PDA

View Full Version : Vrtni alati i alatke

magare2000
03.03.2007., 01:36
koji je dobar (kvalitetan), koliko je skup/jeftin i gdje ga ima
nabavit u ZG.
navedite bar neke firme koje valjaju.

gledao sam malo po pevecima i bau-ducanima, sve sto sam vidio je
gardena i noname, a razlika u cijeni je bar 4x.
trebao bi (trenutno) alat za podrezivanje vocki, znaci ona mala
pilica, duge skare ...

hvala :top:

osbourne
03.03.2007., 09:02
te škare kupi malo skuplje jer ti u protivnom puknu nakon nekog vremena. ja sam svoje platio neznam 50-70 i drže već 2 godine! nisu preskupe ali bar valjaju!

cvečn knedl
03.03.2007., 22:07
da se naći i dobrog noname alata. kad si kupujem takav, npr. vrtne škare, pregledam materijale, spojeve, vijke, da li noževi dobro liježu jedan na drugoga.... ako mi je nešta sumnjivo ili vidim da ne valja, ne kupujem to.

magare2000
03.03.2007., 23:02
a gdje pogledati osim ovih bau centara.
znam jos jedino za one 3 trgovine poljoopreme u maksimirskoj.

ne muci mene samo sto ja ne znam sto trebam kupiti, vec i sto neznam gdje tog ima za kupiti :confused:

vepar81
03.03.2007., 23:29
a gdje pogledati osim ovih bau centara.
znam jos jedino za one 3 trgovine poljoopreme u maksimirskoj.

ne muci mene samo sto ja ne znam sto trebam kupiti, vec i sto neznam gdje tog ima za kupiti :confused: Ma svi veći rob.centri to imaju.Pročitaj post od CVEČNI KNEDL,dođeš na odjel,pitaš prodavača,sigurno će ti dati savjet.:top:

magare2000
05.03.2007., 18:43
...dođeš na odjel,pitaš prodavača,sigurno će ti dati savjet.:top:

moje iskustvo sa prodavacima u shoping centrima je razocaranje. skoro uvijek mi se dogodi da ni sami neznaju sto prodaju. jedina dobra stvar je da je sve izlozeno, imas mira i vremena, pa mozes razgledati do mile volje. ali savjeti prodavaca iz specijaliziranih trgovina, to je vec druga pjesma.

moj je problem sto ne znam gdje ima tih trgovina ( u ZG), a i sto sam apsolutni pocetnik u svijetu bilja

vepar81
05.03.2007., 21:31
moje iskustvo sa prodavacima u shoping centrima je razocaranje. skoro uvijek mi se dogodi da ni sami neznaju sto prodaju. jedina dobra stvar je da je sve izlozeno, imas mira i vremena, pa mozes razgledati do mile volje. ali savjeti prodavaca iz specijaliziranih trgovina, to je vec druga pjesma.

moj je problem sto ne znam gdje ima tih trgovina ( u ZG), a i sto sam apsolutni pocetnik u svijetu bilja Magare jedno odi u bauxaus .Ja imam dobra iskustva sa njima malo duže čekaš prodavač ali kada dođe zbilju se potrudi da mi sve objasni,čak me i upozori na nekakav šrot.:top:

cvečn knedl
05.03.2007., 21:32
ja se sjećam da je meni uvijek bilo zgodnih stvari u onom dućanu "šumoopskrba" (il tak nekak) Pod zidom. ne znam jel to još postoji....

magare2000
05.03.2007., 21:37
Magare jedno odi u bauxaus .Ja imam dobra iskustva sa njima malo duže čekaš prodavač ali kada dođe zbilju se potrudi da mi sve objasni,čak me i upozori na nekakav šrot.:top:

nisam ni znao da tamo ima prodavaca.:D zaposlenike sam sretao tek na blagajni :D

vepar81
05.03.2007., 21:38
ja se sjećam da je meni uvijek bilo zgodnih stvari u onom dućanu "šumoopskrba" (il tak nekak) Pod zidom. ne znam jel to još postoji.... Ne znam za pod zidom ali imaju ogromnu trgovinu na Sveticama.Križanje Svetice i planinska i točno dosta su jeftini i ljubazni.:top:

passiflora
05.03.2007., 21:54
U pod zidom kod dolca nema ništa, motike mi izgledaju kao da se svinu od jednog udarca. ;)

cvečn knedl
05.03.2007., 21:59
nisam tam bila 100 godina, davno, davno mi je to bio omiljen dućan :)

passiflora
05.03.2007., 22:09
Joj, nemoj me krivo shvatit, ne kritiziram te, znaju imat super lukovica, pogotovo amarilisa, ja samo plačem jer nikako ne mogu nać dobru motiku, svaka mi se iskrivi. :)

cvečn knedl
06.03.2007., 07:31
iskrivi se motika ili drška?
pa biraj si kovanu motiku, ne ove plehnate - ta se svine čim ju krivo pogledaš :rolleyes:

JoZ@
06.03.2007., 09:27
pa biraj si kovanu motiku,

da
al di vise nac pravu kovanu motiku :confused:
trebalo bi trazit po selima
one prastare :s

Bocca della Verita
06.03.2007., 12:55
da
al di vise nac pravu kovanu motiku :confused:
trebalo bi trazit po selima
one prastare :s

ja sam svoju u pevecu kupila. (nije da ih volim reklamirati...):)

JoZ@
06.03.2007., 13:04
ja sam svoju u pevecu kupila. (nije da ih volim reklamirati...):)

bas kovanu :confused:

grrrrrrrrrrrr
danas mama skuzi da joj fali jedna motika :mad:

cvečn knedl
06.03.2007., 13:17
pa tog kovanog alata imate u svakom milom prodajnom centru - kud vi gledate?! :p
možda se ne razumijemo: od onog teškog materijala, debelog, punog....
ja nemrem vjerovat da ste uopće negdje našli plehnatu motiku. kak ta izgleda?! :zubo:

passiflora
06.03.2007., 17:16
Ja nisam viđala kovane, imam neku od prije 30 g koja ja najbolja, samo što mi sad fali drška :)

vepar81
06.03.2007., 19:38
Joj, nemoj me krivo shvatit, ne kritiziram te, znaju imat super lukovica, pogotovo amarilisa, ja samo plačem jer nikako ne mogu nać dobru motiku, svaka mi se iskrivi. :)Ja bio danas u šumi,totalno razočarenje,htio kupiti neke maćuhice,ništa,nikakvih sadnica, samo nekoliko jadnih ružica.:flop:

passiflora
06.03.2007., 19:41
A šta si tražio? Meni se čini da su bauhaus i baumaxx ipak najbolji :D

cvečn knedl
06.03.2007., 19:50
Ja nisam viđala kovane, imam neku od prije 30 g koja ja najbolja, samo što mi sad fali drška :)

pa ta ti je kovana :p

vepar81
06.03.2007., 20:30
A šta si tražio? Meni se čini da su bauhaus i baumaxx ipak najbolji :DKupovao Hdz-e opremu i nekakav alat.

passiflora
07.03.2007., 17:59
Morat ću skoro u nabavku alata u centre i napokon kupit nešto pošteno :D

JoZ@
15.08.2007., 20:59
e ovak
trebam slauf malog promjera
recimo 5mm
netreba bit ojacan
jer ce voda kroz njega ic prirodnim padom a ne prek pumpe

ak ko zna di bi blo za kupit :confused:

zaboravih napisat da trebam oko 150m

Stari Zeke
16.08.2007., 07:41
e ovak
trebam slauf malog promjera
recimo 5mm
netreba bit ojacan
jer ce voda kroz njega ic prirodnim padom a ne prek pumpe

ak ko zna di bi blo za kupit :confused:

zaboravih napisat da trebam oko 150m

Ja sam kupil nedavno za šlaufvagu fi5mm, 50m. E sad me ubi jel to bilo u Bauhausu ili Pevecu na Jankomiru, rekel bi da je bilo u Pevecu. Bas mi je trebalo oko 50m i imali su bunteve od 50m, nemam pojma da li ima od 150m, al ak ti pase, kupi spojnice pa spoji 3 ova od 50m. E da, tih 50m sam platil nekih 80-90kn.

JoZ@
16.08.2007., 09:47
Ja sam kupil nedavno za šlaufvagu fi5mm, 50m. E sad me ubi jel to bilo u Bauhausu ili Pevecu na Jankomiru, rekel bi da je bilo u Pevecu. Bas mi je trebalo oko 50m i imali su bunteve od 50m, nemam pojma da li ima od 150m, al ak ti pase, kupi spojnice pa spoji 3 ova od 50m. E da, tih 50m sam platil nekih 80-90kn.

fala :top:
idem u pevec uskoro pa pogledam :zubo:

JoZ@
16.08.2007., 20:55
kupih u pevecu
promjer neznam :zubo:
a kostalo me 1.60kn/m

uzo sam 120m :zubo:

Stari Zeke
17.08.2007., 02:46
kupih u pevecu
promjer neznam :zubo:
a kostalo me 1.60kn/m

uzo sam 120m :zubo:

Kaj si zel na metre ili imaju gotove komade od 120m?

JoZ@
17.08.2007., 15:58
Kaj si zel na metre ili imaju gotove komade od 120m?

prvo je zenska rekla da u buntu ima 80m
pa kak je bunt bil nacet isli smo mjerit

i jos je ostalo
po mojoj nekoj procjeni
tog slaufa u buntu ima oko 200m

prle69
11.09.2007., 10:46
Plan mi je u voćnjaku srediti travnjak.
Posudio bi frezu, sijačicu, valjak i rasprišivač gnojiva (s obzirom da mi to treba samo jednom)
Frezu imaju u bauhausu dok ostalo nemaju.
Pomoć, prijedlozi, ideje?

deksonja
13.09.2007., 07:43
Koliko po danu kosta freza i kakvu imaju?

Imam ja valjak, od punog zeljeza širine 1,8metra pa ti lijepo posudi frezu dopeljaš mi je, a ja ti posudim valjak ;-)
Ne bi vjerovao ali imam i rasprsivac gnojiva ali mislim da bi ga stari nevoljko posudio nekome, u biti ne sjećam se da ga je ikada kome posudio :-)

vragolast
14.09.2007., 07:02
sijanje i razbacivanje gnojiva se moze i rucno, nije problem, a valjak vec ima di nabaviti:top:

marko21
02.12.2007., 10:22
Našao sam na netu. fora izgleda..proizvodi ih tvrtka iz zagreba.

(http://imageshack.us)

[IMG]http://img91.imageshack.us/img91/387/vrtne2hc4.th.jpg (http://img91.imageshack.us/my.php?image=vrtne2hc4.jpg)

http://img222.imageshack.us/img222/9454/vrtne3lp9.th.jpg (http://img222.imageshack.us/my.php?image=vrtne3lp9.jpg)

http://img212.imageshack.us/img212/4061/vrtne4sf5.jpg (http://imageshack.us)

[img=http://img222.imageshack.us/img222/2220/vrtne5pr7.jpg] (http://imageshack.us)

osbourne
02.12.2007., 13:55
osobno mi se ne sviđaju, za vrt bih preferirao stare fenjere ili nešto slično

Las Legolas
02.12.2007., 20:24
hmm.. ovisi kakav vrt imas
pazi, u nekom starinskom vrtu (kako englezi kazu cottage garden) sigurno ne bi odgovarala ovakva rasvjeta, vec bi to bili fenjeri, stari lampinjoni i sl.
no one su dobrodosle u nekakvom moderno uredjenom vrtu ciji oblici, boje i dizajn opcenito odgovara tim lampama

ming
13.04.2008., 22:00
Nedavno sam na televiziji vidio vrlo zanimljive ručne alate za vrt, pa tako npr i tanjuraču izgleda slično kao ručna kosilica, samo šro fini usitnjava zemlju tak da se ne mora nakon prekapanja (štihanja) vrta temlja usitnjavati s grabljama.

Ako netko zna gdje bi se ista mogla nabaviti, bio bih zahvalan.

Naime, sve bi se to moglo napraviti i s nekom jeftinom frezom, ali zašto istu kupovati kad bi ovo bilo sasvim dovoljno.

Zahvaljujem:p

Codegun
14.04.2008., 08:03
Nedavno sam na televiziji vidio vrlo zanimljive ručne alate za vrt, pa tako npr i tanjuraču izgleda slično kao ručna kosilica, samo šro fini usitnjava zemlju tak da se ne mora nakon prekapanja (štihanja) vrta temlja usitnjavati s grabljama.

Naime, sve bi se to moglo napraviti i s nekom jeftinom frezom, ali zašto istu kupovati kad bi ovo bilo sasvim dovoljno.

imaš kakav link da vidim kaje to. I mene muči isto, preštihao sam ženi vrt ali mi se čini da ću morati i frezati. BTW, ja sam već potrgao jedan mali benziski kultivator, tako da sumnjam da će neki ručni alat to moći učinit.

Renata
14.04.2008., 09:57
BTW, ja sam već potrgao jedan mali benziski kultivator, tako da sumnjam da će neki ručni alat to moći učinit.

koliko je malen bio taj motokultivator, zašto se je strgao?

Codegun
14.04.2008., 10:39
koliko je malen bio taj motokultivator, zašto se je strgao?

najmanji mogući, neki kineski jeftikaner, koštao je u Bauhausu oko 1300kn, motor je dobar no potrgao sam mu zupčanike (recimo da je to getriba) jer sam frezao vrt dobrih pola sata! Prije toga je radio cca 10 sati, isto sam pofrezao cijeli vrt nekoliko puta prije toga, no nakon 4. puta više nije izdržao. A vrt mi ima oko 120m2.

Renata
14.04.2008., 10:50
najmanji mogući, neki kineski jeftikaner, koštao je u Bauhausu oko 1300kn, motor je dobar no potrgao sam mu zupčanike (recimo da je to getriba) jer sam frezao vrt dobrih pola sata! Prije toga je radio cca 10 sati, isto sam pofrezao cijeli vrt nekoliko puta prije toga, no nakon 4. puta više nije izdržao. A vrt mi ima oko 120m2.

a mi smo baš mislili kupiti takav mali, s time da mi za sada treba preorati oko 1500 m2 (za travnjak), a kasnije će mi trebati i za vrt.
a zašto si 4 puta orao vrt?

Codegun
14.04.2008., 11:07
a mi smo baš mislili kupiti takav mali, s time da mi za sada treba preorati oko 1500 m2 (za travnjak), a kasnije će mi trebati i za vrt.
a zašto si 4 puta orao vrt?

1500m2 se ore i freza s traktorom. Najviše ti se isplati nekome platiti da ti to napravi. Nisam ja 4x frezao u istoj sezoni. Proljeće, pa jesen, pa proljeće, pa još jednom isto proljeće i onda je riknuo.

Danas znam da mi za 120m2 kvadrata ako neću reskirati da opet neki ispusti dušu, treba nekaj iz ranga cijene oko 7000kn.

Renata
14.04.2008., 11:18
1500m2 se ore i freza s traktorom. Najviše ti se isplati nekome platiti da ti to napravi. Nisam ja 4x frezao u istoj sezoni. Proljeće, pa jesen, pa proljeće, pa još jednom isto proljeće i onda je riknuo.

Danas znam da mi za 120m2 kvadrata ako neću reskirati da opet neki ispusti dušu, treba nekaj iz ranga cijene oko 7000kn.

na nekim dijelovima je fizički nemoguće da dođe traktor, ali ima nekih 1000 m2 koje treba preorati zbog sijanja trave,a a tamo bi traktor i mogao doći. ali nije mi to rješenje, trebam tu igračku za vrt kasnije. skupa igračka je taj motokultivator.

Codegun
14.04.2008., 11:26
na nekim dijelovima je fizički nemoguće da dođe traktor, ali ima nekih 1000 m2 koje treba preorati zbog sijanja trave,a a tamo bi traktor i mogao doći. ali nije mi to rješenje, trebam tu igračku za vrt kasnije. skupa igračka je taj motokultivator.

je preskup je, ali je zabavno, žena i ja smo se otimali ko bu frezao. Ovaj moj mali kultivator je imao 4ks motor i ona ga nije mogla zadržati nego ju je vukao po vrtu. Ja sam ga mogao držati i onda se ukopavao, možda je zato i riknuo jer mu ja nisam dao dalje dok temeljito ne izruje.

Codegun
14.04.2008., 11:39
http://www.mio.hr/poljoprivreda/motokultivatori/motokultivator-mio-200-rg.html

evo, taj bi bio optimalan, zapravo je najmanji mogući ali valjda ima servis kad ga opet potrgam... negdje oko 4500kn.

go2sleep
14.04.2008., 12:59
http://www.mio.hr/poljoprivreda/motokultivatori/motokultivator-mio-200-rg.html

evo, taj bi bio optimalan, zapravo je najmanji mogući ali valjda ima servis kad ga opet potrgam... negdje oko 4500kn.

prava motorna freza je tek ona koja dolazi kao priključak za i kojoj se ne skidaju kotači kad se postavlja freza
Ja sam nekad uništio hrpu ovih malih, onda sam kupio Mutinu frezu i kosilicu i godinama je koristio i u vinogradu i oko kuće
Takva je osim frezanja idealna i za tisuću kvadrata travnjaka, jer onim malim je zabavno kositi samo nekoliko puta, kasnije dosadi

Codegun
14.04.2008., 13:02
prava motorna freza je tek ona koja dolazi kao priključak za i kojoj se ne skidaju kotači kad se postavlja freza
Ja sam nekad uništio hrpu ovih malih, onda sam kupio Mutinu frezu i kosilicu i godinama je koristio i u vinogradu i oko kuće
Takva je osim frezanja idealna i za tisuću kvadrata travnjaka, jer onim malim je zabavno kositi samo nekoliko puta, kasnije dosadi

ma ok za velike površine, no kaj da ja uzmem za 120m2 vrta? Frezanje - jednom do dvaput godišnje?

go2sleep
14.04.2008., 14:17
ma ok za velike površine, no kaj da ja uzmem za 120m2 vrta? Frezanje - jednom do dvaput godišnje?

ma tebi je ta dobra, mislio sam Renati, njoj bi odgovarala ona kojoj se priključci mogu mijenjati, kosa, freza, plug...
i mene počinje zanimati ona bez motora, niti zamisliti ne mogu kako to radi

Renata
15.04.2008., 08:57
ma tebi je ta dobra, mislio sam Renati, njoj bi odgovarala ona kojoj se priključci mogu mijenjati, kosa, freza, plug...
i mene počinje zanimati ona bez motora, niti zamisliti ne mogu kako to radi

je ali je fora da ja trebam oranje tako velike površine samo jednom, prije nego posijemo travu, a kasnije ću trebati samo za vrt. pa mislim da nema smisla da kupujem tu veliku.
prijatelj ima neku srednje veličine, mislim da ću ga pitati za posudbu, a za vrt ću kupiti onu manju.

zunzara
16.04.2008., 14:32

nevjerojatno, tako sam i ja gledala tu emisiju- poljoprivrednu, gdje je jedna mlađa žena uzela nekakav "roler" i u par poteza usitnila ( i to jako) zemlju nakon štihanja.
Dala sam si truda, našla sam nešto slično tome, odnosno, firma Gardena to proizvodi, zove se zvjezdasta freza, posebno se kupuje freza, a posebno ručka, košta oko 500 kn sve zajedno, jedino što sam ja našla sa dva "rolera", a ona je imala četiri.
Za moj mali vrt i ta dva je dovoljno za usitnjavanje i zbilja mi je lakše to raditi nego sa grabljama, uspravno stojim, nisam sagnuta kao kod grabljanja.
Sve u svemu nije loše, ali je skupo. Međutim, pošto ja nemam dovoljno veliki vrt za motokultivator ovo mi je OK.
U Zagrebu sam to našla u Baumaxu i to nakon razgovora sa veleprodajom alata Gardena.

Codegun
16.04.2008., 14:36
nevjerojatno, tako sam i ja gledala tu emisiju- poljoprivrednu, ...

možda se emisija zvala TV prodaja, "ali to nije sve... uz to dobivate i kolac za paradajz..."

zunzara
16.04.2008., 20:18
možda se emisija zvala TV prodaja, "ali to nije sve... uz to dobivate i kolac za paradajz..."

čemu taj komentar? o čemu je riječ u prvom postu? o ručnim vrtnim alatima ili motokultivatorima?

Codegun
17.04.2008., 07:39
čemu taj komentar? o čemu je riječ u prvom postu? o ručnim vrtnim alatima ili motokultivatorima?

komentar je bio zato što mi to izgleda jako naivno.
Topic je počeo tako da je netko vidio na televiziji nešto što nakon ŠTIHANJA obavi frezanje. Ja sam potrgao kultivator sa 4KS motorom, pukli su zubi na zupčanicima u relativno malom vrtu baš na takvom poslu. I sad mi netko hoče reći da postoji jednostavni ručni alat koji može nadomjestiti kultivator? Eto zato sam napisao takav komentar jer mi je to sve prenaivno da bi povjerovao. Ima li neki link da vidim kako to izgleda?

zunzara
17.04.2008., 10:53
komentar je bio zato što mi to izgleda jako naivno.
Topic je počeo tako da je netko vidio na televiziji nešto što nakon ŠTIHANJA obavi frezanje. Ja sam potrgao kultivator sa 4KS motorom, pukli su zubi na zupčanicima u relativno malom vrtu baš na takvom poslu. I sad mi netko hoče reći da postoji jednostavni ručni alat koji može nadomjestiti kultivator? Eto zato sam napisao takav komentar jer mi je to sve prenaivno da bi povjerovao. Ima li neki link da vidim kako to izgleda?

evo ovako: nitko nije rekao da se može usporediti motokultivator s ručnim alatom. Ali, čak i nakon oranja i motokultivatora treba zemlju usitniti grabljama. Zato je lakše, umjesto grablja, uzeti drobilicu za zemlju ili zvjezdastu frezu i s tim finiširati gredicu.
Kao što sam napisala, ja imam mali vrt za koji mi ne treba motokultivator, zemlja je prekrasna i meka i nakon štihanja i ravnanja zemlje vrlo lako to riješim ovom drobilicom.

www.klis-trgovina.hr/gardena

vrtni alati
combissxsem-mali alat
str. 2 - drobilica za gredice (ja imam dva "rolera")

Codegun
17.04.2008., 11:01
evo ovako: nitko nije rekao da se može usporediti motokultivator s ručnim alatom. Ali, čak i nakon oranja i motokultivatora treba zemlju usitniti grabljama. Zato je lakše, umjesto grablja, uzeti drobilicu za zemlju ili zvjezdastu frezu i s tim finiširati gredicu.
Kao što sam napisala, ja imam mali vrt za koji mi ne treba motokultivator, zemlja je prekrasna i meka i nakon štihanja i ravnanja zemlje vrlo lako to riješim ovom drobilicom.

www.klis-trgovina.hr/gardena

vrtni alati
combissxsem-mali alat
str. 2 - drobilica za gredice (ja imam dva "rolera")

ali ako ti je zemlja rahla zakaj onda uopće štihaš?
Ja nakon štihanja imam kocke veličine štihače koje tako ostanu, zato si nemrem predočiti kakav ručni alat bi to pretvorio u rahlu zemlju.

zunzara
17.04.2008., 12:35
ali ako ti je zemlja rahla zakaj onda uopće štihaš?
Ja nakon štihanja imam kocke veličine štihače koje tako ostanu, zato si nemrem predočiti kakav ručni alat bi to pretvorio u rahlu zemlju.

Naravno, ali na proljeće je onda ta zemlja mekana i nije ju teško usitniti.
Probaj, možda se iznenadiš.

Codegun
17.04.2008., 12:41
Naravno, ali na proljeće je onda ta zemlja mekana i nije ju teško usitniti.
Probaj, možda se iznenadiš.

samo kaj ja obično ne stigenm preštihati najesen nego tamo negdje u veljači pa se do travnja ne uspije sve urahliti, i onda pali pilu i udri...

Renata
17.04.2008., 13:33
moje gradilište ima glinenu zemlju, moš' si mislit da to treba dobro preorati da bude rahlo....

Codegun
17.04.2008., 13:35
moje gradilište ima glinenu zemlju, moš' si mislit da to treba dobro preorati da bude rahlo....

glinu možeš orati koliko hočeš i nikad ne bude rahla. Takvoj zemlji se dodaje pijesak i humus.

Renata
17.04.2008., 13:38
glinu možeš orati koliko hočeš i nikad ne bude rahla. Takvoj zemlji se dodaje pijesak i humus.

znači da bi mi za vrt bilo dobro otkopati zemlju van i staviti novu?

Codegun
17.04.2008., 13:43
znači da bi mi za vrt bilo dobro otkopati zemlju van i staviti novu?

pa valjda imaš gore nešto humusa?

Renata
17.04.2008., 14:02
pa valjda imaš gore nešto humusa?

iskreno, nemam pojma. pa valjda ima

zunzara
17.04.2008., 14:18
iskreno, nemam pojma. pa valjda ima

Renata, i moja zemlja je bila grozna, ilovača, neishranjena, ali s godinama sam uspjela doći do vrlo kvalitetne zemlje i to zato što sam gnojila sa humusom. Jako puno sam kupovala humus od kalifornijskih glista ( a imam i ja gliste za kompost) i sada je zemlja tip-top.

go2sleep
19.04.2008., 20:31

može s napraviti kompost, od skoro svih otpadaka
Ja sam kod silosa nabavio nekoliko kamiona onih mekinja koje lete po zraku kad se otkupljuje pšenica.
Ali za vrt i travnjak je dobra i piljevina, kukuruzovina, trulo sijeno, slama, lišće
Samo treba godina ili dvije da se napravi kompost

osica
21.04.2008., 15:48
taj ručni kultivator sam vidjela jučer u poljoprivrednoj emisiji i baš mi se čini zgodan, npr kad se sije - za ukopavanje sjemena ili čisto za rahljenje gornjeg sloja zemlje kad se stvori pokorica od kiše

go2sleep
22.04.2008., 06:18
jel može netko sliku?
to je onako kao dvije zvijezde na osovini?

zunzara
22.04.2008., 07:34
jel može netko sliku?
to je onako kao dvije zvijezde na osovini?

to je to, dala sam link na prethodnoj stranici

Las Legolas
22.04.2008., 12:17
Navedena alatka je cisto za manje cvijetnjake, za ukopavanje sjemena al opet na minijaturnim povrsinama. Govorim iz iskustva jer imam rucnu frezu koju nisam mogao "ne kupiti", ima 4 zvijezde i od Gardene je, moze posluziti samo za fino rahljenje vec usitnjene zemlje, znaci ako je mislite kupiti za rahljenje ilovace zaboravite, jer cete dusu ispustit usitnjavajuci vece gromade.

mijauuu
05.05.2008., 10:04
Pozdrav,

Molila bih pomoć da li netko zna gdje se u Zagrebu može unajmiti motokultivator za prekopati površinu u jako lošem stanju kako bi istu mogla preurediti u travnjak i cvjetnjak. Hvala svima na pomoći!

jeronimo
07.05.2008., 11:18
mislim da ti je elegantnije rješenje da uzmeš nekog sa strojem ( plavi oglasnik ) i da ti to napravi :mig:

bambus_1
05.05.2009., 21:43
Gdje kupiti vrtni valjak i da li je možda ga netko kupio pa bi ga prodao da mu ne treba više.
Iz Rijeke sam a tu po vrtnim centrima ga nemaju.

Unaprijed zahvaljujem:)

Las Legolas
06.05.2009., 19:20
Ja sam ga uzeo u BricoStore-a, mislim da ga imaju i u BauMax-a

jolly_jocker
03.09.2009., 16:43
Mene zanima da li ima negdje za nabaviti sakupljač sijena kao priključak za motokultivator ili neko zna majstora koji to zna napraviti.
unaprijed zahvaljujem........

glupodijete
29.05.2012., 13:09
Pozdrav!!
Da malo očistim paučinu sa teme:
potrebne su mi električne škare za živu ogradu tj tuje., a sad pošto nemam nikakvog iskustva sa vrtnim alatom , imali li netko kakvu preporuku što uzeti

ideja mi je oko 500 kn dati, možda i više , ako se isplati
osim husqvarne koja ima paprene cijene, koja su druge marke kojima vrijedne pažnje, znači treba mi nešto što će trajati par godina duže od garancije