depri, ni ne moze čitati knjige, a kamoli ih razumijevati ... ne vidi ni slova, ne zna ni kak se zove...

ali za neku blagu depru, i kroz druga neka ipak samo djelomicna stanja, svakako knjigice u ruke, cd-ove ili što već... ;)

a i ići se van na zrak prošetati i nazvati nekog dragog prijatelja i mozda dogovoriti susret pun radosti, iskrenosti i smijeha... najbolja terapija

inace u sklopu preporuka knjiga preporucujem "Igra zivota", ... eto :)

veliki poz svima!

duron1942
21.02.2009., 09:45
Ovo nije samo "knjiga"; to je vodić kroz život koji bi trebao biti obvezna školska lektira.
I u pravu si kad kažeš da knjige ne ljeće depresiju; ljećiš je ti, a u ovoj knjizi piše kako.

Potpuno se slažem. I drago mi je da si se uvjerio u snagu ove knjige. Najitoplije preporučujem svima da ovo pročitaju.

Ziks
21.02.2009., 09:52

Pomažu knjige kad se malo ustabiliš.

sanjadom
21.02.2009., 19:07
a sada društvo,recite vi meni kako se riješiti turobnog stanja,ne baš depresivnog,a da znaš razlog čemu je tako i ne možeš pronaći rješenje
bez obzira što poduzeo.Idemo,ekipa,pokažite što znate i pomagajte kako dalje.Situacija je stvarno gadna,nemam baš puno vremena.Zato,HELP...

duron1942
21.02.2009., 20:10
a sada društvo,recite vi meni kako se riješiti turobnog stanja,ne baš depresivnog,a da znaš razlog čemu je tako i ne možeš pronaći rješenje
bez obzira što poduzeo.Idemo,ekipa,pokažite što znate i pomagajte kako dalje.Situacija je stvarno gadna,nemam baš puno vremena.Zato,HELP...

knjigu u ruke

Lady_Lazarus
24.02.2009., 11:19

Kako uspjevaš stalno ostati prisutan u Sadašnjem trenutku? Pričaj mi malo o svom iskustvu.

Precious X
24.02.2009., 14:09
hm... ne znam jel može pomoći, ali ima jedan textić tu (http://www.gasparic-pejzazi.com/MOC%20SADASNJEG%20TRENUTKA.htm) koji piše otpilike o tome..

superlight
02.03.2009., 14:58
onome kom se ne da čitat, pričekat će još neko vrijeme da mu voda dođe do grla. poslije će se pitat zašto prije nije htio čitat:D......ništa se neće riješit expresno, ali mni su se stvari rasplele u roku 6mj. + promjena kompletne percepcije stvarnosti s kojom mi je lakše živjeti. svakako za preporučiti. dobro da to nisam otkrila tek s 50god!

Precious X
02.03.2009., 15:14
... ili NIKAD, poput mnogih... :(

Draupady
21.03.2009., 21:14

Da, sigurna sam u to. Po vlastitom primjeru. Imaš odličnog liječnika u Baruna Trenka u Zg.

Bule
27.03.2009., 13:44
i tako...

Malo sam čitao,i meni to poprilično sliči ispiranju mozga samo nerazaznajem da li u negativnom ili pozitivnom smislu.

duron1942
27.03.2009., 16:20
Malo sam čitao,i meni to poprilično sliči ispiranju mozga samo nerazaznajem da li u negativnom ili pozitivnom smislu.
Možemo reći da se radi o ispiranju ega, što je najbolja stvar koja se ljudskom biću može desiti. Čitaj dalje bez straha, provjereno je na meni 100%. Knjiga je čudo. Sam ćeš se uvjeriti u snagu napisanog dok budeš čitao. Samo je bitno čitati sporo i malo stranica na dan i sve će doći na svoje. :)

hanna69
28.03.2009., 22:20
Knjige su dobra preporuka, Tolle mi je drag autor ali u njima nema ništa što već nije opisano desetke i stotine godina prije. Ramana Maharishi, Jidu Krishnamurti, Osho... samo da spomnem neke poznate.

A dani recept, pročitaj i riješti ćeš se depre je u najmanju ruku za smijati se...

Evo jedna pričica, istinita:

-Ako ste možda čuli za velikog majstora i yogija, Sri Aurobinda... Ako niste, vrijeme je :-)

Nakon što se u mladosti jedno vrijeme bavio politikom i ljudskom nepravdom došlo mu je vrijeme za unutarnje buđenje. Prišao mu je stanoviti učitelj yoge da ga nauči meditirati. I sjede oni tako, pripremaju se za 1. Aurobindovu meditaciju, govori mu učitelj da zatvori oči, da utiša um, zaustavi misli... i najednom dok je ovaj govorio, nije stigao završiti upute, a Aurobindo otplovi u samadhi!

Da li to znači da samo treba sjesti i utišati misli i da ćemo tako svi moći za 3 minute u samadhi? Stvar je unutarnje zrelosti, prethodnog iskustva, spremnosti na promjenu i situacije u kojoj se osoba nalazi. Puno faktora se isprepliće da bi itko od nas mogao tvrditi ove gore smiješne tvrdnje sa ikakvim kredibilitetom. Može se nešto preporučiti u dobroj namjeri i to je sve. Ne djeluje sve za svakoga, i na isti način.

Klonite se generalizacija...

Alan_SP
29.03.2009., 16:12
Da li to znači da samo treba sjesti i utišati misli i da ćemo tako svi moći za 3 minute u samadhi? Stvar je unutarnje zrelosti, prethodnog iskustva, spremnosti na promjenu i situacije u kojoj se osoba nalazi. Puno faktora se isprepliće da bi itko od nas mogao tvrditi ove gore smiješne tvrdnje sa ikakvim kredibilitetom. Može se nešto preporučiti u dobroj namjeri i to je sve. Ne djeluje sve za svakoga, i na isti način.

Ustvari, tu si potpuno u pravu. Cinjenica je da su ljudi odvise skloni vjerovanju da je svijet mehanicki i da sve djeluje jednako i uvijek jednako na sve ljude. A stvari niti djeluju jednako, niti uvijek jednako na sve ljude. O mnogo, stvarno mnogo stvari (a mnoge su jos uvijek blazeno neprepoznate od "sluzbene" nauke) ovisi kako ce nesto djelovati.

Utjeha u tome je sto kad covjeku treba ucitelj, onda mu ucitelj dode, ma gdje mi bili. I jedino je da li mi zelimo uciti, ili odbijamo znanje. Znanje se uvijek moze dobiti, svugdje se moze naci, samo mi nismo uvijek otvoreni prema znanju. Pa samim tim, ni depresija nije problem koji se ne moze rijesiti, ali neki ljudi jednostavno jos nisu spremni da bi se rijesili nje (ili bilo cega drugog). Jos uvijek nisu dosli tamo. Naravno, neki niti ne idu prema tamo.

Koki cloud
03.04.2009., 11:47
Utjeha u tome je sto kad covjeku treba ucitelj, onda mu ucitelj dode, ma gdje mi bili. I jedino je da li mi zelimo uciti, ili odbijamo znanje.

ovo isto mi je i rekla moja homeopatkinja i u potpunosti se slažem s time...

Alen Neuro
21.04.2009., 14:30
Prvi put sam na ovoj temi, pa bih ovom prilikom sve pozdravio. Depresija je danas veliki problem kod većine ljudi i pojavljuje se o određenoj dozi kod svakoga. Postoji više načina da se problem riješi do kraja. Bilo koja tehnika relaksacije je dobro došla. Depresija se najučinkovitije riješava udisanjem visokom koncentracijom negativno ioniziranog zraka (negativno ioniziranih molekula kisika i dušika). Jedini uređaj koji to omogućava je Geomed Biomedicine ionizator zraka. Rezultati se vide vrlo brzo, čak kod većine ljudi nakon prvih sat vremena udisanja. Za skinuti problem do kraja potrebno je 6 tjedana udisanja po sat do dva dnevno. Pogledajte više o tome na www.geomedair.com. U relaksaciji puno pomaže nošenje Q-Linka. Možete o tome malo više pročitati i na forumu pod tom temom, a link s osnovnim informacijama je www.qlinkenergy.com. Bilo koja tehnika meditacije je dobro došla i vrlo jeftina solucija. Većim unosom čiste vode i sirove hrane je također moguće sniziti nivo depresije.

Toliko od mene za sada.

utisana
21.04.2009., 14:35
.............i zaboraviti secer!

Od kad ne jedem slatise,kekse,kruh,secer,tjesteninu, kostantno sam o.k.:)
nema vise naglih uspona pa dugackih padova.

ashwinikumaras
27.06.2009., 13:52
Postoji hipoteza da su mnoge psihičke bolesti uzrokovane patogenim organizmima. Za sada su se neki ljudi uspješno izliječili korištenjem MMS-a kao oksidatora tih patogenih organizama i tako se riješili psihičkih problema. Mislim da bi bilo mudro malo pozabaviti se tom hipotezom.

maher18
27.06.2009., 14:12
Postoji hipoteza da su mnoge psihičke bolesti uzrokovane patogenim organizmima. Za sada su se neki ljudi uspješno izliječili korištenjem MMS-a kao oksidatora tih patogenih organizama i tako se riješili psihičkih problema. Mislim da bi bilo mudro malo pozabaviti se tom hipotezom.

da, postoji cijeli niz neurotropnih virusa, koji na prvi pogled izgledaju kao ovične hunjavice ili proljevčići. i onda se uvuku u neurone i okolicu i polako delaju sranjca. više ih se ni ne može serološki detektirati, no, ostanu posljedie. ne znam na koji način bi se moglo tako nešto iskorijeniti, osim preventivnim jačanjem organizma, da reagira i uništi ih čim se pojave. ionako, kad pogledaš, sve je to neurobiokemija, a vanjski agensi često samo dodatno pogoršaju stanje. netko je naprosto rođen s nešto manjom sposobnošćću da mu dna stvara endorfine ili adrenalin, nešto mu radi u suvišku. genetika je datost, uvjetovanost. koja s emora manifestirati ako su vanjske okolnosti povoljne. a povoljne će biti ako odrastamo u stabilnoj okolini, voljeni, sigurni, i u odrasloj dobi naučimo savladavati teškoćće. to se uči, to kod mnogih nije endogena stvar. a ako nemaš od koga učiti (omajgad, toliko je ljudskih priča oko nas, samo treba gledati i misliti), onda pokušaj sam. no, zbiljam je bed kod težiš oblika depre i fobija,ma ima još cijeli niz dijagnoza, gdje se ipak mora djelovati i lijekovima. psihoterapija je tu najbitnija, ali ne možeš nekoga 24 sata dnevno držat za ruku i pazit na njega, učiti ga kao dijete. naša je psihijatrija preopterećena, osim toga, mnogi ne prate znanost, niti se trajno obrazuju.

ashwinikumaras
27.06.2009., 14:25
ne znam na koji način bi se moglo tako nešto iskorijeniti, osim preventivnim jačanjem organizma, da reagira i uništi ih čim se pojave..

Način postoji i isproban je u praksi. MMS protolol u kojem klordioksidom oksidiramo te patogene organizme i tako riješavamo uzrok bolesti. Što o tome misliš kao znanstvenik?

maher18
28.06.2009., 12:57
Način postoji i isproban je u praksi. MMS protolol u kojem klordioksidom oksidiramo te patogene organizme i tako riješavamo uzrok bolesti. Što o tome misliš kao znanstvenik?

s obzirom na varijabilitet raznih patogena, njihov različiti metabolizam, količinu u organizmu, razna djelovanja na razna tkiva, ne postoji univerzalni lijek. problemu treba pristupiti idnividualno, poznavajući patogenezu. ni za gomilu bakterija za običnu upalu ne daje se uvijek isto.

ashwinikumaras
28.06.2009., 13:05
s obzirom na varijabilitet raznih patogena, njihov različiti metabolizam, količinu u organizmu, razna djelovanja na razna tkiva, ne postoji univerzalni lijek. problemu treba pristupiti idnividualno, poznavajući patogenezu. ni za gomilu bakterija za običnu upalu ne daje se uvijek isto.

Ok, samo me zanimalo tvoje mišljenje. Kad već pričamo o tome, ljudi imaju vrlo pozitivna iskustva sa klordioksidom kada su u pitanju mnoge bolesti uzrokovane patogenim organizimima. Možda je to neki putokaz za budučnost, pa i vezano za psihičke poremećaje?

maher18
28.06.2009., 13:12
klordioksic nema veze s onim mnoštvom proteina, neurotransmitera, kao ni s energetskim sustavom stanice. bar ne u pozitivnom smilslu. vezani klor nema utjecaja, no s obzirom da je zbog kemijske strukture prilično reaktivan, ulazi u krebsov ciklus, remeti enzime, djeluje polarizirajuće, može napraviti sranja. ravnoteža njegova je u vrlo malom rasponu milimolova po L, straada srce, muskulatura, ne igrati se s tim.

ashwinikumaras
28.06.2009., 13:16
klordioksic nema veze s onim mnoštvom proteina, neurotransmitera, kao ni s energetskim sustavom stanice. bar ne u pozitivnom smilslu. vezani klor nema utjecaja, no s obzirom da je zbog kemijske strukture prilično reaktivan, ulazi u krebsov ciklus, remeti enzime, djeluje polarizirajuće, može napraviti sranja. ravnoteža njegova je u vrlo malom rasponu milimolova po L, straada srce, muskulatura, ne igrati se s tim.

Ok, ali kako objašnjavaš situaciju da ljudi poslije njegovog korištenja nemaju niti jednu lošu nuspojavu? Dapače, tijelo im je u mnogo boljem stanju nego prije njegovog uzimanja? Jer ljudi odlaze poslije kod doktora na pretrage koje ne pokazuju ništa loše.
Zanima me samo što misliš o oksidaciji patogena i tom djelu njegove primjene.

maher18
28.06.2009., 13:21
Ok, ali kako objašnjavaš situaciju da ljudi poslije njegovog korištenja nemaju niti jednu lošu nuspojavu? Dapače, tijelo im je u mnogo boljem stanju nego prije njegovog uzimanja? Jer ljudi odlaze poslije kod doktora na pretrage koje ne pokazuju ništa loše.
Zanima me samo što misliš o oksidaciji patogena i tom djelu njegove primjene.

naprowsto se ne može o tome govoriti jer nisu u pitanju samo "patogeni" u smislu bakterija, virusa, ksenobiotika. neke stvari naprosto genetski nosimo u sebi. ak imaš puno adrenalina, bit ćeš odlučan, agresiva, napet, srdit i frik. ak nemaš dovoljno, bit ćeš mlitav, ustrašen, neodlučan, depresivan. ukoliko nemaš suporta okoline, od djetinjstva na dalje. a tu ti onda takav oblik kemije nebu pomogel. osim toga, kakvaa je to blasfemija' zagovara se klordioksid,, daklem, kemija, nešto što u prirodi nemreš pobrat s livade, a pljuje se po penicilinu ako se napravi u labosu. aloooo!

ashwinikumaras
28.06.2009., 13:34
naprowsto se ne može o tome govoriti jer nisu u pitanju samo "patogeni" u smislu bakterija, virusa, ksenobiotika. neke stvari naprosto genetski nosimo u sebi. ak imaš puno adrenalina, bit ćeš odlučan, agresiva, napet, srdit i frik. ak nemaš dovoljno, bit ćeš mlitav, ustrašen, neodlučan, depresivan. ukoliko nemaš suporta okoline, od djetinjstva na dalje. a tu ti onda takav oblik kemije nebu pomogel. osim toga, kakvaa je to blasfemija' zagovara se klordioksid,, daklem, kemija, nešto što u prirodi nemreš pobrat s livade, a pljuje se po penicilinu ako se napravi u labosu. aloooo!

Ma i ja više volim prirodne preparate :top: Ali činjenica jest da MMS spada u alternativne metode liječenja, ne nužno i prirodne. Mene samo zanima djelovanje klordioksida na patogene i ta poveznica s psihičkim bolestima. Pošto se ljudi uspješno liječe od nekih poremećaja na taj način. Zato me zanima da li je to možda neka naznaka da će se i medicina s vremenom okrenuti tom ili sličnom načinu terapije?

maher18
28.06.2009., 13:37
Ma i ja više volim prirodne preparate :top: Ali činjenica jest da MMS spada u alternativne metode liječenja, ne nužno i prirodne. Mene samo zanima djelovanje klordioksida na patogene i ta poveznica s psihičkim bolestima. Pošto se ljudi uspješno liječe od nekih poremećaja na taj način. Zato me zanima da li je to možda neka naznaka da će se i medicina s vremenom okrenuti tom ili sličnom načinu terapije?

nemam napismeno koliki uzorak, od kojih dijagnoza, anamnezu, status. tek kad se to vidi, onda se može diskutirati.

ashwinikumaras
28.06.2009., 13:42
nemam napismeno koliki uzorak, od kojih dijagnoza, anamnezu, status. tek kad se to vidi, onda se može diskutirati.

Pa naravno, zato i jedna klinika u meksiku koristi MMS svakodnevno u terapijske svrhe. Baš iz tog razloga da budu pod stalnim nadzorom :top: Mislim da bi bilo lijepo kada bi neki od instituta kod nas proveo neko takvo istraživaje . Javili bi se dobrovoljci sa raznim dijagnozama i vrlo brzo bi se ustanovilo kako i na koji način klordioksid pomaže ili ne.

Vess
28.06.2009., 18:15
Upravo naručila MMS, dolazi mi sutra.

Ne znam, može li biti kontraindiciran u slučaju depre, poremećaja spavanja i jela?

Mogu li početi terapiju bez straha od pogoršanja psihičkog stanja?

Alan_SP
29.06.2009., 15:46
Mogu li početi terapiju bez straha od pogoršanja psihičkog stanja?

Ovako, jasno da ne mogu garantirati da nece doci do pogorsanja stanja. Uostalom, svatko je individualan i svatko ce dozivjeti u svom zivotu razne stvari, koje nitko drugi nije dozivio. Pa je to isto tako moguce i s MMSom.

A sad, sto se tice recimo mene konkretno, koji istina nisam patio od toga kao direktnih problema, vec indirektnih. Recimo, zbog konstantnih bolova bas nisam bio ni sretan ni veseo, iako je sve to ustvari bila posljedica bolova. I nisam spavao zbog bolova, jer me odvise boljelo, doslovno su me bolovi budili iz sna, pa sam zato bio neispavan.

Sada, da li ce MMS tebi pomoci? Stvarno ne znam. Probaj, ako pomogne, bilo bi mi drago zbog drugih, javi kako je to izgledalo u tvom slucaju, sto si prolazila i kakvi su rezultati bili nakon terapije. Ja sam se promijenio na bolje (po mom misljenju, ne i nekih drugih :) ), vise uzivam u zivotu, ali vec samo to sto su bolovi prestali mene cini vrlo zadovoljnim, cak odusevljenim. No, promjene su i dublje, stvarno drugacije gledam i na sebe i na druge i cijeli svijet i zivot opcenito. Tesko je to reci, neke promjene su suptilne, ali kako god, ti ces nam najbolje moci reci kako je to izgledalo s tobom, da ja ne pricam vise o sebi...