PDA

View Full Version : Učiteljski fakultet - Zagreb

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24

tipfeler
14.10.2011., 13:31
Puno hvala! :five:

Znači, kod prof.Špoljar mi je najbolje da se sjednem u prvu klupu ako mislim štogod čuti :D

girly-girl
14.10.2011., 13:35
jep :D njen ispit nije težak, btw. ima desetak pitanja, stvarno nije problem

lela2211
15.10.2011., 08:09
Procjenjujemo iznos od 15.000,00 kn godišnje po studentu na Preddiplomskome ,
Diplomskome i Specijalističkome studiju ranoga i predškolskoga odgoja i obrazovanja. -Evo to piše u onome Prediplomski sveučilišni studij ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja...znači li to da čemo morati doplatiti školarinu ili šta?!!?

tipfeler
15.10.2011., 09:42
Procjenjujemo iznos od 15.000,00 kn godišnje po studentu na Preddiplomskome ,
Diplomskome i Specijalističkome studiju ranoga i predškolskoga odgoja i obrazovanja. -Evo to piše u onome Prediplomski sveučilišni studij ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja...znači li to da čemo morati doplatiti školarinu ili šta?!!?

Nadam se da ne jer bi to ne bi bilo ok!
Vjerojatno će se trebati platiti te dvije godine extra (naravno, tko želi studirati dalje), a oni koji žele odstudirati svoje tri godinice :D i dobiti zvanje Odgajatelja, oni neće morati ništa nadoplaćivati(barem mislim da je tako).
ionako za trogodišnji studij moramo iskeširati 3x6000kn + 3x1000kn(praksa) ako sam dobro shvatila, a to je sveukupno 21000kn :ne zna:

lela2211
15.10.2011., 10:15
Tipfeler i ja se iskreno nadam!:mig:Nisam još potpisala aneks pa nemam pojma dal su tamo napisane kakve cifre?!:ne zna:

kuštrava kokoš
15.10.2011., 10:35
vi ste izvanredni studenti? trebaju li redovni platiti školarinu tih 6 000 kuna?

crocandy69
15.10.2011., 12:58
vi ste izvanredni studenti? trebaju li redovni platiti školarinu tih 6 000 kuna?

ne to samo vanredni!

UnluckyToBe
15.10.2011., 18:57
Izvanredni PO_A kaj s onim IVA sustavom? Od kud nam korisnički podaci?

keti92
15.10.2011., 20:49
Izvanredni PO ima netko na usb-u ona predavanja od danas da mi pošalje na e-mail???

tipfeler
15.10.2011., 23:21
Izvanredni PO ima netko na usb-u ona predavanja od danas da mi pošalje na e-mail???

I ja se bilježim sa štovanjem :D ali za onaj dio s vježbama jer sam se za predavanje zapisala kod one curke na popis za fotokopiranje (a mislim da vježbe nisu u tome)

A kako dobijemo te korisničke podatke za IVU?

UnluckyToBe
15.10.2011., 23:56

Također! :503:

lela2211
17.10.2011., 08:38
jel još uvijek moguće potpisati ankeks?!?Molim odgovor ak neko zna il je u istoj situacija kao ja :mig:

UnluckyToBe
17.10.2011., 09:04
jel još uvijek moguće potpisati ankeks?!?Molim odgovor ak neko zna il je u istoj situacija kao ja :mig:

Mislim da ti je malo prekasno za to :ne zna: ...al vidjela sam da su primili jednu curu koja je kasnila oko 2 dana,pa pokusaj i ti-mozda uspijes ;)

lela2211
17.10.2011., 09:08
Ma ja sam bila u petak (al nemam još inedx),pa nisam ništa obavila...danas idem po index pa bumo probali!!

Puff77
17.10.2011., 09:36
Htjela bih zamoliti nekoga od izvanrednih studenata da mi reče što je bilo na uvodnom predavanju u petak (ako ima nekih bitnijih informacija) i na prvom predavanju u subotu :) Unaprijed zahvaljujem :)

UnluckyToBe
17.10.2011., 12:14
Kako se prijaviti u IVA sustav? Dobila sam korisničke podatke, isla sam na stranicu IVE da se prijavim i nista...pise mi "Nepoznati korisnik ili pogrešna lozinka." :ne zna:

Vlatka1975
18.10.2011., 14:14
Pozdrav svima!
Ja sam stari student generacija 2001/2002 i trebam svu raspoloživu pomoć. Naime, odslušala cijelu prvu i drugu i ostalo mi je 5 ispita s prve i cijela druga (smjer odgajatelj); frendica mi je rekla da pod hitno tražim odobrenje za nastavak studija, jer će mi sve propasti, ako do sljedeće godine to ne rješim. Raspitala se ja u referadi, predala zahtjev i dobila odobrenje. Obavila sam manje-više konzultacije za prvu godinu (hrvatski j.(Vignjević), Filmska (Mikić), dječja književnost (Zalar), Psihologija 1i 2 (Riđički) i zaštita zdravlja (Jovančević), a drugu neću ni počinjati dok ne očistim sve s prve. S obzirom na troje djece i posao, bit će mi dosta teško, a i od moje generacije dosta ih je već diplomiralo, a pola odustalo. Bilo bi mi lakše kada bih imala nekoga, a vidim da vas tu ima puno, tko bi mi mogao pomoći oko skripti, preporuka, ispita......Danas sam ubacila prijevnicu za hrvatski sljedeći tjedan, pa ako netko zna kako to ide kod prof. Vignjević, nek javi. Posudila sam u knjižnici pravopis i gramatiku (tako mi je rekla), ali ne znam na čemu se bazirati, što učiti?????Ako ima netko s voljom da pomogne jednoj gđi. da završi fax, nek se javi, a za uzvrat pečem fine kolače i torte:)

UnluckyToBe
18.10.2011., 16:18
Ako koga zanima - IZVANREDNI PO:
http://www.ufzg.unizg.hr/studiji/preddiplomski/preddiplomski-izvanredni-odgojiteljski-studij/

* "Obavještavaju se studenti 1. godine izvanrednog studija u Zagrebu da će sljedeće dvije subote (22. i 29.10.) nastavu koju su trebali imati u sobi 206, imati u sobi 308." *
* 11. i 12. studenog nema nastave zbog održavanja Međunarodne konferencije u prostorijama fakulteta. Tijekom vremena su moguće izmjene i dopune rasporeda pa molim studente da redovno pregledavaju raspored. :D To je što se tiče nas izvanrednih...

I još od novosti o izbornim predmetima: http://www.ufzg.unizg.hr/2011/10/upute-studentima-uz-izvedbene-programe-izbornih-predmeta/

lela2211
18.10.2011., 21:08
5. Odabir i upis izbornih predmeta studenti trebaju obaviti najkasnije do 21. listopada 2009 Najnovija informacija!!!Juhuuu :rofl:

tipfeler
18.10.2011., 21:44
I još od novosti o izbornim predmetima: http://www.ufzg.unizg.hr/2011/10/upute-studentima-uz-izvedbene-programe-izbornih-predmeta/

Dal ti izborni vrijede za nas izvanredne PO?
Dal se netko već predbilježio?

UnluckyToBe
18.10.2011., 21:58
Dal ti izborni vrijede za nas izvanredne PO?
Dal se netko već predbilježio?

Ma za nas jos ima vremena...rekla je ova nasa voditeljica da cemo to imat tek u 2. semestru ;) Jel tko u meduvremenu od vas skuzio ovaj IVA sustav?? Ja se i dalje ne mogu prijavit,a glupo mi je da stalno zovem one babe u referadi :P

tipfeler
18.10.2011., 22:01
Ma za nas jos ima vremena...rekla je ova nasa voditeljica da cemo to imat tek u 2. semestru ;) Jel tko u meduvremenu od vas skuzio ovaj IVA sustav?? Ja se i dalje ne mogu prijavit,a glupo mi je da stalno zovem one babe u referadi :P

Ja ne samo da ne znam kako da se prijavim nego niti ne znam kako da se za početak registriram?! Poslala sam mail na referadu i još jedan u informatičku službu al od nikog ni traga ni glasa?! :503:

UnluckyToBe
18.10.2011., 23:32
Ja ne samo da ne znam kako da se prijavim nego niti ne znam kako da se za početak registriram?! Poslala sam mail na referadu i još jedan u informatičku službu al od nikog ni traga ni glasa?! :503:

Dijelimo isti problem...ja sam cak i zvala referadu,pa me po brzom postupku odje**** :durica

Puff77
20.10.2011., 13:32
Htjela bih zamoliti nekoga od izvanrednih studenata da mi reče što je bilo na uvodnom predavanju u petak (ako ima nekih bitnijih informacija) i na prvom predavanju u subotu :) Unaprijed zahvaljujem :)

Itko? :)

UnluckyToBe
20.10.2011., 13:32
Novosti - "Pozivamo Vas na prisustvovanje koncertima i u ovoj akademskoj godini unutar Glazbene scene Učiteljskog fakulteta, koja ove godine 2011./2012. ulazi u šestu godinu djelovanja. Prisustvovanje koncertima studentima kojima ove godine započinju glazbeni predmeti (odg 1. godina i uč 2. godina) ulazi u opterećenje tih predmeta te će se dolazak evidentirati i uvažiti krajem semestra pri dobivanju potpisa." http://www.ufzg.unizg.hr/2011/10/20/
E sad,ne znam jel se to odnosi na sve, ili samo na redovne studente :ne zna:

girly-girl
20.10.2011., 17:08
niste imali glazbeni još? ako ga već imate pitajte profu.

tipfeler
20.10.2011., 19:41
niste imali glazbeni još? ako ga već imate pitajte profu.

Ma imali samo statistiku, a sad u petak i subotu imamo udarno (pogotovo subotu kad 8 sati :eek: imamo Pedagogija ranog odgoja 1 i 2 (ima da nam guzice otpadnu od toliko sjedenja)!

Ima li itko vježbe sa zadnjeg (i za sada jedinog :D ) predavanja (statistike)?

snapeforever
20.10.2011., 21:42
Ma imali samo statistiku, a sad u petak i subotu imamo udarno (pogotovo subotu kad 8 sati :eek: imamo Pedagogija ranog odgoja 1 i 2 (ima da nam guzice otpadnu od toliko sjedenja)!

Ima li itko vježbe sa zadnjeg (i za sada jedinog :D ) predavanja (statistike)?

8 sati slusat profesoricu koja predaje pedagogiju ranog odgoja , drzim fige :rofl:

dbezj
20.10.2011., 21:52
dali će na ufzg biti neka predavanja -opis faxa,blabla. . za ovogodišnje maturante ?? ?

tipfeler
20.10.2011., 22:34
8 sati slusat profesoricu koja predaje pedagogiju ranog odgoja , drzim fige :rofl:

Ajmeee...nemoj baš tako optimistično :eek:
Znam, zapamtila sam...kod nje mi se najbolje sjesti u prvu klupu da uopće išta čujem :)

reggae_girl
20.10.2011., 23:20
dali će na ufzg biti neka predavanja -opis faxa,blabla. . za ovogodišnje maturante ?? ?

sumnjam, eventualno odi na onaj sajam fakulteta il kak se to već zove u SCu, tam ćeš dobit letke i informacije :))

dbezj
20.10.2011., 23:35
sumnjam, eventualno odi na onaj sajam fakulteta il kak se to već zove u SCu, tam ćeš dobit letke i informacije :))

a jbg to je prošlo -bilo je prošli tjedan :(
ako bilo tko ima ikakvu ioformaciju neka javi. . .

ima li netko kojim slučajem one TESTOVE INFORMIRANOSTI od prošlih godina,a da može skenirat i poslat ? ? ? ?

laguna I
21.10.2011., 08:20
Pozdrav!
Jel netko razumije ovu poruku za izborne predmete, jel to rok za prijavu sutra ili je istekao prije dvije godine?!? Upisala sam izvanredni predškolski odgoj u Petrinji baš zbog tog što samo subotom mogu na faks i kako bi ja sad trebala sutra doći tamo?
Jel ta obavijest možda vrijedi samo za Zagreb,a nama izvanrednima će to biti omogućeno subotom?

dejjja
21.10.2011., 16:02
a jbg to je prošlo -bilo je prošli tjedan :(
ako bilo tko ima ikakvu ioformaciju neka javi. . .

Nek pošalje meni PP, ja ću ti odgovoriti na sva pitanja.

Jagereta
21.10.2011., 17:21
ja želim na ovaj fax..ali problem je što imama samo tri godine srednje škole može li mi neko uputiti šta trebam sve napravit da bi mogla na ovaj fax

dejjja
21.10.2011., 18:11
ja želim na ovaj fax..ali problem je što imama samo tri godine srednje škole može li mi neko uputiti šta trebam sve napravit da bi mogla na ovaj fax

Ovisi koja si škola. Ako je trogodišnja, moraš završiti i onaj četvrti razred.
Jer na faks možeš samo ako imaš četverogodišnju školu.

keti92
21.10.2011., 20:57
Jel ima netko od starijih generacija izvan. PO predavanja od profesorice Mindoljevic-Drakulic i jel zna kakvi su njeni ispiti????????????

dbezj
22.10.2011., 13:03

uz polaganje četvrte godine,mislim da trebaš položiti državnu maturu

girly-girl
22.10.2011., 14:54
tako je.

snapeforever
22.10.2011., 17:46
Ajmeee...nemoj baš tako optimistično :eek:
Znam, zapamtila sam...kod nje mi se najbolje sjesti u prvu klupu da uopće išta čujem :)

i kako je prošlo :D

tipfeler
22.10.2011., 22:10
i kako je prošlo :D

Obzirom da sam poslušala savjet i sjela u prve redove :D, moram priznati da i nije bilo tako loše!
Čak štoviše, profa mi je bila full simpa, a i predavanje je bilo interesantno (puno nekakvih anegdota) ;)

zwizda
23.10.2011., 16:01
Pozdrav svima!
Ja sam stari student generacija 2001/2002 i trebam svu raspoloživu pomoć. Naime, odslušala cijelu prvu i drugu i ostalo mi je 5 ispita s prve i cijela druga (smjer odgajatelj); frendica mi je rekla da pod hitno tražim odobrenje za nastavak studija, jer će mi sve propasti, ako do sljedeće godine to ne rješim. Raspitala se ja u referadi, predala zahtjev i dobila odobrenje. Obavila sam manje-više konzultacije za prvu godinu (hrvatski j.(Vignjević), Filmska (Mikić), dječja književnost (Zalar), Psihologija 1i 2 (Riđički) i zaštita zdravlja (Jovančević), a drugu neću ni počinjati dok ne očistim sve s prve. S obzirom na troje djece i posao, bit će mi dosta teško, a i od moje generacije dosta ih je već diplomiralo, a pola odustalo. Bilo bi mi lakše kada bih imala nekoga, a vidim da vas tu ima puno, tko bi mi mogao pomoći oko skripti, preporuka, ispita......Danas sam ubacila prijevnicu za hrvatski sljedeći tjedan, pa ako netko zna kako to ide kod prof. Vignjević, nek javi. Posudila sam u knjižnici pravopis i gramatiku (tako mi je rekla), ali ne znam na čemu se bazirati, što učiti?????Ako ima netko s voljom da pomogne jednoj gđi. da završi fax, nek se javi, a za uzvrat pečem fine kolače i torte:)

koliko si dugo čekala odobrenje? ja sam predala zadnji petak u 9.mj., žena u referadi rekla da će mi kroz 7-10 dana poslat poštom obavijest o odobrenju ali još ništa nije stiglo. pa me sad već malo frka. bitno da sam ja u petak išla na predavanje a ni ne znam dal će mi odobrit :rofl:

nije ni moja situacija bajna: upisala 2007/2008 (izvanredno), odslušala 1.g., dala uvjet za 2.g.(ostali mi filozofija i razvojna 2), odslušala 2.g. i stala. dakle, samo odslušala, ništa položila.
onda sam rješavala diplomski na ekonomiji, zaposlila se, udala se, itd... ispala iz kolotečine, pa samu sebe nagovarala vratit se na fax, i sve sad ću, sad ću, idući vikend, idući mjesec, e idući ponedjeljak idem u referadu... aha. ništ od toga. i tako skoro 2 g. al evo, bar sam sad predala zamolbu i sad čekam odobrenje.

ja sam ove neke predmete koje spominješ s 1. imala na 2. (filmsku i zaštitu zdravlja). za hrv.j.se ne sjećam baš ispita, al čini mi se da mi je ostala u sjećanju kao korektna.
jao, za dječju sam imala tako divnu skriptu...i lektire i sve, al nažalost dala nekoj curi koja mi nikad nije vratila :504: sad ni ne znam kako bi došla do nje.
preostaje mi samo da ti budem moralna podrška :mig: . znači ništ od finih kolača i torti za uzvrat, ali recepti su itekako dobrodošli :D

dejjja
23.10.2011., 21:44
koliko si dugo čekala odobrenje? ja sam predala zadnji petak u 9.mj., žena u referadi rekla da će mi kroz 7-10 dana poslat poštom obavijest o odobrenju ali još ništa nije stiglo. pa me sad već malo frka. bitno da sam ja u petak išla na predavanje a ni ne znam dal će mi odobrit :rofl:

Odi u referadu i kad uđeš odmah s desne strane uza zid imaš policu sa označenim slovima. Potraži pod slovom s kojim ti počinje prezime, možda su ti riješili molbu.

Ja sam molbu predala negdje počerkom 10 mj. i riješili su mi ju, a još uvijek mi nije ništa došlo doma poštom.

dbezj
23.10.2011., 22:26
dali je točno da će se za upis u ak.godinu 12/13 biti potrebna matematika isključivo položena na A razini, ili ostaje isto hr-A ,mat-B ,str.j-B ? ?

kuštrava kokoš
23.10.2011., 22:47
nije valjda? otkud ti ta informacija? :(

dejjja
24.10.2011., 09:10
Za razrednu + moduli - viša matematika, viši hrvatski, niži strani jezik
za razrednu + njemački - viša matematika, viši hrvatski, viši njemački
za razrednu + engleski - viša matematika, viši hrvatski, viši engleski
za predškolski - niža matematika, viši hrvatski, niži strani jezik

Ukida se vanredni predškolski jer se tom kvotom popunjuju mjesta na diplomskom.

kuštrava kokoš
24.10.2011., 10:44
koliko studenata će primati na predškolski(zagreb)?

keti92
24.10.2011., 11:43
Ima netko knjigu Osobine i psihološki uvjeti razvoja djeteta predškolske dobi ili knjigu Vaše kompetentno dijete pa da mi posudi da si skopiram????Šošnjar nam je dala 4 knjige jer sve fakat treba pročitat ili???

girly-girl
24.10.2011., 16:22
pa to imaš u dabi za fotokopirat, ako si u zg

zwizda
24.10.2011., 18:28
Odi u referadu i kad uđeš odmah s desne strane uza zid imaš policu sa označenim slovima. Potraži pod slovom s kojim ti počinje prezime, možda su ti riješili molbu.

Ja sam molbu predala negdje počerkom 10 mj. i riješili su mi ju, a još uvijek mi nije ništa došlo doma poštom.

o hvala na informaciji!!! budem sutra pogledala... nadam se da je tamo.

leeloo01
24.10.2011., 21:17
Pozdrav svima!
osposbi privatne poruke :mig:

dbezj
24.10.2011., 21:51

nnneeeeeeeeeee,samo neee matematika . . . . .hvala na informacijama ali još uvijek se nadam da će 1.12 objaviti MATEMATIKA -B :):503:

dejjja
24.10.2011., 22:43
nnneeeeeeeeeee,samo neee matematika . . . . .hvala na informacijama ali još uvijek se nadam da će 1.12 objaviti MATEMATIKA -B :):503:

Mnogi se tome nadaju, makar se sve više čini da će ipak biti viša razina.

dbezj
24.10.2011., 23:33
Mnogi se tome nadaju, makar se sve više čini da će ipak biti viša razina.

optimizma malo hehe XD
što se mora nije teško ali matematika mi ne nikako ne radi :kava:

Vlatka1975
26.10.2011., 12:36
osposbi privatne poruke :mig:

Jesam, valjda...nadam se da je sve o.k.:)

nije ni moja situacija bajna: upisala 2007/2008 (izvanredno), odslušala 1.g., dala uvjet za 2.g.(ostali mi filozofija i razvojna 2), odslušala 2.g. i stala. dakle, samo odslušala, ništa položila.
onda sam rješavala diplomski na ekonomiji, zaposlila se, udala se, itd... ispala iz kolotečine, pa samu sebe nagovarala vratit se na fax, i sve sad ću, sad ću, idući vikend, idući mjesec, e idući ponedjeljak idem u referadu... aha. ništ od toga. i tako skoro 2 g. al evo, bar sam sad predala zamolbu i sad čekam odobrenje.

ja sam ove neke predmete koje spominješ s 1. imala na 2. (filmsku i zaštitu zdravlja). za hrv.j.se ne sjećam baš ispita, al čini mi se da mi je ostala u sjećanju kao korektna.
jao, za dječju sam imala tako divnu skriptu...i lektire i sve, al nažalost dala nekoj curi koja mi nikad nije vratila :504: sad ni ne znam kako bi došla do nje.
preostaje mi samo da ti budem moralna podrška :mig: . znači ništ od finih kolača i torti za uzvrat, ali recepti su itekako dobrodošli :D

Hej! Dok ja skužim:mig: Uglavnom, ja sam papire predala prije godišnjih odmora, tako da se to jaaaako odužilo i odobrenje sam dobila 19.09., ali sam prije toga svaki dan visila u referadi, jer se čekao samo dekanov potpis. Baš mi je žao za skriptu iz dječje, dobro bi došla, jer sad moram čitati hrpetinu knjigica:503: Bila sam jučer na ispitu iz hrvatskog i doslovno sam se "oduzela" i zblokirala, te sve zaboravila:bonk: Ne mogu reći da je test težak, ali nakon toliko godina....gramatika.....sve mi se pomiješalo,a osnovnih stvari se nisam mogla sjetiti:ne zna: Sad ću morati na drugi rok u 12-om mjesecu, a mislila sam kako ću se toga rješiti i krenuti dalje. Idem dalje, ali opet sve ispočetka....No dobro, i tebi držim fige, pa ako nešto trebaš javi se...

tipfeler
26.10.2011., 14:42
pa to imaš u dabi za fotokopirat, ako si u zg

Ok, ajd molim te ponovno objasni gdje se nalazi ta čuvena kopiraonica jer ja ju nisam našla?!
Znači, to nije ona unutar faxa nego nekakva kućica kraj faxa ali koja kućica?!
Prvo je rampa :D onda je s lijeve strane ulaz u fax....malo dalje je ulaz za likovnu katedru em aj rajt? još dolje niže kad ideš uz zgradu faxa s lijeve strane, a parkić i klupice s desne, dođeš do onog nekog prolaza/vrata koja vode u drugu ulicu (ak sam dobro skužila)...ja nigdje nisam vidjela nekakav kučerak na kojem bi pisalo fotokopiraonica daba?! :ne zna:

E da, što se dotikavle Špoljar i 4 knjige...koje pak sad 4 knjige? Ona je na predavanju u subotu pokazivala/prodavala samo 3 knjige?! Zbunj?!

UnluckyToBe
26.10.2011., 16:09
Izvanredni! - Jel tko bio na onom koncertu sinoc? Navodno je bilo obavezno... :504:

girly-girl
26.10.2011., 16:09
ženo nije kućica nego ZGRADA pokraj faksa znači u toj ZGRADI di je kafić Akademija na početku, iza njega Mlinar itd. znači zgrada na glavnoj cesti, na savskoj :)

Harper Seven
26.10.2011., 16:29
kakav koncert?:S
i da kad ce nama pocet tjelesni i instrument?

tipfeler
26.10.2011., 20:04
Izvanredni! - Jel tko bio na onom koncertu sinoc? Navodno je bilo obavezno... :504:

WTF?!?! Kakav koncert?!
Ja nisam nigdje bila niti sam se prijavila na te koncerte-zar je to obavezno?

ženo nije kućica nego ZGRADA pokraj faksa znači u toj ZGRADI di je kafić Akademija na početku, iza njega Mlinar itd. znači zgrada na glavnoj cesti, na savskoj

Aaaa tako znači...ne znam od kud meni kučerak na pameti :D

da kad ce nama pocet tjelesni i instrument?

Pa zar instrument nemamo tek u drugom semestru?!

girly-girl
26.10.2011., 21:29
ahahha krepala sam kad sam vidjela kuću da tražiš :rofl:
za koncerte se nigdje ne prijavljuje nego se pojaviš i tamo ti daju kartonić i žig, pa moraš skupiti određen broj da bi dobila potpis. no to bi vam profesor trebao reći. iz instrumenta ili glazbenog.

dilema
27.10.2011., 23:57
Pozdrav svima!

Imam iste probleme...za Mikića ući iz njegove skripte ustvari bolje s neta..moraš imati šifru.. da uđeš na njegovu skriptu na stranicama UFZG-a...najbitnija su ti Filmska izražajna sredstva, ali preporučam da obavezno prođeš i povjest filma...voli kad znaš povezivat...u zadnje vrijeme pita usmeno imam vas po 15 u prostoriji, pa koje te pitanje zapadne..a to je stavr sreće...uglavno vidjela sam da neki ljudi dođu samo slušati ispit...pošto si stara ako te sruši vraća ti prijavnicu.........
odi kod njega na konzultacije, neka te zapamti

jovančević_ ja sam učila iz njegove knjige Godine prve zašto su važne i neke djelove iz skripte-preporučam da odeš na konzultacije-možeš miu se javiti e-mailom

oba sam ispita položila s 5

Hrvatskog me strah jer mi je neki dan rekla da osim pravopisa i gramatike imaju 2 pitanja iz jezične komunikacije(učiš iz knjige Komunikacijom do gramatike) uglavnom taj ispit ti je preduvjet za Velički za drugu godinu

test hrvatski; ije, je, dž.đ, padeži, glasovne promjene, veliko i malo slovo , subjekt,predikat...osnovno itd.

Zalar- bila sam prošle godine na konz. ali vidim da ću ponovno morati....uz literaturu imaš jedno 40 lektira za pročitati

Mene muči druga godina-zašto?

Za svaki predmet trebaš imati pripreme s prakse-Sočo,Velički, tjelesni, Likovni 4 lutke, 3 pripreme s dječjim radovima...Lutkarstvo 3 predstave-procesna drama

Hedu neću ni spominjat-taj ispit ostavljam zadnji

ako ti meni možeš kako pomoć javi se na pp.

tipfeler
28.10.2011., 09:01
ahahha krepala sam kad sam vidjela kuću da tražiš :rofl:
za koncerte se nigdje ne prijavljuje nego se pojaviš i tamo ti daju kartonić i žig, pa moraš skupiti određen broj da bi dobila potpis. no to bi vam profesor trebao reći. iz instrumenta ili glazbenog.

Obzirom da mi još nismo imali glazbeni, neću se previše uzrujavati po tom pitanju :kava:

Ok, ima li još nekoga, a da nije registriran na IVU?! Ja poslala upit njima na mail, al ni A ni B od ikoga po tom pitanju?!

pinky *.*
29.10.2011., 09:34
imam pitanje u vezi IVE... prijavila sam se u sustav, i krenula prijavit kolegije za 1. semestar... (PO) ali problemičić je nastao kad sam skužila da uopće nisu navedeni svi kolegiji koje imamo (nema zaštite zdravlja, nema statistike i nema prirodoslovlja) oće se to pojavit? kak uopće funkcionira taj IVA-sustav... jel možda profači trebaju neš napravit pa će se tek onda pojavit taj predmet na popisu ili to ovisi o jednoj osobi koja je zaboravila stavit te predmete na popis?

dejjja
29.10.2011., 20:02
imam pitanje u vezi IVE... prijavila sam se u sustav, i krenula prijavit kolegije za 1. semestar... (PO) ali problemičić je nastao kad sam skužila da uopće nisu navedeni svi kolegiji koje imamo (nema zaštite zdravlja, nema statistike i nema prirodoslovlja) oće se to pojavit? kak uopće funkcionira taj IVA-sustav... jel možda profači trebaju neš napravit pa će se tek onda pojavit taj predmet na popisu ili to ovisi o jednoj osobi koja je zaboravila stavit te predmete na popis?

Svaki profesor sam upravlja svojim predmetom, prihvaća studente i prijave za ispite.
Tak da vjerojatno nisu još to napravili.

pinky *.*
01.11.2011., 11:04
Svaki profesor sam upravlja svojim predmetom, prihvaća studente i prijave za ispite.
Tak da vjerojatno nisu još to napravili.

aha... hvala puno... :)

laguna I
03.11.2011., 19:31
Imam par pitanja na koje valjda nitko ne zna odgovor...???Izvanredni sam upisala i ne znam šta s onim izbornim predmetima do kad se oni moraju upisat ....i upisivanjem predmeta u indeks,dal nam oni daju popis koji samo prepišemo ili kak...a ovi u referadi ne znaju...ako tko zna molim pomagajte...PUNO HVALA!!!

tipfeler
03.11.2011., 20:25
Imam par pitanja na koje valjda nitko ne zna odgovor...???Izvanredni sam upisala i ne znam šta s onim izbornim predmetima do kad se oni moraju upisat ....i upisivanjem predmeta u indeks,dal nam oni daju popis koji samo prepišemo ili kak...a ovi u referadi ne znaju...ako tko zna molim pomagajte...PUNO HVALA!!!

Što se tiče indexa i prepravljanja krivo upisanih predmeta, niti oni sami još ne znaju što i kako, pa ako ne znaju oni, čemu onda da se mi opterećujemo oko toga ;)
Ne brini, reći će nam na vrijeme.
Što se tiče izbornih, ako sam dobro skontala voditeljicu Dejanu Bouillet-za sada još ništa od toga jer izborne imamo tek u drugom semestru.
Čini mi se da je rekla da ćemo na vrijeme biti obaviješteni što se tiče izbornih.

NOVO! OBNOVLJENI RASPORED ZA 1. GODINU IZVANREDNOG STUDIJA – SREDIŠNJICA FAKULTETA, MOŽETE PREUZETI OVDJE: http://www.ufzg.unizg.hr/wp-content/uploads/2010/10/1.-GODINA-RASPORED-ISSPO2.pdf Dejana Bouillet, voditeljica studija

choch
04.11.2011., 11:42
Jel imao ko Milana Matijevića iz teorija nastave i obrazovanje? Kak se treba učit kod njega,tj iz čega,kakva su pitanja i to?

dejjja
04.11.2011., 13:36
Jel imao ko Milana Matijevića iz teorija nastave i obrazovanje? Kak se treba učit kod njega,tj iz čega,kakva su pitanja i to?

On ti voli da pišeš svojim riječima.
Kad sam ga ja slušala, bila su ispiti tipa oko 5,6 pitanja.

Dva onako općenita, da možeš kenjati.

Jedno je znalo biti ful jednostavno, tipa da je odgovor samo jedna rečenica.

Ne mogu se sad točno sjetiti kaj se uči iz teorije n. i o., ali ako imaš nekakvih računanja ili varijabli ili tak nešto, to će ti isto biti.

Dvojka se može dobiti bez problema, pa čak i trojka.

choch
04.11.2011., 17:29
On ti voli da pišeš svojim riječima.
Kad sam ga ja slušala, bila su ispiti tipa oko 5,6 pitanja.

Dva onako općenita, da možeš kenjati.

Jedno je znalo biti ful jednostavno, tipa da je odgovor samo jedna rečenica.

Ne mogu se sad točno sjetiti kaj se uči iz teorije n. i o., ali ako imaš nekakvih računanja ili varijabli ili tak nešto, to će ti isto biti.

Dvojka se može dobiti bez problema, pa čak i trojka.

hvala ti :)
još samo jedno pitanjce,iz čega se treba učit?iz literature koju je dao ili ono s predavanja i neke sažetke nam je davao..

dejjja
07.11.2011., 12:18
hvala ti :)
još samo jedno pitanjce,iz čega se treba učit?iz literature koju je dao ili ono s predavanja i neke sažetke nam je davao..

Nemam pojma, mi smo imali neke divlje skripte.

tipfeler
08.11.2011., 10:31
Pitanjce...

Imaju li IZVANREDNI studenti prava na rad preko SC ugovora ili samo redovni?
Znam da nemaju pravo na x-icu ali mi je rečeno da x-ica nema nikakve veze s dizanjem ugovora pa molim ako itko išta o tome zna? :mig:

dejjja
08.11.2011., 12:08
Pitanjce...

Imaju li IZVANREDNI studenti prava na rad preko SC ugovora ili samo redovni?
Znam da nemaju pravo na x-icu ali mi je rečeno da x-ica nema nikakve veze s dizanjem ugovora pa molim ako itko išta o tome zna? :mig:

Samo redovni imaju pravo.
Izvanredni nemaju nikakva prava.

Lidija55
09.11.2011., 09:22
Drage moje tete i učiteljice trebala bih Vašu pomoć....

Naime, završila sam srednju strukovnu školu i sad završavam višu isto tako svoje struke....

Međutim nekako me sve više vuče srce da svoj život posvetim radu s djecom...

E sad željela bih upisati predškolski odgoj pa me zanima za početak dali se treba polagati kakva razlika ispita s obzirom na to da je sam zavšila strukovnu školu gdje nije bilo ni likovnog ni glazbenog.....

Kako sad idu upisi s obzirom na državnu maturu.... jer ja je nemam... završila školu 2002....?!!!Koliko košta godina izvanrednog studija u zg-u?!

Dali postoji kakva skripta ili nešto za lakšu pripremu za prijemni?!!

Molila bih Vas da mi pomognete jer ona njihova stranica je grozna....?!!!

Kakav je inače fakultet, njegova težina, profesori?!

Ne bojim se ničeg, želim učit ali svejedno bi voljela znat kakva je sredina?!

Puno puno hvala!!!!!

Molim te informaciju dali si uspjela prići test informativnosti?Od kud si učila?Ja druge godine planiram upisati , a situacija mi je slično ko kod tebe, mali klinci , 30 godina. hvala!!!

tulipan_01
09.11.2011., 15:26
Znate li možda što sve treba za stipendiju?:)

nixyca
09.11.2011., 21:42
Hej! I ja kanim na godinu upisati predškolski odgoj na Učiteljskoj akademiji u Savskoj. Pitanje... Mislite li vi polagati državnu maturu? Ja npr nemoram jer je prošlo više od 4 godine od kada sammaturirala (što je pravilo) a, znam da polaganjem državne dobivam puno veće izglede za upis. Znate li koji se predmeti moraju polagati, tj koje predmete oni gledaju na fakultetu? Hvala hvala na odgovoru :)

girly-girl
09.11.2011., 21:46
ako ne ideš na državnu, nemaš nikakve izglede da upadneš. jer na našem faksu nema posebnih kvota za one koji su ranije maturirali pa da ne bi morali.

nixyca
09.11.2011., 22:01
ako ne ideš na državnu, nemaš nikakve izglede da upadneš. jer na našem faksu nema posebnih kvota za one koji su ranije maturirali pa da ne bi morali.

da, to sam shvatila, baš si skupljam literaturu za napad na učenje :) Ako sam pohvatala informacije dobro niža razina eng i mat a viša hrv :)

dbezj
09.11.2011., 23:34
da, to sam shvatila, baš si skupljam literaturu za napad na učenje :) Ako sam pohvatala informacije dobro niža razina eng i mat a viša hrv :)

Neeee,od sada traže i MATKU na A razini :'( cryyy. -barem tako pise na portalima,ali sve će se znati 1.12

tipfeler
10.11.2011., 10:56
Samo redovni imaju pravo.
Izvanredni nemaju nikakva prava.

Hvala!

Molim te informaciju dali si uspjela prići test informativnosti?Od kud si učila?Ja druge godine planiram upisati , a situacija mi je slično ko kod tebe, mali klinci , 30 godina. hvala!!!

Ovako...što se tiče Testa informiranosti mislim da tu ne trebaš paničariti obzirom na tvoje godine "starosti" :mig:
Istina, ima hrpetina pitanja, ali večinu tih pitanja ćeš znati iz opće kulture.
Ja se nisam posebno pripremala...zadnjih tjedana sam samo malo intenzivnije pratila vijesti i švrljala po Netu i to je to. (nije da se hvalim, al imala sam najviše bodova od svih upisanih na mom izvanrednom smjeru i to zahvaljujem tome što imam podosta godinica :rolleyes: kroz koje sam čula i memorirala svega i svačega što mi je tu dobro došlo:)
Recimo, fulala sam na pitanjima kao što su npr. Koliko Jadranka Kosor ima zamjenika? Ili, kako se zove ministar obrane? Koji od navedenih nikada nije bio predsjednik Sabora?(šušak,Mesić,Tomčić,Šeks...) :)
Isto tako nisam znala neka pitanja vezana uz neke naše poznate arhitekte.
Uglavnom, pitanja su iz apsolutno svih područja!
S kojom zemljom ne graniči Poljska?(nabrojano 5 zemalja)
Tko je skladao operu Carmen?
Što znači izraz "bona fides"?
Za što se dodjeljuje Zlatna malina?
Tko je dobio Oscara za gl.mušku ulogu 2011.?
U kojim se filmovima proslavio Clint Eastwood?
i još masa drugih...znači i povijest, zemljopis, glazba, film, politika, filozofija, latinski, likovna umjestnost, antika.....

Hej! I ja kanim na godinu upisati predškolski odgoj na Učiteljskoj akademiji u Savskoj. Pitanje... Mislite li vi polagati državnu maturu? Ja npr nemoram jer je prošlo više od 4 godine od kada sammaturirala (što je pravilo) a, znam da polaganjem državne dobivam puno veće izglede za upis. Znate li koji se predmeti moraju polagati, tj koje predmete oni gledaju na fakultetu? Hvala hvala na odgovoru

Kao što ti je odgovorila girly-girl, bez državne mature se pozdravi s mogučnošću upisa na fax jer državna matura nosi hrpu bodova ;)
Vjeruj mi, isto pitanje sam na ovom forumu i ja postavila prije par mjeseci i dobila isti odgovor :)
Izašla sam na državnu i sve prošlo ok!
Sretno!

E da...još jedna informacija....osim što po novom za upis na naš fax traže višu razinu matematike i hrvatskog, te nižu engleskog....navodno više neće biti IZVANREDNOG UPISA!
Inače, godina izvanrednog košta 6000kn i plus još 1000kn koje moramo platiti za praksu u vrtiću ;)

kuštrava kokoš
10.11.2011., 15:17

E da...još jedna informacija....osim što po novom za upis na naš fax traže višu razinu matematike i hrvatskog, te nižu engleskog....navodno više neće biti IZVANREDNOG UPISA!
Inače, godina izvanrednog košta 6000kn i plus još 1000kn koje moramo platiti za praksu u vrtiću ;)

jel za predškolski na kraju treba viša ili niža matematika? :503:
recite mi otkud vam informacije da znam prema kome da se ravnam :D

tipfeler
10.11.2011., 20:40
jel za predškolski na kraju treba viša ili niža matematika? :503:
recite mi otkud vam informacije da znam prema kome da se ravnam :D

Za višu matematiku sam osobno(ne znam za druge) čula danas na radiju i to u par navrata....e sad...koliko je to točno...

Što se tiče ukidanja izvanrednog predškolskog smjera....to nam je rekla naša voditeljica i još par profesora na fax-u.

dejjja
10.11.2011., 23:24
Za višu matematiku sam osobno(ne znam za druge) čula danas na radiju i to u par navrata....e sad...koliko je to točno...

Što se tiče ukidanja izvanrednog predškolskog smjera....to nam je rekla naša voditeljica i još par profesora na fax-u.

Ja sam čula od predsjednice Studentskog zbora.
Za PO treba niža matematika, za RN viša matematika, ali to će se točno znati 1.12 kad je nekakava sjednica.... ne znam koga.

Izvanredni predškolski se ukida nagodinu jer će se tom kvotom popuniti mjesta na diplomskom. Znači, ona kvota koja je bila za izvanredne će biti sad za diplomski, s tim faks traži i veću kvotu jer računaju na to da će na diplomski dolaziti i studenti koji su prijašnih godina završili PO.

dbezj
12.11.2011., 12:23
nadam se da će ostavii matematiku na nižoj razini!!!!!!!!!! sve će se znati 1.12 kada krecu prijave
-:ne zna: dali su te izmjene samo na svučilištu u zg. ili cijela hrrr:kava: ??????

Nauk
14.11.2011., 10:56
Dali netko zna dali će idući tjedan biti predavanja s obzirom da po kalendaru treba biti izvanredni dekanski rok?

keti92
14.11.2011., 12:06
Izvanredni PO u zagrebu jel tko prijavljivao kolegije u iva sustav ja sam sad išla malo to gledat i vidim da kod razvojne psihologije nema našeg predavača...

tipfeler
14.11.2011., 13:38
Izvanredni PO u zagrebu jel tko prijavljivao kolegije u iva sustav ja sam sad išla malo to gledat i vidim da kod razvojne psihologije nema našeg predavača...

Koliko sam ja vidjela, nije samo problem u Razvojnoj nego i u ostalim predmetima kojima još uvijek nisu promijenili nazive, a čini mi se da nisu niti dobro raspoređeni po semestrima nego je ostalo onako kako je bilo prije ovih zavrzlama s novim predmetima i petogodišnjim studijem (ista stvar kao i s našim indexima u kojima nam je još uvijek sve krivo napisano:( )

keti92
14.11.2011., 13:51
da skužila sam i kaj onda ni ne treba prijavljivat kolegije il kaj??? jer je nedavno bilo na stranici fakulteta da prijavimo kolegije pa...a i objavljeno je kao kaj treba pisat u indeksu al opet ima predmeta koje mi nemamo ....

Finner
14.11.2011., 15:03
Bok svima.
Htio bih pitati organizira li učiteljski fakultet sveučilišta u Zagrebu ispite za polaganje hrvatskog kao stranog jezika!
Hvala vam unaprijed!

Markeca
15.11.2011., 10:53
Bok svima.
Htio bih pitati organizira li učiteljski fakultet sveučilišta u Zagrebu ispite za polaganje hrvatskog kao stranog jezika!
Hvala vam unaprijed!

ne.

http://croaticum.ffzg.hr/

keti92
16.11.2011., 08:50
tko zna kakva je sanja lovrić na seminarima,jel moramo pročitat sve pričice kaj nam je dao Majhut??

tipfeler
16.11.2011., 14:52
tko zna kakva je sanja lovrić na seminarima,jel moramo pročitat sve pričice kaj nam je dao Majhut??

Taman si mi uzela riječ iz usta :)
Makar, ja sam njega shvatila vrlo ozbiljno...ne djeluje mi kao lik koji gleda kroz prste pa sam nekako pomislila da bi i njegova asistentica mogla biti jednako oštra :rolleyes:
Kako bilo, ja zapičila u knjižnicu po sve knjigice i udri...već mi bajke na uha idu van:503:
a najbolje od svega je što sam se uspjela rascmoljiti na Oscar Wildea...ma joooj... :rolleyes:

da skužila sam i kaj onda ni ne treba prijavljivat kolegije il kaj??? jer je nedavno bilo na stranici fakulteta da prijavimo kolegije pa...a i objavljeno je kao kaj treba pisat u indeksu al opet ima predmeta koje mi nemamo ....

Stvarno nemam pojima :ne zna:
Baš i ja gledam te upute o tome kako upisati predmete u index pa mi nije baš sve jasno?!
Nije mi jasan ovaj glazbeni u 1. semestru?!, a bo'me niti Zaštita zdravlja i njega predškolskog djeteta? tih predmeta uopće nemamo na rasporedu sad u prvom semestru?! Zbunj?!

Al kao što vidim, oni su stvarno ustrajali u tome da eliminiraju sintić kao instrument!?!? :503:

maya33
20.11.2011., 09:33
dragi svi, molim malu pomoć, pošto nigdje nemrem naći odg na pitanje..
završila sam ekonomiju, 2 god radim u struci, no oduvijek mi je želja bila biti teta u vrtiću. nakon što sam ovim faxom zadovoljila sve svoje, odlučila sam slijediti srce i snove i želim upisati predškolski odgoj:). studiralas sam po starom programu.
dali moram upisivati 1god faxa ili mogu, uz polaganje razlike,upisati PDS?
npr- moja seka je završila matem i fiziku na PMF-u i uz 4 ispita ralike upisala PDS na ekonomiji i sad je završila magisterij na ekonomiji.. dali postoji takva neka mogućnost i na Učiteljskom?
Zvala sam na fax, ali nigdje konretan i razumljiv odgovor nisam dobila..:503:

hvala!

dejjja
20.11.2011., 21:54
dragi svi, molim malu pomoć, pošto nigdje nemrem naći odg na pitanje..
završila sam ekonomiju, 2 god radim u struci, no oduvijek mi je želja bila biti teta u vrtiću. nakon što sam ovim faxom zadovoljila sve svoje, odlučila sam slijediti srce i snove i želim upisati predškolski odgoj:). studiralas sam po starom programu.
dali moram upisivati 1god faxa ili mogu, uz polaganje razlike,upisati PDS?
npr- moja seka je završila matem i fiziku na PMF-u i uz 4 ispita ralike upisala PDS na ekonomiji i sad je završila magisterij na ekonomiji.. dali postoji takva neka mogućnost i na Učiteljskom?
Zvala sam na fax, ali nigdje konretan i razumljiv odgovor nisam dobila..:503:

hvala!

PDS na predškolskom ti još nije u funkciji. Navodno da kreće od slijedeće godine tak da ti ni oni sami još ne znaju.

No, moraš malo pogledati popis svojih predmeta koje si imala na ekonomiji i predmete koje imaju na predškolskom. Ne znam baš koliko je to sličnih predmeta tak da se meni čini da bi trebala polagati baš sve predmete, jer se tu ne radi samo o 4 do 5 predmeta razlike.

Ali nemoj da te ovo deprimira, to je samo moje mišljenje.
Ako ti je stvarno stalo do toga onda budi uporna.
Dođi osobno u referadu i pitaj. Ako ti kažu da ne znaju, traži ih da razgovaraš s nekime tko zna više o tome.
Moraš biti dosadna jer drugačije nećeš dobiti od njih nikakve informacije.

dbezj
21.11.2011., 15:20
Učiteljski studij
•Upisna kvota za državljane RH: 78•Upisna kvota za strane državljane: 0

Preduvjet za upis Naziv
Komunikativnost i motivacija

Ocjene iz srednje škole Naziv Vrjednovanje
Prosjek svih ocjena 25,00 %

Obvezni dio državne mature Naziv Razina Prag Vrjednovanje
Hrvatski jezik A 30,00 %
Matematika B 20,00 %
Strani jezik B 10,00 %

nee razumijemm -topiše na postani student! znači li to da nema promjena???

dejjja
21.11.2011., 15:34
Učiteljski studij
•Upisna kvota za državljane RH: 78•Upisna kvota za strane državljane: 0

Preduvjet za upis Naziv
Komunikativnost i motivacija

Ocjene iz srednje škole Naziv Vrjednovanje
Prosjek svih ocjena 25,00 %

Obvezni dio državne mature Naziv Razina Prag Vrjednovanje
Hrvatski jezik A 30,00 %
Matematika B 20,00 %
Strani jezik B 10,00 %

nee razumijemm -topiše na postani student! znači li to da nema promjena???

Hehhehe,, strašna si. :mig:

Znat će se 1.12 sve.

dilema
22.11.2011., 20:51
ZNA LI ITKO KAKO IZGLEDA ISPIT IZ DJEČIJE KNJIŽEVNOSTI KOD ZALAR?

KOLIKO PITANAJ I KAKAV SU NA PISMENOM, I KAD SE IDE NA USMENI...STARI SAM STUDENT...ALI MISLIM DA JE ISPIT JEDNAK...HVALAAA PUNOOOO:)

E , DA I IMA LI TKO SKRIPTU OD VLATKE DOMOVIĆ ZA UVOD U PEDAGOGIJU...JER JE PROF.SILOV OTIŠAO U PENZIJU...HVALA VAM PUNOOO

stari student
23.11.2011., 20:17
ja sam stari student i danas sam bila na ispitu iz uvoda u pedagogiju kod prof.domovic pitala je usmeno i moras uciti iz literature koju je ona zadala.nikakve skripte!pitala je nesto vezano za neformalno i formalno obrazovanje,drustveni koncepti podsustavi na cijelozivotno ucenje i tu je stala.
sigurno bi pitala jos samo nitko nije ucio iz literature nego iz skripte pa nije bila zadovoljna.pozdrav!

psihometrija
25.11.2011., 23:45
Ukoliko je nekome potrebna pomoć oko statističkih analiza za potrebe diplomskog i sl. u nastavku je link zanimljive i jako korisne stranice:

http://www.statistickeanalize.com/index.html

dilema
28.11.2011., 23:39
ja sam stari student i danas sam bila na ispitu iz uvoda u pedagogiju kod prof.domovic pitala je usmeno i moras uciti iz literature koju je ona zadala.nikakve skripte!pitala je nesto vezano za neformalno i formalno obrazovanje,drustveni koncepti podsustavi na cijelozivotno ucenje i tu je stala.
sigurno bi pitala jos samo nitko nije ucio iz literature nego iz skripte pa nije bila zadovoljna.pozdrav!

ako ti nije problem poslat mi na pp tu literaturu jer na njezinom panou nigdje nikad nisam vidila popis literature ili termine ispita za stare studente uvoda u pedagogiju, a ne e-mali ne odgovara, ...a ja ni do skripte ne mogu doć...kak se "zove" skripta...ima onih novih za njen "novi " predmet....

meni su neke cure pričale da ona ima pismene, da se uči iz skripti i da nije teško....o majko moja taj me predmet ubi već me Silov srušio jednom

tipfeler
29.11.2011., 12:03
Treba li itko knjigu

Osobine i psihološki uvjeti razvoja djeteta predškolske dobi-priručnik za odgojitelje, roditelje i sve koji odgajaju djecu predškolske dobi?

Imam fotokopiju viška pa ako nekom treba, cijena je 25kn :D

keti92
01.12.2011., 15:02
Jel zna neko kakav je ispit kod Aleksandre Drakulić jel ima nes kaj je posebno vazno i tak??

pinky *.*
03.12.2011., 14:19
15.12.'11. (četvrtak) je VELIKI BOŽIĆNI PARTY u Ground Zero Clubu (Siget - kod Bipe) za RGN, PBF, UFZG I FPZG!!!!!

Javite se na PM kako bi kupili karte(20kn)... :)

Dođite, bit će super!! :Pivo:

dilema
03.12.2011., 16:05
Ispit iz kineziologije kod prof.Horvata je premješten s 16.12.11. na 12.12.2011. ( 20.01.2012. za sad)a vrijeme ispita ostaje isto

znači 12.12.2011. Ponedjeljak
Osnove kineziologije 1 i 2 u 15h
Kineziološka metodika 1 i 2 u 15:30
Kineziološka metodika 3 i 4 u 16h

Vgnjević Hrvatski;
20.12.11, 14.02.2011, 28.02.2012., 24.04.2012., 12.06.2012., 25.06.2012., 11.09.2012., 25.09.2012. ispiti se pišu u 16h u sobi 217.

Rok za lutkarstvo kod Gruć je 19.12.2012. kako sam čula..nadam se da je informacija točna.

Molim Vas da stavljate ovdje rokove ispita i litereturu iz koje učite-da jedni drugima uštedimo vrijeme i pomognemo !!!!

Zahvaljujem!

girly-girl
03.12.2011., 16:52
pinky tko svira?

puzz
04.12.2011., 11:10
bok ljudi!
ja sam sada brucos, ali planiram se ispisati sa svog fakulteta i iduce godine upisati uciteljski...
jel ima odvje netko voljan tko bi mi objasnio malo kako to sve kod vas funkcionira, koji su predmeti na prvoj godini i sl. planirala sam jos prije bozica otici na koje predavanje, ali nisam sigurna jel se to moze kod vas a i nisam nigdje nasla nekakav raspored... :confused:
pa eto, bila bih zahvalna na pomoci :)

dejjja
04.12.2011., 12:43
bok ljudi!
ja sam sada brucos, ali planiram se ispisati sa svog fakulteta i iduce godine upisati uciteljski...
jel ima odvje netko voljan tko bi mi objasnio malo kako to sve kod vas funkcionira, koji su predmeti na prvoj godini i sl. planirala sam jos prije bozica otici na koje predavanje, ali nisam sigurna jel se to moze kod vas a i nisam nigdje nasla nekakav raspored... :confused:
pa eto, bila bih zahvalna na pomoci :)

Zanima li te predškolski odgoj ili razredna nastava?

Preporučujem ti da prolistaš zadnjih 20ak stranica jer se stalno priča o tome, pa onda ako imaš još kakvih pitanja, rado će ti ljudi odgovoriti.

girly-girl
04.12.2011., 16:42
također, na stranici ima dokument red predavanja u kojem možeš naći popis svih predmeta na oba smjera ;)

puzz
04.12.2011., 16:55
hvala lijepo djevojke! zanima me jos jel postoji negdje bas raspored, ono u koliko je sati koje predavanje?
i da, za prijemni onaj... cula sam da postoji skripta po kojoj se uci za to pa me zanima gdj se to moze nabaviti? :)

girly-girl
04.12.2011., 17:00
raspored se mijenja svake godine :ne zna: ali imaš pod dokumentima od ove godine. imaš u kopiraoni na faksu

puzz
04.12.2011., 18:53
super, hvala!! :D

puzz
06.12.2011., 09:23
evo nasla sam ja jos jedno pitanje :mig:
postoji li negdje popis literature za prvi semestar? i gdje se moze nabaviti? :D

girly-girl
06.12.2011., 09:39
ne, i ne postoji. mislim da ti nit ne treba, ali svatko zna za sebe :D

puzz
06.12.2011., 15:25
cek, cek malo... sad sam zbunjena:confused: a kako vi onda ucite?? :D

tipfeler
06.12.2011., 18:25
cek, cek malo... sad sam zbunjena:confused: a kako vi onda ucite?? :D

To pitanje sam i ja postavila prije par mjeseci jer sam bila jako, jako nestrpljiva da počnem učiti...a sad mi je i previše literature :D
Uglavnom, literatura ovisi o profesoru koji ti predaje...različiti profesori, različita literature i još različitije skripte ;)
Naravno, ovisi i o tome jesi li redovna ili izvanredna...dal si Učiteljski ili Predškolski odgoj....

Evo ti stranica s Učiteljskog faxa na kojoj ti je popis predmeta s detaljnim opisom unutar kojeg imaš i ponešto literature (ovo što ti govorim se tiče PO)

http://www.ufzg.unizg.hr/2011/10/obavijest-studentima-4/

puzz
06.12.2011., 18:31
ja sam mislila na razrednu nastavu pa me zanima jel ima nesto slicno za nju? :D

girly-girl
06.12.2011., 18:37
učimo kada počne faks, tj kada saznamo literaturu od profesora :D

puzz
06.12.2011., 19:32
bit ce onda da odmaram sljedecih 9-10 mjeseci :(
hvala ljudi...

girly-girl
06.12.2011., 19:42
pa onak, uživaj? :zubo: radi ili nešto :D kud se žuriš učiti :D
uostalom, neka ti netko od brucoša napiše literaturu :ne zna: ako ti se tak žuri

dilema
08.12.2011., 01:29
neko je nešto pitao u vezi ovog..ali izgleda prošla baba s kolačima ili...

OBAVIJEST STUDENTIMA
listopad 10, 2011 Obavijest studentima 1. godine redovitog i izvanrednog studija predškolskog odgoja da dođu potpisati aneks ugovoru koji im omogućava prelazak sa trogodišnjeg Stručnog studija predškolskog odgoja na trogodišnji Preddiplomski sveučilišni studij ranoga i predškolskoga odgoja i obrazovanja.

Potpisivanje će se vršiti od ponedjeljka 10. listopada do petka 14. listopada u vremenu 10.00 – 17.00h te u subotu 15. listopada od 10.00 – 12.00h u sobi 204, 2. Kat.

Preddiplomski sveučilišni studij ranoga i predškolskoga odgoja i obrazovanja

Diplomski sveučilišni studij ranoga i predškolskoga odgoja i obrazovanja

prof. Antonija Balić Šimrak

dilema
09.12.2011., 11:42
gdje ste vi ljudi pa nitko ne sudjeluje??!!!!

je li tko bio na ispitu iz Tjelesnog iz P.O. kod prof.Horvata?
gdje se piše ispit?
o čemu su obično pitanja, je li teško, ima li puno definicija i detalja, šta najčešće pita?
Iz čega učite?

Ima li tko skriptu za za ispit iz Dječje književnosti kod prof.Zalar...može i na p.p. bila bih mu jako zahvalna? ili da bar objasni kako ispit izgleda, kakva su pitanja?

Hvala na pomoći!

girly-girl
09.12.2011., 13:52
Ako ideš kod Horvata na ispit, obavezno idi na predrok, lakši je ispit ;) Kasnije stavi drugi tip ispita i moraš i na usmeni, a na predroku samo pismeni :)
Učila sam iz bilježnice, više mi nije ni trebalo.

stari student
09.12.2011., 17:41
Da li itko zna kad prof.Kornelija Spoljar (Predskolska pedagogija)ima ispite?

dejjja
19.12.2011., 10:02
Ima li tu netko kome PETEH drži klavir ili sintič?

Trebam ga hitno, a znam da on ima neke grupe rano ujutro, oko 8, 9.
Barem je prije znao tako imati.

kuštrava kokoš
16.01.2012., 22:48
u brošuri piše da je na prvoj godini potrebno odraditi 40 sati vrtića. nadam se da nisam nešto krivo shvatila.
kako doći do mjesta u vrtiću? sami se snalazite ili fakultet određuje? koliki je problem uskladiti tu praksu sa predavanjima/ispitima?

girly-girl
17.01.2012., 11:23
:facepalm: :D u akademskom kalendaru ti ima točno određeno vrijeme kada se praksa odrađuje, a to je kada završe predavanja i rokovi, prije početka idućeg semestra. to je naravno ako si redovni. redovni si sami slobodno nalaze praksu tj vrtić i to je to :)

kuštrava kokoš
17.01.2012., 11:29
nemam pojma, zato i pitam.
nisam na tom fakultetu, tek moram položiti državnu pa me zanima ima li kakvih problema u vezi toga.
koliko je teško naći praksu? kaj ako se ne nađe? postoji li mogućnost da se ne nađe? :D

tipfeler
17.01.2012., 12:17
u brošuri piše da je na prvoj godini potrebno odraditi 40 sati vrtića. nadam se da nisam nešto krivo shvatila.
kako doći do mjesta u vrtiću? sami se snalazite ili fakultet određuje? koliki je problem uskladiti tu praksu sa predavanjima/ispitima?

Ja sam upisala prošle godine prvu godinu (izvanredno) i nama je rečeno da bi uopće krenule u potragu za vrtićem i praksom, prvo moramo položiti Razvojnu psihologiju 1 i 2 te Pedagogiju, a to su dva, nadasve, opširna ispita...stoga moje legice i ja momentalno niti ne razmišljamo o tome kada ćemo i gdje žicati za praksu nego smo dušom i tijelom u hrpetini ispita koje su nam izbacili sve unutar tri tjedna :503:

Uglavnom, znam da sam negdje, na nekom panou, vidjela da postoji popis vrtića s kojima fax surađuje i mislim da se ne trebaš bojati da ju nećeš imati gdje odraditi ;)

Neki dan sam čak čula da ćemo (mi izvanredni) praksu odrađivati u 6om mjesecu?!-no tu info još moram provjeriti :)

Kao što su forumašice meni prošle godine tipkale tako sad i ja tebi tipkam da ako dođeš na naš fax, pripremi se na TOOOOTALNU neorganizaciju...nitko ništa ne zna, nikoga nemaš za pitati, kažu jedno, a rade drugo...ma horor...al bože moj, kako svima tako i nama :D

Sretno!

snapeforever
17.01.2012., 15:30
po starom programu, praksa za redovne studente (ne znam kak je s izvanrednima) trebala je biti 2 tjedna u 2. mjesecu, nakon rokova i onda na proljeće

po novome, ove prakse u drugom mjesecu nemamo, nego ćemo imati samo tjedan dana na proljeće

dexter1892
19.01.2012., 15:05
Pozz ljudi. Imam jedno pitanje pa se nadam da će netko moć odgovorit. Ove godine završavam srednju i planiram na učiteljski i sad me zanima dali se možda dodatno boduje izborni predmet pisan na maturi ili ne. Hvala unaprijed :))

angel08
19.01.2012., 19:36
Mislim ove godine upisat vanredno u čk za odgajatelja , pa me zanima dal se pise prijemni :confused: :503:

puzz
20.01.2012., 10:54
mene zanima, ako netko zna, koliko je bodova ove godine imao zadnji na listi za razrednu nastavu? :D

tipfeler
20.01.2012., 11:01
Mislim ove godine upisat vanredno u čk za odgajatelja , pa me zanima dal se pise prijemni :confused: :503:

Nama su na prvom druženju/upoznavanju studenata i profesora u listopadu prošle godine rekli da smo mi zadnja godina izvanrednog studija te da su odlučili ukinuti taj način studiranja, pa daj si ti to još dobro provjeri da ne bi bilo nismo znali ;)

Leonaa7
22.01.2012., 21:40
Ako zavrsim uciteljski s engleskim jezikom, mogu li na kraju studija dodatno polagati jos predmete za likovni? Postoji li ta mogucnost?

girly-girl
22.01.2012., 22:37
ne, morala bi ponovno na prijemni itd. priznali bi ti predmete koje si položila a zajednički su, ali morala bi ispočetka

Leonaa7
23.01.2012., 00:01
To bi znacilo da bi trebala pohađati jedan predmet svih 5 godina - Crtanje. :/ Pa to je grozno. Zar se ne može nekak usporedno?
Hvala na odgovoru :)

girly-girl
23.01.2012., 11:26
gle, pitaj u referadi, to je nekako najlogičnije, jel :)
ja sma ti rekla ono što znam od drugih, no svakako bi morala pisati molbu, uostalom koliko znam likovni imaju i svoje neke stručne predmete koje na engl nemate, tako da se ne radi samo o crtanju jel

tipfeler
27.01.2012., 23:55
Imam veeeliku molbu ako mi itko može pomoći?

Trebala bi pomoć oko jednog statističkog zadatka kojeg trebam riješiti u sklopu seminara za ispit iz Statistike (PO-1.godina) :503:

Zapravo, ja sam nešto riješila pa bih se samo htjela konzultirati :mig:

Plizzzz pomagajte!

dejjja
28.01.2012., 00:27
To ti je bolje pitati na ekonomiji. :D

Samo da se pohvalim, ja sma diplomirala u 12. mjesecu! :cheer::cheer::cheer:

P.S. Pa kaj nitko od vas nema Peteha?

tipfeler
28.01.2012., 00:42
Pitala sam na svim mogućim forumima koje sam našla vezano uz ekonomiju i nitko me ne doživljava :(

To je predmet koji je od prošle godine novo uveden za predškolski odgoj, a prof koji ga drži, mislim da drži i matematiku na učiteljskim smjerovima pa sam se nadala da će se naći koja dobra dušica sa kakvim znanjem iz statistike i na ovom mjestu :D

Iskrene čestitke na diplomi!!!

dejjja
28.01.2012., 10:38
Ma znam, imala sam i ja Statistiku, ali nisam si baš dobra s njom :D

tipfeler
28.01.2012., 13:16
Ma znam, imala sam i ja Statistiku, ali nisam si baš dobra s njom :D

A tko ti ju je držao? Jel prof.Tepeš?

dexter1892
28.01.2012., 15:23
Kad gledam za fakultet,i piše učiteljski studij,to je samo za od 1.-4. ili?

dejjja
28.01.2012., 20:05
A tko ti ju je držao? Jel prof.Tepeš?

Nije, mi smo Opića imali. Tepeš meni nije ništa držao.

snapeforever
01.02.2012., 09:19
Imam veeeliku molbu ako mi itko može pomoći?

Trebala bi pomoć oko jednog statističkog zadatka kojeg trebam riješiti u sklopu seminara za ispit iz Statistike (PO-1.godina) :503:

Zapravo, ja sam nešto riješila pa bih se samo htjela konzultirati :mig:

Plizzzz pomagajte!

pitaj, pa ću ti probat pomoć :D

dejjja
01.02.2012., 15:24
Kad gledam za fakultet,i piše učiteljski studij,to je samo za od 1.-4. ili?

Da, i pritom si biraš još nešto od ovoga:

- njemački jezik
- engleski jezik
- informatika, hrvatski jezik, likovna kultura, odgojne znanosti (za ova četiri ti ide jena rang lista, njemalki ima svoju rang listu i engleski svoju).

I to možeš predavati u višim razredima.

OT: Ja se nadam da će fakat uvesti informatiku kao obavezan predmet od 1. razreda :trljaruke: :D

Shining star
01.02.2012., 15:32
Pozdrav! Može li mi tko reći da li je teško upasti na učiteljski (razredna nastava) redovno-bez plaćanja? Ako je prosjek tijekom srednjoškolskog obrazovanja čista četvorka..

UnluckyToBe
02.02.2012., 10:01
Kakvi su usmeni ispiti kod prof. Žabčića-likovni?

girly-girl
02.02.2012., 10:20
:rofl: lagani :D

snapeforever
02.02.2012., 10:58
a usmeni kod prof. Zalar :)

girly-girl
02.02.2012., 12:08
moraš znati, nema puštanja kod nje. pomoći će ti, ali ako ne znaš, neće te pustiti

snapeforever
02.02.2012., 12:23
hvala :)

tipfeler
02.02.2012., 13:14
:rofl: lagani :D

Koliko lagani? :) Mislim, jel ti da sliku nekog likovnog djela pa ju moraš tam pred njim analizirati ili ti samo pogleda mapu (kaj smo slikale na vježbama) i tu i tamo propita pokoje pitanjce s predavanja? :)

E da, i jel istina da se njemu na ispitu pojaviš s prijavnicom ili ipak moraš ubaciti prijavnicu u sandučić tjedan dana ranije?

girly-girl
02.02.2012., 14:14
pa nama je dao 10 pitanja prije ispita koji su nam bili u ispitu, i svi su dobili 4 ili 5. na ispit smo donosili mape pa je na upisu zaključivao ocjenu ispit + mapa+ dolasci

tipfeler
02.02.2012., 15:22
Da, da i nama je dao 10 pitanja...znači, ne moram se brinuti.... :D

thx

UnluckyToBe
02.02.2012., 17:51
pa nama je dao 10 pitanja prije ispita koji su nam bili u ispitu, i svi su dobili 4 ili 5. na ispit smo donosili mape pa je na upisu zaključivao ocjenu ispit + mapa+ dolasci

Hvala! Evo upravo smo pisali ispit i to je stvarno bila sprdacina od ispita...prepisivanje na veliko.

tipfeler
02.02.2012., 18:52
Jel se sjećaš možda kojih pitanja :D

girly-girl
02.02.2012., 20:18
ne bi baš to pisala na tvom mjestu a forum unlucky :D

UnluckyToBe
02.02.2012., 21:45
ne bi baš to pisala na tvom mjestu a forum unlucky :D

Why not? :P

girly-girl
02.02.2012., 22:05
pa, nikad ne znaš :)

tipfeler
03.02.2012., 10:00
pa, nikad ne znaš :)

Istina, nemoj sad da zbog toga nama koji tek izlazimo, ispit umjesto sprdačine bude hebačina :D :p

girly-girl
03.02.2012., 10:13
e, pa to :D

dexter1892
04.02.2012., 15:58
Oke,hvala :)

snapeforever
05.02.2012., 19:55
može netko ukratko reć kakvi su testovi kod jovančevića na zaštiti, znam da su na zaokruživanje...jel se traže neki detalji ili :)

keti92
06.02.2012., 12:43
kažu da je na ispitu za književnost i.b.m zna li netko kaj je na drugom roku ili barem koje knjige su važnije za pročitat???

dbezj
08.02.2012., 22:34
kada bi mogao biti ispit opće informiranosti?????????

dexter1892
09.02.2012., 11:42
Koliko je težak prijamni?

mia0208
09.02.2012., 19:52
Koliko je težak prijamni?

Nije preteško.

dbezj
09.02.2012., 21:52
kako pripremiti prijamni,,tj.treba li se uopće pripremati???

mia0208
10.02.2012., 09:16
kako pripremiti prijamni,,tj.treba li se uopće pripremati???

Prati vijesti, nauči ministre, malo o saboru, vladi, dodjelama nagrada (oscar, lav, medvjed),filmovi, glumci, redatelji..uglavnom tako neke općenite stvari

dbezj
10.02.2012., 22:04
tnx :)

Lady Camomile
11.02.2012., 13:26
Zna li netko kakav je Jovančević na usmenom?

dexter1892
13.02.2012., 16:26
Prati vijesti, nauči ministre, malo o saboru, vladi, dodjelama nagrada (oscar, lav, medvjed),filmovi, glumci, redatelji..uglavnom tako neke općenite stvari

Znači ono,križaljke i te fore? ;)

I koliko ima pitanja na testu?

mia0208
13.02.2012., 18:31
Znači ono,križaljke i te fore? ;)

Možeš i tako probat :D
Ne sjećam se točno, ali mislim da je bilo 80 pitanja

dexter1892
16.02.2012., 17:27
Možeš i tako probat :D
Ne sjećam se točno, ali mislim da je bilo 80 pitanja
Oke,hvala ti. A faks ko faks,jel teško da baš moraš štrebat stalno?

dani523
17.02.2012., 11:43
Molim vas da se javi netko tko je položio ispit iz Medijske kulture u Petrinji kod Majhuta, hitno je, hvala

pinkybrit
21.02.2012., 18:43
Dragi kolege!

Moram ici na komisijski ispit kod prof. Aleksandre Mindoljevic Drakulic

(Psihologija). Jel mi netko moze reci iz vlastitog iskustva, odakle mi je najbolje

uciti, na sta da posebno obratim paznju itd.?

Hvala unaprijed, cijenim svaku pomoc

reggae_girl
22.02.2012., 17:23
Do kad možemo upisat sljedeći semestar?

Freakette
22.02.2012., 17:53
Navodno do 3.3., tak sam ja čula.

reggae_girl
23.02.2012., 22:48
misliš da i u subotu možemo? pošto je prva u mj znam da rade, al to bi bilo super! a za izborne do 2. se isto moramo zapisat il? i još neštoo...da, jel se mogu upisat u slj sem bez da imam 1 potpis i ocjenu, po to idem u čet, al bi se ja u pon upisala :) zvučim ko da upisujem 2. a ne 6. semestar! :)

dejjja
24.02.2012., 14:31
misliš da i u subotu možemo? pošto je prva u mj znam da rade, al to bi bilo super! a za izborne do 2. se isto moramo zapisat il? i još neštoo...da, jel se mogu upisat u slj sem bez da imam 1 potpis i ocjenu, po to idem u čet, al bi se ja u pon upisala :) zvučim ko da upisujem 2. a ne 6. semestar! :)

Moraš imati 25 bodova.

Ako imaš bez tog potpisa i ocjene 25 bodova, normalno se upisuješ.
Ako ti budu kaj srali, onda reci da ideš u četvrtak po potpis i da ćeš onda doći.

U subotu se možeš normalno upisati, čak bih ti to i preporučila jer nema velike gužve, ili ponedjeljkom popodne.

dejjja
24.02.2012., 14:35

Ministri, vlada i sabor će ti biti sigurno.

Ove nagrade također. Moglo bi ti biti pitanja o smrti poznatih osoba u zadnjih godinu dvije.

Možda "Kad je rođen Severinin sin?" ili "Kako se zove Severinin sin?" :lol::lol:

reggae_girl
24.02.2012., 17:45
Moraš imati 25 bodova.

Ako imaš bez tog potpisa i ocjene 25 bodova, normalno se upisuješ.
Ako ti budu kaj srali, onda reci da ideš u četvrtak po potpis i da ćeš onda doći.

U subotu se možeš normalno upisati, čak bih ti to i preporučila jer nema velike gužve, ili ponedjeljkom popodne.

Znaci moras imat 25 bodova? Dosta mojih je uvjereno da nema nikakvog uvjeta paa...a kak mogu u sub ak je u sub 3.3...i da hvala ti puno :)

dejjja
24.02.2012., 19:42
Znaci moras imat 25 bodova? Dosta mojih je uvjereno da nema nikakvog uvjeta paa...a kak mogu u sub ak je u sub 3.3...i da hvala ti puno :)

Bila sam jučer u referadi i bila je neka cura koja nema puno potpisa jer je bila bolesna.

Pa joj je Aleksandra rekla da si skupi potpise i upiše ocjene koje joj sve skupa donose 25 bodova i onda može upisati ljetni semestar.

Pa ako su upisi do 3.3, a 3.3 je subota, onda se valjda možeš i u subotu upisati. :ne zna:

Nema na čemu. :mig:

reggae_girl
24.02.2012., 23:13
Bila sam jučer u referadi i bila je neka cura koja nema puno potpisa jer je bila bolesna.

Pa joj je Aleksandra rekla da si skupi potpise i upiše ocjene koje joj sve skupa donose 25 bodova i onda može upisati ljetni semestar.

Pa ako su upisi do 3.3, a 3.3 je subota, onda se valjda možeš i u subotu upisati. :ne zna:

Nema na čemu. :mig:

piše do 2.3. da su upisi...zakaj onda moji misle da nemoramo niš imat za upis, nikakav uvjet?

a dobro...onda ću otić u pon popodne i obavit to...A reci još, ako možda znaš, koji zbor trebamo upisat? sad ću bit 6. semestar a nikad nisam išla na taj izborni

dbezj
29.02.2012., 15:55
Ministri, vlada i sabor će ti biti sigurno.

Ove nagrade također. Moglo bi ti biti pitanja o smrti poznatih osoba u zadnjih godinu dvije.

Možda "Kad je rođen Severinin sin?" ili "Kako se zove Severinin sin?" :lol::lol:

:rofl::rofl:

kako stojite na oglednim listama .upadate li prema ocjenama???
da li su test i prijamni razgovor inače isti dan ili....sta pitaju na razgovoru????:confused::kava:

dejjja
29.02.2012., 22:46
A reci još, ako možda znaš, koji zbor trebamo upisat? sad ću bit 6. semestar a nikad nisam išla na taj izborni

Prolistaj par stranica unutrag, mislim da sam već nekome pisala koji su izborni dobri.

:rofl::rofl:

kako stojite na oglednim listama .upadate li prema ocjenama???
da li su test i prijamni razgovor inače isti dan ili....sta pitaju na razgovoru????:confused::kava:

Joj, ja se toga više ni ne sjećam.

anavica
29.02.2012., 23:15
Imam pitanje...upisala bi Učiteljski fakultet,a srednju školu (opća gimnazija) sam završila još 2004 god. Zanima me ako netko zna koji je sada postupak koji moram proći,pošto nemem državnu maturu jer je tad nije ni bilo,koji predmeti se nalaze na prijamnom... Hvala

girly-girl
29.02.2012., 23:26
moraš polagati državnu nažalost svejedno

anavica
29.02.2012., 23:38
moraš polagati državnu nažalost svejedno

:504::504: Rečeno mi je da je različito od fakulteta do fakulteta za starije od 24 godine...pa sam mislila da je slučajno na Učiteljskom bez mature. Hvala

girly-girl
01.03.2012., 09:17
da, različito je, ali nažalost kod nas nemaju posebnu lisu/kvotu za one koji su polagali po starom :visi:

tipfeler
01.03.2012., 20:27
Pitanjce...ima li itko od vas prof. Ivan Mrkonjića?

Htjela bih uzeti za izborni njegovu Metodika razvoja matematičkih pojmova al se bojim da ne naletim na nešto ili nekog tko će me maltretirati pa da ne bi bilo da požalim što sam to odabbrala :rolleyes:

E da, zanima me i što znate o profi i predmetu Jelena Vignjević Javni govor?

ancica_8990
01.03.2012., 20:51
Pitanjce...ima li itko od vas prof. Ivan Mrkonjića?

Htjela bih uzeti za izborni njegovu Metodika razvoja matematičkih pojmova al se bojim da ne naletim na nešto ili nekog tko će me maltretirati pa da ne bi bilo da požalim što sam to odabbrala :rolleyes:

E da, zanima me i što znate o profi i predmetu Jelena Vignjević Javni govor?

Ja sam ga imala jedan semestar. Osobno, meni je on bio dosadan jer je samo ispričao sve ko da je snimljen i da je pritisnuo play. Sve najbolje o njemu inače, al je dosadan kao predavač.

girly-girl
01.03.2012., 21:17
vignjevićka je super, moje cure su išle na javni govor i nije im bilo žao, nije ih ni davila :)

tipfeler
01.03.2012., 21:57
Ja sam ga imala jedan semestar. Osobno, meni je on bio dosadan jer je samo ispričao sve ko da je snimljen i da je pritisnuo play. Sve najbolje o njemu inače, al je dosadan kao predavač.

Ma da, i ja bih ga imala jedan semestar ako ga uzmem za izborni...a daj mi reci kakav je na ispitu i kakav je sam ispit(usmeni, pismeni, jedno i drugo ili samo seminar)?

Isto pitanje i za girly-girl...kakav je ispit kod nje?

dbezj
01.03.2012., 22:54
kako putujete do faxa u petrinji ,ako ste iz zg.????

ancica_8990
02.03.2012., 07:41
Ma da, i ja bih ga imala jedan semestar ako ga uzmem za izborni...a daj mi reci kakav je na ispitu i kakav je sam ispit(usmeni, pismeni, jedno i drugo ili samo seminar)?

Isto pitanje i za girly-girl...kakav je ispit kod nje?

ja sam prosla njegov ispit preko kolokvija, nismo imali nikakav rad. Tako da ti detaljnije bas i nisam od koristi. Ipak je to bilo prije 3 godine.

tipfeler
02.03.2012., 11:28
ja sam prosla njegov ispit preko kolokvija, nismo imali nikakav rad. Tako da ti detaljnije bas i nisam od koristi. Ipak je to bilo prije 3 godine.

Obzirom da sam ja izvanredni, mislim da na kolokvije mogu zaboraviti :(

Ok, a vi koje ste ga imale, jeste slušale baš taj predmet Metodika razvoja matematičkih pojmova ili on predaje i još neke druge predmete?
Ako ste slušale baš taj predmet, možete mi pobliže pojasniti o čem se radi, jel zanimljiv, težak, lagan...?
Na njega pikiram otkako sam se upisala na ovaj fax jer mi ovako po imenu zvuči full zanimljivo, al kao što rekoh, htjela bih još malo prošnjofati kod vas, starijih i iskusnijih koka ;) , da se ne bi zaletila i izabrala nekaj zbog čeg ću požaliti...a imam još jako malo vremena da se odlučim :503:

Unaprijed hvala i sorry na gnjavaži al kratka sam s vremenom za odluku pa me fata panika :eek:

mia0208
02.03.2012., 13:56
kako putujete do faxa u petrinji ,ako ste iz zg.????

Auto i bus

keti92
02.03.2012., 14:28
jel zna neko profku vesnu bilić i predmet nasilje nad djecom?

espana
02.03.2012., 19:30
Obzirom da sam ja izvanredni, mislim da na kolokvije mogu zaboraviti :(

Ok, a vi koje ste ga imale, jeste slušale baš taj predmet Metodika razvoja matematičkih pojmova ili on predaje i još neke druge predmete?
Ako ste slušale baš taj predmet, možete mi pobliže pojasniti o čem se radi, jel zanimljiv, težak, lagan...?
Na njega pikiram otkako sam se upisala na ovaj fax jer mi ovako po imenu zvuči full zanimljivo, al kao što rekoh, htjela bih još malo prošnjofati kod vas, starijih i iskusnijih koka ;) , da se ne bi zaletila i izabrala nekaj zbog čeg ću požaliti...a imam još jako malo vremena da se odlučim :503:

Unaprijed hvala i sorry na gnjavaži al kratka sam s vremenom za odluku pa me fata panika :eek:
Nama izvanrednima je ispit bio seminar, ne znam da li se nešto sada promijenilo. Malo smo rješavali neke zadačiće, puno smo ga slušali, ali općenito je bio ok.
Jelena Vignjević je jedna predivna profesorica. Iz Javnog govora bilo je potrebno pročitati jednu knjigu iz koje je bio ispit i zaista nije bilo teško. Trebalo je sastaviti i mapu prije ispita koja je sadržavala naše primjere govora za pozdrav studenata prvog dana fakulteta, pozdrav roditeljima pri prvom dolasku u vrtić, govor prijatelju povodom njegovom diplome, ne znam da li je još koji bio. I trebalo je analizirati neki od poznatih govora koje ćete slušati na satu. Čini se puno, ali zaista nije.
Vesna Bilić i nasilje nad djecom, osobno nisam bila, ali kolegica je i moj je savjet da kod nje budeš redovito na nastavi i ispunjavaš sve obaveze jer ti neće dati potpis i neće ju zanimati izgovori koje imaš. Navodno je kolegij vrlo interesantan i treba ga upisati što prije jer ode među prvima.

girly-girl
02.03.2012., 20:38
jel zna neko profku vesnu bilić i predmet nasilje nad djecom?

pisala sam već o tome..
profesorica sama po sebi je super, ispit je razgovor o nasilju, vrstama, itd.. a sam kolegij je zanimljiv, premda potresan

tipfeler
03.03.2012., 00:00
Nama izvanrednima je ispit bio seminar, ne znam da li se nešto sada promijenilo. Malo smo rješavali neke zadačiće, puno smo ga slušali, ali općenito je bio ok.

Taman sam se danas prijavila za Javni govor, al ovaj opis predmeta što si dala me nimalo ne privlači...ak nešto ne znam, onda je to držati govore i smišljati iste-zapravo, to mi je noćna mora :(

Mislim da ću se prebaciti na Metodiku razvoja matematičkih pojmova, jedino što me još zanima vezano uz taj predmet je težina ovih "zadačića" koje si navela da ste rješavale :D
Da ne bi bilo da se to odnosi na neku višu matematiku...jedva sam donekle prokužila ovu Statistiku kod Tepeša koju sam prije dva tjedna položila pa da slučajno pod tim "matematičkim pojmovima" ne ispadnu neke derivacije, integrali, funkcije višeg reda, logaritmi i tako to :eek:

keti92
04.03.2012., 15:09
zna li netko vladimira šimovića ili silviju rogošić i predmet virtualne društvene mreže?

girly-girl
04.03.2012., 23:15
i to tome sam pisala. šimović je samo voditelj kolegija, rogošić ga izvodi. ok je, na satovima ima dosta rasprava, šalje na mail tekstove pa se o njima razgovara. umjesto ispita imali smo seminarske, ali ne možeš ofrlje napisati, to ne prolazi :D

keti92
05.03.2012., 08:29
a sorry pokušala sam nać dal gdje piše o njima al ima brdo stranica pa nikak da nađem,hvala ti,kaj misliš da mi je bolje upisat?? jer kod vesne kažu da moram redovita bit a ko zna kad bum imala ta predavanja

girly-girl
05.03.2012., 10:43
gle svugdje je isto, imaš tri izostanka. što se tiče vremena izbornih zato se nalazite prvi puta i dogovarate vrijeme koje svima najbolje odgovara. nama su se virtualne poklapale pa smo pomaknuli, a sa predavanja smo odlazili 15 min ranije

keti92
06.03.2012., 11:28
kaj si mislila pod tim da se nemože ofrlje napisati seminarski ??

keti92
06.03.2012., 12:16
zna li netko nešto u vezi ovih profesora i predmeta Dunja Pavličević Franić / Katarina Aladrović Slovaček Jezične igre i učenje hrvatskog jezika??

girly-girl
06.03.2012., 13:13
kaj si mislila pod tim da se nemože ofrlje napisati seminarski ??

što ti tu točno nije jasno? nemreš naškrabat u sat vremena i nadati se petici, eto tako :D davala je trojke bez beda, i da se ponove seminarski :zubo:

snapeforever
07.03.2012., 21:35
postoji li nekim slučajem ovdje netko tko je upisao razvijanje sluha i ritma 2 i bio danas na dogovoru sa profesoricom?

tipfeler
08.03.2012., 22:37
Trebala bih pomoć vezano uz izvoditelje(ice) instrumenta-klavir...

Vezano uz taj predmet, pojavilo se više imena pa bih trebala savjet kod koga se najpametnije prijaviti (ako ćemo uopće imati tu mogućnost biranja ili će nas oni sami međusobno raspodijeliti )?

Branka Bubalo-Paliska
Ivanka Novosel
Igor Peteh
Senka Bašek-Šamec
Katarina Koprek
Jelena Blašković

Unaprijed hvala! ;)

mia0208
09.03.2012., 20:59

Vezano uz taj predmet, pojavilo se više imena pa bih trebala savjet kod koga se najpametnije prijaviti (ako ćemo uopće imati tu mogućnost biranja ili će nas oni sami međusobno raspodijeliti )?

Branka Bubalo-Paliska
Ivanka Novosel
Igor Peteh
Senka Bašek-Šamec
Katarina Koprek
Jelena Blašković

Unaprijed hvala! ;)

Blašković!

dbezj
09.03.2012., 22:30
:503::503:
test opće informiranosti je u cjelosti na zaokruživanje ili se mora nadopunjavati???':ne zna:
gdje se može pogledati primjer testa???

tipfeler
09.03.2012., 22:43
Koliko se ja sjećam, u cjelosti je na zaokruživanje (apsolutno su zastupljena sva moguća i nemoguća područja), a gdje se može vidjeti, to ne bih znala jer kad sam i ja to htjela pogledati prošle godine, nigdje nije bilo niti T od Testa opće informiranosti :(

girly-girl
10.03.2012., 08:45
kako nije bilo? u kopiraonici imaju od zadnjih ne znam koliko godina :ne zna:

dbezj
10.03.2012., 21:05
hwala vam :)

tipfeler
10.03.2012., 21:40
kako nije bilo? u kopiraonici imaju od zadnjih ne znam koliko godina :ne zna:

I to mi sad kažeš, a ja se prošle godine ubila tražeći pitanja na Netu i raspitivajući se po forumima :-o
Ni na kraj pameti mi nije bilo da odem na fax i tamo u kopiraoni pitam, al nema veze, prošla sam ga i više nego odlično :D
Ajde, barem sad novi ljudi znaju gdje ih mogu nabaviti ;)

tipfeler
10.03.2012., 21:42
tipfeler kaže:

Branka Bubalo-Paliska
Ivanka Novosel
Igor Peteh
Senka Bašek-Šamec
Katarina Koprek
Jelena Blašković

Unaprijed hvala!

Blašković!

A šta je s Petehom?
Dal ćemo trebati znati svirati s dvije ruke? :rolleyes:

dejjja
10.03.2012., 22:34
A šta je s Petehom?
Dal ćemo trebati znati svirati s dvije ruke? :rolleyes:

Ja sam imala Peteha iz klavira i morali smo svirati s obje ruke.

Ali to je bilo prije par godina i bio je totalni kaos, ne smijem pisati javno. :D

Navodno da je poslije naše generacije popi* i sad je dosta stroži.
Ali koliko je to stvarno istina - :ne zna:

tipfeler
11.03.2012., 08:20
Ja sam imala Peteha iz klavira i morali smo svirati s obje ruke.

Ali to je bilo prije par godina i bio je totalni kaos, ne smijem pisati javno. :D

Navodno da je poslije naše generacije popi* i sad je dosta stroži.
Ali koliko je to stvarno istina - :ne zna:

:eek: ajme, onda ću ipak izabrati Blašković

carrie_
11.03.2012., 08:39
??

Peteh je najjači!!! Prošle fgodine na sviranju sintica smo par vježbi odsvirali na ispitu,a ove godibe je instrumentalna pratnja s pjevanjem, treba odsvirat koju pjesmu-bez pjevanja..

I zapamtite,tko ide kod njega!! .Sve ga pitajte-sve će vam objasnit, budite iskrene i otvorene,za vase dobro. Onaj tko nezna svirat,kome ne ide abeceda,note, durovi molovi,akordi nek ne zuji po ucinici dok on objašnjava i nemojte se ustrucavat pogriješit kad vas nešto pita.. super je on!!!!
:D

carrie_
11.03.2012., 08:41
BTW nas Su oni dijelili u grupe,ne mozes sama birati hahahah,al tvoja sreca ako si negdje pred krj u abecedi pa te on zapadne ;)

dbezj
14.03.2012., 22:33
Postignuće Vrjednovanje
Uspjeh na natjecanju iz pojedinog školskog predmeta, muzička škola, međunarodno priznate diplome iz stranih jezika, aktivno bavljenje športom i procjena povjerenstva Učiteljskog fakulteta, dr... 5,00 %

to papire/"dokaze" odnjeti na fakultet ili..???:confused::ne zna:
i šta je procjena povjerenstva??????

ig2804
16.03.2012., 19:13
Trebam vašu pomoć...stari sam student i nemam IVA sustav na kojem mogu vidjeti rokove...prvenstveno mi treba rok iz likovne kulture kod prof.Rupčića...s njim sam kontaktirala preko maila ali on mi uporno govori da pratim stanicu fakulteta gdje su rokovi od prošle godine...da li bi mi netko mogao javiti jel ima koji rok ubrzo ili kad sazna da mi javi...molim vas, stvarno bi mi puno pomogli jer to mi je zadnji ispit i ostaje mi diplomski...moram to riješiti ove godine jer ću izgubiti pravo...unaprijed hvala

girly-girl
17.03.2012., 12:12
na netu ne pišu rokovi, jako rijetko. prvi rokovi su ti sada u 4.mj. ako kaže da će biti na netu, onda on valjda stavlja :zubo:

princess gaby
18.03.2012., 14:26
Bok ekipa! Imam jedno pitanje ako mi netko može pomoći. Završila sam srednju četverogodišnju strukovnu školu (Ugostiteljsko - turističko učilište ) još 2004 godine i velika mi je želja upisati Učiteljski fakultet. Sad sam se definitivno odlučila dobro pripremiti pa me zanima dal moram polagati državnu maturu. Hvala puno na odgovorima :)

girly-girl
18.03.2012., 14:29
pisalo se samo stranicu prije. da, moraš polagati državnu maturu :/

princess gaby
18.03.2012., 14:54
pisalo se samo stranicu prije. da, moraš polagati državnu maturu :/

Thenks! Vidjela sam taj post,samo je cura gimnazijalka pa nisam bila sigurna dal postoji razlika s obzirom da sam ja završila strukovnu srednju školu. Sorry na gnjavaži ali jel znaš dal se predmeti na državnoj maturi biraju s obzirom na to koje predmete fakultet traži za upis? I dal na Učiteljskom postoje savjetnici ili informacije gdje bih se mogla raspitati? Strah me jer nisam bila baš neka super učenica :(
Hvala ti :)

mia0208
18.03.2012., 16:01
Thenks! Vidjela sam taj post,samo je cura gimnazijalka pa nisam bila sigurna dal postoji razlika s obzirom da sam ja završila strukovnu srednju školu. Sorry na gnjavaži ali jel znaš dal se predmeti na državnoj maturi biraju s obzirom na to koje predmete fakultet traži za upis? I dal na Učiteljskom postoje savjetnici ili informacije gdje bih se mogla raspitati? Strah me jer nisam bila baš neka super učenica :(
Hvala ti :)

Na maturi moraš položit hrvatski, matematiku i strani jezik. I naravno,možeš položit i neki izborni predmet po tvojoj želji :)
Na fakultetu postoji referada gdje se možeš raspitat o nekim informacijama, ali oni nisu baš od pomoći, ni nama studentima a pogotovo nekome drugome...ali vrijedi pokušat :mig:

reggae_girl
18.03.2012., 20:20
izborni kolegij Medijska pedagogija kod matijevića...kakav je? mislim upisala sam ga ja već i sve, al ono, pitam, da znam kaj me čeka?

dexter1892
20.03.2012., 20:19
Ej,zanima me jel zna netko ovo. Jel se može upisat na fakultet u Petrinji i tamo polagat ispite a na predavanja ići u Zagreb?
Čuo sam da se za neke tako može(ekonomija). Stvarno mi je bitno ako itko zna. :D

mia0208
20.03.2012., 22:32
Ej,zanima me jel zna netko ovo. Jel se može upisat na fakultet u Petrinji i tamo polagat ispite a na predavanja ići u Zagreb?
Čuo sam da se za neke tako može(ekonomija). Stvarno mi je bitno ako itko zna. :D

Za redovne sumnjam..eventualno ako si vandredan :confused:

girly-girl
21.03.2012., 08:51
pa pitanje da li su isti kolegiji tijekom sve 3 godine, ako nisu ne znam kako bi mogao. u svakom slučaju, nazovi referadu pa pitaj

dexter1892
21.03.2012., 09:14
Pa mislim da su to kao sestrinske škole,da tako kažem. Zagreb-Čakovec-Petrinja-Rijeka..
Al hvala,budem pitao

mia0208
21.03.2012., 09:35
Pa mislim da su to kao sestrinske škole,da tako kažem. Zagreb-Čakovec-Petrinja-Rijeka..
Al hvala,budem pitao

"Sestrinske" su jedino Zg, Petrinja i Čk..Zagreb je središnjica,a Čakovec i Petrinja odsjeci. Rijeka nema veze s njima. A pitaj u referadi, samo kažem ti da sumnjam da se to može, za redovne sam sigurna da se ne može, jedino ako dopuste vandrednima :ne zna:

dbezj
21.03.2012., 21:27
Postignuće Vrjednovanje
Uspjeh na natjecanju iz pojedinog školskog predmeta, muzička škola, međunarodno priznate diplome iz stranih jezika, aktivno bavljenje športom i procjena povjerenstva Učiteljskog fakulteta, dr... 5,00 %

to papire/"dokaze" odnjeti na fakultet ili..???:confused::ne zna:
i šta je procjena povjerenstva??????

da li itko zna?

dbezj
21.03.2012., 21:29
"Sestrinske" su jedino Zg, Petrinja i Čk..Zagreb je središnjica,a Čakovec i Petrinja odsjeci. Rijeka nema veze s njima. A pitaj u referadi, samo kažem ti da sumnjam da se to može, za redovne sam sigurna da se ne može, jedino ako dopuste vandrednima :ne zna:

a da li se može iz petrinje prebaciti u zg????:confused:

girly-girl
21.03.2012., 21:40
može, ali ne znam nakon semestra ili tek nakon cijele godine

mia0208
21.03.2012., 21:52
a da li se može iz petrinje prebaciti u zg????:confused:

Može, čak i odmah na početku semestra ali moraš imati jako dobre razloge za to. (Ne preporučujem premještaj, u Petrinji je puno lakše studirati nego u Zagrebu :D)

dexter1892
22.03.2012., 09:06

Oke,hvala ti. :)

princess gaby
22.03.2012., 12:09
Na maturi moraš položit hrvatski, matematiku i strani jezik. I naravno,možeš položit i neki izborni predmet po tvojoj želji :)
Na fakultetu postoji referada gdje se možeš raspitat o nekim informacijama, ali oni nisu baš od pomoći, ni nama studentima a pogotovo nekome drugome...ali vrijedi pokušat :mig:

mia, hvala ti puno na odgovoru! :grli:

neo_one
22.03.2012., 14:09
Molim sve studente da ispune ovu kratku anketu. Neovisno o mjestu studiranja ili fakultetu. Hvala svima na pomoći!
http://bit.ly/GDz8PE

Jako mi je bitno da skupim čim više odgovora, ako imate 2 minute vremena, svakako ispunite.

mia0208
22.03.2012., 14:45
mia, hvala ti puno na odgovoru! :grli:

Nema na čemu, viči ako te još nešto zanima :mig:

ig2804
23.03.2012., 10:33
na netu ne pišu rokovi, jako rijetko. prvi rokovi su ti sada u 4.mj. ako kaže da će biti na netu, onda on valjda stavlja :zubo:

nažalost on ne stavlja rokove na net...molim te ako ti ne bi bio problem kad saznaš rokove za 4.mj jel bi mi mogla javiti

happyjosipa
23.03.2012., 14:35

Ne može, ja sam upisala u Petrinji pa me zanimalo jel mogu slušat predavanja u Zagrebu i pitala u jednoj i drugoj referadi, odgovor je bio ne a gledali su me ko da sam se ludih gljiva najela, od kud mi uopće takva ideja....

dbezj
25.03.2012., 13:14
Može, čak i odmah na početku semestra ali moraš imati jako dobre razloge za to. (Ne preporučujem premještaj, u Petrinji je puno lakše studirati nego u Zagrebu :D)

:ne zna: koji bi torazlozi bili??hmhm':confused:

mia0208
25.03.2012., 13:23
:ne zna: koji bi torazlozi bili??hmhm':confused:

Prvenstveno financije. Loš obiteljski status, bolest ili slično. Ali bez financija mislim da ne ide.

dbezj
25.03.2012., 22:32
Prvenstveno financije. Loš obiteljski status, bolest ili slično. Ali bez financija mislim da ne ide.

:504::503:.. hvala