PDA

View Full Version : Bolovi u nogama i stopalima

Čekić16
02.03.2007., 21:17
Naime, moj otac ima 52 godine i osjeća čudnu bol u lijevoj nozi. Bol je nekad u kuku, pa se premjesti u koljeno, pa boli natkoljenica, a potkoljenica mu je većinom utrnuta. Zanima me da li je to samo reumatska bol (cijeli život je teško radio i živio u teškim životnim uvjetima) ili bi u pitanju mogla biti i neka teža bolest. U potkoljenici mu je utrnuta kost, kada je dira, osjećaj je slab, a mišić uopće nije utrnut. Molim vas, odgovorite, važno mi je!!

ciganche
02.03.2007., 21:58
Meni se ista stvar događa s desnom nogom! Nekad boli u koljenu, nekad u stopalu, nekad u kuku, a nekad mi bol prostrijeli kroz cijelu nogu. Čudno:eek:
Doduše ja sam puno mlađa od tvog tate tako da se ne brinem puno:o mislim da je to od napora, al neka pođe na pregled

mililica
02.03.2007., 22:48
Ne bih htjela strašiti sa iskustvom moje obitelji, može biti svašta i ništa, nek ide kod dr. opće prakse, pa neka mu barem vide sedimentaciju , CRP i KKS, a po potrebi i upute spec.I nek ga dobro pregleda.Do tada ne brinite previše, ali neka se ode pogledat

sarkom
03.03.2007., 02:54
Bol ,trnci u nozi i promjenjen osječaj su simptomi iako mi baš nije jasno da kost može "trnuti".(to je vjerojatno subjektivan osječaj)

Sad bi se moglo onak odokativno:rolleyes: napisati da bi to mogla biti polineuropatija ili problemi s venama ili kaj ja znam kaj ;) no treba otiči liječniku opće medicine koji će mu dati po potrebi uputnicu za specijalistički pregled i eventaualne pretrage.

Vjerujem da nije nikej strašnoga no svakako kod liječnika.

female
07.05.2007., 22:21
u zadnja dva-tri dana u desnoj nozi osjećam bol u mišiću,žila mi neprestano kuca u nozi onako jako primjetno a osjećaj je kao kad te uhvati grč...i sad mi je noga nekako otupjela..kaj je to? neznam dal je to mišić ili žila ili nekaj treće...ah..:eek:

vozach ipo
07.05.2007., 22:38
i meni se slicno mislim desilo par puta onako cijela izgubi volju i poslje sve bude ok...neznam čak kako da objasnim....kao da oslabi...

nisam pomoga ali mislim da smo imali isti problem...

ante dumbledore
07.05.2007., 22:58
može biti da se radi o upali vene/tromozi...
jel ima kožnih promjena,oticanja noge?
uhvati li te grč pri hodu?

female
08.05.2007., 00:36
može biti da se radi o upali vene/tromozi...
jel ima kožnih promjena,oticanja noge?
uhvati li te grč pri hodu?

samo da nije to....:confused:

al nema nist na kozi,i nije otečena noga..i nema kvrgica,sve sam pregledala. grč me znao uhvatiti kad se probudim...al bas ovih dana kad osjećam ovu bol,nije me uhvatio.. kak se ta trobmoza preživljava? :s

ciganche
08.05.2007., 11:38
I meni se to događa i baš s desnom nogom! nekad me boli u koljenu, nekad u bedru a nekad u stopalu, baš čudno :eek: zna mi utrnut i uhvatit grč.
Doktorica mi je rekla da ako te hvata grč fali magnezija, a ako trne imaš manjak kalija. I stvarno, nakon šumećih tableta mi je bilo bolje. Pila sam magnezij i Kalinor s kalijem.
A inače nije opasno osim ako ti je noga potamnila ili natekla što se događa kad imaš ugrušak u veni. Moj tata je imao trombozu i noga mu je bila užasno natečena i modra :horor: čak smo mislili da će je izgubit:o Ali pio je tablete protiv zgrušavanja i sad je ok

female
08.05.2007., 12:19
I meni se to događa i baš s desnom nogom! nekad me boli u koljenu, nekad u bedru a nekad u stopalu, baš čudno :eek: zna mi utrnut i uhvatit grč.
Doktorica mi je rekla da ako te hvata grč fali magnezija, a ako trne imaš manjak kalija. I stvarno, nakon šumećih tableta mi je bilo bolje. Pila sam magnezij i Kalinor s kalijem.
A inače nije opasno osim ako ti je noga potamnila ili natekla što se događa kad imaš ugrušak u veni. Moj tata je imao trombozu i noga mu je bila užasno natečena i modra :horor: čak smo mislili da će je izgubit:o Ali pio je tablete protiv zgrušavanja i sad je ok

uf..nekak mi je lakše,nemam ništ vidljivog na nogi. jedino kaj mi se jako osjeti kucanje zile u nogi,to me nervira već pomalo.
mislila sam da je to mozda od voznje ,jer sam prosli tjedan dosta vozila,al opet da bi bilo tak i da traje vec tri dana. :confused:

_reese_
26.09.2007., 13:19
Boli me vec par dana, u biti ko zateze oko gleznja i na straznoj strani koljena,al ne dok hodam nego kad mi je noga opustena, ujutro mi je oke, al tokom dana kak se krecem me pocinje bolit, nema nikakvog crvenila, sljive, otecenosti,nista. Sta bi to moglo biti?:confused:

Posrnuli_Pickpocket
26.09.2007., 13:29
hm... da nije epifizioliza?! jer imaš sve simptome...

_reese_
26.09.2007., 13:38
hm... da nije epifizioliza?! jer imaš sve simptome...

Sta je to?

ante dumbledore
27.09.2007., 03:44
može biti venska insuficijencija...jel te boli list? a mislim može biti i koštana geneza kao što navodi posrnuli trebaš napravit RTG da provjeriš kost a neke krvne pretrage i UZV

_reese_
27.09.2007., 10:30
može biti venska insuficijencija...jel te boli list? a mislim može biti i koštana geneza kao što navodi posrnuli trebaš napravit RTG da provjeriš kost a neke krvne pretrage i UZV

daj nemoj me plasit, ionak sam hipohondar. Ma ne boli list nego ona kost ili hrskavica kaj je vec to iza koljena

ante dumbledore
27.09.2007., 14:32
ma nije to strašno...al ako ne boli list i nemaš kožnih promjena onda vjerojatno nije

female
27.09.2007., 18:43
Boli me vec par dana, u biti ko zateze oko gleznja i na straznoj strani koljena,al ne dok hodam nego kad mi je noga opustena, ujutro mi je oke, al tokom dana kak se krecem me pocinje bolit, nema nikakvog crvenila, sljive, otecenosti,nista. Sta bi to moglo biti?:confused:

e točno to sam i ja ovdje pitala prije par mjeseci..mene je zatezalo baš u listu i to samo kad sam mirovala,kasnije mi se na gležnju pojavila jedna kvrga,možda od toga ko zna :confused: i to su mi izvukli van i sad ju opet imam,noga me više ne zateže jednostavno je prestalo,rekla sam to doktorici pa me samo bljedo gledala nije uopće pojma imala kaj bi to moglo biti. a baš je bilo neugodno to zatezanje,nije bolilo ništa,nikakvih promjena na koži ništa...
eto možda i tebi prođe :)

_reese_
28.09.2007., 10:13
e točno to sam i ja ovdje pitala prije par mjeseci..mene je zatezalo baš u listu i to samo kad sam mirovala,kasnije mi se na gležnju pojavila jedna kvrga,možda od toga ko zna :confused: i to su mi izvukli van i sad ju opet imam,noga me više ne zateže jednostavno je prestalo,rekla sam to doktorici pa me samo bljedo gledala nije uopće pojma imala kaj bi to moglo biti. a baš je bilo neugodno to zatezanje,nije bolilo ništa,nikakvih promjena na koži ništa...
eto možda i tebi prođe :)

E a mene oko one okrugle kosti u gleznju i iza koljena zateze, al nista drugo samo zateze, pogotovo sad kad sam za komp., a inace izvijam glezanj stalno kad sjedim, nesvjesno, pa sam mozda nesto nategnula, neznam

RenaultSport
23.09.2008., 09:39
Pozdrav!

Cura mi radi na takvom radnom mjestu gdje mora stajati na nogama cijelo radno vrijeme (7-8 sati) i naravno da to poprilično utječe na njezino zdravlje, javlja se bol u nogama, vene... Ima 22 godine.

Postoje li nekakvi ulošci anatomski ili nešto slično koji bi joj olakšali cijelodnevno stajanje? Ako imate nešto za preporučiti samo dajte :top:

daso
23.09.2008., 12:38
sad... neka proba nekim prirodnim uljima... ako nateknu noge i tako... neka uzme voltaren gel... a imaju ko što si i reko posebne anatomske obuće....

RenaultSport
24.09.2008., 18:04
Anatomska obuća nije opcija jer imaju obaveznu radnu obuću tako da jedino nekakvi ulošci dolaze u obzir, ako postoje nekakvi koji bi ublažili gore navedebe simptome

lahor
24.09.2008., 21:39
Puno vježbanja i puno hodanja, nema čarobnog lijeka.

Ja isto stojim gotovo cijelo radno vrijeme, ono što meni pomaže je izmjena obuće. Znači pola radnog vremena sam u nekim anatomskim natikačama marke Kopitarna Sevnica (može i scholl ili nešto tog ranga, nek ne štedi), a drugu polovicu u tenisicama (nekaj bolje, nike, reebok). Ako su noge umorne - mijenjati i češće, nekako se manje osjeti umor. E sad, problem je ako mora biti u nekim finim cipelama, ali i njih može uzeti dva različita para pa mijenjati. Obavezno nek su ravnije i šire cipele, pete će je još više uništiti.

U tenisicama imam nekakve gel uloške, to sam dobila, jako su zgodni jer možeš prebacivati težinu pa se taj gel nekako pomiče. Ne znam gdje ih ima za kupiti, ali probajte naći. Pomaže još i lagana masaža listova, kao i tuširanje hladnom vodom. I čarape za vene.

nanica
03.01.2009., 22:15
sto vise drzati noge na povisenom.znaci kad sjedi staviti ih na drugu stolicu,kad spava staviti ih na jastuk.
provjereno djeluje!

besana
03.05.2009., 21:01
Mene vec nekoliko dana boli desna noga vise u koljenu pa se bol siri kroz cijelu nogu.Nemam grceve,naticanje,nije mi noga modra ali me boli i osjetim da sam slaba sa nogama.Recimo visoka pozida ili stepenica jedva se poponem.Nemam snage.Moram se cuvati kada ulazim u tramvaj sa visokim stepenicama i jos se skoro jedva popnem.Stra bi moglo biti?Molim za brz odgovor

Termination
03.05.2009., 21:08
Mene vec nekoliko dana boli desna noga vise u koljenu pa se bol siri kroz cijelu nogu.Nemam grceve,naticanje,nije mi noga modra ali me boli i osjetim da sam slaba sa nogama.Recimo visoka pozida ili stepenica jedva se poponem.Nemam snage.Moram se cuvati kada ulazim u tramvaj sa visokim stepenicama i jos se skoro jedva popnem.Stra bi moglo biti?Molim za brz odgovor

Može biti i do kralježnice... neuralgija

besana
03.05.2009., 21:11
Kako mislis od kraljeznice?Neuralgija-sta znaci?

Termination
03.05.2009., 22:24
Kako mislis od kraljeznice?Neuralgija-sta znaci?

Valjda si čula za išijas i slično... ako se radi o ukliještenju korijena nekog živca iz kralježnice mogu se pojaviti "fantomski" bolovi u nozi... ne kažem da se o tome radi u tvom slučaju, ali je čest uzrok... ako znaš da imaš neku degeneraciju na kralježnici možeš odmah povezati s tim... uglavnom ništa ne može zamijenit odlazak liječniku pa ti savjetujem da isto i učiniš ako se bol ne počne smirivati

besana
04.05.2009., 08:07
Ne znam da imam problem sa kraljeznicom,bar mi je do sada to nepoznato.Moze li biti od pada.Kad sam bila mala pala sam sa bicikla i povrijedila desno koljeno?Doduse,nije bilo nista strasno ali bilo je bolno

Termination
04.05.2009., 22:16
Ne znam da imam problem sa kraljeznicom,bar mi je do sada to nepoznato.Moze li biti od pada.Kad sam bila mala pala sam sa bicikla i povrijedila desno koljeno?Doduse,nije bilo nista strasno ali bilo je bolno

Prije koliko godina je to bilo? :eek:

besana
05.05.2009., 11:12
Davno,jois kao dijete.Prije mnogo godina tako da ne vjerujem bas da ima veze s tim.Usput danas sam napipala na dodir bolnu guticu u nozi kada samn je masirala.Bas me strah.A tek sutra sam kod doktora da uzmem uputnicu za ortopeda.Moze li mi iko reci sta moze biti....

besana
12.05.2009., 23:14
Da li je moguce od sljedecih simptoma da su vene-bol kod stajanja i hodanja u SAMO jednoj nozi koja traje duze.A na kozi se ne vide prosirene vene?Mene boli desna noga kada duze pjesacim ili stojim ali samo desna,od kuka pa do skroz dole,ali ne vide se vene

kobe_man
02.09.2009., 20:30
Krivo sam stao i jako me boli noga. Krivo sam stao na desnu nogu i kad sam stao noga mi se zafrknula prema van. Jako me boli i neznam da idem na slikanje??

trebor
02.09.2009., 20:37
Ne možeš "otići na slikanje" ko u neku birtiju...Ali možeš ( i moraš ako hoćeš nešto poraditi na svom problemu ) otići liječniku da vidi što i kako te da te eventualno pošalje ne neku traumatologiju...

kobe_man
02.09.2009., 20:41
Sutra idem liječniku...Samo se nadam da nije niš ozbiljno jer ak bu mi del longetu ili gips, a ponedjeljak je škola...

Termination
02.09.2009., 21:44
ako je otečeno i ako imaš nekakvu deformaciju odmah ajde na hitnu ili na traumu...

dannoc
03.09.2009., 05:01
ja sam isto krivo stao na nogu,skrenuo i totalno zglob zeznuo..nisam mogao stajat na nozi makar sam se jedva dovukao do kuce,ima kilometar..drugi dan podljevi,poplavila noga..neke 3 kvge mi izbile al nisam isao doktoru..sada je sve oke,makar nekad zna zabolit..zalim sto nisam isao doktoru,tako da odi i slikaj!

kobe_man
03.09.2009., 08:19
puno hvala na prijedlozima.....još me boli, ali manje nego jučer i onak je ko neka žila na tom mjestu....Kad prođem rukom preko tog mjesta zaboli me..valjda bi trebal samo to malo tak masirati i prelazit preko toga s rukom...Otečeno mi nije ništa.

lijepa alma
12.09.2009., 12:23
događa li se kome od forumaša da imaju blagi osjet boli, kao neka neugoda u živcu koja počinje u stražnjici i kreće s vanjske i unutrašnje strane bedra?
i nekad se spusti do stopala duž noge. uz to me bole i leđa.
je li to moguće od kralježnice?
traje već tjedan dana otprilike. pogorša se kad čučim ili sjedim na nozi, a pri hodu mi prođe. hvala.

Termination
12.09.2009., 12:30
To ti je definitivno do kralježnice, ono što muči sve više i više ljudi. Jbg, nepravilan položaj tijela tijekom sjedenja, nepravilno podizanje tereta i godine čine svoje. Pripazi malo na navedeno i izbjegavaj nagle pokrete. Svaki nagli i nepravilan pokret te može koštat. Ako problemi budu ustrajali javi se liječniku.

ninica 1
12.09.2009., 12:33
događa li se kome od forumaša da imaju blagi osjet boli, kao neka neugoda u živcu koja počinje u stražnjici i kreće s vanjske i unutrašnje strane bedra?
i nekad se spusti do stopala duž noge. uz to me bole i leđa.
je li to moguće od kralježnice?
traje već tjedan dana otprilike. pogorša se kad čučim ili sjedim na nozi, a pri hodu mi prođe. hvala.

Ja mislim da se radi o diskus herniji L5-S1 (slabost u listu, bol u spoljnoj strani lista i bol u zadnjoj loži butine ).Trebala bi napraviti pretrage kralježnice i elek.sprovodljivost kako bi došla do dijagnoze a sa time i tretmanom koji je u takvim slućajevima nužan.:top:

Termination
12.09.2009., 12:55
Iako ne bi bilo loše posavjetovat se s liječnikom, mišljenja sam da se radi o početnom stupnju koji se još može ispraviti vježbanjem (jačanjem leđnih i trbušnih mišića) i promjenom životnih navika (nema saginjanja, podizanja teškog tereta i nepravilnog sjedanja). U slučaju da bol postane jaka ili se stanje ne bude popravljalo u sljedećih tjedan dana, onda se obvezno javiti liječniku. Kod takvih pacijenata je indicirana daljna neurološka i radiološka obrada, a kod nekih i kirurški zahvat. Opet ponavljam da se vjerojatno radi o blažem stupnju, koji može napredovati u teži (ako se ne budeš pridržavala gore navedenih savjeta), koji može uzrokovati poprilično jake bolove pa i u nekim slučajevima privremeni gubitak senzomotoričnih funkcija na području koje pokriva oštećeni korijen živaca.

lijepa alma
12.09.2009., 14:49
hvala na odgovorima, napravit ću kako ste mi napisali

Shakespeare
19.10.2009., 17:30
imam problem,na tjelesnom kad smo trčali mene je odjednom zabolio dio noge iznad koljena i nisam mogao trčati,mislim da mi je nešto sa živcem jer kad pipnem gdje boli kao neka ravna crta je,ili je nešto sa mišićem,to je bilo prije 2 tjedna i počeo sam opet raditi tjelesni,ali sad opet kad trčim me boli to mjesto ,a kad normalno hodam nije mi ništa,ima li tko kakvu ideju kako da se rješim boli

amy_amy
30.11.2009., 13:06
Ovako ja imam malo slican problem, boli me tj vise pecka desni glezanj, kada pipam ispod gleznja kao da osjetim nekakvu kost malu malu, ne boli to mene stalno nego kada se noga opusti i kazem vise kao da pece gori i onda postane neugodno, to mi se dogada vec nekih tjedan dana, probala sam nositi onu kao carapicu kad sam to nosila nije me bolio u opce ali iduci dan je bilo veselo tj bolio je i malo je plavo bilo, sad opet nema nista samo kad je noga opustena pecka. Imam 20 godina pa nije valjda da vec sada imam bolne vene :confused::confused:
Ako mi netko moze nekakv savjet dati vrlo sam zahvalna pozzz:):):):):):):):)

amy_amy
30.11.2009., 17:52
Bila kod doktorice, rekla je da odem na ultrazvuk jer izgleda joj da nesto nije u redu s tetivom

mario_domink
14.03.2010., 21:34
Znači bolovi od koljena prema dolje (skočni zglobovi i cjevanice). Kad hodam ništa ali za vrijeme trčanja užas. Prije nisam imo te probleme, možda je do rasta (ali nevjerujem zato što se pojavljuje samo prilikom trčanja), možda nedostatak vitamina D i kalcija, natučenost ili nešto deseto.
Pomagajte!!!

lokeren
14.03.2010., 22:14
Da bi ti dao konkretan savjet moraš mi reći koliko dugo se baviš trčanjem, koliko kilometara napraviš u jednom treningu i koliko imaš godina. Onda ćemo već znati koji bi mogao biti problem.

GSM
14.03.2010., 22:29
Imam isti kada se preforsiram i previse trcim PO BETONU. Po kakvoj podlozi trcis?

lokeren
14.03.2010., 23:15
Imam isti kada se preforsiram i previse trcim PO BETONU. Po kakvoj podlozi trcis?

Beton je smrt za koljena i kukove. Pogotovo nizbrdo. Probaj naći makadam (ako imaš kakvu šumu ili park u blizini) ili savski nasip (ili neke druge rijeke, ne znam odakle si) ali nešto sigurno ima...travnata površina, zemlja, to je sve ok. U najgorem slučaju trči po asfaltu, i to je tvrda podloga ali manje tvrdo od betona.

mario_domink
15.03.2010., 12:44
Imam 16g i treniram nogomet, treniramo na umjetnoj travi ali svejedno je na kojoj kod podlogi trčim bol se pojavljuje.

lokeren
15.03.2010., 16:50
Vrlo je vjerojatno ili da ti se upalilo hvatište fibularne kosti (česta ozljeda kod nogometaša), ili da si istegnuo tibijalni mišić što bi objasnilo bol u cjevanicama. U svakom slučaju preporučio bih stavljanje leda na bolno mjesto (10-15 minuta, ne više) nekoliko dana, ako ne prođe ne bi bilo loše otići do ortopeda da ti izmjeri gustoću i mineralizaciju cjevanica.

Tonka80
07.04.2010., 07:03
Bok, imam 30 godina i već nekoliko mjeseci me muči bol u desnoj nozi. Ne mogu je točno locirati, ponekad me boli kost potkoljenice, a ponekad koljeno. :ne zna: Sjedim 8 sati dnevno za kompjuterom zbog posla i ne bavim se sportom, ali sigurno 10-ak sati tjedno provedem u brzom hodanju. Ono što me muči je što bol traje toliko dugo i intenzivno, a na dosta mjesta sam pročitala kako takva bol može upučivati na rak kostiju, pa sam u strahu. :confused: Ima li netko konkretan savjet ili slično iskustvo? Hvala.

cross_that_line
14.04.2010., 17:11
Proslu subotu sam se preforsirao,setao sam oko 10-ak km sto nisam nikad u zivotu.Osjecao sam bol u stopalima od previse hodanja,kao da sam dobio zuljeve.Sutradan se javila velika bol na zglobu lijeve noge kod stopala,nisam mogao hodat,sepao sam na lijevu nogu.Kad god bi poceo hodat bolilo bi jace i onda nakon par minuta kad se noga zagrije bol bi popustila ali je bila uvijek prisutna.Jesam istegnio misic,upala zbog preforsiranja,o cem se radi? Mazao sam zglob s onim gelom sto hladi neznam kak se sad zove no nije pomoglo.Jos malo ce tjedan dana od toga a jos uvijek boli kad hodam.Oce sta pomoc ak odem kod doktora ili da cekam da prođe samo od sebe?

Omaha
14.04.2010., 22:23
Čisto sumnjam da te boli zbog šetnje. Da si trčao, onda bi možda bilo vjerojatno. Jer, pri trčanju ti je težina 7 puta veća na zglobove. Brzo hodanje i šetnja može.
Najbolje ti je otići na rendgen i sve si riješio. Može biti svašta, a nije se za igrati s tim. Taj skočni zglob je jedan od najkomleksnijih zglobova našeg tijela.

U međuvremenu stavljaj hladne obloge, nogu u zrak i miruj.

Neuhvatljivaa
17.04.2010., 18:14
Ja vec dugo imam jedan problem a neznam kako da ga rijesim.Naime prosle godine nekada boljelo me jako koljeno,ispostavilo se da nije nista,snimala i kicmu i sve ali sve uredu.Prestalo je.Od tada a mozda i od prije osjecam slabost u nogama.Naimekada se penjem na visoku stepenicu(ili ulazim u tramvaje na visoko)moram da se uhvatim za rukohvat jer nemogu da se ispenjem.Onda i kada se uhvatim osjetim da mi ta noga koja me boljela(mozda nekada i druga)da mi se misici zgrce od koljena pa nanize do stopala,kao da mi grc uhvati nogu ali to trajhe dok ne stanem na ravno(znaci djelic sekunde,samo u onom vremenu kada se penjem)
Jako sam se prepala-sta moze da bude to?

Eyecandy
17.04.2010., 21:49
Mene koljena bole kada hodam po stepenicama od visokih peta.:ne zna:

peta25
18.04.2010., 13:08
samo t enoge bole ili ima sjos kojih simptoma -problema?

Neuhvatljivaa
18.04.2010., 14:51
Mene ne bole noge uopste i da nije stepenica(visocijih)nebih nista ni osjetila.Samo kada se penjem recimo u tramvaj moram se cuvati rukom za rukohvat,tesko da mogu samo tako uci,a i onda mi se pri oslanjanju svbom tezinom na nogu kao da se skupe misici.Kao da me uhvati trnjenje.To traje dok se ne oslonim na obje noge.Nisdta me ne boli,nemam vene,nema nikakvih otoka,noga izgleda skroz ok.Snimala sam kicmu i rekli su da je sve uredu.Cirkulacija ok,nemam reumu.....:ne zna:

senshu
04.05.2010., 17:25
Ja vec dugo imam jedan problem a neznam kako da ga rijesim.Naime prosle godine nekada boljelo me jako koljeno,ispostavilo se da nije nista,snimala i kicmu i sve ali sve uredu.Prestalo je.Od tada a mozda i od prije osjecam slabost u nogama.Naimekada se penjem na visoku stepenicu(ili ulazim u tramvaje na visoko)moram da se uhvatim za rukohvat jer nemogu da se ispenjem.Onda i kada se uhvatim osjetim da mi ta noga koja me boljela(mozda nekada i druga)da mi se misici zgrce od koljena pa nanize do stopala,kao da mi grc uhvati nogu ali to trajhe dok ne stanem na ravno(znaci djelic sekunde,samo u onom vremenu kada se penjem)
Jako sam se prepala-sta moze da bude to?

Sličan problem sam i ja neko vrijeme imala. Naime slabost u nogama zna biti znak nedovoljno razvijenih mišića. Grčenje mišića se u pravilu javlja pri većim naporima nego li mišići to mogu podnijeti. Ja bi savjetovala vježbe za jačanje mišića osobito lista i kvadricepsa.

BasketKaboom
11.05.2010., 12:32
Bok!Molila bih za pomoć!Od nedjelje me boli list na lijevoj nozi,ujutro sam jedva stala na nogu,a posebno boli kad se dignem na prste.Počelo me boliti dok sam igrala i zabila se u blok,tad sam osjetila kao da se nešto smrvilo unutra,molim vas za pomoć,je li netko možda zna o čemu je riječ?Jer imam ovaj tjedan jako važne treninge pa da znam,bila bih stvarno zahvalna kad bi netko u što kraćem roku odgovorio. :s

betty_boop_19
30.06.2010., 00:16
molim za pomoć :moli:
danas me počelo boliti u natkoljenici, dosta visoko, otprilike dlan niže od prepone. prednja strana. bol je oštra i ne traje dugo. maksimalno minutu. i jedno vrijeme ne boli i onda se opet vrati. nekada se ne javlja po par sati, a nekada se javi više u puta u pola sata. ne hvata me grč, pregledala sam valjda 100x nogu, nije plava, nije natečena, nije crvena, nije hladna, nije ni vruća, toplina kao i na lijevoj nozi. temperaturu nemam. nisam se bavila nikakvim sportom pa da je od toga. ne boli kada stisnem. samo me počelo boliti odjednom. malo sam "proguglala" o toj trombozi. vidim da ona može biti i nasljedna. u obitelji (znam do prabake i pradjedova) nitko nije ima trombozu. ne pijem kontracepcijske pilule. nije tvrdo na dodir. par puta me zabolilo i u koljenu i u potkoljenici, no traje 2,3 sekunde. na momente kao i pulsira.
molim vas ako netko zna šta bi to moglo biti da mi javi!
iskreno, nije mi baš svejedno. nisam u državi, dolazim tek prekosutra pa ću kod doktora ako ne prođe!
hvala vam puno unaprijed!!!

Marcus00
28.07.2010., 14:49
Dobar dan drustvo :)

Vec prije jedno 2 tjedna sam osjetio bol sa unutarnje stranje noge,10 cm ispod koljena...ali tu bol osjetim samo dok pipam to mjesto gdje me boli

Cudno mi je zato jer kad nakon 2 tj pipam to podrucje i dalje osjetim boli,zar ta bol nebi trebala prestat nakon tog vremena??

Nema nekakve posebne otekline,bar ju ja nemogu napipat

Molim vas ako neko zna o cemu je rjec da mi proba pomoci,jer lagano se pocinjem plasit :D

Ty Cobb
18.08.2010., 04:46
Pozdrav!

Imam 23 godine problem koji me vec lagano dovodi do ludila. Krenulo je pocetkom godine kad sam osjecao povremeno bol sasvim nisko u lijevom donjem djelu abdomena. Bol se znala siriti i do prepone tj. Testisa. Bol je bila gotovo kao istegnuce misica, jace me bolila na momente i na pokrete. Tada sam obavio, na preporuku doktorice opce prakse, urološki pregled uz ultrazvuk (da se iskljuce problemi s bubrezima ili testisima), ultrazvucni pregled abdomena i kompletnu krvnu sliku. Sve je bilo savrseno. Bol nije prolazila, no nije me niti ometala nesta previse. Vise me ubijalo sto nikako nije prolazilo u potpunosti (svako toliko bi se opet pojavila) nego sto me uistinu 'fizicki' boljela.

Negdje pocetkom travnja, odjednom sam osjetio bol u straznjici, kao pritisak zivca. To je proslo relativno brzo, kroz jedan dan, no od onda me krenula boliti lijeva noga. Problem kod toga je sto me stvarno ne boli lokalizirano i sto mi je poprilicno tesko opisati bol (mozete zamisliti izraze lica doktora dok im objasnjavam). Bol mi je pocela kao prilicno jaka neugoda u nozi, u smislu da ukoliko je drzim duze od minutu-dvije skvrcenu, moram je pomaknut. Tad dodje do tenutnog olaksanja, ali samo na iducu minutu do dvije kad je moram pomaknuti i iz ispravljenog polozaja. Opet sam na preporuku doktorice opce prakse isao na kompletnu krvnu sliku, jetrene probe i mokracu (ponovo sve školski) te na pregled kod dva ortopeda (oba poprilicno ugledna). Kod oba sam prosao sva testiranja koja sami rade (svi testovi pokreta), a kod jednog od njih sam slikao i kuk tj. cijelu zdjelicu. Oba su rekla da nema apsolutno nista ortopedski niti oni pronalaze ista krivo, a i rtg snimak je bio sasvim čist. Jedino pronađeno je bila minimalna hipotonija lijevog kvadricepsa (mislim da je 3 ili 5% pisalo na nalazu). Za to su mi preporucili neurologa, ukoliko bude potrebno. Također, doktorica opće me poslala i dermatovenerologu, cisto da iskljucimo da je bol uzrokovana venski, s obzirom da imam jednu puknutu venu godinama, jos otkada sam trenirao (vaterpolo). Dermatovenerologinja nije nasla apsolutno nista (osim, naravno, spomenute vene za koju kaze da jedini problem koji predstavlja moze biti - estetski).

Otada je bol vise manje ista. Nekoliko dana boli, nekoliko manje, nekoliko nista...i tako u beskonacnom krugu. Bol nije neizdrziva, dapace, al dosta smeta. Vjerojatno je dio toga i psihicki posto me toliko izludjuje neznanje uzroka da precesto mislim na tu bol. Sve vise nekako osjecam kao da je bol oko samog koljena, no ne osjecam bol u samom koljenu, te bol nije ostra. Nekad je osjecam i prema bedru, cak i kuku, cesce prema potkoljenici. Uzasno mi je objasnjavati kad ni sam na sebi, koliko god se koncentrirao, ne mogu pin-pointovati lokaciju boli. I dalje osjetim trenutno olaksanje kad pomaknem koljeno i kada krcne, te kada istegnem nogu. Nazalost, ona se odmah i vrati u tim slucajevima. Doktorica, a i ortopedi, se izgleda slazu oko toga da je sve to 'posljedica preciviliziranog zivota' ilitiga blaga lumboischialgia. Istina je da sjedim vise nego bih volio i krecem se manje nego bih volio, no to mi je priroda posla kao i fakulteta. Znam da sam laik, no pretpostavljam da bi me valjda od čistog 'išijasa' koji put zabolilo u ledjima svo to vrijeme, a posto je ischialgia samo naziv za takvu bol u nozi – onda moraimati neki uzrok. Takodjer, ne bi li 'obicni isijas' prestao kroz 5-6 tjedana, a ne se razvukao na 5-6 mjesci?

Dakle, nije toliko strasno fizicki da ne bih mogao zivjeti od toga, al me dovodi do ludila sto neznam uztoke i sto se u mene sve vise uvlaci neopisiv strah da nije u pitanju nesto ozbiljno (tumor kosti). Pitao sam o tome oba ortopeda kod kojih sam bio; jedan mi je rekao da bi me bolilo nocu, i to prilicno jako, a drugi da bi se vidjelo jako dobro na krvi, kroz sedimentaciju, te da bi se bolovi znatno pogorsali u ta 3-4 mjeseca otkada jer pocelo. Kao sto su rekli, sedimentacija mi je na nalazima (pocetkom svibnja) bila izvrsna (4), a nocu me i ne boli bas. Smeta me za zaspati, posto moram micati nogu kako bih prestao osjecati neugodu, te onih par sekundi sto se budim nocu takodjer osjetim da bih morao pomaknuti nogu da se rijesim te nelagode, no ne boli me da ne bih mogao spavati niti da bi me bol ikako probudila iz sna.

Kako je krenulo, lagano se pocinjem povlaciti u hipohondriju, a s doktoricom se cudno gledam otkad sam presao iz statusa omiljenog pacijenta za kojeg se doktorica križa kada uopće dodjem, do pacijenta koji je bio kod nje 5 ili 6 puta u isto toliko mjeseci...radi iste stvari...koja zvuci nebulozno.
Ima li itko ikakvu ideju sto bi moglo biti uzrok ovome, jer sam sve blize tome da razbijem kasicu prasicu i odem na CT svih kostiju u tijelu ili barem ozracim pola tijela rtg-ima koljena, bedra, potkoljenice, kraljeznice...
Sve to pod uvijetom da prvo ne zavrsim kod psihijatra...

Hvala Vam unaprijed...

Igor88
18.08.2010., 06:04
Ne znam kaj da velim. Osim da odes kod nekog doooobrog privatnika. I ja sam ti bio u slicnoj situaciji,samo sto se kod mene osjeti bol u preponama kod odredjenih i naglih pokreta. Meni je to ne pojmljivo. Igram rukomte,znas i sam kakav je sport,grub,bla,bla...no nije mi jasno da npr. za vrijem tekme nemam nikakve bolove,a npr. sjednem na klupu netko me malo jace udari po nozi,odjednom se pojavi strasna bol u preponi,samo te sasjece.

Naravno da doktori nisu nasi sto je u pitanju,tako da sam i odustao od "potrage". Moja ti je preporuka,da stvarno odes nekom privatniku koji ti se moze posvetit 100%...ako si toliko zabrinut za zdravlje,a volis da si zdrav,potegni u tu kasicu prasicu,nemoj cekati da bude kasno...mozda ces pozalit! :ne zna:

Ty Cobb
18.08.2010., 17:32
Pa, ironično, ai oba ortopeda kod kojih sam bio i jesu privatnici. Praktički me zanima sto mogu daje, kako da iskljucim neke najteze i najopasnije bolesti, pa da onda lagano krenem u eventuano rješavanje tih bolova vježbama, fizioterapijom ili nećim trećim.

edit:
Evo, interesantno, ali jučer me recimo cijeli dan nije ništa boljelo. Navečer sma morap pješačiti jedno sat vremena, dosao doma nastavio raditi i sve je bilo u redu. Kada sam krenuo leći, počele su me uzasno boljesti obe noge u koljenima i prema potkoljenicama (nesto kao bol koja ostane nakon sto se ima grč) te sam morao popiti Picet da zaspim. Kada sam se ustao - opet sve sjajno i danas me opet ne boli. Znam da je logično pretpostaviti da me to bolilo od dugog hodanja nakon što sam prethodno danima praktički samo sjedio, ali nije baš da sam toliko 'otromio' niti prvi put dugo hodao nakon dugog 'mirovanja'. A bo je bila ista sjedio, lezao ili stajao...i prosla je kako je i dosla, ocito.

Igor88
19.08.2010., 13:47
Jeba te,stvarno cudno,nema sta...uopce ne znam sto bih ti preporucio,osim sto vise pretraga. Ocito nesto je,ali ovi nasi "sposobni" doktori ne znaju sta je...ne mora biti nista,ali opet moze biti svasta. Nedaj Boze veceg zla!

-mobyXXL-
01.09.2010., 14:31
Ovako:

imam pitanje: jučer mi se pojavila jaka bol u donjem dijelu lijeve noge negdje između lista i pete. Dal se radi o ahilovoj ili je to neka upala mišića? U biti jučer nije bilo crvenila i boljelo me kao i danas samo dok hodam, dok sjedim ne, s tim da ujutro nakon spavanja ne boli skoro ništa a s danom se pojačava, također ako više stojim ili hodam onda me već pred večer ubija i jedva stanem na nju :( Pocrvenila mi je i to prilično jako samo vanjska strana lijeve noge negdje u području lista i to dosta jako. :(
Od fizičkih aktivnosti trenutno sam dosta neaktivan iako sam u zadnje vrijeme pomagao starom na tavanu oko krovišta, čistio tavan (2 tj intenzivan fizički rad) itd itd. Povremeno planinarim a pri jačoj nizbrdici me boli lijevo koljeno da sve zvijezde vidim, brijem da je to radi mojih 112 kg na 182 cm visine ali ne znam dal ima ikakve veze s ovim pošto mi se ovo nikad nije dogodilo. Nikad pa ni nakon intenzivnije fizičke aktivnosti od po 6h provedenih po planinama osim ponekad jake boli u koljenu i to samo na strmim nizbrdicama kao što rekoh.

Dakle, za kaj moram uzet uputnicu :ne zna: Hvala

P.S. Imam samo crvenilo nema hematoma na mjestu koje boli. Imam 30g ako je to bitno samo da spomenem...

zdravljee
22.11.2010., 16:11
Ovako
Imam 14 godina i vec godinu i pol osjecam bolove u nogama. Vise puta sam isla na preglede zbog toga al ni doktori oni ne znaju sto mi je. Problem je u tomu sto nikom ne mogu opisati kakvu bol osjecam jer mi skoro nikad nije ista.U pocetku sam samo osjecala bolove u desnom gleznju pa su doktori mislili da sam povrijedila nogu malo, ali kasnije se bol prosirila. Cesto osjecam nemoc u koljenima, ne osjecam neku veliku bol u njima ali nemam snage jednostavno za brzo penjanje uz stepenice i sl. Sad me obicno zabole cijele noge ali bol se obicno javi samo na jednom mjestu ali uvijek na razlicitom. Bol ne znam kako da tocno opisem...u nogama osjecam kao da mi nesto kuca kad me zaboli na nekom dijelu lijeve il desne noge. Primjetila sam da me jako zabole ako mi se noge zagriju (u kuci imamo podno grijanje pa ako su plocice toplije nego inace zabole me noge)
Htjela bi se rijesiti ovog problema jednom zauvijek ili barem znati o cemu se radi.
Reuma testove i slicne pretrage sam radila i sve je u redu.

brlj
22.11.2010., 17:42
koliko si visoka? jesi brzo ''izrasla'' u kratko vrijeme?
ponekad to može biti problem
:ne zna:

karl hungus
18.12.2010., 17:09
Ima već mjesec dana kako osjećam bol u nogama, najčešće u koljenu. Ponekad osjećam trnjenje, nekad bol a nekad samo umor (ustanem iz kreveta a imam osjećaj da sam cijelu noć trčao). Doktor mi je dao da izvadim nalaze (18.11.2010.): CRP 5 mg/L, sedimentacija 10/21, fibrinogen 3,3 g/L. Ostale nalaze sam vadio ranije (22.10.2010.) i imao sam normalnu glukozu, holesterol, ureu, kreatinin, AsAT, AlAT, leukocite, eritrocite i hemoglobin, negativane proteine i bilirubin. Išao sam kod neurologa (22.11.2010.), njegov nalaz: nalaz uredan, nema znakova lezije piramidnog puta, ne javlja ispade senzibiliteta, urednog turgora kože i muskulature, uredne GMS DE. Dao mi je da uradim ls kičme. Nalaz ls kičme: postoji alordoza, ostalo u granicama urednog. Upućen sam fizijatru kod koga tek treba da odem. Propisan mi je brufen za bolove. Imam 32 godine. Ne pijem, ne pušim, normalne težine (180 cm 76 kg).
Pitanje postavljam iz razloga što još uvijek ne znam razlog ovih bolova pa sam počeo da pomišljam da nije možda u pitanju neka patološka promjena.
Unaprijed hvala!

tanja_24
18.12.2010., 21:48
Ima već mjesec dana kako osjećam bol u nogama, najčešće u koljenu. Ponekad osjećam trnjenje, nekad bol a nekad samo umor (ustanem iz kreveta a imam osjećaj da sam cijelu noć trčao). Doktor mi je dao da izvadim nalaze (18.11.2010.): CRP 5 mg/L, sedimentacija 10/21, fibrinogen 3,3 g/L. Ostale nalaze sam vadio ranije (22.10.2010.) i imao sam normalnu glukozu, holesterol, ureu, kreatinin, AsAT, AlAT, leukocite, eritrocite i hemoglobin, negativane proteine i bilirubin. Išao sam kod neurologa (22.11.2010.), njegov nalaz: nalaz uredan, nema znakova lezije piramidnog puta, ne javlja ispade senzibiliteta, urednog turgora kože i muskulature, uredne GMS DE. Dao mi je da uradim ls kičme. Nalaz ls kičme: postoji alordoza, ostalo u granicama urednog. Upućen sam fizijatru kod koga tek treba da odem. Propisan mi je brufen za bolove. Imam 32 godine. Ne pijem, ne pušim, normalne težine (180 cm 76 kg).
Pitanje postavljam iz razloga što još uvijek ne znam razlog ovih bolova pa sam počeo da pomišljam da nije možda u pitanju neka patološka promjena.
Unaprijed hvala!

Nisam doktor ali s obzirom da su ti svi nalazi ok mogla bi to biti fibromijalgija. U svakom slučaju ako ti se problemi nastave moj savjet ti je da odeš kod imunologa na rebru na pregled, oni ti imaju širok spektar znanja i znat će otkriti šta ti je. Sretno

karl hungus
19.12.2010., 13:56
Tanja hvala ti na odgovoru. :)

Harry_potter
21.12.2010., 21:29
Pozdrav...Cura mi pala nekak na guzicu i sad ju boli dole noga. Nije plavo ni nateklo ništa, ali boli ju, koji je problem?

fantazista
31.01.2011., 09:32
Pozdrav forumasi,

Imao sam virusnu bradavicu potkozno u nozi prije 2 mjeseca, rasla je polagano do te mjere da sam jedva mogao hodati prije nego sto sam se uputio u dermatologa ( prvo je izgledalo kao zulj, pa nisam dizao paniku ). Kako je dosla u moju nogu neznam, ali prepostavljam da je preko treninga u teretani ili jogginga jer sam vrlo aktivan u tom podrucju.

Dermatolog mi je izvadio bradavicu pomoću lasera, zarezao 2-3 milimetra s laserom ( ili mozda i dublje ) i izvadio je. Bol je automatski nestala na nekoliko tjedana :(

U tom periodu sam se vratio svojim starim aktivnosti joggingu i tretirao sam ranu svakodnevno s gelom predviđenim za rane ( Tyrosur ) . Bol se opet vratila, nije bila duboka kao prije, vec vise kao blago površinska ali jednakog inteziteta.

Ok, opet nazvao dermatologa, opet isti zahvat, samo sto je sad objasnjenje bilo "korijeni od bradavice" koji se javljaju u rijetkim slučajevima, 1% da budem precizniji. Sad sam prema njegovim riječim "čist od bradavica u nozi"

Bol nije prestala, ali je sad površinska. Mislio sam da ce trajati kratko, ali evo nakon mjesec dana bol ne prestaje. Tretiram je 2,3x puta dnevno s gelom, flasteri na rani su mi 24h dnevno prevencije radi.

Promatrao sam ranu, i boli me samo gornji dio nje, dakle gdje mi je davao lokalnu ( vidi se mala mikronska crna rupica u rani ).

Ovo je vec postalo neizdrzivo, kao invalid sam sada jer nemogu napravit 100 metara pjeske bez da stanem napravit pauzu, jer žareči osjecaj u rani je vrlo bolan, takodjer i pulsirajući. Kao da mi je meso upaljeno kad hodam jer naravno tada pritišćem ranu, bol prestaje kada sam u mirnom polozaju kada ne opterecujem nogu ,samo sto mi ne pada na pamet mirovat 24h dnevno, srecom pa radim uredski posao koji ne zahtijeva kretanje.

U strahu od moguće infekcije, javio sam se mikrobioloskom centru da test brisom rane, to mi je sutra rezervirano.

Da li itko od vas zna sto je mogući uzrok ? Jer ne bi opet prolazio lokalnu+laser+zaličenje nanovo otvorene rane bez drugog mišljenja

Hvala

Iva M
02.02.2011., 07:24
jako slicno i ja imam,samo sto je meni jako velika povrsinski,prvi put mi je bila jedno centimetar,nakon te prve operacije mi je za 2 mj opet narasla na jedno 2 i na zadnjoj operaciji su mi uzeli uzorak tkiva da se na analizi ustanovi sta je...
evo proslo je tj dana od operacije i narasla je opet i najbolnija..
jedino sta su mi rekli da sam ju pokupila na trng i da mi je to od stresa..i ne mogu nigdje osim do kupaone pjeske..
ja sam odustala od spaljivanja,svakavih ulja i kremica jer to ocito mora izbit iz organizma.. jedino sta pijem su neofeni ii izbacit cu iz prehrane kavu,kruh,tjestenine i uvest si 5 obroka voca i povrca i pit tu i tamo imunale i vjezbat doma da mi ojaca imunitet..to mi je preporucio jedan stari umirovljeni lijecnik..
ako ti se svida,probaj

fantazista
02.02.2011., 21:17
jako slicno i ja imam,samo sto je meni jako velika povrsinski,prvi put mi je bila jedno centimetar,nakon te prve operacije mi je za 2 mj opet narasla na jedno 2 i na zadnjoj operaciji su mi uzeli uzorak tkiva da se na analizi ustanovi sta je...
evo proslo je tj dana od operacije i narasla je opet i najbolnija..
jedino sta su mi rekli da sam ju pokupila na trng i da mi je to od stresa..i ne mogu nigdje osim do kupaone pjeske..
ja sam odustala od spaljivanja,svakavih ulja i kremica jer to ocito mora izbit iz organizma.. jedino sta pijem su neofeni ii izbacit cu iz prehrane kavu,kruh,tjestenine i uvest si 5 obroka voca i povrca i pit tu i tamo imunale i vjezbat doma da mi ojaca imunitet..to mi je preporucio jedan stari umirovljeni lijecnik..
ako ti se svida,probaj

Psihogena na stvarnoj rani s stvarnim bolovima, draga Iva to nije stres, nego infekcija. Stres nema nikakve ama bas nikakve veze s tim.

Danas mi stigli nalazi, bakterije su pronasli na temelju brisa rane, sutra ce ustanovit tocno koje, pa bi ( vjerovatno ) trebao ici na antibiotike, samo da mogu setat bez bolova. Ovako je pakao napraviti 200 metara, da ne govorim ujutro kad sam jos nezagrijan kakav je horror ici pjeske :kava:

Iva M
04.02.2011., 06:35
jel su ti sta prepisali za to sad

fantazista
04.02.2011., 10:24
jel su ti sta prepisali za to sad

Jesu, evo jutros, Stafilokok je bio uzrok, to uzrokuje bolove na rani. Antibiotici 10 dana koristenja. Bar malo olaksanja :)

firefux
01.03.2011., 08:34
a vene ?:ne zna:

josipa_k
18.04.2011., 15:14
Pozdrav,
već nekoliko dana, više od tjedan dana, imam problema sa nogom, boli me dok hodam. Primjetila sam nekakvo malo oteknuće na stopalu, na sredini, između zgloba i nožnih prstiju. Oteknuće je jako malo, 2cm i u obliku kruga. Ne sjećam se da sam se lupila pa neznam od čega je to, pa da li je možda netko bio u sličnoj situaciji?
Neznam dali je povezano, ali danas sam osjetila da me boli dio ispod koljena, isto dok hodam...ako netko ima nekakav savjet, neka slobodno napiše :) hvala unaprijed :)

Miloshke
18.04.2011., 17:05
Pozdrav,
već nekoliko dana, više od tjedan dana, imam problema sa nogom, boli me dok hodam. Primjetila sam nekakvo malo oteknuće na stopalu, na sredini, između zgloba i nožnih prstiju. Oteknuće je jako malo, 2cm i u obliku kruga. Ne sjećam se da sam se lupila pa neznam od čega je to, pa da li je možda netko bio u sličnoj situaciji?
Neznam dali je povezano, ali danas sam osjetila da me boli dio ispod koljena, isto dok hodam...ako netko ima nekakav savjet, neka slobodno napiše :) hvala unaprijed :)

Jel oteknuce modro?

lenas84
06.11.2011., 21:09
Tražio sam po internetu ali nisam uspio naći točan opis onoga što ja osjećam, možda zato i što je i samom meni to teško opisati.
Naime, osjećao sam to ponekad i prije ali evo zadnjih par dana sve više. Naime radi se o nekom čudnom osjećaju u nogama, boli ali nije prava bol nego imam neki osjećaj da jednostavno moram pomaknuti nogu, saviti je u neki neprirodan položaj da bi ta čudna bol prošla. I tako neko vrijeme moram gotovo pa stalno micati nogu u neprirodne položaje da bi izbjegao taj osjećaj. Probao sam izdržati što više mogu da ne pomaknem nogu ali jednostavno nakon nekoliko desetaka sekundi postane neizdržljivo i kao da tijelo više ne sluša moj mozak nego samo pomakne nogu da taj osjećaj prestane. Nije problem u mišićima, događalo se to i dok sam išao u teretanu redovito, već je taj osjećaj prisutan u zglobovima i to gotovo na svim zglobovima noge ali uglavnom u koljenu i gore onaj dio spoja noge i guzice.
Nije da je neizdržljivo ali podosta smeta kad želim zaspati jer se stalno vrtim, a ne znam ni da li ima kakve veze ali nisam ni elastičan baš, primjerice ne mogu dotaknuti rukama svoje prste na nogama kad se rastežem i slično.

Uglavnom, nadam se da barem netko zna o čemu se tu zaist radi, volio bih prje svega stručna mišljenja, a ne nagađanja. Zahvaljujem unaprijed

hrvoje dr.
07.11.2011., 10:05
Tražio sam po internetu ali nisam uspio naći točan opis onoga što ja osjećam, možda zato i što je i samom meni to teško opisati.
Naime, osjećao sam to ponekad i prije ali evo zadnjih par dana sve više. Naime radi se o nekom čudnom osjećaju u nogama, boli ali nije prava bol nego imam neki osjećaj da jednostavno moram pomaknuti nogu, saviti je u neki neprirodan položaj da bi ta čudna bol prošla. I tako neko vrijeme moram gotovo pa stalno micati nogu u neprirodne položaje da bi izbjegao taj osjećaj. Probao sam izdržati što više mogu da ne pomaknem nogu ali jednostavno nakon nekoliko desetaka sekundi postane neizdržljivo i kao da tijelo više ne sluša moj mozak nego samo pomakne nogu da taj osjećaj prestane. Nije problem u mišićima, događalo se to i dok sam išao u teretanu redovito, već je taj osjećaj prisutan u zglobovima i to gotovo na svim zglobovima noge ali uglavnom u koljenu i gore onaj dio spoja noge i guzice.
Nije da je neizdržljivo ali podosta smeta kad želim zaspati jer se stalno vrtim, a ne znam ni da li ima kakve veze ali nisam ni elastičan baš, primjerice ne mogu dotaknuti rukama svoje prste na nogama kad se rastežem i slično.

Uglavnom, nadam se da barem netko zna o čemu se tu zaist radi, volio bih prje svega stručna mišljenja, a ne nagađanja. Zahvaljujem unaprijed
Koliko godina imate?
Trebali bi učiniti osnovnu obradu(KKS,CRP,GUK,K,Na,Ca,Mg,P,ev.C-peptid,HbA1c),te se javiti neurologu/fizijatru,koji će ako bude potrebno indicirati daljnju obradu.

lenas84
07.11.2011., 14:20
Koliko godina imate?
Trebali bi učiniti osnovnu obradu(KKS,CRP,GUK,K,Na,Ca,Mg,P,ev.C-peptid,HbA1c),te se javiti neurologu/fizijatru,koji će ako bude potrebno indicirati daljnju obradu.

Za desetak dana ću navršiti 27. Imate li neku pretpostavku šta bi moglo biti?

hrvoje dr.
08.11.2011., 09:42
Za desetak dana ću navršiti 27. Imate li neku pretpostavku šta bi moglo biti?
Gledajte pošto nisam neurolog,ali meni liči na neku neuropatiju.

lenas84
08.11.2011., 19:03
Gledajte pošto nisam neurolog,ali meni liči na neku neuropatiju.

Zahvaljujem prije svega na brzom odgovoru.

Malo sam potražio po netu i uglavnom se neuropatija povezuje sa dijabetesom i to dugotrajnim, a ja na sreću ipak nemam dijabetis. Ili kao neki odtipova neuropatije su nasljedni, a od mojih u obitelji nema nitko ništaslično, a i slabost u nogama ne primjećujem, dapače potpuno su normalne.

Možda ja tosamo sve umišljam, pa se brinem uzalud.

hrvoje dr.
09.11.2011., 09:37
Zahvaljujem prije svega na brzom odgovoru.

Malo sam potražio po netu i uglavnom se neuropatija povezuje sa dijabetesom i to dugotrajnim, a ja na sreću ipak nemam dijabetis. Ili kao neki odtipova neuropatije su nasljedni, a od mojih u obitelji nema nitko ništaslično, a i slabost u nogama ne primjećujem, dapače potpuno su normalne.

Možda ja tosamo sve umišljam, pa se brinem uzalud.
Ne sve,po internetu većinom da.

bourjois_girl
13.02.2012., 11:36
U zadnje vrijeme imam probleme s goljeničnom kosti tj. s prednjom stranom potkoljenične kosti.

Prilikom većih oprerećenja (aktivnog treninga, trčanja i sl.) osjećam jaku bol u tom području..malo sam guglala pa to kao ima veze s tankom pokosnicom i udarcima...

Interesira me dal neko ima slicne probleme i kako barem smanjit tu bol ako se već ne da rijesiti..

hvala

Ali G
30.03.2012., 07:20
Ajmo forumski liječnici, pomagajte, ne ide mi se kod doktorice u sezoni gripe :D

Dakle,
već 2-3 tjedna me lagano boli desna noga, u području cjevanice, malo više, tupa povremena bol, osjećajem kao iznutra, iz kosti.
Nisam dobio nikakav udarac, nikakvu traumu imao, nikada lomio, ukratko, nikad ništa s tom nogom.

I sad ovaj tjedan to postalo malo iritantno. Kako plešem, primjetio sam da mi smeta kad poskočim na toj nozi, znači ne kod hodanja, nego kod baš kod skoka, blaga, ali dosadna bol. Nema otoka, nema kvržica, ni po čemu se ne razlikuje lijeva od desne noge.

Također, primjetio sam da mi se nekad još slabija bol na istom mjestu javi kad vozim, i to u trenucima kad dižem nogu s gasa.

Što bi to moglo biti, da li treba primiriti fizičku aktivnost dok se ne smiri, ili pak pojačati zagrijavanje...? Nemam ideje..:rolleyes:

fjodor01
17.09.2012., 22:29
Pozdrav,

Mene također počela boljeti spomenuta kost i to od koljena do zgloba,sa svih strana,inaće sam sportski tip,bavim se sportom cijeli život pa mi je čudno da me tek sada počelo boljeti. Zadnjih nekoliko mjeseci sam prebacio fukus treninga na noge,trčanje,bicikliranje,mali nogomet i vjerujem da je to razlog,možda sam preopteretio noge(4-5 treninga tjedno). Zanima me postoji li rješenja za tu upalu,što djeluje blagotvorno osim odmora?

teta pehta
18.09.2012., 19:13
dakle, mamu mi luđački boli desno stopalo i to isključivo u stanju MIROVANJA..noću je najgore, praktički tjednima ne spava...hodanjem bol skoro pa nestane...bol počinje od prstiju, širi se prema peti po vanjskom donjem dijelu stopala. ..opisuje ga kao trnjenje, grčenje, pečenje, mix svega...nije bolno na dodir, slab osjet u papučicama ispod prstiju, stopalo je malo nateknuto, malo crvenije toplije od drugog...na početku nije mogla micat prstima, sad joj je pokretljivost bolja, ali još uvijek slabija od drugog stopala…temperaturu nema..bila je u splitu na hitnoj prije 10dana i rekli su da je upaljena vena, dobila neke injekcije (sklerozacija?), drži zavijenu nogu - list (jer tamo je vidljiva vanjska vena) no od tad stanje još gore...(?!!)
Ima li netko kakvu ideju što bi moglo bit i kome s prvo obratit? Meni je najgore što je užasno boli, iscrpljena je od nespavanja a svaki pregled i obrada se čeka…najradije bi je odvela na hitnu, ima li smisla? Jel postoji mogućnost da negdje privatno obavi kompletnu obradu i dijagnostiku?

Dr.Phil
27.09.2012., 17:30
Ovako imam jedan problem koji se ponavlja naime javljaju mi se trnci i zatezanje u onom misicu:ne zna:tocno iza desnog koljena. To mi se i prije dogadjalo ali bi onda opalio podosta setnje i stvar bi jednostavno nestala.
Uglavnom to zatezanje i trnci se javljaju kad puno sjedim za racunalom i kad je noga savinuta u koljenu.
Ti trnci,zatezanje se ne siri nesto strasno idu malo ispod koljena i malo iznad u stranu prema unutranjem djelu noge no ono sto me sad muci je da kad recimo ispruzim nogu imam osjecaj kao da mi to podrucje onako lagano gori, a s unutranje strane me zna ko malo trzat.

Da napomenem da sam kronicni bubrezni bolesnik ali ne idem na dijalizu hvala Bogu nije mi potrebna kao mlad sam zaradio ostecenje bubrega i od toga je ostala posljedica u obliku hipretenzije.
Takodjer me cijeli zivot muce grcevi vise ili manje, a problema sa trombocitima i sedimentacijom opcenito nisam nikad imao bar ne povisenom uvijek je bila bliza donjoj granici.
Ima netko kakvu ideju sto bi mogao biti moj problem ono cisto okvrino da znam da se opustim i vise krecem ili da upalim panika mod jer eto u ranom sam stadiju ne znam tromboze:ne zna:

AloneBoy
02.10.2012., 21:50
danas sam osjetio bol u lijevoj nogi , dok sjedim bol je malo jaca ali kad hodam onda malo manje , imam 15god , bol se krece ispod koljena do stopala kao da mi je slaba noga nekako , nebi se ni čudio na bol zato što sam danas pješačio 2kilometra sa torbom na leđima težine 10kg ... može mi netko objasnit o cemu je rijec? brzo

AloneBoy
02.10.2012., 22:24
evo sad je malo bol popustila , moze neko da mi kaze prije nego sta odem spavat , da mogu mirno zaspat :mig:

crazy69
04.11.2012., 17:20
Znam da samo stopalo nije tema ovog posta, ali nisam znao gdje bi drugdje pisao. Več tri mjeseca osjećam bol u lijevom tabanu. Ispočetka je to bila slaba bol, više kao iritacija. Onda se postupno počela pojačavati. Mislio sam da je to zbog nošenja japanki kroz cijelo ljeto, ali sad već dva mjeseca ne nosim japanke (ni po kući) a bol i dalje postaje sve jača. Čak mi se povremeno zna javiti i u desnom stopalu. Već dva tjedna idem na masažu (koja je izrazito bolna), ali nema nekog većeg napredka. Znate li nešto što pomaže kod bola u stopalima, kad već toliko hvaljena "profesionalna" masaža stopala ne pomaže?

crazy69
04.11.2012., 19:49
već par mjeseci osjećam jaku bol na lijevom tabanu. Inače imam problema sa stopalima (slaba cirkulacija i grčevi). Ispočetka sam mislio ono, preforsirao sam neki mišić, proći će. Ali sad je bol postala sve češća i jača. Redovito idem na masažu stopala (koja zna biti jako bolna), ali ne djeluje baš nešto. Ima li tko kakve ideje, kako bi bol u stopalima mogla proć? Ispočetka sam mislio da je to od cjelodnevnog nošenja japanki, ali sad kako je zahladilo, već dva mjeseca ne nosim japanke, a stopalo me i dalje boli. Ima li tko kakav prijedlog? Jedino čega sam se ja mogao sjetiti je masaža u salonu, na koju idem već neko vrijeme, ali ne djeluje. Samo te trenutno opusti.

jopuca
19.11.2012., 15:43
Naime, moj otac ima 52 godine i osjeća čudnu bol u lijevoj nozi. Bol je nekad u kuku, pa se premjesti u koljeno, pa boli natkoljenica, a potkoljenica mu je većinom utrnuta. Zanima me da li je to samo reumatska bol (cijeli život je teško radio i živio u teškim životnim uvjetima) ili bi u pitanju mogla biti i neka teža bolest. U potkoljenici mu je utrnuta kost, kada je dira, osjećaj je slab, a mišić uopće nije utrnut. Molim vas, odgovorite, važno mi je!!

to bi moglo biti i od donjeg dijela kralježnice. je li bio na pregledu?

Secret J
12.01.2013., 15:22
Lijep pozdrav!
Već malo više od tjedan dana osjećam bol u lijevom kuku i ponekad kad hodam kao da mi ta lijeva noga utrne...
Po noći kad spavam na toj lijevoj nozi, počne me užasno boljeti list, ili recimo ako sjedim na toj nozi ili ako prekrižim noge dok sjedim, opet boli..
Sad sam već lagano luda i ne znam šta bi to moglo biti

dire Dawn
12.01.2013., 19:46
moj dečko već duže vrijeme ima problema s bolovima u nogama ili rukama. bol nikad nije toliko jaka da bi morao popiti tabletu, a i dešavala se možda jednom u par mjeseci. u zadnje vrijeme je to postalo sve češće i češće, tako da me sad već polagano brine. kaže da ponekad ima osjećaj da ga bole kosti i nikako si ne može "naći mjesta" tj ugodnu pozu u kojoj bi držao nogu (ruka ga je bolila možda dva puta do sada, ali bol opisuje na isti način).

sportom se ne bavi, ima 21 godinu. kaže da njegova mama ima iste probleme i da njoj pomaže magnezij (šumeće tablete jednom dnevno), pa me zanima dali bi to moglo biti od nedostatka magnezija ili da tvrdoglavog magarca ipak nekako natjeram doktoru?

hvala unaprijed :)

crazy69
12.01.2013., 22:03
Po noći kad spavam na toj lijevoj nozi, počne me užasno boljeti list, ili recimo ako sjedim na toj nozi ili ako prekrižim noge dok sjedim, opet boli..

Nisam stručnjak, ali po mom mišljenju, ovo s trnjenjem noge, moglo bi biti zbog problema s cirkulacijom. A opet, ne znam zašto bi imala bolove u kuku zbog toga:ne zna:

Svakako odi k liječniku:mudri:

crazy69
12.01.2013., 22:06
moj dečko već duže vrijeme ima problema s bolovima u nogama ili rukama. bol nikad nije toliko jaka da bi morao popiti tabletu, a i dešavala se možda jednom u par mjeseci. u zadnje vrijeme je to postalo sve češće i češće, tako da me sad već polagano brine. kaže da ponekad ima osjećaj da ga bole kosti i nikako si ne može "naći mjesta" tj ugodnu pozu u kojoj bi držao nogu (ruka ga je bolila možda dva puta do sada, ali bol opisuje na isti način).

sportom se ne bavi, ima 21 godinu. kaže da njegova mama ima iste probleme i da njoj pomaže magnezij (šumeće tablete jednom dnevno), pa me zanima dali bi to moglo biti od nedostatka magnezija ili da tvrdoglavog magarca ipak nekako natjeram doktoru?

hvala unaprijed :)

Natjeraj ga doktoru:azdaja:

dire Dawn
12.01.2013., 23:35
Natjeraj ga doktoru:azdaja:

iskreno, pokušavala sam već par puta, ali kad ga boli onda kaže 'budem, budem, naravno', a kad prođe i ja spomenem da bi mogao otići onda priča 'ma šta ti je, pa nije to ništa'. ti muški. valjda nebi išao ni da mu noga otpadne :503:

ništa, pilit ću ga i pilit dok ne popusti i ode. za mir u kući :raspa:

crazy69
13.01.2013., 22:57
iskreno, pokušavala sam već par puta, ali kad ga boli onda kaže 'budem, budem, naravno', a kad prođe i ja spomenem da bi mogao otići onda priča 'ma šta ti je, pa nije to ništa'. ti muški. valjda nebi išao ni da mu noga otpadne :503:

ništa, pilit ću ga i pilit dok ne popusti i ode. za mir u kući :raspa:

A kakve bolove točno ima? I u kojem dijelu noge? Je l trnu, jesu grčevi, ili je možda od previše hodanja?

Nek proba s tabletama, ili toplim oblozima. Ni masaža ne bi škodila (ja sam uvijek bio zagovornik masaže, osobito bi ga ti mogla masirati, iako sam ja morao proći svađe i mirenja sa svojom curom da mi počne noge masirati:))

Ali svakako treba otići liječniku. Ako su bolovi u nogama (ili bilo kojem dijelu tijela), konstantni, to se mora provjeriti.:kava:

dire Dawn
13.01.2013., 23:33
bolovi su kao nakon dužeg hodanja osobe bez kondicije, ali kod njega se javljaju nevezano uz aktivnosti. nekad nakon hodanja, nekad nakon sjedenja, nekad odmah kad se ujutro produbi - teško je naći neki uzorak u tome svemu.

ja sam imala problema s nogama nakon pješačenja (dok sam se bavila time :D) i znam da su mi pomagali toplo/hladni tuševi. stanem se u kadu i 30 sec topla voda, 30 hladna i tak par puta - čim to napravim prođe.
jednom je i on to napravio, ali mu je "hladna voda bila prehladna" :rolleyes:
masirat se neda. :D

budem ga potjerala doktoru sad kad dođe za rokove odmah, pa makar na prevaru (ko da malo dijete imam doma :p)

crazy69
13.01.2013., 23:56
bolovi su kao nakon dužeg hodanja osobe bez kondicije, ali kod njega se javljaju nevezano uz aktivnosti. nekad nakon hodanja, nekad nakon sjedenja, nekad odmah kad se ujutro produbi - teško je naći neki uzorak u tome svemu.

ja sam imala problema s nogama nakon pješačenja (dok sam se bavila time :D) i znam da su mi pomagali toplo/hladni tuševi. stanem se u kadu i 30 sec topla voda, 30 hladna i tak par puta - čim to napravim prođe.
jednom je i on to napravio, ali mu je "hladna voda bila prehladna" :rolleyes:
masirat se neda. :D

budem ga potjerala doktoru sad kad dođe za rokove odmah, pa makar na prevaru (ko da malo dijete imam doma :p)

Da, toplo-hladni tuševi stvarno pomažu, ali ako mu smeta...:confused:

Onda ti stvarno ne preostaje ništa drugo nego otići k doktoru.
Ali neka ode, možda pomogne. Vjerojatno će dobiti uputnicu za ortopeda, a onda neke uloške. To ti baš i ne pomaže, ali svakako je dobro otić. Jedino što sam ja postigao kod ortopeda bilo je to da sam po hitnom postupku, u roku od par dana dobio uloške, i zabranio mi je nositi japanke po ljeti, jer nisu zdrave za stopala, noge, leđa, kralježnicu itd. Ali bolje i to, nego da ga stalno bole noge.

A što se tiče masaže, to on samo misli da ne voli. Ja bi dušu dao da mi cura oće svaki dan, prije spavanja noge masirat! Probaj ti njega masirat bez da on pristane, za dva dana će te preklinjat da ga masiraš.:rofl:

dire Dawn
14.01.2013., 00:04
ma nije da mu smeta smeta, već je njemu to blesavo i hladno ovo ono. nije ni dopustio da to napravim par puta (promjenim vodu) pa da se postigne neki efekt ustvari :D
velim, malo dijete.

mislim da on nema spuštena stopala, a ulošci bi trebali biti za to :ne zna:
a japanke nikad ni ne nosi (možda neke obične natikače, al najviše je u tenisicama).

ma sad da ne odemo u off previše, budem ja njega potjerala doktoru pa ćemo viditi :)

crazy69
14.01.2013., 01:41
ma nije da mu smeta smeta, već je njemu to blesavo i hladno ovo ono. nije ni dopustio da to napravim par puta (promjenim vodu) pa da se postigne neki efekt ustvari :D
velim, malo dijete.

mislim da on nema spuštena stopala, a ulošci bi trebali biti za to :ne zna:
a japanke nikad ni ne nosi (možda neke obične natikače, al najviše je u tenisicama).

ma sad da ne odemo u off previše, budem ja njega potjerala doktoru pa ćemo viditi :)

Imaš pravo! Treba otić doktoru i vidit. Al samo da mi je znat kako ćeš ga dobiti na to da ode doktoru...

I da, ulošci jesu za ravna stopala, ali ni meni nije bilo ni na kraj pameti da imam ravna stopala, dok nisam otišao kod ortopeda, tako da nisam mogao vjerovati kad sam stao na onaj papir, a otisak je bio skoro skroz pun. Nimalo izobličen, kako bi trebao. Tako da pretpostavljam da to ne možeš znati, dok ne provjeriš.

Ali kao što si rekla, da ne odemo u off previše... Ja sam ti rekao svoje mišljenje. Jer ja stvarno nemam ideje od čega bi to moglo bit, ako nije od gore navedenog?:ne zna:

Samo ti to prepusti doktoru da to rješava, a za to vrijeme ti odi na kavu.:kava:

El Gato Félix
24.03.2013., 12:37
Dany888, Vaš post premješten je na temu Gležanj / skočni zglob (http://www.forum.hr/showthread.php?p=44268883#post44268883) (kliknuti na link).
jeroen, Vaš post premješten je na temu Bolovi u koljenu (http://www.forum.hr/showthread.php?p=44278269#post44278269).

dr frik
24.03.2013., 15:06
Evo da probam ovdje, jer ne znam hoće li mi na pdf Rekreacija itko znati pomoći.

Dakle zadnjih 2 tjedna radim svakodnevno intenzivni kardio trening (Insanity program vježbanja) i jako sam zadovoljan napretkom, ali imam jedan problem.
A to su bolovi u donjem, unutarnjem dijelu potkoljenice, obje noge. Kao na kraju mišića lista... Nije upala, boli samo dok vježbam; kad se ohladim, prestaje. Ispočetka je bila lagana bol, ali u zadnjih par dana postaje već neugodna. Program je takav da strašno puno rade noge tak da nemam mogućnost nastaviti s treninzima i odmarati te mišiće. Ima li netko slično iskustvo ili zna o čemu se radi?
Ne bi htio prekinuti s treninzima, još uvijek ne boli toliko da ne mogu odradit trening, ali me strah da se ozbiljnije ne ozlijedim...
Postoji li mogućnost da je uzrok ozljede vježbanje na betonskoj podlozi prekrivenoj tepihom? Za neke vježbe koristim spužvastu podlogu. I da, vježbam bosonog, ako je relevantno...

I da, istežem se i prije i poslije treninga. Čisto napominjem jer sam na dosta mjesta pročitao da se samo treba istezati kod bolova ove vrste...

body halleck
24.03.2013., 19:07
Evo da probam ovdje, jer ne znam hoće li mi na pdf Rekreacija itko znati pomoći.

Dakle zadnjih 2 tjedna radim svakodnevno intenzivni kardio trening (Insanity program vježbanja) i jako sam zadovoljan napretkom, ali imam jedan problem.
A to su bolovi u donjem, unutarnjem dijelu potkoljenice, obje noge. Kao na kraju mišića lista... Nije upala, boli samo dok vježbam; kad se ohladim, prestaje. Ispočetka je bila lagana bol, ali u zadnjih par dana postaje već neugodna. Program je takav da strašno puno rade noge tak da nemam mogućnost nastaviti s treninzima i odmarati te mišiće. Ima li netko slično iskustvo ili zna o čemu se radi?
Ne bi htio prekinuti s treninzima, još uvijek ne boli toliko da ne mogu odradit trening, ali me strah da se ozbiljnije ne ozlijedim...
Postoji li mogućnost da je uzrok ozljede vježbanje na betonskoj podlozi prekrivenoj tepihom? Za neke vježbe koristim spužvastu podlogu. I da, vježbam bosonog, ako je relevantno...

I da, istežem se i prije i poslije treninga. Čisto napominjem jer sam na dosta mjesta pročitao da se samo treba istezati kod bolova ove vrste...

Čudi me što te ne boli i stopalo :confused:
S obzirom kako nemam uvid u kliničku sliku, niti imam relevantnih podatako o tebi, mogu samo nagađati :D
Sam si dao vrlo vjerojatno dobar odgovor- vježbaš bosonog. Odnedavno. A, sad pokušaj izračunati koliko si vremena u svom životu proveo u tenisicama,cipelama... Pogledaj kako je tenisica oblikovana, iznutra, izvana-popipaj. Imaš uporišta za medijalni/unutarnji dio svoda stopala. I "amortizaciju" za cijelo stopalo.
Ovo sad što radiš je iznimno gadan stres za tvoja "nenaviknuta"&nepripremljena stopala/noge/kukove/kralježnicu...
Skupina tzv.evolucijskih ortopeda/antropologa tenisice&općenito većinu obuće smatraju jednim od najvećih uzroka raznih bolesti&bolnih sindroma lokomotornog sustava. A ni betonska podloga nije nevinašce. Ljudska je vrsta par sto tisuća godina hodala bosa. Tenisice su relativno nov izum i naša su se stopala/noge grubo&površno rečeno "ulijenile".
Probaj postupnije uvoditi "bosonogi" trening, bol neka bude znak za STOP.
Ili se vrati tenisicama...
Ponavljam, sve ovo je samo pretpostavka, svakako ima smisla konzultirati liječnika i/ili kineziologa koji je upućen u problematiku.

dr frik
24.03.2013., 21:50
Čudi me što te ne boli i stopalo :confused:
S obzirom kako nemam uvid u kliničku sliku, niti imam relevantnih podatako o tebi, mogu samo nagađati :D
Sam si dao vrlo vjerojatno dobar odgovor- vježbaš bosonog. Odnedavno. A, sad pokušaj izračunati koliko si vremena u svom životu proveo u tenisicama,cipelama... Pogledaj kako je tenisica oblikovana, iznutra, izvana-popipaj. Imaš uporišta za medijalni/unutarnji dio svoda stopala. I "amortizaciju" za cijelo stopalo.
Ovo sad što radiš je iznimno gadan stres za tvoja "nenaviknuta"&nepripremljena stopala/noge/kukove/kralježnicu...
Skupina tzv.evolucijskih ortopeda/antropologa tenisice&općenito većinu obuće smatraju jednim od najvećih uzroka raznih bolesti&bolnih sindroma lokomotornog sustava. A ni betonska podloga nije nevinašce. Ljudska je vrsta par sto tisuća godina hodala bosa. Tenisice su relativno nov izum i naša su se stopala/noge grubo&površno rečeno "ulijenile".
Probaj postupnije uvoditi "bosonogi" trening, bol neka bude znak za STOP.
Ili se vrati tenisicama...
Ponavljam, sve ovo je samo pretpostavka, svakako ima smisla konzultirati liječnika i/ili kineziologa koji je upućen u problematiku.

Hvala na brzom odgovoru. Od sutra natrag u tenisice pa ću probati tu i tamo opet bos... Ne volim vježbati u tenisicama, a pošto trenutno vježbam doma pokušao sam bosonog. Kratkim pretraživanjem interneta našao sam dosta članaka koji podržavaju vježbanje bez obuće, ali ja sam vjerojatno pretjerao :rolleyes: Ako se bol nastavi, jurim doktoru :D

body halleck
24.03.2013., 21:55
DoktoreFriče :cerek: , tvoja je ideja generalno dobra,dapače!
No, zbog opisanih (mogućih) razloga u smislu "ulijenjenosti" stopala/nogu, sa ovakovim načinom tjelovježbe treba pristupiti POSTUPNO. I po mogućnosti na nekakvoj mekšoj podlozi :mig:

albatros111
10.09.2013., 12:16
Prije 9 mjeseci sam unaprijedio tehniku trčanja, sad udaram od tlo prednjom trećinom stopala a potom tlo blago dotaknem ostatkom stopala.

I sve je bilo ok dok se prije dva mjeseca nije počela javljati bol sa unutarnje strane lijeve noge, 8-10 cm iznad gležnja. Bol se osjeća baš negdje na mjestu gdje mišić dotiče kost, po sredini te unutarnje strane noge.

Bol nakon 3 km gotovo nestane ali kad se mišići ohlade opet se blago osjeća pri hodanju a jače ako se odapirem na prste, npr. kad se penjem stepenicama.

Ako apstiniram od trčanja 10 dana, bol nestane.

Trčim 2-3 puta tjedno, po 10ak km.

Što mislite gdje je problem?

body halleck
10.09.2013., 14:08
Prije 9 mjeseci sam unaprijedio tehniku trčanja, sad udaram od tlo prednjom trećinom stopala a potom tlo blago dotaknem ostatkom stopala.

I sve je bilo ok dok se prije dva mjeseca nije počela javljati bol sa unutarnje strane lijeve noge, 8-10 cm iznad gležnja. Bol se osjeća baš negdje na mjestu gdje mišić dotiče kost, po sredini te unutarnje strane noge.

Bol nakon 3 km gotovo nestane ali kad se mišići ohlade opet se blago osjeća pri hodanju a jače ako se odapirem na prste, npr. kad se penjem stepenicama.

Tehniku trčanja ipak nisi dovoljno unaprijedio,a da bi bila primjerena naporima kojima se izlažeš.

Preopterećuješ upravo onaj dio noge koji te boli- bol ti je sada saveznik, upozorava te na grešku "u sustavu" koju trebaš otkloniti.
+
Neadekvatno zagrijavanje?
Prenagli pristup tjelovježbi-preagresivan intenzitet?
Neadekvatne tenisice?
Loša podloga?
Neadekvatno rastezanje, tj. "hlađenje" nakon tjelovježbe?
Inicijalno anatomski disbalans?
Kombinacija?

Sve ovo je tek puko nagađanje :ne zna:
Konzultiraj adekvatno educiranu osobu (liječnik, prof.tjelesne i zdravstvene kulture, fizioterapeut...) koji će uvidom u tvoju tehniku trčanja, obuću, podlogu etc. moći preporučiti kako razriješiti problem.

lahor
11.09.2013., 02:20

Teško je reći bez pregleda i uvida u tehniku trčanja.
Ovako napamet, da nije pretjerana pronacija stopala te razvijanje trkačke potkoljenice (shin splints/overpronation, malo si guglaj i naravno posjeti stručnu osobu za konzultaciju kako to popraviti). Stvar se neće s vremenom poboljšati ako ništa ne poduzmeš i samo nastaviš trenirati, moglo bi otići samo na gore...

lahor
11.09.2013., 02:26

Polako, ali sigurno se kod tebe razvija tzv. sindrom prenaprezanja. Nešto radiš krivo ili radiš previše, odnosno napreduješ prebrzo. Nemoj si priuštiti da ga do kraja razviješ, onda je oporavak krajnje spor. Nagađati preko interneta u čemu je problem jednostavno nije realno.

Lua
29.09.2013., 17:23
Da ne otvaram novu temu, probat ću tu potražiti savjet

Dakle, u zadnjih nekoliko tjedana u nogama (konkretnije, bedrima) osjetim čudnu bol....nije to jaka bol, ali konstantno me podsjeća da je tu:(
Noge su mi nekako teške i umorne, užasno mi je teško stajati i često ne mogu dočekati da sjednem (zamislite kao da držite dah i samo mislite na to kako što prije udahnuti)....ta tupa bol uz povremeno peckanje javlja se uglavnom na vanjskoj strani bedara i imam osjećaj kao da me boli svaki mišić, žila, ma i koža:(

U posljednje vrijeme zbog posla stojim i hodam više nego što sam navikla, ali nije to svakodnevno stajanje po 8-10 sati, radi se o stajanju 2 dana u tjednu po nekoliko sati, ne čini se previše:ne zna:
Inače, odmalena imam problema s cirkulacijom, noge (i ruke) i zimi i ljeti hladne ko led pa ne znam ima li to kakve veze

Uglavnom, ne znam kako si pomoći, još mi je nekako najlakše dok se krećem, pokušala sam "preležati" par dana i bude malo bolje, ali čim sam u pokretu par sati u komadu, opet ista priča:(

Dosta sam mlada, pa mi to nije nikako normalno ako uzmem u obzir da nisam zakržljala, zdravo se hranim, bavim tjelovježbom

Ima netko neki savjet ili slično iskustvo?

body halleck
30.09.2013., 11:09
Da ne otvaram novu temu, probat ću tu potražiti savjet

Dakle, u zadnjih nekoliko tjedana u nogama (konkretnije, bedrima) osjetim čudnu bol....nije to jaka bol, ali konstantno me podsjeća da je tu:(
Noge su mi nekako teške i umorne, užasno mi je teško stajati i često ne mogu dočekati da sjednem (zamislite kao da držite dah i samo mislite na to kako što prije udahnuti)....ta tupa bol uz povremeno peckanje javlja se uglavnom na vanjskoj strani bedara i imam osjećaj kao da me boli svaki mišić, žila, ma i koža:(

U posljednje vrijeme zbog posla stojim i hodam više nego što sam navikla, ali nije to svakodnevno stajanje po 8-10 sati, radi se o stajanju 2 dana u tjednu po nekoliko sati, ne čini se previše:ne zna:
Inače, odmalena imam problema s cirkulacijom, noge (i ruke) i zimi i ljeti hladne ko led pa ne znam ima li to kakve veze

Uglavnom, ne znam kako si pomoći, još mi je nekako najlakše dok se krećem, pokušala sam "preležati" par dana i bude malo bolje, ali čim sam u pokretu par sati u komadu, opet ista priča:(

Dosta sam mlada, pa mi to nije nikako normalno ako uzmem u obzir da nisam zakržljala, zdravo se hranim, bavim tjelovježbom

Ima netko neki savjet ili slično iskustvo?

Dosta uzroka može biti odgovorno za navedene tegobe, bez detaljnijeg uvida u kliničku sliku, sve se svodi na nagađanje :misli:
S obzirom kako navedene tegobe vremenski povezuješ sa promjenom u načinu kretanja,tj.stajanja, postoji mogućnost kako je uistinu ta činjenica odgovorna za navedene tegobe, no, moguće je i kako se radi o nekom poremećaju&fiziološkoj varijanti koji je prisutan od ranije (to ne mora biti ništa ozbiljno&opasno :mig: ) pa je sad "izronio na površinu" zbog navedenih promjena.

Adekvatno educirana osoba bi mogla na osnovu tvoje građe ( sa posebnim osvrtom na zdjelicu, lumbosakralnu kralježnicu...) te na tvoju posturu (dakle,dok stojiš) dati neke korisne savjete kako to izbjeći te event. po potrebi preporučiti ciljanu med.obradu i/ili terapiju.

Stojiš li možda u neadekvatnoj obući (prvenstveno mislim na obuću sa (pre)visokom petom, dakle, viša od cca 2.5cm)? :ne zna:
Prethodne ozljede&oštećenja donjeg dijela leđa, zdjelice?
+još niz pitanja...

Nekima pomažu neki oblici "pasivne gimnastike", npr. naizmjenična kontrakcija gluteusa 1-2min, pa onda naizmjenična kontrakcija bedara, listova stopala... više puta tijekom dana
Isto tako, možda mogu pomoći i aktivne vježbe za relaksaciju mišićja donjeg dijela leđa i zdjelice, te jačanje istih.

Činjenica kako tegobe popuštaju nakon mirovanja idu u prilog kako se radi o nekom nekom neugodnom, ali najvjerojatnije dobroćudnom "poremećaju", s kojim ćeš vjerojatno morati naučiti živjeti :D

Ako potraje, i/ili se pogorša, svakako konzultiraj nadležnog ordinarijusa :mudri:

Lua
30.09.2013., 13:42
Dosta uzroka može biti odgovorno za navedene tegobe, bez detaljnijeg uvida u kliničku sliku, sve se svodi na nagađanje :misli:
S obzirom kako navedene tegobe vremenski povezuješ sa promjenom u načinu kretanja,tj.stajanja, postoji mogućnost kako je uistinu ta činjenica odgovorna za navedene tegobe, no, moguće je i kako se radi o nekom poremećaju&fiziološkoj varijanti koji je prisutan od ranije (to ne mora biti ništa ozbiljno&opasno :mig: ) pa je sad "izronio na površinu" zbog navedenih promjena.

Adekvatno educirana osoba bi mogla na osnovu tvoje građe ( sa posebnim osvrtom na zdjelicu, lumbosakralnu kralježnicu...) te na tvoju posturu (dakle,dok stojiš) dati neke korisne savjete kako to izbjeći te event. po potrebi preporučiti ciljanu med.obradu i/ili terapiju.

Stojiš li možda u neadekvatnoj obući (prvenstveno mislim na obuću sa (pre)visokom petom, dakle, viša od cca 2.5cm)? :ne zna:
Prethodne ozljede&oštećenja donjeg dijela leđa, zdjelice?
+još niz pitanja...

Nekima pomažu neki oblici "pasivne gimnastike", npr. naizmjenična kontrakcija gluteusa 1-2min, pa onda naizmjenična kontrakcija bedara, listova stopala... više puta tijekom dana
Isto tako, možda mogu pomoći i aktivne vježbe za relaksaciju mišićja donjeg dijela leđa i zdjelice, te jačanje istih.

Činjenica kako tegobe popuštaju nakon mirovanja idu u prilog kako se radi o nekom nekom neugodnom, ali najvjerojatnije dobroćudnom "poremećaju", s kojim ćeš vjerojatno morati naučiti živjeti :D

Ako potraje, i/ili se pogorša, svakako konzultiraj nadležnog ordinarijusa :mudri:

Na boldano, ne stojim na petama, stojim ili u tenisicama s ortopedskim ulošcima (koje i inače nosim godinama) ili u anatomskim papučama koje sam kupila samo u tu svrhu...tako da bih obuću odmah isključila kao mogući uzrok

Ozljeda nikakvih nije bilo (osim koljena, ali ni to ne može biti razlog), osim lošijeg držanja, kralježnica mi je u vrlo dobrom stanju, nemam skoliozu ili bilo što slično, ali brine me to što postoje neke određene "točke" na bedru koje me bole, znam ih osjetiti čak i na pritisak dok mirujem:ne zna:

Može li možda biti problem u žilama pošto imam lošu cirkulaciju, a i genetski naginjem izraženim venama i kapilarama (mama mi ima problema s tim, ja ih u budućnosti mogu imati, a i ne moram, ali genetska predispozicija postoji)?

Makija
06.11.2013., 22:10
Zanima me jedna stvar.Moja je prijateljica osjetila blagu bol u nozi i kada je otisla doktoru dali su joj dvije vrste inekija.ONH12 i jos neke na slovo K za bolove.Misim da je radi bezvezne male boli glupo dobijati inekcije pa nas zanima da li joj moze naskoditi da joj daju te unekcije a u principu ne boli je

Puff77
10.12.2013., 14:55
Pozdrav! Prije kojih mjesec dana probudila sam se i nisam mogla stati na stopalo. Bol je bila na vanjskoj strani lijevog stopala koje je nateklo i bilo je crveno. Nakon par dana sam otišla liječniku i na snimanje, ali nisu ništa neobično pronašli i samo su rekli da ležim i odmaram. Eventualno je splasnulo i bilo je tragova modrice (ali blago plavkasto) :/ Samo da napomenem, ne mogu se sjetiti da sam išta navinula ili krivo stala, jednostavno sam se probudila s boli... Prije 6 godina mi je sve bilo identično, samo na desnom stopalu, ali tada su mi na snimanju rekli da je nacikla neka koščica. Sad je već prošlo skoro mjesec dana i još osjećam ponekad bol i strah me da nije nešto s ugrušcima i sl. Hvala na svakom savjetu i pomoći. Btw. imam 24.god.

jaks
13.12.2013., 14:17
Imam problem sa palčanom kosti lijeve noge,lagano ispupčenje koje se pojavilo unatrag godinu,dvije.Nije da jako boli,ali neugoda se javlja ponekad kod određenih pokreta i bojim se da ne ode u hallux.Nije bilo nikakvih povreda ili vanjskih utjecaja koje su mogle dovesti do toga.Kako to riješiti?