PDA

View Full Version : Vrtni alati, uređaji i strojevi

magare2000
03.03.2007., 01:36
koji je dobar (kvalitetan), koliko je skup/jeftin i gdje ga ima
nabavit u ZG.
navedite bar neke firme koje valjaju.

gledao sam malo po pevecima i bau-ducanima, sve sto sam vidio je
gardena i noname, a razlika u cijeni je bar 4x.
trebao bi (trenutno) alat za podrezivanje vocki, znaci ona mala
pilica, duge skare ...

hvala :top:

osbourne
03.03.2007., 09:02
te škare kupi malo skuplje jer ti u protivnom puknu nakon nekog vremena. ja sam svoje platio neznam 50-70 i drže već 2 godine! nisu preskupe ali bar valjaju!

cvečn knedl
03.03.2007., 22:07
da se naći i dobrog noname alata. kad si kupujem takav, npr. vrtne škare, pregledam materijale, spojeve, vijke, da li noževi dobro liježu jedan na drugoga.... ako mi je nešta sumnjivo ili vidim da ne valja, ne kupujem to.

magare2000
03.03.2007., 23:02
a gdje pogledati osim ovih bau centara.
znam jos jedino za one 3 trgovine poljoopreme u maksimirskoj.

ne muci mene samo sto ja ne znam sto trebam kupiti, vec i sto neznam gdje tog ima za kupiti :confused:

vepar81
03.03.2007., 23:29
a gdje pogledati osim ovih bau centara.
znam jos jedino za one 3 trgovine poljoopreme u maksimirskoj.

ne muci mene samo sto ja ne znam sto trebam kupiti, vec i sto neznam gdje tog ima za kupiti :confused: Ma svi veći rob.centri to imaju.Pročitaj post od CVEČNI KNEDL,dođeš na odjel,pitaš prodavača,sigurno će ti dati savjet.:top:

magare2000
05.03.2007., 18:43
...dođeš na odjel,pitaš prodavača,sigurno će ti dati savjet.:top:

moje iskustvo sa prodavacima u shoping centrima je razocaranje. skoro uvijek mi se dogodi da ni sami neznaju sto prodaju. jedina dobra stvar je da je sve izlozeno, imas mira i vremena, pa mozes razgledati do mile volje. ali savjeti prodavaca iz specijaliziranih trgovina, to je vec druga pjesma.

moj je problem sto ne znam gdje ima tih trgovina ( u ZG), a i sto sam apsolutni pocetnik u svijetu bilja

vepar81
05.03.2007., 21:31
moje iskustvo sa prodavacima u shoping centrima je razocaranje. skoro uvijek mi se dogodi da ni sami neznaju sto prodaju. jedina dobra stvar je da je sve izlozeno, imas mira i vremena, pa mozes razgledati do mile volje. ali savjeti prodavaca iz specijaliziranih trgovina, to je vec druga pjesma.

moj je problem sto ne znam gdje ima tih trgovina ( u ZG), a i sto sam apsolutni pocetnik u svijetu bilja Magare jedno odi u bauxaus .Ja imam dobra iskustva sa njima malo duže čekaš prodavač ali kada dođe zbilju se potrudi da mi sve objasni,čak me i upozori na nekakav šrot.:top:

cvečn knedl
05.03.2007., 21:32
ja se sjećam da je meni uvijek bilo zgodnih stvari u onom dućanu "šumoopskrba" (il tak nekak) Pod zidom. ne znam jel to još postoji....

magare2000
05.03.2007., 21:37
Magare jedno odi u bauxaus .Ja imam dobra iskustva sa njima malo duže čekaš prodavač ali kada dođe zbilju se potrudi da mi sve objasni,čak me i upozori na nekakav šrot.:top:

nisam ni znao da tamo ima prodavaca.:D zaposlenike sam sretao tek na blagajni :D

vepar81
05.03.2007., 21:38
ja se sjećam da je meni uvijek bilo zgodnih stvari u onom dućanu "šumoopskrba" (il tak nekak) Pod zidom. ne znam jel to još postoji.... Ne znam za pod zidom ali imaju ogromnu trgovinu na Sveticama.Križanje Svetice i planinska i točno dosta su jeftini i ljubazni.:top:

passiflora
05.03.2007., 21:54
U pod zidom kod dolca nema ništa, motike mi izgledaju kao da se svinu od jednog udarca. ;)

cvečn knedl
05.03.2007., 21:59
nisam tam bila 100 godina, davno, davno mi je to bio omiljen dućan :)

passiflora
05.03.2007., 22:09
Joj, nemoj me krivo shvatit, ne kritiziram te, znaju imat super lukovica, pogotovo amarilisa, ja samo plačem jer nikako ne mogu nać dobru motiku, svaka mi se iskrivi. :)

cvečn knedl
06.03.2007., 07:31
iskrivi se motika ili drška?
pa biraj si kovanu motiku, ne ove plehnate - ta se svine čim ju krivo pogledaš :rolleyes:

JoZ@
06.03.2007., 09:27
pa biraj si kovanu motiku,

da
al di vise nac pravu kovanu motiku :confused:
trebalo bi trazit po selima
one prastare :s

Bocca della Verita
06.03.2007., 12:55
da
al di vise nac pravu kovanu motiku :confused:
trebalo bi trazit po selima
one prastare :s

ja sam svoju u pevecu kupila. (nije da ih volim reklamirati...):)

JoZ@
06.03.2007., 13:04
ja sam svoju u pevecu kupila. (nije da ih volim reklamirati...):)

bas kovanu :confused:

grrrrrrrrrrrr
danas mama skuzi da joj fali jedna motika :mad:

cvečn knedl
06.03.2007., 13:17
pa tog kovanog alata imate u svakom milom prodajnom centru - kud vi gledate?! :p
možda se ne razumijemo: od onog teškog materijala, debelog, punog....
ja nemrem vjerovat da ste uopće negdje našli plehnatu motiku. kak ta izgleda?! :zubo:

passiflora
06.03.2007., 17:16
Ja nisam viđala kovane, imam neku od prije 30 g koja ja najbolja, samo što mi sad fali drška :)

vepar81
06.03.2007., 19:38
Joj, nemoj me krivo shvatit, ne kritiziram te, znaju imat super lukovica, pogotovo amarilisa, ja samo plačem jer nikako ne mogu nać dobru motiku, svaka mi se iskrivi. :)Ja bio danas u šumi,totalno razočarenje,htio kupiti neke maćuhice,ništa,nikakvih sadnica, samo nekoliko jadnih ružica.:flop:

passiflora
06.03.2007., 19:41
A šta si tražio? Meni se čini da su bauhaus i baumaxx ipak najbolji :D

cvečn knedl
06.03.2007., 19:50
Ja nisam viđala kovane, imam neku od prije 30 g koja ja najbolja, samo što mi sad fali drška :)

pa ta ti je kovana :p

vepar81
06.03.2007., 20:30
A šta si tražio? Meni se čini da su bauhaus i baumaxx ipak najbolji :DKupovao Hdz-e opremu i nekakav alat.

passiflora
07.03.2007., 17:59
Morat ću skoro u nabavku alata u centre i napokon kupit nešto pošteno :D

zaja
16.04.2007., 09:32
Evo jedan amater treba savjet/preporuku u vezi nabave mini traktora. Uređujem jedno imanje blizu zagreba od cca. 20 000 kvadrata koje se sastoji od livade/travnjaka, manjeg vočnjaka i vrta te šume. Dio je ravan a dio je pod manjim nagibom.
Razmišljam o nabavi mini traktora i ovih dana tražimo po internetu i naišao smo jedino na one male zgloble koje je nekad radio Tomo Vinković, zovu se Ecotrac (http://www.hittner.hr/poljoprivredni_zglobni_traktor_ecotrac.php).
E sad, jeli to dobar izbor i kakva je kvaliteta tih zglobnih traktora... ili možda imate neku drugu preporuku (naravno cijena je važan faktor).

Hvala unapred. :)

Codegun
16.04.2007., 09:37
Evo jedan amater treba savjet/preporuku u vezi nabave mini traktora. Uređujem jedno imanje blizu zagreba od cca. 20 000 kvadrata koje se sastoji od livade/travnjaka, manjeg vočnjaka i vrta te šume. Dio je ravan a dio je pod manjim nagibom.
Razmišljam o nabavi mini traktora i ovih dana tražimo po internetu i naišao smo jedino na one male zgloble koje je nekad radio Tomo Vinković, zovu se Ecotrac (http://www.hittner.hr/poljoprivredni_zglobni_traktor_ecotrac.php).
E sad, jeli to dobar izbor i kakva je kvaliteta tih zglobnih traktora... ili možda imate neku drugu preporuku (naravno cijena je važan faktor).

Hvala unapred. :)

jedan moj prijatelj ima takav zglobni jer mu jedino takav ide u vinograd i među kupine (uzgaja kupine). Ako je za takve radove mislim da ti je to i jedini izbor.

zaja
16.04.2007., 09:48
U principu mi primarno treba za održavanje velikog travnjaka(cca 10000 kvadrata), znači kupio bi i priključak rotacionu kosilicu. Uz to naravno i za ostale radove, izvlačenje drva nakon čišćenja šume itd.

betazg
05.05.2007., 13:00
pogledaj malo HUSQARNU imaš svakakvih stvari:cool:

JoZ@
15.08.2007., 20:59
e ovak
trebam slauf malog promjera
recimo 5mm
netreba bit ojacan
jer ce voda kroz njega ic prirodnim padom a ne prek pumpe

ak ko zna di bi blo za kupit :confused:

zaboravih napisat da trebam oko 150m

Stari Zeke
16.08.2007., 07:41
e ovak
trebam slauf malog promjera
recimo 5mm
netreba bit ojacan
jer ce voda kroz njega ic prirodnim padom a ne prek pumpe

ak ko zna di bi blo za kupit :confused:

zaboravih napisat da trebam oko 150m

Ja sam kupil nedavno za šlaufvagu fi5mm, 50m. E sad me ubi jel to bilo u Bauhausu ili Pevecu na Jankomiru, rekel bi da je bilo u Pevecu. Bas mi je trebalo oko 50m i imali su bunteve od 50m, nemam pojma da li ima od 150m, al ak ti pase, kupi spojnice pa spoji 3 ova od 50m. E da, tih 50m sam platil nekih 80-90kn.

JoZ@
16.08.2007., 09:47
Ja sam kupil nedavno za šlaufvagu fi5mm, 50m. E sad me ubi jel to bilo u Bauhausu ili Pevecu na Jankomiru, rekel bi da je bilo u Pevecu. Bas mi je trebalo oko 50m i imali su bunteve od 50m, nemam pojma da li ima od 150m, al ak ti pase, kupi spojnice pa spoji 3 ova od 50m. E da, tih 50m sam platil nekih 80-90kn.

fala :top:
idem u pevec uskoro pa pogledam :zubo:

JoZ@
16.08.2007., 20:55
kupih u pevecu
promjer neznam :zubo:
a kostalo me 1.60kn/m

uzo sam 120m :zubo:

Stari Zeke
17.08.2007., 02:46
kupih u pevecu
promjer neznam :zubo:
a kostalo me 1.60kn/m

uzo sam 120m :zubo:

Kaj si zel na metre ili imaju gotove komade od 120m?

JoZ@
17.08.2007., 15:58
Kaj si zel na metre ili imaju gotove komade od 120m?

prvo je zenska rekla da u buntu ima 80m
pa kak je bunt bil nacet isli smo mjerit

i jos je ostalo
po mojoj nekoj procjeni
tog slaufa u buntu ima oko 200m

prle69
11.09.2007., 10:46
Plan mi je u voćnjaku srediti travnjak.
Posudio bi frezu, sijačicu, valjak i rasprišivač gnojiva (s obzirom da mi to treba samo jednom)
Frezu imaju u bauhausu dok ostalo nemaju.
Pomoć, prijedlozi, ideje?

deksonja
13.09.2007., 07:43
Koliko po danu kosta freza i kakvu imaju?

Imam ja valjak, od punog zeljeza širine 1,8metra pa ti lijepo posudi frezu dopeljaš mi je, a ja ti posudim valjak ;-)
Ne bi vjerovao ali imam i rasprsivac gnojiva ali mislim da bi ga stari nevoljko posudio nekome, u biti ne sjećam se da ga je ikada kome posudio :-)

vragolast
14.09.2007., 07:02
sijanje i razbacivanje gnojiva se moze i rucno, nije problem, a valjak vec ima di nabaviti:top:

wolfram
10.11.2007., 13:27
gdje u zagrebu dati brusiti lanac za motornu pilu?

panorama
10.11.2007., 18:46

Kencek, Čulinečka 97 , 2930318

wolfram
11.11.2007., 09:48
Kencek, Čulinečka 97 , 2930318

HVALA!

ima li gdje u istočnom dijelu zg-a ili nz

panorama
12.11.2007., 05:42
HVALA!

ima li gdje u istočnom dijelu zg-a ili nz

Pa Čulinečka je istočni dio grada !!

passat_karavan
21.11.2007., 16:07

da bas sam to i ja pomislio:
Pa Čulinečka je istočni dio grada !!

aliimas i negdje iznad kaptola (ona ulica prema "kaptol centru" (barem su bili tamo prije par godina)

probaj ovdje:
ZAGREB "SEVER" TRGOVINA I SERVIS Samoborska 97 01 3498 509
ZAGREB "SEVER" TRGOVINA I SERVIS Studenačka 26 01 3732 972
ZAGREB "GPM " TRGOVINA I SERVIS Artičkova 1 01 3461 669
ZAGREB S.M.S.-Servis poljoprivrednih strojeva Nova Ves 6 01 4666 809 (to je ovo sto sam ti napisao gore)

http://195.29.151.50/sonda/projects/unikomerc/content.asp?FlashID=3168

Plug_in
29.11.2007., 13:05
jel netko zna kolke su otprilike cijene brušenja?

marko21
02.12.2007., 10:22
Našao sam na netu. fora izgleda..proizvodi ih tvrtka iz zagreba.

(http://imageshack.us)

[IMG]http://img91.imageshack.us/img91/387/vrtne2hc4.th.jpg (http://img91.imageshack.us/my.php?image=vrtne2hc4.jpg)

http://img222.imageshack.us/img222/9454/vrtne3lp9.th.jpg (http://img222.imageshack.us/my.php?image=vrtne3lp9.jpg)

http://img212.imageshack.us/img212/4061/vrtne4sf5.jpg (http://imageshack.us)

[img=http://img222.imageshack.us/img222/2220/vrtne5pr7.jpg] (http://imageshack.us)

osbourne
02.12.2007., 13:55
osobno mi se ne sviđaju, za vrt bih preferirao stare fenjere ili nešto slično

Las Legolas
02.12.2007., 20:24
hmm.. ovisi kakav vrt imas
pazi, u nekom starinskom vrtu (kako englezi kazu cottage garden) sigurno ne bi odgovarala ovakva rasvjeta, vec bi to bili fenjeri, stari lampinjoni i sl.
no one su dobrodosle u nekakvom moderno uredjenom vrtu ciji oblici, boje i dizajn opcenito odgovara tim lampama

ming
13.04.2008., 22:00
Nedavno sam na televiziji vidio vrlo zanimljive ručne alate za vrt, pa tako npr i tanjuraču izgleda slično kao ručna kosilica, samo šro fini usitnjava zemlju tak da se ne mora nakon prekapanja (štihanja) vrta temlja usitnjavati s grabljama.

Ako netko zna gdje bi se ista mogla nabaviti, bio bih zahvalan.

Naime, sve bi se to moglo napraviti i s nekom jeftinom frezom, ali zašto istu kupovati kad bi ovo bilo sasvim dovoljno.

Zahvaljujem:p

Codegun
14.04.2008., 08:03
Nedavno sam na televiziji vidio vrlo zanimljive ručne alate za vrt, pa tako npr i tanjuraču izgleda slično kao ručna kosilica, samo šro fini usitnjava zemlju tak da se ne mora nakon prekapanja (štihanja) vrta temlja usitnjavati s grabljama.

Naime, sve bi se to moglo napraviti i s nekom jeftinom frezom, ali zašto istu kupovati kad bi ovo bilo sasvim dovoljno.

imaš kakav link da vidim kaje to. I mene muči isto, preštihao sam ženi vrt ali mi se čini da ću morati i frezati. BTW, ja sam već potrgao jedan mali benziski kultivator, tako da sumnjam da će neki ručni alat to moći učinit.

Renata
14.04.2008., 09:57
BTW, ja sam već potrgao jedan mali benziski kultivator, tako da sumnjam da će neki ručni alat to moći učinit.

koliko je malen bio taj motokultivator, zašto se je strgao?

Codegun
14.04.2008., 10:39
koliko je malen bio taj motokultivator, zašto se je strgao?

najmanji mogući, neki kineski jeftikaner, koštao je u Bauhausu oko 1300kn, motor je dobar no potrgao sam mu zupčanike (recimo da je to getriba) jer sam frezao vrt dobrih pola sata! Prije toga je radio cca 10 sati, isto sam pofrezao cijeli vrt nekoliko puta prije toga, no nakon 4. puta više nije izdržao. A vrt mi ima oko 120m2.

Renata
14.04.2008., 10:50
najmanji mogući, neki kineski jeftikaner, koštao je u Bauhausu oko 1300kn, motor je dobar no potrgao sam mu zupčanike (recimo da je to getriba) jer sam frezao vrt dobrih pola sata! Prije toga je radio cca 10 sati, isto sam pofrezao cijeli vrt nekoliko puta prije toga, no nakon 4. puta više nije izdržao. A vrt mi ima oko 120m2.

a mi smo baš mislili kupiti takav mali, s time da mi za sada treba preorati oko 1500 m2 (za travnjak), a kasnije će mi trebati i za vrt.
a zašto si 4 puta orao vrt?

Codegun
14.04.2008., 11:07
a mi smo baš mislili kupiti takav mali, s time da mi za sada treba preorati oko 1500 m2 (za travnjak), a kasnije će mi trebati i za vrt.
a zašto si 4 puta orao vrt?

1500m2 se ore i freza s traktorom. Najviše ti se isplati nekome platiti da ti to napravi. Nisam ja 4x frezao u istoj sezoni. Proljeće, pa jesen, pa proljeće, pa još jednom isto proljeće i onda je riknuo.

Danas znam da mi za 120m2 kvadrata ako neću reskirati da opet neki ispusti dušu, treba nekaj iz ranga cijene oko 7000kn.

Renata
14.04.2008., 11:18
1500m2 se ore i freza s traktorom. Najviše ti se isplati nekome platiti da ti to napravi. Nisam ja 4x frezao u istoj sezoni. Proljeće, pa jesen, pa proljeće, pa još jednom isto proljeće i onda je riknuo.

Danas znam da mi za 120m2 kvadrata ako neću reskirati da opet neki ispusti dušu, treba nekaj iz ranga cijene oko 7000kn.

na nekim dijelovima je fizički nemoguće da dođe traktor, ali ima nekih 1000 m2 koje treba preorati zbog sijanja trave,a a tamo bi traktor i mogao doći. ali nije mi to rješenje, trebam tu igračku za vrt kasnije. skupa igračka je taj motokultivator.

Codegun
14.04.2008., 11:26
na nekim dijelovima je fizički nemoguće da dođe traktor, ali ima nekih 1000 m2 koje treba preorati zbog sijanja trave,a a tamo bi traktor i mogao doći. ali nije mi to rješenje, trebam tu igračku za vrt kasnije. skupa igračka je taj motokultivator.

je preskup je, ali je zabavno, žena i ja smo se otimali ko bu frezao. Ovaj moj mali kultivator je imao 4ks motor i ona ga nije mogla zadržati nego ju je vukao po vrtu. Ja sam ga mogao držati i onda se ukopavao, možda je zato i riknuo jer mu ja nisam dao dalje dok temeljito ne izruje.

Codegun
14.04.2008., 11:39
http://www.mio.hr/poljoprivreda/motokultivatori/motokultivator-mio-200-rg.html

evo, taj bi bio optimalan, zapravo je najmanji mogući ali valjda ima servis kad ga opet potrgam... negdje oko 4500kn.

go2sleep
14.04.2008., 12:59
http://www.mio.hr/poljoprivreda/motokultivatori/motokultivator-mio-200-rg.html

evo, taj bi bio optimalan, zapravo je najmanji mogući ali valjda ima servis kad ga opet potrgam... negdje oko 4500kn.

prava motorna freza je tek ona koja dolazi kao priključak za i kojoj se ne skidaju kotači kad se postavlja freza
Ja sam nekad uništio hrpu ovih malih, onda sam kupio Mutinu frezu i kosilicu i godinama je koristio i u vinogradu i oko kuće
Takva je osim frezanja idealna i za tisuću kvadrata travnjaka, jer onim malim je zabavno kositi samo nekoliko puta, kasnije dosadi

Codegun
14.04.2008., 13:02
prava motorna freza je tek ona koja dolazi kao priključak za i kojoj se ne skidaju kotači kad se postavlja freza
Ja sam nekad uništio hrpu ovih malih, onda sam kupio Mutinu frezu i kosilicu i godinama je koristio i u vinogradu i oko kuće
Takva je osim frezanja idealna i za tisuću kvadrata travnjaka, jer onim malim je zabavno kositi samo nekoliko puta, kasnije dosadi

ma ok za velike površine, no kaj da ja uzmem za 120m2 vrta? Frezanje - jednom do dvaput godišnje?

go2sleep
14.04.2008., 14:17
ma ok za velike površine, no kaj da ja uzmem za 120m2 vrta? Frezanje - jednom do dvaput godišnje?

ma tebi je ta dobra, mislio sam Renati, njoj bi odgovarala ona kojoj se priključci mogu mijenjati, kosa, freza, plug...
i mene počinje zanimati ona bez motora, niti zamisliti ne mogu kako to radi

Renata
15.04.2008., 08:57
ma tebi je ta dobra, mislio sam Renati, njoj bi odgovarala ona kojoj se priključci mogu mijenjati, kosa, freza, plug...
i mene počinje zanimati ona bez motora, niti zamisliti ne mogu kako to radi

je ali je fora da ja trebam oranje tako velike površine samo jednom, prije nego posijemo travu, a kasnije ću trebati samo za vrt. pa mislim da nema smisla da kupujem tu veliku.
prijatelj ima neku srednje veličine, mislim da ću ga pitati za posudbu, a za vrt ću kupiti onu manju.

zunzara
16.04.2008., 14:32

nevjerojatno, tako sam i ja gledala tu emisiju- poljoprivrednu, gdje je jedna mlađa žena uzela nekakav "roler" i u par poteza usitnila ( i to jako) zemlju nakon štihanja.
Dala sam si truda, našla sam nešto slično tome, odnosno, firma Gardena to proizvodi, zove se zvjezdasta freza, posebno se kupuje freza, a posebno ručka, košta oko 500 kn sve zajedno, jedino što sam ja našla sa dva "rolera", a ona je imala četiri.
Za moj mali vrt i ta dva je dovoljno za usitnjavanje i zbilja mi je lakše to raditi nego sa grabljama, uspravno stojim, nisam sagnuta kao kod grabljanja.
Sve u svemu nije loše, ali je skupo. Međutim, pošto ja nemam dovoljno veliki vrt za motokultivator ovo mi je OK.
U Zagrebu sam to našla u Baumaxu i to nakon razgovora sa veleprodajom alata Gardena.

Codegun
16.04.2008., 14:36
nevjerojatno, tako sam i ja gledala tu emisiju- poljoprivrednu, ...

možda se emisija zvala TV prodaja, "ali to nije sve... uz to dobivate i kolac za paradajz..."

zunzara
16.04.2008., 20:18
možda se emisija zvala TV prodaja, "ali to nije sve... uz to dobivate i kolac za paradajz..."

čemu taj komentar? o čemu je riječ u prvom postu? o ručnim vrtnim alatima ili motokultivatorima?

Codegun
17.04.2008., 07:39
čemu taj komentar? o čemu je riječ u prvom postu? o ručnim vrtnim alatima ili motokultivatorima?

komentar je bio zato što mi to izgleda jako naivno.
Topic je počeo tako da je netko vidio na televiziji nešto što nakon ŠTIHANJA obavi frezanje. Ja sam potrgao kultivator sa 4KS motorom, pukli su zubi na zupčanicima u relativno malom vrtu baš na takvom poslu. I sad mi netko hoče reći da postoji jednostavni ručni alat koji može nadomjestiti kultivator? Eto zato sam napisao takav komentar jer mi je to sve prenaivno da bi povjerovao. Ima li neki link da vidim kako to izgleda?

zunzara
17.04.2008., 10:53
komentar je bio zato što mi to izgleda jako naivno.
Topic je počeo tako da je netko vidio na televiziji nešto što nakon ŠTIHANJA obavi frezanje. Ja sam potrgao kultivator sa 4KS motorom, pukli su zubi na zupčanicima u relativno malom vrtu baš na takvom poslu. I sad mi netko hoče reći da postoji jednostavni ručni alat koji može nadomjestiti kultivator? Eto zato sam napisao takav komentar jer mi je to sve prenaivno da bi povjerovao. Ima li neki link da vidim kako to izgleda?

evo ovako: nitko nije rekao da se može usporediti motokultivator s ručnim alatom. Ali, čak i nakon oranja i motokultivatora treba zemlju usitniti grabljama. Zato je lakše, umjesto grablja, uzeti drobilicu za zemlju ili zvjezdastu frezu i s tim finiširati gredicu.
Kao što sam napisala, ja imam mali vrt za koji mi ne treba motokultivator, zemlja je prekrasna i meka i nakon štihanja i ravnanja zemlje vrlo lako to riješim ovom drobilicom.

www.klis-trgovina.hr/gardena

vrtni alati
combissxsem-mali alat
str. 2 - drobilica za gredice (ja imam dva "rolera")

Codegun
17.04.2008., 11:01
evo ovako: nitko nije rekao da se može usporediti motokultivator s ručnim alatom. Ali, čak i nakon oranja i motokultivatora treba zemlju usitniti grabljama. Zato je lakše, umjesto grablja, uzeti drobilicu za zemlju ili zvjezdastu frezu i s tim finiširati gredicu.
Kao što sam napisala, ja imam mali vrt za koji mi ne treba motokultivator, zemlja je prekrasna i meka i nakon štihanja i ravnanja zemlje vrlo lako to riješim ovom drobilicom.

www.klis-trgovina.hr/gardena

vrtni alati
combissxsem-mali alat
str. 2 - drobilica za gredice (ja imam dva "rolera")

ali ako ti je zemlja rahla zakaj onda uopće štihaš?
Ja nakon štihanja imam kocke veličine štihače koje tako ostanu, zato si nemrem predočiti kakav ručni alat bi to pretvorio u rahlu zemlju.

zunzara
17.04.2008., 12:35
ali ako ti je zemlja rahla zakaj onda uopće štihaš?
Ja nakon štihanja imam kocke veličine štihače koje tako ostanu, zato si nemrem predočiti kakav ručni alat bi to pretvorio u rahlu zemlju.

Naravno, ali na proljeće je onda ta zemlja mekana i nije ju teško usitniti.
Probaj, možda se iznenadiš.

Codegun
17.04.2008., 12:41
Naravno, ali na proljeće je onda ta zemlja mekana i nije ju teško usitniti.
Probaj, možda se iznenadiš.

samo kaj ja obično ne stigenm preštihati najesen nego tamo negdje u veljači pa se do travnja ne uspije sve urahliti, i onda pali pilu i udri...

Renata
17.04.2008., 13:33
moje gradilište ima glinenu zemlju, moš' si mislit da to treba dobro preorati da bude rahlo....

Codegun
17.04.2008., 13:35
moje gradilište ima glinenu zemlju, moš' si mislit da to treba dobro preorati da bude rahlo....

glinu možeš orati koliko hočeš i nikad ne bude rahla. Takvoj zemlji se dodaje pijesak i humus.

Renata
17.04.2008., 13:38
glinu možeš orati koliko hočeš i nikad ne bude rahla. Takvoj zemlji se dodaje pijesak i humus.

znači da bi mi za vrt bilo dobro otkopati zemlju van i staviti novu?

Codegun
17.04.2008., 13:43
znači da bi mi za vrt bilo dobro otkopati zemlju van i staviti novu?

pa valjda imaš gore nešto humusa?

Renata
17.04.2008., 14:02
pa valjda imaš gore nešto humusa?

iskreno, nemam pojma. pa valjda ima

zunzara
17.04.2008., 14:18
iskreno, nemam pojma. pa valjda ima

Renata, i moja zemlja je bila grozna, ilovača, neishranjena, ali s godinama sam uspjela doći do vrlo kvalitetne zemlje i to zato što sam gnojila sa humusom. Jako puno sam kupovala humus od kalifornijskih glista ( a imam i ja gliste za kompost) i sada je zemlja tip-top.

go2sleep
19.04.2008., 20:31

može s napraviti kompost, od skoro svih otpadaka
Ja sam kod silosa nabavio nekoliko kamiona onih mekinja koje lete po zraku kad se otkupljuje pšenica.
Ali za vrt i travnjak je dobra i piljevina, kukuruzovina, trulo sijeno, slama, lišće
Samo treba godina ili dvije da se napravi kompost

osica
21.04.2008., 15:48
taj ručni kultivator sam vidjela jučer u poljoprivrednoj emisiji i baš mi se čini zgodan, npr kad se sije - za ukopavanje sjemena ili čisto za rahljenje gornjeg sloja zemlje kad se stvori pokorica od kiše

no_name13
21.04.2008., 15:51
do sada sam sipao EUROSUPER95 mogu li sad probat EUROSUPER100 i dali je to netko već proabao? pošto je koslica već stara i primjetio sam da joj je slabija kompresija malo se guši a to mi je najjeftinije da ništa ne popravljam :)

SETRA Samoborček
21.04.2008., 18:27
Ma može, puca njoj kuki za to, ali ti bezveze plačas skuplje gorivo...evo na mojoj novoj piše da ide gorivo sa više od 86 oktana. Radije provjeri svječicu, dizne i to, nego bezveze trošit novce.

no_name13
21.04.2008., 21:37
Ma može, puca njoj kuki za to, ali ti bezveze plačas skuplje gorivo...evo na mojoj novoj piše da ide gorivo sa više od 86 oktana. Radije provjeri svječicu, dizne i to, nego bezveze trošit novce.

svjećica je ok to sam već probo,jedino te dizne i nešto kod rasplićnjaća znam od prilike kaj je to pa to sam ćito na forumu da propušem da bu možda bolje ali ipak ruku na srce ta koslica kosi sad 10 sezonu a da uslikam i pokažem nebi vjerovali da je u tako dobrom stanju uzme li se u obzir da kosi jako veliku površinu....
...ljudi moj savjet peri te je redovito kosilicu i pazite na ulje i nemate problema :)

(lakiranje kućišta će doć samo po sebi :) )

go2sleep
22.04.2008., 06:18
taj ručni kultivator sam vidjela jučer u poljoprivrednoj emisiji i baš mi se čini zgodan, npr kad se sije - za ukopavanje sjemena ili čisto za rahljenje gornjeg sloja zemlje kad se stvori pokorica od kiše

jel može netko sliku?
to je onako kao dvije zvijezde na osovini?

zunzara
22.04.2008., 07:34
jel može netko sliku?
to je onako kao dvije zvijezde na osovini?

to je to, dala sam link na prethodnoj stranici

Las Legolas
22.04.2008., 12:17
Navedena alatka je cisto za manje cvijetnjake, za ukopavanje sjemena al opet na minijaturnim povrsinama. Govorim iz iskustva jer imam rucnu frezu koju nisam mogao "ne kupiti", ima 4 zvijezde i od Gardene je, moze posluziti samo za fino rahljenje vec usitnjene zemlje, znaci ako je mislite kupiti za rahljenje ilovace zaboravite, jer cete dusu ispustit usitnjavajuci vece gromade.

mijauuu
05.05.2008., 10:04
Pozdrav,

Molila bih pomoć da li netko zna gdje se u Zagrebu može unajmiti motokultivator za prekopati površinu u jako lošem stanju kako bi istu mogla preurediti u travnjak i cvjetnjak. Hvala svima na pomoći!

jeronimo
07.05.2008., 11:18
mislim da ti je elegantnije rješenje da uzmeš nekog sa strojem ( plavi oglasnik ) i da ti to napravi :mig:

vrt.voda
25.05.2008., 13:35
Da li netko ima iskustva sa ovakvim pumpama?

Koji majstori montiraju i održavaju ovakve pumpe?

Moja pumpa nije korištena 15 g. i sada ne ma vode? Zašto?

vrt.voda
25.05.2008., 13:37
http://www.forum.hr/showthread.php?t=303168

Da li netko ima iskustva sa ovakvim pumpama?

Koji majstori montiraju i održavaju ovakve pumpe?

Moja pumpa nije korištena 15 g. i sada ne ma vode? Zašto?

vrt.voda
25.05.2008., 13:38
Tražim savjet

--------------------------------------------------------------------------------

Imam isti problem. Vrtna ručna pumpa nije korištena 15-16 godina. Neki dan sam promijenio brtve (kože), nalio puno vode u cijev, prišarafio pumpu na cijev, dodao još vode i ništa. Lokacija je blizu Odre kod Velike Gorice. Da li je moguće da cijev nije u vodi, tj da se voda nekud povukla?

Koja vrsta majstora postavlja takve pumpe? Da li su to vodoinstalateri?

Quote:
Stari Zeke kaže:
Dakle, ručna/vrtna pumpa koja je spojena na bunar je fino prezimjela vani, i sad ne dela. Ulil sam vode u nju, saugal, al štanga. Ima ko ideju u čemu je kvaka? Možda je još uvijek smrznuta voda u cijevima makar sumnjam..... Druga je možda opcija da je uronjena u mulj, pa opet štanga. Ili su gumice i sl. popucale - kaj da delam???

I usput - piknul bi si električnu pumpu za ispumpat max 100l vode u jednom cugu sa cca 8m. Čisto da radi i ne zafrkava. Kaj preporučate?

JoZ@
25.05.2008., 17:14
neznam kak se to strucnije zove
al mislim da bi ti trebalo propuhat cjev
a opet ak nije tak dugo koristena
ko zna mozda je nes baceno unutra a da ni neznas
pa to smeta
probaj gurnut unutra cim duzu sipku
pa ces vidit

jeronimo
14.06.2008., 20:01
Jel ima netko iskustva s usisivačima za lišće. Gdje u ZG mogu povoljno kupiti , može na struju ili motorni , svejedno mi je .
Hvala

bela777
16.06.2008., 09:40
meni eno stoji u garaži... kupili, probali... i to je bilo to... praktičnije mi je pokositi opalo lišće nego ga usisavati.

jeronimo
16.06.2008., 14:54
Treba mi za betonirano dvorište i veliku nastrešnicu koja je s jedne strane otvorena , vjetar nanosi u jesen dosta lišća pa mi se više ne da stalno mlatili s metlom po dvorištu. Ovako sam mislio malo usisati, malo otpuhati ... malo sam guglao , vidim ima motornih već od nekih 1200 kn.

bela777
16.06.2008., 15:11
pa za to ti je i ok.... moja je na struju - big mistake!

ali opet si vidi jel ti jednostavnije uzet metlu ili vaditi svaki put taj usisavač, punit benzin i tak to, a možda već za to vijeme i pometeš.

ruler
17.06.2008., 19:40
ja imam jeftilen na struju (25 eura akcija vani :p ). otpusem betonirano dvoriste od cca 1000 m2 i veliku terasu ukupno za 1 sat. zena mi je mi je prije s metlom cijeli dan se mucila. sad ne ostane ni cestica. dovoljno je mocna da mi otpuse i sitne kamencice. najurednije dvoriste u okolici :=). sto se tiće usisavanja lišća ne isplati se po travnjaku ganjati (tamo kosilica prodje) ali ovo gdje je betonirano - mrak a moze se koristiti i za kompost.

kupiti elektricnu jeftinu i jos produzni kablel uz to.

jeronimo
17.06.2008., 19:59
Hvala ruler - eto baš mi to treba.
Stvarno nam je dosta metlarenja , dok sve pometeš razdereš metlu.
Ovu jesen nadam se metemo na struju...

Big momma
04.07.2008., 23:01
Imamo sondu na koju je bila montirana ručna pumpa za vodu.
Sada smo odlučili biti malo komotniji i kupiti motornu pumpu za vodu (na benzin, ne na struju). Pumpa nam treba radi ispumpavanja vode za zalijevanje vrta, ne radi se o hidropaku ni hidroforu.
Od svibnja obilazimo Pevce, Bauhause, Baumaxe, Gramate, Merkure, Obije i slične dućane, ali redovito se događa da na polici imaju po jedan primjerak potrgane pumpe koji ne prodaju, a roba bi trebala doći kroz desetak dana...
Nekak nam je najdojmljivija od svih bila "euromatic msa 25" za cca 1.300,00 kn (Pevec).
Ako netko zna dućan koji ima na polici/skladištu više nego jednu potrganu pumpu, preklinjem da bude tako dobar i obavijesti me.
Zahvalna sam za svaku korisnu informaciju.

Stari Zeke
06.07.2008., 06:30
Sada smo odlučili biti malo komotniji i kupiti motornu pumpu za vodu (na benzin, ne na struju). Pumpa nam treba radi ispumpavanja vode za zalijevanje vrta, ne radi se o hidropaku ni hidroforu.
Od svibnja obilazimo Pevce, Bauhause, Baumaxe, Gramate, Merkure, Obije i slične dućane, ali redovito se događa da na polici imaju po jedan primjerak potrgane pumpe koji ne prodaju, a roba bi trebala doći kroz desetak dana...
Nekak nam je najdojmljivija od svih bila "euromatic msa 25" za cca 1.300,00 kn (Pevec).
Ako netko zna dućan koji ima na polici/skladištu više nego jednu potrganu pumpu, preklinjem da bude tako dobar i obavijesti me.

A jesi li bila u specijaliziranim dućanima, tipa Feroterm?
Ili razmišljala o kombinaciji pumpe na struju + agregat?

Bosna_os
06.07.2008., 16:02
A jesi li razmisljo o ručnom radu?

jeronimo
08.07.2008., 06:36
http://www.jurec.hr/index.html , http://www.jurec.hr/tomos-smp2.html

Big momma
08.07.2008., 18:55
Svečano objavljujem kako smo danas napokon kupili pumpu, iako nam zbog (ne)vremena sigurno neće biti potrebna sljedeća dva dana.
Zahvaljujem na suvislim odgovorima. :)

jeronimo
08.07.2008., 19:45
daj nam sličicu da vidimo kaj si kupila

Big momma
09.07.2008., 23:33
Kupili smo nekakvo kinesko polusmeće Neptun NBP11 za somatristoinešto kuna. Plus još dvjestoinešto kuna za crijevo dužine 7 metara sa sitom i navojima.
Tomos nam je bila opcija dok nismo saznali cijenu - čak nam je i ova akcijska od 2.900,00 kn ovog trenutka too much.
Sve u svemu, danas je ispumpala svojih prvih nekoliko stotina litara vode zajedno sa sitnim česticama pijeska što je razveselilo kako nas, tako i šire susjedstvo.:top:

tigar_c2
16.03.2009., 12:51
mislim na električne škare za živicu

Koji modeli marke su dobre za šišanje čempresa,
navodno neki jeftinjaki ne režu kako treba čemprese .
:s

321tri
17.03.2009., 20:18

http://www.motorama.hr/prodaja/pumpe/wb30xt.html

Ja Osobno
17.03.2009., 20:25
mislim na električne škare za živicu

Koji modeli marke su dobre za šišanje čempresa,
navodno neki jeftinjaki ne režu kako treba čemprese .
:s

Ja kupio nekog jeftinjaka i reže ko bog. Čemprese i što mu dođe na dohvat, a dosta često i kabel napajanja :).
Treba u deklaraciji vidjeti do koje debljine grana reže pa ga ne forsirati previše. Inače, čempres je, prema mojem iskustvu, prilično "rezljiv".

marijoj
07.04.2009., 09:08
U dvorištu imam bunar pa bi zalijevao travnjak i vrt vodom iz njega. Gledao sam razno razne pumpe za vodu (potopna,vrtna,hidropak..) pa sad ni sam neznam što da uzmem. Jel bi bilo OK ovako nešto (nije bitan proizvodjac vec vrsta pumpe) http://www.sbm-adria.com/product2.aspx?id=773&catId=6 ili mi ipak treba nešto drugo. Unaprijed hvala

bambus_1
05.05.2009., 21:43
Gdje kupiti vrtni valjak i da li je možda ga netko kupio pa bi ga prodao da mu ne treba više.
Iz Rijeke sam a tu po vrtnim centrima ga nemaju.

Unaprijed zahvaljujem:)

Las Legolas
06.05.2009., 19:20
Ja sam ga uzeo u BricoStore-a, mislim da ga imaju i u BauMax-a

Nemruth Dagi
20.06.2009., 17:47
Vrijeme je šišanja živih ograda....gdje naoštriti svoje tupe ELEKTRIČNE škare za živicu.
Mjesto radnje; Zagreb.

:confused:

Nemruth Dagi
24.06.2009., 11:07
Jurišićeva 23, dvorište, "Tehničar"....

jolly_jocker
03.09.2009., 16:43
Mene zanima da li ima negdje za nabaviti sakupljač sijena kao priključak za motokultivator ili neko zna majstora koji to zna napraviti.
unaprijed zahvaljujem........

ma hajde...
18.11.2009., 13:42
Pozdrav svima,

planiram uzet kopačicu i zapela mi je dotična za oko. Naime, imam maslinik od cca 20 tak maslina na zemlji gotovo bez kamena. Treba mi jednostavan, pouzdan i ne previše skup stroj. Ovaj košta cca 4 tkn. Sve štima osim što me žulja to što ima samo jednu brzinu naprijed. Ima li tko iskustva sa kopačicom sa jednom brinom odnosno kako je orati dok stalno držiš kvačilo stisnuti. Je li brzina unazad potrebna ili poželjna.
S obzirom da to imam na jednom udaljenom otoku, trebam nešto što će mi služiti godinama.
Ima li tko kavog iskustva baš sa ovakvom kopačicom?

Ja Osobno
28.04.2010., 14:59
Ima li tko iskustva s ovim aparatićima?
Znam da to nije za veliku zemljoradnju ali meni treba za mali povrtnjak, a tlaka mi je vitlanje motikom (sa štihačom još nekako iziđem na kraj).
I ako netko ima sugestiju gdje bi se to moglo nabaviti?

diabolica
30.04.2010., 13:32
Ja imam motorni, benzin, i super zadovoljan, ali trebaš pratiti korove, čim se pojave u određenoj količini odmah pali motor i radi. Uštedio mnogo vremena. Naravno treba posaditi/posijati biljke u razmaku da kopačica prolazi , a da ne uništi biljke.
I najvažnije, kad sfrezaš sa velikom frezom, a ostaviš jer nisi stigao, onda podfrezaš s tom malom i sve je usitnjeno i spremno za sadnju - sjetvu. Naravno ne očekuj čuda, ali štedi križa i motiku.
Naravno potrebna je dosljednost u obradi što sa koji puta i zanemari , pa opet sve ručno. ali događa se...........lijepi pozdrav...;O)

tripapet
03.05.2010., 12:09
Ima li tko iskustva s ovim aparatićima?
Znam da to nije za veliku zemljoradnju ali meni treba za mali povrtnjak, a tlaka mi je vitlanje motikom (sa štihačom još nekako iziđem na kraj).
I ako netko ima sugestiju gdje bi se to moglo nabaviti?

Imam ja već neko vrijeme jedan električni kultivator, služi mi samo za usitnjavanje zemlje i to stvarno radi dobro, makar izgleda nekako omalen. Zemlja naravno treba biti preštihana prethodno i to ne na "predebelo". Ako netko pita zašto električni, odgovor je: vrt mi nije prevelik jedno 150 čet.m. a nemam brige s održavanjem, gorivom i slično - uštekaš i dela. Nije baš niti slabašan, 700 W, pa to je skoro jedna KS. Naravno treba i kabel - e tu treba paziti da i njega ne pofrezaš :cerek:

Ostalo na PM da me nebi optužili za reklamiranje.

nn-st1
03.05.2010., 12:28
tripapet, da nije ovakav? http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=4121
to stvarno radi? ne bježi iz ruke?

tripapet
03.05.2010., 16:42
tripapet, da nije ovakav? http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=4121
to stvarno radi? ne bježi iz ruke?

vrlo, vrlo sličan - od jedne druge njemačke firme
i tehnički su podaci tu negdje

radi, radi , ne bježi previše, ali naravno treba imati malo čvršće ruke, držati s obje ruke (jedna je uvijek na sklopki - radi sigurnosti!) makar ga ja čak ponekad usmjeravam i jednom rukom, jer recimo drugom premećem kabel

i naglašavam treba paziti kako se povlači kabel, uvijek ga ostaviti suprotno od smjera frezanja - to će reći ako ideš uzduž gredice, onda neka kabel bude na pofrezanoj strani

ovaj na linku ima 750 W - pa to je malo više od 1 KS, nisu puno jači ni oni najslabiji motokultivatori

Ja Osobno
04.05.2010., 07:53
Malo sam guglao pa sam našao varijante od cca 700W i one od 1300 - 1400W. Snaga je jedan element, a cijena drugi. Ovi od 700 i 1300W su po cca 80 Eur a oni od 1400W po 170 Eur. Jedino što ih u Zagrebu ne mogu naći, a čini mi se da bi Einhel od 1300W po 70 - 80 Eur sasvim zadovoljio moje potrebe.

tripapet
04.05.2010., 10:29
Malo sam guglao pa sam našao varijante od cca 700W i one od 1300 - 1400W. Snaga je jedan element, a cijena drugi. Ovi od 700 i 1300W su po cca 80 Eur a oni od 1400W po 170 Eur. Jedino što ih u Zagrebu ne mogu naći, a čini mi se da bi Einhel od 1300W po 70 - 80 Eur sasvim zadovoljio moje potrebe.

meni je zadovoljavajući onaj što sam ga opisao u PM - pa nije Velika Gorica daleko, ako ih uopće sada imaju

zakon86
29.08.2010., 17:58
Znaci kupio sam polovnu motornu kosilicu(ima naljepnicu peveca),tražio sam po netu da nađem kolika joj je snaga isl.!
Međutim samo samo našao MTD 51 BC.
E sad ja ne znam u ćemu je razlika između tih modela,al dobro,

Pa me zanima,ako itko zna koliko ima KS,koje ulje se stavlja i koje gorivo i sve što mislite da bi trebao znati.

ps i gdje se to ulje može kupiti u zagrebu jeftinije,i jel gorivo mora biti neka mješavina...?

Unaprijed hvala.

zakon86
30.08.2010., 13:02
Znaci kupio sam polovnu motornu kosilicu(ima naljepnicu peveca),tražio sam po netu da nađem kolika joj je snaga isl.!
Međutim samo samo našao MTD 51 BC.
E sad ja ne znam u ćemu je razlika između tih modela,al dobro,

Pa me zanima,ako itko zna koliko ima KS,koje ulje se stavlja i koje gorivo i sve što mislite da bi trebao znati.

ps i gdje se to ulje može kupiti u zagrebu jeftinije,i jel gorivo mora biti neka mješavina...?

Unaprijed hvala.
Ps Motor je: tecumseh 40

sharky_cro
29.10.2010., 23:50
Dragi svi,
ovih dana sam u potrazi za dobrim prozračivačem/rahljačem travnjaka. Naime nastala je mahovina itd..
uglavnom malo sam prošao ponudu po dućanima i ona se sastoji ovako:

Bosch AVR 1100, 1600 kn, radi se samo o rahljaču trave (to mi nije dovoljno)
vidio sam moge te uređaje da imaju 2 u 1 funkciju, jer koliko sam shvatio travu treba rahliti 2 puta godišnje, a prozračivati bi bilo OK jednom mjesečno.
E sada postoji uređaji:

Al-KO 38 VLE, cijena 1000 kn, ima funkciju prozračivanja i rahljanja, Prema nekim testovima imaju ocjenu DOBAR. Ima li tko iskustvsa sa ALKO? E da, radi se o elektro uređaju?

Drugi proizvod je ATIKA 32 VT, cijena 800 kn, također sa obje funkcije. Prema testovima je mnogo bolji od al-ka ali- manji je, manja košara, i uživo mi se doima nekako nekvalitetnije, ne znam.

Stoga ljudi, molim vas ako ima netkoiskustva sa navedenim, ili nekim drugim prozračivačem da mi što pirje odgovori.
tnx

skopter
31.10.2010., 17:02
možda nisam na pravi post,odlučio sam se za kupnju trimera solo dosta je jeftiniji od still .kakvi su komentari za solo?

švejk
23.11.2010., 23:13
možda nisam na pravi post,odlučio sam se za kupnju trimera solo dosta je jeftiniji od still .kakvi su komentari za solo?

Imam ga na poslu,mnogo ljudi se izmjenjuje na njemu,i radi već dvije godine,prilićno ok!

medij
15.12.2010., 14:49
ljudi dal itko ima iskustva s Viking kosilicama?!
zasto ljudi nisu bas upoznati s njihovim kosilicama, ako su tak kvalitetne..:eek:
hvaala na odgovorima:s

capolavoro
09.01.2011., 19:46
zasto ljudi nisu bas upoznati s njihovim kosilicama, ako su tak kvalitetne..:eek:

zato jer je to sve med i mlijeko! :rofl: ocito ljudi nemaju pojma o njima a nisam ni ja znao sve do ovog sugavog projekta :lol:
kolega/ice nadam se da ste dofurali do kraja plan! :mig:
pozz

Komar22
23.01.2011., 19:05

imam je ja i kosilica jako dobro radi, jest da je skuplja malo, ali je sve kvalitetno napravljeno...:ne zna:

pali iz prve već 5 sezona

2325
02.02.2011., 18:40

Dobar dan.Imao sam motornu pilu Solo.Bila je jeftinija od Stila za istu snagu.Sve je bilo dobro dok nisu počeli sitni kvarovi.Tada sam ustanovio da su rezervni djelovi dvostruko ili trostruko skuplji od Stila i nisu odmah dostupni što je bio največi problem.Pukne amortizer i moraš čekati 2 tjedna da oni naruče novi.To je jedan od primjera koji sam doživio.Sve u svemu moj je zaključak,danas kupi skuplje,provjerenu marku,da bi sutra bilo jeftinije.Provjeri dostupnost i cijenu rezervnih djelova.

maso
12.02.2011., 13:08

I mi je imamo, vec 3 godine, odlicna!Strujna je, da napomenem!

forest67
13.02.2011., 17:01

Već 11g.radim kao vrtlar koristeći Viking kosilice i mogu reći da bolje ne postoje.Redovito mjenjanje ulja i održavanje i neme joj kraja.

stef1455
26.03.2011., 19:55
Evo, trebam ovakvu stvar http://www.unikomerc-uvoz.hr/ ,
trebam izbušit 170 rupa za orahe a ne kupuje mi se to za to jedno bušenje!
Pa vas pitam ima di za unajmit takav alat?
Hvala!
pozz

JoZ@
26.03.2011., 20:27
ima u VG

stef1455
26.03.2011., 20:39
super....di?
link ili nešto???
fala

JoZ@
26.03.2011., 20:47
na ulazu iz smjera SK odma sa desne strane
ima reklama vani
al jebga nesječam se imena

deksonja
26.03.2011., 23:33
http://www.mojstroj.hr/

stef1455
27.03.2011., 11:55
super hvala vam!

Tornado11
04.04.2011., 22:49
Oko vrta, na moru, raste mi poprilična šikara (državno zemljište), kupina i sličan korov, koji motorni čistač da kupim? Kod nas sam vidio Shtil FS350 kako radi, dođe oko 5000KN no ima Alpina profesional, Kawasaki, Jonsenred i Husqarna, što i koji stroj? u cjenovnom razredu 3500 - 4500 kuna? Hvala

jeronimo
05.04.2011., 06:43
http://www.husqvarna.com/hr/landowner/products/brushcutters/335rx/

JAKO dobar , preporučujem !

mis0
09.04.2011., 17:43
dali netko zna kako promjeniti ulje na hondi gcv135e-gcv160e

jeronimo
09.04.2011., 19:52
http://www.youtube.com/watch?v=XXvsdWbW5D8

mvidov79
11.04.2011., 12:03
Molim pomoć!
Da li neko ima ove trimere interesira me šta je od ovoga najisplativije uzeti:
335RX 2.2 KONJA 4300 kn
143R-II 2.0 KONJA 3800 kn
236 R 1.6 KONJA 3.450 kn
Za flaksanje ima dosta oko 300 hvati....
Hvala puno

cincilator
20.04.2011., 17:01
Došao sam u posjed navedene kosilice koja nije paljena 2 godine.
Nalio gorivo (mješavina), provijerio svječicu-očistio (baca iskru), napumpao ručno gorivo na nekakvu ručnu pumpu (prozirni plastični balončić) i zakurblao, ali neće upaliti nikako.
Svječica potpuno suha, znači ne dobiva gorivo.
Dakle, interesira me da li netko ima iskustva sa takvim kosilicama i da li ima neka fora na onim polugama za gas i sl. ili da li treba bijesomučno potezati onaj špag da se to čudo upali? :s
ps kosilica je ručna na najlonsku nit.

jeronimo
21.04.2011., 08:55
Imam 335 RX
- snažan motor, brz
- udoban za rad, ne trese
- možda malo preglasan (ali ipak je to 2,2 ks)
- može raditi satima bez problema
- odličan u kombinaciji s nožem

(S obzirom da i nemaš neku veliku površinu mislim da ti je ovo i prevelik stroj ali ako je teren težak i ako se radi o kakvoj šikari odličan izbor)

huskybucka
27.04.2011., 16:36
Došao sam u posjed navedene kosilice koja nije paljena 2 godine.
Nalio gorivo (mješavina), provijerio svječicu-očistio (baca iskru), napumpao ručno gorivo na nekakvu ručnu pumpu (prozirni plastični balončić) i zakurblao, ali neće upaliti nikako.
Svječica potpuno suha, znači ne dobiva gorivo.
Dakle, interesira me da li netko ima iskustva sa takvim kosilicama i da li ima neka fora na onim polugama za gas i sl. ili da li treba bijesomučno potezati onaj špag da se to čudo upali? :s
ps kosilica je ručna na najlonsku nit.

Nista cudno.
Ne dobiva gorivo-otisla membrana.
Otvori fergazer, promijeni membranu i pali:top:

cincilator
02.05.2011., 09:31
Točno membrana prdnula, popravljeno.

ValterZz
10.05.2011., 08:42
Dakle, starci uzeli neki kapljicni sustav navodnjavanja ili kako se to vec zove (neke crne tanke gume, po kapaju svaki metar), sa tajmerom.
Svaki dan u 7,30 to cudo se upali , pisti i tuli na sav glas, budi i mene i susjede i sve zivo i nezivo sljedecih pola sata ili vise.
Stari kaze to tako treba.
Je to on nesto krivo pokopcao tamo ili to stvarno tako treba tulit?
:s Da znam dal da subotu i nedjelju idem kod babe spavat.
Hvala.

duonesquik
11.05.2011., 07:53
Dakle, starci uzeli neki kapljicni sustav navodnjavanja ili kako se to vec zove (neke crne tanke gume, po kapaju svaki metar), sa tajmerom.
Svaki dan u 7,30 to cudo se upali , pisti i tuli na sav glas, budi i mene i susjede i sve zivo i nezivo sljedecih pola sata ili vise.
Hvala.

i ja to imam, ali meni su rupice puno gušće, a ne svako metar, i imam i 5 prskalica i sve mi je to povezano na jedan tajmer ali u tri sekcije, kap na kap mi je zasebna sekcija, i sve je programirano da se ventili od vode otvaraju određenim redoslijedom i u određeni sat i najbitnije- ništa ne pišti i ne tuli :top:
nešto kod tebe ne štima :ne zna:

Marijachi
13.05.2011., 07:53
Hvala.

Poslije ventila a prije rupica potrebno je staviti REGULATOR PRITISKA koji visoki vodovnodni pritisak spušta 2 bara i održava konstantni izlaznog pritiska na sustavu za mikronavodnjavanje.
Regularor košta nekih 50-ak kuna.

ValterZz
14.05.2011., 11:10
Poslije ventila a prije rupica potrebno je staviti REGULATOR PRITISKA koji visoki vodovnodni pritisak spušta 2 bara i održava konstantni izlaznog pritiska na sustavu za mikronavodnjavanje.
Regularor košta nekih 50-ak kuna.

Pa, taj regulator tuli kao lud, znaci spojeno je sa tajmera, na taj neki, kako stari kaze "redukcioni ventil", sto je predpostavljam taj regulator pritiska, i u njega je onda spojena ta gumica sa rupicama za navodnjavanje.

Sto je najbolje , kupio je 2 regulatora, i oba piste i tule.:confused:

Ako ista to znaci marka tih regulatora je Gardena.

tino_pkc
29.05.2011., 07:32
da li netko zna zasto mi samohodna kosilica slabije "vuce". ima prednji pogon, te sada nakon cca 2 god. slabije vuce. provjerio sam remen ( cini mi se ok )

3007
30.05.2011., 15:00
Prema mojem iskustvu (stražnji pogon, doduše, ali mislim da nema veze): probaj podesiti kuplung, odnosno duljinu sajle (u stvari bužira) kojom se kod uključenja poluge za pogon kotača vrtnja s gonjene remenice prenosi na pogonsku osovinu. Kod mene je to riješeno podesivom dugačkom maticom negdje na pola bužira, pomoću koje se podešava duljina taman tako da se kotači slobodno okreću kad je poluga puštena, a da se okreću kad je pritisnuta. Nisam detaljno rastavljao, ali pretpostavljam da je u "crnoj kutiji" na pogonskoj osovini spojka s oblogama koje se s vremenom troše, pa počne proklizavati, a ovim podešavanjem se to kompenzira.

Marijanmayo
01.03.2012., 22:07
KUPIO SAM TRIMER AL-KO 1.25kw MENE ZANIMA KOLIKO JE TO KONJA

ovo sam ja
04.03.2012., 09:23
KUPIO SAM TRIMER AL-KO 1.25kw MENE ZANIMA KOLIKO JE TO KONJA

1 kW = 1,36 KS
1.25kW x 1.36KS = 1.7 KS
:mig:

chavez ding
05.04.2012., 17:12
U potrazi sam za nekim kvalitetnijim vrtnim crijevom.. dosta mi je onih jeftinih 25m za 30kn.. izdvojio bih nekih 200-300kn za 50m 1/2" crijeva... Gledam neko njemacko REHAU crijevo.. 50m je oko 250kn..

Ima li netko iskusta sa tim crijevom, moze li se do 300kn uzeti nesto bolje?

pinzgauer
05.04.2012., 19:08
U potrazi sam za nekim kvalitetnijim vrtnim crijevom.. dosta mi je onih jeftinih 25m za 30kn.. izdvojio bih nekih 200-300kn za 50m 1/2" crijeva... Gledam neko njemacko REHAU crijevo.. 50m je oko 250kn..

Ima li netko iskusta sa tim crijevom, moze li se do 300kn uzeti nesto bolje?

Gdje ima 25m za 30 kuna?
Ja bi uzeo jedno 350 metara :rofl:

chavez ding
05.04.2012., 22:53
Gdje ima 25m za 30 kuna?
Ja bi uzeo jedno 350 metara :rofl:

pa po raznim bau ducanima, bar ih je bilo zadnjih godina..... ona zelena crijeva... tjedan dana su super, kasnije se presavijaju cim ih pogledas, par puta se presavine na istom mjestu i odmah propisa...

Humana dolina
08.04.2012., 19:24
zašto pola cola?
Uzmi 3/4 cola za 300 kn!

chavez ding
08.04.2012., 23:35
zato jer mi je 1/2 sasvim dovoljno... 3/4 je po metru skuplji od 1/2, tom logikom zakljucujem da cu za iste novce dobiti kvalitetnije 1/2 crijevo nego 3/4...
bitna mi je kvaliteta crijeva, a ne promjer...

jolly_jocker
19.04.2012., 21:02
Zna li netko kakva pumpa za vodu može vući vodu iz cijevi dužine 400 metara a visinska razlika između pumpe i nivoa vode je cca. 5 metara? Nekako mi se čini logično da bi svaka koja ima dubinu usisa preko 5 metara to mogla ili se varam?

glupodijete
29.05.2012., 13:09
Pozdrav!!
Da malo očistim paučinu sa teme:
potrebne su mi električne škare za živu ogradu tj tuje., a sad pošto nemam nikakvog iskustva sa vrtnim alatom , imali li netko kakvu preporuku što uzeti

ideja mi je oko 500 kn dati, možda i više , ako se isplati
osim husqvarne koja ima paprene cijene, koja su druge marke kojima vrijedne pažnje, znači treba mi nešto što će trajati par godina duže od garancije

Štrkić
11.09.2012., 06:57
Najljepši pozdrav.

Poštovani forumaši pokušao sam tražiti po forumu ali ili ja nisam dovoljno snalažljiv ili nema,u šta malo i sumnjam ali eto nova tema je tu a Vi ako nešto znate ili ima tema ovdje ja Vas najiskrenije molim da mi pomognete.

Naime žena pokupila prospekt iz Lidla i biće neki njihov za nekih 399 kuna ima puhanje ima usisavanje i usitnjavanje.Nemam veliku površinu više je za dvorište jer mi bura nanese lišća a na metlu više sam poludio od nje pa sam se odlučio malo moderniziratai.

Eto stoga poštovani forumaši ako neko ima kakvih iskustava nek podjeli.

Unaprjed hvala i svako dobro.

KD electronic
11.09.2012., 07:57
,... obzirom na karakteristike (2,4KW, 15 kubika/min, 270 km/h) i cijenu čini mi se dost dobrom kupnjom ak isti uspoređujemo sa sličnim proizvodima renomiranijih tvrtki (Bosh, B&D) koje, btw, nisu ispod 700 kn.
Bitno je samo voditi računa da se skuplja isključivo suho lišće jer će sa vlažnim biti problema (kako sa skupljanjem tako i sa usitnjavanjem), za manje površine moja preporuka :top:.

Štrkić
11.09.2012., 11:02
Hvala na brzome odgovoru.Istina mala je površina možda 20-tak kvadrata i uglavnom nakon bure bude dosta lišća i to mi stjera u jedan kut u dvorištu.
U svakom slučaju hvala na savjetu.

jasamja385
07.03.2013., 23:51
Pretrgao sam se po netu ali ne mogu nigdje naći informaciju gdje u Zagrebu ili okolici mogu kupiti "wheel hoe" pa ako netko zna bio bi jako zahvalan. I kako se
to zove na hrvatskom?

Pozdrav :)

huskybucka
08.03.2013., 06:38
Imas u Pevecu, vidjela sam...

Wedding
08.03.2013., 08:25
Oralica na kotace:D

jasamja385
11.03.2013., 10:19
Pozdrav! Bio sam u Pevecu na Jankomiru i tamo nema toga niti su ikad čuli za to. Jel ima ko ideju gdje bi to mogao kupiti?

Pozdrav

Wedding
11.03.2013., 10:35
Pozdrav! Bio sam u Pevecu na Jankomiru i tamo nema toga niti su ikad čuli za to. Jel ima ko ideju gdje bi to mogao kupiti?

Pozdrav

Baumax, Bauhaus, ili probaj na Maksimirskoj cca kucni broj 60 u ona 3 ducana koji drze poljoprivredni asortiman (kad ides od centra to ti je sa desne strane ispod Mašiceve ulice) - sva tri ducana su u 50 metara doslovno (Prvi ti je Poljoopskrba, 10 metara nize je ducan koji ima reklamu Husqvarna i treci je Poljoapoteka, ona je onako uvucena u onaj parkic:mig: